hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.08.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo (Brian Tracy), na drugim Saszetki wielorazowe na pokarm, 5 sztuk (Akuku). Kolejny produkt to Nowy Testament dla młodych (praca zbiorowa) oraz Pakiet Przygoda na końskim grzbiecie, tomy 1-3 (Agata Widzowska).
1
Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo
Dostępny
686 szt.

Sprawdzone sposoby, dzięki którym podwoisz i potroisz swoje dochody! Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, dlaczego niektórzy odnoszą większe sukcesy niż inni. Jeśli zamiast szukać prawdziwej odpowiedzi, wolisz zadowolić się czymś w rodzaju „świat nie jest sprawiedliwy” albo „tylko osoby mające niezwykłe szczęście mogą być spełnione i bogate”, nie musisz czytać tej książki. Jeśli jednak uważasz, że odpowiadasz za swoje życie, i chcesz osiągać ambitne cele, dzięki książce Nawyki warte miliony dowiesz się, jak to zrobić. Być może już wiesz, że nawyki kształtują życie i że zależy od nich ogromna większość naszych myśli, przekonań i działań. Tylko jak zapanować nad nawykami, aby upragniony sukces stał się rzeczywistością? Z tej publikacji dowiesz się, czym są „nawyki milionerów” – czyli ludzi, którzy zbudowali fortuny w ciągu jednego pokolenia. Poznasz skuteczne metody, jak myśleć efektywniej, podejmować lepsze decyzje i działać skuteczniej. Przeczytasz też o technikach zarządzania finansami, zdecydowanie ułatwiających osiąganie niektórych celów. Jednak Twoim najważniejszym zadaniem będzie praca nad własnym charakterem: masz się stać wspaniałym człowiekiem. Kimś, kto nadaje kierunek w swojej społeczności i stanowi wzór doskonałości. Aby to osiągnąć, musisz popracować nad własnymi nawykami: wybrać te potrzebne i konsekwentnie je utrwalać. Twój sukces przyjdzie – wystarczy, że świadomie wyuczysz się pożądanych zachowań! Dzięki tej książce: • przejmiesz kontrolę nad swoim życiem i zaczniesz dokonywać lepszych wyborów • zdobędziesz niezależność finansową • zmobilizujesz się do działania i osiągniesz życiowe cele • odświeżysz relacje z bliskimi • staniesz się osobą pełną najlepszej energii Chcesz naprawdę coś zmienić – zmień swoje nawyki!

49,00 zł
31,36 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,64 zł

77 osób kupiło
2
Saszetki wielorazowe na pokarm, 5 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Saszetki wielorazowe na pokarm, 5 sztuk
Akuku
Dostępny
24 szt.

Wielorazowe saszetki na pokarm to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy sami przygotowują swojemu dziecku musy, jogurty, zupki itp. Doskonale sprawdzą się w domu oraz na spacerze lub w podróży. Dzięki naszym saszetkom wielokrotnego użytku, dostarczysz maluszkowi najlepsze produkty wykonane przez Ciebie i zapewniasz zdrowe odżywianie. Woreczki mają podwójne strunowe zamknięcie zabezpieczające przed wylaniem się zawartości. Są bardzo łatwe w napełnianiu, myciu i przechowywaniu. Informacje dodatkowe: • można myć w zmywarce na górnej półce, • można przechowywać w lodówce i zamrażać, • można podgrzewać w wodzie o temperaturze około 42°C • produkt wolny od BPA, PVC i ftalanów. Zalety stosowania saszetek: • zdrowe odżywianie, • wygoda, • porządek, • oszczędność, • ekologia. Uwaga! • nie do użytku w mikrofalówce, • nie wyparzać, • nie zalewać wrzątkiem, • nie sterylizować. W trosce o bezpieczeństwo nie pozwól dziecku bawić się saszetką i nakrętką. Produkt nie jest zabawką. Podczas użytkowania nakrętkę należy przechowywać poza zasięgiem dziecka. Pojemność: 150 ml W komplecie 5 sztuk woreczków.

20,90 zł
17,99 zł

Rabat 13,9%
oszczędzasz 2,91 zł

61 osób kupiło
3
Nowy Testament dla młodych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Testament dla młodych
Dostępny
70 szt.

Nowy Testament dla młodych to kolejna odsłona bestsellerowego wydania Pisma Świętego dla młodych, potocznie nazywanego „Biblią z papugą”. Edycja przygotowana specjalnie dla młodych czytelników. Tekst Nowego Testamentu, w najbardziej cenionym pallotyńskim tłumaczeniu, w najpopularniejszej na świecie edycji dla dzieci i młodzieży. Grafiki, komentarze, objaśnienia, ciekawostki, didaskalia, przygodowa stylizacja, kolorowe mapy i wiele innych elementów przygotowano po to, by młody czytelnik ze zrozumie- niem i w pełni świadomie korzystał z dobrodziejstw Słowa Bożego. To doskonałe narzędzie ewangelizacyjne i wspaniała pomoc dydaktyczna dla księży, katechetów, rodziców oraz wszystkich, którym zależy, aby młodzi ludzie czerpali z wartości płynących z Ewangelii. • Pełny tekst Nowego Testamentu z Biblii Tysiąclecia • Wprowadzenie i omówienie każdej księgi • Słowniczek i kolorowe mapy • 20 barwnych wkładek z ciekawostkami biblijnymi i ilustracjami w przygodowej formule • Wytłumaczenie trudnych pojęć i zagadnień • Tematyczne ramki w przyjaznej stylistyce • Ważne wersety, które warto zapamięta • Informacje i rysunki pokazujące, jak wyglądało życie w starożytności

39,90 zł
26,73 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,17 zł

27 osób kupiło
4
Pakiet Przygoda na końskim grzbiecie, tomy 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Przygoda na końskim grzbiecie, tomy 1-3
Dostępny
251 szt.

Grupa przyjaciół pragnie uratować wspaniałego „konia na receptę”. Tymczasem z pobliskiego lasu dobiega muzyka, a na ścianach Starego Młyna pojawiły się dziwne malunki. Tak, to na pewno da się jakoś wytłumaczyć. Ale skąd się wzięły znamiona na końskich brzuchach i dlaczego króliki oszalały? Spędź wakacje w Dąbrówce i weź udział w niesamowitych przygodach! Pakiet tworzą: Koń na receptę, Grzywą malowane, Galopem do gwiazd

89,00 zł
56,07 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 32,93 zł

18 osób kupiło
5
Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików
Dostępny
143 szt.

Wszyscy Polacy to jedna wielka alkoholowa rodzina – mówi jeden z bohaterów książki Agnieszki Jucewicz, dziennikarki „Gazety Wyborczej”, autorki bestsellerowych książek (m.in. Czując, Żyj wystarczająco dobrze) oraz Magdaleny Kicińskiej, autorki głośnej Pani Stefy oraz redaktorki naczelnej miesięcznika „Pismo”. Dom w butelce to zbiór mocnych, głębokich rozmów z dorosłymi dziećmi alkoholików. Jakie wyglądało ich dzieciństwo? W jaki sposób uzależnieni rodzice wpłynęli na ich dorosłość? Kiedy rozmówcy uświadomili sobie obecność alkoholowego spadku w swoim życiu? Czy i jak udało im się od niego uwolnić? Kim są dzisiaj? Autorki wiedzą co mówią – jak same przyznają, książka jest również rozprawą z ich własnym, rodzinnym doświadczeniem.

44,99 zł
28,34 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,65 zł

14 osób kupiło
6
Góry Stołowe. Mapa laminowana, 1:35 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Stołowe. Mapa laminowana, 1:35 000
Dostępny
14 szt.

Mapa turystyczna Gór Stołowych w skali 1:35 000. Wydanie przedstawia te wspaniałe góry w całości, także ich czeską część: dwa gniazda Adršpašsko-teplické skály i Broumovské stěny. Na odwrocie mapy poza praktycznym informatorem turystycznym pełnym ciekawostek i przydatnych wiadomości o regionie, znajdziemy plany centrów takich miast, jak: Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój po polskiej stronie, a po czeskiej: Police nad Meuji, Broumov i Náchod. Zaś dla miłośników wędrówki wśród skał i ostańców dodano schematy przejść po labiryntach Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

12 osób kupiło
7
Urodziłaś się, żeby latać. Książka dla Twojej córki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urodziłaś się, żeby latać. Książka dla Twojej córki
Dostępny
14 szt.

Huśtawki nastrojów, poczucie niezrozumienia, ciężko przeżywane niepowodzenia, presja mediów społecznościowych, relacje z chłopcami, chęć bycia zauważoną i docenioną, jednocześnie strach przed odrzuceniem ze strony rówieśników – to tylko niektóre wyzwania, z którymi mierzą się młode dziewczyny. 10 kluczowych prawd zawartych w tej książce pomoże im skutecznie odnaleźć się w codzienności. Odkryć prawdę, zyskać odwagę, zbudować zdrowe poczucie własnej wartości… Być najlepszą, bo boską wersją siebie.

34,90 zł
26,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

10 osób kupiło
8
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele
Dostępny
31 szt.

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm, związki z władzą, hipokryzja... Przez media co i rusz przewijają się kolejne skandale, które pokazują, że hierarchowie mają na sumieniu bodaj wszystkie grzechy główne. To system jest chory – taką tezę stawiają autorzy książki Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele. Stanisław Obirek, teolog i były jezuita oraz Artur Nowak, adwokat ofiar pedofilii i publicysta przyglądają się polskiemu Kościołowi z właściwą sobie przenikliwością, odwagą i znajomością tematu. Analizują system w nim panujący w oparciu o insajderską wiedzę i dziesiątki rozmów z duchownymi oraz ludźmi Kościoła. Nieprzypadkowo nawiązują tytułem do słynnej Sodomy Frederica Martela, bo podobnie jak on ujawniają mechanizmy charakterystyczne dla tej instytucji. Odpowiadają przy okazji na pytanie, czy polski Kościół jest w ogóle zdolny do reform i dlaczego nie.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

8 osób kupiło
9
Kapitan Majtas i kretyńskie kombinacje kosmitów z Karmazynowego Kibelka. Tom 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Majtas i kretyńskie kombinacje kosmitów z Karmazynowego Kibelk...
Dostępny
725 szt.

Wehikuł czasu, znany jako Karmazynowy Kibelek, zabrał George’a i Harolda w zwariowane miejsce, gdzie nauczyciele są zawsze sympatyczni, jedzenie w stołówce jest pyszne, a dyrektor Krupp uważa, że chłopcy są zabawni. Na dodatek ich ulubiony pterodaktylek Krakers i cybernetyczny chomik Sulu zostają porwani przez złych sobowtórów George’a i Harolda.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

7 osób kupiło
10
Kapitan Majtas i straszliwy spisek Stefana Spodniosika. Tom 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Majtas i straszliwy spisek Stefana Spodniosika. Tom 9
Dostępny
576 szt.

George i Harold cofają się w czasie do beztroskich przedszkolnych lat, kiedy to jeszcze nie bali się szalonego i złego naukowca ani nikczemnych kucharek z kosmosu, tylko łobuza z szóstej klasy, nazwiskiem Ziomal Krupp, siostrzeńca obecnego dyrektora szkoły. George i Harold nie wynaleźli jeszcze wtedy Kapitana Majtasa, muszą więc poradzić sobie sami.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

5 osób kupiło
11
Zabawka sensoryczna kółko, szara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka sensoryczna kółko, szara
Akuku
Dostępny
11 szt.

Ta zabawka sensoryczna to wyjątkowy przedmiot oparty na imitacji folii bąbelkowej, którą tak bardzo lubimy się bawić. To idealny produkt pomagający wyciszyć się nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. To dobre narzędzie w pracy z dziećmi z autyzmem. Da nieskończoną radość strzelania bąbelkami zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Działa odprężająco i rozluźniająco. Dane techniczne: • materiał: silikon, • wielokrotnego użytku, • wydaje charakterystyczny dźwięk folii bąbelkowej, • odpręża i rozluźnia, • wymiary: średnica: 13.0 cm, grubość: 1.5 cm, • kształt: okrągły, • kolor: szary, • liczba bąbelków: 28. Zastosowanie antystresowe: to doskonały gadżet dla osób przemęczonych, zdenerwowanych i potrzebujących relaksu. Zabawka sensoryczna jest także ciekawa dla dzieci i wspiera rozwój zdolności motorycznych, ćwicząc małe rączki. Dzięki zastosowaniu silikonu zabawkę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Materiał zapewnia solidność i wytrzymałość.

11,80 zł
10,99 zł

Rabat 6,9%
oszczędzasz 0,81 zł

5 osób kupiło
12
Nie marnuj cierpienia! Jak zrozumieć jego sens i odnaleźć nadzieję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie marnuj cierpienia! Jak zrozumieć jego sens i odnaleźć nadzieję
Dostępny
1 szt.

Ta książka nie jest tanim pocieszaczem, a realnym towarzyszem w trudnych momentach życia. Jeff Cavins sięga do korzeni cierpienia opisanego w Biblii, która jest źródłem inspiracji do tego, jak z pokorą, nadzieją i ufnością przyjmować swój krzyż w duchu Krzyża Jezusa. Tak jak nie można nauczyć się cierpienia z książek, lecz przez doświadczenie, tak też odnaleźć jego sens można tylko, współcierpiąc z Chrystusem (inaczej nadal szpitale będą pełne zmarnowanego cierpienia, jak mawiał arcybiskup Fulton Sheen). Rozważania biblijne i teologiczne zawarte w tej publikacji dają solidną ramę dla zrozumienia miejsca cierpienia w życiu, by stało się ono drogą duchowego wzrostu. Nie marnujmy więc go, wzrastajmy!

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

5 osób kupiło
13
Kolorowanki małego chłopca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki małego chłopca
Dostępny
10 szt.

Niezwykli bohaterowie, wspaniałe pojazdy, kosmiczne stwory – o kolorowaniu takich obrazków marzy każdy chłopiec. W książce czekają piękne ilustracje do pokolorowania kredkami lub farbami. Dzięki perforacji kartkę z malowanką można swobodnie wyrwać lub, jeśli to dla dziecka wygodniejsze, zostawić na swoim miejscu. Grubszy papier pozwala na malowanie obrazków farbami.

5,50 zł
4,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,51 zł

4 osoby kupiły
14
Witaj w przedszkolu! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witaj w przedszkolu!
Dostępny
401 szt.

W życiu małego ptaszka rudzika nadeszła bardzo ważna chwila: przed nim pierwszy dzień w przedszkolu. Malec cieszy się, bo przecież pozna nowych przyjaciół, ale też odrobinę obawia. Zastanawia się, jak sobie poradzi bez mamy w zupełnie nowym miejscu pośród obcych zwierzątek. Książka porusza ważny dla każdego dziecka temat pierwszego dnia w przedszkolu. Za pomocą opowiastki o sympatycznym ptaszku i jego przyjaciołach z przedszkolnej grupy łagodzi dziecięce lęki i obawy i buduje w maluchach poczucie pewności siebie.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

4 osoby kupiły
15
Sontag. Życie i twórczość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sontag. Życie i twórczość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

Portret totalny jednej z najwybitniejszych intelektualistek XX wieku. Susan Sontag pisała o sztuce i polityce, feminizmie i homoseksualizmie, sławie i stylu, medycynie i narkotykach, radykalizmie i faszyzmie oraz freudyzmie, komunizmie i amerykanizmie – jej dzieła stały się kluczem do zrozumienia współczesnej kultury. Benjamin Moser analizuje dzieła Sontag ukazując geniusz jej twórczości, radykalnej myśli i społecznego aktywizmu oraz sięga głębiej, poza publiczny wizerunek, i ujawnia nieznane prywatne oblicze pisarki. Snując tę fascynującą opowieść, wykorzystuje setki wywiadów przeprowadzonych od Maui po Sztokholm i od Londynu po Sarajewo oraz przedstawia blisko sto fotografii. Sontag. Życie i twórczość to pierwsza książką oparta na zamkniętych dla świata rodzinnych archiwach i świadectwach osób, które nigdy wcześniej nie mówiły o Susan Sontag, jak na przykład jej życiowa partnerka i światowej sławy fotografka Annie Leibovitz. Biografia Sontag. Życie i twórczość (ang. Sontag: Her Life and Work) otrzymała Nagrodę Pulitzera 2020. „To dzieło podparte wielką pewnością siebie, jednocześnie wzniosłe i finezyjne, w którym uchwycone zostały geniusz i człowieczeństwo pisarki wraz z jej nałogami, seksualnymi dwuznacznościami oraz chwiejnymi fascynacjami” – napisało Jury nagrody o książce

74,99 zł
56,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,75 zł

4 osoby kupiły
16
Smocze jajo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smocze jajo
Dostępny
145 szt.

Kto pokona smoka? Jaką tajemnicę skrywa król Władysław? I gdzie podziało się smocze jajo? Pewnego razu do wsi Cicha Woda przybywa królewski goniec z ważnym obwieszczeniem: król wyznaczył wysoką nagrodę za przegonienie smoka, który co dzień atakuje mury zamku. Na ochotnika zgłasza się ubogi Janek. Cała sprawa okazuje się jednak bardziej skomplikowana, niż ktokolwiek się spodziewał. A smok może mieć poważny powód, że tak się zachowuje. Smocze jajo to wartka i pełna humoru opowieść o tym, że zwycięstwo nie zawsze zależy od siły i uzbrojenia. Za to dar przyjaźni może się okazać... potężną bronią.

41,90 zł
30,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,73 zł

3 osoby kupiły
17
Różaniec dla dzieci z barankiem Teosiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec dla dzieci z barankiem Teosiem
Dostępny
31 szt.

Ksiądz Teodor Sawielewicz, który na co dzień w internecie głosi Dobrą Nowinę i gromadzi tysiące ludzi na wspólnej modlitwie, tym razem przygotował specjalnie dla dzieci rozważania tajemnic różańcowych. Przybliży im to na nowo ważne wydarzenia, które dokonały się w życiu Pana Jezusa i Matki Bożej. Warto podczas odmawiania różańca zastanowić się nad tajemnicami ukrytymi w paciorkach i skierować choć kilka słów do Boga i Maryi, by wyrazić im swoją miłość. Pozwoli to jeszcze pełniej przeżyć tę jedną z najpiękniejszych modlitw. Maskotką, która towarzyszy dzieciom w rozważaniach, jest baranek Teoś. On zawsze przypomina, że uśmiech jest dobrym towarzyszem modlitwy.

8,80 zł
6,99 zł

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

3 osoby kupiły
18
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 16. Srebrny Płomień. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 16. Srebrny Płomień.
Dostępny
24 szt.

Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Tom 16. Policyjne śledztwo w sprawie zabójstwa trenera koni wyścigowych utknęło w martwym punkcie. John Straker został zamordowany i tej samej nocy zaginął słynny koń imieniem Srebrny Płomień. Najlepszy koń wyścigowy w kraju zniknął w tajemniczych okolicznościach, a co gorsza, jego trener padł ofiarą morderstwa! Cała nadzieja w Sherlocku Holmesie, który podejmuje się rozwikłać tę dziwną zagadkę, znaleźć zabójcę i zwrócić Srebrnego Płomienia właścicielowi – a wszystko to przed rozpoczęciem gonitwy Wessex Cup.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

3 osoby kupiły
19
Geografia. Repetytorium. Szkoła podstawowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geografia. Repetytorium. Szkoła podstawowa
Dostępny
50 szt.

Repetytorium z geografii składa się z dwóch części: powtórzeniowej i sprawdzającej (z testem). Znakomicie może zastąpić wszystkich pięć podręczników (z klas 4–8), gdyż obejmuje wszystkie ważne tematy uwzględnione w podstawie programowej. Każdy temat jest tak rozplanowany, żeby był od razu do ogarnięcia wzrokiem (na dwóch sąsiednich i jednocześnie widocznych stronach). Ma być rodzajem ściągawki wyjaśniającej i podsumowującej prezentowane zagadnienie krok po kroku. Co jest oczywiste, wiele zagadnień ilustrują i wyjaśniają mapy oraz poglądowe grafy, schematy, rysunki i fotografie. Tłumaczenie zagadnień zwykle sprawiających trudności, np. takich jak posługiwanie się skalą i dokonywanie obliczeń, posługiwanie się współrzędnymi geograficznymi czy też obliczanie czasu strefowego lub słonecznego, wyjaśniane jest krok po kroku na konkretnych przykładach. Objaśnienia mają charakter rozumowania przyczynowo-skutkowego. Na końcu tematu są pytania, do których odpowiedzi zapisano do góry nogami, by skłonić ucznia do samodzielnych odpowiedzi i dać mu możliwość sprawdzenia poprawności rozumowania. Na końcu repetytorium jest sprawdzian (wraz z omówieniem i rozwiązaniami) wykonany na podstawie wzorcowych testów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Podpowie kandydatowi do szkoły średniej czy dobrze opanował materiał z przedmiotu na poziomie szkoły podstawowej. To znakomita pomoc, którą uczniowie mogą wykorzystywać samodzielnie, a także z udziałem dorosłych.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
20
Fizyka. Repetytorium. Szkoła podstawowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka. Repetytorium. Szkoła podstawowa
Dostępny
31 szt.

Repetytorium do fizyki jest przeznaczone dla uczniów klas 7–8 szkoły podstawowej i może zastąpić obydwa podręczniki (do siódmej i ósmej klasy). Uwzględnia wszystkie ważne tematy z podstawy programowej. Wiedza teoretyczna, czyli prawa, procesy i definicje są punktem wyjścia do wyjaśnienia „krok po kroku”, jak należy je stosować w zadaniach na konkretnych przykładach. Przy każdym zagadnieniu znajdują się zadania do samodzielnego wykonania przez ucznia, a odpowiedzi do nich celowo zapisano do góry nogami po to, żeby uczeń najpierw sam spróbował je wykonać i dopiero potem weryfikował poprawność. Jeden temat jest przedstawiony na dwóch sąsiadujących ze sobą i jednocześnie widocznych stronach. Takie rozplanowanie treści jest nieprzypadkowe – chodzi o to, by uczeń tę „ściągę” wyjaśniającą i podsumowującą prezentowane zagadnienie mógł wszystko od razu ogarnąć wzrokiem. Łatwo też odszukać najważniejsze, wyróżnione graficznie, hasła. Wiele zagadnień wyjaśniają Na końcu repetytorium jest sprawdzian (wraz z omówieniem i rozwiązaniami) wykonany na podstawie wzorcowych testów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Podpowie kandydatowi do szkoły średniej czy dobrze opanował materiał z przedmiotu na poziomie szkoły podstawowej. To znakomita pomoc, którą uczniowie mogą wykorzystywać samodzielnie, a także z udziałem dorosłych.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
21
Język angielski. Gramatyka. Karty edukacyjne. Szkoła podstawowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski. Gramatyka. Karty edukacyjne. Szkoła podstawowa
Dostępny
54 szt.

Karty do gramatyki języka angielskiego to pomoc edukacyjna do używania w domu i w szkole, przewidziana dla uczniów klas 5–8 szkoły podstawowej. Pakiet 51 dwustronnych, kolorowych, starannie graficznie opracowanych kart edukacyjnych obejmuje wszystkie ważne tematy gramatyczne uwzględnione w podstawie programowej, m.in. czasy, tryby, mowę zależną, części mowy i zdania oraz budowę i łączenie zdań. Przy każdym temacie podane są proste i bardziej złożone przykłady. 11 kart poświęcono na zadania i odpowiedzi do nich. Niektóre zadania sprawdzają kilka zasad gramatycznych równocześnie, co znakomicie podnosi poziom ich stosowania w mowie. To ważne, że zamiast podręczników uczeń może po prostu używać kart, które mieszczą się w zeszycie. Ich format jest nieprzypadkowy, gdyż mają być ściągawką wyjaśniającą i podsumowującą prezentowane zagadnienie krok po kroku. Mogą pomóc zwłaszcza na lekcjach powtórzeniowych. A jedna karta zawiera jeden temat! Język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym przez ósmoklasistów zdających egzamin. Warto więc korzystać z tych kart przed egzaminem!

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
22
Czy to prawda, Ester? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy to prawda, Ester?
Dostępny
113 szt.

W szkole Signe i Ester uczniowie zbierają pieniądze na rzecz dzieci-uchodźców. Organizują pchli targ, ale Ester namawia przyjaciółkę do zdobycia funduszy w inny sposób. Tylko czy Signe odważy się zapukać do drzwi obcych ludzi? Albo zaśpiewać solo? I czy to ma coś wspólnego z żebraniem? Okazuje się, że zbieranie pieniędzy to nie taka łatwa sprawa, a w dobrej wierze można czasem podjąć złe decyzje. Akcja książki nabiera tempa, gdy Signe za namową Ester postanawia przeznaczyć na sprzedaż rzeźbę, która należy do taty, nic mu nie mówiąc… Ta historia mogłaby wydarzyć się w każdej szkole, także Twojej. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Signe i Ester się poznały, zajrzyj do książki Jedyna taka Ester. Duże litery, krótkie teksty i świetne ilustracje – wspaniała na początek przygody z czytaniem.

31,00 zł
22,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,68 zł

2 osoby kupiły
23
Hrabia Monte Christo. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hrabia Monte Christo. Audiobook
Aleksader Dumas, Aleksandria
Dostępny
25 szt.

Okrucieństwo wyrządzone Dantesowi przez tych, których miał za przyjaciół odebrało mu miłość, wolność i naiwną radość życia. Mroczne lochy twierdzy If zabiły łatwowiernego młodzieńca, ale jednocześnie uformowały człowieka świadomego i uwolniły wielkiego konstruktora misternego planu oddania sprawiedliwości tak wobec wrogów jak i przyjaciół, wedle ich zasług i przewinień. Hrabia Monte Christo wyrusza zatem szlakiem zemsty z portu Marsylia… Genialne dzieło Dumas’a to wciąż niedościgniony pierwowzór opowieści o wielkiej intrydze, sile zemsty, potędze przyjaźni i triumfie człowieka w walce o honor.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
24
Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 1
Dostępny
216 szt.

"Krwawy trop" - w portowym mieście Smętna Lalunia diaboliczny zabójca grasuje na ulicach i panika ogarnia mieszkańców niczym gorączka. Legendarny pech Emancipora Reesea sprawia, że jego pracodawca jest ostatnią z ofiar zabójcy. Do miasta przybyło jednak dwóch nieznajomych, którzy umieścili na Rondzie Rybnym cuchnącą magią notatkę z informacją, że potrzebują lokaja. "Męty Końca śmiechu" - po szczęśliwym pobycie w Smętnej Laluni czarodzieje Bauchelain i Korbal Broach - wraz ze swym lokajem Emanciporem Reeseem - wyruszają na szerokie morza na statku Słoneczny Lok. Niestety, w jego ładowni kryją się rzeczy, których nie dostrzegają bystre oczy załogi, i budzi się odrażająca groza. Panujący w mieście Dziwo zapał do dobra może mieć katastrofalne skutki. Nikt nie rozumie tego lepiej niż Bauchelain i Korbal Broach, dwaj dzielni obrońcy wszystkiego, co złe. Bezlitośni nekromanci i ich ogłupiały od nałogów lokaj, Emancipor Reese woplątują się w spisek mający doprowadzić do całkowitej ruiny dobra. Czasami trzeba zniszczyć cywilizację w imię cywilizacji.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
25
Wakacje z truchłami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje z truchłami
Dostępny
42 szt.

Na terenie utworzonego przez pewną pasjonatkę kryminałów Prywatnego Parku Zbrodni dochodzi do morderstwa. Tymczasem nieopodal odbywa się zlot blogerek. Dwie przyjechały na organizowane tam warsztaty z jasnym celem: chcą stworzyć mroczny portal o krwawych morderstwach i zarobić na nim wielkie pieniądze. Na czas trwania zlotu zatrzymują się u ciotecznej babki jednej z nich, pani co najmniej specyficznej, która wszędzie widzi zjawiska nadprzyrodzone i energicznie je tępi z obawy o swoje życie. Iwona Banach ma ten sam dar, który miała Joanna Chmielewska. Rozśmiesza czytelnika od pierwszej do ostatniej strony jej powieści.

39,99 zł
33,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
26
Lista Pana Malcolma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lista Pana Malcolma
Dostępny
106 szt.

Dziewiętnastowieczna Anglia. Młoda kobieta zabiegała o względy tajemniczego i bardzo bogatego konkurenta. Tymczasem on z myślą o przyszłej żonie stworzył nadzwyczaj szczegółową listę bardzo trudnych do spełnienia warunków. Czarująca powieść z okresu Regencji została właśnie zekranizowana, a w głównych rolach zobaczymy najgorętsze młode twarze kina: Friedę Pinto, Theo Jamesa i Olivera Jackson-Cohena.

39,99 zł
33,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
27
Informatyka Europejczyka. Cześć 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informatyka Europejczyka. Cześć 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawow...
Dostępny
57 szt.

Technologia informacyjna i informatyka to dziedziny, których wykorzystanie i dostępność stale rosną, a tempo zachodzących w nich zmian jest nieporównywalne z rozwojem innych dyscyplin. Umiejętność biegłego posługiwania się komputerem i urządzeniami peryferyjnymi oraz znajomość obsługi pakietów biurowych są obowiązkowe na rynku pracy. Wkrótce każdy z nas będzie również musiał posługiwać się wiedzą o algorytmach i funkcjonowaniu Internetu, a także w podstawowym zakresie radzić sobie z siecią komputerową i zagadnieniami bezpieczeństwa. Informatyka w szkole ponadpodstawowej na poziomie rozszerzonym: • bazuje na wiedzy, którą zdobywa się na poziomie podstawowym, i stanowi jej uzupełnienie, • przygotowuje do studiów informatycznych, • jest przedmiotem maturalnym, Ta część książki Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony kładzie nacisk na używanie języków Python i C++ do rozwiązywania konkretnych problemów. Poznasz różne metodyki i paradygmaty programowania. Opanujesz podstawowe operacje na grafach i zastosujesz je w praktyce. Dowiesz się, czym są fraktale, i nauczysz się je rysować. Przekonasz się, że umiejętność programowania w Pythonie przydaje się do różnych ważnych celów. Zaprojektujesz internetową aplikację bazodanową i udoskonalisz pisanie zapytań w języku SQL, a do programowania dynamicznych stron WWW w języku PHP użyjesz wiedzy o plikach cookies i o sesjach. Poznasz też zasady projektowania małych sieci komputerowych i tajniki funkcjonowania Internetu. Podręczniki z serii „Informatyka Europejczyka” ułatwią uczniom zdobywanie wiedzy i umiejętności podczas wykonywania ćwiczeń praktycznych, a nauczycielom przekazywanie nowego materiału w interesujący i niebanalny sposób.

64,90 zł
58,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

1 osoba kupiła
28
Odrzutowce i kowery, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odrzutowce i kowery, 2 CD
Happysad, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

„Odrzutowce i kowery” to dwupłytowe wydawnictwo Happysad zawierające 14 utworów podsumowujących 20 letnią działalność zespołu. Nie jest to jednak zwykły zbiór „greatest hits”. „Odrzutowcami” nazwano utwory nigdy wcześniej nie publikowane, które z różnych względów nie miały szczęścia znaleźć się na regularnych płytach, a kowery to najbardziej znane utwory Happysad po odważnym liftingu aranżacyjnym. Całość nagrana została między sierpniem 2020 a marcem 2021 w warszawskim studiu Black Kiss Records pod okiem Arka Kopery i Mariusza Obijalskiego. Lista utworów: CD 1 - Odrzutowce: 1. Do rana przyłóż 2. Już mi lżej 3. Żyjemy 4. Stąpając po niepewnym gruncie (Pidżama Porno cover) 5. Nasza jest noc (feta. Abradab) 6. Zmęczony (prod. L. Kamiński) 7. Bez cienia CD 2 - Kowery: 1. Łydka 20yrs 2. Długa droga w dół 20yrs 3. Mów mi dobrze 20yrs 4. My się nie chcemy bić 20yrs 5. Nie będziem płakać 20yrs 6. Ciała detale 20yrs 7. Zanim pójdę - Remix

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
29
Fot. Kosycarz Niezwykłe zwykłe zdjęcia. Tom 11. Serca Gdańska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fot. Kosycarz Niezwykłe zwykłe zdjęcia. Tom 11. Serca Gdańska
Dostępny
443 szt.

100 procent Gdańska w Gdańsku w jedenastym albumie z serii „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia”. Tym razem w całości będzie poświęcony znanemu wszystkim Głównemu Miastu czyli historycznej części Gdańska. W kolejnym albumie znajdzie się 315 zdjęć, a każde to inne wydarzenia czy wspomnienie. Wiele z nich na pewno zadziwi i przypomni coś, co zatarł czas. Jest to fotograficzna opowieść o Gdańsku bliskim nie tylko mieszkańcom miasta. Kawałek swojego życia i wspomnień znajdą w albumie zarówno gdańszczanie, mieszkańcy Trójmiasta, Pomorza oraz inni którzy znają to miasto lub chcieliby je lepiej poznać. Powojenne zdjęcia Zbigniewa i Macieja Kosycarzy to zarówno wielkie i małe wydarzenie, ruiny i odbudowa zniszczonego przez wojnę miasta miasta, zmieniające się ulice, ale przede wszystkim to życie codzienne i ludzie. Pierwsze fotografie to rok 1945, potem przez kolejne lata XX wieku docieramy do czasów współczesnych. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami będą kolejną fotograficzną wędrówką przez wspomnienia i historię. Niejedno zdjęcie zadziwi. Bo taka jest właśnie magia fotografii.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

1 osoba kupiła
30
Porwany. 82 dni w rękach piratów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porwany. 82 dni w rękach piratów
Dostępny
71 szt.

Gdy Kapitan Piotr Budzynowski przeprowadzał swój statek przez Morze Śródziemne, dowiedział się, że wkrótce będzie musiał skierować go w rejon, w którym grasują somalijscy piraci. Tak zdecydował armator. Wierzył, że nic złego nie spotka jego i załogi. Jednak tym razem się mylił. Porwany to z jednej strony trzymająca w napięciu opowieść o tym, jak dzień po dniu przebiegało porwanie: walka o statek, negocjacje, życie pod lufą karabinów porywaczy. Z drugiej – to przejmująca historia walki jego żony i córki o uwolnienie zakładników. Książka powstała w oparciu o prowadzone w tajemnicy przez Kapitana zapiski, a także zdobyte przez reportera Łukasza Pilipa unikalne materiały.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
31
Kolorowanki przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki przedszkolaka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Zapraszamy przedszkolaki do zabawy w kolorowanie! W malowance czekają piękne ilustracje do pokolorowania kredkami lub farbami. Dzięki perforacji kartkę z malowanką można swobodnie wyrwać lub, jeśli to dla dziecka wygodniejsze, zostawić na swoim miejscu. Grubszy papier pozwala na malowanie obrazków farbami.

5,99 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
32
MATeMAtyka 3. Karty pracy ucznia. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MATeMAtyka 3. Karty pracy ucznia. Zakres podstawowy
Dostępny
513 szt.

Karty pracy ucznia dla zakresu podstawowego są ściśle skorelowane z podręcznikiem i łączą w sobie funkcje zeszytu ćwiczeń oraz przygotowania do matury. Pozwalają utrwalić treści wprowadzone na lekcji, a następnie wykorzystać zdobytą wiedzę podczas rozwiązywania zadań typu maturalnego. Zapewniają systematyczne przygotowanie do matury i pozwalają oswoić się z obowiązkowym egzaminem z matematyki. Zestaw 6–8 zadań umożliwia skuteczne przećwiczenie umiejętności związanych z danym tematem. Zadania z podwójną numeracją umożliwiają analizę zadania rozwiązanego krok po kroku, a następnie rozwiązanie podobnego. Po każdym dziale zamieszczono zestawy zadań zamkniętych i otwartych wzorowanych na zadaniach z Informatora CKE. Zamieszczone na końcu publikacji odpowiedzi umożliwiają samodzielne sprawdzanie, czy otrzymane wyniki są poprawne.

27,00 zł
24,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

1 osoba kupiła
33
Fizyka. Karty edukacyjne. Szkoła podstawowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka. Karty edukacyjne. Szkoła podstawowa
Dostępny
45 szt.

Zestaw kart edukacyjnych do fizyki jest przeznaczone dla uczniów klas 7–8 szkoły podstawowej. Na 39 dwustronnych, kolorowych, starannie graficznie opracowanych kartach edukacyjnych zaprezentowano wszystkie ważne tematy z fizyki uwzględnione w podstawie programowej. Jedna karta dotyczy jednego tematu. Format kart jest nieprzypadkowy mają się zmieścić w zeszycie i być ściągą wyjaśniającą i podsumowującą prezentowane zagadnienie krok po kroku. Wiele zagadnień wyjaśniają poglądowe grafy, schematy i rysunki. Wiedza teoretyczna, czyli prawa, procesy i definicje są punktem wyjścia do wyjaśnienia krok po kroku jak należy je stosować w zadaniach na konkretnych przykładach. Na każdej karcie znajdują się też zadania do samodzielnego wykonania przez ucznia. Są zróżnicowane i obejmują też polecenia sprawdzające rozumienie omawianego zagadnienia. Odpowiedzi do nich są specjalnie opisane do góry nogami, żeby uczeń najpierw sam spróbował je wykonać i dopiero potem weryfikował poprawność. To znakomita pomoc, którą uczniowie mogą wykorzystywać samodzielnie, a także z udziałem dorosłych.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
34
Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 2
Dostępny
196 szt.

Nekromanci Bauchelain i Korbal Broach - wrogowie cywilizacji, wskrzesiciele umarłych, kosiarze dusz żyjących, pożeracze nadziei, zdrajcy wiary, zabójcy niewinnych i skromne uosobienia zła - muszą odpowiedzieć za wiele czynów i w końcu za nie odpowiedzą, ale najpierw muszą za pomocą kłamstw, morderstw i oszustw utorować sobie drogę przez trzy kolejne opowieści rozgrywające się w wyjątkowo nędznych i zubożałych zakątkach malazańskiego świata, ku wielkiemu wstydowi ich cierpliwego sługi, Emancipora Reesea. W tej książce prezentujemy czytelnikom trzy kolejne nowele o ich przygodach: Żmijce przy Plamoujściu, Szlak Potłuczonych Dzbanów i Biesy z Koszmarii.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
35
Biologia. Karty edukacyjne. Szkoła podstawowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia. Karty edukacyjne. Szkoła podstawowa
Dostępny
33 szt.

Biologia w szkole podstawowej jest nauczana w klasach 5–8. Karty edukacyjne zastępują aż cztery podręczniki, gdyż pakiet 48 dwustronnych, kolorowych kart edukacyjnych obejmuje wszystkie ważne tematy z biologii uwzględnione w podstawie programowej. Jedna karta prezentuje jeden temat. Format kart jest nieprzypadkowy mają się zmieścić w zeszycie i być ściągą wyjaśniającą i podsumowującą prezentowane zagadnienie krok po kroku. Znajdują się na nich poglądowe grafy, schematy, rysunki i fotografie, które są starannie dobrane i wykonane. Tłumaczenie skomplikowanych zagadnień dotyczących m.in. zjawisk i procesów fizjologicznych, bioróżnorodności, budowy organizmów czy podstaw genetyki jest dzięki temu dużo łatwiejsze. Na każdej karcie zawsze są pytania, do których odpowiedzi zapisano do góry nogami. Ma to skłonić ucznia do samodzielnych odpowiedzi i dać mu możliwość sprawdzenia poprawności rozumowania i opanowania materiału omówionego w ramach konkretnego tematu. To znakomita pomoc, którą uczniowie mogą wykorzystywać samodzielnie, a także z udziałem dorosłych. Karty zastępują podręczniki z wszystkich lat i mieszczą się w zeszycie!

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
36
Angela Merkel. Cesarzowa Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Angela Merkel. Cesarzowa Europy
Dostępny
35 szt.

Powrót bestsellerowej biografii Angeli Merkel. W nowym wydaniu Cesarzowej Europy Arkadiusz Stempin pomaga wyobrazić sobie Europę po zakończeniu politycznej kariery przez kanclerz Niemiec. W nowych rozdziałach autor opisuje, jak w ostatnich latach Merkel zmagała z kryzysem ukraińsko-rosyjskim, falą uchodźców 2015 roku, skutkami Brexitu, Stanami Zjednoczonymi ery Trumpa czy wreszcie zaostrzającym się kryzysem klimatycznym i pandemią COVID-19. Czy Merkel znalazła sposób na opanowanie nękającej cały świat fali popularności skrajnej prawicy? Z jakim dziedzictwem jesienią 2021 zostawi swoich następców w Niemczech i Brukseli?

54,99 zł
31,34 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 23,65 zł

1 osoba kupiła
37
Fisher Price Little People. Lekarstwo na zły humor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher Price Little People. Lekarstwo na zły humor
Dostępny
10 szt.

Seria czterech bajecznie kolorowych opowiastek zachwyci wszystkie maluchy. Dzieci nie tylko będą mogły uczestniczyć w zabawnych przygodach ulubionych filmowych bohaterów, ale dowiedzą się też sporo o swoich i cudzych emocjach. Rodzice znajdą na końcu każdej książeczki pytania, które pomogą w rozmowie na ważne dla dziecka tematy, jakimi są: walka z własnym strachem i nieśmiałością, troska o innych czy radzenie sobie ze złym nastrojem.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
38
Geografia. Karty edukacyjne. Szkoła podstawowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geografia. Karty edukacyjne. Szkoła podstawowa
Dostępny
60 szt.

Karty edukacyjne do geografii są przeznaczone dla uczniów klas 4–8 w szkole podstawowej. Pakiet 47 dwustronnych, kolorowych, starannie graficznie opracowanych kart edukacyjnych obejmuje ważne tematy z geografii uwzględnione w podstawie programowej. Zastępuje więc aż pięć podręczników. Jedna karta prezentuje jeden temat. Format kart jest nieprzypadkowy mają się zmieścić w zeszycie i być ściągawką wyjaśniającą i podsumowującą prezentowane zagadnienie krok po kroku. Wiele zagadnień ilustrują i wyjaśniają mapy oraz poglądowe grafy, schematy, rysunki i fotografie, które są bardzo starannie dobrane i wykonane. Tłumaczenie zagadnień zwykle sprawiających trudności, np. takich jak posługiwanie się skalą i dokonywanie obliczeń, posługiwanie się współrzędnymi geograficznymi czy też obliczanie czasu strefowego lub słonecznego, wyjaśniane jest krok po kroku na konkretnych przykładach, a definicje są tylko punktem wyjścia. Na innych kartach są wyraźnie wskazane najważniejsze zagadnienia a objaśnienia mają charakter rozumowania przyczynowo-skutkowego. Na końcu zawsze są pytania, do których odpowiedzi zapisano do góry nogami by skłonić ucznia do samodzielnych odpowiedzi i dać mu możliwość sprawdzenia poprawności rozumowania. To znakomita pomoc, którą uczniowie mogą wykorzystywać samodzielnie, a także z udziałem dorosłych.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
39
Pakiet Szepty przeszłości, tomy 1-2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Szepty przeszłości, tomy 1-2
Dostępny
25 szt.

Teraźniejszość splata się z wydarzeniami sprzed wieku. Dom przy Foster Hill to książka o poszukiwaniu prawdy i mrocznych sekretach, w której zagrożenie czai się na każdym kroku. Nieobecna to powieść gotycka pełna duchów przeszłości. Losy bohaterek łączą zakład dla obłąkanych i legenda o Misty Wayfair.

75,00 zł
54,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

1 osoba kupiła
40
Pakiet. Jestem mordercą / Zimny chirurg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Jestem mordercą / Zimny chirurg
Dostępny
633 szt.

Prawdziwe historie jednych z najpotworniejszych seryjnych morderców, rzeźnika z Niebuszewa i zimnego chirurga. Co kryje umysł potwora? Powieści inspirowane prawdziwymi historiami seryjnych morderców, Józefa Cyppka i Edmunda Kolanowskiego. Dzięki tym książkom wnikniesz w głąb umysłu seryjnych morderców. Tym razem prawda okaże się bardziej przerażająca od fikcji. Jestem mordercą Stoję jeszcze chwilę nad nieruchomym ciałem, dysząc i tkwiąc w tym wyjątkowym stanie między niebem a piekłem, między życiem a śmiercią. Czuję się bogiem. Zrobię wszystko, by się nim stać. Opowieść z przerażającej perspektywy mordercy. Prawdziwa historia jednego z najbardziej bestialskich seryjnych morderców świata. Dewianta, który zadrwił z biegłych psychiatrów i wymiarów sprawiedliwości kilku państw. Uwodzicielskiego psychopaty, ulubieńca mediów oraz elit towarzyskich. Poety śmierci. Prawda okaże się bardziej przerażająca od fikcji. Mam na imię Jack, Jack Unterweger, miło was poznać. Zimny chirurg Wszyscy jesteśmy niewinni. Winne naszych zbrodni są jedynie złe okoliczności. Prawdziwa historia najbardziej makabrycznego seryjnego mordercy. Psychopaty, który trafił do podręczników kryminalistyki na całym świecie. Edmund Kolanowski jest zwyczajnym człowiekiem z sąsiedztwa. Ma żonę i dzieci, niczym szczególnym się nie wyróżnia. Poza jednym - instynktem bestii. Ta cecha czyni go zwyrodniałym mordercą i kolekcjonerem trofeów. Dewiantem analizowanym przez FBI. Czy Kolanowski jest potworem, czy może ofiarą własnej przeszłości? Dzięki tej książce wnikniesz w głąb umysłu seryjnego mordercy. Tym razem prawda okaże się bardziej przerażająca od fikcji.

74,90 zł
54,68 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,22 zł

1 osoba kupiła
41
Igrzec. Opowieści mocno osobiste - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igrzec. Opowieści mocno osobiste
Dostępny
548 szt.

Lechosław Herz, aktor, pisarz, niestrudzony piewca polskiego krajobrazu, w kolejnej książce wspomina swoje dzieciństwo, rodzinę, początki pracy artystycznej w radiu i na scenach teatrów dramatycznych. Nie brakuje też opisów wypraw turystycznych podejmowanych wiele lat temu w różnych zakątkach Polski i pierwszych fascynacji wyjazdami zagranicznymi. Ciepła, serdeczna opowieść z pewnością zachęci czytelników do własnych, indywidualnych wypraw krajoznawczych jeszcze nieodkrytymi szlakami.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
42
Dobranoc, pchły na noc! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobranoc, pchły na noc!
Dostępny
106 szt.

Oto przed Państwem biedronka Kropeczka, tajna kontrolerka snu. Właśnie przybyła do przytulnego hotelu dla owadów, by sprawdzić, czy wszyscy we właściwy sposób szykują się na nocny odpoczynek: czy umyli zęby, zrobili siusiu, czy przeczytali bajkę na dobranoc… Ciekawe, jaki wynik da wieczorna inspekcja Kropeczki… Książkę polecamy wszystkim małym śpiochom, a także tym maluchom, które trudno zagonić do łóżka.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
43
Zwiadowcy. Księga 10. Cesarz Nihon-Ja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Księga 10. Cesarz Nihon-Ja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Przedstawiamy dziesiąty tom znakomitej, sprzedanej na świecie w ponad 5 milionach egzemplarzy, serii „Zwiadowcy” Johna Flanagana Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęły już miesiące. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi nie tylko Evanlyn. Również Will i Allys obawiają się najgorszego. Przyjaciele postanawiają opuścić Araluen i wyruszyć na egzotyczną wyprawę, by odkryć, jaki los stał się udziałem Horacego. Ku wielkiemu zdumieniu, odkrywają, że Horace zaangażował się w politykę Cesarstwa. Arogancki Senji Sect wystąpił przeciwko prawowitemu władcy i rycerz zdecydował się pozostać w dalekim kraju, by wspomóc obalonego cesarza. Teraz on i Will muszą wyszkolić ludzi do walki z zawodowymi, zaprawionymi w boju żołnierzami Senji’ego. Odpowiedzialność za losy kraju spoczywa również na barkach Allys i Evanlyn – we dwie wyruszają w niebezpieczną podróż, by szukać sprzymierzeńców wśród tajemniczych mieszkańców gór.

43,90 zł
31,61 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

7 osób kupiło
44
Wielki słownik polsko-rosyjski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki słownik polsko-rosyjski
Dostępny
43 szt.

Wielki słownik polsko-rosyjski jest drugą częścią Wielkiego słownika rosyjsko-polskiego. Jest to obecnie najobszerniejszy słownik pod względem liczby artykułów hasłowych, zawierający największy wybór współczesnego słownictwa ogólnego i potocznego oraz specjalistycznych terminów z róznych dziedzin. Wielki słownik polsko-rosyjski jest: Praktyczny Wiarygodny Nowoczesny Największy na polskim rynku słownik polsko-rosyjski, zawiera 520 000 najczęściej używanych wyrazów polskich i rosyjskich. Pokazuje, jak poprawnie i naturalnie mówić i pisać po rosyjsku. Artykuły hasłowe opracowane są zwięźle i przejrzście, bez skomplikowanej symboliki leksygraficznej.

159,00 zł
139,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,08 zł

1 osoba kupiła
45
Chemia. Karty edukacyjne. Szkoła podstawowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Karty edukacyjne. Szkoła podstawowa
Dostępny
12 szt.

Karty edukacyjne z chemii zawierają wszystkie tematy omawiane w klasach 7–8 w szkole podstawowej uwzględnione w podstawie programowej. 45 dwustronnych, kolorowych, starannie graficznie opracowanych kart zastępuje podręczniki z dwóch klas. Jedna karta prezentuje jeden temat. Format kart jest nieprzypadkowy mają się zmieścić w zeszycie i być ściągą wyjaśniającą i podsumowującą prezentowane zagadnienie krok po kroku. Wiele zagadnień wyjaśniają poglądowe wzory strukturalne, schematy, rysunki i zdjęcia. Są też opisy doświadczeń i przykłady z życia codziennego. Wiedza teoretyczna, czyli zróżnicowanie pierwiastków, reakcje i procesy chemiczne oraz definicje są punktem wyjścia do wyjaśnienia krok po kroku jak należy je stosować w zadaniach na konkretnych przykładach. Na każdej karcie znajdują się też zadania do samodzielnego wykonania przez ucznia. Są zróżnicowane i oprócz ułożenia wzoru reakcji i wyliczeń liczbowych obejmują też polecenia sprawdzające rozumienie procesów, a odpowiedzi do nich są specjalnie opisane do góry nogami. Chodzi o to, żeby uczeń najpierw sam spróbował je wykonać i dopiero potem weryfikował swoje rozumowanie. To znakomita pomoc, którą uczniowie mogą wykorzystywać samodzielnie, a także z udziałem dorosłych.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
46
Kobieta bez znaczenia. Historia Virginii Hall, najgroźniejszej agentki II Wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta bez znaczenia. Historia Virginii Hall, najgroźniejszej agentki...
Dostępny
58 szt.

Ona jest najniebezpieczniejszym ze wszystkich alianckich szpiegów. Musimy ją znaleźć i zniszczyć – komunikat Gestapo z 1942 r. Virginia Hall, należąca do towarzyskiej elity Baltimore, pracowała dla brytyjskiej tajnej agencji rządowej i była pierwszą kobietą wysłaną przez aliantów za linię wroga. Mimo protezy nogi stała się podporą francuskiego ruchu oporu, rewolucjonizując tajne działania wojenne. Stworzyła rozległe siatki szpiegowskie, organizowała broń i materiały wybuchowe. Mimo listów gończych i wyznaczonej przez nazistów nagrody za jej głowę Virginia odrzucała kolejne rozkazy ewakuacji. Została zdemaskowana i uciekła śmiertelnie niebezpieczną drogą przez Pireneje do Hiszpanii. Wróciła jednak do akcji, by nadal ratować ludzi i poprowadziła zwycięską kampanię partyzancką, wyzwalając z rąk nazistów całe połacie Francji po D-Day. W oparciu o nowe, szeroko zakrojone badania Sonia Purnell po raz pierwszy odkrywa zdumiewające i pełne tajemnic życie Virginii Hall. Jest to historia o tym, jak zaciekły upór jednej kobiety pomógł wygrać wojnę. Bestseller „New York Timesa” Nagroda Plutarcha dla najlepszej biografii, przyznawana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Biografów Książka Roku według NPR, Nowojorskiej Biblioteki Publicznej, Amazona, „The Seattle Times”, „The Washington Independent Review of Book”, „The Spectator”, „The Times of London”.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
47
Pakiet: Po prostu bądź / Srebrna łyżeczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Po prostu bądź / Srebrna łyżeczka
Dostępny
662 szt.

Mistrzowskie powieści obyczajowe autorki bestsellerów, Magdaleny Witkiewicz! Wzruszające opowieści o różnych obliczach miłości, życiowych wyborach i rodzinnych tajemnicach, które wpływają na nas bardziej niż myślimy. Po prostu bądź Możemy się umówić i zawrzeć pewien pakt... On był miłością jej życia, gdy go zabrakło jej świat runął. Została pustka i jeszcze ktoś... W pobliżu zawsze był przyjaciel. Jego przyjaciel, któremu nie wolno było czuć. Ale możemy się umówić I zawrzeć pewien pakt Zaopiekował się nią na dobre i na złe. Ktoś do nich dołączył, a on nadal trwał. Pewnie nie taką miłość wymarzyłaś sobie w snach Miłość przychodzi bezszelestnie, nikogo nie uprzedza. Równie cicho odchodzi niezauważona. Lecz może pokochasz mnie Za jakiś czas Srebrna łyżeczka Historia kobiety, która przeszła w życiu wiele. Traumy z przeszłości sprawiły, że zamknęła się w sobie i skupiła na karierze. Aż nagle ktoś pokazał jej, że można żyć inaczej. Ktoś przetarł zabrudzoną szybę i pokazał zupełnie inny świat. Pewnego dnia Lidia dostaje list od tajemniczej kobiety, która przedstawia się jako przyjaciółka rodziny. Chce jej przekazać w spadku mieszkanie. Niczego więcej nie wyjaśnia. Kim jest ta kobieta? Dlaczego tak jej na tym zależy? Nawiązuje się między nimi przyjaźń. Starsza kobieta uczy ją wrażliwości i wiary w lepsze jutro. Nadal jednak nie wyjaśnia, skąd są srebrne łyżeczki i dlaczego mają być właśnie jej. Po jej odejściu Lidia chce dowiedzieć się prawdy. W końcu odkrywa tajemnicę, która wywraca jej życie do góry nogami. Tajemnicę, dzięki której odnajduje spokój i szczęście. Życie jest pełne niespodzianek i zwrotów akcji. Gdy wydaje nam się, że już nic dobrego nas nie spotka, nagle dzieje się coś niezwykłego. Spotykamy kogoś, kto pokazuje nam, że można żyć inaczej. Musimy tylko w to uwierzyć.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

2 osoby kupiły
48
Arsene Lupin - dżentelmen włamywacz. Tom 4. Naszyjnik cesarzowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arsene Lupin - dżentelmen włamywacz. Tom 4. Naszyjnik cesarzowej
Dostępny
12 szt.

Zupełnie nowe przygody dżentelmena-włamywacza, postaci stworzonej ponad sto lat temu przez Maurice'a Leblanca, czyli adaptacje klasycznych kryminałów w wersji dla dzieci. Tom 4. Naszyjnik cesarzowej. Gdyby Maria Antonina wiedziała, że zamówienie pewnego naszyjnika rozpocznie pasmo nieszczęść, które dotkną ludzi jeszcze 150 lat później, być może zrezygnowałaby z jego posiadania. Jakże niesamowite mogą być czyjeś losy! Przekonuje się o tym zarówno hrabia, jak i jego podwładni – gospodyni, ogrodnik, stajenny i lokaj. Które z nich chciało pozbawić hrabiego cennego przedmiotu? A może za tą kradzieżą stoi jeszcze ktoś inny? Sprawdźcie, jak rozstrzygnie się mrożąca krew w żyłach intryga, związana z naszyjnikiem cesarzowej Francji.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
49
Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia
Dostępny
680 szt.

Tuż po II wojnie w 1945 roku Zbigniew Kosycarz przyjechał na Wybrzeże i zrobił tutaj pierwsze zdjęcia. W grudniu tego roku ukaże się zapowiadany, a przez wielu oczekiwany album obejmujący część jego dorobku fotograficznego. Ten album Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia to ponad 60 lat historii na zdjęciach ojca i syna, czyli Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Historii związanej z Gdańskiem, Gdynią, Sopotem i Pomorzem. Fotografie pokazują nie tylko wielkie i znane wydarzenia, ale głównie życie codzienne ludzi, ich stroje, zabawę, pracę, a także miejsca, które tak się zmieniły w ciągu lat, że gdyby nie podpisy pod zdjęciami, to trudno byłoby je rozpoznać. Wiele fotografii ogląda się z uśmiechem na twarzy, ale nie brakuje też takich wywołujących zadumę. Na pewno sporo sytuacji i zdarzeń przedstawionych na stronach tego albumu jest częścią naszych wspomnień z minionych lat. Pierwsze zdjęcia to rok 1945. Słup ogłoszeniowy jeszcze z niemieckimi plakatami, na które naklejone już są pierwsze polskie. Zniszczone miasto i budzące się życie - te jak i pozostałe z lat 60, 70 i 80 do lat 90 to zdjęcia Zbigniewa Kosycarza, niestrudzonego kronikarza Pomorza. Przełom XX i XXI wieku to często bardzo podobne sytuacje i miejsca , ale widziane już obiektywem aparatu i okiem Macieja Kosycarza. To trudne zadanie, aby spośród ogromnej liczby przekraczającej milion zdjęć zrobionych przez ojca i syna, wybrać te najlepsze, te które najbardziej oddają klimat poszczególnych lat. Być może dlatego tak długo czekaliśny na ten album. Na decyzję o jego wydaniu niewątpliwie wpłynął sukces wystawy "Gdańsk - zwykłe miasto w obiektywie ojca i syna” . Była pokazywana nie tylko w Gdańsku, ale również w Budapeszcie, Mostarze, Belgradzie, Holbaek w Danii, Kaliningradzie i Kalmarze, a otrzymała bardzo miłe i życzliwe opinie osób, które widziały zdjęcia na wystawie, a niektóre z nich rozpoznały się na starych fotografiach. Część zdjęć z tej wystawy wykorzystanych zostało w albumie, ale zdecydowana większość to inne, często nie pokazywane jeszcze fotografie. Na pewno jest wiele osób, które z nieukrywanym zainteresowaniem zajrzą do książki, w której odnajdą czas i miejsca, nostalgię, zabawę, zdarzenia, to co było i jest, albo już przeminęło a na zawsze pozostało zatrzymane w kadrze.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

1 osoba kupiła
50
Persona Non Grata, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Persona Non Grata, 2 LP
Exodus, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Płyta thrasherów z San Francisco Bay Area to kontynuacja „Blood In Blood Out” z 2014 roku. Poprzedni krążek był ich pierwszym wydawnictwem od czasu odejścia (po 9 latach) wokalisty grupy, Roba Dukesa. Wtedy to nastąpił powrót Steve'a „Zetro” Souza, który wcześniej kierował Exodusem od 1986 do 1993 i od 2002 do 2004. „Persona Non Grata” została nagrana w studiu w Lake Almanor w Kalifornii. Zrealizował ją Steve Lagudi, a zmiksował Andy Sneap. Lista utworów: Strona A 01. Persona Non Grata 02. R.E.M.F 03. Slipping Into Madness Strona B 01. Elitist 02. Prescribing Horror 03. The Beatings Will Continue (Until Morale Improves) Strona C 01. The Years Of Death And Dying 02. Clickbait 03. The Fires Of Division Strona D 01. Cosa Del Pantano 02. Lunatic-Liar-Lord 03. Antiseed

110,90 zł
102,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

51
Odrzutowce i kowery, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odrzutowce i kowery, 2 LP
Happysad, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

„Odrzutowce i kowery” to dwupłytowe wydawnictwo Happysad zawierające 14 utworów podsumowujących 20 letnią działalność zespołu. Nie jest to jednak zwykły zbiór „greatest hits”. „Odrzutowcami” nazwano utwory nigdy wcześniej nie publikowane, które z różnych względów nie miały szczęścia znaleźć się na regularnych płytach, a kowery to najbardziej znane utwory Happysad po odważnym liftingu aranżacyjnym. Całość nagrana została między sierpniem 2020 a marcem 2021 w warszawskim studiu Black Kiss Records pod okiem Arka Kopery i Mariusza Obijalskiego. Lista utworów: LP 1 - Odrzutowce (przezroczysty czerwony) Strona A: 1. Do rana przyłóż 2. Już mi lżej 3. Żyjemy 4. Stąpając po niepewnym gruncie (Pidżama Porno cover) Strona B 1. Nasza jest noc (feat. Abradab) 2. Zmęczony (prod. L. Kamiński) 3. Bez cienia LP 2 - Kowery (przezroczysty żółty): Strona A: 1. Łydka 20yrs 2. Długa droga w dół 20yrs 3. Mów mi dobrze 20yrs 4. My się nie chcemy bić 20yrs Strona B 1. Nie będziem płakać 20yrs 2. Ciała detale 20yrs 3. Zanim pójdę – Remix

134,90 zł
124,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

52
Persona Non Grata, CD + Blu-Ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Persona Non Grata, CD + Blu-Ray
Exodus, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Płyta thrasherów z San Francisco Bay Area to kontynuacja „Blood In Blood Out” z 2014 roku. Poprzedni krążek był ich pierwszym wydawnictwem od czasu odejścia (po 9 latach) wokalisty grupy, Roba Dukesa. Wtedy to nastąpił powrót Steve'a „Zetro” Souza, który wcześniej kierował Exodusem od 1986 do 1993 i od 2002 do 2004. „Persona Non Grata” została nagrana w studiu w Lake Almanor w Kalifornii. Zrealizował ją Steve Lagudi, a zmiksował Andy Sneap. Lista utworów: 01. Persona Non Grata 02. R.E.M.F 03. Slipping Into Madness 04. Elitist 05. Prescribing Horror 06. The Beatings Will Continue (Until Morale Improves) 07. The Years Of Death And Dying 08. Clickbait 09. Cosa Del Pantano 10. Lunatic-Liar-Lord 11. The Fires Of Division 12. Antiseed BluRay: 01. Jam Camp!

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

53
In The Blossom of Their Shade, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In The Blossom of Their Shade, CD
Pokey LaFarge, New West / Pias
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Get It 'Fore It’s Gone 2. Mi Ideal 3. Fine to Me 4. Drink of You 5. Rotterdam 6. To Love or Be Alone 7. Long for the Heaven I Seek 8. Killing Time 9. Yo-Yo 10. Goodnight, Goodbye (Hope Not Forever)

58,90 zł
Powiadomienie
54
Pakiet Przypadki sióstr Bradford, tomy 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Przypadki sióstr Bradford, tomy 1-3
Dostępny
44 szt.

Mistrzyni czekolady, sławna modelka i zaczytana pani genealog. Trzy siostry Bradford i trzy intrygujące historie, w których życiowe perypetie splatają się z próbami odkrycia zagadek przeszłości. Pakiet zawiera powieści: Wierna Tobie, Zakochana w Tobie i Urocza dla Ciebie.

109,00 zł
78,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 30,52 zł

55
Nim padnie pierwszy  strzał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nim padnie pierwszy strzał
Dostępny
91 szt.

Kiedy sprawa wagi państwowej stanie się osobistą rozgrywką... Wydział do Walki z Terrorem Kryminalnym jest na tropie groźnego gangu. Podczas jednego z nieudanych zatrzymań dochodzi do strzelaniny, w której ginie zasłużony funkcjonariusz, a drugi zostaje ciężko ranny. Odtąd oczy całego kraju skupiają się na poczynaniach stołecznych organów ścigania, bez przyzwolenia na najmniejsze błędy. Młody i pełny zapału Alan Berg zrobi wszystko, by dopaść przestępców, którzy o mało nie zabili jego mentora w policji i duchowego ojca. W swojej determinacji nie jest jedyny, a śledztwo mające ujawnić kryjówkę bossów wydaje się iść jak z płatka... ...aż do zatrzymania, które miało być po prostu rutynową akcją, ale okaże się doświadczeniem, po którym już nic nie będzie takie samo.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

56
Pensjonat Bluebell. Tom 3. Jesienne niebo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pensjonat Bluebell. Tom 3. Jesienne niebo
Dostępny
30 szt.

Łatwiej stawić czoła przeszłości, jeśli nie trzeba tego robić samemu. Pensjonat Bluebell przynosi zyski, więc rodzeństwo Bennettów uznaje, że najwyższy czas go sprzedać i zamknąć ten rozdział życia. Jedynie Grace planuje zostać w miasteczku nad jeziorem w Karolinie Północnej. Ma nadzieję, że rozwój własnej wypożyczalni sprzętu sportowego uchroni ją przed samotnością po wyjeździe rodzeństwa i wzmocni jej poczucie wartości. Wyatt Jennings jest agentem Secret Service, ale w wyniku postrzału, który przywołał mroczne wspomnienia, stał się czasowo niezdolny do pełnienia obowiązków. Zostaje wysłany na przymusowy urlop i wyjeżdża do Bluebell, by przepracować wydarzenie, które czternaście lat temu odmieniło jego życie. Tam poznaje Grace, która oprowadza go po górach Pasma Błękitnego. Kobieta imponuje mu siłą i poczuciem humoru, jednak oboje noszą w sobie ból, o którym nie chcą mówić. Kiedy ich tajemnice z przeszłości wyjdą na jaw, świeżo nawiązana relacja zostanie wystawiona na poważną próbę.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

57
Coś się zepsuło, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coś się zepsuło, CD
szymonmówi, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Wymykający się z ram muzycznych gatunków, zaskakujący obserwacjami i do bólu celny. I piękny... 17 września nakładem firmy Mystic Production ukaże się debiutancka płyta szymonmówi pt. „Coś się zepsuło”. Jej zawartość to „najpiękniejsze piosenki o najgorszych rzeczach” i wszystko wskazuje na to, że nie są to czcze przechwałki. szymonmówi to projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego, który tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Do tworzenia inspiruje go szeroko pojęta popkultura w której szuka znanych tropów, by przetworzyć je przez własną wrażliwość i zaprezentować w świeżym wydaniu. Szymon w swoich tekstach łączy obserwacje społeczne z intymnymi, prywatnymi przeżyciami swoimi i swoich przyjaciół. Jak sam przyznaje najbardziej inspirującymi do tworzenia rzeczy są te najstraszniejsze i najtragiczniejsze wydarzenia w życiu i historii świata. Nie boi się w swoich piosenkach poruszać tematów trudnych jak przemoc domowa (teledysk „Grochów” powstał przy współpracy z Centrum Praw Kobiet), katastrofa klimatyczna („Najgorętsze lato w historii”) czy rosnące w siłę ruchy anty-naukowe („Pieśń młodych foliarzy”). Producentem większości materiału na płycie jest Swiernalis, artysta związany z wydawnictwem Kayax (albumy „Drauma” i „Psychiczny Fitnes”) „Dzikość Serca” to kontynuacja podróży przez te sfery naszego istnienia, którymi raczej się nie chwalimy. Jak zauważa artysta - „Zdrada jest okropną rzeczą i bardzo trudno z niej się wydźwignąć”. Pierwszy singiel „Grochów”, traktował o... przemocy domowej. - „Tak naprawdę w każdym z nas zakorzeniona jest przemoc, jako ta najbardziej pierwotna odpowiedź na wszystkie problemy„. - wyjaśnia szymonmówi. O drugim singlu mówi zaś tak - „Dopracowałem „Dzikość Serca” w domowym zaciszu, ale podczas pracy w studio ze Swiernalisem postanowiłem połączyć jej hejdoprzoduizm z intymnym tekstem.” - i od razu dodaje - „W sztuce od zawsze chodziło mi o łączenie rzeczy z pozoru niepołączalnych”. Autorką teledysku do utworu jest Marta Bijan. - „Zainspirowana filmem Lyncha stworzyła fantastyczny obraz, opowiadający o śmierci, miłości i tańcu, czyli wszystkich rzeczach o których warto robić sztukę. Jestem bardzo szczęśliwy, że zgodziła się na tę współpracę i bardzo dumny z ostatecznego efektu” - mówi Szymon. Lista utworów: 1. Fantastyczny pan Lis (Cela incela) 2. Grochów 3. Pieśń młodych foliarzy (Efekt Jupitera) 4. Napisy końcowe 5. Najgorętsze lato w historii (Punkt zapalny) 6. Najpiękniejszy koniec świata 7. Pożyczona nostalgia 8. Dzikość serca (feat. Swiernalis) 9. Negatywka (Mechaniczna pomarańcza) 10. (Kolejny) Ostatni romantyczny zachód słońca 11. Miejski zakład komunikacji 12. Cudzowstyd W nagraniach gościnnie, oprócz członkini i członków zespołu Szymona, brały udział: na klarnecie Magdalena Sowul (projekt panilas) i na skrzypcach Magdalena Laskowska (m.in. Podsiadło, The Dumplings, Ralph Kamiński). Krótkie CV szymonmówi: - epka „Coś się zepsuło” w 2017r (zauważone i grane np.: w ówczesnej Trójce); - sukcesy na festiwalach: Off Festival, Fama, Spring Break, wcześniej, obficie na ulicach...; - projekt „Jak Mikołaj” z youtuberem Martinem Stankiewiczem, oraz udział w filmie dokumentalnym „Mój projekt życia”, - kontrakt z Mystic Production; - soundtrack do filmu dokumentalnego „Punkt Zapalny” (reż. W. Jankowski) o spaleniu warszawskiej tęczy z pl. Zbawiciela; - singiel „Grochów” z teledyskiem Marcina Halerza, powstały we we współpracy z Centrum Praw Kobiet.

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

58
Kolonia Harper's Station. Tom 2. Serce na linii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolonia Harper's Station. Tom 2. Serce na linii
Dostępny
26 szt.

Grace Mallory odnalazła schronienie w kobiecej kolonii Harper’s Station. Kiedy jednak okazuje się, że prześladowca wie o jej miejscu zamieszkania, zaczyna się obawiać, że ponownie będzie musiała wyjechać. Amos Bledsoe jest uważany za dziwaka. Nie popisuje się siłą, jeździ na bicyklu, a rozmowy przez telegraf ceni sobie bardziej niż spotkania z kobietami ze swojego otoczenia. Tajemnicza Panna G., z którą co wieczór wymienia wiadomości, wydaje się nawet kimś, z kim mógłby dzielić życie. Gdy mężczyzna wreszcie decyduje się pójść za głosem serca i spotkać z telegrafistką, wychodzi na jaw, że grozi jej niebezpieczeństwo. Czy Amos stanie przed wyzwaniem, by porzucić bezpieczny kokon i stać się bohaterem, którego potrzebuje Grace?

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

59
Święto ognia. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święto ognia. Z autografem
Niedostępny
Brak

Wiedziałem, że prędzej czy później spotka mnie jakaś krzywda, a skoro tak, pragnąłem, by skrzywdziła mnie właśnie ona. Łucja wierzy, że przed wspomnieniami uratuje ją balet. Nastka obserwuje świat przez okno z taką uwagą, że zdarza jej się przenosić w innych ludzi. Ich ojciec coraz częściej ucieka do jedynego miejsca, w którym czuje, że żyje naprawdę. Każde z nich po swojemu obłaskawia przeszłość. Urodzinowe widokówki, które trzeba palić po kryjomu. Wzrok sięgający tak daleko, że czasem lepiej jest nie patrzeć. Taniec, który ocala albo niszczy. Święto ognia to kameralna opowieść o przekraczaniu granic i cenie, jaką trzeba za to zapłacić. O zachłanności życia i konfrontacji z niemożliwym. Jakub Małecki – był nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka i Odkrycia Empiku. Jest laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Magazyn Literacki „Książki” uznał Horyzont Książką Roku 2019. Jego książki tłumaczone są aktualnie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński, macedoński i hebrajski.

42,99 zł
33,10 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

60
The Umbrella Academy 2, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Umbrella Academy 2, LP
Jeff Russon, Perrine Virgile, Lakeshore Records / Pias
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. The Swedes 2. Lila and Diego 3. Allison's Sit In 4. Klaus Practices Yoga 5. Luther and Allison 6. The Family Is Reunited 7. Ben Embodies Klaus 8. Vanya and Sissy Kiss 9. The Race Against Time 10. Vanya Is the Bomb 11. The Family Tried to Stop Vanya 12. Ben's Sacrifice 13. Young Ben's Funeral 14. Luckiest Man I Know 15. One of Us

106,90 zł
Powiadomienie
61
The Horses And The Hounds, LP, kolorowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Horses And The Hounds, LP, kolorowy
James McMurtry, New West / Pias
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Canola Fields 2. If It Don’t Bleed 3. Operation Never Mind 4. Jackie 5. Decent Man 6. Vaquero 7. The Horses and the Hounds 8. Ft. Walton Wake-Up Call 9. What’s the Matter 10. Blackberry Winter

146,90 zł
Powiadomienie
62
Wybieram siebie, wybieram ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybieram siebie, wybieram ciebie
Dostępny
1022 szt.

Dwoje obcych ludzi w całkowicie obcym miejscu, każde pozornie szukające czegoś innego. Czy właśnie tam, na końcu świata, znajdą wreszcie swoje miejsce? Małe miasteczko w okolicach norweskiego Bergen. Niczym koniec świata. Dla jednych wymarzony eden, dla innych miejsce ucieczki, ale dla wszystkich, przynajmniej w zamierzeniu, nowy początek. Sara całe swoje dorosłe życie poświęciła dla innych. Teraz chce zacząć od nowa, po swojemu, tylko do końca nie wie, co to „po swojemu” miałoby znaczyć. Jedno wie na pewno, nie potrzebuje nikogo innego, przynajmniej dopóki nie odnajdzie siebie. Maks spełnił swoje marzenie o małym domku na końcu świata. Tylko jest jedno ale, to marzenie nie zakładało, że będzie w tym raju sam. Przypadkiem drogi tych dwojga się przecinają.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

63
Native Sons, LP, kolorowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Native Sons, LP, kolorowy
Los Lobos, New West / Pias
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Love Special Delivery 2. Misery 3. Bluebird 4. For What It's Worth 5. Los Chucos Suaves 6. Jamaica Say You Will 7. Never No More 8. Native Son 9. Farmer John 10. Dichoso 11. Sail On, Sailor 12. The World Is a Ghetto 13. Flat Top Joint 14. Where Lovers Go

146,90 zł
Powiadomienie
64
Sometimes I Might Be Introvert, LP, mleczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sometimes I Might Be Introvert, LP, mleczny
Little Simz, Kobalt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.05

Lista utworów: 1. Introvert 2. Woman 3. Two Worlds Apart 4. I Love You I Hate You 5. Little Q Part 1 6. Little Q Part 2 7. Gems 8. Speed 9. Standing Ovation 10. I See You 11. The Rapper That Came To Tea 12. Rollin Stone 13. Protect My Energy 14. Never Make Promises 15. Point And Kill 16. Fear No Man 17. The Garden Interlude 18. How Did You Get Here 19. Miss Understood

112,90 zł
95,97 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 16,93 zł

65
Sometimes I Might Be Introvert, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
75,90 zł
64,52 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,38 zł

66
Zerwanie. Humanizm i terror - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zerwanie. Humanizm i terror
Dostępny
25 szt.

Jean-Paul Sartre i Maurice Merleau-Ponty to najważniejsi francuscy przedstawiciele filozofii egzystencjalizmu. W 1945 r. obaj zakładają „Les Temps Modernes” – czasopismo mające być platformą dyskusji różnych nurtów radykalnej lewicy. W 1950 r. Merleau-Ponty wywołuje skandal, publikując esej Humanizm i terror komuniści oskarżają go o ogłoszenie paszkwilu na ZSRR, liberałowie o próbę usprawiedliwienia czystki Stalina z końca lat 30., w trakcie której wymordowano tysiące działaczy radzieckiej partii bolszewickiej. Wkrótce drogi obu filozofów ostatecznie się rozejdą. W 1953 r., w atmosferze powszechnej psychozy, że zimna wojna przekształci się w trzecią wojnę światową, Sartre udzieli bezwarunkowego poparcia komunistom, Merleau-Ponty zaś odejdzie z redakcji „Les Temps Modernes”, potępi sowieckie imperium łagrów, a chwilę później otwarcie zaatakuje swojego przyjaciela w eseju Sartre i ultrabolszewizm. Dzieje owego sporu szczegółowo omawia prof. Jacek Migasiński, prezentując też najważniejsze teksty w debacie toczonej na łamach „Les Temps Modernes”. Czytelnik otrzymuje książkę o jednej z najważniejszych polemik politycznych pierwszej połowy lat 50., która w zasadniczym stopniu zaważyła na ewolucji ideowej lewicy w Europie Zachodniej.

54,99 zł
41,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

67
Zimny trop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimny trop
Dostępny
88 szt.

Zimne tropy, zimne trupy i jedyny facet, któremu zależy na odkryciu prawdy... Tomek Winkler, prywatny detektyw z Wrocławia, jeszcze nie wydobrzał po ostatniej makabrycznej sprawie, gdy na jego biurku ląduje kolejne zlecenie. Tym razem zatrudnia go nie kto inny jak Roma Wiśniowiecka, sarkastyczna emerytka i znawczyni dobrego koniaku, a prywatnie... jego własna babcia. W urokliwym kurorcie zniknął bez śladu jej znajomy – starszy pan, któremu na pewno nikt nie życzyłby źle, prawda? Winkler ma w tej sprawie odrębne zdanie. Jednak tropy ciągle zasypuje śnieg, a byli koledzy z policji wcale nie zamierzają ułatwiać śledztwa. Echa poprzedniej sprawy wciąż nie ucichły i zdecydowanie nie wszystkim podoba się, że Winkler ostatnim razem wyszedł z tarapatów cało. Może więc tym razem trzeba dopomóc pechowi? Beata i Eugeniusz Dębscy w drugim tomie swojego kryminalnego cyklu zgrabnie budują nową historię, w której intryga sensacyjna przeplata się z obyczajową, a ludzki los jest bardziej powikłany niż niejeden zbrodniczy plan. „Okazuje się, że tajną bronią detektywa oprócz przenikliwego umysłu może być jego... babcia. Tajną bronią Dębskich jest na pewno wartka akcja, humor i Tomasz Winkler we własnej osobie!” – Tomasz Duszyński, pisarz, scenarzysta „Duet Winkler i babcia Roma jest fenomenalny! Ich dialogi są rewelacyjnie skrojone, podszyte ironią, sarkazmem i okraszone złośliwymi docinkami. Nie ma mowy, żebyście ich nie pokochali.” – Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

68
Poszukiwani, poszukiwany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwani, poszukiwany
Dostępny
214 szt.

Do czego zdolna jest kobieta, aby zajść w ciążę? W zasadzie dwie kobiety… Po przygodach Berki i jej noworocznym postanowieniu: Mąż potrzebny na już oraz magicznej odmianie egocentrycznej Zosi z Gorzej być (nie) może nadszedł czas na nie… Jola i Monika postanawiają założyć rodzinę. A czym byłaby rodzina bez dziecka, dokładniej dzieci? Partnerki za namową przyjaciółek wpadają na coraz dziwniejsze pomysły, prowadzące do zajścia w ciążę, które – jak na nie przystało – kończą się absolutnym fiaskiem. Jednak ciąża to nie wszystko, kiedy pojawiają się coraz to nowe problemy, z którymi trzeba się zmierzyć. Jak sobie poradzą przyjaciółki w trudnych dla nich chwilach? Czy ich starania będą wystarczające, aby spełnić marzenie o szczęśliwej rodzinie?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

69
Silent Shout, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silent Shout, 2 LP
The Knife, Rabid Records / Pias
Dostępny
10 szt.

Po popowym, zabarwionym eurodisco popem z albumu „Deep Cuts” z 2003 roku, Dreijerowie rozwinęli mroczny, równoległy świat w kontynuacji z 2006 roku. Z groźną elektroniką zakorzenioną we wczesnym techno i maskowaniem tożsamości poprzez sztukę zmiany wysokości dźwięku, The Knife wykorzystał swoją platformę do obalania struktur instytucjonalnych i kwestionowania norm społecznych. Byli zespołem, który miał coś do powiedzenia i ludzie go słuchali. Mimo czystego powietrza odizolowana społeczność, w której się wychowali, była duszno patriarchalna. Ciężar oczekiwań związanych z płcią jest prawie zbyt duży do udźwignięcia. W tym kontekście „Silent Shout” to swego rodzaju album protestacyjny. Piosenki takie jak „Forest Families” i „One Hit” zgrzytają zębami pod presją seksizmu, homofobii i kapitalizmu. Czasami niesamowita interpretacja techno i trance z lat 90. na albumie – ery, która kształtowała życie obojga rodzeństwa – okazała się idealną barierą dla kłującego realizmu społecznego tekstów piosenek. Chociaż zawsze było co najmniej roczne opóźnienie między szwedzkimi i międzynarodowymi wydaniami ich poprzednich albumów, „Silent Shout” został wydany wszędzie jednocześnie. I po raz pierwszy zabrali swoją muzykę w trasę. Na scenie nosili na głowach czarne rajstopy posmarowane farbą UV. Podczas wywiadów używali ptasich masek i zmieniali swoje głosy za każdym razem, gdy byli na wideo. Zasłynęli z tego, że nie chcieli być sławni. Lista utworów: Strona A Silent Shout Neverland The Captain Strona B We Share Our Mother's Health Na Na Na Marble House Strona C Like A Pen From off to On Strona D Forest Families One Hit Still Light

106,90 zł
96,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,69 zł

70
Deep Cuts, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deep Cuts, LP
The Knife, Rabid Records / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Album z 2003 roku ma tytuł mocno współgrający z nazwą zespołu The Knife. Na ich drugim studyjnym albumie fabuła jest wystarczająco ostra, by przelać krew. Agresywny związek, patriarchat, heteronormatywność, państwo policyjne. Jest pewność i jasność w przebijaniu opresyjnych struktur na albumie, ale także przyznanie się do poważnego niepokoju. Przetrwanie współczesnego społeczeństwa to tańczenie między publicznym i prywatnym „ja”; odeprzeć konwencjonalność i jakoś znaleźć przestrzeń do uzdrowienia. Lista utworów: A1. Heartbeats A2. Girls' Night Out A3. Pass This On B1. One For You B2. The Cop B3. Listen Now B4. She's Having A Baby C1. You Take My Breath Away C2. Rock Classics C3. Is It Medicine D1. You Make Me Like Charity D2. Got 2 Let U D3. Behind The Bushes D4. Hangin' Out

97,90 zł
88,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,79 zł

71
Private Space, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Private Space, LP
Durand Jones & The Indications, Secretly Canadian / Pias
Dostępny
6 szt.

Durand Jones & The Indications ogłaszają swój nowy album, „Private Space”, we współpracy z Colemine Records. Podążając za „niepokalaną i wieczną duszą” („The Guardian”) z albumu The Indications z 2019 roku, „American Love Call”, „Private Space” otwiera drzwi do szerszej gamy dźwięków, odważnie wprowadzając zespół w świat syntetycznej, nowoczesnej duszy i rytmów disco. Harmonia Aarona Frazera (perkusja/wokal) i Duranda Jonesa (wokal) dopełniona przez Blake'a Rheina (gitara), Steve'a Okonskiego (klawisze) i Mike'a Montgomery'ego (bas). To prawdziwi mistrzowie w połączeniu dźwięków odrodzenia z nowoczesnym podejściem. Dziesięć utworów w „Private Space” zapewnia zarówno eskapistyczną fantazję, jak i bardzo potrzebną centralizację po burzliwym 2020 roku. Lista utworów: 1.Love Will Work It Out 2.Witchoo 3.Private Space 4.More Than Ever 5.Ride or Die 6.The Way That I Do 7.Reach Out 8.Sexy Thang 9.Sea of Love 10.I Can See

134,90 zł
72
Private Space, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Private Space, CD
Durand Jones & the Indications, Secretly Canadian / Pias
Dostępny
16 szt.

Lista utworów: 1. Love Will Work It Out 2. Witchoo 3. Private Space 4. More Than Ever 5. Ride or Die 6. The Way That I Do 7. Reach Out 8. Sexy Thang 9. Sea of Love 10. I Can See

65,90 zł
73
Animal, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Animal, LP
Dostępny
20 szt.

Nowy album indie popowego projektu Laury Marling i Mike'a Lindsaya z zespołu Tunng. „Animal” to słowo, które Laura Marling wrzuciła do tekstu tylko po to, by odpowiedzieć na rytm. Ale wydaje się, że oddaje nastrój nowej płyty i LUMP jako całości. „W albumie jest trochę tematu hedonizmu, pragnień, które uciekają” – mówi. „I to również wpisało się w ideę, którą mieliśmy od początku myślenia o LUMP jako o pewnego rodzaju reprezentacji instynktów i świata wywróconego do góry nogami”. Mówią, że to coś dziecinnego, groteskowego i pełnego możliwości. „Stworzyliśmy LUMP jako rodzaj postaci, pomysł i stworzenie” – mówi Mike Lindsay. „Poprzez LUMP odnajdujemy nasze wewnętrzne zwierzę i przez to zwierzę podróżujemy w równoległym wszechświecie”. LUMP to produkt zdobywcy nagrody Brit Award Laury Marling i zdobywcy Mercury Prize Mike'a Lindsaya. Lista produktów: 1. Bloom At Night 2. Gamma Ray 3. Animal 4. Climb Every Wall 5. Red Snakes 6. Paradise 7. Hair On The Pillow 8. We Cannot Resist 9. Oberon 10. Phantom Limb

106,90 zł
74
Private Space LP RED INDIE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Private Space LP RED INDIE, Winyl
DURAND JONES & THE INDICATIONS, Secretly Canadian / Pias
Niedostępny
Brak

1.Love Will Work It Out 2.Witchoo 3.Private Space 4.More Than Ever 5.Ride or Die 6.The Way That I Do 7.Reach Out 8.Sexy Thang 9.Sea of Love 10.I Can See

97,90 zł
Powiadomienie
75
Tomorrow In A Year, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomorrow In A Year, 2 LP
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: A1. Intro A2. Epochs A3. Geology A4. Upheaved A5. Minerals B1. Ebb Tide Explorer B2. Variation Of Birds B3. Letter To Henslow B4. Schoal Swarm Orchestra C1. Annie’s Box C2. Tumult C3. Colouring Of Pigeons D1. Seeds D2. Tomorrow In A Year D3. The Height Of Summer

106,90 zł
96,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,69 zł

76
Expeditionary Force. Tom 5. Godzina Zero - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Expeditionary Force. Tom 5. Godzina Zero
Dostępny
24 szt.

Dowództwo SEONZ wysłało na prostą misję zwiadowczą elitarnych żołnierzy i pilotów, a ci wywołali wojnę domową między kosmitami. Teraz Niezbyt Wesoła Banda Piratów znów ma kłopoty. Ich wykradziony obcym okręt zaczyna się sypać tysiące lat świetlnych od domu, Skippy nie daje oznak życia, a nawet jeśli uda się go wskrzesić, starożytna SI może już nigdy nie być taka sama.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

77
Top Model. Długopis koala z saszetką, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Model. Długopis koala z saszetką, mix wzorów
DEPESCHE, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.25

Długopis automatyczny w dwóch kolorach obudowy: różowym i fioletowym. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

15,60 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,61 zł

78
Top Model. Pamiętnik na kod z dźwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Model. Pamiętnik na kod z dźwiękiem
DEPESCHE, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.22

Pamiętnik na najskrytsze zapiski ma dodatkowe zabezpieczenie na kod, a po otwarciu słychać nową melodię „Tick Tock”. W środku znajduje się instrukcja obsługi po polsku. Do zestawu dołączone wymienne baterie. Kartki w linie, z nadrukiem. Przednia okładka ma grubość 1.7 mm i jest w niej ukryty mechanizm szyfrowy. Wspaniały pomysł na prezent! Wymiary pamiętnika: 15.0 x 20.5 cm

113,90 zł
85,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 28,47 zł

79
Kolorowanki małej dziewczynki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki małej dziewczynki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Wspaniałe suknie i torebki, szykowne fryzury i piękna biżuteria – o kolorowaniu takich obrazków marzy każdy miłośnik baśniowych scenerii. W książce czekają piękne ilustracje do pokolorowania kredkami lub farbami. Dzięki perforacji kartkę z malowanką można swobodnie wyrwać lub, jeśli to dla dziecka wygodniejsze, zostawić na swoim miejscu. Grubszy papier pozwala na malowanie obrazków farbami.

5,99 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

80
Kolorowanki malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki malucha
Dostępny
2 szt.

Zapraszamy maluchy do zabawy w kolorowanie! W malowance czekają piękne ilustracje do pokolorowania kredkami lub farbami. Dzięki perforacji kartkę z malowanką można swobodnie wyrwać lub, jeśli to dla dziecka wygodniejsze, zostawić na swoim miejscu. Grubszy papier pozwala na malowanie obrazków farbami.

5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

81
Puzzle 4000 elementów. Królewska rodzina jeleni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4000 elementów. Królewska rodzina jeleni
Castorland, 4000
Dostępny
29 szt.

Niespotykany i bardzo efektowny olbrzymi format ułożonej układanki, 138 x 68 cm. Opakowanie zawiera 3 worki z puzzlami. Puzzle można układać, mieszając wszystkie elementy z worków równocześnie lub fragmentami, układając 3 części obrazka, otwierając kolejno tylko po jednym worku i na koniec łącząc ułożone fragmenty w całość. Układanie puzzli rozwija cierpliwość, ćwiczy pamięć i koncentrację. Równocześnie relaksuje, wycisza, a zarazem dają dużo fajnej zabawy i satysfakcji z ułożonego obrazka. Po ułożeniu można je wykorzystać jako oryginalną ozdobę wiszącą na ścianie lub leżącą pod szybą na stole. Szczególnie polecane jako wspólna rodzinna zabawa na długie zimowe wieczory, a także na każdy czas, kiedy chcemy pobyć razem.

93,99 zł
73,31 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 20,68 zł

82
Gra Praga Caput Regni (PL) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Praga Caput Regni (PL)
Portal Games
Dostępny
13 szt.

269,95 zł
229,46 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 40,49 zł

83
Model do sklejania German King Tiger Henschel Turm 1/72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania German King Tiger Henschel Turm 1/72
Trumpeter
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.22

Skala: 1:72

51,90 zł
46,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,19 zł

84
Puzzle 4000 elementów - Czerwony vintage i włoski skarb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
93,99 zł
73,31 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 20,68 zł

85
Krab potrząśnij i jedź do raczkowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krab potrząśnij i jedź do raczkowania
Smily Play
Dostępny
17 szt.

Wymiary: 28,5 x 24,8 x 10,2 cm

135,00 zł
121,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,50 zł

86
Łoś jeżdżący edukacyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łoś jeżdżący edukacyjny
Smily Play
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

53,90 zł
48,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

87
Drzewko aktywizujące - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewko aktywizujące
Smily Play
Dostępny
4 szt.

85,00 zł
76,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,50 zł

88
Mikrofon centrum muzyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikrofon centrum muzyczne
Smily Play
Dostępny
23 szt.

Wymiary: 7 x 18,5 x 7 cm

78,10 zł
70,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,81 zł

89
Gondola Quick Fix do wózka Joggster Trail/Adventure/Sport - niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
354,90 zł
319,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 35,49 zł

90
Rajstopy żakard białe 68-74 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rajstopy żakard białe 68-74
Niedostępny
Brak

rajstopy bawełniane, białe ze wzorem ażurkowym, dziewczęce rozmiar:56 do 86 cm skład:bawełna 80%, poliamid 15%, elastan 5%

12,99 zł
Powiadomienie
91
Teczka twarda z rączką Cleo i Frank 29 Pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka twarda z rączką Cleo i Frank 29 Pies
Derform
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

16,99 zł
Powiadomienie
92
Mój mały świat. Pierwsze słowa. U lekarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój mały świat. Pierwsze słowa. U lekarza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Seria „Mój mały świat” adresowana jest do najmłodszych dzieci. Dzięki pięknym ilustracjom i podpisom maluchy poznają zwierzęta żyjące na wsi, w lesie i na łące, a także pojazdy i przedmioty codziennego użytku. Dowiedzą się też, jak nazwać swoje emocje.

11,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

93
Mój mały świat. Pierwsze słowa. Dzień na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój mały świat. Pierwsze słowa. Dzień na wsi
Dostępny
15 szt.

Seria „Mój mały świat” adresowana jest do najmłodszych dzieci. Dzięki pięknym ilustracjom i podpisom maluchy poznają zwierzęta żyjące na wsi, w lesie i na łące, a także pojazdy i przedmioty codziennego użytku. Dowiedzą się też, jak nazwać swoje emocje.

12,53 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,54 zł

94
Mój mały świat. Pierwsze słowa. Dzień ze strażakami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój mały świat. Pierwsze słowa. Dzień ze strażakami
Dostępny
6 szt.

Seria „Mój mały świat” adresowana jest do najmłodszych dzieci. Dzięki pięknym ilustracjom i podpisom maluchy poznają zwierzęta żyjące na wsi, w lesie i na łące, a także pojazdy i przedmioty codziennego użytku. Dowiedzą się też, jak nazwać swoje emocje.

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

95
Mój mały świat. Pierwsze słowa. Dzień na budowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój mały świat. Pierwsze słowa. Dzień na budowie
Dostępny
27 szt.

Seria „Mój mały świat” adresowana jest do najmłodszych dzieci. Dzięki pięknym ilustracjom i podpisom maluchy poznają zwierzęta żyjące na wsi, w lesie i na łące, a także pojazdy i przedmioty codziennego użytku. Dowiedzą się też, jak nazwać swoje emocje.

12,53 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,54 zł

96
Worek na obuwie Buckup, psy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na obuwie Buckup, psy
Derform
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.03

Wielofunkcyjny i bardzo wytrzymały worek. Z praktycznym systemem sznurków, umożliwiającym wygodne otwieranie i zamykanie worka. Idealnie sprawdzi się nie tylko do szkoły, ale również na wycieczki. Wymiary: 41.0 x 35.0 cm

14,99 zł
Powiadomienie
97
Piórnik dwuklapkowy bez wyposażenia Clipper Star Wars D76314 CoolPack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,90 zł
Powiadomienie
98
Plecak młodzieżowy CoolPack Base Grafitti, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak młodzieżowy CoolPack Base Grafitti, niebieski
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.29

Plecak CoolPack to bardzo dobrej jakości pojemny plecak szkolny z najnowszej kolekcji. Plecak charakteryzuje modny wzór z niebieskim grafitti, który każdemu przypadnie do gustu. Materiał, z którego uszyto plecak, jest wodoodporny i wytrzymały. Plecak ma 2 pojemne komory, które bez problemu pomieszczą format A4. W plecaku z powodzeniem zmieszczą się wszystkie książki, ćwiczenia i zeszyty. Na froncie znajduje się kieszeń zapinana na gruby zamek. Po bokach plecak ma dwie otwarte kieszenie na butelkę wody lub inne drobiazgi. Wewnątrz plecak posiada organizer na długopisy i inne drobiazgi oraz zawieszkę na klucze. Dwukierunkowe suwaki dają możliwość szybkiego, wygodnego dostępu do wnętrza. Tył plecaka jest usztywniony, ergonomiczny, pokryty oddychającym materiałem. Szelki są szerokie, wyprofilowane, miękko wyściełane, dając tym samym duży komfort użytkowania. Plecak ma wszyty uchwyt do przenoszenia w ręku. Dane techniczne: • wysokość: 44.0 cm, • szerokość: 29.0 cm, • głębokość: 16.0 cm, • pojemność: 27 litrów. Materiał: polyester 600D Konserwacja: czyścić ręcznie w temperaturze 30 stopni

122,90 zł
Powiadomienie
99
Plecak młodzieżowy Base Cute bulldogs D027333 CoolPack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak młodzieżowy Base Cute bulldogs D027333 CoolPack
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

122,90 zł
Powiadomienie
100
Teczka twarda z rączką Cleo i Frank 28 Pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka twarda z rączką Cleo i Frank 28 Pies
Derform
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.07

22,60 zł
Powiadomienie
Wróć do góry