hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.11.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 19 listopada 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lewandowski. Jak wygrać marzenia (Dariusz Tuzimek), na drugim Mleko i miód. Milk and Honey, wydanie 2 (Rupi Kaur). Kolejny produkt to Naturalnie Montessori. 35 zabaw, które kształtują samodzielność i kreatywność dziecka w wieku 1-4 lat (Magdalena Szcześniewska, Katarzyna Szcześniewska) oraz Góry Polski. 60 najpiękniejszych szlaków na weekend. Mountainbook, wydanie 2 (Dariusz Jędrzejewski).
1
Lewandowski. Jak wygrać marzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lewandowski. Jak wygrać marzenia
Dostępny
145 szt.

Bestsellerowa opowieść o sile dziecięcych marzeńSpełnianie marzeń to nie lada wyzwanie. Nie łatwo po nie sięgnąć. Więc jak to się stało, że chłopak z małego miasteczka, który przygodę z piłką zaczynał w przydomowym ogródku, został najlepszym piłkarzem świata? Czy wystarczy mieć talent? Jak ważna jest wiara w siebie i konsekwentne dążenie do celu? Czy Robert Lewandowski odnosił wyłącznie sukcesy? Czym była dla niego piłka nożna.To nie jest zwykła biografia wielkiego sportowca. Sami się przekonacie, że ta książka ucząc bawi, a bawiąc, uczy. To uniwersalny zbiór wskazówek i motywacji dla wszystkich, którzy wyruszają w podróż po własne marzenia. Przeczytaj wciągającą opowieść o tym, że warto mieć odwagę i sięgać po niemożliwe.Na 220 stronach znajdziecie ciekawe anegdoty i nieznane fakty z życia kapitana reprezentacji Polski. Ta książka to efekt wielu rozmów, które autor przeprowadził nie tylko z bohaterem, ale także z jego bliskimi, przyjaciółmi, trenerami. Przystępny język, mnóstwo zdjęć, ilustracji i grafik gwarantuje niezapomnianą czytelniczą przygodę!Publikacja jest zaktualizowanym i wzbogaconym wydaniem bestsellerowej biografii dla dzieci i młodzieży Wygrane marzenia.

69,90 zł
48,23 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 21,67 zł

37 osób kupiło
2
Mleko i miód. Milk and Honey, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mleko i miód. Milk and Honey, wydanie 2
Dostępny
1359 szt.

Międzynarodowy bestseller Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych Kilkadziesiąt tygodni na liście bestsellerów „New York Timesa” Wydanie dwujęzyczne Mleko i miód to opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie. W krótkiej, poetyckiej formie skrystalizowały się pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów dotyka innych doświadczeń, łagodzi inny ból. Rupi Kaur szczerze i bezkompromisowo ukazuje kobiecość we wszystkich jej odcieniach, cudowną zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz mimo doznanych krzywd. „Te krótkie i szczere wiersze są tak delikatne jak piosenki pop i tak ostre jak trash metal”. – „New York Times” „Mleko i miód to zbiór wierszy, który każda kobieta powinna mieć na swoim nocnym stoliku”. – „Huffington Post”

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

25 osób kupiło
3
Naturalnie Montessori. 35 zabaw, które kształtują samodzielność i kreatywność dziecka w wieku 1-4 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalnie Montessori. 35 zabaw, które kształtują samodzielność i krea...
Dostępny
389 szt.

„Pomóż mi zrobić to samemu" Pomóż swojemu dziecku w nauce i rozwoju, z pomocą metody Montessori! Naturalnie Montessori to 35 kart z aktywnościami dla maluchów, które rozwiną pewność siebie i niezależność dziecka. Autorki Magdalena i Katarzyna Szcześniewskie z Centrum Edukacji Montessori, łączą zasady pedagogiki Montessori z praktycznymi sugestiami wykonywania ćwiczeń i zabaw, zawartych w książce. Naturalnie Montessori to: • celowe ćwiczenia - koncentracja na nauce określonej umiejętności; • proste instrukcje - zdjęcia i ilustracje krok po kroku pokazujące wykonanie ćwiczenia oraz symbole informujące o stopniu trudności, czasie i potrzebnych materiałach. • 7 obszarów tematycznych: życie codzienne, mała motoryka, sensoryka, język, sztuka, botanika i zoologia; • komentarze eksperta - naukowe omówienie każdego ćwiczenia; • dodatkowe porady - podpowiedzi jak zmienić poziom trudności bądź zmodyfikować pomoc; • szybka realizacja - tanie i proste materiały, które znajdziesz w swoim domu. Wspieraj, inspiruj i zachęcaj swoje dziecko do naturalnego rozwoju wraz z książką Naturalnie Montessori!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

19 osób kupiło
4
Góry Polski. 60 najpiękniejszych szlaków na weekend. Mountainbook, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Polski. 60 najpiękniejszych szlaków na weekend. Mountainbook, wyd...
Dostępny
72 szt.

Góry zajmują zaledwie 3,3% ogólnej powierzchni Polski, ale to tutaj przyjeżdża najwięcej turystów. Sezon w górach trwa bowiem cały rok! Zdobywanie szczytów bywa mozolne i wyczerpujące, jednak każdy trud wynagrodzą niesamowite widoki oraz smak kwaśnicy czy naleśników zjedzonych w schronisku na szlaku. Z tym przewodnikiem poznasz najpiękniejsze szlaki polskich gór! Karpacz, Kudowa, Szczawnica, Krynica, Zakopane, a może malownicze Karkonosze lub dzikie Bieszczady? Bez względu na to, gdzie w górach chcesz spędzić czas, ten przewodnik będzie wiernym towarzyszem Twoich wypraw ku szczytom. Znajdziesz w nim 60 wycieczek znakowanymi szlakami po Sudetach i Karpatach. To propozycje zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych miłośników górskiego trekingu, a zwłaszcza dla tych, którym brakuje czasu na planowanie tras. Wystarczy tylko otworzyć przewodnik i... ruszać w góry! • 60 propozycji wycieczek • Profile wysokościowe • ciekawostki i legendy • miejsce na pieczątki

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

16 osób kupiło
5
Słońce i jej kwiaty. The Sun and Her Flowers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słońce i jej kwiaty. The Sun and Her Flowers
Dostępny
334 szt.

Numer 1 na liście bestesellerów New York Times'a! Słońce i jej kwiaty to tętniące kobiecością utwory o dojrzewaniu i samoświadomości. Rupi Kaur ponownie – lecz z jeszcze większą mocą – w krótkich poetyckich formach wyraża troski, pragnienia i radości wielu kobiet. Daje im siłę, by czerpały ze swoich korzeni i doświadczeń pełnymi garściami. Przekonuje, że podobnie jak kwiaty ludzie też muszą czasem zwiędnąć, by rozkwitnąć na nowo.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

10 osób kupiło
6
Chmury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chmury
Dostępny
244 szt.

Chmury zajmują szczególne miejsce wśród starożytnych tekstów poświęconych Sokratesowi. To jedno z najbardziej znanych dzieł najwybitniejszego greckiego komediopisarza – Arystofanesa – należy także do najważniejszych, ponieważ czasowo najbliższych Sokratesowi, świadectw o tym greckim filozofie. Wizerunek Sokratesa, który wyłania się z tekstu komedii, jest istotnie różny zarówno od tego, który został utrwalony w dialogach Platona, jak i od obrazu znanego z pism sokratycznych Ksenofonta. Chmury znajdują się na liście lektur dla osób przygotowujących się do matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

9 osób kupiło
7
Operacja IV Rzesza. Jak Hitler i Niemcy wygrali II wojnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja IV Rzesza. Jak Hitler i Niemcy wygrali II wojnę
Dostępny
568 szt.

Dr Leszek Pietrzak to historyk i publicysta, specjalista od historii najnowszej i tajnych służb. Był funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa, pracował w Instytucie Pamięci Narodowej oraz w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego u śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Od lat popularyzuje polską historię XX wieku, opisując wydarzenia nieznane lub zakłamane, często omijane przez innych badaczy. Prowadzi m.in. popularny kanał „Zakazane historie” na YouTubie. Jego książka nosi prowokacyjny podtytuł Jak Hitler i III Rzesza wygrały II wojnę światową. Jak to możliwe, przecież zakończyła się ona klęską hitlerowskich Niemiec i samobójczą śmiercią dyktatora, który wywołał tę pożogę? – ktoś zapyta. A jednak Niemcy, mimo że podzielone przez zwycięskich aliantów, odbudowały się ekonomicznie i politycznie. Po zjednoczeniu w 1990 roku stały się najważniejszym państwem jednoczącej się Europy. Do realizacji swych celów i swego interesu narodowego potrafią znakomicie wykorzystywać Unię Europejską. Według autora zasługuje ona dziś na miano IV Rzeszy. Towarzyszy temu polityka pamięci – czy raczej niepamięci – Berlina, której głównym celem jest zdjęcie z narodu niemieckiego odium zbrodni popełnionych przez bliżej nieokreślonych „nazistów” i zrzucenie współodpowiedzialności za Holokaust na inne narody, w tym przede wszystkim na Polaków. Z tej książki dowiemy się, dlaczego w Polsce musimy bardzo uważnie patrzeć władzom niemieckim na ręce i niekoniecznie ufać zapewnieniom o pojednaniu i dozgonnej przyjaźni ze strony potężnego zachodniego sąsiada.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

9 osób kupiło
8
Podkład poporodowy Slim ze skrzydełkami  (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkład poporodowy Slim ze skrzydełkami (10 sztuk)
Akuku
Dostępny
7 szt.

Oddychające bawełniane ekologiczne podpaski poporodowe ze skrzydełkami przeznaczone są dla kobiet w czasie połogu, by czuły się komfortowo i swobodnie w każdej sytuacji. Specjalnie uformowany kształt daje poczucie wygody i dyskrecji. Delikatna i super miękka warstwa wewnętrzna zapobiega przywieraniu podkładu i podrażnieniom skóry. Warstwa wierzchnia umożliwia cyrkulację powietrza, zapewniając poczucie świeżości. Samoprzylepny pasek gwarantuje utrzymuje jej na swoim miejscu, podczas aktywności. Podkłady Akuku idealnie sprawdza się również podczas: • obfitych miesiączek – dzięki wysokiej chłonności kobieta czuje się komfortowo a delikatny materiał zapobiega wszelkim podrażnieniom, • operacji chirurgicznych narządów rodnych po których może występować krwawienie, jak również skóra po takim zabiegu musi oddychać, aby rana mogła szybciej się goić. Wysoka chłonność pozwoli na zatrzymanie krwi i płynów ustrojowych wewnątrz podkładu, • nietrzymania moczu – pozwala na komfort i dyskrecje podczas codziennej aktywności. Polecane do stosowania z majtkami siateczkowymi i jednorazowymi. Opakowanie zawiera 10 sztuk podkładów poporodowych. Wymiary: 28.0 x 9.0 x 0.5 cm

5,80 zł
4,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 0,81 zł

8 osób kupiło
9
1989. Jesień Narodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1989. Jesień Narodów
Dostępny
48 szt.

W 1989 roku na oczach zdumionego świata zawalił się system komunistyczny. Od rozpoczęcia rokowań Okrągłego Stołu w Polsce w lutym, aż po rozstrzelanie Eleny i Nicolae Ceauşescu w grudniu – Europa Środkowa i Wschodnia przeszła przez burzliwy, choć wyjątkowo mało krwawy proces wyzwalania się spod reżimu komunistycznego (totalitarnego). Dziś, ponad 30 lat po tamtych wydarzeniach, wydaje się, iż perspektywa jest wystarczająco odległa, by bez emocji prowadzić badania porównawcze. Główne wydarzenia omawiane i analizowane przez autorów książki działy się jesienią 1989 roku. Zbiorowymi aktorami tych wydarzeń były niewątpliwie narody wybijające się na niepodległość po 45 latach zniewolenia. Rozważania dotyczące każdego z omawianych państw zostały podzielone na trzy zasadnicze bloki – ostatnie lata komunizmu, bezpośredni proces upadku reżimu oraz efekty tego procesu z perspektywy 30 lat. W literaturze przedmiotu można się spotkać z wieloma interpretacjami natury przemian 1989 roku oraz następujących później. Badacze zastanawiali się i spierali, ile było w tym elementów reformy, ile rewolucji, a ile jeszcze innych czynników – globalizacji, wpływu zagranicy czy wymiany pokoleniowej. W jakim stopniu były to zmiany polityczne, w jakim gospodarcze, a w jakim społeczne. Wydaje się, że wydarzenia z 1989 roku były połączeniem wszystkich powyższych elementów, które różnie się rozkładały w zależności od lokalnych uwarunkowań.

69,00 zł
44,85 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 24,15 zł

9 osób kupiło
10
Leczenie dietą. Wygraj z Candidą! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leczenie dietą. Wygraj z Candidą!
Dostępny
156 szt.

Walcz z kandydozą! Kolejna książka autora bestsellerowego Jaglanego detoksu Jeżeli od dłuższego czasu trapią cię niepokojące objawy, w tym częste znużenie, spadki energii, wychłodzenie organizmu, zapalenia układu moczowego, przewlekle infekcje, bóle mięśniowe i stawowe, wypryski i egzemy skórne, stany lękowe i depresyjne, alergie pokarmowe, problemy trawienne oraz brak koncentracji, a leczenie farmakologiczne nie przynosi żadnych efektów, to nie zwlekaj tylko zacznij od zmiany stylu życia i zastosuj program Anty Candida. Oprócz inspiracji kulinarnych, znajdziecie tu informacje dotyczące rozpoznania i leczenia kandydozy w oparciu nie tylko o moją praktykę, ale również o medyczne publikacje znanych ekspertów. W książce znajdziecie przepisy na łatwe do przygotowania śniadania, obiady i kolacje oraz dodatkowa tabela produktów dopuszczonych w programie, z których w opisanych fazach można przygotować sobie dowolne potrawy. „Dieta zamiast alergologa, kardiologa, a nawet psychiatry? Marek Zaremba przekonuje, że wszystko jest możliwe.” – Agnieszka Sztyler-Turovsky, Onet „Kandydoza, choroba wywołana drożdżakami, to prawdziwe wyzwanie dla medycyny, ponieważ coraz częściej nie poddaje się leczeniu farmakologicznemu. Kiedy tabletki zawodzą, ratunkiem jest zmiana diety i stylu życia. Polecam!” – Iza Radecka, redaktor naczelna miesięcznika „Zdrowie”

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

7 osób kupiło
11
Kroniki zamku Avel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki zamku Avel
Rebel, od 8 lat
Dostępny
84 szt.

Stwórz własnego bohatera i uratuj Avel przed niebezpiecznym Monstrum! Witajcie w Avelu: świecie, na którego niebie dzień i noc wiszą dziesiątki księżyców. Te magiczne ciała niebieskie – podobno zamieszkane przez bogów – zsyłają na mieszkańców magiczne dary. Dzięki nim czarodzieje splatają magię, druidzi pomagają rolnikom zadbać o plony, a dzieci mogą bawić się w napowietrznych strumykach. Jednak teraz nie ma na to czasu, bowiem do Avelu zbliżył się Kurodar, Czarny Księżyc, a jego złowroga magia przebudziła siły zła. W lasach, grotach i innych mrocznych miejscach zawsze czaiły się niebezpieczne stwory, ale teraz wyległy gromadnie, a ich pełen nienawiści wzrok skupiony jest na zamku. To od Was zależy, czy uda się uratować krainę przed ich niszczycielskimi zapędami! Kroniki zamku Avel to oparta na współpracy gra planszowa dla całej rodziny, w której wcielamy się w bohaterów i bohaterki odpowiedzialnych za uratowanie magicznej krainy. Podczas rozgrywki stworzymy własne postacie o unikalnych imionach i specjalnym ekwipunku, a następnie będziemy eksplorować świat, poruszając się po modułowej planszy. W czasie podróży napotkamy wiele niebezpieczeństw, z którymi będzie trzeba walczyć, a każde zwycięstwo przyniesie nam określoną nagrodę: nową broń, zbroję, eliksiry i złoto. Zgromadzone dobra pozwolą nam przygotować się do finałowego starcia z Monstrum, które zagraża królestwu Avel. Na czym polega gra? Każda rozgrywka w Avel rozpoczyna się od tworzenia własnej postaci. Uniwersalną ilustrację bohatera możesz pokolorować i ozdobić według własnego uznania. Nie zapomnij o stworzeniu jej unikalnego herbu i wybraniu najbardziej bohaterskiego z bohaterskich imion! A gdy wszyscy uczestnicy będą gotowi, możecie rozpocząć zabawę. Celem gry jest odkrywanie kolejnych zakamarków krainy, walka z potworami i rozwijanie swojej postaci, by jak najlepiej przygotować się do ostatecznego starcia z Monstrum, które pojawi się po upływie określonej liczby rund. Avel jest grą kooperacyjną, co oznacza, że wszyscy uczestnicy współpracują jako drużyna, a sukcesy jednego z Was są sukcesem całej grupy. Sama gra składa się z rund, podczas których uczestnicy rozgrywają swoje tury. W ramach akcji możesz poruszać się po planszy, korzystać ze specjalnych akcji odwiedzanych miejsc, odpoczywać lub walczyć z potworami, wykonując rzuty kośćmi i korzystając z posiadanego ekwipunku. W ten sposób zdobywasz nowe przedmioty, które będą pomocne w kolejnych zmaganiach. Każde podejmowane działanie ma znaczenie dla sytuacji całej drużyny i będzie miało wpływ na realizowanie strategii, którą wybierzecie. Gdy minie określona liczba rund, w grze pojawia się Monstrum. Od tej pory Waszym głównym celem jest pokonanie go, a także jego pobratymców, zanim zdołają dotrzeć do zamku. Dlaczego pokochasz tę grę? • Kroniki zamku Avel są świetną propozycją, gdy chcemy połączyć przy wspólnym stole graczy w różnym wieku: zapewniają nie lada frajdę dzieciom, skutecznie angażują uczestników w przygodową zabawę i stanowią satysfakcjonującą rozgrywkę również dla dorosłych! • Gra została zaprojektowana tak, by wspierać rozwój wielu dziecięcych umiejętności. Wybieranie przedmiotów w ciemno wspiera ćwiczenie zmysłu dotyku, tworzenie własnych postaci pobudza kreatywność, a sama rozgrywka uczy skutecznej współpracy i buduje w małych graczach poczucie sprawczości w związku z ważnymi decyzjami podejmowanymi na przestrzeni rozgrywki. • Każda kolejna partia stanowi okazję, by na nowo odkryć ten pełen magii świat. Dołączony do gry almanach z historią Avelu i opisem potworów pomoże nam jeszcze lepiej wczuć się w klimat. • Za piękną, klimatyczną oprawę graficzną odpowiada Bartłomiej Kordowski, ilustrator Domku! Zawartość opakowania: • 15 kafli planszy • tor księżyca • żeton astrolabium • 3 znaczniki murów • żeton herbu Avelu • 27 żetonów monet • 3 żetony księżycowych pieczęci • 3 żetony pułapek • 4 planszetki bohaterów • 8 kości bohaterów • tarcza wytrzymałości Monstrum • 25 żetonów ekwipunku • 31 żetonów potworów • bloczek z ilustracjami bohaterów • 4 pionki bohaterów • 3 żetony kraterów • almanach • dwustronna mapa gwiazdozbiorów • pomoc gracza • 5 kości potworów • 20 znaczników wytrzymałości • 10 znaczników obrażeń • 4 żetony akcji • 12 znaczników wykorzystania ekwipunku • worek na ekwipunek • instrukcja

169,95 zł
149,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 20,39 zł

6 osób kupiło
12
Potęga checklisty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga checklisty
Dostępny
1379 szt.

v Dlaczego obsługa supermarketu w obliczu katastrofy działa sprawniej niż rząd? v Jak brązowe M&M'sy mogą zapobiec zawaleniu się sceny koncertowej? v Czego lekarze nauczyli się od pilotów? I dzięki czemu pamiętają, żeby sprawdzić, czy pacjent został dźgnięty nożem czy bagnetem? Kluczem jest właściwa wymiana informacji, a żeby niczego nie pominąć, niezbędna jest CHECKLISTA. Dowiedz się, jak przy pomocy dobrze skonstruowanych list kontrolnych uniknąć prostych błędów i stawić czoła skomplikowanym sytuacjom. Dzięki tej książce nauczysz się, jak sobie poradzić, gdy wszystko wymyka się spod kontroli. Niezależnie od tego, czy jesteś dyrektorem, liderem zespołu (zarówno rockowego, jak i teamu w firmie) czy pracownikiem supermarketu - każdy, nawet najbardziej złożony problem da się rozwiązać dzięki potędze checklisty. Atul Gawande, wybitny amerykański chirurg i jedna ze stu najbardziej wpływowych osób według magazynu "Time", udowadnia to także na swoim przykładzie. Jest autorem listy, dzięki której znacząco usprawniono służbę zdrowia na całym świecie: odsetek powikłań po operacjach zmniejszył się o 36 procent, a liczba zgonów spadła aż o połowę. Co więcej, jego checklista przyczyniła się nie tylko do uśmierzenia bólu pacjentów ale także poczynienia oszczędności liczonych w milionach. To, czego Gawande nauczył się od pilotów odrzutowców, budowniczych drapaczy chmur i szefów kuchni najlepszych nowojorskich restauracji, może pomóc także tobie. Fascynujące przypadki, praktyczne rady i mnóstwo inspiracji czynią z tej książki lekturę obowiązkową dla każdego menedżera i lidera zespołu.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

6 osób kupiło
13
Gdy regułą jest brak reguł. Netflix i filozofia przemiany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy regułą jest brak reguł. Netflix i filozofia przemiany
Dostępny
2417 szt.

Czas na zmiany. Bądź całkowicie szczery. Pamiętaj, że firma to zespół, a nie rodzina. I nigdy, przenigdy nie staraj się zadowolić swojego szefa. Oto niektóre z podstawowych reguł, jakie obowiązują pracowników Netflixa. Działanie tego przedsiębiorstwa to kulturowy eksperyment, który zakończył się spektakularnym sukcesem: firma zajmująca się korespondencyjnym wypożyczaniem płyt DVD stała się streamingową potęgą. Ma obecnie 182 miliony subskrybentów i kapitalizację rynkową na poziomie Disneya. Reed Hastings – prezes i CEO Netflixa – po raz pierwszy dzieli się sekretami, które zrewolucjonizowały branżę rozrywkową i technologiczną. Wspólnie z Erin Meyer, profesor INSEAD Business School, ujawnia swoją filozofię przywództwa odrzucającą przekonania, zgodnie z którymi działa większość firm. Od nielimitowanych urlopów do rezygnacji z zatwierdzania wydatków pracowników – Netflix to zupełnie inny sposób prowadzenia organizacji, który najlepiej pasuje do zmieniającego się świata. Gdy regułą jest brak reguł to inspiracja do zmiany dla wszystkich, którzy poszukują źródeł produktywności, kreatywności i innowacji.

64,99 zł
50,04 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

6 osób kupiło
14
Maluszkowe malowanie. Pojazdy na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluszkowe malowanie. Pojazdy na wsi
Dostępny
340 szt.

„Maluszkowe malowanie”, czyli blok małego artysty. Zestaw ciekawych rysunków i pudełeczko kredek – tyle potrzeba, by rozpocząć wspaniałą zabawę. Zabawę, która ćwiczy sprawność manualną i grafomotoryczną dziecka, rozwija jego wrażliwość na kształty i kolory, a przede wszystkim... daje mnóstwo radości. Raz, dwa, trzy, maluszki kolorują pojazdy na wsi!

3,90 zł
2,99 zł

Rabat 23,3%
oszczędzasz 0,91 zł

5 osób kupiło
15
Pestki, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pestki, wydanie 2
Dostępny
69 szt.

Intymne zapiski o uwikłaniu w powinności i konieczności, o tym, co trzeba i co należy. Opowiadania układają się w historię o dziewczynie, która wtłoczona w świat utkany ze słów matki, babci, koleżanek, nauczycielek, chłopaków, kochanków, partnerów, pełen konwenansów i zasad zaczyna kawałek po kawałku tracić swoje życie. To ślady jej próby odnalezienia się w rzeczywistości, której sztywne ramy nie znoszą sprzeciwu, inności i wrażliwości. Codzienność składa się z gestów i słów. Czasem zostawiają w nas mikrourazy, drobne skaleczenia, które nie chcą się goić i układają się w kolejne warstwy smutku. Czy poczucie osamotnienia jest ceną za nadwrażliwość na świat? „Anna Ciarkowska zebrała wszystkie lęki i opisała je – niczym Sylvia Plath w Szklanym kloszu. Bohaterka Pestek próbuje obudzić się „z niestworzonych historii, z głupot i wymówek”, ale nie umie. A może nie chce. Może to jej gest protestu. Mocny i zapadający w pamięć”. – Sylwia Chutnik

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

5 osób kupiło
16
Jądro ciemności, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jądro ciemności, wydanie 2
Dostępny
488 szt.

50 książek na 50‑lecie Znaku. Przedstawiamy najlepszy przewodnik po świecie literatury. Wybitni autorzy, ważne dzieła. Te dobrze znane i te niesłusznie zapomniane. Kultowe, prowokacyjne i refleksyjne. Seria „50 na 50” to książki, które po prostu trzeba znać. Bolesne i niebezpieczne arcydzieło w nowym przekładzie. Anglia, koniec XIX wieku. Czterech gentlemanów słucha opowieści żeglarza włóczęgi Charliego Marlowa o jego wyprawie do Konga będącego wtedy kolonią belgijską. Podróż do placówki przedsiębiorstwa handlującego między innymi kością słoniową okazuje się wędrówką do tytułowego „jądra ciemności”, w otchłań własnej podświadomości i do granic zrozumienia. Aktualnie brzmią dziś pytania stawiane przez Conrada – o genezę zła, o tożsamość człowieka i obecność Innego w każdym z nas, a także o to, czy pewne doświadczenia są w ogóle wyrażalne. Być może dlatego dzieło zainspirowało wielu pisarzy, a jego ekranowych adaptacji dokonali Werner Herzog i Francis Ford Coppola. Książka budzi do dziś wiele kontrowersji. Nowego przekładu Jądra ciemności dokonała Magda Heydel, która opatrzyła tekst Conrada znakomitym posłowiem. Joseph Conrad, właściwie Józef Konrad Korzeniowski (1857-1924) – polski pisarz i eseista tworzący w języku angielskim. W wieku siedemnastu lat zaciągnął się we Francji na statek, by rozpocząć życie marynarza, podróżnika i awanturnika. Wszystkie jego dzieła oparte są na motywach autobiograficznych. Jądro ciemności obok Lorda Jima należy do najważniejszych, najbardziej znanych i komentowanych powieści Conrada.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

5 osób kupiło
17
Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę!
Dostępny
157 szt.

Twoja skóra jest sucha, a włosy łamliwe? Nie masz siły nawet na chwilę aktywności? Nie możesz się skoncentrować? Czujesz się jak przysłowiowy sopel lodu? Czy jest profilaktyka, którą możesz zastosować od dziś? Odpowiedź brzmi... Tak! Wystarczy wprowadzić nawet kilka sprawdzonych porad z tej książki, aby poczuć się lepiej już w ciągu kilku tygodni Autor żyje z chorobą Hashimoto już ponad 17 lat! Stosuje sprawdzone programy diety, naturalnej suplementacji połączone z odpowiednią aktywnością i oczyszczaniem organizmu. W tym poradniku dzieli się praktyczną wiedzą i przedstawia porady, które sam stosuje. Dzięki nim zwalczysz większość dolegliwości, wstrzymując tym samym proces rozwoju choroby. Z książki dowiesz się, jak diagnozować i w naturalny sposób leczyć objawy choroby Hashimoto. Sprawdzisz, czy dieta bezglutenowa to faktycznie droga do poprawy twojego zdrowia. Nauczysz się, jak właściwie stosować suplementacje oraz jak pokonać stres i depresję. Poznasz tajniki zdrowej kuchni oraz siłę detoksu w chorobie Hashimoto. Twoja hormonalna nawigacja zacznie na nowo wzmacniać swoją moc! W książce znajdziesz też mnóstwo sprawdzonych przepysznych przepisów, które doskonale wpłyną na wzmocnienie twojej tarczycy oraz układu odpornościowego. Nie zwlekaj! Zatrzymaj Hashimoto!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

5 osób kupiło
18
Chłopiec z gór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec z gór
Dostępny
61 szt.

Dziadek i wnuczek uwielbiają razem podróżować. Wspólnie przemierzyli cały świat! Ale pewnego dnia dziadek nie może już iść dalej. Góry, które wyrosły na jego plecach stały się zbyt ciężkie. Zwykły wiatr nie może ich już unieść, by pomóc w wędrówce. Wnuczek postanawia odnaleźć najsilniejszy wiatr, taki który może przenosić nawet góry. Tak zaczyna się jego pierwsza samodzielna podróż. Chłopiec z gór to niezwykła baśń o tym, czym jest rodzina, ludzkie korzenie, sztafeta pokoleń. To historia o poświęceniu i wyciąganiu pomocnej dłoni. O pokonywaniu trudności i godzeniu się ze stratą. O dojrzewaniu i pamięci. Scenarzystka Séverine Gauthier i rysowniczka Amélie Fléchais (znana z Czerwonego wilczątka) zapraszają młodych i dorosłych czytelników do świata magii, wyobraźni i emocji, by o tym wszystkim opowiedzieć w czuły, delikatny i fascynujący sposób.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

4 osoby kupiły
19
Nieustające napomnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieustające napomnienia
Dostępny
150 szt.

Nieustające napomnienia to współczesny dziennik osobistej praktyki stoickiej. Pod pewnym względem tekst stanowi odpowiedz na pytanie o to, jak wyglądałyby Rozmyślania Marka Aureliusza, gdyby powstały teraz, a wiec przy uwzględnieniu współczesnego języka, stanu wiedzy o świecie i człowieku oraz specyficznego zestawu wyzwań, przed jakimi staje dzisiejszy człowiek. Książka zawiera wiele antycznych technik stoickich, ale nierzadko przekształconych w taki sposób, żeby miały zastosowanie obecnie. Publikacja kierowana jest zarówno do tych, którzy zainteresowani są stoicyzmem, jak i tych, którzy po prostu chcieliby prowadzić bardziej refleksyjne życie. Tomasz Mazur (ur. 1972 r. w Warszawie) jest współczesnym praktykującym stoikiem, trenerem rozwoju filozoficznego, nauczycielem i pisarzem. Od wielu lat zajmuje się popularyzowaniem praktyki stoickiej, w tym także stałą pracą nad podnoszeniem jej jakości, efektywności, aktualności i rozumienia. Prowadzi warsztaty i spotkania poświęcone realizacji tych celów. Jest autorem licznych tekstów popularyzujących filozofię, a w szczególności praktykę stoicką - miedzy innymi Fiasko (2012), O stawaniu się stoikiem (2014) czy Zakazana historia filozofów (2019). Od 2019 roku nagrywa podcast „Ze stoickim spokojem”.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

4 osoby kupiły
20
Trylogia arturiańska. Tom 1. Zimowy monarcha, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia arturiańska. Tom 1. Zimowy monarcha, wydanie 2
Dostępny
103 szt.

Pierwszy tom „Trylogii arturiańskiej” Zimowy monarcha\ Bernarda Cornwella mistrzowsko łączy klasyczną legendę i opowieść o nieustraszonym Arturze z emocjonującą historią walk o władzę rozgrywających się w tajemniczych, mrocznych czasach. Gdy król Brytanii Uther żegna się z życiem, państwo ogarnia anarchia i nastaje niebezpieczny czas wewnętrznych podziałów. Armie saskie szykują się do najazdu na pogrążającą się w chaosie Brytanię. Tylko Artur może powstrzymać saksońską furię i zapobiec upadkowi kraju. Jego dłoń dzierży wyjątkowy miecz – Excalibur, dar od czarownika Merlina – a jego waleczne serce przepełnia miłość do Ginewry piękniejszej od wszystkich kwiatów. Czy przeznaczeniem Artura będzie zwycięstwo? Bernard Cornwell jest jednym z najbardziej znanych i poczytnych autorów powieści historycznych ostatnich lat. Wydał ponad pięćdziesiąt książek. Pisze przede wszystkim powieści, ale sięga także po literaturę historyczną non-fiction. Fascynuje go historia Europy, a szczególnie wojny napoleońskie, dzieje wikingów i legenda o Świętym Graalu. Wiele powieści Cornwella zekranizowano. Wkrótce nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się bestsellerowa saga o wojowniczych wikingach, na podstawie której powstał popularny serial telewizyjny. „Porywająca!” – The Times

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

4 osoby kupiły
21
Jak pokonać trudności z matematyką w szkole ponadpodstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak pokonać trudności z matematyką w szkole ponadpodstawowej
Dostępny
177 szt.

Są uczniowie z trudnościami w uczeniu się matematyki, którzy dotarli już do III etapu edukacyjnego, z zaległościami z poprzednich etapów oraz tacy, którzy mają zakorzenioną niechęć do tego przedmiotu. Przyczyn takiej sytuacji można szukać w nieskuteczności działań dydaktycznych i wychowawczych szkoły ale mogą one wynikać z zaniedbań w rodzinie i środowisku lub w lenistwie samego ucznia. Czasami wystarczy zwiększenie poziomu motywacji do nauki, wzmocnienie samooceny czy rozwinięcie zainteresowania matematyką, aby skierować tych ich na właściwe tory. Materiał zebrany w tej książce adresowany jest zarówno do uczniów, u których trudności w uczeniu się matematyki wynikają z różnego rodzaju zaniedbań, jak i do tych z zaburzeniami rozwojowymi o różnym charakterze i nasileniu. Publikację polecamy także jako pomoc w przygotowaniu słabszych uczniów do matury.

47,00 zł
34,78 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,22 zł

2 osoby kupiły
22
Gra zręcznościowa dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra zręcznościowa dla dzieci
M&Z
Dostępny
10 szt.

Gra zręcznościowa dla dzieci Zabawy na świeżym powietrzu niosą ze sobą mnóstwo atrakcji i pozwalają przyjemnie spędzać czas na wspólnej rozrywce. Element współzawodnictwa zachęca do tego by każda kolejna próba była lepsza od poprzedniej, dzięki czemu rozwija się zarówno motoryka jak i koncentracja.

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
23
Wodne kolorowanie. Masza i niedźwiedź. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodne kolorowanie. Masza i niedźwiedź.
Dostępny
42 szt.

Pędzel i woda – tak zaczyna się przygoda! „Wodne kolorowanie” to wodne kolorowanki, do wykonania których wystarczą tylko pędzel i woda. To świetna alternatywa dla tradycyjnych kolorowanek, która nie wymaga dodatkowych narzędzi takich jak kredki czy flamastry. Specjalna technologia druku sprawia, że pod wpływem wody czarne kropki wypuszczają barwnik i w ten sposób kolorują stronę. Barwniki użyte do produkcji książeczek są w pełni bezpieczne dla dzieci i środowiska oraz nie powodują takich zabrudzeń, jak tradycyjne farby. Używanie wodnych kolorowanek jest łatwe, przyjemne i nie zostawia bałaganu, dlatego doskonale sprawdzą się także poza domem np. na wakacjach. Malowanie czystą wodą jest dobrym treningiem przed sięgnięciem po bardziej zaawansowane techniki. Wodne kolorowanki rozwijają zdolności manualne młodego artysty i kształtują jego wrażliwość na kolory. Masza i Niedźwiedź. Wodne kolorowanie to wodne kolorowanki z Maszą, Niedźwiedziem i resztą leśnych przyjaciół. Pokoloruj Maszę siedzącą w szkolnej ławce i latającą na miotle. Przekonaj się do kogo zaleca się Niedźwiedź i na jakim instrumencie gra wiewiórka.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

2 osoby kupiły
24
Moje dyktanda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje dyktanda
Dostępny
262 szt.

Moje dyktanda, czyli zeszyt małego ucznia.Wyzwanie dla ortograficznego superbohatera! Przygody szkolnych przyjaciół to znane dziecku sytuacje i codzienne słownictwo. Zestaw krótkich tekstów do uzupełniania pomoże mu ćwiczyć pisownię wyrazów z ó, u, ż, rz oraz h, ch, zaś sympatyczne rysunki do kolorowania zapewnią rozrywkę po dzielnym wykonaniu zadania. Świetna rozgrzewka przed klasowym dyktandem!Pierwsze kroki i wielkie susy w cudownym świecie nauki!

3,90 zł
2,99 zł

Rabat 23,3%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
25
Scooby-Doo! i Ty. Na tropie Zaginionego Drwala - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! i Ty. Na tropie Zaginionego Drwala
Dostępny
12 szt.

Tajemnicza Spółka wybrała się na wycieczkę do zabytkowego tartaku stojącego na skraju pięknego lasu w stanie Washington. Istna sielanka, gdyby się nie okazało, że to atrakcyjne miejsce jest przedmiotem zaciekłego sporu. No i gdyby nie pojawił się duch zaginionego drwala i nie zaczął strasznie straszyć! Dla młodych detektywów pojawienie się upiornego drwala było kroplą, która przelała miarkę! Wszczęli śledztwo, w wyniku którego z leśnych kniei zaczęli wyłaniać się coraz to nowi podejrzani. Ale jak tu wskazać winnego? Scooby-Doo i jego przyjaciele potrzebują Twojej pomocy!

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
26
Uczymy miłości do wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczymy miłości do wody
Dostępny
20 szt.

Kompleksowy poradnik dla rodziców niemowląt i małych dzieci, którzy chcą zaprzyjaźnić swoją pociechę z wodą czy to w domu, czy na basenie.Skierowana do rodziców książka to pierwszy krok do wielkiej wodnej przygody dla małego pływaka, a zarazem kopalnia wiedzy na temat aktywności w wodzie, która wspiera zdrowy rozwój dziecka już od pierwszych tygodni życia. Uczymy miłości do wody to efekt wielu lat pracy i doświadczeń instruktorów oswajania z wodą niemowląt z renomowanej Szkoły Pływania Fregata Swimming, jednego z największych tego typu ośrodków w Polsce. Czytelnicy znajdą w niej:- Dziesiątki sprawdzonych praktycznych porad i wskazówek, dzięki którym twoje dziecko pokocha wodę i pływanie.- Praktyczny przewodnik, który pomoże ci lepiej odczytywać sygnał, jakie wysyła ci niemowlę.- Pomysły na zabawy w wodzie, które rozwiążą wasze problemy w domowej kąpieli.- Kilkadziesiąt profesjonalnych ćwiczeń oswajania z wodą, które możesz wykonywać na basenie swoim dzieckiem, wspomagając jego rozwój.- Kompendium wiedzy o wpływie aktywności w wodzie na rozwój dziecka, które nauczy cię jak być świadomym rodzicem.- Wartościowy podręcznik dla instruktorów pływania niemowląt i małych dzieci, którzy chcą doskonalić swój warsztat.

50,00 zł
35,50 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,50 zł

2 osoby kupiły
27
Maluszkowe malowanie. Pojazdy w mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluszkowe malowanie. Pojazdy w mieście
Dostępny
488 szt.

Maluszkowe malowanie, czyli blok małego artysty Zestaw ciekawych rysunków i pudełeczko kredek – tyle potrzeba, by rozpocząć wspaniałą zabawę. Zabawę, która ćwiczy sprawność manualną i grafomotoryczną dziecka, rozwija jego wrażliwość na kształty i kolory, a przede wszystkim... daje mnóstwo radości. Raz, dwa, trzy, maluszki kolorują pojazdy w mieście!

3,90 zł
2,99 zł

Rabat 23,3%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
28
Skrzydła motyla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzydła motyla
Dostępny
16 szt.

Poruszająca powieść o miłości, odwiecznej ucieczce przed samotnością i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi Leszek traktuje Marię jak delikatnego motyla, którego stale musi chronić. Ona natomiast doskonale się w tej roli odnajduje i chce, by tak było już zawsze. Ale czy istnieje zawsze? Widmo śmierci, które nieoczekiwanie wkrada się do ich życia, sprawia, że oboje będą musieli zweryfikować swoje dotychczasowe pragnienia. Dla Marii będzie to początek najtrudniejszej podróży w głąb własnej duszy. A gdy będzie przekonana, że znalazła odpowiedź na nurtujące ją pytania, pojawią się kolejne, które ponownie odbiorą jej spokój ducha. W tej poruszającej opowieści o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi nic nie jest oczywiste, a pozornie banalna codzienność pełna jest nieoczywistych emocji i głębokich refleksji.

26,99 zł
19,99 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
29
Lokator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokator
Dostępny
61 szt.

Autorka zabiera nas do swego rodzinnego miasta, Bytomia. Wybucha druga wojna światowa. Mąż Lotty Zdebik wyrusza na front, a jego żona dzieli mieszkanie z despotyczną teściową. Kobieta pomaga w ukrywaniu ciężarnej przyjaciółki, żydowskiego pochodzenia, której rodzina została zesłana do obozu. Sprawy komplikują się, kiedy do domu Lotty zostaje zakwaterowany młody żołnierz, Alexander Klimke. Bohaterka początkowo czuje wielką niechęć do nieproszonego gościa, jednakże z każdym dniem docenia jego wrażliwość i zamiłowanie do muzyki. Początkowa obawa Lotty wobec Alexandra przeradza się w skomplikowane uczucie. Czy poznanie sekretu Lotty zburzy łączącą ich relację? Jakie tajemnice skrywa rodzina Zdebików? Czy miłość Lotty i Alexandra przetrwa koszmar wojny? ?Lokator? to przepiękna, wzruszająca opowieść o miłości w trudnych czasach i wielkich dylematach moralnych. Dramaty rozgrywają się tutaj w ciszy i w umysłach bohaterów. Autorka po mistrzowsku opowiada o rozterkach dotyczących wierności, nie tylko tej małżeńskiej, także wierności ojczyźnie. Maria Kocot ? bytomianka, doktor nauk ekonomicznych, pisarka, poetka, wykładowca wyższej uczelni, szczęśliwa żona i matka trójki dzieci. Jej książki Popiół i róże oraz Grzesznicy podbiły gusta najbardziej wymagających czytelników. Ich nakład wielokrotnie wznawiano. Każda z jej opowieści stanowi niezwykłą podróż w zakamarki serc i umysłów bohaterów. Pisarka subtelnie szkicuje piórem obraz, w którym ludzkie uczucia mierzą się z brutalnymi realiami życia pod okupacją, a wojna wystawia na próbę miłość, przyjaźń i wierność ojczyźnie. Jej twórczość była wielokrotnie nagradzana prestiżowymi, ogólnopolskimi nagrodami literackimi: I MIEJSCE ? Laureatka XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ?Gniewińskie Pióro? I MIEJSCE ? Laureatka XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J.I. Kraszewskiego I MIEJSCE ? Laureatka V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Pod Poetyckim Zawołaniem Rocha Sęczawy? I MIEJSCE ? Laureatka XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej II MIEJSCE ? Laureatka XIII Ogólnopolskiego konkursu Literackiego ,,O pióro Reymonta? III MIEJSCE ? Laureatka XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Gniewińskie Pióro? III MIEJSCE ? Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Ikarowe Strofy? NAGRODA SPECJALNA ? XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego WYRÓŻNIENIE ? Laureatka V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Racibórz prozą zaczarowany 2018? WYRÓŻNIENIE ? Laureatka VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Racibórz prozą zaczarowany 2019? WYRÓŻNIENIE ? Laureatka VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Racibórz prozą zaczarowany 2020? WYRÓŻNIENIE ? Laureatka VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Racibórz prozą zaczarowany 2021? WYRÓŻNIENIE ? Laureatka konkursu literackiego ogłoszonego z okazji męczeńskiej śmierci Alfonsa Mańki Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego LIPA 2021 WYRÓŻNIENIE ? Laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego

39,90 zł
35,51 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,39 zł

2 osoby kupiły
30
Opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania
Dostępny
16 szt.

Trzy pozytywistyczne nowele Elizy Orzeszkowej zebrane w tym zbiorze należą do kanonu literatury polskiej. Zostały one napisane zgodnie z charakterystycznym dla epoki przekonaniem, że praca pisarska powinna łączyć się z pracą u podstaw nad wykształceniem i moralną odnową Polaków. A? B? C? opowiada o misji domowego nauczania i walki z germanizacją, jaką podjęła młoda dziewczyna, Joanna Lipska. Dobra pani obnaża fenomen fałszywej filantropii, pokazując, że dobroczynność może być połączona z interesownością i przedmiotowym traktowaniem osób potrzebujących pomocy. Z kolei Legenda o Janie i Cecylii odwołuje do wartości rodzinnych i do roli, jaką dla utrzymania więzi ma przekazywane z pokolenia na pokolenie wspomnienie o przodkach i o czasach rodzinnej świetności. Lektura dla klasy V

13,91 zł
10,99 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,92 zł

2 osoby kupiły
31
Mity greckie. Księga cudów i Opowieści z Zaczarowanego Lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity greckie. Księga cudów i Opowieści z Zaczarowanego Lasu
Dostępny
43 szt.

Mity greckie będące dziełem amerykańskiego pisarza Nathaniela Hawthorne'a, zapisały się do światowego kanonu literatury dziecięcej jako znakomita adaptacja mitologii dla młodszych czytelników. Narracja prowadzona jest na dwóch poziomach. Przypowieści mityczne połączone są ze sobą i zamknięte we wspólną ramę opowieścią dotyczącą Eustachego Brighta, studenta Williams College, który postanowił zapoznać grupkę drogich mu dzieci z greckimi mitami i rozpalić w nich zainteresowanie pięknymi tekstami i płynącą z nich mądrością. W pierwotnym wydaniu amerykańskim mity zebrane były w dwóch książkach: Księdze cudów dla dziewcząt i chłopców (A Wonder-Book for Girls and Boys) z 1851 roku i Opowieściach z zaczarowanego lasu (Tanglewood Tales) z 1853 roku. W połączonym wydaniu polskim znalazł się komplet dwunastu mitów z obu książek: Chimera, Głowa Meduzy, Król Midas, Laska Merkurego, Minotaur, Nasiona granatu, Pigmeje, Szkatułka Pandory, Trzy złote jabłka, W pałacu Kirke, Zęby smoka i Złote runo. Lektura dla klasy III i V.

26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
32
Wodne kolorowanie. Masza i niedźwiedź. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodne kolorowanie. Masza i niedźwiedź.
Dostępny
82 szt.

Wodne kolorowanie to wodne kolorowanki, do wykonania których wystarczą tylko pędzel i woda. To świetna alternatywa dla tradycyjnych kolorowanek, która nie wymaga dodatkowych narzędzi takich jak kredki czy flamastry. Specjalna technologia druku sprawia, że pod wpływem wody czarne kropki wypuszczają barwnik i w ten sposób kolorują stronę. Barwniki użyte do produkcji książeczek są w pełni bezpieczne dla dzieci i środowiska oraz nie powodują takich zabrudzeń, jak tradycyjne farby. Używanie wodnych kolorowanek jest łatwe, przyjemne i nie zostawia bałaganu, dlatego doskonale sprawdzą się także poza domem np. na wakacjach. Malowanie czystą wodą jest dobrym treningiem przed sięgnięciem po bardziej zaawansowane techniki. Wodne kolorowanki rozwijają zdolności manualne młodego artysty i kształtują jego wrażliwość na kolory.

7,90 zł
6,99 zł

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
33
Wiaderko + młyn do piasku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiaderko + młyn do piasku
M&Z
Dostępny
24 szt.

Zestaw do piaskownicy składający się z wiaderka, młyna i akcesoriów. Został wykonany z trwałych materiałów w intensywnych kolorach. Idealnie sprawdzi się podczas zabawy zarówno na plaży, jak i w ogrodzie.

35,10 zł
30,89 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,21 zł

1 osoba kupiła
34
Scooby-Doo! i Ty. Na tropie Wściekłego Aligatora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! i Ty. Na tropie Wściekłego Aligatora
Dostępny
15 szt.

Aligatory mają to do siebie, że są niebezpieczne dla otoczenia, a co dopiero mówić o Wściekłym Aligatorze, który wybrał sobie za teren łowów stadion tenisowy! Tenisiści przygotowujący się do turnieju nabrali megastracha i upatrują ostatniej nadziei w Tajemniczej Spółce. Młodym detektywom przypadło podjąć się wściekle zabagnionego śledztwa. Już na starcie udało się ustalić, że korty tenisowe zostały zbudowane na mokradłach, na których niegdyś królowały aligatory. Czyżby więc pokrzywdzone gady rzuciły klątwę na to miejsce? Podejrzanych jest wielu, wśród nich więcej ludzi niż zwierząt. Ale kto jest winny? Czy pomożesz Scooby'emu i jego przyjaciołom rozwiązać tę niebezpieczną zagadkę?

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
35
Szczęście w cichą noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęście w cichą noc
Dostępny
1241 szt.

Wejdź w świat magicznej wigilijnej opowieści o miłości, wybaczeniu i tradycji. Wieczór wigilijny, za oknem śnieg. W domu radosny gwar i krzątanina, pachnie piernikiem i choinką. Hania pragnie spędzić wigilię z najbliższymi osobami w rodzinnym domu. Chce spełnić marzenie mamy. Zapowiada się wspaniały czas, pełen mądrych rozmów, rozkochanych spojrzeń, radosnego śmiechu i wigilijnych smaków. Zanim jednak na dobre ruszą przygotowania do wigilii, Hania musi jeszcze z kimś porozmawiać, by ostatecznie pogodzić się z przeszłością… „Marzę, by ta książka rozgrzała serca i sprawiła, żeby te Święta, choć za oknem śnieg i chłód, były ciepłe, dobre i prawdziwie wyjątkowe”. – Anna Ficner-Ogonowska Anna Ficner-Ogonowska jest nauczycielką, mężatką i mamą dwójki dzieci. Jej trylogia o miłości Hani i Mikołaja (Alibi na szczęście, Krok do szczęścia, Zgoda na szczęście) zachwyciła blisko 300 tysięcy czytelników w całej Polsce.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
36
Mini drewniany zestaw kuchenny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini drewniany zestaw kuchenny
M&Z
Dostępny
26 szt.

Drewniany zestaw kuchenny składa się z 4 akcesoriów: stolnicy, noża, wałka i tłuczka, bez których nie może się obejść żaden mały kucharz ani mała kucharka. Dziecko uczy się jak posługiwać się poszczególnymi elementami, jak przyrządzać i podawać różne potrawy. Dzięki takiej kreatywnej zabawie nabiera wprawy, rozwijając przy tym zdolności manualne i ruchowe. Komplet stanowi idealne uzupełnienie do każdej dziecięcej kuchni.

20,20 zł
17,99 zł

Rabat 10,9%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
37
Szklarnia małego Ronalda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szklarnia małego Ronalda
Dostępny
2 szt.

?Szklarnia małego Ronalda? to opowieść o świecie widzianym wyobraźnią. Ronald w wakacje pracuje w szklarni Pani Felicji. Kwiaty dają chłopcu dużo radości, uwielbia ich towarzystwo, dlatego z wielką przyjemnością zajmuje się roślinami, a co najważniejsze przyjaźni się z nimi. Szklarnia to jego drugi dom, do którego uwielbia wracać. Pewnego dnia chłopiec spotyka na swej drodze niewidomą dziewczynkę o imieniu Matylda i postanawia zaprowadzić ją do swojego magicznego świata i pokazać niezwykłe rośliny. To staje się początkiem ich wielkiej przyjaźni i sprawia, że oboje przeżywają coś niesamowitego, coś, co odmieni ich świat na zawsze.

30,00 zł
26,70 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,30 zł

1 osoba kupiła
38
Supermark Akc 21x27x14 Mc Walizka 16/32 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supermark Akc 21x27x14 Mc Walizka 16/32
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
18 szt.

105,90 zł
79,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 26,47 zł

1 osoba kupiła
39
Kuchnia 4w1 w walizce, 482426 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia 4w1 w walizce, 482426
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
18 szt.

Zalety produktu: kuchnia do gotowania na baterie z efektami świetlnymi i dźwiękowymi to praktyczna i sprytna zabawa w kucharza, w dom. Kuchnia pobudza wyobraźnię dziecka, pozwala na naukę podstawowych czynności domowych np. gotowania, pieczenia. Kuchnia w walizce na kłkach to przenośna, duża i stabilna kuchnia z szafką i półkami na produkty i przybory kuchenne wraz z kranikiem, gdzie po napełnieniu małą ilością wody zlewu, możesz umyć produkty z których przygotujesz pyszne dania, to kuchenka turystyczna zapakowana w poręczną walizkę, to kuchenka z 2 palnikami, które wydobywają dźwięk, imitując gotowanie, wrzenie prawdziwych potraw. Kuchnia w walizce na kółkach, którą w łatwy sposób możesz zabrać ze sobą w podróż, do ogrodu, czy przyjaciół, aby móc kontynuować zabawę ze swoimi bliskimi. Zawartość zestawu: 41 elementów, akcesoria do gotowania m.in. 1 x garnek z pokrywką, 1 x patelnia z pokrywką, kuchenka, akcesoria plastikowe imitujące prawdziwe potrawy i napoje, np. mięso, warzywa, ryba, jajko sadzone, napój w puszce, kubek, 2 x talerzyk, 1 x tasak,1 x chochelka, 1 x podbierak,1 x łopatka, pieprzniczka, solniczka i inne niezbędne produkty w wyposażeniu każdej z kuchni małego kucharza. Wymiary opakowania: 27.0x47.0x17.0 cm. Wymiary produktu: 48.0x63.0x24.0 cm. Produkt wymaga baterii 3 x 1,5V AAA - nie załączonymi do zestawu.

161,90 zł
121,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 40,47 zł

1 osoba kupiła
40
Costello Brothers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Costello Brothers
Dostępny
21 szt.

Czy prawdziwa miłość okaże się silniejsza niż mafijne więzi? Dla Annabell Moretti, córki jednego z bossów nowojorskiej mafii, świat oparty na przemocy i płatnym seksie nie jest niczym dziwnym wychowała się w nim. Ale jako młoda dziewczyna marzy również o prawdziwej miłości, czułości i stworzeniu rodziny z wyjątkowym mężczyzną. Wkrótce jednak będzie musiała porzucić te naiwne plany: jej despotyczny ojciec już zdecydował za nią. Zaaranżowane małżeństwo z Matteo Costello ma przypieczętować sojusz dwóch potężnych rodzin Cosa Nostry. Tym samym Annabell staje się jednym z trybików w brutalnej machinie porachunków mafijnych. Tylko upór, odwaga i pewność siebie pomogą jej przetrwać w bezwzględnym świecie, gdzie zawsze wygrywa silniejszy. Czy zdoła uchronić najbliższych przed zemstą braci Costello? Ile będzie musiała poświęcić i jakich wyborów dokonać, by odmienić swój los?

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
41
Mata piankowa Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata piankowa Pojazdy
Smily Play
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

9 dużych puzzli kwadratów + wyjmowane kilkuelementowe pojazdy Układanka z pojazdami może być używana jako mata oraz jako puzzle do układania. Jest zrobiona z miękkiej pianki, przyjaznej w dotyku. Może też posłużyć jako podkładka przy innych zabawach czy drzemce. Zabawka uczy: spostrzegawczości, rozpoznawania kolorów i kształtów, budowania figur przestrzennych, zabawy z wyobraźnią. Pomysły jak można bawić się puzzlami: połącz z dzieckiem wszystkie elementy i opowiedz, co się na nich znajduje. Zbuduj z puzzli figury przestrzenne, np. kostkę lub pudełko i wymyślcie wspólnie, jak można się nimi bawić. Zrób z nich stolik. Jest wiele możliwości zabawy, ogranicza was jedynie wasza wyobraźnia. Układajcie razem piankowe obrazki. Puzzle w puzzlach! Każdy z kwadratowych puzzli ma w sobie wyjmowane pojazdy składające się z kilku elementów. Maluszek może je wyjmować, by następnie próbować dopasować kształty do odpowiednich otworów. Zabawa ta idealnie rozwinie zdolność myślenia logiczno-przestrzennego. Możecie także budować piankowe konstrukcje, sześciany, wieże, czy piramidy. Puzzle są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Jedna ze stron posiada interesującą wzorkowaną powierzchnię, druga jest zaś gładka. Zalety: - wykonane z miłej w dotyku miękkiej i bezpiecznej pianki - spełniają standardy bezpieczeństwa CE, EN - łatwe w czyszczeniu wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką

122,09 zł
109,88 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,21 zł

1 osoba kupiła
42
Rok 1984 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1984
Dostępny
51 szt.

Futurystyczna antyutopia angielskiego pisarza i publicysty George'a Orwella zapisała się jako jedna z najważniejszych książek do światowego kanonu literatury pięknej i literatury politycznej. W genialny i przejmujący sposób powieść obnaża istotę systemu totalitarnego, zarówno w tym, co dotyczy mechanizmów jego działania, jak i losu, jaki czeka w nim człowieka, czekającej go niemej tragedii wobec przewartościowania wszystkiego co ludzkie - uczuć, pragnień i prawdy. Bolesnym doświadczeniem, które zainspirowało Orwella, był kontakt z ludźmi Stalina w czasie wojny domowej w Hiszpanii. Jednak powieść ma charakter uniwersalny, kreuje na wzór fantastyki naukowej totalitarny porządek świata w fikcyjnej przyszłości, a akcję powieści osadza w Anglii, w której, w konsekwencji trzeciej wojny światowej, zapanowują rządy państwa dążącego do kontroli wszystkich przejawów życia publicznego i prywatnego. O ponadczasowym znaczeniu powieści Orwella świadczy nie tylko fakt, że stała się inspiracją dla wielu pisarzy, naukowców czy filmowców, ale przede wszystkim, że wiele sformułowanych w niej pojęć - na przykład Wielki Brat, nowomowa czy nieosoba - przeniknęło do języka potocznego i świadomości powszechnej. Lektura dla szkół średnich

32,99 zł
23,75 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

1 osoba kupiła
43
L.O.L. Surprise! Boys. Laleczka niespodzianka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
L.O.L. Surprise! Boys. Laleczka niespodzianka
MGA, L.O.L. Surprise
Dostępny
2 szt.

Laleczki L.O.L. to fantastyczne zabawki, które niosą wiele radości i niespodzianek. W kuli kryje się śliczna, mała laleczka i akcesoria. Rozpakuj swoją kulę niespodzianek i odkrywaj niespodzianki w każdej z warstw. Lalka to najlepszy przyjaciel. Zbierz je wszystkie i baw się bez granic! Uwaga. Opakowanie stanowi formę niespodzianki – dopiero po otwarciu dowiesz się, jaka laleczka ukryta jest w środku.

48,99 zł
45,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,92 zł

1 osoba kupiła
44
Filozofia oświecenia w pigułce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia oświecenia w pigułce
O'Grady Jane, Wydawnictwo Naukowe PWN
Dostępny
150 szt.

Oświecenie było przełomowym okresem w rozwoju ludzkości, rozpoczynając intelektualną tradycję, która z czasem doprowadziła do rozkwitu współczesnej nauki. Był to też czas działalności niektórych z najciekawszych myślicieli w historii, którzy zrewolucjonizowali nasze spojrzenie na świat i nas samych. ?Filozofia oświecenia w pigułce? w zrozumiały sposób przybliża te kluczowe idee ? od słynnej sentencji Kartezjusza ?Myślę, więc jestem?, która otworzyła nowy rozdział w filozofii, przez teorie percepcji Locke?a i rozumowanie indukcyjne Hume'a i , po racjonalizm moralny Kanta i panteizm Spinozy. Liczne diagramy oraz zwięzłe podsumowania każdego rozdziału czynią z książki poręczne kompendium filozofii okresu oświecenia oraz świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. ?Wiedza w pigułce? to tłumaczenia kultowej serii popularnonaukowej docenionej m.in. przez The Times Literary Supplement i The Jung Society of Utah za ?prezentację trudnych tematów w prostej formie?. Książki z tej serii to typowe ?pigułki wiedzy? ? zarówno z zakresu nauk ścisłych, jak i humanistycznych. Przystępnie napisane i bogato ilustrowane, zawierają komplet informacji, które warto znać.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

2 osoby kupiły
45
Opowiadania podróżne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania podróżne
Dostępny
20 szt.

Czy na tarasach ryżowych można zgubić przyjaźń? Co da się wyczytać z magicznych wzorów perskiego dywanu? Co wspólnego ma nocny autostop z kawą po turecku? Czternaście opowiadań, które łączy motyw podróży na krańce świata lub bardzo blisko. Właściwie sama podróż jest głównym bohaterem. Każda z opisanych historii „ze szlaku” toczy się w innej przestrzeni: Japonia, Uzbekistan, Namibia, Finlandia czy Indonezja. Podróżnicy ruszają w drogę, samotnie lub w towarzystwie, by poznać egzotyczne miejsca, innych ludzi, przeżyć przygodę ze światem, dokonać własnych odkryć, poszukać inspiracji i zaskoczeń, dotrzeć do wyznaczonego celu. Co znajdą podczas swoich wypraw? Czego doświadczą? Historie o pogoni za przygodą, oczekiwaniach wobec świata i poszukiwaniu własnych dróg, a także o ludziach w podróży i ich problemach. Podróż jest okazją, by się dowiedzieć, jak się zachowujemy w nietypowych sytuacjach, także tych niekomfortowych, i jakie są relacje, które nas łączą. Uważne obserwacje realiów z różnych części świata przeplatają się w tych opowieściach z subtelnym humorem, ironią, a czasem smutkiem. Zapraszamy w fascynującą literacką podróż! Małgorzata Winkler-Pogoda – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Początkowo pracowała jako dziennikarka, a następnie wiele lat jako redaktor i wydawca w kilku wydawnictwach książkowych. Autorka powieści obyczajowej Tamtego lata w Bułgarii, książki wspomnieniowej o Emilu Barchańskim Miałam syna Emila. Wywiad rzeka z Krystyną Barchańską-Wardęcką, książeczki familijnej Zabawne przypadki kota Leona. Mieszka w Warszawie.

36,00 zł
25,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

1 osoba kupiła
46
W stronę Swanna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W stronę Swanna
Dostępny
6 szt.

W stronę Swanna jest quasi-autobiograficzną powieścią francuskiego pisarza Marcela Prousta, uważanego przez wielu znawców literatury za najwybitniejszego pisarza wszech czasów. Powieść wpisała się do ścisłego kanonu arcydzieł literatury światowej. Należy ona do szerszego, siedmiotomowego cyklu powieściowego zatytułowanego W poszukiwaniu straconego czasu. Powieść składa się z trzech części: w Combray autor traktuje o dzieciństwie; Miłość Swanna to opis życia i historii miłosnych pana Swanna, postaci intrygującej głównego bohatera Marcela; z kolei Imiona miejscowości poświęcone są próbie uchwycenia istoty podróży i drzemiącego w człowieku marzenia o odkrywaniu nowych miejsc. Po przeczytaniu W stronę Swanna i dalszych powieści tworzących cykl proustowski, wielu pisarzy zarzuciło pisanie, uznając, że Proust powiedział w swojej twórczości w sposób doskonały wszystko, co jest do powiedzenia o człowieku, jego doświadczeniach i namiętnościach, a także o współczesnym społeczeństwie, jego sekretnych trybach i rządzących nim prawach. Lektura dla szkół średnich

38,50 zł
27,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,78 zł

1 osoba kupiła
47
Widzenie Eneasza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widzenie Eneasza
Dostępny
63 szt.

Widzenie Eneasza to moje życie sekretne. W opowiadaniach i powieściach patrzę w przyszłość. Tam, dokąd prowadzi nas rozum. Jako publicysta komentuję to, co dzieje się teraz. W wierszach spoglądam w przeszłość.Tam, dokąd prowadzi mnie moje serce.

32,00 zł
22,72 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,28 zł

1 osoba kupiła
48
Czerwone imperium. Powstanie Związku Sowieckiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwone imperium. Powstanie Związku Sowieckiego
Dostępny
223 szt.

Interesująca, pełna nieznanych szczegółów historia rozpadu Cesarstwa Rosyjskiego i wzniesienia na jego gruzach wielonarodowego państwa komunistycznego. Richard Pipes opisuje, w jaki sposób bolszewicy wykorzystali ruchy narodowe na Ukrainie, Białorusi, Kaukazie i w Azji środkowej, aby zdobyć władzę i rozciągnąć ją na kresy dawnego cesarstwa. Ważny przyczynek do współczesnej historii krajów należących niegdyś do Związku Sowieckiego.

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

1 osoba kupiła
49
Trylogia arturiańska. Tom 2. Nieprzyjaciel Boga, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia arturiańska. Tom 2. Nieprzyjaciel Boga, wydanie 2
Dostępny
70 szt.

Nieprzyjaciel Boga to drugi tom „Trylogii arturiańskiej” Bernarda Cornwella. Artur zjednoczył brytyjskie królestwa i powstrzymał najazd Sasów. Spokojne czasy jednak nie nadchodzą. Ambicje wodzów, żądza władzy, nowa religia, zdrady i namiętności ponownie kierują Brytanię w stronę chaosu. Wydaje się, że tylko Merlin wie, co w tej sytuacji robić. Chce zawierzyć Brytanię starym bogom, by ją uratować. Ale czy to pomoże? Czy Artur – odważny, wierny i honorowy, kochany i nienawidzony – będzie w stanie ocalić kraj? Cornwell nie odtwarza legendy o Arturze, lecz pisze o człowieku walczącym z siłami, których ten nie potrafi zrozumieć. Bernard Cornwell jest jednym z najbardziej znanych i poczytnych autorów powieści historycznych ostatnich lat. Wydał ponad pięćdziesiąt książek. Pisze przede wszystkim powieści, ale sięga także po literaturę historyczną non-fiction. Fascynuje go historia Europy, a szczególnie wojny napoleońskie, dzieje wikingów i legenda o Świętym Graalu. Wiele powieści Cornwella zekranizowano. Wkrótce nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się bestsellerowa saga o wojowniczych wikingach, na podstawie której powstał popularny serial telewizyjny. „Porywająca!” – „The Times”

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

2 osoby kupiły
50
Plastusiowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastusiowo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Maria Kownacka napisała Plastusiowo z myślą o wielbicielach Plastusia, którzy zaczynają samodzielnie czytać. Urocze opowiastki o Plastusiu, Tosi, piesku Plastelinku, Plaskotku, krowie Plastuli, kaczce-plaskaczce, krasnoludku i wielu innych przyjaciołach małego ludzika z plasteliny napisane są prostymi rymowanymi zdaniami, które dziecko przyswaja sobie w naturalny sposób. Trudno wyobrazić sobie piękniejsze wprowadzenie do sztuki czytania niż pełne uroku opowieści o plastelinowej wiosce i jej mieszkańcach. Na historię o Plastusiowie i jego mieszkańcach składa się dwadzieścia jeden krótkich opowiadań, m.in.: Plastelinek, O kotku Plaskotku i patyczkowym płotku, Przyleciały bociany, Plastusiowe gospodarstwo, Odwiedziny krasnoludka, O Plastuli, mądrym ptaszku i wilku złodziejaszku, O kaczce-plaskaczce i kogucie piejaku.

22,50 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,5%
oszczędzasz 5,51 zł

1 osoba kupiła
51
Hellraiser (Single). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
72,90 zł
Powiadomienie
52
La 167, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La 167, 2 CD
Farruko, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: 1. Ki (feat. Oneill & Daniel Habif) 2. La Tóxica 3. Pepas 4. GPS (feat. Jay Wheeler) 5. F*LOVE (feat. Dímelo Flow & DJ Adoni) 6. Cucaracha. (feat. Ñengo Flow) 7. Lambo 8. My Lova 9. Baja Cali 10. La Perla 11. Cuervos 12. El Incomprendido (feat. Victor Cardenas & DJ Adoni) 13. Embalao (feat. White Star & J. Cross) 14. Jíbaro (feat. Pedro Capó) 15. $ 16. 167 17. Baya (feat. Yomo) 18. Doble L (feat. Brray & Noriel) 19. Guerrero (feat. Luar La L) 20. Amigos Nuevo (feat. Fresy Franklin) 21. Bendición (feat. Lenier) 22. WFM (feat. Mavado) 23. Apunta y Dispara (feat. India Martinez & Lito MC) 24. Siempre Sere (feat. Myke Towers, Tempo, Secreto, Pacho El Antifeka) 25. Helicóptero

66,90 zł
53
Lotnictwo cywilne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotnictwo cywilne
Dostępny
188 szt.

Przedstawiamy zupełnie nowe, poszerzone i zaktualizowane wydanie LOTNICTWA CYWILNEGO ? SŁOWNIKA ANGIELSKO-POLSKIEGO i POLSKO-ANGIELSKIEGO wraz z dodatkami. Niniejsza publikacja jest kontynuacją SŁOWNIKA z 2016 r., który zawierał ponad 3000 terminów z dziedziny lotnictwa cywilnego. Obecne wydanie zawiera ok. 10 tysięcy lotniczych terminów wraz z ich wyjaśnieniami i trafnym oraz jednoznacznym tłumaczeniem. Publikacja uwzględnia pogłębioną, obszerną liczbę terminów, które występują w następujących obszarach tematycznych: portów lotniczych, linii lotniczej, obsługi naziemnej, mechaniki lotniczej, pilotażu samolotu, aerodynamiki, nawigacji lotniczej, slangu lotniczego. LOTNICTWO CYWILNE. Słownik (?) będzie mieć Czytelników wśród licznej grupy odbiorców, m. in.: pracowników branży lotniczej: pilotów, pracowników administracji lotniczej, specjalistów z zakresu bezpieczeństwa lotniczego, pracowników: linii lotniczych, portów lotniczych, pracowników szkolących, obsługi naziemnej, aeroklubów, kontrolerów ruchu lotniczego, nawigatorów, dyspozytorów. Będzie także cenną publikacją dla studentów uczelni z profilami lotniczymi, a także pasjonatów lotnictwa.

159,00 zł
139,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,08 zł

54
Lotnictwo cywilne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotnictwo cywilne
Dostępny
150 szt.

Przedstawiamy zupełnie nowe, poszerzone i zaktualizowane wydanie LOTNICTWA CYWILNEGO ? SŁOWNIKA ANGIELSKO-POLSKIEGO i POLSKO-ANGIELSKIEGO wraz z dodatkami. Niniejsza publikacja jest kontynuacją SŁOWNIKA z 2016 r., który zawierał ponad 3000 terminów z dziedziny lotnictwa cywilnego. Obecne wydanie zawiera ok. 10 tysięcy lotniczych terminów wraz z ich wyjaśnieniami i trafnym oraz jednoznacznym tłumaczeniem. Publikacja uwzględnia pogłębioną, obszerną liczbę terminów, które występują w następujących obszarach tematycznych: portów lotniczych, linii lotniczej, obsługi naziemnej, mechaniki lotniczej, pilotażu samolotu, aerodynamiki, nawigacji lotniczej, slangu lotniczego. LOTNICTWO CYWILNE. Słownik (?) będzie mieć Czytelników wśród licznej grupy odbiorców, m. in.: pracowników branży lotniczej: pilotów, pracowników administracji lotniczej, specjalistów z zakresu bezpieczeństwa lotniczego, pracowników: linii lotniczych, portów lotniczych, pracowników szkolących, obsługi naziemnej, aeroklubów, kontrolerów ruchu lotniczego, nawigatorów, dyspozytorów. Będzie także cenną publikacją dla studentów uczelni z profilami lotniczymi, a także pasjonatów lotnictwa.

189,00 zł
166,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 22,68 zł

55
Twentieth Century Blues An Evening In The Weimar Republic, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twentieth Century Blues An Evening In The Weimar Republic, 2 LP
Marianne Faithfull, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Alabama Song 2. Want to buy some illusions 3. Pirate Jenny 4. Salomon Song Strona B 1. Boulevard of broken dreams 2. Complainte de la Seine 3. The ballad of the soldiers wife LP 2 Strona A 1. Intro 2. Mon ami, my friend 3. Falling in love again 4. Mack the knife 5. 20th Century Blues Strona B 1. Don't forget me 2. Surabaya Johnny 3. Street singers farewell

129,90 zł
56
There's A Riot Goin' On, LP, czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
There's A Riot Goin' On, LP, czerwony
Sly & The Family Stone, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Lista utworów: Strona A 1. Luv N' Haight 2. Just Like a Baby 3. Poet 4. Family Affair 5. Africa Talks to You (The Asphalt Jungle) 6. There's a Riot Goin' On Strona B 1. Brave & Strong 2. (You Caught Me) Smilin' 3. Time 4. Spaced Cowboy 5. Runnin' Away 6. Thank You for Talkin' to Me, Africa

100,90 zł
Powiadomienie
57
Blind, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blind, 2 LP
Corrosion of Conformity, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. These Shrouded Temples 2. Damned For All Time 3. Dance Of The Dead 4. Buried 5. Break The Circle 6. Painted Smiling Face Strona B 1. Mine Are The Eyes Of God 2. Shallow Ground 3. Vote with a Bullet 4. Great Purification 5. White Noise LP 2 Strona C 1. Echoes In The Well 2. ...Remain 3. Condition A / Condition B 4. Future Now 5. Jim Beam And The Coon Ass 6. Damned For All Time ('91 Demo) 7. Dance Of The Dead ('91 Demo) Strona D 1. Days of Rage (Hard Reign) ('91 Demo) 2. Buried ('88 Demo) 3. Fast Song ('88 Demo) 4. Slow Song/Buried Medley ('88 Demo)

114,90 zł
Powiadomienie
58
Karol Potkański w życiu i nauce (1861-1907) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karol Potkański w życiu i nauce (1861-1907)
Kobak Andrzej, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Dostępny
2 szt.

Prezentowana publikacja jest rozprawą naukową. Dotyczy postaci ważnej dla rozwoju polskiej historiografii, jaką był Karol Potkański, a zapomnianej jakby nieco we współczesnych studiach nad narodzinami i rozwojem nowych prądów w obrębie polskiego historyzmu końca XIX i początków XX wieku. Ogromną zaletą pracy jest przypomnienie i dowartościowanie zapoczątkowanych przez niego studiów nad historią osadnictwa. W sensie metodologicznym książka rozwija interesujące i ważne rozważania prof. Jolanty Kolbuszewskiej o nurcie modernizacyjnym w polskiej historiografii epoki. Nie bez znaczenia dla wartości poznawczej rozprawy pozostaje też fakt, że autor poprzez analizę wielu ciekawych, słabo dotąd poznanych źródeł spojrzał na Karola Potkańskiego również z perspektywy krakowskiego środowiska młodopolskiego, podkreślił znaczenie tej postaci dla podtrzymania i rozwoju rodzącej się pasji tatrzańskiego ruchu turystycznego.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

59
Churches. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Churches. CD
Lp, Universal Music Polska
Dostępny
202 szt.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

60
Victory in Blood, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Victory in Blood, CD
Unanimated, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: 1. Victory in Blood 03:56 2. Seven Mouths of Madness 03:30 3. As the Night Takes us 04:14 4. The Devil Rides Out 03:13 5. With a Cold Embrace 01:08 6. Demon Pact (Mysterium Tremendum) 05:29 7. XIII 06:12 8. Scepter of Vengeance 03:58 9. Chaos Ascends 02:00 10. The Golden Dawn of Murder 04:20 11. Divine Hunger 02:05 12. The Poetry of the Scared Earth 06:58

66,90 zł
61
Childhood. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
62
Luisada Plays Chopin. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Luisada Plays Chopin. CD
Luisada Jean-Marc, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

100,90 zł
63
Plays Mozart Piano Sonatas, 4 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plays Mozart Piano Sonatas, 4 CD
Glenn Gould, Sony Music Entertainment
Dostępny
50 szt.

Lista utworów: CD 1 W. A. Mozart Piano Sonata No. 1 in C Major, K. 279 I. Allegro II. Andante III. Allegro Piano Sonata No. 2 in F Major, K. 280 I. Allegro assai II. Adagio III. Presto Piano Sonata No. 3 in B-Flat Major, K. 281 I. Allegro II. Andante amoroso III. Rondo: Allegro Piano Sonata No. 4 in E-Flat Major, K. 282 I. Adagio II. Menuetto I & II III. Allegro Piano Sonata No. 5 in G Major, K. 283 I. Allegro II. Andante III. Presto Piano Sonata No. 6 in D Major, K. 284 I. Allegro II. Rondeau en Polonaise - Andante III. Theme and Variations CD 2 W. A. Mozart Piano Sonata No. 7 in C Major, K. 309 I. Allegro con spirito II. Andante un poco Adagio III. Rondo - Allegretto grazioso Piano Sonata No. 8 in A Minor, K. 310 (300d) I. Allegro maestoso II. Andante cantabile con espressione III. Presto Piano Sonata No. 9 in D Major, K. 311 I. Allegro con spirito II. Andante con espressione III. Rondo - Allegro Piano Sonata No. 10 in C Major, K. 330 (300h) I. Allegro moderato II. Andante cantabile con espressione III. Allegretto CD 3 W. A. Mozart Piano Sonata No. 11 in A Major, K. 331 I. Tema. Andante grazioso II. Menuetto - Trio III. Alla Turca - Allegretto Piano Sonata No. 12 in F Major, K. 332 (300k) I. Allegro II. Adagio III. Allegro assai Piano Sonata No. 13 in B-Flat Major, K. 333 (315c) I. Allegro II. Andante cantabile III. Allegretto grazioso Piano Sonata No. 14 in C Minor, K. 457 I. Allegro II. Adagio III. Molto allegro CD 4 W. A. Mozart Piano Sonata No. 15 in F Major, K. 533 I. Allegro II. Andante III. Rondo - Allegretto, K. 494 Piano Sonata No. 16 in C Major, K. 545 I. Allegro II. Andante III. Rondo. Allegretto Piano Sonata No. 17 in B-Flat Major, K. 570 I. Allegro II. Adagio III. Allegretto Piano Sonata No. 18 in D Major, K. 576 I. Allegro II. Adagio III. Allegretto Fantasia in D Minor for Piano, K. 397 (385g): Andante Fantasia in C Minor for Piano, K. 475: Adagio

81,90 zł
64
Crossing Borders. A Musical Journey. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crossing Borders. A Musical Journey. CD
Ma Yo-Yo, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

129,90 zł
65
Conducts Mozart Serenades & Overtures, 4 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conducts Mozart Serenades & Overtures, 4 CD
Colin Davis, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: CD 1 W. A. Mozart Serenade No. 13 in G Major, K. 525 „Eine kleine Nachtmusik” 1. Allegro 2. Romance - Andante 3. Menuetto. Allegretto - Trio 4. Rondo. Allegro 5. Concerto for Clarinet and Orchestra in A Major, K. 622 6. Allegro 7. Adagio 8. Rondo. Allegro 9. Serenade No. 11 in E-Flat Major, K. 375 10. Allegro maestoso 11. Menuetto I - Trio 12. Adagio 13.Menuetto II - Trio 14. Allegro CD 2 W. A. Mozart Bassoon Concerto in B-Flat Major, K. 191/186e 1. Allegro 2. Andante ma Adagio 3. Rondo - Tempo di Menuetto 4. Serenade for Orchestra No. 9 in D Major, K. 320 "Posthorn" 5. Adagio maestoso - Allegro con spirito 6. Minuetto 7. Concertante - Andante grazioso in G Major 8. Rondeau - Allegro ma non troppo in G Major 9. Andantino in D Minor 10. Minuetto - Trio I - Trio II 11. Finale - Presto CD 3 W. A. Mozart Serenade for Winds No. 10 in B-Flat Major, K. 361/370a "Gran Partita" 1. Largo - Molto Allegro 2. Menuetto 3. Adagio 4. Menuetto - Allegretto 5. Romance - Adagio 6. Tema con variazioni 7. Variation I 8. Variation II 9. Variation III 10. Variation IV 11. Variation V - Adagio 12. Variation VI - Allegretto 13. Finale - Molto Allegro 14. Serenade for Winds No. 12 in C Minor, K. 388/384a 15. Allegro 16. Andante 17. Menuetto in canone 18. Allegro CD 4 W. A. Mozart 1. Le nozze di Figaro, K. 492 2. Overture 3. Bastien und Bastienne, K. 50 4. Overture 5. Der Schauspieldirektor, K. 486 6. Overture 7. Lucio Silla, K. 135 8. Overture 9. Molto allegro 10. Andante 11. Molto allegro 12. Così fan tutte, K. 588 13. Overture 14. La finta giardiniera, K. 196 15. Overture 16. Allegro molto 17. Andantino grazioso 18. Allegro 20. Die Entführung aus dem Serail, K. 384 21. Overture 22. Il re pastore, K. 208 23. Overture 24. Idomeneo, K. 366 25. Overture 26.La clemenza di Tito, K. 621 27. Overture 28. Don Giovanni, K. 527 29. Overture 30. Die Zauberflöte, K. 620 31. Overture

76,90 zł
Powiadomienie
66
Victory in Blood, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Victory in Blood, 2 LP
Unanimated, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

Lista utworów: LP1 Side A 1. Victory in Blood 2. Seven Mouths of Madness 3. As the Night Takes us 4. The Devil Rides Out 5. With a Cold Embrace Side B 1. Demon Pact (Mysterium Tremendum) 2. XIII 3. Scepter of Vengeance 4. Chaos Ascends LP2 Side C 1. The Golden Dawn of Murder 2. Divine Hunger 3. The Poetry of the Scared Earth 4. Satanic Lust (Cover) Side D Etching Gandalf.com.pl

153,90 zł
67
Słownik polsko-szwedzki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik polsko-szwedzki
Dostępny
142 szt.

Nowe, zaktualizowane wydanie Słownika polsko-szwedzkiego, uwzględniające między innymi nowoczesne słownictwo ogólne oraz aktualne tendencje leksykalne. Słownik zawiera ponad 80 tysięcy jednostek leksykalnych, w tym wyrażenia i zwroty języka potocznego, słownictwo i zwroty literackie, bogatą frazeologię, nowoczesne słownictwo ogólne, duży zasób terminologii w takich dziedzinach jak medycyna, technika, nauki ścisłe, handel i prawo. W nowym wydaniu autor odnotowuje zmiany, które dokonały się w językach polskim i szwedzkim w ciągu ostatnich 30 lat. Dotyczą one przede wszystkim dziedzin takich, jak: informatyka, medycyna, technika, socjologia, polityka, biznes. Czytelnik znajdzie w słowniku duży zasób terminów specjalistycznych z tych i innych dziedzin oraz słownictwo używane na co dzień. Słownik jest w pełni zmodernizowany, dostosowany do współczesnych standardów leksykograficznych oraz wyposażony we wstęp gramatyczny i praktyczne materiały pomocnicze dla korzystających z publikacji. Przeznaczony jest dla studentów i wykładowców wydziałów skandynawistyki oraz germanistyki. Będzie nieocenioną pomocą dla tłumaczy, jak również dla wszystkich osób posługujących się językiem szwedzkim na co dzień.

119,00 zł
104,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,28 zł

68
Świat Machiavellego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Machiavellego
Dostępny
3 szt.

Niccolo Machiavelli należy niewątpliwie do grona najbardziej wpływowych myślicieli. Jego szeroko spopularyzowane utwory uważane są za jedne z najważniejszych dzieł myśli politycznej w dziejach. Wpłynęły one bardzo silnie na sposób myślenia wielu ludzi, którzy na przestrzeni wieków kształtowali historię. Naczelnym zamierzeniem autora książki jest zrekonstruowanie całościowej wizji świata zawartej w dziełach Machiavellego, która ? wbrew powszechnemu przekonaniu ? oparta była na rozbudowanych podstawach filozoficznych i bogatej wiedzy ogólnej o świecie. Publikacja jest zwieńczeniem ponad dwudziestoletnich badań, które uczyniły Autora najbieglejszym znawcą Machiavellego w naszym kraju. Recenzent zaś określił ją najlepszą książką na temat filozofii politycznej Niccola Machiavellego napisaną w języku polskim.

56,00 zł
49,84 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,16 zł

69
Opowieści z dzikiej kniei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z dzikiej kniei
Dostępny
7 szt.

?Las dosłownie drżał od tych dźwięków. Niestety, nie mogłem dostrzec jelenia, słyszałem tylko, jak dzielnie walczy z krzakami, bezlitośnie łamiąc je swoim wieńcem. W pewnej chwili z mojej prawej strony ze ściany lasu bardzo ostrożnie wyłoniła się łania, jej śladem podążał młody byczek, szpicak. Gdzieś w oddali niestrudzony bojownik dalej masakrował gałęzie, rycząc przy tym przeciągle. Łania powoli przemierzała łąkę, byczek wyraźnie czuł mocniejszego przeciwnika, bo co chwilę nerwowo spoglądał w stronę lasu. Byk wyczuł łanię i z szybkością rakiety wybiegł na łąkę. Moje serce pracowało na najwyższych obrotach, ręce zaczęły się trząść. Mimo zimna czułem narastające ciepło. Jakieś pięćdziesiąt metrów ode mnie stał pan tych terenów, piękny dziesiątak. Jego wieniec wyglądał bajecznie ? piękne grube tyki z białymi końcówkami odnóg. Cały majestat byka był wręcz królewski, okazały wieniec dumnie prezentował się na głowie, ciemna suknia okrywała ciało, zdobiły go brązowa broda i grzywa na karku. Widok, który za chwilę dane mi było zobaczyć, pozostanie ze mną na długo ? byk dumnie przystanął na środku łąki, wyprostował głowę i przeciągle zaryczał, z nozdrzy buchnęła mu para. Emocji, jakie wtedy przeżywałem, nie da się opisać, rykowisko trzeba po prostu zobaczyć i przeżyć. Po niedługim czasie król zdał sobie sprawę, że koło łani kręci się mniejszy chłyst, przypuścił więc szarżę na młokosa. Czułem, jak ziemia drży pod naciskiem jego racic. Szpicak znikł w lesie, a pan tych włości wrócił do swojej damy, z którą zaszyli się w gęstwinach. Na odchodne zaryczał dumnie, odpowiadając na zaczepki reszty byków ryczących wokoło?.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

70
Wojna światów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna światów
Dostępny
14 szt.

Należąca do kanonu literatury światowej Wojna światów jest bodaj najsławniejszą powieścią z gatunku science fiction. Kreujące apokaliptyczną wizję przyszłości dzieło angielskiego pisarza Herberta George'a Wellsa wywarło ogromny wpływ na rozwój literatury fantastycznej. Powieść opisuje inwazję wrogich przybyszów z kosmosu na Ziemię. Marsjanie pragną przejąć wszelką władzę nad ludźmi i przemienić ich w źródło swojego pożywienia. Autor w mistrzowskim stylu opisuje emocjonujący przebieg wydarzeń, a równocześnie w niezwykle głęboki i zaskakująco aktualny sposób ukazuje różne postawy ? zarówno indywidualne, jak i społeczne, w obliczu globalnego zagrożenia zagładą. Wojna światów jest uważana za jedną z najważniejszych książek XX wieku. Stała się przedmiotem licznych adaptacji filmowych, inspiracją dla wielu dzieł literackich, malarskich, a nawet muzycznych.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

71
Winnetou - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winnetou
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.01

Winnetou jest powieścią przygodową niemieckiego pisarza Karola Maya. Należy ona do kanonu światowej literatury westernu i jest uważana za klasykę literatury dziecięco-młodzieżowej. Głównymi bohaterami tej trzytomowej powieści są Winnetou ? młody, szlachetny wódz indiańskiego plemienia Apaczów, i jego biały przyjaciel, Old Shatterhand. Młodzi wojownicy zawierają braterstwo krwi, poprzez które ? zgodnie z indiańskimi wierzeniami ? ?ich dusze wchodzą w siebie nawzajem i tworzą jedną jedyną?. Niezwykła przyjaźń sprawdza się podczas licznych przygód, jakie przeżywają Winnetou i Old Shatterhand, stając oko w oko z niebezpiecznymi plemionami Siuksów i Komanczów czy przeciwstawiając się podstępnym osadnikom lub stawiając czoła groźnym przestępcom przybywającym na Dzikim Zachodzie. Pasjonująca fabuła, rozbudzające wyobraźnię sceny, pozytywne cechy głównych bohaterów i głębokie przesłanie chrześcijańskie przyczyniły się do trwającej już ponad wiek popularności Winnetou wśród czytelników na całym świecie. Lektura dla klasy V

50,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

72
Ucho, dynia, 125! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ucho, dynia, 125!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

„Jacek Kosmala chciał krzyczeć, że nie chce, że się nie zgadza, ale nie mógł. Jego okrągła i rumiana twarz wydłużyła się w psi pyszczek, nogi stawały się coraz krótsze, ręce skurczyły się w błyskawicznym tempie i stały się małymi, krzywymi łapkami. Całe ciało było teraz długie i pokryte żółtą sierścią. jednocześnie Jacek poczuł, że jest mu bardzo niewygodnie tak stać na dwóch nogach, i wobec tego stanął na czworakach. - Co się ze mną dzieje? - krzyknął zdumiony i przestraszony, ale zamiast krzyknąć, głucho warknął”. Fragment książki Ucho, dynia, 125!

22,50 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,5%
oszczędzasz 5,51 zł

73
Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Wyspa Złoczyńców jest powieścią przygodowo-kryminalną należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wydana po raz pierwszy w 1964 roku zajmuje ważne, inauguracyjne miejsce w piętnastotomowym cyklu o Panu Samochodziku. To właśnie w Wyspie Złoczyńców pan Tomasz wchodzi w posiadanie swojego niezwykłego wehikułu i staje się Panem Samochodzikiem. Także w tym tomie poznaje trójkę harcerzy ? Wilhelma Tella, Sokole Oko i Wiewiórkę, którzy wielokrotnie będą mu towarzyszyć w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. To wreszcie w Wyspie Złoczyńców Zbigniew Nienacki doprowadza do perfekcji stworzony przez siebie model powieści detektywistycznej, w której pełna zaskakujących zwrotów akcja połączona jest z wakacyjną przygodą, obecnością fascynujących postaci niepowtarzalnym poczuciem humoru. W tym inicjacyjnym tomie charyzmatyczny Pan Samochodzik trafi a na wiślaną Wyspę Złoczyńców w poszukiwaniu ukrytych podczas wojny zbiorów muzealnych. Dochodzenie skomplikuje się, kiedy na drodze detektywa i pomagających mu harcerzy stanie przestępcza banda Barabasza. Na podstawie powieści powstał film fabularny zatytułowany Wyspa Złoczyńców.

32,50 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,10 zł

74
Tajemnicza wyspa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnicza wyspa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Powieść przygodowa Tajemnicza wyspa jest bodaj najpopularniejszym dziełem sławnego francuskiego pisarza Juliusza Verne, a zarazem arcydziełem światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Opisuje losy pięciu bohaterów - inżyniera Cyrusa Smith?a, dziennikarza Gedeona Spilett, marynarza Bonawentury Pencroff, nastolatka Harberta Brown?a i służącego Naba. Aby wydostać się z oblężenia miasta Richmond, w którym zostali uwięzieni przez armie Południa podczas wojny Secesyjnej w Stanach Zjednoczonych, bohaterowie powieści postanawiają uciec balonem. Zrywa się huragan, balon zostaje uniesiony nad ocean i rozbija się na bezludnej wyspie. Rozbitkowie początkowo eksplorują wyspę, by wkrótce z odkrywców przemienić się w kolonizatorów, którzy zasiedlają i ucywilizują dziewiczy ląd. Tajemnicza obecność zdaje się nad nimi czuwać i pomagać im w trudnych, a niekiedy dramatycznych chwilach, jakie przeżyją. Powieść Tajemnicza wyspa jest ostatnią częścią tak zwanej dużej trylogii vernowskiej, na którą składają się także Dzieci kapitana Granta i Dwadzieścia tysięcy mil podwodnej żeglugi. Lektura w klasach 4-6 szkoły podstawowej

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

75
Kandyd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kandyd
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Kandyd, czyli optymizm jest satyryczną powiastką filozoficzną napisaną przez Woltera, wybitnego przedstawiciela francuskiego Oświecenia. Powiastka charakteryzuje się szybką narracją i pełną zaskakujących zwrotów akcją parodiującą powieści przygodowe swojej epoki. Oparta częściowo na faktach historycznych, nie stroni od fantastycznych opisów i nieprawdopodobnych wydarzeń. Problematyka powiastki dotyczy losów Kandyda, młodego bohatera wychowanego przez preceptora Panglossa w duchu leibnizowskiej filozofii optymizmu. Na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, wychowany w cieplarnianych warunkach Kandyd zostaje wygnany ze swojej ojczyzny i tuła się po świecie, gdzie czekają na niego doświadczenia, wystawiające raz po raz na próbę jego wiarę w dobroć ludzi i świata. Barwne przygody bohatera są dla Voltaire'a pretekstem do poruszenia najważniejszych problemów filozoficznych epoki Oświecenia, przede wszystkim pytania o zło i o receptę na życie szczęśliwe. w zderzeniu z ustaloną racjonalnie wiedzą o życiu. Kandyd, wydany po raz pierwszy w 1759 roku, okazał się ogromnym sukcesem wydawniczym, wywołując równocześnie międzynarodowy skandal i ściągając na siebie w wielu krajach cenzurę. Do dzisiaj uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł literatury światowej. Lektura dla szkół średnich

16,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

76
Pan Wołodyjowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Wołodyjowski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Pan Wołodyjowski jest trzecią powieścią historyczną wchodzącą w skład Trylogii Henryka Sienkiewicza, obok Ogniem i mieczem i Potopu. Akcja rozgrywa się w okresie wojen z Turcją w latach 1668-1673. Dramatyczne wydarzenia historyczne z dziejów Rzeczypospolitej, jak elekcja Michała Korybuta Wiśniowieckiego, obrona Kamieńca Podolskiego czy bitwa pod Chocimiem, przeplatają się z losami bohaterów powołanych do życia przez Henryka Sienkiewicza: Michała Wołodyjowskiego, Basi Wołodyjowskiej, Azji Tuhajbejowicza, Ewy Nowowiejskiej, Jana Onufrego Zagłoby, Adama Nowowiejskiego czy Hassling-Ketlinga of Elgina. Dzięki geniuszowi autora, postacie stały się w odczuciu czytelników autentyczne, a ich fascynujące losy znalazły ważne miejsce w sercach i w świadomości narodowej Polaków. Pan Wołodyjowski, wydany w 1888 roku, odegrał ważną rolę w kształtowaniu się postaw patriotycznych w końcowym okresie zaborów i w odrodzeniu się niepodległej Polski. Lektura dla szkół średnich.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

77
Pan Samochodzik i Księga strachów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i Księga strachów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Księga strachów jest powieścią przygodowo-kryminalną należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wydana po raz pierwszy w 1967 roku wpisuje się jako trzecia do piętnastotomowego cyklu o Panu Samochodziku, charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu harcerzy w jednej osobie. Przygoda rozpoczyna się, kiedy za sprawą zaprzyjaźnionych harcerzy ? Wilhelma Tella, Sokolego Oka i Wiewiórki, Pan Samochodzik wchodzi w posiadanie tajemniczej Księgi strachów. Próba rozwikłania jej zagadki naprowadza detektywa i harcerzy na trop pamiętnika Konrada von Haubitza, hitlerowskiego zbrodniarza, który po wojnie stał się prominentnym politykiem w Niemczech. Jak się okazuje, na odnalezieniu kompromitującego pamiętnika zależy nie tylko panu Tomaszowi. Dochodzenie nad jeziorem Jasień narazi detektywa i jego przyjaciół na wiele niebezpieczeństw i zaskakujących spotkań. Księga strachów była przez lata wpisana na listę lektur obowiązkowych dla klasy VII

32,50 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,10 zł

78
Pan Samochodzik i skarb Atanaryka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i skarb Atanaryka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Pan Samochodzik i skarb Atanaryka jest powieścią przygodowo-kryminalną należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść ukazała się pierwotnie pod tytułem Skarb Atanaryka i dopiero po latach od pierwszego wydania została włączona do późniejszego cyklu powieści o Panu Samochodziku. Charyzmatyczny bohater powieści pan Tomasz nie jest jeszcze zawodowym detektywem, lecz świeżo upieczonym absolwentem historii sztuki i początkującym dziennikarzem, który w czasie wakacji uczestniczy w wykopaliskach archeologicznych na Kaszubach. Archeolodzy badają cmentarzysko Gotów, poszukując legendarnego złotego skarbu króla Gotów, Atanaryka. Wykopaliskom towarzyszą najróżniejsze intrygi zawodowe, towarzyskie, miłosne i kryminalne. Specjalną atrakcją dla wielbicieli Pana Samochodzika jest obecność w tej książce młodszego brata bohatera, Pawła.

32,50 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,10 zł

79
Poradnik nastolatki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik nastolatki
Dostępny
1 szt.

Niełatwo być nastolatką. Co krok to problemy, pytania, wątpliwości. Często brak Ci odwagi albo się wstydzisz zapytać - i jest to zrozumiałe. Nie możesz przecież otwierać szeroko drzwi do swego intymnego świata. Zmienia się Twoje ciało. Obserwujesz te zmiany z niepokojem, niekiedy z lękiem. Co o nich wiesz? Co czeka Cię jeszcze? Odkrywasz w sobie nieznane dotąd uczucia i pragnienia. Chwilami aż się boisz samej siebie. Koleżanki, zwłaszcza te starsze, opowiadają niestworzone rzeczy. Ile w tym prawdy, a ile bzdur? Co odrzucić, a co wziąć sobie do serca? Najbliższym Ci i najżyczliwszym człowiekiem jest mama, ale jak z nią rozmawiać o sprawach wstydliwych? Czy zrozumie, nie zgorszy się, nie potępi? Czym różni się jej pokolenie od Twojego? Masz zastrzeżenia do swojego wyglądu, a coraz bardziej Ci zależy, żeby się podobać, zwłaszcza chłopcom. Całkiem niedawno wcale o tym nie myślałaś, teraz nie daje Ci to spokoju. Czy są sposoby, aby poprawić swój wygląd? Jakie? A może się mylisz i nie ma co poprawiać? Ubrać się odpowiednio to też niełatwa sztuka. Warto wypracować własny styl, dopasować makijaż i uczesanie do typu urody. Kto podpowie, mądrze doradzi? Chłopcy. Znaczą dla Ciebie coraz więcej, a przecież tak mało o nich wiesz. Jak rozpoznać wartościowego, odróżnić ziarno od plew? Kto jest uczciwy i szczery, a kto ściemnia? Na co można pozwolić sobie i jemu, gdzie są granice, których przekroczyć nie wolno? Miłość. Niby wiesz o niej wszystko. I wiesz, że nic nie wiesz. Czy to, co poczułaś do Niego, to już prawdziwa miłość, czy tylko zauroczenie, które wkrótce minie? Czy istnieje miłość bez przyjaźni? A miłość na zawsze? Miłość od pierwszego wejrzenia? Fizyczne zbliżenie, seks. Może już to przeżyłaś. Albo masz jeszcze przed sobą. Kto skacze do wody, nie wiedząc, jaka jest głęboka? Można skręcić kark. Nie ma tematów tabu i nic, co ludzkie, nie powinno być Ci obce. Czym jest pożądanie? Kiedy seks może dać szczęście? Jak być w zgodzie ze swymi zasadami moralnymi. Boisz się samotności. Każdy się boi. Jak jej uniknąć? Jak się wyzwolić, gdyby Cię dopadła? Na kogo można i należy w życiu liczyć? Obok miłości sprawą najważniejszą między ludźmi jest przyjaźń. Miłość i przyjaźń mają jedną cechę wspólną: są tylko wtedy prawdziwe, gdy wolisz dawać, niż brać. Altruizm? Szczególna forma egoizmu? Jedno i drugie, ponieważ sprawianie radości bliskiej osobie sprawia radość Tobie. Pytań a pytań! Dopiero uczysz się żyć i sytuacji nieznanych piętrzy się mnóstwo. Chcemy Ci służyć radą, pomocą. Szczerze i bez pruderii. Mówimy otwarcie o wszystkim, co ważne dla Ciebie. W sprawach kontrowersyjnych namawiamy do przemyśleń. W codziennych - dajemy praktyczne rady. Poradnik nastolatki powstał pod redakcją znanego pisarza dla młodzieży Aleksandra Minkowskiego i doktor Lilianny Minkowskiej, ale współtworzył ją cały zespół konsultantów, między innymi psycholog, seksuolog, prawnik, dietetyk i pedagog. Autorzy postawili sobie za cel nie tylko podzielenie się swoją wiedzą, ale także nawiązanie z czytelniczką mądrego dialogu na niemal dwieście ważnych tematów, także tych trudnych i kontrowersyjnych. Poradnik nastolatki stanie się cennym prezentem dla każdej dziewczyny.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
80
Cudowna podróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowna podróż
Adam Zabokrzycki, Siedmioróg
Dostępny
38 szt.

Cudowna podróż jest powieścią fantastyczną szwedzkiej autorki Selmy Lagerlöf. Ta skandynawska książka została po raz pierwszy wydana w 1907 roku i szybko wpisała się do światowego kanonu literatury dziecięcej. Jej bohaterem jest czternastoletni Nils Holgersson, uwielbiający figle i psoty chłopak, wychowujący się na wsi. Pewnego dnia Nils odkrywa krasnoludka, którego próbuje złapać i zamknąć w klatce. Krasnoludek rzuca na niego czar i Nils zostaje zmniejszony do wzrostu skrzata. Musi uciekać na grzbiecie gąsiora Marcina przed wrogimi mu zwierzętami zagrodowymi, nad którymi wcześniej nieraz się znęcał. Dla Nilsa rozpoczyna się pełna przygód podróż inicjacyjna w kluczu gęsi lecących do dalekiej Laponii. Nowe tłumaczenie Adama Zabokrzyckiego. Po raz pierwszy w języku polskim pełna wersja opowieści o podróży małego Nilsa (książka zawiera 22 rozdziały). Lektura dla klas VI

35,99 zł
25,91 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
81
Opowieści niezwykłe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści niezwykłe
Dostępny
41 szt.

Opowiadania wybitnego pisarza i poety epoki romantyzmu Edgarda Alana Poe należą do ścisłego kanonu literatury amerykańskiej i światowej. W wyborze znajduje się trzynaście najwybitniejszych i najbardziej charakterystycznych opowiadań tego twórcy i prekursora kryminału i horroru, w których czytelnik odnajdzie magnetyzujący klimat napięcia i grozy. W skład zbioru wchodzą: William Wilson, Bies przewrotności, Serce oskarżycielem, Portret owalny, Ligeja, Berenice, Zagłada domu Usherów, Co zaszło w przypadku M. Valdemara?, Czarny kot, Rękopis znaleziony w butelce, Studnia i wahadło, Zabójstwo przy rue Morgue, Król Mór.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

82
Gogol. Opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gogol. Opowiadania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.16

Opowiadania Mikołaja Gogola należą do arcydzieł literatury rosyjskiej i do ścisłego kanonu literatury światowej. W tomie znajdują się najsławniejsze opowiadania Gogola: Nos, Płaszcz i Wij. Czytelnik odnajdzie w tych krótkich utworach najistotniejsze cechy literackiego kunsztu, który wyniósł rosyjskiego pisarza do rangi mistrza komedii obyczajowej i satyrycznych utworów o życiu mniej lub bardziej zwykłych ludzi. Wciągający styl i niezwykłe poczucie humoru przyczynią się do przyjemności czytania tych drobnych, ale jakże magnetyzujących tekstów. Opowiadania Gogola wywarły ogromny wpływ na rozwój groteski i prozy fabularnej w literaturze rosyjskiej i światowej.

15,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

83
W domu niewoli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W domu niewoli
Dostępny
27 szt.

W domu niewoli jest jednym z najwybitniejszych w polskiej i światowej literaturze świadectw stalinowskich zbrodni. Autorka opisuje swoją ciernistą drogę wojenną - od aresztowania w pierwszych miesiącach sowieckiej okupacji polskich kresów, poprzez przesłuchania, tułaczkę po stalinowskich więzieniach, wywózkę do okrytego czarną sławą łagru w Workucie, niełatwą drogę wiodącą przez radzieckie kołchozy aż po amnestię i drogę do Armii gen. Władysława Andersa. Autorka daje obraz swojego doświadczenia, ale także losów licznych towarzyszek niedoli, kobiet różnych narodowości, które w bestialskich warunkach potrafiły zachować człowieczeństwo lub poddały się upodleniu. Autorka maluje wstrząsający portret zniewolonych ludzi, a równocześnie obnaża niewyobrażalne okrucieństwo oprawców i ich metody. Dzieło Beaty Obertyńskiej, napisane przez historię, krzywdę i cierpienie kobiet, daje obraz nieludzkiego systemu sowieckiego więziennictwa, jaki przekazali również Gustaw Herling-Grudziński w Innym świecie czy Aleksander Sołżenicyn w Archipelagu Gułag.

47,50 zł
34,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,30 zł

84
Pan Samochodzik i zagadki Fromborka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i zagadki Fromborka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Pan Samochodzik i zagadki Fromborka jest powieścią sensacyjno-przygodową należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wpisuje się jako szósta część do piętnastotomowego cyklu książek o Panu Samochodziku, charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu harcerzy w jednej osobie. U źródła fabuły kryminalnej znajdują się w tym tomie bezcenne stare monety, które pojawiają się na rynku numizmatycznym po zaskakująco niskich cenach. Idąc tropem tej pierwszej zagadki, Pan Samochodzik, w nieco uciążliwym towarzystwie magika Cagliostra, trafia do Fromborka. Jego dochodzenie łączy się ze śledztwem magistra Pietruszki, starającego się rozwikłać zagadkę tajemniczego schowka niemieckiego pułkownika Koeniga, odpowiedzialnego za rabunek polskich dzieł sztuki w czasie II wojny światowej. Obu poszukiwaczom skarbu przyjdzie zmierzyć się z podstępnym handlarzem antyków Waldemarem Baturą, skądinąd starym znajomym Pana Samochodzika.

32,50 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,10 zł

85
Pan Samochodzik i złota rękawica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i złota rękawica
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Pan Samochodzik i złota rękawica jest powieścią sensacyjno-przygodową należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wpisuje się jako jedenasta część do piętnastotomowego cyklu książek o Panu Samochodziku, charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu harcerzy w jednej osobie. Fabuła kryminalna zawiązuje się tym razem na jachcie Pana Samochodzika za sprawą tajemniczej dziewczyny o imieniu Bajeczka, która pojawia się i znika, pozostawiając po sobie przemalowaną na złoty kolor rękawicę. Choć pan Tomasz przybył na Mazury, aby żeglować śladami nieznanego mazurskiego poety ludowego, rodząca się intryga zgotuje mu wiele nieprzewidzianych przygód. Zaprowadzi go na plan filmowy, gdzie przyjdzie mu poznać sławnego aktora Simona Templera i znanego pisarza kryminałów Billa Arizonę, pozwoli wyjaśnić porwanie pięknej aktorki, każe zdemaskować szykujące się morderstwo, wreszcie umożliwi wyjaśnić tajemnicę niemieckiego rycerza ze złotą rękawicą, o którym pisał niegdyś ludowy poeta. W 1991 roku na motywach powieści został nakręcony film fabularny pod zmienionym tytułem Latające machiny kontra Pan Samochodzik.

32,50 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,10 zł

86
Pamiątki Soplicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątki Soplicy
Dostępny
15 szt.

Pamiątki Soplicy są zbiorem gawęd szlacheckich opowiadających o latach konfederacji barskiej, czyli zbrojnego związku szlachty polskiej wymierzonego przeciwko kurateli Imperium Rosyjskiego i reprezentującemu tę kuratelę ostatniemu królowi Rzeczypospolitej Obojga Narodów Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu. Utwór składa się z dwudziestu pięciu gawęd, których bohaterem i fikcyjnym narratorem jest Seweryn Soplica, archetyp polskiego szlachcica, kierujący się w swoim postępowaniu typowymi dla swojego środowiska wartościami, światopoglądem i poczuciem humoru. Pamiątki Soplicy zostały napisane w połowie dziewiętnastego wieku przez Henryka Rzewuskiego, który kierował się pragnieniem zachowania pamięci o utraconych czasach, tradycjach i języku. Książka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem i na trwałe wpisała do kanonu polskiej literatury pięknej. Lektura dla szkół średnich

18,99 zł
13,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 5,00 zł

87
Legendy warszawskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy warszawskie
Artur Oppman, Siedmioróg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Razem z nami poznasz historie syreny, bazyliszka czy złotej kaczki. Przeniesiesz się do fantastycznego świata pełnego zbójców i cudów. Poznasz zupełnie inne, nieznane dotąd oblicze stolicy. Dowiesz się, skąd pochodzi herb Warszawy, odkryjesz codzienne troski jej mieszkańców sprzed kilkuset lat. Spotkasz całą plejadę postaci fantastycznych i historycznych, może któraś z nich zostanie Twoim przyjacielem? Mamy nadzieję, że historie opowiedziane w tej książce pomogą Ci zrozumieć jak ważne są wartości takie jak dobro czy przyjaźń. Z nami na pewno nie będziesz się nudził.

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

88
Scooby-Doo! i Ty Na tropie Podskakującego Lwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! i Ty Na tropie Podskakującego Lwa
Dostępny
6 szt.

Na afrykańskiej sawannie lwy są, jak wiadomo, pełnoprawnymi królami zwierząt. Ale kto to widział, żeby lew ustanawiał swoje prawa w ogrodzie zoologicznym! Na dodatek lew, o którym mowa, jest w zoo nieproszonym intruzem! A co gorsze podskakuje, ma podły charakter i terroryzuje nie tylko zwierzęta, ale także ludzi! O rety! Musisz pomóc Tajemniczej Spółce wytropić Podskakującego Lwa, zanim schrupie Scooby?ego i jego przyjaciół niczym scoobychrupkę! Czy chciałbyś wcielić się w rolę Młodego Detektywa? Przeczytaj notatnik Tajemniczej Spółki, a odpowiedzi na ich pytania zapisz w swoim własnym notesie. Napisz maila na kontakt@siedmiorog.pl, gdy kupisz jedną z książek z serii Scooby-doo! i Ty, a w odpowiedzi zwrotnej otrzymasz od nas dedykowany notatnik w formie elektronicznej.

14,35 zł
10,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 3,36 zł

89
Ziemia planeta ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia planeta ludzi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

"Ziemia, planeta ludzi" jest powieścią francuskiego pisarza Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, autora Małego Księcia. Wydana po raz pierwszy w 1939 roku powieść należy do światowego kanonu literatury pięknej. Składa się z ośmiu opowieści (Linia, Koledzy, Samolot, Samolot i planeta, Oaza, Na pustyni, W sercu pustyni, Ludzie), w których autor powraca do swoich osobistych doświadczeń pilota w pionierskich czasach lotnictwa na najtrudniejszych szlakach nad Saharą, Amazonką czy Andami. Opowieści, połączone za sobą jak kartki z pamiętnika, mówią o niezłomnej postawie pisarza i zaprzyjaźnionych z nim pilotów w czasach, kiedy niedoskonałość maszyn skazywała ich na nieustającą walkę o przetrwanie. Lecz Ziemia, planeta ludzi to więcej niż pasjonująca powieść o pierwszych lotnikach. Mówi ona przede wszystkim o tym, w jaki sposób odwieczna walka z naturą otwiera przed człowiekiem drogę do poznania samego siebie i do mądrości. Czasopismo ?National Geographic Adventure? umieściło "Ziemię, planetę ludzi" na liście 100 najciekawszych książek przygodowych wszech czasów. Lektura w szkole średniej.

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

90
Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz
Dostępny
23 szt.

Opowiadania o Arsenie Lupinie, dżentelmenie-włamywaczu, należą do kanonu francuskiej i światowej literatury sensacyjnej. Tom zawiera osiem nowel: Aresztowanie Arsena Lupina, Arsene Lupin w więzieniu, Ucieczka Arsena Lupina, Tajemniczy podróżny, Naszyjnik Królowej, Siódemka Kier, Śmierć krąży... oraz Herlock Sholmes przybywa za późno. Nowele ukazywały się w latach 1905?1907 we francuskim czasopiśmie Je sais tout, a w 1907 roku zostały po raz pierwszy zebrane i wydane w formie książkowej. Niezwykły sukces książki Maurice'a Leblanca we Francji i na całym świecie przypisuje się charyzmatycznej i pomysłowej postaci głównego bohatera, a także świetnie skonstruowanym intrygom, pełnej zaskakujących zwrotów akcji i iskrzącym się od humoru dialogom. Działający pod dziesiątkami pseudonimów Lupin wciela się w najróżniejsze postacie, raz to w arystokratę, raz w prostego złodziejaszka, zaskakując czytelnika swoimi przemianami, rozlicznymi talentami i tajemnicami. Wrodzona awersja do zabijania i galanteria wobec kobiet przybliżają szarmanckiego dżentelmena-włamywacza czytelnikowi i czynią go sympatycznym, zwłaszcza, kiedy ofiarowuje skradzione klejnoty pięknym nieznajomym. Opowieści o przygodach Arsena Lupina były wielokrotnie ekranizowane, między innymi w postaci niezwykle popularnego niegdyś w Polsce francusko-włosko-niemieckiego serialu telewizyjnego z lat 1971-1974.

21,50 zł
15,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 5,51 zł

91
Pan Samochodzik i Fantomas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i Fantomas
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Pan Samochodzik i Fantomas jest powieścią przygodowo-kryminalną należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść należy do cyklu powieści o Panu Samochodziku ? charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu harcerzy w jednej osobie. Akcja ?Fantomasa? rozgrywa się we Francji, gdzie Panu Samochodzikowi przyszło zmierzyć się z bodaj najsławniejszym przestępcą tego kraju. Polski detektyw trafi a na trop Fantomasa, prowadząc dochodzenie w sprawie zagadkowych kradzieży dzieł sztuki w zamkach nad Loarą.

32,50 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,10 zł

92
Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.10

Przygody Pana Samochodzika to od kilkudziesięciu lat obowiązkowa lektura młodych wielbicieli sensacji. Już miliony czytelników doskonale znają dziwaczny samochód i jego właściciela ? specjalistę od ratowania skarbów i rozwiązywania zagadek z przeszłości. Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic jest powieścią przygodowo-kryminalną należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść należy do cyklu powieści o Panu Samochodziku ? charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu harcerzy w jednej osobie. W Tajemnicy tajemnic Pan Samochodzik jest na tropie przemytników cennych ikon. Dochodzenie prowadzi go z Bieszczad do Pragi, gdzie pojawiają się zupełnie nowe zagadki kryminalne, związane z alchemią, różokrzyżowcami i praskim rabinem. Na podstawie Pana Samochodzika i tajemnicy tajemnic nakręcono w 1988 roku polsko-czechosłowacki film fabularny zatytułowany Pan Samochodzik i praskie tajemnice.

32,50 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,10 zł

93
Moje pierwsze zadania logiczne Łamigłówki mądrej główki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze zadania logiczne Łamigłówki mądrej główki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.01

Lubisz zagadki logiczne? Lubisz bawić się cyframi i liczbami? Tutaj znajdziesz mnóstwo ciekawych łamigłówek i zadań matematycznych! Weź do ręki ołówek i zaproś do zabawy szare komórki. Szybko przekonasz się, że myślenie może być przygodą ? pasjonującą i kształcącą. Baw się dobrze! W książce znajdziesz: ? Około 100 zadań opatrzonych wskazówkami ? Rady dla rodziców i nauczycieli ? Odpowiedzi do wszystkich zadań

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

94
Martin Eden - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martin Eden
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.17

Powieść psychologiczna amerykańskiego pisarza Jacka Londona Martin Eden należy do kanonu literatury światowej. Od pierwszego wydania książki w 1909 roku uważa się, że historia Martina Edena, bohatera - geniusza nierozumianego przez świat, ma wiele wspólnego z życiem samego autora. Zarówno Jack London, jak i jego bohater, pragnęli wypełnić swoje życie przygodami, aspirowali do awansu społecznego, byli samoukami, odrzucającymi mieszczańskie konwencje i przyjętą drogę dochodzenia do pozycji w społeczeństwie. Jednak nie sposób zredukować dzieła Jacka Londona do wątków autobiograficznych. Martin Eden jest świetnie skonstruowaną powieścią inicjacyjną, mówiącą o wysokiej cenie, jaką młody bohater oślepiony miłością i pokusą pieniędzy, których nigdy nie posiadał, musi zapłacić za podejmowane próby zrobienia kariery i spełnienia swoich ambicji. Równocześnie, dzieło Londona jest opowieścią o rozczarowaniu konformizmem i jałowym samozadowoleniem elit, a przede wszystkim filozofią indywidualizmu budującą autorytet współczesnych elit. Lektura dla klasy VIII i dla szkół średnich.

26,50 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 6,51 zł

95
Księga dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga dżungli
Dostępny
2 szt.

Ta fascynująca historia zdarzyła się w indyjskiej dżungli. Jej bohaterem jest Mowgli - mały chłopiec przygarnięty i wychowany przez wilczą rodzinę. Mowgli dorasta wśród dzikich zwierząt, a jego nowym domem staje się dżungla. Niedźwiedź Baloo uczy go mowy zwierząt i zapoznaje z odwiecznymi prawami rządzącymi dżunglą, czarna pantera Bagheera zawsze służy radą? Pomoc przyjaciół okaże się niezwykle cenna w walce ze śmiertelnym wrogiem - tygrysem Shere Khanem. Dorastający Mowgli musi podjąć ważną decyzję: czy chce należeć do wilczego, czy ludzkiego plemienia. Obok historii Mowgliego w skład zbioru wchodzą opowiadania: Biała foka, Rikki-Tikki-Tavi, Toomai, druh słoni, Słudzy Królowej Jejmości.

19,99 zł
9,60 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 10,39 zł

96
Pan Samochodzik i Niesamowity dwór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i Niesamowity dwór
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Niesamowity dwór jest powieścią sensacyjno-przygodową należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wpisuje się jako czwarta część do piętnastotomowego cyklu książek o Panu Samochodziku, charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu harcerzy w jednej osobie. W Niesamowitym dworze Pan Samochodzik obejmuje dość niespodziewanie posadę kustosza nowo powstałego muzeum w dworze zmarłego Joachima Czerskiego w Janówce. W owianym tajemnicami dworze, jak się okazuje dawnej siedzibie loży masońskiej, grasują duchy. Ale czy są to na pewno duchy? Kustosz i para jego mało skorych do pomocy pomocników będą musieli się zmierzyć z serią niewyjaśnionych zjawisk zakłócających pracę przy tworzeniu muzeum. W rytm nabierającej tempa zagadce kryminalnej, w powieści potęguje się nastrój grozy, niepozbawiony charakterystycznej dla cyklu nutki humoru. W 1986 roku powieść stała się przedmiotem inscenizacji filmowej.

32,50 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,10 zł

97
Zamek Czocha Tajemnice warowni i regionu Cz.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamek Czocha Tajemnice warowni i regionu Cz.1
Dostępny
14 szt.

Czy wiecie już wszystko o zamku Czocha? Z pewnością nie... Sam zamek zaskakuje nowymi odkryciami (na co również pozwala dzisiejsza technologia), a region w którym się znajduje niejednokrotnie odgrywał duże znaczenie w losach naszego kraju. Razem z autorami - Agnieszką Łabuz i Piotrem Kucznirem zabieramy Was w podróż obfitującą w fakty i nakreślającą historię warowni i regionu. Dla wieku miłośników Czochy książka stanowić będzie źródło wiedzy lub uzupełnienie dotychczas zebranych informacji. Wiadomości jakie zawarto w tej książce oparte są na faktach - wywiadach, dokumentach i przeprowadzonych pracach na zamku Czocha. Dowiecie się zatem, drodzy Czytelnicy, kto i w jaki sposób władał zamkiem, jak budowano zaporę leśniańską i jaką rolę miała odegrać podczas II wojny światowej, w jakim celu sprowadzono na zamek maszynę chłodzącą Autofrigor i czy ma ona związek z aparatem tlenowym Magirus oraz Ernestem Guetschowem. Gdzie widoczne są symbole masońskie i co miał z nimi wspólnego właściciel zamku? Czy istniała lista Grundmanna, co zawierała i gdzie znajdowały się składnice dzieł sztuki z Dolnego Śląska. O czym pisała żona właściciela zamku w swoim liście do "drogiej Biddy" i czy prawdą jest, że zamek Czocha skrywa skarby? Co znajdowało się w skrzyni, którą znaleziono podczas prac remontowych i czy są jeszcze nieodkryte przejścia? Jak wyglądało życie mieszkańców Leśnej i okolic w czasie wojny oraz w latach powojennych? Co zawierały raporty szpiega/szpiegów CIA?

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

98
Zdalnie sterowany samochód terenowy Ford Raptor Double Eagle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdalnie sterowany samochód terenowy Ford Raptor Double Eagle
ATA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.04

Oficjalnie licencjonowany przez Forda zdalnie sterowany samochód terenowy z napędem na cztery koła i przednimi światłami LED - zestaw gotowy do uruchomienia po wyjęciu z pudełka i naładowaniu akumulatora. Główne cechy skala 1:18 prędkość ponad 20 km/h zasięg nadajnika ok. 50 m system sterowania 2,4 GHz umożliwiający jednoczesną niezakłóconą zabawę kilkoma pojazdami napęd 4WD karoseria z odpornego na uszkodzenia plastiku ABS Zawartość opakowania: zdalnie sterowany samochód pilot 2,4 GHz akumulator 4,8 V 800 mAh ładowarka USB instrukcja. Niezbędne wyposażenie (nie dołączono): - 2x bateria AA 1,5 V.

254,00 zł
228,60 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 25,40 zł

99
Mother Nature, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mother Nature, LP
Dostępny
21 szt.

Angelique Kidjo – światowa ikona, 4 krotna laureatka nagrody GRAMMY. Znajdująca się na liście TOP 100 najbardziej inspirujących & wpływowych kobiet wg. BBC Znana ze swoich działań humanitarnych w dziedzinie edukacji, praw kobiet i świadomości ekologicznej, Angélique powraca z nowym albumem 28 maja. Produkcja nigeryjskiego producenta Kel-P (Burna Boy, Wizkid, Future). Gościnnie w nagraniach albumu udział wzięli Burna Boy, Yemi Alade, Wizkid, Mr Eazi i inni. Lista utworów: 1. Choose Love 2. Dignity (ft Yemi Alade) 3. Africa, One of a Kind (ft Mr Eazi & Salif Keita) 4. Mother Nature 5. Do Yourself (ft Burna Boy) 6. Meant for Me (ft. Shungudzo) 7. Omon Oba (ft Zeyab & Lionel Loueke) 8. Free & Equal (ft Sampa the Great) 9. Fired Up (ft. Blue Lab Beats & Ghetto Boy) 10. Take It or Leave It (ft Earthgang) 11. Mycelium (ft -M-) 12. One Africa 13. Flying High

124,90 zł
100
13-go w Piątek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13-go w Piątek
Dostępny
43 szt.

Opowieść oparta na faktach. Zbiór dowodów na to, że Niebo istnieje. Ana ulega wypadkowi samochodowemu i… umiera. Znajduje się w dziwnym miejscu. Tam spotyka mężczyznę, który nie chce jej wpuścić do Nieba, tłumacząc, że musi wrócić na Ziemię. Po chwili aparatura ponownie zaczyna działać, a Ana budzi się ze śpiączki. Podczas długiej rehabilitacji, dziewczyna doświadcza wielu nadprzyrodzonych zjawisk. By udowodnić, że to wszystko wydarzyło się naprawdę, zaczyna zbierać dowody, które po czasie układają się w pewną całość. Czasem jedna chwila potrafi zmienić całe życie. Koniec staje się początkiem czegoś nowego. Wszystko, co dzieje się w naszym życiu, ma jakiś sens, nawet jeśli o tym nie wiemy.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

Wróć do góry