hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.12.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 9 grudnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lata (Annie Ernaux), na drugim Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera, wydanie 2 (Jacek Hołub). Kolejny produkt to LEGO Minecraft™ Zasadzka Creepera 21177 (LEGO) oraz Zwiadowcy. Tom 11. Zaginione historie (John Flanagan).
1
Lata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Lata
Dostępny
875 szt.

Annie Ernaux to bez wątpienia jedna z najważniejszych współczesnych pisarek francuskich, a jej autobiograficzne Lata po raz pierwszy ukazują się po polsku. „Czy byłabym szczęśliwsza, mając inne życie?” – zdaje się stale pytać Ernaux, prowadząc nas przez kolejne dekady swej biografii, które w mistrzowskim laboratorium jej prozy stają się zarazem biografią całego pokolenia. Od czasów niedostatku po lata kapitalistycznego przesytu. Od powojennej młodości, kiedy rytm życia w małym normandzkim miasteczku wyznaczały święta religijne, po dorosłość, kiedy z religijną gorliwością czytało się Simone de Beauvoir. Od wstydu wychowania w robotniczej rodzinie po wstydliwe przyjemności klasy średniej. A wszystko to na tle wielkiej historii, której motywem przewodnim było wyzwolenie. Wyzwolenie polityczne, wyzwolenie seksualne, wyzwolenie z klasowych ograniczeń. Ernaux mierzy się z zagadnieniami rewolucji obyczajowej, postępującego konsumpcjonizmu i sekularyzacji, przywołuje przełomowe momenty dla historii Francji i Europy. „Chciałabym te liczne obrazy siebie, rozdzielone, niezsynchronizowane, połączyć nicią opowieści o swojej egzystencji od narodzin w czasie II wojny światowej aż do dzisiaj. O istnieniu poszczególnym, lecz jednocześnie wtopionym w historię pokolenia”. Choć Ernaux boleśnie odsłania własne korzenie, udaje się jej zachować dystans, a dzięki brawurowej formie literackiej i wielkiej pisarskiej odwadze oddaje czytelnikom dzieło wybitne i kompletne – opowieść o sobie, konkretnej kobiecie, i o całej generacji, o każdym z nas.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

95 osób kupiło
2
Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera, wy...
Dostępny
166 szt.

Małą Martą chciał się zająć ksiądz egzorcysta. Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną. Matka autystycznego Mateusza usłyszała, że powinna go oddać do ośrodka. Aleś rozładowuje energię, ścigając się na rowerze. Tamara ma ADHD i świadectwa z czerwonym paskiem. Nastoletni Kacper z zespołem Aspergera był gnębiony w szkole. Dzieci i młodzież z widoczną niepełnosprawnością wywołują w nas empatię. Sprawne i zdrowe, ale zachowujące się nietypowo – agresywne, nadpobudliwe lub nieprzestrzegające norm społecznych – wzbudzają gniew i oburzenie. Postrzegamy je jako niewychowane i niekulturalne, a ich rodzice są w naszych oczach złymi matkami i ojcami. Krzywdzące oceny, brak zrozumienia i pomocy oraz próby wtłoczenia na siłę w wyznaczone przez nas ramy „normalności” to codzienność moich bohaterek i bohaterów. Ta książka nie jest źródłem wiedzy na temat ADHD i spektrum autyzmu. Nie zajmuję się w niej poszukiwaniem ich przyczyn, nie wskazuję najlepszych metod wychowawczych i terapii. To opowieść o dzieciach, ich rodzinach oraz o tym, jak z innością radzą sobie społeczeństwo, szkoła i instytucje. Jacek Hołub

34,90 zł
21,64 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,26 zł

27 osób kupiło
3
LEGO Minecraft™ Zasadzka Creepera 21177 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Minecraft™ Zasadzka Creepera 21177
LEGO
Dostępny
157 szt.

Zestaw LEGO® Minecraft Zasadzka Creepera™ (21177) wypełniony postaciami, akcesoriami i funkcjami z gry Minecraft® będzie świetnym upominkiem dla siedmiolatków i starszych dzieci. Dużo zabawy w małym zestawie dla graczy w Minecrafta W tym niewielkim, klasycznym zestawie z serii Minecraft znajdzie się sporo atrakcji dla dzieci. Jeden z bohaterów gry, Steve, spędza czas ze świnką i małym kurczakiem – gdy nagle zjawia się wybuchający Creeper! Najpierw jednak dzieci mogą zbudować coś kreatywnego z bloków żelaza na stole rzemieślniczym, zająć się zwierzętami i uprawą trzciny cukrowej albo udekorować model makami. Potem mogą wziąć miecz i stanąć do walki ze straszliwym wybuchającym Creeperem. Walka skończy się po naciśnięciu bloku detonacji: Creeper wyleci wtedy w powietrze! Po zakończonej zabawie ten emocjonujący zestaw będzie fajną ozdobą dziecięcego pokoju. Zawartość i cechy zestawu: • Zestaw pełen emocji – model LEGO® Minecraft® Zasadzka Creepera™ (21177) zawiera mnóstwo postaci, akcesoriów i funkcji, które zainspirują dzieci do długich, pomysłowych przygód w świecie Minecrafta. • Popularne postacie – w komplecie znany bohater z gry Minecraft® Steve, a do tego świnka, mały kurczak i czerwony wybuchający Creeper™. • Mnóstwo sposobów na zabawę – dzieci mogą zbudować coś z bloków żelaza na stole rzemieślniczym, zaopiekować się zwierzętami albo zmierzyć się w walce ze straszliwym wybuchającym Creeperem™, który eksploduje po naciśnięciu specjalnego bloku. • Świetny prezent – zestaw przenosi niezwykle popularną grę wideo w świat klocków, dzięki czemu jest ciekawym prezentem na urodziny, pod choinkę lub z dowolnej innej okazji dla siedmioletnich i starszych graczy w Minecrafta®. • Przenośna rozrywka – model ma ok. 3 cm wysokości, 9 cm szerokości i 9 cm głębokości, jest więc niewielki, ale wypełniony możliwościami zabawy. • Minecraft® jak żywy – zestawy LEGO® Minecraft pozwalają fanom czerpać radość z ulubionej gry w nowy sposób dzięki postaciom, sceneriom i funkcjom, które ożywają podczas kreatywnej zabawy klockami LEGO. • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić. • Pewność i bezpieczeństwo – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa.

50,99 zł
42,83 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,16 zł

24 osoby kupiły
4
Zwiadowcy. Tom 11. Zaginione historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Tom 11. Zaginione historie
Dostępny
192 szt.

Ostatni tom „Zwiadowców”, bestsellerowego cyklu, który pokochali nie tylko młodzi czytelnicy Zaginione historie rzucają nieco światła na nieopisane dotąd przygody bohaterów. Co wydarzyło się po wydarzeniach opisanych w Cesarzu Nihon-Ja? Kim był Halt, zanim został zwiadowcą? W jakich okolicznościach zginął ojciec Willa? Skąd wzięli się dodatkowi goście na romantycznej kolacji Gilana i Jenny? Na te i inne pytania odpowiadają właśnie Zaginione historie – książka, która powstała na wyraźne życzenie milionów fanów na całym świecie.

43,90 zł
28,54 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,36 zł

19 osób kupiło
5
Smak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smak
Dostępny
1857 szt.

Postaw na warzywa! Po `Obfitości` i `Całej obfitości` przyszła pora na `Smak` i odkrycie trzech kluczowych czynników (proces, połączenie, produkt), które sprawiają, że dania z warzyw są tak niesamowicie pyszne. Autorzy - Yotam Ottolenghi i Ixta Belfrage - nie tylko podpowiadają, co gotować, ale też wyjaśniają, jak wykorzystać potencjał tkwiący w zwykłych warzywach, by stworzyć z nich niezwykłe posiłki i pogłębić ich smak. `Smak` to nowatorskie podejście do przyrządzania warzyw, na które czekali fani Ottolenghiego i miłośnicy wegetariańskiej kuchni na całym świecie.

69,99 zł
51,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

17 osób kupiło
6
LEGO Minecraft™ Dom w grzybie 21179 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Minecraft™ Dom w grzybie 21179
LEGO
Dostępny
50 szt.

Ośmioletnim i starszym graczom w Minecrafta® spodoba się nowy wymiar gry, jaki oferuje zestaw prezentowy LEGO® Minecraft Dom w grzybie (21179). Dom w grzybie prosto z Minecrafta Ogromny dom w grzybie to dla graczy w Minecrafta okazja do kreatywnej zabawy klockami. Dach i ściany konstrukcji można podnieść, by dostać się do mebli i stołu rzemieślniczego. Na zewnątrz bohaterka gry Minecraft Alex może wydoić grzybową krowę, by zebrać zupę do miski. Zmienia jednak plany, gdy zauważa zbliżającegosię pajęczego jeźdźca. Możliwości pobudzającej wyobraźnię zabawy są w tym domku z Minecrafta niemal nieograniczone. Zawartość i cechy zestawu: • Przygody jak z Minecrafta® – ciekawy model LEGO® Minecraft Dom w grzybie (21179) oferuje nieograniczone możliwości kreatywnej zabawy. • Realistyczne detale – zestaw zawiera znane postacie z Minecrafta®: Alex, grzybową krowę i pajęczego jeźdźca, a do tego sporo ciekawych funkcji i interesujących akcesoriów z gry. • Inspiracja dla wyobraźni – dzieci mogą podnieść dach i ściany, by zajrzeć do wnętrza domu. Na zewnątrz jest grzybowa krowa do wydojenia i pajęczy jeździec do pokonania. • Prezent pełen atrakcji – zestaw będzie świetnym upominkiem na urodziny, święta lub z dowolnej innej okazji dla ośmioletnich i starszych graczy w Minecrafta®. • Wszechstronny zestaw – model ma ok. 10 cm wysokości, 13 cm szerokości i 15 cm głębokości, a scenę z drzewem i skrzynią można przebudować na różne sposoby. • Minecraft® jak żywy – zestawy LEGO® Minecraft pozwalają fanom czerpać radość z ulubionej gry w nowy sposób dzięki postaciom, sceneriom i funkcjom, które ożywają podczas kreatywnej zabawy klockami LEGO. • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić. • Pewność i bezpieczeństwo – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa.

99,99 zł
80,99 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 19,00 zł

14 osób kupiło
7
LEGO Minecraft™ Królicza farma 21181 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Minecraft™ Królicza farma 21181
LEGO
Dostępny
33 szt.

Graczom w Minecrafta® i miłośnikom królików w wieku od 8 lat spodoba się kreatywna zabawa modelem LEGO® Minecraft Królicza farma (21181). Budowanie, walczenie i opieka nad królikami Dzieci mogą zbudować ogromną farmę w kształcie królika i zaopiekować się królikami z gry Minecraft. Otwarty tył i podnoszony dach ułatwią układanie mebli i pomysłową zabawę w środku budynku. Na zewnątrz są dwa króliki, które można nakarmić marchewkami uprawianymi na polu. Po pociągnięciu dźwigni znajdującej się z tyłu modelu króliki zaczynają podskakiwać. W pobliżu jest też jaskinia, w której kryje się popularny wróg z gry Minecraft – zombie. Dzieci mogą pokonać go mieczem i obronić swoje drogocenne króliczki. Zestaw można przebudowywać na wiele sposobów, co inspiruje do nieograniczonej kreatywnej rozrywki i długich godzin emocjonującej zabawy.

159,99 zł
116,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 43,20 zł

14 osób kupiło
8
Noelka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noelka
Dostępny
1842 szt.

W tej książce Świętami pachnie każda strona! Kolejna część Jeżycjady, która bije rekordy popularności. Akcja książki rozgrywa się w wigilię Bożego Narodzenia. Rozpieszczona przez rodzinę Elka, główna bohaterka książki zaczyna zdawać sobie sprawę, że nie wszyscy mężczyźni darzą ją bezkrytycznym uwielbieniem i ulegają jej woli... Na książkach Małgorzaty Musierowicz wychowują się pokolenia. Są to wesołe i rodzinne opowiadania, w których każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Noelka uzyskała miano Książki Roku 1992 nadane przez polską sekcję IBBY przy UNESCO oraz została przetłumaczona na języki: litewski (Kaleduke), japoński (Noeruka).

32,00 zł
23,68 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,32 zł

14 osób kupiło
9
LEGO City Radiowóz 60312 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO City Radiowóz 60312
LEGO
Dostępny
475 szt.

Zestaw LEGO® City Radiowóz (60312) wprowadzi dzieci w świat zabawy i emocji. Znajdziesz w nim sportowy radiowóz z odjazdowymi felgami, szerokimi błotnikami i przyczepnymi oponami. Wystarczy posadzić w nimi minifigurkę policjanta wyposażonego w zabawkową latarkę i czapkę policyjną, a pomysłowa zabawa w łapanie złodziei będzie trwać godzinami! Zabawka konstrukcyjna LEGO dla dzieci od 5 lat Do zestawu dołączone są szczegółowe instrukcje budowania z ilustracjami oraz cyfrowy przewodnik po budowaniu dostępny w bezpłatnej aplikacji Instrukcje budowania LEGO na smartfony i tablety. Ten intuicyjny przewodnik oferuje funkcje powiększania i obracania, dzięki którym dzieci mogą obejrzeć powstający model z każdej strony. Witaj w świecie wyobraźni Z policyjnymi zestawami LEGO City zachęcającymi do pomysłowej zabawy dzieci znajdą się w samym środku akcji. Dzięki temu mogą poznawać świat za pomocą scenariuszy zabawy odzwierciedlających prawdziwe życie w wesoły i emocjonujący sposób. Zawartość i cechy zestawu: • Zabawkowy radiowóz dla pięciolatków i starszych dzieci – model LEGO® City Radiowóz (60312) do zbudowania i zabawy zapewni dzieciom jeszcze większą kreatywną frajdę. • Zawartość opakowania – w środku jest wszystko, czego dzieci potrzebują do zbudowania zabawkowego radiowozu z miejscem na dołączoną minifigurkę policjanta. • Zabawka konstrukcyjna do pomysłowej zabawy – podczas składania zabawki dzieci poznają budowę radiowozu, a potem mogą posadzić za kierownicą policjanta i wyruszyć w pościg za złodziejaszkami. • Świetny prezent z dowolnej okazji – model LEGO® City Radiowóz będzie doskonałym prezentem urodzinowym, świątecznym i z każdej innej okazji dla pięciolatków i starszych dzieci. • Zabawa w każdym miejscu – po złożeniu radiowóz ma ok. 4 cm wysokości, 11 cm długości i 5 cm szerokości, więc można wszędzie go ze sobą zabrać. • W komplecie akcesoria dla minifigurki LEGO® – zestaw z radiowozem zawiera również zabawkową latarkę i czapkę policyjną dla dołączonej minifigurki policjanta. • Pomoc dla młodszych budowniczych – w zestawie jest ilustrowana broszura z instrukcjami budowania oraz cyfrowy przewodnik po budowaniu dostępny w aplikacji Instrukcje budowania LEGO®. • Zabawa inspirowana prawdziwym życiem – w zestawach LEGO® City znajdziesz budynki, pojazdy i postacie, które zachęcają do pomysłowego odgrywania ról w realistycznych scenariuszach. • Gwarancja jakości – wszystkie elementy LEGO® spełniają wymagające standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite i zawsze do siebiepasują, a budowanie z nich jest przyjemnością – i tak jest niezmiennie od 1958 roku. • Bezpieczeństwo przede wszystkim – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu można mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa.

55,99 zł
48,15 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,84 zł

15 osób kupiło
10
Naklejki wypukłe wielokrotne Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki wypukłe wielokrotne Psi Patrol
Melissa & Doug
Dostępny
24 szt.

Wypukłe naklejki wielokrotnego użytku umożliwiają dzieciom tworzenie unikatowych historii, teraz z motywem ulubionych bohaterów „Psiego Patrolu”! Zabawne, trójwymiarowe naklejki i scenki w Zatoce Przygód z bajki Psi Patrol pozwolą dziecku układać własne obrazki i na ich podstawie opowiadać wspólnie historyjki. Kolekcja 31 wypukłych naklejek wielokrotnego użytku oferuje dzieciom wiele możliwości wyrażenia swojej kreatywności, jednocześnie poprawiając zdolności motoryczne i komunikacyjne. Spiralny format książeczki z naklejkami świetnie sprawdza się również w podróży. Psi Patrol jest zawsze gotowy do pomocy, inspirując przedszkolaki mieszanką pracy zespołowej, przygody i humoru, gdy rozwijają umiejętności społeczne, emocjonalne i rozwojowe poprzez zabawę. Właściwości produktu: • zeszyt wielokrotnych naklejek, • 3 scenki z motywem Zatoki Przygód, z bajki „Psi Patrol”, • 31 wypukłych naklejek wielokrotnego użytku. Wymiary produktu: 28.0 x 19.0 cm

42,90 zł
37,75 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,15 zł

11 osób kupiło
11
Rybka nakręcana do wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rybka nakręcana do wody
Askato
Dostępny
33 szt.

Zabawka nakręcana na kluczyk. Wiek: 12m+. Wymiary opakowania: 14x7x20 cm.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

10 osób kupiło
12
Smerfy. Tom 4. Jajko i Smerfy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy. Tom 4. Jajko i Smerfy
Dostępny
21 szt.

Czwarty album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera trzy opowieści: „Jajko i Smerfy”, „Fałszywy Smerf” i „Setny Smerf”. Zbliża się Święto Smerfów, na które mieszkańcy wioski zagubionej w zaczarowanym lesie zawsze przygotowują coś niecodziennego. Tym razem postanawiają zrobić ciasto, do którego potrzebne jest jajko... Tyle że trzeba się po nie wybrać tam, gdzie są kury, czyli do ludzkich siedzib. A kiedy już Smerfom udaje się zdobyć jajko, okazuje się, że jest bardzo niezwykłe – i dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty naszych bohaterów... Potem Smerfy będą musiały się bronić przed okrutną zemstą czarownika Gargamela, a w końcu Laluś znajdzie nowego Smerfa... po drugiej stronie lustra! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

10 osób kupiło
13
Taśma Nano Tape dwustronna przezroczysta 24mmx3m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma Nano Tape dwustronna przezroczysta 24mmx3m
GDD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Dwustronna taśma przezrosczysta 24mmx3m.

16,99 zł
Powiadomienie
5 osób kupiło
14
Siostry Niezapominajki. Tom 2. Miłości Kasjopei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry Niezapominajki. Tom 2. Miłości Kasjopei
Dostępny
32 szt.

Drugi tom pięknej opowieści o trzech nastoletnich siostrach Niezapominajkach i sekretach ich rodziny. Dziewczyny po raz kolejny wyjeżdżają na wakacje do babci mieszkającej na wsi. Średnia z sióstr, Kasjopeja, przeżywa pierwsze rozterki miłosne, na szczęście jej uwaga szybko zostaje skierowana w inną stronę – gdy bohaterki dowiadują się, że w ruinach miejscowego kościoła straszy, postanawiają wytropić ducha! Tak rozpoczyna się nowa przygoda Klubu Trzech Sióstr, podczas której dziewczyny nie tylko zapolują na nocne widmo, ale poznają też wzruszającą tajemnicę z młodości babci... Autorami serii są dwaj Włosi – scenarzysta Giovanni Di Gregorio („Brancaccio: chronique d’une mafia ordinaire”, „Last travel inc.”, „Monster Allergy”) oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek „WITCH” oraz serii science fiction „Sky Doll”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

6 osób kupiło
15
Zwiadowcy. Tom 3. Ziemia skuta lodem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Tom 3. Ziemia skuta lodem
Dostępny
879 szt.

Trzeci tom bestsellerowej sagi dla młodzieży pióra australijskiego pisarza Johna Flanagana. Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał przeprowadzić armię na ziemie Araluenu, Will i Evanlyn trafiają do niewoli. Porwani przez Skandian pod dowództwem budzącego postrach Eraka, odpływają na nieznane północne ziemie. Halt poprzysiągł ocalić Willa i uczyni wszystko, by dotrzymać obietnicy – nawet jeśli przyjdzie mu okazać niesubordynację i złamać rozkazy króla. W korpusie zwiadowców nie ma jednak miejsca dla tych, którzy kierują się własnym interesem! Pozbawiony wsparcia, odrzucony przez towarzyszy, Halt wyrusza na niebezpieczną wyprawę do odległej, skutej lodem Skandii. Towarzyszy mu najlepszy przyjaciel Willa – Horace, którego niezwykłe szermiercze zdolności mogą się bardzo przydać na dzikich i nieprzystępnych terenach, przez które przyjdzie im podróżować. Ale budzące zachwyt i grozę umiejętności młodego rycerza ściągają na mężczyzn uwagę okolicznych lordów… Czas biegnie nieubłaganie. Czy Halt i Horace oszczędzą Willowi losu niewolnika?

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

6 osób kupiło
16
Zwiadowcy. Tom 1. Ruiny Gorlanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Tom 1. Ruiny Gorlanu
Dostępny
1021 szt.

Korpus Zwiadowców to najbardziej elitarna formacja w Królestwie Araluenu. Zwiadowcy, poza wypełnianiem misji wywiadowczej, są wyśmienitymi strategami i najlepszymi łucznikami. To im król ufa najbardziej i powierza im trudne zadania, w których muszą się wykazać nie tylko męstwem, niezłomnością i inteligencją, ale też lojalnością wobec władcy oraz dyskrecją. Ale nie tylko zwiadowcy są wyjątkowi. Ich konie są najbardziej wytrzymałymi wierzchowcami w całej armii i choć niewielkie, sprawdzają się w trudnych warunkach terenowych i wbrew pozorom w bezpośrednim starciu. Wyróżniają się też nieprzeciętnym rozumem, krążą plotki, że potrafią rozmawiać ze swoim panem, opiekunem i przyjacielem – zwiadowcą. Bohaterem książki jest piętnastoletni sierota, Will, którego ojciec, odważny wojownik, zginął bohaterską śmiercią w starciu wojsk Araluenu ze zdrajcą, baronem Morgarathem. Will od najwcześniejszych lat marzy, by zostać rycerzem… Problem w tym, że do Szkoły Rycerskiej przyjmują młodzieńców silnych, muskularnych i dobrze zbudowanych. A Will, cóż, nie dość, że niski, to jeszcze chudy. Za to szybko ucieka. Już wydaje się, że chłopak będzie musiał zostać po prostu rolnikiem, gdy nagle na scenie pojawia się tajemniczy Halt – zwiadowca. I on jeden spośród mistrzów szkół decyduje się przyjąć Willa na ucznia. Jest szalenie wymagający, zgryźliwy i humorzasty, ale po pewnym czasie Will skoczyłby za swoim mistrzem w ogień.

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

5 osób kupiło
17
Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 11
Dostępny
16 szt.

Ulubiony pręgowany tłuścioch wraca po kolejną czubatą porcję zabawy i jedzenia! Gdy Garfield gra w „rozgnieć pająka”, gdy winą za zjedzone ciasteczka obciąża swojego niewidzialnego przyjaciela Clive’a lub przeprowadza testy upadkowe Odiego, aby sprawdzić, czy „Sprężysty” to odpowiedni przydomek dla nieszczęsnego szczeniaka, kocisko zawsze roztacza wokół siebie aurę specyficznej miłości – i wesołości. Garfieldowy cykl „Tustych kocich trójpaków” stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się odrobinę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i zabawę. W tym tomie czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem w roli głównej – ponieważ nigdy dosyć mu psot!

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

4 osoby kupiły
18
Dobre strony. Dziękuję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre strony. Dziękuję
Dostępny
6 szt.

Uroczy,pieknie ilustrowany upominek dla kogoś, komu chcemy podziękować - za to, że jest, że nas wspiera... za wszystko !

4,31 zł
3,99 zł

Rabat 7,4%
oszczędzasz 0,32 zł

4 osoby kupiły
19
Lucky Luke. Tom 3. Arizona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 3. Arizona
Dostępny
13 szt.

Jeden z pierwszych albumów o Lucky Luke’u, wesołym kowboju, który przemierzając Dziki Zachód pomaga wszystkim, którzy potrzebują wsparcia. W okolicach Nugget City od dawna działa szajka napadająca na dyliżanse przewożące złoto. Samotny Kowboj ratuje życie konwojentowi cennego transportu i na miejscu rabunku znajduje trop mogący prowadzić do złoczyńców. Teraz nic go nie powstrzyma przed wymierzeniem sprawiedliwości! Później podąży do Meksyku śladem poszukiwanego przez prawo znanego rzezimieszka zwanego Papierosowym Cezarem. Pościg zawiedzie Luke’a wprost na arenę korridy, gdzie nasz bohater na oczach setek widzów będzie musiał stawić czoło nie tylko podstępnemu bandycie, ale też rozwścieczonym bykom... Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinnego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

4 osoby kupiły
20
Książeczka edukacyjna, cyferki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka edukacyjna, cyferki
Akuku
Dostępny
8 szt.

Miękka książeczka ukazująca dziecku świat cyferek. Edukacyjna książeczka do wody z piszczkiem. Kolorowa książeczka kąpielowa ozdobiona motywem cyferek i zwierzątek. Twój maluch nauczy się cyfr, nazw zwierzątek oraz rozpoznawania kolorów Książeczka zawiera 10 miękkich stron.

9,40 zł
7,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,41 zł

3 osoby kupiły
21
LEGO Minecraft™ Teren szkoleniowy 21183 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Minecraft™ Teren szkoleniowy 21183
LEGO
Dostępny
42 szt.

LEGO® Minecraft® Teren szkoleniowy (21183) to duży, szczegółowy i niezwykle wszechstronny zestaw, który sprawi mnóstwo radości fanom Minecrafta i dzieciom w wieku od 8 lat lubiącym kreatywne budowanie oraz zabawę w świecie wyobraźni. Nieograniczona kreatywna swoboda Ten imponujący zestaw klocków LEGO Minecraft to satysfakcjonujący projekt konstrukcyjny, okazja do emocjonującej zabawy i atrakcyjna ozdoba każdego pokoju. Na górze modelu jest dojo, w którym mieszkają i ćwiczą wojownicy z gry Minecraft. Na dole jest jaskinia kowala z kowadłem, piecem, stojakiem na zbroję i innymi sprzętami, za pomocą których dzieci mogą wykuwać i naprawiać broń. Oba piętra połączone są zapadnią, która otwiera się po naciśnięciu bloku pod drzewem. W tym fenomenalnym zestawie nie brakuje niczego, nawet scen akcji – dzieci mogą stanąć do walki z kręcącym się po okolicy szkieletem. A gdy najdzie je ochota na coś nowego, mogą rozłączyć i przebudować poziomy. Zawartość i cechy zesatwu: • Buduj, baw się i postaw na półce – LEGO® Minecraft® Teren szkoleniowy (21183) to satysfakcjonujący projekt konstrukcyjny, okazja do emocjonującej zabawy i spektakularna ozdoba każdego pokoju. • Znane postacie – zestaw zawiera klasyczne postacie z gry Minecraft®: ninja, złodzieja, szkielet i nietoperza. • Nieograniczone możliwości zabawy – dzieci mogą nieustannie przebudowywać ten cudowny zestaw i odkrywać możliwości nieograniczonej kreatywnej zabawy lub zbudować wspaniałą ozdobę. • Wyjątkowy prezent – modułowy zestaw to doskonała pozycja dla ośmioletnich i starszych fanów Minecrafta® lub składania modeli. Doskonale sprawdzi się też jako prezent na urodziny, święta lub inną specjalną okazję. • Sporo rozrywki – ten imponujący model ma ok. 24 cm wysokości, 24 cm szerokości i 15 cm głębokości, a dodatkowo można go przebudować i połączyć z innymi zestawami, żeby zabawa była jeszcze lepsza. • Minecraft® jak żywy – zestawy LEGO® Minecraft pozwalają fanom czerpać radość z ulubionej gry w nowy sposób dzięki postaciom, sceneriom i funkcjom, które ożywają podczas kreatywnej zabawy klockami LEGO. • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić. • Pewność i bezpieczeństwo – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa.

299,99 zł
257,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 42,00 zł

3 osoby kupiły
22
Naciśnij przycisk, słuchaj i czytaj. Jaś i Małgosia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naciśnij przycisk, słuchaj i czytaj. Jaś i Małgosia
Dostępny
9 szt.

Przenieś się do krainy bajek. Naciskając kolejno sześć dźwiękowych przycisków, usłyszysz śliczną baśń, w której znajdziesz dzielne dzieci: Małgosię i Jasia, straszną Babę-Jagę i chatkę z piernika... Bajkę czyta Hanna Kinder-Kiss W tej serii m.in.: Złotowłosa i trzy misie, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Trzy małe świnki, Śpiąca Królewna, Piękna i Bestia, Jaś i Małgosia.

36,99 zł
29,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,77 zł

3 osoby kupiły
23
Książeczka kąpielowa, literki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka kąpielowa, literki
Akuku
Dostępny
2 szt.

Miękka książeczka ukazująca dziecku świat literek. Edukacyjna książeczka do wody z piszczkiem. Kolorowa książeczka kąpielowa ozdobiona motywem literek, owoców i warzyw. Książeczka zawiera 10 miękkich stron.

9,40 zł
7,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,41 zł

3 osoby kupiły
24
LEGO Minecraft™ Siedlisko lisów 21178 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Minecraft™ Siedlisko lisów 21178
LEGO
Dostępny
51 szt.

Różnorodne postacie, realistyczne akcesoria i nieograniczone możliwości zabawy sprawiają, że model LEGO® Minecraft® Siedlisko lisów (21178) będzie doskonałym prezentem dla ośmiolatków i starszych dzieci. W lisim domu nie można się nudzić Dzieci mogą wykorzystać swój talent do grania w Minecrafta i skonstruować dom, który wygląda jak śpiący lis. Tył domu jest otwarty, a dach można podnieść, żeby ustawić w środku meble i pobawić się w odgrywanie ról. Na zewnątrz można spotkać małego liska, dorosłego lisa i lisa polarnego. Gdy dzieci nakarmią je słodkimi jagodami, zwierzaki zwiną się w kłębek i pójdą spać. Popularny mob z gry – utopiec – wprowadza element chaosu do zabawy. Dzieci muszą przegonić go mieczem, zanim będą mogły wziąć wędkę i spokojnie zająć się łowieniem ryb. Zawartość i cechy zestawu: • Wesoła rozrywka – model LEGO® Minecraft® Siedlisko lisów (21178) zawiera mnóstwo postaci, akcesoriów i funkcji, które zainspirują dzieci do niekończącej się kreatywnej zabawy. • Znane postacie – w komplecie kultowe postacie z gry Minecraft®: utopiec, lis, mały lisek, lis polarny i figurka bohatera w lisiej skórze. • Kreatywny i wielofunkcyjny – tył domu jest otwarty, a dach można podnieść, więc można pobawić się w środku. Na zewnątrz można opiekować się zwierzakami, łowić ryby i walczyć z wrogiem. • Doskonały prezent – ośmioletnich i starszych graczy zachwyci ten prezent na urodziny, święta lub z dowolnej innej okazji, który pozwoli im przeżywać przygody w stylu Minecrafta® w zupełnie nowy sposób. • Niewielki zestaw – model ma ok. 10 cm wysokości, 17 cm szerokości i 12 cm głębokości, świat pomysłowej zabawy można więc zawsze mieć przy sobie. • Minecraft® jak żywy – zestawy LEGO® Minecraft pozwalają fanom czerpać radość z ulubionej gry w nowy sposób dzięki postaciom, sceneriom i funkcjom, które ożywają podczas kreatywnej zabawy klockami LEGO. • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić. • Pewność i bezpieczeństwo – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa.

109,99 zł
92,39 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 17,60 zł

3 osoby kupiły
25
LEGO Minecraft™ Walka ze strażnikami 21180 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Minecraft™ Walka ze strażnikami 21180
LEGO
Dostępny
36 szt.

Zestaw LEGO® Minecraft Walka ze strażnikami (21180) zabiera ośmioletnich i starszych graczy na podwodną przygodę z mnóstwem znanych postaci i funkcji z przebojowej gry wideo. Ocean rozrywki dla graczy w Minecrafta Ten podwodny zestaw z serii Minecraft oferuje dzieciom wciągającą, oceaniczną misję do wykonania. Najpierw trzeba zbudować konstrukcję na barwnej rafie koralowej, a potem znaleźć skarb – ale dwa znane moby z Minecrafta, strażnik i starszy strażnik, na pewno będą w tym przeszkadzać. Z pomocą trzech uczynnych aksolotlów i trójzęba dzieci muszą przegonić wrogów, by wykonać swoje zadanie. Starszy strażnik ma wbudowane sprężynowe działko, dzięki któremu machnięciem ogona strzela laserowymi pociskami. Nieograniczone możliwości kreatywnej zabawy zestawem klocków LEGO inspirowanym grą w Minecrafta to dla dzieci długie godziny emocjonującej rozrywki. Zawartość i cechy zestawu: • Podwodna przygoda – zestaw LEGO® Minecraft Walka ze strażnikami (21180) zabiera graczy na podwodną przygodę z mnóstwem znanych postaci i funkcji z przebojowej gry wideo. • Realistyczna akcja – model zawiera zbudowaną z klocków rafę koralową i konstrukcję oraz znane postacie z gry Minecraft®: nurka, świecącą kałamarnicę, strażnika, starszego strażnika i trzy aksolotle. • Zabawa klockami – podczas tej przygody inspirowanej emocjonującą grą Minecraft® dzieci mogą zbudować konstrukcję na rafie koralowej, znaleźć skarb i pokonać wrogie moby. • Wszechstronny prezent – zestaw oferuje mnóstwo okazji do swobodnej zabawy, które zajmą ośmioletnich i starszych graczy w Minecrafta® na długie godziny. • Niezliczone możliwości – ten pobudzający wyobraźnię zestaw ma ok. 12 cm wysokości, 12 cm szerokości i 7 cm głębokości. • Minecraft® jak żywy – zestawy LEGO® Minecraft pozwalają fanom czerpać radość z ulubionej gry w nowy sposób dzięki postaciom, sceneriom i funkcjom, które ożywają podczas kreatywnej zabawy klockami LEGO. • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić. • Pewność i bezpieczeństwo – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa.

109,00 zł
87,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 21,80 zł

3 osoby kupiły
26
20th Century Boys. Tom 6. Chłopaki z XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20th Century Boys. Tom 6. Chłopaki z XX wieku
Dostępny
96 szt.

Kolejna seria Naokiego Urasawy debiutuje w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy ostatniego stulecia poprzedniego millenium, ukazując kolejne zmiany społeczne. 20th Century Boys. Chłopaki z XX wieku to zdobywca całego wachlarza nagród japońskich i najważniejszych światowych - Festiwalu w Angoulême oraz Eisnera (aż dwukrotnie).

65,00 zł
51,35 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

2 osoby kupiły
27
LEGO City Posterunek policji 60316 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO City Posterunek policji 60316
LEGO
Dostępny
85 szt.

Dwupiętrowy posterunek policji z zestawu LEGO® City 60316 zawiera mnóstwo inspirujących detali, takich jak areszt z funkcją ucieczki, plac do spacerowania dla złodziejaszków oraz miejsce do szkolenia psów. W komplecie jest także radiowóz, helikopter i zmodyfikowana śmieciarka złodziejaszków oraz płytka drogowa, którą można połączyć z innymi zestawami. Do zabawy zaprasza też pięć minifigurek, w tym trzy postacie z serialu telewizyjnego LEGO City Adventures. Zabawa konstrukcyjna dla dzieci od 6 lat Do tego zestawu konstrukcyjnego LEGO dołączona jest broszura ze szczegółowymi instrukcjami budowania oraz cyfrowy przewodnik po budowaniu dostępny w bezpłatnej aplikacji Instrukcje budowania LEGO na smartfony i tablety. Przewodnik oferuje intuicyjne funkcje powiększania i obracania, dzięki którym dzieci mogą obejrzeć wszystkie powstające modele z każdej strony. Kreatywny świat LEGO City Zestawy LEGO City są pełne realistycznych pojazdów, szczegółowych budynków i niezwykłych postaci, które zachęcają do pomysłowego wcielania się w role – budowanie i zabawa nimi to mnóstwo frajdy. Zawartość i cechy zestawu: • Posterunek policyjny z serialu telewizyjnego LEGO® City – zestaw LEGO City Posterunek policji (60316) docenią wszyscy młodzi fani serialu telewizyjnego LEGO City Adventures. • Zawartość opakowania – w środku jest wszystko, czego dzieci potrzebują do zbudowania dwupiętrowego posterunku policji, pojazdu patrolowego, helikoptera i śmieciarki, oraz figurka psa i pięć minifigurek, w tym trzy postacie z serialu LEGO® City. • Cechy i funkcje – śmieciarka ma podnoszony kontener i dwa tarany do zburzenia „ucieczkowej” ściany aresztu. W komplecie jest też płytka drogowa, którą można połączyć z innymi zestawami LEGO® City. • Prezent z dowolnej okazji – ten policyjny zestaw LEGO® City będzie doskonałym prezentem na urodziny, pod choinkę i z każdej innej okazji dla sześciolatków i starszych dzieci. • Modele do zabawy i ustawienia na półce – po złożeniu posterunek policji ma ok. 27 cm wysokości, 28 cm szerokości i 24 cm głębokości. • W komplecie akcesoria dla minifigurek LEGO® – ten zestaw policyjny zawiera sporo fajnych akcesoriów do pomysłowej zabawy, takich jak krótkofalówka, aparat fotograficzny, kupka i pączki. • Interaktywny, cyfrowy przewodnik po budowaniu – w aplikacji Instrukcje budowania LEGO® na smartfony i tablety dzieci mogą powiększać i obracać powstające modele, by obejrzeć je z każdej strony. • Rozwój zdolności kreatywnych – podczas zabawy dzieci wzmacniają pewność siebie i rozwijają ważne umiejętności. • Jakość to nasz priorytet – wszystkie elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite i zawsze do siebie pasują, a budowanie z nich jest przyjemnością – i tak jest niezmiennie od 1958 roku. • Bezpieczeństwo przede wszystkim – klocki i inne elementy zestawów LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa.

309,99 zł
266,59 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 43,40 zł

3 osoby kupiły
28
Nikt nie widzi Słoni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nikt nie widzi Słoni
Dostępny
17 szt.

Usłysz głos słoniowy! Przekonaj Słonia, że istnieje naprawdę, a Słoniczkę - że może być lubiana dokładnie taka, jaka jest i że wcale nie musi się zmieniać. Nikt nie widzi Słoni to niezwykła bajka o odmienności, tolerancji i akceptacji. Sprawi, że rozmowy z dziećmi o odrzuceniu potrzebie przynależności będą łatwiejsze, a także stworzy naturalną przestrzeń do rozmowy o wartościach i empatii. Wygląd, forma oraz treść zachwyć się tymi elementami naszej książki wydanej z pasji do czytania.

40,95 zł
30,71 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,24 zł

3 osoby kupiły
29
Zestaw balonów, różne kolory (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw balonów, różne kolory (10 sztuk)
Godan, 10 sztuk
Dostępny
108 szt.

Opakowanie zawiera10 różnokolorowych balonów. Po napompowaniu mają ok. 26 cm. Posiadają odpowiedniej długości końcówkę, więc nie ma problemów z ich wiązaniem.

6,10 zł
5,99 zł

Rabat 1,8%
oszczędzasz 0,11 zł

2 osoby kupiły
30
Naklejki dekoracyjne - oczy, 50 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki dekoracyjne - oczy, 50 sztuk
Titanum, 50
Dostępny
76 szt.

Oczy samoprzylepne czarne 8 mm bez rzęs okrągłe. W opakowaniu 50 sztuk.

5,99 zł
2 osoby kupiły
31
Skarby. Poszukiwacze i strażnicy żydowskiej pamięci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby. Poszukiwacze i strażnicy żydowskiej pamięci
Dostępny
238 szt.

Ta historia jest trochę jak baśń. Są w niej poszukiwacze skarbów i ich strażnicy. Jest pełna klejnotów cukiernica Rosenthala, dwanaście złotych jaj i tajemnicza mapa dziadka Pinchasa. Jest podróż w głąb czasu tropem utraconego dziedzictwa. W 2017 roku Patrycja Dołowy została poproszona o pomoc – jej amerykańska przyjaciółka Michelle Levy chciała dowiedzieć się czegoś o swojej prababci Salomei. Tak zaczęła się wędrówka, która potoczyła się w niespodziewany sposób i poprowadziła w nieoczekiwanych kierunkach. W jej trakcie Dołowy spotkała innych poszukiwaczy – amerykańskich potomków polskich Żydów, których przywiodła do Polski legenda o rodzinnym skarbie lub wizja utraconego raju. Trafiła też na Polaków, którzy stali się lokalnymi strażnikami żydowskiej pamięci. Zaintrygowało ją, co tak naprawdę popycha ich do działania. Co znaczy wciąż żyć na grobach, a co znaczy żyć zupełnie bez nich? Polska pełna jest żydowskich rzeczy. Porzuconych, wziętych pod opiekę, przywłaszczonych, przejętych, znalezionych i takich, które wciąż czekają na odkrycie. Nie jest to złoto, lecz coś cenniejszego od złota: to ślady milionów żyć, o których musimy pamiętać.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
32
Mattel. HBF11 Gra Scrabble Junior Disney - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mattel. HBF11 Gra Scrabble Junior Disney
Mattel, od 6 lat
Dostępny
101 szt.

Scrabble Junior Disney to podwójna dawka zabawy – zawiera dwie gry w jednej, aby towarzyszyć dzieciom przez cały okres nauki pisowni i słownictwa. Przyjazna gra słowna zawiera dwustronną planszę do gry. Na pierwszej stronie młodsze dzieci mogą uczyć się literek z pomocą gry słownej dostosowanej do ich umiejętności oraz znajomych postaci Disneya. Gdy opanują już pisownię i poznają więcej słówek, mogą przekręcić planszę na drugą stronę i grać w Scrabble w bardziej tradycyjnej wersji z uproszczoną punktacją oraz podpowiedziami wydrukowanymi na krawędziach. Ta ciekawa gra przeznaczona dla 2–4 graczy w wieku od 6 do 10 lat pomoże rozbudzić w dzieciach fascynację zabawą słowami (kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić).

87,90 zł
79,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,79 zł

2 osoby kupiły
33
Tamagotchi Star Wars Solid - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tamagotchi Star Wars Solid
Bandai Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

Tamagotchi R2-D2 to połączenie zabawy Tamagotchi ze światem popularnej serii Star Wars. Występują nowe, wyjątkowe obudowy nawiązujące do serii Star Wars i R2-D2. Zabawa Tamagotchi również wzbogacona jest o historię ze świata Star Wars oraz o nowe sposoby interakcji z uwielbianym przez fanów R2-D2. Grupa docelowa to fani Star Wars. Tamagotchi Star Wars R2 D2 występuje w dwóch wersjach, klasycznej i holograficznej. Rozwój i szkolenie postaci: - fabryka droidów - R2-D2 - tryb specjalizacji i zdolności - A Tryb drugiego pilota - B Tryb specjalny Szkolenie i obsługa R2-D2 - szkolenie przypomina opiekę nad tradycyjną postacią Tamagotchi. Dopilnuj, by R2-D2 był szczęśliwy: - naładuj (karmienie) - wytrzyj (dobry nastrój) - brudny (czyszczenie) - tryb snu - pożegnanie (zabrany przez Jawów)

99,99 zł
91,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
34
Zwiadowcy. Tom 2. Płonący most - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Tom 2. Płonący most
Dostępny
874 szt.

Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny z okrutnym baronem Morgarathem. Will, zwiadowca Gilan oraz Horace otrzymują ważne zadanie - wyprawiają się do sąsiadującej z Araluenem Celtii, by wezwać jej władcę na pomoc w walce z najeźdźcą. Gdy docierają na miejsce, ich oczom ukazuje się przerażający widok - wioski Celtii są opustoszałe, wiatr hula po zniszczonych zabudowaniach, na gościńcach zaś królują bandyci. Od wyczerpanej, niemal umierającej z głodu dziewczyny, bohaterowie dowiadują się, że Morgarath uprzedził ich zamiary - zaatakował Celtię, porwał górników, a króla i jego ludzi odrzucił daleko na południe... Gdy Gilan wyrusza z wieściami do Araluenu, Will, Horace i Evanlyn odkrywają, że plan diabolicznego hrabiego jest dalece bardziej wyrafinowany, niż mogliby sądzić. Tylko dni dzielą Morgaratha od wybudowania mostu, który pozwoli mu przerzucić armię na ziemie królestwa. Nie ma czasu, by poinformować o tym władcę, Will i Horace muszą wziąć sprawę we własne ręce. Ale spalenie mostu To dopiero początek kłopotów.

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

2 osoby kupiły
35
MELISSA Naklejki wypukłe wielokrotne PAW PATROL Psi Patrol Dżungla 33258 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
47,32 zł
41,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,68 zł

2 osoby kupiły
36
Kubatu. Tom 5. Liściożerca mimo woli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubatu. Tom 5. Liściożerca mimo woli
Dostępny
9 szt.

Gąsienica Bielinka wraca do domu i ma pilną sprawę do pana Inżyniera. Niestety jej prośba może okazać się zbyt trudna do spełnienia przez genialnego wynalazcę. Czy będą z tego kłopoty? Tymczasem Dziobato, maskotka Malwinki, również podejmuje ważną decyzję w swoim pluszowym życiu i odbywa niezwykłą podróż. W piątym albumiku z przygodami papugi Kubatu i jej przyjaciół czekają aż dwie historyjki ze świata, w którym spotykamy ożywione przytulanki. Scenariusz komiksu napisał wykładowca akademicki i tłumacz Jakub Syty. Ilustracje są dziełem Przemysława „Surpiko” Surmy, z wykształcenia konserwatora zabytków, a z zawodu ilustratora książkowego. Komiks nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
37
Ilustrowany słownik matematyczny dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik matematyczny dla dzieci
Dostępny
139 szt.

Słownik matematyczny podzielony został na dwie części: pierwsza – teoretyczna – wprowadza w świat matematycznych tajemnic i je wyjaśnia, a druga – praktyczna – umożliwia sprawdzenie zdobytej już wiedzy. Dzięki przejrzystemu układowi i kolorowym ilustracjom poznanie nowego materiału oraz utrwalenie wiadomości będzie przyjemne i niezwykle łatwe.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
38
Volkswagen Classic Beetle Garbus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Volkswagen Classic Beetle Garbus
Daffi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Model Volkswagen Classic to popularny i kochany „Garbus”. Model metalowy, z plastikowymi elementami, posiada gumowane koła i otwierane drzwi. Skala: 1:24 Wymiary opakowania: 20.5 x 12.0 x 12.0 cm Wymiary modelu: 17.0 x 7.5 x 6.0 cm Materiał: metal z elementami plastikowymi Certyfikat CE. Uwaga. Dostępne różne kolory, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

50,64 zł
45,07 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,57 zł

2 osoby kupiły
39
Sandman. Tom 3. Kraina Snów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sandman. Tom 3. Kraina Snów
Dostępny
119 szt.

Trzeci tom jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów w nowym wydaniu. „Sandman – Kraina Snów” to cztery wyjątkowe historie: „Kaliope”, „Sen tysiąca kotów”, „Fasada” i najbardziej znana – „Sen nocy letniej”. Ta ostatnia to jedyna opowieść komiksowa nagrodzona World Fantasy Award w kategorii najlepsza krótka opowieść fantastyczna. Dodatkowo tom zawiera także oryginalny scenariusz Neila Gaimana do historii „Kaliope” z uwagami scenarzysty i rysownika. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych: Kelley Jones („Deadman”, „Batman”, „Moon Knight”), Charles Vess („Księgi Magii”, „Baśnie”), Colleen Doran („Zdumiewający, fantastyczny, niesamowity Stan Lee”) i Malcolm Jones III („Dracula, „Spider-Man”).

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

2 osoby kupiły
40
Kuchnia z akcesoriami 482749 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia z akcesoriami 482749
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
5 szt.

Zalety produktu: Kuchnia to propozycja ciekawej i wciągającej zabawy dla dzieci, które chętnie naśladują zajęcia dorosłych i w bezpieczny sposób mogą bawić się w małych kucharzy. Ciekawy i nowoczesny design, a także ładna i żywa kolorystyka to tylko niektóre cechy tej kuchni! Można tu znaleźć płytę z polem grzewczym, półeczki dużo akcesoria. Kuchenka zapakowana w poręczna walizkę, dzięki temu Twoja pociecha może ja zabrać zawsze i wszędzie! Zawartość zestawu: kuchenka, garnek z pokrywką, patelnia, łyżeczka, nóż, widelec, podbierak, 2x kubki, art. spożywcze. Całość wykonana z plastiku. Wszystkie produkty są imitacją prawdziwych! Wymiary produktu: 42x53x21 cm, wymiary opakowania: 27x22x11 cm.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
41
Statki i okręty - tajemnice, katastrofy, bitwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statki i okręty - tajemnice, katastrofy, bitwy
Dostępny
55 szt.

Marynarze krążownika „Indianapolis”, który na swoim pokładzie dostarczył elementy amerykańskiej bomby atomowej, zginęli w powrotnym rejsie rozszarpani przez rekiny. Załoga żaglowca „Carroll A. Deering” znikła bez śladu, pozostawiając statek w idealnym stanie. Pracownicy pewnej włoskiej stoczni tak zbudowali luksusowy statek, że ten przewrócił się zaraz po zwodowaniu. Historia żeglugi pełna jest dramatycznych, ale niekiedy i anegdotycznych historii, które są przykładem zarówno bohaterstwa marynarzy i oficerów, jak też zwykłej głupoty, tchórzostwa, wyolbrzymionych ambicji. Dotyczy to i dowódców, i konstruktorów jednostek, które w najlepszym razie okazywały się nieużytecznie, a czasami stawały się pływającymi trumnami pociągającymi na dno setki istnień. Opisywane przez Andrzeja Kraśnickiego wydarzenia dzieli niekiedy sto lat. Autor sięgając po historie z XIX, czy też XX wieku, ukazał codzienne życie na morzu. Nie wydaje się ono wcale monotonne i nużące, przeciwnie jest pełne nieoczekiwanych wydarzeń, zwrotów akcji, niebezpieczeństw. Okazuje się, że z wielu morskich tragedii i błędów nigdy nie wyciągnięto wniosków. Z drugiej zaś strony to nieraz zwykły, ślepy los zabijał, ale i ratował życie. Wśród tych historii nie brak pokrzepiających opowieści o ludziach, którzy niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzili, jaką epokę reprezentowali, czy pracowali pod żaglami, czy też na okręcie podwodnym, wykazali się niezwykłą odwagą, pomysłowością, a często po prostu desperacją. Bo przecież najważniejsze to przeżyć i wrócić do portu.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
42
Fascynujące pociągi pełna talia kart - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fascynujące pociągi pełna talia kart
Kolejkowy Zakątek
Dostępny
27 szt.

Klasyczne karty do gry zpięknymi obrazami polskiej ilustratorki Weroniki Śliwińskiej przedstawiającenajciekawsze i najważniejsze pociągi od pierwszej lokomotywy Stephensona, aż doczasów współczesnych, a nawet z graficzną interpretacją pociągu przyszłości:Hyperloop. Zapakowane w kartonik, w którym mogą być przechowywane. 26 kartkolorowych + 26 czarno-białych, uzupełniających się kart, pozwala na uproszczonągrę dla dzieci, typu: memory.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

2 osoby kupiły
43
LEGO Marvel. Starcie z Gargantosem 76205 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Marvel. Starcie z Gargantosem 76205
LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

W zestawie LEGO® Marvel Starcie z Gargantosem​ (76205) czyhają na Ciebie straszliwe zielone macki! Ośmiolatkom i starszym dzieciom spodoba się emocjonująca zabawa z filmu „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” wytwórni Marvel Studios. Doctor Strange kontra potwór z mackami Drużyna superbohaterów Marvela natknęła się na ogromną, rozwścieczoną, jednooką bestię z długimi, zielonymi mackami. W takiej sytuacji wszystko może się wydarzyć! Ten wielofunkcyjny zestaw zawiera trzy popularne minifigurki LEGO Marvel: Doctora Strange’a w zdejmowanej pelerynie, Wonga i Americę Chavez. Jednooki, zielony potwór ma długie kończyny z przegubami, dzięki którym można ustawiać je pod najróżniejszymi kątami. Po zakończonej zabawie potworne stworzenie z mackami będzie straszliwą ozdobą dziecięcego pokoju. Dodatkowo w bezpłatnej aplikacji Instrukcje budowania LEGO dzieci mogą przybliżać i obracać powstający model oraz wizualizować postępy w budowaniu, a szczegółowy przewodnik po składaniu zabawki pozwoli nawet młodym budowniczym zrobić wszystko samodzielnie. Zawartość i cechy zestawu: • Atrakcyjny zestaw – LEGO® Marvel Starcie z Gargantosem​ (76205) to zestaw do zabawy i ustawienia na półce z ogromnym potworem, który przeniesie miłośników filmów Marvela w świat pomysłowych przygód. • Popularni bohaterowie – w komplecie są trzy minifigurki: Doctor Strange w zdejmowanej pelerynie, Wong i America Chavez, a do tego złożony z klocków potwór z ruchomymi mackami. • Potworna zabawa – duża, jednooka bestia ma długie, ruchome macki, które można ustawiać pod różnymi kątami podczas odgrywania niezliczonych pomysłowych scenek. • Prezent dla dzieci – młodym superbohaterom i miłośnikom fajnych potworów w wieku od 8 lat spodoba się ten niezwykły zestaw, który doskonale sprawdzi się też jako prezent na urodziny, święta lub z dowolnej okazji. • Mnóstwo pomysłów na zabawę – zestaw ma ok. 12 cm wysokości, 31 cm szerokości i 26 cm głębokości. Z łatwością można połączyć go z innymi zabawkami konstrukcyjnymi LEGO® Marvel, aby zabawa była jeszcze lepsza. • Dodatkowe atrakcje w aplikacji – w aplikacji Instrukcje budowania LEGO® dzieci mogą przybliżać i obracać cyfrową wersję powstającego modelu oraz wizualizować swoje postępy. • Kultowe zestawy – wszystkie zabawki konstrukcyjne LEGO® Marvel to wysokiej jakości zestawy, które gwarantują młodym superbohaterom niezliczone możliwości pomysłowej rozrywki. • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić. • Pewność i bezpieczeństwo – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa.

159,99 zł
137,59 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 22,40 zł

1 osoba kupiła
44
Ćwiczenia z myślenia dla 4-5-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia z myślenia dla 4-5-latka
Dostępny
2 szt.

W tej wartościowej i pięknie ilustrowanej książeczce edukacyjnej znajduje się 40 zadań dla przedszkolaków w wieku 4-5 lat. Wielkim atutem książki jest różnorodność zadań, zarówno pod względem stopnia trudności, jak i umiejętności, dzięki czemu dziecko udoskonali między innymi umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, sprawność manualną, rozpoznawanie kolorów i kształtów, a równocześnie zacznie przygotowywać się do nauki pisania i liczenia.

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
45
Toledo i inne przygody w Kastylii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toledo i inne przygody w Kastylii
Dostępny
53 szt.

Andrzej Stanisław Kowalczyk napisał książkę o Hiszpanii. Bardzo potrzebną. Nie jest to widokówka z podróży na Południe, ale zbiór szkiców pogłębionych, nawiązujący do tradycji polskiej szkoły eseju. Słowa, myśli i obrazy są w tym tomie doskonale dobrane. Tworzą spójną całość, bogatą i różnorodną. Jest w niej miejsce do rozmyślań nad istotą chrześcijańskiej duchowości (św. Jan od Krzyża, św. Teresa z Ávili), namysł nad historią bliskiego nam Śródziemnomorza (Filip II). Jest opis szaleństw i zbrodni (Inkwizycja, wojna domowa), jest literatura będąca tych trudnych kwestii artystycznym odbiciem i próbą ich gruntownego zrozumienia (Cervantes, García Lorca). Jest malarstwo (Goya), a nawet muzyka usłyszana i zapisana delikatnie i wyjątkowo prawdziwie (Joaquín Rodrigo). – Marek Zagańczyk

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
46
Pomaluj świat. Zima wokół nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomaluj świat. Zima wokół nas
Dostępny
652 szt.

Seria „Pomaluj świat” to książeczki pełne czaru. Prześliczne ilustracje, rymowany tekst i możliwość odkrywania elementów na ilustracji za pomocą flamastra wodnego to zabawa na długie wieczory. Książka przyniesie dziecku mnóstwo radości!

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

1 osoba kupiła
47
Abe Sapien. Tom 2. Mroczne i straszliwe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abe Sapien. Tom 2. Mroczne i straszliwe
Dostępny
14 szt.

Drugi tom opowieści o Abie Sapienie, jednym z najważniejszych agentów Biura Badań Paranormalnych i Obrony, który w czasie apokalipsy zaczyna działać na własną rękę, aby rozwiązać tajemnicę swojego przeznaczenia. Abe przemierza Amerykę zmienioną w piekło. Spotyka różnych ludzi, którym pomaga w walce z bestiami i zagrożeniami okultystycznymi. Jedni go za to doceniają, inni uważają za wcielenie zła... Tymczasem własną podróż na północny kraniec świata odbywa nekromanta, który jest zdeterminowany, aby dzięki nadprzyrodzonym mocom zapewnić sobie poczesne miejsce w zmieniającej się rzeczywistości. Klimatyczna rozgrywka pomiędzy wieloma mrocznymi siłami stanowi preludium do tomu „BBPO: Znany diabeł” – ostatniego rozdziału sagi o Hellboyu. Twórcą pomysłu serii i jej współscenarzystą jest sławny Mike Mignola, autor cyklu „Hellboy”. Scott Allie to zarówno redaktor, jak i scenarzysta od lat zaangażowany w tworzenia świata Hellboya. Rysunki są dziełem braci Fiumara, znakomitych argentyńskich autorów tworzących wiele serii dla najważniejszych amerykańskich wydawców. Album zawiera zeszyty serii „Abe Sapien” opublikowane w tomach 6–8.

129,99 zł
100,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 29,90 zł

1 osoba kupiła
48
Żelazko na baterie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żelazko na baterie
Askato
Dostępny
32 szt.

Super zabawka dla dzieci, żelazko z dźwiękami i parą wodną, spryskiwaczem, dodatkowo podświetlenie LED oraz cicha muzyka w tle sprawią, że prasowanie będzie czystą przyjemnością. Podczas prasowania poruszają się także styropianowe kuleczki wewnątrz termostatu.Wymiary opakowania: 27,5 x 9,5 x 15,5 cm.Zasilanie: 3xAA (brak w zestawie).Wiek: 3+.

68,12 zł
56,54 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,58 zł

1 osoba kupiła
49
LEGO City Policyjny pościg za furgonetką z lodami 60314 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO City Policyjny pościg za furgonetką z lodami 60314
LEGO
Dostępny
311 szt.

Zestaw LEGO® City Policyjny pościg za furgonetką z lodami (60314) pozwoli dzieciom odgrywać sceny z serialu telewizyjnego LEGO® City Adventures. W komplecie jest zmodyfikowana furgonetka z lodami złodziejaszków z wyrzutnią oraz fajny radiowóz policyjny z narzędziem do przekłuwania opon. Do tego jeszcze minifigurki dwóch lodowych złodziejaszków oraz policjantki i długie godziny świetnej akcji gwarantowane! Zestaw dla dzieci w wieku od 5 lat Do tego zestawu konstrukcyjnego LEGO dołączona jest broszura ze szczegółowymi instrukcjami budowania oraz cyfrowy przewodnik po budowaniu dostępny w bezpłatnej aplikacji Instrukcje budowania LEGO na smartfony i tablety. Przewodnik oferuje intuicyjne funkcje powiększania i obracania, dzięki którym dzieci mogą obejrzeć wszystkie powstające modele z każdej strony. Kreatywny świat LEGO City Zestawy LEGO City są pełne realistycznych pojazdów, szczegółowych budynków i niezwykłych postaci, które zachęcają do pomysłowego wcielania się w role – budowanie i zabawa nimi to mnóstwo frajdy. Zawartość i cechy zesatwu: • Zestaw policyjny z serialu telewizyjnego LEGO® City – model LEGO City Policyjny pościg za furgonetką z lodami (60314) docenią wszyscy młodzi fani serialu telewizyjnego LEGO City Adventures. • Zawartość opakowania – w środku jest wszystko, czego dzieci potrzebują do zbudowania kolorowej furgonetki z lodami złodziejaszków, samochodu policyjnego i bankomatu, a do tego trzy minifigurki, w tym dwie postacie z serialu telewizyjnego LEGO® City. • Cechy i funkcje – dzieci mogą strzelać lodowymi pociskami z furgonetki, użyć narzędzia do przekłuwania opon zamontowanego w radiowozie pościgowym oraz odgrywać sceny z serialu telewizyjnego LEGO® City Adventures. • Prezent z dowolnej okazji – ten policyjny zestaw LEGO® City będzie doskonałym prezentem na urodziny, pod choinkę i z każdej innej okazji dla pięciolatków i starszych dzieci. • Do zabawy i ustawienia na półce – po złożeniu furgonetka z lodami ma ok. 12 cm wysokości, 15 cm długości i 5 cm szerokości. • W komplecie akcesoria dla minifigurek LEGO® – ten zestaw policyjny zawiera sporo fajnych akcesoriów do pomysłowej zabawy, takich jak kajdanki, łom i lody. Interaktywny, cyfrowy przewodnik po budowaniu – w aplikacji Instrukcje budowania LEGO® na smartfony i tablety dzieci mogą powiększać i obracać powstające modele, by obejrzeć je z każdej strony. • Rozwój zdolności kreatywnych – podczas zabawy dzieci wzmacniają pewność siebie i rozwijają ważne umiejętności. • Jakość to nasz priorytet – wszystkie elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite i zawsze do siebie pasują, a budowanie z nich jest przyjemnością – i tak jest niezmiennie od 1958 roku. • Bezpieczeństwo przede wszystkim – klocki i inne elementy zestawów LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa.

149,99 zł
128,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 21,00 zł

1 osoba kupiła
50
CoComelon. Samochód rodzinny Deluxe z muzyką i dźwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CoComelon. Samochód rodzinny Deluxe z muzyką i dźwiękiem
Jazwares, Orbico
Dostępny
803 szt.

Zapnij pasy i przygotuj się na przygodę z JJ i przejażdżkę samochodem CoComelon! Rodzinny samochód na pewno przyciągnie uwagę malucha wyrazistymi kolorami, zabawnymi dźwiękami i muzyką! Wystarczy nacisnąć przycisk na boku samochodu, aby usłyszeć popularną piosenkę CoComelon „Are We There Yet”, a nawet dźwięki prawdziwego samochodu, jak uruchamianie silnika czy klakson. Twój maluch może swobodnie popychać samochód CoComelon wszędzie, gdzie tylko chce, i przeżywać nowe, zabawne przygody z JJ! Z CoComelon jest zawsze dużo do kolekcjonowania i odkrywania! Baw się i odkrywaj! Twój maluch będzie świetnie się bawić i wesoło śpiewać z rodzinnym samochodem „CoComelon”! Świetne funkcje! Rodzinny samochód CoComelon gra ulubione melodie, jak „Intro Song” i „Are We There Yet” CoComelon. Naciśnij przycisk CoComelon, żeby aktywować piosenki, które Twój maluch chętnie zaśpiewa! Zainspirowany uwielbianym przez dzieci serialem edukacyjnym! Patrz, jak Twoje dziecko bawi się i odtwarza swoje ulubione scenki z serialu edukacyjnego, z najbardziej popularnymi bohaterami CoComelon! Jest jeszcze więcej gadżetów CoComelon do zebrania! Możecie zebrać więcej zabawek, instrumentów, książek i pluszaków CoComelon! Przynieś dziś do domu prezent CoComelon, który Twoje dziecko na pewno pokocha! Wymiary opakownaia: ok. 18.0 x 30.5 x 13.5 cm

128,88 zł
122,44 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,44 zł

1 osoba kupiła
51
BMW M8 Competition Coupe 5" KINSMART - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BMW M8 Competition Coupe 5" KINSMART
Daffi
Dostępny
2 szt.

Model BMW M8 Competition Coupe 5".

31,43 zł
27,97 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,46 zł

1 osoba kupiła
52
Rewolwery i pistolety (wydanie ze zmianami) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolwery i pistolety (wydanie ze zmianami)
Dostępny
215 szt.

Kompendium wiedzy o pistoletach i rewolwerach napisane specjalnie dla potrzeb dawnego KGB, pomimo upływu czasu nic nie straciło na aktualności i dalej jest uważane za skarbnicę wiedzy. Publikacja uzupełniona i poprawiona, zawiera liczne czarno-białe schematy, ilustracje i szkice. Wydanie uzupełnione jest o dodatkowy rozdział poświęcony broni krótkiej polskiej produkcji. Książki Aleksandra Żuka pojawiały się w latach osiemdziesiątych, robiąc furorę wśród hobbystów i zawodowców. Pistolety i rewolwery to znakomite źródło wiedzy dla zaczynających przygodę z bronią, zainteresowanych jak, skąd i dlaczego wzięły się różne stosowane w niejrozwiązania, jak działa broń, jak działa amunicja, czy choćby jak wyglądają naboje do różnych słynnych modeli. Każdy, kto interesuje się bronią i amunicją zawodowo, czy hobbystycznie, powinien tę książkę mieć - i najlepiej wydaną tak, jak ta.

149,90 zł
119,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 29,98 zł

1 osoba kupiła
53
To jest wasz kraj, to jest mój kraj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest wasz kraj, to jest mój kraj
Dostępny
433 szt.

Ojciec folkowych pieśniarzy, kronikarz klasy pracującej, naczelny hobo Ameryki. Woody Guthrie to jedna z najciekawszych postaci w historii muzyki, a jego piosenki uczyniły z niego rzecznika ubogich pracowników i bezrobotnych biedaków. Guthrie wędrował przez Stany i rozmawiał z mieszkańcami tego kraju jak równy z równym, a zasłyszane historie przekuwał w protest songi, które ukształtowały kolejne pokolenia zaangażowanych twórców. To jest wasz kraj, to jest mój kraj ukazał się po raz pierwszy w 1943 roku. Guthrie opisuje w tej książce swoje losy, zaczynając od dzieciństwa na równinach Oklahomy, przez lata spędzone w drodze, w pociągach towarowych i na tylnych siedzeniach autostopu, aż po Nowy Jork i próby dotarcia do większej publiczności. Śpiewał o trudzie, zwykłym życiu i ciężkiej pracy, a także o pięknie Stanów Zjednoczonych, które obserwował z otwartych drzwi wagonów, pędząc przez kraj od oceanu do oceanu. A wszystko to na tle najważniejszych wydarzeń amerykańskiej historii – czasów prohibicji, wielkich burz pyłowych, odkrywania złóż ropy i ataku na Pearl Harbor. To jest wasz kraj, to jest mój kraj to porywająca autobiograficzna podróż przez życie największego barda Ameryki i poruszająca wyprawa do korzeni współczesnych Stanów Zjednoczonych. Do kraju, który był jego krajem.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
54
S.O.S. dla odporności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
S.O.S. dla odporności
Dostępny
62 szt.

Wstajesz rano i czujesz drapanie w gardle. Bolą cię mięśnie. Zastanawiasz się, czy to jakaś infekcja, czy po prostu źle spałeś. Za bardzo się spieszysz, by dłużej o tym myśleć. Tymczasem pod Twoją skórą toczy się wojna – bitwa za bitwą. Miliony walczą i umierają, abyś mógł tego dnia wyjść do pracy. Jeśli chcesz zrozumieć, jak to się dzieje, to w pierwszych rozdziałach tej książki przeczytasz o tym: • jak działa Twój układ odpornościowy, • jak wytwarzane są przeciwciała, • jakie są ich rodzaje i do czego służą, • jak wygląda pole walki z zagrożeniami. Jeśli interesuje Cię to, w jaki sposób możesz wspomóc swoje przeciwciała w tej nieustającej walce, to w kolejnych rozdziałach przeczytasz o tym: • jak zmienia się odporność wraz z wiekiem, • jaki ma ona związek z kondycją fizyczną, • co jeść, a czego unikać, • o co jeszcze, poza dietą, należy zadbać, • czy łykać suplementy, • czy stosować leki na odrobaczanie… I wiele, wiele więcej! Aby nie zostawić cię tylko z teorią, autorzy zaproponowali ponad 100 przepisów na rozmaite dania, dzięki którym wyposażysz swój układ odpornościowy w składniki niezbędne dla jego funkcjonowania. Wśród przepisów znajdują się również receptury na roślinne specyfiki – napary, syropy, soki - wzmacniające odporność lub pomocne w walce z infekcją. Przepiękne zdjęcia, atrakcyjne grafiki, ciekawe ilustracje i zestawienia sprawiają, że lektura książki jest nie tylko pożyteczna, ale i niezwykle przyjemna.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

1 osoba kupiła
55
LEGO City Mobilne centrum dowodzenia policji 60315 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO City Mobilne centrum dowodzenia policji 60315
LEGO
Dostępny
10 szt.

Z zestawem LEGO® City Mobilne centrum dowodzenia policji (60315) dzieci mogą wymyślać własne historie o postaciach z serialu telewizyjnego LEGO® City Adventures. Ten zestaw z fajnymi pojazdami ma mnóstwo ciekawych funkcji. Znajdziesz w nim policyjnego pick-upa z przyczepą z aresztem, drona i quada, a także traktor złodziejaszków z przyczepą i miotaczem jajek. Dołączone minifigurki Duke’a DeTaina, Gracie Goodhart i Snake’a Rattlera gwarantują świetną zabawę. Zestaw dla dzieci w wieku od 6 lat Do tego zestawu konstrukcyjnego LEGO dołączona jest broszura ze szczegółowymi instrukcjami budowania oraz cyfrowy przewodnik po budowaniu dostępny w bezpłatnej aplikacji Instrukcje budowania LEGO na smartfony i tablety. Przewodnik oferuje intuicyjne funkcje powiększania i obracania, dzięki którym dzieci mogą obejrzeć powstające modele z każdej strony. Inspirujący świat LEGO City Zestawy LEGO City są pełne realistycznych pojazdów, szczegółowych budynków i niezwykłych postaci, które zachęcają do pomysłowego wcielania się w role – budowanie i zabawa nimi to mnóstwo frajdy. Zawartość i cechy zesatwu: • Zestaw policyjny z serialu telewizyjnego LEGO® City – model LEGO City Mobilne centrum dowodzenia policji (60315) docenią wszyscy młodzi fani serialu telewizyjnego LEGO City Adventures. • Zawartość opakowania – w środku jest wszystko, czego dzieci potrzebują do zbudowania policyjnego pick-upa, przyczepy z aresztem, drona, quada i traktora z przyczepą, oraz cztery minifigurki, w tym trzy postacie z serialu telewizyjnego LEGO® City. • Cechy i funkcje – dzieci mogą strzelać jajkami z przyczepy traktora, uruchomić funkcję ucieczki z aresztu lub przechylić quada, by kierować nim we wszystkie strony. • Prezent z dowolnej okazji – ten policyjny zestaw LEGO® City będzie doskonałym prezentem na urodziny, pod choinkę i z każdej innej okazji dla sześcioletnich i starszych fanów serialu LEGO City Adventures. • Szczegółowe modele do zabawy i ustawienia na półce – po złożeniu policyjny pick-up ma ok. 6 cm wysokości, 16 cm długości i 6 cm szerokości. • W komplecie akcesoria dla minifigurek LEGO® – ten zestaw policyjny zawiera sporo fajnych akcesoriów do pomysłowej zabawy, takich jak pilot do zabawkowego drona, kajdanki i jajka. • Interaktywny, cyfrowy przewodnik po budowaniu – w aplikacji Instrukcje budowania LEGO® na smartfony i tablety dzieci mogą powiększać i obracać powstające modele, by obejrzeć je z każdej strony. • Rozwój zdolności kreatywnych – podczas zabawy dzieci nabierają pewności siebie i rozwijają ważne umiejętności. • Jakość jest naszym priorytetem – wszystkie elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite i zawsze do siebie pasują, a budowanie z nich jest przyjemnością – i tak jest niezmiennie od 1958 roku. • Bezpieczeństwo przede wszystkim – klocki i inne elementy zestawów LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa.

199,99 zł
159,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 40,00 zł

1 osoba kupiła
56
Sobowtóry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sobowtóry
Dostępny
93 szt.

Sobowtóry, czyli osoby fizycznie identyczne, chociaż w żaden sposób niespokrewnione, od zawsze budziły grozę. We wszystkich podaniach ludowych obcy „brat bliźniak” zwiastował zawsze tragedię lub czyjąś rychłą śmierć. Nieomal każdy wielki władca w historii miał swoich sobowtórów, którzy go zastępowali, myląc w ten sposób spiskowców czyhających na życie monarchy. Przez całe wieki szefowie policji, kontrwywiadu i ochrony osobistej głów koronowanych używali sobowtórów dla przechytrzenia przeciwnika. Wiele postaci historycznych dorobiło się niechcianych dublerów - samozwańców, którzy próbowali zagarnąć tron lub pogrzać się w cieple sławy władców. Ostatnią grupę tajemniczych postaci stanowią matrioszki – agenci podstawieni w miejsce osób publicznych by manipulować emocjami społeczeństw. • Neron, Terencjusz Maksymus i spór o władzę nad rzymskim imperium • Rycerz Alemao. Pośmiertne losy Władysława Warneńczyka • Carewicz Dymitr Iwanowicz i trzech samozwańców • „Cudownie ocalona córka” ostatniego cara Rosji. Anastazja Romanowa • Amerykański wróg publiczny nr 1 w dwu egzemplarzach: John Dillinger i Jimmy Lawrence • Kto lądował w Anglii, a kto siedział w więzieniu w Spandau. Zagadka Rudolfa Hessa • Najważniejszy dubler Stalina – Feliks Dadajew • Przypadkowy sobowtór. Winston Churchill i Arthur Chenhall • Full monty. Marszałek Montgomery i Meyrick Clifton-James • Enigma berlińskiego bunkra. Sfingowana śmierć Adolfa Hitlera? • Komu służył i gdzie zniknął nazista nr 2, Martin Bormann? • Śmierć Prezydenta Kennedy’ego i zadziwiająca tożsamość Lee Harveya Oswalda • Dymy piekła w Watykanie. Sobowtór papieża Pawła VI • Saddam Husajn i jego drużyna klonów. Kto naprawdę przeżył? • Dwie siostry Łucje dos Santos? Czy wizjonerka z Fatimy i zakonnica z Pontevedra to ta sama osoba? • Założymy się, który Putin jest „prawdziwy”?

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
57
Toyota GR Supra Racing Concept 5" KINSMART - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toyota GR Supra Racing Concept 5" KINSMART
Daffi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.10

Model Toyota GR Supra Racing Concept 5".

31,43 zł
27,97 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,46 zł

1 osoba kupiła
58
Główka pracuje. Z lamą odgaduje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główka pracuje. Z lamą odgaduje
Dostępny
125 szt.

Książka aktywizująca dla dzieci, w której znajdziesz ciekawe zadania, kolorowanki, łamigłówki i labirynty. Mnóstwo zabawy i radości przyniosą też kolorowe naklejki, które wykorzystasz do rozwiązywania zadań.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
59
Dobre strony 6. Trzymaj się - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre strony 6. Trzymaj się
Dostępny
21 szt.

Pięknie ilustrowany upominek dla każdego!Sympatyczne, optymistyczne cytaty.

4,31 zł
3,99 zł

Rabat 7,4%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
60
Avengers. Bez drogi do domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Avengers. Bez drogi do domu
Dostępny
6 szt.

Nad uniwersum Marvela zapadł mrok. Żeby odzyskać światło, najpotężniejsi ziemscy bohaterowie muszą stawić czoło Królowej Nocy i jej przerażającym dzieciom. Nie wiedzą jeszcze, że starcie z tą tajemniczą istotą, zdolną powalać bogów, będzie dla nich prawdziwym testem charakteru. Czy Vision zaakceptuje coraz szybszy rozkład własnych systemów i nieuchronną śmierć? Czy Bruce Banner pogodzi się ze swoim niedoszłym mordercą? I co się wydarzy, kiedy Scarlet Witch trafi do świata… Conana Barbarzyńcy?! Autorami tej opowieści są Al Ewing („Nieśmiertelny Hulk”), Mark Waid („Daredevil”, „Kingdom Come: Przyjdź Królestwo”) i Jim Zub („Samuraj Jack”). Rysunki stworzyli: Carlo Barberi („Spidergedon”), Sean Izaakse oraz Paco Medina („Avengers”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–10 serii „Avengers: No Road Home”.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

1 osoba kupiła
61
Mulan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mulan
Dostępny
14 szt.

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieściMulan”! Hunowie przedarli się przez Wielki Mur! Wydaje się, że nic nie jest wstanie zatrzymać najeźdźców dowodzonych przez demonicznego Szan Ju. Tylko ktoś o niezwykłej odwadze i ogromnym harcie ducha może uchronić Chiny przed klęską. Taka osoba wkrótce się ujawni, a jej tożsamość zaskoczy wszystkich… Komiks o konsekwentnym realizowaniu marzeń i łamaniu stereotypów.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
62
Autobusem i trolejbusem przez lubelskie osiedla 1945-1989 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobusem i trolejbusem przez lubelskie osiedla 1945-1989
Dostępny
23 szt.

Położony na wschodzie Polski Lublin został niebywale rozbudowany w okresie powojennym. Miasto znacznie powiększyło się o wielkie, nowe dzielnice mieszkaniowe. Jednocześnie rozwinął się układ drogowy, a także stanowiąca krwiobieg miasta komunikacja miejska. Autobusy i trolejbusy Ikarus, Jelcz, San, Skoda i ZIU, choć już dawno zniknęły z lubelskich ulic, są z sentymentem wspominane, gdyż przez lata zapewniały mieszkańcom miasta dojazd do zakładów pracy czy miejsc nauki. Autorzy książki dotarli do setek stron szerzej nieznanej, archiwalnej dokumentacji i napisali szczegółową, pasjonującą opowieść o szybkim i żywiołowym rozwoju Lublina. Twarde fakty i liczby zostały urozmaicone ciekawostkami z pełnych emocji relacji prasowych. Powstała książka zawierająca pierwszy kompleksowy opis historii lubelskiej komunikacji, rok po roku, w całej epoce PRL-u. Nie brakuje faktów, tabel i informacji o liniach, taborze i rozwoju miejskiego transportu. Uwzględniona w niej została także rozbudowa sieci ulicznej ? od bruków po dwujezdniowe, asfaltowe arterie. Część opracowania poświęcono powstawaniu osiedli mieszkaniowych, spinając w chronologiczną całość budowę wszystkich największych osiedli Lublina, w tym: ZOR, LSM, Kalinowszczyznę, Czechów i Czuby. Od ścian murowanych z cegły, przez wielki blok żerański, aż po budownictwo wielkopłytowe w systemach OWT i W-70. Miłośników komunikacji miejskiej i pasjonatów transportu ucieszą niepublikowane dotąd zdjęcia lubelskiego taboru z lat 70. i 80., wykonane przez zagranicznych autorów. Z kolei zainteresowanych historią rozbudowy Lublina i budownictwa mieszkaniowego zaciekawią archiwalne fotografie z czasów budowy osiedli, w tym LSM, Czechowa i Czubów.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

1 osoba kupiła
63
Gramatyka języka koreańskiego z ćwiczeniami Część 1 Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka języka koreańskiego z ćwiczeniami Część 1 Tom 1
Dostępny
123 szt.

Akademicki podręcznik do nauki języka koreańskiego z praktycznymi ćwiczeniami, zaopatrzony w komentarze i słowniczki, przeznaczony dla studiujących koreanistykę bądź uczących się języka koreańskiego na poziomie uniwersyteckim. Materiał językowy, na którym opiera się wykład systemu gramatycznego koreańszczyzny, ilustruje reguły użycia form gramatycznych i wyrażeń, kategorii gramatycznych oraz schematów składniowych. 3 tom w ramach serii ?Coreana Varsoviensia?. Korean Language Grammar with Exercises. Part I, Volume 1 An academic Korean language handbook with practical exercises, commentaries and glossaries for Korean language students or those learning Korean at a university level. The language material used to explain Korean language system illustrates grammar rules, phrases, grammatical categories and syntax patterns. The book is the third volume in the ?Coreana Varsoviensia? series.

54,00 zł
45,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,64 zł

1 osoba kupiła
64
Betonowe konstrukcje sprężone w budownictwie ogólnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Betonowe konstrukcje sprężone w budownictwie ogólnym
Dostępny
60 szt.

Niniejsza monografia prezentuje kompletną wiedzę nt. wyznaczania wpływu sprężenia cięgnami na naprężenia w betonie. Autorzy uściślili zasady, które mogłyby się wydawać powszechnie znane, ale które nie zostały jasno i ściśle ujęte w normach. Za podstawową zasadę uznano rozpatrywanie sprężenia jako sumy oddziaływań zakotwień (lub sił przyczepności przy końcach cięgien w strunobetonie) i poprzecznych nacisków cięgien sprężających. Dzięki temu udało się sformułować jednolitą teorię dotyczącą sprężonych elementów statycznie wyznaczalnych i hiperstatycznych. Wzory i zasady zawarte w normach okazują się szczególnymi przypadkami tej teorii. Jasno przedstawiono także rolę momentów i reakcji „wzbudzonych” w elementach statycznie niewyznaczalnych. Podobnie jak w innych książkach autorstwa M. Knauffa i jego współpracowników bardzo dużą wagę nadano przykładom obliczeń. Książka zawiera także wykaz najważniejszych oznaczeń i spis tablic. Stosowano w niej, jeżeli było to możliwe, oznaczenia takie jak w normach PN-EN. Spis tablic może ułatwić znalezienie potrzebnych czytelnikowi algorytmów lub przepisów.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

1 osoba kupiła
65
Nowenna pompejańska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna pompejańska
Dostępny
28 szt.

Nowenna pompejańska jest modlitwą do Maryi Królowej Różańca Świętego. Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto będzie modlić się na różańcu przez 54 dni, otrzyma łaskę, o którą prosi. Początek Nowenny sięga roku 1884 i jest związany z włoskim miastem Neapol, kiedy to cierpiąca na nieuleczalną chorobę Fortunatina Agrelli, gorliwie modliła się o zdrowie. Modląc się, ujrzała Maryję - w jednej ręce trzymała Dzieciątko Jezus, w drugiej różaniec. Maryja zachęciła ją do odmówienia trzech błagalnych nowenn, a po uzdrowieniu trzech kolejnych nowenn dziękczynnych. Książeczka przygotowana jest w formacie kieszonkowym, aby można ja było mieć stale przy sobie i zawiera: - historię Nowenny, - instrukcję jak modlić się Nowenną pompejańską, - rozważania tajemnic różańcowych, - modlitwy: suplikę do Królowej Różańca Świętego, modlitwę do bł. Bartolo Longo założyciela sanktuarium różańcowego w Pompejach i inne.

5,68 zł
4,99 zł

Rabat 12,1%
oszczędzasz 0,69 zł

66
Tank Power. Vol. CCXLIX 526. T-60 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tank Power. Vol. CCXLIX 526. T-60
Dostępny
5 szt.

Czołg lekki T-60 pozostawał w cieniu większych i cięższych „braci”, czołgów T-34, KW. Nie był gotowy w chwili wybuchu wojny, a nawet nie planowano uruchomienia jego produkcji, a do jego masowej produkcji doszło dopiero w przełomowych momentach walk na froncie wschodnim, jesienią i zimą 1941–1942 oraz w 1942 roku. Po bitwie stalingradzkiej w zasadzie zniknął z szeregów oddziałów pancernych RKKA. Żołnierze, którzy na nim walczyli nie pozostawili obszernych wspomnień. Tylko niewielu z nich wspominało go, bowiem większość relacji dotyczyła raczej użycia bojowego czołgów T-34, KW. Taki był zresztą wymóg wszechwładnej propagandy sowieckiej, sterowanej przez nieomylną partię komunistyczną – WKP(b). Ze wstępu

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
67
Maestro. Historia milczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maestro. Historia milczenia
Dostępny
471 szt.

Jeden z najsławniejszych chórów chłopięcych w kraju – Polskie Słowiki – był oknem na świat dla wielu młodych ludzi. Podróże na Zachód, duże pieniądze, kariera. Przywileje rozdawał on. Wojciech Krolopp. Przez pół wieku maestro podporządkował sobie urzędników, nauczycieli, artystów, rodziców i przy ich wsparciu zbudował kościół koniunkturalizmu, na którego ołtarzu złożono dzieci. Dlaczego świadomie oddawali je pedofilowi? W zamian za jaką nagrodę można poświęcić zdrowie dziecka? Marcin Kącki w swoim dziennikarskim śledztwie opowiedział o sprawie, która wstrząsnęła Poznaniem i całą Polską. Rozmawiał z ofiarami, ich rodzinami, z władzami miasta i samym Kroloppem. Pokazał, jak samookłamywanie się, strach przed utratą pracy, zysków czy przywilejów pozwalały przez lata skrywać w tajemnicy tragedię ofiar maestra.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
68
Główka pracuje. Z królikiem rozwiązuje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główka pracuje. Z królikiem rozwiązuje
Dostępny
138 szt.

Książka aktywizująca dla dzieci, w której znajdziesz ciekawe zadania, kolorowanki, łamigłówki i labirynty. Mnóstwo zabawy i radości przyniosą też kolorowe naklejki, które wykorzystasz do rozwiązywania zadań.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
69
Hill House Comics. Daphne Byrne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hill House Comics. Daphne Byrne
Dostępny
7 szt.

Ostatni z pięciu albumów kolekcji poświęconej grozie i horrorowi, której pomysłodawcą i jednym z autorów jest Joe Hill, amerykański pisarz specjalizujący się w horrorach i mrocznej fantasy. Nowy Jork, koniec XIX wieku. Umiera ojciec czternastoletniej Daphne, a matka staje się ofiarą spirytystów obiecujących jej nawiązanie kontaktu z duchem męża. Kiedy Daphne usiłuje wyzwolić matkę spod wpływu szarlatanów, poznaje Brata – nadprzyrodzoną istotę nawiedzającą ją w snach i na jawie. Czy to demon, czy halucynacja? I czego chce od Daphne? Może zostanie jej sprzymierzeńcem, a może przyniesie jej zgubę? Szykuje się krwawa rozprawa z okultystami dążącymi do celu znacznie straszniejszego niż wykorzystywanie łatwowiernych pogrążonych w żałobie wdów... Autorką scenariusza jest wyróżniona nagrodą PEN Award dramatopisarka i scenarzystka filmowa Laura Marks (m.in. serial „Sprawa idealna”), a twórcą rysunków Kelley Jones – zdobywca Nagrody Eisnera, grafik znany z wielu mrocznych opowieści („Batman”, „Sandman”, „Deadman”, „Conan”). Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Daphne Byrne” #1–6. Komiks dla dorosłych.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
70
Siedmiu Żołnierzy. Omnibus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedmiu Żołnierzy. Omnibus
Dostępny
8 szt.

„Siedmiu Żołnierzy” to przełomowa i niezwykle ambitna seria legendarnego twórcy komiksowego Granta Morrisona, w której wziął na warsztat siódemkę postaci z peryferii bezmiernego uniwersum DC. Poznajcie Lśniącego Rycerza, Guardiana, Zatannę, Klariona Wiedźmiego Chłopca, Mister Miracle’a, Bulleteer i Frankensteina. Każdy z nich musi zmierzyć się z zagrażającymi całemu wszechświatowi siłami zła reprezentowanymi przez tajemniczy gatunek Sheeda. Żeby odnieść zwycięstwo, bohaterowie muszą ze sobą współpracować, mimo że... ani razu się nie spotykają. Niniejsze wydanie zbiera w jednym tomie całość monumentalnej opowieści o życiu, śmierci, triumfie i odkupieniu, która zgłębia naturę bohaterstwa i poświęcenia. Autorem scenariusza do wszystkich zeszytów jest Grant Morrison („Doom Patrol”, „Animal Man”), a za rysunki odpowiada plejada znakomitych artystów: J.H. Williams III („Sandman. Uwertura”), Doug Mahnke („JLA”), Pasqual Ferry („Action Comics”), Cameron Stewart („Batgirl”), Simone Bianchi („Detective Comics”), Freddie Williams II („Robin”) i inni. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Seven Soldiers” #0–1, „Seven Soldiers: Shining Knight” #1–4, „Seven Soldiers: Guardian” #1–4, „Seven Soldiers: Zatanna” #1–4, „Seven Soldiers: Klarion The Witch Boy” #1–4, „Seven Soldiers: Mister Miracle” #1–4, „Seven Soldiers: The Bulleteer” #1–4, „Seven Soldiers: Frankenstein” #1–4.

249,99 zł
192,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 57,50 zł

2 osoby kupiły
71
Wyspa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa
Dostępny
94 szt.

Eustachy Rylski jest nazywany alchemikiem słowa oraz mistrzem języka i wirtuozem ukrytych sensów. Sam wyznaje skromnie: „Mam stuprocentową pewność, że swoją twórczością nie rozsupłam tajemnicy istnienia. Od czasu do czasu jednak próbuję”. Każda z opowiedzianych przez niego historii przybliża nas do tej tajemnicy bardziej i choć na chwilę zatrzymuje w zachwycie. Zbiór Wyspa to cztery opowieści połączone jednym motywem w tle – morzem.0 Bohaterowie – dziewczyna z prowincji szukająca szczęścia, niepokorny ksiądz-playboy, sędziwy pisarz czy enigmatyczny wczasowicz – postawieni w niecodziennych, często ekstremalnych sytuacjach, muszą stawić czoła rzeczywistości i własnym charakterom. Snując opowieść o konkretnych ludziach, autor przygląda się naszym oczekiwaniom wobec świata i próbuje uchwycić rozdźwięk między tym, co myślimy i czujemy, a tym, co ostatecznie czynimy i mówimy.

39,99 zł
29,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

1 osoba kupiła
72
Supermarket lodziarnia 482747 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supermarket lodziarnia 482747
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
9 szt.

Zalety produktu: rozwijanie wyobraźni, nauka liczenia i wartości pieniędzy. Supermarket posiada elementy świetlne oraz dźwiękowe. Dzięki Zestawowi supermarket Lodziarnia, Twoja pociecha pozna wiele rodzaje lodów, lodów na patyku, w kubeczku, w pojemniczku czy pudełeczku oraz, będąc w tym uroczym supermarkecie, pozna także wiele rodzajów Owoców i Warzyw oraz innych artykułów, jak np. pieczywa i ciastka, ciasteczka. Wspólna zabawa na pewno zaowocuje wspaniałymi chwilami podczas zabawy! Kasa sklepowa wydaje też efekty dźwiękowe Di di! oraz posiada czytnik kart i skaner, którym w łatwy sposób odczytasz produkt, by skasować go na kasie. Lada sklepowa ma dużo półek, półeczek dzięki temu możesz śmiało poukładać sobie towar oraz cały zapas produktów. Zabawki wykonane z plastiku oraz papieru, zestaw zawiera aż 55 akcesoriów. Zawartość zestawu: Kasa sklepowa z czytnikiem kart i skanerem, lada sklepowa, karta kredytowa, banknoty i monety, artykuły spożywcze i przemysłowe. Wszystkie produkty są imitacją prawdziwych artykułów spożywczych i przemysłowych. Wymiary opakowania: 46x55x19 cm, wymiary produktu: lada sklepowa - 56x86x34 cm. Wymaga zasilania bateriami - kasa 2 x AA 1,5V nie dołączonymi do zestawu, skaner 2 x AAA 1,5V nie załączonymi do zestawu.

318,90 zł
239,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 79,72 zł

1 osoba kupiła
73
Czapeczki papierowe, złote (4 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czapeczki papierowe, złote (4 sztuki)
Godan, 4 sztuki
Dostępny
62 szt.

Czapeczki papierowe nierozłącznie wiążą się z tradycją świętowania urodzin. Czym są te gadżety imprezowe? Czapeczki urodzinowe to szpiczaste, ozdobne kapelusiki w kształcie stożka wykonane z papieru, które zakładane są na głowę głównie podczas przyjęć urodzinowych, ale również innego rodzaju imprez. Jeśli organizujesz zabawę dla dzieci, to koniecznie musisz zaopatrzyć się w takie czapeczki papierowe! To symbol zabawy i radości. Oferujemy błyszczące czapeczki papierowe w złotym kolorze, które pięknie podkreślą wyjątkową atmosferę Twojego ważnego wydarzenia. Pasują na głowę dorosłego oraz maluchów. Czapeczki papierowe złote nadadzą się idealnie nawet na eleganckie przyjęcie sylwestrowe. Ilość sztuk w opakowaniu: 4 • Kolor: złoty • Materiał: papier

5,10 zł
4,99 zł

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,11 zł

74
Ciasta doskonałe Siostry Salomei. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciasta doskonałe Siostry Salomei. Tom 4
Dostępny
7 szt.

Siostra Salomea i Siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.To samo zgromadzenie i ta sama pasja.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
75
Ciemniejsza strona Greya, wydanie 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemniejsza strona Greya, wydanie 5
Dostępny
58 szt.

Drugi tom trylogii, która rozpętała światowe szaleństwo! Romantyczna, zabawna, głęboko poruszająca i całkowicie uzależniająca powieść pełna erotycznego napięcia. Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą. Rozstanie okazuje się bolesne… „Trzeba przeczytać, tak jak trzeba było przeczytać Justynę, czyli nieszczęścia cnoty Markiza de Sade. Dla poznania gatunku oczywiście”. – Angora

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

76
Ostatnie polowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie polowanie
Dostępny
128 szt.

Zwłoki Jürgena von Geyersberga, bogatego dziedzica rodu ze Szwabii, odnaleziono w lesie. Morderca wykastrował ofiarę i odciął jej głowę. Do współpracy z niemiecką policją wyznaczono komendanta Pierre’a Niémansa i jego partnerkę Ivanę Bogdanović. Znany z Purpurowych rzek policjant wyrusza ze swoją nietuzinkową podwładną do Schwarzwaldu. Tam czeka ich wiele dziwnych spotkań – z kapłanką wód termalnych, hodowcami psów, uzdrowicielem… Wszystko po to, by dotrzeć do czarnych myśliwych, którzy kontynuują tradycje kryminalistów zmobilizowanych przez Himmlera do tropienia i mordowania Żydów. Zupełnie jakby zbrodniarze i ich krwiożercze psy powrócili z zaświatów. „Idealnie skonstruowana fabuła, solidna konstrukcja. Autor od razu przechodzi do sedna, skutecznie unikając martwych fragmentów”. – „Le Figaro”

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

77
Młodość Blueberry'ego. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodość Blueberry'ego. Tom 2
Dostępny
6 szt.

Drugi tom zbiorczy opowieści o wczesnych przygodach słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu – Mike’a Blueberry’ego! Album zawiera aż sześć epizodów: „Demony Missouri”, „Kansas w ogniu”, „Piekielny rajd”, „Bezlitosny pościg”, „Trzej obcy w Atlancie” i „Cena krwi”. Trwa wojna secesyjna. Oddział porucznika Blueberry’ego zostaje wysłany na pogranicze stanów Kansas i Missouri, gdzie trwają krwawe walki między zwolennikami Północy i Południa. Mike otrzymuje tajne zadanie odszukania kryjówki konfederackiego pułkownika Quantrilla. W cywilnym ubraniu wyrusza na samobójczą misję... Później czekają go kolejne krwawe bitwy na linii frontu i niewiarygodne przygody na tyłach wroga! Młody bohater jak zwykle spotka na swojej drodze szaleńców, bandytów, wiernych przyjaciół i piękne kobiety. Cykl stworzyli dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier („Buck Danny”, „Jim Cutlass”) oraz rysownik Jean Giraud, znany także jako Moebius („Feralny Major”, „Arzach”, „Świat Edeny”). Od epizodu „Demony Missouri” autorem ilustracji do serii jest Nowozelandczyk Colin Wilson („XIII”, „Star Wars”, „Nevada”), a od opowieści „Piekielny rajd” za scenariusz odpowiada Francuz François Corteggiani, twórca tekstów i rysunków do kilkudziesięciu cykli („Pif i Herkules”, „Smith & Wessą”, „Marine: dziewczynka piratka”).

149,99 zł
115,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 34,50 zł

78
Czwórka z Baker Street. Tom 9. Treser kanarków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czwórka z Baker Street. Tom 9. Treser kanarków
Dostępny
6 szt.

Rok 1895. Czwórka z Baker Street prowadzi kolejne śledztwo. Kto próbował zabić Polly Perkins, śpiewającą gwiazdę londyńskiej estrady? I jaki mroczny sekret ukrywa Edgar Wilson, słynny impresario z East Endu, znany również jako „treser kanarków”? Charlie postanawia odnaleźć szajkę napadającą pod osłoną nocy na samotne kobiety z londyńskich ulic. W tym celu zaciąga się do trupy teatralnej Wilsona... I szybko odkrywa, że tuż pod sceną, w ponurych czeluściach piwnicznych korytarzy, istnieje świat pełen nieodgadnionych od lat tajemnic... Nie obejdzie się bez pomocy zaufanych przyjaciół: wyrafinowanego zwiadowcy Billy’ego, zawadiackiego Toma i oczywiście kota Wilsona! Partyzanci z Baker Street śmiało rzucają się w porywającą przygodę, pełną niebezpieczeństw, zapomnianych tajemnic i dramatycznych emocji!

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

79
Flash. Tom 14. Era Flasha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flash. Tom 14. Era Flasha
Dostępny
5 szt.

Kolejna odsłona przygód Szkarłatnego Sprintera w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Pojawienie się nikczemnego i niewiarygodnie potężnego Paradoksa uświadamia Flashowi, jaką cenę muszą płacić zwykli ludzie za wojny superbohaterów. W tej zapierającej dech w piersiach historii Barry Allen musi pędzić co sił, by uratować siebie, ukochanych bliskich, a nawet cały świat. Kiedy Paradoks wysyła do walki sprzymierzonego z nim Godspeeda, Flash zmuszony jest zawrzeć sojusz ze swoim największym wrogiem, Odwrotnym Flashem. Gdy całe dziedzictwo Flasha jest zagrożone, Barry zdaje sobie sprawę, że jedynym ratunkiem dla multiwersum może okazać się człowiek, który zabił jego matkę. Wszystko to prowadzi Barry'ego Allena do wstrząsającego finału, który zwiastuje pojawienie się niebezpieczeństwa, jakiego nawet sobie nie wyobrażał. Scenarzysta Joshua Williamson („Liga Sprawiedliwości Kontra Suicide Squad”) i rysownicy Howard Porter („JLA”) oraz Rafa Sandoval („Hal Jordan I Korpus Zielonej Latarni”) sięgają do samego początku rodowodu Flasha i oferują czytelnikom niesamowitą historię. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „The Flash” #88, #750-755.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

80
Armada. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armada. Tom 2
Dostępny
16 szt.

Krążowniki, statki admiralskie, transportowce wojenne, moduły techniczne... Armada to konwój tysięcy pojazdów kosmicznych poszukujących nowych form życia na nieznanych planetach. Statki Armady są zamieszkiwane przez stworzenia pochodzące ze wszystkich stron galaktyki. W gronie kosmicznych podróżników jest nawet jeden człowiek – Navis, młoda agentka wywiadu Armady. Drugi album zbiorczy zawiera cztery oryginalne tomy (5–8).

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

81
Avengers. Tom 3. Wojna wampirów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Avengers. Tom 3. Wojna wampirów
Dostępny
6 szt.

Trzeci tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh! Transylwania stanęła w ogniu! Tajemniczy Cienisty Pułkownik i jego nieumarli poplecznicy rozpętali wojnę domową w królestwie wampirów, a ich niegdyś potężny władca – hrabia Dracula – zniknął. Czy sprzymierzy się z Avengers, czy też okaże się ich kolejnym bezwzględnym wrogiem? Na szczęście w każdej sprawie związanej z wampirami najpotężniejsi ziemscy bohaterowie mogą liczyć na pomoc sławnego łowcy Blade’a! Problem w tym, że inny równie cenny sojusznik wkrótce zwróci się przeciwko nim… Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli David Marquez („II wojna domowa”, „Niezwyciężony Iron Man”) oraz Andrea Sorrentino („Green Arrow”, „Joker: Zabójczy uśmiech”, „Staruszek Logan”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #13–17 serii „Avengers”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

82
Kapitan Ameryka. Tom 6. Odrodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Ameryka. Tom 6. Odrodzenie
Dostępny
15 szt.

Marzenie umarło, ale legenda przetrwała! Po ponad roku od swojej tragicznej śmierci Steve Rogers znowu żyje… w świecie koszmarów z przeszłości, gdzie każda strata boli równie mocno jak przed laty. Bucky Barnes, Czarna Wdowa, Falcon i Sharon Carter próbują ocalić przyjaciela, nie wiedząc, czy wróci do nich jako ten sam bohater, który nie tak dawno bronił swoich ideałów w superbohaterskiej wojnie domowej. Może stał się marionetką Red Skulla – albo czymś gorszym? Tak czy inaczej – Kapitan Ameryka powraca! Oto szósty tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii „Daredevil: Nieustraszony!”, „Gotham Central” czy „Nieśmiertelny Iron Fist”. Autorami rysunków są: Butch Guice, Bryan Hitch („Authority”, „Era Ultrona”) i Luke Ross („Jonah Hex”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–6 serii „Captain America: Reborn”, a także prolog dostępny początkowo tylko w formie cyfrowej.

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

83
Wszystko już było - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko już było
Dostępny
150 szt.

Częściowa utrata pamięci to przekleństwo czy błogosławieństwo? To utrata własnej tożsamości czy szansa na rehabilitację? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Kto chce pomóc, a kto zaszkodzić? Przed takim dylematem stoi Liz Doporto. Sławna malarka nie pamięta ostatnich dwudziestu kilku lat swojego życia. W odzyskaniu własnego ?ja? pomaga jej Lily. Z okruchów wspomnień, wycinków z gazet i reakcji otoczenia wyłania się obraz namalowany ciemnymi barwami. Liz z przerażeniem odkrywa, że świat show-biznesu jest brutalny. Że dla agentki liczą się tylko pieniądze. Że dla sławy odtrącała i raniła najbliższe osoby. Że jej postępowanie doprowadziło do tragedii. Liz przechodzi wewnętrzną przemianę. Próbuje odzyskać utracony czas. Cieszy ją życie z dala od blasku fleszy. Męczą paparazzi szukający sensacji. Chciałaby naprawić relacje z siostrą, a przede wszystkim odbudować więź z córką. Wie, że aby osiągnąć cel, czeka ją długa droga i dużo pracy. Czy los da jej szansę? Czy można zapomnieć wyrządzone krzywdy? Ponownie zaufać?

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

84
Małymi krokami do celu, czyli jak zostałem emigrantem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małymi krokami do celu, czyli jak zostałem emigrantem
Dostępny
50 szt.

Dzieciństwo w małym miasteczku, szkoła, pierwsze miłosne doświadczenia, praca, dom, rodzina – z takich elementów zbudował swoje życie Wojciech Borecki – autor książki, w której każdy czytelnik odnajdzie siebie. Bo „Małymi krokami do celu, czyli jak zostałem emigrantem” to opowieść o codzienności – problemach, troskach i marzeniach, będących wspólnym doświadczeniem wszystkich ludzi, żyjących pod każdą szerokością geograficzną; marzących o dobrobycie, dzieciach, dobrej pracy i szacunku drugiego człowieka. Ale jak zbudować siebie i swój sukces? Jak sprostać zawodowym problemom i kłopotom ze zdrowiem? Poddać się? Zrezygnować z planów, które tak misternie snuliśmy już jako małe dzieci? Wojciech Borecki daje nam praktyczne odpowiedzi, pokazując, że życie to nieustanna praca nad sobą, ryzykowanie i zdobywanie doświadczenia. A wszystko to odbywa się stopniowo, małymi, drobnymi kroczkami, czasami stawianymi do przodu, a czasami do tyłu, z namysłem lub odrobiną szaleństwa. Najważniejsze jest, by te kroki stawiać, nigdy się nie zatrzymując. Oto historia wędrówki przez życie. Wojciech Borecki sam o sobie mówi „chłopak z okolicy”. Urodzony w Łasku w 1976 roku, pochodzi z robotniczej rodziny i mimo, że jest skromny (nie lubi chwalić się swoimi osiągnięciami, twierdząc, że jeszcze niczego tak szczególnego nie dokonał), ukończył kierunek inżynierii na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, ale w wyuczonym zawodzie nie pracował dłużej niż rok. Od zawsze marzył o wielkim świecie i w końcu w roku 2005 wyemigrował do Anglii, gdzie podjął naukę języka angielskiego i ukończył z wyróżnieniem Newcastle under Lyme College, pracując jako kierowca ciężarówki w wielu firmach. Nigdy nie przestawał się edukować i tak po 16 latach spędzonych na emigracji postanawia opisać swoje życie w tej właśnie książce, którą trzymasz w ręku, drogi Czytelniku. Czy warto o tym poczytać? Przekonaj się sam.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

85
The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side, wydanie 2
Dostępny
74 szt.

„Mecenas”, „filantrop”, „magnetyczna osobowość”, „ludzie po prostu do niego lgnęli”. O Stanleyu Tolkinie w Nowym Jorku mówiło się wiele. Polak, który z powodzeniem prowadził kluby The Dom oraz Stanley’s Bar, gdzie gościła śmietanka nowojorskiej bohemy. Andy Warhol wyświetlał tam swoje filmy, The Velvet Underground grali swoje pierwsze performatywne koncerty, najwięksi jazzmani wdawali się w światopoglądowe dyskusje, a afroamerykańscy aktywiści planowali równościowe pikiety. Ale kim tak naprawdę był Tolkin, o którym polskie archiwa uparcie milczą? Jan Błaszczak niczym najlepszy detektyw prowadzi nas nowojorskimi ulicami Lower East Side i próbuje rozwiązać zagadkę Stanleya Tolkina. W śledztwie pomagają mu bitnikowskie poetki, organizatorzy punkowych koncertów z lat 70., artyści wizualni, międzynarodowej sławy kompozytorzy, księża z nowojorskich parafii, afroamerykańscy pisarze i potomkowie polskich emigrantów. A opowieść o Tolkinie jest też przewodnikiem po Nowym Jorku ostatniego półwiecza, gdzie od lat słodki zapach marihuany miesza się z rześkim powietrzem znad East River. Po mieście, którego mieszkańcy, jak niegdyś Stanley Tolkin, próbują realizować swój American dream.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

86
Monachium. W obliczu wojny (wydanie filmowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monachium. W obliczu wojny (wydanie filmowe)
Dostępny
6215 szt.

Opowieść o lojalności i zdradzie, osnuta wokół brzemiennej w skutki konferencji monachijskiej z 1938 roku. Świat staje na krawędzi wojny. To ostatnia szansa, by zmienić historię... Wrzesień 1938 roku. Hitler za wszelką cenę chce rozpocząć wojnę. Brytyjski premier Chamberlain desperacko próbuje utrzymać pokój. Wszystko rozstrzygnie się w mieście, które już zawsze będzie kojarzyło się z tym wydarzeniem: Monachium. Podczas gdy samolot z Chamberlainem na pokładzie leci nad kanałem La Manche, z Berlina do Bawarii zmierza pociąg z Führerem. Wśród osób towarzyszących premierowi Wielkiej Brytanii jest jego dobrze zapowiadający się prywatny sekretarz, Hugh Legat. W pociągu zaś jedzie niemiecki dyplomata należący do niewielkiej grupy spiskujących przeciwników Hitlera. Kiedyś studiowali razem w Oksfordzie, lecz przed sześcioma laty ich drogi się rozeszły. Teraz przyszłość Europy zależy od tego, czy znowu się skrzyżują. I czy w sytuacji, w której gra toczy się o najwyższą stawkę, dopuszczą się zdrady. Staną po stronie przyjaciół, rodziny, kraju czy swoich przekonań?

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

87
Skomplikowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skomplikowana
Dostępny
19 szt.

Miłość... niby prosta, a jednak tak bardzo skomplikowana, szczególnie gdy jedna ze stron ma już poważne zobowiązania. Czy taka miłość ma szansę przetrwać i się rozwinąć? „Paulina w towarzystwie Marcina czuła się szczęśliwa, natomiast w domu zawsze dopadały ją wyrzuty sumienia. Tłumaczyła sobie na różne sposoby, że nic złego nie robi, ale demony moralności tylko czyhały na nią, gdy zaczynała analizować związek z Marcinem.” Paulina, młoda lekarka, przez przypadek poznaje starszego o 10 lat policjanta. Policjanta czarującego, niezwykle przystojnego, bardzo w niej zakochanego i… żonatego. Czy ich skomplikowana sytuacja pozwoli im cieszyć się prawdziwą miłością? Czy, mimo stojących na ich drodze trudności, uda im się rozwinąć kiełkujące w nich uczucie? A może wartości, którymi kierują się w życiu i poczucie moralności nie pozwolą im na kontynuowanie tej relacji? Skomplikowana to powieść o skomplikowanej znajomości ze skomplikowanym małżeństwem w tle i skomplikowanymi decyzjami, doskonale obrazująca to, jak skomplikowane może być życie... Justyna Piec-Głogowska – urodzona w 1992 roku. Obecnie mieszka w Kielcach. Pochodzi z Radoszyc. Prywatnie szczęśliwa żona Roberta i mama Fabiana. Z wyboru indywidualistka i romantyczka twardo stąpająca po ziemi. Amatorka pisania do szuflady i biegania. Z wykształcenia magister pielęgniarstwa. Z zamiłowania domatorka z książką w ręku. Największą przyjemność sprawia jej czytanie, pisanie, malowanie i bieganie. Czas wolny uwielbia spędzać z rodziną na długich spacerach albo przy filiżance dobrej herbaty. Uważa, że pasja jest w życiu najważniejsza.

47,30 zł
33,11 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,19 zł

88
Jezioro wspomnień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezioro wspomnień
Dostępny
27 szt.

Powieść o teściowej i synowej? A może powieść o przeszłości i teraźniejszości? Jedno jest pewne – Jezioro wspomnień to nietypowy projekt literacki pełen miłości. Mariola, mądra, delikatna i wrażliwa dziewczyna zakochuje się bez pamięci i z ogromną wzajemnością w Jarku, koledze ze szkoły. Spędzając ze sobą każdą chwilę, cieszą się młodzieńczą beztroską i tym, co daje im skromne małomiasteczkowe życie w czasach PRL. Czy ta niezwykła i głęboka, choć wciąż nastoletnia miłość przetrwa, gdy na horyzoncie pojawi się niesamowicie pociągający Wiktor z głową pełną wzniosłych idei? Madzia, dziewczyna po przejściach, w podziękowaniu za nową rodzinę chce obdarować teściową niezwykłym prezentem. Spisane za młodu wspomnienia Marioli opracuje, uzupełni i wyda w prezencie z okazji jej 60. urodzin. Dla jednej będzie to powrót do przeszłości, dla drugiej próba zmierzenia się z teraźniejszością. Dwie kobiety, które połączyła miłość do jednego mężczyzny, ruszają w sentymentalną podróż po dawnym i współczesnym Szczytnie, gdzie w pełen życzliwości sposób spróbują napisać wspólną historię. „Jezioro wspomnień” to nietypowy projekt literacki stworzony z miłości, w hołdzie marzeniom. Grażyna Saj-Klocek urodziła się 1 lipca 1960 r. w Szczytnie. Tu mieszka, pracuje, aktywnie spędza z Grupą Rowerową „Kręcioły” czas. Współpracuje z redakcją „Kurka Mazurskiego”, prowadząc internetowego bloga „W naturze i kulturze” oraz kreśląc felietony z serii „Ale to już było”. Prywatnie żona Janusza, mama Mariusza, teściowa Irminy. Irmina Klocek urodziła się 3 stycznia 1986 w Chełmży. Z wykształcenia socjolog, z zawodu przedsiębiorca, z powołania artystka, z pasji pisarka. Prywatnie żona Mariusza, synowa Grażyny i Janusza.

46,90 zł
32,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,07 zł

89
Główka pracuje. Z flamingiem rozplątuje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główka pracuje. Z flamingiem rozplątuje
Dostępny
117 szt.

Książka aktywizująca dla dzieci, w której znajdziesz ciekawe zadania, kolorowanki, łamigłówki i labirynty. Mnóstwo zabawy i radości przyniosą też kolorowe naklejki, które wykorzystasz do rozwiązywania zadań.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

90
Pamięć Juliusza Słowackiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięć Juliusza Słowackiego
Dostępny
89 szt.

Książka, ukazująca twórczość Juliusza Słowackiego w perspektywie pamięci kulturowej, sytuuje się w nurcie memory studies. Jej celem jest prześledzenie relacji pamięci, wspomnienia, upamiętniania, a także opisanie stosunków i zależności, jakie zachodzą między pamięcią indywidualną a zbiorową, pamięcią a biografią oraz historią w utworach poety. Autorzy w sposób nowatorski i wieloaspektowy rekonstruują idee, formuły i pojęcia współtworzące swego rodzaju filozofię pamięci w twórczości Słowackiego. ****** The Memory of Juliusz Słowacki The book, which shows the works of Juliusz Słowacki from the perspective of cultural memory, belongs to memory studies. It aims to follow the relations between memory, reminiscence and commemoration, as well as to describe the relations and interdependencies between individual and collective memory, memory, biography and history in the poet?s works. The authors, in an innovative and multi-faceted manner, reconstruct ideas, formulas and notions, which develop a sui generis philosophy of memory in Słowacki?s works.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

91
Count The Stairs, LP, srebrny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Count The Stairs, LP, srebrny
Charlie Hickey, Mystic Production
Dostępny
14 szt.

L:ista utworów:

110,90 zł
102,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

92
Madison, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madison, LP
Sloppy Jane, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Lista utworów: 1. Overture 2. Party Anthem 3. Jesus and Your Living Room Floor 4. Judy's Bedroom 5. Bianca Castafiore 6. Lullaby Formica 7. Madison 8. Wilt 9. Wonderama 10. The Constable 11. Epilogue

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

93
Ascension Codes, LP, złoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ascension Codes, LP, złoty
Cynic, Season Of Mist
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Mu-54* 2. The Winged Ones 3. A'-va432 4. Elements And Their Inhabitants 5. Ha-144 6. Mythical Serpents 7. Sha48* 8. 6th Dimensional Archetype 9. Dna Activation Template 10. Shar-216 11. Architects Of Consciousness 12. Da'z-a86.4 13. Aurora 14. Du-*61.714285 15. In A Multiverse Where Atoms Sing 16. A'jha108 17. Diamond Light Body 18. Ec-ka72

195,90 zł
94
Preserved In Torment, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Preserved In Torment, LP
Mortiferum, Season Of Mist
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Eternal Procession 2. Incubus Of Bloodstained Visions 3. Seraphic Extinction 4. Exhumed From Mortal Spheres 5. Caudex Of Flesh 6. Mephitis Of Disease

157,90 zł
Powiadomienie
95
Gospodarka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarka
Dostępny
42 szt.

Gospodarka jest czwartą pozycją z serii Stosunki Polsko-Żydowskie wydawanej od 2019 r. Zamieszczone w tej monografii zbiorowej artykuły polskich badaczy (zarówno dojrzałych i cenionych, jak i rozpoczynających dopiero karierę naukową) prezentują różne oblicza polsko-żydowskiej gospodarki w XIX i XX wieku. Wskazują na to, że zetknięcie się obu społeczności było konieczne i niezależnie od poglądów politycznych i wzajemnych sympatii czy antypatii ? nieuchronne. Niejednokrotnie współdziałanie to przebiegało bezkonfliktowo (współpraca w wielu dziedzinach, wspólne przedsięwzięcia czy w miarę harmonijne współżycie obu społeczności), niemniej budziło kontrowersje i nierzadko prowadziło do bezpośredniej przemocy.

32,00 zł
26,88 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,12 zł

96
Radykalny konstruktywizm. Krótkie wprowadzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radykalny konstruktywizm. Krótkie wprowadzenie
Niedostępny
Brak

Książeczka, którą trzymają Państwo w dłoniach, ma spełnić jedną zasadniczą funkcję – dać możliwie syntetyczny ogląd szczególnego stylu myślowego skrytego pod nazwą radykalny konstruktywizm. Nazwa ta jest, dodajmy, nieco chropowata, bo brzmiący w niej radykalizm nie zapowiada, jak się wydaje, niefrasobliwego spaceru po ogrodzie wiedzy. W istocie jednak ukrywa się za nią dobrze uzasadniona teza o tym, że rzeczywistość, której doświadczamy na co dzień – rzeczywistość obrazów, smaków, zapachów, doznań cielesnych, ale także rzeczywistość kontaktów międzyludzkich, języka i mediów – jest ontologicznie osadzona w zdolnościach naszego mózgu do konstruowania świata, a także do wytwarzania wrażenia, że ów świat jest gdzieś tam na zewnątrz. Nie jest ta teza w historii myśli ludzkiej żadną absolutną nowością, przeciwnie, w istocie pojawia się ona w długiej historii nauki i filozofii bardzo często i pod różnymi postaciami. W przypadku radykalnego konstruktywizmu rzecz jest o tyle wyjątkowa, że na hipotezę o tym, że to obserwator wytwarza świat obserwowany wpadli naukowcy zajmujący się dziedzinami dalekimi od spekulacji – biologią, neurobiologią, matematyką czy cybernetyką. Jak do tego doszło i kto za to odpowiada, dowiedzą się Państwo za sprawą tej, jak sądzę, przystępnej książeczki, teraz spieszę jedynie donieść, że jej lektura jest z całą pewnością niegroźna. Nawet jeśli przyznają Państwo słuszność konstruktywistycznym tezom, Wasz świat nie zniknie ani nie rozpadnie się, niczym po zażyciu pigułki, zdolnej do przeniesienia na drugą stronę lustra. Twórcy tego nurtu, stawiając tezę, iż to, czego doświadczamy, jest produktem, a nie obiektem niezależnym od nas, w istocie wyciągnęli tylko wnioski z wiedzy o tym, jak człowiek jako organizm (a więc byt zorganizowany) działa, co go kształtuje, jak funkcjonuje w rzeczywistości społecznej, którą wytwarza w ciągłej obecności innych organizmów-obserwatorów. Obok kilku rozdziałów tej książki, które nazywają węzłowe zagadnienia kanonicznej wersji radykalnego konstruktywizmu, znajdują się tu również trzy ekskursy. Owe wycieczki dotykają trzech tematów: problemu pamięci, projektu Empirycznej Teorii Literatury oraz konstruktywistycznej zawartości w myśli Ludwika Flecka. Rozbijają one nieco główny dukt tego wprowadzenia, spełniają jednak rolę przykładów aplikacji myślenia konstruktywistycznego do badań szczegółowych. – Słowo wstępne

35,00 zł
Powiadomienie
97
Na niby. Tom 1. Fałszywa narzeczona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na niby. Tom 1. Fałszywa narzeczona
Dostępny
20 szt.

Idealna propozycja dla fanów bestsellera Narzeczona na chwilę! Olivia Lee właśnie straciła posadę kelnerki i musi pilnie poszukać nowej pracy, bo grozi jej powrót do rodzinnego domu z podkulonym ogonem. Załamana swoją sytuacją postanawia znaleźć pocieszenie u kuzynki. Będąc na ulicy, zauważa samochód, przy którym stoi taksówkarz. Olivia bez pytania wsiada do pojazdu i prosi o transport. Tymczasem facet, którego wzięła za taksówkarza, wcale nim nie jest. Okazuje się, że to nikt inny jak młody milioner Conor Miller. Wymiana zdań pomiędzy nimi kończy się awanturą. Jednak tych dwoje spotyka się po raz drugi, kiedy Olivia powoduje kolizję drogową. Po tym zdarzeniu w głowie mężczyzny formułuje się plan. Jego ojciec od dawna szantażuje go, że jeżeli nie znajdzie partnerki, nie przepisze na niego połowy udziałów w firmie. Conor zaczyna myśleć, że dwukrotne spotkanie z Olivią nie mogło być przypadkiem. Wkrótce podpisują umowę. Olivia co miesiąc będzie dostawała pieniądze w zamian za udawanie narzeczonej Conora, więc nie musi szukać nowej pracy. Ale czy faktycznie wszystko da się tak skrupulatnie zaplanować?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

98
Piękni gangsterzy. Tom 1. Piękny gangster - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękni gangsterzy. Tom 1. Piękny gangster
Dostępny
190 szt.

Seria mafijna autorki bestsellerowych powieści Kontrakt Jacksona, Układ z Cameronem i Gra Matteo! Za każdym razem siadał przy stoliku, który ona obsługiwała. Za każdym razem śledził ją wzrokiem i wywoływał u niej dreszcze. Pewnej nocy stał się kimś więcej niż tylko stalkerem - stał się jej wybawcą. Pojawił się znikąd i ją ocalił. Był nieznajomym, ale dziwnym trafem jedynie w jego ramionach czuła się bezpieczna. Jednak do czasu... Kiedy ktoś taki jak Liam Black uratuje komuś życie, z pewnością będzie chciał coś w zamian. W myślach nazywała go wilkiem. W rzeczywistości był kimś znacznie groźniejszym. Gangsterem.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

99
Prawo autorskie. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo autorskie. Komentarz
Dostępny
3 szt.

Książka stanowi praktyczny komentarz do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych uwzględniający orzecznictwo polskich sądów cywilnych i administracyjnych, Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jak również aktualne poglądy doktryny. W opracowaniu przedstawiono m.in. następujące zagadnienia: • pojęcie utworu i przedmiotów praw pokrewnych, • dozwolony użytek utworów (osobisty i publiczny), • problematykę umów przenoszących prawa autorskie i pokrewne, • zagadnienia związane z umowami licencyjnymi, • wyczerpanie w dziedzinie praw autorskich i pokrewnych, • szczególne rodzaje utworów (programy komputerowe, dzieła audiowizualne), • cywilnoprawną ochronę praw autorskich oraz praw pokrewnych, • prawa pokrewne producentów, nadawców i wydawców, • karnoprawną ochronę praw autorskich. W publikacji uwzględniono m.in. zmiany wprowadzone ustawą z 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Dotyczą one zaliczenia w poczet spraw z zakresu własności intelektualnej m.in. sporów z dziedziny prawa autorskiego i praw pokrewnych. Zmiana ta wprowadziła do kodeksu postępowania cywilnego postępowanie odrębne w sprawach własności intelektualnej, co uwzględniono w książce.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

100
From Queen Anne to Queen Victoria. Readings in 18th and 19th century British Literature and Culture - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
From Queen Anne to Queen Victoria. Readings in 18th and 19th century B...
Dostępny
27 szt.

The present, seventh, volume of the series From Queen Anne to Queen Victoria offers profitable re-visitations of old themes, as well as explorations of new themes and problems. The volume focuses on the literature, culture, and political and social history of Britain in a period when the structures of industrial modernity were being created, and examines Britain?s imprint on the global cultural heritage, including class, gender and race-based hierarchies that persist in varying degrees into the present.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

Wróć do góry