hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.08.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 11 sierpnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów (Gabor Maté), na drugim Almond (Won-Pyung Sohn). Kolejny produkt to Momo (Michael Ende) oraz Najszczęśliwszy człowiek na ziemi (Eddie Jaku).
1
Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów
Dostępny
287 szt.

W tej niezwykle aktualnej książce Gabor Maté przygląda się epidemii uzależnień trawiących nasze społeczeństwo. Autor odpowiada na pytanie, dlaczego jesteśmy tak podatni na uzależnienia, oraz wskazuje, co jest potrzebne, aby wyrwać się z ich więzów. Autor oprowadza nas po „świecie głodnych duchów” prezentując dramatyczne historie swoich pacjentów uzależnionych od narkotyków. Przedstawia syntezę badań nad uzależnieniami, rozwojem mózgu i osobowości. Dzieli się także śmiałymi spostrzeżeniami i nowatorskimi odkryciami. Dr Maté przeciwstawia się powszechnie panującym poglądom traktującym uzależnienie jako chorobę genetyczną lub indywidualną porażkę moralną. Autor skłania się ku twierdzeniu, że w rzeczywistości jest to przypadek, w którym ludzki rozwój przebiegł nieprawidłowo. Bliskie spotkania z uzależnieniem to panoramiczne, współczujące i bardzo intymne, a także holistyczne spojrzenie na naturę uzależnień. Gabor Maté jest lekarzem psychiatrą. Przez wiele lat prowadził prywatną praktykę jako lekarz rodzinny, a następnie był zatrudniony na szpitalnym oddziale opieki paliatywnej. Około roku 2000 podjął pracę w przychodni opiekującej się osobami uzależnionymi od narkotyków we wschodniej dzielnicy Vancouver, gdzie staraniem fundacji dobroczynnej założono hotele dla narkomanów.

49,99 zł
31,49 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,50 zł

54 osoby kupiły
2
Almond - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Almond
Dostępny
156 szt.

Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. Almond to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak strach czy złość. Nie ma przyjaciół: zadbały o to dwa neurony w kształcie migdałów umiejscowione głęboko w mózgu. Oddane matka i babcia dbają o chłopca ze wszystkich sił. Ich mały dom jest pełen kolorowych samoprzylepnych karteczek ze wskazówkami, kiedy należy się uśmiechać, kiedy powiedzieć „dziękuję”, a kiedy się ukłonić. Nagle w Wigilię Bożego Narodzenia i szesnaste urodziny Yunjae wszystko się zmienia. Barbarzyński akt przemocy, który dotyka mamę i babcię, niszczy świat chłopaka. Osamotniony i zszokowany Yunjae doznaje kolejnego wstrząsu: do szkoły przybywa niespokojny nastolatek Gon i zaczyna się nad nim znęcać. Nieoczekiwanie oprawca i ofiara dowiadują się, że mają więcej wspólnego, niż sądzili. Gon jest zaskoczony beznamiętnym spokojem Yunjae, podczas gdy Yunjae myśli, że jeśli pozna porywczego Gona, nauczy się doświadczania prawdziwych uczuć. Nawiązuje się zaskakującą przyjaźń. A kiedy Gon znajdzie się w niebezpieczeństwie, to Yunjae wyjdzie poza strefę komfortu, by stać się być może najbardziej nieprawdopodobnym bohaterem. Almond to poruszająca opowieść o tym, jak miłość, przyjaźń i wytrwałość mogą zmienić życie na zawsze. Won-pyung Sohn – południowokoreańska pisarka i reżyserka filmowa, absolwentka filozofii na Uniwersytecie Sogang oraz reżyserii na Koreańskiej Akademii Sztuk Filmowych. Jako pisarka otrzymała Nagrodę Changbi dla Young Adult Fiction (za powieść Almond) oraz Jeju 4.3 Peace Literary Award (za Seoreunui bangyeok). Jako twórczyni filmowa została wyróżniona przez Science Fantasy Writers (2006) i Przegląd Filmowy 6. Cine21 (2001). Sama mówi, że spełnia się w tworzeniu obydwu form sztuki: literatury i filmu, które są wyjątkowe pod względem ekspresji.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

24 osoby kupiły
3
Momo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Momo
Dostępny
138 szt.

Tajemnica czasu, magia i niezwykła dziewczynka. Momo zjawia się znikąd, ale wokół niej niemal od razu znajdują się przyjaciele. Jest niezrównaną towarzyszką zabaw, potrafi wspaniale słuchać, a każda chwila z nią to wspaniała przygoda. Kiedy jednak w jej świecie znikąd pojawiają się szarzy panowie, wszystko się zmienia. Znika wolny czas i znika radość. Ale Momo jest odporna na działania szarych panów. Z pomocą przyjaciół jest w stanie uratować świat przed obezwładniającą szarą rozpaczą. Ponadczasowa opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne, stworzona przez Michaela Endego, mistrza literatury dziecięcej, autora niezapomnianej Niekończącej się historii. Jego przetłumaczone na kilkadziesiąt języków książki zajęły zasłużone miejsce na półkach z klasyką literatury dziecięcej i znajdują się wśród ukochanych książek z dzieciństwa zarówno dzieci, jak i ich rodziców na całym świecie. Z oryginalnymi ilustracjami Autora.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

21 osób kupiło
4
Najszczęśliwszy człowiek na ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najszczęśliwszy człowiek na ziemi
Dostępny
945 szt.

Więzień obozu w Auschwitz opowiada, jak odnalazł w życiu wdzięczność, dobroć i nadzieję. Jest to historia jego życia. Momentami bywa ona przygnębiająca, dużo w niej smutku, żalu i bólu. Jednak koniec końców jest w niej widoczne szczęście. Ponadstuletni Eddie Jaku uważa, że jest ono tym, co każdy z nas może wybrać, i pokazuje, jak to zrobić. „Mój drogi Nowy Przyjacielu! Przeżyłem sto lat i wiem, co to znaczy patrzeć złu w oczy, i też wiem, jak to jest, kiedy w oczy spogląda zło. Widziałem najgorsze oblicze ludzkości, horror obozów śmierci, wysiłki nazistów, żeby pozbawić mnie i moich pobratymców życia. Jednak teraz uważam się za najszczęśliwszego człowieka na ziemi. Przez te wszystkie lata nauczyłem się jednej rzeczy: życie może być piękne, jeśli się je takim uczyni”.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

18 osób kupiło
5
Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach
Dostępny
202 szt.

„W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trzydzieści procent – czyli ponad dziewięć milionów – dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemocy w rodzinie. Siedemnaście procent skrzywdziło bliskich kilka razy, a trzy procent wielokrotnie. Mężczyźni katują żony i dzieci. Bici synowie dorastają i znęcają się nad swoimi partnerkami i dziećmi. Krzywdzone dziewczynki wpadają w szpony toksycznych mężów. Dorosłe dzieci dręczą zniedołężniałych rodziców. Silniejsi terroryzują słabszych, zdrowi niepełnosprawnych, ci, którzy mają władzę, kontrolują i ranią swoich podopiecznych. Przez nasze domy płynie rzeka agresji, bólu, cierpienia i nienawiści. Oficjalne statystyki to wierzchołek góry lodowej. Napisałem tę książkę, by pokazać, co kryje się pod spodem – jak wygląda prawdziwe oblicze przemocy domowej”. Jacek Hołub

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

11 osób kupiło
6
Cała szkoła mówi o mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cała szkoła mówi o mnie
Dostępny
197 szt.

Pełna przewrotnego humoru, ciepła i mądra opowieść o dojrzewaniu i pierwszej miłości, która potrafi być bardzo skomplikowana, zwłaszcza kiedy zakochujesz się w swoim wrogu… Ale kto mógł przypuszczać!? Strojenie się, makijaż i przyziemne uczucia były przecież ostatnimi rzeczami, o jakie posądziłaby siebie Eliza. „Jesteś wyłącznie tak dobra, jak świadczą o tobie fakty” – taką dewizę wyznawała na co dzień. Jej myśli zaprzątał przede wszystkim „Sygnalista” – szkolna gazetka, w redakcji której działała z sukcesami od lat, a teraz, jako uczennica przedostatniej klasy, mogła w końcu kandydować na stanowisko redaktor naczelnej. Była najlepszą kandydatką! Bez dwóch zdań! Do momentu, kiedy… na jej drodze pojawił się – niedoświadczony, ale wysoki, przystojny i wygadany (jak się okazuje!) – Len. Podobno po kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą karierę baseballisty, „swoje miejsce” odnalazł właśnie tutaj, w redakcji „Sygnalisty” i pokochał pisanie. Dobre sobie! Eliza Quan staje przed nowym wyzwaniem – musi zmierzyć się z rywalem i walczyć o wymarzone stanowisko. Przy okazji, przez przypadek, staje się twarzą feministycznej rewolucji. A jeśli Len wcale nie jest aż tak wyrafinowany i zepsuty? Czy uda im się podjąć współpracę? I czym skończy się ta walka o szkolne stołki?

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

7 osób kupiło
7
Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne
Dostępny
77 szt.

Wspaniała zabawa i nieoceniona pomoc edukacyjno-logopedyczna. Proste historyjki o zwierzętach, które zajadają swoje przysmaki. Coś im się przykleja do zębów, coś kręci w nosie, jak mogą sobie pomóc? Trzeba trenować buzie i języki! Jeśli jesteście ciekawi, co kryje w sobie buzia, jak pracują jej mięśnie, jeśli potrzebujecie profilaktyki logopedycznej – ta książka jest właśnie dla Was! Anna Skiba jest neurologopedą klinicznym i specjalistką wczesnej opieki logopedycznej. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci z wadami wymowy i zaburzeniami komunikacji. Jest popularyzatorką wiedzy o rozwoju dziecka.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

7 osób kupiło
8
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 7. Gdzie jest pan M.? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 7. Gdzie jest pan M.?
Dostępny
104 szt.

Siódma część przygodowo-fantastycznej serii dla dzieci. Hurra! Jest nowa wiadomość od pana Morrisona: wkrótce kolejne dzieci dostaną swoje magiczne zwierzęta! Ale nagle właściciel sklepu z magicznymi zwierzętami znika bez śladu, a potem znika także panna Cornfield. Na zastępstwo w klasie pojawia się naprawdę mało przyjemny jegomość! Co się stało? Nie wiadomo, ale lis Rabbat jest przekonany, że nie powinni czekać z założonymi rękami! Rozpoczyna się przygoda pełna zagadek…

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

7 osób kupiło
9
Tomek Łebski. Tom 9. Najlepszy w klasie (prawie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek Łebski. Tom 9. Najlepszy w klasie (prawie)
Dostępny
7 szt.

W dziewiątym tomie Tomek zostaje członkiem szkolnego samorządu i przygotowuje się do swojej pierwszej przemowy! Wszyscy się cieszą, łącznie z ulubioną koleżanką z klasy? Asią. Tylko Marek siedzi skwaszony… Wychowawca oddał sprawdziany i okazało się, że Tomek wypadł najlepiej z całej klasy. W dodatku Pzombie zagra na dorocznym szkolnym koncercie… Co za idealny obrót spraw! Szkoda, że to tylko piękny… SEN! Jednak Tomek chce, żeby to wszystko wydarzyło się naprawdę. Ma już na to własny pomysł. Czy uda mu się zostać najlepszym uczniem w klasie? Sprawdźcie sami! Wielokrotnie nagradzana bestsellerowa seria „Tomek Łebski” to idealna propozycja dla każdego dziecka. Zabawne historie opowiedziane z perspektywy 11-letniego chłopca z pewnością zaciekawią niejednego młodego czytelnika. Niestandardowa forma – bogato zilustrowane strony z mnóstwem żartobliwych obrazków ukazujących świat Tomka Łebskiego oraz dodatkowe strony do samodzielnego uzupełniania ? zachęcą do sięgnięcia po książkę również mniej chętnych do czytania. Wystarczy otworzyć pierwszą stronę! „Tomek Łebski” to seria książek, których nie musisz czytać po kolei. Wybierz tom, który Cię najbardziej interesuje i… pękaj ze śmiechu.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

7 osób kupiło
10
Bieszczadzkie demony. Tom 2. Diabli taniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczadzkie demony. Tom 2. Diabli taniec
Dostępny
154 szt.

Bieszczadzkie demony znowu zaczynają swój szalony taniec. Diabli taniec, druga część magnetyzującej serii Emilii Szelest, wzbudza emocje i przynosi kolejne zagadki… Magda, główna bohaterka powieści Diabli taniec, już nigdy więcej nie zamierza czuć się bezradna i słaba. Po rozwiązaniu sprawy, którą jej przełożeni od początku spisywali na straty, pod okiem Damiana trenuje techniki samoobrony. Tymczasem mężczyzna wciąż walczy ze swoimi demonami – wie, że stoi na krawędzi i jeden krok wstecz może doprowadzić do ponownego upadku. Tylko bliskość Magdy działa na niego kojąco – a jednocześnie jest źródłem nieustającej męki. Zdaje on sobie sprawę z tego, że kobieta ma narzeczonego i nigdy nie będzie jego. Spokój nie zagościł w Bieszczadach na długo. Młodej prokurator i byłemu śledczemu przyjdzie zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Festiwal muzyczny zostaje brutalnie przerwany przez krwawą zbrodnię. Czy kilkoro młodych ludzi zginęło w wyniku rytualnego samobójstwa czy masowego morderstwa? Sprawa zatacza coraz szersze kręgi, zmuszając Damiana do wejścia w świat, który – jak wierzył – dopiero co udało mu się zostawić za sobą. Czy Magda będzie latarnią, która wskaże mu bezpieczną drogę do domu? Emilia Szelest – autorka romansów, kryminałów i erotyków. Rodzinnie i zawodowo związana z Sanokiem. Obecnie pełni funkcję redaktor naczelnej „Tygodnika Sanockiego”. Prywatnie lubi motocykle, hokej, a także „życie na pełnych obrotach”. Swoją pisarską przygodę zaczynała od opowiadań fanfiction. Do szerszego grona odbiorców dotarła poprzez serwis internetowy, na którym udostępniała swoje powieści. Pierwsza na papierze pojawiła się Niebezpieczna gra. Autorka wydała ją pod nazwiskiem Wituszyńska. Prócz tej powieści opublikowane zostały dwie kolejne części serii o Weronice Kardasz, czyli Układ idealny oraz Ryzykowny wybór. Jedno z jej opowiadań znalazło się również w antologii Dopóki śmierć nas nie rozłączy oraz Niegrzeczne święta. W 2020 roku opublikowała Bardzo cichą noc napisaną wspólnie z Eweliną Dobosz. W 2021 roku ukazała się jej powieść Free Birds oraz Licho nie śpi, pierwszy tom serii Bieszczadzkie demony. Diabli taniec to kontynuacja cyklu.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

6 osób kupiło
11
Trzy czarownice. Tom 2. Siostra księżyca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy czarownice. Tom 2. Siostra księżyca
Dostępny
1017 szt.

Moce, żywioły, demony i krucha dziewczyna. Opowieść o sile czarów i miłości. Vianne przeżyła atak demonów podczas ceremonii zaślubin Ezry i Wegi. Niestety wszystkie trzy siostry podstępem zostają wywiezione na dwór króla demonów Regulus usiłuje zmusić je, aby dostarczyły mu magiczne przedmioty, dzięki którym miałby nieograniczoną władzę Władzę, którą chciałby wykorzystać przeciwko całej ludzkości Vianne ma niewiele czasu na znalezienie wyjścia z tej sytuacji Jeśli jej się nie uda, Regulus spełni swoją groźbę i przekaże siostry w ręce demonów, aby dokonało się skrzyżowanie gatunków i wyhodowanie nowej rasy. Wszystko, w co Vianne wierzyła do tej pory, okazuje się kłamstwem, a wybory, przed którymi musi stanąć, są coraz trudniejsze. Magiczna przygoda pełna niebezpieczeństw i romansów w świecie, w którym legendy stały się rzeczywistością.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

5 osób kupiło
12
Czystka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czystka
Dostępny
89 szt.

Każdy ma prawo zapomnieć lub chociaż milczeć o doznanych krzywdach i żyć nowym życiem. Tak jak ojciec autorki. Ale życie bez korzeni jest bardzo trudne – bo każdy ma prawo wiedzieć, kim jest, z kogo się wywodzi i jakie traumy odziedziczył. Katarzyna Surmiak-Domańska chce wiedzieć. Chce także odzyskać babcię Franciszkę, która w jej życiu nie istniała. Ta książka jest zapisem odbudowywania pamięci – jednej kobiecie przywraca w niej miejsce, drugiej pozwala zrozumieć, jak przeszłość wpływa na wszystkich żyjących członków rodziny. Czystka to pisana z reporterską wnikliwością rodzinna saga, śledztwo genealogiczne prowadzone z dystansem niepozbawionym czułości, badanie historii rodziny na podstawie skrawków i analogii. Z zachowanych listów, zamazanych wspomnień, ale także przemilczeń i niedopowiedzeń wyłania się stopniowo obraz wiejskiego życia na Kresach – od pozornej idylli przedwojennej wielokulturowości, przez grozę wojny i horror rzezi wołyńsko-galicyjskiej, po zagładę tamtego świata, wysiedlenia, zajmowanie domów po Niemcach i próby budowania wszystkiego od początku. Nie brakuje tu postaci drugoplanowych – poza najbliższą rodziną pojawiają się także ciotka pracująca jako służąca we Francji, wuj z Ameryki i liczni krewni. Ich obecność to tło barwne i nieodzowne, by obraz stał się kompletny, a przeszłość odzyskana.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

5 osób kupiło
13
Joga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga
Dostępny
17 szt.

Między szaleństwem a odkupieniem. Elektrowstrząsami a pokorą. Kłamstwem a prawdą. Siedem lat po monumentalnym Królestwie, dziele o początkach chrześcijaństwa, religijnej ekstazie i utracie wiary, Emmanuel Carrère powraca z „autobiografią psychiatryczną”. To książka o jodze i depresji. Medytacji i terroryzmie. Dążeniu do jedności i chorobie dwubiegunowej. Rzeczach, które – jak się wydaje – nie pasują do siebie, a jednak idą w parze. Joga to intymne wyznanie jednego z najbardziej znanych francuskich pisarzy i intelektualistów, a jednocześnie głęboko poruszająca i uniwersalna powieść o poszukiwaniu drogi i sensie życia znaczonego nieustanną walką z przeciwnościami losu. Owiany aurą skandalu reportaż totalny o kondycji człowieka.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

5 osób kupiło
14
Księga Całości. Tom 4. Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Całości. Tom 4. Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru
Dostępny
411 szt.

Wydanie nowe uzupełnione, z ilustracjami Przemysława Truścińskiego. Wstęgi Aleru wciąż wiszą nad Grombelardem. Nieuchronnie nadciąga kolejna Wojna Potęg. Dziś, jutro, a może za tydzień, gdzieś pośród smaganych wiatrem i deszczem szczytów, ożyje wroga siła. Ciężkie Góry po raz drugi w swej historii popękają od ciosów, będą się rozpadać, płonąć… Każda kraina ma swoje legendy. Wśród szarych skał, w mokrych i ciemnych jaskiniach, śpiewa się o Królu Gór, niepokonanym olbrzymie powalającym wrogów samą siłą swego spojrzenia. O jego wiernym towarzyszu, wielkim kocie gadba, który okazywał szacunek wrogom. O małej Armektance, której przeznaczeniem było w tych górach umrzeć, a jednak pokochała je całym sercem, a Ciężkie Góry pokochały ją. O zdradzie, najpodlejszej z możliwych, a jednak niezbędnej. O poświęceniu całego gatunku, które miało zmienić losy świata. Tak, to wszystko legendy. Ale bez legend Grombelard to tylko deszcz i wiatr.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

4 osoby kupiły
15
Boginie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Boginie
Dostępny
66 szt.

Nowa powieść autora bestsellerowej Pacjentki, thrillera, który podbił serca milionów czytelników. Edward Fosca jest mordercą. Mariana jest pewna. Ale Fosca jest nietykalny. Przystojny i charyzmatyczny profesor literatury greckiej na Uniwersytecie Cambridge jest uwielbiany zarówno przez pracowników, jak i studentów – szczególnie przez członkinie tajnego stowarzyszenia studentek, znanego jako The Maidens. Gdy przyjaciółka jej siostrzenicy, Zoe, zostaje zamordowana, Mariana skupia się na tajnym stowarzyszeniu. Edward Fosca jest winny, mimo posiadania alibi. Ale dlaczego profesor miałby zabijać jedną ze swoich uczennic? Kiedy zostaje znalezione kolejne ciało, obsesja Mariany na punkcie udowodnienia winy Fosce wymyka się spod kontroli, grożąc zniszczeniem jej wiarygodności, a także najbliższych relacji. Ale Mariana jest zdeterminowana, by powstrzymać zabójcę, nawet jeśli będzie ją to kosztowało wszystko – łącznie z własnym życiem...

42,99 zł
19,35 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 23,64 zł

4 osoby kupiły
16
Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu
Dostępny
707 szt.

O co chodzi z tym glutenem? Czy picie wody naprawdę odchudza? I dlaczego popularna dieta głodówkowa może zakończyć się w szpitalu. Katarzyna Świątkowska, lekarka i autorka popularnego bloga „Mity kontra fakty”, w błyskotliwej rozmowie z dziennikarką, Magdą Omilianowicz rozprawia się ze wszystkimi mitami, które narosły wokół tematu odchudzania. Na warsztat biorą najbardziej popularne diety, powszechne przekonania i dietetyczne trendy i analizują je z medycznego i naukowego punktu widzenia. Diety. Fakty i mity to fascynująca rozmowa, z której jednoznacznie wynika, że sposób na odchudzanie jest jeden. Jedz mniej, ruszaj się więcej. I to by było tyle w temacie.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

3 osoby kupiły
17
Efekt pandy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efekt pandy
Dostępny
43 szt.

SPA i smog, romanse i mordobicie, bździągwa w futrze oraz zaginiony trup, czyli druga część świetnie przyjętej komedii kryminalnej Dywan z wkładką. Za namową męża Tereska Trawna raz jeszcze daje się skusić wizją świętego spokoju z widoczkami. Tym sposobem cztery kobiety i psica wyruszają na babski wypad do SPA. Niestety, zaplanowane wellness i błogi relaks w górskich okolicznościach przyrody już pierwszego dnia idą w niepamięć, gdy na horyzoncie pojawia się przyczajony zbrodzień. Cóż. Niektórzy nigdy nie uczą się na błędach.

41,99 zł
36,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,46 zł

3 osoby kupiły
18
Ślicznotka doktora Josefa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślicznotka doktora Josefa
Dostępny
28 szt.

Nowe wydanie niezwykłej powieści jednej z najciekawszych polskich pisarek, laureatki Nagrody Literackiej Gdynia, autorki „Krótkiej wymiany ognia” i „Tkanek miękkich”, które zachwyciły krytykę literacką oraz czytelników. Ślicznotka doktora Josefa to odważna, mocna i bezkompromisowa opowieść o starości dzieci Holokaustu, a także śmiałe i niespotykane w literaturze spojrzenie na istotę ciała, które zarazem zbawia i zdradza. Powieść Zyty Rudzkiej dotyka najtrudniejszych tematów – i robi to bezlitośnie, ale i z humorem. Nie pozostawia obojętnym, oburza, jednocześnie uwodząc.

43,00 zł
37,41 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,59 zł

3 osoby kupiły
19
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 7. Gdzie jest pan M.? Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 7. Gdzie jest pan M.? Audiobook
Margit Auer, Wydawnictwo Debit
Dostępny
27 szt.

Siódma część przygodowo-fantastycznej serii dla dzieci. Hurra! Jest nowa wiadomość od pana Morrisona: wkrótce kolejne dzieci dostaną swoje magiczne zwierzęta! Ale nagle właściciel sklepu z magicznymi zwierzętami znika bez śladu, a potem znika także panna Cornfield. Na zastępstwo w klasie pojawia się naprawdę mało przyjemny jegomość! Co się stało? Nie wiadomo, ale lis Rabbat jest przekonany, że nie powinni czekać z założonymi rękami! Rozpoczyna się przygoda pełna zagadek…

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

3 osoby kupiły
20
Izmir. Miasto giaurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Izmir. Miasto giaurów
Dostępny
88 szt.

Izmir – dawniej Smyrna – jest uznawany za jedno z najbardziej egalitarnych i wolnych miast w Turcji, choć niektórym jego mieszkańcom wciąż trudno odejść od tradycyjnych wartości. W tym „mieście bezbożników” równie prężnie jak księgarnie religijne działają świetnie zaopatrzone sex-shopy, chociaż gorliwi wyznawcy islamu powinni korzystać tylko z tych oznaczonych jako halal, w których nie ma dostępu do „nieczystych” przedmiotów, jak choćby perfum na bazie alkoholu. Kobiety, mimo że aktywnie walczą o swoje prawa, wciąż zmagają się z ostracyzmem po rozwodzie, a mistyczne pokazy wirujących derwiszów odbywają się w centrach handlowych. Marcelina Szumer-Brysz, osobiście związana z miastem, jest wspaniałą przewodniczką po tym tętniącym życiem miejscu. Spacerując izmirskimi ulicami, rozmawia z profesorem, który w wyjątkowej wiosce pod miastem uczy młodzież matematyki, z Turczynką grającą w lokalnej drużynie futbolowej czy wróżkami, które przepowiadają przyszłość z fusów po kawie, nie zważając, że uznaje się to za grzech. Autorka prowadzi nas też przez bogatą historię Izmiru, o której z dumą opowiada się w popularnych serialach i bez której nie można w pełni zrozumieć współczesności tego miasta – wciąż przyciągającego i hipnotyzującego swoją wielobarwnością.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
21
Archipelag sztucznej inteligencji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archipelag sztucznej inteligencji
Dostępny
17 szt.

Książka zatytułowana Archipelag sztucznej inteligencji, napisana przez specjalistę (profesor AGH, członek PAN i PAU, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji i Polskiego Towarzystwa Sieci Neuronowych) Ryszarda Tadeusiewicza jest oryginalną próbą przybliżenia tytułowej problematyki specjalnemu czytelnikowi: młodzieży szkół średnich. Stykamy się obecnie z wieloma informacjami na ten temat, przy czym są to oceny skrajne: albo że sztuczna inteligencja jest głównym motorem postępu nauki, techniki i gospodarki, więc trzeba ją rozwijać, albo że stanowi ona zagrożenie dla ludzkości, więc trzeba ją ograniczać. Oceny są zwykle ferowane przy minimalnej wiedzy na temat tego, czym w istocie jest sztuczna inteligencja, natomiast zawierają duży ładunek emocji. Ta książka dostarcza dużą porcję rzetelnej wiedzy, która pozwoli Czytelnikowi samemu wyrobić sobie opinię na temat sztucznej inteligencji. Warto dodać, że wiedza ta jest podana w przystępnej i atrakcyjnej formie.

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

3 osoby kupiły
22
Dzieła wybrane. Święty Tomasz z Akwinu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła wybrane. Święty Tomasz z Akwinu
Dostępny
50 szt.

Drugi tom z serii „Dzieł wybranych” Ojca Jacka Salija OP jest poświęcony świętemu Tomaszowi. Większość zawartych tekstów w całości dotyczy teologii Tomasza, w każdym zaś z pozostałych tekstów jego myśl teologiczna przywoływana jest jako integralna i zazwyczaj bardzo istotna część przedstawianego tematu. W przeciwieństwie do naszego współczesnego pojmowania wiary, myśl świętego Tomasza na temat poznania Boga jest bardziej ontologiczna niż psychologiczna, bardziej teocentryczna niż antropocentryczna.

53,00 zł
37,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,90 zł

3 osoby kupiły
23
Czerwony jeździec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony jeździec
Dostępny
30 szt.

Rosja, rok 1931. Przyszli czerwoni marszałkowie oraz dawni hodowcy koni z carskiej Rosji próbują ulepszyć rasę kłusaków Oryol. Państwo również zajmuje się hodowlą na dużą skalę. Nowy człowiek powstaje dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod na niespotykaną dotąd skalę: wszechobecnej przemocy i głodu, pokazowym procesom oraz wyłapywaniu wszelkiej maści sabotażystów. Śledczy Zajcew zostaje skierowany do wyjaśnienia sprawy śmiertelnego wypadku na Leningradzkim hipodromie. W czasie wyścigu jeden z koni upada i umiera na miejscu. A ponieważ postępowaniem interesują się najwyżsi oficjele w państwie, Zajcew dobrze wie, że na włosku wisi nie tylko jego kariera, lecz także życie. Albo rozwiąże sprawę, albo galopujący dziko czerwony jeździec stratuje go bez wahania. Julija Jakowlewa ponownie jak nikt oddaje ducha i koloryt epoki, rysując radziecki krajobraz w przededniu Wielkiej Czystki. Czerwony jeździec to nie tylko kontynuacja kryminalnych przygód Zajcewa, ale pełna zapachów i smaków podróż do brutalnej przeszłości.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
24
Babia Góra i Zawoja. Mapa turystyczna, 1:30 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Babia Góra i Zawoja. Mapa turystyczna, 1:30 000
Dostępny
6 szt.

Dwustronna mapa obejmująca swym zasięgiem obszar Beskidu Makowskiego oraz Beskidu Żywieckiego wraz z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Na mapie umieszczono czasy przejścia szlaków.

8,28 zł
5,99 zł

Rabat 27,7%
oszczędzasz 2,29 zł

2 osoby kupiły
25
Literatura i zło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura i zło
Dostępny
21 szt.

Francuski pisarz i filozof, metafizyk zła Georges Bataille (1897–1962) w tym zbiorze portretującym ośmioro pisarzy i poetów, w większości francuskich (E. Brontë, Baudelaire, Michelet, Blake, Sade, Proust, Kafka, Genet), rozważa ich dzieło właśnie od strony związków literatury ze złem. Literatura zajmuje się złem, ale i sama, daleka od neutralnej sztuki dla sztuki, nie jest niewinna, ponieważ stanowi odnalezione dzieciństwo. A czyż dzieciństwo może być nosicielem prawdy? Diagnoza Bataille'a jest złożona, trudna, by nie rzec: niejasna, lecz fascynująca jak samo zło. Literatura opisuje zło, ociera się o zło, upaja się złem, stanowi rodzaj zatracenia. Cała rzecz w tym, że Zło zawiera się w wolności. Wolność jako rozkiełznanie, wybuch poezji nie pozwala się gładko sprowadzić do tradycyjnie pojmowanego dobra opartego na użyteczności i pożytku. Dopiero Dobro-i-Zło razem oświetlają sens istnienia. Jeśli bowiem Blake w interpretacji Bataille'a sprowadzał wszystko do poezji, a poezję do zła, czy Genet pragnął Zła dla wartości duchowych, to wszystko to działo się poza dobrem i złem w naszym zwykłym sensie. Te wysokie spekulacje w procesie wytoczonym literaturze nie prowadzą do łatwego orzeczenia jej winy. Wyrok wydaje czytelnik na podstawie swojej oceny stopnia współudziału literatury. A i samo dzieło Bataille'a, tak żywe do dzisiaj, w rzeczywistości nie jest przecież oskarżeniem, lecz próbą zrozumienia.

54,00 zł
37,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,20 zł

2 osoby kupiły
26
Ubongo Junior 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubongo Junior 3D
Egmont - gry, od 5 lat
Dostępny
303 szt.

Łamigłówka 3D dla dzieci. Szybko! Prosto! Ubongo! „Ubongo 3D Junior” to doskonała gra dla najmłodszych fanów gier planszowych! Ma łatwe zasady rozwijające spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zdolności manualne. Można w nią zagrać także w połączeniu z „Ubongo 3D”, aby zrównoważyć szanse młodszych i starszych graczy. Gracze, tak jak w przypadku poprzednich wersji „Ubongo”, na czas muszą zapełnić klockami 3D wzór wskazany im przez wylosowaną kartę. Następnie, z pozostałych klocków układają jak najwyższą wieżę, którą zmierzą linijką w kształcie żyrafy. Im wyższa wieża, tym więcej punktów otrzymają.

149,99 zł
112,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 37,50 zł

3 osoby kupiły
27
Warszawa zapamiętana. Powstanie 1944 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa zapamiętana. Powstanie 1944
Dostępny
17 szt.

To poruszająca opowieść o powstaniu warszawskim ukazująca przede wszystkim losy ludności cywilnej. Przywołane w książce wspomnienia kilkudziesięciu warszawiaków tworzą osobisty, niejednoznaczny obraz miasta oraz jego mieszkańców w czasie walk powstańczych. Pokazują dramatyczną codzienność warszawiaków, szczęśliwe zbiegi okoliczności i tragiczną śmierć w ruinach czy masowych egzekucjach na Woli… To zapis pamięci indywidualnej, znacznie bardziej zróżnicowany niż ten prezentowany w publicznych upamiętnieniach powstania. Wspomnienia przywołane w książce to historie prawdziwe, które zawierają w sobie ogromny ładunek emocjonalny. Mówią nie tylko o faktach, ale i o ludziach, którzy często wbrew swojej woli zostali uwikłani w tak zwaną wielką historię. Ludziach będących w potrzasku, pragnących przetrwać za wszelką cenę. Walczących nie tylko z wrogiem zewnętrznym, ale i zwątpieniem, które wsącza się w ich dusze z każdym kolejnym utraconym bliskim, każdą raną, każdą powstańczą porażką. Pozbawieni wszystkiego, ukrywający się w piwnicach, więzieni w obozach przejściowych, torturowani psychicznie i fizycznie, mordowani… „Skala nieszczęścia, które ich dosięgło, jest niewyobrażalna” – mówi Magda Szymańska, redaktorka książki. Zebrane w książce wspomnienia to niewielki wybór spośród blisko 6 tysięcy relacji biograficznych zgromadzonych w Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią i Ośrodka KARTA. W serii „Z Archiwum Historii Mówionej” ukazują się książki opowiadające dzieje stolicy poprzez jednostkowe losy jej mieszkańców. Są to historie warszawiaków, którzy nagrali swoje wspomnienia (blisko 1500 opowieści) oraz przekazali rodzinne dokumenty i zdjęcia do naszego archiwum. Publikacja adresowana jest do osób pasjonujących się historią Warszawy, poszukujących dobrej literatury faktu, lubiących biografie i dokument.

29,00 zł
20,59 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,41 zł

2 osoby kupiły
28
Skazani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skazani
Dostępny
78 szt.

Niesłuszne skazania w Polsce to nie tylko sprawa Tomasza Komendy. W polskich więzieniach wciąż siedzą ludzie, których wina budzi ogromne wątpliwości. Ci, którym po latach udało się wyjść, walczą dziś o powrót do normalności. Pozostali – o to, by utrzymać się przy zdrowych zmysłach. W tym czasie polskie państwo umywa ręce, traktując niesłuszne skazania jak przykre incydenty. Jednak prawnicy zajmujący się tym zagadnieniem nie mają wątpliwości: skazywanie ludzi bez wystarczających dowodów jest w Polsce problemem systemowym. To nie jest książka polityczna. Problem niesłusznych skazań jest apolityczny i dotyczy każdego. I żaden rząd się nim nie zajął. A przecież umiejętność przyznania się do nich i ich sprawnego naprawienia jest oznaką siły, a nie słabości.

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

2 osoby kupiły
29
Kolorowanka antystresowa 200x200 12 Funny arts - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka antystresowa 200x200 12 Funny arts
Dostępny
27 szt.

Kolorowanka antystresowa 200x200 12 stron BR Funny arts

9,31 zł
8,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
30
Matematyka dyskretna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka dyskretna
Dostępny
13 szt.

Podręcznik Matematyka dyskretna. Niezbędnik dla informatyków autorstwa Harrego Lewisa i Rachel Zax obejmuje zagadnienia matematyki dyskretnej, które każdy student informatyki powinien znać. Książka składa się z trzydziestu jeden rozdziałów, które omawiają każdy z głównych tematów, dzięki temu można dopasować ją do programów nauczania dla różnych kursów. Każdy rozdział zawiera zwięzłe podsumowanie oraz zestaw ćwiczeń. Książka ma na celu nauczenie rozumowania matematycznego oraz pojęć i umiejętności matematycznych. Jest przeznaczona dla standardowych kursów licencjackich na studiach informatycznych, ale nadaje się także do prowadzenia kursów rozszerzonych na poziomie szkoły średniej. „Lewis i Zax dają nam miłe wprowadzenie do podstawowych pojęć matematyki dyskretnej, które powinien znać każdy informatyk. Ich wyjaśnienia są na idealnym poziomie dla każdego, kto ma niewielkie doświadczenie w dowodach matematycznych, co czyni je idealnym podręcznikiem lub lekturą uzupełniającą”. – Saúl A. Blanco, Indiana University

119,00 zł
104,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,28 zł

1 osoba kupiła
31
Lalka płaczący bobas, 36 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka płaczący bobas, 36 cm
Llorens
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

W manufakturze Llorens wierzymy, że zabawa jest najlepszą nauką. Dlatego też z wielką miłością tworzymy kultowe lalki Llorens, w 100% ręcznie wykonane, o niepowtarzalnych wzorach. Stosowane przez nas tkaniny pochodzą od renomowanych marek odzieży dziecięcej. Wszystkie lalki Llorens są zgodne z europejskimi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci, co gwarantuje, że Twoje dzieci będą się bawić w możliwie najbezpieczniejszy sposób.Wyprodukowana w Hiszpanii realistyczna lalka bobas mierząca 36.0 cm marki Llorens jest wyjątkową zabawką dla każdego dziecka. Bobasek jest ubrany w ażurowy rampers w serduszka i czapeczkę. Rampers jest zapinany na plecach na rzep, co ułatwia przebieranie bobasa. Do zestawu dołączono różowy śpiworek z kapturem i króliczymi uszami. Materiałowy brzuszek lalki wypełniono miękką wyściółką, po naciśnięciu go lalka zacznie płakać. Tę słodką buzię pokocha każde dziecko. Bobasek ma urocze niebieskie oczy, dlugie rzęsy i śliczny, mały nosek. Oczy są otwarte na stałe, nie zamykają się. Rączki i nóżki są ruchome, dzięki czemu w łatwy sposób możemy układać lalkę jak tylko chcemy. Wysokość lalki: 36.0 cm

307,90 zł
283,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 24,63 zł

1 osoba kupiła
32
Piach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piach
Dostępny
38 szt.

Najnowszy tom poetycki laureatki Gdyni i Kościelskich. Piach będzie nie lada zaskoczeniem dla wielbicieli twórczości poetki. Osadzony w lingwistycznej medytacji nad słowem, przywodzącym na myśl twórczość Białoszewskiego, jest jednocześnie hymnem na cześć ciała, biologii i organicznego trwania.Poetka w 2017 roku otrzymała Nagrodę Kościelskich za tom minimum (Wydawnictwo Warstwy), za który była również nominowana do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2018 w kategorii książka roku oraz do Orfeusza - Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego 2018. W 2019 roku wydała książkę eseistyczną Patyki, badyle (Wydawnictwo Marginesy), która zdobyła Nagrodę Literacką Gdynia 2020 w kategorii esej oraz nominacje do Paszportów Polityki, Nagrody Conrada i Nagrody Witolda Gombrowicza. Felietonistka magazynu o kulturze Dwutygodnik.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
33
Pakt ze Smokiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakt ze Smokiem
Dostępny
150 szt.

Pakt ze Smokiem ? baśń o królu, który chciał zapisać się w pamięci poddanych jako władca mądry i dobry jest kolejną książką z serii Akademia Młodych Milionerów, wydaną przez Fundację Instytut Carla Mengera. Tym razem historia dzieje się w królestwie, w którym władca poprzez nieroztropną decyzję wpędził królestwo w tarapaty a skarbiec zaczął świecić pustkami. Królowi zaglądnęło w oczy widmo hańby i bankructwa a wierni dotąd rycerze odwrócili się od króla. Ratowania dobrego imienia władcy, a przy okazji królewskiego skarbca, podjęła się jego córka. W tym celu, Królewna wpadła na szatański pomysł wykorzystania sprytu i doświadczenia odwiecznego wroga królestwa, Wielkiego Smoka. Pomógł jej w tym pewien podstarzały, wciąż lojalny i nadal dzielny rycerz. Oboje tak sprytnie omotali gada, że Smok podpisał korzystny dla dworu, choć wielce skomplikowany pakt, dzięki któremu udało się uratować dobre imię Króla, zapełnić skarbiec, czyniąc równocześnie ze smoka sojusznika po wieczne czasy. Można się zatem domyślić, że cała historia skończyła się happy endem. Znowu okazało się, że nie ma dla władzy większego zagrożenia niż pusty skarbiec. A także to, że wszelkie formy subsydiowania obywateli kończą się bankructwem państwa. Przy okazji, potwierdziło się, że w trudnych momentach można liczyć wyłącznie na przedsiębiorców, w tym konkretnym przypadku na Smoka, który przy pomocy zręcznego tricku wykrzesał dla skarbca złoto, sam przy tym nieźle zarabiając. Wraz z odzyskaniem złota, zniknęła większość problemów: między smokiem a królestwem zapanował pokój; rycerze przeprosili się z monarchią oddając hołd następczyni; poddani zaś, mając znowu silny pieniądz zaczęli się bogacić... Teraz tylko oczekują, kiedy dzielny, choć stary rycerz poprosi królewnę o rękę? (?) Dzięki paktowi ze smokiem, znakiem rozpoznawczym Królestwa, zaczęły się stawać banki, sejfy, giełdy i inne instytucje pieniężne, dzięki którym nie tylko smoki, ale także inni królowie i szejkowie, mogli prowadzić ożywioną politykę finansową. W rezultacie tej zmiany, ?rycerskie? niegdyś Królestwo, zaczęto nazywać Złotym Królestwem (?) Chcecie poznać szczegóły? Odsyłam Was do lektury :)

42,99 zł
36,11 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,88 zł

1 osoba kupiła
34
Nie powinniśmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie powinniśmy
Dostępny
56 szt.

Nie powinniśmy to najnowsza gorąca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez polskie miłośniczki romansów Vi Keeland! Upalne lato to idealna pora roku na poczytanie gorącego romansu. Według wielu osób nikt nie umie tak doskonale podgrzać atmosfery w książce jak właśnie Vi Keeland. Autorka bestsellerów znów proponuje nam historię, którą będziemy czytać z wypiekami na twarzy. Przygotujcie się na niesamowity, ekscytujący romans biurowy – Nie powinniśmy. Okoliczności, w których poznali się Bennett i Annaliste, trudno uznać za sprzyjające. Najpierw on widział, jak ona niszczy jego auto, próbując podrzucić mu swój mandat, a w dodatku okazało się, że oboje konkurują o pracę na tym samym wysokim stanowisku. Do tego żadne z nich nie planuje ustąpić! Tym bardziej, że przegrany zostanie oddelegowany do filii firmy w Teksasie, a oboje chcą pozostać w San Francisco. Szykuje się zaciekła walka o klientów. Nie jest łatwo, szczególnie że Bennett wcale nie zamierza grać czysto. Dla niego liczy się jedynie zwycięstwo! Mężczyzna nie wie jeszcze, że trafił na godną przeciwniczkę. Annalise potrafi go zaskoczyć – i to nie jeden raz. Czy tych dwoje przekona się, o jaką nagrodę w rzeczywistości warto powalczyć? Wszystkie czytelniczki, które z niecierpliwością czekały na nową premierę od Vi Keeland, będą zadowolone. Nie powinniśmy to biurowy romans, który rozpala zmysły!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
35
Wodociągi i kanalizacja zewnętrzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodociągi i kanalizacja zewnętrzna
Dostępny
6 szt.

Wiadomości zebrane w książce dotyczą materiałów, technologii i sprzętu stosowanych w budowie wodociągów i kanalizacji zewnętrznej oraz zasad ich racjonalnej i bezpiecznej eksploatacji. Książka jest adresowana do osób zatrudnionych przy budowie wodociągów i kanalizacji zewnętrznej oraz do personelu zajmującego się eksploatacją tych urządzeń. Może być też pomocą dla uczniów i studentów odpowiednich kierunków szkół i uczelni.

57,00 zł
1 osoba kupiła
36
Meghan i Harry. Prawdziwa historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meghan i Harry. Prawdziwa historia
Dostępny
59 szt.

Bestseller „The Wall Street Journal” Skandale, wielkie ambicje i konflikty interesów. Historia Megan i Harry’ego, jakiej nie znacie. Jakie dylematy doprowadziły do kontrowersyjnego usunięcia się księcia Harry’ego i Meghan w cień? Jakie cele przyświecają tej młodej, szalenie ambitnej parze? Znawczyni królewskiego dworu – Lady Collin Campbell – obnaża funkcjonowanie brytyjskiej monarchii i wyjaśnia, na jakich warunkach Harry i Meghan chcieliby zbudować swoją przyszłość. Autorka książki zagląda za kulisy związku księcia i księżnej Sussex. Rozmawia z przyjaciółmi, krewnymi, dworzanami i kolegami po obu stronach Atlantyku, ujawniając tło najbardziej nieoczekiwanej królewskiej historii od czasu abdykacji króla Edwarda VIII. Nakreśla dylematy i czające się pod powierzchnią problemy, które doprowadziły do decyzji o ustąpieniu pary ze stanowiska starszych członków rodziny królewskiej. Lady Collin Campbell prowadzi czytelnika przez labirynt sprzeczności, które stworzyli Meghan i Harry. Ujawnia, w jaki sposób – dostosowując go do własnych potrzeb i ambicji – para próbowała zmienić system królewski. Oraz jak po niepowodzeniu zdecydowała się stworzyć nowy system i życie dla siebie.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
37
Spirit Animals. Opowieści upadłych bestii. Wydanie specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spirit Animals. Opowieści upadłych bestii. Wydanie specjalne
Dostępny
1355 szt.

Tom specjalny popularnej serii, do której autorów zalicza się bestsellerowy pisarz fantasy – Brandon Mull! padłe Wielkie Bestie – niegdyś najbardziej potężne stworzenia Erdasu, które zdradziły inne Wielkie Bestie i których knowania kosztowały życie tysięcy istot – odradzają się jako zwierzoduchy wyjątkowych dzieci. Grozi im jednak wielkie niebezpieczeństwo. Tajemniczy myśliwy próbuje odebrać im życia i bezlitośnie walczy z każdym, kto staje w ich obronie. Poznajcie pięć opowieści o legendarnych Wielkich Bestiach – oraz o młodych bohaterach, którzy nie cofną się przed niczym, aby je ocalić.

36,99 zł
27,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

1 osoba kupiła
38
Lena - Dlaczego warto być uprzejmym? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lena - Dlaczego warto być uprzejmym?
Dostępny
29 szt.

Babcia Matylda mówi, że jeśli ktoś używa magicznych słów, może wiele zdziałać. Lena spróbowała od razu i wykrzykiwała: abrakadabra i hokus-pokus. Ale nic się nie wydarzyło. Chyba nie o takie słowa chodziło babci.Książeczkę pt. Dlaczego warto być uprzejmym? polecam:dzieciom, które dopiero uczą się, jak być uprzejmym,rodzicom, którzy chcą pokazać dzieciom, że dobro zawsze wraca.

14,90 zł
13,99 zł

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
39
Kwiaty z bibuły, wydanie piąte - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiaty z bibuły, wydanie piąte
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Wytworny bukiet anturium, delikatne goździki, kosz pełen krokusów, skromne margerytki – te i inne kwiaty możesz zrobić, używając jedynie bibuły lub krepiny, papierowego sznurka, koralików i kleju. Maleńkie krepinowe przebiśniegi będą przypominały o nadchodzącej wiośnie, słoneczniki i wybujałe piwonie o pełni lata, a astry, których drobne płatki powstały z setek zwiniętych pasków bibuły, o barwnej jesieni. Biało-żółty bukiet róż czy pomarańczowo-fioletowa strelicja to wspaniały pomysł na prezent. Kwiaty z krepiny mogą być także niepowtarzalną ozdobą świątecznego stołu, pokoju lub altany. W tym kreatywnym poradniku: szczegółowo opisano i zilustrowano fotografiami poszczególne etapy tworzenia kwiatów i układania z nich bukietów, omówiono podstawowe materiały i narzędzia, zamieszczono szablony płatków i liści do odrysowania na bibule.

24,99 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
40
Ogród na cztery pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogród na cztery pory roku
Dostępny
102 szt.

Co siać w lutym a co do ziemi włożyć dopiero w kwietniu? Jak zadbać o ogród jesienią i jak przygotować grządki po zimie. No i najważniejsze – co z tymi wszystkimi plonami zrobić. Sebastian Kulis, autor bloga Roślinne Porady, zabiera nas w roczną podróż po swoim ogrodzie. Miesiąc po miesiącu podpowiada co warto wysiać, jak zadbać o ziemię i jak zaplanować kolejne miesiące w ogrodzie, na balkonie i na parapecie, bo jako miejski ogrodnik, żadnych wyzwań się nie boi. Co więcej, w swojej książce, nie tylko zaraża pasją do ogrodnictwa, ale też równie silnie szerzy idee zero waste. Z Kulisem nic się nie zmarnuje, nawet najnędzniejszy pomidorek z parapetowej hodowli. Szpadle w dłoń i do piachu!

64,99 zł
46,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

1 osoba kupiła
41
Oregon. Tom 12. Furia tajfunu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oregon. Tom 12. Furia tajfunu
Dostępny
251 szt.

Juan Cabrillo i załoga „Oregona” walczą z oddziałem superżołnierzy i tajfunem stulecia w wysokooktanowym thrillerze mistrza powieści przygodowych. Juan Cabrillo i załoga „Oregona” dostają zlecenie odnalezienia skradzionych, wartych pół miliarda dolarów dzieł sztuki, które znajdują się w rękach przywódcy zbrojnego komunistycznego powstania na Filipinach. Rebeliant ukrywa się i prowadzi poszukiwania związku chemicznego z czasów II wojny światowej, umożliwiającego przemianę cywilów w superżołnierzy. To tajemnicze serum usiłuje również zdobyć zbrodniczy południowoafrykański najemnik, który ma zamiar wykorzystać je do uzyskania władzy nad światem. Na horyzoncie majaczy apokaliptyczna wojna światowa i tylko zespół Cabrilla może jej zapobiec. Co gorsza, znad Pacyfiku nadciąga tajfun stulecia. Kiedy się zacznie, dla nikogo nie będzie już powrotu.

49,80 zł
34,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,94 zł

1 osoba kupiła
42
Księga idiomów, czyli: Acqua in Bocca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga idiomów, czyli: Acqua in Bocca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Księga idiomów, czyli: Acqua in Bocca.Przewodnik po ciekawych powiedzonkach i zwrotach włoskich.

29,90 zł
23,62 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

1 osoba kupiła
43
Money Mindfulness. Jak zarabiać, wydawać i oszczędzać? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Money Mindfulness. Jak zarabiać, wydawać i oszczędzać?
Dostępny
6 szt.

Pieniądze a sztuka uważności. Jak mieć i być szczęśliwym człowiekiem. Pieniądze mają uprościć nam życie, a przeradzają się w koszmar nieprzespanych nocy. Nie potrafimy wydostać się z morderczego kołowrotka wydatków i terminów. Czy można to zmienić? Cristina Benito studiowała ekonomię i pracowała w londyńskim City. Zna świetnie mechanizmy rządzące światem finansów i przekonuje, że nie trzeba być ekspertem, żeby efektywnie zarządzać pieniędzmi. Najważniejsze to uświadomić sobie, czym są, czemu służą i jaka relacja nas z nimi łączy. Łącząc technikę mindfulness z tajnikami biznesowymi najbogatszych, Cristina Benito dokonuje cudu w naszym portfelu porównywalnego z rewolucją, jaką kiedyś w naszym domu zrobiła Marie Kondo. Jej rewolucyjna metoda to dziewięć prostych i skutecznych reguł. Przestrzegając ich, nauczymy się zarabiać, wydawać, oszczędzać i inwestować niezależnie od wysokości dochodów. Bo nie chodzi o to, ile mamy pieniędzy, ale ile czasu, miejsca i uwagi im poświęcamy. „To odpowiednik Magii sprzątania w domowej ekonomii. Nasza Marie Kondo urodziła się w regionie La Rioja, mieszka w Londynie i wszystko wskazuje na to, że na zawsze odmieni nasze spojrzenie na pieniądze. Cristina Benito jest bez wątpienia nową gwiazdą konsultingu w zakresie zarządzania domowym budżetem”. – Francesc Miralles

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
44
Zaczarowane przygody Tosi i Franka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczarowane przygody Tosi i Franka
Dostępny
39 szt.

Zbiór ciepłych i pozytywnych opowiadań z życia pewnego rodzeństwa. Tosia i Franek przeżywają fascynujące przygody... A wszystko dzięki niezwykle bujnej wyobraźni, która sprawia, że dzieci podróżują po świecie i spotykają na swojej drodze niesamowite postacie i przedmioty, takie jak: dinozaury, magiczne monety, statek kosmiczny i wiele, wiele innych. W książce poruszane są tematy istotne w życiu dziecka: bezpieczeństwo, przyjaźń, lojalność, wiara w siebie, odpowiedzialność za swoje czyny. A wszystko napisane z humorem i z dziecięcej perspektywy. Dzięki sympatycznym bohaterom młody czytelnik lepiej zrozumie otaczający go świat. To idealna lektura do wspólnego czytania, która może być też punktem wyjścia do interesującej rozmowy o tym, co ważne.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
45
Żyć bez kłamstwa. Jak wytrwać w chrześcijańskiej opozycji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyć bez kłamstwa. Jak wytrwać w chrześcijańskiej opozycji
Dostępny
10 szt.

„Jeśli chcemy przetrwać, musimy wrócić do korzeni wiary, być Kościołem bez kompromisów.” – Rod Dreher Joseph Ratzinger w słynnym proroctwie z 1969 roku zapowiedział, że chrześcijan czekają trudne czasy – zejdziemy do katakumb i wyrzucą nas ze świątyń. Kilkadziesiąt lat później alarmował, że kryzys duchowy ogarniający Zachód jest poważniejszy od upadku Imperium Rzymskiego, a dominująca dyktatura jednomyślności nosi przejawy duchowej siły Antychrysta. To dzieje się dziś na naszych oczach. Jak się temu przeciwstawić? Rod Dreher od wielu lat walczy o prawdę. W najnowszej książce wsłuchuje się w głos byłych mieszkańców ateistycznych krajów bloku komunistycznego. Wszyscy z nich biją dziś na alarm – czujność zbyt wielu katolików i chrześcijan została uśpiona. W sercach wyznawców Chrystusa musi zapłonąć ogień. Musi powstać prawdziwy ruch oporu. Rod Dreher – amerykański dziennikarz i publicysta. Redaktor „The American Conservative”. Autor światowego bestsellera Opcja Benedykta. „Wolność nie jest dana raz na zawsze – także wolność wyznawania wiary w Chrystusa. Rod Dreher sięga po przykład męczenników z bloku sowieckiego, by skierować do sytych i gnuśnych chrześcijan Zachodu dramatyczny apel: także wy możecie być wezwani do męczeństwa. Bądźcie gotowi!” – Paweł Chmielewski, dziennikarz, publicysta PCh24 „Dlaczego Rod Dreher tyle lat po upadku komunizmu podjął temat opozycjonistów, którzy uczyli obrony przed zakusami czerwonego totalitaryzmu? Skąd pomysł powrotu do Sołżenicyna, Havla czy Miłosza? To proste: totalitaryzm czerwony przepoczwarzył się w totalitaryzm liberalny. To nie jest opowieść o przeszłości, lecz o teraźniejszości i przyszłości. To książka dla tych, którzy nie chcą ulec walcowi powszechnej opresji. Kto pragnie zachować wiarę w Boga i wolność myślenia, powinien ją przeczytać.” – Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy” „Czekaliśmy na nową książkę Roda Drehera z nadzieją, że ponownie zmusi ona do refleksji chrześcijański świat skłonny coraz bardziej poddawać się moralnej i duchowej apatii. Na podstawie wielu rozmów przeprowadzonych telefonicznie i na żywo, zwłaszcza z osobami, które przeżyły agresywny komunistyczny totalitaryzm w naszej części świata, dziennikarz doszedł do tragicznej diagnozy: Stany Zjednoczone i cały Zachód dobrowolnie ulegają innemu, »miękkiemu totalitaryzmowi«, forsowanemu przez wrogów tradycyjnych, religijnych i konserwatywnych wartości.” – ks. Robert Skrzypczak

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
46
Lena - Dlaczego przy stole wypada być grzecznym? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lena - Dlaczego przy stole wypada być grzecznym?
Dostępny
32 szt.

Lena i Mateusz wybierają się z rodzicami na obiad do restauracji. Bardzo się cieszą, bo jedzenie jest tam naprawdę smaczne. Królik Leny i samochodzik Mateusza też jadą, a zabieranie zabawek do restauracji to chyba nie jest najlepszy pomysł...Książeczkę pt. Dlaczego przy stole wypada być grzecznym? polecam:dzieciom, którym trudno usiedzieć w spokoju przy restauracyjnym stoliku,rodzicom, którzy chcą nauczyć dzieci, jak nie powinno zachowywać się w restauracji.

14,90 zł
13,99 zł

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
47
Wielki słownik rosyjsko-polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki słownik rosyjsko-polski
Dostępny
47 szt.

Wielki słownik rosyjsko-polski jest pierwszym od dziesięcioleci tak obszernym słownikiem ogólnym opracowanym od podstaw przez pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Bydgoskiej. Odrzuca wiele przestarzałych i nietrafnych słów, wprowadza na ich miejsce aktualne słownictwo rosyjskie i polskie początku XXI wieku. Wielki słownik rosyjsko-polski jest: Praktyczny Wiarygodny Nowoczesny Największy na polskim rynku słownik rosyjsko-polski, zawiera 140 000 rosyjskich znaczeń, zwrotów, wyrażeń, idiomów i typowych połączeń wyrazowych.

159,00 zł
139,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,08 zł

1 osoba kupiła
48
Żywioły. Magia wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywioły. Magia wody
Dostępny
76 szt.

Magia wody – czarujący podręcznik pełen inspiracji otwierający serię książek o magii żywiołów! Zanurz się w głębinach tajemnic życiodajnej wody i odkryj magiczne praktyki, które otworzą przed tobą ogrom możliwości. Poznaj historię i mądrość rzek, jezior oraz oceanów, a także związek wody z kołem roku. Lilith Dorsey zabierze cię w niesamowitą podróż pełną mitów, przepisów, zaklęć i rytuałów, a także poprowadzi ku odkryciu niesamowitej siły potężnego żywiołu wody. „W swojej książce Lilith Dorsey nadaje życie magicznemu żywiołowi wody. Autorka zagłębia się w tajemnice tego ulotnego żywiołu, badając jego historię i powiązania. Z pewnością zainspiruje cię szeroki wachlarz zagadnień i praktyk, w tym liczne możliwości zastosowania naładowanej wody, święte kąpiele, interpretacje snów, magiczne mikstury do mycia podłóg i inne ciekawostki. Gorąco polecam tę pozycję wszystkim, którzy pragną bliżej związać się z żywiołem wody” – Astrea Taylor, autorka Intuitive Witchcraft

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
49
Żurawie przeładunkowe Budowa i eksploatacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żurawie przeładunkowe Budowa i eksploatacja
Dostępny
6 szt.

W książce omówiono podstawowe rodzaje żurawi przeładunkowych, w tym: żurawie ogólnego przeznaczenia na typowych pojazdach, żurawie przejezdne wzdłuż platformy pojazdu, żurawie do przeładunku drewna, żurawie przemysłowe, oraz podano przykłady ich użytkowania. W oparciu o obowiązujące w 2017 r. normy i przepisy opisano ich budowę, napęd, sterowanie, urządzenia zabezpieczające, jak również stosowane w nich urządzenia chwytające i przeładunkowe. Osobny rozdział poświęcono zasadom bezpiecznej eksploatacji tych urządzeń. Książka jest adresowana do użytkowników żurawi przeładunkowych oraz osób zajmujących się bezpośrednią ich obsługą. Aktualizował: mgr inż. Waldemar Polko

68,00 zł
1 osoba kupiła
50
Jak zbudowałem firmę. Prawdziwe historie przedsiębiorców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zbudowałem firmę. Prawdziwe historie przedsiębiorców
Dostępny
42 szt.

Autor książki jest współautorem podcastu „How I Built This”, który ma kilkadziesiąt milionów odtworzeń miesięcznie. Solidna dawka informacji o prowadzeniu firmy oparta na wywiadach prezentowanych w serii podcastów radia NPR „How I Built This”, których gospodarzem jest Guy Raz, niniejsza książka oferuje bezcenną wiedzę i inspirację wynikającą z rozmów z ponad dwustoma przedsiębiorcami z całego świata, którzy opowiadają o swoich porażkach i nauczkach oraz o tym, co sprawiło, że osiągnęli sukces. To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto marzy o otwarciu własnej firmy lub zastanawia się, dlaczego udało się to innym. Nieoczekiwane ścieżki do sukcesu. Wspaniałe idee powstają często z niczego. Piłkarz reprezentacji Nowej Zelandii widzi wełnę, która nie jest wykorzystywana w jego kraju, i wpada na pomysł, by robić z niej buty (Allbirds). Były buddyjski mnich uważa, że najlepszym sposobem na wykorzystanie jego potencjału jest aplikacja na urządzenia mobilne (Headspace). Osoba sprzedająca na ulicy kanapki dostrzega możliwość wykorzystania resztek i przekształca ten pomysł w firmę obracającą milionami dolarów (Stacy’s Pita Chips). Przewodnik na drodze do przedsiębiorczości. Guy Raz to wielokrotnie nagradzany dziennikarz, okrzyknięty przez „New York Timesa” najbardziej popularnym autorem podcastów biznesowych, którego rozmów wysłuchało ponad 19 milionów odbiorców, jest także wykładowcą na uniwersytetach Princeton i Georgetown. W niniejszej książce dzieli się z czytelnikami doświadczeniami i wskazówkami znanych przedsiębiorców dotyczącymi tworzenia i rozwijania własnej firmy – od momentu sformułowania pomysłu, poprzez etap pozyskiwania pieniędzy, szukania pracowników, aż po walkę z konkurencją i moment, w którym zaczynają się pojawiać prawdziwe zyski. „Gdyby tylko ta książka ukazała się lata temu, budowanie biznesu byłoby dla mnie o wiele prostsze. Całe szczęście, że mamy ją teraz!” – Simon Sinek, optymista, autor Zaczynaj od dlaczego „Za sukcesem każdego wielkiego przedsiębiorcy kryje się ciekawa historia, a nikt nie jest lepszy w ich opowiadaniu niż Guy Raz. Po spędzeniu niezliczonych godzin w umysłach założycieli znanych na całym świecie firm Raz napisał jeden z najważniejszych pamiętników dotyczących przedsiębiorczości. To lektura obowiązkowa dla tych wszystkich, którzy chcą założyć firmę i ją rozwijać oraz inspirować się historiami tych, którzy już tego z sukcesem dokonali.” – Adam Grant, autor bestsellera „New York Timesa” Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat, gospodarz podcastu TED „WorkLife” „Gorzka prawda jest taka, że większość ludzi zaczynających realizować marzenie o założeniu własnej firmy ponosi porażkę. Jednak możemy się tyle nauczyć, poznając historie ich walki i prób przetrwania oraz historie tych nielicznych, którzy osiągnęli sukces! Jeśli chcesz zrealizować własne marzenie, koniecznie przeczytaj tę książkę.” – Barbara Corcoran, założycielka The Corcoran Group i uczestniczka programu Shark Tank „Guy Raz jest prawdziwym sobą w tym przewodniku przeznaczonym dla ludzi chcących założyć biznes: jest błyskotliwy i pełen pozytywnej energii, a przede wszystkim wspaniale i ciekawie opowiada.” – Angela Duckworth, autorka bestsellera Upór, potęga pasji i wytrwałości, założycielka oraz prezes Character Lab „Ta książka, podobnie jak podcast, na którego podstawie powstała, daje nam szanse stania się przedsiębiorcami, pokazując, że dążenie do innowacji jest jedną z podstawowych ludzkich cech. W czasach, gdy potrzeba przełomowych idei jest silniejsza niż kiedykolwiek, książka Jak zbudowałem firmę staje się bezcennym przewodnikiem dla każdego, kto chce zrezygnować ze status quo, szukając rozwiązań, które uczynią świat lepszym. Gorąco polecam.” – Reid Hoffman, współzałożyciel Linkedln i współautor Blitzscaling. Ścieżka błyskawicznej ekspansji firm Guy Raz jest współtwórcą podcastów „How I Built This”, TED „Radio Hour” i „Wow in the World”. Współtworzył również podcasty „Luminary’s Wisdom from the Top” i „The Rewind” na Spotify. Otrzymał między innymi nagrodę im. Edwarda R. Murrowa, dziennikarską nagrodę im. Daniela Schorra, nagrodę National Headliner i nagrodę NABJ. Mieszka w rejonie zatoki San Francisco.

56,90 zł
48,37 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,53 zł

1 osoba kupiła
51
Podręczny słownik spawalniczy polsko-angielski i angielsko-polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręczny słownik spawalniczy polsko-angielski i angielsko-polski
Dostępny
5 szt.

Słownik adresowany jest do spawaczy i osób nadzoru spawalniczego. Zawiera najważniejsze terminy związane z najnowszymi technikami i procesami spajania. Zawiera transkrypcję fonetyczną.

33,00 zł
1 osoba kupiła
52
Niebezpieczni mężczyźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczni mężczyźni
Dostępny
69 szt.

Niebezpieczni mężczyźni to antologia opowiadań, której bohaterowie na długo zagoszczą w wyobraźni czytelniczek! Czasem wystarczy jedno spojrzenie, aby rozpoznać, że mężczyzna zwiastuje kłopoty. Jednak po tym jednym spojrzeniu może już być za późno, aby się wycofać. Niektóre kobiety kochają mężczyzn miłych i statecznych. Tych, którzy zapewniają im wsparcie oraz poczucie bezpieczeństwa. Dobrych ojców, lojalnych przyjaciół i delikatnych kochanków. Innym jednak to nie wystarcza… Marzą o odrobinie szaleństwa, o emocjach, których nie sposób ubrać w słowa, i żądzy nieokiełznanej jak żywioł. Pragnieniem niektórych kobiet są niebezpieczni mężczyźni. Dziesięć opowiadań, dziesięć niegrzecznych autorek, dziesięciu niezwykłych facetów, którzy na długo zagoszczą w snach czytelniczek. Odkryj historie zdeterminowanych mafiosów, szalonych motocyklistów, niepoprawnych kobieciarzy, bezwzględnych płatnych zabójców, nieobliczalnych stalkerów oraz drani z krwi i kości. „Niebezpieczni mężczyźni” to bilet na emocjonującą wyprawę – daleko od bezpiecznej codzienności, w towarzystwie tajemniczych i intrygująco groźnych mężczyzn, do świata, w którym rządzą namiętności. Odważysz się wyruszyć w tę podróż? K.C. Hiddenstorm, Paulina Zalecka, Camille Gale, E. Raj, Karolina Jurga, Ludka Skrzydlewska, Sandra Robins, Monika Skabara, Agata Sobczak, Nana Bekher – oto nazwiska pisarek, których historie znalazły się w antologii Niebezpieczni mężczyźni. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanek niegrzecznych chłopców!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
53
Kolorowanka antystresowa 200x200 12 Desserts - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka antystresowa 200x200 12 Desserts
Dostępny
22 szt.

Kolorowanka antystresowa 200x200 12 stron BR Desserts

9,31 zł
8,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
54
Spawanie gazowe i łukowe elektrodami otulonymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spawanie gazowe i łukowe elektrodami otulonymi
Dostępny
8 szt.

W książce zebrano podstawowe wiadomości dotyczące procesów łączenia metali za pomocą spawania gazowego i łukowego elektrodami otulonymi. Podano też pełny zakres wiadomości niezbędnych do uzyskania kwalifikacji spawacza. Książka przeznaczona jest dla uczestników kursów dla spawaczy. Może też być cenną pomocą dla spawaczy wykwalifikowanych oraz uczniów odpowiednich szkół zawodowych.

57,00 zł
1 osoba kupiła
55
Narodziny Floty. Tom 1. Awangarda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narodziny Floty. Tom 1. Awangarda
Dostępny
4 szt.

Jack Campbell powraca do świata „Zaginionej floty” z nową, pełną akcji serią, w której przedstawia początki Sojuszu. Ziemia przestała być centrum wszechświata. Po wynalezieniu napędu skokowego, pozwalającego podróżować w kosmosie z prędkością nadświetlną, ludzkość zakłada kolejne kolonie. Jednak ogromne odległości pomiędzy nowo zasiedlonymi układami oznaczają, że stary porządek i prawo międzygwiezdne, nadzorowane przez Ziemię, przestają istnieć. Kiedy sąsiedni świat przypuszcza atak, młoda kolonia, Glenlyon, zwraca się o pomoc do Roberta Geary’ego, byłego oficera floty gwiezdnej oraz Mele Darcy, byłej szeregowej piechoty kosmicznej. Mając do dyspozycji jedynie zaimprowizowaną broń i kilkunastu ochotników muszą stawić czoła okrętom wojennym oraz uzbrojonym żołnierzom. W obliczu kolejnych ataków i coraz większych strat zadawanych przez piratów jedyną nadzieją na odzyskanie pokoju jest Carmen Ochoa, „Czerwoniec” z pogrążonego w anarchii Marsa oraz Lochan Nakamura, przegrany polityk. Ta dwójka ma jednak plan – chcą położyć podwaliny pod wspólną obronę, co pewnego dnia może przekształcić się w sojusz. Jeśli jednak ich wysiłki spełzną na niczym, rosnąca w siłę potęga agresorów może zmienić te odległe rejony kosmosu, będące ostoją wolności, w pola bitew pierwszych gwiezdnych imperiów.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
56
Marketing w twojej firmie. Narzędzia, których potrzebujesz, by skutecznie prowadzić promocję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing w twojej firmie. Narzędzia, których potrzebujesz, by skutecz...
Dostępny
39 szt.

Jesteś twórcą małego startupu lub właścicielem firmy? A może dopiero planujesz założyć swój biznes? Dzięki tej książce odnajdziesz się w świecie marketingu i zaczniesz prowadzić właściwe i zgodne z aktualnie panującymi trendami działania promocyjne. Dowiesz się, jak prowadzić blog firmowy, komunikację w social mediach, współpracować z influencerami i jak zbudować charyzmatyczną markę osobistą lidera stojącego na czele stabilnej i rozwojowej firmy. Dzięki temu wypłyniesz i utrzymasz się na powierzchni. Zdobędziesz klientów, którzy nie tylko kupią to, co sprzedajesz, ale też obdarzą cię zaufaniem i zostaną przy tobie. Dostrzeżesz nowe szanse i – co najważniejsze – będziesz wiedział, jak je wykorzystać. Ta książka pomoże ci w opracowaniu i wdrożeniu unikalnej i przede wszystkim skutecznej strategii marketingowej dla twojej firmy. Sprawi, że zaczniesz dostrzegać szanse, będziesz na bieżąco z aktualnymi trendami oraz nauczysz się prowadzić jednocześnie wiele działań promocyjnych. Jest podzielona na kilka rozdziałów, w których zostały przedstawione konkretne propozycje działań z różnych obszarów marketingu. Dowiesz się, od czego zacząć i co zrobić, aby działania te tworzyły spójną całość prowadzącą do komercyjnego sukcesu twojej firmy. Poznasz wartość, jaką daje: • regularne prowadzenie bloga firmowego, • komunikacja w social mediach, • korzystanie z systemu reklamowego Google Ads, • współpraca z influencerami, • budowanie marki osobistej, • przygotowanie do zarządzania sytuacją kryzysową, • i wiele innych rzeczy, które sprawią, że twój biznes będzie zawsze o krok przed konkurencją! W książce znajdziesz praktyczne wskazówki i obszerne omówienie działań marketingowych, których wdrożenie sprawi, że ty i twój biznes staniecie się widoczni w kanałach online i offline. Dlaczego warto sięgnąć po Marketing w twojej firmie? Ponieważ: • to pierwsza polska książka pokazująca sposoby promocji z uwzględnieniem sytuacji pandemicznej, • zbiór niemal 200 narzędzi w podziale na kategorie tematyczne ułatwiający pracę opisywaną w poszczególnych rozdziałach, • praktyczny poradnik pokazujący działania, które w większości można realizować bez budżetu, jak również z dofinansowaniem, • prosty język bez naukowej i branżowej terminologii, • wypowiedzi 15 największych ekspertów na świecie z prognozami zgromadzonymi w jednym miejscu. „Ta książka zdecydowanie wypełnia lukę wśród książek marketingowych na rodzimym rynku. Składa w całość poszczególne gałęzie marketingu, które autor wybrał, przetestował i wdrożył w życie. To klasyczna mieszanka gałęzi marketingowych przedstawiona w formie dostosowanej do otaczającej nas rzeczywistości – świata pogrążonego w pandemii COVID-19. Każda firma, która chce obecnie zarabiać na promocji, powinna zapoznać się ze wskazówkami Norberta.” – Grzegorz Borowiec, e-commerce manager GlobKurier.pl „Gdybym miała teraz zaczynać karierę na rynku marketingowym, chętnie bym sięgnęła po tę książkę. Autor pisze o trudnych zagadnieniach prosto i bezpretensjonalnie. Większość z nich zna nie tylko z książek, lecz przerobił je w swojej karierze krok po kroku. (…) Kolejnym walorem tej książki są wywiady z najlepszymi fachowcami światowego marketingu. (...) To, co zebrał Norbert poprzez swoje wywiady, to wizja przyszłości marketingu.” – dr Daniela Dzienniak-Pulina, Instytut Socjologii, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Śląski „Autor wyjaśnia wszystkie działania we właściwej kolejności, podaje przykłady, praktyczne wskazówki do korzystania z proponowanych narzędzi. Dzięki temu nawet niezorientowany w zagadnieniach PR i marketingu czytelnik jest w stanie przyjąć proponowane treści i podjąć próbę samodzielnego kształtowania strategii komunikacyjnej swojego przedsiębiorstwa.” – dr hab. Patrycja Szostok-Nowacka, prof. UŚ Norbert Oruba – praktyk marketingu, pracuje dla polskich i międzynarodowych marek. Wykładowca uniwersytecki, szkoleniowiec i prelegent, autor licznych publikacji poświęconych tematyce marketingu i PR dla najważniejszych czasopism i portali branżowych („Marketer+”, „Magazyn Online Marketing”, „Social Media Manager”, „Nowy Marketing”, „Harvard Business Review Polska”, „PRoto” itd.). Za osiągnięcia zawodowe otrzymał 9 wyróżnień, nominacji i nagród. Obserwowany w social mediach przez kilkanaście tysięcy osób.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
57
Serce na zakręcie. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce na zakręcie. Tom 2
Dostępny
48 szt.

Kontynuacja książki Serce na walizkach Małgorzata Piłat próbuje poskładać swoje życie osobiste. Widmo minionego romansu odciska niezatarte piętno. Pożądanie i namiętność gryzą się z życiem podporządkowanym jednej osobie. Jakiego wyboru dokona Małgorzata? Na szali jest dwóch mężczyzn, tak różnych od siebie jak ogień i woda. A może życie, które potrafi być nie przewidywalne, samo rzuci jej podpowiedź? Walka, jaką będzie musiała stoczyć, nie będzie lekka, przyniesie ból i wewnętrzne rozterki. Ale przecież nikt nie mówił, że będzie łatwo...

39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
58
Wielki śmiech po żydowsku, czyli wczorajszy i dzisiejszy świat w tysiącach dowcipów i dykteryjek żydowskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki śmiech po żydowsku, czyli wczorajszy i dzisiejszy świat w tysią...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Jeden z największych na świecie zbiorów dowcipów żydowskich zebrany i opatrzony komentarzem przez wybitnego judaistę, tłumacza oraz poliglotę – Roberta Reuvena Stillera. „Któż jest bardziej uosobieniem dowcipu niżeli Żydzi? Między innymi przez to, że potrafią, jak żaden inny naród na świecie, pokpiwać i czasem nawet bezlitośnie drwić także z samych siebie. Choćby ta okoliczność jest świadectwem wyjątkowego poczucia dystansu oraz inteligencji, która i poza tym wyróżnia dowcip żydowski. Jego dzieje obejmują kilka tysięcy lat. Dużo więcej niż historia zbierania i publikacji tych dowcipów. To zaczęło się dopiero pod koniec XIX wieku. Ale szczyt swój osiągnęła ta potężna i wzbierająca fala dopiero po drugiej wojnie światowej, kiedy żydostwo europejskie, będące głównym twórcą i nosicielem tej odmiany dowcipu, przypisywanego całemu narodowi, nagle i w większości przestało istnieć. Zderzyły się więc humor i tragedia, dwa zjawiska od wieków istniejące obok siebie i najściślej zrośnięte w dziejach tego ludu, jak żadnego innego narodu świata. Omal nie metafizycznych wymiarów nabiera fakt, że tak ogromny fenomen kulturowy, jak dowcip żydowski, w pełni dojrzał do poważnych badań i publikacji dopiero w kilkanaście lat po zagładzie wytwarzającej go formacji”. Robert Stiller

50,00 zł
37,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

59
Mały pastuszek i Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały pastuszek i Boże Narodzenie
Dostępny
69 szt.

Kiedy mały pasterz Dawid zaganiał wieczorem swoje owce do zagrody, zorientował się, że jednej brakuje! Chłopiec jest bardzo smutny. Co teraz będzie?! Nagle w środku nocy przychodzi do niego anioł i przynosi wspaniałą wiadomość, dobrą nowinę, która zmieni wszystko... Biblijna historia Bożego Narodzenia opowiedziana z perspektywy małego chłopca. Urocza kartonowa książka z ozdobnymi ilustracjami – idealna na świąteczny prezent!

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

60
Moje ulubione historie biblijne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje ulubione historie biblijne
Dostępny
63 szt.

Ta kartonowa książeczka przybliża małym chrześcijanom najpopularniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu. Piękne ilustracje (na których pod klapkami czeka na dzieci wiele niespodzianek) i prosty tekst sprawiają, że maluchy z radością sięgać będą po słowo Boże. Urocza kartonowa książka z otwieranymi klapkami – idealna na prezent z okazji religijnych uroczystości!

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

61
Kolorowanka z wykrojnikiem. Renifer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z wykrojnikiem. Renifer
Dostępny
1497 szt.

Wspaniałe kolorowanki dla wszystkich maluchów. Duży format tych uroczych książeczek zapewni komfort podczas kolorowania. Piękne, ciekawe ilustracje oraz naklejki zapewnią wszystkim dzieciom moc świetnej zabawy. Najlepsi pomocnicy Świętego Mikołaja, pracowici i zawsze weseli – renifery są wspaniałe! Wymyśl imiona dla nich i ich przyjaciół, pokoloruj ich portrety i baw się naklejkami.

9,49 zł
7,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 1,50 zł

62
Tupcio Chrupcio. Świąteczna księga Tupcia Chrupcia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tupcio Chrupcio. Świąteczna księga Tupcia Chrupcia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Dwie opowieści o znanej i lubianej myszce – Tupciu Chrupciu – w jednym tomie: Święta Tupcia Chrupcia oraz Umiem się dzielić. Dzięki tym historyjkom dzieci dowiedzą się, że warto być grzecznym i że najlepsza zabawa to wspólna zabawa.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

63
Kolorowanka z wykrojnikiem. Bałwanek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z wykrojnikiem. Bałwanek
Dostępny
12 szt.

Wspaniałe kolorowanki dla wszystkich maluchów. Duży format tych uroczych książeczek zapewni komfort podczas kolorowania. Piękne, ciekawe ilustracje oraz naklejki zapewnią wszystkim dzieciom moc świetnej zabawy. Zawsze uśmiechnięte, skore do zabawy i pomocne – wszystkie bałwanki są wspaniałe! Wymyśl imiona dla nich i ich przyjaciół, pokoloruj ich portrety i baw się naklejkami.

9,49 zł
7,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 1,50 zł

64
Moc naklejek. Zima - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc naklejek. Zima
Dostępny
2078 szt.

Ania czyta o zwierzętach, które lubią zimę, oraz o takich, o które trzeba zadbać, gdy na dworze jest śnieg i mróz. Przeczytaj ciekawostki i przyklej naklejki w odpowiednie miejsca. Trenuj pamięć, dokładność i spostrzegawczość! Zapraszamy do zabawy!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

65
Kolorowanka z wykrojnikiem. Zabawy zimowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z wykrojnikiem. Zabawy zimowe
Dostępny
2404 szt.

Wspaniałe kolorowanki dla wszystkich maluchów. Duży format tych uroczych książeczek zapewni komfort podczas kolorowania. Piękne, ciekawe ilustracje oraz naklejki zapewnią wszystkim dzieciom moc świetnej zabawy. Na nartach, na łyżwach, z bałwankiem – zabawy zimowe są wspaniałe! Wymyśl imiona dla bawiących się dzieci i ich przyjaciół, pokoloruj ich portrety i baw się naklejkami.

9,50 zł
7,99 zł

Rabat 15,9%
oszczędzasz 1,51 zł

66
Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku
Dostępny
19 szt.

A gdyby tak umilić sobie i naszym dzieciakom grudniowe oczekiwanie na święta przygotowywaniem ozdób, dekoracji, potraw i prezentów? W przystępny sposób pokazujemy krok po kroku, jak własnoręcznie wykonać ozdoby na choinkę, zabawki, pierniczki, rękawiczki, klimatyczne świeczniki i wiele więcej. Książka rozwija kreatywność dziecka, pomysłowość i wiedzę na temat świątecznych zwyczajów. Idealna pozycja dla wszystkich, którzy kochają tworzyć coś z niczego. Kolorowe ilustracje pokazują krok po kroku, jak wykonać zadanie, a wszystkie projekty zostały dostosowane stopniem trudności do wieku dzieci, więc każdy znajdzie coś dla siebie. To świetny sposób, aby rodzinne spędzić czas w bożonarodzeniowej atmosferze i stworzyć niezapomniane wspomnienia, pachnące choinką i cynamonem. Duma z własnych wyrobów i wytworów ucieszy dzieci i ich bliskich.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

67
Ktoś taki jak Ty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ktoś taki jak Ty
Dostępny
150 szt.

Patrick to człowiek żyjący według ustalonych przez siebie zasad. Planuje każdy dzień i nienawidzi zmian. Cechuje go drobiazgowość, skrupulatność i? miłość do pieniędzy. Jako agent sportowy i biznesmen jest znany ze stosowania nieczystych zagrywek i niekonwencjonalnych rozwiązań. Chwila zapomnienia sprawia, że jego życie wywraca się do góry nogami. Spokój, ład i porządek, które ceni ponad wszystko, zostają zaburzone, a każdy dzień staje się wyzwaniem i próbą sił. Luisina jest Meksykanką, która przybywa do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu czegoś, co straciła lata temu. Przez życie kroczy z głową pełną marzeń, ciętym językiem i sercem na dłoni. Wierzy w to, że w każdym można znaleźć dobro. Potrafi cieszyć się drobiazgami, których inni nie zauważają, i uśmiecha się nawet wtedy, gdy los podsuwa jej pod nos cytrynę. Dla niej liczy się przede wszystkim człowiek, a nie status majątkowy. Ścieżki tych dwojga przecinają się na parkingu przed dyskontem spożywczym. Od razu się ze sobą ścierają i zauważają, jak wiele ich różni. Ona uważa go za zimnego drania, on ją za zbuntowanego anioła. Mimo że działają sobie na nerwy i wyznają sprzeczne wartości, okazuje się, że są sobie bezwzględnie potrzebni. Gdy ogień spotyka ogień, nie spalają się nawzajem? Łączą się w jedno i razem spopielają świat.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

68
Agent Kelly. Tom 1. W słońcu Dubaju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agent Kelly. Tom 1. W słońcu Dubaju
Dostępny
86 szt.

Diabelnie przystojny tajny agent, który zawsze dostaje to, czego pragnie. Anielsko piękna księżniczka, która jest gotowa na wszystko, by uciec przed aranżowanym małżeństwem. Niepohamowana namiętność, która sprowadzi na nich śmiertelne niebezpieczeństwo. Oto W słońcu Dubaju, pierwszy tom serii „Agent Kelly”. Peter Kelly, główny bohater powieści W słońcu Dubaju, jest agentem CIA, uzależnionym od mocnych wrażeń i pięknych kobiet, które przyciąga do siebie jak magnes. Jego liczne partnerki nie są jednak nigdy w stanie sprawić, by naprawdę się zaangażował. Do czasu, gdy na jego drodze staje tajemnicza piękność, która tak samo jak on nie zawaha się przed niczym. W czasie pracy pod przykrywką jako ambasador USA Kelly w imieniu zaprzyjaźnionego emira ma wziąć udział w pewnej licytacji. Bogacze będą walczyć w jej trakcie nie tylko o rękę pięknej Safiji, ale przede wszystkim o posag księżniczki – tajemniczą broń, która może odmienić bieg zbrojnych konfliktów. Safija proponuje Peterowi układ – pomoże mu w jego misji, jeśli on umożliwi jej w zamian ucieczkę z kraju przed aranżowanym ślubem. Wbrew wszystkiemu między parą od pierwszego spotkania wybucha pożądanie. Czy mają szansę ujść z życiem z rozgrywki z terrorystami? Niebezpieczni mężczyźni, wielkie pieniądze i świat, który ceni władzę ponad wszystko – odkryj nową serię Moniki Magoskiej-Suchar. Cykl powieści o agencie Kellym to niebanalne połączenie pełnych wartkiej akcji sensacyjnych historii z rozpalającym zmysły romansem. Ta historia – zapiera dech w piersiach niczym niesamowita wyprawa w słońcu Dubaju! Monika Magoska-Suchar – rocznik 1983, urodzona w Krakowie, ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie szczęśliwa mama. Wciąż dekoruje swoje mieszkanie, wakacje najchętniej spędza w ukochanej Grecji, jest zakupoholiczką. Lubi mroczne lub otwarte zakończenia, które pozostawiają u zaintrygowanego czytelnika uczucie niedosytu (finałową scenę Przeminęło z wiatrem uważa za mistrzostwo). Nie boi się kontrowersji w książkach. Jest autorką gorących powieści: Zemsta ma twoje imię, Więzień namiętności i Prowincja grzechu.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

69
Dziewczyna Feniksa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna Feniksa
Dostępny
65 szt.

Dziewczyna Feniksa to pełna emocji opowieść o miłości, pożądaniu, macierzyństwie i losie, który można odwrócić w każdej chwili. Monika Skabara jak zwykle zapewnia czytelnikom mocne wrażenia – niegrzeczni chłopcy z tatuażami, wielowarstwowe intrygi, tajemnice z przeszłości i burzliwy, pełen pożądania romans – to wszystko znajduje się w powieści Dziewczyna Feniksa. Ava mieszka w pięknej Australii, jest zdolną malarką i właśnie wychodzi za mąż za ukochanego Aleksa. Wszystko w jej życiu zdaje się tak idealne, że aż niemożliwe. Oboje są młodzi, szaleńczo w sobie zakochani, a ona dowiaduje się, że wkrótce zostaną rodzicami. Niestety, szczęście nie trwa długo. Okrutny los wystawia Avę na najcięższą próbę… Kiedy Avie wydaje się, że nic już nie będzie dobrze, orientuje się, że tak naprawdę wyłącznie od niej zależy, czy pozwoli się spalić, czy odrodzi się niczym Feniks z popiołów. I tak zaczyna się jej przygoda ze studiem tatuażu F&G Tattoo. Od tej pory może zapomnieć o spokojnym życiu, będzie za to musiała zmierzyć się z tajemnicami z przeszłości, twardym charakterem nowego pracodawcy, trudami macierzyństwa i… pożądaniem, które nieoczekiwanie weźmie górę nad zdrowym rozsądkiem. Monika Skabara po raz kolejny opisuje historię silnej kobiety, które odważnie wkracza na drogę do niezależności. Dziewczyna Feniksa to powieść dla wszystkich wielbicieli i wielbicielek gorących romansów, niepokornych chłopców, zadziornych dziewczyn, które nigdy się nie poddają, i oczywiście tatuaży! Monika Skabara – uzależniona od kawy, muzyki, książek, filmów Marvela, Star Warsów, Dragon Balla i dobrego jedzenia. Uwielbia poznawać nowe języki, zwiedzać nowe miejsca, malować akrylami, a w ramach pozbycia się nadmiaru stresu pójść na trening karate. Spełniona jako żona i mama. Stara się czerpać z każdego dnia garściami i cieszyć się z małych rzeczy, które przynosi los. A gdy los podkłada jej kłody pod nogi, pokazuje mu środkowy palec i z uśmiechem oznajmia, że bije jak baba. Zadebiutowała w 2020 roku powieścią Rosyjska księżniczka, która otworzyła doskonale przyjętą serię Dziedzictwo. Kolejne dwa tomy: Odzyskana korona i Trzeci dziedzic, ukazały się w 2021 roku. Dziewczyna Feniksa to czwarta powieść autorki.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

70
Ona ma siłę. Przełomowy poradnik o seksualności kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ona ma siłę. Przełomowy poradnik o seksualności kobiet
Dostępny
55 szt.

Nowe wydanie przełomowego poradnika, który poprawił życie seksualne i samoocenę milionów kobiet. Czym jest pożądanie, czego (i dlaczego) się wstydzimy, jak fantazjujemy, dlaczego tak ważne są kontekst oraz emocje i dlaczego – mimo wielkich starań naukowców – nigdy nie powstanie „różowa tabletka”, czyli odpowiednik viagry dla kobiet. Ona ma siłę to gotowy zestaw odpowiedzi na dręczące cię pytania. Emily Nagoski obala liczne mity, pomaga kobietom oswoić seksualność i przede wszystkim pokochać własne ciało, czyniąc z różnorodności i niedoskonałości piękno i prawdziwą siłę.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

71
Układ. Wydanie serialowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układ. Wydanie serialowe
Dostępny
64 szt.

Komisarz Monika Brzozowska nie może podnieść się psychicznie po tym, jak w obronie własnej zabiła swojego męża, płatnego zabójcę. Przychodzi jej to z tym większym trudem, że przełożeni odesłali ją na bezterminowy urlop. Niestety pani komisarz przy okazji powraca do zgubnego nałogu, który przed laty prawie wyprowadził ją na tamten świat. Tymczasem zaczynają ginąć świadkowie, którzy mieli pomóc policji w doprowadzeniu na ławę oskarżonych szajki pedofili. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie niebezpieczni i wpływowi mężczyźni czerpiący uciechy z zabaw z nieletnimi próbują ukręcić łeb sprawie. Z czasem okazuje się, że wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, a bycie katem wcale nie wyklucza bycia ofiarą.

41,99 zł
36,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,46 zł

72
Akademia Jednorożców. Tom 9. Matylda i Perła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Jednorożców. Tom 9. Matylda i Perła
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Seria opowiada różne historie dziewczynek, które przyjaźnią się z jednorożcami. Wyobraź sobie szkołę, w której ty i twój jednorożec przeżywacie razem wspaniałe przygody. Wyobraź sobie Akademię Jednorożców. Akademia Jednorożców to najlepszy rodzaj szkoły z internatem, gdzie uczniowie są połączeni w pary z niesamowitymi jednorożcami. Dziewczyny z akademika są zdeterminowane, by związać się z jednorożcami i nauczyć się bycia opiekunami ich wspaniałego domu na wyspie. Niestety, ktoś chce ich powstrzymać. Kim jest tajemnicza postać, która próbuje wszystko zepsuć? Nic nie zatrzyma dziewczyn i ich jednorożców, aby się tego dowiedzieć!

15,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

73
Eve w Hollywood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eve w Hollywood
Dostępny
13 szt.

Wspomnienia jednej z najważniejszych postaci bohemy lat 70. Stanów Zjednoczonych. Legendarny list miłosny skierowany do Los Angeles, napisany przez najbardziej czarującą córkę tego miasta, wypełniony portretami gwiazd rocka w Chateau Marmont, surferów w Santa Monica, prostytutek na Sunset Boulevard oraz Rosie – ukochanej kotki autorki.

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

74
Wyspa Sachalin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa Sachalin
Dostępny
42 szt.

Trudno przewidzieć przyszłość, gdy świat już się skończył. Gdy światowe mocarstwa pogrążyły się w najbardziej wyniszczającym konflikcie wszechczasów, cywilizacja praktycznie przestała istnieć. Z dawnych stolic pozostały wypalone bombami pustkowia. Tam, gdzie promieniowanie nie zabija na miejscu, panoszy się zaraza, której nie sposób powstrzymać. W oszczędzonej w trakcie wojny Japonii trwa walka o przetrwanie. To właśnie stamtąd pochodzi Lilak – młoda futurolożka, która decyduje się na ryzykowną wyprawę badawczą. Jeśli jej się powiedzie, być może uda jej się dowiedzieć, co czeka ludzi w przyszłości. Celem Lilak jest Sachalin – wyspa będąca strefą przejściową między Japonią a piekłem rozciągającym się na kontynencie. To tutaj przybywają ostatni uchodźcy dramatycznie walczący o przeżycie. To tutaj trafiają ci, którzy nie zasługują na życie w społeczeństwie. Lilak bardzo szybko przekona się, że Sachalin to coś więcej niż kolonia karna. To odpowiedź na to, dlaczego ludzkość znalazła się na krawędzi zagłady. Kanibalizm, przemoc i wszechogarniające szaleństwo. Tylko co się wydarzy, gdy podczas wyprawy coś pójdzie nie tak? Wyspa Sachalin to olśniewająca i przerażająca wizja tego, dokąd może zmierzać nasza cywilizacja. Eduard Wierkin po mistrzowsku parafrazuje Czechowa, snując narrację, która zasłużenie stawia go w jednym rzędzie z braćmi Strugackimi. Poetyckość i bezwzględność opisu, uchwycona w przekładzie Pawła Podmiotko, zachwyca, a tempo akcji zapiera dech w piersiach.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

75
Mała księga życia według Kahlila Gibrana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała księga życia według Kahlila Gibrana
Dostępny
33 szt.

Wizjonerski głos pocieszenia, miłości i tolerancji. W tej pięknej książeczce odkryjesz podstawową mądrość dotyczącą życia. To nowe spojrzenie na słowa i mądrości Kahlila Gibrana uwzględniające główne wpływy na jego życie: kulturę Bliskiego Wschodu, mistycyzm natury i duchowość. Według Gibrana życie jest energią, która nasyca wszystko, co widzimy i czujemy – a także to, co możemy sobie tylko wyobrazić. W ponad stu opowieściach, wierszach, przypowieściach i aforyzmach autora odnajdziesz tajemnice duchowej ścieżki i esencję mądrości w codziennym życiu. To pierwsza z serii książek. W przygotowaniu ponadto: • Mała księga miłości Kahlila Gibrana; • Mała księga tajemnic Kahlila Gibrana; • Mała księga mądrości Kahlila Gibrana; • Mała księga opowieści sufickich. Kahlil Gibran (1883–1931) – libański poeta, pisarz i malarz. Jeden z najważniejszych twórców współczesnej prozy poetyckiej w literaturze arabskiej. Autor wydanej w 1923 powieści poetyckiej Prorok, która pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się inspirujących dzieł wszechczasów. Neil Douglas-Klotz – światowej sławy uczony w dziedzinie religioznawstwa, duchowości i psychologii. Kieruje Edinburgh Institute for Advanced Learning i przez wiele lat był współprzewodniczącym Mysticism Group w American Academy of Religion.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

76
Bauman. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bauman. Biografia
Dostępny
56 szt.

Głośna międzynarodowa biografia Zygmunta Baumana przetłumaczona na kilka języków w końcu w Polsce. Profesor Izabela Wagner przyjrzała się życiu jednego z najwybitniejszych polskich – i światowych – intelektualistów. Jako pierwsza dotarła do niepublikowanych wcześniej zapisków Baumana, które odsłaniają jego nowe oblicze. Zygmunt Bauman – dla jednych socjolog, pisarz, światowej sławy twórca teorii płynnej nowoczesności. Dla innych – postać w najlepszym razie kontrowersyjna, zdrajca, który aktywnie kładł fundamenty pod budowę opresyjnego systemu. Z Polski uciekał dwukrotnie, raz tuż po wybuchu II wojny światowej, potem znów w roku 1968. Dwukrotnie ucieczka wymuszana była nasilającymi się nastrojami antysemickimi i przemocą, która za nic miała życie, dokonanie i tożsamość Baumana. Mimo towarzyszących mu od najmłodszych lat przeciwności, Bauman zdołał zdobyć wykształcenie, a następnie zbudować karierę akademicką. Z uniwersytetu został usunięty przez tę samą władzę, której podobno tak gorliwie służył. Bronił idei, w które wierzył, a jego dzieła, niekiedy dojmująco pesymistyczne, zawsze miały w sobie pewnego rodzaju czułość i nadzieję. Izabela Wagner drobiazgowo analizuje kolejne wydarzenia z życia Baumana, próbując odgadnąć, kim tak naprawdę był. Z dziesiątek czy setek dokumentów, zeznań i świadectw wyłania się obraz nie tylko człowieka wyjątkowego, lecz także tego, jak my – jako polskie społeczeństwo – z tą wyjątkowością się obchodzimy.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

77
God Is Partying, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
God Is Partying, CD
ANDREW W.K., Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1.Everybody Sins 2.Babalon [Explicit] 3.No One to Know 4.Stay True to Your Heart 5.Goddess Partying 6.I'm in Heaven 7.Remember Your Oath 8.My Tower 9.And Then We Blew Apart 10.I Made It [Explicit] 11.Not Anymore 12.Everybody Sins (Radio Edit)

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

78
Skowyt wilka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skowyt wilka
Dostępny
96 szt.

Skowyt wilka Aleksandry Mantorskiej to mrożąca krew w żyłach powieść o tajemnicy pewnego miasteczka na Śląsku. Anna kompletnie nie potrafi dopasować się do warszawskiego tempa życia. Kiedy otrzymuje propozycję pracy jako technolog żywności w zakładzie mięsnym Smolny w Grabkowicach, początkowo nie jest przekonana. Zwycięża jednak potrzeba zmian i złapania oddechu od dużego miasta. Anna decyduje się na przeprowadzkę na południe Polski. Szef zakładu, Andrzej Smolny, to człowiek, który buduje wokół siebie niepokojącą aurę tajemniczości. Jednocześnie robi na Annie duże wrażenie. Na miejscu udostępnia jej do zamieszkania domek na skraju lasu. Sielski klimat malowniczej okolicy coraz częściej zakłóca wycie wilków, które zaczynają zbliżać się do domostw. Z czasem Anna zauważa dziwne zachowanie współpracowników. Podświadomie czuje, że jest coraz bliżej odkrycia czegoś przerażającego, co ma nierozerwalny związek z zakładem Smolnego. Aleksandra Mantorska – pochodzi z Warszawy, gdzie mieszka i pracuje. Pragnienie, aby zostać pisarką, zrodziło się w jej głowie już w dzieciństwie, kiedy powstało jej pierwsze opowiadanie: O dwóch bociankach, które grały w piłkę nożną. Marzenie, przez lata spychane na drugi plan, zrealizowała, gdy w 2016 roku ukazał się na rynku jej debiut powieściowy Pechowa dziewczyna (Nasza Księgarnia). Po godzinach zgłębia historię warszawskiej Pragi i uwiecznia jej osobliwy charakter na zdjęciach. Pasjonują ją podróże, muzyka na żywo i jazda na rowerze. Miłośniczka jednoczesnego haftowania i słuchania audiobooków.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

79
Wygrać dziś, wygrać jutro. Strategia rozwoju firmy w krótkim i długim okresie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wygrać dziś, wygrać jutro. Strategia rozwoju firmy w krótkim i długim ...
Dostępny
15 szt.

Niewiele jest przekonań równie zgubnych i równie powszechnych we współczesnym biznesie jak to, że nie da się jednocześnie realizować celów długo- i krótkoterminowych. Myślenie krótkoterminowe, które dominuje dziś wśród menedżerów i dyrektorów generalnych, powoduje, że wiele organizacji osiąga wyniki poniżej swoich możliwości lub wręcz znika z rynku. Dave Cote dobrze zna ten problem. W 2002 roku stanął na czele firmy Honeywell jako jej dyrektor generalny. Organizacja, którą zastał, znajdowała się na skraju katastrofy, ponieważ przez wiele lat dominowało w niej myślenie krótkoterminowe. Aby odmienić losy firmy, Cote i jego zespół wdrożyli szereg śmiałych reform i wprowadzili wiele na pozór nieintuicyjnych praktyk. Dzięki temu udało im się połączyć dwa pozornie sprzeczne cele, a mianowicie równocześnie dążyć do uzyskania dobrych wyników w krótkim i w długim terminie. Efekt był spektakularny. Pod przywództwem Cote’a wartość rynkowa Honeywell wzrosła z 20 miliardów dolarów do 120 miliardów, dzięki czemu akcjonariusze uzyskali zwrot na poziomie 800 procent, a firmie udało się pobić indeks S&P 500 dwuipółkrotnie. Niniejsza książka przedstawia dziesięć podstawowych koncepcji strategicznych i operacyjnych, dzięki którym można uzyskiwać dobre wyniki zarówno dziś, jak i jutro. Dowiesz się z niej m.in.: • jak rozpoznać praktyki, które wydają się atrakcyjne w krótkim terminie, ale zaszkodzą przyszłości firmy, • w jaki sposób określić, gdzie i jak zainwestować w rozwój, aby uzyskać największy wzrost, • jakie działania pozwolą utrzymać dobre wyniki krótkoterminowe bez szkody dla inwestycji w przyszłość – również w trudnych okresach, choćby w czasie recesji bądź zmiany kierownictwa, • jak wykonanie kroku w tył i krytyczne myślenie, a także zachęcanie wszystkich wokół do niezależności myślowej, zwiększą zdolność twojego zespołu do sprawnego wypracowywania wyników. Wygrać dziś, wygrać jutro to kompleksowe rozwiązanie odwiecznego problemu – jak uzyskiwać dobre wyniki zarówno w krótkim, jak i w długim okresie. „Historia Davida Cote’a jest jednocześnie inspirująca i pouczająca, a lekcje zawarte w tej książce przydać się mogą nie tylko w biznesie, ale w ogóle w każdej dziedzinie życia, w której chce się coś zasadniczo zmienić lub osiągnąć znaczący sukces.” – Rober Iger, wykonawczy przewodniczący rady dyrektorów The Walt Disney Company i bestsellerowy autor „David Cote to chodzący dowód na to, że można uzyskiwać dobre wyniki zarówno w krótkim, jak i w długim okresie. Opowiada o tym, jak wywiązywać się ze swoich obowiązków w taki sposób, aby wszyscy byli zadowoleni. A wiedzieć trzeba, że on sam stanął przed zadaniem równie trudnym jak to, z którym musiał się uporać Herakles, gdy przyszło mu uprzątnąć stajnię Augiasza.” – Jim Cramer, współgospodarz programu CNBC Squawk on the Street, bestsellerowy autor „David Cote wyjaśnia, jak poprowadzić firmę z grona Fortune 100 do sukcesu w długim okresie. Każdy lider biznesu z każdej branży znajdzie w tej wartościowej książce coś cennego dla siebie.” – Marc Benioff, jeden z dyrektorów generalnych i założycieli Salesforce, autor bestsellerów „Jako dyrektor generalna, która myśli głównie o długim okresie, ale dba też o wyniki krótkoterminowe, musiałam opracować sobie własny zbiór zasad. Jakże żałuję, że nie miałam wtedy do dyspozycji książki Davida Cote’a. Życie byłoby wówczas znacznie prostsze! Dziękuję Ci, Davidzie. Wielu liderów na pewno będzie czerpać z tego poradnika garściami.” – Indra K. Nooki, była dyrektor generalna PepsiCo, Inc.” David M. Cote przez 16 lat zajmował stanowisko przewodniczącego rady dyrektorów i dyrektora generalnego Honeywell. W tym czasie wartość rynkowa firmy wzrosła z 20 miliardów dolarów do blisko 120 miliardów dolarów, zapewniając akcjonariuszom zwroty na poziomie 800 procent i uzyskując wynik niemal 2,5 razy lepszy niż S&P. Obecnie David Cote zajmuje stanowisko wykonawczego przewodniczącego rady dyrektorów Vertiv Holdings Co., globalnego dostawcy produktów i usług data center, a także jest członkiem Aspen Economic Strategy Group. Poza tym zasiada w radach dyrektorów Council on Foreign Relations oraz Conference of Montreal.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

80
Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka, wydanie 4
Dostępny
314 szt.

„Ludzie o miedzianym czole, utożsamiający milicję z władzą, postanowili poświęcić prawdę dla swoich doraźnych korzyści, skompromitować wymiar sprawiedliwości w Polsce cynicznymi manipulacjami, które będą kiedyś książkowym przykładem niesprawiedliwości” – to słowa matki Grzegorza Przemyka, świeżo upieczonego maturzysty, który w maju 1983 roku został śmiertelnie pobity przez milicję. W czasie śledztwa i rozprawy władze PRL za wszelką ceną starały się odwrócić uwagę od milicjantów, próbując przerzucić odpowiedzialność na sanitariuszy i lekarzy. Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka – od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm władz komunistycznych, zacierających ślady zbrodni, a także bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych. W opowieść o Przemyku autor wplata historie jego rodziców – poetki Barbary Sadowskiej i ojca Leopolda, przyjaciół, świadków jego pobicia czy sanitariuszy, niesłusznie oskarżanych o zabójstwo. Jednocześnie odkrywa kulisy działań władz i wpływ, jaki na tuszowanie sprawy wywarli między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak czy Jerzy Urban. To jedna z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. W pogrzebie Przemyka wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy z podniesionymi w znaku wiktorii dłońmi, w całkowitym milczeniu odprowadzali trumnę na Powązki. To również zbrodnia, która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

81
Podróżni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżni
Dostępny
22 szt.

Wielowątkowa proza o współczesnych nomadach, która zachwyciła krytyków na całym świecie! Kronika dzisiejszego świata i poruszający dramat, gdzie główną rolę mógłby odgrywać każdy z nas. Kim są podróżni? To piękna kobieta, naznaczona na całe życie traumatycznym zdarzeniem na wiejskiej drodze gdzieś w Georgii. Weteran wojny w Wietnamie, nieustannie napędzany wewnętrznym lękiem. Czarnoskóra lesbijka, odnajdująca przestrzeń do swobodnego życia w Berlinie lat 70. i 80. Kobieciarz, nieustający w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Dwaj przyrodni bracia, którzy poznają się po raz pierwszy w wieku średnim i usiłują zrozumieć wybory własnych rodziców. Porter bezpardonowo rozprawia się z największymi grzechami Ameryki ostatniego półwiecza. Z rozmachem opowiada o konfliktach etnicznych, odkrywaniu seksualności, miłości do Szekspira i … dobrego jedzenia, a także o zwyczajnym – do bólu – życiu. Czy można lepiej streścić istotę naszych czasów, w których każdy jest na swój sposób podróżnym? Pytanie jednak, dokąd zmierzamy albo …przed czym chcemy uciec? Historia, która może trafić do fanów Nomadland Jessiki Bruder i Biegunów Olgi Tokarczuk. Regina Porter (własc. Iowa Arts Fellow) – urodziła się w Savannah w stanie Georgia, mieszka w Brooklynie. Absolwentka Iowa Writer’s Workshop. Laureatka kilku nagród literackich, publikowała w „The Harvard Review”, pisała dramaty sceniczne oraz współpracowała z Playwrights Horizons, The Joseph Papp Theater, New York Stage and Film, The Women’s Project, Woolly Mammoth Theater Company i Horizon Theater Company. Jej teksty dramaturgiczne ukazały się w antologii Plays from Woolly Mammoth i w Scenes for Women by Women.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

82
Msza Święta i Adoracja Eucharystyczna. Modlitwy i rozważania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Msza Święta i Adoracja Eucharystyczna. Modlitwy i rozważania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Otwórz się na prawdziwą obecność Boga w Eucharystii. Eucharystia jest źródłem i szczytem życia Kościoła. Czy jako katolicy potrafimy w pełni korzystać z kryjących się w niej skarbów naszej wiary? Vinny Flynn przeprowadza nas przez kolejne części liturgii Mszy Świętej i pomaga na nowo odkryć ich głęboki sens. Uczy, jak przy pomocy prostych modlitw – zarówno tradycyjnych, jak i zupełnie współczesnych – otworzyć się na prawdziwą obecność Boga w Eucharystii, adoracji i codziennym życiu. Vinny Flynn – pisarz katolicki, lider ruchu Posługa Uzdrawiania MercySong. Jest autorem wielu bestsellerów, m.in. 7 tajemnic spowiedzi, 21 sposobów modlitewnego uwielbienia oraz 7 tajemnic Bożego Miłosierdzia. Jest także utalentowanym muzykiem i popularnym mówcą.

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

83
Nie ma mnie bez Ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ma mnie bez Ciebie
Dostępny
150 szt.

?W głowie każdego z nas czai się mrok. Coś, co wypełza w środku nocy, nie pozwalając spokojnie zasnąć.? Wspomnienia jednym dają siłę, innych torturują. W przypadku Matthew były wyniszczające i bolesne. Niegdyś pełen empatii i radości, wspinający się po drabinie sukcesu mężczyzna z dnia na dzień porzuca swoje uporządkowane życie, a wraz z nim dotychczasową osobowość. Zamiast marynarki wkłada skórzaną kurtkę, limuzynę zamienia na motocykl, a miłość i czułość zastępuje bezmyślnym seksem i przypadkowymi bójkami. Źródłem szczęścia stają się dla niego wszelkiej maści używki, które pchają go wprost w ramiona autodestrukcji. Jednak nawet najstraszniejszy potwór ma duszę. Wystarczy bodziec w postaci piękna i dobroci, by zerwać z niej zasłonę mroku i okrucieństwa. Dla Matthew punktem zwrotnym okazuje się poznanie eterycznej Jane. Tylko czy ktoś, kto uważa, że życie jest karą, pozwoli sobie pomóc? I czy można uratować kogoś, kto tego nie chce?

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

84
COVID-19 - pandemia naszych czasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
COVID-19 - pandemia naszych czasów
Dostępny
32 szt.

Myślą przewodnią książki prof. Grzybowskiego, biochemika, immunologa i mikrobiologa jest uświadomienie (lub przypomnienie) potencjalnym czytelnikom współistnienia ludzi i zwierząt z powszechnie obecnymi w naszym środowisku życia drobnoustrojami. Bytują one w naszych organizmach, jako tzw. mikrobiom, tworząc z gospodarzem, jak Autor słusznie podkreśla, całość zwaną superorganizmem. Prof. Grzybowski bardzo żywym językiem i interesująco pokazuje, w jaki sposób aktywność człowieka wraz ze zmianami środowiska wpływa na ekologię drobnoustrojów.

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

85
Gigant Mamut. Tom 2/2021. Wielkie kino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigant Mamut. Tom 2/2021. Wielkie kino
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.26

Donald uwielbia filmy i seriale! Kiedy coś ogląda, trudno go oderwać od ekranu! Ale tym razem przeżyje więcej niesamowitych historii niż w najbardziej emocjonującym filmie przygodowym! Czeka na ciebie ponad 500 stron prześmiesznych historii z Donaldem i spółką!

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

86
Granice wyobraźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Granice wyobraźni
Dostępny
32 szt.

Nieprzewidywalne, emocjonujące, dające do myślenia ? takie właśnie są historie przedstawione na kartach antologii Granice Wyobraźni. Szesnastu autorów zaprasza Cię do świata własnej wyobraźni, gdzie prawda miesza się ze złudzeniem, dobrzy bohaterowie miewają gorsze oblicza, a rozwiązanie zagadki bywa bardzo zaskakujące. Wyrusz na wyprawę pirackim statkiem i poznaj silną kobietę, która ma więcej ikry niż niejeden wilk morski. Wejdź w umysł kilkuletniego chłopca, którego spotkało w lesie coś złego. Zanurz się w złotej erze Hollywood i poznaj jej mroczną stronę. Odważ się wejść między mury opuszczonego szpitala psychiatrycznego, by poszukać duchów. Zatrać się w uniwersum przyszłości i losach ludzkości po ?końcu świata?. Wybierz się z grupą przyjaciół w góry i staw czoło tajemniczemu windigo. Posłuchaj szumu pustynnego piasku, który opowie Ci historię życia i śmierci. Siądź na kozetce u psychologa i poznaj zakamarki swojej mrocznej duszy. Poznaj historię miłości, która kończy się bardzo? krwawo. Popłyń w morską wyprawę statkiem, który wkrótce zaginie. Zejdź do darłowskich podziemi, by odkryć nazistowskie tajemnice. Odwiedź tajemniczy dom, na którego ścianach ukazują się ludzkie twarze. Rozglądaj się uważnie, kiedy natrafisz na miejsce oznaczone symbolem Różokrzyżowców. Krocz śladami agenta FBI, który próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia pewnego chłopca. Udaj się w podróż do przeszłości i poznaj historię rodu Denhoffów. Przetrwaj Halloween, podczas którego grasuje seryjny morderca. Przekrocz granice wyobraźni wraz z autorami grupy literackiej Ailes. Tylko uważaj ? kiedy raz przekroczysz granice własnej wyobraźni, z pewnością będziesz chciał zrobić to ponownie.

37,90 zł
32,22 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,68 zł

87
Krwawe tropy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krwawe tropy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Akcja sensacyjnej powieści Krwawe tropy rozgrywa się w Białymstoku w latach 1924-25. To czasy kiedy na terenach Kresów aktywnie działają komunistyczne siatki szpiegowskie, których celem jest destabilizacja sytuacji politycznej i społecznej w tym regionie. To napady na miejscowość Stołpce, czy pociąg pod Łunińcem, zorganizowane przez przerzucane na wschodnie tereny Polski, bolszewickie bandyckie bandy. To także czasy kiedy to młoda władza nie potrafi poradzić sobie z bandami przemytników i złodziei. Wykrycia siatki szpiegowskiej działającej na terenie Białegostoku i Wilna podejmuje się aspirant Policji Śledczej i współpracownik Wydziału II Wojska Polskiego, zajmującego się wywiadem i kontrwywiadem, zwanego Dwójką, Stefan Lewicki. Wraz z przyjaciółmi z czasów wojny 1920 roku mecenasem Markiem Lewandowskim i dziennikarzem Zygmuntem Dreszerem tropią bolszewickich bandytów. Przez karty powieści przewijają się autentyczne postacie tamtych czasów - Urke Nachalnik, Jankieczkie, czy Sergiusz Piasecki. Także część wydarzeń, na których zbudowane są wątki powieści miała miejsce. Bohater akcji zawierając przyjaźnie i przeżywając liczne przygody prowadzi czytelnika przez klimat Białegostoku lat 20-tych, wiernie oddając koloryt ówczesnego miasta i jego mieszkańców. Odwiedza dawne restauracje, hotele, kina, sklepy ukazując od podszewki życie miasta. Nie bez znaczenia dla akcji powieści jest ogromne zróżnicowanie kulturowe i religijne Białegostoku lat dwudziestych XX wieku. Jest to nie tylko trzymająca w napięciu lektura, ale także podana w niebanalny sposób historia miasta i jego mieszkańców, doskonale ilustrująca z jakimi trudnościami borykali się Polacy w czasach odbudowy zniszczonego zaborami i wojną Państwa, oraz jak wielkie ponieśli ofiary.

40,00 zł
34,00 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

88
Lalani z dalekich mórz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalani z dalekich mórz
Dostępny
28 szt.

Urzekająca, pełna pierwotnej magii powieść bestsellerowej autorki, nagrodzonej Medalem Johna Newbery’ego. Są dzieci stworzone do wielkich czynów i walki ze złem. Ale Lalani do nich nie należy. Gdyby sama miała wybierać, wskazałby na swoją przyjaciółkę, Veydę. Jej nie jest straszna wznosząca się nad ich wyspą mściwa góra Kahna ani budząca grozę mgła, która na północy pochłania żeglarzy poszukujących bardziej gościnnej krainy. A jednak to właśnie Lalani będzie musiała opuścić rodzinną Sanlagitę i wyruszyć w niebezpieczną podróż. Podczas podobnej wyprawy przed laty zginął jej ojciec. Czy dziewczynce uda się pokonać przeciwności i przetrwać? Jakie mityczne stworzenia spotka na swojej drodze? Wytyczy własną ścieżkę, czy pogodzi się z losem? I czy odnajdzie legendarne bogactwa góry Isa, by ocalić mieszkańców wioski i wyleczyć mamę? Lalani z dalekich mórz to piękna, inspirowana filipińskim folklorem opowieść o przyjaźni, odwadze i poszukiwaniu własnej tożsamości. Must read dla wielbicieli Dziewczynki, która wypiła księżyc pióra Kelly Barnhill oraz powieści Kiran Millwood Hargrave Dziewczynka z atramentu i gwiazd.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

89
Rodzinny różaniec ze świętymi. Modlitwa różańcowa z dopowiedzeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinny różaniec ze świętymi. Modlitwa różańcowa z dopowiedzeniami
Dostępny
2 szt.

Chciałbyś odmawiać różaniec wspólnie ze swoimi dziećmi, a nie wiesz, jak zacząć? Boisz się, że może być to trudna i wymagająca droga? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – Marie Malcurat opisała rewolucyjny sposób modlitwy, który pomoże tobie i twoim dzieciom odkryć jej głębię i zaprzyjaźnić się ze świętymi. Autorka krok po kroku tłumaczy, jak odmawiać rodzinny różaniec ze świętymi, który pomoże wzrastać w wierze rodzicom i ich dzieciom. Dzięki zastosowaniu metody różańca z dopowiedzeniami, polegającej na dodawaniu kilku słów wprowadzających w konkretną scenę, dzieci poznają świat wiary oraz postaci świętych Kościoła. Ta książeczka, ozdobiona pięknymi ilustracjami, stanowi pomoc dla każdej rodziny, która dąży ku świętości. Marie Malcurat – mężatka, matka sześciorga dzieci, nauczycielka języka francuskiego. Regularnie współpracuje przy pisaniu książek dla dzieci oraz młodzieży.

14,90 zł
13,99 zł

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

90
Słowa światła. Najpiękniejsze listy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowa światła. Najpiękniejsze listy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Zajrzyj w głąb duszy świętego ojca Pio. Czy ojciec Pio miał mistyczne doświadczenie „ciemnej nocy”? Czy był samotny? Jak wyglądała jego codzienna walka ze Złym? Dlaczego niektórzy nazywali go przewodnikiem dusz? Słowa światła to wybór najbardziej intymnych tekstów ukazujących piękno duszy świętego ojca Pio. Współbracia mistyka z Pietrelciny zebrali i uporządkowali jego prywatne notatki i listy. Wyłania się z nich obraz pokornego świętego, który codziennie zmagał się z wielkim cierpieniem i z niezrozumieniem ze strony najbliższych. Dzięki listom poznajemy prawdziwą twarz świętego. Jego świadectwo wiary może być ważnym drogowskazem dla wszystkich chrześcijan pragnących wnieść światło w mrok dzisiejszych czasów. Przedmową opatrzył kard. Raniero Cantalamessa.

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

91
Kształtowanie relacji uczelni z przedsiębiorstwami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kształtowanie relacji uczelni z przedsiębiorstwami
Dostępny
18 szt.

Zarządzanie relacjami to ważny element dialogu uczelni wyższych w Polsce z grupą interesariuszy instytucjonalnych jaką są przedsiębiorstwa. Stanowi ono ?twórcze? rozszerzenie teorii zarządzania (w tym marketingu) polegające na kształtowaniu długotrwałych relacji poprzez tworzenie związków emocjonalnych w oparciu o oferowaną wartość. Kształtowanie bazującej na wartości relacji na linii nauka ? biznes nie jest jednak proste. Jest to bowiem wymagający bieżących korekt i modyfikacji złożony proces, uzależniony zarówno od aktualnej pozycji i wizerunku uczelni wyższej w jej otoczeniu, jak i zmian związanych z dokonującą się transformacją cyfrową. Oznacza to, że uczelnie chcące skutecznie nawiązywać i wzmacniać więzi z interesariuszami instytucjonalnymi (przedsiębiorstwami) powinny stale dostosowywać swoje struktury i instrumenty (w tym również rozwiązania z obszaru nowoczesnych technologii) do wymagań stawianych przez zmieniający się układ sił na dynamicznym rynku usług szkolnictwa wyższego. Bardzo pomocne w tych działaniach będzie procesowe, systemowe podejście do kształtowania relacji. Podejście takie zaprezentowane i szczegółowo omówione zostanie w niniejszej książce.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

92
Odkrywam dźwięki Wieś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywam dźwięki Wieś
Natalia Kawałko-Dzikowska, AWM
Dostępny
490 szt.

Publikacja z MODUŁEM DŹWIĘKOWYM! Dziecko odkryje 6 RÓŻNYCH DŹWIĘKÓW wydawanych przez zwierzęta. Do lektury zachęcają SYMPATYCZNE ILUSTRACJE i PROSTE HISTORYJKI. To KSIŻKA POLISENSORYCZNA ? działa na zmysły WZROKU, SŁUCHU i DOTYKU. Publikacja zawiera krótkie SCENKI RODZAJOWE, których bohaterami są DZIECI oraz ZWIERZĘTA ŻYJCE NA WSI. Do każdej historyjki jest dopasowany PRZYCISK DŹWIĘKOWY. Po jego naciśnięciu maluszek usłyszy np. KWICZENIE ŚWINI lub RYCZENIE OSŁA. Atutem książki są również KOLOROWE WYPUSTKI z obrazkami przedstawiającymi zwierzęta. Dzięki nim można łatwo otworzyć książkę na wybranym dźwięku. Książka: ?zapoznaje z dźwiękami wydawanymi przez ZWIERZĘTA ?wspiera WSZECHSTRONNY ROZWÓJ dziecka ?uczy PRZYPORZDKOWYWANIA obiektów ?inspiruje do KREATYWNEJ ZABAWY ?rozwija WYOBRAŹNIĘ ?wzbogaca SŁOWNICTWO ODKRYWAM DŹWIĘKI Seria przeznaczona dla MŁODSZYCH DZIECI, składająca się z książeczek z MODUŁEM DŹWIĘKOWYM. Urzeka CIEKAWYMI OPOWIASTKAMI, którym towarzyszą PRZYJAZNE ILUSTRACJE w nasyconych kolorach. Angażuje zmysły WZROKU, SŁUCHU i DOTYKU.

49,90 zł
37,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

93
Maybe We Never Die, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maybe We Never Die, CD
Anderson East, Atlantic Records
Dostępny
4 szt.

Lista utworów: 1. Maybe We Never Die 2. Lights On 3. Madelyn 4. Drugs 5. I Hate You 6. Hood of My Car 7. Falling 8. Jet Black Pontiac 9. Like Nothing Ever Happened 10. If You Really Love Me 11. Just You & I 12. Interstellar Outer Space

61,90 zł
94
Version 2.0 (Remastered Edition), 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Version 2.0 (Remastered Edition), 2 CD
Garbage, Warner Music Polska
Dostępny
47 szt.

Lista utworów: CD 1: 1. Temptation Waits 2. I Think I'm Paranoid 3. When I Grow Up 4. Medication 5. Special 6. Hammering In My Head 7. Push It 8. The Trick Is To Keep Breathing 9. Dumb 10. Sleep Together 11. Wicked Ways 12. You Look So Fine CD 2: 1. Can't Seem To Make You Mine 2. 13x Forever 3. Deadwood 4. Get Busy With The Fizzy 5. Soldier Through This 6. Thirteen 7. Lick The Pavement 8. Medication (Acoustic) 9. Tornado 10. Afterglow

57,90 zł
53,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

95
Standing In The Doorway. Chrissie Hynde Sings Bob Dylan, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Standing In The Doorway. Chrissie Hynde Sings Bob Dylan, LP
Hynde Chrissie, Warner Music Polska
Dostępny
38 szt.

Lista utworów Strona A: 1. In the Summertime 2. You're a Big Girl Now 3. Standing in the Doorway 4. Sweetheart like You Strona B: 1. Blind Willie McTell 2. Love Minus Zero / No Limit 3. Don't Fall Apart on Me Tonight 4. Tomorrow Is a Long Time 5. Every Grain of Sand

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

96
Version 2.0 (Remastered Edition), 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Version 2.0 (Remastered Edition), 2 LP
Garbage, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Lista utworów: LP 1: Strona A 1. Temptation Waits 2. I Think I'm Paranoid 3. When I Grow Up Strona B 1. Medication 2. Special 3. Hammering In My Head LP 2: Strona c 1. Push It 2. The Trick Is To Keep Breathing 3. Dumb Strona D 1. Sleep Together 2. Wicked Ways 3. You Look So Fine

133,90 zł
123,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

97
Arabska żona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arabska żona
Dostępny
62 szt.

Wstrząsająca historia Polki, która poślubiła muzułmanina Kiedy Dorota, uczennica szkoły średniej, poznaje Ahmeda, zakochuje się w nim bez pamięci. Jej najbliższe otoczenie nie kryje swojego negatywnego nastawienia do tego związku, mimo to młodzi spotykają się dalej – dziewczyna zachodzi w ciążę, w końcu biorą ślub. Po pewnym czasie wyjeżdżają do jego rodzinnej Libii. Tam ukochany pokazuje swoje prawdziwe oblicze - znika na całe dnie z domu, jest chorobliwie zazdrosny, nie stroni od rękoczynów. Dorota, zaślepiona miłością, nie zdaje sobie sprawy, że mąż jest zagrożeniem dla niej i jej córeczek. Orientuje się niestety, kiedy jest już za późno. Arabska żona to rezultat ponad dwudziestoletnich kontaktów pisarki z krajami muzułmańskimi, efekt studiów i badań, doświadczeń własnych oraz zasłyszanych opowieści. Autorka połączyła w tej powieści wiele ludzkich historii, które przetworzyła na fikcję literacką. Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Trypolisie w Libii, następnie asystentką Ambasadora RP, obecnie mieszka w Arabii Saudyjskiej. Jest autorką książek o Libii: Libia od kuchni, Życie codzienne w Trypolisie oraz Sahara – ocean ciszy. Jej zainteresowania zdrowym stylem życia zaowocowały książkami: Dość odchudzania – czas na dietę i Nowoczesna książka kucharska. Arabska żona to jej debiut powieściowy.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

98
Na dobry początek. Zbiór piosenek i zabaw muzyczno-ruchowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na dobry początek. Zbiór piosenek i zabaw muzyczno-ruchowych dla dziec...
Dostępny
12 szt.

Jeśli jesteś nauczycielem lub rodzicem, który chce w twórczy sposób: • budować słownik muzyczny dziecka, a poprzez to rozwinąć jego audiację, zdolności muzyczne tonalne i rytmiczne, umiejętności wokalne i ruchowe bez względu na poziom własnych kompetencji muzycznych, • wspierać dziecko w odczuwaniu, poznawaniu i rozumieniu rzeczywistości, budowaniu autoekspresji z wykorzystaniem jego naturalnej spontaniczności, • zapewnić wielostronny rozwój dziecka w zróżnicowany sposób, wprowadzać autorski materiał muzyczny oparty na wielu skalach muzycznych, • stworzyć dziecku przestrzeń do budowania relacji społecznych i doświadczeń emocjonalnych, sięgnij po książkę Na dobry początek…, która zawiera nuty 27 piosenek skomponowanych przez Macieja Kołodziejskiego do słów Katarzyny Moskal-Kozak oraz wyodrębnione z nich motywy tonalne i rytmiczne, 20 autorskich śpiewanek i rytmiczanek (wszystko nagrane na CD) i wiele pomysłów na zabawy muzyczno-ruchowe. Propozycje te są nie tylko praktyczną egzemplifikacją podejścia autorów do umuzykalniania dzieci, ale także swoistym odwołaniem do teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona, koncepcji edukacyjno-muzycznych C. Orffa, E. Jaques-Dalcroze’a, Z. Kodály’a oraz teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Muzyka, ruch, język i zabawa są ściśle powiązane i mogą się przenikać, a zarazem wchodzić w interakcje, nie tylko w edukacji muzycznej, ale również w pedagogice integracyjnej i edukacji specjalnej. Utwory inspirujące ruch, taniec, odgrywanie ról, język i ekspresja emocjonalna stanowią ważną część programu nauczania i uczenia się dzieci najmłodszych. W muzykoterapii dzieci zaś, systematyczne korzystanie z piosenek jest jednym z podstawowych narzędzi, które terapeuta ma do dyspozycji, ponieważ w prawie wszystkich jej rodzajach piosenki wykorzystywane są do zachęcania do nawiązywania kontaktów, wspierania relacji lub wzajemnej pomocy, a więc służą dynamice rozwoju społecznego i emocjonalnego.

75,00 zł
61,50 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 13,50 zł

99
Once LP Remastered, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Once LP Remastered, Winyl
Nightwish, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.22

100,90 zł
92,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

100
Psi Patrol. Gra planszowa chińczyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Gra planszowa chińczyk
Spin Master, od 4 lat
Dostępny
132 szt.

Gra chińczyk Psi Patrol to wspaniała gra planszowa dla najmłodszych z ulubionymi bohaterami bajki „Psi Patrol”. Bądź pierwszym graczem, który przeprowadzi wszystkie swoje pionki wokół planszy i wprowadzi je z powrotem do bazy. Plastikowa plansza, podzielona na cztery strefy: czerwoną, żółtą, niebieską i zieloną z pieskami Marshall, Chase, Rubble i Rocky. Zawartość opakowania: • 1 plansza do gry, • 16 kolorowych pionków, • 1 kostka, • 1 instrukcja.

50,55 zł
45,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,05 zł

Wróć do góry