hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.09.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 9 września 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mania, dziewczyna inna niż wszystkie (Julita Grodek, Katarzyna Fus), na drugim Matylda (Roald Dahl). Kolejny produkt to Disney Księżniczka. Ubieranki naklejanki (praca zbiorowa) oraz Pójdźcie na miejsce osobne (Krzysztof Grzywocz, Jacek Prusak SJ).
1
Mania, dziewczyna inna niż wszystkie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Mania, dziewczyna inna niż wszystkie
Dostępny
1670 szt.

Książka przeznaczona dla najmłodszych czytelników – pozwala poznać życiorys słynnej noblistki i przyswoić go sobie wraz z szerszym kontekstem. Ten kontekst, to między innymi wiedza na temat epoki, jak również wiedza na temat samej nagrody Nobla. Książka została podzielona na dwie części. W pierwszej dzieci poznają historię życia noblistki, najpierw małej Mani, a później dorosłej Marii poprzez rozmowy z najważniejszymi w jej życiu postaciami. Druga część książki pozwala dzieciom przypomnieć najważniejsze fakty z życia Marii Skłodowskiej, a także wyjaśnić trudne pojęcia z nią związane, m.in. radioaktywność. Nie zabraknie także ciekawostek, np. informacji na jakich monetach, banknotach i znaczkach można znaleźć podobiznę Marii a także jak przebrać się za noblistkę na bal przebierańców. Dzięki tej książce dziecko zdobędzie wiedzę o przydatności odkryć naukowych w życiu codziennym oraz rozbudzi w nim ciekawość wobec świata i jego zasobów.

46,20 zł
33,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,94 zł

128 osób kupiło
2
Matylda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Matylda
Dostępny
92 szt.

Zanim skończyła trzy lata, nauczyła się czytać. Dzięki książkom zwiedziła cały świat, siedząc w swoim pokoiku. Potrafi liczyć do bardzo wielu. I podobnie jak jej nieokrzesani rodzice, wcale nie uważa, że jest wyjątkowa. Matylda. Dziewczynka, z którą każdy chciałby się zaprzyjaźnić. Właśnie rozpoczyna naukę w szkole imienia Dusimalca, w której straszliwa, wszechmocna dyrektorka od razu obierają sobie za cel. Jak poradzi sobie z nią mała, wrażliwa, ale nieustraszona dziewczynka? Czasem małe naprawdę znaczy wielkie! Przed wami kolejna pozycja obowiązkowa z biblioteczki fantastycznego pana Dahla, autora Charliego i fabryki czekolady w nowym, znakomitym przekładzie Michała Rusinka.

39,99 zł
28,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

47 osób kupiło
3
Disney Księżniczka. Ubieranki naklejanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczka. Ubieranki naklejanki
Dostępny
158 szt.

Książka z zadaniami i brokatowymi naklejkami. Charakterystyka: • fantastyczne zadania, mnóstwo naklejek, projektowanie strojów na różne okazje, • kreatywna zabawa w towarzystwie ulubionych bohaterek, • poziom trudności dostosowany do wieku dziecka.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

30 osób kupiło
4
Pójdźcie na miejsce osobne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pójdźcie na miejsce osobne
Dostępny
62 szt.

• W jaki sposób samotność odsłania nam prawdę o nas samych i naszej relacji z Bogiem? • Jak pokochać siebie, jeśli w życiu doświadczaliśmy odrzucenia? • Jak ważne jest bycie samotnym w bliskiej relacji? • Dlaczego lepiej modlić się krócej niż dłużej? • Czy zaangażowanie w religijną wspólnotę może się wiązać z pielęgnowaniem własnej niedojrzałości? Ksiądz Krzysztof Grzywocz i ojciec Jacek Prusak SJ zapraszają do zmierzenia się z tematami dojrzałości, modlitwy i samotności, która dla wielu z nas jest chlebem powszednim. Głęboka teologiczna i psychologiczna wiedza autorów, a zarazem przystępna forma sprawiają, że książka jest pomocą dla każdego, kto chce pogłębić swoją relację z Bogiem, sobą samym i drugim człowiekiem. Każdego, kto pragnie doświadczyć Boga, również w tym, co w jego życiu trudne i przeniknięte lękiem. Odkryj w chrześcijaństwie mądrość, która pomaga żyć i zrozumieć siebie.

36,90 zł
22,88 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,02 zł

20 osób kupiło
5
Upór. Potęga pasji i wytrwałości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upór. Potęga pasji i wytrwałości
Dostępny
32 szt.

Amerykańska psycholog Angela Duckworth pokazuje rodzicom, studentom, pedagogom, sportowcom i ludziom biznesu – zarówno doświadczonym, jak i tym świeżo upieczonym – że tajemnicą wyjątkowych osiągnięć nie jest wyłącznie talent oraz łut szczęścia, ale szczególne połączenie pasji i wytrwałości, które autorka nazywa „uporem”. Dzięki tej książce poznasz odpowiedzi na następujące pytania: • Dlaczego wszelkie wysiłki wkładane w realizację celu liczą się dwukrotnie? • Jak można nauczyć się uporu bez względu na iloraz inteligencji lub okoliczności? • Co rozbudza życiowe pasje? • Jak dużą część skutecznego postępowania stanowi cierpienie, a jak dużą euforia? • Co jest lepsze dla dziecka: pobłażliwość czy wysokie standardy? • Na czym polega magia Reguły Trudnych Spraw? „Przez całe dziesięciolecia psychologowie szukali tajemnicy sukcesu, ale to Duckworth ją odnalazła... I nie tylko wyjawiła nam, na czym polega sekret, ale też jak zrobić z niego użytek.” – Daniel Gilbert, autor książki Na tropie szczęścia „Zaangażowanie, z którego wyrasta pasja, sprawia, że ludzie stają się aktywni i uwalniają swój potencjał. Gorliwość oraz determinacja, podsycane entuzjazmem, wyzwalają energię, która pozwala przenosić góry. Ta książka potwierdza, że każdy z nas może zmieniać świat na lepsze.” – Sławomir Lachowski, twórca MBanku, innowator „Upór stanowi przekonującą i fascynującą odpowiedź na kult intelektualnego dogmatyzmu. Duckworth przypomina, że ludzie sukcesu wyróżniają się charakterem i wytrwałością.” – Malcolm Gladwell, autor książek Punkt przełomowy, Błysk! Potęga przeczucia i Poza schematem „Osiągnęłam największy sukces – pokonałam nałóg alkoholowy! Przypadek? Miałam szczęście? Ktoś zrobił to za mnie? Nie. To ciężka praca, konsekwencja i pasja, z jaką zaczęłam się uczyć nowego życia spowodowały, że mogę powiedzieć: Jestem szczęśliwa! Upór jest tym, co prowadzi nas do sukcesu: zawodowego czy osobistego, a książka Angeli Duckworth w doskonały sposób to udowadnia. Polecam.” – Ilona Felicjańska, modelka, działaczka społeczna

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

17 osób kupiło
6
Marvel Spider-Man. Czytanki naklejanki. Atak symbionta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvel Spider-Man. Czytanki naklejanki. Atak symbionta
Dostępny
32 szt.

Czytasz i naklejasz – taka zasada rządzi serią „Czytanki naklejanki”. Tym razem ukazała się w niej jedna z przygód Spider-Mana i jego przyjaciół, z którymi Peter wybiera się na trening. Gdy Spider-Man ćwiczy z Milesem Moralesem, Gwen Stacy zauważa czarne macki atakujące ludzi na ulicy. Trening natychmiast zamienia się w walkę, podczas której Peter stara się powstrzymać dziwną istotę, Miles wypróbowuje swój nowy superjad, a Gwen – broń soniczną. Kim jest galaretowy potwór? I czy naszym bohaterom uda się go pokonać? Książki z serii „Czytanki naklejanki” to nie tylko okazja, by poznać przygody ulubionych bohaterów filmów Disneya czy Marvela, ale też aktywnie uczestniczyć w czytaniu. W każdym zeszycie młody czytelnik znajdzie 30 naklejek, dzięki którym uzupełni czytaną opowieść.

8,90 zł
5,99 zł

Rabat 32,7%
oszczędzasz 2,91 zł

15 osób kupiło
7
Wachlarz drewniany, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wachlarz drewniany, mix wzorów
M&Z
Dostępny
91 szt.

Świetny sposób na ochłodę w dusznym pomieszczeniu lub w gorący dzień. Wachlarz to również ciekawy dodatek do przebrania na przyjęcie lub bal karnawałowy. Rama wachlarza jest drewniana. Wszystkie wzory są kwiatowe. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

5,30 zł
4,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,31 zł

10 osób kupiło
8
Ciekawski George sadzi drzewo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawski George sadzi drzewo
Dostępny
111 szt.

Ciekawski George razem ze swoim przyjacielem odwiedzają muzeum nauki, gdzie oglądają wystawę poświęconą ochronie środowiska. Dyrektorka muzeum zaprasza George'a do udziału w Zielonym Dniu, podczas którego planowana jest zbiórka makulatury i sadzenie drzew. Ciekawski George z typowym dla siebie zapałem zabiera się do zbierania makulatury i oczywiście chce jej mieć jak najwięcej. Ciekawski George to niesforna, ale też bardzo ciekawa świata małpka. Książki o niej w zabawny sposób uczą i rozbudzają dziecięcą ciekawość. Ponieważ każda małpka wie, jak ważne są drzewa, dlatego, to właśnie Ciekawski George zachęca do ich sadzenia. Książka zawiera również dwadzieścia porad, w jaki sposób każde dziecko dzięki prostym codziennym czynnościom może zadbać o naszą planetę.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

8 osób kupiło
9
Matematyka. Tabliczka mnożenia. Zeszyt ćwiczeń dla klas 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Tabliczka mnożenia. Zeszyt ćwiczeń dla klas 1-3
Dostępny
529 szt.

Wspaniałe książki dla dzieci z klas I-III, które zaczynają swoją przygodę z matematyką. Ciekawe zadania pozwolą dziecku rozwinąć podstawowe umiejętności matematyczne oraz zmienią liczenie w świetną zabawę.

9,49 zł
6,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 2,50 zł

8 osób kupiło
10
Puzzle 4w1. Ciekawe dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1. Ciekawe dinozaury
Trefl, 35, 48, 54, 70
Dostępny
372 szt.

Ciekawe dinozaury to puzzle dla dzieci składające się z 4 niezależnych układanek, zaprojektowane z myślą o wszystkich fanach i fankach dinozaurów. Po ułożeniu puzzli powstaną cztery obrazki o wymiarach 28.5 x 20.5 cm każdy. Zróżnicowana liczba elementów (35, 48, 54, 70) pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym fanom puzzli. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały wykorzystane ekologiczne materiały. Puzzle przeznaczone są dla dzieci powyżej 4. roku życia.

23,90 zł
20,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,11 zł

9 osób kupiło
11
Wiara ludzi wolnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara ludzi wolnych
Dostępny
10 szt.

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera Jak wierzyć w świecie, który żongluje iluzjami? Czy kierować się sumieniem, jeśli inni idą na kompromis? Dlaczego Bóg tak często milczy wobec naszego cierpienia? Ile w Jego oczach warte są nasze starania i nasza praca? Powrót do refleksji księdza Józefa Tischnera budzi do myślenia, wzięcia odpowiedzialności za czyny i przyjęcia postawy zaufania. Filozof z Łopusznej przypomina o zapomnianych prawdach i odkurza niemodne słowa. Wciąż fascynuje. Wiara to droga do prawdziwej wolności. „Skoro [Chrystus] mógł zmienić wodę w wino, mógł także odwrotnie, lecz tego nie uczynił. Skoro mógł uciszyć burzę, mógł ją także obudzić, lecz tego nie uczynił. Skoro mógł przywrócić wzrok, mógł także oślepić tych, którzy pluli Mu w twarz, lecz tego nie zrobił. Mógł odebrać mowę tym, którzy Go niesłusznie oskarżali, skoro głuchoniememu przywrócił mowę. Mógł doprowadzić do śmierci Piłata, Annasza, Kajfasza… I tego też nie zrobił. Cała Jego moc zewnętrzna była poddana jakiejś tajemniczej mocy wewnętrznej”.

42,90 zł
27,46 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,44 zł

8 osób kupiło
12
Dolinki podkrakowskie. Mapa turystyczna, 1:25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolinki podkrakowskie. Mapa turystyczna, 1:25 000
Dostępny
66 szt.

Mapa jednostronna w skali 1:25 000 przedstawia najciekawsze tereny rekreacyjne na północ od Krakowa. Zasięg mapy wyznaczają: Sułoszowa na północy, Rudno na zachodzie, Mników na południu i Kraków na wschodzie. Mapa obejmuje malownicze wąwozy i doliny w południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to obszar Ojcowskiego Parku Narodowego, Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie oraz Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Tereny te obfitują w ciekawe formy rzeźby krasowej, piękne krajobrazy i zabytki. Wszystko to wpływa korzystnie na rozwój turystyki. Szczególnie popularna jest tutaj turystyka rowerowa, piesza oraz wspinaczka. Na odwrocie mapy znajduje się obszerny informator turystyczno-krajoznawczy zilustrowany świetnymi fotografiami. Format po rozłożeniu: B1

11,53 zł
8,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,54 zł

8 osób kupiło
13
Czerwone chustki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwone chustki
Dostępny
42 szt.

Camilla jest niepewną siebie trzynastolatką, która jakiś czas temu straciła mamę i nie potrafi odnaleźć się w nowej rodzinie. Nie znajduje nici porozumienia ani z przyszywaną siostrą, ani z uczniami szkoły, do której trafia. Luna z kolei to klasowa gwiazda, popularna tiktokerka uwielbiana przez swoich fanów. Nic nie wskazuje na to, aby pomiędzy dziewczynami mogła nawiązać się nić porozumienia. Wszystko zmienia się, gdy do mediów społecznościowych trafia wideo, na którym Camilla opowiada o doświadczeniach związanych z pierwszą miesiączką. Wideo, którego sama tam nie umieściła

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

5 osób kupiło
14
Hey Clay. Masa plastyczna. Bigfoot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hey Clay. Masa plastyczna. Bigfoot
TM Toys
Dostępny
25 szt.

Hey Clay został zaprojektowany, aby pobudzić kreatywność Twojego dziecka! Inspiruje ciekawość do odkrywania różnych kształtów i kolorów oraz wyobraźnię do tworzenia własnych, niepowtarzalnych projektów z masy plastycznej. Gdy figurki są gotowe i wysuszone, dzieci mogą się nimi bawić i kolekcjonować. Masa plastyczna Bigfoot to zestaw nieograniczonej kreatywności składający się 5 pojemników z miękką, delikatną i pachnącą masą. Kolory przedstawione są na opakowaniu, pozwalają na stworzenie wybranej figurki. Pewna ilość masy pozostaje, można ją użyć do realizacji własnych kreatywnych pomysłów. Kiedy skończysz lepić figurkę, odstaw ją na 24 godziny, aby stwardniała. Po tym czasie możesz się nią bawić! Kształtuj figurki, korzystając z instrukcji krok po kroku w aplikacji. Dowiedz się, jak wyrzeźbić każdą z nich w zabawny i interaktywny sposób. W zestawie otrzymujesz również bezpłatny dostęp do aplikacji Hey Clay, która jest fascynującym i inspirującym przewodnikiem po kreatywnym modelowaniu. Dziecko zaczynając od prostych kształtów, wkrótce stworzy niesamowite figurki, zupełnie jak prawdziwy rzeźbiarz. Z pewnością zadziwią Cię dzieła Twojego dziecka! Zawartość i cechy zestawu: • 5 pojemników (4 kolory) z masą plastyczną do ulepienia figurki – Bigfoot, • miękka, delikatna i pachnąca masa, • wysycha w ciągu 24 godzin, • nie przykleja się do dłoni, • bezpieczna i łatwa w użyciu, • kod dostępu do aplikacji Hey Clay dla zakupionej postaci, • pozostałe zestawy sprzedawane oddzielnie. Wymiary opakowania: 15.0 x 7.0 x 7.0 cm

33,81 zł
30,43 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,38 zł

5 osób kupiło
15
Wizarding World. Harry Potter. Figurki Harry'ego i Cho Chang - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wizarding World. Harry Potter. Figurki Harry'ego i Cho Chang
Spin Master
Dostępny
8 szt.

Przygody z czarodziejskiego świata czekają na Ciebie razem z zestawem małych laleczek Harry'ego Pottera i Cho Chang z serii Magical Minis. Ten zestaw zabawek ze świata Harry'ego Pottera zawiera dwie 3-calowe figurki bohaterów oraz sowę Hedwigę i niezbędnik do wysyłania listów. Wszystkie są ruchome i posiadają szczegółowe detale, które ożywiają ukochane postaci. Ubrane są w szaty z Hogwartu i trzymają różdżki. Możesz ruszać ich rękoma i udawać, że rzucają zaklęcia. Dzięki kopercie możesz pomóc Hedwidze dostarczyć list Zestaw Małych Lalek Magical Minis to doskonały sposób, aby pobudzić wyobraźnię i chęć do zabawy. Przemierzaj sale zamku Hogwart sprzedawanego osobno z Harry'm i Cho. Zbierz wszystkie zestawy, lalki i lokacje sprzedawane osobno , aby stworzyć własny czarodziejski świat. Kolekcjonerskie figurki Magical Minis ze świata Harry'ego Pottera to wspaniałe podarunki dla fanów od 5 roku życia.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

5 osób kupiło
16
Puzzle 10w1. Poznaj Świnkę Peppę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 10w1. Poznaj Świnkę Peppę
Trefl, 20, 35, 48
Dostępny
140 szt.

Puzzle składają się z 10 niezależnych układanek, zaprojektowane z myślą o wszystkich fanach serialu animowanego Świnka Peppa. Po ułożeniu układanek powstaną obrazki o wymiarach 22.3 x 15.6 cm oraz 16.7 x 15.6 cm. Zróżnicowana liczba elementów pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym dzieciom. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie.

34,90 zł
30,36 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,54 zł

5 osób kupiło
17
Disney Junior. Moje ulubione seriale z naklejkami. Lwia Straż. Bunga Mądry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Junior. Moje ulubione seriale z naklejkami. Lwia Straż. Bunga M...
Dostępny
455 szt.

W Lwiej Ziemi leje jak z cebra! Bunga, przyjaciel Kiona, wie, jak powstrzymać powódź: trzeba wybudować tamę! Dumny z pomysłu Bunga jest przekonany o swojej nieomylności i odtąd obsypuje inne zwierzęta radami, które nie zawsze są przemyślane. Na szczęście nad bezpieczeństwem mieszkańców królestwa czuwają Kion i Lwia Straż! Barwnie zilustrowana opowiastka z ulubionymi bohaterami serialu „Lwia Straż” zachwyci małych czytelników. Dodatkową atrakcją książki jest jej kształt – książka z rączką – i dwie strony naklejek.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

4 osoby kupiły
18
Polly Pocket. GYW08 Zakręcone niespodzianki. Zestaw do zabawy Aquapark - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. GYW08 Zakręcone niespodzianki. Zestaw do zabawy Aquapark
Polly Pocket, Mattel
Dostępny
5 szt.

Przygotuj się na przygodę w parku rozrywki z Polly Pocket! Super park wodny Spin'n Surprise ma kształt tropikalnego napoju smoothie. Ma otwieraną pokrywę oraz 3 poziomy, które obracają się i odsłaniają 3 piętra zabawy. W zestawie znajduje się również: • tematyczne figurki-niespodzianki, • lalki Polly i Shani – każda lalka ma 5 ruchomych przegubów do pozowania i zabawy, • delfin, • ośmiornica, • konik morski. Ciesz się zabawą w parku wodnym, który obejmuje: trampolinę, basen ananasowy (dodaj wodę, popchnij ananasa, a woda rozpryśnie się w basenie), karuzelę truskawkową, pomarańczowy basen (dodaj wodę i popchnij pomarańczę, aby utworzyć bąbelki) oraz drążek przesuwny. Niektóre akcesoria posiadają funkcję szpilki Pop&Swap, którą można umieścić w różnych częściach zestawu dla większej wszechstronności. Dzieci mogą bawić się w przygodę w aquaparku, a potem z łatwością spakować zabawkę i wyruszyć z nią na wycieczkę! W zestawie do gry znajduje się również długi pasek na ramię, dzięki któremu można go nosić jako torebkę.

105,90 zł
95,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,59 zł

4 osoby kupiły
19
Gdy góra lodowa topnieje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy góra lodowa topnieje
Dostępny
289 szt.

Opowieść dla odważnych dorosłych Odkąd pingwiny sięgały pamięcią, zawsze mieszkały na tej właśnie górze lodowej. "To nasz dom" - powiedziałyby Ci, gdybyś kiedykolwiek odnalazł drogę do ich świata z lodu i śniegu. Powiedziałyby również: "To zawsze będzie nasz dom". To wydawałoby się całkiem logiczne z ich punktu widzenia. A jednak pewnego dnia coś się zmieniło - mały pingwin dostrzegł, że ten świat stopniowo ulega zagładzie. Innym mieszkańcom góry ta perspektywa wydawała się tak nieprawdopodobna, że odrzucili tę niepokojącą wiadomość. Zmiana? Nie ma takiej możliwości! Ta opowieść nie jest zwykłą historyjką. To Twoja mantra i Twój kodeks. Przy użyciu przystępnej narracji, która przemawia do wszystkich bez względu na wiek, autorzy opowiadają o poważnych i niełatwych sprawach. Wprowadzanie procesu zmian, zarówno w Twoim życiu osobistym, jak i dużej organizacji, to zawsze trudny i wymagający proces. Potrzeba do niego odwagi i siły woli. Niesie on też za sobą ryzyko. Historia o pingwinach, które znalazły się w obliczu wielkiej transformacji, pobudzi Cię do refleksji i zaoferuje potężną dawkę motywacji w erze zmian. Przezwyciężanie problemów i narastających konfliktów. Identyfikowanie koniecznych działań i utrwalanie wyników. Wprowadzanie zmian i odnoszenie sukcesów. Osiem kroków na drodze do realizacji zmian. Znaczenie procesu myślenia i analiza emocji.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

5 osób kupiło
20
Sposoby na nudę. Lato + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sposoby na nudę. Lato + CD
Dorota Kluska, Bliżej przedszkola
Dostępny
44 szt.

"Sposoby na nudę. Lato" to zbiór zabaw i piosenek do wykorzystania w dowolnym momencie dnia w przedszkolu. Propozycje te są owocem długoletniego doświadczenia Autorki w pracy nauczyciela, dzięki czemu skupiają się na potrzebach i zainteresowaniach samych dzieci. Każda z załączonych tu aktywności nawiązuje tematycznie do okresu letniego i czynności związanych z tą porą roku, zatem propozycje tu zawarte na pewno sprawdzą się podczas ciepłych miesięcy i letnich dyżurów w przedszkolu. W skład publikacji wchodzą: - książka, w której znajduje się 100 propozycji zabaw: ruchowych (w tym zabaw do piosenek), paluszkowych, zabaw w kole, masażyków, ćwiczeń rytmicznych, wierszyków do rysowania i innych; - płyta CD z 12 piosenkami o tematyce letniej (i podkładami do nich). Jest to propozycja przeznaczona dla nauczycieli wychowania przedszkolnego przedstawione tu pomysły wykorzystują fakt, że naturalną aktywnością dziecka jest zabawa, a dzięki swojej różnorodności wpływają na jego wszechstronny rozwój.

28,00 zł
20,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,56 zł

4 osoby kupiły
21
Wielka Gra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Gra
Dostępny
32 szt.

Okupacyjny bestseller. Jedyna publikacja książkowa skonfiskowana w czasie wojny przez Komendę Główną AK. Uznano, że dekonspiruje metody tajnej pracy. W 1981 r. ukazało się wydanie drugoobiegowe, też wykorzystywane jako instrukcja konspiracyjnych metod pracy. Ta książka jest pełną edycją oryginału z 1942 r. Zawiera ilustracje i niezbędne objaśnienia.

33,60 zł
23,52 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,08 zł

4 osoby kupiły
22
Mapa tur. - Poleski Park Narodowy 1:40 000 w.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa tur. - Poleski Park Narodowy 1:40 000 w.3
Dostępny
18 szt.

- Rodzaj: mapa jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie - Skala: 1:40'000 - Rok wydania: 2021 - Wydanie: 3 - Format: B2 Poleski Park Narodowy to mapa jednostronna w skali 1:40'000, z informatorem rewersie. Przedstawia park narodowy położony w województwie lubelskim, w polskiej części Polesia. Zasięg mapy wyznaczają: Sosnowica na północy, Dratów na zachodzie, Kopina na południu, Hańsk na wschodzie. Poleski Park Narodowy jest jednym z trzech parków narodowych w Polsce (obok Biebrzańskiego i Narwiańskiego), utworzonym w celu ochrony ekosystemów wodno-torfowiskowych. Przeszło trzydzieści lat walczono o uratowanie tego skrawka ojczystej przyrody starając się zachować charakter Polesia, jaki znamy ze słów pieśni Polesia czar, to dzikie knieje i moczary. Najważniejszym elementem przyrody Parku są tereny podmokłe, torfowiska i bagna, które rozległością i stanem zachowania ustępują jedynie Bagnom Biebrzańskim. Mozaikowy układ zbiorowisk roślinnych, a szczególnie powierzchni łąkowo-torfowiskowych, wodnych, leśnych i polnych sprawia, że występuje tu wiele osobliwości świata roślin i zwierząt. Na odwrocie mapy znajduje się informator turystyczny o Poleskim PN, a w nim: informacje ogólne, historia i kultura, walory przyrodnicze i krajobrazowe, noclegi i inne.

10,62 zł
7,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,63 zł

3 osoby kupiły
23
Lornetka żyrafa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lornetka żyrafa
Askato
Dostępny
65 szt.

Zabawka dedykowana wszystkim małym miłośnikom przyrody i odkrywcom natury. Lornetka posiada wygodną regulację rozstawu okularów, jest dopasowana do wielkości dziecięcej dłoni oraz posiada atrakcyjne wzornictwo nawiązujące do dzikiej przyrody i egzotycznych zwierząt. Pozwólmy maluchom na ich własne odkrywanie fauny i flory, szczególnie ukierunkujmy je na podglądanie życia ptaków. Zaktywizujmy dzieci do spacerów i ruchu na świeżym powietrzu, stymulujmy ich rozwój poprzez kontakt z przyrodą. Wymiary opakowania: 21.0 x 6.0 x 25.5 cm

33,71 zł
27,98 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,73 zł

3 osoby kupiły
24
Mężczyźni wybrani przez Boga. Dzieje rodu św. Józefa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mężczyźni wybrani przez Boga. Dzieje rodu św. Józefa
Dostępny
21 szt.

Bóg może każdą historię uczynić świętą Pogmatwane życiorysy, skrzętnie skrywane rodzinne tajemnice, przemilczane historie. Ilu z nas to zna? Jednocześnie pragniemy osiągnąć sukces, dążymy do doskonałości i zwykle tego samego oczekujemy od naszych bliskich. Coraz częściej odcinamy się od tego, co dla nas niewygodne i źle wpływa na nasz wizerunek, bo wydaje nam się, że trudna przeszłość rodziny to zbędny balast. Kiedy jednak przyjrzymy się rodowodowi świętego Józefa, zauważymy, że mało w nim kryształowych postaci. Odkryjemy rodzinne skandale i liczne powody do wstydu. Pismo Święte przypomina nam o znaczeniu naszych korzeni nie po to, by nas zawstydzać, ale żeby pokazać, że w tych zawiłych życiorysach przemawia do nas Bóg. Musimy jedynie wsłuchać się w Jego słowa. Józef potrafił. Doskonale wiedział, że błędy przodków nie determinują jego życia, a ich historie są mu dane, by mógł wyciągnąć z nich lekcję dla siebie i dostąpić zaszczytu bycia ojcem dla Bożego Syna. „Nie na darmo ewangeliści, chcąc nam przedstawić Jezusa, sięgają do rodowodu, przywołują Jego nawet bardzo odległą rodzinę. Dzięki temu możemy Go lepiej zrozumieć. Ośmielę się zaryzykować pogląd, że Józef z Nazaretu pozostaje w wielu przypadkach niezrozumiany, bo zupełnie nie interesują nas jego korzenie, jego nie-święta rodzina…”. Usłysz Boże wezwanie i wróć do korzeni Maria Miduch − dr teologii, mgr studiów bliskowschodnich, wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska. Zakochana w podróżach − szczególnie tych do Ziemi Świętej.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

3 osoby kupiły
25
Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze św. Franciszkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze św. Franciszkiem
Dostępny
20 szt.

„Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane”. Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych ludzi w historii Kościoła – św. Franciszka. Przybliża życiorys świętego i odkrywa przed nami jego duchowość. Prowokuje nas także do wyłamania się z „porządku”, jaki proponuje współczesny świat i zaufania Bogu oraz Kościołowi. Te teksty pokazują, o co tak naprawdę chodzi w chrześcijaństwie. „Nic nie dzieje się w życiu ot tak. Słowo musi w człowieku popracować. Człowiek musi mieć do siebie odrobinę cierpliwości, bo inaczej będzie się sobą gorszył, że przeżył coś, co powinno go zmienić, a nic się nie zmienia. Daj sobie czas – słowo musi w tobie dojrzeć. Po jakimś czasie – konsekwentnie – to, co było na zewnątrz, zaczynasz brać jako swoje ubranie, jako coś, co o tobie mówi”.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

3 osoby kupiły
26
Disney Kraina Lodu. Czytanki naklejanki. Na tropie trolli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Kraina Lodu. Czytanki naklejanki. Na tropie trolli
Dostępny
354 szt.

Książka dla dzieci „Na tropie trolli” to kolejna historia z bohaterami znanymi z „Krainy Lodu”. To okazja, by nie tylko poznać ich przygody, ale też rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko. Tym razem Anna opowiada dzieciom fascynującą historię o trollach. „Czy naprawdę istnieją?” - pyta zaciekawiona Marie i, nikomu nic nie mówiąc, rusza na poszukiwania tajemniczych stworów. Czy uda jej się trafić na ich trop? W każdym tytule serii „Czytanki naklejanki” młody czytelnik znajdzie arkusz z 30 naklejkami, które należy umieścić w odpowiednich miejscach na stronach. Idealne rozwiązanie, by zachęcić dziecko do aktywnego czytania.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
27
Hey Clay. Masa plastyczna. Trio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Hey Clay. Masa plastyczna. Trio
TM Toys
Dostępny
53 szt.

Hey Clay został zaprojektowany, aby pobudzić kreatywność Twojego dziecka! Inspiruje ciekawość do odkrywania różnych kształtów i kolorów oraz wyobraźnię do tworzenia własnych, niepowtarzalnych projektów z masy plastycznej. Gdy figurki są gotowe i wysuszone, dzieci mogą się nimi bawić i kolekcjonować. Masa plastyczna Trio to zestaw nieograniczonej kreatywności składający się 5 pojemników z miękką, delikatną i pachnącą masą. Kolory przedstawione są na opakowaniu, pozwalają na stworzenie wybranej figurki. Pewna ilość masy pozostaje, można ją użyć do realizacji własnych kreatywnych pomysłów. Kiedy skończysz lepić figurkę, odstaw ją na 24 godziny, aby stwardniała. Po tym czasie możesz się nią bawić! Kształtuj figurki, korzystając z instrukcji krok po kroku w aplikacji. Dowiedz się, jak wyrzeźbić każdą z nich w zabawny i interaktywny sposób. W zestawie otrzymujesz również bezpłatny dostęp do aplikacji Hey Clay, która jest fascynującym i inspirującym przewodnikiem po kreatywnym modelowaniu. Dziecko zaczynając od prostych kształtów, wkrótce stworzy niesamowite figurki, zupełnie jak prawdziwy rzeźbiarz. Z pewnością zadziwią Cię dzieła Twojego dziecka! Zawartość i cechy zestawu: • 5 pojemników (4 kolory) z masą plastyczną do ulepienia figurki – Trio, • miękka, delikatna i pachnąca masa, • wysycha w ciągu 24 godzin, • nie przykleja się do dłoni, • bezpieczna i łatwa w użyciu, • kod dostępu do aplikacji Hey Clay dla zakupionej postaci, • pozostałe zestawy sprzedawane oddzielnie. Wymiary opakowania: 15.0 x 7.0 x 7.0 cm

28,99 zł
23,19 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,80 zł

3 osoby kupiły
28
Auto pilot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto pilot
Smily Play
Dostępny
62 szt.

Ten wspaniały Auto-Pilot z kluczykami to zabawka dedykowana maluchom powyżej 12 miesiąca życia. Realistyczny wygląd oraz działanie: - autentyzm dźwięków - efekty świetlne Po wciśnięciu przycisku, gwarantują wspaniałą zabawę. Pilot wydaje całą gamę odgłosów i dźwięków, między innymi: - warkot silnika - klakson samochodu - dzwonek do drzwi Na pilocie znajdują trzy przyciski funkcyjne. Przy każdym znajduje się mała dioda, która po jego wciśnięciu świeci tym samym kolorem co aktywowany guzik. Główny kluczyk można chować w wyprofilowanym wgłębieniu pilota. Jego wysunięcie wyzwala zielony przycisk z ikoną samochodu. Pozostałe klawisze uruchamiają odmienne dźwięki i światełka. W pełni wykonano ją z bezpiecznych i solidnych materiałów. Wiek: 12m+ Wymiary produktu: szer. 14 x wys. 20 gł. 4 cm. Baterie: Tak, w zestawie 3 x LR44

61,43 zł
55,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,14 zł

3 osoby kupiły
29
Kwal. FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwal. FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych
Dostępny
33 szt.

zbiór zadań testowych i praktycznych przygotowujących do egzaminu z kwalifikacji FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy; 400 zadań testowych, 10 zadań praktycznych, rozwiązaniaZbiór zawiera dziesięć zestawów przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikację FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych wraz z rozwiązaniami. Każdy zestaw zawiera 40 zadań testowych oraz jedno zadanie egzaminacyjne. Testy zostały przygotowane zgodnie z podstawą programową dla zawodu technik usług kosmetycznych.

35,00 zł
30,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

2 osoby kupiły
30
Emerald - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emerald
Dostępny
46 szt.

Dziewczyna o oczach jak szmaragdy. Mężczyzna twardy jak diament Życie Valerii upływa wśród słodyczy. Dosłownie, nie w przenośni – dziewczyna jest cukierniczką, wyjątkowo zdolną, jeżeli wierzyć klientom. Niektórzy mówią też, że Valeria jest równie słodka jak torty, które wychodzą spod jej ręki. O Vincencie można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest słodki. Kiedy pojawia się w cukierni, w której pracuje Valeria, dziewczyna odczuwa pewien... niepokój? Strach? A może nawet fascynację? Na pewno ciekawi ją ten małomówny twardziel. Nie wie jeszcze, że będzie miała okazję poznać go bliżej, niekoniecznie dobrowolnie. Bo Vincent ma plany związane z Valerią i nie ma w nich pytania jej o zgodę. Plany, za którymi kryje się stara tajemnica, skryta głęboko, jak głęboka jest zieleń oczu dziewczyny...

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
31
Hot Wheels. GRH81 Monster Trucks. Duos, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. GRH81 Monster Trucks. Duos, mix wzorów
Hot Wheels, Mattel
Dostępny
114 szt.

Zbieraj różne monster trucki w skali 1:64. Pojazdy mają duże koła i amortyzatory, dzięki którym przejedzie się przez najbardziej nieprzejezdne przeszkody. Ta nowa edycja pozwoli Ci zebrać jeszcze więcej monster trucków do zabawy! Pochodzące z Ameryki monster trucki służą do miażdżenia samochodów, wyścigów, ale także freestyle'u. Z „Monster Trucks” wszystko jest możliwe, nic Cię nie powstrzyma! Ten pakiet zawiera również wgnieciony pojazd, dzięki któremu można wykonać więcej wyczynów kaskaderskich i wykonywać jak prawdziwe pojazdy. Uniwersum Hot Wheels obiecuje świetne gry, w których kluczowe będą szybkość, umiejętności i adrenalina. Te terenowe pojazdy Hot Wheels w skali 1:64 uzupełnią kolekcję Twoich dzieci. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

2 osoby kupiły
32
Hey Clay. Masa plastyczna. Burger - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hey Clay. Masa plastyczna. Burger
TM Toys
Dostępny
12 szt.

Hey Clay został zaprojektowany, aby pobudzić kreatywność Twojego dziecka! Inspiruje ciekawość do odkrywania różnych kształtów i kolorów oraz wyobraźnię do tworzenia własnych, niepowtarzalnych projektów z masy plastycznej. Gdy figurki są gotowe i wysuszone, dzieci mogą się nimi bawić i kolekcjonować. Masa plastyczna Burger to zestaw nieograniczonej kreatywności składający się 5 pojemników z miękką, delikatną i pachnącą masą. Kolory przedstawione są na opakowaniu, pozwalają na stworzenie wybranej figurki. Pewna ilość masy pozostaje, można ją użyć do realizacji własnych kreatywnych pomysłów. Kiedy skończysz lepić figurkę, odstaw ją na 24 godziny, aby stwardniała. Po tym czasie możesz się nią bawić! Kształtuj figurki, korzystając z instrukcji krok po kroku w aplikacji. Dowiedz się, jak wyrzeźbić każdą z nich w zabawny i interaktywny sposób. W zestawie otrzymujesz również bezpłatny dostęp do aplikacji HEY CLAY, która jest fascynującym i inspirującym przewodnikiem po kreatywnym modelowaniu. Dziecko zaczynając od prostych kształtów, wkrótce stworzy niesamowite figurki, zupełnie jak prawdziwy rzeźbiarz. Z pewnością zadziwią Cię dzieła Twojego dziecka! Zawartość i cechy zestawu: • 5 pojemników (4 kolory) z masą plastyczną do ulepienia figurki – Burger, • miękka, delikatna i pachnąca masa, • wysycha w ciągu 24 godzin, • nie przykleja się do dłoni, • bezpieczna i łatwa w użyciu, • kod dostępu do aplikacji Hey Clay dla zakupionej postaci, • pozostałe zestawy sprzedawane oddzielnie. Wymiary opakowania: 15.0 x 7.0 x 7.0 cm

31,40 zł
28,26 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,14 zł

2 osoby kupiły
33
Mistyczki i wojowniczki. Kobiety, które zmieniały Kościół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistyczki i wojowniczki. Kobiety, które zmieniały Kościół
Dostępny
35 szt.

Dzielne. Mądre. Waleczne. Zakochane w Bogu Żyjące za klauzurą mniszki i światowej sławy opatki. Zamknięte w pustelniach rekluzy i pielgrzymujące po całej Europie mistyczki. Zamożne, świetnie wykształcone królowe i ubogie analfabetki. Dziewice zachowujące czystość nawet po ślubie i kobiety, które wybrały życie żon oraz matek. Prorokinie w lśniących zbrojach i pokutnice w szorstkich włosienicach. Święte kobiety wieków średnich miały różne oblicza, ale łączyło je jedno: silna i nieugięta wiara w Boga. To one zmieniały bieg historii i oblicze Kościoła. Scholastyka, Brygida z Kildare, Joanna d’Arc, Hildegarda z Bingen, Dorota z Mątów, Katarzyna ze Sieny, Olga Kijowska, Jadwiga Andegaweńska i wiele innych – trzydzieści kobiet, trzydzieści historii, jeden Bóg. „Nie ma znaczenia, czy jesteś wielodzietną matką z charyzmatem ogarniania rzeczywistości, czy żyjącą w czystości dziewicą, która mimo bycia analfabetką staje się poczytną autorką – jeśli Chrystusowi tak się podoba, może cię posłać, byś głosiła słowo. I nie ma znaczenia, że jesteś osobą świecką – też możesz stać się narzędziem reformy Kościoła”. Elżbieta Wiater – doktor teologii, historyk, publicystka. Zafascynowana duchowościami dominikańską i bendyktyńską.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
34
Apollo 13 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apollo 13
Dostępny
138 szt.

Apollo 13 to pełna relacja z księżycowej misji, która niemal zakończyła się tragedią, napisana z polotem i dramatyzmem godnymi najlepszej powieści. Kilka minut po eksplozji trzej astronauci muszą opuścić główny statek i przenieść się do modułu księżycowego, maleńkiego pojazdu, zbudowanego tak, aby utrzymał przy życiu dwoje astronautów przez dwa dni. W miarę upływu czasu opowieść przenosi nas z orbity, po której krąży uszkodzony statek, do Centrum Kontroli Misji, od inżynierów desperacko próbujących znaleźć sposób naprawy statku do żony i dzieci Lovella. Cały kraj ogląda, jak pojawiają się i rozwiązywane są kolejne kryzysy. Gdy wreszcie statek woduje na Pacyfiku, rozumiemy już, dlaczego heroiczny wysiłek ratowania Lovella i jego załogi przez wielu ludzi uznawany jest za szczytowe osiągnięcie NASA. Dzisiaj, trzydzieści lat od tej misji, Jim Lovell i współautor książki, Jeffrey Kluger, dodali do Apollo 13 nową przedmowę oraz nigdy niepublikowane zdjęcia. W przedmowie zawarli zjadliwy komentarz dotyczący pojawiającego się i przemijającego romansu Ameryki z eksploracją kosmosu na przestrzeni ostatnich trzech dekad. Historia Apollo 13 jest tak samo inspirująca jak pierwsze z misji kosmicznych i stanowi bezczasowy hołd dla niezłomnego amerykańskiego ducha i indywidualnych postaw astronautów. Na podstawie tej książki Ron Howard nakręcił film „Apollo 13”. Jim Lovell podjął pracę w NASA w 1962 roku i uczestniczył w czterech misjach, po których w 1973 roku przeszedł na emeryturę. Po Apollo 8, pierwszej amerykańskiej misji w kierunku Księżyca, wraz z dwoma członkami tej załogi został ogłoszony Człowiekiem Roku przez magazyn „Time”. Jeffrey Kluger jest redaktorem działu w magazynie „Time” i autorem książki Apollo 8.

69,99 zł
48,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

2 osoby kupiły
35
Mapa tur. - Rabka-Zdrój i okolice 1:40 000 w.6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa tur. - Rabka-Zdrój i okolice 1:40 000 w.6
Dostępny
35 szt.

- Rodzaj: mapa jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie - Skala: 1:40'000 - Rok wydania: 2021 - Wydanie: 6 - Format: B2 Jest to mapa jednostronna w skali 1:40'000. Przedstawia okolice Rabki-Zdroju od Mszany Dolnej na północy, przez Jurków i Ochotnicę Górną na wschodzie po Nowy Targ na południu, Sidzinę i Podwilk na zachodzie. Rabka-Zdrój, położona w północnej części Gorców, w dolinie rzeki Raby, znana jest przede wszystkim ze swojej funkcji uzdrowiskowej. Stanowi również dobre miejsce wypadowe w Beskid Wyspowy oraz pasmo Gorców i Gorczański Park Narodowy. Jest to atrakcyjny teren na piesze i rowerowe wycieczki. Okolice Rabki-Zdroju to również ciekawe pod względem krajoznawczym miejsca z zabytkową architekturą drewnianą i murowaną oraz muzeami. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie znajduje się obszerny informator z opisami atrakcji turystyczno-krajoznawczych, w tym wybranych obiektów architektury drewnianej i murowanej, muzeów oraz osobliwości przyrody. Informator uzupełniają fotografie oraz plany miast: Rabki-Zdrój, Nowego Targu, Mszany Dolnej i Jordanowa.

10,26 zł
7,99 zł

Rabat 22,1%
oszczędzasz 2,27 zł

2 osoby kupiły
36
Krótka historia teologii chrześcijańskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia teologii chrześcijańskiej
Dostępny
83 szt.

Pasjonująca podróż po wiekach teologii chrześcijańskiej Pierwsze na rynku polskim jednotomowe wydanie tak obszernego, a zarazem przystępnego przewodnika po dziejach teologii chrześcijańskiej. Autor, uznany niemiecki teolog, odkrywa przed czytelnikami zarówno jasne, jak i ciemne karty historii Kościoła. Z dużą dbałością o szczegóły opisuje najważniejsze postacie, wydarzenia i orientacje teologiczne. Uwzględnia przy tym kontekst historyczny i uwarunkowania interpretacyjne panujące w opisywanych epokach, dzięki czemu daje czytelnikowi klucz do zrozumienia przytaczanych historii. „Krótka historia teologii chrześcijańskiej jest najlepszą książką teologiczną o charakterze wprowadzenia do teologii dogmatycznej, jaką w życiu czytałem. Autor w sposób syntetyczny, a jednocześnie całościowy i głęboki opowiada w niej o historii rozwoju teologii chrześcijańskiej – szczególnie w jej aspekcie doktrynalnym – od pierwszych wieków Kościoła aż po czasy nam współczesne”. ks. prof. Zbigniew Kubacki SJ Dirk Ansorge (ur. 1960) – niemiecki teolog, profesor dogmatyki w Uniwersytecie Filozoficzno-Teologicznym w Sankt Georgen (Frankfurt nad Menem), od 2014 roku również prorektor tego uniwersytetu. Specjalista w zakresie historii teologii dogmatycznej, autor kilku monografii oraz wielu artykułów naukowych. Za swoje osiągnięcia na polu badań teologicznych otrzymał prestiżową Nagrodę im. Karla Rahnera przyznawaną przez Uniwersytet w Innsbrucku.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

2 osoby kupiły
37
Hey Clay. Masa plastyczna. Ważka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hey Clay. Masa plastyczna. Ważka
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Hey Clay został zaprojektowany, aby pobudzić kreatywność Twojego dziecka! Inspiruje ciekawość do odkrywania różnych kształtów i kolorów oraz wyobraźnię do tworzenia własnych, niepowtarzalnych projektów z masy plastycznej. Gdy figurki są gotowe i wysuszone, dzieci mogą się nimi bawić i kolekcjonować. Masa plastyczna Ważka to zestaw nieograniczonej kreatywności składający się 5 pojemników z miękką, delikatną i pachnącą masą. Kolory przedstawione są na opakowaniu, pozwalają na stworzenie wybranej figurki. Pewna ilość masy pozostaje, można ją użyć do realizacji własnych kreatywnych pomysłów. Kiedy skończysz lepić figurkę, odstaw ją na 24 godziny, aby stwardniała. Po tym czasie możesz się nią bawić! Kształtuj figurki, korzystając z instrukcji krok po kroku w aplikacji. Dowiedz się, jak wyrzeźbić każdą z nich w zabawny i interaktywny sposób. W zestawie otrzymujesz również bezpłatny dostęp do aplikacji Hey Clay, która jest fascynującym i inspirującym przewodnikiem po kreatywnym modelowaniu. Dziecko zaczynając od prostych kształtów, wkrótce stworzy niesamowite figurki, zupełnie jak prawdziwy rzeźbiarz. Z pewnością zadziwią Cię dzieła Twojego dziecka! Zawartość i cechy zestawu: • 5 pojemników (4 kolory) z masą plastyczną do ulepienia figurki – Ważka, • miękka, delikatna i pachnąca masa, • wysycha w ciągu 24 godzin, • nie przykleja się do dłoni, • bezpieczna i łatwa w użyciu, • kod dostępu do aplikacji Hey Clay dla zakupionej postaci, • pozostałe zestawy sprzedawane oddzielnie. Wymiary opakowania: 15.0 x 7.0 x 7.0 cm

28,03 zł
25,23 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,80 zł

2 osoby kupiły
38
Zadania dla drugoklasisty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadania dla drugoklasisty
Dostępny
45 szt.

W książce uwzględniono podstawę programową kształcenia ogólnego dla klasy II szkoły podstawowej. Znalazły się tu także zagadnienia wykraczające poza program nauczania - omówiono je w sposób przystępny dla dziecka. Dzięki temu uczeń nie tylko utrwali wiedzę szkolną; po przerobieniu materiału z tej książki będzie lepiej przygotowany do kolejnych etapów nauczania. Język polski • Wzbogacanie słownictwa • Rodzina wyrazów • Wyrazy bliskoznaczne • Podstawy ortografii • Podstawy gramatyki Matematyka • Liczby i liczenie • Logiczne myślenie • Elementy geometrii • Miary i wagi • Odczytywanie współrzędnych Przyroda, geografia i historia • Rośliny i zwierzęta • Zmysły człowieka • Mapa i globus • Zamek obronny • Odzyskanie niepodległości Język angielski • Rodzina • W klasie • Zwierzęta • Ubrania • Zadawanie pytań

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
39
Marvel Wooblies. Zestaw 3 figurek magnetycznych z wyrzutnią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Marvel Wooblies. Zestaw 3 figurek magnetycznych z wyrzutnią
TM Toys
Dostępny
1 szt.

Wobblies – bohaterowie Marvela w zupełnie nowej odsłonie! Dla fanów uniwersum Marvela i wszystkich tych, którzy uwielbiają odkrywać nowe rzeczy, a jednocześnie szybko nudzą się standardowymi zabawami. Wooblies z komiksowymi postaciami superbohaterów, to strzał w dziesiątkę! Czym są Wooblies? To zestawy z niewielkimi, zabawnymi, figurkami oraz dodatkowymi akcesoriami służącymi do świetnej zabawy i kolekcjonowania. Dzięki wbudowanym magnesom superbohaterowie zawsze podnoszą się po upadku. Ze względu na różnorodność postaci Wooblies i możliwości, jakie daje zabawa nimi, z pewnością szybko się nie znudzą. W kolekcji znajduje się aż 50 postaci Marvela! – to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów! Wooblies to mnóstwo radości, którą gwarantuje staranne wykonanie oraz precyzyjnie wyważone magnesy znajdujące się w każdej figurce. Produkty z serii spełniają europejskie standardy. Ta seria figurek bohaterów komiksów Marvela, które po starciach pełnych zawirowań, obrotów i przewrotów wracają do pozycji pionowej. Zestaw zawiera: • 3 figurki, • wyrzutnię, • ulotkę z grami i listą kolekcjonerską, • 3 karty superbohaterów.

44,45 zł
32,89 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,56 zł

2 osoby kupiły
40
Barbie Dreamtopia. GJJ85 Lalka Chelsea. Mała syrenka, fioletowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Dreamtopia. GJJ85 Lalka Chelsea. Mała syrenka, fioletowa
Barbie, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.08

Lalki syreny Chelsea od Barbie Dreamtopia robią kolorowe pluski podczas zabawy! Te fantastyczne lalki celebrują kolory tęczy swoimi żywymi włosami. Syrenki z fantazyjnymi detalami i błyszczącymi ogonami o wyjątkowym kształcie mają słodkie nakrycia głowy. Każda laleczka ma jaskrawe włosy oraz kostium, który wygląda jak tęcza. Wygląd lalki podkreślają kolorowe detale oraz jasna płetwa ogona. Z lalkami syrenkami można odgrywać prawdziwe i wyimaginowane marzenia, ponieważ wchodząc do Dreamtopii, budzisz się w świecie, w którym marzenia stają się rzeczywistością! Zbierz wszystkie lalki i zabawki Barbie Dreamtopia, aby zbudować magiczny świat i wypuść swoje marzenia (każda sprzedawana osobno, w zależności od dostępności). Lalka nie może pływać ani stać samodzielnie. W opakowaniu znajduje się syrenka fioletowa. Wymiary opakowania: 16.5 x 9.0 x 4.0 cm

34,99 zł
31,49 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

2 osoby kupiły
41
Balon foliowy okrągły (36 cm), lisek z tortem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy okrągły (36 cm), lisek z tortem
Godan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Szukasz słodkiej dekoracji na urodziny dziecka? Chcesz podarować swojemu maluszkowi uroczy prezent urodzinowy? Okrągły balon foliowy z wyrazistym nadrukiem liska z napisem „Happy Birthday” będzie idealnym wyborem! Balon wykonany jest z mocnej folii, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały. Łatwo go napełnisz helem lub powietrzem a samozamykający system uniemożliwi ucieczkę helu po napełnieniu. • Rozmiar: 36 cm (18”) • Kształt: okrągły • Kolor: wielokolorowy • Nadruk: lisek • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. • Balony nie są napełnione helem ani powietrzem. Należy je napełnić samodzielnie. • Balon wyposażony w samo zamykający zawór

7,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
42
Asystentka szefa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asystentka szefa
Dostępny
63 szt.

Weronika Banach to skromna i miła dziewczyna, a do tego niepoprawna romantyczka. Marzy o księciu z bajki. Pochodzi z maleńkiej wsi, w której mieszka wraz z babcią. Nie kręci jej wielkomiejskie życie, ale pewnego dnia, za namową przyjaciółki, przyjeżdża do Gdyni na spotkanie w sprawie pracy. Właśnie wtedy trafia na zarozumiałego i pewnego siebie pyszałka, niejakiego Alana Wolfa, który wkrótce oferuje jej posadę asystentki. Alan jest światowej klasy biznesmenem, a przy tym bezwzględnym, zimnym, pozbawionym uczuć facetem, którego największą jego wadą jest to, że nie wierzy w miłość. Uczucia sprowadza do sfery czysto fizycznej, wyuzdanej. Łóżkowych fanaberii mógłby mu pozazdrościć nawet Christian Grey! Czy Weronice uda się rozniecić ogień w sercu swojego szefa? Czy Alan wpadnie w zastawione przez swoją asystentkę sidła miłości? A jeśli tak – to czy miłość można zbudować na kłamstwie? Daj się wciągnąć w perwersyjną zabawę i wejdź do świata, jakiego nie znasz!

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
43
Attachés i przedstawiciele misji wojskowych w Wojsku Polskim II RP i Siłach Zbrojnych PRL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Attachés i przedstawiciele misji wojskowych w Wojsku Polskim II RP i S...
Dostępny
16 szt.

W prezentowanym tomie poznajemy głównie sylwetki oficerów i żołnierzy, ich działalność wywiadowczą, polityczną oraz dyplomatyczną. Publikacja jest zbiorem artykułów poświęconym attaché i przedstawicielom misji wojskowych, którzy pełnili swoje funkcje na przestrzeni XX w. zarówno w Wojsku Polskim II Rzeczypospolitej, jak i w Siłach Zbrojnych Polski Ludowej.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
44
Matchbox. HBL60 Action Drivers. Parking z samochodem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matchbox. HBL60 Action Drivers. Parking z samochodem
Matchbox, Mattel
Dostępny
43 szt.

Tematyczny zestaw zawiera realistyczny pojazd, pozwalający na kreatywną zabawę w stylu Matchbox. Dzięki zestawowi garażowemu Matchbox Action Drivers dzieci mogą same usiąść za kierownicą i przeżyć ekscytujące przygody w znajomym środowisku. Winda ze światłami i dźwiękami przenosi dołączony pojazd Matchbox w skali 1:64 z najniższego poziomu na dach, gdzie można go ponownie „ładować” na stacjach ładowania elektrycznego. Popchnij pojazd nad punkt aktywacji, drzwi garażu otworzą się i uruchomią światła i dźwięki. Garaż łączy się z innymi zestawami Matchbox „Action Drivers” i Hot Wheels „City” dzięki punktom połączeń na każdym rogu (inne zestawy sprzedawane osobno). Ten zestaw to świetny prezent dla dzieci w wieku 3 lat i starszych, które chcą przeżyć prawdziwą przygodę z Matchbox. W opakowaniu jest jeden samochodzik Matchbox w skali 1:64.

150,33 zł
138,30 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,03 zł

1 osoba kupiła
45
Tarcza z Pil/rzutk 39x46 Mc Rzep Pbh 72/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarcza z Pil/rzutk 39x46 Mc Rzep Pbh 72/144
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
124 szt.

16,90 zł
12,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
46
Piramidka, sorter zamek króliczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramidka, sorter zamek króliczka
Smily Play
Dostępny
16 szt.

Piramidka kolorowa wieża jest wysoka. Po ułożeniu ma aż 58 cm wysokości. Zabawka to nie tylko piramidka ale też ciekawy sorter z klockami o różnych kształtach, kolorach. Każdy klocek ma wizerunek innego zwierzątka. Kubeczki piramidki można układać na sobie lub składać jeden w drugi, poznając pojęcia większt-mniejszy. Zabawka wykonana jest z dobrego plastiku, a nasycona kolorystyka nie pozwala dziecku przejść obojętnie. Opcje zabawki: 1. Piramidka z 8 kubeczkami. Kubeczki ustawiaj jeden na drugim zaczynając od największego. Wieża ma 58cm wysokości. Później złóż je wkładając jeden w drugi. 2. Pojemnik z przykrywką W pojemniku przechowasz klocki i kubeczki. 3. Sorter * Sorter - 4 klocki o różnych kształtach i kolorach z wizerunkami zwierząt * Piramidka * Zajączek z kuleczkami - grzechotka to główny lokator wysokiego zamku - klocek ten postaw na szczycie piramidy * 8 kubeczków * Zamek ze zwiarzątkami * Pojemnik •Wymiary zabawki: 26 x 19 x 16,5 cm •Zabawka przeznaczona dla dzieci od 18 miesiąca

58,00 zł
52,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,80 zł

1 osoba kupiła
47
Groźni mężczyźni. Tom 1. Doręczyciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Groźni mężczyźni. Tom 1. Doręczyciel
Dostępny
38 szt.

Miał ją tylko dostarczyć. Była tylko zleceniem. Życie Lexi Johnson od sześciu lat przypominało prawdziwy koszmar. Mężczyzna, który miał zapewnić jej bezpieczeństwo oraz stabilizację, okazał się tyranem i psychopatą. Niestety był również jej mężem. Czarę goryczy przelała wiadomość, że zadłużył się u bardzo groźnego człowieka, Eduardo Lopeza, a w zamian za spłatę długu zaoferował mu swoją żonę. Kobieta już wie, że nie ma wyjścia – musi uciekać. Lexi przez pół roku się ukrywa. W jej sercu kiełkuje nadzieja, że w końcu będzie bezpieczna. Jednak nie jest świadoma, że Lopez zlecił jej odnalezienie płatnemu zabójcy, który już znajduje się na właściwym tropie. Federico Rex Donovan musi znaleźć Lexi i oddać ją Lopezowi. Nie może być inaczej.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
48
Stefan Żeromski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stefan Żeromski
Dostępny
65 szt.

Barbara Wachowicz zaprasza Czytelników do wspólnej wędrówki śladami twórcy Popiołów. Wędrówki w przestrzeni i w czasie, od Średniowiecza po lata współczesne. Książka na nowo pozwala odkryć Żeromskiego, jego bohaterów i jego epokę, w której osadzał akcję swoich utworów.

59,85 zł
41,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,95 zł

1 osoba kupiła
49
Jak czytać etykiety? Produkty spożywcze, kosmetyki, chemia gospodarcza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak czytać etykiety? Produkty spożywcze, kosmetyki, chemia gospodarcza
Dostępny
9 szt.

Patrz i czytaj tak, aby lepiej zrozumieć: • jak pojmować oznaczenia i sformułowania, z którymi spotykamy się podczas zakupów; • jak świadomie wybierać i kupować to, co najlepsze dla naszego zdrowia, urody, środowiska oraz... portfela; • na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie konkretnych grup produktowych; • co znajduje się w składzie kupowanych przez nas produktów i jaki to ma na nas wpływ.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
50
Kalejdoskop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalejdoskop
Mega Creative
Dostępny
4 szt.

Kalejdoskop - Luneta zwierzęta Flowery World. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia. Wymiar zabawki to 16 cm x 4cm x 4cm

4,60 zł
3,99 zł

Rabat 13,3%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
51
Język suahili - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język suahili
Dostępny
6 szt.

Suahili należy do grupy języków bantu. Pełni funkcje języka oficjalnego w Kenii i Tanzanii. W innych krajach Afryki Wschodniej jest językiem kontaktowym różnych grup etnicznych.

29,90 zł
25,71 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,19 zł

1 osoba kupiła
52
Anna Boleyn. Życie i śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anna Boleyn. Życie i śmierć
Dostępny
2 szt.

Publikacja ta to najlepsze i najdokładniejsze studium Anny Boleyn, jakie kiedykolwiek ukazało się na światowym rynku wydawniczym. Autor, Eric Ives, zagląda dosłownie „pod każdy kamyk”, starając się dotrzeć do prawdy. Nigdy jeszcze historia Anny Tysiąca Dni nie została sportretowana z taką pieczołowitością. Największą siłą publikacji jest zrozumienie dla finezji, z jaką XVI-wieczne arystokratki wpływały na politykę i jak ten wpływ wyglądał w praktyce. Ivesowi udaje się ukazać pełnię ludzkiego dramatu, jakim przesiąknięta jest historia Anny, naświetlając przy tym zarówno wewnętrzną dynamikę dworu Tudorów, jak i jego miejsce w największych wydarzeniach związanych z reformacją i polityką europejską. Tworzy wiarygodny portret bohaterki, prezentując spójną i przejrzystą wersję wydarzeń, które doprowadziły do śmierci Anny Boleyn.

54,99 zł
38,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

1 osoba kupiła
53
Polly Pocket. HFP98 Zakręcone niespodzianki. Zestaw Park wodny z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. HFP98 Zakręcone niespodzianki. Zestaw Park wodny z akces...
Polly Pocket, Mattel
Dostępny
3 szt.

Przygotuj się na przygody w parku rozrywki z Polly Pocket! Super park wodny Spin'n Surprise ma kształt tropikalnego napoju smoothie. Ma otwieraną pokrywkę oraz 3 poziomy, które się obracają, odsłaniając 3 piętra zabawy. Zestaw zawiera również 25 tematycznych niespodzianek, w tym lalki Polly i Shani (każda lalka ma 5 ruchomych przegubów do ułożenia i zabawy), figurkę delfina, ośmiornicy i konika morskiego. Rozpocznij zabawę w aquaparku, w którym znajduje się: trampolina, basen ananasowy (dolej wody, popchnij ananasa i woda rozpryskuje się w basenie), karuzela truskawkowa, pomarańczowy basen (dodaj wodę i popchnij pomarańczę, aby utworzyć bąbelki) i drążek przesuwny. Niektóre akcesoria mają funkcję Pop & Swap, którą można umieścić w różnych miejscach zestawu, aby uzyskać jeszcze większą wszechstronność. Dzieci mogą również bawić się w przygody w parku wodnym wewnątrz lub na zewnątrz zestawu z akcesoriami, a następnie łatwo spakować go i zabrać ze sobą! Zestaw zawiera również długi pasek na ramię, który można nosić jak torebkę.

129,90 zł
116,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,99 zł

1 osoba kupiła
54
Narzeczone Chopina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Narzeczone Chopina
Dostępny
1 szt.

Tęsknił, uwodził, porzucał. Czy geniusz potrafi kochać? Fryderyk Chopin – blady, chudy, z charakterystycznym nosem, ale ma w sobie coś, co sprawia, że kobiety nie mogą mu się oprzeć. Skandalizująca George Sand, uwodzicielska Maria Wodzińska, młodziutka śpiewaczka Konstancja Gładkowska i bogata Jane Stirling. Każda szaleńczo w nim zakochana. Każda oddałaby za niego serce. Pasjonująca powieść o poplątanych ścieżkach miłości, płomiennych namiętnościach, salonowych plotkach i uczuciach, które nie dają o sobie zapomnieć. Cztery niezwykłe kobiety i jeden mężczyzna, Fryderyk Chopin. Za co go kochały? A on – kogo kochał naprawdę? „To dla niego sprzątałam i prałam, chodziłam na pola po kwiaty ślazu i macierzankę, to dla niego przygotowywałam napary i poiłam go nimi, znosząc jego narzekania i wymówki”. George Sand „Kocham go za te ułomności i słabości, za upadki, za niezręczności, za – rzadką, ale jednak – nieczułość”. Jane Stirling „Taką samą wstążkę jemu dałam, kiedy wyjeżdżał. Ale o tej wstążce mniej się opowiada niż o listach od innej. Z tamtą miał się żenić”. Konstancja Gładkowska „Wyszłam za hrabiego. A Fryderyk? On się jedynie oświadczył, tęsknił, został odrzucony i cierpiał. Wstyd przyznać, ale nawet mi się trochę śmiać chciało”. Maria Wodzińska „W listach, które zostawił Chopin, czuć błyskotliwość, wrażliwość i namiętność. Zainspirowana tym powieść porusza nasze czułe struny”. Natalia Kukulska

45,90 zł
22,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,95 zł

1 osoba kupiła
55
Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyj...
Dostępny
66 szt.

Książka dla pedagogów, nauczycieli, rodziców Umiejętności społeczne. To one pozwalają nam skutecznie komunikować się z innymi, rozpoznawać swoje emocje i dawać im wyraz. Dzięki nim radzimy sobie w sytuacjach konfliktowych, potrafimy asertywnie sformułować swoje zdanie, nie spalamy się emocjonalnie podczas rywalizacji. Umiejętności społeczne warto i należy rozwijać od najmłodszych lat. Pomóc w tym może zawarty w książce zestaw ćwiczeń przygotowanych przez psychologów praktyków, od lat prowadzących warsztaty dla dzieci. Zaproponowane scenariusze, które można zrealizować z dzieckiem w domu, w szkole i podczas zajęć online, zostały sprawdzone w praktyce w ramach kursów i treningów. Książka zawiera między innymi: • 25 gotowych scenariuszy zajęć grupowych • scenariusze przystosowane do prowadzenia zajęć online • scenariusze zajęć indywidualnych • zestawienia materiałów i pomocy potrzebnych do przeprowadzenia warsztatów Scenariusze są skonstruowane tak, aby zajęcia w pełni angażowały wszystkich uczestników, co przyczynia się do lepszego zapamiętywania treści. Obejmują takie zagadnienia jak: • rozpoznawanie emocji własnych i emocji innych ludzi • odczytywanie intencji drugiej osoby • asertywność • budowanie poczucia własnej wartości • radzenie sobie z ośmieszaniem, hejtem i ze złością • bezpieczne poruszanie się w internecie • koncentracja uwagi.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
56
Klejnot z bizancjum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

1 osoba kupiła
57
Talerzyki papierowe 18 cm, turkusowe (8 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talerzyki papierowe 18 cm, turkusowe (8 sztuk)
Godan, 8 sztuk
Dostępny
3 szt.

Talerze papierowe są świetne zarówno do ciepłych, jak i zimnych dań. Użyj ich na urodzinowym przyjęciu, grillu, pikniku i ciesz się ich zaletami. Talerzyki papierowe Unique są odpowiednio usztywnione, dzięki czemu jedzenie nie zsunie się na podłogę, gdy będziesz podawać je gościom :) Talerzyki nie zawierają ani grama plastiku. Jedz ze smakiem i dbaj o Naturę. • Średnica: 23 cm • Materiał: 100% papier • Kształt: okrągły • Kolor: turkusowy • Nadruk: brak • W opakowaniu: 8 szt. • Producent: Unique Party

14,23 zł
13,99 zł

Rabat 1,7%
oszczędzasz 0,24 zł

1 osoba kupiła
58
LEGO Super Mario™. Fuzzy i platforma z grzybem 30389 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Super Mario™. Fuzzy i platforma z grzybem 30389
LEGO
Dostępny
24 szt.

Zestawy LEGO inspirują chłopców i dziewczynki do budowania, tworzenia i wymyślania. Niezliczone możliwości swobodnej zabawy i kreatywnego wyrażania siebie pozwalają im doskonalić wartościowe zdolności, które przydadzą im się w dorosłym życiu. Zestaw LEGO Super Mario. 30389 Fuzzy i platforma z grzybem jest idealny, aby rozpocząć swoją przygodę z LEGO Super Mario.

28,99 zł
23,19 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,80 zł

1 osoba kupiła
59
Kościół wcielony w historii. Elementy do ponownego odczytania Konstytucji dogmatycznej o Kościele Lumen gentium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół wcielony w historii. Elementy do ponownego odczytania Konstytu...
Dostępny
30 szt.

Współczesny dyskurs eklezjologiczny skoncentrowany jest przede wszystkim na doktrynie Soboru Watykańskiego II i jego późniejszej recepcji. Celem książki Miguela de Salis jest natomiast próba szerszego spojrzenia na Sobór i odczytania jego doktryny, przede wszystkim Konstytucji dogmatycznej o Kościele Lumen gentium, w obrębie historii myśli chrześcijańskiej o Kościele, zwłaszcza w kontekście XX wieku. W tej perspektywie autor porusza trzy najważniejsze zagadnienia eklezjologiczne: paradygmaty inspirujące eklezjologię XX stulecia, relację zachodzącą między Duchem Świętym i Kościołem oraz relację między zbawieniem i Kościołem. Zamiarem autora jest pomoc w kształtowaniu spojrzenia na główne tematy omawiane podczas zgromadzenia soborowego ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu obejmującego cały XX wiek, aż do naszych dni, oraz problemów i wyzwań, które pojawiły się w historii „krótkiego wieku”, a z którymi mierzyli się duszpasterze i teolodzy. Miguel de Salis – portugalski ksiądz rzymskokatolicki, profesor na Wydziale Teologicznym Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie, zastępca dyrektora Centrum Formacji Kapłańskiej. Uzyskał dyplom z inżynierii lądowej i doktorat z teologii dogmatycznej. Zakres jego zainteresowań teologicznych obejmuje głównie eklezjologię, dialog ekumeniczny, teologię wschodnią i Sobór Watykański II. Od 2002 roku jest konsultorem teologicznym w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

89,90 zł
64,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,17 zł

1 osoba kupiła
60
Rozmowy o życiu, Polsce i religii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy o życiu, Polsce i religii
Dostępny
34 szt.

Zamieszczone w książce rozmowy rozpoczęły się po publikacji mojej książki O umiejętności życia. Początkowo dotyczyły sensu ludzkiego życia, ludzkiej kondycji, myślenia, znaczenia kultury i humanistyki. Z czasem dołączyły do nich rozmowy na temat naszych polskich spraw: zmitologizowanej polityki, zawłaszczania języka, bezinteresownej polskiej zawiści i resentymentu, populizmu, wpływu rewolucji cyfrowej na drugą falę buntu mas. Trzecim tematem rozmów stała się nasza polska religijność: sojusz Kościoła i władzy, różnica między religią a wiarą, przyczyny odchodzenia młodzieży od katechezy, a dorosłych z kościoła. Zdecydowałem się opublikować te rozmowy z dwóch powodów. Pierwszy, to liczne głosy, które wciąż docierają do mnie z różnych stron, także na portalach społecznościowych, że te rozmowy wciąż są czytane i przekazywane znajomym, gdyż z latami nabierają jeszcze większej aktualności. Drugi, to chęć zrozumienia siebie w obecnej sytuacji społecznej, politycznej i religijnej w Polsce. (...) Publikację tych wywiadów potraktowałem jako rodzaj autoterapii, w tej trudnej do zrozumienia dla mnie sytuacji. Nie byłoby tych wywiadów, rozmów, gdyby nie moi mistrzowie: ksiądz profesor Józef Tischner i profesor Barbara Skarga. To oni nauczyli mnie, że obowiązkiem filozofa jest nie milczeć, nie stać z boku, lecz podejmować odpowiedzialność za sprawy ludzkie i społeczne, za kondycję życia ludzi i stan państwa. I sami, bardzo często zabierając publicznie głos, dawali tej odpowiedzialności świadectwo. Nie byłoby także tych rozmów bez współrozmówców, którzy do tych rozmów mnie zaprosili i przez celne i mądre pytania skłonili mnie do refleksji. Dziękuję im i wydawcom gazet i czasopism, w których te rozmowy zostały opublikowane. - Autor

39,00 zł
36,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,73 zł

1 osoba kupiła
61
Polly Pocket. HFP98 Zakręcone niespodzianki. Zestaw lód z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. HFP98 Zakręcone niespodzianki. Zestaw lód z akcesoriami
Polly Pocket, Mattel
Dostępny
5 szt.

Przygotuj się na przygody w parku rozrywki z Polly Pocket! Supersłodki plac zabaw Spin'n Surprise ma kształt rożka do lodów. i ma otwieraną pokrywę oraz 3 poziomy, które się obracają, odsłaniając 3 piętra zabawy. Zestaw zawiera również 25 tematycznych niespodzianek, w tym lalki mikro Polly i Lila oraz Polly's Dog Peaches (każda lalka ma 5 ruchomych przegubów do pozowania i zabawy). Rozpocznij zabawę na placu zabaw z balonem na ogrzane powietrze, huśtawką do cięcia bananów, kanapkami z lodami i fontanną w kształcie rożka do lodów (użyj butelki syropu, napełnij ją wodą i umieść na wierzchu kanapki z lodami, aby wystrzelić wodę lub w rożku z lodami, aby woda opadła) i drążek przesuwny. Niektóre akcesoria mają funkcję Pop & Swap, którą można umieścić w różnych miejscach zestawu, aby uzyskać jeszcze większą wszechstronność. Dzięki akcesoriom dzieci mogą bawić się w przygody na placu zabaw w środku lub na zewnątrz zestawu, a następnie łatwo spakować go i zabrać ze sobą! Zestaw zawiera również długi pasek na ramię, który można nosić jak torebkę.

131,90 zł
118,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,19 zł

1 osoba kupiła
62
Fimo Soft 12x25g kolory Pastel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fimo Soft 12x25g kolory Pastel
Staedtler
Dostępny
13 szt.

Zestaw FIMO soft w miksie kolorów do tworzenia dekoracji i biżuterii. Idealna dla początkujacych jak i profesjonalistów. Masa termoutwardzalna w piekarniku w temperaturze 110 C przez 20-30 min. Po wypaleniu utrzymuje kolor i kształt. Zestaw zawiera kostki po 25g.

67,10 zł
1 osoba kupiła
63
Album na zdjęcia dla dziecka "Moja historia" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album na zdjęcia dla dziecka "Moja historia"
Dostępny
20 szt.

Album na zdjęcia dla dziecka Moja historia' to najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, zebrane w jednym, przepięknym wydaniu. Posiada mnóstwo miejsc na zdjęcia, jest stonowany i delikatny w unikalnym stylu Snap The Moment.Zawarte w nim subtelne podpowiedzi stanowią wygodną nawigację do stworzenia wzruszających zapisków z pierwszych lat życia maluszka. Dodatkowo wyposażony jest w niezwykle funkcjonalną i estetyczną kopertę na małe wielkie skarby z wczesnego dzieciństwa.

99,00 zł
94,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,95 zł

1 osoba kupiła
64
Zoobles. Magiczna willa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zoobles. Magiczna willa
Spin Master
Dostępny
1 szt.

Odkryj najlepszy zestaw do zabawy z serii Zoobles. Ten niesamowity zestaw jest pełen magicznych transformacji i ożywia szalony świat Zoobles. Zawiera trzy pokoje, zjeżdżalnię, miejsca wystawowe i jedyną w swoim rodzaju laleczkę Z-Girl. Łącz ze sobą pokoje Magicznej Willi w taki sposób, jaki tylko chcesz. Sprawdź wannę z hydromasażem na piętrze, a następnie spuść swoją Z-Girl na dół po zjeżdżalni i obserwuj, jak ożywa. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w salonie. Zakręć kołem, które w magiczny sposób transformuje pokoje. Meble obracają się, tworząc zupełnie nową przestrzeń do zabawy. Wanna z hydromasażem staje się łóżkiem, salon zamienia się w pokój metamorfoz. Możesz nawet zmieniać tła w Magicznej wilii. Po zabawie w jednym układzie, zmień go. W łatwy sposób zmienisz aranżację pokoi i stworzysz 25 unikalnym kombinacji. Dzięki takiej ilości zabawy, Magiczna Willa to niezbędny element każdej kolekcji. Figurki Zoobles są idealnym prezentem dla dziewczynek w wieku od 5 lat. Stwórz własną Magiczną willę Zoobles

168,90 zł
106,41 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 62,49 zł

1 osoba kupiła
65
Hey Clay. Masa plastyczna. Modliszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hey Clay. Masa plastyczna. Modliszka
TM Toys
Dostępny
3 szt.

Hey Clay został zaprojektowany, aby pobudzić kreatywność Twojego dziecka! Inspiruje ciekawość do odkrywania różnych kształtów i kolorów oraz wyobraźnię do tworzenia własnych, niepowtarzalnych projektów z masy plastycznej. Gdy figurki są gotowe i wysuszone, dzieci mogą się nimi bawić i kolekcjonować. Masa plastyczna Modliszka to zestaw nieograniczonej kreatywności składający się 5 pojemników z miękką, delikatną i pachnącą masą. Kolory przedstawione są na opakowaniu, pozwalają na stworzenie wybranej figurki. Pewna ilość masy pozostaje, można ją użyć do realizacji własnych kreatywnych pomysłów. Kiedy skończysz lepić figurkę, odstaw ją na 24 godziny, aby stwardniała. Po tym czasie możesz się nią bawić! Kształtuj figurki, korzystając z instrukcji krok po kroku w aplikacji. Dowiedz się, jak wyrzeźbić każdą z nich w zabawny i interaktywny sposób. W zestawie otrzymujesz również bezpłatny dostęp do aplikacji Hey Clay, która jest fascynującym i inspirującym przewodnikiem po kreatywnym modelowaniu. Dziecko zaczynając od prostych kształtów, wkrótce stworzy niesamowite figurki, zupełnie jak prawdziwy rzeźbiarz. Z pewnością zadziwią Cię dzieła Twojego dziecka! Zawartość i cechy zestawu: • 5 pojemników (4 kolory) z masą plastyczną do ulepienia figurki – Modliszka, • miękka, delikatna i pachnąca masa, • wysycha w ciągu 24 godzin, • nie przykleja się do dłoni, • bezpieczna i łatwa w użyciu, • kod dostępu do aplikacji Hey Clay dla zakupionej postaci, • pozostałe zestawy sprzedawane oddzielnie. Wymiary opakowania: 15.0 x 7.0 x 7.0 cm

28,03 zł
25,23 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,80 zł

1 osoba kupiła
66
Powszechna Wystawa Krajowa z 1929 r. w źródłach historycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powszechna Wystawa Krajowa z 1929 r. w źródłach historycznych
Dostępny
10 szt.

Powszechna Wystawa Krajowa została urządzona w Poznaniu w 1929 r., aby pokazać dorobek odrodzonej Rzeczypospolitej. Zgromadziła 4,5 miliona gości, a zaprezentowano na niej wszystkie gałęzie przemysłu, sztukę, kulturę i życie społeczne oraz dokonania polskiego rządu. Niniejsza edycja źródłowa prezentuje dokumenty, fotografie, rysunki i plany związane z jej organizacją, przebiegiem i likwidacją. Jednocześnie próbuje odtworzyć ówczesne nastroje, oddaje głos twórcom, gościom i fotografom.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

67
Kanada i Szczecin 1945-1990 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kanada i Szczecin 1945-1990
Dostępny
26 szt.

Na stosunki polsko-kanadyjskie po II wojnie światowej patrzy się zazwyczaj przez pryzmat losów skarbów wawelskich, które udało się wywieźć z kraju we wrześniu 1939 r. Powróciły one do Krakowa dopiero w 1959 r. Zamiarem autora jest dokonanie analizy stosunku dyplomacji kanadyjskiej do kwestii przynależności terytorialnej i przyszłości Szczecina w kontekście ewolucji polityki Ottawy wobec problemu polskiej granicy zachodniej. Nie bez znaczenia dla wspomnianego tematu jest również rozwój relacji polsko-kanadyjskich w okresie powojennym i w czasie zimnej wojny. Stąd też wybór tytułu dla książki Kanada i Szczecin 1945-1990. W cieniu granicy.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

68
EMOTION PETS szary piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EMOTION PETS szary piesek
Dante
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.09

Emotion pets to wyjątkowe psiaki, płaczące prawdziwymi łzami! Zadaniem dzieci, podczas zabawy w weterynarza jest opieka nad nimi. One czekają na wspólną zabawę! Pluszak jest wykonany z wysokiej jakości pluszu, dzięki czemu dziecko będzie chętnie go przytulać. Zabawa w dom, włączając w to odgrywanie różnego rodzaju ról jest nie tylko sposobem na nudę - ma ona dla dzieci ogromne znaczenie w kontekście ich rozwoju. Rozwija kreatywność dzięki odtwarzaniu różnego rodzaju scenariuszy napędzanych dziecięcą wyobraźnią. Tego typu zabawa jest również istotnym elementem w duchu edukacji montesoriańskiej, co pozwala na włączenie dzieci w domowy cykl obowiązków już od najmłodszych lat. Dzieci od najmłodszych lat przyglądają się zachowaniom dorosłych i starają się je naśladować. Dzięki temu nabywają wiedzę społeczną, która pomaga zrozumieć zasady w danej grupie społecznej. Zabawa z Cry Pets pozwala na zajmowanie się pluszakiem, który wymaga opieki. Dzieci mogą używać różnego rodzaju akcesoriów by ukoić płacz swojej ulubionej zabawki lub zdiagnozować chorobę. Ta forma zabawy może również pomóc w oswojeniu się dziecka z wizytami u lekarza, których dzieci często się boją. Do zestawu dołączona jest butelka do karmienia, a po posiłku oczka pieska napełnią się łzami! Aby uruchomić funkcję płaczu należy nacisnąć na lewą łapkę ? po jej naciśnięciu z oczu maskotki zaczną płynąć łzy. Zestaw Mój Przyjaciel zawiera pojedynczego emotion pets i butelkę. Zawartość: piesek , butelka

109,50 zł
96,36 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,14 zł

69
Ryszard Lwie Serce, wydanie drugie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryszard Lwie Serce, wydanie drugie
Dostępny
90 szt.

Przez średniowiecznych historyków porównywany do Karola Wielkiego i króla Artura, w późniejszej historiografii oceniany był wyłącznie przez pryzmat wypraw krzyżowych. Demonizowany przez wrogów, na czele z Filipem II, i sprowadzony do roli awanturnika przez protestanckich historyków, najbardziej obiektywnych opinii doczekał się ze strony muzułmanów. „Ryszard I, wyjątkowy na tle innych królów Anglii, odgrywał główną rolę w wielkich wydarzeniach historycznych – w walce o władzę nad Bliskim Wschodem, rozgrywającej się wówczas między wyznawcami dwóch religii, islamu i chrześcijaństwa. Inni angielscy władcy, nawet ci najbardziej ambitni, sprytni, zdolni i żądni władzy, swoje panowanie i kampanie wojenne ograniczali do północno-zachodniego zakątka Europy. Żaden inny król nie podjął wyzwania nawet częściowo porównywalnego z zadaniem poprowadzenia floty i armii na wschodnie wybrzeże Morza Śródziemnego. Żaden inny nie stawił też czoła równie groźnemu przeciwnikowi jak wielki Saladyn […]. Ci, którzy uczestniczyli w oblężeniu Akki, wierzyli, że są świadkami wielkiego wydarzenia historycznego, porównywalnego do oblężenia Troi […]. To właśnie wtedy, opisując pierwsze spojrzenie Ryszarda na obleganą Akkę i pobliskie wzgórza, Ambroży, minstrel i historyk trzeciej krucjaty, po raz pierwszy nadał królowi słynny przydomek: Lwie Serce”. John Gillingham, skupiając się przede wszystkim na politycznych dokonaniach władcy, prezentuje znacznie szersze spojrzenie na postać króla-krzyżowca, pokazując nie tylko stereotypowe przedstawienie Ryszarda jako króla rycerza. W książce angielskiego badacza widzimy więc także dobrze wykształconego władcę i zręcznego dyplomatę, który potrafi zadbać o finansowy aspekt trzeciej krucjaty.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

70
Bóg? Tylko po prawej stronie. Populizm a chrześcijaństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg? Tylko po prawej stronie. Populizm a chrześcijaństwo
Dostępny
18 szt.

„Musimy bronić naszych tradycyjnych wartości!” Czy górnolotnie brzmiące hasła są narzędziem cynicznej gry polityków? Czy chrześcijańskie slogany zniekształcają niewygodne przesłanie Ewangelii? Iacopo Scaramuzzi, włoski watykanista, zabiera czytelnika w fascynującą i przerażającą podróż do świata polityki, pełnego chrześcijańskich symboli i sprzecznego z ich duchem przesłania. Włoscy nacjonaliści, węgierscy eurosceptycy, rosyjscy imperialiści i amerykańscy konserwatyści. Ilu z nich naprawdę zależy na tym, co głoszą? Jak rozpoznać przystrojonych w piórka pobożności manipulantów? Co grozi Kościołowi, który stanie się narzędziem politycznych rozgrywek? „Populiści odkryli chrześcijaństwo w pustce, która powstała po upadku wielkich ideologii, wobec braku nowych idei, wskutek epokowego kryzysu gospodarczego i dzikiej globalizacji. Świat stał się dla nich zamieszkaną przez upiory islamu pustynią, po której hula wiatr zeświecczenia. Ich powrót do religii jest pozbawiony wiary”.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

71
Dobosz. Stefan Żeromski na drogach niepodległości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobosz. Stefan Żeromski na drogach niepodległości
Dostępny
10 szt.

Autor książki podejmuje temat miejsca Żeromskiego w kulturze - nie tylko, ale również europejskiej. Publikacja została oparta na bardzo ciekawym pomyśle interpretacyjnym, polegającym na wgłębieniu się w tekst Przedwiośnia, a zwłaszcza w treść jego ostatniej sceny. Wojciech Gruchała odczytuje ukryte tam treści i umiejscawia je w szeroko potraktowanym kontekście pozaliterackim.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

72
Od wymiany do wymiany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od wymiany do wymiany
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.15

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Instytutu Pamięci Narodowej od jesieni 2020 do wiosny 2021 r. realizowało projekt wystawienniczo-naukowo-edukacyjny złożony z wystawy czasowej, konferencji naukowej i działań edukacyjnych. Jednym z efektów tych działań jest oddawany w ręce Czytelnika album, łączący teksty naukowe poświęcone polityce monetarnej oraz reformom walutowym z prezentacją i opisem banknotów polskich projektowanych po II wojnie światowej.

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

73
Tywrowski memoriał męczenników katolickich na Ukrainie w XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tywrowski memoriał męczenników katolickich na Ukrainie w XX wieku
Dostępny
8 szt.

Przewodnik po Memoriale Męczenników Kościoła Katolickiego na Ukrainie w XX wieku, który znajduje się w miasteczku Tywrów k. Winnicy na Ukrainie. To miejsce pamięci i modlitwy, stworzone przez o. Pawła Wyszkowskiego. Umieszczono tam pamiątki po ofiarach komunistycznych prześladowań ? zdjęcia więzionych księży i świeckich, szczątki pomordowanych, nagrane i spisane relacje świadków, nieznane dokumenty.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

74
Polska. Co wiem o swojej ojczyźnie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Co wiem o swojej ojczyźnie?
Dostępny
50 szt.

Polska jest publikacją edukacyjno-aktywizującą przeznaczoną dla dzieci w wieku 6–8 lat, która w przystępny sposób przedstawia elementarne wiadomości o historii, kulturze i geografii naszego kraju. Dziecko znajdzie tu nie tylko informacje o swojej Ojczyźnie, ale także rebusy, krzyżówki, labirynty i inne zadania edukacyjne, które pomogą mu utrwalić poznany materiał. • Dlaczego godłem Polski jest orzeł? • Kim był Zawisza Czarny, a kim jest Lech Wałęsa? • Z jakimi państwami graniczy Polska? • Gdzie leży Wawel, a gdzie Jasna Góra? • Co zawdzięczamy królowej Bonie? • Czy wszyscy Polacy mieszkają nad Wisłą? Dzięki tej publikacji mały czytelnik będzie znał odpowiedź na te i wiele innych podstawowych pytań o naszej Ojczyźnie.

21,99 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,00 zł

75
Klecki / Maklakiewicz / Bruckner / Gesualdo / Skrowaczewski / Brahms / Fitelberg, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klecki / Maklakiewicz / Bruckner / Gesualdo / Skrowaczewski / Brahms /...
Olga Pasiecznik, Accord Song
Dostępny
43 szt.

Lista utworów: CD 1 Paweł Klecki (1900–1973) Sinfonietta e-moll op. 7 na orkiestrę (1923) [1] Allegro appassionato [2] Andante, un poco sostenuto [3] Allegro con spirito Jan Adam Maklakiewicz (1899–1954) Cztery pieśni japońskie op. 25 na sopran i orkiestrę (1930) [4] Pieśń I – Noc jak cień obrazu 4’15 [5] Pieśń II – Woda zamknęła się gładką, spokojną linią powierzchni 3’55 [6] Pieśń III – Wiatr przyniósł jesień 3’03 [7] Pieśń IV – Wiosny krzew 1’36 Paweł Klecki Konzertmusik op. 25 na solowe instrumenty dęte, kotły i smyczki (1932) [8] Molto sostenuto [9] Allegro molto agitato [10] Molto tranquillo e cantabile [11] Vivo CD 2 Anton Bruckner (1824–1896) [1] Adagio z Kwintetu smyczkowego F-dur (1879) Opracowanie na orkiestrę smyczkową (1998) Stanisław Skrowaczewski (1923–2017) Carlo Gesualdo da Venosa (1566–1613) Sześć madrygałów Opracowanie na orkiestrę kameralną (1992) Stanisław Skrowaczewski [2] Ecco morirò dunque [3] Beltà, poi che t′assenti [4] Al mio gioir il ciel si fa sereno [5] Io pur respiro [6] Deh, come in van sospiro [7] Moro lasso Johannes Brahms (1833–1897) [8] Wariacje fis-moll na temat Schumanna op. 9 (1854) Opracowanie na orkiestrę (1950) Grzegorz Fitelberg (1879–1953)

58,90 zł
51,83 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,07 zł

76
Wartheland. Dzieje zbrodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wartheland. Dzieje zbrodni
Dostępny
39 szt.

Celem albumu jest upowszechnienie wiedzy o funkcjonowaniu Reichsgau Wartheland, w którym prowadzona była najbardziej rasistowska i bezwzględna polityka narodowościowa spośród wszystkich obszarów Polski bezpośrednio wcielonych do Niemiec. W książce za pomocą obszernych opisów i tysiąca fotografii przedstawiono dzieje Kraju Warty z perspektywy ludności polskiej, żydowskiej i niemieckiej.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

77
Niebezpieczny trójkąt. Tom 2. W sidłach Parkerów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczny trójkąt. Tom 2. W sidłach Parkerów
Dostępny
10 szt.

To jeszcze nie wszystko, na co ich stać… Nikola po urodzeniu dziecka zdaje sobie sprawę, że od tej pory priorytety w jej życiu diametralnie się zmieniły. To właśnie ze względu na swojego synka postanawia wrócić do Seweryna Parkera. Wie, że maluch zostanie otoczony przez niego opieką, tym bardziej że mężczyzna wciąż walczy o jej miłość. Pragnąc raz na zawsze wymazać z pamięci swoją burzliwą relację z Alanem, kobieta okłamuje Seweryna, wmawiając mu, że to jego syn. Wszystko wydaje się iść zgodnie z planem Nikoli, dopóki Lucy, jej przyjaciółka, nie wpada na pomysł, by wyciągnąć ją na szaloną zabawę do klubu nocnego. Pani Parker jednak dawno nie miała wychodnego i okazuje się, że ma znacznie słabszą głowę niż jeszcze kilka lat temu. A co najlepiej zrobić po pijaku? Oczywiście skontaktować się z byłym. Wkrótce wszystkie skrzętnie ukrywane kłamstwa, niedotrzymane obietnice i zawiedzione nadzieje zbiorą swoje tragiczne żniwo…

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

78
Matematyka. Arkusze maturalne. Poziom podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Arkusze maturalne. Poziom podstawowy
Dostępny
71 szt.

W związku z pandemią COVID-19 matura z matematyki w latach 2021­-2022 będzie odbywać się według podstawy programowej okrojonej do wymagań egzaminacyjnych. Arkusz maturalny z matematyki na poziomie podstawowym zawierać będzie 28 zadań zamkniętych i 7 otwartych, za które można maksymalnie uzyskać 45 punktów. Prezentowane przez nas arkusze z matematyki na poziomie podstawowym spełniają warunki opisane w aneksie do Informatora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i mogą stanowić bardzo dobry trening przez maturą 2022 roku. Z naszymi arkuszami przygotujesz się dokładnie do takiej matury, jaka czeka Ciebie w 2022 roku! Owocnej pracy!

21,00 zł
14,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 6,01 zł

79
Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych. Z autografem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.11

Nie tylko ludzie pracują w służbach mundurowych. Niektórzy funkcjonariusze mają... futro, cztery łapy i znakomity węch. Cisi bohaterowie. Szukają zaginionych, tropią przestępców, uniemożliwiają przemyt, znajdują narkotyki i broń. Pilnują porządku, bronią opiekunów. Robią to za przysłowiową miskę zupy, choć w tym przypadku trafniej będzie powiedzieć: za możliwość pobawienia się piłeczką i dobre słowo przewodnika. Pracują, chociaż nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Są. Warto je zauważyć. Psy towarzyszą ludziom we wszystkich służbach mundurowych: od Policji, przez Straż Graniczną, Straż Pożarną, po wojsko. Razem z opiekunem tworzą niezastąpiony, skuteczny duet. W tej książce można znaleźć mnóstwo ciekawostek związanych z psią pracą w różnych służbach, a przede wszystkim prawdziwe, niesamowite historie przewodników i ich czworonożnych partnerów. Czytelnik dowie się z niej m.in., kto może zostać przewodnikiem psa służbowego, czy w konkretnej służbie sprawdzają się określone rasy oraz jak szkoli się psy i przewodników.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

80
Między Kamińskim i Kuroniem. Ewolucja Związku Harcerstwa Polskiego w latach 1956-1964 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między Kamińskim i Kuroniem. Ewolucja Związku Harcerstwa Polskiego w l...
Dostępny
26 szt.

Książka poświęcona jest zmianom zachodzącym w ruchu harcerskim od odrodzenia ZHP w 1956 r. do roku 1964, kiedy to wprowadzono do przyrzeczenia słowa o „wierności sprawie socjalizmu”, co stanowiło symboliczny kres procesu ponownego podporządkowywania harcerstwa komunistycznej władzy. Na tom składają się teksty różnych autorów pokazujące z jednej strony entuzjazm związany z odrodzeniem i późniejszą, codzienną pracę wychowawczą ZHP, a z drugiej starania ówczesnych władz, by harcerstwo nie wyszło poza ramy działalności wyznaczone przez reżim i jego ideologię.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

81
Nasza Szkoła. Klasa 1. Uczę się pięknie pisać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza Szkoła. Klasa 1. Uczę się pięknie pisać
Dostępny
33 szt.

Kaligrafia dla prawo i leworęcznych - do wykorzystania w domu, w klasie, świetlicy, na zajęciach wyrównawczych. • Materiał ćwiczeniowy odpowiada wymaganiom programowym pierwszej klasy szkoły podstawowej. • Liczne wprawki doskonalące sprawność ręki i koordynację wzrokowo-ruchową przygotowują do pisania liter. • Ćwiczenia w wyodrębnianiu głosek i liter wspomagają opanowanie sztuki pisania. • Wzory pisma zamieszczone dodatkowo z prawej strony ułatwiają naukę kaligrafii dzieciom leworęcznym. • Liczne rebusy, łamigłówki, krzyżówki motywują do pracy. Doskonała pomoc dla każdego pierwszoklasisty! Książka ta stanowi kontynuację pozycji Uczę się czytać z rodzicami. Z obydwoma tytułami dziecko może pracować równocześnie, gdyż nauka pisania powinna przebiegać równolegle z nauką czytania. W serii „Nasza Szkoła” polecamy także: • Angielski z mamą i tatą • Matematyka • Zaczynam czytać • Uczę się czytać z rodzicami

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

82
Nasza Szkoła. Klasa 1. Matematyka. Niezbędnik pierwszoklasisty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza Szkoła. Klasa 1. Matematyka. Niezbędnik pierwszoklasisty
Dostępny
23 szt.

Nawet w dobie komputerów i kalkulatorów trzeba umieć wykonywać w pamięci proste obliczenia. Nabranie wprawy w rachunkach i zdolność logicznego myślenia to kapitał na całe życie. • Materiał ćwiczeniowy odpowiada wymaganiom programowym pierwszej klasy szkoły podstawowej. • Pojęcia matematyczne są wprowadzane zgodnie z zasadą stopniowania trudności. • Zakres liczbowy od 0 do 100 jest sukcesywnie rozszerzany. • Testy podsumowujące służą samokontroli. Doskonała pomoc dla każdego pierwszoklasisty!

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

83
Lalka Cicciobello. Nakarm mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Cicciobello. Nakarm mnie
Dante, Cicciobello
Dostępny
212 szt.

To niezwykła lalka włoskiej marki Cicciobello. Lalka ma 30 centymetrów i umożliwia wspaniałą zabawę, dzięki przyciskowi znajdującemu się na plecach, który pozwala na przesuwanie rączki, co symuluje spożywanie pokarmów. Cechy: • przycisk na plecach unoszący rękę lalki, • dodatkowe akcesoria do zabawy, • wysokość lalki: 30.0 cm

151,39 zł
133,22 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,17 zł

84
Oblicza zdrady? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza zdrady?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.07

Publikacja ukazująca plejadę najważniejszych zdrajców z szeregów niepodległościowych. Ich motywacje, kulisy przejścia na stronę komunistyczną, wymiar strat jakie spowodowali wśród dotychczasowych współtowarzyszy broni. To także opowieść o kulisach działań operacyjnych bezpieki, które doprowadziły zasłużonych niegdyś działaczy podziemia do załamania i zmiany frontu. Część druga publikacji poświęcona jest postaciom niejednoznacznym, których postawy określone zostały przez niektóre kręgi jako zdrada, a których działalności nie da się już tak jednoznacznie sklasyfikować.

60,00 zł
43,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

85
Władysław Siła-Nowicki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władysław Siła-Nowicki
Dostępny
11 szt.

Siła-Nowicki żył w kilku epokach: Polski międzywojennej, II wojny światowej, okresu komunizmu oraz ponownie wolnej Polski. Miał okazję poznać wielu ludzi, którzy odegrali kluczową rolę w historii Polski XX w. W zbiorowej pamięci Polaków zapisał się jako prawnik, obrońca w procesach politycznych PRL, chadek, działacz społeczno-polityczny. Niewiele osób pamięta, że przed wojną odbył służbę wojskową i zdobył patent oficerski. Wybuch II wojny światowej był w jego życiu wydarzeniem krytycznym. Wówczas Siła-Nowicki jako podporucznik został powołany do wojska. Następnie walczył w szeregach polskiej kawalerii. W czasie okupacji zaangażował się w działalność cywilnych i wojskowych struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Wziął też udział w powstaniu warszawskim. Po wojnie nie złożył broni. Na terenie Lubelszczyzny podjął konspiracyjną działalność w Zrzeszeniu „Wolność i Niezawisłość” oraz legalną aktywność polityczną w Stronnictwie Pracy. W obu organizacjach pełnił funkcje kierownicze. Za działalność niepodległościową został skazany na karę śmierci.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

86
12 Stradivari. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 Stradivari. CD
Janine Jansen, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

87
Matematyka. Dodawanie i odejmowanie. Zeszyt ćwiczeń kl. I-III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Dodawanie i odejmowanie. Zeszyt ćwiczeń kl. I-III
Dostępny
10 szt.

Matematyka. Dodawanie/odejmowanie to wspaniała książka dla dzieci z klas I-III, które zaczynają swoją przygodę z matematyką. Ciekawe zadania pozwolą dziecku rozwinąć podstawowe umiejętności matematyczne - dodawanie i odejmowanie - oraz zmienią liczenie w świetną zabawę.

9,49 zł
6,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 2,50 zł

88
Balony z nadrukiem "Piłki Nożnej" - 12 cali - 6 szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony z nadrukiem "Piłki Nożnej" - 12 cali - 6 szt.
BELBALL
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.26

8,99 zł
Powiadomienie
89
Komplet kości RPG, kryształowe czerwone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, kryształowe czerwone
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet kryształowych kości marki Rebel, precyzją wykonania przypomina kości matowe, lecz stworzony został z przezroczystego tworzywa. Kości kryształowe są uwielbiane przez wielu graczy, głównie dlatego, że przepuszczają promienie światła– wielokolorowy zestaw potrafi rozświetlić tęczą stół, na którym gramy. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

90
Komplet kości RPG, mini kryształowe, pomarańczowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, mini kryształowe, pomarańczowe
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.31

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet kryształowych kości marki Rebel, precyzją wykonania przypomina kości matowe, lecz stworzony został z przezroczystego tworzywa. Kości kryształowe są uwielbiane przez wielu graczy, głównie dlatego, że przepuszczają promienie światła– wielokolorowy zestaw potrafi rozświetlić tęczą stół, na którym gramy. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

13,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

91
Komplet kości RPG, mini kryształowe błękitne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, mini kryształowe błękitne
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.14

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet kryształowych kości marki Rebel, precyzją wykonania przypomina kości matowe, lecz stworzony został z przezroczystego tworzywa. Kości kryształowe są uwielbiane przez wielu graczy, głównie dlatego, że przepuszczają promienie światła– wielokolorowy zestaw potrafi rozświetlić tęczą stół, na którym gramy. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

14,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,2%
oszczędzasz 1,01 zł

92
Komplet kości RPG, mini kryształowe czerwone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, mini kryształowe czerwone
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet kryształowych kości marki Rebel, precyzją wykonania przypomina kości matowe, lecz stworzony został z przezroczystego tworzywa. Kości kryształowe są uwielbiane przez wielu graczy, głównie dlatego, że przepuszczają promienie światła– wielokolorowy zestaw potrafi rozświetlić tęczą stół, na którym gramy. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

13,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

93
Butelka FC+ Kubuś z silikonowym smoczkiem i wskaźnikiem temperatury, 0-6 miesięcy, 300 ml, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Butelka FC+ Kubuś z silikonowym smoczkiem i wskaźnikiem temperatury, 0...
Nuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

Butelka z polipropylenu (PP) w pełni wyposażona: • silikonowy smoczek w rozmiarze M (do mleka modyfikowanego), • z czujnikiem temperatury, • nie zawiera bisfenolu-A, • dla wieku 0–6 miesięcy, • ozdobiona kolorowymi i atrakcyjnymi wzorami Disneya Kubuś Puchatek, • pojemność: 300 ml. Uwaga!! Mix wzorów! Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

43,00 zł
36,98 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,02 zł

94
BUTELKA 150ML ZE WSKAŹNIKIEM TEMPERATURY KUBUŚ PUCHATEK SMOCZEK SILIKONOWY 0-6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BUTELKA 150ML ZE WSKAŹNIKIEM TEMPERATURY KUBUŚ PUCHATEK SMOCZEK SILIKO...
Nuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

BUTELKA NUK FC+ ZE WSKAŹNIKIEM TEMPERATURY DISNEY KUBUŚ 150ML wskaźnik temperatury NUK wyjątkowo miękki smoczek dostosowany do kształtu jamy ustnej testowana w szpitalach - dla optymalnego łączenia karmienia piersią i butelką antykolkowy system odpowietrzania pomaga zapobiegać kolce wygodna do napełniania i czyszczenia - szeroki otwór butelki wykonana z polipropyleny (PP), pojemność 150 ml, nie zawiera bisfenolu A (BPA) silikonowy smoczek, rozmiar 0-6 miesięcy, M (do mleka modyfikowanego)

39,00 zł
33,54 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,46 zł

95
Zestaw kreatywny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.08

Zestaw kreatywny składa się aż z 242 elementów! Zabawka przede wszystkim skutecznie zabija nudę i działa korzystnie na szare komórki, pobudzając je do myślenia. Wpływa na rozwój kreatywności, myślenia przyczynowo-skutkowego, a także ćwiczy zdolności motoryczne. Ponadto sprzyja koncentracji i wyciszeniu. Jest dobrym wstępem do edukacji w zawodach, które wymagają precyzji i logicznego myślenia. Zabawka idealna do wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną, dzięki niej dziecko rozwinie także umiejętność pracy w grupie. Układanka 3D jest wykonana z bezpiecznego tworzywa sztucznego, posiada certyfikat jakości CE. Wymiary opakowania: 37.0 x 17.0 x 9.0 cm

49,90 zł
44,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

96
Torebka prezentowa, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa, mix wzorów
M&Z
Dostępny
32 szt.

Duża torebka prezentowa o wymiarach 26.0 x 32.0 x 12.0 cm. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

5,99 zł
97
Zestaw kuchenny w pud. G076245 GAZELO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kuchenny w pud. G076245 GAZELO
GAZELO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.03

40,90 zł
36,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

98
Szczegółowa klasyfikacja dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych z komentarzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczegółowa klasyfikacja dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów or...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.07

Szczegółowa klasyfikacja dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych wprowadzona rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 2 marca 2010 r. (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 1053 z późn. zm.) z uwzględnieniem zmian wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 26 lipca 2021 r. (Dz. U. poz. 1382). Rozporządzenie zmieniające nakłada na jednostki samorządu terytorialnego obowiązek dostosowania, w terminie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia rozporządzenia, uchwał budżetowych na rok 2021 do rozporządzenia zmienianego, w brzmieniu nadanym przedmiotowym rozporządzeniem. Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2022 r., część przepisów obowiązuje z mocą od dnia 1 stycznia 2021 r. lub z mocą od dnia 1 lipca 2021 r. W publikacji: • ujednolicony tekst klasyfikacji z zaznaczeniem zmian wprowadzonych nowelizacją z dnia 26 lipca 2021 r., • omówienie zmian wprowadzonych rozporządzeniem z dnia 26 lipca 2021 r., w tym m.in. nowe rozdziały np. 01043, 01044, 60019–60022, 70007, 55659–75661; nowe paragrafy, np. 218, 609, 479, 480, • szczegółowe tabele zawierające najczęściej występujące podziałki klasyfikacji odrębnie dla dochodów i wydatków gmin oraz dochodów i wydatków powiatów, • komentarze odnoszące się do źródeł dochodów i wydatków publicznych, przychodów i rozchodów, • przykłady najczęściej planowanych oraz budzących wątpliwości paragrafów dochodów i wydatków wraz ze wskazaniem ich przeznaczenia. W opracowaniu wykorzystano opinie i uchwały regionalnych izb obrachunkowych, które stanowią niezbędną pomoc jednostkom samorządu terytorialnego w planowaniu i wykonywaniu nałożonych przepisami zadań. Suplement elektroniczny w formacie PDF ułatwia odszukanie odpowiedniego paragrafu klasyfikacji – plik można pobrać poprzez Internet, szczegółową instrukcję zamieszczono w książce.

262,50 zł
246,75 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 15,75 zł

99
Na! Na! Na! Surprise Teens. Lalka Alaska Frost Wilk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na! Na! Na! Surprise Teens. Lalka Alaska Frost Wilk
MGA, Na! Na! Na! Surprise
Dostępny
13 szt.

Na! Na! Na! Surprise Teens to kolekcja zachwycających, miękkich laleczek z pięknymi włosami, prześlicznymi, puchatymi akcesoriami i uroczymi dodatkami. Każdy detal tej serii jest dopracowany, by rozkochać w sobie dziewczynki na całym świecie. Lalki Na! Na! Na! Surprise seria Teens to piękne nastolatki z różnorodną osobowością i zaskakującym, inspirowanym zwierzętami stylem. Nastolatki mają długie, nadające się do czesania włosy oraz nadrukowane detale na twarzy i ubraniach. Każda lalka zawiera również metkę ze swoim imieniem, datą urodzin i nie tylko. Nastolatki są wyższe od lalek Pom. Teraz w pudełku z okienkiem, aby pochwalić się jakościowymi detalami lalki i wspaniałą modą. Będzie łatwiej niż kiedykolwiek zebrać je wszystkie! Zawartość i cechy zestawu: • 1 lalka Na! Na! Na! Surprise – Alaska Frost (ruchoma), • 1 ubranko, • 1 para butów, • 1 czapka, • 1 szczotka, • metka zawiera biografię postaci, datę urodzenia i nie tylko! Wymiary opakowania: 32.0 x 26.0 x 11.0 cm

149,00 zł
140,06 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 8,94 zł

100
Długopis wielokolorowy - tukan, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis wielokolorowy - tukan, mix kolorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.14

Jeden długopis i aż 10 kolorów do pisania. Długopis z motywem ptaka. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,40 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,41 zł

Wróć do góry