hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 5 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ona ma siłę. Poczuj się pewnie we własnym ciele. Najlepszy przewodnik po seksualności kobiet (Emily Nagoski), na drugim Gorsze. Jak nauka pomyliła się co do kobiet (Angela Saini). Kolejny produkt to Komu wyślesz uczucia? Zestaw pocztówek z książki "Co robią uczucia?" (Tina Oziewicz, Aleksandra Zając) oraz Szydełko dla początkujących. 20 łatwych projektów (Sarah Shrimpton).
1
Ona ma siłę. Poczuj się pewnie we własnym ciele. Najlepszy przewodnik po seksualności kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ona ma siłę. Poczuj się pewnie we własnym ciele. Najlepszy przewodnik ...
Dostępny
9589 szt.

Nowe wydanie przełomowego poradnika, który poprawił życie seksualne i samoocenę milionów kobiet. Czym jest pożądanie, czego (i dlaczego) się wstydzimy, jak fantazjujemy, dlaczego tak ważne są kontekst oraz emocje i dlaczego – mimo wielkich starań naukowców – nigdy nie powstanie „różowa tabletka”, czyli odpowiednik viagry dla kobiet. Ona ma siłę to gotowy zestaw odpowiedzi na dręczące cię pytania. Emily Nagoski obala liczne mity, pomaga kobietom oswoić seksualność i przede wszystkim pokochać własne ciało, czyniąc z różnorodności i niedoskonałości piękno i prawdziwą siłę.

48,99 zł
31,35 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,64 zł

26 osób kupiło
2
Gorsze. Jak nauka pomyliła się co do kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorsze. Jak nauka pomyliła się co do kobiet
Dostępny
59 szt.

Kobieta ma mniejszy mózg i dużo słabszy popęd seksualny niż mężczyzna, jest pozbawiona skłonności przywódczych, ma gorszą orientację przestrzenną, zdolności motoryczne i analityczne, jest natomiast bardziej empatyczna, dlatego doskonale sprawdza się jako opiekunka i strażniczka domowego ogniska… Te przekonania to nie tylko część potocznego obrazu świata, ale też element naukowych teorii, nadal rozwijanych przez wielu poważnych badaczy. I choć mogłoby się wydawać, że na temat różnic między płciami powiedziano już dość, Angela Saini udowadnia, że jest inaczej. Opisuje dziesiątki teorii, analizuje setki badań, dawnych i współczesnych, rozmawia z naukowcami i naukowczyniami. Niczego z góry nie zakłada, niczego nie odrzuca i często dochodzi do całkiem nieoczekiwanych wniosków. To lektura, z którą powinny się zmierzyć obie strony odwiecznego sporu o rolę i miejsce kobiety – choćby po to, żeby się przekonać, że nawet o kwestiach budzących największe emocje można pisać rzeczowo i bez uprzedzeń.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

23 osoby kupiły
3
Komu wyślesz uczucia? Zestaw pocztówek z książki "Co robią uczucia?" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komu wyślesz uczucia? Zestaw pocztówek z książki "Co robią uczucia?"
Dostępny
6 szt.

Radość, duma, tęsknota, zachwyt – komu wyślesz swoje uczucia? Bestsellerowa książka Co robią uczucia? teraz w postaci 30 uroczych pocztówek zaprasza do dzielenia się z bliskimi ważnymi emocjami. Wzruszająca i działająca na wyobraźnię książka o tym, co robią uczucia, kiedy nikt nie patrzy, szybko zdobyła uznanie młodszych i starszych czytelników. Jej lapidarny, poetycki tekst i dowcipne, pełne ciepła ilustracje składają się na niezwykłe zaproszenie do rozmów i rozmyślań nad tym, co dzieje się wewnątrz każdego z nas. Uczuciową pocztówkę z ilustracją i tekstem z książki można teraz nie tylko wysłać do kogoś bliskiego, ale też powiesić na ścianie, użyć jako zakładki do ulubionej książki, dołączyć jako bilecik do prezentu – możliwości jest co najmniej tyle, ile uczuć!

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

20 osób kupiło
4
Szydełko dla początkujących. 20 łatwych projektów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szydełko dla początkujących. 20 łatwych projektów
Dostępny
352 szt.

Przewodnik po podstawowych technikach. W jeden dzień naucz się szydełkowania i wykonaj swój własny projekt! Czytelne rysunki pozwolą na szybkie opanowanie splotów: od najłatwiejszych po prostą szydełkową pracę. Kolejne zaproponowane projekty łączą poznane wcześniej techniki z nowymi, co poszerzy Twoje umiejętności i pozwoli Ci na dzierganie coraz bardziej zaawansowanych dzieł. W książce zaproponowano wzory 20 szydełkowych prac: od prostego chwytaka do garnków po kocyk z połączonych kwadratów babuni; od miękkiego szala po misia amigurumi.

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

20 osób kupiło
5
Po co nam matematyka. Niedorzeczna skuteczność matematyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po co nam matematyka. Niedorzeczna skuteczność matematyki
Dostępny
213 szt.

Do czego jest nam potrzebna matematyka? Jeszcze niedawno odpowiedź byłaby zupełnie trywialna. Każdy na co dzień posługiwał się podstawową arytmetyką, na przykład sprawdzając rachunek w sklepie. Stolarz musiał znać podstawy geometrii, nawigator nie mógł obejść się bez trygonometrii, a od inżyniera wymagano biegłej znajomości rachunku różniczkowego i całkowego. Dziś sprawy mają się inaczej. Matematyką zajęły się komputery. To one liczą za nas. Matematyka wydaje się w naszym życiu zupełnie nieobecna. Królowa nie jest naga, jej po prostu w sali tronowej nie ma. Jednak bez matematyki nasz świat natychmiast przestałby istnieć. Jest niezbędna dosłownie wszędzie, co Ian Stewart pokazuje z właściwą sobie wnikliwością i poczuciem humoru, tworząc cały katalog najbardziej zaskakujących zastosowań matematyki. Wykorzystuje się ją w polityce i transplantologii, logistyce, transporcie, filmowych efektach specjalnych i produkcji sprężyn. Odgrywa zasadniczą rolę w obrazowaniu medycznym, fotografii cyfrowej, szerokopasmowej łączności światłowodowej i nawigacji satelitarnej. Pomaga nam przewidywać skutki zmian klimatycznych, może nas chronić przed atakami terrorystycznymi i działaniami internetowych hakerów. Matematyka znajduje się u podstaw technologii, które sprawiły, że XXI wiek jest całkowicie odmienny od wszystkich wcześniejszych epok. Poskrobcie swój smartfon, a ujrzycie pod spodem jasny przebłysk matematyki. Tylko, proszę, nie bierzcie tego dosłownie. Ian Stewart - światowej sławy matematyk i autor bestsellerowych książek popularnonaukowych. Jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu w Warwick, gdzie wciąż prowadzi aktywną działalność naukową. W roku 2001 Towarzystwo Królewskie w Londynie przyznało mu Nagrodę im. Michaela Faradaya za popularyzację nauki. Jest autorem licznych książek poświęconych matematyce, z których na język polski przetłumaczono dotychczas m.in.: Oswajanie nieskończoności, Histerie matematyczne, Listy do młodego matematyka, Krowy w labiryncie i inne eksploracje matematyczne, Jak pokroić tort i inne zagadki matematyczne, Dlaczego prawda jest piękna, Stąd do nieskończoności, 17 równań, które zmieniły świat, Matematyka życia, Podstawy matematyki, Obliczanie Wszechświata, Krótka historia wielkich umysłów. Genialni matematycy i ich arcydzieła oraz Czy kości grają rolę Boga?.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

18 osób kupiło
6
Gniazdo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniazdo
Dostępny
179 szt.

Święta Bożego Narodzenia w Beskidzie Niskim. Ekscentryczny potomek starej rodziny nafciarskiej, Gabriel Koniarski, zaprasza bliskich na wigilię. Goście przybywają do świeżo wybudowanego ośrodka, z dala od cywilizacji, na szczycie góry. Szybko jednak pojawiają się niewygodne pytania. Dlaczego poprzedni goście hotelu zostali wyrzuceni w środku nocy? Dlaczego po przyjeździe rodziny Gabriel rozpoczyna zabawę w sąd? Wyjaśnienie tych zagadek musi znaleźć komisarz Nina Warwiłow, która jeszcze nie zdążyła się oswoić z Beskidem Niskim. Wkrótce świąteczne obchody przerywa zbrodnia, krąg podejrzanych jest zamknięty. Nina, osamotniona i bez wsparcia, musi odkryć, kto spośród zgromadzonych jest mordercą – zanim na szczycie góry pojawią się kolejne ofiary.

36,90 zł
23,25 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 13,65 zł

15 osób kupiło
7
Kompleks Portnoya - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompleks Portnoya
Dostępny
49 szt.

Premiera trzeciej powieści Philipa Rotha w styczniu 1969 roku wzburzyła literackim światem – chodziło o główną postać, która, choć fikcyjna, rozpaliła emocje czytelników. Alexander Portnoy – rocznik 1933, urodzony w Jersey City w rodzinie żydowskiej, IQ 158 – leży na kozetce u psychoterapeuty. Akapit za akapitem, kartka za kartką bezlitośnie rozlicza się z historią własną i rodziny. Z matką, której czujne oko chciałoby dopilnować wszystkiego, zwłaszcza tego, co syn je i co z siebie wydala. Z ojcem, od początku dziejów cierpiącym na niestrawności. Z rodzicami w ogóle, bo „Żyd, którego rodzice żyją, jest na ogół biorąc bezradnym niemowlęciem!”. Próbując wydostać się z rodzinnej niewoli, Alex wpada w inną niewolę – w sidła kompulsywnych erotycznych fantazji. Wyznania Alexa to przełomowy monolog w dziejach literatury amerykańskiej i światowej. Dla jednych stał się pokoleniowym manifestem. Inni zobaczyli w nim wspaniale ironiczny tekst, w którym tyrady na temat seksualności nie wykluczają rozważań o polityce i religii. Portnoy – postać stworzona pół wieku temu – wszedł do kanonu literackich bohaterów, ale nadal pozostaje młody. Zastanawia, drażni, pobudza do myślenia. Kompleks Portnoya znalazł się na liście stu najlepszych anglojęzycznych powieści XX wieku sporządzonej przez Modern Library i na liście stu najlepszych anglojęzycznych powieści lat 1923–2005 magazynu „Time”. Publikacja Kompleksu Portnoya otwiera nową serię dzieł pisarza przygotowaną przez Wydawnictwo Literackie – wyłącznego wydawcę Philipa Rotha w Polsce.

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

14 osób kupiło
8
Ostateczna bitwa o rodzinę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostateczna bitwa o rodzinę
Dostępny
4 szt.

Trwa zaciekła bitwa o rodzinę. Czas na prawdziwy plan ratunkowy. Szatan i jego słudzy zrobią wszystko, by zniszczyć Boży plan na rodzinę i małżeństwo! Co możemy zrobić w obliczu nadciągającej konfrontacji? Ksiądz Piotr Glas, rekolekcjonista i były egzorcysta, oraz dr Jacek Pulikowski, ceniony doradca rodzinny, mąż i ojciec, z odwagą i determinacją przypominają nam, jaka jest prawdziwa wartość rodziny i z jakimi niebezpieczeństwami oraz atakami musi się dziś ona mierzyć. W czasach, gdy świat proponuje nam relacje rodzinopodobne, małżeństwa przeżywają kryzys spowodowany brakiem otwartości na życie oraz wiarę, podważa się tożsamość mężczyzny i kobiety, potrzebujemy mocnego i klarownego głosu opowiadającego się za Prawdą. Opierając się na własnym bogatym doświadczeniu pracy z ludźmi, ks. Piotr Glas wraz z Jackiem Pulikowskim wskazują, że rozpad małżeństw jest dziś ściśle związany z odejściem od Boga. Siostra Łucja z Fatimy powiedziała: „Ostateczna bitwa pomiędzy Bogiem a królestwem szatana zostanie stoczona w kwestiach małżeństwa i rodziny”. Czas na plan ratunkowy, bo Przyszłość ludzkości zależy od rodziny.

49,90 zł
41,92 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,98 zł

11 osób kupiło
9
Bariery autystyczne u pacjentów neurotycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bariery autystyczne u pacjentów neurotycznych
Dostępny
31 szt.

Bariery autystyczne u pacjentów neurotycznych to pierwsze polskie tłumaczenie Frances Tustin. W swojej niezwykle ciekawej i poruszającej książce Tustin przybliża nam świat dzieci autystycznych oraz pokazuje jak obrony autystyczne funkcjonują u dorosłych, neurotycznych osób. Książka pełna jest opisów klinicznych oraz literackich odniesień, o których więcej na blogu piszą nasze Tłumaczki: Julia Jastrzębska, Iwa Magryta-Wojda oraz Joanna Szkudlarek. Na blogu znajdą Państwo też opis książki i krótką notatkę o Frances Tustin. Książka ukazuje się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

76,00 zł
53,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,80 zł

6 osób kupiło
10
Małe nasionko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe nasionko
Dostępny
162 szt.

Maleńkie nasionko, porwane przez wiatr, przebywa bardzo długą drogę przez morza, pustynie i góry. Po wielu przygodach i trudach w końcu znajduje bezpieczną przystań i zaczyna kiełkować. Rośnie i rośnie, stając się najwyższym, najpiękniejszym kwiatem w okolicy. Poetycka opowieść Erica Carle o cyklu życia.

32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

5 osób kupiło
11
Testament - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testament
Dostępny
281 szt.

Napisana z rozmachem polifoniczna opowieść o rodzinie i nadchodzącej katastrofie. W powrocie do domu jest coś szczególnego. Albo się to lubi, albo się tego nie lubi, ale nie można być wobec tego obojętnym. Rodzina Toimich liczy czternaścioro dzieci, jeśli brać pod uwagę także nieżyjącą dwójkę. Wychowane przez surowego ojca i bezradną matkę rodzeństwo dzieli się na tych, którzy opuścili rodzinny dom i próbują uporać się z traumami, oraz tych, którzy zostali. Zbliżające się święta i przyjazd Annie, najstarszej żyjącej siostry, gromadzi ich znów wszystkich razem. Teraz jednak jest inaczej, bo choć relacja między rodzicami i rozkład sił się nie zmienił, rodzeństwo ma wspólny cel, który pragnie zrealizować za wszelką cenę. Wydarza się jednak coś, czego żadne z nich nie planowało. Nominowana do najważniejszych skandynawskich nagród literackich trzecia powieść Niny Wähä to historia, w której każdy może przejrzeć się jak w lustrze.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
12
Moja wielka wyszukiwanka. Przedszkole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja wielka wyszukiwanka. Przedszkole
Dostępny
3 szt.

Dla tych, którzy chodzą lub dopiero pójdą do przedszkola. Dla tych, którzy chcą poznawać świat. Dla tych, którzy cieszą się, wyszukując szczegóły na kolorowych, pełnych detali ilustracjach. 11 plansz ukazujących dziesiątki przedszkolnych sytuacji, takich jak wspólne zabawy, posiłki czy wycieczki. Obok każdej planszy krótka historyjka o tym, jak wygląda dzień w przedszkolu oraz obrazki zachęcające do zabawy w yszukiwanie. Kartonowa, trwała książka dla maluchów i przedszkolaków. W serii także: • Moja wielka wyszukiwanka. Dzień i noc • Moja wielka wyszukiwanka. Zwierzęta świata • Moja wielka wyszukiwanka. Pojazdy

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

5 osób kupiło
13
Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy
Dostępny
105 szt.

Zajezierscy to pierwsza część sagi o Gutowie. Losy kilku pokoleń kobiet w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Wiernie oddany koloryt epoki, realia życia codziennego, przełomowe wydarzenia historyczne, przeszłość przeplatająca się z teraźniejszością tworzą niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach. Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła? W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów. Małgorzata Gutowska-Adamczyk - jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, scenarzystka kultowego serialu „Tata, a Marcin powiedział…”, autorka kilkunastu poczytnych powieści dla dorosłych i kilku dla młodzieży. „Cukiernią Pod Amorem”, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

4 osoby kupiły
14
Armenia. Obieg zamknięty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armenia. Obieg zamknięty
Dostępny
67 szt.

Nie tak daleko leży kraj, w którym ludzie od ponad trzech dekad żyją w lockdownie. To Armenia, która z powodu zamkniętych granic z Turcją i Azerbejdżanem, morderczego konfliktu o Górski Karabach, uzależnienia od Rosji, ekstremalnie trudnej sytuacji gospodarczej i postępującego rozkładu państwa jest izolowana na arenie międzynarodowej. Ale ormiańskie zamknięcie ma też silny wymiar mentalny. Między Ormianami a resztą świata istnieje nieprzekraczalna granica inności. Armenia. Obieg zamknięty to próba przybliżenia skomplikowanej historii tego kraju i zrozumienia tożsamości Ormian. Maciej Falkowski, który przez wiele lat poznawał Armenię od środka, przywiózł ze swych podróży fascynujące opowieści o ormiańskiej przeszłości i teraźniejszości. Opowiada więc o stolicy i prowincji, o polityce i codziennym życiu, o stanowiącym kość niezgody z Azerbejdżanem Górskim Karabachu, ale przynosi też czytelnikom historie ze wschodniej Turcji, z Gruzji, Rosji, Bliskiego Wschodu, dawnych Kresów Wschodnich, Wenecji i wielu innych miejsc, do których los przez wieki rzucał Ormian. Jego książka jest jednak nie tylko opowieścią o Armenii i Ormianach, ale także o tym, jak bardzo historia może definiować współczesność. Tytułowy obieg zamknięty to bowiem również przyczynek do refleksji nad odpowiedzialnością elit za losy zwykłych ludzi, nad tym, jak ideologiczne wizje lub brutalne interesy tych pierwszych często na wiele dekad decydują o życiu tych drugich.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
15
Cukiernia pod Amorem. Cieślakowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukiernia pod Amorem. Cieślakowie
Dostępny
114 szt.

Drugi tom sagi o Gutowie. Piękne, silne, zdecydowane kobiety, przełomowe wydarzenia z dziejów Polski i ekscytujące historie miłosne w nie zawsze sprzyjających okolicznościach. Dalsze losy rodu Zajezierskich na przełomie XIX i XX wieku oraz barwnego okresu dwudziestolecia międzywojennego. Żona hrabiego Tomasza rodzi syna, w tym samym czasie, uwiedziona przez niego Marianna wyjeżdża do Ameryki, gdzie również na świat przychodzi potomek hrabiego. Córka Kingi Toroszyn odważnie wkracza w świat bohemy artystycznej warszawskich salonów, kabaretów i teatrów. Cieślakowie, rodzina drobnych złodziejaszków z Powiśla, raz na zawsze zmieniają historię rodziny Zajezierskich. We współczesnym planie Iga nadal próbuje rozwiązać zagadkę rodzinnego pierścienia. Małgorzata Gutowska-Adamczyk - jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, scenarzystka kultowego serialu „Tata, a Marcin powiedział…”, autorka kilkunastu poczytnych powieści dla dorosłych i kilku dla młodzieży. „Cukiernią Pod Amorem”, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

4 osoby kupiły
16
Antyrak. Nowy styl życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antyrak. Nowy styl życia
Dostępny
3782 szt.

Światowy fenomen wydawniczy i międzynarodowy bestseller! Jak żyć z rakiem – koncepcja walki z nowotworami. Jak się odżywiać – antyrakowe diety i produkty. Jak prowadzić antyrakowy styl życia. Jak walczyć z nowotworami, stymulując naturalne mechanizmy obronne organizmu. Rak tkwi uśpiony w każdym z nas. Od nas zależy, czy zdołamy się przed nim obronić. Antyrak w prosty i przystępny sposób przedstawia aktualny stan wiedzy o nowotworach i naturalnych środkach obronnych organizmu. Książka odpowiada na pytania kluczowe dla życia i zdrowia większości ludzi. Jaki tryb życia prowadzić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Co robić, by zahamować rozwój choroby i zapobiec jej nawrotowi? Co jeść, jakie stosować diety? Jakich potraw i produktów bezwzględnie unikać? Dr Servan-Schreiber opisuje naturalne metody lecznicze wspomagające walkę z nowotworami, stanowiące uzupełnienie metod tradycyjnych (chirurgii, radioterapii i chemioterapii). Jego książka w żadnym jednak wypadku nie może zastąpić zaleceń lekarza.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

4 osoby kupiły
17
Bohaterowie Pacyfiku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohaterowie Pacyfiku
Dostępny
32 szt.

?Bohaterowie Pacyfiku? to niezwykła książka o pilotach lotniskowców amerykańskich. Jarosłąw Gałuszka przybliża nam kulisy powstawania słynnych dywizjonów, przebiegu ich szkolenia i sylwetki najwybitniejszych pilotów. Pokazuje ich drogę od rekrutacji do walk w których brali udział - zarówno w ramach operacji ?Torch? jak i w zmaganiach na Pacyfiku. Często anonimowi w wielu opracowaniach o wojnie piloci, w tej książce w końcu odzyskują swoją tożsamość. A przecież to właśnie przede wszystkim oni wygrali wojnę na Pacyfiku! Dzięki współpracy z firmą Wargaming.net do książki dołączony został specjalny kod QR do wykorzystania na bonusy w grze World of Warships. Jarosław Gałuszka Absolwent Wydziału Filozofii UKSW w Warszawie, historyk filozofii starożytnej, beletrysta, opublikował osiem powieści historycznych, pasjonat historii wojen i wojskowości, oraz japońskich sztuk walki. Autor facebookowej strony ?Burzliwe morza XX wieku?, na kanwie której powstała ta książka.

39,00 zł
31,59 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,41 zł

4 osoby kupiły
18
Zosia i jej zoo. Kłopotliwa pandka ruda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia i jej zoo. Kłopotliwa pandka ruda
Dostępny
135 szt.

Czerwona pandka Ruby jest pełna energii, ale czasami potrafi być trochę niegrzeczna. Czy podczas rywalizacji o specjalną zimową nagrodę Ruby może zaimponować sędziemu? Czy też jej nadmiar energii narazi ją na niebezpieczeństwo? Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego – słynnego podróżnika. Uratowane przez niego zwierzęta odnajdują tutaj swój nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę. W Azylu mieszka też Zosia ze swoją mamą, która jest weterynarzem. Dziewczynka kocha zwierzęta, dlatego, kiedy tylko ma okazję, spędza z nimi czas. Jest coś co sprawia, że jak nikt rozumie zwierzęta i jest to największy sekret dziewczynki – Zosia rozumie mowę zwierząt.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
19
Angielski. Gramatyka w obrazkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Gramatyka w obrazkach
Dostępny
135 szt.

Angielski. Gramatyka w obrazkach to kurs z ilustracjami dla osób rozpoczynających naukę języka angielskiego oraz tych, którzy chcą utrwalić podstawy gramatyki języka angielskiego, bądź przygotować się do egzaminów. W 17 rozdziałach zostały przedstawione najważniejsze zagadnienia z zakresu gramatyki języka angielskiego m.in. zaimki, przymiotniki, mowa zależna i zdania warunkowe. Poprzez kolorowe ilustracje, które wizualizują reguły rządzące angielską gramatyką, masz szansę przyswoić wiedzę bez konieczności czytania długich i nużących tekstów. Opanuj angielską gramatykę, ucz się jej wykorzystania w praktyce i utrwalaj reguły gramatyczne w kilka sekund. W efektywnym zapamiętywaniu pomogą mapy myśli, zdjęcia, plansze i ilustracje, które urozmaicą naukę i sprawią, że przyswoisz więcej niż podczas tradycyjnych form nauki. Rozpocznij naukę gramatyki metodą wizualną i sprawdź, jak szybko pojawią się efekty! Angielski. Gramatyka w obrazkach to: nowe spojrzenie na gramatykę skuteczna nauka metodą wizualną mapy myśli, zdjęcia, plansze i ilustracje mnóstwo różnorodnych ćwiczeń motywacja do nauki angielskiego poziom A1-B1

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

3 osoby kupiły
20
Myślenie w edukacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślenie w edukacji
Dostępny
8 szt.

Tłumaczenie publikacji M. Lipmana (1923?2010) ? klasyka teorii edukacji, twórcy programu Philosophy for Children, który zapoczątkował nowy ruch edukacyjny ukierunkowany na rozwijanie myślenia. Książka stanowi syntezę wiedzy na ten temat. Autor skupia się na trzech formach myślenia: twórczym, krytycznym I troskliwym oraz sposobach Ich rozwijania. Publikacja dla pedagogów, nauczycieli, edukatorów, studentów pedagogiki i innych kierunków humanistyczno-społecznych, badaczy edukacji, filozofów ? dla wszystkich zainteresowanych sposobami postępowania umożliwiającymi uczniom na wszystkich poziomach kształcenia stanie się ludźmi bardziej refleksyjnymi, rozumniejszymi i rozsądniejszymi. Lipman nie tylko przedstawia podstawy rzemiosła myślenia i sądzenia, ale pokazuje również, jak podstawowe narzędzie ukierunkowywania edukacji na myślenie ? wspólnotę dociekania ? można wykorzystać do zmniejszenia przemocy w klasie szkolnej i udoskonalenia kształcenia dzieci z grup ryzyka. Dla praktyki pedagogicznej cenne są zwłaszcza przykłady naturalnych sytuacji szkolnych (instruktażowe dialogi, cytowane pytania). Mogą one dostarczyć nauczycielom ogólnych wskazówek, w jaki sposób konstruował własną praktykę edukacyjną ukierunkowaną na myślenie. Parafrazując tytuł książki i łącząc go z serią wydawniczą: edukacja ukierunkowana na myślenie to mądra edukacja ? taka, która w przemyślany sposób prowadzi uczniów i nauczycieli ku mądrości. Dr hab. Iwona Czaja-Chudyba, prof. UP W serii ukazały się: E. Płóciennik, Rozwijanie mądrości dziecka. Koncepcja i wskazówki metodyczne E. Płóciennik, Rozwijanie mądrości w praktyce edukacyjnej. Scenariusze zajęć w przedszkolu i szkole podstawowej E. Płóciennik, Rozwijanie mądrości w praktyce edukacyjnej. Scenariusze zajęć dla młodzieży E. Płóciennik, Mądrość dziecka. Predyspozycje ? przejawy ? perspektywy wspierania J. Sternberg, L. Jarvin, E. L. Grigorenko, Mądrość, inteligencja i twórczość w nauczaniu. Jak zapewnić uczniom sukces Pobojewska, Edukacja do samodzielności. Warsztaty z dociekań filozoficznych. Teoria i metodyka Czaja-Chudyba, Myślenie krytyczne w edukacji. Metodyka kształcenia w szkole podstawowej K. J. Szmidt, E. Płóciennik, Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

3 osoby kupiły
21
Konające zwierzę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konające zwierzę
Dostępny
16 szt.

David Kepesh jest powszechnie poważanym i zapraszanym do mediów krytykiem kultury. Gwiazdą w gronie wykładowców jednej z nowojorskich uczelni. Gdy przekroczył sześćdziesiątkę, spotkał na swojej drodze Consuelę Castillo, wytworną, ułożoną dwudziestoczteroletnią studentkę, córkę zamożnych kubańskich emigrantów, która szybko wprowadza w jego życie erotyczny zamęt. Od rewolucji seksualnej lat sześćdziesiątych, gdy opuścił swoją żonę i dziecko, Kepesh oddawał się doznawaniu – jak ją określa – „wyemancypowanej męskości”, i odkładał na bok myśl o rodzinie lub związku. Wraz z upływem lat udało mu się ten radosny okres buntu i rozpasania przekształcić w uporządkowane życie, w którym bez krępacji zaznaje rozkoszy Erosa i jednocześnie z pieczołowitością realizuje swoje estetyczne pasje. Jednak młodość i piękno Consueli zawładną nim bez reszty, a pragnienie seksualnego posiadania strąci w otchłań odrażającej zazdrości. Nonszalancka erotyczna przygoda przekształci się, na przestrzeni ośmiu lat, w historię o ponurej stracie. Zdumiewa, ile z erotycznego krajobrazu Ameryki po rewolucji seksualnej udało się zawrzeć w Konającym zwierzęciu. Raz jeszcze, z niezrównaną lekkością, Roth potrafi spleść los swoich postaci z siłami społecznymi, które kształtują naszą codzienną egzystencję. I trudno wyobrazić sobie postać, która lepiej ukazywałaby sposób, w jaki przeżywamy pożądanie, niż David Kepesh. To dzieło dojmujące w swojej bezpośredniości, zadające śmiałe pytania o przywiązanie i ludzką wolność. Konające zwierzę jest powieścią odważną intelektualnie, szczerą i donośną. Na wskroś aktualną i bez precedensu – to historia erotycznego olśnienia opowiedziana przez samego jej bohatera, siedemdziesięcioletniego mężczyznę. Historia na temat siły Erosa i nieuchronności śmierci.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
22
Na Zachodzie bez zmian. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na Zachodzie bez zmian. Audiobook
Erich Maria Remarque, Rebis
Dostępny
21 szt.

Jedno z najgłośniejszych dzieł literatury XX wieku w przekładzie Ryszarda Wojnakowskiego! Powieść Na Zachodzie bez zmian należy do najgłośniejszych dzieł literatury XX wieku. Jej bohaterowie, podobnie jak sam autor, należą do „straconego pokolenia”: pokolenia, którego młodość przepadła w okopach pierwszej wojny światowej. Osiemnasto-, dziewiętnastolatkowie trafiają na front niemal prosto ze szkolnej ławy, namawiani przez nauczycieli do spełnienia obowiązku wobec ojczyzny. Czymże jednak jest ten obowiązek? – pytają siebie, świadomi, że strzelają do takich jak oni młodych, tęskniących za domem i pokojem i pytających o sens wojny wrogów. Okrucieństwo machiny wojennej, w której są zaledwie trybikami, odbiera im najpierw poczucie człowieczeństwa, a w końcu i życie – i w tym sensie są oni dosłownie „straconym pokoleniem”. Mistrzowskie wniknięcie w emocje bohatera, gwałtowność opisu ataków z lądu i powietrza, atmosfera nieuchronności śmierci – wszystko to sprawia, że Na Zachodzie bez zmian do dziś przejmuje grozą.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
23
Trzecie imperium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecie imperium
Dostępny
11 szt.

Pierwsze polskie wydanie głośnej książki Arthura Moellera van den Brucka Das dritte Reich (1923), będącej jednym z najważniejszych manifestów tzw. rewolucji konserwatywnej w Niemczech. To ostra krytyka liberalizmu, komunizmu i ładu politycznego Europy, jaki został zaprojektowany przez zwycięzców I wojny światowej. To również historiozoficzna, dokonana na szerokim tle prądów kulturowych Europy analiza dziejów Niemiec i próba wskazania innej dla nich drogi niż ta obrana w Republice Weimarskiej ? ale i innej niż ta, na którą wkroczyły one w latach 30. XX w. ?Konserwatyzm jest poglądem zakładającym zakorzenienie. Istnieje element wieczny w naszej naturze, który wciąż się regeneruje i do którego powracać musi wszelki rozwój, zwłaszcza przerwany lub skierowany na boczny tor. Ludzie wciąż oglądają się za tym elementem wieczności, gdy ulegli pokusie działania wbrew sobie, rozpoznając następnie bezradnie, co uczynili?. ?Liberalizm jest na Zachodzie demagogiczną oczywistością politycznego programu. Liberalni są radykałowie, jak i klerykałowie, socjaliści, jak i rojaliści we Francji. Liberalni są wigowie i torysi w Anglii. Liberalne są obydwie partie amerykańskie. Różnica polega jedynie na tym, że prostaczkowie w tych wszystkich partiach są liberalni w dobrej wierze, ludzie dwuznaczni natomiast żywią jak najgorszą wolę. Ale zalety bycia liberalnym nie chce pozbawiać się żadna partia ? choćby z pojęciem wolności łączyła realnie wszelkie zniewolenie, wszelką nietolerancję, wszelkie pogwałcenie inaczej myślących?. ?W przeciwieństwie do wszelkiego konserwatyzmu, który zawsze buduje na silnych stronach człowieka, liberalizm wykorzystuje jego słabości. Próbuje zgłębić tajemnicę triku, w jaki sposób słabość można przekształcić w siłę?. ?Niemcy ogarnęło obłędne wyobrażenie, jakby trzeba było wprowadzić u nas wszystkie idee ludzi Zachodu, jakbyśmy musieli naśladować wszystkie instytucje Zachodu, zanim staniemy się godni i warci, aby na zasadzie równorzędności uczestniczyć w cywilizowanych dziejach i aby nas przyjęto w krąg zliberalizowanych narodów?. Przekład z niemieckiego: Wojciech Kunicki

47,25 zł
33,08 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,17 zł

3 osoby kupiły
24
120 dni Kultury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
120 dni Kultury
Dostępny
101 szt.

120 dni Kultury to wybitna, odkrywcza książka! Rodzaj testamentu Wojciecha Karpińskiego, któremu zawdzięczamy ?książki zbójeckie?: nowe spojrzenie na literaturę Polską w podzielonej Europie w ?napowietrznym boju? o wolność indywidualną, społeczną i polityczną. W 120 dniach Kultury Karpiński powraca do najważniejszych tekstów opublikowanych w czasopiśmie, do najważniejszych autorów i wydarzeń. Dzięki oryginalnemu doborowi cytatów i komentarzy książka ta może zainteresować nie tylko oddanych miłośników ?Kultury?, ale też zupełnie nową, młodą publiczność, która do tej pory mogła czuć się przytłoczona mnogością tekstów (i kontekstów) związanych z czasopismem Giedroycia. Dla tych, którzy ?Kulturę? znają, będzie to więc podróż sentymentalna. Dla młodych czytelników ? rodzaj przewodnika, który otworzy przed nimi świat Czapskiego, Miłosza, Gombrowicza, Jeleńskiego i wielu innych. Prof. Andrzej St. Kowalczyk, Uniwersytet Warszawski

55,00 zł
46,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

3 osoby kupiły
25
Supernaklejki - księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supernaklejki - księżniczki
Dostępny
23 szt.

Odkryj wspaniały świat księżniczek, które spędzają czas w towarzystwie wróżek i ukochanych pupilów. Pomóż im wybrać ubrania i ozdoby na każdą okazję – masz ponad 500 naklejek do wyboru!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
26
Dziennik geniusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik geniusza
Dostępny
227 szt.

Wokół Dalego wszystko jest prawdziwe z wyjątkiem mnie. Był człowiekiem pełnym sprzeczności i namiętności, z niebywałą skłonnością do mistyfikacji i prowokacji. Wymyślał fakty, w które głęboko potem wierzył, budując wizerunek ekscentrycznego artysty i otaczając się legendą. Dziennik jednego z najciekawszych artystów XX wieku, książka ekscentryczna jak sam autor. Dali po raz kolejny (po Moim sekretnym życiu i Namiętnościach według Dalego) ujawnia swój talent literacki i niezwykłą osobowość, w błyskotliwy sposób łącząc motywy autobiograficzne z mistyfikacją. Ten osobliwy dziennik pełen jest perwersyjnego humoru, prowokacyjnych tez i ekshibicjonizmu, a tematy wzniosłe przeplatają się w nim z przyziemnymi. Obdarzony zadziwiającą wyobraźnią i inteligencją „wybawiciel sztuki współczesnej” komentuje własne obrazy i dzieła innych artystów, przybliżając swoje poglądy na sztukę. Plastyczność opisów zachwyci wszystkich wielbicieli jego malarstwa.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

2 osoby kupiły
27
Degeneracja praw człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Degeneracja praw człowieka
Dostępny
36 szt.

?Prawa człowieka stały się w XX wieku uniwersalną filozofią, wyrażającą pewną koncepcję człowieka. Niniejsza książka analizuje transformację tej koncepcji człowieka poprzez pryzmat jego praw. W tym celu porównuje pierwotny zamiar twórców Powszechnej deklaracji praw człowieka [...] z jej zmieniającą się interpretacją, dokonaną od tego czasu przez instancje międzynarodowe. [...] książka ta opisuje przejście od praw człowieka z 1948 roku poprzez prawa jednostki ostatnich dwudziestu lat aż po obecnie formułowane prawa transhumanistyczne. Ewolucja ta odzwierciedla zmianę stosunku człowieka do natury. Podczas gdy prawa człowieka w swej pierwotnej wersji z 1948 roku były prawami naturalnymi, afirmacja indywidualizmu zrodziła nowe prawa nienaturalne, takie jak prawo do eutanazji czy aborcji, prowadzące z kolei do wytworzenia praw transhumanistycznych, które mają gwarantować dziś możliwość przekroczenia natury, czego wyrazem są eugenika, prawo do dziecka czy do zmiany płci. Zmiana ta świadczy o głębokiej transformacji pojęcia godności ludzkiej, która prowadzi do zredukowania jej do samej tylko indywidualnej woli jednostki w opozycji do ciała, przy założeniu, że wszelka negacja natury i jej uwarunkowań oznacza wyzwolenie i postęp. Wreszcie książka ta pokazuje, w jaki sposób obecne prawa człowieka towarzyszą transhumanizmowi i jak wpływają na wypaczenie demokracji przedstawicielskiej". (z Przedmowy) Grégor Puppinck jest doktorem prawa, ekspertem pracującym na forum organizacji międzynarodowych i na rzecz służb dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej. Jest autorem wielu artykułów i książek z zakresu praw człowieka, m.in. La Famille, les droits de l'homme et la vie éternelle (L'Homme Nouveau, 2015, wyróżniona Prix Humanisme Chrétien 2016, opublikowana także w językach portugalskim i włoskim), Droit et prévention de l'avortement en Europe (LEH éditions, 2016) i Objection de conscience et droits de l'homme, essai d'analyse systématique (CNRS Editions, 2016, opublikowana również w języku angielskim).

45,15 zł
31,61 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,54 zł

2 osoby kupiły
28
Karnet B6 + koperta 5937 Konie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 + koperta 5937 Konie
Tassotti
Dostępny
5 szt.

Ozdobny karnet (gramatura 200g/m2) w formacie B6 z kopertą wyprodukowany we Włoszech.

13,38 zł
11,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 1,39 zł

2 osoby kupiły
29
Protokół dyplomatyczny, etykieta i zasady savoir-vivre'u, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Protokół dyplomatyczny, etykieta i zasady savoir-vivre'u, wydanie 3
Dostępny
31 szt.

Książka jest przewodnikiem po zasadach dobrych manier i savoir-vivre'u. Autorka w przystępny sposób opisuje zagadnienia z zakresu protokołu dyplomatycznego i etykiety, a także omawia reguły obowiązujące w sytuacjach codziennych. Informacje teoretyczne wzbogacono rysunkami oraz praktycznymi przykładami. W kolejnym już wydaniu publikacji uwzględniono zmiany we współczesnej etykiecie, będące następstwem nowych sposobów i narzędzi komunikacji, nowych sposobów przemieszczania się oraz różnic międzykulturowych, a także zmiany wprowadzone ustawą z 21.01.2021 r. o służbie zagranicznej. W opracowaniu przybliżono najbardziej istotne tematy z zakresu protokołu dyplomatycznego, etykiety oraz reguł savoir-vivre'u, w tym m.in.: • podstawowe pojęcia stosowane w dyplomacji; • zasadę precedencji i jej następstwa; • przygotowanie wizyt na wysokim szczeblu oraz negocjowanie i podpisanie porozumień międzynarodowych; • podstawy organizacji uroczystości i ceremonii oficjalnych; • protokół dyplomatyczny w organizacjach międzynarodowych (ONZ, NATO, Unii Europejskiej, Radzie Europy); • zasady korespondencji dyplomatycznej i oficjalnej oraz netykiety; • reguły organizacji przyjęć oraz spotkań towarzyskich i etykietę w biznesie.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
30
Koniec z Mileną? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec z Mileną?
Dostępny
107 szt.

Dawid ma wrażenie, że miłość to ciągłe kłopoty. Kiedy widzi czarne oczy Mileny i słyszy jej głos, wie, że nie będzie łatwo. Ale już postanowił: musi z nią zerwać. Wszystkiemu winny jest Fredrik, który rozpuścił po szkole obrzydliwą plotkę… Całe szczęście Dawid zawsze może liczyć na swojego przyjaciela Krillego i pójść z nim na łyżwy lub połupać lód. Na poważnie i z humorem o relacjach damsko-męskich i koleżeńskich z perspektywy 9-10-letniego chłopca.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
31
Francja nie powiedziała ostatniego słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Francja nie powiedziała ostatniego słowa
Dostępny
3 szt.

Książka - od kilku miesięcy nr 1 na listach bestsellerów - stała się wydarzeniem nie tylko we Francji. Ale też nikt dotąd nie opisał w podobnie zdecydowany sposób, uczciwie, odważnie, Francji i Europy. W odróżnieniu od wielu postaci zachodniej kontestatorskiej prawicy, Éric Zemmour dysponuje głęboką i spójną wizją historii naszego kontynentu i Francji. Również analizą przyczyn ich społecznego, ekonomicznego, kulturowego rozkładu, daleko wykraczającą poza proste kalki: „katolicyzm, patriotyzm i państwa narodowe - dobrze, islam, liberalizm, budowa „nowego człowieka” i federalistyczne ciągoty Brukseli - dobrze”. „Jestem zachwycony krajami Europy Środkowej i Wschodniej, które bronią swojej kultury, cywilizacji i tradycji. Ich opór wobec naszej, zachodniej propagandy i obrona koncepcji narodu suwerennego i zakorzenionego w historii są godne podziwu. Narody Europy Środkowej i Wschodniej nie występują przeciw Europie, jak czasem francuscy komentatorzy polityczni raczą uważać. Stają one natomiast naprzeciw tego, co chcemy bezrefleksyjnie narzucić w imię enigmatycznych wartości europejskich. Paradoksalnie to nie my bronimy Europy, tylko oni. Ponieważ Europa to oni; nie my, którzyśmy Europę zdradzili i zapomnieli, czym była i być powinna” - pisze Éric Zemmour. Jego opowieść o drodze, jaką przeszła w ostatnich kilkunastu latach Francja - francuskie uniwersytety, media, biznes, wydawnictwa, muzea, teatry, wreszcie polityka i życie intelektualne - to opowieść o walce, jaką poprowadzili progresywiści starając się zniszczyć tradycyjny model społeczny. O tym, która z tych sił zwycięży, zadecydują najbliższe miesiące - przekonuje Éric Zemmour. „Zrozumieć Francję. Zrozumieć Europę. Jeśli taki jest cel, to tylko z tym Autorem”. Eryk Mistewicz O autorze: Od wielu lat jeden z najbardziej cenionych francuskich pisarzy i komentatorów. Obok jego książek nikt nie przechodzi obojętnie: to nie tylko sukces sprzedażowy, ale stawianie na forum publicznych najważniejszych pytań o kondycję Francji i Europy. Urodził się w Montreuil pod Paryżem, w rodzinie francuskojęzycznych Żydów przybyłych z Algierii podczas wojny algierskiej. Ukończył studia w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu. Jego pasją stało się dziennikarstwo i wpływanie na sposób rozumienia świata przez innych. Najbardziej znany jest jako publicysta „Le Figaro” i przez wiele lat gość ważnego programu „On n'est pas couché”. Jest autorem m.in. Le premier sexe, Mélancolie française, Le suicide français, Destin français. Jego komentarze w „Le Figaro”, na antenach RTL, i-Tele czy CNews są najsilniej komentowanymi wystąpieniami publicznymi. Klasa polemisty czyni dziś z niego jedną z pierwszych figur intelektualnych Francji. W końcu 2021 r. pod wpływem sondaży, listów poparcia i wezwań do aktywności politycznej, po raz pierwszy postanowił wystartować w wyborach - i to od razu najważniejszych. Ogłosił start w przewidzianych na kwiecień 2022 r. wyborach prezydenckich.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

3 osoby kupiły
32
Cukiernia pod Amorem. Hryciowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukiernia pod Amorem. Hryciowie
Dostępny
132 szt.

Trzeci tom sagi o Gutowie. Fascynująca historia rozkwitu i upadku bogatego mazowieckiego rodu. Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Iga próbuje rozwikłać dawną rodzinną tajemnicę. Poznajemy burzliwe wojenne losy Giny Weylen i jej pełną dramatyzmu podróż po okupowanej Europie, koniec rodziny Zajezierskich, historię Celiny i jej małżeństwa, a także okoliczności, w jakich Hryciowie stali się właścicielami cukierni Pod Amorem. Małgorzata Gutowska-Adamczyk - jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, scenarzystka kultowego serialu „Tata, a Marcin powiedział…”, autorka kilkunastu poczytnych powieści dla dorosłych i kilku dla młodzieży. „Cukiernią Pod Amorem”, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
33
Bookaroo Długopis czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bookaroo Długopis czarny
IF
Dostępny
15 szt.

- Długopis posiada wkład z czarnym, niemieckim atramentem- Umieszczony na firmowej zawieszce- Wygodny do trzymania w dłoni, dzięki miękkiej powłoceJest to długopis bardzo dobrej jakości, zawiera doskonały, czarny niemiecki atrament, który pięknie się rozprowadza. Dzięki miękkiej powłoce trzyma się go bardzo wygodnie.

18,59 zł
16,99 zł

Rabat 8,6%
oszczędzasz 1,60 zł

2 osoby kupiły
34
Bip-biiip! Dryń-drrryń! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bip-biiip! Dryń-drrryń!
Dostępny
51 szt.

Zwierzęta wybrały się w drogę i wszystkie chcą gdzieś dojechać. Przy okazji każdy trąbi aż miło! Rowerowy dzwonek, gwizdek lokomotywy, syrena wozu strażackiego czy staroświecki klakson – każdy sygnał ma swoje niepowtarzalne brzmienie. Książka dźwiękowa.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
35
Rekonstrukcja historyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekonstrukcja historyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Prezentowana praca należy do grona nielicznych publikacji poświęconych nowemu zjawisku w Polsce, jakim jest rekonstrukcja historyczna. Jak słusznie we wstępie stwierdza sama Autorka, początkowo zagadnieniem rekonstrukcji historycznej zaczęli naukowo zajmować się etnolodzy czy socjolodzy, bowiem historycy nie podejmowali tego tematu, uważając, że historia a rekonstrukcja to dwa zupełnie odrębne światy. Oddzielała je nieufność i przekonanie, że tylko tradycyjne formy przekazu, z ukazaniem całościowym wiedzy historycznej, są właściwe, natomiast rekonstruktorzy bali się historyków i ich dyktatu, sami woląc wybierać obszary zainteresowań. Dzisiaj te dwa oddzielone niegdyś światy zaczęły się przenikać, a współpraca historyków oraz rekonstruktorów jest już oczywista i służy profesjonalizacji interesującego nas zjawiska. Rekonstruktorzy zostają historykami, a zawodowi historycy są członkami grup rekonstrukcji historycznej. prof. dr hab. Dariusz Nawrot Historycy podchodzili nieufnie do tego obszaru badań, uważając, że historia i rekonstrukcja to dwa różne światy. Byli oni przekonani, że tylko tradycyjne formy przekazu są właściwe [...]. Natomiast rekonstruktorzy obawiali się dyktatu historyków i sami wybierali obszary swoich zainteresowań. Aktualnie znika co prawda ten dualizm światów, ale ta książka z pewnością zniweluje istniejące jeszcze podziały. prof. Tadeusz Srogosz

54,90 zł
47,21 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

1 osoba kupiła
36
Surrealizm Realizm Marksizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Surrealizm Realizm Marksizm
Dostępny
7 szt.

Książka Doroty Jareckiej jest istotnym wkładem w poznanie polskiej historii sztuki ?zaraz po wojnie?. Autorka korzysta ze współczesnych propozycji metodologicznych w psycho analitycznie oraz krytycznie i feministycznie zorientowanej historii sztuki, a także z dorobku nowej humanistyki. Ujmuje związki historyczne nie w ramach binarnych opozycji, lecz złożonych sieci (rizomatycznych) i tasujących się warstw czy płaszczyzn (plateau). Relatywizacja związków między marksizmem, realizmem i surrealizmem, oddaje nowatorski charakter pracy, która w miejsce wydarzeniowej historii stawia historię dyskursywną (krytyczną) destabilizowaną w polu politycznym przez elementy badanego układu: ideologii, estetyki, sztuki. Prof. Andrzej Turowski To praca wybitna. Przez pryzmat sztuki i krytyki artystycznej odczytująca doniosły obszar kultury polskiej, świadomie i integralnie wielodyscyplinarna. Oddaje wielokierunkowe wędrówki pojęć i obrazów w środowisku lewicy artystycznej. Fundujące znaczenie ma przyjęte rozumienie surrealizmu jako przede wszystkim formacji mentalnej, intelektualno-artystycznej, aprobującej wolnościowy repertuar wartości, a nie styl. Struktura sieciowa pozwala umieścić wiele faktów, wydarzeń i dzieł, pozwala na daleko posuniętą grę skojarzeń, zarazem rodzi pytania o kryteria ich doboru, o warunki brzegowe, o granice. Otwarta jest na sąsiedztwo ? krytykę literacką, kształtujący się marksizm w badaniach nad sztuką, konsekwencje wojennej traumy, wyzwania nowej sytuacji ustrojowej, relacje i zależności między estetyką a polityką. Kluczem do nowego ujęcia jest pokonanie ostrego oddzielenia nowej epoki tuż po wojnie od czasu wojennej katastrofy oraz lat przedwojennych. Wzięcie w nawias magicznych, odcinających dat umożliwia przywrócenie ciągłości kultury i zaznaczenie zmian. Prof. Maryla Hopfinger

46,00 zł
45,08 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,92 zł

1 osoba kupiła
37
Bookaroo Długopis różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bookaroo Długopis różowy
IF
Dostępny
16 szt.

- Długopis posiada wkład z czarnym, niemieckim atramentem- Umieszczony na firmowej zawieszce- Wygodny do trzymania w dłoni, dzięki miękkiej powłoceJest to długopis bardzo dobrej jakości, zawiera doskonały, czarny niemiecki atrament, który pięknie się rozprowadza. Dzięki miękkiej powłoce trzyma się go bardzo wygodnie.

19,80 zł
17,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,81 zł

1 osoba kupiła
38
Karnet B6 + koperta 5654 Balet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 + koperta 5654 Balet
Tassotti
Dostępny
3 szt.

Ozdobny karnet (gramatura 200g/m2) w formacie B6 z kopertą wyprodukowany we Włoszech.

13,38 zł
11,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 1,39 zł

1 osoba kupiła
39
Super Bendy Lampka do książki - fioletowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Bendy Lampka do książki - fioletowa
IF
Dostępny
20 szt.

Giętka lampka do książki, którą można wyginać niemalże w każdą stronę. Dzięki temu możemy ją wygodnie zaczepić lub może samodzielnie stać. Świetny pomysł na wyjątkowy i praktyczny prezent dla mola książkowego i nie tylko. W zestawie z wymiennymi bateriami (LR41 3 sztuki, dołączone do zestawu).

49,50 zł
44,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,95 zł

1 osoba kupiła
40
Zagłada Żydów. Studia i Materiały. Nr 17/2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zagłada Żydów. Studia i Materiały. Nr 17/2021
Dostępny
28 szt.

Tematem przewodnim nowego tomu czasopisma „Zagłada Żydów. Studia i Materiały” są kicz holokaustowy i nadużycia w przedstawianiu Zagłady. W debacie zabrali głos uczeni reprezentujący różne dziedziny nauki i ukazujący problem z wielu perspektyw. W tomie znalazły się między innymi teksty analizujące obraz Zagłady w grach komputerowych i mediach społecznościowych, a także w literaturze pięknej. Odrębny blok materiałów dotyczy twórczości Artura Żmijewskiego i jego filmu Berek, który stał się przedmiotem gorących dyskusji i został uwikłany w gry polityczne. Na łamach „Zagłady Żydów” po raz pierwszy prezentujemy unikatową kolekcję zdjęć zrobionych podczas realizacji Berka. Poza tematem przewodnim numer zawiera między innymi nowy głos w dyskusji o postawach policji granatowej wobec Żydów, wyniki badań na temat powojennego plądrowania terenu obozu zagłady w Treblince oraz artykuł o losach Romów i Sinti przesiedlonych do łódzkiego getta.

90,00 zł
61,20 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 28,80 zł

1 osoba kupiła
41
Karnet B6 + koperta 8035 Fiołki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 + koperta 8035 Fiołki
Tassotti
Dostępny
2 szt.

Ozdobny karnet (gramatura 200g/m2) w formacie B6 z kopertą wyprodukowany we Włoszech.

13,38 zł
11,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 1,39 zł

1 osoba kupiła
42
Alkoholizm. I grzech, i choroba, i... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alkoholizm. I grzech, i choroba, i...
Dostępny
466 szt.

„Na początku lat 90. napisałem książkę na temat alkoholizmu, zatytułowaną Grzech czy choroba? Z biegiem lat dochodzę jednak do wniosku, że alkoholizm jest czymś więcej niż chorobą i że o nim można także mówić w kategoriach grzechu. Ale ani pojęcie grzechu, ani koncepcja choroby nie oddają w pełni jego istoty. Doświadczenie uzależnienia i wyzdrowienia sugeruje, by raczej postrzegać alkoholizm w kategoriach braku pewnych ważnych umiejętności życiowych. Nie oznacza to, że każdy, kto nie ma takich umiejętności, musi się uzależnić. Ale każdy uzależniony umiejętności tych nie ma i musi je nabyć, jeśli chce zachować trzeźwość. Program Dwunastu Kroków AA pomaga to osiągnąć. Uczy takich umiejętności duchowych, myślowych i społecznych, które pozwalają zastąpić destrukcyjne uzależnienie od alkoholu lub innych substancji twórczym poczuciem współzależności wszystkich ludzi oraz zależności od opiekuńczej siły wspólnoty lub jakiejś Siły Wyższej. W szerszej perspektywie cywilizacyjnej program Dwunastu Kroków AA może być pojmowany jako wielopłaszczyznowa odpowiedź na bolączki nowoczesności. Przedstawiona w niniejszej książce interpretacja kroków jest subiektywna. Ma na celu przybliżenie czytelnikom kroków, a dokładniej – jednego z wielu możliwych sposobów ich rozumienia”. – Wiktor Osiatyński

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
43
Karnet B6 + koperta 6104 Gratulacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Karnet B6 + koperta 6104 Gratulacje
Tassotti
Dostępny
1 szt.

Ozdobny karnet (gramatura 200g/m2) w formacie B6 z kopertą wyprodukowany we Włoszech.

13,38 zł
9,23 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 4,15 zł

1 osoba kupiła
44
Bookaroo Długopis pomarańczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bookaroo Długopis pomarańczowy
IF
Dostępny
11 szt.

- Długopis posiada wkład z czarnym, niemieckim atramentem- Umieszczony na firmowej zawieszce- Wygodny do trzymania w dłoni, dzięki miękkiej powłoceJest to długopis bardzo dobrej jakości, zawiera doskonały, czarny niemiecki atrament, który pięknie się rozprowadza. Dzięki miękkiej powłoce trzyma się go bardzo wygodnie.

22,50 zł
20,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,25 zł

1 osoba kupiła
45
Zakładka do książki 9164 Papierowe łódki 2szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki 9164 Papierowe łódki 2szt
Tassotti
Dostępny
15 szt.

Elegancka kartonowa zakładka do książki wyprodukowana we Włoszech. Gramatura 300g/m2. Opakowanie zawiera 2 sztuki zakładek.

9,45 zł
8,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,46 zł

1 osoba kupiła
46
Lampka do książki granatowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampka do książki granatowa
IF
Dostępny
22 szt.

Najcieńsza, najdelikatniejsza, najlżejsza i najmodniejsza lampka do książek, którą możesz kupić. Przypinana do książki, można ustawić kąt jej świecenia. Posiada wymienne baterie 3x LR41 (dołączone do zestawu). Doskonale sprawdzi się w podróży, jak w domowym zaciszu, gdy nie chcesz przeszkadzać innym czytając w ciemności.

39,60 zł
35,64 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,96 zł

1 osoba kupiła
47
Tajniki wywierania wpływu. Jak inspirować siebie i innych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajniki wywierania wpływu. Jak inspirować siebie i innych
Dostępny
14 szt.

Chcesz mieć pewność, że nikt nie będzie miał większego wpływu na twoje dziecko niż ty? Chcesz przekonać bliską osobę, by bardziej dbała o siebie i swoje zdrowie? Chcesz miesiąc po miesiącu osiągać najlepsze wyniki sprzedaży w twoim oddziale firmy? Z tej nowatorskiej książki dowiesz się, jak to zrobić. Bez względu na to, czy chcesz przedstawić inwestorom pomysł na biznes, czy zerwać z nawykiem bezmyślnego surfowania po internecie, nie zdołasz przekonać do tego siebie ani innych osób, jeśli nie posiądziesz umiejętności wywierania wpływu. Za wpływaniem na decyzje i działania ludzi stoi rozwijająca się od tysiącleci nauka. Zgromadzona do tej pory wiedza na ten temat jest wciąż poszerzana w wyniku nowych odkryć w dziedzinie neurologii, programowania neurolingwistycznego i badań kognitywnych. Tajniki wywierania wpływu opisują proste, sprawdzone metody umożliwiające zastosowanie tej wiedzy w praktyce. Książka przedstawia wiele zweryfikowanych faktów na temat wywierania wpływu, rozwiewa mity, odrzuca niesprawdzone teorie i daje dostęp do skarbca idei pozwalających inspirować siebie i innych do osiągania pożądanych rezultatów w życiu i w biznesie. Dzięki inspirującej rozmowie Dana Strutzela z Brianem Tracym: • przyswoisz najlepsze pomysły, strategie i techniki wywierania wpływu, które Brian rozwijał przez 40 lat pracy w branży samorozwoju; • zgromadzisz pomysły na uzyskanie większego wpływu na innych ludzi i wcielisz je w życie; • odrzucisz mity i niesprawdzone teorie powstrzymujące cię przed działaniem; • uzyskasz większy wpływ na życie własne oraz ludzi, na których najbardziej ci zależy. Witaj w świecie wywierania wpływu!

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
48
Miłość w prezencie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w prezencie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Joanna Jax, Magdalena Jarząbek, Ewelina Nawara, Roma Nowicz, Kennedy Walker, Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Zakrzewska Dziewięć wyjątkowych opowiadań znakomitych polskich autorek, dzięki którym zapomnicie o całym świecie. Kolacja we dwoje? Weekend w malowniczym zakątku? A może wieczór przy kominku? Miłość czuć w powietrzu nie tylko w walentynki, a gesty i pełne czułości spojrzenia każdego dnia dają pewność, że dwa serca biją wspólnym rytmem. Ale to także przypadkowe spotkania, namiętny taniec splecionych ciał, pożądanie i uczucie, które może wrócić po latach, by w monotonię życia wnieść nadzieję na spełnienie. Miłość nie pyta o metrykę, ona przychodzi niepostrzeżenie lub spada jak grom z jasnego nieba w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
49
Za lasami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za lasami
Dostępny
24 szt.

W niewielkim lasku pod Koninem okoliczny mieszkaniec odnajduje zwłoki nastolatki. W tym samym czasie w mieście pojawia się uciekinierka ze szpitala psychiatrycznego skazana za próbę zabójstwa własnego dziecka. Artur Gawron, lekko neurotyczny i aspołeczny leśniczy z licencją prywatnego detektywa, postanawia zająć się sprawą śmierci dziewczyny, kiedy policja odnajduje przy jej zwłokach dobrze znany mu przedmiot. Związek ofiary z harcerstwem i bliskimi osobami Artura zmusza go do oderwania się od sprawy swojej nieżyjącej od pięciu lat żony. Leśne tło historii debiutującej autorki stanowi cmentarne skrzyżowanie śmierci i spokoju. Relacje bohaterów Za lasami obnażają to, co w człowieku kruche i niestabilne. Czytelnik konfrontuje się z dylematem, z którym mierzą się zarówno ofiary, jak i sprawcy – czy istnieje dobra strona zła? Jak wiele krzywdy jesteśmy w stanie wyrządzić w przekonaniu o słuszności naszych pobudek?

39,80 zł
35,82 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,98 zł

1 osoba kupiła
50
Ostatni pojedynek, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni pojedynek, Blu-ray
Ridley Scott, 2021
Dostępny
31 szt.

Jodie Comer „odcisnęła piętno” (Owen Gleiberman, Variety) w zmuszającym do myślenia dramacie w reżyserii wizjonera Ridleya Scotta. Akcja filmu rozgrywa się w XIV-wiecznej Francji i opowiada historię kobiety (Comer), która odważyła się oskarżyć przyjaciela męża Jacquesa Le Gris (Adam Driver) o brutalną napaść. Teraz Jean de Carrouges (Matt Damon), aby potwierdzić słowa żony, musi stoczyć z Le Gris pojedynek na śmierć i życie, a zwycięzcą może zostać tylko ten, kto w oczach Boga mówi prawdę. Na szali położono trzy życia, zadecyduje… ostatni pojedynek. W rolę intrygującego sojusznika Le Grisa hrabiego d’Alençon wcielił się znakomity Ben Affleck.

58,90 zł
55,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,94 zł

1 osoba kupiła
51
Letarg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Letarg
Dostępny
479 szt.

„Złapałem go za ramię. – Co się tam dzieje? – wycedziłem. – Halo? Słyszy mnie pan? Co się tam dzieje, do cholery?! Co się… – Strzela. Strzela do ludzi… Nogi pod grubą sprzedawczynią ugięły się. Dziewczyna wtulona w ramię chłopaka zadrżała. Poczułem, jak fala ciepła spływa mi po plecach. – Jak to strzela? Co strzela… – Jakiś… jakiś facet. On… on… Mężczyzna zwymiotował. Fontanna wymiocin trysnęła na metr. – Zastrzelił ich. Ja pierdolę… oni nie żyją… nie żyją… On ich pozabijał! Zapadła cisza przerywana jedynie jego spazmami płaczu”. Adam Lanke wiedzie ustabilizowane życie u boku kochającej żony i dwójki dzieci. Spokój rodziny zostaje jednak zburzony podczas sobotniego wyjazdu na zakupy. To miał być zwyczajny dzień, zwyczajne popołudnie… Nic nie zapowiadało dramatu. Echo wystrzału rozchodzące się po galerii handlowej stanowi jedynie początek makabrycznych wydarzeń, które wciągną Adama Lankego i jego bliskich w otchłań tragedii, a z czasem i nieludzkiego obłędu. Wstrząsająca historia, nietuzinkowi bohaterowie, oniryczny klimat. Kamil Piechura w wyrafinowany sposób zaprasza czytelnika do mrocznego świata, gdzie nikomu nie można ufać, a zwłaszcza samemu sobie i własnym zmysłom. Hipnotyzujący, zupełnie nieprzewidywalny Letarg wciągnie czytelnika w odmęty szaleństwa. Szaleństwa, od którego nie ma ucieczki…

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

1 osoba kupiła
52
Karnet B6 + koperta 6058 Bawełna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 + koperta 6058 Bawełna
Tassotti
Dostępny
11 szt.

Ozdobny karnet (gramatura 200g/m2) w formacie B6 z kopertą wyprodukowany we Włoszech.

13,38 zł
11,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 1,39 zł

1 osoba kupiła
53
Józef Kajetan Janowski (1832-1914) Po powstaniu styczniowym Emigrant, weteran 1863 roku, lwowianin z - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Kajetan Janowski (1832-1914) Po powstaniu styczniowym Emigrant, ...
Dostępny
5 szt.

Książka, którą oddajemy do rąk czytelników poświęcona jest życiu i działalności Józefa Kajetana Janowskiego (1832-1914), postaci szczególnej, jeśli chodzi o losy polskich dziewiętnastowiecznych generacji, dla których sprawa narodowa i miłość ojczyzny, rozumiane jako pewnego rodzaju misja, stały się dominującym czynnikiem określającym ich biografi e. Używając słów Janowskiego, którymi posłużył się do opisu roli i znaczenia polistopadowej emigracji, zaliczyć go można do swoistej ?reprezentacji ducha narodowego?, która czuła i myślała głębiej, nie straciła wiary w możność dalszej pracy i ?rozpoczęcia na nowo walki o niepodległość ojczyzny?1 . W powstaniu styczniowym członek i sekretarz stanu Rządu Narodowego, bliski współpracownik Romualda Traugutta oraz pamiętnikarz i ?strażnik pamięci 1863 roku? jest postacią sztandarową dla tych czasów, a jego autobiograficzna narracja stała się dokumentacją źródłową, której nie sposób pominąć w badaniach historycznych nad epoką 1863-1864. Wydaje się też, że rola jaką wówczas wypełniał w strukturach powstańczego Rządu Narodowego zaważyła w równym stopniu i na jego dalszej biografii i na sposobie kreacji późniejszego wizerunku, utożsamianego wielokrotnie z metaforą czy ideą tajemnego Rządu Narodowego. Tendencja ta była szczególnie zauważalna w licznych narracjach, jakie pojawiły się w związku ze śmiercią Janowskiego i lwowskimi uroczystościami pogrzebowymi w czerwcu 1914 roku

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

1 osoba kupiła
54
Tato, jak robi żaba? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tato, jak robi żaba?
Dostępny
139 szt.

Zwierzęta kumkają, miauczą, muczą, warczą, rżą i chrumkają. Naśladowanie ich głosów to świetna zabawa! Każde stworzenie z pewnością umie mówić własnym głosem, ale tato Myszaczka nie wie jakim... A może tylko droczy się z synkiem?

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
55
Kuchenne Inspiracje. Dania bez glutenu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchenne Inspiracje. Dania bez glutenu
Dostępny
8 szt.

Poradnik zawiera przepisy na zdrowe i łatwe do przygotowania potrawy od pieczywa poprzez rozmaite placki, naleśniki, kluski, pizze, makarony po ciasta i ciasteczka. Gluten jest mieszaniną białek występującą w ziarnach niektórych zbóż, np. pszenicy, żyta i jęczmienia oraz w produktach z nich wykonanych, i sprawia, że surowe wyroby mączne są ciągliwe, elastyczne i łatwo dają się formować; jest więc swego rodzaju spoiwem wiążącym składniki ciasta. Niestety osoby chorujące na celiakię lub z innych przyczyn uczulone na to białko muszą je wykluczyć ze swojego jadłospisu. To głównie do nich skierowana jest ta książka zawarte w niej przepisy są alternatywą dla tych z zastosowaniem mąk z glutenem. Jednocześnie pieczywa, placki, makarony, naleśniki czy kluski wykonane wg naszych receptur niewiele różnią się od tych tradycyjnych. Czasami okazują się smaczniejsze! Książkę polecamy również osobom, które nie mają zdrowotnych wskazań do diety bezglutenowej: kotleciki z soczewicy i kaszy jaglanej, naleśnikowe tortille z sałatką krabową czy krem z cukinii mogą być ciekawą odmianą i urozmaiceniem codziennej diety! „Kuchenne Inspiracje Siostry Marii” to seria tematycznych poradników kulinarnych. Każdy tom zawiera ok. 50 receptur na zdrowe i łatwe do przygotowania potrawy. Przepisy siostry Marii nie wymagają specjalnych umiejętności, z pewnością znajdą wielu amatorów, a wszystkie dania można bez trudu przygotować w domowych warunkach z ogólnie dostępnych produktów. Dzięki dokładnym wskazówkom opatrzonym pięknymi zdjęciami uda się przyrządzić każdą potrawę!

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
56
Makowa spódnica. Kamień w wodę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Makowa spódnica. Kamień w wodę
Dostępny
3 szt.

W czasach, gdy kobiety nie powinny rzucać się w oczy, ona nosiła makową spódnicę. Jest rok 1647. Za kilka lat Rzeczpospolitą zaleje szwedzki potop. Na razie mieszkańcy polskiej wsi leżącej na pograniczu z Brandenburgią i Śląskiem cieszą się pokojem. Pewnego dnia znika Dorota, córka miejscowej zielarki, Wigi, pozostawia dwuletnią córeczkę. Prócz Wigi nikogo to nie martwi. Wszak taki powinien być los dziewczyny, która prowokowała otoczenie spódnicą w kolorze polnych maków i pragnęła czegoś więcej, niż należy się wiejskim kobietom. Tymczasem trzech wysłanników królowej Ludwiki Marii Gonzagi, przemierzając Brandenburgię spustoszoną przez wojnę trzydziestoletnią, znajduje małego chłopca. Nikt nie wie, kim jest i jak się znalazł na ponurym bezludziu. Losy bohaterów splatają się w jednym miejscu, w Karge. Odtąd ono będzie sceną ich zmagań z wojną, zarazą, ludzką zawiścią i ponurymi tajemnicami. Nie udźwignęliby tego wszystkiego, gdyby nie przyjaźń, lojalność, miłość i marzenia pozwalające wierzyć w lepszą przyszłość.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
57
Walka duchowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walka duchowa
Dostępny
50 szt.

Jedno z najwybitniejszych dzieł literatury ascetycznej. 600 wydań na całym świecie! Św. Franciszek Salezy nosił Walkę duchową zawsze w kieszeni i codziennie czytał po kilka stron, a raz w miesiącu – całość. Zalecał innym, by czynili to samo! Klasyczne dzieło chrześcijańskiego ducha walki o zbawienie pod wodzą Chrystusa, którego wybieramy na naszego „Najwyższego Hetmana” pozostawił nam Wawrzyniec (Lorenzo) Scupoli. Urodził się około roku 1530 w Otranto, na południu Italii. Od Chrztu św. nosił imię Franciszka. Jako człowiek dojrzały w wieku lat około 40 wstąpił do Zakonu Kleryków Regularnych – Teatynów i przyjął imię Wawrzyńca. Stosunkowo szybko został dopuszczony do święceń kapłańskich – otrzymał je w roku 1577 – co dowodzi, że musiał już wcześniej zdobyć znaczne wykształcenie ogólne i teologiczne, Teatyni bowiem byli w tej dziedzinie bardzo wymagający. Pracował kolejno w kilku domach teatyńskich, przede wszystkim w północnej Italii. Kilka lat po święceniach przeszedł wielką próbę. W roku 1585 został bowiem oskarżony przez władze zakonne o poważne przestępstwo przeciw regułom, skazany na rok więzienia zakonnego i pozbawiony prawa wykonywania władzy święceń kapłańskich. Ta ostatnia kara trwała 25 lat. Został z niej zwolniony i rehabilitowany dopiero w roku 1610 – na kilka miesięcy przed śmiercią. Nie wiadomo bliżej, na czym miałaby polegać jego wina, wiadomo natomiast, że pokutę przyjął bez szemrania, z pokorą i wielkim męstwem. Już podczas trwania tej trudnej próby napisał i opublikował pierwszą wersję swojej Walki duchowej. Pierwsze wydanie ukazało się w Wenecji w roku 1589, drugie poszerzone jeszcze w tym samym roku. Odtąd Walka duchowa wydawana była niemal nieprzerwanie. Obok O naśladowaniu Chrystusa i Ćwiczeń duchowych, jedno z najważniejszych dzieł ascetyczno-mistycznych, jakie wydało chrześcijaństwo. Dzieło tego XVI-wiecznego teatyńskiego mnicha jest w Polsce niemal zupełnie nieznane, choć z pewnością znalazłoby się na liście bestsellerów wszechczasów. Jeszcze za życia autora ukazało się ponad 60 wydań, a do naszych czasów blisko 600. Niemal od razu przetłumaczono ją na najważniejsze języki świata. Wszędzie zdobywała serca czytelników jako „praktyczny przewodnik życia duchowego”. Św. Franciszek Salezy mawiał, że nosi ją zawsze w kieszeni, codziennie czyta po kilka stron, a raz w miesiącu – całość. Obok wiary i gorącego ducha Autora zadziwia czytelnika jego spokojna trzeźwość, wielkie doświadczenie i znajomość rzeczy, z jaką mówi o życiu duchowym i o toczącej się w nim walce. Czujemy, że Scupoli mówi o naszych sprawach – o tym, co zdarza się każdemu, kto zdecydowanie i z powagą podejmuje ten rodzaj życia w pełni oddanego Bogu, a w jego ramach walkę ze wszystkim, co w nas sprzeciwia się dobroci Boga i Jego chwale. Poprzednie wydanie Walki duchowej w j. polskim ukazało się 150 lat temu. Obecnie przypominamy dzieło Scupoliego w nowym współczesnym przekładzie. Ze Wstępu (fragmenty)

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
58
Reaktywność sensoryczna i teoria umysłu. Zróżnicowane uwarunkowania nasilenia poszczególnych symptomów zaburzeń ze spektrum autyzmu (ASD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reaktywność sensoryczna i teoria umysłu. Zróżnicowane uwarunkowania na...
Dostępny
9 szt.

Celem podjętych w książce analiz jest scharakteryzowanie wzorców zróżnicowania nasilenia poszczególnych symptomów zaburzeń ze spektrum autyzmu (ASD) poprzez poziom reaktywności sensorycznej i poziom rozwoju teorii umysłu. Opis tych wzorców pozwala na sformułowanie propozycji uporządkowania oddziaływań terapeutycznych dla dzieci z ASD. Publikacja zawiera także historyczne i aktualne koncepcje wyjaśniające genezę i przebieg ASD, przebieg i rozwój procesów przetwarzania sensorycznego oraz rozwój teorii umysłu. Zaprezentowane treści są źródłem wiedzy m.in. dla: terapeutów, nauczycieli, rodziców i członków rodzin dzieci z ASD, a także studentów psychologii, pedagogiki i logopedii planujących zaangażowanie zawodowe w rehabilitację dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pozycja ta odpowie na potrzeby każdego Czytelnika chcącego lepiej rozumieć, bardziej akceptować i efektywniej wspierać osoby z ASD.

65,00 zł
52,65 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,35 zł

1 osoba kupiła
59
Gimnastyka wzroku i umysłu 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gimnastyka wzroku i umysłu 1
Dostępny
49 szt.

Gimnastyka wzroku i umysłu 1 to książeczka, która zawiera ćwiczenia doskonalące percepcję wzrokową i jednocześnie wspierające rozwój umiejętności logicznego myślenia. Przygotowano ją z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym i starszych. Zmysł wzroku dostarcza nam większość informacji z otaczającego nas świata; pozwala nam ten świat oglądać, dostrzegać i analizować jego szczegóły. Percepcja wzrokowa to zdolność do rozpoznawania i różnicowania tych szczegółów, czyli bodźców wzrokowych, które znajdują się w polu widzenia człowieka. Bodźce te przetwarzamy w zależności od naszych doświadczeń. Ważna jest więc nie tylko sama zdolność widzenia, ale również przetwarzanie przez mózg tego, co widzimy. Prawidłowo rozwinięta percepcja wzrokowa odgrywa kluczową rolę w procesie czytania i pisania, o czym przekonujemy się już na etapie nauki i rozróżniania liter. Dziecko z zaburzoną percepcją wzrokową prawdopodobnie napotka trudności na etapie nauki czytania i pisania. Ale możemy je wesprzeć poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Percepcję wzrokową warto doskonalić także wtedy, kiedy umiejętność czytania i pisania jest już opanowana. Zawarte w tej książeczce ćwiczenia dają taką możliwość. Usprawniają: • analizę i syntezę wzrokową, • koncentrację, • spostrzeganie i różnicowanie znaków, kształtów oraz całych układów. Dodatkowo dają okazję do treningu logicznego myślenia. Połączenie tych dwóch aspektów pozwoliło nam stworzyć materiał atrakcyjny nie tylko dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale także dla uczniów i osób starszych. Gimnastyka wzroku i umysłu 1 Wszystkie znajdujące się w tej książeczce ćwiczenia oparto na czarno-białych elementach graficznych, co ułatwia skupienie na zadaniu oraz wspomaga procesy poznawcze. Ćwiczenia mogą być wykorzystywane w pracy z dziećmi z zaburzoną percepcją wzrokową, jak również na zajęciach kompensacyjno-wyrównawczych czy terapeutycznych w starszych klasach szkoły podstawowej. Ale spodobają się one też dzieciom, które po prostu lubią ciekawe zagadki i łamigłówki. Nowa książeczka z pewnością przyda się w gabinetach pedagogicznych i terapeutycznych, ale także w domu, gdzie podczas zabawy dziecko może trenować swoją percepcję wzrokową oraz umiejętność koncentracji i logicznego myślenia.

21,50 zł
18,99 zł

Rabat 11,7%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
60
Ostatni pojedynek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni pojedynek
Dostępny
1191 szt.

Prawdziwa historia „pojedynku, który zakończył wszystkie pojedynki”. Opowieść o zdradzie i zemście rozgrywająca się w XIV-wiecznej Francji. Trwa wojna stuletnia, szaleństwo nawiedza francuski dwór, schizma dzieli Kościół, armie muzułmańskie zagrażają chrześcijaństwu, a bunt i zaraza dziesiątkują życie obywateli. Jean de Carrouges, normański rycerz, powraca z walk w Szkocji. Dowiaduje się, że jego stary przyjaciel i giermek Jacques Le Gris brutalnie zgwałcił jego żonę Marguerite. Rycerz występuje ze swoją sprawą przed królem Karolem VI. Proces staje jednak w martwym punkcie. Sąd orzeka „sąd boży”, pojedynek na śmierć i życie, który na szali stawia również los kobiety – jeśli jej mąż przegra walkę, zostanie skazana na śmierć za krzywoprzysięstwo. Ostatni pojedynek ożywia burzliwą epokę i trzy niezwykłe postacie uwięzione w fatalnym trójkącie zbrodni, skandalu i zemsty. To jednocześnie poruszający ludzki dramat i wciągająca opowieść kryminalna. Na jej podstawie powstał film w reżyserii Ridleya Scotta, w którym zagrali Matt Damon, Ben Affleck (współtworzyli scenariusz) oraz Jodie Comer i Adam Driver. „Autor nadał słynnemu pojedynkowi sądowemu z 1386 roku – ostatniemu, na który paryski parlament wyraził zgodę – zdumiewającą wyrazistość i realizm. Trudno oderwać się od tej książki mającej wszystkie znamiona dobrego thrillera politycznego: świetne tempo, zwroty akcji, napięcie i wyrazistych bohaterów”. – „The Orlando Sentinel” „Fascynująca historia, którą czyta się jak powieść. Świat pełen namiętności, okrucieństwa i niesprawiedliwości”. – Norman Cantor, autor książek Inventing the Middle Ages oraz In the Wake of the Plague „Jager doskonale odmalowuje społeczeństwo feudalne, umieszczając czytelnika pośród rycerzy i arystokratów oraz szczegółowo opisując panujące między nimi relacje. Historia pojedynku i poprzedzającego go sporu sprawia, że lektura jest równie fascynująca i wciągająca jak współczesne skandale z udziałem celebrytów”. – „Booklist” „Ostatni pojedynek to wspaniała panorama późnego średniowiecza, a jednocześnie thriller historyczny. To pasjonująca książka, dzięki której można poczuć, jak żyło się w tamtych czasach”. – prof. R. Howard Bloch

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
61
Karnet B6 + koperta 5904 Koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 + koperta 5904 Koty
Tassotti
Dostępny
9 szt.

Ozdobny karnet (gramatura 200g/m2) w formacie B6 z kopertą wyprodukowany we Włoszech.

13,38 zł
11,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 1,39 zł

1 osoba kupiła
62
Lampka do książki ciemnozielona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampka do książki ciemnozielona
IF
Dostępny
15 szt.

Najcieńsza, najdelikatniejsza, najlżejsza i najmodniejsza lampka do książek, którą możesz kupić. Przypinana do książki, można ustawić kąt jej świecenia. Posiada wymienne baterie 3x LR41 (dołączone do zestawu). Doskonale sprawdzi się w podróży, jak w domowym zaciszu, gdy nie chcesz przeszkadzać innym czytając w ciemności.

39,60 zł
35,64 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,96 zł

1 osoba kupiła
63
Karnet B6 + koperta 5653 Baletnica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 + koperta 5653 Baletnica
Tassotti
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Ozdobny karnet (gramatura 200g/m2) w formacie B6 z kopertą wyprodukowany we Włoszech.

13,38 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,4%
oszczędzasz 1,39 zł

1 osoba kupiła
64
Miłość 80/80. Nowy model udanego związku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość 80/80. Nowy model udanego związku
Dostępny
30 szt.

Jak budować bliskie relacje w chaosie współczesnego życia? Odrzuciliśmy model, w którym kobieta zajmowała się domem i dziećmi, a mężczyzna zarabianiem pieniędzy. Ale powszechnie postulowane partnerstwo 50/50 niepokojąco często zamienia się w permanentny konflikt o sprawiedliwy podział obowiązków domowych i rodzinnych. Nate i Kaley Klemp osiągnęli duże zawodowe sukcesy, doradzając największym firmom na świecie, ale wracając wieczorami do domu, stawali się dla siebie nawzajem wrogami. Z tej frustracji zrodził się pomysł opracowania nowego modelu zbilansowania kariery, rodziny i miłości. Miłość 80/80 to rewolucyjna idea prawdziwego partnerstwa, która ukształtowała się na podstawie ponad stu pogłębionych wywiadów z parami z całego świata. Ta niezwykle praktyczna książka nie tylko pokazuje, co nie działa we współczesnych związkach, ale przede wszystkim pomaga to zmienić. Przestańmy myśleć „Ja kontra Ty”, zacznijmy myśleć o NAS! „Złożoność współczesnego świata sprawia, że osoby żyjące razem – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – mają problem ze znalezieniem miłości i zbudowaniem bliskości. Skutecznego rozwiązania można szukać w niniejszej książce. Pary znajdą tu praktyczne narzędzia, pozwalające im budować zrównoważony, sprawiedliwy związek w duchu radykalnej szczodrości wobec siebie nawzajem”. - John Gray, autor książki Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus Dr Nate Klemp jest absolwentem Uniwersytetu Stanforda, a tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Princeton. W przeszłości wykładał filozofię i był współzałożycielem firmy Mindful. Jest współautorem bestsellera z listy „New York Timesa” Start Here, będącej przewodnikiem po uważności (mindfulness) w prawdziwym świecie. Kaley Klemp jest absolwentką Uniwersytetu Stanforda oraz cenionym coachem pracującym z menedżerami wyższego szczebla, specjalizującym się w budowie zespołów opartych na zaufaniu i synergii. Jest także ekspertką z zakresu modeli osobowości Enneagram, certyfikowanym pomocnikiem Young Presidents’ Organization, prelegentką na konferencjach TEDx oraz współautorką książki The 15 Commitments of Conscious Leadership.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

1 osoba kupiła
65
Sword Art Online 23 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sword Art Online 23
Dostępny
27 szt.

Okazuje się, że nie tylko Kirito, Asuna i Alice zostali przymusowo przekonwertowani do zagadkowej gry VRMMO Unital Ring. Do wirtualnego świata trafiła również Sinon, w pojedynkę rzucona w odległe rejony mapy. Po serii niepowodzeń dziewczyna staje do walki z potężnym bossem. W tym czasie Kirito i spółka wyruszają, by ją odnaleźć. Czeka ich jednak starcie z groźnym zjawiskiem naturalnym, zmagania z potężnym potworem oraz niespodziewana napaść, której muszą stawić czoła.

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

1 osoba kupiła
66
Niezbadane rejony życia psychicznego. Wyprawy Wilfreda Biona i Donalda Meltzera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbadane rejony życia psychicznego. Wyprawy Wilfreda Biona i Donalda...
Dostępny
41 szt.

Czerpiąc z istotnego wkładu Wilfreda Biona i Donalda Meltzera w rozwój psychoanalizy, w swojej książce Niezbadane rejony życia psychicznego. Wyprawy Wilfreda Biona i Donalda Meltzera Avner Bergstein omawia i bada kliniczne implikacje dzieła tych analityków – zarówno obejmując świeżym spojrzeniem niektóre z ich koncepcji, jak i ilustrując je prezentowanym szczegółowo materiałem klinicznym z analiz dzieci, nastolatków i dorosłych. Psychoanaliza – w swej istocie – dąży do poznania prawdy. Jednak często okazuje się, że prawdy emocjonalnej nie sposób ani poznać, ani przekazać za pomocą słów. Ów niewysłowiony obszar psychiczny znajduje się w samym centrum psychoanalitycznych wysiłków Biona i Meltzera. Prace Biona odzwierciedlają jeden z etapów w ewolucji psychoanalizy, poszerzając zakres pracy klinicznej o rejony psychiczne, które wydawały się niedostępne. Natomiast Meltzer wysyca Bionowskie myślenie oryginalnymi pojęciami piękna i estetyki, nadając mu poetyczny i liryczny wydźwięk. Pisząc przejrzyście, Avner Bergstein integruje miejscami bardzo teoretyczne myślenie Biona z codzienną praktyką kliniczną, czyniąc jaśniejszymi jego skondensowane i wieloznaczne stwierdzenia oraz sprawiając, iż stają się one przystępne i użyteczne kliniczne. Książka “Niezbadane rejony życia psychicznego” została napisana dla terapeutów i psychoanalityków zainteresowanych nowatorskim myśleniem Wilfreda Biona i Donalda Meltzera.

76,00 zł
53,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,80 zł

1 osoba kupiła
67
Zakładka do książki - koty, 2 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki - koty, 2 sztuki
Tassotti, 2
Dostępny
28 szt.

Elegancka kartonowa zakładka do książki wyprodukowana we Włoszech. Gramatura 300 g/m2. Opakowanie zawiera 2 sztuki zakładek.

9,45 zł
8,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,46 zł

1 osoba kupiła
68
Karnet B6 + koperta 6062 Narcyz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 + koperta 6062 Narcyz
Tassotti
Dostępny
10 szt.

Ozdobny karnet (gramatura 200g/m2) w formacie B6 z kopertą wyprodukowany we Włoszech.

13,38 zł
11,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 1,39 zł

1 osoba kupiła
69
Alkoholizm. Grzech czy choroba? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

2 osoby kupiły
70
Terminator. Mroczne przeznaczenie, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminator. Mroczne przeznaczenie, CD
Tim Miller, 2021
Dostępny
100 szt.

Ponad dwadzieścia lat minęło, odkąd Sarah Connor (Linda Hamilton) zapobiegła Dniu Sądu i odwróciła przeznaczenie rodzaju ludzkiego, gdy zjawił się niezwykle zaawansowany i śmiertelnie niebezpieczny nowy Terminator, aby wyeliminować przyszłą przywódczynię ruchu oporu. W walce o ocalenie ludzkości, zaprawiona w boju Sarah Connor połączyła siły z niespodziewanym sojusznikiem (Arnold Schwarzenegger) i zmodyfikowanym superżołnierzem z przyszłości, aby powstrzymać śmiercionośnego Terminatora. Przyszłość ludzkości znowu wisi na włosku, a powrót, „Najlepszego z najlepszych”* oraz pełną adrenalinę zapewniają Tim Miller, reżyser „Deadpoola” oraz producent James Cameron. (*Fox Chicago, Jake Hamilton)

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
71
Szekspir. Siedem grzechów głównych (z zarazą w tle) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szekspir. Siedem grzechów głównych (z zarazą w tle)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.23

Bogato ilustrowany, wnikliwy esej, pokazujący, że grzech stanowi siłę napędową wszystkich głównych postaci szekspirowskich, zarówno w komediach, jak i tragediach. Wyselekcjonowane fragmenty dramatów, w których obecność grzechów głównych jest bardzo wyraźna, autor zestawia z ikonografią epoki, głównie niderlandzką. Obrazy nie zostały jednak dobrane na zasadzie wyszukiwania ?ilustracji? do poszczególnych scen, lecz wspólnoty wrażliwości i widzenia świata. Dzięki temu Limon tworzy obraz epoki (renesansu i baroku), która wyrosła na fundamencie nowo powstałej kultury miejskiej.

75,00 zł
63,00 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,00 zł

72
Kierownictwo Badań nad Początkami Państwa Polskiego (1949-1953) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierownictwo Badań nad Początkami Państwa Polskiego (1949-1953)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.17

Monografia jest rezultatem dociekań autorki na temat instytucji powołanej przez Ministerstwo Kultury i Sztuki (1949) do realizacji interdyscyplinarnych badań nad genezą i funkcjonowaniem państwa pierwszych Piastów, które podjęto w związku z jubileuszem Tysiąclecia Państwa Polskiego i jego chrztu (1966). Akcja ?przygotowania wielkiej rocznicy?, choć inaczej tę rocznicę rozumiał Kościół, inaczej państwo, a jej cele naukowe splatały się z politycznymi, zaowocowała autentycznym przełomem w stanie wiedzy o początkach polskiej państwowości, społeczeństwa i Kościoła, na lata kształtując postrzeganie ?pradziejów? państwa Piastów. Odegrała również ważną rolę w kreowaniu nowej świadomości narodowej społeczeństwa polskiego po zmianie granic w 1945 roku.

52,90 zł
45,49 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,41 zł

73
Śmierć w transsyberyjskim ekspresie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć w transsyberyjskim ekspresie
Dostępny
2 szt.

Agatha Christie w okowach zaśnieżonej tajgi. Olga Puszkina - technik transportu kolejowego trzeciej klasy i przyszła autorka bestsellerów - pracuje jako dróżniczka w budce przy torach, a towarzystwa dotrzymuje jej jedynie jeż Dmitrij. Patrząc na przejeżdżający ekspres transsyberyjski, Olga marzy o studiowaniu literatury na uniwersytecie w Tomsku, zwanym Oksfordem zachodniej Syberii, i o ucieczce z sennej, zasypanej śniegiem wioski Rozłaznyj. Senny spokój miejscowości zakłócają nagle jadowite listy, liczne przestępstwa i plotki o Babie Jadze, zabójczej wiedźmie ukrywającej się w mroźnej głębi rosyjskiej tajgi. A gdy pewnego dnia na zmierzającą do budki Olgę spada wyrzucone z ekspresu ciało amerykańskiego turysty z poderżniętym gardłem i ustami pełnymi rubli, kobieta wie, że pora zacząć działać. Niedługo potem Rozłaznym wstrząsa kolejne morderstwo, a prowadzący śledztwo sierżant Maruszkin trafia do aresztu. Olga postanawia pomóc policjantowi w walce z jego przerażającym szefem, podpułkownikiem Babikowem. Ale czy przy braku tropów nie porywa się przypadkiem z motyką na słońce? Śmierć w transsyberyjskim ekspresie to kryminał, który jednocześnie wciąga, wzbudza napięcie i wywołuje na twarzy mnóstwo uśmiechów. C.J. Farrington wychował się w Szkocji, a wykształcenie zdobył między innymi w Edynburgu, Cambridge i na Harvardzie. Interesuje się polityką i podróżowaniem - do napisania jego debiutanckiej powieści, Śmierci w transsyberyjskim ekspresie, zainspirowała go właśnie podróż słynną koleją. Swój czas dzieli między różnymi ośrodkami naukowymi a opieką nad córką Acacią.

39,99 zł
21,19 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,80 zł

74
KAIZEN ™ jako strategia. Zastosowanie oceny Przepływu, Synchronizacji i Poziomowania [FSL™] do pomiarów i doskonalenia wyników operacyjnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KAIZEN ™ jako strategia. Zastosowanie oceny Przepływu, Synchronizacji ...
Dostępny
27 szt.

Nowe spojrzenie na zarządzanie operacyjne w skali globalnej! Masaaki Imai, założyciel Instytutu Kaizen oraz pionier koncepcji ciągłego doskonalenia, tym razem podjął wyzwanie opracowania i wdrożenia ogólnej strategii biznesowej kaizen/lean, która może odmienić działania operacyjne firmy. W dzisiejszym świecie firmy ocenia się i wycenia zawsze na podstawie ich wyników finansowych. Czy zatem sprawność operacyjna nie ma żadnego znaczenia? Czy marnotrawstwo zasobów, niska wydajność i niepotrzebnie wykonywane czynności zupełnie się nie liczą? Kwoty w milionach czy miliardach dolarów niewiele nam mówią na temat potencjału firmy. Na tej podstawie nie da się niczego o nim wywnioskować. KAIZEN ™ jako strategia to nowe spojrzenie na zarządzanie operacyjne w skali globalnej. Imai zachęca swoich czytelników, aby przestali kłaść nacisk na wolumen i tempo sprzedaży, a za to skupili się na nowym, efektywniejszym podejściu, jakim jest Ocena FSL™ (przepływ, synchronizacja, poziomowanie). Zgodnie z koncepcją przepływu sekwencja pracy powinna zostać zaprojektowana w taki sposób, aby każdy element przemieszczał się między procesami bez zakłóceń i przestojów. Imai przedstawia podstawowe założenia struktury idealnego systemu operacyjnego i produkcyjnego, a następnie krok po kroku opisuje proces wdrażania FSL™ w celu oceny wyników operacyjnych i wprowadzenia usprawnień, które pozwolą istotnie podnieść wydajność procesów i oszczędzać zasoby. W jego książce znajdziemy także liczne analizy przypadków, zaczerpnięte z doświadczeń wielu różnych firm z całego świata. Masaaki Imai odegrał ogromną rolę w budowie i rozwoju globalnego ruchu na rzecz ciągłego doskonalenia się. Optymalizacja logistyki metodą FSL™ to koncepcja i zbiór wskazówek, które mogą pomóc w ograniczeniu marnotrawstwa, zwiększeniu efektywności i wprowadzeniu firmy na zupełnie nowy poziom. „W swojej trzeciej książce Masaaki Imai zadaje bardzo ważne pytanie: „Dlaczego po tylu latach tak niewiele firm stosuje rozwiązania lean?”. Winą za taki stan rzeczy obarcza dyrektorów generalnych i członków rad dyrektorów, którzy dbają przede wszystkim o akcjonariuszy, w mniejszym zaś stopniu o klientów. Geniusz tej książki tkwi w tym, że Imai proponuje jednoznaczne i szczegółowe rozwiązania, które pozwalają z tym problemem się uporać. Jego ocena FSL (przepływ, synchronizacja, poziomowanie) pozwala określić aktualny status firmy przez pryzmat sprawności operacyjnej i realizacji założeń lean. Imai po raz kolejny oferuje menedżerom z całego świata cenną porcję wiedzy”. - Art Byrne, były dyrektor generalny Wiremold Company, autor książek Jak zrewolucjonizować firmę dzięki Lean Management oraz LJak wdrożyć Lean. Praktyczny poradnik „Masaaki Imai wprawnie opisuje szanse i zagrożenia strategiczne, które wiążą się z przechodzeniem do modelu lean. W zwięzły sposób podsumowuje największe wyzwania, mówiąc: „Tradycyjne firmy w maksymalnym stopniu wykorzystują swoje zasoby, żeby uzyskać minimalne wyniki, natomiast firmy lean w minimalnym stopniu wykorzystują zasoby, żeby uzyskać maksymalne wyniki”. Liderzy nie powinni – nie mogą – przejść obok tego wyzwania obojętnie. W książce KAIZEN ™ jako strategia czytelnik znajdzie liczne przykłady na to, że kazein może pozytywnie wpływać na organizację, otwierając jej drogę do wyników, o jakich marzy każdy lider”. - profesor Bob Emiliani, Connecticut State University

79,90 zł
67,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,98 zł

75
Róża Luksemburg a rewolucja rosyjska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Róża Luksemburg a rewolucja rosyjska
Dostępny
17 szt.

Seria JERZY GIEDROYC I... to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Instytut Literacki Kultura oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Publikacje mają udostępniać i przybliżać historię oraz dorobek Instytutu Literackiego w Paryżu. Proponujemy Czytelnikom indywidualne i zbiorowe monografie naukowe; naukowe edycje archiwaliów i korespondencji z zasobów Archiwum Instytutu Literackiego oraz problemowe antologie tekstów z ?Kultury? i ?Zeszytów Historycznych?, a także reedycje wybranych książek opublikowanych w ramach Biblioteki ?Kultury?. Prezentowana publikacja to reedycja tomu z zakresu klasyki myśli politycznej, wydanego w 1961 r. w Instytucie Literackim w Paryżu. Czytelnik znajdzie tu tekst niecenzuralnej w Polsce Ludowej broszury Róży Luksemburg poprzedzony obszerną analizą jej myśli polityczno-ideologicznej pióra Adama Ciołkosza. Naukowe opracowanie, przygotowane przez profesorów: Sławomira M. Nowinowskiego i Rafała Stobieckiego, zawiera współczesny komentarz pokazujący autora?edytora jako badacza i działacza, ?widza i uczestnika? socjalizmu polskiego i niepodległościowej emigracji polskiej oraz jego ocenę koncepcji ?Czerwonej Róży?. * Broszura Luksemburg jest klasyką myśli radykalnie lewicowej i z tej perspektywy oglądanej rewolucji rosyjskiej. Wprowadzenie Ciołkosza jest jedyną mi znaną analizą tego tematu, w języku polskim innej porównywalnej nie ma. Mamy do czynienia z opracowaniem wnikliwym, pisanym z pozycji socjaldemokratycznych (antykomunistycznych), wartym wprowadzenia do obiegu naukowego i refleksji nad polską lewicą. prof. dr hab. Andrzej Friszke Reedycja pozwala na uświadomienie współczesnego czytelnika co do roli pochodzącej z Zamościa Róży Luksemburg. [...] Niewiele dzieł historycznych, przynajmniej pisanych po polsku, potrafiło pokazać ją w pełni skomplikowania i bogactwa, a przy tym z wyczuciem realiów epoki i z kompetencją, tak jak udało się to Ciołkoszowi. prof. dr hab. Mirosław Filipowicz

59,90 zł
51,51 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,39 zł

76
Polskie wątki w życiu Michaiła Hellera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie wątki w życiu Michaiła Hellera
Dostępny
10 szt.

Seria JERZY GIEDROYC I... to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Instytut Literacki Kultura oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Publikacje mają udostępniać i przybliżać historię oraz dorobek Instytutu Literackiego w Paryżu. Proponujemy Czytelnikom indywidualne i zbiorowe monografie naukowe; naukowe edycje archiwaliów i korespondencji z zasobów Archiwum Instytutu Literackiego oraz problemowe antologie tekstów z ?Kultury? i ?Zeszytów Historycznych?, a także reedycje wybranych książek opublikowanych w ramach Biblioteki ?Kultury?. To pierwsza książka o Michaile Hellerze ? jednym z najbardziej znanych krytyków komunizmu w ostatnich dwóch dekadach istnienia ZSRR, który dzięki zdolności połączenia pracy naukowej z publicystyką oraz zainteresowań historycznych z tematyką współczesnej mu sytuacji społecznej i politycznej stał się historykiem niezwykle popularnym. Autor wydobywa polskie wątki z biografii Hellera, który pod pseudonimem Adam Kruczek publikował przez niemal trzydzieści lat comiesięczne felietony W sowieckiej prasie w ?Kulturze? Jerzego Giedroycia. * Praca jest odkrywcza i wnosi wiele do stanu wiedzy o polsko-rosyjskich powiązaniach intelektualnych w XX wieku. Jędrzej Piekara jest znakomitym badaczem, dociera do publikacji, archiwów, przeprowadza rozmowy ze świadkami historii. prof. dr hab. Piotr Mitzner Książka dostarcza czytelnikowi bezcennego materiału, jest niesłychanie ważna dla badaczy relacji polsko-rosyjskich, badaczy emigracji polskiej, głównie tej skupionej wokół paryskiej ?Kultury? (ale też londyńskiej), emigracji rosyjskiej, szczególnie tzw. ?trzeciej fali?. Wartości publikacji nie determinuje li tylko bohater książki, jej niepodważalny atut zawiera się w podjęciu przez autora problemu spoza dotychczasowego horyzontu badań historycznych i historycz?noliterackich. prof. dr hab. Tadeusz Sucharski

59,90 zł
51,51 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,39 zł

77
Jurysprudencja 17 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jurysprudencja 17
Dostępny
22 szt.

Celem niniejszej książki jest przeprowadzenie analizy pojęcia uznania i zrekonstruowanie różnych konceptualizacji badanego pojęcia dokonywanych przez Axela Honnetha. W toku rozważań autor identyfikuje wewnętrzne niejasności teorii uznania oraz wskazuje najważniejsze punkty ewolucji myśli Honnetha. Jako zaplecze analityczne wykorzystano pojęcia indywidualizacji i uniwersalizacji opracowane przez Marka Jana Siemka zastosowane do usystematyzowania teorii Honnetha oraz przedstawienia propozycji rozstrzygnięć w punktach problemowych teorii. W książce wyróżniono cztery podstawowe konteksty użycia pojęcia uznania. Odnoszą się one do czterech poziomów struktury społecznej, w obrębie których Honneth dokonuje refleksji (poziom subiektywny, poziom intersubiektywnych relacji, poziom instytucjonalny i poziom wartości). Przeprowadzone badania wskazują na występowanie sprzężenia zwrotnego pomiędzy tymi poziomami. Dokonane analizy umożliwiają finalnie przedstawienie syntetycznej charakterystyki różnych poziomów struktury społecznej, w ramach których stosuje się pojęcie uznania w filozofii Axela Honnetha. Skonfrontowanie ze sobą, dotąd rozproszonych w różnych publikacjach, tez dotyczących pojęcia uznania pozwoliło na dokładniejsze oddzielenie tez deskryptywnych teorii od jej tez normatywnych. Co jednak najważniejsze, analizy zawarte w tej książce pozwalają na bardziej świadome operowanie pojęciem uznania w różnych kontekstach rzeczywistości społecznej ? pozwalają zwiększyć skuteczność i dynamikę inicjowanych przez nas samych, w naszych codziennych działaniach, przemian społecznych.

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

78
Czarne Słońce. Tom 3. Relikwia chaosu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne Słońce. Tom 3. Relikwia chaosu
Dostępny
78 szt.

Lipiec 1942 roku. Jeszcze nigdy wynik konfliktu nie wydawał się równie niepewny. Anglia odsunęła od siebie ryzyko inwazji, lecz stalinowska Rosja ugina się pod brutalnymi atakami zagonów Hitlera. Europa chwieje się w posadach. Trwa też ukryta wojna związana z poszukiwaniem swastyk, świętych artefaktów, które mają przechylić szalę na jedną ze stron. Zwycięstwo odniesie ten, kto zdobędzie ostatnią z relikwii. Tristan Marcas, podwójny agent o enigmatycznej przeszłości, wyrusza na poszukiwanie skarbu Romanowów, który wedle słów ostatniego cara ma zawierać także czwartą swastykę. W Berlinie, Moskwie i Londynie trwa wyścig z czasem, w który wciągnięta zostaje Erika, niemiecka archeolożka, i Laure, młoda Francuzka działająca w ruchu oporu… Fantastyczna fabuła, która dowodzi, że thriller ezoteryczny może współistnieć z dobrą literaturą. „Sud Ouest” „Niesamowita pomysłowość ‒ Giacometti i Ravenne wprowadzają znakomicie współistniejące postacie fikcyjne i historyczne: Himmlera, Churchilla, Stalina… Majstersztyk”. – „Femme Actuelle”

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

79
Transporter, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transporter, DVD
Corey Yuen, 2002
Dostępny
300 szt.

Były komandos Frank Martin (Jason Statham – „Przekręt”) jest najlepszy w swej robocie - jako kurier przewozi dowolne ładunki we wskazane miejsce… szybko, solidnie i bez zbędnych pytań. Opracował system reguł, których nigdy nie łamie: po pierwsze – nigdy nie zmieniaj warunków umowy; po drugie – żadnych nazwisk; i po trzecie – nigdy nie zaglądaj do przesyłki. Jednak jego najnowszy ładunek – piękna kobieta porwana przez międzynarodowy gang handlarzy niewolników wprowadziła nie lada zamęt w jego klarowne zasady. Frank wplątuje się w śmiertelnie groźną intrygę i przekonuje się, że reguły są po to, by je łamać.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

80
Speed. Niebezpieczna szybkość, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speed. Niebezpieczna szybkość, DVD
Jan De Bont, 1994
Dostępny
201 szt.

Młody gliniarz z brygady antyterrorystycznej Jack Traven (Keanu Reeves) jest znany ze swej błyskotliwości i niepokornej duszy. Ma on niedokończone porachunki z socjopatycznym przestępcą Howardem Paynem, przez którego omal nie zginął podczas jednej z akcji. Teraz Traven stawia czoła nowemu wyzwaniu, ma szansę spłacić dług. Payn zainstalował bombę w zatłoczonym autobusie, żądając wysokiego okupu. Wybuch nastąpi, jeżeli autobus zmniejszy prędkość poniżej 80 km/h. Traven musi uratować niewinnych pasażerów, albo… zginąć. Dramat ma miejsce w Los Angeles w czasie porannych godzin szczytu…

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

81
Terminator. Mroczne przeznaczenie, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminator. Mroczne przeznaczenie, Blu-ray
Tim Miller, 2021
Dostępny
300 szt.

Ponad dwadzieścia lat minęło, odkąd Sarah Connor (Linda Hamilton) zapobiegła Dniu Sądu i odwróciła przeznaczenie rodzaju ludzkiego, gdy zjawił się niezwykle zaawansowany i śmiertelnie niebezpieczny nowy Terminator, aby wyeliminować przyszłą przywódczynię ruchu oporu. W walce o ocalenie ludzkości, zaprawiona w boju Sarah Connor połączyła siły z niespodziewanym sojusznikiem (Arnold Schwarzenegger) i zmodyfikowanym superżołnierzem z przyszłości, aby powstrzymać śmiercionośnego Terminatora. Przyszłość ludzkości znowu wisi na włosku, a powrót, „Najlepszego z najlepszych”* oraz pełną adrenalinę zapewniają Tim Miller, reżyser „Deadpoola” oraz producent James Cameron. (*Fox Chicago, Jake Hamilton)

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

82
Ostatni pojedynek, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni pojedynek, DVD
Ridley Scott, 2021
Dostępny
101 szt.

Jodie Comer „odcisnęła piętno” (Owen Gleiberman, Variety) w zmuszającym do myślenia dramacie w reżyserii wizjonera Ridleya Scotta. Akcja filmu rozgrywa się w XIV-wiecznej Francji i opowiada historię kobiety (Comer), która odważyła się oskarżyć przyjaciela męża Jacquesa Le Gris (Adam Driver) o brutalną napaść. Teraz Jean de Carrouges (Matt Damon), aby potwierdzić słowa żony, musi stoczyć z Le Gris pojedynek na śmierć i życie, a zwycięzcą może zostać tylko ten, kto w oczach Boga mówi prawdę. Na szali położono trzy życia, zadecyduje… ostatni pojedynek. W rolę intrygującego sojusznika Le Grisa hrabiego d’Alençon wcielił się znakomity Ben Affleck.

31,90 zł
30,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

83
Siódmy życiorys - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siódmy życiorys
Dostępny
517 szt.

Ze wstępem Andrzeja S. Jagodzińskiego Ta powieść zapewne nigdy by nie powstała, gdyby historia nie dopadła Oty Filipa. W 1998 roku w niemieckiej telewizji wyemitowano dokument oskarżający pisarza o to, że na początku lat pięćdziesiątych, współpracując z bezpieką, przyczynił się do skazania i uwięzienia kilku swoich kolegów z wojska. Syn pisarza pod wpływem tej informacji załamał się i popełnił samobójstwo. Ten cios stał się dla Oty Filipa pretekstem do rozliczenia z przeszłością. Urodzony w Śląskiej Ostrawie pisarz o czesko-niemieckim pochodzeniu rozliczył nie tylko z wielką historią, ale także z sobą samym i najbliższą rodziną. Siódmy życiorys to wybitna powieść, ale przede wszystkim bezwzględnie szczera spowiedź z kilkunastu lat życia – „trzynaście decydujących dla mnie lat pomiędzy wiosną 1939 roku a październikiem 1952 roku, czyli od moich dziewięciu do dwudziestu dwu lat, kiedy w sercu Europy połamała mnie, przemieliła i w końcu wypluła na dalsze życie skurwiona historia, którą wtedy władali dwaj zbrodniarze – Hitler i Stalin”.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

84
Współczesna schola mortis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesna schola mortis
Dostępny
162 szt.

Współczesna scholar mortis jest książką wyjątkową. Agnieszka Janiak ujmuje całościowo fenomen śmierci w jego indywidualnym i społecznym kontekście. Terminalna choroba, odchodzenie człowieka, opieka paliatywna i towarzyszenie przy umieraniu, wreszcie zgon oraz sytuacja i stany psychiczne osób, które pozostały w żałobie, a także formy niesienia im różnorakiego wsparcia ? indywidualne i instytucjonalne ? to zagadnienia stanowiące punkt wyjścia do refleksji nad przygotowaniem współczesnego człowieka do zmierzenia się z doświadczeniem śmierci bliskich, ale i własnej. Kolejne omawiane w książce zagadnienia to konieczność kształtowania odpowiednich środków komunikacji i form pomocy niesionej osobom dotkniętym doświadczeniem śmierci oraz odpowiednie przygotowanie służb pomocowych ? medycznych, psychologicznych, socjalnych i administracyjnych. dr hab. Stefan Bednarek, prof. em. UWr Książka jest zapisem podróży autoetnograficznej, która zajęła autorce piętnaście lat. Początek tej podróży wyznaczyły dramatyczne doświadczenia własne, a obrany kierunek i poszczególne etapy determinowane były przez poszukiwania naukowe i egzystencjalne, pragnienie zapobieżenia podobnym granicznym doświadczeniom u innych i udzielanie im wsparcia. Kto będzie czytelnikiem tej książki? Niewątpliwie osoby, dla których obecność przy umierającym człowieku jest trudnym, ale oczywistym zadaniem. Osoby, które podejmują się edukacji społecznej w tak ważnym obszarze i zabiegają o wysoką jakość komunikacji. Studenci ukierunkowani na pomoc cierpiącemu człowiekowi w wymiarze medycznym, pielęgnacyjnym czy wychowawczym. Wreszcie ci, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, podobnej do tej, której doświadczyła Autorka. Oby i oni potrafili przejść swoja drogę poszukiwania odpowiedzi na niełatwe pytania i odnaleźć sposoby wspierania innych cierpiących. dr hab. Grzegorz Godawa, prof. UPJPII Agnieszka Janiak, kulturoznawczyni i filolożka, adiunktka na Wydziale Studiów Stosowanych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, prowadziła badania na Stanford University, wykładała w John Ernest Foundation w Kalifornii. Jej zainteresowania badawcze ? tanatoedukacja, komunikacja w sytuacjach trudnych, a także terapeutyczne funkcje pisania ? są wynikiem doświadczeń życiowych i praktyki społecznej.

52,50 zł
46,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,30 zł

85
Henryk Hirszenberg (1885-1955) i środowisko żydowskich architektów Łodzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Henryk Hirszenberg (1885-1955) i środowisko żydowskich architektów Łod...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Książka jest efektem wieloletnich badań Autora nad dziejami łódzkiej architektury, dzięki czemu jest ona w wielu zakresach pracą pionierską, opartą na nowych źródłach, wykorzystującą przy tym dorobek badawczy innych historyków architektury. W efekcie powstała publikacja, którą należy uznać za najpełniejsze, na obecnym etapie badań, omówienie twórczości bardzo ważnej grupy łódzkich architektów, których łączyło żydowskie pochodzenie. Jej istotną zaletą jest także dobra, przejrzysta i dynamiczna narracja [?]. Praca jest publikacją o charakterze naukowym, ale sposób prezentacji materiału historycznego jest bliski narracjom popularnonaukowym, w czym widzę jej zaletę jako książki skierowanej do wielu grup czytelników ? nie tylko historyków sztuki, lecz także historyków oraz badaczy i miłośników dziejów miasta. Warto podkreślić dobre, plastyczne i, mimo swej skrótowości, celne opisy dzieł architektonicznych. Z recenzji prof. Jerzego K. Kosa

54,90 zł
47,21 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

86
Tom i Jerry na Dzikim Zachodzie, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tom i Jerry na Dzikim Zachodzie, DVD
Darrell Van Citters, 2021
Dostępny
201 szt.

Tom i Jerry mieszkają na kowbojskim ranczo! Gdy zbliża się niebezpieczeństwo odwieczni rywale łączą siły, aby pomóc kowbojce i jej bratu uratować farmę przed chciwym grabieżcą ziemi. Sami jednak nie dadzą rady! Trzej siostrzeńcy Jerry'ego są gotowi do działania, ale Tom jeszcze zgarnia do pomocy sforę piesków preriowych. Czy ta osobliwa gromada pokona podstępnego desperado? Sprawdźcie sami - świetna zabawa gwarantowana!

31,90 zł
30,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

87
Wszyscy święci New Jersey, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszyscy święci New Jersey, Blu-ray
Alan Taylor, 2021
Dostępny
300 szt.

Sześć sezonów, ponad 50 nagród i 174 nominacje – Rodzina Soprano to przełomowy i jeden z najważniejszych seriali w historii telewizji. Teraz znani bohaterowie powracają w filmie „Wszyscy święci New Jersey”. Młody Anthony Soprano dorasta w jednym z najbardziej burzliwych okresów w historii miasta. Staje się mężczyzną, kiedy gangsterzy, rywalizujący z wszechmocną rodziną DiMeo, rzucają jej wyzwanie, pragnąc przejąć władzę nad rozdartym konfliktami rasowymi miastem.

48,90 zł
46,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,44 zł

88
Wszyscy święci New Jersey, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszyscy święci New Jersey, DVD
Alan Taylor, 2021
Dostępny
300 szt.

Sześć sezonów, ponad 50 nagród i 174 nominacje – Rodzina Soprano to przełomowy i jeden z najważniejszych seriali w historii telewizji. Teraz znani bohaterowie powracają w filmie „Wszyscy święci New Jersey”. Młody Anthony Soprano dorasta w jednym z najbardziej burzliwych okresów w historii miasta. Staje się mężczyzną, kiedy gangsterzy, rywalizujący z wszechmocną rodziną DiMeo, rzucają jej wyzwanie, pragnąc przejąć władzę nad rozdartym konfliktami rasowymi miastem.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

89
Porozumienie bez przemocy w związkach. Zbadaj swoje relacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porozumienie bez przemocy w związkach. Zbadaj swoje relacje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Z utęsknieniem czekasz, by zobaczyć, jak twoje bliskie relacje kwitną? Najważniejsze spośród wszystkich pytań w tej książce to: jakie, wedle Twojego życzenia, powinny być Twoje relacje? Jeśli odpowiedź jest jasna, z dużą łatwością dowiesz się, jak postępować. Wyobraź sobie, że dobrze przygotowałeś się, aby wykonać ważne zlecenie w Paryżu. Wypożyczyłeś skuter, nauczyłeś się kilku kluczowych zwrotów po francusku, jesteś tam odpowiednio wcześnie i w ręku trzymasz mapę miasta. Jednak czegokolwiek się podejmiesz i jakkolwiek to zrobisz, wychodzi źle. Bez względu na to jak szybko jedziesz i tak nie dojeżdżasz tam gdzie powinieneś. Uważasz mimo wszystko, że należy podejść do tego pozytywnie, więc się śmiejesz, aby rozładować frustrację i jedziesz dalej. Po kilku godzinach odkrywasz, że mapa, którą trzymasz przedstawia nie Paryż, a... Londyn. Identycznie jest z relacjami. Wszystkie narzędzia okażą się zbyteczne, jeśli nie będziesz wiedział do czego ich użyć. Twoje pozytywne nastawienie sprawi, że wytrzymasz, ale nie zaprowadzi Cię do celu. Badanie relacji pozwoli Ci zdiagnozować, naprawić i usprawnić wszystkie kontakty tak, abyś mógł widzieć jak rozkwitają. Gorliwe zaangażowanie, a także narzędzia tej książki i jej klarowność mogą sprawić, że Twoje relacje nabędą takiego charakteru o jakim marzysz.

24,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

90
O sztuce miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O sztuce miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.04

Miłość jest sztuką, której można się nauczyć. O sztuce miłości nie prezentuje ani teorii osobowości ani teorii popędów. Książka ta ma być przede wszystkim doradcą pomocnym w rozważaniach kwestii jak żyć. Miłość, jak ją rozumie Fromm, to nie tyle uczucie, ile sposób zaangażowania wobec społeczeństwa w dialogu, jakim jest działania publiczne, praca oraz twórczość. Związek erotyczny, miłość dziecka, miłość braterska czy rodzicielska, przyjaźń - byłyby to w tym rozumieniu przypadki o szczególnych barwach i znacznej intensywności uczuciowej, przypadki owego nieustającego porywu. Tak rozumiejąc miłość, Fromm zapewnia, że jest ona sztuką, której można się nauczyć.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

91
Tylko w duecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tylko w duecie
Dostępny
1 szt.

Ile jesteśmy w stanie poświęcić, by ratować życie osoby, którą kochamy? Czy można pozwolić sobie na miłość, gdy ma się dług do spłacenia? Czy można bez konsekwencji uwolnić się od przeszłości? Seria dramatycznych wydarzeń sprawia, że Tamara sama wychowuje młodszą siostrę. Gdy okazuje się, że Amelia jest śmiertelnie chora, zrobi wszystko, by ją uratować. Porzuca marzenia o karierze muzycznej i podpisuje cyrograf, a konsekwencje swoich decyzji ponosi przez wiele lat. Umowa wygaśnie za niecałe pół roku. Tamara nie może pozwolić sobie teraz na najmniejszy błąd. Życie wystawia ją jednak na próbę, stawiając na jej drodze Damiana. Wie, że nie może się w nim zakochać, ale z każdym kolejnym spotkaniem jest jej coraz trudniej zapanować nad swoimi uczuciami. Czy gdy prawda o tym, co zrobiła Tamara, w końcu wyjdzie na jaw, najbliżsi zrozumieją i zdołają jej wybaczyć? Magdalena Kozakowska ? Ślązaczka, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Miłośniczka kina i romansów. Osoba wysoko wrażliwa. Prywatnie żona i mama dwójki wspaniałych dzieci. Lubi herbatę, smętne ballady i bajki Disneya. Nie lubi kawy, krzyku i nieszczerych ludzi. ?Tylko w duecie? to jej debiutancka powieść.

34,90 zł
23,03 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,87 zł

92
Mercy. Tom 3. Kopalnia, wspomnienia i śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mercy. Tom 3. Kopalnia, wspomnienia i śmierć
Dostępny
33 szt.

Stylowy, gotycki western autorstwa Mirki Andolfo (Wbrew Naturze) w swojej trzeciej, finałowej odsłonie.

46,90 zł
39,87 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,03 zł

93
Komunikacja dla bezpieczeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikacja dla bezpieczeństwa
Dostępny
5 szt.

Proces komunikowania to jedna z podstaw zagwarantowania bezpieczeństwa. Żeby zrozumieć, co należy zrobić, by uniknąć zagrożenia, jak i czym się przed nim bronić, potrzeba odpowiedniej komunikacji, przekazu informacji, uzyskania właściwej percepcji. Zaprezentowane w książce przykłady historii komunikowania, ostrzegania, powiadamiania i zapobiegania zagrożeniom ukazują, jak kolejne grupy społeczne na bazie swoich doświadczeń historycznych tworzyły metody sprawnej komunikacji o zagrożeniach, niekiedy by móc w ogóle przetrwać. Budowanie świadomości bezpieczeństwa, w tym świadomości zagrożeń i działań obronnych poprzez właściwe komunikowanie, stanowi fundamentalny element działań państwa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. Dlatego ważne jest myślenie strategiczne o komunikowaniu, przygotowanie planu i procedury komunikacji, mające znaczący wpływ na funkcjonowanie państwa, politykę wewnętrzną i międzynarodową oraz bezpieczeństwo społeczeństwa. W książce wskazano także na fundamentalną rolę mediów w zapewnieniu bezpieczeństwa. Osiągnęły one w obecnych czasach niebywałą siłę oddziaływania, ale stanowiącą też zagrożenie dla bezpieczeństwa. Publikacja jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców, badaczy problemów bezpieczeństwa, komunikacji społecznej i mediów, praktyków zajmujących się komunikowaniem i bezpieczeństwem, osób zainteresowanych tą tematyką oraz studentów.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

94
Ścigając zło. Rozmowy o zbrodni, śledztwie i karze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścigając zło. Rozmowy o zbrodni, śledztwie i karze
Dostępny
166 szt.

Rozmowy, które autorzy powieści kryminalnych przeprowadzili z ludźmi zawodowo ścigającymi zło. Policjanci, prokurator, strażnik więzienny, biegła psycholog, badacz kości i medyk sądowy odkrywają kulisy swojej pracy, dzielą się wiedzą i osobistymi doświadczeniami, a także faktami z autentycznych śledztw. Czy życie prześciga fikcję? Jak popkulturowe wyobrażenia wypadają w zderzeniu z rzeczywistością? Jaka jest cena wyścigu ze złem?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

95
Diuna. Ród Atrydów. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diuna. Ród Atrydów. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Kontynuacja komiksowej adaptacji bestsellerowej powieści Diuna. Ród Atrydów będąca doskonałym wprowadzeniem w to kosmiczne uniwersum.

51,90 zł
42,29 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 9,61 zł

96
Gigant Poleca. Tom 1/2022. W obronie Kaczogrodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigant Poleca. Tom 1/2022. W obronie Kaczogrodu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Dlaczego Superkwęk, jego samochód i podstępny Doktor Mrok spadają z kosmosu w kierunku Ziemi? Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie, musicie zajrzeć na stronę 5 i cofnąć się w czasie…

16,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,01 zł

97
Wewnątrzorganizacyjna mobilność pracowników - perspektywa organizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wewnątrzorganizacyjna mobilność pracowników - perspektywa organizacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Współczesne zmiany w relacji pracownik?organizacja sprawiają, że obecnie kwestie mobilności znajdują się w centrum zainteresowań teoretyków i praktyków gospodarczych. Podjęta w monografii problematyka ma istotne znaczenie dla tych organizacji, które są zorientowane na kreację pożądanego środowiska pracy i chcą wykorzystać posiadany potencjał pracowników w oparciu o świadome i celowe działania w ramach wewnętrznej mobilności. Działania te są przede wszystkim wynikiem aktywności organizacji ukierunkowanej na wdrożenie rozwiązań z tego obszaru. Niniejsza książka zawiera autorską propozycję koncepcji funkcji i kluczowych rozwiązań organizacyjnych wewnętrznej mobilności. Dokonano w niej nie tylko ich opisu, ale również zaprezentowano możliwości ich kształtowania się na tle instrumentów zarządzania: struktury, strategii i procedur. Dodatkowo wskazano na sposób zarządzania procesem wewnątrzorganizacyjnej mobilności pracowników. Monografia posiada, oprócz walorów poznawczych, także wartość aplikacyjną. Opracowane narzędzie badawcze może służyć do diagnozy rzeczywistych funkcji wewnętrznej mobilności oraz stanowić katalog wytycznych dla organizacji, zorientowanej na efektywne wykorzystanie posiadanych kompetencji pracowników i na uniknięcie ich potencjalnego odejścia, w zakresie proponowanych im odpowiednich działań mobilnościowych.

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

98
Ocenianie wspierające w budowaniu jakości praktyki edukacyjnej szkoły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocenianie wspierające w budowaniu jakości praktyki edukacyjnej szkoły
Dostępny
11 szt.

Publikacja poświęcona jest zagadnieniu oceniania wspierającego, jego obecności we współczesnej dydaktyce i metodyce kształcenia, a także jego wielowymiarowym i zróżnicowanym aspektom oddziaływań, skupionym głównie na budowaniu jakości praktyki edukacyjnej szkoły. Problematyka oceny szkolnych osiągnięć ucznia, jak również pojęcie jakości szkoły należą do najbardziej istotnych zagadnień obecnych we współczesnych systemach edukacyjnych. Ze Wstępu Recenzowana rozprawa jest w pierwszej kolejności adresowana do szeroko rozumianego środowiska pedagogicznego, zaangażowanego w proces dydaktyczny i poszukującego twórczych rozwiązań. Jednakże ogólny charakter problemów w niej zawartych daleko prowadzi poza problematykę oceniania wspierającego i otwiera potrzebę dyskusji nad przemianami polskiej edukacji. Zatem zainteresowane winny być także inne środowiska: psychologowie, socjologowie, filozofowie, politycy. Z recenzji prof. dr. Sławomira Sztobryna Opracowanie stanowi ważny obszar refleksji o dużym znaczeniu dla teorii i praktyki pedagogicznej. Z tego względu warto, by publikacja została skierowana zarówno do nauczycieli akademickich, jak i edukatorów systemu doskonalenia zawodowego nauczycieli i kierowniczych kadr oświatowych w naszym kraju. Ważną rolę powinna również odegrać w przygotowaniu nauczycieli do zawodu ? na podstawie książki można opracować kursy doskonalące nauczycieli i kadrę kierowniczą. Z recenzji prof. dr hab. lnetty Nowosad

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

99
Logika, metafilozofia, filozofia religii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logika, metafilozofia, filozofia religii
Dostępny
6 szt.

Książka Ryszarda Kleszcza jest zbiorem artykułów, z których większość była już wcześniej publikowana. Artykuły te nie stanowią jednak swoistego filozoficznego jarmarku różności, lecz składają się na spójną całość, w której autor od ogólnych rozważań metodologicznych dotyczących krytycyzmu i granic poznania naukowego przechodzi do ustaleń metafilozoficznych w sprawie statusu i natury myślenia filozoficznego. Dopełnieniem tych dociekań są uwagi o pojęciu Boga i jego atrybutach, odgrywających kluczową rolę w teistycznym wyjaśnianiu świata. Autor umiejętnie łączy typowo analityczne uprawianie filozofii z próbami syntetycznego myślenia. Stanowiska, których broni, są umiarkowane i wyważone, dalekie od dogmatycznej dezynwoltury, charakterystycznej dla filozofii analitycznej w wydaniu scjentystycznym. Tadeusz Szubka (Uniwersytet Szczeciński) Dla kogoś, kto obcuje ze współczesną literaturą filozoficzną, także tą analityczną, lektura książki Ryszarda Kleszcza będzie jak łyk czystego powietrza w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. Podejmuje on bowiem problemy ważne i czyni to w sposób klarowny, precyzyjny, nie epatując czytelników zbędnymi formalizmami, zawiłościami czy niepotrzebnymi dygresjami. W jego pisarstwie jest zarazem wzbudzająca szacunek dostojność i budzący zaufanie autokrytycyzm powiązany z wszechstronnością oraz szerokością spojrzenia na podejmowane kwestie. Piotr Gutowski (Katolicki Uniwersytet Lubelski)

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

100
Pogłosy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogłosy
Dostępny
7 szt.

Publikacja przynosi błyskotliwe studium, które emanuje ?radością komparatysty?. Agnieszka Kłosińska-Nachin znalazła klucz do podwójnej lektury polskiej i hiszpańskiej prozy, opisującej przemiany, jakie dokonywały się w obu społeczeństwach w okresie potransformacyjnym. [...] Książkę można czytać na wiele sposobów: jako pracę komparatystyczną o dużej wadze metodologicznej, ponieważ zaproponowany tryb dyskursu można zastosować do innych korpusów językowych/literackich; jako wciągającą analizę krytyczną prozy współczesnej, która przynosi niezwykle trafną diagnozę przemian społecznych; jako pogłębione studium rozpoznające problemy, jakie tu i teraz dotykają polską i hiszpańską rzeczywistość także w wymiarze politycznym, ponieważ przedstawiony w tomie dwugłos odbija się w sekwencji luster, dając wrażenie pogłosu na który wskazuje Autorka w tytule. Z recenzji prof. dr hab. Beaty Baczyńskiej Monografia stanowi osiągnięcie o statusie dzieła przełomowego, zarówno w obrębie polskiej hispanistyki, jak i międzynarodowych studiów literaturoznawczych oraz postzależnościowych. W oryginalną perspektywę badawczą ? analizę tekstów literackich okresu transformacji z zastosowaniem ustaleń studiów postzależnościowych ? został wpisany dialog pomiędzy polskimi i hiszpańskimi pisarzami i intelektualistami. Z recenzji dr hab. Katarzyny Moszczyńskiej-Dürst

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

Wróć do góry