hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.01.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 18 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytaj z Albikiem. Już wiem jak. Interaktywna mówiąca książka (praca zbiorowa), na drugim Zdrowy kręgosłup Ćwiczenia dla każdego (Chojnowska-Depczyńska Emilia). Kolejny produkt to Kręgosłup Odcinek szyjny Ćwiczenia dla każdego (Chojnowska-Depczyńska Emilia) oraz Karnet PM-209 Podziękowanie (Kukartka).
1
Czytaj z Albikiem. Już wiem jak. Interaktywna mówiąca książka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytaj z Albikiem. Już wiem jak. Interaktywna mówiąca książka
Dostępny2 szt.

Dowiedz się, jak powstały otaczające cię przedmioty! Pewnie nieraz zastanawialiście się, jak powstają przedmioty, których używacie na co dzień. Teraz już nie musicie się domyślać. Z tej książki dowiecie się, jak buduje się dom, jak się robi ser, a nawet jak powstają mówiące książki z serii „Czytaj z Albikiem” i dżinsy. Na każdej stronie czeka na was Wojtek, który ma wam do opowiedzenia mnóstwo ciekawostek. W książce znajdziecie także quizy, które sprawdzą waszą wiedzę. Książka zawiera ponad 2500 nagrań. Uwaga: Elektroniczne pióro Albik nie jest zawarte w książce. Sprzedawane jest osobno.

74,99 zł
67,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,50 zł

24 osoby kupiły
2
Zdrowy kręgosłup Ćwiczenia dla każdego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowy kręgosłup Ćwiczenia dla każdego
Dostępny151 szt.

Poradnik zawiera informacje o budowie kręgosłupa, wskazówki, jak dbać o kręgosłup i zwalczać różne rodzaje bólu, a także ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa ? opisane krok po kroku, opatrzone wieloma zdjęciami.

4,99 zł
9 osób kupiło
3
Kręgosłup Odcinek szyjny Ćwiczenia dla każdego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kręgosłup Odcinek szyjny Ćwiczenia dla każdego
Dostępny154 szt.

Praktyczne rady, jak dbać o kręgosłup (m.in. jak prawidłowo siedzieć, dźwigać i przesuwać przedmioty, wsiadać do samochodu, wstawać z łóżka) i zwalczać różne rodzaje bólu. Czytelnik znajdzie tu ćwiczenia na odcinek szyjny kręgosłupa ? opisane krok po kroku, opatrzone licznymi zdjęciami.

4,99 zł
9 osób kupiło
4
Karnet PM-209 Podziękowanie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet PM-209 Podziękowanie
Kukartka
Dostępny88 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą.

18,99 zł
8 osób kupiło
5
Sprzątanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzątanie
Dostępny941 szt.

Dorota Gellner jest autorką wielu wierszy dla dzieci. Jej twórczość weszła już do kanonu współczesnej polskiej poezji dziecięcej. Wszystkie jej utwory charakteryzuje wdzięk, dowcip, inteligencja. Działają na wyobraźnię dziecka, opowiadają o codziennym życiu pełnym przygód w wyobraźni, pozytywnych relacji ze światem. Nie są nudne nie tylko dzięki humorowi, ale też dlatego, że przedstawione w wierszach dzieci nie zawsze są grzeczne.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

4 osoby kupiły
6
As I Try Not To Fall Apart, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
As I Try Not To Fall Apart, CD
White Lies, Mystic Production
Dostępny20 szt.

White Lies wracają do korzeni z najnowszym albumem „As I Try Not To Fall Apart”! Nagrywany w studiach Sleeper i Assault & Battery w zachodnim Londynie, album powstał we współpracy z Edem Bullerem, który pracował nad wieloma ich krążkami, w tym debiutanckim „To Lose My Life…", oraz Claudiusem Mittendorferem (Weezer, Panic! At The Disco). White Lies to prawdopodobnie jeden z największych zespołów gitarowych w Wielkiej Brytanii. Ostatni krążek zespołu „Five” z 2019 r. zdobył bardzo dobre recenzje wśród krytyków muzycznych, a zwieńczeniem sukcesu była wyprzedana trasa po Wielkiej Brytanii. Zespół od pierwszej wydanej płyty cieszy się sporą popularnością w Polsce, gdzie regularnie koncertuje. 4 maja 2022 po raz kolejny White Lies wystąpią w Polsce - w warszawskim klubie Progresja. Nagrany w trakcie dwóch sesji studyjnych, As I Try Not To Fall Apart jest ich najbardziej ekspansywną płytą do tej pory, zawierającą wybuchowy rock, elektro-popowe bangery, elementy progresywnego rocka, a nawet funkowe rytmy i jedne z najlepszych hooke’ów w historii grupy. Minęła grubo ponad dekada, odkąd przełomowy singiel zespołu „Death” przyniósł im rozgłos. Teraz, po trzydziestce, pogląd głównego autora tekstów Cave'a na wielką niewiadomą ewoluował. „Myślę, że stroną śmierci lub śmiertelności, którą zawsze uważam za interesującą, jest fakt, że wszyscy wiemy, że to się stanie” – mówi – „i to, jak różni ludzie się tym zajmują”. „Prawdopodobnie już nigdy nie nagramy albumu w taki sposób, w jaki stworzyliśmy ten” – mówi Cave. „Myślę, że to może być jeden z naszych najlepszych”, mówi McVeigh. White Lies przetestowali swoją determinację, aby się tam dostać, ale przetrwali i zaprezentowali swoją najlepszą kolekcję piosenek od lat. Lista utworów: 1. Am I Really Going To Die 2. As I Try Not To Fall Apart 3. Breathe 4. I Don’t Want To Go To Mars 5. Step Outside 6. Roll December 7. Ragworm 8. Blue Drift 9. The End 10. There Is No Cure For It

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

4 osoby kupiły
7
Pakiet Mądre Bajki: Bajeczne mądrości uczące wartości / Bajki mądre grosza godne / Mądrość bajek / Szukam mądrości, wiedzy i wartości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Mądre Bajki: Bajeczne mądrości uczące wartości / Bajki mądre gr...
Dostępny87 szt.

Bajki towarzyszyły od zawsze nam, pokoleniu naszych rodziców, a teraz także naszym dzieciom. Wiele zawartych w nich prawd nie straciło nic na aktualności, a wręcz przeciwnie, są niezmienne, uniwersalne. Bajki wprowadzają młodych czytelników w tajemniczy, ale bezpieczny świat księżniczek, rycerzy i zwierząt. Dzięki bajkom dzieci identyfikują się z bohaterami. Mają możliwość stawienia czoła problemom, które przeżywają postacie, przypatrują się ich cechom, postawom, zachowaniom – mając możliwość wyboru tych najlepszych. Potem próbują tego samego rozwiązania w świecie realnym. Często uważając, że to jest ich własny pomysł. A to buduje poczucie bezpieczeństwa. „Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”. – Albert Einstein

100,00 zł
72,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 28,00 zł

4 osoby kupiły
8
Dowcipy O teściowej na wesoło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dowcipy O teściowej na wesoło
Dostępny101 szt.

Dowcipy o teściowej ? nie tylko dla kawalerów i żonatych ;)

3,99 zł
3 osoby kupiły
9
Kuba. W pogoni za wolnością - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuba. W pogoni za wolnością
Dostępny495 szt.

Kuba – rajska wyspa nazwana Perłą Morza Karaibskiego jest swoistym skansenem z idyllicznymi plażami i zagubionymi w czasie mieszkańcami o ogromnym temperamencie, tańczącymi w rytm ekspresyjnej muzyki. Podróż przez ten odmienny, osobliwy świat niezmieniony przez współczesność z elementami unikalnego synkretyzmu religijnego i przestrzeganych rytuałach jest jak samsara. Sprawia bowiem, że wędrujemy w czasie. Przyjaźń Kubańczyków i życie wśród nich, w świecie, nierozerwalnym z historią wielkiej rewolucji, pasją życia i witaminą D, wydają się być zamknięte w kapsule czasu. Kuba to magiczne miejsce o intrygującej kulturze i romantycznych ludziach. Ostoja przeszłości oblewana turkusowymi falami morza z kojącą pragnienie pinia coladą i wszechobecnym zapachem cygar. To miejsce, gdzie ładujemy baterie bezpośrednio na słońcu, gdzie można robić nic, a tak dużo się dzieje. Wydaje się być niespotykane nigdzie indziej. Doskonałe świeże jedzenie, idealny spokój, fascynujące opowieści stanowią enklawę swoistej odmienności poza turystycznymi kombinatami.

59,90 zł
46,12 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,78 zł

3 osoby kupiły
10
Prywatne wojny Hitlera, Churchilla, Stalina i Roosevelta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Prywatne wojny Hitlera, Churchilla, Stalina i Roosevelta
Dostępny50 szt.

Jak osobiste relacje i decyzje wodzów wpływały na wybuch, przebieg i skutki światowego konfliktu zbrojnego „Porywająca, odkrywcza, wnikliwa. Czyta się jak thriller, ale to starannie udokumentowana praca naukowa. Znakomita!” – „Tribune” W czasie II wojny światowej Hitler, Churchill, Roosevelt i Stalin toczyli pomiędzy sobą psychologiczną wojnę. A ich osobiste decyzje zaważyły na przebiegu konfliktu. To Hitler postanowił napaść na Polskę i rozpętać wojnę. To Stalin zawarł pakt z Hitlerem, uznając, że nie grozi mu atak ze strony Niemiec i tym samym fatalnie osłabił potencjał obronny Związku Radzieckiego. Gdyby Churchill nie został brytyjskim premierem, być może latem 1940 roku Wielka Brytania podjęłaby rokowania z Niemcami. Gdyby nie Roosevelt, Stany Zjednoczone prawdopodobnie nie uznałyby Niemiec za swojego głównego wroga… Ta książka ujawnia ich prywatne batalie - osobiste pojedynki, w których zwyciężali nieraz dzięki oszustwu, pochlebstwu, podstępowi. W stylu najlepszego filmowego thrillera dzień po dniu, godzina po godzinie rozwija równoległą dynamiczną akcję, przeskakując od Kancelarii Rzeszy i Wilczego Szańca na Kreml, od Białego Domu na Downing Street. Na podstawie oficjalnych dokumentów, korespondencji prywatnej, osobistych relacji i niepublikowanych dzienników widzimy siłę i ludzkie słabości czterech tytanów konfliktu, sportretowanych w nowatorski i fascynujący sposób. Simon Berthon – wybitny brytyjski znawca II wojny światowej, producent, reżyser i scenarzysta telewizyjnych filmów dokumentalnych poświęconych największym konfliktom XX wieku. Joanna Potts – brytyjska badaczka historii II wojny światowej i stalinowskiej Rosji.

48,90 zł
22,49 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 26,41 zł

3 osoby kupiły
11
Ogryzek piszczący dla psa, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogryzek piszczący dla psa, mix kolorów
Nefi
Dostępny7 szt.

Piszczący ogryzek Nefi wykonany jest z bardzo bezpiecznych i trwałych materiałów. Zabawka została wyprodukowana z tych samych atestowanych materiałów, co zabawki dla dzieci. Nie zawiera ftalanów, BPA ani metali ciężkich. Dlatego Twoje dzieci oraz pies mogą się bawić razem. Zabawki Nefi posiadają specjalne kolce i wypustki, które pomagają w higienie jamy ustnej, bardzo dobrze sprawdzają się jako gryzaki. Mogą być wykorzystywane także jako zabawki treningowe. Rozmiar: 12cm Uwaga! Różne rodzaje. Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

9,00 zł
8,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

3 osoby kupiły
12
Mitologia efektu cieplarnianego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mitologia efektu cieplarnianego
Dostępny8 szt.

Autor przedstawia genezę zjawiska od ruchów ekologicznych, po fanatycznych ekologów na najwyższych szczeblach władzy, dowodząc, że termin efekt cieplarniany jest mitem stworzonym na użytek polityczny. Ukazuje też jakie techniki używają zwolennicy teorii globalnego ocieplenia do manipulacji opinia publiczną.

24,20 zł
16,99 zł

Rabat 29,8%
oszczędzasz 7,21 zł

3 osoby kupiły
13
Antologia weird fiction. Dziwne opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antologia weird fiction. Dziwne opowieści
Dostępny35 szt.

Wszyscy jesteśmy odmieńcami, każdy z nas ma w sobie coś z wyrzutka. Nauczyliśmy się jedynie to dobrze przed sobą ukrywać. Tylko tak możemy utrzymać kruchy porządek między nami. Czasami jednak rzeczywistość się załamuje, maski opadają i człowiek musi wreszcie dotknąć ukrytej pod nimi ciemności. Poznać jej lepki dotyk, poczuć cierpki, gorzki smak. Jakie otchłanie trzeba zgłębić, by siebie zrozumieć? I gdzie leży granica obłędu, zza której już nie można wrócić? Wszyscy jesteśmy odmieńcami żyjącymi w dziwnych czasach. A dziwne czasy wymagają dziwnych opowieści. Oto one.

67,50 zł
48,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,90 zł

3 osoby kupiły
14
Księga Norwidowa. Życie, poezja, rysunki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Norwidowa. Życie, poezja, rysunki
Dostępny44 szt.

Ten rodem z mazowieckiego dworku szlacheckiego artysta mówił sam o sobie – jakże słusznie! – że jest sztuk-mistrzem, a więc twórcą korzystającym z wielu narzędzi: słowa, pędzla, piórka, rylca, a nawet dłuta. W istocie Cyprian Kamil Norwid był artystą tyleż wybitnym, co wszechstronnym. Zostawił po sobie nie tylko wiersze, eseje, dramaty i poematy, ale też grafiki, akwarele, obrazy olejne, rzeźby, a przede wszystkim ponad tysiąc rysunków! Księga Norwidowa stara się oddać kunszt i wielowymiarowość sztuki tego nadzwyczajnego twórcy. Choć różnorodny w formie, Norwid niezmienny był w poglądach i upodobaniach. Dzieła swoje podporządkowywał zasadom piękna, a stawiał je w służbie Boga i Ojczyzny. Bacznie obserwował świat; jego twórczość, zwłaszcza rysownicza, jest kapitalnym dokumentem czasów, w których przyszło mu żyć. Czasów dla niego bardzo ciężkich, można powiedzieć nieszczęsnych, tak z powodu niespełnionych miłości, jak i niedocenienia za życia jego sztuki oraz myśli. Zwłaszcza to ostatnie trzeba mocno podkreślić, ponieważ Norwid był prawdziwym myślicielem, na wzór Sokratesa czy Arystotelesa, a nie tylko intelektualnym nowinkarzem. Przenikał duszę człowieka słowem i właśnie myślą, która nie wszystkim była w smak. Jednak do dzisiaj pozostała celna i aktualna. A nawet – z czasem nabiera coraz większej aktualności. Jednym z wybitnych znawców twórczości Norwida jest dr Bohdan Urbankowski (sam poeta i filozof), który w części biograficznej, poprzedzającej wybór poezji, rysunków i grafik, przybliża czytelnikowi zarówno życie artysty, jak i jego twórczość. Czyni to jak zwykle z typowym dla niego znawstwem i polotem. Księgę Norwidową uzupełnia 130 ilustracji. Sejm polski ustanowił, w 200-lecie urodzin, rok 2021 Rokiem Norwidowskim.

89,00 zł
64,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

3 osoby kupiły
15
Karnet B6 PR-385 Walentynki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 PR-385 Walentynki
Kukartka
Dostępny20 szt.

Kartka PR jest zdobiona przynajmniej dwoma rodzajami uszlachetnień - metaliczne lub perłowe folie, brokat, tłoczenie itp.- tyle piękna w takim drobiazgu! Każda kartka Passion Premium ma kolorowe wnętrze z tekstem wyjątkowych życzeń i grafiką, w komplecie jest także dopasowana kolorystycznie koperta. Cechy szczególne: wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu, koperta: dopasowana w zestawie, zdobienia: przynajmniej dwa rodzaje, często więcej - złota, srebrna lub perłowa folia, brokat, tłoczenia, wnętrze kartki: kolorowe, z życzeniami, okazja: Walentynki

7,99 zł
3 osoby kupiły
16
Domek dla lalek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domek dla lalek
Dostępny11 szt.

Witajcie w Patten Manor To nie tylko dom grozy, miejsce kaźni i siedlisko diabła, ale także... Domek dla lalek Reginald Lympton kolekcjonuje domkii dla lalek. Po zdobyciu niezwykle rzadkiego domku Patten Manor, może pochwalić się posiadaniem najznakomitszej kolekcji na świecie. Jego radość nie potrwa jednak długo. Wizje zbyt odrażające, aby objąć je umysłem i koszmary czarniejsze niż najgłębsza otchłań pozwolą mu odkryć, że jego najnowszy zakup nie jest niewinnym eksponatem, a diabelskim narzędziem skonstruowanym by zaspokajać mroczne zachcianki Króla Strachu. Edward Lee, mistrz horroru ekstremalnego, z typową dla siebie śmiałością składa w tej książce hołd mistrzowi wiktoriańskiej literatury grozy – M.R. Jamesowi.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

4 osoby kupiły
17
Karnet B6 PR-386 Walentynki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 PR-386 Walentynki
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Kartka PR jest zdobiona przynajmniej dwoma rodzajami uszlachetnień - metaliczne lub perłowe folie, brokat, tłoczenie itp.- tyle piękna w takim drobiazgu! Każda kartka Passion Premium ma kolorowe wnętrze z tekstem wyjątkowych życzeń i grafiką, w komplecie jest także dopasowana kolorystycznie koperta. Cechy szczególne: wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu, koperta: dopasowana w zestawie, zdobienia: przynajmniej dwa rodzaje, często więcej - złota, srebrna lub perłowa folia, brokat, tłoczenia, wnętrze kartki: kolorowe, z życzeniami, okazja: Walentynki

7,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
18
Mądre Bajki. Bajki Mądre grosza godne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądre Bajki. Bajki Mądre grosza godne
Dostępny34 szt.

Co jest największym fenomenem bajek? Ich mądrość! Dostojna mądrość, która przenika do wyobraźni dziecka i tam buduje jego poczucie wartości. Bajki towarzyszyły od zawsze nam, pokoleniu naszych rodziców, a teraz także naszym dzieciom. Wiele zawartych w nich prawd nie straciło nic na aktualności, a wręcz przeciwnie, są niezmienne, uniwersalne. Bajki wprowadzają młodych czytelników w tajemniczy, ale bezpieczny świat księżniczek, rycerzy i zwierząt. Dzięki bajkom dzieci identyfikują się z bohaterami. Mają możliwość stawienia czoła problemom, które przeżywają postacie; przypatrują się ich cechom, postawom, zachowaniom – mając możliwość wyboru tych najlepszych. Potem próbują tego samego rozwiązania w świecie realnym. Często uważając, że to jest ich własny pomysł. A to buduje poczucie bezpieczeństwa.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
19
Słowianie. Tom 2. Wojna braci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowianie. Tom 2. Wojna braci
Dostępny273 szt.

Intrygi, miłość, pojedynki, zemsta i zwroty akcji osnute w historycznych czasach Polski. Jorund i Suligost, który przystał do zwycięzców w zamian za pozostawienie go na urzędzie komesa Poznania i namiestnika, dokonują czystek na zwolennikach Mieszka w całym władztwie Polan. W tym czasie Mieszko i Czcibor grupują siły za Wisłą na Mazowszu. Jormir Pomrok wraca do Poznania z tajną misją by przekonać Ludgardę by ta wpłynęła na Suligosta. Czy uczucie między Jormirem, a jego dawną niewolnicą wygasło? Jak potoczą się dalsze losy bohaterów w świecie słowiańszczyzny oraz konfliktów pogaństwa z chrześcijaństwem?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
20
Czarna legenda Mirandy. Polacy w hiszpańskim obozie internowania w Miranda de Ebro 1940-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna legenda Mirandy. Polacy w hiszpańskim obozie internowania w Mir...
Dostępny90 szt.

W czasie II wojny światowej, po klęsce Francji, neutralna Hiszpania stała się niespodziewanie ważnym państwem tranzytowym dla ok. 15 tys. polskich uchodźców wojskowych i cywilnych. Około 1,7 tys. z nich przeszło przez obóz internowania w Miranda de Ebro w Kastylii, który obrósł negatywną, czarną legendą. Opracowanie to jest pierwszą analizą skomplikowanych losów Polaków. Wykorzystano w tym celu materiały źródłowe z 56 archiwów i bibliotek polskich, hiszpańskich, francuskich, brytyjskich, niemieckich, portugalskich, rosyjskich i amerykańskich.

94,50 zł
66,15 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 28,35 zł

2 osoby kupiły
21
Dzień i noc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień i noc
Dostępny1147 szt.

Dorota Gellner jest autorką wielu wierszy dla dzieci. Jej twórczość weszła już do kanonu współczesnej polskiej poezji dziecięcej. Wszystkie jej utwory charakteryzuje wdzięk, dowcip, inteligencja. Działają na wyobraźnię dziecka, opowiadają o codziennym życiu pełnym przygód w wyobraźni, pozytywnych relacji ze światem. Nie są nudne nie tylko dzięki humorowi, ale też dlatego, że przedstawione w wierszach dzieci nie zawsze są grzeczne.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
22
Sudety; laminowana mapa turystyczna 1:120 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sudety; laminowana mapa turystyczna 1:120 000
Dostępny25 szt.

Całe polskie Sudety na jednej mapie turystycznej w skali 1:120 000. Dodatkowo mapa Karkonoszy w szczegółowej skali 1:60 000 (1 cm : 600 m) oraz plany dziesięciu miast: Świeradowa–Zdroju, Szklarskiej Poręby, Karpacza, Kudowy-Zdroju, Dusznik–Zdroju, Polanicy–Zdroju, Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej, Lądka-Zdroju, Głuchołazów. Publikacja została opracowanej we współpracy z krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: • wygodna w składaniu, • dwustronnie laminowana, a przez to trwała i wodoodporna, • zawiera cieniowania pokazujące ukształtowanie terenu, • zgodna z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Mapa posiada bogatą treść turystyczną, zaznaczono na niej m.in.: • szlaki piesze i rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, • zabytki i inne interesujące obiekty, • schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, • hotele, sanatoria.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
23
Act Cool - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Act Cool
Dostępny125 szt.

Odnajdź swoje światło. Odnajdź swoją prawdę. August Greene przeszedł pomyślnie przesłuchanie kwalifikacyjne i został przyjęty do upragnionej renomowanej nowojorskiej Szkoły Sztuk Performatywnych, kształcącej wybitnych aktorów. Jest tylko jeden problem – musiał uciec ze swojego małego miasteczka, od konserwatywnych rodziców, którzy nie akceptują tego, że jest osobą transpłciową. Aby móc pozostać u ciotki w Nowym Jorku, August musiał przyrzec rodzicom, że nie dokona przejścia i nadal będzie udawał ich córkę. Ponieważ jest urodzonym aktorem, wierzy, że potrafi grać rolę, jakiej rodzice od niego oczekują, a jednocześnie odgrywać wyluzowanego i pewnego siebie w towarzystwie swoich utalentowanych nowych przyjaciół. Ale kim naprawdę pragnie być August, kiedy gasną światła rampy i kończy się gra? I co zrobi, gdy odgrywane przez niego role zaczną kłopotliwie splatać się z rzeczywistością? Act Cool jest wzruszającą, mądrą i uczciwą opowieścią o podążaniu za swoimi marzeniami i pozostaniu wiernym sobie.

38,99 zł
28,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

2 osoby kupiły
24
Dowcipy O nauczycielach i uczniach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dowcipy O nauczycielach i uczniach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Szkoła na wesoło ? dowcipy o nauczycielach i uczniach, humor z zeszytów.

3,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
25
Piłka jeż 8 cm, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka jeż 8 cm, mix kolorów
Nefi
Dostępny9 szt.

Piszcząca piłka z kolcami Nefi wykonana jest z bardzo bezpiecznych i trwałych materiałów. Zabawka została wyprodukowana z tych samych atestowanych materiałów, co zabawki dla dzieci. Nie zawiera ftalanów, BPA ani metali ciężkich. Dlatego Twoje dzieci oraz pies mogą się bawić razem. Zabawki Nefi posiadają specjalne kolce i wypustki, które pomagają w higienie jamy ustnej, bardzo dobrze sprawdzają się jako gryzaki. Mogą być wykorzystywane także jako zabawki treningowe. Średnica: 8.0 cm Zabawki Nefi są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich. Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

9,99 zł
1 osoba kupiła
26
Hammer of Dawn, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hammer of Dawn, CD
Hammerfall, Mystic Production
Dostępny22 szt.

Szwedzcy zbawiciele heavy metalu HAMMERFALL ponownie uderzyli młotem, promieniując mocą na wszystkich poziomach artystycznych dzięki dwunastemu studyjnemu albumowi, Hammer Of Dawn! Kiedy HAMMERFALL wydali swój debiutancki album, Glory To The Brave w 1997 roku, nie tylko przynieśli powiew świeżego powietrza na metalowej scenie, ale także zdołali wywołać gigantyczny boom na tradycyjny heavy metal. Hammer Of Dawn zaczyna się niezwykłym otwieraczem „Brotherhood”, hymnem nawiązującym do głębokiej przyjaźni liderów zespołu Joacima Cansa i Oscara Dronjaka, ale także służącym jako okrzyk dla ich wiernych Templariuszy. Tytułowy utwór „Hammer Of Dawn” urywa się z potężnymi ryczącymi chórami, drżeniem, chwytliwymi riffami i genialnym solo Pontusa Norgrena, które wstrząsa ziemią. Oba utwory dają krótki wgląd w nowy album studyjny i są przykładem tego, że HAMMERFALL kontynuują swoją drogę na szczyt Heavy Metalowej olimpiady nawet po prawie 30 latach historii zespołu. Nowy album został zmiksowany i zmasterowany przez Fredrika Nordströma (Arch Enemy, In Flames, Opeth, Powerwolf i inni), który również nagrał perkusję. Wokale do Hammer Of Dawn wyprodukował Jacob Hansen (Volbeat i inni), a gitary zostały nagrane i wyprodukowane przez Pontusa Norgrena, przy współproducentach Oscara Dronjaka i Fredrika Nordströma. Hammer Of Dawn prezentuje grot szwedzkiego heavy metalu w jego najjaśniejszej lśniącej zbroi i jest dumnym przywiązaniem do ich wpływowej tradycji. Potężna produkcja albumu jest najeżona siłą i dodaje piosenkom mocnego uderzenia!" Lista utworów: 1. Brotherhood 2. Hammer of Dawn 3. No Son of Odin 4. Venerate Me 5. Reveries 6. Too Old to Die Young 7. Not Today 8. Live Free or Die 9. State of the W.I.L.D. 10. No Mercy

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
27
Cukrzyca. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby planować zdrowe życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukrzyca. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby planować zdrowe życie
Dostępny148 szt.

Nowe, uzupełnione wydanie bestsellerowego poradnika o chorobie, która dotyka niemal 3 miliony Polaków. I mówimy tu tylko o liczbie zdiagnozowanych przypadków. Jeżeli w ciągu pięciu lat przybyło w Polsce ponad 13 % chorych na cukrzycę, łatwo wyliczyć, jak szybko stanie się ona problemem kolejnych polskich pacjentów. A dla niektórych - śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego Cukrzyca to nie tylko poradnik dla chorych, a książka dla każdego. Im dzisiaj więcej wiemy, tym jutro będziemy zdrowsi. O przyczynach słodkiej epidemii, cukrzycy u dzieci, insulinooporności, cukrzycy ciążowej, niebezpieczeństwach nadwagi - o tym w poradniku Cukrzyca plus zestaw zdrowych przepisów na dania sugar free.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
28
Siostrzyczki Moniczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostrzyczki Moniczki
Dostępny1500 szt.

Dorota Gellner jest autorką wielu wierszy dla dzieci. Jej twórczość weszła już do kanonu współczesnej polskiej poezji dziecięcej. Wszystkie jej utwory charakteryzuje wdzięk, dowcip, inteligencja. Działają na wyobraźnię dziecka, opowiadają o codziennym życiu pełnym przygód w wyobraźni, pozytywnych relacji ze światem. Nie są nudne nie tylko dzięki humorowi, ale też dlatego, że przedstawione w wierszach dzieci nie zawsze są grzeczne.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
29
Obślizgłe paluchy II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obślizgłe paluchy II
Dostępny58 szt.

Podobno prawdziwa miłość przetrwa wszystko. Otis i Andżela przeżywają wzloty i upadki. Chcieli porzucić pracę w restauracji, odciąć się od rodziny i osiedlić w małym miasteczku. Spłodzić potomka i wieść spokojne, nudne życie. Obydwoje uczęszczają na terapię, aby ratować swój związek. Dodatkowo plany krzyżuje im pojawienie się tajemniczego Jonasza. W tym samym czasie Wuj Bernard szykuje się do przejścia na emeryturę. Postanawia zostawić rodzinny biznes w rękach Otisa, a sam zostać gwiazdą telewizji kulinarnej na miarę najlepszych szefów kuchni… Niestety los nie jest dla nich łaskawy. Splot wydarzeń szybko weryfikuje pierwotne założenia. Otis i Bernard zostają wciągnięci w wir niesamowitych wydarzeń. Czy wyjdą cało z opresji? Czy restauracja „Obślizgłe paluchy” przetrwa? Czytelniku, skosztuj kuchni robionej z miłością przez ludzi, z ludzi, dla ludzi.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
30
W drogę! Pojazdy i nie tylko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drogę! Pojazdy i nie tylko
Dostępny819 szt.

Jest ranek. Żyrafa Żaneta wyrusza swoim skuterem w drogę do pracy. Przejeżdża przez miasto, wieś, kemping nad jeziorem, nadbrzeże morskie, mijając po drodze wiele pojazdów. Ta wyszukiwanka barwnie zilustrowana przez niezwykle utalentowanego Przemka Liputa, pokazuje, jak różnicowany jest świat pojazdów: jakie pełnią funkcje i gdzie można je spotkać. Poznaj je wszystkie, a na koniec dowiedz się, gdzie pracuje Żyrafa Żaneta!

44,99 zł
35,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
31
Na dwoje babka grzeszyła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na dwoje babka grzeszyła
Dostępny71 szt.

Jeśli oglądaliście serial „Grace i Frankie”, pokochacie przebojowe babcie Michała Krawczyka. Jego poczuciem humoru zachwyciła się najprawdziwsza hrabina polskiego kabaretu, Joanna Kołaczkowska. Na dwoje babka grzeszyła to przewrotna, zaskakująca, komediowa opowieść o codzienności seniorek z Żyworódki, które burzą wizerunek tradycyjnych polskich babć. Marcela to aktywistka i orędowniczka życia, która nieustannie wpada na szalone pomysły, aby nie dać sobie przestrzeni na nudę. Fatima jest zielarką powszechnie znaną z produkcji trucizn. Jednak uznała, że pora wreszcie poważnie przygotować się do ostatniej, najważniejszej podróży. Czy rzeczywistość w Żyworódce będzie im sprzyjać? Czy są gotowe na niespodzianki i zaskoczenia? Jakie grzeszki mają na sumieniu? Czy przejdą pomyślnie test na przyjaźń? Czytajcie i bawcie się dobrze!

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
32
TAMIYA Mitsubishi A6M3 Zero Fighter - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TAMIYA Mitsubishi A6M3 Zero Fighter
Tamiya
Dostępny5 szt.

Wymiary: op. 19x29x4,5 cm

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

1 osoba kupiła
33
Herito nr 44. Austria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Herito nr 44. Austria
Dostępny6 szt.

Najnowszy, zimowy numer kwartalnika Herito poświęcony jest Austrii, jej kulturze, sztuce i zagadnieniom społecznym. Choć nie ma wspólnej granicy polsko-austriackiej, to ciągle łączy nas pamięć wspólnej przeszłości ck monarchii. Na Austrię patrzymy przez różowe okulary, jak na kraj, gdzie wszyscy miłują walce, Mozarta, tort Sachera, kawę, sznycel i piwo, chociaż w różnej kolejności. Tymczasem zapominamy, jak bardzo zróżnicowany geograficznie, kulturowo i tożsamościowo jest kraj rozciągnięty między dwoma jeziorami Nezyderskim i Bodeńskim. Krajobrazową różnorodność wzbogacają górzysta Karyntia i nizinny Burgenland, regiony ze sporym odsetkiem mniejszości narodowych. Austria nie objawiła się na mapie Europy w gotowej formie, lecz stopniowo budo wała swoją tożsamość i rzeźbiła kształt. Austriak musiał w XX wieku zrzucić skórę człowieka bez właściwości i niejako wymyślić się na nowo.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
34
Karnet B6 PR-384 Walentynki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 PR-384 Walentynki
Kukartka
Dostępny10 szt.

Kartka PR jest zdobiona przynajmniej dwoma rodzajami uszlachetnień - metaliczne lub perłowe folie, brokat, tłoczenie itp.- tyle piękna w takim drobiazgu! Każda kartka Passion Premium ma kolorowe wnętrze z tekstem wyjątkowych życzeń i grafiką, w komplecie jest także dopasowana kolorystycznie koperta. Cechy szczególne: wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu, koperta: dopasowana w zestawie, zdobienia: przynajmniej dwa rodzaje, często więcej - złota, srebrna lub perłowa folia, brokat, tłoczenia, wnętrze kartki: kolorowe, z życzeniami, okazja: Walentynki

7,99 zł
1 osoba kupiła
35
Piłka jeż, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka jeż, mix kolorów
Nefi
Dostępny6 szt.

Piszcząca piłka wzmocniona Nefi wykonana jest z bardzo bezpiecznych i trwałych materiałów. Zabawka została wyprodukowana z tych samych atestowanych materiałów, co zabawki dla dzieci. Nie zawiera ftalanów, BPA ani metali ciężkich. Dlatego Twoje dzieci oraz pies mogą się bawić razem. Zabawki Nefi posiadają specjalne kolce i wypustki, które pomagają w higienie jamy ustnej, bardzo dobrze sprawdzają się jako gryzaki. Mogą być wykorzystywane także jako zabawki treningowe. Średnica: 11.2 cm Zabawki Nefi są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich. Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

14,20 zł
13,99 zł

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
36
Magiczne Koło. Złość! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne Koło. Złość!
Dostępny87 szt.

Złość to książeczka z serii Magiczne koło, dzięki której dziecko zrozumie, na czym polega złość i jak poradzić sobie z tym uczuciem. Wystarczy zajrzeć na każdą ze stron i zobaczyć przemianę bohaterów i przedmiotów za pomocą magicznego koła. Proste scenki oraz barwne postacie zwierząt i stworów, konfrontują czytelnika z uczuciem złości w bezpiecznej atmosferze bez odwracania uwagi od odczuwanych emocji.  Kipieć ze złości jak woda w garnku, rzucać płomienne spojrzenia jak wściekłe smoczysko czy zgrzytać zębami – niebanalne porównania ilustrowane graficznie pozwolą najmłodszym oswoić złość, a zabawa z obracającym się kołem zaangażuje zmysły wzroku i dotyku oraz rozwinie koordynację oko-ręka i motorykę małą.  Książeczka została wykonana z dbałością o szczegóły. Twarda oprawa i wzmocnione strony gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo podczas zabawy. Autorzy: Gabriele Clima – pisarz i ilustrator publikacji dla dzieci i młodzieży, członek Włoskiego Stowarzyszenia Pisarzy Dziecięcych. Prowadzi spotkania i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego książki zostały przetłumaczone na kilka języków, w tym angielski, francuski, niemiecki, duński, hiszpański, polski, arabski, chiński, japoński i rosyjski.  Agnese Baruzzi – ilustratorka i autorka około 100 publikacji dla dzieci.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
37
Mądre Bajki. Mądrość bajek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądre Bajki. Mądrość bajek
Dostępny24 szt.

Co jest największym fenomenem bajek? Ich mądrość! Dostojna mądrość, która przenika do wyobraźni dziecka i tam buduje jego poczucie wartości. Bajki towarzyszyły od zawsze nam, pokoleniu naszych rodziców, a teraz także naszym dzieciom. Wiele zawartych w nich prawd nie straciło nic na aktualności, a wręcz przeciwnie, są niezmienne, uniwersalne. Bajki wprowadzają młodych czytelników w tajemniczy, ale bezpieczny świat księżniczek, rycerzy i zwierząt. Dzięki bajkom dzieci identyfikują się z bohaterami. Mają możliwość stawienia czoła problemom, które przeżywają postacie; przypatrują się ich cechom, postawom, zachowaniom – mając możliwość wyboru tych najlepszych. Potem próbują tego samego rozwiązania w świecie realnym. Często uważając, że to jest ich własny pomysł. A to buduje poczucie bezpieczeństwa.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
38
Oddaj mi go! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddaj mi go!
Dostępny3 szt.

Przekonaj się, czy chciałabyś być na jej miejscu? Karolina to dwudziestopięciolatka, która ma niemal wszystko: uroda, kochającą rodzinę, świetną pracę oraz wykształcenie. Tyle że do pełni szczęścia brakuje jej miłości. Zmęczona związkiem na odległość, brakiem udanego współżycia oraz częstymi kłótniami podejmuje decyzję o rozstaniu. Długo jednak nie cieszy się wolnością. Już pierwszego dnia bycia singielką poznaje Tomka... Tomek to mężczyzna przed trzydziestką, którego największą miłością jest praca. Przystojny, elegancki, elokwentny z dobrą posadą. Idealna partia? Z pewnością, gdyby nie narzeczona oraz? zaplanowany ślub. Czy namiętność, pasja i fascynacja połączy ludzi, którzy dopiero co się poznali, czy zniszczy coś, na co pracowało się latami? Czy ta historia znajdzie swój happy end? Którą z kobiet wybierze Tomek? Książka inspirowana prawdziwą historią. Nasycona erotyzmem, namiętnością i pożądaniem. Aldona Skrzypoń-Powroźnik - z wykształcenia politolog, mieszkanka małej i urokliwej miejscowości nieopodal Krakowa. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Posiadaczka suczki rasy Cavalier King Charles Spaniel. Debiutowała powieścią ?Prezes?, która szybko zdobyła status bestsellera. ?Oddaj mi go!? to kolejna z kilkunastu napisanych przez nią książek.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
39
Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla dzieci
Dostępny141 szt.

400 lat tradycji zielarskiej Ojców Bonifratrów. Poradnik przedstawia m.in.: zagrożenia dla dzieci współczesną cywilizacją, porady utrzymania równowagi psychicznej i fizycznej, wskazówki i zalecenia prawidłowego odżywiania, recepty ziołowe leczące schorzenia i wzmacniające organizm.

24,15 zł
16,99 zł

Rabat 29,6%
oszczędzasz 7,16 zł

1 osoba kupiła
40
Wesoła rodzinka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesoła rodzinka
Dostępny1116 szt.

Dorota Gellner jest autorką wielu wierszy dla dzieci. Jej twórczość weszła już do kanonu współczesnej polskiej poezji dziecięcej. Wszystkie jej utwory charakteryzuje wdzięk, dowcip, inteligencja. Działają na wyobraźnię dziecka, opowiadają o codziennym życiu pełnym przygód w wyobraźni, pozytywnych relacji ze światem. Nie są nudne nie tylko dzięki humorowi, ale też dlatego, że przedstawione w wierszach dzieci nie zawsze są grzeczne.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
41
Magiczne Koło. Niespodzianka! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne Koło. Niespodzianka!
Dostępny87 szt.

Niespodzianka to kolejna książeczka z serii Magiczne koło, dzięki której dzieci dowiedzą się, jak fascynujący jest świat wokół nas!  Dziecko pozna prawa przyrody jako niespodziewane, zaskakujące i warte odkrywania. Zakręćcie kołem i obserwujcie, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie: kurczaczek przebija skorupkę wykluwając się z jajka, wiosenny pąk zamienia się w kolorowy kwiat, a na szarym zachmurzonym niebie pojawia się tęcza.  Bawcie się obracającym kołem i zaangażujcie zmysł wzroku oraz dotyku, ćwicząc koordynację oko-ręka i motorykę małą.  Książeczka została wykonana z dbałością o szczegóły. Twarda oprawa i wzmocnione strony gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo podczas zabawy. Autorzy: Gabriele Clima – pisarz i ilustrator publikacji dla dzieci i młodzieży, członek Włoskiego Stowarzyszenia Pisarzy Dziecięcych. Prowadzi spotkania i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego książki zostały przetłumaczone na kilka języków, w tym angielski, francuski, niemiecki, duński, hiszpański, polski, arabski, chiński, japoński i rosyjski.  Agnese Baruzzi – ilustratorka i autorka około 100 publikacji dla dzieci.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

1 osoba kupiła
42
Lamy i jednorożce. Minigra - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lamy i jednorożce. Minigra
Kapitan Nauka, od 3 lat
Dostępny2 szt.

„Gra memo. Jednorożce i lamy” (3+) to lubiana przez dzieci gra pamięciowa memory z przygodami rozbrykanych stworzeń. Celem zabawy jest znalezienie jak najszybciej wszystkich par lam i jednorożców przedstawionych w różny sposób. Gra trenuje m.in. pamięć, spostrzegawczość i wyobraźnię. Trening pamięci, spostrzegawczości i wyobraźni Czy lamy lubią pływać kajakiem, a jednorożce potrafią malować? Czy lamy mogą być czarodziejkami, a jednorożce nosić melonik? „Gra memo. Jednorożce i lamy” to świetny trening wyobraźni, pamięci, a także umiejętności opowiadania o ulubionych zabawach rozbrykanych kopytek. Dziecko szuka par lam i jednorożców, poznając przygody niefrasobliwych stworzeń. Czy historie koni z rogami i wielbłądów bez garbów rozśmieszą przedszkolaki do łez? W memory można grać w pojedynkę lub z innymi graczami, wówczas kafelki losuje się naprzemiennie. Pełne humoru ilustracje Justyny Hołubowskiej-Chrząszczak angażują uwagę dzieci i zachęcają do zabawy. Kafelki zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek. Rozwój pamięć, spostrzegawczość, wyobraźnia, motoryka mała Ilustratorka Justyna Hołubowska-Chrząszczak – rocznik 1991, urodzona w Olsztynie, mieszkająca w Gdańsku. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Grafiki gdańskiej ASP. Miłośniczka kotów i roślin. W swojej twórczości posługuje się techniką digital painting, a czasami ? kolażem. W serii również Gra loteryjka. Hopsasa! 2+ Gra loteryjka. Urodziny tygryska 2+ Gra memo. Królewny i smoki 3+

26,90 zł
15,87 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 11,03 zł

1 osoba kupiła
43
Polityka fiskalna dla regeneracji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka fiskalna dla regeneracji
Dostępny81 szt.

„Książkę traktujemy jako głos polemiczny w dyskusji na temat pożądanego kształtu polityki fiskalnej w warunkach kryzysowych. Adresujemy ją do aktywnych uczestników tej debaty w Polsce, gdzie argumenty krytyczne wobec rozważań wobec głównego nurtu ekonomii nie wybrzmiewają z wystarczającą mocą. Ponadto monografia może być użytecznym i przystępnym źródłem wiedzy dla studentów kierunków ekonomicznych, szczególnie na poziomie magisterskim i doktorskim. Mamy szczerą nadzieję, że zawarta w tej publikacji argumentacja pozwoli nadać dynamikę dyskusji, w której agregaty fiskalne, ale również pieniężne nie będą stanowić jedynego punktu odniesienia dla postulatu zrównoważenia finansów publicznych, lecz będą rozpatrywane z perspektywy funkcjonalnej. Dyskusja ta toczy się już od co najmniej dziesięciu lat w krajach zachodnich jako konsekwencja kryzysu finansowego 2008 roku i spowodowanej przez niego potrzeby dogłębnej refleksji nad stanem nauk ekonomicznych i praktyki gospodarczej. Warto, z uwzględnieniem polskiej specyfiki, wyciągnąć z niej lekcje i dokonać reewaluacji pozycji ideologicznych”. Michał Możdżeń Jan J. Zygmuntowski

31,50 zł
27,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,78 zł

1 osoba kupiła
44
Pojazd Strażaka Sama. Venus 2.0 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Pojazd Strażaka Sama. Venus 2.0
Simba Toys
Dostępny7 szt.

Pojazd dla każdego miłośnika Strażaka Sama. Dołączona figurka głównego bohatera bajki oraz jego odlotowy samochód sprawią wiele radości dziecku.

158,90 zł
104,87 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 54,03 zł

1 osoba kupiła
45
Skrzat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzat
Dostępny1305 szt.

Dorota Gellner jest autorką wielu wierszy dla dzieci. Jej twórczość weszła już do kanonu współczesnej polskiej poezji dziecięcej. Wszystkie jej utwory charakteryzuje wdzięk, dowcip, inteligencja. Działają na wyobraźnię dziecka, opowiadają o codziennym życiu pełnym przygód w wyobraźni, pozytywnych relacji ze światem. Nie są nudne nie tylko dzięki humorowi, ale też dlatego, że przedstawione w wierszach dzieci nie zawsze są grzeczne.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
46
Mądre Bajki. Bajeczne mądrości uczące wartości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądre Bajki. Bajeczne mądrości uczące wartości
Dostępny79 szt.

Co jest największym fenomenem bajek? Ich mądrość! Dostojna mądrość, która przenika do wyobraźni dziecka i tam buduje jego poczucie wartości. Bajki towarzyszyły od zawsze nam, pokoleniu naszych rodziców, a teraz także naszym dzieciom. Wiele zawartych w nich prawd nie straciło nic na aktualności, a wręcz przeciwnie, są niezmienne, uniwersalne. Bajki wprowadzają młodych czytelników w tajemniczy, ale bezpieczny świat księżniczek, rycerzy i zwierząt. Dzięki bajkom dzieci identyfikują się z bohaterami. Mają możliwość stawienia czoła problemom, które przeżywają postacie; przypatrują się ich cechom, postawom, zachowaniom – mając możliwość wyboru tych najlepszych. Potem próbują tego samego rozwiązania w świecie realnym. Często uważając, że to jest ich własny pomysł. A to buduje poczucie bezpieczeństwa.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
47
Spowiedź Nikosia zza grobu, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spowiedź Nikosia zza grobu, wydanie 2
Dostępny73 szt.

Poerwsza biografia Nikodema Skotarczaka – ojca chrzestnego trójmiejskiej mafii Jego życiorys jest gotowym scenariuszem sensacyjnego serialu. Gdyby żył do dziś, zapewne jako celebryta pozwalałby się fotografować na czerwonym dywanie. Karierę zaczynał początku lat 70. jako bramkarz w trójmiejskim nocnym klubie „Lucynka”. Skoro szybko awansował do kultowego „Maxima” w Gdyni. Jego ambicie sięgały jednak dalej, zorganizował grupę przestępczą przemycającą na skalę przemysłową kradzione samochody z Niemiec i Austrii do Polski. Wyemigrował do Niemiec w połowie lat 80., skąd nadal kierował przemytniczym procederem. Za jazdę kradzionym super audi, w roku 1989 trafił za kratki do słynnego berlińskiego Moabitu. Niemiecki model resocjalizacji nie był jednak stworzony dla niego: po kilku miesiącach uciekł, wychodząc bezczelnie z więzienia po zamienieniu się ubraniami ze swoim bratem podczas pierwszego widzenia. Wkrótce do legendy przeszedł także nielegalny powrót „Nikosia” do Polski przez Austrię na początku lat 90., brawurowe wymknięcie się z policyjnego „kotła” w Krakowie w 1992 roku oraz nie mniej sensacyjna ucieczka z policyjnego konwoju w Warszawie jeszcze w tym samym roku wchodził w szemrane i legalne biznesy, otwierał kluby, fraternizował się z aktorami i grał w filmie, aż wreszcie 24 kwietnia 1998 roku, w trójmiejskim klubie Las Vegas zamaskowany zamachowiec wystrzelił do niego z najbliższej odległości sześć pocisków. Gangstera nie uratowała nawet kamizelka kuloodporna. Tadeusz Batyr - całe życie związany z Trójmiastem, któremu przygląda się z wielu różnych perspektyw. Analizuje ważne dokumenty, dużo czyta i rozmawia z ludźmi. Pisze książki.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
48
Prawa i zwyczaje małżeńskie na starożytnym Bliskim Wschodzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawa i zwyczaje małżeńskie na starożytnym Bliskim Wschodzie
Niedostępny
Brak

Od zarania dziejów, kiedy małe grupy społeczne łączyły się w większe wspólnoty, podstawową ich komórką był związek mężczyzny z kobietą, a każda z tych osób miała odmienne zadania - odpowiednio do swoich umiejętności i możliwości fizycznych. Na prehistorycznych rysunkach naskalnych można zobaczyć mężczyzn polujących na żyjące wówczas zwierzęta oraz kobiety zajmujące się pracami domowymi. Odnaleziono także liczne figurki z tych zamierzchłych czasów, przedstawiające kobiety o obfitych kształtach, które miały podkreślać ich macierzyńską rolę - przekazywanie życia. Z biegiem czasu role społeczne właściwe każdej płci umacniały się, co można odczytać z licznych starożytnych dokumentów piśmienniczych oraz malowideł. Trzy najważniejsze kultury, które legły u podstaw cywilizacji europejskiej, tzn. cywilizacje mezopotamskie, starożytny Egipt oraz kultura izraelska, dają dokładny oraz przejrzysty obraz życia rodzinnego i małżeńskiego, a także pozwalają na odczytanie istoty praw właściwych dla każdego tego kręgu kulturowego. I właśnie na ich podstawie, a także zachowanych dokumentów gospodarczych, sądowych można odtworzyć ówczesne życie rodzinne. Autor podkreśla, że od zarania dziejów każde społeczeństwo opierało się właśnie na małżeństwie i rodzinie. Całość dysertacji zamyka indeks nazw osobowych i rzeczowy.

73,00 zł
62,05 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,95 zł

49
Geneza oraz kształtowanie się więziennictwa w I Rzeczypospolitej, Księstwie Warszawskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geneza oraz kształtowanie się więziennictwa w I Rzeczypospolitej, Księ...
Niedostępny
Brak

Stan więzień w Polsce, aż do czasów nowożytnych, był tak zły jak w większości krajów Europy. Proces zmian rozpoczął się dopiero w drugiej połowie XVIII wieku za sprawą reformatorów epoki oświecenia, którzy głosili poglądy o konieczności szerszego stosowania kary więzienia oraz jej humanitarnego wykonywania. Monografia, oprócz poszukiwania odpowiedzi na pytanie główne dotyczące genezy oraz kształtowania się więziennictwa na ziemiach polskich, podejmuje również próbę przedstawienia procesu rozwoju zawodu nadzorcy więziennego - od sługi miejskiego do strażnika więziennego. Poprzez pryzmat ewolucji funkcji strażników więziennych przedstawia projekty organizacji personelu więziennego, ustrój oraz zarządzanie więziennictwem w poszczególnych okresach historycznych Polski. Zawód strażnika jest ściśle powiązany ze społecznością więzienną. Relacja ta ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie całego systemu więziennego. W ten sposób można prześledzić rozwój więzień - od umieszczonych w wieżach, twierdzach obronnych, byłych obiektach wojskowych, klasztorach, aż po domy poprawy oraz domy pracy przymusowej, które stały się pomostem do powstania współczesnych więzień. W drugiej połowie XIX wieku zaczęto dostrzegać także znaczenie metod pedagogicznego oddziaływania na więźniów. Niniejsza praca przybliża pierwsze systemowe próby stosowania środków poprawczo-wychowawczych oraz ich efekty. Publikacja zawiera wiele dotychczas nieznanych faktów związanych z personelem więziennym, więźniami, a także obiektami więziennymi na terenie Polski do czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku. Uzupełnia ją seria unikalnych, często po raz pierwszy publikowanych zdjęć, nieznane materiały źródłowe oraz obszerna bibliografia.

230,00 zł
195,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 34,50 zł

50
Sen o potędze Plany i działalność polityczna Edwarda Śmigłego-Rydza w latach 1935-1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sen o potędze Plany i działalność polityczna Edwarda Śmigłego-Rydza w ...
Niedostępny
Brak

W polskiej historii XX w. Edward Śmigły-Rydz jest postacią nietuzinkową. Miejsce w dziejach zapewnił sobie dzięki funkcji naczelnego wodza we wrześniu 1939 r. i z działalnością na tym stanowisku jest na ogół kojarzony. Często zapomina się jednak o roli, jaką odegrał podczas wojny polsko-rosyjskiej, toczonej u zarania niepodległości, oraz o innych faktach związanych z jego aktywnością publiczną. Chodzi tu przede wszystkim o jego postawę polityczną, która odcisnęła niemałe piętno na losach Drugiej Rzeczypospolitej i narodu polskiego. Edward Śmigły-Rydz uaktywnił się politycznie w drugiej połowie 1935 r. Od tego momentu jego rola na tym polu stale wzrastała wraz z wpływami i zakresem władzy. W konsekwencji udało mu się w dużej mierze zdominować polską scenę polityczną okresu międzywojennego, a w każdym razie stać się jej centralną postacią. Mimo to, działalność polityczna Śmigłego z lat 1935-1939 nie doczekała się osobnego opracowania. Niniejsza monografia jest zatem próbą uzupełnienia tej luki.

210,00 zł
178,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 31,50 zł

Wróć do góry