hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.01.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 24 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kroniki Diuny. Tom 2. Mesjasz Diuny (Frank Herbert), na drugim Ekspozycja (Remigiusz Mróz). Kolejny produkt to Kolacja z Tiffanym. Tom 3. Śniadanie z Arsenem (Agnieszka Lingas-Łoniewska) oraz Strażniczka Swoich Granic. Jak być wierną sobie, by wreszcie żyć tak, jak na to zasługujesz (Terri Cole).
1
Kroniki Diuny. Tom 2. Mesjasz Diuny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kroniki Diuny. Tom 2. Mesjasz Diuny
Dostępny331 szt.

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Fremeni pokonali Harkonnenów i imperialnych sardaukarów, a Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Pustynna Arrakis, zwana Diuną, jest stolicą wszechświata. Tymczasem stare ośrodki władzy — Bene Gesserit i Gildia Kosmiczna — z pomocą fremeńskiego kapłaństwa i Bene Tleilax zawiązują spisek przeciw nowemu Imperatorowi. Czczony niczym bóg, Paul Muad’Dib wpada w pułapkę, choć zna każdą chwilę swojej przyszłości, każdy swój ruch, każdą decyzję i — przede wszystkim — swój straszliwy koniec… Dom Wydawniczy Rebis oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu „Kroniki Diuny”, który tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną. Najnowszą ekranizację Diuny, pierwszego tomu „Kronik Diuny”, wyreżyserował Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Sicario). Autorami scenariusza są Eric Roth (Forrest Gump), Jon Spaihts (Doktor Strange) i Denis Villeneuve, a muzyki – Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Dunkierka). W obsadzie znalazły się takie gwiazdy światowego kina, jak Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

2
Ekspozycja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekspozycja
Dostępny720 szt.

Termin „ekspozycja” ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione. Trylogia z komisarzem Forstem, tom 1

42,90 zł
27,03 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 15,87 zł

3
Kolacja z Tiffanym. Tom 3. Śniadanie z Arsenem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolacja z Tiffanym. Tom 3. Śniadanie z Arsenem
Dostępny112 szt.

Gorący romans to dopiero początek tej porywającej historii! Przygotujcie się na chwilę śmiechu, dreszcz napięcia i wiele wzruszeń. Dilerka Emocji powraca z kolejną komedią romantyczną, która podbije wasze serca. On jest sprytnym złodziejem, którego urokowi trudno się oprzeć. Ona wie, że jego powrót oznacza same kłopoty. Lina to nieco roztrzepana, pełna ciepła dziewczyna, która każdego dnia próbuje okiełznać chaos wkradający się w jej życie. Niechętnie przyznaje, że wciąż nosi w sercu ślad namiętnej miłości, po której zostało jej więcej niż wyłącznie wspomnienia… Chris to sprytny złodziej, dla którego od honoru ważniejsza jest tylko rodzina. Zadziorny chłopak zupełnie nie pasuje do sielskiego, spokojnego miasteczka. Skoro już się tu zjawił, musi mieć ważną misję do wypełnienia. Nie spodziewa się, że w zostawionej przed laty Gołdapi czeka na niego więcej niż jedno poważne wyzwanie. Gdy po długiej nieobecności, nieprzewidywalny i zabójczo przystojny Włoch znów staje w drzwiach Liny, dziewczyna czuje, że czekają ją kłopoty. Co się stanie, kiedy jej największa tajemnica ujrzy światło dzienne? Czy ich ogniste charaktery da się pogodzić, a stracona miłość będzie miała szansę rozkwitnąć na nowo?

42,99 zł
25,79 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,20 zł

4
Strażniczka Swoich Granic. Jak być wierną sobie, by wreszcie żyć tak, jak na to zasługujesz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażniczka Swoich Granic. Jak być wierną sobie, by wreszcie żyć tak, ...
Dostępny490 szt.

Czy zdarza ci się mówić „tak”, kiedy masz ochotę powiedzieć „nie”? Czy stawiasz potrzeby i pragnienia innych wyżej niż własne? Czy tak trudno ci prosić o pomoc, że ostatecznie robisz większość rzeczy sama? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś „tak”, to jesteś, moja droga, jedną z moich funkcjonujących ponad siły, kompletnie wyczerpanych sióstr. Z doświadczenia wiem, że zdrowe, solidne osobiste granice są kluczem do życia pełnego i w zgodzie ze sobą. Nie jesteś sama! Jestem terapeutką i przez ponad dwadzieścia lat spotkałam wiele kobiet, które miały problem z wyznaczaniem granic – i którym udało się opanować tę sztukę. Przejdziesz ze mną intensywny kurs efektywnego stawiania granic i nabierzesz w tym biegłości, aż staniesz się pełnoprawną Strażniczką Swoich Granic. A kiedy to się uda, każda część twojego życia rozkwitnie. Poprawisz relacje z innymi, wzmocnisz także więź z samą sobą – która jest najważniejsza ze wszystkich. Jeśli nie Ty, to kto? Jeśli nie teraz, to kiedy?

44,99 zł
30,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

5
Kat kłania się i zabija - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kat kłania się i zabija
Dostępny321 szt.

Dlaczego obraz Gustava Klimta „Złota Dama” nie jest wystawiany w muzeach pod prawdziwym tytułem? Co watykański dygnitarz, abp Alois Hudal, miał wspólnego z grabieżą polskich dzieł sztuki w czasie II wojny światowej? Czy profesorowie Uniwersytetu Lwowskiego musieli zginąć bo… posiadali kolekcje obrazów o wielkiej wartości artystycznej? Dlaczego rząd Niderlandów nie chce podjąć z Polską rozmów o zwrocie dzieł sztuki zrabowanych przez SS-manów o holenderskich korzeniach? Czy naprawdę istnieje ODESSA, organizacja niegdyś pomagająca w ucieczce zbrodniarzy do Ameryki Południowej, a teraz handlująca dziełami sztuki zrabowanymi ofiarom hiltlerowskiego terroru? Reinhard Heydrich, Pieter Nicolaas Menten, Otto Gustav Wächter – czy pasja kolekcjonerska i osobisty udział w zbrodniach wojennych to jedyne wspólne mianowniki biografii nazistowskich oficerów? Na czym polega tajemnica długowieczności hitlerowskich „nadludzi”? Kontynuacja bestsellera Magdaleny Ogórek Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków.

79,90 zł
47,14 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 32,76 zł

6
Demonomachia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demonomachia
Dostępny6712 szt.

Wciągająca powieść o demonach i Galicji przełomu XIX i XX wieku. Gimnazjalista Stefan Zborski nie może pogodzić się z nagłą śmiercią ojca. Pragnie znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, których nie zdążył zadać mu za życia. Choć nie wierzy w istnienie świata duchów, to jednak — pod wpływem irracjonalnego impulsu — organizuje seans spirytystyczny. Nieśmiadom mocy, w jaką podczas seansu wyposażyły go demony, Stefan rzuca klątwę na żydowskiego chłopca. Szlomek w najmniej spodziewanych momentach wije się jak wąż i wydaje z siebie wwiercające się w umysł kocie wrzaski. Oto początek śledztwa w sprawie demonicznej. Rozmodleni Żydzi z Podgórza i orgie artystów młodopolskiego Krakowa, siła rozumu i moc wiary, niewinna miłość i bezduszne wyuzdanie. Na granicy dwóch światów niedoszły egzorcysta Zborski szuka odpowiedzi na pytanie: „Czy dybuki istnieją?”. Marek Krajewski – autor bestsellerowych powieści kryminalnych.

44,99 zł
30,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

7
W Jeżynowym Grodzie, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Jeżynowym Grodzie, wydanie 2
Dostępny1462 szt.

Odwiedź mieszkańców grodu i przeżyj z nimi wiosenny piknik oraz lato o zapachu poziomek, zrób jesienne zapasy w sekretnych tunelach, spróbuj jeżynowego ponczu i kręć piruety na Śnieżnym Balu. Na skraju Kasztanowego Lasu rozpościera się kraina Jeżynowego Grodu… A tam już od rana rozbrzmiewają radosne popiskiwania i tupot łapek. Niesforny myszorek Fredzio nie może spać, bo dziś są jego urodziny. Nie spodziewa się, że wszystkie myszki uwijają się, by przygotować dla niego przyjęcie-niespodziankę: piknik nad brzegiem strumyka! Każdy obiecał przynieść coś pysznego. Na trawie czekają już kandyzowane fiołki, jagodowy pudding, ciasteczka pierwiosnkowe, wino z płatków róży i herbata z liści jeżyn. Ale gdzie się zapodział urodzinowy tort…? Odwiedź mieszkańców grodu i przeżyj z nimi wiosenny piknik oraz lato o zapachu poziomek, zrób jesienne zapasy w sekretnych tunelach, spróbuj jeżynowego ponczu i kręć piruety na Śnieżnym Balu. Klasyka literatury dziecięcej. Mieszkańcy Jeżynowego Grodu po raz pierwszy zdobyli serca małych i dużych czytelników ponad czterdzieści lat temu. Jill Barklem stworzyła ciepły i bezpieczny świat myszek, w najdrobniejszych szczegółach oddając przy tym bogactwo natury oraz mysich zwyczajów. Książka dzieciństwa, bo w bajkowy sposób przenosi do świata dziecięcych radości i beztroski. Jubileuszowe wydanie. Myszorki z Jeżynowego Grodu już od 40 lat podbijają serca małych czytelników na całym świecie. „Jeżynowy Gród to mój idealny świat. Myszki żyją w nim zgodnie z naturą, czyli tak, jak moim zdaniem żyć się powinno. Wykorzystują i cenią sobie wszystko, co rośnie wokół nich. Myszki kochają się nawzajem i opiekują się sobą, ale nie są wyłącznie chodzącą zacnością i powagą. Umieją też dobrze się BAWIĆ. Czas upływa im na piknikach, spotkaniach, przyjęciach i wycieczkach”. – Jill Barklem

69,99 zł
47,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 22,40 zł

8
Holland. Biografia od nowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Holland. Biografia od nowa
Dostępny1822 szt.

Pierwsza biografia Agnieszki Holland Żadna polska reżyserka nie odniosła w kinie tak wielkiego sukcesu jak ona. Jest ikoną i – jak czasem mówią o niej młodsi – matką chrzestną całego pokolenia filmowców. W tej książce po raz pierwszy odsłania prawdę o swoim życiu. Jak się pracowało i tworzyło w męskim świecie kina? Jak wyglądało jej dzieciństwo po tragicznej śmierci ojca? Dlaczego spośród wielu utalentowanych polskich filmowców właśnie ona zrobiła karierę na Zachodzie? Jak odnalazła się w Paryżu jako samotna matka uchodźczyni? Jak trafiła do Hollywood pod skrzydła takich sław jak Coppola? Karolina Pasternak, dziennikarka filmowa, dzięki niezwykłej relacji z bohaterką tej książki mogła stworzyć pełną nieznanych i zaskakujących faktów biografię reżyserki. Karolina Pasternak – wieloletnia dziennikarka „Newsweeka”, wykładowczyni, redaktorka naczelna. Jej materiały były publikowane w najważniejszych pismach w kraju. Przeprowadzała wywiady z czołówką światowego kina, m.in. z Quentinem Tarantino i Stevenem Spielbergiem.

59,99 zł
40,79 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,20 zł

9
Wirus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wirus
Dostępny464 szt.

Wystarczy jedno spotkanie z wirusem, by rozpoczął się koszmar, który zagraża całej ludzkości. Usiłując zafundować sobie odrobinę normalności podczas pandemii COVID-19, Brian Murphy wybiera się z rodziną na Cape Cod. Nagle u jego żony Emmy pojawiają się niepokojące grypopodobne objawy. Podczas powrotu do Nowego Jorku Emma dostaje napadu padaczkowego. W szpitalu lekarze rozpoznają u niej wschodnie końskie zapalenie mózgu, śmiertelną chorobę roznoszoną przez komary. Trudna sytuacja rodziny zmienia się w prawdziwy horror, gdy szpital wystawia Brianowi gigantyczny rachunek za pobyt żony na OIOM-ie, a jego firma ubezpieczeniowa odmawia pokrycia kosztów leczenia. Mimo że okoliczności sprzysięgły się przeciwko niemu, Brian usiłuje walczyć o sprawiedliwość z szokująco zobojętniałym systemem opieki zdrowotnej. W swoim najnowszym thrillerze medycznym Robin Cook pozwala czytelnikowi zajrzeć za kulisy bezlitosnego układu, który żeruje na pacjentach, i po mistrzowsku obnaża okrucieństwo opartego na żądzy zysku i chciwości systemu opieki zdrowotnej. „Robin Cook, z wykształcenia lekarz, jest autorem kilkudziesięciu powieści. Od jego pierwszej, bestsellerowej książki zatytułowanej Coma rozpoczęła się szalona popularność gatunku literackiego zwanego thrillerem medycznym”. – robincook.com „Rzadko zdarza się autor, który potrafi nas zabrać do dynamicznego, cudownego, często przerażającego świata współczesnej medycyny w taki sposób, jak robi to Robin Cook”. – David McCullough, autor The Greater Journey. Americans in Paris.

39,90 zł
25,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,36 zł

10
Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy
Dostępny2123 szt.

Wiele kobiet nigdy nie widziało swojej waginy, nie przeżyło orgazmu ani nie wie, gdzie ma mięśnie dna miednicy. Niejedna dała sobie wmówić, że ból miesiączkowy lub w trakcie współżycia to „taka pani uroda”. Wiele kobiet milczy w samotności, bo myśli, że tylko one tak mają… A jakie są twoje intymne problemy, o których wstydzisz się powiedzieć nawet przyjaciółce? Daj się poprowadzić Ewelinie Tyszko-Bury i Kamili Raczyńskiej-Chomyn, ekspertkom w dziedzinie zdrowia intymnego. • Dowiedz się, co jest normą, a co powinno cię zaniepokoić i kiedy trzeba udać się do konkretnego specjalisty. • Naucz się, jak ćwiczyć i relaksować mięśnie dna miednicy (MDM), żeby zadbać o swoją postawę i… doznać jeszcze więcej przyjemności w łóżku. • Przekonaj się, że możesz uniknąć PMS i mieć bezbolesne miesiączki. Pierwszy kompleksowy i nowoczesny poradnik o zdrowiu intymnym i seksualnym kobiet. Ewelina Tyszko–Bury – osteopatka, fizjoterapeutka. Dzięki swojej pracy nauczyła się słuchać kobiecego ciała. Od dziewięciu lat zgłębia tajniki pracy z pacjentkami z problemami ginekologicznymi. Ma to szczęście, że kocha to, co robi. Kamila Raczyńska–Chomyn – edukatorka seksualna, instruktorka treningu mięśni dna miednicy, doula i autorka projektu Dobre Ciało, w ramach którego pomaga kobietom wrócić do siebie po trudnych zdarzeniach, takich jak poronienie lub doświadczenie przemocy i na nowo cieszyć się własnym ciałem. Wspiera kobiety w poszukiwaniu przyjemności i radości płynących z eksplorowania seksualności. „Gdy zaczynałyśmy wspólną pracę nad książką, wiedziałyśmy, że to będzie wspaniała przygoda, ponieważ przyjaźnimy się i współpracujemy ze sobą od 2016 roku, wspierając na co dzień kobiety w powrocie do zdrowia fizycznego i psychicznego po bardzo różnych doświadczeniach. Miałyśmy też jasną wizję tego, jak chcemy, by ta książka wyglądała. Zależało nam na przekazaniu ci wiedzy w przystępny, czuły sposób (dokładnie tak, jak robimy to, pracując w gabinecie) oraz na wyraźnym dwugłosie. Dlatego rozdziały autorstwa Eweliny Tyszko-Bury dotyczą kwestii medycznych, a jej rozmówczyniami i rozmówcami są lekarki oraz lekarze różnych specjalizacji. Natomiast rozdziały autorstwa Kamili Raczyńskiej-Chomyn odnoszą się do emocji, psychiki oraz zjawisk społecznych powiązanych z seksualnością i ze zdrowiem intymnym. Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że nie było naszą ambicją stworzenie kompendium, w którym znajdziesz wszystkie – od A do Z – kwestie związane z twoją seksualnością i zdrowiem. Nie pisałyśmy na przykład o laktacji czy o depresji poporodowej, ponieważ doszłyśmy do wniosku, że na rynku jest już sporo publikacji wyczerpujących powyższe zagadnienia. Bardziej zależało nam na poruszeniu tematów, o których rzadko się pisze, oraz na pokazaniu ci (być może) nowej perspektywy, z której możesz spojrzeć na kwestie swojego zdrowia intymnego”. (od Autorek) „Problem bolesnych miesiączek i bolesnego współżycia bardzo często pojawia się jako temat konsultacji w gabinecie osteopatycznym. Mimo to może ci się wydawać, że tylko ty doświadczasz takich dolegliwości – bo w zasadzie ból miesiączkowy, który nie pozwala ci funkcjonować, jest przez społeczeństwo traktowany jako norma, a co do współżycia… przecież „wszyscy” uprawiają cudowny seks i nikomu niczego nie brakuje do szczęścia. Od razu wyprowadzę cię z błędu. Tak nie jest. Bardzo wiele kobiet boryka się z problemami bolesnego współżycia czy bolesnych miesiączek. Chciałabym, abyś po tej rozmowie była pewna, że miesiączka i współżycie nie muszą boleć”. (fragment książki) „Jako edukatorka seksualna i menstruacyjna oraz instruktorka treningu mięśni dna miednicy stykam się z tematem bolesnych miesiączek dość często. Zdarza się, że dorosłe kobiety dopiero na moich warsztatach dowiadują się, że miesiączka nie musi boleć, a jeśli boli, to ginekolog/ginekolożka powinni zgłaszane dolegliwości traktować poważnie. Po tym „odkryciu” kobiety są jednocześnie zaskoczone i rozżalone, gdyż okazuje się, że przez wiele lat były zbywane przez lekarzy i lekarki. Lubię powtarzać, że wiedza to wolność i siła, a wiedza na temat własnej fizjologii i ciała może bardzo pomóc w gabinetach lekarskich i na salach porodowych. Jeśli będziemy wiedziały, jak funkcjonuje nasze ciało, co jest dla niego normą, a co nie, jaki poziom dyskomfortu jest dla nas do zaakceptowania, a gdzie zaczyna się ból, który chcemy uśmierzyć, będzie nam (wraz z personelem medycznym) dużo łatwiej zaplanować leczenie „szyte na miarę” i z uwzględnieniem naszych potrzeb oraz celów”. (fragment książki)

54,99 zł
37,94 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 17,05 zł

11
Ćwiczenia z odwagi. Wędrując przez nasze lęki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia z odwagi. Wędrując przez nasze lęki
Dostępny666 szt.

Czy lęk może być dobry? Co zrobić, żeby był naszym sprzymierzeńcem, nie wrogiem? Czy Bóg chce, żebyśmy się Go bali? Co to konkretnie znaczy, że miłość usuwa lęk? Wszyscy czasem czujemy lęk. Boimy się o swoje zdrowie, pracę, rodzinę. Stresuje nas opinia innych. Coraz trudniej zrozumieć otaczający nas świat, a przyszłość rysuje się jako niepewna. Dobra wiadomość jest taka: lęku nie trzeba się bać! Jest on naturalną ludzką reakcją i może nam służyć – ostrzegając przed zagrożeniem, a także wskazując na nasze pragnienia. Chodzi jednak o to, żeby nad nami nie panował. Co zrobić, żeby nasze relacje – z Bogiem, z drugim człowiekiem, ze światem, z samymi sobą – były od niego wolne? Ks. Grzegorz Strzelczyk w niezwykłych duchowych ćwiczeniach zaprasza nas do konfrontacji z własnymi lękami. Poznanie ich źródeł, a następnie spojrzenie na nie w świetle Ewangelii pozwala wejść na drogę do wewnętrznej wolności i spokoju.

42,99 zł
29,66 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,33 zł

12
PLAYMOBIL ® Figures 70733. Seria 21. Figurka dla dziewczynki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Figures 70733. Seria 21. Figurka dla dziewczynki
Playmobil ®
Dostępny14 szt.

Niekończąca się zabawa w kombinacje z fantastycznymi figurkami PLAYMOBIL! Różnorodne figurki PLAYMOBIL w poszczególnych częściach można składać codziennie. Głowy, korpusy, nogi, akcesoria - po prostu zamień, wymieszaj i dopasuj. Torby-niespodzianki z serii 21 po raz kolejny zawierają wiele ekscytujących postaci, takich jak Walkiria, gimnastyczka, trener fok, Francuzka, a nawet bloger podróżniczy. Po prostu otwórz torbę i daj się zaskoczyć! Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

10,35 zł
9,32 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,03 zł

13
PLAYMOBIL ® Figures 70732. Seria 21. Figurka dla chłopca - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Figures 70732. Seria 21. Figurka dla chłopca
Playmobil ®
Dostępny14 szt.

Polecany dla dzieci od 5 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

9,99 zł
8,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

14
Nasi ulubieńcy. Konie i kucyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasi ulubieńcy. Konie i kucyki
Dostępny51 szt.

Konie i kucyki to wspaniała propozycja dla wszystkich miłośników tych dostojnych stworzeń. W książce znajduje się wiele ciekawych informacji na temat życia tych zwierząt, praktyczne porady, dotyczące pielęgnacji, budowy ciała, a także potrzeb i wymagań, których będzie oczekiwać twój koń. Dowiesz się również więcej o tym, jak wychowywać źrebaka oraz o tym, jakie zwyczaje, instynkty, a nawet nałogi posiadają konie. Niniejsza książka to również mini przewodnik po najpopularniejszych rasach koni. Interesującym opisom towarzyszy bogaty materiał ilustracyjny i zdjęciowy.

10,60 zł
6,25 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 4,35 zł

15
Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet
Dostępny697 szt.

Ta niezwykła książka poprowadzi Cię przez ciekawą podróż do autoempatii. Do zrozumienia, akceptacji i pokochania siebie. Zadbaj o siebie. Zostań swoją wspierającą i czułą przyjaciółką. Ciągle myślimy, że robimy coś źle albo że inni źle o nas myślą. Brakuje nam odwagi do bycia w zgodzie ze sobą. Żyjemy w stresie, poddawane ocenom, w sferze oczekiwań. My, kobiety, musimy w końcu pokochać siebie i swoje ja. Z pomocą przychodzi Megan Logan, która pisze, jak zrobić pierwszy krok na drodze ku autoempatii i miłości własnej. I kolejny. Ten przewodnik–pamiętnik jest pełen motywujących stwierdzeń, afirmacji, wspierających ćwiczeń, testów, quizów oraz porad od kobiet. Skierowany jest do wszystkich, które chciałyby popracować nad poczuciem własnej wartości, samoakceptacją i szacunkiem do samych siebie. Z Pokochaj siebie. Przewodnikiem dla kobiet zbudujesz dobrą relację ze sobą samą. Odkryjesz potęgę miłości własnej. Książkę Megan Logan pokochały już kobiety w USA i w wielu innych krajach. Teraz Polki mogą skorzystać z rady Jessiki Bradstreet, klinicznej pracowniczki socjalnej: „Zrób sobie przysługę i zanurz się w tej książce. Rozwiązuje wszystkie przeszkody, z którymi borykają się kobiety. To lepsze niż książki o samopomocy i terapia!”. Traci Bragg, lekarka, dodaje: „To była niezwykle pouczająca lektura, jakby Megan pisała ją bezpośrednio dla mnie. Analizując kobiece obowiązki w domu, przy dzieciach i w pracy – jakbyśmy były chomikami biegającymi non stop w karuzeli – uświadamia nam, jak bardzo musimy zwolnić i o siebie zadbać. Poleciłabym tę książkę każdej kobiecie, która próbuje znaleźć spokój w tym naszym zwariowanym świecie”. Do lektury polskiego wydania zachęca Ewa Panufnik, założycielka wspierającego miejsca dla kobiet, Dojrzewalnia.pl: „Co znaczy kochać siebie i jak zostać swoją sojuszniczką? Megan Logan pokazuje to nam z wielkim ciepłem i mądrością. Od dwudziestu lat wspieram kobiety w stawaniu po swojej stronie i w budowaniu życzliwej oraz empatycznej relacji z samą sobą. Marzyłabym o tym, by z tego przewodnika mogła skorzystać każda Polka!”. Jeśli lubisz książki o samorozwoju, znasz „Czułą przewodniczkę” Natalii de Barbaro, „Dobrostan” Agnieszki Maciąg, to zachwyci Cię Megan Logan i jej „Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet”. Nie będziesz mogła oderwać się od ćwiczeń! Bądź czuła, uważna i wspierająca dla siebie!

44,99 zł
26,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,00 zł

16
Jesionka dla trupa. Reportaż o tym co robią z nami po śmierci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesionka dla trupa. Reportaż o tym co robią z nami po śmierci
Dostępny1158 szt.

Przejmujący reportaż o tym, jak umieramy i co się dzieje z ciałem człowieka po śmierci. Justyna odliczała dni do ślubu. 11 dni do jej wymarzonego ślubu. Nie doczekała go – w prowadzone przez nią auto uderzył TIR. Dziewczyna zginęła na miejscu. Jej rodzina i narzeczony postanowili, że podczas ostatniej podróży Justyna będzie wyglądać tak, jak sobie wymarzyła: w sukni zamówionej z Hiszpanii i w ślubnym makijażu. To duże wyzwanie i ciężka praca dla tanatoplastyka, bo ciało dziewczyny jest zniszczone. Trzeba zrekonstruować połowę twarzy, zanim będzie można przygotować pośmiertny makijaż. To wielogodzinny, kosztowny, skomplikowany zabieg. Zaraz po tym, jak założy fartuch, rękawiczki, kalosze i maseczkę, Anna powtarza sobie jak mantrę słowa: „Może nie dziś, byle nie dziś”. To jej zaklęcie, by jej „pacjentem” nie było dziecko. Anna pracuje jako laborant sekcyjny, najgorzej znosi sekcje dzieci. Marek pracuje w firmie sprzątającej zwłoki od dwóch lat, mówi, że najgorzej jest z samobójcami, tymi którzy giną od postrzału. Wtedy na miejscu zgonu jest najwięcej pracy. Fragmenty kości, krew, mózg są rozsiane w promieniu kilku metrów, pokrywają meble, ściany, sufit. Czasem mieszkania samobójców trzeba sprzedać, bo śladów nie da się usunąć. Czyż śmierć nie jest równie interesująca, jak życie? Na to pytanie szczegółowo odpowiadają autorzy. W swoim reportażu przedstawiają, jak umieramy i co się dzieje z ciałem człowieka po śmierci. Jesionka dla trupa to książka o końcu – ostatecznym i nieodwołalnym. Bez wdawania się w filozoficzne rozważania czy religijne gdybania.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

17
Mikołajek. Jak to się zaczęło, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołajek. Jak to się zaczęło, wydanie 2
Dostępny2376 szt.

Zobaczcie, jak to się zaczęło. Przygody Mikołajka należą do kanonu światowej literatury już od 60 lat. Jednak mało kto wie, że kultowy bohater debiutował na łamach belgijskiej prasy jako bohater... komiksu! Niepodrabialny humor duetu Sempé-Goscinny ma swoje źródło w komiksowych dymkach. W tych pierwszych przygodach oprócz Mikołajka pojawili się także jego niezapomniani rodzice, nieznośny sąsiad pan Blédurt oraz pierwowzory Alcesta, Ananiasza i innych kumpli. Sprawdźcie, czy wszystkich rozpoznacie!

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

18
Kubek zwierzaczki - jelonek - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kubek zwierzaczki - jelonek
Szaron, 1
Dostępny7 szt.

Wyjątkowe zwierzaczki zapraszają do bliższego poznania Słowa Bożego. Wybierz jednego z czterech zwierzaczków: • jelonka, • misia, • wiewiórkę, • zajączka, Nie lękam się, bo ufam Jezusowi. Białe kubeczki mają piękny kształt. Wygodne w trzymaniu ucho. Kubeczki sprawdzą się w rączkach dzieci. Szczegóły: • wysokość kubka – ok. 8.5 cm, • szerokość dna – ok. 7.5 cm, • szerokość u góry kubka – 7.5 cm, • pojemność – ok. 350 ml, • nie zalecamy mycia w zmywarce. Kup w zestawie całą kolekcję.

34,90 zł
12,56 zł

Rabat 64,0%
oszczędzasz 22,34 zł

19
Zniknięcie Pani Christie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zniknięcie Pani Christie
Dostępny2134 szt.

W grudniu 1926 roku zaginęła Agatha Christie. Śledczy znajdują jej pusty samochód na skraju głębokiego, ponurego stawu, jedyne ślady w pobliżu, to ślady opon i futro pozostawione w samochodzie. Jej mąż i córka nie wiedzą o jej miejscu pobytu. Jedenaście dni później Agatha zjawia się, tak samo tajemniczo, jak zniknęła, twierdzi, że ma amnezję i nie udziela żadnych wyjaśnień na temat jej nieobecności. Zagadka jedenastu dni trwa. Znana pisarka Marie Benedict wprowadza nas w świat Agathy Christie, eksploruje przeszłość, wyobrażając sobie, dlaczego tak błyskotliwa kobieta znalazła się w centrum tak mrocznych historycznych tajemnic. Co jest prawdziwe, a co jest tajemnicą? Jaką rolę w zaginięciu odegrał jej niewierny mąż i czego nie powiedział śledczym? Powieści Agathy Christie przetrwały próbę czasu, w dużej mierze dzięki mistrzowskiemu opowiadaniu historii i błyskotliwości autorki. Benedict przedstawia nieopowiedzianą historię Agathy Christie, oferując czytelnikom prawdopodobnie największą tajemnicę ze wszystkich.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

20
L.O.L. Surprise! Hair Hair Hair. Laleczka + akcesoria, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! Hair Hair Hair. Laleczka + akcesoria, mix wzorów
MGA, L.O.L. Surprise!
Dostępny9 szt.

Pora na wspaniałą zabawę z zupełnie nowymi zestawami laleczek modowych! Stwórz wymarzoną fryzurę i olśnij wszystkich! Każdy zestaw zawiera laleczkę modową oraz akcesoria niezbędne do stylizacji wystrzałowych fryzur. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje zestawów – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 zestawu.

67,73 zł
63,67 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,06 zł

21
Ser. Dojrzewający przewodnik dla koneserów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ser. Dojrzewający przewodnik dla koneserów
Dostępny1626 szt.

Jak powstał pierwszy ser? O co chodzi z dojrzewaniem? Jak właściwie serwować i degustować sery? Czy można łączyć słodkie wino z roquefortem? I czy ta pleśń powinna tak smakować? Coraz częściej sięgamy po sery, jednak nie każdemu znany jest serowy savoir–vivre: jak łączyć ze sobą poszczególne gatunki i zestawiać je z winami, co podać jako dodatek. Nie bez powodu sery na desce układa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara – zaczynając od lekkich, kończąc na tych ciężkich i bardziej wyrazistych. Udaj się w podróż w głąb świata serwowania i degustacji serów. Ta książka to elementarz serów europejskich i przewodnik po ich historii wzbogacony ciekawymi anegdotami, a także wskazówkami, jak najlepiej zestawiać sery i wina. Znajdziesz w nim wiedzę praktyczną dotyczącą podawania, krojenia i przechowywania serów oraz 40 przepisów na dania z nimi w roli głównej inspirowanych kuchnią z różnych zakątków świata. Ten dojrzewający przewodnik będzie świetnym kompanem podczas wieczorów z przyjaciółmi wokół deski serów, a także doskonałym kompendium przydatnym miłośnikom podróży smakowych. Rozsmakuj się w serach!

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

22
Maks zimą. Mądra Mysz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maks zimą. Mądra Mysz
Dostępny123 szt.

Hurra, spadł śnieg! Maks cieszy się, że zbliżają się ferie zimowe. Wreszcie będzie mógł pojeździć na nartach, wypróbować swoje nowe sanki, ulepić z tatą bałwana i wybudować igloo z Pauliną i Feliksem!

8,90 zł
6,68 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,22 zł

23
Kubek zwierzaczki - misiu - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek zwierzaczki - misiu
Szaron, 1
Dostępny11 szt.

Wyjątkowe zwierzaczki zapraszają do bliższego poznania Słowa Bożego. Wybierz jednego z czterech zwierzaczków: • jelonka, • misia, • wiewiórkę, • zajączka, Radość w Panu moją siłą. Białe kubeczki mają piękny kształt. Wygodne w trzymaniu ucho. Kubeczki sprawdzą się w rączkach dzieci. Szczegóły: • wysokość kubka – ok. 8.5 cm, • szerokość dna – ok. 7.5 cm, • szerokość u góry kubka – 7.5 cm, • pojemność – ok. 350 ml, • nie zalecamy mycia w zmywarce. Kup w zestawie całą kolekcję.

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

24
Metoda żółwia. Jak zbudować trwałe fundamenty swojego sukcesu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda żółwia. Jak zbudować trwałe fundamenty swojego sukcesu
Dostępny1941 szt.

Wszyscy bierzemy udział w jakimś wyścigu, zmuszeni do rywalizacji; żyjemy w przekonaniu, że trzeba pędzić, by nie zostać w tyle. Jednak podobnie jak w bajce także w życiu to żółw wygrywa wyścigi. Dlaczego? Jakie cechy dają mu przewagę nad konkurentami? Czy do osiągnięcia sukcesu niezbędne są pewność siebie i skłonność do ryzyka? Dzięki tej książce dowiesz się, czy jesteś typem żółwia czy zająca i nauczysz się rozwijać w sobie cechy takie jak wytrwałość, komunikatywność i umiejętność pracy zespołowej. Stosując autorską metodę światowej sławy trenera, nauczysz się: • wyrabiać w sobie codzienne nawyki, które pomogą ci odnieść sukces, • radzić sobie z presją i porażkami oraz wyciągać z nich konstruktywne wnioski, • zarządzać zmianami w pracy i w życiu, • rozwijać swoje naturalne talenty i predyspozycje, • unikać wypalenia i ciągle szukać inspiracji do systematycznego tworzenia najlepszej wersji siebie! Pełna przykładów Metoda żółwia pokaże ci, jak dzięki praktycznym ćwiczeniom, technikom i strategiom uzyskać niezwykłe, a przede wszystkim trwałe rezultaty, które będą procentować przez całe twoje życie. Matt Little – światowej sławy trener tenisa. Od 12 lat pracuje z Andym Murrayem, dwukrotnym mistrzem olimpijskim, zwycięzcą Wimbledonu i US Open, numerem jeden w światowych rankingach tenisistów. Little jest uznanym liderem w branży. Swoje długoletnie doświadczenie w trenowaniu najlepszych zawodników przekłada na codzienne życie. Pokazuje, że wyjątkowe metody wyniesione ze świata sportu przynoszą efekty w pracy i życiu osobistym, a każdy, nawet najambitniejszy cel jest możliwy do osiągnięcia.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

25
Dlaczego się udało. Filozofia i strategie twórcy Comarchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego się udało. Filozofia i strategie twórcy Comarchu
Dostępny5116 szt.

Poznaj sekret sukcesu twórcy Comarchu. Biznesmenem został po czterdziestce, milionerem po pięćdziesiątce. Przez lata mieszkał z rodziną w kawalerce, a dzisiaj wypłaca sobie wielomilionową pensję. Prowokator i kapitalista, filozof i zagorzały kibic. Jak to się stało, że profesor Akademii Górniczo-Hutniczej razem z grupą studentów stworzył firmę, która od ponad 25 lat podbija światowy rynek? W swojej bezkompromisowej autobiografii założyciel Comarchu pokazuje wielki biznes od kuchni: opowiada, jak robiło się interesy w latach 90., dlaczego kupił Cracovię oraz jak udało mu się przekształcić naukowy start–up w nowoczesną korporację opartą na wartościach i ludziach. Teraz jego firma zatrudnia ponad 6500 ekspertów, ma oddziały ponad 30 krajach i tworzy oprogramowanie dla międzynarodowych marek z listy Fortune Global 500 oraz Forbes Global 2000. Janusz Filipiak dzieli się sprawdzoną wiedzą o tym, jak skutecznie wyznaczać cele strategiczne, rekrutować najzdolniejszych pracowników, tworzyć struktury firmy, kontrolować organizację oraz zarządzać zespołem i czasem. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą świadomie rozwijać swoją karierę, a także zrozumieć otaczającą ich rzeczywistość – nie tylko biznesową. Janusz Filipiak – naukowiec, informatyk, biznesmen, nauczyciel akademicki i działacz sportowy. Profesor nauk technicznych, założyciel i prezes zarządu spółki informatycznej Comarch, a także prezes zarządu MKS Cracovia. Krzysztof Domaradzki – dziennikarz i pisarz. Od 2013 roku związany z magazynem „Forbes”, w którym przedstawia sylwetki czołowych polskich przedsiębiorców, śledzi zawiłe losy firm technologicznych i przygotowuje zestawienia biznesowe. Autor pięciu powieści.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

26
Uczta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczta
Dostępny98 szt.

Uczta Ksenofonta zajmuje wśród dzieł literatury greckiej wyjątkowe, wręcz znamienite miejsce. Na równi z Ucztą Platońską bowiem zaliczana jest do czołowych utworów z kręgu literatury sympotycznej, nawiązującej w swej treści i opisującej poniekąd instytucję greckiego sympozjonu, czyli biesiady przy winie. Głównym motywem obu tych dzieł jest ukazanie wyjątkowości Sokratesa jako niezwykle charyzmatycznego filozofa i mistrza, który nawet podczas swobodnej biesiadnej dyskusji przyćmiewał wszystkich swą wspaniałością i oryginalnością. – Dorota Tymura

43,00 zł
30,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,90 zł

27
Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior, wydanie 2
Dostępny2318 szt.

Najbardziej zaskakujące wydarzenie literackie ostatnich lat. Bestseller „New York Timesa”. Międzynarodowy fenomen. „To jest moje życie. Nie chcę innego”. James Rebanks powrócił z wielkiego miasta na wieś, aby pracować na farmie, którą jego rodzina prowadzi od sześciuset lat. Z dala od zgiełku wiedzie proste życie w Krainie Jezior, gdzie ludzie od wieków hodują owce. Jego wybór stał się inspiracją dla milionów zabieganych, uzależnionych od smartfonów i poszukujących spokoju ludzi. Rebanks opowiedział im o świecie, w którym najważniejsze wartości wciąż mają sens, a relacje między mieszkańcami pozostały autentyczne, choć nie zawsze są łatwe. Książka Rebanksa to poruszająca historia człowieka, który wbrew trendom odnalazł spełnienie w prostocie życia i pokorze wobec natury. Opowieść o związku z rodzinną tradycją, wyjątkowym regionem oraz z naturą, która wyznacza rytm życia mieszkańców. Autor Życia pasterza szczerością i wrażliwością podbił serca milionów czytelników i zachwycił najbardziej wymagających krytyków. Książka stała się wydarzeniem literackim w Wielkiej Brytanii i USA oraz bestsellerem w Niemczech, Hiszpanii i Norwegii. „Urzekająca książka Jamesa Rebanksa (…) to opowieść o tradycji, znaczeniu korzeni i poczuciu przynależności w erze upływającej pod znakiem mobilności i autokreacji”. – Michiko Kakutani, „The New York Times”

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

28
Kronos 3/2021. Allan Bloom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos 3/2021. Allan Bloom
Dostępny26 szt.

Kolejny numer kwartalnika „Kronos”, który poświęcony jest paidei, filozofii wychowania oraz współczesnej dewastacji Uniwersytetu: • John Stuart Mill, O edukacji • Friedrich Nietzsche, Pforta • Werner Jaeger, Filozofia platońska jako paideia • Gerard van der Leeuw, Kryzys uniwersytetu • Allan Bloom, Handel i „kultura” • Allan Bloom, Kryzys kształcenia ogólnego • Allan Bloom, Standardy uniwersyteckie a rozkład nauczania • Allan Bloom, Demokratyzacja uniwersytetu • Allan Bloom, Nauki polityczne i student licencjatu • Allan Bloom, Studiowanie tekstów głównych • Werner J. Dannhauser, Allan Bloom i jego krytycy

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

29
365 dni z językami miłości. Rozważania na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
365 dni z językami miłości. Rozważania na każdy dzień
Dostępny78 szt.

365 dni z językami miłości to codzienne, praktyczne, rozważania na każdy dzień. Jak komunikujesz miłość? Ludzie wyrażają i przyjmują ją na różne sposoby: • poprzez wspólnie spędzony czas, • wyrażenia afirmatywne, • podarunki, • drobne przysługi, • czy dotyk. Kto lepiej wytłumaczy, jak skutecznie komunikować miłość niż dr Gary Chapman – specjalista w dziedzinie relacji oraz autor Pięciu języków miłości? Te codzienne rozważania zawierają jego cenne, praktyczne wskazówki. Na każde rozważanie składa się: • wybrany fragment Biblii, • wnikliwe przesłanie dotyczące komunikowania miłości • oraz modlitwa. Spędź ten rok, zbliżając się do ukochanej osoby! Codzienne nawyki nie muszą być nużące. 365 dni z językami miłości pomagają wypracować pozytywne wzorce, które zbliżają cię do tego, co naprawdę ważne. Książka przeznaczona jest dla osób, które mają napięty grafik i prowadzą aktywne życie. Po prostu otwórz książkę, zacznij swój plan od dzisiejszej daty i zobacz, jakie to praktyczne! Zbliż się do głębi miłości w naturalnym rytmie i nadzwyczaj osobiście. Rozważania 365 dni z językami miłości to codzienna porcja wiedzy niezbędnej do duchowego wzrostu.

79,90 zł
62,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 17,58 zł

30
Pianinko edukacyjne, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pianinko edukacyjne, mix wzorów
M&Z
Dostępny16 szt.

Pianinko edukacyjne posiada 3 funkcje: 1. Odszukaj zwierzątko po głosie. 2. Wysłuchaj melodyjek ukrytych pod klawiszami funkcyjnymi. 3. Poznaj nazwy i odgłosy zwierzątek Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

23,90 zł
21,27 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,63 zł

31
Świtezianka (Lektura z opracowaniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świtezianka (Lektura z opracowaniem)
Dostępny74 szt.

Świtezianka ro jedna z ballad, która ukazała się w 1822 r., w tomie Poezji Adama Mickiewicza, który jest uznawany za manifest polskiego romantyzmu. Tytuł utworu nawiązuje do głównej bohaterki ballady - baśniowej istoty zwanej rusałką ... Wersja z e-bookiem dostępnym pod kodem QR

5,90 zł
4,25 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,65 zł

32
Stacja jedenasta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacja jedenasta
Dostępny301 szt.

Oryginalna, mroczna, błyskotliwa powieść rozgrywająca się w niezwykłych dniach upadku cywilizacji. Kirsten Raymonde nigdy nie zapomni tego wieczoru, kiedy Arthur Leander, słynny hollywoodzki aktor, doznał ataku serca na scenie podczas przedstawienia Króla Leara. Tej samej nocy w mieście wybuchła zabójcza pandemia grypy, która w ciągu kilku tygodni doprowadziła do końca cywilizacji, jaką znamy. Dwadzieścia lat później Kirsten podróżuje od osady do osady tego odmienionego świata z niewielką trupą aktorów i muzyków. Nazwali się Wędrowną Symfonią i starają się dopomóc w ocaleniu resztek sztuki i człowieczeństwa. Kiedy jednak docierają do Świętej Debory Nad Wodami, spotykają tam groźnego proroka, którego działania zagrażają istnieniu zespołu. Opowieść Emily St. John Mandel przenosi czytelnika w czasie, obrazowo przedstawiając życie przed pandemią i po jej wybuchu oraz odsłaniając dziwne przypadki, które łączą ze sobą ludzkie losy. Odważna wizja dystopijnej przyszłości, przerażająco realna i aktualna, która zachwyci nie tylko fanów Opowieści podręcznej Margaret Atwood, błyskawicznie stała się międzynarodowym bestsellerem i została przetłumaczona na 34 języki. Jak czytamy w recenzji książki na blogu Barnes & Noble Book: „Olśnienie to najlepszy sposób na opisanie wrażeń z lektury Stacji Jedenastej Emily St. John Mandel… Przeskakując między życiem przed wybuchem epidemii a przyszłością 20 lat później, Mandel tworzy więcej niż tylko opowieść o apokalipsie, tka ludzką historię, nie pozostawiając żadnego z wątków na marginesie. Ta elegancka, a jednocześnie przystępnie napisana powieść, wciągnie czytelnika bez reszty i pozostanie z nim na długo po odłożeniu książki na półkę, gdy już zajmie się swoimi sprawami”. Za powieść Stacja jedenasta Emily St. John Mandel została wyróżniona m.in. Toronto Book Award oraz Nagrodą im. Arthura C. Clarke’a, a także dostała nominacje do: PEN/Faulkner Award, Baileys Women’s Prize czy National Book Award. Na podstawie książki powstał 10-odcinkowy serial oryginalny HBO Max. Reżyserem produkcji jest Hiro Murai („Barry”, „Legion”, „Snowfall”). W serialu występują między innymi: Mackenzie Davis („Halt and Catch Fire”, „Tully”), Himesh Patel („Yesterday”, „Tenet”) czy Daniel Zovatto („Lady Bird”).

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

33
Kości do gry (12 sztuk) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kości do gry (12 sztuk)
M&Z
Dostępny7 szt.

Kości służą do różnego rodzaju gier planszowych, fabularnych, bitewnych i hazardowych. To standardowe wyposażenie każdego gracza.

9,00 zł
8,01 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,99 zł

34
Dzieła wybrane. Tom 3. Nasza wiara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła wybrane. Tom 3. Nasza wiara
Dostępny94 szt.

Jacek Salij (ur. 1942) – urodzony w Budach na Wołyniu, jest teologiem, duszpasterzem oraz autorem wielu publikacji naukowych, popularyzatorskich i tłumaczeń. Przez kilka dziesięcioleci był związany z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Niemal przez całe swoje życie kapłańskie w Zakonie Dominikańskim jest związany z kościołem św. Jacka w Warszawie, gdzie swoim kaznodziejstwem i posługą duszpasterską służy już kilku pokoleniom mieszkańców stolicy. Jest członkiem polskiego PEN Clubu. W grudniu 2018 został wyróżniony przez Prezydenta RP Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości.

63,00 zł
44,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,90 zł

35
After 4. Bez siebie nie przetrwamy, wydaenie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
After 4. Bez siebie nie przetrwamy, wydaenie 3
Dostępny4597 szt.

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina, i na to, co zdarzyło się później. Związek Tessy i Hardina przeszedł wiele prób, ale po każdej z nich uczucie między nimi było jeszcze mocniejsze. Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa coraz bardziej mroczną przeszłość swojej rodziny. To dla niego cios nie do zniesienia. W rozpaczy posuwa się do czegoś, czego Tessa nie jest w stanie mu wybaczyć. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że chociaż kocha Hardina ponad wszystko, nie może z nim zostać. Czy tak ma wyglądać koniec ich miłości? Czy Hardin będzie chciał zawalczyć o związek z Tessą, a przede wszystkim – o samego siebie?

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

36
Elementarz Ważnych Słów. Nauka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Elementarz Ważnych Słów. Nauka
Dostępny12 szt.

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój. Z tomu Nauka dziecko dowie się, czym tak naprawdę jest uczenie się, dlaczego warto poznawać świat i jak to robić. Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.

22,99 zł
11,72 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 11,27 zł

37
Pan Tadeusz (lektura z opracowaniem) NOWY - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Tadeusz (lektura z opracowaniem) NOWY
Dostępny80 szt.

Pan Tadeusz to jedno z wielkich i nieprzemijających arcydzieł, które na stałe wpisało się do literackiego kanonu. Mickiewicz stworzył epos, którego głównym i najważniejszym bohaterem jest szlachta polska, a który poprzez swoją niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę do dziś stanowi swoiste centrum i źródło polskości. Słowo w poemacie ma moc wskrzeszającą i kreującą zarazem: przywraca byt narodowy kraju ciemiężonego przez zaborcę i daje jego zniewolonym mieszkańcom nadzieję na rychłe odzyskanie upragnionej wolności. Dzieło pełniło wówczas funkcję dwoistą: było dla emigrantów widomym znakiem odległej Polski, natomiast dla tych, którzy pozostali w kraju, wspomnieniem czasów minionych i namiastką utraconej przeszłości. Mickiewicz po raz kolejny zaskakuje nas tutaj bogactwem tematów i rozległością podejmowanej problematyki. Oprócz tak silnie wybrzmiewającego patriotyzmu i miłości ojczyzny, snuje refleksje na temat sielskiego, szlacheckiego bytowania, romantycznego uczucia, tradycji i polskiej obyczajowości. A wszystko rozgrywa się w soplicowskim dworku, który na ten czas staje się ostoją niczym niezmąconej, prawdziwej polskości. Epos jest wart docenienia także ze względu na swoje nowatorstwo. Mickiewicz bowiem rezygnuje tutaj z romantycznego indywidualizmu na rzecz szeroko pojmowanej zbiorowości. Wieszcz roztacza przed naszymi oczyma piękno dawnej Polski i przenosi jej obraz w nasze teraz, bo przecież jest u mnie kraj, ojczyzna myśli mojej, / I liczne mam serca mego rodzeństwo; / Piękniejszy kraj, niż ten co w oczach stoi (...) [z wiersza Gdy tu mój trup Adama Mickiewicza] Adam Mickiewicz (1798-1855) poeta polski, romantyczny wieszcz, zwany często bardem słowiańskim lub poetą przeobrażeń. Obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego uważany za największego poetę doby polskiego romantyzmu. Wybitny twórca dramatu romantycznego. Autor ballad, powieści poetyckich, dramatu Dziady, a przede wszystkim epopei narodowej Pan Tadeusz. Doskonały wybór na nagrody dla szkół podstawowych i średnich! Wersja z e-bookiem dostępnym pod kodem QR

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

38
Kubek zwierzaczki - wiewiórka - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kubek zwierzaczki - wiewiórka
Szaron, 1
Dostępny5 szt.

Wyjątkowe zwierzaczki zapraszają do bliższego poznania Słowa Bożego. Wybierz jednego z czterech zwierzaczków: • jelonka, • misia, • wiewiórkę, • zajączka, Bóg jest dobry cały czas. Białe kubeczki mają piękny kształt. Wygodne w trzymaniu ucho. Kubeczki sprawdzą się w rączkach dzieci. Szczegóły: • wysokość kubka – ok. 8.5 cm, • szerokość dna – ok. 7.5 cm, • szerokość u góry kubka – 7.5 cm, • pojemność – ok. 350 ml, • nie zalecamy mycia w zmywarce. Kup w zestawie całą kolekcję.

34,90 zł
12,56 zł

Rabat 64,0%
oszczędzasz 22,34 zł

39
Tatry Polskie i Słowackie. Mapa 1:40 000, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry Polskie i Słowackie. Mapa 1:40 000, wydanie 4
Dostępny4 szt.

Dwustronna mapa turystyczna w skali 1:40 000, w wersji wodoodpornej, zawiera bogatą i aktualną treść turystyczną, tj.: - atrakcje turystyczne i przyrodnicze, - zabytki, muzea, kościoły, - szlaki piesze wraz z czasami przejść, szlaki zamknięte w zimie, drogowskazy na szlakach, - szlaki i trasy rowerowe, - ośrodki narciarskie, koleje linowe, wyciągi narciarskie, - nartostrady i trasy zjazdowe, - trasy narciarstwa biegowego i turystycznego, - hotele, pensjonaty, schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, - parkingi, przystanki autobusowe, postoje dorożek. Legenda opracowana w języku polskim, angielskim, niemieckim i słowackim.

15,99 zł
11,35 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 4,64 zł

40
Elementarz Ważnych Słów. Świętowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Elementarz Ważnych Słów. Świętowanie
Dostępny9 szt.

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój. Z tomu Świętowanie dziecko dowie się, dlaczego warto świętować ważne okazje i jaka wartość płynie z dzielenia dobrych – ale i tych trudniejszych – chwil z bliskimi. To książka o wdzięczności, o wspierających słowach i byciu z innymi. Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.

22,99 zł
11,72 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 11,27 zł

41
Do zobaczenia na szczycie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do zobaczenia na szczycie
Dostępny110 szt.

Zig Ziglar to jeden z największych motywatorów naszych czasów. Przez wiele dziesięcioleci zachęcał, podnosił na duchu i inspirował rzesze ludzi. Jego przełomowy bestseller Do zobaczenia na szczycie (See You at the Top) jest i na zawsze pozostanie autentycznym amerykańskim klasykiem literatury motywacyjnej. Do zobaczenia na szczycie podkreśla wartość zdrowego obrazu własnej osoby i pokazuje, jak go budować i wzmacniać. Nastawienie na cele osobiste jest istotną częścią każdego programu rozwijającego kompetencje prowadzące do osiągania sukcesów. Ta niezwykła książka mówi o tym, jak wyznaczać i osiągać te cele, a także zawiera instrukcje krok po kroku, jak zmienić sposób myślenia o sobie i swoim otoczeniu. Książka Do zobaczenia na szczycie jest powszechnie stosowana przez duże korporacje i małe firmy, szkoły, agencje rządowe, zakłady karne i organizacje sprzedażowe – wszędzie tam, gdzie motywacja i samodoskonalenie uważane są za priorytet w działaniu. Niniejsze wydanie, poprawione i zaktualizowane z okazji dwudziestej piątej rocznicy funkcjonowania na rynku, eksponuje znaczenie uczciwości, lojalności, wiary i silnego charakteru w zdobyciu osobistego sukcesu. Została przetłumaczona na kilkanaście języków, sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy, a niesłabnące zapotrzebowanie sprawia, że ciągle jest wznawiana i znajduje coraz to nowych nabywców.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

42
Siostrzane Dzwony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostrzane Dzwony
Dostępny877 szt.

Odkąd najstarsi mieszkańcy Butangen sięgają pamięcią, nad wioską rozbrzmiewały Siostrzane Dzwony. Mówiono, że kryją w sobie pradawną moc i ostrzegają ludzi przed niebezpieczeństwem. Zostały odlane na pamiątkę niezwykłych syjamskich sióstr Halfrid i Gunhild Hekne przez ich ojca, pogrążonego w żałobie po ich śmierci. Dzwony umieszczono na wieży starego drewnianego kościoła, pamiętającego jeszcze czasy pogańskie. Życie w Butangen toczyło się spokojnym rytmem, do wsi rzadko przybywał ktoś nowy, aż w 1880 roku parafię objął młody, ambitny pastor, który postanowił wprowadzić wieś w nowe czasy. Przywiązani do odwiecznych tradycji mieszkańcy w większości odnosili się do duchownego z podejrzliwością. Dla Astrid, młodej dziewczyny z rodu Hekne, był on jednak kimś wspaniałym, fascynującym, kto sprawił, że zapragnęła innego życia. Może nawet mógł stać się kimś więcej... Kiedy jednak pastor zadecydował o rozebraniu i przeniesieniu starego kościoła i sprowadził do Butangen niemieckiego architekta, by przygotował kościół i dzwony do podróży do dalekiego Drezna, dziewczyna poczuła się zdradzona… Bo czy można wywieźć do obcego kraju Siostrzane Dzwony, tak ściśle związane z wioską i rodem Astrid? I kim naprawdę jest ten architekt, tak utalentowany i wrażliwy, który otwiera serce przed dziewczyną? Astrid uświadamia sobie, że stoi przed niełatwym wyborem, a od jej decyzji zależeć będzie cała jej przyszłość… „Miłość, suspens, natura i wiara w nadprzyrodzone splatają się w tej niezwykłej powieści w jedną całość”. – Maja Lunde

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

43
Elementarz Ważnych Słów. Zdrowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Elementarz Ważnych Słów. Zdrowie
Dostępny9 szt.

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój. Z tomu Zdrowie dziecko dowie się, jak dbać o zdrowie, dlaczego to takie ważne, i czy zdrowie polega tylko na dbaniu o ciało. Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.

22,99 zł
11,72 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 11,27 zł

44
Zestaw Faber-Castell Grip 2001 B 3 ołówki+gumka jasnozielony - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,50 zł
14,88 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,62 zł

45
L.O.L. Surprise! Color Change Surprise 2w1. Młodsza siostra + zwierzątko - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! Color Change Surprise 2w1. Młodsza siostra + zwierząt...
MGA, L.O.L. Surprise!
Dostępny39 szt.

Odkryj aż 10 niespodzianek w najnowszej serii L.O.L. Surprise! Color Change Surprise 2w1 Me and My Lil Sis + Lil Pet! Przekonaj się, jakie zaskakujące dodatki dla młodszej siostry laleczki modowej i jej uroczego zwierzątka kryje w sobie ta niezwykła kula. Uwaga. Opakowanie stanowi formę niespodzianki – dopiero po rozpakowaniu dowiesz się, jakie laleczki ukryte są w środku.

68,30 zł
64,20 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,10 zł

46
L.O.L. Surprise! Color Change Surprise 2w1. Laleczka + młodsza siostra - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! Color Change Surprise 2w1. Laleczka + młodsza siostra
MGA, L.O.L. Surprise!
Dostępny161 szt.

Odkryj aż 15 niespodzianek w najnowszej serii L.O.L. Surprise! Color Change Surprise 2w1 Me and My Lil Sis! Przekonaj się, jakie zaskakujące dodatki dla laleczki modowej i jej młodszej siostry kryje w sobie ta niezwykła kula. Uwaga. Opakowanie stanowi formę niespodzianki – dopiero po rozpakowaniu dowiesz się, jakie laleczki ukryte są w środku.

75,52 zł
70,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,53 zł

47
O duchu praw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
O duchu praw
Dostępny5 szt.

Monteskiusz, właściwe Carles Louis baron de la Brede et de Montesquieu (1689-1755) – francuski filozof, prawnik, czołowy przedstawiciel myśli oświeceniowej, autor takich dzieł jak Listy perskie (w których poddał ostrej krytyce rządy absolutystyczne za czasów króla Ludwika XIV), Rozważania nad przyczynami wielkości i upadku Rzymu czy właśnie chyba najważniejsze – O duchu praw. To w gruncie rzeczy od Monteskiusza mamy do czynienia z zasadniczym rozróżnieniem władz na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Jego wykład to swego rodzaju XVIII-wieczny manifest zdrowego rozsądku, liberalizmu i umiarkowania. W O duchu praw nie tylko nie podziela poglądów Hobbesa (o prawie naturalnym), ale dowodzi, że wbrew Hobbesowi, prawo musi się rządzić pewnymi zasadami, owym „duchem praw”. Monteskiusz wyróżniał trzy formy władzy: despotię, monarchię i republikę, która może mieć ustrój demokratyczny lub arystokratyczny. Każdy z tych ustrojów opiera się na innej podstawie: w tyranii rządzi strach, w królestwie honor, w demokracji zaś cnota lub wstrzemięźliwość rządzących. Mimo upływu lat, jak się okazuje warto czytać i dziś te rozważania, bo jak się okazuje – pomijając historycznie uwarunkowane rozważania o geografii czy klimacie - są one stale aktualne. Ot choćby taka myśl: Wolność polityczna polega na bezpieczeństwie, lub bodaj na przekonaniu, jakie się ma o swoim bezpieczeństwie.

36,00 zł
18,36 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 17,64 zł

48
Potop (lektura z opracowaniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potop (lektura z opracowaniem)
Dostępny143 szt.

Potop jest drugą częścią Trylogii, został ukończony w 1886 r. To kolejna powieść historyczna pisana ku pokrzepieniu serc, w której Sienkiewicz ukazuje dzieje najazdu szwedzkiego na Polskę w XVII wieku, w tym najważniejszy etap najazdu, czyli lata 1655-1657. Autor nie fałszuje wizji historii, ale pragnie podporządkować fakty idei patriotycznej. Sienkiewicz pragnął Potopem wlać otuchę w polskie serca, pokazać, że skoro w przeszłości potrafiliśmy wyjść zwycięsko ze wszystkich opresji, to powinniśmy wierzyć w odrodzenie narodu i wybicie sienna niepodległość. Wersja z e-bookiem dostępnym pod kodem QR

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

49
Kubek zwierzaczki - zajączek - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kubek zwierzaczki - zajączek
Szaron, 1
Dostępny4 szt.

Wyjątkowe zwierzaczki zapraszają do bliższego poznania Słowa Bożego. Wybierz jednego z czterech zwierzaczków: • jelonka, • misia, • wiewiórkę, • zajączka, W Bogu pokładam nadzieję. Białe kubeczki mają piękny kształt. Wygodne w trzymaniu ucho. Kubeczki sprawdzą się w rączkach dzieci. Szczegóły: • wysokość kubka – ok. 8.5 cm, • szerokość dna – ok. 7.5 cm, • szerokość u góry kubka – 7.5 cm, • pojemność – ok. 350 ml, • nie zalecamy mycia w zmywarce. Kup w zestawie całą kolekcję.

34,90 zł
12,56 zł

Rabat 64,0%
oszczędzasz 22,34 zł

50
Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania
Dostępny2008 szt.

Punch Needle to łatwa technika haftowania, która skradła serca kobiet na całym świecie i podbija Internet. To sztuka tworzenia piękna wokół siebie. Oto pierwsza w Polsce książka, która nauczy cię tego odkrytego na nowo rzemiosła. Wystarczy, że opanujesz kilka prostych ruchów, a będziesz w stanie wyczarować poduszkę do medytacji, organizer na ścianę, osłonki na doniczki, dywaniki, niepowtarzalne torebki, których nie znajdziesz w żadnym sklepie, i wiele innych efektownych dekoracji do swojego domu. Dzięki tej książce: • szybko opanujesz technikę Punch Needle i zachwycisz się jej prostotą, • zrealizujesz krok po kroku niepowtarzalne 22 projekty, • zrelaksujesz się, bo haftowanie techniką Punch Needle to pasja w stylu slow life • dasz się zaskoczyć tym, że haftować można nawet ze... ścinek! Potrzebujesz tak niewiele, żeby wyczarować cuda techniką haftowania punch needle: • igłę tkacką, • materiał, • mulinę, włóczkę itp., • tamborek, • tę książkę. „Haft Punch Needle przeżywa pewnego rodzaju renesans dzięki wizjom takich twórców jak Rose Pearlman. Artystka dzieli się dwudziestoma dwoma projektami i pokazuje, jak pracować z kompozycją, paletami kolorów i nieoczywistymi materiałami, by stworzyć efektowne dzieła w nowoczesnym stylu do domu. Rose prezentuje oryginalne i inspirujące podejście do tego tradycyjnego rzemiosła”. – „Embroidery: The Textile Art Magazine” Rose Pearlman jest artystką, nauczycielką i projektantką tkanin artystycznych. Ma spore doświadczenie w dziedzinie sztuk pięknych, a w sercu miłość do dobrze zaprojektowanych przedmiotów codziennego użytku. W jej pracach zaciera się granica między sztuką a rzemiosłem. Rose wyznacza nowe trendy, wykorzystując nieoczywiste techniki i materiały. W Nowym Jorku, gdzie mieszka z rodziną, prowadzi comiesięczne warsztaty haftu Punch Needle. Efekty jej pasji można podziwiać w branżowych magazynach, galeriach sztuki i na wielu stronach internetowych poświęconych designowi.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

Wróć do góry