hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.12.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 5 grudnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mówię po polsku. Ćwiczenia dla obcokrajowców. Poziom A1 i A2 (Monika Gworys, Anna Mądrecka), na drugim Układanka 552869 Adar (ADAR). Kolejny produkt to Mówię po polsku. Ćwiczenia dla obcokrajowców. Poziom B1 i B2 (Monika Gworys, Anna Mądrecka) oraz Układanka 551718 Adar (ADAR).
1
Mówię po polsku. Ćwiczenia dla obcokrajowców. Poziom A1 i A2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mówię po polsku. Ćwiczenia dla obcokrajowców. Poziom A1 i A2
Dostępny
60 szt.

- To podręcznik do doskonalenia sprawności mówienia. - Został przygotowany z myślą o cudzoziemcach, którzy rozpoczynają naukę albo ją kontynuują. - Pomaga w przygotowaniu się do egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. - Gotowe jednostki lekcyjne są przeznaczone na poziomy A1 i A2. - Obejmuje zagadnienia zawarte w Programach nauczania. - Składa się z 20 rozdziałów (po 10 na każdy poziom). - Jednostki lekcyjne są zbudowane według podobnego schematu: otwierają je zadania ogniskujące uwagę wokół tematu, kolejne ćwiczenia wymagają coraz większej samodzielności w tworzeniu wypowiedzi, a trzy ostatnie zadania podsumowują rozdział i przygotowują do egzaminu certyfikatowego. - Bodźcami do wypowiedzi są głównie teksty autentyczne (na przykład o znanych Polakach, popularnych miejscach, kulinariach itp.), infografiki, komiksy oraz zdjęcia i ilustracje. - Zróżnicowane techniki pracy i typy zadań pozwalają realizować podstawowe działania językowe: produktywne (monologowe) i interakcyjne (dialogowe). - Na poziomach egzaminacyjnych student ma możliwość odsłuchania nagrań z przykładowymi wypowiedziami egzaminacyjnymi. „Opracowanie swoim rozmachem dydaktycznym przypomina w dużym stopniu kompletny podręcznik do nauki polszczyzny. To duży sukces, który pokazuje, że jego Autorkom udało się podejść do rozwijania umiejętności ustnej produkcji językowej w sposób całościowy. Moja końcowa ocena opisywanego materiału jest bardzo wysoka. Emanuje od niego profesjonalizm dydaktyczny i duże doświadczenie lektorskie jego Autorek. Powinien zająć ważne miejsce wśród nowoczesnych opracowań do nauczania polszczyzny jako języka obcego i drugiego”. – z recenzji prof. dr hab. Przemysława E. Gębala. „Podręcznik Mówię po polsku. Ćwiczenia dla obcokrajowców autorstwa Moniki Gworys i Anny Mądreckiej to bardzo wartościowa, długo oczekiwana pozycja, wypełniająca poważną lukę na rynku wydawniczym w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Po raz pierwszy otrzymujemy pełny zestaw materiałów dydaktycznych umożliwiający uczenie się, nauczanie i ocenianie ustnych działań językowych”. – z recenzji prof. dr hab. Iwony Janowskiej.

62,90 zł
56,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

4 osoby kupiły
2
Układanka 552869 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,90 zł
12,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
3
Mówię po polsku. Ćwiczenia dla obcokrajowców. Poziom B1 i B2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mówię po polsku. Ćwiczenia dla obcokrajowców. Poziom B1 i B2
Dostępny
53 szt.

- To podręcznik do doskonalenia sprawności mówienia. - Został przygotowany z myślą o cudzoziemcach, którzy chcą poprawić swoje umiejętności konwersacji. - Pomaga w przygotowaniu się do egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. - Gotowe jednostki lekcyjne są przeznaczone na poziomy B1 i B2. - Obejmuje zagadnienia zawarte w Programach nauczania. - Składa się z 20 rozdziałów (po 10 na każdy poziom). - Jednostki lekcyjne są zbudowane według podobnego schematu: otwierają je zadania ogniskujące uwagę wokół tematu, kolejne ćwiczenia wymagają coraz większej samodzielności w tworzeniu wypowiedzi, a trzy ostatnie zadania podsumowują rozdział i przygotowują do egzaminu certyfikatowego. - Bodźcami do wypowiedzi są głównie teksty autentyczne (na przykład o znanych Polakach, popularnych miejscach, kulinariach itp.), infografiki, komiksy oraz zdjęcia i ilustracje. - Zróżnicowane techniki pracy i typy zadań pozwalają realizować podstawowe działania językowe: produktywne (monologowe) i interakcyjne (dialogowe). - Na obu poziomach egzaminacyjnych B1, B2 student ma możliwość odsłuchania nagrań z przykładowymi wypowiedziami egzaminacyjnymi. - Dodatkową pomoc dla nauczyciela stanowią karty komunikacyjne do pobrania i druku. „Podręcznik Mówię po polsku. Ćwiczenia dla obcokrajowców autorstwa Moniki Gworys i Anny Mądreckiej to bardzo wartościowa, długo oczekiwana pozycja, wypełniająca poważną lukę na rynku wydawniczym w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Po raz pierwszy otrzymujemy pełny zestaw materiałów dydaktycznych umożliwiający uczenie się, nauczanie i ocenianie ustnych działań językowych”. – z recenzji prof. dr hab. Iwony Janowskiej. ”Opracowanie swoim rozmachem dydaktycznym przypomina w dużym stopniu kompletny podręcznik do nauki polszczyzny. To duży sukces, który pokazuje, że jego Autorkom udało się podejść do rozwijania umiejętności ustnej produkcji językowej w sposób całościowy. Moja końcowa ocena opisywanego materiału jest bardzo wysoka. Emanuje od niego profesjonalizm dydaktyczny i duże doświadczenie lektorskie jego Autorek. Powinien zająć ważne miejsce wśród nowoczesnych opracowań do nauczania polszczyzny jako języka obcego i drugiego”. – z recenzji prof. dr hab. Przemysława E. Gębala.

62,90 zł
56,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

2 osoby kupiły
4
Układanka 551718 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
5
Wielkie tęsknoty ludzkości (mistyka - matematyka - magia) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie tęsknoty ludzkości (mistyka - matematyka - magia)
Dostępny
101 szt.

Drugi tom z trzyczęściowej serii prac prof. Krzysztofa Maurina - wybitnego matematyka, twórcy szkoły polskiej szkoły fizyki matematycznej, a zarazem filozofa i myśliciela - zawiera teksty spisane z notatek Autora. Znalazły się w nim m.in. rozdziały zatytułowane: - Tradycja i postęp w matematyce i filozofii - O mądrości baśni ludowych - Legenda i cud Polskiej Szkoły Matematycznej - Różniczka od Leibniza do Kählera, Manina i Quillena - Gnosis - neoplatonizm - kabała Rozdziały o charakterze matematycznym wyrażają z jednej strony pogląd o organicznym związku matematyki ze sprawami zaliczanymi zwykle do humanistyki, a z drugiej o tym, że matematyka dysponuje językiem symboli umożliwiającym objęcie znacznie szerszego obszaru myśli. ****** Great Longings of the Humankind. Mysticism - mathematics - magic. Selected Texts, Volume 2 The second volume of the three-part series of Professor Krzysztof Maurin's works - an eminent mathematician, the founder of the Polish school of mathematical physics, a philosopher and a thinker - contains texts copied from the author's notes. It includes, among others, chapters titled: - Tradition and Progress in Mathematics and Philosophy - The Wisdom of Fairy Tales - The Legend and the wonder of Polish School of Mathematics - The Differential from Leibniz to Kähler, Manin and Quillen - Gnosis - Neoplatonism - Kabbalah The chapters devoted to mathematics on the one hand express the view about the organic relation between mathematics and humanities, and on the other, show that mathematics has the language of symbols which allow to encompass a much wider area of thought.

25,00 zł
21,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
6
Dla dzieci sześcioletnich. Nasza szkoła. Bal maskowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dla dzieci sześcioletnich. Nasza szkoła. Bal maskowy
Dostępny
1 szt.

Książeczka dla dzieci sześcioletnich, którą Państwu proponujemy, ułatwi nauczycielom prowadzenie zajęć w zerówce i pomoże rodzicom w pracy z dziećmi w domu. Zestaw atrakcyjnych ćwiczeń grafi cznych dostosowany jest do zainteresowań i możliwości dzieci sześcioletnich. W atmosferze zabawy sześciolatki rozwijają sprawność umysłową i manualną, poznają pierwsze pojęcia matematyczne, ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość, są zachęcane do poznawania najbliższego otoczenia i aktywności twórczej. Dzięki tym ćwiczeniom dzieci na pewno osiągną sukces w szkole!

16,99 zł
7,82 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 9,17 zł

1 osoba kupiła
7
Leczenie głodowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leczenie głodowaniem
Dostępny
141 szt.

Na początku lat 30. XX wieku A. Suworin wniósł znaczący wkład w rozwój nauki o głodówkach. Interesował się wschodnimi metodami samodoskonalenia i różnymi niefarmakologicznymi metodami leczenia. Po przeczytaniu indyjskich, tybetańskich, chińskich i innych traktatów medycznych, książek o medycynie ludowej, książek zachodnich higienistów sam Suworin napisał i opublikował wiele prac (pod pseudonimem Aleksiej Poroszyn). Najbardziej znane to ?Uzdrowienie głodem i jedzeniem?, ?Leczenie głodowaniem?, ?Praktyka postu?. W niniejszej publikacji czytelnik zapozna się nie tylko z praktycznymi radami dotyczącymi przygotowania się do głodówki i jej przeprowadzeniu. Kilka rozdziałów porusza także tematy niezwykle istotne dla holistycznego podejścia do zdrowia człowieka: astralne i mentalne ciała, magnetyzm, elektryczność. Bardzo cennym dodatkiem do polskiej publikacji jest kompleks unikalnego masażu Aleksieja Suworina ? 11 rysunków ze szczegółowymi opisami ruchów, dających możliwość praktykowania tego masażu bez postronnej pomocy.

84,00 zł
69,72 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 14,28 zł

1 osoba kupiła
8
Schizofrenia a funkcjonowanie poznawcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schizofrenia a funkcjonowanie poznawcze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.16

Dzieło Autora uważam za dojrzałą prezentację istotnego problemu klinicznego, jakim są zaburzenia poznawcze w schizofrenii. Z perspektywy badacza zajmującego się psychologią schizofrenii tym bardziej doceniam wysiłek dr. Styły w dążeniu do pogłębiania wiedzy z zakresu związków złożonych i różnorodnych zmiennych psychologicznych z funkcjami poznawczymi. Wiem bowiem jak wymagające są to poszukiwania. Autor monografii przedstawia interesujący model systematyzujący rozumienie znaczenia wzajemnych interakcji czynników biologicznych, psychologicznych i społecznych w deficytach funkcjonowania poznawczego pacjentów chorujących na schizofrenię. Na uwagę zasługuje fakt, iż Autor zrealizował serię czasochłonnych badań zakrojonych na szeroką skalę, które dostarczyły ciekawego materiału do analiz. dr hab. Łukasz Gawęda, prof. IP PAN, fragment recenzji Książka stanowi pierwszą monografię w literaturze polskiej, i prawdopodobnie światowej, poświęconą w całości psychologicznemu rozumieniu zaburzeń poznawczych doświadczanych przez osoby z diagnozą schizofrenii. Termin zaburzenia poznawcze ma wiele znaczeń ? w niniejszej książce rozumiany jest przede wszystkim jako dysfunkcje elementarnych czynności poznawczych (np. uwagi, uczenia się, pamięci roboczej, funkcji zarządczych). Monografia zawiera szczegółowe teoretyczne wprowadzenie, ukazujące rolę zaburzeń poznawczych w schizofrenii. Druga część tomu skupiona jest na opisie czterech badań własnych, które w sposób empiryczny wykazują istotne znaczenie procesów psychologicznych dla funkcjonowania w zakresie językowym, uczenia się, szybkości przetwarzania, funkcji zarządczych i pamięci roboczej. Czytelnicy zainteresowani zagadnieniem schizofrenii ? w tym psycholodzy, lekarze, studenci i pracownicy naukowi oraz osoby z doświadczeniem psychozy i ich rodziny ? z pewnością znajdą w niej wiele nowych, ciekawych informacji. Rafał Styła ? doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Neuropsychologii Klinicznej i Psychoterapii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, analityk grupowy Instytutu Analizy Grupowej ?Rasztów?, współzałożyciel Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii ?Psyche Plus?. Były pracownik Akademickiego Ośrodka Psychoterapii UW oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Autor lub współautor ponad 30 publikacji z zakresu psychopatologii (w tym zagadnienia schizofrenii), psychoterapii i psychometrii.

48,30 zł
42,50 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,80 zł

9
hTraE 2120 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
hTraE 2120
Dostępny
63 szt.

Zobacz współczesny świat oczami bohaterów z przyszłości! Zapraszam w podróż do 2120 roku, do świata bohaterów, którzy ziemskie życie znają jedynie z lekcji, opowieści, książek i starych pamiętników. Do świata naszych potomków, którzy dzięki nanorobotom ? linkom ? porozumiewają się w myślach, żyją w pokoju, znają wzajemne motywacje, intencje, lęki i marzenia. Czy żyjąc w jednomyślności więcej stracili, czy zyskali? Jak postrzegają problemy XXI wieku? Co myślą o naszej kulturze, decyzjach, konfliktach, wartościach i priorytetach? Co chcą nam przekazać? Czego nauczą się poznając nasze życie? Czy ocalą w sobie człowieczeństwo? hTraE to fikcyjna planeta, na której żyją potomkowie ziemskich emigrantów z 2050 roku. Główna bohaterka Triv, poznaje losy przodków na lekcjach biologii, historii i fizyko-chemii oraz podczas rozmów z rodziną i znajomymi. Życie w 2120 roku jest piękne i harmonijne. Triv jest przekonana, że cywilizacja, w której żyje słusznie zwyciężyła ziemską wojnę o ludzkie dusze? do czasu, gdy zaczyna miewać powiązane z Ziemią sny, a w jej ręce wpada pamiętnik urodzonej na Ziemi babci. Przepełnione nieznanymi na hTraE uczuciami historie zaczynają budzić Triv, pokazując jej inny od przyswajanego na wykładach, obraz historii Ziemi. Niewielka nutka wątpliwości przekształca się w dźwięczną melodię, gdy niebo nad hTraE rozdziera wybuch, który zakłóca działanie linków i powoduje przerwy w kolektywnym myśleniu społeczności? oraz Gabriel, który pokazuje Triv pozytywne strony człowieczeństwa, które zatraciła jednomyślność. A to nie koniec niespodzianek?

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

10
Zbrodnie przeciwko ludzkości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnie przeciwko ludzkości
Dostępny
150 szt.

Międzynarodowe trybunały karne mają już wprawdzie dosyć długą historię, ale ich szczególny rozwój nastąpił w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, a swoistym zwieńczeniem tego procesu było podpisanie Statutu Rzymskiego i powołanie Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Jurysdykcja tego organu obejmuje cztery podstawowe typy zbrodni międzynarodowych: ludobójstwo, zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne oraz agresję i zbrodnie przeciwko pokojowi. [?] Na podstawie wnikliwej lektury pracy Andrzeja Bryla mogę sformułować trzy podstawowe wnioski: po pierwsze, rozprawa jest skonstruowana poprawnie pod względem metodologicznym; po drugie, przeprowadzona analiza jest szczegółowa, wszechstronna, wyczerpująca, wnikliwa i rzetelna; po trzecie, praca koncentruje się wprawdzie na orzecznictwie międzynarodowych trybunałów karnych w kontekście jego historycznego rozwoju, ale niewątpliwą zaletą dzieła jest też interdyscyplinarne połączenie perspektywy dogmatycznoprawnej z perspektywą teoretyczno- i filozoficznoprawną. prof. dr hab. Jerzy Zajadło Andrzej Bryl, doktor nauk prawnych, absolwent na wydziałów prawa (2004) i socjologii (2007) na Uniwersytecie Wrocławskim oraz zarządzania na University of Minnesota (2010). Autor wielu publikacji z zakresu doktryn politycznych i prawnych oraz międzynarodowego prawa karnego.

79,80 zł
70,22 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,58 zł

11
Imperator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperator
Dostępny
150 szt.

Po wiekach spokoju spełnia się pradawna przepowiednia. Młody chłopak o imieniu Hex zyskuje nadprzyrodzone moce po zetknięciu się z Drzewem Śmierci. Odtąd jego wszystkie działania skupiają się na przywróceniu starożytnego kultu Sag Bas. Pomagają mu w tym kapłanki-wojowniczki, które potrafią zabić przeciwnika jednym pchnięciem sztyletu. Tymczasem w Erskinie władzę przejmuje Kastil. Młody król jako jedyny widzi zagrożenie w poczynaniach zwolenników Sag Bas. Czy uda mu się odkryć tajemnicę Hexa? Kto wygra najkrwawszą wojnę w historii świata? Komu dane będzie zobaczyć świt nowej ery?

54,90 zł
46,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,78 zł

12
Aktualne wyzwania prawa wyborczego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aktualne wyzwania prawa wyborczego
Dostępny
4 szt.

Publikacja prezentuje krytyczne spojrzenie na różne instytucje prawa wyborczego i praktykę ich funkcjonowania zarówno w kontekście doświadczeń wyborczych lat 2018?2020 i towarzyszących im zmian prawa, jak i sytuacji związanej ze stanem pandemii i problemów wynikających z konieczności organizacji wolnych wyborów w warunkach nadzwyczajnych. Analizie poddawane są w tym kontekście klasyczne zagadnienia z zakresu prawa wyborczego, takie jak zasady prawa wyborczego (w szczególności zasada wolnych wyborów), prawa wyborcze obywateli, organy wyborcze, proces wyborczy, kampania wyborcza, kontrola wyborów czy też cisza legislacyjna. W wielu tekstach, których autorami są młodzi badacze prawa konstytucyjnego z różnych ośrodków akademickich, zamieszczono również ocenę obowiązujących w Polsce regulacji prawnych w świetle standardów międzynarodowych, w tym zwłaszcza standardów Rady Europy, a także postulaty de lege ferenda, ukierunkowane na usprawnienie istniejących już procedur wyborczych oraz zapewnienie wyborom do organów przedstawicielskich w najwyższym stopniu demokratycznego charakteru. Książka adresowana jest nie tylko do studentów wydziałów prawa i administracji, ale również do wszystkich tych, którzy na co dzień zajmują się prawem wyborczym, zarówno w ujęciu praktycznym, jak i teoretycznym. Z pewnością będzie też ciekawą lekturą dla wszystkich zainteresowanych prawem wyborczym i szeroko rozumianym prawem ustrojowym. Słowa kluczowe: prawo wyborcze, wybory, Kodeks wyborczy, demokracja, Konstytucja, rządy prawa ****** The Current Challenges of Electoral Law The publication presents a critical view on various institutions of electoral law and their functioning in the context of the 2018-2020 elections and the accompanying changes to the law, as well as the situation caused by the pandemic and the problems resulting from the organization of the free elections in extraordinary conditions. The authors analyse classic electoral law issues such as the principles of electoral law (the principle of free elections in particular), citizens? electoral rights, electoral bodies, the election process, the election campaign, election control, or legislative silence. Many texts, whose authors are young researchers in constitutional law from different academic centres, contain the assessment of legal regulations in force in Poland in accordance with international standards, especially those set by the Council of Europe, as well as the de lege ferenda demands, which aim at improving existing electoral procedures and ensuring that the elections to representative bodies are fully democratic.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

13
Zmartwychwstanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmartwychwstanie
Dostępny
164 szt.

Wszystko zmieniło się w dniu śmierci taty. W dniu, w którym spotkałam Sainta, Galena, Caza i Theo. Po wspólnie spędzonej, gorącej nocy ci niebezpieczni chłopcy chcieli mnie zniszczyć, ale nie zdawali sobie sprawy, że nie można zniszczyć czegoś, co już jest zepsute. Poza tym destrukcja daje satysfakcję tylko wtedy, gdy ofiara coś czuje. Ja tego nie robię. Od lat żyję w piekle i nic nie jest w stanie przebić się przez mur, który wzniosłam wokół serca. Aż do czasu, gdy członkowie Sainthood uznają, że należę do nich. Ich okrutne gry, ostre słowa i szorstki dotyk budzą we mnie coś nieznanego. W mojej osłonie zaczynają pojawiać się pęknięcia. Wpadam w potrzask. Przetrwanie, kiedy wrogowie atakują ze wszystkich stron, staje się śmiertelną grą, w której nikt nie daje żadnej gwarancji przeżycia. I gdzie czasami święci stają się grzesznikami.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

14
Świąteczne obręcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne obręcze
Dostępny
150 szt.

„Kiedy po raz pierwszy spotykam Avery Hughes, jestem praktycznie nagi i przemoczony”. Tak zaczyna się historia dziennikarki sportowej i gracza NBA MacKenziego Deckera. Mija dziesięć lat, a incydent z szatni ciągle odbija się echem w głowie kobiety. Czy były koszykarz zdoła w końcu przełamać lody i zbliżyć się do Avery na tyle, żeby pomóc jej uporać się z demonami przeszłości? W książce znajdują się również dwa świąteczne opowiadania związane z Iris i Augustem, bohaterami Ryzykownego rzutu, oraz Banner i Jaredem, postaciami z Zablokowanego rzutu.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

15
Bajki Perrault - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki Perrault
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.05

Baśnie zebrane w tej książce należą do kanonu bajek Charles?a Perraulta. Książka została przygotowana z myślą o rodzicach, którzy pragną przeczytać swoim dzieciom pełne wersje baśni, jak również o uczniach przerabiających utwory Charles?a Perraulta w szkole. Wybór zawiera najwartościowsze baśnie francuskiego pisarza ? w tym wszystkie bajki znajdujące się w najnowszej podstawie programowej MEN, do których odwołują się podręczniki szkolne. Baśnie zostały przełożone i opracowane w taki sposób, aby polskie teksty zachowały literacką wrażliwość oryginału, a zarazem brzmiały współcześnie i były w pełni zrozumiałe dla dzieci. Dodajmy, że przy tym wyjątkowym wydaniu książka mogła być opatrzona wartościowymi ilustracjami, spełniającymi oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.

16,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

16
Scooby-Doo! i Ty: Na tropie pajęczej intrygi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! i Ty: Na tropie pajęczej intrygi
Dostępny
2 szt.

Jedne owady kłują, inne latają z kwiatka na kwiatek, a jeszcze inne pracowicie przędą nici. Dyrektor ogrodu zoologicznego Jonas Livingstone postanowił wygospodarować dla pracowitych tkaczy nowe insektarium. Przed otwarciem pawilonu zaprosił na miejsce swoich przyjaciół z Tajemniczej Spółki. Młodzi detektywi odkrywają, że wokół jedwabników i pająków wytwarzających cenne włókno kręci się wiele podejrzanych osób i knują dziwne intrygi. Wydarzenia przybierają na grozie, kiedy w trakcie uroczystości otwarcia insektarium pojawia się olbrzymi pająk, któremu nie w głowie było produkować nić przędną, a myślał jedynie o straszeniu i przepędzaniu zaproszonych gości. Czy Scooby-Doo i jego przyjaciele zdążą rozpracować pajęczą zagadkę? Na pewno by się im przydała Twoja pomoc!

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

17
Motyw choroby w literaturze i kulturze Ukrainy oraz państw obszaru poradzieckiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motyw choroby w literaturze i kulturze Ukrainy oraz państw obszaru por...
Dostępny
74 szt.

Książka jest zaproszeniem do badań nad problematyką choroby w literaturze i kulturze Ukrainy oraz państw obszaru poradzieckiego. Miejsce, jakie motywy maladyczne zajmują w twórczości tego regionu, wiąże się przede wszystkim z doświadczeniem opresyjnej przeszłości. Autorzy prezentowanych tekstów traktują chorobę w sposób metaforyczny, łącząc obrazy dysfunkcyjnej cielesności z refleksją nad kondycją zmagających się z doświadczeniem traumy społeczeństw. ****** The Motif of Disease in the Literature and Culture of Ukraine and Other States of the Post-Soviet Area This book constitutes an invitation to examine the question of disease in the literature and culture of Ukraine and other states of the post-Soviet space. The position occupied by the motifs of malady in works created in the region has to do, first and foremost, with its oppressive past. The authors of the texts collected in the volume treat disease as a metaphor that allows them to connect images of dysfunctional carnality with reflection on the condition of societies struggling to cope with traumatic experiences.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

18
Auto z napędem 533462 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

19
Dinozaur 552456 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

20
Samolot zdalnie sterowany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot zdalnie sterowany
ADAR
Dostępny
7 szt.

Samolot - dron na radio, 43.0x33.0x11.0 cm, lekki, wykonany z materiału EPP. Ładowarka USB w zestawie. 6 minut lotu, start pionowy, funkcja autoorientacji.

200,90 zł
180,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,09 zł

21
Dron RC z kamerą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dron RC z kamerą
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.26

Dron na radio, z kamerą i WiFi. Ładowarka USB w zestawie. Wymiary: 58.0x39.0x10.5 cm.

275,90 zł
248,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 27,59 zł

22
Auto z napędem 548350 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
53,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

23
Lekarz 552364 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekarz 552364 Adar
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.16

46,90 zł
42,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,69 zł

24
Dinozaur 555754 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur 555754 Adar
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.05

177,90 zł
160,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,79 zł

25
Zestaw dla lalek 6el 534396 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

26
Zestaw policyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw policyjny
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

Zestaw do zabawy w policjanta. Zawiera niezbędne akcesoria: lizak, pistolet, odznakę itp.

12,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

27
Motor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motor
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Motor policyjny na baterie - założone testowe. Skala: 1:20. Ze światłem i dźwiękiem. Wymiary opakowania : 22.5 x 9.5 x 10.0 cm.

28,90 zł
26,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

28
Zestaw policyjny 492035 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw policyjny 492035 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.13

12,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

29
Klepsydra 550384 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klepsydra 550384 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.17

10,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

30
Traktor na radio akumulator/ładowarka 440784 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
206,90 zł
186,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,69 zł

31
Koraliki do nawlekania 544970 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki do nawlekania 544970 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.15

44,90 zł
40,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

32
Auto z napędem 517325 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

33
Wózek dla lalek 548947 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek dla lalek 548947 Adar
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.13

123,90 zł
111,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,39 zł

34
Układanka 552845 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka 552845 Adar
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.13

12,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

35
Układanka 552852 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka 552852 Adar
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

12,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

36
Zestaw piękności z butami w pudełku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw piękności z butami w pudełku
ADAR
Dostępny
8 szt.

Zestaw akcesoriów dla każdej małej piękności. Zawiera: pantofelki na obcasie, naszyjniki, pierścionki i telefon.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

37
Motor z napędem 539204 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motor z napędem 539204 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.11

64,90 zł
58,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

38
Auto straż pożarna na baterie 463479 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,90 zł
25,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

39
Zestaw dla lalek 5el 534391 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,90 zł
12,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

40
Koraliki 540941 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki 540941 Adar
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

41
Przy ołtarzu Pana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przy ołtarzu Pana
Dostępny
20 szt.

Książka opracowana, jako forma zwięzłego przewodnika i podręcznika. Skierowana do ministrantów po to by ubogaciła ich wiedzę i jeszcze z większym pożytkiem pozwala pełnić służbę blisko Pańskiego stołu.

12,00 zł
8,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

42
Kronos 2/2021 Neoplatonizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos 2/2021 Neoplatonizm
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

Pojęcie ?teurgii? jest najważniejszym z zapomnianych, choć nadal czynnych pojęć cywilizacji europejskiej (a może, szerzej, całej ludzkości). Zwróćmy uwagę na zakres, jaki ono obejmuje. Z jednej strony msza święta jest w katolicyzmie i prawosławiu praktyką teurgiczną, w której chleb i wino zmieniają się w święte ciało Boga. Z drugiej strony idea przebóstwienia człowieka ? w swojej oświeceniowej i materialistycznej właśnie artykulacji ? powraca u dziewiętnastowiecznych radykałów i socjalistów (problemy filozoficzne, uważali oni, trzeba rozwiązać czynem; dawni filozofowie interpretowali świat ? przypomnijmy tę słynną frazę ? nowi będą go zmieniać). I wreszcie, last but not least, czy we współczesnej technologii nie chodzi o stworzenie ciał doskonałych i niezniszczalnych, pozbawionych wad i usterek, a zatem ? ostatecznie ? boskich? Wydaje się, że Jamblich dotknął czegoś zasadniczego, nawet jeśli mówienie o tym umieszcza nas nieuchronnie na marginesie racjonalnego dyskursu. Sam Jamblich zresztą znakomicie zdawał sobie z tego sprawę.

30,00 zł
21,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

43
The Train Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Train Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.02

The Train Book traces the history and role of trains from the first steam engines to diesel engines and then to today's high-speed bullet trains. You'll take a journey through the most important trains of each period and see iconic trains such as the Orient Express, the Fairy Queen, the Mallard and the Javelin in incredible detail, discovering the anatomy of these legendary engines. The Train Book gives you a truly international view of trains, exploring some of the world's most impressive rail routes from South Africa to Siberia, including the Darjeeling Himalayan Railway and the high-speed Japanese Tokaido Shinkansen line. You'll discover the stories of key innovators, designers and engineers who advanced rail travel, the challenges they faced and the cultural backdrop against which the railways were built. The Train Book is the perfect gift for train enthusiasts of all ages.

133,00 zł
126,35 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,65 zł

44
The Military History Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Military History Book
Dostępny
1 szt.

The world's weaponry is showcased inside this spectacular visual guide. From the spears and swords of ancient times to the guns and grenades of modern warfare, 5,000 years of weaponry is explored and explained in unprecedented detail. The Military History Book profiles key arms and armaments and conveys technologies and tactics across hundreds of pages of dramatic photography and accessible text. Find out how war is waged between battleships at sea, tanks on the battlefield, and fighter planes in the skies. Climb siege towers, drive chariots, enter medieval fortresses, fly unmanned drones, and detect stealth bombers. You will also experience virtual tours of iconic vehicles, including the T-34 Tank, the Lockheed F-117 Stealth Bomber, and the AH-64 Apache helicopter. And discover the leaders, battles, and weapons of war that have changed the course of history, and understand the lasting impact of global conflicts. ?This complete history of weaponry is essential reading for military enthusiasts of all ages.

159,00 zł
151,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,95 zł

45
Scooby-Doo! i Ty: Na tropie Wielkiej Stopy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! i Ty: Na tropie Wielkiej Stopy
Dostępny
5 szt.

Tajemnicza Spółka wybrała się na Kemping Beztroskich Włóczykijów. Plany miała zacne: powłóczyć się beztrosko po lesie, poobserwować ptaki, złowić parę ryb, pogrillować. Niestety spotkanie twarzą w twarz z leśnym potworem pokrzyżowało piękne plany. Stało się to, co stać się musiało: sielski relaks przemienił się w emocjonujące dochodzenie, w którym najciekawszy wydał się wkrótce trop tajemniczego handlarza kamieni szlachetnych. A może chciałbyś pomóc Scooby'emu i jego przyjaciołom w zdemaskowaniu Wielkiej Stopy? W takim razie wciel się w rolę Młodego Detektywa i do dzieła!

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

46
Scooby-Doo! i Ty: Na tropie Świecącego Kosmity - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! i Ty: Na tropie Świecącego Kosmity
Dostępny
1 szt.

O rany! Na pikniku zorganizowanym z okazji otwarcia parku High Point zamiast oczekiwanego pokazu fajerwerków pojawia się? Świecący Kosmita!!! Czy to możliwe, żeby naszą planetę odwiedzili przybysze z kosmosu? I co pojawienie się Owni ma wspólnego z otwarciem parku? Przed Tajemniczą Spółką nie lada zagadka kryminalna! Ale czy poradzą sobie z jej rozwiązaniem bez Twojej pomocy? Przeczytaj Notatnik Młodego Detektywa opisujący paranormalne wydarzenia w High Point i spróbuj pomóc Scooby'emu w rozwiązaniu zagadki!

14,40 zł
10,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 3,41 zł

47
Dzwonnik z Notre Dame - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzwonnik z Notre Dame
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.11

Powieść historyczna francuskiego pisarza Wiktora Hugo Dzwonnik z Notre Dame należy do ścisłego kanonu dzieł literatury światowej. Powieść powstała w XIX wieku i w niezwykle nowatorski, jak na swoje czasy, sposób buduje obraz życia Paryża pod koniec Średniowiecza. Fascynująca, niemal mityczna intryga, na której oparta jest powieść, a także symbolika takich miejsc jak katedra Notre Dame czy Paryż - w ówczesnej epoce centrum światowej kultury i polityki - sprawiły, że dzieło Wiktora Hugo jest jedną z najważniejszych książek do przeczytania w życiu. Powieść miała wiele inscenizacji teatralnych, operowych i filmowych. Lektura dla szkół średnich.

28,50 zł
20,52 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,98 zł

48
The Classic Car Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Classic Car Book
Dostępny
1 szt.

When I see an Alfa Romeo, I lift my hat. Henry Ford Few things ignite such reverence as a classic car. With more than 250 iconic models from the 1940s to the 1980s, photographed from every angle, this title is a glorious celebration of the stars in the classic car firmament. Edited by award-winning automotive journalist Giles Chapman, The Classic Car Book brings you the story of more than 20 great marques, including household names Bentley, Mercedes, Ferrari, Cadillac and Aston Martin. Its lavish photography reveals every detail in close-up of models that range from the 1940s giant two-ton Daimler DE36, which ferried royals about in style, through to sleek Ferraris from the 1980s capable of smashing the 200mph barrier. It puts you in the driving seat of such icons as the Chevrolet Corvette, the Ford Thunderbird, and the Mercedes 300SL and brings you the designers of these amazing machines and the story of their manufacturers. Whether you dream of owning one of these super-cool cars, or you are a collector already, The Classic Car Book is set to become a treasured favourite.

139,00 zł
132,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,95 zł

49
The Little Prince - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Little Prince
Dostępny
7 szt.

Antoine de Saint-Exupéry's timeless tale, reissued in a beautiful clothbound edition designed by Coralie Bickford-Smith. Antoine de Saint-Exupéry first published The Little Prince in 1943, only a year before his plane vanished over the Mediterranean during a reconnaissance mission. Nearly eighty years later, this fable of love and loneliness has lost none of its power. The narrator is a downed pilot in the Sahara Desert, frantically trying to repair his wrecked plane. His efforts are interrupted one day by the apparition of a little prince, who asks him to draw a sheep. "In the face of an overpowering mystery, you don't dare disobey," the narrator recalls. "Absurd as it seemed, a thousand miles from all inhabited regions and in danger of death, I took a scrap of paper and a pen out of my pocket." And so begins their dialogue, which stretches the narrator's imagination in all sorts of surprising, childlike directions.

76,00 zł
70,68 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,32 zł

50
Great Cities - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Great Cities
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.02

Explore the social and cultural history of 100 of the world's most important cities. From the first towns in Mesopotamia to today's global metropolises, cities have marked the progress of civilisation. Written in the form of illustrated "biographies", Great Cities offers a rich historical overview of each featured city, brought to vivid life with paintings, photographs, timelines, maps, and artefacts. This history book provides a fascinating insight into the events, movements and people throughout history who have shaped the cities where we live. Inside the pages of this visual guide, discover: - The story behind each city - how it was established, critical moments in its development, and why it is considered historically significant, - The different types of cities, from the centres of ancient and lost civilisations and great river cities to planned cities and modern metropolises, - Beautiful illustrations with large-scale reproductions of paintings, photographs, maps, and other artefacts, - Stunning images of city life and key moments in history are complemented by close-ups of revealing details and feature panels that provide additional context. From the ancient to the modern, get under the skin of what made cities like Persepolis, Paris, Vienna, Prague, Amsterdam, Tokyo, and Dubai tick. This lavish book is about more than history - it explores the art, architecture, commerce, and politics of the great civilisations throughout history. Great Cities provides a unique window into how cities have become markers of human progress. Explore which ancient civilisation founded the precursor to Mexico City, why Venice was the gateway to the East, what the Belle Epoque was, and who the first city to build sewers was. It's the perfect gift for armchair explorers interested in history, geography, and the arts.

133,00 zł
126,35 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,65 zł

51
Micro Life - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Micro Life
Dostępny
4 szt.

Explore the miracles of the microscopic world. Find out all about the unique and beautiful kingdoms of life at a microscopic scale and how every organism meets the challenges of survival no matter its size. The perfect book for people who enjoy photography, nature, and biology. Inside the pages of this exciting nature book, you'll find: - Microscopic life-forms (often neglected), and their larger life-forms in extreme close-ups, revealing details such as nerve cells and hair follicles. - Artworks support the beautiful images, providing a deeper insight into structure and function and building a picture of how living organisms work at a microscopic level. - Comprehensive coverage of the natural world, including all the main groups of living things. - Explores overlooked groups that have a huge role in the natural world: insects, which make up 80 percent of the world's animal species; and bacteria - of which there are more in a human mouth than there are people in the world. - The book is organised according to the main functions of life: movement, reproduction, energy and feeding, sensing the surroundings, defence, etc. - Foreword for the book written by Chris Packham. Explore the inhabitants of an invisible world in incredible detail with this book which contains macro photography and spectacular microscope imagery. You'll have so much information about the hidden world of intricate structures beyond the naked eye. From the tiniest spiders and insects to even microscopic creatures such as bacteria and viruses, this book contains it all! See the beauty of a pollen grain, a butterfly egg, the spore of a fungus, and a human's nerve cell in extreme close up. The amazing imagery in Micro Life contains focus-stacked macro photographs and micrographs (microscope images), including scanning electron micrographs. Illustrations in this book explain the science - from the workings of an insect's eye to how a plant "breathes" through its leaves. Micro Life is an unexpectedly breathtaking look at the natural world. Find out how life works and how organisms solve the fundamental problems of movement, reproduction, energy, communication, and defence. Suitable for all the family, this stunning book makes a wonderful gift for those interested in photography, nature or biology.

159,00 zł
151,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,95 zł

52
Schowek
Alice: 100 Wonderland Postcard
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.04

To celebrate 150 years since the first publication of Lewis Carroll's Alice's Adventures in Wonderland, this gorgeous collection of one hundred postcards features a mix of Sir John Tenniel's original and iconic illustrations coloured by various artists including Harry G. Theaker, Diz Wallis and John Macfarlane, alongside stunning modern designs. Curious Alice, the bossy White Rabbit, the formidable Queen of Hearts and the Mad Hatter all feature in this exquisite collection. Each card has an appropriate quotation on the back, setting the image in context of the stories, or the history of this iconic publication. Celebrating the extraordinary beauty and imagination of Wonderland, Alice: 100 Postcards from Wonderland is the perfect gift for anyone that loves Alice, illustration, or design.

67,00 zł
56,95 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,05 zł

53
Malowanie po numerach Kobieta 40 x 50 5571 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach Kobieta 40 x 50 5571
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

53,90 zł
51,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,69 zł

54
Malowanie po numerach. Gwieździsta plaża 50 x 40 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach. Gwieździsta plaża 50 x 40 cm
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Spędź relaksujący wieczór i stwórz własne niesamowite dzieło sztuki. Malowanie po numerach to zestaw, w którym obraz jest podzielony na segmenty, nadrukowane na płótnie. Po pomalowaniu pól wyznaczonymi kolorami, oczom malarza ukaże się szary wilk. Każdy jest oznaczony liczbą odpowiadającą określonemu kolorowi. Zamaluj każdy segment odpowiednim kolorem a otrzymasz prawdziwe arcydzieło stworzone własnoręcznie. 1. Znajdź odpowiednią farbę akrylową na podstawie numerów na płótnie. 2. Otwórz pudełko z farbą odpowiadającą numerowi i pomaluj płótno za pomocą pędzla. 3. Stopniowo wypełniaj różne ponumerowane obszary odpowiednimi pigmentami. Uwolnij swoją kreatywność dzięki łatwym, zabawnym, pięknym zestawom do samodzielnego malowania dla dorosłych. Korzyści płynące z malowania: • poprawa skupienia, • uczucie relaksu i odprężenia, • poprawa umiejętności malarskich dzięki praktyce. Zawartość zestawu: • płótno naciągnięte na drewnianą ramkę, • 3 pędzle, • farby akrylowe, • akcesoria do zawieszenia. Wymiary obrazu: 50.0 x 40.0 cm Wymiar opakowania: 51.0 x 41.0 x 2.5 cm Uwaga: zamykaj pojemniki po skończonym malowaniu, by zapobiec wysychaniu. Farby nie są jadalne.

50,90 zł
48,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,54 zł

55
Kartka Ci, którzy ufają Panu nabierają siły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Ci, którzy ufają Panu nabierają siły
Życie i misja
Dostępny
13 szt.

Ci, którzy ufają Panu nabierają siły. Ks. Izajasza 40:31 Kartka okolicznościowa składana z kopertąFormat: C6 (114×162)Tekst w środku: brak

6,41 zł
4,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 1,42 zł

56
Kartka Boże Narodzenie 13 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 13
Fernando
Dostępny
1 szt.

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

57
Kartka Ufaj Bogu każdego dnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Ufaj Bogu każdego dnia
Życie i misja
Dostępny
6 szt.

Kartka okolicznościowa składana z kopertąFormat: C6 (114×162)Tekst w środku: brak

6,41 zł
4,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 1,42 zł

58
Kartka Boże Narodzenie 09 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 09
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

59
Kartka Boże Narodzenie 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 12
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

60
Kartka Boże Narodzenie 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 10
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

61
Kartka Boże Narodzenie 11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 11
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

62
Kartka Boże Narodzenie 08 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 08
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

63
Kartka Boże Narodzenie 05 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 05
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

64
Kartka Boże Narodzenie 03 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 03
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

65
Kartka Boże Narodzenie 07 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 07
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

66
Kartka Boże Narodzenie 06 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 06
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

67
Kartka Boże Narodzenie 04 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 04
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

68
Kartka okolicznościowa. W dniu ślubu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa. W dniu ślubu
Fernando
Dostępny
27 szt.

Kartka z okazji ślubu, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę. W środku miejsce na wpisanie życzeń. Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV. Format: 13,5x13,5 cm Kartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

69
Kartka Boże Narodzenie 02 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 02
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

70
Kartka Boże Narodzenie 01 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Boże Narodzenie 01
Fernando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Kartka bożonarodzeniowa, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

71
Kresowe rezydencje. Zamki, pałace i dwory na dawnych ziemiach wschodnich II RP. Tom 1. Województwo wileńskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowe rezydencje. Zamki, pałace i dwory na dawnych ziemiach wschodni...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Pierwsza z planowanego cyklu publikacji poświęconych siedzibom ziemiańskim na ziemiach wschodnich II RP, ich dziejom oraz znanym i mniej znanym właścicielom i mieszkańcom. Uwzględniono nie tylko pałace i zamki, lecz także wiele obiektów mniejszych i skromniejszych, mało znanych lub pomijanych w literaturze fachowej i w przewodnikach turystycznych. Niemal wszystkie obiekty autor opracowania odwiedził osobiście (niektóre po kilka razy), wykonując przy tej okazji dokumentację fotograficzną, badając ich obecny stan zachowania oraz sposób użytkowania.

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

72
Pianka dekoracyjna wiatrak, 8 arkuszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pianka dekoracyjna wiatrak, 8 arkuszy
NOSTER
Dostępny
9 szt.

Pianka dekoracyjna z wytłoczonym wzorem wiatraka w 8 intensywnych kolorach.

18,99 zł
73
Kartka okolicznościowa. Chrzest - błogosławieństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa. Chrzest - błogosławieństwa
Fernando
Dostępny
23 szt.

Kartka z okazji chrztu, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,10 zł
8,99 zł

Rabat 1,2%
oszczędzasz 0,11 zł

74
Od nadziei do niepodległości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od nadziei do niepodległości
Dostępny
21 szt.

Historia NSZZ Solidarność od lat przykuwa uwagę badaczy różnych dyscyplin naukowych. To nie tylko dzieje politycznej batalii zorganizowanego społeczeństwa o niepodległą Polskę, ale przede wszystkim fenomen wielkiego ruchu społecznego, który na trwałe odmienił sposób myślenia, a także działania wielu osób, wywarł znaczący wpływ na inne organizacje oraz instytucje, przyczyniając się do ich reformy i odnowy. To również ruch, który przez całą dekadę lat osiemdziesiątych XX w. skupiał uwagę światowej opinii publicznej i wyznaczał innym narodom Europy Środkowej i Wschodniej drogę do wolności.Na publikację składają się 24 artykuły merytorycznie podzielone na dwie części: o NSZZ Solidarność i Wobec NSZZ Solidarność. Są to prace historyków reprezentujących różne placówki badawcze. Przybliżają Czytelnikowi szerokie spektrum zagadnień ściśle związanych z historią Solidarności, a często dotąd nieznanych bądź słabo zbadanych.Na kartach książki znajdują się teksty poświęcone NSZZ Solidarność w latach osiemdziesiątych XX w., m.in. miejscu Polski na arenie międzynarodowej; stosunkowi władz RP na Uchodźstwie w Londynie do Solidarności; znaczeniu porozumień sierpniowych 1980 r. dla systemu prawnego PRL; tworzeniu makroregionalnych struktur terytorialnych oraz sekcji branżowych i zawodowych NSZZ Solidarność; emigracji internowanych działaczy Solidarności; organizacjom zagranicznym wspierającym NSZZ Solidarność; opiniom o Polsce i Solidarności wyrażonym przez dyplomatów RFN i dostojników Kościoła katolickiego; Grupie Roboczej Komisji Krajowej NSZZ Solidarność; II Krajowemu Zjazdowi Delegatów NSZZ Solidarność; roli działaczy Solidarności w tworzeniu systemu partyjnego III RP; stosunkowi Kościoła katolickiego do Solidarności oraz roli NSZZ Solidarność w demokratycznych przemianach po 1989 r. Odrębny blok artykułów dotyczy obrazu NSZZ Solidarność w prasie oficjalnej PRL w latach 1980-1981. Tom studiów dopełniają studia i szkice dotyczące reformy samorządu terytorialnego z 1981 r., aktywności Katowickiego Forum Partyjnego przy KW PZPR w Katowicach oraz inwigilacji SB opozycji w Krakowie.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

75
Kartka okolicznościowa. Ślub - błogosławieństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa. Ślub - błogosławieństwa
Fernando
Dostępny
22 szt.

Kartka z okazji ślubu, zaprojektowana przez Beatę Kowalewską-Tylkę.W środku miejsce na wpisanie życzeń.Wydrukowana na wysokiej jakość papierze 300 g, z użyciem lakieru UV.Format: 13,5x13,5 cmKartka sprzedawana z kopertą w kolorze bieli.

9,05 zł
8,99 zł

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,06 zł

76
Notes A5 kropki. Romantyzm, khaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A5 kropki. Romantyzm, khaki
Antra
Dostępny
14 szt.

Kolekcja: Romantyzm Rozmiar i typ wnętrza: A5, kropki 13.0 x 21.0 cm (wymiar zewnętrzny okładki). Oprawa twarda: ekologiczna z surowców naturalnych. Papier 80 g. Koperta z tyłu na karteczki. Posiadają specjalną gumkę na długopis. Wstążka w kolorze okładki. Pierwsza i ostatnia strona notesu wykonana z ozdobnego papieru w kolorze ekri. Notes zamykany jest na sprytną gumkę. Ilość stron A5-160  

34,50 zł
29,33 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,17 zł

Wróć do góry