hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 4 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szkoła szpiegów. W obozie wroga (Stuart Gibbs), na drugim Proces (Franz Kafka). Kolejny produkt to Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90. (Aleksandra Stępień-Dąbrowska) oraz Domowe kiszonki z owoców, warzyw i ziół (Magdalena Pieńkos).
1
Szkoła szpiegów. W obozie wroga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Szkoła szpiegów. W obozie wroga
Dostępny
192 szt.

Trzeci tom zwariowanych przygód nastoletniego szpiega CIA Benjamina Ripleya Nikt nie obiecywał, że życie tajnego agenta będzie usłane różami… Po spektakularnej wtopie na corocznym OZBiS-ie (Ocenie Zdolności Bojowej i Sprawności) trzynastoletni Ben zostaje z hukiem wyrzucony z Akademii Szpiegostwa CIA. Słynny Tajniak szybko otrzymuje kuszącą ofertę, by dołączyć do konkurencyjnej szkoły prowadzonej przez organizację Pająk. O dziwo, przyjmuje propozycję. I ma niecny plan! Czy uda mu się wykiwać superzłoczyńczynię Ashley, dziwacznego Padalca, Murraya, a przede wszystkim tajemniczego Joshuę? Gotowi na tajną misję w obozie wroga? Seria „Szkoła szpiegów” Stuarta Gibbsa to bestsellerowy cykl porywających powieści szpiegowskich dla dzieciaków. Wartka akcja, mnóstwo humoru oraz gra konwencją klasycznych książek i filmów o tajnych agentach gwarantują dobrą zabawę nawet najbardziej wymagającym czytelnikom i czytelniczkom. Kolejna część serii pt. „Szkoła szpiegów na nartach” ukaże się jesienią 2022 roku.

36,99 zł
22,19 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,80 zł

33 osoby kupiły
2
Proces - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proces
Dostępny
208 szt.

Józef K., oskarżony bez podania zarzutów, to nie żaden skromny urzędnik ani człowiek bez winy – choć tak się zwykło czytać Proces. Siła, która niszczy karierę i życie ambitnego bankowca, to – także wbrew tradycyjnej lekturze – ani biurokracja, ani dyktatura. O co tu w takim razie chodzi? By znaleźć własną odpowiedź, trzeba i warto uważnie czytać arcydzieło Kafki, odkrywając w nim niewyczerpane bogactwo sensów i bezsensów. W tym wydaniu przydatne w tym celu szkice dołączyli tłumacz, a także prof. Łukasz Musiał, który za swoją książkę Kafka. W poszukiwaniu utraconej rzeczywistości otrzymał prestiżową nagrodę „Literatury na Świecie”. Świeżej daty przekład Procesu unika filologicznych pomyłek wcześniejszego i uwzględnia rozdziały zarzucone przez Kafkę. Stara się też odtwarzać symboliczny charakter tej odrealnionej prozy, ale i jej rzeczowy język, ironię i humor.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

25 osób kupiło
3
Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90.
Dostępny
33 szt.

– Tu jest jakby luksusowo! – można by zawołać na widok niejednego warszawskiego budynku powstałego w pierwszych latach transformacji ustrojowej. Dwuznaczność, która kryje się za tym okrzykiem zapożyczonym z filmu „Galimatias, czyli kogel-mogel II” Romana Załuskiego idealnie podsumowuje ówczesną architektoniczną rzeczywistość. Z jednej strony lata 90. to dekada spektaklu i reprezentacyjności, z drugiej w jej DNA są wpisane przejściowość i niedostatek. Jak nie zgubić się wśród tych sprzeczności? Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90. przybliża 94 realizacje oddane do użytku lub projektowane w tamtym okresie. Są wśród nich obiekty znane jak Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego czy Hotel Sobieski, oraz te dopiero czekające na odkrycie na przykład zespół mieszkalny przy ulicy Konstancińskiej albo budynek biurowy przy ulicy Jordanowskiej. Kontekst dla nich został nakreślony w obszernym wstępie, w którym autorka stara się odpowiedzieć na pytania, dlaczego dany budynek stoi w konkretnym miejscu, dlaczego tak wygląda i czy to na pewno postmodernizm. Jakby luksusowo nie jest atlasem architektonicznych kuriozów, choć Aleksandra Stępień-Dąbrowska nie unika obrazowego języka. Nie jest też propozycją transformacyjnego kanonu, choć obiekty dobrano tak, aby pokazać w miarę pełny przekrój ówczesnych tendencji w projektowaniu. To raczej zbiór opowieści o tym, kim byliśmy jeszcze nie tak dawno temu i kim marzyliśmy, by się stać. Może to ostatni moment na ich wysłuchanie, zanim wiele budynków lat 90. bezpowrotnie zniknie z mapy miasta.

55,00 zł
50,05 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,95 zł

13 osób kupiło
4
Domowe kiszonki z owoców, warzyw i ziół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowe kiszonki z owoców, warzyw i ziół
Dostępny
236 szt.

Zamknięte w słoiku smaki wiosny, lata i jesieni ubogacą każde danie, będą doskonałą przekąską, a także bazą do innych smakowitych potraw. Kiszonki to także wspaniały pomysł na zdrowy posiłek – pełne witamin są naturalnymi probiotykami, które wspomagają naszą odporność. Weganka, Magdalena Pieńkos, instruuje, jak kisić warzywa, owoce, grzyby, a także jak przygotować fermentowane, pełne zdrowia napoje i pomysłowe posiłki z kiszonek.

39,95 zł
24,37 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,58 zł

11 osób kupiło
5
Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić
Dostępny
904 szt.

Kim jest pies? Pies jest przeważnie mniejszy niż człowiek i bez porównania puchaciejszy. Natura wyposażyła go w łapki, zęby i wdzięk, choć i tak składa się głównie z noska. Wabi się różnie, najczęściej kiełbaską. Jedzenie jedzeń to jedno z ulubionych zajęć uczciwego psiska. Jego specjalnością są dania podwędzane. Poza tym preferuje radości skromne i proste. Jego nastrój podnosi się proporcjonalnie do liczby otrzymanych głasków. Do pełni szczęścia wystarczy mu, że wjedzie brzuszkiem w błotnistą kałużę albo oszczeka złowrogi słupek. Nie wszystkie zawiłości ludzkiej psychiki są dla psa zrozumiałe. Nie pojmuje na przykład dziwnego przywiązania emocjonalnego do obuwia. Dlatego jego człowiek musi się ciągle uczyć. Jeśli masz psa, znaczy to, że po prostu cenisz sobie kontakt z istotą milszą, subtelniejszą i zabawniejszą niż większość ludzi. Maria Apoleika - autorka PSICH SUCHARKÓW, opiekunka Misiopudla, na co dzień zajmuje się rysowaniem i chodzeniem na spacery, czasem jednocześnie. PSIE SUCHARKI to małe komiksy o psach, ich ludziach i wszystkich ich wspólnych problemach i sprawach. Znajdziesz je na Facebooku i Instagramie.

44,99 zł
31,94 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

10 osób kupiło
6
Władcy Pierścieni. Tom 3. Powrót króla. Wersja ilustrowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władcy Pierścieni. Tom 3. Powrót króla. Wersja ilustrowana
Dostępny
421 szt.

Bogato ilustrowane, ekskluzywne wydanie jednej z najsłynniejszych książek w historii Zebrały się armie Władcy Ciemności, a jego przerażający cień sięga coraz dalej. Połączone siły ludzi, krasnoludów, elfów i entów stają naprzeciw nawałnicy mroku. Tymczasem Frodo i Sam uparcie wędrują w głąb Mordoru, zamierzając zrealizować cel ich heroicznej misji i zniszczyć Pierścień Jedyny. Trzecia część Władcy Pierścieni, porywającej przygody, stworzonej z epickim rozmachem przez J.R.R. Tolkiena.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

9 osób kupiło
7
Nerwica a rozwój człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nerwica a rozwój człowieka
Dostępny
38 szt.

Książka ukazuje skomplikowany mechanizm nerwicy, rozmaite jej rodzaje i wskazuje na sposoby jej leczenia. Nerwica, jedna z najpopularniejszych chorób naszego wieku, jest zaburzeniem psychicznym, które charakteryzuje się występowaniem lęków i środków obronnych stosowanych przeciwko nim oraz poszukiwaniem rozwiązań kompromisowych w sytuacjach konfliktowych; jest zaburzeniem stosunku jednostki do siebie samej oraz otoczenia. Horney w swej książce pokazuje cały skomplikowany mechanizm nerwicy, rozmaite jej rodzaje, a poprzez wskazanie sposobów wyleczenia ułatwia czytelnikowi wejrzenie we własną psychikę. Zachęca do analizy swego postępowania i uczy, że człowiek może się naprawdę rozwijać tylko wówczas, gdy przyjmie całkowitą odpowiedzialność za siebie.

54,90 zł
36,78 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 18,12 zł

9 osób kupiło
8
Większe zło. Polityczne zabójstwa, krwawe zamachy, kościelne spiski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Większe zło. Polityczne zabójstwa, krwawe zamachy, kościelne spiski
Dostępny
9 szt.

Reportaż historyczny z elementami powieści szpiegowskiej: historyk i politolog Arkadiusz Stempin prowadzi czytelnika przez najgłośniejsze mordy polityczne w historii najnowszej. Jest tu miejsce na opowieść o zbrodniczych działaniach tajnych służb państw komunistycznych i wojskowych dyktatur, na wybryki „sterowanej demokracji” Putina i amerykańskiej CIA, lewackich bojówek i mafii powiązanej z Watykanem. Wszystko to sprawy bardziej aktualne, niż można sobie wyobrażać: np. śledztwo w sprawie zabójstwa premiera Szwecja Olofa Palmego zamknięto niedawno bez rozstrzygnięcia po 34 latach. Dlaczego? Autor książki rysuje pasjonującą sieć powiązań między poszczególnymi słynnymi zamachami a mniej znanymi sprawami – proste odpowiedzi go nie zadowalają.

54,99 zł
31,34 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 23,65 zł

7 osób kupiło
9
Atlas gór Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas gór Polski
Dostępny
143 szt.

W atlasie opisano pokrótce wszystkie polskie pasma górskie, zarówno należące do Sudetów, jak i do Karpat, a także usytuowane w centralnej Polsce Góry Świętokrzyskie. Każde z pasm ma inny charakter, odmienny krajobraz, a ich różnorodność stanowi bardzo cenną cechę, dzięki której nie uda się nam znudzić górskimi wędrówkami.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

7 osób kupiło
10
Dieta. Niski indeks glikemiczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta. Niski indeks glikemiczny
Dostępny
343 szt.

W poradniku podajemy przepisy na potrawy o niskim IG. Bardzo przydatna jest tabela zawierająca wartości indeksu glikemicznego poszczególnych produktów.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

7 osób kupiło
11
Hamlet. Z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hamlet. Z opracowaniem
Dostępny
241 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

5 osób kupiło
12
No i pogadali. "Szkło Kontaktowe", gdy gasną kamery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No i pogadali. "Szkło Kontaktowe", gdy gasną kamery
Dostępny
214 szt.

Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Wojciech Fiedorczuk, Jerzy Iwaszkiewicz, Szymon Jachimek, Katarzyna Kasia, Michał Kempa, Katarzyna Kwiatkowska, Grzegorz Markowski, Marek Przybylik, Henryk Sawka, Dominika Sekielska producentka „Szkła”, Tomasz Sianecki i Wojciech Zimiński goszczą na łamach tej książki jako rozmówcy Tomasza Jachimka. „Szkło Kontaktowe”, od 17 lat na antenie TVN24, dzień w dzień, a raczej wieczór w wieczór, gromadzi liczącą ok. 600 tysięcy osób publiczność. Tomasz Jachimek, wykorzystując wrodzony urok i umiejętność inteligentnego rozśmieszania odbiorcy, rozmawia z ludźmi związanymi z programem, ważnymi postaciami życia kulturalno-społecznego, które mają sporo do powiedzenia nie tylko o kulisach kultowego „Szkła”, lecz także o naszej rzeczywistości. Rozmówcy dzielą się wspomnieniami i nieznanymi anegdotami związanymi ze „Szkłem”, opowiadają o życiu telewizyjno-radiowo-dziennikarskim, polityce, prywatnych wzlotach i upadkach. Jest zabawnie i poważnie, ironicznie i melancholijnie, zaskakująco i prześmiewczo. To książka idealna nie tylko dla fanów „Szkła Kontaktowego”, którzy dowiedzą się więcej o swoich ulubieńcach i zajrzą za kulisy programu. Te nieoficjalne rozmowy stają się próbą uchwycenia polskiego charakteru narodowego, naszych przywar i zalet, a obserwacje przenikliwych komentatorów składają się na osobliwy obraz współczesnej Polski.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

5 osób kupiło
13
Razem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Razem
Dostępny
46 szt.

Pełen inspiracji, a przy tym praktyczny zbiór ponad 120 łatwych, lecz zachwycających przepisów opowiada o dodawaniu otuchy, świętowaniu, tworzeniu nowych wspomnień i przede wszystkim o dzieleniu się pysznymi potrawami przy jednym stole. Spotkania z bliskimi nigdy nie wydawały się tak ważne jak dzisiaj. Impreza taco, wyżerka na luzie, a może rodzinny piknik lub kolacja we dwoje? W każdym rozdziale Razem znajdziecie specjalnie przygotowany zestaw niesamowitych potraw, które w dużej mierze można przygotować wcześniej, a nie na ostatnią chwilę. Jamie Oliver postawił sobie za cel, byście nie tkwili samotnie w kuchni, lecz cieszyli się jedzeniem wraz ze swoimi gośćmi.

79,91 zł
63,93 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,98 zł

5 osób kupiło
14
Sami czytamy. Zaszyfrowana wiadomość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sami czytamy. Zaszyfrowana wiadomość
Dostępny
145 szt.

Pan Zagadka to niezłomny tropiciel skradzionych rowerów, potworów i zielonych skarpetek. W rozwiązywaniu wszystkich tajemnic pomagają mu Basia i Bartek, do których możesz dołączyć, by wspólnie wyjaśnić, kto chce ukraść dżem pana Przysmaczka, gdzie się podział smok i do kogo należą trzy kapelusze. Duża czcionka ułatwia naukę czytania. Po każdym opowiadaniu umieszczono najtrudniejsze wyrazy, a czytanie uatrakcyjnią komiksy.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

5 osób kupiło
15
Atlas pszczelarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas pszczelarza
Dostępny
228 szt.

Zgłębienie tajników pszczelarstwa i życia niezwykłych owadów, jakimi bez wątpienia są pszczoły, to bardzo ciekawe doświadczenie, nie tylko dla przyszłych hodowców.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

4 osoby kupiły
16
Opowiadania. Borowski. Z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania. Borowski. Z opracowaniem
Dostępny
268 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

12,00 zł
8,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

4 osoby kupiły
17
Saga Mazurska. Najpiękniejszy sen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Mazurska. Najpiękniejszy sen
Dostępny
2135 szt.

Czy naprawdę każdy, bez wyjątku, zasługuje na drugą szansę? W śnieżną grudniową noc do dworu Marcinki trafia zbłąkany wędrowiec, przynosząc niezwykły prezent. Maleńką dziewczynkę. A wraz z nią burzę domysłów i oskarżeń, niespełnionych nadziei i rozpaczy, która pojawia się w kochających sercach. W jednych wyzwoli to, co najlepsze, w innych obudzi demony. Ile można poświęcić na drodze do marzeń? Czy miłość wygra z rozczarowaniem i zdradą? Kim jest matka malutkiej Michasi? Dlaczego powierzyła córeczkę opiece nieznajomego? Wróci po nią czy dziewczynka pozostanie w Marcinkach? Nawet tym, co kochają najbardziej, zdarza się czasem zabłądzić. Szósty i ostatni tom „Sagi Mazurskiej” jest pełen skrajnych emocji: od rozpaczy po szczęście, od miłości po nienawiść, od zwątpienia po nadzieję. Oby wszyscy bohaterowie, których pokochały tysiące Czytelniczek, znaleźli drogę do domu, a na jej krańcu – ukojenie. „Ta książka to emocjonalny rollercoaster! Bohaterowie miotają się w świecie, w którym wszystko zaskakuje! Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Pojawienie się jednej małej dziewczynki wywołuje lawinę zdarzeń - wydobywa z serc to, co szlachetne, ale też… budzi drzemiące w duszach demony. Wypieki na twarzy gwarantowane!” – CzytankiOli „Katarzyna Michalak potrafi budować napięcie jak żadna inna pisarka. Bohaterowie popadają w coraz to nowe pułapki swoich dotychczasowych wyborów. Misternie utkana fabuła pełna jest zwrotów akcji, zaskoczeń oraz ciętych, iskrzących emocjami dialogów. I to zakończenie! Sztos!” – Czytanie_jest_fajne „Uwielbiam bohaterów „Sagi Mazurskiej”! Żaden z nich nie jest idealny, każdy trochę w życiu narozrabiał i popełniał błędy, ale dzięki temu postaci są tak prawdziwe. Kibicowałam im do ostatniej strony. Żeby wszystko skończyło się jednak pomyślnie…” – OkiemBibliofilki

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
18
Eksperymenty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksperymenty
Dostępny
233 szt.

Jak sprawić, by woda „sama” przelała się z jednej szklanki do drugiej? A może chcesz zobaczyć lewitującą piłeczkę pingpongową? Czy to możliwe, by z odwróconej szklanki nie wylewała się woda? Eksperymenty to ponad 90 fascynujących doświadczeń naukowych, dzięki którym możesz poczuć się jak iluzjonista! Oczaruj swoich bliskich i pokaż im, że znasz się na prawach fizyki… i dobrej zabawie!

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

3 osoby kupiły
19
Sami czytamy. Tajemnica zielonej skarpetki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sami czytamy. Tajemnica zielonej skarpetki
Dostępny
124 szt.

Pan Zagadka to niezłomny tropiciel skradzionych rowerów, potworów i zielonych skarpetek. W rozwiązywaniu tajemnic pomagają mu Basia i Bartek, do których możesz dołączyć!

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
20
Śniadanie u Tiffany'ego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniadanie u Tiffany'ego
Dostępny
1678 szt.

Cztery historie, w których miłość króluje w swoich najbardziej różnorodnych formach. Tytułowe – legendarne! – Śniadanie u Tiffany’ego stało się inspiracją do niezapomnianego filmu z Audrey Hepburn w roli głównej. Holly Golightly to odważna, łamiąca reguły młoda kobieta, pracująca jako dama do towarzystwa. Kontakty z mafijnym półświatkiem nie chronią jej jednak przed zakochaniem się w brazylijskim dyplomacie. Czy wieczna podróżniczka, jak sama siebie nazywa, będzie miała szansę zatrzymać się gdzieś na dłużej i odnaleźć szczęście i miłość? W zbiorze znalazły się również opowiadania: Dom z kwiatów, Brylantowa gitara oraz Bożonarodzeniowe wspomnienie.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
21
Atlas myśliwski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas myśliwski
Dostępny
150 szt.

Prezentowany atlas to poradnik skierowany do myśliwych. Zawiera obszerne opisy zwierzyny łownej w Polsce omawiające wygląd i behawior, szczegóły polowania na konkretny gatunek, zasady selekcji oraz wskazówki do określenia płci oraz wieku zwierzyny. Dodatkowo w książce znajdują się informacje o reakcjach zwierzyny na strzał, sposobach poszukiwania postrzałków i zasadach postępowania z ustrzeloną zwierzyną. Liczne zdjęcia i rysunki to niewątpliwy atut publikacji.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

2 osoby kupiły
22
Historia miłości w zachodnim chrześcijaństwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia miłości w zachodnim chrześcijaństwie
Dostępny
1 szt.

Czym jest miłość? „Odwieczną ideą”, uczuciem lub czynem? Czy miłość może wzrastać lub maleć? Co łączy ją z małżeństwem i seksualnością? Czy Bóg jest miłością? Carter Lindberg, emerytowany profesor historii Kościoła Uniwersytetu w Bostonie, dokonuje historycznego przeglądu odpowiedzi na pytania dotyczące miłości, jakich na przestrzeni 3000 lat udzielała zachodnia cywilizacja. Syntetycznie i barwnie opisuje zmagania ze zrozumieniem tego złożonego pojęcia, które znalazły odbicie w teologii, filozofii czy dziełach literackich. Panorama, jaką roztacza, obejmuje zarówno ujęcia biblijne, wyobrażenia świata antycznego i ich wpływ na pisma Ojców Kościoła, idee reformacji czy romantyzmu, jak i współczesną myśl teologiczną i filozoficzną. Historia miłości w zachodnim chrześcijaństwie jest niezwykłą intelektualną podróżą w świat naszej kultury i jej korzeni.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

2 osoby kupiły
23
Lord Jim. Z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lord Jim. Z opracowaniem
Dostępny
48 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

2 osoby kupiły
24
Sami czytamy. Upiorna walizka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sami czytamy. Upiorna walizka
Dostępny
139 szt.

Pan Zagadka to niezłomny tropiciel skradzionych rowerów, potworów i zielonych skarpetek. W rozwiązywaniu wszystkich tajemnic pomagają mu Basia i Bartek, do których możesz dołączyć, by wspólnie wyjaśnić, kto chce ukraść dżem pana Przysmaczka, gdzie się podział smok i do kogo należą trzy kapelusze. Duża czcionka ułatwia naukę czytania. Po każdym opowiadaniu umieszczono najtrudniejsze wyrazy, a czytanie uatrakcyjnią komiksy.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
25
Brave Murder Day Sounds Of Decay, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brave Murder Day Sounds Of Decay, CD
Katatonia, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Brave Murder Day 1.Brave 2.Murder 3.Day 4.Rainroom 5.12 6.Endtime Sounds Of Decay 1.Nowhere 2.At Last 3.Inside The Fall 4.Untrue

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

2 osoby kupiły
26
Coma Divine, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coma Divine, CD
Tree Porcupine, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

2 osoby kupiły
27
Sami czytamy. Niezwykły wynalazek pana Rozumka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sami czytamy. Niezwykły wynalazek pana Rozumka
Dostępny
80 szt.

Pan Zagadka to niezłomny tropiciel skradzionych rowerów, potworów i zielonych skarpetek. W rozwiązywaniu wszystkich tajemnic pomagają mu Basia i Bartek, do których możesz dołączyć, by wspólnie wyjaśnić, gdzie się podziały sznurowadła sąsiada, kto zostawia ogromne ślady w ogrodzie i kto ukradł najnowszą powieść pana Stroniczki. Duża czcionka ułatwia naukę czytania. Po każdym opowiadaniu umieszczono najtrudniejsze wyrazy, a czytanie uatrakcyjnią komiksy.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
28
Kocha, nie kocha... 33 pytania do Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kocha, nie kocha... 33 pytania do Boga
Dostępny
3 szt.

Miłość jest problemem zawsze aktualnym, najbardziej osobistym i dotyczącym nas wszystkich. Dzięki wielu rozmowom, Autorka poznała rozterki młodych ludzi i wie, o co chcieliby zapytać lecz nie mają odwagi. Książka Kocha, nie kocha... to przewodnik, w którym młodzież znajdzie 33 pytania i 33 odpowiedzi na temat miłości, zakochania, seksu, relacji między kobietą i mężczyzną. Autorka dokonała również wyboru fragmentów poezji, prozy, cytatów z dzieł autorów współczesnych i klasyków oraz tekstów piosenek, które przeplatają się ze słowem Bożym, dopełniając się wzajemnie.

29,90 zł
8,97 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 20,93 zł

1 osoba kupiła
29
Różokrzyżowcy w III Rzeczpospolitej. Struktury i działania. Raport z badań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różokrzyżowcy w III Rzeczpospolitej. Struktury i działania. Raport z b...
Dostępny
29 szt.

W książce omówiony został niewielki ruch gnostyczny działający w III Rzeczpospolitej, który prowadzi aktywną działalność popularyzatorską. Warto przeanalizować działania Różokrzyżowców, ponieważ reprezentowane przez nich idee w kwestiach teologicznych i filozoficznych są bardzo interesujące. Faktem jest również, iż tematyka związana z Różokrzyżowcami budzi wśród pewnej części społeczeństwa wiele emocji, wynikających z obaw związanych z pojawieniem się nowych, nieznanych ogółowi idei. Zarzuca się również Różokrzyżowcom działalność o charakterze "tajnym", mającym na celu wpływanie w sposób nieformalny, dyskretny na kształtowanie stosunków społecznych, politycznych czy religijnych. Istnieje jeszcze jeden, ważny dla Autora, powód podjęcia badań - biorąc pod uwagę ilość różnego rodzaju ruchów religijnych w III Rzeczpospolitej, uznał, że należy, w sposób kronikarski, „zachować pamięć” o działalności jednego z nich. Ma to wymiar związany nie tylko z aspektem religijnym, ale również najnowszą historią Polski. Opis stanowi fragment wstępu

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
30
Komentarz do Listu św. Pawła do Rzymian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komentarz do Listu św. Pawła do Rzymian
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Autorem tego komentarza jest nieznany egzegeta żyjący na północy Włoch w drugiej połowie IV wieku. Nadano mu imię Ambrozjaster dopatrując się u niego zależności od św. Ambrożego, biskupa Mediolanu. Pod jego też imieniem zachowała się większość jego komentarzy biblijnych. Komentarz do Listu św. Pawła do Rzymian jest jednym z najsłynniejszych, powszechnie cytowanych już w starożytności. Wywarł przez to wielki wpływ na rozumienie najważniejszych tematów teologii Pawła, zwłaszcza usprawiedliwienia dzięki łasce Chrystusa.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
31
W zoo. Wierszyki o zwierzętach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W zoo. Wierszyki o zwierzętach
Dostępny
128 szt.

W książeczce znajdziesz wierszyki o podwodnej orkiestrze, o żyrafie w szaliku, o hipopotamie cyrkowcu i wielu innych zwierzakach z zoo.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
32
Nil Recurring, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nil Recurring, CD
Tree Porcupine, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

1 osoba kupiła
33
Klaudiusz la Colombiere - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klaudiusz la Colombiere
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Krótka, popularnie napisana biografia żyjącego w XVII w. jezuity, związanego w sposób szczególny z kultem Najświętszego Serca Jezusowego, który wpisał się w historię jako spowiednik Marii Małgorzaty Alacoque i wielki orędownik prawdziwości jej objawień, a także jako późniejszy kapelan i kaznodzieja księżnej Yorku.

9,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
34
Tirona. Grzechy krwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tirona. Grzechy krwi
Dostępny
981 szt.

Mafijny boss powinien być okrutny i bezwzględny, nawet wtedy, jeśli w głębi serca jest porządnym człowiekiem. Chyba że w jego życiu wydarzy się coś, co doprowadzi do drastycznej przemiany. Takim wydarzeniem z pewnością może być utrata ukochanej kobiety. Jak na taki cios zareaguje Jesper Tirona? Czy mimo wszystko – a może właśnie dlatego – stanie się godnym następcą swojego ojca?

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
35
Oblężenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblężenie
Dostępny
24 szt.

Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a. Za Rzym, za towarzyszy broni! Drugi – po Krwawym lesie – tom przygód legionisty Feliksa-Corvusa. Wojenny weteran prezentuje kolejną doskonałą powieść idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a i Conna Igguldena, realistyczną historię o filmowym tempie akcji. Po katastrofalnej klęsce Warusa w Lesie Teutoburskim niedobitki legionistów trafiają do niewoli, a Arminiusz w triumfalnym pochodzie zajmuje kolejne rzymskie forty niemal bez walki. Z wyjątkiem jednego. Fortu Aliso broni garstka gotowych na wszystko żołnierzy. Feliksowi i kilku jego towarzyszom udaje się wyrwać z niewoli i dołączyć do zdeterminowanych obrońców. Rozpoczyna się oblężenie. Realistyczne opisy brutalnych walk, rozpacz i determinacja, krew i pot, wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni – ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza – bez względu na epokę – są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach. „Brutalna, zuchwała opowieść, której akcja toczy się w zawrotnym tempie.” – Anthony Riches, autor cyklu „Cesarstwo" „Geraint Jones nie bierze jeńców w tej sugestywnej opowieści o rzymskich legionistach, którzy w kleszczach wrogów dochodzą do kresu swych fizycznych i psychicznych możliwości. To historia o braterstwie, poświęceniu i upartym trwaniu mimo braku nadziei.” – Douglas Jackson, autor m.in. cyklu o Waleriuszu. „Każda strona jest przesycona żołnierskim doświadczeniem: są tu lojalność wobec kraju i przyjaciół, niewypowiedziany koszmar wojny, instynkt przetrwania i splątane więzi między towarzyszami broni.” – Giles Kristian, autor cyklu „Raven”

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
36
Zgadywanki. Wierszyki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadywanki. Wierszyki dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Zbiór wesołych wierszyków-zagadek przygotowany z myślą o maluchach, które uwielbiają rozwiązywać zagadki. Każdy wierszyk można czytać na dwa sposoby: czytaj wierszyki z pięknymi ilustracjami lub zasłoń obrazek i zadaj dziecku zagadkę.

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
37
My, człowiekowate - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
My, człowiekowate
Dostępny
73 szt.

Co czyni nas ludźmi? Na którym etapie ewolucji wyrwaliśmy się z królestwa zwierząt? I czy aby na pewno nam się to udało? We 2003 roku w jaskini na wyspie Flores naukowcy odkryli zagadkowe szczątki. Nieznane wcześniej człekokształtne istoty mierzyły zaledwie metr wysokości, a otaczały je szkielety szczurów wielkich jak psy oraz słoni maleńkich jak kucyki. Odkrycie to było jak granat wrzucony do schludnej teorii ewolucji. Czym bowiem – albo raczej kim – byli ci prakuzyni współczesnych ludzi oraz co mówiło to znalezisko o naszym pochodzeniu? Mając za punkt wyjścia prastarą czaszkę, Frank Westerman przemierza kulę ziemską w poszukiwaniu pierwszego człowieka: brakującego ogniwa między ludźmi a małpami. Z reporterską ciekawością przygląda się pracy wybitnych paleoantropologów i analizuje ją w świetle postkolonializmu, najnowszych badań nad DNA i wzrostu znaczenia dokonań kobiet w tej zdominowanej przez mężczyzn dziedzinie. Każda teoria na temat tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy, okazuje się zabarwiona przez aktualnie dominujący na świecie trend. Kim zatem jesteśmy naprawdę? Frank Westerman jest jednym z najważniejszych holenderskich pisarzy non-fiction. Jego twórczość została przetłumaczona na szesnaście języków i otrzymała liczne wyróżnienia, w tym nominację do Nagrody im. Kapuścińskiego (Polska), Premio Terzani (Włochy) i Prix du Livre du Réel (Francja). „Ta pasjonująca kompozycja reportażu, eseju i rozprawy naukowej mierzy się z odwiecznym pytaniem: kim jest człowiek? Szukając na nie odpowiedzi, Frank Westerman podróżuje w czasie i przestrzeni, spotyka plejadę niesamowitych postaci, sięga do zamierzchłej historii i do najnowszych osiągnięć paleoantropologii. Każdy, kogo choć trochę interesują sprawy fundamentalne, musi tę książkę przeczytać”. – Tomasz Stawiszyński

44,99 zł
25,19 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 19,80 zł

1 osoba kupiła
38
Żona diabła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona diabła
Dostępny
201 szt.

Autorka Króla Midasa i Doręczyciela powraca z nową, ekscytującą powieścią! Dante Fiorucci jako przyszły spadkobierca mafijnego królestwa na polecenie ojca musi się ożenić. Dzięki małżeństwu dwie rodziny mafijne zawrą sojusz, a Dante będzie mógł przejąć konkurencyjny klub, którego właścicielką jest jego przyszła żona. Dwudziestopięcioletnia Alice Galante jak na córkę mafii jest całkiem niezależna. Zarządza odziedziczonym po dziadku klubem i może poszczycić się tym, że jest on najpopularniejszym lokalem w mieście. Trudny charakter dziewczyny sprawił, ze do tej pory ojciec z nikim jej nie swatał. Ale do czasu... Teraz Alice ma zostać żoną Dantego Fiorucci. Szybko orientuje się, że mężczyzna oczekuje od niej podporządkowania i całkowitego posłuszeństwa. Dodatkowo nie ma zamiaru być jej wierny. Wszystko, co udało się zbudować Alice, zostaje jej brutalnie odebrane.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
39
Abecadło. Wierszyki o literkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abecadło. Wierszyki o literkach
Dostępny
2 szt.

W kolorowej książeczce znajdziesz wierszyki o kolejnych literkach alfabetu. Dzięki nim dowiesz się, że C jest jak księżyc, F składa się z trzech kreseczek, a H wygląda jak drabina. Czytaj zabawne opowieści o aligatorze Anastazym, bąku Bazylim, lisku Lucjuszku i ich przyjaciołach. Czytanie umilą ci zabawne ilustracje.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
40
Atlas historyczny. Szkoła podstawowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas historyczny. Szkoła podstawowa
Dostępny
461 szt.

Atlas historyczny w przyjazny sposób wyjaśnia zagadnienia poruszane na lekcjach historii w szkole podstawowej oraz uczy, w jaki sposób korzystać z map, by jak najwięcej z nich wyczytać. Cennym uzupełnieniem są osie czasu, na których zaznaczono najważniejsze daty. To doskonała, zgodna z podstawą programową pomoc dydaktyczna zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

1 osoba kupiła
41
Zdrowy kręgosłup - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowy kręgosłup
Dostępny
77 szt.

Jak zapobiegać dolegliwościom kręgosłupa? Jak sobie z nimi radzić? Wskazówki opracowane przez zespół specjalistów fizjoterapeutów pomogą opracować właściwą strategię rehabilitacji.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

1 osoba kupiła
42
Jan Sarkander - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Sarkander
Dostępny
1 szt.

Jan Sarkander (1576-1620), męczennik morawski, urodzony w Skoczowie, żył w czasach pełnych zamętu, które zaznaczyły się tragicznym pomieszaniem porządku religijnego i politycznego. Wprowadzona w Europie zasada „cuius regio, eius religio” usprawiedliwiała religijną nietolerancję i rodziła wzajemną nienawiść. Proboszcz z Holeszowa, umierając, nie myślał jednak o odwecie, lecz całymi godzinami, pośród męczarni, modlił się o przebaczenie dla oprawców. Zmuszany wielokrotnie do wyjawienia tajemnicy spowiedzi, wytrwał w milczeniu do końca. „Sarkander jest wielkim darem Bożym dla naszej epoki - zwierzył się kiedyś arcybiskup Kolonii kard. Joachim Meisner - Chcę być na jego kanonizacji, choćbym miał nawet iść pieszo. Ksiądz spowiednik, ksiądz wierny brewiarzowi ma bardzo wiele do powiedzenia nie tylko Morawom i Śląskowi, ale przede wszystkim zachodniemu światu, który przeżywa kryzys sakramentu pojednania, a wielu księży nie znajduje właściwego stosunku do modlitwy Kościoła”. Sarkander został ogłoszony świętym 21 maja 1995 roku w Ołomuńcu przez papieża Jana Pawła II.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
43
Jak nie dać się zmanipulować i okłamać. Radzi doświadczony agent wywiadu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie dać się zmanipulować i okłamać. Radzi doświadczony agent wywia...
Dostępny
1126 szt.

Bez gadżetów w stylu Jamesa Bonda, za to z solidną dawką sztuki dyplomacji David Omond, były agent brytyjskiego wywiadu uczy myślenia, zdobywania wiedzy, czytania między wierszami i zbierania informacji w poszukiwaniu prawdy. W codziennym życiu często dysponujemy niepełnymi i sprzecznymi informacjami: newsy z prasy i internetu, posty w mediach społecznościowych, plotki z biura, i na ich podstawie podejmujemy decyzje, które są wiążące dla naszego życia. Omand pokazuje, jak najlepiej wykorzystać posiadaną wiedzę, aby wybierać najlepsze z możliwych dróg i rozwiązań. Prezentuje sposób myślenia i działania agentów wywiadu oraz metody weryfikowania, czy tor naszego myślenia jest właściwy, czy nie wpływają nań nasze nieświadome uprzedzenia. Pokazuje, jak unikać wikłania się w teorie konspiracyjne i jak nie dać się nabrać fake newsom oraz manipulacjom. Radzi, jak w inteligentny sposób wykorzystać zdobytą wiedzę, jak budować partnerskie relacje oparte na zaufaniu, a także jak tworzyć strategiczną sieć kontaktów.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
44
Kościół katolicki za kołem polarnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół katolicki za kołem polarnym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Czy zamierzenie przyświecające pierwszym zdaniom tej książki zostało zrealizowane? Jej celem było otwarcie okna naszej wyobraźni na dotąd może mało znany krajobraz Arktyki, a zwłaszcza tej jej części, która na mapach świata wyznaczona jest granicami kanadyjskiego Terytorium Nunavut oraz katolickiej diecezji Churchill-Hudson Bay. Jej horyzont rozpościera się od Zatoki Hudsona aż po Biegun Północny. Jej główni parafianie to Inuici – niegdyś znani bardziej jako Eskimosi. Jej kapłani, duszpasterze i misjonarze – to od samego początku, czyli od 100 lat, Oblaci Maryi Niepokalanej, we współpracy z wieloma innymi członkami personelu diecezji, zakonnymi czy świeckimi. P ojawiło się na kartach tej książki wiele obcych nazwisk, trudno brzmiących nazw geograficznych, ale może w tym momencie stały się one już bardziej rodzime, lepiej rozpoznawalne. Gdy za oknem będzie padał śnieg pomyślmy o ludziach, dla których jest on codziennością przez 10 miesięcy w roku. Z wszystkimi właściwymi sobie trudnościami, problemami, radościami i nadzieją starają się oni – tak jak ich poprzednicy od 100 lat – wypełnić słowa św. Pawła (Rz 1,9-18): Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia.

29,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
45
Księga imion i świętych. Tom 2. D-G - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga imion i świętych. Tom 2. D-G
Dostępny
3 szt.

Przewodnik onomastyczno-hagiograficzny, który obejmuje niemal całość imiennictwa chrześcijańskiego oraz przybliża większość Świętych czczonych w Kościołach chrześcijańskich. Hasła wyposażone zostały w noty bibliograficzne, które odsyłają do źródeł hagiograficznych i najpoważniejszych publikacji na temat życia i kultu poszczególnych Świętych oraz ich ikonografii, a także rozlicznych związków z kulturą. Pozycja szczególnie polecana amatorom rozmaitych dyscyplin historycznych, bibliotekarzom, duszpasterzom, katechetom oraz rzeszom czytelników, którzy interesują się swoimi imionami i patronami.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
46
Księga imion i świętych. Tom 3. H-Ł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga imion i świętych. Tom 3. H-Ł
Dostępny
3 szt.

Przewodnik onomastyczno-hagiograficzny, który obejmuje niemal całość imiennictwa chrześcijańskiego oraz przybliża większość Świętych czczonych w Kościołach chrześcijańskich. Hasła wyposażone zostały w noty bibliograficzne, które odsyłają do źródeł hagiograficznych i najpoważniejszych publikacji na temat życia i kultu poszczególnych Świętych oraz ich ikonografii, a także rozlicznych związków z kulturą. Pozycja szczególnie polecana amatorom rozmaitych dyscyplin historycznych, bibliotekarzom, duszpasterzom, katechetom oraz rzeszom czytelników, którzy interesują się swoimi imionami i patronami.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
47
Ulisses - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulisses
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

„Od premiery najważniejszego dokonania Joyce’a mija w 2022 roku sto lat. Jak przystało na arcydzieło, Ulisses obrósł w tym czasie wielką legendą. Mówi się o nim, że to majstersztyk literackiego modernizmu, najdoskonalsza artystycznie powieść, jaką kiedykolwiek napisano, najtrudniejsza w lekturze (i przekładzie) książka świata, księga ksiąg, zawierająca całą wiedzę ludzkości, powieść z kluczem albo powieść szyfr, kryjąca tajemne treści. Niektórzy komentatorzy twierdzą nawet, że literatura przed tym utworem i po nim to dwa odrębne światy. Ulissesa ustawiono więc na piedestale i koturnach, do wtóru łatwo wpadających w ucho opinii o jego elitaryzmie, dlatego wciąż otacza go sława utworu wybitnie nieprzystępnego językowo i erudycyjnie. Owszem, niesie on i takie filozoficzno-dyskursywne cechy czy wartości, jest jednak dziełem otwartym, wielowarstwowym, które da się odbierać również jako realistyczną, tragikomiczną opowieść o zwykłym ludzkim losie, zrozumiałą pod każdą szerokością geograficzną. Lektura dublińskiej epopei to porywająca przygoda – intelektualna, choć jednocześnie ludyczna, podobna do tej, jaką okazało się jej tłumaczenie, gdyż powieść tę można czytać również dla rozkoszy czysto estetycznych i emocjonalnych, płynących z obcowania z giętkim, pasjonującym, proteuszowym Słowem, na każdej stronie ustanawiającym własny, zaskakujący, a przez to przyjemny w epistemologicznym kontakcie kosmos elementów znaczących i znaczonych. Drugi polski przekład Ulissesa próbuje zwrócić uwagę i na tę jego epikurejską właściwość – w nadziei, że będzie odtąd czytany bardziej jako nadal żywa arcymistrzowska powieść, mniej zaś niczym legenda, dostępna jedynie dla wtajemniczonych”. Maciej Świerkocki

79,90 zł
57,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

48
Live A Longlaville, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live A Longlaville, CD
Gong, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

49
Fear Of A Blank Planet Black LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fear Of A Blank Planet Black LP, Winyl
Tree Porcupine, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

A1 Fear Of A Blank Planet A2 My Ashes B Anesthetize C1 Sentimental C2 Way Out Of Here D Sleep Together

222,90 zł
205,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 17,83 zł

50
Themes From William Blake's The Marriage of Heaven And Hell LP RED WHITE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Themes From William Blake's The Marriage of Heaven And Hell LP RED WHI...
Ulver, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

180,90 zł
166,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,47 zł

51
Lost & The Painless - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lost & The Painless
Lost Paradise, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

471,90 zł
434,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 37,75 zł

52
Biały Ląd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Biały Ląd
Dostępny
70 szt.

Wycieńczeni upałem i oszalali od wódki górnicy. Wielki szmal, bezwzględni gangsterzy i facet, który na własne życzenie pakuje się w kłopoty… Rok 1998: Polska rozpoczyna negocjacje akcesyjne z Unią Europejską, do kin wchodzą Młode wilki ½, a w sercu Afryki zespół fachowców ze Szczecina robi największy biznes w historii III RP. Media rozpisują się o wielomilionowym kontrakcie, o czarnym złocie cenniejszym niż węgiel i o polskim przemyśle wstającym z kolan. Tylko że na miejscu rzeczywistość wygląda inaczej niż w prospekcie dla inwestorów. Wycieńczeni upałem i oszalali od wódki górnicy, nieprawdopodobna korupcja i kryjący się w buszu rebelianci, a przy telefonach agenci wywiadów… Gdy w kopalni na południu nowo powstałej Demokratycznej Republiki Konga dochodzi do tragicznego w skutkach sabotażu, szef polskiej ochrony obiektu staje przed zadaniem niemożliwym do wykonania. Wyposażony w wątrobę z marmuru i dyskusyjne kompetencje językowe, ma ledwie trzy dni, aby dowieść, że wypadek jest elementem międzynarodowego spisku, a polski sen o Białym Lądzie to co najwyżej klimatyzowany koszmar. Nic już nie będzie takie, jak było… Biały Ląd to pierwszy tytuł z sensacyjnej serii! „Jedź do Konga, mówili. To nie praca, mówili, to egzotyczne wakacje. W rok zarobisz więcej niż w Warszawie zarobiłbyś w dziesięć. Postrzelasz do lwów, poplażujesz i wrócisz. Bar otworzysz, powiesisz na ścianie dzidy, tarcze i rogi antylopy. Ch**a tam, ku**a ich zdradziecka mać!” Łukasz Błaszczyk (ur. 1983) jest autorem powieści Pożegnanie z Budapesztem (2019) i okazjonalnie tłumaczem, na co dzień pracuje w reklamie. Paweł Sajewicz (ur. 1987) literaturą zajmuje się zawodowo jako redaktor, napisał też powieść Republika świecidełek (2017) i otrzymał nagrodę główną na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Marek Wełna (ur. 1986) jest lekarzem i pomysłodawcą fabuły Białego Lądu. To jego literacki debiut. Autorzy znają się i przyjaźnią od kilkunastu lat. Zawsze chcieli napisać coś razem.

44,99 zł
25,19 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 19,80 zł

53
Piękne zgliszcza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękne zgliszcza
Dostępny
72 szt.

Epopeja godna Marqueza! Piękne zgliszcza, najsłynniejsza książka Jessa Waltera, autora Straconych milionów z miejsca została bestsellerem New York Timesa. Wspaniała powieść, której akcja rozgrywa się we Włoszech w latach sześćdziesiątych XX w. oraz we współczesnym hollywoodzkim studiu filmowym. W 1962 roku na skalistym, skąpanym w słońcu wybrzeżu Włoch młody, zatopiony w marzeniach hotelarz spogląda na rozświetlone wody Morza Liguryjskiego. Widzi, jak łodzią przybliża się ku niemu zjawa: smukła jasnowłosa kobieta w bieli. Niebawem okazuje się, że to aktorka, gwiazdka amerykańskiego kina. Jest umierająca. Współcześnie historia rozpoczyna się, gdy na drugiej półkuli na zapleczu wytwórni filmowej pojawia się Włoch w podeszłym wieku, poszukujący tajemniczej kobiety, którą widział w swoim hotelu pięćdziesiąt lat wcześniej. Piękne zgliszcza to powieść pełna niedoskonałych, lecz fascynujących postaci błądzących po urwiskach codzienności w poszukiwaniu lepszego życia, które mami przepychem i z pozoru czeka tuż za rogiem. Prawa filmowe do książki zostały sprzedane, a za realizację odpowiadać będzie studio Amblin.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

54
Bogowie bitcoina - historia geniuszu, zdrady i odkupienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bogowie bitcoina - historia geniuszu, zdrady i odkupienia
Dostępny
97 szt.

Ben Mezrich, autor bestsellera Miliarderzy z przypadkuprzedstawia Bogów bitcoina, fascynującą opowieść o ryzykownym zaangażowaniu się braci Tylera i Camerona Winklevossów w kryptowaluty i niewyobrażalnych zyskach, jakie im to przyniosło. Miliarderzy z przypadku Bena Mezricha to najsłynniejszy opis początków Facebooka. Na jego podstawie powstał scenariusz nagrodzonego Oscarami filmu „The Social Network”. Wśród bohaterów tamtej historii znalazło się dwóch studentów Harvardu, Tyler i Cameron Winklevoss – bliźniacy, odnoszący sukcesy wioślarze i przeciwnicy Marka Zuckerberga. Bogowie bitcoina to opowieść o tym, co zdarzyło się po ich batalii prawnej z Facebookiem. Po starciu z Zuckerbergiem zamierzają rozpocząć karierę inwestorów, jednak szybko odkrywają, że nikt nie chce przyjąć od nich pieniędzy. Liżąc rany na Ibizie, spotykają ekscentrycznego biznesmena, który opowiada im o nowatorskiej idei kryptowaluty. Bracia zagłębiają się w zagmatwany, a nawet niebezpieczny świat bitcoina i szybko zdają sobie sprawę, że będzie on – by przywołać ich słowa – „albo czymś naprawdę wielkim, albo kompletną ściemą”. 26 listopada 2017 roku bracia Winklevossowie zostali pierwszymi w historii bitcoinowymi miliarderami. Dzieło Bena Mezricha to opowieść o tym, jak do tego doszło. Prawa filmowe do książki zostały sprzedane, a za realizację odpowiadać będzie studio Stampede Ventures.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

55
Listy z podróży do Ameryki. Z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy z podróży do Ameryki. Z opracowaniem
Dostępny
203 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

56
Klechdy sezamowe. Z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klechdy sezamowe. Z opracowaniem
Dostępny
328 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

57
Lilla Weneda. Z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Weneda. Z opracowaniem
Dostępny
131 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

13,00 zł
9,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

58
Powrót posła. Z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Powrót posła. Z opracowaniem
Dostępny
2 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

10,00 zł
4,70 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 5,30 zł

59
Mała księżniczka. Z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mała księżniczka. Z opracowaniem
Dostępny
1 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

17,00 zł
7,65 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 9,35 zł

60
Stan nie! Błogosławiony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stan nie! Błogosławiony
Dostępny
154 szt.

Stan nie! błogosławiony. Nowe wydanie jednej z najchętniej czytanych powieści Magdaleny Majcher poszerzone o opowiadanie przedstawiające losy bohaterów po 4 latach. Ciepła opowieść o niespodziewanym macierzyństwie i trudnych życiowych wyborach Pola jest szczęśliwa ? właśnie skończyła 28 lat, realizuje się zawodowo, ma kochającego męża. Poukładane życie do góry nogami wywracają dwie kreski? na teście ciążowym. A przecież nie tak to sobie wyobrażała! W dodatku, lekarze podejrzewają, że dziecko może mieć wadę genetyczną. Musi dokonać najbardziej dramatycznego wyboru w życiu kobiety. Wyboru, którego musi dokonać samodzielnie. Czy uda jej się pokochać rosnące w niej życie?

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

61
Solo. Moje samotne wspinaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solo. Moje samotne wspinaczki
Dostępny
205 szt.

„Nawet gdy jestem sam, nie czuję się samotny. Wiem, że ktoś na mnie czeka w bazie, w domu. Dwudniową samotność można polubić, bo ona wynika z realizacji marzenia. Boję się samotności w życiu”. Krzysztof Wielicki jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Samotnie wspinał się na Broad Peak, Lhotse, Dhaulagiri, Makalu, Nanga Parbat… Wydawać, by się mogło, że jego kariera wspinaczkowa nie ma już przed czytelnikami tajemnic. A jednak. Solo to zapis samotnych wejść Krzysztofa Wielickiego na najwyższe góry świata okraszony subtelnie podanymi refleksjami autora – bohatera o kondycji człowieka, o górach, partnerstwie i samotności. Alpinizm stawia na wartości, które wykluczają samotność: partnerstwo liny, zaufanie, uważność, troska o drugiego człowieka. Wspólne przeżycia są pełniejsze, wtedy lepiej smakują sukcesy, a porażki są mniej gorzkie. Skąd zatem ta potrzeba samotnej wspinaczki? Czy jest świadomym wyborem, czy dręczącą ambicją? Efektem splotu okoliczności? Czy samotność w górach jest głębsza, pełniejsza, bardziej dojmująca? Pomaga czy przeszkadza? Paraliżuje, czy da się ją oswoić? Czegoś uczy, a może dodaje jedynie strach do ciszy i pustki? Czy poznał odpowiedzi na te pytania? „Co powoduje, że człowiek decyduje się na samotne wspinanie? Że mimo: niepokoju, stresu, strachu podejmuje to wyzwanie i realizuje je z pokorą pomieszaną z brawurą i zuchwałością? Na te pytania Wielicki stara się odpowiedzieć w tej książce. Analizuje swoje wielkie samotne wspinaczki na ośmiotysięcznikach, próbuje odnaleźć ich przyczynę. Dociera jednak do zaskakującego odkrycia: gdy w samotności, przygotowując posiłek, rozlewa herbatę do dwóch kubków. Uzmysławia sobie, jak wielką sprawą jest w górach partnerstwo”. – Janusz Majer, himalaista „Jak ten „Asteriks” to robi? I po kiego diabła? Trudno Go nie podziwiać. Równie trudno nie lubić. Najtrudniej nie być go ciekawym. Co w nim siedzi? Co jest jego magicznym napojem? I jakim cudem przeżył wyzywając na solo tyle najpotężniejszych szczytów? Odpowiedzi znajdziecie w tej książce. Gwarantuję, że nie oderwiecie się od niej”. – Jacek Żakowski, dziennikarz

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

62
Atlas jeździectwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas jeździectwa
Dostępny
14 szt.

Jeździectwo to wspaniały rodzaj rekreacji, sportu i pasji. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że nigdy nie jest za późno na tę przygodę. Dyscyplina staje się z roku na rok bardziej popularna i coraz młodsi adepci przychodzą do szkół jeździectwa, by obcować z końmi i w ich towarzystwie odnajdywać przyjemność, relaks i możliwość aktywności fizycznej. Zwierzęta te są równie ważnym jak człowiek podmiotem jeździectwa, nie tylko narzędziem do osiągania sukcesów.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

63
Atlas wędkarski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas wędkarski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Amatorskie łowienie ryb na wędkę nieustannie cieszy się popularnością. Przedstawiamy poradnik zarówno dla wędkarzy początkujących, jak i zaawansowanych, którzy chcą łowić jeszcze skuteczniej.

39,95 zł
29,16 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

64
Nauka interpretacji wierszy dla klas 4-8 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka interpretacji wierszy dla klas 4-8 szkoły podstawowej
Dostępny
243 szt.

Nauka interpretacji wierszy dla klas 4–8 szkoły podstawowej to nieoceniona pomoc w porządkowaniu wiedzy dotyczącej utworów lirycznych przydatnej na lekcjach języka polskiego w szkole podstawowej i podczas przygotowań do egzaminów. Książka składa się z dziewięciu części, które łagodnie, krok po kroku, wprowadzają w świat poezji i uczą trudnej sztuki interpretowania wierszy. Przejrzysta forma graficzna, prosty język i miła dla oka kolorystyka ułatwiają pracę z książką, a liczne zadania pomagają w utrwalaniu wiadomości

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

65
Drabinka dla dzieci Dome Climber, niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drabinka dla dzieci Dome Climber, niebieska
Lil Monkey
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Dobra zabawa Konstrukcja drabinki Lil’ Monkey pozwala dzieciom na wspinaczkę, zawisanie czy huśtanie oraz może służyć jako namiot po jej przykryciu. Jeśli Twoje dziecko podobnie jak małpki wspina się na każdy możliwy element w domu lub w ogrodzie, drabinka Lil' Monkey jest stworzona właśnie dla niego. Zapewniamy Cię, że będzie bawić się na niej godzinami poprawiając przy tym swoją koordynację ruchową i aktywnie ćwicząc. Twoje dziecko pokocha tą zabawkę! Bezpieczeństwo Najważniejszym celem konstruktorów drabinki Lil' Monkey było stworzenie bezpiecznej i solidnej zabawki o optymalnej wielkości. Nie jest ani za duża ani za mała, dzięki czemu rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Belki i łączniki drabinki wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest bardziej elastyczne a co za tym idzie bezpieczniejsze niż elementy stalowe. Drabinka Lil’ Monkey jest bardzo stabilna i solidna o czym mogą zaświadczyć rodzice, którzy ją wcześniej testowali. Zabawka jest odporna na warunki atmosferyczne oraz łatwa do przemieszczania nawet po rozłożeniu do zabawy na podwórku. Zabawka posiada certyfikat TUV oraz spełnia normę EN-71. Informacje o produkcie: • wiek dziecka 3–6 lat, • unikalny system składania, • wzmacnia mięśnie dziecka oraz poprawia jego motorykę, • wytrzymała konstrukcja, • produkt całoroczny, • łatwa w montażu / bez użycia narzędzi, • odporny na promieniowanie UV, • łączenia wykonane są w 100% z nylonu, • maksymalna waga dziecka: 80 kg, • rozmiar: 170.0 x 170.0 x 117.0 cm, • spełnia normę ASTM SAFETY STANDARDS (USA), • w zestawie śledzie do przymocowania drabinki do miękkiego podłoża, • opakowanie nie zawiera wazeliny. Atesty / certyfikaty: TUV, TUV GS, Izraelski Instytut Standardów. Drabinki spełniają normę EN71 1,2,3,8 Czy wiesz, że drabinka Lil’Monkey to nie tylko dobra zabawa lecz również rozwój psychofizyczny dziecka? Termin integracja sensoryczna określa prawidłową organizację wrażeń sensorycznych (bodźców) napływających przez receptory. Oznacza to, że mózg otrzymując informacje ze wszystkich zmysłów (wzrok, słuch, równowaga, dotyk, czucie ruchu – kinestezja) dokonuje ich rozpoznania, segregowania i interpretacji oraz integruje je z wcześniejszymi doświadczeniami. Na tej podstawie mózg tworzy odpowiednią do sytuacji reakcję nazywaną adaptacyjną. Jest to adekwatne i efektywne reagowanie na wymogi otoczenia. Może to być odpowiedź ruchowa jak i myślowa. Drabinka Lil’Monkey umożliwia rozwój reakcji równoważnych, napięcia mięśniowego oraz ruchów oczu. Ważna jest w tym względzie integracja odruchów – ewolucja czynności odruchowych (odruchy postawy, prostowania, równowagi); rozwój dużej motoryki i planowania ruchu, kształtowanie się stabilnej postawy, rozwój koordynacji ciała.

799,00 zł
759,05 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 39,95 zł

66
Superblok. Moda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superblok. Moda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Seria bloków z tematycznie dobranymi obrazkami do kolorowania. Duży format i wyraźne kontury ułatwią dzieciom zabawę, dodatkową atrakcją są dołączone naklejki stanowiące wzór do pokolorowania.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

67
Superblok. Make-up - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superblok. Make-up
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Seria bloków z tematycznie dobranymi obrazkami do kolorowania. Duży format i wyraźne kontury ułatwią dzieciom zabawę, dodatkową atrakcją są dołączone naklejki stanowiące wzór do pokolorowania.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

68
Moje pierwsze bajki na święta. Disney - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze bajki na święta. Disney
Dostępny
14 szt.

"Moje pierwsze bajki na święta" to kolejny bogato ilustrowany tom serii o ulubionych dziecięcych bohaterach animacji Disneya. Tym razem w każdej z sześciu opowiastek panuje duch świąt Bożego Narodzenia. To okazja poznać "Pierwsze święta szczeniaków", a wszystkich łaciatych, czyli 101 dalmatyńczyków, "świąteczne poszukiwania skarbów" Małej Syrenki, "Najsłodsze święta" Kubusia Puchatka, dowiedzieć się, jak "Minnie ratuje święta", oczywiście razem z Mikim, "Aurora przygotowuje święta" oraz co dla przyjaciół z "Aut" oznacza "Najlepszy prezent na świecie".

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

69
Czas łaski (wydanie specjalne) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas łaski (wydanie specjalne)
Dostępny
807 szt.

Wydanie specjalne najnowszej powieści Johna Grishama, wchodzącej w skład trylogii Czas zabijania, Czas zapłaty, Czas przebaczenia – duży format ułatwiający czytanie, idealnie nadający się na prezent! Porywający dramat sądowy, w którym emocje sięgają zenitu. Sprawiedliwość i prawo to nie zawsze to samo. W żadnej z książek Johna Grishama nie widać tego tak wyraźnie jak w czasie łaski. Miasteczko Clanton w stanie Missisipi znów jest podzielone, a adwokat Jake Brigance – znany z powieści i filmu „Czas zabijania” – ponownie znajduje się w centrum wydarzeń. W Clanton do zabójstw dochodzi raz na kilkadziesiąt lat. Nic więc dziwnego, że takie wydarzenie elektryzuje społeczność całego hrabstwa. Zwłaszcza gdy ginie prominentny biały, znany w okolicy zastępca szeryfa Stuart Kofer. Sprawcą jest syn jego kochanki, szesnastoletni Drew Gamble. Wobec zacietrzewienia części mieszkańców miasteczka szanse chłopaka na to, że uniknie kary śmierci, są nikłe. Chyba że jego obroną zajmie się Jake Brigance, który już raz dokonał niemożliwego: doprowadził do uznania za niewinnego czarnoskórego mężczyzny oskarżonego o zabicie oprawców jego córki. Jake nie ma ochoty bronić Drew Gamble’a, ale jeśli on się tego nie podejmie, to kto? Kiedy uważnie przygląda się sprawie, dostrzega jej drugie dno. I jak przed laty ryzykuje własną karierę, bezpieczeństwo finansowe i życie swojej rodziny, by obronić chłopca przed końcem, którzy wszyscy mu wieszczą – komorą gazową.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

70
Czas zapłaty (wydanie specjalne) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas zapłaty (wydanie specjalne)
Dostępny
912 szt.

Wydanie specjalne kultowej powieści Johna Grishama, wchodzącej w skład trylogii: Czas zabijania, Czas zapłaty, Czas przebaczenia – duży format ułatwiający czytanie, idealnie nadający się na prezent! Małe miasteczko i wielka prawnicza batalia, którą żyje cały stan Missisipi. Jake Brigance, młody prawnik z Czasu zabijania, powraca o kilka lat starszy, ale wciąż gotowy bronić swoich klientów do ostatniego tchu. Wydawać by się mogło, że wystąpienie w głośnym procesie w roli obrońcy czarnoskórego ojca oskarżonego o zabicie białych mężczyzn, którzy zgwałcili jego córkę, otworzy Jake’owi Brigance’owi drogę do sławy i pieniędzy. Tymczasem trzy lata później nadal jest małomiasteczkowym adwokatem borykającym się z problemami. Szansa na zmianę tej sytuacji pojawia się, gdy nieuleczalnie chory Seth Hubbart popełnia samobójstwo i pozostawia po sobie kontrowersyjny testament, którego sądowe zatwierdzenie powierza Jake’owi. Nie będzie łatwo udowodnić – przed ławą przysięgłych, w której zasiadają głównie biali – że zmarły, zapisując niemal cały swój majątek czarnoskórej gosposi, był w pełni władz umysłowych. Zwłaszcza że przeciwnikami Jake’a Brigance’a będą prawnicy z najlepszych kancelarii w Memphis i Jackson, z których każdy będzie próbował uszczknąć dla siebie kawałek ze smakowitego tortu. Clanton ponownie podzieli się na białych i czarnych. A nad okolicą zawiśnie złowrogi cień Ku-Klux-Klanu.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

71
Czas zabijania (wydanie specjalne) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas zabijania (wydanie specjalne)
Dostępny
1060 szt.

Wydanie specjalne najbardziej znanej powieści Johna Grishama, wchodzącej w skład trylogii: Czas zabijania, Czas zapłaty, Czas przebaczenia – duży format ułatwiający czytanie, idealnie nadający się na prezent! Powieść, na podstawie której powstał głośny film z gwiazdorską obsadą: Matthew McConaugheyem, Sandrą Bullock, Samuelem I. Jacksonem i Donaldem Sutherlandem. Nikt nie oddaje klimatu amerykańskiego południa tak, jak robi to John Grisham! Miasteczkiem Clanton w stanie Missisipi wstrząsa wiadomość o zgwałceniu i bestialskim pobiciu dziesięcioletniej czarnoskórej dziewczynki. Jej ojciec Carl Lee, wiedząc, że sądy na Południu białych traktują ulgowo, postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość i dokonuje egzekucji na oprawcach córki. Jake Brigance, młody adwokat, który ledwie wiąże koniec z końcem, zdaje sobie sprawę, że podejmując się obrony Carla, nie może liczyć na wysokie honorarium. Nie może również liczyć na pełną współpracę klienta, który nie chce się zgodzić na najprostszą linię obrony: niepoczytalność. Natomiast tym, czego może być pewny, jest wrogość miejscowej społeczności, bo w Clanton wciąż straszą duchy niewolnictwa. Wszystko przemawia za tym, żeby nie pakować się w tę trudną do wygrania sprawę. I być może Jake Brigance zrezygnowałby z niej, gdyby nie to, że sam ma córkę… którą może narazić na śmiertelne niebezpieczeństwo, broniąc przed sądem Carla. Bo w toczącym się procesie Ku-Klux-Klan widzi dla siebie szansę na ponowne zaistnienie.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

72
Modernizm(y) słowiański(e) w anturażu czułości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modernizm(y) słowiański(e) w anturażu czułości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Praca zbiorowa prezentuje wyniki najnowszych badań nad zjawiskiem czułych modernizmów w ujęciu literacko-teoretycznym, historyczno-literackim, kulturoznawczym. „Monografia (…) składa się z tekstów, poświęconych manifestacjom czułości w literaturze polskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, chorwackiej XX i XXI w. (…) chodzi tutaj nie tylko o sztukę, którą określa się terminem „modernistyczna”, lecz także o wzorce literatury neomodernizmu i postmodernizmu, w których poetyce odnajdujemy pewnego rodzaju kontynuację i rozwój poetyki modernizmu. Redaktorki zbioru zaproponowały niezwykle interesująca i aktualną perspektywę badania: problem czułości zajmuje zauważalne miejsce w kulturze okresu ponowoczesnego, charakteryzującej się „nowym sentymentalizmem”, „nową szczerością”, poszukiwaniem środków emocjonalnego wpływu na czytelnika. Kwestia „czułego narratora”, której poświęciła swoje noblowskie przemówienie Olga Tokarczuk, stała się dodatkowym impulsem do skupienia uwagi literaturoznawców na tym ważnym temacie.” –z recenzji prof. dr hab. Ałły Tatarenko

46,00 zł
35,88 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 10,12 zł

73
Grimmosfera polska. Baśnie ze zbioru Wilhelma i Jakuba Grimmów w polskiej kulturze literackiej (1865-2015) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grimmosfera polska. Baśnie ze zbioru Wilhelma i Jakuba Grimmów w polsk...
Dostępny
1 szt.

Autorka dokonała opisu polskiej grimmosfery w latach 1865–2015. Praca ta to kamień milowy w polskich badaniach nad obecnością braci Grimm w Polsce. Przeprowadzona analiza staje się tutaj rodzajem kulturowej i literackiej autodiagnozy, ponieważ polskie literackie reakcje na baśnie braci Grimm – jak pisze w recenzji książki prof. Eliza Pieciul-Karmińska – ujawniają nie tylko coś z natury tekstu oryginalnego, ale także wiele mówią o nas samych i naszym podejściu do innej kultury i tradycji. Należy podkreślić, że fragmenty pracy traktujące o polskich renarracjach Grimmowskich, zwłaszcza opis najwcześniejszej twórczości, to teksty absolutnie źródłowe dla kolejnych naukowców zajmujących się recepcją Grimmów w Polsce.

66,00 zł
36,96 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 29,04 zł

74
BabyOno Poporodowy Pas Brzuszny Profilowany XXL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BabyOno Poporodowy Pas Brzuszny Profilowany XXL
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

64,70 zł
58,23 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,47 zł

75
BabyOno Poporodowy Pas Brzuszny Profilowany XL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BabyOno Poporodowy Pas Brzuszny Profilowany XL
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

64,70 zł
58,23 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,47 zł

76
BabyOno Poporodowy Pas Brzuszny Profilowany L - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BabyOno Poporodowy Pas Brzuszny Profilowany L
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

64,70 zł
58,23 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,47 zł

77
Monografie Prawnicze. Ochrona prawna przedsiębiorców w interesie publicznym przed nieuczciwym wykorzystywaniem przewagi kontraktowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monografie Prawnicze. Ochrona prawna przedsiębiorców w interesie publi...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Monografia zawiera rozważania na temat ochrony prawnej przedsiębiorców przed nieuczciwymi praktykami silniejszych kontrahentów, takimi jak opóźnione płatności, przerzucanie ryzyka handlowego, jednostronna zmiana warunków współpracy czy kształtowanie ceny w oparciu o mało przejrzyste przesłanki. Przewaga kontraktowa lub inaczej siła przetargowa przedsiębiorców jest kluczowym czynnikiem wpływającym na przebieg i warunki transakcji handlowych. Duże różnice w sile przetargowej i wyraźna przewaga silniejszego przedsiębiorcy może prowadzić do nadużyć wobec jego kontrahentów skutkujących osiąganiem korzyści finansowych ich kosztem. Monografia zawiera rozważania na temat propozycji oraz obowiązującego zakresu ochrony prawnej słabszej strony przed nieuczciwymi praktykami. Publikacja skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli nauki, radców prawnych, adwokatów, sędziów oraz pracowników Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Będzie również źródłem wiedzy dla studentów i zainteresuje przedsiębiorców.

199,00 zł
165,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

78
Monografie Prawnicze. Granice swobody rozrządzania majątkiem na wypadek śmierci w prawie polskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monografie Prawnicze. Granice swobody rozrządzania majątkiem na wypade...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Publikacja poświęcona została analizie swobody rozrządzania majątkiem na wypadek śmierci oraz jej ograniczeń w ramach prawa polskiego, ukazanej na tle prawnoporównawczym i historycznoprawnym. Jest jedyną w polskiej literaturze prawniczej pozycją omawiającą najważniejszą zasadę współczesnego prawa spadkowego oraz poszczególne instytucje wyznaczające jej granice z perspektywy ich celów i funkcji, skonfrontowanych z aktualnymi realiami społecznymi. Praca stanowi kompleksowe opracowanie tego tematu, pozwalające na precyzyjne określenie zakresu swobody rozrządzania majątkiem na wypadek śmierci oraz jej ograniczeń. Przeprowadzone w monografii rozważania umożliwiają również udzielenie odpowiedzi na pytanie o adekwatność poszczególnych ograniczeń swobody rozrządzania majątkiem na wypadek śmierci do współczesnych realiów społecznych. Książka skierowana jest do wszystkich osób zajmujących się naukowo lub zawodowo prawem spadkowym: zarówno do naukowców zgłębiających tę dziedzinę prawa, jak i do praktyków (adwokatów, radców prawnych, notariuszy, sędziów), poszukujących rozwiązań konkretnych problemów związanych z prawem spadkowym. Monografia stanowi uzupełnioną i poprawioną wersję rozprawy doktorskiej obronionej w dniu 22 marca 2021 r. na Wydziale Prawa i Administracji UJ.

199,00 zł
165,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

79
Monografie Prawnicze. Europeizacja postępowania dowodowego w polskim procesie karnym. Wpływ standardów europejskich na krajowe postępowanie dowodowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monografie Prawnicze. Europeizacja postępowania dowodowego w polskim p...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Monografia analizuje proces europeizacji postępowania dowodowego w procesie karnym, rozumianej jako proces zbliżania się ustawodawstw poprzez implementację do krajowego porządku prawnego prawa europejskiego sensu largo lub recepcję rozwiązań prawnych obowiązujących w innym państwie europejskim („impuls europeizacyjny”) w celu stworzenia zbliżonych standardów w określonej dziedzinie prawa. Autorka bada prawo europejskie na dwóch płaszczyznach – standardu wynikającego z Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, a także odnosi się do innych, mniej znanych konwencji Rady Europy oraz prawa unijnego wraz z orzecznictwem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ocenia, w jakim stopniu, krajowe postępowanie dowodowe jest zgodne z nadrzędnym wzorcem europejskim, a następnie prezentuje propozycje rozwiązań zidentyfikowanych przez siebie rozbieżności między rozwiązaniami krajowymi a europejskimi. Rozważania dotyczące prawa krajowego także są prowadzone na dwóch poziomach: konstytucyjnym i ustawowym. Całość uzupełnia rozdział poświęcony problemowi europeizacji horyzontalnej oraz perspektywom i realnym możliwościom utworzenia w ramach Unii Europejskiej wspólnych standardów minimalnych postępowania dowodowego. W pracy przyjęto perspektywę uczestników postępowania dowodowego - oskarżonego, ofiary przestępstwa i organów procesowych - ich praw i obowiązków w sferze postępowania dowodowego. Monografia – obok części teoretycznej – odsyła do bogatego orzecznictwa trybunałów europejskich, Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych. Wykorzystanie dorobku orzeczniczego sądów i trybunałów sprawia, że publikacja jest adresowana nie tylko do teoretyków prawa, ale także do praktyków: sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, przedstawicieli organizacji społecznych uczestniczących w procesach karnych.

199,00 zł
165,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

80
Monografie Prawnicze. Bezpieczeństwo surowcowe państwa. Instrumenty prawa administracyjnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monografie Prawnicze. Bezpieczeństwo surowcowe państwa. Instrumenty pr...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.20

Monografia ukazuje bezpieczeństwo surowcowe państwa jako ciągły proces eliminacji ryzyka wystąpienia niedoborów w bieżących i przyszłych dostawach strategicznych energetycznych i nieenergetycznych surowców mineralnych. Autor skupia się na instrumentach zaliczanych do szeroko rozumianego prawa administracyjnego, omawiając m.in. kwestie związane z polityką administracyjną i polityką publiczną państwa, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, ochroną środowiska, własnością górniczą, koncesjonowaniem działalności poszukiwawczo-wydobywczej czy zagadnienia dotyczące rezerw strategicznych i zapasów obowiązkowych surowców. W obecnych czasach niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie gospodarki współczesnych państw bez wykorzystywania w codziennej działalności rozmaitych surowców mineralnych. Gwarancja ciągłości ich dostaw jest podstawą rozwoju i transformacji gospodarczej państwa.

199,00 zł
165,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

81
Prawo Nowych Technologii Nr 2/2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo Nowych Technologii Nr 2/2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Aktualne problemy stosowania prawa nowych technologii w kontekście najnowszych regulacji! W najnowszym numerze 2/2021 polecamy: • Dane osobowe i prywatność prof. ALK dr hab. Przemysław Polański „O efektywnym wdrożeniu domyślnej ochrony danych osobowych w systemach informatycznych” Privacy by Design to bardziej pewna filozofia postępowania niż precyzyjnie sformułowane obowiązki. Przy jej wdrażaniu pomocne powinny okazać się 7 zasad PbD sformułowanych przez dr Ann Cavoukian w pracy „Privacy by Design: The 7 Foundational Principles – Implementation and Mapping of Fair Information Practices", a następnie odzwierciedlone w rezolucji w sprawie prywatności w fazie projektowania przyjętej przez 32 Międzynarodową Konferencję Rzeczników Ochrony Danych i Prywatności w 2010 r. Privacy by Design to nakaz projektowania systemów informatycznych w taki sposób, aby wszystkie zasady przetwarzania danych osobowych zostały odzwierciedlone w programie komputerowym w jak najszerszym zakresie. Privacy by Default stanowi dopełnienie tego obowiązku i zakłada zaprojektowanie systemu w taki sposób, aby domyślnie uruchomione były te opcje programu, które chronią prywatność użytkownika w stopniu najszerszym. Wobec braku orzecznictwa TSUE w tej materii, istotną rolę odgrywać będą Wytyczne nr 4/2019 sformułowane przez Europejską Radę Ochrony Danych Osobowych. • Handel elektroniczny Witold Chomiczewski, LL.M. „Zasady wyłączeń odpowiedzialności dostawców usług pośrednich w projekcie rozporządzenia Akt o usługach cyfrowych (cz. I)” W projekcie rozporządzenia Akt o usługach cyfrowych znalazła się również nowa regulacja dotycząca zasad wyłączeń odpowiedzialności dostawców usług pośrednich. Artykuł jest poświęcony omówieniu projektowanych rozwiązań, ale z jednoczesnym porównaniem ich do aktualnego stanu prawnego oraz jego wykładni. Celem jest wyjaśnienie, co faktycznie zmieni się wraz z rozpoczęciem stosowania rozporządzenia Akt o usługach cyfrowych. Pierwsza część artykułu omawia wyłączenia odpowiedzialności dostawców: usług zwykłego dostępu, cachingu oraz hostingu. • Innowacje dr Michał Nowakowski „Ostatnie zmiany w ramach prawnych dla sztucznej inteligencji w Unii Europejskiej – krytyczna analiza” Sztuczna inteligencja nie jest już tylko modnym słowem, przynajmniej w sensie prawnym. Ostatni projekt Komisji (UE) w sprawie sztucznej inteligencji otworzył szerszą publiczną dyskusję na temat powstających technologii, odpowiedzialności, etyki i potencjalnych negatywnych skutków, jakie mogą one wywierać na człowieka. Głównym celem artykułu jest przedstawienie wybranych obszarów, które obejmuje projekt rozporządzenia, a które dotyczą m.in. zakazanych praktyk, definicji AI i systemów AI wysokiego ryzyka oraz odpowiednich wymogów dla twórców takich systemów. Zawiera również komentarz na temat konieczności opracowania wytycznych sektorowych dla sektora finansowego. Celem publikacji nie było omówienie wszystkich tematów ujętych w projekcie, ale raczej uwzględnienie obszarów niejasnych, które – jeśli zostaną przyjęte – mogą prowadzić do niepewności prawnej i czysto teoretycznie wpływać na rozwój innowacji. Dominik Powroźnik „Definicja kryptoaktywów. Czy prawodawstwo nadąża za postępem technologicznym?” Z uwagi na postęp technologiczny i fragmentaryczność prawa dotyczącego kryptoaktywów niezbędne staje się ujednolicenie przepisów w tym aspekcie. Celem przedmiotowego artykułu jest zdefiniowanie pojęcia kryptoaktywów oraz jego rodzajów, a także analiza dotychczasowego prawodawstwa Unii Europejskiej. Przedmiotowy artykuł prezentuje zarówno poglądy entuzjastyczne, ale i sceptyczne względem tej technologii, ograniczając pochopny optymizm w ich wykorzystaniu. • Internet i media Arkadiusz Baran „Dopuszczalność drogi sądowej w sprawie o zobowiązanie nadawcy do udzielenia operatorowi zgody na rozprowadzanie programu objętego regulacją must carry/must offer” Nadawca rozpowszechniający program objęty regulacją must carry/must offer, o której mowa w art. 43 i 43a ustawy z 29.12.1992 r. o radiofonii i telewizji nie może odmówić operatorowi rozprowadzającemu program w sieci telekomunikacyjnej zgody na rozprowadzanie tego programu. W sytuacji jednak, gdy nadawca bezpodstawnie odmawia udzielenia takiej zgody, operatorowi powinien przysługiwać efektywny instrument prawny nakierowany na jej wyegzekwowanie. Przewidziana w 43a RTVU administracyjna procedura przymuszania nadawcy przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do udostępnienia operatorowi programu może w niektórych przypadkach okazać się bezskuteczna i w rezultacie może nie zagwarantować udzielenia operatorowi zgody na rozprowadzanie programu. Jako remedium postuluje się przyznanie operatorowi prawa do zainicjowania postępowania sądowego w sprawie o zobowiązanie nadawcy do udzielenia zgody na rozprowadzanie programu. Wątpliwości budzi jednak to, czy w sprawie dotyczącej obowiązków must carry/must offer, które uregulowane zostały w akcie z zakresu prawa administracyjnego, przysługuje droga sądowa w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania cywilnego. r. pr. Karol Kościński „Ochrona integralności usługi medialnej w prawie europejskim i polskim: przyczyny, zakres, znaczenie” Artykuł poświęcony jest nowym unijnym regulacjom wprowadzającym ochronę integralności usługi medialnej, które stały się częścią dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/13/UE z 10.3.2010 r. w sprawie koordynacji niektórych przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich dotyczących świadczenia audiowizualnych usług medialnych (dyrektywa o audiowizualnych usługach medialnych) oraz różnym sposobom wdrożenia tych przepisów przez państwa członkowskie. Na tym tle autor przeprowadza analizę polskiej regulacji zawartej w ustawie z 29.12.1992 r. o radiofonii i telewizji , koncentrując się na elementach istotnych dla jej wykładni. Autor przedstawia także kontekst rynkowy i prawny, który skłonił unijnego prawodawcę do interwencji legislacyjnej mimo istnienia niewielu szczątkowych krajowych regulacji o podobnym charakterze. • Prawo IT dr Sabina Kubsik „Ochrona patentowa rozwiązań wykorzystujących technologie komputerowe – przegląd najnowszych trendów w Polsce i na świecie (cz. II)” Ochrona patentowa rozwiązań wykorzystujących technologie komputerowe, a w szczególności rozwiązań softwareowych, od wielu lat budzi burzliwe dyskusje pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami. Przeciwnicy patentowania tego typu rozwiązań, twierdzą, że software jest wystarczająco dobrze chroniony prawami autorskimi. Zwolennicy natomiast są zdania, że prawa autorskie chronią jedynie formę utworu przed bezpośrednim kopiowaniem, a jedynie patent pozwala na rzeczywistą ochronę wykorzystywanych w programie algorytmów. Artykuł ma na celu przybliżenie stanowiska jakie w tej kwestii prezentowane jest obecnie w Polsce oraz w innych krajach na świecie, w tym m.in. w Stanach Zjednoczonych oraz Chinach, gdzie rokrocznie odnotowuje się najwięcej zgłoszeń patentowych z dziedziny technologii komputerowej. W opracowaniu przedstawiono szeroką analizę polskich i zagranicznych przepisów prawnych, a także praktyki orzeczniczej oraz wytycznych krajowych i ponadkrajowych urzędów patentowych, w tym nowych wytycznych Europejskiego Urzędu Patentowego, które weszły w życie 21.3.2021 r. Z uwagi na złożoność omawianej tematyki oraz obszerność przedstawionej analizy, a jednocześnie chęć możliwie najpełniejszego przedstawienia obecnie panujących trendów w zakresie ochrony patentowej rozwiązań wykorzystujących technologie komputerowe, artykuł został podzielony na dwie części, z których część I zawiera wprowadzenie oraz omówienie różnych źródeł ochrony prawnej programów komputerowych, a także początek przeglądu orzecznictwa krajowych i ponadkrajowych urzędów patentowych, skupiając się na uwagach ogólnych oraz krajach common law, natomiast część II zawiera ciąg dalszy tego przeglądu, skupiając się na krajach azjatyckich, krajach europejskich oraz Polsce, a także podsumowanie. Sylwester Szczepaniak, Mirosława Brzostek-Kleszcz „Definiowanie pojęć z zakresu nowych technologii w przepisach prawa i postanowieniach umownych” Przyglądając się rozwojowi obecnej technologii, szybkości zachodzących zmian, tendencjom do konsolidacji rozwiązań i funkcjonalności oraz jednoczesnego oderwania oprogramowania od urządzenia technicznego – prawnicy, legislatorzy stają przed ogromnym wyzwaniem związanym z tworzeniem siatki pojęciowej w przepisach prawa i postanowieniach umownych. Partnerem merytorycznym Kwartalnika jest Stowarzyszenie Prawa Nowych Technologii.

149,00 zł
123,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 25,33 zł

82
Podatkowe Komentarze Becka. Fuzje i przejęcia spółek kapitałowych. Zagadnienia rachunkowe i podatkowe , wydanie 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podatkowe Komentarze Becka. Fuzje i przejęcia spółek kapitałowych. Zag...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.03

Praktyczny przewodnik w zakresie stosowania procedur i rozwiązań dotyczących przeprowadzania procesów połączeniowych w ramach spółek kapitałowych z najnowszymi zmianami w tym, wynikającymi z Polskiego Ładu. Autorzy książki, opierając się na pytaniach klientów firmy BDO Sp. z o.o. oraz swoim doświadczeniu stworzyli praktyczną pozycję, która pomoże lepiej zrozumieć skomplikowane przepisy regulujące fuzje i przejęcia. W kontekście nabycia i łączenia spółek kapitałowych decydującą rolę odgrywają szczegółowo opisane przez Autorów aspekty prawne, finansowe, rachunkowe, a także podatkowe wspomnianych procesów. Bardzo ważną rolę pełnią także praktyczne porady dotyczące tego, w jaki sposób przygotować się do kontaktów z potencjalnie przejmowanym przedsiębiorstwem, dlaczego warto skorzystać z pomocy doradców przy procesie przejęcia i jak ważne jest przeprowadzenie analizy due diligence. W 6. wydaniu przedstawiono: • najnowsze dane dotyczące wartości transakcji fuzji i przejęć zarówno w Polsce, jak i na świecie; • przejęcia (tzw. odwrotne) z udziałem akwizycyjnej spółki celowej; • projekt standardu DP/2020/2 Połączenia jednostek pod wspólną kontrolą; • zaprezentowano także różnice między ustawą o rachunkowości a MSSF 3 w zakresie połączeń podmiotów gospodarczych dotyczące: ceny nabycia uwarunkowanej przyszłymi zdarzeniami; ujęcia transakcji z udziałowcami niesprawującymi kontroli przeprowadzanych po dniu objęcia kontroli i niepowodujących utraty kontroli; ujmowania zobowiązań warunkowych jednostki przejmowanej; wyceny udziałów niedających kontroli (udziały mniejszości); • przedstawiono zmiany w ujmowaniu skutków połączeń wprowadzone znowelizowanym MSSF 3 (MSSF 3R), m.in. zaprezentowano nową definicję przedsięwzięcia; • zaprezentowano nowe interpretacje podatkowe, a także najnowsze zmiany wprowadzone: – ustawą z 27.11.2020 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 2419), które dotyczą uproszczenia i unowocześnienia rozliczania podatku VAT, wprowadzenia zmian m.in. fakturowania, ułatwień dla eksporterów oraz pakietu korzyści finansowych dla przedsiębiorców, uruchomienia rozwiązań doprecyzowujących niektóre konstrukcje VAT oraz dotyczące tzw. Tax Free, – ustawą z 28.11.2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 2123), dotyczące uszczelnienia systemu podatków dochodowych w celu zapewnienia powiązania wysokości podatku płaconego przez duże przedsiębiorstwa, w szczególności międzynarodowe, z faktycznym miejscem uzyskiwania przez nie dochodu, – ustawą z 5.6.2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 1065), dotyczące dostosowania z dniem 1.1.2021 r. przepisów o podatku dochodowym do obecnie obowiązującej Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 2015; wprowadzenia szczególnej klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania w zakresie regulacji dotyczącej zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kosztów hipotetycznych odsetek; wprowadzenia zmian o charakterze doprecyzowującym obowiązujące przepisy. Omówiono również najnowsze regulacje wynikające z tzw. Polskiego Ładu tj. z ustawy z 29.10.2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, dotyczące m.in.: przepisów antyabuzywnych, połączenia spółek, przychodu spółki przejmowanej, przejmującej i spółki przejmującej posiadającej udziały (akcje) spółki przejmowanej oraz form prawnych, do których zastosowanie mają przepisy o połączeniach. Publikacja została podzielona na rozdziały, z których każdy zawiera praktyczne przykłady i opis tych przypadków, które z pewnością ułatwią zrozumienie skutków rachunkowych i podatkowych fuzji i przejęć. Publikacja obejmuje: • opis procesu przejęcia przedsiębiorstw, ich rodzaje i formy, motywy, tryb przejmowania oraz szczegółowy opis procesu due diligence, mającego duże znaczenie w kontekście prac przygotowawczych, towarzyszących przejęciom; • proces łączenia spółek kapitałowych, w szczególności zaś jego proceduralne aspekty uregulowane w Kodeksie spółek handlowych – począwszy od etapu przygotowawczego, sporządzenia planu połączenia, podejmowania uchwał połączeniowych aż po rejestrację połączenia w KRS. Poruszono tu także zagadnienie fuzji spółek publicznych oraz międzynarodowych z udziałem spółki europejskiej; • zagadnienia rozliczenia skutków połączenia w sprawozdaniu finansowym, z uwzględnieniem różnic w tym zakresie wynikających z zastosowania wymogów prawa polskiego z ustawy o rachunkowości, jak i znowelizowanych Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (identyfikacja podmiotu przejmującego, ustalenie ceny nabycia, ujawnienie wartości firmy lub ujemnej wartości firmy, przejęcie odwrotne); • wybrane połączenia spółek i ich skutki ekonomiczno-finansowe ustalone na podstawie polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości oraz ich analizę porównawczą (połączenie LBO; jednostek pod wspólną kontrolą, odwrotne); • praktyczne przykłady ilustrujące zastosowanie wymogów standardów międzynarodowych do rozliczenia skutków połączenia w księgach rachunkowych (metody wyceny wartości niematerialnych i prawnych); • zmiany wprowadzone do standardów międzynarodowych w zakresie ujmowania i rozliczania skutków połączeń spółek; • całościowe omówienie podatkowych aspektów fuzji i przejęć (zasada sukcesji, obowiązki w zakresie rejestracji dla celów podatkowych i rozliczenie podatkowe spółki przejmowanej, opodatkowanie spółki nowo zawiązanej, rozliczenie straty podatkowej spółki, amortyzacja, opodatkowanie fuzji transgranicznych, zaliczenie wydatków na konsolidacje do kosztów uzyskania przychodów, opodatkowanie wspólnika spółki przejmowanej, ubezpieczenia społeczne, podatki i opłaty lokalne). Wyjątkową zaletą książki jest całościowe przedstawienie procesu fuzji i przejęć z uwzględnieniem specyfiki tak fundamentalnych polskich ustaw, jak: Kodeks spółek handlowych, ustawa o obrocie instrumentami finansowymi, o ofercie publicznej, o nadzorze nad rynkiem finansowym, ustawa o rachunkowości i ustawy podatkowe: o podatku dochodowym od osób prawnych, od osób fizycznych, VAT, o podatkach i opłatach lokalnych. Skutki rachunkowe i podatkowe zilustrowano wieloma przykładami. Publikacja zawiera liczne wykresy, rysunki i tabele, wzbogacające jej wartość komparatystyczną i ułatwiające Czytelnikowi samodzielną analizę porównawczą zasad prawnych i finansowo-rachunkowych towarzyszących procesom połączeń spółek. Autorzy publikacji są ekspertami w swojej dziedzinie: biegłymi rewidentami, doradcami podatkowymi, z bogatym doświadczeniem w procesach fuzji i przejęć, mającymi także doświadczenie międzynarodowe. W związku z uczestniczeniem w procesach przejęć i przekształceń wielu przedsiębiorstw, ich uwagi stanowią cenne źródło praktycznej wiedzy z tego zakresu. Pozycja ta będzie wyjątkowo przydatna dla osób świadczących usługi doradcze w zakresie fuzji i przejęć, a także biorących udział w tego typu transakcjach. Komentarz przeznaczony jest przede wszystkim dla osób zajmujących się w swojej działalności zawodowej stosowaniem przepisów prawa bilansowego: członków rad nadzorczych, dyrektorów, głównych księgowych, biegłych rewidentów, analityków finansowych, radców prawnych, adwokatów, doradców podatkowych, sędziów i prokuratorów oraz dla ekonomistów, a także dla studentów wydziałów ekonomicznych i zarządzania.

299,00 zł
248,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 50,83 zł

83
Krótkie Komentarze Becka. Ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótkie Komentarze Becka. Ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami rol...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.04

Kompleksowe omówienie ustawy z 19.10.1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 2243 ze zm.). Komentarz zawiera aktualny stan prawny, uwzględnienia najnowsze orzecznictwo i dorobek doktryny prawniczej, a także zmiany wynikające z: • ustawy z 17.9.2021 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 1873), ułatwiającej realizację obowiązku utrzymania funkcjonalności obiektów infrastruktury krytycznej; • ustawy o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Druk sejmowy IX kadencji Nr 1677), wprowadzającej procedurę przekazania przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa akcji lub udziałów wchodzących w skład Zasobu Własności Skarbu Państwa na rzecz ministra właściwego do spraw aktywów państwowych. W Komentarzu omówiono następujące zagadnienia: • przepisy ogólne – w tym: zakres przedmiotowy ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, zasady gospodarowania mieniem Skarbu Państwa, pojęcie państwowego przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, powierzenie wykonywania prawa własności Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa • Zasób Własności Rolnej Skarbu Państwa – w tym: przejęcie praw i obowiązków przez KOWR wynikających z wykonania prawa własności, wygaśnięcie zarządu ustanowionego na państwowych nieruchomościach rolnych, zmiana warunków władania mieniem, przekazanie nieruchomości do Zasobu; • gospodarka finansowa Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa – w tym: prowadzenie rachunkowości, kwestie związane z rachunkiem Funduszu Pracy, zmiany planu finansowego Zasobu, możliwość zaciągania kredytów, udzielanie poręczeń i gwarancji kredytowych przez KOWR; • gospodarowanie Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa – w tym: formy gospodarowania Zasobem, przekazanie przez KOWR nieruchomości wchodzących w skład Zasobu na wyposażenie lub doposażenie państwowej osoby prawnej lub państwowej jednostki organizacyjnej, utworzenie ośrodka produkcji rolniczej, administrowanie mieniem; • sprzedaż i nabywanie nieruchomości – w tym: sporządzenie wykazu sprzedawanych nieruchomości, warunki dopuszczające sprzedaż nieruchomości rolnej, prawo pierwokupu nieruchomości Zasobu i licytacja, przekazanie nieruchomości na własność zarządzającemu specjalną strefą ekonomiczną, ustalenie ceny nieruchomości, rozłożenie spłaty należności na raty; • trwały zarząd – w tym: decyzja o przekazaniu w trwały zarząd i jego wygaśnięcie; • oddanie mienia na czas oznaczony do odpłatnego korzystania mające formę np. dzierżawy czy najmu; • gospodarka mieszkaniowa i socjalna – w tym: sprzedaży najemcom wchodzących w skład Zasobu budynków wraz z niezbędnymi gruntami, przekazanie urządzeń spółdzielni mieszkaniowej, prawo dalszego zamieszkiwania najemców domów i lokali mieszkalnych przejętych do Zasobu, wyłączenie gruntów z produkcji rolnej. Komentarz przeznaczony jest dla szerokiego kręgu odbiorców, przede wszystkim praktyków zajmujących się stosowaniem przepisów ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz regulacji powiązanych (np. pracowników Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa). Ponadto będzie ona przydatna adwokatom, radcom prawnym, sędziom, aplikantom zawodów prawniczych, studentom, a także wszystkim zainteresowanym powyższą tematyką.

179,00 zł
148,57 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 30,43 zł

84
Krótkie Komentarze Becka. Ustawa o usługach płatniczych. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótkie Komentarze Becka. Ustawa o usługach płatniczych. Komentarz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.08

Komentarz zawiera omówienie przepisów ustawy z 19.8.2011 r. o usługach płatniczych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1907 ze zm.), regulującej zagadnienia dotyczące: • zasad świadczenia usług płatniczych; • praw i obowiązków stron wynikających z umów o świadczenie usług płatniczych; • zakresu odpowiedzialności dostawców z tytułu wykonywania usług płatniczych; • warunków wydawania i wykupu pieniądza elektronicznego; • przepisów dotyczących prowadzenia działalności przez instytucje płatnicze i biura usług płatniczych. Komentarz uwzględnia najnowsze zmiany legislacyjne oraz procedowane nowelizacje wynikające m.in. z: • ustawy z 17.9.2021 r. o zmianie ustawy o usługach płatniczych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1814), która dodała nowy art. 59ea, wprowadzający zakazy dotyczące akceptanta; • ustawy z 8.7.2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 1598) o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji oraz niektórych innych ustaw, która dodała nowy art. 34c, dotyczący naruszenia w zakresie prowadzonej działalności przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 260/2012 przez użytkownika niebędącego konsumentem; • ustawy z 1.10.2021 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Druk sejmowy Nr 1513), który modyfikuje definicję legalną pojęcia „bliskie powiązania”; • projektu ustawy o rozpatrywaniu reklamacji i sporów klientów podmiotów rynku finansowego oraz o Funduszu Edukacji Finansowej (Druk sejmowy Nr 834), który wprowadza zmiany mające charakter wynikowy względem zmiany mającej na celu przejęcie kompetencji Rzecznika Finansowego przez Prezesa Urzędu; • projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego oraz ochrony inwestorów na tym rynku (Nr z wykazu RCL UD253), który przewiduje możliwość nałożenia kary finansowej na członków organów nadzorujących, a także na byłych członków; wprowadza zapis o możliwości nakładania kary określonej w postaci kwoty (do 500 000 zł); wprowadza możliwość doręczeń elektronicznych w rozumieniu ustawy o doręczeniach elektronicznych w odniesieniu do czynności kontrolnych i innych czynności nadzorczych KNF niemających formy decyzji administracyjnej, o których mowa w ustawie o usługach płatniczych w przypadku gdy czynności te będą realizowane zdalnie z wykorzystaniem dokumentów utrwalonych na piśmie w postaci elektronicznej; • projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych (UD52), który zakłada m.in.: • ograniczenia i uproszczenia nadzoru publicznego (finansowego) nad działalnością BUP; • zmniejszenie stawki maksymalnej wykorzystywanej do obliczenia kwoty wpłat ponoszonych przez BUP na pokrycie kosztów nadzoru nad działalnością BUP, jak również zmianę zasady odliczeń nadpłat dokonywanych w danym roku przez krajowe instytucje płatnicze i instytucje pieniądza elektronicznego; • uchylenie delegacji do wydania rozporządzeń na podstawie art. 64a ust. 5 i art. 98b ust. 3 ustawy; • ograniczenie realizowanej przez BUP kwoty pojedynczej transakcji lub transakcji z tego samego tytułu do 2 500 euro; • wyłączenie Banku Gospodarstwa Krajowego i Narodowego Banku Polskiego z obowiązku stosowania funkcjonalności CAF (confirmation of the availability of funds), tj. obowiązku nałożonego na dostawcę usług płatniczych prowadzącego rachunek płatnika, polegającego na potwierdzaniu przez tego dostawcę dostępności środków pieniężnych na rachunku, na wniosek dostawcy wydającego instrumenty płatnicze oparte na karcie. Komentarz omawia poszczególne postanowienia ustawy o usługach płatniczych w ich praktycznym wymiarze, odnosząc się także do wytycznych i opinii organów polskich i europejskich, w tym w szczególności Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego i Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Szczególny nacisk w komentarzu został położony na przepisy wdrażające do polskiego systemu prawnego unijną dyrektywę PSD2, w tym przepisy dotyczące silnego uwierzytelnienia użytkownika oraz świadczenia dwóch nowych usług płatniczych, tj. usługi dostępu do informacji o rachunku i usługi inicjowania płatności, w tym z uwzględnieniem zagadnień dotyczących ochrony prywatności i danych osobowych. Komentarz przygotowany został przez prawników posiadających bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz podmiotów sektora finansowego, w tym w szczególności w zakresie usług płatniczych. Praktyczna wiedza autorów oraz doświadczenie w świadczeniu usług doradztwa prawnego w obszarze usług płatniczych pozwoliły przygotować niniejszą publikację, stanowiącą nie teoretyczne, lecz praktyczne omówienie poszczególnych przepisów ustawy o usługach płatniczych. Komentarz skierowany jest przede wszystkim do praktyków, w tym przedstawicieli instytucji finansowych (m.in. banków, instytucji płatniczych, organizacji płatniczych itd.) i prawników zajmujących się prawnymi aspektami świadczenia usług płatniczych oraz do wszystkich innych osób zainteresowanych tą tematyką.

199,00 zł
165,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

85
Wzory Pism Becka. Umowy, pisma korporacyjne i procesowe z zakresu obsługi spółki z o.o. z objaśnieniami i płytą CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzory Pism Becka. Umowy, pisma korporacyjne i procesowe z zakresu obsł...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.26

Umowy, pisma korporacyjne i procesowe z zakresu obsługi spółki z o.o. z objaśnieniami i płytą CD to publikacja, która zawiera rozbudowaną wersje wzorów umów, pism korporacyjnych i procesowych z komentarzem oraz zbiorem orzecznictwa. Porusza problematykę obsługi spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, których regulacja prawna została zawarta w art. 151–300 ustawy z 15.9.2000 r. – Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1526 ze zm.). Pozycja zawiera wszystkie niezbędne wzory potrzebne do obsługi prawnej spółki z.o.o. tj.: • umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością; • wnioski do rejestru zastawów, • oświadczenia towarzyszące wnioskom do krajowego rejestru sądowego; • dokumentacja wewnętrzna spółki: regulaminy zarządu i rady nadzorczej, regulamin zgromadzenia wspólników, księga udziałów; • porozumienie wspólników, umowa inwestycyjna, umowa zastawu rejestrowego, umowy sprzedaży udziałów; • protokoły zgromadzeń wspólników, uchwały wspólników; • uchwały zarządu, rady nadzorczej i komisji rewizyjnej; • pisma procesowe i pisma w postępowaniu nieprocesowym; • przekształcenie spółki; • łączenie spółek; • podział spółki; • upadłość i restrukturyzacja spółki; • likwidacja spółki. Obok wzoru konkretnego pisma modelowego, z uwzględnieniem jego poprawnej formy i wymagań co do treści, zamieszczono szczegółowy komentarz, w którym wskazano problemy wynikające na tle tworzenia i stosowania konkretnych pism, w szczególności ułatwiające zrozumienie ich treści oraz zawierające praktyczne wskazówki odnośnie stosowania prawa materialnego, jego wykładni oraz czynności procesowych związanych z danym rodzajem pisma. Całość dopełniona została przeglądem najnowszego orzecznictwa wraz z tezami. Charakter publikacji czyni z niej niezbędną pomoc w praktyce prawniczej oraz obsłudze prawnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnoscią. Publikacja pomoże Czytelnikowi znaleźć odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania związane z umowami, pismami korporacyjnymi i procesowymi które, poza spełnieniem ustawowych wymagań formalnych, powinny być ujęte w sposób syntetyczny i napisane zrozumiałym językiem prawnym lub prawniczym. Znakomity dodatek stanowi płyta CD zawierająca wersje edytowalne wzorów zamieszczonych w opracowaniu, stanowiące nieodzowną pomoc w codziennej pracy. W publikacji uwzględniono najnowsze zmiany legislacyjne, wynikające m.in. z: • ustawy z 18.11.2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 2320 ze zm.), która dotyczy zdefiniowania zasad wymiany korespondencji z podmiotami publicznymi w relacji z innymi podmiotami publicznymi oraz podmiotami niepublicznymi, w tym z osobami fizycznymi; • ustawy z 13.2.2020 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 288 ze zm.), która wprowadza rezygnację z wyznaczenia rozprawy w celu zawieszenia postępowania rejestrowego wobec zaskarżenia uchwały zgromadzenia wspólników stanowiącej podstawę wpisu na rzecz wyznaczania w tym celu posiedzenia jawnego; • ustawy z 26.1.2018 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 398 ze zm.), która dotyczy wprowadzenia ułatwienia dla stron przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej oraz przyspiesza i usprawnia działania sądu rejestrowego i wprowadza ułatwienia w kontakcie strony z sądem; proponowane rozwiązania są kolejnym etapem reformy prawa gospodarczego, dotyczącej Krajowego Rejestru Sądowego (KRS); • ustawy z 31.3.2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 568 ze zm.), zmiany dookreślają w jaki sposób rada nadzorcza będzie kształtować zasady udziału w zgromadzeniu wspólników przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, a ponadto przewidują możliwość: • udziału w zgromadzeniu wspólników i podejmowania uchwał przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość; • brania udziału przez członków rady nadzorczej udziału w podejmowaniu uchwał rady nadzorczej, poprzez oddanie swojego głosu na piśmie za pośrednictwem innego członka rady nadzorczej; • podejmowania uchwały w trybie pisemnym; • udziału w zgromadzeniu wspólników także przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, chyba że umowa spółki stanowi inaczej. Publikacja stanowi nieodzowną pomoc dla: adwokatów, radców prawnych, notariuszy, sędziów, prokuratorów, aplikantów zawodów prawniczych, doktorantów i studentów oraz doradców prawnych, doradców restrukturyzacyjnych, doradców podatkowych, syndyków i innych osób zajmujących się obsługą spółek z.o.o. w praktyce.

199,00 zł
165,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

86
Krótkie Komentarze Becka. Ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótkie Komentarze Becka. Ustawa o wojewodzie i administracji rządowej...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.21

Komentarz stanowi szczegółową analizę i omówienie przepisów ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1464), regulującej zakres działania i zasady funkcjonowania wojewody oraz rządowej administracji zespolonej i niezespolonej. Publikacja przedstawia zagadnienia takie jak: • funkcje urzędu wojewody; • ustawowe wymogi na stanowisko wojewody; • tryb powoływania i odwoływania wojewody i wicewojewody; • urząd wojewódzki; • uprawnienia nadzorcze wojewody; • obowiązki wojewody w zakresie wykonywania polityki Rady Ministrów w województwie; • uprawnienia kontrolne wojewody; • organizacja rządowej administracji zespolonej w województwie i niezespolonej administracji rządowej; • akty prawa miejscowego stanowione przez wojewodę oraz organy niezespolonej administracji rządowej. Publikacja przedstawia praktyczne sposoby rozwiązania problemów prawnych związanych z pełnieniem funkcji wojewody oraz funkcjonowaniem administracji terenowej w województwie, prezentuje aktualne orzecznictwo sądów? oraz najnowszą literaturę i poglądy doktryny z zakresu administracji rządowej w województwie. Ponadto komentarz uwzględnia najnowsze zmiany legislacyjne do ustawy, wynikające m.in. z: • ustawy z 8.7.2021 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw (Druk sejmowy Nr 1266), która w art. 3 ustawy o wojewodzie wyrazy „realizacji polityki gospodarowania nieruchomościami” zastępuje wyrazami „wykorzystania zasobu nieruchomości”, a także dodaje nowy ustęp dający wojewodzie kompetencję do podejmowania działań w interesie Skarbu Państwa w sytuacji, gdy starosta nie realizuje należycie zadań zleconych określonych w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Komentarz adresowany jest do organów administracji publicznej, w szczególności do organów i pracowników administracji rządowej w województwie, jak również do sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, a także stanowi nieocenioną bazę wiedzy dla aplikantów zawodów prawniczych.

149,00 zł
123,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 25,33 zł

87
Monografie Prawnicze. Prawne aspekty rynku mocy w Polsce w kontekście polityki energetycznej Unii Europejskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monografie Prawnicze. Prawne aspekty rynku mocy w Polsce w kontekście ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Pierwsze w doktrynie, kompleksowe opracowanie problemów i wyzwań związanych z mechanizmami mocowymi występującymi w UE. Treść utworu w sposób jasny i przystępny dla Czytelnika przedstawia podstawowe normy funkcjonowania rynku energii elektrycznej w Polsce i UE, zasady i kierunki transformacji energetycznej oraz przyczyny dla których mechanizmy mocowe, w tym rynek mocy w Polsce, musiały być wdrożone w życie. „Autorka przedstawiła wskazaną problematykę w sposób niezwykle precyzyjny analizując kolejno najważniejsze instytucje energii w Polsce. Wykazała się przy tym nie tylko niezwykle szeroką wiedzą, ale również umiejętnością stworzenia systematyki poszczególnych zagadnień”. – dr hab. Michał Domagała „W pracy zawarto szereg autorskich wykresów, tabel i schematów, które bardzo ułatwiają zrozumienie trudnej i mocno „branżowej” problematyki. Własne uwagi, opinie i komentarze są najważniejszą zaletą recenzowanej pracy doktorskiej i świadczą o dużej dojrzałości naukowej Autorki, jak i znajomości praktycznych zagadnień”. – prof. zw. dr hab. Artur Kuś „Podziwiam wytrwałość i sprawność Autorki w analizie konkretnych rozwiązań, z których niektóre jeszcze obowiązują, a inne uległy zmianie w wyniku wdrażania pakietu 'Czysta energia dla wszystkich Europejczyków'. W rezultacie otrzymujemy pełny i wyczerpujący obraz działań, które poprzedzały prawne zasady funkcjonowania rynku mocy w Polsce”. – prof. Jerzy Buzek

189,00 zł
156,87 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 32,13 zł

88
Sektor publiczny w praktyce. Zamknięcie roku 2021 w jednostkach finansów publicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sektor publiczny w praktyce. Zamknięcie roku 2021 w jednostkach finans...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.12

Najbardziej aktualny i praktyczny komentarz w zakresie sporządzania sprawozdań finansowych oraz zamykania ksiąg rachunkowych w jednostkach finansów publicznych za 2021 r. Sprawozdawczość finansowa, budżetowa i z operacji finansowych za 2021 r. będzie sporządzana w okresie wciąż trwającej epidemii COVID-19, stąd też związane z tym dodatkowe zadania dla służb finansowo-księgowych. W trakcie zamykania ksiąg rachunkowych za 2021 r. przed służbami finansowo-księgowymi jednostek sfery budżetowej sporo wyzwań związanych z rozliczaniem otrzymywanych dodatkowych środków np. w jednostkach samorządu terytorialnego w związku z zmniejszeniem dochodów budżetowych osiąganych przez te jednostki. Dodatkowe środki pochodzą między innymi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 czy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zmiany te mają wpływ na ewidencję finansowo-księgową, sprawozdawczość budżetową z operacji finansowych i sprawozdawczość finansową. Publikacja zawiera niezbędne informacje w tym zakresie. Publikacja zawiera niezbędne informacje w zakresie zamknięcia rocznego w JSFP. Poruszone w książce zagadnienia dotyczą m.in.: • prowadzenia ksiąg rachunkowych (wymagania w zakresie poprawności i kompletności ksiąg i etapy ich zamykania; uzgodnienie ksiąg; zapisy we wstępnie zamkniętych księgach; ostateczne zamknięcie ksiąg; przechowywanie oraz ochrona ksiąg); • wyceny składników aktywów i pasywów na dzień bilansowy; • dokonywania odpisów aktualizujących; • tworzenia rezerw; • podpisywania, udostępniania i przechowywania rocznego sprawozdania finansowego; • odpowiedzialności za roczne jednostkowe sprawozdanie finansowe; • badania sprawozdań finansowych przez biegłego rewidenta; • korygowania błędnych zapisów księgowych, w tym na przełomie roku; • księgowań na przełomie roku budżetowego; • przeprowadzenia inwentaryzacji rocznej i jej rozliczenia oraz ujęcia jej skutków w księgach rachunkowych; • księgowań związanych z zamknięciem ksiąg rachunkowych; • sporządzania poszczególnych elementów sprawozdania finansowego, jak również sprawozdania łącznego i skonsolidowanego bilansu jednostki samorządu terytorialnego w powiązaniu z kontami księgi głównej; • ustalania wyniku finansowego budżetu jednostek samorządu terytorialnego; • zatwierdzania i badania sprawozdań finansowych jednostek samorządu terytorialnego. Dzięki naszej publikacji będzie można: • prawidłowo zamknąć księgi rachunkowe za 2021 r., • prawidłowo sporządzić sprawozdanie finansowe za 2021 r., w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy, • poznać księgowania związane z przenoszeniem sald kont na koniec roku obrotowego, • właściwie przeprowadzić inwentaryzację i jej rozliczenie oraz ujęcie jej skutków w księgach rachunkowych, • wycenić składniki aktywów i pasywów na koniec roku bilansowego, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wymogami, • dokonać odpowiednich wyłączeń wzajemnych rozliczeń między jednostkami i w konsekwencji odpowiednio sporządzić sprawozdania łączne, • z łatwością sporządzić skonsolidowany bilans w jednostkach samorządu terytorialnego, • prawidłowo skorygować błędy po sporządzeniu sprawozdania finansowego za 2021 r., przed jego zatwierdzeniem i po jego zatwierdzeniu. W książce znajduje się ponadto: • ponad 48 schematów księgowań, • dokumentacja inwentaryzacyjna, • arkusze konsolidacyjne, • tabele i zestawienia w zakresie sporządzania sprawozdań. Publikacja uwzględnia również liczne odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania przygotowane przez Wydawnictwo. Dzięki tej książce dowiedzą się Państwo m.in.: • Jak prawidłowo przeprowadzić weryfikację aktywów i pasywów? • Czy w celu publikacji sprawozdania finansowego jednostka budżetowa nieposiadająca własnej strony BIP musi taką stronę stworzyć, czy też może opublikować swoje sprawozdanie finansowe w BIP jednostki nadrzędnej? • Czy państwowa jednostka budżetowa zobowiązana jest do tworzenia: rezerw na zobowiązania, rozliczeń międzyokresowych, odpisów aktualizujących należności? • Jak przeprowadzić badanie sprawozdań finansowych w czasie epidemii COVID-19? • Czy pandemia COVID-19 może być uzasadnieniem do przeprowadzenia inwentaryzacji w drodze weryfikacji zamiast w formie spisu z natury? • Jakie są terminy przeprowadzenia i udokumentowania inwentaryzacji aktywów drogą weryfikacji lub potwierdzenia salda według stanu na dzień bilansowy w jednostkach budżetowych? • W jakiej pozycji sprawozdania finansowego należy prezentować udzieloną dotację, która nie została rozliczona w obowiązującym terminie? • Jaki jest wpływ pandemii COVID-19 na sprawozdanie finansowe za 2021 r., w tym na informację dodatkową? Pozycja skierowana jest głównie do praktyków, pozwoli na prawidłowe sporządzenie sprawozdania finansowego za 2021 r., zamknięcie księgi rachunkowej za 2021 r., a także przeprowadzenie inwentaryzacji i rozliczenia jej skutków w księgach rachunkowych.

169,00 zł
140,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 28,73 zł

89
Krótkie Komentarze Becka. Ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótkie Komentarze Becka. Ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych. Ko...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.29

Kompleksowe omówienie ustawy z 13.12.2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1073). Celem ustawy jest zapewnienie dalszego istnienia i rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych, jako stałych elementów infrastruktury gmin, które powinny być uwzględniane w procesie ich rozwoju dla dobra obecnego i przyszłych pokoleń (zob. wyr. NSA z 30.12.2020 r., I OSK 1707/20, Legalis). Komentarz zawiera aktualny stan prawny oraz stanowi omówienie przepisów niniejszej ustawy z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa i dorobku doktryny prawniczej. W Komentarzu przedstawiono następujące zagadnienia: • zakres przedmiotowy ustawy, definicje pojęć stosowanych w ustawie, cele rodzinnego ogrodu działkowego, jego ochrona i rozwój; • zakładanie, funkcjonowanie rodzinnych ogrodów działkowych (w tym m.in.: rekultywacja i melioracja gruntów, rola stowarzyszenia ogrodowego, utrzymanie porządku i czystości, usunięcie drzew lub krzewów); • likwidacja rodzinnych ogrodów działkowych (w tym m.in.: likwidacja na cel publiczny, likwidacja w związku z realizacją roszczenia osoby trzeciej oraz w związku ze zwrotem wywłaszczonej nieruchomości, a także wypłata odszkodowań); • umowa dzierżawy działkowej; • organizacje działkowców (zadania stowarzyszeń ogrodowych, ich statut, sprawy dotyczące nabycia i utraty członkostwa). Książka przeznaczona jest dla osób pragnących pogłębić wiedzę o ogrodach działkowych, w szczególności dla notariuszy, sędziów, adwokatów, radców prawnych, komorników, zarządców nieruchomości, a także aplikantów notarialnych

199,00 zł
165,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

90
Metodyka sporządzania aktów notarialnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodyka sporządzania aktów notarialnych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.04

Praca stanowi usystematyzowanie wiedzy prawniczej rozproszonej w ramach licznych dyscyplin prawniczych, a w szczególności w prawie cywilnym, w tym także prawie rodzinnym, administracyjnym i handlowym, a także w prawie podatkowym. Struktura książki odpowiada strukturze aktu notarialnego i wyczerpująco omawia kolejne relewantne elementy, które, na mocy treści art. 92 ustawy z 14.2.1991 r. - Prawo o notariacie (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1192 ze zm.), są niezbędnymi częściami aktu notarialnego. Autor w sposób niezwykle przejrzysty stara się wytłumaczyć wszelkie wątpliwości, jakie mogą wiązać się z próbą sporządzenia aktu notarialnego. Publikacja składa się z 6 rozdziałów, w których omówiono m.in.: • Istotę art. 92 ustawy – Prawo o notariacie; • Akty notarialne obejmujące umowy przenoszące własność nieruchomości; • Akty notarialne obejmujące czynności z zakresu prawa handlowego; • Odmowę dokonania czynności prawnej; • Egzamin notarialny i jego ogólne założenia. W publikacji dokonano systematyzacji zagadnień dotyczących reprezentacji poszczególnych podmiotów, jak również budowy komparycji aktu notarialnego oraz oświadczeń, których treść wyraża wolę stron czynności prawnych. Komentarz wzbogacono też o liczne przykłady z orzecznictwa oraz doktrynę. Metodyka sporządzania aktów notarialnych dąży do pokazania prawidłowości dotyczących powtarzalności i uchwytności pewnych schematów w odniesieniu do rozwiązywania problemu reprezentacji podmiotów w obrocie cywilnoprawnym nieruchomościami, w tym także uchwał organów kolegialnych i orzeczeń sądów, których przedłożenie do aktu może być niezbędne. Autor omawia zwięźle także sankcje dokonania określonych czynności z przekroczeniem umocowania. Pozycja uwzględnia także najnowsze nowelizacje, w tym m.in.: • ustawę z 26.1.2018 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 398), która stanowi, że jeżeli akt notarialny zawiera w swej treści dane stanowiące podstawę wpisu do rejestru przedsiębiorców KRS albo podlega złożeniu do akt rejestrowych podmiotu wpisanego do rejestru przedsiębiorców KRS, to notariusz ma obowiązek pouczyć strony aktu o sposobie i trybie składania wniosku w postępowaniu rejestrowym oraz o obowiązku podania we wniosku numeru wypisu albo wyciągu w Centralnym Repozytorium Elektronicznych Wypisów Aktów Notarialnych. • ustawę z 18.11.2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 2320 ze zm.), która zobowiązuje notariusza do posiadania adresu do doręczeń elektronicznych, wpisanej do właściwej bazy elektronicznej; • ustawę z 19.7.2019 r. o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1655 ze zm.), która stanowi, że instytucja zastępstwa obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności notarialnych, o których mowa w art. 79 pkt 6a i 7 ustawy – Prawo o notariacie, oraz wydawanie przyjętych na przechowanie pieniędzy, papierów wartościowych, dokumentów oraz danych na informatycznym nośniku danych, o którym mowa w przepisach o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, a ponadto dodaje rozdział o możliwości zawarcia przez notariusza umowy z prostą spółką akcyjną o prowadzenie rejestru prostej spółki akcyjnej; • ustawę z 20.5.2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (Dz.U. z 2021 r. poz. 1177), która dotyczy określenia zasad działania i zakresu odpowiedzialności Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, który zwiększy ochronę osób kupujących nowe mieszkanie w przypadku upadku firmy deweloperskiej i wyeliminuje ryzyko utraty przez nabywców środków finansowych na mieszkaniowych rachunkach powierniczych. Opracowanie to kierowane jest zwłaszcza do wykonawców zawodów prawniczych, w tym: notariuszy, sędziów, adwokatów, radców prawnych oraz wszelkich osób zainteresowanych praktyką notarialną. Książka jako swoisty podręcznik sporządzania aktów notarialnych będzie również użyteczna dla aplikantów zawodów notarialnych przygotowujących się do egzaminu oraz studentów prawa.

169,00 zł
140,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 28,73 zł

91
Prawo Mediów Elektronicznych nr 3/2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo Mediów Elektronicznych nr 3/2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Specjalistyczny kwartalnik naukowy omawiający kluczowe zagadnienia z zakresu prawa nowych technologii. Na łamach numeru 3/2021 omawiamy: - E-doręczenia w sprawach transgranicznych w rozporządzeniu 1393/2007 oraz rozporządzeniu 2020/1784, adw. Joanna Lubecka - Ochronę wierzycieli i wspólników mniejszościowych przy transgranicznym łączeniu się spółek kapitałowych – implementacja przepisów dyrektywy 2019/2121 do polskiego porządku prawnego, Monika Łuc - Realizację zasady wzajemnego uznawania na gruncie eIDAS, Karolina Pawiłowicz - Belgijskie prawo hazardowe a mikropłatności w grach komputerowych, Dominik Sokołowski

79,00 zł
65,57 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,43 zł

92
Swoboda działalności gospodarczej. Próba oceny polskich regulacji prawnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Swoboda działalności gospodarczej. Próba oceny polskich regulacji praw...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

Monografia stanowi pokłosie badań prowadzonych w ramach Pracowni Analiz Prawnych na Wydziale Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Praca wpisuje się w aktualny trend prowadzenia interdyscyplinarnych badań naukowych obejmujących różne dziedziny prawa, począwszy od rozważań teoretycznoprawnych, poprzez obszary związane z prawem konstytucyjnym i administracyjnym, a kończąc na szczegółowych zagadnieniach z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego. W prezentowanej pracy nie pominięto także istotnych kwestii proceduralnych. Opracowania zawarte się w monografii mają zróżnicowany charakter, bowiem z jednej strony dotyczą ogólnych zasad ustrojowych w odniesieniu do wolności działalności gospodarczej (w tym w odniesieniu do ograniczeń wprowadzonych w stanie pandemii COVID-19), z drugiej zaś odnoszą się do szczegółowych zagadnień związanych z prowadzeniem i swobodą działalności gospodarczej z perspektywy różnych gałęzi prawa. Argumentem determinującym wybór problemów była ich społeczna doniosłość i użyteczność.

179,00 zł
148,57 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 30,43 zł

93
Ustawa o ochronie zwierząt. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o ochronie zwierząt. Komentarz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.29

Komentarz kompleksowo omawia przepisy ustawy z 21.8.1997 r. o ochronie zwierząt (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 638), regulującej kwestie związane z problematyką ochrony zwierząt. Publikacja w profesjonalny, a zarazem przystępny sposób przedstawia następujące zagadnienia: • pojęcia związane z ochroną zwierząt (np. menażeria objazdowa, ogłuszanie zwierzęcia, przeciążanie zwierząt, rażące zaniedbanie, szczególne okrucieństwo, ubojnia, uwięź, nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami); • zasada humanitarnego traktowania zwierząt; • odebranie zwierzęcia właścicielowi; • obowiązki utrzymującego zwierzę domowe; • hodowla ras agresywnych; • bezdomność zwierząt; • obowiązki utrzymującego zwierzę gospodarskie; • używanie zwierząt do pracy; • zasady wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych; sportowych i specjalnych; • zasady ochrony zwierząt wolno żyjących; • transport zwierząt; • zabiegi na zwierzętach; • ubój, ograniczanie, uśmiercanie i ograniczanie populacji zwierząt; • nadzór nad przestrzeganiem przepisów ustawy; • kary za naruszenie przepisów ustawy. W publikacji uwzględniono najnowsze zmiany legislacyjne wynikające m.in. z: • ustawy z 24.6.2021 r. o gatunkach obcych (Druk sejmowy 1187), która doprecyzowuje przepis dotyczący uśmiercania zwierząt gatunków obcych zagrażających gatunkom rodzimym lub siedliskom przyrodniczym (w rozumieniu ustawy z 16.4.2004 r. o ochronie przyrody) do tych gatunków obcych, które zostaną uznane za IGO stwarzające zagrożenie dla Unii Europejskiej (listę tych gatunków określa rozporządzenia wykonawcze Komisji Europejskiej), IGO stwarzających zagrożenie dla Polski (listę tych gatunków określi Rada Ministrów, w drodze rozporządzenia, na podstawie art. 30 ust. 4 projektu) oraz IGO prawdopodobnie spełniających kryteria uznania ich za stwarzające zagrożenie dla Unii Europejskiej; • ustawy z 24.6.2021 r. o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw (Druk sejmowy Nr 1132), która wprowadza możliwość przyznawania przez Komendantów służb nadzorowanych przez Ministra SWiA oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, w przypadkach uzasadnionych dobrem psów służbowych lub koni służbowych wycofanych z użycia w danej formacji, wsparcia opiekunom zwierząt wycofanych z użycia w poszczególnych formacjach przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, a także dodaje ministra właściwego do spraw wewnętrznych do delegacji ustawowej zawartej w art. 17 ust. 8 tej ustawy, w porozumieniu z którym wydawane będzie rozporządzenie w sprawie minimalnych warunków utrzymywania poszczególnych gatunków zwierząt wykorzystywanych do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych. W publikacji zamieszczono również treść aktów wykonawczych do ustawy, tj.: • rozporządzenie z 28.4.2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne (Dz.U. Nr 77, poz. 687); • rozporządzenie z 20.1.2004 r. w sprawie minimalnych warunków utrzy¬mywania poszczególnych gatunków zwierząt wykorzystywanych do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych (Dz.U. Nr 16, poz. 166); • rozporządzenie z 9.9.2004 r. w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i uśmiercania zwierząt (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1033); • rozporządzenie z 18.5.2007 r. w sprawie powoływania komisji egzaminacyjnej, która przeprowadza egzamin kończący szkolenie osób wykonujących czynności w zakresie transportu lub obsługi zwierząt (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1616); • rozporządzenie z 22.5.2007 r. w sprawie warunków, trybu i sposobu wydawania zezwoleń na wprowadzenie dotychczas niestosowanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej technologii chowu zwierząt (Dz.U. Nr 101, poz. 682); • rozporządzenie z 24.11.2009 r. w sprawie warunków kadrowych, organizacyjnych i technicznych, jakie powinien spełniać podmiot upoważniony do prowadzenia szkolenia w zakresie przepisów dotyczących ochrony kurcząt brojlerów, oraz wzoru zaświadczenia o ukończeniu szkolenia (Dz.U. Nr 210, poz. 1620); • rozporządzenie z 17.12.2009 r. w sprawie sposobu ustalania poziomu obsady kurcząt brojlerów w kurniku, w którym są one utrzymywane (Dz.U. Nr 223, poz. 1784); • rozporządzenie z 15.2.2010 r. w sprawie wymagań i sposobu postępowania przy utrzymywaniu gatunków zwierząt gospo¬darskich, dla których normy ochrony zostały określone w przepisach Unii Europejskiej (Dz.U. Nr 56, poz. 344); • rozporządzenie z 28.6.2010 r. w sprawie minimalnych warunków utrzymywania gatunków zwierząt gospodarskich innych niż te, dla których normy ochrony zostały określone w przepisach Unii Europejskiej (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1966). W komentarzu wykorzystano dotychczasowe orzecznictwo i dorobek naukowy, ale także pozycje z literatury faktu dotyczące życia we współczesnym świecie. Odniesiono się również do innych przepisów dotyczących postępowania ze zwierzętami, zawartych w wielu różnych ustawach, jak również do regulacji obowiązujących w innych krajach. Dużo uwagi poświęcono sferze edukacyjnej i kwestii świadomości społecznej w zakresie ochrony praw zwierząt. Komentarz adresowany jest przede wszystkim do prawników praktyków oraz innych osób zajmujących się na co dzień sprawami z zakresu ochrony zwierząt, jak również do wszystkich tych, którym los zwierząt nie jest obojętny.

179,00 zł
148,57 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 30,43 zł

94
Sytuacja prawna ojca dziecka poczętego w polskim prawie rodzinnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sytuacja prawna ojca dziecka poczętego w polskim prawie rodzinnym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.01

Prezentowana publikacja ukazuje całokształt uregulowań prawnych dotyczących sytuacji ojca dziecka poczętego w polskim prawie rodzinnym począwszy od normatywnych podstaw ochrony ojcostwa (obejmującego również prenatalny okres życia dziecka), przez prawne sposoby ustalenia pochodzenia dziecka poczętego od mężczyzny, na prawach i obowiązkach związanych z ojcostwem dziecka poczętego skończywszy. Jest pierwszym monograficznym opracowaniem zagadnienia relacji między ojcem dziecka i dzieckiem poczętym w polskiej literaturze cywilistycznej, wskazującym jednocześnie konieczne w tym zakresie zmiany. Praca opiera się na założeniu o istnieniu relacji ojcostwa pomiędzy mężczyzną a dzieckiem poczętym, które zostało poparte wynikami badań prowadzonych w ramach takich nauk jak m.in. psychologia i pedagogika prenatalna. Na ich gruncie sformułowano tezy o powstawaniu więzi rodzicielskich między rodzicami a dzieckiem jeszcze przed narodzinami. Ważnym dla ukształtowania sytuacji prawnej ojca dziecka poczętego aspektem jest również postęp nauk medycznych w obrębie prokreacji ludzkiej. Stawia on przed ustawodawstwem nowe wyzwania odnoszące się m.in. do konieczności prawnego uregulowania więzi rodzicielskich w okresie prenatalnego życia dziecka. Rosnące możliwości prowadzenia działań diagnostycznych i terapeutycznych wobec dziecka w fazie prenatalnej stale rozszerzają katalog sytuacji faktycznych, w ramach których podejmowane są decyzje i działania, które go dotyczą. Z punktu widzenia regulacji prawnych brak jest jednoznacznego wskazania w przepisach podmiotu lub podmiotów, które uprawnione są do ich podjęcia.

179,00 zł
148,57 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 30,43 zł

95
Polski Ład - praktyczna analiza zmian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski Ład - praktyczna analiza zmian
Dostępny
1 szt.

Praktyczna analiza najważniejszych regulacji i rozwiązań związanych z tzw. Polskim Ładem. Prezentowany poradnik łączy w sobie wiedzę prawniczą i praktyczną, a w szczególności aktualne informacje i główne rozwiązania dotyczące zmian wprowadzanych od 1 stycznia 2022 roku w wyniku tzw. Polskiego Ładu. Publikacja ma na celu uporządkować tematykę i wskazać ścieżkę postępowania, szczególnie dla: pracodawców i zleceniodawców (płatników składek, płatników zaliczki na PIT), pracowników, zleceniobiorców, samozatrudnionych, osób korzystających z ulg podatkowych. W związku z uchwaleniem 29 października 2021 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, Czytelnicy w prezentowanej publikacji znajdą informacje z następującego zakresu: • prawa podatkowego, • prawa ubezpieczeń społecznych, • prawa pracy. Ważną częścią publikacji jest opis najnowszych zmiany w ustawach: • z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, • z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, • z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, • z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. Jednym z kluczowych zagadnień opisanych w publikacji jest określenie zasad opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz objęcie składkami na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Książka odpowiada na szereg pytań i wątpliwości związanych z tzw. Polskim Ładem w tym m.in. o kwestie dotyczące: • zasad opodatkowania wynagrodzeń pracowników po 1 stycznia 2022 roku, • zmian dla zleceniobiorców, • prawa do skorzystania z ulg i zwolnień (0% PIT dla młodych, 0% dla rodzin 4+ 0% dla osób w wieku emerytalnym, które nadal pracują), • zasad ustalania podstawy wymiaru składki zdrowotnej, • możliwości skorzystania z ulgi dla klasy średniej, • procedur administracyjnych i terminów realizacji obowiązków podatników i płatników. Opracowanie przybliży czytelnikowi aktualne regulacje i pozwoli na przygotowanie się na ewentualne kontrole. Dzięki wiedzy zawartej w publikacji wykonają Państwo swoje obowiązki i rozwiążą problemy z interpretacją przepisów prawa przez: • unikalny zestaw informacji skoncentrowany na tematyce podatkowo-składkowej, • zbiór praktycznych rozwiązań w postaci gotowych przykładów, • dokładne i przejrzyste prezentowanie poszczególnych zagadnień, • wyróżnienie w treści zagadnień ważnych i nowych. Przygotowany Poradnik głównie skierowane jest do pracowników działów kadr, płac, finansów oraz innych zaangażowanych w procesy kadrowe w organizacji. Tylko w prezentowanej publikacji znajdują się zebrane w jednym miejscu najważniejsze kwestie dotyczące: • zmian w obszarze PIT, • zasad rozliczania składki zdrowotnej, • 4 prawa do skorzystania z ulgi dla klasy średniej, • czynności sprawdzających, kontroli podatkowej i postępowania podatkowego. Książka odpowiada na szereg pytań i wątpliwości związanych z nowymi regulacjami w obszarze składek i podatników w tym m.in. o kwestie dotyczące: • W jaki sposób opodatkowane i oskładkowane zostaną dochody pracowników od 1 stycznia 2022 roku? • Jakie formy opodatkowania są możliwe do wybrania dla podatników? • Z jakich ulg będą mogli skorzystać podatnicy od 1 stycznia 2022 roku? • Jakie terminy będą aktualne dla realizacji obowiązków płatników? • Kto będzie miał prawo skorzystać z kwoty wolnej i II progu podatkowego w 2022 roku? • Kto będzie miał prawo skorzystać z niższej składki zdrowotnej? • Jakie warunki należy spełnić aby móc skorzystać z ulgi dla klasy średniej? • W jaki sposób ustalić wynagrodzenie netto pracownika? • Kto będzie mógł skorzystać ze świadczeń krótkoterminowych w 2022 roku? • Jakie grupy pracowników będą podlegały szczególnej ochronie przed wypowiedzeniem umowy o pracę? • Jakie nowe obowiązki powstają dla pracodawcy, u którego działania kasa zapomogowo-pożyczkowa? Tylko dzięki naszej publikacji Czytelnik pozna: • relacje panujące składką zdrowotną a podatkiem dochodowym od osób fizycznych, • nowe zasady opłacania składki zdrowotna dla etatowców, zleceniobiorców oraz samozatrudnionych, • możliwości skorzystania z kwoty wolnej w PIT oraz progów podatkowych, • możliwości zmiany formy opodatkowania działalności gospodarczej, • zasady skorzystania z ulgi dla klasy średniej, • regulacje wsparcia dla pracowników–rodziców, • zasady skorzystania z ulg podatkowych w obszarze podatku dochodowego od osób fizycznych, • zasady skorzystania z abolicji dla szarej strefy, • zmiany w obszarze oskładkowanie umów cywilnoprawnych i perspektywę wprowadzenia Jednolitego Kontraktu Zatrudnienia, • zmiany w składkach na ubezpieczenia społeczne (w tym ograniczenie korekt i zmiany w zasiłkach), • nowe regulacje w zakresie prowadzenia u pracodawcy kasy zapomogowo-pożyczkowej, • zmiany dla rodziców i work-life balance (w tym wspólne rozliczanie się małżonków oraz szczególną ochronę stosunku pracy).

129,00 zł
107,07 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 21,93 zł

96
Kontratypy pozaustawowe w polskim prawie karnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontratypy pozaustawowe w polskim prawie karnym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.06

Publikacja zawiera nie tylko kompleksowe omówienie tak zwanych kontratypów pozaustawowych, czyli okoliczności wyłączających bezprawność, ale też odniesienia do wielu innych istotnych problemów z zakresu odpowiedzialności karnej. Autor szczegółowo analizuje problem na wielu płaszczyznach, powołując i polemizując z szerokim spektrum orzecznictwa i literatury. Monografia zawiera omówienie zagadnień m.in. takich jak: • analiza pojęcia bezprawności jako elementu struktury przestępstwa w nauce prawa karnego i jej kształt na kanwach różnych koncepcji w doktrynie; • relacja koncepcji nom sprzężonych do znamion typu czynu zabronionego; • charakter prawny bezprawności karnej i kontratypów z uwzględnieniem omówienia przesłanek kontratypizacji; • społeczna akceptowalność sposobu obcowania z dobrem prawnym; • źródła regulacji kontratypów oraz ich relacje z zasadami prawa; • zagadnienie zgody dzierżyciela dobra; • miejsce zwyczaju w prawie karnym; • ryzyko sportowe w świetle prawa karnego; • oddziaływanie wychowawcze na małoletnich (w tym problematyka karcenia i stosowania kar cielesnych wobec małoletnich); • działalność artystyczna a prawo karne. Książka adresowana jest zarówno do teoretyków, jak i do praktyków prawa karnego: sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, aplikantów aplikacji sędziowskiej, prokuratorskiej, adwokackiej, radcowskiej.

199,00 zł
165,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

97
Rola państwa w kształtowaniu ochrony konsumentów na rynku kredytów hipotecznych po kryzysie finansowym 2007-2011 w świetle przepisów Dyrektywy 2014/17/UE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rola państwa w kształtowaniu ochrony konsumentów na rynku kredytów hip...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Monografia jest pierwszą na rynku publikacją, która w sposób kompleksowy i wieloaspektowy traktuje o nowej pokryzysowej koncepcji dotyczącej roli państwa w ochronie konsumentów na rynku kredytów hipotecznych koncentrując się na zagadnieniach publicznoprawnych przyjętych w dyrektywie 2014/17/UE w sprawie konsumenckich umów o kredyt związanych z nieruchomościami mieszkalnymi. W prowadzonych badaniach Autorka koncentruje się na realizacji zadań publicznych przez państwa członkowskie UE w obszarze: reglamentacji działalności gospodarczej kredytodawców, regulowania działalności pośredników i doradców kredytowych, a także przepisów regulujących ocenę zdolności kredytowej kredytobiorców oraz edukacji finansowej konsumentów. Przeprowadzone badania stanowią próbę odpowiedzi na pytanie czy wprowadzone dyrektywą 2014/17/UE regulacje dają gwarancję realizacji wysokiego poziomu ochrony konsumenta na rynku konsumenckich kredytów mieszkaniowych a także pośrednio realizują prawo do mieszkania.

199,00 zł
165,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

98
Leksykon cywilnego postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego. Podstawowe pojęcia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon cywilnego postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego. Pod...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Leksykon dotyczy postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego w sprawach cywilnych. Zastrzeżenia wymaga, że leksykon nie służy ukazaniu doktrynalnych i judykacyjnych sporów oraz ich motywacji, lecz prezentacji najszerzej akceptowanego rozwiązania. Odstąpiono zatem od pogłębionych wywodów teoretycznych czy prawnoporównawczych, odsyłając przy każdym haśle do kilku lub kilkunastu najbardziej reprezentatywnych monografii lub artykułów, publikowanych począwszy od okresu międzywojennego po dzień dzisiejszy. Walorem prezentowanej publikacji jest jej przystępność oraz aktualność. Leksykon stanowić może pomoc w nauce postępowania cywilnego dla studentów różnych kierunków studiów, w szczególności prawa, administracji, zarządzania lub europeistyki, którzy często w toku nauki uniwersyteckiej nie otrzymują wystarczającej informacji z zakresu postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego w sprawach cywilnych. Dzięki alfabetycznemu układowi haseł Leksykon będzie także wygodną pomocą dla praktyków, pracowników administracji publicznej, dziennikarzy i innych osób potrzebujących zwięzłej informacji na temat określonej instytucji lub pojęcia z zakresu postępowania cywilnego.

99,00 zł
82,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

99
Zatrudnienie w epoce postindustrialnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatrudnienie w epoce postindustrialnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Prezentowana publikacja zawiera w głównej części referaty wygłoszone podczas XXII Zjazdu Katedr i Zakładów Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, którego mottem przewodnim było Zatrudnienie w epoce postindustrialnej. Zgodnie z tym założeniem, autorzy opracowań reprezentujący zarówno świat nauki, jak i praktyki przedstawili wielopłaszczyznowy obraz współczesnego rynku pracy, pokazując jakie wyzwania stoją przed jego „aktorami" w zglobalizowanej gospodarce. Znajdziemy więc tutaj artykuły na temat różnych form świadczenia pracy i to zarówno tych znanych od lat (np. zatrudnienie w rzemiośle), jak i nowych, których zasady dopiero się kształtują (np. praca zdalna czy na platformach cyfrowych). Opracowania na ten temat nie ograniczają się jednak tylko do analizy dogmatycznoprawnej praw i obowiązków stron tych stosunków (np. uprawnienia opiekunów dzieci), ale również dotyczą związanych z zatrudnieniem problemów praktycznych jakie pojawiły się w ostatnim czasie (np. prekaryzacja). Obok prawa zatrudnienia przedmiotem opracowań są również kwestie szeroko rozumianego zabezpieczenia społecznego (np. digitalizacja działalności ZUS), problematyka znajdująca się na styku prawa i zarządzania personelem (rola polityki wynagrodzeń w strategii organizacji, czy zarządzanie prywatnością w rekrutacji) a nawet katolicka nauka społeczna (stosunki zatrudnienia w kontekście encykliki „Laborem exercens”). Ta wielowątkowość podejmowanych tematów sprawia, że publikacja ta może być interesująca zarówno dla teoretyków jak i dla praktyków zajmujących się problematyką zatrudnienia.

199,00 zł
165,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

100
Ujednolicanie części ogólnej prawa prywatnego międzynarodowego w Ameryce Łacińskiej na tle prawa Unii Europejskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ujednolicanie części ogólnej prawa prywatnego międzynarodowego w Amery...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Książka stanowi oryginalną i interesującą monografię dotyczącą ujednolicenia części ogólnej prawa prywatnego międzynarodowego w Ameryce Łacińskiej z perspektywy państw Unii Europejskiej. Autorka omawia przepisy części ogólnej prawa prywatnego międzynarodowego w konwencjach państw Ameryki Łacińskiej i rozporządzeniach UE. Szczególna uwaga jest poświęcona opracowanej pod auspicjami Organizacji Państw Amerykańskich Interamerykańskiej konwencji o normach ogólnych prawa prywatnego międzynarodowego, która stanowi twór oryginalny, niemający odpowiednika w Europie. Autorka porównuje treść norm konwencyjnych z treścią norm zawartych w przepisach ustawowych obowiązujących w państwach Ameryki Łacińskiej, a także uwzględnia normy dotyczące zagadnień części ogólnej pozostających poza regulacją konwencyjną. W książce przedstawiono wkład państw Ameryki Łacińskiej oraz Organizacji Państw Amerykańskich w rozwój prawa prywatnego międzynarodowego oraz procesy jego ujednolicania w skali międzypaństwowej. Autorka porządkuje zagadnienia części ogólnej prawa prywatnego międzynarodowego w państwach Ameryki Łacińskiej i odnosi się do tendencji legislacyjnych UE, które przekładają się na stan normatywy w Polsce. Takie ujęcie pozwala na wyciągnięcie wniosków prawnoporównawczych i stanowi istotny głos w toczącej się wśród prawników europejskich dyskusji na temat celowości wydania przez UE rozporządzenia ujednolicającego normy części ogólnej prawa prywatnego międzynarodowego. Książka napisana została na podstawie bogatej międzynarodowej literatury. Niezmiernie cenne są autorskie tłumaczenia konwencji interamerykańskich oraz projektów. W polskim piśmiennictwie książka jest opracowaniem niewątpliwie nowatorskim. Monografia przeznaczona jest dla prawników zajmujących się prawem prywatnym międzynarodowym. Zainteresuje pracowników naukowych i studentów. Będzie przydatna dla sędziów, notariuszy, adwokatów i radców prawnych.

219,00 zł
181,77 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 37,23 zł

Wróć do góry