hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.12.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 23 grudnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mam oko na liczby (Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński), na drugim Bunt, podziemie, władza (Bertram Łukasz). Kolejny produkt to Jeden dzień (Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński) oraz Inferno. Tom 3. Sinner (Julia Brylewska).
1
Mam oko na liczby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam oko na liczby
Dostępny
126 szt.

Zupełnie nowa odsłona cyklu „Mamoko”: pomysłowa książka obrazkowa do zabawy w liczenie. Ale tu tłoczno! Gdzie nie spojrzeć, aż roi się od postaci, przedmiotów i zwierząt. Czy zdołasz je policzyć? Zobacz, ile głów ma smok mieszkający w podziemiach, ile samolotów stoi na lotnisku i ile skarpetek fruwa w przestrzeni kosmicznej! Sprawdź, których postaci, zwierząt lub rzeczy jest tyle, ile wskazuje cyfra w lewym górnym rogu ilustracji. Czy uda ci się odnaleźć wszystkie? Szukaj uważnie – na każdej ilustracji ukrytych jest aż 10 takich zestawów. Do dzieła!

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

17 osób kupiło
2
Bunt, podziemie, władza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bunt, podziemie, władza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Książka ta opowiada o polskich komunistach i komunistkach: o ich doświadczeniach, poglądach, postawach i emocjach. Autor śledzi losy ponaddwustuosobowej grupy działaczy i działaczek od ich dzieciństwa, przez wieloletnią formację w nielegalnym ruchu rewolucyjnym w II Rzeczypospolitej, aż po lata powojenne, kiedy stanęli oni na szczytach władzy. Dzięki nowatorskiemu spojrzeniu, krytycznemu, a zarazem empatycznemu, uchwycona zostaje wielość ?osobistych komunizmów? i mechanizmy ich ujednolicania, biograficzne zerwania i ciągłości, emancypacyjne marzenia i afirmacja przemocy. Łukasz Bertram, doktor nauk społecznych, socjolog, historyk. Pracownik Instytutu Studiów Politycznych PAN, członek redakcji ?Kultury Liberalnej?. Zajmuje się ruchem komunistycznym, powojennymi strukturami władzy oraz doświadczeniem politycznym klas ludowych. Redaktor wspomnień Stanisławy Sowińskiej, Gorzkie lata. Ze szczytów władzy do stalinowskiego więzienia (2017). Wcześniejsze publikacje książkowe: Wyrodne dzieci nowoczesności. Indultowi tradycjonaliści katoliccy w Warszawie (2016), Obieg NOW-ej (2013), PPN 1976?1981. Język niepodległości (2012). Kierownik projektów badawczych w ramach programów Preludium oraz Sonatina finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Publikował m.in. w ?Kulturze Liberalnej?, ?Polityce? oraz kwartalniku ?Karta?. *** Praca Łukasza Bertrama otwiera drogę ku nowatorskim badaniom potężnego ruchu politycznego, jakim był komunizm, i stanowi wzorzec dla refleksji nad partiami komunistycznymi w całym regionie. Pokazuje, że formacja ta nie była historyczną groteską, lecz oferowała odpowiedzi na napięcia społeczne związane m.in. z nowoczesnością. Jest to nie tylko historia ruchu politycznego, lecz także socjologiczna historia emocji: niepewności, lęku, resentymentu. prof. Padraic Kenney, Indiana University Książka ta jest opracowaniem niezwykłym z wielu względów. Autor łączy metody socjologiczne ze skrupulatną analizą źródeł historycznych, a podjąwszy tak trudny temat, powstrzymuje się od łatwych osądów i konkluzji, zachęca natomiast do ich niuansowania. Potrafi zarazem stawiać tezy odważne, wręcz drażniące ? jak wtedy, gdy zestawia komunistów z bohaterami Rodowodów niepokornych. prof. Andrzej Friszke, Instytut Studiów Politycznych PAN Łukasz Bertram dzieli się z nami pomysłowo skonceptualizowaną wiedzą na temat polskich komunistów kierujących partią i rządzących państwem w pierwszych latach powojennych. Odkrywa, z jakich środowisk się wywodzili, jakie książki czytali i z kim się przyjaźnili, przywraca też wagę zatartego w ostatnich dekadach problemu rewolucji jako doświadczenia pokoleniowego. Otrzymaliśmy jako czytelnicy portret wyjątkowy. dr hab. Eryk Krasucki, Uniwersytet Szczeciński Książka dofinansowana przez Instytut Studiów Społecznych im Profesor Roberta Zajonca UW, wydana wspólnie z Instytutem Studiów Politycznych PAN, we współpracy z Fundacją Kultura Liberalna.

96,60 zł
85,01 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,59 zł

10 osób kupiło
3
Jeden dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeden dzień
Dostępny
18 szt.

Codzienny słownik obrazkowy dla wszystkich maluchów. A w nim – ponad 200 pogodnie zilustrowanych słów, które układają się w jeden dzień z życia dziecka. Od rana do wieczora. Od poduszki pod głową do księżyca za oknem. Od przebudzenia do zaśnięcia. Na kartonowych stronach znajdziecie jedzenie, ubrania, zabawki, wizytę w parku, na placu zabaw i w zoo, kąpiel, części ciała oraz wiele innych rzeczy i zdarzeń bliskich każdemu dziecku. Miłego dnia!

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

5 osób kupiło
4
Inferno. Tom 3. Sinner - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inferno. Tom 3. Sinner
Dostępny
239 szt.

Trzeci, finałowy tom niewiarygodnej serii określanej „debiutem roku”! „Czyż nie tak kończyły się wszystkie piękne historie, w których księżniczka odważyła się pokochać potwora?’’. Jedna krótka chwila zburzyła szczęśliwą wizję przyszłości i zgasiła nikły płomień nadziei, jaki zrodził się w sercu Hailey. Sprowadziła do jej życia mrok i pustkę. Dziewczyna musi stawić czoła samotności oraz zająć miejsce Victora i wziąć na swoje barki ciężar, który on sam był zmuszony dźwigać przez te wszystkie lata. Zostając głową Sharman Enterprises, będzie miała okazję poznać wszelkie skrywane przez mężczyznę sekrety, a także bardziej niż kiedykolwiek wcześniej stać się częścią tragedii, jaka spotkała rodzinę Sharmanów. Czy istnieje choćby cień szansy, że odzyska człowieka, któremu oddała serce? A może Victor nie będzie już tym samym mężczyzną, którego pokochała? Jedno jest pewne – nadszedł czas, aby Victor Sharman zapłacił za swoje grzechy.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

4 osoby kupiły
5
Świeczki pikery, Game on (5 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki pikery, Game on (5 sztuk)
Godan, 5 sztuk
Dostępny
5 szt.

Szukasz świeczek na tort urodzinowy dla gracza? Świeczki na patyczkach o tematyce gamingowej będą idealnym wyborem. Zamocowane na praktycznych patyczkach świeczki będą stabilnie stać i pięknie prezentować się na torcie, babeczkach, muffinkach i innych wypiekach. Odpal świeczki na torcie i rozpal urodzinowe emocje. Kolor: Różnokolorowy • Wzór: zwierzęta • Wysokość świeczek: 3 cm • Wysokość całkowita (z patyczkiem): 7 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 5

10,99 zł
3 osoby kupiły
6
Psychologia tremy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia tremy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.08

[Czuję] wyjątkowo przykry stan, tę okropną nie do opisania mękę, zwaną tremą. Odbiera ona nie tylko odwagę, ale i pozbawia sił ? istna męczarnia. Ignacy Jan Paderewski Praca zawodowego muzyka jest jednym z najbardziej złożonych rodzajów działalności. Podstawą sukcesu są tu wieloletnie codzienne ćwiczenia, wymagające dużego wysiłku fizycznego i psychicznego. Można powiedzieć, że występ publiczny jest ?wierzchołkiem góry lodowej? w życiu muzyka, na którym za każdym razem ważą się losy muzyka-wykonawcy i muzyka-osoby. Jeśli muzyk pozytywnie ocenia obie te sfery, owocuje to poczuciem dobrostanu psychicznego, co stwarza dobre warunki do dalszego twórczego rozwoju. Dlatego już sama myśl o możliwości niepowodzenia wzbudza lęk, który doprowadzić może do dezorganizacji procesu gry i radykalnego spadku jakości wykonania. Zjawisko tremy z pewnością znane jest każdej osobie występującej publicznie, doświadczamy tego uczucia w najważniejszych dla nas momentach życiowych. Dla większości zawodów problem tremy nie jest tak istotny ze względu na to, że występy publiczne są w nich zjawiskiem okazjonalnym. Natomiast w zawodach artystycznych, wykonawczych umiejętność radzenia sobie z tremą jest często czynnikiem decydującym o możliwości wykonywania zawodu. Julia Kaleńska-Rodzaj, doktor psychologii, psycholog-praktyk i zawodowy muzyk, poszukuje naukowych odpowiedzi na pytania: Czym jest trema? Czy jest wyłącznie zjawiskiem negatywnym, przeszkodą, którą należałoby usunąć z drogi, by występ był udany? Autorka eksploruje możliwości interpretacji tremy jako stanu podwyższonego pobudzenia, jako lęku społecznego oraz jako emocji złożonej. Dzieli się własnymi doświadczeniami wyniesionymi z pracy psychologicznej z muzykami: dwa ostatnie rozdziały książki mają praktyczny charakter - poświęcone są radzeniu sobie z tremą oraz optymalnemu przygotowaniu się wykonawcy do występu publicznego. Choć książka napisana jest głównie z myślą o muzykach ? wykonawcach i pedagogach, to zaprezentowane w niej techniki mogą pomóc każdemu z nas w regulacji emocji podczas ważnych wydarzeń życiowych. Mamy do czynienia z książką na wskroś nowoczesną, która dostarcza gotowych narzędzi do zrozumienia zjawiska tremy jako fenomenu umysłowego. Z recenzji dr. hab. Kamila Imbira, prof. UW Autorka wykazała się erudycją i w ciekawy sposób oraz dobrym językiem pomaga zrozumieć czytelnikowi psychologiczne mechanizmy tremy muzyków. Z recenzji dr hab. Agaty Błachnio, prof. KUL

64,00 zł
56,32 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

3 osoby kupiły
7
Alicja Lenczewska. Świadectwo życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicja Lenczewska. Świadectwo życia
Dostępny
92 szt.

Mistyczka ze szczecińskiego bloku Gdy Alicja Lenczewska zapisywała swoje dzienniki – Świadectwo i Słowo pouczenia – nie wiedziała, co się z nimi stanie. Dziś pomagają tysiącom ludzi w odnalezieniu drogi do swojego wnętrza i do Boga. Przez całe zawodowe życie była związana ze szkołą – pewnego dnia zmieniła się z dobrze ustawionej urzędniczki komunistycznej placówki w osobę, która chce zostawić sprawy tego świata dla Jezusa Chrystusa. Wszystko podporządkowała życiu zgodnemu z duchem Ewangelii: pomagała potrzebującym, nieustannie modliła się jak założycielka jednoosobowego zakonu kontemplacyjnego. I przez 25 lat życia prowadziła dialog z Jezusem, zapisując objawione jej pouczenia. Autor patrzy na jej spuściznę w kontekście obfitej literatury mistycznej, począwszy od św. Teresy z Avili przez św. Teresę z Lisieux aż po św. Faustynę. Czy słowa Alicji Lenczewskiej stanowią rozwinięcie wizji tych trzech świętych kobiet? Czy to znaki czasu i wyraz Bożej opieki nad poszukującymi Jego miłości? Zmarła zaledwie dziesięć lat temu. Ciągle żyje w naszej pamięci i z roku na rok poszerza się grono czytelników Świadectwa i Słowa pouczenia. „Jedno czyste serce może uratować miliony dusz” Im mocniej wchodziła w mistyczną modlitwę, im bliżej była Chrystusa, tym bardziej harmonijnie łączyła w sobie rozmaite elementy życia, ten doczesny i ten wieczny. „[T]woje dni zamieniają się w modlitwę ciągłą. Dlatego nie ma tak wyraźnej granicy pomiędzy czasem przeznaczonym na modlitwę i inne sprawy. Modlitwa twoja wkracza w życie i dlatego życie wkracza też w modlitwę. We wszystkim uczestniczę, w czym uczestniczy twoje ciało i twoja dusza. Otrzymałaś znak bólu, o który prosiłaś, aby ułatwić ci to ciągłe trwanie we Mnie – świadome trwanie”, mówił do niej Jezus. I choć stopniowo właśnie dla modlitwy wycofywała się z życia czynnego (szczególnie w latach dziewięćdziesiątych i w wieku XXI), to do końca pomagała wszędzie tam, gdzie mogła. Tomasz P. Terlikowski – znany dziennikarz, autor wielu biografii, opowiada o życiu (także duchowym) Alicji Lenczewskiej. Rozwiewa kontrowersje, a także odkrywa prawdopodobny sposób powstawania dzienników, w dużej mierze składających się z przekazanych jej wypowiedzi samego Jezusa.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
8
Pluszowy brelok lampka LED słonik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszowy brelok lampka LED słonik
NICI
Dostępny
98 szt.

Cechy produktu: • pluszowy brelok słonik El-Frido, • brelok posiada lamkę LED, • wystarczy nacisną na brzuszek, • wielkość: 9.0 cm, • zawieszka jest wykonana z bardzo przyjemnego materiału.

23,90 zł
20,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,58 zł

1 osoba kupiła
9
Hakowanie internetu rzeczy w praktyce. Przewodnik po skutecznych metodach atakowania IoT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hakowanie internetu rzeczy w praktyce. Przewodnik po skutecznych metod...
Dostępny
23 szt.

Konsekwencje udanego ataku na IoT mogą być niezwykle poważne. Zagrożenie dotyczy przecież wszystkiego, co działa pod kontrolą komputera. Mogą to być samochód, rozrusznik serca, zamki w inteligentnym domu czy też system sterujący maszynami w fabryce. Zabezpieczanie i testowanie bezpieczeństwa urządzeń internetu rzeczy jest jednak specyficzną dziedziną. Przesądza o tym jego charakter, ale także budowa i ekonomika produkcji urządzeń IoT. Inżynier bezpieczeństwa internetu rzeczy musi więc przyswoić zupełnie inne metody pracy i pokonywać inne problemy. Ta książka jest praktycznym przewodnikiem po technikach atakowania internetu rzeczy. Dzięki niej dowiesz się, w jaki sposób testować systemy, urządzenia i protokoły i jak ograniczać ryzyko. Zawarto tutaj przegląd typowych zagrożeń i opisano sposoby ich modelowania. Omówiono również metodykę testowania bezpieczeństwa i pasywnego rekonesansu, a także zasady oceny zabezpieczeń wszystkich warstw systemów IoT. Zaprezentowano techniki ataków polegających na przeskakiwaniu między sieciami VLAN, łamaniu uwierzytelnień w protokole MQTT, zakłócaniu usługi mDNS czy zniekształcaniu komunikatów WS-Discovery. W rezultacie lektury nauczysz się hakować sprzęt i transmisję radiową, poznasz też metodykę ataków na wbudowane urządzenia IoT i systemy RFID.

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

1 osoba kupiła
10
Kuchnia Pięciu Przemian dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia Pięciu Przemian dla początkujących
Dostępny
40 szt.

Wiedza o właściwościach produktów żywnościowych z perspektywy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jest bardzo szeroka. Od tysięcy lat chińscy terapeuci wykorzystują odpowiednią dietę, dopasowaną do indywidualnych cech i potrzeb każdego pacjenta, jako metodę leczenia. Jednak nie musisz być lekarzem praktykującym medycynę chińską i znać na pamięć Księgę Przemian Yi Jing, aby stosować dietę według Pięciu Przemian i gotować uwzględniając jej zasady. Wystarczy, że skorzystasz z praktycznych wskazówek zawartych w tym poradniku, by w pełni rozkoszować się wszystkimi jej zaletami.

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

1 osoba kupiła
11
Krzysztof Kamil Baczyński. Pomnik z płomienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzysztof Kamil Baczyński. Pomnik z płomienia
Dostępny
81 szt.

Opowieść o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, poecie-bohaterze plutonu „Alek”, kompanii „Rudy”, Batalionu „Zośka”, od lipca 1944 r. Batalionu „Parasol”. Jego wybitna twórczość spleciona z tragicznym życiorysem dała początek jednej z najbardziej poruszających legend polskiej kultury. Książka zawiera listy, pamiętniki, zdjęcia i wiele cytatów jego wspaniałych, ale i smutnych wierszy.

23,10 zł
16,99 zł

Rabat 26,5%
oszczędzasz 6,11 zł

1 osoba kupiła
12
Notatnik Duży Kwiat Migdału Peter Pauper Press - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik Duży Kwiat Migdału Peter Pauper Press
Peter Pauper
Dostępny
12 szt.

Duży, oryginalny notatnik firmy Peter Pauper Press - Kwiat Migdału. Na okładce dzieło Vincenta Van Gogha `Almond Blossom`. - okładka sztywna, wytłaczana, zdobiona srebrną folią - cały notes jest zszywany - po otwarciu oprawa leży płasko - ułatwia to pisanie - posiada wstążkę jako zakładkę - kartki wykonane z wysokiej jakości papieru bezkwasowego - zadruk w linie - wymiary: 22,9 cm x 18,4 cm - ilość stron: 192

70,70 zł
1 osoba kupiła
13
Muzykoterapia dogłębna - komórkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzykoterapia dogłębna - komórkowa
Dostępny
28 szt.

Muzykoterapia dogłębna – komórkowa, jest nowo odkrytą skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób. Opiera się na kilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Romanowską. Muzykoterapia komórkowa daje możliwość uwolnienia się od około 250 różnych schorzeń, dodatkowo przynosi spokój wewnętrzny i radość. Fale dźwiękowe o określonych częstotliwościach pochodzą z prostych w użyciu instrumentów – KAMERTONÓW, które może zastosować na sobie każdy, bez względu na stan wiedzy muzycznej czy zaawansowania choroby. To czyni je łatwymi i przyjemnymi w obsłudze narzędziami terapii, która jest absolutnie bezpieczna, nie zna skutków ubocznych. Zasada działania, to m.in. dostrajanie chorych komórek ciała i organów wewnętrznych do ich naukowo odkrytych częstotliwości zdrowia podanych w odpowiednich kamertonach, czy też słuchanie lub śpiewanie wytworzonych wibracji, celem uspokojenia psychiki i zrelaksowania się. Ta książka pozwoli ci zupełnie inaczej spojrzeć na muzykę. Odkryj leczącą moc dźwięków.

44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

1 osoba kupiła
14
Zdrowie psychiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowie psychiczne
Dostępny
19 szt.

Kompendium wiedzy na temat zdrowia psychicznego, jego determinantach i zagrożeniach, a także wzmacnianiu zdrowia psychicznego według koncepcji salutogenetycznej i radzenia sobie ze stresem. Książka adresowana jest w szczególności do lekarzy, pielęgniarek, psychologów, pedagogów szkolnych, dyrektorów szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych, nauczycieli, a także studentów kierunków przygotowujących do tych zawodów. Będzie również cennym źródłem informacji na temat wzmacniania zdrowia psychicznego dla wielu innych grup zawodowych, a także dla indywidualnego odbiorcy.

89,00 zł
82,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,23 zł

1 osoba kupiła
15
Paletka do farb pastelowa Bambino, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paletka do farb pastelowa Bambino, mix kolorów
St. Majewski, 1
Dostępny
57 szt.

Cechy produktu: • do mieszania farb, • posiada otwór na palec, co ułatwia jej trzymanie w czasie pracy, • paletka posiada 6 mniejszych i 4 większe otwory na farby, • wykonana z wysokiej jakości plastiku, • niezbędne narzędzie w pracowni każdego artysty, który tworzy dzieła z użyciem różnego rodzaju farb.

7,99 zł
1 osoba kupiła
16
Telemann - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telemann
Dostępny
86 szt.

Georg Philipp Telemann (1681–1767) – niemiecki kompozytor o ogromnym dorobku, jeden z pierwszych propagatorów i menedżerów muzyki, rówieśnik i dobry znajomy Bacha i Händla, wybitny kapelmistrz swoich czasów, samouk. Swoją działalność związał z dworami w Lipsku, Eisenach, Frankfurcie nad Menem, Hamburgu, Bayreuth, a także… w Żarach i Pszczynie, co pozostawiło pewien ślad w muzyce. Z sympatią odnosił się do ludzi tam spotkanych oraz ich folkloru, toteż znajdujemy w jego kompozycjach jakże atrakcyjne dla nas polonica. Pozostawił spuściznę, której mało kto mógł dorównać – ok. 3000 (!) utworów. Pisał m.in. opery, oratoria, msze, pasje, kantaty, instrumentalne sonaty, koncerty i suity – wszystkie stosowane wówczas gatunki. Komponował szybko i atrakcyjnie. Dziś powiedzielibyśmy, że był „wziętym” twórcą. Trudu dogłębnego przestudiowania biografii i dzieł Telemanna podjął się Karol Bula, admirator jego muzyki, o której pisze, że jest nacechowana „niezwykłą elegancją i naturalnym wdziękiem”. Mała biografia jest zaledwie wycinkiem obszernych badań Autora.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
17
Polska wódka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska wódka
Dostępny
59 szt.

Wódka to nieodłączny element polskiej kultury, składnik naszej narodowej tożsamości. Bez względu na to, czy po nią sięgamy, czy nie, jest niezbywalnym elementem mozaiki tworzącej, zakorzeniony w nas głęboko, obraz polskości. Łukasz Gołębiewski – dziennikarz, prozaik, enolog, jeden z najwybitniejszych znawców mocnych trunków – prowadzi nas przez wielowymiarową historię polskiej wódki, ukazując niebagatelny wpływ przemysłu spirytusowego na kształtowanie się naszej codzienności. Autor nie tylko przedstawia dzieje wódki, ale także pokazuje aktualne miejsce tego trunku w ustawodawstwie polskim i europejskim. Cennym dodatkiem jest obszerny, ilustrowany przegląd polskich wódek – niezastąpione kompendium wiedzy o markach, smakach i aromatach.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
18
Dieta w chorobach trzustki - co jeść, a czego unikać, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta w chorobach trzustki - co jeść, a czego unikać, wydanie 2
Dostępny
66 szt.

Z książki dowiesz się, jak dzięki zdrowemu odżywianiu i diecie trzustkowej wspomóc pracę trzustki i pozbyć się chorób trzustki. Odkryjesz, jak wzmocnić swoje zdrowie, układ trawienny i odporność odpowiednim odżywianiem. Co wolno jeść, a czego nie w przewlekłym czy ostrym zapaleniu trzustki, a także po operacji trzustki. Poznasz objawy chorej trzustki i otrzymasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez osoby zmagające się z problemami trzustki. Autorzy, lekarze, dietetycy oferują wiele przepisów prostych do przygotowania we własnej kuchni, na regenerację trzustki i stany zapalne. Prezentują nowe odkrycia medycyny żywieniowej i udzielają praktycznych rad. Najlepsza dieta, która zregeneruje i zadba o Twoją trzustkę.

69,60 zł
50,81 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,79 zł

1 osoba kupiła
19
Dlaczego joga? Stań ze mną na macie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego joga? Stań ze mną na macie
Dostępny
114 szt.

Mam na imię Natalia, od wielu lat jestem zakochana w jodze. Chcę się tym zachwytem podzielić z osobami, które w codziennym życiu szukają balansu, harmonii, wyciszenia oraz większej świadomości siebie i swojego ciała. Żeby cieszyć się jogą, nie musisz być rozciągnięty ani wysportowany, nie musisz umieć stawać na głowie. Nie bój się jogi! Joga daje mi wolność, wyciszenie, spełnienie. Jest dla mnie jak detoks ciała i duszy. Chciałabym, aby ta książka również w tobie rozpaliła iskierkę ciekawości i chęci podążania bardziej świadomą ścieżką. Co znajdziesz w tej książce? Praktyczne porady jak zacząć, sporą dawkę wiedzy o jodze w codziennym życiu, dokładne rysunki z opisami pozycji.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
20
Warsztat hakera. Testy penetracyjne i inne techniki wykrywania podatności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warsztat hakera. Testy penetracyjne i inne techniki wykrywania podatno...
Dostępny
10 szt.

Bezpieczeństwo systemów informatycznych niejednemu spędza sen z powiek, konsekwencje udanego włamania bowiem mogą oznaczać milionowe straty i zrujnowaną reputację. Przy czym odpowiednie zabezpieczenie systemu jest dla wielu podmiotów niezwykle trudne, gdyż w zespołach brakuje osób z odpowiednimi umiejętnościami. Nawet zatrudnienie zewnętrznego konsultanta nie daje gwarancji, że firmowy system informatyczny będzie bezpieczny i odpowiednio chroniony przed atakami. Okazuje się, że najpewniejszą metodą jest gruntowne przyswojenie wiedzy i umiejętności hakerskich. Ta książka stanowi kurs praktycznych technik hakowania, dzięki którym dokładnie poznasz zasady i narzędzia używane do przełamywania zabezpieczeń i uzyskiwania dostępu do chronionych danych. Dowiesz się, w jaki sposób należy się przygotować do przeprowadzenia ataku, a także jakie aspekty infrastruktury sieciowej stanowią o jej niedoskonałości i podatności. Poznasz metody zbierania informacji z otwartych źródeł, systemu DNS, usług pocztowych, serwerów WWW, sieci VPN, serwerów plików lub baz danych i aplikacji sieciowych. Nauczysz się korzystać z narzędzi i exploitów do hakowania systemów: Linux, Unix i Microsoft Windows. Do praktycznych ćwiczeń posłużą Ci laboratoria - specjalne środowiska przygotowane do bezpiecznego hakowania, dzięki czemu łatwiej zdobędziesz potrzebne umiejętności. W książce: • teoretyczne, praktyczne, prawne i etyczne aspekty hakowania, • koncepcja purpurowych zespołów, • protokoły współczesnego internetu i ich problemy, • włamywanie się do maszyn pracujących pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, • krytyczne podatności aplikacji sieciowych, • metody zawodowego hakera. Przekonaj się, jak łatwo jest się włamać do Twojego systemu. Matthew Hickey jest ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Specjalizuje się w hakowaniu, tworzeniu testów penetracyjnych, exploitów i innych narzędzi do hakowania. Prowadzi badania nad zabezpieczeniami systemów osadzonych i nad kryptografią. Jennifer Arcuri jest założycielką i prezeską firmy Hacker House. Jest też organizatorką jednej z ważniejszych konferencji technicznych – Innotech. Od lat angażuje się w upowszechnianie wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

1 osoba kupiła
21
Ćwiczenia operacji myślowych, część 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia operacji myślowych, część 3
Dostępny
19 szt.

Ćwiczenia operacji myślowych są przeznaczone dla osób, które mają trudności z przetwarzaniem i porządkowaniem informacji. Polecamy je dla młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych z zaburzeniami komunikacji językowej, występującej w wyniku: - afazji, - zespołów otępiennych, - choroby Alzheimera, - dysleksji, - obniżonej sprawności intelektualnej, - niedosłuchu. Zestaw ćwiczeń jest także doskonałym treningiem dla osób zdrowych, które chcą zachować jak najdłużej sprawność intelektualną. Zamieszczone zadania dotyczą: - aktualizacji słownictwa, - pamięci operacyjnej, - kategoryzacji, - analizy i syntezy literowej, sylabowej, wyrazowej, zdaniowej, - pisania i czytania. Ćwiczenia zostały uporządkowane tematycznie, wspomagając proces przetwarzania i rozumienia występującej leksyki. Różnorodność zadań daje możliwość pracy z osobami o różnym stopniu zaburzeń językowych.

137,00 zł
130,15 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,85 zł

1 osoba kupiła
22
Big data w zarządzaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big data w zarządzaniu
Dostępny
36 szt.

Koncepcja big data jest traktowana jako jeden z elementów leżących u podstaw idei Przemysłu 4.0. Bez wątpienia zjawiska te silnie wzajemnie na siebie wpływają. Współczesne procesy produkcyjne generują coraz więcej danych - zazwyczaj słabo ustrukturyzowanych, powstających strumieniowo w czasie rzeczywistym. Metody big data pozwalają na praktyczne ich wykorzystywanie dzięki zapewnieniu możliwości gromadzenia, przetwarzania i analizy. Dane takie stają się następnie surowcem w zarządzaniu nie tylko właściwą produkcją, lecz także ogólnie - organizacją. To dane są coraz ważniejszym paliwem dla całej gospodarki. Idea Przemysłu 4.0 jest osią serii wydawniczej, lecz - przedstawiając koncepcję big data - konieczne jest wyjście poza zarządzanie wyłącznie procesami produkcyjnymi i odniesienie jej też do innych aspektów zarządzania.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

1 osoba kupiła
23
Pyszne smaki tradycji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pyszne smaki tradycji
Dostępny
2 szt.

Elżbieta Klecha jest pasjonatką wypieków i gotowania. Od wczesnego dzieciństwa asystowała swojej mamie podczas przygotowywania potraw. Szczególnie ujęło ją szykowanie dań na duże rodzinne imprezy. Atmosfera tych przygotowań miała znaczny wpływ na późniejsze jej dokonania. Pochodzi z dużej rodziny górali czadeckich, gdzie tradycje są ważne, a przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Prywatnie żona i mama piątki dzieci. Wraz z rodziną prowadzi małe gospodarstwo rolne, które jest miejscem pracy i wypoczynku. W wolnym czasie maluje obrazy. Trzeba się nieźle natrudzić, by spróbować bigosu czy przepysznych ciast pani Eli na dożynkach, bo tak szybko znikają. Kto raz ich spróbował, ten będzie o nie walczyć na każdej imprezie. Jej dania są wyjątkowe i smaczne, to swoista przeplatanka tradycyjnych potraw z różnych regionów Polski. Swoje przepisy udostępnia w lokalnej prasie. Część z nich znalazła się w tej książce, resztę można znaleźć na Facebooku na grupie kulinarnej "Ela z kuchnią".

39,00 zł
19,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,50 zł

1 osoba kupiła
24
O'Reilly. Projekt doskonały. Zadbaj o komunikację z klientem, wysoki poziom UX i zdrowy rozsądek, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O'Reilly. Projekt doskonały. Zadbaj o komunikację z klientem, wysoki p...
Dostępny
46 szt.

Projektant UX musi rozmawiać. Dobry design sprawia, że produkt jest ładny i przyjemny w użytkowaniu. Zanim jednak ten produkt powstanie, projektant musi przedstawić i obronić swoje decyzje projektowe. Projektem są przecież zainteresowani klienci, przełożeni i oczywiście cały zespół produktowy. Bardzo wiele zatem zależy od poprawnej komunikacji zainteresowanych stron. Podczas spotkania można doprecyzować wymagania wobec produktu i zaprezentować wybrane rozwiązania projektowe. Błędy popełnione na tym etapie mogą mieć fatalne skutki. Oto drugie, zaktualizowane i uzupełnione wydanie praktycznego przewodnika, dzięki któremu nauczysz się lepiej prezentować projekt i przekonywać do swoich racji wszystkie osoby mające na niego wpływ. W uporządkowany sposób przedstawiono tutaj zasady przygotowywania i przeprowadzania spotkań z interesariuszami. Dowiesz się, jak ważne jest zrozumienie perspektywy pozostałych stron i jak ułatwia to przygotowanie się do samego spotkania. W książce omówiono też znaczenie pasywnego i aktywnego słuchania, a także właściwego nastawienia przed wypowiedzią. Nie zabrakło opisu kilku prostych podejść taktycznych i wzorców, które ułatwiają zdobywanie akceptacji dla projektów, jak również zadań, jakie powinny być realizowane już po zakończeniu spotkania z interesariuszami. Dzięki książce: • dobrze przygotujesz się do wygłoszenia prezentacji, • rozwiniesz umiejętność słuchania, • poznasz taktyczne podejścia i nauczysz się udzielać najskuteczniejszych odpowiedzi na uwagi, • będziesz poprawnie dokumentować swoje decyzje, • dowiesz się, które czynności wykonywane po zebraniu są równie istotne jak ono samo. Projekt jest doskonały? Przekonaj mnie o tym! Tom Greever

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

1 osoba kupiła
25
Kwantowa świadomość w konwenckonalnej nauce (wydanie 2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwantowa świadomość w konwenckonalnej nauce (wydanie 2)
Dostępny
29 szt.

Czym jest świadomość i jak łączy się z kwantową świadomością? Człowiek współczesny żyje w otoczeniu materialnym, a informacje i wiedzę opiera tylko na jednym ze zmysłów, czyli wzroku. Zaprogramowaliśmy się tak i przestaliśmy reagować na bodźce funkcjonujące na innej zasadzie. Nasze zmysły został podporządkowany wzrokowi i przede wszystkim jemu wierzymy. Przyjmujemy, że to, czego nie da się zobaczyć nie istnieje. Jednak nasza świadomość i podświadomość są dużo szersze. Łączy się ona ze świadomością kwantową. Z tej książki dowiesz się jak możesz ją wykorzystać do swojego rozwoju duchowego, a nawet terapie uzdrawiania kwantowego.

54,50 zł
40,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,62 zł

1 osoba kupiła
26
Różdżka świecąca NO-1005796 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
1 osoba kupiła
27
Bing. Interaktywna przytulanka roztańczony króliczek Bing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Interaktywna przytulanka roztańczony króliczek Bing
Golden Bear
Dostępny
841 szt.

Dzieci uwielbiają pląsać w rytm muzyki, dlatego z Roztańczonym króliczkiem Bingiem nigdy nie będziecie się nudzić! Możecie tańczyć i przytupywać do taktu, kiedy Bing będzie kołysał się w rytm wpadających w ucho melodyjek! Patrzcie, jak tańczy, a jego uszy ruszają się w trakcie wesołej zabawy. I koniecznie pobawcie się z nim w muzyczne figury – kiedy muzyka przestanie grać, nie możecie się poruszyć! Roztańczony króliczek Bing to znacznie więcej niż zwykła pluszowa przytulanka. Ten milutki i sympatyczny bohater popularnego serialu dla najmłodszych jest uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców. Ma supermiękkie futerko z pięknej, pluszowej tkaniny oraz wyszywane oczy i buzię. Został zaprojektowany specjalnie dla małych rączek i ma idealny rozmiar dla dzieci: ok. 30.0 cm. Zabawka jest bardzo prosta w użyciu. Wystarczy nacisnąć łapkę Binga, żeby włączyć muzykę i rozpocząć wesołą, muzyczno-taneczną zabawę dla najmłodszych! Wszystkie maluchy pokochają tę pięknie wykonaną zabawkę, zwłaszcza jeśli lubią oglądać przygody Binga, i będą chętnie tańczyć z przyjacielem znanym z kultowego serialu! Roztańczony króliczek Bing to również świetny pomysł na świąteczny lub urodzinowy prezent dla dziecka, zwłaszcza jeśli lubi oglądać przygody wesołego króliczka Binga. Dla dzieci od 2 lat. Zestaw zawiera baterie. Nasze wyjątkowe zabawki są tak zaprojektowane, by pobudzać wyobraźnię dziecka, a jednocześnie pomagać mu rozwijać umiejętności manualne już na wczesnym etapie życia! Dlatego zawsze dbamy o doskonałą jakość, niezawodność i bezpieczeństwo naszych produktów. • Tańcz razem z Bingiem! Naciśnij łapkę Binga, żeby włączyć muzykę, i tańcz razem z wesołym króliczkiem! • Pobawcie się w muzyczne figury Dzieci mogą tańczyć w rytm wpadających w ucho melodii, a kiedy muzyka nagle ucichnie, muszą zastygnąć bez ruchu! • Bing rusza się w rytm muzyki Bing tańczy i rusza uszami, a w dodatku mówi! • Supermiękkie futerko Ta pluszowa i przyjemna w dotyku zabawka jest też idealną przytulanką. • Doskonała jakość,bezpieczeństwo i niezawodność Nasze wyjątkowe zabawki są tak zaprojektowane, by pobudzać wyobraźnię dziecka, a jednocześnie pomagać mu rozwijać umiejętności manualne już na wczesnym etapie życia! Dlatego zawsze dbamy o doskonałą jakość, niezawodność i bezpieczeństwo naszych produktów.

159,99 zł
147,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,80 zł

1 osoba kupiła
28
Ćwiczenia tablicowe z transformatorów i maszyn elektrycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia tablicowe z transformatorów i maszyn elektrycznych
Dostępny
122 szt.

Wydawnictwo PWN prezentuje kolejną publikację z popularnej SERII ?Maszyny elektryczne? ? niniejsza książka jest uzupełnieniem i dopełnieniem tej serii ? czyli dwóch podręczników akademickich oraz książki dla praktyków inżynierów ? o zestaw ćwiczeń tablicowych z zakresu maszyn elektrycznych i transformatorów. Autorem książki jest prof. dr hab. inż. Tadeusz Glinka, który wykładał na Politechnice Śląskiej i był dyrektorem Instytutu Elektrotechniki Teoretycznej i Przemysłowej, a obecnie jest profesorem Łukasiewicz - Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL. Książka zawiera zadania i przykłady z rozwiązaniami z: transformatorów, maszyn indukcyjnych, maszyn synchronicznych, maszyn prądu stałego maszyn wzbudzanych elektromagnetycznie i maszyn BLDC wzbudzanych magnesami trwałymi. Rozwiązania zadań zostały przedstawione w formie atrakcyjnej dla studentów z wykorzystaniem programów komputerowych. Celem jest poznanie działania i własności maszyn elektrycznych przez przyszłych inżynierów. Publikacja jest dedykowana dla studentów na kierunkach: elektrotechnika, mechatronika, energetyka, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyk, którzy w programie nauczania mają takie przedmioty jak przykładowo: maszyny elektryczne, inżynieria elektryczna, napędy elektryczne, projektowanie urządzeń elektrycznych etc.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

29
Efektywny C. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efektywny C.
Dostępny
46 szt.

C jest systemowym językiem programowania, więc zapewnia maksymalną wydajność sprzętu bazowego. Program napisany w C współpracuje bezpośrednio z warstwą sprzętową, co daje pełną kontrolę nad jego wykonywaniem, a sam kod jest krótki, prosty i działa szybko. Równocześnie można korzystać z zalet programowania wysokiego poziomu. W efekcie C od dwóch dekad pozostaje jednym z najpopularniejszych języków programowania. Trzeba jednak pamiętać o bardzo ważnym szczególe: programista, który używa C, musi wiedzieć, co robi. Ta książka stanowi przystępne wprowadzenie do tworzenia w języku C profesjonalnego kodu wysokiej jakości. Jest adresowana do każdego, kto chce szybko opanować umiejętność pisania poprawnego, przenośnego i bezpiecznego kodu. Ułatwia również zrozumienie kluczowych zagadnień związanych z programowaniem w C, dzięki czemu wkrótce będziesz tworzyć programy, rozwiązywać problemy i budować działające systemy. Omówiono tu także tematykę debugowania, testowania i analizy kodu C. Sporo miejsca poświęcono dobrym praktykom programowania, dzięki którym łatwiej jest tworzyć poprawny i bezpieczny kod. Poszczególne rozdziały zostały uzupełnione zwięzłymi przykładami kodu i ćwiczeniami pozwalającymi utrwalić prezentowaną treść. W książce: • struktura programu napisanego w C, typy podstawowe, operatory, zmienne i funkcje, • przepływ sterowania programu i dynamiczna alokacja pamięci, • kodowanie i typy znaków, • operacje wejścia–wyjścia i standardowe strumienie C, • wykorzystywanie preprocesora, • testowanie, debugowanie i analiza kodu C. C: kod, który przetrwa próbę czasu! Robert Seacord jest dyrektorem ds. technicznych w firmie NCC Group. Zajmuje się szkoleniami z zakresu tworzenia bezpiecznego kodu w C, C++ i w innych językach. Jest również członkiem międzynarodowej grupy roboczej standaryzacji ISO/IEC JTC1/SC22/WG14. Autor kilku dobrze przyjętych książek i licznych artykułów w czasopismach branżowych.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

30
Matematyka dyskretna dla praktyków. Algorytmy i uczenie maszynowe w Pythonie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka dyskretna dla praktyków. Algorytmy i uczenie maszynowe w Py...
Dostępny
64 szt.

Mimo że osiągnięcia matematyczne stały się podwalinami algorytmiki, wielu inżynierów nie w pełni rozumie reguły matematyki dyskretnej. Nawet jeśli nie stanowi to szczególnego problemu w codziennej pracy, w końcu okazuje się, że matematyka dyskretna jest niezbędna do osiągnięcia prawdziwej biegłości w operowaniu algorytmami i w pracy na danych. Co więcej, znajomość tej dziedziny bardzo ułatwia rozwiązywanie problemów z zakresu uczenia maszynowego. W ten sposób praktyczna biegłość w matematyce zauważalnie poprawia wyniki pracy inżynierów. Ta książka jest kompleksowym wprowadzeniem do matematyki dyskretnej, przydatnym dla każdego, kto chce pogłębić i ugruntować swoje umiejętności informatyczne. W zrozumiały sposób przedstawiono tu metody matematyki dyskretnej i ich zastosowanie w algorytmach i analizie danych, włączając w to techniki uczenia maszynowego. Zaprezentowano również zasady oceny złożoności obliczeniowej algorytmów i używania wyników tej oceny do zarządzania pracą procesora. Omówiono także sposoby przechowywania struktur grafowych, ich przeszukiwania i znajdywania ścieżek między wierzchołkami. Pokazano też, jak wykorzystać przedstawione informacje podczas posługiwania się bibliotekami Pythona, takimi jak scikit-learn i NumPy. W książce między innymi: • terminologia i metody matematyki dyskretnej, • zastosowanie metod matematyki dyskretnej w algorytmach i analizie danych, • algebra Boole'a i kombinatoryka w podstawowych strukturach algorytmów, • rozwiązywanie problemów z dziedziny teorii grafów, • zadania związane z uczeniem maszynowym a matematyka dyskretna, Matematyka dyskretna - poznaj, zrozum, zastosuj! Dr Ryan T. White jest naukowcem specjalizującym się w uczeniu maszynowym i teorii prawdopodobieństwa. Wykłada matematykę w Florida Institute of Technology. Zajmuje się analizą stochastyczną i jej algorytmami, kieruje też projektami z zakresu uczenia maszynowego. Archana Tikayat Ray przygotowuje się do obrony doktoratu w Georgia Institute of Technology w Atlancie. Jej prace badawcze koncentrują się na uczeniu maszynowym i przetwarzaniu języka naturalnego (NLP).

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

31
Bezpieczeństwo pacjenta w opiece zdrowotnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo pacjenta w opiece zdrowotnej
Dostępny
22 szt.

W książce przedstawiono zasady i koncepcje bezpiecznej opieki nad pacjentem. Autorzy skoncentrowali się na omówieniu kluczowych uwarunkowaniach bezpiecznej opieki, uwzględniając komunikowanie, aspekty etyczno-prawne, ergonomiczne i kliniczne w wybranych obszarach opieki. Treści w niej zawarte będą przydatne w rozwoju kompetencji zarówno studentów kierunków medycznych, jak i różnych grup pracowników opieki zdrowotnej. Publikacja niezbędna na każdym etapie kształcenia i doskonalenia zawodowego.

119,00 zł
110,67 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,33 zł

32
Nigdy u siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy u siebie
Dostępny
159 szt.

Książka stanowi opis lokalnej społeczności potomków Polaków przymusowo przesiedlonych w 1936 roku z terenów Ukraińskiej SSR do północnego Kazachstanu. Polscy spiecpieresieleńcy po upadku ZSRR, w sytuacji braku efektywnych działań polskich elit politycznych, podjęli różnorodne próby repatriacji w ramach nie tylko polskiego, lecz głównie rosyjskiego i niemieckiego systemu powrotu. Wielomilionowa skala i szeroki zakres geograficzny samego procesu dają autorowi podstawy do twierdzenia o odrębności socjologii powrotu do grupy własnej na tle innych kierunków migracyjnych. Never at Home. The Sociology of Returns to the Own Group After the Fall of the USSR on the Example of the Polish Community in Kazakhstan Settling Down in Russia, Germany and Poland Within Governmental Repatriation Systems The book describes the local community of the descendants of the Poles who, in 1936, were forced to relocate from the Ukrainian SSR to Northern Kazakhstan. After the fall of the USSR, when the Polish political elites did not take effective steps, the so-called Polish spiecpieresieleńcy made various attempts to repatriate not only within the Polish, but also Russian and German repatriation systems. The multimillion scale and the wide geographical range of the process itself give the author grounds for claiming that the sociology of returns to the own group against the background of other migration directions was clearly distinct.

99,00 zł
83,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,84 zł

33
Sensory chemiczne i biosensory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sensory chemiczne i biosensory
Dostępny
164 szt.

Publikacja Sensory chemiczne i biosensory omawia podstawowe cechy, zalety i ograniczenia sensorów chemicznych i biosensorów oraz ich praktycznych zastosowań w klinicznej i procesowej kontroli analitycznej, w diagnostyce medycznej, w systemach kontroli bezpieczeństwa oraz w analizie środowiskowej. Przybliża zagadnienia związane z podstawami działania sensorów i biosensorów, materiałami i technologiami wykorzystywanymi do ich produkcji, a także zastosowaniem sensorów w praktyce. Pokazuje rozwój sensorów chemicznych i biosensorów indukowany pojawianiem się nowych materiałów i technologii oraz zapotrzebowaniem tego typu urządzenia zarówno analityce klinicznej, jak i przemysłowej. Autorami są doświadczeni pracownicy naukowo-badawczy z kilku ośrodków akademickich w Polsce, zajmujących się od wielu lat projektowaniem tego typu narzędzi analitycznych.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

34
Elektrownie i elektrociepłownie w hierarchicznej technologii gazowo-gazowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektrownie i elektrociepłownie w hierarchicznej technologii gazowo-ga...
Dostępny
80 szt.

Wydawnictwo PWN przedstawia kolejną książkę profesora Ryszarda Bartnika z serii poświęconej analizie efektywności energetycznej i ekonomicznej elektrowni i elektrociepłowni w polskim systemie elektroenergetycznym. Elektrownie i elektrociepłownie w hierarchicznej technologii gazowo-gazowej. Efektywność energetyczna i ekonomiczna ? ta książka jest absolutnym novum na polskim rynku wydawniczym i dotyczy innowacyjnej, hierarchicznej technologii energetycznej. Układy te mogą się stać ważnym potencjałem modernizacyjnym krajowego systemu energetycznego. W książce znajdą się m.in. następujące zagadnienia: podstawy termodynamiczne analizy układów hierarchicznych analiza ekonomiczna produkcji wodoru w procesie elektrolizy wody w układzie z silnikiem gazowo-gazowym oraz we wszystkich innych technologiach energetycznych analiza termodynamiczna i ekonomiczna silnika gazowo-gazowego współpracującego z magazynem sprężonego powietrza zastąpienie gazu ziemnego w silniku gazowo-gazowym paliwem jądrowym Publikacja Elektrownie i elektrociepłownie w hierarchicznej technologii gazowo-gazowej (?) jest polecana studentom uczelni technicznych studiujących na kierunkach: energetyka, elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn (przedmioty: Współczesne systemy energetyczne, Spalanie paliw energetycznych, Efektywność energetyczna itp.). Publikacja będzie również cennym źródłem wiedzy dla inżynierów projektujących zespoły energetyczne, specjalistów energetyki zawodowej, decydentów branży energetycznej i innych.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

35
Jezus zwany Mesjaszem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus zwany Mesjaszem
Dostępny
8 szt.

W [?] niniejszej monografii będziemy przeprowadzali analizę socjoretoryczną MtShemTob, zwracając szczególną uwagę na problematykę mesjanologiczną. W związku z tym, że socjoretoryka jest swoistą platformą metod, umożliwiającą kreatywne wykorzystywanie jej elementów, w niniejszej monografii skoncentrujemy się na czterech teksturach. W rozdziale pierwszym skupimy się na teksturze wewnętrznej, czyli na tekście samym w sobie. Pojawią się tutaj następujące poziomy analizy tekstu: tekstura repetycyjno -progresywna, tekstura narracyjna oraz tekstura argumentacyjna. W rozdziale drugim przejdziemy do badań intertekstualnych, a dokładniej: interakcji ze słowem mówionym i pisanym, interakcji kulturowej i interakcji społecznej. W rozdziale trzecim analizowana będzie tzw. tekstura społeczno-kulturowa. W tej części monografii prześledzimy występujące w tekście socjologiczne strategie dyskursu religijnego, przyjrzymy się wartościom osiowym kultury basenu Morza Śródziemnego, takim jak honor i wstyd, oraz dokonamy klasyfikacji finalnych kategorii społeczno-kulturowych. Rozdział czwarty będzie poświęcony teksturze ideologicznej. Na tym poziomie analiz nasza uwaga dotyczyć będzie takich zagadnień jak idea mesjasza w średniowiecznym judaizmie rabinicznym oraz społeczno-religijna funkcja judaistycznych terminów technicznych i cytatów z Biblii hebrajskiej. W związku z tym, że podejście V.K. Robbinsa ma charakter interdyscyplinarny i wielopoziomowy, możliwe jest stosowanie jedynie wybranych etapów badawczych. Innymi słowy, naukowiec nie jest z perspektywy metodologicznej zobligowany do przeprowadzenia wszystkich kroków, z których składa się metoda socjoretoryczna, a jedynie tych, które pozwalają na zrealizowanie zamierzonych celów badawczych. W niniejszej monografii teksty źródłowe są zasadniczo tłumaczeniami własnymi autora. Chodzi przede wszystkim o przekłady hebrajskiej Ewangelii Mateusza (ShemTob) oraz fragmentów Starego i Nowego Testamentu. Jeżeli tłumaczenie materiału źródłowego nie pochodzi od autora monografii, jest to zaznaczone w przypisie. Ze wstępu

60,00 zł
36
Heurystyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heurystyka
Dostępny
8 szt.

Prezentowana praca nie jest pomyślana jako podręcznik ? jest to praca studialna i stanowi wyraz refleksji nad problemem heurystyki we współczesnym świecie. Wywód bazuje na pojęciach systemu i jego otoczenia (Bertalanffy, 1972, 1984). W tym wypadku chodzi o uwzględnienie faktu, że systemy zawsze działają w jakimś otoczeniu, a informacje niezbędne do określania celów i sposobów rozwiązania problemu muszą dotyczyć nie tylko systemu, ale i jego otoczenia. System i jego otoczenie można charakteryzować (charakterystyka strukturalna i funkcjonalna) za pomocą wielu parametrów ? takich jak np.: cele, zasoby/potencjał/ funkcje, struktura/mechanizmy, stopień integracji, spójność, sterowalność, stabilność, inercja, elastyczność/adaptacyjność, zdolność do uczenia się, wrażliwość (np. niezbędne zasilanie), niezawodność, sprawność, skuteczność, efektywność, wydajność itp. Wiedza adekwatna do sytuacji to podstawa do określenia właściwych celów i podejmowania właściwych decyzji (Friedman, Friedman, 1997). W tym miejscu chciałbym poświęcić ?właściwym celom? kilka dodatkowych słów. Mianowicie, może dojść do skutecznego osiągnięcia wadliwie określonego celu, a więc celu niekorzystnego. Generalnie chodzi o korzyść z osiągnięcia celu, a nie o skuteczne osiąganie byle jakiego celu. Nie zawsze to, co jest korzystne dla jednych, jest korzystne dla innych (np. pokonanie przeciwnika, likwidacja zagrożenia terrorystycznego, ale też przeprowadzanie skutecznych zamachów terrorystycznych). Niniejsza praca jest próbą nowego spojrzenia na heurystykę ? w świetle własnych doświadczeń i analizy opracowań z różnych dziedzin. Interesuje mnie sensowność i przydatność koncepcji związanych z niekonwencjonalnym rozwiązywaniem problemów. Ze wstępu

50,00 zł
37
Relacja lekarz-pacjent w warunkach dostępu do internetowej informacji o zdrowiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relacja lekarz-pacjent w warunkach dostępu do internetowej informacji ...
Dostępny
10 szt.

Internet, stanowiąc rewolucję w technologiach informacyjno-komunikacyjnych, cieszy się rosnącą popularnością w obszarze wyszukiwania informacji o zdrowiu, które stając się coraz częściej tematem rozmów pacjentów z lekarzami, wpływają na istniejące relacje. W książce pokazano obraz tejże relacji w warunkach dostępu do internetowej informacji wsparty modelem zależności występujących między poszczególnymi jej elementami, łącznie z procesem akceptacji Internetu jako źródła informacji dla celów zdrowia. Ponieważ efektem posiadania informacji zdrowotnej jest nawiązanie przez pacjentów opartych na wiedzy relacji z lekarzem, a przez to kształtowanie bardziej świadomych zachowań, rozpoznano i opisano motywacje, postawy i zachowania pacjentów w zakresie poszukiwanie w Internecie informacji o zdrowiu, ustalono jak internetowa informacja o zdrowiu wpływa na zachowania pacjenta w kontakcie z lekarzem, zbada[1]no postrzeganie przez lekarzy korzystania przez pacjentów z Internetu jako źródła in[1]formacji o zdrowiu oraz przeanalizowano wpływ e-informacji na relację lekarz?pacjent z perspektywy obu stron. W efekcie wykazano związek między informacją o zdrowiu pochodzącą z Internetu a zachowaniem pacjenta i lekarza POZ w reakcji na posiadaną wiedzę. Wskazano na potrzebę właściwego jej kształtowania w związku nie tylko z budowaniem zadowolenia pacjenta, ale jej realnym wpływem na funkcjonowanie POZ. Książka jest adresowana do pracowników ochrony zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy POZ i osób prowadzących tego typu placówki, studentów medycyny i kierunków powiązanych z ochroną zdrowia oraz kształcących kadry menedżerskie dla potrzeb sektora ochrony zdrowia.

48,00 zł
38
Dialog i aktywizacja w rozwijaniu kompetencji pedagogicznych studentów resocjalizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dialog i aktywizacja w rozwijaniu kompetencji pedagogicznych studentów...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Praca składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy poświęcony jest omówieniu założeń najważniejszych paradygmatów kształcenia pedagogicznego pod kątem ich użyteczności w przygotowywaniu studentów do pracy w resocjalizacji. Krytycznej analizie poddane zostały również możliwości i ograniczenia ich wdrażania z uwagi na zmieniającą się dynamicznie rzeczywistość społeczną i związane z tym wyzwania dla współczesnej edukacji akademickiej. Rozdział obejmuje również krótką charakterystykę młodzieży akademickiej uwzględniającą cechy demograficzne, osobowościowe oraz kompetencje społeczno-moralne. Analiza badań ukazujących orientacje aksjologiczne, sposoby spędzania czasu wolnego, a także motywację do studiowania i postawy wobec uczenia się pokazuje, jakie są potrzeby i możliwości rozwojowe młodzieży w okresie studiowania. W drugim rozdziale dokonano przeglądu istniejących oraz zaproponowano własną klasyfikację cech osobowości i kompetencji wychowawczych, które są w świetle badań empirycznych pożądane w praktyce zawodowej. Odniesiono je do teorii pedagogicznej. Ostatni rozdział zawiera rozważania na temat istoty, znaczenia i możliwości wykorzystania dialogu i aktywizacji w procesie kształcenia pedagogicznego młodzieży akademickiej. Podjęto w nim również próbę przedstawienia, jakie mogą mieć znaczenie obie formy kształcenia w rozwijaniu kompetencji wychowawczych studentów resocjalizacji. Książka adresowana jest do szerokiego grona odbiorców, ale przede wszystkim do studentów i wykładowców zajmujących się kształceniem młodzieży aspirującej do wykonywania zawodu wychowawcy resocjalizującego. Autor ma nadzieję, że zawarte w niej przemyślenia będą skłaniać do refleksji i motywować do doskonalenia kompetencji zawodowych także praktyków. Ze wstępu

50,00 zł
Powiadomienie
39
Algorytmy i big data w mediach i dziennikarstwie prasowym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algorytmy i big data w mediach i dziennikarstwie prasowym
Niedostępny
Brak

Algorytmy są obecne nie tylko w codziennej pracy dziennikarskiej, ale również w praktyce redaktorskiej. Wpływają na podejmowanie decyzji przez największych wydawców i graczy na rynku mediów oraz czytelników ? niestety, nie zawsze w sposób jawny i przejrzysty. Algorytmy są stosunkowo nowym elementem ekosystemu medialnego, dlatego jednoznaczne zdefiniowanie tego pojęcia, podobnie jak określenie czym jest big data, jest kłopotliwe. Głównym celem monografii jest przedstawienie tego zjawiska ? w stosunku do podstawowego, informatycznego znaczenia ? w jak najbardziej poszerzonym wymiarze. Algorytm w kontekście mediów i dziennikarstwa to dzisiaj już nie tylko podstawa działania programu komputerowego, ale również schemat weryfikowania informacji, przygotowywania treści czy planowania i otwierania nowych tytułów prasowych. Z tym zjawiskiem łączy się drugi cel badań ? opisanie coraz intensywniejszego i zróżnicowanego wykorzystania technologii big data w mediach. Różnorodność ta objawia się nie tylko w algorytmizacji i uporządkowaniu procedur redakcyjnych, ale również w stosowaniu wielkich danych w aplikacjach rzeczywistości rozszerzonej oraz wizualizacjach publikowanych w tzw. mediach tradycyjnych. Trzecią tezą było przekonanie, że algorytm jest jedynie narzędziem, które może być wykorzystane w różny sposób w zależności od intencji i umiejętności osoby, która je wykorzystuje. Z tego też powodu w tekście kładziony jest nacisk nie tylko na technologię, ale również na osoby, na które ona wpływa ? zarówno twórców, jak i odbiorców treści. Ze wstępu

40,00 zł
Powiadomienie
40
Żelazne serca. Tom 4. Żelazna zagrywka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żelazne serca. Tom 4. Żelazna zagrywka
Dostępny
133 szt.

„– Słyszałem, że jesteś dobry w znajdowaniu ludzi. – Lepszy jestem w zabijaniu”. Nikolai Antonov bardzo nie lubi długów. Szczególnie kiedy ma je wobec takich osób jak Isaac Collins. Gdy mężczyzna mówi, że będą kwita, jeśli ten przyprowadzi mu zbiegłą narzeczoną, Nikolai nie waha się długo nad decyzją. Bo co mogłoby pójść nie tak? Antonov jest bardzo dobry w tropieniu ludzi, zatem złapanie młodej, niedoświadczonej uciekinierki nie powinno stanowić dla niego problemu. Rosalyn Llwellyn doskonale wie, na czym polega posłuszeństwo. Od dziecka ciągle musiała wypełniać rozkazy, więc kiedy ojciec sprzedaje ją w zamian za ofertę pomocy dla swojej mafijnej rodziny, dziewczyna nawet nie protestuje. Przynajmniej na początku. Jednak później w sercu Rose po raz pierwszy rodzi się bunt. Kobieta orientuje się, że narzeczony będzie jeszcze większym koszmarem niż cała jej rodzina, dlatego na dwa tygodnie przed ślubem postanawia uciec. Gdy ścieżki Nikolaia i Rose się krzyżują, żadne z nich nie zdaje sobie sprawy, co wyniknie z tego spotkania. Nikolai nawet w najgorszych snach nie mógłby przypuszczać, że wobec Rose zaciągnie jeszcze trudniejszy dług do spłacenia…

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

41
Life success of academic youth in the social distance environment-the next wave of the pandemic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

42
Human security. Wybrane zagadnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
63,45 zł
60,91 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,54 zł

43
Od słów do czynów. Rzecz o demagogii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,70 zł
36,42 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,28 zł

44
Universal Deluge, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Universal Deluge, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

102,90 zł
97,76 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,14 zł

45
Amanita, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amanita, LP
Bardo Pond, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.29

Lista utworów: 1. Limerick 2. Sentence 3. Tantric Porno 4. Wank 5. The High Frequency 6. Sometimes Words 7. Clean Sweep 8. Yellow Turban 9. Rumination 10. Be a Fish 11. Tapir Song 12. Brambles 13. RM

154,90 zł
147,16 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,74 zł

46
ZIZO BOLT Series - Pancerne etui Samsung Galaxy A02S ze szkłem 9H na ekran + uchwyt z podstawką (czarny) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ZIZO BOLT Series - Pancerne etui Samsung Galaxy A02S ze szkłem 9H na e...
Zizo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

Kolor bazowy: CzarnyMateriał główny: PolikarbonFunkcjonalność: Ochrona całego urządzeniaKompatybilność: Samsung Galaxy A52 5GTyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceMateriał dodatkowy: TPUKolor dodatkowy: CzarnyOchrona ekranu w zestawie: TakWaga: 30 gRodzaj szkła: HartowaneRodzaj etui: Pancerne

63,20 zł
Powiadomienie
47
Lejek PersonalFit Flex 24 mm (2 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lejek PersonalFit Flex 24 mm (2 sztuki)
Medela
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Nowy lejek PersonalFit Flex™ został zaprojektowany we współpracy z zespołem naukowców oraz matkami karmiącymi piersią. Jego konstrukcja łatwo dopasowuje się do kształtu Twojego ciała i wspomaga przepływ mleka, zapobiegając uciskowi kanalików mlecznych. Dzięki temu każda mama może łatwo dobrać najwygodniejszą dla siebie pozycję do odciągania. Rezultat? Wygodniejsze i wydajniejsze odciąganie, dostosowane do Ciebie. Nasi badacze, współpracując z karmiącymi matkami, przetestowali lejki PersonalFit Flex™ w ramach czterech badań klinicznych. Na podstawie ponad 1000 przeprowadzonych sesji odciągania udowodniono, że zapewniają one większy komfort i wydajność. Podobnie jak inne produkty Medela, także laktatory Flex™ powstały z myślą o łatwiejszym karmieniu, które pozwoli Twojemu dziecku dłużej cieszyć się korzyściami płynącymi z Twojego niezwykłego pokarmu. • Kąt rozwarcia 105° umożliwia lepsze dopasowanie i ułatwia przepływ mleka • Owalny kształt z możliwością obrotu o 360° • Miękka, gładka i elastyczna krawędź • Cztery rozmiary tuneli − dobierz odpowiednią wielkość na podstawie naszego przewodnika. • Wykonanie z materiałów niezawierających bisfenolu A (BPA)

51,50 zł
46,35 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,15 zł

48
0053 WKŁADKI HYDROZELOWE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
0053 WKŁADKI HYDROZELOWE
Medela
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Wkładki hydrożelowe Jeżeli karmisz piersią imasz bolesne lubpopękane brodawki, wkładki hydrożelowe Medela przyspieszą gojenie izapewnią Ci natychmiastową ulgę. Wspomagają regenerację skóry iutrzymują ją wdobrym stanie Wspierają proces gojenia Stanowią warstwę ochronną zabezpieczającą wrażliwe lubbolesne brodawki Przylegają do skóry, chłodząc ją dzięki specjalnej formule Sterylne iosobno pakowane Są nietoksyczne inie zawierają konserwantów Wkładki hydrożelowe Medela sprzedawane są wopakowaniach zawierających cztery oddzielnie pakowane nakładki. Dostępne opakowania mogą różnić się wzależności od kraju.

56,60 zł
50,94 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,66 zł

49
7036 1-RAZ WKŁADKI LAKT. 30SZT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7036 1-RAZ WKŁADKI LAKT. 30SZT
Medela
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

21,10 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,11 zł

50
0432 SYMPHONY ZESTAW PODWÓJNY DO ODCIĄGANIA Z LEJKIEM PERSOLALFIT PLUS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
0432 SYMPHONY ZESTAW PODWÓJNY DO ODCIĄGANIA Z LEJKIEM PERSOLALFIT PLUS
Medela
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Podwójny zestaw osobisty Symphony to akcesoria do odciągania pokarmu. Może być używany wyłącznie przez jedną matkę. Zestaw zawiera po dwa elementy każdej części: lejek PersonalFIT wrozmiarze M (24mm) uchwyt lejka PersonalFIT 1 zaworek 2 membranki 1 nakładka membrany membrana ochronna nakrętka zotworem dysk 1 kubeczek nabutelkę (przykrywka) 1 butelka napokarm 150 ml 1 dren silikonowy (105cm)

168,90 zł
152,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,89 zł

51
0425 SYMPHONY ZESTAW POJEDYNCZY DO ODCIĄGANIA Z LEJKIEM PERSOLALFIT PLUS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
0425 SYMPHONY ZESTAW POJEDYNCZY DO ODCIĄGANIA Z LEJKIEM PERSOLALFIT PL...
Medela
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.15

Pojedyńczy zestaw do odciągania pokarmu MEDELA SYMPHONY to niezbędne wyposażenie każdej mamy, która planuje korzystanie zbardzo popularnego laktatora szpitalnego typu Symphony dostępnęgo wszpitalach iwypożyczalniach. Ze względu nabudowę laktatora Symphony zestaw ten umożliwia wykorzystanie laktatora Symphony wsposób absolutnie sterylny ihigieniczny przez kolejne użytkowniczki. W zestawie znajduje się pełny komplet elementów wymiennych zapewniający pełną sterylność ibezpieczeństwo korzystania zlaktatora Symphony. Zestaw do wielokrotnego odciągania pokarmu, współpracujący zodciągaczem Medela Symphony 2-Phase Expression. Polecany przez matki, konsultantów laktacyjnych orazpołożne nacałym świecie. Pojedynczy zestaw osobisty Symphony to akcesoria do odciągania pokarmu. Może być używany wyłącznie przez jedną matkę. Zestaw zawiera lejek PersonalFIT Plus wrozmiarze M (24mm)

102,80 zł
92,52 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,28 zł

52
Zakladka Ind 12x45/20k 5kol Fluo Tsn-5210 Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
53
Talerzyki papierowe 20 cm, balony (8 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talerzyki papierowe 20 cm, balony (8 sztuk)
Godan, 8 sztuk
Dostępny
35 szt.

Organizujesz urodziny? Szukasz urodzinowych dekoracji i zastawy? Papierowe talerzyki urodzinowe z nadrukiem balonów będą idealnym wyborem na Twoją imprezę urodzinową! Talerze papierowe z nadrukiem balonów są odpowiednie zarówno do ciepłych, jak i zimnych dań. Wyrazisty, wysokiej jakości nadruk w intensywnych barwach przyciąga wzrok i wyróżnia się w tłumie. Talerzyki powstały w 100% z papieru. Nie zawierają plastiku. Jedz i imprezuj w zgodzie z Naturą. Średnica: 20 cm Materiał: 100% papier (bez plastiku) Kształt: Okrągły Kolor: Różnokolorowy Nadruk: Balony w opakowaniu: 8 szt.

11,99 zł
54
Talerzyki papierowe Szampańska Impreza 23 cm, 8 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talerzyki papierowe Szampańska Impreza 23 cm, 8 sztuk
Godan, 8
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.25

Chcesz znaleźć idealne talerzyki papierowe na Sylwestra? Jesteś w dobrym miejscu! Talerze papierowe z efektownym nadrukiem szampana są odpowiednie zarówno do ciepłych, jak i zimnych dań. Wyrazisty, wysokiej jakości nadruk w intensywnych barwach przyciąga wzrok i wyróżnia się w tłumie. Talerzyki powstały w 100% z papieru. Nie zawierają plastiku. Jedz i imprezuj w zgodzie z Naturą jak prawdziwy super bohater.

17,99 zł
Powiadomienie
55
Serwetki papierowe 33x33 cm, Boom Party (20 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serwetki papierowe 33x33 cm, Boom Party (20 sztuk)
Godan, 20 sztuk
Dostępny
16 szt.

Serwetki papierowe w stylu komiksowym. • Wymiary serwetek: 33 x 33 cm • Kolor: czerwony i niebieski • Nadruk: komiksowy napis Party • Materiał: papier • Ilość sztuk w opakowaniu: 20

9,99 zł
56
Girlanda papierowa 210 cm, balony Happy Birthday - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Girlanda papierowa 210 cm, balony Happy Birthday
Godan, 1 sztuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Girlanda papierowa ze wzorem w baloniki oraz napisem Happy Birthday Długość: 210 cm Materiał: papier Kolor: kolorowy W opakowaniu: 1 szt.

17,99 zł
Powiadomienie
57
Balon foliowy, butelka Hooray (94 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy, butelka Hooray (94 cm)
Godan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.22

Balon foliowy w kształcie butelki szampana doskonale nadaje się jako dekoracja imprezy, podczas której będziecie z przyjaciółmi świętować sukces. Wymiar balonów w calach: 37” Wymiar balonów w centymetrach: ok. 94 cm Kolor: Zielony Nadruk: napis „Hooray!” Producent: Procos Ilość sztuk w opakowaniu: 1

15,99 zł
Powiadomienie
58
Kubeczki papierowe Szampańska Impreza 200 ml, 8 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubeczki papierowe Szampańska Impreza 200 ml, 8 sztuk
Godan, 8
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

Kubeczki papierowe z nadrukiem szampana to świetna alternatywa dla ich plastikowych lub szklanych odpowiedników. Są nietłukące i leciutkie, dlatego świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie dużo się dzieje :) Kubki z nadrukiem szampana to idealna dekoracja na Sylwestra. Nadają się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów. W opakowaniu znajduje się 8 kubeczków.

8,99 zł
Powiadomienie
59
Schowek
Spodenki dziec.bawelna
Pinokio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

42,10 zł
38,73 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,37 zł

60
Kajtek Niesforek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajtek Niesforek
Dostępny
11 szt.

Zwykłe–niezwykłe historie z życia błyskotliwego ośmiolatka i jego rodzinki. Kajtek Niesforek to ośmiolatek mieszkający wraz z rodziną i psem Kolesiem w domu pod Warszawą. Wydawać by się mogło, że z racji młodego wieku niewiele się jeszcze w jego życiu dzieje. Nic bardziej mylnego! Chłopiec świetnie gra w piłkę i bierze udział w zawodach, uczy się gotować, choć nie ma o tym bladego pojęcia, włącza się w rodzinne zajęcia nawet wtedy, gdy nikt go o to nie prosi i opowiada dowcipy, które najbardziej śmieszą… jego samego. Te pełne humoru i dystansu do otaczającego świata historie udowadniają, że codzienność widziana z perspektywy dziecka jest o wiele barwniejsza i ciekawsza. Porzućcie więc smutne miny i dajcie się porwać niezwykłym Kajtkowym opowieściom!

26,99 zł
19,99 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 7,00 zł

61
Z różnych stron świata. Książka zwycięzcy programu MasterChef - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z różnych stron świata. Książka zwycięzcy programu MasterChef
Dostępny
3126 szt.

Pełna smaków książka Macieja Regulskiego, laureata wyjątkowej, jubileuszowej edycji programu MasterChef Polska. To prawdziwa skarbnica pyszności. Spotkanie we dwoje, rodzinna kolacja wigilijna, obiad w azjatyckim stylu, a może impreza dla przyjaciół z hiszpańskimi przysmakami? W każdym rozdziale znajdziesz przepisy z różnych zakątków świata – od dań klasycznych po autorskie wariacje z nutą szaleństwa. Z różnych stron świata zachwyca i inspiruje. Nie tylko zachęca do przygotowania skomponowanych przez autora dań, ale też skłania do stworzenia czegoś nowego.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

62
Kubki papierowe 250 ml, granatowe (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubki papierowe 250 ml, granatowe (6 sztuk)
Godan, 6 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

Kubeczki papierowe to świetna alternatywa dla ich plastikowych lub szklanych odpowiedników. Są nietłukące i lekkie, dlatego sprawdzą się jako zastawa stołowa na urodziny dziecka. Kubki papierowe przydadzą Ci się podczas urządzania garden party, grilla, sylwestra, urodzin i innych imprez. Kubeczki z papieru okażą się także nieocenione, gdy w domu zjawią się nieoczekiwani goście. Pojemność: 250 ml Materiał: papier Kolor: granatowy Ilość sztuk w opakowaniu: 6

4,99 zł
Powiadomienie
63
Kubki papierowe 250 ml, lawendowe (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubki papierowe 250 ml, lawendowe (6 sztuk)
Godan, 6 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.04

Lawendowe kubeczki papierowe to świetna alternatywa dla ich plastikowych lub szklanych odpowiedników. Są nietłukące i lekkie, dlatego sprawdzą się jako zastawa stołowa na urodziny dziecka. Kubki papierowe przydadzą Ci się podczas urządzania garden party, grilla, sylwestra, urodzin i innych imprez. Kubeczki z papieru okażą się także nieocenione, gdy w domu zjawią się nieoczekiwani goście. • Pojemność: 250 ml • Materiał: papier • Kolor: lawendowy • Ilość sztuk w opakowaniu: 6

6,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

64
Kubki papierowe 250 ml, jasnoróżowe (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubki papierowe 250 ml, jasnoróżowe (6 sztuk)
Godan, 6 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.12

Jasnoróżowe kubeczki papierowe to świetna alternatywa dla ich plastikowych lub szklanych odpowiedników. Są nietłukące i lekkie, dlatego sprawdzą się jako zastawa stołowa na urodziny dziecka. Kubki papierowe przydadzą Ci się podczas urządzania garden party, grilla, sylwestra, urodzin i innych imprez. Kubeczki z papieru okażą się także nieocenione, gdy w domu zjawią się nieoczekiwani goście. • Pojemność: 250 ml • Materiał: Papier • Kolor: J. różowy • Ilość sztuk w opakowaniu: 6

6,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

65
Kubki papierowe 250 ml, żółte (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubki papierowe 250 ml, żółte (6 sztuk)
Godan, 6 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.24

Kubeczki papierowe to świetna alternatywa dla ich plastikowych lub szklanych odpowiedników. Są nietłukące i lekkie, dlatego sprawdzą się jako zastawa stołowa na urodziny dziecka. Kubki papierowe przydadzą Ci się podczas urządzania garden party, grilla, sylwestra, urodzin i innych imprez. Kubeczki z papieru okażą się także nieocenione, gdy w domu zjawią się nieoczekiwani goście. Pojemność: 250 ml Materiał: papier Kolor: żółty Ilość sztuk w opakowaniu: 6

6,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

66
Kubek papierowy 250 ml, magenta (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek papierowy 250 ml, magenta (6 sztuk)
Godan, 6 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Kubeczki papierowe to świetna alternatywa dla ich plastikowych lub szklanych odpowiedników. Są nietłukące i lekkie, dlatego sprawdzą się jako zastawa stołowa na urodziny dziecka. Kubki papierowe przydadzą Ci się podczas urządzania garden party, grilla, sylwestra, urodzin i innych imprez. Kubeczki z papieru okażą się także nieocenione, gdy w domu zjawią się nieoczekiwani goście. Pojemność: 250 ml Materiał: papier Kolor: magenta Ilość sztuk w opakowaniu: 6

6,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

67
Kubki papierowe 250 ml, niebieskie (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubki papierowe 250 ml, niebieskie (6 sztuk)
Godan, 6 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.09

Jasnoniebieskie kubeczki papierowe to świetna alternatywa dla ich plastikowych lub szklanych odpowiedników. Są nietłukące i lekkie, dlatego sprawdzą się jako zastawa stołowa na urodziny dziecka. Kubki papierowe przydadzą Ci się podczas urządzania garden party, grilla, sylwestra, urodzin i innych imprez. Kubeczki z papieru okażą się także nieocenione, gdy w domu zjawią się nieoczekiwani goście. • Pojemność: 250 ml • Materiał: papier • Kolor: niebieski • Ilość sztuk w opakowaniu: 6

4,99 zł
Powiadomienie
68
Taśma dwustronna 50 mm (25 m) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma dwustronna 50 mm (25 m)
Starpak, 1 sztuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.14

Taśma dwustronna doskonale sprawdzi się w szkole, biurze i domu. Dobrze klei różne powierzchnie. Szerokość: 5.0 cm Długość: 25.0 m

12,99 zł
Powiadomienie
69
Przez Bieszczady...Opowieści z końca świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przez Bieszczady...Opowieści z końca świata
Dostępny
69 szt.

Bieszczady to nie tylko pełne tłumów i tandety deptaki w Solinie albo Polańczyku, pensjonaty i hotele, zatłoczone latem parkingi, schody na szlakach w parku narodowym, wypełnione architektoniczną pstrokacizną wsie-letniska. Bieszczady to góry (wciąż niezadeptane, niezdewastowane), Bieszczady to ludzie, Bieszczady to życie, którego bieg nie ogranicza się do sezonu, trwającego od wiosny do jesieni. Reportaże, pisane w latach 1986–2019, opowiadają o takich właśnie Bieszczadach – prawdziwych, tych poza najliczniej uczęszczanymi miejscowościami i szlakami. O Bieszczadach dzikich, pustych, pełnych swobody, a potem zagospodarowywanych, zbliżanych do nowoczesnego świata, tracących ciągłość tradycji, by następnie z zapałem ją odzyskiwać. Zamieszkanych przez ludzi z oryginalnymi biografiami, pełnych miejsc, w których toczyło się i toczy zaskakująco bogate życie, będących sceną wydarzeń, niekoniecznie takich samych jak te, co dzieją się w innych zakątkach Polski. To mieszanka postaci, zdarzeń i tematów. Czy jednak dla każdego znajdzie się w niej coś interesującego – to już Czytelnik osądzi. Autor przynajmniej się starał…

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

70
FurReal Fuzzalots. Interaktywna zabawka - królik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FurReal Fuzzalots. Interaktywna zabawka - królik
Hasbro, FurReal
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.13

FurReal Fuzzalots to zupełnie nowa interaktywna zabawka – elektroniczny, niezwykle przyjemny w dotyku zwierzak z ponad 25 dźwiękami i reakcjami, dla dzieci w wieku od 4 lat. Spraw, aby Twój przyjaciel poczuł się szczęśliwy i nakarm go. Naciśnij główkę i posłuchaj, jakie urocze dźwięki potrafi wydawać! Jego serduszko zaświeci się tylko dla Ciebie! Wymiary zabawki: ok. 12.0 x 13.0 cm Wymagane baterie: 1 x AA

75,81 zł
68,23 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,58 zł

71
Praca nad dogmatem. Wybrane aspekty odnowy teologii dogmatycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca nad dogmatem. Wybrane aspekty odnowy teologii dogmatycznej
Dostępny
13 szt.

Czym jest dogmat i jak go rozumieć w perspektywie posoborowego dogmatycznego sceptycyzmu? Jak na przestrzeni wieków układały się jego związki z filozofią? Dlaczego zasadniczym miejscem rozumienia dogmatu jest przestrzeń liturgiczna? To tylko nieliczne z pytań, na które stara się odpowiedzieć ks. Robert Woźniak. Autor podkreśla, że kluczowe jest spojrzenie na dogmat nie w sposób teoretyczny, ale praktyczny: jako na „sposób rozumienia życia i doświadczenia z perspektywy Objawienia”. Gdyby oceniać książkę Roberta Woźniaka, używając terminologii z zakresu budownictwa, trzeba by napisać, że Autor wykazał się kompetencjami zarówno w zakresie architektury, konstrukcji, jak i dekoracji wnętrz. Jego projekt to gmach, czerpiący z dobrych tradycji, ale i nowatorskich rozwiązań; uniwersalny, ale i odpowiadający na konkretne pytania odbiorców; kompleksowy, ale i otwierający nowe perspektywy badawcze. ks. dr hab. Damian Wąsek, prof. UPJPII Robert J. Woźniak (ur. 1974) – prezbiter archidiecezji krakowskiej, doktor habilitowany teologii dogmatycznej, prof. UPJPII. Zajmuje się szczególnie teologią trynitarną, relacjami teologii i filozofii oraz teologicznymi wątkami postmodernizmu. Autor wielu książek. W Wydawnictwie WAM opublikował m.in. Szkołę patrzenia. Rozmowy w Trójcy Świętej (2017), Znaki Tajemnicy (redaktor, 2018) oraz Dogmat i metodę (redaktor, 2021).

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

72
FurReal Fuzzalots. Interaktuwny piesek zmieniający kolor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FurReal Fuzzalots. Interaktuwny piesek zmieniający kolor
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.26

Interaktywny piesek ujawnia swoje nastroje kolorami i dźwiękami – gdy jest głodny, świeci się na czerwono (i nie jest zbyt szczęśliwy!). Nakarm ją butelką dla spokojnego, zadowolonego zwierzaka. Kiedy jest smutna, przestraszona lub marudna, będzie świecić na niebiesko – daje znać, że potrzebuje przytulania! Pogłaszcz ją na głowie, a ona się uspokoi. To świetna zabawa wiedzieć, jak dbać o swojego puszystego kumpla. Kochaj ją i opiekuj się nią, a na pewno zostaniecie najlepszymi przyjaciółmi! Zasilanie: 1 x AA 1.5V

74,71 zł
67,24 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,47 zł

73
Etyka życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etyka życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.25

Autor podejmuje problematykę ludzkiego życia od jego początków. Przedstawia istniejące dotąd opinie na temat statusu ontycznego nienarodzonego dziecka, dyskusje nad animacją, kwestie medyczne. Szczególnie ważne jest porządkowanie pojęć, którymi wyraża się poruszony problem oraz cała historia bioetyki, do której kwestia etyki życia należy.

28,00 zł
20,16 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

74
Etos w zawodach medycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etos w zawodach medycznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Etos hipokratesowy nie stracił na swej aktualności. Wychodząc od definicji i interpretacji pojęcia „humanizm”, Autorka ukazuje wyzwania jakie stoją przed pracownikami służby zdrowia w czasach współczesnych. Rozdział pierwszy omawia relację między dehumanizacją a humanistycznym wymiarem nauk i zawodów medycznych oraz podstawowymi wartościami dla tych zawodów, czyli życiem, zdrowiem i chorobą. Drugi koncentruje się na omawianiu etosu pracowników zawodów medycznych w aspekcie historycznym od czasów starożytnych do roku 1945. Następnie szeroko omówione zostały obowiązki lekarzy, w tym problem relacji lekarz-pacjent, zasady bioetyki. Etos farmaceutów, aptekarzy, diagnostów laboratoryjnych i pielęgniarek przedstawia rozdział czwarty, a ostatni omawia aktualność etosu hipokratesowego i kształtowanie podstaw moralno-etycznych we współczesnych zawodach medycznych.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

75
Encyklopedia wiedzy o jezuitach na ziemiach Polski i Litwy 1564-1995 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia wiedzy o jezuitach na ziemiach Polski i Litwy 1564-1995
Dostępny
1 szt.

Obecna Encyklopedia wiedzy o jezuitach na ziemiach Polski i Litwy 1564-1995 stanowi próbę podsumowania dotychczasowych osiągnięć wraz ze wskazaniem podstawowej literatury. Zapewnia możliwie szerokie spojrzenie na działalność zakonu w Rzeczypospolitej Obojga Narodów (1564-1773), na Białorusi (1773-1820), w Galicji (1820-1918) oraz w niepodległej Polsce (od 1918). Nie obejmuje więc ziem litewskich po odrodzeniu się tam zakonu w XX wieku. Wyjątkowo do Encyklopedii włączono jezuitów spoza prowincji (generałów zakonu i niektórych świętych czczonych w Polsce) oraz osoby świeckie – panujących w Rzeczypospolitej i na Białorusi, w celu ukazania ich stosunku do zakonu. Mając na uwadze wielki wkład jezuitów innych narodowości, szczególnie Litwinów, świadomie nie wprowadzono do tytułu Encyklopedii określenia „Jezuici polscy”, zastępując je określeniem „Na ziemiach Polski i Litwy”, co nie przesądza sprawy ich narodowości. Encyklopedia zawiera 7592 hasła. Uwzględniono w niej nie tylko jezuitów, którzy w zakonie zmarli, ale również tych, którzy opuścili zakon i odegrali większą rolę w różnych dziedzinach życia. Encyklopedia przeznaczona głównie dla naukowców zainteresowanych sprawami zakonu, jego historią, zakresem działania i szczegółowymi zagadnieniami. Stanowi podręczne kompendium wiedzy o Towarzystwie Jezusowym.

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

76
Embrion ludzki w starożytnej refleksji teologicznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Embrion ludzki w starożytnej refleksji teologicznej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Nihil novi sub sole. Już w starożytności ludzie stawali wobec takich dylematów etycznych, jak sztuczne poronienie, dzieciobójstwo czy porzucanie noworodków. W kontekście tych praktyk teolodzy wczesnochrześcijańscy poszukiwali odpowiedzi na pytania: czy płód ludzki jest człowiekiem? Kiedy się nim staje? Czy embrion obumarły może być zbawiony? W kwestiach tych epoka starożytna różniła się od współczesnej tylko nieco odmiennymi realiami społeczno-politycznymi oraz innym poziomem wiedzy biologicznej i medycznej. Książka jest szczegółowym przeglądem medycznych i filozoficznych koncepcji embrionu w starożytności grecko-rzymskiej i żydowskiej od filozofów przyrody po ojców Kościoła, z odwołaniem do źródeł. Koncentruje się przede wszystkim na prowokowanych przez rozważania embriologiczne pytaniach starożytnych teologów dotyczących fundamentalnych zagadnień antropologicznych: początku istnienia, natury ludzkiego bytu, pochodzenia duszy, momentu animacji, dziedziczenia grzesznych skłonności, podobieństwa do Boga i przeznaczenia do wieczności.

69,00 zł
49,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

77
Elementy aksjologii Unii Europejskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementy aksjologii Unii Europejskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Książka zawiera analizę wybranych zagadnień aksjologicznych, które w swej aktualności wydają się być zagadnieniami kluczowymi dla zrozumienia europejskich teorii wartości. Pierwsza część książki to ciekawe porównanie przyjętych przez Unię Europejską szczegółowych systemów wartości z tym, co leżało u podstaw kształtowania się cywilizacyjnego Starego Kontynentu. Bo choć czasy i tendencje polityczno-społeczne się zmieniają, to jednak wciąż pozostaje otwarte pytanie o ewolucję wyznawanych przez poszczególne społeczeństwa wartości. W drugiej części zostało podjęte zagadnienie praw człowieka w Unii Europejskiej zarówno od strony teoretyczno-legislacyjnej, jak również stosowania i przestrzegania ich w praktyce. Niniejsza publikacja może być pomocna studentom zajmującym się tymi zagadnieniami, jak również stanowić prosty przewodnik po aksjologicznych meandrach Unii dla wszystkich, którzy pasjonują się tą tematyką.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

78
FurReal Fuzzalots. Interaktuwny kotek zmieniający kolor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FurReal Fuzzalots. Interaktuwny kotek zmieniający kolor
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.08

Interaktywny kotek ujawnia swoje nastroje kolorami i dźwiękami – gdy jest głodny, świeci się na czerwono (i nie jest zbyt szczęśliwy!). Nakarm ją butelką dla spokojnego, zadowolonego zwierzaka. Kiedy jest smutna, przestraszona lub marudna, będzie świecić na niebiesko – daje znać, że potrzebuje przytulania! Pogłaszcz ją na głowie, a ona się uspokoi. To świetna zabawa wiedzieć, jak dbać o swojego puszystego kumpla. Kochaj ją i opiekuj się nią, a na pewno zostaniecie najlepszymi przyjaciółmi! Zasilanie: 1 x AA 1.5V

75,81 zł
68,23 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,58 zł

79
Egzystencja i kultura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzystencja i kultura
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Książka Egzystencja i kultura jest owocem badań nad związkami, jakie zachodzą między ludzką egzystencją a różnymi tradycjami kulturowymi, jako symbolicznymi formami artykulacji ludzkiego ducha. Specjaliści reprezentujący różne dziedziny badań nad związkiem egzystencji i kultury przedstawiają pojmowanie egzystencji, dotykając kwestii takich, jak natura, kultura, wartości moralne, wolność, sens życia i istnienia, religia, śmierć, cierpienie, doświadczenia graniczne, cielesność, płeć czy system prawa, mając na uwadze wpływ określonych tradycji kulturowych na ich rozumienie. Zaprezentowane w niniejszym tomie prace uwzględniają dorobek tak kultury zachodniej, jak i wschodniej, szczególnie japońskiej i chińskiej. Pokazują one jak odmienne tradycje kulturowe warunkują rozumienie różnych doświadczeń i fenomenów związanych z egzystencją człowieka.

32,00 zł
23,04 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

80
Edukacyjne wspomaganie dorosłych w refleksji nad życiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacyjne wspomaganie dorosłych w refleksji nad życiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Książka jest oryginalnym dorobkiem autorskim opracowanym na podstawie obszernej literatury oraz badań empirycznych. Oryginalność jej zasadza się w podjiętej problematyce, jaką jest przedstawienie sposobu i sensu wspomagania ludzi dorosłych poddających refleksji swoje życie, poprzez udział w Korespondencyjnym Kursie Biblijnym. (...) W książce pokazane jest, że edukacyjne wspomaganie ludzi jest zjawiskiem dającym się ująć w różnych perspektywach, że możliwe jest dzięki zaangażowanemu studiowaniu bardzo trudnych tekstów i korzystaniu ze specyficznego rodzaju wiedzy. Jest to wiedza płynąca z Biblii, a więc dzieła o szczególnym znaczeniu i napisanego w sposób szczególny. Z recenzji prof. dr hab. Alicji Kargulowej Wiedza religijna i wynikające z niej konsekwencje nie dotyczą tylko wiary. (...) Wyjście poza zdawkową znajomość Pisma Świętego (co umożliwia udział w kursie) ma pomagać człowiekowi w zrozumieniu, że przekazane w nim świadectwa wiary pomagają interpretować rzeczywistość ludzką w świetle prawdy objawionej. (...) Dojrzewanie wiary dokonuje się w kontekstach ziemskiej rzeczywistości ludzkiego życia. Z recenzji ks. dra hab. Piotra Mazura

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

81
Edukacyjne przestrzenie zdrowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacyjne przestrzenie zdrowia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Książka jest próbą ukazania problematyki zdrowia zarówno w jego aspekcie biologicznym (medycznym), jak również psychicznym, społecznym i duchowym. Celem tak nakreślonej tematyki jest zwrócenie uwagi na fakt, że każdy z wymienionych aspektów jest równie ważny dla ogólnego zdrowia jednostki i każdy w równym stopniu wpływa na pozostałe. W publikacji starano się przede wszystkim pokazać, że zdrowie należy pojmować szeroko, nie ograniczając je do aspektu medycznego czy biologicznego. Dążeniem autorów było wskazanie implikacji pedagogicznych wynikających z potrzeby kształtowania "postaw prozdrowotnych" w omawianych kolejno obszarach zdrowia. Refleksja podjęta na łamach tej publikacji może być pomocna osobom bezpośrednio odpowiedzialnym za rozwój i wychowanie człowieka.

26,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

82
Myśl teologiczna. Tom 41. Duch Święty Dokonawcą Zbawienia. Nowy Testament o posłannictwie eschatologicznym Ducha Świętego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśl teologiczna. Tom 41. Duch Święty Dokonawcą Zbawienia. Nowy Testam...
Dostępny
1 szt.

Od lat kilkudziesięciu w całym Kościele, a nawet w całym chrześcijaństwie, budzi się wielka tęsknota za żywszym kontaktem z Duchem Świętym. Wystarczy sięgnąć do dokumentu II Soboru Watykańskiego... Inną postacią tej samej tęsknoty jest ruch charyzmatyczny odnowy w Duchu Świętym, przybierający stale na sile” – pisze Autor we wstępie. Idąc na przeciw tym dążeniom ojciec Augustyn Jankowski, od lat w swej pracy naukowej zajmujący się posłannictwem Ducha Świętego w tym eonie i publikujący wiele na ten temat, postanowił dotychczasowy swój dorobek, poprawiony i zaktualizowany, wydać w nowej pracy, która stanowi wszechstronne kompendium danych, jakie Duch Święty zostawił o sobie na kartach Biblii. Książka pt. Duch Święty dokonawcą zbawienia stanowi cenną pozycję dla studentów teologii. Całość opatrzona przypisami i uzupełniona obszerną bibliografią tematu oraz indeksami: nazwisk, biblijnym, obcych zwrotów, wyrażeń i słów greckich oraz hebrajskich, będącymi pomocą przy korzystaniu z tekstu.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

83
Edukacja zintegrowana w dialogu z wychowaniem religijnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja zintegrowana w dialogu z wychowaniem religijnym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

We współczesnej literaturze pedagogicznej coraz częściej podkreśla się znaczenie czynnika duchowego dla przebiegu procesów edukacyjnych. W działaniach tych zostaje dowartościowane to wszystko, co jest wytworem ducha człowieka, a czego wyrazem są wytwory kultury. Oczekuje się też, że przywoływanie dorobku wytworów ludzkiego ducha będzie dostarczać nowych bodźców wychowawczych, umożliwiających jednostce pełniejsze postrzeganie świata, w którym żyje. W kontekście poszukiwań związków edukacji i kultury duchowej człowieka należy czytać książkę p. Magdaleny Madej-Babuli. Autorka prezentuje wyniki przeprowadzonych badań na wąskim, tym niemniej ważnym odcinku edukacji, jakim jest edukacja zintegrowana. Książka dostarcza wielu impulsów wychowawcom, jak też przygotowującym się do wykonywania tego zawodu, do osobistych przemyśleń zarówno nad rolą, jak i nad wykonywanymi przez niego zadaniami. Nie bez znaczenia są też inspiracje dotyczące możliwości wywiązywania się z oczekiwań, jakie stawia się przed nimi.

18,99 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,3%
oszczędzasz 5,00 zł

84
Dźwięk w relacjach społecznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dźwięk w relacjach społecznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Ze wszystkich bodźców docierających do człowieka dźwięk wydaje się być najmniej poddawany analizie i refleksji, chociaż zakres i siła jego wpływu jest ogromna. Z wielu odmian współczesnej muzyki rock, haevy metal, techno, hip hop, rap, folk i inne znalazły szerokie rzesze odbiorców i miały ogromny wpływ na kształt kultury. Muzyka służyła i służy religii, była wykorzystywana przez polityków i ideologów, stawała się masowym towarem, środkiem terapeutycznym, prowadziła ku medytacjom i wiodła armie na wojny. Muzyk był rzemieślnikiem i idolem, nauczycielem i prorokiem, przewodził tańcom, ilustrował obrazy teatralne i filmowe, leczył, służył słowom wzmacniając ich siłę, bawił i dodawał otuchy. Publikacja przedstawia w zarysie najważniejsze miejsca społecznej obecności dźwięku we współczesnym świecie. W przystępny, podręcznikowy sposób przybliża socjologię, psychologię i teologię muzyki, a nade wszystko jest pomocą w rozglądnięciu się przeciętnego odbiorcy w świecie dźwięków, by korzystać z niego rozsądnie i z pożytkiem.

64,00 zł
46,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,92 zł

85
Dzieła egzegetyczne. Komentarz do Listów do Efezjan, do Galatów i do Filipian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła egzegetyczne. Komentarz do Listów do Efezjan, do Galatów i do F...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

Jest to pierwsze wydanie dzieł Wiktoryna w języku polskim. Autor prezentuje typ egzegezy literalno-metafizycznej bez odwoływania się do alegorii. W wyjaśnianiu Czytelnikowi myśli św. Pawła Wiktoryn korzysta ze swej szerokiej wiedzy retora, filologa, filozofa i nauczyciela.

48,00 zł
34,56 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

86
Drogi i ścieżki powołania Materiały do katechezy parafialnej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Przygotowanie bliższe do sakramentu małżeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogi i ścieżki powołania Materiały do katechezy parafialnej dla młodz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Podręcznik metodyczny do prowadzenia katechezy parafialnej, przygotowany na podstawie Programu katechezy parafialnej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Komisji Wychowania Katolickiego oraz Rady do Spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Podręcznik został zredagowany przez zespół autorów pod kierunkiem Zbigniewa Marka SJ. Podręcznik zawiera scenariusze spotkań z młodzieżą. Do niego dołączona jest płyta CD z tekstami pomocniczymi do wydruku, schematami i ćwiczeniami. W komplecie znajduje się również foliogram (Święta Rodzina), który służy do spotkania o charakterze medytacyjnym.

24,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

87
Dziedzictwo kulturowo-historyczne regionu. Pedagogika międzykluturowa i etnopedagogiczna w refleksji metodologicznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo kulturowo-historyczne regionu. Pedagogika międzykluturowa ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Książka znacznie poszerza dotychczasowe rozważania nad rolą i funkcjami pedagogiki międzykulturowej w wychowaniu i edukacji, wzajemnymi relacjami między pedagogiką regionalną a międzykulturową ze względu na zakres, obszar badawczy i metodologię badań. Wychodząc z założenia pierwszego, iż regiony położone wzdłuż danego państwa, są zarazem regionami pogranicza językowo-kulturowego, np. Małopolska (po obu stronach granicy ze Spiszem, Orawą, Tatrami i Beskidami) podobnie Śląsk i Łużyce, poszczególni autorzy rozpatrują istotne wymiary pedagogiki kulturowej, odnosząc je do kultury regionalnej, narodowej, państwowej i wielokulturowości. (…) Autorzy zwracają uwagę, jak wiele kultura regionalna wnosi do wielokulturowości, a etnopedagogika do pedagogiki międzykulturowej. Dotyczy to metod postepowania badawczego, wśród których metodologia badań pedagogicznych zajmuje fundamentalną pozycję, wzbogaconą wszakże metodami innych badań społecznych, antropologicznych i kulturoznawczych. Z recenzji prof. zw. dr hab. Danuty Gielarowskiej-Sznajder

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

88
Dotknięci przez Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotknięci przez Boga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.22

W oparciu o historie biblijne, doświadczenie duszpasterskie, znane filmy i dzieła literackie oraz świadectwo własnego życia Autor pokazuje przykłady prawdziwych uzdrowień fizycznych i duchowych. Boża łaska bardziej niż ciało leczy emocje, psychikę, stosunki międzyludzkie. Przedstawione w książce osobiste przeżycia ludzi, których uzdrowienie nastąpiło pośród ich codziennych zmagań, pomogą czytelnikowi otworzyć się na działanie Boga.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

89
Dziedzictwo Kresów. Kultura - Narody - Wyznania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo Kresów. Kultura - Narody - Wyznania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.18

Kolejny tom Dziedzictwo Kresów: kultura, narody, wyznania obejmuje szerokie spektrum problematyki związanej z Kresami Rzeczypospolitej. Zawarte w nim artykuły omawiają podjęte, zróżnicowane zagadnienia w sposób interesujący, w oparciu o źródła i opracowania. Co warte podkreślenia i szczególnie cenne, nie unika się tu osobistych relacji zamieszkałych na Kresach ludzi. Zbiór artykułów poszerza wiedzę czytelnika o problematykę dotychczas nie opracowaną, bądź z biegiem czasu mogącą ulec zapomnieniu. Wszystkie zamieszczone w tym tomie artykuły są ciekawe, wartościowe i na wysokim poziomie. dr hab. Ewa Danowska, UJK w Kielcach Publikacja zawiera interesujące teksty dotyczące kulturowej, narodowej i wyznaniowej specyfiki Kresów w okresie od XIX do początków XXI wieku (…). Należy podkreślić, że zamieszczone (…) teksty wyraźnie sygnalizują jak duże zainteresowanie wielu dyscyplin naukowych budzi problematyka dziedzictwa Kresów. Wśród autorów odnajdujemy bowiem nie tylko historyków czy badaczy dziejów edukacji, ale także reprezentantów archeologii, nauk filologicznych. Autorzy zwracając uwagę na różnorodne elementy specyfiki życia na Kresach wynikające z kontekstów kulturowych, narodowych czy wyznaniowych. W rezultacie czytelnik otrzymuje interesujący zbiór tekstów obrazujących nie tylko elementy składowe mitu Kresów Wschodnich, ale i doświadczenia prześladowań, przesiedleń, zagłady czy trudności życia codziennego mieszkańców tych ziem w okresie ostatnich kilkuset lat (…). Trzeba też zaznaczyć, że autorzy wykorzystują zróżnicowane materiały - od źródeł archiwalnych do drukowanych, po literaturę wspomnieniową, prasę aż po źródła wywołane. dr hab. Agnieszka Wałęga, UMK w Toruniu

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

90
Dziedzictwo aksjologii fenomenologicznej. Studia i szkice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo aksjologii fenomenologicznej. Studia i szkice
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Bez wątpienia podstawową wartością zaproponowanej publikacji jest podjęcie tak koniecznej, jak i trudnej problematyki o charakterze podstawowym. Składają się na nią elementy antropologiczne, aksjologiczne, nie wyłączając formalno-materialnych pytań ontologicznych (…). Nie trzeba tu szczególnie podkreślać aktualności podejmowanej przez Autorów problematyki, gdyż rzuca się ona sama w oczy. Chodzi mianowicie o znaczenie fenomenologii dla myślenia w kontekście relatywistycznie i subiektywistycznie ukierunkowanej filozofii postmodernistycznej i dekonstrukcjonistycznej charakteryzującej się personalistycznym podejściem do człowieka (…). Jednym słowem: należałoby pogratulować inicjatorom przedsięwzięcia opublikowania tego zbioru tekstów i życzyć pozytywnego przyjęcia przez Czytelników… Z recenzji wydawniczej prof. dra hab. Stanisława Bafii

32,00 zł
23,04 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

91
Myśl teologiczna. Tom 21. Doświadczenie religijne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśl teologiczna. Tom 21. Doświadczenie religijne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Autor przedstawia podstawowe zagadnienia z zakresu religijności jednostki, a w szczególności doświadczenia religijnego, które widziane jest jako jeden z głównych elementów jej religijności, z całą różnorodnością jego odmian i elementów właściwych religiom chrześcijańskim i niechrześcijańskim.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

92
Działalność edukacyjna i myśl pedagogiczna św. Edyty Stein - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działalność edukacyjna i myśl pedagogiczna św. Edyty Stein
Dostępny
1 szt.

Św. Edyta Stein w swoim życiu i działalności naukowej nieustannie stykała się z problematyką wychowania. Od strony praktycznej zagadnieniem tym zajmowała się jako nauczycielka, a jako docent w Instytucie Pedagogiki Naukowej w Münster poświęciła dużo uwagi teoretycznym podstawom wychowania. Jednym z ważnych celów jej naukowych poszukiwań było tworzenie podstaw dla pedagogiki katolickiej. W niniejszej pracy chcemy zająć się możliwie pełnym opisem działalności edukacyjnej i myśli pedagogicznej Edyty Stein. Pragniemy zbadać formy, metody i inspiracje, jakimi kierowała się w swojej pracy nauczycielskiej oraz przedstawić najważniejsze elementy jej poglądów pedagogicznych. Wydaje się, że nie straciły one nic ze swej aktualności.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

93
Działalność edukacyjna Krucjaty Eucharystycznej w Polsce międzywojennej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Działalność edukacyjna Krucjaty Eucharystycznej w Polsce międzywojenne...
Dostępny
2 szt.

Książka wpisuje się w bardzo ważny obszar badań dotyczących instytucji i organizacji o charakterze wychowawczym i ich roli w procesie edukacji Polaków. Autorka ukazuje genezę i powstanie Krucjaty Eucharystycznej na tle innych organizacji dziecięcych i młodzieżowych w okresie II Rzeczypospolitej, omawia program, strukturę i formy działalności Krucjaty. Przedstawia również charakterystykę idei wychowawczych Krucjaty oraz specyfikę koncepcji wychowania w Polsce w latach międzywojennych.

34,00 zł
10,20 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 23,80 zł

94
Dynamizm - dynamizm ludzki - dynamizm osoby. Studia i rozprawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dynamizm - dynamizm ludzki - dynamizm osoby. Studia i rozprawy
Dostępny
1 szt.

Autorzy, których analizy pomieszczono w książce, wiedzą, że rozważając kwestie dynamizmu, włączają się w przestrzeń otwartego i kontrowersyjnego sporu, w którym zapewne nie jest łatwo o interdyscyplinarne porozumienie. (…) Najlepsza perspektywa analiz wiąże się, ich zdaniem, z opisem uwarunkowań ontycznych dynamizmu, jak też z uchwyceniem jego aspektu normatywnego. Czynią to w horyzoncie tworzącym historię problemu dynamizmu (od Arystotelesa do Bergsona), pamiętając, że dopiero w blasku dokonań poprzedników rozjaśniają się propozycje zgłaszane przez współczesnych myślicieli. ks. prof. dr hab. Jan Sochoń Znamieniem dzisiejszej kultury jest kryzys. Dotyczy on przede wszystkim człowieka, a polega na tym, że człowiek przestaje rozumieć samego siebie – kim jest i jaki jest sens-cel jego życia – czego konsekwencją jest dezorientacja w zakresie kultury czynu, czyli działania ludzkiego jako ludzkiego. (…) recenzowana antologia stanowi znaczącą przeciwwagę dla tej tendencji, przypomina bowiem, jaki był kontekst odkrycia człowieka i jakie spory dotyczą jego natury oraz działalności. Podejmuje także dorzeczną i racjonalną debatę z tymi ujęciami ludzkiego dynamizmu, które nie przekroczyły progu „wyjaśnień” mitologicznych, a które stanowią pożywkę dla różnego rodzaju ideologii. dr hab. Henryk Kiereś, prof. KUL

32,00 zł
16,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 16,00 zł

95
Dokumenty Soborów Powszechnych. Tom 3 (1414-1445). Konstancja, Bazylea - Ferrara - Florencja - Rzym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokumenty Soborów Powszechnych. Tom 3 (1414-1445). Konstancja, Bazylea...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

Pierwsze w Polsce wydanie oryginalnych tekstów soborów wraz z tłumaczeniem polskim. Tom 3 Dokumentów Soborów Powszechnych obejmuje akta soborów w Konstancji (1414-1418) i olbrzymiego soboru w Bazylei-Ferrarze-Florencji-Rzymie (1431-1445). Na tych soborach podejmowano decyzje, które zaważyły na kształcie Kościoła i Europy. Na pierwszych z nich zdymisjonowano papieży Grzegorza XII, Jana XXIII oraz Benedykta XIII, wybrano zaś Marcina V, skazano na stos Jana Husa, ustalono dekret o wyższości soboru nad papieżem. Na drugim podpisano unię z Grekami, Ormianami, Koptami, Chaldejczykami i Maronitami, określono też warunki wyboru biskupów, przyjmowania do Kościoła Żydów i zarysowano program reformy kurii rzymskiej. Oba te sobory naznaczone były napięciem pomiędzy papiestwem a ruchem koncyliarystycznym chcącym podporządkować papieża soborowi.

99,00 zł
71,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

96
Dylematy demokracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dylematy demokracji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Termin demokracja należy do najbardziej popularnych w politycznym słownictwie. Pod jego szyldem pragną występować niemal wszystkie systemy polityczne, bez względu na swe ideowe interpretacje. Używa się go także jako synonimu praw obywatelskich. Czy uznawany za „najlepszy możliwy” system zarządzania może zadowolić wszystkich obywateli? Jakie rodzi konflikty? Na ile idee demokratyczne są realizowane we współczesnym świecie? A może to cel, do którego dopiero zmierzamy? Ks. prof. dr hab. Andrzej Zwoliński, wykłada na na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest autorem licznych artykułów i publikacji książkowych.

34,00 zł
24,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

97
Dokumenty Soborów Powszechnych. Tom 2 (869-1312). Konstantynopol IV, Lateran I, Lateran II, Lateran III, Lateran IV, Lyon I, Lyon II, Vienne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokumenty Soborów Powszechnych. Tom 2 (869-1312). Konstantynopol IV, L...
Dostępny
2 szt.

Pierwsze w Polsce wydanie oryginalnych tekstów soborów wraz z tłumaczeniem polskim. Obecny tom zawiera dokumenty soborów uznanych za powszechne w Kościele łacińskim począwszy od Soboru Konstantynopolitańskiegom IV (869) aż po Sobór w Vienne (1311-1312). Zajmowano się na nich przede wszystkim sprawą reformy Kościoła, którą starano się przeprowadzić drogą regulacji prawnych, oraz krucjatami. Odzwierciedlają się w tych tekstach wszystkie problemy ówczesnego Kościoła, od lichwy po wykonywanie kary śmierci. Wydanie zaopatrzone jest we wszystkie potrzebne indeksy: imion, dzieł cytowanych, kanonów synodalnych i soborowych, do których się odwoływano, nazw geograficznych oraz indeks rzeczowy odsyłający do najważniejszych poruszanych zagadnień. Książka ta stanowi niezbędne źródło dla mediewistów oraz wszystkich zainteresowanych historią Kościoła i całej europejskiej cywilizacji.

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

98
Duszpasterstwo w czasach stalinowskich. Władze komunistyczne wobec działalności duszpasterskiej kościoła rzymskokatolickiego w archidiecezji krakowskiej w latach 1945-1956 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duszpasterstwo w czasach stalinowskich. Władze komunistyczne wobec dzi...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Publikacja ukazuje dramatyczne zmagania Kościoła z systemem komunistycznym w latach 1945–1956 na terenie archidiecezji krakowskiej. Z jednej strony pełna heroizmu postawa kard. A.S. Sapiehy i jego następców wobec „nowej władzy”, z drugiej próby rozbijania Kościoła od wewnątrz przez partię i organa bezpieczeństwa. Książka ukazuje kulisy procesu Kurii krakowskiej oraz podejmowane przez władze próby przejęcia steru rządów archidiecezją. W wymiarach rzeczywistości parafialnej, męczeństwu duchowieństwa niosącego posługę duszpasterską towarzyszyło równocześnie autentyczne wsparcie wiernych. Z tej atmosfery walki o „rząd dusz” wyłania się postać młodego duszpasterza studentów - ks. Karola Wojtyły. To wszystko sprawia, że lektura porusza i nie pozwala zapomnieć o cenie, jaką przyszło zapłacić Kościołowi za wierność swej misji.

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

99
Constructor Pro. Zestaw do montażu metalowego Super Truck 10w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Constructor Pro. Zestaw do montażu metalowego Super Truck 10w1
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Wyjątkowy model do samodzielnego montażu. W zestawie znajduje się aż 867 elementów w postaci kolorowych blaszek, śrubek, nasadek, elementów z tworzywa typu koła, siedzenia, kierownica. Z zestawu można zbudować nie tylko ogromną ciężarówkę z lawetą, ale także 9 innych pojazdów takich jak: samolot, helikopter, czołg, wywrotka. Model główny, dzięki swoim gabarytom, po założeniu może służyć do przewozu innych mniejszych pojazdów z serii. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania.

121,90 zł
106,05 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 15,85 zł

100
Zest Kuch Mc Wb24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zest Kuch Mc Wb24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

Wróć do góry