hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.10.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 12 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ulice Laredo (Larry McMurtry), na drugim Wiolonczelistka (Daniel Silva). Kolejny produkt to Biesy (Fiodor Dostojewski) oraz Wyprane mózgi (Christopher Klinsky).
1
Ulice Laredo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulice Laredo
Dostępny65 szt.

„McMurtry napisał smutną, a jednocześnie zabawną powieść, w której uczcił nie tylko przeszłość swoich bohaterów, lecz także schyłek amerykańskiego Zachodu.” – „New York Times” „Jedno z najmocniejszych i najbardziej poruszających dzieł McMurtry’ego.” – „Los Angeles Times” Kapitan Woodrow Call – za młodu wspólnik Gusa McCrae i strażnik Teksasu – został łowcą nagród i właśnie zlecono mu wytropienie groźnego meksykańskiego bandyty. W wyprawie towarzyszy mu mieszczuch ze Wschodniego Wybrzeża, niezbyt rozgarnięty zastępca szeryfa i jeden z ostatnich członków ekipy Kapeluszników, niejaki Ślepki Parker, ożeniony z Loreną, dawną kochanką Gusa. Podczas długiego i niebezpiecznego pościgu przemierzają ostatnie dzikie tereny Zachodu. Akcja na pewien czas przenosi się do bandyckiej ostoi zwanej Miastem Wron, a w finale bohaterowie odwiedzają rozległe i okrutne równiny teksaskiego pogranicza. Ulice Laredo zamykają tetralogię, której pierwszy tom nosił tytuł Na południe od Brazos. To porywająca i przejmująca elegia o bohaterstwie i przyjaźni.

69,90 zł
43,34 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 26,56 zł

17 osób kupiło
2
Wiolonczelistka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wiolonczelistka
Dostępny47 szt.

Mistrz międzynarodowych intryg, Daniel Silva, w nowej powieści szpiegowskiej Wiolonczelistka. Przebywający na przymusowej emigracji w Londynie Wiktor Orłow, niegdyś najbogatszy człowiek w Rosji, niestrudzenie prowadzi krucjatę przeciwko despotycznym kleptokratom z Kremla. Jego luksusowa rezydencja należy do najlepiej strzeżonych. A jednak w pewien deszczowy letni wieczór, w samym środku pandemii, zabójcy udaje się przechytrzyć ochronę. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości: dokumenty w domu Orłowa zostały skażone śmiercionośną substancją. Scotland Yard ustala, że dostarczyła je współpracująca z Orłowem dziennikarka śledcza antykremlowskiej gazety. Kiedy po zabójstwie dziennikarka znika, MI6 podejrzewa, że to pracujący dla Moskwy zabójca. Gabriel Allon, któremu Wiktor Orłow uratował kiedyś życie, jest jednak przekonany, że koledzy z brytyjskiego wywiadu się mylą, co może mieć tragiczne skutki. Dążąc do ustalenia prawdy, Allon wyrusza w niebezpieczną podróż po Europie. Odkrywa intrygę prowadzącą do tajnych kręgów pieniędzy i władzy, która sięga serca zachodniej demokracji i zagraża stabilności ładu na świecie.

30,99 zł
20,14 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 10,85 zł

16 osób kupiło
3
Biesy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biesy
Dostępny78 szt.

Wielowątkowa, diaboliczna opowieść o tym jak szlachetne idee indywidualnej wolności w umysłach ludzi na wolność niegotowych, kształtowanych w uściskach carskiego samodzierżawia, przeradzają się w idee nihilizmu, bezwładne rewolucyjne ruchy i terroryzm. Gęste od mrocznych emocji, mieszaniny obłudy i szlachetności, nienawiści i współczucia, niewinności i amoralnego cynizmu są Biesy krzywym zwierciadłem ówczesnych – jakże czasami aktualnych w opisanych postawach – inteligenckich marzeń o ludzkiej utopii i proroczą zapowiedzią powstania stalinowskiej wersji totalitaryzmu.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

13 osób kupiło
4
Wyprane mózgi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprane mózgi
Dostępny196 szt.

Obecnie, na masową skalę, przez media, edukację czy wykreowane autorytety pierze się ludziom mózgi, aby przestali myśleć, powtarzali slogany, w ramach politycznej poprawności i ideologii gender. Nie będąc w stanie wyrazić żadnego własnego sądu, nie będą mogli też zobaczyć własnej niewoli. Nie zbuntują się więc, ale będą posłusznie godzić się na odbieranie sobie kolejnych praw, jak również majątku i dzieci. Pierwszym krokiem do tego, by się wyzwolić, jest dostrzeżenie, że się jest na smyczy, a następnie zauważenie dokąd nas na tej smyczy prowadzą, kim są ci, którzy ją trzymają i czego od nas chcą. Następnie trzeba powiedzieć głośno, najpierw do siebie, a potem do innych, że dwa plus dwa równa się cztery i nikt nie ma prawa odebrać nam prawa do tego, żebyśmy to przypominali. W końcu pozostaje już wyciągnąć konsekwencje z głoszonej prawdy, tzn. normalnie żyć i nie pozwolić się dłużej zniewalać.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

11 osób kupiło
5
Pszczoły, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczoły, wydanie 2
Dostępny166 szt.

Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie. Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że żyły już w czasach dinozaurów, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Tylko uważaj: nie daj się użądlić! Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

64,90 zł
41,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 23,36 zł

12 osób kupiło
6
Zuzia uczy się pływać. Mądra Mysz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zuzia uczy się pływać. Mądra Mysz
Dostępny36 szt.

Zuzia chce zdobyć odznakę konika morskiego. Nie jest łatwo tak poruszać rękami i nogami, by utrzymać się na wodzie. Ale Zuzia szybko się tego uczy i dostaje upragnioną nagrodę. Książeczka dla wszystkich miłośników Zuzi i pływania.

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

10 osób kupiło
7
Alicja w Krainie Czarów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicja w Krainie Czarów
Dostępny14 szt.

Książka dla wspólnej lektury wszystkich pokoleń – każdy znajdzie tu swoje własne odczytanie i swoje własne oczarowanie. Baśniowa opowieść o przygodach Alicji w Krainie Czarów powstała w gorące lipcowe popołudnie 1862 roku, kiedy to podczas przejażdżki łódką po Tamizie Lewis Carroll, wykładowca matematyki w Oxfordzie i autor poważnych książek matematycznych, opowiedział ją małej Alicji i jej dwóm siostrom. I właśnie ta opowieść, a nie prace naukowe, przyniosła pisarzowi światową sławę. Zachęcony ogromnym powodzeniem książki Carroll kilka lat później napisał drugą część opowieści pt. Alicja po drugiej stronie lustra. Alicja w Krainie Czarów jest utworem szczególnym. Nie przedstawia świata takim, jakim go widzimy na co dzień, lecz ukazuje go we śnie bohaterki, a snem, jak dobrze wiecie, rządzą odmienne prawa. Toteż w książce znane fragmenty rzeczywistości układają się w całkiem nowe, często nonsensowne całości, a postaci prawdziwe, przemieszane z fantastycznymi, wyglądają i zachowują się inaczej niż w życiu. I jeszcze jedna uwaga: Alicja w Krainie Czarów należy do tych książek, do których warto wracać. Raz odczytacie ją jako dziwną baśń, pełną niezwykłych, zaskakujących wydarzeń, ale przy kolejnej lekturze ukaże się wam wiele nowych treści. Każdego jednak czytelnika zawsze zdumiewać będzie bogactwo fantazji i pomysłowości autora, każdy też podda się urokowi jego niepowtarzalnego humoru. Humoru cudownie oddanego przez Antoniego Marianowicza, bo to właśnie z jego tłumaczenia zdania z Alicji w Krainie Czarów na zawsze zamieszkały w naszym języku. Niekiedy powtarzamy je, nie pamiętając, gdzie bije źródło tych purnonsensowych żartów.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

9 osób kupiło
8
Złota królowa. Elżbieta Łokietkówna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota królowa. Elżbieta Łokietkówna
Dostępny64 szt.

W czasach gdy niewiasta odbywa jedną podróż w życiu albo do nowo poślubionego mężczyzny, albo do klasztoru, ona zwiedza Akwizgran, Marburg, Pragę, bywa w Neapolu, bawi w Tyrolu, a Rzym wita ją jak cesarzową. W świecie, gdzie królowie drżą przed papieżem i cesarzem, ona jednemu jawnie grozi, a drugiego regularnie strofuje. Elżbieta zna smak miłości, żałoby, straty i porażki, ale i moc największych ludzkich namiętności: pieniędzy i władzy. Nie dziwne więc, że dokonuje niemożliwego – zagnieżdża na Wawelu nową dynastię i królem Polski czyni niewiastę. Kim zatem była Elżbieta Łokietkówna, córka Władysława Łokietka, siostra Kazimierza Wielkiego, królowa Węgier, babka Jadwigi Andegaweńskiej, najpotężniejsza Polka w dziejach, o której wciąż milczą podręczniki? Oto kolejna próba opowiedzenia losów wielkich kobiet zapomnianych przez historię.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

8 osób kupiło
9
Sztuka wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka wojny
Dostępny177 szt.

Sztuka wojny Sun Tzu to kanon literatury militarystycznej. Liczące około 2500 lat traktaty zadziwiają swoją ponadczasowością i walorami poznawczymi. Z każdego odtworzonego i przetłumaczonego przez współczesnych badaczy zdania bije ogromna wiedza mająca zastosowanie nie tylko na prawdziwym polu bitwy, ale także w wielu innych sferach życia ? w walce o rynek toczonej między przedsiębiorstwami, w motywowaniu ludzi do wydajniejszej pracy czy w rozwiązywaniu osobistych problemów. To wszystko dzięki dualnemu charakterowi rad udzielanych przez tych dwóch wielkich strategów ? dosłownemu i metaforycznemu. Dlatego współcześni czytelnicy nie muszą znać historii starożytnej chińskiej wojskowości, aby skorzystać z potencjału, jaki kryją w sobie myśli dwóch wielkich przedstawicieli rodziny Sun. Dzięki temu wydaniu każdy może odświeżyć swoją znajomość Sztuki wojny, a także zagłębić się bardziej w kulturę Państwa Środka poprzez lekturę 36 forteli. Nie są one sformalizowanym dziełem, lecz stanowią swoisty zbiór powiedzeń wywodzących się z myśli politycznej i militarystycznej lub z nią powiązanych. Funkcjonujące współcześnie jako wyrażenia idiomatyczne są dowodem na przetrwanie tej myśli do czasów obecnych. Ich znaczenie jest równie istotne co kiedyś, a Chińczycy często posługują się nimi w celu opisania różnych podstępów, wybiegów i zmyłek. To prawdziwa gratka zarówno dla koneserów, jak i dla osób, które dopiero pierwszy raz sięgną po Sztukę wojny.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

8 osób kupiło
10
W poszukiwaniu straconego czasu. Tom 2. W cieniu zakwitających dziewcząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu straconego czasu. Tom 2. W cieniu zakwitających dziewcz...
Dostępny54 szt.

W cieniu zakwitających dziewcząt to drugi tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”, uznanego w powszechnej opinii krytyków za arcydzieło literatury. (Pierwsza część nosi tytuł W stronę Swanna). Piękno niektórych zdań tych powieści zapiera dech w piersiach. Zawdzięczamy to również niesłychanej maestrii tłumaczenia Tadeusza Boy’a-Żeleńskiego. Proust przepięknie odmalowuje życie francuskiego mieszczaństwa w czasach tzw. belle époque. Zwraca uwagę na każdy detal, niuans. Wnikliwie i mądrze ukazuje też relacje międzyludzkie, tu również najważniejszy jest każdy detal, każdy niuans. Główny bohater wchodzi w wiek, gdy najważniejsze stają się dziewczęta…. W tej powieści jest mądrość i znajomość życia niezależna od epoki w jakiej się żyje. Czytając Prousta czerpiemy z bogactwa spostrzeżeń socjologicznych, filozoficznych i psychologicznych. Bogactwa, jakim obdarzać nas może tylko wielka literatura.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

8 osób kupiło
11
Rewolucja niebieska. Powieść o Mikołaju Koperniku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolucja niebieska. Powieść o Mikołaju Koperniku
Dostępny64 szt.

Rewolucja niebieska to nie biografia Mikołaja Kopernika, to powieść biograficzna. Ile w niej prawdy, a ile zmyślenia? Tyle prawdy, ile się da; tyle wyobraźni, ile trzeba. Prawda historyczna staje się tu wciągającą narracją dzięki kilku fikcyjnym postaciom drugoplanowym, ale kamieniem filozoficznym tej opowieści są relacje Kopernika z najwybitniejszymi postaciami europejskiego renesansu. W dramacie udział biorą: Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Albrecht Dürer, Erazm z Rotterdamu, Marcin Luter, Machiavelli, Savonarola, Paracelsus, Faust, Stańczyk, królowa Bona, król Zygmunt I Stary i jego bracia oraz wielki mistrz krzyżacki Albrecht Hohenzollern.

59,90 zł
38,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 20,96 zł

7 osób kupiło
12
Polowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie
Dostępny87 szt.

Martin Servaz walczy o honor i własne życie. Departament Ariege, jesienna pełnia księżyca. Z pogrążonego w ciemnościach lasu nagle na szosę wybiega jeleń. Jeleń o ludzkich oczach. Odbywa się polowanie, ale celem nie jest dzikie zwierzę. W czasie skomplikowanego śledztwa Servazowi przyjdzie stawić czoło potwornościom rodem z najgorszych koszmarów. Czy walka o słuszną sprawę może usprawiedliwiać czynienie zła? W najnowszej książce mistrz thrillera Bernard Minier mierzy się z szaleństwem naszych czasów: przemocą, zemstą, manipulacją. Polowanie to niezwykle aktualna powieść o życiu przesiąkniętym strachem.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

6 osób kupiło
13
Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie
Dostępny86 szt.

Opowieść Cezarego Chlebowskiego o Janie Piwniku „Ponurym” (1912–1944) i jego żołnierzach, oparta na dokumentach oraz relacjach uczestników walk II wojny światowej. „Ponury” to postać legendarna – cichociemny, dowódca II odcinka „Wachlarza” i akcji odbicia więźniów z niemieckiego więzienia w Pińsku, potem dowódca sił partyzanckich Armii Krajowej w rejonie Gór Świętokrzyskich oraz szef Kedywu okręgu radomsko-kieleckiego AK, a w 1944 r. dowódca oddziału wchodzącego w skład Nadniemeńskiego Zgrupowania Partyzanckiego AK, kawaler Orderu Virtuti Militari. Autor książki opisał jego szlak bojowy: od lądowania na spadochronie pod Łyszkowicami w pobliżu Skierniewic w nocy z 7 na 8 listopada 1941 r. aż po bohaterską śmierć poniesioną w ataku na niemieckie bunkry pod Jewłaszami na Nowogródczyźnie 16 czerwca 1944. Tytuł książki to ostatnie słowa „Ponurego” – prośba skierowana do jego podkomendnych, współtowarzyszy walki. W obecnej edycji książki Cezarego Chlebowskiego, której poprzednie wydania – uzupełniane, korygowane i rozszerzane – spotykały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników, opublikowano przedmowę napisaną przez dra Marka Jedynaka, poświęconą problematyce badań nad życiorysami kadry oficerskiej AK. Zamieszczono też obszerny aneks, zawierający kompletną listę oficerów i żołnierzy Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury” – z informacjami zaktualizowanymi w tym wydaniu według stanu wiedzy na 31 maja 2021 roku. Tom zawiera również dwie mapki, ukazujące tereny działań „Ponurego” w Górach Świętokrzyskich oraz na Nowogródczyźnie, a ponadto 36 archiwalnych ilustracji oraz indeks osób.

65,00 zł
46,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

5 osób kupiło
14
Kolekcja, kolekcjoner, kolekcjonowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja, kolekcjoner, kolekcjonowanie
Dostępny3 szt.

Książka jest próbą spojrzenia na kolekcjonerstwo z wielu, niekiedy bardzo odmiennych perspektyw. Zawiera wywiady z najsłynniejszymi polskimi kolekcjonerami sztuki współczesnej, ilustrowane wybranymi pracami z ich zbiorów, teksty Bogusława Habrata i Wernera Muensterbergera analizujące zjawisko kolekcjonowania z perspektywy psychiatrycznej i psychologicznej oraz opis strategii kolekcjonerskiej MOCAK-u. W eseju otwierającym tę publikację Maria Anna Potocka stawia kluczowe pytanie o rolę gromadzenia zbiorów w życiu samych kolekcjonerów.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

6 osób kupiło
15
Bliska znajoma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bliska znajoma
Dostępny25 szt.

Co zrobić, gdy wyczerpało się wszystkie możliwości, a porwany z ulicy jedenastolatek nadal pozostaje zaginiony? To pytanie zadaje sobie komisarz Sławomir Kruk na początku piątej doby poszukiwań. Odpowiedź, której sam sobie udziela, jest przerażająca. W rezultacie Kruk, podejrzewany o przekroczenie uprawnień i tortury wobec sprawcy porwania, trafia pod ostrzał mediów, a czynności wyjaśniające w jego sprawie prowadzi funkcjonariuszka Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Lena Milewska. Mimo niesprzyjających okoliczności Kruk ulega urokowi pięknej nadkomisarz. Gdy kobieta pewnego dnia znika, zaczyna jej szukać i badać jej życie prywatne. Sytuacja coraz bardziej się zapętla, a sprawę utrudnia fakt, że w związku z toczącym się wobec Kruka postępowaniem, komisarz zostaje zawieszony. „Tę małą grę, która pozostała, Kruk rozegra sam. Nie stanie się ona sensem jego życia. Kruk zagra, wygra i zostawi wszystko za sobą. Albo nie wygra”.

33,99 zł
20,05 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 13,94 zł

4 osoby kupiły
16
Świat kucyków. Zagadki, ciekawostki, zgadywanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat kucyków. Zagadki, ciekawostki, zgadywanki
Dostępny168 szt.

Świat kucyków to książeczka dla dzieci ciekawych świata. Zeszyt zawiera kolorowanki, ciekawostki i zagadki,a motywem przewodnim są kucyki.

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
17
Fake news - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fake news
Dostępny121 szt.

Jak przeciwdziałać dzisiejszemu kryzysowi zaufania do mediów? Choć rozprzestrzenianie się fałszywych wiadomości, zwanych fake newsami, jest obecnie powszechnym i bardzo niebezpiecznym problemem, wciąż nie udało się opracować skutecznych metod przeciwdziałania mu. Częściowo może wynikać to z faktu, że dotąd skupiano się głównie na analizie skutków i mechanizmów rozpowszechniania zjawiska fake newsów, a nie jego genezy. Publikacja Klaudii Rosińskiej poszerza dotychczasową perspektywę badawczą o ten stosunkowo nowy obszar, koncentrując się na ukazaniu fake newsów jako elementu szerszych procesów związanych z przekazywaniem i odbiorem informacji. Autorka rozważa między innymi: Jak można zdefiniować i sklasyfikować zjawisko fake newsów? Jakie czynniki technologiczne i psychologiczne wpływają na występowanie fake newsów na bezprecedensową skalę? W jaki sposób zjawisko fake newsów było badane dotychczas? Dlaczego obecne sposoby rozwiązania problemu dezinformacji są mało skuteczne? W jaki sposób dziennikarze oraz indywidualni odbiorcy wpływają na skalę fałszywych przekazów w mediach i co możemy zrobić, by naprawić sytuację? Książka zawiera omówienia fake newsów znanych z polskiej przestrzeni cyfrowej, odnośniki do użytecznych narzędzi weryfikacji treści w Internecie oraz liczne materiały dydaktyczne i infografiki. Stanowi kompendium wiedzy dla studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych na kierunkach społecznych i humanistycznych, a także dziennikarzy, nauczycieli oraz instytucji zajmujących się edukowaniem społeczeństwa obywatelskiego. Będzie też odkrywczą lekturą dla wszystkich zainteresowanych wpływem mediów na jednostki i całe społeczeństwa, w tym wojną informacyjną i cyberbezpieczeństwem.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

4 osoby kupiły
18
Wybrane algorytmy optymalizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane algorytmy optymalizacji
Dostępny7 szt.

Wstęp 1. Elementy analizy wypukłej 1.1. Zbiory wypukłe 1.2. Funkcje wypukłe 1.3. Zbiory wypukłe generowane przez ograniczenia, zadania wypukłe 2. Podstawy wierzchołkowych metod rozwiązywania zadań liniowych 2.1. Zadania prymalne i dualne 2.2. Algebraiczny opis wierzchołków zbioru rozwiązań dopuszczalnych zadania liniowego 3. Algorytmy sympleksowe (wierzchołkowe) rozwiązywania zadań liniowych 3.1. Algorytm prymalny sympleks 3.2. Metoda wyznaczania początkowego rozwiązania bazowego 3.3. Przykład rozwiązywania zadania liniowego algorytmem prymalnym 3.4. Algorytm dualny sympleks 3.5. Przykład rozwiązywania zadania liniowego algorytmem dualnym 3.6. Zadania sprowadzalne do liniowych 4. Złożoność obliczeniowa algorytmów 4.1. Zadania decyzyjne i optymalizacyjne 4.2. Złożoność algorytmów 4.3. Klasy problemów decyzyjnych 4.4. Złożoność zadania liniowego i algorytmów jego rozwiązywania 5. Zadania dyskretne. Metody rozwiązywania zadań dyskretnych 5.1. Relaksacje i restrykcje 5.2. Zadania unimodularne 5.3. Metody odcięć 5.4. Ogólna metoda podziału i oszacowań 5.5. Procedura obliczeniowa ogólnej metody podziału i oszacowań 5.6. Przykład rozwiązywania zadania PCL metodą podziału i oszacowań 5.7. Metoda podziału i oszacowań dla zadań PLB 5.8. Procedura obliczeniowa przeglądu pośredniego dla zadań PLB 5.9. Przykład rozwiązywania zadania PLB metodą podziału i oszacowań 5.10. Metoda rozwiązywania zadania PLB z wykorzystaniem ograniczenia zastępczego 5.11. Algorytmy heurystyczne 5.12. Przekształcanie zadań dyskretnych 6. Nielinowe zadania optymalizacji bez ograniczeń 6.1. Gradientowe metody optymalizacji bez ograniczeń 6.2. Bezgradientowe metody minimalizacji bez ograniczeń 6.3. Metody minimalizacji w kierunku 7. Nieliniowe zadania optymalizacji z ograniczeniami 7.1. Rodzaje zadań z ograniczeniami 7.2. Metoda punktu siodłowego rozwiązywania zadań nieliniowych 7.3. Metody funkcji kary 7.4. Metody kierunków dopuszczalnych 7.5. Uogólnienia zadań optymalizacji 7.6. Zagadnienia dualności w optymalizacji 8. Wybrane zadania optymalizacji 8.1. Wprowadzenie 8.2. Jednoetapowe zadania bazowe z losową funkcją celu 8.3. Jednoetapowe zadania z probabilistycznymi ograniczeniami 8.4. Jednoetapowy P-model 9. Metoda punktu wewnętrznego 9.1. Wprowadzenie 9.2. Zmodyfikowana metoda Newtona 9.3. Samo-regularne funkcje barierowe 9.4. Podstawowa procedura obliczeniowa metody punktu wewnętrznego 9.5. Ocena zbieżności metody ścieżki wewnętrznej 10. Obliczenia równoległe w optymalizacji 10.1. Ogólne formuły iteracyjne 10.2. Obliczenia równoległe w algorytmach rozwiązywania zdań optymalizacji bez ograniczeń 10.3. Obliczenia równoległe w algorytmach rozwiązywania zadań optymalizacji z ograniczeniami 11. Programowanie półokreślone 11.1. Wprowadzenie 11.2. Zadanie półokreślone 12. Probabilistyczne algorytmy rozwiązywania zadań optymalizacyjnych 12.1. Preliminaria 12.2. Minimalizacja bez ograniczeń 12.3. Zdania minimalizacji z ograniczeniami

47,30 zł
40,21 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,09 zł

3 osoby kupiły
19
Crimen. Opowieść sensacyjna z XVII wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crimen. Opowieść sensacyjna z XVII wieku
Dostępny141 szt.

Gdzieś na pograniczu dzisiejszej Polski i Ukrainy na Pogórzu Sanockim stoi chudy i zaniedbany majątek Błudnickich. Do niego zdąża po ośmiu latach wojny i rosyjskiej niewoli syn tego domu Tomasz. Ojciec jego w niejasnych okolicznościach stracił niedawno życie. Nie zdążyli się spotkać. Syn czuje, że musi tę pośpieszną śmierć wyjaśnić. Wiele pytań, mało odpowiedzi. Od czego zacząć, kto może być zabójcą. Czy miejscowy infamis, czy zbójnicka gromada, czy możny sąsiad, który tak szybko przejął ich dobra ziemskie. A jak to w życiu się zdarza zazwyczaj – na drodze staje mu piękna kobieta i miłość przychodzi znienacka. Snująca się jak dym po rzece opowieść sensacyjna z XVII wieku – czasów Zygmunta III Wazy. Wspaniale pokazane sylwetki szlachciców i szlachetków, łotrów i infamisów, spotkania katolików, arian, muzułmanów i żydów, zwykłych chłopów i jednej szczególnej wieśniaczki. Miękko zapaść się w fotel, przymknąć oczy i poczuć się w tamtym miejscu i tamtych czasach. Warto bardzo przeczytać!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

3 osoby kupiły
20
Mały Książę. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,30 zł
10,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,31 zł

3 osoby kupiły
21
Dziadek do orzechów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziadek do orzechów
Dostępny109 szt.

Jest Wigilia. Siedmioletnia Klara i jej braciszek Fred czekają na świąteczne prezenty. Jak zawsze najwspanialszy dostaną od sędziego Droselmajera, zegarmistrza i wynalazcy, ich chrzestnego ojca; w tym roku jest to wspaniały zamek z poruszającymi się figurkami. Jednak dzieci wolą inne zabawki od mechanicznych cudów skonstruowanych przez sędziego, którymi nie można się tak po prostu bawić: Klara dostaje nowe lalki i śliczną sukienkę, Fred pułk ołowianych huzarów oraz konia na biegunach. Pod choinką jest jeszcze jeden prezent – dziadek do orzechów, w postaci małego człowieczka o dużej głowie i cienkich, krótkich nóżkach; włożenie do jego ust orzecha i pociągnięcie za drewniany płaszczyk powoduje rozłupanie skorupki. Figurka, mimo że brzydka, bardzo przypada do serca Klarze, jej więc zostaje oddana pod opiekę… Książka, utrzymana w fantastycznej konwencji, opowiada o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

3 osoby kupiły
22
Odpętlenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpętlenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Druga część cyklu o przygodach Mikołaja i jego przyjaciółki Wiktorii. Nasi dzielni podróżnicy odbywają niesamowite podróże w czasie oraz odkrywają nieznane lądy przeżywając przy tym mnóstwo przygód i pomagając słabszym zmieniając świat na lepsze.

38,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

3 osoby kupiły
23
Wspomnienia arabskiej księżniczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia arabskiej księżniczki
Dostępny5 szt.

Arabska księżniczka zakochuje się w Niemcu i ucieka z tropikalnej ojczyzny, by zamieszkać z ukochanym w zimnej Europie. Brzmi jak bajka? Tak, ale tak właśnie wyglądało życie Emily Ruete (1844–1924), z urodzenia Salmy, księżniczki Omanu i Zanzibaru, która w 1866 r. wyjechała z ojczyzny, by związać się z hamburskim kupcem Rudolfem Heinrichem Ruete. Fortuna jednak kołem się toczy – po kilku latach mąż Emily zginął, a ona została sama z trójką małych dzieci we wciąż obcym sobie świecie. Próbując się w nim odnaleźć, wielokrotnie zmieniała miejsce zamieszkania – pod koniec życia los rzucił ją nawet do Brombergu (pruskiej Bydgoszczy). W trudnych chwilach Emily oddawała się wspomnieniom, które w 1886 r. zdecydowała je opublikować. Zostały one przetłumaczone m.in. na angielski, arabski, francuski, niderlandzki i hiszpański. To jedno z nielicznych źródeł przedstawiających Orient oczami kobiety „stamtąd” i pierwsza biografia mieszkańca Zanzibaru, a zarazem wspaniałe wprowadzenie do arabsko-afrykańskich zwyczajów.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

3 osoby kupiły
24
Sztuka prowokowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka prowokowania
Dostępny150 szt.

Daj się sprowokować! Sięgnij po śmiałe i wnikliwe eseje Marty Motyl. Autorka świetnie przyjętej Sztuki podglądania o erotyce w malarstwie i grafice tym razem przybliża nam dzieła, które wzbudzały sensację, bulwersowały, zachwycały, oraz przedstawia sylwetki ich autorów. Wśród nich są m.in. Michał Anioł, Manet, Munch, Picasso, Duchamp. Sztuka prowokowania to książka znakomita na prezent, w twardej oprawie, zawierająca wkładkę z kolorowymi reprodukcjami słynnych dzieł sztuki. Dzieła te nie pozwalały publiczności na obojętność, ponieważ ich autorzy grali na emocjach. Z premedytacją czy przypadkowo? A może wejście do grona sław zapewnił im skandal? Ich twórczość uwodziła i gorszyła, zmieniając świat sztuki. Przekonaj się, czy sprowokuje i zmieni także Ciebie… „Marta Motyl swoim ciętym, czasem zabawnym, innym razem zmysłowym językiem prowokuje nas i wciąga do świata, któremu trudno się oprzeć”. – Karolina Matyjaszkowicz, malarka, ilustratorka, kuratorka wystaw

54,99 zł
39,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

3 osoby kupiły
25
Piórnik Mini Shiny srebrny NARCISSUS - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Mini Shiny srebrny NARCISSUS
Narcissus
Dostępny11 szt.

Mini piórnik marki Narcissus. Wykonany z gładkiego, subtelnie błyszczącego tworzywa, które mieni się wszystkimi kolorami tęczy z efektem holograficznym. Zapinany na trwały zamek. Niewielki rozmiar pozwala na zabranie go ze sobą w każde miejsce. Zmieści w sobie najpotrzebniejsze rzeczy. Wymiary: 18x3x3 cm.

17,40 zł
14,99 zł

Rabat 13,9%
oszczędzasz 2,41 zł

2 osoby kupiły
26
Humorem i (u)Śmiechem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Humorem i (u)Śmiechem
Dostępny43 szt.

Humorem i (u)Śmiechem to prawdopodobnie najpoważniejsza książka o humorze jaka do tej pory powstała. Składają się nań wyjątkowe wywiady, przeplatane kultowymi żartami i zapomnianymi słowami pomnikowych mentorów. Dla jednych ta książka będzie wskazówką, czy inspiracją, dla kogoś lekiem na gorszy dzień, innych pobudzi do refleksji, będą też tacy, dla których może stać się czystą rozrywką w miłym towarzystwie. Na książkę składają się barwne, często zaskakujące historie niezwykłych postaci, których na różny sposób łączy humor i (u)śmiech. Profesor Jan Miodek, Anna Dymna, Abelard Giza, Krzysztof Wielicki, Krzysztof Skiba, Jacek Fedorowicz, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Kamil Nosel i wielu innych. A wszystko co znajdziemy na kolejnych jej stronach, okraszone zostało karykaturami artysty Szymona Teluka.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
27
Żydowskie dziecko Warszawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydowskie dziecko Warszawy
Dostępny3 szt.

Bronisław Erlich mówi sam o sobie, że ma w sercu trzy ojczyzny: Polskę, Izrael, Szwajcarię. Należy on do tragicznie doświadczonego pokolenia czasu Zagłady. Odyseja autora wiedzie od zaułków przedwojennych Nalewek, ze zniszczonej, okupowanej Warszawy, poprzez Kresy Wschodnie, Niemcy, powojenną Polskę i Izrael, by ostatecznie zakończyć się w Szwajcarii. Ta niezwykła historia przeżycia dzięki sile woli, własnej zaradności, a także pomocy niesionej przez napotkanych ludzi, napisana przez przedwojennego warszawiaka i polskiego patriotę. Jest to drugie, rozszerzone wydanie znakomitej książki Bronisława Erlicha, która po raz pierwszy została opublikowana w roku 2006 i dziś jest praktycznie niedostępna.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
28
Przekraczam Rubikon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekraczam Rubikon
Dostępny70 szt.

Bob Dylan należy do niewielkiego grona artystów, którzy nie pytają publiczności o zdanie. Jest nieuchwytny, nie daje się osaczyć, zamknąć, zdefiniować. Pozostaje „ciągle w drodze”, jak mówi jedna z jego wczesnych piosenek. Ta droga zawsze prowadzi ku brzegowi granicznej rzeki - i dalej. Niemal każdym swoim tekstem Dylan przeprawia się poza rewir, w którym czułby się bezpiecznie i beztrosko. Również tłumacz nie chce osiąść na laurach jednej antologii, by nie zostać na wieczność po tej samej stronie Rubikonu. Rusza więc dalej po śladach – tam, gdzie czekają na niego czarny jeździec, Quinn Eskimos, Sara, Angelina. Pod Górę Zieloną, gdzie wieje „karaibski wiatr” i biją „dzwony wolności”. Tłumaczenie: Filip Łobodziński

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

2 osoby kupiły
29
Balony lateksowe na 5 urodziny (5 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony lateksowe na 5 urodziny (5 sztuk)
Godan, 5 sztuk
Dostępny6 szt.

W opakowaniu znajduje się 5 pastelowych różnokolorowych balonów z cyfrą 5 Każdy balon ma po napompowaniu ok. 30 cm! Balony posiadają również białe ozdobne gwiazdki. Włoskiego producenta – firmy Gemar. Posiadają odpowiedniej długości końcówkę, więc nie ma problemów z ich wiązaniem.

6,99 zł
3 osoby kupiły
30
Monster. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monster. Tom 3
Dostępny7 szt.

Czy „Johan” ma w sobie dwie osobowości? Czy jest Jekyllem i Hyde'em? Tenma prosi o pomoc doktora Gillena, autorytet z psychologi kryminalnej, aby ten zrobił analizę psychologiczną „Johana”. Jednakże doktor Gillen odkrywa, że to nie „Johan” a Tenma popełnił seryjne morderstwa. Próbuje zwabić go w sidła, by przeprowadzić swoje eksperymenty. Tym razem Tenma jest naprawdę w potrzasku!!! Karl, student na Uniwersytecie Monachijskim, co tydzień odwiedza niewidomego milionera i czyta mu książki, by móc pokryć szkolne wydatki. Pewnego dni poznaje młodego człowieka, który również wykonywał tę samą pracę w domu milionera. Ten człowiek nazywa się Johan! Od tej chwili wokół Karla dzieją się dziwne rzeczy... Co to za młody człowiek o imieniu Johan? Czy to „Johan”, którego znamy? Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł: Monster, 20th Century Boys i Pluto. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Sh. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro ?tomo (autora Akiry).

70,00 zł
55,30 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

2 osoby kupiły
31
Balladyna. Lektura z opracowaniem BR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balladyna. Lektura z opracowaniem BR
Dostępny49 szt.

Dramat Juliusza Słowackiego, opublikowany w 1839 r, to opowieść o żądzy władzy i niepohamowanych ambicjach, które popychają do najokrutniejszych postępków, to historia wielkiej namiętności i nieoczekiwanej zdrady. Dwie siostry, Alina i Balladyna, rywalizują o miłość księcia Kirkora, jednak właśnie ta miłość doprowadza je do wielkiej tragedii. Balladyna przedstawia tragiczną walkę człowieka z przeznaczeniem, którego nie można zmienić i które wplątuje go w bezskuteczne zmagania z sobą samym i otaczającym światem. Dzieło Słowackiego to również opowieść o początkach państwa polskiego. Autor dokonał rekonstrukcji prehistorycznych dziejów Polski, tworząc baśniowy świat fantastycznych zjaw i postaciJuliusz Słowacki (1809-1849) - urodził się 4 września 1809 r. w Krzemieńcu (Wołyń). Jeden z najwybitniejszych twórców polskiego romantyzmu, poeta, dramaturg i epistolograf. Obok Mickiewicza i Krasińskiego jest uznawany za jednego z wieszczów narodowych. W twórczości swojej podejmował tematy walki narodowo-wyzwoleńczej, egzystencjalne rozterki i refleksje człowieka, uwikłanego w machinę historii. Zmarł 3 kwietnia 1849 r. w Paryżu. W 1927 r. sprowadzono prochy poety do kraju, spoczął w krypcie na Wawelu, obok Adama Mickiewicza.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
32
Po omacku. Gra terapeutyczno-rehabilitacyjna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po omacku. Gra terapeutyczno-rehabilitacyjna
Alexander, od 4 lat
Dostępny7 szt.

Terapia, która dostarcza rozrywki, a jednocześnie jest zestawem ćwiczeń pozwalającym na dłużej zachować dobrą kondycję intelektualną.

54,00 zł
46,98 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,02 zł

2 osoby kupiły
33
Karnet B6 z kopertą Syreny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Syreny
Madame Treacle
Dostępny3 szt.

RS097 Karnet B6 z kopertą Syreny, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,60 zł
9,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
34
O Wilku, który nie lubił świąt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Wilku, który nie lubił świąt
Dostępny210 szt.

Wilk nie lubi Bożego Narodzenia! Świąteczne zamieszanie przyprawia go tylko o ból głowy. Ubieranie choinki, kupowanie prezentów, pieczenie ciasteczek to nie dla niego! Z pomocą Wilkowi przychodzą przyjaciele, którzy urządzają mu wspaniałe Święta Bożego Narodzenia. Nie może być inaczej, przecież to najwspanialszy czas w roku!

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

1 osoba kupiła
35
Karnet z kopertą Świetliki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet z kopertą Świetliki
Susan Entwistle
Dostępny6 szt.

Karnet z kopertą wyprodukowany w Wielkiej Brytanii AC10104 Świetliki

10,60 zł
9,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
36
Epidemiologia. Od teorii do praktyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Epidemiologia. Od teorii do praktyki
Dostępny27 szt.

Publikacja Epidemiologia. Od teorii do praktyki jest pierwszym tak obszernym opracowaniem epidemiologii, którą ukazano nie tylko pod kątem teoretycznym, ale także praktycznym. Aby ułatwić zapoznanie Czytelnika z tytułową dziedziną, monografię podzielono na cztery główne części: wprowadzenie, podstawowe metody epidemiologii, badania epidemiologiczne oraz epidemiologię w praktyce. W podręczniku szczegółowo opisano sposoby zbierania materiału do badań epidemiologicznych, reguły, jakimi należy się kierować przy opisie epidemiologicznym, a także sposoby prowadzenia analiz, które pozwalają badać czynniki ryzyka chorób, ich przyczyny oraz skuteczność procedur leczniczych. Sama zaś nauka został przedstawiona jako ta, która czerpiąc z medycyny klinicznej, nauki o zdrowiu publicznym, statystyki, socjologii i wielu dziedzin biologii, stanowi o swojej odrębność przez zastosowania praktyczne, przez co staje się naukową podstawą zarówno medycyny, jak i nauki o zdrowiu publicznym. Publikacja Epidemiologia. Od teorii do praktyki jest kierowana do studentów uczelni medycznych oraz do osób wykorzystujących przedstawione metody badawcze na wczesnym etapie ich kariery, które chciałyby zgłębić wiedzę pozyskaną na studiach.

189,00 zł
175,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 13,23 zł

1 osoba kupiła
37
Karnet B6 Boże Narodzenie z opłatkiem, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Boże Narodzenie z opłatkiem, mix wzorów
Top Graphic, 1
Dostępny13 szt.

Karnet B6 ząbkowany na zewnątrz z kolorowym rewersem i życzeniami. Do karnetu dołączony jest opłatek wklejony wewnątrz w małej kopercie. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
1 osoba kupiła
38
Puzzle Baby 4w1. Pojazdy - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Baby 4w1. Pojazdy
Multigra, 4, 5, 6, 7
Dostępny49 szt.

Dzikie zwierzątka, zjawiskowe pojazdy i przyjaźni mieszkańcy wodnych akwenów czekają na odkrycie! Sięgnij po „Baby Puzzle” i odkryj wraz z dzieckiem jak piękna i zróżnicowana jest nasza planeta. To seria prostych, atrakcyjnych wizualnie układanek, w których każdy produkt zawiera 4-, 5-, 6- i 7-elementowe puzzle. Przyciągające uwagę grafiki, starannie wykonane, bezpieczne elementy i zróżnicowany stopień trudności sprawiają, że jest to świetna zabawa dla każdego malucha, która nie tylko zapewnia mnóstwo frajdy, ale także uczy dziecko motoryki małej, rozwija wyobraźnię i pobudza do kreatywnej rozrywki.

28,10 zł
23,89 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,21 zł

1 osoba kupiła
39
Folwark zwierzęcy . Lektura z opracowaniem BR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folwark zwierzęcy . Lektura z opracowaniem BR
Dostępny166 szt.

Folwark zwierzęcy - jedna z najgłośniejszych światowych w antytotalitarnej i antystalinowskiej powstała w czasie II wojny światowej w 1943. Dzieło zostało wydane w 1945 r. w Anglii, a w 1946 r. w USA, lecz przez wiele lat znajdowało się na czarnej liście cenzury. Orwell dostrzegał wszelkie przejawy zniewolenia jednostki. Autor Folwarku zdemaskował sowiecką strukturę na przykładzie relacji między ludźmi a zwierzętami i bezwzględnej walki klasowej. Uczta świń i farmerów oraz kłótnia między nimi, opisana w zakończeniu powieści, jest zaś alegorycznym odzwierciedleniem wydarzenia historycznego, konferencji w Teheranie, w trakcie której ustalono reguły wzajemnej współpracy między państwami Zachodu a ZSRR. Orwell pragnął przestrzec sobie współczesnych przed stalinowską tyranią, ujawniając mechanizm jej powstawania i funkcjonowania.George Orwell (1903-1950)- właśc. Eric Arthur Blair, angielski powieściopisarz krytyk totalitaryzmu. Po chodził z rodziny kolonialnych urzędników klasy średniej. Od dzieciństwa pragnął zostać pisarzem. Był bystrym obserwatorem rzeczywistości, niesłychanie wyczulonym na ludzką krzywdę. Mieszkając w Londynie i Paryżu, poznawał świat nędzarzy ludzi z marginesu społecznego. Te obserwacje zainspirowały go do napisania swojej pierwszej książki pt. Na dnie w Paryżu i Londynie. Z kolei w powieści pt. Wiwat Aspidistra bardzo wyraźnie zarysowuje pogardę dla konsumpcjonizmu komercjalizmu oraz krytykuje burżuazję. Do jego naj wybitniejszych powieści należą Folwark zwierzęcy i Rok 1984, książki te ukształtowały poglądy milionów ludzi na kwestię totalitaryzmu. Pisarz zmarł w 1950 r.

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
40
Barbie ciastolina z tatuażem display MIX - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie ciastolina z tatuażem display MIX
Lisciani
Dostępny174 szt.

Kreatywność i zabawa kolekcjonowania w nowym wydaniu! Display zawiera 48 kolorowych opakowań (po 6 z każdego z 6 kolorów). W środku każde z nich zawiera kolorową plastelinę i tatuaże Barbie, które przeniosą dzieci wprost do magicznego świata!

10,80 zł
9,99 zł

Rabat 7,5%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
41
Widmo grzechu, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widmo grzechu, wydanie 2
Dostępny39 szt.

Nel to kochająca córka i siostra, czuła przyjaciółka, świetna uczennica, gwiazda szkolnego kółka teatralnego i przewodnicząca szkolnego samorządu, o której jej najlepsza przyjaciółka mówi: szlachetna i dobroduszna. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w jej poukładane życie wkrada się chaos. Poznaje chłopaka, który wydaje się być jej przeciwieństwem. Są jak dzień i noc, a mimo to... zakochują się w sobie. To dopiero początek, ponieważ rodzina zabrania dziewczynie kontaktów z ukochanym. Pojawiają się tajemnice, których nikt nie chce jej wyjaśnić. Nel nie wie, komu może zaufać, kto jaką rolę odgrywa w tym dramacie. Odkrywa, że pozornie czarny charakter ma też jasne strony osobowości. Jaką podejmie decyzję?

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

1 osoba kupiła
42
Kot rabina 10: Wracajcie do siebie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot rabina 10: Wracajcie do siebie!
Dostępny54 szt.

Zlabia, ale i jej ojciec, rabin, a także rabin rabina, z pomocą i wtrętami kota, snują opowieść... Opowiadają o swoich podróżach po Bliskim Wschodzie od 1870 do 1973 roku, o swoich poszukiwaniach Ziemi Obiecanej, miejsca, w którym będą mogli poczuć się bezpiecznie. Opowiadają o francuskim przeznaczeniu, o losach rodziny targanej przez wiatry historii, o rasizmie, o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi - od Algieru do Nicei, przez Jerozolimę i Galileę.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

1 osoba kupiła
43
Opowieść wigilijna. Lektura z opracowaniem TW - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Opowieść wigilijna. Lektura z opracowaniem TW
Dostępny2 szt.

Stary, zgorzkniały, skąpy i nienawidzący ludzi kupiec, poruszony śmiercią swego wspólnika, odbywa niezwykłą duchową podróż. Wraz ze zjawą duchem zmarłego wspólnika przeżywa ponownie, w tej fantastycznej wędrówce, dawno minione chwile, wracając aż do swego dzieciństwa. Powrót do przeszłości w towarzystwie ducha, którego można uznać za jedyny zdrowy fragment duszy bohatera, pomaga mu odnaleźć nowy sens dawnych przeżyć i stać się zupełnie innym człowiekiem...

15,90 zł
7,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 7,95 zł

1 osoba kupiła
44
Zakręt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręt
Dostępny123 szt.

Joanna Grabowska jest kuratorem sądowym, ma męża i troje dzieci. Dzieci są cudowne, mąż – jakby trochę mniej. Zaniedbywana i traktowana z coraz większą obojętnością Joanna zwraca uwagę na kolegę z pracy. Równocześnie odkrywa, że mąż ma romans. Jakby tego było mało, w okolicy dochodzi do serii zagadkowych zabójstw, a Joanna stopniowo nabiera pewności, że ktoś śledzi każdy jej krok. Rozwodzi się z mężem, z radością i nadzieją rzuca się w ramiona nowego mężczyzny, ale dopiero wtedy jej życie naprawdę zaczyna się komplikować…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
45
Gra karciana Memory. Famous Buildings - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra karciana Memory. Famous Buildings
Printworks
Dostępny9 szt.

Klasyczna gra Memory wydana przez PRINTWORKS w zupełnie nowej, architektonicznej wersji. Pięknie zaprojektowana oraz opakowana, tak aby cieszyć oko.Memory Iconic Buildings of the World wystawi Twoją wiedzę o architekturze na ciężką próbę. Aby wygrać musisz dopasować każdy z 25 ikonicznych dzieł architektury go do miasta w którym on się znajduje.Burj Khalifa, Chrysler Building czy Centre Pompidou - znajdziesz je wszystkie. Gra zawiera prostą instrukcję w języku angielskim, francuskim i niemieckim.Stylowy i niekonwencjonalny prezent dla miłośnika designu i architektury.PRINTWORKS to szwedzka , której ambicją jest tworzenie funkcjonalnych produktów codziennego użytku w nowym estetycznym wydaniu. Produkty PRINTWORKS to indywidualizm, jakość i najwyższej klasy wzornictwo. Przemyślany dobór kolorów, materiałów i typografii sprawia, że produkty PRINTWORKS to klasyka naszych czasów.

110,00 zł
86,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 23,10 zł

1 osoba kupiła
46
Karnet kwadrat z kopertą Urodziny 18 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet kwadrat z kopertą Urodziny 18
Madame Treacle
Dostępny1 szt.

BA018 Karnet kwadrat z kopertą Urodziny 18, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

12,20 zł
10,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 1,21 zł

1 osoba kupiła
47
Seksuologia sądowa. Tom 1. Teorie, modele, badania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seksuologia sądowa. Tom 1. Teorie, modele, badania
Dostępny151 szt.

Seksuologia sądowa zajmuje się zagadnieniami zaspokajania popędu seksualnego w sposób odbiegający od oczekiwań społecznych lub naruszających obowiązujący porządek prawny. Jednym z zadań seksuologii sądowej jest merytoryczne przygotowanie specjalistów, którzy będą współpracować z wymiarem sprawiedliwości w charakterze biegłych. Opiniowanie sądowo-seksuologiczne jest niezbędne w wielu postępowaniach wymagających szczególnej wiedzy i doświadczenia. Biegły sądowy musi znać aktualne osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin opisujących seksualność człowieka. Znaczna część seksuologii wiąże się z problematyką psychologiczną, społeczną i pedagogiczną. Interdyscyplinarność seksuologii znajduje swoje odzwierciedlenie w specyfice opiniowania sądowo-seksuologicznego i przesądza o wymaganiach merytorycznych wobec osoby opiniującej. Wraz z rozwojem poszczególnych dziedzin nauki wiedza i umiejętności biegłego seksuologa wymagają stałej weryfikacji i zgodności z wymogami współczesnej nauki. Najważniejszym tekstem tego tomu jest rozdział „Model Pola Zachowań Seksualnych – koncepcja uwarunkowań zachowań seksualnych”, przedstawiający Czytelnikowi nowatorskie spojrzenie na zachowania seksualne ludzi. Jest to autorska koncepcja opracowana na podstawie wieloletniego doświadczenia w pracy z osobami dopuszczającymi się przemocy seksualnej. W niniejszym podręczniku została ona zaprezentowana po raz pierwszy. W poszczególnych tomach omówiono zagadnienia medyczne, psychologiczne, socjologiczne, kryminologiczne, prawne i opiniodawcze. Czytelnicy znajdą w rozdziałach najnowsze piśmiennictwo i wyniki badań prowadzonych w wiodących ośrodkach zajmujących się zagadnieniami patologii seksualnej. W kolejnych tomach omówiono: • Teorie, modele, badania; • Opiniowanie seksuologiczne w sprawach karnych, cywilnych i nieletnich; • Praktyczne aspekty opiniowania seksuologicznego; • Wiktymologię. Seksuologia sądowa jest adresowana nie tylko do seksuologów, psychiatrów i psychologów, lecz także prawników (sędziów, prokuratorów, obrońców).

144,00 zł
133,92 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
48
Karnet z kopertą Drzewa oliwne - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet z kopertą Drzewa oliwne
Susan Entwistle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Karnet z kopertą wyprodukowany w Wielkiej Brytanii AC10108 Drzewa oliwne

10,60 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
49
Karnet B6 Boże Narodzenie z opłatkiem, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Boże Narodzenie z opłatkiem, mix wzorów
Top Graphic, 1
Dostępny74 szt.

Karnet B6 ząbkowany na zewnątrz z kolorowym rewersem i życzeniami. Do karnetu dołączony jest opłatek wklejony wewnątrz w małej kopercie. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
1 osoba kupiła
50
Sława i Chwała (rekonstrukcja cyfrowa) - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sława i Chwała (rekonstrukcja cyfrowa)
Dostępny6 szt.

Filmowa adaptacja powieści Jarosława Iwaszkiewicza ukazuje jeden z najbardziej burzliwych okresów w historii Polski. Akcja rozpoczyna się w lipcu 1914 roku i trwa do jesieni 1947. To obraz życia przedstawicieli polskiej inteligencji. Bohaterowie doświadczają przełomowych momentów i gwałtownych zmian losu, burzliwych miłości i wielkich tragedii.Serial ukazuje historię Polski przez pryzmat dziejów kolejnych pokoleń trzech rodów: Myszyńskich, Royskich i Gołąbków.

60,00 zł
49,80 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,20 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry