hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.12.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 22 grudnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zdrada ciała. Psychologia lęku i rozpaczy (Alexander Lowen), na drugim Taki krótki urlop (Maria Ulatowska, Jacek Skowroński). Kolejny produkt to Moja młodsza siostra (Astrid Desbordes, Pauline Martin) oraz Szermierz Natchniony. Tom 2. Virion. Pustynia (Andrzej Ziemiański).
1
Zdrada ciała. Psychologia lęku i rozpaczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrada ciała. Psychologia lęku i rozpaczy
Dostępny
153 szt.

W swojej kolejnej książce Alexander Lowen przedstawia tezę, iż praprzyczyną schizoidalnego zaburzenia osobowości jest utrata przez pacjenta kontaktu z własnym ciałem, czyli wyparcie bądź zanegowanie płynących z ciała wrażeń i uczuć. Jest to mechanizm obronny wykształcający się zwykle we wczesnym dzieciństwie jako reakcja na świadomie lub nieświadomie okazywane przez rodziców niechęć i wrogość. Utrwala się on w postaci chronicznych napięć mięśniowych i blokuje wyrażanie uczuć u osoby dorosłej, a także powoduje trudności w relacjach z innymi czy kłopoty ze snem. Autor twierdzi, że zaburzenia tego nie można leczyć wyłącznie za pomocą psychoterapii analitycznej i że niezbędna jest również praca z ciałem. Przedstawia opracowane przez siebie techniki: pozycje i ruchy terapeutyczne oraz ćwiczenia oddechowe, dzięki którym pacjent może uwolnić tłumione dotąd uczucia. Wiele miejsca poświęca również na omówienie symptomatologii zaburzenia schizoidalnego, które przejawia się nie tylko w zachowaniu pacjenta, lecz również w powierzchowności, wyrazie twarzy, a nawet ogólnej strukturze ciała i fizjologii organizmu. Swoje tezy ilustruje opisem licznych przypadków pacjentów klinicznych, z którymi miał do czynienia w pracy. Alexander Lowen (1910–2008) – wybitny amerykański psychiatra i psychoterapeuta. W młodości studiował ekonomię i prawo; w tej drugiej dziedzinie uzyskał tytuł magistra, a następnie doktora. Później jednak zainteresował się związkami między zdrowiem fizycznym i psychicznym. Uczęszczał na kursy prowadzone przez głośnego psychoanalityka Wilhelma Reicha, u niego też odbył własną psychoterapię, po której rozpoczął samodzielną praktykę. W 1951 roku ukończył studia medyczne na uniwersytecie w Genewie. Wspólnie z Johnem Pierrakosem rozwinął własne podejście terapeutyczne, tak zwaną analizę bioenergetyczną, opierające się na założeniu, że problemy psychologiczne mają znaczący wpływ na stan fizyczny organizmu i vice versa. W terapii łączył interwencje psychologiczne ze specjalnym systemem ćwiczeń fizycznych. Napisał szereg książek z tej dziedziny, z których znaczna część została opublikowana w polskim przekładzie, m.in. Język ciała, Zdrada ciała, Depresja i ciało, Bioenergetyka, Lęk przed życiem, Narcyzm, Duchowość ciała. Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej, założonego w 1956 roku w Nowym Jorku.

39,99 zł
25,19 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,80 zł

20 osób kupiło
2
Taki krótki urlop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Taki krótki urlop
Dostępny
1004 szt.

Nowa wspólna powieść najpopularniejszego polskiego duetu pisarskiego! Aleksandra i Joachim, kardiolodzy z Warszawy, przyjeżdżają do Sopotu na spontaniczny, niedługi urlop. Jednak już pierwszego dnia ich pobytu wydarza się coś, co zamienia ich miły, wymarzony wypoczynek, w dramat, by nie powiedzieć – w horror. Najpierw zupełnie przypadkowo widzą morderstwo, a gdy chcą złapać trochę snu, żeby zastanowić się na trzeźwo i spokojnie nad tym, co widzieli, ktoś wdziera się do ich pokoju i porywa Olkę. Joachimowi udaje się odbić dziewczynę i obydwoje uciekają furgonetką porywaczy. Niestety fatalny ciąg zdarzeń sprawia, że zostają uznani za płatnych zabójców. Muszą jak najszybciej wybrnąć z tarapatów, w jakie się wplątali.

44,90 zł
20,21 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 24,69 zł

10 osób kupiło
3
Moja młodsza siostra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja młodsza siostra
Dostępny
112 szt.

Subtelnie i z humorem o wyjątkowej więzi, która łączy rodzeństwo. Druga część bestsellerowej serii „Miłość” przetłumaczonej na 20 języków. „Pewnego dnia rodzice powiedzieli mi, że będę miał siostrzyczkę. Nie przypominam sobie, żebym ich o nią prosił”. Tymi słowami Archibald wita nas na pierwszych stronach kolejnej książki duetu Pauline Martin i Astrid Desbordes. Autorki wracają do bohatera „Miłości”, któremu przypadła w życiu nowa rola – został starszym bratem. Pojawienie się młodszej siostry budzi w nim ciekawość, ale też wątpliwości. Choć Archibald bywa o młodszą siostrę zazdrosny, to jednak częściej jest wobec niej czuły i kochający. Ostatecznie jest też bardzo dumny ze swojej nowej roli, bo najfajniejsze w posiadaniu młodszej siostry jest to, że Archibald może być jej starszym bratem!

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

10 osób kupiło
4
Szermierz Natchniony. Tom 2. Virion. Pustynia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szermierz Natchniony. Tom 2. Virion. Pustynia
Dostępny
1866 szt.

„Władza to tylko przyzwyczajenie, przekonanie poddanych, że ktoś nimi rządzi. A kto?” Tego właściwie nie wie już chyba nikt. Najpotężniejsza służba cesarstwa, Zamek, właściwie przestała istnieć. Pałac bezradnie patrzy, jak misternie budowane latami podwaliny władzy rozpadają się jak domek z kart. Dyplomacja? Wolne żarty. Na terenie cesarstwa właśnie zniknęła ambasadorka Królestwa Troy. Obywatele Luan popadają w zbiorową histerię. Kometa nadal przemierza nieboskłon, obojętna na całe ziemskie zamieszanie. Czas Taidy się kończy – nie może liczyć na Zamek, Nervę ani nikogo innego. Nie jest już nawet pewna, czy może ufać samej sobie. A Cesarz żąda wyników. Krwawych wyników. Virion i jego ludzie robią co mogą, by wyniki były odpowiednio spektakularne, ale gdy na granicy staje Legion Moy, żarty się kończą.

57,90 zł
41,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,21 zł

9 osób kupiło
5
Kuchenne Inspiracje. Potrawy z ziemniaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchenne Inspiracje. Potrawy z ziemniaków
Dostępny
227 szt.

Potrawy z ziemniaków, kolejna z serii znakomita książka, to zbiór sprawdzonych przepisów na lubiane i łatwe do przyrządzenia potrawy z ziemniaków: od opiekanych kartofelków czy uwielbianych przez dzieci frytek, kopytek i różnego rodzaju kluseczek – na tradycyjnych plackach ziemniaczanych, zapiekankach i sałatkach kończąc. Ziemniak, najpopularniejsze w Polsce warzywo i jednocześnie dla wielu z nas podstawowy składnik codziennej diety, ma w kuchni nieskończenie wiele zastosowań, można go spożywać samego bezpośrednio po ugotowaniu, upieczeniu lub usmażeniu, ale jest również bazą wielu dań: kopytek, pyz, knedli, kartaczy, klusek, placków czy zapiekanek. Poza tym świetnie komponuje się z każdym rodzajem mięsa, rybami oraz innymi warzywami, a ze względu na delikatny, niezbyt wyrazisty smak – doskonale łączy się z ziołami i przyprawami. Trudno sobie wyobrazić kuchnię bez tego warzywa, dlatego autorka postanowiła poświęcić mu nieco więcej uwagi i zebrać przepisy na ziemniaczane potrawy w jednej książce. „Kuchenne Inspiracje” Siostry Marii to seria tematycznych poradników kulinarnych. Każdy tom zawiera ok. 50 receptur na zdrowe i łatwe do przygotowania potrawy. Przepisy siostry Marii nie wymagają specjalnych umiejętności, z pewnością znajdą wielu amatorów, a wszystkie dania można bez trudu przygotować w domowych warunkach z ogólnie dostępnych produktów. Dzięki dokładnym wskazówkom opatrzonym pięknymi zdjęciami uda się przyrządzić każdą potrawę!

3,83 zł
2,99 zł

Rabat 21,9%
oszczędzasz 0,84 zł

9 osób kupiło
6
Deja vu: czy wszystko już było? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deja vu: czy wszystko już było?
Dostępny
167 szt.

Alternatywna wizja naszej odległej przeszłości Czy nasza historia na pewno potoczyła się tak, jak czytamy o tym w szkolnych podręcznikach? Czy w odległej przeszłości istniały zaawansowane cywilizacje? Czy egipskie piramidy skrywają zaawansowaną technologię, która może zrewolucjonizować współczesny świat? Czy wydarzenia w historii rozgrywają się cyklicznie według specjalnego prawa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz wyłącznie w Déja vu.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

8 osób kupiło
7
Myślenie kontekstowe.  Największa przewaga ludzi nad sztuczną inteligencją - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślenie kontekstowe. Największa przewaga ludzi nad sztuczną intelige...
Dostępny
54 szt.

Kenneth Cukier, Viktor Mayer-Schönberger i Francis de Véricourt pokazują, dlaczego myślenie kontekstowe i modele mentalne to nasz główny atut w czasach sztucznej inteligencji. A także jak możemy wykorzystać te wyjątkowe ludzkie umiejętności, by podejmować lepsze decyzje w dobie algorytmów. Ludzkość mierzy się z bezprecedensowymi wyzwaniami – od pandemii po populizm, od sztucznej inteligencji po masowe bankructwa firm, od nierówności majątkowych po zmiany klimatu. Autorzy wskazują w niniejszej książce najważniejsze narzędzia, które pozwolą nam odnaleźć właściwą drogę w gąszczu narastających problemów. O skuteczności podjętych przez nas działań – niezależnie od tego, czy na poziomie osobistym, zawodowym, państwa, czy wreszcie całej cywilizacji – decyduje to, co jest w nas: unikalna ludzka zdolność do myślenia kontekstowego. Na czym ona polega? Na tworzeniu modeli mentalnych, które pozwalają nam dostrzegać prawidłowości, przewidywać, jak sprawy będą się toczyć, i rozumieć nowe sytuacje. Ramy, w które ujmiemy dane zagadnienie, przesądzają o tym, jakie decyzje podejmiemy i jakie rezultaty osiągniemy. Zagadnienia takie jak pamięć czy rozumowanie od dawna leżą w centrum zainteresowania naukowców, na uboczu natomiast pozostawały kwestie związane z myśleniem kontekstowym. Kiedy jednak komputery coraz lepiej radzą sobie z wykonywaniem niektórych zadań poznawczych, ramowanie staje się funkcją krytyczną – a tylko ludzie mają taką zdolność. Jeśli chcemy rozwiązywać problemy, które stawia przed nami rzeczywistość, musimy nauczyć się inaczej na nie patrzeć oraz skupiać nasze myśli na ich newralgicznych elementach. Niniejsza książka jest pierwszym przewodnikiem pokazującym, jak biegle opanować naszą przyrodzoną umiejętność tworzenia modeli mentalnych i jak dzięki nim zacząć sięgać poza oczywiste rozwiązania. Przeczytacie w niej także m.in.: • Dlaczego rada, żeby zacząć myśleć nieszablonowo, nie przyda się nikomu. • Jak bracia Wright, nie mając żadnego formalnego przygotowania w zakresie fizyki, po raz pierwszy w historii ludzkości wznieśli się w powietrze samolotem, zawdzięczając to wzorowo przeprowadzonemu myśleniu kontekstowemu. • Jak użycie hasztagu #MeToo na Twitterze doprowadziło do zmiany sposobu postrzegania napaści na tle seksualnym od wstydu do upełnomocnienia. • Jak ramowanie Covid-19 jako choroby odpowiadającej sezonowej grypie doprowadziło do katastrofy, a stworzenie modelu opartego na SARS (ciężkim ostrym zespole oddechowym) pozwoliło Nowej Zelandii uporać się z pandemią. „Każda chwila naszego życia zostaje przefiltrowana przez tworzone przez nas modele mentalne, mimo to zazwyczaj są one dla nas niewidoczne. Ta wnikliwa książka pokazuje, jak uświadomić sobie, że zawsze patrzymy przez pryzmat czegoś, i jak szukać nowych punktów widzenia, kiedy otaczający nas świat wciąż się zmienia. Ważna i przydatna pozycja – pewną ręką prowadząca nas po niespokojnych czasach”. - Adam Grant, autor bestsellerów Buntownicy i Leniwy umysł, twórca podcastu TED WorkLife „Fascynujące spojrzenie na to, co sprawia, że w dobie algorytmów ludzie są wyjątkowi – i na to, jak myśleć lepiej, żeby nie dać się maszynom”. - Mustafa Suleyman, współzałożyciel DeepMind i wiceprezes Google’a „To książka, która trafnie pokazuje, że podstawą kreatywności, krytycznego myślenia i innowacyjności są modele mentalne. Wyjaśnia również, jak je opanować, żeby móc uporać się z najtrudniejszymi wyzwaniami w biznesie i życiu społecznym”. - Aaron Levie, dyrektor generalny serwisu Box

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

7 osób kupiło
8
Kuchenne Inspiracje. Rodzinne obiady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchenne Inspiracje. Rodzinne obiady
Dostępny
247 szt.

Rodzinne obiady to kolejna z serii książka zawierająca sprawdzone i łatwe do przygotowania przepisy. Blisko 50 propozycji ułożono w osiem gotowych zestawów, dzięki czemu łatwiej można zaplanować menu na rodzinny obiad. Zestawy są różnorodne: od jarskich, poprzez rybne, na klasycznych mięsnych kończąc, a każdy składa się z przystawki, zupy, drugiego dania, jarzynki lub surówki, ciasta lub deseru oraz ciepłego lub zimnego napoju. Wśród różnorodnych propozycji są potrawy z mięsem oraz wegetariańskie, jest duży wybór dań z warzyw i owoców, są kluski, zapiekanki i tarty, zupy czyste, zabielane i kremy. Osoby hołdujące tradycji znajdą przepisy na staropolski bigos, flaki czy pieczoną gęś, a poszukujący nowinek – na czipsy z batatów czy bruschettę. Zapracowani znajdą potrawy do wykonania w kilka minut, a czerpiący przyjemność z gotowania – takie, na których przygotowanie potrzeba więcej czasu. Wspólne celebrowanie posiłków jest głęboko wpisane w tradycję polskiej gościnności i pozostaje niezastąpionym sposobem umacniania rodzinnych i przyjacielskich więzi. Smaczne i pięknie podane dania podkreślają uroczysty charakter spotkań. „Kuchenne Inspiracje” Siostry Marii to seria tematycznych poradników kulinarnych. Każdy tom zawiera ok. 50 receptur na zdrowe i łatwe do przygotowania potrawy. Przepisy siostry Marii nie wymagają specjalnych umiejętności, z pewnością znajdą wielu amatorów, a wszystkie dania można bez trudu przygotować w domowych warunkach z ogólnie dostępnych produktów. Dzięki dokładnym wskazówkom opatrzonym pięknymi zdjęciami uda się przyrządzić każdą potrawę!

4,49 zł
3,99 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 0,50 zł

7 osób kupiło
9
Smerfy i świat emocji. Tom 7. Smerf, który był niecierpliwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy i świat emocji. Tom 7. Smerf, który był niecierpliwy
Dostępny
41 szt.

Siódmy tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Pewien Smerf ciągle się spieszy, ciągle myśli o czymś nowym. Brakuje mu cierpliwości, a bez niej niczego nie da się porządnie zrobić ani nauczyć. Co więcej, jego zachowanie może zaszkodzić postronnym osobom, o czym boleśnie przekonuje się kilka Smerfów... Czy kolejne niepowodzenia spowodują, że niecierpliwy bohater się zmieni? Dzięki temu komiksowi dowiesz się, jakie skutki może mieć brak cierpliwości! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

6 osób kupiło
10
Jeden garnek, jedna planeta. Jak gotować dla siebie, rodziny i Ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeden garnek, jedna planeta. Jak gotować dla siebie, rodziny i Ziemi
Dostępny
1216 szt.

Wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków. Chcesz odciążyć naszą planetę? W ponad 200 pomysłach na szybkie, zdrowe wegetariańskie posiłki, autorka Anna Jones zużywa minimum składników i naczyń. Podpowiada, jak małymi krokami zmienić nasze nawyki i wykorzystać to, co zbyt często trafia do kosza. Anna uważa, że warzywa powinny zajmować naczelne miejsce na każdy stole. Wierzy, że jedzenie potrafi budzić radość i zmieniać codzienne życie. Ta książka przysłuży się naszemu zdrowiu, kieszeni i Ziemi.

69,99 zł
53,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 16,80 zł

5 osób kupiło
11
Ciało człowieka. Przewodnik dla dzieci, które chcą poznać swoje ciało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało człowieka. Przewodnik dla dzieci, które chcą poznać swoje ciało
Dostępny
123 szt.

Czy wiesz jak niesamowite jest ciało człowieka? Z jakich części zbudowane jest oko? Jak działają kubki smakowe? Z ilu kości składa się ludzki szkielet? Jest tak wiele do odkrycia na temat ludzkiego ciała! To wyjątkowy przewodnik, który w zabawny i przystępny sposób przekazuje dzieciom wiedzę o ciele człowieka. Książka zawiera mnóstwo faktów, ciekawostek oraz kolorowych i szczegółowych rysunków. Ćwiczenia i praktyczne eksperymenty sprawią, że dzieci z ciekawością będą chciały poznawać kolejne fakty. Zaś dzięki krzyżówkom, labiryntom, wykreślankom czy łączeniu kropek – z łatwością przyswoją informacje. Książka jest też fantastyczną pomocą edukacyjną dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą aktywizować dzieci do zdobywania wiedzy i pokazać, że nauka może być radością. Od głowy do palca u stopy – ludzkie ciało nie będzie już tajemnicą!

34,99 zł
31,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

5 osób kupiło
12
Smerfy i świat emocji. Tom 6. Smerf, który ciągle kłamał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy i świat emocji. Tom 6. Smerf, który ciągle kłamał
Dostępny
37 szt.

Szósty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Prawie każdy Smerf jest w czymś dobry, na przykład Osiłek to znakomity sportowiec. Jednak jest też Smerf zmyślający na potęgę i chwalący się rzeczami, których nigdy nie zrobił. Kłamie, a potem się wstydzi, gdy prawda wychodzi na jaw. Czy ktoś taki może w jakikolwiek sposób okazać się przydatny społeczności Smerfów? Dzięki temu komiksowi zrozumiesz, że warto mówić prawdę! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
13
Pozytywka. Tom 3. Tajemnice przeszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozytywka. Tom 3. Tajemnice przeszłości
Dostępny
59 szt.

Trzeci tom opowieści o ośmioletniej Noli, która po matce odziedziczyła funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę. Nolę odwiedzają pandoriańscy przyjaciele. Chcą złapać intruza, który złamał zakaz przechodzenia między światami. Ale to dopiero początek ich kłopotów... Tą samą drogą przenoszą się do ludzkiej rzeczywistości trzy groźne stwory! Żeby zrozumieć, czego chcą nieproszeni goście, Nola musi poznać tajemnice przeszłości Pandorii. Rozpoczyna się niebezpieczna przygoda! Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneill), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”. Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym. "

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

4 osoby kupiły
14
Star Wars Doktor Aphra. Tom 1. Szczęście i los - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Doktor Aphra. Tom 1. Szczęście i los
Dostępny
28 szt.

Nowy cykl ze świata „Gwiezdnych Wojen” wydawany przez Marvela od 2020 roku, opowiadający o losach awanturniczej archeolożki, która zadarła z samym Darthem Vaderem. Kiedy Sojusz Rebeliantów ucieka po klęsce w bitwie o Hoth, dla wyrzutków i ciemnych typów nastaje bardzo niebezpieczny czas. Ale po serii pechowych zdarzeń i ucieczek w ostatniej chwili, doktor Aphra wraca do pracy... i rusza po łup swojego życia, zbyt wspaniały, by mógł przejść jej koło nosa. Aby zdobyć przeklęte pierścienie z Vaale, Aphra potrzebuje ekipy łowców skarbów, jakich galaktyka jeszcze nie widziała! Ale Ronen Tagge, dziedzic potężnego rodu, pożąda tej samej zdobyczy. Czy drużyna Aphry ma szansę zdobyć bogactwo i sławę? A może w jej szeregach zakamuflował się zdrajca? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Star Wars: Doctor Aphra (2020)” #1–5, a następnie zebrane w tomie „Star Wars: Doctor Aphra vol. 1: Fortune and Fate”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

4 osoby kupiły
15
Córka mordercy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka mordercy
Dostępny
4599 szt.

Najnowszy thriller autorki, która nie powiela schematów. Wszystkie dotychczasowe powieści Jenny Blackhurst zaskakiwały czytelników. A ta będzie dla nich szczególną niespodzianką! „Jesteś córką zabójcy, mordercy małych dziewczynek”. Trudno żyć z takim piętnem. Nawet jeśli zmienisz nazwisko, i tak żyjesz w ciągłym lęku, że ktoś rzuci ci te słowa w twarz. Kathryn miała pięć lat, kiedy jej ukochany tata zabił jej rówieśniczkę i najlepszą przyjaciółkę, Elsie. Teraz jest trzydziestoletnią kobietą i nadal sobie z tym nie poradziła. Regularnie odwiedza ojca, który odsiaduje wyrok, i bezskutecznie próbuje się od niego dowiedzieć, gdzie ukrył ciało swojej ofiary. A dziennikarze dbają o to, by nie zapomniała o tamtym strasznym zdarzeniu. Regularnie pojawiają się przed jej domem i bombardują ją pytaniami. I na pewno sobie tego nie odpuszczą w dwudziestą piątą rocznicę śmierci Elsie. Ale tego dnia to nie paparazzi sprawiają, że serce zamiera Kathryn zamiera z przerażenia, lecz wiadomość o zniknięciu pięcioletniej Abigail z domu, z którego dwie i pół dekady wcześniej zniknęła Elsie. Zdeterminowana, by wreszcie uzyskać odpowiedzi, Kathryn wraca w swoje rodzinne strony, na walijską wyspę, i włącza się w poszukiwania zaginionej dziewczynki. I już pierwszej nocy przekonuje się, że jest ktoś, kto bardzo jej tam nie chce.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

4 osoby kupiły
16
Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem! Banany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem! Banany
Dostępny
74 szt.

Banany to najczęściej jedzone owoce na świecie, ale czy wiesz, że jeszcze 200 lat temu miały pestki, a wśród 1500 odmian są też warzywne?! To bardzo pożywne owoce bogate w cukry i potas, nabierają słodyczy wraz z plamkami na skórze, dojrzewają w ciemności i lepiej trawią się, gdy jemy je rozgniecione. „Wiem, co jem!” to nowa edukacyjna seria dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, pełna zabawnych ilustracji i ciekawostek o jedzeniu. Z książek dzieci dowiedzą się, jak rosną podstawowe owoce, warzywa i zboża; jak są zbierane i przetwarzane; i jak trafiają do sklepów i na talerze. Zabawne ilustracje i proste teksty ułatwiają zrozumienie treści oraz pomagają oswoić się z nielubianymi produktami i zachęcają do próbowania nowych smaków. Książki z serii „Chcę wiedzieć” kształtują dobre nawyki żywieniowe i uczą, jak jeść zdrowo. Autorzy w prosty sposób wyjaśniają, czym są składniki odżywcze czy kalorie, zachęcając do zdrowego jedzenia. W serii „Wiem, co jem” ukazały się dotychczas: „Banany”, „Czekolada”, „Pomidory”, „Chlebek”.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

4 osoby kupiły
17
Ilustrowana Biblia pierwszego Kościoła, granatowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana Biblia pierwszego Kościoła, granatowa
Dostępny
11 szt.

To jedyny polski przekład Biblii zrealizowany na podstawie najstarszych manuskryptów, które były w użyciu w czasach Jezusa i Apostołów. Większość polskich przekładów Starego Testamentu została zrealizowana w oparciu o teksty masoreckie, które są o tysiąc lat późniejsze niż manuskrypty, których użyto do przekładu Biblii pierwszego Kościoła. Niniejsze specjalne, ilustrowane wydanie Biblii pierwszego Kościoła przeznaczone jest dla młodszego pokolenia. Zostało ono opatrzone – przygotowanymi przez Zespół VOCATIO – jednostronicowymi wprowadzeniami mającymi charakter popularny i bardzo podstawowy. Ideą, która nam przyświecała, było nie tylko udostępnienie młodszym czytelnikom Pisma św. zwięzłych informacji historycznych, ale także przekazanie im pewnych wskazówek katechetycznych. Dla wygody czytelników w tym wydaniu Biblii teksty protokanoniczne zostały wydrukowane kolorem czarnym, a teksty deuterokanoniczne kolorem granatowym. Niektóre z ksiąg hebrajskich uważane zasadniczo za protokanoniczne (np. Księga Estery oraz Księga Daniela) zawierają także fragmenty zapisane tylko po grecku i dlatego kwalifikowane jako deuterokanoniczne. Biblia pierwszego Kościoła to monumentalne dzieło translatorskie dokonane przez ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB, stanowiące jego opus vitae, za co otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich DIAMENTOWY FENIKS. ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski Członek Komitetu Teologicznego Polskiej Akademii Nauk Laureat Nagrody Ratzingera (2014)

199,00 zł
147,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 51,74 zł

3 osoby kupiły
18
Wodzirej i inni. Rozmowa z samym sobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodzirej i inni. Rozmowa z samym sobą
Dostępny
15 szt.

Feliks Falk – artysta wielu talentów i profesji. Mógł zostać sławnym malarzem i grafikiem. Przyjacielowi zawdzięcza, że jego prawdziwą pasją stał się film. W swoim dorobku reżyserskim ma głośne realizacje, jak m.in.: „Wodzirej”, „Szansa”, „Był jazz”, „Bohater roku”, „Samowolka”, „Komornik” czy „Joanna”, za które otrzymał prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Z sukcesami zajmował się także reżyserią teatralną i telewizyjną. Autor scenariuszy, sztuk oraz słuchowisk. Pedagog i producent filmowy. Jedna z czołowych postaci polskiego kina. W autobiografii Wodzirej i inni Feiks Falk dzieli się opowieścią o swoim niezwykle ciekawym i barwnym życiu. Wspomina dzieciństwo, rozmawia o rodzinie, dorastaniu, pasjach i marzeniach, miłości, drodze twórczej, sukcesach i porażkach, rozterkach, przemijaniu. Odsłania tajniki warsztatu, kulisy pracy na planie filmowym i na scenie, źródła inspiracji. Podsumowuje artystyczne doświadczenia i dokonania. Poznajemy go jako wnikliwego narratora, po mistrzowsku podpatrującego i portretującego rzeczywistość okiem kamery, dla którego najważniejsze są nieopowiedziane jeszcze historie.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

3 osoby kupiły
19
World of Warcraft: Kronika Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World of Warcraft: Kronika Tom 3
Dostępny
35 szt.

"World of Warcraft: Kronika. Tom III" to kolejna odsłona wieloczęściowej sagi o Azeroth. Przeczytajcie, jak działania Płonącego Legionu doprowadziły do rozpętania tajemniczej plagi nieumarłych oraz wepchnięcia Hordy i Przymierza w nową erę konfliktów. Wczujcie się w dylematy kultowych bohaterów - Arthasa Menethila, Jainy Proudmoore, Thralla i Illidana Burzogniewnego - którzy muszą zdecydować, ile są gotowi poświęcić, by ocalić swój świat. "Kronika. Tom III" to istna skarbnica nieujawnionej dotąd wiedzy o postaciach i wydarzeniach, które ukształtowały najnowszą historię uniwersum Warcrafta. Ta zapierająca dech księga z grafiką i ilustracjami Petera C. Lee, Josepha Lacroix, Romana Kenneya, Roba Sevilli, Colea Eastburna, Stantona Fenga i innych, tchnie nowe życie w niesamowity świat legendarnych bohaterów i złoczyńców.

89,99 zł
71,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 18,00 zł

3 osoby kupiły
20
Czarne skrzydła czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne skrzydła czasu
Dostępny
7099 szt.

Tajemnicza i mroczna powieść autorki książek Trzynasta opowieść i Była sobie rzeka. Rozmiar zbrodni jest nieistotny, kiedy to los wymierza sprawiedliwość. Kiedy William Bellman był dzieckiem, dopuścił się nieprzemyślanego aktu okrucieństwa – strzałem z procy uśmiercił kruka. Wybryk – drobny, jak sądził William – natychmiast odszedł w niepamięć w ferworze znacznie bardziej zwyczajnych dziecięcych zabaw. Po latach William założył rodzinę i nieźle prosperujący biznes i wydawało się, że los jest mu przychylny… Tragedia lubi jednak uderzać znienacka. Gdy śmierć zaczyna zbierać żniwo wśród jego krewnych, a przy życiu zostaje już tylko najmłodsza i najbardziej kochana córka, William już wie, że to koniec szczęśliwej passy. Rozpaczliwie próbując ocalić jedyną cenną rzecz, jaka mu jeszcze pozostała, William Bellman wchodzi w spółkę z tajemniczym nieznajomym w czerni. Dość dziwna okazja, z jeszcze dziwniejszym partnerem, na założenie zdecydowanie makabrycznego biznesu… Czy jeden nieprzemyślany akt okrucieństwa może położyć się cieniem na całym ludzkim życiu? Powieść wydana wcześniej w Polsce pod tytułem Człowiek, którego prześladował czas.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

2 osoby kupiły
21
Kaczogród. Skarb Pizarra i inne historie z lat 1958-1959 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczogród. Skarb Pizarra i inne historie z lat 1958-1959
Dostępny
29 szt.

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1958–1959. Tytułowy komiks – najdłuższy w tomie – opowiada o jednej z najważniejszych wypraw Sknerusa. Najbogatszy kaczor świata wyjeżdża wraz z Donaldem i jego siostrzeńcami w Andy, aby odnaleźć zaginione inkaskie kopalnie złota. Po cenny kruszec nie zawsze trzeba jednak tak daleko podróżować – w historyjce „Złoto dla zuchwałych skautów” okazuje się, że można na niego trafić nawet w Kaczogrodzie. A kiedy nagrodą jest piknik w towarzystwie pięknej Daisy, warto poświęcić czas na szukanie czegoś mniej cennego, na przykład muszelek na plaży. Kaczory odbywają też kilka innych podróży – znowu jadą do Ameryki Południowej, kręcą film w afrykańskiej dżungli, poszukują nieznanej wyspy na Pacyfiku, wspinają się na Matterhorn, a Donald leci nawet w kosmos! A skoro o wynalazkach mowa – nie brak tu także zupełnie zwariowanych pomysłów najsłynniejszego kaczogrodzkiego wynalazcy Diodaka. „Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

2 osoby kupiły
22
Tkaniny zabytkowe z okresu od XV do XVII wieku ze zbiorów krakowskich kościołów i klasztorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tkaniny zabytkowe z okresu od XV do XVII wieku ze zbiorów krakowskich ...
Dostępny
9 szt.

Przedmiotem katalogu jest naukowe opracowanie materiału zabytkowego obejmującego tkaniny z okresu od XV do XVII wieku ze zbiorów krakowskich kościołów i klasztorów. Zasadniczym celem tej publikacji jest identyfikacja i uporządkowanie znaczącego materiału tekstyliów rozproszonych w kościołach i klasztorach krakowskich. Dokładne omówienie historii, kompozycji, techniki wykonania uzupełnione stanem badań stanowi porównawczą bazę danych opracowaną na podstawie materiału na co dzień trudno dostępnego, zamkniętego w skarbcach kościelnych. Wszechstronnie opracowany katalog winien służyć uzupełnieniu opracowań muzealnych, przyczyniając się do kompleksowego omówienia tematyki historii tkanin od XV do końca XVII stulecia. Katalog podzielono na trzy tomy. Stan badań wraz z literaturą porównawczą przedstawiono we wprowadzeniach do poszczególnych tomów katalogu, uwzględniając podział na tkaniny z XV i XVI stulecia, tkaniny z XVII wieku – z rozdzieleniem na pierwszą i drugą połowę wieku – oraz tkaniny wschodnie. Wprowadzenia do określonej części katalogu uzupełnione zostały bibliografią epoki dotyczącą omawianej problematyki. Ponadto każda nota katalogowa zawiera indywidualny opis stanu badań na temat konkretnych zabytków. [Ze wstępu]

80,00 zł
68,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 12,00 zł

2 osoby kupiły
23
Pamiętnik szaleńca. Listopad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik szaleńca. Listopad
Dostępny
122 szt.

Gustave Flaubert debiutował powieścią Pani Bovary. Z obyczajów prowincji w wieku lat trzydziestu sześciu, ale nie był to pierwszy utwór, jaki wyszedł spod jego ręki. W dzienniku intymnym zanotował: ?Mając dziesięć lat, marzyłem już o sławie, gdy nauczyłem się pisać, komponowałem. Odmalowywałem dla siebie zachwycające obrazy: roiłem o sali pełnej światła i złota, o oklaskach, wiwatach i laurach. Krzyczano: autor! autor! ? autor to ja, to moje imię?. Pamiętniki szaleńca oraz Listopad ? dwa wczesne opowiadania Flauberta ? są owocem tych marzeń. Obrazy dzieciństwa i pierwsze miłości mieszają się tu ze wspomnieniami romantycznych lektur w stylu noir; wśród liryzmu, patosu i gotyckich klimatów daje się zauważyć dobrze znany z dojrzałej twórczości Flaubertowski pazur. Oba utwory składają się na wyrazisty i nieoczekiwany ?portret artysty z czasów młodości?.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
24
O czym szumią wierzby. Tom 1. W puszczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O czym szumią wierzby. Tom 1. W puszczy
Dostępny
53 szt.

Wielkie wiosenne porządki zakończone! Kiedy miotły i szczotki poszły w kąt, płochliwy Kret postanawia skorzystać z pięknego dnia i wybiera się nad rzekę. Jeszcze nie wie, że po drodze czeka go zaskakujące spotkanie ze złośliwym Szczurem, który zna całą okolicę jak własną kieszeń; a także z zarozumiałym Ropuchem, którego zachcianki bywają bardzo nieszczęsne w skutkach. Wygląda na to, że nowa pora roku będzie dla Kreta wyjątkowo burzliwa i pełna emocji. Niezwykła baśń O czym szumią wierzby Kennetha Grahame’a, uchodząca za perłę angielskiej literatury, wielokrotnie ekranizowana, doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu. Pełnowymiarowe, barwne postacie, wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody oczarowały czytelników na całym świecie, w tym Michela Plessixa, dzięki któremu powstała urzekająca adaptacja komiksowa, tak subtelna i pełna fantazji.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

2 osoby kupiły
25
Logopedia przedszkolna i wczesnoszkolna. Tom 2. Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedia przedszkolna i wczesnoszkolna. Tom 2. Diagnozowanie i terapi...
Dostępny
67 szt.

Logopedia przedszkolna i wczesnoszkolna to dwutomowa monografia wieloautorska, której współtwórcami są pracownicy naukowi z różnych dziedzin wiedzy, zajmujący się przy tym problematyką logopedyczną, reprezentujący wszystkie znaczące ośrodki akademickie w Polsce. Wśród autorów są także czynni logopedzi. Poszczególne części monografii pod różnym kątem prezentują najważniejsze zagadnienia z zakresu logopedii związanej z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Problematyka ta ukazana jest w szerokim ujęciu, co sprawia, że czytelnik znajdzie w książce bogaty i różnorodny zasób wiadomości teoretycznych i praktycznych z zakresu profilaktyki, diagnozy i terapii logopedycznej. Z recenzji prof. dra hab. Edwarda Łuczyńskiego

125,00 zł
98,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 26,25 zł

3 osoby kupiły
26
Dziobak Toto. Tom 1. Dziobak Toto i magiczne drzewo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziobak Toto. Tom 1. Dziobak Toto i magiczne drzewo
Dostępny
18 szt.

Zabawny komiks przygodowy dla najmłodszych, w którym poznajemy wesołą gromadę bohaterów: dziobaka Toto, kolczatkę Chichi, koalę Wawa i nietoperza Riri. Dziobak to prawdziwy cudak. Jest pokryty futrem, ma dziób jak kaczka, ogon bobra i płetwiaste łapy. Dwie godziny dziennie spędza w wodzie, pochłaniając olbrzymie ilości robaków, larw, a niekiedy także małych ryb. Na resztę dnia zaszywa się w swojej jamce, do której wejście prowadzi od strony lądu.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

2 osoby kupiły
27
Moda Vintage - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moda Vintage
Dostępny
32 szt.

Kompletny, najobszerniejszy w historii, przewodnik po modzie vintage – nie jest kolejną zwykłą historią mody, ale próbą ukazania, jak przeszłość mody aktywnie kształtuje jej teraźniejszość – co wyraźnie widać na ulicy, wybiegach i w stylizacjach wpływowych wielbicielek mody vintage takich, jak Kate Moss czy Sienna Miller. W książce zamieszczono prace wybitnych projektantów światowej sławy oraz projekty artystów mniej znanych, ale uwielbianych przez kolekcjonerów, jak chociażby Lilli Ann i Horrockses Fashions. Zaprezentowano tu niepowtarzalne egzemplarze rzemieślniczego wzornictwa, jak i ikoniczne elementy mody vintage: stanik Marilyn Monroe czy suknię Ossie’ego Clarka uwiecznioną na znanym obrazie Davida Hoppera.

199,00 zł
147,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 51,74 zł

2 osoby kupiły
28
Ptyś i Bill. Tom 9. Koncert na trzy osoby i psa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptyś i Bill. Tom 9. Koncert na trzy osoby i psa
Dostępny
14 szt.

Przygody pomysłowego chłopca i jego szalonego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Koncert na trzy osoby i psa”, „Nie ma jak spacer!” i „Błyskotliwy Bill”. Ptyś i jego spaniel Bill nie potrafią bez siebie żyć i pomagają sobie zawsze, kiedy trzeba. Obaj też mają mnóstwo zwariowanych pomysłów, które nie umilają życia innym osobom... Na szczęście rodzice chłopca są przyzwyczajeni do błazeństw swoich pupili, a sami też od czasu do czasu zrobią coś wesołego i szalonego. Cała rodzinka jest siebie warta! Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m.in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. Obecnie „Ptyś i Bill” jest pisany popularnego scenarzystę Christophe’a Cazenove’a, współautora wielu bestsellerowych cykli humorystycznych („Sisters”, „Kasia i jej kot”, „Mali bogowie”), a rysowany przez Jeana Bastide’a (ilustracje bądź kolory do niektórych tomów znanych w Polsce serii „Wojna Sambre’ów” i „Sherlock Holmes Society”)."

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
29
Simple Live [Live Radio Broadcast], Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Simple Live [Live Radio Broadcast], Winyl
Turner, Tina, Pearl Hunters Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Winylowa seria LIVE LEGENDS zawierająca zestaw legendarnych już koncertów na kolorowych 180g woskach!! Tym razem zapraszamy do San Bernadino [California] na koncert Tiny Turner - Manhattan 18-07-1993. Wykonawca: TURNER, TINA, Wydawca: PEARL HUNTERS RECORDS, Gatunek: POP/ROCK, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Rok wydania: 2021, Dźwięk: STEREO, Kolor: COLOUR, Nagrane strony: 2, Rozmiar: 12", Prędkość: 33 1/3 RPM, Gramatura: 180 GRAM / 12", Kraj: Zagraniczna, Live: YES, Comments: Unofficial Release

84,90 zł
76,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,49 zł

1 osoba kupiła
30
Star Wars Komiks. Tom 14. Rebelianci i łotry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Komiks. Tom 14. Rebelianci i łotry
Dostępny
10 szt.

Seria książek dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. 148 stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym tomie prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum „Gwiezdnych wojen” i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Darth Vader ściga Luke’a Skywalkera i wysłał tysiące sond w najdalsze zakątki kosmosu na poszukiwanie Sojuszu Rebeliantów. Rebelianci rozpoczynają serię rozpaczliwych, heroicznych misji, mających za zadanie zbić sondy z tropu. W trakcie tych misji odkrywają tajemnice galaktyki, o których nawet im się nie śniło... Tom uzupełnia krótszy komiks Beckett poświęcony jednemu z bohaterów filmu „Han Solo”. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Star Wars (2015)” #68–72, a następnie zebrane w tomie „Star Wars vol. 12: Rebels and Rogues”, oraz zeszyt „Star Wars: Beckett”.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
31
Potrawy regionalne. Kuchenne inspiracje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potrawy regionalne. Kuchenne inspiracje
Dostępny
146 szt.

Śledź po kaszubsku, dzyndzałki warmińskie, małdrzyki krakowskie, a może piróg biłgorajski? Potrawy regionalne to zbiór niemal 50 sprawdzonych przepisów na dania z różnych regionów Polski. Dokładne opisy wraz z pięknymi ilustracjami pomogą nam przyrządzić potrawy, dzięki którym przeniesiemy się do tradycyjnej kuchni Małopolski, Podkarpacia, Warmii i Mazur czy Lubelszczyzny. A polska kuchnia jest nie tylko różnorodna, ale przede wszystkim smaczna. W tradycji mamy wiele ciekawych potraw, o których często zapominamy zafascynowani kulinariami z innych regionów świata. Książka została podzielona na pięć rozdziałów, każdy poświęcony jest potrawom typowym dla danego regionu. Bogactwo polskiej kuchni regionalnej jest tak wielkie, że nie sposób zmieścić w jednej publikacji wszystkich ciekawych dań, autorka wybrała więc te, które z łatwością można przygotować w warunkach domowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i będzie mógł wypróbować tradycyjne specjały: mięsne, rybne, warzywne, mączne i oczywiście na słodko.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
32
Ciężarówką przez Galaktykę (wydanie 2021) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciężarówką przez Galaktykę (wydanie 2021)
Rebel, od 8 lat
Dostępny
39 szt.

Nowa edycja przezabawnej gry rodzinnej! Wyzysk i Spółka, międzygalaktyczny lider rozwiązań sanitarnych, zaprasza do swojego elitarnego zespołu galaktycznych kierowców! Jedyne, czego oczekujemy, to otwarty umysł i nastawienie na cel. Zbuduj statek kosmiczny swoich marzeń z naszych znamienitych rur kanalizacyjnych i poleć nim w przestrzeń. Unikaj meteorytów i kosmicznych piratów, realizuj zlecenia, a nagroda Cię nie ominie! Ciężarówką przez Galaktykę to odświeżona i bardziej kompaktowa wersja planszówkowego hitu. W tej dynamicznej grze najpierw w czasie rzeczywistym walczymy o jak najlepsze elementy do budowy statków kosmicznych, by następnie rywalizować z pozostałymi graczami o cenne ładunki, przetrwanie i zarobek. Nowa edycja przezabawnej gry rodzinnej! Wyzysk i Spółka, międzygalaktyczny lider rozwiązań sanitarnych, zaprasza do swojego elitarnego zespołu galaktycznych kierowców! Jedyne, czego oczekujemy, to otwarty umysł i nastawienie na cel. Zbuduj statek kosmiczny swoich marzeń z naszych znamienitych rur kanalizacyjnych i poleć nim w przestrzeń. Unikaj meteorytów i kosmicznych piratów, realizuj zlecenia, a nagroda Cię nie ominie! Ciężarówką przez Galaktykę to odświeżona i bardziej kompaktowa wersja planszówkowego hitu. W tej dynamicznej grze najpierw w czasie rzeczywistym walczymy o jak najlepsze elementy do budowy statków kosmicznych, by następnie rywalizować z pozostałymi graczami o cenne ładunki, przetrwanie i zarobek. Zawartość opakowania: • 2 dwustronne plansze lotu • 4 trzystronne plansze statku • 156 elementów statku kosmicznego • 68 płytek kosmicznych kredytów • 6 płytek tytułów • 60 kart przygód • 42 figurki kosmonautów • 4 figurki brązowych kosmitów • 4 figurki fioletowych kosmitów • 8 znaczników rakiet w 4 kolorach • 40 znaczników baterii • 55 kostek towarów • 2 kości • klepsydra • instrukcja • skrót zasad

139,95 zł
123,16 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 16,79 zł

1 osoba kupiła
33
Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie. Mały przewodnik po ścieżkach wiary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie. Mały przewodnik po ścieżkach w...
Dostępny
20 szt.

Jak pomagać dzieciom w kształtowaniu dojrzałej wiary? Źródłem inspiracji może być prosty i zarazem niezwykły przewodnik s. Izabeli Iwańskiej ze wspólnoty „Koinonia św. Pawła”, która od wielu lat prowadzi grupowe zajęcia ewangelizacyjne dla dzieci. Autorka proponuje drogę sześciu kroków prowadzących do przyjaźni z Jezusem opartą na rozważaniu słowa Bożego. Z każdym krokiem dziecko otrzymuje kolejną dobrą wiadomość, np. że Bóg je kocha bezwarunkowo, że Jezus ofiarowuje mu dar zbawienia i pragnie być jego jedynym Panem i Przyjacielem, a w związku z tym może ono podjąć osobistą decyzję wiary i nawrócenia. Lekturze biblijnej towarzyszą modlitwa, zadania do wykonania, zapamiętywanie cytatów, uzupełnianie tekstów, a dodatkową atrakcją są ciekawostki biblijne. Pozostaje więc rozpocząć lekturę: szczęśliwej drogi, już czas wyruszyć na ścieżki wiary. Odbiorcy książki: dzieci w wieku od 9 lat, rodzice, katecheci, wychowawcy. Dlaczego warto przeczytać tę książkę? • W ciekawej i atrakcyjnej formie wprowadza dzieci w prawdy wiary i zachęca do podjęcia osobistej decyzji pójścia za Jezusem. • Pomaga nawiązać dziecku bliską relację przyjaźni z Bogiem. • Może być źródłem pomysłów do pracy katechetycznej czy wychowawczej. Siostra Izabela Iwańska (autorka książki) i siostra Franciszka Aldona Godlewska (autorka ciekawostek biblijnych) należą do Stowarzyszenia Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach, wspólnoty życia konsekrowanego, której charyzmatem jest modlitwa i ewangelizacja. Członkowie wspólnoty, siostry i bracia, składają śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, prowadzą życie na wzór pierwszych wspólnot monastycznych.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
34
Biznes w Chinach. Jak odnieść sukces w chińskim świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biznes w Chinach. Jak odnieść sukces w chińskim świecie
Dostępny
53 szt.

Chiny są obecne we wszystkich branżach i sektorach oraz w wielu aspektach naszego życia. Stało się tak za sprawą bezprecedensowego wzrostu gospodarczego ostatnich dekad i dokonującej się na naszych oczach rewolucji technologicznej. W Polsce rosnące znaczenie Chin na świecie jest często przyjmowane z niedowierzaniem lub zaskoczeniem, radykalną krytyką albo bezkrytycznym entuzjazmem. Dla przedsiębiorców XXI wieku Azja nie jest już kwestią wyboru, lecz oznacza konieczność wejścia w kontakt z tamtejszym biznesem, co bez poznania i zrozumienia wschodniej kultury, norm i wartości, instytucji, stylu prowadzenia biznesu i wyzwań z nimi związanych jest skazane na fiasko. Można tę wiedzę zdobywać przez własne doświadczenia i uczenie się na błędach, co – jak wiadomo – bywa kosztowne, czasochłonne, a nawet bolesne. Żeby ułatwić przedsiębiorcom realizację biznesowych celów, autor przeprowadził wywiady z 20 ludźmi z różnych branż, którzy w ostatnich latach wypłynęli na chiński ocean. Moich rozmówców (Atlas, Bartosiak, Bielewicz, Domarecki, Dzikowicz, Falicki, Góralczyk, Jakimiuk, Janik, Komasa, Miszkiewicz, Orzechowski, Piątkowski, Sosnowski, Tarnowski, Wielondek, Zieliński, Ziółek, Zwoliński, Żyznowski) łączy świadomość wielkiego wyzwania, do którego potrzeba głowy, charakteru, a czasem także wiary. Zderzyli się oni z rzeczywistością Państwa Środka i przeszli pozytywnie tę weryfikację, stając się mistrzami w swoich dziedzinach. Teraz chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami, odpowiadając na pytania: • W jaki sposób rozmawiać z Chińczykami? • Co wyróżnia chiński styl prowadzenia biznesu? • Czym różni się chińska etykieta biznesowa od europejskiej? • Na jakie wyzwania należy się przygotować, wchodząc na rynek chiński? • Jakie są upodobania chińskich konsumentów? • Czego spodziewają się w relacjach Polska-Chiny? • Jaki wpływ wywrą Chiny na świat, Europę, Polskę, poszczególne branże i sektory? Książka Biznes w Chinach jest nie tylko kompendium praktycznej wiedzy o Państwie Środka i prowadzonym w nim biznesie, lecz także kroniką zmian ostatnich dekad i zapowiedzią przyszłości. Polecamy ją każdemu, kto prowadzi biznes w Chinach, planuje nawiązać współpracę z Chińczykami albo styka się z nimi w swojej pracy. Książka zainteresuje również wszystkich ciekawych świata, przede wszystkim pozaeuropejskiego – otwierającego zupełnie nowe możliwości i stawiającego nowe wyzwania.

69,90 zł
59,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,48 zł

1 osoba kupiła
35
Recto Verso. Buduj imprezowo! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Recto Verso. Buduj imprezowo!
Egmont - gry, od 8 lat
Dostępny
95 szt.

Buduj imprezowo! Komunikacja, współpraca i szybkość! „Recto Verso” to wyjątkowo szybka i prosta familijna gra imprezowa, która dostarczy wiele zabawy zarówno dzieciom jak i dorosłym. Szansę na wygraną zapewni tylko dobra współpraca z partnerem. Niezbędne jest opanowanie nerwów pomimo upływającego czasu. Wylosujcie kartę, włączcie stoper i zacznijcie budowanie!

109,99 zł
82,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 27,50 zł

1 osoba kupiła
36
Ilustrowana Biblia pierwszego Kościoła, brązowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana Biblia pierwszego Kościoła, brązowa
Dostępny
7 szt.

To jedyny polski przekład Biblii zrealizowany na podstawie najstarszych manuskryptów, które były w użyciu w czasach Jezusa i Apostołów. Większość polskich przekładów Starego Testamentu została zrealizowana w oparciu o teksty masoreckie, które są o tysiąc lat późniejsze niż manuskrypty, których użyto do przekładu Biblii pierwszego Kościoła. Niniejsze specjalne, ilustrowane wydanie Biblii pierwszego Kościoła przeznaczone jest dla młodszego pokolenia. Zostało ono opatrzone – przygotowanymi przez Zespół VOCATIO – jednostronicowymi wprowadzeniami mającymi charakter popularny i bardzo podstawowy. Ideą, która nam przyświecała, było nie tylko udostępnienie młodszym czytelnikom Pisma św. zwięzłych informacji historycznych, ale także przekazanie im pewnych wskazówek katechetycznych. Dla wygody czytelników w tym wydaniu Biblii teksty protokanoniczne zostały wydrukowane kolorem czarnym, a teksty deuterokanoniczne kolorem granatowym. Niektóre z ksiąg hebrajskich uważane zasadniczo za protokanoniczne (np. Księga Estery oraz Księga Daniela) zawierają także fragmenty zapisane tylko po grecku i dlatego kwalifikowane jako deuterokanoniczne. Biblia pierwszego Kościoła to monumentalne dzieło translatorskie dokonane przez ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB, stanowiące jego opus vitae, za co otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich DIAMENTOWY FENIKS. ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski Członek Komitetu Teologicznego Polskiej Akademii Nauk Laureat Nagrody Ratzingera (2014)

199,00 zł
147,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 51,74 zł

1 osoba kupiła
37
Niebo całe w diamentach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebo całe w diamentach
Dostępny
76 szt.

Propagandowa machina pracuje pełną parą. Przecież w Rosji lat 30. żyje się coraz lepiej. W kinach pojawiają się pierwsze sowieckie komedie, w teatrach afirmujące życie operetki, na ulicach odbywają się dumne parady. A w Leningradzie ginie aktorka filmowa… Śledczy Zajcew zostaje przydzielony do sprawy, która już na pierwszy rzut oka wydaje się mocno zagmatwana. Czy była to zbrodnia z namiętności, czy może napad w celu zrabowania cennej biżuterii? Zajcew już się jednak nauczył, że w sowieckiej Rosji nic nie jest tylko sprawą kryminalną. Grzebanie w tajemnicach przeszłości często prowadzi do ludzi na szczycie władzy, którzy wcale nie chcą być odkryci. Jakowlewa robi to, na co wcześniej nie odważyła się żadna inna pisarka – przenosi klasyczny kryminał w epokę stalinowską. I robi to w takim stylu, że ramy gatunku nie tylko chwieją się, ale wręcz zanikają. Niebo całe w diamentach to widowiskowe i satysfakcjonujące zakończenie leningradzkiej trylogii kryminalnej. Julija Jakowlewa – rosyjska powieściopisarka, krytyczka teatralna i baletowa, dramaturżka. Uznanie przyniosły jej nagradzane książki dla dzieci, które zostały wydane również za granicą. W trylogii o Zajcewie dała się poznać jako dojrzała pisarka, która sprawnie łączy literacki styl, historyczne detale i kryminalną intrygę. Powieści zostały przetłumaczone na kilka języków i ukazały się m.in. w Wielkiej Brytanii oraz we Francji. Mieszka w Norwegii.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
38
Kuchenne Inspiracje. Potrawy jednogarnkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchenne Inspiracje. Potrawy jednogarnkowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Potrawy jednogarnkowe to propozycja niemal 50 sprawdzonych przepisów na pożywne i sycące potrawy – od gęstych zup poprzez różnego rodzaju gulasze, zapiekanki, kasze z warzywami po klasyczne leczo. Dania jednogarnkowe, przyrządzane zazwyczaj – zgodnie z nazwą (Eintopf, czyli z niemieckiego jeden garnek) – w jednym naczyniu, dużym garnku lub głębokiej patelni, to sycące i bogate w składniki odżywcze, pełnowartościowe posiłki. Ich przygotowanie nie wymaga wiele czasu ani biegłości kulinarnej. Książka została podzielona na cztery rozdziały: dania mięsne, wegetariańskie, rybne i zupy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno smakosze gęstych, gulaszowych dań, jak i ci, którzy wolą lżejsze posiłki na bazie duszonych warzyw. „Kuchenne Inspiracje” Siostry Marii to seria tematycznych poradników kulinarnych. Każdy tom zawiera ok. 50 receptur na zdrowe i łatwe do przygotowania potrawy. Przepisy siostry Marii nie wymagają specjalnych umiejętności, z pewnością znajdą wielu amatorów, a wszystkie dania można bez trudu przygotować w domowych warunkach z ogólnie dostępnych produktów. Dzięki dokładnym wskazówkom opatrzonym pięknymi zdjęciami uda się przyrządzić każdą potrawę!

8,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
39
O maskach, lustrach i demonach. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O maskach, lustrach i demonach.
Dostępny
48 szt.

Książka O maskach, lustrach i demonach jest panoramą nowelistyki francuskiej z lat 1880-1900. Przedstawione w niej opowiadania łączy atmosfera paryskiego fin-de siecle?u, w której działają demoniczne kobiety, manekiny, widma, postaci queer, sukuby i inne niesamowite figury. Kilkunastu autorów (wśród nich Jean Lorrain i Marcel Schwob) reprezentuje różne kierunki i stylistyki - są tu esteci, realiści, satyrycy oraz pisarze zaangażowani społecznie. Utwory przedstawione w tomie nie były nigdy publikowane w Polsce w formie książkowej, zaledwie kilka ukazało się w czasopismach.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
40
Ilustrowana Biblia pierwszego Kościoła, szara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana Biblia pierwszego Kościoła, szara
Dostępny
6 szt.

To jedyny polski przekład Biblii zrealizowany na podstawie najstarszych manuskryptów, które były w użyciu w czasach Jezusa i Apostołów. Większość polskich przekładów Starego Testamentu została zrealizowana w oparciu o teksty masoreckie, które są o tysiąc lat późniejsze niż manuskrypty, których użyto do przekładu Biblii pierwszego Kościoła. Niniejsze specjalne, ilustrowane wydanie Biblii pierwszego Kościoła przeznaczone jest dla młodszego pokolenia. Zostało ono opatrzone – przygotowanymi przez Zespół VOCATIO – jednostronicowymi wprowadzeniami mającymi charakter popularny i bardzo podstawowy. Ideą, która nam przyświecała, było nie tylko udostępnienie młodszym czytelnikom Pisma św. zwięzłych informacji historycznych, ale także przekazanie im pewnych wskazówek katechetycznych. Dla wygody czytelników w tym wydaniu Biblii teksty protokanoniczne zostały wydrukowane kolorem czarnym, a teksty deuterokanoniczne kolorem granatowym. Niektóre z ksiąg hebrajskich uważane zasadniczo za protokanoniczne (np. Księga Estery oraz Księga Daniela) zawierają także fragmenty zapisane tylko po grecku i dlatego kwalifikowane jako deuterokanoniczne. Biblia pierwszego Kościoła to monumentalne dzieło translatorskie dokonane przez ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB, stanowiące jego opus vitae, za co otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich DIAMENTOWY FENIKS. ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski Członek Komitetu Teologicznego Polskiej Akademii Nauk Laureat Nagrody Ratzingera (2014)

199,00 zł
147,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 51,74 zł

1 osoba kupiła
41
Narodziny Floty. Tom 2. Przewaga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narodziny Floty. Tom 2. Przewaga
Dostępny
651 szt.

W kontynuacji wartkiej, pełnej akcji bestsellerowej sagi Flota. Początki autorstwa Jacka Campbella, młody oficer floty gwiezdnej oraz żołnierz piechoty kosmicznej stają ramię w ramię, by bronić swojej kolonii. Upłynęły trzy lata od wydarzeń na Glenlyon, kiedy Rob Geary oraz Mele Darcy stanęli na czele zorganizowanych naprędce sił zbrojnych, aby odeprzeć atak na swoją kolonię. Jednak z trudem zażegnany konflikt wybucha ponownie, gdy Glenlyon podejmuje próbę utworzenia szlaku handlowego. Odizolowana, osamotniona kolonia pokłada nadzieje w nieformalnych umowach z innymi światami, mierzącymi się z podobnym zagrożeniem. Jednak światy zażarcie broniące swej niezależności, niełatwo przekonać do tego rodzaju zobowiązań. Podczas gdy politycy usiłują zawrzeć formalny układ, Geary i Darcy po raz kolejny muszą podjąć desperacką walkę w obronie swojego domu w nadziei, że wytrwają, dopóki nie przybędzie pomoc. O ile w ogóle jakaś pomoc przybędzie. „Doskonałe połączenie ziemskiej nauki i kosmicznej akcji”. – Brandon Sanderson

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
42
Bieszczady. Gdzie dzwonnica głucha otulona w chmury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady. Gdzie dzwonnica głucha otulona w chmury
Dostępny
93 szt.

Opisana tu część Bieszczadów wciśnięta jest pomiędzy pasmo graniczne a dolinę Sanu – od jego źródeł aż po Rajskie. Podczas przymusowych wysiedleń ludności ukraińskiej do USRR prowadzonych w latach 1945–1946 deportowano niewiele ponad połowę tutejszej populacji. Ludzie skutecznie kryli się w lasach i uciekali na słowacką stronę. Ówczesną granicę państwową ze Związkiem Sowieckim stanowił San, dlatego dotarcie w te tereny możliwe było jedynie od strony Wołkowyi i Cisnej i to wąskimi drogami marnej jakości. Wysiedlenia utrudniała też ukraińska partyzantka, atakująca oddziały wojskowe, które miały je przeprowadzić. W konsekwencji skierowano tu znacznie większe siły Wojska Polskiego, które latem 1947 r., w ramach akcji „Wisła”, wywiozło pozostałych mieszkańców na tzw. Ziemie Odzyskane. Oddziały UPA zostały rozbite lub zmuszone do opuszczenia tego terenu. Nikt tu nie pozostał, a większość zabudowy została spalona lub rozebrana. Dopiero kilkanaście lat po tych wydarzeniach, wraz z nowymi osadnikami zaczęło wracać tu życie. Te puste przestrzenie zawłaszczone przez bujną przyrodę są atrakcją dla turystów. Bowiem to w bieszczadzkich dolinach pozostały wyraźne ślady wsi istniejących tu co najmniej od XVI w. Można je podziwiać wędrując przez Hulskie, Krywe i Tworylne. W tym ostatnim zobaczymy imponujące pozostałości dworskiej zabudowy, ruiny niemieckiej strażnicy i dwa cmentarze. Doskonale zachowane ślady dawnej wsi czekają na nas w Berehach Górnych, a tamtejszy cmentarz zdobi niepowtarzalny nagrobek Hrycia Buchwaka. Na wyobraźnię działają także odkryte spod warstwy roślinności pozostałości wsi Jaworzec, Łuh i Zawój. Zapraszamy zatem do wędrówki po tym terenie – nie tylko utartymi szlakami, ale również zapomnianymi dolinami, nieraz zupełnie pozbawionymi ścieżek.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
43
Techniki sprzedaży zdalnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techniki sprzedaży zdalnej
Dostępny
33 szt.

„Nie da się sprzedawać zdalnie”. Tak mówili niektórzy nasi przyjaciele handlowcy, którzy przyzwyczajeni do odwiedzin i bycia u klienta stacjonarnie, w marcu 2020 roku weszli w nową rzeczywistość. „A już pozyskać nowego klienta, to jest prawie niemożliwe”. Rynek sprzedaży ciągle ewoluuje. Zmieniają się okoliczności zewnętrzne, preferencje klientów, jak również narzędzia sprzedaży. W dzisiejszym zmiennym otoczeniu najskuteczniejsi będą ci, którzy potrafią dostosować się do różnych form kontaktu z klientem. Lecz do tego potrzebne będą nowe umiejętności i realne narzędzia. Roman Kawszyn oraz Adam Szaran przez ostatnie półtora roku wypracowali system sprzedaży zdalnej, który działa. Zrobili to we współpracy z najlepszymi handlowcami z zaprzyjaźnionych firm, po to, by jednocześnie go testować i udoskonalać. Jedna z tych firm osiągnęła najlepszy wynik finansowy w Polsce (handlowcy byli na początku przekonani, że w ich branży i z ich klientem zdalnie sprzedawać się nie da), inni zwiększyli swoje obroty o kilkadziesiąt, jeszcze inni o kilkanaście procent. Po zebraniu feedbacku, dowodów słuszności oraz analizie rynkowych case studies jako pierwsi w Polsce wprowadzili ten system na rynek pod postacią „Distance Seller” – kursu sprzedaży zdalnej dla handlowców. Dziś całą tę wiedzę, konkretne techniki, schematy i metody pozwalające na pozyskanie i obsługę klienta „na odległość” zawarli w książce Techniki sprzedaży zdalnej. Czego można się spodziewać po ich książce? Zdobycia umiejętności związanych ze zdalną sprzedażą i obsługą klienta. Ta książka jest dla ciebie, jeśli do tej pory byłeś handlowcem, przedstawicielem, reprezentantem, doradcą handlowym, który zwykle był u klienta stacjonarnie, spotykaliście się face to face, a teraz musisz pracować w trybie home office. Sprawdzi się również wtedy, kiedy pracowałeś już zdalnie, ale chcesz zwiększyć swoje kompetencje i poznać więcej narzędzi oraz technik obsługi klienta i sprzedaży. Autorzy przedstawiają w niej schematy, algorytmy i techniki, które pasują do dwóch typów sytuacji: • tych, w których powinieneś cały czas budować silną bazę klientów i pozyskiwać nowych poprzez telefon, maile, portale społecznościowe. Nazywają to budowaniem muru klientów. Podpowiadają, jak poprzez odpowiednie działania zdobywać nowych klientów, jak poprowadzić pierwszą rozmowę i wciągać ich coraz dalej w proces sprzedażowy i jak go sfinalizować. • tych, w których musisz zadbać o istniejącą już bazę klientów. Podpowiadają, jak sprawiać, aby mimo odległości klient czuł się zadbany. Jak reagować w sytuacjach kryzysowych w relacjach pomiędzy tobą a klientem. „Sprzedaż to niełatwa sztuka. Obecnie dodatkowym wyzwaniem jest pandemia, która sprawiła, że i sprzedaż musiała się zmienić – w dużej mierze na zdalną (także w branżach, które wcześniej tego sobie nie wyobrażały). I choć nie jestem fanem sztywnych regułek sprzedażowych, uważam, że warto od nich wyjść, pamiętając o najważniejszym – o intencji i nastawieniu, z jakimi kontaktujemy się z naszym klientem. Ta książka łączy jedno i drugie – daje konkretne narzędzia i wskazówki, jednocześnie odnosząc się do pozytywnych emocji zarówno handlowców, jak i ich klientów”. - Jakub B. Bączek, trener mentalny olimpijczyków „Najlepszą praktyką jest teoria. Dzięki tej książce zrozumiecie jedno i drugie. Doświadczeni praktycy zbudowali system, który oparty jest i na wiedzy, i na teorii. Ich książka poprzez swą skondensowaną formę pozwala zrozumieć proces, który stoi za efektami, dzięki czemu każdy będzie w stanie zrobić krok dalej, nawet jeśli nie wierzy, że jest to możliwe”. - Sebastian Kotow, psycholog, wykładowca akademicki, przedsiębiorca

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

1 osoba kupiła
44
Lucky Luke. Tom 41. Spadek dla Bzika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 41. Spadek dla Bzika
Dostępny
11 szt.

Kolejny tom najsławniejszej serii westernowej, która w humorystycznej formie ukazuje świat Dzikiego Zachodu. Lucky Luke dostaje dziwaczne zadanie: ma zostać prawnym opiekunem psa Bzika, który... odziedziczył majątek po pewnym ekscentrycznym bogaczu. Jak to z wielkimi pieniędzmi bywa, są z nimi tylko kłopoty. Oczywiście okazji na zdobycie paru zielonych nie mogą przepuścić Daltonowie, a na dodatek do konfrontacji szykuje się chińska mafia!

30,00 zł
23,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

45
Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 4
Dostępny
29 szt.

Czwarty album zbiorczy z komiksami o przygodach pięciu Czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelników na całym świecie. Dziewczyny są przekonane, że pokonały Nerissę, byłą Strażniczkę, która przeszła na stronę ciemności. Jednak niektóre z nich nadal mają dziwne sny i zwidy... Czyżby Nerissa wciąż potrafiła wpływać na ich umysły? Bohaterki nawet nie przypuszczają, jak wielkie niebezpieczeństwo grozi nie tylko im, ale i Kondrakarowi. Wracają też cienie przeszłości. Dawne Strażniczki pojawiają się w zwyczajnym życiu Czarodziejek. A do Will przyjeżdża jej dawno niewidziany ojciec. Czego chce? Jaki to będzie miało wpływ na losy powierniczki Serca Kondrakaru? Zawirowania sercowe oraz obowiązki szkolne wcale dziewczynom nie pomagają, ale przecież władają ogromnymi mocami, może więc poradzą sobie z nawałem przeciwieństw losu?... Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga czwarta zawiera komiksy z numerów 37–52 magazynu „Czarodziejki WITCH” oraz wstęp z wywiadem z wieloletnim rysownikiem komiksów WITCH Giannlucą Panniello. Przygody Czarodziejek wymyśliła włoska pisarka Elisabetta Gnone, znana z trylogii powieściowej dla dzieci „Fairy Oak”. Bazując na jej pomyśle, scenariuszem oraz rysunkami do poszczególnych tomów serii zajmowali się liczni autorzy związani z rynkiem opowieści graficznych. W 2002 roku cykl „Witch” i jego twórcy zostali uhonorowani ważną włoską nagrodą komiksową czasopisma „Topolino”."

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

46
Lucyfer. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucyfer. Tom 3
Dostępny
14 szt.

Trzeci, ostatni tom zbiorczy opowieści o Lucyferze Gwieździe Zarannej i jego walce z Jahwe. Drzewo Kosmosu upada, a wilk Fenrir wykorzystuje okazję, by szturmem zdobyć Niebo. Lucyfer próbuje go powstrzymać podejmując podróż, której pierwszy przystanek to bramy piekieł, a ostatni – sam Bóg. Połączeni wbrew woli we wspólnej walce, Bóg i Diabeł ostatecznie rozstrzygają spory i odpowiadają na pytanie, czy wolna wola naprawdę istnieje. Autorem scenariusza jest Mike Carey („Hellblazer”), a rysunków Peter Gross („The Unwritten”) i Ryan Kelly („Northlanders”), z pomocą takich artystów jak P. Craig Russell, Marc Hempel, Ronald Wimberly, Colleen Doran, Michael William Kaluta, Dean Ormston, Zander Cannon i Jon J. Muth. Album zawiera oryginalne zeszyty „Lucyfer” # 50–75 Jako ostatni szlif oraz zeszyt specjalny „Lucyfer: Nirvana”.

149,99 zł
115,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 34,50 zł

47
Smętny szofer z Alster - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smętny szofer z Alster
Dostępny
49 szt.

Inspektor Gunnar Barbarotti powraca! „Właściwie to nie powinienem żyć” – pisze w swoim dzienniku w 2012 roku były wykładowca uniwersytecki i kierowca autokaru, Albin Runge. Kiedy więc ktoś grozi mu śmiercią, wcale się temu nie dziwi. Złowrogie wiadomości z czasem przykuwają uwagę policji w Kymlige. W 2018 roku, kiedy inspektorzy kryminalni Gunnar Barbarotti i Eva Backman spędzają kilka jesiennych tygodni w parafii Rute na północy Gotlandii, sprawa nieszczęsnego Albina Runge nieoczekiwanie nabiera nowego znaczenia. W dawnym śledztwie coś musiało pójść nie tak. I to bardzo nie tak. Håkan Nesser (ur. 1950) to jeden z najbardziej znanych szwedzkich twórców kryminałów. Zadebiutował w 1988 roku powieścią Choreograf. Największą popularność przyniósł mu jednak cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie. Po raz pierwszy bohater ten pojawił się w wydanej w 1993 roku książce Nieszczelna sieć, która polską premierę miała w 2012 roku. Innym znanym cyklem kryminalnym Nessera jest seria z inspektorem Gunnarem Barbarottim, której Smętny szofer z Alster jest szóstym tomem. Pozostałe książki serii o inspektorze Gunnarze Barbarottim również ukazały się nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

48
O mądrą i sprawną Polskę. Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Witoldowi Kieżunowi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O mądrą i sprawną Polskę. Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Wit...
Dostępny
38 szt.

Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Witoldowi Kieżunowi Ta księga została pomyślana, jeszcze za życia Profesora Kieżuna, jako dar Jego współpracowników i przyjaciół z okazji stulecia urodzin. Mimo że Profesor nie doczekał tej rocznicy, autorzy doprowadzili projekt do końca. Książka składa się z rozważań i refleksji bezpośrednio lub pośrednio nawiązujących do życia i dorobku Profesora Kieżuna. Autorami poszczególnych tekstów są osoby, które łączyły z Profesorem więzy współpracy, znajomości i nierzadko przyjaźni. Teksty zawarte w tym tomie omawiają życie i dorobek naukowy Profesor Kieżuna, pokazując, że Jego życie i twórczość naukowa były nierozerwalnie ze sobą związane. Podporucznik Krak, konspirator i powstaniec warszawski, przeżywszy sowiecki łagier, wniósł znaczący wkład w rozwój nauki zarządzania, potem podczas wieloletniego pobytu za granicą był nieformalnym ambasadorem polskości, a po powrocie do kraju z wielką energią poświęcił się pracy wykładowcy akademickiego i włączył w debatę publiczną o polskiej transformacji m.in. głośną książką Patologia transformacji (Poltext, kilka wydań). Parafrazując tytuł książki Czesława Miłosza o poetce Annie Świrszczyńskiej chciałoby się powiedzieć: „jakiegoż to człowieka mieliśmy”. Profesor Kieżun pozostawił po sobie nie tylko znaczący dorobek jako uczony i intelektualista publiczny, ale także dobrą pamięć – i o tym jest ta książka.

79,91 zł
67,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,99 zł

49
Anarchia. Niepowstrzymany rozkwit Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anarchia. Niepowstrzymany rozkwit Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjs...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Wiek władzy, chciwości i okrucieństwa. Historia panowania prawdziwej królowej Brytyjskiego Imperium – Kompanii Wschodnioindyjskiej. Anarchia relacjonuje jeden z najbardziej niezwykłych epizodów w światowej historii – to opowieść o tym jak potężne Imperium Mogołów, kontrolujące światowy handel i mające do dyspozycji niemal niewyczerpane zasoby, rozpadło się, ustępując miejsca pierwszej prawdziwie międzynarodowej korporacji: z siedzibą oddaloną tysiące kilometrów od subkontynentu, którym niepodzielnie rządziła, odpowiadającej przed udziałowcami, którzy nigdy w życiu nie byli w Indiach i mieli niewielkie pojęcie o miejscu, które stało się źródłem ich bogactwa. Dalrymple, korzystając z niedostępnych wcześniej źródeł, kreśli fascynujący obraz powstania Kompanii Wschodnioindyjskiej, globalnej organizacji, która przetarła szlak ekonomicznym gigantom kształtującym współczesny świat. I która, jak wielu jej następców, realizowała swoje interesy z bezwzględną konsekwencją, odciskając okrutne piętno na losach milionów.

59,00 zł
44,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,75 zł

50
Pomiędzy wolnością a wygodą. Otwarte oprogramowanie w przedsiębiorstwach informatycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomiędzy wolnością a wygodą. Otwarte oprogramowanie w przedsiębiorstwa...
Dostępny
34 szt.

Od ponad 30 lat otwarte oprogramowanie – udostępniane wraz z kodem źródłowym na licencjach, które umożliwiają jego dowolną modyfikację – rozwija się bardzo dynamicznie. Obecnie jest ono masowo wykorzystywane zarówno w firmach informatycznych, jak i w transformującej się gospodarce. W niektórych segmentach rynku, takich jak serwery WWW, dominuje nad oprogramowaniem zamkniętym. Jednak procesy i motywy upowszechnienia się modelu otwartego oprogramowania i spadku znaczenia oprogramowania własnościowego pozostają słabo zbadane. Z tego względu monografia Pomiędzy wolnością a wygodą autorstwa dr. Mikołaja Rogińskiego zasługuje na szczególną uwagę. W książce przeanalizowano temat wykorzystywania i dyfuzji w przedsiębiorstwach informatycznych otwartego oprogramowania oraz szczegółowo opisano jego historię. Autor przeprowadził badanie jakościowe w niewielkich firmach zajmujących się tworzeniem oprogramowania. Jest to ciekawa perspektywa, ponieważ stosunkowo rzadko wykorzystywana w opisie zagadnień z dziedziny informatyki. Celem badania była odpowiedź na pytania: 1. Jakie czynniki wpływają na wykorzystanie wolnego i otwartego oprogramowania w przedsiębiorstwach informatycznych? 2. Jak wygląda proces dyfuzji wolnego i otwartego oprogramowania w przedsiębiorstwach? Zastosowane podejście badawcze łączące ugruntowaną teorię z etnografią daje czytelnikowi możliwość poznania opisywanych zjawisk z punktu widzenia firm informatycznych. Dzięki lekturze tej książki czytelnik dowie się, w jaki sposób zrodziła się idea otwartego oprogramowania i jak wyglądała jego ewolucja. Pozna również mechanizmy rozprzestrzeniania się nowych pomysłów i rozwiązań technicznych w organizacjach.

68,90 zł
58,57 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,33 zł

51
Emerycka Szajka powraca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emerycka Szajka powraca
Dostępny
105 szt.

Każdy może zmieniać świat. Niezależnie od wieku. Emerycka Szajka – trochę starsza i mniej ruchliwa wersja Robin Hooda – powraca! Jest grudzień, pewien pochmurny dzień, kiedy Märtha mija sztokholmski dom aukcyjny, w którym ma się odbyć licytacja biżuterii wartej siedemdziesiąt milionów koron. Dla Emeryckiej Szajki to nie lada gratka! Po napadzie policja zaczyna jednak coś podejrzewać, dlatego seniorzy muszą pomyśleć o kryjówce – nie mają przecież czasu na siedzenie za kratkami! I tak uciekają na wieś. Ale życie w małej miejscowości Hemmavid okazuje się dalekie od oczekiwań. Stacja benzynowa zlikwidowana, sklep spożywczy zamknięty, nie ma nawet zasięgu! Paczka rabusiów nie zamierza jednak siedzieć z założonymi rękami – zamierza tchnąć w to miejsce nowe życie. Seniorzy próbują zaktywizować nielicznych pozostałych w Hemmavid mieszkańców, na wszelkie sposoby przyciągnąć turystów, uratować szkołę… Problem w tym, że całą tę działalność trzeba jakoś sfinansować…

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

52
Approaches to Death and Dying - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Approaches to Death and Dying
Szabat Marta, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Dostępny
27 szt.

The book Approaches to Death and Dying: Bioethical and Cultural Perspectives, edited by Marta Szabat and Jan Piasecki, is part of a still too narrow catalogue of works devoted to end-of-life themes. The volume consists of eleven articles arranged in four parts corresponding to a broad range of issues: law, ethics, philosophy, and cultural studies. The arrangement of the book is thus constructed around various perspectives upon which any reflection on death and dying must be based. This is perhaps indicative of how difficult it is to adopt an unambiguous attitude towards death?modernity, which introduces a multitude of possible choices and decisions regarding our own bodies, has enhanced individualism but at the same time done away with the order provided by old customs, cultural arrangements, strategies towards the inevitable and the power exerted by that order. Addressing the issue of death and dying in the suggested contexts conjures up a number of meanings and problems that require reflection and even solutions. I am delighted to say that I have no hesitation in recommending the publication of Approaches to Death and Dying: Bioethical and Cultural Perspectives, an impeccably edited volume of considerable intellectual substance. The book demonstrates the importance of collective works integrating the research of various scientific communities, provided, however, that the selection of both the topic and the writers is not governed by chance, but rather by a carefully thought-out and faultlessly explored idea of more general resonance. And this is the case here, for which congratulations and respect are deserved. I am convinced that this opinion will be shared by the readers of this publication. The review prepared by Professor Agnieszka Kaczmarek (Adam Mickiewicz University, Poznań, Poland)

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

53
Żelbeton Solo, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żelbeton Solo, CD
Berson, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Berson w końcu wydaje debiutancki album. Reprezentant SP ZOO po serii singli w końcu spina swoją twórczość w album CD. 10 numerów na produkcjach @atutowego, to konkretna drillowa pigułka dla każdego fana rapu.

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

54
Wady serca Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wady serca Tom 2
Dostępny
8 szt.

CZĘŚĆ SZCZEGÓŁOWA Wrodzone wady serca Anomalie przedsionków i przegrody międzyprzedsionkowej - Mirosław Kowalski, Marcin Demkow, Jacek Różański, Agata Bilewska Ubytek przegrody międzykomorowej - Roland Fiszer, Tomasz Kukulski, Jacek Białkowski Wady wrodzone zastawki trójdzielnej. Zwężenie i niedomykalność zastawki trójdzielnej. Anomalia Ebsteina. Atrezja zastawki trójdzielnej. Serce jednokomorowe. Operacja Fontana - Barbara Lubiszewska, Jacek Różański Wady drogi odpływu prawej komory. Zwężenie tętnicy płucnej. Tetralogia Fallota. Przeznaczyniowe wszczepienie zastawki płucnej. Atrezja płucna - Barbara Lubiszewska, Mariusz Kuśmierczyk, Marcin Demkow, Elżbieta Katarzyna Biernacka, Witold Rużyłło Wady dużych tętnic. Koarktacja aorty. Przetrwały przewód tętniczy - Olga Trojnarska, Cezary Kępka, Marcin Demkow Wady wielkich pni tętniczych. Przełożenie wielkich pni tętniczych. Wrodzone skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych - Barbara Lubiszewska Anomalie pozycyjne - Jadwiga Moll, Jacek Moll Anomalie żył płucnych - Jadwiga Moll, Jacek Moll Wrodzone malformacje naczyniowe i nabyte przetoki - Piotr Szymański Problemy kliniczne uchorych z wadami serca Nadciśnienie płucne. Zespół Eisenmengera - Adam Torbicki, Marcin Kurzyna Infekcyjne zapalenie wsierdzia - Urszula Juszczyk, Tomasz Hryniewiecki, Mariusz Kuśmierczyk Tętniaki aorty - Eugeniusz Szpakowski, Andrzej Biederman Ciąża i poród u chorej z wadą serca - Ewa Orłowska-Baranowska, Katarzyna Mizia-Stec Protezy zastawkowe. Dysfunkcja i jej leczenie - Tomasz Hryniewiecki, Piotr Szymański, Jacek Różański Interwencyjne leczenie przecieków okołozastawkowych - Grzegorz Smolka, Piotr Pysz, Zbigniew Gąsior Operacje pozasercowe u chorych z wadami serca i sztucznymi zastawkami - Jarosław Drożdż, Katarzyna Piestrzeniewicz, Małgorzata Lelonek, Marek Maciejewski Choroba wieńcowa współistniejąca z wadą serca - Andrzej Ochała, Michał Tendera Zaburzenia rytmu i przewodzenia oraz elektroterapia u chorych z zastawkowymi wadami serca - Maria Trusz-Gluza Zaburzenia rytmu i przewodzenia oraz elektroterapia u dorosłych z wrodzonymi wadami serca - Elżbieta Katarzyna Biernacka, Łukasz Szumowski, Franciszek Walczak Niewydolność serca w przebiegu wad serca - Jerzy Korewicki, Jacek Dubiel Leczenie przeciwzakrzepowe i antyagregacyjne u chorych z wadami serca - Janina Stępińska Wysiłek i sport u chorych z wadami serca - Elżbieta Katarzyna Biernacka, Wojciech Braksator, Artur Mamcarz Małoinwazyjne leczenie kardiochirurgiczne wad serca - Kazimierz Widenka Kardiologia prenatalna - Joanna Szymkiewicz-Dangel

240,00 zł
55
Wady serca Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wady serca Tom 1
Dostępny
7 szt.

CZĘŚĆ OGÓLNA Wiadomości podstawowe Epidemiologia wad serca - Zbigniew Gąsior, Tomasz Hryniewiecki, Janina Stępińska Rozwój płodowy serca i dużych naczyń - Maria Respondek-Liberska Anatomia, fizjologia i patologia serca - Andrzej Gackowski Diagnostyka wad serca Echokardiografia - Mirosław Kowalski Echokardiografia śródoperacyjna - Piotr Pysz, Zbigniew Gąsior Echokardiografia w czasie zabiegów interwencyjnych - Marek Konka, Piotr Michałek Tomografia komputerowa - Cezary Kępka, Ilona Michałowska Rezonans magnetyczny - Mateusz Śpiewak, Joanna Petryka Cewnikowanie serca - Cezary Kępka, Marcin Demkow Wady serca w okresie dzieciństwa Wady wrodzone serca leczone w okresie dzieciństwa ? przegląd - Grażyna Brzezińska-Rajszys, Adam Koleśnik CZĘŚĆ SZCZEGÓŁOWA Nabyte zastawkowe wady serca Wady zastawki mitralnej Zwężenie zastawki mitralnej - Zbigniew Chmielak, Witold Rużyłło, Piotr Michałek Niedomykalność mitralna - Elżbieta Abramczuk, Tomasz Hryniewiecki, Krzysztof Wróbel, Marian Zembala Niedokrwienna niedomykalność zastawki mitralnej - Edyta Płońska-Gościniak, Andrzej Gackowski, Marek Deja, Stanisław Woś Interwencyjne przezskórne leczenie niedomykalności mitralnej - Jerzy Pręgowski, Patrycjusz Stokłosa, Zbigniew Chmielak, Adam Witkowski Wypadanie płatków zastawki mitralnej - Łukasz Chrzanowski, Jarosław D. Kasprzak Nabyte zastawkowe wady serca Wady zastawki aortalnej Zwężenie zastawki aortalnej - Ewa Orłowska-Baronowska Operacyjne leczenie zwężenia zastawki aortalnej - Andrzej Bochenek, Krystyna Bochenek-Klimczyk, Jarosław Bis Przezcewnikowa implantacja zastawki aortalnej - Adam Witkowski, Maciej Dąbrowski Niedomykalność aortalna - Katarzyna Mizia-Stec, Zbigniew Gąsior, Marek Jasiński, Stanisław Woś Dwupłatkowa zastawka aortalna - Zbigniew Gąsior, Katarzyna Mizia-Stec Nabyte zastawkowe wady serca Wady zastawki trójdzielnej i wady wielozastawkowe Wady zastawki trójdzielnej - Monika Komar, Piotr Podolec Wady złożone zastawek - Tomasz Kukulski, Roman Przybylski

240,00 zł
56
KEEEPER 18436 WIKTORIA FUNNY FARM Wanna 84 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KEEEPER 18436 WIKTORIA FUNNY FARM Wanna 84 cm
Keeeper
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Ahoj marynarzu! Przyjemnego rejsu! W dużej wanience dla niemowląt, każde dziecko czuje się jak mały kapitan. Wymiary: 84x49x30cm

37,10 zł
33,39 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,71 zł

57
Love This Giant, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love This Giant, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

58
Bobas Dorotka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bobas Dorotka
Swede
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Lalka Dorotka bobas. śpiewająca lalka Dorotka Lalka interaktywa. śpiewa piosenki: `Pieski małe dwa`, `Jesteśmy jagódki`, `My jesteśmy krasnoludki` oraz mówi, wita się, prosi żeby ją przytulić i ukołysać do snu, zachęca do zabawy, pyta o obiadek itp. Lalka przeznaczona dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Zabawka działa na baterie typu CR2032. Baterie znajdują się w zabawce. Lalka zapakowana w przezroczysty worek.

24,90 zł
22,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

59
Sierpniowy żar (książka audio) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sierpniowy żar (książka audio)
Andrea Camilleri, Noir sur Blanc
Dostępny
3 szt.

Tym razem komisarz Montalbano musi zostać na sierpień w Vigacie, wynająć willę nad morzem dla przyjaciół Livii i przeprowadzić śledztwo w jednej z najbardziej szokujących spraw w swojej karierze - wszystko w nieznośnym sycylijskim upale. Kiedy mały synek przyjaciół wpada w nie lada tarapaty, komisarz, ratując go - nie bez pomocy tajemniczego kota - dokonuje przerażającego odkrycia. Resztę lata poświęci na rozwiązanie zagadki, a właściwie szeregu zagadek związanych z willą. Czytelnik przekona się, że powiedzenie "zapaść się pod ziemię" nabiera dosłownego znaczenia Tego lata Montalbano będzie też musiał ułożyć jakoś sprawy z Livią, która nie odpowiada na jego telefony, i podjąć decyzje, które mogą wpłynąć na resztę jego życia. Czyta Dariusz Kowalski. Czas trwania: 7 godz. 30 min.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

60
Oficjalny przewodnik Fortnite. Gdzie jest Jonesy? Polowanie na łupy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oficjalny przewodnik Fortnite. Gdzie jest Jonesy? Polowanie na łupy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.24

Czy godziny gry w Fortnite udoskonaliły twoje umiejętności polowania i plądrowania? Dzięki oficjalnemu przewodnikowi od Epic Games możesz przetestować swój sokoli wzrok! Odnajdź wszystkie stroje z Battle Royale, przedmioty i pomysłowe niespodzianki, które kryją się w tych dziesięciu niezwykłych grafikach. Uważaj jest tu mnóstwo podstępnych pułapek, które mogą oszukać nieostrożnych graczy.

34,99 zł
27,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

61
Oficjalny przewodnik Fortnite. Nadzwyczajna księga quizów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oficjalny przewodnik Fortnite. Nadzwyczajna księga quizów
Dostępny
760 szt.

Znasz się na Fortnite jak mistrz? Ta oficjalna księga zagadek Epic Games, zawierająca setki pytań z pięciu poziomów trudności, wypełniona jest po brzegi testami, sprawdzającymi twoją znajomość Battle Royale w Fortnite. Niezależnie czy gra stanowi dla ciebie nowość, czy jesteś w niej starym wygą, te zagadki pozwolą uzupełnić wiedzę i zapewnią wiele godzin zabawy.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

62
Układanka puzzlopianka. Kaktusiaki śpiewaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka puzzlopianka. Kaktusiaki śpiewaki
Trefl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.15

Układanka puzzlopianka Kaktusiaki śpiewaki to zestaw dużych, miękkich, kolorowych puzzli. Ułożycie z tych mięciutkich puzzli nie tylko obrazek, ale również możecie budować figury przestrzenne, np. kostkę lub pudełko. To nie jedyne zastosowanie piankowych puzzli. Wykorzystaj je również jako miękka mata na podłogę podczas zabawy najmłodszych. Zabawka uczy spostrzegawczości, rozpoznawania kolorów i kształtów, budowania figur przestrzennych, zabawy z wyobraźnią. Dla zachowania czystości puzzle piankowe można przetrzeć mokrą ściereczką.

45,90 zł
39,93 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,97 zł

63
FIKI MIKI Prześcieradło Jersey 120x60 Lawendowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FIKI MIKI Prześcieradło Jersey 120x60 Lawendowe
FIKI MIKI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

28,50 zł
25,65 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,85 zł

64
FIKI MIKI Prześcieradło frotte z gumką 140x70 Różowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FIKI MIKI Prześcieradło frotte z gumką 140x70 Różowe
FIKI MIKI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

35,60 zł
32,04 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,56 zł

65
Tablica drewniana dwustronna, kredowa, magnetyczna + liczydło 009416 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica drewniana dwustronna, kredowa, magnetyczna + liczydło 009416
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.07

Dzieci uwielbiają bawić się w szkołę, której nieodłącznym elementem jest tablica. Dzięki niej Twoje dziecko może rozwijać swoje zdolności plastyczne, ćwiczyć naukę pisania oraz liczenia. Z jednej strony tablicy znajduje się powierzchnia do pisana kredą, z drugiej magnetyczna powierzchnia do pisania mazakami. Po zakończonej zabawie tablicę można złożyć, dzięki czemu zajmuje mało miejsca. Wyposażona jest w poręczną półkę na akcesoria. Solidnie wykonana z tworzyw najwyższej jakości. Starannie wykończona, dzięki czemu nie posiada ostrych krawędzi. W zestawie znajdują się: - stelaż z liczydłem - dwustronna tablica kredowo-magnetyczna - 26 literek magnetycznych - 10 cyferek magnetycznych - kreda (losowe kolory) - marker - gąbka do ścierania kredy Odpowiedni wiek: 3 lata+

91,90 zł
82,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,19 zł

66
Śpiewający i ruszający się ptaszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiewający i ruszający się ptaszek
M&Z
Niedostępny
Brak

Uroczy zabawkowy ptaszek, który potrafi się poruszać i wydawać dźwięki. Wysokość papugi: ok. 17.0 cm

13,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

67
Neuroshima: Krew i rdza PORTAL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neuroshima: Krew i rdza PORTAL
Portal Games
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.02

Krew i Rdza to dodatek do kultowej gry - NEUROSHIMA RPG.Zastanawiasz się pewnie teraz, czy......Hegemonia nie byłaby w stanie ruszyć dupska i narzucić swojej woli całemu kontynentowi. Gdyby ruszyli naprzód zatrzymaliby się dopiero na Molochu albo na mocnych państwach ze wschodniego wybrzeża. Otóż powiem ci, że południowcy mają potencjał, ale nie mają ambicji. Potrzebny im po prostu charyzmatyczny przywódca. Ktoś na miarę Esteveza. Módl się, żeby drugi taki sukinkot nie przyszedł na świat.Ten, kto wygłosił powyższe zdanie, krakał w niewłaściwą godzinę. No i wykrakał.Jeśli grasz w Neuroshimę raz na tydzień...... to pomysłów zawartych w tym zbiorze wystarczy ci na cały rok! W dodatku znajduje się również dokładnie opisana storylinia NS, czyli najważniejsze wydarzenia, które mają aktualnie miejsce w świecie gry. Dowiecie się o zmianach w Hegemoni, ofensywie Molocha oraz walce NJ z Tornado. Sama storylinia ma kilkanaście stron i dokładnie, miesiąc po miesiącu pokazuje, co dzieje się w powojennych Stanach.

35,00 zł
29,75 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

68
FIKI MIKI Materac VERA MVHRPUR1 140/70/11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FIKI MIKI Materac VERA MVHRPUR1 140/70/11
FIKI MIKI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

460,90 zł
414,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 46,09 zł

69
BABY MIX TK/P/1034-0700 Pozytywka pluszowa Miś w zielonym kubraczku 46552 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BABY MIX TK/P/1034-0700 Pozytywka pluszowa Miś w zielonym kubraczku 46...
Baby mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Seria pluszowych zabawek z pozytywką przedstawiających przyjazne zwierzątka, przyciąga wzrok wesołymi, pastelowymi barwami i kształtami. Przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci. Pociągnięcie sznureczka sprawia, że z wnętrza zabawki zaczyna się wydobywać przyjemna spokojna melodia ułatwiająca zasypianie maluszkowi.

69,60 zł
61,25 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,35 zł

70
BABY MIX TK/375M Karuzela pluszowa Misie z muchomorkiem 20218 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BABY MIX TK/375M Karuzela pluszowa Misie z muchomorkiem 20218
Baby mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

132,20 zł
116,34 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,86 zł

71
BABY MIX TK/709M Karuzela pluszowa MISIE 11904 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BABY MIX TK/709M Karuzela pluszowa MISIE 11904
Baby mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

144,90 zł
127,51 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,39 zł

72
BABY MIX TK/362M Karuzela pluszowa Miś 14309 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BABY MIX TK/362M Karuzela pluszowa Miś 14309
Baby mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

118,70 zł
104,46 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,24 zł

73
BABY MIX 008-912 Warsztat światło, dźwięk żółty 46424 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BABY MIX 008-912 Warsztat światło, dźwięk żółty 46424
Baby mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Zestaw Małego Majsterkowicza to doskonała zabawa dla najmłodszych. Warsztat uczy kreatywności, logicznego myślenia oraz rozwija zdolności manualne, a dodatkowo przynosi niesamowitą frajdę. Dzięki zestawowi maluch zapozna się z narzędziami oraz zasadami na jakich działają. Jest to doskonały pomysł na prezent. W skład zestawu wchodzą: Ręczna piła tarczowa Narzędzia (piła, klucze, śrubokręty, klucze francuskie, młotek, obcęgi) Blat roboczy Półka z pojemnikami na śrubki Skręcane imadło Akcesoria (deseczki, śruby, nakrętki). WARSZTAT na baterie, wymiary: 68x46,50x60cm

145,90 zł
128,39 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,51 zł

74
BABY MIX 008-908A Kuchnia ze światłem czerwona 52x26,5x61 32502 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BABY MIX 008-908A Kuchnia ze światłem czerwona 52x26,5x61 32502
Baby mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

161,90 zł
142,47 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,43 zł

75
BABY MIX 008-908 Kuchnia ze światłem różowa 46423 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BABY MIX 008-908 Kuchnia ze światłem różowa 46423
Baby mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Kuchnia dla Małego Kucharza zachwyci każdego malucha swoimi funkcjami. Dzięki niej dziecko może rozwijać swoją pasję - gotowanie. Jeśli maluch już od najmłodszych lat marzy o zostaniu kucharzem, ta zabawka jest dla niego idealna! Zestaw zawiera: Kuchnię z piekarnikiem Garnek i patelnia z pokrywkami Przybory kuchenne (łyżki, łyżki cedzakowe, nóż, sztućce) 2 Filiżanki ze spodkami Artykuły spożywcze (sos pomidorowy, solniczka, pałka z kurczaka, jajko sadzone) Zlew z ruchomym pokrętłem KUCHNIA na baterie, wymiary: 72,50x46,50x61cm

161,90 zł
142,47 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,43 zł

76
BABY MIX 008-25 Toaletka muzyka światło 14412 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BABY MIX 008-25 Toaletka muzyka światło 14412
Baby mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

153,90 zł
135,43 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,47 zł

77
Samochód wojskowy z przyczepą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód wojskowy z przyczepą
Polesie
Dostępny
7 szt.

Wojskowa ciężarówka z przyczepą z otwieranymi burtami plandeką Stalker.

86,90 zł
78,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,69 zł

78
Pamiętnik z kłódką, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z kłódką, mix wzorów
M&Z, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Pamiętnik z kłódką w twardej oprawie. Wymiary 15.5 x 21.0 cm. Uwaga. Mix wzorów i kolorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

14,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

79
Dylan Dog. Mater Dolorosa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dylan Dog. Mater Dolorosa
Dostępny
20 szt.

Dylan Dog ponownie odczuwa objawy dziwnej choroby, która kiedyś niemal go zabiła. Tym razem wie już, co to oznacza i z kim przyjdzie mu się zmierzyć. Mater Morbi – matka chorób – powraca! Dylan zanurza się w morzu cierpienia, aby odnaleźć… siebie oraz odkryć sekrety przeszłości, teraźniejszości, a nawet przyszłości... W poetycką, przejmującą podróż zapraszają tym razem Roberto Recchioni oraz Gigi Cavenago.

44,00 zł
37,40 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,60 zł

80
Wierszostany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszostany
Dostępny
10 szt.

Mówią o niej: „nieobecna tu, zapatrzona tam…” Paulina Basia Perczak zadebiutowała w 2014 roku tomikiem Mirabile Dictu (Black Unicorn), który został zgłoszony do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2015. Jej wiersze ukazały się w wersji anglojęzycznej na Ourpoetry Archive, w antologiach poetów współczesnych Wydawnictwa Astrum: Modlitwa o miłość, Modlitwy i Zanim zabierze nas wiatr, w tematycznych publikacjach: Poezje wybór osobisty (Wydawnictwo Czerwony Fortepian) oraz w antologiach poezji współczesnej: Miłość w czasach Fejskultury (Wydawnictwo Novatorja) i Marzyciele (Wydawnictwo Chaos Artistic Laboratories). Swoją twórczość zamieszcza na prowadzonym od kilku lat blogu o późnym macierzyństwie oraz na międzynarodowym, wielojęzycznym serwisie społecznościowym poświęconym poezji: Emultipoetry.eu. Jej wiersze ukazały się w ramach akcji „Wiersze na murach” zainicjowanej w październiku 2002 roku autorską akcją Michała Zabłockiego „366 wierszy w 365 dni” w Warszawie i Krakowie. Publikowała na łamach kieleckiego magazynu kulturalnego „Projektor” oraz kwartalnika artystyczno-literackiego „Ypsilon”. W kwietniu 2018 r. ukazała się jej powieść Późne macierzyństwo jak pudełko wierszy, w czerwcu 2018 r. kolejny tomik wierszy pt.: Wiersze jadalne i trujące, we wrześniu – zbiór haiku. Jej ostatni tomik pt.: Wiersze pisane lewą ręką (Wydawnictwo Miniatura, 2020), dostał się do pracowni „Po Debiucie”, realizowanej w ramach Festiwalu Literackiego „Stacja Literatura 23” w Stroniu Śląskim. Jest autorką dwóch sztuk teatralnych pt.: „Matka Polka Upupiona” oraz „Bez jednej ręki (życiowy dramat w trzech aktach)”.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

81
"Stalker", samochód z przyczepą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"Stalker", samochód z przyczepą
Wader
Dostępny
9 szt.

Mali chłopcy chętnie ściągają z półek sklepowych miniatury swoich ulubionych pojazdów budowlanych. Aby zabawie nie było końca, ważna jest jakość wykonania takich zabawek, co zagwarantuje ich trwałość i bezpieczeństwo w użytkowaniu. Takim produktem są pojazdy od firmy Polesie Wader Quality Toys. Samochód z plandeką i przyczepą STALKER to pojazd z dodatkową przyczepą. Posiada koła o nierównej strukturze, dzięki którym sprawnie jeździ po zróżnicowanych nawierzchniach. Naczepa ciężarówki jak i jej przyczepa wyposażone są w burty, które można otworzyć. Plandeki umieszczone na stelażu, na obu częściach pojazdu można odpiąć i unieść do góry. Z przodu auta znajduje się miejsce na przywiązanie sznurka, dzięki czemu pojazd można ciągnąć. W kabinie kierowcy z kolei jest mnóstwo miejsca dla figurki ulubionego bohatera.

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

82
Schowek
FIKI MIKI Przewijak twardy Lemon tree grey FM044 70x47
FIKI MIKI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

86,40 zł
77,76 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,64 zł

83
Schowek
FIKI MIKI Przewijak twardy Lemon tree cappuccino FM045 70x47
FIKI MIKI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

86,40 zł
77,76 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,64 zł

84
Wzloty i upadki Marty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzloty i upadki Marty
Dostępny
10 szt.

Wzloty i upadki Marty autorstwa Danuty Stefanowskiej, to luźna forma biografii z akcentami konfabulacji, ale zamierzonej. Autorka ze swadą przegląda się w lustrze życia. Widzi w nim wzloty, jak i upadki. Jednak z każdej takiej sytuacji wyciąga dla siebie wnioski. Działa w myśl zasady – co nas nie zabije, to nas wzmocni. I tak każde dobre zdarzenie – nazywane przez autorkę wzlotem i degradujące – nazywane upadkiem, tak naprawdę jest przyczynkiem do rozwoju wewnętrznego w kierunku wszechstronnego rozumienia, przeżywania, odkrywania i tworzenia coraz wyższej hierarchii wartości, aż do ideału. Takie podejście do życia zbliża autorkę do działania wg teorii dezintegracji pozytywnej profesora Kazimierza Dąbrowskiego. Ta zbeletryzowana biografia przesiąknięta jest osobistymi wyznaniami, które nadają twórczości Danuty Stefanowskiej niezwykły wymiar.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

85
Pomiędzy łzą i uśmiechem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomiędzy łzą i uśmiechem
Dostępny
5 szt.

Pomiędzy łzą i uśmiechem autorstwa Marzeny Marczyk, to kolejny tomik poezji, w którym poetka dzieli się z Czytelnikiem swoją niespotykaną wręcz wrażliwością. Tomik ten przesiąknięty jest osobistymi, bardzo intymnymi wierszami o miłości w jej różnych aspektach. Jest w nich tęsknota za tym, co było i co mogło być, lecz z wielu powodów się nie zdarzyło. To poezja kobieca, ciepła, mądra, głęboka, płynąca z serca, które wiele znieść może.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

86
Gdyby zwierzęta umiały mówić. Jak Lisek z Wilkiem i Misiem słońca szukali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gdyby zwierzęta umiały mówić. Jak Lisek z Wilkiem i Misiem słońca szuk...
Dostępny
2 szt.

Bajka Jak Lisek z Wilkiem i Misiem słońca szukali autorstwa Lecha Tkaczyka została napisana z myślą o ciekawych świata, lubiących zdobywać nowe umiejętności i kochających przygody maluchach. Z tej bajki dziecko dowie się, jakie zwierzęta mieszkają w lesie i na łące oraz dlaczego warto słuchać rodziców i że bez ich wiedzy nie można chodzić na spacery i wycieczki. Wystarczy sięgnąć po odpowiednią lekturę. Książeczka jest napisana rymowanym, łatwo przyswajalnym przez dzieci klasycznym wierszem i pięknie ozdobiona ilustracjami Tomasza Laskowskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Wydawnictwo Astrum przygotowało serię książek dla dzieci „Gdyby zwierzęta umiały mówić”. Każda z książeczek zawiera ciekawą, ślicznie ilustrowaną bajkę poświęconą odrębnemu zagadnieniu. Ich autor, Lech Tkaczyk, w sposób prosty, żywy i zabawny uczy dzieci, jak dobierać przyjaciół, dlaczego zawsze należy mówić prawdę i słuchać rodziców, a także kochać zwierzęta i szanować przyrodę. Z pewnością warto sięgnąć po tę bajkę!

39,00 zł
14,82 zł

Rabat 62,0%
oszczędzasz 24,18 zł

87
Bajania i wierszyki Babci Dominiki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajania i wierszyki Babci Dominiki
Dostępny
12 szt.

Bajania i wierszyki Babci Dominiki autorstwa Danuty Stefanowskiej, to piękna książka na którą składają się teksty dla dzieci napisane i prozą i wierszem. Takich książek nigdy dość. Autorka doskonale wie, że bajka od niepamiętnych czasów powinna posiadać określony walor wychowawczy. Stąd jej każda bajka, wierszyk opowiada ciekawą historię, często czerpaną z wnikliwej obserwacji życia codziennego. Jej bajki mają ciekawą fabułę i w przesłaniu moralną naukę, która pełni rolę życiowej mądrości. Jej bajki wskazują błędy, których nie powinno się popełniać, gdyż w przyszłości mogą mieć one fatalne skutki dla wszystkich. Teksty autorki uczą przyjaźni, szacunku do drugiej osoby, miłości, wiary, odpowiedzialności za drugą osobę. Dzieci mają szansę poznać zwyczaje zarówno zwierząt domowych jak i leśnych. A morał z jej bajek może służyć i dzieciom I dorosłym.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

88
Wierszyki do nauki pamięciowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki do nauki pamięciowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Przedstawiamy niezwykle ciekawie napisaną i zilustrowaną książeczkę edukacyjną dla dzieci autorstwa Krystyny Przewłockiej, która o swoim dziele pisze tak: “Z racji nabytego doświadczenia w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, czuję się dobrze w pisaniu utworów dla najmłodszych. Garną się oni do czytania niekiedy już od czwartego roku życia. Interesują się książeczkami, ilustracjami, rysunkami, napisami na szyldach czy reklamach, pytając o nazwy liter. Sami podejmują próby łączenia liter najpierw w wyrazy, potem w zdania. Należy ich wspierać w opanowywaniu tych umiejętności. Zwiększa to szanse w odniesieniu sukcesów szkolnych. Czytanie to rozpoznawanie i łączenie w wyrazy liter drukowanych czy pisanych. Najmłodsi dostrzegają w formie zabawy, jaki kształt ma dana litera i go zapamiętują. Zaczynają różnicować litery drukowane od pisanych wzrokowo i podejmują próby ich pisania. Skoordynowanie czynności rąk pod kontrolą wzroku od strony lewej do prawej, poprzez usilne próby w czasie aktywności umysłowej, daje niesamowite efekty w opanowywaniu dojrzałości szkolnej w zakresie czytania i pisania. Książeczka z wierszykami do nauki pamięciowej daje również okazję do uważnego słuchania, analizowania treści oraz wzmacniania pamięci. Motywuje i rozbudza zainteresowania czytelnicze. Mam nadzieję, że będzie przydatna w trzech sferach rozwojowych: psychomotorycznych, poznawczych i emocjonalno–motywacyjnych”.

19,50 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

89
Wyrwane z życiorysu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wyrwane z życiorysu
Dostępny
1 szt.

Powieść Wyrwane z życiorysu autorstwa Romana Gilety, to niewątpliwie dzieło nietuzinkowe. Autor we wstępie pisze, że opowiadania zawarte w książce są o wszystkim i o niczym. Dlaczego? Bo dzisiaj pisać każden może. O wszystkim. I wszystko wolno. Wolno, gdyż jest wolność słowa, albo nie wolno pisać i mówić, gdy tej wolności brak. Autor tego dzieła prowadzi ze sobą swoisty dialog: O czym On pisze? – Spytało JA Romana – O niczym. Tak papla – odpowiedział Roman. Paplanie jest pewną formą narracji. Ale On, Ona, Oni paplają, gadają o wszystkim i niczym – słyszy się nieraz. Jeden wielki Miszmasz. Ta książka nie będzie miała w sobie nic z narracji Olgi Tokarczuk i Joanny Bator. Jerzego Pilcha i Janusza Głowackiego, a tym bardziej z Marcelego Prousta, czy Sigmunda Freuda i innych, pisarzy, filozofów, psychiatrów, myślicieli. Ta książka jest bez fikcji. Tu i teraz. Zostawiam Czytelnika z tym nietuzinkowym dziełem i zapewniam, że warto je przeczytać i zadumać się nad wyrwaną z życiorysu Autora rzeczywistością minionych lat.

29,00 zł
14,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,50 zł

90
Piołun i miód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Piołun i miód
Dostępny
2 szt.

Autorka, Maria Bury, w kolejnym tomiku pod tytułem Piołun i mód zabiera nas w świat przygody poetyckiej zwanej haiku. Poetka, zgodnie ze współczesnymi standardami pisania haiku, stworzyła własny styl, który niejako w sposób zamierzony nie porusza wyłącznie tematów szeroko pojętej przyrody. Jej współczesne teksty – wychodząc daleko poza obszar wszelkich ograniczeń tematycznych - mówią jasno, że dosłownie wszystko, co nas otacza, jest naturą. Jednak w swojej twórczości autorka stara się trzymać narzuconych przez sztukę haiku rygorów językowych, co pozwala na pełniejszy odbiór emocji przekazywanych w tych krótkich formach poetyckich. Dla większości z nas rzeczywistość codzienna twarda, niezmienna.

25,00 zł
12,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,50 zł

91
Wiersze dla dzieci. Antologia poetów współczesnych, wydanie 14 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze dla dzieci. Antologia poetów współczesnych, wydanie 14
Dostępny
4 szt.

Tomik poetycki Antologia poetów współczesnych. Wiersze dla dzieci., przygotowany przez autorów, którzy oprócz twórczości dla dorosłych, ukochali także poezję dla dzieci. Znajdziecie tutaj różne style literackie i różne tematy, jednak wszystkie teksty łączy jedno – właśnie miłość do dzieci. Są tu piękne wiersze pisane z myślą nie tylko o własnych dzieciach czy wnuczkach. Ale też każdy Autor wkłada tu swoje serce, wrażliwość, cierpliwość i czułość dla swoich pociech. I za to należy im się nagroda, miłość i wdzięczność po latach. Życząc dużo przyjemności z czytania tych wierszy, mamy nadzieję, że będą one dla Państwa miłym wspomnieniem przeszłości, a dzieciom umożliwią zdobywanie ciekawych informacji i zachęcą do samodzielnego sięgania po literaturę. Autorzy biorący udział w projekcie to: Ewa Adamczewska, Janina Czarnecki, Barbara Grzybek, Anna Wanda Góra, Beata Koprowska, Teodozja Miśkiewicz, Irena Mirkiewicz, Regina Nachacz, A. K. Sar (Raska), Nina Maria Kowalska.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

92
Zakład Karny w Rawiczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakład Karny w Rawiczu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Niniejsza praca stanowi próbę ogólnego scharakteryzowania Zakładu Karnego w Rawiczu w latach 1820–2020. Chodzi nam o ukazanie całokształtu zagadnień, jakimi żyło więzienie na przestrzeni dziejów. Ukazanie dnia powszedniego więźnia i więzienia, a jednocześnie ujęcie tematu w sposób holistyczny. Praca została podzielona na siedem zasadniczych rozdziałów. Trzy rozdziały składają się z kilku podrozdziałów, które mają za zadanie ułatwienie czytania i zrozumienie całości tekstu. Niebagatelną rzeczą jest również przejrzystość tych rozdziałów. Więzienie w Rawiczu nie istnieje w próżni ani nie powstało w polu...

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

93
I do 3D Vertical. Wkład do pisaka, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
I do 3D Vertical. Wkład do pisaka, czarny
Formatex
Dostępny
22 szt.

Buduj własne projekty w 3D! Rysuj w 3D! Pisaki zainspirowane technologią druku 3D. Użyj specjalnego pisaka i szablonów lub wyobraźni, aby stworzyć niesamowite przedmioty w 3D. 1. Rysuj na szablonach lub w powietrzu. 2. Utwardź narysowane elementy światłem z dołączonej do pisaka latarki. 3. Połącz elementy za pomocą pisaka w przedmiot 3D. To proste! 1, 2, 3 i jest 3D! Zawartość opakowania: • wkład I do 3D (bez latarki), • końcówka. Wymiar opakowania: 16.5 x 4.5 x 3.5 cm

29,99 zł
15,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,99 zł

94
I do 3D Vertical. Wkład do pisaka, zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
I do 3D Vertical. Wkład do pisaka, zielony
Formatex
Dostępny
29 szt.

Buduj własne projekty w 3D! Rysuj w 3D! Pisaki zainspirowane technologią druku 3D. Użyj specjalnego pisaka i szablonów lub wyobraźni, aby stworzyć niesamowite przedmioty w 3D. 1. Rysuj na szablonach lub w powietrzu. 2. Utwardź narysowane elementy światłem z dołączonej do pisaka latarki. 3. Połącz elementy za pomocą pisaka w przedmiot 3D. To proste! 1, 2, 3 i jest 3D! Zawartość opakowania: • wkład I do 3D (bez latarki), • końcówka. Wymiar opakowania: 16.5 x 4.5 x 3.5 cm

29,99 zł
15,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,99 zł

95
Wkładki laktacyjne Standard, 60 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkładki laktacyjne Standard, 60 sztuk
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.29

Przewiewne i delikatne warstwy wkładki laktacyjnej Standard doskonale chłoną nadmiar wytwarzanego pokarmu. Chronią wrażliwą skórę piersi przed podrażnieniem. Cienka i delikatna wkładka zapewnia komfort i dyskrecję noszenia. W opakowaniu 60 sztuk

14,70 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,71 zł

96
Prześcieradło Bamboo z gumką 120x60 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prześcieradło Bamboo z gumką 120x60
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

59,00 zł
Powiadomienie
97
Podkład Pewa 55x70 Sowy szare - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkład Pewa 55x70 Sowy szare
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

12,99 zł
Powiadomienie
98
Kocyk Bono 75x100 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocyk Bono 75x100
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

47,30 zł
Powiadomienie
99
Kocyk Muslin 75x100 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocyk Muslin 75x100
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

95,60 zł
Powiadomienie
100
Jeździk zielony z dźwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeździk zielony z dźwiękiem
Wader
Dostępny
6 szt.

Jeździk z sygnałem dźwiękowym to prosty, a zarazem solidny pojazd, który będzie towarzyszył dziecku w najbardziej niebezpiecznych, podwórkowych wyprawach. Wyposażony jest w szerokie koła oraz kierownicę z klaksonem. Siedzenie jest wygodne, wyprofilowane w taki sposób, by zapewnić stabilność małemu kierowcy podczas podróży. Wymiary jeździka: 69.0 x 29.0 x 39.0 cm.

164,90 zł
151,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,19 zł

Wróć do góry