hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 12 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Schron przeciwczasowy (Georgi Gospodinow), na drugim Akuszerki (Sabina Jakubowska). Kolejny produkt to Louca. Tom 1. Piłka w grze (Bruno Deqiuer) oraz Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie (Anna Bikont).
1
Schron przeciwczasowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Schron przeciwczasowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Nowa powieść jednego z najgłośniejszych pisarzy europejskich, laureata Nagrody Angelusa. Sentymentalna podróż, w której przeszłość staje się remedium na problemy teraźniejszości. Gaustyn, osobliwy i niestrudzony wynalazca, wędruje w czasie. Swoją ideę niesienia innym pomocy realizuje w wyjątkowej klinice przeszłości w Szwajcarii, którą zakłada dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Pacjenci mogą wybierać spośród wszystkich minionych dekad XX wieku, by odnaleźć swoją bezpieczną przestrzeń. Wkrótce oferowana przez Gaustyna kuracja przyciąga nie tylko chorych, ale także wszystkich tych, którzy chcieliby powrócić do szczęśliwych chwil. Klinika odblokowuje ich wspomnienia, przywracając czas, w którym czuli spokój i spełnienie. Jednocześnie europejscy przywódcy, chcąc ratować przyszłość świata, organizują ponadnarodowe referendum w sprawie wyboru… wspólnej przeszłości. „Ta powieść to literacka monografia najdelikatniejszego ludzkiego daru – zmysłu czasu i jego przemijania. Rzadko trafiają nam się tak szalone i cudowne książki”. – Olga Tokarczuk

48,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

115 osób kupiło
2
Akuszerki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Akuszerki
Dostępny
862 szt.

Zima 1885 roku, podkrakowska wieś. Młodziutka Franciszka rodzi swoje pierwsze dziecko. W porodzie towarzyszy jej przybrana matka, znana w okolicy akuszerka. W tym samym czasie w pobliskim dworze również rodzi się dziecko. Franciszka zostaje zatrudniona jako jego mamka. Splot okoliczności sprawia, że zaczyna pomagać okolicznym kobietom w przyjściu na świat ich dzieci, a dzięki nieoczekiwanemu wsparciu zaczyna naukę w krakowskiej szkole położnych. Wraca z Krakowa do rodzinnej wsi bogatsza w wiedzę o rodzeniu, która boleśnie zderza się z wiejską rzeczywistością, biedną i zabobonną. Wciąga ją wir namiętności i wielkiej historii. Akuszerki to inspirowana autentycznymi zapiskami prababki autorki monumentalna i porywająca opowieść o kobiecie, która obcowała z życiem i śmiercią, kochała i niosła pomoc o każdej porze dnia i nocy, także podczas wojennej zawieruchy. Sabina Jakubowska od lat jako doula towarzyszy kobietom przy porodach. Z wykształcenia jest archeologiem. Fascynuje ją historia lokalna, której poświęciła też doktorat. Jej debiutancka powieść dla młodzieży otrzymała Nagrodę Główną w konkursie Promotorzy Debiutów. Akuszerki są jej pierwszą powieścią dla dorosłych czytelników.

69,90 zł
41,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 27,96 zł

76 osób kupiło
3
Louca. Tom 1. Piłka w grze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Louca. Tom 1. Piłka w grze
Dostępny
22 szt.

Pierwszy tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o dorastającym chłopaku, jego niezwykłym przyjacielu i ukochanej dziewczynie. Louca jest szkolnym niezdarą. Kiepsko się uczy, zraża do siebie Julię – koleżankę, w której się potajemnie podkochuje, ciągle się potyka i spada ze schodów… W dodatku chciałby zostać piłkarzem, ale nie udaje mu się nawet prosto kopnąć piłki. Jednak pewnego dnia spotyka wesołego Nathana, który mu pomaga, zostaje jego trenerem, podpowiada na sprawdzianach. Tyle że Nathan nie jest zwykłym nastolatkiem... Autorem serii jest Bruno Dequier, który pracował przy takich filmach jak „Przygoda w Paryżu” czy „Lorax”. Potem stworzył uwielbiany przez francuskich czytelników cykl „Louca”, którego trzeci tom został w 2014 roku wyróżniony belgijską Nagrodą Saint-Michel w kategorii komiksu dla młodych odbiorców.

29,99 zł
20,69 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 9,30 zł

36 osób kupiło
4
Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie
Dostępny
333 szt.

Od maja 1947 do sierpnia 1948 roku Lejb Majzels, pracownik Centralnego Komitetu Żydów w Polsce, wyjeżdża w teren dwadzieścia osiem razy w poszukiwaniu pięćdziesięciorga dwojga dzieci, które przeżyły Zagładę i pozostają pod opieką Polaków. Każdy wyjazd skrupulatnie odnotowuje: o której wyjechał, o której dotarł, czy znalazł dziecko i za ile naród żydowski może je wykupić. Bo życie każdego żydowskiego dziecka ma cenę. Siedemdziesiąt lat później Anna Bikont powtarza próbę ich odnalezienia. Podąża śladem zapisków pozostawionych w dwóch zeszytach – „Sprawozdaniach z podróży służbowych L. Majzelsa w sprawie poszukiwania dzieci znajdujących się w rękach Polaków”. Z niezwykłą dociekliwością szuka choćby najdrobniejszych informacji, które mogłyby doprowadzić do spotkania po latach. Dokonuje niemożliwego, jednocześnie stając przed kolejnym potężnym wyzwaniem – jak skłonić do wspomnień ludzi, którzy uciekli od przeszłości, niekiedy na koniec świata. Cena to reporterskie śledztwo rzucające nowe światło na losy dzieci po Zagładzie. Prowadzone z przenikliwością znakomicie oddaje niepokojącą atmosferę powojnia i burzy pozornie oczywistą ocenę wyborów życiowych ocalałych.

59,90 zł
37,14 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,76 zł

31 osób kupiło
5
Karnet PR-364 Urodziny Lody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Karnet PR-364 Urodziny Lody
Kukartka
Dostępny
14 szt.

Kartka na urodziny - Passion Premium PR-364 Kartki z serii Passion Premium to świetny pomysł na piękną pamiątke w super cenie. Każda kartka PR jest zdobiona przynajmniej dwoma rodzajami uszlachetnień - metaliczne lub perłowe folie, brokat, tłoczenie itp. - tyle piękna w takim drobiazgu! Każda kartka Passion Premium ma kolorowe wnętrze z tekstem wyjątkowych życzeń i grafiką, w komplecie jest także dopasowana kolorystycznie koperta. Cechy szczególne: wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu, koperta: dopasowana w zestawie, zdobienia: przynajmniej dwa rodzaje, często więcej - złota, srebrna lub perłowa folia, brokat, tłoczenia, wnętrze kartki: kolorowe, z życzeniami, okazja: urodziny

5,99 zł
3,17 zł

Rabat 47,1%
oszczędzasz 2,82 zł

29 osób kupiło
6
O kotku, który bał się wszystkiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O kotku, który bał się wszystkiego
Dostępny
33 szt.

O kotku, który bał się wszystkiego to opowieść o odwadze jako przezwyciężaniu strachu. Otwiera ona wspaniale ilustrowaną serię dla dzieci „Sowie Opowieści”. Jak pokonać strach i wykazać się odwagą, prawdziwą odwagą, nie lekkomyślną brawurą? Autorem książki O kotku, który bał się wszystkiego jest Éric-Emmanuel Schmitt, francuski pisarz, autor m.in. słynnej książki Oskar i pani Róża. Za ilustracje odpowiada Barbara Brun. Przewodnikiem serii jest sowa Minerwa, symbol mądrości. Zachęca ona młodych odbiorców do stawiania ważnych pytań i samodzielnego myślenia.

29,90 zł
20,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,57 zł

27 osób kupiło
7
Kolorowanka z tatuażami. Maszyny budowlane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z tatuażami. Maszyny budowlane
Dostępny
287 szt.

MASZYNtattoo twój pierwszy tatuaż.Zostań artystą projektantem i stwórz własny TATTOOkatalog! Ozdabiaj siebie i przyjaciół w domowym TATTOOstudiu!W środku: projekty do kolorowania i zestaw zmywalnych tatuaży (wzory kolorystyczne).

8,90 zł
4,99 zł

Rabat 43,9%
oszczędzasz 3,91 zł

18 osób kupiło
8
Przełęcz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przełęcz
Dostępny
3 szt.

Są tajemnice, które bezpieczniej jest zostawić bez wyjaśnienia. Pierwsza polska powieść inspirowana słynną tragedią na Przełęczy Diatłowa, która do dziś pobudza wyobraźnię. I wciąż rodzi strach. Jedna z największych zagadek kryminalnych ZSRR nadal wywołuje ogromne emocje. Zimą 1959 roku grupa doświadczonych wspinaczy wyrusza w góry Uralu Północnego. Bazę opuszcza dziewięcioro turystów. Nie wraca nikt. Przez lata powstały dziesiątki teorii spiskowych, ale to, co wydarzyło się naprawdę na zboczu góry Chołatczahl, nie zostało wyjaśnione do dziś. Krzysztof Domaradzki, zainspirowany tymi wydarzeniami, opowiada mrożącą krew w żyłach historię kryminalną. Ponad sześćdziesiąt lat po tragedii prywatny detektyw Żenia Kowalczuk i prawniczka Anna „Uzi” Gamowa dostają zadanie od wysoko postawionego polityka: mają odtworzyć przebieg wyprawy i odkryć winnych śmierci turystów. Jednak ludzie, którzy przez lata zatajali fakty o tragedii, zrobią wszystko, by świat nie poznał prawdy. Wątek współcześnie prowadzonego śledztwa przeplata się z historią uczestników wyprawy. Kogo się bali? Plemienia Wortów, które ukradkiem ich obserwowało? Tajemniczych mężczyzn spotkanych w trakcie wspinaczki? A może wróg czyhał tuż obok, w namiocie? Przełęcz to nawiązujący do prawdziwych wydarzeń thriller, który opowiada o jednej z najbardziej wstrząsających tajemnic XX wieku.

49,90 zł
34,43 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,47 zł

12 osób kupiło
9
Królowa głodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa głodu
Dostępny
1865 szt.

Dwadzieścia lat po tym, jak Księstwo Kuźni Zachodu upadło pod naporem sił Korporacji, zdradzone i opuszczone w decydującej chwili przez sojuszników, jego dawne tereny wciąż pozostają ponurym pasem ziemi niczyjej. Ludzi pamiętających czasy wojny pozostało niewielu – ci, którzy jakimś cudem przetrwali rzeź, padali ofiarą grasujących w lasach ogromnych żlebodźwiedzi, rozprzestrzeniającej się nieuleczalnej zarazy, ale też zwyczajnego głodu. W końcu przesiąknięte krwią poległych ruiny państwa stały się domem głównie dla przybywających z daleka poszukiwaczy patroszących okolicę kawałek po kawałku w pogoni za żywmetalem, rzadkim i cennym kruszcem o wyjątkowych właściwościach, którego nawet wątła obietnica wystarcza, by przyprawić o pozbawiający zdrowego rozsądku obłęd wszystkich podążających za wizją szybkiego wzbogacenia. Do takiego miejsca przybywa młody Holender Bram Huygens. Bez towarzyszy, bez karawany, bez bagaży i bez jakiegokolwiek sprzętu do wydobywania. Nie chce mówić o tym, kto i po co przysłał go do osady żyjącej z poszukiwaczy cennego kruszcu, ale nikogo to nie dziwi – tutejsi nie są zbyt otwarci. Miniona wojna, która nie wzięła się znikąd, jest pokłosiem chaosu zrodzonego po apokalipsie. Bramowi powierzono misję, od której zależy przyszłość dawnego księstwa i jego mieszkańców. Wkrótce Bram przekona się, że w Kaźni każdy ma swoje sekrety, a niektóre z nich są śmiertelnie groźne. Zwłaszcza jeśli za przeciwnika ma się lokalnego szeryfa… Tymczasem w głębi lasów budzi się nowa siła – potężna, obłąkana, żądna ludzkiego mięsa i zemsty. Królowa głodu to niepokojące, a zarazem brawurowe połączenie postapokalipsy, horroru, science fiction, westernu i fantasy. Prawdziwy kalejdoskop gatunków. Chmielarz, jakiego nie znacie!

42,90 zł
27,89 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,01 zł

12 osób kupiło
10
User Friendly. Jak niewidoczne zasady projektowania zmieniają nasze życie, pracę i rozrywkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
User Friendly. Jak niewidoczne zasady projektowania zmieniają nasze ży...
Dostępny
136 szt.

Bez względu na to, czy mówimy o smartfonach, szczoteczkach do zębów czy autonomicznych samochodach, projektowanie wymaga szacunku dla oczekiwań użytkowników i zrozumienia niuansów ich życia. Najważniejsze jednak wydaje się odrzucenie przekonania o ludzkiej doskonałości. Historia dizajnu zorientowanego na użytkownika obfituje w fascynujące opowieści i nieoczekiwane zwroty akcji. Autorzy książki opowiadają o wpływie, jaki na wzornictwo wywarły globalne kryzysy, wojny światowe i awarię pewnej elektrowni jądrowej. Pokazują, jak projektowanie dla osób ze specjalnymi potrzebami utorowało drogę wynalazkom, bez których nikt z nas nie wyobraża już sobie życia. Sporo też piszą o tajnikach projektowania najnowszych technologii – od pojazdów autonomicznych, poprzez media społecznościowe, po sztuczną inteligencję. Analizują nasze oczekiwania wobec urządzeń oraz sposób, w jaki nawiązujemy z nimi relacje. Jak przyznają autorzy, ich zamiarem jest nie tylko nakreślenie najnowszej historii dizajnu, ale przede wszystkim wyposażenie czytelników i czytelniczek w narzędzia niezbędne do krytycznego spojrzenia na wszechobecne dziś w naszym życiu projektowanie doświadczeń użytkownika. Nie uciekają więc od pytań o rzeczywiste skutki innowacji wprowadzanych przez cyfrowych gigantów ani o to, dlaczego kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju technologii nie będzie wynalezienie nowego modelu telefonu czy aplikacji, lecz – nowej metafory. Książkę uzupełnia krótki opis procesu projektowania zorientowanego na użytkownika oraz lista kamieni milowych w historii projektowania – od fotela Ludwika XV po przepisy o RODO. Cliff Kuang – dziennikarz i projektant. Robert Fabricant – były wicedyrektor kreatywny legendarnego studia Frog Design.

79,00 zł
51,35 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 27,65 zł

12 osób kupiło
11
Vortex. Dziewczyna, która prześcignęła czas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vortex. Dziewczyna, która prześcignęła czas
Dostępny
81 szt.

Vortex. Dziewczyna, która prześcignęła czas to drugi tom elektryzującej trylogii Anny Benning. Książka Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat podbiła serca czytelników na całym świecie i przez długi czas utrzymywała się na szczycie list bestsellerów. Rzeczywistość Elaine, to świat tajemnic, tuneli energetycznych oraz ludzi zmutowanych z ogniem, powietrzem, wodą i ziemią. Elaine jeszcze do niedawna była przekonana, że uratowała ten świat. Jednak to, co zdawało się zwycięstwem na rzecz wolności, teraz grozi wybuchem wojny, która pochłonie wszystkich. Kiedy Varus Hawthorne wysyła w przeszłość swoich łowców, Elaine i Bale nie mają wyboru – muszą podążyć za nimi. Tyle że miejsce, do którego dotrą, odsłoni przed nimi nowe tajemnice, a Elaine dowie się czegoś, co poważnie nadszarpnie jej zaufanie do Bale’a i uświadomi jej, że los wszystkich zależy od miłości ich dwojga… Oszałamiająca kontynuacja, porywająca i oryginalna. Ellie i Bale to bohaterowie o wielkiej sile, niezwykłej wytrwałości i determinacji, którzy muszą zawalczyć o przyszłość, przeszłość i miłość…

44,90 zł
30,98 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,92 zł

10 osób kupiło
12
Jujutsu kaisen. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jujutsu kaisen. Tom 5
Dostępny
6 szt.

Zjazd Integracyjny z Technikum Jujutsu w Kioto! Pierwszą konkurencją jest rywalizacja drużynowa. Teoretycznie polega ona na pozbywaniu się przeklętych duchów rangi drugiej wypuszczonych na terenie dwóch stref wydzielonych dla każdej z grup, lecz bojowo nastawiony Toudou od razu atakuje ekipę z TJT. Na jego drodze staje wówczas Itadori. Okazuje się jednak, że zamierzający go zlikwidować pozostali uczniowie TJK wtrącają się do ich pojedynku. Itadori ma kłopoty!

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

10 osób kupiło
13
Łabędź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łabędź
Dostępny
1101 szt.

Poruszająca opowieść o sile rodzinnych więzi, o woli życia, nadziei i miłości, trwających nawet w obliczu okrucieństw wojny. Rok 1938, podbydgoski Fordon. Młodziutka Anna Łabędź przygotowuje się do rozpoczęcia nauki w warszawskiej szkole pielęgniarskiej. Dziewczyna ma ambitne plany i jest zdecydowana walczyć o marzenia, dlatego zatrudnia się w kawiarni, by zarobić pieniądze na nowy etap życia. Początkowo wszystko układa się po jej myśli, ale Fortuna bywa ślepa. Anna musi stawić czoła sytuacjom, na które żaden człowiek nie jest w stanie się przygotować, oraz dokonać wyboru między wiernością wobec więzów krwi a zakazaną miłością. Na jej drodze staje bowiem tajemniczy Niemiec. Dziewczyna, znając przywiązanie swojego ojca do wartości narodowych, czuje się podczas spotkań z ukochanym tak, jakby zdradzała rodzinę. Mężczyzna natomiast wie, że naziści zabiliby go, gdyby dowiedzieli się o jego relacji z Polką. Wiszące w powietrzu widmo wojny postawi ich oboje w obliczu dramatycznego wyboru. „Wielkie marzenia, wielkie uczucia, a na horyzoncie wielka wojna… Łabędź to porywająca historia zakazanej miłości – Polki i Niemca. Szalenie wciągająca fabuła, bardzo interesujący bohaterowie, fascynująco zarysowane tło społeczne, wszystko to sprawia, że od tej powieści nie da się oderwać!” – Krystyna Mirek „Poruszająca opowieść potwierdzająca, że historia nie jest czarno-biała, a ludzie jednoznacznie źli lub dobrzy. To książka z gatunku tych, o których myśli się długo po odłożeniu jej na półkę. Polecam!” – Magdalena Majcher „Rodzina to opoka naszej rzeczywistości, miłość zaś definiuje naszą przyszłość. A co się dzieje, gdy jedno wyklucza drugie? Albo – co gorsza – gdy rzeczywistość się wali, a przyszłość zdaje się nie istnieć? Wojenna zawierucha zrujnowała życie wielu ludzi, nie oszczędziła także Łabędziów. Choć historii wojennych czytałam już wiele, tę mogę polecić ze szczególną serdecznością”. – Agnieszka Lis

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

10 osób kupiło
14
Śledztwa Enoli Holmes. Tom 6. Metro Baker Street - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śledztwa Enoli Holmes. Tom 6. Metro Baker Street
Dostępny
29 szt.

Szósty tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Komiksowa saga o najmłodszej członkini klanu Holmesów szybko stała się bestsellerem rynku francuskiego. Na podstawie pierwszej części cyklu książkowego nakręcono widowiskowy film Enola Holmes. W biurze detektywistycznym Enoli pojawia się arystokrata, którego piękna żona została porwana, jednak nikt nie przysłał listu z żądaniem okupu. Nastoletnia bohaterka podejmuje się rozwiązania nietypowej sprawy. Śledztwo zaprowadzi dziewczynę na dobrze jej znane nabrzeża East Endu, gdzie jest niebezpiecznie nie tylko w nocy, ale nawet za dnia. Mistrzyni zmiany wyglądu znów napotka na swojej drodze Sherlocka, który od jakiegoś czasu z coraz większym uznaniem patrzy na zawodowe osiągnięcia siostry. Czy będą w stanie współpracować bez oglądania się na przeszłość? W tym samym czasie Enola dostanie niezwykle ważną zaszyfrowaną wiadomość od matki... Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści „Lili Chantilly”, ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

39,99 zł
28,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

9 osób kupiło
15
My Hero Academia. Light novel. Historie szkolne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Hero Academia. Light novel. Historie szkolne
Dostępny
7 szt.

Uczycie się wszystkiego, co jest potrzebne, by zostać bohaterami. Właśnie dlatego uczęszczacie na profil bohaterski Liceum U.A. Rok szkolny jest pracowity i wypełniony przez wydarzenia typu festiwal sportowy, czy praktyki uczniowskie. A jakby tego było mało, czeka was dzień wizytacji rodziców. Czas pokazać waszym opiekunom, na co was stać.

29,99 zł
23,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

7 osób kupiło
16
Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel, wydanie 2
Dostępny
17 szt.

Dziś wielki dzień dla Stasia Pętelki - idzie do nowego przedszkola. Bardzo się z tego powodu cieszy, ale także trochę obawia. Na szczęście do przedszkola pójdzie razem z Krzysiem - swoim nowym kolegą. W przedszkolu czeka na Stasia mnóstwo wrażeń, wspaniałych zabaw, niesamowitych przygód oraz nowi przyjaciele. Staś Pętelka to sympatyczny chłopiec, który przeżywa wiele sytuacji typowych dla kilkulatków… oraz wiele całkiem nietypowych. Pomoże Twojemu dziecku oswoić się z tym, co nowe i nieznane.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

9 osób kupiło
17
Grosz na szczęście. Jano i Wito uczą mówić SZ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grosz na szczęście. Jano i Wito uczą mówić SZ
Dostępny
90 szt.

Jano i Wito, do tej pory znani z bestsellerowych książek kartonowych dla najmłodszych czytelników, teraz w nowej odsłonie! Wito pierwszy raz idzie do przedszkola! Trochę się denerwuje, a trochę cieszy – nowe miejsce, nowa pani, nowi koledzy. Grosz na szczęście to książka, która nie tylko pomoże nieco starszym dzieciom ćwiczyć wymowę głoski „sz”, ale i pomoże oswoić się z przedszkolnymi realiami.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

7 osób kupiło
18
Głośnik w głowie. O leczeniu psychiatrycznym w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głośnik w głowie. O leczeniu psychiatrycznym w Polsce
Dostępny
103 szt.

Co czwarty Polak w jakimś momencie życia miał kłopoty ze zdrowiem psychicznym – wynika z badania dotyczącego kondycji psychicznej mieszkańców Polski. To znaczy, że ponad osiem milionów osób w naszym kraju doświadczało lub doświadcza zaburzeń psychicznych. Ale z powodu słabej dostępności pomocy – i uprzedzeń wobec ludzi chorych – do psychologa lub psychiatry trafiło zaledwie szesnaście procent. Problem chorób i zaburzeń psychicznych dotyka osób w każdym wieku, od dzieci po ludzi starszych. Cierpią między innymi na schizofrenię, depresję, uzależnienia, zaburzenia odżywiania czy zaburzenia rozwojowe. Często kłopoty sprawia już postawienie diagnozy, leczenie jest jeszcze większym wyzwaniem. To proces, który może trwać latami, wymaga cierpliwości, elastyczności, wytrwałości – tak pacjenta, jak i lekarzy. Wymaga też dobrego planu – i pieniędzy. Jak to wygląda w Polsce? Aneta Pawłowska-Krać rozmawia z pacjentami i ich rodzinami, z psychiatrami, pielęgniarzami i pielęgniarkami i kreśli obraz polskiej psychiatrii, niestety w ciemnych barwach. Pacjenci są hospitalizowani za późno, zostają w szpitalach za długo, nie mają tam odpowiedniego wsparcia i opieki, są faszerowani lekami i wypuszczani z oddziałów bez wskazówek, jak radzić sobie dalej. Trudno jednak całą winą obarczać personel szpitali i poradni – jest tak nieliczny i przeciążony, że zwyczajnie nie może poświęcić pacjentom tyle uwagi, ile potrzebują. Czy jest wyjście z tej sytuacji? Autorka przygląda się rozwiązaniom przyjętym w innych krajach, analizuje wdrażaną obecnie z pewnym trudem reformę psychiatrii. I choć widać światełko w tunelu, nie sposób stwierdzić, czy to wyjście, czy może rozpędzony pociąg, który zbliża się w naszym kierunku i już za późno, by uniknąć kolizji.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

6 osób kupiło
19
Kot w Tokio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot w Tokio
Dostępny
472 szt.

Kim jest tajemniczy kot błądzący ulicami tętniącej życiem metropolii? Demiurgiem, szaleńcem, przewodnikiem, a może duchem miasta, który w niepowtarzalny sposób łączy ze sobą ludzi i zdarzenia? Artystę tatuatora, którego tajemnicza dziewczyna prosi o odtworzenie na plecach mapy Tokio; bezdomnego, samotnie mieszkającego w opuszczonym hotelu; przepracowanego taksówkarza, który nie może się pogodzić z przedwczesną śmiercią żony; mężczyznę uzależnionego od gier komputerowych, marzącego o prawdziwej miłości… Literacki majstersztyk, w którym pieczołowicie posplątywane postaci, wątki i gatunki tworzą wielobarwny obraz Tokio – miasta, które przyciąga i i odpycha, zawsze pozostając nieuchwytne. Nawet dla tytułowego kota. „Przepiękna opowieść o utracie, samotności i nadziei. Nie tylko dla tych, którzy lubią Japonię i koty.” – Joanna Bator „Znakomity, żywiołowy debiut.” – David Mitchell „Co za powieść!... Porusza, zaskakuje, a chwilami łamie serce”. – „The Guardian” „Najbardziej niesamowity w Kotcie w Tokio, jest wigor tej prozy – na luzie, ale nie hipsterskiej, ambitnej ale nie pretensjonalnej. To niesamowicie energetyczna, odmładzająca lektura.” – „The Times” „List miłosny do kultury i literatury japońskiej”. – Rowan Hisayo Buchanan Nick Bradley – kulturoznawca, który poświęcił swój doktorat postaci kota w kulturze japońskiej. Kota w Tokio, jego pierwszą powieść, nazwano jednym z najważniejszych debiutów 2021 roku i nominowano do Dublin Literary Award i Diverse Book Award. Została przełożona na ponad dziesięć języków.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

6 osób kupiło
20
Nowa i stara historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa i stara historia
Dostępny
13 szt.

„W swoim klasycznym już zbiorze esejów Gertrude Himmelfarb dokonuje krytycznego przeglądu rozmaitych sposobów uprawiania historii, które zyskały na popularności w XX wieku. Konfrontuje tradycyjne metody badawcze ze stanowiskiem historii społecznej oraz z nurtami marksistowskimi, psychoanalitycznymi i postmodernistycznymi. Pozwala to nie tylko uchwycić ich specyfikę, lecz także odsłonić konsekwencję ich założeń dla postrzegania i rozumienia rzeczywistości. Podstawą pierwszego przekładu na język polski jest rozszerzone wydanie książki, które ukazało się w 2004 roku. Nowa historia przyjęła się jako poręczna nazwa dla tych rodzajów historii, które choć nie są spójne, to – wszystkie razem i każdy z osobna – stanowią wyzwanie dla tradycyjnej historii. Jest to poważne wyzwanie, choćby ze względu na dzisiejszą dominację (jak powiedziałby nowy historyk, „hegemonię”) nowej historii w historiografii. To właśnie owa dominacja ma kluczowe znaczenie dla mojego wywodu. W całej książce argumentuję bowiem wielokrotnie, że istoty problemu nie stanowi nowa historia sama w sobie, lecz raczej decydująca rola, jaką zaczęła odgrywać, i autorytatywne sądy, które głosi się w jej imię”. Fragment książki Gertrude Himmelfarb (1922–2019) – historyk, eseistka, autorka kilkunastu książek, w tym m.in. przetłumaczonych na język polski: Jeden naród, dwie kultury (2007) i Drogi do nowoczesności: brytyjskie, francuskie i amerykańskie. Oświecenia (2018). Laureatka licznych nagród, jedna z najbardziej wyrazistych oraz wpływowych amerykańskich intelektualistek okresu powojennego.

42,00 zł
29,82 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

6 osób kupiło
21
Ultimatum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ultimatum
Dostępny
6910 szt.

Właśnie wsiadłeś na pokład samolotu do Nowego Jorku. Podróżuje z tobą 143 pasażerów. Nie wiesz, że na pół godziny przed startem rodzina pilota została uprowadzona. Jego bliscy unikną śmierci, jeśli kapitan wykona rozkazy porywacza i rozbije samolot. Aby rodzina pilota mogła przeżyć, wszyscy w samolocie muszą zginąć. Przyjemnego lotu. Pilot amerykańskich linii lotniczych Coastal Airways Bill Hoffman rusza w rejs z Los Angeles do Nowego Jorku ze 144 pasażerami na pokładzie. Wkrótce po starcie dostaje wiadomość, że jego żona Carrie i dwójka dzieci zostali uprowadzeni. Bill musi dokonać wyboru – albo rozbije samolot w Waszyngtonie, albo jego rodzina zginie. Terrorysta zmusza go do zerwania łączności z ziemią, odcina od pasażerów, a jedynym sprzymierzeńcem Billa staje się główna stewardesa, która nie tylko będzie musiała zapanować nad rosnącą paniką pasażerów, ale również podjąć decyzję, czy w tak ekstremalnej sytuacji będzie w stanie zaufać kapitanowi… Bestsellerowa debiutancka powieść byłej stewardesy, do której prawa filmowe zostały kupione przez Universal Studios! Boisz się turbulencji w samolocie? To jeszcze nie wiesz, co to jest strach. Takiej dawki adrenaliny nie było od czasu „Szklanej pułapki” z bohaterskim Johnem McClane’em!

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

5 osób kupiło
22
Sól - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sól
Dostępny
218 szt.

Czy wiesz, że sól spożywcza zawiera 2 pierwiastki, natomiast sól morska aż 64? Każdy z nich znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób i dolegliwości, poczynając od chorób górnego układu oddechowego, poprzez schorzenia stawów i kręgosłupa, a na przypadłościach układu nerwowego kończąc. Ale to nie wszystkie korzyści związane z użyciem soli spożywczej i morskiej. Mądrze stosowana może również służyć do zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, które bez trudu każdy wykona samodzielnie w domu. Sekrety tego niezwykłego minerału odsłania książka ?Sól. Właściwości lecznicze?, autorstwa dr. Iwana Nieumywakina, który jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie medycyny konwencjonalnej, ale też w swojej praktyce lekarskiej chętnie sięga po naturalne metody leczenia.

39,30 zł
28,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

5 osób kupiło
23
Frnck. Tom 1. To dopiero początek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frnck. Tom 1. To dopiero początek
Dostępny
31 szt.

Zero pizzy, zero internetu, zero samogłosek… Prehistoria jest beznadziejna! Pierwszy tom niezwykłej serii fantasy o trzynastoletnim wychowanku sierocińca, który rusza na poszukiwanie rodziców i niespodziewanie trafia do czasów prehistorycznych. Odtąd nie ma chwili spokoju: musi wynaleźć ogień, mydło i samogłoski… oraz przetrwać wśród krwiożerczych bestii i nieokrzesanych troglodytów. Autorem serii jest francuski scenarzysta komiksowy Olivier Bocquet („Spirou et fantasio”), a rysunki wykonał Brice Cossu („Paradis perdu”).

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

5 osób kupiło
24
Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie
Dostępny
45 szt.

Bestseller „New York Timesa”! Mistrzowski zbiór nawiedzonych, magicznych opowieści pióra Kelly Barnhill, autorki Dziewczynki, która wypiła księżyc oraz Syna wiedźmy. Nagrodzona Medalem Johna Newbery’ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą pisarka tym razem postanowiła oczarować dorosłych czytelników. Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie to dziewięć – miejscami nieco surrealistycznych, skrzących się humorem, przepełnionych magią i niesamowitością, napisanych pięknym językiem – mrocznych, baśniowych opowieści o kobietach, w tym nagrodzona World Fantasy Award nowela Magiczne dziecko. „Piszę o potworach bagiennych, wiedźmach-pająkach oraz żonach, które zmieniają się w smoki i zjadają swoich mężów” – mawia z szelmowskim uśmiechem autorka. Moc tych opowieści tkwi w ponadczasowych, uniwersalnych tematach, takich jak miłość, śmierć, władza, zazdrość, żal czy nadzieja, którym amerykańska pisarka z lekkością i finezją godną mistrza dodaje fantastycznego sznytu. Kogo pokocha elegancka i piękna, świeżo owdowiała pani Sorensen, którą lubieżnymi spojrzeniami pożerają wszyscy mężczyźni, włącznie z wielebnym Laurencem? Dlaczego Angela choć tak bliska, jest Johnowi tak odległa? Czy wyobraźnia ma swoje granice? Co było przyczyną przedwczesnej śmierci czarownicy Ronii Drake? I jaką tajemnicę skrywa córka śmieciarza?

48,00 zł
36,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

5 osób kupiło
25
Możesz uzdrowić swój umysł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Możesz uzdrowić swój umysł
Dostępny
3 szt.

Dzięki informacjom zawartym w tej książce poznasz również inne praktyczne narzędzia. Pomogą ci one wyeliminować takie problemy jak depresja, huśtawki nastrojów, złość, kompulsywne objadanie się, mgła mózgowa czy problemy w nauce. Poznasz afirmacje nie tylko na stres, ale również takie, które pomogą ci odkryć wewnętrzne dziecko i uleczyć traumy z przeszłości. Z ich pomocą nie tylko przywrócisz zdrowie mózgu i przeprogramujesz swój umysł, ale w konsekwencji osiągniesz upragnione szczęście!

79,70 zł
39,85 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 39,85 zł

6 osób kupiło
26
Bystrzak. Łamigłówki logiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bystrzak. Łamigłówki logiczne
Dostępny
58 szt.

Pomóż dziecku odkryć w sobie bystrzaka! W „Łamigłówkach logicznych” znajdziecie mnóstwo zadań i zagadek, które pomogą w rozwijaniu logicznego myślenia. Dzięki tym atrakcyjnym zadaniom wzbogaconym naklejkami, każde dziecko odkryje w sobie bystrzaka! „Bystrzak” to seria książek skierowanych do uczniów szkoły podstawowej. Idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie nauki w pierwszych klasach. Dzięki tym książkom rodzic może wesprzeć dziecko w nauce i zachęcić je do samodzielnej pracy nad konkretnymi umiejętnościami potrzebnymi w jego dalszej edukacji.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

5 osób kupiło
27
Stało się coś złego. Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stało się coś złego. Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami
Dostępny
55 szt.

JAK SOBIE RADZIĆ ZE ZŁYMI WIADOMOŚCIAMI? Dzieci często mimowolnie dowiadują się o czymś złym, co się wydarzyło, i starają się zrozumieć to na swój sposób. Czasami sami jesteśmy zmuszeni do przekazania im złych informacji. Jakich słów użyć? Jak pomóc im zrozumieć trudny przekaz? Jak sprawić, żeby spojrzały na swoje obawy z innej perspektywy? Oto przewodnik dla dzieci i ich rodziców, opiekunów czy nauczycieli, którzy muszą zmierzyć się z rozmowami o ludzkich tragediach, poważnych światowych wydarzeniach czy zagrożeniach środowiska. Książka pozwala zachować kontrolę nad tym, o których wydarzeniach należy rozmawiać i ile informacji przekazać. Jednocześnie uczy umiejętności radzenia sobie z zamartwianiem się, strachem czy smutkiem oraz zachowania poczucia bezpieczeństwa, optymizmu i siły. Poradnik napisany przez psycholożkę i autorkę bestsellerowych książek, między innymi Przechytrzyć zmartwienia. Jak radzić sobie z lękami.

34,99 zł
31,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

4 osoby kupiły
28
Jedność wiary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedność wiary
Dostępny
25 szt.

Odpowiedzialność Rzymu za Kościół powszechny „W tej historycznej dla Kościoła chwili wierzący katolicy mają pełne prawo oczekiwać z Rzymu, miasta Książąt Apostołów Piotra i Pawła, aktualnych wskazań duchowych i moralnych. Jestem o tym mocno przekonany, ponieważ Chrystus chciał, by Kościół rzymski przewodził w wierze innym”. – Fragment Czym tak naprawdę jest wiara Kościoła rzymskiego? Jakie są granice władzy papieża? Czy powinniśmy oczekiwać reformy Kościoła? Kardynał Gerhard Müller, wybitny teolog i były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, rozważając stan Kościoła katolickiego oraz jego drogę w przyszłości, zabiera czytelników w poruszającą i osobistą podróż po Wiecznym Mieście. Hierarcha przedstawia różne poglądy i stanowiska dotyczące życia Kościoła, nie stroni także od bolesnej krytyki. Dla wielu katolików teksty kard. Müllera są pomocą w mierzeniu się z kryzysem Kościoła. Przede wszystkim jednak stanowią cenną wskazówkę dla każdego, kto w obliczu masowej apostazji i dominacji zlaicyzowanego świata codziennie musi bronić swojej wiary. Kardynał Gerhard Müller – niemiecki duchowny katolicki, biskup diecezjalny Ratyzbony w latach 2002–2012. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary oraz przewodniczący Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”. Od 2014 roku kardynał diakon. „Roma locuta causa nita! Ale czy rzeczywiście zawsze i w każdej sprawie? Kardynał Gerhard Müller zna prawdziwą odpowiedź. I choć zdarzało się także jemu zmierzyć ze status quo obowiązującym w tej materii obecnie w Kościele, to jednak wzywa do wierności. Wierności Chrystusowi, będącemu Głową, Źródłem i Sercem jedności wiernych”. – Łukasz Karpiel, zastępca redaktora naczelnego portalu h24.pl „Czy wciąż istnieje jedna wiara katolicka, czy może rozproszony, niespójny, sprzeczny ze sobą rozgardiasz odczuć, sentymentów, opinii? Gdzie szukać odpowiedzi, skoro – można mieć wrażenie – dawne centrum świata duchowego znalazło się w stanie nieprzezwyciężonego kryzysu? Kardynał Gerhard Müller próbuje tym pytaniom stawić czoło. Nie robi tego za pośrednictwem traktatu teologicznego – wybrał formę inną, zaskakującą. Z jednej strony to zapis osobistych refleksji nad znaczeniem Wiecznego Rzymu, z drugiej niemal reportaż opisujący kryzys obecnej teologii i kurii. To swoisty moralitet, w którym pojawiają się bohaterowie reprezentujący różne poglądy na naturę Kościoła i współczesności. Dzięki temu kardynał w sposób nowy uwypukla to, co stare i niezmienne: piękno i prawdę wiary rzymskiego Kościoła, matki wszystkich Kościołów. To książka bardzo rzymska i łacińska, a przez to właśnie polska. Doskonała lektura dla tych, którzy szukają prawdy o swoich korzeniach!” – Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

4 osoby kupiły
29
Transdiagnostyczna terapia zaburzeń emocjonalnych dzieci i młodzieży. Podręcznik terapeuty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transdiagnostyczna terapia zaburzeń emocjonalnych dzieci i młodzieży. ...
Dostępny
392 szt.

Podręcznik jest poświęcony podejściu transdiagnostycznemu w terapii zaburzeń emocjonalnych – lękowych i nastroju (depresyjnych) – dzieci i młodzieży. Opisany w nim program terapeutyczny powstał z myślą o efektywnej pracy z młodymi osobami, które wykazują objawy kilku zaburzeń, objawy podprogowe lub mieszane. Modułowa struktura programu umożliwia terapeucie realizację całego cyklu terapeutycznego bądź zmodyfikowanie go w taki sposób, by jak najlepiej dostosować interwencję do odbiorcy. Poszczególne techniki są nakierowane na podstawowe problemy leżące u podstaw zaburzeń emocjonalnych. Podręcznik terapeuty uzupełniają poradniki, które zawierają przegląd umiejętności, jakich nabywa się w trakcie terapii, niezbędne formularze, ćwiczenia i zadania do pracy własnej. Prezentowany program terapeutyczny ma charakter ujednolicony, ponieważ obejmuje zintegrowany zestaw procedur terapeutycznych skutecznych w przypadku całej grupy zaburzeń. Jest to także program transdiagnostyczny, ponieważ stworzono go z myślą o efektywnej pracy nad wszystkimi zaburzeniami emocjonalnymi, jakie mogą współwystępować u jednej osoby. Podręcznik terapeuty zawiera między innymi: • omówienie opartych na dowodach naukowych strategii terapeutycznych, które pozwalają specjalistom wspomagać młodych klientów w poprawie funkcjonowania; • konkretne wytyczne co do prowadzenia terapii; • informacje na temat włączania rodziców w terapię i wprowadzania ukierunkowanych na nich strategii, które wspomogą długofalową generalizację nowo nabytych przez dziecko umiejętności. Program terapeutyczny dotyczy takich zaburzeń, jak: • zaburzenie lękowe uogólnione; • fobia społeczna; • separacyjne zaburzenie lękowe; • fobie swoiste; • zaburzenie paniczne; • agorafobia; • zaburzenia depresyjne. Model terapii jest tak elastyczny, że znajduje zastosowanie także w przypadkach zaburzeń: • pourazowych i związanych z czynnikiem stresowym (w tym zaburzeń adaptacyjnych); • z objawami somatycznymi; • tikowych; • obsesyjno-kompulsyjnych.

119,90 zł
106,71 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,19 zł

3 osoby kupiły
30
Tai Chi Mistrzów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tai Chi Mistrzów
Dostępny
19 szt.

Dzięki publikacji Autora poznasz korzyści, jakie niosą ćwiczenia Tai chi. Zgłębisz całą filozofię Tai chi i jej podstawy. Zapewnisz sobie łagodną rekreację i relaks, pozbędziesz się negatywnych emocji i poprawisz zdrowie. Osiągniesz stan równowagi zarówno ciała, jak i umysłu. Uspokoisz swoje emocje, pozbędziesz się bólu, skurczów czy napięcia. Wszystko w Twoim organizmie osiągnie idealną harmonię, a Ty będziesz szczęśliwszy niż dotychczas. Z tą publikacją krok po kroku przekonasz się, że nauka Tai chi w domu nigdy wcześniej nie była taka łatwa.

39,30 zł
29,48 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,82 zł

3 osoby kupiły
31
Bystrzak. Dodawanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bystrzak. Dodawanie
Dostępny
56 szt.

Pomóż dziecku odkryć w sobie bystrzaka! Dodawanie to zestaw oryginalnych zadań, dzięki którym nawet matematyka nie będzie trudna! Odpowiednio dobrane ćwiczenia uatrakcyjnione przez naklejki pomogą każdemu młodemu bystrzakowi popracować nad dodawaniem. „Bystrzak” to seria książek skierowanych do uczniów szkoły podstawowej. Idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie nauki w pierwszych klasach. Dzięki tym książkom rodzic może wesprzeć dziecko w nauce i zachęcić je do samodzielnej pracy nad konkretnymi umiejętnościami potrzebnymi w jego dalszej edukacji.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
32
Gala. Niebezpieczna muza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gala. Niebezpieczna muza
Dostępny
16 szt.

Kobieta żądna przygód, obdarzona zagadkowym urokiem towarzyszka życia trzech wybitnych mężczyzn, muza, której los kształtowały jedynie namiętności... Gala pozostała tajemnicą. Dla swoich kochanków i mężów była równocześnie kochanką i matką: swoistą, potężną i niezbędną siłę do życia czerpali z niej Paul Eluard, Max Ernst i Salvador Dali, trzej spośród wielkich artystów XX wieku. Samotna i tajemnicza, Gala wychowywała się w Rosji, wyrastając na dziewczynę zbuntowana przeciw konwenansom, kochającą życie wolne od wszelkich podziałów i zaszufladkowań, migotliwe i pełne blasku. Uchodziła za femme fatale o niezaspokojonych apetytach, raz pełną żaru, kiedy indziej lodowatą. Dominique Bona przedstawiła przygodę z surrealizmem w nowym świetle: oto trzej z najsławniejszych malarzy i poetów zafascynowani kobietą, która przez całe życie zaciekle chroniła swój świat wewnętrzny. Ta kobieta była ich natchnieniem...

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

3 osoby kupiły
33
Miasteczko morderców (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasteczko morderców (wydanie kieszonkowe)
Dostępny
63 szt.

Popularna autorka powieści kryminalnych Róża Krull postanawia spełnić prośbę swojej gosposi i spróbować rozwiązać zagadkę morderstwa burmistrza w jej rodzinnym miasteczku na Podlasiu. Obie nie wierzą bowiem, aby został on zabity przez swojego niedoszłego zięcia, choć chłopaka złapano na gorącym uczynku. Róża rozpoczyna amatorskie śledztwo w mieścinie, w której każdy wie „wszystko o wszystkich", a mimo to wierzy, że akurat jemu uda się ukryć przed innymi własne, nieraz śmiertelne grzechy. Kiedy wydarza się kolejne morderstwo, pisarka jest pewna, że przyjęta do tej pory przez policję wersja wydarzeń mija się z prawdą. Pytanie tylko, czy zdoła odkryć tożsamość zabójcy, zanim ten wyśle ją na tamten świat... Miasteczko morderców to osiemnasta powieść Alka Rogozińskiego – autora znanego z łączenia klasycznych fabuł kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
34
Jak to narysować? Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to narysować? Pojazdy
Dostępny
134 szt.

Narysuj krok po kroku pojazdy, które przemierzają drogi i przestworza – np. samochód wyścigowy, helikopter czy latający balon! Podążaj za wskazówkami. Dla ułatwienia kieruj się wytyczonymi liniami. Prawda, że to proste? To do dzieła! Dzięki serii książek „Jak to narysować?” możesz narysować wszystko! Od groźnego tyranozaura po małą myszkę, od pirata do baleriny, od drapacza chmur po wóz strażacki. W tych książkach znajdziesz proste wskazówki – KROK PO KROKU – jak to zrobić. Wystarczy mała podpowiedź i kilka łatwych pociągnięć ołówkiem, aby narysować zwierzęta, postacie, pojazdy, rośliny albo budowle. Na każdej stronie znajdziesz inny element, który z łatwością narysujesz. Potem możesz dokończyć ilustrację według własnego pomysłu i pokolorować ją! Dobrej zabawy i przyjemnej nauki!

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
35
Kobieta, którą byłam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta, którą byłam
Dostępny
35 szt.

Brudne kłamstwa za pięknymi obrazkami. Czy nowy dom to szansa, aby zacząć wszystko od nowa? Pełna emocji powieść autorki bestsellerowej Posłusznej żony. Kate Jones musiała znowu uciekać. W przypływie desperacji zmieniła nazwisko i z nastoletnią córką przeprowadziła się na drugi koniec kraju. Może tu będą wreszcie bezpieczne, z dala od plotek i wytykania palcami, wśród ludzi, którzy nic o niej nie wiedzą. Ani o jej przeszłości. Tajemniczość Kate intryguje sąsiadki z osiedla przy Parkview Road. Małomówna i zamknięta w sobie samotna matka, niewiele zarabiająca jako ratowniczka medyczna, wydaje się nie pasować do Gizeli oraz Sally, które na Facebooku z entuzjazmem opisują swoje rodzinne szczęście, sukcesy i drogie przyjemności. Ale to właśnie w kobietach, którym może zazdrościć idealnego życia, Kate znajduje oddane przyjaciółki. Nic jednak nie jest takie oczywiste… Pewnego dnia podczas dyżuru w szpitalu Kate zostaje wezwana na miejsce poważnego wypadku samochodowego. To, co stanie się później, zupełnie nieoczekiwanie wystawi na próbę serdeczną relację łączącą trzy kobiety, burząc zarazem ich dotychczasowe wyobrażenia o sobie. Jakie są granice zaufania i lojalności? Czy nadzieje Kate na nowe życie okażą się iluzją? Głęboko poruszająca opowieść o przyjaźni, macierzyństwie, małżeństwie oraz o cenie, jaką płacimy za udawaną doskonałość, zachwyci czytelniczki Kerry Fisher, Jodi Picoult, Liane Moriarty i Diane Chamberlain.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

3 osoby kupiły
36
Wciśnij reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wciśnij reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo
Dostępny
111 szt.

Autor bestselleru Krew, pot i piksele powraca z kolejną dogłębną, zakulisową analizą branży gier wideo. Opowiada, jak upadały najgłośniejsze studia ostatniej dekady, snując opowieści – te triumfalne i te tragiczne – o tym, co stało się potem. Przemysł gier jest zarówno prestiżowy, jak i nieprzewidywalny. Opierając się na licznych wywiadach z producentami przełomowych gier, takich jak BioShock Infinite, Epic Mickey czy Dead Space, Jason Schreier pisze o szokujących decyzjach, które doprowadziły do zamknięcia firm odpowiedzialnych za te produkcje. Wciśnij reset opowiada o osobach z krwi i kości, których życie diametralnie zmieniło się po nagłej likwidacji studia – ludzie ci z czasem doszli do siebie i zrobili krok naprzód lub zupełnie porzucili świat gier. Schreier kreśli prawdziwy portret branży, nie unikając kontrowersyjnych historii dotyczących wrogich przejęć, szefów tyranów, korporacyjnych dramatów czy czeków bez pokrycia. Przypomina losy Curta Schillinga z Boston Red Sox, który wymyślił sobie, że stanie na czele studia, które zdetronizuje World of Warcraft. Autor zadaje niewygodne pytania: skoro branża rośnie jak nigdy przedtem, to czemu tak trudno wyżyć z tworzenia gier i czy biznes ten ma szansę się zmienić, zanim będzie za późno.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
37
Wszystkie ziarna piasku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie ziarna piasku
Dostępny
145 szt.

Sahara Zachodnia, ostatnia afrykańska kolonia i – jak mawiają sami Saharyjczycy – największe więzienie świata. Szesnaście lat wojny między partyzantami Frontu POLISARIO a wojskami marokańskimi i dwadzieścia pięć lat negocjacji nie przyniosły rozwiązania konfliktu. W jego wyniku połowa rdzennej ludności uciekła do Algierii i mieszka w obozach uchodźców. Druga żyje pod brutalną marokańską okupacją. Dzieli ich zbudowany przez Marokańczyków „mur wstydu” – fortyfikacja wojskowa, od której większy jest jedynie Wielki Mur Chiński. Tymczasem organizacje międzynarodowe, powołane, by bronić pokoju na świecie, zdają się cierpieć na ciężki przypadek hipokryzji i przewlekłej niemocy. Gdy Bartek Sabela jechał do El Aaiúnu, stolicy okupowanej Sahary Zachodniej, instrukcja, którą otrzymał od saharyjskich aktywistów, brzmiała: „Nie rozmawiaj z nikim dłużej niż czterdzieści sekund, nigdy nie podawaj żadnych szczegółów, miejsc, nazwisk”. Musiał kłamać, by przedostać się przez granicę, a ukrywając się przed marokańską policją, obserwował, jak wygląda życie w okupowanym mieście. Pojechał również na drugą stronę muru, na Terytoria Wyzwolone kontrolowane przez partyzantów walczącego o niepodległość POLISARIO. I do Algierii, gdzie przez wiele tygodni mieszkał w obozach dla saharyjskich uchodźców – jedynym w swym rodzaju w pełni zorganizowanym państwie na wygnaniu.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
38
Jak to narysować? Robale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to narysować? Robale
Dostępny
123 szt.

Narysuj krok po kroku pająka, konika polnego czy biedronkę! Podążaj za wskazówkami. Dla ułatwienia kieruj się wytyczonymi liniami. Prawda, że to proste? To do dzieła! Dzięki serii książek „Jak to narysować?” możesz narysować wszystko! Od groźnego tyranozaura po małą myszkę, od pirata do baleriny, od drapacza chmur po wóz strażacki. W tych książkach znajdziesz proste wskazówki – KROK PO KROKU – jak to zrobić. Wystarczy mała podpowiedź i kilka łatwych pociągnięć ołówkiem, aby narysować zwierzęta, postacie, pojazdy, rośliny albo budowle. Na każdej stronie znajdziesz inny element, który z łatwością narysujesz. Potem możesz dokończyć ilustrację według własnego pomysłu i pokolorować ją! Dobrej zabawy i przyjemnej nauki!

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
39
Niestosowne zachowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Niestosowne zachowanie
Dostępny
3 szt.

Niestosowne zachowanie – gorący romans od królowej gatunku, Vi Keeland! Ireland Saint James mieszka w Los Angeles i pracuje jako reporterka i prezenterka wiadomości dla Lexington Industries w porannej ramówce. Podczas tygodniowych wakacji w raju z okazji zbliżającego się ślubu swojej najlepszej przyjaciółki Mii bawi się aż za dobrze. Nie przewidziała tylko, że prywatne nagranie rejestrujące jej wygłupy wycieknie do wiadomości publicznej. Kiedy wraca do domu, odkrywa, że jest bezrobotna. Została zwolniona ze skutkiem natychmiastowym za niestosowne zachowanie. Kobieta uważa, że niesłusznie. W efekcie, zdenerwowana, wysyła pijacką przemowę właścicielowi stacji. Grant Lexington nie jest przyzwyczajony do tego, że ktoś mu się sprzeciwia, więc mail od pracownicy to dla niego prawdziwy szok. Podczas wymiany wiadomości odkrywa, że wybuchowa blondynka intryguje go coraz bardziej… Niestosowne zachowanie to ognisty biurowy romans. Ta historia udowadnia, że chwila zapomnienia może przynieść zupełnie nieoczekiwane konsekwencje!

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

2 osoby kupiły
40
ZOO. Świat maluszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ZOO. Świat maluszka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Seria kartonowych książeczek dla najmłodszych. Bawi i uczy. Precyzyjnie dobrane ilustracje sprawią, że pierwsze spotkania dziecka z książką będą wspaniałą przygodą. Książeczka do składania typu harmonijka została wykonana z trwałego kartonu, dzięki czemu posłuży na długo. 16 kolorowych ilustracji wprowadzi każdego maluszka w przyjazny świat kolorowych zabawek i wiejskich zwierzątek.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
41
Quizy w pytaniach i odpowiedziach. Święta w roku liturgicznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quizy w pytaniach i odpowiedziach. Święta w roku liturgicznym
Jedność
Dostępny
27 szt.

Quizy w pytaniach i odpowiedziach. Święta w roku liturgicznym” to świetna zabawa i ciekawy sposób na przyswojenie wielu cennych informacji. Dzieci pokochają te zaskakujące zgadywanki, a katecheci będą zdumieni znakomitymi efektami, jakie przyniosą. Nauczyciele z powodzeniem wykorzystają quizy jako oryginalną metodę pracy z dziećmi, dodatkową aktywność na zajęciach bądź jako formę ewaluacji.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
42
W lesie. Świat maluszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W lesie. Świat maluszka
Dostępny
26 szt.

\"Seria kartonowych książeczek dla najmłodszych. Bawi i uczy. Precyzyjnie dobrane ilustracje sprawią, że pierwsze spotkania dziecka z książką będą wspaniałą przygodą. Książeczka do składania typu harmonijka została wykonana z trwałego kartonu, dzięki czemu posłuży na długo. 16 kolorowych ilustracji wprowadzi każdego maluszka w przyjazny świat kolorowych zabawek i wiejskich zwierzątek.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
43
Bachur. Historia rodziny von R. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bachur. Historia rodziny von R.
Dostępny
3 szt.

Rok 1939. W posiadłości Lahmberg toczy się spokojne i dostatnie życie rodziny von Ritthoff. Wkrótce sielankę, gdzie jedynym problemem wydawał się brak potomka, zburzy wojenna zawierucha. W samym środku piekła Odette von Ritthoff podejmuje decyzje, które odcisną piętno na kolejnych pokoleniach. Kilkadziesiąt lat po wojnie Gerd von Ritthoff wyrusza w podróż do Polski, by poznać miejsce swoich narodzin. Towarzyszy mu młoda tłumaczka Iwona, a ich znajomość szybko przeradza się w intymną zażyłość. Odkrywanie rodzinnych tajemnic nie pomaga poznać prawdy o sobie samych, a historyczne uwarunkowania, uprzedzenia i kompleksy odżywają. Bachur to rozgrywająca się na precyzyjnie odtworzonym tle dawnych Prus Wschodnich (obecnych Mazur) poruszająca i pełna emocji opowieść. Anna Klara Majewska zadaje pytania o narodową tożsamość, pokoleniowe różnice, dojrzałość i uczciwość oraz cenę, jaką trzeba zapłacić za kłamstwo.

44,90 zł
25,14 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 19,76 zł

2 osoby kupiły
44
Krwawy bursztyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krwawy bursztyn
Dostępny
16 szt.

Czasem poznanie prawdy oznacza wyrok śmierci. Podczas prowadzenia wykopalisk w obwodzie kaliningradzkim ginie profesor Kasjanow. Choć wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek, wkrótce na miejscu pojawiają się przedstawiciele różnych służb specjalnych. Tymczasem naukowcy odkrywają, że dawna kopalnia bursztynów nosi ślady współczesnej ingerencji, a na jej dolnym poziomie znajduje się laboratorium KGB z okresu powojennego. Kolejne tajemnicze zaginięcia sprawiają, że atmosfera zaczyna się zagęszczać, a coś, co uważano do tej pory jedynie za archeologiczną ciekawostkę, staje się zarzewiem konfliktu politycznego na skalę międzynarodową… Co tak naprawdę ukrywają Rosjanie? Z kim współpracują tutejsi przemytnicy bursztynu? Jedno jest pewne – komuś bardzo zależy na tym, by prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego…

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

2 osoby kupiły
45
Amazing Spider-Man. Tom 3. Życiowe osiągnięcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amazing Spider-Man. Tom 3. Życiowe osiągnięcie
Dostępny
58 szt.

Drugi tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej Marvel Fresh! J. Jonah Jameson ma nową pracę – został prezenterem radiowym. To zajęcie tylko komplikuje jego już i tak niełatwą relację ze Spider-Manem, którego tożsamość wreszcie poznał. Dodatkowo na celownik biorą go Enforcers. Jak sobie z tym poradzi doświadczony, ale bardzo nerwowy dziennikarz? Czy będzie mu potrzebna pomoc Spideya? W niebezpieczeństwie znajduje się również ciocia May. A ją tylko Pająk może uratować… Mówiąc krótko: Peter Parker znów ma pełne ręce roboty! Autorem scenariusza jest Nick Spencer („Iron-Man 2.0”, „Ant-Man: Druga szansa”), a rysunki przygotowali Chris Bachalo („Uncanny X-Men”) i Ryan Ottley („Invincible”). Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach #11–15 „The Amazing Spider-Man” (2018).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
46
Przewrotne przyjemności obrazu. Eseje o fotografii w kulturze popularnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewrotne przyjemności obrazu. Eseje o fotografii w kulturze popularn...
Dostępny
54 szt.

Każda kolejna książka Marianny Michałowskiej jest wydarzeniem. Przewrotne przyjemności obrazu zaskakują czytelnika związanego ze środowiskiem fotograficznym i zaznajomionego z dyskursem akademickim dyscypliny. Michałowska jako wybitna badaczka fotografii, artystka i pedagożka odsłania swoje upodobania, a nawet obsesje, oddając się przyjemności obcowania z fotografią. To nawet nie przyjemność, tylko rozkosz, jouissance. Książka jest tak napisana, by przyjemność udzieliła się również czytelnikom. To pasjonująca podróż przez obszary godne uwagi nie tylko kulturoznawcy i miłośnika fotografii. Kolejne rozdziały dotyczą istotnych kulturoznawczo kategorii, takich jak przyjemność, codzienność, rzeczy, pornografia, widoki świata. Michałowska sprawia, że powracamy do dawnych zdjęć, filmów, książek, obrazów. Takiej książki w Polsce jeszcze nie było.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

2 osoby kupiły
47
Quizy w pytaniach i odpowiedziach. Sakramenty. Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quizy w pytaniach i odpowiedziach. Sakramenty. Chrzest, Bierzmowanie, ...
Jedność
Dostępny
20 szt.

„Quizy w pytaniach i odpowiedziach. Sakramenty. Chrzest, bierzmowanie, Eucharystia” to świetna zabawa i ciekawy sposób na przyswojenie wielu cennych informacji. Dzieci pokochają te zaskakujące zgadywanki, a katecheci będą zdumieni znakomitymi efektami, jakie przyniosą. Nauczyciele z powodzeniem wykorzystają quizy jako oryginalną metodę pracy z dziećmi, dodatkową aktywność na zajęciach bądź jako formę ewaluacji.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
48
Bystrzak. Dyktanda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bystrzak. Dyktanda
Dostępny
54 szt.

Pomóż dziecku odkryć w sobie bystrzaka! Dyktanda to zbiór atrakcyjnych zadań z naklejkami. Dzięki nim nawet język polski nie będzie trudny! Gotowe dyktanda z lukami do uzupełnienia będą idealnym treningiem dla każdego bystrzaka, który chce poćwiczyć ortografię. „Bystrzak” to seria książek skierowanych do uczniów szkoły podstawowej. Idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie nauki w pierwszych klasach. Dzięki tym książkom rodzic może wesprzeć dziecko w nauce i zachęcić je do samodzielnej pracy nad konkretnymi umiejętnościami potrzebnymi w jego dalszej edukacji.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
49
Klechdy sezamowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klechdy sezamowe
Dostępny
1460 szt.

Klechdy napisane przez Bolesława Leśmiana zachwycają poetyckim językiem, przepełnionymi magią stronami i subtelnym humorem. Oto - jak Sezam - otwiera się przed nami orientalny, baśniowy świat, pełen niesłychanych dziwów, niebezpieczeństw i niespodziewanych wydarzeń. Piękne ilustracje do zebranych tutaj utworów stworzyła Maria Brzozowska.

39,99 zł
31,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
50
Arka Noego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arka Noego
Dostępny
15 szt.

Arka Noego to kolejna powieść autorstwa duetu Panów Wilkoniów: ojca Józefa oraz syna Piotra. Ich poprzednia książka, Leopantera. Historia pewnej miłości, podbiła serca wielu czytelników. Każdy z nas zna historię Noego, któremu Bóg nakazał zbudować arkę, by ocalić zwierzęta przed potopem. Jak Noe zdołał umieścić na pokładzie tak różne zwierzęta jak nosorożec i paw, żyrafa i pelikan? Jak radziły sobie zwierzaki, zdane na swoje towarzystwo przez czterdzieści dni? Skąd Noe wiedział, że potop minął? Barwna i pełna humoru opowieść, która zachwyci wszystkie dzieci i ich rodziców. Zilustrował ją sam mistrz Józef Wilkoń.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
51
PLAYMOBIL ® Space 70888. Ekspedycja na Marsa z pojazdami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Space 70888. Ekspedycja na Marsa z pojazdami
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Przeżyj ekscytujące kosmiczne przygody z wyprawą na Marsa Playmobil. Łazik marsjański ze światłem i dźwiękiem zabierze Cię na wyprawę przez Czerwoną Planetę. Wiertło służy do poszukiwania minerałów w skałach. Jeśli astronauci odkryją coś interesującego, zamieniają nasadkę na ramię chwytaka i ostrożnie podnoszą przedmiot. Na stacji badawczej wszystkie próbki są szczegółowo badane. Aby pokonywać większe odległości, astronauci wykorzystują zwrotny marsjański trójkołowiec. Próbki skał można schować w skrzyni ładunkowej z przodu pojazdu. Co odkryją astronauci podczas tej wyprawy? Zestaw zawiera: • dwóch astronautów, • łazik marsjański z modułem światła i dźwięku, • trójkołowiec marsjański, • stację wiertniczą, • laboratorium badawcze, • robota i wiele innych dodatków do ekscytujących przygód na Marsie. Wszystkie mechanizmy świetlne i dźwiękowe mają funkcję automatycznego wyłączania. Ilość elementów w opakowaniu: 173 Wymiary łazika marsjańskiego: 25.5 x 18.0 x 20.5 cm Wymiary wózka: 12.5 x 8.0 x 6.0 cm Wymiary stacji badawczej: 21.0 x 14.5 x 8.0 cm Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

260,90 zł
156,54 zł
Powiadomienie

Rabat 40,0%
oszczędzasz 104,36 zł

2 osoby kupiły
52
Kocha... nie kocha... Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocha... nie kocha... Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Akari zaczyna zwracać uwagę na Kazuomiego, który wsparł ją w trudnym momencie. Ten jednak wydaje się nie być ani trochę zainteresowany flirtowaniem. Jest inny niż reszta chłopców, w których do tej pory zakochiwała się bohaterka, przez co nachodzą ją pewne wątpliwości. Gdy Rio dowiaduje się o całej sytuacji, zaczyna odczuwać jej ciężar. Yunie, będącej niemym świadkiem tego wszystkiego, również nie jest łatwo…

23,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
53
Baw się. Poszukiwacze skarbów. Łamigłówki i naklejki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się. Poszukiwacze skarbów. Łamigłówki i naklejki
Dostępny
134 szt.

W książkach z serii „Baw się” dzieci znajdą rozmaite zadania i różne formy aktywności, dzięki którym szybko rozprawią się z nudą! Mogą rysować, kolorować, wyszukiwać szczegóły, łączyć kropki, rozwiązywać labirynty i robić wiele innych zadań, które gwarantują mnóstwo zabawy. W każdym zeszycie dzieci znajdą również kolorowe naklejki – do uzupełnienia obrazków albo do ozdobienia dziecięcego pokoju.

12,99 zł
9,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
54
Magia olewania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia olewania
Dostępny
262 szt.

Magia olewania jest książką dla tych wszystkich, którzy pracują za dużo, za mało wolnych chwil spędzają na rozrywce i nigdy nie mają wystarczająco dużo czasu dla ludzi i spraw, które naprawdę ich uszczęśliwiają. Dzięki tej książce dowiesz się: • Dlaczego przejmowanie się tym, co pomyślą inni jest twoim najgorszym wrogiem i jak przestać to robić. • Jakie są proste kryteria oddzielania tego, czym powinniśmy się przejmować od tego, czym nie warto zaprzątać sobie głowy. • Jak praktykować sztukę nieprzejmowania się nieistotnymi rzeczami i prośbami oraz nielubianymi ludźmi, nie zachowując się jednocześnie w sposób bezduszny i lekceważący. • Jak opanować sztukę mówienia „nie” rzeczom nieważnym, co doprowadzi do zmiany twojego życia. • I o wiele więcej!

37,00 zł
27,01 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

2 osoby kupiły
55
Przedmioty. Świat maluszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedmioty. Świat maluszka
Dostępny
43 szt.

Seria kartonowych książeczek dla najmłodszych. Bawi i uczy. Precyzyjnie dobrane ilustracje sprawią, że pierwsze spotkania dziecka z książką będą wspaniałą przygodą. Książeczka do składania typu harmonijka została wykonana z trwałego kartonu, dzięki czemu posłuży na długo. 16 kolorowych ilustracji wprowadzi każdego maluszka w przyjazny świat kolorowych zabawek i wiejskich zwierzątek.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
56
Departament prawdy. Tom 1. Koniec świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Departament prawdy. Tom 1. Koniec świata
Dostępny
16 szt.

Cole Turner zajmował się teoriami spiskowymi przez całe swoje życie. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z podstawowym pytaniem - co jest prawdą a co fałszem. I co ważniejsze - kto o tym decyduje. Znany z Coś zabija dzieciaki James Tynion IV przedstawia swoją najnowszą serię. Fani Black Monday Murders nie powinni być zawiedzeni.

51,90 zł
44,12 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,78 zł

2 osoby kupiły
57
Quizy w pytaniach i odpowiedziach. Święci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quizy w pytaniach i odpowiedziach. Święci
Jedność
Dostępny
30 szt.

Quizy w pytaniach i odpowiedziach. Święci” to świetna zabawa i ciekawy sposób na przyswojenie wielu cennych informacji. Dzieci pokochają te zaskakujące zgadywanki, a katecheci będą zdumieni znakomitymi efektami, jakie przyniosą. Nauczyciele z powodzeniem wykorzystają quizy jako oryginalną metodę pracy z dziećmi, dodatkową aktywność na zajęciach bądź jako formę ewaluacji.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
58
W 80 dni dookoła świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W 80 dni dookoła świata
Dostępny
415 szt.

Jeśli kochasz niesamowite przygody, jeśli marzysz o zwiedzaniu odległych krajów, jeśli pragniesz podjąć śmiałe wyzwania – to arcydzieło Juliusza Vernea jest dla ciebie! Wraz z niezłomnym Fileasem Foggiem i jego wiernym lokajem Obieżyświatem możesz być świadkiem niezwykłego wyczynu: w osiemdziesiąt dni okrążyć kulę ziemską! Książka została wzbogacona pięknymi ilustracjami.

39,99 zł
31,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
59
Wielka wyprawa małego Szyszaka. Little Cony's Big Adventure w wersji dwujęzycznej dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka wyprawa małego Szyszaka. Little Cony's Big Adventure w wersji d...
Dostępny
22 szt.

Język angielski dla dzieci Szyszak, energiczny mieszkaniec lasu, lubi przygody a jego usta rzadko się zamykają. Kocha las i dlatego pomaga też tym, którzy las kochają. Wszystkich, którzy go niszczą, dosięga wielki gniew i kara Szyszaka. Książka Wielka wyprawa małego Szyszaka w wersji dwujęzycznej umożliwia naukę języka angielskiego dzieciom, które już potrafią czytać. Warto skorzystać z tej atrakcyjnej formy nauki. Książka stanowi znakomitą edukacyjną pomoc, dając dziecku dobre podstawy do nabycia umiejętności czytania angielskich tekstów ze zrozumieniem. Języka można uczyć się również przez zabawę, a w środku znajdziesz: • wykreślanki, • rebusy, • krzyżówki, • zagadki. Nagranie audio Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę. Do książki zostało dołączone bezpłatne nagranie. Historia Wielkiej wyprawy małego Szyszaka w wersji audiozostała przygotowana w trzech wersjach: • nagranie w wersji dwujęzycznej, • nagranie w wersji angielskiej, • nagranie w wersji polskiej. W każdej książce znajduje się specjalny kod, który umożliwia pobranie wersji audio (pliki mp3).

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

1 osoba kupiła
60
Telepata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telepata
Dostępny
124 szt.

Debiutujący w Czarnej Owcy Adrian Ksycki, zaprasza do brutalnego i pełnego tajemnic Poznania. Z placu zabaw w Poznaniu bez śladu znika mała dziewczynka. Policja próbuje ustalić, czy dziecko zostało porwane, ale niespodziewanie, dowody doprowadzają śledczych do morderstwa sprzed lat. W tym czasie w mieście zaś dochodzi do kolejnego zaginięcia. Bezsilna policja postanawia zaangażować w sprawę znanego jasnowidza. Jego pomoc może być jedyną szansą na rozwiązanie tajemniczej zbrodni sprzed lat i uratowanie zaginionych dzieci.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
61
Green Lantern. Tom 4. Ultrawojna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Green Lantern. Tom 4. Ultrawojna
Dostępny
7 szt.

Czwarty i ostatni tom serii „Green Lantern”. Legendarny scenarzysta Grant Morrison („Doom Patrol”, „Animal Man”) i uznany rysownik Liam Sharp („The Brave and The Bold: Batman and Wonder Woman”, „ Batman: Reptilian” ) wieńczą swoją wielką opowieść o Szmaragdowym Rycerzu! Po wojnie z Latarniami Antymaterii poległy Hal trafia do osobliwych zaświatów, gdzie staje przed sądem Młodych Strażników. Gdy wyjdzie na jaw cała prawda o Ultrawojnie i Kosmicznym Graalu, wszystko zmieni się na zawsze. Jakie siły czają się w mroku? Jakie niepojęte tajemnice zostaną ujawnione w tyglu kosmicznych spisków i szemranej międzygwiezdnej polityki? Gdy podziały zaczną rozprzestrzeniać się z planety na planetę, czy miłość zdoła zwyciężyć? Hal musi być gotowy na śmierć i odrodzenie, aby kolejny raz uratować wszechświat... Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Green Lantern: Season Two” #7–12 oraz szkicownik Liama Sharpa.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
62
Czas Honoru. Tom 2. Przed Burzą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas Honoru. Tom 2. Przed Burzą
Dostępny
100 szt.

Opowieść o czterech cichociemnych, których pokochały miliony Polaków. Rok 1943. W okupowanej Polsce nasila się bezwzględny terror. Jednocześnie napływ świetnie wyszkolonych w Anglii cichociemnych, specjalistów od dywersji i sabotażu, umacnia polskie podziemie. Przed Burzą opowiada losy czterech spośród nich: egzekutora Bronka Woyciechowskiego, fałszerza dokumentów Janka Markiewicza, oficera wywiadu Michała Konarskiego oraz jego starszego brata Władka, szefa komórki łączności z Londynem. Ich przeciwnikiem jest ambitny szef Gestapo, były as policji kryminalnej Lars Rainer. Walka wywiadów, działania partyzanckie, akcje dywersyjne tworzą okupacyjną codzienność bohaterów. Powieść jest kontynuacją losów czterech cichociemnych z powieści Cichociemni. Czas Honoru, stanowiąc jednocześnie odrębną całość. Akcja toczy się na tle prawdziwych wydarzeń z przełomowego roku wojny, takich jak masakra na Wołyniu czy powstanie w warszawskim getcie. Książka autorstwa Jarosława Sokoła – scenarzysty popularnego serialu „Czas Honoru”, który zyskał ogromną popularność wśród widzów. Jarosław Sokół - prozaik i scenarzysta. Autor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, opowiadań oraz powieści, m.in. Awiatorzy (Wydawnictwo Zwierciadło).

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
63
Zwierzaczkowo. Znajdź słowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzaczkowo. Znajdź słowo
Dostępny
24 szt.

Prezentowana publikacja powstała z myślą przede wszystkim o dzieciach ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu z klas I–III. Książka składa się ze zbioru opowiadań i dłuższych utworów wierszowanych oraz opracowanych do nich ćwiczeń językowych. Dzięki nim uczniowie doskonalą pamięć słuchową, trenują koncentrację uwagi, rozwijają zasób słownictwa i umiejętność tworzenia wypowiedzi. Zadania zostały tak opracowane, by uczyć przez zabawę, na przykład w odgrywanie ról, szukanie wyrazu w wyrazie, odszyfrowywanie słów. A co najważniejsze, w pełnej wyzwań wędrówce po Zwierzaczkowie dzieciom towarzyszą przesympatyczni zwierzęcy bohaterowie, których przygody poruszają wyobraźnię, bawią, zaskakują, a przy okazji nieustannie zachęcają do wykonywania ćwiczeń.

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
64
Freyja - fałszywy książę. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Freyja - fałszywy książę. Tom 6
Dostępny
1 szt.

Aby móc skutecznie sprzeciwić się Sigurdowi, Freyja ze swoją drużyną wyrusza do Sierrabercku – miasta położonego w Nacht, jednym z królestw, które niegdyś było ważnym sprzymierzeńcem Tyru. Freyji i Juliusowi udaje się wkraść w łaski pochodzącej z Sigurdu królowej Zofii, ale zostają napadnięci przez bandytów i zamknięci w zamkowej celi… Co się z nimi stanie? Jaką prawdę odkryją w ciemności, pośród wiru intryg i skrywanych uczuć?

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
65
Wielka podróż psim zaprzęgiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka podróż psim zaprzęgiem
Dostępny
1209 szt.

Wybitne osiągnięcie Knuda Rasmussena, dzięki któremu zyskał status bohatera narodowego. Piąta Ekspedycja Thule (1921–1924): najdłuższa i najważniejsza podróż, jaką Rasmussen oraz dwójka Inuitów odbyli psimi zaprzęgami. Przejechali dystans 18 000 km od Zatoki Hudsona, przez Przejście Północno-Zachodnie, Alaskę, aż po Czukotkę znajdującą się po zachodniej stronie Cieśniny Beringa. Podczas podróży Rasmussen odwiedzał wszystkie społeczności inuickie zamieszkujące wzdłuż północnych wybrzeży Ameryki oraz w głębi lądu, spisując ich mity i wierzenia oraz zbierając eksponaty etnograficzne dla Muzeum Narodowego w Kopenhadze. Dzięki świetnej znajomości języka, a także wiedzy o zwyczajach Inuitów z Grenlandii, zyskał zaufanie rozmówców, zwłaszcza szamanów – najbardziej szanowanych członków plemion. Wielka podróż psim zaprzęgiem – od prawie stu lat bestseller w Danii – to fascynująca opowieść o zachwycie innością kulturową i jej głębokim zrozumieniu. Arktyka Rasmussena to nie lodowa pustynia ziejąca pustką i śmiercią, ale przestrzeń kipiąca życiem, posiadająca własną historię i kulturę, którym należy się szacunek. „Knud Rasmussen, którego Inuici nazywali „białym Eskimosem”, wyróżnia się na tle pozostałych wielkich polarnych odkrywców swoją pasją etnologiczną i ogromnym szacunkiem, jakim obdarzał rdzennych mieszkańców Arktyki. Dlatego nawet, gdy w swych wyprawach docierał w miejsca odwiedzane wcześniej przez Europejczyków, odkrywał rzeczy niezauważane przez poprzedników. To on otworzył dla nas Arktykę, to on wykazał jedność żyjących tam narodów – z ich przenikającymi się mitami, wierzeniami i pieśniami. Ta książka to fascynujące podsumowanie najważniejszej z tych wypraw. Zazdroszczę czytelnikom, którzy mają ją w ręku po raz pierwszy”. – Mikołaj Golachowski „Marzy wam się podróż saniami przez zaśnieżone pustkowia? Albo nocleg w igloo, w którym leżycie zakutani w skóry, a szaman opowiada wam o życiu Inuitów? Knud Rasmussen miał to szczęście, że wkroczył w ten dzikie, pierwotne rejony, nim pożarła je nasza kultura „emaliowanych garnków”. Czytanie jego relacji jest jak pociąg w piękny, ale utracony już świat. Łapcie go, zanim zniknie zupełnie!” – Łukasz Długowski, Mikrowyprawy „Nigdy nie potrafię nasycić się opowieściami z tamtych stron, litanią nazw geograficznych, z których każda z osobna wywołuje dreszcz emocji: Ziemia Baffina, Zatoka Hudsona, Przylądek Barrowa, Nome. Albo Beringia. Nie umiem nazwać tej obsesji sięgania wyobraźnią na północne krańce atlasów. Wiem natomiast, że stuletnia już relacja z podróży Knuda Rasmussena jest dla niej najlepszą pożywką. Oto klasyka literatury drogi. Skarb, a nie książka”. – Adam Robiński

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
66
Bracia Di Caro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia Di Caro
Dostępny
98 szt.

Moje życie skończyło się w dniu, w którym straciłam rodzinę. Chciałam umrzeć, żeby nie czuć bólu, jaki towarzyszył mi codziennie. Kiedy wreszcie odważyłam się na ten krok, zjawił się on – Marco Di Caro. Mężczyzna, który postanowił mnie uratować. Był tajemnicą, którą zapragnęłam odkryć, a kiedy poznałam jego sekret, chciałam cofnąć czas. Po poznaniu jego brata mój świat wywrócił się do góry nogami. Nic nie było oczywiste. Nic nie było bezpieczne Nic nie było normalne. Nie wiedziałam jednak, że najgorsze jeszcze przede mną. Nazywam się Kylie Scott, jestem marionetką w rękach dwóch niebezpiecznych mężczyzn. Mój los został określony lata temu, a ja nie mogę uciec. Kylie Scott jest marionetką w rękach dwóch niebezpiecznych mężczyzn. Jej los został przesądzony wiele lat temu. Była pewna, że w dniu, w którym straciła całą rodzinę, jej życie dobiegło końca. Chciała umrzeć, ale właśnie wtedy pojawił się on: Marco di Caro. Człowiek, który postanowił ją uratować. Był tajemnicą, którą postanowiła odkryć, a kiedy jej się to udało, zapragnęła cofnąć czas…

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
67
Suka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suka
Dostępny
172 szt.

Wybitna i poruszająca historia – alegoria o ludzkim losie – na tle nieprzebranej kolumbijskiej selwy i szalejącego, nieprzewidywalnego morza. Damaris mieszka wraz z mężem w chacie na kolumbijskim wybrzeżu Pacyfiku. Żyjąc w pobliżu gęstej amazońskiej puszczy, dzikich gór i bezkresu nieprzewidywalnego morza, ledwie wiąże koniec z końcem. Na co dzień opiekuje się opuszczoną posiadłością, za co nikt jej od dawna nie płaci. Życie jej sąsiadów wygląda podobnie: nieustanna bieda i głód. Damaris już jakiś czas temu porzuciła marzenia o macierzyństwie, z trudem godząc się na to, że nigdy nie będzie miała dzieci. Swoje uczucia przelewa na osieroconego szczeniaka, sukę Chirli, którą nazywa tak, jak zawsze chciała nazwać córkę. Jej stosunek do psa nabiera cech matczynej intymności, a ich więź staje się wręcz nierozerwalna. Aż do chwili, gdy Chirli ucieka. Wkrótce okazuje się, że to dopiero początek: rozsmakowana w przygodzie i dojrzała już Chirli poczuła zew natury. A w tej okolicy ludzie raczej topią szczeniaki, niż je chowają, bo każde nowe stworzenie oznacza kolejną gębę do wykarmienia. Odtąd nic już nie będzie takie jak przedtem.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
68
Zapominalska kotka Mog - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapominalska kotka Mog
Dostępny
54 szt.

Mog jest przemiłą kotką, kochaną przez całą rodzinę, jednak… okropnie zapominalską! Zapomina o istnieniu kocich drzwiczek, zapomina, że już jadła kolację… Strach pomyśleć, o czym jeszcze może zapomnieć! Ale pewnego razu zapominalstwo Mog baaardzo się przydaje. Judith Kerr – brytyjska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Jej seria o kotce Mog to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej, od ponad 50 lat nieustająco wznawiana i czytana.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
69
Nowa umowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa umowa
Dostępny
45 szt.

W tej książce Autor szczegółowo opisuje mechanizmy psychicznego i umysłowego przywiązania do rozmaitych idei i przekonań. Często te wyobrażenia, oparte na osądach innych ludzi, kreują Twoją rzeczywistość. Aby odzyskać kontrolę nad własnym życiem możesz przygotować rytuał wybaczenia sobie samemu i innym. Jego bezpieczne wykonanie, opisane w przewodniku uzdrawiania przez Don Miguela Ruiza, pozwoli Ci bez ograniczeń realizować swoje cele i życiowe plany. Świadomość własnych ograniczeń niewątpliwie Ci w tym pomoże.

44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

1 osoba kupiła
70
Skunks i Borsuk. Tom 2. Miejsce jest oznaczone jajkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skunks i Borsuk. Tom 2. Miejsce jest oznaczone jajkiem
Dostępny
50 szt.

Skunks i Borsuk powracają! Seria autorstwa laureatki Newbery Honor Amy Timberlake, zilustrowana przez genialnego ilustratora nagrodzonego Caldecott Medal to przepełniona humorem klasyczna historia pary przyjaciół, którzy nie mogliby się bardziej różnić. Każde zwierzątko nosi w sercu tęsknotę za utraconym skarbem. Dla Borsuka to wyjątkowy okaz agatu, który został mu skradziony dawno temu przez przebiegłego kuzyna. Dla Skunksa to leniwe niedziele z gazetą. Borsuk, poważny naukowiec badający kamienie, i Skunks, jego mniej poważny współlokator, postanawiają wyruszyć na wyprawę w poszukiwaniu utraconego okazu. Czy na drodze stanie im szczwany kuzyn? Oczywiście. Czy pojawi się jakaś zbłąkana kura? Nie może być inaczej! Sekrety, zdrady, kłamstwa… i lśniąca nagroda za wysiłki!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
71
Kopyta. Anatomia, pielęgnacja, diagnostyka i leczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopyta. Anatomia, pielęgnacja, diagnostyka i leczenie
Dostępny
34 szt.

Jak mówi popularne powiedzenie „bez kopyt nie ma konia”, a ci, którzy nie mieli z nimi problemów, są bez wątpienia nielicznymi szczęśliwcami. Kiedy coś niedobrego zaczyna się dziać z kopytami twojego konia, desperacko szukasz pomocy u podkuwacza i lekarza weterynarii, którzy na koniec wizyty zasypią cię mnóstwem zaleceń na przyszłość. O ponad połowie z pewnością zapomnisz, a wtedy z pomocą przyjdzie ci ta książka. Kopyta to rzetelne źródło informacji, dzięki którym problemy twojego konia po prostu się rozwiążą, a w przyszłości uda ci się uniknąć podobnych, przykrych sytuacji. Ta niezwykła książka to nowoczesny przewodnik będący kwintesencją wiedzy o kopytach. Właściciele koni, jeźdźcy, podkuwacze, specjaliści od pielęgnacji kopyt i wszyscy zainteresowani zagadnieniami z dziedziny końskiej podologii znajdą w niej wyczerpujące informacje na temat: • anatomii wewnętrznych i zewnętrznych struktur kopyta, • prawidłowego wyglądu zdrowych kopyt, czyli ich kształtu, rozmiaru, skątowania ścian i piętek, • balansu i symetrii puszki kopytowej, • typowych chorób występujących w obrębie puszki kopytowej, • rozwoju, leczenia i zapobieganiu ochwatu, • syndromu trzeszczkowego i innych chorób dotyczących wewnętrznych struktur kopyta, • sposobu werkowania zdrowych i chorych kopyt, • żywienia wspierającego wzrost zdrowych kopyt, • zalet i wad użytkowania koni w podkowach i boso, • sposobów werkowania mułów, osłów, koni miniaturowych oraz zimnokrwistych. Kopyta to wyjątkowo cenna pozycja, która powinna się znaleźć na półkach wszystkich zawodowo lub hobbystycznie związanych z końmi.

149,00 zł
108,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 40,23 zł

1 osoba kupiła
72
Kody Energetyczne. 7-stopniowy program uzdrawiania ciała i duszy za pomocą medycyny energetycznej, neurobiologii i fizyki kwantowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kody Energetyczne. 7-stopniowy program uzdrawiania ciała i duszy za po...
Dostępny
41 szt.

Kody Energetyczne dadzą Ci konieczne narzędzia, abyś poczuł i doznał w swoim ciele, umyśle i duchu, że wszystko w Twoim życiu jest energią. Będziesz żyć tuż pod poziomem umysłu i jego historii, w swoim centrum, z dala od dramatów i cierpienia. Oglądanie życia z tej głębokiej i bogatej perspektywy zmieni znaczenie prawie każdej rzeczy, z którą masz do czynienia. Kiedy obudzisz w swoim ciele głębszą świadomość, zauważysz, że Kody Energetyczne są niezwykle budujące. To pozwoli Ci na szersze postrzeganie wyższego poziomu świadomości. Pozytywne myślenie i pozytywna energia będą Ci towarzyszyć codziennie.

79,70 zł
59,78 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,92 zł

1 osoba kupiła
73
Be My Ever - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Be My Ever
Dostępny
33 szt.

Be My Ever to pierwszy tom nowej serii Julii Biel, autorki To nie jest, do diabła, love story. Everlee musi uciec na drugą stronę kraju po tym, jak straciła wszystko, a lokalna społeczność sama postanowiła ją osądzić. Teraz dziewczyna usiłuje znaleźć zapomnienie w beztroskim życiu studenckim i robić to, co robią jej rówieśnicy. To przecież nie może być trudne, prawda? Pech chce, że na celownik bierze ją Maverick Frost, chłopak, którzy burzy wszelkie stereotypy i blokuje wszystkie jej ciosy. Everlee nie rozumie, dlaczego utalentowany sportowiec się na nią uwziął i postawił sobie za cel wydrzeć jej tajemnice, które pogrzebała głęboko i na zawsze. Ani dlaczego miałaby komukolwiek wybaczyć łącznie z samą sobą. Nie przewidziała jednak, że nawet jeśli ona postanowiła zapomnieć o bolesnej przeszłości, to niekoniecznie oznacza, że przeszłość zapomniała o niej… Be My Ever to łobuzerska, urocza, romantyczna i pełna bolesnych sekretów opowieść o tym, ile winy jesteśmy w stanie unieść, i ile może znieść serce, które dostało solidny wycisk.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

1 osoba kupiła
74
Dzikie zwierzęta. Świat maluszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie zwierzęta. Świat maluszka
Dostępny
2 szt.

Seria kartonowych książeczek dla najmłodszych. Bawi i uczy. Precyzyjnie dobrane ilustracje sprawią, że pierwsze spotkania dziecka z książką będą wspaniałą przygodą. Książeczka do składania typu harmonijka została wykonana z trwałego kartonu, dzięki czemu posłuży na długo. 16 kolorowych ilustracji wprowadzi każdego maluszka w przyjazny świat kolorowych zabawek i wiejskich zwierzątek.

5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
75
Bystrzak. Ładnie piszę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bystrzak. Ładnie piszę
Dostępny
62 szt.

Pomóż dziecku odkryć w sobie bystrzaka! Ładnie piszę to zestaw zadań, z którymi nawet kaligrafia będzie prosta! Odpowiednio dobrane ćwiczenia pomogą każdemu młodemu bystrzakowi popracować nad pisaniem małych i wielkich liter. W książce znajdziecie też szlaczki i ćwiczenia uatrakcyjnione naklejkami, poprawiające motorykę ręki. „Bystrzak” to seria książek skierowanych do uczniów szkoły podstawowej. Idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie nauki w pierwszych klasach. Dzięki tym książkom rodzic może wesprzeć dziecko w nauce i zachęcić je do samodzielnej pracy nad konkretnymi umiejętnościami potrzebnymi w jego dalszej edukacji.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
76
Deeply - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Deeply
Dostępny
10 szt.

Romantyczna, dramatyczna i porywająca – wszystko, co najlepsze w literaturze New Adult. Czy można przekroczyć własne ograniczenia i zacząć wszystko od nowa? Czy można pokonać paraliżujący strach, który czai się na każdym kroku? 21-letnia Zoey próbuje udowodnić sobie, że jest to możliwe. Dlatego decyduje się na powrót do miasta, w którym doświadczyła największej traumy swojego życia. Przyjeżdża do Seattle, wprowadza się do mieszkania starszego brata i zaczyna studiować na pobliskiej uczelni. Jednym z jej współlokatorów jest Dylan – przystojny, męski, łagodny i wzbudzający zaufanie młody mężczyzna. Zoey nie wie jednak, że został on – podobnie jak ona – ciężko doświadczony przez los i że – w przeciwieństwie do niej – nie jest jeszcze gotowy, żeby wyjść z ukrycia i przyznać się do swoich ułomności. Deeply to finalny tom trylogii „In Love”. Ava Reed zawsze była molem książkowym. Wychodzenie z domu bez czegoś do czytania było dla niej nie do pomyślenia! W końcu odkryła, że sama może pisać, i nigdy nie pożałowała tej decyzji. Naprawdę nazywa się Sabrina Scherer, wydaje książki pod pseudonimem. Prowadzi bloga od 2012 roku, zaś publikuje książki jako Ave Reed od 2014 roku. Studiowała historię i teologię katolicką, pracowała jako nauczycielka w szkole średniej. Prowadzi blog książkowy i kanał YouTube. Mieszka ze swoim chłopakiem we Frankfurcie nad Menem.

44,90 zł
23,35 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 21,55 zł

1 osoba kupiła
77
Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa
Dostępny
17 szt.

Czy kłamstwo to dobra droga do zamierzonego celu? Zmiana szkoły to bardzo emocjonujące wydarzenie. Szczególnie jeśli się ma dziesięć lat i już pierwszego dnia wpada w konflikt z klasową gwiazdą. Właśnie taki pech przytrafił się Zuzie, na którą uwzięła się złośliwa Julka. Tymczasem zbliża się organizowany w szkole z okazji Walentynek koncert, podczas którego Julka chciałaby wypaść jak najlepiej. Zrobi wiele, by zyskać uznanie w oczach innych. Jak daleko zdoła się posunąć, by zachować swoją pozycję w klasie? Czy dziewczyny zorientują się w porę, że pozory czasem mylą? Ciąg dalszy przygód dzieciaków poznanych w książce Lena, teczka i niezwykła nagroda, pierwszej części z serii „Przystanek Szkoła”.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
78
Wiedźmy na tropie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźmy na tropie
Dostępny
51 szt.

Wiedźmy w zmienionym składzie docierają się powoli, choć problemów im nie brakuje. Muszą użerać się z nawiedzającą co jakiś czas agencję Bubuliną, świetną tłumaczką i zaprzysięgłą hipochondryczką. Kiedy nieoczekiwanie zostaje zamordowana była żona sekretarka, a Piotr trafia na listę podejrzanych, wiedźmy będą musiały się postarać, by pomóc mu znaleźć prawdziwego zabójcę. A, jakby tego było mało, ktoś próbuje zaszkodzić agencji, szkalując firmę na forach internetowych. Czy wiedźmy i jedyny na świecie sekretarek poradzą sobie z tajemniczym wrogiem? Czy Internet jest na pewno bezpiecznym miejscem dla każdego?

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

1 osoba kupiła
79
Oswoić narkomana, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oswoić narkomana, wydanie 2
Dostępny
64 szt.

Wywiad z Robertem Rutkowskim przeprowadzony przez Irenę A. Stanisławską. Terapeuta zdecydował się ku przestrodze powierzyć kawałek siebie czytelnikom. W swoim życiu sporo przeszedł. Doświadczył wielu sytuacji, które mogły go zniszczyć. Jednak tak się nie stało. A na dodatek udało mu się zostać szczęśliwym, spełnionym człowiekiem. Nie ma poczucia misji, żeby ratować całą ludzkość, jednak jeśli choć jeden człowiek zmieni się dzięki jego historii, to uważa, że warto tę książkę napisać. Jemu też kiedyś pomogła czyjaś historia, dzięki której zrozumiał i poczuł, że zmiana jest możliwa. Sięgnął po narkotyki, mając 18 lat. Od razu wpadł w uzależnienie od heroiny. To był pierwszy narkotyk, jaki poznał jeden z najsilniejszych znanych narkotyków. Wziął z bezsilności, z rozpaczy, ale również z ciekawości. Bardzo doskwierało mu życie.Robert Rutkowski jest psychoterapeutą, wykładowcą i pedagogiem. Prowadzi sesje terapeutyczne dla osób mających problemy z uzależnieniami od substancji i zachowań, kryzysami zawodowymi lub rodzinnymi. Pomaga jako opiekun psychologiczny sportowcom, zajmuje się motywacją, relaksacją oraz usprawnianiem skuteczności działania. Pomaga rodzinom mającym kłopoty ze swoimi dziećmi lub w relacjach między sobą.Irena A. Stanisławska jest dziennikarką. Jej publikacje ukazywały się m.in. w magazynach: „Kino”, „Film”, „Film na świecie”, „Playboy”, „CKM”, „Komandos”, „Zdrowie”, „Kobieta i Życie”, „Poradnik domowy”.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
80
Jak to narysować? Różności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to narysować? Różności
Dostępny
5 szt.

Narysuj krok po kroku włochatego stwora, słodką babeczkę czy strasznego nietoperza! Podążaj za wskazówkami. Dla ułatwienia kieruj się wytyczonymi liniami. Prawda, że to proste? To do dzieła! Dzięki serii książek „Jak to narysować?” możesz narysować wszystko! Od groźnego tyranozaura po małą myszkę, od pirata do baleriny, od drapacza chmur po wóz strażacki. W tych książkach znajdziesz proste wskazówki – KROK PO KROKU – jak to zrobić. Wystarczy mała podpowiedź i kilka łatwych pociągnięć ołówkiem, aby narysować zwierzęta, postacie, pojazdy, rośliny albo budowle. Na każdej stronie znajdziesz inny element, który z łatwością narysujesz. Potem możesz dokończyć ilustrację według własnego pomysłu i pokolorować ją! Dobrej zabawy i przyjemnej nauki!

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
81
Dynastia książęca. Tom 1. Projekt Księżna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dynastia książęca. Tom 1. Projekt Księżna
Dostępny
1 szt.

Kochasz Bridgertonów Julii Quinn? Jeśli tak, to równie mocno pokochasz książkę Projekt Księżna Sabriny Jeffries! Fletcher „Grey” Pryde, piąty książę Greycourt, wraca w rodzinne strony, aby wziąć udział w pogrzebie ojczyma. Do skupionego na pomnażaniu majątku mężczyzny przylgnęła łatka łotra. Grey nie ma czasu ani ochoty na szukanie żony. Tak mu się wydaje… Ale kiedy poznaje czarująco niekonwencjonalną Beatrice Wolfe, jego nastawienie zaczyna się zmieniać. Piękna i wygadana dziewczyna jest zupełnie inna niż dotychczas znane mu kobiety. Zrządzeniem losu Beatrice staje się nowym „projektem” jego matki, która angażuje się w przygotowanie debiutu tej młodej damy. Grey zgadza się im pomóc. Podczas spotkań z Beatrice odkrywa mroczne sekrety jej rodziny. Dziewczyna musi zdecydować, czy pozostać lojalną wobec swoich krewnych, czy wobec mężczyzny, z którym połączyło ją gorące uczucie… Zmysłowa i namiętna powieść Projekt Księżna to pierwszy tom nowej serii Sabriny Jeffries, autorki bestsellerowych romansów historycznych.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

1 osoba kupiła
82
Usagi Yojimbo. Tom 2. Powrót - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usagi Yojimbo. Tom 2. Powrót
Dostępny
10 szt.

Drugi kolorowy album mistrza Stana Sakaiego o Usagim, roninie przemierzającym dawną Japonię i walczącym z niesprawiedliwością. Usagi postanawia odwiedzić rodzinne strony, gdzie nadal mieszka jego ukochana i gdzie spędził szczęśliwe chwile, służąc panu Mifune. Teraz jednak są to tereny niebezpieczne dla takich jak on, czyli byłych wojowników pokonanego możnowładcy, gdyż zwycięski pan Hikiji nawet po upływie wielu lat każe ich ścigać. Właśnie z tego powodu długouchy ronin najpierw stoczy walkę ze zgrają pragnących zdobyć nagrodę zabijaków, a później wplącze się w krwawy spisek i będzie musiał wybrać, czy ma pozostać wierny martwym czy żywym... Jednak ten tom przygód Usagiego rozpocznie się od czegoś zupełnie niewinnego: nauki robienia mat z sitowia, które okażą się ładunkiem tak cennym, że warto dla niego przelać krew wielu samurajów... Seria „Usagi Yojimbo” jest tworzona przez supergwiazdę komiksu amerykańskiego, scenarzystę i rysownika Stana Sakaiego.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
83
Czas Honoru. Tom 1. Cichociemni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas Honoru. Tom 1. Cichociemni
Dostępny
86 szt.

Opowieść o czterech cichociemnych, których pokochały miliony Polaków. Cichociemni to pierwsza część epickiej sagi o losach czterech młodych ludzi, których wojna połączyła i wystawiła na ciężką próbę. Arystokrata Bronek, praski rzemieślnik Janek oraz synowie przedwojennego oficera Władek i Michał wygnani przez obcą inwazję we wrześniu 1939 roku, po wielu trudach trafiają do szkoły Oficerów Wywiadu w Anglii. Powrócą do ojczyzny jako wszechstronnie wyszkoleni cichociemni – spadochroniarze i dywersanci. W powieści z rozmachem nakreślone są wojenne losy bohaterów od wrześniowej klęski, przez wojnę we Francji, sowieckie łagry, po codzienne życie w okupowanej Warszawie. Książka autorstwa Jarosława Sokoła – scenarzysty popularnego serialu „Czas Honoru”, który zyskał ogromną popularność wśród widzów. Jarosław Sokół - prozaik i scenarzysta. Autor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, opowiadań oraz powieści, m.in. Awiatorzy (Wydawnictwo Zwierciadło).

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
84
Star Trek. Następne Pokolenie. Lustrzany Wszechświat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Trek. Następne Pokolenie. Lustrzany Wszechświat
Dostępny
5 szt.

Kolejna komiksowa adaptacja kultowej sagi Star Trek. Tym razem kapitan U.S.S. Enterprise i jego załoga napotkają na swojej drodze przeciwnika, jakiego nigdy nie spodziewaliby się spotkać – swoje sobowtóry z Lustrzanego Wszechświata! W ich wymiarze nie ma Zjednoczonej Federacji Planet, tylko pełne okrucieństwa Imperium Terrańskie. Karierę można tam zrobić wyłącznie dzięki morderstwom, brutalność jest powszechna, a życzliwość to wada. Czy kapitanowi Picardowi uda się zmusić swoje okrutne alter ego do powrotu do swojego świata? Scenariusz tego tomu napisali Scott Tipton i David Tipton („Doctor Who”), natomiast autorami rysunków są m.in. J.K. Woodward („Star Trek: The Next Generation/Doctor Who: Assimilation”), Angel Hernández („Star Trek - Green Lantern: The Spectrum War”) i Carlos Nieto („War Angels”).

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
85
Halo, czy to Ziemia? Jak nas widać z kosmosu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Halo, czy to Ziemia? Jak nas widać z kosmosu
Dostępny
95 szt.

„Halo, czy to Ziemia?” – takie pytanie usłyszała w słuchawce telefonu pewna kobieta, do której omyłkowo zadzwonił Tim Peake z… kosmosu. Akurat uczestniczył w misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, podczas której jako pierwszy brytyjski astronauta ukończył spacer kosmiczny, a nawet przebiegł cały maraton! Co więcej, uwiecznił nieziemskie widoki na setkach fotografii, z których najlepsze znajdziesz w tej właśnie książce. Każde ze zdjęć jest szczegółowo opisane, za każdym kryje się niezwykła historia, co daje prawdziwie unikalną perspektywę spojrzenia na naszą planetę. Sięgnij po książkę Halo, czy to Ziemia? i wyrusz w niesamowitą podróż, mając za przewodnika jednego z najbardziej znanych astronautów na świecie!

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

1 osoba kupiła
86
Karma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Karma
Dostępny
14 szt.

Oboje czuli, że ten związek może zniszczyć im życie. Ona zauroczyła się od pierwszego wejrzenia, on od początku miał wyrachowany plan. Wkrótce wszystko wymknęło się spod kontroli, a miłosna gra rozpoczęła się na dobre. Czy gdyby wiedzieli, jak poważne będą konsekwencje, zaryzykowaliby jeszcze raz? Dreams Company to korporacja, którą rządzą układy, a nadużycia, wykorzystywanie pracowników i romanse w zamian za szybki awans, są tu na porządku dziennym. Gdy w firmie pojawia się dziennikarka Gaja, Ryan otrzymuje specjalnie zadanie, które wymaga nawiązania bliższej znajomości z reporterką. Od pierwszego spotkania zaczyna między nimi iskrzyć, a z każdym kolejnym dniem relacja staje się coraz intensywniejsza. On myśli, że jego plan jest doskonały, ale szybko okazuje się, że jest w błędzie. Nie docenił jej i teraz to ona dyktuje warunki. Oboje wiedzą, że jeśli romans się wyda, zapłacą za niego najwyższą cenę. Love story zmienia się w toksyczny związek, a korporacja zaczyna huczeć od plotek. Karma to opowieść o tym, że konsekwencją płomiennego romansu nie zawsze jest szczęście, a krzywdy, które wyrządzisz, wrócą do ciebie z podwójną mocą.

42,90 zł
23,60 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 19,30 zł

1 osoba kupiła
87
Relacje między Polską a Turcją w latach 1989-2014. Trudna przyjaźń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

1 osoba kupiła
88
Dzienniki japońskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki japońskie
Dostępny
29 szt.

Książka autora nagradzanej Planety K. „Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich zupełnie co innego niż to, po co się pojechało.” Piotr Milewski dotarł do Japonii w roku Królika. Akurat zaczęła się pora deszczowa i nad Wyspami na półtora miesiąca zawisła szara zasłona chmur. W powietrzu unosił się gorzki zapach gnijących wodorostów. Japończycy uznają ten okres za piątą porę roku o nazwie „tsuyu”, co znaczy „śliwkowy deszcz”. Bogowie są wtedy bliżej, ale czy sprzyjają wędrowcom? Wybrał najbardziej wymagający sposób podróżowania. Japonię poznawał samotnie, bez planu, pieniędzy, jeżdżąc autostopem i śpiąc pod gołym niebem. Próbował uchwycić ducha archipelagu i zrozumieć mieszkających tam ludzi, którzy – mimo że gościnni i serdeczni – pozostali dla niego zagadką. Dzienniki japońskie to nie tylko zapis zdarzeń i spotkań, ale i opowieść o podróżowaniu jako takim: o jego filozofii i sensie, a także o piętnie, jaki odciska ma świadomości wędrowca.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
89
Cyberpunk. Tom 3. Gdzie jest Johnny? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberpunk. Tom 3. Gdzie jest Johnny?
Dostępny
213 szt.

Niezłomny dziennikarz, który od dawna chce zniszczyć zepsute korporacje z Night City, wreszcie ma ku temu okazję. Ktoś użył ładunków atomowych, żeby wysadzić centralę wielkiej firmy. Plotka głosi, że był to niesławny Johnny Silverhand. Mówi się też, że zamachowiec nie żyje, a jego ciało wciąż znajduje się w podziemiach zrujnowanej wieży. Zadanie dla reportera: odnaleźć zwłoki. Ale czy Johnny rzeczywiście zginął, czy to tylko pogłoska? Na ulicach Night City można sporo usłyszeć, a upadek korporacji to dopiero początek. Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor („Wiedźmin”), a rysunki przygotował Giannis Milonogiannis („Prophet”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w tomie Cyberpunk 2077: Where’s Johnny.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
90
"Nawróćcie się, nadchodzi czas oczyszczenia". Prorocze objawienia s. Marii Natalii Magdolnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"Nawróćcie się, nadchodzi czas oczyszczenia". Prorocze objawienia s. M...
Dostępny
7 szt.

Nadszedł czas pokuty. Nadszedł czas nawrócenia. Węgierska mistyczka, s. Maria Natalia Magdolna, przez całe życie otrzymywała prorocze orędzia od Jezusa i Matki Bożej. Papież Pius osobiście przekonał się o ich prawdziwości, ratując dzięki nim swoje życie. W świecie, w którym rozprzestrzenia się relatywizm, wrogość wobec Kościoła i niemoralność, wizje s. Marii Natalii dają nadzieję na triumf Niepokalanego Serca Maryi. To kontynuacja drogi zaproponowanej trojgu pastuszkom w Fatimie. Mistyczka wskazuje w nich na czas Maryi, przypomina, że koniecznym warunkiem życia chrześcijanina jest pokuta i zadośćuczynienie. Claudia Matera w swojej książce pokazuje, że objawienia, które stały się udziałem węgierskiej mistyczki, są próbą przebudzenia sumień współczesnych wiernych: „Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie” (Łk 12, 37). Claudia Matera – urodziła się w Como. Studiowała liturgię duszpasterską na Papieskim Instytucie Liturgicznym Świętego Anzelma. Po osobistym doświadczeniu prorockiego przesłania węgierskiej mistyczki s. Marii Natalii Magdolnej, postanowiła przedstawić objawienia mniszki. Obecnie wraz z mężem studiują tradycje monastyczne na Papieskim Instytucie Liturgicznym Świętego Anzelma.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
91
Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Czy można dosłownie umrzeć z samotności? Czy istnieje połączenie między zdolnością wyrażania emocji a chorobą Alzheimera? Czy można zdefiniować „osobowość nowotworową”? Opierając się na dogłębnych badaniach naukowych doktor Gabor Maté udziela odpowiedzi na pytania dotyczące połączenia umysł–ciało. Przedstawia dowody naukowe na to, jaką rolę odgrywają stres i emocje w występowaniu szeregu powszechnych chorób takich jak zapalenie stawów, nowotwory, cukrzyca, choroby serca, zespół jelita drażliwego czy stwardnienie rozsiane. Na podstawie dziesiątek studiów przypadków i historii takich osób jak Ronald Reagan (Alzheimer) czy Lance Armstrong (rak jąder) Gabor Maté ujawnia Siedem zasad zdrowienia, czyli reguł pomagających uchronić się przed ukrytym stresem. Kiedy ciało mówi nie to międzynarodowy bestseller przetłumaczony na piętnaście języków, propagujący uczenie się i leczenie poprzez dostarczanie transformującego wglądu w to, w jaki sposób choroba może być sposobem na odrzucenie przez organizm tego, czego umysł nie może lub nie chce uznać. Dr Gabor Maté jest emerytowanym lekarzem, który przez 20 lat najpierw pracował w przychodni rodzinnej, a potem na oddziale opieki paliatywnej. Następnie przez ponad dekadę zajmował się osobami uzależnionymi od narkotyków i chorymi psychicznie w dzielnicy Downtown Eastside w Vancouver. Napisał cztery książki wydane w 25 językach. Jest również popularnym mówcą cenionym ze względu na swoją wiedzę na temat uzależnień, traumy, rozwoju dzieci oraz powiązań między stresem a chorobami.

50,00 zł
37,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

92
Miłość na wojennej wyspie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość na wojennej wyspie
Dostępny
225 szt.

Zainspirowana niesamowitymi wydarzeniami z Brytyjskich Wysp historia o miłości silniejszej od wojny i opresji. W czerwcu 1940 roku Wyspy Normandzkie stały się jedyną częścią Wielkiej Brytanii okupowaną przez Niemców. Hedy Bercu, młoda Żydówka z Wiednia, która dwa lata wcześniej schroniła się na Jersey przed anszlusem, raz jeszcze zostaje zamknięta w potrzasku, z którego nie ma ucieczki. Hedy rozpoczyna desperacką walkę o przeżycie. Dziewczyna nie tylko musi przetrwać okupację, ale uniknąć też wywózki do jednego z obozów, o których dochodzą coraz straszniejsze wieści. Mimo niebezpieczeństwa związanego z pochodzeniem, znajduje pracę u Niemców, w tajemnicy angażuje się również w nielegalną działalność. Pewnego dnia poznaje porucznika armii okupacyjnej i wbrew początkowej niechęci z czasem coraz mocniej się w nim zakochuje. Wkrótce okazuje się, że to od niego będzie zależał jej los… Miłość na wojennej wyspie to wzruszająca opowieść o odwadze nawet w najgorszych okolicznościach. Historia Hedy pokazuje, że w świecie, w którym rządzi przemoc i okrucieństwo, czasem zwykli ludzie stają się cichymi bohaterami. Jenny Lecoat urodziła się na wyspie Jersey, gdzie jej rodzice wychowali się podczas niemieckiej okupacji. Pracowała jako scenarzystka i dziennikarka. Miłość na wojennej wyspie to jej pierwsza powieść, poruszająca temat bliski jej doświadczeniom i sercu.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

93
Agencja Złamanych Serc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agencja Złamanych Serc
Dostępny
166 szt.

Wznowienie bestsellerowej powieści Ireny Matuszkiewicz. Historia czterech młodych kobiet po przejściach, mieszkanek wielkopłytowego PRL-owskiego bloku w Toruniu. Główna bohaterka - Marta, trochę na oślep szuka szczęścia. Trzy pozostałe nie myślą już nawet o szczęściu, bo z trudem utrzymują się na powierzchni życia, ledwie wiążąc koniec z końcem. Wszystkie zapłaciły wysoką cenę za naiwność i niewłaściwie ulokowane uczucia. Teraz, dzięki energicznej Marcie, zawiązują czteroosobową Agencję Złamanych Serc. Irena Matuszkiewicz - z wykształcenia filolog, przez wiele lat dziennikarka, obecnie popularna autorka powieści obyczajowych.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

94
Ewangelia na piasku. Duchowość Karola de Foucauld - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewangelia na piasku. Duchowość Karola de Foucauld
Dostępny
32 szt.

Błogosławiony Karol de Foucauld żyjący w pustelni w Tamanrasset na Saharze wśród Tuaregów zginął w grudniu 1916 roku z rąk bojowników z plemienia Senussów, zanim zdążył kogokolwiek nawrócić i założyć zgromadzenie, o którym marzył. Jego życie wydawało się przegrane. Ale Jezus pozostawił dyskretny znak: obok ciała brata Karola znaleziono na piasku Hostię wyrzuconą z tabernakulum oraz Pismo Święte. W ten sposób sam Mistrz z Nazaretu potwierdził jedność ze swoim uczniem w jego radykalnym ogołoceniu i ofierze z siebie. Wokół tego wydarzenia bp J.C. Boulanger buduje swoją opowieść o duchowości brata Karola, który pragnął żyć życiem ukrytym w ubóstwie i z pracy własnych rąk jak Jezus w Nazarecie, a jednocześnie życiem kontemplacyjnym pośród świata, w miłości i braterstwie, wśród najuboższych. Obumarłe ziarno pszeniczne wydało plon. Po śmierci brata Karola powstały zgromadzenia Małych Braci i Małych Sióstr Jezusa żyjących jego duchowością, a w czasach kultu sukcesu, bogactwa i samorealizacji jego przesłanie wciąż wskazuje właściwy kierunek zagubionym. Odbiorcy książki: • Osoby zawodowo zainteresowane publikacjami z dziedziny duchowości i biografiami świętych. • Osoby wierzące zainteresowane postacią bł. Karola de Foucauld i duchowością Nazaretu. Dlaczego warto przeczytać tę książkę? • Napisana w innym ujęciu niż dotychczasowe biografie brata Karola de Foucauld może posłużyć jako ciekawa lektura duchowa i stać się pomocą we własnej formacji duchowej. Biskup Jean-Claude Boulanger jest emerytowanym biskupem diecezji Bayeux-Lisieux koło Alençon oraz autorem książek o Karolu de Foucauld.

32,00 zł
23,68 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,32 zł

95
Conan. Tom 5. Groza w podziemiach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conan. Tom 5. Groza w podziemiach
Dostępny
10 szt.

Kiedy piękna księżniczka Oliwia rozpoczyna swoją opowieść o proroczych snach i wielkiej fortunie, Conan szybko wyczuwa nowe wyzwanie. I tak wkracza na Drogę Królów. Ta pełna grozy ścieżka może go doprowadzić prosto pod topór kata. Ale najpierw barbarzyńca trafi do podziemnych katakumb w Akwilonii, gdzie zmierzy się ze stworzeniami ohydniejszymi niż wszystko, co kiedykolwiek widział na powierzchni. Słabi nie mogą podążać Drogą Królów. To jednak tylko wstęp, bo wkrótce Conan spotka piękną i demoniczną Bêlit. A to może oznaczać tylko jedno – nowe kłopoty. Roy Thomas, legendarny scenarzysta Conana, powraca do Cymerii, a Brian Wood bierze na warsztat klasyczne opowiadanie Roberta E. Howarda „Królowa Czarnego Wybrzeża”. To gwarancja trzymającej w napięciu lektury. Autorami rysunków są między innymi Becky Cloonan, Mike Hawthorne i Dan Panosian. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii „Conan: Road Of Kings” #1–12 i „Conan the Barbarian” #1–6.

129,99 zł
100,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 29,90 zł

96
Rzeźnia numer pięć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeźnia numer pięć
Dostępny
19 szt.

Pierwsza wierna komiksowa adaptacja klasycznej powieści Kurta Vonneguta, jednego z najważniejszych antywojennych dzieł, jakie kiedykolwiek powstały. To opowieść o życiu Billy’ego Pilgrima, będąca farsowym spojrzeniem na okropności i tragedię wojen, w których walczą i giną dzieci, a także poruszająca rozprawa o niedoskonałości ludzkiej natury. Twórcami tej adaptacji są nagrodzony Eisnerem scenarzysta Ryan North („How to Invent Everything”) oraz nominowany do Eisnera rysownik Albert Monteys („¡Universo!”).

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

97
Rozmowy z psychopatami. Masowi mordercy i szaleńcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy z psychopatami. Masowi mordercy i szaleńcy
Dostępny
182 szt.

Stale słyszałem strzały. Zmienił magazynek w pistolecie. Był bardzo dobrze przygotowany. Chodził spokojnie po korytarzach. Jukka Forsberg o masowym morderstwie w Kauhajoki w Finlandii we wtorek 23 września 2008 roku Christopher Berry-Dee, brytyjski kryminolog, autor bestsellerów o seryjnych zabójcach i psychopatach, analizuje psychikę, motywy i metody działania masowych morderców, sprawców głośnych strzelanin, w których zginęło wiele ofiar. Omawiane przypadki takich zbrodni to m.in. masakra na kampusie Uniwersytetu Teksańskiego w Austin czy strzelaniny w szkołach w Sandy Hook i Dunblane. Doświadczenia kryminologiczne i wojskowe autora pozwalają mu spojrzeć na te tragiczne wydarzenia z nowej perspektywy.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

98
Aniu pora spać! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aniu pora spać!
Dostępny
231 szt.

Ania potrafi robić już wiele rzeczy i wciąż uczy się nowych. Śpiewa, tańczy, skacze, umie liczyć do więcej niż dziesięciu i napisać swoje imię! Gdy jednak trzeba iść spać, zawsze się ociąga. Ciekawe dlaczego?

32,00 zł
23,68 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,32 zł

99
Ice Queen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ice Queen
Dostępny
163 szt.

Na lodzie czują się pewnie. Czy w miłości podwójny axel wyjdzie im równie mistrzowsko? Hailey Queen to prawdziwa królowa lodu. Zapalona łyżwiarka, dla której nie liczy się nic poza przygotowaniem do zawodów. W przeszłości została głęboko zraniona przez bliskie osoby, teraz najpewniej czuje się na śliskiej tafli, nad którą panuje za pomocą naostrzonych płoz. Kiedy jej partner ulega wypadkowi, Hailey nie ma wyjścia – musi szybko znaleźć zastępstwo, aby zdążyć przygotować się do udziału w zawodach. Nikt nie nadaje się lepiej do tego zadania niż Tyler Jackson. Kiedyś razem trenowali. Kiedyś łączyło ich także coś znacznie więcej niż sport… Tyler Jackson porzucił łyżwiarstwo figurowe na rzecz hokeja. Ogólne rzecz biorąc, rzucanie wychodzi mu całkiem nieźle, o czym zaświadczyć może niejedna dziewczyna z okolicy. Teraz chciałby pomóc Hailey i wspólnie z nią trenować do zawodów. Problem w tym, że łyżwiarka nie chce o tym słyszeć i ma ku temu całkiem poważne powody. Czy pewnemu siebie hokeiście uda się roztopić lód w sercu Ice Queen?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

100
Pan i władca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pan i władca
Dostępny
7 szt.

Pan i władca to powieść, w której namiętność jest grą dla odważnych. A kiedy wszystkie chwyty są dozwolone, zwycięstwa pragnie się jeszcze mocniej. Aleksandro zawsze dostaje to, czego chce. A tym razem chce dla siebie żony. Słodka, niewinna Bianca wydaje się kandydatką idealną dla szefa włoskiej mafii na terenie Nowego Jorku, ponieważ przyszły mąż oczekuje od niej bardzo konkretnych usług… Ma ona opiekować się jego niedawno narodzonym synem, którego matka popełniła samobójstwo krótko po porodzie. Aleksandro nie umie się zająć noworodkiem, ale wie, że Bianca, która jest najstarszą z czwórki rodzeństwa, świetnie odnajdzie się w tej roli. Szybko się okazuje, że chociaż miłości nie było w planie, to Bianca zaczyna fascynować Aleksandra – przede wszystkim tym, że nie ucieka od jego brutalnych zagrywek. Mężczyzna być może po raz pierwszy w życiu czuje, że mógłby oddać komuś kontrolę, ale nie jest to takie proste, ponieważ w międzyczasie jego wrogowie zaczynają spiskować i rozpoczyna się wojna między mafijnymi rodzinami. Kto wyjdzie z niej zwycięsko? Pan i władca spodoba się czytelniczkom żądnym mocnych wrażeń i historii kipiących namiętnością. Odważysz się wejść do świata, w którym zasady ustala ten silniejszy?

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

Wróć do góry