hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.09.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 17 września 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci (Agnieszka Stążka-Gawrysiak), na drugim Matematyka. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty. Repetytorium (Marzenna Grochowalska, Jerzy Radziewicz). Kolejny produkt to Zimowanie. Moc odpoczynku i wyciszenia, kiedy wszystko idzie nie tak (Katherine May) oraz Kartkówki. Edukacja polonistyczna, klasa 1 (Beata Guzowska).
1
Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci
Dostępny
7705 szt.

Naucz swoje dziecko, jak radzić sobie z codziennymi trudnościami. Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi odkryj proste sposoby na powrót do równowagi, gdy emocje biorą górę. Poznaj historie, które pokazują, że nie ma niegrzecznych dzieci – są tylko takie, którym skończyło się paliwo, czyli energia niezbędna do radzenia sobie z rozmaitymi bodźcami. Dowiedz się, jak zmierzyć się z typowymi dla dzieci w wieku przedszkolnym trudnościami takimi jak: - marudzenie przy wychodzeniu do przedszkola, - problemy w kontaktach z dawno niewidzianymi osobami, - zazdrość o rodzeństwo, - kłótnie z rówieśnikami, - drażliwość po dniu pełnym wrażeń, - unikanie mycia rąk, - kłamanie, - kłopoty z ubieraniem się. Opowiadania uzupełnione są przez części dla dorosłych opiekunów. Powstały one we współpracy z dr Jagodą Sikorą, psychologiem dziecięcym i facylitatorką podejścia Self-Reg. Pomogą ci zrozumieć, skąd biorą się trudności dziecka, i wesprzeć najmłodszych tak, aby radzili sobie coraz lepiej i rozwijali zdolność do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów. Po ogromnym sukcesie książki Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę czas na nowe wyzwania i nowe wskazówki! Agnieszka Stążka-Gawrysiak - coachka, coachka kryzysowa, trenerka, facylitatorka podejścia Self-Reg, autorka bloga dylematki.pl. Wysoko wrażliwa osoba, żona, mama trzech synów. Pracuje z matkami, które zmagają się z nadmiernym stresem, złością, kryzysem. Pomaga im odzyskać emocjonalną równowagę i zbudować piękną codzienność, a dzięki temu – podarować dzieciom szczęśliwe dzieciństwo.

49,99 zł
32,99 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 17,00 zł

115 osób kupiło
2
Matematyka. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty. Repetytorium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty. Repetytorium
Dostępny
2052 szt.

Repetytorium dobrze i systematycznie przygotowuje do egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Efektywna powtórka prowadzona jest wg działów matematyki. Każdy z nich otwierany jest częścią teoretyczną, po której prezentowane są typowe zadania egzaminacyjne (wraz rozwiązaniami). Uczeń, po zapoznaniu się z podanym rozwiązaniem, może zmierzyć się z zadaniem podobnym, ale już ze zmienionymi danymi liczbowymi. Kolejnym elementem każdego działu jest zestaw zadań: • zamkniętych (różnych typów) i • otwartych. Wpleciono w niego zadania z arkuszy egzaminacyjnych z lat wcześniejszych. Co warte podkreślenia – przy każdym umieszczono odwołanie do wymagania szczegółowego podstawy programowej, którego znajomość zadanie sprawdza. Tym samym olbrzymią zaletą książki jest możliwość bieżącej i samodzielnej kontroli, które zagadnienia z podstawy programowej zostały już opanowane. Na końcu książki zebrano rozwiązania zadań otwartych i odpowiedzi do wszystkich zadań.

35,20 zł
30,98 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,22 zł

46 osób kupiło
3
Zimowanie. Moc odpoczynku i wyciszenia, kiedy wszystko idzie nie tak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowanie. Moc odpoczynku i wyciszenia, kiedy wszystko idzie nie tak
Dostępny
713 szt.

Kojąca i medytacyjna opowieść o przeżywaniu życiowych zim. Czasami zimowanie przychodzi stopniowo, niekiedy spada na nas przerażająco szybko. Za każdym razem jest jednak nieuniknione. Chociaż lubimy sobie wyobrażać, że życie może być wiecznym latem, jego zim nie da się uniknąć. Zimowanie to spędzanie czasu w chłodzie. To jałowy okres w życiu, kiedy czujemy się odrzuceni, zablokowani na drodze rozwoju, zepchnięci do roli outsidera. Może być skutkiem choroby albo jakiegoś istotnego wydarzenia, jak śmierć kogoś bliskiego, rozpad związku, utrata pracy lub narodziny dziecka. Łatwo wtedy o poczucie, że wpadło się w dziurę między światami. Katherine May zaprasza nas w przemieniającą podróż po życiowych zimach. Odwołuje się do własnych trudnych doświadczeń, a także obserwacji świata przyrody i przykładów z literatury. Czerpie inspiracje z wielu źródeł, jak: obrzędy związane z grudniowym przesileniem, sen zimowy koszatki, twórczość C.S. Lewisa i Sylvii Plath, pływanie w lodowatej wodzie czy cykl życia pszczół. Ta książka pomaga zrozumieć, że życie nie przebiega linearnie, ale opiera się na cykliczności. Niczym najlepsza przyjaciółka uczy spokojnej i mądrej reakcji na trudności, afirmacji autentyczności i prawdziwej troski o siebie. Pokazuje, jak przejść przez zimę, żeby przygotowała nas na lato. „Piękna książka o tym, że można zanurzyć się w zimie, a nie tylko ją wytrzymać”. – Natalia de Barbaro „Tak piękna i uzdrawiająca jak zima sama w sobie”. –Elizabeth Gilbert, autorka Jedz, módl się, kochaj

42,99 zł
28,80 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,19 zł

41 osób kupiło
4
Kartkówki. Edukacja polonistyczna, klasa 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartkówki. Edukacja polonistyczna, klasa 1
Dostępny
154 szt.

Rozpoznaję samogłoski, Rozpoznaję samogłoski i spółgłoski, Rozpoznaję litery, głoski i sylaby, Poprawnie piszę wyrazy ze zmiękczeniami, Wiem, kiedy napisać „ó” lub „u”, Wiem, kiedy napisać „rz” lub „ż”, Wiem, kiedy napisać „ch” lub „h”, Rozwijam zdania, Zadaję pytania, Wiem, kiedy postawić kropkę, znak zapytania lub wykrzyknik, Porządkuję wyrazy w kolejności alfabetycznej, Rozpoznaję rzeczowniki.

5,00 zł
3,99 zł

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

33 osoby kupiły
5
Kartkówki. Edukacja matematyczna, klasa 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartkówki. Edukacja matematyczna, klasa 1
Dostępny
151 szt.

Rozpoznaję figury geometryczne. Liczę pieniądze. Dodaję i odejmuję do 10. Liczę dni. Zegar. Odczytuję temperaturę na termometrze.

5,00 zł
4,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

24 osoby kupiły
6
Kartkówki. Edukacja polonistyczna. Klasa 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartkówki. Edukacja polonistyczna. Klasa 2
Dostępny
149 szt.

Książka zawiera zbiór różnorodnych ćwiczeń z języka polskiego dla drugoklasistów.

5,00 zł
4,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

14 osób kupiło
7
Odnaleźć Ashley - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odnaleźć Ashley
Dostępny
1702 szt.

Melissa prowadzi spokojne życie. Niegdyś autorka bestsellerów, dziś całą swoją energię wkłada w renowację wiktoriańskiego domu. Sześć lat wcześniej straciła syna i rozpadło się jej małżeństwo. Kiedy informacje o pożarze, który grozi jej domowi, pojawiają się w telewizji, do bohaterki odzywa się jej siostra Hattie. Zanim Melissa wycofała się ze świata, kobiety były sobie bardzo bliskie. Teraz Hattie, zakonnica, pragnie pomóc siostrze wrócić do życia, choć oznacza to przywołanie najbardziej bolesnych wspomnień. W wieku szesnastu lat ciężarna Melissa wyjechała do ponurego klasztoru w Irlandii. Tam urodziła i zostawiła dziecko, w ten sposób oszczędzając rodzinie wstydu. Hattie czuje, że musi wyruszyć w podróż, która zmieni ich życie. Chce odnaleźć córeczkę porzuconą przez jej siostrę. Odnaleźć Ashley to porywająca powieść o dwóch silnych, odważnych kobietach, które bolesną stratę zamieniają w nowy początek. To historia rodziny, która jednoczy się po ujawnieniu mrocznych sekretów, i fascynująca opowieść o sile ludzkiego ducha.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

10 osób kupiło
8
Lukrecja poza zasięgiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lukrecja poza zasięgiem
Dostępny
1896 szt.

Jak przetrwać miesiąc offline? Tylko dorośli mogli coś takiego wymyślić - na miesiąc zamieniliśmy się domami z jakąś obcą rodziną! Nie dość, że musieliśmy się przenieść z Paryża na wieś, to jeszcze na miejscu okazało się, że zamieszkamy w domu z poprzedniej epoki. A co najważniejsze: nie było tam zasięgu! Nie mogłam nawet o tym napisać najlepszym przyjaciółkom. Nasze życie rodzinne wywróciło się do góry nogami: mój brat, zamiast masakrować zombiaki na konsoli, zaczął czytać komiksy, a ojczym przestał gotować. Tylko co można robić na wsi bez Internetu, skoro mama nie umie jeździć na rowerze? Anne Goscinny, córka René Goscinnego, stworzyła współczesną serię dziewczyńskich przygód, które zilustrowała Catel. Pokolenie Mikołajka dorosło, więc czas na nowe: pokolenie Lukrecji! Dotychczasowych pięć tomów zostało docenionych przez czytelników, o czym świadczą nominacje do tytułu najlepszej książki dziecięcej 2019 roku w plebiscytach Empiku i Lubimy Czytać. W świecie dorastającej Lukrecji rządzą kobiety - zwariowane, mądre, niezależne. Za sznurki pociąga mama, ale tylko w czasie wolnym od bycia adwokatką (świat sam się nie naprawi, prawda?), a domowe stery często przejmuje babcia Scarlett, która organizuje wystawne przyjęcia (z bąbelkami!). Choć i tak najwięcej do powiedzenia ma właśnie Lukrecja. Mikołajek pękałby ze śmiechu! Poprzednie tomy serii: • Lukrecja • Lukrecja stawia na swoim • Lukrecja na pierwszym planie • Lukrecja rusza w świat • Lukrecja i dziwny świat dorosłych

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

12 osób kupiło
9
My Love Story. Autobiografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Love Story. Autobiografia
Dostępny
106 szt.

Dwieście milionów sprzedanych płyt. Dwanaście nagród Grammy. Tylko jedna Tina Turner! Bez dwóch zdań. Tina Turner to jedyna prawdziwa królowa rock'n'rolla oraz ikona lat osiemdziesiątych! Przez ponad 60 lat tworzyła piosenki, które rozbrzmiewają w stacjach radiowych na całym globie. Nieśmiertelna sława, pierwsze miejsca na światowych listach przebojów, tłum szalejących fanów… Tak w skrócie wyglądała kariera jednej z najjaśniejszych gwiazd muzyki rozrywkowej. Choć Tina spędziła większość czasu w blasku fleszy, to jej życie nie zawsze było usłane różami. Zawodowy sukces okupiła cierpieniem w życiu prywatnym. Nieszczęśliwe dzieciństwo w patologicznej rodzinie, nieudane małżeństwo z pierwszym mężem, który w noc poślubną zabrał ją do burdelu, wreszcie – samobójstwo najstarszego syna. Mało która gwiazda przeżyła tyle co ona. W My love story Tina jak nigdy przedtem otwiera się przed wielbicielami i szczerze opowiada zarówno o swoich wzlotach, jak i bolesnych porażkach w życiu osobistym. „W tej historii jest wszystko. Przeboje, sukcesy i sława. Porażki, traumy i niewyobrażalny ból. Siła, by przetrwać, i upór, by nigdy się nie poddawać. Miłość, która ocala. Muzyka, którą kochają miliony. I Ona. Legenda, ikona, inspiracja, gwiazda. Urodzona, by śpiewać, zdeterminowana, by walczyć. Jedyna taka i po prostu najlepsza. Przed Państwem, w fascynującej opowieści o swoim życiu, Tina Turner!” – Anna Gacek

50,00 zł
37,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

8 osób kupiło
10
Cukrzycę można wyleczyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukrzycę można wyleczyć
Dostępny
18 szt.

Doktor Fung wyjaśnia związek pomiędzy glukozą a insuliną i to, jak one wspólnie prowadzą nie tylko do otyłości i cukrzycy, ale również prawdopodobnie do mnóstwa innych powiązanych z nimi przewlekłych chorób. Autor zachęca do wyeliminowania cukru i przetworzonych węglowodanów oraz zastąpienia ich zdrowymi pokarmami zawierającymi odpowiednie tłuszcze. Proponuje przerywane posty i podaje przykładowe rozpisane diety.

49,40 zł
30,13 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,27 zł

7 osób kupiło
11
Bez oklasków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez oklasków
Dostępny
431 szt.

Jan Englert mówi o sobie, że jest złożony z wielu Englertów. Jest romantyczny i analityczny, niegodziwy i szlachetny, bezwzględny i empatyczny, a jednocześnie pozbawiony – wydawałoby się niezbędnego w wypadku aktorstwa – szaleństwa. Ponad pięćdziesiąt lat na scenie i piastowanie ważnych funkcji pozwoliło mu poznać dobrze własną naturę, nabrać dystansu do rzeczywistości i z ironią spojrzeć na siebie sprzed lat. Do tej pory pisali o nim inni. Kamili Dreckiej jako pierwszej udało się nakłonić go do szczerej rozmowy. Jakiego Jana Englerta poznamy z ich dialogu?

54,99 zł
44,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 10,00 zł

7 osób kupiło
12
Kapitan Majtas. Wielka bitwa z zasmarkanym.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Majtas. Wielka bitwa z zasmarkanym..
Dostępny
702 szt.

Kiedy za sprawą cybernetycznego Chomika Sulu wstrętne Robogluty zostały wystrzelone w kosmos i wydawalo się już, że George i Harold są uratowani, okazało się, że to dopiero początek nowej totalnie pokręconej przygody.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

7 osób kupiło
13
Shuffle 4w1. Harry Potter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shuffle 4w1. Harry Potter
Cartamundi, od 4 lat
Dostępny
106 szt.

W naszych grach Shuffle 4w1 przenosimy zwykłą talię kart do innej przestrzeni. Najbardziej znane rozgrywki z Twoimi ulubionymi bohaterami z Harrego Pottera. Co więcej, każda talia kart to godziny rozrywki, ponieważ możesz grać w cztery różne gry. Kwartet, gra akcji, Piotruś oraz Snap – to przepis na brak nudy.

16,90 zł
13,99 zł

Rabat 17,2%
oszczędzasz 2,91 zł

4 osoby kupiły
14
Opowieści o dzikich zwierzętach, które mogą wyginąć. 60 poruszających historii o najbardziej zagrożonych gatunkach zwierząt na świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o dzikich zwierzętach, które mogą wyginąć. 60 poruszających ...
Dostępny
1402 szt.

Na ratunek dzikim zwierzętom, które być może już nigdy nie zaznają wolności. Poznaj przedstawicieli najbardziej zagrożonych gatunków, bez których nasz świat będzie wyglądał zupełnie inaczej. Koalę, która cudem ocalała z pożaru w australijskim buszu, szczęśliwie wróciła na wolność i została ambasadorem programu adopcyjnego koali. Puchacza śnieżnego, który zagrał sowę Harrego Pottera i dzięki temu przyczynił się do ocalenia tego gatunku. I pierwszego w historii wieloryba, którego udało się ponownie wypuścić na wolność. Przygotuj się na moc faktów i dowiedz się, co możesz zrobić, żeby ocalić dzikie gatunki. Inspirująca lektura dla dzieci w wieku 6+, które chcą zmienić przyszłość świata i żyjących na nim zwierząt. „Nasza planeta jest siedliskiem najprzeróżniejszych niezwykłych zwierząt, począwszy od maleńkich kolibrów po wieloryby dłuższe niż dwa piętrowe autobusy. Jednak wiele z nich popadło w tarapaty. Niektóre gatunki niegdyś licznie zamieszkujące ziemię zniknęły już na zawsze. I podobnie jak dawno temu mamuty – wiele zwierząt w dzisiejszych czasach jest na skraju wyginięcia. Kto przyczynił się do tego masowego wymierania? My. Ludzie. Dobra wiadomość jest taka, że my, ludzie, możemy również to zatrzymać. Możemy zmienić przyszłość świata i żyjących na nim zwierząt, podejmując działania naprawcze. Powinniśmy się jednak pospieszyć. Wiele gatunków, o których mowa w tej książce, jest zagrożonych, a inne łatwo mogą się znaleźć w tej samej sytuacji. Wszystkie te zwierzęta jako jednostki są godnymi podziwu „buntownikami”, bo umiały sobie poradzić, tworząc ciekawą historię albo robiąc coś niespodziewanego czy godnego zapamiętania. Miejmy nadzieję, że poznanie tych opowieści zainspiruje młodych przyrodników, ekoaktywistów i miłośników zwierząt (takich jak wy!), by dowiedzieli się, jak pomagać zwierzętom takim jak bohaterowie tej książki. Możecie nie uwierzyć, ale 99,9 procent gatunków, które istniały na ziemi, już z nami nie ma. Wielu uczonych uważa, że żyjemy w trakcie masowego wymierania, w czasie, kiedy ogromna liczba żywych istot wyginie. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) utworzyła listę zagrożonych zwierząt, aby pomóc określić, jakie gatunki najbardziej potrzebują pomocy. W Czerwonej Księdze IUCN znajduje się obecnie trzydzieści tysięcy ssaków, ptaków i płazów. Ponad jednej czwartej z tych gatunków grozi wymarcie”. (fragment książki)

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

5 osób kupiło
15
Ołówek automatyczny Sorento 0.5 mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek automatyczny Sorento 0.5 mm
Penmate, 1
Dostępny
1 szt.

Bardzo wygodny w użyciu ołówek automatyczny: • grubość grafitu 0.5 mm, • chowana, metalowa końcówka.

6,99 zł
4 osoby kupiły
16
Przystań dla jej serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przystań dla jej serca
Dostępny
5 szt.

Młoda Włoszka Olivia Rosetti wychodzi na wolność po dwóch latach w zakładzie poprawczym dla kobiet w Toronto. Pragnie zacząć żyć normalnie, jednak bez pracy i wsparcia rodziny nie może znaleźć dachu nad głową. Bezdomną dziewczynę znajduje zamożna wdowa, Ruth Bennington. Podobna bolesna przeszłość skłania kobiety do stworzenia domu pomocy dla samotnych matek. Jednak pojawia się ktoś, kto zamierza pokrzyżować ich plany… Grecki wdowiec Darius Reed chce za wszelką cenę uchronić córkę przed prześladowaniami rasowymi, które doprowadziły do śmierci jego żony. W tym celu dąży do małżeństwa z kobietą z szanowanej kanadyjskiej rodziny. Pragnie także wkupić się w łaski przełożonego, zmuszając Ruth do sprzedaży posiadłości pod inwestycje. Wtedy w jego poukładany świat wkracza Olivia, której przeszłość może zagrozić wszystkim jego dążeniom.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

4 osoby kupiły
17
Lalka. Lektura z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka. Lektura z opracowaniem
Dostępny
107 szt.

Lalka to niezwykle interesująca powieść o losach bogatego kupca z Warszawy, który zakochał się w arystokratce – Izabeli Łęckiej – i staraniach, jakie czynił, by zyskać sobie jej przychylność. Stanisław Wokulski z ubogiego subiekta szybko stał się zamożnym i szanowanym kupcem, który nie tylko doskonale pomnażał własny majątek, ale pomógł kilku osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

4 osoby kupiły
18
Uczę się rysować, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się rysować, część 1
Dostępny
47 szt.

Wszystkie dzieci lubią rysować. Rysowanie dostarcza dziecku dużo radości i dobrej zabawy, podczas której uczy się kreślenia rozmaitych form i kształtów, ćwiczy umiejętność posługiwania się ołówkiem i kredkami, rozwija sprawność grafomotoryczną, niezwykle istotną dla nauki pisania.W książeczce Uczę się rysować zaprezentowane są kolejne etapy powstawania rysunków, co z pewnością zainteresuje dziecko i zachęci je do podejmowania prób samodzielnego rysowania.Książeczka zawiera proste i jasne wskazówki oraz wzory wyjaśniające, jak krok po kroku można narysować rozmaite zwierzęta, pojazdy, rośliny, przedmioty bądź postacie. Pokazuje, że wiele rysunków składa się z prostych, znanych dziecku kształtów, takich jak: kółka, kwadraty czy trójkąty oraz z rozmaitych kresek linii. Wystarczy je tylko umiejętnie połączyć, a potem pokolorować. I dzieło gotowe!Dzięki ćwiczeniom zawartym w naszej książeczce dziecko przekona się, że wykonanie ciekawego rysunku czy obrazka wcale nie jest trudne.

17,00 zł
12,99 zł

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

4 osoby kupiły
19
Niezwykłe bitwy i szarże husarii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe bitwy i szarże husarii
Dostępny
816 szt.

Spektakularne zwycięstwa dumy polskiego oręża Starcia, które zmieniły bieg historii • 200 husarzy walczących w zwycięskiej bitwie pod Mohylewem z 30 000 wojsk moskiewskich. • Bitwa pod Kircholmem, w której husarze pokonują nowoczesną armię europejską. • Sułtan płaczący po sromotnej przegranej pod Chocimiem, gdzie 600 husarzy rozgromiło 10 000 żołnierzy wojsk osmańskich. • Wiedeńska szarża ratująca chrześcijan przed muzułmańskim zalewem. Husaria dokonywała na polach bitew rzeczy niezwykłych. Zwyciężała w starciach, które wydawały się nie do wygrania. Rozbijała szyki nieprzyjaciela. Nie obawiała się ognia muszkietowego ani nawet artyleryjskiego. Wielokrotnie odmieniała losy nie tylko Rzeczypospolitej, ale i całej Europy. Radosław Sikora po raz kolejny przybliża nam dzieje tej niezwykłej formacji. W obrazowy sposób opowiada o bitwach, które przeszły do legendy i tych mniej znanych, opisuje niezwykłe zwycięstwa, ale też i prawdziwe przyczyny klęsk, które z rzadka, ale jednak się trafiały. Pisze też o bitwach, które dotąd niesłusznie uznawane były za porażki husarii. Przedstawia wyczyny niezwykłe, szuka również przyczyn kryzysu tej niezwykłej polskiej formacji wojskowej. Książka jest bogato ilustrowana i wzbogacona o cytaty i ciekawostki z epoki , dzięki czemu dowiecie się o bohaterskich czynach husarzy z pierwszej ręki, zobaczycie również, jak naprawdę wyglądała ta formacja. Radosław Sikora – doktor nauk humanistycznych i rekonstruktor, wybitny znawca staropolskiej wojskowości i wieloletni badacz husarii. Autor wielu książek z zakresu staropolskiej wojskowości i kawalerii, m.in. Husarii. Dumy polskiego oręża i Nie tylko husarii.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

4 osoby kupiły
20
Koraliki do prasowanek - Kot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki do prasowanek - Kot
SES NL
Dostępny
23 szt.

Kolorowe koraliki, które po ułożeniu na specjalnej podstawce i zaprasowaniu łączą się ze sobą. W ten sposób otrzymujemy trwałą mozaikę - "koralikowy obrazek". W zestawie koraliki, podkładka w kształcie kotka. Zestaw dla dzieci od 5 roku życia. Koraliki nie zawierają PCV. Instrukcja: na podkładce należy z koralików ułożyć wzór, następnie przeprasować koraliki żelazkiem przez załączony papier, zaprasowany element trzeba umieścić pod ciężkim przedmiotem na 2-3 min i gotowe!

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

3 osoby kupiły
21
W dolinie Narwi. Tom 2. Panna bez majątku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W dolinie Narwi. Tom 2. Panna bez majątku
Dostępny
541 szt.

Małgorzata Strzelecka to oczytana, ciekawa świata i nieco zakompleksiona młoda szlachcianka. W jej mniemaniu los pozbawił ją urody, a brat utracjusz – majątku. Nie ma męża, a co gorsza – chęci, by takowego znaleźć. Dziewczyna trafia do majątku stryja, by tam spędzić spokojne lato, umilając tym samym czas ciotce. Monotonne dni nabierają rumieńców, kiedy pewnej nocy Małgorzata spotyka nad jeziorem przystojnego i… całkiem nagiego barona Ksawerego Wigurę. Dodatkowo w okolicy dzieją się niewytłumaczalne zjawiska, a wszystkie tropy prowadzą do kradzieży celtyckich manuskryptów. Czy uda się odkryć okoliczności dziwnych zdarzeń? Czy baron Ksawery okaże się równie interesujący co odważny, a Małgorzata ulegnie jego urokowi? Panna bez majątku to powieść z cyklu „W dolinie Narwi”, którego fabuła rozgrywa się na Podlasiu w pierwszej połowie XIX wieku.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

3 osoby kupiły
22
Kwiecień plecień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiecień plecień
Dostępny
90 szt.

Podczas lekcji angielskiego szesnastoletnia Pi nagle upada. Wszystko staje się czarne. Zawroty głowy. Ibum. Diagnoza: zaburzenia lękowe. Rodzice Pi rozpoczynają walkę o jak najszybszy powrót córki do normalnego życia. Pi jednak się nie spieszy… Niespodziewanie zaprzyjaźnia się z sąsiadkami – starszą panią Gillian Brown, Biancą oraz jej upośledzoną umysłowo córką Vicky. Ich towarzystwo okaże się dla Pi lekarstwem lepszym niż wszystkie terapie. Dzięki nim dowie się, czym różni się „chcę” od „powinnam”, oraz odkryje, że pogodę ducha mogą przynieść nawet… kolorowe kolczyki. A potem spróbuje opowiedzieć swoją historię od nowa. Książka zdobyła nagrodę White Ravens 2020. Projekt współfinansowany w ramach projektu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Tłumaczenie książki zostało dofinansowane przez Danish Arts Foundations.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

3 osoby kupiły
23
Magiczne stwory i mityczne bestie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne stwory i mityczne bestie
Dostępny
1020 szt.

Czy w mętnym jeziorze można dostrzec Nessie - legendarnego węża wodnego z Loch Ness? Czym właściwie są yokai - stworzenia, które według pradawnych opowieści można spotkać w Japonii? Czy w mieście u stóp Alp naprawdę czają się wilkołaki? Gdzie mieszka Wielka Stopa i jak upolować gryfa? Dołącz do profesora Mortimera i jego córki Millie, którzy wyruszają na wyprawę po świecie w poszukiwaniu magicznych istot i mitycznych potworów. Przygaś światło i włącz magiczną latarkę, by zobaczyć ponad trzydzieści fantastycznych stworzeń. Odszukaj je wszystkie!

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

3 osoby kupiły
24
Bóg. Ludzka historia religii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg. Ludzka historia religii
Dostępny
1072 szt.

W Bogu od zawsze szukamy tego, czego nam brakuje: miłości, sprawiedliwości i pocieszenia. Ale przypisujemy mu także to, czego sami nie potrafimy kontrolować: gniew, chciwość i zazdrość. Stworzyliśmy Boga na nasze podobieństwo i dlatego ta sama religia stanowi dla jednych ludzi źródło pokoju, a dla innych wezwanie do stosowania przemocy. Bóg jest naszą ideą i od nas zależy, czy okaże się dobra. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, skąd wzięły się religie i do czego ludzie wykorzystują Boga. „Aktualna, porywająca i otwierająca oczy książka. Trzeba ją przeczytać”. /The Huffington Post/ „Ta niewielkich rozmiarów, ale ambitna opowieść o tym, jak ludzie tworzą Boga przez wielkie „B”, dosłownie oszałamia czytelnika”. /Los Angeles Review of Books „Wyjątkowa, klarowna, oszczędna w słowach, ale żywo opowiedziana historia”. /The Spectator/ Reza Aslan to badacz religii i duchowy poszukiwacz, gotowy naruszyć tabu, by zrozumieć ludzi i ich świat. Autor kilku bestsellerowych i tłumaczonych na wiele języków książek, w tym Nie ma Boga oprócz Allaha oraz Zelota. Życie i czasy Jezusa z Nazaretu. Specjalista od creative writing, co widać w jego doskonale budowanych opowieściach, a także telewizyjny komentator i prezenter. Dla CNN zrealizował serial dokumentalny pt. „Believer”. Wcielał się w nim w wyznawców różnych religii, by już nie tylko studiować ludzkie wierzenia, ale też doświadczać ich. Wspólnie z Rainnem Wilsonem prowadzi podkast „Metaphysical Milkshake”, w którym z zaproszonymi gośćmi dyskutują nad najważniejszymi życiowymi pytaniami.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

3 osoby kupiły
25
Joga zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga zwierząt
SES NL
Dostępny
31 szt.

Zagraj w Animal Yoga z przyjaciółmi. Zakręć kołem i weź kartę. Odwróć kartę i zobacz, którą pozę musisz zrobić! Zrelaksuj się jak leniwiec lub bądź zwinny jak kot. Czy potrafisz wykonać wszystkie 27 pozycji jogi? Zróżnicowana mieszanka ćwiczeń równowagi i ruchów siłowych. Joga jest dobra dla pewności siebie i koncentracji, a także relaksu, aktywności i niekończącej się zabawy.

83,00 zł
68,89 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 14,11 zł

3 osoby kupiły
26
Coś wyjątkowego! Jak wyszywać napisy i wzory na wszystkie pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coś wyjątkowego! Jak wyszywać napisy i wzory na wszystkie pory roku
Dostępny
322 szt.

Czytelniczki mojego bloga najczęściej pytają: „Jak wyszywać napisy?”. Każda kolejna technika hafciarska to nowy świat, który możemy odkryć, robiąc zaledwie kilka ruchów igłą i nicią. Podobnie jest z wyszywaniem napisów. Wystarczy nauczyć się zaledwie kilku podstawowych ściegów. Coś wyjątkowego! to kontynuacja hafciarskiego poradnika Coś pięknego! – i nowa podróż z igłą i muliną w dłoni. Dzięki tej książce nauczysz się, jak pięknie wyszywać, a przede wszystkim jak stworzyć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego – napisy posłużą personalizacji przedmiotów codziennego użytku, wzory świąteczne lub związane z porami roku mogą zachęcić do zrobienia oryginalnego prezentu. Na niemal trzystu stronach znajdziesz informacje o tym, jak wyszywać napisy, jak je urozmaicać i nadawać im indywidualny charakter oraz jakie akcesoria będą ci do tego potrzebne. Pokażę ci zupełnie nowe ściegi, triki, a także techniki wypełniania powierzchni haftu czy barwienia tkanin. Ponadto dowiesz się, na czym polega tajemnica „ubranego” tamborka, a wszystko, o czym przeczytasz, będziesz mogła przećwiczyć na przygotowanych wzorach. „Ponownie zapraszam cię do świata pełnego inspiracji!” Kaja Muszak

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

2 osoby kupiły
27
Paginatory - naklejki granatowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paginatory - naklejki granatowe
Dostępny
24 szt.

Paginator w kolorze granatowym do Pisma Świętego.Samoprzylepne karteczki ze skrótami ksiąg biblijnych ułatwiający korzystanie z Pisma Świętego.

7,30 zł
6,99 zł

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
28
Paint it! Malowanie po numerach. Słodka panda 40x50 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paint it! Malowanie po numerach. Słodka panda 40x50 cm
Symag
Dostępny
27 szt.

Nawet jeżeli nie masz talentu do malowania, na pewno z łatwością przyjdzie Ci „malowanie po numerach”, czyli kolorowanie odpowiednich pól za pomocą odpowiednich farb oznaczonych na wysokiej jakości płótnie obrysem oraz numerem z kolorem farby. Twoje nowe hobby działa relaksująco, uczy cierpliwości i pomaga Ci uwierzyć w Twoje zdolności. Mieszkanie nabiera barw, możesz pochwalić się rodzinie i znajomym swoimi umiejętnościami. Co otrzymasz w zestawie? Wszystko, co jest Ci potrzebne, żeby namalować swój pierwszy obraz: • płótno wykonane ze 100% bawełny naciągnięte z najwyższą starannością na drewnianej blejtramie z nadrukowanym numerowanym obrysem przyszłego obrazu, • 3 pędzle o różnej grubości specjalnie dobrane do malowania akrylem na płótnie, • ponumerowane farby akrylowe, • haczyki i śrubki do zawieszenia obrazu. Dodatkowo przygotuj tylko wygodne miejsce do pracy, kubeczek z wodą i ręczniki papierowe. Nasze farby mają wiele zalet, w tym: • nasycone kolory, które nie blakną z czasem, • szybkie wysychanie, • wysoka gęstość koloru, • odporność na światło słoneczne, • łatwość malowania, • są przyjazne dla środowiska. Zestawy są idealne dla młodszych jak i starszych fanów zajęć manualnych. Nasze zestawy wyprodukowane są w Europie! Wymiary obrazu: 40.0 x 50.0 cm

64,90 zł
61,01 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,89 zł

2 osoby kupiły
29
Mroczna połowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna połowa
Dostępny
88 szt.

Autor kryminałów staje się zakładnikiem mrocznej połowy swojej duszy. Thad Beaumont, przykładny mąż i ojciec, jest autorem krwawych kryminałów publikowanych pod pseudonimem George Stark. Pod własnym nazwiskiem wydał tylko jedną powieść, nominowaną do National Book Award. Za sprawą dociekliwego studenta Beaumont publicznie przyznaje się do autorstwa epatujących przemocą kryminałów oraz stworzenia postaci brutalnego mordercy Alexa Machine’a, po czym w obecności reporterów urządza Starkowi symboliczny pogrzeb. Powołanie go do życia było proste. Ale pozbycie się nie będzie już takie łatwe.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
30
Ostatnie godziny. Księga 1. Łańcuch ze złota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie godziny. Księga 1. Łańcuch ze złota
Dostępny
1066 szt.

Miłość rani głębiej niż jakiekolwiek ostrze Cordelia Carstairs jest Nocną Łowczynią, wojowniczką trenującą od dzieciństwa walkę z demonami. Kiedy przyjeżdża do Londynu, ponownie spotyka przyjaciół z dzieciństwa: Jamesa i Lucie Herondaleów i daje się wciągnąć do ich świata błyszczących sal balowych i nadnaturalnych saloników. Przez cały ten czas musi ukrywać swoją miłość do Jamesa, który przysiągł ożenić się z kimś innym. Jednak nowe życie Cordelii rozpada się w proch, gdy ataki demonów niszczą Londyn. Cordelia i jej przyjaciele zostają uwięzieni w mieście i odkrywają, że mroczna spuścizna obdarzyła ich niezwykłymi mocami, a brutalny wybór ukaże prawdziwą cenę bycia bohaterem.

55,00 zł
44,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

2 osoby kupiły
31
CzuCzu. Domino, kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Domino, kolory
Bright Junior Media, od 24 miesięcy
Dostępny
607 szt.

Grajcie i układajcie razem! Bawcie się, dokładając elementy na różne sposoby i wymyślając własne reguły gry. To pudełko pełne pomysłów na kreatywne zabawy! To jednocześnie układanka i gra, która rośnie razem z dziećmi. Elementy można łączyć na różne sposoby: kolorami, zwierzętami, kolorami i zwierzątkami lub tradycyjnymi oczkami. Zagrajcie razem w klasyczne domino lub łączcie kolorowe, duże elementy, poznając przy tym kolory i trenując spostrzegawczość i logiczne myślenie. Dostosujcie poziom trudności zabawy do rozwijających się umiejętności dzieci. Mnóstwo pomysłów na edukacyjne zabawy znajdziecie w poradniku dołączonym do zestawu! Wyjątkowa cecha: CzuCzu domino to jednocześnie układanka i 2 wersje popularnej gry. CzuCzu domino rośnie razem z dziećmi, dlatego polecamy je graczom w wieku od dwóch dwóch lat, a górnej granicy nie ma. Dostosujcie poziom trudności do rozwijających się umiejętności dziecka. Najmłodsi gracze mogą zacząć zabawę od dopasowywania dwóch elementów i układania coraz dłuższych ciągów. Nazywajcie zwierzątka i kolory na obrazkach. Starszaki mogą dopasowywać elementy z taką samą liczbą oczek. Zabawa to przyjemny sposób na rozwijanie różnych umiejętności, poznawanie nowych słów oraz spędzanie czasu razem. To też świetna okazja do nauki radzenia sobie z emocjami pojawiającymi się podczas gry. Mnóstwo pomysłów na oryginalne zabawy z zestawem znajdziecie w poradniku.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
32
Paginatory - naklejki turkusowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paginatory - naklejki turkusowe
Dostępny
16 szt.

Paginator w kolorze turkusowym do Pisma Świętego.Samoprzylepne karteczki ze skrótami ksiąg biblijnych ułatwiający korzystanie z Pisma Świętego.

7,30 zł
6,99 zł

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
33
Śmierć jako własność prywatna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć jako własność prywatna
Dostępny
817 szt.

Tematem kilkunastu tekstów zebranych w tej książce - spośród których część nigdy dotąd nie była publikowana - jest ludzki lęk przed śmiercią, a także możliwość opanowania tego lęku, stawienia mu czoła. To bardzo zróżnicowane teksty, pokazujące wszechstronność Kołakowskiego jako myśliciela, jak również jego głęboko ludzkie oblicze. Z równym zaangażowaniem i przenikliwością pisze filozof erudycyjny esej i list do nastoletniej czytelniczki, analizuje wielkie biblijne opowieści i wspomina tragicznie zmarłego przyjaciela. Wobec pytań o sprawy ostateczne, sens życia i śmierci, zawsze jesteśmy samotni. A jednak wielkość Kołakowskiego polega i na tym, że staje on wobec nich razem z czytelnikiem, obok niego. Nie w pozycji nauczyciela, ale jako towarzysz w poszukiwaniach. I choć jego myśl w swojej ostrości bywa bezlitosna - odsłaniając tę prawdę, że żyjemy w świecie obojętnym, pełnym cierpienia, pozbawionym łaski - jest zarazem pokrzepiająca. Pokazuje bowiem, że nawet w takim świecie można ocalić człowieczeństwo.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

2 osoby kupiły
34
Psi bufet. 63 przepisy na zdrowe i smakowite dania dla twojego psa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi bufet. 63 przepisy na zdrowe i smakowite dania dla twojego psa
Dostępny
608 szt.

Jedyna taka psiążka kucharska. 63 przepisy na przepyszne, zdrowe i pełnowartościowe posiłki dla każdego psa. • Twój pies uwielbia ruch i długie zabawy? Zapewnij mu odpowiednią dawkę energii i ugotuj wysokokaloryczne danie z wołowiny z dodatkiem sardynek. • Psiemu seniorowi na deser zaproponuj galaretkę z kurzych łapek - smakuje wyśmienicie i doskonale wspomaga stawy. • A jeśli twój pupil ma objawy alergii pokarmowej, wypróbuj połączenie banana i mięsa z królika, które z powodzeniem zastąpi tradycyjną karmę. Gotowanie dla psa wcale nie musi być trudne! W tej książce znajdziesz proste pomysły na psotrawy, czyli dania główne, starannie opracowane tak, aby każdego dnia twój czworonożny przyjaciel otrzymywał to, czego najbardziej potrzebuje. Dzięki psiesmakom wzbogacisz dietę swojego pupila zdrowymi, w pełni naturalnymi przekąskami. A na specjalne okazje - urodziny, adopciny oraz inne święta - przygotowaliśmy kilka naprawdę wyjątkowych psiecjałów! O to, by wszystkie potrawy były nie tylko smakowite, ale też zdrowe, zadbał zespół ekspertów, którzy o psach i ich żywieniu wiedzą wszystko: doktor Olga Lasek, psia dietetyczka, Piotr Wawrysiuk, założyciel firmy PsiBufet, na co dzień zapewniającej catering kilku tysiącom czworonogów, oraz Aleksandra Więcławska, redaktorka prowadząca serwisu Psy.pl, najbardziej popularnego portalu w polskim psinternecie.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

2 osoby kupiły
35
Jak schować Lwa w święta, wydanie drugie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak schować Lwa w święta, wydanie drugie
Dostępny
26 szt.

Seria Jak schować Lwa Ciepła, zabawna seria owyjątkowej przyjaźni małej dziewczynki iwielkiego Lwa, przetłumaczona na 25 języków, obsypana międzynarodowymi prestiżowymi nagrodami. Najlepsza książka 2018 roku według „Timesa” Nadchodzi Gwiazdka. Malwinka wyjeżdża zrodzicami do cioci idowiaduje się, że niewolno zabrać Lwa do pociągu. Jak to? – przecież są nierozłączni. Czy Lew pozwoli, by Malwinka była smutna? Przecież przeciwności trzeba pokonywać… Urocza, pełna niebywałych przygód podróż wśnieżnej, świątecznej atmosferze iwspólne – choć inne niż zaplanowane – rodzinne Boże Narodzenie. Dzieci uwielbiają tę serię: cieszą się, bawią iwzruszają. Podziwiają piękne, oryginalne, wyraziste ilustracje iżywe kolory. Kibicują rezolutnym bohaterom wwyszukiwaniu iwymyślaniu kolejnych kryjówek przed rodzicami, przed nauczycielką, przed babcią iprzekonują się, że to jest dobry Lew, który chce wszystkim pomagać ichroni Malwinkę. Seria Jak schować Lwa niesie krzepiące, radosne przesłanie, że ten, kto ma pozytywny cel ichce pomagać innym, niepowinien zważać na przeszkody, bo jego starania prędzej czy później przyniosą rezultaty izostaną docenione.

36,80 zł
25,76 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,04 zł

2 osoby kupiły
36
Pamiętniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki
Dostępny
722 szt.

Świat Stefana Kieniewicza odszedł w przeszłość i powoli zacierają się jego kontury. Opowieść autora o dojrzewaniu do życia rodzinnego i publicznego nie tylko ocala wiele szczegółów rzeczywistości pierwszej połowy XX wieku, lecz także pozwala zbudować z nią więź emocjonalną. Dobrze urodzony w carskiej Rosji. Stracił dom, zanim w Polsce poszedł do szkoły. Nie strzelał, nie galopował, ale odebrał complete education. Czytał światową literaturę w pięciu językach i nie uważał się za poliglotę. Z równym zapałem karnawałował i bywał w archiwach. Gdy założył własną rodzinę, przyszła wojna. Dziesięć lat po niej uznał, że już nic oprócz M4 mu nie trzeba. Konspiracja, powstanie i obozy koncentracyjne umocniły jego wiarę, a zarazem pozwoliły mu lepiej zrozumieć epokę, której badaniu poświęcił życie. Stronił od polityki, ale stał się głosem środowiska. Za to poza akademią nieraz słyszał, że gdyby wszyscy pisali pamiętniki i odpowiadali na listy, historycy nie byliby potrzebni. Choć Stefan Kieniewicz był nadzwyczaj sumiennym korespondentem, nie zgodziłby się z taką opinią. Pamiętniki pokazują, dlaczego historycy są jednak niezbędni. Stefan Kieniewicz (1907-1992) – pochodził z rodziny ziemiańskiej na Kresach, w wolnej Polsce wybrał drogę inteligenta. Służył ojczyźnie jako uczony i konspirator, rodzinie jako mąż i ojciec. Historyk wieku XIX, zrobił magisterium w Poznaniu, doktorat w Warszawie, a habilitację w Krakowie. W czasie wojny działał w Biurze Informacji i Propagandy Komendy Głównej AK, ranny w powstaniu, trafił do obozu koncentracyjnego. Po wojnie pracował w Instytucie Historycznym UW i Instytucie Historii PAN . Zyskał sławę jako badacz dziejów powstania styczniowego.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

2 osoby kupiły
37
Podróż na koniec świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż na koniec świata
Dostępny
63 szt.

Archer B. Helmsley wychował się w domu pełnym pamiątek z licznych podróży babci i dziadka słynnych odkrywców. Zna w tym domu dosłownie każdy zakamarek. Bo odkąd dziadkowie zaginęli na górze lodowej, mama pozwala mu wychodzić tylko do szkoły. Archer, podobnie jak dziadkowie, także łaknie przygód i marzy o mrożących krew w żyłach wyprawach. Ale jak ma coś przeżyć, kiedy nie może nawet przekroczyć progu własnego domu? Na szczęście są przyjaciele. Adelajda L. Belmont ma na koncie wiele przygód i drewnianą nogę w miejscu własnej, którą według relacji dziewczynki zjadł krokodyl. Oliver Glub, miłośnik łakoci, pamięta zaś o najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu Archer nie musi się o nie troszczyć. Archer, Adelajda i Oliver mają plan. Już wkrótce wyrwą się w świat ze swego sennego miasteczka. To bardzo dobry plan, a w każdym razie nie najgorszy. Tyle tylko, że w życiu rzadko wszystko idzie zgodnie z planem.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2 osoby kupiły
38
Kolorowanki dla dorosłych. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla dorosłych. Zwierzęta
Dostępny
101 szt.

Kolorowanki dla dorosłych - sposób na relaks, odstresowanie i świetną zabawę.

12,99 zł
2 osoby kupiły
39
The Montreux Years. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Montreux Years. CD
Marianne Faithfull, Warner Music Polska
Dostępny
67 szt.

57,90 zł
53,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

1 osoba kupiła
40
Malowanie po numerach. Paint it! Pastelowe flamingi (40 x 50 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach. Paint it! Pastelowe flamingi (40 x 50 cm)
Symag
Dostępny
15 szt.

Paint it! Malowanie po numerach. Pastelowa sowa Nawet jeżeli nie masz talentu do malowania, na pewno z łatwością przyjdzie Ci malowanie po numerach, czyli kolorowanie odpowiednich pól za pomocą odpowiednich farb oznaczonych na wysokiej jakości płótnie obrysem oraz numerem z kolorem farby. Twoje nowe hobby działa relaksująco, uczy cierpliwości i pomaga Ci uwierzyć w Twoje zdolności. Mieszkanie nabiera barw, możesz pochwalić się rodzinie i znajomym swoimi umiejętnościami. Co otrzymasz w zestawie? Wszystko, co jest Ci potrzebne, żeby namalować swój pierwszy obraz: • Płótno wykonane ze 100, bawełny naciągnięte z najwyższą starannością na drewnianej blejtramie z nadrukowanym numerowanym obrysem przyszłego obrazu. • 3 pędzle o różnej grubości specjalnie dobrane do malowania akrylem na płótnie • Ponumerowane farby akrylowe • Haczyki i śrubki do zawieszenia obrazu Dodatkowo przygotuj tylko wygodne miejsce do pracy, kubeczek z wodą i ręczniki papierowe. Nasze farby mają wiele zalet, w tym: • Nasycone kolory, które nie blakną z czasem; • Szybkie wysychanie • Wysoka gęstość koloru • Odporność na światło słoneczne • Łatwość malowania • Są przyjazne dla środowiska Zestawy są idealne dla młodszych jak i starszych fanów zajęć manualnych. Nasze zestawy wyprodukowane są w Europie!

64,90 zł
61,01 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,89 zł

1 osoba kupiła
41
Farby plakatowe eco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby plakatowe eco
SES NL
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.18

Sześć jasnych kolorów farby plakatowej. Farba plakatowa wykonana jest z naturalnych składników, pojemniki są łatwe do ponownego użycia lub recyklingu, a opakowanie wykonane jest z materiałów pochodzących z recyklingu.

63,00 zł
52,29 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,71 zł

1 osoba kupiła
42
Moje pierwsze kolorowanie wodą - Ukryte zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze kolorowanie wodą - Ukryte zwierzęta
SES NL
Dostępny
7 szt.

Co to za zwierzęta ukryte w drzewie? Przejrzyj kartę mokrym pędzlem i dowiedz się, które zwierzęta są ukryte. Znalazłeś je wszystkie? Kontynuuj poszukiwania na pozostałych kartach. Kiedy odkryjesz wszystkie zwierzętka, możesz pozwolić, aby karty wyschły i użyć ich ponownie.

61,00 zł
50,63 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
43
Blendery do rysunku Mungyo zestaw 4 szt. z ostrzałką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blendery do rysunku Mungyo zestaw 4 szt. z ostrzałką
Mungyo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Blendery są wykonane w formie ołówka, ze ściśniętego, miękkiego papieru. Służą do rozcierania kredek, grafitów, ołówków, węgla i pasteli. Pozwalają na łączenie kolorów, wygładzanie płynnych przejść tonalnych, są zatem idealnym narzędziem do cieniowanie, rozcierania, mieszania, przy pracy z kredkami pomagają łączyć kolory, pozwalają uzyskać płynne przejścia tonalne w pracach wykonanych węglem, kredką, pastelem.

35,70 zł
28,20 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
44
Nomadyczna Europa Poststrukturalistyczne granice europejskiego uniwersalizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nomadyczna Europa Poststrukturalistyczne granice europejskiego uniwers...
Dostępny
5 szt.

O idei Europy tradycyjnie myślano w kategoriach pokonywania granic. Tak jak mityczna księżniczka nosząca jej imię, Europa miała być nomadką ? tworzyć się dzięki nieustannej wędrówce. Jednocześnie miała być ona nośnikiem uniwersalizmu ? obietnicy powszechnego postępu, która stopniowo ziści się w planetarnych ramach. Zburzenie muru berlińskiego i wejście w kolejną fazę integracji kontynentu raz jeszcze zrodziły nadzieje na kosmopolityczną Europę. Po upływie 30 lat nie zostało z nich zbyt wiele. Dziś granice stanowią raczej świadectwo impasu europejskiego uniwersalizmu niż chwilową barierę na drodze do jego realizacji. Dramat uchodźców tonących w Morzu Śródziemnym, rozbudowa strzeżonej ?twierdzy Europa? czy odradzające się egoizmy narodowe to tylko najbardziej jaskrawe przykłady odwrotu ku partykularyzmom. Czy zatem Europa definitywnie odstąpiła od swej misji? W kontrze do nastroju przepełnionego pesymizmem książka śledzi wyłanianie się konturów nowej Europy, a właściwie ? wielu Europ na raz. Niemożliwość wypracowania formy politycznej, porowatość i niestabilność granic zostają potraktowane nie jako przejaw zmierzchu, lecz jako źródło żywotności Europy. O ile stary europejski uniwersalizm polegał na przesuwaniu horyzontów i przezwyciężaniu partykularyzmów, o tyle współcześnie granice stają się przestrzeniami spotkania z Innością, zewnętrzem, różnicą, które wzywają Europę do wymyślenia się na nowo. Książka eksploruje nowe ścieżki dla Europy w ślad za poststrukturalistycznymi myślicielami. Konfrontując się z aktualnym wyzwaniem migracji, historią idei europejskiej i współczesnymi debatami nad potrzebą odnowy uniwersalizmu, Nomadyczna Europa stawia sobie za cel odblokowanie naszej wspólnej wyobraźni politycznej.

38,00 zł
1 osoba kupiła
45
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 1992-2021. Maluch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 1992-2021. Maluch
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Testy konkursu międzynarodowego „Kangur matematyczny” wraz z rozwiązaniami, począwszy od 1992 do 2021 roku dla poziomu wiekowego „maluch” (klasy 3 i 4 szkoły podstawowej). Całkiem nowy, ciekawy i kolorowy skład. Testy zadań konkursowych na inne poziomy znajdziesz w kolejnych tomach serii „Matematyka z wesołym Kangurem”. Ta książka jest następcą tzw. „żółtego” kangura, który począwszy od roku 2015 został rozdzielony na dwie książki – osobną dla poziomu Maluch i Beniamin.

40,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

1 osoba kupiła
46
Malowanie graffiti za pomocą dmuchania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie graffiti za pomocą dmuchania
SES NL
Dostępny
20 szt.

Rozpuść włosy i użyj sześciu markerów aerografu, aby namalować wesołe graffiti na wstępnie wydrukowanych kartach. Dołączone szablony pomogą Ci w starannym pokolorowaniu figur. Następnie możesz obrysować swoje kreacje czarnym markerem. Wow, stały się prawdziwymi dziełami sztuki graffiti!

84,00 zł
69,72 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 14,28 zł

1 osoba kupiła
47
Malowanie po numerach. Paint it! BS258 Jeleń i kwiaty wiśni 40x50 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,90 zł
1 osoba kupiła
48
Stój tu, Mati! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stój tu, Mati!
Dostępny
59 szt.

Życie bywa skomplikowane, gdy ma się siedem lat… W kolejce do kasy tata przypomina sobie o drożdżach. Każe Matiemu zostać, a sam idzie ich szukać. Chłopiec czeka – dumny, bo w koszyku ma same poważne zakupy – ale kolejka posuwa się naprzód, a taty nie widać. Co się stanie, jeśli tata nie wróci, a trzeba będzie zapłacić za zakupy? Ukazane z perspektywy dziecka i okraszone subtelnym humorem historie o Matim pokazują, że nie zawsze da się uniknąć trudnych sytuacji, ale można sobie z nimi poradzić. Polecamy do wspólnego czytania. Czy zerwanie śliwki z drzewa sąsiada to kradzież? Co zrobić, gdy tata zgubi się w sklepie? I jak znaleźć odwagę do zrobienia salta? Zajrzyj do innych książek o Matim!

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
49
Zestaw makijażowy dla lalek, motyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw makijażowy dla lalek, motyl
M&Z
Dostępny
48 szt.

Ciekawy zestaw makijażowy, który urozmaici zabawę lalkami. To wymarzony prezent dla małych wizażystów i wszystkich kreatywnych maluchów! Pomoże stworzyć niezwykłe stylizacje. Po wykorzystaniu kosmetyków pudełko może służyć jako szkatułka na biżuterię i inne skarby. W środku opakowania w kształcie motyla znajdują się kolorowe cienie do powiek oraz szminki. Wymiary opakowania: 13.0 x 11.0 x 2.0 cm

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
50
Paint it! Malowanie po numerach. Balet 40x50 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paint it! Malowanie po numerach. Balet 40x50 cm
Symag
Dostępny
28 szt.

Nawet jeżeli nie masz talentu do malowania, na pewno z łatwością przyjdzie Ci „malowanie po numerach”, czyli kolorowanie odpowiednich pól za pomocą odpowiednich farb oznaczonych na wysokiej jakości płótnie obrysem oraz numerem z kolorem farby. Twoje nowe hobby działa relaksująco, uczy cierpliwości i pomaga Ci uwierzyć w Twoje zdolności. Mieszkanie nabiera barw, możesz pochwalić się rodzinie i znajomym swoimi umiejętnościami. Co otrzymasz w zestawie? Wszystko, co jest Ci potrzebne, żeby namalować swój pierwszy obraz: • płótno wykonane ze 100% bawełny naciągnięte z najwyższą starannością na drewnianej blejtramie z nadrukowanym numerowanym obrysem przyszłego obrazu, • 3 pędzle o różnej grubości specjalnie dobrane do malowania akrylem na płótnie, • ponumerowane farby akrylowe, • haczyki i śrubki do zawieszenia obrazu. Dodatkowo przygotuj tylko wygodne miejsce do pracy, kubeczek z wodą i ręczniki papierowe. Nasze farby mają wiele zalet, w tym: • nasycone kolory, które nie blakną z czasem, • szybkie wysychanie, • wysoka gęstość koloru, • odporność na światło słoneczne, • łatwość malowania, • są przyjazne dla środowiska. Zestawy są idealne dla młodszych jak i starszych fanów zajęć manualnych. Nasze zestawy wyprodukowane są w Europie! Wymiary obrazu: 40.0 x 50.0 cm

64,90 zł
61,01 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,89 zł

1 osoba kupiła
51
Autorstwo. Urynkowienie literatury i fantazmat podmiotu autorskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autorstwo. Urynkowienie literatury i fantazmat podmiotu autorskiego
Dostępny
8 szt.

Zachodzące przemiany społeczno-kulturowe domagają się rewaloryzacji dotychczasowych ustaleń z zakresu prawa autorskiego i denaturalizacji pojęcia autorstwa, jego dyskursywizacji z uwzględnieniem kontekstów prawnych, ekonomicznych, estetycznych i teoretycznoliterackich. Autor jest nie tylko podmiotem procesu twórczego, lecz także nośnikiem określonej ideologii. Autorstwo wyłania się w XVIII wieku jako narzędzie w starciu sił politycznych, społecznych i ekonomicznych, autor staje się chwytem retorycznym w nierównej walce toczonej przez feudalny porządek z kapitalizmem. Opowieść o autorstwie to historia urynkowienia literatury i kultury. Ideologia autorstwa, maskowana wieloma metaforami i kategoriami (takimi jak oryginalność czy geniusz), podtrzymywana przez instytucje w rodzaju krytyki i teorii literatury, służy przemianie twórczości w przedmioty estetyczne, łatwe do skonsumowania towary bez kłopotów funkcjonujące na komercyjnym rynku. Jednocześnie zagadnienie autorstwa pozostaje problemem kulturowej autoidentyfikacji, określając, czyje głosy uchodzą za prawomocne i autorytatywne, a które podlegają systemowemu uciszaniu. Monografia stanowi kompleksowe omówienie historii autorstwa i jego licznych kontekstów: niekwestionowanej i niebezpiecznie anachronicznej dominacji romantycznego modelu autorstwa, represji autorstwa kobiecego, metaforycznej śmierci autora i problemu autorstwa zbiorowego.

38,00 zł
1 osoba kupiła
52
Mały Archeolog-Wykopaliska T-Rex - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Archeolog-Wykopaliska T-Rex
SES NL
Dostępny
11 szt.

Masz obsesję na punkcie dinozaurów? Wtedy pokochasz je wykopać. Czy potrafisz wykopać wszystkie kości tego dinozaura za pomocą młotka i dłuta? Gdy masz już wszystkie części, złóż szkielet T-rexa i baw się! Pod nazwą Explore SES oferuje zabawki z motywami natury, eksploracji i badania.

75,00 zł
62,25 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 12,75 zł

1 osoba kupiła
53
Brr. Jak zażywać zimnych kąpieli, aby wspierać cały organizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brr. Jak zażywać zimnych kąpieli, aby wspierać cały organizm
Dostępny
406 szt.

„Brr” to prosty i skuteczny sposób na to, by zostać morsem. Przygotuj się do zimowych kąpieli i zadbaj o swoje zdrowie! W czasie zimowej fali pandemii koronawirusa ze zdumieniem patrzyliśmy na chmary ludzi pluskających się w jeziorach. Człowiekowi otulonemu puchową kurtką, z czapką naciągniętą mocno na uszy na sam widok robiło się jeszcze zimniej. Tymczasem od morsów kipiało wprost pozytywną energią i radością życia. Byłoby cudownie do nich dołączyć, ale przecież... Przecież ta woda jest lodowato zimna! Wielbiciele zimnych kąpieli dowodzą, że morsowanie daje im moc, zdrowie i radość życia. Potwierdzają to zresztą badania. Zimowe kąpiele wspomagają metabolizm, poprawiają odporność i samopoczucie. Sprawiają, że organizm staje się bardziej wrażliwy na insulinę i aktywują brunatną tkankę tłuszczową. Poprawiają też krążenie krwi. Zatem niestraszne są morsom choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość czy cukrzyca typu 2. Jak zostać morsem? Przepis jest w zasadzie prosty. Wystarczy determinacja! Trzeba przełamać lęk przed zanurzeniem się w zimnej wodzie. Po kilku chwilach wytrzymać jest już łatwo. Nie można jednak zapominać o odpowiednim przygotowaniu. Niestety wśród świeżo upieczonych wielbicieli morsowania, którzy zimowych kąpieli zażywali, aby urozmaicić sobie nudę pandemicznych miesięcy, zdarzyło się wiele wypadków. Wszystko przez brak przygotowania i zbyt dużą pewność siebie. Susanna Soberg podpowie Ci, w jaki sposób zostać morsem i jak zrobić to bezpiecznie. Może wyda Ci się to zaskakujące, ale przygotowania do zimowych kąpieli warto rozpocząć już latem. Odpowiedni trening fizyczny, ćwiczenia oddechowe i stopniowe oswajanie się z zimną wodą sprawią, że unikniesz szkodliwych skutków szoku termicznego. Brr. Jak zażywać zimnych kąpieli, aby wspierać cały organizm to książka, która pozwala morsować skutecznie i z głową. Dzięki niej wykorzystasz zimowe kąpiele dla dobra własnego organizmu. Jeśli chcesz, zacznij od zanurzenia małego palca u nogi w zimnej wodzie. Będzie to pierwszy, ale ważny krok na drodze do życia w pełnym zdrowiu!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
54
Dizajn miejsc codziennych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dizajn miejsc codziennych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Dobry dizajn jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy go dostrzec i umiejętnie zaadaptować do własnych potrzeb. Ta książka pomoże ci zrozumieć istotę wzornictwa, poznać klasyczne elementy dizajnu i znaleźć inspiracje. Aleksandra Koperda wprowadzi cię do świata dizajnu. Przez dziurkę od klucza podejrzysz, jak mieszkają mistrzowie projektowania przestrzeni, poznasz ponadczasowe modele mebli określane mianem klasyki i wiodące trendy oraz zyskasz wskazówki, jak łączyć na pozór zwykłe przedmioty z wyrafinowanymi drobiazgami. Autorka zdradzi ci adresy sklepów ze starociami, fabryk mebli, pchlich targów, cepelii i showroomów. Odwiedzisz z nią pracownie niezwykłych artystów, studio tatuażu, spektakularne prywatne wnętrza czy małe rzemieślnicze warsztaty. Zobaczysz, jak łączy się klasyczne elementy wzornictwa lat 50., 60. i 70. Poznaj historię ikon dizajnu, klasyków architektury i nazwiska młodych twórców oraz zdobądź konkretną wiedzę na temat współczesnego projektowania przestrzeni codziennych. „Co sprawia, że po wejściu do pomieszczenia na naszych ustach pojawia się uśmiech, a przekraczając próg, czujemy, że jesteśmy „u siebie”? Ola Koperda otwiera drzwi do domów i mieszkań pasjonatów i estetów. Po tej lekturze stworzenie kolażu z tego, co osobiste i sentymentalne, z tym, co ponadczasowe i trwałe, nie będzie już dla was trudnym zadaniem”. – Anna Czajkowska, redaktorka prowadząca kukbuk.pl „To biblia doskonałego wzornictwa, a zarazem wyjątkowy poradnik dla każdego, kto chce dobrze urządzić swoje wymarzone mieszkanie. Autorka odkrywa przed nami historyczne wątki dotyczące architektury i projektowania, a opowieści i doświadczenia jej rozmówców inspirują do podjęcia własnych wyzwań. Polecam wszystkim ceniącym piękno i funkcjonalność we wnętrzach”. – Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival

80,00 zł
61,60 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

3 osoby kupiły
55
Joker - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joker
Dostępny
105 szt.

Trzecia część serii kryminałów obyczajowych \"Teoria gier\". Tragiczne wydarzenia, które zaważyły na życiu Majki, już za rodziną Różańskich.Jakub wyjeżdża z kraju, a Julianna próbuje na nowo pozwolić sobie na miłość.Kiedy pewnego dnia w pracy otrzymuje kwiaty, jest przekonana,że to prezent od jej ukochanego, Norberta. Jednak dość szybko okazuje się,że to przeszłość próbuje na nowo rozgościć się w życiu Julki. Czy i tym razem Julianna poradzi sobie ze złem, które zacznie osaczać ją z każdejstrony? I czy w końcu odnajdzie tak upragniony spokój?

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

1 osoba kupiła
56
Zdrapywanki - owady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrapywanki - owady
SES NL
Dostępny
9 szt.

Łał! Te zdrapki są wyjątkowe! Fajne owady ukryte pod warstwą do zdrapania mają holograficzny efekt kolorystyczny. Użyj drewnianego pisaka, aby narysować własne piękne wzory na zwierzętach i sprawić, by lśniły jeszcze bardziej!

62,00 zł
51,46 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,54 zł

1 osoba kupiła
57
Modne brokatowe gumki do włosów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modne brokatowe gumki do włosów
SES NL
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Jakie to jest wspaniałe, kiedy możesz udekorować i zaprojektować własne gumki? Najmodniejsze dla każdej dziewczynki! Komplet składa się z dwóch gumek i dwóch wstążek. Za pomocą czterech kolorowych pisaków z aerografem i kleju do brokatu możesz tworzyć super wzory!

69,00 zł
57,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

1 osoba kupiła
58
Dwie korony. Tajemnica różańca dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwie korony. Tajemnica różańca dla dzieci
Dostępny
34 szt.

Różaniec jest modlitwą, która pozwala nam głębiej wniknąć w tajemnice naszej wiary.Dwie Korony to propozycja dwudziestu różańcowych spotkań adresowanych do dzieci.Tomek razem ze swoją mamą zapraszają nas do wspólnej przygody, dzięki której lepiej poznamy życie Jezusa i ludzi, którzy w Niego uwierzyli.Szczególną osobą, która będzie nam towarzyszyła w tych spotkaniach, jest Maryja. Mama Jezusa i każdego z nas.To Ona pomoże nam odkryć miłość Boga ukrytą w ważnych wydarzeniach opisanych w Ewangelii, które rozważamy, przesuwając w dłoniach paciorki różańca.

24,90 zł
16,99 zł

Rabat 31,8%
oszczędzasz 7,91 zł

1 osoba kupiła
59
Mega Bloks. Psi Patrol. GYH94 Skuter miejski Liberty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega Bloks. Psi Patrol. GYH94 Skuter miejski Liberty
Mega Bloks
Dostępny
48 szt.

Dzieci pokochają budowanie Skutera miejskiego Liberty inspirowanego animacją „Psi Patrol”. W tym zestawie konstrukcyjnym jest 1 figurka Liberty do ustawiania w różnych pozach i 10 małych klocków wraz z elementami specjalnymi. Mały budowniczy może złożyć skuter, posadzić Liberty za kierownicą oraz za pomocą haka przesuwać klocki i przyciągać je do skutera. Idealne dla wszystkich małych budowniczych i fanów klocków od 3 roku życia. Zestaw konstrukcyjny inspirowany animacją „Psi Patrol Film” zawiera 10 małych, wytrzymałych klocków wraz z elementami specjalnymi, które pozwalają zbudować skuter miejski Liberty z hakiem. W zestawie jest też 1 figurka Liberty do ustawiania w różnych pozach. Klocki są kompatybilne ze wszystkimi zestawami konstrukcyjnymi „Psi Patrol”, zabawkami konstrukcyjnymi Mega Bloks oraz z klockami innych wiodących marek. Zestaw jest doskonały dla dzieci od 3 roku życia – wcześnie wprowadza w świat budowania własnych konstrukcji i tworzenia opowieści, łącząc zabawę z nauką.

48,90 zł
44,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,89 zł

1 osoba kupiła
60
Polish Songs, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,99 zł
1 osoba kupiła
61
Paginatory - naklejki różowe ozdobne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paginatory - naklejki różowe ozdobne
Dostępny
21 szt.

Paginator w kolorze różowym do Pisma Świętego.Samoprzylepne karteczki ze skrótami ksiąg biblijnych ułatwiający korzystanie z Pisma Świętego.

7,30 zł
6,99 zł

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,31 zł

1 osoba kupiła
62
Akcesoria dla bobasa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akcesoria dla bobasa
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Zestaw akcesoriów do opieki nad swoją lalką bobasem. W zestawie pieluszki oraz butelka.

10,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
63
Przewijak miękki profilowany Cosy 50x70, Retro Cars - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewijak miękki profilowany Cosy 50x70, Retro Cars
Ceba
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.19

Pielęgnacja maluszka to jeden z tych momentów, kiedy chcemy zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo i komfort. Nasza znajomość potrzeb najmłodszych pozwoliła nam stworzyć wygodniejszy, specjalnie wyprofilowany kształt przewijaka na komodę. Przewijak Cosy od Ceba Baby to miękki i przyjazny produkt dla niemowląt. Nowy, bardziej ergonomiczny kształt przewijaka spełni oczekiwania najbardziej wymagających rodziców, zapewniając przy tym maksimum wygody dziecka. Przewijaki niemowlęce Ceba Baby doskonale nadają się do użytku już od pierwszych chwil życia, a dzięki temu, że zostały wykonane ze starannie wyselekcjonowanych atestowanych materiałów, są nie tylko łatwe w czyszczeniu ale i bezpieczne w kontakcie z delikatną i wrażliwą skórą maluszka. Przewijaki Cosy można użytkować na twardych podłożach komód przeznaczonych do przewijania niemowląt. Cechy: • obciążenie: 0–11 kg, • materiał zewnętrzny: 100% PVC, • wypełnienie: pianka PUR, • waga produktu: 550 g, • wymiary: 70.0 x 50.0 x 10.0 cm, • do 12 miesięcy.

72,00 zł
58,32 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,68 zł

1 osoba kupiła
64
Klocki konstrukcyjne Alleblox Straz 63-64el 15x10x5 12/ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,00 zł
9,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
65
Mega zestaw lekarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega zestaw lekarza
SES NL
Dostępny
3 szt.

Załóż lekarski płaszcz, ponieważ w gabinecie jest wielu pacjentów, którzy chcieliby uzyskać pomoc. Pomożesz im? Na przykład możesz słuchać bicia serca pacjenta za pomocą prawdziwego działającego stetoskopu, zabandażować ranę gazą opatrunkową lub zmierzyć temperaturę termometrem do zabawy. Jeśli pacjent musi zostać trochę dłużej, można założyć opaskę i zabrać pacjenta na łóżko szpitalne. Ten zestaw z kolekcji Petits firmy SES zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zanurzyć się w świecie lekarzy i szpitali i gwarantuje wiele godzin zabawy!

140,00 zł
116,20 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 23,80 zł

1 osoba kupiła
66
Wina, kara, polityka. Rozliczenia ze zbrodniami II Wojny Światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wina, kara, polityka. Rozliczenia ze zbrodniami II Wojny Światowej
Dostępny
1477 szt.

Najkrwawszy konflikt w historii i jego długi cień. Czy sprawiedliwość po wojnie w ogóle jest możliwa? Zgładzeni w obozach śmierci, zagłodzeni w gettach, zabici podczas czystek etnicznych, rozstrzelani w publicznych i potajemnych egzekucjach, spaleni żywcem we własnych domach, piwnicach i stodołach, spopieleni podczas bombardowań... Katalog zbrodni drugiej wojny światowej zdaje się nie mieć końca. Ile jest ofiar? Nawet nie umiemy tego policzyć! Dziesiątki milionów... Większość spośród nich to cywile. Ci, którzy przeżyli, wychodzą z konfliktu nie z bliznami, ale z otwartymi ranami, Zanim się zagoją, potrzebna jest sprawiedliwość, albo choć odwet i zemsta. Bo bezprecedensowa jest nie tylko liczba ofiar, ale i sprawców. Czy uda się ukarać choćby dziesięć procent z nich? Ilu trzeba postawić przed sądem, ilu rozstrzelać, żeby sprawiedliwości stało się zadość? Wybitni historycy Andrzej Paczkowski i Paweł Machcewicz zadają pytanie, jak świat poradził sobie z rozliczeniami. I czy na pewno ukarano tych, którzy na to najbardziej zasługiwali? Czy wina spotkała się ze słuszną karą? No i co ma do tego wszystkiego polityka.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

67
Some Days. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Some Days. CD
Dennis Lloyd, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

46,90 zł
Powiadomienie
68
Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Nocny pociąg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Nocny pociąg
Dostępny
1227 szt.

Nowa podróż do serca dzikości Autorzy bestsellerowej serii poddają próbie nasze wyobrażenia o Bieszczadach, by pokazać, jak ścieżki natury krzyżują się tu z ludzką cywilizacją. Usłyszymy głosy sów. Przemierzymy łąki, na których rozgrywa się spektakl letniego przesilenia. Poznamy moc i brzmienie tradycyjnego rzemiosła. Damy się powieźć wagonom wąskotorówki w samo jądro austro-węgierskiej belle epoque. A na koniec wymierzymy teleskop w rozgwieżdżone niebo. Jakie są prawdziwe Bieszczady? Czego o nich nie wiemy? Czy są gotowe na zmiany klimatu? Czy jest jeszcze miejsce na lasy, góry i dzikie zwierzęta w świecie, w którym jedziemy w nieznane już nie z gitarą a ze smartfonem? Dlaczego warto chronić krajobraz nocnego nieba? Kozłowski, Nóżka i Scelina fundują nam nową podróż do serca dzikości i miejsc, które emanują magiczną aurą. Jest ona pełna natury, historii, pytań o przyszłość oraz wyjątkowych ludzi, którzy tworzą bieszczadzki mikroklimat.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

69
Surogatki. Historie kobiet, które rodzą "po cichu" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Surogatki. Historie kobiet, które rodzą "po cichu"
Dostępny
600 szt.

„Trudno uwierzyć w historie opisane przez Jakuba Korusa, a jednak wszystko jest tu prawdą. Taką, która zapiera dech. To jedna z najważniejszych książek reporterskich, jakie ostatnio czytałam.” – Magdalena Grzebałkowska „Jakub Korus zabiera nas w podróż po świecie, który dotąd ukryty był za barierą wstydu i społecznego tabu. Nikt wcześniej nie zdołał odsłonić przed nami prawdy o surogacyjnym biznesie. Tym wstrząsającym reportażem autor otwiera nam oczy i krzyczy: zróbmy coś, bo piekło dzieje się tuż obok nas.” – Janusz Schwertner „Wstrząsająca opowieść o tym, jak ciało kobiety staje się przedmiotem. Bolało mnie wszystko, kiedy czytałam, jak traktuje się surogatki. Bardzo ważny głos w dyskusji o szacunku, przekraczaniu etycznych granic i poszanowaniu praw człowieka.” – Justyna Dżbik-Kluge Magda ma 43 lata. Razem ze swoim mężem Gabrielem mieszka w Hiszpanii. Od dawna starają się o dziecko. Surogacja jest ich ostatnią szansą na pełną rodzinę. Polina ma 27 lat, męża i dwoje dzieci. Na zostanie surogatką zdecydowała się mimo wątpliwości partnera, po to aby utrzymać rodzinę i zapewnić dzieciom edukację. Malutką Bridgette urodziła matka zastępcza, imigrantka z rejonu Doniecka. Para Amerykanów zrezygnowała z adopcji, gdy dowiedziała się o nieuleczalnej chorobie dziewczynki. Dziecko pozostawiono w szpitalu. W maju 2020 roku cały świat obiegło zdjęcie sali szpitalnej z ponad stoma noworodkami czekającymi na swoich rodziców. Niemowlęta, urodzone przez surogatki, zostały na kilka miesięcy uwięzione na terenie Ukrainy z powodu lockdownu. Władze kraju i kliniki rozkładały ręce, a tragedia nowo narodzonych dzieci wywołała ogólnoświatową dyskusję na temat surogacji. Jakub Korus dotarł do surogatek i rodzin adopcyjnych, a także rozmawiał z pośrednikami europejskiego podziemia surogacyjnego, chcąc przełamać tabu i zrozumieć, dlaczego to kontrowersyjne dla wielu osób zjawisko dla milionów ludzi może być ostatnią deską ratunku. To dziennikarskie śledztwo jest również wyjątkową opowieścią o kobiecym ciele, ukazaną z perspektywy prawdziwych i poruszających historii jego bohaterek.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

70
Sex Education. Życiowy przewodnik po seksie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sex Education. Życiowy przewodnik po seksie
Dostępny
465 szt.

Jedyny taki przewodnik po dojrzewaniu, związkach, seksie, prawdziwym życiu... i twoim ulubionym serialu! Twoje ciało wciąż cię zaskakuje? Nie wiesz, co dokładnie się z tobą dzieje? Zastanawiasz się, czy to jest normalne? I co to w ogóle znaczy „normalne”? Otis Milburn i jego przyjaciele z liceum Moordale doskonale rozumieją, jak te wszystkie wątpliwości mogą namieszać w głowie, obniżyć samoocenę i powodować, że czujesz się niepewnie wśród rówieśników. Złamane serce, niepowodzenie seksualne, kompleksy, niekontrolowane reakcje ciała – to wszystko łatwo obśmiać z kumplami i przyjaciółkami, ale trudniej zaakceptować u siebie, no i przez to ciężko poczuć się dobrze we własnym ciele. Otis, Maeve i Eric będą dla ciebie wsparciem i odpowiedzą na twoje pytania, tak że wreszcie wszystko zrozumiesz! Znajdziesz tu wypowiedzi swoich ulubionych bohaterów, wskazówki „dzieciaka od seksu”, odpowiedzi na wstydliwe pytania poparte danymi i mnóstwo drogowskazów na wyboistej drodze do miłości i udanego seksu.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

71
Sex Education. Ruszamy na trip życia! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sex Education. Ruszamy na trip życia!
Dostępny
225 szt.

Dołącz do szalonej wyprawy twoich przyjaciół z Sex Education! Nie jest wielkim zaskoczeniem, że Sean, brat Maeve, znowu wpakował się w kłopoty. Nie może liczyć na nikogo innego, więc Maeve pakuje plecak i wyrusza ratować mu skórę. Otis, Eric i Aimee nie zamierzają opuścić jej w takiej chwili – zmieniają jednoosobową akcję ratunkową Maeve w trip życia! Kiedy przyjaciele wkraczają do gry, okazuje się, że na Seanie ciążą kryminalne zarzuty, za coś dużo poważniejszego niż jego wcześniejsze wybryki. Wydaje się, że tym razem się nie wywinie, jednak dociekliwość Otisa i Erica powoduje, że krąg podejrzanych się poszerza. Pojawia się cień szansy na wyciągnięcie Seana z niezłego bagna. W tej historii odnajdziesz wszystko, za co kochasz serial „Sex Education” – niepowtarzalnych bohaterów z ich problemami, emocje, humor i szczerość, która nie boi się żadnej cenzury! Nawet jeśli powoduje, że oblewasz się rumieńcem...

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

72
Moc rytuałów. Przewodnik po świecie self-care - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc rytuałów. Przewodnik po świecie self-care
Dostępny
537 szt.

Wyrusz w podróż do świata samodbania Usiądź wygodnie, rozluźnij się i weź głęboki oddech. Podaruj sobie chwilę wytchnienia. Poczuj siebie i otaczający cię świat – przed tobą wyjątkowa podróż do świata self-care. Moc rytuałów czerpie ze starożytnych tradycji duchowych, medycyny chińskiej i ajurwedy. Wzbogacona wypowiedziami lekarzy i terapeutów, pomoże ci odnaleźć spokój i równowagę wewnętrzną dzięki rytuałom wykorzystującym medytację, jogę, ćwiczenia oddechowe i aromaterapię. Celebruj cztery pory roku z przewodnikiem po świecie samodbania, sięgając po rytuały wzbogacające ciało i ducha: • Zimą zanurz się w refleksji i wyznacz cele na cały nowy rok. • Wiosną wsłuchaj się w swoje wnętrze, uwolnij się od blokad i zmartwień. • Latem zadbaj o wypoczynek i otwórz się na miłość. • Jesienią świętuj swoje sukcesy i wzmocnij samoocenę. Opiekuj się sobą i korzystaj z mocy rytuałów przez cały rok!

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

73
Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach
Dostępny
25 szt.

Pisząc o stanie wojennym, można, wbrew pozorom, podkreślać także zachowania pełne honoru i godności. I nie chodzi tu bynajmniej o zachowania gen. Jaruzelskiego, określanego przez niektórych mianem „człowieka honoru”, co należy uznać za rzecz wielce haniebną. Chodzi tu o pełną godności postawę osób gnębionych i prześladowanych, którzy potrafili zachować ją nawet w warunkach ekstremalnych. Zmaganie się nikczemności z godnością, nikczemności z honorem – tak oto najkrócej można scharakteryzować ów ponury czas nazywany stanem wojennym. O owym zmaganiu jest właśnie ta niezwykle ciekawa książka napisana wedle koncepcji prof. Wojciecha Polaka przez troje świetnych historyków. Po jednej stronie pokazują oni bestialstwo pacyfikatorów kopalni „Wujek”, a po drugiej bohaterstwo górników; po jednej stronie totalną cenzurę i propagandę, a po drugiej – rozkwit publicystki i literatury podziemnej. Ukazują codzienną przemoc, a także codzienny opór wobec zła. Nieustająca demonstracja brutalnej siły napotyka na stałą demonstrację dobra. Książka obfituje w przykłady brutalności ZOMO i LWP, objaśnia mechanizmy działania stanu wojennego, ale też przynosi bardzo dużo opisów postaw niezłomnych, patriotycznych, świadczących o głębokiej wierze polskiego narodu. Autorzy nie mają dylematu ze wskazaniem, kto był winien. Nie przychodzi im do głowy pokrętne tłumaczenie terroryzmu komunistycznej władzy jakąś wyższą koniecznością. Dla nich tak oznacza tak, a nie – nie. Komunizm zaczynał na początku XX wieku jako system zbrodniczy i tak też ten wiek kończył. Na biednych, bezbronnych ludzi, umęczonych twardą codziennością ruszono czołgami i wozami pancernymi. Okazało się jednak, że czołgami nie da się pokonać ludzkiej godności i wiary. Człowieka można zabić, ale honoru może on się pozbawić tylko sam. Siłą osłabić można jednak w wolnych ludziach nadzieję oraz ducha. W stanie wojennym dokonano zbrodni nie tylko na poszczególnych osobach, ale także na duchu narodu – to wielkie przestępstwo o wymiarze historycznym. Aby ten duch narodu mógł się w pełni odrodzić, potrzeba nam jak najwięcej prawdy o naszych dziejach, w tym o stanie wojennym. Prawdę taką niesie właśnie ta książka, której dramatyczną treść wzbogaca ponad dwieście dokumentalnych ilustracji podnoszących jej autentyzm i wiarygodność.

79,00 zł
57,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,33 zł

74
Majorkański. Tom 2. Zerwana relacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majorkański. Tom 2. Zerwana relacja
Dostępny
21 szt.

Oliwia i Michael próbują być razem. Nie jest to łatwe, ponieważ mężczyzna coś ukrywa. Kobieta domyśla się, że ten sekret wiąże się z Ivanem, ale nie może rozwikłać tej zagadki. Tymczasem zachowanie Michaela zaczyna ją odpychać. Ich relacji nie pomaga również fakt, że ojciec Michaela wydaje się nie akceptować Oliwii. Dziewczyna dowiaduje się, że mężczyzna ma upatrzoną inną wybrankę dla syna. Tajemnice między kochankami piętrzą się bez końca. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, jakie jeszcze sekrety skrywa przed nią Michael. Kiedy je wreszcie pozna, będzie zszokowana. Czy ich relację da się uratować? Czy od początku była skazana na porażkę?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

75
O, Choroba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O, Choroba
Niedostępny
Brak

O, choroba! Jak tu pisać książkę dla dzieci o raku? Normalnie. Lekko, empatycznie i merytorycznie! Adela ma 12 lat, psa Pusię, brata Olka i uwielbia taniec. I wszystko byłoby świetnie, gdyby nie to, że pewnego dnia pojawia się u niej dziwna starsza pani o imieniu Choroba. To za jej sprawą Adeli przestaje smakować kakao, dziewczynka ma coraz mniej sił, a wreszcie po serii badań słyszy to okropne słowo na R... O, Choroba to książka cegiełka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, którą charytatywnie stworzyli specjaliści od wyjaśniania, jak działa świat – Boguś Janiszewski i Max Skorwider. Powstała we współpracy z psychologami, pacjentami, lekarzami. Nie tylko łamie tabu, ale też pomaga przepracować trudne emocje: pacjentom, rodzicom, bliskim. A przede wszystkim wciąga jak prawdziwa przygodówka! „Dziecko to światło. Rak to ciemność. A ta książka jest jak latarnia, która oświetla najczarniejszą drogę. Z nią strach staje się malutki jak piesek, a nadzieja potężna niczym słońce.” – Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka, promotorka literatury dla dzieci, autorka programu „Zagadkowa niedziela” w radiowej Trójce Dochód ze sprzedaży książki wspiera działania Fundacji Iskierka, która opiekuje się dziećmi z chorobą nowotworową i ich rodzinami.

35,00 zł
Powiadomienie
76
Trim. Kot kartografa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trim. Kot kartografa
Dostępny
1541 szt.

Tłumaczenie: Mikos Jarosław

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

77
ATLVNTA, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ATLVNTA, CD
ATLVNTA, Universal Music Polska
Dostępny
301 szt.

Lista utworów: 1. Umrzesz tak jak ja 2. Od jutra 3. Powieki 4. Only 5. Mantra 6. Anthrax 7. Satelity 8. Nurt 9. Ariadna 10. Srebro 11. Garść

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

78
Firebird, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Firebird, LP
Imbruglia Natalie, Warner Music Polska
Dostępny
52 szt.

Lista utworów: 1. Build It Better 2. Nothing Missing 3. What It Feels Like 4. On My Way 5. Maybe It’s Great 6. Just Like Old Times 7. When You Love Too Much 8. Not Sorry 9. Human Touch 10. Change of Heart 11. Invisible Things 12. Dive to the Deep 13. River 14. Firebird

147,90 zł
136,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

79
The Same Old Blood Rush, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Same Old Blood Rush, LP
Cute Is What We Aim For, Fueled By Ramen
Dostępny
49 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Newport Living 2. There's A Class For This 3. Finger Twist & Split 4. Risque 5. Sweat The Battle Before The Battle Sweats You 6. The Fourth Drink Instinct Strona B 1. Sweet Talk 2. The Curse Of Curves 3. I Put The 'Metro' In Metronome 4. Lyrical Lies 5. Moan 6. Teasing To Please (Left Side, Strong Side)

124,90 zł
112,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,49 zł

80
Platinum Collection. Łowca i Królowa Lodu, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Platinum Collection. Łowca i Królowa Lodu, Blu-ray
Cedric Nicolas-Troyan, 2016
Niedostępny
Brak

Wersja rozszerzona Jeśli szukasz opowieści o Królewnie Śnieżce, mamy dla ciebie opowieść o tym, co zdarzyło się wcześniej. Chris Hemsworth i laureatka Oscara Charlize Theron (za rolę w filmie „Monster”) powracają w swoich rolach w widowiskowym przygodowym filmie akcji „Łowca i królowa lodu”, obok Emily Blunt i Jessicy Chastain. Theron występuje w roli złej Królowej Ravenny, która niewybaczalnym podstępem zdradza swą dobrą siostrę Freyę (Blunt), zamrażając jej serce i uwalniając tkwiącą w niej moc, o której istnieniu Freya nie miała pojęcia. Kiedy konflikt między dwoma królowymi narasta, jedynie łowca Eric (Hemsworth) i towarzysząca mu wojowniczka Sara (Chastian) mogą pomóc Frei w pokonaniu siostry – inaczej szaleństwo Ravenny na zawsze opanuje świat.

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

81
Platinum Collection. Jurassic World, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Platinum Collection. Jurassic World, Blu-ray
Colin Trevorrow , 2015
Niedostępny
Brak

Wyreżyserowany przez Colina Trevorrowa („Na własne ryzyko”) pod producenckim nadzorem laureata Oscara Stevena Spielberga film z najbardziej przebojowej serii w dziejach kina – „Jurassic World” znacznie powiększa rozmiary tego sukcesu. Przed 22 laty John Hammond zamarzył o parku rozrywki, którego goście staną oko w oko z żywymi dinozaurami. Teraz Jurassic World przyjmuje dziesiątki tysięcy gości dziennie, ale wśród atrakcji parku pojawia się niebezpieczeństwo: agresywny, genetycznie zmodyfikowany dinozaur wymykający się wszelkiej kontroli. Gdy na wyspie wybucha chaos, Owen (Chris Pratt, „Strażnicy galaktyki”) i Claire (Bryce Dallas Howard, „Służące”) muszą pospiesznie przywrócić porządek, by pobyt w parku nie zamienił się w szkołę przetrwania.

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

82
Platinum Collection. Zabić drozda, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Platinum Collection. Zabić drozda, Blu-ray
Robert Mulligan , 1962
Niedostępny
Brak

Film jest ekranizacją wyróżnionej nagrodą Pulitzera powieści Harper Lee pod tym samym tytułem. Opowiada historię prawnika, który podejmuje się obrony czarnoskórego mężczyzny, niesłusznie oskarżonego o gwałt. W roli adwokata wystąpił Gregory Peck, który za swoją mistrzowską grę uhonorowany został Nagrodą Akademii. Oglądaj i zapamiętaj, dlaczego „zabić drozda to grzech”.

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

83
Platinum Collection. Safe House, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Platinum Collection. Safe House, Blu-ray
Daniel Espinosa , 2012
Niedostępny
Brak

Zdobywca Oscara, Denzel Washington, wciela się w rolę najniebezpieczniejszego wroga CIA – byłego oficera operacyjnego Tobina Frosta, który pojawiając się niespodziewanie w jednym z miast Południowej Afryki, stawia na nogi cały wywiad. Przejęty przez agentów, zostaje odesłany do kryjówki prowadzonej przez niedoświadczonego Matta Westona (w tej roli Ryan Reynolds). Teraz obydwaj muszą współpracować aby przeżyć i odkryć kto czyhał na ich życie i dlaczego.

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

84
Platinum Collection. Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Platinum Collection. Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka, Blu-ray
Rob Cohen, 2008
Niedostępny
Brak

„Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka” to pełna akcji i przygód, zrealizowana z epickim rozmachem opowieść, która zabierze Cię w podróż w czasie: od starożytnych Chin do tonącego w blasku neonów Szanghaju i w mroźne szczyty Himalajów. Brendan Fraser powraca jako nieustraszony badacz i pogromca mumii – Rick O'Connell, któremu w tej wyprawie towarzyszy syn Alex (Luke Ford), żona Evelyn (Maria Bello) i jej brat Jonathan (John Hannah). O'Connelowie muszą zmierzyć się z najgroźniejszym przeciwnikiem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia – z przywróconym do życia po trwającej 2000 lat klątwie Cesarzem (Jet Li) i jego 10-tysięczną armią wojowników żądnych krwi i panowania nad światem. Zobacz czy tym razem O’Connelowie będą w stanie powstrzymać zło!

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

85
Expeditionary Force. Tom 3.5. Kłopoty na Paradise - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Expeditionary Force. Tom 3.5. Kłopoty na Paradise
Dostępny
33 szt.

Po rozprawieniu się z kristańską grupą bojową załoga pirackiego okrętu Sił Ekspedycyjnych ONZ, znanego jako „Latający Holender”, odlatuje, licząc na luksusowy wakacyjny rejs (nic z tego!). Tymczasem żołnierze SEONZ pozostają na planecie wciąż targanej konfliktami – nie tylko między obcymi, ale i między wojującymi frakcjami Ziemian. Major Emily Perkins i jej ludzie robią, co mogą, by opanować napiętą sytuację. To jeszcze nie koniec kłopotów na Paradise...

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

86
The ethnography of historiography developed in the Polish People's Republic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The ethnography of historiography developed in the Polish People's Rep...
Niedostępny
Brak

Translated by Barbara Komorowska The ethnography of historiography developed in communist Poland is a consequence of the ?anthropological turn? in historiographic and methodological studies and an aspect of the ethnography of modern thought in the field of history. This is a proposal of an anthropological view of history as a field of culture. The ethnography of modern thought in the field of history combines reflections classically preserved for the history of historiography, methodology of history and cultural anthropology. Dealing with the case of Górski and reconstructing his vision of the world and man allows for an interpretive reconstruction of the cultural ?piece? of historiography developed in the Polish People?s Republic and sketching a fragment of its ?cartographic image? and diagnosis. The diagnosis concerns the phenomenon of anthropologising history, whose local variants can be observed in historiography developed in communist Poland.

26,00 zł
Powiadomienie
87
Camino Polaco. Teologia. Sztuka. Historia. Teraźniejszość. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Camino Polaco. Teologia. Sztuka. Historia. Teraźniejszość. Tom 5
Dostępny
2 szt.

„Wyjątkową inspiracją do wydania niniejszego tomu jest na pewno fakt, że od kilku miesięcy przeżywamy Rok Święty Compostelański. W tym roku grób św. Jakuba Większego w Santiago de Composteli staje się źródłem szczególnych łask dla każdego pielgrzyma wędrującego drogami św. Jakuba. Wierzymy również głęboko, że jest to wyjątkowy czas dla każdego, kto chce odnowić swoje życie, a być może nawet nadać mu sens. Bo czyż nie tego szukali wędrujący przez wieki pielgrzymi, udający się do źródła łask, które znajdowali w Composteli? [...] W prezentowanym tomie znajdują się teksty, które dotykają różnych caminowych wątków. Ich ogólną prezentację rozpoczynamy od przywołania Listu pasterskiego z okazji Roku Świętego Compostelańskiego autorstwa arcybiskupa Santiago de Compostela Juliána Barrio Barrio. To niezwykle ważny dokument, który odkrywa przed nami korzenie, mówi o teraźniejszości, a przede wszystkim inspiruje św. Jakubem Większym na przyszłość. [...] Tytuł listu Wyjdź z twojej ziemi! Apostoł Jakub na ciebie czeka! to zaproszenie do tego, aby uczynić kolejny krok wiary w naszym życiu. Oby niniejsza książka pomogła w jego podjęciu”. Ze Wstępu

34,00 zł
88
Wokół zagadnień warsztatu artysty. Tom 2. Malarza, rzeźbiarza, architekta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wokół zagadnień warsztatu artysty. Tom 2. Malarza, rzeźbiarza, archite...
Niedostępny
Brak

Wstęp / 11 Małgorzata Nowalińska Warsztat średniowiecznego mistrza. Sposoby mechanicznego kopiowania rysunku / 13 Dorota Maria Borowska Widzimy to, co wiemy. Znaczenie geometrii w tworzeniu kompozycji obrazu Jana van Eycka Małżeństwo Arnolfinich / 31 Katarzyna Novljaković Dwustronnie malowany obraz Lippa d?Andrei di Lippo z kolekcji książąt Czartoryskich jako przykład tradycyjnego warsztatu quattrocenta / 45 Anna Forczek-Sajdak Renesansowe pomniki nagrobne rodziny Pieniążków herbu Odrowąż z Krużlowej i Skrzydlnej / 63 Alicja Saar-Kozłowska Uwagi na temat warsztatu barokowego rzeźbiarza w kamieniu. Między formą wyciętą, nieukończoną a pogłębioną polichromią / 87 Mateusz Jasiński Analiza technologiczna obrazu Sąd Midasa ze zbiorów Muzeum Lubelskiego w Lublinie ? porównanie z warsztatem Gerrita van Honthorsta i innych caravaggionistów utrechckich / 123 Sylwia Svorová Pawełkowicz, Michał Witkowski Smalta ? produkcja i handel w świetle badań archiwalnych i fizykochemicznych / 139 Ewa Doleżyńska-Sewerniak, Jakub Karasiński Badania stosunków izotopowych ołowiu w próbkach bieli ołowiowej z obrazów Szymona Czechowicza (1689?1775) / 155 Przemysław Waszak Rekonstrukcje z zakresu historii sztuki a wizja literacka warsztatu biedermeierowskiego malarza Carla Spitzwega / 181 Elżbieta Zygier, Anna Klisińska-Kopacz Sposób opracowania malarskiego obrazów o tematyce myśliwskiej Maksymiliana Gierymskiego / 193 Andrzej Laskowski Wokół warsztatu galicyjskiego urbanisty. Casus tarnowskiego architekta Adolfa Juliusza Stapfa / 211 Emilia Ziółkowska-Ganc Realia pracy architektów-urzędników Królestwa Polskiego w okresie międzypowstaniowym / 223 Szymon Jan Stenka Miedzioryty i akwaforty Jerzego Hoppena w kontekście jego nieopublikowanego rękopisu z 1941 roku / 255 Karolina Rosiejka Studio artystki jako metafora dla sztuki. Przypadek Georgii O?Keeffe / 271 Filip Pręgowski Pracownia jako przestrzeń ideologiczna. O dyskursie wokół przemian artystycznych w amerykańskiej sztuce lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku w kontekście medium i warsztatu / 285 Cátia Viegas Wesołowska Malarstwo emalią na stali w architekturze z perspektywy historycznej w kontekście wczesnych prac Stefana Knappa / 303 Anna Gut-Czerwonka Megalityczna twórczość Zygmunta Wujka (1938?2018) / 323 Szymon Piotr Owsiański Z pracowni projektanta i artysty, Yves?a Saint Laurenta. Przestrzeń twórcza i źródła inspiracji / 341 Marek Barański Badacz zabytków architektury i jego warsztat / 351 Oleh Rudenko Myśleć książką. Filozofia twórczości Fedora Łukawego / 373 Przemysław Waszak Kreślony słowami w wyobraźni świat sztuki w prozie Stanisława Lema / 391 Piotr C. Kowalski Mój warsztat pracy dawniej i dziś / 405

120,00 zł
Powiadomienie
89
Zbiór cywilny PLUS. Stan prawny na 11 sierpnia 2021 r. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór cywilny PLUS. Stan prawny na 11 sierpnia 2021 r.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Oddawany do rąk Czytelników zbiór przepisów obejmuje: K.C., K.P.C., K.R.O., P.P.M., K.S.C., P.A.S.C., K.W.H., K.S.H., U.K.S., U.K.K. K.C. - uwzględniono oczekującą na podpis Prezydenta RP nowelizację ustanawiającą prawidłową podstawę normatywną dla odpowiedzialności cywilnej za krzywdę najbliższych członków rodziny poszkodowanego, która polega na niemożności nawiązania lub kontynuowania więzi rodzinnej z poszkodowanym z powodu wyrządzenia u niego trwałego i ciężkiego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia. K.P.C. - najnowsze zmiany dotyczą zaspokajania roszczeń z umów deweloperskich z kwoty uzyskanej z egzekucji z nieruchomości, na której jest prowadzone przedsięwzięcie deweloperskie lub zadanie inwestycyjne, a także obowiązków komornika przy prowadzeniu licytacji elektronicznych ruchomości i nieruchomości oraz zakresu pozyskiwania informacji o dłużniku przez osoby biorące udział w przetargach i licytacjach. K.S.C. - wprowadzono zmiany dotyczące nowej opłaty od skargi do sądu restrukturyzacyjnego na odmowę dokonania przez nadzorcę obwieszczenia o ustaleniu dnia układowego. K.W.H. - uwzględniono zmianę odnośnie do biegu terminu do wykreślenia z księgi wieczystej roszczeń osób, do których nie stosuje się ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym. U.K.S. - uwzględnione zostały zmiany dotyczące przechowywania, przetwarzania i udostępniania informacji zawartych w aktach spraw komorniczych w systemie teleinformatycznym. Ponadto dodano wyciąg z ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 1842 ze zm.) Skorowidze do ustaw oraz tytuliki towarzyszące poszczególnym artykułom ustaw znacznie ułatwiają korzystanie ze zbioru. Publikację uzupełniono o wykazy wszystkich aktów zmieniających uwzględnione ustawy oraz wykazy aktów wykonawczych, a także wyciągi zawierające najważniejsze przepisy intertemporalne. Zmiany, które weszły w życie między 2 stycznia 2021 r. a 11 sierpnia 2021 r., oznaczono tekstem pogrubionym, natomiast wszystkie zmiany, które wejdą w życie po 11 sierpnia 2021 r., oznaczono tekstem pogrubionym i mniejszym stopniem pisma. Na początku zbioru zamieszczono spis wszystkich aktów prawnych wprowadzających te zmiany. Wykaz najważniejszych uwzględnionych zmian: - od 3 lipca 2021 r., od 19 września 2021 r. - ustawa z 28 maja 2021 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1090), - od 1 grudnia 2021 r. - ustawa z 28 maja 2021 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1080), - od 1 lipca 2022 r. - ustawa z 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (Dz.U. poz. 1177), - po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia - ustawa z 23 lipca 2021 r. o zmianie ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (druk sejmowy nr 994; oczekuje na podpis Prezydenta RP), - po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia - ustawa z 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 1222; oczekuje na podpis Prezydenta RP), - po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia - ustawa z 11 sierpnia 2021 r. o kasach zapomogowo-pożyczkowych (druk sejmowy nr 1313; oczekuje na podpis Prezydenta RP), - po upływie miesiąca od dnia ogłoszenia - ustawa z 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny (druk sejmowy nr 1125; oczekuje na podpis Prezydenta RP).

89,00 zł
80,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

90
Smart Junior 4. Podręcznik dla szkół podstawowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Junior 4. Podręcznik dla szkół podstawowych
Dostępny
9 szt.

Poziom: Starter prowadzi do A1 (CEF). Numer dopuszczenia MEN: 232/1/2009 Komponenty: książka ucznia ze słowniczkiem, kolorowy zeszyt ćwiczeń z CD/CD-ROM oraz słowniczkiem, książka nauczyciela, karty obrazkowe, płyty, klasowe testy na CD-ROM. Dodatkowe materiały: plakaty, oprogramowanie do tablicy interaktywnej.

59,00 zł
50,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,85 zł

91
Schowek
115,56 zł
Powiadomienie
92
Schowek
Grupa 10 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.24

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

93
Schowek
70,08 zł
Powiadomienie
94
Schowek
Książki kolorowanki wiosna mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.14

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

95
Schowek
2,99 zł
Powiadomienie
96
Schowek
3,99 zł
Powiadomienie
97
Schowek
Długopis żelowy mix kolorów 1 szt.
PATIO
Niedostępny
Brak

mix. kolorów

2,99 zł
Powiadomienie
98
Schowek
2,99 zł
Powiadomienie
99
Schowek
48,00 zł
43,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,80 zł

100
Schowek
46,00 zł
41,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,60 zł

Wróć do góry