hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.09.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 2 września 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kiedy tata Oli był mały (Thomas Brunstrom, Thorbjorn Christoffersen), na drugim Zawsze mówi, że wróci (Katarzyna Zdanowicz). Kolejny produkt to Puzzle 200 elementów. Animal planet. W egzotycznym świecie (Trefl) oraz Tomek w krainie kangurów (Alfred Szklarski).
1
Kiedy tata Oli był mały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy tata Oli był mały
Dostępny
145 szt.

By pocieszyć Olę, że wcale nie jest jej tak źle, jak sądzi, tata wraca wspomnieniami do swojego dzieciństwa. Okazuje się, że gdy był mały, chodził do szkoły także w soboty i niedziele, bo nie wynaleziono weekendów, zęby czyszczono mu łopatą, spał w pudełku i jadł zimny gruz! Ola zaczyna podejrzewać, że tata wszystko zmyślił, i zamierza skonfrontować jego wersję ze wspomnieniami babci. Co okaże się prawdą i czy bez barwnych opowieści taty będzie w domu tak samo zabawnie?

29,99 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,00 zł

28 osób kupiło
2
Zawsze mówi, że wróci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawsze mówi, że wróci
Dostępny
1898 szt.

To nie jest książka o himalaistach, ale ma się wrażenie, jakby byli w pokoju obok i chętnie szerzej otworzyli drzwi, za którymi Katarzyna Zdanowicz prowadzi rozmowy z ich żonami i partnerkami. Co by wtedy usłyszeli? Kawał trudnej prawdy również o sobie, odgłosy i zapachy zwyczajnego życia, w którym nie uczestniczyli, będąc na wielomiesięcznych wyprawach, śmiech i łzy, czasem wściekłość, zawsze nadzieję, że przecież wróci. Dziewięć niezwykłych kobiet. Dziewięć opowieści o czekaniu, lękach, dumie, a nierzadko rozpaczy. Kiedy oni zdobywają najwyższe szczyty świata, są bohaterami mediów, one w domach walczą z codziennością. Jak dużo jesteśmy w stanie poświecić w związkach, żeby partner mógł realizować swoją ekstremalną pasję? W imię czego żony i partnerki himalaistów żyją w cieniu wielkiej góry?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

26 osób kupiło
3
Puzzle 200 elementów. Animal planet. W egzotycznym świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200 elementów. Animal planet. W egzotycznym świecie
Trefl, 200
Dostępny
82 szt.

Puzzle składające się z 200 elementów, zaprojektowaną z myślą o wszystkich miłośnikach dzikich zwierząt. Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 48.0 x 34.0 cm. Puzzle zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce.

16,58 zł
14,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,59 zł

18 osób kupiło
4
Tomek w krainie kangurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek w krainie kangurów
Dostępny
467 szt.

Akcja Tomka w krainie kangurów zaczyna się w 1902 roku, kiedy Polska znajduje się pod zaborami. Tomek Wilmowski, syn rewolucjonisty, uczeń warszawskiego gimnazjum, opór przeciwko caratowi ma właściwie we krwi. Opiekunowie bojąc się o niego, korzystają z nadarzającej się okazji i wysyłają Tomka do ojca przebywającego na emigracji. Obaj mają udać się na łowy do Australii. I tu nasz bohater przeżywa niecodzienne przygody w scenerii egzotycznej przyrody. A wszystko to jest opisane ciekawie i z pasją.

27,90 zł
17,99 zł

Rabat 35,5%
oszczędzasz 9,91 zł

17 osób kupiło
5
Infos aktuell 3. Język niemiecki. Podręcznik + kod do interaktywnego podręcznika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infos aktuell 3. Język niemiecki. Podręcznik + kod do interaktywnego p...
Dostępny
10015 szt.

„Infos Aktuell” to czteropoziomowy kurs do nauki języka niemieckiego dla uczniów liceów i techników. Kurs kierowany jest do uczniów rozpoczynających lub kontynuujących naukę drugiego oraz pierwszego języka obcego. Kładzie nacisk na skuteczną komunikację w sytuacjach życia codziennego oraz wspiera przygotowanie do egzaminu maturalnego. Przejrzysty podział materiału lekcyjnego w 5 rozdziałach w układzie 1 strona = 1 lekcja. Sprachimpuls – w każdym rozdziale dodatkowa lekcja poszerzająca słownictwo i rozwijająca sprawność mówienia. Schreibimpuls – w każdym rozdziale dodatkowa lekcja poświęcona tworzeniu form wypowiedzi pisemnej. Leseimpuls – w każdym rozdziale dodatkowa lekcjapoświęcona czytaniu tekstów o podwyższonym stopniu trudności. Jobbörse – specjalna sekcja poświęcona doradztwu zawodowemu i poznawaniu zalet wybranych zawodów. Wzorcowe wypowiedzi pisemne wraz ze wskazówkami oraz zadaniami ułatwiającymi samodzielne budowanie form pisemnych. Dodatkowe rozdziały Landeskunde. Kod dostępu zapewnia uczniowi kompletną interaktywną wersję podręcznika: • wszystkie nagrania audio, • w pełni interaktywne zadania do każdej lekcji, • raporty podsumowujące wykonanie zadań. Interaktywny podręcznik pozwala na wykonanie wszystkich zadań w trybie online. Wykonane zadania oraz raporty podsumowujące wyniki są w każdej chwili dostępne dla nauczyciela. Kod dostępu jest ważny przez 24 miesiące od daty aktywacji i można go aktywować tylko na jednym urządzeniu. Dla uczniów: kod odblokowuje dostęp do platformy uczniowskiej edesk.pearson.pl, na której umieszczone są Interaktywne eBooki. Dla nauczycieli: nauczyciel ma automatyczny dostęp na edesk.pearson.pl do tych samych kursów i poziomów co w aplikacji ePanel. Logowanie jest możliwe na stronie edesk.pearson.pl z użyciem tych samych danych co do ePanelu oraz na www.pearson.pl. Wymagania techniczne: serwis edesk.pearson.pl działa poprawnie na większości urządzeń typu: tablety, smartfony, komputery stacjonarne, laptopy oraz tablice interaktywne i na monitorach dotykowych, na systemach Windows, Android oraz iOS. Do poprawnego działania zasobów edukacyjnych konieczne jest korzystanie z poniższych przeglądarek i systemów operacyjnych: • przeglądarki: Google Chrome (od wersji 32, oraz wyższe wersje), Mozilla Firefox (od wersji 27, oraz wyższe wersje), Apple Safari (od wersji 8 wzwyż), Microsoft Edge, • systemy operacyjne: Microsoft Windows (wersje 7,8,8.1,10 i wyższe – minimum 2GB RAM), Apple Mac OSx (od wersji 10.8 i wyższe), Apple iOS (od wersji 7.1.2), Google Android (wersje 8, 9, 10 – 2GB RAM), Linux. Aby zapewnić poprawną pracę ćwiczeń polegających na przeciąganiu elementów i rysowaniu, w przypadku systemu Microsoft Windows niekiedy konieczne jest ręczne uaktywnienie funkcji dotykowych w przeglądarce. Więcej informacji na temat minimalnych wymagań sprzętowych na edesk.pearson.pl w zakładce Dokumentacja.

62,90 zł
55,98 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,92 zł

7 osób kupiło
6
Składam origami. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Składam origami. Zwierzęta
Dostępny
102 szt.

„Składam origami” to seria książek, które zawierają niebanalne projekty o różnym stopniu trudności. Poszczególne etapy realizacji każdego modelu są szczegółowo wytłumaczone i zilustrowane krok po kroku. Dzięki książce każdy będzie mógł własnoręcznie złożyć figurki zwierząt. Atutem książki są ilustracje gotowych modeli oraz dołączone kolorowe kartki stanowiące materiał do wykonania zabawek z papieru. Książka: • uczy cierpliwości, • rozwija wyobraźnię przestrzenną, • ćwiczy sprawność i precyzję manualną, • doskonali zdolność logicznego myślenia, • trenuje pamięć i umiejętność koncentracji. Seria książek dla hobbystów składania origami prowadzi czytelnika krok po kroku, zagięcie po zagięciu, do złożenia każdego z modeli.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

7 osób kupiło
7
Pendrive USB 3.2 Kingston DataTraveler Exodia, 32 GB, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pendrive USB 3.2 Kingston DataTraveler Exodia, 32 GB, czarny
Kingston
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Kingston DataTraveler® Exodia to pamięć o wydajności USB 3.2 Gen 1 zapewniająca sprawny dostęp do danych na komputerach przenośnych i stacjonarnych, monitorach i innym sprzęcie elektronicznym. DT Exodia umożliwia szybki transfer i wygodne przechowywanie dokumentów, muzyki, filmów i innych danych. Praktyczna konstrukcja i modne kolory sprawiają, że jest to idealne urządzenie do codziennego użytku w pracy, domu, szkole lub w dowolnym miejscu, w którym korzystasz z danych.

19,99 zł
Powiadomienie
7 osób kupiło
8
Fabryka absolutu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fabryka absolutu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

„Na terenie Czech wyprodukowano Boga. Maszyny zwane karburatorami zaczęły masowo wytwarzać Absolut. W pewnym momencie było go już tak dużo, że postanowiono bombardować nim Anglię. Nastała na świecie nieograniczona obfitość wszystkiego, czego ludziom potrzeba. Ale ludziom potrzeba wszystkiego, tylko nie nieograniczonej obfitości. Zauważono, że Absolut potrafi przypodobać się ludowi i wszędzie przybiera mentalność danego kraju. W cesarstwie niemieckim Absolut natychmiast stał się państwowy, w Polsce działał jak jakiś gatunek alkoholu, a w Czechach na przykład zachowywał się jak indywidualista. Każdy miał tam swój Absolut na własną rękę. O tym mniej więcej traktuje Fabryka absolutu. Zaręczam Państwu, że Karel Capek jest najnowocześniejszym pisarzem europejskim pierwszej połowy XX wieku”. Mariusz Szczygieł

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

7 osób kupiło
9
Historie osobiste. O ludziach i rzeczach w czasie wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie osobiste. O ludziach i rzeczach w czasie wojny
Dostępny
2076 szt.

10 wywiadów, 10 bohaterów i bohaterek, którzy przeżyli okupację, getta, obozy – Auschwitz-Birkenau, Ravensbrueck, Majdanku, Stutthof, Bergen-Belsen. W każdej rozmowie przewija się motyw dbania o wygląd jako bardzo ważny czynnik zachowania godności w sytuacjach granicznych. 20 fotografii i 20 mikrohistorii o przedmiotach i obrazach, które pokazują wojnę od strony osobistego doświadczenia codzienności, materialności, płci, ciała i stroju. Karolina Sulej znów pokazuje przemilczane do tej pory aspekty życia w czasie Drugiej Wojny – życia mimo wszystko.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

5 osób kupiło
10
(Nie) tacy sami. Tosia i Julek idą do lekarza. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
(Nie) tacy sami. Tosia i Julek idą do lekarza.
Dostępny
187 szt.

Tosia i Julek zachorowali, więc rodzice zabrali dzieci do lekarza. Julek nie ma problemu z badaniem, ale Tosia niechętnie poddaje się osłuchiwaniu przez panią doktor. Pani doktor ma jednak swoje sposoby, żeby oswoić wrażliwą Tosię ze stetoskopem i patyczkiem.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

5 osób kupiło
11
Zagadki matematyczne. Dodawanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki matematyczne. Dodawanie
Dostępny
222 szt.

Zbiór zadań tekstowych w formie rymowanych zagadek fantastyczna nauka w formie zabawy. Wykonywanie działań oraz wpisywanie odpowiedzi w wyznaczone miejsca, będzie prawdziwą frajdą dla małych zuchów. Nauka może być przyjemna!

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

5 osób kupiło
12
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7-8 szkoły podstawowej, część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7-8 szkoły podstawowej...
Dostępny
105 szt.

Wiedza nabywana przez uczniów w szkole to kapitał na przyszłość. Ważne są nie tylko elementarne umiejętności – czytania, poprawnego pisania i liczenia – ale także zdolność analizowania, przewidywania i wyciągania wniosków. Systematyczne doskonalenie procesów poznawczych służy wyrównywaniu szans ţ aby każdy mógł sprostać wymaganiom edukacyjnym, nauczył się odpowiednio funkcjonować w grupie i uwierzył we własne możliwości. Podane w przystępnej formie i kolorowej oprawie zadania mogą być cenną pomocą w redukowaniu deficytów poznawczych i uzupełnianiu braków edukacyjnych, a nauka może się odbywać niemal niepostrzeżenie, poprzez zabawę. Regularny trening i podejmowanie wysiłku intelektualnego w formie ciekawych ćwiczeń i zabaw edukacyjnych to także sposób na samodzielne sprawdzanie wiedzy i umiejętności. Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 7–8. Część 2. Bogacimy słownictwo, utrwalamy poprawne formy gramatyczne i zasady ortografii. Uczymy się o emocjach, uczuciach i zachowaniach to zbiór zadań poszerzających zasób słownictwa, doskonalących znajomość form gramatycznych i utrwalających zasady ortografii. Zawarte tu ćwiczenia wdrażają do poprawnego konstruowania i rozwijania wypowiedzi, uczą, jak identyfikować emocje, jak je nazywać i w odpowiedni sposób wyrażać. Treść zadań jest dobrana tak, by była bliska uczniom klas 7–8 i utrwalała nawyk kulturalnego zachowania i szacunku dla innych. Zeszyt ćwiczeń może być pomocą podczas zajęć rewalidacyjnych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, a także służyć do samodzielnego sprawdzania wiedzy i umiejętności.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

5 osób kupiło
13
Kwiaty. Składam origami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
14
Zagadki matematyczne. Dzielenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki matematyczne. Dzielenie
Dostępny
181 szt.

Zbiór zadań tekstowych w formie rymowanych zagadek – fantastyczna nauka w formie zabawy. Wykonywanie działań oraz wpisywanie odpowiedzi w wyznaczone miejsca, będzie prawdziwą frajdą dla małych zuchów. Nauka może być przyjemna!

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

4 osoby kupiły
15
Bańki mydlane lody 10 cm, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane lody 10 cm, mix wzorów
BIGTOYS
Dostępny
4 szt.

Idealne do zabawy w plenerze, podczas przyjęć urodzinowych lub na wakacjach. Pojemnik wypełniony specjalnym płynem do robienia baniek ma kształt loda. To także idealny przedmiot dla dzieci z wadami wymowy – do ćwiczenia narządu mowy przez zabawę. Uwaga. Mix wzorów – towar wysyłany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki.

2,99 zł
4 osoby kupiły
16
Kolory PRL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolory PRL
Dostępny
15 szt.

W smutnym peerelowskim pejzażu powstawały dzieła wybitne. Polscy malarze, rysownicy i animatorzy zdobywali światową sławę. W kraju naznaczonym niedostatkiem rozkwitała kolorami sztuka. A że najbliższa ludziom była wtedy sztuka masowa, komiks, plakat i film animowany, ona więc wyrastała na tym zgrzebnym tle – jak maki na betonie. Przełomowy rok 1945 – oznaczał wprawdzie koniec wojny, ale nie wymazywał z pamięci wojennej traumy. Na murach spalonej stolicy zawisł pierwszy, symboliczny, zamykający ten okres plakat antyhitlerowski „Zniszczymy faszyzm do końca” Eryka Lipińskiego. Ci, którzy ocaleli z pożogi, choć poturbowani psychicznie i fizycznie, z nadzieją patrzyli w przyszłość. Ten upragniony „nowy lepszy świat” okazał się jednak pułapką. Dla artystów ponure realia peerelowskie stały się wyzwaniem i inspiracją. W nich narodziła się słynna w świecie polska szkoła plakatu, a międzynarodową sławę zdobywali twórcy polskich animacji. Na kartach książki pojawiają się artyści tej miary co Henryk Tomaszewski, Waldemar Świerzy, Janusz Stanny czy Tadeusz Trepkowski. Uchyla swoje drzwi Pracownia Plakatu Propagandowego i raczkujące studio filmów animowanych w Bielsku-Białej. Śledzimy losy Waleriana Borowczyka i Jan Lenicy – w latach 60. okrzykniętych twórcami polskiej szkoły animacji. Obserwujemy trud tworzenia pierwszych filmów rysunkowych. Wreszcie i perypetie związane z „najbardziej imperialistycznym” gatunkiem sztuki. A w nim Henryk Chmielewski czy Janusz Christa – królowie komiksu. Przewija się tu zresztą cała plejada znakomitości: plakacistów, animatorów, twórców komiksów. Autorka ukazuje artystów tamtej epoki, a przybliżając ich dzieła, pokazuje warunki, w jakich powstawały, wyboistą drogę artystyczną w okowach socjalizmu.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

4 osoby kupiły
17
Zagadki matematyczne. Odejmowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki matematyczne. Odejmowanie
Dostępny
189 szt.

Zbiór zadań tekstowych w formie rymowanych zagadek fantastyczna nauka w formie zabawy. Wykonywanie działań oraz wpisywanie odpowiedzi w wyznaczone miejsca, będzie prawdziwą frajdą dla małych zuchów. Nauka może być przyjemna!

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

4 osoby kupiły
18
Dzień bez teleranka. Jak się żyło w stanie wojennym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień bez teleranka. Jak się żyło w stanie wojennym
Dostępny
433 szt.

13 grudnia 1981 roku zatrzymał na moment rozpędzoną polską rzeczywistość. Przerwał wielkie marzenie ludzi o wolnym kraju. Siłami wojska i służby bezpieczeństwa przywrócił dawny „porządek”. Internował wolność. Chwilowo. Formalnie stan trwał półtora roku, niewiele dłużej niż solidarnościowy „karnawał”. W lipcu ‘83 został zniesiony. Jednak ostatni więźniowie polityczni siedzieli do połowy 1986 roku. Goniec z wydawnictwa, reżyser zaraz po filmówce, młody pracownik komitetu dzielnicowego, początkująca dziennikarka, motorniczy, ogrodniczka z MSW, kapitan z wydziału zabójstw, sekretarz organizacji partyjnej w dużej firmie, mały chłopiec, któremu zamknęli ojca, i inni to bohaterowie, których historia zwykle nie zauważa. Każdy z nich stał się częścią reporterskiej opowieści o jednym z najboleśniejszych momentów w dziejach powojennej Polski, kiedy wszystko przesiąknięte było polityką. Ludzi tych, niezależnie od tego, po której stronie barykady stali, łączy trudna historia czasów ich młodości. To bohaterowie szarej codzienności, wciągnięci w wojnę z niewidzialną siłą politycznej przemocy. Jak dostosowywali się do zakazów i nakazów stanu? W jaki sposób zamykały się za nimi ścieżki otwarte przed grudniem ‘81? Co pozwalało im trwać, i tworzyć enklawy wolności? Jakich musieli dokonywać wyborów? Kiedy słabli i gorzknieli? Dzięki czemu znów ogarniała ich nadzieja? Czy ten proces naprawdę się zakończył? Relacje bohaterów, nagrywane na bieżąco, a także w roku 1989 i w latach dwutysięcznych, przeplatają się z dokumentami władz partyjnych czy SB. Pokazują szczegóły tego kolizyjnego kursu, na którym Polacy znaleźli się w latach 80.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
19
Zagadki matematyczne. Dodawanie i odejmowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki matematyczne. Dodawanie i odejmowanie
Dostępny
7 szt.

Zbiór zadań dla najmłodszych w formie krótkich wierszyków - fantastyczna nauka w formie zabawy. Wykonywanie działań oraz wpisywanie odpowiedzi w wyznaczone miejsca, będzie prawdziwą frajdą dla małego ucznia. Nauka może być przyjemna!

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
20
Disney Księżniczka. Opowieści o odwadze i dobroci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczka. Opowieści o odwadze i dobroci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Opowieści o odwadze i dobroci to wyjątkowy zbiór opowiadań, który powstał w ramach Wielkiego święta Księżniczek. Disney zaprosił bowiem autorów i artystów z całego świata do napisania i zilustrowania zupełnie nowych opowieści o księżniczkach i królowych. Opowieści o odwadze i dobroci to 14 całkiem nowych historii, które mogą zainspirować czytelników i czytelniczki do doceniania i okazywania odwagi i dobroci na co dzień. Tiana jest wytrwała i ambitna. Bella hojna i wciąż głodna wiedzy. Vaiana przywódcza i śmiała. Mulan pomysłowa i odważna. Kopciuszek dowcipny i uważny. Merida pewna siebie i szczera. Śnieżka empatyczna i pełna optymizmu. Roszpunka otwarta i dociekliwa. Pocahontas pełna szacunku dla przyrody i nieustraszona. Dżasmina sprawiedliwa i współczująca. Aurora życzliwa i pełna nadziei. Ariel niezależna i ciekawa świata. Elsa twórcza i godna zaufania. Anna spontaniczna i zdecydowana. Sięgnij po tę przepięknie i oryginalnie ilustrowaną kolekcję nowych opowieści i sprawdź, która z księżniczek, znanych z najpiękniejszych filmów Disneya, najbardziej cię inspiruje.

49,99 zł
39,49 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
21
Bajka o bąkach i jednym trzmielu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka o bąkach i jednym trzmielu
Dostępny
128 szt.

Niesamowita historia wyprawy na koniec świata – a raczej do Końca Świata – ekipy ratowniczej bąków z Bąkowej Góry i jednego trzmiela, który nie wiedział, że jest trzmielem. To właśnie Tadzio Bombus (a „bombus” to po łacinie trzmiel, o czym Tadzio, niestety, też nie wiedział) opowiada, jak to wygwizdano ich w Wygwizdowie, opiano w Kukurykach i wystawiono do wiatru przed pałacem Wróżki Zębuszki w Niemyje-Ząbkach. A przecież on i jego przyjaciele – Józio Kwas, Zenek Muzykant, Antek Ledwoco, Olek (na razie bez nazwiska, bo na nazwisko bąk musi sobie zasłużyć), Franio Cichawoda, Tomcio Kruz i kilku innych – są najprawdziwszymi odkrywcami, jak niegdyś Bąko Polo i Krzyś Kolumbąk! Wyfruwają na tę pełną przygód wyprawę, by znaleźć dla siebie i swoich bliskich piękne, a przede wszystkim zdrowe miejsce do życia, gdy niemal wszystkie tereny wokół ich łąki zmieniono w pola uprawne i nastał czas... złowrogiej chemii. Czy zamieszkają w Pupkowiźnie? Geniuszach lub Leniach Wielkich? A może we Wrotkach? Albo w Pszczółkach-Szerszeniach? Nie tylko z nazw (absolutnie prawdziwych) mali czytelnicy będą pękać ze śmiechu! Aż trudno uwierzyć, ile zabawnych historii przyjdzie przeżyć tym małym bąkom (i jednemu grubiutkiemu trzmielowi)! Ilu oryginałów poznać, ile forteli wymyślić, jak wielu sojuszników zdobyć (bo stoczą nawet prawdziwą bitwę!). To naprawdę „Najbardziej zakręcona książka roku!”, jak powiedział o niej Stanisław Bąk. Jej autor, Marcin Kozioł – znany m.in. z uhonorowanego Nagrodą Magellana cyklu książek o Wombacie Maksymilianie i bestsellerowej serii „Detektywi na kółkach” (tom 1. Skrzynia Władcy Piorunów znajduje się na liście lektur) – tym razem w radosnej, przygodowej powieści dla najmłodszych o bardzo ważnym ekologicznym przesłaniu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
22
Zszywacze Satin Gold, mix wzorów, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywacze Satin Gold, mix wzorów, cena za 1 szt
Interdruk, 1
Dostępny
42 szt.

Zszywacz w 3 stylowych kolorach. Miła w dotyku obudowa soft touch. Wyposażony w dwie opcje zszywania. Rozmiar zszywek: 24/6 lub 26/6. Zszywa do 20 kartek. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

24,97 zł
23,72 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

2 osoby kupiły
23
SuperThings. Kazoom Kids, 10 figurek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperThings. Kazoom Kids, 10 figurek
Magic Box, SuperThings
Dostępny
1 szt.

Chcesz szybko powiększyć swoją kolekcję SuperThings Kazoom Kids? W tym blistrze jest aż 10 różnych postaci, w tym jedna w kolorze złotym (Bohater lub Złoczyńca). SuperThings to przedmioty codziennego użytku zmienione w Superbohaterów i Złoczyńców. Każdy z nich ma swojego rywala, a wszystkie łączą się w drużyny. Wybierz swoją ekipę i walcz o kontrolę nad Kaboom City! Zawartość: 10 SuperThingsów (w tym 1 w kolorze złotym). Uwaga! Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy jednego opakowania.

69,89 zł
62,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,99 zł

2 osoby kupiły
24
Angielski w przedszkolu. Gry i zabawy na dni wyjątkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
25
Vegano Italiano. Wegańskie smaki tradycyjnej kuchni włoskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vegano Italiano. Wegańskie smaki tradycyjnej kuchni włoskiej
Dostępny
9 szt.

Kuchnia wegańska i tradycyjna kuchnia włoska mają ze sobą bardzo wiele wspólnego: przepisy, smaki i składniki. Autorka tej książki, miłośniczka jedzenia i doświadczona food stylistka, zachęca do sięgania po tradycyjne przepisy włoskiej kuchni, modyfikowanie ich i przystosowywanie do wegańskiej diety. Przygotowała zestaw 150 łatwych przepisów na szybkie, smaczne dania wegańskie pasujące do dzisiejszego tempa życia. Zobaczycie, jak niewiele potrzeba, żeby tradycyjne, proste dania przywołujące smaki Italii stały się wegańskimi. Sięgajcie po znajdujące się w tej książce przepisy, aby przekonać się, jak łatwe jest serwowanie pysznych, zdrowych dań przygotowywanych ze znajomych składników i jak mało wyrzeczeń kosztuje, a ile daje przyjemności.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
26
Zagadki matematyczne. Mnożenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki matematyczne. Mnożenie
Dostępny
179 szt.

Zbiór zadań dla najmłodszych w formie krótkich rymowanek o dzieciach, zwierzątkach, przedmiotach – fantastyczna nauka w formie zabawy. Wykonywanie działań oraz wpisywanie odpowiedzi w wyznaczone miejsca, będzie prawdziwą frajdą dla małych zuchów. Nauka może być przyjemna!

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
27
Warhammer 40.000. Ognisty Brzask. Tom 2. Brama z kości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warhammer 40.000. Ognisty Brzask. Tom 2. Brama z kości
Dostępny
17 szt.

Wielkie floty okrętów wojennych wyruszają z Terry z misją opanowania sytuacji w Imperium Sanctus. Wskrzeszony Prymarcha Roboute Guilliman prowadzi potężną armię na świat świątynny Gathalamor, gdzie stabilne prądy Osnowy pozwolą flotyllom Imperium przenieść się w najdalsze zakątki południowej części jego włości. Lecz do uszu Imperialnego Regenta docierają złe wieści. Ostrzeżenie od starożytnego gatunku oraz brak jakiegokolwiek kontaktu ze stacjonującym na Gathalamorze kontyngentem skłaniają Guillimana do wysłania misji rozpoznawczej pod dowództwem kapitana Marcusa Achallora z Adeptus Custodes. Achallor dociera na planetę balansującą na skraju zagłady. Znajdzie tam niedobitki Armii Imperialnej i złowrogich agentów Abaddona Profanatora, którzy odkopali ukryte głęboko w ziemi pradawne zło – tajną broń, która, gdy zostanie umiejętnie użyta, może zagrozić nie tylko Guillimanowi, ale i samemu Władcy Terry...

53,00 zł
38,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,84 zł

2 osoby kupiły
28
Puzzle 500 elementów. Wizarding World. Harry Potter. Wielka Sala - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Wizarding World. Harry Potter. Wielka Sala
Winning Moves, 500
Dostępny
45 szt.

Ten wyjątkowy zestaw puzzli, składający się z 500 elementów, przedstawia Wielką Salę w szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Jak szybko jesteś w stanie go złożyć? Przekonaj się, patrząc na obrazek na pudełku! • wykonane z wysokiej jakości materiałów • precyzyjne wycięcia • idealne dopasowanie elementów • odporne na zaginanie • rozwijają zdolności manualne • zawierają 500 elementów

40,96 zł
35,23 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,73 zł

1 osoba kupiła
29
Zszywacz Mini Satin Gold mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywacz Mini Satin Gold mix
Interdruk
Dostępny
21 szt.

Mix wzorów. Towar wysyłany losowo.Zszywacz w wersji mini w 3 stylowych kolorach. Miła w dotyku obudowa soft touch. Wyposażony w rozszywacz i dwie opcje zszywania. Rozmiar zszywek: 24/6 lub 26/6. Zszywa do 15 kartek.

12,99 zł
1 osoba kupiła
30
Siła nadziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła nadziei
Dostępny
38 szt.

Lea od początku nie miała łatwego życia. W dzieciństwie doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej, a jej ojciec odszedł, ponieważ nie mógł wytrzymać atmosfery panującej w domu. Gdy dziewczyna w końcu się wyprowadziła, wydawało się, że teraz będzie już tylko lepiej. Jednak jej chłopak okazał się kłamcą, a w konsekwencji Lea została bez dachu nad głową. Co może począć i gdzie się podziać młoda bezdomna dziewczyna? I czy faktycznie pomysł spędzenia nocy w czyjejś altanie jest dobry? Lea nie spodziewała się, że Natan, właściciel posesji, na której nocowała, zareaguje w tak niecodzienny sposób. A to był dopiero początek zmian w jej życiu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
31
Hanusia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanusia
Dostępny
100 szt.

„Hauptmann analizuje warunki życia zwykłego człowieka, które mógł przestudiować w wielu różnych miejscach, w szczególności zaś w swojej śląskiej ojczyźnie. Jego obrazowanie bazuje na bardzo dokładnych obserwacjach ludzi i ich środowiska. Każda z jego postaci odzwierciedla osobowość całkowicie scharakteryzowaną przez własny indywidualizm. Nigdzie nie znajdziemy postaci odrealnionych, nigdzie nawet śladu charakterów sztampowych. [...] Realizm jego opisów zmusza nas do zmierzania ku nowym, lepszym warunkom życia, do chęci ich urzeczywistnienia.” – Hans Hildebrand

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
32
Kościół dla człowieka. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół dla człowieka. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podsta...
Dostępny
1570 szt.

Podręcznik do nauki religii przeznaczony dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej. Program: AZ-2-04/20 Bóg jest wśród nas. Katecheza mistagogiczna, wprowadzająca w historię zbawienia Numer dopuszczenia podręcznika: KR-22-04/20-KR-17/21

24,90 zł
20,92 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,98 zł

1 osoba kupiła
33
Jestem egzaltowaną lentilką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem egzaltowaną lentilką
Dostępny
62 szt.

Opowiadania surrealistyczne? Ejakulacja jako temat? Science fiction o dewiantach? Horrory erotyczne? Książka nieznanego pisarza z małej wsi wprawiła czeskich czytelników w zdumienie. Mariusz Szczygieł określił ją jako pornograficzną krytykę społeczną. W Anonimowej Republice 90% ludzi nie ma żadnych praw. Seks zastępuje relacje międzyludzkie. Nawet każdy pisarz zawsze musi być gotowy na stosunek z krytykiem. Ludzie spieszą się i zapominają o banalnym fakcie, że nie istnieją. „Ludzie są raczej kulą u nogi – pisze Měrka. – Człowiek, który ma czelność urodzić się, zasługuje na karę śmierci”. Wariactwo nie książka!

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
34
Horse Club. SLH42542. Sarah i Mystery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH42542. Sarah i Mystery
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Kiedy Sarah i jej klacz arabska galopują poprzez szerokie pola, brodzą w strumykach lub przemierzają lasy, są absolutnie nierozłączne. Figurka Sary nosi hełm jeździecki, jest w pełni ruchoma i dlatego może założyć swojemu koniowi uzdę i cugle oraz zasiąść w siodle i galopować. Jej ładna żółta bransoletka to znak, że należy do klubu jeździeckiego. Seria „Horse Club” zawiera imponującą kolekcję figurek koni z całego świata, a także mnóstwo akcesoriów i budynków, takich jak: stajnie, zagrody, pojazdy, figurki jeźdźców, akcesoria do jazdy konnej, elementy turniejowe, wyposażenie stajni, pożywienie dla zwierząt. Dzięki tak bogatej ofercie, kolekcjonerzy mogą stworzyć piękne scenerie i kolekcje ulubionych końskich ras. Zawartość zestawu: • 1x dziewczynka, • 1x koń, • 1x hełm jeździecki, • 1x siodło, • 1x uzda z cuglami, • 1x bransoletka. Wymiary opakowania: 18.2 x 15.2 x 8.3 cm.

116,65 zł
108,48 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,17 zł

1 osoba kupiła
35
Kto zabił mojego ojca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto zabił mojego ojca
Dostępny
91 szt.

Powrót do domu, do szarego brzydkiego miasta dzieciństwa i odwiedziny u potwornie schorowanego ojca stają się dla Edouarda Louisa punktem wyjścia do napisania przejmującej opowieści o swoim ojcu i rodzinie. Zaledwie pięćdziesięcioletni mężczyzna stoi u schyłku swego życia, a syn próbuje pozbierać okruchy z tego, co pozostało z ich relacji zniszczonej niegdyś przez wstyd, homofobię i biedę. Czułość i miłość potrafi ich jeszcze pogodzić, ale mocno krytyczne spojrzenie autora na upokarzający i zdegenerowany francuski system społeczny dodaje temu przesłaniu ogromny ładunek buntu. Jest w nim niezgoda na wyobcowanie i okrucieństwo państwa wobec ubogich i głośny sprzeciw wobec powszechnej afirmacji dla indywidualnej odpowiedzialności i ślepoty społeczeństwa na systemową niesprawiedliwość. Louis ostrzega francuskie elity przed postępującym ubóstwem i ukrytym gniewem klas niższych, o których państwo zapomina. Próbuje to samo uświadomić umierającemu ojcu: „Należysz do kategorii ludzi, których polityka skazuje na przedwczesną śmierć”. Ta kombinacja czułości, miłości, wybaczenia i wołania o solidarność oraz gniewu i niezgody na nierówność i pogardę sprawia, że książka głęboko porusza i zapada czytelnikowi w pamięć.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
36
Motocykl policyjny ze światłem i dźwiękiem, 17 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motocykl policyjny ze światłem i dźwiękiem, 17 cm
Dickie Toys
Dostępny
39 szt.

Motocykl policyjny ze światłem i dźwiękiem od firmy Dickie Toys przenosi dynamiczną akcję z ulic prosto do pokoju dziecięcego. Pojazd wyposażono w efekty dźwiękowe - syrenę alarmową oraz towarzyszące im efekty świetlne - mrugający na niebiesko kogut oraz migające lampy. Do zestawu dołączona jest ruchoma figurka kierowcy, dzięki której dzieci w zabawny sposób odkrywają codzienne życie policyjne na dwóch kołach. Zabawka na licencji Yamaha. Zestaw z pewnością zachwyci każdego chłopca! Zawartość i cechy zestawu: • motocykl policyjny z dźwiękiem i światłem, • przycisk do włączania funkcji świetlnych i dźwiękowych, • zdejmowana figurka z ruchomymi rękami, nogami i głową, • napis na motorze w wersji polskiej, • zabawka na licencji Yamaha. Zasilanie: 2 baterie AAA (baterie testowe w zestawie) Długość pojazdu: ok. 17.0 cm Wymiary opakowania: 17.0 x 19.0 x 9.0 cm

62,11 zł
56,52 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,59 zł

1 osoba kupiła
37
Terapeutyczne aspekty filozofii stoickiej w "Rozmyślaniach" Marka Aureliusza i "Diatrybach" Epikteta z Hierapolis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapeutyczne aspekty filozofii stoickiej w "Rozmyślaniach" Marka Aure...
Dostępny
13 szt.

Terapię filozoficzną mogą podjąć osoby poszukujące odpowiedzi na tzw. pytania egzystencjalne: jak żyć, jak radzić sobie z trudnościami i przezwyciężać swoje lęki? Pomoc znajdą też ci, którzy nie mają odwagi powierzyć swojego problemu drugiemu człowiekowi, często cierpiący w samotności, odcinający się od świata, zamykający się w czterech ścianach, jak i osoby mające problemy z odkryciem własnej tożsamości. Myśli znanych filozofów mogą pomóc tym, którzy poszukują własnej drogi życiowej i siebie samego. Szczególnie cenna wydaje się starożytna filozofia praktyczna, głównie stoicyzm i epikureizm, w których znajdujemy sapiencjalną refleksję dotyczącą ludzkiego życia i jego problemów. Jak pisze autorka: „Zapoznając się z tłumaczeniami tekstów Epikteta i Marka Aureliusza, starałam się odczytać ich koncepcję świata i człowieka, ująć tezy obu myślicieli, zrozumieć sens ich filozofii. Dzięki temu uświadomiłam sobie, jak wielki tkwi w ich koncepcjach potencjał terapeutyczny, jak bardzo może być on użyteczny współcześnie. Rzecz jasna nie wyczerpałam tematu, zaledwie go dotknęłam. Myślę jednak i mam nadzieję, że ta skromna praca obudzi w czytelniku zainteresowanie stoicyzmem i jego zastosowaniem w terapii. Wbrew pozorom bowiem nie dotykają naszej duszy nowe choroby, nie dręczą jej nowe demony. Wszystko już było; owszem, w innej postaci, w innym anturażu, być może w innym natężeniu, a przede wszystkim nie miało charakteru tak „demokratycznego” i powszechnego, jak obecnie, jednak tak wspomniane dolegliwości, jak i lekarstwa pozwalające uwolnić się od nich, zapanować nad nimi i odzyskać poczucie sensu i szczęśliwego życia – są przygotowane, choć zdarza się, że są też zapoznane. Niech ta książeczka będzie ich przypomnieniem i skieruje swego czytelnika do Epikteta i Marka Aureliusza, a za ich pośrednictwem do samodzielnego myślenia, które jest podstawą ludzkiej wolności, bez którego zaś pozostaniemy niewolnikami.” Aneta Szlama – ur. w 1983 r., specjalistka terapii pedagogicznej i socjoterapii. Nauczycielka etyki w szkole podstawowej w Lubinie. Ukończyła resocjalizację z socjoterapią w PWSZ w Głogowie, studia podyplomowe etyka w szkole w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Pasjonatka filozofii i etyki, terapii filozoficznej i pedagogicznej.

32,55 zł
23,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,11 zł

1 osoba kupiła
38
Huba Buba i mała dziewczynka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Huba Buba i mała dziewczynka
Dostępny
29 szt.

Huba Buba to imię rdzawego kucyka, który mieszka w bardzo zaniedbanym ogrodzie. Huba lubi swój dom. Stąd wyrusza na dalekie wyprawy w poszukiwaniu przyjaciół. A ogród lubi być zaniedbany, by ukryć to, co ma najcenniejsze. Wbrew pozorom i ogród, i Huba są piękni, bo najważniejsze jest to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne. Pewnego dnia do zaniedbanego ogrodu wpada mała dziewczynka... Czy zaprzyjaźni się z Hubą? Czy pokocha ogród? Jak wiele przygód razem przeżyją? Bajka o budowaniu relacji i wiary we własne możliwości. Prawdziwa bajka to ta, napisana tu i teraz...

36,00 zł
25,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

1 osoba kupiła
39
Sprężyna z jednorożcem, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprężyna z jednorożcem, mix wzorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.08

Kolorowa sprężynka to klasyczna zabawka, którą bawią się dzieci od dziesięcioleci. Sprężynka w pastelowych kolorach, z nadrukiem jednorożca, to doskonały pomysł na prezent dla każdej dziewczynki. Wymiary złożonej sprężyny: • ok. 5.5–6.5 cm wysokości, • średnica 5.5–6.5 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

3,10 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,5%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
40
Maskotka Królik Jolie niebieski 35cm 13795 BEPPE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka Królik Jolie niebieski 35cm 13795 BEPPE
Beppe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

77,90 zł
70,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,79 zł

1 osoba kupiła
41
Jak nie zostać moim pacjentem. O zdrowiu seksualnym rozmawia Krystyna Romanowska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie zostać moim pacjentem. O zdrowiu seksualnym rozmawia Krystyna ...
Dostępny
2876 szt.

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz to największy polski autorytet w dziedzinie seksu i relacji, ale... lepiej po prostu nie musieć trafiać do jego gabinetu. W książce Jak nie zostać moim pacjentem prof. Lew-Starowicz wyjaśnia w rozmowie z Krystyną Romanowską (ryzykując zmniejszeniem liczby odwiedzających jego gabinet), jakie częste błędne założenia dotyczące relacji, zdrowia, życia seksualnego, prowadzą do kłopotów czy zaburzeń, które kończą się na profesorskiej kozetce. Z książki dowiemy się też m.in. kiedy zostanie wynaleziona tabletka na orgazm, jak w seksie być sobą, jak rodzą się w związku niepotrzebne tajemnice. Profesor zdradzi też sekret najszczęśliwszych relacji – takich, które nigdy nie trafiły do jego gabinetu. Książka dla wszystkich zastanawiających się nad sekretem (w miarę/bardzo/znośnie) udanego życia.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

1 osoba kupiła
42
Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych
Dostępny
1045 szt.

Co tak naprawdę gwarantuje nam bezpieczeństwo na pokładzie? Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków lotniczych znanych z pierwszych stron gazet? Ile zachodu kosztuje ludzkość stworzenie statystycznie najbezpieczniejszej formy transportu, jaką jest lot samolotem? Christine Negroni przybliża świat lotnictwa i wyjaśnia zagadki związane z lataniem i wypadkami lotniczymi. Ze szczegółami opisuje najsłynniejsze katastrofy z przeszłości, ale też incydenty, w których w ostatniej chwili udało się uratować setki ludzkich istnień. Te historie uświadamiają, jak niewiele trzeba, by narazić życie wszystkich osób na pokładzie. Autorka opowiada o wpływie warunków panujących w kokpicie i przedziale pasażerskim na reakcje pilotów i innych osób na pokładzie. Często nie dostrzegamy, jak bardzo „czynnik ludzki” wpływa na katastrofy, a także jak wielu tragedii udało się uniknąć dzięki przytomności pilotów i pracowników kontroli lotów. Większość wypadków lotniczych to zdaniem autorki odmiany ograniczonej liczby scenariuszy: problemów z komunikacją, przesadnego zaufanie do technologii lub niezrozumienia jej, błędów w projektowaniu samolotów i silników, a także błędów popełnianych przez załogi, operatorów i mechaników. Christine Negroni – dziennikarka specjalizująca się w tematyce lotniczej i podróży. Jej artykuły pojawiały się w „The New York Times”, „Huffington” Post oraz „Fortune”. Pracując dla „ABC News” spędziła pięć tygodni w Malezji, próbując odkryć, co stało się z zaginionym samolotem MH-370. Autorka dwóch książek o tematyce lotniczej.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
43
Maanam (wydanie jubileuszowe), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maanam (wydanie jubileuszowe), LP
Maanam, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Jesienią 1981 roku na przaśnym polskim rynku fonograficzny pojawiła się winylowa płyta Maanamu. Był to pierwszy długogrający album zespołu. Kora, wokalistka Maanamu, powiedziała: „teraz to już mogę umrzeć”. Na szczęście nie umarła wtedy, tylko prawie czterdzieści lat po swej debiutanckiej płycie. Maanam niczym rockowa kometa zajaśniał na polskim niebie muzycznym. W komunistycznej Polsce, która przeżywała jeden z największych kryzysów gospodarczych i politycznych, utwory Maanamu stały się hymnami całego pokolenia, a Kora ikoną stylu i gwiazdą pierwszej wielkości, której teksty weszły do języka potocznego i pozostają w nim do dziś. Producentem kompozycji Marka Jackowskiego do słów Kory był wówczas Andrzej Poniatowski. W lubelskim Studio Polskiego Radia starał się nadać muzyce MAANAMU nowoczesny, na tamte czasy, styl. A czasy w muzyce były elektryzujące. Brytyjski punk rock, nowa fala, amerykańskie podziemne nowojorskie brzmienia i przebijające się coraz bardzie do mainstreamu reggae… wszystkie te brzmienia docierały za żelazną kurtynę. Kora, Marek, Ryszard Olesiński czuli tę falę. Kongenialnie czuł ją również Andrzej. Niestety nie miał w tamtych czasach narzędzi, żeby uzyskać efekt jaki sobie wówczas wymarzył. Dopiero dziś, po 40 latach, mieszkając w Szwecji, na nowo zgrał i zmasteringował pierwszą płytę Maanamu. Dajemy wam być może najważniejszą polską płytę rockową w takim brzmieniu w jakim powinna ona brzmieć. Smutno nam jednak z tego powodu, że ani Kora ani Marek nie mogą jej dzisiaj na nowo posłuchać. Chyba że posiadają nasłuch, tam gdzie też przebywają. Z okazji jubileuszu 40-lecia, na rynku pojawia się limitowana wersja albumu wytłoczonego na krystalicznym winylu. Lista utworów: Strona A: 1. Stoję Stoję 2. Boskie Buenos 3. Biegnij Razem ze Mną 4. Miłość Jest Cudowna 5. Żądza Pieniądza Strona B: 1. Karuzela Marzeń 2. Oddech Szczura 3. Szał Niebieskich Ciał 4. Szare Miraże

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

44
Lichwiarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lichwiarz
Dostępny
69 szt.

Oczy Białej otworzyły się szerzej, gdy napastnik podniósł śrubokręt. Zrobił zamach, po czym wcisnął narzędzie w poprzek w jej usta, niczym wędzidło koniowi. Następnie nacisnął na rączkę, odchylając jej głowę do tyłu. Biała najpierw próbowała się opierać, potem odsunąć. Śrubokręt wyślizgnął się z jej ust, raniąc jej wargi i język. Poczuła smak krwi. Mężczyzna złapał ją drugą dłonią za gardło, zaczepiając przy tym obcęgi o pasek. – Otwórz, bo będzie bolało – warknął. Urszula Biała miała w życiu trzy radości: męża, pracę w policji i mopsa imieniem Marlon. Po tragicznym wypadku, w którym straciła ukochanego, po miesiącach terapii i wielu próbach odzyskania równowagi powrót do służby wydaje się jedynym sposobem, aby stanąć na nogi. Przydzielona jej sprawa wygląda na zbieg niefortunnych okoliczności: młoda dziewczyna, biegając nocą po lesie, ześlizguje się ze zbocza wprost w objęcia drutu kolczastego. Nie ma śladów walki ani obecności innych osób, zaś idealny schemat nieszczęśliwego wypadku przełamuje tylko zaparkowany w pobliżu nowy samochód z zerowym przebiegiem. Niedługo po tym zdarzeniu okazuje się, że denatka owinięta w druty cierpiała na aichmofobię – lęk przed ostrymi przedmiotami. Niewyjaśnionych zabójstw i tragicznych wypadków zaczyna przybywać, a Biała z każdym dniem popada w większą paranoję, która zalewa jej umysł coraz mroczniejszymi wizjami. W mieście pojawił się Lichwiarz. Ktoś musi go powstrzymać... Budzący grozę thriller, który wciągnie czytelnika w otchłań pierwotnego szaleństwa.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

45
ojDADAna (wydanie jubileuszowe), LP, czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ojDADAna (wydanie jubileuszowe), LP, czerwony
Grzegorz z Ciechowa, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

25 lat temu na rynku pojawił się album Grzegorza Ciechowskiego „ojDADAna” sygnowany jednak pseudonimem Grzegorz z Ciechowa. Album zawiera oparte na elektronicznych rytmach stylizacje polskich piosenek ludowych. Najbardziej znanym utworem tej płyty jest przebój „Piejo kury piejo”, w którym wykorzystano oryginalne nagranie słynnej lubelskiej śpiewaczki ludowej Anny Malec. Wraz z autorem (grającym na flecie, instrumentach klawiszowych i będącym producentem płyty), utwory wykonują m.in. Leszek Biolik (gitara basowa), Dima Chaabak (fletnia Pana), Jacek Królik (gitara) i Krzysztof Ścierański (gitara basowa). Z okazji jubileuszu, na rynku pojawia się limitowana wersja albumu wytłoczonego na czerwonym winylu.

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

46
Marzyciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marzyciele
Dostępny
35 szt.

I ty również jesteś marzycielem. Są nimi ludzie pozornie pozbawieni uczuć. Wędrują, przyglądają się, co robią osoby, które na świecie czują się jak w domu. I noszą w sobie coś, czego nie czują. W każdej chwili spadają przez wszystko w przepaść. Nie tonąc. W stan stworzenia. – Robert Musil, Marzyciele „[W Marzycielach] główni protagoniści nie są tradycyjnymi »charakterami«, nie mają ustalonych i określonych właściwości. Oscylują pomiędzy ucieczką przed szarą rzeczywistością w krainę marzeń i ekstazy a orgiastycznym wyżyciem się, pomiędzy anarchistycznym buntem przeciwko schematom, dogmatom i regułom mieszczańskiego społeczeństwa a pełnym rezygnacji relatywizmem, są wewnętrznie płynni, otwarci dla wszelkich możliwości. […] Wszyscy zaś razem są ożywieni egzystencjalistycznym pragnieniem absolutnej wolności i w jej imię skazują siebie na bolesną samotność, zrzucają wszelkie więzy, nie pozwalają się z nikim i z niczym związać.” – Egon Naganowski

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

47
Frania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frania
Dostępny
125 szt.

Dorota Gellner tym razem w roli scenarzystki?! Odcinek pierwszy – gadająca kania Kania... i koszyk. Prawdziwe fantasy, a za moment komedia romantyczna, kiedy Frania pozna Frania. Thriller medyczny – odcinki u dentysty i lekarza. Komedia pomyłek – w śmigus-dyngus. I dobre kino familijne z wroną i smokiem w rolach przyjaciół. A w roli gwiazdy – szczera aż do bólu, pełna temperamentu Frania! A to wszystko w nowej przezabawnej książce Doroty Gellner, z wdziękiem żonglującej słowem, rytmem i rymem, piszącej tym razem w konwencji filmu w odcinkach. Pełnego zwrotów akcji i... z zaskakującym zakończeniem. Niecierpliwie czekamy na sezon drugi tego wciągającego serialu!

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

48
Tomek w krainie kangurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek w krainie kangurów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Akcja Tomka w krainie kangurów zaczyna się w 1902 roku, kiedy Polska znajduje się pod zaborami. Tomek Wilmowski, syn rewolucjonisty, uczeń warszawskiego gimnazjum, opór przeciwko caratowi ma właściwie we krwi. Opiekunowie bojąc się o niego, korzystają z nadarzającej się okazji i wysyłają Tomka do ojca przebywającego na emigracji. Obaj mają udać się na łowy do Australii. I tu nasz bohater przeżywa niecodzienne przygody w scenerii egzotycznej przyrody. A wszystko to jest opisane ciekawie i z pasją.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

49
Eter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eter
Dostępny
690 szt.

W tej historii domek na końcu świata nie okaże się spełnionym snem o bezpiecznym azylu i wszechobecnym spokoju. Tutaj nic nie jest takie, jakim się wydaje. Pewne jest tylko jedno – namiętność, jaka łączy tych dwoje jest niebezpieczna i pociągająca niczym mroczne góry. Aniela Wilk stworzyła elektryzującą i trzymającą w napięciu opowieść, w której granica między thrillerem psychologicznym i erotyką jest cieńsza niż zwykle. Eter to powieść inna niż wszystkie. Aniela Wilk brawurowo łączy świat pełen tajemnic z namiętnością i pożądaniem. Wartka akcja, niebanalna intryga i lekkie pióro autorki sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów mocnych wrażeń. Nie odłożycie jej, zanim nie poznacie zakończenia! Julia Kwiatkowska jest młodą ambitną graficzką, która ma za sobą nieudany związek i jeszcze bardziej nieudaną karierę w korporacji reklamowej. Kiedy dziedziczy po zmarłej ciotce domek w górach, chce go jak najszybciej sprzedać i wrócić do miasta, by kolejny raz zawalczyć o swoją pozycję zawodową. Jednak podczas pobytu w Karkonoszach dziewczyna ulega fascynacji tajemniczym mężczyzną, który w lokalnej stacji radiowej prowadzi nocne audycje skierowane do dorosłego słuchacza. Osobiste, mroczne i hipnotyzujące. Muzyka, którą serwuje radiowiec idealnie trafia w jej duszę, a głos spikera wywołuje dreszcze… Julia dokłada wszelkich starań, aby odkryć tożsamość mężczyzny i zbliżyć się do niego. Kiedy to się wreszcie udaje, relacja szybko przeradza się w gorący romans. Julia jest całkowicie zauroczona intrygującym, starszym od siebie mężczyzną. Wszystko zmienia się, gdy na górskim szlaku odkrywa zwłoki zaginionej dziewczyny. Rozkwit uczucia między Darkiem i Julką zbiega się w czasie z szaleństwem, jakie ogarnia prowincjonalne miasteczko. Na kolejne makabryczne odkrycie nie trzeba długo czekać. I choć oficjalnie brak jest podejrzanych, dziewczyna stopniowo odkrywa, że jej kochanek w swoich audycjach wspomina o miejscach, w których po pewnym czasie odnajdywane są ciała kolejnych młodych kobiet. Jej podejrzenia stają się coraz bardziej mroczne... Jaką tajemnicę skrywa w sobie Darek? Czy ktokolwiek zdoła ją odkryć? Jak potoczą się ich losy? I czy ich miłość ma szansę przezwyciężyć mrok?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

50
Tango w cieniu marca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tango w cieniu marca
Dostępny
72 szt.

Oto najprawdziwsza historia miłosna. Historia pary dwudziestolatków – polskiej Żydówki, która zrządzeniem losu i mielących młynów wielkiej polityki zmuszona została do wyjazdu pamiętnego Marca 1968 roku, i Polaka, który porzucił całe swoje dotychczasowe życie i wyruszył za ukochaną. Opuścili swój kraj bez szans na powrót. Po skromnym ślubie w Londynie, po jej życiu w telawiwskim kibucu i jego pracy na izraelskich wykopaliskach archeologicznych, wylądowali szczęśliwie w Nowym Jorku, gdzie od kilkudziesięciu lat żyją razem z synami, ich rodzinami i wnukami. Karuzela ich życia pokazuje, że ludzki los jest nieprzewidywalny i nigdy nie zatacza przysłowiowego koła. To także opowieść o przeszłości, o czasach II wojny światowej i tego, co z nas wszystkich po Shoah pozostało, jest to zatem również szczególna narracja związana z osobistym doświadczeniem straty, wymazywania ludzi, przyjaciół, braci, całych rodzin, które żyły w Polsce obok siebie od pokoleń, a nagle pozostała po nich ciemna plama i urywki wspomnień. Hanna i Henryk Jakubowscy swoimi decyzjami i działaniami przypieczętowali własną miłość, której nie jest w stanie pokonać żadna władza, cenzura, odległość czy brak środków do życia. Oczami zakochanych poznajemy egzystencję przesiedleńców w Jerozolimie lat 70. XX w., gdzie realia życia podcięły skrzydła wielu wypędzonym z własnego kraju, zranionym Polakom. Z okazji 50 rocznicy swego ślubu autorzy pragną opowiedzieć czytelnikom tę jedyną w swoim rodzaju historię i dać świadectwo miłości, która zwyciężyła wszystkie przeciwności losu.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

51
Westie. West highland white terrier, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Westie. West highland white terrier, wydanie 2
Dostępny
624 szt.

Drugie wydanie poradnika, dotyczącego rasy psów west highland white terrier, zwanych popularnie westie. W książce omówiono m.in.: historię rasy, wzorzec, usposobienie, kryteria wyboru, pielęgnację, dietę, szkolenie, wystawy. Tekst uzupełnia 16 str. zdjęć barwnych.

35,70 zł
25,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,00 zł

52
Playbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Playbook
Dostępny
49 szt.

Ta książka to liryczno-koszykarski pick’n’roll, literacki „Kosmiczny mecz”, w którym zamiast ekipy Królika Bugsa po parkiecie biegają poetyckie tuzy. Tutaj Michael Jordan pakuje do kosza po asyście Stanisława Barańczaka, LeBron James drybluje naprzeciw Zbigniewa Herberta, a Scottie Pippen próbuje zablokować Marcina Świetlickiego. Playbook Tomasza Bąka to nie jest tom dla tych, którzy poezji szukają wyłącznie w książkach. To rzecz dla osób słyszących ją nawet w odgłosie piłki lądującej w obręczy po rzucie w ostatnich sekundach czwartej kwarty. Dla ciekawych nowości, gotowych ryzykować – także czytelniczo. Swish!!!

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

53
Dlaczego są ludzie myślący inaczej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego są ludzie myślący inaczej
Dostępny
163 szt.

Książka jest niezwykła i zasługuje na uwagę. Zawiera informacje, których nie ma jeszcze w Internecie. Odpowiada na trudne pytania: co siedzi w ludzkich głowach i dlaczego na pustyni nie ma śladów wędrówki Mojżesza. Łamie szyfr Biblii. Wyjaśnia liczbę 666 i Armagedon. Rozwiewa kontrowersje wokół pytań, co tak naprawdę uczyniło nas ludźmi i dokąd zmierza cywilizacja. Mówi o biometrycznym sposobie rozpoznawania Dobra i Zła w płacie czołowym. Przypomina wołanie dziecka z bajki Andersena: „Król jest nagi!”. Książka składa się z licznych artykułów. Każdy demaskuje problemy pełnego przekory „świata na opak”. Można je czytać w dowolnej kolejności.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

54
Wprowadzenie do polityki zagranicznej państw członkowskich ASEAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do polityki zagranicznej państw członkowskich ASEAN
Dostępny
7 szt.

„To z pewnością jedna z najlepszych pozycji poświęconych ASEAN - ciekawie napisana, a co najważniejsze, merytorycznie i obiektywnie ukazująca uwarunkowania historyczne, kulturowe oraz gospodarcze decydujące o polityce zagranicznej prowadzonej przez kraje ASEAN. Autorzy z profesjonalną znajomością rzeczy, precyzyjnie analizują wszelkie zawiłości polityki zagranicznej w regionie oraz przedstawiają realistyczne scenariusze dotyczące przyszłości. Bez wątpienia ASEAN należy do najbardziej interesujących, najszybciej rozwijających się, perspektywicznych regionów świata, stąd dla wszystkich zainteresowanych Azją, polityką zagraniczną oraz gospodarką to z pewnością Lektura obowiązkowa”. – Waldemar Dubaniowski, dyplomata, ambasador RP w Singapurze (2009-2013) i Tajlandii (od 2017 roku) „Region Azji Południowo-Wschodniej odgrywa coraz ważniejszą rolę polityczną i gospodarczą w stosunkach międzynarodowych, a ASEAN stanowi kluczową organizację w regionie Azji i Pacyfiku. Kraje Stowarzyszenia, choć różnią się pod względem powierzchni, populacji, poziomu rozwoju gospodarczego czy systemu politycznego, współpracują ze sobą od wielu lat w celu osiągnięcia zaawansowanego rozwoju społecznego i ekonomicznego. Cieszę się, że publikacja wydana nakładem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wzbogaci nasz rynek wydawniczy i przybliży polskiemu czytelnikowi tematykę obszaru Azji Południowo-Wschodniej”. – Beata Stoczyńska, dyplomata, ambasador RP w Nowej Zelandii (2009-2014), Indonezji, Timorze Wschodnim oraz przy Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej (od 2018 roku)

46,00 zł
55
Nela i tajemnice oceanów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nela i tajemnice oceanów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.29

Nowe, uzupełnione o dodatkowe kody QR, wydanie bestsellerowej książki Nela i tajemnice oceanów. Razem z Nelą, będziemy odkrywać podwodny świat ryb, ssaków i innych fantastycznych zwierząt! Zbadamy dno Morza Czerwonego, zanurkujemy w Oceanie Indyjskim, poszukamy rekinów, wąsatych skrzydlic oraz przemiłych krów morskich, czyli diugoni. Będziemy obserwować ogończe oraz ławicę makreli. Poznamy nocne życie na rafie i staniemy oko w oko z rafowymi rekinami szarymi.

42,90 zł
31,32 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

56
Gomorra. Podróż po imperium kamorry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gomorra. Podróż po imperium kamorry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Absolutnie bezprecedensowy włoski bestseller. Roberto Saviano śledzi degradację Neapolu pod rządami kamorry, potężnej, zorganizowanej siatki przestępczej. Kamorra to rozbudowana grupa mafijna działająca na rynku narkotyków, mody haute couture, budownictwa i odpadów, której wpływ całkowicie zmienił życie w Kampanii. Od chwili gdy jako młody chłopiec ujrzał pierwszą ofiarę mafijnych porachunków, Saviano bacznie przyglądał się zmianom zachodzącym w mieście. By napisać Gomorrę, badał mechanizmy działania kamorry i z bliska obserwował, jak korupcja zatacza coraz szersze kręgi, paraliżując miasto. Dzięki zdobytym informacjom autor przedstawił światu zupełnie nowy typ przestępczości zorganizowanej.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

57
Wydatki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydatki
Dostępny
141 szt.

To powieść o wielkiej miłości, która – trochę jak w klasycznych romansach, a trochę zupełnie inaczej – nie może się ziścić. Powieść podróżnicza o odkryciu Ameryki, że pieniądze rządzą światem. Powieść encyklopedyczna, odzwierciedlająca intelektualny horyzont właściwy dla naszej kultury. Powieść resentymentalna, pełna żalu, że nie jest komercyjną, dochodową powieścią – i powieścią w ogóle. O niekreatywnym lenistwie. O nonsensie pracy. O nieubłaganej przegranej, która czeka na adeptów literatury i jedynym marzeniu: bogactwie.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

58
Krwawy obowiązek. Tom 1. Sophia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krwawy obowiązek. Tom 1. Sophia
Dostępny
72 szt.

Boże, daj mi siłę, bym wyszła żywa z tego piekła. Dwudziestodwuletnia Sophia Esposito pracuje w nowojorskiej kawiarni i prowadzi zwyczajne, beztroskie życie. Skrycie marzy o studiowaniu filologii angielskiej. Jednak pewnego dnia wszystko, co dotychczas wiedziała o sobie i otaczającym ją świecie, bezpowrotnie się zmienia. Kobieta zostaje porwana, a potem siłą sprowadzona do swoich biologicznych rodziców. Cieszyłaby się, że może poznać matkę i ojca, gdyby nie fakt, że oboje okazują się członkami Cosa Nostry. Już na dzień dobry grożą własnej córce śmiercią. Sophia musi się zgodzić na ich plan i poślubić przyszłego bossa moskiewskiej Bratwy, żeby zapewnić rodzinie intratny sojusz. Siergiej Durov jest starszy od niej o dwanaście lat. W dodatku krążą o nim pogłoski, że swoją pierwszą żonę udusił gołymi rękami.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

59
Dziennik Marty Koen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik Marty Koen
Dostępny
65 szt.

Powieść serbskiego pisarza Svetislava Basary, w której pierwiastki fikcji i fantastyki, groteski, łączą się z rzeczywistością. Pod koniec lat 80. XX w. w Belgradzie umiera pewna Marta Cohen i wszystko pozostałoby sensacyjną historią wzbudzającą chwilowe zainteresowanie (opisaną na pierwszych stronach bulwarowych gazet), gdyby śmietanka ówczesnej partii i kierownictwa państwa nie pojawiła się na jej pogrzebie. Kim jest naprawdę tajemnicza dama? Kim jest mnich Nikodem, oskarżony o podpalenie mieszkania Marty? Czy dziennikarz gazety „Borba” Pavlović może z tego wszystkiego zrobić prasowy artykuł, który jednocześnie nie będzie historią jego życia - skrótem do szpitala psychicznego. Dowódcy partyzanccy, dysydenci, spirytyści, Zygmunt Freud, iluzjoniści i ezoterycy, a nawet Josip Broz, owładnięty strachem przed tramwajem, to tylko niektórzy bohaterowie tej łobuzerskiej przygody pokazani na tle ruchu komunistycznego w Jugosławii. Świat absurdu prozy Basary, z pogardą dla zwykłej logiki ludzkiej i historycznej, uderza w tej powieści, rozprzestrzeniając się we wszystkich znanych i nieznanych kierunkach, odsłaniając twarze i zakamarki życia oraz trudne do odgadnięcia prawdy.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

60
Miłość mimo woli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość mimo woli
Dostępny
5 szt.

Ona - specjalistka realizująca się w poradni życia rodzinnego, doświadczona okropną tragedią, żyjąca wspomnieniami, pozbawiona nadziei, dla której jedynym sensem istnienia jest pomaganie innym. On - zdolny i ambitny architekt odnoszący sukcesy, ale rozczarowany życiem prywatnym, poprzednimi związkami, nieco zagubiony, maskujący to arogancją, wciąż szukający własnej drogi w życiu. Czy przypadkowe spotkanie takich nieszczęśliwych, ale niezwykle dumnych jednostek może odmienić ich rzeczywistość? Czy dwa tak różne, na pierwszy rzut oka, żywioły mogą nie tylko ze sobą nie walczyć, ale i współistnieć, a nawet się uzupełniać, tworząc harmonijną i spójną całość? To bardzo skomplikowane, zważywszy na duży bagaż ich doświadczeń. Co jednak począć, gdy niewidzialna siła zdaje się przyciągać do siebie tak odmienne osobowości, krusząc ich skorupy i powoli udowadniając, że los może się w każdej chwili odmienić? Czy warto zaryzykować, wystawiając się na niebezpieczeństwo przeżycia kolejnego zawodu, czy jednak lepiej tkwić we względnie bezpiecznej, choć niedającej pełni szczęścia i przewidywalnej rzeczywistości? To zależy, ile ma się do stracenia?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

61
Ciemna dolina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemna dolina
Dostępny
9 szt.

Marta Werner jest świetnie zapowiadającą się dziennikarką. Po jednym z wywiadów ma spotkać się w sprawie służbowej z pewnym biznesmenem. W barze, w którym się umówili dochodzi jednak do niespodziewanego i trudnego do wyjaśnienia incydentu. Przebywający w lokalu młody mężczyzna wprowadza wszystkich w stan niewyobrażalnego wręcz przerażenia. Kim jest Monster Big i dlaczego znajduje się pod eskortą wojska? Jakie tajemnice skrywa domek w lesie, odizolowany od świata? Marta, wiedziona dziennikarską dociekliwością, musi znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące osoby Adama Nowaka. Ciemna dolina to powieść o wyraźnym wątku psychologicznym, w którym tajemnica goni tajemnicę. Jakub Jęczewski prowadzi czytelnika przez niezwykle skomplikowany świat, w którym trudno zdecydować co jest jawą, a co snem; co jest normalne, a co przerażające.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

62
Opowiem o tobie gwiazdom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiem o tobie gwiazdom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.08

Edyta Prusinowska to blogerka zajmująca się modą, urodą i stylem życia. Pisała opowiadania od najmłodszych lat. Dziś jej blogi śledzą rzesze fanów, a jej kanał na Youtube subskrybują tysiące użytkowników. ?Opowiem o tobie gwiazdom? to jej debiutancka powieść. Astrid po śmierci siostry marzy o jednym - o opuszczeniu swojego rodzinnego miasta. Po ukończeniu liceum wraz z przyjacielem postanawia wprowadzić w życie swój plan i wyruszyć w podróż, zostawiając za sobą wszystkie dotychczasowe doświadczenia. Do wspólnego wyjazdu zapraszają nowo poznanego kolegę, dzięki któremu tak naprawdę marzenie wchodzi w fazę realizacji. Wspólnie spędzony czas, obfitujący w wydarzenia zbliżające do siebie Astrid, Jaja i Plutona, prowadzi w nowe miejsce ich relacji. ?Opowiem o tobie gwiazdom? to nie jest opowieść o mocy przyjaźni czy potędze miłości. To opowieść o determinacji młodych ludzi, którzy mimo wielu przeciwności losu i doświadczeń życiowych dążą do odnalezienia swojego szczęścia.

36,00 zł
25,92 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

63
Układy zbiorowe pracy. Od charakteru prawnego do wykładni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układy zbiorowe pracy. Od charakteru prawnego do wykładni
Dostępny
11 szt.

Książka adresowana jest przede wszystkim do przedstawicieli doktryny, praktyki, a także prawodawcom, którzy w przyszłości będą mieli wolę modyfikacji regulacji dotyczących przedmiotowej instytucji. Rozprawa stanowiąca podstawę niniejszej monografii otrzymała pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie na najlepszą pracę magisterską lub najlepszą rozprawę doktorską organizowanym przez Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne w Warszawie oraz redakcję miesięcznika „Praca i Zabezpieczenie Społeczne”. Publikacja między innymi: • referuje i systematyzuje piśmienniczą dyskusję o układach zbiorowych pracy, • dostarcza teoretycznego uzasadnienia dla uznania prawotwórczego charakteru układów zbiorowych pracy, • uzasadnia tezę, że układy zbiorowe pracy stanowią źródła powszechnie obowiązującego prawa, • porządkuje problem miejsca układów zbiorowych pracy w hierarchii źródeł prawa, • wskazuje praktyczne konsekwencje hierarchizacji i proponuje odmienne od dotychczas przyjmowanego zapatrywanie na to zagadnienie, • uzasadnia konstytucyjny rodowód zasady uprzywilejowania pracownika i wskazuje konsekwencje takiego stanu rzeczy.

68,00 zł
55,76 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,24 zł

64
Uraz - Czas - Tożsamość. Doświadczenie traumatyczne a zmiany poczucia czasu i tożsamości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uraz - Czas - Tożsamość. Doświadczenie traumatyczne a zmiany poczucia ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.25

„Praca prof. Jolanty Kociuby to ambitne podjęcie prawdziwie ważnego tematu zarówno z teoretycznego, jak i z praktycznego punktu widzenia. Problem dotyczy traumy, doświadczenia czasu i tożsamości, co od razu kieruje nas w stronę psychologii klinicznej i jej praktycznego zastosowania. Sformułowany przez Autorkę przedmiot analiz i badań jest potrójnie wartościowy. Po pierwsze, związany jest z problematyką traumy coraz częściej doświadczanej przez współczesnego człowieka, po drugie koncentruje się na temporalnym aspekcie doświadczenia, który to wymiar do niedawna prawie nie istniał w psychologii. [...] Po trzecie, bardzo ważny aspekt, jaki [...] analizuje Autorka, to powiązanie podmiotu i jego tożsamości z doświadczeniem przeżywania czasu. Należy podkreślić, że już samo ujęcie traumy i tożsamości podmiotu w odniesieniu do czasu, jak również rzetelne opracowanie tej problematyki czyni z omawianej pracy naprawdę wartościowe dzieło [...]. Praca [...] stanowi niewątpliwie znaczący wkład w poznanie jednego z najważniejszych aspektów życia psychicznego, jakim jest przeżywanie czasu w zaburzeniach emocjonalnych powstałych w wyniku urazu. Bogata zawartość informacyjna odwołująca się do ważnych pozycji literatury przedmiotu oraz rzeczowość przedstawienia poszczególnych tematów należących do różnych obszarów (zdrowia psychicznego, dobrostanu, poczucia tożsamości, urazu i powstałych w jego wyniku zmian poczucia czasu), a także przebijające się przez warstwę tekstu osobiste zaangażowanie Autorki w aplikacyjną stronę prezentowanych zagadnień, czyni z tej pracy dzieło ważne [...]. Z pewnością, powinny zapoznać się z nią osoby zainteresowane praktyczną stroną psychologii klinicznej, a zwłaszcza osoby, dla których kluczowe są fundamentalne zagadnienia funkcjonowania psychiki, jakim niewątpliwie jest doświadczenie czasu zarówno w stresie i psychopatologii, jak również w procesie rozwoju osobowości.” – dr hab. Mirosław Harciarek, prof. WSH, Instytut Psychologii WSH Humanitas w Sosnowcu

25,20 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,7%
oszczędzasz 5,21 zł

65
Przygody minoga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przygody minoga
Dostępny
1 szt.

Wszechświat to dla nas coś ogromnego i niepojętego. Spoglądając w przestrzeń kosmiczną, czujemy się maleńkimi punkcikami, a wszystko to, co nas otacza, jest nieskończone i ogromne. Jednak każdy może mieć swój własny wszechświat. Dla małego minoga wszechświatem okazało się to, co znajdowało się poza stawem, w którym mieszkał. Tam, gdzie przyszło mu żyć, znalazł się przez przypadek. Nie było wokół innych minogów, za to otaczały go różne ryby – jedne go ignorowały, inne były nastawione negatywnie, a niektóre próbowały go zjeść… To jednak wcale nie przeszkodziło bohaterowi mieć marzenia, duszę odkrywcy i zbytnią ciekawość, która nieraz wpędzała go w niezłe tarapaty. Minóg postanowił zobaczyć, co jest za zastawkami. Niezwykła opowieść o tym, jakie relacje panują w stawie, jak wygląda świat z punktu widzenia ryb. Walka o przetrwanie, pożywnie, pozycję i ciekawość świata. A to wszystko okraszone pięknymi ilustracjami, dzięki którym jeszcze łatwiej przenieść się w wyobraźni do podwodnego świata.

24,90 zł
11,70 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 13,20 zł

66
Puzzle 2x12 elementów - Psi Patrol, W akcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2x12 elementów - Psi Patrol, W akcji
Ravensburger
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.16

Wymiary: op. 28x19x4 cm

13,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

67
Kingston Canvas Select Plus microSDHC - Karta pamięci 32 GB A1 Class 10 UHS-I U1 V10 100 MB/s - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kingston Canvas Select Plus microSDHC - Karta pamięci 32 GB A1 Class 1...
Kingston
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.07

Typ: Pamięć flash USB, SDRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-cePojemność pamięci: 32GBKlasa prędkości: A1 Class 10 UHS-I U1 V10Prędkość odczytu (maks.): 100 MB/sPrędkość zapisu (maks.): 10 MB/sTyp karty: microSDHCPojemność: 32 GB

20,00 zł
Powiadomienie
68
Kingston DataTraveler Exodia - Pendrive USB 3.2 128 GB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kingston DataTraveler Exodia - Pendrive USB 3.2 128 GB
Kingston
Niedostępny
Brak

Kolor bazowy: CzarnyTyp: Pamięć flash USB, SDRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-cePojemność: 128 GB

62,14 zł
Powiadomienie
69
ALBERO MIO Pościel C-3 C003 Bunny World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ALBERO MIO Pościel C-3 C003 Bunny World
Albero mio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Pościel 3-elementowa z nadrukiem z Kolekcji Colorful World - poszwa na kołdrę 100x135cm, - poszewka na poduszkę 40x60cm, - ochraniacz 180x30cm, - wykonana z delikatnej i miękkiej 100% bawełny - Wypełnienie ochraniacza: poliester 100%

95,70 zł
88,04 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,66 zł

70
Instrumenty muzyczne BZG9573 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instrumenty muzyczne BZG9573
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

70,90 zł
66,65 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,25 zł

71
Samolot styropianowy 42cm BSAM4004 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot styropianowy 42cm BSAM4004 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.06

17,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

72
Zestaw piękności Lody BZES3598 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw piękności Lody BZES3598
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

73
Gra zręcznościowa BGR4128 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,90 zł
19,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

74
Piłka 6,5cm Owoce światło BPIŁ8306 mix p12 cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
75
Wózek widłowy metalowy BA1896 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek widłowy metalowy BA1896
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

76
Grzechotka Młotek BG9993 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka Młotek BG9993 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

16,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

77
Pociski z pianki 30szt. BBRO0912 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,99 zł
78
Catch ball w siatce BGR6539 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catch ball w siatce BGR6539
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.17

Catch ball to gra, która zachęci dzieci do aktywności na świeżym powietrzu. Polega na rzucaniu i chwytaniu piłki tenisowej na specjalnej łapce z rzepami. W zestawie znajdują się 2 tarcze i piłka. Całość zachowana w różowo - zielonej kolorystyce. Zabawka odpowiednia dla dziecka w wieku: 3 lata +. Rodzaj opakowania: Plastikowa siatka. Producent: BIG TOYS.

14,99 zł
Powiadomienie
79
Nuevo Companeros 2. Ćwiczenia + licencia digital 3 edicion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Companeros 2. Ćwiczenia + licencia digital 3 edicion
Dostępny
56 szt.

Edycja zeszytu ćwiczeń do hiszpańskiego dla młodzieży Compañeros 2 z 2021 roku zawiera wprowadzenie „Punto de partida”, które pomaga odświeżyć treści poznane na poprzednim poziomie nauki (A1). Składa się z 9 rozdziałów, w których znaleźć można: • ćwiczenia do nauki i utrwalenia treści z podręcznika (do wykonania indywidualnie lub na lekcji), • 5 sekcji: Vocabulario, Gramática, Comunicación, Comunicación y Vocabulario y Destrezas, • dodatkowe sekcje „Refuerzo mi vocabulario” i „Algo más” poszerzające słownictwo z poszczególnych rozdziałów i skupiające się na umiejętności czytania ze zrozumieniem, • karty pracy na podstawie filmów wideo, • transkrypcje.

96,20 zł
88,50 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,70 zł

80
Nuevo Companeros 2. Podręcznik + licencia digital 3 edicion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Companeros 2. Podręcznik + licencia digital 3 edicion
Dostępny
55 szt.

Wydanie z 2021 roku. Poprawiona i rozszerzona edycja. Podręcznik Compañeros 2 zawiera wprowadzenie „Punto de partida”, które pomaga odświeżyć treści poznane na poprzednim poziomie nauki (A1). Składa się z 9 rozdziałów, w których znaleźć można: • trzy strony, na których zostały opracowane zagadnienia i słownictwo z danego rozdziału, • cztery sekcje poświęcone gramatyce (3 strony), komunikacji i słownictwu (2 strony) oraz umiejętnościom językowym (2 strony), • sekcję poświęconą kulturze, która rozwija kompetencje społeczno-kulturowe i międzykulturowe, • część „Reflexión y autoevaluación” z podsumowaniem i sprawdzeniem gramatyki, słownictwa i treści komunikacyjnych przedstawionych w rozdziałach, • przygotowanie do egzaminu DELE escolar. Dodatkowo na końcu książki umieszczono: • 3 projekty do przedstawienia przez uczniów na lekcji, by mogli ocenić swoje postępy, • słowniczek z miejscem na przykłady lub tłumaczenia, • podsumowanie gramatyki, • transkrypcje nagrań. Audio, przewodnik dydaktyczny i prezentacje PowerPoint rozdziałów można pobrać ze strony internetowej SGEL.

131,70 zł
121,16 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,54 zł

81
Wanienka 84cm z korkiem maria "stars" kosmiczny szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wanienka 84cm z korkiem maria "stars" kosmiczny szary
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.13

40,60 zł
Powiadomienie
82
Wanienka 84cm z korkiem maria "stars" kosmiczny biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wanienka 84cm z korkiem maria "stars" kosmiczny biały
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.13

40,60 zł
Powiadomienie
83
Podest dziecięcy dwustopniowy antypoślizgowy igor "winnie the pooh" biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70,30 zł
Powiadomienie
84
Podest dziecięcy antypoślizgowy tomek "winnie the pooh" biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,70 zł
Powiadomienie
85
Nocnik antypoślizgowy adam "winnie the pooh" biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocnik antypoślizgowy adam "winnie the pooh" biały
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.13

33,10 zł
Powiadomienie
86
Nakładka sedesowa miękka olga "frozen" biała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakładka sedesowa miękka olga "frozen" biała
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

53,30 zł
Powiadomienie
87
Nakładka sedesowa miękka olga "winnie the pooh" limonka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,10 zł
Powiadomienie
88
Maskotka Papuga naśladująca dźwięki E-Edu, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka Papuga naśladująca dźwięki E-Edu, mix
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Papuga naśladująca dźwięki E-Edu Naciśnij na skrzydełko i zobacz co potrafi. Funkcje: Powtarza usłyszane słowa Reaguje na dźwięki otoczenia Rusza dziobem podczas mówienia 2 wzory. Produkt wysyłany losowo, brak możliwości wyboru konkretnego modelu. Cena dotyczy 1szt. Wymiary: Wysokość: 20 cm

61,13 zł
53,18 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,95 zł

89
Bateria Green Cell A1377 A1405 A1496 do Apple MacBook Air 13 A1369 A1466 (2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2017) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bateria Green Cell A1377 A1405 A1496 do Apple MacBook Air 13 A1369 A14...
Green Cell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.15

Parametry techniczne: Gwarancja: 12 miesięcyProducent ogniw: Green CellNapięcie: 7.4V / 7.6VRodzaj ogniw: Li-PolymerKolor: CzarnyZabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem: TakZabezpieczenie przed przeładowaniem: TakKod produktu: AP14Producent: Green CellPojemność: 54.4WhModel: MacBook Air 13"Czas pracy: od 2 do 13hSeria: Polymer

315,00 zł
Powiadomienie
90
KOMBINEZON Eevi JASNY SZARY 56/62 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KOMBINEZON Eevi JASNY SZARY 56/62
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

201,90 zł
Powiadomienie
91
Model Set Bismarck - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model Set Bismarck
Revell
Niedostępny
Brak

Wymiary: op. 27x27x3,3 cm Skala: 1/1200

61,90 zł
Powiadomienie
92
Rajstopy wzorowane Tights fasion, rozmiar 62/74 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rajstopy wzorowane Tights fasion, rozmiar 62/74
Wola
Dostępny
2 szt.

Przedstawiamy wysokiej jakości rajstopy bawełniane wzorowane. Skład: • bawełna – 83% • poliamid – 15% • elastan – 2%

19,00 zł
13,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,70 zł

93
L.O.L Surprise! O.M.G. Outrageous Millennial Girls. Lalka Moonligt B.B. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L Surprise! O.M.G. Outrageous Millennial Girls. Lalka Moonligt B.B...
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Odkryj nową serię laleczek „L.O.L Surprise! O.M.G.” W skład serii wchodzą dwie laleczki, które zostały zainspirowane blaskiem słońca oraz księżyca. Obie siostry są swoim przeciwieństwem. Moonlight B.B. wyróżnia się nietuzinkowym stylem oraz zadziornym charakterem - Dziewczyna Nocy. Dzięki swojemu niecodziennemu stylowi, wyróżnia się z tłumu. Jej niebiesko-czarny kolor włosów przykuwa wzrok. Ubrana jest w czarną bluzkę i czarne spodenki - kolarki. Ubierz swoją lalkę w wyjątkowe ubranka i modne akcesoria. Opakowanie posłuży jako przebieralnia. Każdy zestaw zawiera między innymi akcesoria, modną lalkę,ubrania, buty, pudełko na buty, torebkę, stojak na lalki i pudełko - garderobę wielokrotnego użytku. Zawartość zestawu: • lalka modelka Moonligt B.B., • para kolczyków, • 4 ubranka, • 4 akcesoria, • torebka, • 2 pokrowce na ubrania, • 2 wieszaki, • 1 para butów, • pudełko na kapelusz, • pudełko na buty, • stojak na lalkę, • szczotka, • czasopismo. Seria „O.M.G.” posiada w swojej kolekcji już wiele laleczek kolekcjonerskich do zebrania. Seria ta wyróżnia się w szczególności wysokością laleczek w niej zawartej. Właśnie w tej serii po raz pierwszy pojawiły się laleczki o wysokości ok. 27.0 cm. Laleczki O.M.G. posiadają swój uniwersalny styl, który przedstawiają za pomocą stroju. Są to laleczki modowe, które można ustawić na stojaku, żeby mogły stać samodzielnie. Posiadają ruchome ręce oraz nogi. Wymiary opakowania: 22.0 x 31.0 x 7.5 cm

140,44 zł
132,01 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 8,43 zł

94
Keeeper nakładka sedesowa antypoślizgowa ewa "paw patrol " biała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
53,20 zł
Powiadomienie
95
Bańki mydlane Miecz rozkładany 46cm BBAŃ3165 mix p24 cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
Powiadomienie
96
Pandemic. Gorąca Strefa - Europa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pandemic. Gorąca Strefa - Europa
Rebel, od 8 lat
Dostępny
38 szt.

Uratujcie Europę przed groźnymi patogenami! Europa stoi w obliczu potrójnego zagrożenia. Tylko Wasz zespół może powstrzymać pandemię nowych, niebezpiecznych chorób! Tym razem jednak zadanie będzie niezwykle trudne, gdyż wskutek mutacji zwalczane patogeny są silniejsze i bardziej odporne. Zagrajcie wspólnie przeciwko grze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób, wynaleźć lekarstwa i razem zwyciężyć albo razem ponieść porażkę. W grze „Pandemic. Gorąca Strefa Europa” wcielacie się w członków zespołu badawczego wyspecjalizowanego w zwalczaniu pandemii. Wykorzystując swoje indywidualne umiejętności musicie wspólnymi siłami powstrzymać rozprzestrzenianie się w Europie nowych, groźnych chorób i jak najszybciej opracować skuteczne lekarstwa. Na czym to polega? „Pandemic. Gorąca Strefa Europa” jest grą kooperacyjną, co oznacza, że wszyscy uczestnicy tworzą jedną drużynę i albo wspólnie zwyciężą, albo wspólnie poniosą porażkę. Każdy członek drużyny kieruje jedną postacią obdarzoną wyjątkowymi umiejętnościami. Aby wygrać, musimy wynaleźć lekarstwa na 3 choroby zagrażające Europie. W tym celu będziemy zbierali zestawy kart w odpowiednim kolorze, przekazując je sobie nawzajem. Oprócz tego musimy bacznie obserwować sytuację na planszy i szybko reagować na pojawianie się nowych ognisk chorób, zapobiegając ich rozprzestrzenianiu. Dlaczego pokochasz tę grę? To krótsza i bardziej dynamiczna odsłona znanej serii gier kooperacyjnych „Pandemic”. Gracze mają do wyeliminowania 3 choroby, a do wynalezienia lekarstwa potrzeba mniejszej liczby kart. Podczas zabawy gracze muszą umiejętnie rozdzielać zadania i wykorzystywać zdolności swoich postaci. Zwyciężyć mogą wyłącznie wszyscy razem! Wykorzystując karty mutacji możemy modyfikować poziom trudności naszych rozgrywek. Zawartość opakowania: • plansza, • 40 kart gry, • 24 karty infekcji, • 4 karty pomocnicze, • 4 karty postaci, • 4 pionki graczy, • 48 znaczników chorób, • 3 znaczniki lekarstw, • znacznik poziomu zachorowań, • znacznik rozprzestrzeniania się chorób. Wymiary pudełka: 23.0 x 15.0 x 5.0 cm

64,90 zł
57,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,79 zł

97
L.O.L Surprise! O.M.G. Outrageous Millennial Girls. Lalka Sunshine Gurl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L Surprise! O.M.G. Outrageous Millennial Girls. Lalka Sunshine Gur...
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

Odkryj nową serię laleczek „L.O.L Surprise! O.M.G.” W skład serii wchodzą dwie laleczki, które zostały zainspirowane blaskiem słońca oraz księżyca. Obie siostry są swoim przeciwieństwem. Sunshine Gurl uwielbia wakacyjny vibe oraz koktajle z parasolką oraz leniuchowanie pod palemką. W zestawie wraz z lalką znajduje się aż 20 niespodzianek. Każde ubranko jest przechowywane w specjalnym opakowaniu, a dodatki i buciki w zamykanym pudełeczku. Sunshine Gurl to urocza laleczka, która posiada uroczy styl. Ubrana jest w kolory pastelowe. Posiada długie różowe włosy, które spięte są złotą gumeczką w dwa koczki. Dodatkowo, całą fryzurkę ozdabiają spineczki w kształcie motylków. Seria „O.M.G.” posiada w swojej kolekcji już wiele laleczek kolekcjonerskich do zebrania. Seria ta wyróżnia się w szczególności wysokością laleczek w niej zawartej. Właśnie w tej serii po raz pierwszy pojawiły się laleczki o wysokości ok. 27.0 cm. Laleczki O.M.G. posiadają swój uniwersalny styl, który przedstawiają za pomocą stroju. Są to laleczki modowe, które można ustawić na stojaku, żeby mogły stać samodzielnie. Posiadają ruchome ręce oraz nogi. Wymiary opakowania: 22.0 x 31.0 x 7.5 cm

159,99 zł
150,39 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 9,60 zł

98
Barbie Signature. GXL18 Barbie świąteczna 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Signature. GXL18 Barbie świąteczna 2021
Barbie, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.02

W zestawie znajduje się lalka Barbie w olśniewającej, odświętnej sukience z pięknymi dodatkami. W opakowaniu znajduje się także stojak i certyfikat autentyczności. Specjalnie zaprojektowane opakowanie sprawia, że bożonarodzeniowa Barbie 2021 to świetny przedmiot kolekcjonerski, a jednocześnie prezent, który ucieszy każdego małego fana lalek Barbie. Produkt przeznaczony dla dzieci od 6. roku życia. Cechy: • lalka nie stoi samodzielnie, • ruchome elementy, • strój balowy, • precyzyjnie wykonane detale, • wysokość lalki: 30.0 cm.

150,00 zł
135,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,00 zł

99
471611 KUBEK 360*EASIFLOW 250ML ZIELONY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
471611 KUBEK 360*EASIFLOW 250ML ZIELONY
Tommee Tippee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Najprostszy wużyciu kubek 360° Kubek Tommee Tippee 360° easiflow jest zabezpieczony przed wyciekiem, nawet po ustawieniu go nagłowie. Do czyszczenia wystarczy dwie części, kubek isprytny 1-częściowy zawór zabezpieczający przed wyciekiem Może być używany zarówno zkażdej strony. Wspomaga rozwój jamy ustnej, zachęcając do używania mięśni ust, które pomagają wmówieniu. Nieprzywierający kubek dla małych dzieci. Pomóż maluchom nauczyć się picia ipołknięcia, nie powodując chaosu. Działa jak każdy otwarty kubek, bez plam. Dzięki inteligentnemu, szczelnemu zaworowi sterowanemu ustami małe dzieci mogą pić się wszędzie nabrzegu. Przetestowany naświatowych bestsellerach, jest to najprostszy wużyciu kubek 360°. Pomóż dzieciom poprawić swoje umiejętności picia, bez obawy, żenie będą musieli się Państwo martwić oplamki isprzątanie bez końca.

34,40 zł
30,27 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,13 zł

100
39656 CHODZIK Z KIEROWNICĄ SILIKONOWE KÓŁKA NIEBIESKO-BIAŁY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39656 CHODZIK Z KIEROWNICĄ SILIKONOWE KÓŁKA NIEBIESKO-BIAŁY
Baby mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

Chodzik dla dziecka Baby Mix w wesołych kolorach. Chodzik zapewni dziecku wiele zabawy dzięki interakcyjnym zabawką, ma regulację wysokości, pokrowiec, który można złożyć i prać. Wykonany jest z wysokiej jakości plastiku. Wymiar: 67x64 cm. Maksymalne obciążenie 12 kg. Opakowanie nie zawiera baterii.

270,90 zł
238,39 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 32,51 zł

Wróć do góry