hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.11.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 18 listopada 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Reguły pożądania. Tom 1. Korepetytor (Joanna Balicka), na drugim Listy z Rosji. Rosja 1839 (Astolphe Markiz De Custine). Kolejny produkt to Ciekawski George w wielkim mieście (Margret Rey, H.A. Rey) oraz Biszkopt, pingwin i reszta (Renata Piątkowska).
1
Reguły pożądania. Tom 1. Korepetytor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reguły pożądania. Tom 1. Korepetytor
Dostępny
296 szt.

Nowa elektryzująca powieść autorki Miss Independent! Dla fanów zakazanych relacji, romansów z różnicą wieku i Birthday Girl! Spotkanie dziewiętnastoletniej Isabelli z seksownym, starszym od niej mężczyzną w sklepie z erotycznymi zabawkami wprawia jej serce w niespokojne i nieznane dziewczynie do tej pory drżenie. Nie sądziła jednak, że zobaczy go ponownie Zaskoczona Isabella natrafia na niego we własnym domu. Okazuje się, że Jason Hogan jest prokuratorem, który prowadzi z jej ojcem sprawę jej kolegi Troya podejrzanego o handel narkotykami. Isabella wyczuwa, że prokurator wyraźnie czegoś od niej chce i nie jest to związane z informacjami mogącymi pomóc w śledztwie. Każda ich wymiana spojrzeń wydaje się stąpaniem nad przepaścią. Z pewnością doświadczony prawnik mógłby przekazać młodej kobiecie swoją wiedzę. Jednak korepetycje, których zacznie jej udzielać, nabiorą innego znaczenia.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

20 osób kupiło
2
Listy z Rosji. Rosja 1839 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy z Rosji. Rosja 1839
Dostępny
2 szt.

„Mikołaj I wpadł po szybkim przekartkowaniu czterech tomów w gniew, słyszano go mruczącego pod nosem: "Moja wina, to ja ułatwiłem temu łajdakowi przyjazd do Rosji". [...] Fama jednak głosi, że dał się później przemóc ciekawości i wyjątkowo nudne wieczory w pałacu wypełniał sobie i rodzinie czytaniem na głos wybranych rozdziałów. Dopiero po upływie siedemdziesięciu blisko lat, w roku 1910, cenzura carska zezwoliła na skrócone rosyjskie wydanie książki. Prawie jednobrzmiący skrót ujrzał światło dzienne nazajutrz po rewolucji, ale został błyskawicznie skonfiskowany, z powodów które są bardziej oczywiste dzisiaj niż mogły być wtedy”. Gustaw Herling-Grudziński

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

18 osób kupiło
3
Ciekawski George w wielkim mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawski George w wielkim mieście
Dostępny
84 szt.

Zbliżają się święta i pan w żółtym kapeluszu zabiera Ciekawskiego George’a do miasta. W planie mają zwiedzanie i świąteczne zakupy. Niestety małpka gubi się i nagle zostaje sama w wielkim mieście. Miastem tym — co widać na obrazkach — jest Nowy Jork. To właśnie tutaj mieszkali i tworzyli w pierwszych latach po przyjeździe do USA autorzy George’a, małżeństwo Margret i Hans Augusto Rey. Na szczęście George’owi samemu w Nowym Jorku udaje się szczęśliwie odnaleźć przyjaciela i spędzić z nim święta.

14,70 zł
9,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 4,71 zł

13 osób kupiło
4
Biszkopt, pingwin i reszta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biszkopt, pingwin i reszta
Dostępny
158 szt.

Zbiór opowiadań o zwierzętach i ich relacjach z ludźmi, niekiedy zupełnie nieprawdopodobnych. Bo czy komuś przyjdzie do głowy, że bocianica zaprzyjaźni się z człowiekiem tak, że będzie z nim oglądać telewizję? Albo że wilczyca przyjdzie do leśniczego na śniadanie? Albo że tajną bronią w czasie wojny będą mewy? Dowcipne i wzruszające opowiadania pokazują, jak niezmierzone możliwości drzemią w zwierzętach – zarówno w tych dzikich, jak i w domowych pupilach. dla dzieci w wieku 5-12 lat.

34,90 zł
22,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,21 zł

11 osób kupiło
5
Warcaby magnetyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warcaby magnetyczne
Dromader, od 3 lat
Dostępny
117 szt.

Magnetyczne warcaby w wersji mini – idealne w podróży. Wymiary opakowania: 7.5 x 13.5 x 2.0 cm

6,20 zł
5,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

11 osób kupiło
6
Chińczyk magnetyczny gra  02927 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,20 zł
5,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

9 osób kupiło
7
Dom wielu dróg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom wielu dróg
Dostępny
115 szt.

Myślicie, że w domu pełnym magii trzeba znać się na czarach? Ani trochę! Charmain kieruje się w życiu zasadami: nosem w książkach, głową w chmurach, nie przemęczać się i dbać o odpowiednią ilość wolnego czasu. Ostatnia rzecz, której spodziewa się dziewczynka, to przeprowadzka do schorowanego dziadka Williama, wielkiego czarownika, i przejęcie opieki nad całym domostwem, w którym czas i przestrzeń nieustannie wymykają się spod kontroli. Bardzo szybko okazuje się, że magia to nie taka prosta sprawa! Szczególnie gdy nie ma się o niej pojęcia! Jak tu ogarnąć ten bałagan, gdy do pomocy ma się rozbrykanego magicznego psa i gamoniowatego ucznia czarodzieja, a za rogiem czyhają straszne lubboki i złośliwe koboldy. Miłośnicy świata Hauru będą zachwyceni trzecią częścią trylogii autorstwa wybitnej Diany Wynne Jones, która zdobyła m.in. nagrodę World Fantasy Award za całokształt twórczości.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

9 osób kupiło
8
Adam Mickiewicz. Bryk bardzo niekonwencjonalny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adam Mickiewicz. Bryk bardzo niekonwencjonalny
Dostępny
214 szt.

Nie lubisz czytać wierszem, a chcesz poznać twórczość Mickiewicza? Bez obaw, mamy coś dla Ciebie!Wszystkie utwory poetyckie Adama Mickiewicza po raz pierwszy prozą. Ballady i romanse, Konrad Wallenrod, Dziady, Grażyna, Pan Tadeusz w adaptacjach atrakcyjnych i szczegółowych. Niekonwencjonalny bryk ukazujący niezwykły talent Mickiewicza do tworzenia niesamowitych i pięknych opowieści.

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

8 osób kupiło
9
Taśma dekoracyjna samoprzylepna Glitter Past 15mmx5m mix wzorów, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
8 osób kupiło
10
Outpost 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Outpost 2
Dostępny
1153 szt.

Chroniona ze wszystkich stron przez posterunki obronne i wojska kozaków, stoi tysiącletnia Moskwa. Wewnątrz trzech pierścieni moskiewskiej obrony - i za murami Kremla - wznosi się pałac. W pałacu Jego Wysokość Imperator nagradza najlepszych z najlepszych, najdzielniejszych z dzielnych, kwiat korpusu oficerskiego, podporę i nadzieję cesarstwa. Będą musieli opuścić stolicę, odświętnie wystrojoną na dzień Michała Archanioła, i wyruszyć do mrocznych krain, które niegdyś należały do wielkiej Rosji - póki nie ogarnęła ich rebelia i nie zostały obłożone anatemą. Zanim jednak oddziały kozackie udadzą się tam, za niespokojną Wołgę, za nieprzeniknioną zasłonę mgły, trzeba się dowiedzieć: gdzie zniknęli wszyscy zwiadowcy i dlaczego umilkły posterunki graniczne? Tajemnicę tę zna chłopiec, który nie chciał się uczyć historii, i dziewczyna, nosząca w swoim łonie dziecko zabitego kozaka. Ale czy zdążą wyjawić prawdę?

44,99 zł
35,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

7 osób kupiło
11
Piekło w butelkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piekło w butelkach
Dostępny
157 szt.

Piąta książka z serii Tajfuny Mini, prezentującej dzieła pisarzy i pisarek pierwszej połowy XX wieku, którzy nie byli wcześniej tłumaczeni na język polski, a zdecydowanie na to zasługują. Wybór twórczości jednego z najniezwyklejszych autorów japońskiej prozy gatunkowej ? literatury detektywistycznej ze szczyptą fantastyki. Kyusaku Yumeno uważał, że dobry kryminał nie wymaga ani bystrego detektywa, ani geniusza zbrodni ? wszystko, czego potrzeba, by wstrząsnąć czytelnikiem i wyprowadzić go na manowce, ukrywa się bowiem w ludzkiej psychice. Książka w przekładzie i ze wstępem Andrzeja Świrkowskiego. Tajfuny Mini to seria nagrodzona Polish Graphic Design Award 2020 w kategorii Wydawnictwa (Beletrystyka, publicystyka, reportaż) oraz zdobywca specjalnej nagrody Arctic Paper 2020. Seria otrzymała również nominację do Nagrody Pióro Fredry 2020.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

6 osób kupiło
12
Ukryte zagrożenia tęczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryte zagrożenia tęczy
Dostępny
3 szt.

Constance Cumbey jako pierwsza na świecie opisała w 1983 roku ruch Nowej Ery, wskazując na jego cele stworzenia globalnego rządu, globalnego zarządzania, wprowadzenia nowej rasy nadludzi, przeprowadzenia masowej depopulacji, zniesienia gotówki oraz powołania nowej globalnej religii i mesjasza. W tamtym czasie programy Nowej Ery przeniknęły do wojska, jednostek siłowych, korporacji, edukacji, rozrywki, struktur rządowych czy monoteistycznych religii, modyfikując je od wewnątrz i przygotowując ludzi na nadchodzące drastyczne zmiany będące częścią globalnej rewolucji budującej Nowy Porządek Świata. Program ten był wspierany przez wpływowych miliarderów, wielkie firmy i organizacje takie jak ONZ czy Klub Rzymski, budujące zręby systemu globalnej kontroli. Równolegle przywódcy Nowej Ery promowali wschodni mistycyzm, prądy kontrkulturowe, psychodeliczne narkotyki, modernistyczny synkretyzm atakując monoteistyczne religie, dążąc do wprowadzenia około 2025 roku zrębów nowej globalnej religii, by ostatecznie przeprowadzić globalne lucyferyczne inicjacje i zrealizować całą serię apokaliptycznych celów. Obecnie, niemalże wszystkie fundamentalne założenia ruchu zostały zmaterializowane, a wszechobecne tęcze i jednorożce będące głównymi symbolami ruchu oznajmiają nadejście ostatecznego rozwiązania.

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

6 osób kupiło
13
Szkoła gry na fortepianie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła gry na fortepianie
Dostępny
32 szt.

Niniejszy podręcznik przeznaczony jest dla uczniów rozpoczynających naukę gry na fortepianie. Oparty jest na programie nauczania zatwierdzonym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki dla szkół muzycznych I st. Odpowiednie ukształtowanie zawartych w nim problemów, pozwoli w możliwie szybkim tempie opanować zamieszczony materiał, w tym – podstawowe zasady muzyki. Podręcznik ten został tak opracowany, aby przeciętnie zdolny uczeń mógł zrealizować zawarty w nim materiał tak szybko, jak to możliwe, pod warunkiem, że będzie przestrzegał dyscypliny grania. Naczelna zasada dydaktyki nakazuje bowiem, aby przejść do materiału następnego, należy dokładnie opanować poprzedni. Opuszczenie jakiegokolwiek ćwiczenia, może spowodować trudności w następnym. Utwory zwarte w tej Szkole, to najbardziej znane pozycje światowej literatury muzycznej, których wykonanie powinno sprawiać przyjemność tak grającemu, jak i słuchającemu. Autor pragnie dodać, że instrument, który wybrało się, należy traktować jak najlepszego przyjaciela (wiadomo – przyjaciół się lubi), wówczas czas spędzony z nim będzie przyjemny, a efekty będą bardzo szybko zauważalne!

64,00 zł
44,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,20 zł

5 osób kupiło
14
Pakiet: Mopsik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,99 zł
40,49 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,50 zł

4 osoby kupiły
15
Teokracja okultystyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teokracja okultystyczna
Dostępny
18 szt.

Teokracja okultystyczna to klasyczna praca poświęcona tajnym organizacjom oraz ich wpływowi na politykę. Wskazując na pokrewieństwo ze starożytnymi sektami gnostycznymi oraz średniowiecznymi ruchami religijnymi, Edith Starr Miller w prekursorski sposób ukazała istotną rolę masonerii i podobnych jej ruchów w kształtowaniu współczesnego świata. Opisując cele oraz metody działania tajnych stowarzyszeń, autorka dowodzi, że istniejące dziś systemy demokratyczne nie są dobrem wywalczonym przez lud, który wreszcie został dopuszczony do władzy. Przeciwnie, są parawanem, za którym rządy w poszczególnych krajach, a także na świecie, sprawowane są przez osoby spoza politycznego teatru, których głównym celem jest glob.

65,00 zł
46,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

4 osoby kupiły
16
Matematyka. Korepetycje. Liceum, technikum, część 4, po reformie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Korepetycje. Liceum, technikum, część 4, po reformie
Dostępny
102 szt.

Matematyka - korepetycje - liceum, cz. 4 to czwarta część znanej i lubianej serii, umożliwiającej samodzielną naukę matematyki. Część ta przeznaczona jest dla uczniów klas maturalnych. Książka jest zgodna z najnowszą podstawą programową i zawiera całość materiału omawianego w klasie czwartej liceum. Są tutaj nie tylko ćwiczenia, ale także przystępnie wyjaśniona, dokładnie omówiona teoria wraz z przykładami, która bardzo ułatwia zrozumienie prezentowanych zagadnień. Wszystkie zadania przedstawione są z rozwiązaniami krok po kroku, wraz ze szczegółowym komentarzem wyjaśniającym tok rozumowania i zwracającym uwagę ucznia na najważniejsze momenty działania. Co ważne, zaprezentowane zadania są takiego typu i stopnia trudności, jaki pojawia się na egzaminach, testach i maturze. Uczeń znajdzie tutaj też wszystkie niezbędne wiadomości dodatkowe, wzory, reguły, definicje. Dzięki tej książce żaden uczeń nie będzie potrzebował chodzić na korepetycje z matematyki! Gorąco polecamy!

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
17
Smart Games Rozgryź to! (PL) IUVI Games - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Games Rozgryź to! (PL) IUVI Games
IUVI Games
Dostępny
1185 szt.

Smart Games Rozgryź to! IUVI Games Pomóż trzem gąsienicom wgryźć się w soczyste jabłko.Trzy głodne gąsienice zadomowiły się w tym samym jabłku i chcą je schrupać. Pomóż im ułożyć się w jego wnętrzu. Gąsienice posiadają ruchome części, podobnie jak plansza do gry w kształcie jabłka. Kręć nimi i ciesz się zabawą! Sprawdź, czy potrafisz nadać gąsienicom kształt, który pozwoli zmieścić je wszystkie w jabłku. ,,Apple Twist"ta gra logiczna, która wymaga elastycznego myślenia wyobraźni przestrzennej. Dzięki 60 zadaniom o rosnącym poziomie trudności, będziesz miał niezły zgryz! Za co Twoje dziecko pokocha tę grę? Proste zasady - wiele godzin zabawy Trening logicznego myślenia Trwałe komponenty najwyższej jakościSpis komponentów: dwustronna obrotowa plansza 3 regulowane gąsienice książeczka z 60 zadaniami i ich rozwiązaniami

74,99 zł
4 osoby kupiły
18
Ilustrowana historia UFO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana historia UFO
Dostępny
73 szt.

Szaraki, Nordycy, Reptilianie… Czy kosmici są wśród nas? Od zagadkowych świateł na niebie po tajne prototypy samolotów ze Strefy 51 – niezidentyfikowane obiekty latające od zawsze spowijała mgła tajemnicy. Przez dekady ufolodzy sprawdzali różne tropy, badali bliskie spotkania i uprowadzenia ludzi przez kosmitów. Ten ilustrowany przewodnik po historii obserwacji UFO przybliża niektóre z najważniejszych wydarzeń, prezentuje gatunki kosmitów, dziwne artefakty, jak również ziemskie maszyny mylone z latającymi talerzami. „Kapitalna pozycja nie tylko dla wtajemniczonych w problematykę UFO, lecz przede wszystkim dla młodych osób, które stawiają pierwsze kroki w poznawaniu tego zjawiska. Książka w przejrzysty sposób przeprowadzi ich przez historie fenomenu UFO, dzięki niej każdy będzie mógł wyrobić sobie własną opinię na ten temat”. Arkadiusz Miazga, badacz i dokumentator UFO „Boardman niezwykle umiejętnie wplata w swoją opowieść o UFO przeróżne fakty z wielu obszarów. Dostajemy zatem porcję wiedzy zarówno z zakresu fizyki, astronomii, jak i kulturoznawstwa, historii sztuki, religioznawstwa i filmoznawstwa! A wszystko to pięknie zilustrowane. Jestem zachwycony”. Przemek Staroń, psycholog, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020

57,00 zł
41,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,96 zł

4 osoby kupiły
19
Koronka franciszkańska do 7 radości Najświętszej Maryi Panny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koronka franciszkańska do 7 radości Najświętszej Maryi Panny
Dostępny
31 szt.

Spis treści: Wprowadzenie (o. Teodor Knapczyk)........ 3 Koronka do Siedmiu Radości Maryi (oprac. o. Grzegorza Wiśniowskiego)........ 27 Sposób odmawiania koronki........ 28 Modlitwy wstępne......... 29 Radość I: Zwiastowanie NMP......... 31 Radość II: Nawiedzenie św. Elżbiety......... 34 Radość III: Narodzenie Pana Jezusa......... 37 Radość IV: Pokłon Trzech Mędrców........ 40 Radość V: Znalezienie Pana Jezusa w świątyni........ 43 Radość VI: Zmartwychwstanie Pana Jezusa........ 46 Radość VII: Wniebowzięcie i ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi........ 49 Krótsza wersja koronki......... 54

10,62 zł
7,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,63 zł

3 osoby kupiły
20
Najlepiej spożyć przed… Czyli o tym, co masz na talerzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepiej spożyć przed… Czyli o tym, co masz na talerzu
Dostępny
139 szt.

Mięso zjedz, ziemniaki zostaw? Niekoniecznie! Ludzie od wieków przetwarzali jedzenie, gotując, opiekając na ogniu czy poddając procesowi fermentacji. Patrząc jednak na produkty dostępne w supermarkecie, zastanawiamy się, czy obecnie nie posunęliśmy się za daleko. Współczesna nauka wypracowała wiele metod przetwórstwa żywności. Wbrew obiegowej opinii pokarmy przetworzone to nie zawsze uzależniające, wywołujące otyłość produkty wielkich koncernów. Biolożka Nicola Temple w zajmujący sposób opisuje, co zawierają gotowe dania, jakimi sposobami opóźnia się psucie warzyw i owoców oraz jakie zastosowanie w przetwórstwie ma nanotechnologia. Wyjaśnia, jak na ewolucję naszych ulubionych pokarmów wpływały interesy koncernów, innowacje, marnotrawstwo, a nawet wojna. Zagląda też w przyszłość, w której konsumujemy steki hodowane w probówkach czy pizzę z drukarki 3D. Dzięki książce Najlepiej spożyć przed... staniemy się racjonalnymi konsumentami, potrafiącymi ocenić, co w sferze żywności przetworzonej jest dla nas akceptowalne, a co nie. Uzbrojeni w tę wiedzę możemy śmiało wkroczyć do supermarketu. Czy wiesz, że: • klej mięsny, naturalnie występujący enzym, używany jest do sklejania małych kawałków mięsa w duże płaty? •delikatne podgrzewanie całych jabłek sprawia, że po pokrojeniu zachowują one jędrność? • konsumenci nie znoszą brzydkich warzyw i owoców, a więc jedzenie jest przetwarzane również ze względów estetycznych? „Obiektywny i zajmujący przewodnik po pokrętnym świecie przetwórstwa żywności. Od krojonych surowych warzyw i owoców po nanotechnologię, Nicola Temple śmiało stawia czoła problematycznym udogodnieniom. Jeśli chcesz zyskać pojęcie na temat tego, czym współcześnie się żywimy, koniecznie sięgnij poNajlepiej spożyć przed...” – Francis Percival, autor artykułów na temat żywności, współautor książkiReinventing the Wheel „Wiele popularnych książek potępia przemysł spożywczy i żywność przetworzoną, więc szczególnie cieszy książka, która przedstawia tę problematykę z bardziej racjonalnego punktu widzenia. AutorkaNajlepiej spożyć przed...proponuje nam znacznie bardziej zrównoważoną perspektywę na jedzenie niż większość współczesnych publikacji na ten temat”. – Robert L. Shewfelt, autor książkiIn Defense of Processed Food „Pisarka popularnonaukowa Nicola Temple (współautorka książkiSorting the Beef from the Bull) serwuje nam potężną dawkę wiedzy na temat historii i rozwoju żywności przetworzonej. Jej książka to zrozumiały opis przemysłu spożywczego”. – www.publishersweekly.com

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

3 osoby kupiły
21
PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na twoje życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na twoje życ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

„Mam dla Ciebie zadanie! Weź dwie kostki do gry. Masz? OK! Spróbuj wyrzucić jak najmniejszą sumę oczek. Ile wyrzuciłeś? Szczerze? Nieważne. Nie to chciałem sprawdzić. Czy przed rzutem chuchałeś w trzymane w garści kostki? Tak? A właściwie po co? Czy to był silny rzut? Raczej nie, prawda? A gdybym poprosił Cię o próbę wyrzucenia jak największej sumy oczek, rzut byłby silniejszy? Tak? A dlaczego?” – fragment książki.Opis tych i innych mechanizmów ludzkiego postępowania znajdziesz w tej książce. Badaniem źródeł tego, co naprawdę kieruje naszym myśleniem i działaniem, zajmuje się psychologia. Jej adepci wyodrębnili i opisali wiele powtarzających się praktycznie u każdego z nas reakcji na to, co spotyka nas w życiu.Poznasz 50 efektów psychospołecznego postępowania człowieka, które pojawiają się u Ciebie, u mnie, u naszych znajomych, nauczycieli czy pracodawców - u każdego, kto nie tylko myśli, ale przede wszystkim czuje. Ich poznanie pomoże Ci zrozumieć zarówno samego siebie, jak i ludzi z Twojego otoczenia.Każdy rozdział tej książki opisuje osobny efekt i skonstruowany jest w identyczny sposób. Rozdziały rozpoczynają się od krótkich wstępów, które mają ułatwić Ci doświadczenie opisywanego zjawiska i/lub skłonić do refleksji na jego temat. Następnie przechodzimy do wiedzy. Tu dostaniesz klarowną definicję zjawiska i sprawdzoną teorię evidence based. Przedostatnia część to zastosowanie praktyczne: „Co to dla mnie oznacza?”, dzięki któremu dowiesz się, jak dane zjawisko może wpływać na Twoje życie i co możesz z tym fantem zrobić. W ostatniej części dostajesz bibliografię - to w celu poszerzenia wiedzy i oddania hołdu ludziom, którzy wykonali kawał pracy naukowej.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
22
Taśma dekoracyjna samoprzylepna Kraft 15mmx5m mix wzorów, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
3 osoby kupiły
23
30 gier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30 gier
Trefl, od 6 lat
Dostępny
117 szt.

Zestaw klasycznych gier, które warto znać! W pudełku znajdziesz wszystko, by zagłębić się w świat klasycznych gier planszowych i towarzyskich. Znane od pokoleń Warcaby, Chińczyk, Młynek czy gry karciane w wielu wariantach z całego świata, zapewnią ekscytującą rozrywkę w rodzinnym gronie. Piękne plansze, proste zasady oraz różnorodność elementów pozwolą Ci rozpocząć wspaniałą przygodę w świecie klasycznych gier! Zawartość pudełka: • dwie dwustronne plansze, • 25 żetonów - memosów, • 55 kart, • 16 pionków, • 24 pioni warcabowe, • 4 pokrywki, • kostkę, • instrukcję z zasadami 30 gier.

43,90 zł
38,19 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,71 zł

3 osoby kupiły
24
#matematyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#matematyka
Dostępny
47 szt.

Czy Homer Simpson udowodnił Wielkie Twierdzenie Fermata? Co wspólnego ma kalafior romanesco z długością granicy Portugalii? Jaki jest przepis na idealne uderzenie z rzutu wolnego?#matematyka jest autorską, pełną humoru relacją tego, co ekscytuje matematyków. Przeplatana jest barwnymi opowieściami z matematycznego półświatka (od starożytności do współczesności). Skomplikowany świat matematyki jest przedstawiony za pomocą potocznego języka, ale bez nadętego udawania, że wszystko to jest przecież banalne!Lektura nie przyda się przy odrabianiu pracy domowej, ale zdecydowanie umożliwi spoufalenie się z Królową Nauk.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
25
Ku wojnie. Oblicza XX Wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ku wojnie. Oblicza XX Wieku
Dostępny
115 szt.

Lata trzydzieste XX wieku. Nasz świat staje się powoli coraz mniej przewidywalny. Adolf Hitler najpierw powoli dąży do przejęcia władzy w Niemczech, a gdy to mu się udaje umacnia się na tyle by stanowić zagrożenie dla pokoju w Europie. Gdzieś obok tej agresywnej polityki stoją Polacy. Jaki był stosunek władz RP do kolejnych posunięć Hitlera? Kto spośród najważniejszych hitlerowskich dygnitarzy Polskę odwiedził i co o tym pisała prasa? Po co w styczniu 1939 roku do Warszawy przyjechał najważniejszy dyplomata Hitlera? Czy Niemcy naprawdę oferowali Polsce pakt? Dlaczego kilka miesięcy przed wojną oczy całego świata skierowane były na Polskę? O kulisach wielkiej polityki, która rozbudzała wyobraźnię opinii publicznej opowie Wam ta książka.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
26
Ozdoba dekoracyjna Naklejki Paryz 5szt Cf Pbh 12/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,57 zł
7,99 zł

Rabat 24,4%
oszczędzasz 2,58 zł

2 osoby kupiły
27
Ślady życia. Tom 4. Zapach jesieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślady życia. Tom 4. Zapach jesieni
Dostępny
40 szt.

Czwarty i ostatni tom serii „Ślady życia”. Jesień przyniesie wyjaśnienie nabokowskich tajemnic. Przynajmniej tych, które pozwolą się okiełznać. Wszak życie też nie odpowiada na wszystkie zadawane pytania...To pożegnanie z bohaterami i z miejscem, ale niekoniecznie rozstanie z ich żywiołami. Przecież każdy ma jakieś swoje Kilimandżaro, więc każdy może mieć i swój Naboków.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

2 osoby kupiły
28
Najpiękniejsze baśnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze baśnie
Dostępny
22 szt.

W tej księdze znajdziesz najpiękniejsze i najbardziej znane baśnie autorstwa m.in. braci Jakuba i Wilhelma Grimmów i Hansa Chrstiana Andersena. Poznaj skromnego Kopciuszka, odważnego Czerwonego Kapturka i groźną Królową Śniegu. Te pięknie zilustrowane opowieści przeniosą cię w magiczny, pełen niezwykłości świat, w którym dobro zawsze zwycięża.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
29
Karnet Urodziny 90 K. B6-1909 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Urodziny 90 K. B6-1909
PAN DRAGON
Dostępny
20 szt.

Karnet B6 z życzeniami i z kopertą.

4,99 zł
2 osoby kupiły
30
Ravensburger - CreArt: Pieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ravensburger - CreArt: Pieski
Ravensburger, CreArt
Dostępny
51 szt.

58,10 zł
52,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,81 zł

2 osoby kupiły
31
Zabobony gasnącego stulecia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabobony gasnącego stulecia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Publikacja stanowi trzeci tom serii wydawniczej prezentującej najważniejsze teksty Andrzeja Chłopeckiego – wybitnego muzykologa, teoretyka i krytyka muzycznego. Tym razem w formie krótkich, błyskotliwych i niezwykle esencjonalnych haseł Chłopecki rozprawia się z mitami narosłymi wokół muzyki XX wieku. Czterdzieści dwa napisane przez niego hasła, wśród których znajdziemy własne definicje pojęć takich jak postęp, komercja, konserwatyzm, festiwalomania, piękno, eksperyment, dopełnione zostały do planowanych stu przez jego przyjaciół i uczniów. Książka zawiera również wspomnienia o zmarłym krytyku – próbę znalezienia tego, co było najbardziej unikatowe i cenne w jego aktywności.

29,00 zł
22,33 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,67 zł

2 osoby kupiły
32
The Camorra Chronicles. Tom 5. Złamane serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Camorra Chronicles. Tom 5. Złamane serca
Dostępny
18 szt.

Piąty tom nowej serii autorki słynnych Złączonych! Savio Falcone wyznaje kilka zasad. Dziewczyny, z którymi sypia, muszą być gorące, chętne i nie dzwonić do niego, kiedy zabawa już dobiegnie końca. Najlepiej nigdy. Wydaje się, że jego codzienność przypomina nieustającą imprezę. Nosi nazwisko, które otwiera wszystkie drzwi w Las Vegas, w dodatku jest bardzo przystojny. Dzięki temu może prowadzić beztroskie, pełne uciech życie. Niestety okazuje się, że najgorętszą dziewczynę w Las Vegas nie tak łatwo zdobyć. Żeby ją mieć, Savio musi coś poświęcić. Coś, co bardzo kocha - wolność. Czy Gemma Bazzoli jest warta zachodu? Właśnie została obiecana komuś innemu. Czy Savio pozwoli, by siostra jego przyjaciela, którą zna niemal od zawsze, trafiła do obcego mężczyzny? Savio musi dobrze się zastanowić. Gemma już dawno oddała mu swoje serce.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
33
Bacewicz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bacewicz
Dostępny
67 szt.

Grażyna Bacewicz (1909–1969) – kompozytorka o indywidualnym, wyrazistym stylu, znakomita skrzypaczka, bardzo dobra pianistka, utalentowana pisarka, przez wiele lat wiceprezes Związku Kompozytorów Polskich, jurorka najważniejszych międzynarodowych konkursów muzycznych, a zarazem silna i wrażliwa kobieta, wyjątkowo rodzinna, obdarzona szczególnym urokiem osobistym, niezwykłą energią i wielkim potencjałem twórczym. Światowa sława stała się jej udziałem, kompozycje były nagradzane, niemal od razu prezentowane przez najlepszych wykonawców i wydawane. Entuzjastyczne recenzje pisali krytycy, wśród nich Stefan Kisielewski, który dostrzegał w jej grze „żarliwą drapieżność”, a Koncert na orkiestrę smyczkową określił jako „«krwisty kawał» zdrowej i smacznej muzyki”. Opowieść biograficzną, opartą w dużej mierze na listach i innych dokumentach rodzinnych, otrzymujemy niejako „z pierwszej ręki” – od wnuczki artystki.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
34
Auto Wyscig B/o 18x13x11 Mc Cartoon Wb 48/96 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Auto Wyscig B/o 18x13x11 Mc Cartoon Wb 48/96
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
1 szt.

64,90 zł
34,40 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 30,50 zł

1 osoba kupiła
35
An Atlas of Tolkien - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
An Atlas of Tolkien
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

This lavish, colour atlas is a complete guide to the weird and wonderful geography of Tolkien's world. Packed with full page maps and illustrations of events in the annals of Middle-earth, it is the perfect companion to the bestselling A Dictionary of Tolkien. This book is unofficial and is not authorised by the Tolkien Estate or HarperCollins Publishers.

45,00 zł
40,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

1 osoba kupiła
36
Zwierzęta mówią.W stronę demokracji międzygatunkowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta mówią.W stronę demokracji międzygatunkowej
Dostępny
30 szt.

Orangutany uciekają z ogrodów zoologicznych. Gęsi walczą o przestrzeń wokół holenderskiego lotniska Schiphol. Słonice wykorzystywane w cyrkach stawiają opór treserom. Konie zaprzęgowe odmawiają pracy. Zwierzęta są nie tylko czującymi istotami, do których stosują się zasady moralne. To także aktorzy polityczni, którzy przejawiają sprawczość, protestują, wyrażają swoje opinie, oczekiwania i pragnienia, wywierając tym samym wpływ na rzeczywistość społeczną. Tymczasem, pozbawione praw i przywilejów, jakimi w antropocentrycznych wspólnotach cieszą się tylko ludzie, są wyzyskiwane i uprzedmiotawiane. Odwołując się między innymi do najnowszych prac z zakresu filozofii polityki i analizując myśl Zachodu od Kartezjusza po Derridę, Eva Meijer twierdzi, że najwyższy czas na rewolucję, i podpowiada, jak można ją przeprowadzić. Fragment książki: Polityczne uczestnictwo zwierząt pozaludzkich nie działa na zasadzie ?wszystko albo nic? ? już dziś uczestniczą one w rozmaitych praktykach politycznych. Niemniej nie dopuszcza się ich do głosu w systemach władzy ani też nie mają szansy same tego zmienić; zmianę muszą zapoczątkować ludzie. Za jej narzędzia mogą posłużyć istniejące ludzkie pojęcia i instytucje, które przyczynią się do rozbicia systemów wyzysku i dominacji. [?] Jeśli chcemy uniknąć powielania antropocentryzmu, musimy także występować przeciwko leżącemu u jego podłoża przeświadczeniu o wyższości człowieka. Nowe modele interakcji politycznej trzeba zatem wypracowywać wspólnie z innymi zwierzętami. Eva Meijer jest filozofką i pisarką. Jej dorobek liczy jedenaście tytułów w zakresu literatury pięknej i niefikcjonalnej, które przetłumaczono na osiemnaście języków. Pracuje na Uniwersytecie Amsterdamskim. Ostatnio w języku polskim ukazały się jej dwie książki: ?Dom ptaków? (2020) oraz ?Języki zwierząt? (2021).

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
37
Bawię się Wodą. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bawię się Wodą. Zwierzęta
Dostępny
14 szt.

Urocze kolorowanki wodne. Nie potrzeba żadnych farb ani kredek, wystarczy woda, a ilustracje nabiorą pięknych kolorów.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
38
Klocki Horch830BK Cabriolet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Horch830BK Cabriolet
Cobi
Dostępny
39 szt.

Wymiary: 15 x 6 x 6 cm

106,54 zł
95,89 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,65 zł

1 osoba kupiła
39
Metal II, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metal II, CD
Annihilator, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Chasing The High (ft. Willie Adler, „Lamb Of God”) 2. Downright Dominate (ft. Alexi Laiho, „Children of Bodom”) 3. Army Of One (ft. Steve „Lips” Kudlow, „Anvil”) 4. Couple Suicide (ft. Danko, „Danko Jones” and Angela Gossow, „Arch Enemy”) 5. Heavy Metal Maniac (ft. Dan Beehler, „Exciter” and Allan Johnson, „Exciter”) – Cover Song 6. Haunted (ft. Jesper Strömblad, „In Flames”) 7. Romeo Delight – Cover Song 8. Detonation (ft. Jacob Lynam, „Lynam”) 9. Clown Parade (ft. Jeff Loomis, „Nevermore”) 10. Smothered (ft. Anders Björler, „The Haunted”) 11. Kicked (ft. Corey Beaulieu, „Trivium”)

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

1 osoba kupiła
40
Za górami, za lasami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za górami, za lasami
Alexander, od 7 lat
Dostępny
31 szt.

Kot Marzyciel śpi w najlepsze. Śni o drodze do cudownego Zamku Snów, gdzie słoneczko wciąż ogrzewa futerko, fosą płynie świeże mleko, a dni upływają na słodkim lenistwie... Rzuć kostką i wyciągnij kartę, aby na jej podstawie rozpocząć własną bajkową opowieść. Każda karta oznacza przedłużenie historii o jedno zdanie, w którym kolejny gracz musi ująć następny element. Jednak za każdym razem całą bajkę trzeba opowiedzieć od początku, dokładnie powtarzając słowa poprzedników. Czeka was pełna inwencji i humoru zabawa, obfitująca w zmiany akcji oraz zaskakujące zakończenia. • Prawdopodobnie najlepsza gra oparta na opowiadaniu • Aż 80 zabawnych kart z obrazkami, wyznaczającymi kierunek opowiadania • Wszyscy gracze są jednakowo zaangażowani w opowiadanie historii • Wygrana nie jest tu najważniejsza, a snucie opowieści, którą wspólnie uzupełniamy • Drewniane elementy – figurka kota oraz kostka • Nietypowa plansza • Górna granica ilości graczy praktycznie nie istnieje • Walor edukacyjny gry: rozwój kreatywności, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, wzmacnia koncentracją i pamięć.

89,90 zł
78,21 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,69 zł

1 osoba kupiła
41
Tajemniczy człowiek śniegu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy człowiek śniegu
Dostępny
82 szt.

W tej książce ty jesteś uczestnikiem przygody! Gdy wraz z przyjacielem Carlosem po raz pierwszy usłyszeliście o legendarnym yeti, od tamtej pory nie możecie przestać o nim myśleć. Wybieracie się na wyprawę do Nepalu na poszukiwania osławionego człowieka śniegu. Kiedy Carlos dowiaduje się, że ktoś widział tajemnicze stworzenie, natychmiast wyrusza prosto w góry. Od trzech dni nie ma od niego wiadomości. Może liczyć tylko na ciebie. Tej przygody nie zapomnisz nigdy! Zła decyzja niesie za sobą opłakane skutki może prowadzić nawet do śmierci. Ale nie popadaj w rozpacz. W każdej chwili możesz wybrać inną z dróg, zmienić bieg historii i jej zakończenie.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
42
Okrutne dziedzictwo. Tom 1. Brutalny książę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okrutne dziedzictwo. Tom 1. Brutalny książę
Dostępny
11 szt.

Callum Griffin i Aida Gallo pochodzą z rodzin, które od dawna walczą o władzę w mafijnym świecie. Nic dziwnego, że oboje, chociaż nigdy się nie spotkali, są do siebie wrogo nastawieni. Kiedy pewnego dnia dziewczyna niemal puszcza z dymem posiadłość Calluma, mężczyzna utwierdza się w przekonaniu, że jej nienawidzi. Wkrótce rodziny obojga postanawiają, że, aby zabezpieczyć wspólne interesy i zapobiec rozlewowi krwi, Callum i Aida wezmą ślub. Dla mężczyzny ta dziewczyna jest najgorszą kandydatką na żonę; można się po niej wszystkiego spodziewać, chociażby tego, że w dniu ceremonii poda mężowi truskawki, wiedząc, że ma na nie uczulenie. Callum musi znaleźć rozwiązanie, by ujarzmić niesforną kobietę, ale ona ma za nic jego groźby i prośby. Tymczasem przed nimi wspólna noc, którą muszą spędzić razem, jeżeli w świetle zasad rządzących mafią, mają być uznani za małżeństwo.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
43
Zestaw kreatywny, filcowa sowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny, filcowa sowa
Craft with Fun
Dostępny
41 szt.

Kreatywny zestaw do samodzielnego wykonania świątecznej ozdoby! Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności!

10,60 zł
7,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

1 osoba kupiła
44
Pocisk Pian 12szt 3cm Mc Sport Mix2 Fol 400/800 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocisk Pian 12szt 3cm Mc Sport Mix2 Fol 400/800
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
432 szt.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
45
Traktor z przyczepą, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z przyczepą, mix wzorów
M&Z
Dostępny
4 szt.

Kolorowy traktor z przyczepą. Wymiary: 25.0 x 8.0 x 7.0 cm. Uwaga. Mix wzorów i kolorów – dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,90 zł
6,99 zł

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
46
Magnetyczne zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnetyczne zwierzęta
Sevi
Dostępny
5 szt.

Magnetyczne zwierzęta to magnetyczna zabawka zawierająca 3 różne tła oraz 75 magnetycznych elementów, które umożliwiają dzieciom naukę rozpoznawania zwierząt. Sevi to produkty stworzone z drewna. Drewno zapewnia bardzo wysoką jakość, a prosta konstrukcja zabawek zapewnia wnosi walory edukacyjne, które w połączeniu z jasnymi pastelowymi kolorami przyciągają wzrok dziecka, zachęcając je do wspaniałej zabawy. Dla dzieci w wieku od 3 lat

92,25 zł
1 osoba kupiła
47
Zaraza. Notatnik malarki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zaraza. Notatnik malarki
Dostępny
2 szt.

Książka Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej składa się ze 111 rysunków i 111 zdań. Opowiada o dwojgu ludzi, którzy – jak w dawnych czasach – spędzają czas zarazy w swoim podmiejskim domu. 85. zdanie brzmi: „Myślałam, że mieszkamy na PUSTKOWIU”. Nic podobnego – w czasie pandemii pustkowie okazuje się pełne ludzi, zwierząt i malarstwa”. – Marcin Wicha Weronika Naszarkowska-Multanowska, malarka i scenografka. Mieszka w stuletnim domu rodzinnym w środku lasu. Z mężem, psami i starym koniem. Czasami z córką Klarą. Ogląda świat jak teatr marionetek.

70,00 zł
41,30 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 28,70 zł

1 osoba kupiła
48
Partia włoska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Partia włoska
Dostępny
68 szt.

Partia włoska należy do najstarszych debiutów w historii królewskiej gry. Choć początkowo otwarcie to zwano giuoco piano, to czytelnik szybko odkryje, że nawet owa pozornie „spokojna gra” może doprowadzić do prawdziwych eksplozji na szachownicy. Ilustracją tego są analizy przykładowych partii w części teoretycznej (rozdziały 1-11) oraz 51 partii tematycznych, w których ukazano różnorodne efektowne motywy kombinacyjne. Książka pozwala na zapoznanie się ze strategią i taktyką partii włoskiej i na zrozumienie jej niuansów. Autor przedstawił propozycje repertuaru debiutowego tak, aby zawodnicy – niezależnie od tego, którym kolorem grają – po ich przestudiowaniu i odpowiednim treningu mogli podjąć samodzielne decyzje we wszystkich momentach praktycznych partii. A to z pewnością zaowocuje pozytywnymi rezultatami w pojedynkach turniejowych. Jerzy Konikowski jest mistrzem szachowym i doświadczonym szkoleniowcem I klasy. W latach 1978–1981 był trenerem kadry narodowej Polskiego Związku Szachowego. Pod jego kierunkiem drużyna kobiet zdobyła brązowy medal na olimpiadzie na Malcie w 1980 roku. Jest uznanym teoretykiem szachowym. Jego liczne fachowe książki oraz artykuły ukazały się w Polsce, Niemczech, USA, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Czechach, Luksemburgu i Danii.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
49
Ozdoba dekoracyjna Naklejki Garderoba 9szt Cf Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,60 zł
4,80 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 4,80 zł

1 osoba kupiła
50
Taśma dekoracyjna samoprzylepna Glam 15mmx5m mix wzorów, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
1 osoba kupiła
51
Zwycięska rodzina. Venus, Serena i droga do sukcesu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwycięska rodzina. Venus, Serena i droga do sukcesu
Dostępny
62 szt.

Inspirująca i motywująca historia ojca, który jeszcze przed narodzeniem swoich córek – Venus i Sereny – przygotował dla nich odważny plan na życie, który realizowany systematycznie i konsekwentnie, zaowocował jednym z największych sukcesów w historii zawodowego tenisa. Zwycięska rodzina to fascynujące i szczegółowe wspomnienia Richarda Williamsa, biznesmena, trenera tenisa, a przede wszystkim ojca. Jak udało mu się pogodzić rolę trenera z rolą ojca, skąd się wzięła jego odkrywcza wizja i w jaki sposób ją realizował – tego przez długi czas nie wyjawiał. Dopiero na kartach tej inspirującej książki przedstawił historię sukcesu swojego i córek, osiągniętego dzięki walce, determinacji, ciężkiej pracy i rodzinie. Williams w ujmujący sposób opisuje życie rodzinne oparte na najważniejszych dla niego zasadach: odwadze, pewności siebie, poświęceniu, wierze, a przede wszystkim – miłości. Od najmłodszych lat zmuszony walczyć z przeciwnościami losu stworzył kochającą się rodzinę i wychował dwie wspaniałe gwiazdy tenisa. Na podstawie niesamowitej historii życia Richarda Williamsa nakręcono kinowy film „King Richard” z Willem Smithem w tytułowej roli! „Moje dzieci trenować zaczęły wcześnie, nie tylko na kortach tenisowych. Zabierałem je ze sobą do pracy, żeby już od najmłodszych lat uczyły się, jak ważne jest planowanie, odpowiedzialność i pracowitość”. – Richard Williams

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
52
W drodze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drodze
Dostępny
81 szt.

W drodze to pierwszy tom trylogii, na który składają się też wcześniej wydane książki pt. Katedra, Oblat. W drodze była co prawda wydana już w latach 60. ubiegłego stulecia przez PAX, jednak w wersji ocenzurowanej przez władze komunistyczne. Polski czytelnik otrzymuje wersję oryginalną bez retuszu, po 126 latach od premiery.Joris-Karl Huysmans (1848-1907) jest jednym z najważniejszych pisarzy francuskich, założycielem i pierwszym prezydentem prestiżowej Akademii Goncourtów. Początkowo zafascynowany naturalizmem, impresjonizmem, a potem dekadencją. Nieoczekiwanym epizodem jego burzliwego życia było porzucenie świata i powrót do Kościoła Katolickiego.Debiutował szokującą książką Na wspak (1884), która przysporzyła mu niemało kłopotów. Zainteresował się nią bowiem oskarżyciel z procesów Oskara Wilde'a, nazywając ją "sodomiczną". Kolejna książka L-Bas (1891) była jeszcze bardziej skandalizująca, opisywała bowiem zjawisko francuskiego satanizmu.Własne doświadczenia sprawiły, że w sercu bohatera książki - Durtala, z którym utożsamiano samego autora, dokonała się wewnętrzna przemiana. Lekkoduch Durtal-Huysmans spotyka Boga w pięknie, sztuce, drugim człowieku. Opisuje to w trylogii: W drodze, Katedra, Oblat, będącej arcydziełem literatury światowej.„Nie jestem dzieckiem. Jeśli mam wiarę i przyjmuję katolicyzm, nie mogę wyobraź sobie go letnio i jak chorągiewka, podgrzany w kąpieli wodnej fałszywej gorliwości. Nie chcę kompromisu i rozejmu, wyuzdania i komunii na przemian, rozpusty i pobożności. Nie. Wszystko albo nic. Albo przeobrazić się w pełni, albo nic nie zmieniać!” – pisze autor.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
53
Never Let Me Go (red edition), 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Never Let Me Go (red edition), 2 LP
Placebo, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.27

Lista utworów: LP 1 Side A 1. Forever Chemicals 2. Beautiful James 3. Hugz Side B 1. Happy Birthday In The Sky 2. The Prodigal 3. Surrounded By Spies LP 2 Side C 1. Try Better Next Time 2. Sad White Reggae 3. Twin Demons 4. Chemtrails Side D 1. This is What You Wanted 2. Went Missing 3. Fix Yourself

195,90 zł
180,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 15,67 zł

54
Never Let Me Go (black edition), 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Never Let Me Go (black edition), 2 LP
Placebo, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: LP 1 Side A 1. Forever Chemicals 2. Beautiful James 3. Hugz Side B 1. Happy Birthday In The Sky 2. The Prodigal 3. Surrounded By Spies LP 2 Side C 1. Try Better Next Time 2. Sad White Reggae 3. Twin Demons 4. Chemtrails Side D 1. This is What You Wanted 2. Went Missing 3. Fix Yourself

195,90 zł
180,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 15,67 zł

55
Never Let Me Go (deluxe edition), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Never Let Me Go (deluxe edition), CD
Placebo, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Forever Chemicals 2. Beautiful James 3. Hugz 4. Happy Birthday In The Sky 5. The Prodigal 6. Surrounded By Spies 7. Try Better Next Time 8. Sad White Reggae 9. Twin Demons 10. Chemtrails 11. This is What You Wanted 12. Went Missing 13. Fix Yourself

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

56
Metal II (coloured edition), 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metal II (coloured edition), 2 LP
Annihilator, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Chasing The High 2. Downright Dominate 3. Army Of One Strona B 1. Couple Suicide 2. Heavy Metal Maniac 3. Haunted LP 2 Strona C 1. Romeo Delight 2. Detonation 3. Clown Parade Strona D 1. Smothered 2. Kicked

146,90 zł
135,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

57
Metal II (black edition), 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metal II (black edition), 2 LP
Annihilator, Mystic Production
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Chasing The High 2. Downright Dominate 3. Army Of One Strona B 1. Couple Suicide 2. Heavy Metal Maniac 3. Haunted LP 2 Strona C 1. Romeo Delight 2. Detonation 3. Clown Parade Strona D 1. Smothered 2. Kicked

106,90 zł
98,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

58
The Persistence Of Memory, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Persistence Of Memory, LP
Emigrate, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: Side A 1. Rage 2. Always On My Mind 3. Freeze My Mind 4. Yeah Yeah Yeah 5. Come Over Side B 1. You Can´t Run Away 2. Hypothetical 3. Blood Stained Wedding 4. I Will Let You Go

110,90 zł
102,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

59
Hakuj jak duch. Łamanie zabezpieczeń środowisk chmurowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hakuj jak duch. Łamanie zabezpieczeń środowisk chmurowych
Dostępny
27 szt.

Rozwój technologii wymusza zmianę podejścia do zabezpieczania systemów. Jeszcze niedawno napastnicy prześlizgiwali się przez zapory sieciowe i uzyskiwali dostęp do wewnętrznych zasobów firmy. Skanowali sieć, tunelowali ruch sieciowy, wstrzykiwali złośliwy kod. Obecnie, jako że coraz więcej podmiotów pracuje w odpornym środowisku opartym na chmurze, rozwijanym na bazie modelu DevOps, także napastnicy są zmuszeni zmienić styl pracy. I napastnik, i pentester muszą myśleć jak projektant systemu, aby wykorzystać jego fałszywe założenia i pochopne decyzje. Ta książka jest przeznaczona dla specjalistów do spraw bezpieczeństwa, którzy chcą się nauczyć łamać systemy chmurowe, a przez to znajdować sposoby doskonalszego ich zabezpieczania. W trakcie lektury można prześledzić, jak wyglądają w praktyce wszystkie etapy włamania do nieprzyjaznego zabezpieczonego środowiska działającego w chmurze. Przeanalizujesz podstawowe procedury z obszaru bezpieczeństwa operacji. Nauczysz się używać systemu operacyjnego Tails, sieci Tor i serwerów pomocniczych. Poznasz także kod przydatny do budowania anonimowej infrastruktury do hakowania, aby uchronić się przed wykryciem. Dowiesz się, jak prowadzić rekonesans, zbudujesz narzędzia od podstaw i rozłożysz na części niskopoziomowe mechanizmy popularnych systemów, aby uzyskać dostęp do celu. W tej książce znajdziesz i wiedzę, i inspirację do samodzielnych misji hakerskich. Dowiedz się, jak: skutecznie zacierać za sobą ślady wyszukiwać w systemie dane uwierzytelniające zdobywać dostęp do poufnych danych przechowywanych w systemach Amazon Web Services hakować systemy chmurowe, takie jak Kubernetes i S3 eskalować uprawnienia w systemie przez manipulowanie węzłami i rolami Zależy Ci na bezpieczeństwie? Myśl jak mądry haker! O autorze Sparc Flow jest ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego. Zajmuje się hakowaniem. Prezentował swoje dokonania na prestiżowych konferencjach, takich jak Black Hat, DEF CON czy Hack In The Box. Pasjonuje go pisanie, chętnie dzieli się w ten sposób swoją szeroką wiedzą.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

60
Patologie społeczne i problemy społeczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patologie społeczne i problemy społeczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książka, pomyślana jako podręcznik akademicki, składa się z czternastu rozdziałów poświęconych zachowaniom naruszającym normy społeczne lub normy społeczne i prawne. Prezentowane problemy potraktowane zostały w sposób interdyscyplinarny, co niewątpliwie stanowi istotną zaletę publikacji. Ta obszerna praca dotyczy ważnych i budzących nierzadko wiele kontrowersji zjawisk. Choć poruszane kwestie omawiane są wieloaspektowo, książka stanowi zwartą całość i czytelnik nie będzie miał problemów z usytuowaniem ich w określonej strukturze czy porządku normatywnym. Widać, że Autorka wie, o czym pisze i czyni to sprawnie. prof. dr hab. Zbigniew Izdebski Uniwersytet Zielonogórski Książka Ireny Pospiszyl stanowi kompetentne i erudycyjne pogłębienie analiz dotyczących patologii i problemów społecznych, których Autorka dokonywała (w mniejszym zakresie) we wcześniejszej swej publikacji Patologie społeczne (WN PWN 2008). prof. dr hab. Ewa Wysocka Uniwersytet Śląski Irena Pospiszyl, profesor Akademii Pedagogiki Specjalnej, kieruje Zakładem Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej. Była stypendystką w Instytucie Psychiatrii Uniwersytetu Londyńskiego. Jako pierwsza opisała syndrom Atlasa, zaburzeniowy zespół adaptacyjny do sytuacji trudnych. Jest autorką ponad 80 publikacji, w tym takich jak: Przemoc w rodzinie (1994), Ofiary chroniczne (2003), Patologie społeczne (2008), Syndrom Atlasa. O tych, którzy byli silni zbyt długo (2019). Jest także tłumaczką książki Danyi Glaser i Stephena Frosta Dziecko seksualnie wykorzystywane (1995). Swoją karierę zawodową zaczynała jako wychowawczyni w Sanatorium Neuropsychiatrii Dziecięcej.Od lat prowadzi badania nad podatnością wiktymizacyjną osób, interesuje się także problemem uprzedzeń społecznych, czemu dała wyraz m.in. w artykułach: Barbarzyństwo potrzebuje społecznej legitymacji (2016), Słoiki, gender i inne demony, czyli kilka refleksji na temat współczesnych uprzedzeń w Polsce (2016), The Loser Syndrome ? universality of the strategy of defense of discriminated groups (2020). Pasjonatka powieści sensacyjnych, nart i swojego ogrodu w górach.

94,50 zł
83,16 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,34 zł

61
Męskie Granie Orkiestra 2021, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Męskie Granie Orkiestra 2021, 2 CD
Męskie Granie Orkiestra 2021 , Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Wszyscy czekaliśmy na Męskie Granie w normalnej, popandemicznej odsłonie. Wreszcie udało się spotkać na kultowej trasie koncertowej z publicznością! Znów był ogień, magia i muzyczna ekstaza! Orkiestrę Męskiego Grania 2021 tym razem poprowadzili Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino, którzy zaczarowali publiczność hymnem - skomponowanym przez Bartosza Dziedzica i Aleksandra Krzyżanowskiego - „I Ciebie też, bardzo”. Koncerty Orkiestry i wielu zaproszonych na trasę artystów odbyły się w czterech miastach – Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Żywcu. Na scenie można było zobaczyć starych znajomych Męskiego Grania, m.in. Darię Zawiałow, Organka, Brodkę, Dawida Podsiadłę, Krzysztofa Zalewskiego, Natalię Przybysz, Króla czy Artura Rojka, a także tych, którzy właśnie zapisali się w historii Męskiego Grania świetnymi występami, jak Ralph Kamiński, WaluśKraksaKryzys, Kaśka Sochacka, Muchy, Baasch czy Kwiat Jabłoni. Na płycie Męskie Granie 2021 znów czeka Was mnóstwo genialnej muzyki, wzruszeń, nieoczywistych spotkań. Kolejny raz Męskie Granie udowodniło, że rodzima scena pełna jest brylantów, a publiczność mamy najlepszą na świecie! Lista utworów: CD 1 1. Ten wasz świat 2. Małgośka 3. Warszawa 4. Mieć czy być 5. Śpij, kochanie, śpij 6. Psalm stojących w kolejce 7. Kryzysowa narzeczona 8. Oczy kamienic 9. Spokój 10. Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości 11. Załoga G 12. Siłacz 13. I Ciebie też, bardzo CD 2 1. Natalia Przybysz - Ciepły wiatr (gościnnie Skubas) 2. Organek - POGO 3. Dawid Podsiadło - Najnowszy Klip 4. Krzysztof Zalewski - Wilk 5. WaluśKraksaKryzys - NaNoże 6. Ralph Kamiński - 2009 7. Vito Bambino - Dżentelmenel 8. Nosowska - Dosyć 9. Artur Rojek - Kundel 10. Daria Zawialow - Wojny i noce 11. Miuosh - Analog 12. Król - Zbyt dobrze Ci idzie (gościnnie Grzegorz Skawiński) 13. Brodka - Horses (gościnnie Kasia Lis) 14. Baasch - Wszystko 15. Kaśka Sochacka - Boję się o Ciebie (gościnnie Vito Bambino) 16. Kwiat Jabłoni - Mogło być nic 17. Niemoc - Dwa Tygodnie 18. Muchy - Szaroróżowy

56,99 zł
Powiadomienie
62
Lalka z Lizbony. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka z Lizbony. Audiobook
Iwona Słabuszewska-Krauze, StoryBox
Dostępny
11 szt.

Życie może się zmienić w ciągu jednej zaledwie chwili. Otwierasz drzwi i nie wiesz, co cię za nimi spotka… W różnych okolicznościach w Lizbonie znikają trzy osoby. Łączy je to, że ktoś je kocha, ktoś za nimi tęskni, ktoś ich szuka. Inez pewnego dnia budzi się w pustym mieszkaniu. Po narzeczonym, z którym przyjechała do miasta, pozostaje tylko niezapisana kartka. Dziennikarz Carlos zostaje wyprowadzony z domu o czwartej nad ranem i bez słowa pozostawia ciężarną żonę. Młody chłopak Diogo chce uniknąć wysłania do Afryki, ale nie zdąża uciec. Za sprawą Florindy, ekscentrycznej właścicielki kliniki dla lalek, niezwiązane ze sobą historie zapętlają się tak, że jedna nie może istnieć bez drugiej, a czasy współczesne mieszają się z trudną przeszłością okresu dyktatury Salazara i rewolucji goździków. Miasto słońca staje się miejscem, w którym rozgrywają się ludzkie dramaty, ale też takim, w którym wszystko jest możliwe.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

63
?Kłopotliwe? ciała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
?Kłopotliwe? ciała
Dostępny
2 szt.

Filmowe wizerunki ciała ?anormalnego? budzą ciekawość, wstyd, niepokój, fascynację i wiele innych emocji. Spoglądamy na nie w kontekście wartości społecznych, ideologii, lęku przed innością, polityki socjalnej, systemów etycznych, zadań pedagogicznych, nader rzadko jednak łączymy je ze specyfiką filmowego medium. Adam Cybulski skupił swoją uwagę właśnie na tej ostatniej zależności. Celem jego badań było ?przygotowanie szczegółowego studium narracyjnych strategii oraz technik opowiadania o jednostkach, których ciała nie mieszczą się w utrwalonych kulturowo definicjach zdrowia czy normy?. Ten cel udało mu się zrealizować z nawiązką, ponieważ nie tylko oferuje czytelnikowi przekonywające i inspirujące analizy tekstualne, osadzone w różnych koncepcjach i teoriach, ale wielokrotnie poza nie wykracza, dzięki czemu jego książka zyskuje również wymiar antropologiczny i etyczny. Z recenzji prof. dr. hab. Piotra Zwierzchowskiego

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

64
Matylda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matylda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Kontynuacja bestsellerowej powieści ?Prezes?. Tym razem, jeszcze bardziej emocjonująca W dniu osiemnastych urodzin, Matylda poznaje swojego przyszłego męża - Javiera. Mężczyzna daje jej pół roku na naukę języka i oswojenie się z wizją wspólnego życia. Tajemnica i mrok, które biją od niego fascynują ją tak mocno, że zamiast się go obawiać ? zakochuje się w nim. Charakterna dziewczyna, słowiański temperament, namiętność i pożądanie. Szemrane interesy, zazdrość i niewyjaśnione sprawy. To wszystko pod gorącym słońcem hiszpańskiej Saragozy. Czy Matyldę i Javiera połączy małżeńskie uczucie? Co się stanie, gdy dziewczyna pozna jego prawdziwe motywy?

39,90 zł
33,52 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,38 zł

65
Obszary (nie)pewności w pracy współczesnego nauczyciela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obszary (nie)pewności w pracy współczesnego nauczyciela
Dostępny
47 szt.

W książce podjęto próbę ukazania zmienności i niejednoznaczności pojęcia pewności zawodowej nauczyciela, począwszy od budującego doświadczenia wynikającego z osobistego sprawstwa, które daje poczucie pewności w działaniu zawodowym ? self-efficacy, aż do stanu ambiwalencji spowodowanej dwoistością własnych doświadczeń w pracy pedagogicznej, przeżywania wielu sprzeczności. Z jednej strony można mówić o pozytywnym wymiarze niepewności stanowiącej przyczynek do innowacyjności nauczycieli i demokratyzacji edukacji. Z drugiej jednak ? o niepewności paraliżującej nauczycielską aktywność, powodującej podporządkowanie, prowadzącej do rezygnacji. Może to być zupełne (fizyczne) odejście lub psychiczna nieobecność charakteryzująca się wycofaniem nauczyciela z pełnienia swojej roli zawodowej w sposób twórczy i świadomy. Książka niezbędna zarówno dla teoretyków, jak i praktyków, którzy na co dzień zaangażowani są w sprawy polskiej edukacji. ****** Areas of Uncertainty in Contemporary Teacher?s Work The books attempts to show the changeable and ambiguous notion of professional certainty of teachers, from the building experience gained from personal self-efficacy, which gives confidence in professional activity, to the state of ambivalence caused by the duality of their own experiences and conflicts in pedagogical work. The authors pay heed to the special relation of the described competence to COVID-19 pandemic and new challenges for teachers in this connection.

36,00 zł
30,24 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,76 zł

66
Księga Norwidowa. Życie, poezja, rysunki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Norwidowa. Życie, poezja, rysunki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.28

Ten rodem z mazowieckiego dworku szlacheckiego artysta mówił sam o sobie – jakże słusznie! – że jest sztuk-mistrzem, a więc twórcą korzystającym z wielu narzędzi: słowa, pędzla, piórka, rylca, a nawet dłuta. W istocie Cyprian Kamil Norwid był artystą tyleż wybitnym, co wszechstronnym. Zostawił po sobie nie tylko wiersze, eseje, dramaty i poematy, ale też grafiki, akwarele, obrazy olejne, rzeźby, a przede wszystkim ponad tysiąc rysunków! Księga Norwidowa stara się oddać kunszt i wielowymiarowość sztuki tego nadzwyczajnego twórcy. Choć różnorodny w formie, Norwid niezmienny był w poglądach i upodobaniach. Dzieła swoje podporządkowywał zasadom piękna, a stawiał je w służbie Boga i Ojczyzny. Bacznie obserwował świat; jego twórczość, zwłaszcza rysownicza, jest kapitalnym dokumentem czasów, w których przyszło mu żyć. Czasów dla niego bardzo ciężkich, można powiedzieć nieszczęsnych, tak z powodu niespełnionych miłości, jak i niedocenienia za życia jego sztuki oraz myśli. Zwłaszcza to ostatnie trzeba mocno podkreślić, ponieważ Norwid był prawdziwym myślicielem, na wzór Sokratesa czy Arystotelesa, a nie tylko intelektualnym nowinkarzem. Przenikał duszę człowieka słowem i właśnie myślą, która nie wszystkim była w smak. Jednak do dzisiaj pozostała celna i aktualna. A nawet – z czasem nabiera coraz większej aktualności. Jednym z wybitnych znawców twórczości Norwida jest dr Bohdan Urbankowski (sam poeta i filozof), który w części biograficznej, poprzedzającej wybór poezji, rysunków i grafik, przybliża czytelnikowi zarówno życie artysty, jak i jego twórczość. Czyni to jak zwykle z typowym dla niego znawstwem i polotem. Księgę Norwidową uzupełnia 130 ilustracji. Sejm polski ustanowił, w 200-lecie urodzin, rok 2021 Rokiem Norwidowskim.

79,00 zł
57,67 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,33 zł

67
Renegade 2.0 (20 Year Anniversary), 2 CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Renegade 2.0 (20 Year Anniversary), 2 CD + DVD
Hammerfall, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: CD 1 Templars of Steel (2020 Remix) Keep the Flame Burning (2020 Remix) Renegade (2020 Remix) Living in Victory (2020 Remix) Always Will Be (2020 Remix) The Way of the Warrior (2020 Remix) Destined for Glory (2020 Remix) 5.10 The Champion (2020 Remix) 4.57 Raise the Hammer (2020 Remix) 3.23 A Legend Reborn (2020 Remix) 5.11 CD 2 1.Templars of Steel 5.25 2. Keep the Flame Burning 4.39 3. Renegade 4.22 4. Living in Victory 4.43 5. Always Will Be 4.50 6. The Way of the Warrior 4.06 7. Destined for Glory 5.10 8. The Champion 4.57 9. Raise the Hammer 3.23 10. A Legend Reborn 5.11 11. Run With the Devil 12. Head Over Heels 13. Templars of Steel 14. Let the Hammer Fall 15. Renegade 16. Hammerfall CD 3 1. Intro 2. I Want Out 3. Unchained 4. Legacy of Kings 5. Remember Yesterday 6. Warriors of Faith 7. Let the Hammer Fall 8. I Believe 9. Breaking the Law 10. WireWorld Studios (The Making of 'Renegade') 11. Renegade 12. Renegade Album Launch 13. Always Will Be 14. Raise the Hammer (Live in Switzerland) 15. Stronger Than All (Live in Chile) 16. The Renegade World Crusade (Live in Germany) 17. Heeding the Call (Live in Sweden, Acoustic Version) 18. Gold Album Party 19. A Legend Reborn (Video Montage) 20. Outro

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

68
The Official Live Bootlegs, Vol. 1, 10 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Official Live Bootlegs, Vol. 1, 10 CD
Asia, BMG Entertainment
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Time Again (Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982) 2. One Step Closer (Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982) 3. Without You (Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982) 4. The Ancient / Clap (Steve Howe Solo) (Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982) 5. Midnight Sun (Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982) 6. Only Time Will Tell (Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982) CD 2 1. Cutting It Fine (Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982) 2. Geoffrey Downes Solo (Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982) 3. Wildest Dreams (Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982) 4. Here Comes The Feeling (feat. Carl Palmer) [Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982] 5. Sole Survivor (Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982) 6. Heat of the Moment (Live at Kleinhans Music Hall, Buffalo, NY, USA, 3 May 1982) CD 3 1. Wildest Dreams (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 2. Time Again (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 3. The Heat Goes On (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 4. Eye to Eye (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 5. Only Time Will Tell (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 6. Geoffrey Downes Solo (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 7. Beginnings / Valley of Rocks / Clap (Steve Howe Solo) (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 8. Midnight Sun (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) CD 4 1. Don't Cry (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 2. The Last to Know (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 3. Open Your Eyes (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 4. The Smile Has Left Your Eyes (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 5. Here Comes the Feeling (feat. Carl Palmer) [Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983] 6. Sole Survivor (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) 7. Heat of the Moment (Live at the Centrum, Worcester MA, USA, 22 August 1983) CD 5 1. Time Again (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 2. Wildest Dreams (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 3. One Step Closer (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 4. Roundabout (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 5. Without You (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 6. Cutting It Fine / Bolero (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 7. Clap (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 8. Fanfare for the Common Man (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 9. The Smile Has Left Your Eyes (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 10. Don’t Cry (Acoustic) (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) CD 6 1. The Court of the Crimson King (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 2. Here Comes the Feeling (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 3. Video Killed the Radio Star (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 4. The Heat Goes On (feat. Carl Palmer) [Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007] 5. Only Time Will Tell (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 6. Sole Survivor (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 7. Ride Easy (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) 8. Heat of the Moment (Live at The Credicard Hall São Paulo, Brazil, 23 March 2007) CD 7 1. Daylight (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 2. Only Time Will Tell (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 3. Wildest Dreams (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 4. Never Again (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 5. Roundabout (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 6. Time Again (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 7. Bolero (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 8. Clap (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 9. Voice of America (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 10. The Smile Has Left Your Eyes (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 11. Ride Easy (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) CD 8 1. Open Your Eyes (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 2. Fanfare for the Common Man (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 3. Without You (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 4. An Extraordinary Life (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 5. The Court of the Crimson King (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 6. Video Killed the Radio Star (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 7. The Heat Goes On (feat. Carl Palmer) [Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)] 8. Heat of the Moment (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 9. Don’t Cry (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) 10. Sole Survivor (Live at The International Forum, Tokyo, Japan, 12 May 2008 (First Night)) CD 9 1. I Believe (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 2. Only Time Will Tell (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 3. Holy War (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 4. Never Again (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 5. Through My Veins (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 6. Lute Concerto in D Major, 2nd Movement / In the Course of the Day (Steve Howe Solo) (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 7. Don't Cry (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 8. The Smile Has Left Your Eyes (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 9. Open Your Eyes (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) CD 10 1. Finger On the Trigger (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 2. Time Again (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 3. An Extraordinary Life (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 4. End of the World (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 5. The Heat Goes On (feat. Carl Palmer) [Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010] 6. Sole Survivor (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 7. Go (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010) 8. Heat of the Moment (Live at The Forum, London, UK, 14 December, 2010)

346,90 zł
69
Blood Moon Rising, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blood Moon Rising, CD
The Tea Party, Sony Music Entertainment
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Black River 00:02:56 2. Way Way Down 00:02:52 3. Sunshower 00:03:58 4. So Careless 00:03:22 5. Our Love 00:04:36 6. Hole In My Heart 00:03:22 7. Shelter 00:03:55 8. Summertime 00:02:57 9. Out On The Tiles 00:03:36 * Led Zeppelin Cover Version 10. The Beautiful 00:04:35 11. Blood Moon Rising (Wattsy's Song) 00:04:20 12. Isolation 00:03:57 * Joy Division Cover Version 13. Everyday Is Like Sunday 00:03:35 * Morrissey Cover Version 14. Way Way Down (Bonus Live Version) 00:03:17

66,90 zł
70
Blood Moon Rising, LP + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blood Moon Rising, LP + CD
The Tea Party, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: LP Strona A 1. Black River 00:02:56 2. Way Way Down 00:02:52 3. Sunshower 00:03:58 4. So Careless 00:03:22 5. Our Love 00:04:36 Strona B 1. Hole In My Heart 00.03:22 2. Shelter 00:03:55 3. Summertime 00:02:57 4. Out On The Tiles 00:03:36 * Led Zeppelin Cover Version 5. The Beautiful 00:04:35 6. Blood Moon Rising (Wattsy's Song) 00:04:20 Bonus CD 1. Black River 00:02:56 2. Way Way Down 00:02:52 3. Sunshower 00:03:58 4. So Careless 00:03:22 5. Our Love 00:04:36 6. Hole In My Heart 00:03:22 7. Shelter 00:03:55 8. Summertime 00:02:57 9. Out On The Tiles 00:03:36 Led Zeppelin Cover Version 10. The Beautiful 00:04:35 11. Blood Moon Rising (Wattsy's Song) 00:04:20 12. Isolation 00:03:57 Joy Division Cover Version 13. Everyday Is Like Sunday 00:03:35 * Morrissey Cover Version 14. Way Way Down (Bonus Live Version) 00:03:17

95,90 zł
71
Road to the Sun, 2 LP + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Road to the Sun, 2 LP + CD
Pat Metheny, BMG Entertainment
Dostępny
101 szt.

Lista utworów: CD 1. Pat Metheny: Four Paths of Light, Pt. 1 2. Pat Metheny: Four Paths of Light, Pt. 2 3. Pat Metheny: Four Paths of Light, Pt. 3 4. Pat Metheny: Four Paths of Light, Pt. 4 5. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 1 6. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 2 7. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 3 8. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 4 9. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 5 10. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 6 11. Arvo Pärt: Für Alina (arr. Pat Metheny for 42 string guitar) LP 1 Straona A 1. Pat Metheny: Four Paths of Light, Pt. 1 2. Pat Metheny: Four Paths of Light, Pt. 2 3. Pat Metheny: Four Paths of Light, Pt. 3 4. Pat Metheny: Four Paths of Light, Pt. 4 Strona B 1. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 1 2. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 2 3. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 3 LP 2 Strona C 1. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 4 2. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 5 3. Pat Metheny: Road to the Sun, Pt. 6 Strona D 1. Arvo Pärt: Für Alina (arr. Pat Metheny for 42 string guitar)

403,90 zł
72
Akustycznie - Epilog, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akustycznie - Epilog, LP
KSU, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Po 13 latach od wydania płyty „Akustycznie na XXX-lecie” bieszczadzki zespół KSU prezentuje wzbogaconą instrumentalnie wersję tego wydawnictwa- „Akustycznie- Epilog”. Całość materiału zyskała nowe brzmienie dzięki unikalnym instrumentom muzyków zespołu Matragona. Na LP znalazło się 12 znanych przez kilka pokoleń słuchaczy utworów, m.in. „Jabol punk”, „Za mgłą”, „Moje Bieszczady”. Lista utworów: Strona A 1. Dziwne drzewa 2. Bieszczady 2004 3. Wojna niewojna 4. Nasze słowa 5. Moje Bieszczady 6. Po drugiej stronie drzwi Strona B 1. Za mgłą 2. Tańczący z czasem 3. To jest to- mój świat 4. Tylko honor 5. Chodnikowy latawiec 6. Jabol punk

121,90 zł
112,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,75 zł

73
Akustycznie - Epilog, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akustycznie - Epilog, CD
KSU, Mystic Production
Dostępny
21 szt.

Lista utworów: 1. Dziwne drzewa 2. Kiedy naród umiera 3. Moje Bieszczady 4. Nasz słowa 5. Wojna niewojna 6. Moje Bieszczady II 7. Po drugiej stronie drzwi 8. Za mgłą 9. Bieszczady 2004 10. Tańczący z czasem 11. To jest to- mój świat 12. Tylko honor 13. Na szczyt 14. Chodnikowy latawiec 15. Jabol punk 16. Kto Cię obroni Polsko 17. Pod prąd

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

74
A Very Teddy Christmas, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Very Teddy Christmas, CD
Teddy Swims, Warner Music Polska
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Silent Night 2. This Christmas 3. Have Yourself A Merry Little Christmas 4. Please Come Home For Christmas 5. O Christmas Tree 6. The Christmas Song

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

75
Live at The Troubadour, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live at The Troubadour, 2 CD
Hall Daryl & Oates John, BMG Entertainment
Dostępny
89 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Everything Your Heart Desires (Live at The Troubadour) 2. When the Morning Comes (Live at The Troubadour) 3. Family Man (Live at The Troubadour) 4. Say It Isn't So (Live at The Troubadour) 5. It's Uncanny (Live at The Troubadour) 6. Had I Known You Better Then (Live at The Troubadour) 7. She's Gone (Live at The Troubadour) 8. Getaway Car (Live at The Troubadour) 9. Cab Driver (Live at The Troubadour) CD 2 1. One on One (Live at The Troubadour) 2. Sara Smile (Live at The Troubadour) 3. Maneater (Live at The Troubadour) 4. Out of Touch (Live at The Troubadour) 5. I Can't Go for That (No Can Do) [Live at The Troubadour] 6. Rich Girl (Live at The Troubadour) 7. Kiss on My List (Live at The 8. You Make My Dreams (Live at The Troubadour) 9. Abandoned Luncheonette (Live at The Troubadour) 10. Private Eyes (Live at The Troubadour)

57,90 zł
76
Rufus Wainwright and Amsterdam Sinfonietta (Live), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rufus Wainwright and Amsterdam Sinfonietta (Live), CD
Dostępny
47 szt.

Lista utworów: 1. How Deep Is the Ocean 2. Foolish Love 3. Excursion à Venise 4. Tristes Apprêts 5. Go Leave 6. Gay Messiah 7. Who by Fire 8. All I Want 9. Argentina 10. I’m Going In 11. L'île Inconnue 12. Arachne 13. Amsterdam

80,90 zł
77
Pakiet: Nauka. To lubię/ Człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Nauka. To lubię/ Człowiek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.25

Pakiet dla ciekawych świata młodych czytelników. Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzi czytelników przez labirynt wiedzy. Pisze o zjawiskach, z którymi spotykamy się na co dzień, i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, a dzięki licznym przykładom z życia codziennego jego teksty pobudzają wyobraźnię i skłaniają do pogłębiania wiedzy.

65,00 zł
48,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,25 zł

78
Jan Kasprowicz Pisma zebrane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Kasprowicz Pisma zebrane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.31

Jan Kasprowicz ? znakomity poeta, płodny tłumacz, liczący się krytyk teatralny ? nie był wybitnym epistologra­fem. List uważał za gatunek użytkowy, nie literacki. Jego listy pisane są przeważnie sucho i rzeczowo, ?w interesach?. Większy zespół korespondencyjny, wyłamujący się z tego uogólnienia, to listy narzeczeńskie do Jadwigi Gąsowskiej (i następne, z wczesnego okresu małżeństwa, Kasprowi­czowej) i sporadycznie zachowane z lat późniejszych do córek. Listów jego zachowało się niewiele ? niniejsza edycja zdo­łała zgromadzić ich 569 do 149 znanych adresatów i do 11 nieznanych ? rozrzuconych po najróżniejszych zbiorach publicznych i prywatnych. Tom niniejszy obejmuje listy poety z lat 1882?1926 oraz uzupełnienia, aneks, wreszcie indeksy. Szczegóły opraco­wania edytorskiego charakteryzuje Nota edytorska zamiesz­czona w zakończeniu woluminu.

50,00 zł
49,00 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,00 zł

79
Język polski w Chinach Z doświadczeń nauczania polszczyzny w Azji Wschodniej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski w Chinach Z doświadczeń nauczania polszczyzny w Azji Wsch...
Dostępny
64 szt.

Książka jest odpowiedzią na dynamiczny wzrost zainteresowania nauczaniem języka i kultury polskiej w Chinach wynikający z zacieśniania relacji między krajami. Autorzy to specjaliści mający bogate doświadczenia we współpracy z Chińczykami w Chinach, w Polsce, w nauczaniu języka, nauczaniu międzykulturowym, a także w dyplomacji publicznej. Polish Language in China. Teaching Polish in East Asia The book responds to the very dynamic growth of interest in teaching and learning Polish (both language and culture) in contemporary China. The reason for that is a very good political climate between both countries. The authors who contributed to this book, belong to an elite group of specialists who experienced teaching Chinese people in China and in Poland, whose approach is based on high intercultural and diplomatic competences.

34,00 zł
28,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,44 zł

80
Prawo karne. Zbiór przepisów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo karne. Zbiór przepisów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.24

Stan prawny: 15 października 2021 r. Zbiór obejmuje zmiany opublikowane do dnia 15 października 2021 r., w tym m.in.: Kodeks karny wykonawczy: • ustawa z 20 maja 2021 r. o zmianie ustawy - Prawo o prokuraturze, ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1236) Kodeks wykroczeń: • ustawa z 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1655). Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia: • ustawa z 23 lipca 2021 r. o zmianie ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1595). Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary: • ustawa z 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (Dz.U. poz. 1177). W zbiorze uwzględniono oczekujące na podpis Prezydenta RP zmiany do Kodeksu karnego oraz Kodeksu karnego wykonawczego: • ustawa z 14 października 2021 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz innych ustaw (druk sejmowy nr 1252). Wykaz wszystkich zmian zamieszczono przed spisem treści.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

81
Polish Jazz. Vol 87. Kwiateczki, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish Jazz. Vol 87. Kwiateczki, CD
Dostępny
301 szt.

Kuba Więcek czuje się w serii Polish Jazz jak u siebie w domu, Paulina Przybysz podbija ją kobiecą energią oraz śpiewem, co nie zna granic. Ich wspólny projekt pt. „Kwiateczki”, opatrzony numerem 87, jest ucieleśnieniem teorii, która definiuje jazz jako wolność. Kwiateczki, to nowe odczytanie „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Kuba i Paulina spojrzeli na „Pieśń...” oczami swojego pokolenia, czego rezultatem jest dwanaście piosenek brzmiących świeżo i współcześnie, chociaż teksty pochodzą z epoki renesansu. Muzycznie jest to zbiór fascynacji i inspiracji Kuby elektroniką i hip hopem, ale u podłoża wszystkiego znajduje się jego Trio i jazz, od którego wszystko się zaczęło. Jest to pierwszy wokalno-instrumentalny album w serii od 1989 roku (vol 76). Kuba Więcek nie ma jeszcze trzydziestu lat, a już może się pochwalić trzema albumami opatrzonymi logotypem Polish Jazz. Jego pierwsza płyta „Another Raindrop”, z 2017 roku, była najmłodszym debiutem w historii serii. Więcek przede wszystkim jest saksofonistą i kompozytorem, ale żaden instrument mu niestraszny. Jest również producentem muzycznym, z którego talentu korzystali m.in. raperzy Ten Typ Mes i Koza. Urodził się w 1994 roku w Rybniku, kształcił w Amsterdamie i kopenhaskim Rytmisk Musikkonservatorium. Otrzymał Fryderyka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku, a drugi album – zatytułowany „Multitasking", co dobrze oddaje eklektyczny charakter tej twórczości i temperament jej autora – zwrócił na niego uwagę m.in. opiniotwórczego amerykańskiego magazynu „Downbeat". Kuba znalazł się tam na liście 25 muzyków jazzowych, którzy będą wykuwali przyszły kształt jazzu. Paulina Przybysz jest jednym z najbardziej oryginalnych głosów polskiej sceny. Pod szyldem Sistars, u boku siostry Natalii, dokonywała rzeczy niemożliwych, przekonując masową publiczność znad Wisły do niepopularnej tu wcześniej mozaiki z hip-hopu i soulu. Później chodziła własnymi drogami, z zespołem Rita Pax nagrywając kosmiczny indie pop, jako Pinnawela (a ostatnio po prostu pod nazwiskiem) zgłębiając i poszerzając swoje nowosoulowe doświadczenia, ale też zawsze szukała przygód w innych gatunkach muzycznych, od rapu przez jazz i piosenkę literacką po rock. Lista utworów: 1. Chuć (4:17) 2. Ptak (3:56) 3. Pokrzywa (3:36) 4. Rak (4:01) 5. Kwiateczki (3:41) 6. Do domu (2:46) 7. Dorota (3:19) 8. Wsi spokojna (4:27) 9. Kot (2:51) 10. Głupie sprawy (2:59) 11. Gorące dni (3:03) 12. Woły (3:49)

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

82
The Stars Beneath My Feet (2004-2021). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

83
Prawda zapisana w popiołach. Tom 1. Milczenie Aniołów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawda zapisana w popiołach. Tom 1. Milczenie Aniołów
Dostępny
19 szt.

Opowieść o zwykłych ludziach, którzy po wojnie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Różne przeżycia i inne spojrzenie na sytuację w Polsce sprawiają, że nawet przy rodzinnych stołach dochodzi do konfliktów i zadrażnień. Bohaterowie znani z Zemsty i przebaczenia oraz Zanim nadejdzie jutro tym razem zmagają się z szarą egzystencją lat pięćdziesiątych i demonami przeszłości, które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Szymek Wielopolski, Mateusz Rosiński, a także Nela Domosławska, Nadia Niechowska i Kuba Staśko to tylko niektóre postaci, znane z poprzednich sag, które spotkacie na kartach tej powieści

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

84
The Lady in The Balcony: Lockdown Sessions, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Lady in The Balcony: Lockdown Sessions, CD
Clapton Eric, Universal Music Polska
Dostępny
16 szt.

Lista utworów: 1. Nobody Knows You When You’re Down And Out 2. Golden Ring 3. Black Magic Woman 4. Man of the World 5. Kerry 6. After Midnight 7. Bell Bottom Blues 8. Key to the Highway 9. River of Tears 10. Rock Me Baby 11. Believe in Life 12. Going Down Slow 13. Layla 14. Tears in Heaven 15. Long Distance Call 16. Bad Boy 17. Got My Mojo Working

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

85
Gra Kurka w rosole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Kurka w rosole
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

40,90 zł
36,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

86
Świat nauki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat nauki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.19

Kompendia wiedzy dla dzieci z klas. 1–3. Odpowiedzi na różne dziecięce pytania dotyczące przyrody (Świat przyrody) i zjawisk fizycznych oraz chemicznych (Świat nauki) w lekkiej i ciekawej formie z pięknymi, barwnymi ilustracjami.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

87
Świat przyrody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat przyrody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.10

Kompendia wiedzy dla dzieci z klas 1–3. Odpowiedzi na różne dziecięce pytania dotyczące przyrody (Świat przyrody) i zjawisk fizycznych oraz chemicznych (Świat nauki) w lekkiej i ciekawej formie z pięknymi, barwnymi ilustracjami.

35,90 zł
25,85 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

88
Domek dla lalek Malinowa Willa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domek dla lalek Malinowa Willa
Norimpex
Dostępny
31 szt.

Duży, solidny drewniany domek dla lalek z akcesoriami. - 16 różnych mebelków min. (piętrowe łózko z drabiną, toaletkę, lampę, konika na biegunach, stolik z dwoma krzesłami, kuchnię, prysznic, umywalkę z lustrem, toaletę, sofę, fotel, stolik kawowy, roślinkę), - 3 poziomy malinowego domku, - 5 pomieszczeń i taras. Wymiary domku: wys. 90.0 cm, szer. 59.0 cm, gł. 33.0 cm. Wymiary opakowania: 74.0 x 40.0 x 24.0 cm.

493,90 zł
469,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 24,69 zł

89
Auto Do Skrec 34x28x12 Mc Dzwig Zestaw Wb 12/24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Do Skrec 34x28x12 Mc Dzwig Zestaw Wb 12/24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak

126,90 zł
95,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 31,72 zł

90
Auto Do Skrec 31x20x15 Mc Betoniarka Wb 24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Do Skrec 31x20x15 Mc Betoniarka Wb 24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
45 szt.

83,90 zł
62,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 20,97 zł

91
Auto Do Skrec 34x28x12 Mc Wywrotka Zestaw 12/24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Do Skrec 34x28x12 Mc Wywrotka Zestaw 12/24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

117,90 zł
88,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 29,47 zł

92
Auto Do Skrec 31x20x15 Mc Wywrotka Wb 24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Do Skrec 31x20x15 Mc Wywrotka Wb 24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
32 szt.

79,90 zł
59,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

93
Auto Do Skrec 34x28x12 Mc Koparka Zestaw Wb12/24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Auto Do Skrec 34x28x12 Mc Koparka Zestaw Wb12/24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
1 szt.

123,90 zł
65,67 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 58,23 zł

94
Auto Do Skrec B/o 38x20x15 Mc Koparka Wb 24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Auto Do Skrec B/o 38x20x15 Mc Koparka Wb 24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
2 szt.

116,90 zł
61,96 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 54,94 zł

95
Auto Do Skrec B/o 38x20x15 Mc Betoniarka Wb 24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Do Skrec B/o 38x20x15 Mc Betoniarka Wb 24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
45 szt.

116,90 zł
87,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 29,22 zł

96
Auto Do Skrec 30x20x15 Mc Dzwig Wb 24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Do Skrec 30x20x15 Mc Dzwig Wb 24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
50 szt.

82,90 zł
62,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 20,72 zł

97
Auto Do Skrec B/o 38x20x15 Mc Wywrotka Wb 24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Do Skrec B/o 38x20x15 Mc Wywrotka Wb 24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
35 szt.

108,90 zł
81,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 27,22 zł

98
Zest Bokserski Akc 18x54x9 Mc pudełko 18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zest Bokserski Akc 18x54x9 Mc pudełko 18
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

131,90 zł
98,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 32,97 zł

99
Traktor Met P/b 9cm Mc Disp 12/144/288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor Met P/b 9cm Mc Disp 12/144/288
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak

16,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

100
Traktor Met P/b Akc 12cm Mc Disp 10/144/288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor Met P/b Akc 12cm Mc Disp 10/144/288
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
8 szt.

16,90 zł
12,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

Wróć do góry