hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.09.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 5 września 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pionierzy w stepie? Kazachstańscy Polacy jako element sowieckiego projektu modernizacyjnego (Jerzy Rohoziński), na drugim Transformers. Studio Series. Figurki Grimlock & Autobot Wheelie (Hasbro). Kolejny produkt to Pojęcie prawdy w języku naturalnym (Krystyna Misiuna) oraz Z żartem i śmiele o moim ciele (Izabela Michta).
1
Pionierzy w stepie? Kazachstańscy Polacy jako element sowieckiego projektu modernizacyjnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pionierzy w stepie? Kazachstańscy Polacy jako element sowieckiego proj...
Dostępny17 szt.

Kazachstan, zamieszkały obecnie przez ponad 100 narodowości, odgrywał w okresie sowieckim rolę swoistego laboratorium, w którym przeprowadzano gigantyczne eksperymenty społeczne. Po brutalnej kolektywizacji i sedentaryzacji koczowników w latach 1931–1933 do kraju kierowano kolejne deportacje: Polaków i Niemców z Ukraińskiej SRS w 1936 roku, Koreańczyków z Dalekiego Wschodu w 1937 roku i narodów ukaranych z Kaukazu w latach 1943–1944. Ostatnia wielka fala migracyjna z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych wiązała się z ogłoszonym przez Chruszczowa projektem oswajania celiny. Towarzyszyła temu stopniowa liberalizacja i zmiana położenia specprzesiedleńców W hierarchii etniczno-religijnej Kazachstanu Polacy zajmowali niską pozycję, choć starali się ten stan rzeczy poprawić za wszelką cenę. Nie mając możliwości uczestnictwa w ogromnym zrywie patriotycznym Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, szukali dla siebie odpowiedniej niszy mitologicznej, a jako katolicy w Kazachstanie przez długie lata byli skazani na funkcjonowanie w podziemiu. Książka stanowi pierwszą w naszej historiografii próbę tak mocnego osadzenia dziejów polskiej mniejszości w Kazachstanie w miejscowym kontekście historycznym. „Wybitna i bardzo potrzebna praca, m.in. dlatego, że nie jest wyłącznie spisem wspomnień i martyrologii Polaków (i innych narodów), lecz także udaną syntezą całości zjawiska.” – prof. dr hab. Leszek Zasztowt

42,00 zł
29,82 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

2
Transformers. Studio Series. Figurki Grimlock & Autobot Wheelie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers. Studio Series. Figurki Grimlock & Autobot Wheelie
Hasbro
NiedostępnyBrak

„Transformers. Studio Series” to imponująca kolekcja transformujących figurek, nawiązujących bezpośrednio do znanych scen z filmów. Wykonana z niezwykłą dbałością o szczegóły, by w pełni odzwierciedlić postaci z uniwersum Transformersów. Przenieś się do niezwykłego świata maszyn i ludzi, dzięki fantastycznym figurkom. Odtwarzaj niezwykłe sceny i przygody, transformując figurkę z trybu robota w tryb dinozaura. Wykorzystaj opakowanie do stworzenia scenerii do zabawy lub ekspozycji Transformersa. Zawartość i cechy zestawu: • figurka Grimlock z filmu „Transformers”, • konwersja w 24 krokach, • przemiana z trybu robota w tryb dinozaura, • wysokość figurki ok. 22.0 cm, • opakowanie w formie scenerii nawiązującej do filmu. Wymiary opakowania: 28.0 x 23.5 x 10.0 cm

305,90 zł
278,37 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 27,53 zł

3
Pojęcie prawdy w języku naturalnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojęcie prawdy w języku naturalnym
Dostępny27 szt.

„Praca ta nie jest poświęcona definicji pojęcia prawdy, z jakim mamy do czynienia w języku naturalnym, jak mógłby sugerować jej tytuł Czytelnikowi znającemu słynną monografię Tarskiego (1993). Wnioski, do jakich w niej dochodzimy w żadnym sensie nie podważają twierdzenia Tarskiego o niedefiniowalności pojęcia prawdy dla bogatszych języków, niespełniających pewnych ściśle określonych warunków, których język naturalny z założenia spełniać nie może. Głównym celem tej pracy jest adekwatna analiza niektórych, naszym zdaniem najważniejszych, aspektów pojęcia prawdy, którym ludzie posługują się w językach naturalnych. To właśnie pojęcie prawdy budziło zainteresowanie filozofów od najdawniejszych czasów, zainteresowanie wyrażające się w narzucającym się pytaniu: co to jest prawda?” – ze Wstępu

20,00 zł
16,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,20 zł

4
Z żartem i śmiele o moim ciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z żartem i śmiele o moim ciele
Dostępny110 szt.

Czasami chichram się z mojej pupy, niekiedy liczę na nogach strupy, bywa, że szukam ślimaka w uchu i często czytam leżąc na brzuchu. Zawsze natomiast – i to nie żart – wiem, ile jestem naprawdę wart i to dlatego, z żartem i śmiele, układam wiersze o moim ciele.

26,90 zł
21,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,38 zł

5
Dieta wegetariańska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta wegetariańska
Dostępny58 szt.

Dieta wegetariańska w profilaktyce chorób cywilizacyjnych oraz w okresie ciąży i laktacji przeznaczona jest zarówno dla lekarzy i specjalistów związanych ze zdrowiem, jak również dla wszystkich, którzy chcieliby poznać wpływ diety wegetariańskiej na zdrowie w teorii i w praktyce, tak w znaczeniu ogólnym, jak i w wybranych chorobach, a także zrozumieć jej rolę w ochronie środowiska. Publikacja ta skierowana jest do osób na każdym etapie życie, które chciałyby poznać bliżej dietę wegetariańską w różnych wariantach, m.in. weganizmu, laktowegetarianizmu, jak i fleksitarianizmu. To swoisty przewodnik po diecie wegetariańskiej dla: dorosłych, dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób ze schorzeniami takimi jak: miażdżyca, zaburzenia lipidowe (w tym hipercholesterolemia, hipertriglicerydemia) nadciśnienie, dna moczanowa, cukrzyca, schorzenia jelit. W książce tej znajduje się również rozdział dla pacjentek z endometriozą, z którymi autorka w dużej mierze pracuje i właśnie dla nich dostosowanie odpowiedniej diety roślinnej może stać ważnym elementem terapii tego schorzenia. Czytelnicy znajdą tu zbiór jadłospisów i przepisów kulinarnych dla osób zdrowych oraz polecanych w różnych jednostkach chorobowych. Zostały tu przedstawione także wyniki badań naukowych oraz praktyczne wskazówki, jak zacząć przygodę z dietą wegetariańską, jakich błędów unikać, aby zbilansować prawidłowo codzienny jadłospis i dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych dla zachowania zdrowia składników odżywczych.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

6
365 Jours. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
365 Jours. Tom 3
Dostępny6 szt.

Le troisi?me tome de la saga fourmille de surprises et de rebondissements. Rien ne sera simple pour la jeune femme et ses sentiments seront mis - rude épreuve.

104,00 zł
93,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,40 zł

7
Serce Polski, czyli 44 warszawskie epistoły bez metafor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce Polski, czyli 44 warszawskie epistoły bez metafor
Dostępny51 szt.

Tak jak Warszawa - miasto wielu świątyń - jest sercem Polski, tak Jezusa serce jest sercem Boga wszechświata. Prawdziwie kocha ten, którego działanie nie wynika ze strachu przed karą ani nie jest podyktowane nagrodą, lecz pochodzi z prawdziwej natury sumienia - bezinteresownej miłości. Oto jest sedno jedności Jezusowego Serca z najmiłosierniejszym Bogiem całego wszechświata, gdzie Wars i Sawa dali początek Warszawie, która jako maleńki znak na mapie jednego z wielu planetarnych światów podobnie jak wszystko posiada męski i żeński aspekt Bożej Miłości - ojcowskiej sprawiedliwości i matczynego miłosierdzia, czyli Yang i Yin wedle prastarej wiedzy wywodzącej się z kontynentu Mu. Zapytałam kiedyś młodzieńca: „ Czy wierzy pan w reinkarnację? I on tak pięknie mi odpowiedział: - A czyż Bóg byłby tak niesprawiedliwy, że dałby człowiekowi tylko jedno życie?” Zapytał mnie ateista, co myślę o ateistach. Odpowiedziałam, że Bóg ogromnie kocha ateistów gwoli temu, że kiedy czynią coś dobrego, są najbardziej bezinteresownymi ludźmi, skoro po śmierci nie upatrują dla siebie żadnych korzyści w niebie.

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

8
365 Jours. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
365 Jours. Tom 1
Dostępny6 szt.

Don Massimo Torricelli est le chef d'une des plus puissantes familles mafieuses de Sicile. Il y a plusieurs années, alors qu'on lui a tiré dessus, il se bat pour survivre, il a des visions d'une jeune femme. ? peine sorti du coma, il fait réaliser des peintures du visage de cette femme qui l'obs?de et qu'il n'a de cesse de trouver. Laura Biel passe des vacances en Sicile avec son copain, Martin et des amis ? l'occasion de son anniversaire. Depuis qu'elle est arrivée sur l'île, Laura a le sentiment étrange d'?tre observée, elle met cette sensation sur le compte de la fatigue et décide de profiter de ses vacances. Malheureusement les relations entre Laura et Martin sont délét?res. A tel point que Laura ne supportant plus l'attitude de Martin, quitte l'hôtel furieuse. Alors qu'elle déambule dans les rues du petit village sicilien, elle croise le chemin de Massimo. Elle se réveille dans un lit inconnu, et se trouve devant celui qu'elle surnomme l'homme en noir. Il lui fait une proposition des plus étranges : rester avec lui pendant les 365 prochains jours, et si elle n'est pas tombée amoureuse de lui d'ici l?, il la laissera partir. Massimo lui affirme qu'il ne fera jamais rien sans son consentement, qu'elle n'a rien ? craindre de lui. Laura est animée par des sentiments contradictoires, elle est ? la fois extr?mement attirée par le beau Massimo, et hors d'elle d'?tre retenue contre son gré. Une relation d'une sensualité dévorante va se nouer entre Laura la fougueuse et Massimo l'impétueux. Et ce n'est pas forcément celui que l'on imagine qui va mener la danse... Un roman sexy et profondément romantique.

104,00 zł
93,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,40 zł

9
365 Jours. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
365 Jours. Tom 2
Dostępny6 szt.

La vie Sicilienne de Laura Biel ressemble - un conte de fées. Tout serait idéal si le monde de Massimo ne tournait pas autour de manipulations, trahisons, et violences. Laura réalise douleureusement quelles sont les conséquences d'?tre la femme de l'homme le plus dangereux de Sicile. Cette deuxi?me partie de 365 jours est un roman plein d'action, de retournements de situation, de trahisons et de combats pour l'honneur. Chaque chapitre est étonnant, rien n'est évident, mis ? part un amour passionnel o? il n'y ni de bons ni de mauvais héros mais beaucoup d'incertitude, d'aventure et de passion.

104,00 zł
93,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,40 zł

10
Black and British - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black and British
NiedostępnyBrak

In this vital re-examination of a shared history, historian and broadcaster David Olusoga tells the rich and revealing story of the long relationship between the British Isles and the people of Africa and the Caribbean. This edition, fully revised and updated, features a new chapter encompassing the Windrush scandal and the Black Lives Matter protests of 2020, events which put black British history at the centre of urgent national debate. Black and British is vivid confirmation that black history can no longer be kept separate and marginalised. It is woven into the cultural and economic histories of the nation and it belongs to us all. Drawing on new genealogical research, original records, and expert testimony, Black and British reaches back to Roman Britain, the medieval imagination, Elizabethan ?blackamoors? and the global slave-trading empire. It shows that the great industrial boom of the nineteenth century was built on American slavery, and that black Britons fought at Trafalgar and in the trenches of both World Wars. Black British history is woven into the cultural and economic histories of the nation. It is not a singular history, but one that belongs to us all. Unflinching, confronting taboos, and revealing hitherto unknown scandals, Olusoga describes how the lives of black and white Britons have been entwined for centuries.

65,00 zł
58,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,50 zł

11
Żyć Ewangelią. Codzienna Ewangelia z rozważaniami 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyć Ewangelią. Codzienna Ewangelia z rozważaniami 2022
NiedostępnyBrak

„Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie niech przyjdzie do Mnie i pije!” – J 7,37 Zaczerpnij z najczystszego źródła Ewangelii. Te rozważania są dla Ciebie, by Twoje życie nabrało na nowo świeżości i smaku. Jedna z pierwszych tego typu pozycji na rynku wydawniczym, która w doskonałym wydaniu pomoże Tobie i Twoim bliskim żyć Ewangelią dzień po dniu. Zawiera wyznaczone przez liturgię Kościoła fragmenty Ewangelii na 2022 r. Ma bogate rozważania napisane przez Misjonarzy Krwi Chrystusa. Cechy: • wydanie w twardej oprawie, • w poręcznym formacie 11.0 x 17.0 cm, • ma ponad pół tysiąca stron, • dodatek: modlitwy do Krwi Chrystusa i patronów, • czcionka czytelna i miła dla oka.

19,00 zł
17,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,90 zł

12
Plan londyński Niezrealizowana wizja odbudowy Warszawy 1945-1946 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan londyński Niezrealizowana wizja odbudowy Warszawy 1945-1946
NiedostępnyBrak

Plan londyński odbudowy Warszawy stanowi cenne, choć do niedawna całkiem zapomniane świadectwo głębokiej refleksji nad restytucją zniszczonej stolicy Polski w kręgu bliskim rządowi polskiemu na uchodźstwie. Ta kompleksowa koncepcja urbanistyczna, utrzymana w typowym dla tej epoki duchu modernizmu, powstała na przełomie lat 1945 i 1946 w wyniku współpracy emigracyjnego Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej z działającym w Londynie Komitetem Obywatelskim Odbudowy m.st. Warszawy. Z przyczyn finansowych nie doszło jednak wówczas do jej publikacji. Podstawą tego wydania jest jedyny znany egzemplarz tekstowej części tego projektu (bez ilustracji), który zachował się w zbiorach Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego. Zburzenie Warszawy było bezprecedensowym wydarzeniem, które postawiło polskich architektów przed wielkim wyzwaniem. Musieli się zmierzyć z zadaniem pogodzenia historii miasta z potrzebą wykorzystania nowoczesnych rozwiązań, pozwalających jak najlepiej zaspokoić potrzeby jego mieszkańców. Oznaczało to wiele dylematów dotyczących nowego kształtu stolicy. Niektóre z nich, w dobie wciąż intensywnego zabudowywania centrum Warszawy i dyskusji na temat sposobu urządzania jej przestrzeni miejskiej, pozostają aktualne do dziś. „Wysoka ocena recenzenta wynika z przekonania, iż podstawową powinnością zawodową historyka jest formułowanie tez badawczych na podstawie gruntownych kwerend źródłowych, którym towarzyszą badania źródłoznawcze oraz edycje źródeł, służące wprowadzeniu do obiegu naukowego materiałów źródłowych wcześniej nieznanych lub mało dostępnych. Wobec powyższego inicjatywa Autora (i Wydawcy) zasługuje na szczególnie wysoką ocenę.” – dr hab. Piotr Majewski, prof. UKSW

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

13
Żyć Ewangelią. Codzienna Ewangelia z rozważaniami 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyć Ewangelią. Codzienna Ewangelia z rozważaniami 2022
NiedostępnyBrak

2Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie niech przyjdzie do Mnie i pije!” – J 7,37 Zaczerpnij z najczystszego źródła Ewangelii. Te rozważania są dla Ciebie, by Twoje życie nabrało na nowo świeżości i smaku. Jedna z pierwszych tego typu pozycji na rynku wydawniczym, która w doskonałym wydaniu pomoże Tobie i Twoim bliskim żyć Ewangelią dzień po dniu. Zawiera wyznaczone przez liturgię Kościoła fragmenty Ewangelii na 2022 r. Cechy: • z bogatymi rozważaniami napisanymi przez Misjonarzy Krwi Chrystusa, • wydana w twardej oprawie, • w poręcznym formacie 11.0 x 17.0 cm, • mająca ponad pół tysiąca stron, • dodatek: modlitwy do Krwi Chrystusa i Patronów, • czcionka czytelna i miła dla oka.

29,00 zł
26,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,90 zł

14
Puzzle 3D LED. Dynia świecąca w ciemności - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D LED. Dynia świecąca w ciemności
Ravensburger, 72
Dostępny64 szt.

Dynia świecąca w ciemności to coś dla miłośników Halloween. Konstrukcja z puzzli 3d to wiernie odwzorowana halloweenowa dynia, którą możesz trzymać u siebie w domu. W zestawie oprócz puzzli znajdziesz również podstawkę i światełka LED. Twórz wyjątkowe konstrukcje 3D z puzzlami 3D od firmy Ravensburger! Odkryj nowy, trójwymiarowy sposób układania puzzli. Elementy tych puzzli zostały wykonane ze sztywnego tworzywa sztucznego, które pozwala na utrzymanie się konstrukcji bez użycia kleju. Ułożone przedmioty nie rozwarstwiają się, a puzzle mocno trzymają się siebie. Materiał użyty do produkcji klocków jest łatwy w czyszczeniu, wystarczy użyć wilgotnej szmatki.

133,70 zł
120,33 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,37 zł

15
Dramat w Inflantach. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dramat w Inflantach. Audiobook
Juliusz Verne, Qes Agency
Dostępny58 szt.

To powieść kryminalna, która trzyma Czytelnika napięciu od pierwszego do ostatniego zdania. Mamy tu postać tajemniczego zbiega, który ucieka przed strażą graniczną, potem wilkami, aby w końcu przepaść na oblodzonej rzece pełnej kier. Szanowanego profesora, podejrzewanego o zamordowanie i obrabowanie kuriera banku. Zamieszki na tle politycznym oraz wciągający wątek miłosny. Krótko mówiąc wszystko, co sprawia, że od tej książki nie można się oderwać.

27,99 zł
20,15 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

16
The Transgender Issue - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
The Transgender Issue
Dostępny13 szt.

'This is a monumental work and utterly convincing - crystal clear in its understanding of how the world should be' Judith Butler 'An inspiring call for coalition. This book is a game-changer' Owen Jones 'If you're sick of seeing people's humanity reduced to cannon fodder for the culture war, read this book' Ash Sarkar 'This book feels like a moment. It's heartfelt but analytical, in-depth and utterly humane. A landmark piece of work' Sinéad Gleeson Trans people in Britain today have become a culture war 'issue'. Despite making up less than one per cent of the country's population, they are the subjects of a toxic and increasingly polarized 'debate' which generates reliable controversy for newspapers and talk shows. This media frenzy conceals a simple fact: that we are having the wrong conversation, a conversation in which trans people themselves are reduced to a talking point and denied a meaningful voice. In this powerful new book, Shon Faye reclaims the idea of the 'transgender issue' to uncover the reality of what it means to be trans in a transphobic society. In doing so, she provides a compelling, wide-ranging analysis of trans lives from youth to old age, exploring work, family, housing, healthcare, the prison system and trans participation in the LGBTQ+ and feminist communities, in contemporary Britain and beyond. The Transgender Issue is a landmark work that signals the beginning of a new, healthier conversation about trans life. It is a manifesto for change, and a call for justice and solidarity between all marginalized people and minorities. Trans liberation, as Faye sees it, goes to the root of what our society is and what it could be; it offers the possibility of a more just, free and joyful world for all of us.

100,00 zł
75,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 25,00 zł

17
Walenty Bartoszewski. Utwory poetyckie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walenty Bartoszewski. Utwory poetyckie
Dostępny8 szt.

Jedenaście zbiorów religijno-okolicznościowych i panegirycznych wierszy autorstwa zapomnianego wileńskiego poety początków XVII stulecia. Autor, którego biografia nadal pozostaje zagadką, wyjątkowo akcentował swoje związki z Wilnem. Odmalowując słowem obraz miasta, utrwalił Bartoszewski zarówno ponurą rzeczywistość Wilna nękanego przez epidemie, jak i momenty niezwykle uroczyste: triumfalny wjazd Zygmunta III po zwycięstwie smoleńskim czy parateatralną procesję na Boże Ciało. Wiersze wileńskiego poety wiele mówią o dawnych obyczajach, ale przede wszystkim są świadectwem mentalności i religijności ludzi początków baroku. Bartoszewski był pierwszym na Litwie, obok Daniela Naborowskiego, uczniem tak zwanej szkoły Jana z Czarnolasu, a także jednym z prekursorów estetyki baroku i pionierem twórczości emblematycznej w języku polskim.

45,00 zł
44,10 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,90 zł

Wróć do góry