hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.01.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 1 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Python z życia wzięty. Rozwiązywanie problemów za pomocą kilku linii kodu (Lee Vaughan), na drugim O'Reilly.TinyML. Wykorzystanie TensorFlow Lite do uczenia maszynowego na Arduino i innych mikrokontrolerach (Pete Warden, Daniel Situnayake). Kolejny produkt to Moje Jednorożce Ale Zdrapka! oraz Każdy pyta co z nim będzie (Ferenc Maria).
1
Python z życia wzięty. Rozwiązywanie problemów za pomocą kilku linii kodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python z życia wzięty. Rozwiązywanie problemów za pomocą kilku linii k...
Dostępny
14 szt.

Po nauczeniu się podstaw Pythona przychodzi czas na coś poważniejszego. Umiesz już napisać kilkanaście linii kodu, który działa zgodnie z oczekiwaniami, znasz składnię języka i wiesz, jakie możliwości oferuje. Być może nawet traktujesz tworzenie kodu w Pythonie jako świetną zabawę. W każdym razie, skoro znasz już podstawy, możesz się zająć prawdziwymi projektami. Dzięki nim nie tylko rozwiążesz palące problemy codziennego życia, ale również nauczysz się tworzyć kompletne, funkcjonalne programy. Programy, które będą działać. Ta książka jest sposobem na dalszą naukę programowania poprzez realizację projektów. Każdy z nich został wyjaśniony krok po kroku, opisano też sposoby korzystania z licznych bibliotek i pakietów Pythona. Dzięki projektom dowiesz się, jak wykorzystywać programowanie do realizacji eksperymentów, testowania teorii, naśladowania natury lub po prostu do zabawy. Nabierzesz wprawy w pracy z bibliotekami i modułami Pythona, nauczysz się także pożytecznych skrótów, przydatnych funkcji i innych pomocnych technik. W efekcie lektury w łatwy sposób zrealizujesz zadania, które kiedyś spędzały sen z powiek geniuszom - a to dopiero początek przygody z Pythonem! Dzięki książce dowiesz się, jak: • używać bibliotek: matplotlib, NumPy, Bokeh, pandas, Requests, Beautiful Soup i turtle, • tworzyć szyfry, szyfrować i odszyfrowywać wiadomości, • przetwarzać język naturalny i pisać kod do rozpoznawania obrazów, • pisać programy wykrywające i śledzące obiekty, • korzystać z narzędzi do analizy i wizualizacji danych. Python. Być może polegniesz, a może Ci się uda! Lee Vaughan jest emerytowanym geologiem, programistą, wielbicielem kultury popularnej, nauczycielem i autorem książek. Wcześniej pracował w ExxonMobil, gdzie tworzył i recenzował skomplikowane modele komputerowe, rozwijał i testował oprogramowanie, a także szkolił geologów i inżynierów. Mieszka w The Woodlands w Teksasie.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

1 osoba kupiła
2
O'Reilly.TinyML. Wykorzystanie TensorFlow Lite do uczenia maszynowego na Arduino i innych mikrokontrolerach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O'Reilly.TinyML. Wykorzystanie TensorFlow Lite do uczenia maszynowego ...
Dostępny
40 szt.

Może się wydawać, że profesjonalne systemy uczenia maszynowego wymagają sporych zasobów mocy obliczeniowej i energii. Okazuje się, że niekoniecznie: można tworzyć zaawansowane, oparte na sieciach neuronowych aplikacje, które doskonale poradzą sobie bez potężnych procesorów. Owszem, praca na mikrokontrolerach podobnych do Arduino lub systemach wbudowanych wymaga pewnego przygotowania i odpowiedniego podejścia, jest to jednak fascynujący sposób na wykorzystanie niewielkich urządzeń o niskim zapotrzebowaniu na energię do tworzenia zdumiewających projektów. Ta książka jest przystępnym wprowadzeniem do skomplikowanego świata, w którym za pomocą techniki TinyML wdraża się głębokie uczenie maszynowe w systemach wbudowanych. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia z zakresu uczenia maszynowego czy pracy z mikrokontrolerami. W książce wyjaśniono, jak można trenować modele na tyle małe, by mogły działać w każdym środowisku - również Arduino. Dokładnie opisano sposoby użycia techniki TinyML w tworzeniu systemów wbudowanych opartych na zastosowaniu ucze nia maszynowego. Zaprezentowano też kilka ciekawych projektów, na przykład dotyczący budowy urządzenia rozpoznającego mowę, magicznej różdżki reagującej na gesty, a także rozszerzenia możliwości kamery o wykrywanie ludzi. W książce między innymi: • praca z Arduino i innymi mikrokontrolerami o niskim poborze mocy, • podstawy uczenia maszynowego, budowy i treningu modeli, • TensorFlow Lite i zestaw narzędzi Google dla TinyML, • bezpieczeństwo i ochrona prywatności w aplikacji, • optymalizacja modelu, • tworzenie modeli do interpretacji różnego rodzaju danych, Ograniczone zasoby? Poznaj TinyML! Pete Warden jest współzałożycielem zespołu do spraw TensorFlow. Obecnie zajmuje się platformą TensorFlow dla mobilnych systemów operacyjnych i systemów wbudowanych. Wcześniej był założycielem firmy Jetpac, przejętej przez Google w 2014 roku. Daniel Situnayake wspiera programistów TensorFlow w Google. Jest współzałożycielem firmy Tiny Farms, która jako pierwsza w Stanach Zjednoczonych zautomatyzowała proces uzyskiwania białka z owadów na skalę przemysłową.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

3
Moje Jednorożce Ale Zdrapka! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje Jednorożce Ale Zdrapka!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.14

Daj się zaskoczyć zabawie w zdrapywanie. Książka zawiera kolorowanki, labirynty, kolorowe strony do zdrapywania oraz rysik. Odkrywaj obrazki z ulubionymi bohaterami, wystarczy zdrapać farbę, a pojawią się błyszczące strony lub pełne kolorów ilustracje. Produkt zawiera zawieszkę na euro haczyk.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

4
Każdy pyta co z nim będzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każdy pyta co z nim będzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.25

Jak wiele wiedzieli Żydzi zamknięciu w getcie warszawskim o tym, co działo się poza jego murami? Jakie znaczenie miały dla nich informacje o przebiegu wojny? Jak zdobywali wiadomości o eksterminacji Żydów, jakie pogłoski do nich docierały i jak na nie reagowali? Kiedy zrozumieli, że wszyscy Żydzi zostali skazani na śmierć? Maria Ferenc wychodzi w swojej książce od perspektywy ofiar, cytuje teksty z epoki, by pokazać złożone mechanizmy psychologiczne i społeczne rządzące procesem zdobywania informacji w trakcie wojny oraz wyłaniania się wiedzy o Zagładzie.

49,00 zł
41,16 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

5
Orać zagon lepszej doli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orać zagon lepszej doli
Dostępny
1 szt.

Książka opowiada o osadnictwie żydowskim i pracy na roli w pierwszych latach po II wojnie światowej w Polsce. Autorka przygląda się, jak wyglądało osiedlanie się Żydów na roli, jak kształtowały się społeczności osadników, a także z czym zmagali się oni w nieznanym sobie dotąd zawodzie. Opracowanie ma wielką wartość poznawczą, porządkuje i w syntetyczny sposób przedstawia zagadnienia rozproszone w licznych, często trudno dostępnych, dokumentach. Bazą źródłową książki stały się materiały pochodzące przede wszystkim z Archiwum Żydowskiego Instytutu Historycznego oraz Archiwum Akt Nowych w Warszawie, Archiwum Państwowego we Wrocławiu, w Szczecinie, Poznaniu oraz Archiwum Joint Distribution Committee.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

6
Programy lojalnościowe dla klientów i inwestorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,80 zł
43,01 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,79 zł

7
Zarządzanie organizacjami convention bureaus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

8
Pieniądz w koncepcji sustainable development w kierunku trwałego i zrównoważonego rozwoju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,80 zł
43,01 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,79 zł

9
Zatrudnialność osób młodych w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,80 zł
43,01 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,79 zł

10
O północy w Westminster - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,10 zł
39,46 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,64 zł

11
Zaufanie w zespole w kontekście teorii pozytywnego zarządzania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,60 zł
32,26 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,34 zł

12
Prospects and Challenges to the Development of Businesses in the World Economy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prospects and Challenges to the Development of Businesses in the World...
Dostępny
5 szt.

The monograph presents the results of research conducted in Poland and Greece. The originality of the monograph is also evidenced by its interdisciplinarity - it combines issues related to the enterprise sector and financial institutions, indicating opportunities for and threats to their development. The book consists of three main parts divided into thirteen chapters. The first part of the book is titled The macroeconomic factors of businesses development and analyses the conditions for implementing a capital market union in the light of the realities of the external environment and the European Union itself, the importance of gold as a safe haven asset in the international monetary system and in last part of this chapter was compare two taxes which affect corporations, especially financial institutions. The second part of the book is titled The development of financial institutions and examines the relationship between economic growth and internet infrastructure in selected countries, the impact of an extreme dividend policy on prospects of Greek bank development, changes in the NPL (Non-Performing Loans) ratio of non-financial corporations and its main determinants in the Polish banking sector, the relationship between shares in the insurance market and the financial results of insurance companies, and the issues of appropriate selection and use of information in the decision-making process of insurance companies. The third part of the book is titled The development of enterprises and presents the impact of business activities (sector) on the enterprise competing, the measures of the orchestrator's ability to create value added meeting the requirements of an aggregated long-term assessment of GBN (Global Business Networks) competitiveness, benefits from the use of integrated IT systems in enterprises, the key factors of start-up success and failure in Poland, and the new forms of accommodation chosen by travellers in recent years, with the main point of reference being the case of Airbnb. This monograph may be of considerable interest to scholars and business practitioners concerned with the problems of development of financial institutions and enterprises.

90,00 zł
72,90 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 17,10 zł

13
Po właściwej stronie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po właściwej stronie
Dostępny
60 szt.

Michael i Philip Taylor, bracia i prywatni detektywi, znani są z dużej skuteczności w rozwiązywaniu zleconych im śledztw, choć ich metody działania budzą sporo kontrowersji. Działając ryzykownie i często niezgodnie z prawem, wyprzedzają policję o krok w zdobywaniu kluczowych informacji. Gdy pewnego dnia przyjmują zlecenie od atrakcyjnej kobiety, której przyjaciel został oskarżony o zabójstwo, już od początku wszystko się komplikuje. Pomiędzy jednym z braci a klientką rodzi się uczucie, a policyjne śledztwo przejmuje wrogi detektywom policjant. Kiedy jeden z nich zostaje przyłapany na miejscu zbrodni, a wszystkie ślady wskazują na niego, trafia do aresztu. Tam, będąc zdanym wyłącznie na łaskę swojego wroga, próbuje udowodnić swoją niewinność. W tym celu stawia wszystko na jedną kartę, uciekając się do podstępu i manipulacji.

42,99 zł
34,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,60 zł

Wróć do góry