hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.08.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 22 sierpnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kryminalistyka i archeologia sądowa w procesie poszukiwania ukrytych zwłok (Maciej Trzciński), na drugim Studia Musicologia Calisiensia II (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Funkcje psychofizyczne. Karty demonstracyjne i materiały interaktywne. Poziom 1 (praca zbiorowa) oraz Świat w kolorach. Karty pracy dla dzieci ze SPE (praca zbiorowa).
1
Kryminalistyka i archeologia sądowa w procesie poszukiwania ukrytych zwłok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryminalistyka i archeologia sądowa w procesie poszukiwania ukrytych z...
Dostępny
20 szt.

Książka jest pierwszą na rynku pozycją dotyczącą współcześnie wykorzystywanych metod poszukiwania ukrytych zwłok i szczątków ofiar przestępstw.Autor przedstawia liczne rozwiązania wypracowane przez kryminalistykę i archeologię sądową oraz omawia praktyczne możliwości ich stosowania.Opisane zagadnienia dotyczą zarówno poszukiwania zwłok ofiar współczesnych zbrodni, jak również ofiar zbrodni przeciwko pokojowi, ludzkości i przestępstw wojennych popełnianych przed laty. W publikacji poruszono m.in. takie problemy jak:o pozbycie się zwłok przez sprawcę zabójstwa - przyczyny i metody;- prowadzenie poszukiwań zwłok na lądzie - metody inwazyjne i nieinwazyjne;- specyfika prowadzenia poszukiwań ciała zmarłego pod wodą;- podmioty uprawnione do prowadzenia działań poszukiwawczych.Książka została wzbogacona przykładami z praktyki stosowanymi przez Policję bądź inne podmioty zajmujące się poszukiwaniem zwłok (np. Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN) oraz bogatym materiałem ilustracyjnym. Publikacja jest przeznaczona dla adwokatów oraz dla organów ścigania - prokuratury i Policji. Zainteresuje również pracowników naukowych.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
2
Studia Musicologia Calisiensia II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia Musicologia Calisiensia II
Dostępny
8 szt.

Drugi tom Studia Musicologica Calisiensia dedykowany jest emerytowanemu profesorowi uczelni polskich i zagranicznych Beniaminowi Voglowi z okazji 75. rocznicy urodzin. Pierwsza część Studiów została w całości poświęcona ich protagoniście. Mamy tu Tabula Gratulatoria, biografię Jubilata nakreśloną w oryginalny sposób przez niego samego, szczegółową bibliografię, wykaz licznych konferencji naukowych, w których brał czynny udział, a także recenzji dysertacji doktorskich i habilitacyjnych. Nie jest to jednak typowa Księga pamiątkowa, lecz forma zeszytu naukowego poszerzonego o ten specyficzny, okolicznościowy aspekt. I stąd zamieszczone w tomie również prace samego Profesora. W drugiej części tomu przedstawione zostały natomiast artykuły Akademików zaproszonych do współudziału w tworzeniu tej pamiątkowej publikacji, wśród nich byłych studentów profesora Vogla. Zaprezentowali oni wyniki swoich badań prowadzonych w obrębie muzykologii historycznej i systematycznej w różnorodnych jej aspektach, oraz historii budownictwa instrumentów muzycznych. Jest to więc tematyczny tom Studiów, któremu nadano podtytuł Muzykolog wobec instrumentu muzycznego. Uzupełnieniem problematyki instrumentologicznej są artykuły korespondujące z tą tematyką bądź z sylwetką Jubilata.

33,00 zł
3
Funkcje psychofizyczne. Karty demonstracyjne i materiały interaktywne. Poziom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Funkcje psychofizyczne. Karty demonstracyjne i materiały interaktywne....
Dostępny
10 szt.

Publikacja zawiera następujące materiały: - 48 kart demonstracyjnych - karty są dodatkowym materiałem edukacyjnym pomagającym w rozwijaniu funkcji psychofizycznych, - 210 ćwiczeń interaktywnych na płycie DVD - zadania z systemem wzmocnień pozytywnych ćwiczą m.in. motorykę małą, spostrzegawczość, koordynację oko-ręka-ruch, myślenie przyczynowo-skutkowe, a wykonywane prezentacje wzmacniają poczucie sprawstwa.

368,00 zł
331,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 36,80 zł

4
Świat w kolorach. Karty pracy dla dzieci ze SPE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat w kolorach. Karty pracy dla dzieci ze SPE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.02

Świat w kolorach. Karty pracy dla dzieci ze SPE to materiały przygotowane z myślą o dzieciach przedszkolnych pracujących wolniej, dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Karty pracy, ćwiczenia i szablony plastyczne pozwalają na wygodną realizację treści edukacyjnych zgodnie z naturalnym cyklem pór roku i przedszkolnym kalendarzem świąt i uroczystości. Publikacja jest precyzyjnie skorelowana z rozkładem materiału cyklu PWN Świat w kolorach. Zestaw 200 kart pracy zapewnia praktyczne i sprawdzone rozwiązania edukacyjne - pozwala nauczycielowi na efektywną pracę ze wszystkimi dziećmi w grupie, a nauczycielowi wspomagającemu ułatwia prowadzenie zajęć zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

70,00 zł
63,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,00 zł

5
Czy ten naród ma zginąć? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy ten naród ma zginąć?
Dostępny
4 szt.

Książka wydana w 1921 roku w USA jest relacją naocznego świadka wydarzeń rozgrywających się w latach pierwszej wojny światowej na pograniczu Turcji, Syrii, Iraku oraz Iranu; zawiera także świadectwa innych naocznych świadków. Autor opisuje losy własne, swojej rodziny oraz grupy etnicznej, której liczebność w wyniku masakr, deportacji i głodu skurczyła się do jednej trzeciej pierwotnego stanu. Szczegółowe wspomnienia ucieczki z rodzinnego miasta Edessa (Urfa) i posługi kapłańskiej w obozach dla jeńców wojennych krajów Ententy na terenie Turcji uzupełnia obszerne wprowadzenie, przypisy, posłowie, bibliografia oraz indeksy, fotografie i mapy.

32,00 zł
6
Kalendarz adwentowy Konie 84178 COLLECTA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
120,52 zł
106,06 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,46 zł

7
Barbie. Big City. GYJ25 Samochód-scena koncertowa z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Barbie. Big City. GYJ25 Samochód-scena koncertowa z akcesoriami
Barbie, Mattel
Dostępny
4 szt.

Wyobraźnia może wyruszyć w drogę i odgrywać rockowe przygody w tym przekształcającym się zestawie z pojazdem Barbie inspirowanym filmem „Barbie. Wielkie miasto, wielkie sny”! Gotowi na show w trasie? Zapnij dwie lalki Barbie (sprzedawane osobno), a następnie zaparkuj i przekształć pojazd, aby przygotować scenę dla występu pop-up! Błyszczący różowy SUV ma zdejmowany dach, który staje się sceną, zdejmowane siedzenia, które stają się miejscami siedzącymi dla publiczności oraz ponad 20 akcesoriów do opowiadania historii, w tym zestaw perkusyjny, stołek, głośnik, gramofon, mikrofony i wiele innych. Dzięki tak wielu funkcjom możliwości opowiadania historii są naprawdę szerokie. Dlatego ten zestaw z pojazdem Barbie to świetny prezent dla dzieci w wieku 3 lat i starszych, zwłaszcza tych, które uwielbiają światło reflektorów! Informacje ogólne: • nadaje się do lalek o wysokości do 30.0 cm, • lalki sprzedawana osobno, • wymiary: 24.4 x 21.8 x 41.7 cm, • tylko do użytku domowego. Uwaga! W zestawie brak lalek.

303,52 zł
154,80 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 148,72 zł

8
Tajemnicze wakacje Franka i Krysi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnicze wakacje Franka i Krysi
Dostępny
13 szt.

„W tym roku przeżyliśmy bardzo tajemnicze wakacje, ale zanim się rozpoczęły, Krysia zdążyła zostać dowódcą armii. Jakim cudem? Zaraz Wam opowiem...”W serii ukazały się do tej pory: Podwórkowe Biuro Detektywistyczne Podwórkowe Biuro Detektywistyczne i Salon fryzjerski Perypetie Franka i Krysi

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

9
To jest mój Syn umiłowany, pakiet do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest mój Syn umiłowany, pakiet do religii dla klasy 2 szkoły podsta...
Dostępny
44 szt.

Ważną część pakietu, obok podręcznika dla ucznia (cz. 1 i cz. 2) i poradnika metodycznego dla katechety, stanowi Domownik. Jest skierowany do rodziców i zawiera listy, pytania, zadania do przemyślenia, wykonania, przedyskutowania i przeżycia razem z dzieckiem w rodzinie.

39,00 zł
10
Perypetie Franka i Krysi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perypetie Franka i Krysi
Dostępny
15 szt.

Minął już cały rok od naszego ostatniego spotkania. Gdyby ktoś jeszcze mnie nie znał, to szybko się przedstawię.Jestem Franek. Mam już dwanaście lat, niebieskie oczy i włosy żółte jak słonecznik. Moja siostra Krysia ma dziewięć lat, kilka pomarańczowych piegów na nosie i długie włosy w kolorze toffi. Razem z Krysią prowadzimy Podwórkowe Biuro Detektywistyczne.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

11
W objęciach pisarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W objęciach pisarza
Dostępny
8 szt.

Większość opowiadań Marcina Radwańskiego w zbiorze łączy tematyka miłosna: czytamy o namiętności, pożądaniu, tęsknocie, rozczarowaniu i marzeniach bohaterów. Autor z wrażliwością i wyczuciem przedstawia dylematy i dramaty miłosne, opisując barwnie i zmysłowo kobiety w różnym wieku, które mają w sobie coś tajemniczego i pociągającego. Bawi się jednocześnie konwencją romansu, zaskakując, czasem rozśmieszając czytelników, a charakterystyczne dla niego niespodziewane zakończenia długo pozostają w pamięci.W opowiadaniach widzimy bohaterów u boku wymarzonej kobiety, na jawie lub w fantazjach, przy wspólnej porannej kawie, na ławce, nad jeziorem, w hotelu i w kawiarni. Sugestywne, plastyczne opisy postaci, wnętrz, smaków i zapachów, a także wartka akcja zbudowana przez autora znanego z kryminałów przyciągają do lektury.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

12
Miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość
Dostępny
4 szt.

Miłość to kolejny, po debiutanckim Skoku w przepaść zbiór opowiadań Marcina Radwańskiego. Tym razem autor skupia się przede wszystkim na emocjach postaci występujących w książce. Przeczytamy tu między innymi o miłości, nienawiści, szaleństwie i sytuacjach, które mogą przydarzyć się w życiu realnym, bądź tylko wyimaginowanym. W prezentowanych tekstach ta granica nie jest ściśle określona i często przez autora przekraczana. Tytułowa miłość pojawia się często, ale w różnym charakterze i czasie. Opowiadania charakteryzują się brakiem schematu i są zaskakujące, co przykuwa uwagę czytelnika.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

13
Ukraińska Besarabia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukraińska Besarabia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.18

Besarabia to niewielkie, choć zadbane domy rozrzucone w malowniczym wiejskim bałaganie, to ich mieszkańcy zachowujący swoje narodowe tradycje, to majestatyczne lustro ujścia Dniestru, a nad nim twierdza Akerman ze swoimi wysokimi wieżami i niedostępnym murem. To Bołgrad, Sarata, Tatarbunary, Reni, Kilia, Tarutino, cichy Arcyz. To Izmaił - stolica regionu. To wspaniałe kurorty wybrzeża Morza Czarnego.Książka Ukraińska Besarabia stanowi zaproszenie do zwiedzenia tego niezwykłego regionu nasyconego gościnnością, historycznymi wydarzeniami oraz unikalną tradycją i kulturą. Zaprasza do podróży po suchym stepie, krainie wina i winorośli, po ziemi po której stąpały stopy pierwszych kolonistów.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

14
Zostań inwestorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zostań inwestorem
Dostępny
2 szt.

Poznaj uniwersalne zasady podejmowania dobrych decyzji finasowych.Dowiedz się, skąd się biorą fortuny miliarderów. Poznaj sekrety praktyków i odkryj ich kompletną strategię dochodowych inwestycji.Dowiedz się, jak myślą najlepsi inwestorzy indywidualni na świecie. Po przeczytaniu książki inaczej spojrzysz na świat, a decyzje o zakupie prostych rzeczy będziesz podejmował rozsądnie i szybko. Czemu Steve Jobs odniósł sukces? Kto najwięcej stracił, a kto zyskał?Gdzie i w którym momencie ukryty jest sekret skutecznych decyzji? Ta i setki innych odpowiedzi na nurtujące pytania ze świata wielkich pieniędzy znajdziesz w Zostań inwestorem.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

15
Psiejsko czarodziejsko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psiejsko czarodziejsko
Dostępny
4 szt.

Łucja i Antek są rodzeństwem, które uwielbia spędzać aktywnie czas. Oboje marzą o własnym psie, ale rodzice ciągle nie dają się przekonać do tego pomysłu. Gdy pewnego dnia dzieci znajdują cudownego golden retrievera, nie spodziewają się, że oto zaczyna się największa przygoda ich życia.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

16
Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie
Dostępny
3 szt.

Pisania można się nauczyć. Trzeba dużo czytać i pisać. Tak przynajmniej twierdzi King. A ciekawe ćwiczenia Ci tylko w tym pomogą.Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie to 36 ćwiczeń, dzięki którym:- wyrobisz w sobie nawyk systematycznego pisania;- wyćwiczysz swój warsztat pisarski;- wyćwiczysz „lekkie pióro”.36 dni. 36 ćwiczeń pisarskich. A wszystko po to, aby zacząć pisać tak, by inni chcieli to czytać i z czasem napisać dobrą książkę lub prowadzić poczytny blog.Jesteś gotowy podjąć wyzwanie?

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

17
Podwórkowe Biuro Detektywistyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podwórkowe Biuro Detektywistyczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.18

Jestem Franek. Mam jedenaście lat i jestem szefem Podwórkowego Biura Detektywistycznego. W pracy pomaga mi asystentka Krysia, która ma osiem lat i jest moją siostrą. Chciałem koniecznie mieć brata, ale Krysia okazała się całkiem fajna. Ma okrągłe, niebieskie oczy, kilka piegów na nosie i włosy w kolorze toffi, które upina w dwie kitki. Nie jesteśmy do siebie za bardzo podobni mam co prawda także niebieskie oczy, ale włosy żółte, no i jestem dużo większy od Krysi. Wiele dzieciaków i dorosłych, pyta nas, jak to się stało, że otworzyliśmy PBD, czyli podwórkowe biuro detektywistyczne. Sprawa jest prosta. Wszystko zaczęło się od zielonej kanapy...

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

18
Kultywowanie i upowszechnianie dziedzictwa kultur. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultywowanie i upowszechnianie dziedzictwa kultur.
Dostępny
3 szt.

Praca Elżbiety Chojnowskiej "Kultywowanie i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród mieszkańców miast ziemi łomżyńskiej w okresie Drugiej Rzeczypospolitej" stanowi interesujące studium sytuujące się na przecięciu socjologii, historii i pedagogiki, których punktem stycznym jest mała Ojczyzna. Autorka nakreśliła portret ziemi łomżyńskiej i społeczności jej miast sprzed kilkudziesięciu lat, który pamiętać może już tak niewielu. Portret ten ukazuje przede wszystkim wychowawczy wymiar poznania i kultywowania dziedzictwa kulturowego. Najistotniejszą w tym procesie rolę odgrywały grupy wspólnotowe (rodzina, Kościół) oraz podstawowe instytucje socjalizacyjne tamtych czasów szkolnictwo, armia czy organizacje młodzieżowe, których działalność Autorka poddała wnikliwej analizie.Odchodzące od imperatywu globalizacji, nurt prac społeczno-historycznych o tematyce regionalnej i lokalnej stanowi nie tylko miłą odmianę, nie tylko powrót do tradycji pisarstwa humanistycznego. Nie popadając bynajmniej w ekstremum glokalizacji, daje przede wszystkim ożywczy impuls dla rozumienia tego, jak wiele współcześni zawdzięczają pokoleniom wcześniejszymZ recenzji prof. dr. hab. Wojciecha Jakubowskiego

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

19
Ania, klechdy i Wielomrok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ania, klechdy i Wielomrok
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.01

Pochodząca z domu dziecka Ania trafia do atrakcyjnego świata magii, zatopionego w polskich wierzeniach. Ona i jej nowi przyjaciele toczą bój ze swoimi odkrywanymi emocjami. Pierwsze miłości, zagubienie, samotność, odtrącenie przez rodziców i brak wsparcia. Bohaterowie książki też nie są idealni. Bywają zakłamani i nieufni. Robią całą masę błędów i płacą za swoje wpadki. Ale to nie odbiera im tego, że nadal mogą być dobrymi ludźmi.Ania, klechdy i Wielomrok jest światełkiem w tunelu dla młodego czytelnika, który spoglądając na bohaterów książki może się z nimi identyfikować. Wiedząc, że popełnienie błędu nie sprawia, że się jest skreślonym na całe życie.„Powieść Baranowskiego ma to do siebie, że bardzo szybko zaprzyjaźniamy się z główną bohaterką. Dzięki temu śledzimy jej historię z zapartym tchem i kibicujemy w licznych przygodach. Mimo wielu bohaterów, pojawiających się od pierwszych stron, bardzo łatwo się połapać kto jest kim i jakie ma zamiary. To w takich książkach lubię. Wyraziście napisane postacie pozwalają z łatwością zagłębić się w świat Ani.(...) Jest to również książka, z której uważny czytelnik może wyciągnąć wiele pozytywnych wartości. To liczy się najbardziej w czasach, gdy wiele książek jest grafomańskim wybrykiem, który za zadanie ma tylko przynosić pieniądze”.Fragment recenzji krytyka literackiego, Łukasza Piotrowskiego, prowadzącego instagramowy profil camera_movie

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

20
Wizja człowieka przyszłości w świetle współzawodnictwa ChRL i USA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wizja człowieka przyszłości w świetle współzawodnictwa ChRL i USA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

„Koncepcja (książki red.) jest bardzo ciekawa, dotychczas wizję człowieka przyszłości określano za pomocą takich nauk jak psychologia, czy pedagogika. Stosunkowo rzadko sięgano do politologii. Ale ta próba ograniczona do relacji dwóch państw należy do wyjątkowego naukowego novum.Autorami artykułów są wybitni specjaliści o dużym dorobku naukowym. Ich poglądy na koncepcję stosunków pomiędzy Chińską Republiką Ludową a Stanami Zjednoczonymi pozwalają na zainteresowanie się nowymi problemami wizji człowieka w perspektywie międzynarodowej. Autorzy ujmują aktualne problemy światowe interdyscyplinarnie. Wskazać należy na procesy globalizacji i integracji, współzawodnictwo ChRL i USA z punktu widzenia odmiennych nurtów filozoficznych, czy kształtowania człowieka przyszłości oraz specyfiki ustrojów politycznych”.Prof. dr hab. Brunon Hołyst„Według mego wrażenia i rozeznania, Czytelnik dostaje w propozycji recenzowanego dzieła fascynujący materiał poznawczy i bogate źródło refleksji. Dzieło jest owocem pracy wielu ekonomistów, a dominującą problematyką rozpraw są problemy ekonomiczne współczesnego świata. To od razu nasuwa humaniście odruch, albo lęku przed brakiem kompetencji w ocenie materiałów, albo odruch braku zainteresowania dla wymagającej przecież specjalistycznej wiedzy książki. Jednak lektura uwalnia od takich lęków i niechęci. Znajdziemy tam bowiem, opisy zjawisk nie tylko ściśle ekonomicznych, ale także refleksjehistoryczne, kulturowe, polityczne i związki między nimi a ekonomią”.Prof. dr hab. Tadeusz Pilch

39,00 zł
32,37 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

21
Mały Książę powraca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Książę powraca
Dostępny
13 szt.

Pewnego dnia w Pradze pojawia się najmniej spodziewana osoba na świecie. Świadkiem tego jest pewien młody człowiek zaczynający swoją pisarską karierę. Mężczyzna w napotkanej osobie rozpoznaje Małego Księcia. Podczas wędrówki po Hradczanach wysłuchuje jego niesamowitej opowieści. Mały książę opowiada o swoich przygodach na różnych planetach, gdzie podróżował w poszukiwaniu swojego zaginionego baranka...

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

22
Rollercoaster - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rollercoaster
Dostępny
1 szt.

Pewnego wieczora grupa młodzieży wybiera się nad jezioro wspólnie spędzić weekend. Dobrą zabawę psuje trąba powietrzna, która zaskakuje swoim przyjściem grupkę przyjaciół. Rozproszeni przez żywioł postanawiają się odszukać i z przerażeniem odkrywają, iż trąba powietrzna nie jest jedynym nieszczęściem, jakie ich prześladuje. Odkrycie ciał dwojga przyjaciół w bardzo nietypowej i symbolicznej pozycji nasuwa wiele pytań i niepewności. Jak zakończy się ta przygoda i czy uda się odkryć, kto stoi za śmiercią dwojga przyjaciół?

30,00 zł
15,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 15,00 zł

23
Legalność pozyskiwania i przetwarzania danych osobowych w sferze publicznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legalność pozyskiwania i przetwarzania danych osobowych w sferze publi...
Dostępny
3 szt.

Książka omawia legalne pozyskiwanie i przetwarzanie danych osobowych przez administratorów sfery publicznej oraz wskazuje najskuteczniejsze zasady i metody ochrony dokumentów i informacji zawierających takie dane, znajdujących się w ich posiadaniu. Autorzy wyodrębnili obszary łączące ochronę danych osobowych (podstawy przetwarzania danych) z jednoczesnym podkreśleniem wywiązania się przez administratora z obowiązku dokumentacyjnego.Jednocześnie przedstawione zostały fundamentalne kwestie dotyczące ochrony przedmiotowych dokumentów, także w kontekście realizacji przez uprawnionych ich praw dostępowych. Publikacja jest przeznaczona zarówno dla pracowników administracji, zobowiązanych do stosowania omawianych przepisów, jak i wszystkich podmiotów będących administratorami danych osobowych.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

24
Prawo administracyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo administracyjne
Dostępny
35 szt.

Podręcznik obejmuje wszystkie najważniejsze pojęcia, zasady i instytucje prawa administracyjnego, w tym m.in.: pojęcia administracji i prawa administracyjnego, władztwa administracyjnego, władzy dyskrecjonalnej, publicznych praw podmiotowych, sankcji, dóbr publicznych; zasady demokratycznego państwa prawnego, ochrony godności człowieka, legalności, proporcjonalności, jawności, dobrej administracji; źródła prawa administracyjnego i jego wykładnię. W publikacji objaśniono zagadnienia ustroju administracji rządowej, centralnej i terenowej oraz samorządu terytorialnego, system podmiotów administrujących i powiązania między nimi, prawne formy działania administracji publicznej oraz kontrolę jej działalności.Omówienie najważniejszych zagadnień teorii prawa administracyjnego i prawa ustrojowego zostało uzupełnione o ilustrujące je wypisy z literatury i orzecznictwo.Autorami podręcznika są profesorowie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, wykładający w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki Administracji. Książka przeznaczona jest dla studentów prawa, administracji, ekonomii, zarządzania, socjologii i innych kierunków, w ramach których prowadzi się zajęcia z określonych dziedzin prawa, np. prawa ochrony środowiska, prawa oświatowego, prawa ochrony zdrowia i pomocy społecznej.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

25
Sądownictwo polubowne w świetle standardów konstytucyjnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sądownictwo polubowne w świetle standardów konstytucyjnych
Dostępny
3 szt.

Artykuł 45 ust. 1 Konstytucji przyznaje każdemu prawo do rozpoznania jego sprawy na zasadach określonych w ustawie zasadniczej, a którym tylko w części odpowiada postępowanie przed sądem polubownym. Rodzi to pytania o miejsce sądownictwa polubownego w porządku konstytucyjnym - tj. o dopuszczalność jego funkcjonowania - oraz o standardy, które muszą zostać zachowane w postępowaniu przed sądem polubownym. Niniejsza monografia przedstawia koncepcję zapisu na sąd polubowny jako rezygnacji z wykonywania prawa do sądu i omawia standardy konstytucyjne, które wyznaczają wzorzec weryfikacji zgodności ustawowej regulacji arbitrażu z Konstytucją oraz wpływają na ukształtowanie i prowadzenie postępowania przed sądem polubownym przez same strony i arbitrów.Autorka szczególną uwagę poświęca standardowi sprawiedliwości proceduralnej, na który składają się: równouprawnienie stron, przewidywalność i transparentność postępowania oraz bezstronność organu orzekającego. Publikacja zainteresuje zarówno sędziów, adwokatów, radców prawnych, jak i arbitrów oraz pracowników nauki.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

26
Wytyczne w zakresie cen transferowych dla transakcji finansowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytyczne w zakresie cen transferowych dla transakcji finansowych
Dostępny
3 szt.

Z uwagi na brak dostępu do danych porównawczych, właściwa wycena transakcji finansowych często jest problematyczna i w konsekwencji może powodować ryzyko sporu z organem podatkowym.Autorki zawarły w publikacji praktyczne wskazówki, które stanowią nieodzowną pomoc w ustalaniu cen transferowych z zachowaniem zasady rynkowości. W publikacji przedstawiono istotne aspekty analizy transakcji finansowych zawieranych pomiędzy podmiotami powiązanymi. W szczególności, omówiono takie zagadnienia jak:- metody ustalenia rynkowego poziomu oprocentowania pożyczek wewnątrzgrupowych, - ratingi kredytowe i ich wpływ na cenę transakcji finansowej, - określanie ceny rynkowej w transakcji typu cash pooling, - transakcje poręczenia finansowego, - usługi ubezpieczenia wewnątrzgrupowego i reasekuracji.Autorki, opierając się na Wytycznych OECD w zakresie cen transferowych z 2020 r., zaprezentowały najważniejsze kwestie poruszane w tym dokumencie, jak również przybliżyły inne istotne aspekty związane z zawieraniem transakcji finansowych przez podmioty powiązane, wynikające z polskich regulacji o cenach transferowych oraz praktycznych doświadczeń.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

Wróć do góry