hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.09.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 29 września 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Hobbit, czyli tam i z powrotem (J.R.R. Tolkien), na drugim Karma. Jogin radzi, jak stać się mistrzem własnego przeznaczenia (Sadhguru). Kolejny produkt to Origami 3D. Żółwie, 192 elementy (Alexander) oraz Królowa Śniegu (Hans Christian Andersen, Vladyslav Yerko).
1
Hobbit, czyli tam i z powrotem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Hobbit, czyli tam i z powrotem
Dostępny
10588 szt.

Światowej sławy pisarz angielski John Ronald Reuel Tolkien (1892–1973) był profesorem filologii angielskiej na uniwersytecie w Leeds oraz profesorem literatury średniowiecznej w Oksfordzie, znawcą literatury i języka staroangielskiego, staronordyckiego, starogermańskiego oraz gockiego. Jako powieściopisarz dał się poznać dopiero w 1937 roku, publikując Hobbita, który przyniósł mu rozgłos na całym świecie. W samej Anglii książka ta miała dziesiątki wydań. Zachęcony powodzeniem i prośbami oczarowanych czytelników, Tolkien powrócił do historii Bilbo Bagginsa, pisząc trylogię „Władca Pierścieni”, kontynuację Hobbita. Zarówno Hobbit, jak i „Władca Pierścieni” powstały pod wpływem dobrze znanych autorowi skandynawskich mitów i staroangielskich legend, pełnych czarodziejów, smoków i przedmiotów o nadprzyrodzonej mocy. Fantastyczny, przemyślany do najdrobniejszych szczegółów świat powieści niezmiennie zachwyca kolejne pokolenia czytelników.

34,90 zł
22,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,21 zł

54 osoby kupiły
2
Karma. Jogin radzi, jak stać się mistrzem własnego  przeznaczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karma. Jogin radzi, jak stać się mistrzem własnego przeznaczenia
Dostępny
223 szt.

Czym jest karma? Większość ludzi postrzega ją jako bilans dobrych i złych czynów, myśli oraz intencji. W ich rozumieniu jest to mechanizm, który sprawia, że ostatecznie dostajemy to, na co zasługujemy. Takie nazbyt uproszczone pojmowanie karmy wywołuje nieporozumienia i utrudnia czerpanie radości z życia. Tymczasem karma to nic innego jak działanie – twoje działanie i twoja odpowiedzialność. Nie jest jakimś zewnętrznym systemem nagrody i kary. To wewnętrzny cykl, który wytwarzasz ty sam. Gromadzenie się karmy jest zdeterminowane przez twoje intencje i sposób reagowania na to, co cię spotyka. Jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy, możesz stać się niewolnikiem własnych nieświadomych wzorców zachowania. Sadhguru – autor książki Inżynieria wnętrza – wyjaśnia, czym karma jest i jak powstaje, a także pokazuje, jak radzić sobie w świecie pełnym wyzwań. Karma to przystępna książka, okraszona sporą dawką humoru. Dzięki takiemu ujęciu zyskasz głębsze, bogatsze zrozumienie życia i moc kształtowania własnego przeznaczenia. Zamiast być pasażerem, staniesz się pewnym siebie kierowcą, który podąża trasą własnego przeznaczenia. Zaczniesz radośnie i mądrze żyć w zmieniającym się świecie. Za pomocą Karmy Sadhguru bada zarówno ograniczenia, jak i możliwości ludzkiej egzystencji. „To książka pełna cennych spostrzeżeń, które zapewnią ci spełnione i pomyślne życie.” Will Smith „Zapomnij o tym, co wydaje ci się, że wiesz o karmie – Sadhguru pokazuje nam, że nie jest ona karą za złe zachowanie, lecz narzędziem służącym transformacji i osiągnięciu mocy. Ta książka sprawi, że ponownie staniesz się panem własnego życia.” – Tom Brady

44,90 zł
26,49 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 18,41 zł

29 osób kupiło
3
Origami 3D. Żółwie, 192 elementy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami 3D. Żółwie, 192 elementy
Alexander
Dostępny
40 szt.

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste! „Origami 3D” to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii „San San Oo” prezentuje poszczególne etapy składania modelu. Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami. Żółwie w formie „Origami 3D” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania.

19,99 zł
17,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,00 zł

13 osób kupiło
4
Królowa Śniegu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa Śniegu
Dostępny
28 szt.

„Królowa śniegu była piękna i zgrabna, ale cała z lodu, z olśniewającego, błyszczącego lodu; a jednak żyła: oczy patrzały jak dwie jasne gwiazdy, lecz nie było w nich spokoju ani wytchnienia. Skłoniła się do okna i skinęła ręką.” Ponadczasowa baśń o przygodach Gerdy i Kaja, ich przyjaźni i zmaganiach z Królową Śniegu, to klasyka dziecięcej literatury. Z pozoru lodowa, mroźna opowieść rozgrzewa serca czytelników, wywołuje mnóstwo emocji, zmusza do refleksji i pozostaje na długo w pamięci. Co sprawia, że to wydanie jest tak wyjątkowe? Największym jego atutem są ilustracje, z których każda jest małym dziełem sztuki idealnie odzwierciedlającym sens, wrażliwość i magię całej baśni. Ilustrator zadbał o detale, doskonale oddające klimat całej historii, mimikę bohaterów, szczegóły ich odzieży czy zimowej aury. Każdy z obrazów ma bajkowo-alegoryczny klimat, który rozbudza wyobraźnie i można go interpretować na szereg sposobów. Tekst baśni został przetłumaczony z oryginalnej wersji, wydanej po raz pierwszy w 1845 roku. Vladyslav Yerko znany ze swojej pracy przy Podróżach Guliwera, Alicji w krainie czarów, a także Harry'ego Pottera i książek Paulo Coelho jest laureatem nagrody dla najlepszego artysty przyznawanej przez Moscow Review at Books. Jego obrazy są pełne życia i czarów, przyciągają wzrok zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jego królowa jest idealna –piękna, dostojna, zimna, jakby pokryta śniegiem i lodem. Duży format, wysokiej jakości papier i dobrze dobrana czcionka oraz twarda oprawa z obwolutą sprawiają, że książka idealnie nadaje się na prezent dla dziecka w każdym wieku.

39,90 zł
23,14 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,76 zł

10 osób kupiło
5
Puzzle 300 elementów. Niesamowite zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 300 elementów. Niesamowite zwierzęta
Trefl, 300
Dostępny
132 szt.

Puzzle składające się z 300 elementów przedstawiające zwierzęta. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 40.0 cm x 60.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce.

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

10 osób kupiło
6
Bajka dźwiękowa. Trzy małe świnki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka dźwiękowa. Trzy małe świnki
Dostępny
106 szt.

Przepięknie zilustrowana bajka z 14 różnymi modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Naciskaj ukryte na obrazkach nutki i posłuchaj, jak szczeka pies, śpiewają ptaki, prosiaczek chrapie, wilk dyszy, drwal rąbie drewno, a kociołku bulgoce woda. „Trzy małe świnki” w przekładzie Justyny Bednarek to unikalne połączenie książki i słuchowiska, jakiego na rynku dotąd nie było. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane przy pomocy aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów. Dźwięki tworzą trzeci wymiar - wzbogacają opowieść i pomagają rozwijać wyobraźnię. Dzięki znakomitym aranżacjom podobają się także dorosłym. Pierwsze na rynku polskim bajki dźwiękowe z cienkimi stronami. Klasyczne bajki z najwyższej półki ilustrowane przez najlepszych francuskich ilustratorów. Dźwięki dopełniają i ożywiają opowieść, są na każdej stronie, tworzą niezwykły klimat. Bajki przetłumaczyli znani polscy pisarze, m.in.: Justyna Bednarek, Emilia Kiereś, Paweł Pawlak. Seria „Bajki dźwiękowe” otrzymała Nagrodę Rodziców 2021 w XV edycji konkursu organizowanym przez portal zabawkowicz.pl.

44,99 zł
34,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

8 osób kupiło
7
Historia Polski. Graficzne karty pracy. Klasa 4-5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Polski. Graficzne karty pracy. Klasa 4-5
Dostępny
49 szt.

Drodzy uczniowie! Mamy nadzieję, że korzystając z graficznych kart pracy, odkryjecie w sobie zainteresowanie historią. Życzymy, abyście poczuli się niczym detektywi, którzy śledzą przyczyny i skutki kolejnych wydarzeń historycznych. dociekajcie, stawiajcie pytania i poszukujcie odpowiedzi! Zawartość teczki: • 58 kart pracy, • karty odpowiedzi. Zakres: • wprowadzenie do nauki historii, • okres wczesnopiastowski, • okres rozbicia dzielnicowego, • Polska w XIV i XV wieku. Karty mogą być pomocą: • na lekcjach historii w szkole, • w edukacji domowej, • w samodzielnym powtarzaniu materiału.

60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

8 osób kupiło
8
Bajka dźwiękowa. Aladyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka dźwiękowa. Aladyn
Dostępny
89 szt.

Przepięknie zilustrowana bajka z 16 różnymi modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Naciskaj ukryte na ilustracjach nutki i posłuchaj, jaki gwar panuje na arabskim targu; jak cieszy się uwolniony z lampy Aladyn; jak śmieje się czarnoksiężnik i krzyczy papuga. Aladyn. Bajka dźwiękowa w przekładzie Pawła Pawlaka to unikalne połączenie książki i słuchowiska, jakiego na rynku dotąd nie było. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane przy pomocy aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów. Dźwięki tworzą trzeci wymiar – wzbogacają opowieść i pomagają rozwijać wyobraźnię. Dzięki znakomitym aranżacjom podobają się także dorosłym. Pierwsze na rynku polskim bajki dźwiękowe z cienkimi stronami. Klasyczne bajki z najwyższej półki ilustrowane przez najlepszych francuskich ilustratorów. Dźwięki dopełniają i ożywiają opowieść, są na każdej stronie, tworzą niezwykły klimat. Bajki przetłumaczyli znani polscy pisarze, m.in.: Justyna Bednarek, Emilia Kiereś, Paweł Pawlak. Seria „Bajki dźwiękowe” otrzymała Nagrodę Rodziców 2021 w XV edycji konkursu organizowanym przez portal zabawkowicz.pl.

44,99 zł
34,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

8 osób kupiło
9
Biologia. Graficzne karty pracy dla klasy 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia. Graficzne karty pracy dla klasy 6
Dostępny
21 szt.

Teczka zawiera: • 41 kart do samodzielnego uzupełnienia w formacie A4, • 41 uzupełnionych kart, które można wykorzystać jako gotową notatkę. Karty mogą być wykorzystywane: • na lekcjach biologii w szkole, • w edukacji domowej, • do samodzielnego powtarzania materiału. Graficzne karty pracy pomogą uporządkować wiedzę biologiczną o zwierzętach małych i dużych; o tych, które zamieszkują różne kontynenty, a także wnętrze naszego organizmu.

62,00 zł
58,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,10 zł

6 osób kupiło
10
Bestiariusz japoński - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestiariusz japoński
Dostępny
32 szt.

Kolejna publikacja z serii bestiariuszy autorstwa Witolda Vargasa, poświęcona tym razem stworom z Kraju Kwitnącej Wiśni. Poznamy tajemnicze i magiczne zwierzęta, demony oraz duchy nazywane w Japonii yokai. Stwory, które są częścią fantastycznego świata tego odległego kraju, należą do najbardziej przerażających na świecie. Autor przeanalizował wiele dokumentów, baśni oraz legend i odkrywa przed czytelnikami magiczny świat orientalnych istot o nadprzyrodzonych mocach. Nekomata wyciąga z grobów zmarłych, yamachichi wysysa z ludzi siły witalne, bezbronne furaribi błąkają się szukając ukojenia, a łaskawy baku emanuje szczęściem, odpędzając złe demony.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
11
Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia, wydanie kieszonkowe
Dostępny
29 szt.

Kobieta ze „słońcem w głosie”. Wyjątkowo opowiedziana historia niezwykłej artystki Jej otwarta i szczera radość była czymś unikatowym i wprost zaraźliwym. Nie przypadkiem sztandarowym utworem Ani stała się piosenka „Tyle słońca w całym mieście”. „Ania całą sobą niosła aurę słońca”, wspomina Halina Frąckowiak. Kiedy Anna Jantar wychodziła na scenę, rozpromieniała swoim blaskiem wszystkich dookoła. Publiczność ją kochała. Z wzajemnością. Na jej koncerty przychodziły tłumy fanów, a ona czarowała ich swoim wdziękiem. Przyciągała do siebie ludzi. Pełna pasji i miłości do muzyki. Nawet kiedy wydawać by się mogło, że osiągnęła już wszystko, a jej piosenki zostały docenione w kraju i za granicą, ona wciąż poszukiwała swojej muzycznej drogi. Dziś dla wielu artystów stanowiłaby wzór do naśladowania: otwarta, serdeczna i towarzyska, a jednocześnie niezwykle pracowita i pełna pokory, konsekwentnie spełniała swoje marzenia. Marcin Wilk stworzył biografię kompletną, dotarł do tych, którzy znali Annę Jantar najlepiej: jej rodziny, przyjaciół, artystów. Przewertował stosy dokumentów, listów i fotografii. Ale Tyle słońca to nie tylko historia Anny Jantar, to również niezwykle barwny obraz polskiej sceny muzycznej lat siedemdziesiątych, na której występowały prawdziwe gwiazdy: Maryla Rodowicz, Irena Jarocka, Halina Frąckowiak. Marcin Wilk – dziennikarz, autor literackiego bloga „Wyliczanka”, kurator związanych z literaturą wydarzeń. Autor m.in. biografii Kwiatkowska. Żarty się skończyły oraz reportażu Pokój z widokiem. Lato 1939.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

6 osób kupiło
12
Bajka dźwiękowa. Księga dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka dźwiękowa. Księga dżungli
Dostępny
93 szt.

Przepięknie zilustrowana bajka z 16 różnymi modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Naciskaj ukryte na obrazkach nutki i posłuchaj, jak Mowgli płacze, bawi się z wilczkami i szaleje w wodzie z niedźwiedziem Baloo; jak warczy tygrys Shere Khan i jak krzyczą szalone małpy. Księga dżungli w przekładzie Justyny Bednarek to unikalne połączenie książki i słuchowiska, jakiego na rynku dotąd nie było. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane przy pomocy aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów. Dźwięki tworzą trzeci wymiar – wzbogacają opowieść i pomagają rozwijać wyobraźnię. Dzięki znakomitym aranżacjom podobają się także dorosłym. Pierwsze na rynku polskim bajki dźwiękowe z cienkimi stronami. Klasyczne bajki z najwyższej półki ilustrowane przez najlepszych francuskich ilustratorów. Dźwięki dopełniają i ożywiają opowieść, są na każdej stronie, tworzą niezwykły klimat. Bajki przetłumaczyli znani polscy pisarze, m.in.: Justyna Bednarek, Emilia Kiereś, Paweł Pawlak. Seria „Bajki dźwiękowe” otrzymała Nagrodę Rodziców 2021 w XV edycji konkursu organizowanym przez portal zabawkowicz.pl.

44,99 zł
34,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

6 osób kupiło
13
Oddychaj. Życie w stanie flow - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddychaj. Życie w stanie flow
Dostępny
73 szt.

Fascynujące wspomnienia legendarnego mistrza brazylijskiego jiu-jitsu i MMA, Ricksona Gracie. To miejscami brutalna, poruszająca opowieść o tym, jak połączenie sprawności umysłu i ciała przyczynia się do sukcesu – zarówno na ringu, jak i poza nim. „Książka Oddychaj przenosi czytelników i adeptów brazylijskiego jiu-jitsu do czasów, kiedy rozpoczęła się historia tego pięknego sportu. Rickson Gracie opowiada w niej nie tylko o roli oddechu, jak mógłby sugerować tytuł. Tłumaczy, jak ważne jest zachowanie zimnej krwi w stresujących i niebezpiecznych sytuacjach, podczas walki. Jak istotny jest spokój, czekanie na odpowiedni moment, by zaatakować najsłabszy punkt przeciwnika. Jaką przewagę dają siła umysłu oraz pewność siebie, o czym niejednokrotnie sam się przekonał w trakcie pojedynków, gdy widział strach, zmęczenie i chęć rezygnacji rywala, nim jeszcze zakończył walkę przez techniczną dominację (duszenie, dźwignie). Opowieść o jiu-jitsu jest ściśle spleciona z historią rodziny Gracie. Ten sport tworzył Hélio, ojciec Ricksona, wraz ze swoim bratem Carlosem. Książka jest jednocześnie intymną biografią silnego człowieka, którego postawa i uosabiane przez niego wartości są coraz rzadziej spotykane w dzisiejszym świecie sztuk walki.” – Magdalena Loska, czarny pas BJJ, prekursorka kobiecego BJJ w Polsce, wielokrotna mistrzyni Europy i świata „Aby zrozumieć istotę współczesnych sportów walki, należy poznać je od korzeni. Ta książka to nie tylko biografia wybitnego wojownika, jakim bez wątpienia jest Rickson Gracie, lecz także historia, która pozwala zrozumieć, skąd wzięło się MMA i jak wielką rolę odgrywała w tej dyscyplinie duchowa postawa Ricksona. Dodatkowo mamy okazję poznać burzliwą historię jego rodziny, niepozbawionej pasji, honoru, ale też tragizmu, chciwości oraz zazdrości.” – Łukasz „Luke” Truskolawski, czarny pas BJJ, trener, redaktor naczelny serwisu grapplerINFO, prowadzący Wolna Mata Podcast „Nie można zostać wielkim wojownikiem, ucząc się na pamięć mądrych tekstów. (...) Walka jest bowiem zarówno sztuką, jak i nauką.” „Biografia Ricksona Gracie to pozycja obowiązkowa nie tylko dla środowiska brazylijskiego jiu-jitsu. Metody wypracowane przez rodzinę Gracie wpłynęły na rozwój wszelkich sztuk walki na świecie, także na dzisiejszy obraz MMA. Książka ta przybliża nam proces formowania się jiu-jitsu, filozofię walki przekazaną Ricksonowi przez ojca, Hélio Gracie, a także mentalność wojownika i etykę pracy, które stworzyły legendę BJJ i samego Ricksona. Biografia daleko jednak wykracza poza świat sztuk walki, pozwala zrozumieć sposób postrzegania rzeczywistości, wybory tego wyjątkowego wojownika i jego dramaty. Uważam, że ma ona wartość uniwersalną. Jest to obraz fascynującej podróży przez życie w poszukiwaniu sensu ludzkiej egzystencji. Szczerze ją polecam!” – Piotr Jeleniewski, 9 trener MMA Rickson Gracie – niepokonany od końca lat 70. aż do ostatniej walki w Tokyo Dome w 2000 roku – odniósł setki zwycięstw na ulicy, na macie, na plaży i na ringu. Jako jeden z najsłynniejszych mistrzów sztuk walki XX wieku dołączył do grona takich postaci jak Bruce Lee, Chuck Norris czy Jackie Chan. Stworzony przez jego rodzinę styl walki – brazylijskie jiu-jitsu – jest dziś jednym z najbardziej znanych i popularnych na świecie. Vale tudo z kolei, wywodząca się z walk ulicznych formuła, w której jedyną zasadą był brak zasad, stała u podstaw stworzenia Ultimate Fighting Championship, największej organizacji mieszanych sztuk walki o międzynarodowym zasięgu. Nie ma przesady w twierdzeniu, że bez rodziny Gracie nie byłoby ani takiego sportu, jak MMA, ani wartego miliardy dolarów imperium spod znaku UFC czy szkół BJJ. Oddychaj to wyjątkowo osobisty manifest, w którym Rickson po raz pierwszy opowiada, w jaki sposób jego ojciec i wujowie zapoczątkowali rozwój brazylijskiego jiu-jitsu, a także jak wyglądało dorastanie wśród kilku pokoleń światowej sławy zawodników z ich klanu. Zdradza również, dzięki jakim zasadom i umiejętnościom ustanowił niepobity do dziś rekord. Od pierwszych walk na ulicach Rio, przez zdobycie sławy i honoru w Japonii, aż po tragiczne wydarzenia w życiu prywatnym – oto historia o pokonywaniu przeciwności losu, znaczeniu uniwersalnych cnót i zagrożeniach, jakimi są pycha i wybujałe ego. Książkę zilustrowaną niepublikowanymi wcześniej zdjęciami wypełniają wnikliwe spostrzeżenia na temat sportu i stylu życia, które mogły zrodzić się jedynie w umyśle kogoś, kto jeszcze za życia stał się legendą.

47,90 zł
34,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,93 zł

6 osób kupiło
14
Szym Pansik ma zły humor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szym Pansik ma zły humor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.05

Szym Pansik, bohater bestsellera „New York Timesa”, powraca w przezabawnej książce. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, że warto dostrzegać wokół siebie dobre rzeczy, a wtedy życie staje się szczęśliwsze. Seria o Szym Pansiku koncentruje się na tematach związanych z emocjami i umiejętnościami społecznymi. W serii: • Szym Pansik. O nie! Święta!, • Szym Pansik ma własne zdanie, • Szym Pansik nie śpi całą noc.

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

5 osób kupiło
15
Baśnie Śnieżnego Lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie Śnieżnego Lasu
Dostępny
177 szt.

Baśnie Śnieżnego Lasu to pięknie przedstawiona, inspirowana rosyjskim folklorem opowieść o dziewczynce, która musiała znaleźć w sobie nadludzką siłę, aby wyruszyć w podróż do poznania prawdy o sobie. Dawno, dawno temu… A dokładnie dwanaście lat wstecz mała Janka została znaleziona w lesie przy jaskini niedźwiedzicy. Przygarnięta przez Mamoczkę, zamieszkała w nieodległej wiosce. Mimo że niczego jej nie brakowało, zawsze czuła, że nie do końca pasuje do tego miejsca. Śnieżny Las co rusz wzywał ją do siebie… Pewnego dnia dwunastoletnia Janka zauważa, że jej nogi zamieniły się w… łapy niedźwiedzia! Co to może znaczyć? Czy to klątwa? A może… przeznaczenie? Dziewczynka podąża w głąb lasu, aby poznać prawdę. Wyrusz z Janką w niesamowitą podróż i poznaj Baśnie Śnieżnego Lasu! Sophie Anderson od zawsze lubiła niezwykłe opowieści. Brytyjska pisarka to zamiłowanie odziedziczyła w genach. Słuchała historii snutych przez mamę, również pisarkę, oraz opowiadanych przez babcię. Echa tych baśni do dziś wybrzmiewają w jej książkach. Jest tu też sporo odniesień do różnorakich kultur, ponieważ Sophie Anderson pasjonuje się folklorem. Nie zdziwcie się, gdy na kartach książki spotkacie bohaterów słowiańskich legend. W Polsce ukazała się także jej książka Dom na kurzych łapach (Wydawnictwo Young, 2020).

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5 osób kupiło
16
Origami 3D. Kwiaty, 554 elementy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami 3D. Kwiaty, 554 elementy
Alexander
Dostępny
21 szt.

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste! „Origami 3D” to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii San San Oo prezentuje poszczególne etapy składania modelu. Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami. Kwiaty w formie „Origami 3D” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania.

50,70 zł
44,11 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,59 zł

5 osób kupiło
17
Puzzle 10 elementów. Zabawy Binga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 10 elementów. Zabawy Binga
Trefl, 10
Dostępny
67 szt.

Układanka dla najmłodszych fanów Binga. Układanka zawiera 10 (4 +6) elementów umieszczonych w ozdobnej, spójnej graficznie ramce, tworzącej z obrazkiem bardzo ładną całość. Wyraziste kolory i prosty wzór są idealnie dostosowane do wieku i umiejętności dziecka.

17,00 zł
14,99 zł

Rabat 11,8%
oszczędzasz 2,01 zł

5 osób kupiło
18
Prorocy, wydanie drugie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prorocy, wydanie drugie
Dostępny
46 szt.

„Jakim człowiekiem jest prorok?” – pyta we wstępie do Proroków Abraham Joshua Heschel, jeden z największych teologów żydowskich xx wieku. Prorok to przede wszystkim człowiek nadzwyczajnie wyczulony na zło. „Dla nas pojedynczy akt niesprawiedliwości – oszukiwanie w interesach czy wyzyskiwanie biednych – to drobnostka; dla proroków zaś to zbrodnia”. Książka A. J. Heschela zaznajamia nas z postaciami poszczególnych proroków, omawia sytuację historyczną, w której żyli, gromadzi dotyczące proroków poglądy filozofów i badaczy od starożytności aż do xx wieku. Przede wszystkim jednak skupia się na wielkich tajemnicach prorokowania, tłumaczy, czym jest prorocze natchnienie, współodczuwanie z Bogiem oraz czym są Boży gniew i smutek. Wreszcie – zajmuje się misją proroków wobec ludu i tym, jak lud odpowiadał na ich przesłanie, a więc także i największymi ludzkimi wadami: bezdusznością i zatwardziałością serca. Prorocy to jedna z najważniejszych książek A. J. Heschela, a jednocześnie jedna z najpiękniejszych książek o Bogu. Całkowicie zmienia ona rozumienie sformułowania „Bóg starotestamentowy”, które kojarzyło się dotąd z surowym, skłonnym do gniewu i karania sędzią.

89,00 zł
64,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

5 osób kupiło
19
Racjonalność: co to jest, dlaczego jej brakuje, dlaczego ma znaczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Racjonalność: co to jest, dlaczego jej brakuje, dlaczego ma znaczenie
Dostępny
133 szt.

W XXI wieku ludzkość osiąga nowe wyżyny naukowego zrozumienia świata – a jednocześnie wydaje się tracić rozum. Jak to możliwe, że gatunek, który w niecały rok opracował szczepionki na COVID-19, wytwarza tyle fake newsów, znachorskich metod leczenia i teorii spiskowych? Czy czytanie książek może nas uczynić bardziej racjonalnymi? Czy może pomóc nam w rozumieniu, dlaczego na świecie jest tak wiele irracjonalności? Na te i wiele innych pytań odpowiada w swojej najnowszej książce Steven Pinker, autor bestsellera Nowe Oświecenie. Pinker odrzuca sceptyczny stereotyp, zgodnie z którym ludzie są istotami irracjonalnymi – prymitywnymi jaskiniowcami obarczonymi skrzywieniami poznawczymi, błędami myślowymi i złudzeniami. W końcu odkryliśmy prawa natury, wydłużyliśmy i wzbogaciliśmy ludzkie życie i wreszcie to my sami ustanowiliśmy wzorce racjonalności. De facto w mało zaawansowanych technologicznie kontekstach, w których spędzamy większość naszego życia, myślimy rozsądnie, ale nie wykorzystujemy potężnych narzędzi rozumowania, które przez tysiąclecia odkrywaliśmy: logiki, krytycznego myślenia, korelacji i przyczynowości , a także indywidualnego i zbiorowego dokonywania optymalnych wyborów. Narzędzia te nie należą do programu powszechnego nauczania i nigdy nie zostały jasno i atrakcyjnie przedstawione w jednej książce - aż do teraz. Racjonalność ma znaczenie. Prowadzi do lepszych wyborów w życiu prywatnym i w sferze publicznej, a także jest najważniejszym czynnikiem sprawiedliwości społecznej i postępu moralnego. Nacechowana typową dla Pinkera wnikliwością i humorem książka Racjonalność oświeca, inspiruje i podnosi na duchu. „Przyjazny dla użytkownika elementarz lepszego myślenia dzięki kultywowaniu tego niezwykle rzadkiego zjawiska: solidnej argumentacji”. – „Kirkus Reviews”

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

4 osoby kupiły
20
Koszmar Alicji w Krainie Czarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszmar Alicji w Krainie Czarów
Dostępny
87 szt.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co by było, gdybyś to TY decydował o losach Alicji z Krainy Czarów? Czy miałbyś na tyle odwagi, aby napisać własny scenariusz, pogrążając bohaterkę w koszmarze lub pomagając jej odnieść zwycięstwo? Czy napiłaby się eliksiru z tajemniczej butelki z etykietą „wypij mnie”? Zaufała Szalonemu Kapelusznikowi? Dołączyła do herbatki z Marcowym Zającem i Susłem? Przyszedł właśnie czas na Twoją wersję tej znanej historii! W Koszmarze Alicji w Krainie Czarów to TY decydujesz, jakimi ścieżkami podąży tytułowa bohaterka, jakim wyzwaniom stawi czoło i z którymi dziwnymi mieszkańcami Krainy Czarów stoczy walkę. Ale uważaj! – od Ciebie zależy, czy misja Alicji zakończy się sukcesem czy dziewczynka pogrąży się w koszmarze. Jesteś gotów, by wskoczyć w głąb króliczej nory?

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

4 osoby kupiły
21
Bajka dźwiękowa. Kot w butach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka dźwiękowa. Kot w butach
Dostępny
91 szt.

Przepięknie zilustrowana bajka z 16 różnymi modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Naciskaj ukryte na obrazkach nutki i posłuchaj, jak śmieje się kot; kracze wrona; przy jakiej muzyce ucztuje się u króla; jak trębacze wygrywają fanfary; a czarodziej zmienia się w myszkę. Kot w butach. Bajka dźwiękowa w przekładzie Emilii Kiereś to unikalne połączenie książki i słuchowiska, jakiego na rynku dotąd nie było. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane przy pomocy aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów. Dźwięki tworzą trzeci wymiar - wzbogacają opowieść i pomagają rozwijać wyobraźnię. Dzięki znakomitym aranżacjom podobają się także dorosłym. Pierwsze na rynku polskim bajki dźwiękowe z cienkimi stronami. Klasyczne bajki z najwyższej półki ilustrowane przez najlepszych francuskich ilustratorów. Dźwięki dopełniają i ożywiają opowieść, są na każdej stronie, tworzą niezwykły klimat. Bajki przetłumaczyli znani polscy pisarze, m.in.: Justyna Bednarek, Emilia Kiereś, Paweł Pawlak.

44,99 zł
34,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

4 osoby kupiły
22
Nawyk przybijania piątki. Przejmij kontrolę nad swoim życiem dzięki jednemu prostemu nawykowi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawyk przybijania piątki. Przejmij kontrolę nad swoim życiem dzięki je...
Dostępny
95 szt.

W Regule 5 sekund Mel Robbins zdradziła, na czym polega klucz do błyskawicznej automotywacji, a książka sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie. W Nawyku przybijania piątki autorka wraca z kolejnym prostym i sprawdzonym narzędziem, dzięki któremu przejmiesz kontrolę nad własnym życiem. Nie daj się jednak zwieść tytułowi, bo nie chodzi o przybijanie piątek wszystkim wokół. To już robisz, kibicując ulubionej drużynie, świętując sukcesy przyjaciół czy wspierając ich w robieniu tego, czego pragną. Wyobraź sobie, że umiesz tak samo dopingować siebie. Albo coś jeszcze lepszego – że robisz z tego codzienny nawyk. Był(a)byś nie do powstrzymania! • Jeśli wątpisz we własne siły (kto nie wątpi?)... • Jeśli masz dość podszeptów wewnętrznego krytyka (czy ktoś mógłby go wreszcie posłać na zieloną trawkę?)... • Jeśli odnosisz wielkie sukcesy, a i tak skupiasz się na tym, co ci nie wychodzi (nie jesteś sam)... • Jeśli masz dość patrzenia, jak inni rozwijają się i kwitną, podczas gdy ty zalegasz z psem na kanapie (choć psa w to lepiej nie mieszać)... ...Mel dedykuje tę książkę właśnie tobie. Opierając się na połączeniu naukowych spostrzeżeń, osobistych przeżyć i opowieści o rezultatach, jakie nawyk przybijania piątki pozwala osiągać ludziom na całym świecie (a w tej książce poznasz ich wielu), Mel nauczy cię, jak nabrać wiary we własne siły i działać z przekonaniem niezbędnym do realizacji celów i marzeń. Nawyk przybijania piątki jest prostym, lecz nieocenionym narzędziem, które może zmienić twoje nastawienie do życia oraz sposób myślenia i postępowania. Przygotuj się na sporą dawkę śmiechu i wiedzy, dzięki którym zyskasz większą pewność siebie, staniesz się szczęśliwszy i osiągniesz więcej. Najwyższy czas, by przybić piątkę z samym sobą, docenić siebie i wesprzeć tak, jak na to zasługujesz! Mel Robbins jest cenioną komentatorką CNN, autorką felietonów, współpracowniczką magazynu „Success”, poczytną pisarką i jedną z najbardziej rozchwytywanych prelegentek w Ameryce. Karierę zawodową zaczęła w Nowym Jorku jako adwokat, potem założyła i sprzedała kilka przedsiębiorstw, prowadziła programy telewizyjne oraz radiowe dla stacji A&E, FOX, Cox Media i CNN.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
23
Origami 3D. Kraby, 148 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami 3D. Kraby, 148 elementów
Alexander
Dostępny
67 szt.

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste! „Origami 3D” to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii „San San Oo” prezentuje poszczególne etapy składania modelu. Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami. Kraby w formie „Origami 3D” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania. Zawartość opakowania: 148 elementów

15,90 zł
13,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
24
Semiramida - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Semiramida
Dostępny
3 szt.

Nieustraszona wojowniczka czy wrażliwa twórczyni wiszących ogrodów? Znajda czy córka bogini? Uduchowiona czarodziejka czy wyrachowana władczyni? Dlaczego Babilon nazywano nierządnicą starożytnego świata? Na czym polegała prostytucja sakralna i czy rzeczywiście każda kobieta musiała przynajmniej raz w życiu oddać swoje ciało obcemu mężczyźnie? Jak i dlaczego powstały wiszące ogrody Semiramidy, uważane za jeden z cudów świata starożytnego? Czy władza zawsze oznacza samotność? Semiramida, królowa Babilonu, przez niezwykłe zbiegi okoliczności, nazywane przez wielu wolą bogów, zostaje żoną króla i matką następcy tronu. Wspierana przez kapłanki Isztar, rządzi krainą starożytnej Mezopotamii. Walczy, kocha, tworzy. Przeżywa wzloty i upadki. A odchodząc w pełni sławy, przekazuje nam ważne, ponadczasowe przesłanie. Jakie? Zapraszamy do świata magicznych historii Ewy Kassali. Semiramida to już trzecia książka z serii „Silne kobiety czasów Biblii” (po Królowej Saby i Marii Magdalenie). Tym razem wybierzemy się do źródeł cywilizacji europejskiej, czyli do Asyrii i Babilonu. Poznamy miejsca, gdzie niegdyś rozciągał się biblijny Eden i wznosiła się wieża Babel

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
25
Najdłuższa podróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najdłuższa podróż
Dostępny
1438 szt.

Dzieli ich właściwie wszystko. Łączy zaledwie... miłość. Czy wystarczająco silna, by mogli myśleć o sobie: my? Ira Levinson ma za sobą wiele lat życia, przed sobą – zgodnie z diagnozą lekarzy – zaledwie kilka miesięcy. Kiedy prowadzony przez niego samochód wypada z oblodzonej trasy i stacza się po skarpie, unieruchomiony w nim ciężko ranny Ira jest pogodzony z tym, co nieuchronne. Szanse, że ktoś dostrzeże przysypane śniegiem auto, są bliskie zeru. Ira nie liczy na żadną pomoc, a jednak ją otrzymuje – od Ruth, zmarłej przed dziewięcioma laty żony, która pojawia się w jego majakach tak prawdziwa, że niemal może jej dotknąć. Gdy wspominają spędzone razem dramatyczne, ale szczęśliwe lata, Ruth próbuje obudzić w nim wolę przetrwania. Cztery miesiące wcześniej Sophia poznaje sympatycznego Luke’a, który w rycerski sposób staje w jej obronie, kiedy jest nagabywana przez swojego byłego chłopaka. Wzajemna sympatia szybko przeradza się w głębsze uczucie, choć tych dwoje dzieli właściwie wszystko. Ona jest studentką ostatniego roku historii sztuki, on zakończył edukację na szkole średniej. Ona wciąż korzysta z uroków beztroskiego życia w campusie, on musi się mierzyć z twardą rzeczywistością życia na farmie zagrożonej przejęciem przez bank. Ona liczy na otrzymanie posady w muzeum w jednym z wielkich miast, on – na zwycięstwo w zawodach rodeo, które umożliwi mu zachowanie farmy. Gdzie tu miejsce na wspólną przyszłość? Na podstawie powieści Najdłuższa podróż powstał film, który jest wyjątkową opowieścią o miłości, przeznaczeniu, zrealizowanych i niespełnionych marzeniach, śmierci i tajemnicach. W rolach głównych: Britt Robertson, Scott Eastwood, Lolita Davidovich, Alan Alda. Reżyseria: George Tillman Jr. (Notorious, Siła i honoru).

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
26
Pictureka! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pictureka!
Hasbro, od 6 lat
Dostępny
79 szt.

Pictureka!”. Tu liczy się refleks! Bądź pierwszy i znajdź obrazek! Jakie jest Twoje zadanie? Rzuć kością i znajdź wystarczającą liczbę obrazków, zanim upłynie czas! Zostań pierwszym graczem, który znajdzie rysunek! Załóż się, ile możesz znaleźć! Prześmieszne poszukiwanie absurdalnych rysunków. Pełna śmiechu gra rozwijająca spostrzegawczość, pamięć i refleks. „Pictureka!” to świetna gra dla całej rodziny! Zawartość i cechy zestawu: • 9 plansz • kość do gry • klepsydra • 106 kart zadań • 4 karty pomocy • instrukcja Gra przeznaczona dla 2 i więcej graczy powyżej 6. roku życia. Wymiary opakowania: 27.0 x 27.0 x 4.0 cm

99,90 zł
89,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,99 zł

3 osoby kupiły
27
Makramy i wyplatanki. Rękodzieło ze sznurka i nie tylko. 18 oryginalnych projektów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Makramy i wyplatanki. Rękodzieło ze sznurka i nie tylko. 18 oryginalny...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Odkryj nowatorską technikę łączącą makramę i tkactwo – makramę tkaną. Amy Mullins i Marnia Ryan-Raison, autorki Makramy dla początkujących i nie tylko, w kolejnym poradniku zestawiają węzły makramy z podstawowymi technikami tkackimi, dzięki czemu powstają niezwykle efektowne, ale łatwe do wykonania projekty. W poradniku znajdziesz: • informacje na temat materiałów i technik, • opisy wykonania węzłów i splotów makramowych oraz tkackich wraz z ilustracjami, • 18 projektów opatrzonych szczegółowymi instrukcjami i zdjęciami. „Szukasz inspiracji i nowych splotów w makramie? To świetnie! Oprócz podstaw makramy poznasz również techniki tkactwa i wykonasz aż 18 niezwykłych projektów”. – Agata Taśmińska, blog „Z głową w sznurkach” „Ta książka w inspirujący sposób łączy technikę makramy z tkactwem. Zawiera przejrzyste instrukcje DIY, dzięki którym samodzielnie stworzysz piękne projekty ze sznurka”. – Marta Zakrzewska, blog „Marheri Crafts” „Makramy i wyplatanki to interesująca propozycja dla wszystkich lubiących sznurek i rękodzieło. Ta książka będzie świetnym wyborem zarówno dla osób, które już rozpoczęły swoją przygodę z makramą i chcą dowiedzieć się więcej, jak i dla początkujących.” – Magda Okła, makramynablokowisku.pl

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
28
Tysiąc metrów nad ziemią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tysiąc metrów nad ziemią
Dostępny
48 szt.

Dziewiętnastoletnia Marta cierpi na zaburzenia depresyjne. Nie widząc sensu życia, chce popełnić samobójstwo. Po nieudanej próbie trafia do szpitala z diagnozą częściowego sparaliżowania. Dla dziewczyny to wyrok: nie będzie mogła chodzić. Jakby tego było mało, Marta odkrywa bolesną tajemnicę, która rani jej serce. Jednak na drodze spotyka Michała oraz Mery, którzy pomagają jej uzdrowić duszę oraz ciało – zarówno w podniebnej przestrzeni, jak i na ziemi, podczas mszy świętej. Zaskakujące zakończenie przyniesie nie tylko rozmyślania, ale również prawdziwą radość życia. W tej powieści religia i filozofia przeplata się z tańcem, a „boska perspektywa” sprawi, że tytuł jest idealny dla miłośników „Chaty” W.P. Younga. Sprawdź, jaka jest odpowiedź na pytanie: co tutaj jest prawdą, a co fikcją? Książka porusza problemy depresji wśród młodzieży oraz rolę, jaką w jej uzdrowieniu daje miłość i wiara w Boga.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

3 osoby kupiły
29
Czas łaski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas łaski
Dostępny
3348 szt.

Porywający dramat sądowy, w którym emocje sięgają zenitu. Sprawiedliwość i prawo to nie zawsze to samo. W żadnej z książek Johna Grishama nie widać tego tak wyraźnie jak w Czasie łaski. Miasteczko Clanton w stanie Missisipi znów jest podzielone, a adwokat Jake Brigance – znany z powieści i filmu Czas zabijania – ponownie znajduje się w centrum wydarzeń. W Clanton nieczęsto dochodzi do zabójstw. Nic więc dziwnego, że takie wydarzenie elektryzuje społeczność całego hrabstwa. Zwłaszcza gdy ginie prominentny biały, znany w okolicy zastępca szeryfa Stuart Kofer. Sprawcą jest syn jego kochanki, szesnastoletni Drew Gamble. Wobec zacietrzewienia części mieszkańców miasteczka szanse chłopaka na to, że uniknie kary śmierci, są nikłe. Chyba że jego obroną zajmie się Jake Brigance, który już raz dokonał niemożliwego: doprowadził do uznania za niewinnego czarnoskórego mężczyzny oskarżonego o zabicie oprawców jego córki. Jake nie ma ochoty bronić Drew Gamble’a, ale jeśli on się tego nie podejmie, to kto? Kiedy uważnie przygląda się sprawie, dostrzega jej drugie dno. I jak przed laty ryzykuje własną karierę, bezpieczeństwo finansowe i życie swojej rodziny, by obronić chłopca przed końcem, którzy wszyscy mu wieszczą – komorą gazową.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

3 osoby kupiły
30
Francuski piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski piesek
Dostępny
1044 szt.

Coq au vin czy trup podany sauté? Kuchnia francuska i przestępcy a do tego tajemnica starego domu – mieszanka co najmniej pikantna! Komedia kryminalna Marty Obuch to obowiązkowy punkt każdego dobrego menu. Przeprowadzka może zmienić całe życie. Misia zostaje właścicielką uroczego domku i dużego ogrodu, ale musi zakasać rękawy i sama zająć się remontem. Niestety, nie może liczyć na swojego ukochanego. Za to do pomocy jest chętny nowy sąsiad – Luk, wyśmienity kucharz, z pochodzenia Francuz. Misia chciałaby mu wynagrodzić starania, dlatego przygotowuje uroczystą kolację. Poda żaby i ślimaki, ale najpierw musi je złapać… Jakby tego było mało, przygarnia pod dach byłą kochankę swojego byłego męża i odtąd na Akacjowej zaczynają się dziać naprawdę dziwne rzeczy. Tymczasem przyjaciółka Misi, Zuza, usiłuje zdobyć prawo jazdy, nie zamierza jednak zdawać kolejnego egzaminu! Schodzi więc na drogę przestępstwa. Nie ona jedna w tym towarzystwie…

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

3 osoby kupiły
31
Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Radzi Mama Pediatra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Radzi Mama Pediatra
Dostępny
1050 szt.

Kiedy dziecko pojawia się na świecie, rodzic chce stać się specjalistą w niemal każdej dziedzinie. Decyzje w sprawie zdrowia dziecka są zawsze stresujące. Jak chronić malucha przed chorobami i jak rozpoznać ich objawy? Jak właściwie pielęgnować małego człowieka od pierwszych dni życia? Skąd czerpać wiadomości? W sieci krąży wiele mitów i szkodliwych porad. Na pomoc przychodzi lekarka, specjalistka pediatrii, prywatnie mama trójki maluchów, Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska, znana jako Mama Pediatra, która w swojej książce dzieli się z rodzicami wiedzą i doświadczeniem, unikając trudnej medycznej terminologii. Jak dbać o zdrowie noworodka i niemowlaka, a jak starszego dziecka? Jakie są pierwsze objawy chorób i jak sobie z nimi radzić? Odporność – jak jej nie popsuć, czyli obalamy mity. Co powinno niepokoić, a co jest normą? Szczepienia – jakie podjąć decyzje? Najczęstsze nieświadome błędy rodziców - jak ich uniknąć? Kiedy leczyć się w domu, a kiedy niezbędna jest konsultacja lekarska? Jak udzielić dziecku pierwszej pomocy? Wątpliwości jest znacznie więcej. Wybierz się w podróż po pediatrycznych zaleceniach wspólnie z mamą i lekarką. Tematów wam nie zabraknie. To niezbędnik każdego świadomego i zaangażowanego rodzica.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
32
Nocturna. Tom 2. Oculta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocturna. Tom 2. Oculta
Dostępny
1032 szt.

Ekscytująca kontynuacja Nocturny, bestselleru numer 1 „Sunday Times” i „Los Angeles Times”. Złodziejka magicznie zmieniająca wygląd i książę o niespokojnej duszy muszą zjednoczyć siły, gdy śmiertelny wróg zagraża królestwu. Czy uda im się utrzymać pokój na świecie? Po połączeniu sił, by ocalić królestwo Castallan przed starożytnym magicznym złem, Alfie i Finn nie widzieli się od miesięcy. Alfie w końcu dojrzewa do roli spadkobiercy i przygotowuje się do Międzynarodowego Szczytu Pokoju, podczas gdy Finn podróżuje i rozkoszuje się nowo odkrytą wolnością – przynajmniej do czasu, aż nie zostanie nieoczekiwanie mianowana przywódczynią jednego z potężnych syndykatów przestępczych Castallan. Gdy Finn powraca do San Cristobal, dowiaduje się, że plany Alfiego właśnie legły w gruzach. Tajemnicza organizacja odpowiedzialna za zabójstwo jego brata powróciła! Obecnie celem ich ataku jest Szczyt Pokoju! Wydarzenia się zazębiają, a Finn i Alfie są zmuszeni do ponownej współpracy, by podążyć tropem zabójców i zachować nadzieje Castallani na pokój z Englassem. Czy ta nietuzinkowa para będzie w stanie powstrzymać wrogów pokoju, zanim nowa wojna zagrozi ich królestwu?

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

2 osoby kupiły
33
Zupełnie inny cud - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zupełnie inny cud
Dostępny
1136 szt.

Opowieść o tym, że wcale nie trzeba czekać na anioły. Przecież każdy ma własne skrzydła. Otoczony pięknym parkiem pałacyk w Leszczynach jest już gotowy na przyjęcie gości. Jego właściciel, milioner Norbert Hall, spodziewa się, że będą to niezwykłe święta. Niestety, kiedy wszyscy zasiądą do Wigilii, okaże się, że nic nie jest takie, na jakie wygląda. Pod uśmiechami kryją się ludzkie dramaty. Ula pragnie dziecka, Matylda leczy złamane serce, Kostek nie radzi sobie w związkach, Sonia pragnie zostać świętą, zaś babcia Rozalia nie lubi samej siebie. Czy tej rodzinie można jeszcze pomóc? I jaką rolę do odegrania mają bezdomny w damskim skafandrze, kot dachowiec oraz piesek z jednym okiem?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2 osoby kupiły
34
Podręcznik akupunktury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik akupunktury
Dostępny
85 szt.

Podręcznik akupunktury to na światowym rynku wydawniczym najbardziej kompletne opracowanie na temat kanałów, kolaterali i punktów akupunkturowych. Stał się złotym standardem dla studentów i praktyków akupunktury. Szczególnie cenne są dokładne i przejrzyste rysunki ilustrujące lokalizację poszczególnych punktów akupunkturowych. O ich wartości niech świadczy fakt, że wzorują się na nich wydawcy publikacji na podobny temat, a nauczyciele akupunktury chętnie wspomagają się nimi na zajęciach i szkoleniach. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego akupunkturzysty. Książka zawiera: • rozdziały wprowadzające dotyczące kanałów i kolaterali, kategorii punktów, metod doboru punktów akupunkturowych, lokalizacji punktów akupunkturowych i ich nakłuwania, • ilustracje i opisy wszystkich kanałów głównych, nadzwyczajnych, dywergentnych, luo (łączących) i ścięgnisto-mięśniowych, • opisy punktów 14 kanałów i dodatkowych punktów z ich nazwą polską oraz chińską, wskazówki ułatwiające lokalizację punktów anatomicznych, • prawie 500 ilustracji, w tym przedstawiające położenie głównych punktów w poszczególnych obszarach ciała, • merytoryczne komentarze szczegółowo wyjaśniające główne historyczne i współczesne zastosowania punktów akupunkturowych, oparte na tekstach klasycznych i współczesnych oraz bogatym doświadczeniu klinicznym autorów, • liczne klasyczne receptury akupunkturowe pokazujące, w jaki sposób punkty były używane i łączone przez prawie dwa tysiące lat praktyki, • rozbudowane indeksy, w tym indeks wskazań poszczególnych punktów akupunkturowych.

240,00 zł
175,20 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 64,80 zł

2 osoby kupiły
35
Smutek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smutek
Dostępny
31 szt.

Smutek C. S. Lewisa jest uznawany za najlepszą książkę dla ludzi przeżywających utratę bliskiej osoby, żałobę i cierpienie. Słynny pisarz, autor cyklu „Opowieści z Narnii”, napisał ją po śmierci ukochanej żony, Joy Gresham, która odeszła po dwóch i pół roku walki z rakiem. Smutek jest książką do bólu szczerą i poruszającą. Pisany w formie dziennika bez dat jest relacją z kolejnych tygodni po odejściu ukochanej kobiety, pożegnaniem z nią, opowieścią o wyobcowaniu w środowisku przyjaciół, przygotowaniem na własną śmierć, rozpaczliwą próbą zaakceptowania boskich wyroków. Autor stawia czytelnika przed najważniejszymi pytaniami w życiu: konfrontuje go z cierpieniem po utracie ukochanej osoby, z doświadczeniem śmierci, zwątpieniem. Jest to jednocześnie książka, która unika prostych odpowiedzi i staje się dla czytelnika nadzwyczajnym, empatycznym towarzyszem w przeżywaniu smutku i żałoby. Na podstawie książki i wydarzeń z życia Lewisa, które ja zainspirowały, powstał wzruszający, wielokrotnie nagradzany film Richarda Attenborough „Cienista dolina” z Anthonym Hopkinsem i Debra Winger.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
36
Puzzle Baby 4w1. Dzikie zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Baby 4w1. Dzikie zwierzęta
Multigra, 4, 5, 6, 7
Dostępny
25 szt.

Dzikie zwierzątka, zjawiskowe pojazdy i przyjaźni mieszkańcy wodnych akwenów czekają na odkrycie! Sięgnij po „Baby Puzzle” i odkryj wraz z dzieckiem jak piękna i zróżnicowana jest nasza planeta. To seria prostych, atrakcyjnych wizualnie układanek, w których każdy produkt zawiera 4-, 5-, 6- i 7-elementowe puzzle. Przyciągające uwagę grafiki, starannie wykonane, bezpieczne elementy i zróżnicowany stopień trudności sprawiają, że jest to świetna zabawa dla każdego malucha, która nie tylko zapewnia mnóstwo frajdy, ale także uczy dziecko motoryki małej, rozwija wyobraźnię i pobudza do kreatywnej rozrywki.

27,70 zł
23,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,15 zł

2 osoby kupiły
37
O psie, który uratował święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O psie, który uratował święta
Dostępny
122 szt.

O psie, który uratował święta to nowa świąteczna opowieść W. Bruce’a Camerona, autora bestsellerowych książek z cyklu Był sobie pies! Kiedy rodzinne święta stają pod znakiem zapytania, czy jeden szczeniak może zmienić bieg wydarzeń? Julianna Goss, żona wiecznie zapracowanego Huntera i mama trzyletnich bliźniaków oraz nastoletniej córki, mimo wielu trudności stara się zapewnić każdemu wsparcie. Na dodatek od jakiegoś czasu mieszka z nimi dziadek Sander z psim seniorem. Wszyscy żyją swoimi problemami, a święta za pasem… Kiedy Juliannę dopada poważna choroba, przez którą trafia do szpitala, domownicy stają przed wielkim wyzwaniem – muszą otworzyć swoje serca i nauczyć się nawzajem wspierać w tych trudnych chwilach. Niespodziewanie w ich życiu pojawia się uroczy szczeniak, który w obliczu rodzinnego dramatu wydaje się kolejnym kłopotem. Może jednak to właśnie on wskrzesi w nich wiarę i pomoże odbudować zaniedbane relacje? Pełna emocji, wzruszająca opowieść o nadziei i wielkiej sile rodzinnych więzi. Idealna książka pod choinkę, która umili zimowy wieczór! William Bruce Cameron – amerykański pisarz i publicysta, absolwent University of Westminster, miłośnik i znawca psów. Autor kilkunastu powieści przetłumaczonych na ponad sześćdziesiąt języków, w tym bestsellerowej serii Był sobie pies. Mieszka w Kalifornii.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
38
Jedna dobra rzecz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedna dobra rzecz
Dostępny
23 szt.

Gdy koszmary przeszłości ściągają cię na dno, chwyć się tego, co porwie cię do góry. Nadia i Hrabia żyją w dwóch zupełnie różnych światach, a jednak wiele ich łączy: zagmatwana przeszłość oraz trudne dzieciństwo i młodość. Nadia walczy z traumatycznym wspomnieniem wypadku samochodowego, który zostawił blizny na jej ciele i duszy. Hrabia boryka się ze swoimi demonami i nienawiścią do ojca hazardzisty. Gdy drogi tych dwojga się przetną, niespodziewanie obudzi się w nich nadzieja na prawdziwe i głębokie uczucie, jakiego zawsze pragnęli. Ale duchy przeszłości nie śpią. Ktoś zaczyna prześladować i szantażować Nadię, próbując raz jeszcze zamienić jej życie w piekło… Czy miłość okaże się dla niej jedynym kołem ratunkowym?

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

2 osoby kupiły
39
20 sekund challenge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20 sekund challenge
Trefl, od 10 lat
Dostępny
413 szt.

Dwie drużyny, jeden sędzia, ponad 400 szalonych wyzwań i tylko 20 sekund, by nie dać się pokonać! W 20 sekund challenge gracze będą mieli okazję spróbować swoich sił, podejmując się wykonania serii nieoczywistych, zaskakujących i szalonych zadań. Im szybciej zmierzycie się z wyzwaniem, tym mniej czasu pozostawicie rywalom. Niesamowita gra towarzyska, która rozśmieszy Was do łez! Zawartość opakowania: • 222 dwustronnych kart z wyzwaniami, • 2 karty „na pomoc!”, • klepsydra,

120,60 zł
104,92 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 15,68 zł

2 osoby kupiły
40
Dopóki mamy twarze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dopóki mamy twarze
Dostępny
18 szt.

W starożytnej krainie Glome, gdzie czci się krwawą boginię Ungit, dorastają dwie królewskie córki: piękna i tak brzydka, że zakrywa twarz welonem. Gdy na królestwo spadają plagi i nieszczęścia, świątynia Ungit żąda krwawej ludzkiej ofiary, która ma odwrócić gniew bogini. Ofiara zostanie złożona tajemniczej Bestii, mieszkającej w cieniu Szarej Góry. Oczy kapłanów Ungit zwracają się na mieszkańców Pałacu... Dopóki mamy twarze to historia miłości, opowieść o walce miedzy rozumem a pierwotnymi siłami, o prawdzie i fałszu, wierze i złudzeniu. To ostatnie słowo jednego z ojców gatunku fantasy jest niewątpliwie wielką literaturą, a zarazem arcydziełem mistrza wyobraźni, powieścią o sensacyjnej akcji, pełną tajemniczości i grozy, historią przykuwającą od pierwszej do ostatniej strony. Książkę można czytać jako wciągającą opowieść o mieszkańcach barbarzyńskiej krainy leżącej w cieniu Szarej Góry, ale także jako opowiedziany na nowo starożytny mit, wieloznaczną historię, która mówi o człowieku – istocie zależnej od swojej cielesności, mściwej i zazdrosnej, a jednocześnie tęskniącej do doskonałości i piękna. To także opowieść o problemie wiary – o tych, którzy uwierzyli i o wątpiących. Dopóki mamy twarze to niemal nieznane w Polsce arcydzieło C. S. Lewisa, autora „Opowieści z Narnii”. Jego ostatnia powieść napisana dla dorosłych czytelników.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
41
Wpływ Księżyca 2022. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wpływ Księżyca 2022. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok
Dostępny
71 szt.

Cykl moich biodynamicznych poradników księżycowych kończy w tym roku 15 lat! Każdy jubileusz jest powodem do radości. Mnie jednak najbardziej cieszą nie wszystkie wydane do tej pory numery, lecz to, że mają stałą i wierną grupę czytelników. Z myślą o nich z niesłabnącym entuzjazmem siadam, by napisać o tym, co nowego mnie w ogrodach urzeka, zastanawia, a niekiedy zatrważa. Dzielę się wiedzą o problemach, z którymi się borykam, interesujących nowych roślinach i sposobach pielęgnacji. Wielu amatorów ogrodnictwa zadawało mi pytania na temat tego, czy ten Księżyc w ogóle ma jakieś znaczenie, czy zwyczajnie działa. Jeśli cykl poradników ma już tyle lat, a rzesza wiernych odbiorców wciąż jest, to chyba odpowiedź na pytanie wydaje się oczywista. Jako autor mogę jedynie to potwierdzić i przestrzec, by do księżycowo-ogrodowych zależności podchodzić jednak z dystansem! To znaczy warto stosować się do wskazówek, których udzielam w części poradnikowej i w opisie prac proponowanych na kolejne dni w roku. Już sam fakt wykonania ich na czas jest połową sukcesu. Jeśli dorzucimy później odpowiednią pielęgnację tego, co posadziliśmy, a księżyc okrasi całokształt swoim srebrnym czarem, to możemy spodziewać się sukcesu. Niech będzie nim zbiór pięknych kwiatów, przywilej podziwiania cudnych rabat, zbiory pysznych warzyw, wyśmienitych owoców albo aromatycznych ziół. Poradnik Wpływ Księżyca 2022 zawiera tak jak i poprzednie roczniki mnóstwo wyczerpujących, prosto podanych i łatwych w zastosowaniu rad, przydatnych dla każdego ogrodnika amatora.

29,90 zł
17,34 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 12,56 zł

2 osoby kupiły
42
Spotkajmy się po wojnie, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkajmy się po wojnie, wydanie kieszonkowe
Dostępny
12 szt.

Trzy pokolenia, dwie historie, jeden wspólny los. Piękna opowieść o miłości i wojnie. Anna Matkowska i Marcin Zieliński zaczynają nowe życie. Razem będą zapisywać czystą kartę ich przyszłości. Podczas przyjęcia zaręczynowego okazuje się jednak, że ta historia zaczęła się wiele lat wcześniej, podczas wojny, kiedy los połączył ich dziadków. W tej opowieści jest wszystko: szaleńcza miłość, zazdrość, tajemnice, kłamstwa, przemilczenia, lęki i nadzieje. I najtrudniejsza miłość, którą jest przebaczenie. Prawdziwa miłość to dobro. I prawda.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
43
Puzzle 10 elementów. Zabawne Bobaski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 10 elementów. Zabawne Bobaski
Trefl, 10
Dostępny
90 szt.

Układanka dla najmłodszych fanów Treflików. Wyraziste kolory i prosty wzór są idealnie dostosowane do wieku i umiejętności dziecka. Zabawne Bobaski to dwie progresywne układanki dla malucha wykonane z grubej tektury. Po ułożeniu ich w ramce tworzą jeden duży obrazek. Układanka zawiera 10 (4 +6) elementów umieszczonych w ozdobnej, spójnej graficznie ramce, tworzącej z obrazkiem bardzo ładną całość. Wyraziste kolory i prosty wzór są idealnie dostosowane do wieku i umiejętności dziecka.

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
44
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3
Dostępny
347 szt.

„To irytujące, kiedy coś odrywa cię od lektury dobrej książki, prawda? Zawsze, kiedy musiałem przerywać lekturę Pana Lodowego Ogrodu, byłem wściekły. To świetna powieść.” – Tomasz Kołodziejczak, autor Skazy na niebie „Trzeci tom cyklu to prawdziwa uczta. Drakkar niesie Vuko i jego drużynę w nieznane. Gdzieś tam daleko czeka Lodowy Ogród, a w nim, niczym pająk w sieci, władca, któremu korona wyrasta wprost z czaszki...” – Andrzej Pilipiuk „Grzędowicz to pisarz wysokiej próby i zdecydowanie górnej półki. Jedna z tych osób, dzięki której – tak jak dzięki Sapkowskiemu czy Dukajowi – proza fantastyczna przestaje być literaturą niszową i dla fanów. Pan Lodowego Ogrodu to książka po prostu znakomita i nie ma się co dalej rozwodzić nad tematem.” – Onet.pl Władza... Wystarczyło zaledwie czworo obdarzonych jej pełnią Ziemian, by z planety Midgaard uczynić istne piekło. Vuko Drakkainen podąża śladami ich przerażającego szaleństwa. Z misją: zlikwidować! Odesłać na Ziemię, lub pogrzebać na bagnach. Problem w tym, że oni stali się... Bogami. Filar, cesarski syn, mimo młodego wieku zaznał już losu władcy i wygnańca, wodza i niewolnika. Podąża ku przeznaczeniu, szukając ratunku dla swego skazanego na zagładę świata. Nafaszerowany magią, naszpikowany akcją. Nie spoczniesz, dopóki nie skończysz.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

2 osoby kupiły
45
Czas zabijania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas zabijania
Dostępny
1904 szt.

Powieść, na podstawie której powstał głośny film z gwiazdorską obsadą: Matthew Mcconaugheyem, Sandrą Bullock, Samuelem L. Jacksonem i Donaldem Sutherlandem. Nikt nie oddaje klimatu amerykańskiego południa tak, jak robi to John Grisham! Miasteczkiem Clanton w stanie Missisipi wstrząsa wiadomość o zgwałceniu i bestialskim pobiciu dziesięcioletniej czarnoskórej dziewczynki. Jej ojciec Carl Lee, wiedząc, że sądy na Południu białych traktują ulgowo, postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość i dokonuje egzekucji na oprawcach córki. Jake Brigance, młody adwokat, który ledwie wiąże koniec z końcem, zdaje sobie sprawę, że podejmując się obrony Carla, nie może liczyć na wysokie honorarium. Nie może również liczyć na pełną współpracę klienta, który nie chce się zgodzić na najprostszą linię obrony: niepoczytalność. Natomiast tym, czego może być pewny, jest wrogość miejscowej społeczności, bo w Clanton wciąż straszą duchy niewolnictwa. Wszystko przemawia za tym, żeby nie pakować się w tę trudną do wygrania sprawę. I być może Jake Brigance zrezygnowałby z niej, gdyby nie to, że sam ma córkę… którą może narazić na śmiertelne niebezpieczeństwo, broniąc przed sądem Carla. Bo w toczącym się procesie Ku-Klux-Klan widzi dla siebie szansę na ponowne zaistnienie.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
46
Katechezy chrzcielne. Homilie katechetyczne dla tych, którzy mają być oświeceni oraz do nowo oświeconych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katechezy chrzcielne. Homilie katechetyczne dla tych, którzy mają być ...
Dostępny
38 szt.

Z pierwszych wieków zachowało się kilka zbiorów katechez chrzcielnych. Jednym z najstarszych z nich są homilie św. Jana Chryzostoma, głoszone w latach 387–397 do przygotowujący się do chrztu i do nowo ochrzczonych. Jego katechezy rozpoczynają się głoszeniem „radosnej nowiny o wspaniałościach”, jakie „przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”. Następnie kaznodzieja tłumaczy czym jest dar chrztu i jego znaczące nazwy, jak: kąpiel odrodzenia, oświecenie, zanurzenie (w śmierć Jezusa), pogrzebanie (razem z Chrystusem), duchowe obrzezanie, krzyż czyli ukrzyżowanie dawnego człowieka. Chętnie przywołuje w swoich katechezach obraz duchowego naczynia ulepionego przez chrzest z miękkiej gliny (skrucha), które różni się od naczynia garncarza tym, że raz rozbite nie może być odnowione. Bóg natomiast odnawia zarówno katechumenów „przez kąpiel odrodzenia”, jak też przez pokutę „tych, którzy przyjęli moc Ducha Świętego i potem upadli” Na koniec omawia konkretne zasady życia chrześcijańskiego (opanowanie języka, wystrzeganie się przysięgania), mające nie tylko wymiar czysto moralny czy socjologiczny, ale prowadzący również do tego, by móc „z czystym sercem przychodzić do Pana” . Stosowane przez niego liczne porównania do zaślubin, zaciągnięcia się do wojska, do sportowych zmagań w palestrze czy na stadionie nawiązywały do zjawisk życia codziennego i miały poruszać wyobraźnię, serca słuchaczy i wpływać na ich formację. Stwarzały właściwy klimat do przygotowania się do sakramentów inicjacyjnych i do ich przeżycia ale przede wszystkim prowadziły do Chrystusa. Pokazywały bowiem, że chrzest stwarza mocne więzy z Chrystusem, który jest Oblubieńcem kochającym oblubienicę, który jest Panem, do którego służby warto się zaciągnąć, jest Zbawicielem, który chrześcijańskim „atletom” pomaga w duchowej walce. Piętnował jednak odwlekanie przyjęcia chrztu aż do śmierci ponieważ zdarzały się osoby, chciały spokojnie grzeszyć, a przed śmiercią otrzymać przebaczenie wszystkich swoich grzechów. Święty Jan Chryzostom prawie każde swoje kazanie kończył zachętą pomocy bliźnim i do jałmużny, której sam dawał przykład jako rządca diecezji. Jako duszpasterz stawiał te same wymagania nie tylko sobie i ludziom Kościoła, ale także dworowi cesarskiemu.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
47
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty
Dostępny
120 szt.

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące piernikami, magiczne… Słowem: idealne. Tej zimy jednak plany Ginger zostaną pokrzyżowane. Ojciec postanowił zaprosić swoją nową narzeczoną wraz z jej synem, Jasonem, w dodatku nie tylko na obiad, a na cały grudzień! Ginger spodziewa się, że w tym roku święta będą wyglądały zupełnie inaczej, nie ma jednak pojęcia, jak bardzo. Jason najbardziej nie znosi stosowania się do reguł. Jakie tajemnice nosi w sobie ten niepokorny chłopak? Czy przybył do Huntley w dobrych zamiarach? Jedno jest pewne – świąteczną atmosferę ma zamiar zbudować w zupełnie inny sposób, niż zamierzała to zrobić Ginger. Zanosi się na prawdziwą rewolucję w życiu tych dwojga, zwłaszcza że już niebawem mają… zostać rodzeństwem. Opowieść w sam raz dla miłośników ostrych smaków. Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty to prawdziwa mieszanka pikantnych przypraw! Anna Langner po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią świątecznych historii, w których wcale nie trzeba być grzecznym, by zasłużyć na prezent!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
48
Myśl krytycznie i nie daj sobie wcisnąć kitu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśl krytycznie i nie daj sobie wcisnąć kitu
Dostępny
98 szt.

Świat codziennie zalewa nas półprawdami, fake newsami i wiadomościami wyssanymi z palca. Jeśli więc coś wydaje ci się zbyt piękne, by mogło być prawdziwe lub zbyt wydumane, aby się dało w to wierzyć, to prawdopodobnie takie właśnie jest. Żyjemy w czasach, w których rządzi dezinformacja. Politycy z wyrachowania zatajają przed nami ważne fakty. Media mówią nam tylko to, co im się opłaca. Reklamodawcy śledzą nasze potrzeby i schlebiają naszym gustom, wiedząc, że bezmyślnie kupimy ich produkty. Wystarczy kilka sztuczek perswazyjnych i retorycznych... i już po nas. Teraz, gdy bzdety – tytułowy bullshit – zdominowały przestrzeń publiczną, musimy na nowo nauczyć się sztuki krytycznego myślenia. Jako społeczeństwo przyjmujemy za pewnik wiele niesprawdzonych informacji. Nie rozumiemy, czym jest bullshit i jakie spełnia funkcje. Brakuje nam świadomości, jak funkcjonuje mechanizm rozpowszechniania kłamstw i fake newsów. Aby zatrzymać ten proces, trzeba wiedzieć, na czym on dokładnie polega, i nie bać się powiedzieć w odpowiednim momencie: „To nieprawda”. W książce Bullshit i inne fake newsy profesorowie Carl Bergstrom i Jevin West dzielą się z czytelnikami zestawem narzędzi do analizowania i obiektywnej oceny danych. Nie potrzebujesz dużej wiedzy, aby odróżniać prawdę od mitu. Opierając się na statystyce i modelach biologii obliczeniowej, Bergstrom i West uczą, jak orientować się w plątaninie danych, rozróżniają korelację i przyczynowość oraz badają podatność nauki na współczesne bzdury.

52,90 zł
39,15 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,75 zł

1 osoba kupiła
49
Fałszerka obrazów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fałszerka obrazów
Dostępny
56 szt.

Jeśli lubisz kryminalne zagadki i historię sztuki, to książka Fałszerka obrazów jest stworzona specjalnie dla Ciebie. Zanurz się w świecie pełnym kłamstw, pieniędzy i fałszerstw. Gdzie kończy się fikcja? Młodzi artyści rzadko miewają skrupuły. Szczególnie jeśli otrzymają propozycję, która na zawsze może odmienić ich życie. Claire Roth stanęła właśnie przed takim wyborem. W 1990 miała miejsce najsłynniejsza kradzież obrazów w historii, która nigdy nie została rozwiązana. W 2005 roku do pracowni Claire Roth zostało dostarczone dzieło Deglasa. Jedno z tych, które zaginęły 25 lat wcześniej. Aspirująca artystka zgodziła się wykonać kopię słynnego obrazu. W zamian za to fałszerstwo potężny handlarz sztuki zorganizuje jej indywidualną wystawę. Jest to okazja, która więcej może się nie powtórzyć. Tylko gdzie jest haczyk? Claire szybko dochodzi do wniosku, że obraz, który fałszuje, również jest zwyczajną kopią. Kim jest tajemniczy handlarz i jakie tajemnice skrywa drogocenne płótno? Barbara Shapiro stworzyła porywającą powieść o fałszerzach sztuki. W książce Fałszerka obrazów zostało szczegółowo przedstawione środowisko artystyczne i spojrzenie ludzi na sztukę. Na czym to wszystko polega? Autorka stworzyła również intrygujący obraz analizy dzieł sztuki. Co można dostrzec na znanych płótnach oraz poza nimi? Kryminalna powieść Fałszerka obrazów jest pierwszą książką autorki, która została przełożona na język polski.

42,90 zł
38,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

1 osoba kupiła
50
Skazana na życie. Dzienniki i życie Chajki Klinger - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skazana na życie. Dzienniki i życie Chajki Klinger
Dostępny
13 szt.

Fascynująca podróż w głąb historii będzińskiego getta, historii własnej rodziny i siebie samego. Avihu Ronen, na podstawie dzienników swojej matki Chajki Klinger, wywiadów z jej przyjaciółmi i współpracownikami oraz dokumentów odnalezionych w Polsce i Izraelu, przeprowadza poszukiwania mające na celu odtworzenie prawdziwej historii jej życia. Chajka Klinger, liderka żydowskiego harcerstwa Ha-Szomer ha-Cair, przywódczyni ruchu oporu w getcie w Będzinie i pionierka ruchu kibucowego w Izraelu, zmarła śmiercią samobójczą w 15. rocznicę powstania w getcie warszawskim.

68,00 zł
57,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,88 zł

1 osoba kupiła
51
Origami 3D. Orzeł, 336 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami 3D. Orzeł, 336 elementów
Alexander
Dostępny
63 szt.

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste! „Origami 3D” to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii San San Oo prezentuje poszczególne etapy składania modelu. Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami. Orzeł w formie „Origami 3D” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania. Wymiary opakowania: 27.0 x 26.5 x 4.0 cm

37,98 zł
33,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,94 zł

1 osoba kupiła
52
Samochód - dźwig inercyjny Ałmaz 88970 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód - dźwig inercyjny Ałmaz 88970
Lean Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Pojazd przypomina miniaturę jednego z popularnych pojazdów budowlanych, dźwigów. Pora wziąć się do pracy! Rozpocząć własną budowę, pomoże nam w tym dźwig Ałmaz. Zabawka utrzymana jest w pomarańczowej kolorystyce, co w połączeniu z charakterystycznymi dla tego rodzaju pojazdów naklejkami wygląda pierwszorzędnie. Struktura kół nie jest gładka, posiada wypustki imitujące bieżnik, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia jazdę po nierównych powierzchniach. W tylnej części auta umieszczony jest ruchomy dźwig, który obraca się wokół własnej osi, unosi, a dzięki specjalnemu pokrętłu, jego hak może być rozwijany i zwijany. Ramię dźwigu posiada mocny sznurek z hakiem, który można obniżać i wyciągać za pomocą wygodnej korbki, by przenosić elementy konstrukcyjne małej domowej budowy. Wymiary tej dużej zabawki dostosowane są do średniego wzrostu chłopców, z myślą, o których została zaprojektowana, co w połączeniu z użyciem solidnych materiałów najwyższej jakości czyni autko doskonałą zabawką. Żółty dźwig jest bardzo solidny i wytrzymały, a jego użytkowanie proste i intuicyjne. Zabawka ta wykonana jest niezwykle precyzyjnie, co można zauważyć, przyglądając się najmniejszym detalom, takim jak kabinie kierowcy bądź wyposażeniu. Wymiary pojazdu: 38.0 x 13.0 x 19.0 cm Wymiary opakowania: 44.0 x 15.0 x 25.0 cm Autko zapakowane w kartonowe pudełko. Przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zabawka posiada certyfikat CE, świadczący o użyciu bezpiecznych i nietoksycznych materiałów, dzięki czemu zabawa z wykorzystaniem tego przedmiotu będzie przynosić tylko satysfakcję i radość.

109,09 zł
103,64 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,45 zł

1 osoba kupiła
53
Wielki Gatsby. Powieść graficzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Gatsby. Powieść graficzna
Dostępny
1066 szt.

Pierwsza w historii komiksowa adaptacja ponadczasowej powieści ukochanego amerykańskiego klasyka F.S. Fitzgeralda. Esencjonalna i zmysłowa opowieść o epoce jazzu. Wydany po raz pierwszy w 1925 roku Wielki Gatsby stanowi szczytowe osiągnięcie kariery Fitzgeralda i jest prawdziwym klasykiem literatury XX wieku. Doceniany przez kolejne pokolenia czytelników, teraz odradza się w nowej, eleganckiej formie, a dekadencki styl Ameryki lat dwudziestych, zamknięty w ramach powieści graficznej, uwodzi i wibruje, w pełni ukazując koloryt i blask tych wyjątkowych czasów. Jay Gatsby, Nick Carraway, Daisy Buchanan i resztę niezapomnianych bohaterów umiejętnie uchwycono w żywych i sugestywnych obrazach autorstwa artystki Ayi Morton, a ikoniczny tekst został twórczo i pomysłowo zaadaptowany przez Freda Fordhama, który ma już na swoim koncie udaną komiksową adaptację powieści Zabić drozda. Blake Hazard, prawnuczka F. Scotta Fitzgeralda, opatrzyła powieść graficzną „Wielki Gatsby” osobistym wstępem. Historia tajemniczego bogacza Gatsby'ego i jego miłości do pięknej Daisy zyskała dodatkową siłę wyrazu ukrytą w delikatnych, świetnie współgrających z epoką ilustracjach. „Modowe wyczucie Morton i jej oko do aranżacji wnętrz pomagają czytelnikowi w pełni zanurzyć się w epoce, a oszczędne przeredagowanie oryginalnego tekstu przez Fordhama odzwierciedla jego głęboką bliskość z twórczością Fitzgeralda.” – Shelf Awareness

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

1 osoba kupiła
54
Czas zapłaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas zapłaty
Dostępny
22 szt.

Małe miasteczko i wielka prawnicza batalia, którą żyje cały stan Missisipi. Jake Brigance, młody prawnik z Czasu zabijania, powraca o kilka lat starszy, ale wciąż gotowy bronić swoich klientów do ostatniego tchu. Wydawać by się mogło, że wystąpienie w głośnym procesie w roli obrońcy czarnoskórego ojca oskarżonego o zabicie białych mężczyzn, którzy zgwałcili jego córkę, otworzy Jake’owi Brigance’owi drogę do sławy i pieniędzy. Tymczasem trzy lata później nadal jest małomiasteczkowym adwokatem borykającym się z problemami. Szansa na zmianę tej sytuacji pojawia się, gdy nieuleczalnie chory Seth Hubbart popełnia samobójstwo i pozostawia po sobie kontrowersyjny testament, którego sądowe zatwierdzenie powierza Jake’owi. Nie będzie łatwo udowodnić – przed ławą przysięgłych, w której zasiadają głównie biali – że zmarły, zapisując niemal cały swój majątek czarnoskórej gosposi, był w pełni władz umysłowych. Zwłaszcza że przeciwnikami Jake’a Brigance’a będą prawnicy z najlepszych kancelarii w Memphis i Jackson, z których każdy będzie próbował uszczknąć dla siebie kawałek ze smakowitego tortu. Clanton ponownie podzieli się na białych i czarnych. A nad okolicą zawiśnie złowrogi cień Ku-Klux-Klanu.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
55
Pop It! Zabawka antystresowa ośmiornica, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pop It! Zabawka antystresowa ośmiornica, mix wzorów
Norimpex
Dostępny
204 szt.

Wyjątkowa zabawka, która łączy dwa najpopularniejsze gadżety! Dwustronna ośmiorniczka z bąbelkami do wciskania, którą wystarczy odwrócić matę na drugą stronę, by zabawa trwała, a ubarwienie uległo zmianie. Jeszcze więcej odstresowującego klikania! Możliwość wciskania bąbelków na mackach oraz wciśnięcia całej głowy. Fakturalna buzia ośmiorniczki znajduje się po obu stronach głowy. Zawsze możesz mieć zabawkę przy sobie i użyć jej w formie breloczka, ponieważ posiada do tego łańcuszek. Miej zajęte ręce i wspomóż swoją koncentrację. Zabawka odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,20 zł
6,99 zł

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
56
DC Batman Ninja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DC Batman Ninja
Egmont - gry, od 14 lat
Dostępny
40 szt.

Zestaw oparty na filmie animowanym BATMAN NINJA Można go łączyć z każdą grą z serii „DC DECK BUILDING GAME” i grać jako Batman oraz jego sojusznicy przeniesieni do feudalnej Japonii! Zadawaj szybkie ciosy dzięki Ninjutsu i walcz z przerażającymi wersjami klasycznych Superłotrów z Gotham. Ostatecznym wyzwaniem będzie megazamek stworzony przez połączenie pięciu Superłotrów!

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
57
Szym Pansik. O, nie! Święta! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szym Pansik. O, nie! Święta!
Dostępny
115 szt.

Szym Pansik, bohater bestsellera „New York Timesa”, powraca w przezabawnej książce o świętowaniu. Święta w dżungli. Światełka! Ozdoby! Przysmaki! Magiczny czas, kiedy każdy wpada w świąteczny nastrój. Każdy oprócz Szym Pansika, który jest nieco zagubiony w natłoku emocji i zdarzeń. Czy wydarzy się coś, co pozwoli marudnej małpce cieszyć się świętami? Hm... Przekonajcie się sami. Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się, że warto dostrzegać wokół siebie dobre rzeczy, a wtedy życie staje się szczęśliwsze. Seria o Szym Pansiku koncentruje się na tematach związanych z emocjami i umiejętnościami społecznymi. W serii: • Szym Pansik ma zły humor, • Szym Pansik ma własne zdanie, • Szym Pansik nie śpi całą noc.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

1 osoba kupiła
58
Ziemie Zachodnie i Północne (1945-2020). Nowe konteksty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemie Zachodnie i Północne (1945-2020). Nowe konteksty
Dostępny
14 szt.

„Kilkunastu autorów skupia uwagę na zjawiskach i procesach niezwykle istotnych dla formowania się współczesnego społeczeństwa w Polsce XX wieku, mających znaczący wpływ na jego obraz także w pierwszych dekadach XXI wieku. Procesy migracyjne na tzw. Ziemie Zachodnie i Północne po II wojnie światowej rozpoczęły zupełnie nowy etap w formowaniu się więzi i relacji w społeczeństwie polskim. Przy tym zachodziły w bardzo zróżnicowanych warunkach, które ograniczają możliwości dokonywania większych generalizacji wniosków płynących z analiz zjawisk, będących ich efektem. Książka stanowi cenny wkład do naukowej wiedzy dotyczącej procesów zachodzących na Ziemiach Zachodnich i Północnych w perspektywie diachronicznej. Większość artykułów zawiera istotne dane empiryczne, uzupełniające naszą wiedzę w tym zakresie. W szczególności odnosi się to do wielu analiz w formie studiów przypadku, poświęconych społecznościom lokalnym i regionalnym. Opracowanie niewątpliwie powinno się stać lekturą obowiązkową wszystkich zainteresowanych problematyką społecznych, kulturowych i politycznych zjawisk i procesów, które zaszły i nadal zachodzą na terenach przyłączonych do Polski po II wojnie światowej.” – prof. Dariusz Niedźwiedzki, fragment recenzji

49,00 zł
37,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
59
Origami 3D. Skorpion, 153 elementy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami 3D. Skorpion, 153 elementy
Alexander
Dostępny
27 szt.

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste! „Origami 3D” to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii „San San Oo” prezentuje poszczególne etapy składania modelu. Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami. Skorpion w formie „Origami 3D” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania. Zawartość opakowania: 153 elementy

19,99 zł
17,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
60
Król kur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król kur
Alexander, od 8 lat
Dostępny
21 szt.

W kurniku istny kurmageddon! Wszystkie koguty walczą ze sobą o totem króla kur, póki nie stracą swoich jaj. Atak może przyjść w każdej chwili i od któregokolwiek z graczy, zatem graj sprytnie. Czy lepiej samemu zaatakować któregoś rywala, czy zagrać kartę obronną? A może pozostać neutralnym? Tylko że jeśli nikt cię nie zaatakuje, okażesz się tchórzem i też stracisz jajko. Zatem wybierz mądrze i żongluj sojuszami, chroniąc jedynie własny interes. Zawartość pudełka: • kolorowe kości walki (10 sztuk), • karty walki (90 sztuk), • karty kurzej supermocy (20 sztuk), • żetony jajek (30 sztuk), • totem króla kur , • zestaw naklejek na totem, • ściągawka, • instrukcja. Wymiary opakowania: 33.5 x 23.5 x 4.5 cm

98,90 zł
86,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 12,86 zł

1 osoba kupiła
61
Giba. W punkt. Autobiografia, wydanie drugie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giba. W punkt. Autobiografia, wydanie drugie
Dostępny
6 szt.

Był jednym z najlepszych przyjmujących w historii siatkówki. Ale niewiele brakowało, by świat w ogóle o nim nie usłyszał. Zanim trzy razy zdobył mistrzostwo świata i został mistrzem olimpijskim, pokonał wiele przeszkód. Kiedy zachorował na białaczkę, lekarze przygotowywali się na najgorsze, a niespodziewane wyzdrowienie zgodnie nazwali cudem. Podobnie jak przeżycie upadku z drzewa, po którym na lewą rękę założyli mu 150 szwów… Podczas gdy jego rówieśnicy ganiali za piłką, on wolał w samotności odbijać ją rękami. Mimo że trenerzy próbowali wmówić mu, że jest za niski na siatkarza, ani myślał się poddać. Dopiął swego, zostając sportowcem, którego pokochała cała Brazylia. W autobiografii Giba po raz pierwszy opowiada o sekretach swojej kariery: dopingowej wpadce, nietypowej kontuzji, której nabawił się w łóżku, i ofercie z ligi polskiej. Odkrywa też kulisy wielkiej reprezentacji Brazylii, zdradzając, za co z drużyny wyrzucony został Ricardo, jak Canarinhos ustawili mecz z Bułgarią i ile butelek szampana dostali od Polaków po wygranej w finale mistrzostw świata. Szczera, barwna, pełna anegdot i nieznanych historii książka. Giba. W punkt to pozycja, obok której żaden fan siatkówki nie może przejść obojętnie! „Tą książką pokazał, że sportowcy to też ludzie popełniający błędy. I potrafił się do tego przyznać.” – Piotr Gruszka „Dotychczas nawet my, siatkarze, wiedzieliśmy o nim tyle, ile widzieliśmy na parkiecie i w telewizji. Dzięki tej książce poznajemy jego całkiem inne oblicze. Giba udowadnia, że nie jesteśmy robotami, a ludźmi z krwi i kości.” – Krzysztof Ignaczak „W tej książce nie brakuje niczego: mamy filmowy upadek w przepaść rodem z filmów z Jamesem Bondem, triumfy i następujące po nich szalone imprezy, jest także chwila załamania po przygodzie z marihuaną i wygrana śmiertelna walka z białaczką. Dla każdego kibica to lektura obowiązkowa!” – Kamil Składowski, dziennikarz Giba – brazylijski siatkarz grający na pozycji przyjmującego. Mistrz olimpijski z Aten w 2004 roku, dwukrotny srebrny medalista olimpijski, trzykrotny mistrz świata, dwukrotny zdobywca Pucharu Świata i ośmiokrotny zwycięzca Ligi Światowej. Wielokrotnie nagradzany tytułami MVP. W czasie swojej kariery reprezentował barwy kilkunastu klubów we Włoszech, Brazylii, Rosji, Argentynie i Katarze, m.in. Minas Belo Horizonte, Bre Banca Lannutti Cuneo, Iskra Odincowo czy Drean Bolívar. W reprezentacji Brazylii w ciągu 20 lat rozegrał ponad 300 meczów. Luiz Paulo Montes – diennikarz UOL Esporte, największego brazylijskiego portalu sportowego.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
62
Rodzina patchworkowa rodziną współczesną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina patchworkowa rodziną współczesną
Dostępny
49 szt.

Rodzina patchworkowa rodziną współczesną to prawdziwa historia, odczarowująca negatywne stereotypy macochy i ojczyma. Co najważniejsze, dająca czytelnikowi sprawdzone wskazówki i pomysły, jak tworzyć z sukcesem rodzinę patchworkową. Anna Andrzejczak – pedagog społeczny, bajkoterapeutka, autorka projektów dla dzieci w Polsce i za granicą. Przez lata doradca ds. innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Seryjnie kochająca dzieci, miłośniczka słońca i dobrej kawy. Szczęśliwa żona, spełniona mama dwóch wspaniałych synów Adriana i Mateusza, z wyjątkową rolą cioci-przyjaciółki dla Marianny. Całą piątką tworzą wspólnie zgrany patchwork.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

1 osoba kupiła
63
Twardy jak skała, silna jak halny. Portrety polskich górali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twardy jak skała, silna jak halny. Portrety polskich górali
Dostępny
75 szt.

Charakterystyczny góralski typ urody o wyrazistych rysach jest coraz rzadszy. Coraz mniej jest kobiet w tradycyjnych podhalańskich strojach, coraz mniej mężczyzn nosi długie wąsy i brodę, które kiedyś były tak typowe dla mieszkańców gór. Bartłomiej Jurecki odszukał i sfotografował ostatnich najbardziej charakterystycznych górali i góralki, którzy swym urokiem tworzą legendę południowej Polski. To nie tylko twarze, na których widać upływ czasu i wpływ surowego klimatu miejsca w którym żyją, ale także opowieści ich życia. Pozornie proste i nieskomplikowane życiorysy składają się na obraz świata który przemija niezauważony, po cichu, w tle kolorowego, folkloru. To mężczyźni twardzi jak skała i kobiety silne jak halny – choć serca mają wielkie. Bartłomiej Jurecki (ur. 1985) – fotograf prasowy na co dzień związany z „Tygodnikiem Podhalańskim”, absolwent Krakowskiej Szkoły Artystycznej oraz Fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród fotograficznych, m.in. sześciokrotnie zdobył Grand Press Photo, został laureatem amerykańskiego konkursu Pictures of the Year International organizowanego przez Instytut Dziennikarstwa Donalda W. Reynoldsa z Missouri School of Journalism. Jego prace wciąż są nagradzane, a za projekt Twardy jak skała. Portrety polskich górali zdobył dotychczas 11 nagród i wyróżnień w konkursach polskich i międzynarodowych.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
64
Jeep Wrangler Camo KINSMART - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeep Wrangler Camo KINSMART
Daffi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.19

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.Model kolekcjonerski KINSMART (skala 5") - wzór:2018 Jeep Wrangler Camo

28,90 zł
25,72 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,18 zł

1 osoba kupiła
65
144 najważniejsze niemieckie czasowniki. Na skróty do znajomości języka niemieckieg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
144 najważniejsze niemieckie czasowniki. Na skróty do znajomości język...
Dostępny
36 szt.

Poznaj najważniejsze angielskie czasowniki, by z łatwością wykorzystywać je w codziennej komunikacji. Jeśli chcesz sprawnie i w krótkim czasie nauczyć się języka angielskiego, powinieneś zwracać uwagę na kolejność poznawania nowych słów. Im szybciej opanujesz najczęściej używane słowa, tym szybciej będziesz w stanie komunikować się w języku niemieckim. A tak się składa, że jednymi z najważniejszych słów w języku są czasowniki. W końcu bez nich nie stworzysz nawet jednego zdania. Agnieszka Drummer i Richard Boehnke wybrali 144 najważniejsze niemieckie czasowniki, swego rodzaju duszę języka, i omówili je na kartach tej książki. Na opracowanie każdego z nich składają się trzy sekcje: • proste – znajdują się tu: odmiana czasownika, najprostsze zdania i najpopularniejsze znaczenia. Służy jako wprowadzenie lub powtórzenie wiadomości; • trudne – zawiera przykłady użycia czasowników w bardziej skomplikowanych konstrukcjach gramatycznych, powiedzonkach czy idiomach; • ciekawe – to zbiór wybranych myśli znanych osób, w których znalazły się omawiane czasowniki. Książka jest adresowana do wszystkich uczących się języka – zarówno do osób dopiero zaczynających przygodę z niemieckim, jak i tych bardziej zaawansowanych. Ci, którzy dopiero zaczynają, dowiedzą się, które czasowniki są najważniejsze, najpotrzebniejsze i najczęściej używane oraz dlaczego warto nauczyć się akurat tych 144. Ci, którzy uczą się nieco dłużej, uzupełnią swoją wiedzę i opanują trudniejsze, bardziej złożone konstrukcje z niemieckimi czasownikami. Poziom: A1–B2

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

1 osoba kupiła
66
Puzzle 90 elementów. Samolot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 90 elementów. Samolot
Multigra, 90
Dostępny
34 szt.

Puzzle to jedna z najbardziej wciągających i najlepiej oddziałujących na dzieci zabaw. Jednak część osób sięga po nie niechętnie lub szybko odkłada je na półkę. Aby temu zapobiec warto postawić na układanki dopasowane do potrzeb dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Takie są 90-elementowe puzzle od MultiGry, które cechuje wysoka jakość wykonania, a także przykuwająca uwagę grafika. Elementy są łatwe do chwycenia, dzięki czemu sam proces układania obrazka jest wyłącznie przyjemnością. Efekt końcowy usatysfakcjonuje każde dziecko dzięki pięknym, baśniowym kolorom.

18,60 zł
15,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,61 zł

1 osoba kupiła
67
Grzechotka silikonowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka silikonowa
Smily Play
Dostępny
18 szt.

GRZECHOTKA GRYZAK DLA MALUCHA SMILY PLAYTotalnie poplątana grzechotka, składa się plastikowej grzechoczącej kuli oraz plastikowych kolorowych ramion, pełniących funkcję uchwytów. Ciekawymi elementami są sensoryczne silikonowe dodatki, z których każdy ma inny kolor/kształt i wytłoczone wzorki. Grzechotka, to zabawka, która zaspokoi ciekawość naszego maluszka. Jest dedykowana już od pierwszego dnia życia. W tym okresie największą rolę odgrywają dźwięki, percepcja wzrokowa i rozwój motoryczny dziecka. oĆwiczy paluszki. oDzięki ruszającym się elementom rozwija wyobraźnię przestrzenną. oUsprawnia percepcję wzrokową. oDzięki różnorodnym kształtom i fakturom stymuluje rozwój zmysłu dotyku. oKoi bolące dziąsła.Grzechotka jest lekka, maluszek łatwo utrzyma ją w rączkach. Kolorowe ramiona, elementy do przesuwania oraz grzechocząca kula sprawią, że dziecko szybko się nie znudzi.SPECYFIKACJA: o SP83657 o Wiek: 0m+ o EAN: 5905375836573 o Wymiary produktu: szer. 12 cm., wys. 12 cm., gł. 12 cm. o Bezpieczeństwo: EN71-1, EN71-2, ENT1-3, EN62115 o Baterie: nie wymagane o Marka : SMILY PLAY

34,80 zł
31,32 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,48 zł

1 osoba kupiła
68
Święty Franciszek z Asyżu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Franciszek z Asyżu
Dostępny
6 szt.

Ten wybitny reformator Kościoła XIII w., twórca bodaj największej rodziny zakonnej, jest jednym z najpopularniejszych spośród świętych Kościoła katolickiego. Obecnie uważany jest za patrona ekologii. Jego opieki przywołują także: aktorzy, niewidomi, robotnicy, tapicerzy, ubodzy, więźniowie, kupcy, harcerze, ornitolodzy i hodowcy ptactwa domowego. Opieką obejmuje zwierzęta. Jest patronem pokoju, Akcji Katolickiej oraz Włoch, Bazylei i Asyżu. Święty Franciszek z Asyżu, bo o nim mowa, to niezwykle wdzięczna postać, która wciąż inspiruje i zachwyca bardzo wielu na całym świecie.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
69
Puzzle Baby 4w1. Pod wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Baby 4w1. Pod wodą
Multigra, 4, 5, 6, 7
Dostępny
30 szt.

Dzikie zwierzątka, zjawiskowe pojazdy i przyjaźni mieszkańcy wodnych akwenów czekają na odkrycie! Sięgnij po „Baby Puzzle” i odkryj wraz z dzieckiem jak piękna i zróżnicowana jest nasza planeta. To seria prostych, atrakcyjnych wizualnie układanek, w których każdy produkt zawiera 4-, 5-, 6- i 7-elementowe puzzle. Przyciągające uwagę grafiki, starannie wykonane, bezpieczne elementy i zróżnicowany stopień trudności sprawiają, że jest to świetna zabawa dla każdego malucha, która nie tylko zapewnia mnóstwo frajdy, ale także uczy dziecko motoryki małej, rozwija wyobraźnię i pobudza do kreatywnej rozrywki.

24,50 zł
20,83 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,67 zł

1 osoba kupiła
70
Spotkania z Aniołami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z Aniołami
Dostępny
16 szt.

26 wierszy-spotkań z Aniołami, które nas strzegą, opiekują się nami,wskazują właściwą drogę, współczują, pomagają nieść codzienne krzyże,zamknięte w książce autorstwa ks. Wojciecha Kani, bogato zilustrowanej przez Joannę Gałecką.Doskonała inspiracja do refleksji, a także przepiękny prezent!

25,90 zł
19,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
71
Mercedes-Benz klasy C (serii 204) od 2007 do 2013 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mercedes-Benz klasy C (serii 204) od 2007 do 2013
Dostępny
10 szt.

Bogato ilustrowany, fachowy poradnik dla użytkowników samochodów osobowych Mercedes-Benz klasy C trzeciej generacji (serii 204), produkowanych od marca 2007 do listopada 2013, z nadwoziami sedan (W204) i kombi (S204), w wersjach wyposażonych w silniki benzynowe: C 180 K (silniki 1,6 dm3 typu 271.910 i 1,8 dm3 typu 271.952 o mocy 156 KM), C 180 Blue Efficiency (silnik 1,8 dm3 typu 271.820 o mocy 156 KM), C 180 (silnik 1,6 dm3 typu 274.910 o mocy 156 KM), C 200 K (silnik 1,8 dm3 typu 271.950 o mocy 184 KM), C 200 (silnik 1,8 dm3 typu 271.860 o mocy 184 KM), C 230 (silnik 2,5 dm3 typu 272.921 o mocy 204 KM), C 250 (silnik 1,8 dm3 typu 271.860 o mocy 204 KM), C 280 (silnik 3,0 dm3 typu 272.947 o mocy 231 KM), C 300 (silnik 3,0 dm3 typu 272.957 o mocy 231 KM), C 350 (silniki 3,5 dm3 typu 272.961 o mocy 272 KM, 276.957 o mocy 292 KM i 272.982 o mocy 306 KM) oraz wysokoprężne: C 180 CDI (silnik 2,1 dm3 typu 651.913 o mocy 120 KM), C 200 CDI (silniki 2,1 dm3 typu 646.811 i 651.913 o mocy 136 KM), C 200 CDI Blue Efficiency (silnik 2,1 dm3 typu 646.812 o mocy 136 KM), C 220 CDI (silnik 2,1 dm3 typu 646.811 o mocy 170 KM), C 220/250 CDI (silnik 2,1 dm3 typu 651.91 o mocy 204 KM), C 300 CDI (silnik 3,0 dm3 typu 642.832 o mocy 231 KM), C 320 CDI (silnik 3,0 dm3 typu 642.960 o mocy 224 KM), C 350 CDI (silniki 3,0 dm3 typu 642.830 o mocy 224 KM, typu 642.832 o mocy 231 KM i typu 642.834 o mocy 265 KM). Podano m.in. plan obsługi oraz opisy czynności obsługowych i naprawczych, możliwych do wykonania we własnym zakresie przez użytkowników.

84,00 zł
64,68 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 19,32 zł

1 osoba kupiła
72
Don't Love Me. Tom 2. Don't Hate Me - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Don't Love Me. Tom 2. Don't Hate Me
Dostępny
594 szt.

Drugi tom miłosnej trylogii „New Adult” dla fanów Mony Kasten i Laury Kneidl! On ją okłamał. Ona chce o nim zapomnieć. Ale los ma wobec tych dwojga inne plany. Kenzie przyrzekła sobie, że nigdy więcej nie będzie mieć kontaktu z klanem Hendersonów. Po tym, jak Lyall złamał jej serce, chce po prostu skupić się na nauce. Chwilę później otrzymuje jednak kuszącą ofertę od Theodory Henderson, aby pomóc w zaprojektowaniu kurortu na Korfu. Kenzie podejmuje wyzwanie, nie wiedząc, czego może się spodziewać. Lyall próbuje wszystkiego, by zapomnieć o Kenzie, po tym, jak zdemaskowała jego kłamstwo i go porzuciła. Plany dotyczące rodzinnej firmy są teraz jego najwyższym priorytetem. Kiedy matka potrzebuje pomocy przy projekcie hotelu w Grecji nie zastanawia się dwa razy. Nie ma jednak pojęcia, jak bardzo jego serce zostanie tam wystawione na próbę... Emocjonalny rollercoaster trwa! Drugi po Don’t Love Me tom bestsellerowej trylogii, ukazujący miłosne dylematy ambitnej Kenzie i zadziornego Lyalla. Finałowe Don’t Leave Me już wkrótce!

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
73
Escape Quest. Alcatraz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape Quest. Alcatraz
Dostępny
31 szt.

Przeżyj przygodę! Rozwiąż zagadki! Unikaj zastawionych pułapek! „Escape Quest” to seria niezwykłych książko-gier. Łączą w sobie elementy paragrafowej przygody z zadaniami typu „escape room”. Przeżyj niesamowitą przygodę, w której to ty jesteś głównym bohaterem. Podejmujesz decyzje, rozwiązujesz zadania i starasz się wydostać z różnych zastawionych na ciebie pułapek. Rok 1963, zatoka San Francisco. Wcielasz się w dziennikarza śledczego, który ma za zadanie wejść jako więzień do owianego złą sławą Alcatraz. Czeka cię niezwykła przygoda i możliwość poznania najmroczniejszych sekretów więzienia. Pamiętaj jednak, nie ma dla ciebie taryfy ulgowej. Czy uda ci się uciec ze sławnego Alcatraz? Jakie decyzje podejmiesz? Zakończenie tej historii zależy tylko od ciebie. Polecane powyżej 12. roku życia.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
74
Marian Warzecha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marian Warzecha
Dostępny
11 szt.

Marian Warzecha (ur. 1930) jest jednym z najważniejszych i najciekawszych przedstawicieli sztuki konceptualnej w Polsce. Studiował w krakowskiej ASP malarstwo (19481950) i scenografię (19521957), dyplom u Andrzeja Stopki otrzymał w roku 1957. Od tegoż roku współtworzył II Grupę Krakowską.Warzecha przez całe swe twórcze życie pozostaje artystą kameralnym i niezwykle oryginalnym. Koncentruje się w głównej mierze na powściągliwym dokumentowaniu własnych refleksji odnośnie do życia i istoty sztuki. To, co szczególnie wyróżnia jego twórczość, to jej redukcjonistyczny charakter, dążenie do zawarcia maksimum treści przy minimum środków artystycznego wyrazu.

69,00 zł
63,48 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,52 zł

1 osoba kupiła
75
Puzzle 1000 elementów. Fantastyczna księgarnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Fantastyczna księgarnia
Ravensburger, 1000
Dostępny
16 szt.

Puzzle firmy Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości. Zawartość i cechy zestawu: • liczba elementów: 1000 elementów, • wyraźne motywy na puzzlach dzięki zastosowaniu struktury naturalnego lnu, • przeznaczone dla dzieci od lat 14. Wymiary opakowania: 37.3 x 27.3 x 5.5 cm

65,30 zł
58,77 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,53 zł

1 osoba kupiła
76
Pistolet ze światłem i dźwiękiem 23cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet ze światłem i dźwiękiem 23cm
Artyk
Dostępny
4 szt.

DŁ. 23 CM, FUNKCJE: ŚWIATŁO, DŹWIĘK, RUCHOME ELEMENTY, WYM. OPK. 34 X 22 X 6 CM., BATERIE: 3 X AA BRAK W ZESTAWIE, 3+

33,10 zł
28,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,30 zł

1 osoba kupiła
77
Wielkie śmiałe cele, czyli jak inspirować siebie i innych do wysokich lotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie śmiałe cele, czyli jak inspirować siebie i innych do wysokich ...
Dostępny
11 szt.

Czy warto w życiu postawić wszystko na jedną kartę? Jak to jest być sobie sterem, żeglarzem i okrętem? Jak znaleźć w życiu wielki, śmiały cel? O swojej drodze i swoich wyborach w autobiografii edukacyjno-poradniczej opowiada Ryszard Pieńkowski. Autor przedstawia realia tworzenia firmy w Polsce lat 80. XX wieku oraz doświadczenia zdobyte przez ponad 30 lat kierowania przedsiębiorstwem na konkurencyjnym rynku. Do tego dokłada praktykę z ponad 50 lat zarządzania ludźmi. Dzięki temu powstało swego rodzaju studium przypadku uzupełnione bogatym zbiorem 114 porad i 140 przykładów z zakresu marketingu i zarządzania, przydatnych przedsiębiorcom, szefom firm i wszelkich innych organizacji oraz menedżerom. Ryszard Pieńkowski - założyciel i właściciel Infor PL, jednego z największych w kraju dostawców informacji gospodarczej i prawnej. Twórca „Dziennika Gazety Prawnej” - marki znajdującej się w pierwszej dwudziestce na liście 500 najbardziej wartościowych polskich marek. Założyciel ponad 100 czasopism i biuletynów specjalistycznych, które wydawane były w trakcie 34 lat działalności firmy. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także Podyplomowego Studium Zarządzania Wartością Firmy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez 10 lat obecny na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”. Menedżer z 50-letnim doświadczeniem w kierowaniu ludźmi. Obecnie jako Przewodniczący Rady Nadzorczej Infor PL zajmuje się badaniami i rozwojem oraz strategią firmy, a także kapitałem ludzkim. Strona autora ryszardpienkowski.pl

59,00 zł
56,64 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,36 zł

1 osoba kupiła
78
Mój język polski. Część 3. Ćwiczenia z gramatyki dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój język polski. Część 3. Ćwiczenia z gramatyki dla dzieci z zaburzen...
Dostępny
16 szt.

To skuteczna pomoc dla logopedów, terapeutów, nauczycieli szkół specjalnych i powszechnych, rodziców i opiekunów. Ćwiczenia przeznaczone dla dzieci z trudnościami w nabywaniu systemu językowego – z alalią, afazją, dysleksją, autyzmem, Zespołem Aspergera – oraz dla dzieci dwujęzycznych. Zadania kształtują poszczególne sprawności: • słuchanie i powtarzanie, • rozumienie, • mówienie, • czytanie i pisanie. Przemyślana i uporządkowana konstrukcja ćwiczeń pomaga dzieciom w przyswojeniu reguł gramatyki języka polskiego. Wzrastający poziom trudności: • od etapu przedszkolnego (część 1) • do wczesnoszkolnego (część 2–5).

48,00 zł
45,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,40 zł

2 osoby kupiły
79
Rekonstrukcja Milona. Jak uporać się z urazami w treningu siłowym, pokonać problemy ruchowe i poprawić wyniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekonstrukcja Milona. Jak uporać się z urazami w treningu siłowym, pok...
Dostępny
153 szt.

Każdy, kto spędza wiele godzin na siłowni, prędzej czy później doświadczy bólu lub kontuzji, które mogą stać się źródłem frustracji i uniemożliwić osiągnięcie wymarzonych celów. Dlatego wiedza, jak poradzić sobie z potencjalnymi urazami, jest tak istotna. Absolutnie nie wolno czekać tygodniami na wizytę u specjalisty lub zadowalać się lekami przeciwbólowymi i przerwą od treningów. Doktor Aaron Horschig doskonale zna ten ból i frustrację, ponieważ przez ponad dekadę był zawodnikiem dwuboju olimpijskiego. Doznał w tym czasie urazu pleców na trzy tygodnie przed ważnymi zawodami, bólu kolan uniemożliwiającego wykonywanie ciężkich przysiadów i ciągnącej się miesiącami kontuzji barku. Rekonstrukcja Milona stanowi kulminację jego pracy jako fizjoterapeuty sportowego, certyfikowanego trenera przygotowania motorycznego oraz trenera dwuboju olimpijskiego, współpracującego z najlepszymi sportowcami na świecie. W każdym rozdziale dr Horschig omawia konkretny obszar, w którym odczuwamy ból (plecy, biodra, kolana itd.). Proponuje proste testy i badania, dzięki którym przekonasz się, jakie problemy ruchowe leżą u źródła twoich dolegliwości, i na tej podstawie ułożysz dla siebie indywidualny program rehabilitacji. Innymi słowy, pokaże ci, jak znaleźć najlepszy sposób na pozbycie się bólu i powrót do ulubionego sportu – a tego pozazdrościłby ci sam Milon z Krotonu (jego historię poznasz ze Wstępu). „Wśród influencerów panuje obecnie moda na opowiadanie o problemach, których samemu nigdy się nie doświadczyło. O wiele łatwiej jest krytykować pracę innych niż brudzić sobie ręce. Nie trzeba tworzyć niczego oryginalnego, rozwiązywać prawdziwych problemów, pracować z zawodowcami i sportowcami najwyższego szczebla ani pokazywać tego, co samemu się robi. Aaron jest całkowitym przeciwieństwem tego trendu. Należy do wyjątkowych osób, które mogą jednocześnie wykorzystywać wiedzę, przekazywać ją i przetwarzać. Jest geniuszem ruchu oraz ekspertem w rozumieniu powszechnych kontuzji, patologii i wytrzymałości ludzkiego ciała.” – Kelly Starrett, autor książki Bądź sprawny jak lampart

129,90 zł
94,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 35,07 zł

1 osoba kupiła
80
Świadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadek
Dostępny
67 szt.

Głównym bohaterem Świadka jest Wiktor Katon, dziennikarz znany czytelnikom z powieści Niewidzialni. Tym razem Katon próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia swego przyjaciela i dziennikarza Julka Jędryki, który w latach 90. badał m.in. w sprawę strzałów w kopalni Wujek.W czasie dziennikarskiego śledztwa okazuje się, że ze sprawą zaginięcia Jędryki jest powiązane zabójstwo Stefana Bardeckiego, który został zamordowany w szwedzkim hotelu. Śledztwo Katona wywołuje reakcję ze strony byłego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
81
DC Batman Metal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DC Batman Metal
Egmont - gry, od 14 lat
Dostępny
26 szt.

Najnowsza gra z serii „DC Deck Building Game" Liga Sprawiedliwości musi zewrzeć szyki, aby pokonać Barbatosa, Batmana, Który się Śmieje oraz ich Mrocznych Rycerzy. Jeden Superbohater nie sprosta takiemu wyzwaniu. Musicie uratować Batmana oraz innych uwięzionych Superbohaterów, a potem przyłączyć ich do swoich drużyn, ruszających na ratunek Multiwersum! „DC Batman: Metal” to gra typu „deck building”, polegająca na budowaniu jak najmocniejszej talii kart. Strategia graczy opiera się na właściwym używaniu umiejętności opisanych na kartach. Gracze muszą walczyć nie tylko pomiędzy sobą, ale również z grą, która atakuje ich Superłotrami z uniwersum DC, a pod koniec muszą zmierzyć się z potężnym Barbatosem. Gracz, który pod koniec gry zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa, wygrywa.

149,99 zł
112,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 37,50 zł

82
Odpowiedzialność dyscyplinarna studentów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzialność dyscyplinarna studentów
Dostępny
60 szt.

Publikacja jest opracowaniem, które w kompleksowy i przystępny sposób przedstawia problematykę odpowiedzialności dyscyplinarnej studentów, której prawidłowa realizacja jest niezbędna do skutecznego wykonywania przez uczelnię jej zadań i do właściwego funkcjonowania społeczności akademickiej. Adresowana jest do wszystkich członków społeczności akademickiej, ale przede wszystkim do osób, które wchodzą w skład organów zajmujących się sprawami dyscyplinarnymi studentów, tj. rektorów, rzeczników dyscyplinarnych ds. studentów i członków komisji dyscyplinarnych ds. studentów. Książka może także służyć studentom i doktorantom, których dotyczą sprawy dyscyplinarne, i ich obrońcom.

64,00 zł
51,84 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,16 zł

83
Python. Automatyzacja zadań. Jak efektywnie pracować z danymi, arkuszami Excela, raportami i e-maila - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python. Automatyzacja zadań. Jak efektywnie pracować z danymi, arkusza...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.22

Ile czasu marnujesz na wykonywanie monotonnych, długotrwałych zadań? Mowa o przeglądaniu setek stron czy plików, ręcznym przekształcaniu danych, rozsyłaniu e-maili, tworzeniu wykresów i wielu innych nudnych czynnościach. A gdyby tak zlecić tę pracę komputerowi, a samemu zająć się bardziej odpowiedzialnymi i kreatywnymi zadaniami? To jest do zrobienia - trzeba tylko poświęcić nieco czasu i odpowiednio wykorzystać dostępne rozwiązania, takie jak Python i imponująca kolekcja opracowanych dla tego języka narzędzi, bibliotek i rozszerzeń. Ta książka jest praktycznym zbiorem gotowych receptur, przeznaczonym dla początkujących użytkowników Pythona. Wydanie zostało dostosowane do wersji 3.8 języka, dodano też nowy materiał dotyczący automatyzowania testów, uczenia maszynowego i pracy z nieuporządkowanymi danymi. Dzięki lekturze zaczniesz automatyzować procesy biznesowe - napiszesz aplikację do pobierania informacji ze stron internetowych, tworzenia raportów z wykresami i diagramami na podstawie arkuszów kalkulacyjnych, a także automatycznego generowania e-maili. Będziesz również tworzyć zaawansowane grafiki z potrzebnymi informacjami, automatyzować kampanie marketingowe oraz stosować techniki testowania i debugowania. W książce znajdziesz receptury, dzięki którym: • przekształcisz dane na potrzeby data science za pomocą biblioteki pandas • zautomatyzujesz klasyfikowanie tekstu, filtrowanie e-maili i pobieranie informacji ze stron www • użyjesz biblioteki Matplotlib do generowania wykresów, diagramów i map • zautomatyzujesz różne zadania związane z generowaniem raportów • nauczysz się pracy z Beautiful Soup, programem cron, a także z dziennikami i wyrażeniami regularnymi • napiszesz bot dla komunikatora Telegram, czytnik kanałów RSS i model uczenia maszynowego. Automatyzacja: monotonne zadania zostaw Pythonowi!

89,00 zł
62,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

84
Escape Quest. Superbohaterowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape Quest. Superbohaterowie
Dostępny
25 szt.

Przeżyj przygodę! Rozwiąż zagadki! Unikaj zastawionych pułapek! „Escape Quest” to seria niezwykłych książko-gier. Łączą w sobie elementy paragrafowej przygody z zadaniami typu „escape room”. Przeżyj niesamowitą przygodę, w której to ty jesteś głównym bohaterem. Podejmujesz decyzje, rozwiązujesz zadania i starasz się wydostać z różnych zastawionych na ciebie pułapek. Superbohaterowie istnieją. Słyszy się o ich czynach każdego dnia, gdy walczą ze złem pomagając policji i służbom specjalnym. Wcielasz się w zwykłą osobę, która została niespodziewanie zaproszona do Akademii superbohaterów. Czyżbyś jednak posiadał nieodkryte, nadnaturalne zdolności? Czy będziesz miał dość odwagi, by w pełni wejść w swoją rolę? Z wielką siłą rodzi się wielka odpowiedzialność. Polecane powyżej 12. roku życia.

30,90 zł
27,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

85
Cykl Demoniczny. Tom 1. Malowany człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl Demoniczny. Tom 1. Malowany człowiek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Nowe, jednotomowe wydanie! Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań. Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła powstrzymać otchłańców, kładąc tym samym kres zagładzie. W tym dogorywającym świecie dorasta troje młodych ludzi. Bohaterski Arlen, przekonany, że większym od nocnego zła przekleństwem jest strach przepełniający ludzkie serca. Leesha – jej życie zrujnowało jedno proste kłamstwo – nowicjuszka u starej Zielarki. I Rojer, którego los na zawsze odmienił wędrowny Minstrel, wygrywając mu na skrzypkach skoczną melodię. Tych troje ma coś wspólnego – są uparci i przeczuwają, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano. Czy odważą się jej poszukać, opuszczając chroniony runami azyl?

59,90 zł
47,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

86
Publiczny transport zbiorowy. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Publiczny transport zbiorowy. Komentarz
Dostępny
2 szt.

Stan prawny: 23 sierpnia 2021 r. Komentarz zawiera szczegółową wykładnię obowiązujących przepisów ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, w tym odniesienia do przepisów prawa Unii Europejskiej i w sposób kompleksowy omawia całość regulacji w tym obszarze, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Stanowi kompendium wiedzy dla wszystkich interesariuszy procesu organizowania i wykonywania publicznego transportu zbiorowego w Polsce, a także dla podmiotów, które planują rozpoczęcie działalności na rynku przewozowym, zarówno w zakresie przewozów użyteczności publicznej, jak i komercyjnych. Poruszona została szczegółowo problematyka wykonywania przewozów w ramach publicznego transportu zbiorowego. Omówiono funkcjonowanie przedsiębiorców w obszarze publicznego transportu zbiorowego, wyjaśniono także kompetencje i zasady działania organów administracji publicznej w tej sferze. Komentarz omawia kwestie dotyczące m.in.: - postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i ewentualnych odwołań z nim związanych; - postępowania dotyczącego wydania potwierdzenia zgłoszenia przewozu i ewentualnego jego cofnięcia, a w transporcie kolejowym uzyskania otwartego dostępu; - postępowania skargowego prowadzonego przez sądy administracyjne; - skarg i reklamacji, składanych przez pasażerów; - trybów i sposobów wyboru operatora. Książka będzie przydatna dla sędziów, adwokatów i radców prawnych, a także przedsiębiorców i innych podmiotów, wykonujących przewozy w ramach publicznego transportu zbiorowego, oraz jednostek samorządu terytorialnego, będących jego organizatorami i ich pracowników. Ponadto komentarz może stanowić pomoc naukową dla studentów kierunków: prawa, ekonomii, transportu oraz logistyki.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

87
Nanoakwarium. Zwierzęta, technika, aquascaping - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nanoakwarium. Zwierzęta, technika, aquascaping
Dostępny
57 szt.

Nanoakwarium to pierwszy na polskim rynku wydawniczym obszerny poradnik dotyczący nanoakwarystyki, czyli zakładania i pielęgnacji bardzo małych zbiorników akwariowych. Dziedzina ta jest jedną z najpopularniejszych i najmodniejszych gałęzi akwarystyki XXI w. Małe akwaria mieszczą się bowiem w każdym mieszkaniu, a nawet na firmowym biurku, nie wymagają również wiele pracy ani nakładów finansowych. Co więcej, można w nich trzymać fascynujące gatunki zwierząt. Ta książka jest zbiorem sprawdzonych porad na temat doboru sprzętu, urządzania i pielęgnacji takiego zbiornika oraz praktycznych przykładów aranżacji. Znajdują się w niej również opisy ponad 250 gatunków i odmian roślin oraz zwierząt idealnych do nanoakwariów – w tym ślimaków, krewetek, raków i ryb. Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja ponad 150 gatunków i odmian krewetek akwariowych, zilustrowana kolorowymi rysunkami i fotografiami pozwalającymi na ich bezbłędną identyfikację. Nanoakwarium to niezastąpione kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników tych fascynujących skorupiaków! W książce znajdziesz: • opis najnowszych rozwiązań technicznych stosowanych w nanoakwarystyce, • wyjaśnienie naturalnych procesów zachodzących w środowisku wodnym, • wskazówki dotyczące aquascapingu czyli sztuki tworzenia podwodnych krajobrazów w skali „nano”, • porady na temat właściwej pielęgnacji nanoakwarium, • opisy ponad 40 gatunków i odmian roślin, • opisy ponad 75 gatunków małych ryb akwariowych, • unikalny atlas ponad 150 gatunków i odmian krewetek. Rafał Maciaszek – doktorant w Instytucie Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie, właściciel hodowli Kumak Shrimp. Od 2010 roku zajmuje się selekcją ubarwienia słodkowodnych krewetek z rodziny Atyidae oraz wybranych gatunków raków. Zajmuje się również opracowywaniem metod związanych z diagnostyką i zwalczaniem chorób skorupiaków. Główny sędzia na międzynarodowych konkursach i wystawach krewetek. Organizator i inicjator jednego z czołowych wydarzeń akwarystycznych w Europie – Międzynarodowych Dni Akwarystyki. Paweł Zarzyński – z wykształcenia doktor nauk leśnych, absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z zamiłowania akwarysta. Zawodowo związany z zoologią od 2002 r. Pracował w sklepie zoologicznym, hurtowni zoologicznej i dużej firmie akwarystycznej. Od lat prowadzi szkolenia z zakresu marketingu, akwarystyki i zoologii. Autor lub współautor ponad 3000 artykułów opublikowanych w ponad 70 periodykach naukowych, popularnonaukowych, popularyzatorskich i w prasie codziennej oraz 35 książek, głównie na temat akwarystyki.

99,90 zł
72,93 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,97 zł

88
Logika dla prawników. Słownik encyklopedyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logika dla prawników. Słownik encyklopedyczny
Dostępny
26 szt.

W opracowaniu ujęto problematykę prawniczych zastosowań logiki w postaci zbioru synte­tycznych haseł. Przedstawione zostały w szczególności takie zagadnienia, jak podstawy logiki formalnej, semiotyki i pragmatyki, teoria pytań, teoria argumentacji, a także problematyka wykładni, stosowania prawa, wnioskowań i topik prawniczych. Wiele haseł zawiera przykłady nawiązujące do aktualnego stanu prawnego. Ze względu na różnorodność prezentowanych zagadnień słownik będzie przydatny tym wszystkim, których interesuje problematyka poprawnego myślenia oraz poprawnego tworze­nia, rozumienia i stosowania aktów prawnych: praktykom i teoretykom prawa i administracji, politologom i ekonomistom. Adresatami pracy są także studenci, dla których słownik ma stanowić doskonałą pomoc do powtórzenia, uzupełnienia i utrwalenia wiadomości z logiki.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

89
Lwice trenują inaczej. Jak dopasować dietę i aktywność fizyczną do kobiecej fizjologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwice trenują inaczej. Jak dopasować dietę i aktywność fizyczną do kob...
Dostępny
51 szt.

Nie jesteśmy małymi mężczyznami. Przestańmy więc jeść i trenować tak, jakbyśmy nimi były. Większość planów treningowych i dietetycznych opracowano z myślą o mężczyznach. Nic więc dziwnego, że tak wiele z nas z trudem wykorzystuje swój potencjał. Lwice trenują inaczej to przewodnik stworzony specjalnie dla aktywnych kobiet. Dzięki niemu nauczysz się, jak dostosować żywienie, nawadnianie i treningi tak, aby współdziałać z własną fizjologią. Doktor Stacy T. Sims, fizjolog wysiłku i dietetyk, podpowie ci, co zrobić, by zostać biohakerką własnego ciała i mieć jak najlepsze wyniki sportowe. Z tą książką osiągniesz nowy poziom sprawności fizycznej, budując beztłuszczową masę mięśniową tam, gdzie jej najbardziej potrzebujesz, wzmacniając kości oraz zwiększając swoją wytrzymałość i moc. Znajdziesz w niej również plany posiłków opracowane pod kątem konkretnych celów, przepisy na odżywcze dania, wspomagające optymalizację składu ciała oraz porady żywieniowe dostosowane do każdego etapu treningu i regeneracji. Autorka poświęciła osobne rozdziały kwestiom związanym ze zmianami, jakie zachodzą w ciele kobiety w czasie ciąży i w okresie menopauzy. Bez względu na to, jaki rodzaj aktywności uprawiasz – bieganie, kolarstwo, sporty terenowe, triathlon – ta książka jest dla ciebie, jeśli chcesz, by twoje ciało było zdrowsze i sprawniejsze. „Dzięki dr Sims wiemy zdecydowanie więcej o tym, jak kobiece ciało funkcjonuje podczas aktywności fizycznej. Książka Lwice trenują inaczej z pewnością pomoże kobietom uprawiającym sport na całym świecie poprawić nie tylko szybkość i siłę, lecz także stan zdrowia. To prawdziwy przełom, który zmienił zasady gry!” – Juliet Starrett i Kelly Starrett, autorzy bestsellerowych poradników, współzałożyciele San Francisco CrossFit i MobilityWOD

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

90
Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie
Dostępny
1288 szt.

Po pierwsze ja… jest próbą wyjaśnienia, co nami kieruje, gdy chcemy zadowolić innych, a także podpowiedzią, jak bardziej skupić się na sobie i lepiej o siebie zadbać. Uczy, jak rozpoznawać własne uczucia i potrzeby, jak dbać o innych, bez brania na siebie ich problemów, i jak wyznaczać granice w relacjach z ludźmi, którzy nas krzywdzą.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

91
Jak porusza się jeździec. Analiza wzorców ruchowych, poprawa dosiadu i oddziaływania pomocami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak porusza się jeździec. Analiza wzorców ruchowych, poprawa dosiadu i...
Dostępny
30 szt.

Jak porusza się jeździec to bardzo ciekawe spojrzenie na biomechanikę jeźdźca oparte na najnowszych odkryciach naukowych. Ekspert w dziedzinie ruchu, Eckart Meyners, wyjaśnia, co dzieje się w ciele człowieka podczas jazdy konnej i omawia złożoność tego procesu, w tym aspekty psychologiczne. Autor wskazuje drogę do osiągnięcia przez jeźdźca samodzielności i pewności w zakresie ruchów. Wyjaśnia podstawowe uwarunkowania anatomiczne i fizjologiczne jeźdźca, prezentując ich związek z procesami ruchowymi zachodzącymi w czasie jazdy konnej. Podkreśla również, że to, co dzieje się w ciele jeźdźca, powinno umożliwić wykonywanie zadań w rozluźnieniu. W książce znajdują się również porady dotyczące powszechnych problemów pojawiających się podczas oddziaływania pomocami oraz związanych z wyposażeniem jeźdźca, które może go ograniczać lub wspierać. Przedstawione w książce propozycje ćwiczeń powięziowych wykonywanych zarówno na ziemi, jak i na koniu pomagają poprawić postawę, kondycję i ruchomość ciała jeźdźca.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

92
Pakiet: Ślepiec / Grób / Mord - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Ślepiec / Grób / Mord
Dostępny
117 szt.

Bestsellerowe kryminały z komisarz Lizą Langer i profilerem Orestem Rembertem. Cudze oczy patrzą na was. Zawsze. Żadnym czasom nie brakuje szaleńców. Bestialstwo zbrodni i presja opinii publicznej napędzają akcje do zawrotnego tempa, a Czornyj po raz kolejny udowadnia, że nie zdobył list bestsellerów przez przypadek.

99,90 zł
72,93 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,97 zł

93
Lista niegrzecznych prezentów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lista niegrzecznych prezentów
Dostępny
156 szt.

Co trafi na twoją Listę niegrzecznych prezentów? Lista niegrzecznych prezentów to kolejna świąteczna antologia przygotowana specjalnie dla wielbicielek gorących historii. Przekonaj się, czy w tym roku rozgrzeje cię równie mocno! Ta zima będzie pełna emocji! Dziesięć wyjątkowych polskich autorek zadbało o to, aby zimowe wieczory byłe naprawdę elektryzujące! Lista niegrzecznych prezentów to podarunek, którego nie sposób sobie odmówić. Opowiadania zawarte w tym zbiorze nie tylko pomogą ci wyczarować niezwykłą atmosferę, ale także sprawią, że odkryjesz swoje najskrytsze pragnienia! Wiesz już, czego będziesz sobie życzyć w te święta? Gorące romanse, niespodziewane spotkania, głęboko skrywane sekrety i namiętności, którym tak łatwo ulec, gdy świat wokół ogarnia świąteczne szaleństwo – to wszystko czeka na ciebie w antologii Lista niegrzecznych prezentów. Nie ma znaczenia, czy byłaś grzeczna, czy nie, w tym roku prezenty dostają wszyscy!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

94
Gwiazdka z brokatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdka z brokatem
Dostępny
139 szt.

Gwiazdka z brokatem – piękna świąteczna powieść Anny Szczęsnej, autorki Sztuki dawania prezentów! Życie Basi wypełnia praca w sklepie papierniczym, który prowadzi. Bibuły, ozdobne papiery, naklejki, brokaty – to ją angażuje, pozwala zapomnieć o samotności i jest jej prawdziwą pasją. W pracy i w życiu zawsze może liczyć na pomoc przyjaciółki Leny, która szczególnie teraz, kiedy Basia straciła rodziców, jest dla niej ogromnym wsparciem. Pewnego dnia Basia spotyka starszą panią, pracującą kiedyś w bibliotece, którą zna z dzieciństwa. Okazuje się, że jej warunki życia są fatalne. Ponieważ zbliżają się święta, Basia proponuje kobiecie, że mogą spędzić je wspólnie. Wtedy też poznaje literackiego wychowanka starszej pani, Jędrzeja, który wywiera na Basi wyjątkowe wrażenie. Kiedy wszystko zaczyna się układać, dochodzi do tragicznego wypadku. Czy rozdzieli on bohaterów, czy przeciwnie – jeszcze silniej splecie ich losy?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

95
Z Watykanu w świat. Tajemnice papieskich podróży (autograf) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Watykanu w świat. Tajemnice papieskich podróży (autograf)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Magdalena Wolińska-Riedi po raz kolejny odsłania sekrety Watykanu. Ile kosztuje lot z papieżem? Dlaczego na pokładzie papieskiego samolotu zawsze musi być odpowiedni zapas makaronu i parmezanu? Kto pilnuje papieskiego paszportu? Gdzie buddyści gorąco oklaskiwali papieża? Dlaczego pewna zbyt pochopnie wysłana do Europy Matka Boża musiała szybko zmienić w Rzymie samolot? Czy na pokładzie papieskiego samolotu jest łóżko? I jak wygląda praca reporterki w mieście, do którego przyjeżdża papież i w którym właśnie trzęsie się ziemia? Magdalena Wolińska-Riedi przez ponad 15 lat mieszkała w Watykanie. Nierzadko odgłos startującego helikoptera z papieżem na pokładzie budził jej maleńkie dzieci, a w czasie porannego spaceru z córkami zdarzało jej się spotkać Ojca Świętego wyruszającego na pielgrzymkę. Jako reporterka polskich mediów do dziś stale towarzyszy mu w takich podróżach, często nawet siedząc z nim w jednym samolocie. Będąc z papieżem w najdalszych zakątkach świata, z bliska obserwuje kulisy pracy świetnie znanych jej gwardzistów i żandarmów odpowiedzialnych za przebieg papieskich pielgrzymek. Dzięki swoim przyjaźniom z pracownikami watykańskiej administracji poznała zaplecze i tajniki przygotowań do podróży apostolskich oraz z pierwszej ręki usłyszała niesamowite, nigdy wcześniej nie opowiedziane historie. Teraz, zbierając wszystkie te doświadczenia, zdradza nam kulisy papieskich pielgrzymek po świecie.

42,99 zł
33,10 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

96
Pion Poziom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pion Poziom
Dostępny
51 szt.

Weź pustą kartkę i ołówek. Każde zdanie jest możliwe. Spróbuj napisać mądre, czy choćby ciekawe. Ujrzyj siebie. Jesteśmy tylko tak mądrzy, jak mądre są zdania, obrazy, równania, dźwięki, ruchy, które potrafimy wyłuskać z ciszy. Janusz Kapusta – rysownik, malarz i scenograf, wynalazca jedenastościennej bryły, K-dronu; współpracuje z takimi czasopismami jak „The New York Times”, „The Wall Street Journal”, „The Washington Post” i „Rzeczpospolita”. W kontynuacji swojej książki Plus Minus. Podręcznik do myślenia po raz kolejny łączy słowo i obraz i przedstawia serię zilustrowanych spostrzeżeń człowieka, który przygląda się światu, ludziom i sobie.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

97
Minimalizm A5 kalendarz turkusowy TNS 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minimalizm A5 kalendarz turkusowy TNS 2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Format A5 oprawa: twarda materiał: ekskluzywna skóra ekologiczna papier: 80g kolor papieru: ecru pionowa gumka zamykająca zaokrąglone rogi wyklejka z ozdobnego kremowego papieru koperta na luźne karteczki wstążka w kolorze okładki dodatkowe strony: skrócony kalendarz 2021-2023 plan roku 2022 ważne wydarzenia notatnik oraz skorowidz adresowy 144 strony 141x207 mm

33,20 zł
28,22 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,98 zł

98
Human After All, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Human After All, CD
Punk Daft, Warner Music Polska
Dostępny
102 szt.

Lista utworów: 1. Human After All 2. The Prime Time of Your Life 3. Robot Rock

51,90 zł
47,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

99
Life Of Mammals, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life Of Mammals, LP
Museum Of Love, Warner Music Polska
Dostępny
49 szt.

147,90 zł
136,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

100
Sztuka rysowania dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka rysowania dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.18

Najlepsze książki o rysowaniu teraz także dla dzieci! Poradnik zaznajamia z podstawami rysunku. Dzięki przyjaznym dla dziecięcych rąk ćwiczeniom młodzi artyści (od 9. roku życia) nauczą się odtwarzać podstawowe kształty, faktury i proste kompozycje. Będą potrafili narysować ulubione zwierzęta, sylwetki ludzkie oraz scenki. Wszystkie instrukcje są nieskomplikowane, przekazywane łatwym, zrozumiałym językiem, krok po kroku.

49,90 zł
36,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

Wróć do góry