hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.09.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 8 września 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się To wszystko matematyka! (Carina Louart, Florence Pinaud, Jochen Gerner), na drugim Nienachalna z urody (Maria Czubaszek). Kolejny produkt to Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 3. Szepty nocy (Erin Hunter) oraz Teoria poliwagalna w praktyce. Zestaw 50 ćwiczeń (Deb Dana).
1
To wszystko matematyka! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To wszystko matematyka!
Dostępny
264 szt.

Pełna ciekawostek i lekko podanej wiedzy książka o potędze matematyki – o tym, jak rządzi naszym światem, do czego się przydaje i jak działa. Matematyka jest wszędzie. Przydaje się na zakupach i w banku, do budowania domów i dróg, tworzenia map i nawigowania, prognozowania pogody, programowania komputerów i komponowania muzyki. Nawet rośliny rosną zgodnie z prawami matematyki! O wszystkim tym przeczytacie w tej pełnej informacji i ciekawostek książce. Dowiecie się z niej, jak liczono w dawnych czasach i w różnych zakątkach świata – i do czego matematykę wykorzystuje się dziś. Przeczytacie o liczbie pi, nieskończoności, fraktalach i liczbach pierwszych. O logice, rachunku prawdopodobieństwa, tworzeniu statystyk i szyfrów. I o wielu innych tajnikach matematyki. A wszystko to w lekkiej, przystępnej formie w której krótkie, treściwe informacje przeplatane są od czasu do czasu zagadkami i zadaniami dla czytelnika.

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

38 osób kupiło
2
Nienachalna z urody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nienachalna z urody
Dostępny
107 szt.

Najodważniejsza z dotychczasowych książek znanej satyryczki. Maria Czubaszek zdradza swoje sekrety i po raz pierwszy mówi o sobie tak szczerze. I tak dużo. Opowiada o ludziach, z którymi się przyjaźniła, pracowała, których mijała w życiu. Komentuje sytuację w kraju (także tę po „dobrej zmianie”). Pewne historie, które Czytelnicy już mieli okazję poznać, wreszcie znajdują zakończenie – jak choćby ta, dlaczego nigdy nie pojechała na Galapagos i jaka jest w tym wina Marcina Wolskiego. A wszystko to, jak zwykle zresztą, jest niezwykle zabawne. Jednak tylko z pozoru jest to opowieść o niej samej. Satyryczka trzyma w rękach lustro, w którym możemy zobaczyć także siebie i wszystkie nasze wady. Niestety. Maria Czubaszek mówi wprost to, o czym każdy z nas po cichu myśli, ale boi się powiedzieć głośno. Maria Czubaszek (1939-2016) – pisarka i satyryczka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Stworzyła dla radiowej Trójki kultowe słuchowiska: „Dym z papierosa”, „Małgorzaty jego życia” i „Serwus, jestem nerwus”, w których brawurowe role stworzyli m.in. Irena Kwiatkowska, Bohdan Łazuka, Barbara Wrzesińska, Jerzy Dobrowolski i Wojciech Pokora. Słuchowiska te po raz pierwszy emitowane były w „Ilustrowanym Tygodniku Rozrywkowym”. Pojawiała się także w programach „Ilustrowany Magazyn Autorów” oraz „Powtórka z Rozrywki”. Autorka licznych tekstów piosenek; pierwszy z nich, „Kochać można byle jak”, napisała do muzyki Wojciecha Karolaka w 1965 roku. Piosenki z jej słowami można usłyszeć w wykonaniu takich artystów, jak Alibabki, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Markowski, Krystyna Prońko, Ryszard Rynkowski, Trubadurzy i VOX. Napisała dialogi do filmów „Filip z konopi” i „Murmurando”, a także scenariusz do serialu „Lot 001”. Współtworzyła scenariusze do seriali „Psie serce”, „Na Wspólnej” oraz „BrzydUla”. W improwizowanym serialu „Spadkobiercy” wcielała się w rolę babci Maggie Mekintosz Owens. Użyczyła głosu w dubbingu filmu „Rysiek Lwie Serce” jako Babcia. W 2009 roku została uhonorowana Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Współautorka (z Arturem Andrusem i Wojciechem Karolakiem) bestsellerów Każdy szczyt ma swój Czubaszek i Boks na Ptaku.

42,00 zł
27,30 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,70 zł

20 osób kupiło
3
Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 3. Szepty nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 3. Szepty nocy
Dostępny
652 szt.

Sójcze Pióro i Lwi Płomień są zdeterminowani, by poznać prawdziwy powód, dla którego Klan Pioruna został wciągnięty w śmiercionośną bitwę z Klanem Cienia. W tym samym czasie Gołębia Łapa zdaje sobie sprawę, że zło czai się bliżej, niż przypuszczała, a Płonący Ogon, medyk Klanu Cienia, którego nawiedzają wizje ognia i lodowatej wody, otrzymuje od Klanu Gwiazdy przykazanie, że w czasie nadchodzącej wojny musi zapomnieć o przyjaźniach z innymi medykami i jednoznacznie opowiedzieć się za swoimi pobratymcami. Gdy rośnie napięcie pomiędzy klanami, jeden z kotów podejmie ryzykowny krok w walce ze złem. Ale jak wysoką cenę za to zapłaci?

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

17 osób kupiło
4
Teoria poliwagalna w praktyce. Zestaw 50 ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria poliwagalna w praktyce. Zestaw 50 ćwiczeń
Dostępny
36 szt.

Kolejna książka o praktycznym zastosowaniu teorii poliwagalnej Uniwersalność teorii poliwagalnej i możliwość jej zastosowania w terapii lęku, traumy, depresji oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu sprawiają, że cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem psychologów, terapeutów i pedagogów. Deb Dana w spójny i klarowny sposób wyjaśnia zawiłości teorii Porgesa i przekłada ją na język praktyki terapeutycznej. Wychodząc od wyjaśnienia roli i zasad funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego, autorka pokazuje, jak dzięki prostym ćwiczeniom, łączącym tezy teorii poliwagalnej z osobistym doświadczeniem terapeuty, stworzyć podwaliny do pracy z klientem. Włączając w proces kolejne ćwiczenia stymulujące (na przykład ćwiczenia oddechowe, wykorzystywanie wyobraźni i zasobów somatycznych, prowadzenie dziennika, ruch czy kontakt ze sztuką), uczy, jak utrwalać proces zmiany. Zaproponowane przez Deb Danę ćwiczenia pomogą klientowi zwrócić uwagę na pracę własnego autonomicznego układu nerwowego w czasie między sesjami, zainicjują zmiany szlaków autonomicznych i wzmocnią go w budowaniu bezpieczeństwa i satysfakcjonujących relacji z innymi. Dzięki tej książce: • Zrozumiesz działanie autonomicznego układu nerwowego. • Poznasz sposoby wyjaśniania i zgłębiania hierarchii reakcji autonomicznej, neurorecepcji i koregulacji. • Otrzymasz zestaw ćwiczeń wspomagających i wzmacniających proces uczenia się między sesjami. Zawartość tomu I. AUTONOMICZNY UKŁAD NERWOWY: WZORCE I SZLAKI • Hierarchia autonomiczna • Neurocepcja • Koregulacja II. PORUSZANIE SIĘ PO SZLAKACH AUTONOMICZNYCH: RAMA BASIC • Bycie bliżej własnego autonomicznego układu nerwowego • Angażowanie uwagi w odniesieniu do własnych stanów autonomicznych • Stwarzanie na nowo autonomicznego układu nerwowego • Integrowanie nowych rytmów autonomicznych • Cementowanie więzi Deb Dana jest psychoterapeutką, wykładowczynią, koordynatorką Konsorcjum Traumatic Stress Research w Instytucie Kinseya oraz współtwórczynią cyklu treningowego Rhythm of Regulation. Jej wykłady na temat wykorzystania teorii poliwagalnej w terapii osób, które przeżyły traumę, cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie.

56,70 zł
47,06 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,64 zł

17 osób kupiło
5
Czytaj z Albikiem. Wesoła Nauka. Mówiące pióro z książką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytaj z Albikiem. Wesoła Nauka. Mówiące pióro z książką
Albi, od 3 lat
Dostępny
31 szt.

Liczby, kolory, przeciwieństwa, pory dnia, części ciała - każdy przedszkolak musi się tyle nauczyć! Jednak nauka ta wcale nie musi być dla ciebie trudna i nudna. Razem z ciekawskim skrzatem, który przybył do ludzkiego świata, zwiedzisz dom, podwórko, sklep, teatr i przedszkole. W każdym rozdziale masz szansę nauczyć się wielu nowych rzeczy, zagrać w quiz, posłuchać piosenek i bajek. Dla dzieci 3–7 lat Zawartość opakowania: • elektroniczne pióro, • książka Wesoła nauka, • ładowarka, • kabel USB, • przewodnik, • 10 sztuk naklejek na odtwarzacz MP3, • 10 sztuk naklejek regulacji głośności.

342,84 zł
308,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 34,28 zł

16 osób kupiło
6
Wnuki Jozuego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wnuki Jozuego
Dostępny
118 szt.

Po wyjściu z Egiptu, po czterdziestu latach tułaczki na pustyni, kiedy odeszło na tamten świat pokolenie malkontentów i niedowiarków, Pan kazał Mojżeszowi wejść na górę z łańcucha Abarim i pokazał mu kraj, który wybrał dla swojego ludu. Mojżesz był już stary, niedołężny i miał nigdy nie postawić stopy na ziemi Izraela. Ale zanim umarł, poprosił Boga, by wskazał jego następcę, który wprowadzi naród wybrany do Ziemi Obiecanej. „Weź Jozuego, syna Nuna” – odpowiedział mu Pan. Na Zachodnim Brzegu biblijne opowieści sprzed tysięcy lat znaczą tyle samo, co doniesienia prasowe, są równie realne i aktualne. Dla coraz liczniejszych żydowskich osadników słowa Księgi są podstawą roszczeń do tej ziemi. Ale co począć z arabskimi sąsiadami? Uwikłani w historię Izraelczycy i Palestyńczycy tkwią w pułapce nienawiści, od której nie ma ucieczki. Paweł Smoleński po raz kolejny imponuje bezstronnością i wnikliwością spostrzeżeń. Patrzy, słucha, zadaje pytania i próbuje opisać świat wymykający się łatwym ocenom.

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

12 osób kupiło
7
Otoczeni przez narcyzów. Jak obchodzić się z tymi, którzy nie widzą świata poza sobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otoczeni przez narcyzów. Jak obchodzić się z tymi, którzy nie widzą św...
Dostępny
79 szt.

Partner, który zawsze ma rację. Siostra, która uważa się za ósmy cud świata. Szef, który zawsze skupia na sobie całą uwagę otoczenia. Z pewnością w swoim życiu wielokrotnie spotkaliście się z ludźmi, którzy wręcz muszą być w centrum uwagi – wielbieni i ubóstwiani. Brak zainteresowania ich życiem, sukcesami i opowieściami traktowany jest jako ogromna zniewaga. Dlatego otaczają się ludźmi, którzy ich bezwzględnie podziwiają. Narcyzi, bo o nich mowa, mają na celowniku wszystkie osoby posiadające pewną typowo ludzką cechę: empatię. Nieważne, czy jesteś atrakcyjny, bogaty, kompetentny, efektywny w pracy, lubiany, popularny, zabawny czy silny psychicznie – i tak możesz zostać wmanewrowany w ich gierki. Narcyzi zwodzą ludzi, posługując się tymi samymi metodami co psychopaci. Jak nikt znają się na ludziach i psychologii – wiedzą, w jaki sposób manipulować innymi, by ci spełniali ich zachcianki. Na szczęście Thomas Erikson, doświadczony znawca ludzkiej natury, podpowie, jak poradzić sobie z takimi osobnikami i wyzwolić się spod ich uroku. Najważniejsze jest to, by zapamiętać jedno ważne słowo: „Nie”. Narcyz się nie zmieni. Nie uleczysz takiej osoby. Jedyne, co możesz zrobić, to zadbać o swoje granice i jak najczęściej mówić narcyzowi „nie”. Ale to nie wszystko. Warto też przyjrzeć się sobie w lustrze. Może się bowiem okazać, że to nie ty masz problem z otoczeniem, tylko to otoczenie ma problem z tobą…

39,90 zł
25,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,36 zł

13 osób kupiło
8
Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz. Dla nastolatków. Jak porażkę zmienić w sukces - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz. Dla nastolatków. Jak porażkę zm...
Dostępny
29 szt.

Nawet porażka jest potrzebna, jeśli czegoś się dzięki niej nauczysz. Skoro musisz się mierzyć z niepowodzeniem – a musisz, bo każdy czasem musi – to może warto zacząć na tym korzystać? Jak? Najważniejsze to wyciągnąć wnioski. Zmarnowana szansa nie będzie całkiem zmarnowana, jeśli dzięki niej czegoś się nauczysz. Każde niepowodzenie – przegrana w zawodach, zły stopień, zerwany związek czy nieudane przesłuchanie – może jednak stanowić krok naprzód, o ile tylko posiada się odpowiednie narzędzia i umie wyciągać wnioski. W książce Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz. Dla nastolatków autor, bestsellerowy pisarz i ekspert w dziedzinie przywództwa, John C. Maxwell, dzieli się refleksjami na temat własnych niepowodzeń, przedstawia interaktywne ćwiczenie polegające na prowadzeniu dziennika i przytacza zupełnie nowe historie o wpływowych ludziach, takich jak przedsiębiorca Steve Jobs, złota medalistka olimpijska Gabby Douglas czy laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Malala Yousafzai. Maxwell pomaga młodym czytelnikom w rozwijaniu jedenastu umiejętności niezbędnych zwycięzcy i pokazuje wszystkim nastolatkom – począwszy od przeciętnych uczniów, poprzez kapitanów drużyn sportowych, a na przyszłych liderach biznesu skończywszy – jak w każdej porażce dostrzec szansę na przyszły sukces. John C. Maxwell to autor bestsellerów „New York Timesa”, uznany trener i rozchwytywany prelegent. Jego książki zostały przetłumaczone na 50 języków i sprzedały się w ponad 24 milionach egzemplarzy. Maxwell, przez niektórych uważany za najwybitniejszy amerykański autorytet w dziedzinie przywództwa, w 2014 roku został uznany przez magazyn „Inc.” za najpopularniejszego eksperta w tej dziedzinie. W głosowaniu organizowanym przez LeadershipGurus.net przez sześć lat z rzędu plasował się na szczycie listy specjalistów w dziedzinie zarządzania. Jest założycielem John Maxwell Company, John Maxwell Team oraz EQUIP, organizacji non profit, która przeprowadziła już szkolenia dla 5 milionów liderów ze 180 krajów świata. Z rad Maxwella korzystają firmy z listy Fortune 500, a także przywódcy polityczni oraz światowi liderzy biznesu najwyższego szczebla.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

9 osób kupiło
9
Dług honorowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dług honorowy
Dostępny
1178 szt.

Powieść sensacyjna mistrza kryminału. O czającym się w ludziach złu i o długach, które zawsze trzeba spłacać. Wilki to niewielka wieś zagubiona gdzieś nad jeziorem w województwie lubuskim. Miejscową społecznością wstrząsnęła tragedia, kiedy zamordowano tam młodą dziewczynę, której zmasakrowane, na wpół zwęglone ciało odnaleziono na dryfującej po jeziorze łodzi. Policja szybko typuje podejrzanego – mieszkającego niedaleko miejsca zbrodni właściciela łajby, Traszkę, znanego ze skłonności do agresji odludka. Są jednak osoby, które nie wierzą w jego winę. Bezimienny bohater, znany z Prostej sprawy, pojawia się w Wilkach, nadszedł bowiem czas, by spłacił u Czarnego zaciągnięty dług: ma pomóc w wytropieniu prawdziwego mordercy. Czarny jest przekonany o niewinności Traszki. Szybko wychodzi też na jaw, że zabójstwo Oli to tylko jedna z wielu tajemnic, od lat toczących niepozorną wieś jak choroba, i dalsze grzebanie w przeszłości może być śmiertelne niebezpieczne. Dotarcie do prawdy będzie wymagało zmierzenia się z wciąż wiszącym nad okolicą widmem dawnych zbrodni, które miały nigdy nie wyjść na jaw, głęboko zakorzenionymi uprzedzeniami, grupą holenderskich dilerów i wyjątkowo przedsiębiorczą sołtyską, bez której zgody w Wilkach nie dzieje się nic. Pełna akcji kontynuacja losów bohaterów znanych z Prostej sprawy. Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016), Cienie (2018) i cyklu gliwickiego: Wampir (2015), Zombie (2017) i Wilkołak (2021), postapokaliptycznej powieści Królowa głodu (2014) oraz thrillera psychologicznego Żmijowisko (2018), wyróżnionego tytułem bestsellera Lubimyczytać.pl, za który otrzymał także nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Powieść została zekranizowana dla Canal+. Po niej ukazały się kolejne thrillery – Rana (2019) i Wyrwa (2020) i powieść sensacyjna Prosta sprawa (2020). Mieszka z rodziną w Warszawie.

42,90 zł
26,59 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,31 zł

8 osób kupiło
10
Wielka gra majora Żychonia. As wywiadu kontra Rzesza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka gra majora Żychonia. As wywiadu kontra Rzesza
Dostępny
2 szt.

Prawdziwa historia asa wywiadu, polskiego Jamesa Bonda. Postać Jana Henryka Żychonia jest wielobarwna, kontrowersyjna i tragiczna. Jako młody chłopak uciekł z domu do Legionów, walczył o granice odrodzonej Polski, był oficerem wywiadu niestroniącym od brutalnych metod, godnym przeciwnikiem niemieckiej Abwehry; wzbudzał też kontrowersje swoim nieokrzesaniem i zamiłowaniem do alkoholu. Zainicjował szereg ważnych akcji wywiadowczych, w tym najsłynniejszą „Wózek”, polegającą na inwigilacji niemieckich przesyłek pocztowych przewożonych przez polskie Pomorze. Podczas II wojny światowej Żychoń został bezpodstawnie oskarżony o współpracę z Abwehrą. Uniósł się honorem, rzucił stanowisko, zgłosił się na front – i zginął pod Monte Cassino. Książka Andrzeja Brzezieckiego jest porywającą biografią, którą czyta się jak najlepszą powieść sensacyjną. „Jan Henryk Żychoń – bezkompromisowy i bezwzględny oficer, walczący na froncie wywiadowczym, jednym z najtrudniejszych i najbardziej dwuznacznych moralnie, gdzie otwarta przyłbica jest błędem, a kłamstwo i podstęp – zasługą i metodą. Gdyby znakomita książka Andrzeja Brzezieckiego o Żychoniu ukazała się kilka lat wcześniej, to – kto wie? – może ten wielki patriota, znienawidzony przez Abwehrę i zawistnych kolegów, stałby się pierwszoplanowym bohaterem mojego cyklu szpiegowskiego? Polecam. Zdecydowanie polecam” – Marek Krajewski

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

7 osób kupiło
11
Puzzle 3D. Pokeball, czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D. Pokeball, czerwony
Ravensburger, 54
Dostępny
230 szt.

Twórz wyjątkowe konstrukcje 3D z puzzlami 3D od firmy Ravensburger! Odkryj nowy, trójwymiarowy sposób układania puzzli. Elementy tych puzzli zostały wykonane ze sztywnego tworzywa sztucznego, które pozwala na utrzymanie się konstrukcji bez użycia kleju. Ułożone przedmioty nie rozwarstwiają się, a puzzle mocno trzymają się siebie. Materiał użyty do produkcji klocków jest łatwy w czyszczeniu, wystarczy użyć wilgotnej szmatki. Czerwony Pokeball to coś, co każdy fan Pokemonów powinien mieć w domu. Konstrukcja z puzzli 3D łączy przyjemne z pożytecznym rozwija wyobraźnię przestrzenną, a po złożeniu może posłużyć jako ozdoba. W zestawie oprócz puzzli znajdziesz również podstawkę.

33,90 zł
30,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

7 osób kupiło
12
Fiński. Kurs podstawowy, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiński. Kurs podstawowy, wydanie 3
Dostępny
53 szt.

Fiński. Kurs podstawowy jest przeznaczony dla osób początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie opanować podstawy języka fińskiego. Polecany jest osobom zafascynowanym kulturą Finlandii i językiem fińskim. Książka umożliwia zapoznanie się z praktycznym słownictwem, przydatnym na co dzień i niezbędnym w kontaktach z obcokrajowcami (m. in. pytanie o drogę, zakupy albo rezerwacja pokoju). W skład kursu podstawowego wchodzą książka oraz nagrania mp3 do pobrania. Książka (120 stron) składa się z obszernej części gramatycznej oraz 12 rozdziałów tematycznych. Sekcja poświęcona gramatyce i wymowie zawiera zarówno objaśnienia najważniejszych zagadnień, jak i ćwiczenia pozwalające w praktyce sprawdzić stosowanie podanych reguł. Wysokiej jakości nagrania MP3 (145 minut) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz ćwiczyć prawidłową wymowę. Wszystkie słówka, zwroty i dialogi wraz z tłumaczeniami zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Fiński. Kurs podstawowy jest polecany do samodzielnej nauki w podróży, w domu lub w samochodzie. Ucz się, gdziekolwiek jesteś! Opanuj podstawy języka i zacznij swobodnie rozmawiać! Zacznij mówić w języku fińskim! - 145 minut nagrań wraz z tłumaczeniami – tylko native speakerzy, - ciekawe dialogi i praktyczne wyrażenia z tłumaczeniami, - ćwiczenia oraz test końcowy z kluczem odpowiedzi, - najważniejsze zagadnienia gramatyczne wyjaśnione w przystępny sposób, - ciekawe informacje o kraju i kulturze Finlandii.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

7 osób kupiło
13
Martwe lwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martwe lwy
Dostępny
2723 szt.

Nie przestajesz być szpiegiem tylko dlatego, że wypadłeś już z gry. Trudno uważać Dickiego Bowa za oczywisty cel zamachu. Szpieg jednak zawsze pozostanie szpiegiem. Z Dickiego był zresztą całkiem niezły tajniak – robił za cień, a potem kładł szefom na biurka cudze sekrety. Właśnie znaleziono go martwego w autobusie. Przed laty Dickie Bow siedział z Lambem w zoo szpiegów – w Berlinie. A teraz Lamb ma już tylko telefon dawnego kumpla z jego ostatnią tajemniczą wiadomością, która pozwala sądzić, że pod samym nosem brytyjskiego kontrwywiadu ktoś prowadzi operację w starym moskiewskim stylu. W Slough House, przechowalni skompromitowanych agentów, Jackson Lamb i jego ekipa znów ruszają do akcji.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

6 osób kupiło
14
Lwowska odyseja. Nowy początek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwowska odyseja. Nowy początek
Dostępny
101 szt.

Kolejny tom lwowskiej sagi. Znakomita powieść o trudnych ludzkich relacjach w jeszcze trudniejszych czasach. Po prawie sześciu latach wojna wreszcie się kończy. Niestety, rodzina Lindnerów nie może w pełni cieszyć się wolnością. Tak długo na nią czekali, ale okazało się, że ta, która nadeszła, jest inna, niż ją sobie wyobrażali. Zamiast rozpocząć nowe życie wyzwolonym Lwowie, zostają deportowani. Pakują więc dobytek do bydlęcych wagonów i razem z setkami tysięcy innych repatriantów z Kresów ruszają na Ziemie Odzyskane, tyleż obiecane, co niechciane. Po długiej, męczącej i pełnej dramatycznych wydarzeń podróży trafiają do niewielkiego, opuszczonego przez Niemców miasteczka na Pomorzu Zachodnim, gdzie wciąż jeszcze unoszą się duchy dawnych mieszkańców. Lilka, Michaś, Marianna i Gustaw bardzo tęsknią za Lwowem. Muszą jednak zaakceptować nową rzeczywistość, co okazuje się trudne w poniemieckich realiach, wśród przybyszów z całej Polski, nie zawsze dobrych i życzliwie nastawionych do sąsiadów. W dodatku zły los nie zamierza o nich zapomnieć i jeszcze nie raz upomni się o swoje… Gustaw nie może się pogodzić z tym, że Szura została z matką na Ukrainie, Lilka obsesyjnie tęskni za ukochanym, o którym nie ma żadnych wieści, a Marianna pewnego dnia staje twarzą w twarz z demonem, który tym razem nie przyszedł z zewnątrz, tylko mieszkał w niej samej. Magdalena Kawka - z wykształcenia socjolog, z zamiłowania pisarka, z upodobania wolny strzelec. Szczęśliwa, że z tych klocków dało się zbudować spójną przestrzeń. Współpracowała z magazynami zajmującymi się problematyką wychowania. Jest autorką poradnika dla rodziców Przygody Kosmatka kilkulatka i powieści Sztuka latania, Alicja w krainie konieczności, Wyspa z mgły i kamienia, W zakątku cmentarza, czyli koniec wieczności oraz Rzeka zimna, za którą dostała nagrodę na FLK w Siedlcach w 2012 r. Wspólnie z Robertem Ziółkowskim napisała książkę Tuż za rogiem.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

6 osób kupiło
15
Sprawdziany. Matematyka, klasa I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany. Matematyka, klasa I
Dostępny
153 szt.

Sprawdziany, opracowane przez nauczycielki z wieloletnim doświadczeniem, przeznaczone są dla uczniów klasy I szkoły podstawowej do samodzielnej pracy. Obejmują najważniejsze treści programowe edukacji matematycznej. Zadania w sprawdzianach zostały opracowane tak, aby dzieci, mimo kontroli, dobrze się bawiły i nie nużyły się. Sprawdziany te umożliwią ocenę wiedzy i umiejętności ucznia, utrwalą i uporządkują wprowadzone wiadomości, wspomogą umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania i kojarzenia faktów, rozwiną pamięć i poprawią koncentrację, korzystnie wpłyną na kreatywność ucznia, poprawią sprawność manualną i spostrzegawczość. Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z zasadą stopniowania trudności, dlatego należy je wykonywać według zaproponowanej kolejności. Mogą być wykonywane w czasie lekcji lub jako utrwalające zadania domowe. Czas wykonywania sprawdzianów należy dostosować do możliwości dzieci oraz etapu edukacyjnego. Można je wykorzystać, pracując na różnych podręcznikach. Wielokrotne powtarzanie zdobytych wiadomości i umiejętności zapewni dziecku doskonałe wyniki. Sukces w szkole pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój.

12,99 zł
6 osób kupiło
16
Działka. Ćwiczenia przyrodnicze dla pięciolatków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działka. Ćwiczenia przyrodnicze dla pięciolatków
Dostępny
109 szt.

Co ćwierka, bzyczy i szeleści wokół nas? Wybierz się na działkę, a po drodze poznawaj rośliny i zwierzęta żyjące w mieście. Zeszyt edukacyjny z naklejkami i ćwiczeniami, które zachęcą pięciolatki do poznawania przyrody. Jak wygląda budka dla nietoperzy? Czy jeż naprawdę nosi jabłka na grzbiecie? Jak odróżnić gawrona od kawki? Czy kaczki mandarynki jedzą mandarynki? Poznaj nazwy często spotykanych owadów i roślin, zrób własny zielnik, zaprojektuj piękny dywan w roślinny wzór, wymyśl, jak mógłby wyglądać twój ogródek. Kolejny zeszyt przyrodniczy to spora porcja wiedzy i ciekawostek, a także atrakcyjne i różnorodne zadania plastyczne rozwijające wrażliwość, wyobraźnię i zdolności manualne. Seria „Mądrale” to pomysłowe zeszyty edukacyjne dla przedszkolaków – mnóstwo urozmaiconych zadań, zestaw naklejek i zaproszenie do świetnej zabawy. Dla trzylatków przygotowaliśmy ćwiczenia rysunkowe W królestwie Bazgraju, ćwiczenia matematyczne Biedronka Pi oraz ćwiczenia przyrodnicze Spacer. Czterolatkom polecamy ćwiczenia przyrodnicze Kajak, ćwiczenia rysunkowe Smocza historia oraz ćwiczenia matematyczne Pim i Po. Na pięciolatki czekają również ćwiczenia matematyczne Pikselowy świat oraz rysunkowe Królewicz w mieście.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

6 osób kupiło
17
Osobliwy dom pani Peregrine. Tom 6. Plagi na Diabelskim Poletku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osobliwy dom pani Peregrine. Tom 6. Plagi na Diabelskim Poletku
Dostępny
38 szt.

Plagi na Diabelskim Poletku to szósta powieść z serii „Osobliwy dom Pani Peregrine”, a zarazem decydująca bitwa o świat osobliwców. Po dramatycznej ucieczce przed żądnym krwi głucholcem Jacob Portman i Noor dołączają do pani Peregrine i osobliwych dzieci. Ich obecny dom, Diabelskie Poletko, nawiedzają plagi w postaci spadających z nieba kości, popiołu i krwi. Te złowrogie znaki to zapowiedź nadejścia armii potworów Caula. Powstały z martwych w bibliotece dusz, potężniejszy niż kiedykolwiek Caul i jego niosący śmierć słudzy wydają się niepokonani. Los całego świata osobliwców jest w rękach Jacoba i jego przyjaciół, którzy stawiają czoło śmiertelnie groźnym wrogom i przemierzają najbardziej niebezpieczne pętle w historii. Ten tom, jak zwykle z wieloma niecodziennymi zdjęciami wewnątrz, skrywa wiele odpowiedzi na pytania postawione w poprzednich tomach. Plagi na Diabelskim Poletku to epickie zwieńczenie serii bestsellerowych powieści o osobliwych dzieciach pani Peregrine.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

6 osób kupiło
18
Stajnia w Pieńkach. Tom 4. Loteria życiowych szans - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stajnia w Pieńkach. Tom 4. Loteria życiowych szans
Dostępny
94 szt.

Po ślubie z Adamem Magda z optymizmem spogląda w przyszłość. Wraz ze stabilizacją w życiu osobistym oraz wyjściem na finansową prostą snuje ambitne plany dotyczące rozwoju stadniny i liczy na ich szybką realizację. Niestety pojawiają się kolejne nieprzewidziane problemy i Magda ponownie musi stawić czoło przeciwnościom. Natomiast Alicja w trosce o dobro synka z dużą ostrożnością godzi się na nowy związek. W Pieńkach niespodziewanie pojawia się znany ukraiński inwestor. Wladimir Bondarenko robi w okolicy furorę i składa Wandzie, miejscowej weterynarz, zaskakującą propozycję. Jego szalona koncepcja ma być sprytnym panaceum na problemy ich obojga. Tyko czy Wanda się zgodzi? Czy wykorzysta szansę, którą daje jej Wlad? Izabella Frączyk - absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych, między innymi serie „Stajnia w Pieńkach”, „Śnieżna Grań” i „Kobiety z odzysku” oraz dwutomowy cykl „Wszystko nie tak”. Wszystkie utwory spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

5 osób kupiło
19
Książeczka żeglarska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
12,99 zł

Rabat 12,8%
oszczędzasz 1,91 zł

5 osób kupiło
20
Pojazdy wojskowe wycinanki 3 D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy wojskowe wycinanki 3 D
Dostępny
47 szt.

Ta książka pozwoli dziecku stworzyć 16 pojazdów, m.in. takie modele, jak Uaz 3151, Hummer H1, transporter opancerzony, wóz Żandarmerii Wojskowej, GAZ 69AM, Rosomak, czołg T-55, BRDM opancerzony transporter rozpoznawczy. Przy każdym modelu do złożenia znajdują się ilustracja pomocnicza przedstawiająca gotowy model, dane techniczne modelu oraz instrukcja wykonania. Zabawa ta korzystnie wpłynie na rozwój manualny, poprawi koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację oraz pozytywnie wpłynie na ogólny rozwój umysłowy dziecka.

9,99 zł
5 osób kupiło
21
Nieskończoność w papirusie. Fascynujące dzieje książki od czasów starożytnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieskończoność w papirusie. Fascynujące dzieje książki od czasów staro...
Dostępny
66 szt.

Dla czytelników Yuvala Noaha Harariego oraz Mary Beard! „Doskonale napisana! Jestem absolutnie pewien, że ten esej będzie czytany nawet wtedy, gdy dzisiejsi czytelnicy będą wieść już zupełne inne życia”. – Mario Vargas Llosa Ta historia to prawdziwa opowieść o książkach i o ludziach, którzy je chronili. Książka – fascynujący wynalazek, który ułatwił słowom poruszanie się w czasie i przestrzeni. Ludzie uczyli się wytwarzać książki przez trzydzieści wieków. Powstawały one z dymu, kamienia, gliny, trzciny, jedwabiu, skóry i drewna. A ostatnio z plastiku i ze światła. Ta opowieść wiedzie przez pola bitewne Aleksandra, pałace Kleopatry oraz pierwsze znane księgarnie i warsztaty skrybów. To nić, która wiąże klasyków z niespokojnym światem współczesnych: Arystofanesa i procesy sądowe pisarzy ironistów, Safonę i kobiece głosy w literaturze, Tytusa Liwiusza i fenomen fanów, Seneka i postprawda… Jednak przede wszystkim, jest to niezwykła historia o tych, którzy na przestrzeni dziejów służyli księgom: o skrybach, iluminatorach, tłumaczach, mędrcach, szpiegach, buntownikach. Czytelnikach w wysokich górach i nad wzburzonym morzem. Ci zwykli ludzie, których imion zazwyczaj nie rejestruje historia – to oni są prawdziwymi bohaterami tego eseju.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
22
Muzyczna pracownia 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyczna pracownia 1
Dostępny
7 szt.

Muzyczna pracownia 1 to nowoczesny podręcznik z ćwiczeniami przeznaczony na pierwsze 2-3 semestry nauki kształcenia słuchu w dziale młodzieżowym. Znakomicie sprawdzi się również jako materiał dydaktyczny dla uczniów wokalistyki, rozpoczynających edukację w drugim stopniu bez przygotowania muzycznego, a także w nauczaniu prywatnym dzieci starszych. Podręcznik ma formę otwartą: plan pracy ustala nauczyciel, dostosowując kolejność wprowadzania tematów i tempo pracy do potrzeb uczniów (na końcu książki znajduje się Ścieżka dydaktyczna propozycja planu zajęć, przygotowana z myślą o mniej doświadczonych pedagogach przez Lidię Florek-Stokłosę, konsultanta merytorycznego podręcznika). Materiał podzielony jest na cztery działy: I. Podstawy zasad muzyki, II. Rytm i metrum, III. Melodia Gama i triada, IV. Melodia Interwały i akordy. Każdy temat omówiony jest w części teoretycznej, na którą składają się definicje (zwykle pod główną definicją podana jest ponadto lista zalecanych ćwiczeń do śpiewania z Nowego solfeżu), ćwiczenia pisemne (zadania polegające na uzupełnieniu czy korekcie zapisu nutowego, zadania kaligraficzne, materiały do analizy zaczerpnięte z kanonu literatury muzycznej, zadania z wykorzystaniem ćwiczeń z Nowego solfeżu, rebusy i krzyżówki sprawdzające wiedzę) i etiudy solfeżowe. Drugim elementem są ćwiczenia słuchowe, które uczą jak słuchać, by usłyszeć. Zamiast pustych pięciolinii na dyktanda autorka proponuje zadania o zróżnicowanym poziome samodzielności ucznia od kompletnych przykładów do wyboru (np. wskazanie właściwej wersji lub korekta zapisu) po zadania polegające na uzupełnieniu brakujących fragmentów z wykorzystaniem podanych wskazówek. Nie brak też typowych ćwiczeń na budowanie i rozpoznawanie interwałów czy trójdźwięków. Zarówno w ćwiczeniach pisemnych, jak i słuchowych, przygotowujących na notacji dyktand muzycznych, zadbano o wygodę i wprowadzono liczne ułatwienia: podpowiedzi, dzięki którym uczeń niejednokrotnie uniknie popełnienia błędu lub samodzielnie będzie mógł go skorygować.

45,00 zł
3 osoby kupiły
23
Pikselowy świat. Ćwiczenia matematyczne dla pięciolatków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pikselowy świat. Ćwiczenia matematyczne dla pięciolatków
Dostępny
111 szt.

Sympatyczny Pong razem z panem Piksińskim, kanciastym psem Pixim oraz Pikseliną i Pikselem zapraszają pięciolatki do przedziwnej geometrycznej krainy, pełnej matematycznych zagadek. Bawcie się z liczbami i geometrią razem z ciekawskimi mieszkańcami kanciastego świata! Na pięciolatki czeka minigra planszowa, przejście przez labirynt, wyprawa na biwak, rejs na wyspę i wiele innych ćwiczeń wprowadzających podstawowe działania matematyczne, rozwijających umiejętność analizowania i porównywania, wyobraźnię przestrzenną, znajomość liczb i figur geometrycznych, spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Seria „Mądrale” to pomysłowe zeszyty edukacyjne dla przedszkolaków – mnóstwo urozmaiconych zadań, zestaw naklejek i zaproszenie do świetnej zabawy. Dla trzylatków przygotowaliśmy ćwiczenia rysunkowe W królestwie Bazgraju, ćwiczenia matematyczne Biedronka Pi oraz ćwiczenia przyrodnicze Spacer. Czterolatkom polecamy ćwiczenia przyrodnicze Kajak, ćwiczenia rysunkowe Smocza historia oraz ćwiczenia matematyczne Pim i Po. Na pięciolatki czekają również ćwiczenia przyrodnicze Działka oraz rysunkowe Królewicz w mieście.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

3 osoby kupiły
24
Układanki malucha Kolorowe przygody Kapitan Nauka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
14,69 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 10,21 zł

2 osoby kupiły
25
Wycinanki. Stroje regionalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanki. Stroje regionalne
Dostępny
190 szt.

Ta książka pozwoli wykreować dziecku polskie stroje regionalne, m.in. z Karpat, Dolnego Śląska, Małopolski, Kujaw i Mazowsza. Na 2 modele lalek zakłada się różne elementy stroju z dodatkami, wcześniej wycięte z książki i pokolorowane. Zabawa ta korzystnie wpłynie na rozwój manualny, poprawi koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację i pozytywnie wpłynie na ogólny rozwój umysłowy dziecka. Dodatkowo: naklejki.

9,99 zł
2 osoby kupiły
26
Marna 1914 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marna 1914
Dostępny
236 szt.

Gdy latem 1914 roku wybuchła pierwsza wojna światowa, na Belgię i Francję spadła niemiecka ofensywa. Po zajęciu Belgii i odrzuceniu wojsk francuskich z Alzacji i Lotaryngii, na początku września armie cesarza Wilhelma II parły na Paryż. Dopiero w bitwie nad Marną, stoczonej pomiędzy 5 a 12 września 1914 roku, Francuzi udaną kontrofensywą zatrzymali pochód nieprzyjaciela i pogrzebali plany wojenne Rzeszy - błyskawicznego rzucenia zachodniego sąsiada na kolana, tak jak w 1870 roku. Do sukcesu Francuzów przyczyniło się sprawne dowodzenie gen. Joffrea, wielka determinacja oraz... paryskie taksówki, które dowiozły na front świeże oddziały. Bitwę tę nazwano „cudem nad Marną”. Sprawiła ona, że walki na froncie zachodnim przybrały charakter pozycyjny, a ogromny obszar od kanału La Manche po Morze śródziemne przedzieliły linie zasieków i okopów, w których miliony żołnierzy spędziły następne cztery lata.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

2 osoby kupiły
27
Pojazdy wycinanki 3 D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy wycinanki 3 D
Dostępny
3 szt.

Ta książka pozwoli dziecku stworzyć 16 pojazdów, m.in. ambulans, wóz strażacki, ciężarówkę, wóz policyjny i czołg. Przy każdym modelu do złożenia znajdują się ilustracja pomocnicza przedstawiająca gotowy model, dane techniczne modelu oraz instrukcja wykonania. Zabawa ta korzystnie wpłynie na rozwój manualny, poprawi koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację oraz pozytywnie wpłynie na ogólny rozwój umysłowy dziecka. Do książki są dołączone naklejki.

9,99 zł
2 osoby kupiły
28
Kobiety niedoskonałe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety niedoskonałe
Dostępny
77 szt.

Niektórych tajemnic nie da się zabrać do grobu. Nancy Hennessy - piękna, zamożna, uwielbiana przez wszystkich, którzy ją znali - według wielu prowadziła niemal idealne życie. Kiedy jednak zostaje zamordowana, śledztwo w sprawie jej śmierci utyka w martwym punkcie. Przyjaciółki Nancy, Eleanor i Mary, są zrozpaczone. Wszystko zmienia się, gdy na jaw wychodzi wiele mrocznych szczegółów o życiu Nancy. Tajemnic, które dobitnie pokazują im, że słabo znały nie tylko ją, ale i same siebie. Okazuje się bowiem, że tylko rozwikłanie węzła, który stworzyły relacje Nancy z jej najbliższymi osobami, może dać odpowiedź na nurtujące wszystkich bohaterów powieści pytanie: Kto zabił Nancy? Kobiety niedoskonałe to studium zemsty i poczucia winy, miłości i zdrady, a także zawieranych kompromisów, które nieodwracalnie zmieniają nasze życie. Pełne przenikliwych spostrzeżeń, budujące napięcie z wprawą godną Patricii Highsmith i Pauli Hawkins, są prawdziwie pasjonującym, skłaniającym do myślenia majstersztykiem Araminty Hall. „Zadowoli miłośników thrillerów psychologicznych i tych, którzy uwielbiają Elenę Ferrante, ale żałują, że jej cykl nie jest nieco (no dobrze, dużo) bardziej pokręcony.” – Molly Odintz, Lit Hub „Gęstnieje powoli jak mgła, aż czytelnik niepostrzeżenie więźnie w pogmatwanej sieci związków, zaciekawiony, jak to wszystko się skończy, kto kogo zdradzi i w jaki sposób”. – Sarah Lyall, „The New York Times Book Review” Araminta Hall to brytyjska pisarka, dziennikarska i nauczycielka. Na co dzień mieszka z mężem i dziećmi w Brighton, gdzie prowadzi kursy kreatywnego pisania. Jej pierwsza powieść, < i>Everything and Nothing, ukazała się w 2011 roku i trafiła na listę książek polecanych przez Richard & Judy Book Club. Więcej szczegółów o autorce znaleźć można na jej koncie na Twitterze @aramintahall.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
29
W szponach narcyza, złodzieja nadziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W szponach narcyza, złodzieja nadziei
Dostępny
22 szt.

Uczucia często przysłaniają nam oczy, a czerwona lampka, tląca się w obszarach naszego umysłu zasłaniana jest pieszczotliwymi czynami narcyza. W psychopatycznych szponach oprawcy łatwo się pogubić, zatracając w niebezpiecznym uzależnieniu od partnera swoją duszę, wolność i nadzieję. Zaczynasz toczyć walkę pomiędzy sercem a rozumem. Opadła maska człowieka, który jeszcze chwilę temu był dla Ciebie wszystkim, ukazując przy tym oblicze demona. Za ścianą słychać jedynie przeraźliwy płacz. Rozpaczliwe łkanie dzieci i ich matek...

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
30
To, co mnie wspiera. Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Edukacja matematyczna. Poziom II: Liczby do 20 i trudniejsze działania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, co mnie wspiera. Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami...
Dostępny
32 szt.

Zestaw kart pracy przeznaczony dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prezentowana publikacja obejmuje treści z zakresu edukacji matematycznej dotyczące nauki liczb do 20 i trudniejszych działań. Zadania zawarte w kartach pracy pomogą uczniom osiągnąć między innymi takie umiejętności jak: • rozumienie pojęcia liczby i jej graficznego zapisu za pomocą cyfry, • rozumienie pojęcia liczby w różnych aspektach (kardynalnym, porządkowym i algebraicznym), • pisanie liczb po śladzie i samodzielnie, • rozpoznawanie liczb ukrytych na obrazkach, • dodawanie i odejmowanie w zakresie 20. Karty pracy są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej.

39,50 zł
32,79 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,71 zł

2 osoby kupiły
31
Nowe jedwabne szlaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe jedwabne szlaki
Dostępny
65 szt.

Nowe jedwabne szlaki – Petera Frankopana, autora bestsellerowych Jedwabnych szlaków, to świeże spojrzenie na sieć relacji, jakie tworzą się dziś wokół dawnych szlaków handlowych łączących Wschód z Zachodem. Pokazując, że problem izolacji i fragmentacji głęboko obecny w świecie zachodnim ostro kontrastuje z wydarzeniami na jedwabnych szlakach, gdzie zacieśniają się więzi współpracy, Frankopan przypomina, że ​​żyjemy w świecie, który jednak jest ze sobą mocno powiązany, i że jest nam to potrzebne.

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

2 osoby kupiły
32
Science 4 You. Ciało człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Science 4 You. Ciało człowieka
Trefl
Dostępny
42 szt.

Poznaj tajniki ludzkiego ciała. Wykonuj eksperymenty, dzięki którym poznasz 5 układów w ciele człowieka: kostny, mięśniowy, nerwowy, pokarmowy oraz oddechowy. Dowiedz się, za co odpowiedzialne są nasze mięśnie i kości, wykonaj prototyp płuc, a następnie zbadaj swoje unerwienie za pomocą młoteczka dołączonego do zestawu. To naprawdę działa! W zestawie wyjątkowa walizeczka z dedykowaną grafiką do przechowywania komponentów. Połącz naukę ze świetną zabawą i poczuj się jak prawdziwy doktor z zestawem „Ciało człowieka”. Wykonaj aż 15 ciekawych eksperymentów i przekonaj się, że nauka nie musi być nudna.

79,99 zł
69,59 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,40 zł

2 osoby kupiły
33
Pejzaż w kolorze sepii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pejzaż w kolorze sepii
Dostępny
45 szt.

Laureat Nagrody Nobla w 2017 roku w dziedzinie literatury. Etsuko, mieszkającą w Wielkiej Brytanii Japonkę, po śmierci męża zaczynają prześladować wspomnienia związane z samobójstwem córki. Gnębiona wyrzutami sumienia, nieustannie wraca myślami do Nagasaki, do upalnego lata 1950 roku, kiedy ona i jej przyjaciele próbowali odbudować swoje zrujnowane życie i radzić sobie w nowej rzeczywistości. Gdy centralne miejsce w jej wspomnieniach zaczyna zajmować przyjaźń z Sachiko, zamożną kobietą, która utraciła cały swój majątek, obrazy przeszłości stopniowo zlewają się z teraźniejszością i coraz bardziej zaciera się granica między jawą a snem.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
34
Wykałaczki 1000szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykałaczki 1000szt.
Inny
Dostępny
4 szt.

Wykonane z drewna. Wymiary: 65x2.2 mm.Typ: Akcesoria kuchenneRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWysokość [mm]: 2Szerokość [mm]: 2Grubość [mm]: 172

8,00 zł
7,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
35
Permakultura w ogrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Permakultura w ogrodzie
Dostępny
104 szt.

Permakultura jest sednem tej książki: praktycznej, bogato ilustrowanej, napisanej w sposób przystępny dla wszystkich. Dzięki układowi „miesiąc po miesiącu” będziecie mogli przez cały czas rozwijać projekt własnego ogrodu, w ogrodzie warzywnym zawsze jest bowiem coś do zrobienia, bez względu na porę roku. Zawarte w książce porady podpowiedzą wam, jak sprawić, aby gleba, w której uprawiamy rośliny, pozostała żyzna, a także jak uzyskać kompost, zrobić gnojówkę, wysiać nasiona, przygotować sadzonki itd. Znajdziecie w niej wiele wskazówek, co robić, aby zaprzestać przekopywania gleby i nigdy więcej nie stosować insektycydów, fungicydów i herbicydów. Odkryjecie, jak stać się niezależnym ogrodnikiem bez dodatkowych nakładów. Po lekturze tej książki prawdopodobnie będziecie mieli całkiem inne spojrzenie na swój ogród warzywny. Poradnik, który trzymacie w rękach, tak naprawdę zawiera o wiele więcej niż tylko wskazówki ogrodnicze, pozwala bowiem zrozumieć całą złożoność przyrody i harmonijnie ewoluować wraz z nią.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

2 osoby kupiły
36
Genetyka medyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Genetyka medyczna
Dostępny
150 szt.

Książka ta znacznie rozszerza nasze horyzonty i pogłębia wiedzę z zakresu najnowocześniejszych osiągnięć diagnostyki, patogenezy oraz terapii chorób o podłożu genetycznym. Obecne wydanie jest poprawione i uaktualnione o informacje i nowe narzędzia diagnostyki wykorzystywane we współczesnych laboratoriach, a także elementy praktyki klinicznej wynikające ze współpracy powyższych obszarów. Publikacja pozwoli poznać nowe oblicze genetyki, w sposób ciekawy i przestępny poprowadzi w świat genów, ich diagnostyki, a także „pokaże”, jak ich struktura i zmiany w niej łączą się z objawami klinicznymi identyfikowanymi u pacjentów. Wskaże nowe trendy, wyjaśni obecny status genotyp-fenotyp, zainteresuje nowymi płaszczyznami powiązań genomu człowieka z obrazem klinicznym. Przybliży „zamknięty świat wysoko specjalistycznych Laboratoriów Genetyki”, współpracujących z Poradniami i Klinikami opiekującymi się pacjentami z chorobami o podłożu genetycznym”. Prof. dr hab. n. med. Maciej Borowiec

134,00 zł
2 osoby kupiły
37
Naklejki na zeszyty (25 ark.) KN001-07 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki na zeszyty (25 ark.) KN001-07
Tetis
Dostępny
14 szt.

Naklejki na zeszyty i książki z zaokrąglonymi rogami, łatwo usuwalne. Na arkuszu znajduje się 9 etykiet. Jednostka sprzedaży: folia 25 arkuszy.Wymiary pojedynczej naklejki: 76 x 42 mmWymiary arkusza: 165 x 232 mm

23,16 zł
22,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,16 zł

2 osoby kupiły
38
Archiwum zagubionych dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archiwum zagubionych dzieci
Dostępny
109 szt.

W pewne upalne lato małżeństwo artystów wybiera się z dwójką dzieci w podróż samochodem z Nowego Jorku do Arizony. Między rodzicami nabrzmiewa konflikt, który dzieci coraz mocniej odczuwają. Rodzinne więzi zaczynają się kruszyć, wśród bliskich narasta napięcie. Drobne, codzienne zdarzenia, słuchane piosenki, śledzone mapy, ciągłe robienie zdjęć polaroidem nakładają się na rosnący kryzys rodzinny i ten szerszy, obecny w słuchanych w trakcie podróży medialnych przekazach: dramat tysięcy dzieci z Ameryki Środkowej i Południowej próbujących przekroczyć granicę Stanów Zjednoczonych, zatrzymywanych przez amerykańskich strażników granicznych lub zagubionych na pustyni. Szczególnie aktualna, a zarazem ponadczasowa powieść rzuca czytelnikom wyzwanie, skłania, by przeciwstawiać się nietolerancji, brakowi empatii i egoizmowi. Literacka wirtuozeria autorki woła o ludzką solidarność, współczucie i odwagę w konfrontacji z problemami współczesnego świata. „Od fotograficznego realizmu do baśniowej oniryczności. Od eseju do mitu. Od wysyconej szczegółami powieści psychologicznej do frenetycznego poematu. Powieść Archiwum zagubionych dzieci jest porywającym literackim eksperymentem złożonym z obrazów, metafor i dźwięków, w którym historia rozpadającej się patchworkowej rodziny staje się pretekstem dla wielowarstwowej, intelektualnej opowieści o współczesnych czasach niepokoju i zmian. Luiselli daje popis literackiego talentu, tworząc z jednej strony kameralną historię o bliskości i stracie, a z drugiej – polityczny traktat o społecznej odpowiedzialności, krzywdzie i szacunku dla innego. To książka chłodna, a jednocześnie pełna gniewu, emocjonalnie intymna, ponadczasowa i uniwersalna.” – Małgorzata Rejmer

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
39
Franklin wymienia się kartami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin wymienia się kartami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Franklin zbiera karty z superbohaterami ukryte w pudełkach z płatkami śniadaniowymi. Chęć posiadania całej kolekcji kart powoduje, że żółwik chce jeść płatki na każdy posiłek. Czy to dobre rozwiązanie?

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
40
Zwierzęta - kolorowanki grafomotoryczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta - kolorowanki grafomotoryczne
Dostępny
151 szt.

Książeczka edukacyjna dla przedszkolaków zawiera ćwiczenia grafomotoryczne przygotowujące do nauki pisania. Zadania polegają na rysowaniu po śladzie, kolorowaniu rysunków zwierząt i umieszczaniu naklejek w wyznaczonych miejscach. Dziecko, wykonując ćwiczenia grafomotoryczne, trenuje sprawność dłoni i palców oraz rozwija koordynację wzrokowo-ruchową.

4,99 zł
1 osoba kupiła
41
Samorząd terytorialny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samorząd terytorialny
Dostępny
26 szt.

W podręczniku szczegółowo omówiono zagadnienia organizacji i funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce, z uwzględnieniem przemian ustrojowych i funkcjonalnych, którym on stale podlega, w tym m.in:- pojęcie i funkcje samorządu terytorialnego,- struktura i organizacja gminy,- ustrój powiatu oraz miasta na prawach powiatu,- struktura organizacyjna województwa samorządowego,- formy współdziałania jednostek samorządu terytorialnego,- zadania samorządu terytorialnego,- akta prawa miejscowego,- dochody oraz mienie jednostek samorządu terytorialnego,- ograniczenia antykorupcyjne dotyczące funkcjonariuszy samorządowych,- nadzór nad samorządem terytorialnym.Ósme wydanie popularnego podręcznika uwzględnia zmiany wprowadzone nowelizacją ustaw o samorządach gminnym, powiatowym i wojewódzkim z 2021 r.Dodatkowo uwzględniono aktualne zagadnienia dotyczące dostępu do informacji publicznej, obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, odwołania wójta przed upływem kadencji, przyjmowania i rozpatrywania petycji, transmitowania i utrwalania obrad za pomocą urządzeń rejestrujących. Opracowanie przeznaczone jest dla studentów oraz teoretyków prawa i administracji, a także dla pracowników samorządowych.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
42
Okiem Markizy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okiem Markizy
Dostępny
56 szt.

Rozległa, wielowarstwowa opowieść Monique LaRue o dziejach pewnej montrealskiej rodziny to jednocześnie opis przełomowych zmian cywilizacyjnych i mentalnościowych, jakie dokonały się w społeczeństwie kanadyjskiego Quebeku na przestrzeni kilku dziesięcioleci minionego stulecia. W historię rodzinnych perypetii autorka wplata fundamentalne zagadnienia tożsamości etnicznej, politycznej i kulturowej oraz stosunku do innych zbiorowości; pokazuje sposoby skutecznego poszukiwania dróg akceptacji Innego, która prowadzi do stworzenia wielokulturowego, harmonijnego społeczeństwa.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
43
Kiedy byliśmy sierotami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy byliśmy sierotami
Dostępny
482 szt.

Laureat Nagrody Nobla z 2017 roku w dziedzinie literatury. Po trosze baśniowa, po trosze realistyczna powieść nominowana do Nagrody Bookera i Nagrody Whitbread – najbardziej prestiżowych nagród brytyjskich. Anglia, lata 30. ubiegłego wieku. Słynny brytyjski detektyw Christopher Banks wierzy, że klucz do ocalenia świata przed nadciągającą katastrofą leży w przeszłości. Wychowany w kryjącym wiele sekretów, politycznie zaangażowanym Szanghaju, wyrusza w realną i duchową podróż do miasta swego dzieciństwa, by rozwikłać zagadkę, która nurtowała go przez całe życie: tajemnicę zaginięcia rodziców. Wędrówka przez zrujnowaną metropolię staje się wędrówką w czasie, podczas której jawa przeplata się ze snem, a prawda nadal spowita jest mgłą.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
44
Chemia 3. Podręcznik dla liceów i techników. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia 3. Podręcznik dla liceów i techników. Zakres rozszerzony
Dostępny
633 szt.

Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy uczą się chemii w zakresie rozszerzonym, w nowych 4-letnich liceach lub 5-letnich technikach. Jest on zgodny z podstawą programową MEN, obowiązującą w tych szkołach od września 2019 r. W trzeciej części omówione zostały m.in. takie tematy: • węglowodory i ich hydroksylowe pochodne, • związki karbonylowe, • kwasy karboksylowe i ich pochodne, • izomeria optyczna, • hydroksykwasy, • cukry, • polimery, • chemia w życiu codziennym, • a także wpływ chemii na środowisko naturalne. Podręcznik składa się z jedenastu rozdziałów, które podzielono na paragrafy odpowiadające poszczególnym tematom lekcji. Każdy rozdział zamyka sprawdzian, który pozwoli uczniom samodzielnie sprawdzić i ocenić nabytą wiedzę i umiejętności jej stosowania.

62,80 zł
55,89 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
45
Królewicz w mieście. Ćwiczenia rysunkowe dla pięciolatków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewicz w mieście. Ćwiczenia rysunkowe dla pięciolatków
Dostępny
63 szt.

Królewicz Józef ucieka z pałacu do miasta! Jakie przygody go tam czekają? Zeszyt edukacyjny z naklejkami i mnóstwem twórczych zadań plastycznych dla pięciolatków. Nawet mieszkanie we wspaniałym zamku z dwunastoma wieżami i bujanie się na królewskiej huśtawce może się czasem znudzić. Królewicz Józef postanawia sprawdzić, jak wygląda życie w mieście. Razem z nim pięciolatki będą podróżować pociągiem i samolotem, odwiedzą kawiarnię i muzeum, będą jeździć na hulajnodze i puszczać latawce. Czeka też na nie wiele pomysłowych i zabawnych ćwiczeń plastycznych pomagających rozwijać sprawność ręki, spostrzegawczość i wyobraźnię i zachęcających do twórczej odwagi. Seria „Mądrale” to pomysłowe zeszyty edukacyjne dla przedszkolaków – mnóstwo urozmaiconych zadań, zestaw naklejek i zaproszenie do świetnej zabawy. Dla trzylatków przygotowaliśmy ćwiczenia rysunkowe W królestwie Bazgraju, ćwiczenia matematyczne Biedronka Pi oraz ćwiczenia przyrodnicze Spacer. Czterolatkom polecamy ćwiczenia przyrodnicze Kajak, ćwiczenia rysunkowe Smocza historia oraz ćwiczenia matematyczne Pim i Po. Na pięciolatki czekają również ćwiczenia matematyczne Pikselowy świat oraz przyrodnicze Działka.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
46
Five Nights at Freddy's. Fazbear Frights. Odwiedziny królika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights at Freddy's. Fazbear Frights. Odwiedziny królika
Dostępny
28 szt.

Oto kolejny, jeszcze mroczniejszy tom opowiadań „Fazbear Frights” z uniwersum gry „Five Nights at Freddy's”. Nie możesz przegapić tych trzech opowieści, które udowodnią, że zawsze, ale to zawsze może być gorzej... W otchłani ciemności kłębi się śmiertelna wściekłość. Bob tryska gniewem i ma dość swojej rodziny, postanawia więc wywinąć żonie i dzieciom okropny numer. Jego wakacyjny wyjazd okazuje się jednak najkoszmarniejszym pomysłem w życiu. Matt tłumi w sobie wielką złość wywołaną przez liczne nieudane związki, a o problemach zapomina, grając namiętnie w gry wideo. Nie ma pojęcia, co z tego wyniknie... A w Szpitalu Heraklesa, w pokoju 1280, jakaś mroczna siła utrzymuje przy życiu mężczyznę z makabrycznymi oparzeniami na całym ciele i żelazną wolą życia. W piątym tomie opowiadań „Fazbear Frights” Scott Cawthon, twórca gry i świata „Five Nights at Freddy's”, przedstawia trzy historie, które zmrożą ci krew w żyłach, nawet jeśli uważasz się za nieustraszonego i masz nerwy ze stali!

32,90 zł
24,35 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,55 zł

2 osoby kupiły
47
Jeżdżąca sówka EDU&FUN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeżdżąca sówka EDU&FUN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

6,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
48
Puzzle 3000 Pod wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3000 Pod wodą
Bluebird
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Bluebird przedstawia puzzle składające się z 3000 elementów, po ułożeniu puzzli otrzymamy obraz o wymiarach 96 x 68 cm.

90,74 zł
77,13 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 13,61 zł

1 osoba kupiła
49
Niech żyje śmierć! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niech żyje śmierć!
Dostępny
29 szt.

Trzy splecione historie, jedno miasto – Wiedeń – i jeden wspólny motyw – śmierć. To co pozornie proste i nieuniknione odsłoni jednak przed czytelnikiem cały kalejdoskop postaw i odcieni. W słodko-gorzkim korowodzie towarzyszyć będziemy bohaterom w ich ostatniej drodze, którą i my sami kiedyś będziemy musieli przemierzyć. Okazuje się, że także odchodzenie z tego świata może stawiać przed nami kolejne wyzwania: oto choroba jednego z małżonków odsłania tajemnice ich pozornie szczęśliwego, wieloletniego pożycia, mąż zrozpaczony postępującym odchodzeniem ukochanej zwraca się o pomoc do tajemniczego opiekuna o pseudonimie Mr. Botanical, a niebieski ptak, którego los zmusza do podjęcia pracy w domu starców, otrzymuje od jednej z pensjonariuszek mrożącą krew w żyłach, lecz bardzo intratną propozycję...

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
50
Naklejki na zeszyty (25 ark.) KN001-03 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki na zeszyty (25 ark.) KN001-03
Tetis
Dostępny
20 szt.

Naklejki na zeszyty i książki z zaokrąglonymi rogami, łatwo usuwalne. Na arkuszu znajduje się 9 etykiet. Jednostka sprzedaży: folia 25 arkuszy.Wymiary pojedynczej naklejki: 76 x 42 mmWymiary arkusza: 165 x 232 mm

23,15 zł
21,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,16 zł

1 osoba kupiła
51
Moje pierwsze puzzle 30 elementów. Peppa Pig - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze puzzle 30 elementów. Peppa Pig
Clementoni, 30
Dostępny
11 szt.

Puzzle dla najmłodszych wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Produkt stworzony w trosce o zrównoważony rozwój, oznaczony symbolem liścia w kształcie serca. Małe pomysły i duże elementy ułatwiające zabawę, przyciągające i pomagające nawet najmniejszym dzieciom. Wymiar po ułożeniu: 50 x 35 cm.

26,04 zł
22,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,12 zł

1 osoba kupiła
52
Franklin czyta kolegom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin czyta kolegom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Franklin najbardziej lubi czytać historie o przygodach Dangura. Kiedy dowiaduje się, że ukaże się nowa książka bardzo cieszy się z tego powodu. Wraz z kolegami misiem, bobrem, lisem i ślimakiem postanawia pójść wcześnie rano do księgarni, aby kupić książkę. Jednak na miejscu okazuje się, że wszystkie egzemplarze zostały już sprzedane. Przyjaciele rozpoczynają poszukiwania nowej książki o Dangurze.

9,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,6%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
53
Badminton metalowy z pokrowcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badminton metalowy z pokrowcem
M&Z
Dostępny
14 szt.

Zestaw do gry w badmintona dla fanów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Rakietkę cechuje metalowa obudowa i elastyczna żyłka w środku. Zestaw zawiera dwie, bardzo lekkie rakietki z uchwytem oraz 2 plastikowe lotki. Zestaw zapakowany w wygodny pokrowiec. Wymiary paletki: 66.0 x 20.0 cm

25,90 zł
22,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,11 zł

1 osoba kupiła
54
Malediwy. O życiu w hermetycznej krainie palm kokosowych, białych plaż i szamanów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malediwy. O życiu w hermetycznej krainie palm kokosowych, białych plaż...
Dostępny
181 szt.

Opowiem wam o życiu na maleńkiej wyspie na środku oceanu i o tym, w co wierzą jej mieszkańcy. Przytoczę absurdalne i zabawne historie, a na koniec przygotuję was do wyjazdu, jeśli po przeczytaniu książki uznacie, że koniecznie chcecie odwiedzić to intrygujące miejsce. W malutkim kraju wyspiarskim, którego 99% stanowi woda, od ośmiu lat przebywa Magdalena Typel, próbująca odnaleźć się w innej rzeczywistości. Malediwy – archipelag na Oceanie Indyjskim, kojarzony z palmą, białą plażą i drewnianym domkiem na wodzie, jest domem dla prawie 400 tysięcy mieszkańców. Jak żyje się w hermetycznym, muzułmańskim kraju? Czego boją się mieszkańcy? Czy wiedzą, że mieszkają w raju? Kto może wchodzić na cmentarz? Gdzie naprawdę jest Nemo? Jak szybko się tutaj rozwieść? Co jada się na wyspach i jak to sobie przyrządzić w polskim domu? Czym jest betel? Kiedy na Malediwach zaczyna się weekend? I kiedy/czy archipelag zniknie z powierzchni Ziemi? Magdalena Typel – od 2013 r. mieszkanka Malediwów. Obserwatorka, fotografka, miłośniczka natury, podróży i włoskiej kuchni. Zapalona amatorka nurkowania, posiadaczka licencji PADI, pasjonatka podwodnej fotografii. Właścicielka guest house’u na jednej z wysp archipelagu. Swoje przygody i doświadczenia opisuje na blogu Dzienniki Typelka – na Malediwach.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

1 osoba kupiła
55
Krótka historia powieści. Innowacyjny przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia powieści. Innowacyjny przewodnik po kierunkach, dzieła...
Dostępny
1030 szt.

Krótka historia powieści to nowy, innowacyjny sposób poznania najwybitniejszych dzieł światowej literatury, poczynając od Opowieści o Genjim po Najlepszą przyjaciółkę. Koncentrując się na kluczowych 67 powieściach, z krótkim opisem fabuły oraz wyjaśnieniem ich kluczowej roli w historii literatury, książka objaśnia także najważniejsze zagadnienia dotyczące kierunków, tematów i technik. Opatrzony słowem wstępnym profesora Petera Boxalla, ten bogato ilustrowany przewodnik pozwoli czytelnikowi w niekonwencjonalny sposób przypomnieć sobie swoje ulubione książki i odkryć nowe, dotąd nieznane dzieła. Henry Russell jest autorem ponad 30 książek o bardzo różnorodnej tematyce, w tym Around the World in 80 Novels. Jest także współautorem licznych prac, w tym esejów opublikowanych w książce The Greatest Books You’ll Never Read: Unpublished Masterpieces by the World’s Greatest Writers. Peter Boxall jest profesorem literatury angielskiej na uniwersytecie w Sussex.

55,00 zł
44,55 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

1 osoba kupiła
56
Każda z nich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każda z nich
Dostępny
66 szt.

Trzy nietuzinkowe kobiety po siedemdziesiątce, błękitne morze i weekend, który odmieni ich życie. Jude, apodyktyczna perfekcjonistka, była kiedyś bardzo znaną restauratorką. Wendy to pisarka i zarazem sławna feministka, a o narcystycznej Adele artystyczny świat zapomniał już wieki temu. Wszystkie trzy kobiety spotykają się w domu zmarłej przyjaciółki Sylvie, który mają razem przygotować do sprzedaży. Od razu pokazują się ich prawdziwe charaktery, odżywają bolesne wspomnienia, wcześniej ukryte dzięki kruchej równowadze, jaką do ich relacji wprowadzała nieżyjąca już koleżanka. Nieproszeni goście i nadmiar wina prowadzą do burzliwego – dosłownie i w przenośni – wieczoru, który okazuje się prawdziwą kulminacją tej tragikomicznej psychodramy. Każda z nich opowiada o starzeniu, ale też o dojrzewaniu. O tym, co dzieje się, gdy wychodzą na jaw kłamstwa, którymi karmimy siebie i innych. A także o tym, co w życiu ważne, a co drugorzędne. Jest pełną celnych obserwacji, drapieżnie zabawną i czułą, lecz nie czułostkową, opowieścią o prawdziwej – mimo wszystko – przyjaźni. „Każda z nich przedstawia starość jako okres buntu, a nie zastoju, okres ciągłej walki ze światem i ze sobą (…). Mamy tu nawiązania do Kto się boi Virginii Woolf? Albeego – na przykład w przypomnieniu, że starzenie się jest bolesne również dlatego, że pogłębia się przepaść pomiędzy tym, jak postrzegamy siebie, a jak widzą nas inni (…). Powieść zyskuje wspaniały, ożywczy, szczery charakter dzięki temu, że postaci są tak stanowczo (czasem katastrofalnie) żywe i bardziej niż śmierci boją się obojętności świata”. – Sara Collins, „The Guardian” „Wood obrazowo opisuje przeszłość tych trzech dziarskich kobiet, jej powieść zachwyca głębokim symbolizmem, zgrabnymi zmianami punktów widzenia, bystrze zaobserwowanymi szczegółami (…). Te kobiety pokazują nam, że zmiana i rozwój są możliwe w każdym wieku (…). Każda z nich to pełne współczucia przesłanie o konieczności akceptowania odmiennej natury innych ludzi (…). Ta mądra, zabawna powieść pomoże wam zrozumieć siebie”. – Martin Chilton, „The Independent” „Wood odnajduje piękną równowagę pomiędzy swymi trzema bohaterkami, pokazując z ich różnych punktów widzenia teraźniejszość i wspólną przeszłość. Różnica pomiędzy postrzeganiem siebie przez każdą z postaci a widzeniem jej przez przyjaciółki jest zręcznie odmalowana. Jest to boleśnie komiczne, ale często też wzruszające (…). Wood należy się pochwała za poważne podejście do kobiecej przyjaźni i za bycie zjadliwie uczciwą – w tej przenikliwej psychologicznie książce nie ma ani jednego ckliwego zdania”. – Holly Williams, „The Observer” Charlotte Wood jest autorką sześciu powieści i dwóch książek niebeletrystycznych. Jej bestseller Naturalna kolej rzeczy otrzymał w 2016 roku Stella Prize i Indie Book Award for Fiction, został też wydany w Europie i USA. Na co dzień pisarka mieszka z mężem w australijskim Sidney.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
57
Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta
Dostępny
265 szt.

Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta to kolejna książka w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. W książce mały czytelnik znajdzie aż 45 otwieranych okienek, które kryją w sobie niejedną (świąteczną!) tajemnicę. To idealna okazja, żeby zapoznać dzieci z bożonarodzeniowymi tradycjami. A kto lepiej pomoże maluchom przygotować się do Bożego Narodzenia niż ich ulubienica, Kicia Kocia? Zbliżają się święta. Kicia Kocia i Nunuś mają ręce pełne roboty. Czas wykonać ozdoby na choinkę, upiec pierniczki i przygotować się na przyjście specjalnego gościa… Mikołaja przynoszącego prezenty! To będą wyjątkowe święta spędzone z bliskimi!

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

58
Gabinet dinozaurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gabinet dinozaurów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.26

Odkrywaj świat dinozaurów przez magiczne trójkolorowe soczewki! Nowy tom w bestsellerowej serii edukacyjnych albumów z efektownymi, „trójwarstwowymi” ilustracjami. Cofnij się w czasie o miliony lat i przekonaj się, jak wyglądało życie na naszej planecie w erze mezozoicznej. Rozejrzyj się w prehistorycznym krajobrazie, stań oko w oko z potężnymi dinozaurami i podziwiaj pradawne rośliny i zwierzęta. Zobacz, jak dzieliły się lądy, zanim powstały dzisiejsze kontynenty. Odkrywaj prehistoryczny świat w kalejdoskopie barw! Każda z kolorowych ilustracji skrywa w sobie trzy „warstwy”. Obejrzysz je przez kolorowe filtry dołączone do książki. Przez czerwony zobaczysz dinozaury, przez zielony – ich środowisko życia, a przez niebieski – prehistoryczne rośliny i zwierzęta. Książka składa się z 10 rozdziałów prezentujących poszczególne części świata w erze mezozoicznej. W każdym znajduje się opis prehistorii danego regionu, czarno-biały przewodnik po tamtejszych gatunkach dinozaurów, prehistorycznych zwierząt i roślin oraz duże barwne ilustracje do oglądania przez kolorowe filtry. Polecamy także pozostałe tomy serii: Gabinet anatomii i Gabinet zoologii.

69,90 zł
51,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,6%
oszczędzasz 17,91 zł

59
Trylogia Licaniusa. Tom 2. Echo przyszłych wypadków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Licaniusa. Tom 2. Echo przyszłych wypadków
Dostępny
2376 szt.

Mniejsze zło i większe dobro. Dwie najbardziej niebezpiecznie rzeczy na świecie. Bitwy o Ilin Illan i Tol Shen uświadomiły ludziom, że Bariera nieuchronnie słabnie. Jeśli padnie, nastanie świat „bez” – bez radości, bez życia, bez światła i nadziei a istnienie tych, którzy przetrwają stanie się pasmem nieskończonych cierpień. Przeciwnik wciąż kryje się w Talan Gol i czeka na właściwy moment, by uderzyć z całą mocą. Zamiast działać, Rady Starszych prowadzą wewnętrze rozgrywki. Davian musi stawić czoła ich krótkowzroczności, co samo w sobie jest już zadaniem trudnym. Jeszcze trudniejsze wydaje się stawienie czoła własnej przeszłości – pełnej krwi, śmierci i kłamstw. Na ołtarzu tej powinności złożył już przyjaciół, teraz przyjdzie mu, być może, złożyć własne szaleństwo. Nie jest to jednak cena, której nie zapłaci w chwili ostatecznej próby. Gdy powstaną Cienie i przebudzi się Ciemność.

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

60
Wszystko dla naszych zmarłych. Opowieści tych, co zostają - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko dla naszych zmarłych. Opowieści tych, co zostają
Dostępny
134 szt.

W jaki sposób istnieją nasi zmarli? Belgijska filozofka i antropolożka próbuje odpowiedzieć na to pytanie, odrzucając zarówno chrześcijańską, jak i laicką perspektywę. Jej zdaniem pięcioetapowy proces żałoby, nakazujący ostatecznie zerwanie więzów ze zmarłym, nie tylko dla wielu jest trudny do przyjęcia, ale często po prostu nie działa. Ci, którzy stracili bliskich, znajdują inne sposoby radzenia sobie ze śmiercią. Wykorzystując warsztat antropologii nauki, Despret przygląda się temu, jak ludzie pozostają w relacji ze swoimi zmarłymi, ale też sposobom, w jaki zmarli są obecni – lub pojawiają się – w ich życiu. Sny, przywidzenia, zbiegi okoliczności, przeczucia, znaki – wszystko to, co długo ograniczano do subiektywności i lekceważono – stanowi dla Despret materiał badawczy. W trakcie pisania sama poddaje się pewnemu eksperymentowi – wyznając, nad czym pracuje, przez rok stosuje się do zaleceń osób dotkniętych stratą, i bada, jak te „instrukcje” na nią wpływają, do jakich prowadzą wniosków. Sama swoją pracę umieszcza w obszarze ekologii – bo przecież bada środowisko, w jakim istnieją nasi zmarli, i relacje, jakie z nimi tworzymy. Absolutnie niezwykła książka, która burzy mnóstwo stereotypów i pokazuje, jak inaczej można patrzeć na to, co wydawało się oczywiste. Vinciane Despret jest autorką kilkunastu książek poświęconych antropologii nauki, m.in. Que diraient les animaux si... on leur posait les bonnes questions?, Le Chez-soi des animaux, Habiter en oiseau.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

61
Ballady morderców. Kryminalny Wrocław - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ballady morderców. Kryminalny Wrocław
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Każde miasto ma własną, mroczną historię. Każde było scenerią głośnych zabójstw, które żyją w pamięci i wciąż wywołują emocje. Ballady morderców. Wrocław to pierwsza z cyklu „true crime” – kryminalnych biografii miast. Głośne zabójstwo miss Polski Agnieszki Kotlarskiej zamordowanej przez jej psychofana, najsłynniejszy chyba proces poszlakowy w Polsce – czyli sprawa Krystiana Bali, autora książki „Amok”, który zabił domniemanego kochanka swojej żony, sprawa Krzysztofa G. seryjnego zabójcy, nazywanego „Skorpionem”, który ma na sumieniu 5 osób, czy wreszcie historia Agaty M. lekarki pogotowia ratunkowego, która zamordowała żonę swojego kochanka – te i inne sprawy Iza Michalewicz przedstawia z właściwą sobie dociekliwością jednej z najlepszych reporterek i reporterów śledczych w Polsce.

49,99 zł
43,49 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

62
Pogrzebany olbrzym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogrzebany olbrzym
Dostępny
416 szt.

Najnowsza powieść zdobywcy literackiego Nobla 2017, wymykająca się wszelkim klasyfikacjom. Owiana tajemnicą, głęboko poruszająca i uniwersalna przypowieść o potędze pamięci, miłości, zdradzie, okrucieństwie i przebaczaniu. I o pewnej podróży, której nie można odkładać… Axl i Beatrice, para starszych Brytów, wyrusza w świat z nadzieją na odnalezienie syna. Wędrują przez kraj, w którym do niedawna trwała wojna, a ślady poczynań króla Artura i jego rycerzy są wciąż obecne. Niezmordowanie zmierzają do celu. Spodziewają się, że będą musieli stawić czoła niebezpieczeństwom, rzeczom dziwnym, nawet nie z tego świata, ale nie wiedzą, że podróż ujawni sekrety, które utonęły w niepamięci…

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

63
Ostatni komers, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni komers, DVD
Dawid Nickel, 2020
Dostępny
300 szt.

Akcja „Ostatniego komersu” rozgrywa się w ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

33,90 zł
32,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,69 zł

64
Predators, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Predators, DVD
Nimrod Antal, 2010
Dostępny
201 szt.

Robert Rodriguez przedstawia film „Predators”, mocny, nowy rozdział sagi Predatora. Adrien Brody wciela się w postać Royce’a – najemnika, niechętnie przewodzącego grupie wojowników, którzy w tajemniczy sposób znaleźli się razem w dżungli na obcej planecie. Jednak gdy okazuje się, że muszą walczyć z nową rasą obcych Predatorów, zaczyna się śmiertelna rozgrywka, która rozstrzygnie kto jest łowcą, a kto ofiarą!

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

65
Predators, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Predators, Blu-ray
Nimrod Antal, 2010
Dostępny
102 szt.

Robert Rodriguez przedstawia film „Predators”, mocny, nowy rozdział sagi Predatora. Adrien Brody wciela się w postać Royce’a – najemnika, niechętnie przewodzącego grupie wojowników, którzy w tajemniczy sposób znaleźli się razem w dżungli na obcej planecie. Jednak gdy okazuje się, że muszą walczyć z nową rasą obcych Predatorów, zaczyna się śmiertelna rozgrywka, która rozstrzygnie kto jest łowcą, a kto ofiarą!

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

66
Predator 2, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Predator 2, DVD
Stephen Hopkins, 1990
Dostępny
80 szt.

Przybył z odległego świata, by polować na ludzi... Dla sportu – niewidzialny, wyposażony w potężną broń, nieznaną na ziemi. Poprzednio polował w dżungli, Teraz jego terenem łowieckim stało się wielkie miasto – zaatakował Los Angeles. Policja jest bezsilna. Danny Glover tworzy znakomitą kreację jako policjant, który podejmuje walkę z kosmicznym zabójcą. Ostateczna konfrontacja mrozi krew w żyłach...

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

67
Predator 2, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Predator 2, Blu-ray
Stephen Hopkins, 1990
Dostępny
102 szt.

Przybył z odległego świata, by polować na ludzi... Dla sportu – niewidzialny, wyposażony w potężną broń, nieznaną na ziemi. Poprzednio polował w dżungli, Teraz jego terenem łowieckim stało się wielkie miasto – zaatakował Los Angeles. Policja jest bezsilna. Danny Glover tworzy znakomitą kreację jako policjant, który podejmuje walkę z kosmicznym zabójcą. Ostateczna konfrontacja mrozi krew w żyłach...

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

68
Predator (1987), DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Predator (1987), DVD
John McTiernan, 1987
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Głęboko w dżungli znaleziono wiszące na drzewach ciała obdarte ze skóry – jednak nikt nie wie, kto lub co dokonało tej straszliwej masakry. Żołnierz sił specjalnych Dutch (Arnold Schwarzenegger) wraz ze swoim oddziałem zostaje wysłany, by zlikwidować zagrożenie, jednak, gdy docierają do dżungli, odkrywają coś znacznie gorszego niż się spodziewali – Predatora – obcego, który wyposażony z śmiercionośną broń i doskonałą technikę kamuflażu przybył na Ziemię, by polować na ludzi i zdobywać trofea.

26,90 zł
25,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

69
Pusty przelot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pusty przelot
Dostępny
120 szt.

Jak kierować własnym życiem, gdy jedna z najbliższych osób popada w chorobę psychiczną? Pusty przelot to historia dorastania i życia dwóch braci. Gdy starszy niczym męczennik na klęczkach wyrusza w drogę, z ust psychiatry pada diagnoza. Od tej chwili młodszy brat musi zmierzyć się z nową sytuacją, poczuciem winy i odpowiedzialności oraz własnymi problemami, w tym nierówną walką z alkoholem. Nie może liczyć na pomoc matki – zrezygnowana trzyma się z boku. Daniel Odija opowiada w tej poruszającej powieści o rodzinnych relacjach, które życie wystawia na najcięższą próbę. Choroba psychiczna kładzie się cieniem na losach całej rodziny. Rzeczywistość wyznaczają kolejne wizyty w szpitalach, remisje i nawroty. Główny bohater z całych sił stara się nie stracić z oczu człowieka, z którym się wychował. Tylko czy to jest możliwe, gdy życie brata zamienia się w pusty przelot, „tam, gdzie niepojęta pustka staje się tobą, a ty stajesz się pustką”?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

70
Po nitce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po nitce
Dostępny
5 szt.

Zbiór najnowszych wierszy, pisanych przez Piotra Szewca w latach 2018–2019, w którym dominuje nastrój ocalającej liryki utraty i medytacji o zmienności świata. Składa się z 50 intrygujących wierszy o różnorodnej tematyce, zawiera wątki związane z podzamojskim dzieciństwem autora, przywołuje wiejskie pejzaże, szkołę, klimat schyłku lat sześćdziesiątych. Ale nie jest to tylko rzecz o jednym miejscu i jednej rodzinie – to opowieść, bardzo żywa, przywołująca dawny świat, ale i podróże i przyjaźnie. Jest to też rzecz o przedmiotach, naturze, o rozdarciu między byciem (pojawianiem się) na prowincji i powrotach do wielkiego miasta, gdzie musi wystarczać pamięć.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

71
Pulsion. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pulsion. Winyl
Jacques Loussier, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

124,90 zł
72
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej Potęgi podświadomości, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje proste ćwiczenia, jak wyzbyć się zmartwień, które tamują pozytywne nastawienie do świata i samego siebie. Na konkretnych przykładach pokazuje, jak odkryć własną wewnętrzną siłę, bez której nie da się doświadczyć szczęścia. Dzięki zaleceniom autora możecie wypracować: • pozytywne myślenie, które zmieni wasze życie na lepsze, • bogactwo materialne, • remedium na negatywne emocje, • sposób na pokonywanie przeciwności, • własne poczucie bezpieczeństwa.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

73
Mądry, że f*ck - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądry, że f*ck
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.12

Nieważne, jaka g*wnoburza właśnie szaleje wokół ciebie – jedno jest pewne: nikt nigdy nie pokazał ci, jak sobie z nią skutecznie poradzić. Wiesz, co pomoże ci odzyskać kontrolę nad własnym losem? Prawdziwa mądrość – coś, czego nie da ci się odebrać. To mądrość sprawia, że zaczynasz wieść życie, w którym ty i twoje przekonania naprawdę się liczycie. Ta książka traktuje o uniwersalnej mądrości. Pokazuje, jak przesiąść się z siedzenia pasażera za kierownicę własnego życia. Porusza fundamentalne kwestie – miłość, stratę, strach i sukces – i odkrywa inspirujące prawdy, które pomogą ci wyrwać się z utartych kolein zwykłej egzystencji. Staniesz się mądry, że f*ck. Wejdź do gry.

40,00 zł
32,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

74
D.D. Warren. Tom 5. Kochać mocniej, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
D.D. Warren. Tom 5. Kochać mocniej, wydanie 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Brian Darby leży martwy na podłodze w kuchni. Jego żona, funkcjonariuszka policji stanowej, Tessa Leoni, twierdzi, że zastrzeliła go w obronie własnej, a sińce na jej ciele przemawiają za tym, że mówi prawdę. Dla doświadczonej detektyw D.D. Warren powinna to być banalna sprawa. Tylko gdzie się podziała ich sześcioletnia córeczka? Śledztwo nabiera rozmachu, przeobrażając się w gorączkowe i szeroko zakrojone poszukiwania zaginionego dziecka, a Warren musi połączyć siły ze swym byłym partnerem, Bobbym Dodge’em, aby przebić się przez mur policyjnych układów, starając się zgłębić mechanizmy rządzące psychiką funkcjonariuszki i odsłaniając jej rodzinne sekrety. Czy wyszkolona policjantka faktycznie mogłaby zastrzelić swojego męża? Czy matka skrzywdziłaby własne dziecko? „Lapidarny styl, przewrotne intrygi, złożone charaktery postaci. Skrupulatnie dopracowane szczegóły. Lisa Gardner jest najlepszą autorką thrillerów naszych czasów”. – Steve Berry

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

75
Religa. Ojciec i syn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religa. Ojciec i syn
Dostępny
1149 szt.

Poszedł w ślady słynnego ojca i też jest kardiochirurgiem. Zajmująco opowiada o przeszczepach, operacjach na otwartym sercu, niezwykłym postępie medycyny, jeśli chodzi o choroby sercowe, no i oczywiście o ojcu – jakim był rodzicem, czego nauczył syna, poczatkującego kardiochirurga podczas wspólnie przeprowadzanych operacji, jak umierał Zbigniew Religa.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

76
Skrytka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrytka
Dostępny
5 szt.

Wiersze, które nie chcą się podobać, a błyszczą! Po trzech latach od premiery Do czasu jeden z najznakomitszych polskich poetów powraca z nowym tomikiem. Czym jest tytułowa skrytka? To cały kosmos, a także wszechświat myśli ludzkiej, prywatne uniwersum poety, który bywa chłopcem, dorosłym mężczyzną i znów chłopcem bawiącym się w chowanego z samym sobą i ze światem. Poeta odnajduje rzecz, obraz, myśl, emocję – na pozór mało istotne – i wskazuje ich wartość w kosmicznym porządku rzeczy. Gdy konfrontuje różne punkty widzenia, to świat przegląda się w świecie, a na linii tego spojrzenia stoi człowiek. Całość (87 wierszy) składa się na bardzo przejmującą, wybitną współczesną poezję najwyższej próby.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

77
Lilith - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilith
Dostępny
32 szt.

Trzymający w napięciu kryminał z wątkami okultystycznymi. Olga Rudnicka, jakiej nie znacie! Lipniów, pełne uroku stare miasteczko, cieszy się sławą polskiego Salem. Dawno temu doszło tu do procesu czarownic, w wyniku którego kilkanaście kobiet straciło życie. Była wśród nich Anastazja Lipnowska, żona właściciela pobliskiego dworu. Podobno młoda hrabina, ulegając podszeptom nieczystych sił, oddała swe nowo narodzone dziecko diabłu i zabiła męża, a sama została za to spalona na stosie. „Lilith uważana jest za królową sukubów, czyli kobiecych demonów, nawiedzających we śnie mężczyzn. Jest uosobieniem seksu, matką wampirów i złych duchów. Inne podania mówią, że porywa małe dzieci i wysysa z nich krew. Do wyobraźni ludzi najbardziej przemawia kobieta kusicielka i dlatego zmarła hrabina w pewnym momencie zaczęła być utożsamiana nie z czarownicą, tylko właśnie z demoniczną kochanką sprowadzającą nieszczęście. W końcu, a to akurat fakt, ród Lipnowskich wyginął. Hrabia i jego brat byli ostatni i żaden nie pozostawił potomka. Ludzi jednak bardziej interesuje to, co mogło się wydarzyć, a nie to, co się wydarzyło. Krew, przemoc i seks sprzedają się od wieków…” Współcześni mieszkańcy Lipniowa wykorzystują dawną legendę, by przyciągnąć do miasta turystów i entuzjastów wiedzy tajemnej. Toteż gdy w okolicy zaczynają ginąć młode jasnowłose dziewczyny o błękitnych oczach, wszyscy, łącznie z policją, starają się zatuszować sprawę, by nie odstraszyć przyjeżdżających gości. „Widok bladego, poranionego ciała, splątanych włosów pozlepianych zakrzepłą krwią i przerażenia malującego się w jasnych oczach skulonej na ziemi ofiary wywołał na jego twarzy uśmiech. Przykucnął przed uciekinierką i pogładził ją delikatnie po policzku. Gest był czuły jak pieszczota kochanka. Odgarnął włosy opadające na twarz dziewczyny. W jego oczach błysnęło rozbawienie. – Jesteś taka słodka… – zamruczał, pochylając się ku niej i całując ją delikatnie w szyję. Dotknął wargami lodowatej i wilgotnej skóry. Odsunął się i przez chwilę z przyjemnością patrzył na swoją zdobycz. To było udane polowanie. Dziewczyna nie miała więcej niż szesnaście lat. Jej zapewnienia, że dawno skończyła osiemnaście, włożył między bajki już w chwili, gdy się spotkali. Śliczna blondynka o naiwnym, nieco przestraszonym spojrzeniu i szczupłej sylwetce zawładnęła nim bez reszty. Była idealna”. (fragment książki) Do dawnego dworu Lipnowskich sprowadza się architekt Piotr Sianecki z żoną Lidką. Młoda kobieta jest w ciąży i źle znosi niesamowitą atmosferę nowego domu. W dodatku dręczą ją koszmarne sny... Olga Rudnicka (ur. 1988) – Absolwentka Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka powieści kryminalnych: Martwe Jezioro, Czy ten rudy kot to pies?, Zacisze 13 i Zacisze 13. Powrót. Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie, kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę. Namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla, Tess Gerritsen i Jeffery'ego Deavera.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

78
Łuk i kołczan. Łacińskie epigramaty miłosne (XV-XVII wiek) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łuk i kołczan. Łacińskie epigramaty miłosne (XV-XVII wiek)
Dostępny
82 szt.

Łuk i kołczan to drobiazg, błyskotka, polsko-łaciński tomik epigramatów miłosnych z okresu od XV do XVII w. Ich autorami są wybitni poeci renesansu i baroku: Michele Marullo Tarcaniota, włoski kondotier greckiego pochodzenia, neapolitańczyk Jacopo Sannazaro, Jan Kochanowski, poeta polski, ale wykształcony w Italii, wreszcie Walijczyk John Owen. Wszystkich drasnęła strzała Amora, której grot został unurzany nie tyle w miodzie i żółci, ile raczej w poezji antycznej. Źródło owych epigramatów znajdziemy w wierszach Anakreonta, eklogach Wergiliusza, erotykach Katullusa, pieśniach Horacego. Nie ujmuje to jednak wdzięku utworom Marulla i pozostałych autorów. Piosenka jest ta sama, ale śpiewana wciąż na nowo – przecież każda miłosna historia ma własny początek i koniec. „Minuscula Humaniora” to jedyna na polskim rynku wydawniczym dwujęzyczna seria, w której publikowane są niewielkie objętościowo, ale ważne dla historii kultury epok dawnych teksty łacińskiej literatury humanistycznej – pierwsze tłumaczenia i opracowania nieznanych bądź mało znanych polskiemu czytelnikowi tekstów humanistycznych. Oprócz profilu (szerszego niż „Biblioteka Renesansowa” – obejmująca teksty jedynie z obszaru Włoch) serię wyróżnia staranna szata graficzna.

25,00 zł
21,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,00 zł

79
Odbicie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odbicie
Dostępny
163 szt.

Opowiadania zabierają nas w tajemniczą podróż na Marsa oraz na planetę, gdzie żyją potomkowie Ziemian i obcych, trafimy też do Europy w czasie epidemii, gdzie porządku pilnuje wszechmocna Europejska Służba Bezpieczeństwa. W zbiorze znajdziemy również opowieści o śledztwie w sprawie podejrzanej śmierci na okołoziemskiej platformie, śmiałej akcji polskich służb w Iraku czy o ostatnim Bohaterze Królestwa. Opowiadania Odbicie oraz Misja Aresa zostały wyróżnione w międzynarodowych konkursach 1st and 2nd The Clarke-Bradbury International Science Fiction Competition i opublikowane po angielsku w zbiorach nagrodzonych prac. Adam Ostaszewski, z zawodu prawnik, mieszka w Koszalinie. Autor opowiadań i powieści. Miłośnik literatury fantastyczno-naukowej, historycznej, a także political fiction. Odbicie to jego polski debiut wydawniczy.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

80
Przemyska 3 Grupa Łączności Krótka historia III 1929 - XII 1931 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemyska 3 Grupa Łączności Krótka historia III 1929 - XII 1931
Dymek Przemysław, PIU Geoperitus
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Spis treści: Wykaz skrótów /6 Wstęp /7 Rozdział 1. Geneza i organizacja 3. Grupy Łączności /11 Powstanie i zadania 3. Grupy Łączności /11 Zmiany strukturalno-organizacyjne i personalne w latach 1929-1931 /16 Rozdział 2. Oddziały 3. Grupy Łączności - historia, organizacja i życie garnizonowe /23 2. Pułk Łączności /23 Utworzenie i zmiany organizacyjne w latach 1921-1930 /23 Proces szkoleniowy /31 Życie garnizonowe /40 Kompanie szkolne łączności /48 2. Kompania Szkolna Łączności - życie garnizonowe /50 6. Kompania Szkolna Łączności - życie garnizonowe /52 Grupy Radiostacji P i G /53 Zakończenie /57 Indeks nazwisk /59 Bibliografia /63 Załączniki Notki biograficzne /67 Obsady personalne /71 Udostępnienia zbiorów /89 Archiwalne schematy organizacyjne /90 Zdjęcia /92 Odznaki 2.Pułku Łączności i legitymacje pamiątkowe /105 Dokumenty pamiątkowe /107

69,00 zł
44,85 zł
Powiadomienie

Rabat 35,0%
oszczędzasz 24,15 zł

81
Athos Wzrok Świętej Góry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Athos Wzrok Świętej Góry
Niedostępny
Brak

Przedstawione w monografii dociekania obejmują swym zasięgiem całość religijnego i kulturowego dziedzictwa stworzonego przez prawosławne wspólnoty monastyczne od tysiąca lat istniejące na Świętej Górze Athos w Grecji. Badania ukazują zakres i sposób wykorzystania zmysłu widzenia jako kreatora i zarazem receptora materialnej oraz duchowej rzeczywistości, która przejawia się w tamtejszej liturgii, architekturze, sztuce i piśmiennictwie, a także w mistyce, modlitwie i sposobie życia codziennego mnichów. Skalę zaangażowania wzroku w tworzenie i interpretację athoskiej rzeczywistości wyznaczają dwa egzystencjalne czynniki ? z jednej strony użytkowość tworów natury oraz dzieł ludzkich rąk, z drugiej zaś odziaływanie rzeczy na ludzką świadomość w fizycznym i przedmioty wykorzystywane na Świętej Górze w czynnościach sakralnych i świeckich zyskują własną sprawczość, która przejawia się w ich funkcjach praktycznych i symbolicznych. Ze względu na to, że funkcje te są realizowane w relacjach z ich wykonawcami, rzeczy stają się w ten sposób rekwizytami za pomocą których ludzie wyrażają i interpretują swoją wiarę i wiedzę, doznawane emocje, a także własny stosunek do świata i bliźnich. Wykorzystywanie wzroku w tym procesie odbywa się w kilku zakresach widzenia: (1) mistycznego wglądu, (2) postrzegania światła, (3) zauważana kształtów, (4) widzenia kolorów, (5) rozpoznawania ruchu.

54,00 zł
Powiadomienie
82
Aspekt tematyczny w informacyjnej strukturze wypowiedzi. Rozszerzanie i integracja wiedzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspekt tematyczny w informacyjnej strukturze wypowiedzi. Rozszerzanie ...
Dostępny
142 szt.

Monografia dotyczy polskich relatywizatorów czyli wykładników aspektu tematycznego w strukturze informacyjnej wypowiedzi. Autorka omawia dwa typy wyrażeń pełniących we współczesnej polszczyźnie tego rodzaju funkcje: jednostki leksykalne (np. wyrażenia pod względem, w aspekcie, jako) i operacyjne (przysłówki tematyzujące, narzędnik względu, frazy tworzone z udziałem przyimków, wybrane operacje repetycyjne). Kwestie czysto lingwistyczne, związane z sygnalizowaniem, z jakiego punktu widzenia i pod jakim względem ma być charakteryzowany dany obiekt, wyprowadzają badacza w sferę zasadniczych problemów z jednej strony ontologicznych, z drugiej zaś epistemologicznych. ****** The Thematic Aspect in the Informational Structure of Utterances. How Knowledge is Made Broader and Integral The monograph concerns Polish relativizing expressions, i.e. exponents of different aspects of objects that are spoken about. The author discusses two types of expressions which have such functions in contemporary Polish: lexical units (expressions such as pod względem, w aspekcie, jako) and operational (thematic adverbs, relativizing expressions, prepositional phrases and selected repetitive operations). Purely linguistic issues, related to signalling from which point of view and in what respect a given subject is to be characterized, introduce the researcher to the broad area of fundamental ontological and epistemological problems.

32,00 zł
26,88 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,12 zł

83
Kreatywne układanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreatywne układanki
Dostępny
163 szt.

Pojedyncza układanka składa się z sześciu figur geometrycznych. Wytnij wszystkie elementy układanki z okładki. Kolorami zaznaczyliśmy dwa zestawy. Z rozsypanych elementów ułóż kolejno obrazki przedstawione w książeczce.

5,99 zł
84
Zeszyt 3-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt 3-latka
Dostępny
150 szt.

Doskonałe połączenie nauki i zabawy dla trzylatków - dzieci rozwiązują różnorodne zadania edukacyjne, kolorują obrazki i wklejają naklejki we właściwe miejsca. Dodatkowe atuty tej książki to duże, wyraźne ilustracje z grubymi konturami i tematyka związana z edukacją przedszkolną.

9,99 zł
85
Matematyka z komiksami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z komiksami
Dostępny
151 szt.

Książka zawiera różnorodne zadania i łamigłówki matematyczne. Naukę liczenia do 20 uatrakcyjnia komiks z przygodami dzieci i kota Florka.

9,99 zł
86
Kolorowanka. Zeszyt pięciolatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Zeszyt pięciolatka
Dostępny
162 szt.

Książka edukacyjna z interesującymi ćwiczeniami dla pięciolatka, które poszerzą wiedzę dziecka, utrwalą wiadomości i umiejętności już zdobyte, zachęcą do poznawania świata, rozwiną sprawność manualną, spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową, pomogą wykorzystać potencjał dziecka, korzystnie wpłyną na jego rozwój intelektualny i podpowiedzą rodzicom, jak pracować z dzieckiem.

9,99 zł
87
Kolorowanka. Zeszyt siedmiolatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Zeszyt siedmiolatka
Dostępny
150 szt.

Książka edukacyjna z interesującymi ćwiczeniami dla siedmiolatka, które poszerzą wiedzę dziecka, utrwalą wiadomości i umiejętności już zdobyte, zachęcą do poznawania świata, rozwiną sprawność manualną, spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową, pomogą wykorzystać potencjał dziecka, korzystnie wpłyną na jego rozwój intelektualny i podpowiedzą rodzicom, jak pracować z dzieckiem.

9,99 zł
88
Kolorowanka. Zeszyt czterolatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Zeszyt czterolatka
Dostępny
150 szt.

Książka edukacyjna z interesującymi ćwiczeniami dla czterolatka, które poszerzą wiedzę dziecka, utrwalą wiadomości i umiejętności już zdobyte, zachęcą do poznawania świata, rozwiną sprawność manualną, spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową, pomogą wykorzystać potencjał dziecka, korzystnie wpłyną na jego rozwój intelektualny i podpowiedzą rodzicom, jak pracować z dzieckiem.

9,99 zł
89
100 lat optyki na Uniwersytecie Warszawskim (1921-2021) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 lat optyki na Uniwersytecie Warszawskim (1921-2021)
Dostępny
1 szt.

Publikacja związana z jubileuszem stulecia fizyki na Uniwersytecie Warszawskim, opisująca dzieje optyki na tej uczelni od roku 1921, gdy Stefan Pieńkowski założył przy ul. Hożej 69 w Warszawie Zakład Fizyki. Autor relacjonuje gwałtowny rozwój badań i znaczące odkrycia w tej dziedzinie w okresie międzywojennym, kiedy ośrodek ten zdobył sławę jako światowe centrum luminescencji molekularnej i spektroskopii atomowej przyciągające do Warszawy uczonych z całego świata. Odbudowany po II wojnie światowej zyskał nowe oblicze, gdy do badań struktury atomów i cząsteczek oraz zderzeń atomowych zastosowano lasery i stał się obecnie cenionym na świecie nowoczesnym centrum fizyki optycznej, w tym optyki nieliniowej, optyki fourierowskiej, plazmoniki i technologii kwantowych. ****** 100 Years of Optics at the University of Warsaw This publication is related to the centenary of physics at the University of Warsaw. It describes the history of optics at the university since 1921, when Stefan Pieńkowski founded the Division of Physics at 69 Hoża Street in Warsaw. The author reports on the rapid development of research and significant discoveries in this field in the interwar period, when the Division of Physics earned a reputation as a world centre for molecular luminescence and atomic spectroscopy, attracting scientists from all over the world to Warsaw. Rebuilt after World War II, it got a new image when lasers were used for studies on the structure of atoms and molecules as well as atomic collisions. Today, it has become an internationally recognised modern centre for optical physics, including nonlinear optics, Fourier optics, plasmonics and quantum technologies.

33,00 zł
27,72 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,28 zł

90
Komplet akrylowych kości RPG, esencja magii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet akrylowych kości RPG, esencja magii
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet akrylowych kości marki Rebel w pastelowych barwach, mieniących się brokatem. Kości kryształowe są uwielbiane przez wielu graczy, głównie dlatego, że przepuszczają promienie światła– wielokolorowy zestaw potrafi rozświetlić tęczą stół, na którym gramy. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

33,90 zł
29,83 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,07 zł

91
Komplet kości RPG, pomarańczowo-czarne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, pomarańczowo-czarne
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.15

Komplet siedmiu dwukolorowych kości marki Rebel o unikalnym charakterze. Są to jedne z najtrudniejszych w produkcji kości, ponieważ wymagają bardzo uważnego zmieszania dwóch tworzyw o różnym stopniu zabarwienia. Przy produkcji tych kości wszystko może się zdarzyć. Niewłaściwe proporcje, zarówno barwnika, jak i dwóch tworzyw, mogą nieodpowiednio zabarwić daną partię produkcyjną. Tak samo groźne może być zbyt szybkie, lub zbyt wolne, ich mieszanie. Nie zdarza się, żeby kości dwukolorowe wystąpiły w identycznych wzorach. Każda sztuka, każdy komplet, to unikat.

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

92
Komplet kości RPG, stalowo-błękitne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, stalowo-błękitne
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.08

Komplet siedmiu dwukolorowych kości marki Rebel o unikalnym charakterze. Są to jedne z najtrudniejszych w produkcji kości, ponieważ wymagają bardzo uważnego zmieszania dwóch tworzyw o różnym stopniu zabarwienia. Przy produkcji tych kości wszystko może się zdarzyć. Niewłaściwe proporcje, zarówno barwnika, jak i dwóch tworzyw, mogą nieodpowiednio zabarwić daną partię produkcyjną. Tak samo groźne może być zbyt szybkie, lub zbyt wolne, ich mieszanie. Nie zdarza się, żeby kości dwukolorowe wystąpiły w identycznych wzorach. Każda sztuka, każdy komplet, to unikat.

14,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

93
Komplet kości RPG, mini kryształowe niebieskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, mini kryształowe niebieskie
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.14

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet kryształowych kości marki Rebel, precyzją wykonania przypomina kości matowe, lecz stworzony został z przezroczystego tworzywa. Kości kryształowe są uwielbiane przez wielu graczy, głównie dlatego, że przepuszczają promienie światła– wielokolorowy zestaw potrafi rozświetlić tęczą stół, na którym gramy. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

14,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

94
Komplet kości RPG, mini kryształowe zielone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, mini kryształowe zielone
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.17

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet kryształowych kości marki Rebel, precyzją wykonania przypomina kości matowe, lecz stworzony został z przezroczystego tworzywa. Kości kryształowe są uwielbiane przez wielu graczy, głównie dlatego, że przepuszczają promienie światła– wielokolorowy zestaw potrafi rozświetlić tęczą stół, na którym gramy. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

14,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

95
Komplet kości RPG, mini kryształowe fioletowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, mini kryształowe fioletowe
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet kryształowych kości marki Rebel, precyzją wykonania przypomina kości matowe, lecz stworzony został z przezroczystego tworzywa. Kości kryształowe są uwielbiane przez wielu graczy, głównie dlatego, że przepuszczają promienie światła– wielokolorowy zestaw potrafi rozświetlić tęczą stół, na którym gramy. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

16,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

96
Grundig - Waga łazienkowa do 180kg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grundig - Waga łazienkowa do 180kg
Grundig
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.13

Typ: WagaRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWysokość [mm]: 22Szerokość [mm]: 280Grubość [mm]: 280

55,00 zł
Powiadomienie
97
Grundig - Solarna lampa naścienna 3x LED - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grundig - Solarna lampa naścienna 3x LED
Grundig
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Kolor bazowy: BiałyTyp: Akcesoria domoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWysokość [mm]: 75Szerokość [mm]: 120Grubość [mm]: 210

21,99 zł
Powiadomienie
98
Bluzka długi rękaw 128-152 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bluzka długi rękaw 128-152
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

47,40 zł
Powiadomienie
99
The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.18

Album jest niezwykłą podróżą po Azji Południowo-Wschodniej. Na 150 fotografiach Autor snuje fascynującą opowieść o wyznawcach siedmiu wielkich religii. Bohaterów tej książki łączy pragnienie kontaktu z sacrum. Andrzej Ziółkowski pokazuje ich w najbardziej intymnych momentach przeżyć duchowych: żarliwej modlitwy, pokuty, próby zespolenia z Praźródłem. Głęboko ludzkim i uniwersalnym fotografiom towarzyszą krótkie teksty wielkich autorytetów przedstawionych religii. Ta podróż pomaga zrozumieć, że mimo różnic w tradycjach religijnych, obrzędach czy formach ekspresji, pragnienia wszystkich ludzi wiary są do siebie podobne. Zaczynamy dostrzegać, jak mało nas różni, a jak wiele łączy.

180,00 zł
162,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,00 zł

100
Biały album - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biały album
Dostępny
2 szt.

Biały wiersz na białym tle To biały wiersz. Nie ma potrzeby po nim pisać. Literki z benzyną Zaproś do wiersza morowe panny i chłopaków wyklętych. Zaangażuj do niego wielkoformatowe słowa i obrazy w 3D. Zakwateruj w nim tamtych z kamieniami i te z literkami z benzyną. Zwerbuj do niego tych z 10 lipca i tych z 10 kwietnia. Im więcej ludzkiej farby, tym bielsza biel kartek. Im więcej ofiar, tym lepsza gramatura papieru. Wiersz napisany przez Eksperta Ministerstwa Kultury w ramach umowy o dzieło trwalsze niż ze spiżu Z prawdziwą przykrością informujemy, że przesłany przez Pana utwór nie spełnia oczekiwań, nie realizuje wytycznych, nie mieści się w programie zaaprobowanym przez naszą Radę Programową. Raczy Pan (pan) wybaczyć, ale nie opublikujemy też Pańskich utworów na naszym kredowym papierze. Podobnie jak i nie zaprosimy (i co pan nam zrobi?) na bankiet, wręczenie nagród, ani też na organizowane przez nas (Nas) wieczory autorskie. Wieczory, dodajmy, kończące się nad ranem, gdy poeci (ci dobrzy) opadają na dno butelek i słychać tylko jednostajne skrzypienie łóżek, na których Nasze muzy sprawdzają rzeczywistą wartość waszych erotyków. (fragmenty książki)

25,20 zł
22,68 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,52 zł

Wróć do góry