hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.12.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 18 grudnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nicuś (Maks Wolski ), na drugim Adoracje Najświętszego Sakramentu (Św. Alfons Maria de Liguori). Kolejny produkt to Czarne Smerfy T.1 (Peyo, Yvan Delporte) oraz Kontra (Józef Mackiewicz).
1
Nicuś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nicuś
Dostępny73 szt.

Gdyby duchy Louisa Ferdinanda Céline'a, Henry'ego Millera, Thomasa Bernharda i Witolda Gombrowicza napisały wspólną książkę, powstałaby proza prawie tak energetyczna, obrazoburcza i bezlitośnie przenikliwa, jak Nicuś. Prawie, bo Maks Wolski mówi własnym, niepowtarzalnym głosem. I z siłą buldożera rozbija w drobny mak wszystkie iluzje i twarde struktury, których używamy, żeby zasłaniać przed sobą koszmarne wymiary istnienia – od polityki po jednostkową psychologię. Lektura obowiązkowa! (Tomasz Stawiszyński) Polskość i męskość – te dwa bieguny organizują postać Nicusia, bohatera tej opowieści, współczesnego Wertera alla polacca, czy raczej męską ofermę, ofiarę dziejów. Przygodowa narracja, która miesza inwokację i inwektywę, literaturę drogi z obłomowizmem i niemożnością, próbę poszerzenia seksualnego spektrum z niezwykłym liryzmem i wzruszeniem. (Agata Araszkiewicz) Maks Wolski napisał powieść ni to łotrzykowską, ni to drogi; a może Bildungsroman, ale na odwrót. Bohater, Nico Polaczek, zarażony nieuleczalnie polskością, wędruje niczym zombie – żyjący po śmierci – przez otchłanie swojej życiowej porażki, jedynie możliwej w tym zawsze powojennym kraju. Nie pomoże mu ani dziewczyna o radosnym imieniu Radocha − raczej wypatroszy jego kruchą męskość – ani wielkie plany, z których nie pozostaną nawet porządne blizny. W tle poważne pytania: o rozpaczliwą, polską rodzinę − pierwsze, drugie i trzecie pokolenie wojennych traum − o duszącą obecność Kościoła, o to, czy ten konglomerat w ogóle da się leczyć? Gryząca ironia, momentami niezwykle zabawna, przykrywa coś głęboko smutnego. (Andrzej Leder) Błyskotliwa? Tak. Dowcipna? Oczywiście. Do tego boleśnie prawdziwa. Krótko mówiąc: kawał dobrej prozy! (Jarosław Kamiński, autor powieści Tylko Lola)

73,50 zł
44,84 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 28,66 zł

2
Adoracje Najświętszego Sakramentu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adoracje Najświętszego Sakramentu
Dostępny53 szt.

Św. Alfons M. Liguori mówił, że Pan Jezus chce pocieszyć każdego, ktokolwiek ucieka się do Niego. On pozostaje dzień i noc na ołtarzu, aby dać się znaleźć wszystkim i rozdzielać łaski. Zawarte w tej książeczce modlitwy mogą służyć jako przygotowanie do Komunii św. i dziękczynienie po niej, a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Poręczny format sprawia, że bez trudu zmieszczą się w torebce czy kieszeni.

7,10 zł
5,11 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,99 zł

3
Czarne Smerfy T.1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne Smerfy T.1
Dostępny25 szt.

Pierwszy tom sławnej serii o przygodach uwielbianych przez dzieci niebieskich skrzatów! Album zawiera trzy opowieści: Czarne Smerfy, Latający Smerf i Łowca Smerfów. Smerfy żyją w wiosce położonej za górami, za lasami. Przewodzi im mądry i znający magię Papa Smerf, ale nawet on nie może przewidzieć wszystkich niebezpieczeństw...Pewnego dnia jeden z małych bohaterów zostaje ugryziony przez muchę bze-bze i zmienia się w czarnego stwora, którego jedynym celem jest pokąsanie innych Smerfów! Mieszkańców wioski czeka bitwa z rosnącą armią czarnych istot. Później poznamy wynalazcę, który marzy o lataniu w przestworzach, a w kolejnej historii dojdzie do pierwszego spotkania Smerfów z ich największym wrogiem czarownikiem Gargamelem!

24,99 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,00 zł

4
Kontra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontra
Dostępny24 szt.

Kontra jest utworem, po którego przeczytaniu obcy czytelnik nie domyśliłby się, że autorem jest Polak.” – Michał K. Pawlikowski, „Wiadomości”, Londyn, 6 października 1957 „Po czym p. Pawlikowski wyrokuje, że ja jestem pisarzem bardzo polskim, a Mackiewicz... ogólnoludzkim. ... Mackiewicz jest – oczywiście – rdzennie, do szpiku kości polsko-kresowym artystą... ale to – rzecz jasna – w niczym nie przeszkadza jego ogólnoludzkości... gdyż sztuka jest (jak z dawna i dobrze wiadomo) wyniesieniem prywatnej, poszczególnej, lokalnej, nawet zaściankowej konkretności do wyżyn wszech... do wymiaru kosmicznego...” – Witold Gombrowicz, Dziennik 1957–1961

56,00 zł
48,72 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,28 zł

5
Klocki konstrukcyjne Alleblox speed, 31-34 elementów, mix wzorów 478262 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne Alleblox speed, 31-34 elementów, mix wzorów 47826...
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny251 szt.

Klocki zwiększają sprawność umysłową, co przekłada się na kreatywność, pobudzają wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Pozwalają na budowanie urozmaiconych konstrukcji, budowli oraz pojazdów, to idealna zabawa zarówno dla małych jak i dużych konstruktorów. Łączą się z innymi popularnymi klockami konstrukcyjnymi, są lekkie oraz łatwe do składania. Zawartość zestawu: - od 31 do 34 elementy klocków, - instrukcja do składania. Wszystkie elementy wykonane z miękkiego plastiku. Uwaga! Wysyłka losowa. Wymiar opakowania : 9.5 x 7.0 x 4.5 cm.

5,10 zł
3,83 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,27 zł

6
Google Analytics dla marketingowców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Google Analytics dla marketingowców
Dostępny77 szt.

Analiza. Podstawa działań online Czasy radosnego internetowego marketingu bazującego na wyszukanych hasłach reklamowych, perfekcyjnie przygotowanych grafikach i sprytnych programach lojalnościowych... cóż, nie minęły. W reklamie nadal liczą się pomysł, wykonanie, myślenie o kliencie. Od kiedy jednak udostępnione zostało narzędzie Google Analytics, na pierwszy plan wysunęło się coś zupełnie innego. Statystyki. Święty Graal działań promocyjnych w sieci. Dzięki narzędziom, jakie nieodpłatnie oferuje Google Analytics, można spojrzeć na witrynę, sklep online, produkty i usługi oferowane za pośrednictwem internetu z zupełnie innej, konkretnej strony. Z uwzględnieniem takich parametrów jak ruch internautów, wskaźniki konwersji i rentowności (ROI) itd., przedstawionych w formie przystępnych raportów. Brzmi niczym podstawa do prowadzenia skutecznych kampanii online? Jak najbardziej. Zatem nie czekaj, tylko zaprzyjaźnij się z Google Analytics. Analizuj i działaj.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

7
Bing Mówiący Flop pluszak - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing Mówiący Flop pluszak
Golden Bear
Dostępny1215 szt.

Twoje dziecko z niecierpliwością wyczekuje emisji kolejnego odcinka opowiadającego o przygodach Króliczka Binga i grupy jego wspaniałych przyjaciół? Podaruj mu fantastyczną maskotkę przedstawiającą najlepszego przyjaciela głównego bohatera bajki Flopa, z którym nie tylko może się bawić, ale również rozmawiać! Flop każdego dnia towarzyszy młodemu króliczkowi w codziennych wyzwaniach. Opiekuje się nim jak prawdziwy rodzic, troszcząc się o jego dobro. Cechuje go cierpliwość i wyrozumiałość. Doskonale rozumie Binga i zawsze służy dobrą radą zachęcając malucha do działania. Maskotka przedstawiająca Flopa została wykonana z przyjemnego w dotyku materiału. Posiada 27 centymetrów wysokości. Charakterystyczny splot tkaniny sprawia, że najlepszy przyjaciel Binga prezentuje się tak samo jak w bajce. Wystarczy delikatnie nacisnąć na jego brzuszek, aby zachwycił najmłodszych zabawnymi interakcjami.

80,00 zł
72,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,00 zł

8
Latający Smerf T.14 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latający Smerf T.14
Dostępny24 szt.

W albumie zatytułowanym Latający Smerf znalazło się pięć przygód niebieskich skrzacików. Część z nich opowiada o podstępnym czarowniku Gargamelu, który nie ustaje w wymyślaniu sposobów schwytania wszystkich Smerfów i ugotowania z nich zupy. Na szczęście mieszkańcy smerfnej wioski mają mnóstwo pomysłów, jak umknąć magowi łakomczuchowi. Najważniejsza jest przecież kreatywność, prawda? Wybuchowa niespodzianka Zgrywusa, smerfolot kierowany przez Latającego Smerfa czy pies z zaczarowanym amuletem mogą ocalić stworkom życie, a Gargamela pozbawić obiadu. Ale zdarzają się też inne niebezpieczne sytuacje, a niekiedy Smerfy same ściągają je sobie na głowy w białych czapeczkach. Smerfy podbijają serca telewidzów od lat i pozostają jednym z najpopularniejszych seriali animowanych dla dzieci. Ale zanim trafiły na mały ekran, cieszyły miliony czytelników jako opowieść komiksowa autorstwa Peyo. Naprawdę ten belgijski rysownik i scenarzysta nazywał się Pierre Culliford (1928-1992), a grupę Smerfów umieścił w jednym z odcinków swojego komiksu Johan et Pirlouit w 1958 r. Postaci zabawnych skrzacików tak się spodobały czytelnikom, że Peyo postanowił im poświęcić osobną serię komiksową. I to był strzał w dziesiątkę! Po kilku latach wydawania komiksów o Smerfach Peyo otworzył własne studio filmowe, w którym jego następcy (w tym syn Thierry) tworzą animacje i komiksy o niebieskich stworkach do dziś, także na potrzeby kina. W Polsce komiksy o Smerfach ukazują się ponownie od 2015 r. w serii Smerfy Komiks.

24,99 zł
18,49 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,50 zł

9
Dziwne przebudzenie Smerfa Śpiocha T.15 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwne przebudzenie Smerfa Śpiocha T.15
Dostępny26 szt.

Kolejny tom przygód Smerfów autorstwa słynnego rysownika i scenarzysty Peyo. Album składa się z pięciu krótkich historii.Śpioch znany jest z tego, że niespecjalnie garnie się do pracy, za to uwielbia leniuchować, a przede wszystkim spać. Jakież jest jego zdumienie, gdy pewnego ranka po przebudzeniu nie może rozpoznać otoczenia: wioska jest zaniedbana, a domki-grzybki Smerfów popadły w ruinę. Śpioch będzie musiał ciężko pracować bez odrobiny snu nim ustali, co się stało. W tym albumie Smerfy przeżyją jeszcze kilka innych przygód, w których będą się bronić przed złośliwym Gargamelem, spotkają zionące ogniem smoki, ruszą w pościg za ślepym kretem niszczycielem, powołają do istnienia wioskową straż pożarną i wymyślą przydatną w pracy maszynę parową!Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. przez belgijskiego rysownika Pierre'a Culliforda (19281992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Dziś zarówno filmy animowane, jak i kolejne komiksy o niebieskich skrzatach tworzą współpracownicy oraz następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

24,99 zł
18,49 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,50 zł

10
Optymizm nie zastąpi nam Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Optymizm nie zastąpi nam Polski
Dostępny24 szt.

Rola emigracji polskiej: poza granicami dyspozycji państwowej sowieckiej utworzyć ośrodek, bez istnienia którego Polsce grozi zagłada. Nie chodzi o to, żeby ten ośrodek budził ducha nienawiści do Sowietów. Nienawiść przyjdzie sama. O to postara się bez nas reżym sowiecki. Ale chodzi o to, żeby nienawiść ta nie była nienawiścią zbitego psa, bezsilną, platoniczną. Chodzi o to, żeby ten ośrodek budził ducha oporu. W sam opór czynny, jak już to wyłożyliśmy, nie wierzymy. Ale duch oporu musi żyć. Bez ducha oporu zginiemy. Ten zaś duch oporu w Narodzie Polskim pod okupacją sowiecką może wtedy tylko istnieć, gdy bazować będzie na głębokim przeświadczeniu i wierze, że tam, za granicą, istnieje i walczy polski ośrodek polityczny. Nie zapominajmy chociażby o tak potężnym czynniku, jakim się dopiero w wojnie okazał aparat radiowy. Naród Polski pod bolszewikami siły swe czerpać będzie nie ze śp. Sienkiewiczów i Mickiewiczów (nb. przyprawionych przeciw Niemu), a z aktualnych audycji Radia Polskiego. Z literatury, której w kraju drukować nie będzie wolno… (1944) Przejawy złego humoru komunistów pod adresem Free Europe nie byłyby tak łagodne, gdyby akcja tego radia istotnie im zagrażała, gdyby była antykomunistyczną. Na pewno. Nie mogą się jednak z tym zdradzić, że wiele z tego jest im na rękę. Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa nie jest nawet głuszona. (…) Potęga Bloku Komunistycznego pcha [Polskę] w komunizm. Potęga Bloku Demokratycznego pcha ją w drugi komunizm, aby ulepszyć pierwszy. (1969) Niezauważenie, nagle: nie ma już prawie antykomunistów na świecie. Są: opozycjoniści, dysydenci, krytycy reżymu i są obrońcy praw człowieka. Ale antykomunista staje się nieomal wyzwiskiem, jak już dawno przedtem: kontrrewolucjonista. (1976)

41,90 zł
11
Smerfiki T.13 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfiki T.13
Dostępny20 szt.

Smerfy przygotowują się do uroczystego koncertu. Orkiestra ćwiczy tak zawzięcie, że od hałasu tłucze się jedyna klepsydra Papy Smerfa. Przywódca wioski wysyła Złośnika, Nata i Gapika do zamku Ojca Czasu po nową klepsydrę. Tak zaczynają się kłopoty trzech psotnych przyjaciół, których od tej pory wszyscy będą nazywać Smerfikami. A że trzej bohaterowie mają dobre serce, postanawiają pomóc cierpiącej na samotność Smerfetce, przez co znajdą się w wielkim niebezpieczeństwie. Później zaś w osadzie pojawi najnowszy wynalazek Pracusia niezwykły Smerf Robot! Tom zawiera dwa opowiadania.Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (19281992), używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

24,99 zł
18,49 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,50 zł

12
Puzzle 3000 elementów. Misa Buddy - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3000 elementów. Misa Buddy
Trefl, 3000
Dostępny142 szt.

Puzzle składające się z 3000 elementów. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 116.0x85.0 cm. Puzzle przeznaczone są dla dorosłych lub dzieci. Wiek: +16

55,90 zł
47,52 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,38 zł

13
Karierowicz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karierowicz
Dostępny15 szt.

W powieści Mackiewicza wydarzenia rozwijają się precyzyjnie jak w scenariuszu filmu kryminalnego. A jednak ich precyzyjnemu rysunkowi nieustannie towarzyszy coś niewypowiedzianego, tajemniczego... Mimo że akcja utworu rozgrywa się w ciągu sześciu lat, a tempo wydarzeń wcale nie jest szybkie, czytelnik ma wrażenie niezwykłej gęstości i intensywności zdarzeń.

44,10 zł
14
Asertywna i spełniona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asertywna i spełniona
Dostępny111 szt.

Książka Asertywna i spełniona w jasny sposób tłumaczy czym jest asertywność. Pokazuje, dlaczego się przydaje (wręcz jest niezbędna w życiu) i w jaki sposób się jej nauczyć. Mnóstwo przykładów z życia, które pomagają każdemu odnaleźć i skonfrontować się ze swoimi reakcjami na sytuacje, w których się znajdujemy. Zastanów się, czy zdarzyło Ci się (i ile razy) przejmować na siebie wszystkie obowiązki w domu? Stopniowo, niepostrzeżenie zaczęłaś wyręczać dzieci? Rzucasz wszystko i spieszysz z pomocą, kiedy tylko zadzwonią rodzice, bo potrzebują coś załatwić i musisz im w tym pomóc? A w pracy? To na Ciebie spadają nielubiane zadania, do których nikt się nie zgłasza? Ratujesz wszystkich, zostając po godzinach i przygotowując zadania na ostatnią chwilę? A może wszyscy wokoło wiedzą lepiej, co jest dla Ciebie dobre? Mówią Ci gdzie i jak masz mieszkać, w co się ubrać, co jeść, na co pozwalać dzieciom, jak spędzać czas po pracy itp.? Jeśli choć raz pomyślałaś, że te zdania są o Tobie, poczułaś się źle i niekomfortowo, czytając je, to proszę Cię – zrób teraz jeden krok… Czego dowiesz się z książki? • Czym jest, a czym nie jest asertywność? • Dlaczego ludzie przeważnie nie zachowują się asertywnie? • Jak powinien wyglądać komunikat asertywny? • Jak być asertywną osobą w związku partnerskim? • Jak reagować na kłótnie i konflikty? • W jaki sposób mówić o potrzebach i oczekiwaniach? • Jak rodzicom dać do zrozumienia, że jesteśmy już dorośli? • W jaki sposób zachowywać się asertywnie w pracy? • Czym jest mobbing i jak przeciwdziałać mobbingowi, wykorzystując asertywność?

51,00 zł
15
Cześć! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cześć!
Dostępny75 szt.

W lesie zjawia się Pantera, a jej niewinne cześć! stawia na nogi wszystkich mieszkańców. Czy egzotyczny gość znajdzie swoje miejsce wśród leśnej społeczności? Oto prosta historia o gościnności i pokonywaniu uprzedzeń osadzona w ilustracjach inspirowanych polskim folklorem.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

16
Saga winlandzka. Tom 9 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga winlandzka. Tom 9
Dostępny127 szt.

Koniec poprzedniego tomu postawił Thorfinna oko w oko ze śmiercią. Czy tym razem będzie łowcą czy zwierzyną? Kto na kogo będzie polował? Przeszłość wciąż ściga Thorfinna i nie daje o sobie zapomnieć. Saga Winlandzka to epopeja, w której nie brak intryg, pokazanych z rozmachem scen walk, berserków czy Jomswikingów - elitarnych wojowników (niektórzy badacze twierdzą, że stacjonowali oni na Wolinie!). To też barwne, nierzadko historyczne, postacie - Thorfinn, Askeladd, Floki czy Leif.

70,00 zł
55,30 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

17
Prawda w oczy nie kole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,10 zł
18
Ekopuzzle dwuelementowe Na budowie praca wre - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekopuzzle dwuelementowe Na budowie praca wre
Muduko
Dostępny65 szt.

Na budowie praca wre 3+Seria: Ekopuzzle z zadaniami 24-elementowy zestaw puzzli ukazuje pracowity dzień na placu budowy. Układanie puzzli jest dobrym narzędziem wspomagającym motorykę małą u dzieci. Daje też okazję do rozmowy o tym, jakie sprzęty są niezbędne podczas pracy oraz ile wysiłku potrzeba, żeby powstał nowy budynek. Do zestawu dołączone są zadania, które pozwalają ćwiczyć umiejętności liczenia i właściwego nazywania przedmiotów. Pomocnikami w zabawie są surykatka Zu i alpaka Berry (tekturowe figurki do samodzielnego złożenia). Dodatkowo dajemy drugie życie pudełku! Wnętrze można pokolorować, a po jego rozłożeniu ukazują się historie dotyczące bohaterów serii. Zalety ekopuzzli:● liczba elementów i tematyka ilustracji dopasowana do wieku i umiejętności dziecka● punkt wyjścia do rozmów o pracy na budowie, rozwoju miasta i bezpieczeństwie w poruszaniu się w miejscach publicznych● poradnik z kreatywnymi zadaniami i pytaniami do zadawania dziecku● drugie życie pudełka! ● puzzle o walorach biobójczych wykonane z materiałów ekologicznych W serii dostępne: Dzień w gospodarstwie 2+ Przygody w kosmosie 3+ PROPOZYCJE ZABAW 1. Ułóż puzzle. 2. Złóż figurki surykatki Zu i alpaki Berry i przy ich użyciu odpowiedz na pytania zawarte w poradniku. ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA ● pudełko (wnętrze do pokolorowania) ● 24 puzzle ● formatka z figurkami do samodzielnego złożenia ● poradnik INFORMACJE HANDLOWE ● wymiar układanki | 400 x 400 mm ● wymiary pudełka | 212 x 282 x 57 m● EAN: 5904262954390● Wydawca: Zu&Berry by Muduko

51,50 zł
43,78 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,72 zł

19
Flaubert anatomia stylu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flaubert anatomia stylu
Dostępny10 szt.

Co oznacza metafora dopełniaczowa "anatomia stylu", użyta przez Flauberta w liście do Louise Colet z 7 września 1853 roku? Skoro przedmiotem zainteresowania anatomii jest badanie wewnętrznej struktury ciała ludzkiego, składających się na to ciało narządów, ich wielkości oraz położenia, a także tkanek, to przeniesienie tych znaczeń na styl, czyli sposób formułowania wypowiedzi właściwy dla danej epoki bądź wybranego twórcy, sprawia, że styl ten zaczynamy postrzegać jako zbiór szczegółowych rozwiązań, poetyckich tropów, wreszcie słów, które łącząc się ze sobą, tworzą najpierw zdanie, potem akapit, by w końcu mogła się z nich zrodzić całość, czyli literackie dzieło. Styl, o którym wspomina Flaubert, i którego pojąć nie mogą profesorowie, to zatem nie tylko zbiór formalnych rozwiązań, to też (a może: przede wszystkim) żywy organizm, kochający i cierpiący, obdarzony duszą. U podstaw stylu tkwi więc życie, którego nie da się zredukować do systemu tworzonego przez narządy; owszem, i one są ważne, inaczej sztuka anatomii byłaby bezużyteczna, lecz za nimi kryje się coś niematerialnego, na ogół nieuchwytnego, co sprawia, że ani ludzki organizm, ani styl nie wyczerpują się w tym, co zmysłowe, polegają na powiązaniu fizyczności z duchowością. (fragment książki) Piotr Śniedziewski świetnie pokazuje, w jaki sposób krystalizuje się dojrzałe dzieło Flauberta. Jego szczegółowa, pionierska w polskim literaturoznawstwie, analiza nieznanej u nas pierwszej Szkoły uczuć i różnych odmian Kuszenia świętego Antoniego unaocznia drgnięcia Flaubertowskiej myśli, jej meandrowanie, poszukiwanie właściwego tonu, fatalne pomyłki i nadzwyczajne autokorekty; to ogromnie interesująca lektura dla tych, których interesuje ontologia dzieła literackiego czy kwestia, by sparafrazować tytuł znanej książki Andrzeja Stasiuka, ?w jaki sposób zostać pisarzem?. Bo też esej Piotra Śniedziewskiego zaciekawi nie tylko historyków literatury, lecz również każdego piszącego; zestawienie obu wersji Szkoły uczuć mogłoby stać się niezwykle cennym materiałem dla kursów creative writing, tak dynamicznie się u nas rozwijających. Przy okazji mały prezent otrzymują też tłumacze i translatolodzy: na pozornie drobnych przykładach różnych polskich wersji poszczególnych Flaubertowskich zdań autor demonstruje, jak skomplikowaną sztuką, wymagającą świetnej znajomości nie tylko samego pisarza, lecz również realiów literackich epoki, jest tłumaczenie jego tekstów. (fragment recenzji wydawniczej Marka Bieńczyka). Książka ukazuje się w 140. rocznicę urodzin Gustawa Flauberta.

35,00 zł
34,30 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

20
Program psychostymulacji dzieci w wieku.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Program psychostymulacji dzieci w wieku..
Dostępny14 szt.

Zaproponowany program to ćwiczenia i zabawy do wykorzystania w pracy dydaktyczno-terapeutycznej dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Program przeznaczony jest do realizacji w pracy terapeutycznej w przedszkolach masowych, z grupami integracyjnymi oraz w przedszkolach integracyjnych, jak również w zajęciach terapeutycznych w klasach młodszych szkół podstawowych i specjalnych.Celem programu jest umożliwienie dzieciom niepełnosprawnym zdobycia wiedzy i umiejętności na miarę ich możliwości, w warunkach przedszkola ogólnodostępnego, kształtowanie właściwych interakcji międzyosobowych, kształtowanie postaw otwartości i samoakceptacji. Pełna realizacja tego celu da pedagogom możliwość stworzenia optymalnego planu psychostymulacji dzieci niepełnosprawnych i przygotowanie ich do względnie niezależnego funkcjonowania w społeczeństwie.W życiu małego dziecka szczególną rolę przypisuje się jego umiejętności poznawania otaczającego świata, rozumienia go, dostrzegania związków w nim zachodzących i współdziałania. Nie każde dziecko przebywa tę trudną i pełną wyzwań drogę w taki sposób, jak byśmy tego oczekiwali. Przyczyny są różne. Dziecko może znajdować się pod wpływem różnych czynników patogennych, takich jak:1. Geny (zaburzenia programu genetycznego).2. Czynniki szkodliwe, działające na dziecko w okresie prenatalnym: niedotlenienie; zatrucie; wirusowe zakażenia płodu; awitaminozy i niedotlenienie matki w czasie ciąży; wylewy śródczaszkowe w czasie porodu i po porodzie; bezpośrednie urazy czaszki.3. Przedwczesny poród.4. Infekcje i choroby zakaźne przebyte we wczesnym dzieciństwie: zapalenie mózgu; zapalenie opon mózgowych; zaburzenia gruczołów dokrewnych.

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

21
Gra Ufodron - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Ufodron
Lucrum Games
NiedostępnyBrak

120,90 zł
102,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 18,13 zł

22
Top Bright autobus drewniany edukacyjny - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Bright autobus drewniany edukacyjny
Playme
Dostępny7 szt.

Pojazd wykonany z drewna oraz wysokiej jakości nietoksycznego plastiku. Sorter, liczydło, obrotowe kółka zębate, puzzle, elementy dźwiękowe, przyciski.

135,30 zł
124,48 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,82 zł

23
Capitol Records - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Capitol Records
NiedostępnyBrak

The Legend of a Music Label Capitol Records ? from 1942 to today From the Beatles to Beck, Sinatra to Sam Smith, a parade of era-defining artists have passed through the doors of the Capitol Records Tower, one of Hollywood?s most distinctive landmarks and home to one of the world?s most defining labels for the past 75+ years. To commemorate this extraordinary history of recorded music, TASCHEN presents this official account of Capitol Records, from its founding year of 1942 to today. With a foreword by Beck, essays by cultural historians and music and architecture critics, as well as hundreds of images from Capitol?s extensive archives, we follow the label?s evolution and the making of some of the greatest music of the 20th and 21st centuries. Through pop, rock, country, classical, soul, and jazz, the photographic and musical history includes the label?s most successful, cool, hip, and creative stars, as well as the one-hit wonders who had their all-too-brief moments in the spotlight. Along the way, we encounter the likes of Miles Davis, Nat King Cole, the Kingston Trio, and Frank Sinatra in Capitol?s first 20 years; the Beach Boys, the Band, and the Beatles in the 1960s; global rock magnets Pink Floyd, Wings, Steve Miller Band, Bob Seger, and Linda Ronstadt in the 1970s; Beastie Boys, Duran Duran, Radiohead, and Bonnie Raitt in the 1980s and 1990s; and such contemporary stars as Coldplay, Katy Perry, and Sam Smith. An unmissable milestone for music lovers, Capitol Records is a live and kicking celebration of the mighty giant of the industry that created the soundtrack to generations past, present, and future.

284,00 zł
24
Upominki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upominki
Dostępny10 szt.

Polecamy trzydzieści wyjątkowych wierszyków o radości dawania i innych pozytywnych przejawach egzystencjiautorstwa Katarzyny Wierchowicz wzbogacone ilustracjami Anny Andrzejewskiej.

26,00 zł
18,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,80 zł

25
Ołówek EasyGraph S HB PR petrol (12szt) STABILO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek EasyGraph S HB PR petrol (12szt) STABILO
Stabilo
Dostępny12 szt.

Opakowanie zbiorcze 12 sztuk. STABILO EASYgraph S - ergonomiczny ołówek o trójkątnym przekroju zapewniający wygodny chwyt podczas pisania i rysowania. Dostępny w wersji dla osób prawo- i leworęcznych w kilku odcieniach kolorystycznych. Specjalny kod kolorystyczny umożliwia rozpoznanie wersji: żółty kolor końcówki - dla leworęcznych, czerwony kolor końcówki - dla praworęcznych. Antypoślizgowe nacięcia na całej obudowie ołówka sprawiają, że nawet po zatemperowaniu palce znajdują wygodną pozycję do trzymania. Średnica grafitu 2,3 mm jest idealna do pisania i rysowania. Ołówek został stworzony z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, dla których istotny jest pisania. Na ołówku znajduje się miejsce, gdzie można go podpisać. Ołówek dostępny jest w twardości HB. Wersja dla praworęcznych, kolor petrol.

66,20 zł
26
Puzzle 1000 Impuzzlible Threads - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Impuzzlible Threads
Tactic
Dostępny60 szt.

Wysokiej jakości puzzle (1000 elementów) dla młodzieży i dorosłych.Rozmiary złożonego obrazka 67x48 cm

51,70 zł
42,39 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,31 zł

27
Klocki konstrukcyjne Alleblox, straż, 299 elementów 478258 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne Alleblox, straż, 299 elementów 478258
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny75 szt.

Zalety produktu: klocki zwiększają sprawność umysłową, co przekłada się na kreatywność, pobudzają wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, wóz strażacki po złożeniu posiada ruchome elementów. Komplet klocków konstrukcyjnych ALLEBLOX to nowość w naszej ofercie. Pozwalają na budowanie urozmaiconych konstrukcji, budowli oraz pojazdów, to idealna zabawa zarówno dla małych jak i dużych konstruktorów! Łączą się z innymi popularnymi klockami konstrukcyjnymi, są lekkie oraz łatwe do składania. Zawartość zestawu: 299 elementów klocków, instrukcja do składania. Wszystkie elementy wykonane z miękkiego plastiku.

65,90 zł
49,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,47 zł

28
Ołówek EasyGraph Pastel HB LR róż (6szt) STABILO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek EasyGraph Pastel HB LR róż (6szt) STABILO
Stabilo
Dostępny2 szt.

Opakowanie zbiorcze 6 sztuk.STABILO EASYgraph - gruby, ergonomiczny ołówek o trójkątnym przekroju zapewniający wygodny chwyt podczas pisania i rysowania. Dostępny w wersji dla osób prawo- i leworęcznych, limitowana seria w 3 kolorach pastelowych. Specjalny kod kolorystyczny umożliwia rozpoznanie wersji: żółty kolor końcówki - dla leworęcznych, czerwony kolor końcówki - dla praworęcznych. Antypoślizgowe nacięcia na całej obudowie ołówka sprawiają, że nawet po zatemperowaniu palce znajdują wygodną pozycję do trzymania. Średnica grafitu 3,15 mm jest idealna do nauki pisania. Na ołówku znajduje się miejsce, gdzie można go podpisać. Ołówek dostępny jest w twardości HB. W kolekcji klasycznej dodatkowo dostępny jest w twardościach B i 2B. Wersja dla leworęcznych, kolor róż pastelowy.

53,20 zł
29
Ekopuzzle dwuelementowe Przygody w kosmosie - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekopuzzle dwuelementowe Przygody w kosmosie
Muduko
Dostępny67 szt.

Przygody w kosmosieEkopuzzle z zadaniami 32-elementowy zestaw puzzli ukazujący dwoje dzielnych, młodych astronautów w kosmosie. Układanie puzzli jest dobrym narzędziem wspomagającym motorykę małą u dzieci. Daje okazję do rozmowy o tym, jak wielka jest przestrzeń kosmiczna i jakie próby odkrycia kosmosu podejmują ludzie. Do zestawu dołączone są zadania, które pozwalają ćwiczyć umiejętności liczenia i właściwego nazywania obiektów. Pomocnikami w zabawie są surykatka Zu i alpaka Berry (tekturowe figurki do samodzielnego złożenia).Dodatkowo dajemy drugie życie pudełku! Wnętrze można pokolorować, a po jego rozłożeniu ukazują się historie dotyczące bohaterów serii. Zalety ekopuzzli:● liczba elementów i tematyka ilustracji dopasowana do wieku i umiejętności dziecka● punkt wyjścia do rozmów o odkryciach kosmicznych, planetach, podróżach● poradnik z kreatywnymi zadaniami i pytaniami do zadawania dziecku● drugie życie pudełka! ● puzzle o walorach biobójczych wykonane z materiałów ekologicznych W serii dostępne: Dzień w gospodarstwie 2+ Na budowie praca wre 3+ PROPOZYCJE ZABAW 1. Ułóż puzzle. 2. Złóż figurki surykatki Zu i alpaki Berry i przy ich użyciu odpowiedz na pytania zawarte w poradniku. ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA ● pudełko (wnętrze do pokolorowania) ● 32 puzzle ● formatka z figurkami do samodzielnego złożenia ● poradnik INFORMACJE HANDLOWE ● wymiar układanki | 400 x 400 mm ● wymiary pudełka | 212 x 282 x 57 mm ● EAN: 5904262954406● Wydawca: Zu&Berry by Muduko

51,50 zł
43,78 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,72 zł

30
Ekopuzzle dwuelementowe Dzień w gospodarstwie - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekopuzzle dwuelementowe Dzień w gospodarstwie
Muduko
Dostępny68 szt.

Dzień w gospodarstwie 2+Seria: Ekopuzzle z zadaniami 16-elementowy zestaw puzzli ukazuje pracowity dzień na wsi. Układanie puzzli jest dobrym narzędziem wspomagającym motorykę małą u dzieci. Daje też okazję do rozmowy o tym, jakie zwierzęta żyją na wsi oraz na czym polega praca rolnika. Do zestawu dołączone są zadania, które pozwalają ćwiczyć umiejętności liczenia i właściwego nazywania przedmiotów. Pomocnikami w zabawie są surykatka Zu i alpaka Berry (tekturowe figurki do samodzielnego złożenia).Dodatkowo dajemy drugie życie pudełku! Wnętrze można pokolorować, a po jego rozłożeniu ukazują się historie dotyczące bohaterów serii. Zalety ekopuzzli:● liczba elementów i tematyka ilustracji dopasowana do wieku i umiejętności dziecka ● punkt wyjścia do rozmów o pracy w gospodarstwie i życiu na wsi ● poradnik z kreatywnymi zadaniami i pytaniami do zadawania dziecku● drugie życie pudełka!● puzzle o walorach biobójczych wykonane z materiałów ekologicznych W serii dostępne: Na budowie praca wre 3+ Przygody w kosmosie 3+ PROPOZYCJE ZABAW 1. Ułóż puzzle. 2. Złóż figurki surykatki Zu i alpaki Berry i przy ich użyciu odpowiedz na pytania zawarte w poradniku. ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA ● pudełko (wnętrze do pokolorowania) ● 16 puzzli ● formatka z figurkami do samodzielnego złożenia ● poradnik INFORMACJE HANDLOWE ● wymiar układanki | 400 x 400 mm ● wymiary pudełka | 212 x 282 x 57 mm ● EAN: 5904262954383● Wydawca: Zu&Berry by Muduko

51,50 zł
43,78 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,72 zł

31
Ołówek Othello 282/H (12szt) STABILO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek Othello 282/H (12szt) STABILO
Stabilo
NiedostępnyBrak

Popularny typ ołówka dostępny w 10 twardościach. Klejony grafit zwiększa jego odporność na złamania. Idealne do pisania, rysowania i cieniowania. Pakowany po 12 sztuk. Twardość H.

22,60 zł
32
Taśma Nano Tape dwustronna przezroczysta 12mmx3m - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma Nano Tape dwustronna przezroczysta 12mmx3m
GDD
NiedostępnyBrak

Dwustronna taśma przezrosczysta 12mmx3m.

10,30 zł
9,79 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,51 zł

33
Ołówek EasyGraph S HB PR róż (12szt) STABILO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek EasyGraph S HB PR róż (12szt) STABILO
Stabilo
Dostępny3 szt.

Opakowanie zbiorcze 12 sztuk.STABILO EASYgraph S - ergonomiczny ołówek o trójkątnym przekroju zapewniający wygodny chwyt podczas pisania i rysowania. Dostępny w wersji dla osób prawo- i leworęcznych w kilku odcieniach kolorystycznych. Specjalny kod kolorystyczny umożliwia rozpoznanie wersji: żółty kolor końcówki - dla leworęcznych, czerwony kolor końcówki - dla praworęcznych. Antypoślizgowe nacięcia na całej obudowie ołówka sprawiają, że nawet po zatemperowaniu palce znajdują wygodną pozycję do trzymania. Średnica grafitu 2,3 mm jest idealna do pisania i rysowania. Ołówek został stworzony z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, dla których istotny jest pisania. Na ołówku znajduje się miejsce, gdzie można go podpisać. Ołówek dostępny jest w twardości HB. Wersja dla praworęcznych, kolor różowy.

70,90 zł
34
Królewska Droga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewska Droga
NiedostępnyBrak

Radża joga, czyli królewska droga, będąca tematem tej książki, obejmuje nauki różnorodnych szkół joginicznych. Dotyczy ona trzech wymiarów ludzkiej egzystencji-fizycznego, umysłowego i duchowego. Poprzez metody radża jogi człowiek osiąga panowanie nad tymi trzema sferami i jest prowadzony ku pełni Ja.

18,00 zł
14,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,60 zł

35
Seks, Dharma i Rock'n'roll - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks, Dharma i Rock'n'roll
Dostępny53 szt.

Prezentowane tu wiersze nie są w żadnym wypadku pieśniami oświecenia, ani nie pretendują do takiego miana naśladownictwem kanonicznego stylu. Są poetyckim wyrazem przygód i przypadków na drodze buddysty, który stara się utrzymywać czysty pogląd, co zgodnie z tybetańskim powiedzeniem wychodzi mu tylko czasami, ponieważ „gdy świeci słońce i masz pełny brzuch to każdy wygląda jak lama” – na przykład, gdy się zakocha. Natomiast w pochmurne dni stara się nie obwiniać innych, pamiętać o dobrej motywacji, wyciągać wnioski na przyszłość... lub przynajmniej nie robić głupot. Wiersze w tym tomiku są notatkami z 25 lat na ścieżce. Dużo w nich o miłości, też tej fizycznej, ponadczasowej i inspirującej magią chwili. Jest też, chcąc nie chcąc, Dharma, czyli buddyzm, ponieważ nie da się oddzielić tego poglądu od doświadczeń życia codziennego i niecodziennego kogoś, kto stara się go praktykować – jednak nie w sensie wykładni buddyjskiej doktryny, raczej jako zapis osobistych doświadczeń, bardziej pamiętnik niż podręcznik. Na przykład kiedyś na odosobnieniu medytacyjnym irytowały mnie wiejskie muchy, nie dawały medytować. A po kilku dniach medytacji z zaskoczeniem zaobserwowałem, że zamiast się denerwować, wesoło zacząłem je dokarmiać i pisać o nich wiersze.

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

36
Wiersze zebrane Zbigniew Herbert, wydanie nowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze zebrane Zbigniew Herbert, wydanie nowe
NiedostępnyBrak

Kanoniczny zbiór wszystkich wierszy opublikowanych za życia poety, rozszerzony o wiersze odczytane z rękopisów przez Ryszarda Krynickiego. Czterdzieści dwa lata życia poety rozpięte miedzy symbolicznymi tytułami: Struna światła z 1956 roku i Epilogiem burzy z roku 1998, ciemnego roku śmierci. Dziewięć tomów, niespełna czterysta wierszy. Do czytania od nowa i na nowo, czytania wielokrotnego i w różnych porządkach, do lektury będącej poszukiwaniem tego Herberta, który jest nam najbliższy. Jak sam pisał, „jeżeli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa”… (Andrzej Franaszek). Obecna edycja będzie zawierać nowe, odczytane z rękopisów utwory, które nie znalazły się w tomach Utwory rozproszone (Rekonesans) oraz Utwory rozproszone ( Rekonesans 2). Tom zredagował, opatrzył przypisami i do druku przygotował Ryszard Krynicki.

85,00 zł
61,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,80 zł

37
Poczucie wspólnoty a poczucie skuteczności i wypalenie zawodowe u sportowców, ratowników medycznych i weterynarzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczucie wspólnoty a poczucie skuteczności i wypalenie zawodowe u spor...
Dostępny16 szt.

Fragment Wstępu Ta publikacja to druga z serii monografii prezentujących badania pilotażowe weryfikujące wstępnie hipotezy o związkach między poczuciem wspólnoty (w ujęciu Alfreda Adlera) a funkcjonowaniem człowieka w kluczowych sferach życia. [...] Mimo że koncepcja Adlera ma już blisko 100 lat, to dopiero niedawno doczekała się nowej operacjonalizacji, umożliwiającej badanie metodą kwestionariuszową poczucia wspólnoty rozumianego jako dyspozycja osobowościowa. [...] W niniejszej monografii zostaną zaprezentowane badania porównujące poziom poczucia wspólnoty sportowców uprawiających sporty indywidualne i zespołowe oraz osób nieuprawiających sportu, jak też związki między poczuciem wspólnoty a poczuciem skuteczności. Przybliżone zostaną również badania weryfikujące istnienie związków między poczuciem wspólnoty a wypaleniem zawodowym w grupach weterynarzy oraz ratowników medycznych. Badania te obejmą także związki między wypaleniem zawodowym a postawami egzystencjalnymi (u ratowników medycznych) oraz postawami wobec śmierci i liczbą dokonywanych eutanazji zwierząt (u weterynarzy). Z recenzji dra hab. Krzysztofa Mudynia, prof. AIK W monografii podsumowano wyniki trzech różnych badań prowadzonych na odmiennych grupach. Wszystkie te badania łączy wykorzystanie autorskiego kwestionariusza Aliny Kałużnej-Wielobób dotyczącego poczucia wspólnoty. Jest on narzędziem rzetelnym, dopracowanym psychometrycznie, a nawiązuje do [...] psychoanalitycznej koncepcji Alfreda Adlera. Poczucie wspólnoty to współcześnie zasób bardzo deficytowy. [...] Procesy globalizacyjne oraz rozwój technologii cyfrowej sprawiły, że lokalne społeczności stały się reliktami przeszłości. [...] Stąd też podjęcie kwestii poczucia wspólnoty, jego uwarunkowań i korelatów uważam za szczególnie ważne i „na czasie”. Właściwie w książce znalazły się [...] same „tematy istotne”. Autorki konfrontują się bowiem z problemami uniwersalnymi, które mogą i powinny interesować każdego z nas. W trakcie lektury, oprócz orientacji prowspólnotowej (i antywspólnowotej lub awspólnotowej), Czytelnik poznaje korelaty i konsekwencje uogólnionego poczucia skuteczności, przyczyny i skutki wypalenia zawodowego oraz postawy wobec śmierci i różne sposoby radzenia sobie z – mało uskrzydlającą – perspektywą jej nieuchronności. Są to zagadnienia uniwersalne, które w sensie praktycznym dotyczą każdego i – co za tym idzie – zasługują na uwagę i głębsze zainteresowanie.

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

38
Poczucie wspólnoty a poczucie jakości życia oraz satysfakcja ze związków miłosnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczucie wspólnoty a poczucie jakości życia oraz satysfakcja ze związk...
Dostępny12 szt.

Fragment Wstępu Ponad 80 lat temu (w latach trzydziestych ubiegłego wieku) Alfred Adler (1938/1986; 2005) opisał wymiar poczucia wspólnoty jednostki z innymi ludźmi jako istotny dla kierunku i celu jej życia, poczucia sensu życia, zdrowia psychicznego i jakości życia jej oraz społeczeństwa. Jego koncepcja oparta jest na wnikliwych obserwacjach i studiach przypadków klinicznych. Poczucie wspólnoty odnosi się do wewnętrznego związku człowieka z innymi ludźmi, z szeroko rozumianą ludzką wspólnotą, poczucia więzi z innymi oraz do dominującej motywacji życiowej. W przypadku osób o wysokim poczuciu wspólnoty wiodąca życiowa motywacja jest motywacją prowspólnotową, związaną z dążeniem do wspólnego dobra (co przejawia się w myślach, przeżyciach i przede wszystkim w działaniu), natomiast w przypadku osób niemających poczucia wspólnoty motywacja ta jest antywspólnotowa – zdominowana przez dążenie do pokonania innych ludzi, zdobycia nad nimi przewagi, co pozwoli skompensować poczucie niższości. Adler (1938/1986) uważa, że pomyślna realizacja zadań życiowych i rozwiązywanie problemów życiowych zależą od poczucia wspólnoty. Koncepcja Adlera została sformułowana niemalże wiek temu, jednak zagadnienie poczucia wspólnoty wydaje się współcześnie bardzo ważne. Z jednej strony w dzisiejszych czasach panuje globalizacja, a z drugiej strony ludzie mają problemy ze wspólnotowością. Dzięki Internetowi nawiązują kontakty z coraz szerszą grupą osób, ale są to często kontakty bardzo powierzchowne, a prezentacja własnego wizerunku bywa nierzadko ważniejsza od jakości kontaktu z drugim człowiekiem. W dążeniach do osiągania sukcesów zawodowych często rywalizacja przeważa nad współpracą z innymi. A obecnie, w warunkach ograniczenia kontaktów społecznych i dotykającej wielu osób społecznej izolacji związanych z sytuacją pandemii, temat ten wydaje się dodatkowo zyskiwać na znaczeniu. [...] Badania przedstawione w tej monografii mają charakter wstępny i pilotażowy. Ich celem było poznanie związków między poziomem poczucia wspólnoty a funkcjonowaniem w różnych obszarach życia. W rozdziale pierwszym przedstawione zostaną poczucie wspólnoty w ujęciu Alfreda Adlera oraz jego współczesna operacjonalizacja (postadlerowskie ujęcie poczucia wspólnoty). Rozdział drugi zawiera opis badań dotyczących związków między poczuciem wspólnoty a różnym wymiarami jakości życia w okresie wczesnej, średniej i późnej dorosłości oraz porównanie poziomu poczucia wspólnoty w tych trzech okresach rozwojowych. W rozdziale trzecim i czwartym przedstawione zostaną badania pokazujące znaczenie poczucia wspólnoty dla satysfakcji ze związku miłosnego. Założono, że osoby o wyższym poczuciu wspólnoty będą bardziej usatysfakcjonowane jakością swoich związków miłosnych. Badania zaprezentowane w rozdziale trzecim będą uwzględniały również style przywiązania, a te w rozdziale czwartym – zazdrość o partnera. W podsumowaniu znajdują się najważniejsze wnioski z przedstawionych we wcześniejszych rozdziałach badań i ich znaczenie. Z recenzji dra hab. Krzysztofa Mudynia, prof. AIK W publikacji podejmowane są interesujące wątki dotyczące relacji poczucia wspólnoty do innych zmiennych psychologicznych, między innymi do wielowymiarowej, subiektywnie rozumianej jakości życia oraz satysfakcji ze związków partnerskich i małżeńskich, a także do zazdrości. Należy dodać, że problemy te nie są poruszane w psychologii zbyt często. [...] Monografia zawiera wiele ciekawych lub przynajmniej inspirujących spostrzeżeń. W przystępny, komunikatywny sposób przybliża Czytelnikowi problematykę poczucia wspólnoty lub jej deficytu, ukazuje zmienność nasilenia tej cechy w różnych okresach życia oraz jej związki z różnorodnymi aspektami jakości życia. Ponadto Czytelnik ma okazję dowiedzieć się o interesujących analogiach między wzorcami przywiązania w wieku niemowlęcym a późniejszymi relacjami w związkach partnerskich i w ogóle w kontaktach interpersonalnych. Może także zyskać bogatą wiedzę na temat zjawiska zazdrości, jego uwarunkowań, przejawów i strategii radzenia sobie z nim.

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

39
Przedziwne przygody pana Pokątnego + audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedziwne przygody pana Pokątnego + audiobook
Dostępny30 szt.

Przedziwne przygody pana Pokątnego to pierwsza i na razie jedyna pozycja w historii piśmiennictwa polskiego, w której barwne i dowcipne przygody tytułowego bohatera autorka opisuje tylko i wyłącznie za pomocą słów zaczynających się na literę „P”. W pierwszym momencie trudno się zorientować, że opowiadania są konstruowane tak monogamicznym językiem, co świadczy o bogactwie naszej mowy i niezwykłości pomysłu.... Felietony, z których składa się książka, w niekonwencjonalny sposób opisują naszą rzeczywistość i ciekawie, a czasem zaskakująco ją puentują. Do książki dołączony jest jej audiobook w interpretacji samej autorki.

49,40 zł
39,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,88 zł

40
Ołówek EasyGraph S HB PR niebieski (12szt) STABILO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek EasyGraph S HB PR niebieski (12szt) STABILO
Stabilo
Dostępny4 szt.

Opakowanie zbiorcze 12 sztuk.STABILO EASYgraph S - ergonomiczny ołówek o trójkątnym przekroju zapewniający wygodny chwyt podczas pisania i rysowania. Dostępny w wersji dla osób prawo- i leworęcznych w kilku odcieniach kolorystycznych. Specjalny kod kolorystyczny umożliwia rozpoznanie wersji: żółty kolor końcówki - dla leworęcznych, czerwony kolor końcówki - dla praworęcznych. Antypoślizgowe nacięcia na całej obudowie ołówka sprawiają, że nawet po zatemperowaniu palce znajdują wygodną pozycję do trzymania. Średnica grafitu 2,3 mm jest idealna do pisania i rysowania. Ołówek został stworzony z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, dla których istotny jest pisania. Na ołówku znajduje się miejsce, gdzie można go podpisać. Ołówek dostępny jest w twardości HB. Wersja dla praworęcznych, kolor niebieski.

70,90 zł
41
Ołówek EasyGraph S HB LR niebieski (6szt) STABILO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek EasyGraph S HB LR niebieski (6szt) STABILO
Stabilo
Dostępny2 szt.

Opakowanie zbiorcze 6 sztuk.STABILO EASYgraph S - ergonomiczny ołówek o trójkątnym przekroju zapewniający wygodny chwyt podczas pisania i rysowania. Dostępny w wersji dla osób prawo- i leworęcznych w kilku odcieniach kolorystycznych. Specjalny kod kolorystyczny umożliwia rozpoznanie wersji: żółty kolor końcówki - dla leworęcznych, czerwony kolor końcówki - dla praworęcznych. Antypoślizgowe nacięcia na całej obudowie ołówka sprawiają, że nawet po zatemperowaniu palce znajdują wygodną pozycję do trzymania. Średnica grafitu 2,3 mm jest idealna do pisania i rysowania. Ołówek został stworzony z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, dla których istotny jest pisania. Na ołówku znajduje się miejsce, gdzie można go podpisać. Ołówek dostępny jest w twardości HB. Wersja dla leworęcznych, kolor niebieski.

35,40 zł
42
Ołówek EasyGraph S HB PR pomarańcz (12szt) STABILO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek EasyGraph S HB PR pomarańcz (12szt) STABILO
Stabilo
NiedostępnyBrak

Opakowanie zbiorcze 12 sztuk.STABILO EASYgraph S - ergonomiczny ołówek o trójkątnym przekroju zapewniający wygodny chwyt podczas pisania i rysowania. Dostępny w wersji dla osób prawo- i leworęcznych w kilku odcieniach kolorystycznych. Specjalny kod kolorystyczny umożliwia rozpoznanie wersji: żółty kolor końcówki - dla leworęcznych, czerwony kolor końcówki - dla praworęcznych. Antypoślizgowe nacięcia na całej obudowie ołówka sprawiają, że nawet po zatemperowaniu palce znajdują wygodną pozycję do trzymania. Średnica grafitu 2,3 mm jest idealna do pisania i rysowania. Ołówek został stworzony z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, dla których istotny jest pisania. Na ołówku znajduje się miejsce, gdzie można go podpisać. Ołówek dostępny jest w twardości HB. Wersja dla praworęcznych, kolor pomarańczowy.

70,90 zł
43
Ekopuzzle dwuelementowe Dinozaury i ich dzieci - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekopuzzle dwuelementowe Dinozaury i ich dzieci
Muduko
Dostępny71 szt.

Dinozaury i ich dzieci 2+Seria: Ekopuzzle dwuelementowe Puzzle Dinozaury i ich dzieci, w których łączymy w pary dorosłego dinozaura i młodego osobnika, są nie tylko narzędziem wspomagającym motorykę małą u dzieci. Dają też okazję do rozmowy o prehistorycznych gadach oraz zainspirowanych nimi... smokach, ale również o relacjach między rodzicami a dziećmi. Do zestawu dołączone są zadania, które pozwalają ćwiczyć wiele umiejętności. Z kolei przedstawione ciekawostki poszerzają wiedzę nie tylko dziecka, ale i rodzica. Dodatkowo dajemy drugie życie pudełku! Wnętrze można pokolorować, a po jego rozłożeniu ukazują się historie dotyczące bohaterów serii. Autorem ilustracji jest krakowski malarz Roch Urbaniak, ur. 1986. Jego malowane akrylem na płótnie obrazy inspirowane są podróżami, mitologiami i popkulturą, m.in. grami komputerowymi. Każde jego dzieło to bogactwo kolorów i motywów, które każdy odbiorca może dowolnie interpretować. Zalety ekopuzzli:● innowacyjna forma puzzli dopasowana do wieku dziecka● ilustracje namalowane przez Rocha Urbaniaka (#rochurbaniak)● poradnik z kreatywnymi zadaniami i pytaniami do zadawania dziecku ● drugie życie pudełka! ● puzzle o walorach biobójczych wykonane z materiałów ekologicznych W serii dostępne: Zaprzyjaźnij się z owadami 18 mies.+ Strażak czy astronautka? Kim będę gdy dorosnę? 2+ PROPOZYCJE ZABAW 1. Dobierz puzzle w pary, ułóż je. 2. Rozwiązuj zadania (licz pazury, rogi i płyty na ciałach dinozaurów, rozpoznawaj kolory - baw się!). ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA ● pudełko (wnętrze do pokolorowania) ● 12 par puzzli ● poradnik INFORMACJE HANDLOWE ● wymiar pary puzzla | 210 x 200 mm ● wymiary pudełka | 212 x 282 x 57 mm ● EAN: 5904262954437● Wydawca: Zu&Berry by Muduko

55,20 zł
46,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,28 zł

44
Ołówek EasyGraph Pastel HB LR zielony (6szt) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek EasyGraph Pastel HB LR zielony (6szt)
Stabilo
NiedostępnyBrak

Opakowanie zbiorcze 6 sztuk.STABILO EASYgraph - gruby, ergonomiczny ołówek o trójkątnym przekroju zapewniający wygodny chwyt podczas pisania i rysowania. Dostępny w wersji dla osób prawo- i leworęcznych, limitowana seria w 3 kolorach pastelowych. Specjalny kod kolorystyczny umożliwia rozpoznanie wersji: żółty kolor końcówki - dla leworęcznych, czerwony kolor końcówki - dla praworęcznych. Antypoślizgowe nacięcia na całej obudowie ołówka sprawiają, że nawet po zatemperowaniu palce znajdują wygodną pozycję do trzymania. Średnica grafitu 3,15 mm jest idealna do nauki pisania. Na ołówku znajduje się miejsce, gdzie można go podpisać. Ołówek dostępny jest w twardości HB. W kolekcji klasycznej dodatkowo dostępny jest w twardościach B i 2B. Wersja dla leworęcznych, kolor zielony pastelowy.

53,20 zł
45
Metafizyka na hulajnodze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
89,00 zł
46
Ołówek EasyGraph S HB PR zielony (12szt) STABILO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek EasyGraph S HB PR zielony (12szt) STABILO
Stabilo
Dostępny4 szt.

Opakowanie zbiorcze 12 sztuk.STABILO EASYgraph S - ergonomiczny ołówek o trójkątnym przekroju zapewniający wygodny chwyt podczas pisania i rysowania. Dostępny w wersji dla osób prawo- i leworęcznych w kilku odcieniach kolorystycznych. Specjalny kod kolorystyczny umożliwia rozpoznanie wersji: żółty kolor końcówki - dla leworęcznych, czerwony kolor końcówki - dla praworęcznych. Antypoślizgowe nacięcia na całej obudowie ołówka sprawiają, że nawet po zatemperowaniu palce znajdują wygodną pozycję do trzymania. Średnica grafitu 2,3 mm jest idealna do pisania i rysowania. Ołówek został stworzony z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, dla których istotny jest pisania. Na ołówku znajduje się miejsce, gdzie można go podpisać. Ołówek dostępny jest w twardości HB. Wersja dla praworęcznych, kolor zielony.

70,90 zł
47
Ekopuzzle dwuelementowe. Zaprzyjaźnij się z owadami - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekopuzzle dwuelementowe. Zaprzyjaźnij się z owadami
Muduko
Dostępny103 szt.

Puzzle „Zaprzyjaźnij się z owadami”, w których łączymy w pary głowę i odwłok owada, są nie tylko narzędziem wspomagającym motorykę małą u dzieci. Dają też okazję do rozmowy o świecie widzianym pod lupą, pomagają oswoić się z lękiem przed owadami, docenić ich obecność w świecie. Do zestawu dołączone są zadania, które pozwalają ćwiczyć wiele umiejętności. Z kolei przedstawione ciekawostki poszerzają wiedzę nie tylko dziecka, ale i rodzica. Dodatkowo dajemy drugie życie pudełku! Wnętrze można pokolorować, a po jego rozłożeniu ukazują się historie dotyczące bohaterów serii.

40,20 zł
34,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,03 zł

48
Schodząc ze ścieżki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schodząc ze ścieżki
NiedostępnyBrak

Częstochowscy policjanci odsłaniają kulisy dawnego morderstwa. Sprawa morderstwa nad glinianką Michalina w Częstochowie powraca po jedenastu latach. Z zimną krwią zaszlachtowano tam dwóch nastolatków. Trzeci ledwo uszedł z życiem. Okoliczności, w jakich doszło do zbrodni i jej szybkiego wyjaśnienia, kładą się cieniem na stróżach prawa, ale nie tylko... Kogoś bardzo interesuje nieformalne dochodzenie w dawno zamkniętej sprawie, które wszczęli komisarz Andrzej Wołoszynow i aspirant Bartosz Zdaniewicz. Ten ktoś nie spocznie, nim zagrożenie nie zniknie...

35,00 zł
26,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

49
Na wschód od dzisiaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,60 zł
50
Pióro kulkowe na naboje College + 6 naboi - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro kulkowe na naboje College + 6 naboi
Cresco
Dostępny8 szt.

Pióro kulkowe z zestawem 6 naboi. Uwaga. Dostępne różne wzory, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

12,80 zł
Wróć do góry