hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 6 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wielki zły lis (Benjamin Renner), na drugim Tego ci nie powiedziałam (Kelly Rimmer). Kolejny produkt to Balony w kształcie serca, czerwone (100 sztuk) (Godan) oraz Tragedie rzymskie. Tom 2. Koriolan, Tytus Andronikus (William Shakespeare).
1
Wielki zły lis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki zły lis
Dostępny
62 szt.

Jeden z najpopularniejszych francuskich komiksów dla młodych, ale nie tylko, czytelników ostatnich lat. Tytułowy wielki zły lis wcale nie jest wielki ani zły. W dodatku ma strasznego pecha. Każda jego wyprawa do kurnika kończy się jakimś wypadkiem i upokorzeniem, przez co jest pośmiewiskiem całej okolicy. Szczególnie kur. Wciąż głodny, bo ile można żyć na diecie opierającej się na rzepie, daje się namówić prawdziwemu drapieżnikowi, wilkowi, na z pozoru genialny plan – po co polować na kury, skoro mogą one lisa dotkliwie pobić? Lepiej ukraść jajka! A potem cierpliwie je wysiedzieć, odchować pisklaki, żeby zrobiły się tłuściutkie i już! Posiłek gotowy. Tylko to, co w teorii brzmi świetnie, w praktyce często staje się bardzo trudne. A w komiksie Benjamina Rennera także niesłychanie zabawne! Wielki zły lis to jeden z najpopularniejszych francuskich komiksów dla młodych, ale nie tylko, czytelników ostatnich lat. Otrzymał nagrodę dla najlepszego albumu dla dzieci na festiwalu w Angoulême (w jury zasiadali czytelnicy w wieku 8–12 lat), a także doczekał się filmowej adaptacji, która została nagrodzona Cezarem, francuski odpowiednik Oscara, dla najlepszej animacji roku.

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

11 osób kupiło
2
Tego ci nie powiedziałam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tego ci nie powiedziałam
Dostępny
926 szt.

Miłość i poświęcenie w czasach wojennej zawieruchy Jest rok 1942. W Europie szaleje wojna. Na skraju syberyjskiego obozu młoda kobieta składa przysięgę ślubną. Ta decyzja zaważy na jej przyszłości, a kłamstwo leżące u jej podstaw wyjdzie na jaw dopiero w kolejnym stuleciu. Czasy współczesne, Stany Zjednoczone. Ukochana babcia Alice Hanna trafia do szpitala. Dziewczyna odnajduje w jej domu ukryte pamiątki z dawnego życia: podniszczone zdjęcie młodego mężczyzny, skórzane buciki i list. Sparaliżowana staruszka prosi wnuczkę, by ta pojechała do jej ojczyzny – Polski – i odnalazła ukochanego. Tam Alice zaczyna odkrywać bolesną prawdę, którą jej babcia rozpaczliwie ukrywała przez całe życie. Gładko przeskakując pomiędzy dwoma płaszczyznami czasowymi – okresem okupacji oraz współczesnością – Kelly Rimmer tworzy opowieść pełną emocji. Z przeplatających się losów dwóch kobiet wyłania się historia wytrwałości, lojalności, miłości i honoru. Autorka uświadamia nam, jak niszczycielskie mogą być skutki przemilczania prawdy i że czasem musi upłynąć całe życie, zanim zdobędziemy się na odwagę, by pójść za głosem serca. Inspirująca powieść o nadziei i miłości zdolnej do pokonania wszelkich przeciwności.

46,99 zł
33,36 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,63 zł

11 osób kupiło
3
Balony w kształcie serca, czerwone (100 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony w kształcie serca, czerwone (100 sztuk)
Godan, 100 sztuk
Dostępny
14 szt.

Klasyczne balony w kształcie serca. Stwórz niepowtarzalną dekorację, wykorzystując nasze balony serca. Posiadają odpowiedniej długości końcówke, więc nie ma problemów z ich wiązaniem. • Kształt: serce • Kolor: czerwony • Ilość: 100 szt.

31,90 zł
30,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

5 osób kupiło
4
Tragedie rzymskie. Tom 2. Koriolan, Tytus Andronikus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tragedie rzymskie. Tom 2. Koriolan, Tytus Andronikus
Dostępny
44 szt.

Shakespeare od młodych lat interesował się starożytnością; poświęcił jej siedem tragedii. Mitologię i dzieje antycznej Grecji uczynił podglebiem Troilusa i Kresydy, Peryklesa i Tymona Ateńczyka. Historia starożytnego Rzymu stanowi kanwę Juliusza Cezara, Antoniusza i Kleopatrę, Koriolana i Tytusa Andronikusa. Niniejsza dwutomowa edycja prezentuje tragedie rzymskie (jak tu umownie je nazywamy) w nowym przekładzie Antoniego Libery, który wcześniej ogłosił w PIW przekład kompletu tragedii Sofoklesa (2018) i wyboru dramatów Racine'a (2019). Tragedie rzymskie oparte są w znacznej mierze na Żywotach sławnych mężów Plutarcha, które Shakespeare czytał w angielskim przekładzie Thomasa Northa. Juliusz Cezar i Antoniusz i Kleopatra dotyczą czasów schyłku republiki (44-30 p.n.e.), Koriolan - jej początków (507?493 p.n.e.), a Tytus Andronikus - schyłku cesarstwa (o czasie nieokreślonym). Antoni Libera wypracowując lekcję przekładu dzieł Shakespeare'a, wykorzystuje swoje doświadczenie jako reżysera i tworzy ją z myślą przede wszystkim o aktorach i środowisku teatralnym. Za cel stawia sobie klarowność, płynność i wyrazistą rytmikę (unikanie przerzutni), czasem za cenę uproszczenia wyszukanej metaforyki lub rezygnacji z barkowej sztukaterii. Mówi się tego Shakespeare'a, jakby był napisany po polsku, a nie choćby i najwierniej odtworzony w polszczyźnie.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

3 osoby kupiły
5
Polska. Niespełniony sojusznik Hitlera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Niespełniony sojusznik Hitlera
Dostępny
653 szt.

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Polsce znowu pojawią się głosy, że w 1939 roku można było uniknąć wojennej klęski i zamiast stawić opór niemieckiej agresji, przystać na żądania terytorialne III Rzeszy oraz propozycję przystąpienia do paktu antykominternowskiego. Krzysztof Rak, historyk filozofii, publicysta, znawca problematyki międzynarodowej, dowodzi, że Polska była niespełnionym sojusznikiem Adolfa Hitlera, który po dojściu do władzy w Niemczech w 1933 roku próbował wciągnąć Warszawę do koalicji wymierzonej w Związek Sowiecki. Władze polskie zdawały sobie jednak sprawę, że będzie to oznaczało zależność satelicką, czyli faktycznie utratę niepodległości. Autor ukazuje stosunek dyktatora III Rzeszy do Polski i Polaków (m.in. na podstawie jego manifestu politycznego Mein Kampf) oraz relacje obu państw w przededniu wojny. Rozprawia się z mitami: o wojnie prewencyjnej z hitlerowskimi Niemcami, do której rzekomo dążył marszałek Piłsudski, oraz o poparciu mocarstw zachodnich dla Polski, które przynajmniej do schyłku 1938 roku były gotowe do daleko idących ustępstw wobec Berlina, np. w kwestii Wolnego Miasta Gdańska. Wyjaśnia też, dlaczego Hitler zmienił front i ostatecznie zaatakował Polskę. Książka jest bardzo dobrze udokumentowana. Autor powołuje się na mało znane dokumenty z archiwów polskich i niemieckich, które rzucają nowe światło na politykę III Rzeszy wobec Polski.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
6
Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków
Dostępny
9 szt.

To nie teoria spiskowa. To „Akta Odessy” Fredericka Forsytha – w realu. Gdzie podziała się krakowska „Walka karnawału z postem” Brueghela, za której kopię płacono 20 milionów funtów? Dokąd powędrowały zrabowane płótna Fałata, gotyckie i renesansowe meble, cenne numizmaty? Historyk, Magdalena Ogórek, prowadzi brawurowe śledztwo tropiące niemiecką grabież dzieł sztuki z okupowanych ziem Rzeczpospolitej. Trafia m.in. do zamku pod Wiedniem, którego właściciel, jeszcze 70 lat po wojnie, podpisywał się „Horst von Wächter, syn gubernatora”. Otto von Wächter, austriacki baron SS, przyjaciel Himmlera, był prawą ręka Hansa Franka w okupowanym Krakowie. Ideał aryjczyka, koneser sztuki – powiększa swoje kolekcje o dzieła złupione pod Wawelem, a później o trofea ze Lwowa, dokąd przenosi się by założyć Ukraińcom SS-Galizien. Po klęsce Niemiec, na lewych papierach, trafia na ścieżkę przerzutową nazistów z Europy do Brazylii. Znajduje schronienie w Watykanie. Magdalena Ogórek prezentuje nowoodkryte dokumenty CIA, Centrum im. Szymona Wiesenthala, Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie i archiwów Watykanu. Stara się wyjaśnić, kto stoi za tajemniczą śmiercią nad Tybrem wojennego kolekcjonera polskich zabytków. Kto oferuje na rynku antykwarycznym skarby zrabowane przez Wächtera? Kto zdecydował, że polscy urzędnicy nie chcieli przyjąć dzieł sztuki zwracanych Polsce przez syna zbrodniarza? Wielkie interesy, wielkie pieniądze. Śledztwo prowadzone w 8 krajach na 2 kontynentach. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

2 osoby kupiły
7
Masz prawo do mediacji w szkole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masz prawo do mediacji w szkole
Dostępny
162 szt.

To kolejna propozycja wydawnicza zawierająca uzupełnienie dotychczasowy opracowań na temat mediacji. Autorzy są przede wszystkim praktykami, ale i naukowcami, którzy chętnie dzielą się wiedzą oraz doświadczeniem ze wszystkimi czytelnikami.

29,40 zł
25,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,53 zł

1 osoba kupiła
8
Total Rewards w praktyce. Nowoczesne podejście do polityki wynagrodzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Total Rewards w praktyce. Nowoczesne podejście do polityki wynagrodzeń
Dostępny
3 szt.

Total Rewards to system wynagradzania pracowników i wspierania ich dobrostanu w taki sposób, aby zapewnić ich jak największe zaangażowanie i efektywność. W jego skład wchodzą zarówno pensje czy premie, jak i świadczenia i działania pozapłacowe, takie jak ścieżki kariery, awanse, szkolenia, benefity, programy wellbeingowe, elastyczne formy pracy. Z lektury książki dowiesz się m.in.: • jakie są mechanizmy tworzenia wynagrodzenia podstawowego, premii krótko- i długoterminowych; • jakie są obecnie trendy na rynku benefitów i które z nich są najbardziej cenione przez pracowników; • jak dostosować Total Rewards do różnych grup wiekowych i kulturowych; • jakie ciekawe inicjatywy związane ze zdrowiem fizycznym i mentalnym pracowników warto oferować; • z jakich narzędzi IT do zarządzania wynagrodzeniami warto korzystać. Autorka opisuje zagadnienia w lekki, przystępny sposób, a dodatkowo uzupełnia je ciekawymi studiami przypadków oraz wypowiedziami przedstawicieli działów HR. Publikacja jest przeznaczona dla pracowników działów kadr i zasobów ludzkich. Zainteresuje również menedżerów oraz przedsiębiorców, pozwalając im zrozumieć, jak wynagrodzenia i dodatkowe motywatory pozapłacowe przekładają się na pracę i wydajność zespołu i firmy.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

1 osoba kupiła
9
Sztuka feedbacku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka feedbacku
Dostępny
28 szt.

Książkę polecają: dr Lidia Czarkowska Piotr Cieszewski dr Paweł Fortuna dr Joanna Heidtman prof. dr hab. Dariusz Jemielniak Nikolay Kirov Paweł Motyl dr hab. Mikołaj Pindelski prof. SGH - Jacek Rozenek Jacek Santorski Aleksandra Ślifirska Książka wielopoziomowo i kompleksowo porusza temat informacji zwrotnej z perspektywy indywidualnej, zespołowej i firmowej. Pokazuje bardzo celne modele, schematy, które mogą zostać zastosowane od razu, a jednocześnie nakreśla całe tło feedbacku, czyli to wszystko, co powinniśmy wiedzieć jako ludzie, liderzy, menedżerowie by właściwie różnicować sposób jej udzielania. Bardzo ważna jest również perspektywa tego, jak odbieramy informacje zwrotne oraz jak je odbierać, by były źródłem nauki, refleksji oraz by motywowały nas do pożądanej zmiany. Dzięki lekturze tej książki poznasz: metody i formuły feedbacku do zastosowania w różnych sytuacjach, badania nad użyciem feedbacku w różnych firmach i zespołach, formuły z poziomów: strategicznego do prowadzenia firmy dla właścicieli i zarządu, operacyjnego do prowadzenia zespołów dla menedżerów oraz indywidualnego do prowadzenia siebie w wybranym kierunku w relacjach i w życiu zawodowym.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

1 osoba kupiła
10
Podlasiacy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podlasiacy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

W tej książce 12 osób opowiada o sobie i sprawach, którymi się zajmuje. Wszystkie te osoby związane są z Podlasiem Południowym głównie z Białą Podlaską i Janowem Podlaskim, ale rozmowy dotyczą nie tylko spraw lokalnych. Czasem ich tematem jest także przeszłość tych terenów. Opowieść ma formę wywiadów, a rozmówcy wybrani zostali przez Autora subiektywnie, na podstawie kontaktów i spotkań. Sprawy, o których mowa nie są dla Autora obojętne, gdyż to z Podlasia Południowego pochodzą jego przodkowie.

49,00 zł
40,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

1 osoba kupiła
11
Magnes Miko-183 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes Miko-183
PAN DRAGON
Dostępny
4 szt.

Magnes Miko z ciepłym i serdecznym przesłaniem.Magnes można również powiesić na ścianie lub postawić na biurku.Wymiary 8 x 5,3 cm

11,99 zł
1 osoba kupiła
12
Schowek
Listy hetmańskie rodu Potockich Tom 4
Franz Maciej, Ciesielski Tomasz, Wołoszyn Adam, DiG
Dostępny
5 szt.

Korespondencja hetmańska obejmująca okres od połowy XVII do połowy XVIII wieku, to bezcenne źródło do dziejów Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Idea zebrania, opracowania, a następnie wydania listów pięciu hetmanów wywodzących się z rodziny Potockich herbu Pilawa, narodziła się jako odpowiedź na pojawiające się postulaty, niedostatecznego wykorzystania epistolografii w badaniach nad dziejami państwa polsko-litewskiego. Listy wytwarzane w otoczeniu kolejnych hetmanów koronnych, a kierowane do najważniejszych osób w państwie, stanowiły i stanowią doskonałe źródło pokazujące mechanizmy rządzenia państwem, kierowania armią, naświetlając jednocześnie wszelkie wady i zalety ówczesnej polityki. Źródła te rozproszone w wielu archiwach znajdujących się na terenie kilku krajów Europy, często nie dość znane, nie były wykorzystywane przez historyków, w sposób na jaki zasługują. Oddawana w ręce Czytelników seria ?Listów hetmańskich rodu Potockich? będąca elementem serii MONUMENTA POLONIAE EPISTOLARIA http://dig.pl/index.php?s=wyniki&rodz=8&id=37 ma być próbą naprawienia tej sytuacji i wprowadzenia do szerokiego obiegu naukowego listów, które są świadkiem swoich czasów i dziś uzyskują ponownie okazję by przemówić. Listy hetmanów z rodziny Potockich wydane w ramach Serii MONUMENTA POLNIAE EPISTOLARIA

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
13
Dostawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dostawa
Dostępny
150 szt.

Kiedyś nazywał się Joshua Carter. Ale teraz jest tym, kim chcę, żeby był. Ona jest dostarczycielką. Wabi młodych mężczyzn, a potem wystawia ich na sprzedaż. Robi rzeczy wymuszające na nich posłuszeństwo. Szkoli niewolników w sposób, który winduje ich cenę. Dopóki dostarcza towar, układ chroniący jej rodzinę trwa. A jest mistrzynią w tym, co robi. Nigdy nie zdarzyło się, aby przedmiot transakcji nie spełniał wymagań klienta. Aż do niego. Uparty niewolnik myśli, że może ją uwolnić? od niej samej.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

14
Genetyka w chorobach układu oddechowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Genetyka w chorobach układu oddechowego
Dostępny
151 szt.

Wydanie w serii ?W gabinecie lekarza specjalisty? pod redakcją naukową prof. Aleksandry Jezeli-Stanek i prof. Joanny Chorostowskiej-Wynimko zostało poświęcone tematom z zakresu genetyki układu oddechowego. Publikacja zawiera omówienie tematów z zakresu genetyki w chorobach układu oddechowego, z uwzględnieniem ich podłoża dziedzicznego, nowoczesnych technik diagnostyki molekularnej, wytycznych dotyczących rozpoznawania oraz ryzyka genetycznego.

84,00 zł
78,12 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,88 zł

15
Chiny i Azja Wschodnia Dziedzictwo w obliczu przemian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chiny i Azja Wschodnia Dziedzictwo w obliczu przemian
Dostępny
47 szt.

Tom "Chiny i Azja Wschodnia. Dziedzictwo w obliczu przemian" powstał z okazji 80. rocznicy urodzin profesora Krzysztofa Gawlikowskiego (1940?2021), badacza Chin i Azji Wschodniej, orędownika dialogu międzykulturowego, twórcy Centrum Badań Azji i Pacyfiku w Instytucie Studiów Politycznych PAN, Zakładu Studiów Azjatyckich na Uniwersytecie SWPS oraz współzałożyciela i wieloletniego redaktora czasopisma naukowego ?Azja?Pacyfik?. W księdze znalazły się teksty stworzone przez dwudziestoosobowe grono uznanych badaczy Chin i Azji Wschodniej z ośrodków naukowych w Polsce i za granicą, m.in. prof. Bogdana Góralczyka, prof. Adama Jelonka, prof. Kamila Zeidlera i in. Tom zawiera teksty dotyczące szeregu zagadnień mniej znanych i niemających szerszego odzwierciedlenia w literaturze przedmiotu; umożliwia tym samym polskiemu czytelnikowi zapoznanie się z unikalnymi i nieprezentowanymi do tej pory zagadnieniami odnoszącymi się do polityki, kultury, zagadnień społecznych i historycznych państw Azji Wschodniej. Oprócz prac omawiających wybrane aspekty dawnych i współczesnych Chin oraz ich polityki międzynarodowej, znalazły się tu teksty na temat Japonii, Tajlandii, Birmy czy Wietnamu. Publikacja powstała przy wsparciu finansowym SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej oraz firm Tan Viet, Pure Solar i Diijia Poland

129,00 zł
110,94 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 18,06 zł

16
Szkoła Fobii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła Fobii
Dostępny
150 szt.

Autorzy dwutomowej antologii "Duńskie sztuki współczesne" w przekładach Pawła Partyki i Bogusławy Sochańskiej diagnozują ?kosmiczny lęk? współczesnego świata i badają, czy wystarczy do tego terapia w ?szkołach fobii?. Wiele z opublikowanych w zbiorze sztuk zostało nagrodzonych najważniejszą doroczną duńską nagrodą teatralną Reumert Prisen i jest granych w teatrach w Danii i zagranicą. ?Dramaturgia duńska, niezależnie od tego, czy prezentuje swe bardziej ekstra- czy introwertyczne oblicze, bezkompromisowo podejmuje dialog ze swoimi czasami (nie wchodząc przy tym w romans z polityką). Przygląda się niczym pod mikroskopem rozterkom współczesnego człowieka. Śledzi podskórne siły rządzące życiem jednostki, zagłębia się w życie społeczeństwa. Obnaża bezlitośnie brak poczucia tożsamości, niedosyt poczucia celu i sensu życia oraz zagubienie człowieka w sobie samym. Kryzys tożsamości dotyka bowiem nie tylko człowieka, ale również samego teatru. Człowiek (ani teatr) nie jest już jednoznacznie godzien obrony. Jest za to godzien zrozumienia? - z Posłowia Justyny Zar Schabowskiej

50,00 zł
39,00 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

17
Sprawiedliwość w ekonomii dobrobytu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawiedliwość w ekonomii dobrobytu
Niedostępny
Brak

Praca podejmuje problematykę ekonomii dobrobytu, a więc działu ekonomii zajmującego się próbą odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób maksymalizować efektywność ekonomiczną w wymiarze społecznym. Przedmiotem analizy jest propozycja wysunięta przez przedstawiciela szkoły austriackiej, Murraya Newtona Rothbarda. W teorii tej przyjmuje się, że optymalnym rozwiązaniem problemu racjonalności porządku ekonomicznego jest przydzielenie absolutnych praw własności i autowłasności wszystkim osobom zdolnym do ich posiadania, przy czym przedmiotem własności prywatnej miałyby być wszystkie dobra rzadkie. Wcielenie w życie zasad tej libertariańskiej teorii sprawiedliwości ma być warunkiem wystarczającym do osiągnięcia największej możliwej efektywności ekonomicznej. Oznaczałoby to, że między efektywnością ekonomiczną a tak pojętą sprawiedliwością nie zachodzi żaden konflikt. Tak interpretowana austrolibertariańska ekonomia dobrobytu zostaje zaprezentowana w perspektywie historii myśli ekonomicznej. Po przedstawieniu austriackiej argumentacji przeciwko socjalizmowi jako pierwszego z dwóch skrajnych wariantów prawnowłasnościowych przystępuje się do krytyki drugiego z nich, a więc wariantu libertariańskiego. Autor pracy podejmuje polemikę z tezą austrolibertarian, skupiając się na czterech metodologicznych zagadnieniach: pojęciu dobrowolnej i wzajemnie korzystnej wymiany, pojęciu ryzyka i preferencji, znanych z teorii gier dylematach społecznych i kategorii własności intelektualnej.

38,00 zł
Powiadomienie
18
Aktywność inwestycyjna polskich przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aktywność inwestycyjna polskich przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonyc...
Niedostępny
Brak

Książka poświęcona jest aktywności inwestycyjnej polskich przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej ? kraju, który spośród pozaeuropejskich lokalizacji wzbudza największe zainteresowanie rodzimych inwestorów bezpośrednich. Ogromna konkurencja i nasycenie amerykańskiego rynku nasuwają istotne pytania: jak polskie przedsiębiorstwa radzą sobie w takiej rzeczywistości gospodarczej i w czym upatrują źródeł budowania swoich przewag konkurencyjnych? W prezentowanej monografii podjęto zamiar badawczy sprowadzający się do próby odpowiedzi na nie. Uwagę skoncentrowano przede wszystkim na czynnikach wpływających na rozwój polskich podmiotów w USA i ocenie dalszych perspektyw ich rozwoju.

36,00 zł
Powiadomienie
19
Dlaczego literaturoznawcy c(z)ytują kryminały? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego literaturoznawcy c(z)ytują kryminały?
Niedostępny
Brak

Istnieje rozpowszechnione przekonanie, że teoria literatury skupia się wyłącznie na arcydziełach, literaturoznawcy sięgają po kryminał niechętnie, a literatura popularna została odkryta przez badaczy niedawno. Choć jest w tym stwierdzeniu ziarno prawdy, to uważny ogląd dyskursu teoretycznoliterackiego ujawnia, że idea traktowania schematu kryminalnego jako przestrzeni do dyskusji o teorii gatunku, teorii literatury, teorii interpretacji lub szerzej ? teorii poznania ? jest obecna od początków jego istnienia. Autorka przygląda się tekstom takich badaczy, jak m.in. Wiktor Szkłowski, Roland Barthes czy Umberto Eco i pokazuje, w jaki sposób kryminał stał się w ich pracach użytecznym narzędziem objaśniania literatury, prezentowania problemów teoretycznych oraz dekonstruowania schematów myślowych. Rozważaniom tym towarzyszyło czytanie i cytowanie utworów kryminalnych, od nowel Edgara Allana Poego po utwory autorów zupełnie z kryminałem niekojarzonych: Stanisława Lema czy Alaina Robbe-Grilleta, od klasycznych brytyjskich powieści detektywistycznych po nordic noir.

38,00 zł
Powiadomienie
20
Etnosymboliczna teoria narodu Anthony?ego D. Smitha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etnosymboliczna teoria narodu Anthony?ego D. Smitha
Dostępny
4 szt.

Książka poświęcona jest krytycznej analizie etnosymbolicznej teorii narodu, której autorem jest zmarły w 2016 roku brytyjski socjolog Anthony D. Smith. Wyszedł on z założenia, że problematyka narodu i nacjonalizmu wymaga nowego opisu, który przełamie monopol dotychczas obowiązujących paradygmatów, dając możliwość pełniejszego przebadania zjawiska. Czerpiąc z prac Durkheima, Simmla, Webera, a także historyków z francuskiej szkoły Annales oraz angielskiej historii społecznej, zaproponował własne spojrzenie na genezę i rozwój narodów. W prezentowanej książce autor dokonał próby odtworzenia etnosymbolicznej teorii narodu, próbował też wyśledzić wpływ biografii autora na jego koncepcję. Głos brytyjskiego uczonego umieszczony został w szerszej dyskusji teoretycznej, jaka toczy się w obrębie nauk społecznych zainteresowanych problematyką narodową. Autor monografii krytycznie analizuje wskazaną teorię, śledząc inspiracje i zapożyczenia, jak również teoretyczne innowacje, sprawiające, że etnosymbolizm można zasadnie traktować jako podejście nowe i oryginalne.

48,00 zł
21
Kryminalistyka wobec pomyłek sądowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryminalistyka wobec pomyłek sądowych
Niedostępny
Brak

Sir William Blackstone, znakomity osiemnastowieczny angielski prawnik i polityk, autor pomnikowego komentarza do common law, napisał w jednym ze swoich dzieł, że ?dla prawa jest lepiej, gdy dziesięciu winnych umknie sprawiedliwości, niżby jeden niewinny miał cierpieć?. Aby nikt niewinny nigdy nie cierpiał, konieczna jest wiedza z zakresu kryminalistyki, która celem swoich badań uczyniła problem identyfikacji i służące jej czynności procesowo-kryminalistyczne. Jon B. Gould i Richard A. Leo wyróżnili siedem głównych kategorii źródeł pomyłek sądowych: błędne rozpoznanie przez świadków, fałszywe przyznanie się, tunelowe widzenie, zeznania informatorów, ułomne nauki sądowe, niewłaściwą postawę prokuratora i błędy obrońcy. Problem pomyłek sądowych w Polsce badali Ł. Chojniak i Ł. Wiśniewski. Ustalili, że przyczyną pomyłek sądowych jest w szczególności brak kompetencji uczestników postępowania. W swym raporcie stwierdzili, że ?profesjonaliści mylą się niekiedy w sposób niedopuszczalny, co wywołuje daleko idące, negatywne skutki?. Niewątpliwie brak kompetencji wynika z niewiedzy z zakresu kryminalistyki, stąd i ta książka ? Kryminalistyka wobec pomyłek sądowych. W publikacji tej poszczególni Autorzy starali się przeanalizować poszczególne źródła i środki dowodowe oraz przybliżyć czytelnikom wyniki swoich badań, których poznanie może zapobiegać pomyłkom sądowym. Z recenzji 1: ?Błędy w wyrokach sądowych stały się impulsem do wzmożonej krytyki niemal wszystkich kryminalistycznych metod identyfikacji, którym zarzuca się m.in. brak oparcia na dostatecznych badaniach empirycznych, brak oznaczenia poziomu błędu i brak podstaw do obliczenia prawdopodobieństwa pochodzenia dwóch próbek z tego samego źródła. Recenzowana monografia, zgodnie ze swym tytułem, przedstawia związki między kryminalistyką jako nauką a pomyłkami w orzeczeniach sądowych, dotyczy zatem problematyki niezwykle aktualnej, o której jeszcze długo będzie się dyskutować. Związki te prezentowane są z różnych perspektyw: część zawartych w książce prac przedstawia tytułowe zagadnienie z punktu widzenia organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, inne ? z perspektywy biegłych wydających opinie na ich potrzeby, jeszcze inne ? z perspektywy uczestników procesów, dla których błędna opinia biegłego lub błędny wyrok mogą oznaczać dramatyczne zmiany w życiu?. Z recenzji 2: ?Publikacja ta wpisuje się we wciąż aktualną dyskusję na temat kryzysu dotyczącego opinii wydawanych przez biegłych przede wszystkim w kontekście niesłabnących wątpliwości dotyczących ich kwalifikacji zawodowych oraz faktu, iż wciąż brak jest kluczowej ustawy o biegłych, czy wreszcie postrzegania wartości dowodowej opinii biegłego przez organy procesowe i możliwości dokonania ich realnej oceny (przede wszystkim przez sądy). Część recenzowanych artykułów odnosi się do tej problematyki, wprost zwracając uwagę na trudności sądu w ocenie wydanej przez biegłego opinii. Podkreśla się przy tej okazji z jednej strony wiarę organów orzekających w nieomylność biegłych przy jednoczesnym braku umiejętności merytorycznej oceny wydawanych przez nich opinii. Autorzy ci jednocześnie zgodnie postulują wprowadzenie standaryzacji badań, przypominając kluczowe elementy, jakie posiadać powinien dowód naukowy. W dobie czytelnego kryzysu prawidłowego (sprawiedliwego) orzekania, którego przejawem są m.in. pomyłki sądowe, niniejsza publikacja jest swego rodzaju diagnozą stanu rzeczy?.

49,00 zł
Powiadomienie
22
Tomasz z Akwinu Wykład Listu do Tytusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomasz z Akwinu Wykład Listu do Tytusa
Niedostępny
Brak

Edycja ? Piotr Roszak, Enrique Alarcón Redakcja ? Piotr Roszak, Jagoda Marszałek Tłumaczenie ? Jagoda Marszałek ?List do Tytusa jest specyficzny, został napisany do biskupa i pasterza Kościoła. Komentarz Akwinaty w pełni odzwierciedla ten fakt. Widząc w postaci Tytusa paterfamilias, czyli ?ojca rodziny?, ?zarządcy i gospodarza?, wyszukuje w Piśmie Świętym takie teksty, które będą mówiły i wyjaśniały praktyczną naturę tej posługi. Tradycyjnie w żydowskiej rodzinie wszystko zależało od ojca. To on zabiegał o dom, który nie był tylko małą społecznością kilku osób, ale większym klanem, do którego należeli bezpośredni domownicy, dzieci i krewni, także dalsi, wraz ze służącymi i niewolnikami. Jego zadaniem było zabieganie o środki na utrzymanie całej tej społeczności, a osobną odpowiedzialnością, którą był obarczony, była kwestia religijnego wychowania i całej ?kultury? domu. Po prostu to on decydował o podstawowych sprawach rodziny, niezależnie od wieku domowników. Gdzie czerpać wzorce dla takiego postępowania? Już sam św. Paweł, pisząc o zadaniach Tytusa, czerpie obficie z dydaktycznych wskazań starotestamentalnych, przede wszystkim ksiąg mądrościowych. Teksty te nie są czymś przebrzmiałym, nawet jeżeli ich charakter i kontekst społecznych relacji był inny. Także dla św. Tomasza Pismo Święte jest tekstem natchnionym, wymaga interpretacji, nie jednak ich wykluczenia?. Ze wstępu ks. prof. Mirosława Mroza

32,00 zł
Powiadomienie
23
Analiza korzystania pacjentów hemodializowanych z województwa kujawsko-pomorskiego ze świadczeń pods - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza korzystania pacjentów hemodializowanych z województwa kujawsko...
Dostępny
3 szt.

W polskim systemie opieki zdrowotnej opieka nad pacjentem ze zdiagnozowaną przewlekłą chorobą nerek (PChN) na etapie leczenia zachowawczego oraz nerkozastępczego jest rozproszona, gdyż jest realizowana na poziomie opieki podstawowej, specjalistycznej i wysokospecjalistycznej, w trybie ambulatoryjnym i stacjonarnym. Obecnie nie ma mechanizmów regulujących zarządzanie i koordynację opieki nad chorym z PChN. Zadanie koordynacji procesu diagnostyki i leczenia w znacznym stopniu jest przeniesione na samego chorego. Badanie, przedstawione w tej książce, przeprowadzone na grupie 767 pacjentów hemodializowanych z województwa kujawsko-pomorskiego wskazuje na potrzebę objęcia tej grupy chorych opieką koordynowaną.

32,00 zł
24
Gdzie Wschód spotkał się z Zachodem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie Wschód spotkał się z Zachodem
Niedostępny
Brak

Prezentowana książka stanowi pierwsze naukowe ujęcie dziejów unickiej diecezji przemysko-samborskiej, funkcjonującej w warunkach polsko-ruskiego pogranicza etniczno-kulturowego, będącej najdalej wysuniętą na zachód częścią metropolii kijowskiej. Obejmuje okres od ogłoszenia unii brzeskiej (1596), które zapoczątkowało proces zjednoczenia Kościołów na terenie eparchii przemyskiej, do pierwszego rozbioru Rzeczypospolitej, kiedy jej obszar znalazł się pod władzą Habsburgów. W pracy ukazano mozaikę zagadnień składających się na powstanie i dzieje unickiej eparchii przemyskiej, począwszy od oddziaływania polityki władców Rzeczypospolitej na kształtowanie się sytuacji wyznaniowej na omawianym terytorium i konfliktu prawosławno-unickiego, poprzez przeobrażenia struktury terytorialnej diecezji, tworzenie i ewolucję głównych instytucji eparchialnych, po problemy duchowieństwa parafialnego. Nie jest to jednak obraz statyczny, ponieważ przedstawia złożoność i dynamikę zachodzących procesów, których częścią stali się konkretni ludzie ? z ich cnotami, słabościami oraz zdolnościami do sprostania stawianym przed nimi zadaniom.

69,00 zł
Powiadomienie
25
Zderzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zderzenie
Dostępny
28 szt.

Sophie Mitchell Liam to złoty chłopiec Formuły 1, lecz cały jego wizerunek został zbudowany na kłamstwie. Tak się złożyło, że ten czarujący i przebiegły mężczyzna obiecał mi pomóc z realizacją listy rzeczy, które chciałabym zrobić w życiu. Niepewna własnych uczuć próbuję oddzielić nas bezpieczną granicą przyjaźni, ale Liam stanowczo stara się ją pokonać i proponuje nieco inny układ. Jeden sezon. Jedna lista. Jeden nieprzyzwoity sekret. Liam Zander Sophie jest urzeczywistnieniem moich najśmielszych fantazji, a jednocześnie zagrożeniem dla nowego kontraktu. Należy do przeciwnej drużyny, dlatego powinienem jej unikać za wszelką cenę. I choć początkowo usiłuję? I choć wszyscy są przeciwni naszej przyjaźni? Nie mogę wybić sobie z głowy jej nieprzyzwoitej listy. Pieprzyć platoniczną relację! Chcę czegoś więcej!

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

26
Nadzór pedagogiczny w szkole i przedszkolu - zmiany, praktyczne zastosowanie przepisów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzór pedagogiczny w szkole i przedszkolu - zmiany, praktyczne zastos...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Publikacja "Nadzór pedagogiczny w szkole i przedszkolu ? zmiany, praktyczne zastosowanie przepisów" to praktyczny, narzędziowy pomocnik w pracy każdego dyrektora. Książka to kompendium wiedzy o sprawowaniu nadzoru pedagogicznego przez organ prowadzący oraz dyrektora szkoły po zmianie przepisów we wrześniu 2021 roku. Przeczytaj, jakie nowe formy nadzoru obowiązują, jakie zadania ma dyrektor. Dopełnieniem jest płyta z ponad 30 nowymi, gotowymi do wypełnienia dokumentami, niezbędnymi w pracy każdej placówki oświatowej.

89,90 zł
75,52 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,38 zł

27
Kalendarz księgowego na biurko 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz księgowego na biurko 2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

?Kalendarz księgowego 2022? jest to kalendarz stający, biurkowy. Na karcie każdego miesiąca zaznaczyliśmy ważne dla księgowych terminy dotyczące opłacania składek ZUS, zaliczek na podatek dochodowy, oraz terminy obowiązków związanych z VAT. Dodatkowo podpowiadamy terminy związane ze sporządzaniem i przekazywaniem sprawozdań finansowych. Kalendarz księgowego 2022 to przyjemne dla oka praktyczne narzędzie do codziennej pracy.

39,90 zł
33,52 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,38 zł

28
Rachunkowość jednostek oświatowych 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość jednostek oświatowych 2022
Dostępny
48 szt.

"Rachunkowość jednostek oświatowych 2022" - kompendium wiedzy niezbędnej w pracy księgowego rozliczającego jednostki oświatowe. Opisuje m.in sposoby ewidencjonowania majątku trwałego i środków pieniężnych, a także dochodów, przychodów i wydatków, rozrachunków i rozliczeń oraz wyniku finansowego w tych jednostkach, podając schematy konkretnych księgowań. Przedstawia gotowe wzory dokumentów niezbędnych do poprawnego rozliczania placówek oświatowych.

149,00 zł
125,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 23,84 zł

29
Schowek
SPA PURESPA Masaż bąbelkami (220-240V) 216x71cm 28428 INTEX
Intex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.05

3 739,90 zł
3 552,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 186,99 zł

30
Schowek
6 768,90 zł
6 430,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 338,44 zł

31
Bing. Mówiący Bing w zielonej kurteczce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Mówiący Bing w zielonej kurteczce
Golden Bear, Bing
Dostępny
2 szt.

Króliczek Bing to uroczy, energiczny i ciekawy świata przedszkolak, który codziennie poznaje świat i przeżywa różne przygody typowe dla dzieci w podobnym wieku. Jest bohaterem znanych i lubianych książek Teda Dewana oraz stworzonego na ich podstawie serialu animowanego dla najmłodszych. Nasz słodki i uroczy interaktywny Bing jest ubrany w swoją zieloną kurteczkę i kaloszki z uśmiechniętymi buźkami, zupełnie jak w serialu. Ma też pięknie wyszywane oczy i buzię. Został wykonany z supermiękkich materiałów, dlatego jest doskonały do przytulania! Ma też idealny rozmiar dla małych rączek (ok. 30 cm), więc Twoje dziecko może bez problemu zabrać go ze sobą na spacer, do przedszkola czy na kolejną wycieczkę pełną przygód! Wystarczy nacisnąć przycisk na środku kurteczki Binga, aby usłyszeć, jak się śmieje i mówi ponad 20 zabawnych zwrotów, które zachwycą i rozbawią każdego fana przygód tego wesołego króliczka! Cześć, jestem Bing!, Jestem gotowy. Już nawet założyłem buciki!. Interaktywny Bing w zielonej kurteczce będzie idealnym towarzyszem zabaw Twojego dziecka w domu, na spacerze albo w drodze do przedszkola. Szczególnie zachwyci dzieci, które lubią oglądać przygody tego wesołego króliczka!

119,00 zł
91,63 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,37 zł

32
Pluszak Pinokio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Pinokio
Sevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.16

Ręcznie wykonana pluszowa maskotka Pinokia, zawierająca materiały najwyższej jakości.

72,50 zł
Powiadomienie
33
Schowek
Cmentarz Champeaux w Montmorency Groby Polskie Cimeti?re Les Champeaux...
Biernat Andrzej, Górzyński Sławomir, DiG
Dostępny
7 szt.

?Słynny cmentarz polski w Montmorency jest jakby mauzoleum Wielkiej Emigracji przechowującym prochy ludzi oraz tradycję ich życia i dzieła? (1954)24. Jan Szymański, sekretarz TOZ, gorliwy opiekun grobów polskich oraz zabytków we Francji i spirytus movens wielu przedsięwzięć z tym związanych, w swoich notatkach, sprawozdaniach i pismach używał określeń: ?Historyczny Polski Cmentarz Wygnańców? (1954), ?Cmentarz (Naszych) Wygnańcow Politycznych (i Narodowych)?, ?Cmentarz Zasłużonych w Montmorency? (1956), ?Cmentarz wygnańców z 1830/1831 r. i 1863/1864 r.? (1957), ?Cmentarz Wygnańców Polskich w Montmorency? (1958). W ostatnim dwudziestoleciu XX w. pisano: ?spoczywa na cmentarzu w Montmorency, na tym skrawku polskiej ziemi? (1987)25, ?pochowany został na Cmentarzu Wielkiej Emigracji Polskiej w Montmorency? (1989)26, ?cmentarz Montmorency pod Paryżem, który nieraz określa się mianem emigracyjnej Skałki? (1990)27. To tylko garść przykładów ilustrujących sposób widzenia tego cmentarza i określania jego rangi i znaczenia, wyróżniającego go od innych miejsc polskich pochówków. Przez dłuższy okres wiązano go z miejscem szczególnego upamiętnienia Wielkiej Emigracji. Publikacja ma charakter dokumentacyjny. Pierwszym jej celem jest zaprezentowanie aktualnego stanu nagrobków polskich wraz z wyrytymi na nich inskrypcjami (stan na rok 2020), odtworzenie zmian konserwatorskich, rekonstrukcja nagrobków zlikwidowanych, ukazanie pochowków w rozwoju historycznym, od pierwszego pogrzebu znanego Polaka do odtworzenia, w miarę dostępnych źródeł, pełnej listy osób pochowanych na cmentarzu. Przyjmując założenia publikacji, która jest także swoistym wydawnictwem źródłowym, starano się uchwyć cmentarz jako wielowątkowy tekst kultury, tym ważniejszy, że umiejscowiony w obcym środowisku. Drugim celem było ukazanie treści pochodących ze źródeł urzędowych (głównie francuskich) ? cywilnych aktów zgonów, cytowanych by ustalić fakty genealogiczne. By je uściślić, przeprowadzono obszerną kwerendę w źródłach polskich (w tym kościelnych) i francuskich innych aktów stanu cywilnego, szczególnie aktów urodzin, małżeństw, naturalizacji, nadań orderów etc. Te dane nie tylko pozwoliły na identy?kację zmarłych, ale dostarczyły materiału genealogicznego do dziejów rodziny, pozwoliły określić stan świadomości o pochodzeniu i tożsamości zmarłego, zwłaszcza w sytuacjach, gdy jeden ze współmałżonków był Francuzem, a dzieci wrosły już w środowisko i kulturę francuską. W pracy przyjęto zasadę podawania szczegółowych informacji o charakterze genealogicznym i tylko podstawowych danych biogra?cznych. Im większy zasób źródeł wykorzystano (akta metrykalne (stanu cywilnego), inskrypcje nagrobne, klepsydry, wspomnienia pośmiertne, literaturę biogra?czną, heraldyczno-genealogiczną, bazy danych), tym większe pojawiły się rozbieżności dotyczące podstawowych faktów, np. daty urodzenia. Integralną częścią publikacji jest dokumentacja fotograficzna prezentująca wszystkie istniejące groby, a także tablice memoratywne znajdujące się na cmentarzu oraz zabytki polskie w kościele św. Marcina w Montmorency. Pracę uzupełnia plan cmentarza z zaznaczonymi wszystkimi grobami. Według ustaleń autorów liczba osób pochowanych w ?polskich grobach? to 715 osób, ale liczba informacji genealogicznych znacznie przekracza tę liczbę. Poniekąd o zawartości świadczy także objętość książki, ok. 60 ark. Wydawniczych i 872 trony druku, w tym wszystkie inskrypcje, ilustracje, francuskojęzyczna opowieść o cmentarzu i obecności Polaków w Montmorency.

119,99 zł
107,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,00 zł

34
Schowek
Polsko-włoskie kontakty kulturalne w latach 1945-1980
Dostępny
3 szt.

Aleksandra Piekarniak, ur. w Warszawie, italianistka literaturoznawczyni, doktor Uniwersytetu Warszawskiego, były pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, jest autorką artykułów naukowych, m.in.: Malaparte ? antipolacco? Lo scrittore pratese nei documenti d'archivio del Ministero degli Affari Esteri Polacco; Raccontare l'Olocausto: la visione letteraria polacca dell'Olocausto nella traduzione italiana di Medaliony di Zofia Nałkowska; La letteratura italiana in Polonia negli anni 1945-1989. W latach 2013-2017 przeprowadziła badania w Archiwum MSZ w Warszawie, odkrywając tam w dużej mierze nieznane i niezwykle ciekawe materiały, na podstawie których powstała niniejsza publikacja. Badania uzupełniła w Rzymie, przeprowadzając kwerendę w Bibliotece Senatu Republiki Włoskiej ?Giovanni Spadolini?, której wizerunek widnieje na okładce oraz w Stacji Naukowej PAN w Rzymie, inicjując tam również serię wywiadów naukowych ze znanymi osobami, w większości bezpośrednimi uczestnikami opisywanych wydarzeń. Z przyjemnością oddajemy do rąk czytelników książkę o polsko-włoskich kontaktach kulturalnych z lat 1945-1980, które ukazane w świetle dokumentów archiwalnych polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, układają się w zajmującą opowieść, uwidaczniając jednocześnie rolę kultury w stosunkach międzypaństwowych i międzyludzkich.

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

35
Schowek
52,50 zł
47,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,25 zł

36
Schowek
Ferdynand książę Radziwiłł (1834-1926) Życie i działalność
Dostępny
16 szt.

Życiorys Ferdynanda ks. Radziwiłła (1834?1926) stanowi interesujący przykład losów polskiego arystokraty-katolika w dobie rozbiorów. Książę wyróżniał się na tle pozostałych członków berlińskiej linii Radziwiłłów polskim patriotyzmem i wiernością własnej rodzinie. Wychowany w środowisku dworu królewskiego Hohenzollernów, F. ks. Radziwiłł związany był z monarchią pruską niepisanym węzłem lojalności. Jednocześnie manifestowane przez jego najbliższych, przede wszystkim ojca, poglądy ultramontańskie i praktykowana tradycja działalności społecznej katolików świeckich sprawiły, że w epoce Kulturkampfu stanął on w opozycji do rządu kanclerza Otto von Bismarcka.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

37
Schowek
Sumariusz metryki koronnej
Krawczuk Wojciech, DiG
Dostępny
3 szt.

Księga wpisów MK 190 z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie kanclerza wielkiego Jerzego Ossolińskiegoz lat 16439-1650

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

38
Schowek
Własnymi drogami Pamiętnik 1941-2008
Dostępny
6 szt.

Pamiętnik Jana Piotra Pruszyńskiego (1941?2008), profesora prawa, specjalisty w dziedzinie ochrony zabytków, dziedzictwa kultury, organizacji nauki i szkolnictwa wyższego, etyki uczonego oraz prawnych granic wolności nauki, bibliofila, kolekcjonera starych gramofonów i płyt, odkrywa powojenne dzieje ziemiańskiej, wołyńskiej rodziny Pruszyńskich, której przyszło zmagać się z wojną i rzeczywistością PRL-u, w której wyrósł Autor. To opowieść nie tylko o dzieciństwie i dorastaniu w wojennej i powojennej Warszawie oraz trudach życia, lecz także o młodzieńczych fascynacjach literaturą i kulturą polską, które ukształtowały naukowe zainteresowania i kolekcjonerskie pasje Autora. To opowieść, która i dzisiaj daje nadzieję, że edukacja i w porę rozbudzone zainteresowania mogą zmienić nasze życie i nadać mu sens.

90,00 zł
81,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

39
Teczka Wiszaca Pap A4 Elb z Bokami Cham E85743 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka Wiszaca Pap A4 Elb z Bokami Cham E85743
Hamelin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.10

- wykonane z mocnego kartonu o gramaturze 230 g/m2 - harmonijkowe boczki zapobiegają wysunieciu dokumentu - przesuwny szyldzik z wymienna etykietą opisową - dwie pary nacięć do pasków skoroszytowych

9,99 zł
Powiadomienie
40
Długopis automatyczny 0.7 Off Jess, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis automatyczny 0.7 Off Jess, mix kolorów
Starpak
Dostępny
732 szt.

Solidnie wykonany długopis z kolorowym elementem. Uwaga! Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

2,99 zł
41
Długopis automatyczny 0.7 Off Moa Starpak Db A 36 36/432 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,90 zł
59,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,14 zł

42
Długopis automatyczny 0.7 Off Pik Starpak Db A 36 36/432 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
91,90 zł
87,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,59 zł

43
Balon foliowy serce, matowe różowe (46 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy serce, matowe różowe (46 cm)
Godan, 1 sztuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.29

Balon foliowy serce nadaje się na wiele okazji. Stwórz niepowtarzalną dekorację ślubną, wykorzystując nasze balony serca z helem. Przystrojenie domu czy sali w balony foliowe serca to prosty i niedrogi sposób na uzyskanie pięknej dekoracji. Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. Balony nie są napełnione helem ani powietrzem. • Wymiar balonów w centymetrach: ok. 46 cm • Kształt: serce • Kolor: różowy • Ilość: 1 szt.

3,99 zł
Powiadomienie
44
Balon foliowy serce, złote (46 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy serce, złote (46 cm)
Godan, 1 sztuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

Balon foliowy serce nadaje się na wiele okazji. Stwórz niepowtarzalną dekorację ślubną, wykorzystując nasze balony serca z helem. Przystrojenie domu czy sali w balony foliowe serca to prosty i niedrogi sposób na uzyskanie pięknej dekoracji. Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. Balony nie są fabrycznie napełnione helem ani powietrzem. • Wymiar balonów w centymetrach: ok. 46 cm • Kształt: serce • Kolor: złoty • Ilość: 1 szt.

3,99 zł
Powiadomienie
45
Balon foliowy serce, matowe białe (46 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy serce, matowe białe (46 cm)
Godan, 1 sztuka
Dostępny
7 szt.

Balon foliowy serce białe nadaje się na wiele okazji. Stwórz niepowtarzalną dekorację ślubną, wykorzystując nasze balony serca z helem. Balony foliowe serca to idealny dodatek nie tylko na wesele, sprawdzą się również na przyjęciu komunijnym dla dzieci. Na każdej imprezie, gdzie chcielibyśmy stworzyć delikatną i subtelną oprawę, balony białe będą niezastąpione. Nie ważne czy będzie to baby shower, czy pierwsze urodziny. Również żaden chrzest nie może obejść się bez wspaniałych dekoracji, balon foliowy serce białe perfekcyjnie podkreśli charakter tego wyjątkowego dnia. Balony białe dodatkowo podkreślą okazję spotkania. Przystrojenie domu czy sali w balony foliowe serca to prosty i niedrogi sposób na uzyskanie pięknej dekoracji. Wymiar balonów w calach: 18 Wymiar balonów w centymetrach: ok. 46 cm. Kolor: białe Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. W opakowaniu znajduje się 1 balon.

3,99 zł
46
Balon foliowy serce, matowe fuksja (46 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy serce, matowe fuksja (46 cm)
Godan, 1 sztuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Balon foliowy serce nadaje się na wiele okazji. Stwórz niepowtarzalną dekorację ślubną, wykorzystując nasze balony serca z helem. Przystrojenie domu czy sali w balony foliowe serca to prosty i niedrogi sposób na uzyskanie pięknej dekoracji. Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. Balony nie są napełnione helem ani powietrzem. • Wymiar balonów w centymetrach: ok. 46 cm • Kształt: serce • Kolor: fuksja • Ilość: 1 szt.

3,99 zł
Powiadomienie
47
Balon czerwony z napisem, With Love - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon czerwony z napisem, With Love
Godan, 5 sztuk
Dostępny
5 szt.

Balony Posiadają odpowiedniej długości końcówke, więc nie ma problemów z ich wiązaniem. Balon po napompowaniu ma ok. 30cm średnicy. W opakowaniu znajduje się 5 szt. czerwonych balonów z białymi napisem „With Love”.

6,99 zł
48
Balon foliowy serce, matowe srebrne (46 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy serce, matowe srebrne (46 cm)
Godan, 1 sztuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.17

Balon foliowy serce nadaje się na wiele okazji. Stwórz niepowtarzalną dekorację ślubną, wykorzystując nasze balony serca z helem. Przystrojenie domu czy sali w balony foliowe serca to prosty i niedrogi sposób na uzyskanie pięknej dekoracji. Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. Balony nie są napełnione helem ani powietrzem. • Wymiar balonów w centymetrach: ok. 46 cm • Kształt: serce • Kolor: srebrny • Ilość: 1 szt.

3,99 zł
Powiadomienie
49
Schowek
Pluszak Serce 7cm Sa Cze S1151
Sun-day, Sun-day
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Maskotka pluszowa /p p Serce nbsp /p p Wymiary 8,5cm /p p Pakowanie w kartonie sztuk nbsp x zgrzewek /p p Firma SUN-DAY /p p INDEX S1151

2,99 zł
Powiadomienie
50
The Adventures of Huckleberry Finn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Adventures of Huckleberry Finn
Dostępny
3 szt.

A nineteenth-century boy from a Mississippi River town recounts his adventures as he travels down the river with a runaway slave, encountering a family involved in a feud, two scoundrels pretending to be royalty, and Tom Sawyer's aunt who mistakes him for Tom.

45,00 zł
39,15 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

51
City of Ice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
City of Ice
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.24

In a remote Chinese town ? where the theft of a few chickens counts as a major crime ? a young woman is found brutally murdered?with her heart, lungs and liver removed. Inspector Lu Fei, a weary cop who fled the city, suddenly finds himself under the intense scrutiny of the ruling party in Beijing. Determined to find her killer, Lu Fei must navigate a society where politics can be deadly, corruption is rife, and the powerful are untouchable. As evidence connects the case to a string of unsolved murders, Lu must decide what he will risk in search of justice?

50,00 zł
45,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

52
Pamięć, wyobraźnia, praktyki oporu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięć, wyobraźnia, praktyki oporu
Dostępny
162 szt.

Świat to skomplikowane miejsce, a my jesteśmy w gruncie rzeczy dość prości. Jak proste istoty radzą sobie z narastającą złożonością świata? Oto pytanie, które stawiamy sobie, prowadząc badania nad kulturą wernakularną. Obszarem zawartych w tym tomie analiz jest właśnie przestrzeń rozciągająca się pomiędzy złożonością współczesnej kultury (rela­cji społecznych, ekonomii, polityki itd.) a prostotą narzędzi, którymi dysponujemy, by urządzić się w niej i działać sprawnie. Intereso­wały nas procesy upraszczania rzeczywistości, w ramach których jednostki ją postrzegają i opisują, planują i podejmują działania, a także budują swoją tożsamość i synchronizują wysiłki w więk­szych grupach. Kultura wernakularna, jaką opisujemy w tej książce, stanowi próbę radzenia sobie prostymi środkami w skomplikowa­nym świecie. Ze Wstępu Jest to praca o solidnej podbudowie teoretycznej i metodologicz­nej, równocześnie odwołująca się do najnowszych ustaleń fak­tograficznych. Zawodowi naukowcy, przyzwyczajeni do suchych jak kurz, opasłych tomów, znajdą w tej lekturze miłą odmianę. Ze względu na swój język książka może zyskać odbiorców poza wąskim gronem profesjonalnych humanistów. Powinna trafić do studentów i doktorantów, którzy odniosą z niej duże pożytki, ale także do szerszej czytającej publiczności. dr Piotr Majewski Uniwersytet SWPS

37,80 zł
33,26 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,54 zł

53
Karnet B6 Urodziny HM200-2342 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Urodziny HM200-2342
PAN DRAGON
Dostępny
3 szt.

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
54
Karnet B6 Urodziny HM200-2494 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Urodziny HM200-2494
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.16

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
Powiadomienie
55
Łamigłówki w kolorze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki w kolorze
Dostępny
20 szt.

Książka edukacyjna z zadaniami logicznymi dla dzieci to doskonała rozrywka na długie wieczory. W środku znajduje się aż 108 naklejek, które dodatkowo urozmaicą rozwiązywanie zadań.

12,53 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,54 zł

56
Karnet B6 Urodziny HM200-2364 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Urodziny HM200-2364
PAN DRAGON
Dostępny
3 szt.

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
57
Karnet B6 Urodziny HM200-2339 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Urodziny HM200-2339
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
Powiadomienie
58
Karnet B6 Urodziny HM200-2341 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Urodziny HM200-2341
PAN DRAGON
Dostępny
4 szt.

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
59
Kubek Miłość-Pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek Miłość-Pies
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.25

Okolicznościowy kubek ceramiczny w eleganckim pudełku.

19,99 zł
Powiadomienie
60
Kubek Miłość - leniwiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek Miłość - leniwiec
PAN DRAGON, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.29

Okolicznościowy kubek ceramiczny w eleganckim pudełku. Pojemność: 310 ml

19,99 zł
Powiadomienie
61
Kubek Miłość - król - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek Miłość - król
PAN DRAGON, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Okolicznościowy kubek ceramiczny w eleganckim pudełku. Pojemność: 310 ml

19,99 zł
Powiadomienie
62
Karnet B6 Imieniny HM200-2340 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Imieniny HM200-2340
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
Powiadomienie
63
Karnet B6 Walentynki HM200-2576 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Walentynki HM200-2576
PAN DRAGON
Dostępny
21 szt.

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
64
Karnet B6 Walentynki HM200-2578 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Walentynki HM200-2578
PAN DRAGON
Dostępny
21 szt.

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
65
Karnet B6 Walentynki HM200-2577 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Walentynki HM200-2577
PAN DRAGON
Dostępny
17 szt.

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
66
Karnet B6 Walentynki HM200-2575 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Walentynki HM200-2575
PAN DRAGON
Dostępny
18 szt.

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
67
Karnet B6 Walentynki HM200-2574 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Walentynki HM200-2574
PAN DRAGON
Dostępny
5 szt.

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
68
Karnet 3D Walentynki - historie miłosne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet 3D Walentynki - historie miłosne
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.11

Karnet walentynkowy 3D z kopertą Wymiary: 14.0 x 14.0 cm

12,99 zł
Powiadomienie
69
Karnet Walentynki K. 3D-45 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-45
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.14

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
Powiadomienie
70
Karnet B6 Walentynki HM200-2573 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Walentynki HM200-2573
PAN DRAGON
Dostępny
5 szt.

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
71
Karnet Walentynki K. 3D-43 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-43
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.25

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
Powiadomienie
72
Karnet Walentynki K. 3D-46 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-46
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
Powiadomienie
73
Etui na okulary Miłość jest ślepa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui na okulary Miłość jest ślepa
PAN DRAGON
Dostępny
5 szt.

Etui wykonane jest z przyjemnego materiału, posiada estetyczny nadruk, jest solidne i kompaktowe, zapakowane w pudełko z PCV, jego wymiary to 16 x 6 cm.

31,40 zł
74
Karnet Walentynki K. 3D-39 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-39
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.14

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
Powiadomienie
75
Karnet Walentynki K. 3D-42 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-42
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
Powiadomienie
76
Etui na okulary Świata nie widzę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui na okulary Świata nie widzę
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak

Etui wykonane jest z przyjemnego materiału, posiada estetyczny nadruk, jest solidne i kompaktowe, zapakowane w pudełko z PCV, jego wymiary to 16 x 6 cm.

31,40 zł
Powiadomienie
77
Karnet Walentynki K. 3D-41 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-41
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.14

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
Powiadomienie
78
Karnet Walentynki K. 3D-40 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-40
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.14

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
Powiadomienie
79
Karnet Walentynki K. 3D-84 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-84
PAN DRAGON
Dostępny
2 szt.

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
80
Karnet Walentynki K. 3D-83 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-83
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.14

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
Powiadomienie
81
Zestaw zakładek magnetycznych Walentynki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw zakładek magnetycznych Walentynki
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Magnetyczne przyciąganie (komplet 6 magnetycznych zakładek do książek) - to praktyczny i miły prezent, który oczaruje ukochaną osobę.

22,70 zł
Powiadomienie
82
Karnet Walentynki K. 3D-85 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-85
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
Powiadomienie
83
Karnet Walentynki K. 3D-87 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-87
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.14

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
Powiadomienie
84
Karnet Walentynki K. B6-1937 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. B6-1937
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Okolicznościowy karnet B6.

4,99 zł
Powiadomienie
85
Karnet Walentynki K. B6-1938 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. B6-1938
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.02

Okolicznościowy karnet B6.

4,99 zł
Powiadomienie
86
Karnet Walentynki K. 3D-82 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-82
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.06

Okolicznościowy karnet 3D.

12,99 zł
Powiadomienie
87
Karnet Walentynki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.09

Okolicznościowy karnet B6. Wymiary: 12.5 x 17.6 cm

4,99 zł
Powiadomienie
88
Karnet Walentynki K. B6-1936 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. B6-1936
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.08

Okolicznościowy karnet B6.

4,99 zł
Powiadomienie
89
Magnes Love 75-Casanova - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes Love 75-Casanova
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Uroczy drobiazg, który rozświetli bliskiej osobie każdy dzień.Ten prezent ma moc!Serce wykonane jest z ceramiki, rozmiar: 6,5 cm x 6,5 cm.

15,99 zł
Powiadomienie
90
Zawieszka Serce 23-Rzuć wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka Serce 23-Rzuć wszystko
PAN DRAGON
Dostępny
5 szt.

Chcesz pokazać bliskiej osobie jak bardzo jest dla ciebie ważna?Podaruj jej serce.Ceramiczne serce z miłą dedykacją z pewnością sprawi wiele radości.A do tego będzie piękną ozdobą.Wymiary: 15 cm x 14 cm.Serce posiada zawieszkę wykonaną z naturalnego sznurka.

32,80 zł
91
Serce Love 32-Szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce Love 32-Szczęście
PAN DRAGON
Dostępny
3 szt.

Serce wykonane z drewna, posiada sznurek do zwieszenia.

21,85 zł
92
Karnet Walentynki K. B6-1934 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. B6-1934
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Okolicznościowy karnet B6.

4,99 zł
Powiadomienie
93
Karnet Walentynki K. B6-1935 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. B6-1935
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Okolicznościowy karnet B6.

4,99 zł
Powiadomienie
94
Zawieszka Serce 12-Historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka Serce 12-Historie
PAN DRAGON
Dostępny
3 szt.

Chcesz pokazać bliskiej osobie jak bardzo jest dla ciebie ważna?Podaruj jej serce.Ceramiczne serce z miłą dedykacją z pewnością sprawi wiele radości.A do tego będzie piękną ozdobą.Wymiary: 15 cm x 14 cm.Serce posiada zawieszkę wykonaną z naturalnego sznurka.

32,80 zł
95
Zawieszka Serce 03-Miłość kwitnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka Serce 03-Miłość kwitnie
PAN DRAGON
Dostępny
4 szt.

Chcesz pokazać bliskiej osobie jak bardzo jest dla ciebie ważna? Podaruj jej serce. Ceramiczne serce z miłą dedykacją z pewnością sprawi wiele radości. A do tego będzie piękną ozdobą. Wymiary: 15 cm x 14 cm. Serce posiada zawieszkę wykonaną z naturalnego sznurka.

32,80 zł
96
Zawieszka Serce 16-Szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka Serce 16-Szczęście
PAN DRAGON
Dostępny
5 szt.

Chcesz pokazać bliskiej osobie jak bardzo jest dla ciebie ważna?Podaruj jej serce.Ceramiczne serce z miłą dedykacją z pewnością sprawi wiele radości.A do tego będzie piękną ozdobą.Wymiary: 15 cm x 14 cm.Serce posiada zawieszkę wykonaną z naturalnego sznurka.

11,99 zł
97
Magnes Miko-184 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes Miko-184
PAN DRAGON
Dostępny
3 szt.

Magnes Miko z ciepłym i serdecznym przesłaniem.Magnes można również powiesić na ścianie lub postawić na biurku.Wymiary 8 x 5,3 cm

11,99 zł
98
Zawieszka Serce 10-Ile miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka Serce 10-Ile miłości
PAN DRAGON
Dostępny
5 szt.

Chcesz pokazać bliskiej osobie jak bardzo jest dla ciebie ważna?Podaruj jej serce.Ceramiczne serce z miłą dedykacją z pewnością sprawi wiele radości.A do tego będzie piękną ozdobą.Wymiary: 15 cm x 14 cm.Serce posiada zawieszkę wykonaną z naturalnego sznurka.

32,80 zł
99
Magnes Miko-135 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes Miko-135
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Magnes Miko z ciepłym i serdecznym przesłaniem.Magnes można również powiesić na ścianie lub postawić na biurku.Wymiary 8 x 5,3 cm

11,99 zł
Powiadomienie
100
Magnes Miko-032 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes Miko-032
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Magnes Miko z ciepłym i serdecznym przesłaniem.Magnes można również powiesić na ścianie lub postawić na biurku.Wymiary 8 x 5,3 cm

11,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry