hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.08.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 6 sierpnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa (Kamil Janicki), na drugim Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata (Benjamin Saenz Alire). Kolejny produkt to Kosmiczne naklejki. Gry i zabawy (praca zbiorowa) oraz Kołozeszyt A4, 100 kartek w kratkę, mix kolorów (Interdruk).
1
Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa
Dostępny365 szt.

Czy polscy chłopi byli niewolnikami? Odpowiedź jest więcej niż oczywista. O niewolnictwie wspominali nie tylko obrońcy ludności wiejskiej, ale i obcokrajowcy oburzeni polskimi stosunkami. Tak zresztą określał kmieci każdy, kto mówił o nich: chłopi pańszczyźniani, a w domyśle: niewolnicy pańszczyźniani. Dlatego pojawia się też inne pytanie. Czy w oczach polskiej elity chłopi byli w ogóle ludźmi? O tej najliczniejszej i najważniejszej części społeczeństwa pisano: bydło, psy, chodzące rzeczy. Dziś nadal mówi się o rzekomym przywiązaniu chłopów do ziemi, ich poddaństwie i dalece wyolbrzymionej krzywdzie. Kamil Janicki sprawnie rozprawia się z wizją sielankowej, dawnej polskiej wsi. Według niego radości prowincjonalnego życia były zarezerwowane tylko dla dziedzica i zarządcy jego majątku. Dla chłopów zostawała marna egzystencja bez perspektyw na przyszłość, a jedyną rzeczą, jaką mogli uczynić w takiej sytuacji, to po prostu zbiec.

49,90 zł
29,44 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,46 zł

92 osoby kupiły
2
Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata
Dostępny311 szt.

Zdobywca Pen/Faulkner Award za najlepszą amerykańską książkę prozatorską. Niezwykła opowieść o rodzinie i przyjaźni! Arystoteles jest krnąbrnym nastolatkiem, którego brat siedzi w więzieniu. Dante to wszystkowiedzący chłopak patrzący na świat w niezwykły sposób. Kiedy spotykają się na basenie, wydaje się, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Ale gdy ci samotnicy zaczynają spędzać czas razem, odkrywają, że łączy ich szczególna więź – taka, która wszystko zmienia i trwa przez całe życie. To dzięki tej przyjaźni Ari i Dante poznają najważniejsze prawdy o sobie i odkrywają, jakimi ludźmi chcą być. „Powolne tempo akcji i subtelnie dopracowane postacie stanowią podstawę talentu autora tworzącego prozę, która rzuca nowe światło na trudności w związkach”. – Kirkus Reviews „Czuła i szczera opowieść o odkrywaniu swojej tożsamości i seksualności, która przypomina, że miłość, czy to romantyczna, czy rodzinna, powinna być otwarta, wolna i bez wstydu”. –Publishers Weekly

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

54 osoby kupiły
3
Kosmiczne naklejki. Gry i zabawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczne naklejki. Gry i zabawy
Dostępny135 szt.

Kosmiczne naklejki. Gry i zabawy to książeczka idealna dla wszystkich miłośników kosmosu, którzy chcą eksplorować wszechświat. Wypełniona zadaniami książeczka zapewni godziny wspaniałej zabawy. Znalazły się tu puzzle, labirynty, kolorowanki, zadania do rysowania. Seria „Kosmiczne naklejki” to dwie wspaniałe książeczki, z którym dziecko będzie świetnie się bawić. Wyjątkowe, świecące w ciemności naklejki, które można wkleić w książeczce lub którymi można udekorować różne przedmioty czy pokój.

19,99 zł
9,99 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 10,00 zł

20 osób kupiło
4
Kołozeszyt A4, 100 kartek w kratkę, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A4, 100 kartek w kratkę, mix kolorów
Interdruk, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Cechy produktu: • format: A4, • liczba kartek: 100, • zadruk w kratkę, • zaokrąglone rogi, • gruby i supergładki papier o gramaturze 90 g, dzięki któremu długopis nie przebije na drugą stronę, • sygnowane kartki z mikroperforacją, ułatwiającą ich wyrywanie, • okładka pokryta miłą w dotyku folią soft touch oraz lakierem wybiórczym UV, • podwójna spirala zamykana, • minimalistyczne i stylowe okładki, odpowiednie dla osoby w każdym wieku. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

24,88 zł
23,64 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

10 osób kupiło
5
Spotkania z przyrodą. Pająki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z przyrodą. Pająki
Dostępny48 szt.

Kompendium wiedzy o pająkach i innych pajęczakach. Przedstawia ponad 400 europejskich gatunków tych zwierząt. Opisy zawierają wiele informacji o zachowaniu pająków, rozmnażaniu, konstrukcji sieci łownych i łapaniu zdobyczy. W przewodniku zamieszczono: • opisy wszystkich żyjących u nas pospolitych pająków i licznych gatunków rzadkich, • ponad 850 zdjęć i 200 rysunków przedstawiających opisane pająki, detale ich budowy, sposoby łapania ofiar i akty kopulacji, • klucz do bezbłędnego określania, do której rodziny należy pająk, • sposób na szybkie i łatwe rozpoznawanie gatunków spotykanych w domu i ogrodzie, • dodatek o krocionogach.

85,00 zł
53,55 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 31,45 zł

9 osób kupiło
6
Oto jest Rzym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto jest Rzym
Dostępny58 szt.

Trzeci tom kultowej serii albumów o miastach świata. Tym razem Miroslav Šašek zaprasza dzieci i rodziców do Rzymu sprzed lat. Starożytne ruiny i monumentalne kościoły. Zatłoczone place z tryskającymi w jasnobłękitne niebo fontannami. Studenci teologii w kolorowych sutannach, karabinierzy i... kawałek cesarza. Oto jest Rzym! Odwiedź stolicę Włoch sprzed lat i poczuj jej niepowtarzalny klimat. Przeniosą cię tam czarujące ilustracje Miroslava Šaška, które podbiły świat w latach 60. i do dziś niezmiennie zachwycają elegancją, humorem i polotem.

34,90 zł
22,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,21 zł

8 osób kupiło
7
Długi zew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długi zew
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Nowa seria autorki kultowego cyklu szetlandzkiego! W Północnym Devonie trwa pogrzeb ojca Matthew Venna. Detektyw przygląda się uroczystości z oddali - nie byłby tam mile widziany. Przecież sam postanowił opuścić Bractwo. Gdy odwraca się, aby odejść, porzucając raz na zawsze ewangelicką wspólnotę, odbiera telefon od jednego ze współpracowników. Z rozmowy dowiaduje się, że na pobliskiej plaży znaleziono ciało mężczyzny z wytatuowanym na ramieniu ptakiem. Ta sprawa wciągnie Matthew z powrotem do społeczności, którą za wszelką cenę chciał opuścić, i odkryje mroczne tajemnice jej przeszłości. „Gęsta sieć podejrzeń powoli oplata małą społeczność, ujawniając skrzętnie skrywane grzechy. Ann Cleeves po raz kolejny udowodniła, że jest mistrzynią w snuciu kryminalnych intryg”. –Hanna Greń

39,90 zł
33,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

8 osób kupiło
8
Oto jest Nowy Jork - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto jest Nowy Jork
Dostępny60 szt.

Czwarty tom kultowej serii albumów o miastach świata. Tym razem Miroslav Šašek zaprasza do Nowego Jorku. Największe drapacze chmur, największe samochody i największe korki uliczne. Szyldy we wszystkich językach i automaty, w których można kupić wszystko. Bejsbol i futbol na stadionie Yankees, niegasnące światła Times Square i? wizyta w głowie największej damy świata. Oto jest Nowy Jork! Odwiedź największe miasto Stanów Zjednoczonych sprzed lat i poczuj jego niepowtarzalny klimat. Przeniosą cię tam czarujące ilustracje Miroslava Šaška, które podbiły świat w latach 60. i do dziś niezmiennie zachwycają elegancją, humorem i polotem. Książka nagrodzona przyznawanym przez ?New York Times? tytułem Najlepszej Książki Ilustrowanej Roku.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

6 osób kupiło
9
Rumunia. Albastru, ciorba i wino - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rumunia. Albastru, ciorba i wino
Dostępny263 szt.

Jakie jest wasze pierwsze skojarzenie z Rumunią? Założylibyśmy się o butelkę czerwonego wina, że Drakula. Czy wiecie jednak, jakie bogactwo smaków, zapachów, dźwięków i obrazów skrywa ten malowniczy kraj pogranicza kultur? W Rumunii jest bezkresne błękitne niebo, ale w kolorze albastru może być również nitka w tradycyjnym hafcie czy… nagrobek na Wesołym Cmentarzu. W swojskiej i smacznej kuchni królują różne rodzaje pożywnej zupy, a sama Rumunia jest jak ciorba, w której ciągle odkrywasz coś nowego - a to kleks śmietany, a to ostra papryczka. Tu nie ma jednego, podstawowego, uniwersalnego przepisu, ale każdy kolejny kęs zaskakuje niespodzianką. • Czy w Rumunii nadal kradnie się panny młode? • Który światowej sławy projektant mody przywłaszczył sobie narodowy skarb, czyli rumuńską bluzkę? • Gdzie przebiega najbardziej niesamowita droga, jaką widział Jeremy Clarkson? Autorka snuje opowieść o rumuńskich tradycjach i współczesności, mierzy się ze stereotypami i zabawia anegdotami, których zawodowo ma pełne kieszenie. Mamy nadzieję, że jesteście gotowi, by spakować plecak i wyruszyć w podróż, która pozwoli rozsmakować się w tym kraju!

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
10
Wypukłe naklejki. Pojazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukłe naklejki. Pojazdy
Dostępny237 szt.

Fantastyczne książeczki aktywnościowe, dzięki którym dzieci będą się świetnie bawić przez długi czas! Książeczki zawierają całą masę wesołych zadań i kolorowanej, a największą radość dzieciom sprawią wypukłe naklejki – idealne do przyklejania w książce lub w dowolnym miejscu.

19,99 zł
9,99 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 10,00 zł

6 osób kupiło
11
Buba i jego świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buba i jego świat
Dostępny102 szt.

Książeczka stworzona dla najmłodszych dzieci rozpoczynających przygodę wypowiadania pierwszych wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz słów. Książka stymuluje rozwój mowy czynnej i rozumienie, a zarazem daje przestrzeń na aktywną zabawę i interakcję. Do książki jest dołączony pierwszy słownik mojego dziecka oraz ulotka informacyjna o rozwoju dziecka.

37,00 zł
33,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

5 osób kupiło
12
Zeszyt A4, 60 kartek w kratkę, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A4, 60 kartek w kratkę, mix kolorów
Interdruk, 1
Dostępny178 szt.

Cechy produktu: • format: A4, • liczba kartek: 60, • zadruk w kratkę, • zaokrąglone rogi, • grube i supergładkie kartki ze specjalnego papieru o gramaturze 90 g, dzięki którym długopis nie przebije na drugą stronę, • okładka pokryta miłą w dotyku folią soft touch oraz lakierem wybiórczym UV, • minimalistyczne i stylowe okładki, odpowiednie dla osoby w każdym wieku. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

15,99 zł
5 osób kupiło
13
Kosmiczne naklejki. Kolorowanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczne naklejki. Kolorowanka
Dostępny1147 szt.

Kosmiczne naklejki. Kolorowanka to zeszyt idealny dla wszystkich miłośników kosmosu, którzy chcą eksplorować wszechświat. Wypełniona kolorowankami książeczka, która zapewni godziny wspaniałej zabawy. Kilkadziesiąt stron kosmicznych kolorowanek. Seria „Kosmiczne naklejki” to dwie wspaniałe książeczki, z którym dziecko będzie świetnie się bawić. Wyjątkowe, świecące w ciemności naklejki, które można wkleić w książeczce lub którymi można udekorować różne przedmioty czy pokój.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

6 osób kupiło
14
Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję drzewa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję drzewa
Dostępny5525 szt.

Rozszerzenie bestsellerowej serii „Młodzi przyrodnicy”. W książce znalazły się opisy różnych gatunków drzew, które można spotkać w Polsce. Szczegółowa charakterystyka: po czym rozpoznać dany gatunek, korony, liście. Oprócz starannie dobranych faktów w książce znalazły się również ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków. Tekst wzbogacony jest pięknymi, realistycznymi ilustracjami.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

5 osób kupiło
15
Puzzle 1000 elementów. Avengers: Koniec Gry - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Avengers: Koniec Gry
Trefl, 1000
Dostępny144 szt.

Puzzle składające się z 1000 elementów przedstawiające bohaterów Avengers. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 68.3x48.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

22,90 zł
19,99 zł

Rabat 12,7%
oszczędzasz 2,91 zł

5 osób kupiło
16
CzuCzu. Biblioteczka dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Biblioteczka dziecka
Dostępny378 szt.

Oto doskonała propozycja dla najmłodszych czytelników. Biblioteczka Dziecka to edukacyjny zestaw, który zawiera 4 książeczki harmonijki do wspólnego czytania i oglądania. Pełne ciepła i humoru ilustracje przedstawiają to, co maluchom jest najbliższe, co lubią i znają. Proste rymowane czytanki i wyrażenia dźwiękonaśladowcze inspirują do zabaw, które w przyjemny sposób przygotowują do mówienia.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
17
Kołozeszyt A5, 100 kartek w kratkę, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A5, 100 kartek w kratkę, mix kolorów
Interdruk, 1
Dostępny13 szt.

Cechy produktu: • format: A5, • liczba kartek: 100, • zadruk w kratkę, • zaokrąglone rogi, • gruby i supergładki papier o gramaturze 90 g, dzięki któremu długopis nie przebije na drugą stronę, • sygnowane kartki z mikroperforacją, ułatwiającą ich wyrywanie, • okładka pokryta miłą w dotyku folią soft touch oraz lakierem wybiórczym UV, • podwójna spirala zamykana, • minimalistyczne i stylowe okładki, odpowiednie dla osoby w każdym wieku. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

15,99 zł
4 osoby kupiły
18
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę, mix kolorów
Interdruk, 1
Dostępny219 szt.

Cechy produktu: • format: A5, • liczba kartek: 60, • zadruk w kratkę, • zaokrąglone rogi, • grube i supergładkie kartki ze specjalnego papieru o gramaturze 90 g, dzięki którym długopis nie przebije na drugą stronę, • okładka pokryta miłą w dotyku folią soft touch oraz lakierem wybiórczym UV, • Minimalistyczne i stylowe okładki, odpowiednie dla osoby w każdym wieku. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,99 zł
4 osoby kupiły
19
Cudaczek-Wyśmiewaczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudaczek-Wyśmiewaczek
Dostępny75 szt.

Zabawny, złośliwy stworek wymyślony i opisany przez Julię Duszyńską pozwala dzieciom przejrzeć się jak w lustrze: zobaczyć wady i docenić zalety. Może Cudaczek zamieszkał w Twoim domu i chcesz go przegonić? Oto co należy zrobić. Śliczne ilustracje to tej ponadczasowej opowieści stworzyła Aleksandra Gołębiewska.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

4 osoby kupiły
20
Jestem bystrzakiem. Super zadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem bystrzakiem. Super zadania
Dostępny8 szt.

Jesteś bystrzakiem? No pewnie! Łap za kredki albo flamastry i sprawdź się, rozwiązując różne ciekawe zagadki i zadania. Znajdziesz tu mnóstwo łamigłówek! Ćwicz spostrzegawczość, koncentrację oraz umiejętność logicznego myślenia. Wyjątkowa, aktywnościowo-edukacyjna seria z nowoczesną szatą graficzną i ciekawymi zadaniami, dzięki którym dziecko może dobrze się bawić i ćwiczyć umiejętność logicznego myślenia. Różnorodne zagadki poszerzają wiedzę, rozwijają spostrzegawczość oraz dają mnóstwo radości.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
21
Puzzle 2000 elementów. Zabawne psie portrety - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Zabawne psie portrety
Trefl, 2000
Dostępny69 szt.

Puzzle składające się z 2000 elementów przedstawiające Zabawne psie portrety. Po ułożeniu powstanie obraz o wymiarach 96.0 x 68.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

32,26 zł
28,07 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,19 zł

3 osoby kupiły
22
Spotkania z przyrodą. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z przyrodą. Zwierzęta
Dostępny27 szt.

Co warto wiedzieć o zwierzętach? • Ponad 900 gatunków zwierząt znanych każdemu i tych mniej popularnych, • pasjonujące opisy, ciekawostki i fakty o życiu zwierząt i ich zwyczajach, • piękne, często unikatowe zdjęcia zwierząt w ich naturalnym środowisku. Wartościowy przewodnik do rozpoznawania ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb oraz licznych bezkręgowców. Dla każdego miłośnika rodzimej przyrody.

55,00 zł
40,15 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,85 zł

3 osoby kupiły
23
Linijka drewniana 15cm łapa FIORELLO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka drewniana 15cm łapa FIORELLO
Fiorello
Dostępny7 szt.

linijka drewniana w zabawnym kształtcie łapyposiada skalę w cm wraz z jednostkami pomocniczymi mmmoże służyć też jako szablon do odrysowania kształtudługość pomiaru 15 cmgrubość 3 mm

6,99 zł
3 osoby kupiły
24
Wypukłe naklejki. Jednorożce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukłe naklejki. Jednorożce
Dostępny37 szt.

Fantastyczne książeczki aktywnościowe, dzięki którym dzieci będą się świetnie bawić przez długi czas! Książeczki zawierają całą masę wesołych zadań i kolorowanej, a największą radość dzieciom sprawią wypukłe naklejki – idealne do przyklejania w książce lub w dowolnym miejscu.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
25
Podstawka na telefon, jednorożec - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawka na telefon, jednorożec
MCD
Dostępny10 szt.

Świetny gadżet dla fanów jednorożców i nie tylko! Bardzo przydatne akcesorium, jakim jest podstawka na telefon, w nowoczesnej odsłonie. Idealna do rozmów wideo, nagrywania Tik Toków czy nauki zdalnej. Wymiary: 20.0 x 11.0 cm

9,99 zł
3 osoby kupiły
26
Disco Kids: Taneczne przeboje dla dzieci. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
28,32 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,58 zł

3 osoby kupiły
27
Księga Królów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Królów
Dostępny4 szt.

W biblijnej chronologii Księga Królów (inaczej: Księgi Królewskie) zamyka cykl hebrajskich pism historycznych z epoki sprzed niewoli babilońskiej. Księga Królów odzwierciedla ducha epoki, z jej zapotrzebowaniem na religijną literaturę narodową. Po pierwsze, jest kroniką historyczną, ujętą w chronologiczne ramy i opracowaną tak, by utrwalić dzieje obydwu żydowskich królestw, a przynajmniej najważniejsze, w opinii autorów, wydarzenia. Mniej barwna od Księgi Samuela i mniej literacko wyrafinowana, obejmuje cztery stulecia burzliwej historii Bliskiego Wschodu, powstawania i zmierzchu imperiów, wciąż zmieniających się sojuszów, bratobójczych walk, religijnych tumultów i – można odnieść wrażenie – nieustannych wojen. Mimo wszystko tła społecznego jest tu całkiem sporo, mamy nie tylko dwór i starszyznę, ale także kapłanów, wojskowych i przedstawicieli ludu, nierzadko, jeśli anegdota czy przypowieść tego wymagają, wzmiankowanych z imienia. Jednak tam, gdzie jest typową kroniką polityczną (około połowy tekstu), Księga skupia się na władcach i ich dokonaniach, wyraźnie faworyzując niektórych, innych znów zbywając kilkoma suchymi wersetami.

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

3 osoby kupiły
28
Spotkania z przyrodą. Drzewa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z przyrodą. Drzewa
Dostępny19 szt.

W książce znajdziesz wszystkie informacje o drzewach rosnących w Polsce i w Europie Środkowej. Nauczysz się rozpoznawać drzewa, poznasz nazwy, zobaczysz jak wygląda ich kora, kiedy kwitną i jakie wydają owoce. Dowiesz się: • skąd pochodzą rosnące u nas drzewa owocowe, parkowe, leśne, • które drzewa mają najdłuższą historię oraz wielu, wielu ciekawych i niespodziewanych informacji o drzewach. Obserwacja i rozpoznawanie drzew może być fascynujące! 315 gatunków drzew i 55 gatunków krzewów rodzimych i przywiezionych w nasze strony z obcych kontynentów. Cechy botaniczne wiernie oddane na precyzyjnych rysunkach, klucz do oznaczania drzew. Dzięki książce zobaczysz piękne portrety drzew. Na zdjęciach wyglądają jak żywe!

50,00 zł
36,50 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

2 osoby kupiły
29
Dębowa farma. Tom 8. Sowa zwana Gwiazdą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dębowa farma. Tom 8. Sowa zwana Gwiazdą
Dostępny23 szt.

Seria „Dębowa farma” to wspaniałe, ciepłe opowieści, których bohaterami są urocze zwierzaki i (prawie) tak samo wspaniali ludzie pełni miłości do zwierząt. Jasmine i Tom znajdują w lesie ranną sowę. Nie wahają się długo, by zaopiekować się rannym ptakiem. W trakcie leczenia Jasmine uświadamia sobie jednak, że sowa jest przecież drapieżnikiem. Czy Jasmine podjęła dobrą decyzję, decydując się na opiekę nad zwierzęciem? Sowa zwana Gwiazdą to wspaniała, ponadczasowa opowieść pełna śmiechu i wzruszeń, która długo będzie zachwycać kolejne pokolenia czytelników.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
30
Podkładka pod myszkę, game over - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka pod myszkę, game over
MCD
Dostępny3 szt.

Świetny gadżet dla każdego gamera, ale nie tylko. Dzięki żelowej, wypukłej części długotrwała praca przy komputerze staje się bardzie komfortowa.

30,00 zł
28,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

2 osoby kupiły
31
Spotkania z przyrodą. Rośliny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z przyrodą. Rośliny
Dostępny33 szt.

Co warto wiedzieć o roślinach? • Ponad 700 gatunków roślin rodzimych na barwnych fotografiach, • rośliny zielne, drzewa, krzewy i krzewinki zestawione według barw kwiatów, • wiadomości botaniczne i ciekawostki o roślinach. Niezastąpiony przewodnik do rozpoznawania popularnych rodzimych roślin zielnych, drzew i krzewów. Dla każdego miłośnika rodzimej przyrody.

55,00 zł
40,15 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,85 zł

2 osoby kupiły
32
Lato z Radiem 2021. Jesteśmy z Wami 50 lat, 5 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato z Radiem 2021. Jesteśmy z Wami 50 lat, 5 CD
różni wykonawcy, Polskie Radio
Dostępny53 szt.

1 lipca 1971 roku o godzinie 9:00 po raz pierwszy na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia została nadana audycja „Lato z Radiem”, kolejny wówczas pomysł antenowy legendarnego Aleksandra Tarnawskiego! 25 lat później, w 1996 roku, z racji jubileuszu tego najbardziej rozpoznawalnego programu radiowego w polskim eterze, na rynku pojawiły się płyta CD i kaseta magnetofonowa z wyborem najpopularniejszych polskich piosenek z pierwszego ćwierćwiecza „Lata z Radiem”. Już za chwilę „Lato z Radiem” ruszy w radiową podróż po raz 50. Agencja Muzyczna i Program Pierwszy Polskiego Radia przygotowały z tej okazji dwa wydawnictwa: pięciopłytowy box CD oraz specjalną płytę winylową. Po raz 25. fonografia towarzyszy latem kultowej audycji radiowej. Box zawierający pięć płyt CD to pięć dekad muzycznego istnienia „Lata z Radiem” – trzy ostatnie XX wieku i dwie pierwsze wieku XXI. Decyzja, które utwory umieścić na tych płytach z pewnością była jedną z najtrudniejszych, jakie kiedykolwiek przyszło podjąć twórcom repertuaru na tzw. płyty składankowe, ale efekt jest naprawdę niesamowity. 93 piosenki polskie i zagraniczne, większość mód, trendów, stylów i gatunków muzycznych, które towarzyszyły słuchaczom „Lata z radiem” przez to pięćdziesięciolecie i słynna „Polka Dziadek” – muzyczne hasło rozpoznawcze audycji – w odświeżonej przez Smolika wersji z roku 2018. Wymienianie któregokolwiek z tytułów, bądź wykonawców tego zestawu byłoby nieeleganckie w stosunku do każdego z pozostałych. To naprawdę 93 hity swoich czasów! Po prostu trzeba zajrzeć do tzw. tracklisty, którą zamieszczamy pod tekstem! Do tego ponad 50 stron książeczki ze zdjęciami, w której Roman Czejarek opisuje półwieczną historię „Lata z Radiem”. Jak napisał w tekście wstępnym do książeczki towarzyszącej płytom CD Marcin Kusy, Dyrektor i Redaktor Naczelny radiowej Jedynki: „Zatem niech zakręci się nie tylko płyta, ale i łza wzruszenia. Niech przypomni się najlepszy czas, kiedy towarzyszyło Państwu »Lato z Radiem«. Wszak jesteśmy razem już 50. lat”. Lista utworów: Płyta 1: 1971–1980 1. Boney M. – Hooray! Hooray! It's a Holi-Holiday 2. George Baker – Una Paloma Blanca 3. Maryla Rodowicz – Małgośka 4. Pussycat – Mississippi 5. Eruption – One Way Ticket 6. Happy End – Jak się masz kochanie 7. Drupi – Sereno e 8. Smokie – Needles And Pins 9. Andrzej Dąbrowski – Do zakochania jeden krok 10. Schrott nach 8 – Zuppa Romana 11. The Rubettes – Sugar Baby Love 12. Halina Frąckowiak – Serca gwiazd 13. Baccara – Yes Sir I Can Boogie 14. Al Bano & Romina Power – Felicita 15. Janusz Laskowski – Kolorowe jarmarki 16. Pierre Groscolas – Lady Lay 17. Jerzy Połomski – Bo z dziewczynami 18. Demis Roussos – My Friend the Wind 19. VOX – Bananowy song 20. Olivia Newton John & John Travolta – You're The One that I Want Płyta 2: 1981–1990 1. Whitney Houston – I Wanna Dance with Somebody 2. Black – Wonderful Life 3. Irena Santor – Już nie ma dzikich plaż 4. Shakin Stevens – Give Me Your Heart Tonight 5. Fiction Factory – (Feels Like) Heaven 6. Formacja Nieżywych Schabuff – Klub wesołego szampana 7. Roxette – It Must Have Been Love 8. Level 42 – Lessons in Love 9. Anna Jurksztowicz – Stan pogody 10. Mike Oldfield – Moonlight Shadow 11. Fancy – Flames Of Love 12. Zbigniew Wodecki – Chałupy Welcome To 13. Papa Dance – Pocztówka z wakacji 14. Andrzej Rosiewicz – Chłopcy radarowcy 15. Nik Kershaw – Wouldn’t It Be Good 16. A-Ha – The Sun Always Shines on TV 17. Cock Robin – When Your Heart Is Weak 18. Wały Jagiellońskie – Córka rybaka 19. Limahl – Neverending Story Płyta 3: 1991–2000 1. Kayah & Bregovic – Prawy do lewego 2. UB40 – I Can’t Help Falling In Love With You 3. Big Day – W dzień gorącego lata 4. Cher – Believe 5. Reni Jusis – Dreadlock Holiday 6. Eros Ramazzotti – Cose della vita 7. Paweł Kukiz & Piersi – Całuj mnie 8. Ronan Keating – Life Is A Rollercoaster 9. Lou Bega – Mambo No. 5 (A Little Bit of...) 10. Ryszard Rynkowski – Dziewczyny lubią brąz 11. Jon Secada – Just Another Day 12. Mafia – Imię deszczu 13. No Mercy – Where Do You Go 14. Brathanki – Czerwone korale 15. Wet, Wet, Wet – Love Is All Around 16. Sixteen – Twoja lawa 17. Chłopcy z Placu Broni – O Ela 18. Celine Dion – I’m Alive Płyta 4: 2001–2010 1. Krzysztof Krawczyk – Lato z Radiem 2. Wilki – Baśka 3. Kasia Klich – Lepszy model 4. Marcin Rozynek – Najlepsze 5. Ville Valo & Natalia Avelon – Summer Vine 6. Ich Troje – Powiedz 7. Blue Cafe – Do nieba 8. Enej – Radio Hello 9. Ivan i Delfin – Jej czarne oczy 10. Mr. Zoob – Kawałek podłogi 11. Ania Wyszkoni – Wiem, że jesteś tam 12. Brainstorm – Maybe 13. Kasia Kowalska – To co dobre 14. Kombii – Pokolenie 15. Sidney Polak – Otwieram wino 16. Master KG & Nomcebo Zikode – Jerusalema 17. PIN – Niekochanie 18. Krzysztof Kiliański & Kayah – Prócz ciebie nic Płyta 5: 2011–2020 1. Perfect – Wszystko ma swój czas 2. sanah – No Sory 3. Lykke Li – I Follow Rivers 4. Golec uOrkiestra – Młody maj 5. Kasa – Piękniejsza 6. Pectus – Barcelona 7. Indila – Derniere Danse 8. Rafał Brzozowski – Tak blisko 9. Piersi – Bałkanica 10. Chopin University Big Band – Wojna domowa 11. Alvaro Soler & Jennifer Lopez – El Mismo Sol 12. Zakopower – Boso 13. Ira – Wybacz 14. Avicii – Levels 15. Blue Cafe – Zapamiętaj 16. Loka – Prawdziwe powietrze 17. LP – Lost on You 18. Perfect – Ludzie niepowszedni 19. Polka Dziadek Sygnał audycji „Lato z Radiem” – remix Smolik

84,90 zł
83,20 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,70 zł

2 osoby kupiły
33
11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat
Dostępny250 szt.

Jedenastoletni Bernard po raz pierwszy leciał samolotem. Dwuletnia Christine zostawiła w łóżku ukochaną przytulankę, żeby nic jej się nie stało podczas podróży. Stewardesa Amy Sweeney właśnie wróciła z urlopu wychowawczego i nie mogła się pogodzić z tym, że nie odprowadzi tego dnia córeczki do przedszkola. Zandra i Robert lecieli w podróż poślubną na Hawaje. Renée May, stewardesa, chciała zaskoczyć rodziców niespodziewaną wizytą. Zamierzała powiedzieć im, że jest w ciąży. 11 września 2001 roku terroryści porwali cztery samoloty, zamierzając rozbić je o najważniejsze budynki Stanów Zjednoczonych. Dwa boeingi uderzyły w wieże World Trade Center, jeden w Pentagon. Ostatni zamach został częściowo udaremniony przez bohaterskich pasażerów - samolot spadł na ziemię w terenie niezabudowanym. Mitchell Zuckoff zaczął dokumentować losy osób dotkniętych przez zamachy terrorystyczne z 11 września już następnego dnia - i nie przestawał przez kilkanaście lat. Bohaterami jego książki są pasażerowie porwanych samolotów, strażacy, pracownicy World Trade Center i ich bliscy, a także mieszkańcy Shanksville w Pensylwanii, gdzie rozbił się ostatni samolot. Zuckoff odtwarza ten dzień minuta po minucie, z precyzją i empatią, w skali intymnej i monumentalnej. Przenosi czytelnika do samolotów, do płonących wież i do wozów strażackich pędzących w ich stronę. Ta książka to misterna układanka z ludzkich historii, eksponująca siły, które łączą ludzi w ekstremalnych okolicznościach.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
34
Podstawka na telefon gamer - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawka na telefon gamer
MCD
Dostępny6 szt.

Idealna do rozmów wideo, nagrywania Tik Toków, czy nauki zdalnej.

10,99 zł
2 osoby kupiły
35
Świecący długopis zmywalny jednorożec (2 szt.) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świecący długopis zmywalny jednorożec (2 szt.)
MCD
Dostępny37 szt.

kolor wkładu: niebieski

16,50 zł
15,99 zł

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,51 zł

2 osoby kupiły
36
Spotkania z przyrodą. Ptaki w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z przyrodą. Ptaki w Polsce
Dostępny11 szt.

Lubisz obserwować ptaki? Chcesz je poznać, wiedzieć o nich więcej? Marzysz, by zobaczyć i rozpoznać rzadki okaz? W książce znajdziesz opisy ptaków lęgowych, zalatujących do Polski podczas wędrówek i zimujących w naszym klimacie. Dowiesz się, jak je rozpoznawać: • ponad 260 gatunków ptaków, • ponad 300 barwnych zdjęć ptaków, • ponad 30 ważnych ostoi ptaków w Polsce. Prócz tego porady, jak dokumentować swoje obserwacje: • fotografowanie, • prowadzenie notatek, • kolekcjonowanie piór, • nagrywanie głosów. Przekonaj się, że w Polsce możesz zaobserwować niemal wszystkie europejskie gatunki. Wcale nie musisz w tym celu daleko wyjeżdżać! Przewodnik jest idealny dla każdego miłośnika przyrody!

50,00 zł
36,50 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

2 osoby kupiły
37
Złoty kluczyk, czyli niezwykłe przygody pajacyka Buratino - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Złoty kluczyk, czyli niezwykłe przygody pajacyka Buratino
Dostępny3 szt.

Historia pajacyka Buratino - napisana przez Aleksego Tołstoja - wzorowana jest na losach Pinokia. W Polsce po raz pierwszy książka ta została wydana w 1936 roku. Po wielu latach wracamy do tej opowieści. Niniejsze wydanie - w tłumaczeniu Juliana Tuwima - zostało wzbogacone pięknymi ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło.

32,99 zł
17,15 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 15,84 zł

2 osoby kupiły
38
Susza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Susza
Dostępny20 szt.

Kalifornię nawiedza najdotkliwsza susza od stuleci. Najpierw zostaje zakazane napełnianie basenów, potem – podlewanie ogródków, aż pewnego dnia z kranów przestaje lecieć woda. Przez kolejne trzy dni 28 milionów ludzi będzie walczyć o przetrwanie. To doświadczenie zmieni każdego, komu uda się przeżyć. Kiedy rodzice nastoletniej Alyssy nie wracają z wyprawy po wodę, dziewczyna z młodszym bratem i chłopakiem z sąsiedztwa wyrusza w podróż przez zmienione przez suszę okolice, by znaleźć wodę, rodziców i przetrwać.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

2 osoby kupiły
39
Zrozum. Dawniej ludzie żyli w brudzie. Kiedy i dlaczego zaczęliśmy o siebie dbać? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozum. Dawniej ludzie żyli w brudzie. Kiedy i dlaczego zaczęliśmy o s...
Dostępny240 szt.

Z tej książki dowiesz się: • Kiedy człowiekowi zaczął przeszkadzać zapach potu? • Czy paleolityczni łowcy mamutów byli czyściochami? • Jak różnił się makijaż oczu starożytnych Rzymianek i Egipcjanek? • Dlaczego stare wychodki są kopalnią wiedzy o dawnym życiu? Dziś poranna higiena - umycie twarzy, zębów, przeczesanie włosów - stanowi dla nas oczywistość. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze tak było, ale nie do końca wiemy, kiedy właściwie człowiek zaczął o siebie dbać i co wtedy oznaczała „poranna higiena”. Książka Dawniej ludzie żyli w brudzie pokazuje przede wszystkim fascynującą drogę, jaką przeszedł człowiek. Od zakładania na siebie skór zwierząt i okadzania się dymem, przez XVII-wieczną modę na peruki, aż po współczesne używanie kosmetyków i poranną higienę. Książki dobre nie tylko w teorii!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
40
Batmobile pojazd transformujący 6062755 p1 Spin Master - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
151,90 zł
75,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 75,95 zł

1 osoba kupiła
41
Księga Samuela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Samuela
Dostępny10 szt.

Reprint tłumaczenia Księgi Samuela na język polski, dokonanego przez XIX-wiecznego rabina i kaznodzieję warszawskiej Synagogi Wielkiej Izaaka Cylkowa.

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

1 osoba kupiła
42
Wypukłe naklejki. Słodkości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukłe naklejki. Słodkości
Dostępny150 szt.

Fantastyczne książeczki aktywnościowe, dzięki którym dzieci będą się świetnie bawić przez długi czas! Książeczki zawierają całą masę wesołych zadań i kolorowanej, a największą radość dzieciom sprawią wypukłe naklejki – idealne do przyklejania w książce lub w dowolnym miejscu.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
43
Balon Premium, Chrzest dziewczynki, 13", 5 sztuk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,80 zł
8,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
44
Goo Jit Zu. Figurka Marvel. Kapitan Ameryka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goo Jit Zu. Figurka Marvel. Kapitan Ameryka
TM Toys
Dostępny2 szt.

Marvel i Heroes of Goo Jit Zu połączyli siły, tworząc ostateczny skład najbardziej rozciągliwych i elastycznych superbohaterów wszechczasów – wszyscy gotowi pokonać zło i uratować dzień! Każdy bohater ma unikalne wypełnienie z mazi o innej fakturze i w dotyku. Do zebrania jest 7 superbohaterów Marvela, w tym 3 nowe figurki: Czarna Pantera, Venom i Groot. Czy potrafisz zebrać je wszystkie? Super wytrzymałe, ich elastyczne korpusy mogą rozciągnąć się nawet 3 razy, a następnie powrócić do swojego pierwotnego kształtu i rozmiaru! Odkryj nowy sposób zabawy dzięki tym super kolekcjonerskim zabawkom! Figurka jest gotowa, aby dzieci mogły ją rozciągać, ciągnąć, skręcać i nie tylko w epickich scenach walki. Super wytrzymała, może rozciągnąć się nawet 3 razy, a następnie powrócić do swojego pierwotnego kształtu i rozmiaru! Kapitan Ameryka ze swoim wypełnionym mazią ciałem czeka, aby zaatakować rozciągliwym, krętym atakiem, który tylko on może opanować! Odkryj nowy sposób zabawy i ocal świat! Wymiary opakowania: ok 19.5 x 24.0 x 6.0 cm

85,99 zł
77,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,60 zł

1 osoba kupiła
45
Temperówka podwójna My. Pen mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka podwójna My. Pen mix
Herlitz
Dostępny4 szt.

Mix wzorów. Towar wysyłany losowo.Temperówka podwójna my.pennowoczesny i ciekawy kształtdo ołówków i kredek różnejgrubościpraktyczne zamknięciezapobiegające przypadkowemuwydostaniu się ścinkówopakowanie blistroweróżne kolory

22,01 zł
20,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,10 zł

1 osoba kupiła
46
Możesz na mnie liczyć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Możesz na mnie liczyć
Dostępny315 szt.

Każdy ma jakąś pasję. Dla jednych to sztuka, dla innych gotowanie. A bohaterka książki Możesz na mnie liczyć kocha matematykę. Widzi ją wszędzie: w liściach drzew, na placu zabaw, podczas wakacji nad jeziorem. Matematyka to dla niej wspaniała zabawa i prawdziwa przygoda. Ta pięknie ilustrowana książka to doskonała lektura dla dzieci i dorosłych – zarówno dla tych, których fascynują figury geometryczne i fraktale, jak i dla tych, których kąty i wzory onieśmielają. Istnieje tyle sposobów, by poznawać świat, a matematyka może być jednym z nich! „To książka, która się liczy”. – Julie Danielson, Kirkus Reviews „Oto książka, która docenia różnorodne sposoby przyglądania się światu. To tytuł, który powinien znaleźć się w każdej szkolnej i domowej bibliotece”. – School Library Journal

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
47
Analiza finansowa w przedsiębiorstwie - przykłady, zadania i rozwiązania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza finansowa w przedsiębiorstwie - przykłady, zadania i rozwiązan...
Dostępny32 szt.

W oparciu o uzyskane i odpowiednio przetworzone informacje analityczne, wynikające głównie ze sprawozdań finansowych, można dokonać komplek­sowej analizy jednostki gospodarczej. Wyniki tej oceny są podstawą do podejmowania różnorodnych decyzji. Książka koncentruje się właśnie na ocenie zjawisk i procesów finansowych zachodzących w przedsiębiorstwie. Każdy rozdział składa się z wprowadzającej części teoretycznej, gdzie przedstawiono najważniejsze informacje umożliwiające przeprowadzanie badań; są tu także szczegółowo rozwią­zane i zinterpretowane przykłady. Następnie podano zadania do rozwiązania, których wyniki przedstawiono w ostatniej części podręcznika. W niniejszym opracowaniu autorki wskazują jak przeprowadzić: • analizę wstępną sprawozdań finansowych, • analizę przyczynową, • analizę wskaźnikową, • analizę piramidalną, • analizę dyskryminacyjną, • analizę wyniku finansowego.

69,00 zł
55,89 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,11 zł

1 osoba kupiła
48
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę, Academy, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę, Academy, mix kolorów
Interdruk, 1 sztuka
Dostępny102 szt.

Academy to kolekcja papiernicza premium stworzona z myślą o uczniach i studentach, ceniących sobie jakość produktu i komfort pisania. Stylowe zeszyty w stonowanej klasycznej odsłonie kolorystycznej. Cechy produktu: • format: A5, • liczba kartek: 60, • zadruk w kratkę, • zaokrąglone rogi, • grube i supergładkie kartki ze specjalnego papieru o gramaturze 90 g, dzięki którym długopis nie przebije na drugą stronę, • okładka pokryta miłą w dotyku folią soft touch oraz lakierem wybiórczym UV, • Minimalistyczne i stylowe okładki, odpowiednie dla osoby w każdym wieku. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,99 zł
1 osoba kupiła
49
Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły
Radziechowsk Dariusz, Towarzystwo Naukowe Societas Vistulana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Dariusz Radziechowski w swojej monografii porusza temat filozoficznej koncepcji kultury, rekonstruowanej i krytycznie analizowanej na podstawie myśli Romana Ingardena i Karola Wojtyły. Z założenia nie ma to być sensu stricto studium z ?filozofii kultury? jako autonomicznej dyscypliny filozoficznej (niem. Kulturphilosophie), ale ?filozoficzne rozpatrywanie kultury? (niem. Philosophie der Kultur) w perspektywie badań interdyscyplinarnych i szeroko pojętej humanistyki. Zakres badań przedstawionych w publikacji obejmuje: filozoficzną koncepcję kultury Romana Ingardena, która znamiennie przypisała jej istnienie intencjonalne i wymiar aksjologiczny, radykalnie odmienny od świata pierwotnej przyrody; filozoficzną koncepcję kultury Karola Wojtyły, która podkreśliła szczególnie fundamentalne znaczenie ?kultury osoby? ? różnej i ważniejszej ? od ?kultury dzieł?, a także uwzględniła jej wymiar społeczny i transcendentny; koncepcje wybranych uczniów oraz kontynuatorów myśli o kulturze zarówno Ingardena, jak i Wojtyły; na koniec podjęto próbę przedstawienia ? w oparciu o uprzednie rekonstrukcje i analizy materiału źródłowego ? autorskiej koncepcji integralnego ujęcia kultury, uwzględniając między innymi uwagi metodologiczne, interpretację czynności kulturowych, charakter symboliczny kultury oraz jej aksjologię i tożsamość.

67,00 zł
59,63 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,37 zł

1 osoba kupiła
50
Linijka drewniana 12cm jednorożec FIORELLO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka drewniana 12cm jednorożec FIORELLO
Fiorello
Dostępny10 szt.

linijka drewniana w zabawnym kształtcie jednorożcaposiada skalę w cm wraz z jednostkami pomocniczymi mmmoże służyć też jako szablon do odrysowania kształtudługość pomiaru 12 cmgrubość 3 mm

6,99 zł
1 osoba kupiła
Wróć do góry