hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.08.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 25 sierpnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle 1000 elementów. Dama z kotem (Trefl), na drugim Europejczycy. Początki kosmopolitycznej kultury (Orlando Figes). Kolejny produkt to Sama (Katarzyna Nowak) oraz Piękny Bóg, piękny człowiek. Zło z perspektywy teologii piękna Tomasza z Akwinu (Tomasz Gałuszka OP).
1
Puzzle 1000 elementów. Dama z kotem - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Puzzle 1000 elementów. Dama z kotem
Trefl, 1000
Dostępny203 szt.

Puzzle składające się z 1000 elementów przedstawiające Damę z kotem. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 68.3 x 48.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

24,88 zł
21,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,23 zł

63 osoby kupiły
2
Europejczycy. Początki kosmopolitycznej kultury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europejczycy. Początki kosmopolitycznej kultury
Dostępny82 szt.

Fascynująca panorama świata i epoki, która dała początek europejskiej kulturze Ona: Pauline Viardot, megagwiazda opery, śpiewaczka znana i kochana w każdym z europejskich krajów. On: Iwan Turgieniew, wybitny rosyjski pisarz, ślepo i oddanie zakochany w Pauline. On numer 2: Louis Viardot, mąż Pauline, krytyk, dziennikarz, od którego oceny zależały kariery wielu wybitnych twórców. A w tle XIX wiek pełen przemian politycznych, społecznych i kulturalnych. Jak doszło do tego, że około 1900 roku na całym kontynencie obowiązywały te same lektury, reprodukowano te same obrazy, tę samą muzyką grano w domach i tej samej muzyki słuchano w salach koncertowych, a we wszystkich znaczących europejskich operach wystawiano te same dzieła? W jaki sposób wytworzył się europejski kanon, który dziś stanowi fundament kultury wysokiej nie tylko w Europie, ale wszędzie tam, gdzie Europejczycy się osiedli? Ten szczególnego rodzaju kosmopolityzm – wspólnota dzieł sztuki, myśli i rozwoju – sprawił, że wybitne talenty mogły jeszcze jaśniej zabłysnąć na międzynarodowej scenie. Orlando Figes pokazuje to na przykładzie burzliwych losów trójki artystów, których dziś nazwalibyśmy bohaterami kultury masowej. Ich kariery bowiem rozwijały się bez względu na jakiekolwiek granice. Pauline Viardot, która pochodziła z hiszpańskiej rodziny Garcia, znana była jako francuska mezzosopranistka, śpiewała włoskie opery, przyjaźniła się z rosyjskimi pisarzami, a przy tym przez wiele lat mieszkała w Niemczech. Doświadczyła też problemów pojawiających się na styku kultury i… ekonomii. Bo kultura, aby się utrzymać, musi działać jak biznes, a artyści nieraz muszą funkcjonować jak biznesmeni. I to nadal się nie zmieniło. Europejczycy z jednej strony pokazują, jak daleko zaszliśmy w rozwoju jako ludzkość, a z drugiej uprzytamniają, że pewne dylematy są stare jak świat, a mimo tego wciąż nie tracą na aktualności.

69,90 zł
42,64 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 27,26 zł

32 osoby kupiły
3
Sama - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sama
Dostępny2715 szt.

Przerażający reportaż. Rzecz o latach maltretowania i przemocy seksualnej. Kasia miała 12 lat, gdy rodzice oddali ją pod opiekę duchownego. Roman B. uwięził ją w mieszkaniu swojej matki. Tam bił ją, gwałcił i faszerował psychotropami. Roman B., po odsiedzeniu krótkiego wyroku cieszy się wolnością i... koresponduje z dziećmi w internecie. Książka zawiera fragmenty bloga autorki. Autorka dostanie 1 mln zł odszkodowania od Kościoła katolickiego z Zakonu Chrystusowców. Rekordowe (1 mln zł) odszkodowanie i dożywotnią rentę. „Moja pamięć jest dziwna. Czasami bardzo szczegółowa do tego stopnia, że wraca do mnie wszystko, każda godzina mojego cierpienia, a nawet zapachy czy smaki z tamtego czasu. A niekiedy mam w niej tylko straszne czarne dziury. Możliwe, że moja psychika w taki sposób broni się przed bólem. Możliwe, że wymazanie tych najgorszych lat mojego życia jest potrzebne, żebym w ogóle mogła żyć dalej. Możliwe, że kiedyś tę pamięć stracę. Nie wiem przecież, jakie mogą być kolejne konsekwencje tej krzywdy, którą wyrządził mi ksiądz Roman. Możliwe, że pojawią się kolejne choroby, które odbiorą mi możliwości opisania jej ze wszystkimi szczegółami. Dlatego zdecydowałam się opowiedzieć moją historię, dopóki jestem w stanie to zrobić”, pisze Kasia.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

17 osób kupiło
4
Piękny Bóg, piękny człowiek. Zło z perspektywy teologii piękna Tomasza z Akwinu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękny Bóg, piękny człowiek. Zło z perspektywy teologii piękna Tomasza...
Dostępny1 szt.

Rzeczywistość nie jest jednogłosowa – piękna albo zła. Konieczne jest myślenie polifoniczne, które chroni przed dwoma błędami: rozpaczą w spotkaniu ze złem i z zuchwałością w chwilach powodzenia. Jeżeli ktoś chciałby zapytać, o czym jest ta książka, o pięknie czy o złu, otrzyma następującą odpowiedź: o pięknie, któremu przydarza się zło i brzydota, albo też o złu widzianym z perspektywy piękna. Niezawodnym przewodnikiem po tym traktacie jest św. Tomasz z Akwinu. Książka dedykowana została m.in. braciom i siostrom z Zakonu Kaznodziejskiego w 800. rocznicę przybycia dominikanów do Polski (1222-2022). „Piękny Bóg, Piękny Człowiek Tomasza Gałuszki to piękna książka. Napisana ze swadą, pomysłowo skomponowana, zawiera spore bogactwo trafnych spostrzeżeń i wyjaśnień. Wprost tętni myślą Tomasza z Akwinu i oddycha długimi latami wnikliwej lektury jego tekstów. (…) Jest cennym dopełnieniem istniejących opracowań teorii piękna oraz koncepcji dobra i zła w pismach Akwinaty”. z recenzji dra hab. Piotra Lichacza, prof. IFiS PAN. „Wierzący w Boga ani nie zaprzecza „obecności” zła w świecie, ani też nie pomniejsza jego wpływu na świat, a równocześnie nie kwestionuje on dobroci, wszechmocy czy też istnienia Boga. Dzięki wierze w Boga, zaufaniu Mu i poddaniu się Jego prowadzeniu człowiek staje się zdolny do przyjęcia właściwej postawy wobec zła i potrafi adekwatnie na nie reagować. Z punktu widzenia teologii zagadnienie zła zostało już rozwiązane przez Boga, człowiek zaś wciąż jeszcze się z nim nie uporał. To „już” daje pewność, a „jeszcze nie” pobudza nadzieję. Teolog zatem wobec problemu zła może zachować pokój, a nawet optymizm – przecież zło to sekret, który zna Bóg. I w ten właśnie sposób do problemu zła podchodził również jeden z największych teologów i świętych Kościoła – Tomasz z Akwinu. Jego też wybrałem jako przewodnika i mistrza w poszukiwani odpowiedzi na pytanie o źródła zła i sens cierpienia.” – Tomasz Gałuszka OP W skrócie: • zło z perspektywy teologii piękna Tomasza z Akwinu, • 10 rozdziałów poruszających pogłębione spojrzenie na zagadnienie zła i dobra w świecie, • ambitne pytania i pogłębione na nie odpowiedzi, • nawiązania do koncepcji zła w ujęciu wybitnych teologów i filozofów, • dwie niespotykane w analizach teologicznych metody: historiograficzna i kontrapunktu, • autor Tomasz Gałuszki OP to wybitny znawca tematu, doktor habilitowany mediewistyki, dyrektor Dominikańskiego Instytutu Historycznego.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

12 osób kupiło
5
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 7 - 8. Część 1. Doskonalimy logiczne myślenie, rozumowanie, spostrzegawczość i percepcję wzrokowo-słuchową - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 7 ...
Dostępny16 szt.

Kto więcej umie, nie zginie w tłumie! Wiedza nabywana przez uczniów w szkole to kapitał na przyszłość. Ważne są nie tylko elementarne umiejętności ― czytania, poprawnego pisania i liczenia ― ale także zdolność analizowania, przewidywania i wyciągania wniosków. Systematyczne doskonalenie procesów poznawczych służy wyrównywaniu szans ― aby każdy mógł sprostać wymaganiom edukacyjnym, nauczył się odpowiednio funkcjonować w grupie i uwierzył we własne możliwości. Nauka może być świetną zabawą! Podane w przystępnej formie i kolorowej oprawie zadania mogą być cenną pomocą w redukowaniu deficytów poznawczych i uzupełnianiu braków edukacyjnych, a nauka może się odbywać niemal niepostrzeżenie, poprzez zabawę. Regularny trening i podejmowanie wysiłku intelektualnego w formie ciekawych ćwiczeń i zabaw edukacyjnych to także sposób na samodzielne sprawdzanie wiedzy i umiejętności. Sprawdź! Ten zeszyt ćwiczeń jest być może właśnie dla Ciebie! Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 7 - 8. Część 1. Doskonalimy logiczne myślenie, rozumowanie, spostrzegawczość i percepcję wzrokowo-słuchową to zbiór zadań, które uczą analitycznego podejścia do postawionego problemu, doskonalą rozumowanie, logiczne myślenie i koncentrację uwagi. Treść ćwiczeń jest dobrana tak, by była bliska uczniom klas 7 - 8 i wspomagała spostrzegawczość, percepcję oraz pamięć wzrokową i słuchową. Zeszyt ćwiczeń może być pomocą podczas zajęć rewalidacyjnych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, a także służyć do samodzielnego sprawdzania wiedzy i umiejętności.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

11 osób kupiło
6
Italia dla zielonych. Roślinna kuchnia włoska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Italia dla zielonych. Roślinna kuchnia włoska
Dostępny1181 szt.

Kuchnia włoska to nie tylko pizza i makaron z sosem pomidorowym. W lokalnych trattoriach i domowych kuchniach kryją się nieprzebrane roślinne smaki. Jakie? Do kawy świetnie pasują słodkie weneckie bułeczki z szafranem, cornetto, migdałowa panna cotta czy cytrynowa granita. Na zaostrzenie apetytu najlepsze jest aperitivo, jak spritz bianco czy negroni, a żeby pobudzić żołądek – bruschetta, minipizzerki z ciasta francuskiego albo oliwki pieczone z czosnkiem i rozmarynem. Królewskie danie, czyli makarony, pysznią się rodzajami i kształtami. A na spory głód polecają się bakłażany z pieca, szpinak z rodzynkami, warzywny gulasz czy focaccie: z Genui, toskańska jabłkami czy z ziemniakami i rozmarynem. Włochy to miłość Alicji Rokickiej – szerzej znanej jako Wegan Nerd – i jej drugi dom. Nareszcie postanowiła się swoją miłością podzielić. Italia dla zielonych to też przewodnik, jak poruszać się po Włoszech i czego roślinożercy mogą się spodziewać, jeśli chodzi o jedzenie.

54,90 zł
35,14 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 19,76 zł

11 osób kupiło
7
Księga Psalmów, bordowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Psalmów, bordowa
Dostępny11 szt.

Niewielkie wydanie Księgi Psalmów, które możesz mieć zawsze przy sobie zmieścisz je w samochodowym schowku, w torbie, torebce, a nawet w kieszeni. Psalmy należą do najpiękniejszych utworów poezji biblijnej, a zarazem do najpiękniejszych biblijnych modlitw. Wszystko, czym żyła dusza pobożnego Izraelity, znalazło w nich wyraz: podziw dla wielkości Boga przejawiającej się w Jego dziełach, radość z Jego chwały, wdzięczność za doznane dobrodziejstwa Boże, smutek w chorobie czy w chwilach prześladowania, poczucie winy, nadzieja na pomoc i zmiłowanie Boże. Naród Wybrany zawarł w psalmach wspomnienia swej świetnej przeszłości, wyśpiewał w nich swe tryumfy, skarżył się przed Bogiem, gdy ponosił klęski, i wyrażał swe nadzieje na wspaniałą przyszłość. Modlitwami tymi posługiwał się także sam Jezus. Ten zwyczaj przejęli pierwsi chrześcijanie, a św. Paweł zachęcał: Śpiewajcie Bogu z całego serca i z wdzięcznością psalmy, hymny i natchnione pieśni (Kol 3,16). Idź więc za przykładem Jezusa i sięgnij po psalmy.

13,90 zł
10,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,91 zł

8 osób kupiło
8
Zwyczajne święte kobiety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwyczajne święte kobiety
Dostępny24 szt.

Historie wyjątkowych, świętych kobiet, Polek: Karoliny Kózkówny, Marianny Biernackiej, Stanisławy Leszczyńskiej, Cecylii Grabosch, Natalii Tułasiewicz, Hanny Chrzanowskiej, Wiktorii Ulmy, Anny Jenke, Jadwigi Zamoyskiej i Janiny Woynarowskiej. Pochodziły one z różnych środowisk, z dużych miast i wiosek, z bogatych i bardzo skromnych rodzin, miały różne ambicje i plany. W swojej zwykłości podjęły niezwykle inspirującą, odważną drogę. Niektóre z nich, pod wpływem konieczności wyboru, dokonały bohaterskich czynów. Ich niezwykłość polega na tym, że uczciwie wykonywały zwykłe życiowe obowiązki i zawsze stawiały Boga na pierwszym miejscu. To inni ludzie, którzy je znali, mogli ocenić ich drogę jako stopniowe, codzienne zanurzanie w świętości. Czyż do tego samego nie jest zdolny i powołany każdy z nas?

30,00 zł
26,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,90 zł

8 osób kupiło
9
Lore - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lore
Dostępny10 szt.

Greccy bogowie na ulicach Nowego Jorku. Okrutna kara, ustanowiona przez Zeusa, co siedem lat wyznacza katów i ofiary. Współczesny Nowy Jork. Na świecie wciąż żyją greccy bogowie. Co siedem lat Zeus zsyła część z nich na ziemię, gdzie przez siedem dni pozbawieni są nieśmiertelności. W tym czasie polują na nich ludzie i półbogowie, by przejąć ich moce. To kara, na jaką Zeus skazał niepokornych bogów. Lore pochodzi z rodu Perseusza. Przed siedmiu laty jej rodziców i siostry wymordowali potomkowie Kadmosa. Dziewczyna cudem uniknęła śmierci i ukryła się w Nowym Jorku. Stara się zapomnieć o swoim pochodzeniu, jednak przeszłość nieoczekiwanie pojawia się pod jej drzwiami pod postacią rannej Ateny, która w zamian za pomoc zgadza się wyświadczyć jej wielką przysługę. Aby pomóc bogini wrócić do zdrowia, Lore odnajduje swojego dawnego przyjaciela, Kastora, który okazuje się być nowym wcieleniem Apolla. Atena, Kastor, Lore oraz jej współlokator Miles spróbują stawić czoło nowemu zagrożeniu. Lore będzie musiała wiele poświęcić. Czy uda jej się odnaleźć w sobie siłę, by zapobiec upadkowi świata? Barwna historia o zemście i poświęceniu, z mitologicznymi wątkami i młodą bohaterką, która musi stanąć oko w oko z demonami przeszłości i złem czyhającym na ulicach wielkiego miasta.

42,90 zł
27,89 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,01 zł

8 osób kupiło
10
Minecraft. Kroniki ze Stonesword. Tom 1. Krach w kodzie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Kroniki ze Stonesword. Tom 1. Krach w kodzie!
Dostępny55 szt.

Pierwsza oficjalna powieść Minecrafta z nowej sagi – „Kroniki ze Stonesword”! Książka opowiada dalsze przygody Morgana, Harper, Po, Jodi oraz Theo, czyli bohaterów znanych z „Kronik z Woodsword”. Bazująca na najpopularniejszej grze wszech czasów nowa seria powieści zabierze grupkę przyjaciół w jeszcze bardziej niesamowitą przygodę do świata Minecrafta. Ktoś, albo coś, zmieniło w kamień Króla Przywoływaczy. Nowy gracz – Theo – dołącza do zespołu, by przywrócić ich byłego wroga do normalności. Chłopiec zna się na kodowaniu jak mało kto, ale czy jego umiejętności okażą się wystarczające?

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

7 osób kupiło
11
Gravitrax. Zestaw Uzupełniający. Obrotnica - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gravitrax. Zestaw Uzupełniający. Obrotnica
Ravensburger, GraviTrax
Dostępny277 szt.

GraviTrax to system torów firmy Ravensburger! Użyj swojej wyobraźni, aby zbudować pełne akcji tory i poznawać świat fizyki puszczając po nich swoje kulki. Poznaj siłę grawitacji i pobudź swoją wyobraźnię z zestawami Gravitrax! Kulka wpadając w obrotnicę, wprawia ją w ruch, czym zmienia kierunek swojego biegu. Możesz zbudować interaktywny tor Gravitrax PRO według własnej wyobraźni. Podczas budowy można w ciekawy sposób zapoznać się z fizycznymi prawami magnetyzmu, kinetyki i grawitacji. Zawartość opakowania: • obrotnica • instrukcja

42,20 zł
37,98 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,22 zł

6 osób kupiło
12
Puzzle 300 elementów. Szkocka krowa - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 300 elementów. Szkocka krowa
Ravensburger, 300
Dostępny31 szt.

Puzzle niemieckiego producenta – firmy Ravensburger, charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu.

32,80 zł
29,52 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,28 zł

5 osób kupiło
13
Wędrując ku dorosłości LO 3 Scenariusze lekcji+CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrując ku dorosłości LO 3 Scenariusze lekcji+CD
Dostępny34 szt.

Scenariusze lekcji i prezentacje multimedialne na CD dla uczniów klasy 3 liceum ogólnokształcącego, technikum, szkoły branżowej I stopnia . Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie.Scenariusze to wydatna pomoc dla nauczyciela, w której prowadzący zajęcia znajdzie odwołania do podręcznika oraz ćwiczeń z serii Wędrując ku dorosłości. Dodatkiem jest płyta CD z prezentacjami i załącznikami do poszczególnych lekcji.

58,00 zł
51,04 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,96 zł

5 osób kupiło
14
Prawo cywilne w pigułce. Część ogólna. Prawo rzeczowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo cywilne w pigułce. Część ogólna. Prawo rzeczowe
Dostępny27 szt.

Opracowanie uwzględnia zmiany w przepisach, w tym przede wszystkim w zakresie skróconych terminów przedawnienia roszczeń. Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie do nauki i powtórki przed egzaminem. W książce zostały zawarte najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa cywilnego (części ogólnej i prawa rzeczowego). Opracowanie zostało podzielone na 3 działy tematyczne, w których znajdziesz 6 części omawiających: • Podmioty prawa cywilnego, • Czynności prawne, • Prawo własności, • Cywilnoprawną ochronę prawa własności, • Użytkowanie wieczyste i ograniczone prawa rzeczowe, • Zagadnienia związane z prawem rzeczowym. Na końcu każdej z części znajduje się test, dzięki któremu możesz sprawdzić poziom zdobytej wiedzy.

29,00 zł
24,07 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,93 zł

5 osób kupiło
15
Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świat...
Dostępny4 szt.

W tej książce mali chrześcijanie znajdą 12 pasjonujących śledztw w sprawie nadzwyczajnych zdarzeń i zagadek chrześcijańskiego świata. Dowiedzą się między innymi: • czyja twarz jest odbita na Całunie Turyńskim? • co się dzieje w grobie Jezusa w Wielką Sobotę? • kto zbudował schody w kaplicy loretańskiej? • czy w Fatimie wirowało słońce? • dlaczego z grobu Świętej Teresy z Ávili wydobywa się tajemniczy zapach fiołków? • co widać w źrenicach Matki Bożej na ikonie z Guadalupe? Kolorowe strony tej pasjonującej książki ukazują działanie Boga w całym świecie i rozbudzają naszą wiarę!

29,00 zł
15,08 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 13,92 zł

5 osób kupiło
16
Puzzle 300 elementów. Moment. Lizbona - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 300 elementów. Moment. Lizbona
Ravensburger, 300
Dostępny45 szt.

Puzzle niemieckiego producenta – firmy Ravensburger, charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu.

30,90 zł
27,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

5 osób kupiło
17
Prawo rodzinne i nieletnich w pigułce, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo rodzinne i nieletnich w pigułce, wydanie 2
Dostępny10 szt.

Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie do nauki i powtórki przed egzaminem. W książce zostały zawarte najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa rodzinnego i nieletnich. Opracowanie zostało podzielone na 3 działy tematyczne, w których znajdziesz 8 części omawiających m.in: - Zagadnienia dotyczące małżeństwa, - Pokrewieństwo i powinnowactwo, - Opiekę i kuratelę, - Postępowanie przed sądem, - Postępowanie wykonawcze, - Obowiązek alimentacyjny. Na końcu każdej z części znajduje test, dzięki któremu możesz sprawdzić poziom zdobytej wiedzy.

25,00 zł
20,75 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,25 zł

5 osób kupiło
18
Scooby-Doo! Tajemnicza Spółka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! Tajemnicza Spółka
Dostępny65 szt.

Ta fascynująca książka została napisana z myślą o dzieciach, którym się jeszcze czyta lub o tych, które zaczynają już czytać samodzielnie. Zebrano tu pięć łatwych do zrozumienia opowieści detektywistycznych o Scooby-Doo i jego przyjaciołach z Tajemniczej Spółki. Pierwsze wielkie dochodzenie wiedzie młodych detektywów do Japonii, tropem ducha samuraja, drugie rozgrywa się w operze, gdzie straszy duch, trzecie prowadzi śladami Kowboja Widmo, czwarte przerażającego olbrzyma, a piąte hawajskiego potwora Wiki-Tiki. Duża czcionka i sugestywne ilustracje zwiększą przyjemność czytania i ułatwią rozumienie tekstów.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

5 osób kupiło
19
Jak nauczyć się szczęścia w każdych warunkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nauczyć się szczęścia w każdych warunkach
Dostępny262 szt.

Czy sądzisz, że szczęście jest zawsze równoznaczne z odczuwaniem radości? Czy twoim zdaniem doświadczanie smutku, lęku, tęsknoty i żalu automatycznie pozbawia nas zadowolenia z życia? To iluzja, której zbyt często ulegamy i która w dodatku uniemożliwia nam czerpanie zadowolenia z wielu radosnych chwil. Warto zdać sobie sprawę, że szczęście nie przychodzi do nas samo z siebie i nie trwa bez końca. Jest konsekwencją naszych zachowań, działań i przekonań, a więc to my sami musimy zadbać o to, by zachować jego trwałe poczucie, mimo przeciwności losu i trudnych uczuć, z którymi przyszło nam się borykać. Praca nad sobą nie zawsze daje natychmiastową radość, warto jednak spróbować wyjść poza schematy zachowań obronnych, by nie okopywać się w dobrze znanym, lecz szkodliwym mule lęków i wyparcia. Thomas d`Ansembourg, autor Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą, w swojej kolejnej książce daje nam narzędzia, dzięki którym lepiej poznamy siebie i bliskie nam osoby, a także zrozumiemy, jakich zachowań unikać i jak skupiać się na tym, co da nam trwałe poczucie szczęścia.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

4 osoby kupiły
20
Książka z okienkami. Dbajmy o naszą planetę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka z okienkami. Dbajmy o naszą planetę
Dostępny188 szt.

Planeta Ziemia jest jedynym domem, jaki mamy. Nie dbaliśmy o nią zbyt troskliwie. Otwieraj okienka, by dowiedzieć się, co robiliśmy źle i jak możemy pomóc naszej planecie. Ta starannie opracowana, bogato ilustrowana książka w przystępny sposób wyjaśnia, dlaczego na Ziemi mogło powstać życie i jakie zagrożenia dla planety wynikają z niewłaściwej działalności człowieka. Przybliża takie ważne tematy, jak emisja gazów cieplarnianych, ślad węglowy czy czysta energia. Mały czytelnik dowie się, dlaczego powinniśmy jeść lokalne owoce i warzywa, a nawet ile wody potrzeba do wyprodukowanie jednej bawełnianej koszulki i ile może jej oszczędzić podczas codziennego mycia zębów. Na końcu znajdzie „Plan działania”, w którym zostały zebrane pomysły pozytywnych zachowań przedstawione na poszczególnych stronach książki.

49,99 zł
39,49 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,50 zł

4 osoby kupiły
21
Złe uczynki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złe uczynki
Dostępny776 szt.

Uważaj, co publikujesz w sieci. Twój kolejny post może go zaprowadzić prosto do ciebie… Giną młode kobiety. Morderca namierza je, śledząc ich profile w mediach społecznościowych. Spośród wielu uprowadzonych, tylko Sarah i Elli mają tyle szczęścia, że udaje im się ujść z życiem. Po ucieczce, obie trafiają do szpitala. Agenci FBI, zrobią wszystko, by znaleźć tego zwyrodnialca. Kobiety są kluczem do ich śledztwa, ale Sarah coś ukrywa. Już wkrótce Ella przekona się, że jej koszmar jeszcze się nie skończył. Bestseller Washington Post i Amazon Charts. Trzymający w napięciu thriller psychologiczny autorki Idealnego dziecka.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

4 osoby kupiły
22
Księga Psalmów - oprawa brązowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Psalmów - oprawa brązowa
Dostępny20 szt.

Niewielkie wydanie Księgi Psalmów, które możesz mieć zawsze przy sobie zmieścisz je w samochodowym schowku, w torbie, torebce, a nawet w kieszeni.Psalmy należą do najpiękniejszych utworów poezji biblijnej, a zarazem do najpiękniejszych biblijnych modlitw. Wszystko, czym żyła dusza pobożnego Izraelity, znalazło w nich wyraz: podziw dla wielkości Boga przejawiającej się w Jego dziełach, radość z Jego chwały, wdzięczność za doznane dobrodziejstwa Boże, smutek w chorobie czy w chwilach prześladowania, poczucie winy, nadzieja na pomoc i zmiłowanie Boże. Naród Wybrany zawarł w psalmach wspomnienia swej świetnej przeszłości, wyśpiewał w nich swe tryumfy, skarżył się przed Bogiem, gdy ponosił klęski, i wyrażał swe nadzieje na wspaniałą przyszłość. Modlitwami tymi posługiwał się także sam Jezus. Ten zwyczaj przejęli pierwsi chrześcijanie, a św. Paweł zachęcał: Śpiewajcie Bogu z całego serca i z wdzięcznością psalmy, hymny i natchnione pieśni (Kol 3,16). Idź więc za przykładem Jezusa i sięgnij po psalmy.

13,90 zł
10,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,91 zł

4 osoby kupiły
23
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze puzzle. Zwierzęta w podróży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze puzzle. Zwierzęta w podróży
Dostępny68 szt.

Nowa seria „Pierwsze puzzle” to kolorowe książeczki uczące nowych słów. Duże kartonowe strony oraz duże puzzle ułatwiają dziecku przerzucanie stron. Książeczki wspierają rozwój małej motoryki oraz ćwiczą koncentracje u dziecka. W książeczce Zwierzęta w podróży przedstawione zostały zwierzęta. Dodatkowo na każdej stronie znajduje się 1 duży puzzel – wagonik. Po wyjęciu puzzli, można je połączyć tworząc pociąg do zabawy.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

4 osoby kupiły
24
Noc Ciemna - Doświadczenie psychiczne i rzeczywistość duchowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc Ciemna - Doświadczenie psychiczne i rzeczywistość duchowa
Dostępny3 szt.

Książka Marca Foleya OCD jest przewodnikiem po ścieżkach wiodących do pełni życia, ukazanych w Nocy ciemnej. Autor analizuje kluczowe pojęcia z hiszpańskiego oryginału, ukazując znaczenie, jakie miały w czasach św. Jana i jakie mają obecnie. Aby zilustrować omawiane zagadnienia, zamieszcza w swej książce inspirujące cytaty z pism rozmaitych autorów, dawnych i współczesnych.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

4 osoby kupiły
25
Pluszak Lalka 20 cm Sun-day L0305 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Lalka 20 cm Sun-day L0305
Sun-day, Sun-day
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

Maskotka pluszowa /p p Lalka nbsp 4 kolory /p p Wymiary 20cm /p p Pakowanie w kartonie 12sztuk nbsp nbsp x 12zgrzewek /p p Firma SUN-DAY /p p INDEX L0305

16,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
26
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze puzzle. Arka Noego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze puzzle. Arka Noego
Dostępny55 szt.

Nowa seria „Pierwsze puzzle” to kolorowe książeczki uczące nowych słów. Duże kartonowe strony oraz duże puzzle ułatwiają dziecku przerzucanie stron. Książeczki wspierają rozwój małej motoryki oraz ćwiczą koncentracje u dziecka. W książeczce Arka Noego przedstawiono budowę arki oraz zwierzęta, jakie się w niej znalazły. Dodatkowo na każdej stronie znajduje się 1 duży puzzel – fragment statku. Po wyjęciu puzzli, można je połączyć tworząc arkę.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
27
Pozwólcie dzieciom! Przygotowanie dziecka do wczesnej Pierwszej Komunii Świętej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozwólcie dzieciom! Przygotowanie dziecka do wczesnej Pierwszej Komuni...
Dostępny33 szt.

Program skierowany jest do rodziców i katechetów. Jego głównym celem jest pomoc rodzicom w kształtowaniu duchowym dziecka oraz usystematyzowanie przygotowań do wcześniejszego przyjęcia przez nie sakramentu Komunii Świętej. Program zawiera zestawienie tematów, które powinny być z dziećmi omówione, a także wskazówki pedagogiczne i formacyjne. Chrystus powiedział do apostołów: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im (Mk 10, 14)”. Te słowa Kościół zawsze odnosił do praktyki sakramentu chrztu świętego udzielanego niemowlętom, a także w odniesieniu do Komunii Świętej. (...) Chcemy więc pomóc przede wszystkim rodzicom w spełnieniu pragnienia Chrystusa, jakie ma On wobec ich dzieci. Jednocześnie chcemy uświadomić im, że to na nich, rodzicach, spoczywa obowiązek przygotowania dziecka do przyjęcia sakramentów świętych.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

3 osoby kupiły
28
Matematyka i przykłady zastosowań 3. Zbiór zadań. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka i przykłady zastosowań 3. Zbiór zadań. Zakres podstawowy
Dostępny22 szt.

Zbiór jest uzupełnieniem podręcznika dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej z serii „Matematyka i przykłady jej zastosowań”.

23,00 zł
21,16 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,84 zł

3 osoby kupiły
29
Papuga Aga opowiada. Kolorowanka logopedyczno-edukacyjna. Część 2. Głoski S, Z, C, DZ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papuga Aga opowiada. Kolorowanka logopedyczno-edukacyjna. Część 2. Gło...
Dostępny7 szt.

Kolorowanka logopedyczno-edukacyjna Papuga Aga opowiada. Część 2 – głoskis, z, c, dz to zeszyt z 10 rysunkami do kolorowania, po jednym z każdej z 10 historyjek zestawu. Uzupełnieniem ilustracji są wyrazy i teksty zawierające głoski: s, z, c, dz. Kolorowanie obrazków to atrakcyjny sposób rozwijania umiejętności grafomotorycznych dzieci w każdym wieku. Można przy tym w przyjemny sposób utrwalać prawidłową artykulację głosek w wyrazach i zdaniach. Dzięki pytaniom do każdego obrazka i tekstu dziecko ćwiczy czytanie ze zrozumieniem i poszerza swoja wiedzę o świecie.

7,99 zł
3 osoby kupiły
30
Puzzle 368 elementów. Exit. Misja kosmiczna - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 368 elementów. Exit. Misja kosmiczna
Ravensburger, 368
Dostępny31 szt.

Czy potraficie odkryć i rozwiązać wszystkie zagadki, aby znaleźć wyjście z przedstawionej sytuacji? Pudełko zawiera puzzle z 368 tajemniczymi elementami, instrukcję i kopertę z rozwiązaniem. Układanie puzzli, rozwiązywanie zagadek, znajdowanie wyjścia - ulubiona koncepcja gry typu Exit teraz w postaci puzzli dla dzieci marki Ravensburger! Zagłębcie się w interesującą opowieść i odszukajcie zagadki ukryte w motywie na puzzlach. Zawartość i cechy zestawu: • 1 obrazek: „Misja kosmiczna” • puzzle z 368 tajemniczymi elementami • instrukcja • koperta z rozwiązaniem • tekturowe, barwne opakowanie

66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

3 osoby kupiły
31
Pędzel baby CARIOCA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pędzel baby CARIOCA
Carioca
Dostępny8 szt.

łatwy do trzymaniaidealny do dużych powierzchnisyntetyczne włosiezgodne z wymaganiami UE

22,60 zł
3 osoby kupiły
32
Wypłyń na głębię. Katecheza z mamą i tatą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypłyń na głębię. Katecheza z mamą i tatą
Dostępny3 szt.

Pierwszym miejscem wychowania do wiary jest rodzina. Często to słyszymy, nierzadko powtarzamy. A jednak na rynku wydawniczym znajdziemy mnóstwo podpowiedzi dla katechetów, jak prowadzić dzieci do wiary. Dla rodziców jest ich znacznie mniej. Niniejsza książka wypełnia tę lukę. Autorka, Beata Nadolna, nauczycielka z wieloletnim stażem, od lat przekazuje wiarę dzieciom w rodzinie, w parafii, w przedszkolu Aniołów Stróżów, które prowadzi. Teraz daje rodzicom i wychowawcom gotowy materiał do wspólnej wędrówki w wierze na cały rok. Układa zagadnienia w taki sposób, by uwzględniały wydarzenia roku liturgicznego; podpowiada, jak o nich rozmawiać z kilkulatkami, by była to rozmowa prosta, a zarazem głęboka; proponuje konkretne działania, które pogłębią wiarę, pomogą wykształcić nowe zwyczaje religijne w rodzinie lub utrwalić i wzmocnić te, które już są w rodzinie praktykowane. Książka będzie również ciekawą inspiracją i dobra pomocą dla katechetów uczących w przedszkolach i w młodszych klasach szkół podstawowych.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
33
Logika w pigułce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logika w pigułce
Dostępny7 szt.

Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie do nauki i powtórki przed egzaminem. W książce zostały zawarte najważniejsze zagadnienia z zakresu logiki. W części pierwszej umieszczone zostały podstawowe informacje z zakresu semiotyki logicznej. Część druga poświęcona jest przede wszystkim dwóm podstawowym systemom logiki formalnej: rachunkowi zdań oraz sylogistyce. W części trzeciej znajduje się krótkie omówienie dwóch tematów: zbiorów oraz relacji. Ponieważ zarówno na zajęciach, jak i na egzaminach z logiki główny nacisk kładziony jest na rozwiązywanie zadań, to właśnie zadaniom poświęcono najwięcej miejsca. Wprowadzana w kolejnych rozdziałach teoria ilustrowana jest zawsze praktycznymi przykładami, a część zagadnień tłumaczona jest przy okazji rozwiązywania typowych zadań z logiki. Publikacja przeznaczona jest dla studentów mających zajęcia z logiki na takich kierunkach humanistycznych i społecznych, jak: prawo, psychologia, socjologia, pedagogika, politologia, historia itp.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

2 osoby kupiły
34
Słynna broń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynna broń
Dostępny963 szt.

To kolejna książka Leszka Erenfeichta, jednego z czołowych polskich ekspertów w dziedzinie bronioznawstwa. Autor skupia się na broni, która go fascynuje, której historię zgłębia od wielu lat. Opisuje nie tylko konstrukcję, sposób funkcjonowania i historię rozwoju, przedstawia także szersze tło powstania czy użytkowania danego modelu. Książka ilustrowana zdjęciami i rysunkami zarówno samej broni, jak i zdjęciami z epoki pokazującymi omawiane modele w użytkowaniu.

149,90 zł
119,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 29,98 zł

2 osoby kupiły
35
Markery akrylowe 12 kolorów FIORELLO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Markery akrylowe 12 kolorów FIORELLO
Fiorello
Dostępny21 szt.

szybkoschnący tusz na bazie wodykryjące, intensywne koloryprzeznaczone do wielu powierzchni, jak karton, drewno, ceramika, tynk, tkanina, skóra.można ozdabiać nimi torebki, buty, pokrowce na telefon, kamienie i innedla artystów i amatorów.kolor złoty i srebrny w zestawiegrubość linii pisania: 2 mmZgodne z wymaganiami Unii Europejskiej

65,70 zł
2 osoby kupiły
36
MacGregorowie. Tom 2. Caine - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MacGregorowie. Tom 2. Caine
Dostępny35 szt.

Opowieść o życiu i miłosnych perypetiach członków szkockiego rodu MacGregorów Caine cieszył się opinią niepokonanego na sali sądowej i… najlepszego kochanka. Kobiety zdobywał równie łatwo, jak wygrywał sprawy w sądzie. Aż w końcu trafiła kosa na kamień. Dianę poznał na lotnisku w Atlantic City, skąd obiecał ją odebrać na prośbę swojej siostry, Sereny. Diana i Caine studiowali prawo na tej samej uczelni, ale dotąd się nie znali. Teraz w ich życie wtrąciło się przeznaczenie...

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

2 osoby kupiły
37
Heteronimy. Utwory wybrane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heteronimy. Utwory wybrane
Dostępny67 szt.

Wiele postaci zawartych i opisanych w tej antologii to autorzy wymyśleni przez Pessoę w czasach wczesnej młodości, by nie powiedzieć w dzieciństwie. Znakomita ich część też nie napisała wiele więcej niż umieszczono w niniejszej książce. Pozostaje to jednak bez znaczenia, bo choć upada megalomański mit monstrualnie płodnego poety, to w dalszym ciągu pozostaje prawda o genialnym poecie, którego trzy heteronimy stworzyły dzieło wielkie. – Wojciech Charchalis

54,00 zł
38,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,12 zł

3 osoby kupiły
38
Lalka Szmaciana 40cm Sa Goralka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Szmaciana 40cm Sa Goralka
Sun-day, Sun-day
Dostępny8 szt.

36,90 zł
33,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

2 osoby kupiły
39
Bioterapia wczoraj i dziś. Medycyna energetyczna w teorii i praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bioterapia wczoraj i dziś. Medycyna energetyczna w teorii i praktyce
Dostępny206 szt.

Tradycja uzdrawiania jest tak długa i bogata jak historia medycyny, a naturalne formy leczenia znane były już w starożytności. Medycyna ajurwedyjska, tybetańska i tradycyjna medycyna chińska od najdawniejszych czasów dowodzą, że istnieje niepodważalna zależność między ciałem, umysłem i duchem. Jedynie utrzymanie harmonii na każdym z poziomów gwarantuje zachowanie pełni zdrowia i dobrego samopoczucia. Radiestezja i bioenergoterapia, odkąd pojawiły się w naszym życiu społecznym, wywarły duży wpływ na świadomość ludzi. Podążając ścieżką wyznaczoną przez autora: • dowiesz się, na czym polega fenomen bioenergoterapii; • poznasz rodzaje bioterapii, zasady działania i efekty, jakie przynosi; • odkryjesz techniki postrzegania pozazmysłowego; • zgłębisz historię rozwoju zawodu bioterapeuty w Polsce.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
40
Gravitrax Pro. Zestaw uzupelniajacy. Helix - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gravitrax Pro. Zestaw uzupelniajacy. Helix
Ravensburger
Dostępny176 szt.

Jeden tor, wiele możliwości! Dodatek Helix łączy do 6 różnych torów w jednym dodatku! Kulka wpadając do Helix schodzi na poziom niżej toru nie zmieniając kierunku biegu. Aż 6 kulek na raz może przejść przez dodatek w tym samym czasie. Dodając dodatkowe kulki można zwiększyć poziom zaawansowania toru! Do zestawu podstawowego dokupić można wiele rozszerzeń. Zestaw zawiera: • 1x dodatek helix, • instrukcja.

42,20 zł
37,98 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,22 zł

2 osoby kupiły
41
Montessori. Magia Twojego Imienia - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montessori. Magia Twojego Imienia
Lisciani
Dostępny173 szt.

Twoje imię stanie się magicznym światem bajek! Zestaw wspiera mowy i komunikację, a także kreatywność dzieci. Grę opracowano na podstawie metody Montessori. W zestawie: 111 ilustrowanych kart, sznurek, instrukcja obsługi

64,62 zł
57,51 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,11 zł

2 osoby kupiły
42
Podróżuj po książce. Idziemy na zakupy. 18 miesięcy + - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżuj po książce. Idziemy na zakupy. 18 miesięcy +
Dostępny106 szt.

Zapraszamy do wspólnej wędrówki przez książkę! Poruszaj opaską i razem z wózkiem sklepowym zabierz dziecko na zakupy. Przemierzajcie kolejne alejki z produktami i szukajcie zdrowej żywności i zabawek. Może maluch znajdzie swoje ulubione owoce i warzywa? Opisz dziecku ludzi, którzy robią zakupy, nazwij i wytłumacz emocje malujące się na ich twarzach. Snuj historie, naśladuj dźwięki, pokazuj maluchowi świat! Książeczka polecana przez psychologów już dla dzieci od 18. miesiąca życia. Ekoksiążeczka o walorach biobójczych wykonana z materiałów przyjaznych środowisku. Wyprodukowana w Polsce. Seria polecana przez ekspertów z obszaru: psychologii i nanotechnologii. Eksperci o serii: „Zapraszam Państwa do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem w towarzystwie książeczki, która może być okazją do edukacji oraz tworzenia więzi. Małe dzieci chętnie poznają świat, który ich otacza, są nim zainteresowane. Pokazując im zwierzęta na wsi, rośliny i owady na łące, pojazdy w mieście czy towary w sklepie na półce oraz opowiadając o tym, co widzimy na obrazkach, rozszerzamy ich słownictwo. Dodatkowym atutem jest poruszający się po wędrującej opasce element, który zwiększa atrakcyjność książeczki oraz stymuluje rozwój motoryki małej (sprawność dłoni i palców). Kilkumiesięczne niemowlaki i kilkunastomiesięczne dzieci chętnie biorą do ręki książki obrazkowe, co pozwala im na oswojenie się z nimi, tak by w przyszłości czytanie coraz dłuższych tekstów było przyjemnością. Ponadto, mówiąc do dziecka i spędzając z nim atrakcyjnie i wartościowo czas, budujemy więź, która jest podstawą rodzicielstwa.” – Izabela Osmańska-Kutryba, konsultacja psychologiczna „Ekoksiążeczki to produkty w pełni bezpieczne dla zdrowia, efektywne wobec drobnoustrojów i samosterylizujące się. Unikatowe nanopowłoki lakiernicze, którymi pokryte są książeczki, posiadają niezwykłą skuteczność biobójczą, potwierdzoną badaniami mikrobiologicznymi, w stosunku do szerokiego grona testowanych szczepów patogenów. Badania te wykazały praktycznie 100% aktywność bakteriobójczą oraz grzybobójczą, a także możliwość niszczenia wirusów. Wszystkie te cechy umożliwiają bezpieczne posługiwanie się ekoksiążeczkami w miejscach szczególnie narażonych na rozprzestrzenianie się drobnoustrojów chorobotwórczych (żłobki, przedszkola, biblioteki i inne placówki edukacyjne). Polecam.” – dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, współtwórca technologii biocidal coating, profesor Politechniki Warszawskiej W serii dostępne: • Łąka dniem i nocą. Podróżuj po książce, 15 mies.+ • Spacer po wsi. Podróżuj po książce, 15 mies.+ • Spacer po mieście. Podróżuj po książce, 18 mies.+

14,99 zł
12,99 zł

Rabat 13,3%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
43
Księga gości Hitlera. Dyplomaci w sercu III Rzeszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga gości Hitlera. Dyplomaci w sercu III Rzeszy
Dostępny142 szt.

Jean-Christophe Brisard odnalazł w rosyjskich archiwach wojskowych ważny dokument z czasów drugiej wojny światowej: księgę gości Hitlera. Od stycznia 1939 do 20 kwietnia 1945 roku podczas wielkich ceremonii urządzanych przez reżim zaproszeni goście, głównie dyplomaci, składali w niej podpisy, poświadczając tym samym swoje niebezpieczne powiązania z III Rzeszą. W maju 1945 roku wszyscy, którzy nie wyjechali z Berlina, zostali pojmani przez Sowietów i wysłani do Moskwy na przesłuchania. Zestawiając ten wyjątkowy dokument z raportami radzieckich tajnych służb i międzynarodowymi źródłami dyplomatycznymi, Jean-Christophe Brisard odtwarza w tej pasjonującej opowieści losy mężczyzn, którzy w większym niż inni stopniu zostali skonfrontowani z własnym sumieniem. Podczas gdy jedni dali dowód kompromitacji, tchórzostwa i oportunizmu, inni zachowali się niczym prawdziwi bohaterowie. To niezwykła wyprawa do wojennego Berlina widzianego oczyma członków korpusu dyplomatycznego.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

2 osoby kupiły
44
Arkusze piankowe A4 5szt białe HAPPY COLOR - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arkusze piankowe A4 5szt białe HAPPY COLOR
GDD
Dostępny5 szt.

Elastyczne i miękkie arkusze z mikrogumy łatwe do wycinania, zszywania i sklejania. Najbardziej popularne kolory w pojedynczych opakowaniach, idealne dla grupy dzieci lub sprzedaży na arkusze. Polecane na zajęcia plastyczne w szkole i przedszkolu. Format A4. Grubość 2 mm. 5 ark.

9,99 zł
2 osoby kupiły
45
Ziarno prawdy. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziarno prawdy. Tom 2
Dostępny39 szt.

Wznowienie drugiej części bestsellerowej trylogii o prokuratorze Szackim Wiosna 2009 roku, rozczarowany prokurator żegna się z Warszawą i przenosi się do Sandomierza. Tam spada na niego śledztwo w sprawie dziwacznego morderstwa cenionej działaczki społecznej. Szacki musi zmierzyć się ze ścianą milczenia i medialną gorączką. I z historią, która wydarzyła się przeszło sześćdziesiąt lat wcześniej…

42,00 zł
36,54 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,46 zł

2 osoby kupiły
46
Czerwień niebieskiego Jeruzalem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwień niebieskiego Jeruzalem
Dostępny4 szt.

Dlaczego sztuka przeszła z sanktuariów do galerii? Jaka jest jej droga pojednania z wiarą? Czy pustka nowoczesnych kościołów przeszkadza im być ikonami Kościoła? Jakie wyzwania stają dzisiaj przed sztuką liturgiczną? Jaka więź istnieje pomiędzy życiem w Duchu, życiem liturgicznym, a językiem artystycznym. Czy jedyną drogą powrotu sztuki sakralnej na Zachodzie jest spotkanie ze Wschodem?Na te i inne pytania odpowiada Marko I. Rupnik w rozmowie z Nataą Govekar. Przekonuje, że w czasach, kiedy chrześcijaństwo Europy zdaje się przeżywać kryzys, a Kościół poszukuje nowych form ewangelizacji, dobrze pojęta sztuka sakralna może stać się wyjątkową przestrzenią doświadczania Boga i spotkania z człowiekiem.Sztuka Rupnika określana jest przez krytyków jako teologia chrześcijańska w bizantyjskich formach. Proponowana przez niego ikonografia, która wypełniła przestrzeń architektoniczną wielu świątyń, pokazuje mowę obrazów zrozumiałą nie tylko na Wschodzie, lecz również na Zachodzie. Można więc powiedzieć, że to swoista sztuka ekumeniczna, która posługuje się językiem rozumianym przez wszystkich wierzących w Chrystusa, bez względu na przynależność konfesyjną.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
47
Mistrzowie medytacji i cudów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie medytacji i cudów
Dostępny24 szt.

"Mistrzowie medytacji i cudów" to zbiór barwnych biografii trzydziestu pięciu urzeczywistnionych mistrzów, których pełne niezwykłego spokoju i cudownych zjawisk życiorysy są wyrazem oświecenia. Nauczyciele ci pojawili się na Dachu Świata - w Tybecie, za jego złotych czasów. Należą do obecnej w szkole Ningmy linii Longczen Ningtig; jest to cykl mistycznych nauk, odkryty przez wielkiego uczonego i adepta - Dzigme Lingpę.Poczynając od Garaba Dordże i kończąc na współczesnych mistrzach, każda z przedstawionych w książce osobowości odgrywa w linii Longczen Ningtig wyraźną i ważną rolę. Opowiadając własnymi słowami historie mistrzów, autor próbował uchwycić zarówno ich wewnętrzny świat, jak i spektrum zewnętrznych aktywności: ich zmagania z fizycznym i emocjonalnym bólem, przekraczanie iluzji związanych z praktyką i medytacją i - co najważniejsze - ich przebudzenie ku wrodzonej naturze i właściwościom buddy. Ich biografie są bezcennym źródłem nauk o medytacji; rozpalają w sercach czytelników duchowy płomień.

80,00 zł
72,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
48
Oddychaj jak miś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddychaj jak miś
Dostępny29 szt.

30 ćwiczeń na uważność, dzięki którym dziecko wszędzie i o każdej porze będzie skupione i spokojne Książeczka składa się z następujących części: I część – zawiera ćwiczenia, dzięki którym dziecko nauczy się panować nad emocjami II część – obejmuje ćwiczenia na skupienie III część – proponuje ćwiczenia na ponudzenie wyobraźni IV część – zawiera ćwiczenia na wytworzenie energii V część – obejmuje ćwiczenia na odprężenie się Kiedy zatrzymujemy się i bierzemy kilka głębokich wdechów, zanim na coś zareagujemy, to sprawy zwykle mają się lepiej, prawda? Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, jesteśmy pewni, że się z nami zgodzisz. Wyobraź sobie, że moglibyśmy przekazać tę kluczową metodę dzieciom na bardzo wczesnym etapie życia. Czy moglibyśmy podarować im bardziej przydatną umiejętność? Nasze dzieci dorastają w niespokojnym świecie. Dodajmy do tego plan dnia wypełniony po brzegi, presję szkoły, a także długą listę codziennych zadań domowych. Efekt? Stres i napięcie. A im więcej kontaktu mają dzieci z nowoczesną techniką, tym bardziej mogą się czuć odcięte od samych siebie. Proste i zabawne ćwiczenia uważności, pokazane w tej książce, pomogą młodszym dzieciom wypracować samoświadomość, poprawić koncentrację, złagodzić napięcie i uruchomić wyobraźnię. Proste pytania, jak np.: „Jaką dzisiaj jesteś chmurką?” pomagają im nawiązać łączność z własnymi emocjami w sposób wesoły i stosowny do wieku. W książeczce zawarto 30 ćwiczeń na uważność, dzięki którym dziecko wszędzie i o każdej porze będzie skupione i spokojne. Oddychaj jak miś to piękny przewodnik po uważności. Rodzice, nauczyciele, opiekunowie – a zwłaszcza dzieci – pokochają różne sposoby odkrywania uważności i oddechu poprzez naśladowanie zwierząt. Ta praktyczna książka pomoże dzieciom w poruszaniu się po otaczającym je świecie!

60,00 zł
54,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
49
Papuga Aga opowiada. Kolorowanka logopedyczno-edukacyjna. Część 4. Głoski L, R - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papuga Aga opowiada. Kolorowanka logopedyczno-edukacyjna. Część 4. Gło...
Dostępny4 szt.

Kolorowanka logopedyczno-edukacyjna Papuga Aga opowiada. Część 4 – głoski l, r to zeszyt z 10 rysunkami do kolorowania, po jednym z każdej z 10 historyjek zestawu. Uzupełnieniem ilustracji są wyrazy i teksty zawierające głoski: l, r. Kolorowanie obrazków to atrakcyjny sposób rozwijania umiejętności grafomotorycznych dzieci w każdym wieku. Można przy tym w przyjemny sposób utrwalać prawidłową artykulację głosek w wyrazach i zdaniach. Dzięki pytaniom do każdego obrazka i tekstu dziecko ćwiczy czytanie ze zrozumieniem i poszerza swoja wiedzę o świecie.

7,99 zł
1 osoba kupiła
50
Papuga Aga opowiada. Kolorowanka logopedyczno-edukacyjna. Część 1. Głoski Ś, Ź, Ć, DŹ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papuga Aga opowiada. Kolorowanka logopedyczno-edukacyjna. Część 1. Gło...
Dostępny7 szt.

Kolorowanka logopedyczno-edukacyjna Papuga Aga opowiada. Część 1 – głoski ś, ź, ć, dź to zeszyt z 10 rysunkami do kolorowania, po jednym z każdej z 10 historyjek zestawu. Uzupełnieniem ilustracji są wyrazy i teksty zawierające głoski: ś, ź, ć, dź. Kolorowanie obrazków to atrakcyjny sposób rozwijania umiejętności grafomotorycznych dzieci w każdym wieku. Można przy tym w przyjemny sposób utrwalać prawidłową artykulację głosek w wyrazach i zdaniach. Dzięki pytaniom do każdego obrazka i tekstu dziecko ćwiczy czytanie ze zrozumieniem i poszerza swoja wiedzę o świecie.

7,99 zł
1 osoba kupiła
Wróć do góry