hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.08.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 18 sierpnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Heartstopper. Tom 1 (Alice Oseman), na drugim Stan splątania (Roksana Jędrzejewska-Wróbel). Kolejny produkt to Pozwól odejść (Kristin Hannah) oraz Disney Kubuś i Przyjaciele. Jak widzę świat... Prosiaczek pokonuje strach (praca zbiorowa).
1
Heartstopper. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heartstopper. Tom 1
Dostępny
1344 szt.

Powieść graficzna LGBTQ+ o życiu, miłości i wszystkim, co dzieje się pomiędzy – gratka dla fanów filmu „Twój Simon” i książek Holly Bourne. Prawa do komiksu sprzedane do 20 krajów na świecie! Charlie i Nick poznają się w szkole. Charlie był tam prześladowany, ale wreszcie może otwarcie mówić o swojej orientacji. Nick gra w szkolnej drużynie rugby i słyszał trochę o Charliem – chłopaku, który został wyoutowany rok wcześniej – choć nigdy nie miał okazji z nim porozmawiać. Nick i Charlie trafiają na wspólne zajęcia i siadają w jednej ławce. Szybko stają się przyjaciółmi i wkrótce Charlie zakochuje się w Nicku, choć wydaje mu się, że nie ma najmniejszych szans. Obaj mają wspólne pasje, odwiedzają się w domach. Przyjaciele Charliego nie rozumieją: co on widzi w tym potężnym chłopaku z drużyny sportowej? Sam Nick nie do końca rozumie, co się z nim dzieje, ale czuje, że to przy Charliem może być nareszcie sobą. Wreszcie, podczas urodzinowej imprezy kolegi Nicka, dochodzi do przełomu w ich relacji. Charlie zostaje z pytaniem: co się właściwie wydarzyło i czy Nick odwzajemnia jego uczucie? Ośmioodcinkowy serial Netflixa na podstawie pierwszego tomu Heartstoppera w przygotowaniu! Emisja wiosną 2022 roku.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

23 osoby kupiły
2
Stan splątania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stan splątania
Dostępny
222 szt.

Obcy sobie, oddzielni, zaplątani w codzienne obowiązki, zniewoleni przez lęki. Kto mógł przypuszczać, że staną się sobie tak potrzebni, jak Harry, Hermiona i Ron! Maria. Codziennie garść suplementów i paskudne smoothie. „Zdrowe i smaczne” – z pewnością! A na święta plastikowa choinka z supermarketu i wigilia z cateringu, bo – jak twierdzi mama – nie można tracić życia na drobnostki. Lena. Zawsze ze słuchawkami na uszach. To jedyny sposób, żeby odciąć się od ludzi. Niespecjalnie ich lubi. No i mama... Czasami myśli, że to raczej ona sama jest matką w tej rodzinie. Czuje się stara i zmęczona. Ale może porysuje, kiedyś to lubiła... Miłosz. W naciągniętym na głowę kapturze, z wielkim futerałem na wiolonczelę. Osobny. Nie lubi się wychylać. Gdyby tylko bluza mogła działać jak peleryna niewidka... Dość tego! Musi być silny, bo „świat nie jest miejscem dla słabeuszy”. Choć chodzą do jednej klasy i mieszkają na tym samym osiedlu, właściwie się nie znają. Nie pomaga też ciągła presja – koniec szkoły, egzamin ósmoklasisty i mityczne punkty – za świadectwo, olimpiady, konkursy i wolontariat. Właśnie, wolontariat! Maria, Lena i Miłosz mają go odbyć w domu spokojnej starości... i nagle okazuje się, że to początek czegoś nowego i odświeżającego. Doświadczenie, które zmieni nie tylko ich, ale także ich rodziny. Nagradzana autorka Praktycznego Pana, Siedmiu wspaniałych oraz serii książek, na podstawie których powstał serial „Pamiętnik Florki”, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, tym razem napisała książkę dla nieco starszego pokolenia młodych czytelników, choć tak naprawdę Stan splątania to powieść międzypokoleniowa.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

22 osoby kupiły
3
Pozwól odejść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozwól odejść
Dostępny
5882 szt.

Pokochałaś TullyiKate? Kiedyś – dawno temu – szła sama pogrążoną w ciemności drogą zwaną Firefly Lane. To była najgorsza noc w jej życiu i właśnie wtedy natknęła się na pokrewną duszę. „To był nasz początek”. Ponad trzydzieści lat temu. TullyiKate. „Ty i ja kontra cały świat”. Najlepsze przyjaciółki na zawsze. Ale opowieści mają swój koniec, prawda? Traci się tych, których się kocha, i trzeba jakoś żyć dalej.

42,90 zł
30,46 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,44 zł

13 osób kupiło
4
Disney Kubuś i Przyjaciele. Jak widzę świat... Prosiaczek pokonuje strach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Kubuś i Przyjaciele. Jak widzę świat... Prosiaczek pokonuje str...
Dostępny
492 szt.

Prosiaczek jest spokojny, nieśmiały i bardzo, bardzo lękliwy. Boi się każdego szmeru, szelestu czy stęknięcia. Jak tu być odważnym? Kubuś Puchatek ma dla przyjaciela radę... Czy zadziała? Ta urocza opowiastka dla maluszków opatrzona jest wstępem, w którym psycholożka dziecięca podpowie, jak wspierać dziecko w rozwoju i jak je przygotować do życia w grupie.

12,99 zł
9,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,90 zł

12 osób kupiło
5
Komiks społeczny 3. Jak się zachować w różnych miejscach? Nowe historyjki w formie ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiks społeczny 3. Jak się zachować w różnych miejscach? Nowe history...
Dostępny
358 szt.

Komiks społeczny 3 to zestaw historyjek, które tym razem skupiają się na tym, jak należy zachować się w różnych miejscach, takich jak: • teatr, • restauracja, • muzeum, • poczta, • biblioteka. Na końcu każdej historyjki znajdują się ciekawe ćwiczenia mające na celu rozszerzenie omawianego tematu oraz sprowokowanie do dyskusji. Komiks społeczny 3 to książka skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 7–13 lat, ich terapeutów, nauczycieli oraz rodziców. Forma publikacji sprawdzi się podczas indywidualnej pracy z dzieckiem, a także w trakcie zajęć grupowych czy lekcji profilaktyczno-wychowawczych.

24,00 zł
16,99 zł

Rabat 29,2%
oszczędzasz 7,01 zł

11 osób kupiło
6
Niech żyje tata Alberta! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niech żyje tata Alberta!
Dostępny
132 szt.

Do urodzin taty został tylko jeden dzień. Albert ma zmartwienie. Chciałby dać tacie jakiś ładny prezent, ale nie wie, co by to mogło być. Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce. W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. Książki o Albercie cieszą się w Szwecji niesłabnącą popularnością, a w Polsce szybko zdobywają kolejnych wiernych czytelników.

24,90 zł
14,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 9,91 zł

10 osób kupiło
7
Strażak Sam. Czytanki naklejanki. Katastrofa pod psem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Strażak Sam. Czytanki naklejanki. Katastrofa pod psem
Dostępny
5 szt.

Kolejna przygoda strażaka Sama. Tym razem dzielny bohater pomoże Normanowi i pieskowi, który na chwilę znalazł się pod jego opieką. Ciekawą i pouczającą historyjkę uzupełniamy dołączonymi do książki naklejkami.

7,99 zł
5,59 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,40 zł

9 osób kupiło
8
Siła słabości. Logoterapia w perspektywie małej drogi terezjańskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła słabości. Logoterapia w perspektywie małej drogi terezjańskiej
Dostępny
19 szt.

Doktor Frankl przeżył kryzys egzystencjalny w piekle nazistowskich obozów śmierci. Był bliski rozpaczy. Odnalazł jednak w sobie coś silniejszego niż śmierć: instynkt przetrwania. Życie go ocaliło i uniosło ku duchowemu celowi, który przewyższa cierpienie. Po uwolnieniu z obozu postanowił zacząć dzielić się swoim zwycięstwem nad rozpaczą z innymi ludźmi. Teresa z Lisieux również przeszła przez noce rozpaczy, depresji nerwowej i egzystencjalnej. Na swój własny sposób zmobilizowała wszystkie siły ducha, żeby nie utonąć. Zakon był jej drogą do celu, który od pierwszej chwili był dla niej jasny. Nigdy nie straciła go z oczu ani z serca. Wysłała ognistą strzałę ku celowi transcendentnemu, ku Bogu! Teresa i Viktor, tych dwoje świadków nadziei będzie nam towarzyszyć na kartkach tej książki, żeby pomóc nam nigdy nie dać się zamknąć w okowach rozpaczy. Noc, nawet najczarniejsza, nie jest w stanie zgasić gwiazd. Wystarczy tylko podnieść wzrok...

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

8 osób kupiło
9
Co było potem? Książka o Mimbli, Muminku i małej Mi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co było potem? Książka o Mimbli, Muminku i małej Mi
Dostępny
70 szt.

Muminek wraca do domu, niosąc bańkę z mlekiem dla mamy. Wiatr zawodzi w ciemnych koronach drzew, zza których wyłania się słońce. Na łące wśród kwiatów można chwilę odpocząć przed dalszą drogą. Kto by pomyślał, że to początek fascynującej przygody? Dzięki wyciętym w kartkach otworom mały czytelnik na każdej rozkładówce może zobaczyć tajemniczy fragment kolejnej strony i spróbować zgadnąć, co się za chwilę wydarzy. Potem wystarczy odwrócić kartkę, by się przekonać, czy miał rację! Ta przepiękna książka zachwyci dzieci i ich rodziców.

39,90 zł
14,99 zł

Rabat 62,4%
oszczędzasz 24,91 zł

7 osób kupiło
10
Młodzi giganci programowania. Roblox z Lua - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi giganci programowania. Roblox z Lua
Dostępny
98 szt.

Naucz się tworzyć prawdziwe gry komputerowe! Uwielbiasz grać? Interesujesz się programowaniem? Nie możesz się oderwać od komputera? Świetnie! Uwolnij swoją kreatywność i zacznij tworzyć własne gry z Robloxem. Ta książka pomoże Ci postawić pierwsze kroki w środowisku Roblox Studio i poprowadzi Cię przez wszystkie etapy pracy nad grą. Stworzysz wirtualny świat, powołasz do życia barwne postaci, przygotujesz ciekawe scenariusze i przeżyjesz niesamowitą przygodę, jaką jest programowanie. Odkryj niezbędne narzędzia, naucz się języka Lua i rozwiń swoje umiejętności programistyczne. Sprawdź, ile satysfakcji daje tworzenie. Dowiedz się, jak osiągnąć najlepsze efekty. Pokaż światu, na co Cię stać! Poznaj Robloxa od podszewki! • Instalacja Roblox Studio i tworzenie projektu, • Kreowanie scen i dodawanie postaci, • Działanie podstawowych narzędzi, • Edytowanie terenu i postaci, • Dodawanie efektów specjalnych, • Podstawy programowania w języku Lua, • Tworzenie własnych skryptów, • Dodawanie tablic, dialogów i interakcji, • Gotowe skrypty przydatne w grach, • Tworzenie prawdziwej gry krok po kroku, • Sprawdzony sposób na zarabianie przy użyciu wirtualnej waluty robux, • Przekonaj się, że programowanie to świetna zabawa!. Dawid Leśniakiewicz – współzałożyciel szkoły Giganci Programowania, w której dzieci i młodzież poznają tajniki kodowania. Ukończył Politechnikę Warszawską i przez kilka lat zawodowo zajmował się programowaniem aplikacji na urządzenia mobilne. Obecnie łączy funkcje zarządcze z dzieleniem się pasją do programowania z młodymi ludźmi.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

7 osób kupiło
11
Podróż w czasie / Подорож в часі - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż w czasie / Подорож в часі
Nasza Księgarnia - gry, od 4 lat
Dostępny
90 szt.

Podróż pełna niesamowitych opowieści i emocji! Pingwin Przemysław zabiera was w podróż po niesamowitych krainach. Będziecie opowiadać historie związane z tymi krainami i zapamiętywać spotkane w nich przedmioty. Wariant gry pozwala dzieciom nazywać emocje związane z przygodami pingwina Przemysława. Gra rozwija umiejętność opowiadania, pamięć, wyobraźnię, skojarzenia i empatię. Do gry dołączony jest komentarz psychologa dziecięcego! Zdobyte nagrody: • Najlepsza Gra Dziecięca, rekomendacja (Niemcy) • Najlepsza Gra Edukacyjna, nominacja (Niemcy) Autor: Reiner Knizia Ilustracje: Maciej Szymanowicz Wymiary opakowania: 20.0 x 20.0 x 4.7 cm Подорож в часі Разом з пінгвіном Пшемиславом ви вирушаєте в подорож у часі та відвідаєте різні дивовижні країни. Разом з нашим другом ви переживете захоплюючі пригоди. Чим краще ви їх запам’ятаєте, тим більше у вас шансів на перемогу! Увага! Прочитайте коментар психолога в кінці посібника! КОМЕНТАР ПСИХОЛОГА Подорож у часі – це гра, яка дозволяє удосконалювати інтелектуальні здібності у веселій та цікавої формі та сприяє набутті навичок у саморегуляції емоцій. Використання асоціацій при розповіді позитивно впливає на розвиток дитини. Опис випадково вибраної країни та об’єктів, а також поєднання цих елементів задіює ліву півкулю мозку. Дитина повинна подивитися на країну, подумати, з яких елементів вона складається, проаналізувати різні можливості і нарешті вибрати одну з них. Весь процес гри задіяна пам’ять, завдяки якій можна як звертатись до асоціацій, так і утримувати їх в пам’яті і використовувати в потрібний момент. – Monika Kalinowska, дитячий психолог, автор блогу monikapsycholog.pl

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

6 osób kupiło
12
Prokurator Teodor Szacki. Tom 1. Uwikłanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prokurator Teodor Szacki. Tom 1. Uwikłanie
Dostępny
22 szt.

Teodora Szackiego, warszawskiego prokuratora, łatwo rozpoznać na miejscu zbrodni. Wysoki, szczupły, w zbyt dobrym jak na urzędnika garniturze, o młodej twarzy, z którą kontrastują zupełnie siwe włosy. Stoi trochę z boku, wściekły, że znów kogoś zamordowano po siedemnastej, dokonując zamachu na jego poukładane życie rodzinne lub – zależnie od dnia– przeszkadzając mu w nieudolnym flircie, który może to poukładane życie doszczętnie zburzyć. W chłodną niedzielę 5 czerwca 2005 roku Szacki rozpoczyna nowe śledztwo. W klasztorze, w centrum miasta, zamordowano jednego z uczestników niekonwencjonalnej terapii grupowej, w czasie której pacjenci wcielali się w role swoich bliskich. Przypadkowe zabójstwo podczas włamania? Taka jest oficjalna wersja, gdyż Szackiemu trudno uwierzyć w hipotezę, że sprawcą zbrodni jest któryś z uczestników terapii. A jeśli tak, to dlaczego? Czy motywu należy szukać w nich samych, czy w osobach, które odgrywali podczas terapii? Każde przesłuchanie dostarcza informacji jeszcze bardziej wikłających sprawę. Prokurator ma nadzieję, że dokładne zbadanie przeszłości denata – osoby pozornie nieciekawej i bezbarwnej – pozwoli wykryć przyczynę zabójstwa i znaleźć sprawcę. Są jednak tajemnice, których nie odkrywa się bezkarnie – rodzinne tajemnice strzeżone przez siły potężniejsze niż rodzina.

41,99 zł
36,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,46 zł

6 osób kupiło
13
Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości
Dostępny
30 szt.

Lem w Polsce Ludowej, czyli wszystkie kręgi piekła. Perypetie genialnego pisarza w państwie absurdów. Wyjątkowa książka na 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema. Jaki urząd piętrzył przed Lemem największe trudności? W jaki sposób pisarz kupował samochody? Kogo chciał wieszać długo i etapami? Autorski wybór korespondencji pisarza z instytucjami systemu, urzędnikami i przyjaciółmi dokonany przez Wojciecha Orlińskiego obnaża, ile bezsensownych problemów i kumulujących się trudności czekało w PRL na człowieka, który ciężką pracą i talentem odniósł duży sukces. Odrzucenie scenariusza do „Szpitala Przemienienia” bez żadnego wyjaśnienia, zwodzenie w kwestii wydania powieści i brak wsparcia w sporach z enerdowskim wydawcą czy notoryczne trudności z naprawą wadliwych samochodów – to tylko niektóre z nich. „Jak każdy pracujący, nie mam zbyt wiele czasu, nie mniej dla zasady postanowiłem przynajmniej tę jedną sprawę załatwić do końca. W nadziei, że Pan będzie tego samego zdania, oczekuję – zgodnie z KPA – odpowiedzi, w której zechce Pan przeprosić za niewłaściwy stosunek urzędniczków Urzędu Pocztowego nr 14, nie jako pisarza, laureata państwowych nagród etc., ale jako zwyczajnego obywatela, wobec którego Poczta zobowiązana jest wypełniać całokształt usługowych czynności. Jak również, iż odpowiednim zarządzeniem zechce Pan radykalnie odmienić stosunki, panujące w w/w Urzędzie Pocztowym. Z poważaniem Stanisław Lem” PRL był piekłem, w którym obywatel mógł tylko przenieść się z jednego kręgu do drugiego. Ale każda próba poprawienia sobie losu pod jednym względem, prowadziła do pogorszenia pod innym.

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

7 osób kupiło
14
Opowieści z Bukowego Lasu. Tom 1. Urodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z Bukowego Lasu. Tom 1. Urodziny
Dostępny
26 szt.

Seria komiksów dla dzieci opowiada o przygodach króliczej rodziny Rabatków: cioci Cynii, tacie Narcyzie i jego pięciorgu dzieciach, którzy mieszkają na szczycie pięknego zielonego wzgórza. To sympatyczna, lekka i pełna humoru historia z przebogatymi kolorowymi ilustracjami, które aż kipią od szczegółów cieszących oko nie tylko najmłodszych. Pełne zaskakujących detali i pastelowych kolorów rysunki są znakomitym dopełnieniem opowieści. W pierwszym tomie króliczki obchodzą ważne święto – urodziny Stokrotka – i w wielkiej tajemnicy przygotowują dla niego przyjęcie niespodziankę. Na podstawie serii we Francji powstał serial animowany „Rodzina Rabatków”, który był emitowany w Polsce.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

5 osób kupiło
15
Ale historia... Tom 9. Skąd te krzywe usta, Bolesławie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale historia... Tom 9. Skąd te krzywe usta, Bolesławie?
Dostępny
58 szt.

Cześć, jestem Julek. Mam dwanaście lat i chciałbym mieć przyjaciela. Co prawda spędzam dużo czasu ze Słoniem i jego ekipą, ale nie zawsze dobrze się z nimi bawię. Ostatnio siłą wysłali mnie w przeszłość, żeby nauczyciel historii zapomniał o zapowiedzianym teście… Jedyny plus jest taki, że przy okazji odkryłem, co napędza latający rower, o którym marzę! Grupka nastolatków przenosi się w czasie o prawie 1000 lat, żeby wyjaśnić, skąd się wziął przydomek króla Bolesława Krzywoustego. Odpowiedzi jest wiele, a szukając tej właściwej, uczniowie dowiedzą się również, co oznaczały postrzyżyny, kto nosił giezło, jak można było podsłuchiwać przez kamienne ściany czy kto mieszkał na podgrodziu. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie, gdy nauczycielem jest pan Cebula. Bogato ilustrowana seria „Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. W dziewiątej części przeczytacie między innymi o tym, jak wyglądały średniowieczne piekarniki, co to było myto i jak Gall Anonim przysłużył się królowi.

26,90 zł
20,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

5 osób kupiło
16
Świat mitów. Tom 1. Dedal i Ikar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat mitów. Tom 1. Dedal i Ikar
Dostępny
41 szt.

Pierwszy tom serii „Świat mitów” – komiksów opartych na greckiej mitologii. Niedawno koronowany król Krety – Minos – nakazuje genialnemu architektowi Dedalowi wybudowanie labiryntu, w którym uwięzi Minotaura, potwora zrodzonego przez jego żonę Pazyfae. Wkrótce potem kreteński władca, po wygranej wojnie z królem Aten, Egeuszem, rozkazuje, aby ten regularnie dostarczał mu młodych ludzi na pożarcie Minotaurowi. Kiedy jednak Minos dowiaduje się, że Dedal go zdradził, umożliwiając jego córce Ariadnie i Tezeuszowi ucieczkę z labiryntu, postanawia uwięzić architekta i jego syna Ikara w wybudowanej przezeń pułapce. Tak oto ojciec z synem zostają skazani na dożywotnie błądzenie po najwymyślniejszym labiryncie korytarzy, jaki kiedykolwiek stworzył człowiek... Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz komiksu napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki wykonała włoska rysowniczka Giulia Pellegrini.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

5 osób kupiło
17
Bądź najzdrowszą wersją siebie, czyli mikroodżywianie w praktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź najzdrowszą wersją siebie, czyli mikroodżywianie w praktyce
Dostępny
53 szt.

Wszystkiego najlepszego! Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że kluczem do zdrowia są odpowiednie nawyki. Jakie dokładnie, podpowiada mikroodżywianie, dziedzina łącząca elementy dietetyki, medycyny i farmacji. Precyzyjnie wyjaśnia, co w sobie zbadać, co jeść, jakie niedobory uzupełnić, żeby działać w maksimum swoich możliwości – świetnie się czuć, mieć mnóstwo energii, a przy tym wyglądać promiennie. Pierwsza w Polsce książka o mikroodżywianiu Żyj 120 lat, czyli moc mikroodżywiania została stworzona jako zbiór podstawowych wiadomości. Druga jest przełożeniem teorii na praktykę. Zawiera rady sprawdzone w pracy terapeutki i specjalistki medycyny stylu życia. Z tej książki dowiesz się, jak: • zwiększyć odporność organizmu, • zadbać o szczęśliwe jelita, • walczyć z otyłością brzuszną, • złagodzić PMS i endometriozę, • przejść lekko przez ciążę, • nie zauważyć menopauzy, • uregulować pracę tarczycy, • poprawić pracę wątroby, • zlikwidować złe nastroje, • pożegnać uciążliwe migreny, • obniżyć poziom cukru, • poprawić jakość snu. Bądź najzdrowszą wersją siebie to wyzwanie. Jeśli się go podejmiesz, będziesz się czuć wspaniale w swoim ciele przez całe długie życie. Nie odkładaj zmian na później. Zacznij teraz.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

5 osób kupiło
18
DODO. Puzzle biomy 60 elementów, Zwierzęta leśne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DODO. Puzzle biomy 60 elementów, Zwierzęta leśne
TM Toys, 60
Dostępny
9 szt.

Odkryj szczęśliwy świat leśnych zwierząt! Zestaw zawiera 60 puzzli wykonanych z wytrzymałej tektury. Kolorowy obrazek przedstawia zwierzęta żyjące w lesie (jelenia, dzika, jeża i lisa). Układanie puzzli zdecydowanie pomaga dziecku się rozwijać, ćwiczy motorykę małą i umiejętność dopasowywania przedmiotów. Gotowa scenka może posłużyć za podstawę do tworzenia opowieści. Rozmiar obrazka: 32.0 x 23.0 cm Rozmiar produktu: 18.0 x 24.0 x 4.0 cm

20,20 zł
18,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,21 zł

4 osoby kupiły
19
Strefa śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strefa śmierci
Dostępny
2249 szt.

Najnowsza powieść o porucznik Wydziału Zabójstw nowojorskiej policji Eve Dallas, która walczy, aby ocalić niewinnych i przysłużyć się sprawiedliwości. Eve Dallas oraz jej mąż, miliarder Roarke, budują centrum reedukacji i resocjalizacji dla młodzieży. Wiedzą, że trudy życia na ulicy mogą zwieść młodych ludzi na manowce. Mają nadzieję, że ten nowy projekt choć kilkoro z nich skieruje na właściwe ścieżki. Proponują współpracę psycholog Rochelle Pickering, której brat Lyle zdołał wydostać się ze spirali uzależnień i zbrodni. Rochelle przeżywa szok, gdy znajduje w swoim domu martwego brata oraz strzykawkę z resztkami narkotyku. Lyle włożył mnóstwo wysiłku w wyjście z nałogu, a ciało jest wręcz napompowane trucizną. Dochodzeniem zajmuje się Eve. Brawurowo przeprowadzone śledztwo daje zaskakujące wyniki. Eve i Roarke muszą wkroczyć na terytorium gangu, gdzie bywał Lyle, zejść do mrocznego półświatka salonów tatuażu i klubów ze striptizem, gdzie żyją ci, którzy w pewnym momencie podjęli niewłaściwe decyzje. Oboje wierzą, że młodym ludziom warto dać drugą szansę. A może nawet trzecią i kolejną. Lecz zarazem ten, kto wydał wyrok śmierci na Lyle'a, nie może liczyć na ich wyrozumiałość.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

4 osoby kupiły
20
Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych
Dostępny
24 szt.

Disnejowski Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy mistrza... powroźnictwa! Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody! Podniebnym światem, gdzie latające wyspy są jedynymi miejscami nadającymi się do zamieszkania, włada okrutny Fantomen. Przeciwko jego rządom powstają rebelianci z Gildii. Spokojny rzemieślnik Miki zostaje zmuszony, aby opowiedzieć się po którejś ze stron, ale że nie czuje się wojownikiem, wybiera własną drogę... Wraz z Minnie, będącą łowczynią bezpańskich wysp, oraz przyjacielem Goofym postanawiają odnaleźć mityczny kontynent Pradawnych. Na drodze naszych bohaterów nie zabraknie niebezpieczeństw ani wrogów. Dotrą tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł, ale czy odnajdą cel swoich poszukiwań? Autorami „Mikiego i krainy Pradawnych” są francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, którzy od lat współpracują, tworząc znane na wielu rynkach europejskich serie fantastyczno-przygodowe „Niezwykła podróż”, „Gargouilles”, „Néfésis”.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
21
M. Mąż opatrznościowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
M. Mąż opatrznościowy
Dostępny
79 szt.

Kontynuacja książki M. Syn stulecia, pierwszej części beletryzowanej biografii Benita Mussoliniego, która spotkała się z bezprecedensowym uznaniem krytyki. Na początku 1925 roku najmłodszy premier w dziejach Włoch, człowiek, który wziął na siebie odpowiedzialność za morderstwo Matteottiego, jakby to był powód do dumy, leży nieprzytomny z bólu w kałuży krwawych wymiocin na podłodze swej garsoniery. Benito Mussolini, „syn stulecia”, który w 1919 roku, po poniesieniu druzgocącej porażki w wyborach, nie wychodził z redakcji swej gazety „Il Popolo d’Italia”, gotowy do dalszej walki ze swymi przeciwnikami, teraz, kiedy już zwyciężył na wszystkich frontach, wydaje się bliski śmierci, pokonany przez wroga atakującego go od wewnątrz, chorobę wrzodową. Ta scena otwiera drugą część czarnej epopei faszyzmu spisanej przez Antonia Scuratiego w formie powieści dokumentalnej. Autor opowiada w niej o przemianie wodza w dyktatora i o tym, jak „poczwarka władzy przekształca się w motyla bezkresnej samotności”. Najstarsi towarzysze partyjni Mussoliniego na jego oczach gryzą się ze sobą jak wściekłe psy, on jednak zdaje się nie widzieć tego, co ma obok siebie, jest wpatrzony w rzeczy odległe i okazałe, chce się mierzyć z Wielką Historią. Do rozstrzygania sporów między faszystowskimi hierarchami deleguje Augusta Turatiego, postać tragiczną, bo przywiązującą zbyt dużą wagę do przyzwoitości; zapomina, ile zawdzięcza Marghericie Sarfatti; stara się okiełznać temperament córki Eddy, wydając ją za mąż za Galeazza Ciano; generałom Badoglio i Grazianiemu powierza afrykańskie podboje przedstawiane przez faszystowską propagandę jako wiekopomną misję cywilizacyjną, a będące w rzeczywistości brudną wojną, prowadzoną także przy użyciu gazów trujących i obozów koncentracyjnych. Tym razem autor jeszcze śmielej splata powieściową narrację z cytatami z autentycznych dokumentów dowodzących, że to, o czym pisze, zdarzyło się naprawdę. Swą opowieść prowadzi aż do roku 1932, do dziesiątej rocznicy marszu na Rzym.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3 osoby kupiły
22
Damy złotego wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Damy złotego wieku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Bestseller Kamila Janickiego znów dostępny! Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna i Anna Jagiellonka – trzy nietuzinkowe kobiety, które żyły w epoce największej potęgi Rzeczpospolitej. Dziś trudno nam nawet wyobrazić sobie ten luksus i splendor, życie pośród setki dworzan i służących gotowych na każde skinienie. Jednak żadna z dam złotego wieku, mimo niewątpliwych sukcesów, nie zaznała trwałego szczęścia. W świecie zdominowanym przez mężczyzn wysoko urodzone kobiety miały do dyspozycji trzy drogi: pozostać marionetką, dążyć do otwartej konfrontacji lub też sprytem i manipulacją zdobywać wpływy i realizować własne cele. Damy złotego wieku nie pozwoliły uwięzić się w złotych klatkach. Groźba wojny domowej, zalążki nowoczesnego biznesu, wykwintne uczty, zakulisowe gry i potajemne romanse – w swojej książce Kamil Janicki barwnie odmalowuje bodaj najbardziej bezwzględny okres w dziejach Polski i kreśli portrety kobiet, których życiorysy istotnie wpłynęły na losy całego państwa.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
23
Star Wars. Tom 2. Operacja Gwiezdny Blask - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Tom 2. Operacja Gwiezdny Blask
Dostępny
15 szt.

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku. Komandor Ellian Zahra otrzymała od budzącego grozę Dartha Vadera zadanie wytropienia niedobitków rebelianckiej floty rozproszonych po galaktyce od czasu bitwy o Hoth. Ale co się kryje za jej gorzkim, osobistym dążeniem do zemsty na księżniczce Lei? Kiedy na światło dzienne wychodzi ważna tajemnica, cenę za jej ujawnienie zapłacą Czwarta i Siódma Dywizja Rebelii! Luke Skywalker, Wedge Antilles i Shara Bey muszą ruszyć do jednej z największych kosmicznych bitew przeciwko chmarze myśliwców TIE! Tymczasem Leia formuje nową elitarną jednostkę pilotów, którzy przeniosą walkę z powrotem na terytorium Imperium. Rodzi się eskadra Gwiezdny Blask! Autorami tomu są amerykański scenarzysta Charles Soule („Potwór z Bagien”, „Superman/Wonderwoman”, „She-Hulk”, „Śmierć Wolverine’a”, „Star Wars: Lando”, „Star Wars: Poe Dameron”, „Star Wars: Darth Vader – Mroczny Lord Sithów”) oraz dwoje rysowników: pochodzący z Hiszpanii Ramon Rosanas („Ant-Man”, „Kapitan Marvel”, „Iron Man”, „Star Wars: Age of Resistance”) i Meksykanka Jan Bazaldua („Avengers”, „X-Force”, „Spider-Man”, „Star Wars: Rogue One”).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

3 osoby kupiły
24
Star Wars Komiks. Tom 13. Zemsta za zdradę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Komiks. Tom 13. Zemsta za zdradę
Dostępny
15 szt.

Seria książek dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. W każdym tomie prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Mimo jednej z największych klęsk Rebelii, Leia Organa i inni przywódcy i bohaterowie Sojuszu nie załamują rąk. Z pomocą nowych sprzymierzeńców gotowi są podjąć działania zaczepne i znowu przenieść walkę na terytorium wroga, by uderzyć Imperium tam, gdzie naprawdę zaboli. Przy okazji nadarza się okazja do odwetu za haniebną zdradę ze strony królowej planety Shu-Torun...

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
25
Cykl Zmroku. Tom 1. Pustynny Książę. Księga 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl Zmroku. Tom 1. Pustynny Książę. Księga 1
Dostępny
6640 szt.

Zupełnie nowa epicka przygoda osadzona w słynnym świecie Cyklu Demonicznego! Piętnaście lat minęło od zakończenia wojny z demonami, istotami ciemności, które pojawiały się nocą, by polować na ludzi. Bohaterowie tamtych zmagań przeszli do legendy. Jednak ich następcy – nowe pokolenie – wyrosłe na opowieściach o nich, nie chcą podążać ścieżką wytyczoną przez rodziców. Niełatwo jest być dzieckiem tych, którzy uratowali świat od zagłady. Księżniczka Olive Papiernik i Darin Bales dorastali w nowym, pokojowym świecie, gdzie demony zostały niemal wytępione. Jedyne czego pragną to wolność i możliwość samodzielnego decydowania o swoich losach. Jednak, gdy okazuje się, że za sukcesy rodziców cenę zapłacą dzieci, a prawdziwe zagrożenie puka do drzwi, muszą w swoje niedoświadczone i niechętne temu ręce wziąć losy świata...

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

3 osoby kupiły
26
Świat mitów. Tom 2. Antygona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat mitów. Tom 2. Antygona
Dostępny
18 szt.

Kolejny tom serii „Świat mitów” – komiksów opartych na greckiej mitologii. Po śmierci Edypa, króla Teb, jego synowie Polinik i Eteokles postanowili podzielić się władzą i rządzić na zmianę. Jednak po roku rządów Eteokles nie chce przekazać tronu bratu. Polinik wzywa więc na pomoc obce wojska i atakuje Teby. Walka kończy się śmiercią obu braci, a władcą zostaje ich wuj Kreon. Uznaje on Polinika za zdrajcę i zakazuje pogrzebania jego zwłok. Rozkazowi temu sprzeciwia się jednak siostra Eteoklesa i Polinika, Antygona. Sprzeciw ten, podyktowany siostrzaną miłością i potrzebą serca doprowadza do serii tragicznych wydarzeń... Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki wykonał włoski rysownik Giuseppe Baiguera.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

3 osoby kupiły
27
Punisher. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punisher. Tom 1
Dostępny
24 szt.

Pierwszy tom mrocznej i krwawej opowieści o Punisherze spod szyldu Marvel Knights – imprintu Marvel Comics. Punisher powraca! Jako niepowstrzymany samotny mściciel Frank Castle znów wypowiada brutalną wojnę przestępcom – ku przerażeniu Mateczki Gnucci i całej jej rodziny mafijnej. Na drodze stają mu również były generał trzymający w szachu całe Stany Zjednoczone, przerażający olbrzym zwany Ruskiem, a także... pełni zapału naśladowcy, którzy postanowili oczyścić Nowy Jork ze zbrodniarzy i grzeszników. Czy zdołają namówić Punishera do współpracy? I co się stanie, gdy do gry włączą się Daredevil oraz Spider-Man? Autorami tej historii są Garth Ennis i Steve Dillon, mistrzowie komiksu znani z tak kultowych tytułów jak „Kaznodzieja”, „Punisher Max” czy „Hellblazer”. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach: „Punisher” (2000) 1–12, „Punisher” (2001) 1–5 oraz „Punisher Kills the Marvel Universe”. Komiks tylko dla dorosłych.

129,99 zł
100,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 29,90 zł

3 osoby kupiły
28
Podrzutek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podrzutek
Dostępny
588 szt.

Dwie kobiety, jedno dziecko i sekret, który odmieni wszystkich... Londyn, rok 1754. Bess Bright pozostawiła swoje dziecko z nieprawego łoża w sierocińcu Foundling Hospital. Sześć lat później powraca, aby odzyskać córkę, której nigdy nie poznała. Drży na samą myśl, że mała mogła umrzeć w przytułku. Tymczasem zdumiona odkrywa, że ktoś podał się za nią i już córkę odebrał. Jej życie staje na głowie, gdy próbuje się dowiedzieć, kto zabrał jej małą dziewczynkę – i dlaczego. Niecałą milę od ubogiego mieszkania Bess, w gregoriańskim domu na spokojnej ulicy, na skraju Londynu mieszka Aleksandra – samotna młoda wdowa. Gdy jej bliski przyjaciel – ambitny młody lekarz pracujący w sierocińcu – przekonuje ją, aby wynajęła opiekunkę dla córki, kobieta waha się. Nie chce zapraszać nikogo do swojego domu ani życia. Tymczasem przeszłość, która sprawiła, że zamknęła się przed światem, dogania ją i grozi zburzeniem ostrożnie odbudowywanego świata...

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
29
Pewnego razu w Hollywood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewnego razu w Hollywood
Dostępny
1084 szt.

Długo oczekiwane pierwsze dzieło fabularne Quentina Tarantino – jednocześnie zabawne, smakowite i brutalne – to nieustannie zaskakująca, czasem szokująca adaptacja jego nagrodzonego Oscarem filmu. Rick Dalton – Niegdyś Rick był gwiazdą serialu telewizyjnego, ale stracił popularność i ostatnio gra jedynie role czarnych charakterów w filmach, na których nikomu nie zależy, oraz topi smutki w litrach whisky sour. Czy telefon z Rzymu odmieni jego los, czy raczej go przypieczętuje? Cliff Booth – Kaskader filmowy zastępujący Ricka w niebezpiecznych scenach oraz jeden z ludzi filmu owianych najgorszą sławą, bo możliwe, że uszło mu płazem morderstwo... Sharon Tate – Wyjechała z Teksasu za marzeniami o karierze filmowej, które udało jej się spełnić. Swoje złote lata spędza na Cielo Drive, na wysokim zboczu Hollywood Hills. Charles Manson – facet po wyroku, stoi na czele grupy naćpanych hippisów, uważając się za ich przywódcę duchowego, ale w każdej chwili jest gotów rzucić ich w cholerę, żeby zostać gwiazdą rocka. Hollywood w 1969 roku. Musicie tam być. Quentin Tarantino jest jednym z najsłynniejszych filmowców swojego pokolenia, słynącym z niekiełznanej wyobraźni i zaangażowania w wielowarstwowe historie. Zadebiutował jako reżyser w 1992 roku Wściekłymi psami, a następnie współtworzył scenariusz, wyreżyserował i zagrał w jednym ze swoich ukochanych filmów, Pulp Fiction, który przyniósł mu pierwszego Oscara za najlepszy scenariusz. Później stworzył wysoko oceniane filmy: Jackie Brown, Kill Bill, Gringdhouse: Death Proof, Bękarty wojny, Django (za którego zdobył drugiego Oscara za najlepszy scenariusz) oraz Nienawistna ósemka. Najnowszy film Tarantino, Dawno, dawno temu... w Hollywood, dostał pięć nominacji do Złotych Globów, dziesięć do BAFTA i dziesięć do Oscara.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
30
Strollowana rewolucja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strollowana rewolucja
Dostępny
4292 szt.

Wychowany w wierze, że Zachód to ostoja wolności i demokracji, w najbardziej pijanym widzie nie wyobraziłbym sobie, że ledwie trzydzieści lat po tym, jak komunistyczna zaraza haniebnie wygasła w swym kacapskim mateczniku, opanuje ona umysły Zachodu – „wolnego świata”, jak nazywało się go za moich czasów. Nie sztuka czuć, że świat się psuje czy wariuje, nie sztuka zauważyć, że nadchodzi koniec świata, sztuka ten koniec świata przeżyć, zrozumieć i w świecie kolejnym znaleźć to, co będzie dobre, co da się wykorzystać i co trzeba rozwijać. W zalewie informacji o rewolucyjnych zmianach, pandemicznych restrykcjach, politycznych przewrotach, ulicznych zamieszkach, obalaniu pomników i stawianiu nowych, potępianiu tego, co do niedawna było święte i uznawaniu za świętości tego, co do niedawna otaczano pogardą albo lekceważeniem – ustalić, co jest skutkiem, a co przyczyną. Rewolucji, udanych i nie, mieliśmy w dziejach jeszcze więcej, niż końców świata. Wydaje się więc, że z takim materiałem porównawczym intelektualiści powinni tę dzisiejszą rozebrać na czynniki pierwsze i objaśnić bez żadnego problemu, błyskawicznie. A jednak jakoś nie potrafią. Moi zdaniem dlatego, że tym razem mamy do czynienia z rewolucją, mimo wszelkich pozorów, zupełnie inną, bezprecedensową. Strollowaną.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
31
Kot Rabina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot Rabina
Dostępny
7 szt.

Żydzi nie przepadają za psami. Pies gryzie, goni, szczeka. A Żydów gryzą, gonią i obszczekują od tak dawna, że w rezultacie wolą koty. Zresztą, nie wiem, jak jest z innymi Żydami, ale tak mówi mój pan. Jestem kotem rabina. Komiks o niezwykłym kocie, który dzięki pożarciu papugi zaczyna mówić. Wykorzystując nową umiejętność postanawia zmierzyć swojego pana z bolesnymi prawdami, które są oczywiste dla kota, ale niekoniecznie dla rabina. Kot rabina to jeden z najważniejszych komiksowych traktatów o religii, społeczeństwie i kulturze. Wydany już w kilkunastu krajach, do Polski trafia ponownie, tym razem w postaci jednotomowego zbioru wszystkich pięciu części. Joann Sfar (ur. w Nicei w 1971 roku) to gwiazda komiksu światowego. Zadebiutował w szeregach L’Association. Pierwszy album opublikował w 1996 roku. Zajął miejsce w czołówce autorów francuskich wraz ze startem serii Donżon, którą stworzył wraz z Lewisem Trondheimem. Jego bibliografia jest bogata, rozległa i zróżnicowana. Jest w niej miejsce w zasadzie na każdy gatunek: biografię, komiks dziecięcy czy adaptacje literackie. Spośród jego dzieł wyróżniają się opowieści z uniwersum Wampira oraz Kot rabina, za którego zdobył trzy nagrody w d'Angoul Me i którego z powodzeniem wprowadził na wielki ekran.

126,00 zł
90,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 35,28 zł

2 osoby kupiły
32
Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych warto...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Jaka jest „idealna księżniczka”? Czy powinna być posłuszna? Schludna? Elegancko ubrana? Aby odpowiedzieć na te pytania, czarodziejka wysyła magiczne lustro w podróż w czasie i przestrzeni. Poznajcie niezwykłe dziewczynki, które pokazują, ile znaczą odwaga, przyjaźń i determinacja, ale które niekoniecznie są grzeczne i mają czyste paznokcie! Sprawdźcie, czy pewna księżniczka stawi czoła wiedźmie, by ratować siostrę, i czy inna zdoła ocalić swoją pustynną krainę przed atakiem wrogich wojsk. A co, jeśli księżniczka marzy o czymś, czego zabrania tradycja? I czy w wieżowcu na blokowisku też mieszkają księżniczki? Te pięknie ilustrowane historie, łączące baśniową konwencję ze współczesną wrażliwością, nakłaniają do przełamywania barier, uczą empatii i udowadniają, że zawsze trzeba być sobą, a wartość człowieka nie zależy od jego pozycji czy wyglądu.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
33
Muminki. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muminki. Tom 3
Dostępny
24 szt.

W tym zbiorczym tomie znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Larsa Janssona! Młodszy o dwanaście lat brat Tove Jansson był pisarzem, tłumaczem, górnikiem w lapońskiej kopalni złota, fotografem lotniczym, pierwowzorem Włóczykija, a także – z czego zasłynął najbardziej – artystą komiksowym. Po komiksową serię powinien sięgnąć każdy miłośnik przygód przyjaciół z Doliny Muminków.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

2 osoby kupiły
34
Gra o marzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gra o marzenia
Dostępny
2 szt.

Romantyczna opowieść zachęcająca do odwagi i realizacji marzeń! Maciek twardo stąpa po ziemi. Zakotwiczony w rzeczywistości wykonuje „wymarzoną” pracę weterynarza. Odpowiedzialność i niezależność finansowa, na co dzień rekompensują mu poczucie braku szczęścia. Aneta żyje marzeniami i stara się konsekwentnie je realizować. Robi w życiu to co lubi, pasja stała się jej pracą. Żadne z nich nie spodziewa się tego, jak bardzo ich życie odmieni pocztowa pomyłka i jakie będą skutki odwiezienia właścicielce źle zaadresowanej paczki. Gdy młodsza siostra Maćka odkryje przypadkiem pokój najsłynniejszego w Polsce gamera… Książka, obok pięknego wątku romansowego, porusza ważne aspekty życia. Żaden zawód nie powinien być determinowany przez płeć. Niestety środowisko gamerów, bardzo często wyklucza kobiety. Powieść zestawia ze sobą dwa światy: powszechnie szanowany zawód weterynarza, z zawodem youtubera, często uważanego za niepotrzebny czy głupi. Obrazuje różne uprzedzenia, które nie powinny być akceptowane. Książka ta to jednocześnie powieść o pięknej miłości, pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy mimo różnic jakie ich dzielą, zrobią dla uczucia naprawdę wiele i są wstanie przezwyciężyć dzielące ich sprawy.

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

2 osoby kupiły
35
Biuwar A3, Irregular verbs - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biuwar A3, Irregular verbs
Visual System, 1
Dostępny
34 szt.

Podkładka na biurko (tzw. biuwar) dla ucznia w formacie A3 zawiera tablicę przedstawiającą najważniejsze czasowniki nieregularne języka angielskiego: formę czasu teraźniejszego, formy przeszłe oraz tłumaczenie. Oprócz tego podkładka ma miejsce na notatki (26 stron klejonych u dołu strony) i linijkę. Fantastyczna pomoc dla uczniów podczas nauki języka angielskiego! Wymiary: 30.0 x 42.0 cm

18,15 zł
12,99 zł

Rabat 28,4%
oszczędzasz 5,16 zł

2 osoby kupiły
36
Sonata o niezapominajce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sonata o niezapominajce
Dostępny
2528 szt.

Powieść autorki światowych bestsellerów Santy Montefiore Audrey dorasta w Argentynie, w zamożnej brytyjskiej rodzinie. Marząc o romantycznej miłości, nie spodziewa się, że już niedługo posmakuje życia poza granicami konwenansów obowiązujących w jej świecie. Dziewczyna bez pamięci zakochuje się we wrażliwym Louisie. Młody pianista komponuje dla niej „Sonatę o niezapominajce”, w rytm której zakochani wkraczają w świat miłości. Rodzinna tragedia kończy trzymany w tajemnicy związek. Audrey nie chce przysparzać dodatkowych trosk rodzicom i zgodnie z ich oczekiwaniami wychodzi za poważnego Cecila, starszego brata Louisa. Choć mąż i ukochane córki dadzą Audrey szczęście, w jej uszach wciąż będzie brzmieć „Sonata o niezapominajce”. Czy los da jej drugą szansę? Czy młodzieńcza miłość wytrzyma konfrontację z latami małżeństwa? Sonata o niezapominajce to wspaniała epicko-liryczna opowieść o namiętności oraz odkrywaniu własnego „ja” i prawdziwego sensu miłości.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
37
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3
Dostępny
1053 szt.

„To irytujące, kiedy coś odrywa cię od lektury dobrej książki, prawda? Zawsze, kiedy musiałem przerywać lekturę Pana Lodowego Ogrodu, byłem wściekły. To świetna powieść.” – Tomasz Kołodziejczak, autor Skazy na niebie „Trzeci tom cyklu to prawdziwa uczta. Drakkar niesie Vuko i jego drużynę w nieznane. Gdzieś tam daleko czeka Lodowy Ogród, a w nim, niczym pająk w sieci, władca, któremu korona wyrasta wprost z czaszki...” – Andrzej Pilipiuk „Grzędowicz to pisarz wysokiej próby i zdecydowanie górnej półki. Jedna z tych osób, dzięki której – tak jak dzięki Sapkowskiemu czy Dukajowi – proza fantastyczna przestaje być literaturą niszową i dla fanów. Pan Lodowego Ogrodu to książka po prostu znakomita i nie ma się co dalej rozwodzić nad tematem.” – Onet.pl Władza... Wystarczyło zaledwie czworo obdarzonych jej pełnią Ziemian, by z planety Midgaard uczynić istne piekło. Vuko Drakkainen podąża śladami ich przerażającego szaleństwa. Z misją: zlikwidować! Odesłać na Ziemię, lub pogrzebać na bagnach. Problem w tym, że oni stali się... Bogami. Filar, cesarski syn, mimo młodego wieku zaznał już losu władcy i wygnańca, wodza i niewolnika. Podąża ku przeznaczeniu, szukając ratunku dla swego skazanego na zagładę świata. Nafaszerowany magią, naszpikowany akcją. Nie spoczniesz, dopóki nie skończysz.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

2 osoby kupiły
38
Pora do przedszkola. Rodzina Treflików. Książka z okienkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
39
Rasmus i włóczęga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rasmus i włóczęga
Dostępny
40 szt.

Wzruszająca opowieść o poszukiwaniu miłości i szczęścia. Dziewięcioletni Rasmus z domu dziecka marzy, że znajdzie kogoś, kto go pokocha i ofiaruje mu prawdziwy, ciepły dom rodzinny. Pewnego szczególnie pechowego dnia nieszczęśliwy i samotny Rasmus podejmuje decyzję o ucieczce. Po nocy spędzonej w szopie spotyka Oskara – włóczęgę. Razem wyruszają na wędrówkę. Czeka ich długa i niebezpieczna droga. Przeczytaj tę książkę, a docenisz swoich przyjaciół.

26,90 zł
20,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

2 osoby kupiły
40
Mania z ulicy OKciej rusza na ratunek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mania z ulicy OKciej rusza na ratunek
Dostępny
27 szt.

„Mania z ulicy OKciej” to nowa seria autorki bestsellerowej „Zosi z ulicy Kociej”! Zosia oddała swój zeszyt siostrze, więc teraz Mania zabiera nas w podróż pełną przygód! Pasiasty obiecał Mani tajną wyprawę, ale wciąż jej na nią nie zabrał. Zniecierpliwiona dziewczynka podejmuje poszukiwania na własną rękę. Szybko jednak je porzuca, bo okazuje się, że dwie kury i jeden kogut są w niebezpieczeństwie! Mania bez wahania rusza na ratunek. Poza tym trzeba jeszcze pomóc sześciu psom… Tak, tym niewidzialnym! Mania ma pełne ręce roboty. Dobrze, że obok są Posiorbina i Żaneta (czyli reszta ekopatrolu), na które zawsze można liczyć. Czy poradzą sobie jednak także z lisem złodziejem butów? Z Manią nikt się nigdy nie nudzi!

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
41
Projekt Feniks. Powieść o IT, modelu DevOps i.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt Feniks. Powieść o IT, modelu DevOps i..
Dostępny
54 szt.

Niech ktoś uprzątnie wreszcie ten popiół! Gdzieś tu musi być Feniks...Bycie menedżerem w potężnej, lecz przeżywającej poważny kryzys firmie w branży IT to nie bułka z masłem. Nigdy nie wiadomo, co czeka Cię następnego dnia i czy jeszcze tam pracujesz. Ale dzień, w którym nagle dowiadujesz się, że z pracy odeszli dwaj Twoi przełożeni, a Ty masz zająć gorący i niewygodny fotel wiceprezesa, naprawdę może przytłoczyć. Coś takiego spotkało właśnie Billa, bohatera tej niebanalnej opowieści.Bill wcale nie chce zostać wiceprezesem. Wie, że każde potknięcie w tej roli będzie go kosztować utratę pracy. Wie też, że nie ma wyjścia tylko od niego zależy, czy pracownicy dostaną pensje na czas i czy uda się wreszcie wdrożyć opóźniony, lecz kluczowy dla przyszłości firmy projekt Feniks. W poczuciu odpowiedzialności bierze się więc do pracy i... zmienia jej filozofię. Kto by się spodziewał, że dobrze funkcjonujący dział IT, który ułatwia komunikację i współpracę w całej firmie, może uwolnić tak potężną energię! Kto mógł przewidzieć, że dzięki wdrożeniu DevOps projekt Feniks wzleci tak wysoko!Przeczytaj tę powieść, a zrozumiesz, jak ukryte mechanizmy mogą stymulować lub hamować firmę. To bezcenna wiedza, nie tylko dla członków działu IT...

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

2 osoby kupiły
42
Usagi Yojimbo. Tom 1. Bunraku i inne opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usagi Yojimbo. Tom 1. Bunraku i inne opowieści
Dostępny
4 szt.

Nowe przygody Usagiego, szlachetnego ronina walczącego z ziemskimi i nadnaturalnymi niebezpieczeństwami czyhającymi w dawnej Japonii, po raz pierwszy w kolorze! W pewnym mieście Usagi trafia na przedstawienie bunraku – teatru lalkowego. Jest zachwycony sztuką i docenia kunszt lalkarzy, ale zaraz potem zostaje wciągnięty w krwawą rozprawę ze złymi duchami. Na szczęście znów spotyka pogromcę demonów Sasukego i razem stawiają czoło nadprzyrodzonemu zagrożeniu. Później ronin poznaje sławną pisarkę, która tworzy opowieści o prawdziwych bohaterach – walecznych jak... sam Usagi. Długouchy wojownik dociera też na równinę Adachi, gdzie przed laty uczestniczył w wielkiej bitwie. Od dawna starał się wrócić w to miejsce, aby przedstawić swojemu dawno nieżyjącemu panu pewną prośbę... I w końcu razem z sympatycznym łowcą nagród Genem przeżywa niebezpieczną, ale wesołą przygodę! Seria „Usagi Yojimbo” jest od wielu lat tworzona przez supergwiazdę komiksu amerykańskiego, scenarzystę i rysownika Stana Sakaiego.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
43
Hejt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hejt
Dostępny
165 szt.

Młody, stary, mniej lub bardziej wykształcony. Z dużego miasta albo małej wsi. Nastolatek z pobliskiego podwórka, uśmiechnięta pani przedszkolanka, troskliwy ojciec lub ukochana babcia. Internet wyzwala w nich najgorsze instynkty, a anonimowość daje poczucie bezkarności. Na odległość dokonują egzekucji – czasem bezmyślnie wyładowując frustrację, a czasem z rozmysłem niszcząc komuś życie. Monika Sławecka, autorka poruszających reportaży: Balet, który niszczy, Alkohol. Piekło kobiet i Porwania, rozmawia z ofiarami hejterów, które na własnej skórze przekonały się, jak okrutne potrafią być ich ataki. Są wśród nich celebryci, aktywiści, osoby znane i rozpoznawalne, ale też zwykli śmiertelnicy, na których miejscu mógłby się znaleźć każdy z nas. Gdzie leży cienka granica między krytyką a hejtem? O czym musimy pamiętać, by nie zostać internetowymi oprawcami? Co możemy zrobić, by chronić siebie i bliskich przed mową nienawiści? „Ludzie często piszą na przykład, że takich jak ja powinno się zabić. Kiedyś próbowaliśmy docierać do osób, które pisały takie komentarze. Znajdowaliśmy ich dane w Internecie, osobiście dzwoniłem do tych ludzi. Po drugiej stronie słuchawki słyszałem przerażony głos, który mówił mi tylko: „Coś mi odbiło, nie wiem, co ja zrobiłem”.” – Jerzy Owsiak

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
44
Siła miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła miłości
Dostępny
1071 szt.

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach Gdzie jest granica miłości i czy w ogóle taka istnieje? Malwina i Adam Ostrowscy, specjalistyczna rodzina zastępcza, przyjmują pod swój dach niemowlę. O chłopca przez dwa lata walczy biologiczna matka. Kiedy udaje się wreszcie ustalić sytuację prawną dziecka, na stałe trafia ono do Ostrowskich, gdyż nie ma chętnych na adopcję Kacpra. Okazuje się, że nikt nie chce dziecka z zaburzeniami intelektualnymi. Malwina z Adamem kosztem własnych dorastających dzieci wkładają wiele wysiłku, by zapewnić Kacprowi odpowiedni rozwój. Z wiekiem chłopiec ujawnia skłonności do przemocy wobec słabszych. Malwina i Adam stają przed dylematem: zakończyć opiekę nad dwunastoletnim Kacprem i rozwiązać rodzinę zastępczą czy nie? Każdy wybór niesie za sobą czyjeś cierpienie. Anna Sakowicz – absolwentka filologii polskiej, edukacji filozoficznej i filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim oraz edytorstwa współczesnego na Uniwersytecie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Przez 17 lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego i etyki, była doradcą metodycznym oraz redaktorem naczelnym regionalnego pisma pedagogicznego. Debiutowała, pisząc do szczecińskiego „Punktu Widzenia”. Od 2013 r. prowadzi blog annasakowicz.pl. Mama dorosłej córki, żona fotografa amatora, właścicielka dwóch kotów i bibliofilka.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
45
Biuwar - Układ Słoneczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biuwar - Układ Słoneczny
Visual System
Dostępny
23 szt.

Podkład na biurko (biuwar) dla ucznia w formacie A3 - Układ Słoneczny. Podkład zawiera graficzne przedstawienie układu słonecznego, najważniejsze informacje o słońcu oraz planetach, miejsce na notatki oraz linijkę. Podkład w formacie A3 (30 x 42 cm) ma 26 kart klejonych u dołu strony.

18,15 zł
12,99 zł

Rabat 28,4%
oszczędzasz 5,16 zł

1 osoba kupiła
46
Mam na imię Selma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mam na imię Selma
Dostępny
1 szt.

Światowy bestseller o dramatycznych losach Holenderki żydowskiego pochodzenia, która przeżyła Ravensbrück Selma van de Perre miała siedemnaście lat, kiedy wybuchła druga wojna światowa. Do tego czasu bycie Żydem w Holandii nie miało żadnego znaczenia. Ale w 1941 roku ten prosty fakt stał się sprawą życia lub śmierci. Kilkakrotnie Selma uniknęła pojmania przez nazistów. Następnie w akcie buntu wstąpiła do ruchu oporu, używając pseudonimu Margareta van der Kuit. Przez dwa lata „Marga” ryzykowała wszystko. Używając fałszywego dowodu tożsamości i podając się za Aryjkę, podróżowała po całym kraju. Dostarczała biuletyny, wymieniała się informacjami, dbała o morale – robiąc, jak później wyjaśniła, co „trzeba zrobić”. W lipcu 1944 r. skończyło się jej szczęście. Została przetransportowana do obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbrück jako więźniarka polityczna. W przeciwieństwie do swoich rodziców i siostry – którzy, jak się później dowiedziała, zginęli w innych obozach – przeżyła, używając swojego pseudonimu i udając kogoś innego. Dopiero po zakończeniu wojny pozwolono jej odzyskać tożsamość i odważyła się raz jeszcze powiedzieć: Mam na imię Selma. Teraz, mając dziewięćdziesiąt osiem lat, Selma opowiada swoją historię własnymi słowami.

39,90 zł
21,55 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 18,35 zł

1 osoba kupiła
47
Ubongo Lines - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubongo Lines
Egmont - gry, od 8 lat
Dostępny
92 szt.

Najnowsza wersja gry „Ubongo”. Tym razem wszyscy gracze będą starali się rywalizować, budując jak najszybciej ten sam wzór pokazany na karcie, używając do tego trójwymiarowych, prostokątnych klocków. Po 9 rudach gracze sumują punkty. Wygrywa ten, kto zdobędzie ich najwięcej. Cztery poziomy trudności umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy. Liczba graczy: od 1 do 4 Wiek: od 8 lat Czas gry: 25 minut Wymiary opakowania: 29.5 x 29.5 x 7.0 cm

149,99 zł
112,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 37,50 zł

1 osoba kupiła
48
Bobaski i Miś. Książka z okienkami. Pora do żłobka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bobaski i Miś. Książka z okienkami. Pora do żłobka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Pierwszy dzień w żłobku to niełatwa sprawa – maluchy zostaną w nowym miejscu, bez mamy i taty. Trochę im smutno, trochę się boją, ale to normalne! Na szczęście, otwierając okienka, mogą poznać każdy kąt żłobka, jeszcze przed pierwszą wizytą! Co tam znajdą? Dywan pełen niespodzianek, mięciutkiego węża, którego trzeba wyprowadzić na spacer, i inne atrakcje! Tak! Żłobek to całkiem miłe miejsce, a wspólne powroty do domu też są super! Pierwszy dzień w żłobku to trudne chwile i dla dziecka, i rodzica. Ważne, by maluchy czuły się wtedy bezpiecznie. Dzięki tej interaktywnej książce z okienkami możecie zacząć bezpieczną i przyjemną adaptację już w domu! Serial „Bobaski i Miś” to skierowana do najmłodszych dzieci prosta animacja o perypetiach rodzeństwa, małych Treflika i Treflinki, znanych już z serialu „Rodzina Treflików”, realizowana techniką lalkową w studiu animacji w Gdyni. Telewizyjna bajka pomaga dzieciom zrozumieć otaczający je świat.

29,99 zł
23,09 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
49
Panie Czarowne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Panie Czarowne
Dostępny
5 szt.

Zawsze są przynajmniej trzy. Może być więcej, ale nigdy mniej. Psotna dziewka, chutliwa matka i groźna, samotna starucha. Obdarzona pierwotną mocą Trójnia. Głuchołazy, małe miasteczko na polsko-czeskim pograniczu ma w herbie kozi łeb. To miejsce, gdzie w siedemnastym wieku wieszano kobiety podejrzane o uprawianie czarów. Większość z nich trafiła na stryczek za nic. Ale były wśród nich także one. Te, które wiedzą. Te, które mogą umrzeć, ale nie odchodzą tak łatwo. Dwadzieścia dwie osoby. Dwadzieścia kobiet, dwóch mężczyzn. Bunia, najstarsza z Pań, znała ich wszystkich, a z trojgiem wymieniała swego czasu pocałunki i sekrety. Siedmioro uprawiało to, co nazywano czarami. Leczyli, dodawali sił, pomagali w problemach miłosnych i użyczali swych ust cichym szeptom zmarłych. O dwojgu z nich powiedziano by dziś, że byli niespełna rozumu – w rzeczywistości mieli tego rozumu zbyt wiele. Chciano je zniszczyć. One jednak wciąż się odradzając, trwają po dziś dzień. Wpisane w historię i żywą tkankę tego miasta. Mówią na siebie Panie. Panie Czarowne. Czy w XXI wieku historia zatoczy koło? Czy te, które mają w sobie moc, będą musiały się zmierzyć z wnukami mężczyzn, którzy próbowali je spalić? Jakub Ćwiek – człowiek, który nie potrafi usiedzieć w miejscu. Pisarz, komik stand-upowy, publicysta podróżnik. Autor ponad dwudziestu książek, a także licznych opowiadań, słuchowisk, artykułów, sztuk teatralnych i scenariuszy. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum Kłamcy, do którego właśnie powraca, ale rozwija też konsekwentnie światy, w których prym wiodą Chłopcy – dorośli pomagierzy Piotrusia Pana – czy polscy superbohaterowie Zawisza Czarny i Dreszcz.

44,99 zł
28,79 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

1 osoba kupiła
50
Armada. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armada. Tom 1
Dostępny
23 szt.

Krążowniki, statki admiralskie, transportowce wojenne, moduły techniczne... Armada to konwój tysięcy pojazdów kosmicznych, poszukujących nowych form życia na nieznanych planetach. Statki Armady są zamieszkiwane przez stworzenia pochodzące ze wszystkich stron galaktyki. W gronie kosmicznych podróżników jest nawet jeden człowiek – Navis, młoda agentka wywiadu Armady. Album zbiorczy zawiera oryginalne tomy: „Ogień i popiół”, „Kolekcjoner”, „W trybach rewolucji” i „Talizman demonów”.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
51
Grzeszne pragnienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzeszne pragnienie
Dostępny
233 szt.

Drake Johns to rozgrywający drużyny futbolowej i bogaty playboy. Taki jest teraz, bo takim stworzyła go Elle, kiedy byli jeszcze parą. Bezlitośnie zniszczyła jego miłość. Aby się pozbierać, Drake na rok odciął się od rodziny i przyjaciół. Teraz wraca, by pokazać jej, kto naprawdę tutaj rządzi. Rozpoczyna się elektryzująca gra: Drake jest przybranym bratem Elle... Miłość od nienawiści dzieli tylko krok. Kto wykona go pierwszy? „Pamiętasz Elle? – moje dłonie zacisnęły się na jej biodrach, unosząc minimalnie jej halkę. – Dalej jest między nami ogień. Tyle lat, a twoje ciało nadal pamięta mój dotyk”. (fragment książki) AT. Michalak to skrywająca się pod pseudonimem autorka, urodzona w 1985 roku w Elblągu. Kochająca żona i matka. Na swoim koncie ma bestsellerowy debiut W jego oczach (2020), który skradł serca czytelniczek. Wieczna marzycielka, której pasją stało się pisanie. Jak sama mówi, żar, który ciągle w sobie nosi, stara się przelać na kartki swoich powieści.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
52
Pan Borsuk i pani Lisica. Tom 1. Spotkanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Borsuk i pani Lisica. Tom 1. Spotkanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

W komiksie o Borsuku i Lisicy poznajemy historię nietypowej rodziny: pana Borsuka i jego trojga dzieci oraz pani Lisicy i jej córki. Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do wspólnego życia! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać razem w jednej norze! Seria cieszy się we Francji wielką popularnością. Jest także lekturą szkolną dla najmłodszych. Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”. Na podstawie komiksu powstał film animowany wyświetlany w polskiej telewizji pod tytułem „Jak borsuk z lisem”.

34,99 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
53
O wilkach i ludziach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O wilkach i ludziach
Dostępny
1048 szt.

Wilki wywołują całe spektrum emocji: od strachu po podziw i przywiązanie. Lopez, sięgając do przepastnego archiwum literatury, historii, nauki i mitologii – a także osobistych doświadczeniach z uwięzionymi i wolnymi wilkami – tworzy fascynujący portret wilka: zwierzęcia zarówno realnego, jak i wyobrażonego przez ludzi z różnych kultur. Biolog może postrzegać wilka przez naukę, podczas gdy Inuita widzi w nim rodzinę bardzo podobną do swojej. Dla wielu rdzennych Amerykanów wilk jest także symbolem duchowym, zwierzęciem, które może wzmocnić jednostkę i społeczność. Lopez przywołuje badania naukowe, rozbija zabobony, które umożliwiły nam demonizować wilki, wyjaśnia mity i z szacunkiem opisuje tradycje, pozwalając tym samym zrozumieć, w jaki sposób to niezwykłe zwierzę tak mocno zrosło się z ludzkim życiem. Klasyczna już książka Lopeza stała się jednocześnie punktem zwrotnym w sposobie pisania o dzikich zwierzętach. O wilkach i ludziach zgłębia niespokojne związki między wilkami a cywilizacją na przestrzeni wieków oraz opisuje rolę wilka w naszym myśleniu o dzikich zwierzętach. „Nie ma lepszej książki o wilkach. Marzy mi się, żebyśmy o nich – i o wszystkich innych zwierzętach – mówili Lopezem, a nie językiem narzuconym społeczeństwu przez wąskie grono myśliwych. Z pełną świadomością tego, że większość swoich biologicznych funkcji wilki realizują poza zasięgiem szkieł naszych lornetek i mikroskopów, a ich intencje często pozostają nieodgadnione. To z tajemnicy rodzą się szacunek i zdrowa koegzystencja.” – Adam Robiński „Ogrom niezwykłych informacji na temat naszej wiedzy o wilkach, ale i na temat naszego okrucieństwa. To połączenie wiedzy biologów, tropicieli, Inuitów, Indian, szamanów i artystów. Po przeczytaniu tej książki na zawsze zmienia się spojrzenie na wilka. Jest to jedna z najlepszych pozycji o wilkach, która głęboko zapisała się w mojej duszy.” – Zenon Wojtas, biolog, tropiciel, ekspert od dużych drapieżników w Magurskim Parku Narodowym „Fascynująca… Książka bogata w obserwacje, mitologię i mistycyzm na temat wilków, która dodaje barwną część do wciąż niedokończonej mozaiki, która definiuje wilka.” – „New York Review of Books” Barry Lopez jest amerykańskim eseistą, powieściopisarzem, znanym z prac poświęconych ochronie środowiska oraz problemom społecznym. „San Francisco Chronicle” uznał go za „najwybitniejszego autora piszącego o przyrodzie”. W swoich książkach Lopez często wraca do motywu związków kultury z naturą, podczas gdy w prozie podejmuje problemy intymności, kwestii etycznych i tożsamości. Opublikował m.in. Arktyczne marzenia (Marginesy 2020) oraz Horyzont (w przygotowaniu).

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
54
DODO. Puzzle 60 elementów Pory roku, Wiosenny czas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DODO. Puzzle 60 elementów Pory roku, Wiosenny czas
TM Toys, 60
Dostępny
7 szt.

Nadeszła wiosna! Leśne zwierzęta radośnie hasają po trawie, a na twarzach mają uśmiechy, bo mogą spędzić słoneczny dzień w towarzystwie przyjaciół! Seria „Pory roku” to nowość firmy Dodo. Puzzle odznaczają się delikatną kreską i doborem kolorów, a ciekawy obrazek opowiadają historie o przygodach uroczych zwierzątek. Zbierz wszystkie cztery łamigłówki z serii, aby połączyć je w jeden obrazek! Puzzle wykonano z wysokiej jakości tektury, przez co są trwałe, przyjemne w dotyku i łatwe w użyciu. Wymiary obrazka: 32.0 x 23.0 cm Wymiary opakowania: 18.0 x 24.0 x 4.0 cm

20,17 zł
18,99 zł

Rabat 5,9%
oszczędzasz 1,18 zł

1 osoba kupiła
55
Bajki 5 minut przed snem. Kot-o-ciaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki 5 minut przed snem. Kot-o-ciaki
Dostępny
68 szt.

Osiem uroczych opowieści o przygodach sympatycznych kotków – rezolutnej Pianki, zwariowanego Krakersa i nieco niezdarnego Budynia, a także ich rodziców i przyjaciół. Dołącz do swych ulubionych bohaterów – udaj się do jaskini na poszukiwania śladów starożytnych kotów, stań oko w oko z tajemniczym Ciastozjadaczem, poznaj nowego, rozkosznego kuzyna kotków, sprawdź, czy Krakersowi udało się zostać mistrzem jazdy na hulajnodze i przekonaj się, jak pomagać innym, aby byli z tego zadowoleni. Opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków drugiego sezonu serialu „Kot-o-ciaki” i są ilustrowane oryginalnymi kadrami z animacji. Duże litery i prosty język pozwolą na samodzielną lekturę tym dzieciom, które opanowały już umiejętność czytania. Opowiadania z tego zbioru to także świetna propozycja do wspólnej lektury dla całej rodziny – nie tylko przed snem!

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

1 osoba kupiła
56
Naklejkowe bajeczki. Królewna śnieżka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe bajeczki. Królewna śnieżka
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
2 szt.

Czytankowe adaptacje popularnych historyjek i bajek z wyróżnionymi miejscami, które trzeba uzupełnić dołączonymi w osobnym arkuszu naklejkami. A na końcu każdej książki: kolorowanka z bajkową scenką.

6,12 zł
4,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,13 zł

1 osoba kupiła
57
To ja, żaba! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To ja, żaba!
Dostępny
27 szt.

Jak to jest być żabą? Otwórz tę książkę i przekonaj się! Przyrodnicza seria, dzięki której dzieci poznają wygląd, sposób odżywiania się, wychowania młodych i środowisko, w jakim żyją różne zwierzęta. W książkach ponadto znajdują się zabawne zadania aktywizujące, ciekawa historyjka i naklejki.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
58
Dieta DASH plan działania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta DASH plan działania
Dostępny
18 szt.

Jesteś jedną z milionów osób, które chorują na nadciśnienie tętnicze, mają zwiększone stężenie cholesterolu i nadwagę? Jeśli tak, ta książka jest dla Ciebie. Przydatny i łatwy w użyciu poradnik na temat stosowania diety DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) ? najlepszej diety uniwersalnej według US News & World Report. Żywieniowe sposoby powstrzymania rozwoju nadciśnienia tętniczego (w skrócie DASH) to nowoczesny plan zdrowego odżywiania się, który przynosi korzyści m.in. w obniżaniu ciśnienia tętniczego i zmniejszaniu stężenia cholesterolu. Książka zawiera praktyczne wskazówki w formie konkretnego planu działania. Czytelnik znajdzie w niej gotowe przepisy, według których może przygotować wszystkie posiłki aż na 28 dni. Ponadto w poradniku zamieszczone są tabele porównujące różne produkty. Autorka w bardzo przystępny sposób omawia zasady zdrowego stylu życia, a jednocześnie podkreśla, że książka nie jest zbiorem licznych zakazów ani opisem cudownej diety, bowiem do osiągnięcia celu najważniejsze są: zdrowe odżywianie się, aktywność fizyczna i prawidłowa masa ciała. Książki Marly Heller to światowe bestsellery wydane w dużych nakładach, teraz również w języku polskim.

25,00 zł
1 osoba kupiła
59
Klej w sztyfcie 9 g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej w sztyfcie 9 g
St. Majewski, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Klej w sztyfcie ST.RIGHT: • wydajny i szybki w użyciu, • nie marszczy papieru, • do użytku szkolnego, biurowego i domowego, • doskonały do papieru, tektury, etykiet, fotografii, • spełnia wymagania zasadnicze dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/48/WE z dnia 18 czerwca 2009 w sprawie bezpieczeństwa zabawek oraz wymogi odpowiednich norm, • gramatura kleju: 9 g.

2,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
60
Koniec jest zawsze blisko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec jest zawsze blisko
Dostępny
19 szt.

Czy któregoś dnia nasza cywilizacja upadnie, a miasta legną w gruzach? Wpływowy podcaster i komentator polityczny zaprasza w hardcorową podróż w przeszłość, aby dowiedzieć się, co naprawdę się wydarzyło, co mogło się wydarzyć i co nas czeka. Ponad trzy tysiące lat temu tajemnicza wojna zmiotła cywilizację epoki brązu z basenu Morza Śródziemnego. Upadały potężne imperia, a zarazy, klęski żywiołowe oraz głód dziesiątkowały ludność. Jaki będzie nasz koniec świata? Czy broń, którą dysponujemy, stanie się w końcu źródłem naszej zagłady? Czy prawdopodobny jest regres w zakresie ludzkich możliwości, nauki i technologii? Czy nasz świat stanie się ruiną odkopywaną przez przyszłe pokolenia archeologów? Czy człowiek przetrwa? Od czasu prehistorycznych katastrof po doświadczenia ery nuklearnej ta kwestia wisi nad ludzkością niczym miecz Damoklesa. Uciekając od utartych koncepcji, zaskakując śmiałymi zestawieniami faktów oraz odważnymi hipotezami, Dan Carlin sprawił, że badanie historii i snucie futurologicznych prognoz stało się rozrywką nie mniejszą niż oglądanie hollywoodzkich superprodukcji czy czytanie światowych mega bestsellerów. Porywająca i prowokująca do myślenia wizja. Inspirujące wyzwanie dla naszej wiedzy i wyobraźni.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
61
Matematyka i przykłady jej zastosowań 3. Podręcznik. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka i przykłady jej zastosowań 3. Podręcznik. Zakres podstawowy
Dostępny
63 szt.

W każdym rozdziale wszystkich podręczników z serii podtytuł jest tematem lekcji. Każdemu tematowi lekcji są przypisane odpowiednie umiejętności wymienione w podstawie programowej. Każda umiejętność wymieniona w podstawie programowej z 30. stycznia 2018 roku jest zilustrowana przykładami, ćwiczeniami i zadaniami utrwalającymi. Duża ich liczba stanowi dobrą bazę przygotowującą do egzaminu maturalnego. Do ćwiczeń i zadań utrwalających podane są odpowiedzi, a do niektórych również wskazówki.

40,00 zł
36,80 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,20 zł

1 osoba kupiła
62
Gra bingo. DODO. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra bingo. DODO. Zwierzęta
TM Toys, od 3 lat
Dostępny
15 szt.

Zasady gry: na początku każdy uczestnik otrzymuje kartę z własnym, unikalnym zestawem obrazków. Prezenter wyciąga żetony pojedynczo i głośno ogłasza, co jest na nich przedstawione, a gracze szukają tego obrazu na swoich kartach. Jeśli go znajdą, zakrywają żądany rysunek tym żetonem. Zawartość opakowania: 6 kart i 24 żetony oraz instrukcje Wymiary pudełka: 12.0 x 18.0 x 6.0 cm

37,99 zł
34,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

1 osoba kupiła
63
Zrozumieć fizykę 3. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć fizykę 3. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakr...
Dostępny
387 szt.

To publikacja umożliwiająca systematyczne przygotowania do matury. Umożliwia systematyczną naukę rozwiązywania różnych typów zadań dzięki przykładom rozwiązanych zadań i zadaniom do nich analogicznym, wskazówkom oraz odpowiedziom do wybranych zadań. Ułatwia utrwalanie i systematyczne sprawdzanie poziomu wiedzy i umiejętności dzięki zróżnicowanym zadaniom maturalnym różnego typu pogrupowanym w działy, zgodnie z układem treści podręcznika, zestawowi zadań maturalnych z odpowiedziami oraz schematem punktowania, a także zadaniom CKE. Ułatwia kształcenie umiejętności przeprowadzania i analizowania doświadczeń dzięki Dziennikowi laboratoryjnemu po każdym dziale oraz zadaniom typu doświadczalnego.

29,50 zł
26,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,95 zł

1 osoba kupiła
64
100 dni do egzaminu ósmoklasisty. Gotowy plan nauki języka angielskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 dni do egzaminu ósmoklasisty. Gotowy plan nauki języka angielskieg...
Dostępny
67 szt.

Zostało tylko 100 dni do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego! 100 dni do egzaminu ósmoklasisty to 100 krótkich lekcji, dzięki którym powtórzysz wszystkie struktury gramatyczne oraz słownictwo wymagane na egzaminie z języka angielskiego. Dowiesz się z niej także, na co zwrócić szczególną uwagę podczas rozwiązywania różnego rodzaju zadań i tworzeniu wypowiedzi pisemnej. Wystarczy piętnaście minut dziennie! Zagadnienia gramatyczne omówione zostały w sposób zwięzły i przejrzysty, a objaśnienia zilustrowane są licznymi przykładami użycia. Słownictwo zostało pogrupowane według kategorii tematycznych, co pomoże je zapamiętać i uporządkować. Zostały zaznaczone stałe związki wyrazowe, słowotwórstwo oraz wyrazy, które sprawiają szczególne trudności. Skrótowo i przystępnie, ale wyczerpująco powtórzone zagadnienia gramatyczne i słownikowe przeplatane są krótkimi ćwiczeniami. Dzięki nim sprawdzisz, ile pamiętasz, ile potrafisz sobie przypomnieć, a ile musisz jeszcze powtórzyć. Lekcje poświęcone funkcjom i językowi codziennemu zawierają gotowe schematy i zwroty potrzebne podczas egzaminu. Test yourself! pozwala utrwalić wiedzę i przećwiczyć umiejętności oraz zapoznać się z autentycznymi zadaniami egzaminacyjnymi. System odnośników oraz aneksy pozwalają na łatwe i swobodne poruszanie się po książce – jeśli nie pamiętasz czegoś z poprzednich lekcji, zawsze będziesz wiedzieć, gdzie szukać odpowiednich objaśnień. A jeśli zechcesz dowiedzieć się czegoś więcej na dany temat, odnośniki podpowiedzą ci, w których częściach książki szukać informacji.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

1 osoba kupiła
65
Kubeczek z blokadą wylania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubeczek z blokadą wylania
Astra, 1
Dostępny
1 szt.

Bardzo przydatny element wyposażenia każdego ucznia! Pojemnik na wodę Astrino do płukania pędzli. Ma specjalną pokrywką z blokadą wylania wody i miejscem na odłożenie aż 4 pędzelków.

7,99 zł
1 osoba kupiła
66
Cykl Zmroku. Tom 1. Pustynny Książę. Księga 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl Zmroku. Tom 1. Pustynny Książę. Księga 1
Dostępny
5232 szt.

Zupełnie nowa epicka przygoda osadzona w słynnym świecie Cyklu Demonicznego! Piętnaście lat minęło od zakończenia wojny z demonami, istotami ciemności, które pojawiały się nocą, by polować na ludzi. Bohaterowie tamtych zmagań przeszli do legendy. Jednak ich następcy – nowe pokolenie – wyrosłe na opowieściach o nich, nie chcą podążać ścieżką wytyczoną przez rodziców. Niełatwo jest być dzieckiem tych, którzy uratowali świat od zagłady. Księżniczka Olive Papiernik i Darin Bales dorastali w nowym, pokojowym świecie, gdzie demony zostały niemal wytępione. Jedyne czego pragną to wolność i możliwość samodzielnego decydowania o swoich losach. Jednak, gdy okazuje się, że za sukcesy rodziców cenę zapłacą dzieci, a prawdziwe zagrożenie puka do drzwi, muszą w swoje niedoświadczone i niechętne temu ręce wziąć losy świata...

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

1 osoba kupiła
67
Myszka Miki. Horrifikland. Przerażająca przygoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myszka Miki. Horrifikland. Przerażająca przygoda
Dostępny
20 szt.

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy mistrza... powroźnictwa! Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody! Miki, Goofy i Donald zakładają biuro detektywistyczne, jednak nie mają zbyt wielu klientów, dlatego z entuzjazmem przyjmują zlecenie dotyczące odnalezienia... kota. Ruszają tam, gdzie zaginione zwierzę lubiło się bawić, czyli do opuszczonego parku rozrywki Horrifikland. Właśnie w tym ponurym miejscu czeka ich ciąg szalonych przygód – potyczki ze złoczyńcami, udaremnianie spisków, przemierzanie tajemniczych podziemi, ucieczki przed pająkami, konfrontacje z duchami! Czy domorosłym detektywom uda się rozwikłać wszystkie zagadki przerażającego parku rozrywki? Scenariusz albumu napisał słynny francuski twórca Lewis Trondheim (właśc. Laurent Chabosy), zdobywca licznych nagród europejskich i amerykańskich, w tym Grand Prix na Festiwalu Komiksu w Angoulême, autor lub współautor wielu różnorodnych tematycznie serii i powieści graficznych, takich jak „Wyspa Burbonów”, „Ralph Azham” czy „A.L.I.E.E.N.”. Rysunki „Horrifiklandu” są dziełem grafika Alexisa Nesme’a, znanego z autorskich cykli „Les enfants du Capitaine Grant” i „Grabouillon” oraz z ilustrowania książek dla dzieci, w tym bestsellerowej serii „Marysia”.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
68
Ojciec wolnych ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec wolnych ludzi
Dostępny
96 szt.

Ta książka to wciągająca opowieść oparta na faktach z życia Prymasa Tysiąclecia. Mocarz, Mistrz, Obrońca Praw Człowieka, Narodu i Kościoła, Kapelan Armii Krajowej, Błogosławiony Patron, Ojciec Wolnych Ludzi - kardynał Stefan Wyszyński. Jak dobrze Go znamy? Jak dziś rozumiemy Jego naukę, która mimo upływu lat, zupełnie nie straciła na swojej aktualności, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej porusza, motywuje i stanowi drogowskaz? Beletryzowana biografia kard. Wyszyńskiego została uzupełniona o ponadczasową „rozmowę z Prymasem”, w której pytania zadają czytelnicy portalu Stacja7.pl, a odpowiedzi, opracowanych przez Pawła Zuchniewicza w oparciu o fragmenty różnych pism – „udziela” sam kard. Stefan Wyszyński. Książka to lektura uzupełniająca dla szkół średnich, proponowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
69
Bł. kardynał Stefan Wyszyński - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bł. kardynał Stefan Wyszyński
Dostępny
60 szt.

Prymas Tysiąclecia wyniesiony na ołtarze! Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński, wydanie w roku beatyfikacji. Oto historia życia kard. Stefana Wyszyńskiego, którego Polacy nazwali Prymasem Tysiąclecia. To on w najczarniejszej historii powojennej Polski odważnie przeciwstawił się zawładnięciu Kościoła przez zbrodniczy system komunistyczny. Zaryzykował własną wolność, zaryzykował życie i mimo uwięzienia nie poszedł na żadne kompromisy, nie ugiął się, ale swoją postawą podtrzymywał naród w trwaniu przy Chrystusie. Oto historia o tym, jak ze zwykłego chłopca wyrósł duchowy przywódca narodu, którego wielkość potwierdza się nawet po jego śmierci i owocuje drogą ku beatyfikacji.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
70
Bartłomiej i Karmelek. Tom 1. Najlepsze miejsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bartłomiej i Karmelek. Tom 1. Najlepsze miejsce
Dostępny
38 szt.

Bohaterami tej historii są Bartłomiej i jego syn Karmelek. Książeczki charakteryzują się prostotą opowieści oraz akwarelowymi ilustracjami i stanowią wspaniałe połączenie komiksu z klasyczną książeczką z obrazkami. W pierwszej opowieści Bartłomiej chce zostać bohaterem w oczach synka i zabrać go w niezwykłe miejsce, gdzie dotrą pierwsi. Dokądkolwiek jednak trafiają, okazuje się, że koledzy Karmelka już tam byli. Dzięki wzruszającym opowieściom i pięknym ilustracjom książeczki zachwycą czytelników w każdym wieku. To doskonały prezent dla ojców i dzieci jako pierwsze spotkanie z komiksem.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
71
Kraków. Plan miasta w skali 1:26 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków. Plan miasta w skali 1:26 000
Dostępny
84 szt.

Składany plan miasta Krakowa w skali 1:26 000. Legenda w języku: polskim, angielskim oraz niemieckim. Na planie zaznaczono m.in.: - sieć dróg, autostrad i ulic wraz z numerami, ulice jednokierunkowe, - linie kolejowe ze stacjami, parkingi, stacje paliw, - szlaki turystyczne, Szlak Twierdzy Kraków, ścieżki rowerowe, - dworce autobusowe, linie autobusowe i tramwajowe z przystankami, - obiekty sakralne, forty, grodziska, informacje turystyczne, - urzędy pocztowe, punkty InPost, posterunki policji, jednostki straży pożarnej, - szpitale, hotele, inne miejsca noclegowe, - kina, teatry, filharmonie, muzea, obiekty sportowe, - parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, kopce. Publikacja zawiera również: - indeks ulic Krakowa, - schemat komunikacji miejskiej, - mapkę stref ograniczonego ruchu i płatnego parkowania, - centrum Krakowa w skali 1:12 500, - centrum Wieliczki w skali 1:10 000, - indeks ulic Wieliczki.

8,99 zł
1 osoba kupiła
72
Wszystko o różańcu, który może wszystko. Historia, cuda, święci, krucjaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o różańcu, który może wszystko. Historia, cuda, święci, krucj...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Co mają ze sobą wspólnego zwycięstwo pod Chocimiem, cud Guadalupe i niewytłumaczalne naukowo przeżycie ośmiu zakonników w epicentrum wybuchu w Hiroszimie? Jak udało się powstrzymać rozprzestrzeniającą się jak pożar herezję katarów w średniowiecznej Europie i dlaczego tysiące bezbronnych manifestantów mogło zwyciężyć uzbrojone po zęby oddziały wojska na Filipinach? To różaniec, Psałterz anielski, kontemplacyjna modlitwa Kościoła będąca skutecznym orężem przeciwko złu. „Każde Zdrowaś Maryjo jest jak uderzenie mnie w głowę. Gdyby chrześcijanie wiedzieli, jaką moc ma różaniec… to byłby mój koniec”. – Szatan podczas egzorcyzmów Skąd wzięła się najpopularniejsza modlitwa katolicyzmu, skąd liczba jej tajemnic? Jak to możliwe, że prosta modlitwa pustelników zauroczyła doktorów Kościoła? Dlaczego dominikanie przedstawiali różaniec jako maryjną świątynię z piętnastoma tajemnicami jako ołtarzami, przed którymi błaga się o wstawiennictwo u Boga, a jezuici potraktowali różaniec jak „salę ćwiczeń” duchowych? W niezwykłej książce specjalista-mariolog, Wincenty Łaszewski opisuje pasjonujące dzieje różańca, świętych zaangażowanych w krzewienie modlitwy i spektakularne cuda, które towarzyszyły ich misji. Wielcy znani i nieznani: św. Dominik, Kartuz Dominik z Gdańska, Małgorzata Bawarska i Mechtylda z Hackeborn, bł. Alan de Rupe, św. Józef Herman, św. Jan Eudes, Jan Jakub Olier i Wincenty Pallotti. Objawienia różańcowe z całego świata: Guadalupe, Lourdes, Gietrzwałd, Turyn i Fatima. Krucjaty różańcowe, dające zwycięstwo pod Lepanto i Chocimiem i wyzwolenie Austrii spod okupacji Sowietów Nigdy nie sądziłeś, że historia różańca może być tak pasjonująca.

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
73
Batman Metal. Tom 1. Batman Death Metal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman Metal. Tom 1. Batman Death Metal
Dostępny
23 szt.

Po wydarzeniach z tomu „Liga Sprawiedliwości: Wojna Totalna. Rok łotrów” rozpoczyna się kolejny rozdział sagi Scotta Snydera. Pierwszy tom nowej serii „Batman Death Metal” pokazuje, co stało się z bohaterami po przegranej bitwie o losy multiwersum. Batman, Który się Śmieje zwyciężył. Stał się władcą koszmarnej Ziemi, przeobrażonej na jego modłę dzięki mocy Perpetui, matki multiwersum. Bohaterowie, którzy ocaleli, są zdani na jego łaskę. Wszystko wskazuje na to, że wszelki opór został złamany. Ale czy na pewno? Prawdziwy Batman kryje się w cieniu i prowadzi wojnę podjazdową, doprowadzając do drobnych starć z siłami ciemiężyciela. Zaś Wonder Woman, która została władczynią Podziemia, marzy o ostatecznym obaleniu tyrana. Bohaterowie nadal nie stracili nadziei na wygraną... Również wygnany przez Perpetuę Lex Luthor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jaką misję powierzy on Lobo, ostatniemu Czarnianinowi? „Batman Death Metal” to komiks autorstwa Scotta Snydera i Grega Capullo, twórców takich serii jak „Batman” i „Batman Metal”. Tę niesamowitą i niezwykle kunsztowną opowieść wzbogaciliśmy dodatkowymi materiałami autorstwa takich scenarzystów jak: James Tynion IV („Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”), Daniel Warren Johnson („Wonder Woman: Martwa Ziemia”) czy Garth Ennis („Kaznodzieja”, „Hitman”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Dark Nights: Death Metal” 1–3, „Dark Nights: Death Metal – Legends Of The Dark Knights” 1, „Dark Nights: Death Metal Guidebook” 1.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
74
Życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Wyróżniona Nagrodą Księgarzy Norweskich 2019, olśniewająca książka Lisy Aisato, autorki ilustracji do bestsellerowej Śnieżnej siostry Mai Lunde. Życie to zbiór najlepszych ilustracji norweskiej artystki, układających się w fascynującą opowieść o przygodach dzieciństwa przeżywanych w krainie wyobraźni, w lasach pełnych rycerzy i elfów; burzliwym okresie dojrzewania, kiedy chęć buntu przeplata się z przemożną potrzebą wtulenia się w ramiona taty. O wątpliwościach, wyborach i obowiązkach dorosłości. Chaosie życia rodzinnego. Tęsknotach i mądrościach, kłębiących się w siwych głowach staruszków. To opowieść o stracie i miłości. Odmalowana z niezwykłym kunsztem afirmacja życia. Książka, którą możesz podarować komuś, na kim ci zależy, a jeszcze lepiej samemu sobie, bo nikt nie ilustruje ludzkich lęków, nadziei i marzeń tak pięknie jak Lisa Aisato. I nikt tak pięknie i prosto o nich nie pisze. Życie to ciepła, a momentami mroczna opowieść dla dzieci w każdym wieku – 5-latków, jak i 105-latków, przełożona na język polski przez Wojciecha Manna. „Wspaniała i bezpretensjonalna książka. Idealny podarunek dla każdego, niczym pudełko czekoladek.” – „Aftenposten” „W tej książce każda ilustracja to osobna historia, która wciąż odkrywa przed czytelnikiem nowe tajemnice, szczegóły, niuanse. Obok prac Lisy Aisato nie sposób przejść obojętnie.” – „NRK”

59,90 zł
53,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

75
Departament Q. Tom 8. Ofiara numer 2117 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Departament Q. Tom 8. Ofiara numer 2117
Dostępny
82 szt.

Ósma książka bestsellerowej serii o Departamencie Q Przez ponad dziesięć lat Assad był pełną tajemnic siłą napędową Departamentu Q, ale seria tragicznych wydarzeń doprowadziła go w końcu na skraj całkowitego załamania. Tylko ciężko doświadczona przez życie Rose może mu pomóc poradzić sobie z mrocznymi demonami, które budzą się dzięki relacji hiszpańskiego dziennikarza, Joana Aiguadera na temat tragicznej śmierci pewnej uchodźczyni. Zaczyna się trwające trzynaście dni nerwowe odliczanie do ostatecznej katastrofy w samym sercu Europy wywołanej przez bezwzględnego irackiego oprawcę Ghaaliba, w których to wydarzeniach Assad odgrywa główną rolę. W tym samym czasie Departamentem Q wstrząsa wieść o śmierci jednego z kolegów, a ekipa Carla Mørcka podejmuje desperacką próbę zapobiegnięcia bezkompromisowemu morderczemu czynowi, którym grozi zamknięty w sobie, szalony chłopak. W walce o ratowanie ludzkiego życia i rozwiązanie traumatycznego dylematu Assada Carl i reszta Departamentu Q trafiają prosto w oko cyklonu, w którym nikomu nie będzie dane uciec od drastycznych decyzji i w którym walczy się, nie przebierając w środkach. „Ofiara numer 2117 to pierwszorzędny thriller i absolutny „must-read” dla wszystkich fanów Jussiego”. – Bogfidusen.dk „Brutalna, dynamiczna, zabawna i przerażająca. Zapomnij o nocnym śnie po odwróceniu pierwszej kartki”. – Bogblogger.dk

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

76
Avengers. Tom 2. Dookoła świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Avengers. Tom 2. Dookoła świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Drugi tom przygód Avengers z serii wydawniczej „Marvel Fresh”! Drużyna Avengers oficjalnie wraca do akcji. Po starciu z Mrocznymi Celestianami otrzymała nową bazę na szczycie świata, kryjącą cuda, o jakich nie śniło się ani magom, ani naukowcom. Ma też nowego szefa – Czarną Panterę! Sojusz najpotężniejszych ziemskich bohaterów z Wakandą nie przypada jednak do gustu ani rządowi Stanów Zjednoczonych, ani Namorowi – władcy Atlantydy od dawna skonfliktowanej z królestwem T’Challi. W dodatku na jaw wychodzą kolejne tajemnice z historii pradawnej drużyny Avengers. Tym razem będzie to prawda o narodzinach pierwszego Ghost Ridera... Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli: David Marquez („II wojna domowa”, „Niezwyciężony Iron Man”), Ed McGuinness („Superman/Batman”), Sara Pichelli („Strażnicy Galaktyki”) i Cory Smith („Amazing Spider-Man: Globalna sieć”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach numer 7–12 serii „Avengers”.

50,00 zł
38,50 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

77
Monster City - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monster City
Nasza Księgarnia - gry, od 8 lat
Dostępny
54 szt.

Przygotuj się na wizytę potworów w twoim mieście! Podczas gry wznosicie wspaniałe miasta. Jednak co chwilę pojawiają się potwory niszczące budynki. 4 razy podczas gry zdobędziecie punkty za swoje miasta. Nie dajcie się potworom! Proste zasady gry, strategia, piękne ilustracje. Zdobyte nagrody: • Najlepsza Rodzinna Gra Karciana (Games Magazine, USA), • Najlepsza Gra Karciana, nominacja (Golden Geek, USA). Autor: Michael Schacht Ilustracje: Mariusz Gandzel Wymiary opakowania: 13.5 x 19.0 x 4.0 cm

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

78
Sen - edycja jubileuszowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sen - edycja jubileuszowa
Nasza Księgarnia - gry, od 8 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Edycja jubileuszowa wydana na stulecie Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” Nowe ilustracje, nowe działania kart, nowe warianty rozgrywki! Możliwość łączenia edycji normalnej z jubileuszową! Stwórz własny sen! Gracze wybierają się w podróż do świata ze snów. Czekają na nich niezwykłe krainy: niektóre jak z bajki, inne z kolei mroczne i pełne kruków. Podglądaj i przejmuj sny rywali. Celem gry jest stworzenie snu z jak najmniejszą liczbą kruków. Zdobyte nagrody: • I miejsce w konkursie ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU (Polska), • Nagroda Klubów ZŁOTY PIONEK 2018 (Polska), • MENSA SELECT (USA), • Nagroda Rodziców (USA), • Nagroda MAJOR FUN! (USA), • Nagroda TOP 100 GAMES (USA), • Najlepsza Zabawka (USA), • Najlepsza Gra Na Wakacje (USA). Ilustracje: Marcin Minor Wymiary opakowania: 13.5 x 19.0 x 4.0cm

79,95 zł
58,36 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,59 zł

79
Kajko i Kokosz. Złota Kolekcja. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Złota Kolekcja. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934–2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. „Złota kolekcja” to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy „Kajko i Kokosz” – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. Tom pierwszy kolekcji zawiera długą historię „Złoty puchar” poprzedzoną wstępem Pauliny Christy, wnuczki Mistrza. Przybliża najmłodsze lata Janusza Christy i jego artystyczną drogę do stworzenia Kajka i Kokosza.

99,99 zł
76,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

80
Generacja X, czyli kryzys wieku średniego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generacja X, czyli kryzys wieku średniego
Dostępny
67 szt.

Słodko-gorzka wyprawa do wielkomiejskiej dżungli, w której każdy może okazać się Tarzanem w kryzysie. Big „Dude” Lebowski w polskim Antycalifornication, powieści o kryzysie wieku średniego i towarzyskiej autolustracji. Trzy imprezy, które stają się pretekstem do spotkania trójki starych znajomych. Szansa na dokończenie rozpoczętych przed laty spraw, na zrobienie życiowego remanentu, zaczęcie od nowa… Więcej niż dwadzieścia lat później, ale bez trzech muszkieterów i d’Artagnana, za to w realiach Polski drugiej dekady XXI wieku i z powrotami do roku 1996, kiedy to telefon komórkowy przestawał być symbolem bogactwa, a złotówka była jeszcze przed denominacją. Szybkie kariery i jeszcze szybsze upadki, zaprzepaszczone szanse i czas, który można cofnąć oraz błędy, które można naprawić, pod warunkiem, że dokona się właściwego wyboru. Luke, Lidka i Amadeusz są rówieśnikami, „między wiekiem chrystusowym a dziadowskim”, ale bliżej niż do 33 lat jest im do 44. Mieszkają w Warszawie, są wykształceni, na studiach byli w jednej paczce, ale różnie potoczyły się ich losy. Generacja X o tych losach opowiada.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

81
Kalendarz 2022. Ptaszek Staszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022. Ptaszek Staszek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.17

Jaki jest ptak, każdy widzi. Przed Wami kolejny kalendarz z serii „Ptaszek Staszek”, tym razem na jakże pięknie zapowiadający się rok 2022. Normalnie nie idzie usiedzieć. Yay. Tak czy siak, może to kawałek światełka w naszym skrupulatnie zaplanowanym światku – pomoże Wam w zapamiętaniu o niechcianej wizycie u znienawidzonego stomatologa, Dniu Kultu Masy Mięśniowej czy o Międzynarodowym Dniu Zagrychy. I można nawet, w przerwach między drzemkami, bazgrać w nim bazgroły na firmowym spotkaniu dotyczącym podniesienia produktywności. Każdy z tych wspaniałych dni jest przyozdobiony uroczym obrazkiem z Ptaszkiem Staszkiem. I może wtedy się uśmiechniecie, a Wasza tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha nie będzie miała lekko, bowiem wie, że nastaje jej koniec (bo wiecie, jak się śmiejecie, to ta tkanka jakby się kurczy czy coś). Jak sami widzicie, rozwiązanie dylematu wyboru pomiędzy kalendarzem a elektrycznym pasem wyszczuplającym jest jasne. A poza tym jak kupisz kalendarz, to nie wydasz na ciastko. W środku znajdziesz: • kalendarz na rok 2022 – jeden dzień na jednej stronie, • kalendarium 2021 i 2023 roku, • wygodny rozkład kalendarza i dużo miejsca na notatki, • kolorową wstążkę, którą zaznaczysz, jaki dzisiaj dzień. Albo coś z tego będzie albo nie będzie. To na pewno.

39,90 zł
33,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

82
Interna Szczeklika MAŁY podręcznik 2021/22 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interna Szczeklika MAŁY podręcznik 2021/22
Niedostępny
Brak

Czy nie zdarzyło nam się pomyśleć, iż dobrze byłoby mieć pod ręką pomoc i wskazówkę w rozwiązaniu zagadki, jaką stanowi każdy chory? Wsparcie w znalezieniu drogi wyjścia z niepewności, której nieraz doświadczamy? Książeczkę, jaką można by włożyć do kieszeni fartucha lekarskiego, nie rozstawać się z nią na dyżurze, w gabinecie i podczas wizyty domowej. Z tą myślą powstało nasze kompendium.

100,00 zł
Powiadomienie
83
Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać. Złamane skrzydło Adrianka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać. Złamane skrzydło Adriank...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Najmłodszy z całego rodzeństwa, bocianek Adrianek ma pecha. A to oplącze się sznurkiem, a to wypadnie z gniazda i złamie skrzydło. Z opresji zawsze ratuje go zawsze dzielna mała Ewunia, mieszkająca w domu nieopodal gniazda. Czy Adriankowi uda się pokonać przeciwności losu i wyrosnąć na dorodnego bociana? Co my możemy zrobić dla tych pięknych ptaków? Seria „Pomóż mi przetrwać” została stworzona dla dzieci, które chcą mądrze wspierać przyrodę. Książka zawiera planszę edukacyjną oraz sprawdzian wiedzy.

22,99 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,7%
oszczędzasz 5,00 zł

84
Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.30

Trzeci album o przygodach pięciu Czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelniczek na całym świecie. Cornelia rozpacza po stracie ukochanego Caleba. Całymi dniami przesiaduje w swoim pokoju. Will, Irma, Taranee i Hay Lin próbują ją pocieszyć, jednak ta nie chce ich widzieć. W końcu dziewczyny kłócą się i obrażają jedna na drugą. Brak ich jedności źle wpływa na magiczną równowagę świata, a sytuację tę postanawia wykorzystać Luba, ambitna członkini Bractwa Kondrakaru. Przez jej działanie WITCH tracą swoją moc i powstaje Migotaurus, bestia która zagrozi samej Wyroczni. Na domiar złego budzi się też Nerissa – była Powierniczka Serca Kondrakaru, skazana przez Bractwo. Tylko zjednoczone Strażniczki zdołają walczyć z takim wrogiem. Czy potrafią przezwyciężyć wzajemne żale i animozje? A oprócz tego... kolejna z bohaterek się zakocha! Przygody Czarodziejek wymyśliła włoska pisarka Elisabetta Gnone, znana z trylogii powieściowej dla dzieci „Fairy Oak”. Bazując na jej pomyśle, scenariuszem oraz rysunkami do poszczególnych tomów serii zajmowali się liczni autorzy związani z rynkiem opowieści graficznych. W 2002 roku cykl „WITCH” i jego twórcy zostali uhonorowani ważną włoską nagrodą komiksową czasopisma „Topolino”. Księga trzecia zawiera komiksy z numerów 25–36 magazynu „Czarodziejki WITCH”.

89,99 zł
69,29 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

85
Rick i Morty. Tom 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rick i Morty. Tom 12
Dostępny
6 szt.

Dwunasty album zwariowanych przygód bohaterów znanych z kultowego serialu telewizyjnego produkcji Adult Swim: geniusza Ricka Sancheza i jego wnuka Morty’ego Smitha! Pewna osoba bezwarunkowo i z własnej woli pokocha... Ricka! Ale Rick i tak się o tym nie dowie. Przede wszystkim jednak zapijaczony naukowiec ruszy wraz z Jerrym w szalony pościg za Pawikiem Jonesem, który porwał Morty’ego. Po co jednak uprowadzać dzieciaka, którego nawet własny dziadek traktuje jak popychadło? Poza tym bohaterowie zapolują na biednego kosmicznego giganta, spróbują wydmuchać z nosa inteligentnego zielonego stwora i dowiedzą się, że z mediami społecznościowymi nie warto wojować... Większą część tomu zajmuje długa historia nominowanego do Nagrody Eisnera scenarzysty Kyle’a Starksa („Sexcastle”, „Rock Candy Mountain”) i głównego rysownika serii Marca Ellerby’ego („Doctor Who”, „Regular Show”).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

86
W cieniu drzew. Tom 1. Jesień pana Zrzędka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu drzew. Tom 1. Jesień pana Zrzędka
Dostępny
33 szt.

Nadchodzi zima i wszystkie leśne zwierzęta są pochłonięte przygotowaniami: gromadzą zapasy, urządzają legowiska i żegnają się z sąsiadami. Pan Zrzędek próbuje zamieść zeschnięte liście z ganku swojego domu, ale ciągle ktoś mu w tym przeszkadza... Znakomicie dobrana kolorystyka idealnie oddaje atmosferę panującą tuż przed nadejściem zimy. Złote światło, brązowe liście wielkich drzew i zamglone niebo, a do tego ciepłe wnętrza przytulnych domków ukrytych w gęstym lesie. To pogodny, ciepły i zabawny komiks dla najmłodszych, który z pewnością sprawi przyjemność także dorosłym czytelnikom.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

87
Nieśmiertelny Hulk. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieśmiertelny Hulk. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Pierwszy tom opowieści grozy o Nieśmiertelnym Hulku z serii wydawniczej „Marvel Fresh”! Niełatwo zauważyć Bruce’a Bannera. Siedzi cicho i nie lubi zwracać na siebie uwagi. Gdyby ktoś wpakował mu kulkę w łeb, umarłby bez sprzeciwu. Jednak po zapadnięciu nocy przebudziłby się jako ktoś inny – nieśmiertelny zielony potwór zwany Hulkiem, najsilniejsze monstrum ze wszystkich. W obu swoich wcieleniach przyciąga kłopoty, więc tuła się po amerykańskiej prowincji i nigdzie nie zagrzewa miejsca na dłużej. Pewni ludzie uparli się jednak odszukać Bannera. Problem w tym, że zamiast potulnego naukowca mogą znaleźć bestię... i tajemnicze Zielone Wrota. Jaki koszmar się za nimi kryje? I czy dawni przyjaciele z Avengers zdołają poskromić gniew Hulka, skoro nie udało się to nawet śmierci? Autorem tego mrocznego, nietuzinkowego portretu jednego z najsłynniejszych bohaterów Marvela jest brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy Al Ewing, znany z takich serii jak „Mighty Avengers” czy „Loki: Agent of Asgard”. Rysunki stworzyli Joe Bennett i Lee Garbett. Album zawiera: materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach 1–10 serii „Immortal Hulk” oraz w zeszycie 684 serii „Avengers”.

69,99 zł
53,89 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

88
Ptaki nocy. Wielkie łowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki nocy. Wielkie łowy
Dostępny
3 szt.

Album to kontynuacja runu legendarnej scenarzystki Gail Simone („Secret Six”) o grupie wojowniczych bohaterek. Autorce towarzyszą rysownik Ed Benes („Superman”) oraz wielu innych twórców. Wcześniejsze przygody tej niezwykłej drużyny znajdziecie w tomie „Ptaki nocy – Tajemnice i morderstwa”. Black Canary, Huntress i Oracle. Ptaki nocy. Elitarna grupa kobiet, która rozbija przestępczy półświatek Gotham. Huntress i Vixen działają pod przykrywką, aby zdemaskować groźną sektę działającą poza Gotham. Natomiast Black Canary i Oracle stawiają czoło takim przeciwnikom jak Brainiac i Joker. Poza tym Ptaki Nocy muszą połączyć siły w starciu z potężną nadnaturalną postacią, która na własną rękę wymierza sprawiedliwość, wysysając z ofiar siły życiowe. Czy któraś z członkiń grupy zapłaci najwyższą cenę za grzechy przeszłości? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batgirl” 57, „Batman” 633 i „Birds Of Prey” 68–80.

109,99 zł
84,69 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 25,30 zł

89
Wojtek i Rudy. Tom 3. Wojtek i Rudy wciąż rozrabiają - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojtek i Rudy. Tom 3. Wojtek i Rudy wciąż rozrabiają
Dostępny
12 szt.

Ci dwaj przyjaciele nie przepuszczą żadnej okazji do dobrej zabawy. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni, której mają pod dostatkiem. Wskocz do ich świata i zobacz, co tym razem wymyślą Wojtek i Rudy i jakie kłopoty sobie zgotują! Kontynuacja komiksu nagrodzonego w drugiej edycji konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Autorem serii jest Piotr Hołod, absolwent warszawskiej ASP, od dzieciństwa fan komiksu.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

90
Thor. Tom 1. Thor odrodzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thor. Tom 1. Thor odrodzony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Pierwszy tom przygód Gromowładnego z serii wydawniczej „Marvel Fresh”! Po bitwie z Mangogiem, krwiożerczym sędzią bogów, Thor znów został Gromowładnym i od razu spadła na niego lawina kłopotów. Asgardia legła w gruzach, magiczny młot Mjolnir spłonął w Słońcu, a czarnoksiężnik Malekith Przeklęty wraz z bezwzględną Królową Żaru podbijają kolejne światy. Tym razem ich płonące hordy biorą na cel mroźną krainę umarłych. Jeśli Thor nie zdoła ich powstrzymać, rozegra się prawdziwa bitwa lodu i ognia! No, chyba że uda się zaprowadzić pokój dzięki pewnemu niespodziewanemu małżeństwu... Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli Mike del Mundo („Avengers”) i Christian Ward. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach 1–6 serii „Thor”.

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

91
Injustice. Bogowie pośród nas. Tom 1. Rok pierwszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Injustice. Bogowie pośród nas. Tom 1. Rok pierwszy
Dostępny
18 szt.

Superman jest największym bohaterem Ziemi. Ale kiedy ginie najdroższa mu osoba, oszalały z wściekłości wymierza sprawiedliwość na własną ręką i z zimną krwią zabija człowieka odpowiedzialnego za tę zbrodnię. To wydarzenie zapoczątkuje przemianę Człowieka ze Stali. Zamiast podejmowania kolejnych prób ratowania świata... postanawia przejąć nad nim władzę. Ostatni Syn Kryptona siłą zaprowadza pokój na Ziemi, nie licząc się z nikim i z niczym. Tylko jeden człowiek stoi między Supermanem a władzą absolutną: Batman. Mroczny Rycerz użyje wszelkich dostępnych mu metod, aby powstrzymać swojego byłego przyjaciela przed zniszczeniem świata. Kto przyłączy się do bezwzględnej krucjaty Supermana przeciwko przestępczości, a kto opowie się po stronie buntu u boku Batmana? Album „Injustice. Bogowie pośród nas. Rok pierwszy”, inspirowany fenomenalną grą wideo, opowiada historię szaleństwa, jakie zawładnęło światem, gdy bohaterowie obdarzeni niemal boskimi mocami spróbowali go naprawić. Scenariusz Toma Taylora („DCeased”) oraz ilustracje takich rysowników jak Jheremy Raapack („Resident Evil”), Mike S. Miller („Game of Thrones”) gwarantują niesamowitą rozrywkę. To pierwszy tom bestsellerowej serii przedstawiającej superbohaterów z uniwersum DC, jakich nigdy wcześniej nie widzieliście! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach w formie cyfrowej jako: „Injustice: Gods Among Us” 1–36, a później drukowanej jako „Injustice: Gods Among Us” 1–12 i „Injustice: Gods Among Us Annual” 1.

119,99 zł
92,39 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

92
Resident Alien. Tom 2. Obcy w Nowym Jorku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Resident Alien. Tom 2. Obcy w Nowym Jorku
Dostępny
5 szt.

Dalszy ciąg przygód sympatycznego przybysza z innej planety. Doktor Harry Vanderspeigle, bystry, utalentowany kosmita, rozbija się na Ziemi. Ukrywa się wśród mieszkańców miasteczka Patience w stanie Waszyngton, a wkrótce przyjmuje nawet posadę miejscowego lekarza. W wolnych chwilach rozwiązuje zagadki kryminalne. Kiedy Harry’ego przypadkiem zauważają poszukujący go przedstawiciele biura śledczego, w miasteczku pojawia się pewien uparty agent federalny i zaczyna węszyć. Harry wraz z pielęgniarką Astą i jej ojcem szamanem odkrywają, że grozi im niebezpieczeństwo. Na szczęście są wśród przyjaciół, którzy pomogą im uniknąć kłopotów. Tymczasem w mieście znów dochodzi do morderstwa... Na podstawie komiksu telewizja SyFy nakręciła serial. Autorem scenariusza jest Peter Hogan („Terra Obscura”), a rysunki stworzył Steve Parkhouse („Doctor Who”). Album zawiera zeszyty miniserii: „Resident Alien: The Man with No Name” 1–4, „Resident Alien: An Alien in New York” 1–4, „Resident Alien: Your Ride’s Here” 1–6.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

93
Fakty i plotki o kosmicznych piratach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fakty i plotki o kosmicznych piratach
Dostępny
6 szt.

Niektórzy piraci zagrabione złoto oddają do banku. Fakt czy plotka? Szefową piratów jest baronowa von Kloc, pływająca pod banderą Posępnej Fregaty. Fakt czy plotka? Niebieskie jajo kosmowęgorza pod kapeluszem chroni pirata w czasie bitwy. Fakt czy plotka? Najsłynniejsza opowieść ery piratów to historia porwania i odbicia Mańka, syna władcy pirackiej galaktyki. Fakt czy plotka? Ta niezwykła książka zawiera bardzo dużo faktów i jeszcze więcej plotek o kosmicznych piratach, ich zwyczajach i życiu. Dowiesz się z niej, jakich przedmiotów uczą się w pirackiej akademii, gdzie są tajne pirackie bazy, jak kosmiczni rozbójnicy spędzają wolny czas oraz czym się zajmują na emeryturze.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

94
X-Men. Wielki projekt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
X-Men. Wielki projekt
Dostępny
6 szt.

Wielka historia X-Men w jednym tomie! Od założenia słynnej pierwszej drużyny mutantów, którą zebrał profesor Xavier, przez pojedynki z Magneto i wizytę na wyspie Krakoa, aż po plan X-tynkcji – ten album gromadzi wszystkie najważniejsze wydarzenia, które wpłynęły na losy Jean Grey i spółki. Ed Piskor, nietuzinkowy twórca komiksów niezależnych znany m.in. z nagrodzonej Eisnerem serii „Hip hop: Genealogia”, zabiera czytelników w niezwykłą podróż po dziejach jednej z najpopularniejszych superbohaterskich drużyn. Opowiada kanoniczne historie o początkach X-Men, o ich najistotniejszych misjach, przygodach i bitwach na swój wyjątkowy sposób. Wartka narracja i obłędne rysunki – ten nietypowy album, który sam autor nazywa listem miłosnym, to lektura obowiązkowa zarówno dla każdego wielbiciela mutantów, jak i dla tych, którzy dopiero chcą poznać ich przeszłość. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach: „Grand Design” 1–2, „X-Men: Grand Design – Second Genesis” 1–2, „X-Men: Grand Design – X-Tinction” 1–2, a także „X-Men” (1963) 1, „Giant-Size X-Men” (1975) 1 i „Uncanny X-Men” (1981) 268.

149,99 zł
115,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 34,50 zł

95
Konie, adiutanci, faszyści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konie, adiutanci, faszyści
Dostępny
133 szt.

Jest rok 1944. W majątku ziemskim Ignaza Himmelsteina w Prusach Wschodnich stacjonuje sztab niemieckiej armii północ. Oficerowie i ich adiutanci zajmują cały dworek, a życie gospodarza ulega zmianie. Cofająca się armia niemiecka to sygnał, że sytuacja na froncie nie wygląda dobrze, a Tysiącletnia Rzesza się sypie. Ignaz widzi, że ci, którzy mają o nią walczyć, są skonfliktowani, zakłamani, wza- jemnie podważają swoje kompetencje, a atmosfera podejrzeń i strachu podsyca wizję rychłego upadku. Mimo to każdy stara się walczyć, jeżeli nie o przetrwanie kraju, to o własne. W tej atmosferze pełni ogłady staropruscy oficerowie uciekają się do najniższych instynktów, aby osiągnąć swoje cele. Twardzi weterani, przenikliwi intelektualiści, melancholijni alkoholicy, zdesperowani paranoicy, bezwzględni zbrodniarze. Wysoko postawieni wojskowi zebrani w jednym miejscu w skrajnych okolicznościach. A pośrodku tego wszystkiego Ignaz, którego świat zamknął się wokół koni, adiutantów i faszystów.

39,00 zł
33,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

96
Cel, czyli o korzyściach ze skupienia się na tym, co najważniejsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cel, czyli o korzyściach ze skupienia się na tym, co najważniejsze
Dostępny
23 szt.

Jaki jest cel twojej pracy, twojego życia, relacji, przywództwa? W jakim celu robisz to, co robisz? Ben Renshaw, myśliciel przywództwa, mówca, trener i autor ośmiu książek, w tym LEAD! i SuperCoaching, który pomógł wielu liderom w transformacji ich zawodowego życia, udowadnia, że poznanie odpowiedzi na to proste z pozoru pytanie może dramatycznie zmienić nasze życie. Bo to cel daje powód do rozwoju, pokonywania przeszkód oraz realizacji potencjału. A umiejętność połączenia życiowej misji (celu istnienia), wartości (zachowań) oraz celów (twoich potrzeb) jest niczym złota nić przebiegająca przez każdy aspekt naszej pracy, życia i relacji. Zapewnia nam klarowność, kierunek, ułatwia podejmowanie decyzji oraz pozwala na koncentrację na tym, co dla nas najważniejsze. Niniejsza książka powstała po to, by pomóc Ci odkryć twoją życiową misję, znaleźć sens w życiu, w pracy, w zespole, w organizacji oraz zgodnie z nimi przewodzić innym, by ich motywacja i zaangażowanie przekładały się na realizację celów firmy. Renshaw zawarł w niej konkretne wskazówki i narzędzia potrzebne do odkrycia własnych talentów, pasji i wartości i stania się liderem, który zgodnie z nimi przewodzi i tworzy trwałe zespoły. Opracowane przez niego modele – jak odkryć cel osobisty, cel zespołu i cel organizacji – oraz liczne analizy rynkowych case studies pomogą Ci właściwe wykorzystać twój wrodzony potencjał oraz pozwolą efektywnie prosperować w dzisiejszym złożonym i niestabilnym świecie. „Esencjalizm nie polega tylko na mówieniu »nie« – polega również na mówieniu »tak« najważniejszemu, najwyższemu celowi w życiu. Ta książka genialnie to ilustruje.” – Greg McKeown, autor bestsellera z listy „New York Timesa”: Esencjalista. Mniej, ale lepiej „Książka Cel jest dla ludzi, którzy chcą osiągnąć wyższy poziom zrozumienia, efektywności oraz przyspieszyć swój rozwój.” – Keith Barr, prezes InterContinental Hotels Group PLC „Książka Cel pomaga uczynić życie lepszym i każdy powinien ją przeczytać.” – Marshall Goldsmith, autor książki What Got You Here Won’t Get You There oraz wiodący coach amerykańskiej kadry menedżerskiej „Ben jest kluczowym partnerem w rozwijaniu wyższej kadry menedżerskiej naszej firmy, a książka Cel jest odzwierciedleniem świetnej pracy, jaką wykonał.” – John Holland-Kaye, prezes lotniska Heathrow „Ben jest dla nas wsparciem od 20 lat, odkąd sieć YO! zaczęła się rozwijać, a lektura tej książki sprawi, że zechcesz odnaleźć w sobie odwagę do robienia wielkich rzeczy.” – Simon Woodroffe, założyciel sieci YO! Sushi „Ben Renshaw pisze o jednym z najważniejszych motywatorów w naszym życiu – naszym poczuciu celu. W tej książce przeczytasz o tym, jak może cię on prowadzić, motywować, dawać ci spełnienie zarówno w wymiarze osobistym, jak i zawodowym. Jeśli poszukujesz sensu w życiu, ta książka jest dla ciebie.” – Daniel H. Pink, autor książek Kiedy oraz Drive Ben Renshaw jest mówcą, trenerem i autorem ośmiu książek, w tym LEAD! i SuperCoaching. Jest także ekspertem i coachem specjalizującym się w transformacji kultury organizacyjnej firm, tak aby były skupione wokół jasno określonego celu, który jednoczy członków zespołu. Jego innowacyjna praca z takimi organizacjami, jak Cadbury, Coca-Cola, Rolls Royce, Unilever czy Virgin Media, z liderami i kadrą kierowniczą oraz przedsiębiorcami przyniosła mu międzynarodowe uznanie. Jego autorskie programy szkoleniowe to: „Świadome przywództwo”, „Coaching w przywództwie”, „Lider zrównoważonego wzrostu”, „Autentyczne przywództwo”, „Przywództwo oparte na relacjach”, „Zwinne przywództwo”. Renshaw wierzy, że każdy ma indywidualną misję, a jej odkrycie i podążanie za nią w przywództwie jest największą szansą w życiu.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

97
Naznaczeni na zawsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naznaczeni na zawsze
Dostępny
65 szt.

Jak sprawy zatajone w dzieciństwie mogą rzutować na dorosłe życie? Jakie konsekwencje niosą za sobą decyzje podjęte przez rodziców przed narodzeniem dziecka? Pewnego letniego dnia roku 1991, dziewięcioletnia Jana Berzelius budzi się w szpitalu. Nie jest w stanie przypomnieć sobie kim jest, ani skąd pochodzi. Kilkanaście lat później, jako ceniona i rozpoznawalna prokuratorka, podejmuje się prowadzenia śledztwa dotyczącego morderstwa szefa imigracyjnego Hansa Juhlena. Sprawa nabiera tempa, kiedy odnalezione zostaje kolejne ciało, tym razem małego chłopca, którego odciski palców pasują do tych znalezionych na pierwszym ciele. Uwagę młodej prokurator przykuwa jednak znamię na szyi chłopca. Jest niemal pewna, że widziała je już wcześniej... „Przewrotna i trzymająca w napięciu intryga, której złożoności nie powstydziłby się Nesbø ani Kepler”. – „DAST Magazine” „Pisarka uwodzi nas, czytelników, aż do ostatniej strony snując swoją historię z językową finezją. Taka właśnie powinna być powieść kryminalna”. – „Sundsvalls Tidning” „Bezgranicznie porywająca aż do ostatniej strony”. – Anna Jansson, bestsellerowa szwedzka pisarka

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

98
Japonia. Notatki z podróży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japonia. Notatki z podróży
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Dlaczego lepiej trzymać ręce przy sobie, wsiadając do tokijskiej taksówki? W jaki sposób korzystać z toalety i rozkładów jazdy, aby nie przysporzyć sobie (zbytnio) wstydu? Co oprócz napojów można kupić w japońskich automatach (podpowiedź: tym razem nie chodzi o bieliznę) i do czego, poza jedzeniem, służą słodycze? Na czym polegał XVII-wieczny system antywłamaniowy i dlaczego wynajęcie kawalerki kosztuje 15 000 zł za pierwszy miesiąc? Do czego są zdolne japońskie bóstwa i jak trafić do raju miłośników mangi i anime? Czym grozi zadawanie obcym niedyskretnych pytań oraz dlaczego wizytę w Japonii najlepiej zacząć od... posterunku policji? Jeśli sądzisz, że korzystanie z planu miasta, kalendarza, kubka do herbaty czy ścierki do naczyń masz w małym palcu, Japonia może cię zaskoczyć! W przypadku obcokrajowca sprawy tak zwyczajne jak zakupy, spacer w parku lub wizyta w kafejce internetowej mogą przybrać niespodziewany obrót... Miłośniczka Japonii z radością dzieli się garścią przygód i ciekawostek okraszonych dawką humoru. Wśród nich nie zabrakło opowieści o Czarodziejce z Księżyca, spotkaniach z nieznajomymi, kotach, jedzeniu i wpadkach ? nie tylko tych językowych!

39,00 zł
33,15 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

99
Maryja. Matka i Królowa. Przewodnik biblijny dla katolików - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maryja. Matka i Królowa. Przewodnik biblijny dla katolików
Dostępny
12 szt.

Maryja jest najwspanialszym wzorem wiary dla Kościoła. To dzięki Niej zbliżamy się do Chrystusa. Znany jezuita – o. Mitch Pacwa – zaprasza katolików do ponownego poznania Matki Najświętszej. Przeprowadza czytelnika przez kolejne fragmenty Pisma Świętego oraz doktryny Kościoła katolickiego, aby wytłumaczyć najważniejsze wydarzenia z życia Maryi. • Na czym polega kluczowa rola Maryi w historii zbawienia? • Jak bardzo znacząca była Jej obecność na weselu w Kanie Galilejskiej? • Co oznaczają słowa Jezusa skierowane do Niej na Kalwarii? Każdy rozdział książki zawiera studium do refleksji, pytania pomocnicze do indywidualnego lub grupowego rozważania oraz miejsce na notatki. Mitch Pacwa – kapłan katolicki, jezuita, doktor filozofii, jeden z najbardziej inspirujących duchownych w Ameryce. Jego program w telewizji EWTN cieszy się niesłabnącą popularnością. Autor książek Zwyciężać w walce z grzechem, Zbawieni i Jak słuchać, kiedy Bóg mówi.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

100
Zabić Smoka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabić Smoka
Dostępny
100 szt.

Prawdziwa bitwa to ta, której nie widać! Świat duchowy jest realny i bezpośrednio wpływa na nasze życie. Często za codziennymi zmaganiami kryją się duchowe bitwy. Dzięki Słowu Bożemu i mocy Ducha Świętego mamy wszystko, czego nam potrzeba, abyśmy stali się więcej niż zwycięzcami w Chrystusie! Daniel Kolenda wnikliwie analizuje biblijne spojrzenie na pochodzenie oraz działanie aniołów i demonów. Wyjaśnia, czym jest tzw. duch czasów - inspirowane duchowo trendy społeczne i kulturowe kształtujące mentalność całych pokoleń. Autor nie szuka sensacji. Śmiało obala wiele popularnych w kościołach mitów na temat walki duchowej.Podkreśla znaczenie codziennej dyscypliny duchowej, uświęconego stylu życia oraz autorytetu w modlitwie. Daje praktyczne wskazówki, jak wygrywać walkę w umyśle i jak przezwyciężać nałogi. Ta książka nauczy cię rozpoznawać i wygrywać duchowe bitwy. Daniel Kolenda jest ewangelistą misyjnym, którego posługa cechuje się znakami, cudami i masowymi nawróceniami. Podczas wielkich kampanii ewangelizacyjnych, organizowanych w miejscach zaliczanych do najniebezpieczniejszych, najoporniejszych wobec Ewangelii i najbardziej niedostępnych, przyprowadził do Chrystusa 22 miliony ludzi. Kolenda jest następcą znanego ewangelisty Reinharda Bonnkego. Pełni funkcję prezesa i dyrektora zarządzającego organizacji Christ for All Nations ( CfaN). Dotychczasowe publikacje CfaN wydano w 104 językach w łącznym nakładzie 190 milionów egz. Organizacja ma swoje przedstawicielstwa w dwunastu krajach.

42,00 zł
35,28 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,72 zł

Wróć do góry