hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 25 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wesołe kolorowanki. Kucyki (Sylwia Kajdana), na drugim Wesołe kolorowanki. Pojazdy (Sylwia Kajdana). Kolejny produkt to Wesołe kolorowanki. Roboty (Sylwia Kajdana) oraz Wesołe kolorowanki. Sukienki (Sylwia Kajdana).
1
Wesołe kolorowanki. Kucyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wesołe kolorowanki. Kucyki
Dostępny
187 szt.

Wesołe kucyki zapraszają do magicznego świata kolorowanek.Zostań artystą i pokoloruj ten świat najpiękniej, jak potrafisz. Baw się z nami kolorami!

2,99 zł
44 osoby kupiły
2
Wesołe kolorowanki. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wesołe kolorowanki. Pojazdy
Dostępny
318 szt.

Wesołe pojazdy zapraszają do magicznego świata kolorowanek.Zostań artystą i pokoloruj ten świat najpiękniej, jak potrafisz. Baw się z nami kolorami!

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

45 osób kupiło
3
Wesołe kolorowanki. Roboty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe kolorowanki. Roboty
Dostępny
80 szt.

Niezwykłe roboty zapraszają do magicznego świata kolorowanek.Zostań artystą i pokoloruj ten świat najpiękniej, jak potrafisz. Baw się z nami kolorami!

2,99 zł
22 osoby kupiły
4
Wesołe kolorowanki. Sukienki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe kolorowanki. Sukienki
Dostępny
109 szt.

Świat mody zaprasza do magicznego świata kolorowanek.Zostań artystą i pokoloruj sukienki najpiękniej, jak potrafisz. Baw się z nami kolorami!

2,99 zł
17 osób kupiło
5
Język angielski. Przygotuj się z nami do egzaminu 8-klasisty. Poziom A2/B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski. Przygotuj się z nami do egzaminu 8-klasisty. Poziom A...
Dostępny
153 szt.

Język angielski. Sprawdź znajomość słownictwa i gramatyki, czyli środków językowych to książka z ćwiczeniami przeznaczona dla uczniów przygotowujących się do egzaminu na koniec szkoły podstawowej oraz tych wszystkich, którzy chcą poprawnie posługiwać się językiem angielskim na poziomie A2/B1.Typy zadań w książce:wybór wielokrotny,dobieranie,zadania z lukami,tłumaczenie fragmentów zdań,układanie fragmentów zdań.Z tą książką dobrze przygotujesz się do egzaminy ósmoklasisty!

15,99 zł
9,99 zł

Rabat 37,5%
oszczędzasz 6,00 zł

12 osób kupiło
6
Opowiadania dla przedszkolaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania dla przedszkolaków
Dostępny
124 szt.

Zbiór opowiadań dla dzieci w których narratorem jest kilkuletni Tomek. Codzienne i niecodzienne zdarzenia widzimy jego oczami, a więc w sposób zwykle niedostępny dla dorosłych. Ciepłe, mądre i dowcipne opowiadania, których lektura sprawi wiele przyjemności dzieciom i dorosłym. Książka jest bogato ilustrowana.

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

11 osób kupiło
7
Lisy nie kłamią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lisy nie kłamią
Dostępny
132 szt.

Gdy gromada zwierzęcych podróżnych nieoczekiwanie utknie na lotnisku, zdarzyć się może… bardzo dużo! Kolejna książka autora przezabawnych O ósmej na arce oraz Ostatniej owcy. Wszystkie loty odwołane? No pięknie! To znaczy, że małpa, gęś, tygrys, panda i dwie owce utknęły w lotniskowej poczekalni na dobre… Czas dłuży im się niemiłosiernie, końca nudy nie widać, a pies służbista z ochrony tylko działa wszystkim na nerwy. Znienacka jednak pojawia się czarujący i dowcipny lis, a wraz z nim zupełnie nowe możliwości. Kto by pomyślał, że sklepu lotniskowego nikt nie pilnuje, a w poczekalni można rozkręcić zwariowaną imprezę! Ale następnego dnia lis znika. Znikają też paszporty nieszczęsnych podróżnych… Ulrich Hub, mistrz zabawnych dialogów i przewrotnego humoru, wykorzystuje chytrego lisa, klasyczną postać z bajek, oraz zupełnie niebaśniową współczesną scenerię, żeby opowiedzieć o tym, dlaczego czasem tak trudno nam dostrzec prawdę, zwłaszcza gdy dotyczy nas samych. Lisy nie kłamią to pełna szalonych zwrotów akcji, a zarazem dająca do myślenia historia o szczerości i obłudzie – sprawach, które od czasów Ezopa ani trochę nie przestały być aktualne. Książka ma również wersję teatralną, a w 2014 roku znalazła się na liście Białych Kruków – White Ravens. Jest to lista najbardziej godnych uwagi książek dla dzieci z całego świata, przygotowywana corocznie przez specjalistów z Internationale Jugendbibliothek (Międzynarodowej Biblioteki Książek dla Dzieci i Młodzieży) w Monachium.

34,90 zł
21,99 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,91 zł

10 osób kupiło
8
Lipowo. Tom 5. Utopce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lipowo. Tom 5. Utopce
Dostępny
127 szt.

Upalne lato tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego czwartego roku na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców odciętej od świata wsi Utopce. To wtedy ofiarą krwiożerczego wampira padły dwie osoby. Wśród przepastnej puszczy pełnej leśnych duchów łatwo jest uwierzyć w działanie sił nadprzyrodzonych. Czy gwałtowna śmierć obu ofiar naprawdę jest dziełem upiora? A może to któryś z mieszkańców wsi miał swoje powody, żeby zabić? Trzydzieści lat później sprawę rozwikłać muszą Daniel Podgórski i kontrowersyjna Klementyna Kopp. Perturbacje w życiu prywatnym śledczych utrudniają dotarcie do prawdy. Czy uda im się odkryć tożsamość mordercy? A może tylko obudzą przyczajonego przez lata wampira i nic nie będzie już w stanie powstrzymać nadchodzącego zła? Utopce to piąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Historie te łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym osadzonym w szerokim kontekście społeczno-obyczajowym. Książki cenione są za unikalny styl narracji, trzymającą w napięciu fabułę i dopracowane portrety psychologiczne bohaterów. Dlatego saga o Lipowie doceniana jest również przez wielbicieli innych gatunków literackich. Porównywana jest do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy, ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą, gdzie toczy się akcja jej powieści.

43,00 zł
27,52 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,48 zł

9 osób kupiło
9
Pali się! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pali się!
Dostępny
281 szt.

„Obywatele! Wiadra przynieście! Wszyscy na rynek! Pali się w mieście!” Jeden z najbardziej znanych wierszy Brzechwy w kultowymi opracowaniu graficznym Bohdana Butenki. Jest noc. Nagle przysypiającego na wieży obserwatora budzi ugryzienie muchy. W samą porę – w mieście wybuchł pożar! Strażacy zrywają się z łóżek. „Pali się! Pali się!! Pali się!!! Pali się!!!!” Budzi się burmistrz, budzą się sędzia, lekarz i profesor, strażacy biegną po konia, sikawkę i beczkę… Ten autorski duet to gwarancja dobrej zabawy! Dynamiczna wierszowana opowieść mistrza słowa i dowcipne rysunki mistrza ilustracji to doskonała lektura dla wszystkich przyszłych strażaków i dla wszystkich koneserów literatury dziecięcej.

34,90 zł
21,64 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,26 zł

8 osób kupiło
10
Rysowanie dla początkujących. Prosty i przejrzysty podręcznik do nauki rysunku, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysowanie dla początkujących. Prosty i przejrzysty podręcznik do nauki...
Dostępny
130 szt.

Rysowanie dla początkujących to książka, dzięki której możesz rozwinąć w sobie pasję rysowania, którą być może pamiętasz z dzieciństwa. Autorzy tej książki zawsze powtarzają, że dla nich każdy jest artystą i dotyczy to także Ciebie. Umiejętności niezbędne do rysowania nie ograniczają się jedynie do posługiwania się ołówkiem i papierem, ale wyrażają się także w innych formach. Kiedy rysujesz, interpretujesz to, co widzisz ze swojej perspektywy. Dzięki radom zawartym w tej książce, rozwiniesz umiejętność obserwacji i nauczysz się właściwie używać narzędzi, pracować rozmaitymi technikami i korzystać z niektórych trików, stosowanych przez profesjonalistów na co dzień. Najwięcej nauczysz się, kiedy weźmiesz przybory do rysowania i zamiast biernie wertować książkę, po prostu zaczniesz rysować. Materiał jest tak napisany, abyście mogli do niego wracać. Powtarzając ćwiczenia kilkakrotnie, będziecie mogli dostrzec postęp w swoich pracach. Lekcje zawarte w tej książce nauczą Was jak szkicować, posługiwać się szkicem walorowym, światłocieniowym i konturowym, posługiwać się proporcjami i perspektywą, stosować kontrast, walor, światło i cień. Ćwiczenia technik rysunku uczą jak rysować konkretne obiekty, takie jak chmury i trawę, drzewa i liście, cegły kamienie, pojazdy i łodzie, a także ludzi, ich sylwetki i twarze oraz zwierzęta. Poznacie również kompozycję, rozmieszczanie elementów rysunku, kadrowanie i dobieranie kształtu. Na koniec przyjdzie czas na prawdziwe rysowanie martwej natury, scen w perspektywie, krajobrazu, pejzażu morskiego. Mamy nadzieję, że książka Rysowanie dla początkujących pozwoli Wam odkryć radość z rysowania, rozwinąć Wasze umiejętności i doprowadzi do powstania wielu pięknych rysunków.

44,99 zł
26,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 18,45 zł

8 osób kupiło
11
Mythomorphia. Ekstremalne kolorowanie i wyszukiwanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mythomorphia. Ekstremalne kolorowanie i wyszukiwanie
Dostępny
146 szt.

Kontynuując serię zapoczątkowaną przez Animorphię i Imagimorphię przedstawiamy trzecią, niezwykłą książkę do kolorowania pod tytułem Mythomorphia, autorstwa niezrównanego Kerby Rosanesa. Znajdziecie w niej przepiękne sceny stworzeń mitologicznych i bajkowych narysowane charakterystyczną kreską autora, gdzie w fantastyczny, baśniowy sposób wizerunki przedmiotów, roślin i zwierzątek spajają się i łączą w skomplikowane kompozycje. Hydra, feniks, syreny, złośliwe gobliny, potężne smoki i inne mityczne stworzenia zostały przedstawione w iście nieziemski sposób, dając niezwykłą radość z ich kolorowania. Tak jak i w poprzednich książkach autor poukrywał w grafikach różne przedmioty, do znalezienia których nas zachęca. Umiejętności autora zyskały mu potężną bazę ponad 2,3 mln fanów jego profilu Sketchy Stories na Facebooku a książki Animorphia i Imagimorphia, odniosły sukces również w Polsce.

34,99 zł
20,64 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 14,35 zł

7 osób kupiło
12
Filcowe liście 65x37mm mix 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filcowe liście 65x37mm mix 20szt
Titanum
Dostępny
8 szt.

Filcowe liście 65x37mm ażurowe zielone jasne, zielone ciemne 20szt.

8,99 zł
6 osób kupiło
13
Naklejki piankowe pojazdy mix 50szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
6 osób kupiło
14
Samoloty myśliwce styropianowe, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoloty myśliwce styropianowe, mix wzorów
M&Z
Dostępny
269 szt.

Piankowy, lekki samolot do złożenia. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

3,99 zł
6 osób kupiło
15
Notes Pluszowy Zamykany A5 Cat Starpak 482215 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Pluszowy Zamykany A5 Cat Starpak 482215
Starpak
Dostępny
10 szt.

Zalety produktu Notes w formacie A5 z pluszową okładką i kartkami w linie oraz zatrzaskiem. Notes Idealny na ważne zapiski, takie jak np. daty urodzin czy imienin bliskich, terminarz spotkań lub dane kontaktowe. Notesy i notesiki STARPAK to ponad 110 różnych modeli i wzorów. Proste, o stonowanej kolorystyce, pokryte imitacją skóry lub 2-stronnymi cekinami, pluszowe z postaciami zabawnych zwierzaków lub z motywami z ulubionych bajek notesy i pamiętniki STARPAK to niezbędny towarzysz nie tylko małego dziecka, ale również nastolatki. Można w nich notować ważne informacje, swoje przemyślenia i sekrety. Dzięki takiej ilości wzorów i modeli każda dziewczyna znajdzie model zgodny ze swoim stylem i osobowością. Notesy STARPAK to tez najlepszy i najbardziej uniwersalny pomysł na prezent. Zawartość zestawu Notes A5 Cat. Wymiary/waga wymiary produktu dł. x wys. x gł. cm 15x22x2, waga produktu kg 0,31 kg. Wymiary opakowania dł. x wys. x gł. cm 18x27x3, waga opakowania kg. 0,32 kg. Nie odpowiednie dla dzieci poniżej 3 lat. Pakowany w woreczek z zawieszką. Pakowanie w kartonie po 6/36 szt. https //www.youtube.com/watch v nnC1EmVHfQ8 amplist PLze1dvBiWVsz92TpxtZ4ICRwZre1hgG0x ampindex 24 STARPAK prezentuje Notesy i pamiętniki - YouTube

35,30 zł
33,54 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,76 zł

5 osób kupiło
16
Zemsta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta
Dostępny
1629 szt.

Londyński finansista zmagający się z uzależnieniami odwiedza swojego ojca na farmie węży w Afryce. Czy uda im się naprawić trudne relacje? Podczas gdy zamożne elity czekają na ewakuację, zwykli obywatele walczą na ulicach o przetrwanie. Tak prezentuje się Ameryka po wyniszczającej pandemii. Czy w tym świecie ktoś przestrzega jeszcze prawa? Naukowiec, który opracował środek na nieśmiertelność, zamierza skasować swoją pamięć. Czy zdoła usunąć niebezpieczne wspomnienia, zanim będzie za późno? Bohaterowie zbioru opowiadań Zemsta stają przed niezwykle trudnymi wyborami. Autor z wirtuozerią odmalowuje mroczne wizje przyszłości, w których sprawiedliwość rządzi się swoimi prawami.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

5 osób kupiło
17
400 testów IQ, łamigłówek, zagadek logicznych i zadań matematycznych, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
400 testów IQ, łamigłówek, zagadek logicznych i zadań matematycznych, ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Czy poradzisz sobie z ogromną księgą zagadek i łamigłówek MENSY? Oczywiście, że tak! W środku znajdziesz szeroki zestaw zadań testujący twoją spostrzegawczość, zdolność logicznego oraz abstrakcyjnego myślenia a także umiejętność odkrycia wielopłaszczyznowych powiązań pomiędzy rozmaitymi i w książce posortowane są według poziomu trudności, zaczynając od prostych i sympatycznych zadań do naprawdę podchwytliwych i skomplikowanych łamigłówek. Dzięki temu można poćwiczyć w sekcji łatwiejszej przed przejściem do części potrzeba żadnych specjalnych zdolności aby rozwiązywać zagadki MENSY. Wystarczy zdrowy rozsądek, podstawowa znajomość matematyki oraz alfabetu, umiejętność myślenia i oczywiście determinacja i siła, ołówki w dłoń – i do dzieła!

39,99 zł
28,79 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

5 osób kupiło
18
Bułeczka i miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bułeczka i miłość
Dostępny
133 szt.

Trzeci tom serii o codziennych przygodach przebojowej dziewczynki z głową pełną pomysłów. Pełna humoru i ciepła książka o dziecięcych uczuciach. Najlepsza przyjaciółka Bułeczki ma na imię Ester. Dziewczynki siedzą w jednej ławce, bawią się razem na przerwach i pomagają sobie w lekcjach. Ale pewnego dnia Ester proponuje Bułeczce coś dziwnego… Czy można się dalej przyjaźnić z kimś, kto chce, by się w nim zakochać? I co to właściwie znaczy? To trudne pytania! Na szczęście Bułeczka jak zawsze może liczyć na wsparcie mamy i nieco zwariowanej babci. A pomagając w porządkach, niespodziewanie wpada na pomysł, jak opowiedzieć przyjaciółce o swoich uczuciach. Sztuka i odrobina złotego brokatu mogą uczynić cuda! Seria książek o Bułeczce to pełna subtelnego poczucia humoru rodzinna lektura o radości czerpanej z codziennych chwil i bycia razem. Dziecięca narratorka ujmująco wprowadza czytelnika w swój świat, w którym dzięki mamie i babci panują miłość, bliskość i poczucie bezpieczeństwa. Polecamy także pozostałe tomy przygód Bułeczki: Bułeczka rządzi! i Bułeczka ratuje świat.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

4 osoby kupiły
19
Misje NASA. Atlas kosmiczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,99 zł
53,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
20
Tajniki rysunku Manga. 30 lekcji rysunku z twórcą Akiko, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajniki rysunku Manga. 30 lekcji rysunku z twórcą Akiko, wydanie 2
Dostępny
101 szt.

Manga to coś więcej niż wielki, błyszczące oczy i charakterystyczne fryzury! Na stronach tej książki artysta Mark Crilley pokazuje, w jaki sposób stworzyć prawdziwy, autentyczny mangowy styl – od rysowania twarzy i całych postaci, po rozplanowywani niesamowitych, pełnych dramaturgii scen, stylizowanie fryzur i ubrań, tworzenie dymków na słowa i efektów dźwiękowych. Wszystko to przedstawione w przyjaznym, łatwym do zrozumienia stylu, który uczynił Marka Crilley'a jednym z 25 najczęściej subskrybowanych Guru YouTube'a. Autor pokazuje jak kilka podstawowych linii pomoże stworzyć rysy twarzy. Udziela prostych wskazówek, ułatwiających poprawne przedstawianie proporcji ciała. Co więcej, daje inspirację, dzięki której Twoje prace staną się pełne ekspresji, charakteru i akcji. Skorzystaj z tej okazji, żeby zamienić zamieszkujące twą głowę postacie i historie w prawdziwe profesjonalne ilustracje na papierze!

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

4 osoby kupiły
21
Felek i Tola i porywacze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Felek i Tola i porywacze
Dostępny
80 szt.

Trzymająca w napięciu, zaskakująca i śmieszna historia kryminalna dla najmłodszych: lis Felek i zajączka Tola na tropie porywaczy. Felka i Tolę odwiedzają niespodziewani goście: kuzyn Felka i jego kompan. Niestety, nie mają dobrych zamiarów – planują kradzież. A gdy ich plan bierze w łeb, porywają Jo! Przecież Ko twierdzi, że Jo jest skarbem i ma złote serce. Wcale się nie spodziewają, że niesforny malec sprawi im niemały kłopot… „Felek i Tola i porywacze” to czwarta część przygód sympatycznej pary przyjaciół – lisa łakomczucha i rezolutnej zajączki, znanych z tomów: Felek i Tola, Do zobaczenia, Felku i Tolu, Felek i Tola na wyspie. Cykl powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga. Seria przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za wzorcowy cykl książek dla początkujących czytelników.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5 osób kupiło
22
Jurassic World. Pop up T-Rex - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jurassic World. Pop up T-Rex
Tomy, od 4 lat
Dostępny
119 szt.

Poczuj dreszczyk emocji podczas wizyty w świecie jurajskim! Pop Up T-rex to szalona gra pełna niespodzianek Tutaj nie ma gdzie uciec! Na zmianę ostrożnie wsuwaj jedną z kolorowych kości dinozaurów do beczki. Który slot sprawi, że z beczki wyskoczy groźny T-Rex? Rodzinna zabawa: odpowiednia dla chłopców, dziewczynek i starszych odkrywców. Dla 2–4 graczy w wieku od 4 lat. Wymiary opakowania: 27.3 x 21.6 x 15.2 cm

69,22 zł
65,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,46 zł

4 osoby kupiły
23
Piórka lotki 11-15cm pastelowe mix 24szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórka lotki 11-15cm pastelowe mix 24szt
Titanum
Dostępny
1 szt.

Piórka lotki 11-15cm 24szt. pastelowe: żółte, różowe, turkusowe, błękitne

7,99 zł
3 osoby kupiły
24
Medytacje dla czcicieli Męki Pańskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medytacje dla czcicieli Męki Pańskiej
Dostępny
54 szt.

Św. Alfons Maria de Liguori (1696–1787) należy do największych czcicieli i apostołów Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego. Całe życie i dzieło tego wielkiego doktora Kościoła, biskupa, misjonarza, założyciela Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, autora licznych dzieł z dziedziny teologii i duchowości, muzyka, malarza i poety było jakby żywym komentarzem do męki Pańskiej. Swoją żarliwą miłość do Ukrzyżowanego karmił św. Alfons rozważaniem Ewangelii, lekturą książek o pasji Chrystusa i codzienną praktyką drogi krzyżowej. Prezentowana książka składa się z trzech tekstów: Rozważania męki Pańskiej według opisu Ewangelistów, Miłość dusz, Ćwiczenie drogi krzyżowej. Podstawą wydania są ich XIX-wieczne przekłady, odpowiednio uwspółcześnione, lecz z poszanowaniem dla tłumacza oraz w przekonaniu, że ich plastyczny język stanie się dodatkowym cennym walorem książki, przybliżając w ten sposób czytelnika do czasów świętego autora.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

3 osoby kupiły
25
Peppa Pig. Bardzo Ważne Sprawy. Bawię się na dworze! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Bardzo Ważne Sprawy. Bawię się na dworze!
Dostępny
21 szt.

Książka z opowiadaniem o charakterze edukacyjnym. Seria „Bardzo Ważne Sprawy” porusza codzienne, ciekawe tematy. Dlaczego warto jeść warzywa? Czy chodzenie do dentysty jest potrzebne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci znajdą, zapoznając się z historiami swoich ulubionych bohaterów. Kolorowe strony zachęcają nie tylko do czytania, ale i do wnikliwego oglądania. Dzięki temu dziecko chętnie angażuje się w lekturę, przyswajając wartościowe treści.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
26
Dwa słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa słowa
Dostępny
96 szt.

Zaskakująca i pełna językowego humoru opowieść o przygodach dwóch zaprzyjaźnionych słów mieszkających w słowniku. – Pozwoli pan, że się przedstawię. Bóg. Człowiek na chwilę zamarł w bezruchu. Uważnie spojrzał na nowo poznane słowo i po krótkim namyśle powiedział: – Człowiek. Miło mi. Wiele o panu słyszałem. – Ja o panu też – wyszeptał Bóg. Mieszkają w starym pożółkłym słowniku. Przyjaźnią się, odkąd wpadli na siebie w czasie wieczornego spaceru wśród haseł. I właśnie wyruszają na wyprawę rowerową po dalekich stronach. Bóg i Człowiek. Dwa słowa. Po drodze spotkają wielu niezwykłych znajomych i nieznajomych: Miłość, Śmierć i Życie, Czas, Początek i Koniec, a nawet… brzydkie słowo zakłócające porządek na rynku. Każde z tych spotkań będzie dla nich przygodą, a dla czytelników – okazją do uśmiechu oraz do namysłu nad ważnymi (i mniej ważnymi) słowami – i nad tym, co się za nimi kryje.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

3 osoby kupiły
27
Rozbroić lęk. 25 sposobów na wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozbroić lęk. 25 sposobów na wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę
Dostępny
16 szt.

Wiele osób odczuwa lęk. Może się on objawiać w najróżniejszy sposób, nigdy jednak nie jest przyjemny. Jeśli szukasz skutecznych narzędzi, by nad nim zapanować i zmniejszyć stres, to ta książka ci w tym pomoże. Poradnik napisany przez terapeutkę, która specjalizuje się w walce z lękiem, prezentuje 25 kreatywnych sposobów na obniżenie poziomu lęku w pięciu kluczowych obszarach. Są to: stres, fobia społeczna, myśli lękowe, poczucie własnej wartości i przyszłość. Opisane narzędzia powstały na podstawie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), treningu uważności, terapii narracyjnej, psychologii pozytywnej i innych rodzajów terapii. W opisie każdego z nich znajdziesz praktyczne porady i proste działania, które możesz podjąć od razu, by poczuć się lepiej i spokojniej. Risa Williams jest licencjonowaną psychoterapeutką i trenerką. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze sposobami redukcji poziomu lęku i stresu. Jest autorką artykułów do magazynów o tematyce wellness i profesorem na uniwersytecie w Los Angeles.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

4 osoby kupiły
28
Nowy Porządek Świata. Tom 2. Tygrys i Smok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Porządek Świata. Tom 2. Tygrys i Smok
Dostępny
1062 szt.

Świat wstrzymał oddech, kiedy grupa uderzeniowa amerykańskiego lotniskowca uległa zagładzie w wybuchu jądrowym tuż przed chińską inwazją na Tajwan. Zegar atomowej zagłady powinien obwieścić koniec świata, jednak Chiny nie poszły za ciosem, a USA nie spopieliło domniemanego agresora.Oba supermocarstwa cofnęły się znad krawędzi anihilacji, lecz konflikt bynajmniej nie wygasł... Wielka wojna zatem wybucha tam, gdzie może zebrać najbardziej krwawe żniwo. Najludniejsza demokracja świata staje w ogniu. Do zmagań dołączają kolejne potęgi.Tymczasem z dala od rzezi i huku dział niepokorny Chris Carlson nadal toczy swoją prywatną batalię o prawdę, wolność i życie. Jeśli przegra, Nowy Porządek Świata odbierze to wszystko i jemu, i milionom innych ludzi.W cyklu „Nowy Porządek Świata” ukazały się: Zasady gry oraz Tygrys i Smok.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
29
Filcowe liście 85x60mm zielone 5szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
2 osoby kupiły
30
National Geographic Kids. Absolutni eksperci Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
National Geographic Kids. Absolutni eksperci Dinozaury
Dostępny
370 szt.

Ty też możesz stać się dinoekspertem i poznać świat krwiożerczych mięsożerców i olbrzymich roślinożerców. Dzięki tej książce odkryjesz fakty, ciekawostki i liczby oraz dowiesz się o najnowszych znaleziskach paleontologów z całego świata. Poznasz też największe i najstraszniejsze bestie. Znajdziesz tu wszystko, co warto wiedzieć o dinozaurach!

39,99 zł
27,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

2 osoby kupiły
31
Klub św. Moniki. Jak czekać, mieć nadzieję i modlić się za bliskich, którzy odeszli od wiary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub św. Moniki. Jak czekać, mieć nadzieję i modlić się za bliskich, k...
Dostępny
20 szt.

Kiedyś pewien młody człowiek imieniem Augustyn, żyjący w IV wieku naszej ery, odwrócił się od Kościoła, pogrążając się w hulaszczym życiu pełnym żądzy i rozpusty. Jego odejście sprawiło, że św. Monika, jego religijna i pobożna matka, pogrążyła się w rozpaczy i łzach, modląc się o jego nawrócenie… przez ponad dekadę! Jak wielu współczesnych katolików – być może nawet wielu z nas – św. Monika zmagała się codziennie z bólem spowodowanym odejściem ukochanej osoby od wiary. Podobnie jak my, ona również obawiała się, że jej łzy i modlitwy są niewiele warte, daremne i bezowocne. Ale to nieprawda! Święty Augustyn powrócił do wiary – i to na dodatek w wielkim stylu. Na stronach niniejszej książki autorka udziela mądrych i pełnych współczucia wskazówek osobom, które cierpią z powodu odrzucenia wiary przez osoby najbliższe ich sercu. Nazwała ich „Klubem św. Moniki”. Jako długoletni i wytrwały członek tego klubu pokazuje nam na przykładzie św. Moniki, jak wytrwać w ofiarnej miłości do zbłąkanych dusz – takiej samej miłości, jaką kocha ich Bóg – miłości, która nie tylko uciszy przeciągły, bolesny krzyk naszych serc, ale przywróci także naszych zagubionych bliskich na drogę wiary i zaprowadzi ich z powrotem w ramiona Jezusa. Tak, to prawda, ta łagodna, niekonfrontacyjna droga św. Moniki jest trudna. Ale to jedyna droga. Strony tej książki ukazują nam wyraźnie, że gdy chodzi o dusze naszych bliskich, warto jest podjąć wysiłek… i warto czekać.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

4 osoby kupiły
32
Idea uniwersytetu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
27,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,31 zł

2 osoby kupiły
33
Galaktyka Gutenberga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galaktyka Gutenberga
Dostępny
40 szt.

Herbert Marshall McLuhan (1911–1980), z wykształcenia literaturoznawca (uhonorowany doktoratem w Cambridge i tytułem profesorskim w University of Toronto), z zamiłowania niestrudzony badacz kultury, występujący przeciwko sztywnym ramom akademickiej nauki. Przedmiotem jego zainteresowania były przede wszystkim role, jakie w społecznym i jednostkowym życiu człowieka pełnią szeroko rozumiane media oraz związane z nimi sposoby komunikacji. Książka Galaktyka Gutenberga. Tworzenie człowieka druku (1962), ukazująca konsekwencje wynalezienia prasy drukarskiej z ruchomymi czcionkami, weszła na stałe do kanonu literatury traktującej o wzajemnych relacjach kultury, społeczeństwa i mediów. Jej pierwsze pełne polskie wydanie oddajemy właśnie w ręce czytelników.

55,00 zł
39,05 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,95 zł

2 osoby kupiły
34
Kostki drewniane 12x12mm 72szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostki drewniane 12x12mm 72szt
Titanum
Dostępny
45 szt.

Drewniane kostki 12x12mm 72szt.

11,99 zł
2 osoby kupiły
35
Wachmistrz, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wachmistrz, wydanie kieszonkowe
Dostępny
6 szt.

Pierwsze wspólne śledztwo radcy Abella i wachmistrza Kukułki. Grudzień 1929, czas Wielkiego Kryzysu. W Wolnym Mieście Gdańsku bez śladu znikają młode, atrakcyjne kobiety. Wszystkie są biedne i pochodzą z nizin społecznych. Śledztwo prowadzi młody radca Abell. Kierownictwo Kripo do pomocy przydziela mu doświadczonego policyjnego wygę - wachmistrza Kukułkę. Obaj policjanci są tak różni od siebie, jak woda i ogień. Początki współpracy nie są więc łatwe. Zwłaszcza, że w tym śledztwie nic nie jest oczywiste, a pytań jest więcej niż odpowiedzi. Chodzi o obsesyjny seks, seryjne morderstwa, handel żywym towarem - a może o coś więcej? Gdzie szukać klucza do rozwiązania zagadki? Członkowie tajnej sekty, oszalali naukowcy eksperymentujący z ludzkim ciałem, zakonnice, które minęły się z powołaniem, szmuglerzy trzęsący gdańskim portem… Kto skrywa prawdę? A może jest ona bardziej okrutna niż podejrzewa Abell? I czy może w pełni zaufać Kukułce? Na drugim planie sugestywny obraz miasta walczącego o przeżycie oraz pieczołowicie oddany klimat tamtych niezwykłych lat. Rasowy thriller kryminalny z najwyższej półki. Literacka uwertura do bestsellerowej serii z radcą Abellem.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
36
Tabliczka mnożenia. Ćwiczenia w liczeniu. Szkoła podstawowa, klasy 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tabliczka mnożenia. Ćwiczenia w liczeniu. Szkoła podstawowa, klasy 1-3
Dostępny
139 szt.

Ten ciekawie opracowany i starannie przygotowany zbiór zadań pomoże najmłodszym uczniom utrwalić zdobytą w szkole wiedzę oraz osiągnąć sprawność w liczeniu.Z tą książką dziecko: stopniowo uczy się mnożenia i dzielenia (kolejno w zakresie 30, 50 i 100), poznaje praktyczne zastosowanie rachunków w codziennych sytuacjach, dzięki zamieszczonym rozwiązaniom może pracować samodzielnie.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
37
Gniotki uśmiechnięte potworki, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gniotki uśmiechnięte potworki, mix wzorów
Keycraft
Dostępny
2 szt.

Gniotki uśmiechnięte potworki ułatwiają odreagowanie stresowych sytuacji poprzez ugniatanie i dociążenie dłoni. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

30,00 zł
18,60 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 11,40 zł

1 osoba kupiła
38
Drewniane patyczki proste 5x110mm 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane patyczki proste 5x110mm 100szt
Titanum
Dostępny
30 szt.

Drewniane patyczki proste 5x110mm naturalne 100szt.

7,99 zł
1 osoba kupiła
39
Polonistyka końca świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polonistyka końca świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

„Świat umiera, a my nawet tego nie zauważamy” – pisała niedawno Olga Tokarczuk. Mimo to uprawiamy dydaktykę polonistyczną (i nie tylko), tak jakby nie obchodził nas zbliżający się koniec i prowadzące do niego kryzysy. Coraz bardziej powiększa się rozziew między otaczającą nas rzeczywistością a tym, czego i jak nauczamy, przyczyniając się do wzrostu frustracji młodych ludzi, potęgowanej nieprzewidywalnymi skutkami pandemii. Książka niniejsza stanowi próbę diagnozy tej sytuacji oraz oferuje propozycje zmian w edukacji literackiej, aby pomagała ona przetrwać we współczesnym świecie oraz odpowiedzialnie go zmieniać.

35,70 zł
32,84 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,86 zł

1 osoba kupiła
40
Pragmatyzm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pragmatyzm
Dostępny
44 szt.

William James (1842-1910) amerykański pisarz, psycholog i filozof, twórca (a właściwie współtwórca wraz z Ch. Piercem) nurtu filozoficznego zwanego pragmatyzmem, który to termin wszedł do powszechnego użycia jako synonim praktyczności, realistyczności, rzeczowości. Najogólniej mówiąc, pragmatyści twierdzą, iż prawdziwe są tylko te myśli, które sprawdzają się przez swe praktyczne skutki. Do mistrzów Jamesa należą zarówno George Berkeley jak i David Hume i John Locke, natomiast uznawany jest on za filozofa zdecydowanie antykantowskiego. W swym manifeście, najważniejszym obok Doświadczenia religijnego.. dziele czyli właśnie w Pragmatyzmie przedstawia James zręby swojej filozofii. Jak pisze Tadeusz Gadacz w centrum jego pragmatystycznej doktryny znajduje się taka koncepcja natury ludzkiej, zgodnie z którą człowiek kieruje się w życiu głównie nastawieniem praktycznym. Świadomość jest (...) czymś więcej niż tylko poznaniem. Ma ona celowościowy charakter, który polega na wyborze przedmiotów ze względu na działanie i wewnętrzne potrzeby człowieka. W Pragmatyzmie autor w sposób szczególnie wyraźny uwydatnia swoją koncepcję, wedle której istotne jest nie odniesienie się do abstrakcyjnych teorii prawdy, lecz do praktycznych konsekwencji. Warto czytać Jamesa - choćby z czystego pragmatyzmu! Ale pamiętajmy także o ogromnym wpływie jaki wywarł Pragmatyzm Jamesa na takich myślicieli jak E. Husserl, M. Scheler czy H. Bergson.

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
41
Droga lęków, nadziei i wdzięczności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Droga lęków, nadziei i wdzięczności
Danielewicz Henryk, Poligraf
Dostępny
1 szt.

"Droga lęków, nadziei i wdzięczności" jest rodzajem opowieści lekarza o wybranych ludziach, których ? jako społeczeństwo ? jesteśmy dłużnikami. To dzięki ich talentowi, pasji, benedyktyńskiej pracowitości żyjemy kilkadziesiąt lat dłużej niż nasi przodkowie i mamy szansę walki z cierpieniem w chorobie. To oni zatrzymali pochody śmierci, jakie od wieków przetaczały się przez nasz glob, w postaci budzących lęk zaraz, np. trądu, dżumy (czarnej śmierci), ospy, tyfusu, hiszpanki, polio, a teraz walczą z epidemiami związanymi z rozwojem cywilizacji. Spotykamy tu dużo nazwisk: ?łowców mikrobów?, twórców szczepionek, wybitnych naukowców i lekarzy, z których stworzyć można jakby specjalną listę wdzięczności. Autor opiera się na własnych doświadczeniach, podaje liczne opisy ciekawych przypadków chorobowych, a także wspomina podróże i sentymentalne wędrówki do arkadii lat młodzieńczych. Nawiązuje też do tematyki wydanej niedawno książki "Niedokończone rozmowy kardiologa". HENRYK DANIELEWICZ ? absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalista kardiolog, wieloletni ordynator, założyciel Oddziału Kardiologii i przewodniczący Rady Naukowej przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.

38,00 zł
19,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,00 zł

1 osoba kupiła
42
Telefon na baterie, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telefon na baterie, mix kolorów
M&Z
Dostępny
83 szt.

Telefon komórkowy z dźwiękami, muzyką i efektami świetlnymi spodoba się każdemu maluchowi, żywo zainteresowanemu telefonami rodziców. Uwaga! Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

15,36 zł
13,99 zł

Rabat 8,9%
oszczędzasz 1,37 zł

1 osoba kupiła
43
Jaszczurka z grochem 34 cm, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaszczurka z grochem 34 cm, mix wzorów
M&Z
Dostępny
6 szt.

Jaszczurka wykonana jest z miękkiej gumy i wypełniona grochem. Jest bardzo miła w dotyku i całkowicie bezpieczna bez żadnych ostrych krawędzi. Dostępna jest w trzech kolorach z łatami w ciemniejszym odcieniu danego koloru. Guma z jakiej została wykonana jaszczurka jest bardzo rozciągliwa i elastyczna. Wymiary produktu: 34.0 x 15.0 x 4.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
44
Śmiałek. Pokochaj pingwinka! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiałek. Pokochaj pingwinka!
Dostępny
20 szt.

Śmiałek to mały pingwinek, który już od urodzenia wyróżniał się spośród stada. Pewnego razu, uciekając przed drapieżnikiem, oddalił się od kolonii, wówczas zwierzę z opresji uratowała mała dziewczynka o imieniu Asia, która akurat przebywała na Antarktydzie wraz ze swoimi rodzicami naukowcami. W tym samym czasie miał miejsce wyciek ropy z tankowca do oceanu. Wszyscy polarnicy byli zajęci minimalizowaniem skutków katastrofy i pomocą bezbronnym zwierzętom, w pomoc zaangażowała się również Asia. Jak potoczy się los poszkodowanych pingwinków i czy naukowcom uda się zapobiec katastrofie?

12,44 zł
8,99 zł

Rabat 27,7%
oszczędzasz 3,45 zł

1 osoba kupiła
45
Zagadka Błękitnego Ekspresu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadka Błękitnego Ekspresu
Dostępny
28 szt.

Amerykański milioner Rufus Van Aldin ma tylko jedną słabość: swoją córkę Ruth. Ona natomiast ma aż dwie słabości: niebezpiecznych mężczyzn i klejnoty. Ojcowski prezent, rubin Serce Płomienia, nie przyniesie jej jednak szczęścia… W Błękitnym Ekspresie dochodzi do morderstwa. Podróżująca tym pociągiem Katarzyna Grey jako ostatnia widziała ofiarę przy życiu. Kto zabił córkę milionera? Gdzie jest Serce Płomienia? Komu odda serce Katarzyna Grey? Do akcji wkracza niezawodny Herkules Poirot.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
46
Mulina 8mm tonacja zielona 8 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mulina 8mm tonacja zielona 8 kolorów
Titanum
Dostępny
22 szt.

Mulina w zestawie 8 kolorów - tonacja zielona. Każdy motek o długości 8 m. Wykorzystywana przede wszystkim do haftowania, ale także do innych robótek ręcznych, m.in. wykańczania zakładek do książek, albumów, kartek okolicznościowych oraz ręcznie wykonywanej biżuterii, np. wyplatania bransoletek.

8,99 zł
1 osoba kupiła
47
Co to za kuleczka? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co to za kuleczka?
Dostępny
313 szt.

Pełna wdzięku, futropozytywna książka obrazkowa o tym, jak polubić samego siebie. Tutek jest puchaty. Tak puchaty, że to się w głowie nie mieści. I wcale mu to nie odpowiada. Bo kiedy jest się lisem, chciałoby się być lekkim i zwinnym, przemykać z gracją przez las i nie zbierać z każdego krzaka pasażerów na gapę. Puszyste futro z każdym dniem ciąży mu bardziej i bardziej, aż w końcu… wydarza się coś, co sprawi, że Tutek spojrzy na swoje problemy z zupełnie innej perspektywy. Ujmująca w swojej prostocie, dowcipna historia o samoakceptacji i o tym, jak na pozór drobna rzecz może zmienić spojrzenie na wiele spraw. Nagroda główna jury Wydawnictwa Dwie Siostry w międzynarodowym konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2020/2021.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
48
Diagnoza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnoza
Dostępny
27 szt.

„– Napisz o tym – powiedział mąż, który formalnie wcale nie jest moim mężem. – Ja? – A dlaczego nie? Wszyscy teraz piszą. – Jeśli wszyscy piszą, to kto czyta… – Napisz, to się przekonasz”. *** „Nic nie zapowiadało zmiany pogody: pierzaste chmury trwały w bezruchu jak gęsto ubita śmietana, a poznańskie koziołki nie kręciły się wkoło na znak, że wiatr zadmie za chwilę niczym pastuch w dudy. A jednak właśnie tego dnia przemarzłam do szpiku kości, a może raczej przemarzła moja głowa, niechroniona niczym poza własnymi, przystrzyżonymi na pazia, piórami. Z pierwszym podmuchem wiatru przypomniałam sobie o czapce, spoczywającej leniwie na tylnym siedzeniu samochodu, od którego dzieliło mnie pół godziny drogi piechotą”. Fragment książki

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

1 osoba kupiła
49
Dekoracje piankowe serca mix 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracje piankowe serca mix 12szt
Titanum
Dostępny
34 szt.

Dekoracje piankowe serca 142x12mm 3 kolory: białe, różowe, czerwone 12szt.

10,99 zł
1 osoba kupiła
50
Migranci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Migranci
Dostępny
345 szt.

Zapierająca dech w piersiach książka obrazkowa bez słów. O migrantach, ich dramatycznej podróży oraz determinacji, nadziei i stracie. Jest ich wielu. Żyrafa, niedźwiedź, lis, słoń, tukan, flaming, kaczka, lew, zając, kogut, osioł, nosorożec… Każdy inny. Każdy z tobołkiem lub walizką. Zostawiają za sobą martwy, bezlistny las i ruszają w drogę. Przed nimi długa, trudna podróż, w której towarzyszyć im będą nadzieja i strach, determinacja i zmęczenie, ból i troska o słabszych. Będą przekraczać granice, dokonywać poświęceń, tracić bliskich. Nie wszyscy dotrą do celu. W jaki sposób zakończy się ich wędrówka? Migranci opowiadają poruszającą historię, która rozgrywa się dziś w wielu miejscach świata. Zapierające dech w piersiach ilustracje oparte na kontraście żywych kolorów i głębokiej czerni okazują się bardziej wymowne niż tysiąc słów. Ukazując podróż uczłowieczonych zwierząt, nadają obrazom migracji znanym z mediów uniwersalny wymiar i wielką siłę wyrazu. Prostota i autentyczność łączy się tu z poetycką symboliką, która zaprasza czytelników do namysłu i interpretacji. Wszystko razem składa się na pobudzającą empatię książkę, która znakomicie nadaje się do wprowadzenia dzieci w temat uchodźstwa i migracji. Książka nagrodzona Prix Sorcières 2021 – najważniejsza francuską nagrodą dla książek dziecięcych oraz uhonorowana wpisem na listę White Ravens 2020 – listę najbardziej godnych uwagi książek dla dzieci z całego świata, przygotowywaną corocznie przez specjalistów z Internationale Jugendbibliothek (Międzynarodowej Biblioteki Książek dla Dzieci i Młodzieży) w Monachium.

34,90 zł
29,90 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
51
Wołanie dalekich wzgórz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołanie dalekich wzgórz
Dostępny
2 szt.

Powieść przygodowa Wiesława Wernica Wołanie dalekich wzgórz należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Charyzmatyczni bohaterowie powieści – doktor Jan i traper Karol Gordon – postanawiają odbyć podróż turystyczną do Parku Narodowego Yellostone. Podczas wyprawy wodnym szlakiem poznają samotnie podróżującego malarza Adriana Cecila Burnsa, a potem zostają w trójkę złapani i trzymani w niewoli przez plemię Indian, których wodzami jest dwóch „białych” traperów, Abraham Dunbar i Jeremy Dove. Prawowity wódz Czarna Antylopa pragnie odzyskać utraconą pozycję w swoim plemieniu i proponuje trójce więźniów układ. Jakie wyjście z tego trudnego położenia znajdą Karol, Jan i Adrian? Wołanie dalekich wzgórz należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.

31,50 zł
22,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

1 osoba kupiła
52
Ordynacja podatkowa, wydanie 43 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ordynacja podatkowa, wydanie 43
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Stan prawny: 3 stycznia 2022 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Ordynacja podatkowa, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

15,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
53
Zestaw balonów i konfetti 30-46cm 10szt granatowe i perłowe BSC-570 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
54
Dogadaj się. Sztuka codziennych negocjacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dogadaj się. Sztuka codziennych negocjacji
Dostępny
3121 szt.

Sukces w życiu zależy od twoich umiejętności wpływania na innych. A droga ku temu wiedzie przez dobrą komunikację. Jeśli nauczysz się sztuki przekonywania rozmówców do własnych racji, odniesiesz sukces w biznesie, w pracy, w kontakcie z najbliższymi i w codziennym życiu. Przeczytaj tę książkę i naucz się jak dostawać od innych ludzi to czego chcesz. Poznaj zasady wpływania na innych, reguły negocjacji i perswazji. Dzięki zrozumieniu tych trzech składników dobrej komunikacji zyskasz szansę na znalezienie najlepszego rozwiązania za każdym razem. Wiele książek uczy technik sprzedaży i negocjacji, ale tylko ta tłumaczy psychologiczne mechanizmy, które są podstawą tych technik. Naucz się używać ich najbardziej efektywnie, w każdej sytuacji i w kontakcie z każdym typem człowieka.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
55
Małopolska Wschodnia i Wołyń w czasie II wojny światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małopolska Wschodnia i Wołyń w czasie II wojny światowej
Dostępny
157 szt.

„Praca prof. Bonusiaka nie jest przeglądem dotychczasowych tekstów i na ich podstawie napisanej książki. Jest – co chcę wyraźnie podkreślić – autorską monografią, opracowaną na podstawie własnych badań. Autor wykonał obszerną i pracochłonną kwerendę archiwalną, nie tylko w Polsce, ale na Ukrainie i w Niemczech. (...) Dwugłos: przedstawienie tych samych problemów w czasie okupacji sowieckiej i niemieckiej – to inspirujące przedsięwzięcie. (...) Niewątpliwie będzie ważnym wydarzeniem w polskiej literaturze historycznej i szybko wejdzie do obiegu naukowego”. [Z recenzji prof. dra. hab. Zbigniewa Zaporowskiego] „Bogate merytorycznie i wartościowe opracowanie historyczne, dotyczące stosunków polsko-radzieckich oraz polsko-niemieckich w okresie II wojny światowej, stanowi nowatorską analizę ważnego problemu i cenny wkład do polskiej historiografii. (...) Specyficzny dla Włodzimierza Bonusiaka styl narracji historycznej powoduje, że nawet mniej zorientowany w faktografii czytelnik tej publikacji, zostanie wprowadzony w krąg wydarzeń, które decydowały o losach ziem polskich, okupowanych przez ZSRR i Niemcy. Nowatorstwo treści dzieła jest niepodważalne, bowiem Autor wprowadził do obiegu naukowego szereg nowych ustaleń, uściśleń, uzupełnień i konstatacji. (...) Publikacja zawiera bardzo dokładny obraz rzeczywistości politycznej, ekonomicznej i społecznej na terenach wschodniej Polski, okupowanych w czasie II wojny światowej przez ZSRR i III Rzeszę. Losy zamieszkałej tam ludności, podsycane konflikty narodowościowe i społeczne, zostały przedstawione w sposób niezwykle staranny”. [Z recenzji dra. hab. prof. UKW w Bydgoszczy Adama Sudoła] Włodzimierz Bonusiak – profesor zwyczajny nauk humanistycznych w zakresie historii. Badania: systemy i polityka okupacyjna III Rzeszy i ZSRR; stosunki polsko-ukraińskie; dzieje miast i miejscowości (Kalisz, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Łańcut, Tarnobrzeg, Lwów, Drohobycz); biografistyka (przywódcy ZSRR, wybitne postaci Polski południowo-wschodniej). Publikacje: ogółem 250, w tym 19 monografii, m.in.: Polityka ekonomiczna III Rzeszy na okupowanych obszarach ZSRR 1941–1944 (1981); Kto zabił profesorów lwowskich? (1985); Małopolska Wschodnia pod rządami III Rzeszy (1990); Polityka ludnościowa III Rzeszy na okupowanych obszarach ZSRR 1941–1944 (1992); Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza (1985); Józef Stalin – biografia (1993); Polityka ludnościowa i ekonomiczna ZSRR na okupowanych ziemiach polskich w latach 1939–1941 (Zachodnia Ukraina i Zachodnia Białoruś) (2006); Polska podczas II wojny światowej (4 wyd., ostatnie, rozszerzone w 2011 r.); Trzecia Rzeczpospolita (1989–2007) (2007), Historia Polski (1944–1989) (2007); Druga Rzeczpospolita (1918–1939) (2011), Ignacy Łukasiewicz. Szejk z Galicji (3 wyd., ostatnie w 2021 r.). Doktor honoris causa uniwersytetów w Czerniowcach, Drohobyczu i Berdiańsku.

89,90 zł
67,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,47 zł

1 osoba kupiła
56
Synopsa czterech Ewangelii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Synopsa czterech Ewangelii
Dostępny
4 szt.

Synopsa należy do najważniejszych narzędzi pracy biblisty. Zestawia obok siebie w szpaltach teksty Ewangelii, żeby ukazać to, co w nich wspólne, i to, co stanowi o ich odrębności. Pozwala w łatwy sposób odszukać teksty paralelne Ewangelii. Już w starożytności Euzebiusz z Cezarei wynalazł sposób szybkiego znajdowania miejsc paralelnych czterech Ewangelii. Profesjonalni bibliści posługują się synopsami w oryginalnym języku Ewangelii, czyli starożytnej grece. Ponieważ jednak język grecki znają obecnie nieliczni, potrzebne są także synopsy w językach współczesnych. Mogą one oddać wielkie usługi w różnego rodzaju analizach tekstu Ewangelii, zwłaszcza w osobistym poznawaniu Biblii i pracach kaznodziejsko-katechetycznych. W Synopsie czterech Ewangelii – w nowym przekładzie polskim teksty podobne z różnych Ewangelii umieszczone są obok siebie w równoległych kolumnach. Pod tekstami zamieszczono obszerne zestawienie tekstów pokrewnych. Świadomie posłużył się tłumacz przekładem stosunkowo dosłownym, oddając różne słowa greckie z paralelnych tekstów przez różne słowa polskie, takie same zaś, przez takie same. Zachował też – na ile to było możliwe – szyk zdania greckiego, wychodząc z założenia, że w wielu przypadkach przekład dosłowny lepiej zachowuje piękno oryginału, niż przekład językowo wyszukany. Dzięki tym właściwościom Synopsa czterech Ewangelii Michała Wojciechowskiego jest przystępna i pomocna osobom słabo lub wcale nieznającym greki w ich poznawaniu Słowa Bożego. ks. prof. Roman Bartnicki

160,00 zł
118,40 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 41,60 zł

1 osoba kupiła
57
Jaskiniowiec, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jaskiniowiec, wydanie 2
Dostępny
41 szt.

Tym razem śmierć składa wizytę sąsiadowi Wistinga. Zaledwie trzy domy dalej od domu komisarza Williama Wistinga zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, który przez cztery miesiące siedział martwy przed migającym ekranem telewizora. Nic nie wskazuje na to, aby jego śmierć była wynikiem przestępstwa. Viggo Hansen był człowiekiem, na którego za życia nikt nie zwracał uwagi, więc jego śmierć również nie wzbudza sensacji i nie trafia na czołówki gazet. A jednak z jakiegoś powodu ta sprawa budzi ciekawość córki Wistinga, która jest dziennikarką. Line postanawia napisać artykuł: portret zupełnie nieznanej osoby. Kiedy Line rozpoczyna swoje dziennikarskie śledztwo, policja otrzymuje zgłoszenie o odnalezieniu kolejnych zwłok, tym razem na miejscu wycinki lasu. Wygląda na to, że ciało musiało tam leżeć przez długi czas. Na zwłokach mężczyzny zostaje ujawniony niezwykły ślad. Wkrótce policja organizuje zakrojoną na szeroką skalę obławę – jedną z największych w historii Norwegii. Jedyne, co mogłoby popsuć szyki śledczym to nadgorliwi dziennikarze…Tym razem śmierć składa wizytę sąsiadowi Wistinga. Hulemannen (Jaskiniowiec) to powieść z serii o Wiliamie Wistingu. Horst zadebiutował w 2004 powieścią Nøkkelvitnet (Świadek koronny). Stworzył cykl powieści kryminalnych, w których głównym bohaterem jest William Wisting, policjant pracujący w Larviku. Książki o komisarzu Williamie Wistingu zostały przetłumaczone dotychczas na 25 języków. Za powieść Vinterstengt” (Po sezonie) otrzymał Nagrodę Norweskich Księgarzy. Jego powieść Jakthundene (Psy gończe) została uhonorowana Nagrodą Rivertona i Szklanym Kluczem (szw. Glasnyckeln) – nagroda literacka, przyznawana corocznie pisarzom z krajów nordyckich za najlepszą powieść kryminalną. „To nowy Nesbø! Jørn Lier Horst udowadnia, że jest jednym z najlepszych norweskich pisarzy powieści kryminalnych”. – Dagbladet „Ekscytująca mieszanka dziennikarstwa i policyjnego śledztwa”. – VG „Świetna opowieść o samotności i seryjnym zabójcy”. – Østlands-Posten „Jaskiniowiec to świetnie napisany thriller, wywołujący dreszcz emocji od pierwszej do ostatniej strony. Nie sposób się od niego oderwać”. – Tvedestrandsposten „Kolejne zwycięstwo wyjątkowo zdolnego pisarza z Larviku”. – Tønsberg Blad „Genialna książka – od początku do końca”. – Varden „Książka, od której się nie oderwiesz”. – Moss Avis „Horst stał się mistrzem w budowaniu i podtrzymywaniu napięcia – aż do ostatniej strony”. – Aftenposten „Jørn Lier Horst to nie drugi Jo Nesbø, ani jego następca, ale poważny konkurent”. – Natalia Skorupa. (ksiazkoville.blogspot.com) Jørn Lier Horst (ur. 27.02.1970) to norweski pisarz i dramaturg; do września 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Jest autorem przedstawień dla Teater Ibsen; serii kryminałów z komisarzem Williamem Wistingem w roli głównej, od dwóch lat ukazują się również jego powieści kryminalne w tzw. serii CLUE, przeznaczone dla młodszych czytelników. Wspólnie z Thomasem Engerem jest autorem bestsellrowej trylogii „Blix i Ramm na tropie zbrodni”, która ukazała się na rynku polskim nakładem Wydawnictwa Smak Słowa. Polecamy 2 sezony niezwykle emocjonującego serialu na podstawie książek Horsta „Wisting”.

44,99 zł
21,60 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 23,39 zł

1 osoba kupiła
58
Drewniane patyczki proste 6x55mm 60szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane patyczki proste 6x55mm 60szt
Titanum
Dostępny
9 szt.

Drewniane patyczki proste 6x55mm naturalne 60szt.

6,99 zł
1 osoba kupiła
59
Kroniki rodu Kane. Tom 1. Czerwona piramida - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki rodu Kane. Tom 1. Czerwona piramida
Dostępny
114 szt.

Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane. Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na „eksperyment naukowy” do British Museum, w nadziei że uda mu się z powrotem połączyć rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki. Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, że budzą się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich – Set – chce zniszczyć rodzinę Kane. Aby go powstrzymać, dzieci muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie. Będzie to zadanie, które przybliży je do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązania z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

1 osoba kupiła
60
Awangardowa klisza. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awangardowa klisza.
Dostępny
170 szt.

Autorka dokonuje krytycznej analizy awangardowego paradygmatu w odniesieniu do polskiej fotografii, rekonstruuje informacje o marginalizowanych bądź zapomnianych praktykach fotograficznych polskiego dwudziestolecia międzywojennego, podejmuje próbę krytycznego odczytania dotychczasowego zarysu granic polskiej fotografii awangardowej. Słowa kluczowe: awangarda, fotografia polska, sztuka polska, dwudziestolecie międzywojenne w Polsce, sztuka międzywojnia, sztuka II RP, sztuka dwudziestolecia międzywojennego, fotografia awangardowa ****** The Avant-garde Photographic Plate. Polish Photography Between the Wars The author gives a critical analysis of the avant-garde paradigm with reference to Polish photography, reconstructs the information concerning marginalized or forgotten photographic practices in Poland between the wars, and attempts to explore the existing boundaries of Polish avant-garde photography in a critical way.

50,00 zł
42,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
61
Czarny Język - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny Język
Dostępny
5385 szt.

Kinch Na Shannack jest winien małą fortunę Gildii Poborców, która wyszkoliła go na złodzieja, a zatem nauczyła (między innymi) otwierania zamków, walki na noże, wspinania po ścianach, łagodzenia upadków, snucia kłamstw, zastawiania pułapek, a także kilku magicznych sztuczek. Ten dług sprawił, że teraz czeka przy starej leśnej drodze, by obrabować pierwszego podróżnego, który się napatoczy. Ale dzisiaj Kinch Na Shannack wybrał niewłaściwą ofiarę. Galva jest wojowniczką, która przeżyła brutalne wojny z goblinami, a także służką bogini śmierci. Szuka swojej królowej, która zaginęła, gdy jedno z miast na dalekiej północy upadło po ataku olbrzymów. Po nieudanym napadzie, z którego szczęśliwie uchodzi z życiem, Kinch odkrywa, że losy jego i Galvy są ze sobą splecione. Wspólni wrogowie i niezwykłe niebezpieczeństwa zmuszają złodzieja i wojowniczkę do wyruszenia w świat, gdzie gobliny żywią się ludzkim mięsem, krakeny polują w mrocznych głębinach, a honor jest luksusem, na który niewielu może sobie pozwolić.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
62
Łapacz z Sacramento - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łapacz z Sacramento
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Karol Gordon i doktor Jan, charyzmatyczni bohaterowie westernowej serii Wiesława Wernica, tym razem usuwają się na drugi plan powieści. Główną rolę odgrywa w niej Vincent Irvin, który pojawia się w pozostałych częściach cyklu jako szeryf z Fort Benton. Jan, przyjaciel Karola, opowiada historię dzielnego mieszkańca Dzikiego Zachodu, który próbując nadać sens swojemu życiu po nagłej śmierci żony i syna, staje się stróżem prawa, pomimo że nie potrafi nawet celnie strzelać. Poznajemy też życie Karola, dowiadujemy się kim był i jakie spotkały go przygody, zanim spotkał na swojej drodze Jana. Łapacz z Sacramento jest pełną nostalgii opowieścią o pięknej i tragicznej postaci Vicenta Irvina. Równocześnie Czytelnik odnajdzie w niej elementy charakterystyczne dla innych powieści Wiesława Wernica: ciekawie skonstruowaną fabułę, opisy potyczek z bandytami, przekonanie o triumfie sprawiedliwości.

31,50 zł
22,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

1 osoba kupiła
63
Wszystko o różnorodności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o różnorodności
Dostępny
10 szt.

Radosne poznawanie różnic pomaga dzieciom reagować w życzliwy i otwarty sposób na świat i jego mieszkańców. Niezależnie od koloru skóry, pochodzenia, języka, kultury, wieku czy przekonań – mieszkańcy wszystkich kontynentów zasługują na to, żeby ich poznać. Pięknie różnią się nasze stroje, fryzury czy zwyczaje. Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Pomaga zrozumieć świat. Ułatwia dorosłym rozmowę z dziećmi na temat różnorodności. W przystępny sposób objaśnia sprawy związane z tolerancją i akceptacją. W serii: Wszystko o emocjach Wszystko o rodzinach Wszystko o przyjaźni

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

3 osoby kupiły
64
Pamiętnik na kłódkę Pecoware - Jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik na kłódkę Pecoware - Jednorożec
Pulio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

32,90 zł
29,94 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,96 zł

1 osoba kupiła
65
Zestaw balonów z sercem i konfetti 30-46cm 10szt srebrno perłowe BSC-570 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
66
Naklejki filcowe pingwiny 6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki filcowe pingwiny 6szt
Dostępny
18 szt.

Naklejki filcowe pingwiny 48x79mm, pingwiny na nartach 50x81mm ruchome oczy 6szt.

10,99 zł
1 osoba kupiła
67
Marzenie pewnej dziewczyny. Samotny rejs dookoła świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marzenie pewnej dziewczyny. Samotny rejs dookoła świata
Dostępny
860 szt.

Mając 14 lat Laura Dekker wyruszyła na ocean zrealizować marzenie swojego życia - stać się najmłodszą w historii żeglarką, która samotnie opłynęła Ziemię. By wypłynąć w rejs musiała najpierw na sali sądowej pokonać opór nieprzychylnych jej pomysłowi holenderskich władz i zmierzyć się ze społeczną krytyką. Przez długie tygodnie przemierzała wzburzone morza, zmagała się ze sztormami i dzielnie znosiła samotność, by po 518 dniach szczęśliwie ukończyć żeglugę na karaibskiej wyspie Sint Maarten. Marzenie pewnej dziewczyny. Samotny rejs dookoła świata to autobiograficzna opowieść Laury o jej podróży. Radościach i niebezpieczeństwach samotnej żeglugi i o poznawaniu świata z pokładu małego jachtu. To również świadectwo niezwykłej determinacji i młodzieńczej odwagi. Wciągająca i inspirująca książka o autentycznej przygodzie, która oczaruje czytelnika niezależnie od wieku.Tłumaczenie: Mączka Iwona

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

1 osoba kupiła
68
Moje opowieści. Disney Pixar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje opowieści. Disney Pixar
Dostępny
18 szt.

Wyjątkowa kolekcja opowieści o przygodach bohaterów z kultowych filmów animowanych wytwórni Disney Pixar. Oto rodzina Iniemamocnych, która ukrywa swoje nadzwyczajne umiejętności. Utalentowany szczurek Remy z „Ratatuj”, który w pewnej paryskiej restauracji przygotowuje dania godne najlepszych szefów kuchni. I jeszcze Carl z „Odlotu”, który zabierze nas w podróż jego marzeń. Emocje, przygoda, angażujące historie i dużo zabawy - to znajdziecie w kolejnym tomie serii „Moje opowieści”.

39,99 zł
31,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
69
Dolnośląska Kraina Rowerowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dostępny
9 szt.

Dolnośląska Kraina Rowerowa. Wzgórza Trzebnickie, Dolina Baryczy, Środkowa Odra.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

1 osoba kupiła
70
Piórka lotki 11-15cm mix 24szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórka lotki 11-15cm mix 24szt
Titanum
Dostępny
11 szt.

Piórka lotki 11-15cm 24szt. białe, czerwone, zielone

7,99 zł
1 osoba kupiła
71
Powiat Raciborski dla aktywnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiat Raciborski dla aktywnych
Dostępny
6 szt.

Składana mapa powiatu raciborskiego w skali 1:50 000.W skład powiatu wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice.Publikacja zawiera także plan Raciborza w skali 1:10 000 oraz krótki opis powiatu.Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Za pomocą wyraźnych, charakterystycznych znaków wskazano miejsca, gdzie można aktywnie spędzić wolny czas.Na mapie zaznaczono m.in.:- miejscowości, sieć dróg,- stacje paliw, parkingi,- szlaki piesze, rowerowe i dydaktyczne wraz z kilometrażem,- hotele, kempingi, pola namiotowe,- obiekty sakralne, zamki, ruiny,- muzea, pomniki, wieże widokowe,- informacje turystyczne, urzędy pocztowe,- łowiska, stadniny koni, przystanie żeglarskie,- strzelnice sportowe, pola golfowe, hale sportowe,- kąpieliska i baseny.Druga strona mapy zawiera:- informacje o powiecie raciborskim i gminach znajdujących się na jego terenie, zdjęcia, opisy ciekawych miejsc i zabytków,- dane teleadresowe urzędów i muzeów.Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 10 m.Mapa posiada siatkę geograficzną opartą na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

1 osoba kupiła
72
Koki. Pokochaj słoniątko! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koki. Pokochaj słoniątko!
Dostępny
20 szt.

Koki to mały, sympatyczny słonik, który po śmierci matki został odnaleziony przez dwójkę dzieci. Kasia i Tomek troskliwie zajęli się słoniątkiem i dbali, by maluchowi niczego nie brakowało. Niestety podstępni kłusownicy, pod osłoną nocy, porwali słoniątko. Czy dzieciom i ich sprzymierzeńcom uda się uratować słonika? Czy Koki znajdzie ciepły i bezpieczny dom? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tej bogato ilustrowanej książce.

12,44 zł
8,99 zł

Rabat 27,7%
oszczędzasz 3,45 zł

1 osoba kupiła
73
Zemsta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta
Dostępny
198 szt.

Londyński finansista zmagający się z uzależnieniami odwiedza swojego ojca na farmie węży w Afryce. Czy uda im się naprawić trudne relacje? Podczas gdy zamożne elity czekają na ewakuację, zwykli obywatele walczą na ulicach o przetrwanie. Tak prezentuje się Ameryka po wyniszczającej pandemii. Czy w tym świecie ktoś przestrzega jeszcze prawa? Naukowiec, który opracował środek na nieśmiertelność, zamierza skasować swoją pamięć. Czy zdoła usunąć niebezpieczne wspomnienia, zanim będzie za późno? Bohaterowie zbioru opowiadań Zemsta stają przed niezwykle trudnymi wyborami. Autor z wirtuozerią odmalowuje mroczne wizje przyszłości, w których sprawiedliwość rządzi się swoimi prawami.

47,90 zł
34,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,93 zł

74
KC. KPC. Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego, wydanie 29 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KC. KPC. Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego, wydanie 29
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Stan prawny: 3 stycznia 2022 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks cywilny, Tekst ustawy Kodeks postępowania cywilnego, Ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych - wyciąg, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

35,00 zł
29,05 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

75
Prawo wykroczeń, wydanie 37 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo wykroczeń, wydanie 37
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks wykroczeń, Tekst ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

76
KPK. Kodeks postępowania karnego, wydanie 47 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KPK. Kodeks postępowania karnego, wydanie 47
Dostępny
2 szt.

Stan prawny: 3 stycznia 2022 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks postępowania karnego, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian, Przypisy od Redakcji, Czytelne hasła i teksty, Indeks rzeczowy.

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

77
KK. Kodeks karny, wydanie 56 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KK. Kodeks karny, wydanie 56
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Stan prawny: 3 stycznia 2022 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks karny, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

10,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

78
Sprawa obiektowa kryptonim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawa obiektowa kryptonim
Dostępny
42 szt.

Sprawa Obiektowa PUSTELNIK (IPN BU 0712/8) nie jest zachowana w całości, ponieważ pozostawiono jedynie część drugą, czyli materiały operacyjne. Pierwszy tom obejmuje okres od 2.07.1973 do 19.10.1976, czyli koniec rządów gen. o. Jerzego Tomzińskiego i początek rządów gen. Grzegorza Kotnisa. Natomiast drugi tom (sztucznie podzielony w IPN na dwie równe części) dotyczy okresu od 7.01.1977 do 22.11.1978, czyli do utraty tytułu generała przez o. Grzegorza Kotnisa. SPIS TREŚCI Wprowadzenie Konstytucje zakonne - teoria i praktyka Jasna Góra w latach 70-tych XX w. Służba Bezpieczeństwa wobec paulinów Prymas wobec Jasnej Góry Jasna Góra od XVIII do pocz. XX w. Zakończenie Bibliografia Aneksy

168,00 zł
142,80 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 25,20 zł

79
Zapomniana misja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniana misja
Dostępny
84 szt.

Jesień 1988. Weteran Powstania Wielkopolskiego ? Jan Fontowicz, zostaje zamordowany. Prowadzący śledztwo prokurator ? pochodzący z Łodzi Paweł Jasiński ? ma wątpliwości, co do rzetelności miejscowej milicji. Wykorzystuje fakt, że na pogrzeb przyjechał jego przyjaciel z czasów łódzkich, porucznik Kostecki. Jedno z wcześniejszych śledztw spowodowało, że Kostecki wylądował w szpitalu psychiatrycznym, przez problemy zdrowotne na tle nerwowym, stając się obiektem kpin ze strony kolegów. Ta okoliczność spowodowała, że porucznik MO bez większych problemów uzyskał długotrwałe zwolnienie lekarskie i może nieoficjalnie wesprzeć prokuratora w szukaniu zabójcy. Obaj rozpatrują różne wątki: od politycznego, poprzez zemstę, do typowo rabunkowego. Wszystkie tropy zdają się być fałszywe. Wydaje się, że kapitan Fontowicz został zamordowany przez przypadek.

38,90 zł
32,68 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,22 zł

80
Obsesja porządku. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obsesja porządku.
Dostępny
164 szt.

Autor opisuje działalność niemieckich planistów przestrzennych, urbanistów, architektów, projektantów wnętrz i ich ?obsesję porządkowania?, mającego służyć całkowitej germanizacji nowo opanowanych terenów. Jako przykłady podaje liczne projekty i realizacje, nieomawiane wcześniej w literaturze przedmiotu. Analizuje moralne aspekty tej pracy oraz aktywne zaangażowanie jej wykonawców w politykę okupacyjną i Zagładę. Śledzi losy konkretnych specjalistów zarówno podczas wojny, jak i po jej zakończeniu. ****** An Order Obsession. German Architects? Plans in Occupied Poland 1939?1945 The author explores the activities of German spatial and urban planners, architects and interior designers as well as their ?order obsession?, which was to be used in the Germanisation of the newly subjugated territories. He provides numerous examples of projects and realisations which have not been discussed before in the subject literature. He analyses the moral aspects of this ordering work and the active engagement in occupation policy and the Holocaust of those implementing it. He follows the fates of particular specialists during and after the war.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

81
Architektura i planowanie przestrzenne uniwersytetów od średniowiecza do połowy XIX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektura i planowanie przestrzenne uniwersytetów od średniowiecza ...
Dostępny
1 szt.

Autorka przedstawia przemiany architektoniczne i przestrzenne kompleksów uniwersyteckich w Europie i Ameryce Północnej, począwszy od wieków średnich, kiedy kształtujące się wówczas uczelnie sięgały głównie po wzorce monastyczne, po połowę wieku XIX, gdy architektura uniwersytecka stała się ucieleśnieniem porządku politycznego wprowadzonego po wojnach napoleońskich i wyrazem ambicji nowych państw narodowych. Prezentuje najważniejsze obiekty i zespoły architektoniczne oraz opisuje złożone przemiany kulturowe stojące za zmieniającym się kształtem gmachów uniwersyteckich. ****** Architecture and Spatial Planning of Universities from the Middle Ages to the Mid-19th Century The author presents architectural and spatial changes of university complexes in Europe and North America, from the Middle Ages, when colleges used mainly monastic designs, until the mid-19th century, when university architecture became an embodiment of the political order introduced after the Napoleonic wars and the ambition of new national states. She shows the most important buildings and architectural complexes and describes major cultural transformations leading to the changes in the form of college buildings.

29,00 zł
17,98 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 11,02 zł

82
Zasada bezpośredniości wyborów i jej gwarancje w polskim prawie wyborczym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasada bezpośredniości wyborów i jej gwarancje w polskim prawie wyborc...
Dostępny
5 szt.

Zasada bezpośredniości wyborów w polskim prawie wyborczym ma status podstawowej zasady prawa rządzącej wyborami. Jednak choć od początków II RP ma rangę konstytucyjną, trudno twierdzić, że została jednoznacznie zdefiniowana, a jej treść stanowi pojęcie zastane. Nigdy nie istniała legalna definicja pojęcia zasady bezpośredniości. W ujęciu doktryny również nie można mówić o jednolitym jej rozumieniu. Najczęściej powtarzanym elementem wyjaśniającym pojęcie jest wybieranie przez wyborców swoich przedstawicieli wprost, a także zgodne przeciwstawianie jej wyborom pośrednim. Konieczność wystąpienia jednostopniowości wyborów, aby można było mówić o ich bezpośredniości, to najmniej kontrowersyjna jej konsekwencja. Spór o znaczenie osobistego głosowania dla istoty zasady nie został zaś zakończony nawet wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 20 lipca 2011 roku. Książka przedstawia zagadnienia związane z najszerszym rozumieniem zasady bezpośredniości w uporządkowany i usystematyzowany sposób. Stanowi próbę odpowiedzi na pytania o to, czy zasada bezpośredniości sprowadza się wyłącznie do przeprowadzania wyborów jednostopniowych i jakie są jej relacje z instytucjami osobistego i imiennego głosowania.

36,00 zł
83
Konieczność rewolucji? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konieczność rewolucji?
Dostępny
19 szt.

Wydarzenia maja i czerwca 1968 roku ? fala protestów i strajków, która pociągnęła za sobą nawet dziesięć milionów ludzi z różnych klas i warstw społecznych ? rozbudziły w społeczeństwie francuskim nadzieje na dokonanie radykalnej zmiany. Zwiastowały ją hasła, które pojawiały się na studenckich i (w mniejszym stopniu) robotniczych sztandarach, takie jak ?Cała władza w ręce rad? czy ?Trzeba znieść społeczeństwo klasowe?. Rewolucyjny język, dotychczas używany jedynie przez frakcje goszystowskie, stanowiące lewicową opozycję wobec Francuskiej Partii Komunistycznej, pojawił się nagle w centrum publicznej debaty. Przez kilka dni wydawało się, że Francja znajduje się u progu rewolucji. Goszyści, którym protesty przywróciły zachwianą w pierwszej połowie dekady wiarę w możliwość głębokiego przeobrażenia społeczeństwa francuskiego, podjęli w maju i czerwcu starania, by zaproponować odpowiadający duchowi czasu model rewolucji. Mieścił się on w tradycji marksistowskiej, ale wyrażał idee, które nie tylko były obce systemowi kapitalistycznemu, ale także pozostawały w sprzeczności z podtrzymywanym przez partię komunistyczną modelem stalinowskim. Konieczność rewolucji? Marksiści francuscy wobec wydarzeń maja i czerwca 1968 to książka, która prowadzi przez zagmatwany labirynt goszystowskich interpretacji, umieszczając je na szerokim tle przemian społeczno-politycznych i ideowych Francji lat 50. i 60. i pokazując, jak zerwanie z dwiema dominującymi dotychczas w społeczeństwie francuskim narracjami (komunistyczną i gaullistowską) pomogło wyrazić Francuzom ich niezadowolenie, a także sformułować nowe żądania dotyczące otaczającej ich rzeczywistości.

38,00 zł
84
Formy ekspresji podmiotowości nowoczesnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Formy ekspresji podmiotowości nowoczesnej
Dostępny
11 szt.

W powszechnej świadomości polska poezja ostatnich dekad XVIII i początku XIX wieku jest zjawiskiem nieciekawym i nieatrakcyjnym, najczęściej dyskutowanym z perspektywy nadchodzącego romantyzmu, na tle którego wypada zawsze niekorzystnie. Książka ta wyrasta z przekonania, że twórczość takich poetów, jak m.in. Franciszek Karpiński, Adam Jerzy Czartoryski, Józef Morelowski, Jan Paweł Woronicz, Hugo Kołłątaj czy Cyprian Godebski, przynosi wiele pytań dotyczących kwestii fundamentalnych, związanych z problematyką tożsamości zarówno w jej wymiarze indywidualnym, jak i zbiorowym. Specyfika tego okresu, kształtowanego przez zjawiska ogólnoeuropejskie, które sprzyjały krystalizowaniu się nowoczesności, oraz tendencje typowe dla rodzimego wariantu oświecenia, sprawia, że powstała wówczas literatura jest wartym badawczej refleksji terenem śledzenia ścieżek wyłaniania się wczesnonowoczesnej podmiotowości z charakterystycznymi dla niej napięciami między samookreślaniem a autokreacją. W książce szczególną uwagę zwrócono więc na różnorodne mechanizmy uobecniania się ?ja? możliwe do uchwycenia w wybranych do analizy utworach. Stanowią one ważne ogniwo w długotrwałym procesie przemian polskiej tożsamości, której swoistość trudno zrozumieć bez odwołania się do jej korzeni.

38,00 zł
85
Muzeologia cyfrowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzeologia cyfrowa
Dostępny
8 szt.

O muzeologii cyfrowej ? wprowadzenie / 7 Rozdział I: MUZEOLOGIA CYFROWA | CYBERMUSEOLOGY Aldona Tołysz, Małgorzata Wawrzak Muzealnictwo przyszłości. O projektach, które wyprzedziły technologię / 25 Eric Langlois Dalej niż ewolucja technologiczna: refleksje muzeologiczne. W stronę spójnych i dostosowanych do konkretnych potrzeb cyberwystaw / 43 Anna Leshchenko Cyfrowe wymiary muzeum: definicja przedmiotu badań cybermuzeologii / 69 Rozdział II: KURATORSTWO CYFROWE | DIGITAL CURATION Aleksandra Janus Humanistyka cyfrowa, muzea i historia ratownicza / 83 Agnieszka Krzyżanowska Redaktor metadanych, czyli o roli administratora merytorycznego muzealnej bazy danych / 93 Dominik Mirosław Piotrowski Kuratorstwo cyfrowe i upowszechnienie wiedzy o zbiorach muzealnych za pomocą otwartych narzędzi do zarządzania treścią / 103 Rozdział III: NARZĘDZIA CYFROWE MUZEALNICTWA | | DIGITAL TOOLS FOR MUSEOLOGY Marcin Wilkowski Masowa analiza kodu źródłowego jako metoda chronologii muzeów cyfrowych / 117 Małgorzata Baka Standardy i schematy metadanych w digitalizacji muzealiów w Polsce ? przegląd / 135 Anna Kornelia Jędrzejewska Narzędzia cyfrowe do badań nad dziejami piernikarstwa / 165 Ewelina Bednarz Niderlandzka kultura cyfrowa / 195 Indeks rzeczowy | Index / 219 O autorach | About Authors / 227

38,00 zł
86
Podstawy programowe kształcenia ogólnego (od)nowa? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Podstawy programowe kształcenia ogólnego (od)nowa?
Dostępny
1 szt.

Publikacja zawiera analizę aktualnie obowiązujących podstaw programowych kształcenia ogólnego dla wszystkich etapów kształcenia. Celem badań była identyfikacja i ocena kompetencji społecznych i obywatelskich pod kątem ich nowatorstwa, skuteczności i użyteczności. Wykonane analizy pozwalają sformułować zasadniczy wniosek, że w obrębie badanych kompetencji mamy do czynienia głównie z przekształceniami, które nie powodują jakościowej zmiany podstaw programowych kształcenia ogólnego w przedmiotowym zakresie. Zmiany mające charakter ilościowy nie przyczyniły się do przeobrażeń, które tworzą lepsze, skuteczniejsze warunki do działalności wychowawczej, dydaktycznej i organizacyjnej w zakresie rozwijania kompetencji społecznych i obywatelskich. Podstawa programowa kształcenia ogólnego promuje nieaktywne obywatelstwo oraz konserwatywną wizję państwa, społeczeństwa i jednostki. ?Wysoka świadomość Autorek ważności kompetencji społecznych i obywatelskich ma swoje odpowiedzialne przełożenie na jakość całego opracowania, od uwzględnienia płaszczyzny teoretycznej, przez znajomość podstaw prawnych i wyzwań stojących przed szkołą, tak w wymiarze idealnym ? uwzględniającym trendy globalne (innowacyjność), jak i realnym ? wskazującym ramy programowe polskiej szkoły, ale również możliwości i ograniczenia ich realizacji w specyficznym kontekście naszej edukacyjnej rzeczywistości?. Z recenzji wydawniczej dr hab. Inetty Nowosad, prof. UZ ?Badanie podstaw programowych jako aktu określającego zarówno idee, zakres treści, jak i efekty kształcenia jest punktem wyjścia do oceny systemu edukacji. Badanie pokazuje nie tylko zaniedbane obszary edukacji, ale również demaskuje jej upolitycznienie i niebezpieczne próby budowania tożsamości z wykorzystaniem celów ekskluzywnych?. Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Anny Wiłkomirskiej

36,00 zł
23,40 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,60 zł

87
Słownik historyczny i krytyczny Wybór II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik historyczny i krytyczny Wybór II
Niedostępny
Brak

Przekład: Translatorium Instytutu Filozofii UMK ? Przemysław Chmielewski, Marta Chojnacka, Adam Fedyniuk, Paweł Gąska, Tomasz Gliński, Adam Grzeliński, Paulina Karbownik, Kinga Kaśkiewicz, Mateusz Klonowski, Dawid Kolasa, Aleksandra Konrad, Dominika Kosiewicz, Jakub Maciejewski, Tomasz Markiewka, Anna Markwart, Hanna Piątkiewicz, Mieszko Radecki Redakcja naukowa ? Adam Grzeliński, Kinga Kaśkiewicz, Anna Markwart Wprowadzenie ? Adam Grzeliński Każdego, kto po raz pierwszy spogląda na karty Słownika historycznego i krytycznego francuskiego filozofa i historyka Pierre?a Bayle?a (1647?1706), zadziwia przede wszystkim nietypowy układ stron. Poszczególne hasła (a jest ich, bagatela, ponad dwa tysiące) zajmują niewiele miejsca, pisane są niekiedy dość nonszalancko, a nierzadko urywają się w sposób, który dla dzisiejszych autorów takich kompendiów wiedzy byłby nie do przyjęcia. Wielokrotnie dłuższe są natomiast uwagi Bayle?a będące świadectwem niezwykle błyskotliwej i krytycznej umysłowości. Chociaż o niejednej postaci, której poświęcone były hasła Słownika, nie pamięta dzisiaj prawie nikt, to właśnie przemyślenia zawarte w dodanych do tych haseł uwagach przyczyniły się do wielkiej poczytności całego dzieła. W osiemnastym stuleciu czytali je wszyscy. Niektórych gorszyło, wielu przekonywało, jednak z pewnością niemal nikogo nie pozostawiało obojętnym. Bayle poruszał bowiem najbardziej istotne problemy filozoficzne, teologiczne, polityczne i społeczne ? granic możliwej do uzyskania przez człowieka wiedzy, racjonalności religijnej, relacji pomiędzy Kościołem i państwem, wolności sumienia. Oświecenie, którego był prekursorem, odnajdowało w Słowniku nie tylko kompendium wiedzy historycznej, ale także postulaty, które ówcześni myśliciele przyjmowali za swoje: religijnej tolerancji, usamodzielnienia etyki czy poznawczego krytycyzmu, spod którego ostrza nie wychodziły bez szwanku nawet najpotężniejsze systemy metafizyczne. Pozostaje Bayle także wspaniałym wzorem historyka ? nie tylko erudyty, ale nade wszystko krytyka wszelkich dostępnych mu źródeł. Przekonują o tym marginesy dzieła, upstrzone tysiącami odniesień do innych prac. Oto za sprawą jego Słownika dokonywał się przewrót, który Ernst Cassirer przyrównał do późniejszego kantowskiego przewrotu kopernikańskiego w filozofii: fakty dawnej historii nie leżały przed oczyma badacza, który miałby je jedynie zebrać i skompilować. Na odwrót, dopiero odpowiednio przeprowadzona krytyka poznania historycznego pozwalała stwierdzić, co w ogóle należy uznać za fakt: warunki poznania faktów historycznych okazywały się tożsame z warunkami samych poznawanych faktów. Trudno także nie docenić zalet stylu: żywego, ciętego, niekiedy pełnego ironii ? łatwo w autorze Słownika rozpoznać zapamiętałego i wytrawnego polemistę. Pierwszy tom zawierający przekład wyboru haseł ze Słownika Bayle?a, opublikowany w roku 2014, ukazywał krytycyzm i sceptycyzm Bayle?a. Tom obecny koncentruje się na zagadnieniach religijnych, społecznych i politycznych.

38,00 zł
Powiadomienie
88
Ostrołęckie obserwatorium oświatowe - badania edukacyjne wspierające politykę lokalną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostrołęckie obserwatorium oświatowe - badania edukacyjne wspierające p...
Dostępny
128 szt.

Autorzy przedstawiają wybrane efekty wieloletniego projektu badań stosowanych „Ostrołęckie obserwatorium oświatowe” realizowanego na potrzeby lokalnej polityki oświatowej. Projekt ten jest elementem współpracy zainicjowanej w 2019 roku przez Prezydenta Ostrołęki i Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego. W omawianych badaniach uwzględniono stan wiedzy naukowej w zakresie analizowanych zjawisk i wykorzystano metody badań naukowych, jednak ich celem nie jest rozwój teorii, lecz ewaluacja ex-ante i rozwiązywanie konkretnych problemów. Projekt stanowi przykład badań stosowanych zgodnych z podejściem evidence-based policy, tzn. wykorzystania wyników badań oświatowych w tworzeniu skutecznej lokalnej polityki edukacyjnej. ****** An Education Observatory in Ostrołęka - Education Research Supporting Local Policy The authors present the results of ?An Education Observatory in Ostrołęka?, a long-standing applied research project aimed at local education needs. The discussed material refers to the current state of scientific knowledge about the analysed phenomena and uses scientific research methods, which do not aim at developing theory, but evaluate ex-ante and solve particular problems. The project is an example of the evidence-based policy research, i.e. the use of education research results in creating effective local education policy.

41,00 zł
34,44 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,56 zł

89
Borys Pasternak. Szkice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borys Pasternak. Szkice
Dostępny
184 szt.

Książka stanowi wybór esejów wybitnego rosyjskiego pisarza, Borysa Pasternaka (1890-1960) w przekładach Seweryna Pollaka. Teksty, najczęściej w Polsce niepublikowane, układają się w swego rodzaju biografię poety na tle dramatycznych napięć XX wieku. ****** Boris Pasternak. Essays. Selected and Translated by Seweryn Pollak The book is a collection of selected essays by an eminent Russian writer, Boris Pasternak (1890 - 1960), translated by Seweryn Pollak. The texts, mostly not published in Poland before, form a kind of poet?s biography against the background of dramatic events of the 20th century.

43,00 zł
36,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,88 zł

90
UMAMI. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UMAMI. CD
Ewa Farna, EWOlution
Dostępny
300 szt.

52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

91
Rozmyślania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmyślania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Marek Aureliusz (121-180) - cesarz rzymski w latach 161-180, a zarazem myśliciel, przyjaciel artystów i filozofów, sam dogłębnie z filozofią obznajomiony. Czas jego rządów w Rzymie to w gruncie rzeczy czas rozwoju i spokoju. Czy to przepadkiem nie zasługa jego stoicyzmu, którego najlepszym dowodem, przejawem są właśnie Rozmyślania. Jako stoik był Marek Aureliusz wyznawcą rozumu. Jego filozofia (przedstawiona w tej książce) to hołd złożony rozumowi, przy czym ważna jest też forma przekazu - nie są bowiem Rozmyślania zapisem jakiegoś wykładu, systematycznie zarysowanym światopoglądem, lecz raczej rodzajem pamiętnika pisanego dla samego siebie. Ot zapisane myśli, jak te: „Kto grzeszy, grzeszy przeciw sobie. Kto popełnia nieprawość, wobec siebie samego ją popełnia, bo robi się zły. Często popełnia nieprawość ten, kto czegoś nie robi, nie tylko ten kto coś robi”.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

92
A Senile Animal LP COLORED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Senile Animal LP COLORED, Winyl
Melvins, Ipecac / Pias
Dostępny
10 szt.

A1 - The Talking Horse A2 - A Vast Filthy Prison A3 - Blood Witch B1 - A History Of Drunks B2 - Rat Faced Granny B3 - The Hawk C1 - You've Never Been Right C2 - A History Of Bad Men D1 - The Mechanical Bride D2 - A Vast Filthy Prison

164,90 zł
93
Acoustic Adventures. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Acoustic Adventures. Winyl
Sonata Arctica, Warner Music Polska
Dostępny
51 szt.

133,90 zł
123,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

94
Acoustic Adventures. Volume One. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
133,90 zł
123,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

95
Na tropie Purpurowego Rycerza. Scooby-Doo! i Ty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

96
Słońce Arizony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,50 zł
22,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

97
Przez góry Montany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przez góry Montany
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Powieść przygodowa Wiesława Wernica Przez góry Montany należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Bohaterem powieści jest westman i poszukiwacz złota Piotr Carr, przyjaciel doktora Jan i Karola Gordona. Carr jest postacią nietuzinkową, uwielbia samotność i koczowniczy tryb życia. Dziki Zachód, ze swoimi bezbrzeżnymi preriami i osadami bez nazwy, jest jego żywiołem. Wielka przygoda rozpoczyna się, kiedy Carr poznaje agenta wywiadu Johna Webstera i nieznanego mężczyznę, który sprzedaje mu mapę wskazującą drogę do złoża złota. Droga do skarbu wiedzie przez góry Montany i pełna jest zaskakujących spotkań i niebezpiecznych zdarzeń. Przez góry Montany należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu, Wiesław Wernic, jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.

31,50 zł
22,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

98
Gwiazda Trapera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazda Trapera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.27

Powieść przygodowa Wiesława Wernica Gwiazda Trapera należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Opowiada o przygodach trapera Karola Gordona. Charyzmatyczny bohater wyrusza szlakiem poszukiwaczy złota. Przygoda wiedzie go do Cheyenne w dalekim stanie Wyoming, gdzie poznaje rodzinę Heartów. Kiedy wspólnie z nimi podejmuje dalszą podróż w święte góry Indian, Black Hill, czeka na niego seria dramatycznych niespodzianek. Czy bohaterom uda się znaleźć złoto? A może okaże się, że jest coś wartościowszego niż bezcenny kruszec? Gwiazda trapera należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu, Wiesław Wernic, jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach gorączki złota.

31,50 zł
22,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

99
Na południe od Rio Grande - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,50 zł
22,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

100
Człowiek z Montany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek z Montany
Dostępny
18 szt.

Powieść przygodowa Wiesława Wernica Człowiek z Montany należy do klasyki powieści młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Charyzmatyczni bohaterowie książki, doktor Jan i jego przyjaciel, traper Karol Gordon, decydują się wyruszyć z niebezpieczną misją do Montany. Namawia ich do tego Paddy Warren, bogaty hodowca bydła z Canyon Creek. Paddy padł ofiarą szantażu ze strony groźnej organizacji przestępczej. Na miejscu bohaterowie trafiają na trop mrocznej tajemnicy, skrzętnie skrywanej przez właściciela rancza. Okazuje się, że Paddy wszedł niegdyś w konszachty z Ku-Klux-Klanem. Ktoś postanowił przypomnieć mu grzech z przeszłości, co przybrało równie nieoczekiwaną, jak niebezpieczną dla wszystkich postać. Człowiek z Montany należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu, Wiesław Wernic, jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla Westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach osadników i traperów.

31,50 zł
22,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

Wróć do góry