hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 13 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lego Ninjago. Kolorowanka z naklejkami (praca zbiorowa), na drugim LEGO Ninjago. Czasss węży (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Szewczyk Dratewka (Janina Porazińska, Ewa Poklewska-Koziełło) oraz Pucio. Historyjki obrazkowe (praca zbiorowa).
1
Lego Ninjago. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
93 szt.

Kolorowanka z Naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych. Z tą książką nie ma nudy! Styczniowa nowość ze świata Ninjago®!

10,70 zł
6,99 zł

Rabat 34,7%
oszczędzasz 3,71 zł

26 osób kupiło
2
LEGO Ninjago. Czasss węży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Ninjago. Czasss węży
Dostępny
150 szt.

Wężowce powróciły, do tego z nowoczesną technologią! Zbuduj wężowego wojownika i jego latającego drona, by odtworzyć bitwę ninja z nowym przeciwnikiem. Przeczytaj zaskakujące opowiadanie oraz zabawne komiksy o ataku Skulkinów i Wężowcach demolujących pojazd Mistrzów Spinjitzu. Rozwiązuj zadania i pomóż bohaterom pokonać nowych i dawnych złoczyńców. Ninjaaa-Go!

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

18 osób kupiło
3
Szewczyk Dratewka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szewczyk Dratewka
Dostępny
224 szt.

Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione zwierzęta. Ewa Poklewska-Koziełło urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.

14,90 zł
9,99 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 4,91 zł

13 osób kupiło
4
Pucio. Historyjki obrazkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucio. Historyjki obrazkowe
Dostępny
351 szt.

Historyjki obrazkowe znajdziemy w każdym gabinecie logopedycznym, przedszkolu i wielu innych bliskim dzieciom miejscach. Dają one okazję do dobrej zabawy, a przy tym wspomagają rozwój m.in.: • mowy na różnych poziomach (od poszerzania zasobu słownictwa po rozwój umiejętności opowiadania i prowadzenia rozmowy), • rozumienia związków przyczynowo-skutkowych, • rozumienia ciągu zdarzeń i ich umiejscowienia w czasie, • rozumienia sytuacji społecznych, • rozumienia i nazywania emocji, • umiejętności rozwiązywania problemów. Zabawka edukacyjna „Pucio. Historyjki obrazkowe” składa się z 36 obrazków, z których można ułożyć 12 historyjek (każdą tworzą 3 obrazki). Kierujemy ją do dzieci, które ukończyły 2. rok życia. Do zestawu dołączona jest instrukcja. Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 roku mama małego Krasnala. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

12 osób kupiło
5
Lego Friends. Magia przyjaźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Friends. Magia przyjaźni
Dostępny
34 szt.

W Heartlake City jest wiele miejsc, w których Andrea, Mia, Emma, Stephanie i Olivia wspólnie spędzają czas. Dołącz do nich i poznaj zwariowane przygody dziewczyn, a potem razem rozwiązujcie łamigłówki i zadania. Baw się dołączonym do książki minizestawem klocków Lego Friends – świetna zabawa gwarantowana!

19,98 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,99 zł

11 osób kupiło
6
Nieskończone życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieskończone życie
Dostępny
137 szt.

Ta książka w głęboki, a zarazem przystępny sposób przedstawia podróż, którą wszyscy odbywamy po śmierci. Szczegółowo opisuje, jak wygląda życie po tamtej stronie i jaki ma ono wpływ na nasze obecne życie na ziemi. Dzięki tej wiedzy znajdujemy odpowiedzi na pytania, które zawsze sobie stawialiśmy: Dokąd idziemy po śmierci? Po co tu jesteśmy? Jaki jest sens naszego życia? Dlaczego zawsze przytrafia nam się to samo? W jaki sposób duchy mogą komunikować się z bliskimi? Publikacja ta została oparta na najważniejszych badaniach i rzeczywistych przykładach, które autor zebrał podczas regresji ze swoimi pacjentami, dzięki czemu przybliża nas do prawdziwej rzeczywistości życia po śmierci, pozbawionej wpływów religijnych czy filozoficznych. Autor porusza również dwie kwestie ściśle związane ze śmiercią: towarzyszenie umierającym oraz proces żałoby. Jeżeli czytałeś Wędrówkę dusz dr. Michael Newtona, to Joaquin Camara zaprasza do kolejnej lektury.

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

12 osób kupiło
7
Bazgraki Emocje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazgraki Emocje
Dostępny
62 szt.

Bazgraki. Emocje (3?6 lat) to książka pełna angażujących zabaw dla przedszkolaków, które odkryją, co czują w konkretnych sytuacjach oraz jak sobie z tymi emocjami radzić. Przewodnikami po Krainie Emocji będą sympatyczne Bazgraki. Różnorodne zadania pokazują, skąd się biorą uczucia i jak je wyrażać. Atrakcyjna forma zmywalnych kart pozwoli na znajdowanie nowych sposobów na oswajanie emocji. Zabawy wspierające rozwój emocjonalny dzieci Co czuje Bazgrak, który wygrał w Wesołym Pokazie Mody? Jaką minę ma stworek, który zgubił misia? I co mogło przestraszyć Bazgraka? Przedszkolaki będą poznawać emocje w sytuacjach, które dotyczą ich samych, m.in. radość z rozchlapywania wody w kałużach, smutek z powodu zagubienia ukochanej przytulanki czy dumę z namalowanego samodzielnie obrazka. Nauczą się przy tym rozpoznawania, nazywania i akceptowania swoich uczuć. Polecenia do zabaw zostały opracowane przez Monikę Sobkowiak, nauczycielkę edukacji przedszkolnej i neurologopedę. Przyjazne ilustracje Poli Augustynowicz pobudzają dziecięcą ciekawość i wyobraźnię oraz zachęcają do zabaw. Książka ?Bazgraki. Emocje? umożliwia niekończącą się zabawę ? zmywalne karty i flamaster suchościeralny pozwalają na wielokrotne rozwiązywanie zadań i wymyślanie nowych rozwiązań sytuacji. Rozwój poznawanie świata, grafopercepcja, spostrzeganie wzrokowe, koordynacja oko-ręka Autorki: Monika Sobkowiak ? nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirujący nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji. Pola Augustynowicz ? ilustratorka i graficzka, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a także dziennikarstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Projektuje książki, tekstylia, opakowania, współpracuje z magazynami. Laureatka licznych konkursów graficznych i biennale. W serii również Bazgraki i alfabet Bazgraki i dinozaury Bazgraki i liczby Bazgraki kodują Bazgraki piszą i czytają Bazgraki w kosmosie

25,90 zł
18,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

12 osób kupiło
8
Kapitan Nauka Bazgraki i alfabet (3-6 lat) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Nauka Bazgraki i alfabet (3-6 lat)
Dostępny
46 szt.

Książeczka graficzna przygotowująca do nauki pisania i czytania Bazgraki i alfabet (3?6 lat) to idealny zestaw zabaw przygotowujących do nauki liter i pisania. Atrakcyjne zadania o różnym stopniu trudności doskonalą koordynację oko-ręka, spostrzeganie wzrokowe i grafopercepcję, czyli umiejętności, dzięki którym dziecko nauczy się odróżniać litery od innych kształtów występujących w jego otoczeniu oraz samodzielnie je zapisywać. Tajemnice liter alfabetu Wraz z sympatycznymi Bazgrakami dzieci rozwiązują różnorodne i angażujące zadania graficzne, m.in. zapisują głoski, odczytują literowe szyfry oraz budują wieżę z sylabowych klocków. W ten sposób stopniowo uczą się łączyć dźwięki z ich symbolami graficznymi, rozróżniać litery oraz poprawnie je pisać. Polecenia opracowane przez Monikę Sobkowiak, nauczycielkę i neurologopedkę, zostały tak przygotowane, aby dziecko miało wrażenie, że uczestniczy w przygodach inteligentnych Bazgraków. Przykuwające wzrok ilustracje Poli Augustynowicz wprowadzają przedszkolaki w świat liter i samodzielnego tworzenia wyrazów oraz pobudzają ciekawość i wyobraźnię. Książeczka ?Bazgraki i alfabet? jest przeznaczona do wielokrotnego użytku, ponieważ zamiast zwykłego papieru ma zmywalne karty. Dołączony do niej flamaster suchościeralny pozwala zmazywać odpowiedzi oraz rozwiązywać i poprawiać zadania bez końca. Rozwój nauka czytania, grafopercepcja, spostrzeganie wzrokowe, koordynacja oko?ręka Autorzy: Monika Sobkowiak ? nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda Pola Augustynowicz ? ilustratorka W serii również ? Bazgraki i liczby ? Bazgraki w kosmosie ? Bazgraki w podróży ? Bazgraki w przedszkolu ? Bazgraki wśród zwierząt

25,90 zł
18,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

11 osób kupiło
9
Gra w kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w kolory
Nasza Księgarnia - gry
Dostępny
123 szt.

Kolejna część bestsellerowej serii gier! Doskonała zabawa dla 2–7 osób. Jeden z graczy rzuca 2 kostkami i wszyscy jak najszybciej wykładają swoje karty. Wykładane karty muszą spełniać warunki wskazane przez kostki. Wygra osoba, która najszybciej wyłoży wszystkie swoje karty. Pełna emocji gra na spostrzegawczość dla dzieci i dorosłych! Zawartość opakowania: • 60 kart kolorów • 15 punktów • 4 kostki Autor: Pierre Bellet Ilustracje: Aurelien Jeanney

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

10 osób kupiło
10
Wytrzymałość psychiczna. Podręcznik dla oddziałów SAS i jednostek elitarnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytrzymałość psychiczna. Podręcznik dla oddziałów SAS i jednostek elit...
Dostępny
2041 szt.

Podręcznik dla elitarnych jednostek specjalnych, przygotowany przez najlepszych specjalistów państw zachodnich w tej dziedzinie. Mimo ścisłego ukierunkowania treść może być przydatny dla wszystkich, którzy muszą stawiać czoło różnego rodzaju wyzwaniom w stanach i napięcia nerwowego. Schematy, szkice i ilustracje ułatwiają partycypację treści. Publikacja szczególnie przydatna w dzisiejszych czasach, gdy stany lękowe dotykają coraz większa część populacji. W książce znajdują się następujące rozdziały: • Wymagania, • Dieta, odżywianie i odpoczynek, • Opanować psychikę, • Szkolenie, pokonać przeciwnika, • Wyzwania tereniowe i fizyczne.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

8 osób kupiło
11
Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami
Dostępny
149 szt.

Praktyczne repetytorium gramatyczne dla każdego! Przystępne omówienie wszystkich ważnych zagadnień, aż 400 ćwiczeń utrwalających oraz wyraziste przykłady użycia teorii w praktyce. Wielka gramatyka języka angielskiego - wyczerpujące i przystępne omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych, - dla osób początkujących i zaawansowanych (od A1 do C1), - informacja o poziomie każdego z zagadnień, - blisko 400 ćwiczeń sprawdzających z kluczem odpowiedzi, - rozbudowane przykłady zastosowania teorii w praktyce, - materiał wymagany do FCE, CAE, egzaminów i matury, - specjalne zadania podsumowujące, testy poziomujące oraz praktyczny indeks zagadnień. Wielka gramatyka języka angielskiego umożliwia poznanie i przypomnienie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych niezbędnych do płynnego i swobodnego posługiwania się językiem angielskim. Książka przejrzyście i zrozumiale objaśnia najbardziej złożone struktury gramatyczne oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce. Ponad 130 zagadnień obejmuje zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane tematy, m.in. wszystkie czasy gramatyczne, przedimki, przyimki, następstwo czasów, inwersję czasownika, zdania warunkowe mieszane, stronę bierną. Teoretyczne objaśnienia gramatyki ilustrują liczne przykłady zastosowania reguł w praktyce. Obszerny zestaw blisko 400 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi skutecznie utrwala wiedzę. Dodatkowe zadania podsumowujące pozwalają na samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania materiału i śledzenie postępów w nauce, a testy poziomujące pomagają określić swój poziom i dopasować zagadnienia do stopnia znajomości języka.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

9 osób kupiło
12
Staś Pętelka. Dzielny pacjent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Staś Pętelka. Dzielny pacjent
Dostępny
4 szt.

Dlaczego dzieci robią wszystko na niby? Jak smakuje zupa z piasku? I czy warto ją w ogóle jeść? Poznaj Stasia, czteroletniego chłopca, który na własnej skórze testuje swoje pomysły! Nie wszystkie są jednak idealne… Najedzenie się piasku i dziwnych roślin spowodowało, że Staś musi iść do lekarza, którego troszkę się boi… Czy uda mu się oswoić ten lęk? Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Lekarz już nigdy nie będzie taki straszny!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

8 osób kupiło
13
Skarbnica mitów nordyckich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Skarbnica mitów nordyckich
Dostępny
1268 szt.

Oto adaptacje opowieści, które dodawały otuchy w długie, chłodne wieczory. I może to dlatego ludność nordycka kurczowo trzymała się tradycji, o których dowiecie się z kart tej książki, aż do połowy XII wieku. Książka w zachwycającej oprawie graficznej.

54,99 zł
38,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

7 osób kupiło
14
Kolorowanka z naklejkami. Barbie dreamtopia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Barbie dreamtopia
Dostępny
95 szt.

Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych. Z tą książką nie ma nudy!

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

7 osób kupiło
15
Przygoda w Pociągu. Złodziej w Sokole Górskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygoda w Pociągu. Złodziej w Sokole Górskim
Dostępny
125 szt.

Jedenastoletni Harrison Beck wraz ze swoim wujkiem Natem wyrusza w trasę Sokołem Górskim – królewskim pociągiem parowym. W czasie podróży dzieją się tajemnicze rzeczy: ginie drogocenna broszka jednej z pasażerek oraz naszyjnik księżnej. Wszyscy pasażerowie są podejrzani, a Harrison prowadzi własne śledztwo. Czy uda mu się odkryć, kto jest złodziejem? Złodziej w Sokole Górskim to pierwsza książka z serii detektywistycznej „Przygoda w Pociągu”. Obsypana nagrodami i pozytywnymi recenzjami, została przetłumaczona na kilkanaście języków. Zdobyła też tytuł Książki Roku 2021 w prestiżowym konkursie The British Book Awards.

37,99 zł
27,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

6 osób kupiło
16
Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia
Nasza Księgarnia - gry, od 7 lat
Dostępny
175 szt.

Gra „Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia” pomaga dzieciom utrwalić umiejętność mnożenia i dzielenia. 4 warianty gry przyspieszają ten proces i urozmaicają rozgrywkę, czyniąc ją za każdym razem ciekawym wyzwaniem. W grze znajdziemy 100 dwustronnych kart, na których znajdują się zarówno działania mnożenia, jak i dzielenia. Wymiary opakowania: 13.5 x 18.9 cm Autor: Przemysław Wojtkowiak – polski projektant gier planszowych. Wieloletni prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych Gramajda. Trener i wykładowca warsztatów dla projektantów gier Laboratorium Gier. Współautor „Poradnika projektowania gier planszowych”. Ilustracje: Joanna Kłos – ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
17
Skarbnica mitów egipskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Skarbnica mitów egipskich
Dostępny
1050 szt.

Wspaniale wydany zbiór opowieści zaczerpniętych z wierzeń starożytnych Egipcjan. Adaptacje klasycznych mitów o bogach i ludziach oraz związku człowieka z naturą zyskały piękną oprawę graficzną.

54,99 zł
38,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

6 osób kupiło
18
Jak zadbać o własne finanse? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zadbać o własne finanse?
Dostępny
92 szt.

Zapanuj nad domowym budżetem i zabezpiecz finansowo siebie i swoją rodzinę! Nie potrzeba skomplikowanej wiedzy z zakresu finansów, wystarczy zdrowy rozsądek i kilka prostych zasad, by zyskać finansowy komfort dla siebie i swojej rodziny. Marcin Iwuć w swoim unikalnym, dostosowanym do polskich realiów poradniku przedstawia skuteczny, 10-punktowy program zarządzania domowym budżetem. Przestaw się na mądre oszczędzanie i pozbądź się długów. Poznaj mity kredytowe, naucz się unikać pułapek finansowych, wybierz korzystne konto emerytalne i zgromadź konkretne oszczędności. Spraw, by pieniądze pracowały dla Ciebie! Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? – Zawiera precyzyjny, 10-punktowy plan uzdrowienia swoich finansów. – Pokazuje, jak zaplanować wydatki tak, by móc odkładać co miesiąc określoną kwotę. – Przedstawia wyłącznie skuteczne sposoby oszczędzania, sprawdzone w polskich warunkach finansowych. - Podpowiada, jak wyrwać się ze spirali kredytów i pożyczek. – Radzi, jak szybciej spłacić kredyt hipoteczny. – Uczy, jak zbudować fundusz bezpieczeństwa, który zapewni tobie i twoim bliskim odpowiednią ochronę w razie trudnych sytuacji życiowych. W nowym wydaniu: – dodano podrozdział „A co, jeśli masz kredyt we frankach?” – uaktualniono dane liczbowe i daty – uaktualniono przypisy i bibliografię, podane nowsze źródła raportów i artykułów. Marcin Iwuć – doświadczony menedżer i publicysta w zakresie rynków kapitałowych i finansów osobistych. Analityk finansowy z certyfikatem CFA Institute. Po 11 latach w branży finansowej zostawił korporację, aby zająć się popularyzowaniem wiedzy o zarządzaniu finansami, m.in. współtworząc program Prosty Rachunek w TVN i prowadząc liczne szkolenia. Jego blog Finanse bardzo osobiste zwyciężył w konkursie Blog Roku 2014 w kategorii Specjalistyczne i firmowe. Poradnik polecają: TVN, Dzień Dobry TVN, Bankier.pl

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

6 osób kupiło
19
Bezpieczeństwo kobiet z zespołem Aspergera. Umiejętności życiowe, które mogą uratować niejedną dziewczynę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo kobiet z zespołem Aspergera. Umiejętności życiowe, któr...
Dostępny
40 szt.

Osoba z zespołem Aspergera napotyka w życiu wiele wyzwań, a sytuacje jasne i jednoznaczne dla jej neurotypowych rówieśników bywają dla niej skomplikowaną zagadką. Przez to może mieć trudności z rozwiązywaniem codziennych problemów i zapewnieniem sobie bezpieczeństwa zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego. Liane Holliday Willey opisuje pułapki, które czyhają na kobiety i dziewczyny z zespołem Aspergera, i przedstawia praktyczne sposoby, jak w nie nie wpaść. Autorka koncentruje się na szeroko rozumianym zapewnieniu sobie bezpieczeństwa, pisze o podróżowaniu, zachowaniu ostrożności w sytuacjach społecznych i innych umiejętnościach życiowych. Przywołuje też własne doświadczenia jako osoby z zespołem Aspergera, nie unikając trudnych tematów, takich jak przemoc, depresja czy zaburzenia odżywiania. To lektura obowiązkowa dla wszystkich kobiet i dziewczyn z zespołem Aspergera, ich bliskich oraz każdego specjalisty, który w pracy spotyka osoby ze spektrum autyzmu.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

5 osób kupiło
20
Skarbnica mitów greckich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Skarbnica mitów greckich
Dostępny
943 szt.

W tym przepięknie wydanym albumie znajdziesz odpowiedzi, jakie na pytania nurtujące ludzkość odnaleźli starożytni Grecy. Ale poznasz w niej też bogów, boginie, potwory i herosów, którzy tak jak my kochają, nienawidzą, zazdroszczą i padają ofiarą podstępów.

54,99 zł
38,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

6 osób kupiło
21
Strażak Sam. Moje zadania z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Moje zadania z naklejkami
Dostępny
48 szt.

Przyłącz się do Sama i jego przyjaciół i weź udział w strażackich akcjach ratunkowych! W tej książce znajdziesz zadania, które będą dla ciebie prawdziwym wyzwaniem, oraz naklejki z ulubionymi bohaterami z Pontypandy.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

5 osób kupiło
22
Planer językowy Czas na hiszpański - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planer językowy Czas na hiszpański
Dostępny
4 szt.

Planer językowy. Czas na hiszpański to wyjątkowa propozycja dla osób, które chcą połączyć naukę hiszpańskiego z codziennym planowaniem, inspirowaniem i realizacją celów. Wykorzystanie metody wiecznego kalendarza pozwala rozpocząć korzystanie z niego w dowolnym momencie, bez konieczności czekania na konkretną datę. Materiał dostosowany jest do początkujących użytkowników języka hiszpańskiego, na poziomie A2-B1, szukających motywacji, natchnienia i pomysłów do dalszej nauki. Już dzisiaj rozpocznij rok regularnej nauki języka hiszpańskiego! Skończ z wymówkami i nie czekaj na nowy tydzień, rok czy specjalną okazję. Ucz się nowego słownictwa i gramatyki oraz ćwicz pamięć w potrójnym systemie powtórek i sprawdzaj wiedzę w testach podsumowujących materiał z kilku tygodni. Nauka wejdzie ci w nawyk i szybko zauważysz pozytywne rezultaty swoich działań. Podział na małe porcje materiału przeznaczone do codziennej nauki sprzyja przyswajaniu materiału i szybszemu zapamiętywaniu. Podręczny format ułatwia korzystanie z planera w każdej wolnej chwili ? w drodze do szkoły czy pracy, w domu, w podróży ? można go zabrać ze sobą wszędzie. Kalendarz z podziałem tygodniowym i miesięcznym świetnie sprawdzi się również do prywatnego planowania. Dostosuj planer do własnych potrzeb w strefie wolnej twórczości - pisz pamiętnik, opowiadania i rysuj mapy myśli. Korzystaj ze strefy geograficzno-kulturowej ? zbieraj inspiracje, zapisuj ciekawostki oraz terminy spotkań. Sprawdź nowoczesną metodę nauki, motywuj się, realizuj językowe cele krok po kroku i obserwuj efekty! Planer językowy. Czas na hiszpański to: nauka języka na poziomie A2-B1, roczny plan językowy, możliwość rozpoczęcia nauki w dowolnym momencie, podział na układ tygodniowy i miesięczny, słownictwo i gramatyka, potrójny system powtórek, testy sprawdzające znajomość materiału, cytaty i hasła motywujące, strefa wolnej twórczości (pisz pamiętnik, opowiadania, rysuj mapy myśli), strefa geograficzno-kulturowa (zapisuj ciekawostki, zbieraj inspiracje), pomoc w określeniu celów językowych i realizacji

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
23
Najelegantszy olbrzym w mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najelegantszy olbrzym w mieście
Dostępny
102 szt.

George, niechlujny i niedbający o wygląd olbrzym, chodzący wciąż w tych samych starych ubraniach, postanawia się zmienić. W nowo otwartym sklepie kupuje gustowne ubrania i w końcu wygląda elegancko. Na jego drodze stają jednak zwierzęta, które potrzebują pomocy. Najelegantszy olbrzym w mieście, książka twórców Gruffalo, to historia o tym, że prawdziwa „eleganckość” jest w nas samych, a nie w ubraniach, które nosimy.

37,99 zł
27,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

5 osób kupiło
24
Nie całkiem narwal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie całkiem narwal
Dostępny
23 szt.

Na dnie oceanu, w rodzinie narwali, przychodzi na świat Nori, malutki jednorożec. Wygląda inaczej niż wszyscy, pływa w dmuchanych rękawkach i nie chce jeść ośmiorniczek, ale to nieważne, bo czuje się kochany. Pewnego dnia odkrywa jednak, że istnieją stworzenia takie same jak on, i staje przed trudnym wyborem. Czy zostać z jednorożcami na lądzie? Czy raczej wrócić pod wodę do narwali? A może Nori wcale nie musi wybierać? Ta pełna ciepła i humoru historia opowiada o akceptacji, o poszukiwaniu własnej drogi i własnego stada. A także o odwadze, która jest potrzebna, żeby być jednorożcem wśród narwali… i narwalem wśród jednorożców. Jessie Sima jest osobą niebinarną piszącą i ilustrującą książki dla dzieci. Mieszka w nieco rozklekotanym (i wydającym podejrzane dźwięki) domu w Nowym Jorku. Uwielbia oglądać straszne filmy, wygłupiać się ze swoimi psami i czytać komiksy. W dzieciństwie próbowała rozmawiać z delfinami, zanurzając głowę w oceanie i wydając przerażające piski – trudne do zniesienia dla wszystkich żywych istot, nie wyłączając delfinów.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

4 osoby kupiły
25
Turbogalop. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turbogalop. Tom 1
Dostępny
41 szt.

W stadninie nigdy nie jest nudno. Każdy dzień niesie ze sobą wiele atrakcji. Dostarczają ich nie tylko konie – mądre, uczuciowe i dowcipne – ale również ludzie, którzy towarzyszą im na każdym kroku, opiekując się nimi i starając się prowadzić trudny i zarazem bardzo ciekawy biznes związany z ich hodowlą. A czuwa nad tym wszystkim szefowa Monika. Ta pełna energii kobieta z pewnością miałaby dużo mniej stresów, gdyby nie jej mało rozgarnięty syn Romeo skoncentrowany bardziej na swoim wyglądzie niż na pracy. Na szczęście Monika zawsze może liczyć na stajennego Albercika oraz dwie rezolutne nastolatki Madzię i Celinę. Może żadne z nich nie jest doskonałe i ma swoje słabości, ładując się co chwila w różne zabawne przygody, ale łączy ich jedno – ogromna miłość do koni wszelkiej maści! Twórcą cyklu jest francuski rysownik Benoît Du Peloux. Jego talent został doceniony przez tak wybitnych autorów komiksów francuskich jak Godard i Ribera. Od 1995 r. asystował im przy tworzeniu różnych projektów, m.in. „Le Vagabond des Limbes”. Pelou jest autorem trylogii fantasy „Eliksir wieczności”. Jednak dopiero nawiązanie współpracy z pisarzem Michelem Rodrigue’em („Clifton”, „Sybil”, „Cubitus”) przyniosło mu sławę i uznanie. To właśnie razem z nim stworzył pierwsze tomy pełnej humoru komiksowej opowieści o codziennym życiu w pewnej stadninie – „Turbogalop”.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

4 osoby kupiły
26
Naukomiks. Samochody i ich fascynujące silniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naukomiks. Samochody i ich fascynujące silniki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w „Naukomiksach”! Wrzuć wyższy bieg z „Samochodami”! Najpierw ujarzmiliśmy ogień. Potem wynaleźliśmy koło. W tym momencie ludzkość znalazła się na drodze prowadzącej nieubłaganie do powstania nowego środka lokomocji, który daleko w tyle zostawi nasze stopy, a nawet silne końskie kopyta. Wyrusz z nami na przejażdżkę! Poznaj ekscentrycznych wynalazców majsterkujących w garażach i auta produkowane masowo przez globalne korporacje. Dowiedz się, skąd biorą się samochody i jak działają. Co zobaczymy, gdy zajrzymy pod maskę? Uruchom silnik i przekonaj się, jak auta wpływają na życie miliardów ludzi i otaczającego nas świata. Brrrum, brrrum! Dan Zettwoch jest autorem komiksów obyczajowych, żartów rysunkowych, diagramów i obrazów w stylu ludowym, które zdobią ściany jego domu w St. Louis w stanie Missouri. Dotychczas ukazało się kilka jego książek, między innymi Birdseye Bristoe, Amazing Facts & Beyond! [Zdumiewające fakty i nie tylko!], napisana wspólnie z Kevinem Huizengą, a także wiele minikomiksów opublikowanych własnym sumptem. Niedawno ukończył serię ilustracji wykonanych w domu techniką druku sitowego, które przedstawiają różne nieapetyczne potrawy, statystyki baseballowe oraz wielkie ciężarówki. Pierwszym samochodem, jaki posiadał, było srebrne volvo 740 turbo z 1984 roku. Samochody są jego pierwszą książką z serii „Naukomiks”.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
27
Mój mały świat. Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój mały świat. Kosmos
Dostępny
16 szt.

Dzięki tej pięknie ilustrowanej książeczce najmłodsi dowiedzą się, co to jest Układ Słoneczny. Zobaczą też Ziemię, Słońce i Księżyc widziane z kosmosu.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
28
Ścisk i ciasnota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścisk i ciasnota
Dostępny
58 szt.

Pewna staruszka czuje się nieszczęśliwa, bo w jej domu jest za mało miejsca. Czy poproszony o radę mędrzec pomoże jej rozwiązać problem? Zabawna i pouczająca opowieść o docenianiu tego, co już mamy. Stworzona przez twórców słynnego Gruffalo, Julię Donaldson i Axela Schefflera, a na język polski przetłumaczona przez Michała Rusinka.

37,99 zł
27,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

4 osoby kupiły
29
W drogę! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drogę!
Dostępny
3625 szt.

Kierunek? Miłość! Najnowsza powieść autorki bestsellerowych Współlokatorów. Mały samochód pełen dużych dylematów. Przygotuj się na jazdę bez trzymanki! To miała być miła podróż do Szkocji na ślub przyjaciółki. Trochę długa, bo licząca 600 kilometrów, ale Addie i Deb dobrze się do niej przygotowały, miały zapas przekąsek i specjalnie na tę okazję przygotowaną playlistę. Kiedy jednak dzień wyjazdu zaczął się od stłuczki z samochodem, który prowadził Dylan, były partner Addie, stało się jasne, że ta podróż nie będzie należała do udanych. Zwłaszcza że w dalszą drogę na ślub muszą ruszyć wspólnie. Co może być gorszego od utknięcia na wiele godzin w wypchanym po brzegi mini cooperze ze spragnioną przygód siostrą, wciąż przystojnym, ale znienawidzonym ex, jego denerwującym kumplem i trochę dziwnym gościem z Facebooka zabranym na doczepkę? W małym samochodzie pełnym bagaży i tajemnic oprócz wielu kilometrów pasażerom przyjdzie również pokonać skrywane urazy, frustrację, gniew, a przede wszystkim skonfrontować się z przeszłością. Ale być może również zdecydować o przyszłości… No to… w drogę!

38,99 zł
31,19 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

3 osoby kupiły
30
Angielski Mów obłędnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski Mów obłędnie
Dostępny
55 szt.

Kurs poprawnego i swobodnego mówienia z nagraniami! Angielski. Mów obłędnie! to wyjątkowa książka do nauki języka angielskiego, w której znajdziesz wskazówki jak swobodnie mówić po angielsku oraz jak unikać popularnych błędów konwersacyjnych. Poznasz praktyczne metody komunikacyjne, dzięki którym odnajdziesz się w każdej rozmowie i unikniesz krępującej ciszy. Podręcznik nadaje się zarówno dla osób średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych. MÓW OBŁĘDNIE to idealna pomoc dla osób, które chcą nabrać pewności siebie i dzięki znajomości sprytnych strategii zacząć wreszcie mówić po angielsku. Podręcznik skierowany jest też do uczniów przygotowujących się do matury i innych egzaminów. Podręcznik został podzielony tematycznie według określonych sytuacji w codziennym życiu m.in.: small talk, negocjacje biznesowe, wystąpienia publiczne, a także randka czy rozmowa przez telefon. Znajdziesz w nich gotowe zwroty i wskazówki jak mówić, przykładowe dialogi oraz różnorodne ćwiczenia. Dzięki nim nauczysz się prowadzić rozmowę oraz naturalnie reagować na wypowiedzi rozmówcy. Kurs nauczy cię dobierać właściwe dla danej sytuacji strategie komunikacyjne, a także bezproblemowo odnaleźć się w momencie, w którym wydaje ci się, że nie rozumiesz rozmówcy lub za nim nie nadążasz. Na końcu książki znajdziesz klucz do ćwiczeń, dzięki któremu zweryfikujesz nabytą wiedzę. Angielski. Mów obłędnie! to: Przykładowe strategie komunikacyjne, porady i wskazówki, jak mówić w każdej sytuacji, zwroty ratunkowe pomagające podtrzymać rozmowę, nagrania MP3: dialogi i ćwiczenia trenujące naturalne reakcje języków Poznaj praktyczne strategie wzorce komunikacyjne i rozmawiaj w każdej sytuacji!

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
31
Szantaż emocjonalny. Jak się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

3 osoby kupiły
32
Ulysses Moore. Tom 1. Wrota czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulysses Moore. Tom 1. Wrota czasu
Dostępny
4 szt.

Troje dzieci, Jason, Julia i Rick, rozkochanych w przygodzie. Willa Argo nad urwiskiem, wysoko nad morzem, z tajemniczymi pokojami. Drzwi ukryte za szafą, zamknięte na cztery spusty, niedające się otworzyć. Ale dzieci za wszelką cenę chcą je otworzyć... „Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech – poprowadzi na dół.” – Ulysses Moore

36,99 zł
29,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,77 zł

3 osoby kupiły
33
Karnet KW SH Koniczyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet KW SH Koniczyna
Henry
Dostępny
17 szt.

Karnet w formacie 15 x 15 cm. Wydrukowany na wysokiej jakości papierze. Karnet ZŁOCONY. W zestawie kolorowa koperta.

6,99 zł
3 osoby kupiły
34
Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat
Dostępny
1710 szt.

Każdy przyszły rodzic wie, kiedy dziecko powinno zacząć siadać, samodzielnie chodzić czy mówić, kiedy można spodziewać się pierwszych zębów i kiedy one wypadną. Wielu rodziców jednak nie wie, jak wszystkie te skoki rozwojowe wiążą się z rozwojem psychicznym dziecka. Jak zachowuje się dziecko na poszczególnych etapach rozwoju? W jaki sposób zapewnić naszemu dziecku najlepsze warunki rozwoju? Jak pomóc mu pokonać ewentualne bariery rozwojowe? Kiedy należy się skonsultować ze specjalistą? Na szczęście autorzy tego poradnika już od wielu lat skutecznie rozwiewają wszelkie wątpliwości i niepokoje rodziców, konfrontując codzienne obserwacje z naukowym ujęciem prawidłowego rozwoju dziecka. Wyjaśniają przebieg i mechanizmy rozwoju psychicznego, nierozerwalnie związanego z fizycznym, i krok po kroku pokazują, jak wraz z dzieckiem pomyślnie przejść każdy kolejny etap. Jeśli martwisz się, że Twój trzylatek wciąż nie umie pożegnać się w nocy z pieluszką lub że Twoje spokojne do tej pory dziecko zachowuje się ostatnio, jakby diabeł w nie wstąpił, albo nie wiesz, jak reagować na nieustanne ogryzanie paznokci czy histeryczne walenie głową w podłogę – to ta książka jest dla Ciebie! Autorzy poruszają chyba wszystkie najistotniejsze zagadnienia związane z rozwojem psychicznym dzieci, przybliżając jego poszczególne etapy, opisując typy osobowości, omawiając problemy towarzyszące jedzeniu, spaniu, wydalaniu czy rozładowywaniu napięć emocjonalnych. „Wracam do tego poradnika co rusz, bo działa uspokajająco – wyjaśnia wiele kwestii, które w zachowaniu mojego dziecka wydawały mi się dziwne, nietypowe. Polecam go wszystkim. Ta książka naprawdę może rozwiać Wasze wątpliwości!” – Małgorzata Musiał mama trojga dzieci, pedagog, autorka bloga Dobrarelacja.pl

59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

3 osoby kupiły
35
Kacica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kacica
Dostępny
97 szt.

Ostatnio wydana w Polsce w 1995 roku, Kacica to najlepsza powieść Pavla Kohouta uważanego za jednego z czołowych pisarzy w historii czeskiej literatury. To opowieść o dziewczynce, która nie zdała do liceum teatralnego, więc zaczęła uczyć się na kacicę. W szkole dla katów zrozumiała, że powiesić człowieka może prawie każdy, ale sztuką jest powiesić go tak, aby w tym akcie zawrzeć całą historię cywilizacyjną ludzkości aż po rewolucję naukowo-techniczną. Arcydzieło czarnego humoru!

48,00 zł
35,04 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,96 zł

3 osoby kupiły
36
Hiszpański. Mów śmiało! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański. Mów śmiało!
Dostępny
70 szt.

Praktyczny kurs konwersacji z nagraniami! Znasz podstawy języka hiszpańskiego, ale brakuje ci biegłości, aby płynnie prowadzić rozmowę? Starasz się mówić, ale bariera językowa wciąż daje o sobie znać? Uczysz się do egzaminu i zależy ci na szybkich postępach? Ten kurs jest dla ciebie! Znajdziesz tu gotowe zwroty, które pozwolą ci szybko i swobodnie zareagować w każdej sytuacji: w towarzystwie, w pracy, na zakupach czy w podróży. Praktyczne zestawy pytań i odpowiedzi pomogą ci rozwinąć językowe skrzydła i przygotować się na różne scenariusze. Mapy myśli, różnorodne ćwiczenia aktywizujące, niezbędniki gramatyczne i ciekawostki ułatwią przyswojenie poznanego materiału! Szybko zrobisz zauważalne postępy! Mów śmiało, to: 600 współczesnych słówek i zwrotów na każdą okazję, ponad 250 ćwiczeń i praktyczne dialogi, nagrania MP3 native speakera, mapy myśli, ułatwiające zapamiętywanie, zadania aktywizujące naturalny język, jaki słyszysz w serialach i na ulicy.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
37
Star Wars. Eskadra Alfabet. Puste słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Star Wars. Eskadra Alfabet. Puste słońce
Dostępny
1359 szt.

Polowanie Eskadry Alfabet na najbardziej zabójcze myśliwce Tie w Galaktyce jeszcze nie dobiegło końca! Przeżyj kolejną niesamowitą przygodę w świecie Gwiezdnych Wojen! Wieść o zwycięstwie Nowej Republiki rozeszła się szerokim echem po galaktyce. W jego następstwie okręty flagowe nowo powstałego galaktycznego rządu zmierzają ku najodleglejszym gwiazdom, odszukując i niszcząc ostatki imperialnej tyranii. Jednak niektóre duchy trudniej przepędzić niż inne, a żadne nie są równie niebezpieczne co Skrzydło Cienia. Powstała z potrzeby chwili Eskadra Alfabet pod dowództwem Yriki Quell nadal podąża tropem Skrzydła Cienia. Jej cel wydaje się bliski, a pilotom zaczyna ciążyć presja, by odnaleźć pułk imperialnych myśliwców, nim będzie za późno. Żądna sukcesu Quell współpracuje, choć niechętnie, z Caernem Adanem z Wywiadu Nowej Republiki, a także z legendarną generał Herą Syndullą, przygotowując najniebezpieczniejszy dotąd fortel w swojej karierze. Celem jest zwabienie Skrzydła Cienia w pułapkę, która mogłaby zakończyć pogoń raz na zawsze. Jednak skryty w ciemnościach wróg nie próżnuje. Soran Keize, ostatni spośród imperialnych asów, zajął miejsce Nestorki i objął dowództwo nad Skrzydłem Cienia, by w godzinie największej próby tchnąć nowe życie w jednostkę. Powróciwszy z tułaczki spowodowanej wojennymi wstrząsami, Keize znów odnalazł sens istnienia – zamierza poprowadzić zagubionych żołnierzy i zapewnić im bezpieczeństwo. Na drodze stoi mu jedna rzecz – najbardziej niedobrana eskadra we Flocie Nowej Republiki pod wodzą jego dawnej podopiecznej: zdrajczyni Yriki Quell.

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

3 osoby kupiły
38
Gimnastyka języka Zabawy logopedyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gimnastyka języka Zabawy logopedyczne
Dostępny
66 szt.

100 rozwijających zabaw logopedycznych dla przedszkolaków Gimnastyka języka. Zabawy logopedyczne (3?6 lat) to zestaw 100 zabaw wspierających prawidłowy rozwój artykulacji u przedszkolaków. Zadania utrwalają poprawną wymowę głosek sprawiających najczęstsze trudności, pomagają budować prawidłowe nawyki oddechowe oraz rozwijają słuch fonematyczny, który wpływa na wymowę dziecka, a w przyszłości również na umiejętności czytania i pisania. Zabawy usprawniające narządy mowy Zabawy logopedyczne zostały opracowane przez Monikę Sobkowiak, neurologopedę i nauczycielkę edukacji przedszkolnej. Ich celem jest usprawnienie pracy narządów artykulacyjnych: języka, warg i podniebienia, aby zapobiec pojawieniu się wad wymowy lub wesprzeć podjętą już terapię logopedyczną. Na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach znajdują się zagadki i łamigłówki o różnym stopniu trudności, które zachęcają do zabaw artykulacyjnych, oddechowych i słuchowych. Atrakcyjnym poleceniom towarzyszą kolorowe ilustracje Macieja Łazowskiego. Dołączony do zestawu flamaster suchościeralny pozwala wielokrotnie rozwiązywać zadania. Wskazówki dotyczące rozwoju wymowy u przedszkolaków (3?6 lat) pomagają zrozumieć, jak ważne są sprawne narządy mowy, dzięki którym dziecko będzie mogło precyzyjnie artykułować głoski i składające się z nich słowa i zdania. W książce znajdują się również podpowiedzi, jak pracować z dzieckiem w domu i na co warto zwrócić uwagę podczas wspólnych zabaw. Rozwój rozwój mowy, grafomotoryka, spostrzegawczość, myślenie logiczne Monika Sobkowiak ? nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda. Autorka bloga Pani Monia, który jest kopalnią inspiracji dla twórczych nauczycieli. Maciej Łazowski ? grafik i ilustrator. Autor komiksów i książek dla dzieci. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Mieszka w Warszawie ze swoją żoną Urszulą i świnką morską Drakulą.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
39
Zakładka magnetyczna tabliczka mnożenia unicorn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna tabliczka mnożenia unicorn
Henry
Dostępny
164 szt.

Uniwersalna i praktyczna edukacyjna magnetyczna zakładka do książki. Zapakowana w woreczek foliowy z euro zawieszką.

7,99 zł
3 osoby kupiły
40
Mój mały świat. Ciało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój mały świat. Ciało
Dostępny
10 szt.

Dzięki tej pięknie ilustrowanej książeczce najmłodsi poznają sekrety ludzkiego ciała. Dowiedzą się między innymi, co to jest układ kostny. Poznają też mózg, który stanowi nasze centrum dowodzenia.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
41
Podręcznik przetrwania dla sił specjalnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik przetrwania dla sił specjalnych
Dostępny
54 szt.

Umiejętności przetrwania są podstawą szkolenia jednostek elitarnych. Bezcelowym byłoby przetrwać starcie z nieprzyjacielem, żeby zginąć w wyniku trudnych warunków klimatycznych. Żołnierze sił specjalnych na całym świecie przechodzą szkolenie z zakresu podstawowych zasad przetrwania, poczynając od nastawienia psychicznego, a kończąc na sposobach rozpalania ognia i budowy schronienia. Książka wprowadza w tajniki postępowania, zapoznaje z technikami i regułami przetrwania. Każdy z nas któregoś dnia, zupełnie niespodziewanie może znaleźć się w sytuacji, w której ich znajomość i umiejętność wprowadzenia w życie mogą zadecydować o tym czy przeżyje, czy zginie.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

2 osoby kupiły
42
Kolorowanka z naklejkami. Minnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Minnie
Dostępny
104 szt.

Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych. Z tą książką nie ma nudy!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
43
Przez Bałtyk. 1000 lat polsko-szwedzkich wojen i miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przez Bałtyk. 1000 lat polsko-szwedzkich wojen i miłości
Dostępny
238 szt.

Szwecję i Polskę łączy tysiąc lat historii, dzieli zaś nie tylko morze. Oba kraje pojawiły się na mapie średniowiecznej Europy niemal równocześnie, lecz ich drogi poszły w innych kierunkach. Najlepiej ilustruje to zderzenie szwedzkiego „obowiązek ponad wszystko” z polskim „jakoś to będzie”. Aż dziw, że w czasach Zygmunta III Wazy oba państwa były ze sobą powiązane, a wzajemne relacje się nasiliły. Jednak później częściej spotykaliśmy się na wojnie, niż w alkowie. Armie szwedzkie grabiły i niszczyły nasz kraj zachęcone słabością Rzeczpospolitej. Dwudziesty wiek i czasy współczesne zmieniły to diametralnie. Razem zapisaliśmy piękne karty wzajemnej pomocy - Szwedzi przyjęli tysiące polskich uchodźców uciekających przed komunizmem, a Polacy niedawno wysłali strażaków na pomoc płonącym szwedzkim lasom. Herman Lindqvist jest szwedzkim dziennikarzem mieszkającym obecnie w Warszawie. Przez wiele lat był korespondentem w Tokio, Madrycie i Paryżu. Jego cykl programów telewizyjnych „Historia Szwecji” i związana z nim wielotomowa seria uczyniły go znaną postacią w Szwecji. W Polsce jest ceniony za świetnie odebraną przez czytelników książkę Wazowie.

89,00 zł
64,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

2 osoby kupiły
44
Żydzi i Piłsudski. Wybór źródeł do historii stosunków polsko-żydowskich w okresie międzywojennym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi i Piłsudski. Wybór źródeł do historii stosunków polsko-żydowskic...
Dostępny
26 szt.

Nicią przewodnią niniejszej książki jest pytanie, jaki był stosunek Żydów do Józefa Piłsudskiego, najważniejszego polskiego polityka okresu międzywojennego. Jak go oceniali Czego oczekiwali Skąd brała się tak długo pamiętana powszechna żałoba, niemal rozpacz, po jego śmierci Publikowane tutaj źródła – listy, podania, artykuły prasowe, kazania czy wspomnienia - dają wgląd w różnorodne postawy Żydów wobec Piłsudskiego, od rozczarowania i krytyki poprzez obojętność aż do uwielbienia. Dr hab. Jolanta Żyndul – historyczka, specjalizująca się w historii Żydów w Polsce i stosunków polsko-żydowskich w XIX i XX wieku. Zajmowała się przede wszystkim badaniem antysemityzmu oraz politycznych aspektów współżycia polsko-żydowskiego. Do jej najważniejszych publikacji należą: Zajścia antyżydowskie w Polsce w latach 1935–1937 (1994); Państwo w państwie Autonomia narodowo-kulturalna w Europie Środkowowschodniej w XX wieku (2000); Kłamstwo krwi. Legenda mordu rytualnego na ziemiach polskich w XIX i XX wieku (2011). Pracowała na Uniwersytecie Warszawskim, w Muzeum POLIN, obecnie – w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

1 osoba kupiła
45
TEGA ME-010-165 Nocnik ECO METEO turkusowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TEGA ME-010-165 Nocnik ECO METEO turkusowy
Tega Baby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

14,10 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,8%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
46
Antylopa z Podbeskidzia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antylopa z Podbeskidzia
Dostępny
74 szt.

Podczas swoich występów Artur Andrus odwiedził wiele zakątków Polski. Z tych wyjazdów przywiózł nie tylko wspomnienia, lecz także lokalne gazety, które skrzętnie przechowuje w czarnym pudełku. Te zbiory posłużyły mu jako inspiracja do tworzenia skrzących się absurdalnym humorem Ballad dziadowskich, stylizowanych na pieśni podwórzowe. W książce zebraliśmy sporą porcję tych ballad, opatrzonych barwnymi opowieściami zdradzającymi kulisy ich powstania. „Nie wiem, kiedy i dlaczego zacząłem je systematycznie pisać. Pewnie po sukcesie Ballady o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie, którą zaśpiewałem przy okazji 1500. wydania Listy Przebojów Trójki. Zaśpiewałem to jako żartobliwy prezent dla moich radiowych kolegów, a żart tak się rozwinął, że przez dłuższy czas był na pierwszym miejscu Listy. Zapisałem sobie, z kim wtedy tą balladą wygrywałem: Stingiem, Madonną, Erikiem Claptonen, Philem Collinsem... (...) Każda była wykonywana tylko raz. Zdarzało się, że udało się je nagrać podczas występu i potem zamieścić w lokalnym portalu informacyjnym albo na stronie internetowej domu kultury. Ale w zdecydowanej większości przypadków słyszeli je tylko ci, którzy byli wtedy na moim występie". Dziś wszyscy mamy okazję poznać te ulotne dotąd utwory. Tekstom towarzyszą satyryczne rysunki Daniela de Latoura.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
47
Karnet KW Neon Tłoczony pad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet KW Neon Tłoczony pad
Henry
Dostępny
36 szt.

Karnet w formacie 15 x 15 cm. Wydrukowany na wysokiej jakości papierze. Karnet ZŁOCONY. W zestawie kolorowa koperta.

10,99 zł
1 osoba kupiła
48
Batman Imposter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman Imposter
Dostępny
13 szt.

Bruce Wayne działa jako Mroczny Rycerz dopiero od roku, ale nie ma wątpliwości, że jego czyny odciskają swoje piętno na Gotham. Niestety w tym czasie zyskał kilku potężnych wrogów. Wszyscy, którzy do tej pory dzierżyli władzę w mieście, źle znoszą zamieszanie, jakie wprowadza Batman... Wygląda na to, że ktoś z nich postanowił pozbyć się nowego obrońcy prawa. Na ulicach Gotham zaczyna działać drugi Batman. Oszust nie ma żadnych skrupułów, aby mordować przestępców. Gdy pojawiają się nagrania, na których widać, jak dokonuje egzekucji, stawia to prawdziwego obrońcę miasta w bardzo trudnym położeniu. Mimo depczącej mu po piętach policji Batman musi znaleźć przebierańca i oczyścić swoje dobre imię... Tylko czy mu się to uda, gdy będzie skrywał twarz za maską? Mattson Tomlin, reżyser i scenarzysta („Power”, „Chora pamięć”), oraz Andrea Sorrentino, laureat Nagrody Eisnera, artysta specjalizujący się w komiksach akcji i grozy („Joker: Zabójczy Uśmiech”, „Gideon Falls”), łączą siły, aby stworzyć zupełnie nową wersję Gotham, bazującą na ponurej rzeczywistości, w której każdy cios pozostawia złamaną kość, a każdy czyn ma konsekwencje daleko wykraczające poza wyobraźnię Batmana! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: The Imposter” #1-3.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
49
Krucha tęsknota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krucha tęsknota
Dostępny
67 szt.

Jednotomowa powieść ze świata The Camorra Chronicles! Historia siostry Serafiny, bohaterki Złamanej dumy! Miała być dla niego tylko nagrodą pocieszenia. Sofia zawsze wiedziała, że nie będzie taka jak jej siostra. Nie była blondynką, nie była tak perfekcyjna jak Serafina. Jednak musiała ją zastąpić u boku Danilo – mężczyzny, któremu porwano narzeczoną w dniu ślubu. Taki obrót spraw powinien być spełnieniem snów Sofii. W końcu kochała się w Danilo, nawet kiedy był zaręczony z Serafiną. Ale Sofia szybko się orientuje, że to marzenie ma gorzki smak. Danilo jej nie chce. Wspomnienie jej siostry wciąż go otacza, a Sofia, choćby bardzo się starała, nigdy nią nie będzie. Danilo zawsze dostaje to, czego pragnie, a chciał mieć Serafinę. Teraz będzie musiał poślubić jej siostrę, która jest dużo młodsza od niego. Wkrótce może się okazać, że jeżeli mężczyźnie nie uda się zapomnieć o tym, co stracił, straci również to, co otrzymał w zamian.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
50
Kapitan Nauka Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Nauka Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką
Dostępny
16 szt.

?Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką? to wyjątkowy zestaw rozwijających zadań dla pięcio- i sześciolatków, który zapewni wiele godzin wspólnej, twórczej rozrywki. Pakiet otrzymał 1 miejsce w prestiżowym konkursie ?Świat Przyjazny Dziecku? organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz wyróżnienie w konkursie ?Zabawka Roku?. Zgaduj, rysuj, ścieraj i baw się z koparką Barbarką! Inspirujące zagadki zawarte w kolorowej książce z zadaniami i na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach przybliżą dziecku świat pojazdów, wzbogacą słownictwo i pobudzą dziecięcą wyobraźnię. 100 różnorodnych zadań zostało dostosowanych do zdolności percepcyjnych dzieci w tym wieku. Doskonalą one kompetencje matematyczne, logiczne i językowe (m.in. dzielenie wyrazów na głoski i sylaby), uczą klasyfikowania przedmiotów, pozwalają ćwiczyć precyzję i spostrzegawczość. Ćwiczenia przygotowane przez doświadczonych pedagogów wspierają rozwój grafomotoryczny i przygotowują do nauki pisania, a dzięki specjalnemu, suchościeralnemu flamastrowi dołączonemu do zestawu, można je wykonywać wielokrotnie. Dzięki urozmaiconym zadaniom i ćwiczeniom zaproponowanym w pakiecie, można rozwijać wszystkie sfery dziecięcej aktywności i proponować dzieciom zadania o różnym stopniu trudności, dostosowane do ich aktualnych możliwości i zainteresowań. Zabawę z kartami uatrakcyjnią piękne ilustracje Danki Fukowskiej, które przyciągną uwagę dzieci i zachwycą rodziców. ?Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką? to fantastyczna rozrywka dla małych odkrywców, a także: dzielenie wyrazów na głoski i sylaby, liczenie w zakresie 10, klasyfikacja przedmiotów, rozwój spostrzegawczości i myślenia logicznego, przygotowanie do nauki pisania. Rozwój nauka liczenia, rozwój mowy, przyroda, grafomotoryka Bożena Dybowska ? pedagog, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Anna Grabek ? pedagog, matematyczka

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
51
Gumki recepturki 500g GG202-C - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumki recepturki 500g GG202-C
Tetis
Dostępny
4 szt.

Cechują się dużą elastycznością. Zawierają do 60% kauczuku naturalnego. Opakowanie: pudełko 15 g / woreczek 50 g/ woreczek 250 g / woreczek 500 g / woreczek 1000 g

46,43 zł
44,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,32 zł

1 osoba kupiła
52
Asertywność na co dzień czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asertywność na co dzień czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi
Dostępny
63 szt.

Asertywność pozwala na spokojne i stanowcze wyznaczanie granic, wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań, odmawianie bez poczucia winy, tłumaczenia się i usprawiedliwiania. Autorka książki, doświadczona psychoterapeutka, poprowadzi cię przez 3 etapy procesuwypracowywania asertywności: będziesz mógł poznać przyczyny jej braku, wkroczyć na drogę do zmiany i poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w domu i w pracy. Dowiesz się, jak zbudować właściwą samoocenę, pozbyć się lęków, poczucia winy i wstydu. Przekonasz się, jak wielki wpływ na asertywną postawę ma poczucie własnej wartości i jak dużą rolę w jego budowaniu odgrywa okres dzieciństwa. Poradnik pomoże ci w nauce rozpoznawania oraz wyrażania swoich emocji, myśli i przekonań. Dowiesz się, jak wypracować asertywną postawę w kontakcie z klientem lub w relacji ze zwierzchnikiem. Jeśli jesteś rodzicem, zrozumiesz, jak wychować dziecko, aby miało poczucie własnej wartości. Poznasz sposoby na radzenie sobie z lękiem przed odrzuceniem czy odmową. Lektura poradnika pomoże ci w naturalny sposób reagować asertywnie i doceniać tę postawę u innych. Dzięki poradnikowi dowiesz się, jak asertywnie: wyznaczać granice i szanować terytorium innych, odmawiać bez poczucia winy, wyrażać swoje emocje, myśli, oczekiwania, przyjmować informacje od innych, reagować na krytykę i atak, wyrażać prośbę i radzić sobie z lękiem przed odmową Agnieszka Wróbel ? pedagog, psychoterapeuta i trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła Szkołę Trenerów Treningu Psychologicznego, Szkołę Psychoterapii Indywidualnej w Ujęciu Psychodynamicznym oraz liczne szkolenia. Prowadzi treningi asertywności i zajmuje się terapią indywidualną w tym zakresie. Doświadczenia, jakie autorka wyniosła z wieloletniej praktyki, doprowadziły do powstania niniejszego poradnika ? twojego osobistego trenera asertywności.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
53
TEGA PO-080-123 Nocnik z pozytywką ECO METEO różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TEGA PO-080-123 Nocnik z pozytywką ECO METEO różowy
Tega Baby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

20,20 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,0%
oszczędzasz 0,21 zł

2 osoby kupiły
54
Karnet A5 Roczek różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet A5 Roczek różowy
Henry
Dostępny
36 szt.

Karnet w formacie A5. Wydrukowany na wysokiej jakości papierze. Karnet ZŁOCONY I TŁOCZONY. W zestawie kolorowa koperta.

9,99 zł
1 osoba kupiła
55
Przybornik płaski srebrny BV508-S - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przybornik płaski srebrny BV508-S
Tetis
Dostępny
4 szt.

Przybornik płaski na drobiazgi biurowe. Wymiary: dł./szer./wys.: 94 x 313 x 26 mm

8,19 zł
7,99 zł

Rabat 2,4%
oszczędzasz 0,20 zł

1 osoba kupiła
56
Mania i czarodziejska bania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mania i czarodziejska bania
Dostępny
1060 szt.

Wzruszająca opowieść o Mani, sześcioletniej dziewczynce, która poznaje świat pełen tajemnic i magii. Towarzyszymy jej w niezwykłej podróży i razem z Manią spotykamy mieszkańców czarodziejskiej krainy.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

1 osoba kupiła
57
Pistolet Na Wode 12cm Mc Sport Disp 16/384 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet Na Wode 12cm Mc Sport Disp 16/384
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
815 szt.

5,70 zł
4,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
58
Miłość staropolska. Obyczaje, intrygi, skandale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość staropolska. Obyczaje, intrygi, skandale
Dostępny
2 szt.

Autorka zaprasza czytelników do staropolskiej alkowy, gdzie działo się naprawdę wiele. Nasi pradziadowie podlegali tym samym słabościom i pragnieniom, co my: potrzebie miłości, bliskości drugiego człowieka, pożądaniu. Pod aksamitnym kubrakiem zdobionym drogimi kamieniami, pod pancerzem zbroi dokładnie tak samo biło i pękało z miłości serce jak pod współczesnym garniturem. W książce spotkają czytelnicy zwykłych ludzi z ich namiętnościami – w sypialni, w nocnej koszuli, w plątaninie wątpliwości. W czasach staropolskich, podobnie jak i dziś, każda dziewczyna marzyła o wielkiej dozgonnej miłości. Śpiewano o niej piosenki, zaczytywano się w romansach, korzystano z porad wróżek. Niestety nie każdej pannie dane było wyjść za mąż z miłości. O zamęściu bowiem decydowała zwykle wola rodziców, którzy z racji wieku i doświadczenia uważali, że lepiej wybiorą kandydata do ręki córki.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
59
Logiquest. Wsiąść do Pociągu. Zmiana toru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logiquest. Wsiąść do Pociągu. Zmiana toru
Rebel, od 8 lat
Dostępny
81 szt.

Manewrowy, pociągi ruszają w trasę!Z nadejściem XX wieku następuje rozwój sieci kolejowej - podróżowanie między większymi miastami zajmuje zaledwie kilka dni. Przewóz towarów jeszcze nigdy nie był tak szybki i tani, więc pracownicy stacji rozrządowych na czele z inżynierami mają pełne ręce roboty i robią co mogą, aby ustawić wagony towarowe na odpowiednie tory.Logiquest: Wsiąść do Pociągu - Zmiana toru to jednoosobowa gra logiczna, w której wcielasz się w bardzo ważną rolę: dyżurnego manewrowego. Twoim zadaniem jest ustawianie załadowanych wagonów na odpowiednich torach i wyprawianie lokomotyw tak, aby pociągi wjechały na stację o czasie. Musisz wykazać się nie lada bystrością, ponieważ wagony rzadko stoją tam, gdzie powinny.Na czym to polega?Celem gry jest ustawienie lokomotyw i wagonów na torach w odpowiedni sposób przy wykonaniu jak najmniejszej liczby ruchów.Wybierz kartę zadania w kolorze odpowiadającym poziomowi trudności. Następnie umieść lokomotywy, wagony i zepsute tory na pozycjach początkowych na stacji rozrządowej według schematu.Popychaj, przyłączaj i odłączaj wagony, starając się ustawić je tak, jak pokazano na karcie zadania. Pamiętaj, że chodzi o to, by wykonać jak najmniej działań, więc mądrze planuj kolejne akcje i skorzystaj z wyobraźni!Policz liczbę wykonanych ruchów i sprawdź wynik na karcie. Jesteś już mistrzem manewrowym, a może dopiero szeregowym ustawiaczem? Sprawdź, czy umiesz rozwiązać tę łamigłówkę w mniejszej liczbie ruchów!Dlaczego pokochasz tę grę?Zmiana toru to doskonałe narzędzie do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej i planowania swoich działań. Uczestnicy muszą wysilić umysł, by wykonać zadanie w jak najmniejszej liczbie ruchów.W pudełku znajdziemy 40 łamigłówek na 4 poziomach trudności, dzięki czemu gra będzie dla nas wyzwaniem na długie godziny.

109,95 zł
96,76 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,19 zł

1 osoba kupiła
60
Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

„Żołnierze Wyklęci”, czyli bojownicy antykomunistycznego podziemia z lat 40. i 50. XX wieku, w ostatnich latach stali się bohaterami zbiorowej wyobraźni Polaków. Po dziesięcioleciach piętnowania lub przemilczania ich walka doczekała się uznania i upamiętnienia. Jest też wyraźnie mitologizowana. Dr hab. Mariusz Mazur, historyk z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, proponuje nowe spojrzenie na powojenną partyzantkę – od strony mentalności jej uczestników. Docieka, jak i dlaczego tak, a nie inaczej, myśleli i działali ludzie konspirujący po wojnie. Tworzy ich portret zbiorowy i odpowiada na ważne pytania: skąd się wzięli w podziemiu, jakie mieli pochodzenie i wykształcenie, do jakich wartości się odwoływali, czy byli religijni, czy odczuwali strach lub dumę, wreszcie o czym marzyli, jak wyobrażali sobie niepodległą Polskę i swoje w niej miejsce. Autor nie unika też problemów kontrowersyjnych, takich jak przejawy demoralizacji partyzantów, bandytyzmu czy alkoholizmu, skłonności do agresji i przemocy. Publikacja jest nowatorska, łącząc historię i psychologię społeczną, a zarazem jest napisana w sposób przystępny dla czytelnika. Jak twierdzi w recenzji wydawniczej znany historyk Marcin Zaremba: „Mariusz Mazur nie oskarża, raczej stara się zrozumieć, dostarczając materiał w sprawie. Jest to historia rozumiejąca: motywy, postawy, zachowania, a nie oskarżająca czy – druga skrajność – apologetyczna. Spodziewamy się, że książka wywoła zainteresowanie i dyskusję w środowisku historycznym i mediach.”

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
61
Ulysses Moore. Tom 14. Podróż do Mrocznych Portów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulysses Moore. Tom 14. Podróż do Mrocznych Portów
Dostępny
711 szt.

Niedługo po powrocie ze swojej pierwszej wyprawy do Kilmore Cove Murray, Mina, Shane i Connor dostają kartkę z prośbą o pomoc: ostatni statek buntowników wpadł w ręce Kompanii Indii z Wyobraźni, która przejęła kontrolę nad Szlakami z Wyobraźni.

36,99 zł
29,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,77 zł

1 osoba kupiła
62
Po co nam była ta wojna? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po co nam była ta wojna?
Dostępny
2159 szt.

Czy druga wojna światowa była „dobrą wojną”, jak głosi mit rozpowszechniony w krajach, które wyszły z niej zwycięsko? I czy musiała wybuchnąć we wrześniu 1939 roku z powodu Polski? Brytyjski konserwatywny dziennikarz i publicysta Peter Hitchens się z tym nie zgadza. Twierdzi, że jednym z ważniejszych powodów rozpętania światowego konfliktu były brytyjskie gwarancje dla granic Polski zagrożonej przez agresywną politykę Hitlera. Co gorsza, rząd Jego Królewskiej Mości w pełni zdawał sobie sprawę, że z racji słabości swych sił lądowych nie będzie w stanie wypełnić tych gwarancji. Tak się stało – po niemieckiej agresji na Polskę Londyn wypowiedział wojnę III Rzeszy (i nakłonił do tego Paryż), ale pozostawił polskiego sojusznika na pastwę losu. Hitchens uważa, że należało poczekać z wystąpieniem przeciwko Hitlerowi i wykorzystać ten czas na odpowiednie przygotowania. Rozprawia się też z innymi obiegowymi opiniami na temat II wojny światowej: że doszło do niej w celu ratowania ludności żydowskiej przed nazistami, że Niemcy rzeczywiście planowały inwazję na Wyspy Brytyjskie (według autora Hitler tylko wywierał presję, aby zmusić Londyn do zawarcia pokoju), wreszcie że Wielka Brytania należy do grona zwycięzców. Uważa tę ostatnią tezę za głęboko fałszywą wobec utraty statusu najważniejszego mocarstwa Zachodu na rzecz USA, ogromnych strat ludzkich i materialnych oraz rychłego rozpadu imperium kolonialnego. To książka idąca pod prąd, mająca sprowokować czytelnika do myślenia wbrew utartym schematom, w której poczesne miejsce zajmuje sprawa polska. Do tego napisana barwnie, przystępnym językiem.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
63
Underwater, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Underwater, CD
Ludovico Einaudi, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. Luminous 2. Rolling Like a Ball 3. Indian Yellow 4. Flora 5. Natural Light 6. Almost June 7. Swordfish 8. Wind Song 9. Atoms 10. Temple White 11. Nobody Knows 12. Underwater

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

1 osoba kupiła
64
Karnet A5 Roczek niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet A5 Roczek niebieski
Henry
Dostępny
41 szt.

Karnet w formacie A5. Wydrukowany na wysokiej jakości papierze. Karnet ZŁOCONY I TŁOCZONY. W zestawie kolorowa koperta.

9,99 zł
1 osoba kupiła
65
Gdańsk, Sopot, Gdynia - wersja angielska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańsk, Sopot, Gdynia - wersja angielska
Dostępny
8 szt.

Gdańsk, miasto położone nad Zatoką Gdańską, w pobliżu ujścia Wisły do Bałtyku, przez wieki był najbogatszym miastem Rzeczypospolitej. Jego początki sięgają czasów Mieszka I, który w latach 967-72 opanował tę część Pomorza. Na miejscu dzisiejszego Długiego Targu, w rozwidleniu wpadającej do Martwej Wisły Motławy założył on gród z przystanią portową. Nazwa osady `Gyddanzyc`, zapisana po raz pierwszy w `Żywocie św. Wojciecha`, który gościł w Gdańsku przed wyprawą chrystianizacyjną do Prus, wywodziła się od słowa, jakim Prusowie określali Motławę. Jej rdzeń `gd` oznaczał błoto lub wilgoć. W okresie dynastii Piastów związki Gdańska z Polską były dość burzliwe. Rozbicie dzielnicowe państwa nie sprzyjało utrzymaniu więzi z Pomorzem. Dopiero po śmierci ostatniego z książąt pomorskich Mściwoja II Gdańsk przeszedł w ręce Przemysła II...

42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
66
Droga do radości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do radości
Dostępny
4 szt.

Droga do radości to fragmenty konferencji i listów nieprzeciętnie utalentowanej, energicznej i zarażającej optymizmem benedyktynki. Tworzą one poruszające świadectwo jej życia i kilkuletnich zmagań z nieuleczalnym nowotworem. „Klauzura pozwoliła siostrze Mary David cudownie rozkwitnąć” – napisał we wstępie znany norweski trapista, biskup Trondheim, Erik Varden. Historia Mary David OSB daje realne umocnienie w wierze i nadzieję, bo stoi za nią człowiek, który w pełni zaufał Panu, inspirując innych do podążania drogą Prawdy absolutnej.

35,90 zł
30,52 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,38 zł

1 osoba kupiła
67
Papieże w historii. Pius VII - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papieże w historii. Pius VII
Dostępny
7 szt.

Kolejny tom kolekcji przybliżającej historię zachodniego świata przez pryzmat papiestwa. Przełom XVIII i XIX wieku to w Europie okres wielkich zmian politycznych i społecznych. We Francji po rewolucji, która wywróciła cały monarchistyczny porządek do góry nogami, władzę obejmuje Napoleon Bonaparte. Dzięki niebywałym zdolnościom militarnym udaje mu się odeprzeć atakujące rewolucyjną armię wojska europejskich potęg absolutystycznych i samemu rozpocząć ekspansję na ich terytoria. W orbicie jego zainteresowań znalazły się również Włochy, a wraz z nimi Państwo Kościelne. Po złamaniu pierwszego oporu napotkał jednak na godnego siebie przeciwnika – nowo wybrany papież Pius VII, mimo szykan, a wkrótce także aresztowania, nigdy nie poddał się żądaniom Napoleona, stając przeciwko niemu. Autorem scenariusza jest francuski pisarz i scenarzysta komiksowy Philippe Thirault („La Mano”), zaś rysunków – francusko-belgijski rysownik i kolorysta Thomas Verguet („Magellan”). Konsultantem historycznym serii oryginalnej jest Bernard Lecomte, dzienikarz, publicysta, slawista, uznawany za jednego z najlepszych francuskich znawców tematyki Europy Środkowo-Wschodniej i Watykanu.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

68
Tony Stark. Iron Man. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tony Stark. Iron Man. Tom 1
Dostępny
11 szt.

Pierwszy tom przygód Iron Mana z serii wydawniczej Marvel Fresh! Ostatnie lata nie były łatwe dla człowieka w zbroi Iron Mana. Druga wojna domowa superbohaterów i pozorna śmierć odmieniły go w sposób, którego sam jeszcze nie pojmuje. Jedno pozostało niezmienne – Tony Stark nadal tworzy przyszłość! Tym razem naprawdę wykroczy poza granice wyobraźni… prosto na terytorium zarezerwowane dotąd dla bogów i robotów. Czy wirtualny świat eScape okaże się jego najwspanialszym sukcesem, czy najgorszą porażką? Czy Iron Man podaruje ludzkości lepsze jutro, czy raczej… ulegnie demonom przeszłości? Autorem tej opowieści jest Dan Slott, znany z serii „Amazing Spider-Man” i „The Superior Spider-Man”. Rysunki stworzył Valerio Schiti, ilustrator m.in. „Potężnej Thor” i „Strażników Galaktyki”. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–11 serii „Tony Stark: Iron Man”.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

69
Ultimate X-Men. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ultimate X-Men. Tom 4
Dostępny
7 szt.

Wolverine powraca do Nowego Jorku, a jego tropem podąża tajemniczy oddział żołnierzy dysponujący zaawansowaną wojskową technologią. Żeby przeżyć i odkryć tożsamość napastników, Logan musi zdać się na dwóch superbohaterów – Spider-Mana i Daredevila! Tymczasem w Stanach Zjednoczonych coraz śmielej dochodzą do głosu rasizm, paranoja i uprzedzenia do mutantów. Prezydent postanawia zerwać związki z Charlesem Xavierem i powołać własną grupę mutantów, która będzie realizować jego polityczne cele. Na czele tego projektu staje Emma Frost, którą jednak łączy z Profesorem X więcej, niż mogłoby się wydawać… Scenariusz napisał Brian Michael Bendis („Daredevil: Nieustraszony!”, „Ultimate Spider-Man”), a rysunki stworzył David Finch („Batman”, „Batman: Mroczny Rycerz”). Album zawiera zeszyty „Ultimate X-Men” #34–45.

109,99 zł
84,69 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 25,30 zł

70
Panie Białego Domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panie Białego Domu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Żona prezydenta, Pierwsza Dama Ameryki, jest niewątpliwie jedną z najważniejszych kobiet w Stanach Zjednoczonych. Mimo to niewiele żon prezydentów znalazło dzięki własnej pracy i osiągnięciom trwałe miejsce w historii USA. Mówi się żartobliwie, ale w znacznym stopniu słusznie, że pozycja żony prezydenta jest najwyższym nieobieralnym, niepłatnym stanowiskiem nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale w całym świecie.

59,90 zł
47,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

71
Crescent, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crescent, LP
The John Coltrane Quartet, Universal Music Polska
Dostępny
13 szt.

Album „Crescent” jest szeroko znany jako jeden z najlepszych albumów Coltrane’a nagrany z udziałem takich talentów jak McCoy Tyner, Jimmy Garrison i Elvin Jones. W 1964 roku John Coltrane spędził najmniej czasu w studiu nagraniowym w całej swojej karierze lidera. Dopiero 27 kwietnia wraz z Tynerem, Garrisonem i Jonesem udał się do studia Englewood Cliffs Rudy'ego Van Geldera, aby nagrać wszystkie utwory, które pojawiły się na Crescent. Jako zapowiedź tego co ma nadejść dla Classic Quartet, zarówno Garrison, jak i Jones występują w rozbudowanych solówkach w drugiej części albumu. Seria wznowień winylowych Acoustic Sounds jest produkowana i remasterowana z analogowych oryginalnych taśm masterowanych przez Ryan K. Smiha w Sterling Sound i wydawana na 180-gramowych płytach (QPR). Produkcja serii jest nadzorowana przez Chada Kassem, CEO of Acoustic Sounds. Lista utworów: Strona A Crescent (8:40) Wise One (9:01) Bessie’s Blues (3:30) Strona B Lonnie's Lament (11:42) The Drum Thing (7:20)

161,90 zł
158,66 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,24 zł

72
Auschwitz-Birkenau - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auschwitz-Birkenau
Dostępny
779 szt.

Obecność na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau musi skłaniać do głębszej refleksji. Wszak swym charakterem miejsce to przeczy całkowicie idei tworzenia wspomnianego wykazu, jest świadectwem najniższych instynktów ludzkich, niewyobrażalnego barbarzyństwa, odrzucenia wszelkich wartości i humanistycznej tradycji kulturowej. Zasieki z drutu kolczastego, wieże strażnicze, wszechobecne zakazy, baraki, komory gazowe i krematoria skupione na stosunkowo niewielkim terenie obozu, stanowią uwierającą bliznę zbiorowej pamięci – są symbolem okrucieństwa człowieka wobec człowieka w wieku XX.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

73
Kat z Płaszowa. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kat z Płaszowa. Z autografem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.21

Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Amon Göth uważał się za pana życia i śmierci podległych mu więźniów. Jego sadyzm okazał się przesadny nawet dla przełożonych z SS. Ze szczególnym upodobaniem mordował matki z dziećmi i starców. Uwielbiał strzelać do więźniów z okien samochodu lub balkonu willi. Swoim ofiarom zadawał wyszukane tortury. Osobiście zabił kilkaset osób. O podobnych zbrodniach z pewnością nie śniono w najgorszych koszmarach. Czy odważycie się spojrzeć w oczy prawdziwemu złu? A może macie dość odwagi, by spojrzeć na świat jego oczami?

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

74
Dopóki będziemy kochać. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dopóki będziemy kochać. Z autografem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.02

Przepiękna historia o tym, że prawdziwa miłość zawsze Cię odnajdzie . Anna Czarnecka, piękna dziennikarka, wyjeżdża do włoskiego zamku Miramare. Ta podróż wiele zmieni w jej życiu. W krótkim czasie na swojej drodze spotka kilku interesujących mężczyzn – Antoniego, autora poczytnych powieści, Feliksa, architekta z Paryża i tajemniczego Mikołaja. Któremu z nich powinna zaufać? Czy osoby z jej najbliższego otoczenia, redaktor naczelna Barbara Wierszewska, zwana Zołzą, Agata, jej nietuzinkowa przyjaciółka i Mareczek – wredny kolega z redakcji, pomogą jej w podjęciu decyzji? I jaką rolę w życiu Anny odegra piękny zamek Miramare?

42,90 zł
31,32 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

75
Księga tysiąca i jednej nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga tysiąca i jednej nocy
Dostępny
1073 szt.

Wspaniały świat Orientu w przepięknie zilustrowanym zbiorze niesamowitych adaptacji. Każda z baśni, z których składa się niniejszy zbiór, stanowi opowieść samą w sobie, ale opowieści dobrano tak, żeby stanowiły też spójną całość.

54,99 zł
43,44 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,55 zł

76
Rymowany alfabet. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowany alfabet. Kolorowanka z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Zabawny wierszyk, którego bohaterami są literki alfabetu – teraz już łatwiej będzie je zapamiętać! A do tego: obrazki do kolorowania, szlaczki do śledzenia i literkowe naklejki do umieszczenia w odpowiednim miejscu.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

77
Ulysses Moore. Tom 4. Wyspa masek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulysses Moore. Tom 4. Wyspa masek
Dostępny
673 szt.

Jason, Julia i Rick są gotowi do kolejnej podróży: Peter Dedalus, jedyny człowiek, który może im pomóc w odnalezieniu Pierwszego Klucza, przekroczył Wrota Czasu i ukrywa się w osiemnastowiecznej Wenecji. Perfidna Obliwia Newton jest już na jego tropie, więc dzieci muszą działać szybko – trzeba odnaleźć tajemniczego Czarnego Gondoliera i trafić na Wyspę masek, o której nikt nie słyszał...

36,99 zł
29,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,77 zł

78
New Standards, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Standards, CD
Kenny G, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. Emeline (3:42) 2. Only You (5:50) 3. Paris By Night (5:30) 4. Rendezvous (6:19) 5. Legacy featuring “The Sound” of Stan Getz (3:56) 6. Anthem (4:32) 7. Blue Skies (4:48) 8. Milestones (4:42) 9. Two Of A Kind (5:49) 10. Moonlight (6:00) 11. Waltz In Blue (5:18)

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

79
Sabotażysta z Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sabotażysta z Auschwitz
Dostępny
2683 szt.

W 1943 roku angielski żołnierz Arthur Dodd dostał się w Afryce Północnej do niewoli i po pobycie w kilku kolejnych obozach jenieckich znalazł się ostatecznie w obozie na obrzeżach małego polskiego miasta. Spędził tam prawie dwa lata. Kiedy wojna się skończyła, próbował opowiedzieć o swoich doświadczeniach jenieckich, ale niezwykle trudno przychodziło mu opisać to, czego był świadkiem. Wkrótce okazało się, że niewiele osób mu uwierzy. Obóz znajdował się w pobliżu pięknego niewielkiego miasta niedaleko Krakowa, znanego jako Oświęcim. Niemcy nadali mu inną nazwę, która stała się synonimem najbardziej potwornych i najciemniejszych momentów w historii ludzkości. Nazwali je Auschwitz.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

80
Complete Philips Recordings, 21 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Complete Philips Recordings, 21 CD
John Williams, Universal Music Polska
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: CD 1 „Pops on the March” 1. Josef Franz Wagner: Under the Double Eagle 2. Edward Elgar: March No.4 in G from Pomp and Circumstance Marches 3. Pyotr Ilyich Tchaikovsky: Festival Coronation March 4. William Walton: Orb and Sceptre 5. George Gershwin (arr. Johnny Green): Strike Up The Band 6. W.C. Handy (arr. Richard Hayman): St Louis Blues March 7. John Williams: Midway March 8. Meredith Wilson (arr. Leroy Anderson): Seventy-Six Trombones 9. Ray Bauduc & Bob Haggart (arr. Billy May): South Rampart Street Parade 10. Alfred Newman: Conquest CD 2 „Pops in Space” From Superman 1. March 2. Love Theme From The Empire Strikes Back 3. The Asteroid Field 4. Yoda’s Theme 5. The Imperial March From Star Wars 6. Main Title 7. Princess Leia 8. Close Encounters of the Third Kind Suite CD 3 „That’s Entertainment” (Pops on Broadway) 1. Arthur Schwartz (arr. Hayman): That’s Entertainment from The Band Wagon includes Let Me Entertain You from Gypsy (Jules Styne) 2. Jerry Bock (arr. J. Williams): Fiddler on the Roof (excerpts from the film score adapt. J. Williams) a. If I Were a Rich Man – b. To Life – c. Miracle of Miracles – d. Sunrise, Sunset – e. Matchmaker – f. Tradition 3. Stephen Sondheim (arr. Jonathan Tunick): from A Little Night Music a. Night Waltz – b. Send in the Clowns Richard Rodgers (arr. Anderson): Richard Rogers Waltzes (Medley) a. Lover (Love Me Tonight) – b. Falling in Love with Love (The Boys from Syracuse) – c. Oh, 4. What a Beautiful Mornin’ (Oklahoma!) – d. It’s a Grand Night for Singing (State Fair) Medley arr. Ralph Burns: Pops on Broadway a. One (A Chorus Line) (Hamlisch) – b. Tomorrow (Annie) (Strouse) – c. Don’t Cry for Me 5. Argentina (Evita) (Lloyd Webber) Frederick Loewe (arr. Robert Russell Bennett): from Gigi a. The Night They Invented Champagne – b. Waltz at Maxim’s – c. I’m Glad I’m Not Young 6. Anymore – d. The Parisians – e. Say a Prayer for Me Tonight – f. Thank Heaven for Little Girls CD 4 „We Wish You A Merry Christmas” 1. Trad (arr. Harris): We Wish You a Merry Christmas 2. Medley (arr. Anderson): Christmas Festival a. Joy to the World (trad.) – b. Deck the Halls (trad.) – c. God Rest Ye Merry Gentlemen (trad.) – d. Good King Wenceslas (trad.) – e. Hark! The Herald Angels Sing (Mendelssohn, adapt. Cummings) – f. The First Nowell (trad.) – g. Silent Night (Gruber) – h. Jingle Bells (Pierpont) – i. O Come, All Ye Faithful (trad.) 3. Alfred Burt: A Christmas Greeting – The Carols of Alfred Burt (Medley) a. Come, Dear Children – b. All On a Christmas Morning – c. Christ, In The Stranger’s Guise – d. Caroling, Caroling – e. Some Children See Him – f. O Harken Ye 4. Medley arr. Billy May: Holiday Cheer a. Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! (Styne) – b. The Christmas Song (Chestnuts Roasting) (Tormé) – c. Jingle Bell Rock (Beal & Boothe) – d. Have Yourself a Merry Little Christmas (Martin) – e. All I Want for Christmas Is My Two Front Teeth (Gardner) – f. I’ll Be Home for Christmas (Kent & Ram) – g. Silver Bells (Livingston & Evans) 5. Charles Edward Ives: A Christmas Carol 6. Katherine Kennicott Davis: Carol of The Drum 7. Trad. (arr. B. May): The Twelve Days of Christmas CD 5 „Pops Around the World” Overtures to: 1. Dimitri Kabalevsky: Colas Breugnon 2. Franz von Suppè: Boccaccio 3. Daniel Auber: The Bronze Horse (Le Cheval de bronze) Mikhail Glinka: Ruslan and Lyudmila Williams: The Cowboys Gioachino Rossini: L’italiana in Algeri Leonard Bernstein: Candide CD 6 “Aisle Seat” John Williams: The Flying Theme from E.T. Vangelis (arr. Joseph Reisman): Main Theme from Chariots of Fire John Williams: Raiders of the Lost Ark March John Williams: If We Were in Love from Yes, Giorgio John Kander (arr. Billy Byers): Main Theme from New York, New York Max Steiner (arr. Angela Morley): Tara’s Theme from Gone with the Wind Harold Arlen (arr. Alexander Courage): Over the Rainbow from The Wizard of Oz Nacio Herb Brown (arr. Conrad Salinger, adapt. A. Courage): Main Theme from Singin’ in the Rain Dimitri Tiomkin (arr. A. Morley): Main Theme from Friendly Persuasion (Thee I Love) Hugh Martin (arr. C. Salinger, adapt. A. Courage): The Trolley Song from Meet Me in St Louis CD 7 “Out of this World” R. Strauss: Introduction from Also sprach Zarathustra from 2001: A Space Odyssey John Williams: Adventures on Earth from E.T. Jerry Goldsmith (arr. J. Goldsmith): Closing Title from Alien Alexander Courage (arr. A. Courage): Main Theme from Star Trek – The Television Show Stu Phillips & Glen A. Larson (arr. S. Phillips): Main Title from Battlestar Galactica Jerry Goldsmith (arr. J. Goldsmith): Main Title from Star Trek – The Motion Picture Marius Constant (arr. S. Phillips): Theme and Variations from Twilight Zone John Williams: from Return of the Jedi Parade of the Ewoks Luke & Leia Jabba the Hutt (Chester Schmitz tuba) The Forest Battle CD 8 Prokofiev: Peter & the Wolf; Tchaikovsky: Nutcracker Suite Sergei Prokofiev text adapt. Larry Gelbart: Peter and the Wolf (A Musical Tale for Children) Pyotr Ilyich Tchaikovsky: Nutcracker Suite 1. Miniature Overture Characteristic Dances March Dance of the Sugar-Plum Fairy Russian Dance (Trepak) Arabian Dance (Coffee) Chinese Dance (Tea) Dance of The Reed-Pipes 3. Waltz of the Flowers CD 9 “With a Song in my Heart” Richard Rodgers/Lorez Hart (arr. Dick Hayman): Falling in Love with Love from The Boys from Syracuse Cole Porter (arr. Joseph Reisman): In the Still of the Night from Rosalie Richard Rodgers/Lorenz Hart (arr. J Reisman): Spring is Here from I Married an Angel Jerome Kern/Johnny Mercer (arr. A. Courage): I’m Old-Fashioned from You Were Never Lovelier Harold Arlen/Truman Capote (arr. Williams): A Sleepin’ Bee from House of Flowers Cole Porter (arr. D. Hyman): I Love Paris from Can-Can Jerome Kern/Oscar Hammerstein II (arr. A. Courage): The Song Is You from Music in the Air Cole Porter (arr. A. Courage): I Love You from Mexican Hayride George Gershwin/Ira Gershwin: Love Is Here to Stay from Goldwyn Follies Jerome Kern/Oscar Hammerstein II (arr. D. Hyman): All the Things You Are from Very Warm for May George Gershwin/Ira Gershwin: Love Walked In from Goldwyn Follies Richard Rodgers/Lorenz Hart (arr. A. Courage): With a Song in My Heart from With a Song in My Heart CD 10 “Swing, Swing, Swing” Sy Oliver (arr. Larry Wilcox): Opus One Cole Porter (arr. Jerry Gray & Billy May): Begin the Beguine Frankie Carle (arr. Richard Hayman): Sunrise Serenade Erskine Hawkins, Bill Johnson & Julian Dash (arr. R. Hayman): Tuxedo Junction Duke Ellington & Billy Strayhorn (arr. R. Hayman): Satin Doll Joseph Garland (arr. Glenn Osser): In the Mood Louis Prima (arr. Dick Hyman): Sing, Sing, Sing Edgar Sampson, Benny Goodman & Chick Webb (arr. G. Osser): Stompin’ at the Savoy Glenn Miller (arr. R. Hayman): Moonlight Serenade Jerry Gray (arr. R. Hayman): A String of Pearls Eric Coates (arr. R. Hayman): Sleepy Lagoon Nikolai Rimsky-Korsakov (arr. Don Sebesky): Song of India Claude Thornhill (arr. D. Hyman): Snowfall John Williams: Swing, Swing, Swing CD 11 “America – The Dream Goes On” Aaron Copland: Fanfare for the Common Man John Williams/Alan & Marilyn Bergman: America, the Dream Goes On Anon. collected William Steffe/Julia Ward Howe (arr. Peter Wilhousky): Battle Hymn of the Republic Woody Guthrie (arr. Stu Phillips): This Land Is Your Land Samuel A. Ward/Katherine Lee Bates (arr. A. Courage): America, the Beautiful Copland: Hoe-Down from Rodeo Martin Gould: American Salute Leonard Bernstein (arr. Sid Ramin): America Medley a. New York, New York (Bernstein/Comden & Green) – b. Lonely Town (Bernstein/Comden & Green) – c. America (Bernstein/Sondheim) Trad. spiritual (arr. Billy May): When the Saints Go Marchin’ In Trad. (arr. Eduard Kremser): Prayer of Thanksgiving CD 12 “On Stage” Irving Berlin (arr. Morton Stevens): There’s No Business Like Showbusiness from Annie Get Your Gun Marvin Hamlisch (arr. M. Hamlisch): Overture to A Chorus Line Barry Mann & Cynthia Weil (arr. Don Sebesky): Here You Come Again from Dancin’ Medley (arr. Ralph Burns): Sophisticated Ladies (A Tribute to Duke Ellington) a. Sophisticated Lady (Ellington) – b. Take the “A” Train (Strayhorn) – c. Mood Indigo (Ellington & Bigard) – d. It Don’t Mean a Thing (Ellington) Andrew Lloyd Webber (arr. Eric Knight): Memory from Cats Medley (arr. A. Courage): A Salute to Fred Astaire a. Top Hat, White Tie and Tails (Berlin) – b. The Carioca (Youmans) – c. Dancing in the Dark (Schwartz) – d. I Won’t Dance (Kern) – e. The Continental (Conrad) Richard Rodgers (arr. Robert Russell Bennett): Slaughter on Tenth Avenue from On Your Toes CD 13 “Bernstein by Boston” Leonard Bernstein Selections from West Side Story Simple Song from Mass On the Town 1. The Great Lover (Allegro pesante) 2. Lonely Town: Pas de deux (Andante – Sostenuto) 3. Times Square: 1944 (Allegro) Divertimento for Orchestra 1. Sennets and Tuckets (Allegro non troppo, ma con brio) 2. Waltz (Allegro, con grazia) 3. Mazurka (Mesto. Molto moderato) 4. Samba (Allegro giusto) 5. Turkey Trot (Allegretto, ben misurato) 6. Sphinxes (Adagio lugubre) 7. Blues (Slow blues tempo) 8. March: “The BSO Forever” (Andante. In memoriam – Doppio movimento. Alla marcia) Selections from Wonderful Town CD 14 “Pops in Love” Gabriel Fauré: Pavane (Leone Buyse flute) Claude Debussy (arr. Henri-Pierre-Edouard Mouton): Clair de lune from Suite bergamasque Remo Giazotto (attrib. Tomaso Albinoni); Adagio for Strings and Organ (Max Hobart violin) Camille Saint-Saëns (arr. Paul Vidal): Le Cygne (The Swan) from Le Carnaval des animaux (Martha Bacbcock cello) Erik Satie (orch. Claude Debussy): Gymnopédie No.1 (Satie’s No.3) (Alfred Genovese oboe) Pyotr Ilyich Tchaikovsky: Andante cantabile from String Quartet No.1 Debussy (arr. Jerome Cohen): La Fille aux cheveaux de lin (The Girl with the Flaxen Hair) from Préludes Book I Maurice Ravel: Pavane pour une infante défunte (Richard Sebring horn) Gymnopédie No.2 (Satie’s No.1) (A. Genovese oboe) Johann Pachelbel (arr. Robert Bockholt): Canon Ralph Vaughan Williams (adapt. Ralph Greaves): Fantasia on Greensleeves (L. Buyse flute) CD 15 Holst: The Planets Gustav Holst: The Planets Suite for large orchestra I. Mars, the Bringer of War II. Venus, the Bringer of Peace III. Mercury, the Winged Messenger IV. Jupiter, the Bringer of Jollity V. Saturn, the Bringer of Old Age VI. Uranus, the Magician VII. Neptune, the Mystic CD 16 “Digital Jukebox” Boris Fomin (attrib. Gene Raskin) (arr. Glenn Osser): Those Were the Days Manos Hadjidakis (arr. R. Hayman): Never on Sunday Riz Ortolani & Nino Oliviero (arr. R. Hayman): More from Mondo Cane Jimmy Webb (arr. R. Hayman): By the Time I Get to Phoenix António Carlos Jobim (arr. Patrick Hollenbeck): The Girl from Ipanema Michel Legrand (arr. Eric Knight): The Summer Knows from Summer of ‘42 Kurt Weill (arr. Jack Mason): Mack the Knife from The Threepenny Opera Georges Auric: Where is Your Heart from Moulin Rouge Mason Williams (arr. G. Osser): Classical Gas Henry Mancini (arr. H. Mancini): Theme from The Pink Panther Robert Maxwell (arr. Angela Morley): Ebb Tide Ervan F. “Bud” Coleman (arr. R. Hayman): Tijuana Taxi Henry Mancini (arr. R. Hayman): Days of Wines and Roses Max Steiner (arr. Lee Holdridge): Theme from A Summer Place Alex North (arr. L. Holdridge): Unchained Melody Alberto Pestalozza (arr. G. Osser): Ciribiribin Sammy Fain (arr. A. Morley): Love Is a Many Splendored Thing CD 17 “Lucky To Be Me” Richard Rodgers/Lorenz Hart: Lover from Love Me Tonight Michel Legrand/Jacques Demy transl. Norman Gimbel: I Will Wait for You from The Umbrellas of Cherbourg Kurt Weill/Ira Gershwin: My Ship from Lady in the Dark George & Ira Gershwin: But Not for Me from Girl Crazy Rodgers/Hart: Falling in Love with Love from The Boys from Syracuse Leonard Bernstein/Betty Comden & Adolph Green: Lonely Town from On the Town Kurt Weill/Maxwell Anderson: September Song from Knickerbocker Holiday Frederick Loewe/Alan Jay Lerner: Show Me from My Fair Lady Michel Legrand/Alan & Marilyn Bergman: Where Is It Written from Yentl Billy Joel: Just the Way You Are Michel Legrand/Alan & Marilyn Bergman: Papa, Can You Hear Me? from Yentl Kurt Weill/Ogden Nash: Speak Low from One Touch of Venus Leonard Bernstein/Betty Comden & Adolph Green: Lucky to Be Me from On the Town CD 18 “Salute To Hollywood” Richard A. Whiting (arr. John Williams): Hooray for Hollywood Medley (arr. Morton Stevens): Pops Salutes the Oscars a. When You Wish upon a Star (Harline) – b. Swingin’ on a Star (Van Heusen) – c. Moon River (Mancini) – d. Raindrops Keep Fallin’ on My Head (Bacharach) – e. Theme from The Way We Were (Hamlisch) – f. The Shadow of Your Smile (Mandel) James Horner, Barry Mann & Cynthia Weil (arr. Glenn Osser): Somewhere Out There from An American Tail Medley (arr. M. Stevens): A Tribute to Judy Garland a. Over the Rainbow (Arlen) – b. We’re Off to See the Wizard (Arlen) – c. You Made Me Love You (Monaco) – d. Be a Clown (Porter) – e. Get Happy (Arlen) – f. The Man That Got Away (Arlen) John Williams: Balloon Sequence – Devil’s Dance from Witches of Eastwick John Barry (arr. Joseph Reisman): Love Theme from Out of Africa Trad. Mexican (son jarocho) (arr. R. Hayman): La Bamba David Raksin (arr. Herbert Spencer): Theme from The Bad and the Beautiful Medley (arr. Sid Ramin): Dancing with Fred Astaire a. Top Hat, White Tie and Tails (Berlin) – b. I Won’t Dance (Kern) – c. Dancing in the Dark (Schwartz) – d. The Continental (Conrad) – e. Change Partners (Berlin) – f. The Carioca (Youmans) CD 19 “Pops à la Russe” Nikolai Rimsky-Korsakov: Cortège from Mlada Suite Alexander Borodin (arr. Rimsky-Korsakov & Alexander Glazunov): Polovtsian Dances from Prince Igor Dance of the Polovtsian Maidens Andantino Allegro Presto Pyotr Ilyich Tchaikovsky (arr. Lucien Cailliet): None but the Lonely Heart Rimsky-Korsakov: Danse des bouffons from The Snow Maiden Suite Modest Mussorgsky: A Night on the bare Mountain Sergei Prokofiev: Troika from Lieutenant Kijé Suite Aram Khachaturian: from the Gayaneh Suites Dance of the Rose Maidens Lullaby Sabre Dance Alexander Borodin (arr. Sir Malcolm Sargent): Nocturne from String Quartet No.2 Dmitri Shostakovich: Polka from The Golden Age Suite Reinhold Glière: Russian Sailor’s Dance from The Red Poppy Suite CD 20 “Pops By Gershwin” George Gershwin An American in Paris (rev. Frank Campbell-Watson) Porgy and Bess Suite (arr. Robert Russell Bennett & Alexander Courage) a. Prelude – b. Summertime – c. I got plenty o’ nuttin’ – d. Bess, you is my woman now – e. I can’t sit down – f. It ain’t necessarily so – g. I loves you, Porgy – h. There’s a boat dat’s leavin’ soon for New York – i. O Lawd, I’m on my way Selections from Girl Crazy (arr. Leroy Anderson) a. I got rhythm – b. Embraceable you – c. Bidin’ my time – d. But not for me – e. I got rhythm (reprise) Rhapsody in Blue (orch. Ferde Grofé) CD 21 Bonus Disc By Request… John Williams Liberty Fanfare March from 1941 The Mission Theme (Theme for NBC News) Olympic Fanfare and Theme Theme from JAWS Pops Britannia John Williams: From Jane Eyre 1. At Lowood 2. To Thornfield 3. The Return Sir Peter Maxwell Davies: An Orkney Wedding, with Sunrise (Max Hobart violin – Nancy Crutcher Tunnicliffe solo bagpipes) Frederick Delius: Brigg Fair Trad. Irish (“Londonderry Air”) (collected Jane Ross, arr. Percy Grainger): Danny Boy Percy Grainger: Molly on the Shore Trad. Scottish (arr. Patrick Hollenbeck): Scotland the Brave

331,90 zł
325,26 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 6,64 zł

81
The Jazz Experiments Of Charles Mingus (Reedycja), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Jazz Experiments Of Charles Mingus (Reedycja), LP
Charles Mingus, BMG Entertainment
Dostępny
50 szt.

Lista utworów: Strona A 1. What Is This Thing Called Love 2. Minor Intrusion 3. Stormy Weather Strona B 1. Four Hands 2. Thrice Upon A Theme 3. The Spur Of The Moment

124,90 zł
82
Underwater, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Underwater, 2 LP
Ludovico Einaudi, Universal Music Polska
Dostępny
57 szt.

Lista utworów: LP1 Strona A 1. Luminous 2. Rolling Like a Ball 3. Indian Yellow Strona B 1. Flora 2. Natural Light 3. Almost June LP 2 Strona C 1. Swordfish 2. Wind Song 3. Atoms Strona D 1. Temple White 2. Nobody Knows 3. Underwater

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

83
Fiszki Angielski Pierwsze słowa dla przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki Angielski Pierwsze słowa dla przedszkolaka
Dostępny
56 szt.

Baw się i ucz skutecznie angielskich słówek! Fiszki. Angielski. Pierwsze słowa dla przedszkolaka zawierają 200 ilustrowanych kart z podstawowymi słówkami, które wprowadzą malucha do nauki języka angielskiego. Pakiet zawiera książeczkę z poradami dla rodziców i propozycjami zabaw z kolorowymi fiszkami. Dzięki nim łatwo będzie opanować angielskie wyrazy, jak nazwy zwierząt, kolory, cyfry, członkowie rodziny i wiele innych. Dołączone do fiszek nagrania MP3 pozwolą przećwiczyć wymowę i osłuchać się z językiem angielskim. Fiszki Angielski. Pierwsze słowa dla przedszkolaka to: 200 kolorowych kart ze słówkami nagrania MP3 propozycje zabaw.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

84
Włoski. Mów śmiało! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski. Mów śmiało!
Dostępny
32 szt.

Praktyczny kurs konwersacji z nagraniami! Znasz podstawy języka włoskiego, ale brakuje ci biegłości, aby płynnie prowadzić rozmowę? Starasz się mówić, ale bariera językowa wciąż daje o sobie znać? Uczysz się do egzaminu i zależy ci na szybkich postępach? Ten kurs jest dla ciebie! Znajdziesz tu gotowe zwroty, które pozwolą ci szybko i swobodnie zareagować w każdej sytuacji: w towarzystwie, w pracy, na zakupach czy w podróży. Praktyczne zestawy pytań i odpowiedzi pomogą ci rozwinąć językowe skrzydła i przygotować się na różne scenariusze. Mapy myśli, różnorodne ćwiczenia aktywizujące, niezbędniki gramatyczne i ciekawostki ułatwią przyswojenie poznanego materiału! Szybko zrobisz zauważalne postępy! Mów śmiało, to: nagrania MP3 native speakera, mapy myśli, ułatwiające zapamiętywanie, zwroty i wyrażenia na każdą okazję, ćwiczenia i praktyczne dialogi, zadania aktywizujące, nauka swobodnego reagowania, naturalny język, jaki słyszysz w serialach i na ulicy.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

85
Kapitan Nauka Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Nauka Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem
Dostępny
95 szt.

Pakiet 100 rozwijających zabaw dla przedszkolaków Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem (4?5 lat) to zestaw 100 zabaw rozwijających kompetencje matematyczne, logiczne i językowe u przedszkolaków. Różnorodne zadania wspomagają naukę liczenia w zakresie 10, porównywanie wielkości i liczebności, klasyfikację przedmiotów, a także ćwiczą spostrzegawczość i myślenie logiczne oraz przygotowują do nauki pisania i czytania. Podróż na krańce wszechświata W podróż po wszechświecie zabiera dzieci sympatyczny robot Eliot. Dzięki niemu przedszkolaki poznają kosmos, planety i inne roboty. Książka zawiera 40 zabaw pobudzających dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Do rozwiązania zadań można użyć kredek lub kolorowych flamastrów. We wstępie książki znajdują się również wskazówki dotyczące rozwoju 4- i 5-latków. Na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach zamieszczono 60 zagadek o różnym stopniu trudności. Dzięki specjalnemu flamastrowi ścieralnemu każde zadanie dziecko może rozwiązywać wielokrotnie. Może też bez obaw poprawić błąd, ćwicząc przy tym precyzję. Łamigłówki opracowane przez pedagogów i nauczycieli są dostosowane do możliwości percepcyjnych i umiejętności przedszkolaków. Kosmiczną tematykę uzupełniają kolorowe rysunki Danki Fukowskiej. Stworzona przez nią postać przyjaznego robota Eliota rozbudza zainteresowanie nieziemską przestrzenią i bajecznymi planetami, zachęca również do treningu spostrzegawczości i koncentracji. Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem (4?5 lat) to nowe wydanie bestsellera 100 zabaw z robotem Eliotem. Rozwój nauka liczenia, rozwój mowy, przyroda, grafomotoryka Autorzy: Bożena Dybowska ? pedagog, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Anna Grabek ? pedagog, matematyczka Danka Fukowska ? ilustratorka

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

86
Trzecia Rzesza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecia Rzesza
Dostępny
1808 szt.

Po kilkudziesięciu latach od upadku Trzeciej Rzeszy wciąż emocje budzi pytanie, jak to się stało, że nowoczesne, rozwinięte i kulturalne społeczeństwo w sercu Europy, jakim były Niemcy, ogarnęło zbiorowe szaleństwo nazizmu. Otwarte pozostaje także pytanie o rolę Hitlera w historii. Jedni głoszą, że ponosi on wyłączną winę za to, co się stało, że to on, dzięki swoim wyjątkowym, wprost demonicznym zdolnościom, uwiódł Niemców i prowadząc ich do wielkości, przywiódł do zguby. Inni uznają, iż był tylko elementem pewnej gospodarczo-społecznej struktury... Trudno nie przyznać, że Hitler był przywódcą charyzmatycznym, że miliony ludzi wierzyły w jego niezwykłość oraz w to, że został on wybrany, aby spełnić dziejową misję wprowadzenia Niemiec – upokorzonych traktatem wersalskim – na należne im, najwyższe miejsce w historii. Głoszony przez niego narodowy socjalizm, oparty na wierze, że jego rodacy – przedstawiciele najlepszej, aryjskiej, rasy – są powołani do rządzenia światem, był ideologią dającą nadzieję na wybawienie z kryzysu i dla milionów Niemców niezwykle kuszącą. Panowanie nad światem miało się urzeczywistnić w walce, dzięki której Niemcy zdobyłyby dla siebie przestrzeń życiową i wyeliminowały główne zagrożenie, jakie nazizm widział w Żydach. Zwieńczeniem projektu Hitlera – stojącego na czele stworzonej przez niego, totalitarnej machiny – była wojna światowa, w której bestialstwo osiągnęło swoje apogeum. Tysiącletnia Trzecia Rzesza przetrwała zaledwie dwanaście lat, ale wojna, którą rozpętała, kosztowała cierpienia całe narody i życie 50 milionów ludzi.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

87
Czortków 1919 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czortków 1919
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.28

Prezentacja jednej z największych bitew wojny polsko-ukraińskiej 1918-1919 r. Działania w rejonie Czortkowa, zakończone sukcesem strony polskiej, doprowadziły do ustalenia granicy na Zbruczu pomiędzy obydwoma państwami.

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

88
Big Hole 1877 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Hole 1877
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.02

Książka poświęcona historii indiańskiego plemienia Nez Perce (przekłutych nosów) i jego porywającej walce o prawo do wolności w wojnie ze Stanami Zjednoczonymi w 1877 r. Przez 70 lat, od czasu spotkania z uczestnikami słynnej wyprawy badawczej Lewisa i Clarka (1804-1806), Indianie Nez Perce żyli w pokoju z białymi, szczycąc się tym, że nie przelali krwi białego człowieka. W 1877 r. rząd Stanów Zjednoczonych próbował pozbawić to niewielkie, pokojowo nastawione plemię resztek ziem plemiennych i osiedlić je w rezerwacie w stanie Idaho. Wybuchła wojna, która przerodziła się w desperacki pochód blisko 800 Indian Nez Perce w kierunku granicy kanadyjskiej. Ścigane przez oddziały wojska i setki cywilnych ochotników plemię Nez Perce w ciągu trzech miesięcy przebyło 2500 kilometrów, odpierając kolejne ataki kawalerii. Przedzierając się przez w większości wrogie terytoria, bili na głowę dużo liczniejsze i lepiej uzbrojone siły wroga. Stoczyli 18 walk i potyczek, z których przegrali tylko jedną. Waleczny odwrót plemienia Nez Perce uznany został za arcydzieło strategii wojennej Indian północnoamerykańskich. Chociaż wojna plemienna Nez Perce zakończyła się klęską Indian, na zawsze weszła do annałów, stając się jednym z najsłynniejszych epizodów w historii Stanów Zjednoczonych. Obóz Nez Perce, złożony z 89 tipi, przypominał swym kształtem literę V. Namioty stały wzdłuż prawego brzegu rzeki Big Hole. Po drugiej stronie brzeg był podmokły. Porastały go gęste zarośla wiklinowe, za którymi rozpościerał się łagodny stok zalesionego wzgórza. Na łące, u jego podnóża, pasły się stada koni i bydło ocalałe po górskiej przeprawie. Znaczną część dobytku i tipi Nez Perce utracili na Clearwater, toteż w przepełnionych namiotach spało dużo więcej ludzi niż zwykle. Zwierciadło, czując się bezpiecznie z powodu przewagi, jaką Nez Perce osiągnęli nad Howardem, także i tej nocy nie zadbał o wystawienie straży.

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

89
Hitler. Reportaż biograficzny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hitler. Reportaż biograficzny
Dostępny
154 szt.

Kim był człowiek, który przesądził o losach Europy XX wieku? Szaleniec odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi, architekt fabryk śmierci. Marzący o potędze niespełniony artysta, wielbiciel Wagnera i powieści Karola Maya. Wytrawny polityk i kłamca. Mężczyzna, z powodu którego co najmniej trzy kobiety targnęły się na swoje życie. Charyzmatyczny przywódca, za którym podążył niemal cały naród. Największy geniusz zła w historii. Intrygująca, po mistrzowsku napisana, kompletna biografia Adolfa Hitlera, przywódcy III Rzeszy. W tej obszernie udokumentowanej, opartej na wieloletnich badaniach książce John Toland, zdobywca Nagrody Pulitzera, pomaga zrozumieć fenomen Adolfa Hitlera jako człowieka, jednocześnie wyznaczając nowe standardy biografiom postaci historycznych, na tle których należy oceniać inne prace poświęcone przywódcy III Rzeszy. Czytając o kulisach wydarzeń poprzedzających II wojnę światową, trudno ustrzec się przed porównaniami ze współczesnością. „Zło ma nie tylko swoją banalną stronę, istnieje też coś takiego jak urok zła”. – John Toland

129,00 zł
103,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 25,80 zł

90
The Lady in the Balcony. Lockdown Sessions, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Lady in the Balcony. Lockdown Sessions, 2 LP
Eric Clapton, Universal Music Polska
Dostępny
4 szt.

Lista utworów: A1 Nobody Knows You When You're Down And Out A2 Golden Ring A3 Black Magic Woman A4 Man Of The World A5 Kerry B1 After Midnight B2 Bell Bottom Blues B3 Key To The Highway B4 River Of Tears C1 Rock Me Baby C2 Believe In Life C3 Going Down Slow C4 Layla D1 Tears In Heaven D2 Long Distance Call D3 Bad Boy D4 Got My Mojo Working

184,90 zł
181,20 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,70 zł

91
Sunday Morning, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sunday Morning, CD
Sunday Morning, Flower Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Lista utworów: 1. Już mnie masz (Muzyka: Przemysław Maćkowiak / Słowa: Daria Kaczór-Boś) 3:02 2. Nie ma tam nic (Przemysław Maćkowiak / Daria Kaczór-Boś) 3:52 3. Czarne koty (Przemysław Maćkowiak / Daria Kaczór-Boś) 3:58 4. Miłością żyć (Przemysław Maćkowiak / Przemysław Maćkowiak) 4:18 5. Nie wiem, co robić (Przemysław Maćkowiak / Sabina Klak) 3:52 6. Cel (Przemysław Maćkowiak / Przemysław Maćkowiak) 3:57 7. Zrozumieć błąd (Przemysław Maćkowiak / Sabina Klak) 4:58 8. Spokój w sobie mam (Przemysław Maćkowiak / Przemysław Maćkowiak) 3:54 9. Chwilo trwaj (Przemysław Maćkowiak / Sabina Klak) 7:21

35,90 zł
28,72 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,18 zł

92
Cyrano (Original Motion Picture Soundtrack), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrano (Original Motion Picture Soundtrack), CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Dostępny
103 szt.

Lista utworów: 1. Intro 2. Opening 3. Someone to say 4. When I Was Born 5. Dying 6. Madly 7. Ten Men Fight 8. Your name 9. Garrison arrival 10. Not a toy 11. Someone to say (Reprise) 12. Every Letter (Radio Edit) 13. I Love You 14. I Need More (Radio Edit) 15. Overcome 16. The Kiss 17. Marry Christian 18. What I Deserve 19. Saying Goodbye 20. Close My Eyes 21. Wherever I Fall - Part 1 22. Wherever I Fall - Part 2 23. He Will Be Here 24. Cyrano's Message 25. No Cyrano 26. Somebody Desperate 27. Saying Goodbye (Vikingur Piano Solo)

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

93
Maskotka Psi Patrol Chase 8 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,90 zł
21,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

94
Maskotka Psi Patrol Tracker - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka Psi Patrol Tracker
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

27,90 zł
25,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

95
Maskotka Psi Patrol Marshall 8 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka Psi Patrol Marshall 8 cm
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

96
Maskotka Psi Patrol Zuma 8 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka Psi Patrol Zuma 8 cm
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.09

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

97
Maskotka Psi Patrol Rocky 8 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka Psi Patrol Rocky 8 cm
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.09

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

98
Kregle Akc 27x17x13 Mc Wb 60 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kregle Akc 27x17x13 Mc Wb 60
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
33 szt.

25,90 zł
19,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,91 zł

99
Pistolet Na Wode 30x29x6 Mc Krowka Wb 48 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet Na Wode 30x29x6 Mc Krowka Wb 48
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
80 szt.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

100
Basen ogrodowy, stelażowy, prostokątny, 14w1, 450 x 220 x 84 cm Intex - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1 207,90 zł
1 147,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 60,39 zł

Wróć do góry