hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.09.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 22 września 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Tu jest nasz dom (Tracey Turner, Asa Gilland), na drugim Stryjeńska. Diabli nadali (Angelika Kuźniak). Kolejny produkt to Wielka panda i mały smok (James Norbury) oraz Boska Komedia (Dante Alighieri).
1
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Tu jest nasz dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Tu jest nasz dom
Dostępny
324 szt.

Ludzie żyją na wiele różnych sposobów w zależności od tego, gdzie jest ich dom. Dzięki 20 dzieciom z tej książki poznasz niektóre z nich. Zobacz, jak żyją dzieci na pustkowiach pustyni, sawanny i stepu; w skalnych domach i pływających wioskach; w lasach deszczowych i wysokich górach; w dużych miastach i na maleńkich wyspach. Bohaterowie bogato ilustrowanej książki Tu jest nasz dom opowiadają o swoich domach, szkołach i rodzinach; zdradzają, jak spędzają czas wolny, w co wierzą, co jedzą i jak się ubierają; prezentują swoje zwierzęta, okolice i ulubione zabawy. Książka uświadamia, że niezależnie od tego, gdzie i jak żyjemy, więcej nas łączy niż dzieli.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

119 osób kupiło
2
Stryjeńska. Diabli nadali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stryjeńska. Diabli nadali
Dostępny
82 szt.

Pełna pasji i furii, podziwiana i nienawidzona, sławna i zapomniana. Malarka uderzających skrajności i totalnych przeciwieństw. Zofia Stryjeńska. Co kochała, a czego się bała? Z kim się przyjaźniła i gdzie bywała? Jak piła wódkę i przeklinała? Co przemilczała? Angelika Kuźniak odkrywa przed czytelnikami zapomniane życie wybitnej polskiej malarki art déco. Z jej biografii wyłania się pełnokrwista kobieta, której zmagania są tyleż fascynujące, co uniwersalne. Nowe wydanie książki zawiera unikalny Słownik Zochy opracowany przez Angelikę Kuźniak. „Rodziłam się u zbiegu dwóch epok. Za późno, aby tańczyć kankana, za wcześnie, aby podziwiać rozbicie atomu. Oscyluję więc krańcowo między przepaścią a nadzieją.” – Zofia Stryjeńska Z listu do siostry Maryli, 1969 rok: „Staremu nudziarzowi o sobie pisać zabraniam. Nie zamierzam błąkać się w nudzie i szarzyźnie nawet po mej dematerializacji. Niech będzie w tym pisaniu tempo, ruch, barwa, energia. Niech mi na nowo w żyłach zacznie pulsować! […] Saludos”.

59,90 zł
38,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 20,96 zł

37 osób kupiło
3
Wielka panda i mały smok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka panda i mały smok
Dostępny
142 szt.

Inspirująca podróż, w której ważny jest nie cel, lecz droga. Piękne ilustracje oraz rozpisana na dwa głosy opowieść o przyjaźni, odwadze, czułości dla samego siebie… i o tym, dlaczego warto czasem napić się herbaty. Przed Wami książka, która podbije Wasze serca! Wielka Panda i Mały Smok podejmują wspólną podróż, choć dobrze się nie znają. Szybko gubią drogę – jak wielu z nas w życiu – ale wiedzą, że stracenie z oczu celu często pozwala dostrzec wspaniałości, których zazwyczaj nie zauważamy. Dlatego z radością błądzą, odkrywają nieznane miejsca i dyskutują o tym, co w życiu najważniejsze. Wielka Panda i Mały Smok to książka, w której znajdą mądrość czytelnicy w różnym wieku – od dzieci, przed którymi świat stoi otworem, do dorosłych, których życie często zmusza do radykalnych zmian. Poczucie humoru i mądrość Wielkiej Pandy i Małego Smoka przemówią do każdego z nas.

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

36 osób kupiło
4
Boska Komedia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boska Komedia
Dostępny
127 szt.

Nowe, wyjątkowe, najbliższe oryginałowi tłumaczenie Boskiej komedii Dantego. Relacja z najbardziej śmiałej i bogatej podróży w dziejach ludzkości – wędrówki po zaświatach. Polscy czytelnicy mają do dyspozycji wiele tłumaczeń tego dzieła – pięknych, poetycko porywających, ale pokazujących wyłącznie w przybliżeniu to, co dla samego Dantego-poety było nie mniej ważne od poetyckości: to, co zobaczył, poznał, usłyszał, przeżył w zaświatach Dante-wędrowiec, bohater własnego poematu. Dante – zdaniem tłumacza – nigdzie nie napisał, że świat, o którym opowiada, był snem, czy przestrzenią wyobraźni. Autor Boskiej komedii w niemal każdym wersie zaświadcza, że nie jest fantastą, lecz świadkiem, obserwatorem, reporterem. I jeśli wierzyć tej perspektywie, w 1321, roku śmierci Dantego, w którym ukończył dzieło, ludzie żyjący na ziemi dostali od niego jedyne w historii świadectwo wędrówki przez całe zaświaty, od początku do końca. Jedyny taki przekład Boskiej komedii, w którym nie są ważne piękne gładkie rymy, lecz sensy i szczegóły znaczące dla „reporterskiej wędrówki Dantego”. Wydanie wzbogacone jest fotografiami Jacka Poremby.

79,90 zł
51,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 27,96 zł

30 osób kupiło
5
Bioenergetyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bioenergetyka
Dostępny
249 szt.

Bioenergetyka to rewolucyjna terapia, która używa języka ciała do uzdrawiania problemów umysłu. Alexander Lowen, twórca i popularyzator tej metody, postrzega życie jako nieustanny przepływ energii i emocji między poszczególnymi częściami ciała. W tej książce omawia kluczowe zagadnienia bioenergetyki, takie jak język ciała, typologia ludzkich charakterów, autoekspresja i spontaniczność. Wyjaśnia również, jak podnieść jakość życia i uczynić je pogodniejszym dzięki zrozumieniu swojego ciała i tego, w jakim stopniu zależą od niego nasze emocje, odczucia, a nawet myśli. Rozważaniom tym towarzyszą ilustrowane opisy ćwiczeń i procedur bioenergetycznych z powodzeniem stosowanych przez autora. Lowen przekazuje także wskazówki, jak dostosować postępowanie w zależności od rodzaju pacjenta. To praktyczne podejście pozwala odbiorcy zyskać pewność siebie, swobodę oraz pogodę ducha. Alexander Lowen (1910–2008) to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Początkowo uczeń Wilhelma Reicha, po ukończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem własne podejście terapeutyczne. Bioenergetyce (zwanej też analizą bioenergetyczną) poświęcił ponad sześćdziesiąt lat życia. Lowen napisał kilkanaście książek cenionych przez specjalistów i pasjonatów na całym świecie. Był założycielem Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej.

39,99 zł
25,19 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,80 zł

22 osoby kupiły
6
Cud uważności. Prosty podręcznik medytacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud uważności. Prosty podręcznik medytacji
Dostępny
129 szt.

Uważność jest cudem – jak mówi tradycja buddyjska – dzięki któremu poznajemy siebie samych. Potrzebujemy spokoju serca i samokontroli, jeśli chcemy, aby nasze wysiłki przynosiły dobre rezultaty. Jeśli bowiem tracimy samokontrolę, pozwalamy niecierpliwości i złości zakłócić naszą pracę, to odbieramy jej tym samym jakąkolwiek wartość. Każdą czynność powinniśmy wykonywać uważnie. Aby zapanować nad naszym umysłem i uspokoić myśli, musimy uważnie przyglądać się naszym uczuciom i wrażeniom zmysłowym oraz jednoczyć się z nimi. Nauczmy się patrzeć na wszystkie istoty oczami pełnymi współczucia. Główny przekaz tej książki przekłada się na naszą postawę wobec innych ludzi, a zwłaszcza najbliższe otoczenie. Kwintesencją rozważań autora jest wskazówka: Jest tylko jeden najważniejszy czas, a ten czas – to teraz. Chwila teraźniejsza jest jedynym czasem, jaki mamy.

34,99 zł
22,04 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,95 zł

21 osób kupiło
7
Moja pierwsza biblioteczka. Bing. Małe wielkie rzeczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza biblioteczka. Bing. Małe wielkie rzeczy
Dostępny
171 szt.

4 przesympatyczne kartonowe książeczki w pięknym etui to świetny pomysł na prezent dla kilkulatka. Każda książeczka jest poświęcona innej tematyce – Bing mówi to urocze zestawienie powiedzeń króliczka, Bing kocha to rzecz jego o ulubionych osobach i przedmiotach, Przyjaciele Binga przedstawia innych bohaterów kreskówki, a Bing się bawi stanowi przegląd ulubionych aktywności króliczka – od zabawy na huśtawce po grę w berka z własnym cieniem. Każda książeczka zachęca dziecko do tego, aby samo opowiedziało o tym, co dla niego ważne – co lubi, jak wyraża emocje, z kim się przyjaźni i jak najchętniej się bawi. Dzięki niewielkim rozmiarom książeczek kilkulatek może je z dumą „czytać” samodzielnie, oglądać bez końca i zabrać ze sobą na spacer, w podróż albo do łóżeczka! Kartonowe strony nie brudzą się łatwo, są wytrzymałe i odporne na najróżniejsze dziecięce pomysły! Dzięki zaokrąglonym rogom książki są bezpieczne nawet dla bardzo małych dzieci. W serii dostępny jest również drugi tytuł – kolekcja czterech książeczek, dzięki którym Bing pomoże dziecku przygotować się do snu!

34,99 zł
23,44 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 11,55 zł

13 osób kupiło
8
Dom zbrodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom zbrodni
Dostępny
103 szt.

Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę, młodą wdowę. Policja wszczyna śledztwo, ale wyprzedza ją o krok Josephine, wnuczka ofiary. Ta wścibska nastolatka uwielbia kryminały i… podsłuchuje! A trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić. Dom zbrodni jest wykładem na temat anatomii morderstwa, a przewrotne zakończenie i dziś może budzić sprzeciw. Nic dziwnego, że to ulubiona powieść Agathy Christie, która uważała, że „każdy jest zdolny do zbrodni”.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

13 osób kupiło
9
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 6.6 cm, niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 6.6 cm, niebieska
Tullo
Dostępny
4 szt.

Piłka z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

12 osób kupiło
10
Asteriks. Tom 39. Asteriks i Gryf - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 39. Asteriks i Gryf
Dostępny
55 szt.

Asteriks i Obeliks powracają w nowej wspaniałej przygodzie. Oto piąty album stworzony przez francuski duet – scenarzystę Jean-Yvesa Ferriego i rysownika Didiera Conrada – ale pierwszy, nad którym pracowali już pod nieobecność i bez opieki mistrza Alberta Uderzo. Pewnego dnia Panoramiks otrzymuje od wilczego posłańca wiadomość, że jego dawny kolega szaman Akiedystrava jest w niebezpieczeństwie. Asteriks i Obeliks wraz z druidem wyruszają w długą podróż do dziewiczej, dzikiej i, jak okiem sięgnąć, zamarzniętej krainy Sarmatów, aby wspomóc starego przyjaciela. W tym samym kierunku podąża też oddział „odważnych” Rzymian z misją schwytania tajemniczego i przerażającego stworzenia, Gryfa, dzięki któremu Juliusz Cezar mógłby zapunktować u rzymskiego suwerena. Włóż ciepłe botki, gruby polar i ruszaj w drogę z naszymi bohaterami. Zapowiada się ciekawa przygoda! Seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 roku przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

12 osób kupiło
11
Moja pierwsza biblioteczka. Tomek i przyjaciele. Niezawodne lokomotywy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza biblioteczka. Tomek i przyjaciele. Niezawodne lokomotywy
Dostępny
68 szt.

„Moja pierwsza biblioteczka” to kolekcja 4 uroczych książeczek w pięknym etui – idealny prezent dla najmłodszych czytelników. Na wyspie Sodor nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Wiedzą o tym lokomotywy, które każdego dnia spotykają niezwykłe przygody a także kłopoty. Na szczęście przyjaciele są zawsze gotowi do pomocy w tarapatach i do wspólnej zabawy. Każda książeczka z kolekcji prostym językiem opowiada przygody Tomka i jednej lokomotywy z wesołej ekipy jego przyjaciół. Książeczki mają format wygodny dla małych rąk i bezpieczne zaokrąglone rogi. Kolorowe ilustracje sprawią, że mały czytelnik będzie chciał wracać do czytania i oglądania obrazków w nieskończoność. Kolekcja czterech książek „Moja pierwsza biblioteczka” jest opakowana w wygodne etui, co sprawia że można ją zabrać ze sobą na spacer do parku czy w podróż. Kartonowe strony są odporne na zabrudzenia i odporne na działanie małych rąk.

34,99 zł
23,44 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 11,55 zł

12 osób kupiło
12
Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci
Dostępny
162 szt.

Historia tej książki rozpoczęła się wtedy, kiedy zaprzyjaźnione ze mną przedszkolaki zaczęły pytać swoich rodziców: „Skąd ja się wzięłam na tym świecie?”. Zauważyłam, że niektórzy dorośli wpadali wtedy w jakąś dziwną i niezrozumiałą panikę. I właśnie dlatego postanowiłam napisać książkę o tym, skąd się biorą dzieci – najzwyklejszą jak się da! Książka składa się z zasłyszanych i prawdziwych rozmów ze znajomymi 8-, 9- i 10-latkami, bez żadnej cenzury! Zapraszam do lektury. Alicja Długołęcka – autorka książek dla dorosłych, edukatorka psychoseksualna, doktor nauk humanistycznych.

39,99 zł
25,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,40 zł

12 osób kupiło
13
Człowiek o 24 twarzach, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek o 24 twarzach, wydanie 2
Dostępny
93 szt.

Genialny aktor czy ofiara własnej psychiki? Najcięższy przypadek rozszczepienia osobowości w dziejach David ma 8 lat i wchłania cały ból. 14-letni Danny został kiedyś żywcem zakopany pod ziemią. Ragen kontroluje nienawiść, a Adalana szuka homoseksualnej kobiecej czułości. Billy natomiast śpi, bo kiedy tylko się zbudzi, znów spróbuje popełnić samobójstwo. To tylko pięć z dwudziestu czterech twarzy Williama Milligana, jednego z najdziwniejszych przypadków, o jakich słyszały współczesna medycyna i wymiar sprawiedliwości. USA, koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Na Uniwersytecie Stanowym Ohio dochodzi do serii gwałtów na studentkach. Policja szybko namierza sprawcę – jest nim młody mężczyzna, William (Billy) Milligan. Sprawa wydaje się oczywista, jednak od początku z zatrzymanym jest coś nie tak. Milligan zdaje się nie wiedzieć, o co pytają go policjanci. W areszcie próbuje odebrać sobie życie. By chronić mężczyznę przed nim samym, władze przysyłają doświadczoną panią psycholog. Rozmowa, która odbędzie się między nią a Billym, ujawni szczegóły szokujące opinię publiczną. Postawi też wiele trudnych pytań przed środowiskiem amerykańskich sędziów, psychologów i psychoterapeutów. Jak żyć, mając w sobie jednocześnie 24 różne postaci? Jak nie popaść w obłęd, słysząc w głowie rozkazy wydawane z serbskim akcentem, płaczliwe zawodzenie małego chłopca lub determinację spragnionej czułości lesbijki? Kim są poszczególne postaci mieszkające w głowie Milligana? W jaki sposób przejmują władzę nad jego myślami i czynami? A może wszyscy zaangażowani w sprawę policjanci, prawnicy i lekarze dają się zwieść grze genialnego aktora, który chce tylko uniknąć kary za popełnione przestępstwa? Tym bardziej, że w toku postępowania okazuje się, że za popełnione gwałty wcale nie odpowiada najbardziej podejrzana z osobowości Milligana…

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

11 osób kupiło
14
Miłość i inne klątwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość i inne klątwy
Dostępny
171 szt.

Właścicielki siedliska ramię w ramię z samozwańczą brygadą antykryminalną podejmują się zadania zdemaskowania mordercy, który bezczelnie zakłócił obchody dziadów. I choć sytuacja nie wygląda dobrze, a klęska urodzaju sprawia kłopot policjantom, których w dodatku dosięga strzała Amora, z babiborzanami nie ma żartów, zwłaszcza, gdy pomaga im pewien emerytowany agent. Czy istnieje klątwa, której nie da się złamać? I upiory, przed którymi nie da się uciec? Jedno jest pewne: Słowacki wielkim poetą był, a Mickiewicz nieźle narozrabiał.

44,00 zł
28,60 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,40 zł

11 osób kupiło
15
Naturalne uzdrawianie z DMSO. Kompletny przewodnik po bezpiecznych metodach leczenia bólu, stanów zapalnych i innych przewlekłych dolegliwości za pomocą dimetylosulfotlenku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalne uzdrawianie z DMSO. Kompletny przewodnik po bezpiecznych met...
Dostępny
143 szt.

W tej książce znajdziesz wszelkie informacje potrzebne do najlepszej i najbezpieczniejszej metody samodzielnego stosowania DMSO (dimetylosulfotlenek) dla poprawy zdrowia i odzyskania odporności. Odkryjesz jak działa DMSO, aby przyspieszyć proces gojenia się ran, oparzeń i urazów mięśni. Ta książka pomoże ci zrozumieć, jak bezpiecznie i skutecznie używać DMSO do leczenia, od bólów głowy i stanów zapalnych po chorobę zwyrodnieniową stawów i reumatoidalne zapalenie stawów, a wszystko to bez użycia leków na receptę! Poznasz również kombinacje DMDO z innymi preparatami prozdrowotnymi, jak olejki eteryczne, witamina C, MSM czy olejek CBD. DMSO – naturalny, skuteczny, bezpieczny, tani środek na ból.

44,40 zł
27,97 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,43 zł

11 osób kupiło
16
Leniwy umysł. Dlaczego warto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leniwy umysł. Dlaczego warto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzj...
Dostępny
70 szt.

Im kto mądrzejszy, tym większe popełnia gafy. Inteligencja nie tylko nie jest lekiem na całe zło, ale też bywa wręcz klątwą. Ludzie wprawni w sztuce myślenia mają często kłopot z weryfikacją swoich poglądów. Im ktoś jest bardziej błyskotliwy, tym większe może mieć trudności z dostrzeżeniem własnych ograniczeń. Tymczasem w szybko zmieniającym się świecie bardziej liczą się inne umiejętności poznawcze, a mianowicie zdolność do weryfikacji przyjętych założeń i pozbywanie się nieaktualnych informacji. Pomyśl jeszcze raz. Adam Grant, profesor Wharton School, autor bestsellera Buntownicy oraz gwiazda konferencji TED, którego wystąpienia obejrzało ponad 25 mln odbiorców, w swojej nowej książce wziął na warsztat ważną sztukę weryfikacji własnego zdania i refleksji nad słusznością wyznawanych poglądów. Czytając jego Leniwy umysł, dowiesz się m.in., dlaczego wybiegającym myślami w przyszłość przedsiębiorcom zdarza się ugrzęznąć w przeszłości; dlaczego noblista cieszy się, że się pomylił; co robi międzynarodowy mistrz sztuki dyskutowania, aby przeforsować swoje argumenty, jak oscarowy reżyser prowadzi produktywne kłótnie, a także jak zbudować w firmie kulturę uczenia się i gotowość do weryfikacji nawet najlepiej nakreślonych planów. Warto wiedzieć, czego się nie wie. Ta książka pomaga zinternalizować sobie wszystko, co większość z nas już instynktownie wie. To zaproszenie do wyzbycia się poglądów, które nam już nie służą. To zachęta do tego, aby uwolnić się od nieracjonalnego przywiązania do stałości, a na pierwszy plan wydobyć elastyczność myślenia, ciekawość i owartość umysłu. Bo opanowanie trudnej sztuki weryfikacji dotychczasowych poglądów i decyzji zdecydowanie pozwoli zwiększyć nasze szanse na osiągnięcie sukcesu w pracy i szczęścia w życiu. „To jest to! To jest książka, jakiej nam dziś potrzeba. Tak – żeby się czegoś nauczyć, trzeba się skupić. Jeszcze większy wysiłek trzeba jednak podjąć, żeby się czegoś oduczyć i nauczyć na nowo. Do tego trzeba wyrzec się wygody i wykazać się odwagą. Leniwy umysł to książka, w której Adam Grant wplata wiedzę naukową w kanwę opowieści. W ten sposób chce nam pomóc podtrzymać kondycję intelektualną i emocjonalną, abyśmy nie zatracili ciekawości wobec świata i byli w stanie aktywnie go zmieniać. Jeszcze nigdy dotąd z taką radością nie myślałam o tym, czego nie wiem.” – Brené Brown, Ph.D., autorka bestsellera Odwaga w przywództwie „Adam Grant w przekonujący sposób wyjaśnia, że jeśli tylko zdołamy z pokorą i dociekliwością przyjrzeć się własnym przekonaniom, to zawsze będziemy w stanie wymyślić siebie na nowo. Czytając Leniwy umysł, dowiedziałem się, co robią ludzie dokonujący wielkich rzeczy w sferze teorii i praktyki, aby pomimo ogromu wiedzy i doświadczenia na zawsze pozostać uczniami w szkole życia.” – M. Night Shyamalan, reżyser filmów „The Sixth Sense” oraz „Split” „Adam Grant uważa, że zachowywanie otwartego umysłu to umiejętność, którą można posiąść. Nikt nie potrafiłby nauczyć tej niesamowicie cennej umiejętności lepiej niż autor tej uroczej i błyskotliwej książki. Niesamowite spostrzeżenia w niej zawarte z pewnością skłonią czytelników do weryfikacji wielu swoich poglądów i ponownego przemyślenia najważniejszych decyzji.” – Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, autor książki Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym „W świecie agresywnej pewności najnowsza książka Adama Granta wyróżnia się orzeźwiającym przyzwoleniem na pokorną otwartość umysłu. Leniwy umysł to zbiór mocnych argumentów przemawiających za tym, żeby przemyśleć to, co już wiemy. To nie tylko potencjalnie przydatna lekcja. To może być lekcja nieodzowna!” – „Financial Times” Adam Grant zajmuje się psychologią organizacji w Wharton School, gdzie od siedmiu lat plasuje się na czele rankingu najlepszych wykładowców. Jego książki sprzedają się w milionach egzemplarzy, jego wystąpienia z konferencji TED zostały odtworzone już ponad 25 milionów razy, a jego podcast WorkLife with Adam Grant bije rekordy frekwencyjne. Jego pionierskie badania inspirują ludzi do weryfikacji zupełnie podstawowych założeń na temat motywacji, szczodrości i kreatywności. Uważany jest za jednego z najważniejszych teoretyków zarządzania, znalazł się na liście 40 under 40 prowadzonej przez „Fortune”. American Psychological Association oraz National Science Foundation uhonorowały go nagrodami za dokonania naukowe. Grant ukończył studia licencjackie na Harvard University, a doktorat robił na University of Michigan. Startował w amerykańskich igrzyskach olimpijskich dla młodzieży w skokach do wody z trampoliny.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

9 osób kupiło
17
Gra Od stóp do głów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Od stóp do głów
Adamigo
Dostępny
403 szt.

51,40 zł
42,15 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,25 zł

9 osób kupiło
18
Malowanka z pisakiem wodnym. Pokoloruj i znajdź na ulicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka z pisakiem wodnym. Pokoloruj i znajdź na ulicy
Dostępny
298 szt.

Wystarczy napełnić pisak wodą i zmoczyć karty książeczki, a pojawią się barwne ilustracje. Dodatkową atrakcją książeczki są wierszyki do każdej ilustracji oraz zadania do policzenia lub wyszukania elementów rysunku. Z tą magiczną książeczką zabawa trwa na okrągło!

22,99 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,00 zł

9 osób kupiło
19
Czy będziesz moim przyjacielem? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy będziesz moim przyjacielem?
Dostępny
66 szt.

Pierwsza od 25 lat nowość z bestsellerowej serii „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”. Kontynuacja książki, której na świecie sprzedało się ponad 47 mln! Mały Brązowy Zajączek powraca! Jego mama jest zajęta, więc musi bawić się sam. Wyrusza więc na wędrówkę i poznaje przyjaciela! Teraz może się zacząć zabawa na całego! Przepiękna, pełna ciepła historyjka pomaga dzieciom zrozumieć, że rodzice i opiekunowie nie zawsze mają dla nich czas i czasem trzeba się zająć sobą samemu. A najfajniej jest poznać kogoś, kto będzie się bawił z nami i zostanie naszym przyjacielem!

36,99 zł
24,78 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 12,21 zł

9 osób kupiło
20
Tajemnica zniknięcia ciasta. Historyjki z okienkami. Świnka Peppa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica zniknięcia ciasta. Historyjki z okienkami. Świnka Peppa
Dostępny
89 szt.

Kolejne wyzwania przed świnką Peppą! Zobacz kto pomoże jej w rozwiązaniu tajemnicy zaginionego ciasta i kogo spotka na drodze? Aby się dowiedzieć podążaj za kolorowymi ilustracjami i ruchomymi okienkami. Czy bycie detektywem jest proste?

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

9 osób kupiło
21
Dieta Sirt. Przepisy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta Sirt. Przepisy
Dostępny
34 szt.

Potwierdzona naukowo dietetyczna rewolucja! Nie musisz rezygnować z ukochanych produktów (nawet z czekolady, kawy i wina!). Możesz szybko zmniejszyć tkankę tłuszczową, wzmacniając jednocześnie mięśnie oraz poprawiając swoje samopoczucie i zdrowie. Wszystko bez głodówki i wyczerpujących ćwiczeń fizycznych. Nie wierzysz w cuda? Bardzo dobrze. Wystarczy, że uwierzysz w naukę. Dwoje dietetyków z Uniwersytetu Surrey udowodniło, że kluczowa w redukcji komórek tłuszczowych jest aktywizacja tzw. genów sirtuinowych. A w ich uruchomieniu pomagają polifenole, składniki odżywcze występujące w niektórych roślinach. Zamiast sobie odmawiać, wystarczy dołożyć do swojej diety kilkadziesiąt „produktów sirtuinowych”. Tak, to naprawdę jest aż tak proste. Po światowym bestsellerze Dieta sirt Aidan Goggins i Glen Matten wracają z dziesiątkami szybkich i praktycznych przepisów, także w wersji wegetariańskiej, wegańskiej i bezglutenowej. Ta książka to wyjątkowa szansa na szybkie wdrożenie programu, dzięki któremu bez wysiłku zaczniesz tracić kilogramy już w pierwszym tygodniu. Później, dzięki gotowym jadłospisom, trwale uzupełnisz swoją dietę o kluczowe produkty sirt, unikając efektu jo-jo. Skorzystaj z jedynej oryginalnej diety twórców sirtfood i zmień swoje życie! Dieta, dzięki której Adele schudła 40 kg. Nie rezygnuj z wina, kawy i czekolady! Jedyna oficjalna książka odkrywców sirtfood z Uniwersytetu Surrey „Dieta, która nie podążą za modą, ale proponuje niezwykłe korzyści w zakresie poprawy zdrowia i sylwetki. Aidan i Glen dowodzą, że każdy może jeść ze smakiem, a przy tym czerpać korzyści z żywności sirtuinowej. Bardzo mi się to podoba!” – Lorraine Pascale, prowadząca programy kulinarne BBC, supermodelka, autorka książek kulinarnych „Wielkie odkrycie dietetyczne! Korzystając z pomocy Aidana i Glena, wprowadziłem do swojej diety żywność sirtuinową, dzięki czemu udało mi się osiągnąć skład ciała i samopoczucie, o jakich wcześniej nawet nie marzyłem.” – David Haye, bokser, mistrz świata WBA, WBC, WBO, weganin Aidan Goggins – farmaceuta i dietetyk, cierpi na rzadką chorobę autoimmunologiczną. Za sprawą dość wyjątkowego połączenia tych trzech czynników stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych europejskich specjalistów w dziedzinie zdrowia i dietetyki. Z jego usług szczególnie chętnie korzystają sportowcy, lekarze i celebryci. Glen Matten – entuzjasta dobrego jedzenia z dyplomem w dziedzinie dietetyki medycznej. Olbrzymią wiedzę na temat odżywiania łączy z zamiłowaniem do dobrej kuchni. Od ponad dziesięciu lat z powodzeniem otwiera kolejne kliniki na terenie Wielkiej Brytanii, a z jego usług korzystają osoby z pierwszych stron gazet. Mark McCulloch – jest profesjonalnym kucharzem od 25 lat. Pasjonuje się tworzeniem i serwowaniem zdrowych posiłków, bez kompromisów w zakresie ich smaku. Pomógł stworzyć przepisy na tę oryginalną dietę sirtfood.

36,90 zł
28,04 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,86 zł

8 osób kupiło
22
Wojny biznesowe. Opowieści o rywalizacji najsłynniejszych marek na świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny biznesowe. Opowieści o rywalizacji najsłynniejszych marek na świ...
Dostępny
64 szt.

Dlaczego niektóre firmy triumfują, a inne upadają? iPhone kontra BlackBerry. Adidas kontra Puma. Fender kontra Gibson. H&M kontra Zara. David Brown, autor jednego z najpopularniejszych podcastów, „Business Wars”, przedstawia największe rywalizacje biznesowe w historii. Co stoi za sukcesami i porażkami marek, które wpływają na nasze życie? David Brown wykorzystując kultowe strategiczne zagrywki i rady Sun Zi, pokazuje, jak potężne firmy wyrastają, pokonują rywali, tworzą innowacyjne plany i dostosowują się do zmiennych oczekiwań społeczeństwa. Ich cel? Być o kilka kroków przed resztą i pozostać triumfalnym tytanem swojej branży. Opowieści zawarte w Wojnach biznesowych ekscytują, ale jednocześnie dają bezcenne lekcje: determinacji, kreatywności, cierpliwości, finezji, wytrwałości i innych cech, które prowadzą do stworzenia zwycięskiej firmy. Te wnioski przydadzą się wszystkim: od freelancerów po dyrektorów międzynarodowych korporacji. „Wojny biznesowe to najlepsza seria historii o budowie biznesu jakiej kiedykolwiek słuchałem. To nie tylko spora dawka inspiracji, ale często bardzo namacalny know-how, który byłem w stanie dość szybko przenieść na prowadzenie swojego biznesu. Polecam najmocniej.” – Michał Sadowski, Brand24 „Niemal każdy na świecie myśli, że twórcami kinematografii są bracia Lumière. Ale to nie prawda. Twórcą kinematografii jest Polak Kazimierz Prószyński, ale o tym nie wie już niemal nikt. Książka Davida Browna w niebywale precyzyjny sposób unaocznia fakt, że nie zawsze sukces osiąga ten, kto jako pierwszy oswoił nową technologię. Czasem dzieje się tak dzięki inicjatywie trafiającej po prostu na właściwy moment. Brown stara się zbudować definicję tego momentu, by następnie pokazać nam determinanty skutecznego wdrażania innowacji. W dużej mierze mu się to udaje.” – dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema, prorektor WSB w Warszawie „Wprowadzenie nowej technologii na rynek zawsze przebiega wg pewnego schematu, ale sukces odnoszą tylko nieliczne, czy to w USA czy w Indiach. Tak było w przypadku pierwszego modelu samochodu Forda i komputera IBM-a, restauracji McDonalds, przeglądarki Internet Explorer firmy Microsoft, komórki iPhone firmy Apple, sieci filmowej Netfliks, a nawet hinduskiej firmy biofarmaceutycznej Biocon wartej obecnie miliardy dolarów, podczas gdy o ich najgroźniejszych rywalach – UNIVAC-u, Mosaice i Netscape-ie, BlackBerry czy Blockbusterze nikt już nie pamięta. Warto przestudiować tę książkę, żeby dowiedzieć się dlaczego.” – Wojciech Gryciuk, „Manager Report”

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

7 osób kupiło
23
Pokoloruj i znajdź na łące. Malowanka z pisakiem wodnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj i znajdź na łące. Malowanka z pisakiem wodnym
Dostępny
219 szt.

Wystarczy napełnić pisak wodą i zmoczyć karty książeczki, a pojawią się barwne ilustracje. Dodatkową atrakcją książeczki są wierszyki do każdej ilustracji oraz zadania do policzenia lub wyszukania elementów rysunku. Z tą magiczną książeczką zabawa trwa na okrągło!

22,99 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,00 zł

7 osób kupiło
24
Ruchome obrazki. Dolina Muminków. Poznaj Muminki! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruchome obrazki. Dolina Muminków. Poznaj Muminki!
Dostępny
102 szt.

Cóż to za czarodziejska dolinka! Może wpadniesz odwiedzić Muminka? Pociągnij, popchnij, przesuń! Rusz tylko palcem – łatwa to sprawa, a nie ominie cię świetna zabawa! Ta piękna i wtrzymała kartonowa książka z ruchomymi obrazkami to zaproszenie Doliny Muminków znanej z nowego serialu animowanego na podstawie serii powieści oraz komiksów autorstwa Tove Jansson. Ruchome obrazki to bestsellerowy format dla maluchów. Ulubieni bohaterowie, kolorowe ilustracje, poruszające się elementy oraz rymowany tekst sprawiają, że każda chwila z tą książeczką będzie dla najmłodszych fanów małych trolli idealnym zaproszeniem do Doliny Muminków.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

7 osób kupiło
25
Ruchome obrazki. Dolina Muminków. Zabawy Muminków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruchome obrazki. Dolina Muminków. Zabawy Muminków
Dostępny
60 szt.

W Dolinie Muminków zabawa nigdy się nie kończy! Na morzu, na stoku, na scenie, na niebie, wszędzie tam Muminki czekają na ciebie! Pociągnij, popchnij, przesuń! Rusz tylko palcem – łatwa to sprawa, a nie ominie cię świetna zabawa! Ta piękna i wtrzymała kartonowa książka z ruchomymi obrazkami to zaproszenie Doliny Muminków znanej z nowego serialu animowanego na podstawie serii powieści oraz komiksów autorstwa Tove Jansson. Ruchome obrazki to bestsellerowy format dla maluchów. Ulubieni bohaterowie, kolorowe ilustracje, poruszające się elementy oraz rymowany tekst sprawiają, że każda chwila z tą książeczką będzie dla najmłodszych fanów małych trolli idealnym zaproszeniem do Doliny Muminków.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

6 osób kupiło
26
Pokoloruj i znajdź w dżungli. Malowanka z pisakiem wodnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj i znajdź w dżungli. Malowanka z pisakiem wodnym
Dostępny
223 szt.

Wystarczy napełnić pisak wodą i zmoczyć karty książeczki, a pojawią się barwne ilustracje. Dodatkową atrakcją książeczki są wierszyki do każdej ilustracji oraz zadania do policzenia lub wyszukania elementów rysunku. Z tą magiczną książeczką zabawa trwa na okrągło!

22,99 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,00 zł

6 osób kupiło
27
Obca (elegancka edycja) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obca (elegancka edycja)
Dostępny
658 szt.

Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu. Opowieść o wielkiej miłości, rozgrywająca się w dwóch planach czasowych: współcześnie i w XVIII wieku. Jest rok 1945. Claire Randall, niedawno wojenna pielęgniarka, niespodziewanie przenosi się w czasie do roku 1743. Obca w nowej dla siebie rzeczywistości, poznaje miłość swego życia: walecznego szkockiego górala, Jamiego Frasera... Wartka, pomysłowa akcja, doskonale opisane szczegóły życia w XVIII-wiecznej Szkocji.

99,99 zł
79,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

6 osób kupiło
28
Kafir. Zawieszeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kafir. Zawieszeni
Dostępny
101 szt.

Wojskowa Służba Informacyjna po brutalnej weryfikacji i rozwiązaniu miała odejść w zapomnienie Większość służących w niej oficerów wyrzucono, a tych, którzy zostali w nowej Służbie Kontrwywiadu Wojskowego zaczęto traktować z nieufnością i z dystansem. Jednak wojna w Iraku i Afganistanie wymusiła na nowych władzach skorzystanie z umiejętności żołnierzy byłej WSI, których do tej pory mieli za bandytów i zdrajców. Stanęli oni przed wyborem: albo wyjazd na wojnę, albo wilczy bilet i wyrzucenie z armii, jednym z nich jest pułkownik Radosław Sztylc. W Zawieszonych ponownie spotkamy dobrze już znanych bohaterów, jak komandora Jędrzeja Sobolewskiego, chorążego Jacka Rusinka, czy piękną agentkę CIA Beverley Karter. Na drodze Radka pojawią się też kolejne osoby, czy będą to wrogowie? Radża znowu będzie musiał walczyć o życie i to nie tylko na wojnie w Afganistanie, ale i we własnym kraju. Będą za nim podążać bezwzględni zabójcy z GRU oraz płatni zdrajcy z polskich elit politycznych i Wojska Polskiego. Kto przeżyje? Kto zginie? Kto okaże się kretem? A kto nieoczekiwanym sprzymierzeńcem? Czy Sztylc, nie mając nic, będzie miał wystarczająco dużo, by dokonać zemsty na zdrajcach i płatnych zabójcach z Rosji?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

6 osób kupiło
29
Amazing Spider-Man. Tom 2. Przyjaciele i wrogowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amazing Spider-Man. Tom 2. Przyjaciele i wrogowie
Dostępny
49 szt.

Drugi tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej „Marvel Fresh”! Boomerang, nowy współlokator, Petera Parkera, zaprasza go wieczorem do baru. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie okazało się, że to bar, w którym spotykają się najgroźniejsi przestępcy z miasta. W dodatku urządzają sobie konkurs wiedzy o Spider-Manie. Czy Parker będzie miał szansę w nim wygrać? Następnie Gildia Złodziei kradnie kostiumy i sprzęt wszystkim nowojorskim superbohaterom. Pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji i odzyskaniu cennych łupów Spider-Manowi niespodziewanie oferuje Czarna Kotka. Ale czy na pewno działa bezinteresownie? Tymczasem Mary Jane trafia do grupy psychoterapeutycznej dla osób powiązanych z superbohaterami. Autorem scenariusz jest Nick Spencer („Iron-Man 2.0”, „Ant-Man: Druga szansa”), a rysunki przygotował Humberto Ramos („Extraordinary X-Men”). Album zawiera zeszyty serii „The Amazing Spider-Man” (2018) 6–10.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

6 osób kupiło
30
Warchoły, złoczyńcy i pijanice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warchoły, złoczyńcy i pijanice
Dostępny
22 szt.

Wyobraź sobie świat, gdzie bohaterowie nie piją wody. Gdzie częściej jest się właścicielem jednego ucha niż jednego domu. Kraj w wino i miód opływający, tłusty i bogaty. Piękny i jednocześnie niebezpieczny. Podzielony na wiele domen i udzielnych księstewek; z głębokimi lochami i wysokimi kurhanami. Rządzi tu królewska para – Siła i Spryt, a za nimi kroczą: Zasadzka, Zdrada, Walka i Zajazd. To nie fantastyka, choć może tak brzmi. To kresy XVII-wiecznej Polski. I wolnoć, Tomku, w swoim domku. Powrót do barwnych czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej, bez literackiej fikcji, a najprawdziwszym opisem najsłynniejszych postaci panów, wyznających ideę wolności i wyższości szlachty polskiej. W tej książce dostaniecie fakty potwierdzone w źródłach historycznych – pamiętnikach, zapisach sądowych, kronikach, listach itp.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

6 osób kupiło
31
Zakładka magnetyczna Koty Pattern - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna Koty Pattern
Henry
Dostępny
14 szt.

Uniwersalna i praktyczna magnetyczna zakładka do książki, idealna do zaznaczania fragmentów książki. Zakładka zapakowana w woreczek foliowy z euro zawieszką.

6,99 zł
7 osób kupiło
32
Pamiętniki Wisienki. Tom 5. Od pierwszych śniegów do Perseidów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki Wisienki. Tom 5. Od pierwszych śniegów do Perseidów
Dostępny
15 szt.

Wisienka to nastolatka, która rozplątuje pogmatwane ścieżki życiowe różnych ludzi. Dzięki detektywistycznej żyłce i zaangażowaniu przywraca im radość, sens życia i utracone głębokie uczucia. Tym razem los spłata jej ogromnego figla i to ona sama stanie się „ofiarą” śledztwa. A to za sprawą pewnej tajemniczej postaci z kart jej pamiętnika. Wisienka będzie musiała cofnąć się w czasie do chwil, gdy była małą dziewczynką i wydarzyło się coś, o czym wolałaby nigdy nie pamiętać. Lecz ktoś nie pozwoli jej na to, wyciągając na światło dzienne trudne sprawy ukryte na dnie serca dziewczynki... Scenariusz napisał Joris Chamblain, a przepiękne rysunki stworzyła Aurélie Neyret. „Pamiętniki Wisienki” to komiks dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoulême w 2014 r.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

6 osób kupiło
33
Pokoloruj i znajdź pod wodą. Malowanka z pisakiem wodnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj i znajdź pod wodą. Malowanka z pisakiem wodnym
Dostępny
366 szt.

Wystarczy napełnić pisak wodą i zmoczyć karty książeczki, a pojawią się barwne ilustracje. Dodatkową atrakcją książeczki są wierszyki do każdej ilustracji oraz zadania do policzenia lub wyszukania elementów rysunku. Z tą magiczną książeczką zabawa trwa na okrągło!

22,99 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,00 zł

5 osób kupiło
34
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Możemy uratować naszą Ziemię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Możemy uratować naszą Ziemię
Dostępny
16 szt.

Poznaj dzieci – takie jak ty – które walczą ze zmianami klimatycznymi. Zobacz, jak działają i przekonaj się, że przyszłość naszej planety zależy także od ciebie. W tej bogato ilustrowanej książce znajdziesz 12 prawdziwych historii dzieci, które zbierają śmieci, sadzą drzewa, oszczędzają wodę , sadzą rośliny dla owadów, walczą ze smogiem, plastikiem i wyrzucaniem jedzenia oraz edukują innych, bo zależy im na naszej planecie. Młodzi czytelnicy znajdą tu wiele porad, które zainspirują ich do podjęcia przyjaznych środowisku działań – w domu, szkole i swoim środowisku. „Czytając o kryzysie klimatycznym, możesz poczuć niepokój i bezradność. Ale masz prawo walczyć o swoją przyszłość i masz moc, żeby coś z tym zrobić. Wystarczy jedna osoba, żeby zacząć. Zobacz, jak zrobiły to dzieci opisane w tej książce”. – Anna Taylor, założycielka Brytyjskiej Sieci Klimatycznej

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

5 osób kupiło
35
Ta, która zawiniła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ta, która zawiniła
Dostępny
4248 szt.

Thriller, który zachwyci fanów B.A. Paris i Jenny Blackhurst! Popełniłam błąd. Ale dla nich jestem po prostu morderczynią. Moje życie nigdy nie było idealne, jednak od kiedy urodził się mój wnuk Josh, wiele spraw przestało mieć znaczenie. Ale o jednym nie mogę zapomnieć. Mężczyzna, któremu poświęciłam całe życie, ma romans. Zaufałam mu kiedy powiedział, że to już skończone. Jednak narastającej fali niepewności już nie powstrzymasz... Zraniona, cały wolny czas spędzałam z Joshem. Aż pewnego dnia, kiedy zajmowałam się wnukiem, do męża zadzwoniła TA kobieta… Na ten jeden krótki moment spuściłam Josha z oczu. Na jedną krótką chwilę… Wtedy wydarzenia wymknęły się spod kontroli. Przeszłość ponownie zapukała do moich drzwi. A koszmary sprzed lat wróciły…

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

5 osób kupiło
36
Z poradnika smyka. Jak poradzić sobie ze złością? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z poradnika smyka. Jak poradzić sobie ze złością?
Dostępny
71 szt.

Jak poradzić sobie ze złością? to kartonowa książeczka przedstawiająca zabawne i kreatywne sposoby, w jakie dziecko może radzić sobie z wybuchami swojej złości. Julek, główny bohater tej książeczki, podsuwa pięć zabawnych i kreatywnych sposobów radzenia sobie z wybuchami złości. Bez trudu może je wypróbować każdy maluch. Ilustracje, naśladujące dziecięce rysunki, skupiają uwagę małych czytelników i pomagają opanować złość. Książka jest skierowana również do rodziców – znajdą w niej praktyczne porady psychologa, które podpowiedzą, jak reagować na złość dziecka i jak pomóc mu nad nią zapanować. Pozostałe tytuły w serii „Z poradnika smyka”: • Jak nie bać się ciemności? • Jak pokochać bobasa? • Pierwszy dzień w przedszkolu?

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

5 osób kupiło
37
Żywoty równoległe. Wyjątkowi Polacy, tragiczne wybory, heroiczne postawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywoty równoległe. Wyjątkowi Polacy, tragiczne wybory, heroiczne posta...
Dostępny
108 szt.

Nobliści i wodzowie, koniunkturaliści i święci – ikony polskiej kultury i polityki zestawione w intrygujące duety: • Wyszyński – Gierek, • Czartoryski – Mickiewicz, • Walentynowicz – Kuroń, • Miłosz – Jan Paweł II, • Piłsudski – Dmowski. Czy kult bohaterów uskrzydla nas, czy krępuje? Wyjaśnia czy zaciemnia narodowi jego dzieje? Czy istnieje tylko jeden przepis na patriotyzm? Na te i wiele innych pytań o polskość odpowiadają Andrzej Nowak i Dorota Truszczak w pierwszych takich „żywotach równoległych” znanych Polaków. Książka jest owocem rozmów, które od kilku lat autorzy prowadzą na antenie Polskiego Radia w ramach audycji „Historia żywa”. Tytuł Żywoty równoległe to aluzja do wybitnego dzieła Plutarcha z Cheronei i inspiracja do wykorzystania tej samej metody i celu. Autorzy pobudzają do dyskusji, próbują ocalić uniwersalne idee i wartości wspólne dla Polaków. Zderzają losy czterdziestu dwóch wybitnych ludzi, żyjących w tych samych czasach, ale niekiedy zupełnie inaczej realizujących swoją misję społeczną. Z ich opowieści wyłania się niejednoznaczny, barwny i fascynujący obraz Polski ostatnich dwustu lat.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

5 osób kupiło
38
Filozofia chodzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia chodzenia
Dostępny
61 szt.

Chodzenie zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy zaznają jego dobroczynnego działania: uspokojenia, zjednoczenia z naturą, poczucia pełni. Chodzenie nie wymaga ani umiejętności, ani techniki, ani sprzętu, ani pieniędzy. Wystarczy ciało, przestrzeń i czas. Ale chodzenie jest też aktem filozoficznym i doświadczeniem duchowym. Włóczęgi i pielgrzymki, błądzenie i rytuały przejścia, natura i cywilizacja – autor czerpie z literatury, historii i filozofii: Rimbaud i jego wieczne ucieczki, Gandhi i polityka biernego oporu i oczywiście Kant i jego codzienne przechadzki po Królewcu. A jeśli tylko stopami dobrze się myśli? Co miał na myśli Nietzsche, kiedy pisał: „I wspinały się stopy, palce już słuchały”? Właśnie o tym jest ta książka, będąca zarazem traktatem filozoficznym i próbą zdefiniowania sztuki chodzenia. Ucieszy wszystkich, którzy nigdy nie myśleli o sobie jako o wędrujących myślicielach.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

5 osób kupiło
39
Pajęcza sieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pajęcza sieć
Dostępny
2833 szt.

Niezwykły thriller autora światowego bestsellera Umysł zabójcy. Nie każda śmierć przychodzi bez ostrzeżenia… Na ulicach grasuje zabójca. Śledzi i atakuje na pozór przypadkowe młode kobiety, zawsze jednak je uprzedza. Jedną z jego ofiar jest dwudziestoletnia Kendele Byers, brutalnie zamordowana i pochowana w płytkim grobie. W przeszłości doświadczała przemocy, a zawodowo zaspokajała perwersyjne zachcianki klientów, więc lista podejrzanych z każdym dniem się wydłuża. Kiedy po czasie ginie kolejna młoda kobieta, śledczy Mitchell Lonnie zdaje sobie sprawę, że zabójstwa są ze sobą powiązane. Obie ofiary na kilka minut przed śmiercią dostały wskazówkę, w jaki sposób zginą. Mitchell i jego wspólnik muszą dopaść seryjnego, psychopatycznego mordercę, nim zginą kolejne niewinne kobiety. Ale kiedy w śledztwo angażuje się siostra Mitchella, ten zaczyna się gubić.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

5 osób kupiło
40
Horrrendalna historia Polski. Nieznośna niepodległość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horrrendalna historia Polski. Nieznośna niepodległość
Dostępny
79 szt.

Na pewno nie wiesz: • co nazywano „dusicielem Gdańska”? • komu salutowała biała niedźwiedzica? • co to były żurawiejki? Szalone lata dwudziestolecia międzywojennego są tak barwne, że nie chcą się rozpłynąć w mrokach historii. Ludzie żyli, bawili się i cieszyli odzyskaną niepodległością. A że ta niepodległość bywała trudna i nieznośna, to już inna sprawa... Przeżyj złote czasy radia i kina. Daj się ponieść bolszewickiej taczance. Odwiedź sztetl i kucnij w kuczce. Pokibicuj „boyowniczkom” i ich bojom. Nie wywoła w nas nudności książka o niepodległości.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

5 osób kupiło
41
Puzzle 1000 elementów. Life Collection. W kinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Life Collection. W kinie
Clementoni, 1000
Dostępny
250 szt.

Life Collection to wyjątkowa kolekcja puzzli dla dorosłych i młodzieży. Clementoni charakteryzuje się wysoką jakością nadruku, precyzją wykonania. Idealne dopasowanie elementów oraz odporność na zgniecenie to duży atut puzzli. Clementoni puzzle rozwijają zdolności manualne u dziecka oraz kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie.

27,90 zł
24,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,35 zł

4 osoby kupiły
42
Światło na krańcach świata. Mały atlas latarni morskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światło na krańcach świata. Mały atlas latarni morskich
Dostępny
71 szt.

Niesamowita podróż – geograficzna i literacka – po latarniach morskich w najdalszych zakątkach świata. Niewidomy latarnik podtrzymuje światło na kole podbiegunowym, dzielna dziewczyna ratuje rozbitków, gatunek ptaka znika po wybudowaniu latarni, duch pisze w nocy na maszynie, ekscentryczny inwestor wznosi wieżę w niedostępnym miejscu na pełnym morzu, dwójka skłóconych latarników zostaje odcięta od świata na klaustrofobicznej wysepce. W wielu zaskakujących historiach odległe latarnie są związane z życiem Edgara Allana Poego, Virginii Woolf i Nelsona Mandeli, a wszystko składa się na doświadczenie wspaniałej wyprawy ku odległym zakątkom i czasom, gdzie niczym w kalejdoskopie mieszają się samotność, szaleństwo, odwaga i szczęście. Światło na krańcach świata – nawiązujące tytułem do powieści Juliusza Verne’a Latarnia na końcu świata – to unikalna kolekcja ponad trzydziestu opartych na faktach opowieści opatrzonych zachwycającymi ilustracjami, mapami morskimi, schematami architektonicznymi i ciekawostkami na temat odległych latarni. Nie jest to jednak podręcznik geografii, ale jedyny taki paszport dla podróżników marzycieli. Fascynująca i piękna książka, niezwykła jak opisane w niej latarnie.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

4 osoby kupiły
43
Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem
Dostępny
128 szt.

Przystępna i aktualna książka napisana przez lekarza, który przekonuje, że możemy ustrzec się wielu poważnych chorób dzięki odpowiedniemu odżywianiu. Każdy z piętnastu rozdziałów poświęcony jest innej chorobie oraz zaskakująco prostym sposobom pozwalającym jej uniknąć. Autor omawia również dwanaście grup pokarmów, które powinniśmy wprowadzić do swojej codziennej diety, żeby czuć się lepiej i żyć dłużej. Wszystkie zalecenia doktora Gregera są poparte wieloletnimi badaniami.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

4 osoby kupiły
44
Pan Borsuk i Pani Lisica. Tom 2. Rozgardiasz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Borsuk i Pani Lisica. Tom 2. Rozgardiasz
Dostępny
34 szt.

Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do życia razem! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać we wspólnej norze! W drugim tomie pojawia się niespodziewany gość. Spowoduje zamieszanie w tej niezwykłej rodzinie borsuków i lisów, które nigdy się nie nudzą.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

4 osoby kupiły
45
Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2. Filary cywilizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2. Filary cywilizacji
Dostępny
129 szt.

Światowy megabestseller Sapiens. Od zwierząt do bogów w graficznej odsłonie. Epicka, pięknie ilustrowana i pełna humoru historia ludzkości. A gdybyśmy tak 12 000 lat temu wpadli w pułapkę i nigdy nie zdołali się z niej wymknąć? To wtedy homo sapiens przestał być koczownikiem i zaczął prowadzić osiadły tryb życia. Ciężka praca nie sprawiła jednak, że jego życie stało się lepsze. Wkrótce potem powstały pierwsze imperia, a wojna, głód, choroby oraz nierówność stały się częścią ludzkiej kondycji. Brzmi ponuro? Nie z obsadą zabawnych postaci biorących udział w ekscytującej wyprawie w przeszłość. Yuval, Zoe, profesor Saraswati, Cindy i Bill, detektyw Lopez i Doktor Fikcja starają się dociec, w jaki sposób rewolucja neolityczna na zawsze zmieniła ludzkość. Przebiegły Mefistofeles podpowiada, jak usidlić ludzi, król Hammurabi stanowi prawo, a Konfucjusz wyjaśnia, na czym polega harmonia społeczna. Gościnnie występują Thomas Jefferson, Scarlett O’Hara, John Lennon oraz Margaret Thatcher. Dla tych, którzy dobrze znają książki Harariego, i tych, którzy nie zajmują się na co dzień nauką czy historią, ale cenią dowcip i inteligentną rozrywkę. Każda z części czterotomowej serii może być czytana osobno.

79,90 zł
64,90 zł

Rabat 18,8%
oszczędzasz 15,00 zł

5 osób kupiło
46
Tajemnica morskiej latarni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica morskiej latarni
Dostępny
3828 szt.

Powieść autorki światowych bestsellerów Santy Montefiore. Wciągająca historia poróżnionej rodziny, skrywanej przeszłości i miłości, która nigdy nie umiera. Ellen Trawton ucieka od swojego płytkiego londyńskiego życia i władczej matki, która rozpaczliwie próbuje ją sobie podporządkować. Czy istnieje lepsza kryjówka niż dom pośród surowej scenerii Connemary, zamieszkany przez skrywaną przed rodziną ciotkę, z którą matka Ellen od lat nie utrzymuje kontaktów? Jednak dzikość i piękno irlandzkiej ziemi skrywają niewyjawione od lat sekrety i zagadkę z przeszłości, której nikt dotąd nie rozwikłał. Conor Macausland to nieodgadniony, samotny mężczyzna. Jego żona Caitlin zmarła młodo w tragicznym wypadku w starej latarni morskiej, a jej śmierć doprowadziła go do rozpaczy. Kiedy ścieżki Conora i Ellen krzyżują się, rodzi się między nimi uczucie, jednak niespokojny duch Caitlin gotów jest zrobić wszystko, by Conor już nigdy nikogo nie pokochał.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

4 osoby kupiły
47
Zakładka magnetyczna Leniwiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna Leniwiec
Henry
Dostępny
47 szt.

Uniwersalna i praktyczna magnetyczna zakładka do książki, idealna do zaznaczania fragmentów książki. Zakładka zapakowana w woreczek foliowy z euro zawieszką.

7,99 zł
4 osoby kupiły
48
Ufo nad Bratysławą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ufo nad Bratysławą
Dostępny
125 szt.

Kraj nad trzema morzami, z których tylko jedno jest prawdziwe, a i tak nie ma do niego bezpośredniego dostępu. Ojczyzna Nocnego Króla i Janosika. Miejsce, w którym zawsze biorą górę okoliczności – te, które sprawiły, że Słowacy przez tysiąc lat byli w madziarskiej niewoli, że podporządkowali się III Rzeszy, że na dziesięciolecia zostali za żelazną kurtyną. Ufo nad Bratysławą to bardzo osobista i bardzo zabawna książka o kraju za naszą południową granicą. Weronika Gogola z poczuciem humoru i wielką sympatią przygląda się swojej przybranej matczyźnie. Dużo tu o słowackiej polityce, bo w tym niewielkim kraju nie ma dokąd przed nią uciec. Jest więc niesławny Mečiar i jego następca Fico, są rolnicy, którzy założyli partię „Mamy dość!”, są organizatorzy protestów, które wybuchły po zamordowaniu młodego dziennikarza i jego narzeczonej, oraz nowa prezydentka, która niczym Janosik wreszcie zaprowadzi upragniony porządek. Autorka zabiera nas w szaloną podróż po kraju, w którym powstał musical o Janie Pawle II, gdzie organizuje się turniej kopania grobów dla zawodników z państw Grupy Wyszehradzkiej i skąd można po śmierci polecieć w kosmos.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
49
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 6.6 cm, czerwona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 6.6 cm, czerwona
Tullo
Dostępny
20 szt.

Piłka z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

11,30 zł
9,99 zł

Rabat 11,6%
oszczędzasz 1,31 zł

4 osoby kupiły
50
Głodna puszcza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głodna puszcza
Dostępny
94 szt.

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać – rycerz Pogorzałek – gdzieś w owej puszczy zaginął. Kociołek nie ma najmniejszej ochoty, by służyć możnym (i zadufanym) tego świata, ale okazuje się, że istnieje niezawodny sposób, by skłonić go do kolejnych bohaterskich czynów. Tylko czy upora się z zadaniem do niedzieli, jak obiecał żonie? Na misję Kociołek wyrusza na czele drużyny do zadań specjalnych: rycerza Urgo, elfa Eliaha, starego guślarza Żychłonia, krasnoluda Gramma zwanego Majstrem i goblina Zwierzaka. Przyjdzie im stoczyć niejedną bitwę z wysłannikami Złego, przejrzeć niejedną intrygę, przejść próbę wzajemnej lojalności, napchać żołądki przysmakami, wytaplać się w błocie, a do tego zdobyć przychylność kłobuków – najbardziej nieobliczalnych mieszkańców Głodnej Puszczy. Wartka akcja, wyraziste postacie i zabawne dialogi w duchu mistrzów fantastyki. Daj się porwać przygodzie i sprawdź, jakie niespodzianki kryją się w Dolinie! Marcin Mortka – autor wielu powieści fantasy i jeszcze większej ilości książek dla dzieci, tłumacz, lektor języków obcych i poszukiwacz świętego spokoju. Niepoprawny optymista, zawzięty domator, niepowstrzymany gawędziarz i wielbiciel historii oraz ostrej muzyki. Sercem i duszą oddany rodzinie oraz książkom w każdej postaci. Od wielu lat próbuje zostać prawdziwym hobbitem. W 2021 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się nowa powieść Marcina Mortki Nie ma tego Złego. „Lekka, przyjemna i szalenie wciągająca opowieść o przygodach Kociołka i jego wesołej drużyny do zadań specjalnych. Już dawno się tak dobrze nie bawiłam!” – Anta Boharewicz-Dąbrowska, Book Reviews by Anita „Niezależnie od tego, czy znasz już bohaterów z książki Nie ma tego Złego, czy dopiero zaczynasz przygodę z Doliną, świetna zabawa gwarantowana!” – Patryk Sadowski, Niestatystyczny.pl

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

4 osoby kupiły
51
Świat chce, byś był sobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat chce, byś był sobą
Dostępny
60 szt.

Świat chce, byś był sobą to przepiękna opowieść autorstwa Joanny Gaines, zilustrowana przez Juliannę Swaney. Autorki towarzyszą dzieciom, które konstruują własne balony na ogrzane powietrze, by wziąć udział w wielkim pokazie. Jedne z nich pracują wspólnie, inne wolą tworzyć samodzielnie. Niektóre budują skomplikowane maszyny, inne stawiają na artyzm swoich projektów. Jednak dopiero wszystkie balony wspólnie tworzą wspaniały, niezwykle barwny pokaz, który jest metaforą naszego życia – różnorodność jest nie tylko urokliwa, ale i bardzo nam wszystkim potrzebna. Każdy z nas jest inny, a ta inność jest wyjątkowa. To właśnie różnice między nami składają się na piękno otaczającego nas świata. Książka ma za zadanie wzmacniać w dzieciach poczucie własnej wartości, wskazując mocne strony każdego z nich. Zachęca do rozwijania i pielęgnowania talentów, a także akceptacji różnic między ludźmi. Podkreśla wartość pracy zespołowej.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
52
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 5.4 cm, czerwona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 5.4 cm, czerwona
Tullo
Dostępny
8 szt.

Piłka z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

10,40 zł
8,99 zł

Rabat 13,6%
oszczędzasz 1,41 zł

3 osoby kupiły
53
Kredziarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredziarz
Dostępny
90 szt.

W mrocznych zakamarkach ludzkiego umysłu kryją się najbardziej fascynujące koszmary i tajemnice. Rok 1986. Eddie i jego przyjaciele dorastają w sennym angielskim miasteczku. Spędzają czas, jeżdżąc na rowerach i szukając wrażeń. Porozumiewają się kodem: rysowanymi kredą ludzikami. Pewnego dnia jeden tajemniczy znak prowadzi ich do ludzkich zwłok. Od tej chwili wszystko zmienia się w ich życiu. Trzydzieści lat później Eddie i jego przyjaciele dostają listy z wiadomością napisaną tajemniczym kodem z dawnych lat. Uważają, że to żart do momentu, gdy jeden z nich nie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Do Eddiego dociera, że jedyną drogą do ocalenia siebie przed podobnym losem jest próba zrozumienia, co tak naprawdę stało się przed laty. Kredziarz to najlepszy rodzaj suspense’u, w którym teraźniejszość doskonale współgra z reminiscencją, każda postać jest wyraźnie zarysowana i interesująca, żadna z zagadek nie pozostawia w czytelniku niedosytu, a zwroty akcji zaskoczą nawet najbardziej doświadczonego czytelnika.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
54
Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach
Dostępny
40 szt.

Lisia narzeczona zrzucająca futro, zmiennokształtny wojownik niedźwiedź, foka zakochana w człowieku, car węży ofiarowujący śmiałkowi swoją koronę… A do tego czarownice jeżdżące na wielorybach, boginie dosiadające wron oraz skryta, nieśmiała ośmiornica, która była na Samym Początku… Wyobraźnię dawnych ludzi zamieszkiwały przede wszystkim zwierzęta. Uczyły współczucia, odwagi i sprawiedliwości, a także szacunku dla każdego stworzenia. Pod zasłoną mitu i baśni łączyły niebo i ziemię, przekazywały prawdę o naszym wspólnym losie, o naprzemienności radości i bólu, życia i śmierci. W tej książce znajdziecie wiele prastarych opowieści. Niektóre może już znacie, ale na pewno nie wszystkie. Bo czy wiedzieliście, że sumeryjski bóg Enki wypuścił na swojego wroga bohaterskiego żółwia, który ugryzł niegodziwca w kostkę? Dzicy przewodnicy to jedyny w swoim rodzaju przewodnik dla małych i dużych po świecie naszych przodków.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

3 osoby kupiły
55
Mgła mózgowa. Skuteczny program na radykalną poprawę koncentracji i wzmocnienie pamięci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mgła mózgowa. Skuteczny program na radykalną poprawę koncentracji i wz...
Dostępny
35 szt.

Cierpisz na problemy z koncentracją? Często jesteś rozkojarzony? Masz trudności z zapamiętywaniem nowych informacji? To mogą być pierwsze objawy mgły mózgowej – choroby, z którą zmaga się coraz więcej ludzi! Jej przyczyn upatruje się w niezdrowym trybie życia, depresji czy COVID-19. Autor stworzył prosty 21-dniowy program, który pomoże ci wyeliminować mgłę mózgową i przywrócić zdrowie mózgu. Jego sekret tkwi w przywróceniu równowagi najważniejszych hormonów w mózgu: dopaminy, serotoniny i kortyzolu. Pomogą ci w tym prawidłowa dieta dla mózgu, proste gry i wskazówki, jak ćwiczyć mózg, by poprawić pamięć i koncentrację. Dowiesz się, jak efektywnie odpoczywać i odkryjesz zalety medytacji. Tylko 21 dni do sprawnego mózgu!

54,50 zł
39,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,71 zł

3 osoby kupiły
56
Lucky Luke. Tom 5. Lucky Luke kontra Pat Poker - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 5. Lucky Luke kontra Pat Poker
Dostępny
16 szt.

Jedna z pierwszych opowieści o legendarnym kowboju, który jeszcze nie jest sławnym rewolwerowcem, dlatego złoczyńcy uważają go za żółtodzioba! Lucky Luke zgadza się przyjąć posadę szeryfa w Red City. Nazwa miasta pochodzi od koloru ziemi, która podobno jest czerwona, bo wsiąkła w nią krew wielu poprzednich stróżów prawa... Już w czasie podróży do odległego miasteczka Samotny Kowboj ma nieliche kłopoty, a w gnieździe bandytów będzie jeszcze gorzej! Czy zdoła zaprowadzić porządek tam, gdzie dotąd nikomu to się nie udało? Przed najszybszym strzelcem Dzikiego Zachodu seria bezpardonowych starć ze sprytnym i bezwzględnym mistrzem kart Patem Pokerem, który nie zawaha się przed żadnym draństwem, aby uniknąć więzienia! Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinnego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
57
Bóg żyje w Holandii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg żyje w Holandii
Dostępny
22 szt.

Współczesna Holandia to jeden z najbardziej oddalonych od Chrystusa krajów Europy, choć przez wieki tamtejszy Kościół rozwijał się prężnie, dzieląc się wiarą z innymi narodami. Wszystko zmieniło się w latach sześćdziesiątych. To wtedy Holandia zapomniała o Bogu. Czy jest możliwe, aby w państwie, w którym dozwolona jest eutanazja, zalegalizowane są narkotyki, gdzie promuje się skrajnie indywidualistyczną kulturę, a każdego dnia zamykanych jest kilka kościołów, mogła odnowić się żywa wiara? Kardynał Willem J. Eijk jest prawdziwym świadkiem Chrystusa. Wierny Tradycji i Ewangelii, codziennie walczy o Prawdę i o Boga. Mimo fali hejtu i wielkiej presji, nie boi się sprzeciwiać kulturze śmierci i indywidualizmu. W wywiadzie przeprowadzonym przez włoskiego dziennikarza poznajemy kulisy upadku Kościoła w Holandii oraz historię walki kardynała o to, by wytrwać w opozycji do świata. Ten głos to ostrzeżenie dla nas – chrześcijan w Polsce, ponieważ także my będziemy musieli przeciwstawić się nadciągającej fali sekularyzacji i ateizacji. Kardynał Willem Jacobus Eijk – holenderski duchowny rzymskokatolicki, arcybiskup Utrechtu i tym samym prymas Niderlandów od 2008 r., przewodniczący Konferencji Episkopatu Holandii w latach 2011–2016. Andrea Galli – włoski dziennikarz związany z katolickim dziennikiem „Avvenire”. „Historia holenderskiego Kościoła katolickiego w XX wieku pełna jest wzlotów i upadków, a kard. Willem Eijk, który był ich świadkiem i uczestnikiem, potrafi opowiadać o nich pasjonująco. A co najważniejsze, nie wpatruje się w przeszłość, ale ukazuje szlak dalszej wędrówki i budzi nadzieję. W czasach, kiedy wschodnia cześć Europy zaczęła z opóźnieniem powtarzać dawne błędy Zachodu, świadectwo prymasa Holandii – niezłomnego obrońcy nauczania etycznego Jana Pawła II – staje się lekturą niemal obowiązkową.” – Dominika Krupinska, teolog, historyk, autorka bloga „Adoptuj kościół w Holandii” „Gdybym miał wymienić europejskich duchownych, których widziałbym w przyszłości na Stolicy Piotrowej, na czele Kościoła, to kard. Willem J. Eijk byłby bardzo wysoko na takiej liście. Może nawet na pierwszym miejscu. Holandia to kraj, który kojarzymy z odrzuceniem chrześcijaństwa i z upadkiem kultury katolickiej. Ta opinia wydaje się jednak uproszczona. Owszem, Kościół w Holandii jest dziś niewielki, ale zachowuje żywą wiarę i kard. Eijk jest tego Kościoła twarzą.” – Tomasz Rowinski, redaktor i publicysta

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
58
English for mathematics - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English for mathematics
Dostępny
40 szt.

English for Mathematics is intended for intermediate and higher level students who specialize in mathematics or are simply interested in it. It can be used in class or for self-study.English for Mathematics:- 18 units: each unit focuses on one vocabulary area or related vocabulary areas.- Presents examples of specialist vocabulary and collocations in typical contexts.- Contains crosswords, quizzes and pronunciation tips.- Includes the answer key.

35,00 zł
3 osoby kupiły
59
Batman / Fortnite. Fundament - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman / Fortnite. Fundament
Dostępny
60 szt.

Bezpośrednio po wydarzeniach z bestsellerowego albumu Batman/Fortnite: Punkt Zerowy, Mroczny Rycerz wraca do Gotham, gdzie musi zmierzyć się z nową tajemnicą i nowym przeciwnikiem. Na ulicach miasta pojawia się Fundament, enigmatyczna postać z wyspy Fortnite. Batman próbuje się dowiedzieć, co niezwykły przybysz robi w jego mieście. Komiks zawiera specjalny bonusowy kod odblokowujący w grze „Fortnite” strój Batmana, Który się Śmieje oraz ekskluzywny ekran ładowania z tym przeciwnikiem Mrocznego Rycerza. Album Batman/Fortnite: Fundament powstał dzięki współpracy Donalda Mustarda (dyrektora kreatywnego Epic Games), Christosa Gage’a (scenarzysty Batman/Fortnite: Punkt Zerowy) oraz Scotta Snydera (scenarzysty serii „Batman”, „Batman Metal” i „Batman Death Metal”). Oprawę graficzną zapewniają Joshua Hixson (rysunki i tusz) i Roman Stevens (kolory).”

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
60
Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny
Dostępny
162 szt.

Silne, odważne, wrażliwe. Kobiety, które zmieniły oblicze polskiej medycyny. Przez dziesięciolecia odważnie zmieniały sztukę medyczną. Większość życia poświęciły leczeniu i pacjentom. Kształcąc się, praktykując i przekazując swoją wiedzę, udowodniły, że medycyna nie jest dziedziną zarezerwowaną jedynie dla mężczyzn. Pokazały, że mogą być także chirurgami, onkologami, naukowcami, dyrektorami placówek medycznych. Nigdy się nie bałam to portrety polskich lekarek – silnych, odważnych, z niezwykłymi historiami medycznymi i doświadczeniami wojennymi. Ich życiorysy stanowią niezwykłą inspirację dla współczesnego czytelnika, są dowodem ich uporu, determinacji, zdolności oraz ogromnej wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka. „Często kiedy wieczorem wracam autem z kliniki, myślę za kierownicą o dniu, który minął. Mam własny test wartości dnia: ilu ludziom dziś pomogłam, podałam rękę, dałam nadzieję? Co zrobiłam takiego, co mogłabym uznać za ważne, czego nie zrobiłam wcześniej?” – profesor Irene Sarosiek, jedna z bohaterek książki Katarzyna Droga, pisarka od dziecka związana z Podlasiem. Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Po ukończeniu studiów pracowała jako nauczycielka języka polskiego, potem jako dziennikarka i redaktorka w prasie edukacyjnej i kobiecej. Współzałożycielka czasopism „Cogito” i „Victor”, a w latach 2009–2017 redaktorka naczelna psychologicznego magazynu „Sens”. Od ponad dwudziestu lat przeprowadza wywiady z bohaterami różnych dziedzin polskiej kultury, pisze reportaże i kreśli portrety nietuzinkowych kobiet. Obecnie współpracuje z magazynem „Twój Styl” i portalem Styl.pl.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

3 osoby kupiły
61
Poznaję świat. Dźwięki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję świat. Dźwięki
Dostępny
1208 szt.

Seria „Poznaję świat” zawiera cztery różnorodne książeczki specjalnie zaprojektowane dla małych rączek. Ma zaokrąglone rogi i sztywne kartonowe strony. Każda książka to inny ważny temat. W książeczce Dźwięki dziecko poznaje wyrazy dźwiękonaśladowcze tj. puk, puk, hau, hau itd.

5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
62
Peppa zawsze zaradzi! Czytajmy razem. Świnka Peppa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa zawsze zaradzi! Czytajmy razem. Świnka Peppa
Dostępny
16 szt.

Czytanie jest super! Rozwija wyobraźnię i pomaga ćwiczyć koncentrację. Przeczytaj z dzieckiem o przygodach Peppy, a potem sprawdź, co dziecko zapamiętało, korzystając z pytań na końcu każdego opowiadania!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
63
Ćwiczenia wprowadzające i utrwalające głoski S, Z, C, DZ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia wprowadzające i utrwalające głoski S, Z, C, DZ
Dostępny
32 szt.

Prezentowana publikacja jest przeznaczona dla logopedów i terapeutów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców. Podane w niej ćwiczenia są na tyle łatwe, że będą w stanie wykonać je nawet dzieci od trzeciego roku życia. Publikacja zawiera zestaw ćwiczeń przygotowujących aparat artykulacyjny: wargi, język, podniebienie miękkie i drogi oddechowe do wymowy poszczególnych głosek. Zaproponowane zadania doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową oraz koncentrację, pamięć i spostrzeganie, usprawniają motorykę małą poprzez wycinanie i przyklejanie etykietek, rysowanie od lewej do prawej, z góry na dół, kolorowanie. Materiał może także posłużyć do ćwiczenia globalnego czytania wyrazów.

26,90 zł
21,25 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,65 zł

3 osoby kupiły
64
Informatyka i psychologia.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informatyka i psychologia..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Książka poświęcona jest zagadnieniom z pogranicza informatyki i psychologii. Analizie poddano różne aspekty postępu informacyjnego w wymiarze społecznym, a zwłaszcza psychologicznym. Autorzy kolejnych rozdziałów zastanawiają się m.in., czy istnieje specyficzny profil psychologiczny programistów (W. Iszkowski, R. Tadeusiewicz); przenoszą obserwacje psychologiczne na grunt budowy inteligentnych systemów informatycznych (B. Śnieżyński); analizują możliwości wykorzystania wiedzy informatycznej do wspomagania badań psychologicznych (R. Tadeusiewicz); badają wpływ informatyki na komunikację między ludźmi w aspekcie psychologicznym (L. Górniak); rozpatrują możliwość poznania procesów mentalnych poprzez budowę ich informatycznych modeli (M. Starzomska); analizują związki między zachowaniem się ludzi a działaniem komputerów (A. Horodeński); wprowadzają czytelników w zagadnienia kognitywistyki - dziedziny wiedzy o procesach poznawczych toczących się w ludzkich umysłach i systemach komputerowych (L. Ogiela, R. Tadeusiewicz); próbują zidentyfikować specyficzne cechy osobowości osób uprawiających zawód informatyka oraz zastanawiają się nad ich rolą w społeczeństwie (E. Mizerska).

6,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
65
Star Wars. Vader na celowniku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Vader na celowniku
Dostępny
52 szt.

Oprócz wielotomowych cykli o bohaterach i antagonistach odległej galaktyki, wydawnictwo Marvel publikuje także zamknięte, jednotomowe opowieści komiksowe. Jedną z nich jest Vader na celowniku, w której Mroczny Lord Sithów tropi tajemniczy syndykat zbrodni działający poza imperialnym systemem rządów. Nie wie jednak, że sam znalazł się na celowniku – ścigają go najgroźniejsi łowcy nagród w galaktyce, najęci przez tych przestępców, by zlikwidować Vadera raz na zawsze! Zbieranina zabójców pod wodzą Beilerta Valance’a – upadłego oficera Imperium – nie cofnie się przed niczym, by zdobyć największą nagrodę w życiu. Valance i Dengar szukają najlepszej broni na Lorda Sithów – będzie im potrzebna, gdy Vader odwróci losy bitwy i przyprze ich do muru! Ale co się stanie, kiedy zarówno myśliwi, jak i zwierzyna odkryją mroczne sekrety syndykatu zbrodni znanego jako Ukryta Dłoń?

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

4 osoby kupiły
66
Wałek do masażu 12.8 cm, zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wałek do masażu 12.8 cm, zielony
Tullo
Dostępny
4 szt.

Wałek z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

14,99 zł
12,99 zł

Rabat 13,3%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
67
Beniamin Ashwood. Tom 2. Nieustanna ucieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beniamin Ashwood. Tom 2. Nieustanna ucieczka
Dostępny
48 szt.

Po bitwie pod Arratem czarodziejki nie spoczną, dopóki nie dopadną Bena i jego towarzyszy. To, co przyjaciele wiedzą o magii i polityce Sanktuarium jest wyrokiem śmierci. W obliczu wroga, który nie okazuje litości jedyną szansą wydaje się dotarcie do Białego Dworu. Niebezpieczeństwa czają się jednak na każdym kroku a śmierć może nadejść z najbardziej zaskakującej strony. Nie ma wszak większego zagrożenia, niż „wyższe dobro”, w imię którego przyjaciel wbije przyjacielowi nóż w plecy. Pętla się zaciska, pościg jest coraz bliżej. Ucieczka to klasyczna opowieść spod znaku magii, miecza i drogi. Idealna dla fanów M.J. Sullivana.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

3 osoby kupiły
68
Podróżniczka (elegancka edycja) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżniczka (elegancka edycja)
Dostępny
4187 szt.

Jest rok 1746. Szesnastego kwietnia armia króla Jerzego II rozgromiła wojska Karola Edwarda Stuarta w bitwie pod Culloden w Szkocji. Po walce Anglicy przeczesali pole bitwy, dobijając rannych. Większość tych, którzy przeżyli, stracono w Anglii, a tysiąc jeńców sprzedano jako niewolników do pracy na amerykańskich plantacjach bawełny. Rok 1968. Claire, zagłębiając się w dokumenty z epoki i drżąc o Jamiego, usiłuje odgadnąć koleje jego losu. Czy „Czerwony Jamie” przeżył masakrę pod Culloden? Tak właśnie przypuszcza i powraca w wiek XVIII. Razem z Jamiem okrętują się na statek płynący z ładunkiem na Karaiby. Po niezwykle niebezpiecznej podróży morskiej, licznych przygodach i ucieczkach, docierają do brzegu nieznanego lądu. Okazuje się, że przybyli do Nowego Świata… Diana Gabaldon – biolog, ekolog, wykładowca uniwersytecki. Oszałamiającą karierę literacką rozpoczęła przygodowo-historyczną powieścią Obca. Następne części sagi o podróżującej w czasie Claire Randall, nagradzane i tłumaczone na wiele języków, zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów całego świata i rozeszły się w łącznym nakładzie 18 milionów egzemplarzy. W przygotowaniu wszystkie części sagi o ponadczasowej wielkiej miłości Claire Randall i Jamiego Frasera.

99,99 zł
79,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

3 osoby kupiły
69
Gra Kukuryku Świat zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,30 zł
27,44 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,86 zł

3 osoby kupiły
70
Python dla testera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python dla testera
Dostępny
28 szt.

Wkrocz w świat testów z Pythonem! Wkrocz do strefy wolnej od zbędnej teorii. Opanuj podstawy najpopularniejszego języka programowania. Poznaj praktyczne procedury i skrypty przydatne w codziennej pracy. Zdobądź ciekawą i dobrze płatną pracę w branży IT/ICT. Też masz wrażenie, że Python jest ostatnimi czasy dosłownie wszędzie? Nic dziwnego – to najbardziej uniwersalny i przystępny język programowania, jaki kiedykolwiek powstał! Jeśli chcesz poznać go od podstaw, sięgnij po odpowiedni podręcznik – taki jak ta książka! To wydanie przeznaczone dla użytkowników Linuxa (także macOS) i Windowsa. Ewentualne cechy specyficzne dla konkretnych systemów są na bieżąco wyjaśniane w tekście. Zawiera zagadnienia ukierunkowane na praktyczne potrzeby testerów oprogramowania, którzy pragną wkroczyć w magiczny świat automatyzacji zadań. Została napisana przez autora wielu książek z dziedziny programowania, obecnie kierownika zespołu testerów w dziale rozwoju oprogramowania dużej firmy telekomunikacyjnej, realizującego zaawansowane testy manualne i automatyczne. Opis języka opiera się na najnowszej specyfikacji języka (wersja 3.9x lub wyższe). Zawartość: • Środowisko Pythona i polecany pakiety IDE, • Z terminalem za pan brat, • Systemy liczbowe i kodowanie dla nieinformatyków, • Błyskawiczny kurs języka, • Typy i struktury danych bez tajemnic, • Interakcja z użytkownikiem, • Zapis i odczytywanie danych z plików, • Programowanie obiektowe bez tajemnic • Własne biblioteki (moduły), • Analiza danych z NumPy i Pandas, • Wizualizacji wyników pracy z Matplotlib, • Python i Excel, • Tajniki plików CSV, • Proste aplikacje okienkowe z EasyGUI, • Programuj, uruchamiaj, automatyzuj – przekonaj się, jak dużo oferuje Python!

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

2 osoby kupiły
71
Gra Rok na okrągło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Rok na okrągło
Adamigo
Dostępny
122 szt.

61,70 zł
50,59 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,11 zł

2 osoby kupiły
72
Angielski w radiowej komunikacji morskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w radiowej komunikacji morskiej
Dostępny
7 szt.

Do prowadzenia łączności na morzu w języku angielskim potrzebne jest coś więcej niż biegła znajomość tego języka. Stosuje się tu swoisty usystematyzowany slang - IMO Standard Marine Communication Phrases. Pozwala to na zminimalizowanie ryzyka wzajemnego niezrozumienia się rozmówców poprzez precyzyjne wskazanie słów i wyrażeń mających zastosowanie w konkretnej sytuacji. Znajomość tego slangu, zwanego dla uproszczenia "seaspeak", jest niezbędna do sprawnego i skutecznego komunikowania się przez radio na jachcie morskim.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

2 osoby kupiły
73
Beat The Parents. Rodzinna rywalizacja o najwyższą stawkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Beat The Parents. Rodzinna rywalizacja o najwyższą stawkę
Spin Master, od 6 lat
Dostępny
10 szt.

Rywalizuj o najwyższą stawkę w tej pełnej zabawy rodzinnej grze Beat The Parents, łączącej w sobie quiz i wyzwania! Sądzisz, że możesz rządzić domem? To wspaniała rywalizacja dzieciaków z rodzicami w grze łączącej w sobie wykonywanie wyzwań i odpowiadanie na pytania. Od Was zależy, o co się założycie. Może to być zmywanie naczyń albo pizza na obiad! Stawka jeszcze nigdy nie była tak wysoka! Zawartość zestawu: • 200 kart, • 1 plansza, • 1 klepsydra, • 2 pionki, • 1 marker suchościeralny, • 1 plansza zakładów, • 1 podstawka kartonowa, • klips do markera, • instrukcja.

75,90 zł
52,37 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 23,53 zł

2 osoby kupiły
74
Dotyk Afryki. Opowieści podróżne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotyk Afryki. Opowieści podróżne
Dostępny
113 szt.

W Afryce, jak w dzieciństwie, wszystko jest ogromne i intensywne: jeśli upał, to nie do wytrzymania, burze nie mają końca, a deszcz to nie krople, tylko ściana wody. Potężne, fascynujące, przerażające. I ta przestrzeń! Otwarty horyzont i niekończące się niebo. Beata Lewandowska-Kaftan z charyzmą i niezwykłym wyczuciem oprowadza nas po najciekawszych zakątkach Afryki i w bardzo osobisty sposób opowiada historie ludzi i miejsc. Każdy odwiedzany region to osobny świat z odmienną kulturą, wierzeniami, obyczajami. By go poznać, warto być blisko ludzi. Dlatego wybierzemy się na gwarne targowiska, do warsztatów mistrzów rękodzieła, na tradycyjne tańce i do domów afrykańskich przyjaciół, gdzie skosztujemy miejscowych potraw i wspólnie pomuzykujemy. Maleńką cessną polecimy nad niedostępnymi rejonami i dane nam będzie zobaczyć Ziemię oczami Adama i Ewy. Pokołyszemy się w rytm saharyjskiego bluesa, posłuchamy dźwięków malijskiego bębna djembe i popróbujemy mocnej masajskiej tabaki zrobionej z tytoniu i… krowiego łajna. Podróże po tym kontynencie są jak wędrówki przez odmienne światy. Wielość Afryk jest fascynująca, a tradycja w zaskakujący sposób miesza się z nowoczesnością. Podróżnik przybywający tu po raz pierwszy może mieć wrażenie, że dotarł na koniec znanego mu świata. Najlepszymi przewodnikami są napotkani w drodze ludzie. Opowiedziane przez nich historie, wspólnie przeżyte chwile i emocje uchylą drzwi i choć na moment pozwolą odrzucić nasz europejski punkt widzenia. Wtedy zaczniemy widzieć i rozumieć. Afrykańskie lekcje są bezcenne, choć bywają gorzkie. Przypomną o dawno zapomnianym życiu tu i teraz, o potrzebie drugiego człowieka i konieczności dzielenia się, o pokorze wobec losu. A jeśli będziemy otwarci i uważni, pokażą, jak bardzo my ludzie – mimo pozornych różnic – jesteśmy do siebie podobni. I że najpiękniej podróżuje się nie z punktu do punktu, ale od człowieka do człowieka.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

3 osoby kupiły
75
Kukuryku Gra Wyścig po nektar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,70 zł
40,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,14 zł

2 osoby kupiły
76
Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek...
Dostępny
154 szt.

Houston, mamy rozwiązanie Twojego problemu! Każda część Kosmicznej rekrutacji zawiera szereg zadań o różnym stopniu trudności – od łatwych po kosmicznie trudne. Po każdym teście znajdują się odpowiedzi, a także system ocen, który pokazuje, jak twoje wyniki wypadają w porównaniu z wynikami prawdziwego astronauty. Znajdziesz tu łamigłówki i testy sprawdzające m.in.: • percepcję wzrokową i logikę; • arytmetykę i koncentrację; • gotowość psychologiczną; • umiejętność pracy zespołowej; • zdolności przywódcze; • umiejętność przetrwania, umiejętności fizyczne i medyczne; • języki obce (każdy astronauta musi znać rosyjski!). Celem tej bogato ilustrowanej książki jest odczarowanie procesu selekcji i szkolenia astronautów. Zbiór testów odzwierciedla dokładnie wszystkie etapy i kryteria ostatnio przeprowadzonego naboru astronautów ESA, a także programy szkoleniowe, które po nim nastąpiły. „Jeśli marzysz, by zostać astronautą, mam nadzieję, że uznasz tę książkę za przydatną, wymagającą i zabawną. Podobnie jeśli jesteś całkowicie zadowolony z życia na naszej pięknej planecie Ziemi, mam nadzieję, że znajdziesz frajdę w rozwiązywaniu testów”. – Tim Peake Tim Peake – astronauta, który w 2008 r. wraz z pięcioma innymi osobami przeszedł rekrutację, pokonując ponad 8000 kandydatów. Autor Kosmicznej rekrutacji, wyjątkowej książki będącej opracowaniem 100 autentycznych testów, łamigłówek i ćwiczeń z procesu rekrutacji ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) dla kandydatów i kandydatek do pracy poza planetą Ziemia. Jest brytyjskim oficerem lotnictwa wojskowego i astronautą. W 2016 r. zakończył 186-dniową misję Principia – 46/47 ekspedycji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Od lat jest ambasadorem programów promujących edukację i karierę w dziedzinach kosmicznych. Bardzo chętnie udziela się w mediach społecznościowych i uczestniczy w spotkaniach, popularyzując wiedzę z zakresu inżynierii kosmicznej wśród uczniów szkół. Jest autorem bestsellerowych książek poświęconych kosmosowi, m.in. napisał Zapytaj astronautę. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) to brama Europy do przestrzeni kosmicznej, a jej członkami są 22 państwa. Misją ESA jest kształtowanie rozwoju europejskiego potencjału kosmicznego i zapewnienie, że inwestycje w przestrzeń kosmiczną będą nadal przynosić korzyści obywatelom Europy i świata.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
77
Długopis Gel 6 kolorów Perl Derform Kidea Etui - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
2 osoby kupiły
78
Żołnierze spod Salaminy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żołnierze spod Salaminy
Dostępny
17 szt.

Nowe wydanie bestsellerowej powieści o hiszpańskiej wojnie domowej! Kanwą powieści jest prawdziwa historia pisarza i głównego ideologa faszystowskiej Falangi, Rafaela Sancheza Mazasa, który dwukrotnie uniknął śmierci podczas hiszpańskiej wojny domowej: raz, gdy uciekł sprzed plutonu egzekucyjnego i ponownie, gdy tropiący go żołnierz republikański, darował mu życie. Narrator książki, młody dziennikarz, stara się odszukać dziś owego żołnierza, a przy okazji weryfikuje swój stosunek do wojny domowej, najważniejszego wydarzenia we współczesnej historii Hiszpanii. Powieść była bestsellerem w Hiszpanii na początku XXI wieku, została przetłumaczona na kilkanaście języków. W Polsce miała swoje pierwsze wydanie w 2005 roku.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
79
Posiadłość East Lynne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Posiadłość East Lynne
Dostępny
106 szt.

Fascynująca i intrygująca opowieść o mieszkańcach East Lynne East Lynne, posiadłość lorda Mount Severn, jest wyjątkowa, ale jej właściciel jest człowiekiem bez grosza. Kiedy lord nagle umiera, jego córka zostaje pozbawiona środków do życia. Aby uniknąć nieszczęścia i upokorzenia, lady Isabel przyjmuje propozycję małżeństwa od Archibalda Carlyle'a, nowego właściciela East Lynne. Wkrótce jednak zmaga się z dwoma silnymi emocjami: zazdrością o przyjaciółkę męża, Barbarę Hare, oraz fascynacją przystojnym kapitanem Levisonem. Lady Isabel decyduje się postawić wszystko na jedną kartę, co uruchamia lawinę niespodziewanych zdarzeń. Powieść East Lynne była tłumaczona na wiele języków, a także przenoszona na deski teatralne i na ekran filmowy (ekranizacja z roku 1931 była nominowana do Oscara).

59,90 zł
47,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,58 zł

2 osoby kupiły
80
KookyLoos. Fashion Challenge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KookyLoos. Fashion Challenge
Magic Box
Dostępny
1 szt.

Nadchodzi modowe wyzwanie Kookyloos w Fashion Challenge! Uporządkuj ubrania na wieszaku i akcesoria na regale. Zaczyna się zabawa! Z jednej strony potasuj karty wydarzeń (events), z drugiej ubrań (clothes) i losowo wybierz 1 kartę z wydarzeniem i 3 z ubraniami. Odwróć je i... rozpocznij wyzwanie! Dokąd musisz pójść? Co masz na siebie włożyć? Ubierz Sarę (ekskluzywną Kookyloos, którą możesz znaleźć tylko w tym zestawie) i postaw ją na obrotowej platformie, aby mogła obejrzeć się w lustrze. Czy strój jej się spodoba? Miejmy nadzieję, że tak! Jednym ruchem możesz zmienić jej wyraz twarzy. Ale jeśli ubranie nie przypadnie jej do gustu lub jest nieodpowiednie do wydarzenia... zacznij od początku! Jest ponad 50 możliwych kombinacji! Wymiary opakowania: 28.0 x 8.5 x 22.0 cm

104,33 zł
93,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,43 zł

2 osoby kupiły
81
Medycyna ortomolekularna (Skuteczne lecznie chorób przewlekłych) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna ortomolekularna (Skuteczne lecznie chorób przewlekłych)
Dostępny
298 szt.

Wśród lekarzy i pacjentów, coraz częściej dojrzewa świadomość ograniczeń medycyny konwencjonalnej. Medycyna ortomolekularna przekracza te granice i przywraca nadzieję na przyszłość poprzez dostarczanie tego, co naprawdę służy zdrowiu fizycznemu i umysłowemu człowieka. Oznacza to, że możemy chronić się przed chorobami i walczyć z nimi, stosując właściwą dietę uzupełnioną witaminami, minerałami, podstawowymi kwasami tłuszczowymi i aminokwasami w optymalnych ilościach. W ten sposób wzmacnia się naturalne siły organizmu i eliminuje skutki uboczne, jakie występują w klasycznym leczeniu z wykorzystaniem farmakoterapii.

140,00 zł
125,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,01 zł

2 osoby kupiły
82
81:1. Opowieści z Wysp Owczych, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
81:1. Opowieści z Wysp Owczych, wydanie 3
Dostępny
59 szt.

81:1 to reporterska etiuda na cztery ręce o osiemnastu punktach wulkanicznych na północy Atlantyku, stanowiących archipelag Wysp Owczych. Marcin Michalski i Maciej Wasielewski odwiedzają jeden z najmniej znanych zakątków świata, a z pewnością Europy – kraj położony w pozostającym pod duńską jurysdykcją trójkącie między Szkocją, Islandią a Skandynawią. Historia, ekonomia, polityka, kultura, a przede wszystkim mentalność Farerów przedstawione są w formie reporterskich opowieści i barwnych anegdot. Nie brak tu zarówno zaskakujących danych statystycznych i encyklopedycznych, jak i opisów przygód samych autorów, którym dane było spotykać wiele nietuzinkowych postaci. 81:1. Opowieści z Wysp Owczych to znakomita okazja, by poznać ojczyznę farerskich szczypiornistek, które pokonały albańską reprezentację, doprowadzając do tytułowego wyniku.

38,90 zł
28,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
83
Pies Beagle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies Beagle
Collecta
Dostępny
44 szt.

To figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Przedstawia psa rasy beagle. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z największych kolekcji dinozaurów na świecie.

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
84
Gra Zagadkowe zoo mini - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Zagadkowe zoo mini
Adamigo
Dostępny
48 szt.

32,80 zł
26,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,90 zł

2 osoby kupiły
85
Podręcznik boksu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik boksu
Dostępny
32 szt.

Praca płk. Jana Barana zarówno w Studium Wychowania Fizycznego w Poznaniu jak i Centralnej Wojskowej Szkole Gimnastyki i Sportów w Poznaniu była czymś wyjątkowym. O ile wychowanie fizyczne było rozpowszechnione w naszym kraju na długo przed wydaniem niniejszej książki, o tyle sport kwalifikowany oraz metodyczne jego podstawy były w mocno początkowym stadium. Boks jako pierwszy podręcznik metodyczny tej dyscypliny w naszym kraju był w okresie swojego pojawienia się pozycją, która zrewolucjonizowała podejście do tej wspanialej dyscypliny sportu i w wielu przypadkach myślę, że zmieniła jego oblicze. Książka trafiła w ręce czytelników w okresie szczytowej aktywności Jana Barana Bilewskiego, zarówno na niwie sportowej, zawodniczej, jak i w roli działacza sportowego. Warto wspomnieć także, że w tym samym okresie pojawiły się również inne podręczniki metodyczne tego autora, dotyczące lekkiej atletyki oraz pięcioboju nowoczesnego. We wspomnianych publikacjach przewija się nacisk autora na wszechstronność, korelację ze sportami uzupełniającymi, a nade wszystko na budowanie fundamentów sportowych, co świadczy o bardzo kompleksowym podejściu do tej tematyki. Dziś po prawie 100 latach ? czytając karty pożółkłych stronic wydawnictwa pierwotnego ? serce człowieka sportu cieszy się i raduje. Jak wszak odbierać słowa o trosce, aby młodzież nie zaniedbywała rozwoju cielesnego albo unikała uprawiania jednostronnych aktywności fizycznych?

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

2 osoby kupiły
86
Uwięziona w bursztynie (elegancka edycja) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwięziona w bursztynie (elegancka edycja)
Dostępny
3563 szt.

Nie przegapcie żadnej części sagi Diany Gabaldon. W tych bestsellerowych książkach ożywa fascynująca opowieść o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze. Jest rok 1968. Claire Randall powraca wraz z dorosłą córką Brianną do Szkocji. Tu pragnie wyznać prawdę równie zaskakującą, jak wydarzenia, które ją zrodziły: prawdę o starodawnym kręgu kamiennym, miłości przekraczającej granice czasu i szkockim wojowniku Jamesie Fraserze. Ale jest też rok 1745. Claire udaje się do Paryża, aby zapobiec skazanemu na klęskę powstaniu w Szkocji pod wodzą księcia Karola Stuarta. Chce ocalić córkę i mężczyznę, którego kocha… Diana Gabaldon – biolog, ekolog, wykładowca uniwersytecki. Oszałamiającą karierę literacką rozpoczęła przygodowo-historyczną powieścią Obca. Następne części sagi o podróżującej w czasie Claire Randall, nagradzane i tłumaczone na wiele języków, zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów całego świata i rozeszły się w łącznym nakładzie 18 milionów egzemplarzy. W przygotowaniu wszystkie części sagi o ponadczasowej wielkiej miłości Claire Randall i Jamiego Frasera.

99,99 zł
79,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

2 osoby kupiły
87
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 5.4 cm, żółta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 5.4 cm, żółta
Tullo
Dostępny
2 szt.

Piłka z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

12,20 zł
10,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 1,21 zł

2 osoby kupiły
88
Obrazki łowieckie. Karpaty Wschodnie i Polesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazki łowieckie. Karpaty Wschodnie i Polesie
Dostępny
20 szt.

Wspomnienia z wypraw łowieckich, które Edward Krasiński (1870-1940), ordynat opiniogórski, działacz społeczny, kulturalny i polityczny odbywał w Karpatach Wschodnich i na Polesiu. Osobiste zapiski Krasińskiego są pełne niekłamanego zachwytu przyrodą, pokory wobec jej potęgi i szacunku dla dzikiej zwierzyny. Autor ze swadą opisuje zwyczaje, emocje i trudy, które towarzyszą każdemu polowaniu. Jego pełne życia, bogate literacko, a miejscami wręcz poetyckie szkice dają czytelnikowi wgląd w świat przedwojennego myślistwa i jego etosu.

12,50 zł
9,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

2 osoby kupiły
89
Kamienie wczesnośredniowiecznych budowli Krakowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamienie wczesnośredniowiecznych budowli Krakowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Architektura Krakowa, w tym architektura przedromańska, dająca początek zastosowaniu kamienia do wznoszenia budowli, umożliwia prześledzenie związków pomiędzy budową geologiczną i potencjałem surowcowym podłoża miasta z jednej strony, a biegłością w pozyskiwaniu i transporcie kamienia oraz umiejętnościami ówczesnych budowniczych w jego zastosowaniu w budowlach z drugiej. W kolejno wznoszonych budowlach nowym rozwiązaniom architektonicznym towarzyszyło pojawianie się nowych odmian kamienia o różnych kształtach i wielkościach. Celem podjętych przez Autorów badań było prześledzenie wpływu budowy geologicznej na kamień zastosowany w dostępnych dla obserwacji fragmentach budowli przedromańskich i romańskich, wzniesionych w ciągu około 300 lat, od początków XI po koniec XIII wieku. Przedstawiono zarys budowy geologicznej miasta i okolicy oraz wyniki szczegółowych obserwacji kamienia z najstarszych budowli, obejmujące jego charakterystykę petrograficzną oraz analizę zmienności formy wykonanych z niego kształtek.

25,00 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
90
Żądze Kleopatry. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żądze Kleopatry. Audiobook
Ewa Kassala, Sonia Draga
Dostępny
15 szt.

Starożytny Egipt, dworskie intrygi, pieniądze, władza, polityka, magia, a przede wszystkim miłość – w czasach panowania genialnej kobiety faraona w najbogatszym mieście ówczesnego świata, Aleksandrii. Jak Kleopatra straciła dziewictwo? Jak przebiegała edukacja seksualna wielkiej władczyni? Czy słusznie była nazywana największą kurtyzaną starożytności? Jak udało jej się zdobyć i utrzymać miłość największych rzymskich wodzów tamtych czasów Juliusza Cezara i Marka Antoniusza? Powieść odsłania nieznane dotąd dzieje najbardziej znanej kobiety starożytności. Ta niezwykle inteligentna władczyni, silna, doskonale wykształcona, świetnie przygotowana do sprawowania władzy i utrzymania niezależności Egiptu nie cofała się przed niczym. Wykorzystywała swoją wiedzę, umiejętności, sprzyjające warunki i wszystkie dostępne jej atrybuty atrakcyjnej, kuszącej i tajemniczej kobiecości, by dominować w męskim świecie. „To książka barwnie oddająca klimat i atmosferę czasów Juliusza Cezara, Marka Antoniusza i Kleopatry, tej zamierzchłej epoki, w której miłosne potyczki stawały się jednym ze sposobów podboju świata”. – prof. Krzysztof Łęcki

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
91
Finalistka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finalistka
Dostępny
55 szt.

Brawurowa. Wywrotowa. Autoironiczna. Hanna M. to pisarka w tak zwanym dojrzałym wieku, aktywistka-pesymistka, która niejedno w życiu przeszła. Ma za sobą trudną młodość, nieudane związki, rodzinne rewolucje. Teraz los wystawia jej rachunki za podjęte decyzje, ale też daje nowe nadzieje na starą miłość. Tymczasem z offu słychać tykanie zegara, biologicznego. Żeby się ratować, Hanka rzuca się w wir opowieści. Bo życie nie daje się zrozumieć, jeśli się go nie opowie. Im bliżej końca, tym jest to ważniejsze; kto by chciał rozstawać się ze sobą, niczego o sobie nie wiedząc! Hanka musi zatem wymyślić siebie na nowo i stanąć do finału życia. W drugiej jego połowie próbuje zagadać przemijanie, odwlec napisy końcowe, przechytrzyć śmierć czyhającą za rogiem następnej kartki. Jej intymny dziennik to notatki maratończyka. Ale przecież nie o dotarcie do mety tu chodzi, lecz o to, by wciąż być w trasie, nawet jeśli pełna jest meandrów i ostrych wiraży. Najnowsza – wyczekiwana od lat! – powieść Anny Janko to wielki powrót Hanki – ukochanej przez czytelników bohaterki Dziewczyny z zapałkami i Pasji według św. Hanki. Finalistka to proza nietuzinkowa, wybitna, potrzebna. To książka, do której powinno się wielokrotnie wracać. Opowieść, która się nigdy nie zestarzeje.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
92
Puzzle okrągłe 500 elementów. Space Collection - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle okrągłe 500 elementów. Space Collection
Clementoni, 500
Dostępny
22 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje Puzzle Clementoni: ciekawą linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Układanie puzzli wspomaga zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Wpływa także na wyobraźnię, kreatywność oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Puzzle zawierają wytrzymałe części o wysokiej jakości. Wymiary elementów zadowolą miłośników puzzli – zwłaszcza tych, którzy lubią wyzwania. Średnica obrazka po ułożeniu: 50.0 cm

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

2 osoby kupiły
93
Chwasty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwasty
Dostępny
254 szt.

„Wszyscy byli martwi i wszyscy ukarani za swoje błędy. Chwasty. Kat nikogo nie oszczędzał”. Seria brutalnych morderstw dokonanych ze szczególnym okrucieństwem jest zmorą dla prowadzących w Warszawie śledztwo policjantów i prokuratury. Zabójca zawsze zostawia na ciele ofiary zasuszoną roślinę, chwast, którym podpisuje swoje „dzieła”. Dość szybko następuje eskalacja przemocy. Policja musi zmierzyć się z czasem i pomysłowością mordercy. Kim jest morderca? Psychopatą z nizin społecznych czy wzorowym obywatelem prowadzącym na co dzień normalne życie? Koncepcji i ofiar jest wiele, ale zabójca tylko jeden… „- Dlaczego to robisz? I kim w ogóle jesteś? W odpowiedzi chłopak usłyszał nieprzyjemny śmiech. Śmiech psychopaty. - Robię tu porządki. Eliminuję chwasty”.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2 osoby kupiły
94
Puzzle 1000 elementów. Life Collection. Marilyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Life Collection. Marilyn
Clementoni, 1000
Dostępny
53 szt.

Life Collection to wyjątkowa kolekcja puzzli dla dorosłych i młodzieży. Clementoni charakteryzuje się wysoką jakością nadruku, precyzją wykonania. Idealne dopasowanie elementów oraz odporność na zgniecenie to duży atut puzzli. Clementoni puzzle rozwijają zdolności manualne u dziecka oraz kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie.

28,90 zł
25,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,47 zł

2 osoby kupiły
95
Uwikłana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwikłana
Dostępny
140 szt.

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w planach ma kolejny, a profil na Instagramie rośnie z dnia na dzień. Mimo że dziewczyna rozwija skrzydła w działalności twórczej, sprawy rodzinne nie pozwalają jej w pełni cieszyć się tym, co osiągnęła. Wraz ze swoim chłopakiem, Michałem, postanawia wyjechać do urokliwego domku położonego w spokojnej miejscowości Zadry. Ale nie będą niestety sami: są tam już brat bliźniak Michała oraz ich wspólna przyjaciółka. Postarają się nie wchodzić sobie w drogę. Zuza chce wyciszyć myśli i skoncentrować się na pracy nad drugim tomem poezji. Jednak powoli nabiera przeświadczenia, że wokół niej dzieją się niepokojące rzeczy. Ogarnia ją coraz większy lęk. Czy ktoś za tym stoi? Czy da się wytłumaczyć to, co ją spotyka? Czy dom tuż przy lesie, który miał być jej schronieniem, okaże się pułapką? Alicja Sinicka, autorka bestsellerów Stażystka, Obserwatorka, Służąca, Będziesz tego żałować, Winna oraz serii „W jego oczach” znów tworzy niesamowity klimat, który sprawia, że książka staje się nieodkładalna, a historia wciąga już od pierwszej strony. Znakomite połączenie thrillera psychologicznego z wątkami obyczajowymi i romansowymi to gwarancja niezapomnianej, emocjonującej lektury.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
96
Keto słodycze. 150 sprawdzonych przepisów na fit słodycze i przekąski zgodne z dietą ketogeniczną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Keto słodycze. 150 sprawdzonych przepisów na fit słodycze i przekąski ...
Dostępny
36 szt.

Starasz się zdrowo odżywiać? Ograniczasz cukier? Jesteś na diecie ketogenicznej? Dzięki tej książce w zdrowy sposób zaspokoisz ochotę na coś słodkiego. Znajdziesz w niej 150 sprawdzonych przepisów na fit słodycze i przekąski zgodne z zasadami diety ketogenicznej. Składniki to: olej kokosowy i zdrowe oleje roślinne oraz erytrol, mąka kokosowa i migdałowa. Są też opcj e bez mleka i orzechów. Każdy przepis opatrzony jest zdjęciem, oraz tabelą z zawartością białek, tłuszczów i węglowodanów. Keto słodycze: • utrzymają poziom cukru we krwi na stałym poziomie, • nie zaburzą ketozy, • wspomogą odchudzanie, gdyż nie są cheat mealem, Fit słodycze – zdrowe „co nieco” bez konsekwencji dla figury.

99,90 zł
72,93 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,97 zł

2 osoby kupiły
97
W muzeum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W muzeum
Dostępny
78 szt.

Mała dziewczynka wędruje przez muzealne sale. Każde napotkane dzieło sztuki wywołuje w niej żywą reakcję. Czuje radość, ekscytację, ciekawość, ale kiedy natrafia na puste płótno, pojawia się obawa. Czy umiałaby je wypełnić tak, jak wielcy mistrzowie? Oczywiście! Wszystko, co do tej pory zobaczyła, uruchomiło jej wyobraźnię i niezmierzone pokłady kreatywności.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
98
U lekarza. Opieka medyczna i procedury wyjaśnione dzieciom i rodzicom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U lekarza. Opieka medyczna i procedury wyjaśnione dzieciom i rodzicom
Dostępny
58 szt.

Każde dziecko „idzie do lekarza”. Na wizytę kontrolną, do dentysty, gdy jest chore. Takiej wizycie nie musi towarzyszyć lęk. Warto zmienić ją w ciekawą wyprawę, podczas której dziecko wie, co je spotka i samo może zadać pytania. Z tą książką rodzice już nie będą bezradni, wybierając się z dzieckiem do przychodni czy do szpitala. Uspokoją obawy, wyjaśnią procedury. Jest to też fascynująca lektura dla przyszłych medyków. Jeśli Twoje dziecko chce zostać lekarzem - warto po nią sięgnąć. Książka powstała dzięki francuskiemu stowarzyszeniu Sparadrap (po polsku „Plaster”), które robi wszystko, aby spotkanie dziecka z „białym fartuchem” przebiegało w przyjaznej, bezstresowej atmosferze. Niniejsze wydanie zostało skonsultowane i dostosowane do polskich warunków Dziecko zobaczy tu, przedstawione krok po kroku (na obrazkach i w krótkich opisach), wizyty u pediatry i innych specjalistów. Rodzic przeczyta praktyczne i łatwe do wprowadzenie w życie porady. To książka, która będzie służyła Wam wiele lat, bo wizyty u lekarzy zdarzają się zawsze.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
99
Świadome maszyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadome maszyny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Gdy pierwsza maszyna oznajmi ?jestem świadoma?, czy będziemy wiedzieli co zrobić? Wielu sądzi, że największym problemem związanym z rozwojem sztucznej inteligencji (SI) jest możliwość utraty kontroli i scenariusz widowiskowej zagłady rodem z filmów sci-fi. Choć tych zagrożeń nie można ignorować, SI niesie też znacznie bardziej subtelne, lecz równie poważne niebezpieczeństwa, którym dotąd prawie nie poświęcano uwagi. Wbrew popularnej opinii, złożonej inteligencji wcale nie musi towarzyszyć świadomość ? może się okazać, że nawet SI dorównująca zdolnościom człowiekowi nie posiada żadnego ?życia wewnętrznego? i nie jest zdolna do subiektywnego doświadczania świata. Czy będziemy potrafili odróżnić maszynę świadomą od maszyny jedynie inteligentnej? Choć to niezwykle trudny problem, stawka jest ogromna, a konsekwencje pomyłki przerażające. Gdyby SI były świadome, nieuznanie ich praw i zmuszenie do służenia człowiekowi byłoby równoznaczne z niewolnictwem na bezprecedensową skalę. Z kolei jeśli przypiszemy świadomość maszynom, które w istocie jej nie posiadają, w przyszłości może się okazać, że kosmos wypełniają nasi postbiologiczni potomkowie ? ale brak w nim świadomych istot. ?Świadome maszyny? to mapa intelektualna, która pomaga rozeznać się w zawiłych dylematach na styku filozofii, kognitywistyki i badań nad sztuczną inteligencją. Autorka omawia metodologię testów na świadomość SI, które opracowała dla Instytutu Studiów Zaawansowanych w Princeton, oraz rozważa czy umysł to tylko program, który możemy modyfikować lub kopiować ? jak również czy pozostaje on wtedy umysłem tej samej osoby. Książka konkretyzuje pytania, których dłużej nie możemy ignorować, i dobitnie uzmysławia, że zanim wkroczymy w erę projektowania umysłów, musimy lepiej zrozumieć takie zjawiska jak świadomość, jaźń i tożsamość ? gdyż dzięki rozwojowi technologii te pozornie abstrakcyjne problemy mogą stać się sprawą życia i śmierci. ?Czy możliwa jest sztuczna świadomość? Czy mógłbyś zostać sztuczną inteligencją? Czy nadal byłbyś sobą? Schneider żywo i przekonująco argumentuje, że przyszłość ludzkości może zależeć od odpowiedzi na te filozoficzne pytania. Świadome maszyny są pełne przydatnych narzędzi do myślenia na temat umysłu i jego przyszłości.? David Chalmers, autor Świadomy umysł. W poszukiwaniu teorii fundamentalnej (PWN, 2004).

54,00 zł
47,52 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

2 osoby kupiły
100
Wydarzenia życiowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydarzenia życiowe
Dostępny
59 szt.

Evelyn ma trzydzieści siedem lat i stoi na życiowym zakręcie. Ratunku przed obsesyjnymi myślami o śmierci i ucieczki przed małżeńskim i egzystencjalnym kryzysem szuka w bezcelowej jeździe po kalifornijskich autostradach. Pewnego dnia trafia na cykl szkoleń, po którym ma się stać przewodniczką po ostatniej drodze dla tych, którzy podjęli decyzję o zakończeniu własnego życia. Czy towarzyszenie czyjejś śmierci zmieni jej życie? Wydarzenia życiowe to poruszająca, ale i mrocznie zabawna opowieść o ludzkiej kondycji, samotności, życiowych błędach i emocjach. Karolina Waclawiak jest amerykańską pisarką polskiego pochodzenia. W Polsce ukazała się również jej poprzednia powieść Najeźdźcy.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry