hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 21 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Solaris (Stanisław Lem), na drugim Kroniki Diuny. Tom 2. Mesjasz Diuny (Frank Herbert). Kolejny produkt to Kroniki Diuny. Diuna (Frank Herbert) oraz Kraina złotych kłamstw (Anna Górna).
1
Solaris - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Solaris
Dostępny
193 szt.

Najsłynniejsza powieść Stanisława Lema w nowym wydaniu! Dzieło przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i dwukrotnie przeniesione na ekran. W Solaris Stanisław Lem podejmuje jeden z najpopularniejszych tematów literatury fantastycznej - temat Kontaktu. Z obcą cywilizacją, odmienną formą życia, a może po prostu z Nieznanym, tego Lem jednoznacznie nie dopowiada. Być może dlatego Solaris po kilkudziesiąciu lat od pierwszego wydania wciąż fascynuje.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

47 osób kupiło
2
Kroniki Diuny. Tom 2. Mesjasz Diuny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Diuny. Tom 2. Mesjasz Diuny
Dostępny
103 szt.

Mesjasz Diuny F. Herberta z rysunkami i obrazem Wojciecha Siudmaka, w nowym tłumaczeniu Marka Marszała. Nie ulega wątpliwości, że powieści o Diunie stanowią jedno z największych osiągnięć amerykańskiej i światowej SF i na zawsze pozostaną w historii tej literatury. Lech Jęczmyk Fragment książki Minęło kilkanaście lat, odkąd Fremeni pod dowództwem Paula Muad'Diba pokonali połączone siły Harkonnenów i imperialnych sardaukarów. Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Pustynna Arrakis, zwana Diuną, jest stolicą wszechświata, a Imperator Paul Atryda wydaje z niej poprzedzone proroczymi wizjami rozkazy. Tymczasem stare ośrodki władzy - Bene Gesserit, Gildia Kosmiczna i Bene Tleilax - zawiązują spisek przeciw nowemu Imperatorowi. Czczony niczym bóg, Paul Muad’Dib wpada w pułapkę, jaką zastawiła na niego prorocza moc: zna dokładnie każdą chwilę swojej przyszłości, każdy swój ruch, każdą decyzję i — przede wszystkim — swój straszliwy finał... – Zamierzacie wykraść sekret przyprawy - syknęła Mohiam. – Z planety Imperatora strzeżonej przez jego szalonych Fremenów! – Fremeni są dobrze wychowani, wyszkoleni i ciemni – odparł maskaradnik. – Nie są natomiast szaleni. Uczy się ich wierzyć, nie polegać na wiedzy. Wiarą można manipulować. Jedynie wiedza jest groźna. – A czy dla mnie zostanie coś na założenie królewskiej dynastii? – spytała Irulana. Wszyscy usłyszeli zgodę w jej głosie, ale jeden Edryk przyjął to z uśmiechem. – Coś – odparł Scytale. – Coś. – To oznacza kres panowania tego Atrydy – powiedział Edryk. – Mam wrażenie, że już ludzie o mniejszym darze jasnowidzenia to przepowiedzieli. Dla nich mektub al mellah, jak mawiają Fremeni. – „Rzecz była wypisana solą” – przetłumaczyła Irulana. Słuchając jej, Scytale zrozumiał, co przygotowały dlań Bene Gesserit: piękną i inteligentną kobietę, która nigdy nie będzie jego. „No cóż - pomyślał, może zreprodukuję ją w innej.

65,00 zł
42,25 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 22,75 zł

24 osoby kupiły
3
Kroniki Diuny. Diuna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Diuny. Diuna
Dostępny
178 szt.

Diuna F. Herberta z obrazem i rysunkami Wojciecha Siudmaka, w tłumaczeniu Marka Marszała. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu – substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów. Diunę otrzymują w lenno Atrydzi, ich zaciekli wrogowie. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne - przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak połączonych sił Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów, Paul – końcowe ogniwo planu eugenicznego Bene Gesserit – staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i wyciąga rękę po imperialny tron. Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie SF: Nebula (1965) i Hugo (1966). „Diuna jest jedyną w swoim rodzaju powieścią prezentującą złożoność i bogactwo wykreowanego świata. Poza Władcą Pierścieni nie znam niczego, co można by do niej porównać”. – Arthur C. Clarke Dom Wydawniczy Rebis wyda sześciotomowy cykl „Kroniki Diuny”, na który składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapituła Diuną.

79,00 zł
52,93 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 26,07 zł

10 osób kupiło
4
Kraina złotych kłamstw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina złotych kłamstw
Dostępny
242 szt.

W listopadzie 2004 roku w angielskim hrabstwie West Sussex dochodzi do zaginięcia dwudziestodwuletniej Julie Pearson, partnerki wschodzącej gwiazdy kina, Jacka Harforda. Przez piętnaście lat sprawa pozostaje niewyjaśniona. Po skandalu Jack wyprowadza się do Zurychu, gdzie prowadzi spokojne, dostatnie życie z dala od blasku fleszy. Przynajmniej do czasu, gdy w grudniu 2018 roku jego kolejna partnerka znika bez śladu. Chcąc udowodnić swoją niewinność, angażuje prywatnego detektywa, Piotra Sauera. Sauer jest byłym policjantem pracującym w charakterze szefa działu ochrony w firmie ubezpieczeniowej. Wyjechał z Polski po tym, jak zadarł z niewłaściwymi ludźmi i jego rodzina cudem uratowała się z płonącego domu. Wtedy też obiecał żonie, że na zawsze zerwie z dawnym życiem. Obok wciągającej kryminalnej fabuły Kraina złotych kłamstw to również opowieść o zgubnej sile uprzedzeń wobec ludzi, których opinia publiczna skazała bez wyroku, przezwyciężaniu własnych lęków oraz nadziei na nowy start. A także o pozornym raju i przeszłości, która raz za razem wraca, próbując dopaść nas w najmniej oczekiwanym momencie.

42,90 zł
27,46 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,44 zł

9 osób kupiło
5
Duch króla Leopolda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duch króla Leopolda
Dostępny
122 szt.

Prawdziwa historia, która stała się kanwą Jądra ciemności Josepha Conrada. Wstrząsająca relacja z piekła, w którym zginęło blisko osiem milionów ludzi. Opowieść o ludobójstwie, jakiego w swej kolonii w Kongu dopuścił się król Belgów Leopold II, człowiek, którego niespecjalnie obchodziła jego ojczyzna. Poszukiwał kolonii, w obawie, że inne europejskie potęgi zgarną wszystko dla siebie. Znalazł Kongo i zaprowadził tam rządy niewyobrażalnego terroru. Niezwykły reportaż historyczny o ludzkiej chciwości i okrucieństwie i o tym jak jeden człowiek – Edmund Dene Morel – postanowił przeciwstawić się złu, wszczynając ogólnoświatową kampanię przeciwko zbrodniczej działalności despoty.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

9 osób kupiło
6
Gniotek antystresowy 513600 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,60 zł
5,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,61 zł

8 osób kupiło
7
Jak czytać emocje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak czytać emocje
Dostępny
72 szt.

„Emocje są naszymi przewodnikami – intuicyjną mądrością – i z tego właśnie powodu powinniśmy im poświęcać jak największą uwagę. Psychologia nie musi być skomplikowana. Ta książka jest tego dowodem. Autorka, doświadczona psychoterapeutka, opisuje w niej ludzkie nastroje, emocje, uczucia i cechy osobowości, odwołując się do terapii poznawczo-behawioralnej, teorii uważności i psychologii pozytywnej. Jak czytać emocje ułatwi Ci rozpoznawanie nastrojów, emocji, uczuć i ich zaburzeń oraz najczęściej spotykanych typów osobowości. Znajdziesz tu objaśnienia różnych stanów emocjonalnych uzupełnione o towarzyszące im rekcje i symptomy. Opisy zostały dopełnione przykładami najczęściej spotykanych zachowań oraz anegdotami ułatwiającymi interpretację. Przedstawione na końcu książki rzeczywiste przykłady pomogą z kolei w interpretacji otaczających nas wydarzeń. Rozwijanie własnej inteligencji emocjonalnej przynosi ogromne korzyści – pozwala na lepsze poznanie samego siebie, kształtuje empatię, współczucie i zrozumienie dla drugiej osoby. Ta książka może pomoże Ci się odnaleźć w świecie emocji.”

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

5 osób kupiło
8
Alice in Wonderland / Alicja w Krainie Czarów. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alice in Wonderland / Alicja w Krainie Czarów. Adaptacja klasyki z ćwi...
Dostępny
55 szt.

Pewnego dnia Alicja wpada do króliczej nory i trafia do fantastycznego, baśniowego świata zamieszkanego przez mówiące ludzkim głosem zwierzęta, śpiewające kwiaty oraz inne przedziwne postacie. Czy dziewczynce uda się rozwikłać problemy baśniowej krainy, pomóc jej mieszkańcom i wygrać w krokieta z gniewną Królową Kier? Angielski. Alice in Wonderland to niekonwencjonalna propozycja dla uczących się języka angielskiego, która łączy lekturę wciągającej historii z solidnym treningiem językowym. Podczas czytania powieści w naturalny sposób przyswoisz konstrukcje leksykalno-gramatyczne, wzbogacisz słownictwo oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi i praktyczny słowniczek angielsko-polski. Czytaj powieść i... - poznaj przygody Alicji i wybierz się w wędrówkę przez Krainę Czarów, - sprawdzaj znaczenie słówek, nie odrywając się od książki, dzięki tłumaczeniom na marginesach, - poznaj angielskie słownictwo na poziomie średnio zaawansowanym B1-B2, - ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem, - rozwiązuj 28 urozmaiconych ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

5 osób kupiło
9
Oczyszczanie limfy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczyszczanie limfy
Dostępny
46 szt.

Ta książka opisuje wszystkie naturalne terapie i techniki, które okazały się skuteczne w podstawowej detoksykacji limfatycznej i oczyszczaniu limfy. Obejmują one terapię roślinami leczniczymi, homeopatię, sole Schusslera, specyficzne oczyszczanie limfy, stosowanie wody, redukcję stresu, dietę czy umiarkowane ćwiczenia. Dzięki ich zastosowaniu według porad z tej publikacji już wkrótce poczujesz wzrost sił witalnych i w pełni wrócisz do zdrowia.

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

4 osoby kupiły
10
Expeditionary Force. Tom 6. Mavericks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Expeditionary Force. Tom 6. Mavericks
Dostępny
24 szt.

Żołnierze słabnących Sił Ekspedycyjnych ONZ pozostawieni sami sobie na kontrolowanej przez obcych planecie Paradise dostają szansę, by dowieść swej wartości podczas prostej misji szkoleniowej w kosmosie, na pokładzie okrętu pełnego młodych ruharskich kadetów. Niestety podczas misji dochodzi do nieprzewidzianych, dramatycznych zdarzeń, a wszystkim mieszkańcom Paradise zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Ostatnia nadzieja w Wesołej Bandzie Piratów. Jednak aby pospieszyć na ratunek, załoga „Latającego Holendra” musi najpierw sama uporać się z własnymi problemami…

49,90 zł
25,45 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 24,45 zł

4 osoby kupiły
11
Wierzę, żeby rozumieć. Z Michałem Hellerem rozmawiają Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek i Zbigniew Liana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzę, żeby rozumieć. Z Michałem Hellerem rozmawiają Wojciech Bonowic...
Dostępny
519 szt.

Nowe, uzupełnione wydanie książki przedstawiającej fenomenalny świat wybitnego kosmologa Rozmowa ze światowej klasy polskim uczonym i myślicielem o jego drodze życiowej, która prowadziła przez Sybir, seminarium duchowne, studia filozoficzne na KUL-u, wykłady na wielu renomowanych uczelniach świata aż do pałacu Buckingham, gdzie odebrał prestiżową Nagrodę Templetona „za pokonywanie barier między nauką a religią”. Kłopoty młodego wikarego, praca nad modelami kosmologicznymi, radość uczonego, któremu udało się znaleźć rozwiązanie matematycznego problemu, pierwszy komputer, spotkania z Janem Pawłem II, rozwijane przez lata pomysły „filozofii w nauce” i „teologii nauki” – oto niektóre motywy tej barwnej i wielowątkowej opowieści, do której Michała Hellera sprowokowali Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek i Zbigniew Liana. Michał Heller – ksiądz katolicki, filozof, kosmolog. Współtwórca Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ w Krakowie. Laureat licznych nagród i wyróżnień, autor kilkudziesięciu książek, takich jak m.in.: Nowa fizyka i nowa teologia, Logos Wszechświata, Podróże z filozofią w tle, Granice nauki, Bóg i geometria.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

4 osoby kupiły
12
Gniotek antystresowy, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniotek antystresowy, mix wzorów
ADAR
Dostępny
16 szt.

Gniotek w kształcie uroczego zwierzątka pomoże rozładować stres. Uwaga! Mix wzorów, towar wysyłany losowo.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
13
Gorzki smak jej wielkiej radości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzki smak jej wielkiej radości
Dostępny
122 szt.

Tahereh Mafi, autorka bestsellerowej książki Gdyby ocean nosił twoje imię, nominowana do National Book Award, przedstawia nową, oszałamiającą powieść o miłości i samotności! Jest rok 2003. Minęło kilka miesięcy, odkąd Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę Irakowi. Amerykański świat polityczny błyskawicznie się zmienia. Napięcie jest ogromne, liczba przestępstw popełnionych z nienawiści rośnie, agenci FBI obserwują lokalne meczety, a społeczność muzułmańska jest nękana i atakowana bardziej niż kiedykolwiek. Shadi, nosząca hidżab, spuszcza głowę i chowa się w mroku. Dziewczyna nosi imię, które oznacza „radość”, ale nieprzerwanie prześladuje ją smutek. Jej brat nie żyje, ojciec umiera, matka nie radzi sobie z rozpaczą, a jej najlepsza przyjaciółka w tajemniczy sposób zniknęła. Ponadto serce dziewczyny……jest złamane. Shadi bez słowa manewruje między rozbitymi kawałkami swojego świata. Pożera własny ból, wycofując się coraz głębiej w siebie, aż w końcu, pewnego dnia, wszystko się zmienia. Każda emocja Shadi wybucha. Gorzki smak jej wielkiej radości to przejmujące spojrzenie na świat jednej z muzułmańskich rodzin po atakach na World Trade Center. Opowiada o dziecku imigrantów, które buduje swoją niewyraźną tożsamość, zakochuje się i znajduje nadzieję w środku współczesnej wojny. „Mafi stawia czoła problemom zdrowia psychicznego, samobójstwom, rasizmowi i miłości w sposób, który sprawi, że czytelnicy zareagują bardzo emocjonalnie. Czytanie tej powieści jest jak rzucenie się prosto w codzienne życie muzułmańskiej rodziny w Stanach Zjednoczonych po 11 września. Po prostu: prawdziwa historia, pozbawiona frazesów, która pozostawi w czytelnikach niezatarty ślad”. — „Kirkus Reviews” „Mafi wyraźnie i poruszająco ilustruje, jak żal może w niekontrolowany sposób eskalować i przenikać do każdego aspektu naszego życia”. — „Publishers Weekly”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
14
Bystre zwierzę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bystre zwierzę
Dostępny
46 szt.

Frans de Waal, holenderski prymatolog i badacz zachowania zwierząt, broni przekonania, że niektóre zachowania zwierząt wcale nie różnią się od zachowań ludzkich. Szympansy całują się na przywitanie, z tego samego powodu, dla którego robią to ludzie. Możemy rozsądnie oczekiwać, że zwierzęta chcą, dążą ku czemuś, bawią się, niepokoją, współczują i czują smutek.Książka de Waala to pełen pasji, napisany żywym, a miejscami wręcz dosadnym językiem manifest „nowego antropomorfizmu” - programu rzetelnego, naukowego zmierzenia się z faktem, że jesteśmy nie tyle podobni do zwierząt, ale w ścisłym sensie po prostu nimi jesteśmy. Z drugiej strony każdy gatunek jest jednak inny i w kontakcie ze słoniem, foką, psem czy lemurem musimy użyć wszelkiej naszej domyślności i empatii, aby „wejść w ich świat” i dostrzec inteligencję i spryt tych istot. Czy jednak sami jesteśmy na to wystarczająco sprytni?„Ta książka całkowicie odmieni twoje zdanie na temat możliwości poznawczych zwierząt. Zabiera czytelnika w fascynującą podróż w świat rozwiązywania problemów przez zwierzęta”. - Temple Grandin, autorka m.in. Zrozumieć zwierzęta i Zwierzęta czynią nas ludźmi„Zdumiewające... przejdzie do klasyki gatunku - i świetnie się czyta”. – „People”„de Waal wytrąca z równowagi i zmusza do przyjrzenia się sobie samemu na nowo”. - „Observer”Frans de Waal jest profesorem psychologii na Uniwersytecie Emory i dyrektorem Living Links Center w Atlancie. W 2007 r. magazyn „Time” uznał go za jedną ze stu osób, które kształtują nasz świat. Autor m.in. książek Małpy i filozofowie (CCPress 2013), Bonobo i ateista (CCPress 2014), Małpa w każdym z nas (CCPress 2015).

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

3 osoby kupiły
15
Dla dobra dziecka... Nowatorskie rozwiązania w zakresie opieki i wychowania na ziemiach polskich w II połowie XIX i na początku XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla dobra dziecka... Nowatorskie rozwiązania w zakresie opieki i wycho...
Dostępny
14 szt.

„Autorka skupia się na dokonaniach czterech – niegdyś bardzo znanych – osób: Stanisława Markiewicza, Henryka Jordana, ks. Bronisława Markiewicza oraz Kazimierza Jeżewskiego. Kwestie biograficzne tych działaczy traktuje marginalnie, często jako tło, gdyż głównym przedmiotem dociekań są sprawy wychowania i opieki. […] Zamieszczone w tekście liczne, ciekawe i właściwie dobrane przykłady ówczesnego życia codziennego, to nie tylko sprawy estetyki czy higieny, ale i opisy warunków powodujących groźne dla zdrowia i życia choroby. Dlatego też tak dużą rolę w rozwoju pedagogiki tamtych czasów odgrywali lekarze, najlepiej znający zagrożenia. […] Jest to bardzo interesująca monografia, zawierająca wiele nieznanych lub mało znanych informacji. Sądzę, że będzie mogła służyć pedagogom, historykom, a także studentom do przygotowania różnorodnych prac, jak również do dydaktyki. […] Z przyjemnością włączę to opracowanie do swojej biblioteki”. Z recenzji prof. dr hab. Andrzeja Felchnera

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

3 osoby kupiły
16
Poznaję emocje. Karty obrazkowe dla niemowląt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję emocje. Karty obrazkowe dla niemowląt
Muduko, od 24 miesięcy
Dostępny
52 szt.

Umiejętność rozpoznawania i werbalizowania swoich emocji to jedna z najważniejszych umiejętności społecznych. Warto zacząć ją kształtować już od najmłodszych lat. „Poznaję emocje” to zestaw kolorowych kart przedstawiających zarówno te pozytywne uczucia jak radość czy miłość, jak i negatywne jak wstręt czy strach. To doskonała gra edukacyjna dla dzieci już od 2 roku życia, która sprawdzi się nie tylko do nauki nazywania emocji i kształtowania empatycznych postaw ale również ćwiczenia pamięci. Produkt został stworzony z ekologicznych materiałów przyjaznych dziecku, ale nie drobnoustrojom i wirusom. Dzięki opracowanej przez nas samosterylizującej się powłoce, po zabawie nie musisz dezynfekować kafelków specjalnymi środkami - wystarczy przetrzeć je suchą ściereczką. Ilustracje: Monika Kosz Główne atuty gry: • proste, kolorowe ilustracje wyraźnie pokazujące różnorakie emocje, • solidne wykonanie, • terapeutyczne działanie, • pudełko oferujące dodatkową zabawę dla starszego dziecka (kolorowanka), • produkt w pełni ekologiczny (certyfikat Ecofriendly Game), • produkt w pełni bezpieczny (pokryty samosterylizującą powłoką Biocidal Coating). Co rozwija: • słownictwo, • empatię, • pamięć. Zawartość pudełka: • 20 kafelków, • poradnik dla rodziców. Wymiary opakowania: ok. 21.0 x 14.0 x 5.5 cm

23,62 zł
20,08 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,54 zł

3 osoby kupiły
17
Puzzle 3x48 elementów. Supercolor. DC Comics - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Puzzle 3x48 elementów. Supercolor. DC Comics
Clementoni, 3 x 48 elementów
Dostępny
2 szt.

Puzzle Supercolor Clementoni towarzyszą dziecku w każdej fazie jego wzrostu, pomagając mu rozwijać zręczność manualną i zmysł obserwacji. Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje będą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi. Wymiar po ułożeniu: 22.0 x 32.0 cm

32,30 zł
18,73 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 13,57 zł

3 osoby kupiły
18
Parasol 555457 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,90 zł
27,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

3 osoby kupiły
19
Przeciwzapalna dieta ketogeniczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeciwzapalna dieta ketogeniczna
Dostępny
43 szt.

Odpowiednio zbilansowana dieta ketogeniczna nie tylko ułatwi ci odchudzanie, ale przede wszystkim pomoże wyeliminować stany zapalne w organizmie, które są przyczyną chorób autoimmunologicznych, alergii, a nawet nowotworów. Autorka, dietetyczna i specjalistka w leczeniu chorób układu trawiennego, odkryje przed tobą, czym jest przeciwzapalna dieta ketogeniczna. Poznasz jej zasady oraz cenne porady dotyczące tego, jak ją rozpocząć. Dowiesz się, czym są makroskładniki i w jaki sposób obliczyć ich codzienne zapotrzebowanie. 2-tygodniowy plan posiłków oraz 100 prostych przepisów pomogą ci, bez wyrzeczeń, wprowadzić organizm w stan ketozy, cofnąć stany zapalne i odzyskać zdrowie! Wyeliminuj stany zapalne dzięki przeciwzapalnej diecie keto!

59,50 zł
43,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,06 zł

3 osoby kupiły
20
Koreański nie gryzie! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koreański nie gryzie!
Dostępny
45 szt.

Koreański nie gryzie! to kurs, z którym: - aktywnie uczysz się języka od podstaw, - przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo, - praktycznie trenujesz znajomość gramatyki, - uczysz się pisma krok po kroku, - poznajesz współczesny, codzienny język koreański. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka litewskiego na poziomie komunikatywnym. Książka (168 str.) opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych zamieszczono najpopularniejszye zagadnienia, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ćwiczenia, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. Ponadto na marginesach zamieszczono praktyczne minisłowniczki, a na końcu podręcznika zbiorczy słownik. Do książki dołączono gratis płytę CD z nagraniami profesjonalnych lektorów, która pomaga w nauce poprawnej wymowy oraz ćwiczeniu rozumienia ze słuchu. Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że koreański nie gryzie!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

3 osoby kupiły
21
Oficjalnie nie figuruję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Oficjalnie nie figuruję
Dostępny
1 szt.

Wspomnienia Tadeusza Neumana to wśród relacji wojennych pozycja wyjątkowa. Autor, jak i cała zasymilowana rodzina Neumanów-Goldfederów, należał do wyższych sfer II RP pod względem finansowym, towarzyskim, obyczajowym. Z perspektywy zamożnego inteligenta Tadeusz Neuman opisuje w pamiętniku wojenną codzienność. Choć wiemy, że przeżył (swoje wspomnienia spisuje z dystansu, w 1947 r.), wartka narracja trzyma nas w napięciu ? sprawia, że wprost nie sposób przerwać rozpoczętej lektury. [?] patrząc się przez okno, zauważyliśmy kilku mężczyzn, którzy robili wrażenie, że idą w kierunku naszej furtki. W mgnieniu oka zorientowaliśmy się z Zuzią, że to coś niedobrego. Chciałem wyskoczyć z domu przez okienko w łazience, ale tam już się ukazała jakaś sylwetka męska. Wtedy Zuzia zdecydowanym głosem powiedziała mi te kilka słów, które były ostatnimi słowami, które od niej usłyszałem: ?Schowaj się na strychu, a ja to załatwię?. (fragment pamiętnika)

35,00 zł
22,75 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,25 zł

3 osoby kupiły
22
Pages i spółka. Tilly i książkowi wędrowcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pages i spółka. Tilly i książkowi wędrowcy
Dostępny
3 szt.

Marzysz o tym, by porozmawiać z Anią z Zielonego Wzgórza? A może wolisz spotkać się z Alicją w Krainie Czarów? Jedenastoletnia Tilly spędza dużo czasu w należącej do jej babci i dziadka księgarni Pages i Spółka. Dziewczynka nigdy nie poznała swojej mamy, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach tuż po jej narodzinach. Tilly, jak wszyscy w rodzinie, uwielbia przenosić się do świata ukochanych książek, gdzie znajduje pocieszenie i radość. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia w drzwiach księgarni stają jej ulubieni bohaterowie literaccy. Ku zdziwieniu Tilly postacie znane jej z książek potrafią nie tylko wędrować po ich stronicach, ale również przenosić się do świata ludzi. Czy książkowi wędrowcy pomogą Tilly rozwikłać tajemnicę zniknięcia mamy? Ułóż się wygodnie na kanapie i wyrusz w magiczną, pełną przygód podróż z Tilly i książkowymi wędrowcami!

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

3 osoby kupiły
23
PLAYMOBIL ® 70999. Zestaw 3 koni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70999. Zestaw 3 koni
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Zestaw idealny jako pamiątka, do kolekcjonowania, wymiany i rozdawania. Zawartość zestawu: • 3 konie • 2 kantary z wodzami, • 1 kantar z liną, • 2 siodła. Ilość elementów w opakowaniu: 11 Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

66,90 zł
58,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,03 zł

3 osoby kupiły
24
Kowidowe getta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kowidowe getta
Dostępny
29 szt.

Jak to się stało, że w demokratycznych państwach prawa zapanował terror i segregacja sanitarna? Jak to możliwe, że z dnia na dzień odebrano ludziom możliwość normalnego funkcjonowania pod pretekstem walki z infekcją, której śmiertelność wynosi ułamek procenta? Jak do tego doszło, że bezużyteczna szmata na twarzy stała się warunkiem wejścia do autobusu, sklepu, kina, szpitala? Jakich sposobów użyto, żeby wymusić na ludziach przyjmowanie eksperymentalnego preparatu, po którym umierają? Jakie mechanizmy uruchomiono, żeby ludzie odrzucili racjonalne myślenie i zaczęli zachowywać się jak szaleńcy? W książce Kowidowe getta postaram się odpowiedzieć na te pytania. – Autorka

52,80 zł
44,88 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,92 zł

3 osoby kupiły
25
Szczepienia pełne kłamstw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczepienia pełne kłamstw
Dostępny
45 szt.

Z tej publikacji dowiesz się również, dlaczego – jak przedstawia to Autor – większość szczepionek nie jest badana pod kątem długoterminowego bezpieczeństwa, a ich niepożądane efekty, takie jak odczyny poszczepienne, stany zapalne w organizmie i choroby autoimmunologiczne, nigdy nie zostają odnotowane. Zrozumiesz, czyje interesy są tym samym chronione. Decydując się jednak na podanie dziecku szczepionki, warto poznać wszystkie „za” i „przeciw”, a także mity dotyczące szczepień.

69,60 zł
50,81 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,79 zł

2 osoby kupiły
26
Klub Poszukiwaczy Przygód. Atak zmutowanych robotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub Poszukiwaczy Przygód. Atak zmutowanych robotów
Dostępny
75 szt.

Znacie już Klub Poszukiwaczy Przygód? Przemek, Rodzynek, Bazyl, Muffin, Tośka i Miśka, którzy go tworzą, są naprawdę wyjątkowi. I mają też wyjątkowy talent do wplątywania się w niezwykłe przygody. Tym razem wszystko zacznie się od zajęć z robotyki… Przemek i jego przyjaciele zapisują się na zajęcia z robotyki. Ich niezwykła kreatywność i zdolności w tej dziedzinie dadzą nieprzewidziane efekty, a sercowe rozterki Muffina oraz pewien kosmiczny interes wypełnią kolejne dni szarej szkolnej rzeczywistości. Klubowicze nie byliby sobą, gdyby przy okazji nie wplątali się w aferę kryminalną ze złotymi zegarkami w tle. Z pomocą przyjdą im ciotka Matylda, jej czarny kot oraz tajemnicza Alice… I znów będzie się działo!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
27
Jesz, pijesz, rozpamiętujesz? Uwolnij się z pułapki zgubnych nawyków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesz, pijesz, rozpamiętujesz? Uwolnij się z pułapki zgubnych nawyków
Dostępny
66 szt.

Co jest przyczyną błędnego koła objadania się, nadużywania alkoholu i rozpamiętywania, w które wpada tak wiele kobiet? Dlaczego próbują zagłuszyć negatywne uczucia jedzeniem lub alkoholem? Uznana psycholożka i ekspertka w dziedzinie psychiki kobiet i depresji Susan Nolen-Hoeksema analizuje, w jaki sposób te trzy problemy, które nazywa „toksycznym trójkątem” mogą wspólnie stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i równowagi psychicznej. Nawet 80 procent kobiet, które zgłaszają problemy związane z jednym z elementów tego toksycznego trójkąta przyznaje, że cierpi także w związku z pozostałymi dwoma „ramionami” tej niszczycielskiej triady. Z książki dowiesz się m.in. jak: - wykorzystać własne mocne strony emocjonalne i osobowościowe, - pokonać stres spowodowany destrukcyjnym jedzeniem i piciem napadowym oraz rozpamiętywaniem, - przekuć słabości w mocne strony, - ustanowić nowe realistyczne standardy, dzięki którym zachowasz zdrowie, - unikać pułapek toksycznego trójkąta. Dzięki empatii oraz racjonalnemu podejściu Susan Nolen-Hoeksema pomaga kobietom budować skuteczne i zdrowe strategie i wieść życie, na jakie zasługują. Susan Nolen-Hoeksema była profesorem na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Yale. Jej badania koncentrowały się na depresji i regulacji nastroju. Otrzymała m.in. nagrody: David Shakow Early Care Award oraz Leadership Award od American Psychological Association. Opublikowała ponad 100 artykułów naukowych i kilkanaście książek, w tym książek naukowych, podręczników i poradników na temat zdrowia psychicznego kobiet. Autorka bestsellera Kobiety, które myślą za dużo.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
28
Moc empatii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Moc empatii
Dostępny
4 szt.

Empaci mają wyjątkowo wrażliwy system neurologiczny. W rezultacie czerpią energie ? zarówno pozytywne, jak i negatywne ? z otoczenia w sposób niekontrolowany. Dlatego z myślą o swoim zdrowiu muszą nauczyć się rozróżniać własne emocje od cudzych, odmawiać innym czy wyznaczać właściwe granice. Dzięki tej książce każdy empata pozna techniki, które dadzą mu więcej siły do radzenia sobie z tym, co czuje. Będzie potrafił naprawić komunikację i relacje z innymi, zwiększyć pozytywne myślenie i samoakceptację, ograniczyć stany lękowe i bronić się przed wampiryzmem energetycznym. Poprzez wzmocnienie wewnętrznego potencjału zyska kontrolę nad swoim życiem i poczucie pełni szczęścia. Pokochaj siebie i wzmocnij poczucie własnej wartości dzięki prostym i skutecznym ćwiczeniom dla empatów!

54,50 zł
27,25 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 27,25 zł

3 osoby kupiły
29
Przełęcz snów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przełęcz snów
Dostępny
132 szt.

Czasami prawda niszczy wszystko… Jędrek codziennie mierzy się ze śmiercią brata. Pracując jako ratownik górski, próbuje odkupić swoje grzechy, które doprowadziły do tej tragedii. Marzy, aby w końcu o wszystkim zapomnieć i wyjść w góry bez poczucia winy, jednak ktoś ma wobec niego inne plany… Tajemnicza wiadomość sprawia, że Jagna po latach wraca do skutej lodem tatrzańskiej wsi. Ktoś chce, aby 23 grudnia o 18.00 jeszcze raz stanęła na szczycie Rysów, gdzie zginął jej chłopak. Co wydarzyło się dwanaście lat wcześniej? Czy Jagna znajdzie siłę, aby poznać prawdę i wyjawić własne sekrety? Czy Jędrek zaakceptuje to, co było przed nim ukryte przez tyle lat? Anna Olszewska - z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania pisarka. Jej wcześniejsze powieści Moja irlandzka piosenka i Dziewczyna z fotografii zyskały jej liczne grono czytelników. Zachęcona tym faktem kontynuuje przygodę z pisaniem. Najlepiej odnajduje się w świecie uczuć, stąd potrzeba wymyślania historii, w których miłość gra pierwszoplanową rolę.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
30
Kiedy mężczyźni źle się zachowują - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy mężczyźni źle się zachowują
Dostępny
226 szt.

Wybitny psycholog, David M. Buss, przedstawia nową teorię konfliktu płci i pokazuje, w jaki sposób ów konflikt rozgrywa się w barach, sypialniach i salach konferencyjnych. Konflikt płci przenika pradawne religie ? od zakazu pożądania żony bliźniego po obowiązki seksualne w małżeństwie. Jest zapisany w prawach, które dyktują, kto z kim może uprawiać seks. Jego przejawy kształtują naszą moralność seksualną, wywołując wyrazy najwyższego uznania lub pełne pogardy potępienie. Jest źródłem podwójnych standardów, które plenią się we wszystkich kulturach świata ? nawet tych, w których panuje egalitaryzm płciowy. Mimo że wszyscy borykamy się z konfliktem płci, na ogół widzimy tylko czubek góry lodowej ? oszustwa podczas randek, niestosowne zaloty polityka, powolny rozpad niegdyś szczęśliwego małżeństwa albo dramatyczne zerwanie. Książka ?Kiedy mężczyźni źle się zachowują? pokazuje, że owa ?wojna płci? sięga głębiej i jest bardziej wszechobecna, niż sądziliśmy. Ujawnia ukryte korzenie konfliktu płci ? sięgające zamierzchłych czasów w ewolucji człowieka ? które kształtują naszą psychologię seksualną. Przedstawia nową, całościową teorię tego zjawiska i oferuje praktyczne rady kobietom i mężczyznom, którzy pragną go uniknąć. O autorze: DAVID M. BUSS jest amerykańskim profesorem psychologii, specjalizuje się w psychologii ewolucyjnej. Wykłada psychologię na Uniwersytecie Stanu Teksas w Austin. Jest autorem kilku książek, takich jak Ewolucja pożądania, Zazdrość, Niebezpieczna namiętność, Morderca za ścianą oraz Dlaczego kobiety uprawiają seks (wraz z Cindy Meston). Publikował w takich tytułach prasowych, jak ?New York Times? i ?Los Angeles Times?. Jako ekspert w dziedzinie łączenia się w pary występował w CBC This Morning, 20/20, Dateline, NBC?s Today i w wielu innych programach. Jest laureatem licznych nagród. Został wymieniony wśród pięćdziesięciu najbardziej wpływowych psychologów na świecie. Recenzje: Fascynująca. Próba zrozumienia molestowania seksualnego, przemocy seksualnej czy zwykłego małżeńskiego nieszczęścia i przeciwdziałania tym zjawiskom bez proponowanej przez Bussa perspektywy ewolucyjnej byłaby niczym próba zrozumienia i zwalczania epidemii bez teorii zarazków. ? Jonathan Haidt, autor Prawego umysłu i współautor The Coddling of the American Mind Zaniepokojenie opinii publicznej agresją seksualną jest przejawem istotnego postępu moralnego, ale nasza kultura intelektualna ma trudności w zrozumieniu tego zjawiska, ponieważ kurczowo trzyma się mitów i dogmatów sprzecznych z nauką, zdrowym rozsądkiem i praktycznym doświadczeniem. Buss zbiera to wszystko w całość w swojej fascynującej, nadzwyczaj aktualnej książce, która pomaga nam zrozumieć te problemy i lepiej się przygotować do walki z nimi. ? Steven Pinker, autor książki Nowe Oświecenie, Piękny Styl Niewiele jest tematów, które interesują nas bardziej niż natura relacji między płciami, a David Buss od dawna przoduje w przekształcaniu tego zainteresowania w rzetelną naukę opartą na ustaleniach empirycznych i osadzoną w myśleniu ewolucyjnym. Książka Kiedy mężczyźni źle się zachowują stanowi ważny wkład w tę dziedzinę. ? Robert Sapolsky, autor książki Behave Bezkompromisowe spojrzenie na konflikt płci i na to, co możemy z nim zrobić. Ta przystępna książka wyjaśnia, dlaczego konflikt między mężczyznami i kobietami jest nieunikniony, ale przymus i przemoc seksualna ? wcale nie. Celem Bussa jest wyeliminowanie przemocy wobec kobiet, a jego książka przedstawia drogi do osiągnięcia tego celu. ? Leda Cosmides, dyrektorka Centrum Psychologii Ewolucyjnej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara Poruszająca, prowokująca i skłaniająca do refleksji. Ta książka zabiera nas w ważną, choć często niepokojącą podróż w głąb siebie. ? Tracey t

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

2 osoby kupiły
31
Angielski Konwersacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski Konwersacje
Dostępny
25 szt.

Nowe wydanie bestsellera - 60 praktycznych dialogów, użyteczne zwroty, bogate słownictwo i ćwiczenia! ANGIELSKI. Konwersacje przeznaczone są dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych, które chcą zdobyć lub udoskonalić umiejętność prowadzenia swobodnych rozmów w języku angielskim. Kurs jest szczególnie polecany tym, którzy wybierają się za granicę. KURS to ponad 60 dialogów, nauka przydatnych zdań, słów i zwrotów oraz zestawy ćwiczeń. Tematy rozmów związane są z praktycznymi, życiowymi sytuacjami, takimi jak: szukanie pracy, problemy z komunikacją miejską, podróże, wizyta u lekarza, zakupy. KSIŻKA (136 str.) zawiera dialogi, zdania, słówka oraz zwroty wraz z tłumaczeniami. W każdej z 17 rozbudowanych lekcji znajdują się gotowe wzorce dialogów oraz zestawy słówek na każdą okazję. W podręczniku zamieszczono również kilkadziesiąt różnorodnych ćwiczeń doskonalących umiejętność swobodnego komunikowania się oraz utrwalających nowo poznany materiał. Na końcu podręcznika znajduje się klucz odpowiedzi. WYSOKIEJ JAKOŚCI NAGRANIA pozwalają osłuchać się z językiem, poznać prawidłową wymowę oraz przećwiczyć rozumienie ze słuchu i uczyć się metodą powtarzania. Dialogi oraz zdania wraz z tłumaczeniami zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Ich regularne powtarzanie pomoże opanować nowy materiał. ANGIELSKI. Konwersacje: nowa edycja bestsellera! blisko 4 godziny wysokiej jakości nagrań native speakerów ponad 60 ciekawych i praktycznych dialogów nauka prowadzenia swobodnych rozmów w języku angielskim słówka i gotowe praktyczne zwroty na każdą okazję w książce pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami ćwiczenia utrwalające z kluczem odpowiedzi

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

2 osoby kupiły
32
Zawsze będę cię kochać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zawsze będę cię kochać
Dostępny
6 szt.

Odwiedź ostatni Domek i pozwól sobie na chwilę wzruszenia! Daria od kilku lat tkwi w związku, w którym nie jest szczęśliwa. Narzeczony mami ją obietnicą ślubu i założenia rodziny, ale zdecydowaną większość czasu poświęca pracy. Kobieta powoli traci nadzieję, że kiedykolwiek spełni swoje marzenia o byciu żoną i matką. Pewnego dnia podejmuje decyzję, żeby wrócić w rodzinne strony i zająć się przez jakiś czas schorowanym dziadkiem. Wyjazd pozwala jej nabrać dystansu i przemyśleć swoje dotychczasowe życie. Podczas jednego z samotnych spacerów wpada przypadkiem na dawnego znajomego. Paweł prowadzi warsztat samochodowy i wiedzie spokojne, małomiasteczkowe życie. Kiedy niespodziewanie spotyka po latach dziewczynę, w której podkochiwał się już w czasach szkolnych, nie może uwierzyć w swoje szczęście i mimowolnie odżywa w nim dawne uczucie. Niestety, oboje mają problemy – ona martwi się o schorowanego dziadka, a z jego firmy niespodziewanie zaczynają znikać pieniądze. Czy uda im się rozgonić czarne chmury zbierające się nad ich życiem? Zawsze będę cię kochał to poruszająca opowieść o uczuciach silniejszych niż upływ czasu.

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

2 osoby kupiły
33
Podejdź bliżej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podejdź bliżej
Dostępny
77 szt.

Oto kolejne trzy opowiadania eksplorujące mroczne zakątki uniwersum FNAF. Staw czoła morderczym zabawkom z pizzerii Freddy'ego wraz z bohaterami tych opowieści i poczuj, jak zamiera ci oddech! Po rozwodzie rodziców, wskutek własnego głupiego żartu Pete trafia na zaplecze pizzerii i staje się ofiarą przerażającej klątwy, a potem nieświadomie wciąga w wir grozy swojego młodszego brata. Makabryczna baletnica, którą widać tylko przez przypadkowo skradzione niezwykłe okulary, coraz bardziej zagraża życiu Kasey. Susie i jej siostra Samantha desperacko próbują się porozumieć po śmierci jednej z nich, a złowrogi animatronik robi wszystko, by im w tym przeszkodzić... Bohaterowie czwartego tomu opowiadań „Five Nights at Freddy's” przeżywają dramatyczne chwile. Ich życiem zawładnęła pustka. Kłębią się w nich uczucia, które przyciągają głodne potwory. Ponura siła czyha na ich bezsilność, by udowodnić im, że może być jeszcze gorzej Te przerażające opowieści złamały niejednego spośród największych fanów „Five Nights at Freddy's!”

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

2 osoby kupiły
34
Królowie życia PRL-u. Czerwoni książęta, playboye, towarzysze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowie życia PRL-u. Czerwoni książęta, playboye, towarzysze
Dostępny
251 szt.

Kogo nazywano „Czerwonym Księciem”? Kim był serialowy bohater wszechczasów? Kto uchodził za najsłynniejszego erotomana PRL-u? W czasach wszechobecnej szarzyzny PRL-u celebryci, kochani przez tłumy i rozpieszczani przez władzę, jawili się przeciętnemu obywatelowi niczym rajskie ptaki, istni królowie życia. Na temat owych sław krążyły rozmaite, często rozdęte do gra­nic absurdu, a nawet krzywdzące plotki, czego na własnej skórze doświadczył niejeden z nich. Iwona Kienzler snuje opowieść o politykach, artystach, dziennikarzach i sportowcach, zarówno tych powszechnie uwielbianych, jak i tych znienawidzonych ze względu na przynależność partyjną, czy oskarżanych o zaprzedanie się systemowi. Cyrankiewicz, Sokorski, Łomnicki, Mikulski, Jaroszewicz, Ciszewski, Komar, Głowacki – w najnowszej książce Królowie życia PRL-u oglądamy ich z zupełnie innej niż dotąd, nieznanej strony. Iwona Kienzler – znana pisarka i popularyzatorka historii. Pasjonuje ją życie znanych postaci, zarówno historycznych, jak i żyjących współcześnie. Swoich bohaterów przedstawia nam jako zwykłych ludzi, z ich przywarami, dziwactwami i słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych danej epoki. Królowie życia PRL-u to kolejny tytuł tej poczytnej autorki, wydany nakładem wydawnictwa Lira.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

2 osoby kupiły
35
Angielski Fiszki PLUS Zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski Fiszki PLUS Zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych
Dostępny
49 szt.

Fiszki PLUS Zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych (B2-C1) to pakiet 600 fiszek będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się zaawansowanych zwrotów konwersacyjnych, niezbędnych do swobodnego porozumiewania się po angielsku. Każdy zestaw Fiszek PLUS to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Z Fiszkami PLUS nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! - Ucz się łącznie 1700 zwrotów konwersacyjnych, wyrażeń i zdań ? poznaj użycie gotowych wzorców komunikacyjnych, utrwal reguły gramatyczne. - Poznaj prawidłową wymowę. Słuchaj nagrań wszystkich zwrotów i zdań oraz ich tłumaczeń. - Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie (do pobrania). - Ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek. Sprawdź na memoliście, które słówka już znasz! - Twórz własne playlisty nagrań wymowy i ucz się mobilnie ? w drodze do pracy lub szkoły! - Przygotuj się do sprawdzianów i egzaminów językowych (FCE, CAE)! Przykładowe zwroty: all but as a rule as I see it at all times at any rate for instance for my part out of place just in case Fiszki PLUS to rozbudowana seria fiszek, ułożona w wygodny system, dzięki któremu samodzielnie decydujesz, od którego poziomu zacząć naukę. W ramach serii dostępne są wszystkie trzy poziomy zaawansowania ? początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany ? oraz fiszki tematyczne Business English dla znających podstawy i średnio zaawansowanych oraz Kolokacje.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
36
Terraformacja Marsa. Ekspedycja Ares, dodatek #1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terraformacja Marsa. Ekspedycja Ares, dodatek #1
Rebel, od 14 lat
Dostępny
13 szt.

Nowe projekty, nowe korporacje i jeszcze więcej możliwości! Jeszcze więcej kart, wpływających na naszą rozgrywkę w Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares! Inwestuj w ciekawe projekty, rozwijaj się w nieznanych dotąd kierunkach i jeszcze mocniej określaj swoją strategię dzięki interesującym korporacjom! W skład zestawu wchodzi: • 11 kart projektów, • 6 kart korporacji.

31,46 zł
27,68 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,78 zł

1 osoba kupiła
37
Ulżyj sobie... i jelitom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulżyj sobie... i jelitom
Dostępny
78 szt.

Zdrowie zaczyna się w jelitach. Jak wiadomo, niezwykle ważna dla naszego zdrowia jest kondycja naszych jelit. Można wręcz powiedzieć: zdrowe jelita to zdrowy organizm. Kiedy jelita nie pracują tak, jak powinny, chorujemy. Jeśli chcesz pozbyć się dolegliwości jelitowych, a co za tym idzie – poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i kondycję – ta książka jest dla Ciebie. Z Ulżyj sobie i… jelitom dowiesz się: - Jakie badania diagnostyczne należy wykonać. - Czym jest mikrobiom. - Co pomaga jelitom, a co im szkodzi. - Jakie są najczęstsze dolegliwości ze strony jelit i jak sobie z nimi poradzić. - Jakie są najczęstsze choroby jelit. - W jaki sposób odbudować mikroflorę jelitową. W książce znajdziesz wszelkie niezbędne informacje o skutecznych dietach stosowanych w dolegliwościach jelitowych, a także autorskie przepisy oraz specjalnie skomponowane diety dla osób z różnymi chorobami jelitowymi. Czytaj, stosuj i ulżyj sobie oraz jelitom! Justyna Mizera - jedna z najbardziej doświadczonych polskich dietetyczek. Od wielu lat specjalizuje się w żywieniu i suplementacji sportowców. Wykładowca w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia na kierunku dietetyka. Prowadzi szkolenia i webinary w zakresie diet sportowych i odchudzających. Dietetyk kadry narodowej w zapasach. Regularnie bywa w mediach jako ekspert (m.in. w Dzień dobry TVN i Pytaniu na śniadanie), współprowadzi program Zdrowo dla odmiany (TVN Style). Współautorka książek Dietetyka sportowa oraz Żywienie młodego sportowca. Autorka książki Dieta okienkowa oraz Pokonaj zespół metaboliczny (Wydawnictwo Zwierciadło).

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
38
Konstruktor metalowy 160el Samochód wyścigowy 545434 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstruktor metalowy 160el Samochód wyścigowy 545434
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

25,90 zł
23,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,59 zł

1 osoba kupiła
39
Ucztuj. Pość. Powtórz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ucztuj. Pość. Powtórz
Dostępny
78 szt.

Każdy z nas choć raz w życiu był na jakiejś diecie. Mówi się, że 95 procent osób, które straciły na wadze, wraca do wagi wyjściowej. A niektórzy tyją i kończą, ważąc więcej niż przed odchudzaniem! Frustrujące, prawda? Albo sytuacja, kiedy ktoś częstuje cię urodzinowym tortem, a ty odmawiasz, bo jesteś na diecie. Znasz to? Nie musi tak być! Możesz zjeść kawałek tortu! Jak szybko schudnąć i przyspieszyć metabolizm bez wyrzeczeń i drogich terapii? Z tego poradnika dowiesz się, na czym polega post przerywany, poznasz zasady ?głodówki?, korzyści dla zdrowia płynące ze stylu IF (?intermittent fasting?)! Czy wiesz, że post może cofnąć skutki cukrzycy i złagodzić objawy chorób przewlekłych? Post przerywany ? twoja supermoc spalania tłuszczu.

79,70 zł
58,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,52 zł

1 osoba kupiła
40
The Eyes Of Oblivion, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Eyes Of Oblivion, LP
The Hellacopters, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Lista utworów: Strona A 1. Reap A Hurricane 2. Can It Wait 3. So Sorry I Could Die 4. Eyes Of Oblivion 5. A Plow And A Doctor Strona B 1. Positively Not Knowing 2. Tin Foil Soldier 3. Beguiled 4. The Pressure’s On 5. Try Me Tonight

121,90 zł
112,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,75 zł

1 osoba kupiła
41
Fiskalne i pozafiskalne funkcje podatków dochodowych w państwach UE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Fiskalne i pozafiskalne funkcje podatków dochodowych w państwach UE
Dostępny
2 szt.

„Monografia stanowi interesujące opracowanie naukowe, uwzględniające szereg aktualnych problemów z zakresu teorii podatków, ze szczególnym uwzględnieniem podatków dochodowych i ich funkcji. Książka ta może być wykorzystywana zarówno przez osoby prowadzące badania na ten temat, jak i przez dydaktyków akademickich. Będą mogli z niej korzystać zarówno studenci ekonomii i finansów, jak i nauk prawnych. Jednocześnie [...] może stanowić doskonałe źródło przyszłych inspiracji i być przyczynkiem do dalszych, wielopłaszczyznowych badań, zwłaszcza w kontekście wyzwań związanych z kryzysem wywołanym epidemią COVID-19 i w pewnym sensie "przewartościowaniem" roli podatków we współczesnej gospodarce”. Z recenzji dr hab. Ryty Dziemianowicz, prof. Uw B

37,80 zł
23,44 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,36 zł

1 osoba kupiła
42
Zestaw balonów z złotym konfetti 30cm 12szt BSC-396 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
1 osoba kupiła
43
PLAYMOBIL ® Country 70995. Nauka jazdy konno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Country 70995. Nauka jazdy konno
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Przed nami wspaniały dzień nauki jazdy konnej! W stadninie jest jeden koń i jedno źrebię, a także mnóstwo akcesoriów do pielęgnacji i gospodarowania, aby dowiedzieć się, jak dbać o gospodarstwo i zwierzęta. W stadninie znajdują się dwa zamykane boksy dla koni, które zapewniają bezpieczeństwo koniom w nocy i oba są oznaczone imionami koni. Zestaw zawiera również odczepiane ogrodzenia na padoku, dzięki którym możesz stworzyć własny ogrodzony obszar treningowy. Figurki mogą siedzieć na koniach za pomocą zdejmowanych siodeł, a zestaw składa się z trzech figurek. W skład zestawu wchodzą: • figurki: 2 instruktorki, dziewczynka • zwierzęta: koń, kucyk • akcesoria: stajnia, drzewo, 2 poduszki na siano, siodło, czaprak, kantar z lonżą, bicz, kask, kask dziecięcy, kantar z liną, widły, łopata, zamiatarka, stóg siana, wiadro, czapka z daszkiem, kocyk dla konia, pudełko z akcesoriami do pielęgnacji, 3 paprocie, 2 kępki trawy, pasz Uwaga. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

203,37 zł
178,97 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 24,40 zł

1 osoba kupiła
44
Bardzo długi marzec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bardzo długi marzec
Dostępny
2 szt.

Miłość zdeptana przez historię… Warszawa, druga połowa lat sześćdziesiątych. Nastoletni Adam Sander jest uczniem dobrego warszawskiego liceum. Nawiązuje i zrywa przyjaźnie, przeżywa pierwszą miłość, poznaje moc muzyki Stonesów i taniego alkoholu, ale także brutalnie konfrontuje się z historią. Wydarzenia marcowe, inicjowane przez władze komunistyczne wystąpienia antysemickie i ataki milicjantów na studentów Uniwersytetu Warszawskiego powodują, że Adam musi poznać korzenie swojej rodziny i znaleźć odpowiedź na pytanie, kim właściwie jest… To poruszająca historia o dojrzewaniu i przedwczesnym wkraczaniu w dorosłość, w której jedną z bohaterek jest Warszawa – ponura, przytłoczona PRL-owską szarzyzną, ale zarazem wibrująca energią młodych ludzi pragnących dla siebie pełniejszego życia. „Romeo i Julia w czasach zarazy”. Feliks Falk, reżyser „Bardzo dobra książka. Bardzo! W nastroju, w grozie, atmosferze. Bardzo mocna i prawdziwa”. Wacław Holewiński, pisarz Andrzej Dziurawiec – prozaik („Późny Gomułka, wczesny Gierek”, „Bastard”, „Festiwal”), scenarzysta filmowy („Karate po polsku”, „Zakład”), dramaturg („Czarny punkt”, „Trumna nie lubi stać pusta”, „Opowieść o naszym wniebowstąpieniu”). Członek Polskiej Akademii Filmowej. Mieszka w Warszawie i na lubelskiej wsi.

39,99 zł
18,40 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 21,59 zł

1 osoba kupiła
45
Zestaw piśmienniczy Classic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zestaw piśmienniczy Classic
Cresco, 2
Dostępny
1 szt.

Zestaw piśmienniczy Classic – w skład zestawu wchodzą pióro wieczne oraz długopis automatyczny.

52,03 zł
31,22 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 20,81 zł

1 osoba kupiła
46
Ostatnia krucjata. Ludwik IX Święty w Tunisie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ostatnia krucjata. Ludwik IX Święty w Tunisie
Dostępny
69 szt.

Dwudziestego piątego sierpnia 1270 roku Ludwik IX Święty umiera w obozie armii krzyżowców w pobliżu starożytnej Kartaginy. Dwa miesiące wcześniej, na początku lipca, baronowie i rycerze, którzy wraz z królem Francji podjęli się udziału w wyprawie krzyżowej, wyruszyli z Aigues-Mortes i wylądowali w Tunisie. Poirytowani długim oczekiwaniem na króla Sycylii, wyczerpani trudami wyprawy i tunezyjskim upałem, zostali zdziesiątkowani przez chorobę, która zabrała również króla. W listopadzie, po kilku bitwach służących głównie zachowaniu pozorów, armia krzyżowców wyruszyła w drogę powrotną. Zniszczenie floty w sycylijskim porcie przez sztorm przekreśliło nadzieje na kontynuację wyprawy do Ziemi Świętej. Jak to się stało, że siódma wyprawa krzyżowa – okupiona wielkim kosztem i poprzedzona licznymi przygotowaniami – okazała się kompletną porażką, a krzyżowcy pod wodzą Ludwika IX Świętego nie dotarli do Ziemi Świętej? Xavier Hélary analizuje wszystkie elementy, które przyczyniły się do katastrofy: decyzję o zorganizowaniu nowej krucjaty, przygotowania, strukturę armii krzyżowców, wybór Tunisu jako celu wyprawy, autorytarną postawę króla, lądowanie na tunezyjskim wybrzeżu, choroby dziesiątkujące armię, zniszczenie floty podczas sztormu na Morzu Śródziemnym, zaniechanie dalszej wyprawy do Ziemi Świętej. Śmierć Ludwika IX Świętego i zniszczenie sporej części floty krzyżowców skutecznie odwiodło Zachód od dalszych działań. Niemal dwa wieki ruchu krucjatowego dobiegły końca, a wraz z nimi zakończył się okres obecności łacinników na Bliskim Wschodzie. Xavier Hélary (ur. 1976) – francuski historyk i mediewista specjalizujący się w tematyce wojny i wojskowości w czasach średniowiecza oraz władzy królewskiej w trzynastowiecznej Francji. Wykładowca Université Jean-Moulin-Lyon-III i Université Paris-Sorbonne (Paris-IV), badacz CIHAM, autor książek (Jeanne d’Arc. Histoire et dictionnaire, L’armée du roi de France: la guerre de saint Louis à Philippe le Bel, Courtrai. 11 juillet 1302, Les Templiers: Leur faux trésor, leur vraie puissance) i artykułów naukowych.

69,99 zł
37,09 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 32,90 zł

1 osoba kupiła
47
Sekretna medycyna szamanów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretna medycyna szamanów
Dostępny
42 szt.

Dzięki informacjom zawartym w tej książce przekonasz się, że natura jest wielkim uzdrowicielem. Nawet współczesna nauka docenia tę starożytną mądrość. Liczne wyniki badań wskazują na to, że bliski kontakt z drzewami i roślinami może wzmacniać ludzki układ odpornościowy, a także obniżać poziom hormonów stresu i ciśnienie krwi. Na ścisłej łączności ludzkiej świadomości i umysłu z naturą bazuje też sekretna medycyna szamanów.

44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

1 osoba kupiła
48
Angielski Fiszki PLUS dla zaawansowanych 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski Fiszki PLUS dla zaawansowanych 1
Dostępny
8 szt.

Angielski Fiszki PLUS dla zaawansowanych 1 (C1) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw Fiszek PLUS to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Z Fiszkami PLUS nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! - Ucz się ponad 1400 słów, wyrażeń i zdań ? poznaj użycie gotowych wzorców komunikacyjnych, utrwal reguły gramatyczne - Poznaj prawidłową wymowę. Słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń - Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie (do pobrania) - Ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek. Sprawdź na memoliście, które słówka już znasz! - Twórz własne playlisty nagrań wymowy i ucz się mobilnie ? w drodze do pracy lub szkoły! - Przygotuj się do sprawdzianów i egzaminów językowych (CAE, TOEFL)! Przykładowe słówka i zwroty: to come into to fall through sedate callousness sagging brittle unkempt heavyset to marvel at blood ties to pamper to deal out Fiszki PLUS to rozbudowana seria fiszek, ułożona w wygodny system, dzięki któremu sam decydujesz, od którego poziomu zacząć naukę. W ramach serii dostępne są wszystkie trzy poziomy zaawansowania ? początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Aby ułatwić wybór fiszek, każdy z trzech poziomów (podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany) podzielono na trzy kolejne zestawy: 1, 2, 3 tak byś jak najlepiej dobrał najodpowiedniejsze dla siebie fiszki i z łatwością mógł zdecydować o wyborze kolejnego zestawu.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
49
Kinetic Sand. Piasek kinetyczny, małe wiaderko z piaskiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kinetic Sand. Piasek kinetyczny, małe wiaderko z piaskiem
Spin Master, Kinetic Sand
Dostępny
117 szt.

Kinetic Sand to formowalny piasek do zabawy, którego nie da się odłożyć! Ten magiczny, hipnotyzujący piasek przykleja się do siebie, a nie do rąk! Możesz go kształtować i rozciągać, by kreować niesamowite rzeczy wprost ze swojej wyobraźni. Kiedy go ściskasz, sączy się i przepływa między palcami, zostawiając je całkowicie suche. Ale kiedy łączysz go ze sobą - skleja się niczym ciasto! Kinetic Sand stymuluje zdolności twórcze dzieci, umożliwiając im tworzenie wszystkiego, co tylko mogą sobie wyobrazić. Kinetic Sand nigdy nie wysycha i nie zawiera pszenicy, glutenu ani kazeiny. Przenieś zabawę piaskiem do domu, dzięki tej cudownej mieszance.

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
50
Angielski Fiszki PLUS dla początkujących 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski Fiszki PLUS dla początkujących 3
Dostępny
43 szt.

Angielski Fiszki PLUS dla początkujących 3 (A2-B1) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw Fiszek PLUS to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Kompleksowy system nauki z fiszkami PLUS! Z Fiszkami PLUS nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! Angielski Fiszki PLUS dla początkujących 3nauka języka angielskiego Ucz się ponad 1600 słów, wyrażeń i zdań – poznaj użycie gotowe wzorce komunikacyjne, utrwal reguły gramatyczne. • Poznaj prawidłowa wymowę. Słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń • Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie • Ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek. Sprawdź na memoliście, które słówka już znasz! • Twórz własne playlisty nagrań wymowy i ucz się mobilnie – w drodze do pracy lub szkoły! Fiszki PLUS to rozbudowana seria fiszek, ułożona w wygodny system, dzięki któremu sam decydujesz, od którego poziomu zacząć naukę. W ramach serii dostępne są wszystkie trzy poziomy zaawansowania – początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Aby ułatwić wybór fiszek, każdy z trzech poziomów (podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany) podzielono na trzy kolejne zestawy: 1, 2, 3 tak byś jak najlepiej dobrał najlepsze dla siebie fiszki i z łatwością mógł zdecydować o wyborze kolejnego zestawu.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
51
Różnorodność zasobów ludzkich w organizacji - istota, dylematy, wyzwania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różnorodność zasobów ludzkich w organizacji - istota, dylematy, wyzwan...
Dostępny
14 szt.

„Autorka podjęła się naświetlenia interesującego i niezmiernie aktualnego problemu. Książkę można ocenić wysoko zarówno z uwagi na warsztat naukowy, jak i ze względu na to, że może ona potencjalnie zainteresować i przyciągnąć bardzo różnych czytelników – w tym naukowców, praktyków biznesu, a także osoby studiujące. Praca zakorzeniona jest w tradycji badań dotyczących zarządzania zasobami ludzkimi, zawiera jednak liczne wątki interdyscyplinarne, co czyni ją szczególnie interesującą. Publikacja ta stanowi doskonałe dopełnienie dorobku Autorki i zarazem pokazuje jej biegłość w opisywanej tematyce”. – Prof. dr hab. Beata Glinka, Uniwersytet Warszawski „Autorka podkreśla, iż różnorodność zasobów ludzkich może być rozpatrywana zarówno w ujęciu teoretycznym, jak i praktycznym oraz uwzględnia różne perspektywy, tj. całej organizacji, zespołów i pracowników. […] Cel, czyli „[…] identyfikacja najważniejszych nurtów badawczych i teorii zarządzania różnorodnością zasobów ludzkich w organizacji” oraz wskazanie, „w jakim kierunku, wobec obserwowanych zmian społecznych, problemów cywilizacyjnych, migracyjnych i kulturowych może się rozwijać teoria różnorodności”, został osiągnięty. Problematyka […] jest aktualna i ważna w świetle wyzwań stojących przed współczesnymi przedsiębiorstwami, zaś monografia wypełnia istniejącą lukę poznawczą w polskim piśmiennictwie z zakresu zarządzania”. – Prof. dr hab. Aleksy Pocztowski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

42,00 zł
33,18 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,82 zł

1 osoba kupiła
52
Podręcznik astrologii praktycznej. Znaczenie planet w horoskopie urodzeniowym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik astrologii praktycznej. Znaczenie planet w horoskopie urodz...
Dostępny
31 szt.

Ten podręcznik jest nie tylko praktyczny, ale również podany w nowatorskiej formie angażujących czytelnika pytań i odpowiedzi. Dzięki niemu poznasz metody obliczania esencjalnej mocy planet oraz sposoby na identyfikację tych w danym horoskopie najsłabszych i najsilniejszych. Poprzez profesjonalne objaśnienia terminów takich jak domicyl, egzaltacja, troistość, terma i facja oraz przykłady interpretacji, autorka uczyni Twoją pracę łatwiejszą i przyjemniejszą.

79,90 zł
59,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

1 osoba kupiła
53
Alpina - Naczynie do pieczenia 0,6 l (szary) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alpina - Naczynie do pieczenia 0,6 l (szary)
Alpina
Dostępny
1 szt.

Typ: Akcesoria domoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWysokość [mm]: 45Szerokość [mm]: 170

15,99 zł
14,99 zł

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
54
Pakiet: Kat z Płaszowa / Bestia z Buchenwaldu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Kat z Płaszowa / Bestia z Buchenwaldu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Wydarzenia w tych książkach są oparte na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Kat z Płaszowa: Przerażająca historia Amona Götha, komendanta obozu koncentracyjnego. Jako pan życia i śmierci podległych mu więźniów uważał się za boga. Jego sadyzm okazał się przesadny nawet dla przełożonych z SS. Bestia z Buchenwaldu: to historia Ilse Koch, komendantowej nazistowskiego obozu, której okrucieństwo stało się legendą. Co sprawiło, że urocza dziewczyna stała się wyrafinowaną sadystką? Zaskakujące, jak łatwo człowiek adaptuje się do zmian.

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

1 osoba kupiła
55
PLAYMOBIL ® City Action 70780. Odrzutowiec policyjny z dronem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70780. Odrzutowiec policyjny z dronem
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Rusz w pogoń za złoczyńcą policyjnym odrzutowcem Playmobil. Zawartość zestawu: • 2 figurki (policjant i złoczyńca), • rozkładany odrzutowiec policyjny ze strzelającymi armatami, • dron z ruchomymi śmigłami i pistoletem, • kask, • komputer na rękę, • zestaw słuchawkowy, • minikomputer, • sakiewka na pieniądze, • 4 kule, • GPS. Ilość elementów w opakowaniu: 44 Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

179,99 zł
158,39 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 21,60 zł

1 osoba kupiła
56
Długopis Bullet, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Bullet, mix kolorów
Cresco, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Długopis automatyczny Bullet. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
57
Tajemnica Bestide Blanche - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Bestide Blanche
Dostępny
243 szt.

Kiedy w nowym, zachwycającym kryminale M. L. Longworth na peryferia Aix sprowadza się słynny pisarz, Verlaque i Bonnet mają wyjaśnić, czy prześladuje go coś więcej niż tylko jego przeszłość. Pewnego gorącego, letniego wieczoru Aix-en-Provence obiega wieść, że kontrowersyjny autor powieści, Valere Barbier, który niegdyś jadał obiady z francuskim prezydentem i uczestniczył w całonocnych popijawach z gwiazdami rocka, zamieszkał w La Bastide Blanche, wielkim, pustym od dziesięcioleci domu. Jednak marzenia pisarza o spokojnej emeryturze zostają zniweczone. We dnie przez dom nieustannie ktoś się przewija ? a to córka sąsiadów, a to wygadana, lubiąca plotki gospodyni Valerego, wreszcie rywalizująca z nim autorka książek. Co więcej tak w dzień, jak i w nocy pojawiają się niewidoczni, mające złe zamiary goście. Podczas gdy Antoine Verlaque zgłębia tajemniczą historię Valerego, jego żona i partnerka, Marine Bonnet, zastanawia się, dlaczego posiadłość tak długo była opuszczona. Jednak to, co odkrywa każde z nich, przynosi więcej pytań niż odpowiedzi. Czy Valere tylko wyobraża sobie ulotne nawoływania wypełniające dwór nocami? Czy traci zmysły? A może dręczą go duchy przeszłości? O AUTORCE: Mary Lou Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 roku. Pisała o tym regionie dla ?Washington Post?, ?Timesa? (Wielka Brytania), ?Independent? (Wielka Brytania) i czasopisma ?Bon Appétit?. Jest autorką dwujęzycznego zbioru esejów Une Américaine en Provence, wydanego przez La Martiniere w 2004 roku. Czas spędza w Aix, gdzie pisze oraz w Paryżu, gdzie prowadzi kursy pisarstwa na New York University. Śmierć w Château Bremont to jej pierwsza powieść.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

58
Hiszpański Fiszki PLUS dla początkujących 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański Fiszki PLUS dla początkujących 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.26

Hiszpański Fiszki PLUS dla początkujących 2 (A1-A2) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw Fiszek PLUS to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Z Fiszkami PLUS nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! - Ucz się ponad 1500 słów, wyrażeń i zdań ? poznaj użycie gotowe wzorce komunikacyjne, utrwal reguły gramatyczne. - Poznaj prawidłowa wymowę. Słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń - Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie (do pobrania) - Ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek. Sprawdź na memoliście, które słówka już znasz! - Twórz własne playlisty nagrań wymowy i ucz się mobilnie ? w drodze do pracy lub szkoły! Fiszki PLUS to rozbudowana seria fiszek, ułożona w wygodny system, dzięki któremu sam decydujesz, od którego poziomu zacząć naukę. W ramach serii dostępne są wszystkie trzy poziomy zaawansowania ? początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Aby ułatwić wybór fiszek, każdy z trzech poziomów (podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany) podzielono na trzy kolejne zestawy: 1, 2, 3 tak byś jak najlepiej dobrał najlepsze dla siebie fiszki i z łatwością mógł zdecydować o wyborze kolejnego zestawu.

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

59
Niemiecki Fiszki PLUS dla początkujących 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki Fiszki PLUS dla początkujących 3
Dostępny
36 szt.

Niemiecki Fiszki PLUS dla początkujących 3 (A2-B1) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw Fiszek PLUS to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Z Fiszkami PLUS nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! - Ucz się 1300 słów, wyrażeń i przykładowych zdań ? poznaj użycie gotowe wzorce komunikacyjne, utrwal reguły gramatyczne. - Poznaj prawidłowa wymowę. Słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń - Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie (do pobrania) - Ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek. Sprawdź na memoliście, które słówka już znasz! - Twórz własne playlisty nagrań wymowy i ucz się mobilnie ? w drodze do pracy lub szkoły! W zestawie znajdują się: 600 fiszek + program i nagrania do pobrania + kolorowe przegródki + etui Fiszki PLUS to rozbudowana seria fiszek, ułożona w wygodny system, dzięki któremu sam decydujesz, od którego poziomu zacząć naukę. W ramach serii dostępne są wszystkie trzy poziomy zaawansowania ? początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Aby ułatwić wybór fiszek, każdy z trzech poziomów (podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany) podzielono na trzy kolejne zestawy: 1, 2, 3 tak byś jak najlepiej dobrał najlepsze dla siebie fiszki i z łatwością mógł zdecydować o wyborze kolejnego zestawu.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

60
The Eyes Of Oblivion, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Eyes Of Oblivion, LP
The Hellacopters, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.05

Lista utworów: Strona A 1. Reap A Hurricane 2. Can It Wait 3. So Sorry I Could Die 4. Eyes Of Oblivion 5. A Plow And A Doctor Strona B 1. Positively Not Knowing 2. Tin Foil Soldier 3. Beguiled 4. The Pressure’s On 5. Try Me Tonight

110,90 zł
102,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

61
The Eyes Of Oblivion, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Eyes Of Oblivion, CD
The Hellacopters, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Reap A Hurricane 2. Can It Wait 3. So Sorry I Could Die 4. Eyes Of Oblivion 5. A Plow And A Doctor 6. Positively Not Knowing 7. Tin Foil Soldier 8. Beguiled 9. The Pressure’s On 10. Try Me Tonight

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

62
Dread Reaver, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dread Reaver, CD
Abbath, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: 1. Acid Haze 2. Scarred Core 3. Dream Cull 4. Myrmidon 5. The Deep Unbound 6. Septentrion 7. Trapped Under Ice 8. The Book Of Breath 9. Dread Reaver

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

63
Dread Reaver, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dread Reaver, LP
Abbath, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.07

Lista utworów: 1. Acid Haze 2. Scarred Core 3. Dream Cull 4. Myrmidon 5. The Deep Unbound 6. Septentrion 7. Trapped Under Ice 8. The Book Of Breath 9. Dread Reaver

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

64
Dread Reaver, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dread Reaver, CD
Abbath, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Acid Haze 2. Scarred Core 3. Dream Cull 4. Myrmidon 5. The Deep Unbound 6. Septentrion 7. Trapped Under Ice 8. The Book Of Breath 9. Dread Reaver

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

65
Pismo automatyczne - praktyczny poradnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo automatyczne - praktyczny poradnik
Dostępny
71 szt.

Z dobrodziejstw pisma automatycznego może korzystać każdy. Wcale nie trzeba dysponować jakąś szczególną wiedzą z zakresu parapsychologii. Wystarczą proste praktyki duchowe, medytacje i pogłębiona intuicja. Dzięki tej książce dowiesz się, jak dotrzeć do podświadomości i osiągnąć poziom wysokich wibracji, by dać nowy impuls rozwojowi duchowemu. Zwiększysz pewność siebie i bez trudu uzyskasz odpowiedzi na wszystkie ważne pytania. W ten sposób oczyścisz swoją drogę życiową z wątpliwości, zyskując szansę na prawdziwe szczęście i spełnienie marzeń. Komunikacja ze światem duchowym i channeling staną się narzędziami do wprowadzenia pozytywnych zmian w twoim życiu. Pismo automatyczne ? odkryj moc swojej podświadomości!

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

66
Buddyjska mądrość na problemy współczesnego życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buddyjska mądrość na problemy współczesnego życia
Dostępny
69 szt.

Spokój umysłu i poczucie szczęścia. Pragnienia współczesnego człowieka są uniwersalne, a jednocześnie trudne do osiągnięcia. Buddyzm tybetański i jego zasady oferują możliwość ich spełnienia. Nie musisz być wyznawcą buddyzmu, by praktykować nauki Buddy. W tej książce Autor, mnich buddyjski, emerytowany profesor i wykładowca buddyzmu oraz przyjaciel Dalajlamy, wyjaśnia, jak to zrobić. Znajdziesz w niej wyjaśnienie, czym jest buddyzm tybetański. Wykorzystasz 8 zasad diamentowej drogi, praktyki rozwoju duchowego osobistego oraz ćwiczenia umysłu, by zyskać świadomość otaczającej cię rzeczywistości. Pogodzisz się z nią i odrzucisz cierpienia wynikające z poczucia braku. Współczesny buddyzm dla każdego.

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

67
V?rmin. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
V?rmin. Winyl
Doyle Tara Nome, BMG Entertainment
Dostępny
45 szt.

133,90 zł
68
A Tribute To Led Zeppelin, 2 LP (black) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Tribute To Led Zeppelin, 2 LP (black)
Beth Hart, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

Lista utworów: Strona A: 1. Whole Lotta Love 2. Kashmir Strona B 1. Stairway To Heaven 2. The Crunge Strona C 1. Dancing Days / When The Levee Breaks (Medley) 2. Black Dog Strona D 1. No Quarter / Babe I'm Gonna Leave You (Medley) 2. Good Times Bad Times 3. The Rain Song

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

69
A Tribute To Led Zeppelin, 2 LP (orange) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Tribute To Led Zeppelin, 2 LP (orange)
Beth Hart, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: Strona A: 1. Whole Lotta Love 2. Kashmir Strona B 1. Stairway To Heaven 2. The Crunge Strona C 1. Dancing Days / When The Levee Breaks (Medley) 2. Black Dog Strona D 1. No Quarter / Babe I'm Gonna Leave You (Medley) 2. Good Times Bad Times 3. The Rain Song

128,90 zł
118,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

70
A Tribute To Led Zeppelin, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Tribute To Led Zeppelin, CD
Beth Hart, Mystic Production
Dostępny
22 szt.

Lista utworów: 1. Whole Lotta Love 2. Kashmir 3. Stairway To Heaven 4. The Crunge 5. Dancing Days/When The Levee Breaks (Medley) 6. Black Dog 7. No Quarter/Babe I'm Gonna Leave You (Medley) 8. Good Times Bad Times 9. Rain Song

63,90 zł
58,79 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,11 zł

71
4, MCD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4, MCD
Slash, BMG Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Lista utworów: 1. You’re a Lie 2. World On Fire 3. Driving Rain 4. Anastasia

57,90 zł
Powiadomienie
72
Love Supreme, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love Supreme, CD
Nneka, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. With You 2. Love Supreme 3. Tea? 4. Yahweh 5. This Life 6. About Guilt 7. Space 8. God's Love 9. Yansh 10. Walk Away 11. Maya 12. Buckle Up 13. Sea

63,90 zł
58,79 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,11 zł

73
Miesięcznik ZNAK 801 (02/2022) Uchodźców w dom przyjąć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miesięcznik ZNAK 801 (02/2022) Uchodźców w dom przyjąć
Dostępny
5 szt.

19–letni Ahmad z Syrii marzący o studiach prawniczych, 38-letnia Awin z Iraku, matka pięciorga dzieci, 24–letni Issa, syryjski chrześcijanin, student informatyki… Dzięki niedawnemu reportażowi „Der Spiegla” poznaliśmy imiona i losy większości z 17 osób, które zginęły, próbując przekroczyć granicę polsko–białoruską. O tych ludziach wiemy, ofiar mogło być jednak więcej. Rozmawiając o uchodźcach i migrantach, musimy przede wszystkim pamiętać o konkretnych osobach i o tym, że powinniśmy zrobić jak najwięcej, by uniknąć w przyszłości takich tragicznych śmierci. Jednocześnie naszą wrażliwość moralną warto uzbroić w wiedzę i w refleksję o zasadach, którymi mamy się kierować jako polityczna wspólnota. Tylko w ten sposób możemy odpowiedzieć na wyzwania migracyjne, które niewątpliwie będą nam towarzyszyć w kolejnych latach. Czy migracja jest prawem człowieka? Skąd w nas obojętność wobec potrzebujących? Jaka będzie wielokulturowa Polska przyszłości?

24,99 zł
12,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,49 zł

74
Podejrzany bez dwóch zdań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podejrzany bez dwóch zdań
Dostępny
176 szt.

Basia Kotula wciąż wierzy, że „kryminał to taki romans, tyle że z trupem w tle”. Dlatego gdy ktoś na szyi dyrektora działu personalnego zacisnął krawat w różowe słonie, jest przekonana, że za zbrodnią czai się zawiedzione uczucie. Inaczej uważa podkomisarz Martuś, który szuka mordercy wśród kandydatów do zwolnienia z pracy. W trakcie śledztwa musi dodatkowo opierać się zakusom samotnych pracownic korporacji, które nie mają pojęcia, że podkomisarz jest związany z ich szefową. Tymczasem Martuś nie wie, że sam jest podejrzewany przez Basię o chęć porzucenia jej… Czy szukanie mordercy nie zagrozi ponownie ich związkowi? Co kryje się w kieszeni denata i skąd podkomisarz Rafał Martuś wie, co to jest? I czy uda się oczyścić Basię Kotulę z podejrzeń, kiedy okazuje się, że to ona jest tą pierwszą do zwolnienia z pracy? Jacek Getner Wicehrabia polskiej komedii kryminalnej. Autor książek o genialnym detektywie Jacku Przypadku, pomysłodawca i fundator corocznej nagrody „Zbrodnia z przymrużeniem”, laureat nagród dramaturgicznych, w tym Nagrody im. Rolanda Topora. Wyznaje zasadę, że o wszystkim, nawet o morderstwie, najlepiej opowiadać od tej śmieszniejszej strony. Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od tworzenia zabawnych reklam, by potem stać się współscenarzystą serialu „Daleko od noszy”.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

75
Niemiecki Niezbędne zwroty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki Niezbędne zwroty
Dostępny
18 szt.

Słuchaj, zapamiętuj i rozmawiaj śmiało! Niemiecki. Niezbędne zwroty to nowoczesny kurs przeznaczony dla osób znających język niemiecki na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym (A2-B1). Ucz się i poszerzaj swoje słownictwo w każdej wolnej chwili i w dowolnym miejscu. Poznaj i utrwal zwroty oraz wyrażenia przydatne na co dzień! Kurs to ponad 650 zwrotów i wyrażeń przydatnych w codziennej komunikacji. Dzięki nim będziesz umiał przedstawić się, wyrazić swoją opinię, zapytać o drogę, zrobić zakupy czy prowadzić rozmowę przez telefon. W skład kursu wchodzą: książka oraz ponad 2 godziny nagrań profesjonalnych lektorów na płycie i do pobrania. Książka zawiera materiał leksykalny, ćwiczenia utrwalające oraz testy podsumowujące. W 11 rozdziałach znajdują się zwroty i wyrażenia na każdą okazję. Dodatkowo podręcznik zawiera ćwiczenia, które ułatwią opanowanie umiejętności swobodnego komunikowania się oraz utrwalą przedstawiony materiał. Na końcu książki znajduje się praktyczny słowniczek. Ponad 2 godziny wysokiej jakości nagrań profesjonalnych lektorów pozwolą osłuchać się z językiem i utrwalić prawidłową wymowę. Nagrań możesz słuchać wszędzie: na spacerze, podczas jazdy samochodem i w drodze do pracy. Niemiecki. Niezbędne zwroty to: - nowa edycja bestsellera - książka, płyta CD i nagrania MP3 - ponad 2 godziny nagrań wysokiej jakości native speakerów - ponad 650 gotowych wyrażeń wraz z przykładowymi zdaniami - ćwiczenia utrwalające i test podsumowujący - praktyczny słowniczek na końcu książki - słówka oraz gotowe wzorce komunikacyjne w formie zwrotów i pytań

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

76
Niemiecki Fiszki PLUS dla początkujących 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki Fiszki PLUS dla początkujących 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Niemiecki Fiszki PLUS dla początkujących 2 (A1-A2) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw Fiszek PLUS to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Z Fiszkami PLUS nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! - Ucz się 1500 słów, wyrażeń i przykładowych zdań ? poznaj użycie gotowe wzorce komunikacyjne, utrwal reguły gramatyczne. - Poznaj prawidłowa wymowę. Słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń - Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie (do pobrania) - Ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek. Sprawdź na memoliście, które słówka już znasz! - Twórz własne playlisty nagrań wymowy i ucz się mobilnie ? w drodze do pracy lub szkoły! W zestawie znajdują się: 600 fiszek + program i nagrania do pobrania + kolorowe przegródki + etui Fiszki PLUS to rozbudowana seria fiszek, ułożona w wygodny system, dzięki któremu sam decydujesz, od którego poziomu zacząć naukę. W ramach serii dostępne są wszystkie trzy poziomy zaawansowania ? początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Aby ułatwić wybór fiszek, każdy z trzech poziomów (podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany) podzielono na trzy kolejne zestawy: 1, 2, 3 tak byś jak najlepiej dobrał najlepsze dla siebie fiszki i z łatwością mógł zdecydować o wyborze kolejnego zestawu.

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

77
Włoski Fiszki PLUS dla średnio zaawansowanych 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski Fiszki PLUS dla średnio zaawansowanych 1
Dostępny
15 szt.

Włoski Fiszki PLUS dla średnio zaawansowanych 1 (B1) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw Fiszek PLUS to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Z Fiszkami PLUS nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! - Ucz się 1300 słów, wyrażeń i przykładowych zdań ? poznaj użycie gotowe wzorce komunikacyjne, utrwal reguły gramatyczne. - Poznaj prawidłowa wymowę. Słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń - Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie (do pobrania) - Ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek. Sprawdź na memoliście, które słówka już znasz!

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

78
Niemiecki - Kurs podstawowy (CD w komplecie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki - Kurs podstawowy (CD w komplecie)
Dostępny
66 szt.

Niemiecki Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie nauczyć się podstawy języka niemieckiego. Kurs uczy 1700 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień - teraz już samodzielnie zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój, zapytasz o drogę i bez problemu poradzisz sobie w każdej sytuacji! Ilustrowane zdjęciami ciekawostki zapoznają Cię z obyczajami oraz kulturą Niemiec. W skład kursu wchodzą: książka oraz dwie płyty audio z nagraniami. Książka (160 str.) zawiera dialogi, interesujące ćwiczenia, zapis wszystkich nagrań, sekcje dla ambitnych, dodatkowe słownictwo, ciekawostki, m.in. o jarmarkach bożonarodzeniowych, niemieckich trunkach czy podróżowaniu autostopem. Część gramatyczna wyjaśnia najważniejsze zagadnienia, a liczne przykłady pozwalają na lepsze zrozumienie i ugruntowanie opisanych zasad gramatycznych. Wysokiej jakości nagrania (148 min) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłową wymowę. Słówka, zwroty i dialogi wraz z tłumaczeniami zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Uczysz się bez konieczności zaglądania do książki! Co zmieniono w Nowej Edycji? - nowa, atrakcyjna szata graficzna, - bardziej przejrzysty układ książki, - większa ilość słówek i zwrotów, - ciekawostki o obyczajach i kulturze, - rozbudowana część gramatyczna, - dodatkowe ćwiczenia, sekcje dla ambitnych, - większa ilość nagrań. Niemiecki Kurs podstawowy jest polecany do samodzielnej nauki w podróży, w domu, w samochodzie. Ucz się, gdziekolwiek jesteś! Opanuj podstawy języka i zacznij rozmawiać swobodnie!

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

79
Szwedzki Krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szwedzki Krok po kroku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Szwedzki Krok po kroku to kurs do kompleksowej nauki języka szwedzkiego od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1-B1). Polecany jest osobom zaczynającym naukę oraz wszystkim, którzy chcą doskonalić językowe umiejętności, poszerzyć zasób słownictwa oraz poprawić wymowę. Kurs uczy 3200 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień, przystępnie objaśnia i utrwala najważniejsze zasady gramatyczne oraz uczy prowadzenia swobodnych rozmów z obcokrajowcami i rozumienia ze słuchu. Różnorodne ciekawostki urozmaicają naukę i zapoznają z obyczajami oraz szwedzką kulturą. Książki (łącznie 280 str.) zawierają zestawy słówek, ciekawe dialogi, interesujące ćwiczenia utrwalające, 30 lekcji tematycznych, dodatkowe sekcje dla ambitnych, pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami na język polski, ciekawostki. Część gramatyczna przystępnie wyjaśnia najważniejsze zagadnienia. Wysokiej jakości nagrania (6 godzin) na pięciu płytach audio pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłową wymowę języka szwedzkiego. Słówka, zwroty oraz dialogi zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Specjalnie przygotowana szósta płyta zawiera wszystkie nagrania w formacie mp3. Szwedzki Krok po kroku to unikalna i bardzo skuteczna forma poznawania języka ? łączy naukę z podręcznikiem ze słuchaniem nagrań na płytach audio lub mp3. Pakiet polecamy do samodzielnej nauki w podróży, w domu, w samochodzie. Szwedzki Krok po kroku - 6 godzin wysokiej jakości nagrań ? tylko rodowici Szwedzi, - współczesne dialogi i wyrażenia z tłumaczeniami, - 3200 niezbędnych słów i zwrotów, - przystępnie objaśniona gramatyka, - ćwiczenia z odpowiedziami, - różnorodne ciekawostki. W skład pakietu wchodzą kursy: Szwedzki Kurs podstawowy i Szwedzki Krok dalej. *Powyższy tytuł jest drugim wydaniem kursu Szwedzki Krok po kroku.

69,90 zł
48,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

80
Hiszpański - Kurs podstawowy (CD w komplecie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański - Kurs podstawowy (CD w komplecie)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Hiszpański Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie nauczyć się podstawy języka hiszpańskiego. Kurs uczy 1700 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień - teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój w hotelu i bez problemu porozumiesz się w większości sytuacji! Ilustrowane zdjęciami ciekawostki zapoznają Cię z obyczajami oraz kulturą Hiszpanii. Książka (184 strony) zawiera ciekawe dialogi, interesujące ćwiczenia, zapis wszystkich nagrań, sekcje dla ambitnych, praktyczne wskazówki, ciekawostki, m.in. o hiszpańskiej modzie, zwyczaju siesty, typowym hiszpańskim menu, zamiłowaniu do zabawy, więzach rodzinnych, dumie narodowej czy o barwnej tradycji flamenco. Część gramatyczna zawiera najważniejsze zagadnienia oraz ćwiczenia sprawdzające. Wysokiej jakości nagrania (146 min) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłową wymowę. Wszystkie słówka, zwroty oraz dialogi wraz z tłumaczeniami zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Uczysz się bez konieczności zaglądania do książki! Co zmieniono w Nowej Edycji? - nowa, atrakcyjna szata graficzna, - bardziej przejrzysty układ książki, - większa ilość słówek i zwrotów, - ciekawostki o obyczajach i kulturze, - rozbudowana część gramatyczna, - dodatkowe ćwiczenia, sekcje dla ambitnych, - większa ilość nagrań, - przejrzyste tabele gramatyczne. Hiszpański Kurs podstawowy jest polecany do samodzielnej nauki w podróży, w domu, w samochodzie. Ucz się gdziekolwiek jesteś! Opanuj podstawy języka i zacznij wreszcie rozmawiać! Dodatkowo w książeczce: - dialogi i praktyczne wyrażenia z tłumaczeniami - przystępnie objaśniona gramatyka - ćwiczenia z odpowiedziami - ilustrowane ciekawostki - nauka prawidłowej wymowy

36,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

81
Słownik chińsko-polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik chińsko-polski
Dostępny
46 szt.

W słowniku: - 10 000 haseł ułożonych zgodnie z kolejnością liter w alfabecie łacińskim - 7700 przykładów użycia słów oraz 3000 znaków podstawowych - wskazówki gramatyczne, podział na znaczenia oraz najczęściej używane wyrażenia potoczne - słownictwo z obszaru nowych technologii - hasła zapisane znakami uproszczonymi i tradycyjnymi, uzupełnione transkrypcją pinyin - indeks kluczy ułatwiający odszukiwanie znaku, którego wymowa jest nieznana Słownik powstał z myślą o wszystkich uczących się języka chińskiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i tych, którzy osiągnęli już zaawansowane umiejętności językowe. Zawiera 10 000 słów, w tym starych rodzimych oraz współczesnych zapożyczeń. Jest doskonałym uzupełnieniem podręczników do nauki języka chińskiego oraz niezbędny w przygotowaniach do egzaminu kompetencji z języka chińskiego. Znajdziesz w nim słownictwo z list słówek wymaganych podczas egzaminów HSK (poziomy 1-6). Słownik opracowany został według łacińskiej kolejności alfabetycznej. Hasła zapisane znakami uproszczonymi i tradycyjnymi, a także uzupełnione transkrypcją pinyin.

53,90 zł
37,73 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,17 zł

82
Angielski nie gryzie! dla średnio zaawansowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski nie gryzie! dla średnio zaawansowanych
Dostępny
19 szt.

Unikalny kurs do samodzielnej, aktywnej nauki języka angielskiego dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć znajomość języka na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2). Książka opiera się na unikalnej metodzie aktywnej nauki, która dzięki licznym ćwiczeniom trenuje wszystkie kompetencje językowe: znajomość słownictwa (także potocznego), trudniejszych konstrukcji gramatycznych oraz czytanie i rozumienie ze słuchu. W 14 rozdziałach tematycznych znajdziesz ciekawe teksty, przystępnie wyjaśnioną gramatykę, dialogi i scenki sytuacyjne, porcję słówek, liczne ćwiczenia leksykalne i gramatyczne, a także interesujące informacje o krajach anglojęzycznych. Na końcu każdego rozdziału umieszczono praktyczny słowniczek. Książkę zamyka dodatkowy rozdział podsumowujący z 14 tekstami, poświęcony w szczególności rozwijaniu umiejętności rozumienia tekstu czytanego i rozumienia ze słuchu. Dołączona do kursu płyta CD Audio zawiera nagrania w wykonaniu profesjonalnych lektorów. Znajdują się na niej teksty otwierające każdy z rozdziałów, ciekawostki o krajach anglojęzycznych oraz wszystkie teksty z rozdziału podsumowującego. Kontynuacja bestsellera Angielski nie gryzie! - poznajesz niezbędne słownictwo - trenujesz znajomość gramatyki - rozwiązujesz różnorodne ćwiczenia - doskonalisz rozumienie ze słuchu - uczysz się konstruować wypowiedzi pisemne

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

83
7th Hand, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7th Hand, LP
Immanuel Wilkins, Universal Music Polska
Dostępny
50 szt.

Saksofonista altowy i kompozytor Immanuel Wilkins wydaje nowy albumu „The 7th Hand”, będący kolejną odsłoną jego twórczości po debiucie – wspaniale przyjętym albumem „Omega”. Debiut ten został okrzyknięty przez New York Times najlepszym albumem jazzowym 2020 roku, a „JazzTimes" nazwał go „najlepszym jazzowym debiutem od lat". „The 7th Hand” ponownie pokazuje niezwykły talent kompozytorski Wilkinsa miedzy innymi w siedmio-momentowej suicie w wykonaniu kwartetu z Micah Thomasem na fortepianie, Darylem Johnsem na basie i Kweku Sumbry na perkusji. W nagraniach na albumie pojawiają się również goście specjalni: Elena Pinderhughes (flet) i zespół perkusyjny Farafina Kan. Lista utworów: 1. Emanation 2. Don’t Break 3. Fugitive Ritual, Selah 4. Shadow 5. Witness 6. Lighthouse 7. Lift

184,90 zł
181,20 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,70 zł

84
Fillmore West 1969. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
403,90 zł
85
Angel Dream. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

86
7th Hand, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7th Hand, CD
Immanuel Wilkins, Universal Music Polska
Dostępny
48 szt.

Saksofonista altowy i kompozytor Immanuel Wilkins wydaje nowy albumu „The 7th Hand”, będący kolejną odsłoną jego twórczości po debiucie – wspaniale przyjętym albumem „Omega”. Debiut ten został okrzyknięty przez New York Times najlepszym albumem jazzowym 2020 roku, a „JazzTimes" nazwał go „najlepszym jazzowym debiutem od lat". „The 7th Hand” ponownie pokazuje niezwykły talent kompozytorski Wilkinsa miedzy innymi w siedmio-momentowej suicie w wykonaniu kwartetu z Micah Thomasem na fortepianie, Darylem Johnsem na basie i Kweku Sumbry na perkusji. W nagraniach na albumie pojawiają się również goście specjalni: Elena Pinderhughes (flet) i zespół perkusyjny Farafina Kan. Lista utworów: 1. Emanation 2. Don’t Break 3. Fugitive Ritual, Selah 4. Shadow 5. Witness 6. Lighthouse 7. Lift

25,90 zł
25,38 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,52 zł

87
Żyd z Klimontowa opowiada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyd z Klimontowa opowiada
Zylberberg Lejb, Żydowski Instytut Historyczny
Dostępny
2 szt.

Lejb Zylberberg przeżył okupację w Klimontowie i okolicach miasteczka. Swoją opowieść przekazał w języku jidysz, a spisała ją Klara Mirska, pracowniczka Centralnej Żydowskiej Komisji Historycznej ? w tej też wersji tekst ukazał się drukiem w 1947 r. Prezentowane nowe wydanie po raz pierwszy udostępnia czytelnikom całą relację w przekładzie na język polski, a jednocześnie, zgodnie z założeniem serii, powtarza układ oryginalnej edycji. Dołączone zestawienie pozwala prześledzić późniejsze ingerencje w wypowiedź krawca z Klimontowa, zawiera także fragmenty maszynopisu usunięte przed drukiem w 1947 r. Relacja została opatrzona przypisami i poszerzona o Wstęp Ewy Koźmińskiej-Frejlak oraz Posłowie Adama Kopciowskiego.

31,00 zł
26,04 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,96 zł

88
Polityka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka
Dostępny
60 szt.

Wymiar polityczny relacji polsko-żydowskich w XIX i XX wieku to temat piątego tomu serii Stosunki Polsko-Żydowskie. Zebrane w nim artykuły poruszają zagadnienia trudne ? jak konflikty narodowościowe, dyskryminacja czy przemoc antyżydowska ? jednak nie zabrakło tu także tekstów prezentujących współpracę między społecznościami. Niektóre dotyczą kwestii szczegółowych, inne zaś ukazują stosunki polsko-żydowskie w szerszej perspektywie. Publikacja, zgodnie z założeniem serii, ma charakter interdyscyplinarny. Jak zaznacza we Wstępie dr Zofia Trębacz, tom zdominowały problemy, z jakimi społeczności polska i żydowska mierzyły się w dwudziestoleciu międzywojennym. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się tematy związane z przemocą antyżydowską oraz dyskryminacją na uniwersytetach.

35,00 zł
29,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

89
Potęga osobowości. Sprawdź, kim jesteś naprawdę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga osobowości. Sprawdź, kim jesteś naprawdę
Dostępny
102 szt.

W głowie niemal każdego z nas pojawiają się pytania: „Kim jestem?”, „Jaki jest cel mojego życia?”, „Dokąd zmierzam?”, „Co chcę w życiu osiągnąć?”. Chcemy wiedzieć, czy jesteśmy introwertykami czy ekstrawertykami, w jaki sposób podejmujemy decyzje, jakie są nasze mocne i słabe strony, jak pozostać sobą i nie dać się manipulować innym. Potęga osobowości pomoże ci odkryć swój niepowtarzalny potencjał i prawdziwą tożsamość. Dzięki poradnikowi dowiesz się m.in.: - jak zdiagnozować swoje wrodzone mocne i słabe strony, - jak odnaleźć ukryte talenty i wydobyć je na światło dzienne, - w jaki sposób zarządzać swoimi cyklami energii i je usprawniać, - jak pozwolić sobie i innym być sobą. Potęga osobowości została napisana przez gospodarzy popularnego podcastu Personality Hacker, Joela Marka Witta i Antonię Dodge, którzy pomagają tysiącom osób odkryć swój niepowtarzalny typ osobowości i wykorzystać zdobytą wiedzę do poprawy wielu aspektów życia. Antonia Dodge jest autorką, coachem, trenerem i ekspertem od profilowania osobowości. W wieku 15 lat wzięła książkę o psychologii osobowości i jej świat zmienił się na zawsze. Zaczęła dostrzegać wzorce, dlaczego ludzie robią to, co robią – nie tylko na podstawie zachowania – ale w oparciu o to, jak działa umysł. Antonia współtworzyła kurs profilowania, który uczy trenerów i profesjonalistów, jak przyspieszyć czytanie ludzi, zrozumieć, jak działa ich umysł, a następnie pracować z wyjątkową osobowością w celu osiągnięcia życiowego celu lub budowania zespołu. Joel Mark Witt jest mówcą, pisarzem i przedsiębiorcą mediów cyfrowych, skupiającym się na rozwoju osobistym i przywództwie transformacyjnym. Jako współwłaściciel i dyrektor generalny Personality Hacker nadzoruje nowy rodzaj firmy wydawniczej, która łączy media cyfrowe z nowymi modelami rozwoju ludzkiego, skoncentrowanymi na pomaganiu ludziom „rozpracować” ich osobowości.

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

90
Gra pozorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra pozorów
Dostępny
64 szt.

Gra pozorów Charlotte Mils to gorący romans mafijny dla czytelniczek, które oczekują mocnych wrażeń i silnych emocji. Tych dwoje nie może być razem. Czy zdołają oprzeć się pokusie sięgnięcia po zakazany owoc? Stawka w tej niebezpiecznej grze pozorów jest niezwykle wysoka... Lorenzo Moretti to pierworodny syn bossa włoskiej mafii. Młody, przystojny mężczyzna sięga niemal szczytów kariery. Zgromadził pokaźny majątek, a na jego punkcie szaleje wiele pięknych kobiet. Dla Lorenzo największą wartość ma jednak rodowe nazwisko i hierarchia w mafii: to on, jako najstarszy z braci, ma zostać donem i przejąć władzę po ojcu. W drodze do celu nie zna skrupułów. Nie spodziewa się również komplikacji... Tymczasem okazuje się, że ktoś podniósł rękę na ojca Lorenzo. Dziedzic mafijnej potęgi musi się wykazać i odnaleźć człowieka, który stoi za atakiem na największą świętość - głowę jego rodziny. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na swojej drodze Lorenzo spotyka Chiarę, długonogą blondynkę o zniewalającej urodzie. Od razu wpadają sobie w oko. Jest tylko jeden problem: Chiara ma zostać siostrą Lorenzo. Romans z nią może na zawsze zniweczyć jego szansę przejęcia władzy po ojcu. Czy pokusa okaże się silniejsza? Czy bezwzględny mafioso, „maszyna do zabijania”, jest zdolny do miłości? Zakazany romans, tajemnicze śledztwo, bezwzględna gra pozorów... to wszystko znajdziesz w książce Charlotte Mils. Jesteś gotowa zagłębić się w świat Lorenzo? „Gdy była już w połowie drogi, pierwszy raz od dawna ogarnęło ją błogie uczucie. Ucieknie stąd, od nowej rodziny, ale przede wszystkim od tej starej i tego popapranego świata śmierci, w którym zabijanie było tak powszechne, jak jedzenie chleba”. „Erotyczna, brutalna, zawiła! To jest intrygująca opowieść mafijna!” – K.N. Haner Charlotte Mils to posługująca się pseudonimem autorka romansów i powieści erotycznych oraz obyczajowych. Na swoim koncie ma m.in. Gorącą zagrywkę oraz Gorącą ofertę. Na co dzień mieszka w Niemczech z mężem i synem, jej pasją jest rysunek.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

91
Szkolne szaleństwa. Potwór, który zjadł mój prowiant - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolne szaleństwa. Potwór, który zjadł mój prowiant
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.02

Marysia wraz z przyjaciółmi jedzie na szkolną wycieczkę nad jezioro. Jezioro jest ciemne i głębokie, więc trochę przerażające, ale wszyscy są zachwyceni, bo mogą spać w domkach campingowych! Dopiero gdy sięgają do plecaków po prowiant, robi się naprawdę strasznie… Ktoś dybie na ich zapasy jedzenia! Czyżby w jeziorze czyhał wygłodniały potwór?! Seria „Szkolne szaleństwa” to fantastyczna zabawa zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Dzieciaki wpadają na szalone pomysły i bez przerwy węszą spiski i tajemnicze zjawiska.

27,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

92
Rzeczywistość zanimowana. Kreskówki w kulturze, nauce i społeczeństwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczywistość zanimowana. Kreskówki w kulturze, nauce i społeczeństwie
Dostępny
2 szt.

Rzeczywistość zanimowana. Kreskówki w kulturze, nauce i społeczeństwie to projekt studentek i studentów filmoznawstwa z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Monografia stanowi zbiór referatów uczestniczek oraz uczestników planowanej, ogólnopolskiej, studencko-doktoranckiej konferencji naukowej. Zgłębia rzadko poruszany w obrębie polskiej humanistyki temat animacji seryjnej, a także otwiera furtkę do dalszych rozważań na temat współczesnej kultury masowej.

49,00 zł
93
Perspektywy współczesnej frazeologii polskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perspektywy współczesnej frazeologii polskiej
Dostępny
4 szt.

Na szósty z kolei tom studiów ?Perspektywy współczesnej frazeologii polskiej?, zatytułowany ?Artystyczny potencjał frazeologii?, składa się powiązany tematycznie zbiór ośmiu artykułów poświęconych zagadnieniom frazeologicznym w różnych stylach językowych, ze szczególnym uwzględnieniem tekstów stylu artystycznego. Autorami opracowań są znani badacze polszczyzny z kilku ośrodków akademickich. Podejmując problematykę dotycząca przekształceń frazeologizmów w tekstach artystycznych, m.in. w utworach poetyckich i prozatorskich, w powieściach fantasy i science-fiction, w twórczości adresowanej do dzieci, a także we współczesnej publicystyce i w komunikacji internetowej, badacze zauważają nie tylko tekstową różnorodność kształtową zastosowanych frazeologizmów, ale stawiają pytania o funkcje wprowadzanych przekształceń i ich miejsce w dotychczasowych typologiach i klasyfikacjach. Czytelnicy, którzy sięgną po prezentowany tom, znajdą w nim aktualne i interesujące rozważania przynoszące opis wykorzystania frazeologizmów w internetowych grach werbo-nominalnych oraz dotyczące różnych innych aspektów związków frazeologii i stylu artystycznego w tradycyjnych gatunkach literackich.

24,00 zł
94
Wesołe esy-floresy. Zakręcone szlaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe esy-floresy. Zakręcone szlaczki
Dostępny
98 szt.

„Wesołe esy-floresy” to seria zawierająca zróżnicowane zadania i ćwiczenia edukacyjne rozwijające umiejętności grafomotoryczne dziecka. Wytyczanie trasy przez labirynty, zaznaczanie po śladzie i rysowanie szlaczków oswoi dziecko z wyglądem liter oraz wspomoże rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. A ile będzie przy tym zabawy!

12,99 zł
9,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

95
Pokrywa Na Basen Panelowy 12FT/360cm BESTWAY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
72,90 zł
65,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,29 zł

96
Active Air - Odświeżacz powietrza, wkład 300 ml (ocean) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Active Air - Odświeżacz powietrza, wkład 300 ml (ocean)
Inny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Typ: Akcesoria domoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

97
Alpina - Naczynie do pieczenia 0,6 l (kremowy) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alpina - Naczynie do pieczenia 0,6 l (kremowy)
Alpina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.12

Typ: Akcesoria domoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWysokość [mm]: 45Szerokość [mm]: 170

15,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,00 zł

98
Alpina - Naczynie do pieczenia 0,6 l (niebieski) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alpina - Naczynie do pieczenia 0,6 l (niebieski)
Alpina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Typ: Akcesoria domoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWysokość [mm]: 45Szerokość [mm]: 170

15,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,00 zł

99
Alpina - Naczynie do pieczenia 5,5 l - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alpina - Naczynie do pieczenia 5,5 l
Alpina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Kolor bazowy: CzarnyTyp: Akcesoria domoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWysokość [mm]: 108Szerokość [mm]: 225

228,99 zł
206,09 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,90 zł

100
Grundig - Pasek, sznur LED 50 szt. zasilanie bateryjne (multikolor) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grundig - Pasek, sznur LED 50 szt. zasilanie bateryjne (multikolor)
Grundig
Niedostępny
Brak

Kolor bazowy: KolorowyTyp: Akcesoria domoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

13,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry