hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.10.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 22 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bardzo głodna gąsienica (Eric Carle), na drugim Do kąpieli, króliczku (Jorg Muhle). Kolejny produkt to Nie płacz, króliczku, wydanie 2 (Jorg Muhle) oraz Szatan z siódmej klasy Kornela Makuszyńskiego Streszczenie, analiza, interpretacja (Zambrzycka Magdalena).
1
Bardzo głodna gąsienica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Bardzo głodna gąsienica
Dostępny
590 szt.

Klasyka literatury dziecięcej! Chyba wszystkie dzieci świata znają i kochają Bardzo głodną gąsienicę Erica Carle'a. Ta niepozorna gąsienica zabiera maluchy w podróż kulinarną. To nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych dzieci, ale także pierwsza książka edukacyjna, dzięki której maluch pozna dni tygodnia, nauczy się liczyć owoce i zdobędzie wiedzę o cyklu rozwojowym motyla. Dowie się też, że po lodach zagryzionych ogórkiem kiszonym może boleć brzuch. Bardzo głodna gąsienica to wspaniały prezent dla młodych rodziców. Do czytania i oglądania!

32,00 zł
18,99 zł

Rabat 40,7%
oszczędzasz 13,01 zł

84 osoby kupiły
2
Do kąpieli, króliczku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do kąpieli, króliczku
Dostępny
17 szt.

Urocza, prosta książka, która pomoże zachęcić dziecko do kąpieli. Zawołaj króliczka do wanienki. Umyj mu głowę. Tylko uważaj, żeby woda nie dostała mu się do oczu! Opłucz go i wytrzyj. Wysusz mu futerko suszarką, posmaruj buzię kremem. Gotowe. Jaki czyściutki!

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

30 osób kupiło
3
Nie płacz, króliczku, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie płacz, króliczku, wydanie 2
Dostępny
321 szt.

Ciepła, prosta książka, która pocieszy malucha, gdy boli. Ojej, króliczek upadł. Czy nic mu nie jest? O nie! Krew! Skaleczył się. Trzeba podmuchać, nakleić plasterek, otrzeć króliczkowi łzy. Nie płacz, króliczku. Do wesela się zagoi. Uszy do góry!

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

21 osób kupiło
4
Szatan z siódmej klasy Kornela Makuszyńskiego Streszczenie, analiza, interpretacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szatan z siódmej klasy Kornela Makuszyńskiego Streszczenie, analiza, i...
Dostępny
154 szt.

Szczegółowe i przystępnie napisane streszczenie wraz z omówieniem problematyki zgodnie z aktualnym programem nauczania. Opracowanie zawiera również m.in.: plan wydarzeń, charakterystykę bohaterów, przykładowe wypracowania, istotne cytaty, ciekawe i różnorodne zadania sprawdzające. Pomoc w przygotowaniu do lekcji i sprawdzianów. Treść opracowania konsultowana z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

5,90 zł
4,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 0,91 zł

11 osób kupiło
5
Enneagram. Dziewięć typów osobowości, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enneagram. Dziewięć typów osobowości, wydanie 2
Dostępny
53 szt.

Bestseller o psychologiczno-duchowym rozwoju Ponad 300 tysięcy egzemplarzy sprzedanych na całym świecie Enneagram jest prastarą koncepcją poznania samego siebie, drogą do wewnętrznego uleczenia i duchowego wzrostu. Ponad trzydzieści lat temu zyskała ona popularność za sprawą amerykańskiego franciszkanina Richarda Rohra oraz znawcy enneagramu Andreasa Eberta. Ich dzieło osiągnęło wielki sukces. Książka zawiera szczegółowy opis dziewięciu typów osobowości, w których każdy może się odnaleźć, a także porad przydatnych w życiu codziennym. Te wskazówki pomogą ci odkryć i lepiej wykorzystać twoje mocne strony oraz unikać sytuacji, w których do głosu dochodzą te słabsze. Richard Rohr (ur. 1943) franciszkanin, znany kierownik duchowy, jeden z najpopularniejszych autorów książek o duchowości, założyciel i dyrektor Centrum Działania i Kontemplacji w Albuquerque. W Wydawnictwie WAM ukazało się kilka jego książek: Spadać w górę i Nieśmiertelny diament. Andreas Ebert (ur. 1952) tłumacz dzieł Richarda Rohra na język niemiecki. Prowadzi kursy dotyczące koncepcji enneagramu na całym świecie.

46,90 zł
30,02 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,88 zł

10 osób kupiło
6
Miraculous. Zestaw do odgrywania ról, Cat Noir - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. Zestaw do odgrywania ról, Cat Noir
Playmates, Miraculous
Dostępny
53 szt.

Witaj w uniwersum Miraculum! Jeżeli Twoje dziecko ze szczególną uwagą śledzi losy Biedronki i Czarnego Kota i z utęsknieniem wyczekuje emisji kolejnego odcinka tej animowanej bajki, podaruj mu wyjątkowy prezent – zestaw, który pozwoli mu wcielić się w postać Czarnego Kota! Dzięki niemu będzie mogło bawić się w odgrywanie scenek z serialu, a także rozwijać swoją wyobraźnię, tworząc zupełnie nowe historie. Stroje i akcesoria z serialu Miraculum: Biedronka i Czarny Kot pozwalają stworzyć niezwykły świat wyobraźni, w którym dzieci mogą być odważne, silne i niesamowite! Wciel się w postać Czarnego Kota! Plagg, wysuwaj pazury! • W tym zestawie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, żeby wcielić się w postać Czarnego Kota! • Zestaw zawiera maskę Czarnego Kota, pierścień Miraculum, kwami Plagg oraz kij – superbroń Czarnego Kota. • Pierścień Miraculum ma uniwersalny rozmiar! • Maska ma elastyczny pasek.

95,00 zł
90,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,75 zł

9 osób kupiło
7
Hulajnoga Zuzia. Artystka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulajnoga Zuzia. Artystka
Dostępny
64 szt.

Ta hulajnoga ma na imię Zuzia. Ma dwie różowe rączki i kółka, którymi uwielbia jeździć w nieznane. Bardzo ciekawi ją świat i kocha nowe przygody. Ciekawe, co zaplanowała na dziś. W książkach, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

9,49 zł
5,99 zł

Rabat 36,9%
oszczędzasz 3,50 zł

9 osób kupiło
8
Psi Patrol. Baza główna z dźwiękiem + figurka Chase z pojazdem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Psi Patrol. Baza główna z dźwiękiem + figurka Chase z pojazdem
Spin Master
Dostępny
17 szt.

Obserwuj okolice z Bazy Psiego Patrolu! Zobacz jak Chase wjeżdża windą na najwyższe piętro wieży i sprawdza okolicę w poszukiwaniu zagrożenia za pomocą swojego peryskopu. Teraz, dzięki temu zestawowi, możesz wiernie odtwarzać ulubione sceny z serialu! Dostrzegłeś zagrożenie? Naciśnij odznakę Psiego Patrolu, aby ogłosić alarm i pospieszyć na pomoc! W jednej chwili Chase rusza do swojego wozu, używając zamontowanej rury. Zestaw składa się z bazy obserwacyjnej wyposażonej w efekty dźwiękowe i świetlne, windy, specjalnej zjeżdżalni oraz figurki Chase'a. Obserwuj Zatokę Przygód przy pomocy prawdziwego peryskopu, który obraca się o pełne 360 stopni! Zawartość zestawu: • budynek bazy z wieżą obserwacyjną, • figurka Chase'a, • wóz policyjny, • efekty świetlne i dźwiękowe, • angielska wersja językowa, • pozostałe figurki sprzedawane oddzielnie. Wysokość Chase'a: ok. 6.0 cm Wymiary pojazdu: 12.5 x 8.5 x 8.0 cm Wymiary opakowania: 50.6 x 33.0 x 15.2 cm Zasilanie: baterie: 3 baterie AG13 (w zestawie)

380,90 zł
247,59 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 133,31 zł

7 osób kupiło
9
Emigranci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emigranci
Dostępny
41 szt.

To najwybitniejszy utwór Sławomira Mrożka od ukazania się Tanga, a zarazem jeden z najważniejszych polskich dramatów okresu powojennego. Dwaj cudzoziemcy z bliżej nieokreślonego kraju zamieszkują wspólnie suterenę w nieznanym mieście Europy Zachodniej. Wyobcowany intelektualista, AA, wybrał emigrację z powodów politycznych, jego towarzysz zaś, „chłoporobotnik” XX, wyjechał wyłącznie dla zarobku. Skazani są na własne towarzystwo, a ich symbioza polega na wzajemnym uzależnieniu: XX wykorzystuje AA materialnie, ten natomiast twierdzi, że wykorzystuje towarzysza pod kątem studiów nad niewolniczą mentalnością swych rodaków. AA, sam sfrustrowany i bezwolny, z wyższością odnosi się do przedstawiciela niższej klasy, dorobkiewicza, którego jedynym celem w życiu jest poprawa własnego bytu. W tych warunkach obustronne konflikty i antagonizmy nabierają wyjątkowej ostrości. W szerszym ujęciu konfrontacja pomiędzy AA i XX dotyka jednego z ważniejszych problemów w Polsce powojennej – rozdźwięku między inteligencją i robotnikami. W finale dokonuje się synteza wartości obu grup społecznych, zwiastująca przełamanie powstałych barier.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

7 osób kupiło
10
Miraculous. Lalka Adrien i strój Czarnego Kota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. Lalka Adrien i strój Czarnego Kota
Playmates, Miraculous
Dostępny
776 szt.

Witaj w uniwersum Miraculum! Jeżeli Twoje dziecko ze szczególną uwagą śledzi losy Biedronki i Czarnego Kota i z utęsknieniem wyczekuje emisji kolejnego odcinka tej animowanej bajki, podaruj mu wyjątkowy prezent – lalkę przedstawiającą Adriena! Dzięki niej będzie mogło bawić się w odgrywanie scenek z serialu, a także rozwijać swoją wyobraźnię, tworząc zupełnie nowe historie. Lalki i akcesoria przedstawiające Biedronkę i jej przyjaciół z serialu „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot” pozwalają stworzyć niezwykły świat wyobraźni, w którym dzieci mogą być odważne, silne i niesamowite! Lalka Adriena została starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Plagg, wysuwaj pazury!!! Zestaw zawiera: • lalkę przedstawiającą Adriena, • strój superbohatera – Czarnego Kota, potrzebny do transformacji Adriena! Lalka ma 26.0 cm i 13 ruchomych punktów, w tym zginające się ręce i nogi! W zestawie znajdziesz też kompletny strój Czarnego Kota, który pomoże w transformacji Adriena, w tym czarne buty i zdejmowaną maskę. Wymiary opakowania: 23.0 x 6.5 x 32.5 cm

144,00 zł
136,80 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,20 zł

6 osób kupiło
11
Pakiet. Coraz mniej olśnień / Lady M. / Lot nisko nad ziemią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Coraz mniej olśnień / Lady M. / Lot nisko nad ziemią
Dostępny
4 szt.

Poznaj meandry ludzkiej natury. Poruszające powieści Ałbeny Grabowskiej, autorki bestsellerowego „Stulecia Winnych”. Coraz mniej olśnień Trzy kobiety. Trzy sposoby na życie. Jedna tajemnica. Lena, Maria i Alina. Trzy kobiety, które dzieli tak wiele, że nie powinny mieć ze sobą nic wspólnego. Nie wiedzą o sobie, ale połączone są niewidzialną nicią. Każda ma za sobą przeszłość, o której wolałaby zapomnieć. Każda z nich stoi na własnym, życiowym zakręcie. Muszą dokonać wyboru i to robią. Lady M. Fascynująca podróż po mrocznych zakamarkach kobiecej duszy. Opowieść o małżeństwie, które zmierza ku nieuchronnej katastrofie. Chorobliwie ambitna żona i mąż, który nie dojrzał do roli głowy rodziny, od długiego czasu toczą grę pozorów, by zachować kontrolę nad wspólnym życiem. Jednak tłumione od lat uczucia muszą znaleźć ujście. Tragedia wisi w powietrzu. Kto zapłaci za popełniony błąd? Lot nisko nad ziemią Studium powrotu do życia po trudnych życiowych doświadczeniach. Weronika dorasta w czasach, w których lepiej się nie wyróżniać i nie marzyć. Mimo to, realizuje pragnienia: pracuje w wymarzonym zawodzie i spotyka miłość, o jakiej marzą wszystkie kobiety. Dochodzi jednak do tragedii – mąż Weroniki ginie w wypadku. W jednej chwili świat kobiety rozsypuje się w proch. Czy uda się jej stworzyć nowy? Ałbena Grabowska – popularna i ceniona pisarka, której niezwykłe imię, oznaczające kwitnącą jabłoń, nawiązuje do bułgarskich korzeni. Z wykształcenia neurolog. Popularność wśród czytelników zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze „Stulecie Winnych”. Potencjał tej epickiej opowieści dostrzegli również filmowcy i w 2018 roku rozpoczęto realizację serialu w gwiazdorskiej obsadzie. Na antenie TVP zostały wyemitowane już trzy 13-odcinkowe serie, a kolejną, czwartą, widzowie będą mogli obejrzeć w 2022 roku. Prócz „Stulecia Winnych” spod pióra Ałbeny Grabowskiej wyszły m.in. trylogia „Alicja w krainie czasów”, kryminał Ostatnia chowa klucz oraz książka Tam, gdzie urodził się Orfeusz (Wydawnictwo Zwierciadło). Mieszka z trójką dzieci, trzema kotami i psem w podwarszawskim Brwinowie.

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

5 osób kupiło
12
Naboje do pióra wiecznego, niebieskie (100 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naboje do pióra wiecznego, niebieskie (100 sztuk)
Cresco, 100 sztuk
Dostępny
21 szt.

Podstawowy produkt dla każdego użytkownika pióra wiecznego – od najmłodszych, którzy dopiero uczą się pisać, po dorosłych miłośników. Uniwersalne, standardowe wejście do piór pozwala na wykorzystanie nabojów we wszystkich dostępnych modelach. Wysokiej jakości atrament produkcji europejskiej jest zmazywalny przez większość wymazywaczy. Opakowanie zawiera 100 sztuk.

13,99 zł
5 osób kupiło
13
Bajka dźwiękowa. Czerwony Kapturek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka dźwiękowa. Czerwony Kapturek
Dostępny
131 szt.

Przepięknie zilustrowana bajka z 16 modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Naciskaj ukryte na obrazkach nutki i posłuchaj, jak mama nuci melodię z radia, smażąc naleśniki; jak całuje Czerwonego Kapturka na pożegnanie; jak dziewczynka podśpiewuje sobie, idąc przez las; jak wilk się oblizuje, kogut pieje, ktoś puka do drzwi i jak wszyscy tańcują na końcu. Czerwony Kapturek w przekładzie Katarzyny Sroczyńskiej to unikalne połączenie książki i słuchowiska, jakiego na rynku dotąd nie było. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane przy pomocy aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów. Dźwięki tworzą trzeci wymiar - wzbogacają opowieść i pomagają rozwijać wyobraźnię. Dzięki znakomitym aranżacjom podobają się także dorosłym. Cała seria Bajek dźwiękowych Harperkids, do której obok Czerwonego Kapturka należą: Księga dżungli, Aladyn, Trzy małe świnki; i Kot w butach, powstała z myślą o dzieciach, które szybko się nudzą przy tradycyjnych książkach i mają wobec nich większe oczekiwania. Atrakcyjna, nowoczesna formuła „Bajek dźwiękowych” zachęca do czytania i sprawia, że książki te mogą konkurować z telewizją. Na stronach dominują zabawne ilustracje, stworzone przez najwybitniejszych francuskich rysowników. Teksty zostały skrócone do minimum i przetłumaczone przez znanych polskich pisarzy dziecięcych. Resztę treści dopowiadają odgłosy i melodie. Dzieci same je uaktywniają, przyciskając ikony nutek ukryte na ilustracji, przy okazji ćwicząc spostrzegawczość i motorykę małą. Bajki dźwiękowe działają na różne zmysły jednocześnie: wzrok, dotyk i słuch. Zapoznają dzieci z rozmaitymi dźwiękami, zachęcają do ich naśladowania, co z kolei rozwija aparat mowy, zachęca do mówienia i jest świetną zabawą logopedyczną. Książki mają przyjemny, nieduży format, a dzięki miękkim kartkom są lekkie. Do każdej dołączono trzy zabezpieczone baterie, które uaktywnia się przełącznikiem on/off na tylnej okładce. Seria „Bajki dźwiękowe” otrzymała Nagrodę Rodziców 2021 w XV edycji konkursu organizowanym przez portal zabawkowicz.pl.

44,99 zł
34,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

5 osób kupiło
14
Zeszyt dla 3-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt dla 3-latka
Dostępny
61 szt.

Książeczka edukacyjna z naklejkami oraz interesującymi ćwiczeniami, które poszerzą wiedzę dziecka, utrwalą wiadomości i umiejętności już zdobyte, zachęcą do poznawania świata, rozwiną sprawność manualną, spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową, pomogą wykorzystać potencjał dziecka, korzystnie wpłyną na jego rozwój intelektualny i podpowiedzą rodzicom, jak pracować z dzieckiem.

4,99 zł
5 osób kupiło
15
TY BEANIE BOOS NINA - biała balerina mysz 15cm 36365 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
26,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

5 osób kupiło
16
Sznurowana układanka, owoce i warzywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sznurowana układanka, owoce i warzywa
M&Z
Dostępny
30 szt.

Owoce i warzywa zostały podzielone, teraz trzeba zesznurować każdą część.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
17
Figurki dzikich zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurki dzikich zwierząt
M&Z
Dostępny
99 szt.

Zestaw figurek dzikich zwierząt. W zestawi różne gatunki.

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
18
Sznurowana układanka, pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sznurowana układanka, pojazdy
M&Z
Dostępny
100 szt.

Pojazdy zostały podzielone, teraz trzeba zesznurować każdą część. Opakowanie zawiera 39 elementów.

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
19
Doktryna jakości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktryna jakości
Dostępny
104 szt.

Doktryna jakości Andrzeja J. Bliklego to projekt rozpisany na lata. Autor, profesor matematyki i dyplomowany mistrz cukierniczy, przez dwie dekady kierował firmą, której nazwę zna chyba każdy Polak. Równocześnie pracował nad swoim opus magnum. Wciąż nad nim pracuje. Książka ta bowiem zmienia się zgodnie z tym, jaką ścieżką podąża myślenie o zarządzaniu jakością nie tylko w naszym kraju, ale przede wszystkim na świecie. Andrzej J. Blikle wychodzi z założenia, że nie może być mowy o skutecznym zarządzaniu bez położenia nacisku na jakość produktu i usługi, jakie się proponuje klientowi. Co więcej, nie ma mowy o wysokiej jakości bez dobrych, równorzędnych relacji w pracy. Stąd w kolejnym wydaniu swojej książki tak silny nacisk kładzie na zarządzanie turkusowe, czyli swego rodzaju partnerską demokrację - wolność, zaufanie, partnerstwo i współpracę wewnątrz organizacji. „Połączenie doświadczeń praktycznych z wiedzą teoretyczną dało rezultat, który może satysfakcjonować zarówno praktyków, jak i teoretyków, a także wszystkich, którzy chcą poznać tajniki skutecznego, efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem czy też pogłębiać wiedzę na ten temat. Autor w atrakcyjnej, przystępnej formie narracyjnej kompleksowo przedstawia zawiłości zarządzania przedsiębiorstwem, wskazując na źródła sukcesu, ale i na przyczyny, podłoże porażek. Przedstawia przy tym te kwestie w ujęciu interdyscyplinarnym, co sprzyja wnikliwości wywodów i pogłębionym refleksjom”. – Elżbieta Mączyńska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, fragment recenzji Gospodarka nadmiaru versus doktryna jakości Andrzej Jacek Blikle - profesor matematyki w zakresie matematycznych podstaw informatyki, pracownik PAN i członek Academia Europaea. Honorowy członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego, honorowy prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, a także członek ponad dwudziestu innych organizacji. Jest też dyplomowanym mistrzem cukierniczym; w latach 1990-2010 kierował firmą A.Blikle, którą rozwinął z jednej cukierni do piętnastu placówek w Warszawie i ośmiu w sieci franchisingu poza Warszawą.

99,00 zł
73,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,74 zł

4 osoby kupiły
20
Pakiet: Instrukcje lepszego życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Instrukcje lepszego życia
Dostępny
23 szt.

Instrukcja obsługi facetaNajlepszy przewodnik po damsko-męskiej komunikacjiJak świat światem kobiety poszukują odpowiedzi na dziesiątki dylematów związanych z płcią przeciwną. A gdyby tak można było zajrzeć do instrukcji obsługi mężczyzny?Przewrotna, lekka i ciekawa Instrukcja obsługi faceta pomoże każdej kobiecie zrozumieć mężczyznę, a także samą siebie w relacji z nim.Instrukcja obsługi kobietyJak zrozumieć kobietę? I czy to w ogóle jest to możliwe?Instrukcja obsługi kobiety to książka, z której można dowiedzieć się więcej o bardziej skomplikowanej połowie ludzkości kobiecie. Nie tylko dla mężczyzn. Podczas jej lektury panowie dowiedzą się więcej o kobietach, a same kobiety będą mogły lepiej poznać same siebie.Instrukcja obsługi toksycznych ludziJak obronić się przed toksycznymi ludźmi? Naucz się tego!Każdego dnia natykamy się na toksycznych ludzi. Możemy ich spotkać na każdym kroku: w pracy, szkole, a także we własnym domu. Instrukcja obsługi toksycznych ludzi to przewodnik po relacjach z ludźmi, którzy zatruwają nam życie. Dowiesz się z niego, jak nie ulegać ich wpływom i jak wychodzić obronną ręką z konfliktowych sytuacji.Katarzyna MillerNajsłynniejsza polska psycholożka. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej.Ukończyła psychologię i filozofię na UW. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych.Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Felietonistka miesięcznika Zwierciadło. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak, jak chcę, Nie bój się życia, Kup kochance męża kwiaty (Wydawnictwo Zwierciadło).Suzan GiżyńskaNiezależna reżyserka i copywriter, twórczyni spotów reklamowych oraz akcji społecznych. Współautorka książek, m.in. Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Instrukcja obsługi kobiety, Instrukcja obsługi faceta (Wydawnictwo Zwierciadło).

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

4 osoby kupiły
21
Jak ograniczać napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak ograniczać napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie
Dostępny
326 szt.

Kolejna książka autorki Jak nie krzyczeć na swoje dziecko. Praktyczny poradnik wychowywania dzieci w atmosferze spokoju i akceptacji. Dostarcza pomysłów na konkretne gry i zabawy uczące odpowiedzialności i samokontroli, bycie w zgodzie ze swoimi emocjami, ale bez przyzwalania na wylewanie ich na innych w agresywny, niekontrolowany sposób.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
22
Dziewczynka z dyplomem. Uzdrawianie wewnętrznego dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka z dyplomem. Uzdrawianie wewnętrznego dziecka
Dostępny
28 szt.

To druga książka Stelli Veritas-Amare, stanowiąca kontynuację losów bohaterki przedstawionych w Dziewczynce zza zasłony. W piękny, literacko-poetycki sposób opisano w niej doświadczenia najpierw dziecka, potem dorastającej dziewczyny, dotyczące przede wszystkim świata wewnętrznego. „To bardzo mądra książka. Wiele osób może się z niej uczyć na temat istoty funkcjonowania psychicznego osób z trudnymi doświadczeniami relacyjnymi w okresie dzieciństwa. W pełni podzielam myśl Małgorzaty Anny Gruszki, autorki Przedmowy do pierwszej książki z cyklu »Dziewczynka«, że jest to lektura, którą można polecić różnym osobom – ofiarom przemocy w rodzinie (w szczególności ukrytej), rodzicom, specjalistom pracującym z dziećmi, z młodymi dorosłymi z trudną historią rodzinną oraz studentom kierunków humanistycznych.” – prof. dr hab. Katarzyna Schier Spis treści: • Przedmowa – prof. dr hab. Katarzyna Schier • Od Autorki 1. Czarna 2. Chłopczyca 3. Trzy słoneczniki 4. Na rękach 5. Spektakl 6. Buntowniczka 7. Brat 8. Wstyd 9. Pani od korektywy 10. Ojciec 11. Fotel 12. Zazdrość 13. Dotyk 14. Głos 15. Pani od biologii 16. Zasłona 17. Ciało 18. Staff 19. Wbrew sobie 20. Wybór 21. Ocena 22. Pożegnanie 23. Zapach 24. Modlitewnik 25. Obietnica 26. Presja 27. Dyplomy

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

3 osoby kupiły
23
Piłka-grzechotka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka-grzechotka
M&Z
Dostępny
1 szt.

Piłka dla niemowlaka z grzechoczącymi elementami wspiera rozwój motoryki małej oraz naukę raczkowania.

10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
24
Bestiarium staropolskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestiarium staropolskie
Dostępny
12 szt.

Bestiarium staropolskie jest kontynuacją wydanych już w ramach serii „Bibliotheca Curiosa” edycji ksiąg o ptakach (Aviarium staropolskie) i o kamieniach (Lapidarium staropolskie) zamieszczonych w szesnastowiecznych polskich zielnikach Stefana Falimirza, Hieronima Spiczyńskiego i Marcina Siennika. Publikacja obejmuje partie poświęcone zwierzętom lądowym (zarówno domowym, jak i dzikim) oraz stworzeniom wodnym. Pojawiające się w tych księgach krótkie charakterystyki poszczególnych gatunków, poprzedzające instruktarz dotyczący ich leczniczej użyteczności, należą do najwcześniejszych w piśmiennictwie polskim i jako takie stanowią ważne świadectwo ówczesnej wiedzy zoologicznej. W wielu miejscach opisy te zaskakują swoją trafnością, nie brak tu jednak również treści o charakterze zupełnie fantastycznym, przedstawionych zgodnie z poglądami utrwalonymi we wcześniejszej europejskiej literaturze przyrodniczej, i to właśnie czyni ich lekturę zajęciem niezwykle zajmującym. Spis treści: • Wstęp – 5 • Bibliografia – 25 • Nota edytorska – 31 • Stefan Falimirz, O rzeczach żywych ku lekarstwam służących. Naprzód o źwierzętach, o ptacech i o rybach – 39 • Hieronim Spiczyński, O rzeczach żywych ku lekarstwam służących, to jest o źwierzętach, o ptacech i o rybach – 125 • Marcin Siennik, O lekarstwach z rzeczy żywych, jako z bydła, z źwierzu, z ptaków, z chrobaków i z ryb, na czterzy części rozdzielone – 195 • Komentarz – 255 • Indeks – 309 • Spis ilustracji – 313

36,00 zł
28,08 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,92 zł

3 osoby kupiły
25
Truly Devious. Tom 4. Skrzynia w lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Truly Devious. Tom 4. Skrzynia w lesie
Dostępny
219 szt.

Nowa powieść autorki trylogii „Nieodgadniony” („Truly Devious”). „Gdyby kolejna część przygód Stevie Bell miała premierę o północy niczym „Harry Potter”, otwierałbym kolejkę czekających” – Przemek Staroń, psycholog, Nauczyciel Roku 2018 Dla młodej detektywki Stevie Bell nie ma to jak morderstwo. Dziewczyna po powrocie z Akademii Ellinghama zaczyna spokojne – i nudne – wakacje w domu. Niedługo jednak pozostaje bez zajęcia: dostaje wiadomość od właściciela obozu letniego Słoneczne Sosny, znanego wcześniej jako obóz Wodospad Cudów. To miejsce niewyjaśnionej zbrodni z 1978 roku, kiedy w lesie otaczającym obóz zamordowano czworo młodych ludzi. Ich ciała odnaleziono w makabrycznym stanie. Nowy właściciel obozu proponuje Stevie współpracę nad podcastami kryminalnymi dotyczącymi tej sprawy. Stevie zgadza się pod warunkiem, że będzie mogła przyjechać z przyjaciółmi z Akademii Ellinghama. Nic ich tak nie kusi, jak wspólnie spędzone lato i zagadka do rozwikłania. Kiedy Stevie zagłębia się w sprawę sprzed lat, okazuje się, że jest ona co najmniej tak skomplikowana jak zagadka Nieodgadnionego. W lesie nadal czai się zło i zagrożone są kolejne osoby. Czy Stevie uda się wytropić mordercę i ujść z życiem?

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

3 osoby kupiły
26
Na rauszu, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na rauszu, DVD
Thomas Vinterberg , 2019
Dostępny
3 szt.

Ten eksperyment to jazda bez trzymanki! „Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...

30,99 zł
29,44 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,55 zł

3 osoby kupiły
27
Łamigłówki dla bystrzaków. Ćwicz myślenie i rozwiązuj zadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,99 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
28
Excel. Tabele przestawne w prostych krokach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Excel. Tabele przestawne w prostych krokach
Dostępny
19 szt.

Analizuj dane za pomocą tabel przestawnych w Excelu! Twórz użyteczne tabele przestawne Wyświetlaj zaawansowane raporty Generuj czytelne wykresy przestawne Na temat tego, co można osiągnąć za pomocą Excela, krążą już legendy. Mówi się, że nie da się nim zastąpić jedynie ekspresu do kawy, choć opowiadający nawet w tej kwestii nie zawsze są zgodni. I mimo że rzeczywistość nie jest aż tak kolorowa, Excel w istocie zapewnia mnóstwo narzędzi przydatnych w każdym biurze, firmie czy jednostce naukowej. Można go użyć do tworzenia zestawień, liczenia budżetów, rysowania wykresów, ale ma też mniej oczywiste zastosowania. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że świetnie sprawdza się jako program do zaawansowanej analizy danych i tworzenia czytelnych raportów. A wszystko to dzięki oferowanym przez aplikację tabelom przestawnym. Osoby z praktyczną znajomością tabel przestawnych są obecnie intensywnie poszukiwane przez pracodawców, którzy coraz częściej mają potrzebę analizowania dużych zbiorów danych i generowania różnorakich raportów. Jeśli nie masz doświadczenia w tym zakresie, a chcesz zwiększyć swoją wartość na rynku pracy, doskonale trafiłeś! Ten podręcznik krok po kroku, odwołując się do praktycznych przykładów, pokazuje, jak zaprząc tabele przestawne do pracy i jak za ich pomocą osiągnąć wyznaczone cele. Dowiesz się, jak przygotować dane, utworzyć tabelę, sformatować ją i dostosować do swoich potrzeb z wykorzystaniem sortowania i filtrowania. Poznasz też sposoby przeprowadzania obliczeń na danych gromadzonych w tabeli przestawnej oraz tworzenia i stosowania wykresów przestawnych, a także nauczysz się importować dane z zewnętrznych źródeł. Tworzenie i usuwanie tabel przestawnych Definiowanie i dostosowywanie pól tabeli Formatowanie raportu tabeli przestawnej Filtrowanie i sortowanie danych tabeli Obliczenia w tabelach przestawnych Tworzenie i używanie wykresów przestawnych Importowanie i synchronizacja danych zewnętrznych Tabele przestawne - Twoje najlepsze narzędzie do analizy i raportowania O autorze Henryk Tyszka jest absolwentem Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, studiował mechanikę, ekonomię i informatykę. Interdyscyplinarne wykształcenie i wszechstronną wiedzę wykorzystywał w pracy zawodowej zarówno w przemyśle, jak i na uczelniach, na których administrował sieciami, kierował działami informatycznymi oraz prowadził kursy i zajęcia dydaktyczne. Jest autorem skryptów i podręczników z dziedziny informatyki przeznaczonych dla specjalistów i osób spoza branży IT.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

3 osoby kupiły
29
Bajki i opowieści. Wróżki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki i opowieści. Wróżki
Dostępny
1860 szt.

Wyjątkowa seria bajek i historyjek pięknie zilustrowanych przez różnych artystów. Są tu zarówno baśnie klasyczne znanych autorów, jak i opowiastki bardziej współczesne i te mniej znane. Skrócone wersje będą świetną wspólną lekturą dla rodzica i dziecka, a także znakomitą usypianką.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
30
TY BEANIE BOOS CASSIDAY- lawendowy kot 15cm 36248 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,90 zł
27,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

3 osoby kupiły
31
Puzzle 1000 elementów. Kubuś Puchatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Kubuś Puchatek
Trefl, 1000
Dostępny
59 szt.

Puzzle składające się z 1000 elementów przedstawiające kolekcję wspomnień z kultowej bajki „Kubuś Puchatek”. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 68.3 x 48.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

31,50 zł
27,41 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,09 zł

2 osoby kupiły
32
Łamigłówki dla bystrzaków. Ćwicz myślenie i rozwiązuj zadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,99 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
33
Samochody z Nysy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochody z Nysy
Dostępny
35 szt.

Bogato ilustrowana książka poświęcona pojazdom produkowanym i montowanym w Nysie w latach 1957-2019. Przedstawiono dzieje rozwoju produkcji pojazdów w Zakładzie Budowy Nadwozi Samochodowych w Nysie, przemianowanym w 1968 roku na Fabrykę Samochodów Dostawczych POLMO w Nysie, przyłączoną w 1986 roku do Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie jako Zakład Samochodów Dostawczych w Nysie. Między innymi opisano produkcję nadwozi specjalnych na podwoziach samochodów ciężarowych, pierwszy prototyp Nysy N57 z 1957 roku oraz kolejne modele seryjne i prototypy samochodów Nysa, samochody Polonez Ambulans oraz Truck, Citroeny C15 i Berlingo, prototypy samochodów dostawczych Daewoo Lanos, jak również powstałe w XXI wieku poza nyską fabryką prototypowe samochody Clic i IXAR. Zaprezentowano także tureckie konstrukcje pojazdów powstałe na bazie samochodu Nysa. Podano szczegóły dotyczące poszczególnych modeli pojazdów, dzieje ich rozwoju i podstawowe dane techniczne produkowanych samochodów. Zamieszczono również wiele archiwalnych, dotychczas niepublikowanych zdjęć. Odbiorcy: miłośnicy polskiej motoryzacji, hobbiści oraz wszyscy zainteresowani samochodami produkowanymi na terenie miasta Nysa.

63,00 zł
48,51 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,49 zł

2 osoby kupiły
34
Długopis Master Soft, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Długopis Master Soft, mix kolorów
Cresco, 1
Dostępny
3 szt.

Eleganckie długopisy zapakowane w etui z napisem „Upominek dla wyjątkowej osoby” świetnie sprawdzą się jako prezent. Cechy: • materiał – metalowy (aluminium), • wkład – wielkopojemny typu zenith, • kolor tuszu niebieski, • grubość linii pisania – 1.0 mm, • mechanizm włączania – przekręcany, • kartonowe pudełko w przeźroczystej, foliowej obwolucie, • wymiary opakowania: 17.7 x 5.0 x 1.5 cm, • powłoka typu soft (gumowana powierzchnia), • 4 kolory obudowy: bordo, czarny, błękitny, grafitowy. Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,99 zł
6,23 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 1,76 zł

2 osoby kupiły
35
Arcykapłanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcykapłanka
Dostępny
70 szt.

Małżeństwo Aleksandry i Rafała przechodzi kryzys. Mnożą się wzajemne oskarżenia i wyrzuty. Po kolejnej kłótni z mężem kobieta wychodzi do pobliskiego parku, by ochłonąć. Niespodziewanie wpada na dawną przyjaciółkę, która przed blisko dwudziestu laty zaginęła bez śladu. Aleksandra zdążyła się już pogodzić z tym, że nigdy więcej nie zobaczy Sabiny. Kobiety odnawiają relację, a koleżanka ze szkolnej ławki wprowadza ją w tajemniczy świat ezoteryki. Aleksandra ma nadzieję, że z pomocą tarota uda jej się uratować małżeństwo. Zamiast tego przekonuje się, jak niszczycielską moc potrafią kryć w sobie wróżby. W tej historii nic nie jest oczywiste. Kto z bohaterów gra w otwarte karty, a kto z miną pokerzysty próbuje ograć pozostałych?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
36
Mikroskop Odkrywcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikroskop Odkrywcy
kosmos
Dostępny
15 szt.

Jakie organizmy żyją w sadzawkach? Wejdź w mikrokosmos roślin i zwierząt albo jak detektyw szukaj śladów włosów i włókien. Spraw, by niewidzialne stało się widoczne. Zabawki edukacyjne, wspierające rozwój Twojego dziecka, to doskonałe kształcenie się poprzez zabawę. Różnego rodzaju doświadczenia dla dzieci pomagają im odkrywać oraz zrozumieć świat nauki. Zestaw ten wspiera naukę biologii, obserwacji i zrozumienie natury oraz środowiska. Mikroskop posiada 3 powiększenia: x60, x150, x600. W środku znajduje się instrukcja w języku polskim. Do zestawu potrzebne będą dwie baterie 1,5 V typu LR6.

239,94 zł
211,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 28,79 zł

2 osoby kupiły
37
Angielski dla dzieci 6-8 lat. Zeszyt 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla dzieci 6-8 lat. Zeszyt 8
Dostępny
150 szt.

Książki z serii „Angielski dla dzieci” łączą zabawę z nauką. Zawierają różnorodne ćwiczenia ułatwiające przyswajanie języka angielskiego oraz słowniczek. Opierają się na wykorzystaniu pamięci wzrokowej, rozwijają umiejętności manualne i wspomagają rozwój intelektualny. Zostały opracowane przez doświadczonego anglistę specjalizującego się w nauczaniu najmłodszych.

7,99 zł
2 osoby kupiły
38
Know hau. Radość na czterech łapach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Know hau. Radość na czterech łapach
Dostępny
126 szt.

Pies domowy (Canis familiaris) określany mianem najlepszego przyjaciela człowieka, przez wielu traktowany jest jak członek rodziny. Za opiekę i uwagę odwdzięcza się lojalnością, przywiązaniem i bezgranicznym oddaniem. Napisany z pasją przewodnik po psim świecie: • Doradza, jak wychowywać, uczyć psa i mądrze się z nim bawić. • Tłumaczy, jak działają psie zmysły i emocje, czyli jak wygląda rzeczywistość z perspektywy czterech łap. • Zdradza tajniki psiej „mowy”, ucząc, jak odczytywać wysyłane przez czworonoga sygnały i jak wykorzystywać tę umiejętność w szkoleniu. • Podpowiada, czym kierować się przy wyborze psa i jak budować z nim prawidłowe relacje, słowem – jak wychować szczęśliwego psa.

59,96 zł
43,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,79 zł

2 osoby kupiły
39
TY BEANIE BOOS LIVVIE- brązowo / różowy leopard 15cm 36367 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
26,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

1 osoba kupiła
40
Karabin + pistolet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karabin + pistolet
M&Z
Dostępny
102 szt.

Zestaw zawiera: karabin, pistolet, kajdanki.

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
41
Ciężarówki budowlane Volvo, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ciężarówki budowlane Volvo, mix wzorów
Majorette
Dostępny
4 szt.

Ciężarówki Volvo z metalową ramą, która wytrzyma zabawę nawet najbardziej szalonego kierowcy. Obracające się opony i otwierane części samochodu zachęcają do zabawy. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

31,90 zł
23,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,97 zł

1 osoba kupiła
42
Karnert Urodziny 40 damskie zdrapka JCX - 026 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnert Urodziny 40 damskie zdrapka JCX - 026
YEKU
Dostępny
11 szt.

Gramatura papieru: 350gUszlachetnienia: lakier UV, doklejana zdrapka na froncie, lakier zdrapkowy, hotsampingKoperta w komplecieKarnet JCX ze zdrapką to wyjątkowy pomysł na sprawienie obdarowanemu nim wesołej i niebanalnej niespodzianki. Wykonane z wysokiej jakości grubego papieru o gramaturze 350g i uszlachetnione dającym połysk lakierem UV. Karnet zawiera dołączoną zdrapkę, którą każdy obdarowany może zdrapać jak los na loterii. Zdrapka posiada wysokiej jakości uszlachetnienia, takie jak złocenie oraz lakier zdrapkowy. Każda zdrapka wygrywa, nagrodą są sympatyczne życzenia. Karnet zawiera również humorystyczne życzenia.

10,46 zł
9,99 zł

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,47 zł

1 osoba kupiła
43
Michał Anioł. Życie i twórczość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Michał Anioł. Życie i twórczość
Dostępny
9 szt.

Barwna biografia genialnego włoskiego rzeźbiarza, malarza, architekta i poety, jednego z najznakomitszych artystów włoskiego późnego renesansu i manieryzmu, prekursora baroku, ucznia Domenica Ghirlandaia, później Bertolda di Giovanniego, kustosza zbiorów Medyceuszy. Ta wyjątkowa publikacja prezentuje jego bogatą twórczość oraz niezwykłe dzieła, jakie pozostawił po sobie potomnym.

199,95 zł
95,98 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 103,97 zł

1 osoba kupiła
44
Ja, człowiek. Księga empatii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, człowiek. Księga empatii
Dostępny
39 szt.

Bycie człowiekiem oznacza pełnię możliwości. Uczymy się, marzymy, zachwycamy światem wokół. A czasem popełniamy błędy, boimy się, czujemy smutek. Fantastyczny duet, Susan Verde i Peter H. Reynolds, autorzy bestsellerowych książek Ja, joga, Ja, spokój, Ja, miłość, tym razem próbują pokazać, co to znaczy być człowiekiem, czym jest empatia i jak możemy dokonywać w życiu dobrych wyborów.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
45
Animagic piesek Tilly - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Animagic piesek Tilly
Goliath
Dostępny
40 szt.

Tilly, interaktywny piesek który pójdzie tam gdzie Ty!Piesek w nowym, jeszcze bardziej kolorowym opakowaniu.Tilly ma również nowe oczka !Piesek chodzi, macha ogonkiem i szczeka.Poklep go po głowie a pójdzie z Tobą na spacer !Piesek ma delikatne i miłe w dotyku futerko .Smycz na której bez problemu pójdziecie razem na spacer, a na obroży identyfikator z imieniem.Zabawka dla dzieci od lat 3W zabawce znajdują się baterie demonstracyjne , zaleca się ich wymianę do zabawy!produkt wymaga baterii:4 x AA

143,90 zł
128,07 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 15,83 zł

1 osoba kupiła
46
Upadek wieży Babel oraz inne opowieści i opowiastki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
47
Koloruję i naklejam 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję i naklejam 5
Dostępny
65 szt.

80 stron do kolorowania i aż 80 naklejek! Duży format książki pozwoli dziecku na rozwijanie umiejętności rysowania i kolorowania.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
48
Puzzle 1000 Stary dywan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Stary dywan
D-Toys
Dostępny
5 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

53,30 zł
45,31 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,99 zł

1 osoba kupiła
49
Życie jest zbyt krótkie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie jest zbyt krótkie
Dostępny
613 szt.

Adrian Copeland, zabójczo przystojny prawnik, poznaje youtuberkę Vanessę, gdy którejś nocy, nad ranem, puka do jej drzwi zaniepokojony płaczem noworodka. Okazuje się, że sąsiadka opiekuje się córeczką swojej młodszej siostry (uzależnionej od narkotyków i niezdolnej do opieki nad dzieckiem). Adrianowi udaje się uspokoić małą Grace i dać Vanessie chwilę wytchnienia, a to nocne spotkanie staje się początkiem pięknej… przyjaźni. Przyjaźni i tylko przyjaźni, bo i on, i ona (oboje koło trzydziestki) stanowczo deklarują, że nie umawiają się na randki i nie szukają miłości. Oboje zresztą mają swoje powody. Adrian jest facetem po przejściach, niedawno przeżył bolesne rozstanie. A Vanessa, przekonana, że cierpi na nieuleczalną chorobę (ALS, stwardnienie zanikowe boczne), nie chce nikogo obciążać swoimi problemami. Prowadzi na youtubie kanał podróżniczy i dzięki temu ma pieniądze nie tylko na utrzymanie najbliższych, ale i na badania nad lekiem na ALS. Przyjaźń Adriana i Vanessy rozkwita, wspierają się nawzajem i mogą na siebie liczyć w obliczu kolejnych życiowych wyzwań. A że od przyjaźni do zakochania tylko jeden krok, to – mimo wcześniejszych postanowień, że „nigdy” i „wcale” – już wkrótce młodzi dają się porwać fali namiętności.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2 osoby kupiły
50
Zestaw kosmetyków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kosmetyków
M&Z
Dostępny
15 szt.

Każda dziewczynka może się pobawić w makijażystkę lub naśladować swoją mamę i używać swoich własnych kosmetyków.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
51
Koral Do Zgrzew 22x15x3 Mc Zestaw 4mix Wb 96/192 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koral Do Zgrzew 22x15x3 Mc Zestaw 4mix Wb 96/192
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
72 szt.

14,55 zł
10,99 zł

Rabat 24,5%
oszczędzasz 3,56 zł

1 osoba kupiła
52
Miraculous. DragonBug, lalka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. DragonBug, lalka
Playmates, Miraculous
Dostępny
2023 szt.

Witaj w uniwersum Miraculum! Jeżeli Twoje dziecko ze szczególną uwagą śledzi losy Biedronki i Czarnego Kota i z utęsknieniem wyczekuje emisji kolejnego odcinka animowanej bajki, podaruj mu wyjątkowy prezent – lalkę przedstawiającą Marinette jako BiedroSmoka! Miraculum Smoka posiada moc doskonałości – przekształcenia się w jeden z trzech elementów: wodę, pioruny lub wiatr. To właśnie dzięki niemu Marinette po przemianie staje się szybsza, wytrzymalsza i silniejsza. Postać jest odwzorowana z dużą dbałością o najmniejsze szczegóły i posiada wiele charakterystycznych cech superbohaterki. Lalka ma błyszczące, granatowe włosy do ramion spięte w kucyki, czerwony strój w czarne kropki z czarnymi akcentami, kolczyki oraz maskę, która pomaga Marinette zachować anonimowość. Longg, wywołaj burzę! Lalka ma 26 cm i aż 15 ruchomych punktów, w tym zginające się ręce i nogi! Do lalki dołączone są także akcesoria: figurka Longga – Kwami smoka, które jest zwane również Kwami doskonałości – oraz opaska. Odtwórz wszystkie niesamowite sceny akcji z serialu! Zbierz całą kolekcję Miraculowych lalek! Wymiary opakowania: 18.0 x 6.5 x 33.0 cm

79,99 zł
75,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
53
Teatr brzydkich uczuć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr brzydkich uczuć
Dostępny
13 szt.

Punktem wyjścia koncepcji książki Teatr brzydkich uczuć była teoria Sianne Ngai inspirująca do nowych sposobów myślenia o teatrze, przedstawieniach kulturowych i rzeczywistości społecznej. Tom rozpoczyna więc tłumaczenie wstępu do monografii Ngai, w którym autorka przedstawia założenia metodologiczne i charakterystykę brzydkich uczuć ? negatywnych emocji i afektów. W kolejnych rozdziałach autorki i autorzy analizują różne zjawiska teatralne, performatywne i społeczne, odnosząc się do koncepcji Ngai i do innych teorii afektywnych. Publikację zamyka tłumaczenie wprowadzenia do książki The Promise of Happiness Sary Ahmed. Autorka udowadnia, że szczęście jest znormatywizowanym projektem życiowym, dostępnym tylko niektórym podmiotom. Zgodnie z tą diagnozą brzydkie uczucia mogą być postrzegane jako produkt uboczny zderzenia podmiotów nienormatywnych z rzeczywistością projektowaną przez ideę szczęścia oraz przeszkodą do jego osiągnięcia. Artykuły zamieszczone w Teatrze brzydkich uczuć tworzą zaś nieszczęśliwe archiwum, a ujawnione w nim wstydliwe afekty rozbijają systemy społeczne ufundowane na normatywnej wizji szczęścia i odsłaniają ich przemocowy charakter. Teatr brzydkich uczuć to publikacja świetnie obmyślona, uzupełniająca istotną lukę w rodzimej humanistyce, otwierająca dyskusję, która nakazuje przeprogramować myślenie o związkach łączących emocje, teatr, procesy performatywne i sferę publiczną. Jest rzeczowa i zaangażowana zarazem. Pokazuje, że rozmowa o sztuce nie może obejść się bez analizy afektywnych ram jej powstawania i recepcji. Z recenzji dr Weroniki Szczawińskiej Widzę w Teatrze brzydkich uczuć próbę rekonfiguracji teatralnych hierarchii i wzmocnienie głosów dotąd uciszanych. Nadanie wagi brzydkim uczuciom odbieram jako gest polityczny i emancypujący, dający narzędzia i siłę, by mówić o tym, o czym wcześniej mówić nie wypadało. Z recenzji dra hab. Piotra Morawskiego

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

1 osoba kupiła
54
Puzzle 1000 Francja, Annecy nocą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Francja, Annecy nocą
D-Toys
Dostępny
4 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

50,64 zł
43,04 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,60 zł

1 osoba kupiła
55
Czekoladowe Zacisze. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czekoladowe Zacisze. Tom 1
Dostępny
48 szt.

W Czekoladowym Zaciszu zasmakujesz pysznych wypieków, wyjątkowej kawy i... nieprzeciętnej miłości! Amy Smith nie miała łatwego życia – we wczesnym dzieciństwie została porzucona w londyńskiej placówce wychowawczej. Pomimo wielu trudności, jakie przysporzył jej los, wyrosła na rezolutną, uzdolnioną kobietę. Z pomocą przyjaciół stworzyła Czekoladowe Zacisze. Miejsce absolutnie magiczne i wyjątkowe, przepełnione nadzieją na lepsze jutro, w którym upływający czas odmierzany jest szelestem pożółkłych kartek. Spokojne życie kobiety zostaje wywrócone do góry nogami, gdy do kawiarni wkracza Jack Shron. Przystojny prawnik za wszelką cenę pragnie poznać zamkniętą w sobie Amy. Jednak pomiędzy nimi narastają nie tylko uczucia, lecz także tajemnice mogące złamać najtwardsze serca. Nim pozna się smak szczęścia, trzeba również zaznać goryczy... Czy sekrety Jacka oraz Amy zaprzepaszczą ich szansę na wspólne życie? Jaką rolę w tym wszystkim odegrają przepowiednie starej cyganki? Tom pierwszy dylogii „Czekoladowe Zacisze” otula miłością, przyjaźnią i emocjami, które pobudzą apetyt na więcej! Książka nie pozwoli Wam na chwilę odpoczynku – weźcie kubek kawy i zanurzcie się w poruszającym związku bohaterów! „Monika Cieluch kolejny raz zabiera nas w emocjonującą podróż, pełną wzlotów i upadków. Wejdź do Czekoladowego Zacisza i rozgość się w jego magicznej historii. Pozwól by główna bohaterka otuliła Cię swoim ciepłem niczym najlepsza filiżanka gorącej czekolady. Pamiętam każdą emocję, jaka towarzyszyła mi podczas lektury i powiem jedno – nie pożałujecie! Monika wie jak budzić emocje, szczególnie te schowane głęboko w ludzkich sercach”. Emilia Szelest, autorka serii „Bieszczadzkie demony”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
56
TY BEANIE BOOS NINA - biała balerina mysz 8,5cm Clip 35245 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,59 zł
16,99 zł

Rabat 8,6%
oszczędzasz 1,60 zł

1 osoba kupiła
57
TY BEANIE BOOS MUDDLES - brązowo / biały pies 15cm 36249 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
26,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

1 osoba kupiła
58
Figurki dinozaurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurki dinozaurów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Zestaw figurek dinozaurów. W zestawie różne gatunki.

20,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
59
Wysuń i wsuń. Strażacy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wysuń i wsuń. Strażacy
Dostępny
783 szt.

Ruszaj na akcję ze strażakami! Dowiesz się, jak ciężka i niebezpieczna jest ich praca. Przesuń okno, aby zobaczyć do jakich zdarzeń jest wzywana straż pożarna.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
60
Pakiet: Pema Chodron - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Pema Chodron
Dostępny
11 szt.

Mądra, pełna spokoju i głębokiej czułości buddyjska nauczycielka lepszego życia.Nigdy nie jest za późnoJak czerpać siłę z przeciwności losuTrudne chwile zdarzają się w życiu każdego człowieka. Najważniejsze jest, by nauczyć się czerpać z nich siłę i stawiać czoła przeciwnościom, które niesie ze sobą życie.Pema Chdrn dzieląc się własnymi doświadczeniami, uczy jak zaakceptować cierpienie, zamiast od niego uciekać. Uświadamia, że prawdziwym źródłem szczęścia jesteśmy my sami.Odważne życieJak być nieustraszonym w dzisiejszym świeciePema Chdrn w książce Odważne życie jak zmienić sposób, w jaki postrzegamy trudne momenty naszego życia a co za tym idzie, jak przyjmować to, co nas spotyka. Często nie mamy wpływu na to, co niesie los, ale zawsze mamy wybór jak na to zareagujemy. Czy pozwolimy, żeby zawładnął nami lęk, czy odważnie zaakceptujemy pełną niedoskonałości rzeczywistość.Żyj pięknieJak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi losCzy możemy czuć, że nasze życie jest dobre, skoro opiera się na tak niepewnych podstawach? Skoro każdego dnia los może przynieść nam bolesne doświadczenia?Pema Chdrn w Żyj pięknie przekonuje, że nasze życie może być mimo to dobre, a nawet szczęśliwe i autentycznie piękne.Pema ChdrnBuddyjska mniszka amerykańskiego pochodzenia, którą pokochały gwiazdy Holllywood. Po rozstaniu z mężem znalazła ukojenie w buddyzmie. Należy do najwybitniejszych uczniów Czogjama Trungpy. Otrzymała tytuł Aczarii, przeznaczony dla doświadczonych nauczycieli Szambali, którzy swoim życiem potwierdzają mądrość nauk dharmy.Autorka wielu popularnych poradników, w tym bestsellerowej książki Nigdy nie jest za późno polecanej przez wiele gwiazd, m.in.: Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow oraz Jeffa Bridgesa.

74,90 zł
54,68 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,22 zł

1 osoba kupiła
61
Angielski dla dzieci 6-8 lat Zeszyt 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla dzieci 6-8 lat Zeszyt 4
Dostępny
150 szt.

Naukę z serią ANGIELSKI DLA DZIECI można rozpocząć od dowolnego zeszytu. Wszystkie części zawierają różnorodne ćwiczenia ułatwiające przyswajanie języka angielskiego w nauczaniu początkowym oraz słowniczek. Uczą pisania i wymowy oraz pozwalają połączyć naukę z zabawą. Zostały opracowane przez doświadczonych anglistów specjalizujących się w nauczaniu najmłodszych. Ten zeszyt zawiera rozdziały: Days of a week, Rooms in the house, Furniture & house equipment, City, Toys.

8,99 zł
1 osoba kupiła
62
Balony pastelowe różnokolorowe (50 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony pastelowe różnokolorowe (50 sztuk)
Godan, 50 sztuk
Dostępny
31 szt.

• Wymiar balonów w calach: 12 • Wymiar balonów w centymetrach: ok. 30 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 50 • Kolor: różnokolorowe pastelowe • Włoskiego producenta – firmy Gemar. • Posiadają odpowiedniej długości końcówkę, więc nie ma problemów z ich wiązaniem.

24,06 zł
22,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

1 osoba kupiła
63
Puzzle 1000 elementów. Antyczny Egipt II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Antyczny Egipt II
D-Toys, 1000
Dostępny
3 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

54,94 zł
46,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,24 zł

1 osoba kupiła
64
Dzisiaj już nie zaśniesz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzisiaj już nie zaśniesz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Zagramy w chowanego? Raz, dwa, trzy... znikasz ty! Jedno ukąszenie komara... I letni obóz zamienia się w prawdziwy horror. Ta lalka.... wygląda zupełnie jak ty... Dokąd ona idzie z twoją mamą? Od tych opowiadań aż skóra cierpnie, a włos jeży się na karku... I choć w czasie lektury co rusz będziesz musiał zerkać przez ramię, żeby sprawdzić, czy nic nie czai się w ciemności, nie będziesz mógł przestać czytać... Dzisiaj już nie zaśniesz to zbiór opowiadań grozy przeznaczonych dla młodych czytelników o mocnych nerwach. Jeśli masz odwagę, sięgnij po tę książkę, ale pamiętaj, że gdy zaczniesz czytać, tej nocy już nie zaśniesz...

29,99 zł
21,59 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
65
Tajemniczy ogród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy ogród
Dostępny
183 szt.

Specjalna edycja klasyki literatury to książki, które warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do których warto wracać. Pewnego dnia za zieloną ścianą bluszczu Mary znajduje furtkę do ogrodu, w którym odkrywa prawdziwe czary… Ale ukryty przed światem ogród to niejedyna tajemnica nieco posępnej posiadłości.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

1 osoba kupiła
66
Figurki dinozaurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurki dinozaurów
M&Z
Dostępny
9 szt.

Duży zestaw figurek dinozaurów. W zestawie różne gatunki.

29,90 zł
26,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

1 osoba kupiła
67
Wysuń i wsuń. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wysuń i wsuń. Na wsi
Dostępny
565 szt.

Na wiejskim podwórku spotkasz zwierzęta, o których na pewno słyszeliście, a może nawet już je widzieliście. Przesuń okno, aby dowiedzieć się, co prosięta robią w błocie i jak cielę ssie mleko swojej mamy.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
68
Hitler moja miłość. Kobiety w służbie swastyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hitler moja miłość. Kobiety w służbie swastyki
Dostępny
44 szt.

Naziści mieli jasno określone poglądy na rolę kobiet w Trzeciej Rzeszy. Hermann Goering otwarcie zachęcał je do "sięgnięcia po garnek, szufelkę i zmiotkę, a także wyjścia za mąż". Mimo to wiele z nich powitało pojawienie się Hitlera z dziewczęcym entuzjazmem. Wierzyły, że silna władza pozwoli Niemcom odzyskać należną im pozycję w Europie. Dopiero wojna, która zabrała im synów, mężów, ojców i domy, zweryfikowała ich wiarę w Hitlera. Autor prezentuje olbrzymią różnorodność losów kobiet żyjących w Trzeciej Rzeszy - w jednym z najbardziej represyjnych i barbarzyńskich reżimów we współczesnej historii. Na podstawie mało dotychczas znanych materiałów źródłowych, takich jak rozmowa z siostrą Hitlera, Paulą, przeprowadzona przez amerykański wywiad zaledwie rok po wojnie, analizuje relacje Führera z najbliższymi mu kobietami. Opisuje także historie wielu kobiet reprezentujących różne postawy wobec reżimu: od pełnych zaangażowania członkiń nazistowskich organizacji i sadystycznych funkcjonariuszek obozów koncentracyjnych przez niebywale odważne pilotki, które walczyły w barwach Rzeszy, po kobiety, które ryzykowały życie w walce z faszyzmem.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
69
Zwierzęta wodne. Książka z puzzlami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta wodne. Książka z puzzlami
Dostępny
67 szt.

Kolorowe zwierzęta wodne czekają na Twoje odwiedziny! Niektóre z nich dobrze się ukryły, odkryj puzzle i znajdź je! Układaj i baw się do woli!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
70
Drewniana wieża z numerami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniana wieża z numerami
M&Z
Dostępny
48 szt.

Budowanie chwiejącej się wieży to jedna z najbardziej wciągających gier zręcznościowych. Przegrywa ten, kto zburzy wieżę. Zestaw zawiera 48 drewnianych klocków z numerami.

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
71
Dinozaur do skrecania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur do skrecania
Mega Creative
Dostępny
22 szt.

Dinozaur do skręcania to idealna zabawka dla małych konstruktorów i miłośników tych stworzeń. Produkt zapewni wiele godzin kreatywnej zabawy. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Wymiary opakowania: 29.0 x 18.0 x 11.0 cm

82,90 zł
62,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 20,72 zł

1 osoba kupiła
72
Petersburg. Miasto snu, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Petersburg. Miasto snu, wydanie 2
Dostępny
83 szt.

W delcie Newy nad Zatoką Fińską leży miasto niezwykłe. Piotrogród. Leningrad. Petersburg. Dla jednych rajska kraina swobody i oaza nowoczesności, dla innych miejsce bolesnych wspomnień, od których nie ma ucieczki. Joanna Czeczott prowadzi nas ulicami Petersburga, splatając przeszłość i teraźniejszość tego niezwykłego miasta. Car Piotr I, żelazną ręką pchający zacofaną metropolię w stronę Zachodu. Dyrektor petersburskiego teatru, który w żółtym trykocie postanawia dołączyć do trupy baletowej. Zrozpaczone matki, odwiedzające swoich synów w areszcie. Bananowe pokolenie lat osiemdziesiątych, rozkochane w Putinie i pieniądzach swoich rodziców. Petersburg to przewodnik po miejscu, które pomimo niezliczonych klęsk i wojen zawsze podnosiło się z upadku i z nadzieją spoglądało w przyszłość.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
73
Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek poznaje Polskę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek poznaje Polskę
Dostępny
1 szt.

To już kolejna książka z popularnej serii „Historyjek z nalepkami”. Tym razem, słuchając opowiadań misia Okruszka i uzupełniając zdania nalepkami, maluchy poznają ciekawostki o regionach naszego kraju. Krótkie i bardzo uproszczone historyjki powinny stworzyć podstawy do późniejszych, coraz bardziej szczegółowych wiadomości krajoznawczych.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
74
Pojazd R/c Ff Lad 40x27x21 Mc Climber Quad 12/24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pojazd R/c Ff Lad 40x27x21 Mc Climber Quad 12/24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
5 szt.

215,90 zł
71,25 zł

Rabat 67,0%
oszczędzasz 144,65 zł

1 osoba kupiła
75
Kroniki Pierwszego Proroctwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Pierwszego Proroctwa
Dostępny
49 szt.

Po wojnie i upadku magii świat stał się niebezpiecznym miejscem, nawet bardziej niż wcześniej. Ludziom odebrano magię, krwiożercze potwory czyhają na wędrowców, głód czyni spustoszenie wśród tych, którzy przetrwali, a wiele ziem nie nadaje się do zamieszkania i pod uprawy. Wrogiem człowieka są zarówno inne gatunki zamieszkujące ziemię, jak i sama roślinność. Ludzie schronili się za kamienną granicą, powoli zapominając o wojnie i zagrożeniach czyhających za nią. Wydawało się, że osiągnięto względny spokój, lecz oto nadszedł czas zmian, a możni tego świata przypominają sobie o pierwszym proroctwie, dziś niemalże zapomnianym. ?Gdy wiatry zmian zerwą się po czterech stronach świata, nadejdzie czas rozstrzygnięcia, czas ostatecznej próby, która zadecyduje o losach ludzkości?. Świat się zmienia, zmuszając do działania i łącząc losy ludzi, którzy w innej sytuacji nigdy by się nie spotkali. Na południu admirał Reyes wyrusza wraz z ekspedycją w celu zbadania nieznanego dotąd zjawiska pogodowego, które może wpłynąć na los całego kontynentu. Na północy trójka śledczych o nadzwyczajnych umiejętnościach prowadzi dochodzenie w celu ustalenia, dlaczego członkowie pewnej rasy zaczęli nagle znikać. Na zachodzie generał Barson wraz z kompanią żołnierzy wyrusza do śmiertelnie niebezpiecznej puszczy, by zbadać źródło dziwnego zachowania okolicznej fauny. A w tym wszystkim, zdawałoby się, zwyczajny wykładowca z akademii magii, którego jedyną cechą wyróżniającą z tłumu jest pamięć wręcz absolutna. Śmiertelnie znudzony życiem bez perspektyw oddycha z ulgą, gdy jednak coś zaczyna się zmieniać, lecz nawet jego wybujała wyobraźnia nie byłaby w stanie przygotować go na to, co ma nadejść. W żadnym razie nie nadający się na typowego bohatera, zwykły człowiek pośród niezwykłych wydarzeń, w których niekoniecznie chciałby brać udział, ale jak to w życiu bywa, czasami nie ma się wyboru.

49,00 zł
41,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,35 zł

76
Minari, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minari, DVD
Lee Isaac Chung, 2020
Dostępny
23 szt.

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję. Zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

12,99 zł
77
Mroźne przygody Bąbli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroźne przygody Bąbli
Dostępny
33 szt.

Nowa seria Moniki Kamińskiej, autorki ciepło przyjętych książek o małym Kuku (m.in. „Kuku i historia pępka”). Tym razem wykreowała sielski klimat, w którym najciekawsze przygody rozgrywają się w domu. Nadeszła zima. Jest taka, jak trzeba – mróz szczypie w policzki, śnieg porządnie sypie, no i zbliżają się święta. Można lepić bałwany, można rzucać się śnieżkami, można całe dnie spędzać na dworze! „Rodzice jakoś wcale nie lubią wychodzić na dwór, kiedy jest zimno. Ala mówi, że rodzice są jak niedźwiedzie – najchętniej całą zimę przesiedzieliby w jaskini. Czyli w domu. Ja nie rozumiem czemu. Przecież zimą jest tak pięknie i można robić mnóstwo ciekawych rzeczy. A mama i tata zamiast wyjść na dwór, siedzą w swoim gabinecie i oboje mają wokół siebie pełno kubków z herbatą. Takie herbaciane królestwo.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

78
Żadnych bogów, żadnych panów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żadnych bogów, żadnych panów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Chicago, rok 1918. Sierżant Teodor Rucki dopiero rozpoczyna karierę w policji, ale brak doświadczenia nadrabia ulicznym sprytem i szybkimi pięściami. W polskiej dzielnicy ktoś podrzuca bestialsko okaleczone zwłoki, a na płocie i w pobliskim kościele maluje farbą anarchistyczny napis. Rucki rozpoczyna śledztwo, które prowadzi go przez najbiedniejsze i najniebezpieczniejsze rejony miasta. Morderca zabija kolejne ofiary w okrutny i teatralny sposób, a na mieszkańców imigranckich dzielnic pada strach przed seryjnym zabójcą, nazwanym przez prasę Diabłem z Michałowa. Szybko okazuje się, że wokół młodego polskiego detektywa toczy się gra pozorów, a on sam musi stanąć ponad prawem i zmierzyć się z demonami przeszłości. Żadnych bogów, żadnych panów to czarny kryminał historyczny odsłaniający zapomniane i wyparte przez Polonię oraz praktycznie nieznane w Polsce fragmenty historii polskiej diaspory w Chicago – mieście ciężkiej pracy, korupcji i zbrodni. Historii, która była taka, jak ta książka – brutalna, surowa i bezlitosna. „Nie do wiary, że to debiut! »Peaky Blinders« w polonijnej wersji. Zupełnie nowa przestrzeń w polskim kryminale retro, mroczna i krwista niczym rzeźnia przemysłowa”. Marcin Wroński „Zaskakujący debiut! Mroczna historia, mocna narracja i nieoczywista intryga. Dziedzic śmiało wkracza na literackie salony kryminalne”. Leszek Koźmiński, blog.kryminalnapila.pl „Grzegorz Dziedzic napisał mistrzowską powieść, świetnie osadzoną w realiach czasów, kiedy dziesiątki tysięcy polskich imigrantów zamieszkiwały dzielnice otaczające chicagowskie rzeźnie i stalownie. Autor uchwycił okres historyczny oraz życie codzienne tamtych kobiet i mężczyzn, a przy okazji stworzył fascynującą opowieść”. Dominic A. Pacyga, autor American Warsaw: The Rise, Fall, and Rebirth of Polish Chicago

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

79
Przez żołądek do... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przez żołądek do...
Dostępny
140 szt.

Ashley Flores jest cenioną i bardzo utalentowaną szefową kuchni. Niejeden właściciel restauracji marzy, by dla niego pracowała. Lecz nie on. Nie Milton Neville, który myśli tylko o tym, jak pozbyć się Ashley. Są jak pies z kotem, odkąd on nazwał ją „nadpobudliwą kuchareczką”, a ona jego „zarozumiałym dupkiem”. Gdy już wydaje się, że Milton jest na wygranej pozycji, niespodziewanie trafia z Ashley do Las Vegas. Jedna szalona noc i role godne Oscara. Tylko kto tu jest aktorem, a kto reżyserem? To będzie gorąca bitwa na łyżki i patelnie, bo jak mówią: kto się czubi, ten się lubi. Czy i tym razem się to sprawdzi? „Mieszanka pikantności, ostrości i słodyczy w nowej książce Nany Bekher to doskonałe połączenie zarówno na talerzu, jak i w miłości. Autorka zabiera nas w podróż do kulinarno-uczuciowych doznań. Sposób, w jaki ukazuje emocjonalne potyczki bohaterów, to kwintesencja smaku i kunsztu, którego może jej pozazdrościć niejeden szef kuchni. Mnie zachwyca za każdym razem i ciągle chcę więcej. Polecam!” - AT. Michalak, autorka „Piekielnie gorąca, wyjątkowo smakowita mieszanka niespodziewanych emocji i napięcia seksualnego między bohaterami. Wszystko to okraszone smakowitą kuchnią, przyprawione pikantnymi momentami oraz szczyptą humoru z dodatkiem wielu wzruszeń i uczuciowych rozterek. Powiedzenie ?kto się lubi, ten się czubi? jeszcze nigdy nie było tak prawdziwe! Gorąco polecam!” - Aneta, BookLoverAneta „Nana sprawi, że poczujecie wilczy apetyt i z pewnością wciąż będzie Wam mało. Przygotujcie się na pełną pożądania historię, która ciągle zaskakuje i przy której łatwo puszczają hamulce. Emocji nie zabraknie - to macie zagwarantowane. Polecam!” - Patrycja, potrafieczytac „Nana Bekher zrobiła zamieszanie w mojej duszy, wprowadzając tornado, które niszczy wszystko na swej drodze i zostawia w całości tylko serce, ale to zostało skradzione przez Ashley i Miltona. Przez żołądek do to fenomenalna książka, w której głównymi składnikami są chili i wanilia. Gwarantuję, że to wyśmienita mieszanka smaków, a każdy z nich jest emocjonujący i pobudzający wszystkie zmysły”. - Marta, moja_chwila_noca

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

80
Wróg doskonały, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróg doskonały, DVD
Kike Maillo , 2020
Dostępny
26 szt.

Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia Jeremiasz Angust usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna, która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot. Początkowo ich rozmowa zdaje się być zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki. Dziewczyna z minuty na minutę pcha architekta w coraz bardziej mroczną pułapkę. A przecież wszystko zaczęło się tak niewinnie… „Wróg doskonały” to 88 minut mistrzowsko narastającego napięcia oraz znakomity debiut Tomasza Kota w zagranicznej produkcji i psychologicznym thrillerze. To również zaskakująca i wciągająca adaptacja powieści Amélie Nothomb „Kosmetyka wroga”, której podjął się hiszpański reżyser Kiké Maíllo. Światowa premiera filmu miała miejsce na 53. MFF w Sitges.

12,99 zł
81
Opowieść o Człowieku o Stalowych Nogach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść o Człowieku o Stalowych Nogach
Dostępny
76 szt.

Autor, Ryszard Tunkiewicz, to niezwykły globtroter zwany Człowiekiem o Stalowych Nogach. Jest długodystansowym piechurem. Na własnych nogach przeszedł wzdłuż Bałtyku, od granicy z Niemcami do granicy z Rosją, 720 km. A w słynnym marszu „Do korzeni” pokonał trasę ze Szczecina do Wilna, a było to1225 km. Na końcu tej drogi witany był przez personel i Ambasadora RP w Wilnie. Ryszard Tunkiewicz to także alpinista, zdobył Mount Blanc, Ararat czy Kilimandżaro. W latach 70. ubiegłego wieku objechał z kolegą dookoła Polskę tandemem. Był na wielu włoskich i greckich wyspach, w Betlejem, nad rzeką Jordan i górze Synaj, przejechał samochodem całą Europę, Afrykę dookoła i Azję Środkową. Ech, łatwiej powiedzieć, gdzie nie był. A odwiedził 150 państw świata. Przez1,5 roku podróżował dookoła świata przez 8 kontynentów. I stał u WRÓT PIEKŁA,aż w końcu trafił do Biblijnego Raju. O swoich przeżyciach, o miejscach, w których był, opowiada w tej właśnie książce. „Marzenia nie spełniają się same Trzeba im w tym pomóc Choć podróż długa same trudy wróży, to nikt nie doznał przygody bez trudów podróży”. Johann Wolfgang von Goethe

39,00 zł
33,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

82
Straż graniczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straż graniczna
Dostępny
1175 szt.

Wychodząc na patrol, nie wiedzą, czy na swojej drodze napotkają zagubionych turystów, czy niebezpiecznych przestępców. Ich głównym zadaniem jest ochrona granicy przed nielegalnymi imigrantami, terrorystami, przemytnikami ludzi, narkotyków lub towarów bez akcyzy. Czasem oznacza to szybki pościg, innym razem wielogodzinne czekanie w ukryciu. Funkcjonariusze Staży Granicznej, często narażeni na niebezpieczeństwo, tropią z wilczą skutecznością, wykorzystując nowoczesną technikę, ale przede wszystkim intuicję i swoje indywidualne umiejętności. Co i jak się przemyca? Jak wygląda pilnowanie zielonej granicy? Czy jest jakiś system, którym się posługują przemytnicy ludzi? Kim są ci, którzy próbują nielegalnie przejść przez granicę? A kim organizatorzy przerzutów? Jak wygląda praca polskich pograniczników na zagranicznych misjach? Jak funkcjonują ośrodki dla cudzoziemców? Co jeśli na granicy pojawia się groźny przestępca? Książka Anny Gorczycy to zbiór reportaży o kulisach i metodach pracy Straży Granicznej. To historie opowiedziane przez pograniczników, przemytników i nielegalnych imigrantów. Bez fikcji. To prawdziwe wydarzenia, w które trudno uwierzyć. I niekiedy ciężko zaakceptować.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

83
Kapelan Legionów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapelan Legionów
Dostępny
40 szt.

Bohater monografii, ks. płk Józef Panaś, całe swoje życie poświęcił walce o wolność człowieka i Ojczyzny. Dzięki niezłomnemu charakterowi i ogromnemu poświęceniu należy on do kręgu osób, które wpisały się w burzliwe i tragiczne dzieje działaczy niepodległościowych. A w dzieło odzyskania polskiej państwowości zaangażował się w sposób szczególny. Podczas I wojny światowej wraz z Legionami Polskimi przemierzył cały szlak bojowy. Cechowały go walory przywódcze i organizacyjne, a także niepospolita odwaga. Po zakończeniu służby w Wojsku Polskim aktywnie pracował jako publicysta, redaktor i konspirator w okupowanym przez sowietów Lwowie. Zginął zamordowany przez NKWD we Lwowie prawdopodobnie 4 kwietnia 1940 r. w wieku zaledwie 53 lat. Autor książki, Przemysław Stawarz, przedstawił go jako wybitnego duszpasterza, dzielnego legionistę, a także jako polityka i publicystę. Ukazał człowieka, którego nadrzędnym celem było przede wszystkim dobro państwa polskiego. Życiowe motto ks. Panasia brzmiało: „Walka z krzywdą – ze złem należy do moich obowiązków kapłańskich, obywatelskich i ludzkich”. Kapłan-żołnierz został za swoje zasługi uhonorowany wysokimi odznaczeniami, m.in. Orderem Wojennym Virtuti Militari klasy V, Oficerskim Krzyżem Polonia Restituta czy czterokrotnie Krzyżem Walecznych. Jako bohater opracowania z pewnością stanie się znany szerszemu kręgowi odbiorców, a pamięć o nim przetrwa dłużej.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

84
Demokratyczny Diament Bezpieczeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demokratyczny Diament Bezpieczeństwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Monografia jest wynikiem współpracy między badaczami z dwóch ośrodków akademickich: Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska, dr hab. Sebastian Bobowski, prof. UEW) i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (dr hab. Krzysztof Falkowski, prof. SGH, dr hab. Andżelika Kuźnar, prof. SGH, prof. dr hab. Jerzy Menkes), prowadzonej w latach 2020?2021 w ramach grantu na badania naukowe realizowane przez międzyuczelniane zespoły badawcze pt. ?Współpraca UE z azjatyckimi uczestnikami Demokratycznego Diamentu Bezpieczeństwa odpowiedzią na wyzwania dla handlu i bezpieczeństwa". Autorzy odnoszą się do takich kwestii, jak: ramy prawne współpracy między stronami oraz jej perspektywy; potencjalne efekty synergii postrzegane przez pryzmat szans pochodnych zinstytucjonalizowanej współpracy; główne zagrożenia dla bezpieczeństwa i potencjalna wspólna odpowiedź sojuszników na zagrożenia/wyzwania; potencjał społeczno-gospodarczy Australii, Indii i Japonii na tle świata i ich strategicznych sojuszników (UE i jej państw członkowskich oraz USA) oraz strategicznych rywali (Chiny i Rosja); poziom powiązań gospodarczych między Australią, Indiami, Japonią oraz ze strategicznymi sojusznikami na tle powiązań z innymi partnerami; poziom konkurencyjności Australii, Indii i Japonii w handlu międzynarodowym oraz wnioski wynikające z tego faktu dla współpracy handlowej tych państw z Unią Europejską. Podkreślić należy szczególnie nowatorski charakter podjętych rozważań, na co wskazuje szeroka perspektywa teoretyczna, z której wyłaniają się bogate badania empiryczne przeprowadzone z wykorzystaniem wielu zaawansowanych metod badawczych. Na szczególne podkreślenie zasługuje (...) interdyscyplinarność, przejawiająca się także w doborze i wykorzystaniu szerokiego spektrum zróżnicowanej literatury (...). Dr hab. Joanna Garlińska-Bielawska, prof. UEK Katedra Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

99,00 zł
82,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

85
Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć
Dostępny
605 szt.

Strach podcina skrzydła wszystkim niezależne od statusu społecznego, wiedzy, majątku czy umiejętności. Choć generalnie łakniemy w życiu spełnienia, szczęścia i zwycięstwa, rzadko kiedy potrafimy się cieszyć tym, co mamy, zdobywamy czy osiągamy. Dr Grange przyczyn naszego niezadowolenia, braku głębokiej satysfakcji upatruje w lęku, strachu, który pozbawia nas radości, odbiera nam wiarę w siebie, niszczy zaufanie do innych i ogranicza naszą duchową wolność. Pod jego wpływem wstydzimy się siebie albo pragniemy całkowitej kontroli nad innymi. Autorka na przykładach zaczerpniętych z własnej praktyki zawodowej dzieli się radami i wskazówkami, które mają nam pomóc w pokonaniu lęków.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

86
Czerpiąc światło z popiołów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerpiąc światło z popiołów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.04

Na książkę Czerpiąc światło z popiołów składają się różne gatunkowo teksty opisujące historię przetrwania żydowskiej dziewczynki podczas II wojny światowej. Fabularyzowane wspomnienia, fragmenty dziennika spisanego tuż po wojnie przez osobę zaangażowaną w poszukiwania Robinson, opisy biograficzne dotyczące jej rodziny i materiały archiwalne tworzą obraz zmagań dziecka chcącego zrozumieć świat, który uległ rozpadowi, dorosnąć i przy tym zachować równowagę. Na oczach czytelnika rozgrywa się dramat ludzki, mający swój początek w okupowanej Warszawie, a koniec w niepodległym państwie Izrael.

35,00 zł
29,40 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

87
Warszawskie wystawy rolniczo-przemysłowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawskie wystawy rolniczo-przemysłowe
Dostępny
18 szt.

Wiek XIX nazywany „wiekiem pary i elektryczności” to okres ważnych odkryć w różnych dziedzinach życia gospodarczego oraz przemian o charakterze społecznym. To czas przełomowy także na ziemiach polskich. Zmiany w sposobach gospodarowania i stosunku do innowacji z zakresu agrotechniki, a także rosnąca urbanizacja wpłynęły na sposób myślenia ówczesnych Polaków. Postęp techniczny drugiej połowy XIX wieku oddziaływał na rozwój różnych gałęzi przemysłu. A ogromną rolę w popularyzacji nowinek technicznych odegrały wystawy rolniczo-przemysłowe organizowane w także Warszawie. Mateusz Kowalski w opracowaniu Warszawskie wystawy rolniczo-przemysłowe szeroko opisał cztery wystawy krajowe odbywające się kolejno w latach 1867, 1870, 1874 i 1885. Autor przedstawił ich organizację i przebieg oraz szeroko opisał poszczególne działy wraz bogatym asortymentem towarów rolniczych i przemysłowych. Te prestiżowe inicjatywy, będące nośnikiem nowej myśli technicznej, ukazał na tle sytuacji gospodarczej Królestwa Polskiego w latach 1864-1914. O randze tych wydarzeń świadczyło ogromne zainteresowanie odwiedzającej je publiczności. Dla wystawców stanowiły one formę reklamy, zwiedzających wystawy przedsiębiorców skłaniały do podjęcia próby modernizacji swoich majątków czy fabryk, a ponadto były motorem dalszego rozwoju gospodarczego Królestwa Polskiego i innych ziem polskich w XIX wieku.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

88
Eschaton, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eschaton, CD
Daemonicus, Sound Pollution
Dostępny
6 szt.

Lista utworów:

62,90 zł
59,13 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,77 zł

89
Ascension, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ascension, CD
Ghostheart Nebula, Sound Pollution
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Mira 2. Chrysalis 3. Hikikomori 4. The Cage 5. Ascension, Pt. I Cosmic River 6. Ascension, Pt. II My Burial Dream 7. Ascension, Pt. III Nebula

62,90 zł
59,13 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,77 zł

90
Havets Vargar (edycja limitowana), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Havets Vargar (edycja limitowana), CD
Manegarm, Black Lodge
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Havets Vargar 2. Tradatanke (Fader Tids Dod) 3. Gryningstimma 4. En Del Av Allt Som Blivit Glomt 5. Fadernes Jord 6. Vargtorne 7. Vanvett 8. Spjutsang 9. Ett Ggammalt Bergtroll 10. Fylgians Dans 11. Den Sista Striden 12. Vinternattskvade

82,90 zł
91
Nordstjarnans Tidsalder (edycja limitowana), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nordstjarnans Tidsalder (edycja limitowana), CD
Manegarm, Black Lodge
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. I Nordstjarnans Sken 2. Fadernas Kall (Under Hojda Nordbaner) 3. Drakeld 4. Den Dodes Drommar 5. Nodanblod 6. En Fallen Harskare 7. Ymer 8. Vindar Fran Glomda Tider 9. Blod, Jord Och Stjarneglans 10. Det Sargade Landet 11. Tiden Som Komma Skall

82,90 zł
92
Plan 9 Records July 13 2006, 3 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan 9 Records July 13 2006, 3 LP
Truckers Drive-By, New West / Pias
Niedostępny
Brak

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Tales Facing Up 2. One Of These Days 3. Easy On Yourself 4. Feb 14 5. Aftermath Usa Strona B 1. Gravity's Gone 2. Sink Hole 3. Outfit 4. My Sweet Annette 5. Marry Me LP 2 Strona C 1. A World Of Hurt 2. Why Henry Drinks 3. The Day John Henry Died 4. Wednesday Strona D 1. Shut Up & Get On The Plane 2. Ronnie & Neil 3. Moonlight Mile 4. Let There Be Rock LP 3 Strona E 1. Zip City 2. Goddamn Lonely Love 3. 18 Wheels Of Love Strona F 1. Nine Bullets 2. Daddy's Cup 3. Decoration Day 4. Lookout Mountain

195,90 zł
Powiadomienie
93
Piano Sonatas Nos 20, 34, 51 & 52 Lewis, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piano Sonatas Nos 20, 34, 51 & 52 Lewis, CD
Haydn, Harmonia Mundi
Dostępny
14 szt.

Lista utworów: 1. Sonata in C Minor, Hob. XVI:20: I. Moderato 2. Sonata in C Minor, Hob. XVI:20: II. Andante con moto 3. Sonata in C Minor, Hob. XVI:20: III. Finale. Allegro 4. Sonata in E-Flat Major, Hob. XVI:52: I. Allegro moderato 5. Sonata in E-Flat Major, Hob. XVI:52: II. Adagio 6. Sonata in E-Flat Major, Hob. XVI:52: III. Finale. Presto 7. Sonata in E Minor, Hob. XVI:34: I. Presto 8. Sonata in E Minor, Hob. XVI:34: II. Adagio 9. Sonata in E Minor, Hob. XVI:34: III. Finale. Molto vivace 10. Sonata in D Major, Hob. XVI:51: I. Andante 11. Sonata in D Major, Hob. XVI:51: II. Finale. Presto 12. Digital Booklet: Joseph Haydn: Piano Sonatas Nos. 20, 34, 51 & 52

58,90 zł
94
Brandenburg Concertos Akademie Fur Alte Musik Berlin Faust Tamestit, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brandenburg Concertos Akademie Fur Alte Musik Berlin Faust Tamestit, 2...
Bach, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak

Lista utworów: CD 1 1. I. [Ohne Satzbezeichnung] 2. II. Adagio 3. III. Allegro 4. IV. Menuet - Trio I - Polonaise - Trio II 5. Concerto n°3 en Sol majeur BWV 1048: I. [Ohne Satzbezeichnung] 6. Concerto n°3 en Sol majeur BWV 1048: II. Adagio 7. Brandenburg Concerto No. 3 in G major, BWV 1048: III. Allegro 8. I. Allegro 9. II. Affettuoso 10. III. Allegro CD 2 1. I. [Ohne Satzbezeichnung] 2. II. Andante 3. III. Allegro assai 4. I. [Ohne Satzbezeichnung] 5. II. Adagio ma non tanto 6. III. Allegro 7. I. Allegro 8. II. Andante 9. III. Presto

53,90 zł
Powiadomienie
95
Le Malade Imaginaire, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Le Malade Imaginaire, 2 CD
Les Arts Florissants, Harmonia Mundi
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Ouverture by Les Arts Florissants and William Christie 2. „Quittez, quittez vos troupeaux” (Flore) by Monique Zanetti, Claire Brua, Noémi Rime, Howard Crook, Jean-François Gardeil, Les Arts Florissants and William Christie 3. „Ah ! quelle douce nouvelle!” (Tous) by Monique Zanetti, Claire Brua, Noémi Rime, Howard Crook, Jean-François Gardeil, Les Arts Florissants and William Christie 4. Autre entrée de Ballet. Rondeau by Les Arts Florissants and William Christie 5. „De vos flûtes bocagères” (Flore) by Monique Zanetti, Claire Brua, Noémi Rime, Howard Crook, Jean-François Gardeil, Les Arts Florissants and William Christie 6. Combat. Air de violons by Howard Crook, Jean-François Gardeil, Les Arts Florissants and William Christie 7. „Laissez, laissez bergers” (Pan) by Monique Zanetti, Claire Brua, Noémi Rime, Howard Crook, Jean-François Gardeil, Jérôme Correas, Les Arts Florissants and William Christie 8.Dernière et grande entrée de ballet. Air des satyres by Les Arts Florissants and William Christie 9. „Notte e di” (Spacamond) by Howard Crook, Les Arts Florissants and William Christie 10. „Zerbinetti” (Une vieille) by Dominique Visse, Les Arts Florissants and William Christie 11. Fantaisie sans les interruptions „O amour” (Polichinelle) by Alain Trétout, Les Arts Florissants and William Christie 12. Fantaisie avec les interruptions. „Quelle impertinente harmonie” (Polichinelle) by Alain Trétout, Dominique Visse, Bruno Boterf, François Fauché, Antoine Sicot, Les Arts Florissants and William Christie 13. Air pour les Croquignoles by Alain Trétout, Dominique Visse, Bruno Boterf, François Fauché, Antoine Sicot, Les Arts Florissants and William Christie 14. Ballet. Loure. Air des Archers by Les Arts Florissants and William Christie 15. „Monsieur, faites un peu chanter ma fille” (Argan) by Jean Dautremay, Isabelle Desrochers, Denis Léger-Milhaud, Les Arts Florissants and William Christie 16. Belle Philis (Cléante) by Jean Dautremay, Isabelle Desrochers, Denis Léger-Milhaud, Les Arts Florissants and William Christie 17. „Et que dit le père...” (Argan) by Jean Dautremay, Denis Léger-Milhaud, Les Arts Florissants and William Christie CD 2 1. Ouverture by Les Arts Florissants and William Christie 2. „Profitez du printemps” (Quatre femmes mores) by Monique Zanetti, Claire Brua, Noémi Rime, Dominique Visse, Les Arts Florissants and William Christie 3. Entrée de ballet. Premier air des Mores, Second air des Mores - Canaries by Les Arts Florissants and William Christie 4. Ouverture - Entrée de ballet Les Tapissiers by Les Arts Florissants and William Christie 5. Cérmonie burlesque - Ritornelles by Jean Dautremay, Edouard Denoyelle, Jean-François Gay, Philippe Choquet, Daniel Bonnardot, Jonathan Rubin, Les Arts Florissants and William Christie 6. Air des révérences by Jean Dautremay, Jean-François Gardeil, Howard Crook, Les Arts Florissants and William Christie

69,90 zł
96
The Kid, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Kid, LP
Charlie Chaplin, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. A Smile-And Perhaps, a Tear 2. His Morning Promenade 3. At Home with the Infant 4. Five Years Later 5. Working the Streets 6. A Star of Great Prominence / Breakfast 7. The Fight 8. The Country Doctor 9. The Orphan Asylum / Rooftop Chase 10. Night / $1000 Reward / Dawn 11. Dreamland / the End 12. Love Song (Unreleased Bonus) 13. The Kid Intermission and Exit Music (Unreleased Bonus) 14. Charlie Chaplin Composing Music for the Kid (Unreleased Bonus)

302,90 zł
Powiadomienie
97
Te Deum Missa Assumpta Est Maria Litanies De La Vierge, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Te Deum Missa Assumpta Est Maria Litanies De La Vierge, CD
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Philidor Le Cadet: Marche de Timbales 2. Charpentier: Te Deum H.146 - Prelude 3. Charpentier: Te Deum H.146 - Te Deum Laudamus 4. Charpentier: Te Deum H.146 - Te Atternum Patrem 5. Charpentier: Te Deum H.146 - Per Te Orbem Terrarum 6. Charpentier: Te Deum H.146 - Tu Devicto Mortis Aculeo 7. Charpentier: Te Deum H.146 - Te Ergo Qusisumus 8. Charpentier: Te Deum H.146 - Æterna Fac Cum Sanctis Tuis 9. Charpentier: Te Deum H.146 - Dignare Domine 10. Charpentier: Te Deum H.146 - Fiat Misericordia Tua Domine 11. Charpentier: Te Deum H.146 - in Te Domine Speravi 12. Charpentier: Missa "Assumpta Est Maria" H.11 - Simphonie 13. Charpentier: Missa "Assumpta Est Maria" H.11 - Kyrie I 14. Charpentier: Missa "Assumpta Est Maria" H.11 - Christe 15. Charpentier: Missa "Assumpta Est Maria" H.11 - Kyrie II 16. Charpentier: Missa "Assumpta Est Maria" H.11 - Gloria 17. Charpentier: Missa "Assumpta Est Maria" H.11 - Credo 18. Charpentier: Missa "Assumpta Est Maria" H.11 - Sanctus 19. Charpentier: Missa "Assumpta Est Maria" H.11 - Agnus Dei 20. Charpentier: Missa "Assumpta Est Maria" H.11 - Domine Salvum 21. Charpentier: Litanies de la Vierge H.83 - Kyrie 22. Charpentier: Litanies de la Vierge H.83 - Sancta Maria 23. Charpentier: Litanies de la Vierge H.83 - Mater Christi 24. Charpentier: Litanies de la Vierge H.83 - Virgo Prudentissima 25. Charpentier: Litanies de la Vierge H.83 - Speculum Justitiæ 26. Charpentier: Litanies de la Vierge H.83 - Vas Spirituale 27. Charpentier: Litanies de la Vierge H.83 - Rosa Mystica 28. Charpentier: Litanies de la Vierge H.83 - Salus Infirmorum 29. Charpentier: Litanies de la Vierge H.83 - Regina Angelorum 30. Charpentier: Litanies de la Vierge H.83 - Agnus Dei

58,90 zł
98
A Bird In The Hand, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Bird In The Hand, LP
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. And That Ain't All 2. Shine On Me 3. Out Of Reach 4. Don't Try To Stop Me 5. Taking Time 6. Shake 7. Killing Me Killing You 8. Justice 9. Hey Joe 10. Forever On Your Own 11. Centre Of The Square 12. Tenth Floor 13. I Saw The Light

106,90 zł
99
Piano Sonata Op 5 & 7 Laloum, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piano Sonata Op 5 & 7 Laloum, CD
Brahms, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Lista utworów: 1. Brahms: Piano Sonata No.3 in F Minor, Op.5: I. Allegro maestoso 2. Brahms: Piano Sonata No.3 in F Minor, Op.5: II. Andante espressivo 3. Brahms: Piano Sonata No.3 in F Minor, Op.5: III. Scherzo. Allegro energico - Trio 4. Brahms: Piano Sonata No.3 in F Minor, Op.5: IV. Intermezzo. Andante molto 5. Brahms: Piano Sonata No.3 in F Minor, Op.5: V. Finale. Allegro moderato ma rubato 6. Brahms: 7 Fantasien, Op.116: I. Capriccio. Presto energico 7. Brahms: 7 Fantasien, Op.116: II. Intermezzo. Andante 8. Brahms: 7 Fantasien, Op.116: III. Capriccio. Allegro passionato 9. Brahms: 7 Fantasien, Op.116: IV. Intermezzo. Adagio 10. Brahms: 7 Fantasien, Op.116: V. Intermezzo. Andante con grazia ed intimissimo sentimento 11. Brahms: 7 Fantasien, Op.116: VI. Intermezzo. Andantino teneramente 12. Brahms: 7 Fantasien, Op.116: VII. Capriccio. Allegro agitato

58,90 zł
Powiadomienie
100
Bezczelny prezes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezczelny prezes
Dostępny
48 szt.

Niesamowicie gorący erotyk biurowy fenomenalnej Meg Adams! Połączenie Pięćdziesięciu twarzy Greya i Pięknego drania! Olga Wysocka pomimo młodego wieku odnosi spore sukcesy w branży deweloperskiej. Kiedy dostaje propozycję objęcia kierownictwa nad nowym oddziałem w Krakowie, nie waha się ani chwili. Niestety z powodu splotu wydarzeń zostaje zmuszona do oddania wymarzonego stanowiska Robertowi Nowickiemu. Kobieta nie zamierza jednak niczego ułatwiać przystojnemu, ale niezwykle aroganckiemu przełożonemu. Walka o każdą decyzję sprawia, że zaczyna budować się między nimi gorące napięcie. Mężczyzna coraz bardziej interesuje się podwładną, chociaż doskonale zdaje sobie sprawę, że nie powinien jej do siebie dopuszczać. Olga i Robert wbrew rozsądkowi rozpoczynają zmysłową grę, której zasady są proste: tylko seks, zero emocji. Wkrótce okazuje się, że uczucia będą ich najmniejszym problemem.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

Wróć do góry