hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.09.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 14 września 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kolorowanki dla dorosłych (Maja Kanarkowska), na drugim National Geographic. Laboratorium do hodowli kryształu świecącego w ciemności (Elbrus). Kolejny produkt to National Geographic. Laboratorium do hodowli purpurowego kryształu (Elbrus) oraz Biblia dla dzieci (praca zbiorowa).
1
Kolorowanki dla dorosłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla dorosłych
Dostępny
149 szt.

Kolorowanki dla dorosłych. Motywy roślinne i mandale do zabawy i dla relaksu Kolorowanki dla dorosłych ? sposób na relaks, odstresowanie i świetną zabawę!

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

18 osób kupiło
2
National Geographic. Laboratorium do hodowli kryształu świecącego w ciemności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
National Geographic. Laboratorium do hodowli kryształu świecącego w ci...
Elbrus
Dostępny
368 szt.

Wyhoduj imponujący kryształ dzięki laboratorium do hodowli kryształu świecącego w ciemności od National Geographic! Łatwe instrukcje przeprowadzą Cię przez proces hodowania kryształu, a już po 3 dniach będziesz móc się nim chwalić. Pokaż innym swój kryształ, umieszczając go na dołączonym stojaku i dowiedz się więcej o kryształach dzięki kolorowemu podręcznikowi do nauki. Otrzymasz również autentyczną próbkę fluorytu. Nie ma lepszego sposobu na zaszczepienie pasji do nauki i geologii na całe życie! Odkrywaj świat geologii i kryształów Kryształ rośnie w zaledwie 3 dni Elementem świecącym w ciemności jest skała bazowa, a sam kryształ jest biały. Po wystawieniu na słońce lub silne światło lampy skała bazowa będzie świecić jasnym światłem przez około 1 minutę. W zestawie: • 1 opakowanie proszku do hodowli kryształów (95 g) • 1 świecąca w ciemności skała bazowa, • 1 szkło powiększające, • 1 drewniana łyżka, • 1 stojak, • 1 próbka fluorytu, • 1 podręcznik do nauki z instrukcją. Wymiary opakowania: 20.8 x 12.6 x 4.0 cm

55,99 zł
50,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,60 zł

9 osób kupiło
3
National Geographic. Laboratorium do hodowli purpurowego kryształu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
National Geographic. Laboratorium do hodowli purpurowego kryształu
Elbrus
Dostępny
256 szt.

Wyhoduj imponujący purpurowy kryształ dzięki laboratorium do hodowli purpurowego kryształu od National Geographic! Łatwe instrukcje przeprowadzą Cię przez proces hodowania kryształu, a już po 3 dniach będziesz móc się nim chwalić. Pokaż innym swój kryształ, umieszczając go na dołączonym stojaku i dowiedz się więcej o kryształach dzięki kolorowemu podręcznikowi do nauki. Otrzymasz również autentyczną próbkę ametystu. Nie ma lepszego sposobu na zaszczepienie pasji do nauki i geologii na całe życie! Odkrywaj świat geologii i kryształów. Kryształ rośnie w zaledwie 3 dni. W zestawie: • 1 opakowanie proszku do hodowli kryształów (95 g) • 1 skała bazowa, • 1 szkło powiększające, • 1 drewniana łyżka, • 1 stojak, • 1 próbka ametystu chevron, • 1 podręcznik do nauki z instrukcją. Wymiary opakowania: 20.8 x 12.6 x 4.0 cm

54,99 zł
49,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

7 osób kupiło
4
Biblia dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia dla dzieci
Dostępny
62 szt.

Biblia dla dzieci to książka, która wprowadza najmłodszych w świat wiary chrześcijańskiej. Znajdziemy w niej między innymi historię o stworzeniu świata, o wędrówce do Ziemi Obiecanej, narodzinach Jezusa, Jego życiu, męce, zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu. Krótkie opowiadania napisane prostym, przystępnym językiem i opatrzone kolorowymi ilustracjami pomogą dzieciom zrozumieć treści zawarte w Piśmie Świętym, znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i wskazówki, w jaki sposób należy postępować.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

6 osób kupiło
5
Brulion kultowych zabaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brulion kultowych zabaw
Dostępny
178 szt.

Co zrobić, gdy na dworze ponuro, pochmurno albo po prostu się nudzisz? Mamy na to odpowiedź: sięgnąć po Brulion kultowych zabaw! To wyjątkowa propozycja dla każdego zarówno małego, jak i dużego, w której znajduje się kilkadziesiąt gier, zabaw i łamigłówek. Gdy pogoda za oknem nie dopisuje, polecamy zagrać w państwa-miasta, statki, szubienicę lub porozwiązywać łamigłówki. A gdy mamy możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, wystarczy spotkać się z paczką przyjaciół i zagrać w dwa ognie, chłopka czy ciuciubabkę. Dobra zabawa i miło spędzony czas gwarantowane.

14,28 zł
10,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 3,29 zł

5 osób kupiło
6
Wydziedziczone. Tom 1. Gorzej urodzona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydziedziczone. Tom 1. Gorzej urodzona
Dostępny
69 szt.

Bękart, darmozjad, posługaczka. Opowieść o wiejskiej dziewczynie, która została służącą do wszystkiego Gdy pochodzenie wydaje się przesądzać o dalszym losie, siła charakteru może zmienić wiele Bycie nieślubnym dzieckiem nie jest łatwe, szczególnie na XIX-wiecznej wsi, gdzie wszyscy wytykają cię palcami. Józia mieszka z surowym ojczymem i matką, która nie potrafi sprzeciwić się mężowi. Ciężka praca i brak możliwości rozwoju nie zniechęcają dziewczyny do własnych poszukiwań. Zafascynowana pojawieniem się w okolicy znanego malarza robi wszystko, aby znaleźć się na jednym z jego obrazów. Decyzją ojczyma Józia musi opuścić wieś i trafia do mieszczańskiego domu, gdzie pracuje niemal za darmo jako służąca do wszystkiego. Myje podłogi, ceruje, pierze, pomaga w kuchni. Po dniu wypełnionym ciężką pracą czeka, aż wszyscy położą się spać. Dopiero wtedy może rozłożyć swój siennik na podłodze przy piecu. Powieść, która odczarowuje mit polskiej wsi. Młode dziewczęta opuszczają domy i wyjeżdżają do miasta, by zaznać pozornie lepszego życia. Pracują bez przerwy, bez odpoczynku, bez prawa do wolnego czasu. Wyzysk, niesprawiedliwość i wykorzystania seksualne są na porządku dziennym, bo dobra służąca musi być posłuszna we wszystkim. Jest przecież tylko pachołkiem, popychadłem, gorzej urodzoną. Pierwszy tom sagi „Wydziedziczone”

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

5 osób kupiło
7
Idź własną drogą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idź własną drogą
Dostępny
1945 szt.

Większość nastolatków czuje presję nierealnych standardów wyznaczanych przez kulturę, media, rówieśników, rodziców, szkołę. Chociaż dobrze jest dążyć do tego, by stawać się coraz lepszym, to łatwo zatracić w tym procesie siebie i swoje marzenia. Chcąc być lubiane i akceptowane, nastolatki często dostosowują się do oczekiwań innych ludzi, nawet jeśli te nie są zgodne z ich przekonaniami. Aby zyskać aprobatę rówieśników, rezygnują z tego, co dla nich ważne, i obawiają się wyrażać własne opinie, stając się podatne na różne wpływy. W tym trudnym okresie nie pomagają też rodzice, którzy często decydują za swoje dzieci, jakie pasje mają rozwijać, na jakie zajęcia dodatkowe uczęszczać, do jakiej szkoły iść. To wszystko wywołuje w młodych ludziach wrażenie, że życie siłą pcha ich w różnych kierunkach, ale żaden nie jest tym, w którym oni chcieliby podążać. Jest to trudny czas poszukiwania własnej tożsamości, poznawania swoich możliwości i ograniczeń, ale również czas wielkich marzeń i zmian. Ten przystępnie napisany, ilustrowany poradnik podpowie nastolatkom, jak poradzić sobie z wyzwaniami okresu dojrzewania i jednocześnie stać się osobą, jaką chce się być. Jak nie zgubić własnej drogi, nie zapomnieć, kim się jest i co się kocha, oraz dążyć ku temu. Autorzy wyjaśniają, jak ważne jest podejmowanie ryzyka, szukanie nowych rozwiązań, pielęgnowanie pasji, nawiązywanie przyjaźni, posiadanie ideałów i odkrywanie budzącego podziw świata. Dzięki technikom zaczerpniętym z terapii akceptacji i zaangażowania oraz psychologii pozytywnej młodzi czytelnicy odkryją skuteczne sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami, zwiększą elastyczność psychologiczną, a także przygotują się do tego, by wziąć swój los we własne ręce i stawić czoło życiowym wyzwaniom. Dostrzegą istniejące w każdej chwili nieskończone możliwości rozwoju, zmiany, angażowania się w działania zgodne z własnymi wartościami i stawania tym, kim pragnie się stać.

49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

5 osób kupiło
8
Angielski dla dzieci 3-7 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla dzieci 3-7 lat
Dostępny
126 szt.

?Angielski dla dzieci 3-7 lat? to zaproszenie do wspólnej zabawy edukacyjnej z językiem angielskim dla dzieci i rodziców. Proponowana forma ?czytania globalnego?, czyli rozpoznawania całych słów, sprzyja przyswajaniu nowych słówek. Książka opiera się na wykorzystaniu pamięci wzrokowej ? dziecko kojarzy konkretny obrazek ze słowem pisanym, wspomaga naturalną naukę języka od bardzo wczesnych lat, wykorzystuje naturalną ciekawość dziecka do zdobywania wiedzy i poznawania świata, wspomaga rozwój intelektualny ? poszerza słownictwo z różnych dziedzin, rozwija zdolności manualne dziecka.

8,99 zł
5 osób kupiło
9
Zdrowy chleb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowy chleb
Dostępny
150 szt.

Poradnik zawiera łatwe i sprawdzone przepisy na chleb, bułki i pieczywo z różnych stron świata, przedstawia wykonanie krok po kroku oraz cenne wskazówki, jak piec chleb w domu, m.in. jak przygotować zakwas. Książkę uatrakcyjniają liczne zdjęcia.

4,99 zł
5 osób kupiło
10
Łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki
Dostępny
150 szt.

Zestaw różnorodnych ćwiczeń, kolorowanek i łamigłówek, które dzięki ciekawej i zabawnej formie zachęcą dzieci do zabawy, nauki i pierwszej samodzielnej pracy. Zabawy myślowe wpływają korzystnie na umiejętności samodzielnego i logicznego myślenia, rozwijają zdolności umysłowe, a w szczególności pamięć i zdolność kojarzenia, poprawiają koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają spostrzegawczość, wzbogacają rozwój osobowości i ogólny rozwój intelektualny dziecka. Łamigłówki to doskonała okazja do wspólnej zabawy edukacyjnej dla dzieci i rodziców.

9,99 zł
4 osoby kupiły
11
Kot kontra Pies. Czyli dlaczego zwierzęta są lepsze od ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot kontra Pies. Czyli dlaczego zwierzęta są lepsze od ludzi
Dostępny
1763 szt.

Na odwieczne pytanie filozoficzne – „Kot czy pies”– odpowiedź jest jedna: „Tak”. Kot: Typowi ludzie. Potykają się o rzeczy, w ogóle nie wiedzą, do czego służy ogon, i ciągle wychodzą na bezsensowne spacery z psem. A mogliby w tym czasie głaskać kota! Dobrze jest zadawać się na co dzień z kimś mądrzejszym od siebie. To rozwija. Starałem się pozbyć psa, ale okazało się, że ludzie są do niego uwiązani. Nie zamierzam ich jednak oddawać! A już na pewno nie komuś, kto potrafi dbać tylko o to, żeby ich twarze były dobrze wylizane. Mam tylko jedno wyjście: wytresować psa! Pies: Moje życie jest piękne. Mam ludzi, a oni mnie. Kocham swoich ludzi. Robię z nimi rzeczy i wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Chyba zapomniałem wspomnieć – jest jeszcze kot. Nazywa się Potem albo Kiedyindziej, jakoś tak. Właśnie wpadł w moją miskę z żarciem. Jeśli kochasz koty, dzięki tej książce utwierdzisz się w przekonaniu, że to najwspanialsze zwierzęta na świecie. Chyba że kochasz psy, to z książki się dowiesz, że najlepsze, co można zrobić w życiu, to przygarnąć psa!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
12
Opowiadania najlepsze, wydanie 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania najlepsze, wydanie 6
Dostępny
86 szt.

Opowiadania wybrane przez samego Dicka, doskonały przegląd jego wizjonerskich pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Zbiór opowiadań prezentujących niepokojące „dickowskie” światy i przenikającego je, nurtującego wielu z nas podejrzenia, że rzeczywistość skrywa coś znacznie mroczniejszego. Tak, jak cała twórczość Dicka, także jego doskonałe krótkie teksty przenoszą nas w przyszłość, która nie jest naszym celem, ale kluczem do zrozumienia współczesności i nas samych. Dziewiętnaście tekstów prezentuje przekrój literackiej kariery Dicka, od pierwszego Rooga, przez Elektryczną mrówkę, uznanej przez Lawrenca Sutina za najlepsze z opowiadań Dicka, po jeden z ostatnich, Małe co nieco dla nas, chrononautów. Wstęp napisał John Brunner, a posłowie Dicka przedstawia niezwykle ciekawe tło powstawania każdego z opowiadań. „Opowiadania pomieszczone w tym zbiorze stanowią próbę zrozumienia – wsłuchania się w głosy docierające z jakiegoś innego miejsca, niezwykle odległego, głosy bardzo słabe, ale ważne. Usłyszeć je można tylko późną nocą, gdy milknie bezustanny zgiełk i wrzawa naszego świata... (Sprawdzałem to kiedyś na zegarku, odbiór jest najlepszy między trzecią a czwartą czterdzieści pięć rano.) Rzecz jasna zazwyczaj nie informuję o tym ludzi, którzy pytają: «Skąd bierze pan swoje pomysły?». Po prostu mówię im, że nie wiem. Tak jest znacznie bezpieczniej”. – z posłowia Philipa K. Dicka

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
13
National Geographic. Rozłup dwie geody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
National Geographic. Rozłup dwie geody
Elbrus
Dostępny
14 szt.

Odkryj niesamowite kryształy ukryte w zestawie dwóch geod do rozłupania od National Geographic! Geody to wyjątkowe okazy geologiczne, które na zewnątrz wyglądają jak zwykłe skały. Po rozłupaniu można jednak w ich wnętrzu odkryć piękne kryształy. Każda geoda jest niespodzianką, a dzieci uwielbiają odkrywać, jakie cuda znajdują się w środku. Zestaw zawiera okulary ochronne oraz kolorowy podręcznik do nauki o geodach. Dzięki stojakowi możesz pochwalić się swoimi ulubionymi okazami, a dołączone szkło powiększające pozwoli Ci lepiej przyjrzeć się kryształom. Odkrywaj świat geologii i kryształów Zestaw zawiera dwie wysokiej jakości geody. Każda z nich kryje w swoim wnętrzu spektakularne kryształy. Zestaw zawiera: • 2 wysokiej jakości geody, • 1 parę okularów ochronnych, • 1 szkło powiększające, • 1 stojak, • 1 podręcznik do nauki z instrukcją. Wymiary opakowania: 20.8 x 12.6 x 4.0 cm

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

4 osoby kupiły
14
Zakopane i Tatry. Multiprzewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakopane i Tatry. Multiprzewodnik
Dostępny
35 szt.

Przewodnik po Zakopanem i Podtatrzu opisuje najważniejsze atrakcje i miejsca. Zawiera także propozycje spacerów po okolicy zaopatrzone w mapy oraz dłuższych wycieczek samochodowych po Podtatrzu. Dodatkowo wewnątrz pierwszej okładki zamieszczono plan centrum miasta Zakopanego, natomiast wewnątrz tylnej okładki mapę Tatr po polskiej stronie z zaznaczonymi szlakami i czasami przejść.

14,29 zł
10,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,30 zł

4 osoby kupiły
15
Japoński. Najważniejsze słowa. 100 fiszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japoński. Najważniejsze słowa. 100 fiszek
Dostępny
108 szt.

Japoński. 100 Fiszek. Najważniejsze słowa to komplet 100 dwustronnych fiszek, które zawierają najważniejsze japońskie słówka oraz zwroty, przydatne w codziennej komunikacji. Dzięki nim, poradzisz sobie ze zrobieniem zakupów, zapytaniem o drogę lub zakwaterowaniem. Do każdego słówka zostało dołączone przykładowe zdanie, tak aby ułatwić zapamiętanie oraz zrozumienie kontekstu jego użycia. Zestaw przeznaczony jest dla osób początkujących – poziom A1-A2. Japoński. 100 Fiszek. Najważniejsze słowa to: - 100 fiszek ze słówkami i przykładowymi zdaniami, - japońskie zwroty, przydatne w codziennej komunikacji, - przykładowe zdania jak i praktyczne rozmówki, - kolorowe przegródki – sprawdzona metoda nauki.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
16
Czytanki-wyciszanki. Śpij dobrze, mała lamo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki-wyciszanki. Śpij dobrze, mała lamo
Dostępny
80 szt.

Poznajcie małą lamę, która chciałaby wspiąć się na olbrzymią górę. To dla niej wielkie wyzwanie, ale z przyjacielem wszystko przecież jest możliwe, prawda? Krótkie i proste opowiastki o słodkich, puszystych zwierzątkach i ich przygodach. Idealny sposób na wyciszenie przed snem lub chwilę spokojnej lektury w ciągu dnia. Oryginalne ilustracje, połącznie fotografii i akwareli, zachwycą małych i dużych czytelników.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
17
Siostra księżyca. Cykl Siedem sióstr. Tom 5 (wydanie specjalne) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostra księżyca. Cykl Siedem sióstr. Tom 5 (wydanie specjalne)
Dostępny
497 szt.

Nastrojowa, pełna magii saga rodzinna. Ekskluzywne wydanie książki, którą pokochały Polki! Duży format, twarda oprawa i okładka, której nie chce się wypuszczać z rąk Piąta część cyklu Siedem Sióstr - nastrojowej, pełnej magii sagi rodzinnej. Wszystkie książki zaczynają się w tym samym momencie, dlatego można je czytać w dowolnej kolejności. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą. Tiggy po śmierci ojca przeprowadza się do dzikiej Szkocji, by robić to, co zawsze kochała - opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie. Wkrótce spotyka odwiecznego mieszkańca majątku - starego Cygana. I dowiaduje się od niego, że w jej żyłach płynie krew ludzi posiadających dar uzdrawiania. Oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady. W cieniu okazałych murów Alhambry Tiggy odkrywa swój związek z członkami słynnej cygańskiej społeczności Sacromonte, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swych domów podczas wojny domowej, i z La Candelą - największą tancerką flamenco swojego pokolenia. A pod okiem cygańskiej wiedźmy zaczyna uczyć się leczyć. Przyjdzie jednak czas, kiedy los każe jej wybierać, czy powinna zostać z nowo poznaną rodziną, czy wrócić do Kinnaird, do Charliego

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
18
Na dnie w Paryżu i Londynie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na dnie w Paryżu i Londynie
Dostępny
60 szt.

To pierwsza powieść Erica Blaira, który nie chcąc narażać swojej rodziny na nieprzychylne plotki i złośliwości postanowił opublikować ją pod pseudonimem George Orwell. Książka ta jest bowiem relacją o życiu w (nieraz skrajnej) biedzie, o desperackim chwytaniu się najlichszych zajęć, autobiograficznym reportażem o bezdomności i włóczędze, na które autor zdecydował się dobrowolnie, odrzucając komfortowy (acz próżniaczy) styl życia, gwarantowany mu przez rodzinny majątek. Nocowanie w najtańszych paryskich hotelikach i angielskich przytułkach dla bezdomnych, częste brutalne oszustwa i wyzysk dorywczych pracodawców, brud, głód i obezwładniająca beznadzieja, słowem – życie w nędzy. Ale jakże fascynujące, pełne barwnych postaci, przygód i humoru, dzięki którym relację tę czyta się z zapartym tchem. A styl zdradza już późniejszego mistrza, zaś treść pozwala zrozumieć jak celnym i krytycznym obserwatorem systemu społecznego potrafił być już na początek swojej drogi twórczej. Co niestety szczególnie poruszające, wiele spośród celnych obserwacji Orwella można dzisiaj łatwo odnieść do realiów współczesności, także naszej, polskiej rzeczywistości.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

3 osoby kupiły
19
Kartkówki. Edukacja przyrodnicza klasa 2 i 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartkówki. Edukacja przyrodnicza klasa 2 i 3
Dostępny
152 szt.

Książka zawiera zbiór różnorodnych ćwiczeń i zadań z edukacji przyrodniczej dla uczniów klasy drugiej i trzeciej. Jest podzielona na części: • Wiosna, • Lato, • Jesień, • Zima, • Piętrowa budowa lasu, • Pole, • Zwierzęta hodowlane, • Ogród i warzywa, • Sad i owoce, • Ssaki i ptaki, • Gady, płazy i ryby, • Owady, • Rośliny, • Woda, • Krajobrazy, • Zwierzęta domowe.

5,99 zł
3 osoby kupiły
20
Dieta dla płodności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta dla płodności
Dostępny
55 szt.

Wszystko, co przyszły rodzic powinien wiedzieć na temat wpływu diety na płodność oraz zdrowie przyszłego dziecka. Do gabinetów lekarskich zgłasza się coraz więcej pacjentów oczekujących wsparcia w staraniach o dziecko. Co piąta para w Polsce w wieku rozrodczym ma problem z poczęciem dziecka, niektóre statystyki mówią nawet o 3 milionach niepłodnych Polaków. Styl życia, w tym dieta i aktywność fizyczna, mają ogromny wpływ na płodność. Dieta dla płodności to kompendium wiedzy na temat wpływu diety na poprawę funkcji rozrodczych, kompleksowe menu wspomagające płodność, wskazówki odnośnie zalecanej aktywności fizycznej oraz porady specjalistów z wielu dziedzin. Dieta dla płodności to niezbędnik dla kobiet i mężczyzn, którzy: • zmagają się z obniżoną płodnością i niepłodnością, • chcą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, • pragną podarować dziecku zdrowie na starcie, • chcą odżywiać się zdrowo w okresie przygotowania do ciąży. „Prawidłowa dieta ma zasadniczy wpływ na nasze zdrowie. W ostatnich latach poczyniono wiele obserwacji wskazujących na wpływ dobrze zbilansowanej diety na płodność i rozwój płodu. Książka, która trzymacie Państwo w ręku nie tylko wyjaśni mechanizmy działania prawidłowej diety, ale zawiera również praktyczne wskazówki jak dobierać spożywane posiłki, aby zwiększyć szansę na zajście w ciążę i poprawić zdrowie nienarodzonego jeszcze dziecka. Polecam tę książkę wszystkim parom chcącym przygotować swoje organizmy przed planowaną ciążą, mającym problemy z zajściem w ciążę, jak również tym, którym na sercu leży zdrowie przyszłego potomstwa.” – prof. dr hab. n. med. Romuald Dębski Sylwia Leszczyńska – dietetyk kliniczny, psychodietetyk, certyfikowany europejski specjalista leczenia otyłości, założycielka i właścicielka „Sanvita” Instytut Zdrowego Żywienia. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, obecnie wykładowca tej uczelni. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Specjalista w zakresie dietoterapii niepłodności, leczenia otyłości oraz dietoterapii chorób dietozależnych dzieci i dorosłych.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

3 osoby kupiły
21
Akademia mądrego dziecka. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pojazdy
Dostępny
76 szt.

Poznaj pojazdy i dowiedz się do czego służą. Wysuń drabinę i uratuj małego pieska, zamknij drzwi do samochodu i podnieś żagiel w łodzi. Poznaj nowe słowa i baw się książeczką!Seria Kolorowy świat to książeczki pełne niespodzianek. Dzieci poznają wiele nowych słów, a zabawa ruchomymi obrazkami poprawi spostrzegawczość i sprawność manualną.

35,00 zł
26,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
22
I znowu zaświeci słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I znowu zaświeci słońce
Dostępny
31 szt.

Oliwia właśnie skończyła studia i niebawem ma wyjść za mąż. Piękna biała suknia i gorączkowe przygotowania do ślubu nie potrafią jednak rozwiać wątpliwości i lęku przyszłej panny młodej… Oliwia nie wie, czy to, co czuje do narzeczonego, to prawdziwa miłość. Jak ma poznać, że to właśnie Paweł jest tym jedynym? Dziewczyna pod wpływem impulsu rzuca wszystko i wyjeżdża do Zamościa, skąd pochodziła jej babka, Rozalia Siemaszkówna, utalentowana pisarka. Kobieta zaginęła przed laty w niewyjaśnionych okolicznościach. Oliwia próbuje rozwikłać rodzinną tajemnicę, a jednocześnie spojrzeć na własne życie z dystansu, by móc podjąć właściwą decyzję. Na swojej drodze spotyka Szymona – mężczyznę, który również przed czymś ucieka… Poruszająca opowieść o sekretach skrywanych głęboko na dnie serca i wyjątkowej podróży, która pozwala nie tylko poznać przeszłość, lecz także zrozumieć siebie.

39,95 zł
28,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,19 zł

3 osoby kupiły
23
Ekonomia międzynarodowa, wydanie 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia międzynarodowa, wydanie 5
Dostępny
54 szt.

Zakres tematyczny prezentowanego podręcznika obejmuje wszystkie podstawowe zagadnienia wchodzące w skład tradycyjnego kursu tego przedmiotu i nawiązuje do jednego z rozwiązań dominujących w literaturze światowej. Praca składa się z pięciu części podzielonych na 20 rozdziałów. Część I, wprowadzająca, kończy się próbą zdefiniowania pojęcia i zakresu ekonomii międzynarodowej i, zgodnie z zamierzeniem autora, powinna ułatwić Czytelnikowi przyswojenie dalszych części wykładu. Część II została poświęcona teorii handlu międzynarodowego, część III — polityce handlowej, a część IV — między narodowym stosunkom finansowym. Przedmiotem części V jest miejsce zajmowane w ekonomii międzynarodowej przez wybrane problemy globalne. Podział na części ma ułatwić czytelnikowi orientację, a jednocześnie nawiązuje do tradycyjnego podziału ekonomii międzynarodowej na teorię handlu i finanse międzynarodowe. Podział bloków tematycznych na kolejno numerowane rozdziały pozwala na umieszczanie pytań po mniejszych fragmentach tekstu oraz nadaje całości pracy układ modułowy, umożliwiający także jej fragmentaryczne studiowanie. Książka może być także użyteczna jako podręcznik do wstępnego, wprowadzającego wykładu ekonomii międzynarodowej.

79,90 zł
59,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

2 osoby kupiły
24
Trudności szkolne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trudności szkolne
Dostępny
151 szt.

Praktyczny poradnik, w którym znajdziesz informacje o przyczynach niepowodzeń szkolnych, specyficznych trudnościach w uczeniu się (jak np. dysleksja), skuteczne sposoby i metody pracy z dzieckiem. Wśród poruszonych tematów znalazły się m.in.: syndrom braku osiągnięć, wyuczona bezradność, jak polubić czytanie, jak polubić zadania matematyczne, rozwiązywanie konfliktów, relacje z rodzeństwem i rówieśnikami, czego wymagać od szkoły i nauczyciela, symptomy ryzyka dysleksji rozwojowej. Książka zawiera również przykłady ćwiczeń usprawniających czytanie (przy dysleksji), kształtujących poprawność pisowni (przy dysortografii), rozwijających właściwy kształt pisma (przy dysgrafii), poprawiających pamięć, równowagę i koordynację wzrokowo-ruchową.

4,99 zł
2 osoby kupiły
25
Zakręty losu. Tom 1, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręty losu. Tom 1, wydanie kieszonkowe
Dostępny
69 szt.

Kultowa powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, która wie, jak rozhuśtać emocje czytelników. Opowieść jak rollercoaster: od miłości do dramatu. Zapnijcie pasy i przygotujcie chusteczki! Wydaje się, że wreszcie wszyscy dobrze ułożyli sobie życie: Piotr i Anka odnaleźli siebie i dojrzałą miłość, a ich córki – równolatki Kaśka i Gośka zostały przyrodnimi siostrami. Od teraz mają żyć szczęśliwie i spokojnie. Jednak kiedy w życiu tej nowej rodziny pojawiają się dwaj bracia: Krzysztof i Łukasz, odmienni jak dzień i noc, na jaw wychodzą mroczne sekrety, a historia z przeszłości odżywa. Rusza lawina zdarzeń, nad którymi trudno zapanować. Krzysztof bez pamięci zakochuje się w Kaśce. Dla niej zostawia Gośkę, którą chronił przed Łukaszem, narkotykowym bossem. Gośkę pociąga ten mroczny mafijny świat – leci do niego jak ćma do światła. Kaśka przedkłada miłość do Krzyśka nad lojalność wobec Gośki. Pierwsza tragedia: śmierć Gośki, która przedawkowała narkotyki, sprawi, że Kaśka ucieka na trzynaście lat – od poczucia winy, ogromnych wyrzutów sumienia i od Krzyśka, którego nie potrafi jednak przestać kochać. Gdy ponownie się spotkają, ona będzie panią prokurator, on – adwokatem. Ona będzie oskarżać mafijnego bossa, on – bronić go. Staną w sądowej sali, po dwóch stronach barykady, ale połączeni tym samym uczuciem z przeszłości. Za czym pójdą: za głosem prawa czy za głosem uczucia? Czy uciekną od przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć?

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
26
Łamigłówki 6-8 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki 6-8 lat
Dostępny
141 szt.

Zestaw ćwiczeń i łamigłówek matematycznych dla dzieci 6-8-letnich opracowany przez doświadczoną nauczycielkę nauczania początkowego. Zadania dzięki ciekawej i zabawnej formie zachęcają dzieci do zabawy, nauki i pierwszej samodzielnej pracy. Zabawy myślowe wpływają korzystnie na umiejętności samodzielnego i logicznego myślenia; rozwijają zdolności umysłowe, a w szczególności pamięć i zdolność kojarzenia; poprawiają koncentrację; poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową; rozwijają spostrzeganie przestrzenne oraz wzbogacają rozwój osobowościowy i ogólny rozwój intelektualny dziecka.

7,99 zł
2 osoby kupiły
27
Czytanki-wyciszanki. Śpij dobrze, małpko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki-wyciszanki. Śpij dobrze, małpko
Dostępny
67 szt.

Poznajcie małpkę, która we wszystkim chce być najlepsza. Skacze najwyżej ze wszystkich małpek i zbiera najsłodsze banany. Czy mała małpa wie, że czasem i najsprytniejszej małpce może zdarzyć się przykry wypadek? Krótkie i proste opowiastki o słodkich, puszystych zwierzątkach i ich przygodach. Idealny sposób na wyciszenie przed snem lub chwilę spokojnej lektury w ciągu dnia. Oryginalne ilustracje, połącznie fotografii i akwareli, zachwycą małych i dużych czytelników.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
28
Anonimo Junior - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anonimo Junior
Trefl, od 4 lat
Dostępny
91 szt.

Anonimo Junior to niebanalna gra rodzinna przygotowana z myślą o najmłodszych graczach. Każdy z graczy zakłada opaskę z postacią na swoją głowę i próbuje odgadnąć kim jest! Którą z postaci z legend i baśni jesteś? Zadawaj pytania i baw się z Anonimo Junior! Zawartość pudełka: • 112 ilustrowanych kart • 4 opaski na głowę z uchwytami

47,90 zł
41,67 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,23 zł

2 osoby kupiły
29
Ghost Adventure. Zakręcona Przygoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ghost Adventure. Zakręcona Przygoda
Muduko, od 8 lat
Dostępny
55 szt.

Ghost Adventure. Zakręcona Przygoda to innowacyjna gra planszowa pełna szalonych i wciągających wyzwań, a do tego jest całkowicie pozbawiona negatywnej interakcji. To nie tylko fantastyczny prezent dla 8-latka, gra oczaruje nawet znacznie starszego gracza! Rodzinna gra zręcznościowa, w której zadaniem graczy będzie przeprowadzenie kręcącego się bączka przez kolejne misje na różnych planszach. Przeskakujcie na wyższe poziomy i ponad przeszkodami, manewrujcie bączkiem pomiędzy planszami i uważajcie na pułapki. Tytuł zawiera 56 różnych misji: w tym wariant solo i tryb wykorzystujący komiks fabularny. Opis gry: Magiczna myszka wspina się na swój zaczarowany bączek i wyrusza ocalić świat z rąk potwora i jego sług. Wspólnie pomóżcie jej wykonać tę zakręconą misję! W Ghost Adventure każda misja wymaga od graczy pokonania bączkiem ścieżki prowadzącej przez kilka plansz – światów. Na każdej planszy znajdują się inne cele. Gracze muszą wspólnie zapoznać się z celem każdej misji, a następnie odpowiednio manewrować swoimi planszami, przekazywać bączka kolejnej osobie i unikać po drodze szeregu pułapek. To bajecznie wykonany prezent dla dziecka, który uczy wzajemnej pomocy i empatii dla innych oraz koordynacji ręka-oko. W tej rodzinnej grze każdy ćwiczy także koncentrację, cierpliwość oraz precyzję! Oprócz wariantu kooperacyjnego w Ghost Adventure można także zagrać samodzielnie. • pierwsza na świecie gra wykorzystująca kręcące się bączki; • gra zawiera komiks prezentujący historię o przygodach Myszki; • rosnący poziom trudności pozwala na rozwijanie umiejętności zręcznościowych; • najwyższej jakości komponenty; • patronaty: Board News, Planszowe Newsy, Rynek Zabawek, Świat Zabawek. • nagroda InnoSPIEL za innowacyjną mechanikę • wyróżnienie w kategorii gry aktywizujące w plebiscycie Zabawka Roku 2021 Zawartość opakowania: • 4 dwustronne, wielowarstwowe plansze • 2 bączki • zestaw naklejek na bączki • części zapasowe do bączków • 1 wyrzutnia do bączka • 4 żetony antidotów • komiks fabularny • książka misji • instrukcja

134,07 zł
113,96 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 20,11 zł

2 osoby kupiły
30
Historia Lukasa. Zakręty losu. Tom 3. wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
31
Tajemne życie seksualne kobiet w średniowieczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemne życie seksualne kobiet w średniowieczu
Dostępny
41 szt.

Seks, miłość i średniowiecze – sprawdź, co działo się za zamkniętymi drzwiami sypialni setki lat temu. Poznaj prawdziwe historie średniowiecznych kobiet. Oto seksowny, barwny i rzeczywisty obraz najbardziej tajemniczej epoki w dziejach. Jak naprawdę wyglądało życie seksualne kobiet w średniowieczu? Czy spełniały one niewolniczo wszystkie zachcianki mężów, którzy na czas nieobecności zakuwali je w pasy cnoty? Czy czerpały z seksu przyjemność? Czy tylko uznawały go za jeszcze jeden uciążliwy obowiązek? Czy miały coś do powiedzenia w sprawach własnej seksualności i własnych ciał? Mimo sztampowych obrazów prezentowanych choćby w hollywoodzkich filmach życie intymne w średniowieczu było bardziej bogate i zróżnicowane, niż można by się spodziewać. Kobiety kochały i rozpaczały, pożądały i spiskowały, śmiało oddawały się rozkoszom cielesnym lub wybierały wstrzemięźliwość. W tej książce znajdziecie prawdziwe historie ponad stu kobiet z czasów średniowiecznych, tworzące barwny, sugestywny i rzeczywisty obraz tamtej epoki. Rosalie Gilbert pasjonuje się historią życia codziennego, archeologią i sytuacją kobiet w średniowieczu. Wygłasza wykłady na temat higieny i życia seksualnego średniowiecznych kobiet w licznych muzeach, na uniwersytetach i wystawach. Jej hobby to wyszukiwanie wymówek, żeby nie iść do pracy i zostać w domu, gdzie spędza czas z kicią i podjada nachosy.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
32
Gramatyka hiszpańska z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka hiszpańska z ćwiczeniami
Dostępny
150 szt.

Książka ma charakter praktyczny i znajdziesz w niej: gramatykę hiszpańską, którą powinieneś opanować na poziomie podstawowym (A1), poszczególne zagadnienia gramatyczne wyjaśnione w przejrzysty sposób i zilustrowane przykładami, ponad 150 różnorodnych ćwiczeń i klucz odpowiedzi. Z książki korzystać mogą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, traktując ją jako repetytorium gramatyczne. Jest ona cenną pomocą dla studentów uczęszczających na lektorat języka hiszpańskiego, maturzystów, słuchaczy szkół językowych i samouków. Gandalf.com.pl

10,00 zł
9,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
33
Arsene Lupin - dżentelmen włamywacz. Tom 5. Jasnowłosa dama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arsene Lupin - dżentelmen włamywacz. Tom 5. Jasnowłosa dama
Dostępny
8 szt.

Zupełnie nowe przygody dżentelmena-włamywacza, postaci stworzonej ponad sto lat temu przez Maurice'a Leblanca, czyli adaptacje klasycznych kryminałów w wersji dla dzieci. Tom 5. Jasnowłosa dama. Jeżeli kobiety zazwyczaj są przyczyną wszelakich kłopotów, to ta opowieść zdaje się to potwierdzać. Najpierw zakochany w córce ojciec postanawia sprezentować jej wyjątkowy mebel, a później okazuje się, że przez tenże zakup może stracić... milion franków! No, może pół miliona. Ale co to za frajda przystawać na propozycję sławnego włamywacza, skoro alternatywą jest utrata... córki? W dodatku gdzieś obok kręci się tajemnicza jasnowłosa dama. A może to ją należałoby aresztować? Tylko... z jakiego powodu?

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

2 osoby kupiły
34
Rzeźnicy i lekarze, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeźnicy i lekarze, wydanie kieszonkowe
Dostępny
2 szt.

Wizyta w szpitalu była kiedyś najprostszym sposobem, by skończyć w grobie. XIX-wieczni chirurdzy, często niewykształceni, nawet niepiśmienni, kroili swoich pacjentów, nie myśląc o odkażaniu narzędzi. Amputacja była ich ulubioną metodą kuracji, a gangrena nie była niczym niepokojącym. Pacjentów często trzeba było gonić po sali i wiązać, by poddali się „leczeniu”. Chirurg James Y. Simpson jeszcze w 1869 roku uważał, że „żołnierz na polu bitwy pod Waterloo ma większe szanse na przeżycie niż człowiek, który idzie do szpitala”. Dopiero Joseph Lister odkrył, że infekcje powodują zarazki, które można pokonać środkami antyseptycznymi. Był za swoje teorie wyśmiewany, ale ostatecznie to jemu nauka przyznała rację. Poznajcie niewiarygodne realia, w jakich leczeni byli pacjenci, i dramatyczną walkę Listera o to, by zmienić rzeźników w lekarzy. Lindsey Fitzharris – doktor historii nauki i medycyny, absolwentka Oxfordu. Prowadzi popularną stronę internetową „The Chirurgeon’s Apprentice” i własny kanał na YouTubie „Under the Knife”. Jej styl to połączenie erudycji godnej Jürgena Thorwalda z błyskotliwym dowcipem Mary Roach. Rzeźnicy i lekarze zyskali entuzjastyczne recenzje w niemal wszystkich czasopismach, m.in. „Guardianie”, „Publishers Weekly”, „Kirkus Review”, i zostali nagrodzeni prestiżową PEN/E.O. Wilson Prize for Literary Science Writing 2018.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
35
Parasol 544253 ADAR mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,90 zł
16,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
36
Zaginiony klejnot Ferrary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiony klejnot Ferrary
Dostępny
48 szt.

Czy niewielkie włoskie miasto kryje w sobie mroczne tajemnice pochodzące z zamierzchłej przeszłości?Młody dziennikarz o polskich korzeniach angażuje się w śledztwo związane ze śmiercią znanego kolekcjonera sztuki. Ta, z pozoru błaha, kryminalna historia doprowadza go na trop sekretnych organizacji poszukujących niezwykle cennego klejnotu. Pełen zwrotów akcji thriller rozgrywający się wśród zabytków i dzieł sztuki, które zawierają tajemnicze wskazówki pozostawione przez średniowiecznych i renesansowych architektów, alchemików i artystów.W malowniczej Ferrarze heretycy okazują się świętymi, femme fatale aniołami, a przestępcy dobroczyńcami, ponieważ w tym niezwykłym miejscu wyobrażenia rzeczy, które uznajemy za prawdziwe, od wieków okazują się zdradliwe.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

2 osoby kupiły
37
The Incident, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Incident, CD
Tree Porcupine, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Occam`s Razor (01:55) 2. The Blind House (05:47) 3. Great Expectations (01:26) 4. Kneel and Disconnect (02:03) 5. Drawing The Line (04:43) 6. The Incident (05:20) 7. Your Unpleasant Family (01:48) 8. The Yellow Windows Of The Evening Train (02:00) 9. Time Flies (11:40) 10. Degree Zero Of Liberty (01:45) 11. Octane Twisted (05:03) 12. The Seance (02:39) 13. Circle Of Manias (02:18) 14. I Drive The Hearse (06:41) 15. Flicker (03:42) 16. Bonnie The Cat (05:45) 17. Black Dahlia (03:40) 18. Remember Me Lover (07:28)

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

2 osoby kupiły
38
Malowanie-doklejanie. Renifer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie-doklejanie. Renifer
Dostępny
4 szt.

Czas na zabawę! Uporządkowana tematycznie seria malowanek z naklejkami. Te małe „przewodniki” po świecie – w prawdziwie świątecznej odsłonie! – dostarczą maluchom dobrej zabawy. Pomogą także ćwiczyć zdolności manualne, analizę i syntezę wzrokową oraz umiejętność koncentracji. Koloruj i naklejaj!

3,99 zł
2,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
39
Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony. Część 1 (wydanie z numerem dopuszczenia) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakr...
Dostępny
81 szt.

Technologia informacyjna i informatyka to dziedziny, których wykorzystanie i dostępność stale rosną, a tempo zachodzących w nich zmian jest nieporównywalne z rozwojem innych dyscyplin. Umiejętność biegłego posługiwania się komputerem i urządzeniami peryferyjnymi oraz znajomość obsługi pakietów biurowych są obowiązkowe na rynku pracy. Wkrótce każdy z nas będzie musiał się również legitymować wiedzą z zakresu programowania, tworzenia grafiki czy zagadnień związanych z prawem w sieci. Informatyka w szkole ponadpodstawowej na poziomie rozszerzonym: • bazuje na wiedzy, którą zdobywa się na poziomie podstawowym, i stanowi jej uzupełnienie • przygotowuje do studiów informatycznych • jest przedmiotem maturalnym Dzięki pracy z książką Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 1 nauczysz się szybko i sprawnie rozwiązywać problemy z użyciem komputera. Poznasz przyjazny i łatwy do opanowania język Python, co będzie świetnym wprowadzeniem do programowania. Opanujesz wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych oraz prawa autorskiego - w efekcie będziesz bardziej świadomie i bezpiecznie korzystać z internetu. Dowiesz się, jak tworzyć atrakcyjne grafiki i prezentacje multimedialne, co z pewnością przyda Ci się przy przygotowywaniu referatów z historii, geografii i biologii. Znajomość zaawansowanych możliwości edytorów tekstu może okazać się zbawienna, gdy zechcesz napisać na przykład dłuższe wypracowanie i podczas przygotowań do matury z języka polskiego oraz potem - na studiach. Numer dopuszczenia MEN: 1128/1/2021 W skład kompletnego pakietu edukacyjnego dla szkoły ponadpodstawowej wchodzą także podręczniki: Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 1 Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 2 Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 3 Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony. Część 2 Podręczniki z serii „Informatyka Europejczyka” ułatwią uczniom zdobywanie wiedzy i umiejętności podczas wykonywania ćwiczeń praktycznych, a nauczycielom – przekazywanie nowego materiału w interesujący i niebanalny sposób.

64,90 zł
58,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

1 osoba kupiła
40
Prawo karne skarbowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo karne skarbowe
Dostępny
16 szt.

W publikacji zaprezentowano zagadnienia prawa karnego skarbowego w sposób umożliwiający przygotowanie się do egzaminu. Podręcznik pomoże w: - przyswojeniu wiedzy oraz uporządkowaniu informacji do zapamiętania - dzięki schematom, tabelom, komentarzom i orzecznictwu; - sprawdzeniu i powtórzeniu znajomości zagadnień - dzięki testom; - utrwaleniu zdobytej wiedzy - dzięki kazusom i pytaniom kontrolnym. Czwarte wydanie zostało zaktualizowane, uzupełnione i poprawione. Uwzględnia zmiany, które nastąpiły w prawie karnym skarbowym w latach 2018-2021. Uzupełniono je nowymi tabelami, schematami, komentarzami oraz orzecznictwem Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych. Książka jest przeznaczona w szczególności dla studentów prawa i administracji. Może być także przydatna kandydatom przygotowującym się do egzaminów na aplikacje prawnicze.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
41
Rodzina Treflików. Dlaczego to nie działa? Interaktywna książka dla małych bystrzaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Treflików. Dlaczego to nie działa? Interaktywna książka dla ma...
Dostępny
63 szt.

Coś się popsuło! Spokojna głowa, Tatuś na pewno zaraz to naprawi, ale potrzebuje pomocników. Treflik i Treflinka już nie mogą się doczekać! Odkurzacz nie działa? Telefon nie chce się włączyć? Lodówka wydaje dziwne dźwięki? Czasem wystarczy spostrzegawczość, dobry pomysł, mała podpowiedź i problem znika! Ta interaktywna książka dla przyszłych złotych rączek rozwija: • spostrzegawczość, • logiczne myślenie, • chęć do znajdowania rozwiązań, • samodzielność. Gotowi? No to zaczynamy!

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
42
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 17. Plany Bruce-Partington - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 17. Plany Bruce-Partington
Dostępny
34 szt.

Wykradziono tajne plany podwodnej superbroni i tylko Sherlock Holmes może je odnaleźć. Misję dodatkowo utrudnia mu presja ze strony rządu, wojska i… własnego brata. Czy detektywowi uda się rozwikłać gęstą sieć szpiegowskich tajemnic i przebiegłych zbrodni, zanim będzie za późno? Tom 17 z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle’a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
43
Neurochirurg (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neurochirurg (wydanie kieszonkowe)
Dostępny
65 szt.

Fascynująca relacja z tego, co dzieje się na sali operacyjnej. Oparta na faktach, świetna książka o tematyce medycznej. Istnieją dwa sposoby na otwarcie głowy dziecka: elegancki i na szybko. Ja zazwyczaj golę włosy, nacinam skórę skalpelem a potem wypalam sobie drogę do kości za pomocą elektrycznego żegadła. Jest to powolna, precyzyjna metoda, która niemal nie pozostawia blizny, ale zajmuje dość dużo czasu. Czasu, którego – jak przypomina mi ciągły sygnał alarmu na monitorze pracy serca – nie mam. W swojej pasjonującej i chwilami rozdzierającej serce książce, Jayamohan opisuje wzloty i upadki pracy na sali operacyjnej. Neurochirurg opowiada o tym, jak znajduje w sobie siłę do dalszej pracy. Chociaż los nie raz rzuca go na kolana, zawsze podnosi się po porażce i stawia czoła kolejnemu wyzwaniu. Neurochirurg jest żywym, pasjonującym opisem pracy i życia Jayamohana. To portret człowieka zdeterminowanego, by ocalić tak wiele istnień, jak tylko to możliwe.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
44
Przedszkole pani Matyldy. Ignaś i wielkie emocje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkole pani Matyldy. Ignaś i wielkie emocje
Dostępny
122 szt.

Czy słyszycie już dźwięk malutkiego dzwoneczka? To pani Matylda zaprasza do swojego przedszkola! Piknik rodzinny już trwa. Loteria z fantami, bieg z przeszkodami... A wszystko dzięki pomysłom cudownej pani przedszkolanki. Na jej Zuchy czeka nie tylko morze atrakcji, ale i burza uczuć! Czy tylko samoluby się nie dzielą? Jak pachnie niepokój o ciasteczkowe zawody? Dokąd poszła euforia? I dlaczego warto mówić, co czujemy i czego potrzebujemy? Tematy zaspokajające dziecięce „co”, „jak”, „dlaczego”, nauczycielka wprost do pokochania i przedszkolaki jedyne w swoim rodzaju – brakuje tylko Was!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
45
Dziewczynka z poziomkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka z poziomkami
Dostępny
28 szt.

Fascynująca, napisana z polotem opowieść o nieśmiałej dziewczynie z klasy pracującej, która znajduje się w samym środku burzliwego, łamiącego surowe zasady obyczajowe związku między dziewczynką z admiralskiej rodziny a tajemniczym, wybitnie utalentowanym malarzem z nie najlepszą reputacją, którym okazuje się sam Edvard Munch. „Lisa Strmme opowiada o artyście skazanym na wyobcowanie i lojalnym tylko wobec tego, co tworzy. A chce odzwierciedlić kształt świata i ludzkie emocje. Tymczasem w tej fascynującej narracji o norweskim artyście, która fantazjuje też o losach jego najbardziej znanego obrazu, ujrzymy jeszcze dwie ważne perspektywy doświadczania życia. To pisarka podejmie się zadania Muncha. Wszystko w pięknych norweskich plenerach, w których pozorny spokój miesza się z melancholią.„ – Jarosław Czechowicz, Krytycznym okiem „Dziewczynka z poziomkami to emocjonująca podróż w czasie. Świetne połączenie powieści historyczno-obyczajowej z biografią Edvarda Muncha. Oczami młodej służącej obserwujemy życie codzienne w Norwegii u schyłku XIX wieku i jego... grzesznika, prowokatora, a przede wszystkim niezwykle wrażliwego i zdolnego artystę. W co warto inwestować pieniądze? W nieruchomości, w dzieła sztuki oraz... tę książkę. A tak na serio, może nie pomnożycie na niej majątku chociaż kto wie ale dzięki niej przeżyjecie fascynującą przygodę. Uwielbiam powieści ze sztuką w tle, bo wiem, że gra toczy się w nich o wielkie pieniądze, więc ich bohaterowie daleko się posuną, czyli będzie się działo. – @asiaczytasia

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
46
Święty Jan Paweł II. Papież wielu pokoleń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Jan Paweł II. Papież wielu pokoleń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Święty Jan Paweł II to książka opowiadająca o wyjątkowym Polaku, o którym słyszano we wszystkich zakątkach świata nawet w miejscach, w których chrześcijaństwo nie jest religią tolerowaną przez władze. Pozycja stanowi swego rodzaju przewodnik po życiu wielkiego papieża, który niedawno wyniesiony został na ołtarze. Na jej kartach przedstawione zostały zarówno dzieciństwo i wczesna młodość Karola Wojtyły, jak i wszystkie wydarzenia, które miały miejsce po jego wstąpieniu do stanu duchownego. Jest to doskonała, bardzo wartościowa lektura dla wszystkich osób, pragnących bliżej przyjrzeć się życiu Jana Pawła II i wynieść z niego ważne wskazówki dotyczące postępowania w swoim własnym, codziennym życiu.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
47
Krajowe Standardy Rachunkowości wraz ze Stanowiskami Komitetu Standardów Rachunkowości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krajowe Standardy Rachunkowości wraz ze Stanowiskami Komitetu Standard...
Dostępny
1 szt.

Publikacja niezbędna każdemu księgowemu - pełny zbiór publikacji Komitetu Standardów Rachunkowości. Nowy standard nr 14 –Kontynuacja działalności oraz rachunkowość jednostek przy braku kontynuowania działalności” - ważne wskazówki dla księgowych przy sporządzaniu sprawozdania finansowego już za 2021 rok,standard ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań finansowych sporządzonych za rok obrotowy rozpoczynający się od 1 stycznia 2021 r. W książce: 1. Rekomendacja Komitetu Standardów Rachunkowości „Sprawozdanie finansowe w czasie pandemii COVID-19”. 2. Najnowsze,pełne wersje Krajowych Standardów Rachunkowości: *KSR nr 1 „Rachunek przepływów pieniężnych” *KSR nr 2 „Podatek dochodowy” *KSR nr 3 „Niezakończone usługi budowlane” *KSR nr 4 „Utrata wartości aktywów” *KSR nr 5 „Leasing,najem i dzierżawa” *KSR nr 6 „Rezerwy,bierne rozliczenia międzyokresowe kosztów,zobowiązania warunkowe” *KSR nr 7 „Zmiany zasad (polityki) rachunkowości,wartości szacunkowych,poprawianie błędów,zdarzenia następujące po dniu bilansowym ujęcie i prezentacja” *KSR nr 8 „Działalność deweloperska” *KSR nr 9 „Sprawozdanie z działalności” *KSR nr 10 „Umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz umowy koncesji na roboty budowalne lub usługi” *KSR nr 11 „Środki trwałe” *KSR nr 12 „Działalność rolnicza” *KSR nr 13 „Koszt wytworzenia jako podstawa wyceny produktów” *KSR nr 14 „Kontynuacja działalności oraz rachunkowość jednostek przy braku kontynuowania działalności” - nowość. 3. Stanowiska Komitetu Standardów Rachunkowości w sprawie: *rozrachunków z kontrahentami, *ujęcia,wyceny i prezentacji gruntów przekazanych w użytkowanie wieczyste w sprawozdaniach finansowych jednostek samorządu terytorialnego,a także w sprawie przekształcenia prawa wieczystego użytkowania tych gruntów w prawo własności, *zasady rzetelnego i jasnego obrazu w realizacji przepisów art. 4 ust. 1 oraz ust. 1a i 1b ustawy o rachunkowości, *inwentaryzacji drogą spisu z natury zapasów materiałów,towarów,wyrobów gotowych i półproduktów, *wykazywania przez spółdzielnie mieszkaniowe w sprawozdaniu finansowym funduszów własnych oraz ustalania wyniku finansowego, *księgowego ujęcia praw (uprawnień) do emisji gazów cieplarnianych, *księgowego ujęcia praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia energii wytworzonej w odnawialnych źródłach energii, *niektórych zasad prowadzenia ksiąg rachunkowych. Krajowe Standardy Rachunkowości i stanowiska nie mają charakteru przepisów prawnych - traktuje się je jako wytyczne. Zawierają one jednakże rozwiązania zgodne z postanowieniami ustawy o rachunkowości i wydanymi na jej podstawie rozporządzeniami wykonawczymi. Wskazują one propozycje rozwiązań istotnych,lecz często kontrowersyjnych tematów,w tym: zasady bieżącej i bilansowej wyceny zaprezentowanych operacji gospodarczych,sposób ujmowania ich w księgach rachunkowych oraz ujawniania w sprawozdaniu finansowym. Liczne przykłady liczbowe,tablice i schematy pomogą praktykom w zrozumieniu omawianych zagadnień. Publikacja adresowana jest przede wszystkim do pracowników służb finansowo-księgowych, biegłych rewidentów, audytorów i przyszłych adeptów tych zawodów. Może ona też być użyteczna dla praktyków gospodarczych, dla doskonalących kwalifikacje zawodowe ekonomistów i menedżerów oraz innych osób zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z dziedziny rachunkowości. Wskazują one propozycje rozwiązań istotnych, lecz często kontrowersyjnych tematów, w tym: zasady bieżącej i bilansowej wyceny zaprezentowanych operacji gospodarczych, sposób ujmowania ich w księgach rachunkowych oraz ujawniania w sprawozdaniu finansowym. Liczne przykłady liczbowe, tablice i schematy pomogą praktykom w zrozumieniu omawianych zagadnień.

378,00 zł
355,32 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 22,68 zł

1 osoba kupiła
48
Gruba krecha. Renifer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gruba krecha. Renifer
Dostępny
21 szt.

Gruba krecha to malowanki dla najmłodszych. Proste ilustracje z grubą linią umożliwią dzieciom naukę estetycznego kolorowania bez wychodzenia poza obrys. Do książeczki dołączono zestaw naklejek, które podpowiedzą maluchom, jakich kolorów użyć.

5,13 zł
2,10 zł

Rabat 59,1%
oszczędzasz 3,03 zł

1 osoba kupiła
49
Kolorowanka ukryte obrazki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka ukryte obrazki
Dostępny
81 szt.

Doskonała książeczka edukacyjna dla dzieci ? połączenie nauki i zabawy. Dziecko odnajduje i koloruje (wg załączonej instrukcji kolorowania) zwierzątka, m.in. wiewiórkę, rekina, małpkę, lwa. Do kolorowanki zostały dołączone 32 naklejki.

4,99 zł
1 osoba kupiła
50
Pragnienia wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
51
Grzesznik. Cykl Rizzoli / Isles. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzesznik. Cykl Rizzoli / Isles. Tom 3
Dostępny
2011 szt.

Czy to grzech pożądać księdza? W murach klasztoru zostaje popełniona nieludzka zbrodnia. Ofiarami padają dwie zakonnice. Sekcja zwłok ujawnia wstrząsające informacje i z każdym nowym śladem sprawa obiera coraz bardziej niepokojący kierunek. Tymczasem pojawia się kolejne ciało, przy którym morderca zadał sobie wiele trudu, by nie zostało rozpoznane. Dawno pogrzebane tajemnice wychodzą na światło dzienne. Doktor Maura Isles i detektyw Jan Rizzoli ze zgrozą uświadamiają sobie, że są z nimi związane osobiście Ciemna strona ludzkiej natury i niebezpieczne sekrety - Gerritsen w najlepszej formie! Lepsza od Cooka, Palmera, a nawet Michaela Crichtona. W moim domu czytamy każdą jej książkę. Stephen King

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
52
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 18. Rytuał Musgrave'ów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 18. Rytuał Musgrave'ów
Dostępny
29 szt.

Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Tom 18. Tym razem Holmes poprawia historię. Gdy dawny szkolny kolega prosi go o pomoc w odnalezieniu zaginionej pokojówki, genialny detektyw staje w obliczu kilkusetletniej zagadki, i odkrywa znacznie więcej niż się spodziewał.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
53
Historia małżeńska, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia małżeńska, wydanie kieszonkowe
Dostępny
94 szt.

Malwina i Alek poznali się na studiach. To była miłość od pierwszego wejrzenia, która połączyła ich na całe życie. Za kilka miesięcy minie trzydzieści lat, odkąd ich losy na zawsze się ze sobą splotły. Dzisiaj jednak rozpoczyna się kolejny etap w ich wspólnym życiu. Ich jedyna córka wyjeżdża na studia i opuszcza dom. Przez ponad dziewiętnaście lat całe ich życie było podporządkowane wychowaniu córki. Zgubili gdzieś po drodze siebie, poświęcając całą uwagę dziecku. Dwie najbliższe sobie osoby na świecie z każdym dniem stawały się sobie coraz bardziej obce. Czy uda im się rozpocząć wspólnie nowy etap życia, pozostawiając za sobą sprawy i wydarzenia, które od lat pomijali milczeniem? Przed nimi pierwszy weekend tylko we dwoje. Jeśli go przetrwają, czeka ich nowy, piękny etap. Jeśli…

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
54
Sezon drugi, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sezon drugi, wydanie kieszonkowe
Dostępny
63 szt.

Chciwość prowadzi prosto do piekła. Powinniśmy to wiedzieć. Uwaga! Takiego reality show jeszcze nie było! Premiera już w najbliższy piątek. Tego nie możecie przegapić! Ewa dostaje zaproszenie do udziału w reality show, którego pierwszy sezon zakończył się tragedią. Dlaczego spośród tysięcy chętnych wytypowano właśnie ją? Co ma wspólnego z kobietą, która w nim wystąpiła? Co jest prawdą, a co fałszem w domu obserwowanym przez setki kamer? Oglądajcie uważnie drugi sezon. Obowiązuje tylko jedna zasada: brak zasad.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
55
Spełnione życzenie świąteczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Spełnione życzenie świąteczne
Dostępny
445 szt.

Prószy śnieg, pachnie świerk, Mikołaj pędzi saniami... Daj się oczarować magii świąt, otul się grudniowymi opowieściami! Była sobie Maja, która nie lubiła zaglądać do słownika i zjadać zielska z zupy. Był sobie Franek – jej kuzyn – który lubił wszystko to, czego ona nie znosiła. Oto w wigilijny wieczór dziewczynka przenosi się do czasów, w których warto trzymać się razem, a nawet zaśpiewać wspólnie kolędę. Czy jej serce stanie się dla Franka ciepłe i różowe? Jak wyglądała kiedyś Wigilia? I czy Mikołaj zawsze miał czerwone lśniące ubranie? Historie rozgrzewające jak kubek kakao.

7,00 zł
4,20 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 2,80 zł

1 osoba kupiła
56
Sławne koty i ich ludzie wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
57
Krew pieniądze medycyna tajemnice, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krew pieniądze medycyna tajemnice, wydanie kieszonkowe
Dostępny
82 szt.

Substancja cenniejsza od ropy i złota. Zawiera w sobie gwiezdny pył z martwych supernowych, a także ocean – sól i wodę. Tysiące ludzie oddaje ją za darmo, choć rynek handlu krwią jest wart 252 miliardy dolarów. Daje życie… „Jak dostaję krew, to czuję się lepiej i znowu chcę się bawić moimi zabawkami”. – Owen, lat 10 Daje śmierć… „Krew to coś, co z ciebie wypływa, kiedy jest z tobą kiepsko”. – konsultant medyczny Oto jedyna w swoim rodzaju biografia krwi, pełna niesamowitych historii, ciekawostek i anegdot. Czy wiesz, że codziennie w naszym ciele krąży 30 bilionów krwinek, które pokonują 19 tysięcy kilometrów w układzie krwionośnym o łącznej długości ponad 90 tysięcy kilometrów (czyli dwa razy tyle, ile ma równik)? Czy wiesz, że na świecie istnieją farmy, w których hoduje się miliony „medycznych” pijawek? Dlaczego menstruacja od zawsze była takim tematem tabu? Skąd wziął się u Świadków Jehowy zakaz transfuzji krwi? Dlaczego ludzie wierzyli w wampiry i czy one na pewno nie istnieją? O krwi wiemy bardzo dużo, ale wciąż skrywa wiele tajemnic. Jest obiektem fascynacji i obsesji. Rose George, nowa gwiazda literatury faktu na świecie, opowiada o jej medycznym, biznesowym i kulturowym znaczeniu. „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o krwi”. – Bill Gates

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
58
Inna panna Bridgerton, czyli rejs ku miłości. Rodzina Rokesby, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Inna panna Bridgerton, czyli rejs ku miłości. Rodzina Rokesby, wydanie...
Dostępny
8 szt.

W bestsellerowej serii „Rodzina Rokesby” poznajemy wcześniejsze losy rodziny Bridgertonów, serii sfilmowanej przez Netflixa. Ona znalazła się w nieodpowiednim miejscu… On znalazł ją w nieodpowiednim czasie... Czy dwa fatalne zbiegi okoliczności mogą dać jeden ideał? Pełna temperamentu panna Poppy Bridgerton poślubi tylko mężczyznę interesującego, inteligentnego i żądnego przygód, jak ona sama. Niestety w londyńskich salonach jeszcze takiego nie spotkała. I oto podczas wizyty nad morzem natrafia na kryjówkę przemytników. Lecz rozkoszny dreszczyk emocji przeradza się w przerażenie, gdy Poppy zostaje porwana przez korsarzy i dostarczona na pokład ich okrętu – wprost do kajuty kapitana… Kapitan Andrew Rokesby od początku wie, że piękna dziewczyna w jego kajucie oznacza kłopoty. Nie przeczuwa jednak, że rozpoczyna rejs pełen przygód i niespodzianek. Zwłaszcza, że oboje nie mogą wyjawić sobie całej prawdy… Julia Quinn, autorka nr 1 na listach „New York Timesa”, nazywana jest współczesną Jane Austen. Jej romanse historyczne są tłumaczone na 29 języków, wydawane w milionowych nakładach i obsypywane nagrodami, w tym wielokrotnie RITA (odpowiednik filmowego Oscara).

44,80 zł
20,16 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 24,64 zł

1 osoba kupiła
59
Nowe starego początki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe starego początki
Dostępny
436 szt.

Po powrocie z Afryki Zosia postanawia zmienić swoje życie. Czuje, że nadszedł czas na bycie odpowiedzialną... przynajmniej za kogoś. Wraz z mężem Sebastianem postanawiają stać się rodziną dla dzieciaków, które skradły serce Zosi podczas odbywania kary w domu dziecka, oraz Salomy... ich „pamiątki” po afrykańskiej misji. Na wieść o powiększeniu rodziny ojciec Zosi stwierdza, że najwyższy czas przekazać córce prezent pozostawiony przez zmarłą matkę. Gdy Zosia widzi zrujnowany stary dom z dala od Warszawy, jest załamana. Czy Zosia, Sebastian i przyjaciółki dadzą radę podarować starej posiadłości nowy początek?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
60
Akademia mądrego dziecka. Małe zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Małe zwierzęta
Dostępny
67 szt.

Poznaj małe zwierzęta zajrzyj do wnętrza mrowiska i zobacz jak gąsienica przepoczwarza się w motyla. Poznaj nowe słowa i baw się książeczką!Seria Kolorowy świat to książeczki pełne niespodzianek. Dzieci poznają wiele nowych słów, a zabawa ruchomymi obrazkami poprawi spostrzegawczość i sprawność manualną.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

1 osoba kupiła
61
Nosiciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nosiciel
Dostępny
1982 szt.

Thriller medyczny, który podnosi adrenalinę. Położone nad jeziorem Locust miasteczko Tranquility wydawało się oazą spokoju. Doktor Clair Elliot osiedla się tutaj wraz ze swoim nastoletnim synem Noahem, w nadziei, że uchroni go przed niebezpieczeństwami wielkiego miasta. Niespodziewanie jeden z jej młodych pacjentów, kolega Noaha ze szkoły, popełnia zbrodnię. Niektórzy obwiniają o to lekarkę, która zmieniła chłopcu kurację przepisaną przez poprzedniego lekarza. W Tranquility szerzą się akty przemocy popełniane przez nastolatków, są kolejne ofiary śmiertelne. Psychoza zaczyna przyjmować rozmiary epidemii.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
62
Zapomnij, że istniałem. Tom 1, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomnij, że istniałem. Tom 1, wydanie kieszonkowe
Dostępny
11 szt.

Prolog – Rafał Snarski dzwoni do swojej żony Weroniki zaniepokojony jej spóźnieniem. W słuchawce słyszy jednak tylko trzaski, krzyki i wycie syren. Kilka godzin później przychodzą do niego policjanci, aby poinformować o śmierci żony Weroniki i syna Kacperka. Snarski zajmuje się organizacją pogrzebu, wymienia kilka ostrych zdań z księdzem i postanawia wyjechać. Po kilku latach Rafał osiada w niedużej wiosce. Zgorzkniały, samotny mężczyzna trzyma się z daleka od świata i jego spraw. Pierwsze spotkanie z Luizą, młodą kobietą pełniącą funkcję pani sołtys, nie wypada pozytywnie i żadne z tych dwojga nie myśli o kontynuowaniu relacji. Ale Luiza nie może stale unikać Rafała ze względu na zajmowane stanowisko. Z czasem nawiązują nić porozumienia, dziewczyna oferuje nawet, że nauczy go hodować pszczoły. Spędzają razem sporo czasu, przez co narzeczony Luizy, Damian, staje się zazdrosny. Zabiera Luizę na weekend w góry, żeby odciągnąć narzeczoną od myśli o innym mężczyźnie i zaplanować ślub. Związek z Damianem coraz mniej interesuje Luizę, a gdy dowiaduje się, co takiego wymyślił, żeby odciągnąć ją od nowego mieszkańca wsi, podejmuje zdecydowane kroki. Sytuacja Rafała również zmienia się dość radykalnie, kiedy odzywa się ktoś z przeszłości, ktoś, dla kogo dawniej pracował, i składa mu propozycję nie do odrzucenia. Rafał nie może odmówić, jeśli drogie mu jest życie Luizy. Chociaż wie, że prawdopodobnie straci ją w ten sposób na zawsze. Nie docenia jednak determinacji i uporu młodej pani sołtys…

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
63
Poranek ściętych głów. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poranek ściętych głów. Tom 3
Dostępny
42 szt.

Twórcy Poranka ściętych głów, Kazuo Koike i Goseki Kojima, to giganci komiksu samurajskiego, autorzy m.in. serii „Samotny wilk i szczenię”. Ich twórczością inspirował i nadal inspiruje się cały świat. Z niebywałym pietyzmem odtwarzają realia historyczne w swoich dziełach. Nie inaczej jest w przypadku tego tytułu. Główny bohater, Yamada Asaemon, jest postacią fikcyjną, ale cała opowieść bazuje na autentycznych wydarzeniach. Asaemon obejmuje pieczę nad stanowiskiem, które dziedziczy po ojcu. Jest odpowiedzialny za testowanie mieczy. Sprawdza je podczas egzekucji zlecanych przez władzę.

65,00 zł
51,35 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

1 osoba kupiła
64
Wycinanka brokatowa A4, szafirowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanka brokatowa A4, szafirowa
Cormoran, 1
Dostępny
8 szt.

Wycinanka brokatowa w formacie A4. Blok zawiera 6 kartek w różnych kolorach i ze zdobieniami. Wymiary: 30.0 x 21.0 cm

11,51 zł
10,99 zł

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,52 zł

1 osoba kupiła
65
Czytanki-wyciszanki. Śpij dobrze, pingwinku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki-wyciszanki. Śpij dobrze, pingwinku
Dostępny
93 szt.

Poznajcie pingwinka, który nie chce iść do pingwiniego przedszkola. Na szczęście okazuje się, że wspólna zabawa z innymi pingwinkami jest całkiem fajna. Czasem warto spróbować czegoś nowego, prawda? Krótkie i proste opowiastki o słodkich, puszystych zwierzątkach i ich przygodach. Idealny sposób na wyciszenie przed snem lub chwilę spokojnej lektury w ciągu dnia. Oryginalne ilustracje, połącznie fotografii i akwareli, zachwycą małych i dużych czytelników.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
66
Twój najlepszy poradnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój najlepszy poradnik
Dostępny
28 szt.

Okres dojrzewania to wyjątkowy czas. Na uwarunkowaną biologicznie burzę hormonalną, zwaną czasami poetycko czasem burzy i naporu, zmiany w ciele takie jak trądzik czy przetłuszczające się włosy, nakładają się wewnętrzne dylematy i wyzwania stawiane przez współczesny świat. Niniejszy poradnik został stworzony z myślą o wszystkich nastolatkach. Młodzi ludzie znajdą tutaj porady i podpowiedzi rozwiązań problemów, z którymi spotykają się w nastoletnim życiu. Tematy poruszane w publikacji to m.in.: problemy emocjonalne, problemy związane ze zmianami w ciele podczas okresu dojrzewania, trudne relacje z rodziną, brak akceptacji i tolerancji, pierwsze miłości, zaburzenia odżywiania.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

1 osoba kupiła
67
Puzzle mini 54 elementy. Świat koni, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle mini 54 elementy. Świat koni, mix wzorów
Trefl, 54
Dostępny
130 szt.

Precyzyjne Mini puzzle z serii „Świat Koni” charakteryzują się wysoką jakością wykonania, gwarantując przyjemność z układania. Puzzle w niewielkim poręcznym pudełku. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,10 zł
3,99 zł

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
68
Milcząca dziewczyna. Cykl Rizzoli / Isles. Tom 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milcząca dziewczyna. Cykl Rizzoli / Isles. Tom 9
Dostępny
516 szt.

Zemsta potrafi czekać w milczeniu. Cienie Chinatown nie zdradzają swoich tajemnic. Turyści podążający trasą Wycieczki z Duchami przez bostońskie Chinatown nie przypuszczają, że w krętych uliczkach oświetlonych czerwonymi lampionami znajdą coś więcej niż opowieści przyprawiające o gęsią skórkę. Dlatego w pierwszej chwili nie wierzą, że dłoń odkryta za śmietnikiem przez jedno z dzieci może być prawdziwa. A jednak jest. Tak jak ciało martwej kobiety, do której ta dłoń należała. Idealnie gładkie brzegi poderżniętego gardła wskazują na nietypowe narzędzie zbrodni. A włosy znalezione na ubraniu - na napastnika, który wcale nie musi być człowiekiem. Bostońskie Chinatown skrywa wiele tajemnic i nierozwiązanych spraw. Wystarczy tknąć jedną z nich, by na jaw wyszły ukrywane przez lata kłamstwa.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
69
Autobus Sorter 26x17x21 Wader P Wb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobus Sorter 26x17x21 Wader P Wb
Polesie, Polesie.
Dostępny
14 szt.

35,90 zł
32,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

1 osoba kupiła
70
Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 1 (wydanie z numerem dopuszczenia MEN) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakr...
Dostępny
110 szt.

Technologia informacyjna i informatyka to dziedziny, których wykorzystanie i dostępność stale rosną, a tempo zachodzących w nich zmian jest nieporównywalne z rozwojem innych dyscyplin. Umiejętność biegłego posługiwania się komputerem i urządzeniami peryferyjnymi oraz znajomość obsługi pakietów biurowych są obowiązkowe na rynku pracy. Wkrótce każdy z nas będzie musiał się również legitymować wiedzą z zakresu programowania, tworzenia grafiki czy zagadnień związanych z prawem w sieci. Informatyka w szkole ponadpodstawowej na poziomie rozszerzonym: • bazuje na wiedzy, którą zdobywa się na poziomie podstawowym, i stanowi jej uzupełnienie • przygotowuje do studiów informatycznych • jest przedmiotem maturalnym Dzięki pracy z książką Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony. Część 1 poszerzysz znajomość języków tekstowych, takich jak Python i C++. Zgłębisz wiedzę na temat algorytmów i zaczniesz ją wykorzystywać między innymi w zadaniach z zakresu kryptografii i kryptoanalizy. Opanujesz przydatne metody edycji dźwięku i kompresji danych. Przygotujesz w programie Blender przestrzenne wizualizacje i animacje. Zastosujesz zaawansowane funkcje arkusza kalkulacyjnego dla różnego typu danych, a do zdefiniowania makropoleceń użyjesz wbudowanego do niego języka programowania VBA. Ponadto zaprojektujesz i utworzysz relacyjną bazę danych, przygotujesz formularze, kwerendy i raporty. Poznasz język zapytań SQL. Zadbasz o integralność i bezpieczeństwo zgromadzonych danych. Numer dopuszczenia MEN: 1128/1/2021 W skład kompletnego pakietu edukacyjnego dla szkoły ponadpodstawowej wchodzą także podręczniki: Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 1 Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 2 Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 3 Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony. Część 2 Podręczniki z serii „Informatyka Europejczyka” ułatwią uczniom zdobywanie wiedzy i umiejętności podczas wykonywania ćwiczeń praktycznych, a nauczycielom – przekazywanie nowego materiału w interesujący i niebanalny sposób.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

1 osoba kupiła
71
Paprocany, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paprocany, wydanie kieszonkowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

W Komendzie Miejskiej Policji w Tychach wybucha afera: kilku policjantów miało rzekomo zgwałcić prostytutkę. Pokrzywdzona jako głównego sprawcę wskazuje Krzysztofa Strzeleckiego – wzorowego funkcjonariusza i w ogóle człowieka „do rany przyłóż”. Strzelecki stanowczo twierdzi, że jest niewinny, ale zostaje odesłany na przymusowy urlop. Jedyną osobą, która bez zastrzeżeń wierzy w jego niewinność, jest jego szef. Niestety, ON sam też ma kłopoty, a właściwie nie tyle on, co jego przybrana córka, która mocno niepokoi się losem swojej 18-letniej bratanicy. Dziewczyna była zawsze tzw. „trudnym dzieckiem” – wielokrotnie na długo znikała z domu teraz też przepadła bez śladu, ale jej ciotka jest przekonana, że tym razem chodzi o coś poważnego, konkretnie o porwanie. Urlopowany Strzelecki chwilowo dysponuje nadmiarem wolnego czasu, więc przełożony prosi go o pomoc w prywatnym śledztwie. Tropy prowadzą nad Paprocany – jezioro w Tychach, popularne na Śląsku miejsce wypoczynku.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
72
Blok kolorowanek. Lamy i alpaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok kolorowanek. Lamy i alpaki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Lamy i alpaki to najnowsza książeczka z serii Blok kolorowanek. Tym razem bohaterami są pełne uroku, sympatyczne lamy i alpaki Pokoloruj je i udekoruj naklejką!

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
73
Anonimo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anonimo
Trefl, od 8 lat
Dostępny
150 szt.

Zgadnij, kim jesteś! W grze Anonimo gracze próbują odgadnąć hasła umieszczone w opaskach na ich głowach. Zakręć kołem i sprawdź, jakie dodatkowe zasady czekają na Was w tej rundzie. Zawartość pudełka: • 56 dwustronnie ilustrowanych kart z hasłami • 4 opaski na głowę z uchwytami • strzałka i spinner do losowania podpowiedzi • 24 żetony punktów • 6 kafelków specjalnych • instrukcja

47,90 zł
41,67 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,23 zł

1 osoba kupiła
74
Alergiczne choroby oczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alergiczne choroby oczu
Dostępny
120 szt.

Zagadnienia: epidemiologia chorób alergicznych, podstawy alergologii w okulistyce, histamina definicja i funkcja w fizjologii człowieka, zarys anatomii i fizjologii oka w aspekcie umiejscowienia alergicznego procesu chorobowego, etiologiczny podział chorób alergicznych oczu, metody diagnostyczne, obraz i przebieg kliniczny alergicznych chorób oczu, alergie oczne a soczewki kontaktowe, farmakologiczne i operacyjne leczenie chorób alergicznych oczu.

99,00 zł
1 osoba kupiła
75
Pierwsze wesele, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze wesele, wydanie kieszonkowe
Dostępny
29 szt.

Tosia Stecka pracuje w korporacji i twierdzi, że życie singielki bardzo jej odpowiada. Jednak wszystko się zmienia, gdy w firmie pojawia się nowy dyrektor. Oskar Wierzbicki szturmem zdobywa serce Tosi i oświadcza się. Czas zacząć przygotowania do ślubu. Biała suknia z welonem, wielkie przyjęcie i obrączki – czy nie o tym marzy skrycie większość dziewcząt? Tymczasem siostra Tosi, Łucja, ma zupełnie inne zdanie i z rezerwą przyjmuje te ślubne plany. Może jej przeczucia okażą się trafne? Czym zaskoczy narzeczoną Oskar i jaką tajemnicę ukrywają ojciec sióstr i ciocia Hania? Czy Tosia wkroczy na nową drogę życia? Czeka Cię wiele wzruszeń, będą łzy szczęścia, zabawne momenty, rodzinne tajemnice, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zakończenia. Nie zabraknie też miłości, bo przecież ona w życiu jest najważniejsza.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
76
Pan Hieronim i święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Hieronim i święta
Dostępny
117 szt.

Prószy śnieg, pachnie świerk, Mikołaj pędzi saniami... Daj się oczarować magii świąt, otul się grudniowymi opowieściami! Były sobie siostry-rękawiczki, które chciały chłonąć świat każdym milimetrem wełny. Byli sobie chłopiec i sprzedawca-magik, którzy marzyli, by mieć kogoś bliskiego. Oto mały Jaś gości w sklepie pana Hieronima, a spotkanie to wnosi radość w ich życie i w życie wełnianych sióstr. Ile rączek i serc ogrzeją zielone rękawiczki? I czy nowi przyjaciele odkryją, jak to cudownie lepić bałwany i głaskać zajączki? Historie rozgrzewające jak kubek kakao.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
77
Wędrówki drogami Ponidzia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrówki drogami Ponidzia
Dostępny
17 szt.

Witold Bugajny, autor 3 książek z literatury faktu, urodził się 24.06.1929 r. w Wojsławicach powiat pińczowski. Ukończył szkołę podst. w Chrobrzu, a szkołę średnią w III Państwowym Gimnazjum i Liceum im. Kr. Jana Sobieskiego w Krakowie. W roku 1950 ukończył prawo na Uniw. Warszawskim z dyplomem magistra prawa. Przez 6 lat pracował w Kancelarii Rady Państwa, a następnie w organach Prokuratury na stanowisku prokuratora. Przejściowo pracował w dyplomacji. W roku 1964 był delegowany do pracy w Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Królestwie Laosu, a w 1971 r. do pracy w podobnej komisji w Wietnamie. W latach 19801985 był II sekretarzem Ambasady Polskiej w Angoli. Po zakończeniu pracy w dyplomacji powrócił do Prokuratury. Mianowany prokuratorem Prokuratury Wojewódzkiej w Warszawie, pełnił obowiązki naczelnika jednego z wydziałów organizacyjnych tej Prokuratury. W 1990 r. przeszedł w stan spoczynku. Później krótko pracował w zawodzie radcy prawnego na podstawie umowy cywilnoprawnej. Kombatant misji pokojowych ONZ, major rezerwy WP, uhonorowany odznaczeniami państwowymi, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Za pracę na misjach pokojowych został uhonorowany odznaczeniami wietnamskimi. Autor publikacji książkowych: Migiem przez życie (2015), Migiem przez życie. Aneks (2016), Ponidzie moja ziemia rodzinna (2019).

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
78
Wesołe wierszyki matematyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe wierszyki matematyczne
Dostępny
150 szt.

Książeczka dla przedszkolaków zawiera wierszyki matematyczne ułatwiające naukę liczenia, kolorowanki i duże naklejki.

7,99 zł
1 osoba kupiła
79
Fistaszki. Film pełnometrażowy, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fistaszki. Film pełnometrażowy, DVD
Martino Steve
Dostępny
201 szt.

Mierz wysoko i śmiej się głośno razem z dobrymi przyjaciółmi Charlie Brown, Snoopy, Lucy, Linus i cała reszta Fistaszków debiutują na dużym ekranie w filmie pełnometrażowym, który powstał dzięki współpracy Charlesa M. Schultza i twórców „Epoki Lodowcowej”. Przyłącz się do wiecznego optymisty, Charliego Browna, który wyrusza na spotkanie wielkiej przygody, a jego przyjaciel, słynny beagle Snoopy wzbija się w przestworza, by stawić czoła największemu wrogowi, Czerwonemu Baronowi. „Fistaszki” – wersja kinowa to przezabawna ciepła komedia, która dowodzi, że nawet największy przegrany może mieć swój dzień! Materiały dodatkowe: - Snoopy - fragmenty, - Jak narysować: Snoopy'ego, Woodstocka, Charliego Brown'a - Playlista Snoopy'ego.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
80
Amazing Things, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amazing Things, CD
Don Broco, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Gumshield 2. Manchester Super Reds No.1 Fan 3. Swimwear Season 4. Endorphins 5. One True Prince 6. Anaheim 7. Uber 8. How Are You Done With Existing? 9. Bruce Willis 10. Revenge Body 11. Bad 4 Ur Health 12. Easter Sunday

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

81
Warlock - Triumph and Agony Live FANBOX, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warlock - Triumph and Agony Live FANBOX, CD
Doro, Good To Go
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

CD-1 Legacy (Intro) 1:19 CD-2 Touch Of Evil 3:08 CD-3 I Rule The Ruins 4:50 CD-4 East Meets West 4:07 CD-5 Three Minute Warning 4:20 CD-6 Kiss Of Death 4:59 CD-7 Für Immer 7:02 CD-8 Cold Cold World 4:00 CD-9 Make Time For Love 5:16 CD-10 Metal Tango 2:52 CD-11 All We Are 7:14 BD-1 Legacy (Intro) BD-2 Touch Of Evil BD-3 I Rule The Ruins BD-4 East Meets West BD-5 Three Minute Warning BD-6 Für Immer BD-7 Kiss Of Death BD-8 Cold Cold World BD-9 Make Time For Love BD-10 Metal Tango BD-11 All We Are BD-12 Documentary "The Story Behind Triumph And Agony" MC-A1 Legacy MC-A2 Touch Of Evil MC-A3 I Rule The Ruins MC-A4 East Meets West MC-A5 Three Minute Warning MC-A6 Kiss Of Death MC-B1 Für Immer MC-B2 Cold, Cold World MC-B3 Make Time For Love MC-B4 Metal Tango MC-B5 All We Are

222,90 zł
209,53 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 13,37 zł

82
W zakamarkach mózgu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W zakamarkach mózgu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Wybitni naukowcy o fascynujących funkcjach ludzkiego mózgu! Zbiór intrygujących esejów autorstwa należących do światowej czołówki neuronaukowców, zawierający analizy dziwnych i sprzecznych z intuicją aspektów funkcjonowania ludzkiego mózgu. David J. Linden, który jest neuronaukowcem, zwrócił się do koleżanek i kolegów po fachu z takim samym pytaniem: „Jaką koncepcję dotyczącą funkcjonowania mózgu najbardziej chciałabyś/chciałbyś wyjaśnić światu?”. Z ich odpowiedzi powstał jedyny w swoim rodzaju zbiór popularnonaukowych tekstów, których celem jest poszerzenie naszej wiedzy o umyśle i jego możliwościach. Autorzy, specjalizujący się w takich dziedzinach, jak zachowanie, genetyka molekularna, biologia ewolucyjna i anatomia porównawcza, poruszyli całą gamę interesujących tematów, od osobowości przez percepcję, uczenie się i piękno po miłość i seks, a nawet co neuronauka może powiedzieć o marketingu i reklamie. A wszystko po to, by objaśnić biologiczne podstawy naszego życia psychicznego i społecznego oraz sposoby, w jakie wchodzą one w interakcje z doświadczeniem pojedynczego człowieka, z kulturą, nieustającym procesem ewolucji i jak same są przez nie kształtowane. I szczerze mówią, co już wiadomo, a czego nie. Profesor Linden i zaproszeni przez niego autorzy otwierają nowe okno na krajobraz ludzkiego mózgu oraz świat błyskawicznie rozwijającej się neuronauki. To fascynująca lektura zarówno dla profesjonalistów, jak i miłośników nauki.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

83
Bezdech ćmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezdech ćmy
Dostępny
60 szt.

Wiele jest miejsc, w których możesz pomyśleć nad sensem życia. Nie znajdziesz jednak lepszego niż zimny kamień zasunięty nad dołem, w którym spoczywają doczesne szczątki kogoś, kogo historia pamiętana będzie dopóty, dopóki liście z okolicznych drzew nie zakryją nagrobka. Możesz wstąpić i do Cybula, żeby napić się wódki. Mimo że Madame Wrzeszcz już Ci nie potowarzyszy, wciąż unosi się tu zapach jej intensywnych perfum pomieszany z kwaśnym odorem starości. Może spotkasz tu Maura, pewnie dziś mężczyznę, lecz w oczach świętej pamięci grabarza Fridricha zawsze chłopca, któremu udało się uratować życie i tym samym ukoić własne wyrzuty sumienia. Siedzi tu też paru takich, co czują oddech śmierci na karku, ale nie odejdą w zaświaty, gdyż nie zrozumieli jeszcze, czym naprawdę jest życie. Przeczytaj historię starego grabarza Fridricha, młodego Maura i kilku innych, którzy towarzyszyli im w doczesnej tułaczce. Może zrozumiesz sens życia już teraz, nim dowiesz się na własnym przykładzie, co oznacza „bezdech ćmy”.

28,99 zł
24,64 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,35 zł

84
Friends That Break Your Heart, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Friends That Break Your Heart, CD
James Blake, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

Lista utworów: 1. Famous Last Words 2. Life Is Not The Same 3. Coming Back (feat. SZA) 4. Funeral 5. Frozen (feat. JID & SwaVay) 6. I’m So Blessed You’re Mine 7. Foot Forward 8. Show Me (feat. Monica Martin) 9. Say What You Will 10. Lost Angel Nights 11. Friends That Break Your Heart 12. If I’m Insecure

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

85
Like Creatures Seeking Their Own Forms, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Like Creatures Seeking Their Own Forms, CD
Untamed Land, Mystic Production
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Once Upon a Time in the Kenoma 2. A Nameless Shape 3. Clothed in Smoke 4. The Heavenly Coil 5. Achamōth 6. A Nameless Shape (Short Version) 7. The Heavenly Coil (Short Version)

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

86
Magia świąt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia świąt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.14

Harcuj z Mikołajem, uchwyć magię świąt! Rymowane zagadki i skoczne wierszyki niosą melodię Wigilii. Malowanki i naklejki, łamigłówki, labirynty i wyszukiwanki otula wciąż biały puch. Wejdź do zimowej krainy zabaw!

4,90 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,6%
oszczędzasz 0,91 zł

87
Podatek od spadków i darowizn. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podatek od spadków i darowizn. Komentarz
Dostępny
3 szt.

W komentarzu poddano analizie regulacje ustawy o podatku od spadków i darowizn, której przepisy nadal sprawiają liczne trudności interpretacyjne. Autorzy przedstawiają konkretne rozwiązania ustawodawcze oraz dostrzegają, że połowa zdarzeń powodujących powstanie obowiązku w podatku od spadków i darowizn nie ma jakiegokolwiek związku ze spadkobraniem czy darowizną. Istnieje zatem rozbieżność pomiędzy zakresem opodatkowania a tytułem omawianej ustawy, dlatego bardziej właściwe byłoby nazywanie jej podatkiem od nieodpłatnego nabycia praw majątkowych. W publikacji, oprócz podstawowych informacji związanych z wykładnią przepisów ustawy, jej zakresem podmiotowym i przedmiotowym, omówiono takie kwestie jak: - wprowadzenie europejskiego poświadczenia spadkowego, - rozszerzenie zakresu pojęcia „zstępnych” i kręgu osób zwolnionych od podatku od spadków i darowizn, - objęcie opodatkowaniem nieodpłatne nabycie własności rzeczy wspólnej (wspólnego prawa majątkowego) albo jej części przez niektórych dotychczasowych współwłaścicieli na dalszą współwłasność, - ograniczenie zakresu zwolnienia od podatku nabycia własności nieruchomości stanowiących gospodarstwo rolne lub jego część, - doprecyzowanie warunku ulgi mieszkaniowej polegającej na zamieszkiwaniu przez 5 lat, - zwolnienie od podatku nabycie przez repatrianta budynku albo lokalu mieszkalnego, - zwolnienie od podatku nabycia w drodze dziedziczenia lub zapisu windykacyjnego przedsiębiorstwa osoby fizycznej - niezależnie od stopnia pokrewieństwa. Książka jest przeznaczona dla doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych, sędziów, notariuszy, a także pracowników administracji.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

88
Gruba krecha. Bałwanek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gruba krecha. Bałwanek
Dostępny
88 szt.

Gruba krecha to malowanki dla najmłodszych. Proste ilustracje z grubą linią umożliwią dzieciom naukę estetycznego kolorowania bez wychodzenia poza obrys. Do książeczki dołączono zestaw naklejek, które podpowiedzą maluchom, jakich kolorów użyć.

5,10 zł
3,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 1,11 zł

89
Gruba krecha. Mikołaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gruba krecha. Mikołaj
Dostępny
98 szt.

Gruba krecha to malowanki dla najmłodszych. Proste ilustracje z grubą linią umożliwią dzieciom naukę estetycznego kolorowania bez wychodzenia poza obrys. Do książeczki dołączono zestaw naklejek, które podpowiedzą maluchom, jakich kolorów użyć.

5,10 zł
3,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 1,11 zł

90
Malowanie-doklejanie. Choinka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie-doklejanie. Choinka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Czas na zabawę! Uporządkowana tematycznie seria malowanek z naklejkami. Te małe „przewodniki” po świecie – w prawdziwie świątecznej odsłonie! – dostarczą maluchom dobrej zabawy. Pomogą także ćwiczyć zdolności manualne, analizę i syntezę wzrokową oraz umiejętność koncentracji. Koloruj i naklejaj!

3,80 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,3%
oszczędzasz 0,81 zł

91
Malowanie-doklejanie. Mikołaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie-doklejanie. Mikołaj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Czas na zabawę! Uporządkowana tematycznie seria malowanek z naklejkami. Te małe „przewodniki” po świecie – w prawdziwie świątecznej odsłonie! – dostarczą maluchom dobrej zabawy. Pomogą także ćwiczyć zdolności manualne, analizę i syntezę wzrokową oraz umiejętność koncentracji. Koloruj i naklejaj!

3,80 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,3%
oszczędzasz 0,81 zł

92
Wyczaruj magiczne święta. Malowanki wodne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyczaruj magiczne święta. Malowanki wodne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Dzięki tej malowance zostaniesz prawdziwym czarodziejem! Zmoczony wodą pędzel niczym różdżka sprawi, że obrazki nabiorą kolorów, a ty będziesz się świetnie bawić i odkryjesz magię barw! Malowanki wodne to świetna rozrywka dla najmłodszych dzieci, które dopiero ćwiczą sprawność manualną. Kolorowanie rysunków bez użycia farb ułatwi im zabawę i pozwoli zachować porządek. Proste, dostosowane do wieku odbiorcy ilustracje, a także ciekawa tematyka zachęcą dziecko do dalszych plastycznych ćwiczeń.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

93
Bravo Hits Jesień 2021. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bravo Hits Jesień 2021. CD
Various Artists, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.31

45,90 zł
44,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,92 zł

94
Wpływ orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na stanowienie polskiego prawa podatkowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wpływ orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na stan...
Dostępny
3 szt.

Stan prawny: 1 sierpnia 2021 r. Podstawowym celem publikacji jest ustalenie wpływu rozstrzygnięć podejmowanych przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) na jakość polskiej legislacji podatkowej. W swoich rozważaniach autor wykazuje, że orzeczenia kreują przesłanki będące podstawą zmiany krajowego prawa podatkowego i w istotny sposób oddziałują na system prawny. Przedmiotem analizy niniejszego opracowania są dwie ich grupy: - orzeczenia wydane w sprawach zainicjowanych skargą Komisji, w których Trybunał stwierdził, że krajowe przepisy podatkowe są niezgodne z przepisami prawa unijnego oraz - orzeczenia w sprawach z odesłania prejudycjalnego polskich sądów, w których Trybunał wskazał, że unormowania unijne sprzeciwiają się przepisom prawa krajowego lub krajowej praktyce. Podjęto także próbę wyjaśnienia przyczyn, dla których nie zawsze rozstrzygnięcia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej są implementowane na płaszczyźnie stanowienia prawa.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

95
Kodeks postępowania administracyjnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania administracyjnego
Dostępny
3 szt.

Książka zawiera wybór orzeczeń i piśmiennictwa do poszczególnych artykułów Kodeksu postępowania administracyjnego i zagadnień związanych z jego przepisami. Zdecydowana większość zaprezentowanych orzeczeń została wydana przez sądy administracyjne, jednak są też pojedyncze orzeczenia sądów powszechnych oraz Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Autorzy dążyli do wyselekcjonowania orzeczeń możliwie najbardziej aktualnych z punktu widzenia stanu prawnego i wyrażających poglądy ukierunkowane na kreowanie koncepcji wykładni. W publikacji uwzględniono najnowsze pozycje literatury i doktryny dotyczące nowo wprowadzanych instytucji proceduralnych, przywołano również starsze orzeczenia oraz klasyczne pozycje literatury przedmiotu. W celu przedstawienia możliwie wyczerpującego obrazu źródeł przytoczono także wybrane orzeczenia wydane na tle przepisów przedwojennych, a także literaturę tego okresu, ograniczoną do pozycji o podstawowym znaczeniu.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

96
Różne oblicza dyskryminacji w zatrudnieniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różne oblicza dyskryminacji w zatrudnieniu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Stan prawny: 1 lipca 2021 r. Zasada niedyskryminacji jest jednym z najbardziej aktualnych tematów w prawie pracy w skali globalnej. Celem książki jest ukazanie problematyki dyskryminacji w zatrudnieniu w sposób wielopłaszczyznowy, z uwzględnieniem standardów prawa polskiego, unijnego i międzynarodowego. Monografia oferuje dogłębną analizę dyskryminacji nie tylko z teoretycznego, lecz także praktycznego punktu widzenia, z uwzględnieniem orzecznictwa Sądu Najwyższego, Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Jako jedyna pozycja na rynku, obejmuje gruntowne omówienie kryteriów dyskryminacyjnych, także tych pozakodeksowych. Autorzy poruszają szereg zagadnień praktycznych, w tym kwestie odpowiedzialności odszkodowawczej za naruszenie zasady niedyskryminacji w zatrudnieniu, zasady równości w prawie ubezpieczeń społecznych oraz ciężaru dowodu w sprawach z zakresu dyskryminacji w zatrudnieniu. Publikacja jest przeznaczona dla prawników praktyków, przedsiębiorców zatrudniających pracowników, menedżerów, pracowników działów zasobów ludzkich oraz pracowników naukowych i studentów na kierunkach: prawo, administracja, kadry i płace.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

97
Metallica Blacklist. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metallica Blacklist. CD
Various Artists, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

98
The Last Domino, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Last Domino, 2 CD
Genesis, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Lista utworów: CD 1 1. Dukes End 2. Turn It On Again 3. Mama 4. Land Of Confusion 5. Home By The Sea 6. Second Home By The Sea 7. Fading Lights 8. The Cinema Show 9. Afterglow 10. Hold On My Heart 11. Jesus He Knows Me 12. That's All 13. The Lamb Lies Down On Broadway 14. In Too Deep 15. Follow You Follow Me CD 2 1. Duchess 2. No Son Of Mine 3. Firth Of Fifth 4. I Know What I Like 5. Domino Medley 6. Throwing It All Away 7. Tonight, Tonight, Tonight 8. Invisible Touch 9. I Cant Dance 10. Dancing With The Moonlight Knight 11. Carpet Crawlers 12. Abacab

57,90 zł
56,74 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,16 zł

99
Krudowie, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krudowie, Blu-ray
Chris Sanders, Kirk De Micco, 2013
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.29

Dołącz do Krudów, wyruszających w podróż życia, opisaną w epickiej komedii przygodowej, „mającej magiczny urok „Jak wytresować smoka” (Jake Hamilton, Fox-TV). Kiedy ich jaskinia ulega zniszczeniu, Krudowie zaczynają badać wspaniałą i pełną przygód przestrzeń wokół nich, z mnóstwem fantastycznych istot i zaskakujących niespodzianek. Materiały dodatkowe: • Dziennik z jaskini Belta • Sceny usunięte • I jeszcze więcej!

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

100
Krudowie 2: Nowa Era, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krudowie 2: Nowa Era, Blu-ray
Joel Crawford, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.05

Pierwsza prehistoryczna rodzina jest gotowa na kolejną niezapomnianą przygodę! Krudowie przeżyli bestie z kłami, klęski żywiołowe, a nawet młodą miłość, jednak teraz muszą stawić czoła jeszcze większemu wyzwaniu: kolejnej rodzinie! W poszukiwaniu nowego domu Krudowie odkrywają otoczony murami raj stworzony przez rodzinę Bettermanów (z naciskiem na „better”). Różnice między rodzinami przeradzają się w zaciekłą kłótnię, gdy jednak nowe zagrożenie zmusza obie rodziny do wzięcia udziału w epickiej przygodzie muszą nauczyć się współpracować… albo wszyscy wyginą! W wersji anglojęzycznej tej animowane komedii dla całej rodziny głosu postaciom użyczyli m.in. laureaci Oscara Emma Stone i Nicolas Cage oraz Ryan Reynolds. Materiały dodatkowe: Zawiera 2 zupełnie nowe filmy krótkometrażowe • Seans filmowy z bettermanami: bananowy bochenek • Kochany pamiętniczku: pierwszy prank Plus • Sceny usunięte • Jak rysować: styl jaskiniowca • Album rodzinny Krudów • Przekąski ery kamienia łupanego

59,99 zł
56,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

Wróć do góry