hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 22 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Upadek (Albert Camus), na drugim Tkanina z Bayeux. Opowieść wysnuta (Michael Lewis, David Musgrove). Kolejny produkt to Jesień średniowiecza (Johan Huizinga) oraz Tatry. Mapa panoramiczna; laminowana mapa turystyczna 1:28 000 (praca zbiorowa).
1
Upadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadek
Dostępny
279 szt.

Niepokojąca i wciąż aktualna powieść Alberta Camusa. Prezentujemy ją w nowym znakomitym przekładzie Anny Wasilewskiej. Jean-Baptiste Clamence niegdyś paryski adwokat o nienagannym wizerunku, którego pasją było czynienie dobra. Do czasu, gdy zobaczył prawdziwe oblicze świata i ludzi, swoje prawdziwe oblicze. Odtąd rozpaczliwie poszukuje prawdziwego życia, jednak droga jest wyboista.

35,00 zł
21,70 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,30 zł

24 osoby kupiły
2
Tkanina z Bayeux. Opowieść wysnuta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tkanina z Bayeux. Opowieść wysnuta
Dostępny
71 szt.

Tkanina z Bayeux. Opowieść wysnuta Michaela Lewisa i Davida Musgrove'a w przekładzie Katarzyny Pachniak to swoisty przewodnik po sławnej tkaninie z Bayeux - ręcznie haftowanym płótnie przedstawiającym podbój Anglii przez Wilhelma I Zdobywcę i bitwę pod Hastings w 1066 roku. Intryga polityczna, skrajna przemoc, otwarcie przedstawiona nagość - wszystko to możemy zobaczyć na Tkaninie z Bayeux. Pokazano tam klęskę anglosaskiego króla Harolda II (Godwinsona), umierającego w 1066 roku na polu bitwy pod Hastings wśród gradu strzał, podczas gdy konnica księcia Wilhelma z Normandii masakruje otaczających go rycerzy. Topory rąbią hełmy, szczękają miecze, latają włócznie, powalonych wojowników tratują końskie kopyta, zdzierające z nich zbroje, a ich nagie ciała walają się po ziemi. Wszystko to przedstawiono na kawałku lnu o długości około 68 metrów (223 stopy), z intensywnością i drastyczną sugestywnością, która do dziś - blisko tysiąc lat po stworzeniu tkaniny - zachowała wielką siłę i bezpośredniość przekazu.

69,00 zł
43,47 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 25,53 zł

6 osób kupiło
3
Jesień średniowiecza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesień średniowiecza
Dostępny
37 szt.

Jesień średniowiecza wybitnego hoelnderskiego pisarza, kulturoznawcy, historyka i etnologa Johana Huizingi (1872-1945) zaliczana jest do jednych z najbardziej klasycznych dzieł XX-wiecznej humanistyki. Jak pisze w Przedmowie sam autor „ta książka stara się ukazać czternaste i piętnaste stulecie nie tyle jako zapowiedź nadchodzącego Renesansu, ale jako schyłek średniowiecza, jako wiek, w którym średniowieczne myślenie osiąga końcowe stadium swego żywota, na kształt drzewa o przejrzałych owocach, nie w pełni rozwijających się i rozwiniętych”. Wybujały rozrost narzucających się, dawnych form żywego myślenia, sztywnienie i usychanie poprzednio ważkiego zasobu myśli: oto główna treść. I faktycznie jego dzieło to niezwykle barwna, na szeroką skalę zakrojona panorama późnośredniowiecznego świata (na terenie Holandii, płn. Niemiec, Francji) . Autor przedstawia, jak zmieniała się i pod wpływem jakich czynników mentalność, sposób myślenia ówczesnego człowieka, przy czym doceniając czynniki ekonomiczne głównie jednak zajmuje się przemianami ducha: interesują go zatem bardziej idee - od zmian etosu rycerskiego, po myśl religijną, zwł. mistyczną. Pisząc o ówczesnym życiu religijnym stwierdza iż w tej epoce pojawiły się niezwykle ostre nie dające się pogodzić sprzeczności. Ale obelgi i nienawiść w stosunku do kapłanów i zakonników są jednak odwrotną stroną powszechnego i głębokiego przywiązania i czci, jaka ich otaczała. Gdy pisze o wrażliwości estetycznej, to w sposób przekonujący udowadnia, że człowiekowi średniowiecznemu nie znane było jeszcze pojęcie piękna, ale jak to udowadnia. I tak o każdej ze sfer życia. Jednem słowem tę książkę winien przeczytać nie tylko amator historii, ale każdy, kto choć trochą chce zrozumieć naturę nie tylko tamtych czasów, ale i człowieka nowożytnego, a może i współczesnego.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

5 osób kupiło
4
Tatry. Mapa panoramiczna; laminowana mapa turystyczna 1:28 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry. Mapa panoramiczna; laminowana mapa turystyczna 1:28 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Tatry. Mapa panoramiczna to wyjątkowa publikacja ukazująca polskie Tatry w orientacji południowej, czyli widziane od strony Zakopanego. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia korzystanie z mapy wszystkim wyruszającym w góry ze stolicy Tatr i okolicznych miejscowości. Kolejnym atutem mapy jest zastosowanie rzutu panoramicznego do prezentacji ukształtowania terenu, co w połączeniu z cieniowaniem dało niezwykle realistyczny efekt przestrzenny przypominający widok na góry z lotu ptaka.Jednocześnie mapa prezentuje wszystkie niezbędne dla turysty elementy, m.in.:- szlaki i czasy przejść,- schroniska turystyczne, punkty gastronomiczne, wiaty,- parkingi, postoje busów i dorożek,- muzea, zabytki, inne interesujące turystycznie obiekty.Na odwrocie mapy zamieszczono panoramiczne fotografie najpiękniejszych tatrzańskich krajobrazów wraz z opisami szczytów. Punkty, z których wykonano zdjęcia, zostały oznaczone na mapie. Fotografiom towarzyszą opisy najatrakcyjniejszych miejsc Tatr i regionu oraz mapa okolic Tatr.

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

3 osoby kupiły
5
SuperZings. Zabawy edukacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperZings. Zabawy edukacyjne
Dostępny
282 szt.

Podejmij wyzwania Enigmy z nową książką Zabawy edukacyjne SuperThings, w której należy wykorzystać różne rodzaje umiejętności: spostrzegawczość, wiedzę matematyczną i naukową, biegłość w czytaniu itp. To podróż przez wszystkie serie SuperThings z przystankami wypełnionymi ciekawymi zadaniami. Na każdym z nich czeka też finałowa gra! Im więcej zadań i łamigłówek uda Ci się rozwiązać, tym więcej zdobędziesz gwiazdek, a dzięki temu jeszcze lepiej poznasz niezwykły świat SuperThingsów. Powodzenia!Do 36 stronicowej książki dołączone są 3 onepacki serii Secret Spies.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
6
Świat; laminowana mapa XXL polityczna i krajobrazowa 1:31 000 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat; laminowana mapa XXL polityczna i krajobrazowa 1:31 000 000
Dostępny
64 szt.

Solidna, dwustronnie laminowana, składana mapa świata będzie zarówno cenną pomocą w nauce i zabawie, jak i interesującą ozdobą pokoju. Po jednej stronie znajduje się mapa polityczna, na odwrocie mapa krajobrazowa.Mapa w polskiej wersji językowej opracowana zgodnie z zaleceniami Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej.Mapa politycznaCzytelna i aktualna mapa przedstawia polityczny podział świata. Zaznaczono na niej:- wszystkie państwa świata oraz terytoria zależne,- stolice państw i terytoriów zależnych,- najważniejsze miasta,- flagi wszystkich państw wraz z informacją o położeniu państwa na mapie,- delikatna, plastyczna rzeźba terenu oraz dna morskiego.Mapa krajobrazowaKrajobrazy Ziemi, od lasów tropikalnych przez stepy i pustynie po tundrę i obszary wiecznie pokryte lodem, w połączeniu z plastyczną rzeźbą terenu oraz dna morskiego tworzą niezwykle obrazową prezentację naszej planety. Na mapie znajdują się:- opisy pasm górskich, nizin, wyżyn i innych regionów fizyczno-geograficznych,- najważniejsze szczyty, przełęcze i przylądki,- opisy oceanów, mórz, jezior, rzek i innych elementów hydrograficznych,- dodatkowe mapy pokazujące obszary podbiegunowe.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

2 osoby kupiły
7
Kuferek prezentowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek prezentowy
Martel
Dostępny
24 szt.

Składane kartonowe pudełko prezentowe z uchwytem i wesołą grafiką.

7,45 zł
5,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 1,46 zł

2 osoby kupiły
8
Plastic map. Jura Krakowsko-Częstochowska, 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastic map. Jura Krakowsko-Częstochowska, 1:50 000
Dostępny
35 szt.

Majestatyczne zamki na Szlaku Orlich Gniazd, unikatowa Pustynia Błędowska, potężna Maczuga Herkulesa, Jaskinia Nietoperzowa... Dwustronnie foliowana, trwała mapa turystyczna Jury Krakowsko-Częstochowskiej obejmuje obszar od Częstochowy na północnym zachodzie po Kraków na południowym wschodzie. Publikacja powstała we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu.Cechy mapy:- dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty, skala 1:50 000 (1 cm - 500 m),- bogata treść turystyczna,- zgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84.Na mapie m.in.:- szlaki piesze i rowerowe, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, trasy konne,- muzea, zabytki i inne interesujące obiekty,- parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze,- poziomice pokazujące ukształtowanie terenu.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
9
Relacje o pomocy udzielanej Żydom przez Polaków w latach 1939-1945. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relacje o pomocy udzielanej Żydom przez Polaków w latach 1939-1945. To...
Dostępny
24 szt.

W tomie zamieszczone zostały dokumenty dotyczące pomocy udzielanej Żydom przez Polaków na terenie dystryktu Galicja Generalnego Gubernatorstwa i na Wołyniu. W większości są to protokoły przesłuchań świadków, sporządzone przez pracowników Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Ukazują one najróżniejsze formy pomocy, a zwłaszcza: wyrabianie fałszywych dokumentów, przekazywanie żywności, ukrywanie okresowe, ukrywanie długotrwałe. W części z nich występują informacje o represjach, jakie spotkały ukrywanych i ratujących ze strony Niemców i ich współpracowników.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
10
Jak wychować szczeniaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wychować szczeniaka
Dostępny
202 szt.

Któż nie życzyłby sobie czworonoga, który bezproblemowo będzie szedł z nami przez życie, na dobre i na złe? Tutaj nie potrzeba żadnych czarów, ten cel naprawdę można osiągnąć. Warunki ku temu możesz stworzyć samodzielnie, od samego początku prawidłowo wychowując swojego szczeniaka. Ośmiotygodniowy plan treningowy dla szczeniąt. PLUS: trening młodych psów w wieku między piątym a dwunastym miesiącem życia

54,00 zł
39,96 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,04 zł

1 osoba kupiła
11
Ewangelia wg. Świętego Jana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewangelia wg. Świętego Jana
Dostępny
19 szt.

W przekładzie z języka greckiego.Prezentowana pozycja to publikacja Wydawnictwa Pallottinum zawierająca tekst Ewangelii według świętego Jana pochodzący z dziewiątego wydania Nowego Testamentu Biblii Tysiąclecia.Na całość Ewangelii według świętego Jana składają się opisy cudów Jezusa („księga znaków” - rozdziały: 1-12) oraz historia Jego męki („księga męki” - rozdziały: 13-21). Cuda Chrystusa w ujęciu Autora czwartej Ewangelii są nie tylko faktami historycznymi, lecz przede wszystkim „znakami” potwierdzającymi autentyczność posłannictwa Chrystusa.

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
12
Tatry polskie i słowackie; papierowa mapa turystyczna 1:55 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry polskie i słowackie; papierowa mapa turystyczna 1:55 000
Dostępny
34 szt.

Całe Tatry polskie i słowackie na jednej mapie.Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu.Cechy mapy:dogodna dla turysty skala 1:55 000 (1 cm - 550 m).bogata treść turystycznazgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84Na mapie m.in.:szlaki piesze i czasy przejść,nartostrady i trasy zjazdowe,schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe,parkingi, postoje busów i dorożek, przystanki autobusowe,cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu.Dodatkowo:plan Zakopanego w skali 1:15 000 (1 cm 150 m),plan Szczyrbskiego Jeziora w skali (1 cm - 90 m),plan Starego i Nowego Smokowca w skali (1 cm - 90 m),plan Tatrzańskiej Łomnicy w skali (1 cm - 90 m),samochodowa mapa okolic Tatr w skali 1:220 000 (1 cm - 2,20 km),8 panoram z opisanymi szczytami,informator krajoznawczy,informacje praktyczne.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
13
Ogórek w podróży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogórek w podróży
Dostępny
112 szt.

Ogórek w podróży to kolejna proekologiczna książeczka Jakuba Tylmana, opowiadająca o konieczności zachowania bezpieczeństwa w podróży oraz o potrzebie dbania o czystość powietrza. Jej zadaniem jest kształtowanie u dzieci odpowiedzialności za siebie, za innych oraz za środowisko.

23,99 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
14
Słowacja; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowacja; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa)
Dostępny
38 szt.

Imponujące zamki, malownicze miasteczka i wioskiGóry, jaskinie, aquaparki i ośrodki narciarskieSłowackie piwo, haluszki i vypran syrOd Słowacji narciarskiej w Niżnych Tatrach czy Małej i Wielkiej Fatrze do Słowacji ludowej w imanach i Vlkolncu. Tajemnice malowniczych zamków, mroczne jaskinie, urokliwe rynki Lewoczy i Bardejowa. Dla aktywnych: szlaki z widokiem na Łomnicę, wokół Solisk i do Popradzkiego Stawu. Comfort! map&guide XL "Słowacja" pomoże odkryć największe atrakcje ojczyzny Janosika.Map&guide w nowej odsłonie - większy format i jeszcze więcej treści:- zajmujące opisy kilkudziesięciu niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia,- łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapach,- poręczny format, wygoda składania i trwałość,- mapy w dogodnych dla turysty skalach: Słowacji (1:600 000), plany Bratysławy (1:16 000), Żyliny (1:10 000) i Koszyc (1:12 500),- przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, wskazówki dotyczące transportu,- informacje o lokalnej kuchni,- kalendarium imprez cyklicznych,- ciekawostki i kolorowe fotografie.

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

1 osoba kupiła
15
Sonografia w złamaniach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sonografia w złamaniach
Dostępny
153 szt.

Sonografia układu kostno-szkieletowego to prężnie rozwijająca się metoda diagnostyki. Ta procedura diagnostyczna daje porównywalne wyniki do tradycyjnego badania RTG. W przypadku zmian kostnych i więzadłowych obrazy sonograficzne są niekiedy nawet bardziej diagnostyczne niż RTG. Podręcznik jest pierwszą publikacją w języku polskim będącą przeglądem diagnostyki sonograficznej złamań. Pozwala poznać wskazania i ograniczenia sonografii, a równocześnie daje niezbędne podstawy do zastosowania klinicznego tej metody. Chirurdzy, chirurdzy dziecięcy, ortopedzi oraz pediatrzy poznają szerokie możliwości bezpiecznej diagnostyki sonograficznej w urazach aparatu więzadłowego i złamaniach.

239,00 zł
222,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 16,73 zł

16
Aubades, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aubades, CD
Jean-Michel Blais, Merkury KX
Dostępny
89 szt.

Lista utworów: 1. Murmures 2. Passepied 3. Nina 4. Flâneur 5. Ouessant 6. If You Build It, They Will Come 7. Amour 8. Yanni 9. Absinthe 10. Carrousel 11. Doux

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

17
Aubades, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Aubades, LP
Jean-Michel Blais, Merkury KX
Dostępny
2 szt.

Lista utworów: 1. Murmures 2. Passepied 3. Nina 3. Flâneur 4. Ouessant 5. If You Build It, They Will Come 6. Amour 7. Yanni 8. Absinthe 9. Carrousel 10. Doux

124,90 zł
99,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 24,98 zł

18
Aoxomoxoa. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aoxomoxoa. Winyl
Dead Grateful, Warner Music Polska
Dostępny
40 szt.

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

19
Wykłady z ontologii kultury i inne pisma filozoficzne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykłady z ontologii kultury i inne pisma filozoficzne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Wykłady? są i nie są skończoną całością. Nie są, bo los nie pozwolił Krzysztofowi Okopieniowi sfinalizować książki. Są ? bo mimo że została ona skomponowana na podstawie nie tylko pozostawionego planu i napisanych partii, ale także różnych tekstów powstałych i publikowanych w różnych latach, w tym także z rękopisów, notatek i konspektów ? to jednak stanowią zwartą całość, prezentującą czytelne i stanowcze stanowisko autora. Krzysztof Okopień był filozofem w źródłowym tego słowa znaczeniu. Interesowała go filozofia, którą za najbliższą mu tradycją ? fenomenologiczną ? można nazwać ?filozofią pierwszą?. To jest taką, która podejmuje fundamentalne pytania, wadzi się z zasadniczymi sprawami. Co zaś najistotniejsze, podejmowane decyzje Krzysztof Okopień motywuje stosunkiem do powinności filozofii i stosunkiem do siebie ? filozofa. Nie istnieją dla niego rozstrzygnięcia inne niż takie, które przeszły przez osobiste, dogłębne nie tylko przemyślenie, ale i doświadczenie. Toteż w książce miały pełne prawo znaleźć się rozprawy odmienne gatunkowo i tematycznie, skupione na problemach filozoficznych, estetycznych, politycznych, religijnych. Wszystkie je łączy jeden dylemat: teodycei. Krzysztof Okopień pozostawił myśl filozoficzną indywidualną i wykrystalizowaną, nieprzyczynkarską i nieokazjonalną. Rozprawy, także te w rękopisach, są napisane jasno (acz często stylistycznie zawile), z precyzyjnym porządkiem wywodu i argumentacji. Zapewniają czytanie myślące wespół z autorem. z recenzji prof. Danuty Ulickiej

47,00 zł
46,06 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,94 zł

20
Schowek
ICOM 7155869 Lalka
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

45,50 zł
43,23 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,27 zł

21
Schowek
61,49 zł
58,42 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,07 zł

22
Schowek
ICOM 7163399 Lalka
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

51,70 zł
49,12 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,58 zł

23
Schowek
ICOM 7143855 Lalka ANLILY 11,5 cm
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.07

40,60 zł
38,57 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,03 zł

24
Schowek
ICOM 7163397 Lalka
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

51,70 zł
49,12 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,58 zł

25
Schowek
ICOM 7143850 Lalka ANLILY 11,5 cm
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

67,50 zł
64,13 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,37 zł

26
Schowek
ICOM 7163405 Lalka
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.30

51,70 zł
49,12 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,58 zł

27
Schowek
ICOM 7163402 Lalka
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

51,70 zł
49,12 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,58 zł

28
Schowek
ICOM 7143858 Lalka ANLILY 30 cm
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

36,89 zł
35,05 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

29
Schowek
ICOM 7163380 Lalka
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.30

77,50 zł
73,63 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,87 zł

30
Schowek
ICOM 7163381 Lalka
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

77,50 zł
73,63 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,87 zł

31
Lalka bobas 45 cm ze smoczkiem i dźwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 45 cm ze smoczkiem i dźwiękiem
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

Urocza lalka bobas z dźwiękiem sprawi, że każda dziewczynka będzie się chętnie bawić w mamusię. Dołączony smoczek oraz dźwięk dodadzą realizmu zabawie.

94,90 zł
85,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,49 zł

32
Lalka bobas 45 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 45 cm
ADAR
Dostępny
7 szt.

Lalka bobas ubrana w zimowy strój sprawi, że każda dziewczynka będzie się chętnie bawić w mamusię. Ciepłe spodnie, kurtka i czapeczka w pięknym wzorze dodadzą atrakcyjności zabawie.

102,90 zł
92,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,29 zł

33
Zestaw balonów BCS-772 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw balonów BCS-772
MK TRADE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Balony zestaw Krówka o wielkości 30-70 cm pakowane po 7 szt. W zestawie: 1 szt. balon foliowy 60x70 cm; 6 szt. balon lateks 30 cm Występuje w 2 wariantach (sprzedawane oddzielnie) Wymiary opakowania: 20x16x0,5 cm

25,90 zł
24,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

34
Le Corbusier Le Grand - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Le Corbusier Le Grand
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.12

A spectacular visual biography of one of the greatest architects of the 20th century. „The man who designed the 20th century - [Le Corbusier] arguably had more of an influence on the form of the modern world than any other architect... You couldn't make a book like this about just any architect. Beyond the architecture, reveals a great deal about the man himself. It all points to a life lived enviably fully”. – The Guardian Online „Formidable and wide-ranging... Le Corbusier Le Grand is a feast... Every page is dense with ideas... A source book for the modern world”. – Jonathan Meades, „News Statesman” „The impact of all the illustrations is undoubtedly fascinating - a real joy [ - ] to browse through - conveys the experience of a day at a really well organised archive”. – Building Design

549,00 zł
494,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 54,90 zł

35
Szczecin, Świnoujście, Police; papierowy plan miasta 1:22 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczecin, Świnoujście, Police; papierowy plan miasta 1:22 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Zabytkowe wnętrza Zamku Książąt Pomorskich, niezapomniane widoki z wieży kościoła św. Jakuba oraz efektowne nabrzeże portu, czyli Wały Chrobrego to tylko niektóre atrakcje Szczecina. Nasz papierowy plan stolicy województwa zachodniopomorskiego pomoże odnaleźć ich jeszcze więcej. Mapa obejmuje także Świnoujście i Police.Publikacja zawiera m.in:szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach,linie autobusowe i tramwajowe wraz z przystankami,sygnalizację świetlną, ulice jednokierunkowe, parkingi,bogatą treść turystyczną, m.in.: zabytki, muzea, szlaki turystyczne, hotele i inne istotne obiekty,budynki użyteczności publicznej, centra handlowe,szczegółowy plan centrum Szczecina w skali 1:10 000 (1 cm - 100 m),mapę okolic Szczecina w skali 1:250 000 (1 cm - 2,5 km),schemat nocnych linii autobusowych,skorowidz ulic.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

36
Jura Krakowsko-Częstochowska; papierowa mapa turystyczna 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jura Krakowsko-Częstochowska; papierowa mapa turystyczna 1:50 000
Dostępny
6 szt.

Majestatyczne zamki na Szlaku Orlich Gniazd, unikatowa Pustynia Błędowska, potężna Maczuga Herkulesa, Jaskinia Nietoperzowa... Dwustronnie foliowana, trwała mapa turystyczna Jury Krakowsko-Częstochowskiej obejmuje obszar od Częstochowy na północnym zachodzie po Kraków na południowym wschodzie. Publikacja powstała we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: • dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty, skala 1:50 000 (1 cm 500 m), • bogata treść turystyczna, • zgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84 Na mapie m.in.: • szlaki piesze i rowerowe, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, trasy konne, • muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, • parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, • poziomice pokazujące ukształtowanie terenu.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

37
Tatry polskie; papierowa mapa turystyczna 1:30 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry polskie; papierowa mapa turystyczna 1:30 000
Dostępny
15 szt.

Wycieczka nad Morskie Oko, podziwianie widoków z Gubałówki, a może ekscytująca wspinaczka na Świnicę? Nasza papierowa mapa Tatr wychodzi naprzeciw każdym oczekiwaniom. Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu.Cechy mapy:dogodna dla turysty skala 1:30 000 (1 cm - 300 m),bogata treść turystyczna,zgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84.Na mapie m.in.:szlaki piesze i czasy przejść,nartostrady i trasy zjazdowe,schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe,parkingi, postoje busów i dorożek, przystanki autobusowe,cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu,plan Zakopanego w skali 1:15 000 (1 cm - 150 m),schemat szlaków turystycznych w skali 1:81 000 (1 cm - 810 m),samochodowa mapa okolic Tatr w skali 1:200 000 (1 cm - 2 km),informator krajoznawczy.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

38
See you! in... Warszawa Łomianki, Marki, Ząbki, 1:26 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
See you! in... Warszawa Łomianki, Marki, Ząbki, 1:26 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Wjazd na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, spacer uliczkami Starego Miasta, a może mecz lub koncert na Stadionie Narodowym? W stolicy każdy znajdzie coś dla siebie. Papierowa mapa Warszawy pomoże zaplanować udany pobyt. Publikacja zawiera ponadto plany Łomianek, Marek i Ząbek.Na mapie m.in.:szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach,linie autobusowe i tramwajowe wraz z przystankami, linie metra, Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) i Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD),sygnalizacja świetlna, ulice jednokierunkowe, parkingi,bogata treść turystyczna, m.in.: zabytki, muzea, hotele i inne istotne obiekty,budynki użyteczności publicznej, centra handlowe,szczegółowy plan centrum w skali 1:13 000 (1 cm 130 m),schemat nocnych linii autobusowych,mapa strefy płatnego parkowania,skorowidz ulic.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

39
Polska; laminowana mapa samochodowa 1:750 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska; laminowana mapa samochodowa 1:750 000
Dostępny
5 szt.

Z mapą samochodową Polski podróż od Gdańska po Kraków będzie czystą przyjemnością. Publikacja zawiera aktualne informacje drogowe, a do tego jest całościowo pokryta laminatem, wyjątkowo trwała, wodoodporna i łatwa w składaniu. Na mapie m.in.: • aktualny stan dróg, budowane autostrady, drogi ekspresowe i krajowe, • 12 kategorii dróg, autostrady i drogi ekspresowe wraz z węzłami, • odległości drogowe w kilometrach, szczegółowa numeracja dróg, • przejścia graniczne, promy samochodowe, międzynarodowe porty lotnicze, • parki narodowe, • ponad 13 500 miejscowości, dodatkowo podkreśleniem nazw wyróżniono miasta wojewódzkie, powiatowe i miejscowości gminne, • skorowidz miejscowości.

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

40
Camel Up. Po zawodach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Camel Up. Po zawodach
Lucrum Games, od 8 lat
Dostępny
20 szt.

Najszybsze wielbłądy świata, bardzo biegłe w bieganiu i przebiegłe w wyprzedzaniu... ruszają na podbój pustynnych szlaków handlowych. Korzystaj z ich usług jako zarządca karawany. Kupuj tanio, sprzedawaj drogo, lecz uważaj, by brzdęk funtów egipskich nie zagłuszył głosu twego rozsądku. Wielbłądy mają charakterek, a także rozum i godność dromadera. Jeżeli zanadto je obciążysz, nie omieszkają ci pokazać, co o tym myślą i cały ładunek pójdzie do piachu! Stawka jest wysoka, ryzyko biznesowe znaczne, ale kto nie ryzykuje, ten nie pławi się w bogactwie. Ruszaj na podbój egzotycznych rynków już dziś i pokaż rywalom, że masz smykałkę do interesów!

249,90 zł
212,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 37,48 zł

41
Comfort! map. Polska, 1:1 000 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map. Polska, 1:1 000 000
Dostępny
33 szt.

Z mapą samochodową Polski podróż od Gdańska po Kraków będzie czystą przyjemnością. Publikacja zawiera aktualne informacje drogowe, a do tego jest całościowo pokryta laminatem, wyjątkowo trwała, wodoodporna i łatwa w składaniu.Na mapie m.in.:aktualny stan dróg, odcinki w budowie,szczegółowa kategoryzacja i numeracja dróg, wyróżnienie płatnych odcinków autostrad,odległości drogowe w kilometrach,promy samochodowe,plastyczna rzeźba terenu, lasy, parki narodowe,skorowidz miejscowości.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

42
Madera; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madera; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Piękne widoki z klifów i spacery wzdłuż lewadWieczna wiosna, espada z bananami i winoLasy wawrzynowe wpisane na listę UNESCONiezapomniane widoki z jednego z najwyższych klifów Europy, spacery przez zielone lasy wawrzynowe, relaks w basenach pośród wulkanicznych skał i ekscytujący zjazd w wiklinowych saniach. Malownicze domki kryte strzechą, suszące się dorsze i maderskie wino. Comfort! map&guide XL. Madera pomoże odkryć największe atrakcje portugalskiej wyspy.Map&guide w nowej odsłonie - większy format i jeszcze więcej treści:zajmujące opisy kilkudziesięciu niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia,łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapach,poręczny format, wygoda składania i trwałość,mapy i plany w dogodnych dla turysty skalach: Madera (1:50 000), Funchal (1:7000)przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, wskazówki dotyczące transportu,informacje o lokalnej kuchni, pomysły na pamiątki,kalendarium imprez cyklicznych,dla aktywnych - propozycje wycieczek,ciekawostki i kolorowe fotografie.

32,90 zł
23,03 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

43
Senior pracuje w Windows 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,00 zł
43,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,60 zł

44
Senior pracuje w sieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,00 zł
43,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,60 zł

45
Senior pracuje z arkuszem kalkulacyjnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,00 zł
43,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,60 zł

46
Comfort! map. Warszawa, 1:29 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map. Warszawa, 1:29 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

Warszawalaminowany plan miasta miniJedyny taki format map na rynku. Dwustronnie laminowany miniaturowy plan centralnych dzielnic Warszawy mieści się w dłoni dosłownie!Zawiera m.in.:szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach,linie autobusowe i tramwajowe, linie metralinie Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) i Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD),sygnalizację świetlną, ulice jednokierunkowe,parkingi, stacje benzynowe,bogatą treść turystyczną: zabytki, muzea, hotele i inne istotne obiekty,budynki użyteczności publicznej, centra handlowe.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

47
Senior pracuje z edytorem tekstu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,00 zł
43,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,60 zł

48
Nowe Książki 1/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Książki 1/2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.01

Pismo krytyki literackiej i naukowej wydawane przez Instytut Książki. Adresowane jest do środowisk akademickich, literackich, bibliotekarzy oraz użytkowników bibliotek, wydawców, księgarzy mówiąc najogólniej: do wszystkich miłośników książek. Zawiera recenzje, rozmowy, materiały publicystyczne, informacje o ruchu wydawniczym, kronikę wydarzeń i bibliografię. Komentowane książki reprezentują rozmaite dziedziny; na łamach pisma powstaje obraz stanu piśmiennictwa w Polsce, a przynajmniej jego najistotniejszej części. Do tego sylwetki autorów, również tych, którzy – choć zasłużeni dla kultury i nauki – są mniej znani. Każdy numer przynosi omówienie około osiemdziesięciu książek w recenzjach czy notach. Osobny dodatek Kurier dopełnia treść informacyjną pisma krótkimi, pochodzącymi od wydawców notami o zapowiedziach i nowościach.

10,80 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,5%
oszczędzasz 0,81 zł

49
Demokratura - dodatkowy zestaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demokratura - dodatkowy zestaw
Bored Games
Dostępny
3 szt.

Dodatek do gry Demokratura.Demokratura to satyryczna gra karciana. Oś fabularna rozgrywki to pełna dystansu, humoru ale i refleksji codzienność Polski 2020 roku. Narracja prowadzona jest w oparciu o karty Talii Systemu, które w każdej turze wprowadzają do rozgrywki określone wydarzenia zagrażające Zdrowemu Rozsądkowi postaci Graczy. Gracze bronią się przed nimi zagrywając swoje karty, próbując przetrwać w Krainie Absurdu. Wszystko opiera się na umiejętności wyrachowanej gry przeciw wszystkim, podkładaniu nóg kiedy tylko się da lub przeciwnie - głębokiej kooperacji i umiejętności podawania dłoni. 

25,01 zł
22,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

50
Demokratura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demokratura
Bored Games
Dostępny
3 szt.

Demokratura to satyryczna gra karciana. Oś fabularna rozgrywki to pełna dystansu, humoru ale i refleksji codzienność Polski 2020 roku. Narracja prowadzona jest w oparciu o karty Talii Systemu, które w każdej turze wprowadzają do rozgrywki określone wydarzenia zagrażające Zdrowemu Rozsądkowi postaci Graczy. Gracze bronią się przed nimi zagrywając swoje karty, próbując przetrwać w Krainie Absurdu. Wszystko opiera się na umiejętności wyrachowanej gry przeciw wszystkim, podkładaniu nóg kiedy tylko się da lub przeciwnie - głębokiej kooperacji i umiejętności podawania dłoni. Gra stworzona przez kieleckie studio Sargon Games. Do współpracy przy jej tworzeniu udało się zaprosić jednego z najpopularniejszych polskich rysowników, komentatora, który od dłuższego czasu kształtuje swoimi grafikami obraz social mediów i świadomość ich użytkowników. To tytuł zadedykowany nie tylko zdeklarowanym hobbystom i molom planszówkowym, przeciwnie, to szeroka, obywatelska i satyryczna odpowiedź na wiele absurdów z naszego podwórka. Demokratura to pierwsza tak poważna próba wykorzystania gry towarzyskiej w roli nowego medium i platformy komunikacji. Rozrywka i refleksja z nutką obywatelskiego oporu. Zawartość: 1x talia Systemu (60 kart) 3x talia Gracza (60 kart/talia) 1x zestaw kart Statusu (8 kart) 1x zestaw kart Światopoglądu (8 kart) 1x dodatek: ,,Stan Zagrożenia" (6 kart)  Kompletny zestaw startowy dla 3 uczestników.  Rozgrywka dla 8 osób możliwa po dokupieniu talii graczy.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

51
Twórczość 1/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórczość 1/2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

Najstarsze polskie czasopismo literackie. Jego redaktorami byli m.in. Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimierz Wyka czy Adam Ważyk. Publikuje poezję, prozę i eseje wybitnych pisarzy, przede wszystkim polskich. Pozostaje otwarte również na interesujące debiuty. Na każdy numer składają się stałe działy, m.in. o nowościach wydawniczych i krótkie eseje o teatrze, filozofii, sztukach plastycznych i literaturze obcej. Stali współpracownicy tytułu to Małgorzata Baranowska, Jan Błoński, Tomasz Burek, Janusz Głowacki, Michał Głowiński, Jerzy Kwiatkowski, Włodzimierz Paźniewski, Edward Stachura i Henryk Waniek.

9,80 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,81 zł

52
Deus ex machina. Nowe media i ich projekt poznawczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deus ex machina. Nowe media i ich projekt poznawczy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.08

Mimo bogatej, istniejącej już literatury, książce udaje się podjąć problematykę nowych mediów z zupełnie nowej i dotychczas pomijanej strony. To ich swoista teoria, która opisuje najnowsze technologie informatyczne jako skutek uprzednich założeń poznawczych, zakorzenionych w cywilizacji zachodniej od czasów Oświecenia, przeżywających kryzys wraz z pojawieniem się refleksji metamatematycznej z końcem wieku XIX i dalej gwałtownie przeobrażających się z początkiem wieku XX.Komputer ujawnia się w niej jako paradoksalne i przypadkowe dziecko, gwałtownych i jednocześnie bardzo podstawowych prądów intelektualnych; a więc nie jako owoc procesu przebiegającego w obrębie technologii, lecz starej cywilizacyjnej przygody intelektualnej, jaka wiąże się z szukaniem odpowiedzi na pytanie o świat i możliwość jego opisu. Co więcej, jak twierdzi autor, maszyna ta włącza się czynnie w ów proces, udzielając własnych odpowiedzi i kształtując jego przebieg, a powszechność i gwałtowny rozwój sprawiają, iż czyni to wydajniej i bardziej dobitniej niż cokolwiek wcześniej. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy osiąga poziom sieciowego zwielokrotnienia.Nie ginie także z pola widzenia wymiar bardzo praktyczny komputera urządzenia technicznego opartego na zestawie rozwiązań inżynierskich; ten wymiar bynajmniej nie odrywa się od ogólnej tendencji wskazanej w teorii. Okazuje się odpowiednim i właściwie oczywistym punktem wyjścia do opisania natury aparatu, skrywającej coś więcej niż tylko wyrafinowaną technikę. Podlega tym samym dynamice, jaką w starożytnym teatrze symbolizował specjalny efekt: Deus ex machina, który później stał się metaforą nagłej ingerencji obcej, nadrzędnej przestrzeni. W przypadku niniejszej książki, w obrębie technologii - myśli abstrakcyjnej o najwyższym stopniu wyrafinowania.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

53
Polityka przeciwdziałania cyberprzestępczości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka przeciwdziałania cyberprzestępczości
Dostępny
20 szt.

„Współczesna cywilizacja coraz częściej bywa określana jako informacyjna. Modelem społeczeństwa przyszłości staje się społeczeństwo bogate w informację, wykorzystujące telekomunikację w celu maksymalizacji korzyści społecznych, ekonomicznych, a także politycznych. Przemyślana strategia budowania i promowania społeczeństwa informacyjnego może neutralizować ewentualne negatywne skutki ubocznych procesów rozwojowych.Ważny aspekt rozpatrywania tego problemu stanowi globalizacja, która w obszarze kultury, w tym: prawnej i politycznej sprzyja rozprzestrzenianiu się pozytywnych, ale i negatywnych wzorów. Synonimem przemian i tworzenia nowej gospodarki informacyjnej uważanej za najważniejszy megatrend jest Internet albo inaczej cyberprzestrzeń (superautostrada informacyjna), sieć sieci, będąca najnowocześniejszym medium zwiększającym niepomiernie efektywność działań edukacyjnych, naukowych, kulturalnych, gospodarczych, politycznych, militarnych i innych, a także dyfuzji wiadomości i danych. Oceny jej oddziaływania na transformacje jakości ludzkiego bytu są zróżnicowane, począwszy od bezgranicznej krytyki do głosów pełnych zachwytu. (...)Istotne wydaje się rozważenie, czy społeczeństwo informacyjne może stać się w wymiarze politycznym, społecznym i technicznym wzorcem dla innych społeczeństw? A jeśli tak, jakie będą konsekwencje społeczne postępu naukowo-technicznego? Następuje multiplikacja pytań badawczych o pozytywne i negatywne aspekty rozwoju społeczeństwa informacyjnego, stawianych na płaszczyźnie politycznej, technicznej, socjologicznej, prawnej.Zagadnienia powyższe stały się impulsem do rozpoczęcia badań nad nowym medium, jakim jest Internet oraz wskazania potencjalnych zagrożeń spowodowanych implementowaniem osiągnięć technicznych w każdej niemalże sferze działalności człowieka. Szczególnie ważne wydaje się wykazanie na czym polega polityka przeciwdziałania przestępczości internetowej oraz jakimi narzędziami do tego celu dysponuje państwo polskie”.Fragment wstępu

53,00 zł
38,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,84 zł

54
Biologia. Pięćdziesiątka przed maturą. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia. Pięćdziesiątka przed maturą. Tom 2
Dostępny
137 szt.

Biologia. Pięćdziesiątka przed maturą! to seria zbiorów zawierających po 50 rozbudowanych i przekrojowych zadań w formule znanej z arkuszy wydawanych każdego roku przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Maturzyści mogą liczyć na solidną powtórkę wybranych zagadnień, rozbudowany schemat oceniania z obszernymi komentarzami i wskazówkami oraz na możliwość wcielenia się w rolę egzaminatora. Wszystko to pomoże w samodzielnym wyćwiczeniu i zrozumieniu sposobów udzielania odpowiedzi. Zadania różnią się poziomem trudności, dlatego z oferty skorzystać mogą nie tylko maturzyści, ale także uczniowie przygotowujący się do Olimpiady Biologicznej oraz wszelcy entuzjaści ciekawostek i łamigłówek przyrodniczych.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

55
Badanie, diagnoza i ocena rozwoju mowy u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pakiet B - promocyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badanie, diagnoza i ocena rozwoju mowy u dzieci w wieku przedszkolnym ...
Dostępny
4 szt.

Diagnoza: - kwestionariusz obrazkowy, - karta mowy i wymowy - plansza, nabywanie kompetencji językowej, - wskazówki, jak badać, - uwagi z obserwacji w czasie badania, - wskazówki, czym badać. Terapia: - książki i pomoce naukowe: zmysły i ich funkcje, odbieranie i wyrażanie mowy w 2-3 r.ż., wyrównywanie szans edukacyjnych, kuferek Antosia, jak pokonać seplenienie - "c-cz", "z-ż(rz)", "s-sz", lizak logopedyczny, - ośmiobok, - grządka żuka "z-ż(rz), - wady mowy i wymowy, - szafa z wierszem "sz-s" - zaczarowana rybka - "r", - kostka, utrwalanie głoski "r".

304,92 zł
295,77 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 9,15 zł

56
Chicken Licken - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chicken Licken
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Tytuł należący do serii Storytime Readers, skierowanej do dzieci w wieku 9-12 lat. Seria, w ramach poziomu A1, oferuje tytuły o różnym stopniu trudności poziom 1. (kolor niebieski), poziom 2. (kolor czerwony), poziom 3. (kolor zielony). Pięknie ilustrowane tytuły, opowiadające o przyjaźni, lojalności, dobru i miłości, motywują dzieci do poznawania świata języka angielskiego i pomagają rozwijać umiejętności językowe.Do książki dołączono kod umożliwiający pobranie aplikacji zawierającej:lekturę (tekst oraz ilustracje)ścieżki dźwiękowe (tekst lektury i piosenki)film animowanyinteraktywne ćwiczeniasłowniczek (z ilustracjami i nagraną wymową).Dostęp do aplikacji jest ważny przez 36 miesięcy od momentu aktywacji kodu.

21,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,01 zł

57
Szpiedzy, dezerterzy, renegaci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpiedzy, dezerterzy, renegaci
Dostępny
23 szt.

Publikacja jest poświęcona szerokiej problematyce dotyczącej czynów prawnie zabronionych w wojsku i służbach mundurowych w Polsce XX w. Myślą przewodnią było naświetlenie tej problematyki z różnych pozycji badawczych.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

58
SuperZings. Książka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperZings. Książka z naklejkami
Dostępny
218 szt.

Książka z naklejkami, 28 stron, w tym 4 strony naklejek plus 1 onepack i 1 kapitan SuperThings z serii Secret Spies. Wysyłka losowa.SuperThings to przedmioty codziennego użytku zmienione w Superbohaterów i Złoczyńców, którzy ścierają się ze sobą na ulicach Kaboom City. Łączą się ze sobą w superdrużyny, a każda postać ma swojego rywala.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

59
Urząd Bezpieczeństwa w Tomaszowie Lubelskim w latach 1944-1956 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urząd Bezpieczeństwa w Tomaszowie Lubelskim w latach 1944-1956
Dostępny
27 szt.

Książka przedstawia działalność Urzędu Bezpieczeństwa w Tomaszowie Lubelskiem w latach 1944-1956. Prezentuje: strukury, kadry, kierunki działalności, w tym zwalczanie podziemia zbrojniego i politycznego w powiecie tomaszowskim.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

60
Konspiracja i opór społeczny w Polsce 1944-1956. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konspiracja i opór społeczny w Polsce 1944-1956. Tom 6
Dostępny
28 szt.

Szósty tom słownika zawiera 112 biogramów żołnierzy i działaczy podziemia niepodległościowego. Znajdziemy wśród nich przedstawicieli wszystkich chyba działań powojennej konspiracji: oficerów i żołnierzy struktur poakowskich (Delegatury Sił Zbrojnych i Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”), obozu narodowego (Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego), a także uczestników ruchu ludowego i piłsudczyków. Publikacja pozwala zrozumieć ich motywacje i drogi życiowe, a także formy oraz skalę oporu przeciw komunistycznej władzy w latach czterdziestych i pięćdziesiątych.Do czasu powołania NSZZ „Solidarność” powojenne podziemie niepodległościowe było największym ruchem społecznym przeciwstawiającym się komunistycznemu zniewoleniu. Żołnierze Wyklęci jako pierwsi stawili opór władzy nieludzkiej. Ocenia się, że w latach 1944-1956 przez szeregi podziemia przewinęło się nie mniej niż 200 tys. uczestników, spośród których blisko 20 tys. walczyło z bronią w ręku.Autorami biogramów zamieszczonych w prezentowanej publikacji są znawcy powojennej historii Polski, którym udało się dotrzeć do skrywanych w okresie PRL dokumentów i świadectw. Na końcu książki znajduje się indeks obejmujący również poprzednie tomy serii.

75,00 zł
54,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

61
Morzkulowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morzkulowie
Dostępny
36 szt.

„Nie ma w tej książce sensacyjnych wątków, nie ma spektakularnych zwrotów akcji, nie ma nadzwyczaj urodziwych kobiet ani bogatych mężczyzn pragnących władzy nad światem. Jest za to (o)powieść-metafora, która zaprasza do (po)myślenia o tym, co być mogło albo co być może. To (o)powieść, która w taki czy inny sposób zmusza Czytelnika do rozstrzygnięć, czy to, o czym pisze Autor, jest prawdziwe, czy też - jest to tylko imaginacja. Pewne jest także to, że pomiędzy prawdą i iluzją nie ma tam Autora, jest tylko Czytelnik i jego (po)myślenie”.prof. Adela Kożyczkowska „Najnowsza mikropowieść Stanisława Jankego Mòrzkùlowie została napisana w języku kaszubskim, najbliższym mu medium artystycznego nazywania świata. Jest to opowieść rozgrywająca się w średniowieczu, kiedy na scenę historii wkracza Barnim, książę pomorski, a wraz z nim kulturowa obecność Kaszubów. Janke nasycił utwór mnóstwem elementów etnograficznych, które ukazują tradycję kaszubską w jej specyfice i bogactwie. Mòrzkùlowie to utwór wieloskładnikowy. Czytelnik może skoncentrować uwagę tak na głównym męskim bohaterze Wòdze, jak i na wątkach kulturoznawczych, z przedchrześcijańskimi wierzeniami Kaszubów i sferą obrzędowo-obyczajową oraz społeczno-mentalnościową”.prof. Daniel Kalinowski  O autorze: Stanisław Janke jest dziennikarzem, poetą i prozaikiem, tłumaczem, twórcą i historykiem literatury kaszubskiej. Pochodzi ze wsi Lipusz, urodził się 20 marca 1956 r. w pobliskiej Kościerzynie. Od 40 lat mieszka w Wejherowie. Jest autorem kilkunastu książek poetyckich i powieści napisanych w języku kaszubskim. Wśród jego powieści kaszubskich znajdują się Łiskawica (Błyskawica) 1989 i Cësk (Strach) 2020. Łiskawica została przetłumaczona na język angielski jako Flash in the Dark. Napisał też sztukę sceniczną Roczëzna (Urodziny). Wydał także powieści w języku polskim: Żółty kamień 1998, Lelek 2001, Piękniewo 2005, Droga do Korony 2008 - rzeczy osadzone w realiach współczesnych Kaszub. Przetłumaczył na kaszubski Pana Tadeusza Adama Mickiewicza (Pón Tadeùsz) 2010. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiego PEN Clubu. Jest Honorowym Obywatelem Gminy Lipusz.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

62
Naklejkowe ubieranki. Małe Baletnice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe ubieranki. Małe Baletnice
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.20

Seria książeczek aktywizujących dla najmłodszych. Okładka i strony wydrukowane zostały na papierze kredowym i pokryte warstwą lakieru. Każda książeczka zawiera dwie rozkładówki (4 karty) z naklejkami również pokrytymi lakierem UV. Dzięki zastosowanej technologii, naklejki można wielokrotnie przyklejać i odklejać.Zabawa z książeczkami polega na dobieraniu odpowiedniego stroju do okazji lub pory roku i naklejeniu odpowiedniej naklejki ubierając w ten sposób postać bohaterki. Dziecko może korzystać z zamieszczonych wewnątrz książeczki wzorów, lub dowolnie dobierać strój według własnego pomysłu.Korzystając z tych książeczek, dziecko rozwija zdolności manualne, ćwiczy koordynację wzrokowo ruchową a także uczy się dobierać strój odpowiedni do okazji pory roku i pogody. Krótka historyjka, sympatyczne postaci bohaterek, oraz kolorowe ilustracje przyciągną uwagę dziecka, a dzięki stronom powleczonym folią, oraz wielorazowego użytku, lakierowanym naklejkom zabawa nie będzie miała końca.

10,70 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

63
Naklejkowe ubieranki. Małe Czarodziejki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe ubieranki. Małe Czarodziejki
Dostępny
17 szt.

Seria książeczek aktywizujących dla najmłodszych. Okładka i strony wydrukowane zostały na papierze kredowym i pokryte warstwą lakieru. Każda książeczka zawiera dwie rozkładówki (4 karty) z naklejkami również pokrytymi lakierem UV. Dzięki zastosowanej technologii naklejki można wielokrotnie przyklejać i odklejać.Zabawa z książeczkami polega na dobieraniu odpowiedniego stroju do okazji lub pory roku i naklejeniu odpowiedniej naklejki ubierając w ten sposób postać bohaterki. Dziecko może korzystać z zamieszczonych wewnątrz książeczki wzorów, lub dowolnie dobierać strój według własnego pomysłu.Korzystając z tych książeczek, dziecko rozwija zdolności manualne, ćwiczy koordynację wzrokowo ruchową a także uczy się dobierać strój odpowiedni do okazji pory roku i pogody. Krótka historyjka, sympatyczne postaci bohaterek, oraz kolorowe ilustracje przyciągną uwagę dziecka, a dzięki stronom powleczonym folią, oraz wielorazowego użytku, lakierowanym naklejkom zabawa nie będzie miała końca.

10,70 zł
9,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

64
Etui na okulary Cozy-Dziadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui na okulary Cozy-Dziadek
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak

Etui wykonane jest z przyjemnego w dotyku materiału z estetycznym nadrukiem,solidne i kompaktowe jest zapakowane w estetyczne pudełeczko z PCV. Wymiar pudełka : 16,5 x 6 x 4 cm.

27,30 zł
Powiadomienie
65
Fantastyczne zadania tematyczne. Zbiór zadań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne zadania tematyczne. Zbiór zadań
Dostępny
20 szt.

W książce znajdują się zadania nie tylko stanowiące doskonałą zabawę, ale także rozwijające spostrzegawczość, pamięć wzrokową, poszerzające zasób słownictwa czy utrwalające poprawną pisownię. Materiał podzielony jest na 20 rozdziałów. Każdy z nich dotyczy innego zagadnienia. Całość dopełniają kolorowe zdjęcia.Zatem bierzmy się do pracy. Ponad 120 zadań tylko czeka, aby ktoś je rozwiązał!

32,00 zł
25,28 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,72 zł

66
Fartuch Master-Smakołyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fartuch Master-Smakołyki
PAN DRAGON
Dostępny
5 szt.

Fartuch z zabawnym nadrukiem zapakowany w eleganckie pudełko.

68,55 zł
67
Fartuch Master-Przystojniak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fartuch Master-Przystojniak
PAN DRAGON
Dostępny
5 szt.

Fartuch z zabawnym nadrukiem zapakowany w eleganckie pudełko.

68,55 zł
68
Fartuch Master-Gotuję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fartuch Master-Gotuję
PAN DRAGON
Dostępny
3 szt.

Fartuch z zabawnym nadrukiem zapakowany w eleganckie pudełko.

66,40 zł
69
Skarbonka Home-18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka Home-18
PAN DRAGON
Dostępny
5 szt.

Takie urodziny ma się tylko raz-okazja jest na prawdę wyjątkowa!Podaruj Jubilatowi skarbonkę i garść monet, radość gwarantowana.Skarbonka wykonana jest z MDFU i szkła,jest zapakowana w kolorowe pudełko,Format skarbonki: 18x18cm.

64,89 zł
70
Fartuch Master-Posiłki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fartuch Master-Posiłki
PAN DRAGON
Dostępny
2 szt.

Fartuch z zabawnym nadrukiem zapakowany w eleganckie pudełko.

72,15 zł
71
Karnet Boże Narodzenie GM-669 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Boże Narodzenie GM-669
Armin Style
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Karnet okolicznościowy z kopertą..

9,99 zł
Powiadomienie
72
Skarbonka Home-18/2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka Home-18/2
PAN DRAGON
Dostępny
5 szt.

Takie urodziny ma się tylko raz-okazja jest na prawdę wyjątkowa!Podaruj Jubilatowi skarbonkę i garść monet, radość gwarantowana.Skarbonka wykonana jest z MDFU i szkła,jest zapakowana w kolorowe pudełko,Format skarbonki: 18x18cm.

68,30 zł
73
Beanie Boos Aqua. Niebieska ryba 24 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beanie Boos Aqua. Niebieska ryba 24 cm
Meteor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.18

Starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów, urocza i miękka w dotyku maskotka Beanie Boos - idealna do przytulania! Wysokość maskotki około 24 cm.

53,10 zł
48,85 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,25 zł

74
Komplet Omega Metallic w etui mix ZENITH - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet Omega Metallic w etui mix ZENITH
Zenith
Dostępny
51 szt.

Pióro wieczne Zenith Omega Metallic oraz długopis automatyczny Zenith 7. Klips, stalówka oraz obrączka korpusu pokryte wysokiej jakości powłoką niklową. Stalówka zakończona irydową kulką dla zapewnienia doskonałej jakości i łatwości pisania. Wymienne naboje atramentowe. Korpus długopisu wykonany z błyszczącego tworzywa sztucznego. Obudowa dzielona w 1/3 wysokości (górna część ośmiokątna) obie części korpusu oddzielone mosiężno-niklowaną obrączką. Wymienny wkład wielkopojemny Zenith 4 z dokumentalnym tuszem w kolorze niebieskim gwarantującym trwałość zapisu. Długość linii pisania 4500 metrów.Mix kolorów - towar wysyłany losowo.                    

51,80 zł
49,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

75
Beanie Boos. Slick - lis, brelok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beanie Boos. Slick - lis, brelok
Meteor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

Starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów, urocza i miękka w dotyku maskotka Beanie Boos - teraz możesz mieć ją zawsze przy sobie, przypnij do kluczy lub plecaka, a szybko stanie się Twoim przyjacielem.

15,60 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,9%
oszczędzasz 0,61 zł

76
30 minut przeciwko manipulacjom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30 minut przeciwko manipulacjom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.06

Dlaczego powiedzenie o kimś, że nie jest złodziejem, jest obraźliwe? Jak przekazuje się fałszywe treści z użyciem prawdziwych zdań? Dlaczego tak łatwo nami manipulować?... Książka prezentuje podstawowe mechanizmy manipulowania człowiekiem oraz zasady obrony przed tymi manipulacjami. Wychodzi naprzeciw tym wszystkim, którzy chcieliby umieć rozpoznawać, co jest manipulacją, rozumieć jej działanie oraz przede wszystkim umieć się przed manipulacjami bronić.Nie chce się wierzyć, jak często jesteśmy przedmiotem różnych manipulacji. Manipulują nami własne dzieci, szefowie, podwładni, żony i mężowie, matki, ojcowie, firmy, media, politycy... Zadaniem tej książki jest przedstawienie podstawowych mechanizmów manipulowania człowiekiem oraz zasad obrony przed tymi manipulacjami. Książka wychodzi naprzeciw tym wszystkim, którzy chcieliby umieć rozpoznawać, co jest manipulacją, rozumieć jej działanie oraz przede wszystkim umieć się przed manipulacjami bronić.Co to jest manipulacja?Samo pojęcie manipulacja nie jest całkiem oczywiste i nie każdą próbę wpływania jednego człowieka na drugiego tak właśnie nazwiemy. Gdy dziecko krzyczy w nocy z powodu bólu, nie będzie to manipulacja, jeśli jednak to samo dziecko będzie krzyczało w podobny sposób przed sklepem, usiłując zmusić mamę do zakupu określonego produktu, wtedy słowo manipulacja wyda nam się o wiele właściwsze. Zważywszy na te okoliczności, nie będziemy poszukiwać ścisłej definicji manipulacji. Przyjrzymy się raczej różnym sytuacjom i rozważymy, dlaczego pewne z nich skłonni jesteśmy opisać jako manipulację, inne zaś nie.Dlaczego warto przyjrzeć się manipulacjom? Jest wiele powodów, dla których warto rozumieć mechanizmy manipulacji, umieć diagnozować te zjawiska i zwiększać swoją odporność na bycie przedmiotem czyjejś manipulacji. Podaję kilka najważniejszych:1. Oszczędność czasu, energii i pieniędzy - człowiek nieświadomy ogromu manipulacji poświęca wiele czasu na czynności zupełnie nieleżące w jego interesie, angażuje się w przedsięwzięcia, gdzie jest wykorzystywany, wydaje pieniądze na zbędne produkty etc.2. Lepsze samopoczucie - nawet jeśli nie jesteś świadomy zakresu manipulacji twoją osobą, gdzieś w tobie coś się buntuje i krzyczy, że nie działasz z pozycji człowieka wolnego. Takie podświadome głosy są oczywiście tłumione, co źle wpływa na twój stan psychiczny.3. Większy szacunek otoczenia - człowiek, który pozwala sobą łatwo manipulować, nie jest traktowany zbyt poważnie i niejako zachęca do dalszych manipulacji.4. Większe poczucie bezpieczeństwa - poczucie bezpieczeństwa jest wprost proporcjonalne do poczucia kontroli nad rzeczywistością. Każdy nowy opanowany obszar zwiększa to poczucie.

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

77
Glow On, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Glow On, LP
Turnstile, Roadrunner Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Lista utworów: 1. Mystery 2. Blackout 3. Don’t Play 4. Underwater Boi 5. Holiday 6. Humanoid/Shake It Up 7. Endless 8. Fly Again 9. Alien Love Call (feat. Blood Orange) 10. Wild Wrld 11. Dance-Off 12. New Heart Design 13. T.L.C (Turnstile Love Connection) 14. No Surprise 15. Lonely Dezires (feat. Blood Orange)

153,90 zł
135,43 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,47 zł

78
Elgar: Cello Concerto, Sea Pictures, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elgar: Cello Concerto, Sea Pictures, LP
John Barbirolli, Janet Baker, Chopin University Press
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.10

Lista utworów: 1. I. Adagio - Moderato 2. II. Lento - Allegro Molto 3. III. Adagio 4. IV. Allegro - Moderato - Allegro, Ma Non Troppo 5. Sea Slumber-song 6. In Haven (Capri) 7. Sabbath Morning at Sea 8. Where Corals Lie 9. The Swimmer

116,90 zł
Powiadomienie
Wróć do góry