hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.10.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 21 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Co jest w środku? Pojazdy (Artur Nowicki), na drugim Piaskowe obrazki Jednorożec STnux (Stnux). Kolejny produkt to Atlas osobliwości. Przewodnik po ukrytych cudach świata, wydanie 2 (Joshua Foer, Dylan Thuras, Ella Morton) oraz Giganci psychologii. Rozmowy na miarę XXI wieku (Tomasz Witkowski).
1
Co jest w środku? Pojazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co jest w środku? Pojazdy
Dostępny329 szt.

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile rzeczy kryją w sobie różne pojazdy, na przykład karetka, wóz reporterski, ponton ratowniczy, pomoc drogowa czy samolot? Ta wypełniona szczegółami książka obrazkowa prezentuje czternaście pojazdów oraz to, co można znaleźć w środku każdego z nich. Czy wiecie, że wóz strażacki przewozi kilka tysięcy litrów wody do gaszenia pożaru, radiowóz – kolczatkę, helikopter pogotowia górskiego – plecak lawinowy, a żaglówka – róg mgłowy? W śmieciarce znajdują się nie tylko śmieci odebrane ze śmietników, lecz także wiele sprzętów. Kiedy coś się zepsuje, można wezwać serwis domowy, w którym przewożonych jest bardzo dużo najróżniejszych narzędzi. Z kolei kamper to dom na kółkach – ile w nim rzeczy potrzebnych na kempingu! Ale na kółkach może być również księgarnia i restauracja. Do book trucka i food trucka trzeba wiele zabrać, aby sprzedawać książki czy przygotowywać i podawać jedzenie. Tę książkę można oglądać godzinami i cały czas odkrywać kolejne szczegóły. Artur Nowicki jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

29 osób kupiło
2
Piaskowe obrazki Jednorożec STnux - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki Jednorożec STnux
Stnux
Dostępny115 szt.

Zestaw piaskowych obrazków Unicorn to wspaniała, kreatywna zabawa dla młodszych dzieci. Zestaw zawiera 6 obrazków pokrytych klejem, dzieki czemu wystarczy na dany obrazek nanieść 4 kolory piasku lub brokatu, by stworzyć niepowtarzalną kompozycję.

34,90 zł
31,06 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,84 zł

16 osób kupiło
3
Atlas osobliwości. Przewodnik po ukrytych cudach świata, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas osobliwości. Przewodnik po ukrytych cudach świata, wydanie 2
Dostępny58 szt.

Zejdź z utartego szlaku i daj się poprowadzić ciekawości! Drugie – zaktualizowane i udoskonalone – wydanie światowego bestsellera, który zmienił nasze postrzeganie podróży, zabiera czytelników w jeszcze ciekawsze i niezwyklejsze miejsca! * Ponad 100 nowych niesamowitych miejsc * Dziesiątki wyjątkowych, jeszcze piękniejszych fotografii * 12 przewodników po miastach, na które spojrzysz inaczej niż dotąd * Rozkładana mapa z trasą podróży dookoła świata Cuda natury i architektury, szokujące tradycje, ekscentryczne atrakcje turystyczne i niesamowite wynalazki. A także wiele innych osobliwości, których nie uwzględniają zwykłe przewodniki i atlasy! Każda strona tego niezwykłego przewodnika to celebracja tego, co niespodziewane, pomijane, dziwaczne i tajemnicze, oraz potwierdzenie, że świat jest bardziej egzotyczny, niż mogłoby się wydawać. Ciekawe opisy, setki zdjęć, niebanalnych wykresów, tabel i map każdego regionu świata pozwolą Ci się przenieść w dowolne miejsce lub czas. To jak? Wyruszysz w drogę? „Atlas osobliwości jest pozytywnym antidotum na niepokojące przeczucie, że w dzisiejszych czasach podróżowanie to przede wszystkim okazja do zakupu sztampowych, produkowanych masowo pamiątek. Znajdziecie tu setki znakomitych, kuriozalnych, niezwykłych, inspirujących powodów do podróżowania. Najlepszy przewodnik na świecie.” – Mary Roach „Ta książka sprawi, że zechcesz rzucić wszystko i wyjechać do miejsc, o których nie śniłeś albo których nie śmiałeś sobie wyobrażać. Czytanie jej po raz pierwszy albo wracanie do już znanych fragmentów to czysta przyjemność.” – Neil Gaiman, autor książek Sandman i Amerykańscy bogowie „Atlas osobliwości to prawdopodobnie jedyna rzecz, która jeszcze mogłaby mnie skusić do wyjścia z domu [...]. Pozwala eksplorować świat i przeżywać przygody w sposób stylowy i okraszony humorem (nie każąc mi przy tym wstawać z łóżka). – Lena Dunham, współtwórczyni i gwiazda serialu „Dziewczyny”, autorka książki Nie taka dziewczyna

89,90 zł
55,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 34,16 zł

13 osób kupiło
4
Giganci psychologii. Rozmowy na miarę XXI wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giganci psychologii. Rozmowy na miarę XXI wieku
Dostępny93 szt.

Niezwykle imponująca lektura, która momentami przyprawia o gęsią skórkę i dostarcza ważnych impulsów do przemyśleń. Giganci psychologii to wyjątkowy zbiór pogłębionych wywiadów, do których autor zaprosił najbardziej wpływowych współczesnych psychologów. Rozmowy przeprowadzone pod koniec dekady, która wstrząsnęła psychologią, umożliwiają wgląd w kontrowersje trawiące tę dziedzinę i zderzenie wizji tego, czym psychologia jest dzisiaj i co przyniesie jej przyszłość. Rozmówcy otwarcie poruszają temat kryzysu w psychologii, badają jego przyczyny, konsekwencje oraz sposoby przezwyciężenia. Omawiają również wyzwania, które stoją przed tą dziedziną, swoje osiągnięcia i doświadczenia, które ukształtowały ich światopogląd. Wśród rozmówców znaleźli się pionierzy, którzy ukształtowali psychologię taką, jaką znamy dzisiaj, reprezentujący szeroki zakres specjalizacji, od badań naukowych po praktykę zdrowia psychicznego, psychologię głównego nurtu, psychologię krytyczną i neuronaukę, aż po ruch otwartej nauki. „Zachwycająca książka, pełna zaskakujących i wnikliwych odpowiedzi na nurtujące pytania. Obejmuje całą psychologię i nauki o umyśle. Lektura obowiązkowa.” – prof. Michael S. Gazzaniga, Uniwersytet Kalifornijski w Santa Barbara, autor Istoty człowieczeństwa „Giganci psychologii to angażująca i często prowokująca książka, pełna fascynujących spostrzeżeń wybitnych badaczy, których praca znacząco przyczyniła się do rozwoju psychologii. Każdy zainteresowany przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością psychologii, powinien niezwłocznie przeczytać tę książkę.” – prof. Daniel L. Schacter, Uniwersytet Harvarda, autor Siedmiu grzechów pamięci „Wspaniała książka – fascynujące szkice biograficzne, przenikliwe i mądre wywiady. Gorąco polecam psychologom, studentom i szerokiemu gronu czytelników.” – prof. Henry „Roddy” Roediger, Uniwersytet Waszyngtona w St. Louis, redaktor „Science of Memory Concepts”

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

8 osób kupiło
5
Dotykanie zranionego Boga. Tomasz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotykanie zranionego Boga. Tomasz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Tomasz – Didymos – „Bliźniak” uczy mnie wiary, która rodzi się z tęsknoty za Jezusem Biblia od pierwszej do ostatniej strony pełna jest naszych duchowych bliźniaków. Ich historie zapisane na stronicach Pism opowiadają o nas. Kryją w sobie naszą historię życia. Łączy ich coś najważniejszego: wszyscy prowadzą do spotkania z Jezusem. Razem z Tomaszem możemy zobaczyć swoją historię wyraźniej. Możemy głębiej przeżyć swoją wiarę i relację ze zranionym Jezusem, poranionym Kościołem – Mistycznym Ciałem Chrystusa, relację z poranionym światem. Wraz z Tomaszem wyznamy najkrótsze „Credo”: „Pan mój i Bóg mój!”. W swojej relacji z Jezusem Tomasz przekonuje nas, że w wierze jest miejsce na niedowierzanie, na spieranie się z Bogiem, na żal i gniew, w których możemy opowiedzieć o cierpieniu swojej duszy, tęsknocie za Bogiem miłości, by wreszcie powiedzieć do Niego: „mój... mój!”.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

8 osób kupiło
6
Kwiaty w domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiaty w domu
Dostępny7 szt.

Chcesz udekorować wnętrze roślinami, ale nie wiesz, które wybrać? Potrzebujesz fachowych porad pielęgnacyjnych? Nowa formuła ilustrowanego leksykonu i jednocześnie poradnika ułatwi Ci dobór roślin do warunków panujących w Twoim mieszkaniu oraz pomoże w ich codziennej pielęgnacji. Znajdziesz tu gatunki najbardziej poszukiwane, najefektowniejsze, łatwe w uprawie oraz dobrze znoszące domowe warunki. W szybkim odnalezieniu informacji pomoże czytelny układ książki: rośliny są ułożone w porządku alfabetycznym, każdy ze 124 gatunków został ciekawie i przystępnie opisany, opis każdego gatunku zawiera rozbudowane porady pielęgnacyjne, duże, efektowne zdjęcia ukazują prawdziwe piękno kwiatów, odnalezienie gatunku ułatwi indeks nazw. Nie musisz się zastanawiać, czy masz rękę do kwiatów po prostu skorzystaj z poradnika.

55,00 zł
34,65 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 20,35 zł

7 osób kupiło
7
Jak mądrze kochać. Co zrobić, by nie zatracić się w uczuciach, nie zrezygnować z siebie i nie cierpieć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak mądrze kochać. Co zrobić, by nie zatracić się w uczuciach, nie zre...
Dostępny167 szt.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak żyć miłością, ale się w niej nie zatracić. Nauczysz się, na czym polega zdrowa miłosna relacja, w której jest miejsce na wzajemny szacunek, rozwój i spełnienie. Wielu z nas traktuje miłość jak ciężar, który dźwigamy, ponieważ nie wiemy, że można kochać w zdrowszy sposób. Zdarza się, że rezygnujemy z własnych potrzeb, byle tylko nie sprawić bliskiej osobie przykrości czy kłopotu. Niektórzy pod wpływem uczuć nieświadomie krzywdzą siebie bądź partnera, inni z kolei nadmiernie idealizują osobę, z którą żyją, albo rezygnują z własnego rozwoju w imię miłości. Wszystko to sprawia, że zmieniamy się we własne cienie… Pamiętaj, że w zdrowym związku nie ma miejsca na męczeństwo, a jeśli musisz odsunąć własne potrzeby na dalszy plan lub niszczyć siebie, aby twój partner był szczęśliwy, twoje życie kręci się wokół niewłaściwej osoby albo to, jak postrzegasz miłość, doprowadziło cię we niewłaściwe miejsce. Wciąż jednak możesz to zmienić! Walter Riso, psycholog z 30-letnim doświadczeniem i autor 25 poradników psychologicznych, w tej książce opisuje rozmaite trudne sytuacje, z jakimi spotyka się w życiu każda osoba, która jest, była lub będzie w związku. Przedstawia też sformułowane przez siebie zasady funkcjonowania w miłosnej relacji, które dotyczą w zasadzie nas wszystkich. Jego rozsądne rady i wskazówki, ilustrowane historiami pacjentów, skłaniają do przemyśleń na temat własnych przeżyć i inspirują do początkowo małych, a z czasem wielkich zmian. „Niezliczona liczba osób na świecie grzęźnie w gmatwaninie uczuć, oczekując odmiany swego losu i nie zdając sobie sprawy, że to one same muszą przeprowadzić własną rewolucję emocjonalną. Doświadcza tego każdy, kto na nowo sam wchodzi w związek zgodnie z własnymi potrzebami i podstawowymi przekonaniami, każdy, kto ją tworzy lub niszczy, korzysta z niej lub cierpi z jej powodu. Umieranie z miłości nie jest wam pisane ani zdeterminowane przez biologię, społeczeństwo czy siły pochodzące z kosmosu. Możesz ustanowić własne reguły i nie zgadzać się na bezsensowne cierpienie. Niech ta myśl wami kieruje.” – fragment książki

42,90 zł
28,31 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 14,59 zł

7 osób kupiło
8
Fashion Bijou zestaw koralików Rainbow Letters - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fashion Bijou zestaw koralików Rainbow Letters
Stnux
Dostępny32 szt.

Zestaw koralików Rainbow Letters to wspaniała zabawa, ucząca cierpliwości i precyzji oraz kreatywności. Stworzone bransoletki lub naszyjniki będą doskonałym dopełnieniem stylizacji lub prezentem dla bliskiej osoby. Zawiera ponad 600 koralików, w tym 126 koralików z literkami, sznurek woskowany w dwóch kolorach (po 1,8 m), elastyczną żyłkę (3,5 m), instrukcję.

52,90 zł
47,08 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,82 zł

7 osób kupiło
9
Polski bez błędów! Ćwiczymy gramatykę na wesoło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski bez błędów! Ćwiczymy gramatykę na wesoło
Dostępny98 szt.

Najnowsza książka z serii EduEmu to świetny sposób na poćwiczenie i utrwalenie zasad gramatyki, ujęty w atrakcyjnej graficznie i zabawnej formie. Jest doskonałym przygotowaniem do sprawdzianu, klasówki, dyktanda. Zalety: • mnóstwo ćwiczeń aktywizujących (tzw. activities): uzupełnianek, rymowanek, krzyżówek i zabaw słownych, • doskonałe ćwiczenia do utrwalenia zagadnień ze słowotwórstwa, części mowy i części zdania, • szybka powtórka wiadomości z użyciem zabawnych rysunków i zdjęć, • świetna rozgrzewka przed egzaminem trzecioklasisty a zarazem powtórka dla uczniów czwartej i piątej klasy, • dużo humoru i okazja do poznania gramatyki z najfajniejszej strony! To zbiór ćwiczeń, daleki od podręcznikowej dyscypliny i okraszony solidną dawką humoru który sprawi, że z pozoru trudne gramatyczne zasady staną się w okamgnieniu zrozumiałe.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

6 osób kupiło
10
Warszawa. Plan miasta 1:28 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa. Plan miasta 1:28 000
Dostępny16 szt.

Plan Warszawy opracowany w pełnych granicach administracyjnych. Opracowanie obejmuje także Łomianki oraz fragmentarycznie przyległe miasta i wsie. Plan zawiera m.in: • komunikację miejską, strefy parkowania, parkingi P+R, • zabytki, kościoły, ambasady, muzea, kina i teatry, • granice dzielnic i części miast, • stacje paliw, centra handlowe i supermarkety, • obiekty noclegowe, • poczty, agencje pocztowe, • tereny przemysłowe, lasy, parki, cmentarze i ogródki działkowe. Na odwrocie planu umieszczono indeks ulic i plan centrum w skali 1:15 000. Legenda planu opracowana jest w języku polskim, angielskim i niemieckim.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
11
Drakula - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drakula
Dostępny771 szt.

„Dawno temu marzyłem o Drakuli. Znałem filmy z Bélą Lugosim i Christopherem Lee, zdobyte jakimś cudem na kasetach wideo, ale sama powieść pozostawała niedostępna. Cenzorzy w PRL niechętnie patrzyli na wampira, który boi się krzyża. Plotka głosi, że wydanie powieści Stokera zatrzymano wskutek protestu rumuńskiej ambasady. Pamiętam swoją, dziecięcą jeszcze, radość, kiedy udało mi się zdobyć pierwsze polskie wydanie, na samym początku lat dziewięćdziesiątych. Niestety, nie było ono kompletne. Z treści wyleciały postacie i wątki. Nikt nie sprawdzał jakości przekładu. Drakula, jedna z najbardziej wpływowych książek, miała wyjątkowego pecha nad Wisłą. Powieść, piekielnie nowoczesna w czasie jej powstania, do dziś inspiruje twórców kultury. Nasz świat byłby zupełnie inny, gdyby nie Drakula. A dla mnie ta edycja jest niewiarygodnym spełnieniem dziecięcego marzenia, to prezent podarowany samemu sobie sprzed lat, kiedy rozmyślałem o wampirach, wędrując po księgarniach”. Łukasz Orbitowski

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

5 osób kupiło
12
Naucz się rysować w 30 dni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naucz się rysować w 30 dni
Dostępny55 szt.

Tak, ty też jesteś w stanie nauczyć się rysować w 30 dni. Wydaje ci się to niemożliwe? Spróbuj! Nawet jeśli masz niewielkie doświadczenie w rysowaniu, nawet jeśli nie wierzysz w swój naturalny talent, przygotuj kilka ołówków i wygospodaruj dwadzieścia minut dziennie przez miesiąc, a przekonasz się, że rysowanie to umiejętność, którą ty także możesz opanować. Metoda, którą proponuje autor tej książki, jest genialna w swoje prostocie. Każde z zawartych tu ćwiczeń jest przeznaczone do wykonania w ciągu jednego dnia i każde daje ci nową wskazówkę. W ten sposób, z dnia na dzień, z lekcji na lekcję, wykonując łatwe czynności, z prostych z początku kształtów zaczynasz tworzyć rysunek godny mistrza. Na koniec zobaczysz, że choć wydawało ci się to niemożliwe, będziesz rysować realistyczne szkice, od budynków, przez portrety, po krajobrazy. Mark Kistler za pośrednictwem swoich stron internetowych i filmów nauczył już rysować miliony ludzi. Teraz z jego pomocą także i ty obudzisz w sobie prawdziwego artystę!

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

6 osób kupiło
13
Rzecz o ptakach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzecz o ptakach
Dostępny788 szt.

Ptaki od zawsze fascynują człowieka. Postrzegamy je przez pryzmat własnych uwarunkowań: umiejętności, ograniczeń i światopoglądu. W tej książce zostały wyeksponowane ich szczególne zdolności lub zachowania i to w taki sposób, że trudno nie nabrać przekonania, iż nawet najpospolitsze z nich: sroka, kura domowa, gołąb pocztowy czy szpak odznaczają się czymś, co jest w stanie zadziwić człowieka. Tańczą w rytm muzyki, rozpoznają własne odbicie w lustrze, rozróżniają ludzkie twarze, opłakują zmarłych pobratymców i tworzą istne dzieła sztuki. Czy stwierdzenie, że ptaki wykazują zachowania analogiczne do ludzkich emocji, byłoby zbyt daleko idące? Inteligencja, altruizm, samoświadomość, miłość... Jak pisze autor: „Badając ptaki, ostatecznie dowiadujemy się czegoś o nas samych”. Noah Strycker jest przyrodnikiem, podróżnikiem i współredaktorem poczytnego w Stanach Zjednoczonych magazynu „Birding”. Ma umiejętność pisania o świecie ludzi i ptaków bez upraszczania któregokolwiek z nich... Zna się zarówno na posługiwaniu słowem, jak i na ptakach.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

4 osoby kupiły
14
Siedem głazów przeznaczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem głazów przeznaczenia
Dostępny2196 szt.

Siedem głazów przeznaczenia to zbiór opowiadań osadzonych w świecie nagradzanej sagi „Obca”, przetłumaczonej na 33 języki. Śledź losy ukochanych postaci, poznanych dzięki bestsellerowej serii „Obca”. Ta niezwykła kolekcja opowiadań pozwoli ci wrócić do magicznego świata Claire Randall i Jamiego Frasera. Miłośniczki „Obcej” muszą je przeczytać! Niezwykle urzekające historie kuszą poczuciem humoru i wątkami romansowymi. Wszystkie części sagi „Obca” zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów w 114 krajach i rozeszły się w łącznym nakładzie 50 milionów egzemplarzy. Powieść została zekranizowana. Cieszący się popularnością serial jest dostępny na platformie Netflix. Diana Gabaldon stworzyła również sagę „Lord John”, powiązaną fabułą z serią „Obca”. W przygotowaniu przekład dziewiątego tomu sagi „Obca”: Go Tell the Bees that I Am Gone.

99,99 zł
79,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

4 osoby kupiły
15
Na rozdrożu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na rozdrożu
Dostępny78 szt.

Jeszcze nigdy talent Jonathana Franzena do łączenia głębi i wyrazistości swoich bohaterów z szeroką perspektywą społeczną nie był tak olśniewający jak w Na rozdrożu. Dwudziestego trzeciego grudnia 1971 roku rodzina Hildebrandtów staje na rozdrożu. Ojciec rodziny, Russ, pełniący funkcję młodszego pastora w podmiejskim kościele w Chicago, lada moment wyrwie się z nieszczęśliwego, jego zdaniem, małżeństwa – chyba, że pierwsza z tego związku wymknie się jego błyskotliwa i niezrównoważona żona Marion. Ich najstarsze dziecko, Clem, powraca z college’u przepełnione ideą moralnego absolutyzmu, poczyniwszy wcześniej kroki, które wstrząsną jego ojcem. Siostra Clema, Becky, od dawna brylująca wśród licealnych rówieśników, skłania się w stronę ówczesnej kontrkultury, podczas gdy ich młodszy brat Perry, zdecydowany skończyć z handlem trawką, który pomagał mu trwać w narkotykowym nałogu, postanawia zostać lepszym człowiekiem. Wszyscy Hildebrandtowie szukają wolności, której znalezienie może utrudnić każdy z pozostałych członków rodziny. „W powieści Franzena złe decyzje i fatum ciążą nad bohaterami i prowadzą do zaskakujących zwrotów akcji.” – „The New Yorker” „Fascynująca analiza wiary, przywileju, władzy i ambicji.” – „Time”

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
16
Kundalini - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kundalini
Dostępny6 szt.

Energia kundalini - dowiedz się czym jest i jak ją wykorzystaćPraktykujesz jogę? Medytujesz? A może ćwiczysz oddech lub ciało? Energia kundalini pomoże Ci skutecznie zadbać o zdrowie i samopoczucie. Wiedza o niej i jej oddziaływaniu przez stulecia była zastrzeżona dla mędrców i wieloletnich praktyków medytacji. Teraz, dzięki tej książce możesz w pełni poznać jej moc i z niej skorzystać, ponieważ jest ona przeznaczona zarówno dla doświadczonych, jak też początkujących adeptów rozwoju duchowego i energetycznego uzdrawiania.Skorzystaj z porad i inspiracji ekspertaW skorzystaniu z kundalini energii pomoże Ci Cyndi Dale - międzynarodowa ekspertka specjalizująca się w dziedzinie metod energetycznego uzdrawiania. Od lat podnosi ona na duchu czytelników oraz inspiruje ich do poszukiwania zarówno sensu życia, jak i własnej osobowości. Proponowane w tej książce ćwiczenia i medytacje pozwolą Ci w pełni wykorzystywać uzdrawianie energia kundalini i wzbogacić Twoje życie intymne.Poznaj nową, lepszą jakość swojego życiaDzięki energii kundalini Twoje życie uzyska nową jakość, zarówno na polu materialnym jak i duchowym. Kundalini znajdzie swoje zastosowanie w codziennych działaniach oraz prostowaniu wszelkich dolegliwości zdrowotnych. Pomoże Ci także odkryć nową jakość w związkach międzyludzkich i znacząco zwiększy ilość sukcesów zawodowych.Uzdrawianie energią - sam możesz się go nauczyćEnergia Kundalini, bez wątpienia, znana była od dawna jako niebiańska moc i niezawodny sposób osiągnięcia oświecenia. Nie ogranicza się ona wyłącznie do wzniosłych, duchowych doznań. Uważa się ją również za sekretny klucz do przyjemności cielesnych i radości. Choć jest to energia o niebiańskim pochodzeniu, nie musisz się po nią udawać w niebiosa - jest w pełni dostępna na ziemi. Wystarczy, że zaprosisz ją do swojego życia, a ona natychmiast przybędzie i rozświetli wszystkie sfery Twojej codzienności.Dzięki informacjom zawartym w tej książce:- dowiesz się, czym jest energia kundalini i jak ją wykorzystać w codziennym życiu; - poznasz ćwiczenia, wizualizacje i medytacje, które pomogą Ci wyzwolić i wykorzystać energię kundalini; - wykorzystasz uzdrawiającą moc energii do poprawy zdrowia i samopoczucia, - poprawisz energię seksualną oraz odkryjesz jej święte siły; - uzyskasz poczucie samokontroli; - zamienisz pokusy w radosne poczynania; - uzdrowisz stare problemy; - podbudujesz pewność siebie; - zwiększysz świadomość, zaakceptujesz oraz pokochasz potrzeby swojego ciała, od tych podstawowych, poprzez potrzeby seksualne, aż po potrzeby dietetyczne.Już dziś możesz poczuć radość życia i satysfakcjęEnergia kundalini istnieje po to, aby wykorzystywać ją w codziennym życiu w celu poprawy zdrowia oraz w związkach i w pracy. Jest niebiańskim światłem, które bez wątpienia oświeca to, czym jesteś i wszystko, co robisz. Autorka w książce oferuje szereg narzędzi do okiełznania tej wspaniałej energii. Są wśród nich między innymi tantra, mantry i praca z oddechem. Dzięki nim odkryjesz nowy wymiar spełnienia, radości, obfitości i satysfakcji. Już dziś możesz wprowadzić nieco niebiańskości w swoją codzienność. Wszystko za sprawą energii, która cały czas przepływa wokół Ciebie. Jedynie od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się z niej skorzystać. Jak to zrobić i w czym Ci ona pomoże? Z pewnością odpowiedzi znajdziesz w tej książce!Kundalini - boska energia,, dzięki której uzdrowisz swoje życie

44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

4 osoby kupiły
17
Scratch Cards. Zestaw do wydrapywania z szablonami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scratch Cards. Zestaw do wydrapywania z szablonami
Stnux
Dostępny69 szt.

Wydrapywanki to super kreatywna zabawa na wiele godzin. Można samodzielnie wymyślać wzory lub używać dołączonych szablonów. Wystarczy tylko użyć patyczka i zdrapać czarną warstwę, by powstały niepowtarzalne kompozycje. Zestaw zawiera: 20 kart do zdrapywania w formacie A5, 12 zdrapek-zawieszek w róznych kształtach, 3 szablony, 4 patyczki, pędzelek, ozdobne sznurki.

40,90 zł
36,40 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,50 zł

3 osoby kupiły
18
Domino logopedyczne J-R, R-L ABINO - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domino logopedyczne J-R, R-L ABINO
ABINO
Dostępny37 szt.

Układanka dla najmłodszych dzieci, zachęcająca do wymawiania trudnych wyrazów oraz ćwiczenia wymawiania glosek: j, r, l. Produkt dla dzieci od 4. roku życia.

25,30 zł
21,51 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,79 zł

3 osoby kupiły
19
Karnet V-018 Chrzest - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet V-018 Chrzest
Kukartka
Dostępny210 szt.

Karnet Vision w powiększonym tzw. Angielskim formacie 140x190 mm. Wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły, zdobione folią holograficzną i w całości pokryte folią matową dla podkreślenia efektu prostoty i elegancji. Wewnątrz znajduje się tekst życzeń, a całość uzupełnia dedykowana srebrna koperta.

7,99 zł
4 osoby kupiły
20
Szybko, prosto, wegańsko, 5 składników, 15 minut - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybko, prosto, wegańsko, 5 składników, 15 minut
Dostępny14 szt.

Masz dość spędzania godzin w kuchni i przygotowywania pracochłonnych dań? Nie lubisz gotować? Chcesz spróbować wegańskiej kuchni, ale boisz się, że jest trudna i zwyczajnie nie wiesz, jak się za to zabrać? Ta książka jest dla Ciebie. Koniec ze skomplikowanymi, czasochłonnymi przepisami i długą listą składników. Tutaj znajdziesz przepisy na superproste wegańskie śniadania, zupy, obiady, kolacje, sałatki i desery z maksymalnie 5 składników, a czas Twojej pracy w kuchni nie wyniesie więcej niż 15 minut. Naprawdę tyle wystarczy, żeby ugotować coś pysznego. Kuchnia wegańska może być szybka i prosta, a przy tym naprawdę smaczna i różnorodna. Ida Kulawik - Kuchnia roślinna to moja pasja, a weganizm to filozofia, którą staram się kierować w życiu. Od lat gotuję roślinnie i prowadzę bloga Veganbanda.pl. Na swoim koncie mam cztery książki kulinarne - ta, którą trzymasz w dłoniach, jest piąta. Kocham przyrodę, wspólne spędzanie czasu z rodziną, małe i duże wyprawy.

69,90 zł
53,82 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,08 zł

3 osoby kupiły
21
W kręgu Crome - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu Crome
Dostępny277 szt.

Niepublikowana dotychczas w Polsce pierwsza powieść Aldousa Huxleya – autora Kontrapunktu, Diabłów z Loudun oraz innych dzieł, które weszły na trwałe do kanonu literackiego XX wieku. Jest rok 1919, a w starym dworze Crome położonym w „zielonym sercu Anglii” spotyka się doborowe towarzystwo: ekscentryczni arystokraci, artyści i pozerzy, nienasycone erotycznie damy, nawiedzeni propagatorzy osobliwych teorii, prorocy nadchodzącego jakoby Armagedonu. Dominują błyskotliwe i pełne paradoksów rozmowy, niesamowite, niekiedy okrutne opowieści i niespełnione romanse. Towarzyszy im wizja technokratycznego, totalitarnego społeczeństwa, którą autor rozwinął dziesięć lat później w Nowym wspaniałym świecie.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
22
Gra Złote Historie - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
36,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,03 zł

3 osoby kupiły
23
Manga krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manga krok po kroku
Dostępny14 szt.

Hit nie tylko dla fanów anime i kultury japońskiej! Teraz i ty możesz poznać tajniki rysowania mangi, a jeśli jesteś już doświadczonym rysownikiem, rozwinąć swój artystyczny warsztat. Dzięki książce Manga krok po kroku dowiesz się: • jak rysować sylwetki i twarze w typowym dla mangi stylu, • w jaki sposób oddać ruch i emocje, • jak komponować rysunek i wypełnić tło, • jak operować perspektywą i posługiwać się kolorem, • jak za pomocą ubioru oddać charakter bohaterów, • jak tchnąć życie w rysowane postacie. Porady i wskazówki wybitnego artysty i grafika pomogą ci w krótkim czasie stworzyć wyjątkowe, pełne intensywnych emocji prace i dołączyć do wielkiej rodziny rysowników mangi. Rysuj, komponuj, koloruj z pomocą narzędzi stosowanych przez najlepszych mangaków!

49,90 zł
39,90 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
24
Prawo ochrony środowiska, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo ochrony środowiska, wydanie 4
Dostępny20 szt.

Stan prawny: 15 sierpnia 2021 r. Podręcznik składa się z dwóch części: Pierwsza dotyczy zasad ogólnych ochrony środowiska i oceny oddziaływania na nie. Porusza również zagadnienia dostępu do informacji o środowisku, instrumentów finansowo-prawnych stosowanych do osiągania celów jego ochrony oraz odpowiedzialności prawnej z tytułu niewykonywania obowiązków ochronnych i wyrządzania szkód w środowisku. W części drugiej omówiono poszczególne komponenty i sposoby oddziaływania na środowisko oraz jego ochronę (prawo emisyjne, gospodarowanie odpadami, ochronę wód, ochronę przyrody i jej zasobów, regulacje rolno-środowiskowe). Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów prawa i administracji oraz innych kierunków związanych z ochroną środowiska. Zainteresuje również specjalistów w zakresie szeroko rozumianej problematyki prawnej ochrony środowiska.

79,00 zł
71,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

3 osoby kupiły
25
Co tu się schowało? Odkrycia z latarką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co tu się schowało? Odkrycia z latarką
Dostępny211 szt.

Kontynuacja książki obrazkowej Co jest w środku?, w której dziecko poznawało najbliższy świat w domu. Tym razem młody odkrywca zobaczy, jakie tajemnice kryją się na łące i w ogrodzie, w mieście i w lesie, na stacji benzynowej i w… chmurach. Na początek dziecko, oglądając kolorowe obrazki, uruchamia wyobraźnię i zgaduje, kto mieszka w domku na drzewie, co schowało się pod stertą liści, gdzie znika benzyna w samochodzie. Po czym wystarczy, że poświeci na kartkę latarką od tyłu lub spojrzy na nią pod światło i wszystko ukazuje się jego oczom jak na dłoni. Publikacja ta wykorzystuje efekt nakładania się na siebie obrazów po ich podświetleniu. To świetna książka zabawka, która w prosty sposób rozwija wyobraźnię, motywuje dzieci do mówienia i podpowiada rodzicom, jak kreatywnie spędzić wspólnie czas.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

2 osoby kupiły
26
Obca. Tom 8. Spisane własną krwią (edycja elegancka) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obca. Tom 8. Spisane własną krwią (edycja elegancka)
Dostępny1 szt.

Spisane własną krwią to ósmy tom fascynującej sagi o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze, nagradzanej i przetłumaczonej na 33 języki. Jest rok 1778. Francja wypowiada wojnę Wielkiej Brytanii, armia brytyjska opuszcza Filadelfię, a w ślad za nią z Valley Forge ruszają w pościg wojska Jerzego Waszyngtona. Jamie Fraser, który rzekomo zginął w katastrofie okrętu, powraca, aby się dowiedzieć, że najlepszy przyjaciel ożenił się z jego małżonką, syn z nieprawego łoża odkrył (ku swemu przerażeniu), kto jest jego prawdziwym ojcem, a ukochany siostrzeniec Ian pragnie poślubić kwakierkę. Żona Jamiego – Claire i jego siostra – Jenny próbują ratować rodzinę. Fraserowie są pewni, że ich córka Brianna wraz z najbliższymi jest bezpieczna, żyjąc w Szkocji w XX wieku. Czy tak jest naprawdę? Wszystkie części sagi „Obca” zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów w 114 krajach i rozeszły się w łącznym nakładzie 50 milionów egzemplarzy. Powieść została zekranizowana. Cieszący się popularnością serial jest dostępny na platformie Netflix. Diana Gabaldon stworzyła również sagę „Lord John”, powiązaną fabułą z serią „Obca”. W przygotowaniu przekłady najnowszych części kolekcji „Obca” – zbioru opowiadań Siedem głazów przeznaczenia oraz dziewiątego tomu sagi: Go Tell the Bees that I Am Gone.

100,00 zł
80,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

3 osoby kupiły
27
Kraków. Przewodnik po symbolach, zabytkach i atrakcjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków. Przewodnik po symbolach, zabytkach i atrakcjach
Dostępny44 szt.

Kieszonkowy przewodnik, opisujący główne zabytki Krakowa, niektóre ulice i dzielnice oraz ich historię, podzielony jest na pięć rozdziałów: Stare Miasto, Wawel, Wokół Starego Miasta, Kazimierz i Przedmieścia. Bogato ilustrowany, zawiera dużo kolorowych zdjęć, schematów i planów. Idealny dla turystów chcących zdobyć wiedzę na temat najważniejszych zabytków, symboli oraz atrakcji z obszaru całego Krakowa. Do przewodnika dołączona jest dwustronna mapa, zawierająca plan centrum w skali 1:10 000 oraz mapę Krakowa w skali 1:45 000.

13,55 zł
9,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 3,56 zł

3 osoby kupiły
28
Zabawaki do kapieli 6szt bez dziurki higieniczne - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,99 zł
2 osoby kupiły
29
Sarajewskie Marlboro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sarajewskie Marlboro
Dostępny67 szt.

Opowiadania "Sarajewskie Marlboro" ukazały się w 1994 roku, w trzecim roku oblężenia Sarajewa. Książka od razu otrzymała najważniejszą nagrodę literacką dla prozy (im. Ksavera Šandora Gjalskiego) i wkrótce została przełożona na kilka języków, a Jergović stawał się coraz bardziej znany w Europie. Mieszkał już wówczas w Zagrzebiu, debiutował jednak w Bośni kilka lat wcześniej (1988) tomikiem poezji "Opservatorija Varšava" i przed Marlboro wydał jeszcze parę zbiorów poezji. Tytułowy wiersz tego tomu, "Obserwatorium Warszawa", opowiada o pogodnym zmierzchu ostatniego dnia sierpnia 1939 roku i profesorze astronomii, który cieszy się z warunków odpowiednich do badań. Wiersz ma podtytuł "Nie czekając na barbarzyńców". Myślę, że tak jak profesor astronomii Jergović nie czekał na barbarzyńców, ale się ich spodziewał. Tym czekaniem-nieczekaniem i jakąś zapowiedzią kończy się pierwsze opowiadanie (jedyne w części pierwszej) "Sarajewskiego Marlboro". Mówi ono o wycieczce (i taki ma tytuł) z matką i kończy się tym, co zobaczył, kiedy nocą wracali do miasta: ?niebo czerwone jak płonący dach nad światłami Sarajewa?. Druga część, "Rekonstrukcja wydarzeń", to 27 krótkich opowiadań z oblężonego, ostrzeliwanego i rażonego ogniem miasta. Ale pisarza interesuje tu nie sama wojna, tylko życie ludzi i ich losy w tej wojnie. Każde opowiadanie pokazuje jeden konkret, jeden szczegół, w którym zawiera się los człowieka. Tym, co u Jergovicia i w tych opowiadaniach, i w następnych książkach jest najistotniejsze, to relacja z codzienności, wyczucie osobności Sarajewa, wrażliwość, a przede wszystkim zrozumienie wielonarodowego miasta, o czym autor mówi przekonująco, ale bez deklaracji i ideologii. W opowiadaniu "List", który do przyjaciela Bośniaka pisze czarnoskóry absolwent sarajewskiej uczelni, to on mówi o praktycznej, codziennej stronie tej wielokulturowości, której nie znalazł nigdzie indziej. Jest w tej książce także humor, niekiedy ironia, ale przede wszystkim głęboki smutek człowieka świadomego nieodwracalności wojennego spustoszenia, które jednych wygnało z kraju, innych zmieniło, zmusiło do samotności, w różny sposób okaleczyło albo pozbawiło życia. Ostatnia część, "Who will be the fitness", zawierająca ? tak jak część pierwsza ? tylko jedno opowiadanie zatytułowane Biblioteka, mówi o domowych bibliotekach, o książkach, z którymi się dojrzewało, które się pamięta, do których się wraca, i tych, po które nie sięgnie się nigdy, o nieoddanych właścicielom, niepodarowanych, o wszystkich domowych bibliotekach, które strawił ogień ? albo ten, na którym ludzie gotowali jedzenie i który dawał im ciepło, albo największy, symboliczny, który strawił sarajewską bibliotekę. Ostatnie zdanie pierwszej prozatorskiej książki Jergovicia brzmi tak: ?Jako płomień wszystkich płomieni i ogień wszystkich ogni, jako ostateczny mityczny proch i popiół zapamiętany będzie los sarajewskiej biblioteki uniwersyteckiej, sławnej Vjećnicy, której książki płonęły cały dzień i noc. Poprzedziły to huk i eksplozja, dokładnie rok temu. Może tego samego dnia i miesiąca, kiedy to czytasz. Pogłaskaj delikatnie swoje książki, cudzoziemcze, i pomyśl, że są prochem?. Ogień zaczął i ogień kończy tę książkę.

30,00 zł
22,20 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

2 osoby kupiły
30
Mały Książę (z akwarelami autora - nowy przekład) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Książę (z akwarelami autora - nowy przekład)
Dostępny2847 szt.

Nowy przekład ponadczasowej opowieści. Książka, bez której nie sposób sobie wyobrazić kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Ta uniwersalna opowieść o przyjaźni i odpowiedzialności już od pokoleń wzrusza czytelników na całym świecie.Tłumaczenie: Ewa Łozińska-Małkiewicz

10,99 zł
2 osoby kupiły
31
Terapia logopedyczna i pedagogiczna w przedszkolu i szkole. Część 2. Karty pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia logopedyczna i pedagogiczna w przedszkolu i szkole. Część 2. K...
Dostępny16 szt.

Publikacja jest skierowana do specjalistów pracujących w szkole z dziećmi, które mają trudności w nauce. Zestaw ćwiczeń zawarty w części 2 dotyczy: - łączenia cech, - wykreślanek. Łączenie cech jest umiejętnością, która wspomaga koncentrację, analizę i syntezę wzrokową, odkrywanie relacji pomiędzy elementami i myślenie przez analogię. Są to funkcje, które w dużej mierze angażują pracę lewej półkuli mózgu, tak często zablokowaną u współczesnych dzieci. Wykreślanki wspomagają funkcje wzrokowe, spostrzegawczość oraz poprawiają koncentrację. Są świetnym materiałem ćwiczącym funkcje zaburzone przy zagrożeniu dysleksją.

46,00 zł
37,72 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,28 zł

2 osoby kupiły
32
Bydlęce brzemię. Wyzwolenie ludzi z niepełnosprawnością i zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bydlęce brzemię. Wyzwolenie ludzi z niepełnosprawnością i zwierząt
Dostępny113 szt.

Poruszający esej o tym, jak w nowoczesnych społeczeństwach stykają się kwestie uprzedmiotowienia osób niepełnosprawnych i zwierząt. Autorka podważa przy tym definicję pełnosprawności, zauważa, że odnosi się ona do wzorca wysportowanego młodego białego mężczyzny i analizuje, jak społeczeństwo represjonuje tych, którzy do tego znormalizowanego modelu nie pasują. Żyjemy w kulturze, która każe myśleć o niepełnosprawnych jako ludziach niekompetentnych, niezrozumiałych, bezwartościowych, niepełnych. Osobom z niepełnosprawnościami ciężko zdobyć dobre wykształcenie i pracę, a co dopiero zrobić karierę są społecznie izolowani, ich odmienność jest patologizowana. Ta refleksja nieuchronnie prowadzi do pytania o prawa zwierząt: dlaczego także im nie jesteśmy w stanie przyznać prawa do bycia sobą na równi z nami, a jeżeli już to na twardo określonych zasadach?

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
33
Zestaw mebelków kuchennych z akcesoriami, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw mebelków kuchennych z akcesoriami, mix wzorów
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Zestaw mebli kuchennych od Mega Creative to niezbędne wyposażenie każdego domku dla lalek Twojej pociechy. Zawartość zestawu: kuchenka, zlew, szafka, pralka, lodówka, piekarnik, mikrofalówka, garnek, patelnia, 2 x dzbanek na herbatę. Mebelki posiadają ruchome elementy jak np. otwierane drzwiczki szafek, piekarnika. Wymiary produktu: 23.0 x 20.0 x 5.0 cm Wymiary opakowania: 31.0 x 26.0 x 7.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

52,90 zł
41,26 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,64 zł

2 osoby kupiły
34
Bonsai to może być proste - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bonsai to może być proste
Dostępny10 szt.

Japońska sztuka kształtowania drzew ma długą tradycję i fascynuje wielu ludzi. Każde miniaturowe drzewko to arcydzieło, które możemy stworzyć sami. Książka skierowana do początkujących miłośników bonsai, którzy próbują zgłębić tajniki tej dalekowschodniej sztuki ogrodowej. • Podstawowe style w bonsai. • Rośliny najlepiej nadające się na bonsai. • Pielęgnowanie krok po kroku. • Dobór właściwych narzędzi.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
35
Obca. Tom 5. Ognisty krzyż (edycja elegancka) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obca. Tom 5. Ognisty krzyż (edycja elegancka)
Dostępny5374 szt.

Ognisty krzyż to piąty tom fascynującej sagi o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze, nagradzanej i przetłumaczonej na 33 języki. Jest rok 1770. Claire i Jamie rozpoczynają życie na dzikich terenach Karoliny Północnej. Claire jest lekarką i ze swoją dwudziestowieczną wiedzą medyczną musi teraz leczyć bez antybiotyków, szczepionek, lekarstw. Jamie próbuje zagospodarować ogromne obszary leżącej odłogiem ziemi. Claire wie, co wydarzyło się w tym rejonie w wieku XVIII, ale ta wiedza nie obejmuje przyszłości jej rodziny. Dlatego nie zdoła uchronić swoich najbliższych przed tragicznymi wydarzeniami... Wszystkie części sagi „Obca” zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów w 114 krajach i rozeszły się w łącznym nakładzie 50 milionów egzemplarzy. Powieść została zekranizowana. Cieszący się popularnością serial jest dostępny na platformie Netflix. Diana Gabaldon stworzyła również sagę „Lord John”, powiązaną fabułą z serią „Obca”. W przygotowaniu przekłady najnowszych części kolekcji „Obca” – zbioru opowiadań Siedem głazów przeznaczenia oraz dziewiątego tomu sagi: Go Tell the Bees that I Am Gone.

99,99 zł
79,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

2 osoby kupiły
36
Piaskowe obrazki Psy/Koty STnux - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki Psy/Koty STnux
Stnux
Dostępny231 szt.

Zestaw piaskowych obrazków to wspaniała, kreatywna zabawa dla młodszych dzieci. Zestaw zawiera łącznie 6 obrazków z wizerunkami psa i kota. Obrazki pokryte są klejem, dzieki czemu wystarczy na dane miejsce nanieść 4 kolory piasku lub brokatu, by stworzyć niepowtarzalną kompozycję.

34,90 zł
31,06 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,84 zł

2 osoby kupiły
37
Nienawiść - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nienawiść
Dostępny486 szt.

Gdy ból staje się nie do zniesienia, budzą się demony zemsty. W starym rozpadającym się domu pod lasem zostają znalezione zwłoki mężczyzny z ustami mocno pomalowanymi szminką. Miejsce zbrodni zbroczone jest krwią. Furia, z jaką morderca zabił byłego skazańca Huberta Madełę, zaskoczyła przybyłego na miejsce zbrodni komisarza Jakuba Dalberga z Komedy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Policjant ma jak najgorsze przeczucia… Nienawiść to pierwszy tom kryminalnej serii „Dalberg”. Michał Larek – pisarz i autor podcastów. Autor Chirurga oraz serii kryminalnych „Dekada” i „Zabójcze Opowieści”, współautor Martwych ciał i Mężczyzny w białych butach (wraz z Waldemarem Ciszakiem). Prowadzi warsztaty ze storytellingu.

45,00 zł
34,20 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

2 osoby kupiły
38
Aspekty społeczne i środowiskowe gospodarki odpadami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspekty społeczne i środowiskowe gospodarki odpadami
Dostępny6 szt.

Odpady komunalne stanowią coraz większy problem zarówno ekologiczny, dotyczący ich negatywnego oddziaływania na wszelkie elementy środowiska przyrodniczego, jak i gospodarczy, związany ze zbiórką, transportem oraz unieszkodliwianiem. Najważniejsze zadania w gospodarowaniu odpadami, wynikające z konieczności ochrony środowiska, sprowadzają się do minimalizacji powstawania odpadów. Ochrona środowiska naturalnego staje się priorytetowym zadaniem, przed jakim przychodzi nam stanąć na początku trzeciego tysiąclecia. Produkcja dóbr konsumpcyjnych powoduje nadmierną eksploatację nieodnawialnych zasobów naturalnych naszej planety. Aby nie dopuścić do znaczącego wyczerpania się zasobów Ziemi i dać szansę na rozwój następnym pokoleniom, należy upowszechnić wielokrotne użytkowanie surowców. Autorka pokazuje sposoby na wykorzystywanie odpadów, tzw. upcykling staje się obecnie coraz bardziej popularny. Podaje również propozycje edukowania społeczeństwa, zwłaszcza najmłodszych, w kwestii segregowania odpadów. Autorka przekonuje, że każdy z nas może zrobić coś dobrego dla siebie, dla pokolenia obecnego i dla przyszłych generacji. Nie jest to trudne, a podejmowane przez nas decyzje przyniosą efekty w przyszłości. Monografia została oparta na rzetelnych badaniach autorki przeprowadzonych w wybranych gminach województwa małopolskiego oraz wzbogacona kolorowymi fotografiami.

10,99 zł
2 osoby kupiły
39
Elektryzujace gry logiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektryzujace gry logiczne
Dostępny106 szt.

Halo, Ziemianie! Profesor Goryl odkrywca pozymonu, twórca teorii nieprzypadkowych przypadków, międzygalaktyczny ambasador rozumu, autor przewodnika. Sto oblicz Plutona, łakomy badacz sztuki kulinarnej Belurian, a przede wszystkim tropiciel ekscytujących planszówek zaprasza do gry. 8 gier, 8 okazji do wykazania się sprytem, znajomością matematyki, umiejętnością planowania i logicznego myślenia. Nie każcie na siebie czekać! Kury robią sobie przerwy? W takiej chwili umawiają się na gimnastykę? Przecież jajka stygną! Trzymająca władzę trójka kogutów musi coś z tym zrobić. Numerowane gniazda, 15 minut przerwy dziennie na jedzenie i odpoczynek i to tylko po uprzedniej rejestracji. Porządek musi być! Czy restrykcyjne zasady przyniosą pożądane efekty? A może warto poznać zdanie kur? Przecież jajka to wspólna sprawa!

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

2 osoby kupiły
40
Terapia logopedyczna i pedagogiczna w przedszkolu i szkole. Część 3. Karty pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia logopedyczna i pedagogiczna w przedszkolu i szkole. Część 3. K...
Dostępny18 szt.

Publikacja jest skierowana do specjalistów pracujących w szkole z dziećmi, które mają trudności w nauce. Skupiono się w niej na wszystkich najczęściej występujących zaburzeniach wśród dzieci w szkole podstawowej oraz opisano, jakie ćwiczenia są skuteczne przy niwelowaniu tych trudności. Zestaw ćwiczeń zawarty w części 3 dotyczy: - sekwencji, - włączania i wyłączania z kategorii. Zdolność wykonywania sekwencji ruchów, zapamiętywania kolejności dźwięków i znaków oraz odtwarzania ich warunkuje skuteczne funkcjonowanie człowieka w świecie, a w tym sprawne posługiwanie się językiem. Zdolność kategoryzacji jest podstawową umiejętnością, która pozwala porządkować otaczającą nas rzeczywistość, co przekłada się na zdolność do uczenia się języka zarówno na poziomie zapamiętywania nowych słów, jak i przyswajania reguł nim rządzących, a to z kolei pozwala przyswajać zasady obowiązujące w społeczeństwie. Ćwiczenia zawarte w tej części pozwolą stymulować wszystkie te funkcje.

46,00 zł
37,72 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,28 zł

2 osoby kupiły
41
Zestaw artystyczny 71 elementów Pegaz 10 DERFORM - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw artystyczny 71 elementów Pegaz 10 DERFORM
Derform
Dostępny6 szt.

Zestaw artykułów plastycznych w walizce. W skład zestawu wchodzą: linijka, 12 pisaków, 12 kredek ołówkowych, 12 farb akwarelowych, 1 pędzel, 1 ołówek, klej, temperówka, gumka do mazania, 12 kredek woskowych, 12 pasteli woskowych + kolorowanka (4 kartki) + przeźroczysta paleta.

39,20 zł
2 osoby kupiły
42
Zestaw mebelków kuchennych z akcesoriami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw mebelków kuchennych z akcesoriami
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny10 szt.

Zestaw mebli kuchennych od Mega Creative to doskonały produkt dla dzieci, które rozpoczynają zabawę w naśladownictwo dorosłych i gwarancja dobrej zabawy. Zawartość zestawu: kuchenka, zlew, szafka, pralka, lodówka, piekarnik, mikrofalówka, garnek, patelnia, 2 x dzbanek na herbatę. Mebelki posiadają ruchome elementy jak np. otwierane drzwiczki szafek, piekarnika, pralki. Wymiary produktu: 31.0 x 20.0 x 5.0 cm Wymiary opakowania: 38.0 x 26.0 x 7.0 cm

69,90 zł
54,52 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 15,38 zł

1 osoba kupiła
43
Świat Narodów Zagubionych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Narodów Zagubionych
Dostępny11 szt.

Żyjemy w świecie bezładu. Zachwiana została wiara w filary świata zachodniego, którymi przez lata były demokracja liberalna i konsensus waszyngtoński. Społeczeństwa zachodnie są niezwykle głęboko spolaryzowane, podzielone ekonomicznie, politycznie, ideologicznie. Wyzwanie chińskie to największe wyzwanie jakie stało przed Stanami Zjednoczonymi w całych ich dziejach. Dawno już skończyła się jednobiegunowa chwila, coraz wyraźniej widzimy, że zachód musi podzielić się władzą nad światem. Wciąż nie wiemy co z tego wyniknie: czy będziemy żyć znów w świecie dwubiegunowym? A może do USA i Chin dojdą kolejne bieguny? Kto mógłby wejść w te miejsca ? Indie, Rosja, Unia Europejska? Jak w świecie bezładu sprostać globalnym wyzwaniom takim jak zmiany klimatyczne, nowe technologie, zmiany społeczne, dominacja wielkich korporacji czy też groźba kolejnych pandemii?

55,90 zł
50,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

1 osoba kupiła
44
Dubaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dubaj
Dostępny2693 szt.

Manhattan na pustyni. Oszałamiające drapacze chmur, wyspy palmowe, złote plaże, najwspanialsze hotele, sklepy i restauracje. Oaza technologii, niewyobrażalny przepych i bogactwo. Tak najczęściej postrzegany jest Dubaj. Czy taki jest naprawdę? Co kryje się za szklaną nowoczesnością miasta? Podróż do Dubaju, miejsca tak odległego charakterem od dotychczasowych wypraw autora, to prezent dla żony Lindy – pierwsze prawdziwe wspólne wakacje, i to pięciogwiazdkowe! Jednak dziennikarskie oko Jacka Pałkiewicza, niezrównanego odkrywcy źródeł Amazonii i twórcy survivalu w Europie, choć początkowo oszołomione blichtrem, dostrzegło pęknięcia i rdzę na monolicie dubajskiego luksusu. Panuje powszechne przekonanie, że bogactwo Dubaju pochodzi ze złóż roponośnych, lecz niewielu wie, że jego źródeł trzeba szukać raczej w jednym z najszybciej rosnących rynków nieruchomości i finansów, turystyce i transporcie lotniczym. Emiratczykiem jest zaledwie co czwarty mieszkaniec Dubaju. Wystarczy dotrzeć na jego przedmieścia, żeby odkryć przerażające getta, zamieszkane przez setki tysięcy nędznie wynagradzanych Pakistańczyków i Hindusów, którzy niewolniczą pracą wznoszą i utrzymują szklane promenady, błyszczące wieżowce i sztuczne wyspy. Walczą o przetrwanie, wierząc, że taki jest ich los. Oszałamiająca oaza luksusu okazała się raczej fatamorganą luksusu. Prawdziwa była tylko pustynia. Zaczynała się tam, gdzie kończyły się rurki zraszaczy nawadniających trawniki, kwiaty i palmy.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

1 osoba kupiła
45
Blue Banisters, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Banisters, CD
Lana Del Rey, Universal Music Polska
Dostępny3 szt.

„Blue Banisters” - ósmy studyjny album Lany Del Rey. Singiel promujący album nosi tytuł „Arcadia”. Na krążku dostępne będą również poprzednio wydane utwory: „Wildflower Wildfire”, „Blue Banisters” i „Text Book”. Lista utworów: 1. Textbook 2. Blue Banisters 3. Arcadia 4. Interlude - The Trio 5. Black Bathing Suit 6. If You Lie Down With Me 7. Beautiful 8. Violets for Roses 9. Dealer 10. Thunder 11. Wildflower Wildfire 12. Nectar of the Gods 13. Living Legend 14. Cherry Blossom 15. Sweet Carolina

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

1 osoba kupiła
46
Podróże po Polsce. Podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajowców, poziom C1/C2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże po Polsce. Podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajow...
Dostępny8 szt.

Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego na poziomach C1 i C2 w komplecie z wersją elektroniczną. Dla cudzoziemców uczących się języka polskiego na najwyższych poziomach zaawansowania. Autor proponuje podróż po Polsce połączoną z poznawaniem niuansów polszczyzny; przedstawia 20 najciekawszych miast i miasteczek w 20 rozdziałach zawierających ćwiczenia na rozumienie tekstu, ćwiczenia leksykalne, gramatyczne oraz ćwiczenia rozwijające sprawność pisania i mówienia. W sekcji Z piosenką przez Polskę znalazły znane polskie przeboje (udostępnione w ebooku) związane z treścią rozdziału. Każdy rozdział zamyka Krzyżówka w podróży, która pozwala powtórzyć i utrwalić słownictwo występujące w poprzednich częściach. Recenzja: „Pomysłowo zaprojektowany podręcznik, który w istocie jest także fascynującym dziennikiem podróży po polskich miasteczkach i miastach”. – prof. Oskar E. Swan, Katedra Języków i Literatur Słowiańskich Uniwersytetu w Pittsburghu. Bogusław Kubiak - doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa ze specjalnością glottodydaktyka, polonista, anglista i germanista. Ukończył liczne kursy językowo-metodyczne, m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Francji, Danii i Chinach. Pracuje jako adiunkt dydaktyczny w Centrum Językowym Politechniki Opolskiej, gdzie prowadzi zajęcia z języka polskiego jako obcego dla studentów z krajów Europy Wschodniej, Indii oraz z programu Erasmus, a także lektoraty języka angielskiego i niemieckiego. Uczył również języka polskiego na Politechnice Pekińskiej i w szkołach polonijnych w Republice Czeskiej. Autor kilkudziesięciu publikacji na temat metodyki nauczania języków obcych oraz podręcznika rozwijającego sprawność czytania Na łamach prasy cz. I i II, poziom C2 (2010, 2017).

54,10 zł
47,61 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,49 zł

1 osoba kupiła
47
L.O.L. Surprise! O.M.G. Outrageous Milennial Girls, 2-pak - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
L.O.L. Surprise! O.M.G. Outrageous Milennial Girls, 2-pak
MGA
Dostępny18 szt.

O.M.G.! My siostrzyczki rządzimy cały dzień. Porażamy stylem jak celebrytki. Maszerujemy w rytm beatów naszego Didżeja i wszystko staje się jeszcze bardziej szalone. Nas widać w tłumie. Tworzymy swoje własne reguły. Jesteśmy tu, żeby zadziwiać świat. W zestawie: • 2 lalki modelki, • 2 pary kolczyków, • 7 ubranek, • 1 para skarpet, • 4 wieszaki, • 4 pokrowce na ubrania, • 2 torebki, • 6 akcesoriów, • 2 pudełka na kapelusze, • 2 pary butów, • 2 pudełka na buty, • 2 podstawki na lalki, • 2 szczotki, • 2 czasopisma. Wymiary opakowania: 44.0 x 32.0 x 8.0 cm

252,00 zł
201,57 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 50,43 zł

1 osoba kupiła
48
Słowiańskie Boginie Ziół - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowiańskie Boginie Ziół
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Słowiański zielnik, jakiego do tej pory nie było! Poznaj magiczną moc ziół i ich patronek. Którą Boginią jesteś? Na początku były Trzy. Trzy Boginie. Ta, która stwarza. Ta, która nagradza. I ta, która niszczy. Biała, czerwona i czarna. Biała (dziewczyna) przynosi światło. Jest początkiem i nowym życiem. Czerwona (matka) to kreacja i pełnia. I czarna (starucha), która spycha nas w mrok, byśmy następnie mogły się odrodzić. Na początku były Trzy. A tak naprawdę Jedna. Trójbogini wpisana w Koło Życia. Słowiańskie Boginie Ziół to nie tylko historia trzech Bogiń: Dziewanny – Bogini wiosny i życia, Mokosz – Bogini Matki i Matki Ziemi oraz Marzanny – Bogini zimy i śmierci. To przede wszystkim słowiański zielnik. Każdej z Bogiń były poświęcone szczególne zioła z wyjątkowymi właściwościami. Dlaczego nasięźrzał był zwany miłośnicą, dziewanna – dziwoszką, a bylica zielem zapomnienia? Co dziurawiec miał wspólnego z boginkami, a jarzębina z rusałkami? Każda ze słowiańskich bogiń została w wyjątkowy sposób sportretowana przez Martę Jamróg – artystkę z Jasielskiej Pracowni Ikon.

49,90 zł
39,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
49
Schowek
Wkład do Segregatora A5 50 kartek Kratka Biała Interdruk
Interdruk
Dostępny93 szt.

Format A5. 50 kartek. Otwory do segregatora.

4,99 zł
1 osoba kupiła
50
Terapia logopedyczna i pedagogiczna w przedszkolu i szkole. Karty pracy. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia logopedyczna i pedagogiczna w przedszkolu i szkole. Karty prac...
Dostępny20 szt.

Publikacja jest skierowana do specjalistów pracujących w szkole z dziećmi, które mają trudności w nauce. Skupiono się w niej na wszystkich najczęściej występujących zaburzeniach wśród dzieci w szkole podstawowej oraz opisano, jakie ćwiczenia są skuteczne przy niwelowaniu tych trudności. Zestaw ćwiczeń zawarty w części 1 dotyczy: • umiejętności analizy i syntezy słuchowej, • funkcji językowych u dzieci przedszkolnych oraz w młodszym wieku szkolnym. Karty zostały opracowane w oparciu o materiał obrazkowo-wyrazowy i teksty. Ćwiczenia mają na celu rozwijanie funkcji językowych i analizatora słuchowego, który ma istotne znaczenie przy ćwiczeniach artykulacyjnych, stymulowaniu rozwoju słownictwa oraz kompetencji językowych. Karty pracy są dla uczniów z: • trudnościami w nauce, • dysleksją, • zespołem Aspergera i autyzmem, • afazją, • alalią, • opóźnionym rozwojem mowy, • niezakończonym rozwojem mowy, • różnymi wadami wymowy. W serii ukazały się: 1. Terapia logopedyczna i pedagogiczna w przedszkolu i szkole. Karty pracy. Część 2 2. Terapia logopedyczna i pedagogiczna w przedszkolu i szkole. Karty pracy. Część 3 3. Terapia logopedyczna i pedagogiczna w przedszkolu i szkole. Porady i ćwiczenia

46,00 zł
37,72 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,28 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry