hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.10.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 26 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Atlas mitologii świata (praca zbiorowa), na drugim Jedz jak Geniusz (Max Lugavere). Kolejny produkt to Miasto gasnących świateł. Mgła (Aleksandra Świderska) oraz Konstytucja 3 Maja (Richard Butterwick).
1
Atlas mitologii świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas mitologii świata
Dostępny
85 szt.

Mitologia była od zawsze niewyczerpanym źródłem inspiracji, jest także obecna w kulturze współczesnej – motywy, postacie i stworzenia z niej pochodzące pojawiają się w filmach, książkach, komiksach, grach komputerowych. Kto nie wie, jak wygląda pegaz albo kim jest Thor? Tak więc dzieci spotykają się z różnymi mitologiami na co dzień, nawet o tym nie wiedząc. Atlas mitologii pozwoli im poznać je dokładniej i dowiedzieć się o nich więcej. Książka przedstawia siedem mitologii z całego świata i ze wszystkich kontynentów – od greckiej, przez słowiańską, aż po japońską czy aztecką. Każdy rozdział poświęcony jest innej mitologii, a czytelnicy dowiedzą się z niego, jak według niej powstał świat i człowiek, jacy istnieli bogowie i czym się zajmowali, poznają najbardziej znane i najciekawsze opowieści mitologiczne i poczytają o najbardziej interesujących mitologicznych przedmiotach, wierzeniach i tym, co po mitologiach i jej wyznawcach nam zostało. Książka została przygotowana w dużym formacie, w twardej oprawie. Ogromnym atutem jest jej niezwykle dopracowana szata graficzna – każda mitologia zilustrowana została przez innego grafika, a ilustracje nawiązują do stylu graficznego wiążącego się z danym regionem. Atlas mitologii polecamy dzieciom od 9 lat. Zapraszamy do mitologicznej wędrówki!

58,95 zł
41,27 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,68 zł

18 osób kupiło
2
Jedz jak Geniusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedz jak Geniusz
Dostępny
1642 szt.

Jedz jak Geniusz Miej wpływ na swój mózg! Ucz się szybciej, zapamiętuj więcej, bądź bardziej kreatywny, odkryj związek pomiędzy tym co jesz, a umysłem i z każdym dniem bądź młodszy. Max Lugavere po latach badań, rozmów z najważniejszymi naukowcami i neurologami, odkrył ważne połączenie między dietą, stylem życia a działaniem mózgu. W swojej książce Jedz jak Geniusz przedstawia praktyczne sposoby na wyeliminowanie tzw. mgły mózgowej, optymalizację zdrowia i osiągnięcie szczytowej sprawności umysłowej. Znajdziesz w niej bezcenne spostrzeżenia na temat tego, jak usprawnić działanie swojego mózgu. A przede wszystkim co jeść żeby: - poprawić pamięć i jasność umysłu, - odmłodzić wiek swojego mózgu, - czuć się bardziej szczęśliwym, - zapamiętywać więcej i szybciej się uczyć.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

16 osób kupiło
3
Miasto gasnących świateł. Mgła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto gasnących świateł. Mgła
Dostępny
82 szt.

Twoja przeszłość zawsze Cię dosięgnie Każdy je ma. Skrywają się głęboko w naszej pamięci, przysypane popiołem czasu, zepchnięte w nicość, spętane i uśpione. Demony przeszłości nigdy nas nie opuszczają. Co się stanie, gdy je obudzimy i wyjdą na powierzchnię? Czy pozwolimy im zawładnąć naszym życiem? Adam Aleksandrowicz, detektyw wrocławskiej policji, walczy ze swoimi demonami od lat. Teraz udało im się przedrzeć do realnego świata, a kolejne osoby giną mordowane według tego samego bestialskiego schematu. Czy duet Aleksandrowicz-Soyta rozwiąże kolejną zagadkę? Czy zdążą namierzyć psychopatę, zanim zaatakuje ponownie? Jaką rolę w tej układance pełni Konrad, właściciel nocnych klubów dla gejów? Niejednoznaczne postaci, zagęszczająca się fabuła i tajemnica, której poznanie może kosztować życie. Witajcie w świecie, gdzie dobro i zło nieustannie się przeplatają, a echa przeszłości zagłuszają teraźniejszość.

49,99 zł
29,49 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,50 zł

15 osób kupiło
4
Konstytucja 3 Maja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstytucja 3 Maja
Dostępny
1 szt.

Książka wybitnego badacza osiemnastowiecznych dziejów Rzeczypospolitej przybliża czytelnikom najważniejsze wydarzenia epoki oraz dogłębnie analizuje okoliczności uchwalenia w maju 1791 roku Ustawy rządowej oraz sam dokument. Autor omawia również znaczenie Konstytucji dla kolejnych pokoleń, aż po wiek XX. Richard Butterwick jest profesorem historii Polski i Litwy na Uniwersytecie Londyńskim. Opublikował m.in. książki Stanisław August a kultura angielska (2000), Polska rewolucja a Kościół katolicki 1788−1792 (2012) i The Polish-Lithuanian Commonwealth 1733−1795: Light and Flame (2020)

34,00 zł
22,44 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,56 zł

8 osób kupiło
5
Dekoracja na tort z flagietkami, Sto lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja na tort z flagietkami, Sto lat
Godan
Dostępny
27 szt.

Dekoracja na tort z flagietkami tworzącymi napis Sto lat • Wymiary: ok. 20 cm • Kolor: wielokolorowy • W opakowaniu: 1 komplet • Wzór: napis Sto lat • Producent: Godan S.A.

9,99 zł
7 osób kupiło
6
Wiem lepiej. Mini gra quizowa. Piłka nożna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem lepiej. Mini gra quizowa. Piłka nożna
Rebel, od 16 lat
Dostępny
16 szt.

Mini gra quizowa i rozszerzenie do „Wiem lepiej” w jednym! Jak się nazywał Francuz, który został królem strzelców Premier League? Który polski zawodnik rozegrał ponad 120 meczów w barwach Liverpoolu? Kim był Fabio Cannavaro? Rzuć znajomym wyzwanie dotyczące wiedzy o futbolu i zabłyśnij jego znajomością, dzięki specjalnej mini grze z serii „Wiem lepiej”! „Wiem lepiej. Piłka nożna” to 60 pytań, które zabiorą Was prosto do piłkarskiego świata najlepszych zawodników i trenerów oraz najznamienitszych klubów. Możecie odpowiadać na pytania tylko z tej kategorii, ale też wykorzystać zestaw jako dodatek do taktycznej gry quizowej Wiem lepiej. W pudełku znajdziesz płytkę kategorii, którą możesz dołączyć do puli podstawowych lub zastąpić nią jedną z nich. Na czym to polega? • Płytkę kategorii umieszcza się w zasięgu wszystkich graczy. • W swojej turze gracz na głos odczytuje dla siebie pytanie z karty. • Jeśli któryś z przeciwników zna odpowiedź na odczytane pytanie, zabiera płytkę kategorii, krzycząc „Wiem lepiej!”. Musi to zrobić, zanim padnie odpowiedź. Następnie gracz rozgrywający swoją turę odpowiada na pytanie i w tajemnicy sprawdza poprawność odpowiedzi. Jeśli odpowiedź jest nieprawidłowa, odpowiada gracz z płytką kategorii. • Rozgrywkę kontynuuje się do momentu, gdy któryś z graczy zdobędzie 5 płytek kategorii. Zawartość pudełka: • 60 kart, • płytka kategorii. Wymiary opakowania: 7.0 x 7.0 x 3.0 cm

29,95 zł
26,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

7 osób kupiło
7
Escape Book. Klątwa Faraona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape Book. Klątwa Faraona
Dostępny
171 szt.

Mark i Fatima jadą z profesorem Piramidowskim do Egiptu. W czasie, gdy on prowadzi wykopaliska i szuka grobowca Tutenchamona, dzieci znajdują tajemne przejście, które prowadzi je wprost do spotkanie z mumią. Mumia ożywa i podpowiada dzieciom jak mogą się wydostać z piramidy. Stawia jednocześni przed nimi kolejne zadania.Historia przeplatana jest ponad dwudziestoma zadaniami, które należy rozwiązać razem z bohaterami. Chcąc poznać kolejne losy Marka i Fatimy w labiryncie piramidy, czytelnik zmierzy się z liczeniem, porównywaniem, odnajdywaniem ścieżki w labiryncie, odczytywanie znaków itp.

23,00 zł
13,99 zł

Rabat 39,2%
oszczędzasz 9,01 zł

5 osób kupiło
8
Szlakiem wrocławskich krasnali + kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlakiem wrocławskich krasnali + kolorowanka
Dostępny
98 szt.

Szlakiem wrocławskich krasnali, czyli jak ciekawie zwiedzić Wrocław plus kolorowanka Wrocławskie krasnale.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

5 osób kupiło
9
Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia
Dostępny
153 szt.

Publikacja jest adresowana przede wszystkim do rodziców małych dzieci, niepokojących się o ich rozwój, oraz osób, które już znają diagnozę i chciałyby w związku z tym dowiedzieć się więcej o autyzmie. Jej lektura może okazać się przydatna także osobom, które z racji swoich studiów czy pracy zawodowej interesują się autyzmem. Wydanie zaktualizowane zostało znacznie zmienione w stosunku do pierwszej wersji książki, opublikowanej w 2010 roku. W nauce, zwłaszcza w odniesieniu do tak intensywnie eksplorowanych zagadnień jak autyzm, dekada to ogrom czasu. Rozwinęły się nowe kierunki badań, opublikowano dziesiątki artykułów, powstały nowe koncepcje.

39,50 zł
31,21 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,29 zł

4 osoby kupiły
10
Postępy malucha. Mamusiu, chcę siusiu! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępy malucha. Mamusiu, chcę siusiu!
Dostępny
304 szt.

Przejście od korzystania z pieluchy do sygnalizowania przez dziecko potrzeby fizjologicznej jest dla rodziców stresującym momentem. Dziecko nie zawsze chce współpracować, a zajęte zabawą, po prostu zapomina zawiadomić rodziców. Czytanie dziecku tej pozytywnej książki pozwoli rodzicowi, oswoić malucha ze zmianą i nowym zachowaniem. Dziecko w wieku około dwóch lat jest już gotowe do panowania nad potrzebą fizjologiczną. Chodzi jedynie o to, by połączyło reakcję organizmu z koniecznością powiedzenia o tym opiekunowi. Trzeba pamiętać, że na początku mogą pojawić się trudności. Dziecko, jak każdy z nas, potrzebuje czasu, żeby wyrobić sobie nowy nawyk.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
11
Escape Book. Zaginiona wyspa skarbów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape Book. Zaginiona wyspa skarbów
Dostępny
217 szt.

Mark i Fatima jadą do swojej cioci i dowiadują się przez przypadek o wyspie piratów, na której kapitan Różowobrody zgromadził swoje skarby. Pragną odnaleźć to miejsce. Wyruszają więc w podróż łodzią i trafiają na papugę Pana Rogera należącą kiedyś do Różowobrodego. Papuga pomaga im, wskazując miejsca ukrycia kolejnych stron z pamiętnika pirata. Pamiętnik jest potrzebny, aby rozwiązać wszystkie zadania i bezpiecznie powrócić do brzegu. Historia przeplatana jest ponad dwudziestoma zadaniami, które należy rozwiązać razem z bohaterami. Chcąc poznać kolejne losy Marka i Fatimy w podróży po skarb Różowobrodego, czytelnik zmierzy się z liczeniem, porównywaniem, odnajdywaniem ścieżki w labiryncie, odczytywaniem znaków itp.

23,00 zł
13,99 zł

Rabat 39,2%
oszczędzasz 9,01 zł

4 osoby kupiły
12
Cytadela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cytadela
Rebel, od 10 lat
Dostępny
22 szt.

Zbuduj miasto godne króla! Królestwo poszukuje Nadwornego Budowniczego, a Ty jesteś jedną z osób walczących o to prestiżowe stanowisko. Nakłoń do pracy wpływowe postacie i korzystaj z ich specjalnych zdolności, aby przechytrzyć rywali. Stwórz najbardziej imponujące miasto, zdobądź uznanie monarchy i ciesz się upragnionym tytułem Nadwornego Budowniczego! Cytadela to nowa edycja strategicznej gry opartej o wymianę kart, w której co rundę korzystamy z pomocy i zdolności innych postaci. Każdy mieszkaniec miasta zapewni nam zupełnie inny efekt, a my będziemy musieli umiejętnie lawirować między pozyskiwaniem korzyści dla siebie a utrudnianiem rozgrywki przeciwnikom. Na czym to polega? Rozgrywka w Cytadelę składa się z serii rund. Każda runda rozpoczyna się od fazy wyboru, podczas której gracze przekazują sobie karty postaci i wybierają po 1 na daną rundę. Wszystkie karty postaci mają specjalne zdolności, które pozwalają na przykład na kradzież monet czy zburzenie dzielnicy innego gracza. Po fazie wyboru następuje faza tur graczy, podczas której gracze pobierają zasoby i budują nowe dzielnice w swoich miastach. W ten sposób rozgrywka toczy się tak długo, aż jeden z uczestników wybuduje w swoim mieście 7. dzielnicę. Zawartość opakowania: • 27 kart postaci • 84 karty dzielnic • 27 pomocniczych kart postaci • 5 kart znaczników zdolności • 8 kart pomocy • plastikowa korona • 22 plastikowe monety

136,50 zł
120,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 16,38 zł

4 osoby kupiły
13
Wielka Akademia. Elementarz 2-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Akademia. Elementarz 2-latka
Dostępny
312 szt.

Prawie 100 stron zabawy i edukacji zarazem. Na każdej stronie znajduje się ilustracja i zadanie do wykonania. Polecenia poprzedzone są pytaniami motywującymi dziecko do znalezienia na ilustracji odpowiedzi, ćwiczenia ręki, opowiedzenia o tym, co widzi, użycia kredki określonego koloru, rysowania, uzupełnienia obrazka naklejką. Zadania i ćwiczenia dostosowane zostały do potrzeb poznawczych oraz możliwości dziecka. Nagradzaj swoje dziecko! Wśród naklejek na końcu książki znajdziesz nagrody ze złotym pucharem. Wspieraj każdy wysiłek i przyklejaj naklejkę-nagrodę przy wykonywanym zadaniu.

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
14
Wielka Akademia. Elementarz 3-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Akademia. Elementarz 3-latka
Dostępny
283 szt.

Prawie 100 stron zabawy i edukacji zarazem. Na każdej stronie znajduje się ilustracja i zadanie do wykonania. Polecenia poprzedzone są pytaniami motywującymi dziecko do znalezienia na ilustracji odpowiedzi, ćwiczenia ręki, opowiedzenia o tym, co widzi, użycia kredki określonego koloru, rysowania, uzupełnienia obrazka naklejką. Zadania i ćwiczenia dostosowane zostały do potrzeb poznawczych oraz możliwości dziecka. Nagradzaj swoje dziecko! Wśród naklejek na końcu książki znajdziesz nagrody ze złotym pucharem. Wspieraj każdy wysiłek i przyklejaj naklejkę-nagrodę przy wykonywanym zadaniu.

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
15
Naklejki dekoracyjne - brokatowe gwiazdki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki dekoracyjne - brokatowe gwiazdki
Astra
Dostępny
29 szt.

Naklejki przeznaczone do prac plastycznych, ozdób choinkowych, kartek świątecznych.

8,16 zł
7,99 zł

Rabat 2,1%
oszczędzasz 0,17 zł

3 osoby kupiły
16
Desperacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Desperacja
Dostępny
6 szt.

Najgorsze miejsce do życia… Jeszcze gorsze do umierania… Zło mieszka właśnie tutaj… Desperacja – niegdyś kipiące życiem górnicze miasteczko w Nevadzie. Teraz zostały w nim tylko kojoty, skorpiony i węże… I policjant, Collie Entragian, który jako jedyny przedstawiciel prawa w tej okolicy patroluje przebiegającą przez nią szosę. Nikt nie obiera sobie tego miejsca za cel podróży, a jeśli ktoś tu trafia, to tylko przypadkowo – tak jak rodzina Carverów czy jadący harleyem zadufany w sobie, sławny pisarz John Edward Marinville. A może to nie przypadek, tylko przeznaczenie. Może trafiają tu po to, żeby poznać pełne znaczenie słowa DESPERACJA. W 2006 roku powstała telewizyjna ekranizacja powieści (scenariusz napisał sam King), w roli szeryfa wystąpił Ron Perlman, czyli niezapomniany Hellboy. Powieść z Johnym Marinville’em – bohaterem Regulatorów

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

3 osoby kupiły
17
Nie ten mąż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ten mąż
Dostępny
24 szt.

Najbardziej porywający i zaskakujący thriller psychologiczny, jaki przeczytasz w tym roku, znakomitej Kathryn Croft, autorki bestsellerowych Nie pozwól mu odejść i Powrotu! Abby i Rob właśnie przeprowadzili się do wymarzonego domu w Londynie, gotowi rozpocząć nowy rozdział w życiu. Jasne, Abby wciąż musi znaleźć tu nową pracę, ale póki co ma mnóstwo zajęć. Życie jest dobre. I wygląda na to, że będzie jeszcze lepsze, gdy Abby poznaje Siennę, swoją pierwszą prawdziwą londyńską przyjaciółkę, i jej czarującego męża Grega. Tyle że Greg jest nawet za bardzo czarujący Niewinna propozycja Sienny, by na jedną noc przyjaciółki zamieniły się rolami, prowadzi Abby do decyzji, których konsekwencje mogą zniszczyć jej idealny świat. Prawdziwe problemy zaczynają się jednak wtedy, gdy Greg znika. Przygniótł go ciężar tajemnicy? Czy właśnie zastawia na Abby pułapkę? A może coś jeszcze bardziej złowrogiego dzieje się poza zasięgiem wzroku? Stawka jest wysoka, a Abby musi zrobić wszystko, by chronić siebie.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

3 osoby kupiły
18
Wiem lepiej. Wynalazki i odkrycia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem lepiej. Wynalazki i odkrycia
Rebel, od 16 lat
Dostępny
9 szt.

Mini gra quizowa i rozszerzenie do „Wiem lepiej” w jednym! Który Amerykanin zapisał się w historii jako wynalazca linii montażowej? Kim był Ferdinand von Zeppelin? Co oznaczają symbole i liczby, które możemy znaleźć na żarówkach? Rzuć znajomym wyzwanie dotyczące wiedzy o nauce i zabłyśnij jej znajomością, dzięki specjalnej mini grze z serii „Wiem lepiej”! „Wiem lepiej. Wynalazki i odkrycia” to 60 pytań, które sprawdzą Waszą wiedzę o najważniejszych postaciach i zdobyczach świata nauki. Możecie odpowiadać na pytania tylko z tej kategorii, ale też wykorzystać zestaw jako dodatek do taktycznej gry quizowej „Wiem lepiej”. W pudełku znajdziesz płytkę kategorii, którą możesz dołączyć do puli podstawowych lub zastąpić nią jedną z nich. Na czym to polega? Płytkę kategorii umieszcza się w zasięgu wszystkich graczy. W swojej turze gracz na głos odczytuje dla siebie pytanie z karty. Jeśli któryś z przeciwników zna odpowiedź na odczytane pytanie, zabiera płytkę kategorii, krzycząc „Wiem lepiej!”. Musi to zrobić, zanim padnie odpowiedź. Następnie gracz rozgrywający swoją turę odpowiada na pytanie i w tajemnicy sprawdza poprawność odpowiedzi. Jeśli odpowiedź jest nieprawidłowa, odpowiada gracz z płytką kategorii. Rozgrywkę kontynuuje się do momentu, gdy któryś z graczy zdobędzie 5 płytek kategorii. Zawartość pudełka: • 60 kart, • płytka kategorii. Wymiary opakowania: 7.0 x 7.0 x 3.0 cm

29,95 zł
26,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

4 osoby kupiły
19
Mysia Dolina. Zaginiona księga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mysia Dolina. Zaginiona księga
Dostępny
4 szt.

Myszka MO jest młodą archiwistką. Spisuje losy Mysiej doliny. Jednocześnie Mo chce poznać historię swego poprzednika Hugo, który zniknął wraz z księgą opisującą jego losy. Księga oraz tajemnica zaklęcia milczenia, która spadła na MO, to zadanie, któremu musi sprostać. Wzruszająca, pełna magii opowieść o sile przyjaźni, wytrwałości i dążeniu do sprawiedliwości. Historia małej myszki, która odnajduje odwagę, by zmienić świat. Do niezwykłego świata Mysiej Doliny i jej mieszkańców zapraszają Agnieszka i Paulina – przyjaciółki, które od dziecka tworzą bajkowe postacie. Znają wszystkie tajemnice myszek, powstających w pracowni Pauliny. A jest ich całe mnóstwo – i tajemnic, i myszek – jak to w mysich rodzinach.

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
20
Pierwsze życie Marka Kondrata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze życie Marka Kondrata
Dostępny
4364 szt.

Jacek Wakar, autor bestsellerowej książki o Januszu Gajosie Przyczajony geniusz, rozmawia z kolegami aktorami i reżyserami o Marku Kondracie. Rozmowy skrzą się od anegdot z planów filmowych i teatralnych garderób. „Bardzo żałuję jego decyzji o rezygnacji z aktorstwa, ale chyba potrafię go zrozumieć. Gadaliśmy kiedyś, i Marek, smutny, mówi do mnie: »Andrzej, ja tak bardzo marzę, żeby jakiś reżyser mnie zrugał. Tymczasem przychodzę na plan i wszyscy mnie tylko poklepują po ramieniu. Powtarzają, że wspaniale, właśnie o to chodziło. Gdyby powiedział, że do dupy, fatalnie, jeszcze bym z siebie coś wykrzesał, a tak?«.” – Andrzej Grabowski „Marek jest gejzerem żartów na planie. Zwierzał się, że u Krzysztofa Kieślowskiego przy filmie Bez końca nie mógł wytrzymać, bo wszystko było tak strasznie na serio. Marek ma uczulenie na – jak sam mówi – »powagę i namaszczenie«, podczas realizacji filmu. Takie myślenie nas łączy, ponieważ uważam, że kręcenie filmów w porównaniu z innymi poważnymi zawodami jak lekarz czy nauczyciel jest niepoważne.” – Juliusz Machulski „Jest świetny w każdym calu. Świetny jako człowiek, kompan, jako dusza, jako aktor.” – Janusz Majewski „Marek ma coś takiego w sobie, co chciałoby się mieć w domu.” – Kazimierz Kutz „Marek jest dla polskiego kina, polskiego teatru, ale też w ogóle dla polskiej kultury postacią szczególną.” – Daniel Olbrychski „Udało mu się spełnić sen o niezależności. To jest sen bardzo wielu aktorów, ale zwykle nie przechodzi w realność.” – Olaf Lubaszenko „Chyba znudził się aktorstwem, widząc, że w Polsce już niczego więcej nie może osiągnąć. Teraz po prostu chce sobie pożyć.” – Renata Dancewicz

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

2 osoby kupiły
21
Polacy w Chicago - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polacy w Chicago
Dostępny
15 szt.

Pierwsze wzmianki o Polakach w Chicago pochodzą z lat 30. XIX wieku. Nasilenie polskiego osadnictwa w tym mieście nastąpiło po 1850 roku i odtąd było kilka fal polskiej emigracji do Stanów Zjednoczonych. Dziś na obszarze metropolitalnego Chicago mieszka w przybliżeniu 800 tysięcy osób o polskich korzeniach. Ta olbrzymia, zróżnicowana polska diaspora jest od wielu dziesięcioleci obiektem badań i opracowań naukowych – i wciąż budzi żywe zainteresowanie historyków licznych specjalności, socjologów, antropologów społecznych. Zgromadzone w tomie artykuły i szkice nie tworzą syntezy polskich losów w Chicago. Wybrane wycinki rzeczywistości mówią jednak wiele o złożoności doświadczeń osób polskiego pochodzenia w kolejnych okresach rozwoju miasta. Ukazują tkankę społeczną Polonii – dawną i obecną – oraz dynamikę jej przemian.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
22
Rozważny przedszkolak. Część 1. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważny przedszkolak. Część 1. Audiobook
Katarzyna Halik, Bliżej przedszkola
Dostępny
5 szt.

Rozważny przedszkolak to zbiór 12 opowiadań opisujących niebezpieczne sytuacje, jakie mogą się wydarzyć poza domem. Utwory są przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas. Publikacja wchodzi w skład serii „Słuchowiska dla przedszkolaków”. Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię. Bohaterowie opowiadań (zwierzątka, roboty, śnieżynki, syrenki i inni?) poznają zasady bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować w opisanych sytuacjach. Słuchając albumu, dzieci dowiadują się, jak właściwie postępować: gdy zobaczą potrzebujące pomocy zwierzę; gdy zgubią się w sklepie; w kontaktach z ogniem; podczas udzielania pierwszej pomocy; wobec obcych psów; podczas podróżowania środkami transportu; podczas przechodzenia przez ulicę. Dowiedzą się również, że nigdy nie należy oddalać się od dorosłych bez ich wiedzy; zawsze należy pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych; nie należy oddalać się z nieznajomymi; a zimą nie należy zjeżdżać na sankach w miejscach niedozwolonych oraz wchodzić na zamarznięte jezioro.

26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

2 osoby kupiły
23
Wiem lepiej. Mini gra quizowa. Niezapomniane filmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem lepiej. Mini gra quizowa. Niezapomniane filmy
Rebel, od 16 lat
Dostępny
6 szt.

Mini gra quizowa i rozszerzenie do „Wiem lepiej” w jednym! Z jakim filmem kojarzy Ci się porwanie Pameli Anderson oraz niedźwiedź w furgonetce z lodami? Jaką przykrą niespodziankę znalazł w łóżku producent Jack Woltz, bohater „Ojca chrzestnego”? Rzuć znajomym wyzwanie dotyczące wiedzy o kultowych filmach i zabłyśnij ich znajomością, dzięki specjalnej mini grze z serii „Wiem lepiej”! „Wiem lepiej.Niezapomniane filmy” to 60 pytań, które zabiorą Was w podróż po kinematografii: od tytułów, poprzez ikoniczne sceny aż do popularnych cytatów. Możecie odpowiadać na pytania tylko z tej kategorii, ale też wykorzystać zestaw jako dodatek do taktycznej gry quizowej Wiem lepiej. W pudełku znajdziesz płytkę kategorii, którą możesz dołączyć do puli podstawowych lub zastąpić nią jedną z nich. Na czym to polega? • Płytkę kategorii umieszcza się w zasięgu wszystkich graczy. • W swojej turze gracz na głos odczytuje dla siebie pytanie z karty. • Jeśli któryś z przeciwników zna odpowiedź na odczytane pytanie, zabiera płytkę kategorii, krzycząc „Wiem lepiej!”. Musi to zrobić, zanim padnie odpowiedź. Następnie gracz rozgrywający swoją turę odpowiada na pytanie i w tajemnicy sprawdza poprawność odpowiedzi. Jeśli odpowiedź jest nieprawidłowa, odpowiada gracz z płytką kategorii. • Rozgrywkę kontynuuje się do momentu, gdy któryś z graczy zdobędzie 5 płytek kategorii. Zawartość pudełka: • 60 kart, • płytka kategorii. Wymiary opakowania: 7.0 x 7.0 x 3.0 cm

29,95 zł
26,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

3 osoby kupiły
24
Województwo małopolskie. Podróżownik, 1:250 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Województwo małopolskie. Podróżownik, 1:250 000
Dostępny
66 szt.

„Podróżownik” to seria map łączących aktualne informacje drogowe w skali 1 : 250 000 z informacjami o ciekawych miejscach, w tym obiektach zaliczanych do najcenniejszych dóbr kultury i natury. Mapa jest więc przeznaczona nie tylko dla kierowców, ale i dla turystów, którzy lubią odkrywać nowe miejsca. Jest idealnym narzędziem do planowania swoich eskapad na terenie małopolskiego. Prawdziwe bogactwo Małopolski to góry. Niektóre miejsca są odwiedzane tłumnie np. przez miłośników białego szaleństwa, amatorów wspinaczki, jazdy konnej, kajakarstwa, a nawet szybownictwa i lotów balonowych. W innych można odpocząć od miejskiego zgiełku. Tu powstał pierwszy narodowy styl w architekturze, a w wielu wsiach przetrwał żywy folklor, który jak magnes działa na turystów. Natomiast bogata spuścizna wielu pokoleń konkuruje z pyszniącą się naturą szczególnie w stolicy regionu. Kraków jako miasto królewskie wyznaczył kierunek w polskiej polityce, gospodarce i kulturze. Na terenie funkcjonuje aż 6 parków narodowych: Babiogórski, Gorczański, Magurski, Ojcowski, Pieniński oraz, zaliczany do największych w Polsce, chroniący jedyny w kraju fragment gór o krajobrazie alpejskim, Tatrzański Park Narodowy. Opisy tych wszystkich miejsc znajdują się na odwrocie tej bogatej mapy.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
25
Letnie opowieści. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Letnie opowieści. Audiobook
praca zbiorowa, Bliżej przedszkola
Dostępny
21 szt.

Letnie opowieści to zbiór 12 opowiadań tematycznie związanych z okresem letnim. Utwory pochodzą z książki Vademecum przedszkolnych zabaw. Lato, ale nowością są tu konspekty – służące do przygotowania zajęć, które można przeprowadzić z dziećmi na podstawie słuchowisk z audiobooka. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas. Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

25,90 zł
18,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
26
Historyjki z nalepkami. Piękne księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki z nalepkami. Piękne księżniczki
Dostępny
72 szt.

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o przygodach pięknych księżniczek. Do książeczki dołączono 56 kolorowych naklejek.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
27
Dixieland, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dixieland, CD
Various Artists, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny
4 szt.

Dwupłytowy album największych polskich gwiazd jazzowych. Wykonawca: VARIOUS ARTISTS, Wydawca: MTJ AGENCJA ARTYSTYCZNA, Gatunek: JAZZ, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Rok wydania: 2008, Dźwięk: STEREO, Kraj: Polska, Compilation: YES, Comments: Vistula River Brass Band, Wojciech Kamiński, Blues Fellows ...

28,44 zł
27,02 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,42 zł

1 osoba kupiła
28
Wrzeciono Boga. Kłosy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrzeciono Boga. Kłosy
Dostępny
850 szt.

Jesień 1915 roku. W Europie szaleje wielka wojna, ale do Brzozowa – niewielkiej wioski na Górnym Śląsku – szczęśliwie docierają tylko jej odległe echa. Trzynastoletni Teofil Kłosek zakrada się do okien mieszkania kierownika pruskiej szkoły, stając się świadkiem sceny będącej początkiem serii dramatycznych wypadków. Ludzkie dramaty i tragiczne wybory, a w ich tle codzienne życie – szkolne perypetie, romantyczne zauroczenia, bolesne rozstania, pałacowe intrygi… I owiana grozą śląskich bajań zagadka kryminalna, która tasuje szeregi serdecznych przyjaciół i zaprzysięgłych wrogów. Na wszystkim kładzie się cień mrocznej tajemnicy sięgającej czasów powstania styczniowego. „Wrzeciono Boga” to przejmująca, wielowątkowa saga oparta na prawdziwych losach śląskiej rodziny. Fabuła pierwszego tomu Kłosy toczy się w czasach, kiedy w sercach Polaków odżywają narodowowyzwoleńcze idee. Kulturowo-społeczne uprzedzenia stają się zarzewiem międzypokoleniowego konfliktu, który rozbije rodzinę Kłosków i poruszy wiejską społeczność.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
29
Kartka Podziękowanie za współpracę TS74 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Podziękowanie za współpracę TS74
Trend
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Kartki z podziękowaniamiPodziękowania na kartce do dobry sposób na przekazanie komuś wyrazów wdzięczności min za okazaną pomoc lub wsparcie. Kartki z podziękowaniami są sprawą bardzo indywidualną. Kartki z podziękowaniami przeważnie posiadają wizerunek wiązanki kwiatów - uniwersalnego symbolu przyjaźni. Kartki z podziękowaniami za współpracę są idealnym dodatkiem do prezentu. Kartka z życzeniami wewnątrz  zdobiona folią metalizowaną  o wymiarze 12 x 16,5 cm w zestawie z kopertą  treść życzeń wewnątrz Dziękujemy za wszystkie dniwspólnej pracy.Gratulujemydotychczasowych osiągnięći życzymy powodzenia w przyszłości 

7,05 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,9%
oszczędzasz 0,06 zł

1 osoba kupiła
30
Wiem lepiej. Wielkie miasta. Mini gra quizowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem lepiej. Wielkie miasta. Mini gra quizowa
Rebel, od 16 lat
Dostępny
17 szt.

Mini gra quizowa i rozszerzenie do „Wiem lepiej” w jednym! Niedaleko którego miasta znajduje się lotnisko Malpensa? Gdzie można podziwiać świątynię Hagia Sophia? Jak się nazywa charakterystyczna, designerska dzielnica Sztokholmu? Rzuć znajomym wyzwanie dotyczące wiedzy o metropoliach i zabłyśnij ich znajomością, dzięki specjalnej mini grze z serii Wiem lepiej! „Wiem lepiej: Wielkie miasta” to 60 pytań, które zabiorą Was w podróż po całym świecie (a na pewno po najważniejszych miastach). Możecie odpowiadać na pytania tylko z tej kategorii, ale też wykorzystać zestaw jako dodatek do taktycznej gry quizowej Wiem lepiej. W pudełku znajdziesz płytkę kategorii, którą możesz dołączyć do puli podstawowych lub zastąpić nią jedną z nich. Na czym to polega? • Płytkę kategorii umieszcza się w zasięgu wszystkich graczy. • W swojej turze gracz na głos odczytuje dla siebie pytanie z karty. • Jeśli któryś z przeciwników zna odpowiedź na odczytane pytanie, zabiera płytkę kategorii, krzycząc „Wiem lepiej!”. Musi to zrobić, zanim padnie odpowiedź. Następnie uczestnik rozgrywający swoją turę odpowiada na pytanie i w tajemnicy sprawdza poprawność odpowiedzi. Jeśli odpowiedź jest nieprawidłowa, odpowiada gracz z płytką kategorii. • Rozgrywkę kontynuuje się do momentu, gdy któryś z graczy zdobędzie 5 płytek kategorii. Zawartość pudełka: • 60 kart • płytka kategorii

29,95 zł
26,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

1 osoba kupiła
31
Województwo dolnośląskie. Podróżownik, 1:250 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Województwo dolnośląskie. Podróżownik, 1:250 000
Dostępny
18 szt.

Podróżownik to seria map łączących aktualne informacje drogowe w skali 1 : 250 000 z informacjami o ciekawych miejscach, w tym obiektach zaliczanych do najcenniejszych dóbr kultury i natury. Mapa jest więc przeznaczona nie tylko dla kierowców, ale i dla turystów, którzy lubią odkrywać nowe miejsca. Jest idealnym narzędziem do planowania swoich eskapad na terenie Dolnego Śląska.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
32
Tarot, a karma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarot, a karma
Dostępny
11 szt.

Czy żyjemy tylko raz? Co czeka nas po śmierci? Czy kiedyś już żyliśmy? Kolejna książka Alicji Chrzanowskiej podejmuje ten, fascynujący ludzkość od zarania jej dziejów, temat i w rzetelny, niezwykle mądry sposób przedstawia całą złożoność tej problematyki. Autorka jednocześnie wprowadza Czytelnika w świat Tarota, jak w krainę baśni, w której zwycięża szlachetność i dobro, a każdy szczegół czy symbol ma swoje głębokie znaczenie. Wielkim atutem książki jest głęboka znajomość tematu zarówno Tarota jak i karmy, erudycja i łatwość z jaką autorka posługuje się przy pisaniu o tak skomplikowanych zagadnieniach. Za jej największą zaletę należy uznać autentyczność, ponieważ Alicja Chrzanowska opisuje własne, dramatyczne przeżycia, kiedy to sama dotykała największych tajemnic człowieka (życia i śmierci).

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
33
Karkonosze. Plastikowa mapa turystyczna, 1:25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karkonosze. Plastikowa mapa turystyczna, 1:25 000
Dostępny
29 szt.

Dwustronna plastikowa mapa turystyczna Karkonoszy zawiera wiele informacji przydatnych turystom pieszym i rowerzystom planujących górskie wycieczki, m.in. szlaki turystyczne wraz z czasem przejścia, ścieżki dydaktyczne, trasy rowerowe. Lokalizacja wyciągów narciarskich, nartostrad i tras zjazdowych stanowi niezbędną informację dla miłośników białego szaleństwa. Plany Karpacza (1:15 000) i Szklarskiej Poręby (1:17 000 ) wraz ze spisem ulic i aktualną bazą noclegową to kolejne atuty tej mapy. Szczegółowy rysunek skał i cieniowanie oddają bardzo plastycznie rzeźbę terenu tego pięknego regionu.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
34
Wybrane aspekty terroryzmu niekonwencjonalnego. Zagrożenia-przeciwdziałanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane aspekty terroryzmu niekonwencjonalnego. Zagrożenia-przeciwdzia...
Dostępny
16 szt.

Terroryzm był, jest i nic nie wskazuje na to, aby nie był w przyszłości najpoważniejszym zagrożeniem o charakterze niemilitarnym dla demokratycznego świata. Każdy zamach, liczne niewinne ofiary, budzą w nas sprzeciw i żądanie ukarania winnych. Można antycypować, że jego klasyczne oblicze – wykorzystanie w zbrodniczej aktywności środków konwencjonalnych – zaczyna coraz bardziej zderzać się ze świadomością dążenia przez owładniętych swoimi ekstremistycznymi ideami szaleńców, szukania nowych metod ataku, w tym wykorzystania środków niekonwencjonalnych. Pandemia COVID-19 uświadomiła nam, jakie skutki mogą mieć miejsce, jeżeli terroryści wejdą w posiadanie broni biologicznej. Po 11 września okazało się, że samoloty pasażerskie nie są już celem ataku, a stały się środkami walki. Terrorystyczna rzeczywistość na naszych oczach ulega ewolucji. Niniejsza publikacja wpisuje się w dyskurs naukowy w obszarze bezpieczeństwa – zagrożeń płynących z możliwości użycia w działalności terrorystycznej środków niekonwencjonalnych. Książka jest interesującym źródłem wiedzy, ale także daje inspiracje do własnych eksploracji naukowych w tej tematyce.

25,00 zł
21,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

1 osoba kupiła
35
Ekobajki prosto z natury Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekobajki prosto z natury Audiobook
Magdalena Ledwoń, Bliżej przedszkola
Dostępny
19 szt.

Ekobajki prosto z natury tozbiór 10 opowiadań wchodzący w skład serii Słuchowiskadla przedszkolaków, których celem jest wsparcie nauczyciela w procesiewypracowywania postaw proekologicznych i utrwalających nawykiekologiczne u dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów młodszychklas.Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnięoraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupieniauwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają.Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowedzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząckolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacjebohaterów i ćwiczą empatię.Bohaterowie opowiadań poznają sposoby na dbanieo środowisko w codziennych sytuacjach. Słuchając albumu, dzieci dowiadują się:jak oszczędzać wodę i dlaczego jest to takie ważne, jak chronić przyrodępodczas zakupów i dlaczego marnowanie jedzenia szkodzi środowisku, komupotrzebne są pszczoły, jak powstają zanieczyszczenia powietrza i jak można imzapobiegać, jak dbać o zwierzęta domowe, jak codziennie ograniczać użycieplastiku i jakie ma to znaczenie dla oceanów, jak poprawnie segregować odpadyoraz jak należy zachowywać się w lesie.

25,90 zł
18,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
36
Darkness And Hope, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Darkness And Hope, CD
Moonspell, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Darkness and Hope 2. Firewalking 3. Nocturna 4. Heartshaped Abyss 5. Devilred 6. Ghost Song 7. Rapaces 8. Made of Storm [Explicit] 9. How We Became Fire 10. Than the Serpents In My Hands 11. Mr Crowley

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
37
Czeskie a polskie prawa historyczne do Cieszyńskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czeskie a polskie prawa historyczne do Cieszyńskiego
Dostępny
14 szt.

„Gdzie winna być według słuszności granica polsko-czeska w Księstwie Cieszyńskim? Bogu dzięki, żeśmy nareszcie doszli do tego, że możemy mieć kłopoty o granice polskiego państwa. Ciężkie to i przykre kłopoty, ale chwała Bogu, że one już są. Żadne państwo, choćby najpotężniejsze, nie obejdzie się bez kłopotów; cała historia polska składa się z nieustannych kłopotów państwowych i nie mogło być inaczej, bo tylko w grobie troski nie ma. Co żywe, to zawsze obarczone bywa troskami i kłopotami”. Fragment eseju prof. Feliksa Konecznego z 1920 roku

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
38
Szlaczkopis W Tasmie 6mmx4mb Emotki Derform Kidea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
1 osoba kupiła
39
Wiosna? Wiosna! audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosna? Wiosna! audiobook
praca zbiorowa, Bliżej przedszkola
Dostępny
23 szt.

Wiosna? Wiosna! to zbiór 14 opowiadań tematycznie związanych z czasem wiosny. Publikacja wchodzi w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków. Utwory pochodzą z książki Vademecum przedszkolnych zabaw. Wiosna, ale nowością są tu konspekty ? służące do przygotowania zajęć, które można przeprowadzić z dziećmi na podstawie słuchowisk z audiobooka. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas. Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
40
Kartka Podziękowania serdeczne i szczere TK11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
1 osoba kupiła
41
O możliwym końcu kultury. Apokaliptyka Rene Girarda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O możliwym końcu kultury. Apokaliptyka Rene Girarda
Dostępny
4 szt.

Książka Andrzeja Gielarowskiego jest ważnym głosem w dyskusji nad dziełem Girarda, i to nie tylko w odniesieniu do opracowań polskich. Podstawowa jej teza, mówiąca o tym, że jego myśl „zawsze miała charakter apokaliptyczny”, znajduje swoje pełne uzasadnienie w przedstawionej monografii. Autor nie tylko kompetentnie i rzetelnie prezentuje szczegółowe zagadnienia teorii mimetycznej, ale także umieszcza je kolejno w perspektywie apokaliptycznej i eschatologicznej, co wymagało umiejętnego syntetyzowania wątków, wpisywania pojęć i koncepcji w tkankę współczesnej nam rzeczywistości, a przede wszystkim całościowego spojrzenia na miejsce antropologii mimetycznej (czy też wręcz antropofanii) w konkretyzującym się kryzysie „czasów końca”. Warto podkreślić, że monografia Andrzeja Gielarowskiego O możliwym końcu kultury. Apokaliptyka René Girarda jest jedną z niewielu jak do tej pory prac powstałych na gruncie polskim, które przesuwają badania teorii mimetycznej z obszaru deskryptywnego porządkowania w obszar wysokiej jakości refleksji o charakterze krytycznym.” – dr hab. Maria Korusiewicz, prof. ATH (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej) Przedstawione przez Andrzeja Gielarowskiego opracowanie myśli Girarda jest oryginalne, mimo że autor idzie ściśle po drogach wyznaczonych przez tego frankoamerykańskiego myśliciela. Gielarowski trafnie uchwycił i zwarcie przedstawił podstawowe nurty teorii mimetycznej, interpretując ją jako teorię o charakterze apokaliptycznym, widząc kluczowy problem kultur w ich relacji do kwestii niewinności ofiar. W czasach dotkniętych pandemią i nasileniem konfliktów społecznych praca taka jest więc bardzo aktualna, zwłaszcza w Polsce opanowanej potężną rywalizacją mimetyczną i to na wielu płaszczyznach. Lektura tej pracy mogłaby pogłębić refleksje redukujące się coraz częściej do „logiki nagłówków” opanowanych przez mentalność skandalu. Do książki mogliby sięgnąć nie tylko publicyści i krytycy kultury medialnej, lecz także ludzie Kościoła, uwikłani w sidłach założonych przez mentalność kultury skandalu, mający trudności w odnalezieniu właściwego stosunku do ofiar. Książka może się też stać źródłem inspiracji dla polskiej teologii systematycznej borykającej się z problemem ofiarniczej czy nieofiarniczej wizji Boga. „Czy ta książką ożywi dyskursy filozoficzne? Ponieważ autor idzie po drogach wyznaczonych przez Girarda, i to nie tylko w kwestiach treściowych, lecz także metodologicznych, ukazując swoje zafascynowanie tym myślicielem, musi się wiec on liczyć, że dotknie go taka sama krytyka. Po co więc ta książka? Gielarowski daje sam odpowiedź na takie pytanie: „Dzięki przyjęciu apokalipsy taką jaką ona jest, można się otworzyć na nadzieję i uniknąć rozpaczy, w której grzęźnie nowoczesność odrzucająca prawdę” – prof. dr Józef Niewiadomski Theologische Fakultät Innsbruck)

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
42
Kartka Dziękuję TS27 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Dziękuję TS27
Trend
Dostępny
5 szt.

Kartki z podziękowaniami Podziękowania na kartce do dobry sposób na przekazanie komuś wyrazów wdzięczności min za okazaną pomoc lub wsparcie. Kartki z podziękowaniami są sprawą bardzo indywidualną. Kartki z podziękowaniami przeważnie posiadają wizerunek wiązanki kwiatów - uniwersalnego symbolu przyjaźni. Kartka Podziękowanie Dziękuje  Kartka z życzeniami wewnątrz  zdobiona tłoczeniami i folią metalizowaną  o wymiarze 12 x 16,5 cm w zestawie z kopertą  treść życzeń wewnątrz '' Bądźmy wdzięczni wobec ludzi,którzy czynią nas szczęśliwymi.Oni są uroczymi ogrodnikami,dzięki którym nasze dusze rozkwitają ''Marcel ProustDziękuje...

7,05 zł
6,99 zł

Rabat 0,9%
oszczędzasz 0,06 zł

1 osoba kupiła
43
Pieśń duchowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń duchowa
Dostępny
3 szt.

Pieśń duchowa św. Jana od Krzyża to jedno z najcenniejszych dzieł literatury światowej, ukazujące w oryginalnej formie doświadczenie mistyczne, które ze swej istoty jest niewyrażalne. Pierwsze strofy o miłości prowadzącej człowieka do zjednoczenia z Bogiem karmelitański autor ułożył w skrajnie trudnych warunkach, gdy przebywał uwięziony w toledańskiej celi. Rozwijał i komentował poemat na prośbę wielu osób przez prawie dziesięć lat (1578–1586). W ten sposób utwór stał się syntezą myśli Świętego, ukazując całościowy obraz rozwoju duchowego. Dzieła św. Jana od Krzyża są nieprzerwanie dostępne w Wydawnictwie Karmelitów Bosych od pierwszej edycji przekładu Bernarda Smyraka OCD z lat 1939–1949. Obecnie uznaliśmy za konieczne wydanie Pieśni duchowej w nowym przekładzie, by myśl teologiczna św. Jana została wyrażona w stylistyce przypominającej tekst oryginalny. Do zrealizowania tego projektu zaprosiliśmy doświadczonych tłumaczy. Marcin Kurek, pozostając przy Janowej formie poetyckiej, oddał strofy wierszem białym, bliższym współczesnej wrażliwości. Carlos Marrodán Casas nadał komentarzom charakter niemal osobistego spotkania z autorem objaśniającym swój poemat wers po wersie. Niezwykle pomocne w lekturze tekstu są uwagi we wstępie i przypisach opracowane przez Marlenę Krupę. Dzięki odwołaniom do najnowszych badań filologicznych nad twórczością Świętego można pełniej interpretować symbolikę utworu oraz odkrywać jego walory literackie. Mamy nadzieję, że nowy przekład przybliży piękno i głębię Pieśni duchowej zarówno nowym czytelnikom, jak i tym, którzy dobrze znają dzieła hiszpańskiego mistyka. Pragniemy, by arcydzieło św. Jana od Krzyża dostarczało inspiracji duchowych, literackich i artystycznych jako utwór zakorzeniony w kulturze, a zarazem zaskakująco nowoczesny. Marcin Kurek jest iberystą, tłumaczem, poetą. Przełożył utwory m.in. Joana Brossy, Pabla Garcíi Casado, Juana Gelmana. Laureat nagród „Literatury na Świecie” i Fundacji im. Kościelskich. Autor książek: Powieść totalna (2003), Poezja przyziemna (2014). Carlos Marrodan Casas jest tłumaczem. Przełożył m.in. utwory Gabriela Garcíi Márqueza, Maria Vargasa Llosy, Javiera Maríasa, Octavia Paza. Laureat nagród polskiego PEN Clubu, ZAIKS-u, „Literatury na Świecie”, Instytutu Cervantesa w Polsce. Marlena Krupa jest iberystką. Od wielu lat zajmuje się interpretowaniem dzieł św. Jana od Krzyża. W 2011 roku ukazała się jej książka Duch i litera. Liryczna ekspresja mistycznej drogi świętego Jana od Krzyża w polskich przekładach.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
44
Gruby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gruby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Powieść z wątkami autobiograficznymi. Tytułowy bohater powraca wraz z rodzicami z Syberii. Przeżył tam koszmar zesłania, mrozu i głodu. Czy potrafi przystosować się do warunków po powrocie.

21,50 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,6%
oszczędzasz 5,51 zł

1 osoba kupiła
45
Detektywi - śledztwo w toku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektywi - śledztwo w toku
Kukuryku
Dostępny
75 szt.

Zostań detektywem i odnajdź złodzieja, który wykradł w nocy cenne eskponaty z muzeum. Musisz wykazać się logicznym myślenie, aby rozwiązać zagadkę w jak najkrótszym czasie. Podczas śledztwa będziesz porównywał portrety pamięciowe podejrzanych i pytał świadków o ich charakterystyczne cechy wyglądu.

32,40 zł
24,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
46
Piramidy dni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramidy dni
Dostępny
166 szt.

Nagrodzony zbiór opowiadań doskonałej litewskiej nowelistki Dainy Opolskaitė. Przyrodnie siostry nawiązują relację po latach, chłopak próbuje odnaleźć się w roli ojca, dziewczynka przeżywa swoją pierwszą miłość, kobieta cierpi po stracie ukochanego – takich ludzi spotykamy na co dzień. Opolskaitė wybiera te osoby z tłumu, aby przyjrzeć się ich losom i o nich opowiedzieć. Stawia pytanie, czy jesteśmy odpowiedzialni za wszystko, co spotyka nas w życiu. Historie, które przypominają, że życie składa się czasem z samych zerwanych połączeń telefonicznych. Daina Opolskaitė – urodziła się w 1979 roku w Wyłkowyszkach. Absolwentka filologii litewskiej na Wileńskim Uniwersytecie Pedagogicznym; pisarka, nowelistka, eseistka, recenzentka. Debiutowała w 2000 roku zbiorem nowel pt. Drožlės. W latach 2015–2018 wydała trzy powieści dla młodzieży, stając się uznaną autorką w tej dziedzinie. Laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej za zbiór nowel Piramidy dni (2019) oraz najważniejszych litewskich nagród w dziedzinie nowelistyki: Antanasa Vaičiulaitisa i Jurgisa Kunčinasa. Pracuje w czasopiśmie literackim „Literatūra ir menas”. Kamil Pecela – poeta, literaturoznawca, tłumacz. Laureat III Nagrody im. Juliusza Bardacha za dysertację doktorską i nagrody honorowej Instytutu Kultury Litwy (Lietuvos kultūros institutas) za działalność przekładową. Członek Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury oraz Stowarzyszenia Naukowców Polaków Litwy. Przekładał między innymi książki Tomasa Venclovy, Leonidasa Donskisa, Ričardasa Gavelisa, Kristiny Sabaliauskaitė i Dalii Grinkevičiūtė. Jarosław Czechowicz, blog „Krytycznym okiem”: „Daina Opolskaitė wnikliwie portretuje swoich bohaterów w relacjach z najbliższymi. To opowiadania pełne półcieni, niejasności, charakteryzujące się napięciami wynikającymi z tego, co niejednoznaczne. Matki, córki, ojcowie, synowie – litewska pisarka znakomicie pokazuje, że wciąż nie napisano o nich wszystkiego. To książka o tym, że w bliskości z drugim człowiekiem rzadko jesteśmy bliscy sami sobie. Literacki dowód na to, że niepokój można opowiedzieć trzynaście razy i za każdym razem inaczej.”

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

1 osoba kupiła
47
Postępy malucha. Czas na sen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępy malucha. Czas na sen
Dostępny
239 szt.

Wieczorne przygotowanie dziecka do snu bywa trudnym przedsięwzięciem. Dzieci chcą być aktywne i bawić się jak najdłużej. Z drugiej strony, zmęczenie całym dniem sprawia, że zarówno dzieci jak i rodzice mogą łatwo popadać w wieczorną frustrację i poirytowanie. Treść książki pozwala uporządkować wieczorne czynności i w przyjazny sposób nakłonić dziecko do współpracy przy sprawnym zasypianiu. Czytanie dziecku tej pozytywnej książki pozwoli rodzicowi, oswoić malucha z końcem dnia. Treść przekierowuje uwagę dziecka z poczucia straty (koniec zabawy, koniec dnia) na początek najmilszej pory dnia wspólnej bliskości z mamą i czas czytania bajek. Trzeba pamiętać, że na początku mogą pojawić się trudności. Dziecko, jak każdy z nas, potrzebuje czasu, żeby wyrobić sobie nowy nawyk.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
48
Rozważny przedszkolak. Część 2. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważny przedszkolak. Część 2. Audiobook
Anna Bomba, Bliżej przedszkola
Dostępny
3 szt.

Rozważny przedszkolak to zbiór 12 opowiadań opisujących niebezpieczne sytuacje, jakie mogą się wydarzyć w domu. Utwory są przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas. Publikacja wchodzi w skład serii „Słuchowiska dla przedszkolaków”. Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię. Bohaterowie opowiadań poznają zasady bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować w opisanych sytuacjach. Słuchając albumu, dzieci dowiedzą się, że nigdy nie należy: otwierać drzwi, gdy jest się samemu w domu; bawić się ogniem; wkładać do ust klocków i innych drobnych przedmiotów; wspinać się na meble; spożywać produktów do tego nieprzeznaczonych. Zapamiętają również, że należy zachować szczególną ostrożność: w kontakcie z prądem i kuchenką gazową; pod prysznicem; na balkonie; podczas posługiwania się ostrymi przedmiotami; w kontakcie z nieznanymi roślinami lub lekami (nawet jeśli wyglądają jak słodycze).

25,90 zł
18,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
49
Girlanda papierowa Mam roczek, dla chłopca (12 flag) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Girlanda papierowa Mam roczek, dla chłopca (12 flag)
Godan
Dostępny
8 szt.

Urodzinowa girlanda dla chłopca. Świętuj 1 urodziny swojej pociechy! • Długość: sznurek: ok. 4m, flagi: 14x18 cm • Materiał: papier • Kolor: wielokolorowy • W opakowaniu: 1 szt. • Producent: Godan S.A.

16,24 zł
15,99 zł

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,25 zł

1 osoba kupiła
50
Kobiety Niepodległości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety Niepodległości
Dostępny
19 szt.

Na tom składają się wspomnienia jedenastu uczestniczek ruchu niepodległościowego. Relacje te są świadectwem zróżnicowania kobiecej aktywności w przededniu i w trakcie Wielkiej Wojny: mówią o działalności w drużynach strzeleckich i Lidze Kobiet, w Naczelnym Komitecie Narodowym, Legionach czy Polskiej Organizacji Wojskowej. Autorki i ich towarzyszki pełniły wówczas funkcje nie tylko organizatorek i urzędniczek, lecz także kolporterek bibuły, kurierek, dywersantek oraz wywiadowczyń, niektóre w męskim przebraniu służyły jako legionistki. Narracje autobiograficzne, wybrane i opracowane przez Kamila Piskałę i Martę Sikorską-Kowalską, tworzą zbiorowy portret ofiarnych bojowniczek, pozwalają też spojrzeć z nowej perspektywy na historię odrodzenia państwa polskiego. Przypominają zasługi „cichych bohaterek” naszej niepodległości. W książce zamieszczono wspomnienia Jadwigi Barthel de Weydenthal, Janiny Benedekówny, Haliny Chełmickiej, Wandy Gertz, Barbary Kossuthówny, Stefanii Kudelskiej, Zofii Plewińskiej, Marii Rychterówny, Hanny Rzepeckiej, Zofii Szturm de Sztrem i Zofii Zawiszanki. Szkice te stanowią obszerny wybór spośród relacji uczestniczek walki o niepodległość zawartych w dwóch tomach opublikowanych pod koniec trzeciej dekady XX wieku przez komitet redakcyjny pod przewodnictwem Aleksandry Piłsudskiej. W niniejszym wydaniu teksty uporządkowano tak, by Czytelnik mógł – przez pryzmat indywidualnych losów autorek – śledzić rozwój zaangażowania kobiet w ruch niepodległościowy w sposób możliwie płynny i z uwzględnieniem chronologii.

37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

1 osoba kupiła
51
Smartbee Club zestaw Moc Ognia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smartbee Club zestaw Moc Ognia
Smartbee Club
Dostępny
20 szt.

W zestawie Moc ognia czas na naukową przygodę z ogniem! Znajdziecie 3 eksperymenty. Stworzycie prawdziwe ogniste potwory ? dzięki reakcji spalania substancji chemicznych takich jak: glukonian wapnia, wodorowęglan sodu i urotropina, powołacie do życia? węglowe węże. Dowiecie się, jakie naukowe tajemnice skrywa? świeczka! Przeprowadzicie próbę ognia podczas spalania siarki i żelaza. Dodatkowo, dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) zajrzycie środka reakcji W BeeBoxie Moc ognia znajdują się trzy doświadczenia do wykonania w domu w asyście osoby dorosłej oraz eksperyment w technologii rozszerzonej rzeczywistości ? AR. Na początek przeprowadzicie eksperyment, którego efektem będzie niesamowita, wijąca się substancja. Potem skonstruujecie huśtawkę ze świecy i zobaczycie jak ogień zasysa wodę. Na koniec czeka Was chemiczny eksperyment polegający na spalaniu żelaza i siarki. Zestaw zawiera wszystkie potrzebne do eksperymentu składniki i akcesoria: folia ochronna okulary ochronne (1 para) rękawiczki ochronne (2 pary) glukonian wapnia (2 szt.) wodorowęglan sodu (2 g) heksametylenotetramina (urotropina) (2 g) szalka Petriego ze szkła borokrzemowego (1 szt.) długie zapałki (2 szt.) arkusz folii aluminiowej (2 szt.) drewniane mieszadełko (2 szt.) długie zapałki (1 szt.) świeczka (1 szt.) podgrzewacz (1 szt.) pudełko zapałek (1 szt.) stalowy drut 10 cm (1 szt.) szalka Petriego ze szkła borokrzemowego (1 szt.) zlewka ze szkła borokrzemowego (1 szt.) siarka (0,5 g) proszek żelaza (0,9 g) uchwyt do probówek (1 szt.) probówka ze szkła borokrzemowego (1 szt.) naklejka kolekcjonerska (1 szt.) karta do AR (rozszerzonej rzeczywistości) (1 szt.) drukowana instrukcja bezpieczeństwa z przebiegiem eksperymentów oraz ciekawostkami (1 szt.) BeeBox Moc ognia to doskonały sposób na nauke przez zabawę. W eksperymentach przedstawiamy naukę w formie fantastycznej zabawy. Pielęgnujemy radość samodzielnego odkrywania wzbogaconą o zdobywanie wiedzy z zakresu dziedzin STEM (science, technology, engineering, math). W Strefie Klubowicza odkryjecie instrukcje krok po kroku do każdego z eksperymentów, w jeszcze ciekawszej formie. Co kilka kroków czekają na Was ciekawostki rozwijające wiedzę, a także animacje. To zabawa zapewniająca wiele wartościowych chwil z dzieckiem!

130,91 zł
121,75 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,16 zł

1 osoba kupiła
52
Województwo podkarpackie. Podróżownik, 1:250 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Województwo podkarpackie. Podróżownik, 1:250 000
Dostępny
57 szt.

„Podróżownik” to seria map łączących aktualne informacje drogowe w skali 1 : 250 000 z informacjami o ciekawych miejscach, w tym obiektach zaliczanych do najcenniejszych dóbr kultury i natury. Mapa jest więc przeznaczona nie tylko dla kierowców, ale i dla turystów, którzy lubią odkrywać nowe miejsca. Jest idealnym narzędziem do planowania swoich eskapad na terenie podkarpackiego. Województwo obfituje w drewniane kościoły i cerkwie – wybrane z nich znalazły się na liście UNESCO, okazałe murowane świątynie, w tym siedziby biskupie w Przemyślu i Lubaczowie i wiele innych, jak choćby Kalwaria Pacławska czy klasztor karmelitów w Pilznie. Nie brak tu urokliwych kapliczek i skansenów (np. w Sanoku czy w Trzcinicy – Karpacka Troja o charakterze archeologicznym), zamków (np. w Baranowie Sandomierskim czy Krasiczynie), dworów, pałaców, kamienic, wreszcie pięknie zachowanych całych zespołów miejskich (np. w Przemyślu). Specyfiką podkarpackiego są pamiątki po ludności rusińskiej, po pionierskich działaniach Ignacego Łukasiewicza z wykorzystaniem ropy naftowej (Muzeum w Krośnie i widoczne w plenerze, niekiedy jeszcze działające, kiwony), po ofiarach I wojny światowej (unikalny kompleks cmentarzy, muzea) oraz niezwykłe wytwórnie w Przemyślu: ludwisarskie (dzwony) i fajek. Nie sposób przecenić walorów licznych beskidzkich pasm Karpatów czy też przedgórzy. Górska oferta skierowana jest nie tylko dla wyczynowych wędrowców. Na ich terenie funkcjonują dwa parki narodowe: Beskidzki i Magurski, a ponadto w województwie jest aż 10 parków krajobrazowych. Ich opisy wraz z wykazem najważniejszych atrakcji są na odwrocie tej bogatej mapy.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
53
Kitchen. Ciastolina, Spiralne frytki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kitchen. Ciastolina, Spiralne frytki
Play-Doh, Has
Dostępny
6 szt.

Play-Doh to ciastolina, czyli miękka masa plastyczna, dzięki której wszystkie dzieci mogą wyczarować, co tylko sobie wymarzą! Każdy znajdzie tu coś dla siebie: są samochody i domki, zwierzaki i figurki ludzie oraz wiele innych akcesoriów, które sprawią, że zabawa z Play-Doh nigdy się nie nudzi! Tyle pomysłów kryje się w małym pudełeczku! Play-Doh to od ponad 60 lat zabawka kreatywna numer 1 na świecie. Rozwija dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną. Zakręcone, karbowane, cieniutkie czy zupełnie płaskie – wszystkie frytki są mile widziane w świecie Play-Doh. Patrz, jak ciastolina kręci się, przechodząc przez transparentną maszynkę i tworzy szalone pokręcone, superdługie frytki! Wyciśnij proste frytki za pomocą „opakowania na wynos”, karbowane wytnij specjalnym nożykiem, a za pomocą stempelka przygotuj płaskie „przypieczone” niby-ziemniaczki. Zapakuj je do koszyka, a potem przyozdób dodatkami i polej płynną masą. Zawartość opakowania: • 5 pojemników z masą plastyczną, • buteleczka czerwonej masy Play-Doh Drizzle, • maszynka do kręconych frytek, • akcesoria m.in.: wyciskarka do prostych frytek/opakowanie na wynos, nożyk do karbowanych frytek, stempel, wałek, koszyczek, bułka hot-dog.

149,90 zł
134,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,99 zł

1 osoba kupiła
54
Mikołaj Święty. Żywot, dzieła i cuda wielkiego biskupa z Miry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołaj Święty. Żywot, dzieła i cuda wielkiego biskupa z Miry
Dostępny
35 szt.

Czy wierzysz w św. Mikołaja? Jeżeli myślisz przy tym o czerwono ubranym dużym krasnalu albo o starszym panu z białą brodą i z brzuszkiem oraz w czerwonej czapie, to znak, że zdecydowanie należy sięgnąć po tę publikację. Bo choć świąteczny zwyczaj dawania prezentów został już dziś przykryty grubą warstwą komercji, to jednak źródła tej pięknej tradycji sięgają III i IV wieku po Chrystusie, kiedy biskup Mikołaj z Miry dał jedno z najznamienitszych świadectw chrześcijańskiej miłości bliźniego oraz obrony wiary. Już on sam był wymodlonym prezentem dla swoich rodziców, którzy długo nie mogli doczekać się potomka. Okazał się dobrym, zdolnym i pobożnym synem. Został najpierw kapłanem, a później biskupem. Będąc niezłomnym stróżem wiary, wielokrotnie padał ofiarą prześladowań, ale nigdy nie zdradził Chrystusa. Pragnął Zbawiciela naśladować we wszystkim. Szczególnie wziął sobie do serca przypowieść o bogatym młodzieńcu, gdyż sam pochodził z zamożnej rodziny. Po śmierci rodziców rozdał więc odziedziczony spadek potrzebującym. Z tego przez wieki wyrosła piękna tradycja obdarowywania się prezentami. Kiedy Biskup z Miry zmarł 6 grudnia w połowie IV wieku, natychmiast rozwinął się kult jego osoby, gdyż odszedł do Pana w powszechnej opinii świętości. Dziś św. Mikołaj nadal jest jednym z najbardziej znanych świętych całego świata chrześcijańskiego, choć wielu zapomniało, kim naprawdę była ta wielka postać. Przypominają to w tej książce w barwny sposób Jolanta Sosnowska słowem, a mistrz fotografii Adam Bujak obrazem. Autorka odtwarza w literackiej opowieści historyczną postać św. Mikołaja z Miry, oświetlając jego niezwykłe życie, które do dziś pozostaje niedościgłym wzorem cnót. Adam Bujak, dokumentując fenomenalne dzieła sztuki przedstawiające świętego Biskupa, udowadnia natomiast, jak szeroko kult Mikołaja jest w Polsce, i nie tylko, obecny. Pokolenia artystów oddawały hołd temu człowiekowi, który w swej radykalnej miłości do Jezusa potrzeby innych zawsze stawiał ponad swoje. Paradoksalnym zatem jest, że blisko 1600 lat po śmierci św. Mikołaja symbolem niepohamowanej konsumpcji stała się jego karykatura. Tym bardziej trzeba więc sięgnąć po tę publikację, usiąść w spokojnym miejscu i zanurzyć się w żywocie niezwykłego świętego. I po tym, miejmy nadzieję, drogi Czytelniku, zapewne uwierzysz w Mikołaja – świętego, prawdziwego. Ta piękna, barwna, żywo napisana książka przeznaczona jest także dla młodszego odbiorcy.

79,00 zł
57,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,33 zł

1 osoba kupiła
55
Osiedle RZNiW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiedle RZNiW
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.26

Osiedle RZNiW Wczesne lata dwutysięczne. Blokowisko na osiedlu RZNiW żyje w rytmie rapu, oddycha dymem z jointów i nie toleruje obcych. Na dwunastym piętrze jednego z bloków mieszka Deso ? wychowujący się bez rodziców chłopak, który na co dzień musi zmagać się z życiem w skrajnej nędzy. Pewnej nocy otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Nadawca pisze: ?Boję się. Chyba ktoś za mną idzie?. Deso po chwili oddzwania, ale w słuchawce słyszy jedynie trzaski. Nazajutrz okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie wie, dlaczego próbowała skontaktować się akurat z nim, ale uznaje to za nieprzypadkowe i zaczyna szukać zaginionej. Osiedle RZNiW to nie tylko fascynująca historia kryminalna, ale także świeże spojrzenie na hip-hopową subkulturę przełomu wieków i wciąż obecny problem ubóstwa w Polsce. Wybaczam ci Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką wiadomość o treści ?wybaczam ci?, pochodzącą od nieznajomej dziewczyny. Bagatelizuje sprawę, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Ina stara się odnaleźć wiadomość, ta jednak znika bez śladu. Mąż zaś twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna, która odebrała sobie życie, ani co stało się z wiadomością. Ina zaczyna odkrywać, że to nie jedyna tajemnica, którą ukrywał przed nią partner?

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

56
Miluś i Emcia. Miluś może się bać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miluś i Emcia. Miluś może się bać
Dostępny
29 szt.

Miluś to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Miluś zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom? Jak poradzić sobie z tym co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubiona zabawką? A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga? Wszystkiego musi się nauczyć. Miluś może się bać to książka, w której Miluś styka się z lękiem. W trakcie swoich przygód nauczy się, że strach ma różne odcienie. Mogą to być lekkie obawy, można się bardzo czegoś przestraszyć lub bać się po prostu nieznanego. Na końcu jednak Miluś zauważa, że strach może być potrzebny. Zwłaszcza wtedy, gdy ostrzega i pomaga uniknąć rzeczy nieprzyjemnych. Należy go tylko lepiej poznać. Czasem warto posłuchać strachu, a czasem trzeba go oswoić.

23,00 zł
13,99 zł

Rabat 39,2%
oszczędzasz 9,01 zł

57
Miluś i Emcia. Miluś idzie do przedszkola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miluś i Emcia. Miluś idzie do przedszkola
Dostępny
9 szt.

Miluś to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Miluś zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom? Jak poradzić sobie z tym, co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubioną zabawką? A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga? Wszystkiego musi się nauczyć. W przedszkolu to opowiadanie, w którym Miluś pierwszy raz idzie do przedszkola. Co go tam czeka? Jak sobie poradzi w nowej sytuacji? I wreszcie, czy następnego dnia będzie chciał ponownie spotkać się z rówieśnikami?

23,00 zł
13,99 zł

Rabat 39,2%
oszczędzasz 9,01 zł

58
Ostatnia z Krwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ostatnia z Krwi
Dostępny
1 szt.

Mroczna. Brutalna. Zaskakująca. Powieść Aleksandry Pilch nie pozwoli Ci zasnąć. Trudno jest przeżyć, gdy wszyscy próbują cię zabić. Dalillah Roy jako jedyna ocalała z eksterminacji sabatu Krwi. Bezlitośni zmiennokształtni podążają jej tropem od miesięcy, a zmęczona dziewczyna już prawie się nie łudzi, że uzyska gdzieś wsparcie. Gdy zostaje porwana przez fałszywego księdza i wyszczekanego Omegę, musi dokonać wyboru: przeczekać w ukryciu do końca wojny domowej czy stanąć do walki, żeby się zemścić? W brutalnym starciu o odzyskanie równowagi najmniejszy błąd może kosztować życie. Wrogowie wykorzystają każdy sposób, by zgładzić tych, którzy nie chcą im się podporządkować.

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

59
Tożsamość banków wobec rozwoju technologii finansowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tożsamość banków wobec rozwoju technologii finansowych
Dostępny
1 szt.

Książka poświęcona wybranym zagadnieniom z obszaru technologii finansowych (FinTech) oraz oddziaływania tych technologii na funkcjonowanie banku komercyjnego. Autorzy starali się pokazać trzy aspekty: wpływ technologii finansowych na poszczególne części modelu operacyjnego banku; mechanizmy przekształcania banków z podmiotów tradycyjnych w podmioty cyfrowe; społeczne aspekty związane z procesami digitalizacji usług bankowych (np. finansowanie społecznościowe, inkluzja finansowa). Zamierzeniem scalającym poszczególne rozdziały była chęć refleksji nad procesem możliwej utraty tożsamości tradycyjnych banków, będącej skutkiem daleko posuniętego zaangażowania technologii finansowych w działalność tych instytucji. Monografia dotyka ważnej problematyki w ramach nauk finansowych, jaką są technologie finansowe (FinTech) w kontekście ich wpływu na sektor bankowy w różnych obszarach. Poprzez wykonanie dogłębnych studiów literatury przedmiotu autorzy rozpoznali stan wiedzy zastanej w obszarze zainteresowań i stawiają krok naprzód, formułując własne opinie, sądy i spostrzeżenia. „Książka jest wartościowym, treściwym i opartym na solidnych podstawach teoretycznych opracowaniem, które spotka się z zainteresowaniem studentów, naukowców, przedstawicieli praktyki zawodowej w FinTech oraz klientów tych instytucji. Może być jednocześnie punktem wyjścia do dalszych badań obszarowych lub holistycznych studiów nad relacją między tradycyjnymi bankami a podmiotami sektora FinTech”. – Z recenzji prof. UEP dr. hab. Krzysztofa Waliszewskiego

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

60
Otwórz się na zmianę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otwórz się na zmianę
Dostępny
181 szt.

LUDZKOŚĆ ZNALAZŁA SIE NA ROZDROŻU. Aby osiągnąć pewną miarę spokoju lub szczęścia, próbowaliśmy skrajności, ale to nie działało. Władza, pieniądze, większe domy, szybsze samochody, ładniejsze ubrania, lepsze wakacje ? to wszystko może nam dać krótką frajdę, ale nie prawdziwe, stałe i długotrwałe spełnienie. Popadamy więc w drugą skrajność: medytację, ograniczenie potrzeb, prostotę, pracę w skupieniu i poszukiwanie oświecenia. W ten sposób możemy czuć się lepiej i bardziej autentycznie, możemy być w stanie lepiej radzić sobie z niepokojem, ale wciąż nam czegoś brakuje. Poruszając się przez ostatnie 25 lat pomiędzy skrajnościami jogi i biznesu, Neo Moreton proponuje ?bycie autentycznym? jako bardziej uzasadnione podejście, które łączy manifestację i medytację. Bycie autentycznym oznacza uznanie przeszłości i teraźniejszości, przy jednoczesnym poświęcaniu uwagi przyszłości. Możemy nadal unikać, ignorować, udawać i ukrywać się za starannie wykreowaną iluzją, którą prezentujemy w mediach społecznościowych? albo być autentycznymi ? otworzyć się, wczuć się, pokazać i szukać tego, co nas powstrzymuje. W książce "Otwórz się na zmianę" Neo pokornie przywołuje zarówno swoje osiągnięcia, jak i poważne niepowodzenia, aby objaśnić własną drogę do bycia autentycznym. Przedstawia też praktyczne narzędzia, które odpowiadają na pytania: co, dlaczego i jak zrobić, aby stać się autentycznym. Życie to chaotyczna przygoda, która zachęca nas do zanurzenia się w tym chaosie i wykorzystania naszego prawdziwego doświadczenia, by oświetliło nam drogę. Zachęca, abyśmy się uczyli, dojrzewali, popełniali błędy, podejmowali ryzyko i starali się być bardziej ?jutrzejsi? niż ?dzisiejsi?. Neo Moreton Medytujący Brytyjczyk osiadły w Sztokholmie, kreatywny biznesmen doświadczony w budowaniu start-upów, rozwijaniu przedsiębiorstw, fuzjach i przejęciach, jest pasjonatem prawdziwego życiowego rozwoju i autentyczności w życiu. Czując się równie swobodnie w pozycji lotosu, jak i na sali konferencyjnej, Neo jest autorem, coachem i kreatywnym przedsiębiorcą zdeterminowanym, aby być autentycznym, podnosić globalną świadomość i zmieniać ludziom życie. Twórca i prezes słynnego sztokholmskiego Urban OM Centre for Yoga & Meditation, założyciel BYOND, akceleratora rozwoju osobistego i współzałożyciel nowojorskiej organizacji charytatywnej Reach Within. Jest certyfikowanym trenerem jogi, mówcą i coachem. Posiada dyplom ukończenia prawa (Londyn), studiował również w Columbia Business School (Nowy Jork), IE Business School (Madryt) I THNK School for Creative Leadership (Amsterdam).

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

61
nkscape Podstawowa obsługa programu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
nkscape Podstawowa obsługa programu
Dostępny
32 szt.

Chcesz się nauczyć grafiki komputerowej? Jeśli z jakiegoś powodu ? marzenia, potrzeby życiowej, wymagań zawodowych ? czujesz, że Twoją następną umiejętnością powinno być projektowanie grafiki oraz dostosowywanie jej do własnych celów, to dobrze. Jesteś w domu. W domu Inkscape, czyli darmowego programu do tworzenia grafiki wektorowej. Powstał on w ramach projektu kreowania wolnego oprogramowania GNU, oferuje naprawdę spore możliwości i jest dostępny zarówno dla systemu Linux, jak i Mac OS oraz Windows. O tym, jak duże możliwości ma ten program, może świadczyć to, że jego użytkownicy porównują go do CorelDRAW. Posiada więc Inkscape wszelkie funkcjonalności, jakich oczekujemy od oprogramowania do obróbki grafiki. Można w nim projektować różnego rodzaju symbole, znaki towarowe czy logotypy. Umożliwia także tworzenie ikon, a nawet postaci komiksowych. Za pomocą Inkscape możesz przekształcać istniejące już obiekty - nadać im pożądany gradient, przezroczystość, kaligrafię itd. Co istotne - program ma polskie menu. Co jeszcze istotniejsze ? z tym podręcznikiem szybko i bezproblemowo opanujesz obsługę Inkscape w najnowszej wersji: Poznasz możliwości programu Będziesz pracować na plikach Dowiesz się, jak tworzyć i usuwać obiekty Opanujesz podstawy pracy z kolorem i kształtem Nauczysz się operować na warstwach, obiektach i ścieżkach

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

62
Czerwona ziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona ziemia
Dostępny
189 szt.

Znany i doceniany w PRL reportażysta w 1989 roku przybywa na Madagaskar, by poznać jego historię i panoramę społeczną oraz zebrać materiały do nowej książki. Wyspa jeszcze przed II wojną światową stała się polską kolonią i zachowała odrębność polityczną. Kiedy dziennikarz stawia pierwsze kroki w Nowej Warszawie na Madagaskarze, nic nie zapowiada, jak blisko znajduje się oko cyklonu, w którym ścierają się stary porządek z nowym. Czy warto kłaść na szali życie w imię prawdy i rzetelności dziennikarskiej? Czy jest możliwe przeżyć wśród wygasłych wulkanów, wśród ludzi o sercach kipiących nienawiścią i żądzą władzy. O AUTORZE: Maciej Zajączkowski. Urodzony w 1992 roku w Warszawie. Absolwent prawa i stosunków międzynarodowych, aktualnie doktorant na Uniwersytecie Warszawskim. Z zawodu ? audytor. Z zamiłowania ? podróżnik. FRAGM. RECENZJI: ?Mocna, odważna, wielowymiarowa. Maciej Zajączkowski stworzył opowieść, w której precyzyjnie dopracowana fabuła staje się pretekstem do refleksji nad znaczeniem wolności, postępu i prawdy. "Czerwona ziemia" to historia pozostająca w pamięci na bardzo długo.? Joanna Dulewicz, pisarka

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

63
A Dream Of Wilderness, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Dream Of Wilderness, LP
Aephanemer, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Land of Hope 2. Antigone 3. Of Volition 4. Le Radeau de La Méduse 5. Roots and Leaves 6. Vague à l'âme 7. Strider 8. Panta Rhei 9. A Dream of Wilderness 10. Old French Song 11. Le Radeau de La Méduse

128,90 zł
118,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

64
? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
?
Dostępny
9 szt.

Prawdziwy morderca mieszka w twojej głowie Seryjny morderca zostawia w miejscach zbrodni zagadki, które może rozwiązać tylko jedna osoba – wybitny detektyw Maurycy. Dziwna i niebezpieczna gra, jaką prowadzi z nim psychopata, wciąga go coraz bardziej. Przerażenie zaczyna ustępować miejsca fascynacji, a w głowie skołowanego mężczyzny pojawiają się kolejne niepokojące teorie. Gdy w intrygę zostaje wmieszana ukochana Maurycego, ten postanawia zrobić wszystko, by ją ocalić. Ale może się okazać, że role w tym scenariuszu nie są przydzielone raz na zawsze… Co się wydarzy, gdy wyjdzie na jaw, że morderca wie o detektywie znacznie więcej niż on sam? I kto tu tak naprawdę jest oprawcą, a kto ofiarą?

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

65
Abstrakcje na pograniczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abstrakcje na pograniczu
Dostępny
13 szt.

Niektóre tajemnice powinny pozostać niewyjaśnione W miasteczku Odyńce życie toczy się codziennym, spokojnym rytmem – pijak nagabuje przechodniów o pieniądze, na bruku podskakują rikszowe taksówki, strażnik państwowy Igor rozważa problemy egzystencjalne, a pianistka Alicja gra w miejscowej tawernie. Ale pewnego dnia ten ład zostaje zburzony – oto dokonano dwóch zuchwałych przestępstw: napadu na Wytwórnię Papierów Wartościowych, w której drukowano dowody osobiste mieszkańców, oraz kradzieży cennych zeszytów nutowych wielkiego kompozytora narodowego Baltazara. Wkrótce okazuje się, że główna podejrzana, Alicja, padła ofiarą niecnej intrygi i musi salwować się ucieczką z miasta. Nieoczekiwanym towarzyszem jej niedoli staje się Igor, obdarzony szczególnym darem ściągania na siebie kłopotów. Los nie jest łaskawy dla tych dwojga i rzuca nimi w odmęty coraz dziwniejszych przypadków, zmuszając do walki o przetrwanie, prawdę oraz dobre imię.

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

66
Dom obok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom obok
Dostępny
21 szt.

Prawda, która nie mieści się w głowie W 1985 roku mieszkańcami łódzkiego osiedla wstrząsają dwa brutalne zabójstwa małych dziewczynek. Sprawcą okazuje się młody nauczyciel, Andrzej Kołtun, który za swoje zbrodnie zostaje skazany na karę śmierci. Gdy 30 lat później nastoletnia Julia w ramach szkolnego projektu dziennikarskiego zaczyna interesować się tym tematem, nikt nie podejrzewa, że uda jej się dotrzeć do zupełnie nowych faktów dotyczących tragicznych wydarzeń z przeszłości. Czy ciekawość okaże się pierwszym krokiem do… obudzenia demonów przeszłości? Co skrywa sąsiedni dom, należący niegdyś do rodziny Andrzeja Kołtuna? Niektórzy mieszkańcy zrobią wszystko, by ich tajemnice nigdy nie wyszły na jaw…

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

67
Wiem, co wam w duszy gra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem, co wam w duszy gra
Dostępny
25 szt.

Tylko prawdziwa miłość jest warta tego, by walczyć o nią do końca Wystarczyło jedno przypadkowe spotkanie, chwila rozmowy, trwające o ułamek sekundy zbyt długo spojrzenie. Początek znajomości Moniki i Jakuba był jak trzęsienie ziemi, po którym nic już nie mogło być takie jak przedtem. Mimo że oboje czują, że właśnie znaleźli swoją bratnią duszę, małżeństwo Jakuba i choroba jego żony przekreślają ich plany bycia razem. Wkrótce przekonają się, jak wiele można stracić i ile trudnych decyzji trzeba podjąć, by odnaleźć wspólne szczęście. Ale czy można zbudować miłość na nieszczęściu innych? Wiem, co wam w duszy gra to wzruszająca powieść o bolesnej tęsknocie, samotności i uczuciu silniejszym niż czas. Uczuciu, którego wszyscy się boimy i… na które wszyscy czekamy. Co się stanie, gdy przyjdzie nie w porę?

26,99 zł
19,99 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 7,00 zł

68
Nieznajomi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieznajomi
Dostępny
15 szt.

Dwoje młodych ludzi poszukujących lepszego życia. Jedna noc i jedno kłamstwo, które zmieni ich na zawsze Dla Tomka, chłopaka pochodzącego z patologicznej rodziny, każdy dzień jest walką. Walczy o siebie, swoje zdrowie i przyszłość, której nie będą zatruwać traumy z dzieciństwa. Przyzwyczajony do tego, że może liczyć jedynie na siebie, dorabia wieczorami jako barman w jednym z warszawskich klubów. Właśnie tam poznaje Julię, która wydaje mu się tak piękna i niedostępna jak jego marzenia o szczęśliwym życiu. Gdy pewnej nocy dziewczyna wypija za dużo, Tomek postanawia odwieźć ją do domu, zakładając, że nie spotkają się nigdy więcej. Nie spodziewa się jednak, że wkrótce ich drogi znów się przetną – tym razem nad polskim morzem – a zaskakująca nić porozumienia między nimi przerodzi się w znacznie silniejsze uczucie… Jak bardzo destrukcyjne mogą się okazać demony przeszłości, zraniona duma i pozornie niewinne kłamstwa? Jedno jest pewne: aby pójść do przodu, najpierw trzeba wygrać walkę o siebie.

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

69
V Praeparatus Supervivet, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
V Praeparatus Supervivet, CD
Insania, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Lista utworow: 1. Praeparatus Supervivet 2. Solur 3. Prometheus Rise 4. Moonlight Shadows 5. My Revelation 6. We Will Rise Again 7. Like A Rising Star 8. Blood, Tears And Agony 9. Entering Paradise 10. Power Of The Dragonborn 11. The Last Hymn To Life

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

70
Soul To Soul, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soul To Soul, CD
Groundbreaker, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Evermore 2. Wild World 3. Soul To Soul 4. Fighting for Love 5. Carrie 6. Standing on the Edge of a Broken Dream 7. Captain of Our Love 8. I Don't Get Better Than This 9. There's No Tomorrow 10. When Lightning Strikes 11. Til the End of Time 12. Leap of Faith

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

71
Checkered Past, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Checkered Past, CD
Guns L.A., Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Cannonball 2. Bad Luck Charm 3. Living Right Now 4. Get Along 5. If Its over Now 6. Better Than You 7. Knock Me Down 8. Dog 9. Let You Down 10. That Aint Why 11. Physical Itch

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

72
No Sign Of Life (edycja limitowana), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Sign Of Life (edycja limitowana), CD
Unleashed, Mystic Production
Dostępny
19 szt.

Lista utworów: 1. The King Lost His Crown 2. The Shepherd Has Left the Flock 3. Where Can You Flee? 4. You Are the Warrior! 5. No Sign of Life 6. The Highest Ideal 7. Midgard Warriors for Life 8. Did You Struggle With God? 9. Tyr Wields the Sword 10. It Is Finished 11. Here at the End of the World

41,90 zł
38,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,35 zł

73
Angel Of Carnage Unleashed (edycja limitowana), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angel Of Carnage Unleashed (edycja limitowana), CD
Darkwoods My Betrothed, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Name the Dead 2. In Evil, Sickness and in Grief 3. Murktide and Midnight Sun 4. You Bitter Source of Sorrow 5. Where We Dwell 6. In Thrall to Ironskull's Heart 7. Massacre 8. Black Fog and Poison Wind 9. Outro

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

74
Immunitet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Immunitet
Dostępny
490 szt.

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach władzy? Polityczna zemsta? A może sędzia jest winny? Oskarżony zwraca się o pomoc do znajomej ze studiów, Joanny Chyłki. Nie wie, że prawniczka, która niegdyś brylowała w salach sądowych, teraz zmaga się z chorobą alkoholową i upiorami z czasów młodości. Razem zaczynają odkrywać tropy prowadzące do miejsc, gdzie zasady prawa nie sięgają?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

75
Rok w lesie. Znajdź zwierzaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok w lesie. Znajdź zwierzaka
Nasza Księgarnia - gry, od 3 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Leśne zwierzęta ponownie zapraszają do swojego domu. Wyjątkowego, bo trójwymiarowego, a w takim lesie z łatwością można się schować! Hej, czy przypadkiem nie stał tu przed chwilą łoś? Gdzie on się podział? „Rok w lesie. Znajdź zwierzaka” to wspaniała gra ćwicząca pamięć i refleks. Celem jest wskazanie zwierzęcia, które ukryło się w lesie lub dopiero co się w nim pojawiło. Forma gry przestrzennej angażuje wszystkich uczestników zabawy. W pudełku znajdują się trójwymiarowe elementy gry (6 drzew, 3 krzaki, 12 zwierząt), 12 dużych żetonów z ilustracjami zwierząt oraz 25 żetonów żołędzi (punktacji). Autorzy: Magdalena Król, Marcin Dudek Ilustracje: Emilia Dziubak Liczba elementów: 58 Wymiary: 23.0 x 23.0 cm

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

76
Bożonarodzeniowa księga szczęścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bożonarodzeniowa księga szczęścia
Dostępny
143 szt.

Czasem milczenie najpiękniej opowiada historię miłości Rafał, Tomek, Lena, Aśka i Maria przyjaźnią się ze sobą od czasów liceum. Choć los rozrzucił ich po różnych zakątkach świata, wciąż utrzymują ze sobą kontakt. Pomaga im w tym pewien rytuał, który sobie stworzyli: raz w roku, na Boże Narodzenie, każde z przyjaciół pisze list do pozostałych, opowiadając o tym, co przez ten rok wydarzyło się w jego życiu. Czytanie tych grudniowych listów stało się częścią ich wigilijnej tradycji. Któregoś roku okazuje się, że w skrzynkach pocztowych brakuje wiadomości od Leny – samotnej matki, mieszkającej z córką w Chorwacji. Niepokoją się wszyscy, ale najbardziej przerażony jest Rafał, którego kiedyś łączyło z Leną coś znacznie więcej niż przyjaźń. Z dnia na dzień postanawia wyruszyć w podróż, odszukać swoją dawną ukochaną i naprawić błędy młodości… Ale czy nie jest już na to za późno?

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

77
Solista, czyli on, ona i jego żona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solista, czyli on, ona i jego żona
Dostępny
133 szt.

To tylko skok w bok Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na młodych kochankach kończąc. Wszystko z czarującym uśmiechem na ustach. Zmiana następuje, gdy zaczyna flirt z kobietą przypadkowo poznaną w nocnym klubie. Nie wiedzą o sobie nic. Znają tylko swoje ciała i swoje imiona. Dokąd zaprowadzi ich żądza? Romans ubarwi życie Winiego czy zmieni je w koszmar? Autor bestsellerowego Pokolenia Ikea pokazuje, jak potrafią zdradzać mężczyźni w mieście pełnym czarnego humoru, seksu i przemocy.

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

78
Najlepszy przyjaciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepszy przyjaciel
Dostępny
22 szt.

Będziesz moja, nawet jeśli jeszcze sama w to nie wierzysz Taka przyjaźń nie zdarza się często. John – nieprzeciętnie inteligentny, nadwrażliwy chłopak i Karren – przebojowa dziewczyna, która stara się chronić go przed światem. Wkrótce jednak oboje przekonają się, że nie można w nieskończoność unikać konfrontacji z rzeczywistością. Pierwsza lekcja, jaką dostaje John, jest na tyle bolesna, że chłopak bez słowa pożegnania znika z rodzinnego miasta. Gdy wraca po dziesięciu latach, ma tylko jeden cel: przeprosić dziewczynę, którą kiedyś zranił i nadrobić stracony czas. Czy znajdzie w sobie siłę, by zburzyć mur wzniesiony na fundamencie żalu, pretensji i zawiedzionego zaufania?

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

79
Wplątana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wplątana
Dostępny
228 szt.

Z pozoru idealny mężczyzna - czarujący i tajemniczy wysyła wiadomość. Jego pewność siebie sprawia, że potrafi okręcić wokół palca każdą kobietę. Ją również - dziewczynę o twarzy anioła, która w swojej naiwności jest w stanie uwierzyć we wszystko. Już na pierwszym spotkaniu ulega jego urokowi, mając nadzieję na coś więcej niż niewinny flirt. To zgubne uczucie ściąga na nią same problemy i zostaje wplątana do świata, od którego, w normalnych okolicznościach, trzymałaby się z daleka. Wrzucona w sam środek gangsterskich porachunków pragnie tylko jednego - cofnąć czas i nie odpisać na wiadomość. Niestety, jej życie już nigdy nie będzie takie jak dotąd...

39,90 zł
33,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,38 zł

80
Tigress Women Who Rock The World, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tigress Women Who Rock The World, CD
Jim Peterik & World Stage, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Tigress 2. Prom Night in Pontiac 3. A Cappella 4. Living for the Moment 5. Against the Grain 6. Strong Against the Wind 7. Full Moon Crazy 8. Lazarus Heart 9. Taller 10. The Best in Us 11. Dear Life 12. Walk Like Royalty 13. Music in the Aire 14. Sin to Believe a Lie 15. Stronger at the Broken Places 16. Brave is Beautiful

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

81
The NeverEnding Show Live In The Netherlands, CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The NeverEnding Show Live In The Netherlands, CD + DVD
Alan Parsons, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. One Note Symphony (Live) 2. Damed If I Do (Live) 3. Don't Answer Me (Live) 4. Time (Live) 5. Breakdown / The Raven (Live) 6. I Wouldn't Want to Be Like You (Live) 7. Psychobabble (Live) 8. Luciferama (Live) 9. Don't Let It Show (Live) 1. I Robot (Live) 2. Limelight (Live) 3. Standing on Higher Ground (Live) 4. As Light Fall (Live) 5. I Can't Get There from Here (Live) 6. Primetime (Live) 7. Sirius / Eye in the Sky (Live) 8. Old and Wise (Live) 9. (The System of) Dr. Tarr and Professor Fether (Live) 10. Games People Play (Live) 11. The NeverEnding Show (Bonus Track)

104,90 zł
96,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

82
Street Lethal, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Street Lethal, CD
Crazy Lixx, Mystic Production
Dostępny
14 szt.

Lista utworów: 1. Enter the Dojo 2. Rise Above 3. Anthem for America 4. The Power 5. Reach Out 6. Final Fury 7. Street Lethal 8. Caught Between the Rock n' Roll 9. In the Middle of Nothing 10. One Fire - One Goal 11. Thief in the Night

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

83
A Dying Wish, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Dying Wish, LP
Thulcandra, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Funeral Pyre 2. Scarred Grandeur 3. Orchard of Grievance 4. In Vain 5. Nocturnal Heresy 6. The Slivering Silver 7. In Bleak Misery 8. A Shining Abyss 9. Devouring Darkness 10. A Dying Wish

128,90 zł
118,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

84
Fans Of The Dark, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fans Of The Dark, CD
Fans Of The Dark, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: 1. The Ghost of Canterville 2. Escape from Hell 3. The Running Man 4. Dial Mom for Murder 5. Life Kills 6. Rear Window 7. The Foreigner 8. Zombies in My Class

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

85
Tales From Six Feet Under, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tales From Six Feet Under, LP
Charlotte Wessels, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Lista utworów: 1. Superhuman 2. Afkicken 3. Masterpiece [Explicit] 4. Victor 5. New Mythology 6. Source of the Flame 7. Cry Little Sister 8. Lizzie (feat. Alissa White-Gluz) 9. F.S.U. (2020) [Explicit] 10. Soft Revolution

128,90 zł
118,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

86
The NeverEnding Show Live In The Netherlands, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The NeverEnding Show Live In The Netherlands, Blu-ray
Alan Parsons, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Lista utworów: 1. One Note Symphony 2. Damned If I Do 3. Don't Answer Me 4. Time 5. Breakdown + The Raven 6. I Wouldn't Want To Be Like You 7. Psychobabble 8. Luciferama 9. Don't Let It Show 10. I Robot 11. Limelight 12. Standing On Higher Ground 13. As Lights Fall 14. I Can't Get There From Here 15. Prime Time 16. Sirius + Eye In The Sky 17. Old And Wise 18. Dr. Tarr And Professor Fether 19. Games People Play 20. The Neverending Show New Studio Audio-Bonus-Track

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

87
Memoria Avenue, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memoria Avenue, CD
Memoria Avenue, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Stuck 2. Stranded 3. Can´t Blame It on the Rain 4. The Air That I Breath 5. Waiting Forever 6. Nathalia 7. Sometimes 8. Run with Me 9. If You Fall 10. Someday 11. High as a Kite 12. Picket Fence

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

88
Apotheosis (edycja limitowana), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apotheosis (edycja limitowana), CD
Bornholm, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: 1. I Divine 2. My Evangelium 3. Sky Serpents 4. The Key to the Shaft of the Abyss 5. Black Shining Cloaks 6. Spiritual Warfare 7. Darkened Grove 8. To the Fallen 9. I Am War God 10. Apotheosis 11. Enthronement

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

89
Creseeker - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Creseeker
Dostępny
8 szt.

W tej grze nie ma zwycięzców, są tylko przegrani Smutny nie jest normalnym człowiekiem. Gdyby był normalny, nigdy nie zdecydowałby się na nagłe przekreślenie całego swojego dotychczasowego życia i spontaniczną podróż do legendarnej Stolicy Eksploracji, Aylonu. Zdeterminowany, by odnaleźć sześcienną skrzynię i wydobyć z niej kreacyjną nagrodę, postanawia wkroczyć do pełnego niebezpieczeństw creseekerskiego półświatka. Środowisko powiązane z nieautoryzowanymi przez władze poszukiwaczami fantów okazuje się znacznie odbiegać od jego wyobrażeń. Gdy wychodzi na jaw, że upragniony eksplorant trzeba najpierw ukraść z rąk owianego złą sławą gangu filipińskich zabijaków, sprawy nieco się komplikują. Głównego bohatera czeka niełatwe zadanie, zwłaszcza, że na jego drodze pojawia się szalony człowiek o żółtych oczach, skrywający niejedną tajemnicę. Czy Smutnemu uda się nie zatracić w mrokach bezwzględnego Aylonu?

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

90
Scenariusze zajęć i zabaw dla dzieci Jesień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scenariusze zajęć i zabaw dla dzieci Jesień
Dostępny
140 szt.

14 scenariuszy zajęć i zabaw indywidualnych i grupowych opracowanych przez metodyka, Agnieszkę Jarząbek. Zbiór dla nauczycieli prowadzących nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne oraz dla rodziców i dziadków, opiekunów i animatorów. Scenariusze w oparciu o literacką baśń ?Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień? Marcina Pajdaka. Zawarte w zbiorze ryciny do kolorowania autorstwa Marcina Pajdaka. ... Czy można lepiej spędzić czas niż na wspólnym czytaniu książek? ?Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień? Marcina Pajdaka to bogato ilustrowana literacka baśń, która fascynuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czytanie na głos z kolei jest świetnym treningiem dla mózgu. Pobudza ciekawość świata i wspomaga równowagę psychiczną. Podróż z bohaterami może być niezwykłą przygodą, dzięki której dzieci się rozwijają, a my możemy zaszczepić w nich miłość do książek. Nauczyciele opracowując z kolei zajęcia na podstawie ?Scenariuszy zajęć i zabaw dla dzieci. Jesień?, będą mieli szansę wspomóc uczniów na drodze do aktywnego i samodzielnego czytelnictwa w przyszłości. Agnieszka Jarząbek w niniejszym zbiorze scenariuszy dostarcza wszystkim pedagogom sprawdzone narzędzia metodyczne. Dzięki nim nauka przez zabawę staje się możliwa, obejmując zajęcia ruchowe, plastyczne, językowe czy matematyczne i przyrodnicze. Co więcej, ?Scenariusze zajęć i zabaw dla dzieci. Jesień? sprawdzą się również podczas zdalnej nauki, w okresie rekonwalescencji, kwarantanny czy przy planowaniu zajęć dodatkowych. Jest to realna pomoc i ogromne źródło inspiracji również dla animatorów zabaw i organizatorów dziecięcych imprez, opiekunów i nauczycieli wypoczynku dla dzieci, w domach kultury, świetlicach, na koloniach i podczas innych zajęć. Kreatywność jest umiejętnością niezbędną w szybko zmieniającym się świecie. Jako dorośli jesteśmy zobowiązani wspomagać potencjał dzieci. Dużą zaletą opracowanego zbioru jest uwzględnienie konieczności prowadzenia zajęć grupowych i indywidualnych. Mogą po nią sięgać także rodzicie i dziadkowie, którzy chcą urozmaicić formy spędzania wolnego czasu. Podsumowując, polecam Państwu szczególnie ?Scenariusze zajęć i zabaw dla dzieci. Jesień? Agnieszki Jarząbek, mając pewność, że zawarte tu gry i zabawy oraz sama lektura ?Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień? Marcina Pajdaka są bogatym źródłem wiedzy oraz mogą wzmacniać poczucie pewność siebie u dziecka, jego wiarę we własne możliwości.

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

91
Smartbee Club zestaw Niewidzialność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smartbee Club zestaw Niewidzialność
Smartbee Club
Dostępny
12 szt.

W zestawie doświadczeń Niewidzialność znajdziecie 3 eksperymenty, dzięki którym zamienisz się w prawdziwych chemików! Zbudujesz małe laboratorium chemiczne, w którym stworzysz płyn o znikającym kolorze, sprawdzisz jak można dostrzec ciepło na własne oczy i czy znikająca sól naprawdę znika. Przygotujcie się do prawdziwej przygody z chemią! Dodatkowo, dzięki darmowej aplikacji z technologią rozszerzonej rzeczywistości (AR) rozszczepicie światło w tęczę. Aplikacja dostępna jest dla systemów Android i iOS. Pełen doświadczeń BeeBox Królestwo Kolorów to zestaw, który oferujemy w sprzedaży indywidualnej (bez konieczności zapisywania się do subskrypcji), będący częścią Programiu Edukacyjnego SmartBee Club, nagrodzonego tytułem ZABAWKA ROKU 2020. Warto wiedzieć: Projektując nasze zestawy myślimy o rozwoju młodych umysłów oraz dobrej zabawie; instrukcje wideo z udziałem naukowca wspierające wykonanie eksperymentu; czas eksperymentowania ok. 90 min. Eksperymenty opracowane zostały przez naukowców związanych z Polską Akademią Nauk; zestaw rekomendowany przez Stowarzyszenie MENSA Polska i Instytut Fizyki Molekularnej PAN; bezpieczny produkt, spełniający wymogi polskiego i unijnego ustawodawcy; błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h; szczegółowe instrukcje i ciekawostki dostępne online na stronie zawierającej instrukcje i ciekawostki do zestawu; wyprodukowano w Polsce! W BeeBoxie Niewidzialność znajdują się trzy niesamowite doświadczenia do wykonania w domu, w asyście osoby dorosłej oraz dodatkowo eksperyment w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Zestaw zawiera wszystkie potrzebne do pracy składniki i akcesoria: folia ochronna okulary ochronne (1 pary) rękawiczki ochronne (2 pary) pęseta (1 szt.) probówka ze szkła borokrzemowego (1 szt.) zlewka ze szkła borokrzemowego (1 szt.) wąż silkonowy (1 szt.) podgrzewacz (1 szt.) węglan amonu 1 g (1 szt.) papierki wskaźnikowe uniwersalne skala pH wodorotlenek wapnia 1 g glukoza 4 g 0,1% wodny roztwór błękitu metylenowego 1 ml zlewka ze szkła borokrzemowego 250 ml drewniane mieszadełko arkusz ciekłego kryształu miedziany drut 10 cm podgrzewacz (1 szt.) pęseta (1 szt.) karta do AR (rozszerzonej rzeczywistości) (1 szt.) drukowana instrukcja bezpieczeństwa z przebiegiem eksperymentów praz ciekawostkami (1 szt.) Medium BeeBox Niewidzialność to doskonały sposób na pierwsze przygody w świecie chemii ze SmartBee Club. W eksperymentach przedstawiamy naukę w formie fantastycznej zabawy. Pielęgnujemy radość samodzielnego odkrywania wzbogaconą o zdobywanie wiedzy z zakresu dziedzin STEM (science, technology, engineering, math). W Strefie Klubowicza odkryjecie instrukcje krok po kroku do każdego z eksperymentów, w jeszcze ciekawszej formie. Co kilka kroków czekają na Was ciekawostki rozwijające wiedzę, a także filmy z animowanymi bohaterami SmartBee Club. To zabawa zapewniająca wiele wartościowych chwil z dzieckiem!

130,90 zł
121,74 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,16 zł

92
Smartbee Club zestaw Mechanika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smartbee Club zestaw Mechanika
Smartbee Club
Dostępny
22 szt.

W zestawie doświadczeń Mechanika znajdziecie 4 eksperymenty. W tym zestawie odkryjecie świat mechaniki, pneumatyki i odkryć Isaaka Newtona. Czeka Was dużo obserwacji i niesamowitych eksperymentów związanych z przyspieszeniem. Dodatkowo, dzięki darmowej aplikacji z technologią rozszerzonej rzeczywistości (AR) rozszczepicie światło w tęczę. Aplikacja dostępna jest dla systemów Android i iOS. Warto wiedzieć: Projektując nasze zestawy myślimy o rozwoju młodych umysłów oraz dobrej zabawie; instrukcje wideo z udziałem naukowca wspierające wykonanie eksperymentu; czas eksperymentowania ok. 90 min. Eksperymenty opracowane zostały przez naukowców związanych z Polską Akademią Nauk; zestaw rekomendowany przez Stowarzyszenie MENSA Polska i Instytut Fizyki Molekularnej PAN; bezpieczny produkt, spełniający wymogi polskiego i unijnego ustawodawcy; błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h; szczegółowe instrukcje i ciekawostki dostępne online na stronie zawierającej instrukcje i ciekawostki do zestawu; wyprodukowano w Polsce! Zawartość zestawu W BeeBoxie Mechanika znajdują się trzy niesamowite doświadczenia do wykonania w domu w asyście osoby dorosłej oraz dodatkowo eksperyment w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Zestaw zawiera wszystkie potrzebne do pracy składniki i akcesoria: rurki 11 szt. łączniki 8 szt. strzykawki 2 szt. silikonowy wężyk gumki recepturki 2 szt. spinacz sznurek 15 cm 2 szt. sznurek 1 m samochodzik drut miedziany 2 szt. rurka taśma klejąca obciążniki drewniany walec drewniana kulka arkusz do stworzenia rurki taśma klejąca elementy do złożenia zestawu karta do AR (rozszerzonej rzeczywistości) (1 szt.) drukowana instrukcja bezpieczeństwa z przebiegiem eksperymentów praz ciekawostkami (1 szt.) Medium BeeBox Mechanika to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody w SmartBee Club. W eksperymentach przedstawiamy naukę w formie fantastycznej zabawy. Pielęgnujemy radość samodzielnego odkrywania wzbogaconą o zdobywanie wiedzy z zakresu dziedzin STEM (science, technology, engineering, math). W Strefie Klubowicza odkryjecie instrukcje krok po kroku do każdego z eksperymentów, w jeszcze ciekawszej formie. Co kilka kroków czekają na Was ciekawostki rozwijające wiedzę, a także filmy z animowanymi bohaterami SmartBee Club. To zabawa zapewniająca wiele wartościowych chwil z dzieckiem!

130,90 zł
121,74 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,16 zł

93
Smartbee Club zestaw Wyrzutnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smartbee Club zestaw Wyrzutnie
Smartbee Club
Dostępny
16 szt.

W zestawie Wyrzutnie znajdziecie 3 eksperymenty. Będziemy kręcić kółka z dymu i strzelać z działa dymnego, zbudujemy machinę do burzenia zamków, a na deser upieczemy krater wulkanu i wciągniemy w strzeleckie zawody całą rodzinę! Dodatkowo, dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) zajrzycie do wnętrza wulkanu. W zestawie znajdują się 3 doświadczenia do wykonania w domu w asyście osoby dorosłej oraz dodatkowy eksperyment w technologii rozszerzonej rzeczywistości AR. zestaw wsparty jest technologią rozszerzonej rzeczywistości AR czas eksperymentowania ok. 90 min. eksperymenty opracowane zostały przez naukowców związanych z Polską Akademią Nauk zestaw rekomendowany przez Stowarzyszenie MENSA Polska i Instytut Fizyki Molekularnej PAN bezpieczny produkt, spełniający wymogi polskiego i unijnego ustawodawcy błyskawiczna wysyłka w ciągu 24h szczegółowe instrukcje i ciekawostki dostępne online na stronie zestawu zobacz eksperymenty z zestawu wyprodukowano w Polsce! W BeeBoxie Wyrzutnie znajdują się trzy doświadczenia do wykonania w domu w asyście osoby dorosłej oraz eksperyment w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Zestaw zawiera wszystkie potrzebne do eksperymentu składniki i akcesoria: folia ochronna okulary ochronne (2 pary) rękawiczki ochronne (2 pary) tacka zestaw do złożenia katapulty (1 szt.) plastikowa kulka (1 szt.) gumka recepturka (1 szt.) arkusz folii spożywczej (4 szt.) arkusz folii aluminiowej (3 opak.) pudełko zapałek (1 szt.) długie zapałki (1 szt.) lejek (1 szt.) ołówek (1 szt.) pęseta (1 szt.) taśma klejąca (1 szt.) świeczka (2 szt.) wodorowęglan sodu (5 g) kwas cytrynowy (3,5 g) barwnik czerwony (5 g) plastikowa zlewka (100 ml) baza do wulkanu (400 g) drewniane mieszadełko (1 szt.) arkusz papieru do pieczenia (2 szt.) naklejka kolekcjonerska (1 szt.) karta do AR (rozszerzonej rzeczywistości) (1 szt.) drukowana instrukcja bezpieczeństwa z przebiegiem eksperymentów oraz ciekawostkami (1 szt.) Medium BeeBox Wyrzutnie to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody w SmartBee Club. W eksperymentach przedstawiamy naukę w formie fantastycznej zabawy. Pielęgnujemy radość samodzielnego odkrywania wzbogaconą o zdobywanie wiedzy z zakresu dziedzin STEM (science, technology, engineering, math). W Strefie Klubowicza odkryjecie instrukcje krok po kroku do każdego z eksperymentów, w jeszcze ciekawszej formie. Co kilka kroków czekają na Was ciekawostki rozwijające wiedzę, a także animacje. To zabawa zapewniająca wiele wartościowych chwil z dzieckiem!

130,90 zł
121,74 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,16 zł

94
Smartbee Club zestaw Magneto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smartbee Club zestaw Magneto
Smartbee Club
Dostępny
15 szt.

Zestaw należy do Programu #SmartDzieciaki nagrodzonego tytułem ZABAWKA ROKU 2020. Jest to drugi zestaw dostępny w ramach subskrypcji Programu Edukacyjnego SmartBee Club, który oferujemy w sprzedaży indywidualnej (bez konieczności zapisywania się do subskrypcji). W zestawie Magneto znajdziecie 3 eksperymenty. Ożywicie magnetyczne stworzenia, nakarmicie potwora i zmienicie kierunki świata za pomocą prądu! Na koniec, dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR), odkryjecie siłę, która drzemie w największym magnesie na Ziemi. Zawartość zestawu W BeeBoxie Magneto znajdują się trzy doświadczenia do wykonania w domu w asyście osoby dorosłej oraz eksperyment w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Zestaw zawiera wszystkie potrzebne do eksperymentu składniki i akcesoria: folia ochronna rękawiczki ochronne (2 pary) szalka Petriego (1 szt.) magnes ferrytowy (1 szt.) proszek żelaza (1 szt.) klej PVA (1 szt.) aktywator naklejki oczy drewniana szpatułka ciecz magnetyczna stalowa śruba z nakrętką (2 szt.) przewód miedziany bateria AA kompas naklejka kolekcjonerska (1 szt.) karta do AR (rozszerzonej rzeczywistości) (1 szt.) drukowana instrukcja bezpieczeństwa z przebiegiem eksperymentów oraz ciekawostkami (1 szt.) Medium BeeBox Magneto to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody w SmartBee Club. W eksperymentach przedstawiamy naukę w formie fantastycznej zabawy. Pielęgnujemy radość samodzielnego odkrywania wzbogaconą o zdobywanie wiedzy z zakresu dziedzin STEM (science, technology, engineering, math). W Strefie Klubowicza odkryjecie instrukcje krok po kroku do każdego z eksperymentów, w jeszcze ciekawszej formie. Co kilka kroków czekają na Was ciekawostki rozwijające wiedzę, a także animacje. To zabawa zapewniająca wiele wartościowych chwil z dzieckiem!

130,91 zł
121,75 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,16 zł

95
Twoje zdrowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje zdrowie
Dostępny
125 szt.

Medycyna to nie tyle ścisła nauka, co raczej pole bitwy, na którym ścierają się nauka, polityka i marketing, a często też mity i lęki, bo nie ma nic cenniejszego od zdrowia. Chwytamy się wszystkiego, by zatroszczyć się o siebie i najbliższych. Dlatego tak łatwo nas nabrać. Czy jedzenie brokułów chroni przed nowotworami, a picie mleka - przed osteoporozą? Czy osoby szczupłe żyją dłużej, a alkohol zawsze szkodzi? Jak to jest, że bagatelizujemy wpływ używek, a boimy się szczepionek i przestrzegamy przed antybiotykami? Jacy są najwięksi zabójcy ludzi w XXI wieku i dlaczego nie o wszystkich mówi się w mediach? Czym jest polityka zdrowotna i dlaczego w medycynie tak wielkim problemem są konflikty interesów? W dziedzinie troski o zdrowie bombardowani jesteśmy fałszywymi informacjami. Straszymy się chorobami, które nie są groźne, a udajemy, że nie istnieją te, które prowadzą do śmierci bardzo wielu osób. Do tego koncerny farmaceutyczne, działające nie tylko z myślą o zdrowiu, ale też prawach rynku, proponują droższe odpowiedniki znanych i skutecznych leków czy cudowne nowe substancje, których zalety nie zostały jeszcze udowodnione. Prof. Didier Raoult, słynny francuski lekarz i epidemiolog, zaprasza w podróż w poszukiwaniu zdrowego rozsądku. Pisząc w sposób przejrzysty i szczery, prowadzi przez głośne medyczne fake newsy, zagrania marketingowe i społeczne obawy. Radzi, co robić, by nie dać się przygnębić, nie poddać się obawom i pesymizmowi - i zadbać o swoje zdrowie. Książka powstała we współpracy z Sabine Casalonga, psycholożką i dziennikarką naukową. Prof. Didier Raoult to francuski lekarz, mikrobiolog i epidemiolog. Specjalizuje się w chorobach zakaźnych. Jest dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego oraz Centrum Badań nad Nowymi Chorobami Zakaźnymi i Tropikalnymi (URMITE) w Marsylii. Oprócz działalności naukowej i badawczej prowadzi także wykłady na Uniwersytecie w Marsylii. Jako że jest najbardziej wpływowym badaczem w swojej dziedzinie, jego publikacje należą do najczęściej cytowanych w czasopismach naukowych, a on sam przez czasopismo Nature jest zaliczany do dziesięciu najlepszych francuskich badaczy. Został wyróżniony przez francuski Narodowy Instytut Zdrowia i Badań Medycznych (INSERM) nagrodą za całokształt kariery. Od początku kryzysu koronawirusowego jest członkiem Komitetu Naukowego przy francuskim Ministerstwie Zdrowia. Już 16 marca 2020 roku poinformował o pierwszych pozytywnych testach użycia chlorochiny jako skutecznego leku na COVID-19. Działał na pierwszych liniach walk z kolejnymi współczesnymi epidemiami - m.in. SARS, cholery, tyfusu i Zika. Brał również udział w badaniach paleomikrobiologicznych - dotyczących historycznych epidemii, m.in. drugiej Czarnej Śmierci w XVII wieku oraz chorób nękających żołnierzy Napoleona. Didier Raoult ma również na koncie odkrycie kilkudziesięciu mikroorganizmów (w tym bakterie nazwane od jego nazwiska - Raoultella oraz Rickettsia raoultii). Zajmuje się nie tylko mikroorganizmami powodującymi choroby, ale również tymi, z którymi żyjemy w symbiozie. Ma także zasługi na polu walki z wirusem HIV. Didier Raoult jest także żywo zainteresowany kwestią zdrowia publicznego, profilaktyką, rozwiązaniami podejmowanymi przez administrację państwową i lokalną oraz popularyzacją nauki. Interesuje go nie tylko stan zdrowia Europejczyków; wiele energii wkłada w działania w państwach afrykańskich, wspierając kontakty między uczonymi i powstawanie nowych ośrodków medycznych i laboratoriów. Prowadzony przez Raoulta ośrodek badawczy, korzystający z najnowocześniejszych technologii i narzędzi, stanowi jedno z najważniejszych i najczęściej konsultowanych laboratoriów w Europie.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

96
Piraci czy sułtani? Dahlak Kebir jako ośrodek handlowy i polityczny na Morzu Czerwonym VII-XVI wiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piraci czy sułtani? Dahlak Kebir jako ośrodek handlowy i polityczny na...
Dostępny
29 szt.

Monografia przybliża historię archipelagu Dahlak położonego na Morzu Czerwonym u wybrzeży Erytrei. Na podstawie źródeł pisanych (greckich, arabskich, judeoarabskich, etiopskich, tureckich i portugalskich) oraz badań prowadzonych na stanowisku archeologicznym Dahlak Kebir (w tym arabskich inskrypcji nagrobnych pochodzących z wysp) autor analizuje charakter polityczny i gospodarczy Dahlaku, VII-XVI wiek. Pirates or Sultans? Dahlak Kebir as a Trade and Political Centre in the Red Sea Between the 7th and 16th Century The monograph shows the history of the Dahlak Archipelago, located in the Red Sea, near Eritrea. On the basis of written sources (Greek, Arabic, Judeo-Arabic, Ethiopian, Turkish and Portuguese) and the research conducted at the Dahlak Kebir archeological site (including Arabic funerary inscriptions from the island), the author analyses political and economic nature of Dahlak between the 7 th and 16th century.

25,00 zł
21,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,00 zł

97
Muzykalności nadając wyższą formę. 100-lecie Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzykalności nadając wyższą formę. 100-lecie Zespołu Szkół Muzycznych ...
Dostępny
5 szt.

Monografia powstała dzięki zaangażowaniu niegdysiejszych uczniów Szkoły: muzykologów i teoretyków muzyki, którzy przygotowali teksty poświęcone wybitnym osobowościom wywodzącym się z tej zacnej toruńskiej placówki, a także dyrygentów, instrumentalistów i wokalistów, którzy napisali własne biogramy i wspomnienia związane ze Szkołą. To właśnie one mają największą moc uobecniania. Przenoszą nas w czasy wcześniejszych lokalizacji Szkoły i spotkań z ludźmi, których wyjątkowość, choć nie ma ich już z nami, wciąż pozostaje w naszej pamięci. Są wśród nich m.in.: Regina Smendzianka, Piotr Perkowski, Kazimierz Serocki, Jan Michał Wieczorek, Jerzy Godziszewski, Jan Kusiewicz, Wiesław Lisecki, Jarosław Mianowski. Teksty w rozdziałach trzecim i czwartym im dedykowane bez wątpienia nadają publikacji szczególną wartość dokumentacyjną. Walory archiwalne monografii pogłębiają również licznie zebrane historyczne w swym znaczeniu fotografie. Dbałość o poznawczy wymiar publikacji dopełniają też przypisy zawierające nie tylko uzupełnienia tekstów głównych, ale też źródła bibliograficzne. Monografia Muzykalności nadając wyższą formę. 100-lecie Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, czerpiąca motto z fundamentalnego tekstu Wychowawcza rola kultury muzycznej w społeczeństwie autorstwa patrona Szkoły, składa się na interesujący i ważny przyczynek do szerszej panoramy życia muzycznego w regionie kujawsko-pomorskim. W przyszłości książka ta może stać się ważnym źródłem wiedzy, a może nawet lekturą obowiązkową dla badaczy polskiego życia muzycznego w wieku XX i pierwszych dekadach XXI stulecia. Fragment recenzji prof. UAM dr hab. Justyny Humięckiej-Jakubowskiej

67,20 zł
64,51 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,69 zł

98
Studia nad genezą spółdzielczości polskiej. Tom I. Okres zaborów i II Rzeczypospolitej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia nad genezą spółdzielczości polskiej. Tom I. Okres zaborów i II ...
Dostępny
4 szt.

Jednym z zadań statutowych Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, utworzonego 16 X 2019 r. przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jest m.in. popularyzowanie dorobku naukowego w zakresie badań nad kulturą i historią mieszkańców obszarów wiejskich. Komórką NIKiDW predestynowaną do tego celu jest Pracownia Badań Historycznych. Wspomniana powyżej powinność nabiera pierwszorzędnego znaczenia w kontekście potrzeby prezentowania dziejów zmagań o zachowanie polskości na terenach zajętych przez zaborców, jak również budowy i walki o granice oraz pozycję gospodarczą odrodzonej w 1918 r. II Rzeczypospolitej. W ten nurt myślenia wpisuje się zamysł przygotowania tomu poświęconego historii polskiej spółdzielczości, z uwzględnieniem realiów towarzyszących jej powstaniu i funkcjonowaniu w poszczególnych zaborach (rosyjskim, pruskim/niemieckim, austriackim), a także ukazującego jej znaczenie dla kształtowania spoistości wspólnoty narodowej na podstawie obywatelskiej współodpowiedzialności, która przysłużyła się potem odbudowie zrębów niepodległego państwa polskiego. Z recenzji dr. hab. Mariusza Krzysztofińskiego (IPN Rzeszów)

37,35 zł
35,86 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,49 zł

99
Z polskim w świat. Część 2. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego. Wydanie drugie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z polskim w świat. Część 2. Podręcznik do nauki języka polskiego jako ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

„Po sukcesie pierwszej części podręcznika Z polskim w świat czytelnik otrzymuje oczekiwaną i jakże potrzebną część drugą. Koncepcyjnie i metodycznie przemyślane dzieło Autorek związanych z Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS jest dopełnieniem i twórczą kontynuacją części pierwszej. Przejrzysta struktura jednostek lekcyjnych, zrównoważenie treści gramatycznych i leksykalnych oraz klucz z rozwiązaniami gwarantują wsparcie zarówno uczącym się, jak i nauczycielom. Znajdą tu ciekawe teksty na aktualne tematy, bogate w treści kulturowe i przydatne w różnych sytuacjach społecznych. Zagadnienia gramatyczne są przystępnie wyjaśnione. Rozwijaniu kompetencji językowej służą różnorodne ćwiczenia z zakresu sprawności receptywnych i produktywnych. [...] Pomysł z nadaniem częściom tytułów zgodnych z głównymi sprawnościami i podsystemami, oraz ponumerowanie ich, jest bardzo dobry. Pozwala on na jasne określenie głównych celów nauczania, ponadto ułatwia planowanie lekcji. Bardzo dobrze przygotowane i przemyślane są ćwiczenia gramatyczne, ćwiczenia z tekstem. Po ich poziomie i różnorodności widać kompetencje i doświadczenie Autorek”. – Z recenzji dr hab. Edyty Pałuszyńskiej, prof. UŁ

98,70 zł
77,97 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 20,73 zł

100
Mit obraz metafora w kulturach Azji i Afryki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mit obraz metafora w kulturach Azji i Afryki
Dostępny
12 szt.

Przedstawione w tomie badania obejmują kilka dziedzin badań orientalistycznych: arabistykę, turkologię, ałtaistykę, indologię (z jej wewnętrznym zróżnicowaniem: sanskrytologię, tamilistykę i kulturę hindi), koreanistykę, sinologię i japonistykę. Książka podzielona została na dwie części, w których w kolejnych rozdziałach: Mit, obraz, metafora w literaturze oraz Mit, obraz, metafora w kulturze i religii uwzględniono 17 tekstów. W sposób raczej niezamierzony tytuły obu części, odzwierciedlając ich zawartość merytoryczną, pokrywają się z dwiema spośród trzech wiodących wśród orientalistów dyscyplinami. Niniejszy tom odzwierciedla bardziej „tradycyjne” pojmowanie orientalistyki, skoncentrowanej na kwestiach przede wszystkim literackich i kulturowych, choć mamy tu także do czynienia z tekstami o charakterze inter- czy też transdyscyplinarnym, uwzględniającym kwestie sztuki, religii i filmu. Autorzy poszczególnych opracowań zatrzymują się na kwestiach szczegółowych, które obecnie są przedmiotem ich badań. Zaprezentowane analizy jasno wskazują, że nie istnieje jedno zrozumienie ani mitu, ani obrazu, ani metafory zarówno od strony metodologicznej, jak i w kontekście poszczególnych dziedzin badań orientalistycznych. Po raz kolejny zatem potwierdza się znana wśród orientalistów opinia, że jeden Orient nie istnieje. Podobnie z mitem – może być po prostu elementem jakiegoś tradycyjnego systemu mitologicznego, może być czynnikiem umacniającym tożsamość czy też wprost tę tożsamość tworzącym. Obraz z kolei może być zrozumiały wprost, ale może także posiadać moc mitu czy też symbolu i przez to być zamknięty na odbiorców, którzy nie są gotowi na jego pojęcie.

50,40 zł
45,36 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,04 zł

Wróć do góry