hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 14 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mój pierwszy przewodnik. Jaki to kamień? (Radosław Żbikowski), na drugim Dziennik cwaniaczka. Biała gorączka (Jeff Kinney). Kolejny produkt to Potęga liczb (Isabel Thomas, Robert Klanten, Maria Niebius, Raphael Honigstein) oraz Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku (Stefanie Stahl).
1
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to kamień? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to kamień?
Dostępny
204 szt.

Przewodnik dla młodych i starszych czytelników w poręcznym wydaniu. Od tej książki warto rozpocząć swoją przygodę z geologią. Zaprezentowano w niej 50 najczęściej występujących w Polsce minerałów i skał. Duże, kolorowe zdjęcia przedstawiają opisane kamienie. Autor wyjaśnia, po czym je rozpoznać, w jakich procesach geologicznych powstały i gdzie najłatwiej znaleźć w naszym kraju. Są też ciekawostki. W książce opisy uszeregowano według następujących grup: minerały, mineraloidy , skały magmowe, osadowe i metamorficzne.

17,00 zł
10,99 zł

Rabat 35,4%
oszczędzasz 6,01 zł

27 osób kupiło
2
Dziennik cwaniaczka. Biała gorączka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik cwaniaczka. Biała gorączka
Dostępny
32 szt.

Greg Heffley ma przechlapane. Zdewastował szkolne mienie i już czuje oddech policji na karku. Teraz tylko jedno może uratować mu skórę. Śnieg. Tak się szczęśliwie składa, że nadchodzi śnieżyca stulecia i dom Heffleyów zostaje odcięty od świata. Co za ulga! Ale czy na pewno? Greg, zmuszony do opieki nad upiornym młodszym braciszkiem, dostaje białej gorączki„To książka dla twoich dzieci, jeżeli lubią czytać... a zwłaszcza jeżeli nie lubią”. – Whoopi Goldberg

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

23 osoby kupiły
3
Potęga liczb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga liczb
Dostępny
1000 szt.

Liczby są wszędzie! Potęga liczb wprowadzi dzieci w fascynujący świat liczb i wyjaśni, jak pomagają nam w codziennym życiu. Czy potrafisz sobie wyobrazić świat bez liczb? Liczby są niezwykle ważne w codziennym życiu. Jak inaczej moglibyśmy prosić o trzy gałki lodów? Albo skąd wiedzielibyśmy, że zostało nam 60 minut na zabawę z naszymi przyjaciółmi, a nie 60 sekund? Dlaczego w ogóle minuta ma 60 sekund, a nie 100? Skąd się wzięło zero i jaki język rozumieją komputery? Przez wieki ludzie wymyślali sprytne sposoby używania liczb, żebyśmy mogli lepiej zrozumieć otaczający nas świat, budować miasta, znajdować drogę do domu i znacznie więcej. Potęga liczb opowiada historię tego przełomowego wynalazku. Gotowi? 1, 2, 3, start!

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

20 osób kupiło
4
Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku
Dostępny
709 szt.

Pewność siebie pozostaje cechą niezmiennie pożądaną, jednak by w pełni ją nabyć, trzeba wykonać pewną pracę. Jak, u licha, stać się wreszcie zupełnie pewnym siebie i poznać swoją prawdziwą wartość? Książka Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku jasno i konkretnie pokazuje Czytelnikom, jak skutecznie osiągnąć cel! Stefanie Stahl w książce Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku dokładnie przybliża Czytelnikom tajniki prawdziwej pewności siebie i wyjaśnia, jak zbawiennie zmiana myślenia i postrzegania samego siebie może wpłynąć na codzienne funkcjonowanie, ale przede wszystkim osiąganie zamierzonych celów. Autorka udowadnia, że brak pewności siebie, niska samoocena i wyłącznie krytyczne postrzeganie swojego wyglądu, zachowania czy myślenia nie jest wyrokiem na całe życie. Dzięki określonym technikom, działaniu i systematycznym ćwiczeniom te ważne w życiu każdego człowieka odczucia da się odbudować, jednak na o wiele trwalszym, niemożliwym do zachwiania fundamencie. Książka zawiera mnóstwo przykładów z życia codziennego, które pokazują istotę pracy nad pewnością siebie, a przede wszystkim pomagają Czytelnikom zrozumieć, dlaczego zachowują się w określony sposób, gdy zostają poddani bodźcom zewnętrznym. Liczne wartościowe uwagi Stephanie Stahl, światowej sławy psychoterapeutki, odnoszące się do systematycznego podnoszenia poziomu pewności siebie sprawiają, że nawet bardzo zakompleksiona osoba będzie w stanie odczuć znaczącą różnicę. Jest to zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla każdego, któremu doskwiera niskie poczucie własnej wartości i kto chce podnieść rękawicę rzuconą przez autorkę! Stephanie Stahl - poczytna niemiecka psychoterapeutka, autorka licznych poradników psychologicznych. Prowadzi również szkolenia i seminaria dotyczące samoakceptacji, relacji miłosnych oraz lęku przed związkami.

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

19 osób kupiło
5
Noc w bibliotece - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc w bibliotece
Dostępny
5 szt.

Skandal! W bibliotece pułkownika Bantry’ego znaleziono zwłoki młodej kobiety. Jej tożsamość pozostaje zagadką, a podejrzenia mieszkańców St. Mary Mead padają na pana domu. Czyżby szanowany arystokrata miał jakieś mroczne tajemnice? Może chciał się pozbyć niewygodnej kochanki, gdyż ofiarą jest atrakcyjna tancerka z ekskluzywnego hotelu. Żona pułkownika, oburzona tymi podejrzeniami, wzywa pannę Marple – starą znajomą o nieprzeciętnych zdolnościach śledczych.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

15 osób kupiło
6
Przygody Gucia. Gucio mówi dziękuję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Gucia. Gucio mówi dziękuję
Dostępny
156 szt.

Nowa propozycja dla małych fanów Gucia. W każdym tomie serii jedna przygoda małego jednorożca oraz rada, jak rozwiązywać różne problemy. Dobre pomysły Gucia i jego rodziców sprawdzają się w praktyce! Gucio czasem zapomina powiedzieć „dziękuję”, kiedy dostaje prezent albo gdy ktoś zrobi coś dla niego. Zobacz, jak uda mu się zrozumieć, że to magiczne słowo jest bardzo ważne, i jak uczy się je wypowiadać. Rozwiązuj codzienne problemy z Guciem!

14,90 zł
9,99 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 4,91 zł

15 osób kupiło
7
Manga krok po kroku, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manga krok po kroku, wydanie 2
Dostępny
108 szt.

Hit nie tylko dla fanów anime i kultury japońskiej! Teraz i ty możesz poznać tajniki rysowania mangi, a jeśli jesteś już doświadczonym rysownikiem, rozwinąć swój artystyczny warsztat. Dzięki książce Manga krok po kroku dowiesz się, jak rysować sylwetki i twarze w typowym dla mangi stylu, w jaki sposób oddać ruch i emocje, jak komponować rysunek i wypełnić tło, jak operować perspektywą i posługiwać się kolorem, jak za pomocą ubioru oddać charakter bohaterów, jak tchnąć życie w rysowane postacie. Porady i wskazówki wybitnego artysty i grafika pomogą ci w krótkim czasie stworzyć wyjątkowe, pełne intensywnych emocji prace i dołączyć do wielkiej rodziny rysowników mangi. Rysuj, komponuj, koloruj z pomocą narzędzi stosowanych przez najlepszych mangaków!

54,90 zł
36,78 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 18,12 zł

16 osób kupiło
8
Samochody. Ciekawostki dla dzieci. Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże Litery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochody. Ciekawostki dla dzieci. Wyrazy i zdania do nauki czytania. ...
Dostępny
95 szt.

Książka do rozwijania zainteresowań technicznych małych czytelników oraz pierwszych prób w czytaniu. Podstawowe informacje oraz ciekawostki o samochodach napisane są tu prostymi zdaniami i dużą czcionką, by ułatwić dziecku czytanie. Czytaj i dowiedz się więcej!

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

15 osób kupiło
9
Mądra Mysz. Zuzia jedzie pod namiot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Zuzia jedzie pod namiot
Dostępny
33 szt.

Nareszcie wakacje! Zuzia cieszy się, bo w tym roku spędzi je z rodzicami i kuzynem Michałem nad Morzem Bałtyckim. Będą mieszkali na kempingu pod namiotem! Jakie przygody czekają na nich na plaży?

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

9 osób kupiło
10
Most do Terabithii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Most do Terabithii
Dostępny
78 szt.

Terabithia to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki. Władcami tej twierdzy w środku lasu są Jess i Leslie. Terabithia jest ich tajemnicą. Strzegą jej i walczą o nią. Jednak pewnego dnia wydarzy się coś, co wszystko zmieni? Na podstawie ?Mostu do Terabithii? powstał film, zrealizowany przez producentów ?Opowieści z Narnii?, do którego zdjęcia kręcono w Nowej Zelandii, a fascynujący świat Terabithii ożywili montażyści ?Władcy Pierścieni?. Katherine Paterson stworzyła niezapomnianą książkę o przyjaźni i potędze wyobraźni, o odwadze i walce o swoje miejsce w świecie, o przełamywaniu barier i o byciu sobą! Katherine Paterson, współczesna pisarka amerykańska, urodziła się 31 października 1932 roku w Chinach. Tam też spędziła część swego dzieciństwa. Uczyła się kolejno w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Po ukończeniu stu?diów (King College, Bristol, Tennessee) wyjechała na cztery lata do Japonii, gdzie studiowała w Kobe i była nauczyciel?ką na wsi, na wyspie Shikoku. Jest laureatką licznych nagród: National Book Award (1977, 1979), Medalu im. Johna Newbery?ego (1978 ? za ?Most do Terabithii?, 1981), Scott O?Dell Award for Historical Fiction, Medalu im. Hansa Christiana Andersena (1998) oraz Nagrody im. Astrid Lindgren (2006). Ma czworo dorosłych dzieci. Książki Katherine Paterson podejmują często trudne, ale ważne dla młodego czytelnika tematy, przedstawione w bardzo wiarygodny sposób.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

8 osób kupiło
11
Sherlock Holmes: The Valley of Fear. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes: The Valley of Fear. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami
Dostępny
29 szt.

The Valley of Fear autorstwa Arthura Conan Doyle'a wydana w 1915 roku jest czwartą i zarazem ostatnią powieścią o przygodach najsłynniejszego detektywa wszechczasów ? Sherlocka Holmesa. Powieść dzieli się na dwie części. Pierwsza rozpoczyna się z chwilą, gdy Holmes otrzymuje zaszyfrowany list zapowiadający zabójstwo niejakiego Johna Douglasa. Gdy zagadkowe morderstwo staje się faktem, detektyw i doktor Watson rozpoczynają śledztwo, które prowadzi ich do geniusza zła, profesora Moriarty'ego.Część druga odsłania kulisy zabójstwa Douglasa. Akcja przenosi nas do tytułowej Doliny Trwogi ? miejsca drastycznych zbrodni... Angielski. The Valley od Fear to niekonwencjonalny sposób nauki języka, który łączy lekturę wciągającej historii z rozwiązywaniem pomocniczych ćwiczeń. Podczas czytania opowieści w naturalny sposób przyswoisz słownictwo i konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi i praktyczny słowniczek angielsko-polski. Czytaj adaptację i...: sprawdzaj znaczenie słówek, nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach, poznaj angielskie słownictwo na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B1), ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem, rozwiązuj 65 urozmaiconych ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych. W serii także: Angielski z ćwiczeniami. Heart of Darkness Angielski z ćwiczeniami. Nightmare Abbey

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

8 osób kupiło
12
Morderstwo na plebanii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo na plebanii
Dostępny
103 szt.

Nikt w St. Mary Mead nie lubi pułkownika Protheroe za jego bezwzględność, wąskie horyzonty i toporne maniery. Nawet pastor, narrator opowieści, stwierdza, że jeśli ktoś pozbawi pułkownika życia, wyświadczy światu przysługę... Nie spodziewa się jednak, jak szybko jego słowa staną się rzeczywistością. Śledztwo w sprawie morderstwa napotyka wiele trudności i kto wie, jak by się skończyło, gdyby nie dociekliwa panna Marple. Agatha Christie z dogłębną przenikliwością portretuje małą społeczność, a jej mistrzowska intryga trzyma w napięciu i zaskakuje.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

7 osób kupiło
13
Samoloty. Ciekawostki dla dzieci. Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże Litery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoloty. Ciekawostki dla dzieci. Wyrazy i zdania do nauki czytania. D...
Dostępny
83 szt.

Książka do rozwijania zainteresowań technicznych małych czytelników oraz pierwszych prób w czytaniu. Podstawowe informacje oraz ciekawostki o samolotach napisane są tu prostymi zdaniami i dużą czcionką, by ułatwić dziecku czytanie. Czytaj i dowiedz się więcej!

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

7 osób kupiło
14
Wielka gramatyka języka włoskiego z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka gramatyka języka włoskiego z ćwiczeniami
Dostępny
102 szt.

Klarowne omówienie najważniejszych zagadnień gramatycznych, liczne przykłady zastosowania teorii w praktyce i ponad 220 ćwiczeń utrwalających. Wielka gramatyka języka włoskiego to: ponad 220 ćwiczeń z kluczem odpowiedzi klarowne omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych od poziomu początkującego do zaawansowanego od (A1 do C1) przygotowanie do egzaminów CELI, CILS, TELC, PLIDA oraz CIC i matury wykaz form nieregularnych czasowników testy podsumowujące i tabele koniugacyjne Zaprezentowane w podręczniku zagadnienia teoretyczne poprzedzone są testami sprawdzającymi znajomość gramatyki na poziomie A2, B1, B2 oraz C1. Uzyskany wynik pozwoli określić stopień zaawansowania i zidentyfikować materiał wymagający powtórzenia. W 26 rozdziałach znajdziemy takie zagadnienia jak: strona bierna, mowa zależna, zdania warunkowe, formy bezosobowe, forma gerundio czy tryb łączący congiuntivo. Kompendium gramatyczne zawiera ponad 220 ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Zaś na końcu podręcznika znajduje się klucz odpowiedzi do ćwiczeń oraz praktyczne tablice koniugacyjne.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

7 osób kupiło
15
Rogaś z Doliny Roztoki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rogaś z Doliny Roztoki
Dostępny
98 szt.

Książka ukazuje dzieje małego sarniątka, którym zaopiekowała się gromadka małych dzieci z gajówki. Żywa, urozmaicona akcja rozgrywa się na tle pięknej górskiej przyrody i krajobrazu Beskidu Sądeckiego.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

7 osób kupiło
16
Samo Sedno Techniki zapamiętywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samo Sedno Techniki zapamiętywania
Dostępny
119 szt.

Co zrobić, by nie zapomnieć wiadomości na egzaminie? W jaki sposób utrwalać informacje, którymi chcesz błysnąć na spotkaniu w pracy? Jak skutecznie zapamiętać słówka poznawanego języka? Co zrobić, by pamiętać PIN? Ta książka udzieli ci odpowiedzi! To wyjątkowy poradnik napisany przez trenerów i sportowców pamięci, odnoszących sukcesy na mistrzostwach w kraju i za granicą. Opisuje poszczególne mnemotechniki oraz prezentuje na wielu przykładach, jak wykorzystać je w praktyce. Pokazuje, jak rozwijać wyobraźnię i kreatywność oraz jak twórczo używać ich w procesie zapamiętywania. Daje narzędzia umożliwiające każdemu stworzenie własnego systemu pamięciowego. Trenuj z mistrzami pamięci i dowiedz się, ile korzyści przyniesie ci poznanie ich technik zapamiętywania! Z naszym poradnikiem: - poznasz najpopularniejsze systemy pamięci (Główny System Pamięciowy, loci, POV) - nauczysz się ćwiczyć pamięć poprzez zapamiętywanie układu kart do gry i ciągów binarnych - dowiesz się, jak umiejętnie przygotować się do wystąpienia za pomocą kart myśli - poznasz sposoby na to, jak efektywnie zapamiętywać słówka, kody i dane oraz szybciej pogłębiać wiedzę O autorach: Bartłomiej Boral, Tobiasz Boral ? trenerzy pamięci i rozwoju umysłowego. Najwyżej sklasyfikowani Polacy w światowym rankingu sportu pamięci (WMSC). Jako pierwsi Polacy w historii reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Pamięci w Chinach i w Londynie. W Chinach Tobiasz zdobył brązowy medal oraz tytuł wicemistrza świata juniorów. Wielokrotni rekordziści kraju, obecni mistrz i wicemistrz Polski. Twórcy szkoły ?BestBrain?.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

7 osób kupiło
17
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to kwiat? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to kwiat?
Dostępny
77 szt.

Mój pierwszy przewodnik. Jaki to kwiat? to przewodnik dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. W książce przedstawiono 50 najczęściej spotykanych w Polsce lub najbardziej interesujących gatunków roślin. Duże, kolorowe rysunki przedstawiają portret rośliny, a krótki zrozumiały opis zwraca uwagę na jej najważniejsze cechy wyróżniające. Podano też informacje, gdzie najłatwiej znaleźć opisany gatunek, czy jest on trujący, czy jadalny oraz czy jest chroniony. Są tu też propozycje doświadczeń, które można samodzielnie wykonać, oraz proste przepisy kulinarne. Rośliny podzielono w przewodniku ze względu na kolor kwiatów.

17,00 zł
12,99 zł

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

7 osób kupiło
18
Szachy dla żółtodziobów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy dla żółtodziobów
Dostępny
9 szt.

Poradnik skierowany do szachowych naturszczyków. Patrick Wolff, dwukrotny szachowy mistrz USA, przedstawia: • szybkie i łatwe metody poznawania podstaw gry w szachy, • strategie wygrywania z przeciwnikiem, rzeczowe porady dotyczące otwarć, gry środkowej i końcówek. Szachy dla żółtodziobów to doskonałe wprowadzenie w ten niezwykły świat, bez względu na to, czy chciałbyś grać dla przyjemności, czy dla sportu. Znajdziesz tutaj: • wskazówki dotyczące podstawowych taktyk i strategii gry, • porady eksperta, jak wygrać z komputerem, • mnóstwo diagramów, przykładów i ćwiczeń dokładnie objaśniających, jak grać i wygrywać • ciekawe anegdoty o największych mistrzach szachowych, • zwięzłe informacje o encyklopediach szachowych, informatorach i szachowych programach komputerowych. Dzięki tej książce nauczysz się szybko i bez trudu: • rozpoznać, jakie strategie stosuje przeciwnik, i z powodzeniem kontratakować, • dawać mata tylko jedną bierką, • prowadzić atak na króla, • przewidywać posunięcia komputera, • grać w szachy przez Internet.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

7 osób kupiło
19
Notatki samobójcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatki samobójcy
Dostępny
45 szt.

Nazywam się Jeff. Mam siostrę i rodziców, którzy nadal ze sobą wytrzymują. Cała nasza czwórka mieszka w prześlicznym domku w prześlicznej okolicy w prześlicznym mieście podobnym do milionów innych miast. Rodzice nigdy nas nie bili, nie molestował mnie żaden ksiądz, koledzy w szkole nie dokuczali jakoś szczególnie. Nie słucham death metalu, nie mam obsesji na punkcie brutalnych gier wideo i nie odcinam głów małym zwierzątkom. Piętnastoletni Jeff trafia do szpitala psychiatrycznego po nieudanej próbie samobójczej. Ma spędzić czterdzieści pięć dni na oddziale dla nastolatków i wziąć udział w terapii grupowej. Chłopak jednak uparcie odmawia rozmawiania o tym, co się wydarzyło. Nie jest szczery nawet z samym sobą. Czego wstydzi się tak bardzo, że nie chce dalej żyć? Michael Thomas Ford jest autorem wielu książek, w tym "Notatek samobójcy", "Lily", "Jane bites back", "What we remember", "The road home". Niektóre z nich nawet zdobyły różne nagrody. Urodził się w Afryce, potem podróżował po całym świecie. Obecnie mieszka w sielskim stanie Maryland z siedmioma psami, pięcioma końmi i czterema kotami. Lubi psy ratowniki, karty tarota, nurkowanie, kawę, bałaganienie w kuchni, horrory z klaunami, świąteczne dekoracje, muzykę lat 80., "Doktora Who" i tatuaże. Nie lubi za to się golić.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

6 osób kupiło
20
Najpiękniejsze baśnie polskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze baśnie polskie
Dostępny
358 szt.

Oto przed nami najpiękniejsze baśnie polskie. Baśń o dzielnym Giewoncie, Baśń o skarbniku, Baśń o lajkoniku to tylko niektóre historie drzemiące w tej uroczo zilustrowanej książce. Dzięki tym opowieściom dzieci poznają dzieje naszego kraju i przeniosą się do wspaniałego baśniowego świata pełnego dobra, piękna i niezwykłych przygód. Warto czytać te wspaniałe baśnie i dzięki nim poznawać polską kulturę. To niezwykła przygoda i zarazem niezapomniana podróż do świata literatury. Opatrzone pięknymi ilustracjami baśnie czekają na wszystkie dzieci i ich rodziców.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

5 osób kupiło
21
Wojna w Kosmosie. Przewrót w geopolityce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna w Kosmosie. Przewrót w geopolityce
Dostępny
112 szt.

Oto nasza opowieść o wojnie i pokoju - na Ziemi i w Kosmosie. - Nieujarzmiona natura człowieka. - Innowacyjne technologie i śmiałkowie kosmosu. - Nowa kosmiczna gospodarka i postępująca rewolucja informacyjna. - Wielkie strategie i wielkie mocarstwa. - Rywalizacja Eurazji i Oceanu Światowego. „Jestem bardzo dumny z tej książki. Jest najważniejsza z tych, nad którymi dotąd pracowałem”. – Jacek Bartosiak „Ludzkość wychodzi poza Ziemię. A za ludźmi - jak zawsze - podąża wojna”. – George Friedman Ludzkość sięgnęła po raz pierwszy granic kosmosu bynajmniej nie dla chwały, ale by po prostu wygrać wojnę. Pierwsza rakieta, która opuściła ziemską atmosferę, nie była ani amerykańska ani sowiecka. Była nią niemiecka rakieta V-2. W czasach, gdy punktem ciężkości wojny są centra systemów dowodzenia i komunikacji, przestrzeń kosmiczna stała się miejscem kluczowym, umożliwiającym nowoczesną wojnę na Ziemi. Kogo tam nie ma, ten się nie liczy. uż dziś orbity Ziemi zamieniane są w rynek, gdzie zarabia się coraz większe pieniądze dzięki szybko postępującej rewolucji informacyjnej. Są tacy, co twierdzą, że informacja jest ropą naftową nowych czasów.

116,60 zł
83,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 32,65 zł

5 osób kupiło
22
Mały miś uczy się siusiać do nocnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały miś uczy się siusiać do nocnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Aktywizujące książeczki o małym misiu to propozycja dla każdego maluszka. Dzieci, bawiąc się naklejkami i wypełniając proste zadania, pomagają małemu misiowi rozwiązywać jego problemy, a przy okazji same w przyjaznej atmosferze uczą się, jak korzystać z nocniczka, jak dbać o higienę, poznają przedszkole, uczą się ubierać i odpowiednio odżywiać. Mały miś naprawdę pomaga maluszkom. Warto się z nim zaprzyjaźnić!

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
23
Niemiecki Gramatyka z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki Gramatyka z ćwiczeniami
Dostępny
39 szt.

Niemiecki Gramatyka z ćwiczeniami to napisany przystępnym językiem podręcznik z ćwiczeniami i tabelami. Wyczerpująco omawia wszystkie zagadnienia gramatyki języka niemieckiego na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym (A1-B1) oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce. Repetytorium objaśnia najważniejsze zagadnienia gramatyczne, m.in. użycie rodzajników, zaimków i przyimków, stopniowanie przymiotników, deklinację rzeczowników oraz odmianę czasowników we wszystkich czasach i trybach. Część teoretyczna uzupełniona jest licznymi przykładami zastosowania reguł w praktyce. Ponad 140 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi pozwala na samodzielne sprawdzanie stopnia opanowania materiału. W książce znajdują się również tabele prezentujące formy czasowników nieregularnych, rekcję czasowników, przymiotników i rzeczowników oraz wyrażenia rzeczownikowo-czasownikowe. Niemiecki Gramatyka z ćwiczeniami to wyjątkowa książka, z którą: - opanujesz użycie rodzajników, przyimków i zaimków - poznasz budowę zdań i zastosowanie czasów - nauczysz się stopniowania przymiotników - dzięki licznym ćwiczeniom nabędziesz umiejętność poprawnego posługiwania się językiem w praktyce Książka była wcześniej wydana jako "Niemiecki Gramatyka".

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

4 osoby kupiły
24
Błąd Galileusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błąd Galileusza
Dostępny
50 szt.

Jeden z wiodących filozofów umysłu jasno, lecz prowokująco argumentuje na rzecz całkowicie nowej teorii świadomości: panpsychizmu. Zrozumienie, w jaki sposób mózg wytwarza świadomość, to jedno z największych wyzwań współczesnej nauki. Część filozofów twierdzi, że świadomość to coś nadprogramowego, czego nie da się sprowadzić do fizycznej maszynerii mózgu. Inni uważają, że wyjaśnienie świadomości wymaga jedynie konsekwentnego wykorzystania metod, jakimi naukowcy posługiwali się do tej pory. Jeszcze inni utrzymują, że tej zagadki nie sposób rozwiązać. Nic dziwnego: próbom wyjaśnienia świadomości w ramach obecnego schematu naukowego poświęcono wiele dziesięcioleci badań. Jak dotąd - bez większych sukcesów. Philip Goff proponuje teorię, która daje nadzieję na rozwikłanie tej zagadki. Wychodząc od namysłu nad filozoficznym zapleczem nowożytnej nauki oraz odwołując się do wydanych na początku XX wieku prac Arthura Eddingtona i Bertranda Russella, Goff argumentuje na rzecz panpsychizmu: teorii, w myśl której świadomość nie ogranicza się wyłącznie do istot biologicznych, lecz stanowi podstawową cechę całej fizycznej materii - od cząstek subatomowych do ludzkiego mózgu. Jego książka to pierwszy krok na nowej drodze, prowadzącej do sformułowania ostatecznej teorii ludzkiej świadomości. „Książka poświęcona jest prezentacji współczesnej dyskusji na temat natury umysłu i w szczególności argumentacji za stanowiskiem panpsychicznym, którego główną tezą jest, że świadomość stanowi powszechną i fundamentalną własność materii, a nie jest tylko związana ze szczególnymi funkcjami wyższych organizmów. Tytułowy błąd Galileusza polegał na promowaniu czysto ilościowego modelu badań naukowych. Paradygmat ten wyrósł z pierwszych sukcesów metod matematycznych w naukach przyrodniczych i umocnił się w ciągu ostatnich wieków, pozostawiając jakościowe aspekty relacji do świata (świadome doświadczenie) w postaci pewnej luki eksplanacyjnej, zagadki. Autor dyskutuje wynikające z tego paradygmatu spory pomiędzy różnymi odmianami materializmu i dualizmu. Przekonuje, że stanowisko panpsychiczne, choć nie jest jeszcze w wielu ważnych punktach wsparte naukowo, jest właściwą ramą pojęciową dla dalszych badań. [...] Dla zainteresowanego filozofią umysłu i kognitywistyką czytelnika polskiego książka ta będzie lekturą nową i inspirującą. Napisana jest w popularnym stylu, lecz jej autor odróżnia elementy dobrze ugruntowane naukowo od deklaracji programowych. Tłumacz książki bardzo dobrze poradził sobie z połączeniem lekkiego stylu i rzetelnej naukowej treści”. – Z recenzji Prof. dr. hab. Roberta Piłata

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

4 osoby kupiły
25
Zakładka magnetyczna układ słoneczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna układ słoneczny
Henry
Dostępny
61 szt.

Uniwersalna i praktyczna edukacyjna magnetyczna zakładka do książki. Zapakowana w woreczek foliowy z euro zawieszką.

7,99 zł
4 osoby kupiły
26
Przetarta ścieżka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przetarta ścieżka
Dostępny
5 szt.

Każdy ma jakieś powołanie. Zdaniem Oprah Winfrey, „Twoim prawdziwym zadaniem jest zrozumieć je tak szybko, jak to możliwe, rozpoznać, co jest ci przeznaczone i pójść za Twoim życiowym celem, realizować go jak najpełniej.” Ta droga zaczyna się tutaj. W swojej ostatniej książce, Przetarta ścieżka Oprah prowadzi czytelnika do aktywowania najwyższej wersji samego siebie, przekazuje schemat na stworzenie nie tylko życia pełnego sukcesów, ale także wypełnionego znaczeniem. Książka została podzielona na dziesięć rozdziałów będących swoistymi kamieniami milowymi na drodze do samopoznania, w których odnajdziesz wszystko, czego naprawdę potrzebujesz dla osobistego spełnienia oraz zrozumienia lekcji, jakie wynikają z życiowych trudności. Oprah otwiera każdy rozdział opowieścią o kluczowych lekcjach swojego życia, dzieli się z czytelnikiem wiedzą, która pomagała jej obierać najlepszy kurs. W dalszej części zawarła mądrość i wiedzę znanych z różnych dziedzin luminarzy, inspirujące czytelnika do zastanowienia, jakie są jego zadania na tym świecie i jak może je realizować z pasją i w skupieniu. Tak szanowane osobistości jak Eckhart Tolle, Brené Brown, Lin-Manuel Miranda, Elizabeth Gilbert, Jay-Z i Ellen DeGeneres opowiadają o największych lekcjach, jakie napotykały na swojej drodze do życia wypełnionego podążaniem za życiowym celem. Opowieści zostały zilustrowane ponad stoma inspirującymi fotografiami ukazującymi mądrość zawartą w tych przesłaniach. Przetarta ścieżka jest pięknym źródłem inspiracji dla tych, którzy chcą realizować się zgodnie ze swoim powołaniem – niezależnie od tego, jakie by ono nie było.

79,00 zł
47,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 31,60 zł

4 osoby kupiły
27
Norweski nie gryzie! Książka + MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Norweski nie gryzie! Książka + MP3
Dostępny
43 szt.

Innowacyjny kurs od podstaw. Aktywna nauka słownictwa i gramatyki za pomocą ćwiczeń Norweski nie gryzie! to kurs, z którym: • aktywnie uczysz się języka od podstaw, • przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo, • praktycznie trenujesz znajomość gramatyki, • uczysz się gotowych zwrotów konwersacyjnych, • ćwiczysz wymowę, dzięki nagraniom MP3, • poznajesz współczesny, codzienny język norweski. Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka norweskiego na poziomie komunikacyjnym. Książka (160 str.) opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: około 90 najpopularniejszych zagadnień, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ćwiczenia, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków, a dodatkowo na końcu książki znajdziesz podręczny zbiorczy słownik. GRATIS nagrania MP3 z ponad 70 minutami nagrań profesjonalnych lektorów, która pomaga w nauce poprawnej wymowy i skutecznym zapamiętywaniu niezbędnych słów i zwrotów. Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że norweski nie gryzie!

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

4 osoby kupiły
28
Mały miś uczy się sam ubierać. Aktywizująca książeczka z naklejkami 2+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały miś uczy się sam ubierać. Aktywizująca książeczka z naklejkami 2+
Dostępny
109 szt.

Aktywizujące książeczki o małym misiu to propozycja dla każdego maluszka. Dzieci, bawiąc się naklejkami i wypełniając proste zadania, pomagają małemu misiowi rozwiązywać jego problemy, a przy okazji same w przyjaznej atmosferze uczą się, jak korzystać z nocniczka, jak dbać o higienę, poznają przedszkole, uczą się ubierać i odpowiednio odżywiać. Mały miś naprawdę pomaga maluszkom. Warto się z nim zaprzyjaźnić!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
29
Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego
Dostępny
99 szt.

Wzbogacaj słownictwo i doskonal gramatykę w praktyce Praktyczne kompendium ćwiczeń i zadań, które spotkasz na każdym egzaminie. Zadania ćwiczą określone w rozdziałach zagadnienia gramatyczne i leksykalne na wszystkich poziomach. - 460 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi - od poziomu początkującego do zaawansowanego (od A1 do C2) - materiał wymagany na FCE, CAE, CPE, maturze i innych egzaminach - idiomy, przysłowia i kolokacje - 21 różnorodnych testów do ćwiczenia gramatyki i słownictwa Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Dzięki zamieszczonym w książce zadaniom poszerzasz słownictwo i ćwiczysz zagadnienia gramatyczne wymagane na egzaminach i niezbędne do swobodnego porozumiewania się w języku angielskim. 460 ćwiczeń pozwala na powtórzenie i utrwalenie zagadnień gramatycznych i leksykalnych, a także oswojenie się z typowymi zadaniami, które pojawiają się na egzaminach językowych.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

4 osoby kupiły
30
Pompeje. Życie rzymskiego miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompeje. Życie rzymskiego miasta
Dostępny
61 szt.

Pasjonujący portret antycznego miasta Ruiny Pompejów, pogrzebanych przez wybuch Wezuwiusza w 79 roku, są najlepszym świadectwem codziennego życia w cesarstwie rzymskim – od spraw najbardziej intymnych po publiczne, od kuchni po religię i poziom wykształcenia. Budząc miasto na nowo do życia, autorka burzy wiele mitów. Na całość obrazu światło rzucają wymowne szczegóły – porzucone przez malarzy naczynia z farbami, figurka hinduskiej Lakszmi, woskowe tabliczki z zapisami transakcji miejscowego bankiera… Poznajemy barwną galerię mieszkańców, między innymi Eumachię, zamożną kapłankę, Numeriusza Ampliaatusa, słynnego trenera gladiatorów, i gwiazdę areny, pożeracza serc niewieścich Celadusa. To zaledwie kilka z wątków, które składają się na niezwykły, pasjonujący portret antycznego miasta, jego życia i jego trwającego wciąż odkrywania. Mary Beard jest profesorem filologii klasycznej w Newnham College w Cambridge i redaktorką działu klasycznego w tygodniku „The Times Literary Supplement”. Zyskała światowe uznanie środowiska uniwersyteckiego, jest członkiem British Academy oraz American Academy of Arts and Sciences. Napisała m.in.: SPQR: Historia starożytnego Rzymu (REBIS 2016), bestseller Pompeje. Życie rzymskiego miasta (REBIS 2010), za który otrzymała Nagrodę Wolfsona, oraz Partenon (REBIS 2018), The Roman Triumph i Confronting Classics. Dwa zbiory tekstów zamieszczanych przez autorkę na blogu, It’s a Don’s Life oraz All in a Don’s Day, przyniosły jej wielką popularność.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
31
Bitmaks i spółka. Rufus złoty smok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitmaks i spółka. Rufus złoty smok
Dostępny
116 szt.

Trzecia część nowej komiksowej serii idealnej do samodzielnego czytania. W Niebieskim Lesie pojawiają się myśliwi, którzy poszukują Złotego Smoka. A jeśli pomyślą, że jest nim Rufus? Bitmaks i mieszkańcy Lasu wymyślają plan ochrony przyjaciela, ale... co zrobi Alf? Duże litery, krótkie zdania i wciągająca, zabawna historia zachęcają najmłodszych czytelników do samodzielnej lektury.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

4 osoby kupiły
32
Mały miś zostaje przedszkolakiem. Aktywizująca książeczka z naklejkami 2+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały miś zostaje przedszkolakiem. Aktywizująca książeczka z naklejkami...
Dostępny
100 szt.

Aktywizujące książeczki o małym misiu to propozycja dla każdego maluszka. Dzieci, bawiąc się naklejkami i wypełniając proste zadania, pomagają małemu misiowi rozwiązywać jego problemy, a przy okazji same w przyjaznej atmosferze uczą się, jak korzystać z nocniczka, jak dbać o higienę, poznają przedszkole, uczą się ubierać i odpowiednio odżywiać. Mały miś naprawdę pomaga maluszkom. Warto się z nim zaprzyjaźnić!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
33
Włoski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka
Dostępny
58 szt.

Ucz się włoskiego metodą wizualną! Włoski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka jest to bogato ilustrowany kurs leksykalno-gramatyczny dla rozpoczynających naukę języka włoskiego i osób, które chcą utrwalić poznane wcześniej podstawy tego języka. Poznaj 1000 niezbędnych słów do codziennej komunikacji w języku włoskim i zapamiętaj znaczenie pojęć dzięki kolorowym ilustracjom w tematycznie podzielonych słowniczkach. Dzięki podanym rozmówkom opanujesz podstawowe zwroty konwersacyjne, które nie raz będziesz mógł wykorzystać w praktyce. Utrwalisz także gramatykę wyjaśnioną na przykładach. Skorzystaj ze wskazówek w rozdziale poświęconym fonetyce i ćwicz poprawną wymowę. Sprawdzaj swoje umiejętności, rozwiązując ćwiczenia obrazkowe i porównując odpowiedzi z dołączonym kluczem. Z kursem nauczysz się podstaw języka włoskiego i lepiej poznasz kulturę tego kraju. Włoski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka to: 1000 słów z ilustracjami do codziennej komunikacji, rozmówki z wykorzystaniem najpopularniejszych zwrotów, gramatyka objaśniona licznymi przykładami, wskazówki do poprawnej wymowy, ćwiczenia z gotowym kluczem odpowiedzi, dodatkowa wiedza o kulturze i tradycji Włoch.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
34
Mały miś. Bajka na dobranoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały miś. Bajka na dobranoc
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Zaśnij, zaśnij, oczka zmruż... No tak, łatwo powiedzieć. A co zrobić, jeśli sen nie przychodzi? Kiedy obracamy się z boku na bok, a czas dłuży się i dłuży? Warto wówczas sięgnąć po "Bajkę na dobranoc". Krótka opowieść o sympatycznym misiu pomoże wkroczyć w krainę snu. Czytajmy zatem i śnijmy najpiękniejsze marzenia!

7,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
35
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to ptak? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to ptak?
Dostępny
36 szt.

Mój pierwszy przewodnik. Jaki to ptak? to przewodnik dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. W książce przedstawiono 50 najczęściej spotykanych w Polsce lub najbardziej interesujących gatunków ptaków, zamieszkujących różne środowiska. Duże, kolorowe rysunki przedstawiają portrety ptaków, informują, czy samica różni się od samca, a krótki zrozumiały opis zwraca uwagę na najważniejsze cechy wyglądu. Podano też informacje, gdzie najłatwiej znaleźć opisany gatunek, czy pozostaje u nas na zimę i czym się żywi. Są tu też ciekawostki na temat życia ptaków i wskazówki pomocne przy ich obserwowaniu. Gatunki uszeregowano w książce według wielkości. Mój pierwszy przewodnik. Jaki to ptak? to idealna książka do wspólnego rozpoznawania gatunków ptaków!

17,00 zł
12,99 zł

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

3 osoby kupiły
36
Niemiecki 100 Fiszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki 100 Fiszek
Dostępny
36 szt.

Niemiecki 100 Fiszek W pracy to wygodny zestaw do nauki niemieckich słówek i wyrażeń, które będą przydatne w pracy niezależnie od branży. Komplet 100 dwustronnych fiszek to niezbędna pomoc dla osób wyjeżdżających do pracy do Niemiec lub pracujących w niemieckich firmach. Każde słówko w zestawie zostało zilustrowane przykładowym zdaniem pokazującym jego użycie w kontekście, a dodatkowo wszystkie słowa i zdania zostały udźwiękowione przez native speakerów. Zestaw jest przeznaczony dla osób znających podstawy i średnio zaawansowanych (A2-B2). W skład zestawu wchodzą: - 100 dwustronnych fiszek z wyrażeniami dotyczącymi pracy zawodowej - nagrania wymowy w wykonaniu native speakerów (do pobrania) - program komputerowy z ćwiczeniami oraz możliwością generowania playlisty nagrań do odsłuchania na każdym odtwarzaczu (do pobrania) - kolorowe przegródki, które umożliwiają systematyczną naukę wszystkich słówek Wygodny zestaw: - do kieszeni - do torebki - do plecaka - do słuchania: MP3 GRATIS!

13,44 zł
9,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 3,45 zł

3 osoby kupiły
37
Niemiecki. Kryminał z ćwiczeniami. Wo ist Sina? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki. Kryminał z ćwiczeniami. Wo ist Sina?
Dostępny
30 szt.

Sina, studentka Uniwersytetu w Stuttgarcie, pewnego dnia znika bez śladu. Podejrzany o porwanie młody wykładowca literatury niemieckiej, Niklas, zaczyna śledztwo na własną rękę, by oczyścić się z zarzutów. Zaczyna się niebezpieczna gra na czas... Tajemnicze zniknięcie, podejrzane interesy, brudne sekrety rodzinne i prywatne śledztwo. Wo ist Sina? to porywający kryminał, z którym poznasz współczesne niemieckie słownictwo, utrwalisz konstrukcje leksykalno-gramatyczne dzięki 80 urozmaiconym ćwiczeniom i przekonasz się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć! Niemiecki. Kryminał z ćwiczeniami: - trzymająca w napięciu akcja - tłumaczenia nowych słówek i zwrotów na marginesach - sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki - współczesne niemieckie słownictwo na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B1) - 80 urozmaiconych ćwiczeń leksykalno-gramatycznych - klucz odpowiedzi oraz praktyczny słowniczek niemiecko-polski

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
38
Książeczka chłopczyka. Pojazdy na budowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka chłopczyka. Pojazdy na budowie
Dostępny
41 szt.

Doskonała seria dla wielbicieli maszyn i pojazdów oraz małych majsterkowiczów. Ciekawie opracowana, bezpieczna i trwała książeczka spodoba się najmłodszym czytelnikom.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
39
Koloruję według klucza. Koloruję według cyferek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję według klucza. Koloruję według cyferek
Dostępny
85 szt.

Co kryje się na obrazkach? Weź kredki, koloruj według klucza i odkryj to sam! Książki z serii „Koloruję według klucza” to zbiory wyjątkowych obrazków, które dziecko koloruje według klucza – zgodnie z kodem zapisanym kropkami, literami, cyframi lub symbolami. W ten sposób pracuje nad koncentracją i ćwiczy motorykę ręki.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

3 osoby kupiły
40
Wielka gramatyka języka niemieckiego. Wydanie specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka gramatyka języka niemieckiego. Wydanie specjalne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Wielka gramatyka języka niemieckiego to kompleksowe repetytorium do nauki niemieckiej gramatyki w specjalnym formacie! Bestsellerowy podręcznik zawiera klarowne wyjaśnienie najważniejszych zagadnień, liczne przykłady zastosowania teorii w praktyce i aż 250 ćwiczeń utrwalających. Podręcznik skierowany jest do wszystkich, którzy chcą usystematyzować i pogłębić wiedzę o gramatyce języka niemieckiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Może on okazać się niezbędny dla osób uczących się niemieckiego, które chcą w najbliższym czasie zdobyć certyfikaty: Zertifikat Deutsch (ZD), Goethe-Zertifikat B2 lub C1,Test Deutsch als Fremdsprache (TestDaF), a także Zertifikat Deutsch für den Beruf (ZDfB). Ponad 125 zagadnień obejmuje zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane tematy, m.in. wszystkie czasy gramatyczne, deklinację i rekcję rzeczownika, odmianę przymiotników, użycie zaimków, spójników, partykuł, a także stronę bierną oraz budowę zdań podrzędnie złożonych. Teoretyczne objaśnienia gramatyki zostały zilustrowane przez liczne przykłady zastosowania reguł w praktyce. Obszerny zestaw blisko 250 różnorodnych ćwiczeń na różnym poziomie zaawansowania wraz z kluczem odpowiedzi skutecznie utrwala wiedzę. Testy podsumowujące pozwalają na samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania materiału i śledzenie postępów w nauce.

59,90 zł
41,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

3 osoby kupiły
41
Barbie. HDF77 Kemping. Chelsea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HDF77 Kemping. Chelsea
Barbie, Mattel
Dostępny
2 szt.

Ruszaj ku kempingowej przygodzie z lalką Chelsea inspirowaną hitowym serialem „Barbie. It Takes Two. My dwie”. Zestaw ma wszystko, czego potrzebujesz, by wraz z lalką Chelsea i jej sówką świetnie się bawić na biwaku z nocowaniem. Odkrywaj teren wokół z lalką Chelsea, jej sówką, lornetką i kompasem, który lalka może nosić na szyi. Po dniu pełnym przygód ułóż lalkę Chelsea w śpiworze z gwiazdkami i umil jej zasypianie dzięki poduszce i latarence. Lalka nie stoi samodzielnie. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. Wybierz się na niezapomnianą kempingową przygodę z tym zestawem z lalką Chelsea. Przechadzaj się po leśnych ostępach z lalką Chelsea, jej uroczą sówką, kompasem i lornetką, dzięki której możesz wypatrzeć coś niezwykłego. Lalka Chelsea jest gotowa na całodzienną zabawę w różowych ogrodniczkach i sportowych bucikach do pieszych wędrówek. Dzięki licznym akcesoriom i możliwościom opowiadania historii ten zestaw do zabawy Barbie to wspaniały prezent dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, zwłaszcza tych, które uwielbiają wypoczynek na świeżym powietrzu.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

3 osoby kupiły
42
Warto naprawiać małżeństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warto naprawiać małżeństwo
Dostępny
23 szt.

Dlaczego warto naprawiać małżeństwo? Wejście w małżeństwo jest definitywnym wyborem drogi do szczęścia w życiu oraz wieczności. A co, jeśli pojawiają się problemy? Książka to swoisty podręcznik dla małżeństw, które przeżywają kryzys, ale nie tylko. Autor, bazując na długoletnim doświadczeniu, oddaje do naszych rąk książkę, która jest rozszerzeniem wydanej przed 10 laty pozycji Warto naprawić małżeństwo. Tytuł prawie taki sam, a jednak... Doświadczenie pracy z małżeństwami podpowiada, że proces naprawy to wezwanie do nieustannej, dozgonnej troski, który trwa całe życie. Starajmy się, aby nasze małżeństwa były coraz piękniejsze i dbajmy o nie nie tylko wtedy, gdy pojawiają się problemy.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

3 osoby kupiły
43
Druga Wojna Światowa. Inna historia, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga Wojna Światowa. Inna historia, wydanie 2
Dostępny
52 szt.

Historię zawsze piszą zwycięzcy i druga wojna światowa nie stanowi wyjątku od tej reguły. Nie oznacza to, że pokonani są lepsi od pogromców, lecz tyle tylko, że państwa stojące po obu stronach konfliktu mają coś do ukrycia. Pizzuti, pisząc o drugiej wojnie światowej, przygląda się wydarzeniom zapomnianym lub wyciszonym, podważa lub odkrywa przed nami kulisy funkcjonujących w oficjalnym obiegu faktów. Nie opiera się jednak na domniemaniach - bada dostępne źródła, zgłębia literaturę przedmiotu, przedstawia fakty, a na końcu proponuje swoją interpretację historii. Przypomina o dużych wątpliwościach aliantów co do prawdziwości samobójstwa Hitlera w berlińskim bunkrze 30 kwietnia 1945 roku. Pokazuje, jak wielki biznes, w tym amerykański system bankowy, poparł wyścig zbrojeń i reżim nazistowski. Obnaża zbrodnie żołnierzy alianckich dokonane na ludności cywilnej i jeńcach wojennych. Przypomina, że prestiżowy „Time” w 1938 roku, trzy lata po ogłoszeniu ustaw norymberskich, umieścił Hitlera na okładce jako człowieka roku. Wydobywa inne niewygodne prawdy i osadza je szerokim kontekście społecznym, politycznym i historycznym.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

3 osoby kupiły
44
Zakładka magnetyczna tabliczka mnożenia game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna tabliczka mnożenia game
Henry
Dostępny
93 szt.

Uniwersalna i praktyczna edukacyjna magnetyczna zakładka do książki. Zapakowana w woreczek foliowy z euro zawieszką.

7,99 zł
3 osoby kupiły
45
Ewidencja przychodów A5 R01-H - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewidencja przychodów A5 R01-H
MICHALCZYK I PROKOP
Dostępny
57 szt.

Ewidencja przychodówDla podatników zryczałtowanych form opodatkowania podatkiem dochodowym

9,99 zł
2 osoby kupiły
46
Angielski 100 Fiszek Phrasal Verbs - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski 100 Fiszek Phrasal Verbs
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Angielski Fiszki 100 Phrasal Verbs to wygodny zestaw 100 najpopularniejszych phrasal verbs najbardziej przydatne na egzaminach i na co dzień. Do każdego wyrażenia dodano przykładowe zdania, które ilustrują znaczenie danego czasownika. Doskonałym uzupełnieniem nauki są nagrania mp3 do nauki wymowy oraz program komputerowy z ćwiczeniami utrwalającymi materiał. Zestaw jest przeznaczony dla osób znających podstawy i średnio zaawansowanych. W skład zestawu wchodzą: - fiszki z false friends i zdaniami pokazującymi różnicę znaczeń w kontekście - nagrania wymowy native speakerów (do pobrania) - program komputerowy z ćwiczeniami oraz możliwością generowania playlisty nagrań do odsłuchania na każdym odtwarzaczu (do pobrania) kolorowe przegródki, które umożliwiają systematyczną naukę wszystkich słówek Wygodny zestaw: - do kieszeni - do torebki - do plecaka - do słuchania: MP3 gratis

13,44 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 3,45 zł

2 osoby kupiły
47
Kryzys dwudziestolecia 1919-1939. Wprowadzenie do badań nad stosunkami międzynarodowymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryzys dwudziestolecia 1919-1939. Wprowadzenie do badań nad stosunkami...
Dostępny
64 szt.

„Zasadnicze tezy, które E.H. Carr wyłożył w Kryzysie dwudziestolecia, są tak samo aktualne dziś, jak w mrocznej dekadzie lat 30. XX wieku”. – John J. Mearsheimer „Genialna, prowokująca książka, która pozostawia niedosyt”. – Martin Wight „Moim zdaniem było trzech wielkich klasyków realizmu: Tukidydes, Machiavelli i Carr. Każdy, kto interesuje się polityką międzynarodową, powinien przeczytać tę książkę”. – Robert Gilpin „Przenikliwa argumentacja Carra powinna stać w centrum naszych rozważań o świecie XXI wieku i poszukiwania odpowiedzi na jego wyzwania”. – Fred Halliday „Kryzys dwudziestolecia jest jedną z tych książek, które nigdy się nie dezaktualizują”. – Barry Buzan „Carr napisał jedną z niewielu książek o stosunkach międzynarodowych, które mimo ich tematyki można czytać dla przyjemności”. – Michael Nicholson

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

2 osoby kupiły
48
Japoński w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japoński w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka
Dostępny
75 szt.

Ucz się japońskiego metodą wizualną! Japoński w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka to kurs leksykalno-gramatyczny na poziomie podstawowym z ilustracjami. Wydanie przeznaczone jest dla osób chcących utrwalić poznane słownictwo lub dla tych, którzy rozpoczynają naukę języka japońskiego. Książka pozwoli nauczyć się 1000 najpotrzebniejszych słów. Poszczególne wyrazy ułożone są w tematycznych słowniczkach obrazkowych. Dzięki podanym zwrotom zapamiętasz rozmówki potrzebne do codziennej komunikacji w języku japońskim. Dzięki metodzie skojarzeń, szybko opanujesz podstawowe pojęcia. Z pomocą licznych przykładów opanujesz podstawy gramatyki, a korzystając ze wskazówek w rozdziale poświęconym fonetyce nauczysz się zasad poprawnej wymowy. Ćwiczenia leksykalne pozwolą utrwalić wiedzę, a dołączony klucz odpowiedzi umożliwi sprawdzenie umiejętności. Ucząc się języka, symboli i pojęć charakterystycznych dla Kraju Kwitnącej Wiśni, poznasz kulturę i tradycję Japonii. Japoński w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka to: 1000 słów z ilustracjami do codziennej komunikacji rozmówki z wykorzystaniem najpopularniejszych zwrotów gramatyka objaśniona licznymi przykładami wskazówki do poprawnej wymowy ćwiczenia z gotowym kluczem odpowiedzi dodatkowa wiedza o kulturze i tradycji Japonii

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

3 osoby kupiły
49
Niemiecki dla dzieci Słownik obrazkowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki dla dzieci Słownik obrazkowy
Dostępny
42 szt.

Niemiecki dla dzieci Słownik obrazkowy to wyjątkowa propozycja do skutecznej i przyjemnej nauki języka niemieckiego w formie zabawy. Słownik prezentuje 800 najważniejszych niemieckich słówek, zgromadzonych w 40 starannie przygotowanych grupach tematycznych, które obejmują wszystkie podstawowe tematy bliskie dziecku, m.in. rodzinę, szkołę, emocje, zwierzęta, jedzenie, wakacje, podróże czy zakupy. Zabawne, kolorowe ilustracje ułatwiają zapamiętywanie i przyciągają uwagę, a dzięki różnorodnym ćwiczeniom, krzyżówkom i łamigłówkom nauka staje się przyjemnością. Nagrania do pobrania w formacie mp3 zostały udźwiękowione przez native speakerów, by najmłodsi mogli ćwiczyć rozumienie ze słuchu i poprawną wymowę, a także osłuchać się z prawidłowym akcentem.

35,90 zł
25,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
50
Książeczka chłopczyka. Mały majsterkowicz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka chłopczyka. Mały majsterkowicz
Dostępny
120 szt.

Doskonała seria dla wielbicieli maszyn i pojazdów oraz małych majsterkowiczów. Ciekawie opracowana, bezpieczna i trwała książeczka spodoba się najmłodszym czytelnikom.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
51
Najpiękniejsze legendy polskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

3 osoby kupiły
52
Pędzel Nr 0 seria 101 p12. MILAN, cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pędzel Nr 0 seria 101 p12. MILAN, cena za 1szt.
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Szkolny okrągły pędzel serii 101 nr 0 z krótkim drewnianym trzonkiem. Skład: 70% naturalne włosie kuca + 30% syntetyczne. Brązowe lakierowane wykończenie i aluminiowa skuwka bez spawania, odporna na rdzewienie. Bardzo miękkie włosie idealne do akwareli, technik wodnych i farb plakatowych. Lepsze zatrzymanie wody i farby. Gładsza linia. Lepsza odporność i eleastyczność, co ułatwia odzyskanie kształtu po jego użyciu. Średnica włosia: 2 mm. Długość włosia: 7,5 mm. Długość pędzla: 164 mm.

2,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
53
My Garden Baby. GYP09 Bobasek. Lalka z akcesoriami, króliczek fioletowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Garden Baby. GYP09 Bobasek. Lalka z akcesoriami, króliczek fioletow...
My Garden Baby, Mattel
Dostępny
11 szt.

Zestaw z serii My Garden Baby z lalką bobaskiem to klasyczna zabawa w opiekę w jeszcze nowszym wydaniu. Zaopiekuj się swoim nowym, uroczym bobaskiem króliczkiem, umyj mu ząbki i podaj gryzaczek. Dodatkowo opakowanie składa się w kołyskę, aby bobasek miał same słodkie sny. Dzieci pokochają zajmowanie się tymi uroczymi bobaskami My Garden Baby. Wielkość lalki: ok. 33.0 cm

145,90 zł
131,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,59 zł

2 osoby kupiły
54
Kuśnierz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuśnierz
Dostępny
158 szt.

Porywający thriller autora bestsellerowego Zwierza i Łowcy. Lata dziewięćdziesiąte. Okolicami Wschowy wstrząsa seria brutalnych zabójstw. Śledczy nadają mordercy pseudonim Kuśnierz. Czas przekształceń ustrojowych w kraju nie sprzyja jednak wyjaśnieniu sprawy, a zwyrodnialec długo pozostaje bezkarny. Podczas obławy na psychopatę giną kolejne osoby. W końcu sprawca zostaje schwytany. Wiele lat później psychiatrzy są przekonani, że Kuśnierz nie przestanie zabijać, a jedynym rozwiązaniem jest umieszczenie go na stałe w „ośrodku dla bestii”. Przez lata w odosobnieniu morderca popada w coraz większe odmęty szaleństwa. Winą za swoje uwięzienie obarcza żonę i syna. Podczas transportu do Gostynina udaje mu się zbiec. Dlaczego władze ukrywają fakt jego ucieczki? Czy komisarzowi Markowi Mikulskiemu uda się go powstrzymać, zanim wyrówna rachunek krzywd? A może Kuśnierz zrozumiał swoje błędy i będzie je chciał naprawić? Czy zło jest dziedziczne? Piotr Kościelny kolejny raz zabiera nas w mroczne zakamarki ludzkiej psychiki, gdzie skrywane są najgorsze lęki i najmroczniejsze sekrety…

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
55
Zakładka magnetyczna tabliczka mnożenia żyrafa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna tabliczka mnożenia żyrafa
Henry
Dostępny
60 szt.

Uniwersalna i praktyczna edukacyjna magnetyczna zakładka do książki. Zapakowana w woreczek foliowy z euro zawieszką.

7,99 zł
2 osoby kupiły
56
Moje kochane zwierzaki. Konie i inne zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje kochane zwierzaki. Konie i inne zwierzaki
Dostępny
40 szt.

Dowiedz się, jak najlepiej się opiekować zwierzętami: co im najbardziej smakuje, jakie lubią zabawy, jak je pielęgnować. W tej książce znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji i ciekawostek, a także wiele zadań, takich jak sudoku, szukanie różnic i labirynty oraz aż 4 strony naklejek!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
57
Wielka gramatyka języka włoskiego. Wydanie specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka gramatyka języka włoskiego. Wydanie specjalne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Wielka gramatyka języka włoskiego z ćwiczeniami Wydanie specjalne Klarowne omówienie najważniejszych zagadnień gramatycznych, liczne przykłady zastosowania teorii w praktyce i ponad 220 ćwiczeń utrwalających. Wielka gramatyka języka włoskiego to idealne narzędzie na wszystkich poziomach nauki, od początkującego do zaawansowanego (A1-C1). Materiał zebrany w kompendium pozwoli samodzielnie przygotować się do egzaminów CELI, CILS, TELC, PLIDA oraz CIC i matury. Kompendium zawiera przejrzysty podział materiału, z tabelami, zasadami zastosowania reguł w praktyce oraz przykładami z użyciem języka formalnego i potocznego. Wśród zagadnień gramatycznych pojawiają się m.in.: strona bierna, mowa zależna, zdania warunkowe, następstwo czasów, formy bezosobowe, forma gerundio, tryb łączący congiuntivo oraz wiele innych. Kompendium gramatyczne zawiera ponad 220 ćwiczeń o różnym stopniu trudności z kluczem odpowiedzi, tabele koniugacyjne, wykaz form nieregularnych czasowników oraz testy podsumowujące, które ułatwią sprawdzenie stopnia opanowania materiału. Wielka gramatyka języka włoskiego to: ponad 220 ćwiczeń z kluczem odpowiedzi klarowne omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych zagadnienia z poziomów od A1 do C1 przygotowanie do egzaminów CELI, CILS, TELC, PLIDA oraz CIC i matury wykaz form nieregularnych czasowników testy podsumowujące i tabele koniugacyjne W serii: Wielka gramatyka języka angielskiego. Wydanie specjalne Wielka gramatyka języka hiszpańskiego. Wydanie specjalne

59,90 zł
41,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

2 osoby kupiły
58
Ciało, jak to działa? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało, jak to działa?
Dostępny
45 szt.

Nasze ciało to zachwycająca maszyna! Pełna dziwnych substancji i dziwnych narządów. Zachodzą w niej dziwne procesy i dziwne zjawiska, którym towarzyszą dziwne odgłosy. Niektóre są śmieszne, inne zaskakujące, a jeszcze inne wprawiają nas w nie lada zakłopotanie. Kto z nas nie chciałby zajrzeć do wnętrza tej niesamowitej maszyny i dowiedzieć się, jak to działa? Ta książka daje nam taką możliwość. Nie ma w niej tematów zbyt trudnych albo wstydliwych. To kopalnia informacji, ciekawostek oraz prostych wyjaśnień dotyczących tego, co dzieje się w ludzkim ciele. Książka zawiera odpowiedzi na wiele pytań zadawanych nie tylko przez dzieci, np. „Po co ziewamy?”, „Dlaczego sami nie możemy się połaskotać?”, „Skąd ciało wie, kiedy ma przestać rosnąć?”, „Jak to się dzieje, że czujemy smak?”. Autorka tłumaczy mechanizmy fizjologii i anatomii człowieka w bardzo przystępny sposób, językiem zrozumiałym dla wszystkich, a doskonałym uzupełnieniem tekstów są dowcipne ilustracje. Tomasz Samojlik przygotował bardzo zabawne ilustracje.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

2 osoby kupiły
59
Angielski w 15 minut każdego dnia dla średnio zaawansowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w 15 minut każdego dnia dla średnio zaawansowanych
Dostępny
50 szt.

Gotowy plan nauki: 50 dni po 15 minut! Angielski w 15 minut każdego dnia to książka przeznaczona dla wszystkich, którym wydaje się, że mają za mało czasu na naukę, a chcą poznać nowe słownictwo oraz utrwalić zagadnienia gramatyczne na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2). Przeznacz na naukę kwadrans dziennie i obserwuj efekty! Angielski w 15 minut każdego dnia to: gramatyka dnia codziennego, m.in. czasy gramatyczne, czasowniki modalne, stopniowanie przymiotników, czasowniki nieregularne, kolokacje, idiomy małe, ale znaczące zagadnienia, m.in.: too/enough, if only..., so/such, I wish..., no/any, say/speak/talk/tell przydatne słownictwo z różnych grup tematycznych, m.in. transport, career (kariera), everyday life (życie codzienne), food (jedzenie), technology (technologia), the Internet wciągające ćwiczenia, np. łączenie w pary, testy wyboru, wykreślanki, krzyżówki, podporządkowanie wyrazów, tworzenie zdań i inne

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
60
Mały miś uczy się zdrowo jeść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały miś uczy się zdrowo jeść
Dostępny
133 szt.

Aktywizujące książeczki o małym misiu to propozycja dla każdego maluszka. Dzieci, bawiąc się naklejkami i wypełniając proste zadania, pomagają małemu misiowi rozwiązywać jego problemy, a przy okazji same w przyjaznej atmosferze uczą się, jak korzystać z nocniczka, jak dbać o higienę, poznają przedszkole, uczą się ubierać i odpowiednio odżywiać. Mały miś naprawdę pomaga maluszkom. Warto się z nim zaprzyjaźnić!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
61
Mały jeż. Bajka na dobranoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały jeż. Bajka na dobranoc
Dostępny
66 szt.

Zaśnij, zaśnij, oczka zmruż... No tak, łatwo powiedzieć. A co zrobić, jeśli sen nie przychodzi? Kiedy obracamy się z boku na bok, a czas dłuży się i dłuży? Warto wówczas sięgnąć po „Bajkę na dobranoc”. Krótka opowieść o sympatycznym jeżyku pomoże wkroczyć w krainę snu. Czytajmy zatem i śnijmy najpiękniejsze marzenia!

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
62
Koloruję według klucza. Koloruję według wzoru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję według klucza. Koloruję według wzoru
Dostępny
111 szt.

Co kryje się na obrazkach? Weź kredki, koloruj według klucza i odkryj to sam! Książki z serii „Koloruję według klucza” to zbiory wyjątkowych obrazków, które dziecko koloruje według klucza – zgodnie z zapisanym kodem. W ten sposób pracuje nad koncentracją i ćwiczy motorykę ręki.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

4 osoby kupiły
63
Cudowna kuracja. Jak stać się szczęśliwszym w 31 dni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowna kuracja. Jak stać się szczęśliwszym w 31 dni
Dostępny
275 szt.

Szczęście jest czymś w rodzaju biochemii i neurofizjologii, czymś, co wydaje się magiczne. Magicznie dobre. Pozytywnym, często głębokim i wszechogarniającym uczuciem, którego większość z nas szuka, o którym marzy i chciałaby, żeby trwało jak najdłużej. I szczęście może trwać przez długie okresy życia niczym stale towarzyszący, emocjonalny ton. Ale najczęściej rozbłyska na krótko, w nieregularnych odstępach czasu i w zbyt małych dawkach. Kuracja, która gwarantuje poprawę jakości życia w zaledwie cztery tygodnie. Dla tych, którzy pragną uczynić swoje życie lepszym i odczuwać szczęście każdego dnia. Pozytywne doświadczenia korzystnie wpływają na nasze zdrowie, umacniają przyjaźnie i wydłużają życie. Pozbywanie się niepokoju i zmartwień stanowi antidotum na stres. Tylko jak to zrobić? Jak zyskać więcej pozytywnych doświadczeń i zaznać więcej szczęścia w życiu? Psycholożka i badaczka Ragnhild Bang Nes prowadziła badania nad szczęściem przez ponad 16 lat. W swojej książce, opracowanej jako czterotygodniowa kuracja z codziennymi ćwiczeniami i konkretnymi wskazówkami, pokazuje nam, jak korzystać z doświadczeń naukowców na co dzień, aby stać się szczęśliwszym. Każdy z 31 rozdziałów – a wśród nich np. „Nawigowanie ku przyszłości”, „Równowaga”, „Baw się i twórz wspomnienia stanowią odrębną całość, zatem kolejność ich czytania jest całkowicie dowolna. Ragnhild Bang Nes jest psycholożką, pracuje w Norweskim Instytucie Zdrowia Publicznego i jako profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie w Oslo. W 2017 roku otrzymała przyznawaną przez Towarzystwo Psychologiczne nagrodę „Odkrycie roku” za innowacyjne badania nad szczęściem, dobrostanem i jakością życia.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
64
Psychologia rozwoju narodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia rozwoju narodów
Dostępny
69 szt.

Gustave Le Bon (1841–1931) należy do klasyków psychologii społecznej. Jego Psychologia tłumu to dzieło do dziś niezwykle często przypominane w analizach społecznych. Nieco mniej znaną, choć równie ważną pracą francuskiego myśliciela jest właśnie Psychologia rozwoju narodów. Omawia w tej pracy tak doniosłe tematy jak podstawy idei równości oraz jej psychologiczne następstwa oraz wpływ na życie różnych społeczności. bada także jak poszczególne instytucje społeczne wpływają na zakorzenienie się, bądź nie, w danej społeczności. Często porusza – już dziś może nieco nowocześniej formułowany – problem ras ludzkich. I tu niestety wydaje się najbardziej przestarzały, wręcz nawet żenujący. Omawia problem terroryzmu – i tu jego rozważania mimo upływu lat ciągle przystają do rzeczywistości. Zajmuje się także przeobrażeniami rzeczywistości społecznej, przeobrażeniami w dziedzinie nauki, sztuki. Stawia wreszcie kontrowersyjną tezę o wpływie historii na charakter narodowy. Cóż, nie jest to dzieło które w obecnej rzeczywistości można uznać za „poprawne" politycznie, ale może właśnie ta kontrowersyjność jest tej książki atutem, a przy tym pamiętać trzeba kiedy ta książka została napisana. Od czasów jej powstania świat się niezwykle zmienił, ale mimo wszystko, dzieło włoskiego psychologa warte jest uwagi

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
65
Feeria. Wokół bogactwa literackich i filmowych koneksji sztuki fantastycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feeria. Wokół bogactwa literackich i filmowych koneksji sztuki fantast...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Książka zawiera eseje i studia na temat bogactwa oblicz i znaczeń sztuki fantastycznej w obszarze nowoczesnej i ponowoczesnej literatury i filmu. Przedstawia zarówno kwestie związane z adaptacją filmową, w tym zwłaszcza dzieła autorów kluczowych dla obrazu współczesnej fantastyki, a więc S. Lema, J.R.R, Tolkiena, Ph.K. Dicka, jak i ważne, wybrane tematy tej sztuki, np. sposoby ukazywania na ekranie koszmaru sennego czy kluczowej figury nowej sztuki grozy ? zombie. Omawia też sprawy ważne, a mniej oczywiste, jak np. tematy żydowskie obecne w sztuce fantastycznej ? choćby literackie i filmowe obrazy golema i dybuka. Książka jest autorskim zaproszeniem do dalszych dyskusji i ustaleń badawczych.

40,00 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
66
Eksperci naszych czasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksperci naszych czasów
Dostępny
140 szt.

Autorka stawia pytanie o to, kim jest ekspert, i przeprowadza badania ilościowe i jakościowe w zakresie reprezentacji ekspertów trzech telewizyjnych magazynów informacyjnych: TVP1, TVN i TV Trwam. Próbuje zrekonstruować typologię i funkcje ekspertów w tych obszarach. Następnie pyta o ich legitymację do sprawowania ?rządu dusz?. (?) Wreszcie o to, jakie obrazy mediów konstruowane są w narracji i języku ekspertów. (?) Monografia Aldony Guzik stanowi ambitną próbę wyznaczenia nowych kierunków metodologii badań szeroko pojętej audiowizualności. Jest sprawnie napisana, rozpoznać można własny styl autorki. Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Wiesława Godzica Temat podjęty przez Aldonę Guzik jest jednym z ważniejszych nie tylko w dyskursie o mediach, lecz także we współczesnych naukach społecznych. Analiza procesu budowania statusu eksperta zasługuje na krytyczną refleksję i w niniejszej książce autorka dobrze się wywiązuje z tego zadania. Z recenzji wydawniczej dr hab. Małgorzaty Molędy-Zdziech, prof. SGH Aldona Guzik ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest adiunktem w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Jej zainteresowania naukowe i badawcze dotyczą obszaru komunikacji, PR, socjologii mediów, opinii publicznej oraz socjologii kultury, w tym dziedzictwa kulturowego. Jest autorką wielu raportów, artykułów i monografii.

46,20 zł
40,66 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,54 zł

1 osoba kupiła
67
Francuski nie gryzie! Nowa edycja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski nie gryzie! Nowa edycja
Dostępny
64 szt.

Unikalny kurs do samodzielnej, aktywnej nauki języka francuskiego dla początkujących! Francuski nie gryzie! to innowacyjny kurs od postaw! Wyjątkowo skuteczna metoda nauki oparta na rozwiązaniu licznych, różnorodnych ćwiczeń. Wciągające, zróżnicowane zadania zaznajomią cię z niezbędnym słownictwem, podstawami gramatyki i gotowymi wzorcami konwersacyjnymi. Dzięki nim trenujesz wszystkie kompetencje językowe: czytanie, mówienie, słuchanie i pisanie. W każdym rozdziale znajdziesz nowe słówka, porcję gramatyki, którą przećwiczysz od razu, krótkie teksty i dialogi, testy podsumowujące, by sprawdzić, ile już umiesz, a także ciekawostki. Znaczenie nowych słówek możesz sprawdzić na marginesie, a jeśli zawiedzie cię pamięć - na końcu znajdziesz zbiorczy słownik. Słuchaj nagrań z płyty, by poznać wymowę i ćwiczyć rozumienie ze słuchu. Z Francuskim nie gryzie!: Przyjemnie poznajesz słownictwo! Trenujesz znajomość gramatyki! Uczysz się wzorców konwersacyjnych! Ćwiczysz poprawną wymowę! Poznajesz współczesny, codzienny język!

45,90 zł
32,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,77 zł

1 osoba kupiła
68
Reprezentacje. Zagłady w kulturze polskiej. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reprezentacje. Zagłady w kulturze polskiej. Tom 2
Dostępny
7 szt.

„Reprezentacje. Zagłady w kulturze polskiej (1939-2019) śledzą artystyczne ekspresje Holokaustu w teatrze, filmie, muzeach, sztukach wizualnych oraz zjawiska z kręgu kultury popularnej. Stanowią kontynuację badań, które podjęliśmy kilkanaście lat temu w Literaturze polskiej wobec Zagłady (1939-1968). Reprezentacje mają uświadomić współczesnemu odbiorcy wielowymiarowość oraz niezwykłą mnogość przedstawień Holokaustu w rodzimej sztuce. Jak w każdej syntezie chodzi również o dokonanie rekapitulacji aktualnego stanu wiedzy, ale też wydobycie zagadnień dotychczas słabo obecnych w refleksji nad Zagładą. Interdyscyplinarny charakter Reprezentacji posłuży - taką mamy nadzieję - przedstawicielom różnych nauk: literaturoznawcom, kulturoznawcom, filmoznawcom, historykom sztuki, historykom teatru, antropologom, znawcom popkultury. Wprawdzie nasza publikacja jest adresowana głównie do środowiska akademickiego, jednak - nie tylko ze względu na społeczną rangę tematu - powinna znaleźć czytelników także wśród uczniów szkół średnich, nauczycieli i wszystkich osób zainteresowanych problematyką Zagłady w sztuce polskiej”. Ze Wstępu

48,00 zł
47,04 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,96 zł

1 osoba kupiła
69
Krótka historia psychologii, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia psychologii, wydanie 3
Dostępny
39 szt.

Czy możemy wierzyć własnym oczom? Czy świat istnieje naprawdę? Czy psy mog mieć nerwicę? Gdzie w mózgu ukrywaj się wspomnienia? I po co psychologom potrzebne były żaby? Krótka historia psychologii pokazuje, jak fascynujący może być świat umysłu i jak długą drogę w dziedzinie psychologii pokonaliśmy od starożytności do dziś. Chociaż nazwa „psychologia” po raz pierwszy użyta została dopiero w 1520 roku, to jednak korzenie dziedziny sięgają daleko głębiej i opowieść o niej zaczyna się już w starożytnej Grecji. Greckie korzenie ma również sama nazwa, która składa się ze słów logos (oznaczającego myśl lub słowo) i psyche (oznaczającego duszę). W mitologii starożytnej Grecji Psyche jest piękną, skrzydlatą boginią, zakochaną w Erosie i uosabiającą ludzką duszę. Psychologia zaczęła się zatem od próby udzielenia odpowiedzi na pytanie, czym owa dusza jest. Pytanie to wciąż jest aktualne, choć zmienia się jego rozumienie i zmieniają się udzielane odpowiedzi - a próbujących było wielu: od Platona i Arystotelesa przez Locka, Kanta, Freuda czy Junga aż po Philipa Zimbardo. Książka Joanny Zaręby zabiera czytelnika w podróż po tej fascynującej historii. „Poznaj filozofów, teologów i naukowców, którzy rozszerzali granice wiedzy. Dowiedz się, jak odkrywano tajemnice mózgu, i sprawdź, co ma do zaoferowania współczesna psychologia. To pierwsza na polskim rynku książka, która syntetycznie, ale ze znawstwem opowiada o historii psychologii. Autorce udała się bardzo trudna sztuka - książka opowiada o najważniejszych nurtach w dziejach psychologii, jednocześnie pozostawiając czytelnika z poczuciem, że psychologia jest jedna a jej rozwój był nieprzypadkowy. To bardzo ciekawa propozycja, szczególnie dla tych Czytelników, którzy dopiero rozpoczynają poznawanie tej dziedziny”. – dr Adam Sobolewski, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
70
Przygody Gucia. Gucio uczy się przegrywać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Gucia. Gucio uczy się przegrywać
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Nowa propozycja dla małych fanów Gucia. W każdym tomie serii jedna przygoda małego jednorożca oraz rada, jak rozwiązywać różne problemy. Dobre pomysły Gucia i jego rodziców sprawdzają się w praktyce! Dziś Gucio jest niezadowolony. Czy to piłka nożna, czy planszówka on ciągle przegrywa. Zobacz, jak Gucio poprawia swoje wyniki dzięki treningowi. I że nawet kiedy przegrywa, zawsze coś przy tym zyskuje. Rozwiązuj codzienne problemy z Guciem!

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
71
Koloruję według klucza. Koloruję według symboli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję według klucza. Koloruję według symboli
Dostępny
128 szt.

Co kryje się na obrazkach? Weź kredki, koloruj według klucza i odkryj to sam! Książki z serii „Koloruję według klucza” to zbiory wyjątkowych obrazków, które dziecko koloruje według klucza – zgodnie z zapisanym kodem. W ten sposób pracuje nad koncentracją i ćwiczy motorykę ręki.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
72
Niemiecki. 1000 najważniejszych słów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki. 1000 najważniejszych słów
Dostępny
46 szt.

1000 słów ? tyle wystarczy, by swobodnie czytać ze zrozumieniem aż 70% tekstów użytkowych w języku obcym. Książka Niemiecki. 1000 najważniejszych słów pomaga sprawnie opanować potrzebny zasób słownikowy do bezproblemowego porozumiewania się w języku niemieckim. Niemiecki. 1000 najważniejszych słów to kompleksowy system nauki języka, dzięki któremu poznajesz słownictwo, wzory odmian i liczbę mnogą rzeczowników. Prawidłową wymowę każdego słowa pomagają trenować nagrania MP3, przygotowane przez profesjonalnych native speakerów. Słowa przedstawione w formie gotowych wzorców komunikacyjnych, ćwiczone są w kontekście. Praktycznie sformułowane zdania, odnoszące się do codziennych sytuacji, sprawiają, że nauka przychodzi niezwykle łatwo. Słownictwo ułożono w 24 rozdziały, podzielone na praktyczne grupy tematyczne, co pomaga zapamiętywać materiał metodą skojarzeń. Przemyślana metodyka nauki języka w Niemieckim. 1000 najważniejszych słów to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy szukają efektywnego, przyjemnego i nienużacego sposobu na nabycie swobody w porozumiewaniu się w obcym języku.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

1 osoba kupiła
73
Zwrot ku Europie. Transformacje sfery publicznej w realnym socjalizmie 1975-1989 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwrot ku Europie. Transformacje sfery publicznej w realnym socjalizmie...
Dostępny
89 szt.

W prezentowanej książce Christian Domnitz analizuje publicystykę polityczną w PRL, NRD i Czechosłowacji od podpisania Aktu końcowego KBWE w Helsinkach w 1975 r. do upadku komunizmu w 1989 r. Porównując narracje europejskich partii komunistycznych oraz publicystyki podziemnej, wyjaśnia znaczenie różnych koncepcji Europy. Ukazuje także ich przemiany, rywalizację między nimi oraz rolę poszczególnych publicystów. A Turn Towards Europe: Transformations of the Public Sphere in Real Socialism 1975-1989 In the presented book Christian Domnitz analyses political journalism in the Polish People?s Republic, German Democratic Republic and Czechoslovakia from the signature of the CSCE Final Act in Helsinki in 1975 to the fall of communism in 1989. Comparing the narratives of European communist parties and the underground press, he explains the meaning of different conceptions of Europe. He also shows their transformations, rivalry between them and the role of individual journalists.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

1 osoba kupiła
74
Kredki w dłoń. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki w dłoń. Dinozaury
Dostępny
29 szt.

Weź do ręki ulubione kredki i pokoloruj dinozaury! Poznaj te fascynujące gady, które zamieszkiwały Ziemię dawno, dawno temu. Koloruj, przyklejaj naklejki i odkrywaj niezwykły świat tych niezwykłych zwierząt. Seria „Kredki w dłoń” to propozycja kolorowanek dla małych fanów szybkich aut, dinozaurów, maszyn oraz wozów strażackich. W książkach dzieci znajdą również ciekawostki na dany temat oraz naklejki.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
75
Czeski. Kurs podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czeski. Kurs podstawowy
Dostępny
54 szt.

Czeski. Kurs podstawowy: • 128 minut nagrań - tylko profesjonalni lektorzy, • dialogi i praktyczne wyrażenia z tłumaczeniami, • przystępnie objaśniona gramatyka, • ćwiczenia z odpowiedziami, • ciekawostki na temat języka i kultury Czech, • dodatkowe słówka i przydatne informacje. Czeski. Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie przypomnieć sobie podstawy języka czeskiego. Kurs uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień – teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój i bez problemu poradzisz sobie w każdej codziennej sytuacji! Zamieszczone w książce ciekawostki zapoznają Cię z obyczajami oraz kulturą Czech. Książka (120 stron) zawiera zapis nagrań wraz z tłumaczeniami, interesujące ćwiczenia, ciekawostki oraz uczy też prawidłowej pisowni. Część gramatyczna wyjaśnia najważniejsze zagadnienia, a liczne przykłady pozwalają na lepsze zrozumienie i ugruntowanie zdobytej wiedzy. Książka zawiera ciekawostki na temat życia we współczesnej Czechach. Opisane są m.in. ważne postaci historyczne, kuchnia czeska i tradycyjne potrawy, historie znanych trunków, czeskie uzdrowiska. Wysokiej jakości nagrania (128 min) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłową wymowę. Wszystkie słówka, zwroty oraz dialogi wraz z tłumaczeniami zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Uczysz się bez konieczności zaglądania do książki!

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

1 osoba kupiła
76
Angielski. Tablice gramatyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Tablice gramatyczne
Dostępny
45 szt.

Angielski. Tablice gramatyczne to kompendium informacji gramatycznych na poziomie A1-C1, które umożliwi przypomnienie i uporządkowanie wiedzy z zakresu najważniejszych reguł języka angielskiego. Publikacja skierowana jest do uczniów szkół, studentów, samouków i osób przygotowujących się do egzaminów z języka angielskiego. Podręcznik objaśnia najważniejsze zagadnienia gramatyczne, m.in.: czasy gramatyczne, czasowniki modalne, phrasal verbs, stronę bierną, mowę zależną czy zdania warunkowe. Tabele uzupełnione są licznymi przykładami zastosowania reguł w praktyce.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
77
Terapia Bowena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia Bowena
Dostępny
54 szt.

Siedem na dziesięć osób cierpi z powodu bólu pleców i według statystyk liczba ta stale rośnie. Ponad 100 milionów obywateli Europy zmaga się z przewlekłym bólem mięśniowo-szkieletowym. Szybciej potrafimy wysłać człowieka w kosmos, niż uporać się z bólem kręgosłupa. Na szczęście z pomocą przychodzi ten kompleksowy poradnik napisany przez światowego eksperta w dziedzinie techniki Bowena, powięzi i tkanki łącznej. W swojej książce Julian Baker prezentuje przełomową wiedzę, która wypełnia lukę między terapią alternatywną, wiedzą anatomiczną a naukowym zrozumieniem techniki Bowena. Z pomocą kolorowych ilustracji przedstawia efektywność terapii powięzi, która uruchamia w ciele proces samoleczenia. Dzięki temu efekty odczuwane są już po pierwszym zabiegu. Technika Bowena - manualna terapia na każdy ból.

79,70 zł
58,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,52 zł

2 osoby kupiły
78
Międzynarodowy turniej arcymistrzów Neuhausen-Zurych 1953, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Międzynarodowy turniej arcymistrzów Neuhausen-Zurych 1953, wydanie 2
Dostępny
31 szt.

„Wartościowa partia szachowa stanowi rodzaj artystycznego występu, dzieła, będącego owocem walki dwóch nieustępujących sobie siłą gry mistrzów. Istota szachowego pojedynku to starcie zamysłów, szachowych idei, którego kulminacją jest gra środkowa”. – Dawid Bronstein, Wstęp do pierwszego wydania Ta klasyczna pozycja literatury szachowej, opublikowana w wielu edycjach i licznych językach, do dziś pozostaje nieprześcignioną księgą turniejową, kunsztownie opracowaną literacko. Mimo że od jej pierwszego wydania minęło już przeszło 60 lat wciąż nie do przecenienia jest jej wartość jako znakomitego i oryginalnego podręcznika strategii i taktyki, z którego cenną wiedzę będą czerpać zarówno wytrawni gracze, jak i amatorzy. Najciekawsze partie tego historycznego turnieju uzupełnione zostały komentarzami jego uczestników. Dawid Bronstein należał do czołowych szachistów w okresie powojennym. W 1951 roku rozegrał zacięty, zakończony remisem mecz o tytuł mistrza świata z ówczesnym championem Michaiłem Botwinnikiem. Bronstein słynął z ostrego, widowiskowego stylu gry. Jego książki nadal cieszą się wielkim uznaniem szachistów, łączą w sobie bowiem walory dydaktyczne z głębią analiz i barwnością komentarzy.

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
79
Definicja i zakres prawa służb specjalnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Definicja i zakres prawa służb specjalnych
Dostępny
10 szt.

Monografia stanowi pierwsze w polskiej literaturze prawniczej kompendium wiedzy o służbach specjalnych. Od początku XXI wieku kwestia kompetencji oraz metod działania służb specjalnych ogniskuje wokół siebie coraz więcej problemów związanych z podstawami prawnymi działania służb specjalnych. Poszerzający się zakres ich uprawnień oraz wzrost liczebny przyczyniły się do powstania nowej dziedziny prawa prawa służb specjalnych. Jej wyodrębnienie ma służyć opisaniu za pomocą metod prawnych wyjątkowej działalności służb, ale również mechanizmów pozwalających na ich kontrolę w demokratycznym państwie prawa. Zamysłem pracy jest więc przedstawienie i opisanie obecnej pozycji, organizacji oraz posiadanych kompetencji służb specjalnych, ich usystematyzowanie, a także omówienie zasad kontroli i nadzoru nad służbami specjalnymi.

69,00 zł
56,58 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,42 zł

1 osoba kupiła
80
Baby Ono zabawka edukacyjna-zawieszka do wózka Sloth Leon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
57,00 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
81
Myślenie krytyczne w edukacji. Metodyka kształcenia w szkole podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślenie krytyczne w edukacji. Metodyka kształcenia w szkole podstawow...
Dostępny
9 szt.

W publikacji podjęto zagadnienie myślenia krytycznego pojmowanego jako proces, w którym uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności, jak mądrze postępować i dokonywać uzasadnionych wyborów. Współcześnie zalew informacji medialnej wymusza kształcenie podejścia krytycznego, aby nie stracić rozeznania w świecie i móc obronić się przed przeciążeniem informacyjnym. Autorka zakłada, że możliwe, a nawet konieczne jest przenoszenie filozoficznych dociekań na temat myślenia krytycznego na podstawowe, codzienne kompetencje, w które wyposażamy każde dziecko. Propozycje metodyczne, zawierające ćwiczenia i projekty, przeznaczone są do edukacji w zakresie szkoły podstawowej. Dla edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1–3) zaprezentowano ćwiczenia mające na celu zaszczepić dzieciom nawyk uważności, zadawania pytań i intelektualnej odwagi – umiejętności niezbędne w kształceniu krytycznego myślenia. Natomiast do uczniów klas 4–8 skierowano kilkanaście projektów kształtujących samodzielne myślenie, poszukiwanie, badanie, sprawdzanie, wybieranie, ocenianie, rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji i tworzenie.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

1 osoba kupiła
82
Pies. Wychowanie i pielęgnacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies. Wychowanie i pielęgnacja
Dostępny
42 szt.

Twój pies wyprowadza cię na spacer? Czyta twoje gazety, aż wióry lecą? Radośnie rzuca się na wchodzących gości? Żebrze o każdy kęs twojego posiłku? Poznaj sposoby, jak wyeliminować te zachowania i poprawić Wasze wspólne życie! Dowiedz się, jak widzi, słyszy i co czuje twój pies! Poznaj podstawy psiego języka i zacznij lepiej rozumieć swojego pupila: co przekazuje mową ciała, co zachęca go do współpracy, czego nie lubi, a co sprawia mu przyjemność. Naucz się wymagać od niego posłuszeństwa, rozwiązywać problemy na linii pies–człowiek oraz eliminować nieakceptowalne zachowania, wykorzystując zasady szkolenia pozytywnego. Jeśli dopiero zamierzasz przygarnąć czworonożnego przyjaciela pod swój dach, dowiedz się, jak świadomie wybrać psa odpowiedniego dla ciebie i twojej rodziny. Zdobądź wszystkie najważniejsze informacje niezbędne do nawiązania wzajemnej przyjaźni. Poradnik podpowiada: • jak pracować z psem, by nauczyć go podstawowego posłuszeństwa i wyeliminować niepożądane zachowania, • jak ciekawie i aktywnie spędzać czas z psem: ucząc go prostych sztuczek czy uprawiając psie sporty, • co powinno znaleźć się w diecie twojego psa, • jak go pielęgnować i dbać o jego zdrowie. W nowym wydaniu: • przepisy na zdrowe psie smakołyki, które łatwo przygotujesz w domu, • pomysły na wykonanie zabawek dla psa i propozycje zabaw z nimi, • odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez właścicieli psów. Książka została zilustrowana przez Psie Sucharki!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
83
Metoda Montessori na cztery pory roku, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda Montessori na cztery pory roku, wydanie 3
Dostępny
52 szt.

Wspieraj swoje dziecko na drodze ku samodzielności przez cały rok! W tej książce znajdziesz 70 ćwiczeń zgodnych z zasadami pedagogiki Marii Montessori przeznaczonych na różne pory roku. Wykonując je razem z dzieckiem, rozbudzisz jego wyobraźnię, rozwiniesz jego zdolności sensoryczne i motoryczne. Wspólnie nauczycie się tworzyć bożonarodzeniowe dekoracje, latarnie na Halloween, hodować i rozróżniać po zapachu tymianek od bazylii. Będziecie mogli razem poćwiczyć jogę i przygotować jedzenie na letni piknik. Znajdziecie tu również zabawy przygotowujące dziecko do nauki pisania i czytania. Zadania odwołują się do codziennych doświadczeń malca. Niektóre z nich można wykonywać na dworze, inne - w domu. Ćwiczenia opisano krok po kroku i starannie zilustrowano, dzięki czemu Wasze dzieci zyskają w Was mądrych, kompetentnych i wrażliwych przewodników po otaczającym świecie. Brigitte Ekert od niemal dwudziestu lat jest wychowawczynią Montessori z dyplomem Institut Supérieur Maria Montessori w Paryżu. Ukończyła także Institut Petite Enfance Boris Cyrulnik. Na co dzień z radością pracuje z dziećmi.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
84
Zakładka magnetyczna znaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna znaki
Henry
Dostępny
49 szt.

Uniwersalna i praktyczna edukacyjna magnetyczna zakładka do książki. Zapakowana w woreczek foliowy z euro zawieszką.

8,99 zł
1 osoba kupiła
85
Pogrom domów publicznych w Warszawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogrom domów publicznych w Warszawie
Dostępny
10 szt.

Pod koniec maja 1905 roku Warszawą wstrząsnęła kolejna fala przemocy znana jako pogrom domów publicznych. Przez kilka dni warszawscy robotnicy i rzemieślnicy, w większości Żydzi, napadali na członków miejscowego półświatka - stręczycieli, złodziei, oszustów i paserów - niszcząc jednocześnie lokale związane ze środowiskiem przestępczym i oferujące płatne usługi seksualne: kawiarnie, szynki, domy publiczne, domy schadzek oraz prywatne mieszkania. Zebrane w niniejszej książce źródła, wpisując te wydarzenia w różne konteksty - rewolucji 1905 roku, prostytucji, przestępczości i marginesu społecznego, ruchu robotniczego - pozwalają na przedstawienie zamieszek w całej ich złożoności. The Brothels Pogrom in Warsaw In late May 1905, Warsaw was shaken by a wave of violence, known as the Brothels Pogrom. For several days, the city's workers and artisans, most of them Jewish, assaulted members of the local underworld - procurers, thieves, swindlers, and profiteers - and ransacked establishments associated with the criminal circles and/or selling sex: cafes, inns, brothels, hookup spots as well as private apartments. The sources collected in this volume put those events in different contexts (the 1905 Revolution, prostitution, crime and the underworld, the workers? movement) and in doing so, allow for a comprehensive presentation of the May 1905 riots.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

1 osoba kupiła
86
Angielski. Czasy. Repetytorium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Czasy. Repetytorium
Dostępny
7 szt.

Angielski. Czasy. Repetytorium Ćwiczenia, testy, teoria i przykłady Wszystkie czasy i konstrukcje, które musisz znać! Angielski Czasy Repetytorium z ćwiczeniami to kompendium wszystkich czasów języka angielskiego, do nauki dla osób na poziomach: początkującym, średnio zaawansowanym oraz zaawansowanym (A1-C1). Książka zawiera przystępnie wytłumaczoną teorię oraz ponad 260 różnorodnych ćwiczeń sprawdzających, które pomogą zrozumieć i przyswoić materiał. W książce znajdują się 33 rozdziały ze zwięzłym omówieniem reguł gramatycznych m.in. o stronie biernej, zdaniach warunkowych, mowie zależnej i czasownikach modalnych. Pomocne w nauce będą również testy poziomujące i podsumowujące oraz tabele z czasami i wykaz czasowników nieregularnych. Repetytorium adresowane jest do ósmoklasistów, uczniów szkół średnich, maturzystów oraz osób przygotowujących się do egzaminów językowych np. FCE, CAE i CPE. Książka opracowana została również z myślą o samoukach oraz tych, którzy chcą skutecznie powtórzyć i utrwalić swoją wiedzę na temat czasów gramatycznych języka angielskiego. Repetytorium może przydać się także nauczycielom do wykorzystania w trakcie lekcji lub na zajęciach indywidualnych. Książka była wcześniej publikowana pt. Wielkie kompendium czasów języka angielskiego z ćwiczeniami. Angielski Czasy Repetytorium z ćwiczeniami: kompendium wszystkich czasów angielskich ponad 260 ćwiczeń utrwalających 33 rozdziały tematyczne wyczerpujące wyjaśnienia konstrukcji czasów i zastosowania testy poziomujące i podsumowujące W serii: Angielski. Repetytorium leksykalno-tematyczne B2-C1 Angielski. Repetytorium leksykalno-tematyczne A2-B1

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
87
Flagrante bello - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flagrante bello
Dostępny
6 szt.

Publikacja dotyczy dziejów wojny rosyjsko-tureckiej (1787?1792), do której w lutym 1788 roku przystąpiła Austria jako sojuszniczka Rosji. Jest to pierwsze na gruncie polskim monograficzne opracowanie tego zagadnienia. Autorka, opierając się na relacjach prasowych z opisywanej epoki, w sposób barwny i szczegółowy omówiła kolejne kampanie militarne, akcentując wydarzenia i bitwy o znaczeniu przełomowym dla losów tej wojny. Przybliżyła także przebieg rozmów dyplomatycznych i negocjacji zmierzających do przywrócenia upragnionego pokoju w Europie Południowo-Wschodniej. Pomysł skonstruowania tego rodzaju narracji jest oryginalny. Do tej pory ani wojna wschodnia nie cieszyła się dużym zainteresowaniem historyków, ani tym bardziej ukazanie tej wojny z punktu widzenia Warszawy. Wysoki poziom zaprezentowanych analiz utwierdza w przekonaniu o zasadności podejmowania dalszych wysiłków w zakresie badań nad różnymi aspektami polityki międzynarodowej u schyłku XVIII wieku. Prof. dr hab. Tadeusz Srogosz (UJD)

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

88
Chosen. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chosen. Winyl
Maneskin, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

88,90 zł
Powiadomienie
89
Protest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Protest
Dostępny
16 szt.

Pełna tajemnic, niedopowiedzeń i skomplikowanych bohaterów, wciągająca powieść psychologiczna! Rok 1979. Siedemnastoletnia Krysia Romaniuk za namową rodziców poddaje się aborcji. Niedługo potem jej matka popełnia samobójstwo. Wiele lat później również Krysia odbiera sobie życie. Czy to na pewno były samobójstwa? Rok 2020. Trybunał konstytucyjny orzeka, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne zmiany płodu jest niezgodna z konstytucją. Balansująca na granicy szaleństwa Anita wspomina zabieg siostry i wszystko, co nastąpiło później. Wściekła na władzę córka Anity, Julia, bierze udział w protestach. Przeszłość wraca. Pojawia się coraz więcej pytań, na które każda z nich próbuje odpowiedzieć na własną rękę. Tymczasem zdarza się kolejna śmierć. Tym razem nie ma wątpliwości, że to morderstwo. Czy zabójca uderzył ponownie? W nowej powieści Magdaleny Zimniak jest wszystko, za co pokochali ją czytelnicy: mroczny klimat, napięcie i psychologia.

41,90 zł
20,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 20,95 zł

90
Fundacja. Tom 9. Agent Fundacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fundacja. Tom 9. Agent Fundacji
Dostępny
37 szt.

Dziewiąty tom bestsellerowego cyklu „Fundacja”. Pięćset lat od założenia jej przez Hariego Seldona Pierwsza Fundacja jest największą potęgą w Galaktyce. Na rządzonym twardą ręką przez burmistrz Branno monolicie pojawia się jednak rysa. Golan Trevize, członek Rady Wykonawczej na Terminusie, głosi pogląd, że zniszczona rzekomo Druga Fundacja nadal decyduje o losie Pierwszej. Tymczasem mentalista Stor Gendibal, jeden z trantorskich Mówców, podejrzewa istnienie organizacji kontrolującej z ukrycia obie Fundacje. Zarówno Trevize, jak i Gendibal wyruszają w przestrzeń, by dowieść swoich racji. Do ostatecznej rozgrywki, której stawką jest przyszłość Galaktyki, dochodzi w pobliżu rodzinnej planety Muła, tyle że do ścierających się sił dochodzi jeszcze jedna…

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

91
Klucz do śmiertelności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klucz do śmiertelności
Dostępny
100 szt.

Korporacja RING. To tu w tajnych laboratoriach przeprowadza się eksperymenty, o których oficjalnie nigdzie nie znajdzie się najmniejszej wzmianki. Pragnieniem człowieka jest wiecznie żyć, a odnalezienie mitycznego artefaktu prawdopodobnie daje możliwość odkrycia panaceum na choroby cywilizacyjne i spełnienia marzenia o nieśmiertelności. Poufny projekt ORION zrzesza najlepszych naukowców, którzy pracują nad doskonaleniem pewnego serum. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Gdy dochodzi do komplikacji podczas transportu lotniczego neseserów z badaną substancją, a wirus wydostaje się z zamknięcia i uderza w ludzi przebywających w części kompleksu Uniwersytetu Moskiewskiego, skutki okazują się drastyczne. Pomimo szybkiego wprowadzenia ścisłej kwarantanny i odizolowania zakażonych, hordy zombiaków sieją przerażenie wszędzie, gdzie tylko się pojawią. A nic już nie jest w stanie ich zatrzymać. Czym faktycznie jest wirus ORION? Jaki udział w wydarzeniach ma moskiewska mafia? Skąd wzięli się Kapłani Śmierci? Czy reakcja rządów najbardziej wpływowych państw jest adekwatna do sytuacji?

40,99 zł
34,84 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,15 zł

92
Moc naklejek. Przyroda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc naklejek. Przyroda
Dostępny
32 szt.

Idealna seria dla wszystkich dzieci, które uwielbiają naklejki. W książeczkach znalazły się strony z kolorowymi ilustracjami gotowymi do zapełnienia wspaniałymi naklejkami. Ogrom frajdy i dobrej zabawy!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

93
Moc naklejek. Sport - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc naklejek. Sport
Dostępny
265 szt.

Idealna seria dla wszystkich dzieci, które uwielbiają naklejki. W książeczkach znalazły się strony z kolorowymi ilustracjami gotowymi do zapełnienia wspaniałymi naklejkami. Ogrom frajdy i dobrej zabawy!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

94
Moc naklejek. Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc naklejek. Kosmos
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

Idealna seria dla wszystkich dzieci, które uwielbiają naklejki. W książeczkach znalazły się strony z kolorowymi ilustracjami gotowymi do zapełnienia wspaniałymi naklejkami. Ogrom frajdy i dobrej zabawy!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

95
Moc naklejek. Las - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc naklejek. Las
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Idealna seria dla wszystkich dzieci, które uwielbiają naklejki. W książeczkach znalazły się strony z kolorowymi ilustracjami gotowymi do zapełnienia wspaniałymi naklejkami. Ogrom frajdy i dobrej zabawy!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

96
Ciemne siły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemne siły
Dostępny
25 szt.

Mała wieś w odległej Rosji. Grupa archeologów z Polski prowadzi wykopaliska. Na wzgórzu nieopodal lasu dokonują odkrycia, które wywróci do góry nogami nie tylko współczesną naukę, ale również historię. Jeśli tylko sami uwierzą w coś, co wydaje się być jak wygrana na loterii. Coś co przyniesie im sławę lub zabierze ich dusze na zawsze do piekieł. W tym samym czasie w Warszawie, komisarz Starski prowadzi nietypowe śledztwo. Okazuje się, że ktoś brutalnie okalecza kobiety, celowo je oszpecając. Kto i dlaczego to robi? Czy ta sprawa łączy się z wydarzeniami z Rosji? Debiutancka powieść Jacka Piekiełki łącząca w sobie horror, kryminał i przygodę.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

97
Komandosi Hitlera Niemieckie siły specjalne. Wyd. V - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komandosi Hitlera Niemieckie siły specjalne. Wyd. V
Dostępny
48 szt.

Nieustraszeni marynarze z jednostek "K", elitarne i świetnie wyszkolone oddziały Brandenburg penetrujące nieprzyjacielskie tyły, przebiegli partyzanci z Werwolfu, a nawet mali sabotażyści z Hitlerjugend ? wszyscy oni tworzyli siły specjalne hitlerowskiej armii. Czuli, że są elitą, że otacza ich aura tajemniczości. Wiedzieli, że muszą spełnić wyśrubowane wymagania i być twardzi jak stal. Niemieckie siły specjalne w latach drugiej wojny światowej nie osiągnęły potencjału dorównującego temu, który stał się udziałem alianckich spadochroniarzy, komandosów i rangersów czy też jednostek SAS (Special Air Service). Wewnętrzne konflikty i konserwatyzm niemieckiego naczelnego dowództwa hamowały ich rozwój. Mimo to były obecne od samego początku wojny, kiedy ich upozorowane ataki, między innymi na radiostację w Gliwicach, dostarczyły pretekstu do jej rozpoczęcia, aż po ostatnią fazę konfliktu, kiedy miały niebagatelny udział w próbach uchronienia Rzeszy przed klęską. Zapisały się też brawurowymi akcjami ? takimi jak uwolnienie Mussoliniego. Ta książka to najpełniejsze, skierowane do szerokiego kręgu czytelników opracowanie o niemieckich siłach specjalnych z okresu drugiej wojny światowej. JAMES LUCAS, uznany specjalista w dziedzinie niemieckiej wojskowości z czasów Trzeciej Rzeszy. Podczas drugiej wojny światowej walczył w jednostkach brytyjskiej piechoty. Po wojnie na potrzeby badań historycznych nawiązał kontakty z niemieckimi kombatantami.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

98
Ocean To Ocean, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocean To Ocean, 2 LP
Tori Amos , Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

Tori Amos nigdy nie potrafiłaby pozostać w zamknięciu. Artystka występowała na żywo od trzynastego roku życia. Swoje życie dzieli między Kornwalię a Florydę oraz nieustanne trasy koncertowe. Jej piosenki są często wynikiem inspiracji podróżami. Podczas pandemii bez koncertów, podróży i inspiracji, artystka przeszła trudne chwile. Zaszyła się w Kornwalii, gdzie przeżyła kryzys duchowy związany z zimowym lockdownem w Wielkiej Brytanii, który zdawał się trwać wiecznie… Kryzys zaowocował powstaniem albumu „Ocean to Ocean”, najbardziej osobistą kreacją Tori Amos od lat. Na tym wypełnionym ciepłem albumie, artystka powraca do emocji zakorzenionych w pierwszych napisanych przez nią utworach. Przy tworzeniu albumu, Tori dotarła w głąb siebie i oddała się swego rodzaju introspekcji, podobnie jak przy powstaniu swojego debiutanckiego albumu „Little Earthquakes”. Album „Ocean to Ocean” to uniwersalna historia o spadaniu na dno po to, by móc ponownie wypłynąć na powierzchnię. Tytułowy utwór „Ocean to Ocean” mówi o poczuciu zagubienia, zarówno geograficznego, jak i emocjonalnego. Jest to utwór mówiący o potrzebie bliskości i miłości a także o wzajemnym wsparciu w destrukcyjnych czasach. Wypełniony melancholijnym pragnieniem, znanym z najwcześniejszej twórczości Tori Amos. Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Addition of Light Divided 2. Speaking with Trees 3. Devil's Bane Strona B 1. Swim to New York State 2. Spies 3. Ocean to Ocean LP 2 Strona C 1. Flowers Burn to Gold 2. Metal Water Wood 3. 29 Years Strona D 1. How Glass is Made 2. Birthday Baby

123,90 zł
121,42 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,48 zł

99
Obraz Izraela i Żydów w myśli chrześcijańskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obraz Izraela i Żydów w myśli chrześcijańskiej
Dostępny
41 szt.

Jakie wydarzenia wpłynęły na obecny kształt relacji chrześcijańsko-żydowskich? Dlaczego nie można myśleć o judaizmie i chrześcijaństwie odrębnie i jak rozległy jest wspólny korzeń łączący te dwie religie? Którędy powinna przebiegać droga pojednania? Autor analizuje obraz Izraela i Żydów w ciągu pierwszych wieków chrześcijaństwa, a także zmiany, które wniosły w tej materii czasy nowożytne. W swych rozważaniach dużo miejsca poświęca tzw. teologii zastępstwa. Pokazuje, jak na postrzeganie narodu żydowskiego wpłynął wstrząs spowodowany przez wydarzenia XX wieku. Omawia znaczenie Deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich Nostra aetate będącej dziełem Soboru Watykańskiego II. Przywołuje również działania papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka na rzecz dialogu katolicko-żydowskiego. ks. Łukasz Kamykowski (ur. 1951) - profesor nauk teologicznych, konsultor Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP, były dyrektor Instytutu Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu na Wydziale Teologicznym UPJPII w Krakowie, członek Komisji Historii i Kultury Żydów działającej w ramach Polskiej Akademii Umiejętności, autor licznych publikacji teologicznych poświęconych przede wszystkim dialogowi chrześcijańsko-żydowskiemu.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

100
Japoński nie gryzie! + CD Nowa Edycja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japoński nie gryzie! + CD Nowa Edycja
Dostępny
39 szt.

JAPOŃSKI nie gryzie! to kurs, z którym: - aktywnie uczysz się języka od podstaw, - poznajesz japońskie pismo, - uczysz się pierwszych znaków kanji, - praktycznie trenujesz znajomość gramatyki, - przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo. Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka japońskiego. Książka (184 str.) opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: 70 najpopularniejszych zagadnień, materiały dla początkujących do nauki pisma ? hiragany i katakany, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków, a dodatkowo na końcu książki znajdziesz podręcznyzbiorczy słownik. GRATIS płyta CD Audio z nagraniami profesjonalnych lektorów pomaga w nauce poprawnej wymowy oraz ćwiczeniu rozumienia ze słuchu. Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że japoński nie gryzie!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

Wróć do góry