hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.11.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 26 listopada 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Skaczące pająki (Leantoys), na drugim Jaki to ptak? Atlas dla dzieci (Dominik Marchowski). Kolejny produkt to Monopoly Classic (Hasbro) oraz Magnesy samoprzylene prostokątne 12,7x25mm 12szt (Titanum).
1
Skaczące pająki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skaczące pająki
Leantoys, od 3 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Komu szybciej uda się umieścić swoje pająki na czas? Sprawność manualna oraz zręczność na pewno przydadzą się przy tej zabawie. Ta trzymająca w napięciu i emocjonująca rozgrywka zapewni dzieciakom niesamowitą zabawę oraz niezapomniane wspomnienia. W grę mogą grać jednocześnie nawet 4 osoby a jej zasady są bardzo proste. Jedne pająki zostają na siatce, a inne spadają. Wygrywa ten, kto najszybciej umieści komplet swoich pająków na drzewie. Czas na trafienie będzie odliczany poprzez dołączona do zestawu klepsydrę. Nie daj się zwieść sprytnym pająkom i umieść je wszystkie w odpowiednie miejsce. Elementy zestawu: – siatka, – 16 pająków w różnych kolorach, – klepsydra, – drzewa, – belka. Wymiary zabawki: 34.0 x 35.0 cm Wymiary siatki: ok. 25.0 x 25.0 cm Wymiary opakowania: 27.0 x 27.0 x 7.0 cm

27,90 zł
Powiadomienie
19 osób kupiło
2
Jaki to ptak? Atlas dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaki to ptak? Atlas dla dzieci
Dostępny
270 szt.

Jaki to ptak? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków ptaków. Oprócz informacji o występowaniu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. cyraneczkę, jemiołuszkę, bielika czy puszczyka uralskiego.

29,95 zł
17,99 zł

Rabat 39,9%
oszczędzasz 11,96 zł

16 osób kupiło
3
Monopoly Classic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly Classic
Hasbro, od 8 lat
Dostępny
32 szt.

Monopoly Standard to kultowa i znana na całym świecie gra dla młodzieży i dorosłych. Zostań właścicielem ulicy Marszałkowskiej, placu Trzech Krzyży lub Alei Jerozolimskich, postaw tam bajeczne hotele, które wzbogacą zarówno miasto, jak i Twój portfel… Przenieś się na ulicę, na której zbijesz niebotyczny majątek. Monopoly Standard to prosta gra w zarządzaniu majątkiem polegająca na kupowaniu i sprzedawaniu najlepszych atrakcji w mieście: ulic, dworców... Sukces zależy od trafnych decyzji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji. Zdobądź wszystkie nieruchomości i zostań milionerem! Zbierz znajomych i rozegrajcie dynamiczną partię gry w zarządzanie nieruchomościami. Zawartość i cechy zestawu: - plansza do gry, - 8 pionków: pingwin, kaczka, dinozaur, piesek, cylinder, kotek, samochód, statek, - 28 Kart Własności, - 16 Kart Szansy, - 16 Kart Kasy Społecznej (nowa wersja poleceń), - 32 Domy, - 12 Hoteli, - 2 kostki do gry, - zestaw banknotów, - instrukcja do gry, - wersja polska.

169,90 zł
152,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,99 zł

14 osób kupiło
4
Magnesy samoprzylene prostokątne 12,7x25mm 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnesy samoprzylene prostokątne 12,7x25mm 12szt
Titanum
Dostępny
57 szt.

Magnesy samoprzylepne prostokątne czarne 12,7x25mm grubość 0,5mm 12szt.

6,99 zł
13 osób kupiło
5
Atlas dla dzieci. Jaki to owad? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas dla dzieci. Jaki to owad?
Dostępny
348 szt.

Atlas dla dzieci. Jaki to owad? przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków owadów. Oprócz informacji o występowaniu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. odorka zieleniaka, nartnika dużego czy rusałkę pawik.

29,95 zł
17,99 zł

Rabat 39,9%
oszczędzasz 11,96 zł

13 osób kupiło
6
Gra strategiczna w statki - bitwa morska 9441 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra strategiczna w statki - bitwa morska 9441
Leantoys, od 4 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

Kultowa gra w statki z pewnością zapewni Twojemu dziecku sporo radości, usprawnia logiczne myślenie oraz inteligencje. Zasady gry są banalnie proste – ten, kto jako pierwszy zdobędzie wszystkie statki przeciwnika – wygrywa rundę. By rozpocząć zabawę, należy usiąść naprzeciwko siebie i rozłożyć swoją przedziałkę tak, by przeciwnik nie widział, jaki układ wybrała druga osoba. Statki mogą być umieszczone w pozycji wertykalnej i horyzontalnej, jednak nie pod ukosem. Gdy gra się zacznie, nie można zmieniać położenia swoich okrętów. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zatopi wszystkie statki przeciwnika. Gdy okręt przeciwnika zostanie zatopiony, przekazuje go drugiej osobie, a ten umieszcza go w specjalnym pojemniczku w walizce. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zatopi wszystkie statki przeciwnika. Zestaw składa się: • walizka z dwoma otwieranymi przedziałkami, • zestaw statków dla dwóch przeciwników, • pionki do odznaczania. Wymiary walizki: 25.0 x 19.0 cm Zabawka przeznaczona jest dla dzieci, które ukończyły 4 rok życia. Wysokość po otwarciu: 13.0 cm Wymiary opakowania: 30.0 x 26.0 x 5.0 cm

32,90 zł
Powiadomienie
11 osób kupiło
7
Jaki to taniec? Atlas dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaki to taniec? Atlas dla dzieci
Dostępny
105 szt.

Jaki to taniec? Atlas dla dzieci przedstawia 60 bardziej i mniej znanych tańców świata. Oprócz charakterystyki każdego z nich oraz informacji o jego historii i występowaniu znajdziesz tu również ciekawostki i mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. paso doble, hakę czy taniec wirujących derwiszy.

29,95 zł
18,99 zł

Rabat 36,6%
oszczędzasz 10,96 zł

9 osób kupiło
8
Czasem się złoszczę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasem się złoszczę
Dostępny
205 szt.

Każdy z nas się denerwuje, każdy przeżywa chwile radości albo strachu. Czasami przypominamy głośno ryczące smoki. Innym razem odnosimy wrażenie, jakby coś się w nas paliło. Niekiedy nie możemy powstrzymać płaczu i łzy lecą nam z oczu strumieniami. Możemy jednak przestać się złościć, jeśli tylko chcemy. Bohaterowie opowiadań zebranych w tej książce złoszczą się tak samo jak Ty albo ja, za każdym razem, kiedy czują się sfrustrowani. Te historie mają pomóc w znalezieniu sposobu na opanowanie zdenerwowania i pozbycie się złych emocji. Przeczytajcie opowiadania, a ich bohaterowie podzielą się zwami swoimi sekretami i sposobami radzenia sobie ze złością. Begoa Ibarrola to hiszpańska psycholog i pedagog. Jej książki dla dzieci i poradniki dla rodziców od lat cieszą się ogromną popularnością. Po polsku ukazały się dotychczas m.in. Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym, Bajki, które pomagają odkrywać talenty i Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

9 osób kupiło
9
Secretum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Secretum
Dostępny
82 szt.

Podobno w pracy policyjnej nie ma czasu na rutynę, jednak w życiu zawodowym inspektor Anny Zielewskiej zaczęło wiać nudą. Na szczęście na życie prywatne nie mogła narzekać. Kiedy kilka miesięcy wcześniej poznała Wojtka, nie spodziewała się, że mężczyzna zapełni pustkę w jej sercu i stanie się najbliższą osobą. Zdawało się, że wszystko pędzi ku dobremu, gdy... Sielankę przerywa informacja o brutalnym morderstwie. Sprawa zostaje przydzielona Annie, która wraz ze stawiającym pierwsze kroki w policyjnym fachu Zbyszkiem Dybieckim stara się rozwikłać sprawę. Jednak ta zbrodnia jest tylko początkiem ciągu tragicznych zdarzeń. Jakby tego było mało, Anna dowiaduje się czegoś, co wywraca jej życie osobiste do góry nogami. Przed nią trudne zadania i niełatwe decyzje. Mroczny, niepokojący kryminał, który sprawi, że zwątpicie w dobre intencje któregokolwiek z bohaterów. Czy każdy jest tym, za kogo się podaje? Jakie relacje faktycznie łączą poszczególne osoby? Czy można zaufać komukolwiek? Jest brutalnie, jest krwawo, jest intrygująco. Finał tej sprawy zaskoczy każdego.

38,99 zł
29,63 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,36 zł

8 osób kupiło
10
Kot w stanie czystym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot w stanie czystym
Dostępny
32 szt.

Prawdziwy Kot... Prawdziwe koty nigdy nie jedzą z miseczek (a przynajmniej nie z takich, które są oznaczone DLA KOTA) Prawdziwe koty nigdy nie noszą obroży przeciw pchłom... ani nie pojawiają się na kartkach urodzinowych... ani nie gonią niczego, co ma w środku dzwoneczek. Prawdziwe koty jedzą tarty. I podroby. I masło. I wszystko inne, co zostanie na stole. Potrafią usłyszeć otwierające się drzwi lodówki dwa pomieszczenia dalej. Prawdziwe koty nie potrzebują imion. Ale często są imionami nazywane. `Aarghwynochastądtydraniu` świetnie się nadaje. Terry Pratchett był uznanym pisarzem, twórcą bestsellerowego cyklu książek o świecie Dysku, z których pierwsza - `Kolor magii` - ukazała się w roku 1983. Czterdziesta pierwsza i ostatnia powieść o Dysku, `Pasterska korona`, została wydana w roku 2015. Książki były często adaptowane jako sztuki teatralne i filmy. Terry Pratchett był laureatem wielu nagród, między innymi Carnegie Medal, otrzymał też tytuł szlachecki za zasługi dla literatury. Zmarł w roku 2015.

35,00 zł
23,10 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,90 zł

7 osób kupiło
11
Bajki, które pomagają odkrywać talenty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki, które pomagają odkrywać talenty
Dostępny
155 szt.

Wszyscy rodzice pragną, aby ich dzieci rozwijały swoje talenty. Jednak uzdolnienia mogą być bardzo różne. Według Howarda Gardnera, amerykańskiego psychologa, jest dziewięć rodzajów inteligencji. Dzieci zostały nimi obdarzone w różnym stopniu. Zadaniem dorosłych jest dostrzec i docenić każdą odmianę inteligencji dziecka, a następnie pomóc mu ją rozwinąć i z niej umiejętnie korzystać. Bajki, które pomagają odkrywać talenty należą do cyklu trzech książek rozwijających inteligencję emocjonalną u dzieci. Każdy rozdział zawiera dwa opowiadania, a opisane sytuacje pomagają zwrócić uwagę na różnorodne uzdolnienia ich bohaterów. Bajkom towarzyszą wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych rozmów, zajęć i zabaw. Begona Ibarrola to hiszpańska psycholog i pedagog. Jej książki dla dzieci i poradniki dla rodziców od lat cieszą się ogromną popularnością.

69,90 zł
46,13 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 23,77 zł

7 osób kupiło
12
Jesteśmy różni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteśmy różni
Dostępny
46 szt.

Poczucie własnej wartości jest jedną z głównych składowych szczęścia. Możemy być szczęśliwi tylko wtedy, gdy czujemy się kochani, a żeby móc kochać innych, powinniśmy kochać siebie. Jak osiągnąć wysoką samoocenę? Najważniejsze jest zaakcepto­wanie siebie takimi, jakimi jesteśmy. Każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju i dzięki temu świat jest ciekawszy. W tej książce znajdziecie historie bohaterów, którzy tak jak my wszyscy potrzebują pozytywnych komunikatów od osób ze swojego otoczenia. Chcą wiedzieć, że są ważni i że decyzje mogą podejmować bez lęku przed popełnieniem błędu. Przeczytajcie tych sześć opowiadań, a ich bohaterowie pokażą wam, jak dorośli mogą dziecku pomóc wzmocnić jego samoocenę. Begoa Ibarrola to hiszpańska psycholog i pedagog. Jej książki dla dzieci i poradniki dla rodziców od lat cieszą się ogromną popularnością. Po polsku ukazały się dotychczas m.in. Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym, Bajki, które pomagają odkrywać talenty i Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

6 osób kupiło
13
Niedzielnik C. Komentarze do czytań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedzielnik C. Komentarze do czytań
Dostępny
4 szt.

Niedzielnik C Adama Szustaka OP to zbiór najnowszych komentarzy do niedzielnych czytań spisanych przez znanego zakonnika. Książka powstała na podstawie homilii wygłoszonych w ramach cotygodniowej serii internetowej („CNN – Słowo na niedzielę”) publikowanej na youtube’owym kanale „Langusta na palmie”. Autorska interpretacja, odniesienie do życia codziennego. Świetna pomoc w katechezie i przygotowaniu niedzielnych kazań.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

5 osób kupiło
14
Naklejki wypukłe zwierzęta mix 21szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki wypukłe zwierzęta mix 21szt
Titanum
Dostępny
27 szt.

Naklejki wypukłe zwierzęta 21szt.

5,99 zł
5 osób kupiło
15
Ojcze nasz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcze nasz
Dostępny
46 szt.

Określenie „Ojciec” ujawnia nam nieskończoną dobroć Pana i niszczy diabelską sugestię, byśmy uważali Boga za Kogoś straszliwego, surowego, bezlitosnego, oddalonego od nas i prawie odseparowanego od naszego życia. Należy z bólem wyznać, że rodzaj ludzki jeszcze się nie uwolnił od tej kłamliwej sugestii, która zatruwa całą naszą egzystencję… Fragm. książki Ksiądz Dolindo Ruotolo rozważa tekst Modlitwy Pańskiej, dając nam nie tylko wskazówki, jak ja odmawiać, ale odrywając bogactwo poszczególnych próśb w niej zawartych. To jest jednak dopiero wstęp do głębszych refleksji na temat sensu modlitwy, jej charakteru, jej istoty. Stawia w centrum tych rozważań naszą relację z Bogiem, zachęca do przeanalizowania obrazu Boga, jaki w sobie nosimy, dzieli się własnym doświadczeniem modlitwy. We właściwy sobie sposób wyjaśnia niedostępną rzeczywistość duchową za pomocą prostych odniesień do codzienności i zostawia szereg praktycznych wskazówek, jak pogłębić swoją modlitwę, jak sprawić, by słowa „Ojcze nasz” stały się wezwaniem naszego życia.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

3 osoby kupiły
16
Pakiet: Józef Tischner. Wiara / Nadzieja / Miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Józef Tischner. Wiara / Nadzieja / Miłość
Dostępny
17 szt.

Wiara, Nadzieja, Miłość Trzy cnoty boskie. Trzy wyjątkowe książki. Jeden niezwykły kapłan i filozof. Wiara ludzi wolnych – inspirujące teksty o ludzkiej wolności i odpowiedzialności, oraz pytaniach stawianych Bogu. Miłość w czasach niepokoju – niepublikowane dotąd wykłady o pięknie i dramacie miłości, tej ludzkiej i boskiej. Nadzieja na miarę próby – poruszająca książka o ostatnich latach życia ks. Józefa Tischnera, o lęku przed śmiercią i poszukiwaniu sensu. To, co się będzie naprawdę liczyć, to jest wasze myślenie. Wasze myślące działanie. Patrząc na owoc waszego myślenia w szkole, w szpitalu, w sądzie, w biurze, każdy będzie mógł powiedzieć: „Oto ten, który w trudnych czasach miał odwagę myśleć”. Nie bój się myśleć z księdzem Józefem Tischnerem.

109,90 zł
79,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 30,77 zł

3 osoby kupiły
17
Świnka Peppa. Zestaw fryzjer w walizce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Zestaw fryzjer w walizce
Hasbro
Dostępny
100 szt.

Ten zestaw został zaprojektowany z myślą o Twoim maluchu i zawiera wszystko, czego potrzebuje Twoje dziecko, aby udawać, że jest olśniewające. W środku znajdują się akcesoria potrzebne do otworzenia swojego salonu piękności. Ta walizka zawiera przydatne akcesoria do włosów, m.in. suszarkę, spinkę, prostownicę, szczotkę i grzebień.

94,90 zł
85,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,49 zł

3 osoby kupiły
18
Alpina - Kuchenny termometr cyfrowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alpina - Kuchenny termometr cyfrowy
Alpina
Dostępny
1 szt.

Typ: Akcesoria kuchenneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

20,00 zł
18,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
19
LEGO Star Wars™ Zestaw bitewny ze szturmowcem śnieżnym™ 75320 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Star Wars™ Zestaw bitewny ze szturmowcem śnieżnym™ 75320
LEGO
Dostępny
158 szt.

Pozwól młodym fanom zbudować własną armię i odegrać sceny z filmu „Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje” dzięki zestawowi bitewnemu ze szturmowcem śnieżnym (75320). W komplecie są cztery minifigurki LEGO® z różnymi rodzajami broni blasterowej, imperialnym ścigaczem z Hoth do zbudowania, strzelającym klockami ciężkim blasterem samopowtarzalnym E-Web oraz śnieżnym okopem z dodatkową amunicją. Ta zabawka konstrukcyjna będzie fantastycznym prezentem lub wspaniałą nagrodą dla kreatywnych dzieci w wieku od sześciu lat. Dzięki niej pociechy wzbogacą swoją kolekcję szturmowców śnieżnych i zyskają nowe możliwości zabawy innymi zestawami z serii LEGO® Star Wars™. Cyfrowe narzędzia konstrukcyjne Ten zestaw zawiera szczegółowe instrukcje budowania. Dodatkowo w aplikacji Instrukcje budowania LEGO znajdziesz cyfrową wersję instrukcji, a także narzędzia umożliwiające przybliżanie, obracanie i wizualizowanie modelu, dzięki którym budowanie będzie jeszcze lepszą zabawą. Kreatywna zabawa Grupa LEGO od ponad dwóch dekad tworzy własne wersje kultowych statków kosmicznych, pojazdów, miejsc i postaci z filmowej sagi „Gwiezdne Wojny”. Kolekcja jest bogata w wiele modeli konstrukcyjnych, więc fani w każdym wieku znajdą w niej coś dla siebie. Zawartość i cechy zestawu: • Zestaw konstrukcyjny do odgrywania bitew – Zestaw bitewny ze szturmowcem śnieżnym™ LEGO® Star Wars™ (75320) pozwala młodym konstruktorom zbudować armię i odgrywać niesamowite sceny z filmu „Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje”. • Cztery minifigurki LEGO® – Zwiadowca szturmowców z Hoth oraz trzech szturmowców śnieżnych. W komplecie są też dwa działa blasterowe, jeden karabin blasterowy i jeden pistolet blasterowy. • Miniaturowe modele – Zestaw zawiera imperialny ścigacz z Hoth (który można połączyć z zestawem 75313 AT-AT), strzelający klockami ciężki blaster samopowtarzalny E-Web oraz śnieżny okop z dodatkową amunicją. • Pomysł na prezent dla dzieci w wieku od sześciu lat – Podaruj ten 105-elementowy zestaw konstrukcyjny młodemu fanowi filmu „Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje” na urodziny, Święta lub bez okazji. • Zabawa w podróży – Ścigacz ma ok. 3 cm wysokości, 12 cm długości i 3 cm szerokości, więc dzieci mogą go bez problemu włożyć do plecaka i zabrać ze sobą w podróż. I• nteraktywne instrukcje budowania – Instrukcje znajdziesz w pudełku oraz w darmowej aplikacji Instrukcje budowania LEGO®, która zawiera również cyfrowe narzędzia do wizualizowania modelu, dzięki którym zabawa jest jeszcze lepsza. • Zestawy dla osób w każdym wieku – Zestawy LEGO® Star Wars™ pozwalają dzieciom i dorosłym odgrywać słynne sceny, wymyślać własne niepowtarzalne historie lub po prostu prezentować samodzielnie zbudowane modele. • Wysoka jakość – Elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu za każdym razem łatwo się ze sobą łączą i mocno trzymają. • Bezpieczeństwo przede wszystkim – Klocki i elementy LEGO® są testowane na niemal każdy możliwy sposób, aby upewnić się, że spełniają rygorystyczne standardy bezpieczeństwa.

109,99 zł
94,59 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 15,40 zł

3 osoby kupiły
20
Tobi 2 Robot Smartwatch, fioletowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tobi 2 Robot Smartwatch, fioletowy
Little Tikes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Tobi Robot Smartwatch połączenie interaktywnych cechy smartwatcha z robotem posiadającym moc zabawnych cech osobowości! Tobi Robot Smartwatch Comes to Life Before Your Eyes: • posiada ruchome ramiona i nogi, • wydaje z siebie zabawne dźwięki, • wypowiada ponad 100 fraz, które wzbudzają u dzieci chichot, ochotę do tańca, do zabawy i nie tylko, • posiada dwie kamery do nagrywania filmów i robienia selfie (plus pamięć na 3000 fotografii lub 30 minut video), • ponadto dzieci mogą personalizować zdjęcia zabawnymi naklejkami fotograficznymi. W zegarku Tobi Robot Smartwatch znajdziecie interaktywne gry: grę taneczną, gry edukacyjne i grę z rozszerzoną rzeczywistością. Podczas zabawy dzieci mogą uwalniać nagrody. Wbudowany w urządzenie krokomierz współpracuje z grą taneczną, pobudzając w dzieciach aktywność ruchową. Ponad to dzieci uczą się odczytywać godzinę z tarczy zegarka standardowej lub cyfrowej wersji, a wyświetlacz można personalizować za pomocą ponad 50 motywów. W zasięgu można przesyłać wiadomości, zdjęcia i nagrania głosowe ze sparowanym urządzeniem Tobi. Tobi Robot Smartwatch to również zabawny gadżet do noszenia - dzięki zawartemu w zestawie paskowi dzieci mogą nosić smartwatch na nadgarstku lub przyczepiać do ubrania za pomocą klipsa. Dodatkowo klips może zamienić się w podstawkę, gdy smartwatch ma być używany jako budzik, lub gdy trzeba go naładować. Rodzice mogą ustawiać na smartwatchu powiadomienia przypominające dziecku o wykonaniu jakiegoś zadania, mogą go parować z innymi smartwatchami Tobi Robot Smartwatch znajdującymi się w pobliżu. Mogą również polegać na wytrzymałości urządzenia, które zaprojektowano tak, by było odporne na zachlapanie. Podsumowując Tobi to: • nieocenione wsparcie przy nauce korzystania z zegarka, kalendarza, stopera, minutnika, • asystent od przypominania o ważnych sprawach, • budzik, • komunikator, • kamera i aparat, by zawsze móc utrwalić wesołe chwile, • zachęta do ruchu, dzięki wbudowanym grom i krokomierzowi, • personalizowany smartwatch, w których każdy znajdzie dla siebie odpowiedni motyw. Dane techniczne: • ekran dotykowy, • trwały i odporny na zachlapanie, • 512 MB pamięci - do 3000 zdjęć lub 30 minut wideo, • dwa wbudowane aparaty, • rozdzielczość zdjęć: 640 x 480 pikseli, • rozdzielczość wideo: 320 x 240 pikseli, • łączność bezprzewodowa, • akumulator litowy, • nie posiada slotu na kartę SIM, • wytrzymałość baterii: do 5 dni (w zależności od intensywności użytkowania). Przyszłość smartwatchów dedykowanych dla dzieci zaczyna się od zegarka Tobi Robot Smartwatch! Nadchodzi czas Tobi!

416,30 zł
374,67 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 41,63 zł

3 osoby kupiły
21
Nazwałem go krawat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazwałem go krawat
Dostępny
44 szt.

Czy to przypadek, czy ktoś o tym rozstrzygnął? Dwóch ludzi spotyka się w tokijskim parku na ławce. Obaj niemieszczący się w schematach. Stopniowo opowiadają sobie nawzajem swoje losy i ostrożnie powracają do życia. Milena Michiko Flašar potrzebuje zaledwie kilku starannie dobranych słów by ożywić swoich bohaterów, zaledwie kilku scen, by przedstawić ich przeznaczenia. Młody człowiek wychodzi ze swojego pokoju, w którym się zamknął i od dłuższego czasu pozostawał w nim zamknięty. Teraz porusza się po omacku w świecie, z którego się wyobcował. Ławka w parku staje się jednak początkiem czegoś innego – jego nowym schronieniem i domem. To tam otwiera oczy, zaczyna mówić i dzieli się swoimi często traumatycznymi wspomnieniami z pierwszy raz spotkanym człowiekiem. Drugi mężczyzna jest o wiele starszy. Jest pracownikiem biurowym, jakich tysiące. Ten z kolei opowiada, w ciągu dni i tygodni, dramatyczne wydarzenia z życia pełnego strachu i bezsilności, nadziei i szczęścia. Obydwaj są outsiderami niewytrzymującymi presji i oczekiwań społecznych współczesnej cywilizacji. Stają się aktywni dopiero w wycofaniu się i odmowie. Nadzieję odnajdują w więzi, jaka zaczyna ich łączyć. Odkrywając, że czułość można zawinąć w jedzenie, smutek – ukryć w śmiechu, a przyjaźnie są możliwe, przygotowują się wewnętrznie na ostateczne pożegnanie i na nowy początek. Milena Michiko Flašar zamienia parkową ławkę w teatralną scenę, która jest miejscem emocjonujących wydarzeń i nagłych zwrotów akcji. Ławka znajduje się w Japonii, ale równie dobrze mogłaby się znajdować w dowolnym, innym miejscu świata zachodniego. Scena, na której dzieje się akcja, jest zatem uniwersalna. Ta powieść przedstawia strach przed wszystkim, co nie mieści się w normie, możliwość bliskości – a także anarchiczną siłę wycofania się i odmowy. Jednocześnie pokazuje, jaka siła mieści się w ludzkich relacjach i przez to napełnia otuchą.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

3 osoby kupiły
22
Różewicz. Rekonstrukcja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różewicz. Rekonstrukcja
Dostępny
499 szt.

Na pytanie: „Kim jesteś?”, Tadeusz Różewicz odpowiedział przed laty: „Kto mnie uważnie czyta, ten wie”. Z jego utworami w ręku Magdalena Grochowska podąża za nim przez krajobrazy, wśród których wzrastał, przez idee, które go kształtowały, i przez historię, która przełamała jego los. W pierwszym tomie reporterskiej biografii poety autorka wnika w dzieje rodziny. Rekonstruuje okoliczności, w jakich żydowska dziewczynka – matka Różewicza – opuściła swe gniazdo, a później wymknęła się Zagładzie. Odtwarza dramat żołnierza AK, którego presja polityczna uczyniła dezerterem. I dramat człowieka poparzonego wojną, który zrewolucjonizował polską poezję, choć „po Auschwitz” miała zamilknąć. Grochowska opowiada czule o jego powrocie do życia w latach krakowskich i gliwickich, o Różewiczu mężu, ojcu, synu. Ukazuje uwikłanie w socrealizm i uwolnienie, narodziny Różewicza dramatopisarza. Magdalena Grochowska nie odpowiada wprost na pytanie o to, jakim był człowiekiem, ale odsłania jego nieznane dotąd twarze.

65,00 zł
47,45 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,55 zł

3 osoby kupiły
23
L.O.L. Surprise! O.M.G. Movie Magic. Lalka Tough Dude i Pink Chick - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
L.O.L. Surprise! O.M.G. Movie Magic. Lalka Tough Dude i Pink Chick
MGA, L.O.L. Surprise!
Dostępny
4 szt.

Przedstawiamy lalki L.O.L. Surprise Movie Magic bardziej modne i przebojowe niż kiedykolwiek! Odważne i zwariowane, gotowe do pokazania swoich umiejętności aktorskich i reżyserskich na niesamowitym planie filmowym LOL Surprise! Czy wy też oszaleliście na ich punkcie? O tak, LOL Surprise O.M.G. nie pozwolą nikomu przejść obojętnie. Mają wspaniałe stroje i akcesoria modowe, które spakowano w pudełeczka i pokrowce, a ich absolutnie przepięknie wystylizowane fryzury i makijaże, zachwycają kolorystyką i oryginalnością. Czy jesteście gotowe na taką dawkę niespodzianek z LOL Surprise O.M.G.? L.O.L. Surprise O.M.G. to zabawa w odkrywanie z lalką typu „fashion”. Opakowanie skonstruowano tak, by dziewczynki na każdym etapie rozpakowywania kolejnych niespodzianek czuły dreszczyk emocji, otwierając aż 25 różnych elementów zestawu. Kolorowe pudełko ma formę sceny filmowej/kinowej, co doskonale koresponduje z tematyką serii, ale pozwala także na wykorzystanie podczas zabawy. Wśród niespodzianek znajdują się akcesoria do stylizowania lalek, od odjazdowych ubrań, po dodatki, np. biżuteria, okulary. Całość pozwala na stworzenie wyjątkowych i oryginalnych dwóch różnych stylizacji. Bo przecież lalki L.O.L. Surprise O.M.G. właśnie takie są – wyjątkowe i oryginalne! Zawartość zestawu: • L.O.L. Surprise O.M.G. seria Movie Magic – Lalka „fashion” Tough Dude • L.O.L. Surprise O.M.G. seria Movie Magic – Lalka „fashion” Pink Chick, • 2 różne stylizacje dla każdej lalki, • 25 różnych niespodzianek – akcesoriów do stylizacji lalki, w tym okulary 3D, • kolorowe, zaskakujące opakowanie, które zamienia się w scenę filmową/kinową, • pozostałe lalki z serii Movie Magic sprzedawane oddzielnie. Wymiary: ok. 25.0 cm (wysokość lalki) Wymiary opakowania: 31.0 x 41.0 x 9.0 cm

246,80 zł
227,06 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 19,74 zł

2 osoby kupiły
24
Opowiadania do doskonalenia czytania. Świat chłopców. Hokus-pokus ślimakus! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania do doskonalenia czytania. Świat chłopców. Hokus-pokus ślim...
Dostępny
52 szt.

Stłuczka na ulicy, kurierowi wymieszały się paczki i pewna przesyłka trafiła pod niewłaściwy adres. Miał być zestaw małego magika, a tymczasem była prawdziwa różdżka. Wynikło z tego sporo kłopotów. Czy bohaterom udało się wyjść z opresji? Kto im przyszedł z pomocą?

9,50 zł
7,99 zł

Rabat 15,9%
oszczędzasz 1,51 zł

2 osoby kupiły
25
Naklejki wypukłe pojazdy budowlane mix 30szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki wypukłe pojazdy budowlane mix 30szt
Titanum
Dostępny
16 szt.

Naklejki wypukłe pojazdy budowlane, użytkowe 30szt.

5,99 zł
2 osoby kupiły
26
Płynąc po dnie Niemna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płynąc po dnie Niemna
Dostępny
344 szt.

Noc wrześniowa 1939 roku, w chacie Jana Bohatyrowicza pojawił się Różyc. Spotkanie to wskrzesiło trudne wspomnienia, jak błahe to były problemy, za chwilę miała zweryfikować II wojna światowa. Rzeczywistość, z jaką musiała się zmierzyć tamtejsza ludność pod sowiecką i niemiecką okupacją, przypominała tę z czasów najazdów mongolskich w XIII wieku. Jednak ludzie w trudnych czasach zawsze żyją nadzieją, wypatrując lepszego jutra. W momencie zwątpienia zaczynają przyzwyczajać się do „choroby” i usiłują z nią walczyć, starają się żyć normalnie. Płynąc po dnie Niemna to powieść przedstawiająca gehennę codziennego życia Polaków i Białorusinów zamieszkujących Grodzieńszczyznę i Nowogródczyznę. To historia oparta na faktach i prawdziwych losach ludzi. Akcja powieści zaczyna się w czasach I wojny światowej, a kończy w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Dzięki tej powieści możemy zrozumieć postawy ludzkie oraz perfidną politykę Związku Sowieckiego i III Rzeszy.

51,45 zł
36,02 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,43 zł

4 osoby kupiły
27
Klamerki drewniane z dekorem koty mix 10szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klamerki drewniane z dekorem koty mix 10szt
Titanum
Dostępny
38 szt.

Klamerki drewniane z dekorem żółte 7x35mm dekory koty 5 wzorów mix rozmiarów (21x24/11x27/18x27/18x27mm) 10szt.

11,99 zł
2 osoby kupiły
28
Migoczące Wróżki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Migoczące Wróżki
Dostępny
1026 szt.

Czy Migoczące Wróżki pomogą jednorożcowi poczuć się bezpieczniej w ciemnościach? Maluszki będą zachwycone światełkami, które można znaleźć na stronach tej pięknie zilustrowanej książki. Przed nimi magiczna zabawa!

54,99 zł
43,44 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,55 zł

2 osoby kupiły
29
Wiertarka na baterie z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiertarka na baterie z akcesoriami
M&Z
Dostępny
37 szt.

Wiertarka na baterie to doskonały pomysł na prezent dla małego majsterkowicza, który lubi podglądać przy pracy swojego tatę. W skład zestawu wchodzą: • wiertarka • 3 wiertła • 2 śruby • 2 nakrętki

17,90 zł
15,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
30
Kryształki samoprzylepne perełki mix 120szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryształki samoprzylepne perełki mix 120szt
Titanum
Dostępny
37 szt.

Kryształki i perełki samoprzylepne okrągłe mix perełki 11,5/8mm, kryształki 9,5/6,5mm kolory: perełki - ciemnobrązowy, fioletowy, srebrny, kryształki - dymny, wrzosowy, srebrny 120szt.

9,99 zł
1 osoba kupiła
31
Notatnik ozdobny 145x197/64K kratka TW Kolibry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 145x197/64K kratka TW Kolibry
Fresh
Dostępny
2 szt.

Notatnik ozdobny 145x197 64 stron kratka TW 195500 Kolibry

10,99 zł
1 osoba kupiła
32
Hot Wheels. Dune Monster. Samochód zdalnie sterowany, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. Dune Monster. Samochód zdalnie sterowany, mix wzorów
Hot Wheels, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Zdalnie sterowany samochód od Hot Wheels dla prawdziwych fanów motoryzacji. Auto wyposażone w duże opony z bieżnikiem dla lepszego pokonywania przeszkód. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

121,90 zł
107,27 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,63 zł

1 osoba kupiła
33
Kosmiczny lęk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczny lęk
Dostępny
150 szt.

Agencja Dramatu i Teatru zapowiada wydanie dwutomowej antologii sztuk duńskich w przekładach Pawła Partyki i Bogusławy Sochańskiej. Na tom pierwszy pt. Kosmiczny lęk albo dzień, w którym Brad Pitt został paranoikiem składa się dziewięć sztuk autorstwa Petera Asmussena, Line Knutzon i Christiana Lollikego. Publikacja została objęta patronatem Duńskiego Instytutu Kultury, Danish Arts Foundation, Ministerstwa Kultury Danii oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Danii. ?W niniejszej antologii prezentujemy przegląd sztuk, które powstały w ciągu ostatnich trzydziestu lat, z przewagą tych wystawianych na duńskich scenach w ostatnim dwudziestoleciu. Wszystkie one były i są wysoko oceniane, wiele zostało nagrodzonych najważniejszą doroczną duńską nagrodą teatralną Reumert Prisen, o czym informują zawarte w tej antologii noty dotyczące twórczości poszczególnych autorów? - ze wstępu Bogusławy Sochańskiej ?Dramaturgia duńska, niezależnie od tego, czy prezentuje swe bardziej ekstra- czy introwertyczne oblicze, bezkompromisowo podejmuje dialog ze swoimi czasami (nie wchodząc przy tym w romans z polityką). Przygląda się niczym pod mikroskopem rozterkom współczesnego człowieka. Śledzi podskórne siły rządzące życiem jednostki, zagłębia się w życie społeczeństwa. Obnaża bezlitośnie brak poczucia tożsamości, niedosyt poczucia celu i sensu życia oraz zagubienie człowieka w sobie samym. Kryzys tożsamości dotyka bowiem nie tylko człowieka, ale również samego teatru. Człowiek (ani teatr) nie jest już jednoznacznie godzien obrony. Jest za to godzien zrozumienia? - z posłowia Justyny Zar Schabowskiej PETER ASMUSSEN Za chwilę. Cztery próby życia i jedna próba śmierci przełożył Paweł Partyka Listy z NRD przełożył Paweł Partyka Soli Deo Gloria przełożył Paweł Partyka LINE KNUTZON Zadra w sercu przełożył Paweł Partyka Wkrótce nadejdzie czas przełożyła Bogusława Sochańska Najpierw się trzeba urodzić przełożył Paweł Partyka CHRISTIAN LOLLIKE Kosmiczny lęk albo dzień, w którym Brad Pitt został paranoikiem przełożył Paweł Partyka Manifest 2083 przełożył Paweł Partyka Zombi albo upiory teraźniejszości przełożył Paweł Partyka

35,00 zł
27,30 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,70 zł

1 osoba kupiła
34
Kryształki samoprzylepne kwiatki mix 84szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryształki samoprzylepne kwiatki mix 84szt
Titanum
Dostępny
30 szt.

Kryształki samoprzylepne kwiatki mix kolorów 11/9/8/6mm 84szt.

8,99 zł
1 osoba kupiła
35
Naklejki wypukłe piraci mix 16szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki wypukłe piraci mix 16szt
Titanum
Dostępny
20 szt.

Naklejki wypukłe piraci 16szt

5,99 zł
1 osoba kupiła
36
Notatnik ozdobny 145x197/160K kratka TW Kwiaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 145x197/160K kratka TW Kwiaty
Fresh
Dostępny
2 szt.

Notatnik ozdobny 145x197 160 stron kratka TW Kwiaty 19498

15,51 zł
14,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,52 zł

1 osoba kupiła
37
Logistyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logistyka
Dostępny
31 szt.

Logistyka to jedna z najbardziej rozwojowych dziedzin życia społeczeństw i gospodarki, warunkująca sukcesy jednostek przemysłowych, usługowych, budowlanych i wielu innych. Publikacja prezentuje aspekty logistyki gospodarczej w wersji zarządczej, czyli takiej, która dąży do optymalnego wykorzystania dostępnych narzędzi. Układ treści podręcznika składa się z sześciu części tematycznych. Pierwsza z nich dotyczy istoty i rozwoju logistyki, w tym jej pojęcia, rysu historycznego, a także pozycji polskiej logistyki w Europie i na świecie. W części drugiej Autorzy przedstawiają podstawowe obszary działań logistycznych, w tym takie problemy jak magazyny i ich wyposażenie, zarządzanie magazynem, sterowanie zapasami, transport wewnętrzny i zewnętrzny, infrastruktura transportu, opakowania i przechowalnictwo, systemy informatyczne w logistyce. Część trzecia obejmuje logistykę w przedsiębiorstwie, zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji, logistykę usług, koncepcje zarządzania w logistyce, dojrzałość procesów logistycznych, koszty działań logistycznych, ekonomikę transportu, marketing, ubezpieczenia i prawo w logistyce, transport i magazynowanie towarów niebezpiecznych, bhp oraz wycenę przedsiębiorstwa logistycznego. W części czwartej Autorzy prezentują projektowanie i funkcjonowanie sieci oraz systemów logistycznych. Omawiają m.in. łańcuchy logistyczne i ich rolę, projektowanie procesów i systemów logistycznych, inżynierię systemów i analizę systemową. Część piąta poświęcona jest metodom i technikom wspomagającym podejmowanie decyzji logistycznych, takim jak technologie informacyjne i informatyka w logistyce, a także badania operacyjne i teoria optymalizacji. W części szóstej zaprezentowano współczesne kierunki rozwoju logistyki, w tym logistykę międzynarodową, e-handel, ekologistykę i logistykę odpadów, logistykę miejską, agrologistykę, rynek usług logistycznych, a także logistykę w okresie przemysłu 4.0. Pozycja jest efektem pracy dwudziestu autorów, głównie pracowników Katedry Logistyki oraz Instytutu Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Podręcznik jest adresowany do studentów kierunku logistyka i pokrewnych, uczniów techników logistyki, transportu oraz o podobnym profilu. Może być wykorzystywany przez słuchaczy studiów podyplomowych logistyki, transportu, spedycji, zarządzania łańcuchami dostaw itp.

109,00 zł
88,29 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 20,71 zł

1 osoba kupiła
38
Płynąc po dnie Niemna. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płynąc po dnie Niemna. Audiobook
Robert Pawłowski, PCPapier
Dostępny
54 szt.

Noc wrześniowa 1939 roku, w chacie Jana Bohatyrowicza pojawił się Różyc. Spotkanie to wskrzesiło trudne wspomnienia, jak błahe to były problemy, za chwilę miała zweryfikować II wojna światowa. Rzeczywistość, z jaką musiała się zmierzyć tamtejsza ludność pod sowiecką i niemiecką okupacją, przypominała tę z czasów najazdów mongolskich w XIII wieku. Jednak ludzie w trudnych czasach zawsze żyją nadzieją, wypatrując lepszego jutra. W momencie zwątpienia zaczynają przyzwyczajać się do „choroby” i usiłują z nią walczyć, starają się żyć normalnie. Płynąc po dnie Niemna to powieść przedstawiająca gehennę codziennego życia Polaków i Białorusinów zamieszkujących Grodzieńszczyznę i Nowogródczyznę. To historia oparta na faktach i prawdziwych losach ludzi. Akcja powieści zaczyna się w czasach I wojny światowej, a kończy w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Dzięki tej powieści możemy zrozumieć postawy ludzkie oraz perfidną politykę Związku Sowieckiego i III Rzeszy.

48,00 zł
33,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

1 osoba kupiła
39
Montessori Elektroniczny dotykowy alfabet 80212 LISCIANI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montessori Elektroniczny dotykowy alfabet 80212 LISCIANI
Lisciani
Dostępny
56 szt.

Ogromny dotykowy i mówiący alfabet, który towarzyszy dziecku w nauce alfabetu oraz podstawowych słów. Poza tym, dziecko słucha zabawnych dźwięków, wesołych bajeczek i ćwiczy logikę poprzez rozwiazywanie prostych interaktywnych quizów. Gra jest zgodna z metoda Montessori, ponieważ proponuje dziecku niesamowite doświadczenie sensoryczne, dzięki któremu ćwiczy wzrok oraz słuch. Dzięki wypukłym literom dziecko poznaje również alfabet poprzez dotyk.

97,81 zł
87,05 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 10,76 zł

1 osoba kupiła
40
Opowiadania do doskonalenia czytania. Świat chłopców. Ratunku! Zmniejszyciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania do doskonalenia czytania. Świat chłopców. Ratunku! Zmniejs...
Dostępny
60 szt.

W garażu światło pali się do późnych godzin, pod dom zjeżdżają samochody dostawcze… Ale Maciek nie chce zdradzić przyjaciołom swego sekretu. Jeszcze nie… Wkrótce jednak chłopcy staną twarzą w twarz z zagrożeniem, które ich dosłownie przerasta! Przyjdzie czas, by udowodnić, że są wielkimi bohaterami.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
41
Ody Horacjusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ody Horacjusza
Dostępny
78 szt.

Ody są utworami wielkiej lirycznej poezji, to jest w nich najważniejsze. (?) Jak je przekładać? Jakim rytmem, jaką ilością zgłosek w wierszu? I jak w przekładzie odróżniać rozmaite formy i rodzaje ody? Bo chyba nie jest do pomyślenia, aby wszystkie przekładać tak samo? Monotonia rytmu zabiłaby wszystkie księgi. Horacjusz, poeta tak świadomy swego rzemiosła, tak niezmiernie muzykalny, tak czuły na efekty rytmiczne każdego skrótu, każdego spięcia, nie bez powodu zapewne zmieniał formę ody zależnie od jej tematu. Jak te powody odszukać, jak szukać zgubionych melodii w ocalałych tekstach? (?) Zrobiłem zapewne niejedną pomyłkę w tych trudnych przekładach ( ?) ? nikt chyba dotąd, parając się z Horacjuszem, nie ustrzegł się od pomyłek lub choćby punktów spornych. Chciałem go jednak odszukać jako wielkiego poetę smutku i żartu, chciałem odszukać w nim melancholię i zmysłowość, złośliwość i pasję, prawość i uśmiech szczęścia prawdziwego epikurejczyka, a przede wszystkim piękność i aktualność jego poezji. (?) Wiersze Horacjusza, jak wszystkie utwory wielkiej poezji, tłumaczą się same, są ponadczasowe i ponad-personalne. (z Przedmowy)

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
42
Alpina - Tarka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alpina - Tarka
Alpina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Poręczna tartka z różnymi wielkościami oczek na każdym z boków. Wykonana ze stali nierdzewnej z rączką z plastiku.Typ: Akcesoria kuchenneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

13,38 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,39 zł

1 osoba kupiła
43
Achim godej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Achim godej
Dostępny
59 szt.

Książka ta to quasi-komiks: obrazki i dowcipne dialogi godki z polszczyzną. Rodzaj śląsko-polskich rozmówek - rozmów Hanysów (Achima, jego żony Erny, Alojza z małżonką, ich dzieci, kamrata Ecika) z Gorolami (sąsiadami Achima - państwem Szczebrzeszyńskimi). Trudno się im porozumieć, bo Achim godo, a sąsiedzi mówią. Humor tych pogawędek polega na polsko-śląskich leksykalnych dwuznacznościach, pułapkach i tautonimach. Materiał pogrupowany jest tematycznie, np. Godka o warzyniu; Godka o chopach; Godka o babach; Szpicato godka; Godka ku skubacze. Każdy taki dział poprzedza strona tytułowa. Książka jest uzupełnieniem/rozwinięciem słownika Ślónska godka. Ilustrowany słownik dla Hanysów i Goroli o powiedzenia, przysłowia i powiedzonka, czyli o żywą godkę.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

1 osoba kupiła
44
Marketing internetowy w Google. Pozycjonowanie, Ads & Analytics dla biznesu, e-commerce, marketerów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing internetowy w Google. Pozycjonowanie, Ads & Analytics dla bi...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Merytorycznie, praktycznie i konkretnie Pamiętasz czasy, gdy w branży reklamowej obowiązywał podział na ATL i BTL, o uwagę klienta walczono za pomocą wtykanych w drzwi ulotek, plakatów na drzewach i słupach, a wszyscy ekscytowali się spotami w telewizji i radiu? W ciągu ostatnich kilkunastu lat sytuacja kompletnie się zmieniła. Centrum reklamowego i marketingowego świata przeniosło się na komputery i urządzenia mobilne. To tutaj trwa walka o uwagę (i pieniądze) potencjalnego klienta. Obecnie w biznesie i reklamie nie ma miejsca na lanie wody i wróżenie z fusów. Najlepsi podejmują decyzje, opierając się na twardych danych, i oczekują konkretnych wyników. Taka też jest ta książka: konkretna i skupiona na metodach, które pozwolą Ci zarabiać więcej dzięki lepiej prowadzonemu marketingowi w wyszukiwarkach. Doświadczenie zbierane przez autorów tej publikacji od 2005 roku przełożyło się na ponad 300 stron cennej wiedzy o dwóch najskuteczniejszych metodach reklamy: Google Ads oraz pozycjonowaniu. Niezbędną teorię uzupełniono dobrymi praktykami, listą konkretnych zadań do wykonania oraz celnymi przykładami i antyprzykładami. Szeroko omówiono najlepsze narzędzie analityczne, jakim jest Google Analytics, ze szczególnym wskazaniem tych raportów i metod pracy, które są przydatne w codziennej pracy. Poradnik uzupełniono o narzędzia wykorzystywane przez specjalistów do spraw marketingu w wyszukiwarkach oraz kilkanaście przykładów realnych kampanii tworzonych dla klientów. Poradnik skonstruowano tak, by przydał się zarówno praktykom z doświadczeniem, jak i osobom, które pragną rozpocząć karierę w branży SEM. Powinien go także przeczytać właściciel firmy chcący udoskonalić prowadzone przez siebie kampanie albo skuteczniej nadzorować pracę innych. Książkę wyróżniają: • na bieżąco aktualizowana elektroniczna errata przedstawiająca dynamicznie wprowadzane zmiany w omawianych narzędziach oraz nowości, • dodatkowe materiały ? od briefu dla klienta po checklisty pomagające w tworzeniu lepszych reklam, • ponad 10 dodatkowych filmów instruktażowych stanowiących kilkugodzinne uzupełnienie i rozszerzenie treści książki, • wypowiedzi ponad 20 cenionych ekspertów branżowych wzbogacające zawarty w książce materiał, • 15 konkretnych przykładów z życia pokazujących realne problemy i ich rozwiązania w praktyce. Krzysztof Marzec – absolwent elektronicznego przetwarzania informacji na UJ. Certyfikowany trener Google AdWords oraz certyfikowany specjalista Google Analytics. Autor szkoleń i artykułów z tej tematyki, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. Józefa Tischnera. Współwłaściciel agencji DevaGroup. Pracował dla takich marek jak: Allegro.pl, DaWanda, Neo24, Shoper.pl, Conrad.pl, Interia.pl, Grupa RMF czy wydawnictwo Bauer. Specjalizuje się w strategiach wykorzystujących analitykę do optymalizacji kampanii SEM. Tomasz Trzósło jest konsultantem, strategiem, e-marketerem i trenerem w jednej osobie. Ekspert w zakresie SEM oraz analizy danych płynących z narzędzia Google Analytics. Jeden z certyfikowanych trenerów Google AdWords (2013 ? 2018). W branży e-commerce od 2008 roku. Pracował w agencjach interaktywnych (Noril, Krakweb, DevaGroup) oraz prowadził własną agencję - ROIExperts.pl. Szkolił między innymi w Ministerstwie Cyfryzacji RP, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w Akademii Google Partners, na Uniwersytecie Shoper, w PPNT Gdynia i w Altkom Akademii. Aktualnie jest menedżerem w DevaGroup oraz konsultantem w TomaszTrzoslo.pl.

79,00 zł
58,46 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

1 osoba kupiła
45
Notatnik ozdobny 145x197/64K kratka TW Papugi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 145x197/64K kratka TW Papugi
Fresh
Dostępny
8 szt.

Notatnik ozdobny 145x197 64 stron kratka TW 195502 Papugi

10,99 zł
1 osoba kupiła
46
Atlas dla dzieci. Jak zmieniamy świat? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas dla dzieci. Jak zmieniamy świat?
Dostępny
135 szt.

Atlas dla dzieci. Jak zmieniamy świat? przedstawia zjawiska, które współcześnie kształtują nasze otoczenie. Oprócz charakterystyki każdego z tych zagadnień i informacji o tym, co można zrobić, aby powstrzymać negatywne oddziaływanie na przyrodę, znajdziesz tu również ciekawostki, a także mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi dowiesz się m.in., jak powstrzymać degradację gleb czy topnienie lodowców oraz czym jest zanieczyszczenie światłem i hałasem.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

1 osoba kupiła
47
Jak przemawiać bez strachu. Pokonaj zdenerwowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przemawiać bez strachu. Pokonaj zdenerwowanie
Dostępny
10 szt.

Nienawidzisz wystąpień publicznych? Przeraża Cię stanie przed ludźmi? Na samą o tym myśl denerwujesz się, niepokoisz? Nie musisz się już bać. Ta książka może ci pomóc. Nauczysz się 7 strategii, które dadzą ci nową perspektywę, przygotują i wyposażą w szereg przydatnych umiejętności. Kiedy je wdrożysz, twój strach zacznie zanikać. Tę książkę powinien przeczytać każdy, kogo strach powstrzymuje przed realizacją swoich marzeń. Zawiera ona anegdoty i historie, które umilają naukę przemawiania. Nie czekaj dłużej. Dziś jest dzień, w którym przejmujesz kontrolę nad swoim niepokojem, uspokajasz nerwy i co najważniejsze przemawiasz bez strachu.

50,00 zł
40,50 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,50 zł

1 osoba kupiła
48
Puzzle 636 Chodźmy na spacer (panorama) G3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 636 Chodźmy na spacer (panorama) G3
Gibsons
Dostępny
6 szt.

Gibsons to rodzinna firma zajmująca się produkcją puzzli i gier planszowych. Założona w Londynie w 1919 roku, dostarcza rozrywkę pokoleniom od ponad 100 lat, a ich motywem przewodnim jest tworzenie produktów najwyższej jakości dla wszystkich grup wiekowych.Dlaczego warto wybrać puzzle marki Gibsons?:Puzzle wytwarzane są w Wielkiej Brytanii i Europie, a do ich produkcji używany jest karton o najwyższej gramaturze na rynku. Współpraca z całą rzeszą utalentowanych artystów pozwala stworzyć nowoczesne i ciekawe wzory, od nostalgicznych scen po hipnotyzujące nadruki. Pięknie ilustrowane elementy są zaprojektowane tak, aby idealnie do siebie pasowały. Puzzle marki Gibsons są przyjazne dla planety. Wykonane są w 100% z tektury pochodzącej z recyklingu i zabezpieczone zakładkami, a nie folią termokurczliwą, aby zmniejszyć ilość plastiku jednorazowego użytku. Pudełko ma błyszczącą powłokę dla dodatkowej ochrony, ale dzięki temu zyskało także nowy, świeży wygląd.

65,01 zł
58,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,50 zł

1 osoba kupiła
49
Naklejki wypukłe miękkie zwierzęta mix 13szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki wypukłe miękkie zwierzęta mix 13szt
Titanum
Dostępny
66 szt.

Naklejki wypukłe miękkie zwierzęta 13szt.

7,99 zł
1 osoba kupiła
50
Zestaw Lekarski Walizka z Akcesoriami dla Lekarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zestaw Lekarski Walizka z Akcesoriami dla Lekarza
Leantoys
Dostępny
3 szt.

Zestaw jest doskonałą zabawką edukacyjną rozwijającą sprawność manualną naszej pociechy. Jest to fantastyczny zestaw dla małego medyka. Bogate, 9-cio elementowe, wyposażenie daje nieograniczone możliwości w leczeniu małych pacjentów. Poszczególne elementy zestawu są imitacjami prawdziwych przyrządów lekarskich, którym nadano przyjazne kształty i żywe kolory. W skład wchodzą: - strzykawka, - wziernik z lampką, - termometr wyświetlający wysoką gorączkę (z możliwością regulacji wyświetlanej temperatury), - nożyczki, - młoteczek, - lekarskie lustereczko z podświetlającą lampką, - stetoskop wydający dźwięk bijącego serduszka, - pojemniczek na lekarstwa, - plakietka lekarza rodzinnego, - walizka. Zgromadzone w zestawie przedmioty zapewnią naszej pociesze wiele radości w leczeniu najbliższych, równocześnie poprzez zabawę zniosą lęk przed prawdziwym lekarzem. Kolorowa forma instrumentów lekarskich oraz dźwięki wydawane przez niektóre z nich sprawiają, że są one bardziej przyjazne naszym maluchom. Dla dzieci w wieku od 3 lat.

47,90 zł
38,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,58 zł

1 osoba kupiła
51
Naklejki wypukłe pojazdy mix 19szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki wypukłe pojazdy mix 19szt
Titanum
Dostępny
42 szt.

Naklejki wypukłe pojazdy jeżdżące, latające i pływające 19szt.

5,99 zł
1 osoba kupiła
52
Świnka Peppa. Zestaw lekarz w walizce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Zestaw lekarz w walizce
HTI
Dostępny
100 szt.

Zestaw dla małych fanów przygód rezolutnej świnki i zabaw w lekarza. W walizce znajdziesz wszystko, co niezbędne do zbadania zdrowia swoich misiów czy lalek. Zestaw składa się z 14 elementów

94,90 zł
1 osoba kupiła
53
Postać świętej Elżbiety Węgierskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postać świętej Elżbiety Węgierskiej
Dostępny
6 szt.

„Pochodząca z węgierskiego rodu Arpadów Elżbieta, małżonka landgrafa Turyngii Ludwika IV, a poprzez rodzinne koligacje spokrewniona również z księżnymi polskimi, cieszy się zasłużoną sławą nie tylko w swej ojczyźnie, ale jest popularną świętą w całej niemal Europie (...). Profesor Bernadetta Puchalska-Dąbrowska, która od lat zajmuje się jej biografią i jest autorką licznych artykułów na jej temat, przedstawia obecnie pracę, która szeroko dokumentuje jej życie, czasy i pochodzenie kultu. Książka jest nader starannie przygotowaną publikacją, opartą przede wszystkim na źródłach, które zostały znakomicie wykorzystane. Celem pracy prof. Puchalskiej-Dąbrowskiej jest, jak pisze, przedstawienie wizerunku świętej Elżbiety w polskim piśmiennictwie religijnym epok dawnych, i to stwierdzenie znajduje pełne odzwierciedlenie w prezentowanej publikacji. (...) Biografia świętej jest też okazją do szerokich ekskursów o charakterze kulturoznawczym, jak ten o roli zamku Wartburg. Ważną cechą pracy jest zamieszczenie w niej obszerniejszych nieraz fragmentów dokumentujących charakter i działalność świętej, jak na przykład słynnego zbioru hagiograficznego Złotej legendy Jakuba de Voragine, będącego najpopularniejszym źródłem wiedzy o księżnej Turyngii w średniowiecznej Polsce. Książka posiada również aneks zawierający przekłady m. in. zeznań czterech służących świętej Elżbiety, będących częścią dokumentacji w procesie kanonizacyjnym”.Prof. dr hab. Jerzy Wojtczak-Szyszkowski

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
54
Atlas dla dzieci. Jaki to kontynent? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas dla dzieci. Jaki to kontynent?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Atlas dla dzieci. Jaki to kontynent? przedstawia kontynenty naszej planety. Oprócz informacji o ich charakterystyce naturalnej klimacie, ukształtowaniu terenu, florze i faunie znajdziesz tu również ciekawostki, mnóstwo ilustracji i wiedzy na temat różnych ludów, kultur, państw i języków.

29,95 zł
21,86 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

1 osoba kupiła
55
Naklejki wypukłe syrenki i stroje mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki wypukłe syrenki i stroje mix
Titanum
Dostępny
26 szt.

Naklejki wypukłe syrenki i stroje

5,99 zł
1 osoba kupiła
56
Świat chłopców. O rety! Ale jajo! Opowiadania do doskonalenia czytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat chłopców. O rety! Ale jajo! Opowiadania do doskonalenia czytania
Dostępny
18 szt.

Znowu jajecznica?! No nie... Cóż, o kuchni dziadka można powiedzieć wiele, ale akurat nie to, że jest urozmaicona. Urozmaiceniem będzie natomiast pewne znalezisko. Co skrywa ogromne jajo znalezione przez Tymka w gąszczu traw? I co takiego wydarzy się w ostatnich tygodniach tych niezwykłych wakacji?

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
57
Happy Album HAW-005 Najfajniejsza rodzinka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Happy Album HAW-005 Najfajniejsza rodzinka
Kukartka
Dostępny
17 szt.

Album fotograficzny HAW-005 w twardej oprawie, matowa okładka uszlachetniona połyskującym hotstampem oraz tłoczeniem. Zawiera 200 miejsc na zdjęcia w formacie 10 x 15 cm (zdjęcia wsuwa się w okienka) a także miejsce obok fotografii na opisanie wspomnień. Rozmiar albumu: 21,0 x 22,0 x 5,0 cm

58,05 zł
1 osoba kupiła
58
Naklejki wypukłe zwierzęta mix 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki wypukłe zwierzęta mix 20szt
Titanum
Dostępny
46 szt.

Naklejki wypukłe zwierzęta 20szt.

5,99 zł
1 osoba kupiła
59
Notes Pear Garden Midi Linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Pear Garden Midi Linia
Paperblanks
Dostępny
2 szt.

Notatnik niezwykłej marki Paperblanks. Wzór na okładce jest reprodukcją pięknie haftowanej chińskiej spódnicy operowej z czasów panowania dynastii Qing (1644-1911). Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 120g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Oprawa twarda. Zamkniecie na magnes. Ilość stron 144. Wymiary: 130x180 mm.

60,25 zł
60
Notes Oceania Midi Linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Oceania Midi Linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Notatnik niezwykłej marki Paperblanks. Kwiatowy wzór na okładce z motywem rozety inspirowany jest włoską oprawą książki z 1620 roku. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 120g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Oprawa twarda. Zamkniecie na gumkę. Ilość stron 144. Wymiary: 130x180 mm

54,20 zł
Powiadomienie
61
O humorze i u/śmiechu. Jak rozśmieszać siebie i innych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O humorze i u/śmiechu. Jak rozśmieszać siebie i innych
Dostępny
30 szt.

Śmiech i uśmiech to uniwersalny wyraz emocji, który rozumieją ludzie na całym świecie. Henryka Radziejowska-Semków, ekspertka w dziedzinie gelotologii (nauki o śmiechu), napisała niniejszy przewodnik po tym wyjątkowym zjawisku, zaadresowany do bardzo szerokiej rzeszy odbiorców – od naukowców, terapeutów i pedagogów po osoby zwyczajnie zainteresowane zagadnieniem u/śmiechu. To niezwykłe kompendium wiedzy dla tych, którzy lubią się śmiać, jak i tych, którzy mają problem z uśmiechaniem się na co dzień – pełne porad i wskazówek, jak śmiać się częściej i dlaczego warto to robić. Zawiera arcyciekawy rys historyczny fenomenu, jakim jest u/śmiech, oraz obszerny zestaw ćwiczeń do wykorzystania zarówno w domu, jak i na zajęciach z różnymi grupami. Skąd wziął się u/śmiech? Czy kiedyś śmialiśmy się inaczej niż dzisiaj? Co zrobić, by wywołać uśmiech na twarzy swojej i innych? Czy warto śmiać się częściej? Jakie korzyści, oprócz dobrego humoru, przynosi nam u/śmiech? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy na kartach tej niecodziennej książki.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

62
Zawód diagnosty laboratoryjnego Aspekty prawne i organizacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawód diagnosty laboratoryjnego Aspekty prawne i organizacyjne
Dostępny
140 szt.

Najnowsze kompendium wiedzy prawno-organizacyjnej dla menedżerów szpitalnych i ambulatoryjnych laboratoriów diagnostycznych oraz osób wykonujących zawód diagnosty laboratoryjnego. Diagnosta laboratoryjny przygotowuje i przeprowadza badania, dokonuje interpretacji wyników. W dobie pandemii, w związku wysoką liczbą zachorowań rola diagnostów laboratoryjnych w procesie walki z chorobami epidemicznymi nabiera szczególnego znaczenia. Opracowanie prezentuje pełny obraz znaczenia diagnostów laboratoryjnych w procesie udzielania świadczeń zdrowotnych, wychodząc od roli diagnosty laboratoryjnego w systemie opieki zdrowotnej jako przedstawiciela zawodu zaufania publicznego, omawiając choroby zawodowe związane z wykonywanym zawodem, a także aspekty odpowiedzialności dyscyplinarnej, karnej i cywilnej oraz zasady organizacji pracy przy łóżku pacjenta, wskazując również na znaczenie jakości obsługi pacjenta, aspekty dotyczące zatrudniania, wynagradzania i motywowania pracowników laboratorium czy miejsce diagnostyki laboratoryjnej w procesie cyfryzacji systemu ochrony zdrowia. Adresatami niniejszej publikacji są diagności laboratoryjni oraz wszyscy zawodowo związani z sektorem ochrony zdrowia, jak również studenci kierunków prawnych i medycznych. Spis treści: Słowo od Recenzenta (prof. Jędrzej Skrzypczak) Wprowadzenie od Redaktora Naukowego (prof. Monika Urbaniak) Rozdział 1. Prawne podstawy wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego (Monika Urbaniak) Rozdział 2. Charakterystyka zawodu diagnosty laboratoryjnego w oparciu o ryzyko zawodowe związane z wykonywaną pracą (Natalia Chojara) Rozdział 3. Choroby zawodowe pracowników medycznych laboratoriów diagnostycznych (Katarzyna Pluta-Hadas) Rozdział 4. Organizacja diagnostyki przy łóżku pacjenta (POCT) w praktyce (Robert Ziarnik) Rozdział 5. Znaczenie jakości obsługi pacjenta w procesie diagnostyki laboratoryjnej dla kształtowania wizerunku podmiotu leczniczego (Anna Frankowska) Rozdział 6. Zatrudnianie, wynagradzania i motywowanie diagnostów (Piotr Pagórski) Rozdział 7. Odpowiedzialność dyscyplinarna diagnostów laboratoryjnych (Marcin Waszak) Rozdział 8. Odpowiedzialność karna diagnostów laboratoryjnych (Magdalena Zamroczyńska) Rozdział 9. Odpowiedzialność cywilna diagnosty laboratoryjnego (Juliusz Szewczyk) Rozdział 10. Miejsce diagnostyki laboratoryjnej w procesie cyfryzacji systemu ochrony zdrowia (Maciej Jankowiak) Informacje o Redaktorze Naukowym: Prof. dr hab. n. pr. Monika Urbaniak ? kierownik Katedry i Zakładu Prawa Medycznego i Farmaceutycznego na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Prezes Polskiego Towarzystwa Nauk o Zdrowiu. Członek Polskiego Towarzystwa Prawa Medycznego oraz Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego. Autorka ponad 150 publikacji naukowych. Specjalizuje się w prawie medycznym i konstytucyjnym.

59,90 zł
42,53 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,37 zł

63
Black Acid Soul, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Acid Soul, CD
Lady Blackbird, BMG Entertainment
Dostępny
15 szt.

Lista utworów: 1. Blackbird 2. It's Not That Easy 3. Fix It 4. Ruler of my Heart 5. Nobody's Sweetheart 6. Collage 7. Five Feet Tall 8. Lost and Looking 9. It'll Never Happen Again 10. Beware the Stranger (Edit) 11. Black Acid Soul

70,90 zł
64
Nowoczesna diagnostyka w onkologii. Innowacje, rekomendacje i ścieżki postępowania w onkologii personalizowanej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesna diagnostyka w onkologii. Innowacje, rekomendacje i ścieżki ...
Dostępny
150 szt.

Kolejne wydanie onkologiczne z serii ?W gabinecie lekarza specjalisty? ? tym razem zostało w całości poświęcone nowoczesnej diagnostyce w onkologii personalizowanej. Monografia została przygotowana pod redakcją naukową dr hab. n. med. Pauli Dobosz. Autorzy z dużą dokładnością i pasją omawiają tak ciekawe i ważne zagadnienia jak: sztuczna inteligencja w onkologii, innowacje w diagnostyce nowotworów, precyzyjne zapobieganie i leczenie nowotworów ? w tym nowe wyzwania dla płynnych biopsji, prezentują także techniki obrazowania molekularnego w onkologii trzustki oraz technik utrwalania. Publikacja skierowana jest do praktykujących lekarzy onkologów, immunologów klinicznych, genetyków oraz specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami onkologicznym. Jest to również zalecana lektura dla wszystkich specjalistów oraz studentów, którzy potrzebują rzetelnej, usystematyzowanej i najnowszej wiedzy o nowoczesnych formach diagnostyki w onkologii. SPIS ROZDZIAŁÓW Słowo wstępne ? Paula Dobosz Precyzyjne zapobieganie i leczenie nowotworów: nowe wyzwania dla płynnych biopsji - Marta Łukasiewicz, Anna Żaczek, Anna Supernat Sztuczna inteligencja w onkologii - nowe narzędzia do diagnostyki i medycyny spersonalizowanej - Krzysztof Pastuszak, Michał Żuk, Anna Supernat Innowacje w diagnostyce nowotworów: genomika, sekwencjonowanie nowej generacji i sztuczna inteligencja ? Marzena Wojtaszewska, Maciej Dąbrowski Nowa era technik utrwalania w onkologii: czy czas odejść od bloczków parafinowych? ? Maria Stępień, Karolina Lisicka, Paula Dobosz Techniki obrazowania molekularnego w onkologii trzustki - Maciej Bobowicz

94,00 zł
72,38 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 21,62 zł

65
Opowiadania do doskonalenia czytania. Świat chłopców. Brrr! Nocne porwanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania do doskonalenia czytania. Świat chłopców. Brrr! Nocne porw...
Dostępny
39 szt.

Wszystko zaczyna się od niewinnego, choć trochę uciążliwego remontu jednego z tych, które tak uwielbia tata Szymona. A potem... No właśnie. A potem tata znika! Szymon postanawia podjąć samotną akcję ratunkową. Czy wyprawa się powiedzie? Jakie fantastyczne przygody czekają naszego śmiałka?

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

66
Wybacz mi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybacz mi
Dostępny
100 szt.

Szczęśliwe życie nastoletniej Odetty drastycznie się zmienia, gdy jej rodzice giną w wypadku samochodowym. Opiekę nad dziewczyną przejmuje siostra jej matki ? nieprzyjemna, pełna nienawiści do ludzi stara panna o imieniu Harriet. Odetta odkrywa rodzinny sekret, a zgorzkniała Harriet postanawia pozbyć się siostrzenicy i wysłać ją do szkoły z internatem. Przestępując progi szkoły w Blackshire, nastolatka wkracza w zupełnie nowy świat, gdzie nie wszystko da się logicznie wytłumaczyć. Dziewczyna poznaje tam nowych przyjaciół i? intrygującego Nicka. Czy szkolny romans może przetrwać? Jaką tajemnicę skrywa naszyjnik Odetty ? najważniejsza pamiątka po matce?

35,00 zł
29,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

67
Prześwity W stronę światła, w stronę mroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prześwity W stronę światła, w stronę mroku
Dostępny
106 szt.

Praca ta jest ukazaniem oraz usystematyzowaniem drogi, jaką przeszłam od pierwszych (czysto intuicyjnych) impresji malarskich, poprzez formy plastyczne będące wynikiem oswajania i transponowania emocji na obrazy, aż po świadomą transformację malarskiej przestrzeni ? uwidaczniającą wewnętrzną potrzebę wniknięcia w tkankę obrazu i zjednoczenia z malarską materią. Dokonuję w niej szerokiej eksploracji malarskiego medium ? wnioskując, że świadoma transformacja malarskiej przestrzeni jest w stanie kształtować procesy percepcyjne oraz ma decydujący wpływ na jakość i rodzaj generowanych emocji. Ukazuję również bezpośredni związek pomiędzy transformacją struktury i przestrzeni obrazu, a jego emocjonalnym odbiorem ? przede wszystkim dzięki doświadczeniu na poziomie zmysłowym ? poprzez wzrok i dotyk. Rozważam różne możliwości dekonstrukcji przestrzeni, prowadzącej do maksymalnej transformacji w jej percepcji (nie zatrzymującej się wyłącznie na zewnętrznej tkance obrazu) pozwalającej na dotarcie do najgłębszych ? nawet tych najmroczniejszych ? obszarów podświadomości. Szukam odpowiedzi na pytanie, dlaczego mrok jest dla artystów tak pociągający, chociaż bywa niebezpieczny oraz czy twórczość staje się jedynym ? choć nie zawsze skutecznym ? sposobem na jego oswojenie. W tym kontekście przywołuję twórców ? zarówno z dziedziny malarstwa, jak i fotografii, literatury czy filmu ? dla których ucieczka w mrok stanowi metaforę lęku, wewnętrznego niepokoju, czy zgubnego pożądania. Stawiam również tezę, że tworzenie jest swoistym rodzajem mechanizmu obronnego i podkreślam wielką wagę bezpośredniego działania ekspresji ukierunkowanej na realność przeżycia ? traktującej obraz jako ?zapis? wewnętrznej przestrzeni. Wykazuję, że ekspresja twórcza od zawsze była dla mnie zarówno mechanizmem obronnym, jak i jedynym sposobem na oswojenie wewnętrznego mroku, co (paradoksalnie) umożliwiło mi zrozumienie istoty światła, które współistnieje i przeplata się z mrokiem w obopólnej zależności. (?) Uwaga widza w potencjale takiej wyobraźni, takiej symulacji podróży w głąb, pomiędzy szczeliny, warstwy otchłani i mroku, gdy światło przywodzi na myśl właśnie te odwieczne zmagania przepełnione symboliką. Balansu życia i śmierci, skrytości w szczelinie i zguby w bezmiarze otchłani. Poznanie i doznanie projekcji myśli, ale i mrocznych tajemnic świata fantazji. Złożonej struktury, metafory, a nawet archetypu miejsca. W konfrontacji ze snem przed świtem, gdy ciężar ciemności przygniata, a? budzik nie dzwoni. prof. dr hab. Andrzej Banachowicz (z recenzji) (?) Artystka rozszerza swoje inspiracje naturą prześwitów o aspekt psychologiczny, sensualny, stanowiący element Freudowskiej psychoanalizy. Autorska koncepcja prześwitów ma cechy powtarzalności, jest to podobny do spirali proces zagłębiania się we własne emocje (?). Jest to też próba redefinicji własnych przeżyć i włączenie ich w obieg materii malarskiej. Powtarzający się w Jej pracach motyw zasnutego całunem struktur linearnych domu to synonim bezpowrotnie utraconego ciepła, bezpieczeństwa, beztroski. Zamglone światła w oknach, zarysy dachów to symbole odchodzącego świata, który przekroczył granice rzeczywistości, kierując się w inny, metafizyczny wymiar. prof. dr hab. Tomasz Chudzik (z recenzji)

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

68
Pressure & Time LP WHITE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pressure & Time LP WHITE, Winyl
Sons Rival, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

1.All over the Road 2.Young Love 3.Pressure and Time 4.Only One 5.Get Mine 6.Burn Down Los Angeles 7.Save Me 8.Gypsy Heart 9.White Noise 10.Face of Light

127,90 zł
117,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,23 zł

69
Pressure & Time LP BLUE INDIE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pressure & Time LP BLUE INDIE, Winyl
Sons Rival, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

1. Pressure and Time 2. Burn Down Los Angeles 3. Gypsy Heart 4. Only One 5. Young Love 6. All Over the Road 7. Get Mine 8. Save Me 9. White Noise 10. Face of Light

128,90 zł
118,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

70
Gravitas Maximus, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gravitas Maximus, CD
Pyrexia, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

1.We Are Many 2.Apostles to the Grave 3.The Day the Earth Shook (Survival of the Fittest) 4.Pawn to King 5.The Art of Infamy 6.Rule of 2 7.Bludgeoned by Deformity 8.Gravitas Maximus

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

71
Zbrodnie Lwów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zbrodnie Lwów
Dostępny
1 szt.

Zwykła wyprawa z przyjaciółmi, na którą Rio nawet nie ma specjalnie ochoty, odmienia jej życie. W wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności dziewczyna zostaje sama w środku nocy na stacji benzynowej, gdzie staje się świadkiem zdarzeń, których widzieć nie powinna. Odtąd jest zdana na łaskę i niełaskę zabójców. Tajna organizacja Klub Lwów strzeże swoich sekretów, zatem dziewczyna może obawiać się o swoje życie. Czy Mia, którą Rio niemal wyrwała z rąk śmierci, stanie po stronie dziewczyny? Czy bezwzględna Cleo zechce oszczędzić dziewczynę, zwłaszcza że kierują nią nie tylko obowiązek, ale i zazdrość? Czy wreszcie Noah, pogrążony we własnych problemach i pełen wątpliwości, będzie w stanie uchronić Rio przez członkami organizacji, która nie pozwala mu odejść? Sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Tu nie ma czasu na sentymenty. Trzeba działać. Trzeba przeżyć.

35,00 zł
22,75 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,25 zł

72
Live Pol'And'Rock 2021, CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live Pol'And'Rock 2021, CD + DVD
Kasia Kowalska , Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Dla spragnionej muzyki publiczności, wszystkie koncerty Najpiękniejszego Festiwalu Świata były jak cudowny eliksir, który rozgrzewał ich festiwalowe, wytęsknione emocje. Wreszcie mogliśmy spotkać się na pięknym polu pod pięknym, słonecznym niebem, które dodatkowo urzekało wszystkich cudownymi zachodami słońca. Niezwykła festiwalowa publiczność jednogłośnie obdarzyła wielkimi brawami każdego z artystów pojawiających się na scenie. To największa wartość Najpiękniejszego Festiwalu Świata wypracowana latami wspólnego bycia, wzajemnego szacunku i ogromnej przyjaźni między artystami a publicznością. Zapowiedź koncertu Kasi Kowalskiej to zapowiedź początku spektaklu, jaki my, organizatorzy, kochamy najbardziej. Publiczność pełna jest oczekiwań po rozgardiaszu, kiedy w czasie przerwy zwija się backline jednego zespołu, aby zastąpić go kolejną ekipą. Kiedy przez scenę przejeżdżają wzmacniacze, perkusje, stojaki z gitarami, a w ogólnej bieganinie ekipy technicznej ja dostaję znak od inspicjenta – możemy! – to ten moment, który ja jeszcze wykorzystuję, aby ciutkę przeciągnąć, bo napięcie rośnie z sekundy na sekundę. Ostatni rzut moich oczu na scenę, jest pusto, tylko ja, mikrofon i te słodkie emocje, bo za moment zapowiem koncert… Kasi Kowalskiej. Nie trzeba nic już więcej mówić. Wraz z publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata poddaję się magii i dzielę z nimi radość artystki, która z minuty na minutę coraz bardziej oddaje siebie każdej parze oczu tych, którzy pod sceną zachwyceni słuchają jej koncertu. Zróbcie to samo. Od początku do końca. Nie odrywajcie oczu i razem z Kasią bawcie się w jej świecie muzyki i wyobraźni. Jurek Lista utworów: 1. Zapowiedź (00:34) 2. Intro (01:32) 3. Antidotum (04:18) 4. Pieprz i Sól (04:05) 5. Aya (03:56) 6. Co może przynieść nowy dzień (03:04) 7. Czekam, boję się (03:19) 8. Cukierek (02:46) 9. Spowiedź (04:28) 10. Tak… Tak… To ja (04:19) 11. Maskarada (04:56) 12. Wyrzuć ten gniew (06:03) 13. Domek z kart (06:06) 14. Coś optymistycznego (04:34) 15. Podziękowanie (00:32)

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

73
Notes Morris Windrush Flexi Ultra linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Morris Windrush Flexi Ultra linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.16

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Wzór na okładce pochodzi ze szkicu ołówkiem i akwarelą nad którym w latach 1881-1883 pracował William Morris ? jeden z najbardziej znanych artystów sztuki dekoracyjnej. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 100g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 176. Wymiary: 180x230 mm.

63,30 zł
Powiadomienie
74
Notes Marie Curie, Science of Radioactivity Ultra linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Marie Curie, Science of Radioactivity Ultra linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.27

Notatnik niezwykłej marki Paperblanks. Okładka odtwarza jedną ze stron zeszytów z notatkami z badań prowadzonych przez Marię Skłodowską Curie. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 120g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Oprawa twarda. Zamkniecie na magnes. Ilość stron 144. Wymiary: 180x230 mm.

100,40 zł
Powiadomienie
75
Notes Morris Windrush Flexi Mini linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Morris Windrush Flexi Mini linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.12

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Wzór na okładce pochodzi ze szkicu ołówkiem i akwarelą nad którym w latach 1881-1883 pracował William Morris ? jeden z najbardziej znanych artystów sztuki dekoracyjnej. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 80g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 208. Wymiary: 95x140 mm.

45,20 zł
Powiadomienie
76
Notes Morris Windrush Flexi Midi linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Morris Windrush Flexi Midi linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Wzór na okładce pochodzi ze szkicu ołówkiem i akwarelą nad którym w latach 1881-1883 pracował William Morris ? jeden z najbardziej znanych artystów sztuki dekoracyjnej. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 100g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 176. Wymiary: 130x180 mm.

48,20 zł
Powiadomienie
77
Szkicownk Arabica Grande - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownk Arabica Grande
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Notatnik niezwykłej marki Paperblanks. Okładka inspirowana szlachetną marokańską skórą, która od końca XVI wieku była ceniona w luksusowych introligatorniach ze względu na jej wytrzymałość i zdolność do eksponowania złoceń. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Dwie satynowa wstążki jako zakładki. Wysokiej jakości papier 200g idealny do szkicowania ołówkiem, tuszem, atramentem czy malowania akwarelami. Posiada certyfikat FSC. Kartki gładkie. Notatnik szyty. Oprawa twarda. Zamkniecie na gumkę. Ilość stron 112. Wymiary: 210x300 mm.

93,50 zł
Powiadomienie
78
Szkicownik Inkblot Grande - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik Inkblot Grande
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

Notatnik niezwykłej marki Paperblanks. Okładka inspirowana marokańską skórą, używaną od XVI-go wieku do oprawy wartościowych książek. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Dwie satynowe wstążki jako zakładki. Wysokiej jakości papier 200g idealny do szkicowania ołówkiem, tuszem, atramentem czy malowania akwarelami. Posiada certyfikat FSC. Kartki gładkie. Notatnik szyty. Oprawa twarda. Zamkniecie na gumkę. Ilość stron 112. Wymiary: 210x300 mm.

93,50 zł
Powiadomienie
79
Notes Marie Curie, Science of Radioactivity Midi linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Marie Curie, Science of Radioactivity Midi linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.27

Notatnik niezwykłej marki Paperblanks. Okładka odtwarza jedną ze stron zeszytów z notatkami z badań prowadzonych przez Marię Skłodowską Curie. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 120g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Oprawa twarda. Zamkniecie na magnes. Ilość stron 144. Wymiary: 130x180 mm.

57,30 zł
Powiadomienie
80
Notes Blue Velvet Flexi Ultra linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Blue Velvet Flexi Ultra linia
Paperblanks
Dostępny
5 szt.

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Elegancka okładka inspirowana szatami koronacyjnymi brytyjskich monarchów z XV wieku. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 100g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 176. Wymiary: 180x230 mm.

86,64 zł
81
Notes Blue Velvet Flexi Mini linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Blue Velvet Flexi Mini linia
Paperblanks
Dostępny
7 szt.

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Elegancka okładka inspirowana szatami koronacyjnymi brytyjskich monarchów z XV wieku. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 80g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 208. Wymiary: 95x140 mm.

48,17 zł
82
Notes Blue Velvet Flexi Midi linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Blue Velvet Flexi Midi linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.14

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Elegancka okładka inspirowana szatami koronacyjnymi brytyjskich monarchów z XV wieku. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 100g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 176. Wymiary: 130x180 mm.

48,20 zł
Powiadomienie
83
Notes Nocturnelle Flexi Ultra linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Nocturnelle Flexi Ultra linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Okładka odtwarza wzór użyty w 1829 roku przez francuskie wydawnictwo A. & W. Galignardi do wydania Dzieł Poetyckich Thomasa Moora - irlandzkiego poety i artysty, którego melodie irlandzkie stały się niezwykle popularne na przełomie XIX i XX wieku. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 100g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 176. Wymiary: 180x230 mm.

63,30 zł
Powiadomienie
84
Notes Hishi Flexi Ultra linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Hishi Flexi Ultra linia
Paperblanks
Dostępny
5 szt.

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Okładka inspirowana wzorem kimona, który był pierwotnie drukiem w drewnie, stworzonym na początku XX wieku na potrzeby kostiumów teatralnych. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 100g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 176. Wymiary: 180x230 mm.

60,27 zł
85
Notes Hishi Flexi Mini linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Hishi Flexi Mini linia
Paperblanks
Dostępny
4 szt.

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Okładka inspirowana wzorem kimona, który był pierwotnie drukiem w drewnie, stworzonym na początku XX wieku na potrzeby kostiumów teatralnych. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 80g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 208. Wymiary: 95x140 mm.

45,17 zł
86
Notes Viola Midi linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Viola Midi linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.31

Notatnik niezwykłej marki Paperblanks. Piękna okładka ukazuje misterny wzór kwiatów i rozet, inspirowany włoskimi książkami z XVII wieku - jest to przykład stylu introligatorskiego tej epoki. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 120g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Oprawa twarda. Zamkniecie na gumkę. Ilość stron 144. Wymiary: 130x180 mm.

54,20 zł
Powiadomienie
87
Notes Flemish Rose Mini linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Flemish Rose Mini linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Notatnik niezwykłej marki Paperblanks. Okładka jest reprodukcją strony z rękopisu Mira calligraphiae monumenta (Księga wzorcowa kaligrafii) Georga Bocskaya. Iluminacje tekstu ilustracjami przyrody dokonał pod koniec XVI wieku Joris Hoefnagel, będący prekursorem holenderskiego malarstwa martwej natury. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 85g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Oprawa twarda. Zamkniecie na gumkę. Ilość stron 176. Wymiary: 95x140 mm.

45,20 zł
Powiadomienie
88
Notes Pear Garden Ultra linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Pear Garden Ultra linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.30

Notatnik niezwykłej marki Paperblanks. Wzór na okładce jest reprodukcją pięknie haftowanej chińskiej spódnicy operowej z czasów panowania dynastii Qing (1644-1911). Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 120g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Oprawa twarda. Zamkniecie na gumkę. Ilość stron 144. Wymiary: 180x230 mm.

66,30 zł
Powiadomienie
89
Notes Nocturnelle Flexi Mini linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Nocturnelle Flexi Mini linia
Paperblanks
Dostępny
3 szt.

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Okładka odtwarza wzór użyty w 1829 roku przez francuskie wydawnictwo A. & W. Galignardi do wydania Dzieł Poetyckich Thomasa Moora - irlandzkiego poety i artysty, którego melodie irlandzkie stały się niezwykle popularne na przełomie XIX i XX wieku. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 80g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 208. Wymiary: 95x140 mm.

48,18 zł
90
Notes Nocturnelle Flexi Midi linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Nocturnelle Flexi Midi linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.04

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Okładka odtwarza wzór użyty w 1829 roku przez francuskie wydawnictwo A. & W. Galignardi do wydania Dzieł Poetyckich Thomasa Moora - irlandzkiego poety i artysty, którego melodie irlandzkie stały się niezwykle popularne na przełomie XIX i XX wieku. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 100g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 176. Wymiary: 130x180 mm.

51,20 zł
Powiadomienie
91
Notes Hishi Flexi Midi linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Hishi Flexi Midi linia
Paperblanks
Dostępny
17 szt.

Notatnik w elastycznej oprawie niezwykłej marki Paperblanks. Okładka inspirowana wzorem kimona, który był pierwotnie drukiem w drewnie, stworzonym na początku XX wieku na potrzeby kostiumów teatralnych. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 100g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Elastyczna oprawa i grzbiet. Ilość stron 176. Wymiary: 130x180 mm.

70,06 zł
92
Notes Flemish Rose Ultra linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Flemish Rose Ultra linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

Notatnik niezwykłej marki Paperblanks. Okładka jest reprodukcją strony z rękopisu Mira calligraphiae monumenta (Księga wzorcowa kaligrafii) Georga Bocskaya. Iluminacje tekstu ilustracjami przyrody dokonał pod koniec XVI wieku Joris Hoefnagel, będący prekursorem holenderskiego malarstwa martwej natury. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 120g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Oprawa twarda. Zamkniecie na gumkę. Ilość stron 144. Wymiary: 180x230 mm.

87,50 zł
Powiadomienie
93
Notes Flemish Rose Midi linia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Flemish Rose Midi linia
Paperblanks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.29

Notatnik niezwykłej marki Paperblanks. Okładka jest reprodukcją strony z rękopisu Mira calligraphiae monumenta (Księga wzorcowa kaligrafii) Georga Bocskaya. Iluminacje tekstu ilustracjami przyrody dokonał pod koniec XVI wieku Joris Hoefnagel, będący prekursorem holenderskiego malarstwa martwej natury. Koperta wewnątrz tylnej okładki na luźne, drobne notatki, wizytówki lub paragony. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny 120g z certyfikatem FSC. Zadruk w linie. Notatnik szyty. Oprawa twarda. Zamkniecie na gumkę. Ilość stron 144. Wymiary: 180x230 mm.

54,20 zł
Powiadomienie
94
Polowanie na Escobara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie na Escobara
Dostępny
323 szt.

Prawdziwa historia budowania potęgi i spektakularnego upadku najsłynniejszego barona narkotykowego na świecie. Pablo Escobar - jeden z najbogatszych kryminalistów w historii. U szczytu potęgi kontrolował 80% światowego rynku kokainy, dyktując warunki kolumbijskiej władzy i grając na nosie Stanom Zjednoczonym. Rozpętał terror zamachów i krwawą wojnę narkotykową. Jego sława wykroczyła daleko poza granice obu Ameryk. Bezwzględność, arogancja i wyrachowanie sprawiły, że imię Escobara do dziś owiane jest legendą, a jego biografia stała się podstawą popularnego serialu „Narcos”. Mark Bowden, nagradzany dziennikarz i autor słynnego Helikoptera w ogniu, pokazuje, że rzeczywistość może być o wiele bardziej przerażająca niż fikcja. W swoim szczegółowym śledztwie odsłania kulisy wieloletnich zmagań amerykańskich i kolumbijskich władz z „Królem Kokainy”.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

95
Orient Express - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orient Express
Dostępny
18 szt.

Orient Express to żywa legenda. Trasa wiodąca tysiące kilometrów. Luksus, o którym niegdyś marzyli wszyscy podróżnicy. Od czasu pierwszego przejazdu z Paryża do Konstantynopolu w 1883 roku, jego pasażerowie mogli na własne oczy oglądać niedostępne im wcześniej zakątki świata. Farovik, norweski pisarz, historyk, dziennikarz i podróżnik, zabiera czytelnika w podróż współczesnym Orient Expressem. Wyruszając wiosną z Londynu, w dwa miesiące przemierza dwanaście krajów, i dwadzieścia dwa miasta ? przez romantyczny Paryż, zaskakujące Rumunię i Bułgarię, aż po rajską Samarkandę. Najmniejszy szczegół potrafi uruchomić lawinę, która zaspokoi głód wiedzy i żądzę przygód każdego czytelnika ? niezależnie od stacji, na której postanowicie wysiąść. Dzięki tej książce dowiecie się m.in. co zainspirowało Agathę Christie do napisania Morderstwa w Orient Expressie. Zrozumiecie też, dlaczego niektórzy Brytyjczycy myślą, że Bułgaria to rzeka w Maroku i dlaczego to Turcja, a nie Holandia, powinna kojarzyć się nam z tulipanami. Autor rysuje przed nami realia i historię odwiedzanych miejsc, a obrazu dopełniają spotykane przez niego barwne postacie. Uzupełnia tym samym naszą wiedzę o społeczeństwach europejskich i bliskowschodnich, o których wciąż ? jak się okazuje ? niewiele wiemy. To obowiązkowa pozycja dla miłośników dalekich wypraw i każdego, kto chciałby poznać sekrety kultowego pociągu. W końcu najważniejsze to mieć dobrego przewodnika!

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

96
Bazgraki bawią się i uczą 3-6 lat PAKIET - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazgraki bawią się i uczą 3-6 lat PAKIET
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Bazgraki bawią się i uczą (3?6 lat) to zestaw trzech książek z pomysłowymi zabawami dla przedszkolaków. Łamigłówki wprowadzają dzieci w świat liter, liczb i kosmosu, a przy okazji rozwijają umiejętność rozpoznawania kształtów i symboli graficznych, spostrzegawczość, wyobraźnię oraz wiedzę o otaczającym świecie. Atrakcyjna suchościeralna forma pozwala pisać i zmazywać bez końca, dzięki temu zabawa się nie nudzi. Podróż do świata liter, liczb i kosmosu Ile kropek ma biedronka? Która litera ma kształt syczącego węża? Dokąd leci Bazgrak? Wraz z sympatycznymi Bazgrakami przedszkolaki rozwiązują różnorodne zagadki, m.in. zapisują głoski, odczytują literowe szyfry, budują wieżę z sylabowych klocków, układają domino, zamieniają cyfry w różne przedmioty oraz łamią kod, by dostać się do środka statku kosmicznego. W ten sposób przygotowują się do nauki czytania, pisania oraz liczenia. Ciekawe polecenia opracowane przez Monikę Sobkowiak, nauczycielkę i neurologopedę, oraz Annę Zych, pedagog i terapeutkę pedagogiczną, zachęcają do nauki i zabawy. Kolorowe ilustracje Poli Augustynowicz wprowadzają przedszkolaki w świat pomysłowych Bazgraków oraz pobudzają ciekawość i wyobraźnię. W skład pakietu wchodzą trzy książki ze zmazywalnymi kartami: ?Bazgraki i alfabet?, ?Bazgraki i liczby? oraz ?Bazgraki w kosmosie?. Rozwój nauka czytania, nauka liczenia, grafopercepcja, koordynacja oko?ręka Autorki: Monika Sobkowiak ? nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirujący nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji. Anna Zych ? pedagog specjalny, terapeutka pedagogiczna z ponad 20-letnim stażem, pracowniczka poradni psychologiczno-pedagogicznej, doradca metodyczny, wykładowczyni na kursach kwalifikacyjnych terapii pedagogicznej. Pola Augustynowicz ? ilustratorka i graficzka, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a także dziennikarstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Projektuje książki, tekstylia, opakowania, współpracuje z magazynami. Laureatka licznych konkursów graficznych i biennale. W serii Bazgraki. Emocje Bazgraki i alfabet Bazgraki i dinozaury Bazgraki i liczby Bazgraki kodują Bazgraki piszą i czytają

59,90 zł
41,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

97
Diabeł na Placu Zbawiciela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Diabeł na Placu Zbawiciela
Dostępny
2 szt.

Piotr Müldner udowadnia, że klerkowie nie wyginęli całkowicie razem z dinozaurami. Pewne mutacje przetrwały aż do dzisiaj i należy je wziąć pod ochronę. Tym bardziej że pisarz, który nie chroni się pod szyldem żadnej koterii, jest w dzisiejszych czasach jak? szary człowiek, jak śmieć. Wciąż obowiązuje zasada: kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam, z trudnością kiełkuje ziarenko demokracji. Magda Lengren (?Twórczość? nr 6, 1991) Nie pokusiłbym się o przypisywanie tej książce jednoznacznej interpretacji politycznej; nie sądzę zresztą, by taki był cel autora. Trudno jednak nie zauważyć, że ogólna wymowa tej powieści jest dość pesymistyczna (w znaczeniu wąskim ? dla kraju, który boryka się z totalitarnym dziedzictwem), a zarazem optymistyczna (w znaczeniu szerokim ? dla całego świata). Marek Pąkciński (?Potop? nr 13, 1991) To powieść, w której czarna, fantasmagoryczna rzeczywistość Polski została poddana hiperbolizacji. Mimo oszczędnego użycia, a czasem nawet rezygnacji z części swych środków wyrazu, müldneryzm tej książki jest oczywisty i niekwestionowalny. Jej tematyczny zakrój natomiast wydaje się wręcz zuchwały, ale także w pełni artystycznie dojrzały. Niewątpliwie ?Diabeł?? jest w mojej ocenie najważniejszą powieścią Piotra Müldnera. Waldemar Żyszkiewicz (?Podgląd? nr 1, 2021)

34,00 zł
18,02 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 15,98 zł

98
Wilno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilno
Dostępny
41 szt.

Prezentowany tom jest reprintem książki ?Wilno? J. Remera z roku 1934. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego. Tom dedykowany jest Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Autor przybliża nam historię miasta, opisuje liczne kościoły, Uniwersytet Stefana Batorego, historię obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej oraz wyzwolenie Wilna i powrót w granice Polski. Piękne zdjęcia dopełniają obraz całości.

36,50 zł
26,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,22 zł

99
50, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50, CD
CHAPMAN, MICHAEL, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

1.A Spanish Incident (Ramón and Durango) 2.Sometimes You Just Drive 3.The Mallard 4.Memphis in Winter 5.The Prospector 6.Falling from Grace 7.Money Trouble 8.That Time of Night 9.Rosh Pina 10.Navigation

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

100
Those Who Tell The Truth Shall Die Those Who Tell The Truth Shall Live Forever, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Those Who Tell The Truth Shall Die Those Who Tell The Truth Shall Live...
Explosions in the Sky, Mystic Production
Dostępny
15 szt.

1.Greet Death 2.Yasmin The Light 3.The Moon Is Down Live Forever 4.Have You Passed Through This Night? 5.A Poor Man's Memory 6.With Tired Eyes, Tired Minds, Tired Souls, We Slept

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

Wróć do góry