hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.08.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 6 sierpnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa (Kamil Janicki), na drugim Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata (Benjamin Saenz Alire). Kolejny produkt to Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję drzewa (Patrycja Zarawska) oraz Spotkania z przyrodą. Pająki (Heiko Bellmann).
1
Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa
Dostępny
171 szt.

Czy polscy chłopi byli niewolnikami? Odpowiedź jest więcej niż oczywista. O niewolnictwie wspominali nie tylko obrońcy ludności wiejskiej, ale i obcokrajowcy oburzeni polskimi stosunkami. Tak zresztą określał kmieci każdy, kto mówił o nich: chłopi pańszczyźniani, a w domyśle: niewolnicy pańszczyźniani. Dlatego pojawia się też inne pytanie. Czy w oczach polskiej elity chłopi byli w ogóle ludźmi? O tej najliczniejszej i najważniejszej części społeczeństwa pisano: bydło, psy, chodzące rzeczy. Dziś nadal mówi się o rzekomym przywiązaniu chłopów do ziemi, ich poddaństwie i dalece wyolbrzymionej krzywdzie. Kamil Janicki sprawnie rozprawia się z wizją sielankowej, dawnej polskiej wsi. Według niego radości prowincjonalnego życia były zarezerwowane tylko dla dziedzica i zarządcy jego majątku. Dla chłopów zostawała marna egzystencja bez perspektyw na przyszłość, a jedyną rzeczą, jaką mogli uczynić w takiej sytuacji, to po prostu zbiec.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

79 osób kupiło
2
Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata
Dostępny
48 szt.

Zdobywca Pen/Faulkner Award za najlepszą amerykańską książkę prozatorską. Niezwykła opowieść o rodzinie i przyjaźni! Arystoteles jest krnąbrnym nastolatkiem, którego brat siedzi w więzieniu. Dante to wszystkowiedzący chłopak patrzący na świat w niezwykły sposób. Kiedy spotykają się na basenie, wydaje się, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Ale gdy ci samotnicy zaczynają spędzać czas razem, odkrywają, że łączy ich szczególna więź – taka, która wszystko zmienia i trwa przez całe życie. To dzięki tej przyjaźni Ari i Dante poznają najważniejsze prawdy o sobie i odkrywają, jakimi ludźmi chcą być. „Powolne tempo akcji i subtelnie dopracowane postacie stanowią podstawę talentu autora tworzącego prozę, która rzuca nowe światło na trudności w związkach”. – Kirkus Reviews „Czuła i szczera opowieść o odkrywaniu swojej tożsamości i seksualności, która przypomina, że miłość, czy to romantyczna, czy rodzinna, powinna być otwarta, wolna i bez wstydu”. –Publishers Weekly

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

51 osób kupiło
3
Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję drzewa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję drzewa
Dostępny
4538 szt.

Rozszerzenie bestsellerowej serii „Młodzi przyrodnicy”. W książce znalazły się opisy różnych gatunków drzew, które można spotkać w Polsce. Szczegółowa charakterystyka: po czym rozpoznać dany gatunek, korony, liście. Oprócz starannie dobranych faktów w książce znalazły się również ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków. Tekst wzbogacony jest pięknymi, realistycznymi ilustracjami.

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

33 osoby kupiły
4
Spotkania z przyrodą. Pająki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z przyrodą. Pająki
Dostępny
85 szt.

Kompendium wiedzy o pająkach i innych pajęczakach. Przedstawia ponad 400 europejskich gatunków tych zwierząt. Opisy zawierają wiele informacji o zachowaniu pająków, rozmnażaniu, konstrukcji sieci łownych i łapaniu zdobyczy. W przewodniku zamieszczono: • opisy wszystkich żyjących u nas pospolitych pająków i licznych gatunków rzadkich, • ponad 850 zdjęć i 200 rysunków przedstawiających opisane pająki, detale ich budowy, sposoby łapania ofiar i akty kopulacji, • klucz do bezbłędnego określania, do której rodziny należy pająk, • sposób na szybkie i łatwe rozpoznawanie gatunków spotykanych w domu i ogrodzie, • dodatek o krocionogach.

85,00 zł
54,40 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 30,60 zł

11 osób kupiło
5
Oto jest Rzym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto jest Rzym
Dostępny
82 szt.

Trzeci tom kultowej serii albumów o miastach świata. Tym razem Miroslav Šašek zaprasza dzieci i rodziców do Rzymu sprzed lat. Starożytne ruiny i monumentalne kościoły. Zatłoczone place z tryskającymi w jasnobłękitne niebo fontannami. Studenci teologii w kolorowych sutannach, karabinierzy i... kawałek cesarza. Oto jest Rzym! Odwiedź stolicę Włoch sprzed lat i poczuj jej niepowtarzalny klimat. Przeniosą cię tam czarujące ilustracje Miroslava Šaška, które podbiły świat w latach 60. i do dziś niezmiennie zachwycają elegancją, humorem i polotem.

34,90 zł
22,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,21 zł

10 osób kupiło
6
Puzzle 2000 elementów. Zabawne psie portrety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Zabawne psie portrety
Trefl, 2000
Dostępny
90 szt.

Puzzle składające się z 2000 elementów przedstawiające Zabawne psie portrety. Po ułożeniu powstanie obraz o wymiarach 96.0 x 68.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

32,26 zł
28,07 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,19 zł

7 osób kupiło
7
Oto jest Nowy Jork - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto jest Nowy Jork
Dostępny
78 szt.

Czwarty tom kultowej serii albumów o miastach świata. Tym razem Miroslav Šašek zaprasza do Nowego Jorku. Największe drapacze chmur, największe samochody i największe korki uliczne. Szyldy we wszystkich językach i automaty, w których można kupić wszystko. Bejsbol i futbol na stadionie Yankees, niegasnące światła Times Square i? wizyta w głowie największej damy świata. Oto jest Nowy Jork! Odwiedź największe miasto Stanów Zjednoczonych sprzed lat i poczuj jego niepowtarzalny klimat. Przeniosą cię tam czarujące ilustracje Miroslava Šaška, które podbiły świat w latach 60. i do dziś niezmiennie zachwycają elegancją, humorem i polotem. Książka nagrodzona przyznawanym przez ?New York Times? tytułem Najlepszej Książki Ilustrowanej Roku.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

7 osób kupiło
8
Wypukłe naklejki. Jednorożce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukłe naklejki. Jednorożce
Dostępny
3 szt.

Fantastyczne książeczki aktywnościowe, dzięki którym dzieci będą się świetnie bawić przez długi czas! Książeczki zawierają całą masę wesołych zadań i kolorowanej, a największą radość dzieciom sprawią wypukłe naklejki – idealne do przyklejania w książce lub w dowolnym miejscu.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

6 osób kupiło
9
Spotkania z przyrodą. Ptaki w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z przyrodą. Ptaki w Polsce
Dostępny
33 szt.

Lubisz obserwować ptaki? Chcesz je poznać, wiedzieć o nich więcej? Marzysz, by zobaczyć i rozpoznać rzadki okaz? W książce znajdziesz opisy ptaków lęgowych, zalatujących do Polski podczas wędrówek i zimujących w naszym klimacie. Dowiesz się, jak je rozpoznawać: • ponad 260 gatunków ptaków, • ponad 300 barwnych zdjęć ptaków, • ponad 30 ważnych ostoi ptaków w Polsce. Prócz tego porady, jak dokumentować swoje obserwacje: • fotografowanie, • prowadzenie notatek, • kolekcjonowanie piór, • nagrywanie głosów. Przekonaj się, że w Polsce możesz zaobserwować niemal wszystkie europejskie gatunki. Wcale nie musisz w tym celu daleko wyjeżdżać! Przewodnik jest idealny dla każdego miłośnika przyrody!

50,00 zł
36,50 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

6 osób kupiło
10
Rumunia. Albastru, ciorba i wino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rumunia. Albastru, ciorba i wino
Dostępny
267 szt.

Jakie jest wasze pierwsze skojarzenie z Rumunią? Założylibyśmy się o butelkę czerwonego wina, że Drakula. Czy wiecie jednak, jakie bogactwo smaków, zapachów, dźwięków i obrazów skrywa ten malowniczy kraj pogranicza kultur? W Rumunii jest bezkresne błękitne niebo, ale w kolorze albastru może być również nitka w tradycyjnym hafcie czy… nagrobek na Wesołym Cmentarzu. W swojskiej i smacznej kuchni królują różne rodzaje pożywnej zupy, a sama Rumunia jest jak ciorba, w której ciągle odkrywasz coś nowego - a to kleks śmietany, a to ostra papryczka. Tu nie ma jednego, podstawowego, uniwersalnego przepisu, ale każdy kolejny kęs zaskakuje niespodzianką. • Czy w Rumunii nadal kradnie się panny młode? • Który światowej sławy projektant mody przywłaszczył sobie narodowy skarb, czyli rumuńską bluzkę? • Gdzie przebiega najbardziej niesamowita droga, jaką widział Jeremy Clarkson? Autorka snuje opowieść o rumuńskich tradycjach i współczesności, mierzy się ze stereotypami i zabawia anegdotami, których zawodowo ma pełne kieszenie. Mamy nadzieję, że jesteście gotowi, by spakować plecak i wyruszyć w podróż, która pozwoli rozsmakować się w tym kraju!

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
11
Świecący długopis zmywalny jednorożec (2 szt.) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świecący długopis zmywalny jednorożec (2 szt.)
MCD
Dostępny
20 szt.

kolor wkładu: niebieski

16,46 zł
15,99 zł

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,47 zł

6 osób kupiło
12
Obsesja matki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obsesja matki
Dostępny
1048 szt.

Ci, którzy polują na potwory, muszą uważać, by sami się nimi nie stali. Faith McMann w poprzednim życiu – zanim handlarze żywym towarem zamordowali jej męża i uprowadzili dzieci – była żoną, matką, nauczycielką. Teraz bezlitośnie się mści. Czy uda jej się ocalić dzieci, a może nikt już nie zdoła im pomóc? Czy w świecie potworów polujących na niewinnych ludzi jest miejsce na lojalność? Czy po zrozumieniu najmroczniejszych aspektów ludzkiej natury Faith odnajdzie jeszcze samą siebie?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

5 osób kupiło
13
Nigdy cię nie zapomnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy cię nie zapomnę
Dostępny
364 szt.

Finał poruszającej sagi rodzinnej autorstwa Czarodziejki kobiecych uczuć! Teresa i Maksymilian myśleli, że wszystko, co najlepsze, dopiero przed nimi. Wspólną przyszłość burzy jeden moment – gdy w ich życiu niespodziewanie zjawia się mały chłopiec, owoc romansu z przeszłości, kobieta z bólem podejmuje decyzję o zakończeniu małżeństwa. Maks nie ma jednak zamiaru się poddać i robi wszystko, aby odzyskać utracone zaufanie. Tym bardziej że w życiu jego żony jest już inny mężczyzna gotowy nieść wsparcie w każdej trudnej chwili. Tymczasem kolejne pokolenia Dobrzyńskich urządzają sobie życie w nowej rzeczywistości. Miłosz i Aleks, korzystając ze sprzyjającego przedsiębiorcom czasu lat dziewięćdziesiątych, zakładają razem firmę. Spółka rozwija się szybko, co czyni ją atrakcyjną dla większych biznesmenów. Mężczyźni podejmują decyzję o zachowaniu udziałów. Nie wiedzą jeszcze, że niektórych propozycji w świecie rodzącego się kapitalizmu nie należy odrzucać… Nigdy cię nie zapomnę to opowieść o zaufaniu, którego łatwo nadużyć, trudnej drodze do przebaczenia, ale też nadziei, którą warto zawsze pokładać w rodzinie.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5 osób kupiło
14
Zeszyt A5, 60 kartek w linię, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5, 60 kartek w linię, mix kolorów
Interdruk, 1
Dostępny
122 szt.

Cechy produktu: • format: A5, • liczba kartek: 60, • zadruk w linię, • zaokrąglone rogi, • grube i supergładkie kartki ze specjalnego papieru o gramaturze 90 g, dzięki którym długopis nie przebije na drugą stronę, • okładka pokryta miłą w dotyku folią soft touch oraz lakierem wybiórczym UV, • Minimalistyczne i stylowe okładki, odpowiednie dla osoby w każdym wieku. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

8,99 zł
5 osób kupiło
15
Wypukłe naklejki. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukłe naklejki. Pojazdy
Dostępny
12 szt.

Fantastyczne książeczki aktywnościowe, dzięki którym dzieci będą się świetnie bawić przez długi czas! Książeczki zawierają całą masę wesołych zadań i kolorowanej, a największą radość dzieciom sprawią wypukłe naklejki – idealne do przyklejania w książce lub w dowolnym miejscu.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
16
Kołozeszyt A4, 100 kartek w kratkę, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A4, 100 kartek w kratkę, mix kolorów
Interdruk, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Cechy produktu: • format: A4, • liczba kartek: 100, • zadruk w kratkę, • zaokrąglone rogi, • gruby i supergładki papier o gramaturze 90 g, dzięki któremu długopis nie przebije na drugą stronę, • sygnowane kartki z mikroperforacją, ułatwiającą ich wyrywanie, • okładka pokryta miłą w dotyku folią soft touch oraz lakierem wybiórczym UV, • podwójna spirala zamykana, • minimalistyczne i stylowe okładki, odpowiednie dla osoby w każdym wieku. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

24,88 zł
23,64 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

4 osoby kupiły
17
Susza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Susza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Kalifornię nawiedza najdotkliwsza susza od stuleci. Najpierw zostaje zakazane napełnianie basenów, potem – podlewanie ogródków, aż pewnego dnia z kranów przestaje lecieć woda. Przez kolejne trzy dni 28 milionów ludzi będzie walczyć o przetrwanie. To doświadczenie zmieni każdego, komu uda się przeżyć. Kiedy rodzice nastoletniej Alyssy nie wracają z wyprawy po wodę, dziewczyna z młodszym bratem i chłopakiem z sąsiedztwa wyrusza w podróż przez zmienione przez suszę okolice, by znaleźć wodę, rodziców i przetrwać.

42,99 zł
30,95 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

3 osoby kupiły
18
Lunchbox jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lunchbox jednorożec
MCD
Dostępny
1 szt.

Materiał: PP - polypropylenSzczelne zamknięcie, wewnętrzne pojemnki z przegródkami

25,83 zł
24,54 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

3 osoby kupiły
19
Kosmiczne naklejki. Gry i zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczne naklejki. Gry i zabawy
Dostępny
124 szt.

Kosmiczne naklejki. Gry i zabawy to książeczka idealna dla wszystkich miłośników kosmosu, którzy chcą eksplorować wszechświat. Wypełniona zadaniami książeczka zapewni godziny wspaniałej zabawy. Znalazły się tu puzzle, labirynty, kolorowanki, zadania do rysowania. Seria „Kosmiczne naklejki” to dwie wspaniałe książeczki, z którym dziecko będzie świetnie się bawić. Wyjątkowe, świecące w ciemności naklejki, które można wkleić w książeczce lub którymi można udekorować różne przedmioty czy pokój.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
20
Nieobojętność. Tom 1. Jeśli tylko Ty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieobojętność. Tom 1. Jeśli tylko Ty
Dostępny
254 szt.

Pierwszy tom nowej serii „Nieobojętność” autorstwa Klaudii Bianek, to historia, która nie wydarzyła się naprawdę. I całe szczęście. To byłby potworny skandal. Agata Targosz, młoda dziennikarka pracująca w gazecie swojego męża, dostaje ważne zlecenie. Ma napisać książkę o człowieku, którego nazwisko nie schodzi z pierwszych stron gazet. Po warunkowym opuszczeniu aresztu Kamil Przybora jest na językach wszystkich. Jego sprawa wciąż czeka na wyjaśnienie, a każdy dziennikarz marzy o tym, by z nim porozmawiać i opisać jego wersję wydarzeń. Ale Kamil nie chce rozmawiać z nikim. Z nikim, oprócz Agaty. Tylko jej pozwoli poznać prawdę o tym, co przeszedł. Może z demonami przeszłości można walczyć jedynie we dwoje?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
21
Długi zew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długi zew
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Nowa seria autorki kultowego cyklu szetlandzkiego! W Północnym Devonie trwa pogrzeb ojca Matthew Venna. Detektyw przygląda się uroczystości z oddali - nie byłby tam mile widziany. Przecież sam postanowił opuścić Bractwo. Gdy odwraca się, aby odejść, porzucając raz na zawsze ewangelicką wspólnotę, odbiera telefon od jednego ze współpracowników. Z rozmowy dowiaduje się, że na pobliskiej plaży znaleziono ciało mężczyzny z wytatuowanym na ramieniu ptakiem. Ta sprawa wciągnie Matthew z powrotem do społeczności, którą za wszelką cenę chciał opuścić, i odkryje mroczne tajemnice jej przeszłości. „Gęsta sieć podejrzeń powoli oplata małą społeczność, ujawniając skrzętnie skrywane grzechy. Ann Cleeves po raz kolejny udowodniła, że jest mistrzynią w snuciu kryminalnych intryg”. –Hanna Greń

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
22
Nie wiesz o mnie wszystkiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Dostępny
34 szt.

Mocna powieść obyczajowa o toksycznej relacji. Magda próbuje się uwolnić z toksycznego związku z starszym chłopakiem, bratem byłej przyjaciółki. Przez związek z Arturem Magda straciła przyjaciółkę, opuściła się w nauce, porzuciła ukochane kółko teatralne, zaczęła oszukiwać matkę. Starszy chłopak wykorzystuje ją, upokarza, odbiera wszystko, co było dla niej ważne. Kiedy Magda postanawia zakończyć związek, Artur zaczyna ją śledzić, chodzi za nią, grozi jej. Dziewczyna jest coraz bardziej zastraszona i przerażona. Zupełnie nie wie, gdzie szukać pomocy. Adam mieszka w małej miejscowości, gdzie jest szykanowany i prześladowany za swoją odmienność (wszyscy podejrzewają, że jest gejem). W końcu chłopak zostaje bardzo dotkliwie pobity. Po tym wydarzeniu Adam przeprowadza się do ciotki do Warszawy, gdzie zaczyna naukę w klasie Magdy. Magda i Adam od razu znajdują nić porozumienia i bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie. Autorka, wielokrotnie nagradzana zarówno w Polsce jak i za granicą, w swojej najnowszej powieści po raz kolejny porusza mocne, trudne tematy i mówi o nich odważnie.

42,99 zł
30,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,90 zł

2 osoby kupiły
23
Cudaczek-Wyśmiewaczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudaczek-Wyśmiewaczek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Zabawny, złośliwy stworek wymyślony i opisany przez Julię Duszyńską pozwala dzieciom przejrzeć się jak w lustrze: zobaczyć wady i docenić zalety. Może Cudaczek zamieszkał w Twoim domu i chcesz go przegonić? Oto co należy zrobić. Śliczne ilustracje to tej ponadczasowej opowieści stworzyła Aleksandra Gołębiewska.

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

2 osoby kupiły
24
Brulion A5, 96 kartek w kratkę, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Brulion A5, 96 kartek w kratkę, mix kolorów
Interdruk, 1
Dostępny
1 szt.

Cechy produktu: • format: A5, • liczba kartek: 96, • zadruk w kratkę, • zaokrąglone rogi, • grube i supergładkie kartki ze specjalnego papieru o gramaturze 90 g, dzięki którym długopis nie przebije na drugą stronę, • okładka pokryta miłą w dotyku folią soft touch oraz lakierem wybiórczym UV, • twarda oprawa w wysokiej jakości wykończeniu, • szyty i wzmocniony grzbiet, • minimalistyczne i stylowe okładki, odpowiednie dla osoby w każdym wieku. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

14,99 zł
8,84 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 6,15 zł

2 osoby kupiły
25
Spotkania z przyrodą. Drzewa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z przyrodą. Drzewa
Dostępny
53 szt.

W książce znajdziesz wszystkie informacje o drzewach rosnących w Polsce i w Europie Środkowej. Nauczysz się rozpoznawać drzewa, poznasz nazwy, zobaczysz jak wygląda ich kora, kiedy kwitną i jakie wydają owoce. Dowiesz się: • skąd pochodzą rosnące u nas drzewa owocowe, parkowe, leśne, • które drzewa mają najdłuższą historię oraz wielu, wielu ciekawych i niespodziewanych informacji o drzewach. Obserwacja i rozpoznawanie drzew może być fascynujące! 315 gatunków drzew i 55 gatunków krzewów rodzimych i przywiezionych w nasze strony z obcych kontynentów. Cechy botaniczne wiernie oddane na precyzyjnych rysunkach, klucz do oznaczania drzew. Dzięki książce zobaczysz piękne portrety drzew. Na zdjęciach wyglądają jak żywe!

50,00 zł
36,50 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

2 osoby kupiły
26
Zeszyt A4, 60 kartek w kratkę, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A4, 60 kartek w kratkę, mix kolorów
Interdruk, 1
Dostępny
103 szt.

Cechy produktu: • format: A4, • liczba kartek: 60, • zadruk w kratkę, • zaokrąglone rogi, • grube i supergładkie kartki ze specjalnego papieru o gramaturze 90 g, dzięki którym długopis nie przebije na drugą stronę, • okładka pokryta miłą w dotyku folią soft touch oraz lakierem wybiórczym UV, • Minimalistyczne i stylowe okładki, odpowiednie dla osoby w każdym wieku. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

15,99 zł
2 osoby kupiły
27
Technok, gra zręcznościowa Rzut pierścieniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,89 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,90 zł

2 osoby kupiły
28
11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat
Dostępny
228 szt.

Jedenastoletni Bernard po raz pierwszy leciał samolotem. Dwuletnia Christine zostawiła w łóżku ukochaną przytulankę, żeby nic jej się nie stało podczas podróży. Stewardesa Amy Sweeney właśnie wróciła z urlopu wychowawczego i nie mogła się pogodzić z tym, że nie odprowadzi tego dnia córeczki do przedszkola. Zandra i Robert lecieli w podróż poślubną na Hawaje. Renée May, stewardesa, chciała zaskoczyć rodziców niespodziewaną wizytą. Zamierzała powiedzieć im, że jest w ciąży. 11 września 2001 roku terroryści porwali cztery samoloty, zamierzając rozbić je o najważniejsze budynki Stanów Zjednoczonych. Dwa boeingi uderzyły w wieże World Trade Center, jeden w Pentagon. Ostatni zamach został częściowo udaremniony przez bohaterskich pasażerów - samolot spadł na ziemię w terenie niezabudowanym. Mitchell Zuckoff zaczął dokumentować losy osób dotkniętych przez zamachy terrorystyczne z 11 września już następnego dnia - i nie przestawał przez kilkanaście lat. Bohaterami jego książki są pasażerowie porwanych samolotów, strażacy, pracownicy World Trade Center i ich bliscy, a także mieszkańcy Shanksville w Pensylwanii, gdzie rozbił się ostatni samolot. Zuckoff odtwarza ten dzień minuta po minucie, z precyzją i empatią, w skali intymnej i monumentalnej. Przenosi czytelnika do samolotów, do płonących wież i do wozów strażackich pędzących w ich stronę. Ta książka to misterna układanka z ludzkich historii, eksponująca siły, które łączą ludzi w ekstremalnych okolicznościach.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
29
To twój dom, Ptysiu. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To twój dom, Ptysiu. Tom 2
Dostępny
39 szt.

Bliźniacy Gabrysia i Jacek mają dziewięć lat i wiele miłości do zwierzaków. Uwielbiają znajdować domy zwierzakom, które potrzebują nowej rodziny. Ich zdaniem każde stworzenie powinno znaleźć idealnego dla siebie opiekuna. „Łączymy idealnych opiekunów z idealnymi zwierzakami” - brzmi motto, które im przyświeca. PTYŚ to żywiołowy szczeniaczek rasy border collie, który wręcz tryska energią i potrzebuje MNÓSTWA spacerów. Czy bliźniakom uda się znaleźć kogoś, kto go pokocha i będzie mógł poświęcić mu dużo czasu?

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
30
Ołówek techniczny 3B (12szt) GRAND - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek techniczny 3B (12szt) GRAND
Grand
Dostępny
42 szt.

Opakowanie zbiorcze 12 sztuk.lakierowanyostrzonytwardość grafitu: 3Bprzekrój szcześciokątnyopakowanie: 12 szt.

9,99 zł
1 osoba kupiła
31
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę, mix kolorów
Interdruk, 1
Dostępny
137 szt.

Cechy produktu: • format: A5, • liczba kartek: 60, • zadruk w kratkę, • zaokrąglone rogi, • grube i supergładkie kartki ze specjalnego papieru o gramaturze 90 g, dzięki którym długopis nie przebije na drugą stronę, • okładka pokryta miłą w dotyku folią soft touch oraz lakierem wybiórczym UV, • Minimalistyczne i stylowe okładki, odpowiednie dla osoby w każdym wieku. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,99 zł
1 osoba kupiła
32
Psi Patrol. Transporter patrolowiec 2.0 ciężarówka + figurka Ryder i quad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Transporter patrolowiec 2.0 ciężarówka + figurka Ryder i q...
Spin Master
Dostępny
6 szt.

Dołącz do Rydera i ekipy Psiego Patrolu podczas przygód ratowniczych! Ten wyjątkowy zestaw zawiera patrolowiec, który posiada przekształcające się drzwi boczne, podwójne wyrzutnie pojazdów i realistyczne dźwięki, a także figurkę Rydera i jego quad. Kiedy pojawią się kłopoty, przygotuj się na ratunek. Wewnątrz patrolowca znajdują się dwa miejsce na pojazdy i dodatkowe miejsce na zewnątrz dla czterech kolejnych samochodów! Załaduj Rydera i innego szczeniaka na tylną rampę i użyj wyobraźni, aby rozegrać misje ratunkowe. Naciśnij przycisk z boku patrolowca, aby dokonać epickiej transformacji drzwi. Boki pojazdu podnoszą się, odsłaniając podwójne wyrzutnie pojazdów! Pociągnij za dźwignię, aby ustawić wyrzutnie i naciśnij przyciski wyrzutni, aby wysłać swoje pojazdy na ratunek! Następnie naciśnij przycisk na górze kabiny pojazdu, aby usłyszeć efekty dźwiękowe prosto z bajki! Połącz siły z resztą szczeniaków i ich pojazdami ratunkowymi (sprzedawane osobno) i pomóż uratować dzień w Zatoce Przygód. Zawartość i cechy zestawu: • 1 transformujący patrolowiec z efektami dźwiękowymi i podwójną wyrzutnią pojazdów, • 1 figurka Rydera, • 1 pojazd terenowy – quad, • 1 arkusz z naklejkami, • 1 instrukcja, • pozostałe pojazdy i figurki sprzedawane oddzielnie. Wymiary: ok. 70.0 cm (długość pojazdu) Wymiary opakowania: 36.0 x 72.0 x 17.0 cm

479,60 zł
431,64 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 47,96 zł

1 osoba kupiła
33
Niewinny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewinny
Dostępny
96 szt.

Jedna przysięgła wpłynęła na zmianę werdyktu całej ławy. A jeśli się myliła? Młody nauczyciel Bobby Nock zostaje oskarżony o uwiedzenie i zamordowanie swojej uczennicy, Jessiki Silver, dziedziczki wielkiej fortuny. Werdykt ławy przysięgłych stanie się najbardziej sensacyjną częścią procesu. Dzięki ławniczce Mai Seale nauczyciel zostaje bowiem uznany za niewinnego. Dziesięć lat później powstaje serial dokumentalny o tej sprawie. Ławnicy spotykają się ponownie, a jeden z nich twierdzi, że ma nowe dowody obciążające Nocka. Jednak kilka godzin przed ich ujawnieniem ów ławnik zostaje zamordowany, a Maya – jako ostatnia osoba przebywająca z nim w pokoju – oskarżona o tę zbrodnię. Teraz to ona będzie musiała dowieść swojej niewinności i dotrzeć do sedna sprawy, która wbrew pozorom wcale nie została zamknięta. Graham Moore – pisarz i scenarzysta, laureat Oscara za scenariusz do filmu Gra tajemnic. Jego debiutancką powieść, Sherlockista (2010, wyd. pol. 2011), przetłumaczono na kilkanaście języków. Druga książka autora, Ostatnie dni mroku (2016, wyd. pol. 2017), również doczekała się wielu edycji zagranicznych. Oba tytuły trafiły na listy bestsellerów „New York Timesa”. Moore urodził się w Chicago, ukończył historię religii na Uniwersytecie Columbia. Wraz z żoną mieszka w Los Angeles.

41,99 zł
36,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,46 zł

1 osoba kupiła
34
CzuCzu. Biblioteczka dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Biblioteczka dziecka
Dostępny
221 szt.

Oto doskonała propozycja dla najmłodszych czytelników. Biblioteczka Dziecka to edukacyjny zestaw, który zawiera 4 książeczki harmonijki do wspólnego czytania i oglądania. Pełne ciepła i humoru ilustracje przedstawiają to, co maluchom jest najbliższe, co lubią i znają. Proste rymowane czytanki i wyrażenia dźwiękonaśladowcze inspirują do zabaw, które w przyjemny sposób przygotowują do mówienia.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
35
Dębowa farma. Tom 8. Sowa zwana Gwiazdą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dębowa farma. Tom 8. Sowa zwana Gwiazdą
Dostępny
14 szt.

Seria „Dębowa farma” to wspaniałe, ciepłe opowieści, których bohaterami są urocze zwierzaki i (prawie) tak samo wspaniali ludzie pełni miłości do zwierząt. Jasmine i Tom znajdują w lesie ranną sowę. Nie wahają się długo, by zaopiekować się rannym ptakiem. W trakcie leczenia Jasmine uświadamia sobie jednak, że sowa jest przecież drapieżnikiem. Czy Jasmine podjęła dobrą decyzję, decydując się na opiekę nad zwierzęciem? Sowa zwana Gwiazdą to wspaniała, ponadczasowa opowieść pełna śmiechu i wzruszeń, która długo będzie zachwycać kolejne pokolenia czytelników.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
36
Amerykańskie milionerki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amerykańskie milionerki
Dostępny
267 szt.

W czasach la belle époque, zwanej też za oceanem Gilded Age, zubożałe europejskie rody chętnie sięgały po zasobne posagi amerykańskich milionerek. Kilkaset Amerykanek wyszło w tym czasie za mąż za arystokratów ze Starego Kontynentu. Choć w oczach mężów ich najważniejszą zaletą były zawrotne pieniądze - stąd ich pogardliwa nazwa „milionowe arystokratki” - to wiele z nich okazało się kobietami nietuzinkowymi, hojnymi patronkami nauki, sztuki, muzyki i ochrony przyrody. To barwna i przepełniona anegdotami opowieść o Alice Heine - księżnej Monako, Jennie Jerome - matce Winstona Churchilla, Mary Leiter - wicekrólowej Indii i Anne Gould - księżnej żagańskiej oraz kilkunastu innych. Opisy ich ślubów, życia małżeńskiego, skandali obyczajowych i zmiennych kolei rodzinnych majątków przeplatają się z ciekawostkami o realiach epoki, panującymi wówczas obyczajami i ich przemianami. Kazimierz Bem tworzy barwną kronikę życia codziennego amerykańskiej elity finansowej i części europejskiej arystokracji.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
37
Exclusive Cassette For Motley Crue?s 40th Anniversary. Kaseta Magnetofonowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exclusive Cassette For Motley Crue?s 40th Anniversary. Kaseta Magnetof...
Crue Motley, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Ekskluzywny zestaw pięciu kaset (klasyczne albumy!) z okazji 40. rocznicy powstania zespołu: TOO FAST FOR LOVE, SHOUT AT THE DEVIL, THEATRE OF PAIN, GIRLS GIRLS GIRLS, oraz DR FEELGOOD

398,90 zł
366,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 31,91 zł

1 osoba kupiła
38
Royal Blood & How Did We Get So Dark? CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

1 osoba kupiła
39
Tajemnice ogrodu Foksal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice ogrodu Foksal
Dostępny
3 szt.

Warszawa, 1772 rok. Całe miasto żyje budową nowego ogrodu rozrywek i spotkań towarzyskich. Wiedziony ciekawością malarz Piotr włamuje się na jego teren w noc poprzedzającą otwarcie. Znajduje w nim ciało tajemniczego mężczyzny i dziewczynę, która wie o sobie tylko tyle, że ma na imię Daniela. Panna trafia do szkoły ekscentrycznej hrabiny Osnowieckiej twierdzącej, że dziewczęta stać na znacznie więcej niż nauka tańca czy haftu. Tymczasem w ogrodzie Foksal rozpoczyna się sezon zabaw i frywolnych schadzek kochanków w cichych zakątkach. Czy Daniela odzyska pamięć? Co ukrywa Piotr? I kim był zamordowany mężczyzna? Dowiedzcie się, co robią nastoletnie wychowanki hrabiny, gdy nie widzą dorośli, i pamiętajcie, że bunt wśród młodych istniał setki lat przed tym, zanim stało się to modne. Po prostu nikt o tym głośno nie mówił.

39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
40
Buba i jego świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buba i jego świat
Dostępny
103 szt.

Książeczka stworzona dla najmłodszych dzieci rozpoczynających przygodę wypowiadania pierwszych wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz słów. Książka stymuluje rozwój mowy czynnej i rozumienie, a zarazem daje przestrzeń na aktywną zabawę i interakcję. Do książki jest dołączony pierwszy słownik mojego dziecka oraz ulotka informacyjna o rozwoju dziecka.

37,00 zł
33,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

1 osoba kupiła
41
Organizer na biurko, jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizer na biurko, jednorożec
MCD
Dostępny
8 szt.

Oryginalny organizer z wystającym elementem 3D. Pozwoli uporządkować najpotrzebniejsze przybory szkolne.

17,99 zł
2 osoby kupiły
42
Czekając na Zbawiciela. Część 1 i 2. Katechizm dla klasy 5 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czekając na Zbawiciela. Część 1 i 2. Katechizm dla klasy 5 szkoły pods...
Dostępny
23 szt.

Adam i Ewa, Kain i Abel, Noe, Abraham i Sara, Izaak, Jakub, Józef egipski, a potem Mojżesz, Saul, Dawid, Salomon i wielu innych... to cała plejada osób, które odegrały znaczącą rolę w Historii Zbawienia. Ich życie było częścią wielkiego planu jaki Bóg miał od samego początku względem człowieka. Wszyscy oni z utęsknieniem czekali na Zbawiciela.Uczniów klasy 5 Szkoły Podstawowej zapraszamy do przeżycia niezwykłej przygody z bohaterami Starego Testamentu. Przyglądając się historii ich życia, będziemy zastanawiać się nad tym, czego mogą nauczyć nas - żyjących tak wiele wieków po nich.Każda katecheza rozpoczyna się od prostego ćwiczenia, bezpośrednio związanego z życiem ucznia. Zachęca do chwili refleksji nad codziennymi postawami i wprowadza w temat lekcji.W drugiej części katechezy przyglądamy się konkretnej postaci czy biblijnej historii, zgłębiając Prawdę, którą objawia nam Słowo Boże.Zakończenie katechezy ma pomóc uczniom odnieść poznane prawdy do życia codziennego.Katechezy są ilustrowane m.in. dziełami największych mistrzów malarstwa, ale także materiałami multimedialnymi ukrytymi pod kodami QR.

33,00 zł
1 osoba kupiła
43
Jezioro Solińskie. Mapa wodoodporna, 1: 25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezioro Solińskie. Mapa wodoodporna, 1: 25 000
Dostępny
19 szt.

Dwustronna mapa wydrukowana na folii wodoodpornej odpornej na przedarcia, wiatr, deszcz. Obejmuje swym obszarem całe Jezioro Solińskie. Zawiera wszystkie potrzebne informacje z aktualnymi przebiegami szlaków turystycznych i ich długościami włącznie. Format mapy to 47.0 x 33.0 cm, a po złożeniu mieści się każdej małej kieszenie. Ukształtowanie terenu pokazano przez dokładne cieniowanie. Ze względu, że jest wydrukowana na folii jest praktycznie nie do zniszczenia.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
44
Nie chcesz wiedzieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie chcesz wiedzieć
Dostępny
299 szt.

Śmierć zwykle oznacza koniec. Nie tym razem. Dla Agaty przeszłość nie istnieje. Za to przyszłość nie ma przed nią tajemnic. Spogląda na karty i widzi w nich to, co może się wydarzyć. Każdą drogę, każdą ścieżkę. I wie, która z nich oznacza niebezpieczeństwo. Przynajmniej tak uważała do tego feralnego dnia, kiedy zwykły seans przerwała tragedia. Teraz, kiedy wróżka zamyka oczy, widzi tylko krew. Coś, co wcześniej uważała za dar, stało się przekleństwem. Jej życie zamieniło się w desperacką ucieczkę przed nieuchronnym fatum. Osaczona przez śmierć, policję, dziennikarzy i tropiącego ją mordercę Agata próbuje odkryć w swojej przeszłości coś, co przesądziło o jej losie – i dlaczego musi zginąć.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
45
Materac plażowy dwuosobowy 224 x 174 cm, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materac plażowy dwuosobowy 224 x 174 cm, mix kolorów
Bestway
Dostępny
3 szt.

Najpopularniejsze akcesorium do pływania teraz w nowej innowacyjnej odsłonie! Renomowana marka Bestway stworzyła dwuosobowy materac do pływania z mocnego, wytrzymałego i odpornego na odbarwienia tworzywa PVC. Materac posiada praktyczny uchwyt na napoje dzięki czemu będziesz mieć zawsze przy sobie to co potrzebujesz. Dodatkowe dwa uchwyty by swobodnie przenieść materac lub bezproblemowo z niego korzystać. Główne cechy : • duży dwuosobowy materac, • miękkie dmuchane dno, • uchwyty na napoje, • miejsce na przekąski, • dwa mocne uchwyty, • konstrukcja komór I-Beam. Zawartość: • materac, • zestaw naprawczy, • kolorowe opakowanie. Wymiary: • materac ok. 224.0 x 174.0 x 30.0 cm, • gramatura PVC ok. 0.30 mm, • maksymalne obciążenie ok. 180 kg, • waga ok. 3.74 kg. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

174,89 zł
1 osoba kupiła
46
Exiles. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exiles. Winyl
Max Richter, Deutsche Grammophon
Dostępny
3 szt.

154,90 zł
1 osoba kupiła
47
Kołozeszyt A5, 100 kartek w kratkę, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A5, 100 kartek w kratkę, mix kolorów
Interdruk, 1
Dostępny
5 szt.

Cechy produktu: • format: A5, • liczba kartek: 100, • zadruk w kratkę, • zaokrąglone rogi, • gruby i supergładki papier o gramaturze 90 g, dzięki któremu długopis nie przebije na drugą stronę, • sygnowane kartki z mikroperforacją, ułatwiającą ich wyrywanie, • okładka pokryta miłą w dotyku folią soft touch oraz lakierem wybiórczym UV, • podwójna spirala zamykana, • minimalistyczne i stylowe okładki, odpowiednie dla osoby w każdym wieku. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

17,99 zł
1 osoba kupiła
48
Live In Athens 1987. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In Athens 1987. Winyl
Peter Gabriel, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

147,90 zł
144,94 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

1 osoba kupiła
49
Beskid Wyspowy. Przewodnik wyd. 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
63,00 zł
46,62 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,38 zł

1 osoba kupiła
50
Gwiezdni przyjaciele. Tom 8. Ukryta klątwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiezdni przyjaciele. Tom 8. Ukryta klątwa
Dostępny
70 szt.

Mówią, że wiara czyni cuda. Uwierz w magię i magiczny stanie się twój świat! Wiola i jej przyjaciółki spotykają w lesie zwierzęta z Gwiezdnego Świata. Wraz z nimi będą musiały wykorzystać swoje nadzwyczajne zdolności i zwalczyć czarną magię, która czyha na nich na każdym kroku. Tym razem dziewczynki wyruszają na poszukiwania wróżki Mirabelli. Czy to ona zaklęła groźne widma w lalki Any i Michała? I co stoi za niepokojącą agresywnością mieszkańców Westcombe? Gwiezdni przyjaciele. Ukryta klątwa to 8 tom spisanych magicznych przygód spod pióra uznanej autorki, Lindy Chapman. Serca dzieci na całym świecie podbiło już ponad 200 jej historii!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
51
Analiza finansowa przedsiębiorstw wybranych sektorów ze szczególnym uwzględnieniem zagrożenia upadłością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza finansowa przedsiębiorstw wybranych sektorów ze szczególnym uw...
Dostępny
5 szt.

W książce podjęto problematykę oceny kondycji finansowej przedsiębiorstw z trzech sektorów: ochrony zdrowia, budownictwa i transportu. Odgrywają one znaczącą rolę w gospodarce. Szeroko pojęte budownictwo oraz transport powietrzny i lądowy można nazwać motorem napędzającym koniunkturę, ponieważ ich rozwój oddziałuje na pozostałe branże. Sektor ochrony zdrowia jest zaś kluczowy ze względów społecznych, co ze szczególną siłą uwidoczniło się w trakcie pandemii COVID-19. Celem książki jest zaprezentowanie wybranych metod oceny kondycji finansowej przedsiębiorstw w znaczących sektorach gospodarki, tj. sektorze ochrony zdrowia, budownictwa i transportu, a następnie dokonanie wszechstronnej analizy finansowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożenia upadłością. W publikacji omówiono następujące zagadnienia: • metodologia analizy finansowej - wstępnej i wskaźnikowej • modele wczesnego ostrzegania, mogące służyć zarówno do predykcji upadłości, jak również do oceny bieżącej sytuacji finansowej • metody wykorzystywane przez banki w Polsce do oceny zdolności kredytowej podmiotów ubiegających się o finansowanie • krytyczny przegląd najważniejszych badań w zakresie analizy finansowej • praktyczne zastosowanie wybranych metod do oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstw - przykłady. Publikacja jest adresowana do pracowników naukowo-badawczych uczelni, pracowników instytutów zajmujących się gromadzeniem danych i udostępnianiem informacji o kondycji finansowej polskich przedsiębiorstw dla banków i innych instytucji finansowych, agend rządowych, doradców i analityków finansowych oraz studentów kierunków ekonomicznych.

58,00 zł
46,98 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,02 zł

1 osoba kupiła
52
Interdimensional Extinction - EP (Re-issue 2021). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
1 osoba kupiła
53
Przykrycie na basen BESTWAY 3607, 427 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
88,90 zł
1 osoba kupiła
54
Dzikie żądze. Bronisław Malinowski nie tylko w terenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie żądze. Bronisław Malinowski nie tylko w terenie
Dostępny
96 szt.

Pierwsza polska biografia Bronisława Malinowskiego. Niewielu Polaków miało tak istotny udział w naukowym dorobku Zachodu, jak Bronisław Malinowski. Jednak w Polsce był on i jest, poza środowiskiem naukowym, prawie nieznany. „Prawie”, bo niemało osób słyszało o polskim uczonym, który napisał Życie seksualne dzikich. I na znajomości tego wpadającego w ucho tytułu jednego z dzieł tetralogii trobriandzkiej wiedza ta się kończy. Znakomity antropolog, podróżnik i socjolog. Uwielbiany przez słuchaczy wykładowca i nauczyciel. Twórca teorii funkcjonalnej i jeden z pionierów badań terenowych. Słynny książę Nevermore z 622 upadków Bunga Witkacego. Jaki naprawdę był Bronisław Malinowski? Błyskotliwa, napisana z werwą i reporterskim zacięciem, biografia przedstawia koleje życia wielkiego naukowca: od dzieciństwa w młodopolskim Krakowie, przez burzliwą młodość spędzoną w towarzystwie Leona Chwistka i Witkacego w Zakopanem i wielką wyprawę badawczą na Nową Gwineę i Trobriandy, po przełomową dla rozwoju antropologii pracę naukową i międzynarodową sławę. Grzegorz Łyś odkrywa przed czytelnikami mało znane szczegóły niezwykłego życiorysu Malinowskiego, osobowości niebywale twórczej i złożonej, fascynującej, ale i kontrowersyjnej – autora dziennika, którego opublikowanie wywołało w swoim czasie prawdziwy skandal.

54,99 zł
47,84 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,15 zł

1 osoba kupiła
55
Puzzle 1000 elementów. Avengers: Koniec Gry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Avengers: Koniec Gry
Trefl, 1000
Dostępny
70 szt.

Puzzle składające się z 1000 elementów przedstawiające bohaterów Avengers. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 68.3x48.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

24,90 zł
21,66 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,24 zł

1 osoba kupiła
56
Spotkania z przyrodą. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z przyrodą. Zwierzęta
Dostępny
17 szt.

Co warto wiedzieć o zwierzętach? • Ponad 900 gatunków zwierząt znanych każdemu i tych mniej popularnych, • pasjonujące opisy, ciekawostki i fakty o życiu zwierząt i ich zwyczajach, • piękne, często unikatowe zdjęcia zwierząt w ich naturalnym środowisku. Wartościowy przewodnik do rozpoznawania ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb oraz licznych bezkręgowców. Dla każdego miłośnika rodzimej przyrody.

55,00 zł
40,15 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,85 zł

1 osoba kupiła
57
Podstawka na telefon, jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawka na telefon, jednorożec
MCD
Dostępny
6 szt.

Świetny gadżet dla fanów jednorożców i nie tylko! Bardzo przydatne akcesorium, jakim jest podstawka na telefon, w nowoczesnej odsłonie. Idealna do rozmów wideo, nagrywania Tik Toków czy nauki zdalnej. Wymiary: 20.0 x 11.0 cm

9,99 zł
1 osoba kupiła
58
Resurgence, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Resurgence, CD
Mystic Production, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Eldritch Prophecy 2. Ruins Of R’lyeh 3. The Innsmouth Strain 4. Whisperer In Darkness 5. Book Of The Dead 6. Into The Far-Off Void 7. Servants Of Discord 8. Fate Of The Elder Gods 9. Spawn Of The Succubus 10. Return Of The Corpse Grinder

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

59
Resurgence, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Resurgence, LP
Mystic Production, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.24

Lista utworów: Strona A: 1. Eldritch Prophecy 2. Ruins Of R’lyeh 3. The Innsmouth Strain 4. Whisperer In Darkness Strona B: 1. Book Of The Dead 2. Into The Far-Off Void 3. Servants Of Discord 4. Fate Of The Elder Gods 5. Spawn Of The Succubus 6. Return Of The Corpse Grinder

100,90 zł
92,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

60
Snowfall: The Tony Bennett Christmas Album. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Snowfall: The Tony Bennett Christmas Album. Winyl
Tony Bennett, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

90,90 zł
Powiadomienie
61
Look At Yourself (przezroczysty winyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Look At Yourself (przezroczysty winyl). Winyl
Uriah Heep, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

133,90 zł
123,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

62
Denim and Leather (czerwono-czarny winyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

63
Welcome to Hell (kolorowy winyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
133,90 zł
123,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

64
Pink Bubbles Go Ape (czarno-różowy winyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
133,90 zł
123,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

65
Overnight Sensation (zielono-czarny winyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
133,90 zł
123,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

66
Schubert: Piano Sonatas II. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schubert: Piano Sonatas II. CD
William Youn, Sony Music Entertainment
Dostępny
20 szt.

66,90 zł
67
Springtime In New York: The Bootleg Series Voume 16 (1980-1985). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
588,90 zł
Powiadomienie
68
Springtime In New York: The Bootleg Series Volume 16 (1980-1985). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
80,90 zł
Powiadomienie
69
No More Tears. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No More Tears. Winyl
Osbourne Ozzy, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

129,90 zł
70
Mr Luck - A Tribute To Jimmy Reed: Live at The Royal Albert Hall. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

71
Wypukłe naklejki. Wesołe elfy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukłe naklejki. Wesołe elfy
Dostępny
40 szt.

Fantastyczne książeczki aktywnościowe, dzięki którym dzieci będą się świetnie bawić przez długi czas! Książeczki zawierają całą masę wesołych zadań i kolorowanej, a największą radość dzieciom sprawią wypukłe naklejki – idealne do przyklejania w książce lub w dowolnym miejscu.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

72
Wypukłe naklejki. Słodkości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukłe naklejki. Słodkości
Dostępny
77 szt.

Fantastyczne książeczki aktywnościowe, dzięki którym dzieci będą się świetnie bawić przez długi czas! Książeczki zawierają całą masę wesołych zadań i kolorowanej, a największą radość dzieciom sprawią wypukłe naklejki – idealne do przyklejania w książce lub w dowolnym miejscu.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

73
Wypukłe naklejki. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukłe naklejki. Dinozaury
Dostępny
6 szt.

Fantastyczne książeczki aktywnościowe, dzięki którym dzieci będą się świetnie bawić przez długi czas! Książeczki zawierają całą masę wesołych zadań i kolorowanej, a największą radość dzieciom sprawią wypukłe naklejki – idealne do przyklejania w książce lub w dowolnym miejscu.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

74
Ultra - The 12\" Singles, 8 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ultra - The 12\" Singles, 8 LP
Mode Depeche, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: LP 1: Barrel Of A Gun Strona A 1. Barrel Of A Gun 2. Barrel Of A Gun (Underworld Hard Mix) Strona B 1. Barrel Of A Gun (3 Phase Mix) 2. Barrel Of A Gun (One Inch Punch Mix Version 2) 3. Barrel Of A Gun (Underworld Soft Mix) LP 2: Barrel Of A Gun Strona C 1. Painkiller (Plastikman Mix) 2. Painkiller Strona D 1. Barrel Of A Gun (One Inch Puch Mix) 2. Barrel Of A Gun (United Mix) LP 3: It’s No Good Strona E 1. It’s No Good (Hardfloor Mix) 2. It’s No Good (Speedy J Mix) Strona F 1. It’s No Good (Motor Bass Mix) 2. It’s No Good (Andrea Parker Mix) 3. It’s No Good (Dom T’s Bass Bounce Mix) LP 4: It’s No Good Strona G 1. It’s No Good 2. Slowblow Strona H 1. Slowblow (Darren Price Mix) 2. It’s No Good (Bass Bounce Mix) LP 5: Home Strona I 1. Home (Jedi Knights Remix (Drowning In Time)) 2. Home (Air "Around The Golf" Remix) Strona J 1. Home (LFO Meant To Be Mix) 2. Home (Grantby Mix) LP 6: Home Strona K 1. Home 2. Home (The Noodles & The Damage Done) Strona L 1. Barrel Of A Gun (Live) 2. It’s No Good (Live) LP 7: Useless Strona M 1. Useless (The Kruder + Dorfmeister Session) 2. Useless (CJ Bolland Funky Sub Mix) Strona N 1. Useless (Air 20 Mix) LP 8: Useless Strona O 1. Useless (Remix) 2. Useless (Escape From Wherever: Parts 1 & 2!) 3. Useless (Cosmic Blues Mix) Strona P 1. Useless (CJ Bolland Ultrasonar Mix) 2. Useless (Live)

811,90 zł
Powiadomienie
75
Welcome To The Other Side, CD + Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Welcome To The Other Side, CD + Blu-ray
Jean-Michel Jarre, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: CD 1. The Opening (VR Live) 2. Oxygene, Pt. 2 (JMJ Rework of Kosinski Remix) 3. The Architect (VR Live) 4. Oxygene, Pt. 19 (VR Live) 5. Oxygene, Pt. 8 (VR Live) 6. Zero Gravity (VR Live) 7. Exit (VR Live) 8. Equinoxe, Pt. 4 (VR Live) 9. Stardust (VR Live) 10. Herbalizer (VR Live) 11. Oxygene, Pt. 4 (JMJ Rework of Astral Projection Remix) 12. The Time Machine (VR Live) Blu-Ray 1. The Gathering (Credits, Intro) 2. Oxygene, Pt. 2 (JMJ Rework of Kosinski Remix Live In Notre-Dame VR) 3. The Architect (Live In Notre-Dame VR) 4. The Opening (Live In Notre-Dame VR) 5. Speech I (Spoken Word) 6. Oxygene, Pt. 19 (Live In Notre-Dame VR) 7. Oxygene, Pt. 8 (Live In Notre-Dame VR) 8. Zero Gravity (Live In Notre-Dame VR) 9. Exit (Live In Notre-Dame VR) 10. Equinoxe, Pt. 4 (Live In Notre-Dame VR) 11. Stardust (Concert from Virtual Notre-Dame / Official Video) 12. Herbalizer (Live In Notre-Dame VR) 13. Oxygene, Pt. 4 (JMJ Rework of Astral Projection Remix Live In Notre-Dame VR) 14. Speech II (Spoken Word) 15. The Time Machine (Live In Notre-Dame VR) 16. Waiting for Cousteau (Credits, Outro) 17. Masterclass, Forum des Images) 18. Making of, Behind the Scenes of WTTOS) 19. Welcome To The Other Side 5.0 Mix (DTS-HD 5.0 - Dolby True HD 5.0)

100,90 zł
76
Welcome To The Other Side. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Welcome To The Other Side. Winyl
Jean-Michel Jarre, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.21

117,90 zł
Powiadomienie
77
Jagged Little Pill, LP, czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagged Little Pill, LP, czerwony
Alanis Morissette, Rhino Warner
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: Strona A 1. All I Really Want 2. You Oughta Know 3. Perfect 4. Hand in My Pocket 5. Right Through You 6. Forgiven Strona B 1. You Learn 2. Head Over Feet 3. Mary Jane 4. Ironic 5. Not the Doctor 6. Wake Up

116,90 zł
105,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,69 zł

78
Stars, LP, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stars, LP, niebieski
Red Simply, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.20

Lista utworów Strona A 1. Something Got Me Started 2. Stars 3. Thrill Me 4. Your Mirror 5. She's Got It Bad Strona B 1. For Your Babies 2. Model 3. How Could I Fall 4. Freedom 5. Wonderland

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

79
Bona Drag, LP, zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bona Drag, LP, zielony
Morrissey, PLG UK Catalog
Dostępny
35 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Piccadilly Palare 2. Interesting Drug 3. November Spawned A Monster 4. Will Never Marry 5. Such A Little Thing Makes Such A Big Difference 6. The Last Of The Famous International Playboys 7. Ouija Board, Ouija Board Strona B 1. Hairdresser On Fire 2. Everyday Is Like Sunday 3. He Knows I'd Love To See Him 4. Yes, I Am Blind 5. Lucky Lisp 6. Suedehead 7. Disappointed

161,90 zł
80
Bayou, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayou, LP
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: 1. Bayou 2. Pasha 3. Duryea 4. Nahla 5. Varsha 6. Eyre 7. Dwyn 8. Bayou II 9. Como 10. Chantara

124,90 zł
81
Schumann: Alle Lieder. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schumann: Alle Lieder. CD
Christian Gerhaher, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

359,90 zł
82
Oczy mam tutaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczy mam tutaj
Dostępny
1332 szt.

Piętnastoletnia Greer Walsh jest zabawna, bystra i oczytana, ma oddanych przyjaciół i zwariowaną rodzinę. Greer uważa jednak, że wszyscy zwracają uwagę jedynie na… jej wielki biust. Ostatnio, kiedy się mierzyła, miała rozmiar 30H, ale to było dawno. Od tego czasu Greer nosi koszulki w rozmiarze XXL. Nie potrafi zaakceptować swojego zmieniającego się ciała i reakcji otoczenia na jej kobiece kształty. Wtedy spotyka Jacksona Oatesa – przystojnego nowego w szkole. Na dodatek trwa nabór do drużyny siatkówki, a Greer ma mocny serw. Czy tego lata Greer przestanie się wreszcie chować i polubi się taką, jaką jest?

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

83
Kosmiczne naklejki. Kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczne naklejki. Kolorowanka
Dostępny
28 szt.

Kosmiczne naklejki. Kolorowanka to zeszyt idealny dla wszystkich miłośników kosmosu, którzy chcą eksplorować wszechświat. Wypełniona kolorowankami książeczka, która zapewni godziny wspaniałej zabawy. Kilkadziesiąt stron kosmicznych kolorowanek. Seria „Kosmiczne naklejki” to dwie wspaniałe książeczki, z którym dziecko będzie świetnie się bawić. Wyjątkowe, świecące w ciemności naklejki, które można wkleić w książeczce lub którymi można udekorować różne przedmioty czy pokój.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

84
Wina wina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wina wina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.15

Kiedy Agata Śródka, „panna z odzysku” - restauratorka i celebrytka, postanawia założyć winnicę w gościnieckim pałacu, nie spodziewa się, że ta przygoda zaprowadzi ją w sam środek morderczej intrygi, której ofiarami padną jej były mąż, młoda rywalka i leciwa dama. Niewiele zabraknie, żeby i ona sama straciła życie. Skrywane przez lata sekrety wylewają się wraz ze strumieniami znakomitego wina, nie każdy okazuje się tym, za kogo się podaje, a prowadzący śledztwo gubią się w gąszczu tajemnic i kłamstw. Legenda cysterskiego zakonu odżywa i niespodziewanie ujawnia prawdziwe pragnienie winiarza, pomagając w zdemaskowaniu mordercy, choć wszystko to i tak wina wina.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

85
Lokomotywa i inne wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa i inne wiersze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.28

Antologia ponadczasowych wierszy dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima. Wybrano do niej znane i mniej znane utwory, takie jak: Lokomotywa, Słoń Trąbalski, Dyzio marzyciel, O panu Tralalińskim, Pan Maluśkiewicz i wieloryb.

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

86
Kolej grójecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolej grójecka
Dostępny
10 szt.

Książka z cyklu poświęconego Warszawskim Kolejom Dojazdowym. Przedstawiono w niej dzieje kolei grójeckiej - najbardziej znanej warszawskiej wąskotorówki, istniejącej do dnia dzisiejszego pod nazwą Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa. Kolej ta w swej historii miała okresy burzliwego rozwoju, stagnacji i powolnego upadku, a w chwili obecnej jest koleją turystyczną. W latach II wojny światowej tą właśnie koleją "szmuglowano" do okupowanej Warszawy najwięcej żywności. W pierwszych latach powojennych kolej grójecka stanowiła dla wielu często jedyny środek komunikacji z Warszawą - przewoziła po 20 mln pasażerów rocznie. Całość zilustrowano unikatowymi archiwalnymi fotografiami. Miłośnicy kolei wąskotorowych znajdą też w książce rysunki, fotografie, opisy i wykazy stosowanego taboru oraz budowli inżynieryjnych.

52,50 zł
40,43 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,07 zł

87
Aphelion, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aphelion, CD
Leprous, Sony Music Entertainment
Dostępny
1 szt.

Norwescy innowatorzy z Leprous powracają z siódmym albumem studyjnym - „Aphelion”. Na płycie znajdą się niesamowicie intensywne fragmenty, ale także takie, które mogą wydawać się aż delikatne. To genialnie zaaranżowany album, który z czystym sumieniem można nazwać małym arcydziełem. Wersja jewelcase. Lista utworów:: 1. Running Low 2. Out Of Here 3. Silhouette 4. All The Moments 5. Have You Ever? 6. The Silent Revelation 7. The Shadow Side 8. On Hold 9. Castaway Angels 10. Nighttime Disguise

57,90 zł
88
Aphelion, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aphelion, CD
Leprous, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Norwescy innowatorzy z Leprous powracają z siódmym albumem studyjnym - „Aphelion”. Na płycie znajdą się niesamowicie intensywne fragmenty, ale także takie, które mogą wydawać się aż delikatne. To genialnie zaaranżowany album, który z czystym sumieniem można nazwać małym arcydziełem. Lista utworów: 1. Running Low 2. Out Of Here 3. Silhouette 4. All The Moments 5. Have You Ever? 6. The Silent Revelation 7. The Shadow Side 8. On Hold 9. Castaway Angels 10. Nighttime Disguise 11. A Prophecy To Trust 12. Acquired Taste (Live 2021)

57,90 zł
Powiadomienie
89
Innocence & Danger, 2 CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Innocence & Danger, 2 CD + DVD
The Neal Morse Band, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: CD 1 1. Do It All Again (00:08:55) 2. Bird On A Wire (00:07:22) 3. Your Place In The Sun (00:04:12) 4. Another Story To Tell (00:04:50) 5. The Way It Had To Be (00:07:14) 6. Emergence (00:03:12) 7. Not Afraid Pt 1 (00:04:53) 8. Bridge Over Troubled Water (00:08:08) CD 2 1. Not Afraid Pt 2 (00:19:32) 2. Beyond The Years (00:31:22) DVD 1. The Making of Innocence & Danger Documentary (01:00:33) 2. Bill Hubauer Studio Tour (00:05:00) 3. Randy George Studio Tour (00:04:14) 4. Eric Gillette Studio Tour (00:05:06)

92,90 zł
Powiadomienie
90
Innocence & Danger, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Innocence & Danger, 2 CD
The Neal Morse Band, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Do It All Again (00:08:55) 2. Bird On A Wire (00:07:22) 3. Your Place In The Sun (00:04:12) 4. Another Story To Tell (00:04:50) 5. The Way It Had To Be (00:07:14) 6. Emergence (00:03:12) 7. Not Afraid Pt 1 (00:04:53) 8. Bridge Over Troubled Water (00:08:08) CD 2 1. Not Afraid Pt 2 (00:19:32) 2. Beyond The Years (00:31:22)

71,90 zł
91
Forge Your Future, LP + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Forge Your Future, LP + CD
Spirit Adrift, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Forge Your Future 2. Wake Up 3. Invisible Enemy Strona B 1. Etching CD 1. Forge Your Future 2. Wake Up 3. Invisible Enemy

153,90 zł
92
Aphelion. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aphelion. Płyta Analogowa + CD
Leprous, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

110,90 zł
Powiadomienie
93
ATLiens (25th Anniversary Deluxe Edition), 4 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ATLiens (25th Anniversary Deluxe Edition), 4 LP
Outkast, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: LP 1 Strona A You May Die (Intro) 2. Two Dope Boyz (In a Cadillac) 3. ATLiens 4. Wheelz of Steel 5. Jazzy Belle Strona B 1. Elevators (Me & You) 2. Ova Da Wudz 3. Babylon 4. Wailin' LP 2 Strona C 1. Mainstream 2. Decatur Psalm 3. Millennium 4. E.T. (Extraterrestrial) Strona D 1. 13th Floor/Growing Old 2. Elevators (Me & You) (ONP 86 Mix) LP 3 Strona E 1. Two Dope Boyz (In a Cadillac) (Instrumental) 2. ATLiens (Instrumental) 3. Wheelz Of Steel (Instrumental) 4. Jazzy Belle (Instrumental) Strona F 1. Elevators (Me & You) (Instrumental) 2. Ova Da Wudz (Instrumental) 3. Babylon (Instrumental) 4. Wailin' (Instrumental) LP 4 Strona G 1. Mainstream (Instrumental) 2. Decatur Psalm (Instrumental) 3. Millennium (Instrumental) 4. E.T. (Extraterrestrial (Instrumental) Strona H 1. Growing Old (Instrumental) 2. Elevators (Me & You) (ONP 86 Instrumenta

396,90 zł
Powiadomienie
94
Beyond the Music, 15 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beyond the Music, 15 CD
Marian Anderson, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Sony Classical zaprasza do wysłuchania unikalnego, 15 płytowego zestawu nagrań legendarnej śpiewaczki amerykańskiej Marian Anderson dokonanych dla RCA Records. Debiutowała 26 sierpnia 1925 z orkiestrą Filharmonii Nowojorskiej i natychmiast odniosła sukces. W 1928 zaśpiewała pierwszy raz w Carnegie Hall. Jej reputacja wzrosła na początku latach 30. podczas występów w Europie, gdzie, w przeciwieństwie do USA, nie spotykała się z rasistowskimi uprzedzeniami. Słynny dyrygent Arturo Toscanini powiedział, że taki głos jak jej pojawia się raz na sto lat. W 1935 roku menedżerem artystki został Sol Hurok, który pełnił tę funkcję do końca kariery artystki. W 1939 kobiety z Daughters of the American Revolution nie pozwoliły Marian Anderson na występ przed publicznością o różnym kolorze skóry w Constitution Hall. W geście dezaprobaty z członkostwa w organizacji zrezygnowało wiele kobiet, w tym pierwsza dama Eleanor Roosevelt. W niedzielę wielkanocną 1939 roku odbył się plenerowy koncert pod Pomnikiem Lincolna, na który przyszło ponad 75 000 osób różnego pochodzenia... Marian Anderson była pierwszą Afroamerykanką, która wystąpiła w nowojorskiej Metropolitan Opera kreując rolę Ulryki w operze „Bal maskowy” Giuseppe Verdiego.

504,90 zł
95
The Mutt's Nuts, LP, pomarańczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Mutt's Nuts, LP, pomarańczowy
Chubby And The Gang, PIAS Records
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. The Mutt's Nuts 2. It's Me Who'll Pay 3. Coming Up Tough 4. On The Meter 5. Beat That Drum 6. Pressure 7. Take Me Home To London 8. Life On The Bayou 9. White Rags 10. Overachiever 11. Someone's Gunna Die 12. Getting Beat Again (Eppu Normaali) 13. Life's Lemons 14. Lightning Don't Strike Twice 15. I Hate The Radio

106,90 zł
96
The Mutt's Nuts, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Mutt's Nuts, LP
Chubby And The Gang, PIAS Records
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. The Mutt's Nuts 2. It's Me Who'll Pay 3. Coming Up Tough 4. On The Meter 5. Beat That Drum 6. Pressure 7. Take Me Home To London 8. Life On The Bayou 9. White Rags 10. Overachiever 11. Someone's Gunna Die 12. Getting Beat Again (Eppu Normaali) 13. Life's Lemons 14. Lightning Don't Strike Twice 15. I Hate The Radio

106,90 zł
97
The Music of Milosz Magin, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Music of Milosz Magin, CD
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Andante pour violon et piano Concerto No. 3 pour piano, cordes et percussions 2. I. Allegro con fuoco - Allegro Appassionato 3. II. Allegro 4. III. Presto 5. IV. Adagio 6. V. Allegro con fuoco 7. Vocalise No. 2 - Andantino 8. Vocalise No. 3 - Vivace 9. Nostalgie du pays, extrait des Miniatures Polonaises Concerto Rustico pour violon, cordes et percussions 10. I. Allegro 11. II. Andantino 12. III. Presto 13. Vocalise No. 1 - Andante 14. Vocalise No. 4 - Andantino 15. Stabat Mater pour cordes et timbales

57,90 zł
Powiadomienie
98
Ciałość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciałość
Dostępny
150 szt.

Ciałość to manifest, nie skarga. Opowieść, której końca nie znam, ciągle trwa. Trochę o tym, że mało wiemy sami o sobie, dopóki coś nie przyciśnie nas do ściany. Trochę o tym, że jak się chce, to można. Trochę o tym, że mało wiemy o akceptacji jako społeczeństwo, a już o cielesności nie wiemy niemal nic. O tym, że definiowanie kobiecości i ruch body positive to lekcja, jaką trzeba w końcu odrobić, bo nurt nie bierze pod uwagę ani choroby, ani niepodległości ciała. O tym, że żałoba to proces. O tym, że można się uprzeć na wszystko – na życie też. O tym, że żarówki w placówkach medycznych sprawiają, że każdy wygląda jak własny, pośmiertny portret za życia. I o tym, że ciało to dom, a nie misja do wykonania.

39,90 zł
33,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,38 zł

99
Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły
Radziechowsk Dariusz, Towarzystwo Naukowe Societas Vistulana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Dariusz Radziechowski w swojej monografii porusza temat filozoficznej koncepcji kultury, rekonstruowanej i krytycznie analizowanej na podstawie myśli Romana Ingardena i Karola Wojtyły. Z założenia nie ma to być sensu stricto studium z ?filozofii kultury? jako autonomicznej dyscypliny filozoficznej (niem. Kulturphilosophie), ale ?filozoficzne rozpatrywanie kultury? (niem. Philosophie der Kultur) w perspektywie badań interdyscyplinarnych i szeroko pojętej humanistyki. Zakres badań przedstawionych w publikacji obejmuje: filozoficzną koncepcję kultury Romana Ingardena, która znamiennie przypisała jej istnienie intencjonalne i wymiar aksjologiczny, radykalnie odmienny od świata pierwotnej przyrody; filozoficzną koncepcję kultury Karola Wojtyły, która podkreśliła szczególnie fundamentalne znaczenie ?kultury osoby? ? różnej i ważniejszej ? od ?kultury dzieł?, a także uwzględniła jej wymiar społeczny i transcendentny; koncepcje wybranych uczniów oraz kontynuatorów myśli o kulturze zarówno Ingardena, jak i Wojtyły; na koniec podjęto próbę przedstawienia ? w oparciu o uprzednie rekonstrukcje i analizy materiału źródłowego ? autorskiej koncepcji integralnego ujęcia kultury, uwzględniając między innymi uwagi metodologiczne, interpretację czynności kulturowych, charakter symboliczny kultury oraz jej aksjologię i tożsamość.

67,00 zł
59,63 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,37 zł

100
Feministki muzułmańskie na Zachodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feministki muzułmańskie na Zachodzie
Dostępny
60 szt.

Muzułmańskie feministki ? zrzucają chusty lub traktują je jako oręż i tarczę. Walczą z niesprawiedliwością dotykającą kobiety społeczności imigranckich Europy Zachodniej i z pozostałościami po kolonialnym systemie myślenia. Odcinają się od religii, widząc w niej narzędzie systemu patriarchalnego lub wręcz przeciwnie ? szukają w niej siły i wartości, które określić możemy właśnie jako ?feministyczne?. Dokonują własnej, kobiecej interpretacji Koranu. Działają prężnie w społecznościach muzułmańskich Zachodu, pokonując liczne przeszkody, publikując książki, artykuły i manifesty, a nawet pnąc się po szczeblach kariery politycznej. Dr Marta Widy-Behiesse ? prowadzi badania i zajęcia z zakresu islamu w Europie Zachodniej i zagadnień kobiecych w kontekście religii muzułmańskiej w Zakładzie Islamu Europejskiego na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka artykułów na temat islamu w Europie i zachodnich intelektualistek muzułmańskich, a także książek ? Życie codzienne w muzułmańskim Paryżu i Tożsamość europejskich muzułmanów w myśli Tariqa Ramadana.

65,00 zł
55,90 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,10 zł

Wróć do góry