hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.07.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 31 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mądra Mysz. Mam przyjaciela strażaka (Ralf Butschkow, Ralf Butschkow, Bolesław Ludwiczak), na drugim Mazury. Część południowa; laminowana mapa turystyczna 1:60 000 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Skarbonka Home 2-Misie (PAN DRAGON) oraz Skarbonka Home 2-Willa (PAN DRAGON).
1
Mądra Mysz. Mam przyjaciela strażaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Mam przyjaciela strażaka
Dostępny
86 szt.

Paweł jest strażakiem, często walczy z groźnymi pożarami. Straż pożarna to jednak nie tylko walka z ogniem, ale także wiele innych zadań. Paweł w pracy bardzo wiele przeżył, potrafi też o niej bardzo ciekawie opowiadać wszystkim dzieciom.

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

12 osób kupiło
2
Mazury. Część południowa; laminowana mapa turystyczna 1:60 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazury. Część południowa; laminowana mapa turystyczna 1:60 000
Dostępny
35 szt.

Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna południowej części Pojezierza Mazurskiego obejmuje obszar od Mrągowa na północy po Pisz i Jezioro Nidzkie na południu. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu.Cechy mapy:dogodna zarówno dla pieszego, rowerzysty, jak i żeglarza, skala 1:60 000 (1 cm 600 m),bogata treść turystyczna,zgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84.Na mapie m.in.:szlaki piesze i rowerowe, ścieżki dydaktyczne i spacerowe,szlaki kajakowe, szlaki żeglugi pasażerskiej,baza noclegowa, w tym: hotele, kempingi, stanice wodne,treść żeglarska, m.in. głębokości jezior, przeszkody i mielizny, przystanie i pomosty, slipy i dźwigi, warsztaty szkutnicze,muzea, zabytki, bunkry i inne interesujące obiekty,parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze,poziomice i cieniowanie pokazujące ukształtowanie terenu.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

5 osób kupiło
3
Skarbonka Home 2-Misie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka Home 2-Misie
PAN DRAGON
Dostępny
25 szt.

Marzenia są po to by je spełniać!Ale najpierw trzeba na nie uzbierać i ta skarbonka w tym z pewnością pomoże :)Skarbonka jest wykonana z MDF-u i szkła. Format 15 x 15 x 5 cm.

38,92 zł
2 osoby kupiły
4
Skarbonka Home 2-Willa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka Home 2-Willa
PAN DRAGON
Dostępny
11 szt.

Marzenia są po to by je spełniać!Ale najpierw trzeba na nie uzbierać i ta skarbonka w tym z pewnością pomoże :)Skarbonka jest wykonana z MDF-u i szkła. Format 15 x 15 x 5 cm.

38,92 zł
2 osoby kupiły
5
Krokodyl i żyrafa. Całkiem normalna rodzina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krokodyl i żyrafa. Całkiem normalna rodzina
Dostępny
195 szt.

Tata, mama i dwoje dzieci. Niby całkiem zwyczajna rodzina. No, nie do końca, bo tata to mały krokodyl, a mama to żyrafa, jego wielka miłość. Również dzieci wyglądają trochę inaczej niż w innych rodzinach. Mimo to wszyscy bardzo się kochają i trzymają razem. Nawet wówczas, gdy dochodzi do niebywałych wydarzeń, jak podczas pewnego całkiem zwyczajnego śniadania

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

2 osoby kupiły
6
Szermierz postępowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szermierz postępowy
Dostępny
80 szt.

Kazimierz Bryła, nadporucznik 62. batalionu obrony kraju oraz fechtmistrz, wydając w 1888 r. swój podręcznik do walki szpadonem, informował czytelników, że jest to pierwszy podręcznik szermierczy na ziemiach polskich oparty o system szkoły włoskiej. Podręcznik ten w przystępny sposób opisuje podstawowe postawy walki, sposoby trzymania szpadonu oraz opis ćwiczeń i sprzętu.

34,90 zł
26,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
7
Jak się nie nudzić na emeryturze? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się nie nudzić na emeryturze?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Jak się nie nudzić na emeryturze? - Poradnik emeryta i rencisty

40,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

1 osoba kupiła
8
Spotkanie z losem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkanie z losem
Dostępny
7 szt.

W tomiku opowiadań pisarka przenosi nas w rodzinne strony, do okupowanej Polski. Trwa wojna. Żydzi są zamykani w gettach, wywożeni do obozów zagłady. Próbują przetrwać te trudne czasy Holokaustu, głód, choroby, łapanki, utratę najbliższych i ocalić resztki człowieczeństwa. Zmagaja się z losem. Niektórym udaje się przeżyć...

19,01 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,02 zł

1 osoba kupiła
9
Uwolniony duch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwolniony duch
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Autorka jest specjalistą psychoterapii uzależnień, pedagogiem resocjalizacyjnym, czynna zawodowo od 24 lat. Pracuje z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi, opierając się na nurcie poznawczo-behawioralnym, a z DDA/DDD ? używając metody psychodramy. Stworzyła i zrealizowała wiele programów profilaktycznych dla młodzieży oraz założyła grupy teatralne, angażując osoby bezdomne i wykluczone społecznie. Współpracuje z ruchem trzeźwościowym w Niemczech, Belgii, Anglii, Szkocji, jest ambasadorem Ruchu Społecznego ?Ku Trzeźwości Narodu? Ziem Zachodnich Polski, realizując zadania Narodowego Programu Trzeźwości w Polsce i wśród Polaków na emigracji. W "Uwolnionym duchu" znajdziemy poruszające relacje osób, które miały traumatyczne dzieciństwo i postanowiły wyzwolić się spod jego wpływu. Było to możliwe dzięki terapii prowadzonej metodą psychodramy. Autorka pokazuje na konkretnych przykładach narzędzia skuteczne w pracy z DDA/DDD. Polecam tę książkę wszystkim tym, którzy chcą lepiej zrozumieć zależności między traumami z dzieciństwa a schematami zachowań stosowanymi w dorosłym życiu, zarówno tym, którzy mają coś z dzieciństwa do przepracowania (a także ich bliskim), jak i tym, którzy pomagają takim ludziom. Przesłanie Uwolnionego ducha jest optymistyczne: dzięki właściwie prowadzonej terapii możesz zyskać samoświadomość, odzyskać kontrolę nad własnym życiem i osiągnąć szczęście. Dr Andrzej Stępnik Czytając "Uwolnionego ducha" jako trzeźwiejący alkoholik, mogłem choć trochę poznać oraz przeżyć przez chwilę piekło i traumę, w jakiej żyją DDA... Sam jestem ojcem dwudziestojednoletniej córki, dziś wiem, że jestem dobrym i bardzo mocno kochającym tatą, czuję się bardzo spełniony w roli ojca, a moja najukochańsza dziewczynka czuje tę miłość oraz bezpieczeństwo, lecz kiedyś tak nie było. To długa i ciężka praca nad odbudowaniem tych relacji. Mnie się to udało i jestem za to bardzo wdzięczny, za to, że moja córka mi wybaczyła. Uwolniony duch jest prawdą o DDA i według mnie powinien być obowiązkową lekturą także dla alkoholików, by nauczyć ich pokory i uświadomić im, w czym tkwią tak bardzo poranione DDA. Bardzo dziękuję Autorce za, jak dla mnie, bestseller o wstępie do wolności dla DDA. Jestem wdzięczny, że mogłem oddać się tej lekturze, i myślę, że dzięki niej jestem lub chcę być lepszym człowiekiem i pomagać DDA, jak tylko mogę. Zasłużyli na prawdę. Krzysztof, alkoholik

34,99 zł
25,54 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
10
Skarbonka Home 2-We dwoje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka Home 2-We dwoje
PAN DRAGON
Dostępny
7 szt.

Marzenia są po to by je spełniać!Ale najpierw trzeba na nie uzbierać i ta skarbonka w tym z pewnością pomoże :)Skarbonka jest wykonana z MDF-u i szkła. Format 15 x 15 x 5 cm.

38,92 zł
1 osoba kupiła
11
Prawo karne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo karne
Dostępny
65 szt.

W podręczniku ,,Prawo karne" w przystępny i uporządkowany sposób wyjaśniono zagadnienia związane z przepisami regulującymi omawianą tematykę. Publikacja została podzielona na dwie części, z których część ogólna porusza kwestie związane z zagadnieniami wstępnymi z zakresu przedmiotowej dziedziny, nauką o przestępstwie, nauką o karze, środkami karnymi i środkami zabezpieczającymi. Natomiast część szczególna przedstawia konkretne typy przestępstw, m.in.: przeciwko życiu i zdrowiu, wolności, wymiarowi sprawiedliwości, obrotowi gospodarczemu. W 22. wydaniu uwzględniono dotychczasowe zmiany w prawie, m.in. w zakresie: innego opisu niektórych typów przestępstw, np. lichwy (art. 304 KK) czy nielegalnej adopcji (art. 211a KK), wprowadzenia nowych typów przestępstw, jak kradzież szczególnie zuchwała (art. 278a i art. 115 § 9a KK), rozszerzenia, drogą wyroku Trybunału Konstytucyjnego, pojęcia przestępnej aborcji, wykluczając z katalogu legalnych zabiegów aborcję z powodów embriopatologicznych. Ważną sprawą poruszoną w podręczniku jest też kwestia uwspółcześnienia definicji przestępstwa zgwałcenia w związku ze zmianą dominujących poglądów na ten temat w wielu państwach europejskich i w związku z treścią art. 36 Konwencji Rady Europy o zapobieganiu zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej z 2011 r. Poza tym wzbogacona została literatura przedmiotu oraz orzecznictwo sądowe, zwłaszcza orzecznictwo Sądu Najwyższego. Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów wydziałów prawa, a także dla tych, którzy są zainteresowani problematyką prawa karnego.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

1 osoba kupiła
12
Spojrzę ja w okno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spojrzę ja w okno
Dostępny
44 szt.

?Spojrzę ja w okno?? to drugi tom trylogii, której akcja rozgrywa się w Mińsku Litewskim od wiosny 1918 do lata 1919 roku. Jaś, młody adept sztuki złodziejskiej, wzorem swego mistrza Olka Barana i pod jego okiem, porywa się na coraz śmielsze i wymyślniejsze wyprawy. Nigdy jednak nie działa sam. Przed oczami Czytelnika przesuwa się więc barwny korowód postaci włamywaczy, oszustów, koniokradów ? kobiet i mężczyzn, ?grubych ryb? i ?płotek? ? a także rozwija się cały wachlarz sposobów ich działania. Ale nad złodziejskim klanem Mińska zaczynają gromadzić się czarne chmury ? gra toczy się o wolność i życie.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

1 osoba kupiła
13
Beskid Niski, mapa turystyczna 1:70 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Niski, mapa turystyczna 1:70 000
Dostępny
25 szt.

Doliny nieistniejących już wsi, Diabli Kamień, drewniany kościół w Sękowej i cerkiew w Kwiatoniu to tylko niektóre atrakcje Beskidu Niskiego. Nasza papierowa mapa pomoże w odkrywaniu uroków tych najdzikszych polskich gór. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: - dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty, skala 1:70 000 (1 cm 700 m), - bogata treść turystyczna, - zgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: - szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe, ścieżki dydaktyczne, - schroniska młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, - muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, - parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, - cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, - plany Krynicy, Iwonicza i Rymanowa , - 4 panoramy z najwybitniejszych szczytów.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
14
Jabłuszko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jabłuszko
Dostępny
39 szt.

"Jabłuszko" to pierwszy tom trylogii, której akcja rozgrywa się w Mińsku Litewskim od wiosny 1918 do lata 1919 roku. Tragiczne wydarzenia z dzieciństwa sprawiły, że główny bohater książki trafił do środowiska przestępców. Na kartach powieści Aleksander Baran (postać autentyczna) dokonuje kolejnych włamań, odsłaniając przy tym kulisy działania złodziei, a także wprowadza w złodziejski fach chłopca z sąsiedztwa, ukazując prawa i mechanizmy rządzące światem melin, oszustów i paserów. Ale złodziej doskonały, jakim jest z pewnością Baran, wciąż pozostaje człowiekiem ? istotą zdolną współczuć i kochać.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

15
Jabłuszko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jabłuszko
Dostępny
43 szt.

"Jabłuszko" to pierwszy tom trylogii, której akcja rozgrywa się w Mińsku Litewskim od wiosny 1918 do lata 1919 roku. Tragiczne wydarzenia z dzieciństwa sprawiły, że główny bohater książki trafił do środowiska przestępców. Na kartach powieści Aleksander Baran (postać autentyczna) dokonuje kolejnych włamań, odsłaniając przy tym kulisy działania złodziei, a także wprowadza w złodziejski fach chłopca z sąsiedztwa, ukazując prawa i mechanizmy rządzące światem melin, oszustów i paserów. Ale złodziej doskonały, jakim jest z pewnością Baran, wciąż pozostaje człowiekiem ? istotą zdolną współczuć i kochać.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

16
Spojrzę ja w okno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spojrzę ja w okno
Dostępny
42 szt.

?Spojrzę ja w okno?? to drugi tom trylogii, której akcja rozgrywa się w Mińsku Litewskim od wiosny 1918 do lata 1919 roku. Jaś, młody adept sztuki złodziejskiej, wzorem swego mistrza Olka Barana i pod jego okiem, porywa się na coraz śmielsze i wymyślniejsze wyprawy. Nigdy jednak nie działa sam. Przed oczami Czytelnika przesuwa się więc barwny korowód postaci włamywaczy, oszustów, koniokradów ? kobiet i mężczyzn, ?grubych ryb? i ?płotek? ? a także rozwija się cały wachlarz sposobów ich działania. Ale nad złodziejskim klanem Mińska zaczynają gromadzić się czarne chmury ? gra toczy się o wolność i życie.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

17
Edycja Karna. Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy 13 innych aktów prawnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edycja Karna. Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.25

Stan prawny: 1 lipca 2021 r. Zbiór uwzględnia zmiany wchodzące w życie: Kodeks karny 22.6.2021 r. - zmiana z ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw z dnia 20 kwietnia 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 1023). Kodeks postępowania karnego 22.6.2021 r. - zmiana z ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw z dnia 20 kwietnia 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 1023). Kodeks kary wykonawcy 16.3.2021 r. - wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 marca 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 472), sygnatura: SK 9/18. Kodeks wykroczeń 20.5.2021 r. - zmiana z ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw z dnia 30 marca 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 720), 22.6.2021 r. - zmiana z ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw z dnia 20 kwietnia 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 1023). Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia 17.6.2021 r. - zmiana z ustawy o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym oraz niektórych innych ustaw z dnia 15 kwietnia 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 1005). Kodeks karny skarbowy 1.5.2021 r. - zmiana z ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw z dnia 30 marca 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 694) 1.10.2021 r. - zmiana z ustawy o doręczeniach elektronicznych z dnia 18 listopada 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2320) - w podwójnym stanie prawnym. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii 1.7.2021 r. - zmiana z ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1655). Ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary 1.7.2022 r. - zmiana z ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym z dnia 20 maja 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 1177).

69,00 zł
57,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

18
Podatki 2021 z aktualizacją online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podatki 2021 z aktualizacją online
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.09

Kompleksowy zbiór podatkowych aktów prawnych z aktualnym stanem prawnym. Format A4 zapewniający wygodę korzystania w codziennej pracy. Stan prawny: 9 lipca 2021 r. Treść artykułów, które wchodzą w życie: 5.10.2021 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2320) i 1.1.2022 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1291) ? oznaczono podwójnym stanem prawnym. W publikacji zamieszczono następujące ustawy podatkowe: Ordynację podatkową, ustawę o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawę o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, ustawę o podatku od towarów i usług, ustawę o podatku akcyzowym, ustawę o podatku od spadków i darowizn, ustawę o podatku od czynności cywilnoprawnych, ustawę o opłacie skarbowej, ustawę o podatkach lokalnych, ustawę o podatku tonażowym, ustawę o doradztwie podatkowym, ustawę o rachunkowości, ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, oraz rozporządzenia wykonawcze. Publikacja adresowana do doradców podatkowych, prawników, pracowników administracji, księgowych, przedsiębiorców, studentów i wszystkich, dla których znajomość obowiązujących przepisów prawa podatkowego stanowi warunek prawidłowego wykonania zawodu.

119,00 zł
98,77 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 20,23 zł

19
Prawo podatkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo podatkowe
Dostępny
8 szt.

Podręcznik "Prawo podatkowe" przystępnie i szczegółowo omawia najważniejsze kwestie z zakresu podatków i prawa podatkowego. W podręczniku omówiono zagadnienia dotyczące m.in.: pojęcia i charakteru podatku jako dochodu publicznego, standardów polskiego prawa podatkowego, ordynacji podatkowej - części materialnej i procesowej, pośrednich i bezpośrednich podatków państwowych, podatków samorządowych, międzynarodowego prawa podatkowego, parapodatków. Struktura opracowania nawiązuje do tradycyjnej sekwencji omawiania poszczególnych zagadnień. Warstwa szczegółowych rozwiązań obowiązującego porządku prawnego poprzedzona jest prezentacją ? bezpośrednio z nią powiązanych ? zagadnień teoretycznych. W podręczniku uwzględniono bogaty dorobek nauki oraz orzecznictwo sądowe. Publikacja skierowana jest przede wszystkim do uczestników wykładów kursowych, wykładów specjalizacyjnych (konwersatoriów, fakultetów), seminariów magisterskich i doktorskich, prowadzonych dla studentów oraz absolwentów prawa, administracji, europeistyki oraz kierunków ekonomicznych. Może być także pomocna w trakcie różnorodnych studiów podyplomowych, kursów dla doradców podatkowych, czy aplikacji prawniczych. (...) Podręcznik ? zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej ? jak najbardziej zasługuje na pozytywna ocenę. Autorzy posługują sie językiem prostym (pamiętają, do kogo głównie skierowane jest dzieło) i w bardzo przystępny sposób tłumacza mało przystępne zagadnienia polskiego (i nie tylko) prawa podatkowego. Poszczególne rozdziały tworzą zwarta i logiczna całość, przy czym ujecie tematu jest oryginalne i na pewno nie stanowi powielenia pomysłów spotykanych w innych podręcznikach akademickich. (...) Reasumując, recenzowany podręcznik ? jako bardzo aktualne kompendium wiedzy z zakresu prawa podatkowego ? stanowić będzie dużą pomoc dla studentów stawiających pierwsze kroki na gruncie tytułowej dziedziny prawa. Prof. zw. dr hab. Leonard Etel

75,00 zł
62,25 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 12,75 zł

20
Przyciąganie. Tom 3. Kontrakt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przyciąganie. Tom 3. Kontrakt
Dostępny
2 szt.

To świat nieprzyzwoitych i gorących fantazji z tajemnicą w tle! Ciąg dalszy losów Kate i Marcosa oraz nowy wątek. Tym razem Ann i Ayaz (na okładce) będą poddani elektryzującej sile przyciągania, które porwie ich w wir emocji, niespodzianek i... Marcos stawia ultimatum Ann. Jak jej decyzje wpłyną na bezpieczeństwo Kate i autentyczność kontraktu małżeńskiego? Jaką rolę odegra Ayaz, przystojny Turek, który pogrywa z Ann, raz pomagając jej, raz Marcosowi? Kate walczy o życie. Budzi się w nowym, obcym świecie w szpitalu. Nie pamięta Pięknego, który twierdzi, że jest jej mężem. Marcos uczy ją na nowo mapy swojego ciała i rozbudza jej wewnętrzny ogień. Podsyca go. Jest gotowy na każdy krok, aby skusić Kate na życie u jego boku. Magią erotyzmu przedziera się przez cienie i odkrywa skrawki pamięci. Przeszłość jednak ginie w Mroku, który nawiedza ją w koszmarach. Czy Mrok zapłaci za porwanie, czy wywinie się z rąk policji? Co jest prawdziwe? Kto mówi prawdę, a kto kłamie? Komu wierzyć? Czy Kate odzyska pamięć i będzie potrafiła wybaczyć serię kłamstw? Czy osądzi i skreśli wybawcę, zanim pozna intencje, jakimi się kierował?

34,00 zł
17,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,00 zł

21
Bazgraki i dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazgraki i dinozaury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.16

Bazgraki i dinozaury (3-6 lat) to wciągające zabawy z sympatycznymi stworkami, z którymi przedszkolaki poznają świat dinozaurów, a przy okazji ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację i myślenie logiczne. Atrakcyjne fabularnie polecenia i różnorodne zadania rozwijają zainteresowania dziecka prehistorycznymi gadami oraz sprawność manualną i koordynację oko-ręka. Trening koncentracji i przygotowanie do nauki pisania Wraz z sympatycznymi Bazgrakami dzieci rozwiązują zadania, m.in. zagadki logiczne, łamigłówki z elementami kodowania i labirynty, odkrywając przy tym gatunki dinozaurów oraz różnice między nimi. Przedszkolaki dowiedzą się, który z dinozaurów miał najdłuższą szyję, gdzie szukać śladów obecności wielkich gadów i jak narysować triceratopsa. Pogłówkują również, ile pieniędzy potrzeba, by kupić figurkę dinozaura, oraz jak znaleźć wyjście z parku. Będą też ćwiczyć percepcję i pamięć wzrokową, przygotowując się do nauki pisania. Polecenia przygotowane przez Monikę Sobkowiak, nauczycielkę i neurologopedę, wciągają dzieci w przygody ciekawych świata Bazgraków. Kolorowe ilustracje Poli Augustynowicz pobudzają dziecięcą wyobraźnię oraz angażują uwagę. Książka Bazgraki i dinozaury umożliwia niekończącą się zabawę - zmywalne karty i flamaster suchościeralny pozwalają na wielokrotne rozwiązywanie zadań. Rozwój poznawanie świata, grafopercepcja, koncentracja, koordynacja oko-ręka Autorki: Monika Sobkowiak - nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirującego nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji. Pola Augustynowicz - ilustratorka i graficzka, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a także dziennikarstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Projektuje książki, tekstylia, opakowania, współpracuje z magazynami. Laureatka licznych konkursów graficznych i biennale.

25,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

22
Bazgraki piszą i czytają - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazgraki piszą i czytają
Dostępny
1 szt.

Bazgraki piszą i czytają (3-6 lat) to wciągające zabawy z sympatycznymi bohaterami, dzięki którym dzieci nauczą się czytać i pisać proste wyrazy. Różnorodne zadania i zabawna fabuła rozwijają zainteresowania dziecka, a przy okazji ćwiczą wzrok, słuch oraz sprawność manualną, by przedszkolaki przygotowały się do wczesnoszkolnych wyzwań. Tajemnice liter alfabetu. Wraz z sympatycznymi Bazgrakami dzieci rozwiązują fascynujące zadania, m.in. łączą sylaby w wyrazy, próbują złamać szyfr literowy, układają domino i wyszukują litery tworzące ich imię. W ten sposób uczą się nazywać głoski, pisać litery, łączyć dźwięki i symbole w wyrazy oraz je odczytywać i zapisywać. Ćwiczą przy tym percepcję i pamięć wzrokową oraz słuchową. Polecenia opracowane przez Monikę Sobkowiak, nauczycielkę i neurologopedę, zostały tak przygotowane, aby dziecko miało wrażenie, że uczestniczy w przygodach przyjacielskich Bazgraków. Kolorowe ilustracje Poli Augustynowicz pobudzają dziecięcą ciekawość i wyobraźnię oraz motywują do nauki czytania i pisania. Książka Bazgraki piszą i czytają umożliwia niekończącą się zabawę - zmywalne karty i flamaster suchościeralny pozwalają na wielokrotne rozwiązywanie zadań. Rozwój nauka czytania, grafopercepcja, spostrzeganie wzrokowe, koordynacja oko-ręka Autorki: Monika Sobkowiak - nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirującego nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji. Pola Augustynowicz - ilustratorka i graficzka, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a także dziennikarstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Projektuje książki, tekstylia, opakowania, współpracuje z magazynami. Laureatka licznych konkursów graficznych i biennale.

25,90 zł
18,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

23
Barbie Extra. GYJ70 Toaletka + modna lalka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Extra. GYJ70 Toaletka + modna lalka
Barbie, Mattel
Dostępny
100 szt.

Lalka „Barbie Extra” i jej fantastyczna toaletka – oto zestaw do zabawy dla każdej miłośniczki mody! Zawartość opakowania: • lalka, • figurka zwierzaka, • toaletka, • wieszak na ubrania, • wiele akcesoriów do zabawy. Cechy zestawu: • ruchome elementy, • moc dodatków, • oświetlone lustro, • bajeczne kolory, • wiele możliwości zabawy. Uwaga. Kolory mogą się różnić. Lalka nie stoi samodzielnie.

342,23 zł
308,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 34,22 zł

24
Mustang. Duch wolności. GXF95 Laleczka Lucky i Duch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mustang. Duch wolności. GXF95 Laleczka Lucky i Duch
Mattel
Dostępny
6 szt.

Poczuj atmosferę przyjaźni, odwagi i przygody znaną z animacji „Mustang: Duch wolności”! Zestaw Wspólna jazda z lalką Lucky (ok. 17.5 cm) i figurką Ducha (ok. 20.0 cm) został zainspirowany serialem i ma funkcję umożliwiającą Lucky dosiadanie mustanga. Duch ma liczne punkty zgięcia pozwalające na realistyczne ruchy podczas zabawy. Lalka Lucky jest ubrana w materiałową, wyszywaną koszulkę, ma też szarfę w pasie oraz spodnie do konnej jazdy plastikowe i buty plastikowe . Duch ma długi, piękny ogon, który można czesać dołączoną szczotką. Oprócz niej w zestawie znajdują się również jabłka na przekąskę. Dzieci pokochają odtwarzanie ulubionych scen z serialu. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. Lalka nie stoi samodzielnie. Wspaniały prezent dla dzieci od 3 roku życia.

319,99 zł
233,59 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 86,40 zł

25
Zestaw do wanny 100986 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do wanny 100986
CIUCIUBABKA
Niedostępny
Brak

64,90 zł
61,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,24 zł

26
Samolot z napędem i dźwiekiem 100957 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,99 zł
Powiadomienie
27
Motor metal światło, dźwięk 101014 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
21,76 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,14 zł

28
Diablo Cars - Łazik kosmiczny 100963 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diablo Cars - Łazik kosmiczny 100963
IIGROUP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.18

144,90 zł
130,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,49 zł

29
Muzyczne grzechotki blister 100514 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,99 zł
Powiadomienie
30
Zeszyt A5, 60 kartek, Linia z Marginesem, Top 2000 Teen Child - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5, 60 kartek, Linia z Marginesem, Top 2000 Teen Child
Hamelin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.29

Kolekcje z oferty Standard to specjalnie dobrane miksy wzor oacute w okładek dla uczni oacute w w każdym wieku. 10 specjalnie dobranych kolekcji sprawi, że każdy znajdzie cos dla siebie. Wszystkie produkty posiadają laminowane okładki - Kartonowe, laminowane okładki - 5 wzor oacute w. - Oprawa na zszywki jest najbardziej popularna ze względu na łatwość użycia. Elastyczne i cienkie, zeszyty są lekkie i wygodne. - Format A5 - nbsp 60 kartek z liniaturą w linię z marginesem - Papier 70 g/m2. - Z przodu znajduje się adres oacute wka do personalizacji nbsp

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

31
Zestaw do prasowania z akcesoriami 459466 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do prasowania z akcesoriami 459466
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
31 szt.

Zalety produktu: rozwija wyobraźnię, ćwiczy precyzję ruchową, uczy naśladowania czynności wykonywanych przez dorosłych, posiada czujnik, dzięki któremu po położeniu żelazka na płaskiej powierzchni i przesuwania go, wibruje imitując proces prasowania, posiada funkcję spryskiwania - wystarczy napełnić pojemnik wodą, posiada ruchome pokrętło regulacji temperatury. Dziewczynki od najmłodszych lat naśladują swoje mamy. W zestawie do prasowania znajduje się wszystko, co jest potrzebne małej gospodyni domowej. Zawartość zestawu: żelazko, deska do prasowania, kosz na pranie, 2 x wieszaki, proszki do prania. Produkt wykonany z plastiku. Wymiary produktu: żelazko - 21x12x10 cm, deska - 38x28x18 cm, kosz na pranie - 22x7x15 cm, wymiary opakowania: 45x40x10 cm, wymaga zasilania bateriami: żelazko - 2 x AALR06 - nie załączono do zestawu.

117,90 zł
88,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 29,47 zł

32
Naczynia kuchenne 473677 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naczynia kuchenne 473677
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
6 szt.

Zalety produktu: dziecko może nauczyć się podstawowych czynności domowych, jakim jest np. gotowanie, zestaw z kolorowymi naczyniami kuchennymi z grafiką w flamingi. Naczynia kuchenne doskonale sprawdzą się podczas zabawy w domu w gotowanie. Kuchnie dla dzieci z takim wyposażeniem mogą sprawić, że zabawa w gotowanie może stać się pasją dziecka Zawartość zestawu: garnek, garnek do gotowania na parze, czajnik, tacka, rondelek, patelnia, pokrywka, chochla, podbierak, łopatka do mięsa, łyżka do makaronu. Całość wykonana z plastiku. Wymiary produktu: garnek - 8x8x8 cm, tacka - 12x4x8 cm, czajnik - 10x11x8 cm, wymiary opakowania: 46x22x10 cm.

35,65 zł
26,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,91 zł

33
Zestaw naczyń do herbaty, flaming 473675 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw naczyń do herbaty, flaming 473675
Mega Creative, Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Zalety produktu: rozwija kreatywność dziecka, pozwoli wcielić się dziecku w dorosłe życie i wykonywać podstawowe czynności domowe jak np. przygotowywanie kawy, herbaty, posiada grafikę z flamingami. Zestaw kuchenny do herbaty doskonale sprawdzi się podczas zabawy w przygotowanie pysznej herbatki. Tak bogate wyposażenie pięknych filiżanek i dzbanuszka może sprawić, że zabawa przerodzi się w prawdziwe przyjemne spotkanie przy herbatce Zawartość zestawu: czajnik na herbatę, 4 x filiżanki, 4 x talerzyki, cukiernica, dzbanek na mleko, 4 x łyżeczki, 4 x widelczyk, 4 x nożyki. Całość wykonana z plastiku. Wymiary produktu: czajnik - 16x10x8 cm, cukiernica - 8x7x8 cm, wymiary opakowania: 46x32x8 cm.

56,90 zł
42,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,22 zł

34
Naczynia kuchenne 404573 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naczynia kuchenne 404573
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
10 szt.

Zalety produktu: dziecko może nauczyć się podstawowych czynności domowych, jakim jest np. gotowanie, zestaw z kolorowymi naczyniami kuchennymi z grafiką w kwiaty. Naczynia kuchenne doskonale sprawdzą się podczas zabawy w domu w gotowanie. Kuchnie dla dzieci z takim wyposażeniem mogą sprawić, że zabawa w gotowanie może stać się pasją dziecka Zawartość zestawu: garnek, garnek do gotowania na parze, czajnik, tacka, rondelek, patelnia, pokrywka, 4 rodzaje sztućców kuchennych. Całość wykonana z plastiku. Wymiary produktu: garnek - 8x8x8 cm, tacka - 12x4x8 cm, wymiary opakowania: 46x22x10 cm.

55,85 zł
41,89 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,96 zł

35
Toaletka z akcesoriami 460501 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toaletka z akcesoriami 460501
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
23 szt.

Zalety produktu: przenośna toaletka w formie walizki, posiada kółka do przewożenia, można ją też przenosić w formie koszyczka, dzięki czemu możesz zabrać ją ze sobą oraz wszystkie swoje ulubione kosmetyki, tak, aby mieć je zawsze pod ręką, toaletka w kolorze rożowo-fioletowym, sznurek służy jako uchwyt, posiada duże lustro, pobudza wyobraźnię dziecka. Toaletka dla małej modnisi. Spełni marzenie nie jednej małej Księżniczki, by móc wyglądać zawsze pięknie, zawsze lśniąco. Zawartość zestawu: toaletka z daszkiem, lustro, okulary, 3 x spinki, cienie do powiek, 2 x flakoniki z perfumami, grzebień, suszarka do włosów, spinka z grzebieniem. Całość wykonana z plastiku. Wymiary produktu: 33x20x20 cm, wymiary opakowania: 36x22x19 cm.

111,90 zł
83,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 27,97 zł

36
Segregator okuty A4, grzbiet 5.0 cm, popielaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator okuty A4, grzbiet 5.0 cm, popielaty
Starpak
Dostępny
205 szt.

Właściwa organizacja w biurze jest kluczowym elementem, który zapewni sprawne i efektywne funkcjonowanie w każdej firmie. Starpak oferuje wytrzymałe segregatory, w których można łatwo i logicznie uporządkować dokumenty. • Wykonane z twardej tektury o grubości 0.2 cm • Pokryte z zewnątrz folią polipropylenową • Wewnątrz wyklejka papierowa • Mechanizm dźwigniowy z dociskiem • Grzbiet o szerokości 5.0 cm • Oczko grzbietowe • Okucia owalne na przedniej okładce • Dolne krawędzie wzmocnione metalową listwą

10,99 zł
37
Segregator okuty A4, grzbiet 5.0 cm, żółty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator okuty A4, grzbiet 5.0 cm, żółty
Starpak
Dostępny
72 szt.

Właściwa organizacja w biurze jest kluczowym elementem, który zapewni sprawne i efektywne funkcjonowanie w każdej firmie. Starpak oferuje wytrzymałe segregatory, w których można łatwo i logicznie uporządkować dokumenty. • Wykonane z twardej tektury o grubości 0.2 cm • Pokryte z zewnątrz folią polipropylenową • Wewnątrz wyklejka papierowa • Mechanizm dźwigniowy z dociskiem • Grzbiet o szerokości 5.0 cm • Oczko grzbietowe • Okucia owalne na przedniej okładce • Dolne krawędzie wzmocnione metalową listwą

10,99 zł
38
Segregator okuty A4 grzbiet 5.0 cm, pomarańczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator okuty A4 grzbiet 5.0 cm, pomarańczowy
Starpak
Dostępny
77 szt.

Właściwa organizacja w biurze jest kluczowym elementem, który zapewni sprawne i efektywne funkcjonowanie w każdej firmie. Starpak oferuje wytrzymałe segregatory, w których można łatwo i logicznie uporządkować dokumenty. • Wykonane z twardej tektury o grubości 0.2 cm • Pokryte z zewnątrz folią polipropylenową • Wewnątrz wyklejka papierowa • Mechanizm dźwigniowy z dociskiem • Grzbiet o szerokości 5.0 cm • Oczko grzbietowe • Okucia owalne na przedniej okładce • Dolne krawędzie wzmocnione metalową listwą

10,99 zł
39
Człowiek a polityka Tom 13 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek a polityka Tom 13
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

Książka w systematyczny sposób przedstawia psychologiczne aspekty politycznego myślenia i działania. Analizuje źródła preferencji i niechęci wobec różnych politycznych opcji, motywy aktywności politycznej oraz związki między przekonaniami, rodzajem przeżywanych emocji i stałymi właściwościami psychologicznymi a stylem uprawiania polityki (sposobem funkcjonowania w konflikcie, stosunkiem do opozycji, skłonnością do współpracy międzynarodowej lub eskalowania sporów, konformizmem vs. niezależnością wobec własnej grupy partyjnej itp.). Autorka ukazuje także wpływ najbliższego otoczenia (rodziny, bliskich znajomych, środowiska pracy) i szerszego klimatu społecznego, w jakim żyje człowiek (m.in. tradycji kulturowych, systemu politycznego), oraz mediów na przekonania, postawy i zachowania polityczne, zwłaszcza na akceptowane kryteria sprawiedliwości, oczekiwania wobec państwa i wagę różnych spraw w polityce państwa.

46,20 zł
40,66 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,54 zł

40
I Named My Dog Pushkin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Named My Dog Pushkin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.05

Buy a pair of Levi?s, lose the Russian accent, and turn yourself into an American. Really, how difficult could it be? Fake an exit visa, fool the Soviet authorities, pack enough sausage to last through immigration, buy a one-way Aeroflot ticket, and the rest will sort itself out. That was the gist of every Soviet-Jewish immigrant?s plan in the 1980s, Margarita?s included. Despite her father?s protestations that they?d get caught and thrown into a gulag, she convinced her family to follow that plan. When they arrived in the US, Margarita had a clearly defined objective ? become fully American as soon as possible, and leave her Soviet past behind. But she soon learned that finding her new voice was harder than escaping the Soviet secret police. She finds herself changing her name to fit in, disappointing her parents who expect her to become a doctor, a lawyer, an investment banker and a classical pianist ? all at the same time, learning to date without hang-ups (there is no sex in the Soviet Union), parenting her own daughter ?while too Russian?, and not being able to let go of old habits (never, ever throw anything away because you might use it again). Most importantly, she finds that no matter how hard you try not to become your parents, you end up just like them anyway. Witty, sharp and unflinching, I Named My Dog Pushkin will have fans of David Sedaris and Samantha Irby howling with laughter at Margarita?s catastrophes, her victories and her near misses as she learns to grow as both a woman and an immigrant in a world that often doesn?t appreciate either.

48,00 zł
43,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,80 zł

41
Muzeum w kulturze pamięci na ziemiach Rzeczpospolitej Obojga Narodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
25,35 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,65 zł

42
Muzeum w kulturze pamięci na ziemiach Rzeczpospolitej Obojga Narodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzeum w kulturze pamięci na ziemiach Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Niedostępny
Brak

Silva rerum (2): Wczesne teksty muzeologiczne na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej 1882?1917 od redakcji / 7 Silva rerum (2): Early Museological Texts in the Polish-Lithuanian Commonwealth 1882?1917 from the editors / 19 [OO. Jan Hoszowski, Ignacy Chojnacki, Michał Dobrianski] Statut cerkiewno-archeologicznego muzeum Prawosławnego Bractwa Święto-Bogu-rodzickiego w Chełmie / [OO. I???? ?o???????, ??????? ?????????, M?????? ??????????], ?????? ????????-???????????????? ????? ??? ????????? ????????????? ?????-????????????? ????????, 1882 / 29 komentarz Dariusz Dąbrowski / 38 Statut ordynacji rodziny książąt Czartoryskich na Gołuchowie, 1893 / 45 komentarz Kamila Kłudkiewicz / 61 Ludwig Kaemmerer Muzeum Cesarza Fryderyka w Poznaniu / Kaiser-Friedrich-Museum in Posen, 1904 65 komentarz Kamila Kłudkiewicz / 86 Iwan Trusz/???? ???? Potrzeba ukraińskiego muzeum, ??????? ??????????? ?????, 1905 / 93 komentarz Dariusz Dąbrowski / 103 Feliks Jasieński Przewodnik po dziale japońskim Oddziału Muzeum Narodowego, 1906 / 107 komentarz Agnieszka Kluczewska-Wójcik / 125 Stanisław Wyspiański i Władysław Ekielski Akropolis. Projekt zabudowania Wawelu, 1908 / 131 komentarz Daria Jagiełło / 145 Aleksander Maciesza Zasady organizacji muzeów krajoznawczych, 1910 / 157 komentarz Małgorzata Wawrzak / 171 Stefan Stobiecki W sprawie krajowego muzeum przyrodniczego, 1910 / 179 Stefan Stobiecki W sprawie krajowego muzeum przyrodniczego. Cz. 2. Program muzeum i projekt regulaminu muzealnego, 1912 / 193 komentarz Piotr Daszkiewicz / 206 Aniela Chmielińska W jakim celu tworzymy muzeum w Łowiczu?, 1913 / 213 komentarz Aldona Tołysz / 232 Zenon Przesmycki ?Miriam? Pro arte, 1914 / 243 komentarz Aldona Tołysz / 266 Eligiusz Niewiadomski Przyszłe muzea Warszawy, 1915 / 277 komentarz Aldona Tołysz / 293 Maciej Szukiewicz Muzeum teatralne im. Stanisława Wyspiańskiego (projekt), 1917 / 301 komentarz Małgorzata Baka / 312 Mieczysław Treter W sprawie polskiego Muzeum wojny, 1914 / 323 Mieczysław Treter Muzea współczesne, 1917 / 335 komentarz Małgorzata Wawrzak / 346 Indeks osobowy / 357

38,00 zł
Powiadomienie
43
Marker do tablic czerwony TOMA p12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker do tablic czerwony TOMA p12
TOMA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.02

5,99 zł
Powiadomienie
44
Fredek, Rzeszów, Hollywood. Opowieści o Fredzie Zinnemannie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fredek, Rzeszów, Hollywood. Opowieści o Fredzie Zinnemannie
Dostępny
28 szt.

Zagadka pierwsza: w zbiorowej świadomości historyków kina, filmoznawców i widzów wciąż panuje przekonanie, że Fred Zinnemann, twórca „W samo południe” i „Stąd do wieczności”, był wiedeńczykiem, a jego korzenie były austriackie. Mówił o tym wielokrotnie, a za nim powtarzali to historycy i dziennikarze. O Polsce i o Rzeszowie nigdy nie wspominał. Może to była zwykła próżność, a może jakaś gra, może nie potrafił wyplątać się z życiorysu, który kiedyś sobie stworzył, a być może faktycznie w tę wersję swojej biografii w którymś momencie uwierzył? Zagadka druga: ślady wielowiekowej obecności Żydów w stolicy Podkarpacia są ledwie uchwytne, wspólna przeszłość została niemal zupełnie zapomniana, opowieść o Zinnemannie każe się natomiast z nią skonfrontować. Może pytanie nie powinno brzmieć: dlaczego hollywoodzki reżyser nie chciał się przyznawać do Rzeszowa, tylko: czy Rzeszów – i pod jakimi warunkami – był/jest gotowy przyznać się do niego? Jaki rodzaj historii jesteśmy gotowi usłyszeć?

58,00 zł
41,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,24 zł

45
Św. Ambroży (340-397) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Św. Ambroży (340-397)
Dostępny
14 szt.

Solidnie wykształcony Rzymianin został gubernatorem Ligurii i Emilii z siedzibą w Mediolanie. Nie jest jeszcze chrześcijaninem, przygotowuje się dopiero do przyjęcia chrztu. Chcąc załagodzić spór między arianami a katolikami wkracza do katedry, a tłum obwołuje go biskupem. Ambroży, bo tak ma na imię nowy biskup mediolański, przechodzi do historii jako wybitny kaznodzieja, zwolennik wiary katolickiej wobec herezji ariańskiej, zwalcza wierzenia pogańskie i stanowczo występuje przeciwko cesarzowi Teodozjuszowi.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

46
Magnetyczny mies. i tyg. planer suchościeralny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnetyczny mies. i tyg. planer suchościeralny
Planu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.27

Przytłacza Cię ilość terminów do spamiętania? Superścieralny planer PLANU pozwoli Ci w prosty sposób zebrać wszystkie ważne terminy i zadania na cały miesiąc w jednym, widocznym miejscu. Dzięki temu będziesz trzymać rękę na pulsie i o niczym nie zapomnisz.

118,80 zł
106,92 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,88 zł

47
Magnetyczny miesięczny planer z listą zadań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnetyczny miesięczny planer z listą zadań
Planu
Dostępny
7 szt.

SUPERścieralny planer PLANU pozwoli Ci w prosty sposób zebrać wszystkie ważne terminy i zadania na cały miesiąc w jednym, widocznym miejscu. Do tego zawiera 4 dedykowane dla każdego kolumny z zadaniami do zrobienia.

118,79 zł
106,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,88 zł

48
Magnetyczna lista zakupów z odrywanymi kartkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnetyczna lista zakupów z odrywanymi kartkami
Planu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.13

Denerwuje Cię gdy coś Ci się skończy w kuchni, bo zapomniałaś kupić? To już może się nigdy nie wydarzyć! Gdy sięgasz po ostatni karton mleka, woreczek ryżu, czy torebkę mąki, wpisz je na listę zakupów. Gdy będziesz iść na zakupy oderwij kartę i zabierz ze sobą. O niczym już nie zapomnisz. • Magnes na całej powierzchni pleców zapewnia dobre trzymanie listy nawet podczas pisania • Rozmiar listy: 8.0 x 20.0 cm • Zawiera 50 odrywanych kartek

13,60 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,61 zł

49
Plan lekcji na ścianę Podwodna Wyprawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan lekcji na ścianę Podwodna Wyprawa
Planu
Dostępny
5 szt.

Suchościeralny plan lekcji PLANU Przyciąga magnesy - Dzieci mogą go przyozdobić magnesami, skorzystać z Tudejka lub Magnetikonek Można po nim pisać, zmazywać, poprawiać - mnóstwo zabawy i zero skreśleń Gdy semestr się skończy mozna wszystko zmazać i rozpisać na nowo. W ten sposób plan lekcji PLANU posłuży Wam wiele lat. Mocowany do ściany za pomocą łatwousuwalnej dwustronnej taśmy klejącej Dostępny również w opcji na lodówkę z magnetycznymi plecami.

45,24 zł
40,72 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,52 zł

50
Urzędnicy ziemi kijowskiej od drugiej połowy XI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urzędnicy ziemi kijowskiej od drugiej połowy XI
Dostępny
4 szt.

Elity ruskie X-XIII wieku już od ponad dwóch stuleci budzą zainteresowanie historyków. W centrum uwagi badaczy dziejów tradycyjnie znajdują się Rurykowicze, którym poświęcono ogromną liczbę studiów, dotyczących rozmaitych aspektów ich działalności. Dynastia ta doczekała się także osobnych opracowań genealogicznych, wśród których w pierwszej kolejności nalżey wymienić znakomite studia Dariusza Dąbrowskiego. Zupełnie inaczej natomiast wygląda kwestia badań prozopograficznych, skupiających się na otoczeniu władców ruskich. Historycy tylko sporadycznie zajmowali się tą tematyką, co odzwierciedla niewielka liczba poświęconych jej opracowań naukowych.

70,00 zł
50,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

51
Emma kocha różowy! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emma kocha różowy!
Dostępny
40 szt.

Emma kocha tylko różowe rzeczy. Ma ich mnóstwo: różowy grzebień, różowy kapelusik, różową torebkę, a nawet różowy rowerek. Ale to jej nie wystarcza. Chce, żeby wszystko było różowe nawet Księżyc i gwiazdy. Na urodziny Emmy też wszystko jest różowe. Wszystko oprócz zielonej kapusty, prezentu od Ferdynanda Żaby. Emma na początku jest rozczarowana, ale po skosztowaniu przyznaje, że może zielony jest tak samo dobry jak różowy!Piret Raud to wielokrotnie nagradzana, znana w świecie estońska autorka książek dla dzieci.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

52
Regesty Kancelarii Szwedzkiej króla Zygmunta III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Regesty Kancelarii Szwedzkiej króla Zygmunta III
Dostępny
8 szt.

Władztwo Zygmunta III obejmowało od roku 1587 Polskę i Litwę, a od roku 1592 Szwecję i Finlandię. Król został wprawdzie pozbawiony szwedzkiej korony w roku 1599, podtrzymywał jednak roszczenia do dzedzicznego tronu do końca życia, do roku 1632,

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

53
Kalendarz 2022 Zdzisław Beksiński Wielkoformatowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Zdzisław Beksiński Wielkoformatowy
Niedostępny
Brak

Limitowana edycja wyjątkowego kalendarza prezentującego najbardziej znane i cenione dzieła Zdzisława Beksińskiego.13-kartkowy kalendarz pionowy, spiralowany, o wymiarach 50 70 cm, drukowany na matowym papierze Garda Pat 13 Bianka, o gramaturze 150 gsm.

150,00 zł
Powiadomienie
54
Źródła historyczne. Historia wojen. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródła historyczne. Historia wojen. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Piszący ok. połowy VI w. Prokopiusz z Cezarei jest zaliczany do najwybitniejszych historyków, zarówno z perspektywy starożytności jak i Bizancjum. Napisał trzy dzieła: Historię wojen, Historię sekretną oraz O budowlach, które dostarczają podstawowych informacji nie tylko o wojnach i ogólnie panowania cesarza Justyniana (527–565), lecz także o wydarzeniach wcześniejszych. Dzięki Prokopiuszowi znane są zmagania militarne Bizancjum z Persami, Wandalami, Ostrogotami i innymi ludami barbarzyńskimi.

70,00 zł
50,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

55
Źródła historyczne. Historia wojen. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródła historyczne. Historia wojen. Tom 2
Dostępny
6 szt.

„W związku z tak wielkim znaczeniem Historii wojen dla współczesnych badań przygotowanie przez prof. Dariusza Brodkę kompletnego przekładu tego dzieła z języka greckiego na język polski trzeba uznać za ważne wydarzenie. Wreszcie udało się zrealizować stary postulat polskiego środowiska naukowego. Filolodzy, historycy archeolodzy i wszyscy zainteresowani późnym antykiem i Bizancjum będą mogli skorzystać nie tylko z nowoczesnego przekładu opatrzonego komentarzem, ale także z towarzyszącego mu wprowadzenia; na szczęście całość jest dziełem wybitnego znawcy twórczości Prokopiusza, co daje gwarancję jakości niniejszej publikacji.” – z recenzji dr hab. S. Turleja

70,00 zł
50,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

56
Podstawka zdzieraka MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawka zdzieraka MIX
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.27

Podstawka zdzieraka MIXWykonana ze sztywnej lakierowanej tektury, umożliwia wygodne zawieszenielub postawienie na biurku kalendarza4 wzory, wysyłane losowo.

3,99 zł
Powiadomienie
57
Jacy? Tacy! 100 Pytań i odpowiedzi o Krakowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jacy? Tacy! 100 Pytań i odpowiedzi o Krakowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.27

Oto kolejne dzieło naszego autorskiego tandemu. Do 100 pytań i 100 odpowiedzi o nas, krakowianach i naszym mieście wracamy po latach, znacznie je poszerzając, aktualizując i wzbogacając o nowe fakty i anegdoty, by w tej zmienionej, odświeżonej formie złożyć niniejsze opus u stóp naszych bliźnich...

49,20 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,27 zł

58
Samuraj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samuraj
Lisciani, od 6 lat
Dostępny
178 szt.

Samuraj to nowy tytuł z serii gier rodzinnych Crazy Games. Podczas rozgrywki, gracze wyruszają w podróż poprzez archipelag i starają się zostać najlepszym Samurajem w feudalnej Japonii. Ciekawe wyzwania, atrakcyjna szata graficzna i rywalizacja sprawiają, że Samuraj wciągnie na wiele godzin!

62,88 zł
55,96 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,92 zł

59
Kalendarz 2022 Wesoła rodzina ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
Powiadomienie
60
Duch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duch
Lisciani, od 6 lat
Dostępny
24 szt.

Duch to nowy tytuł z serii gier rodzinnych Crazy Games. Podczas kooperacyjnej rozgrywki, gracze znajdują się w mrocznym zamku, gdzie ich zadaniem jest poradzenie dobie ze złem czającym się w mroku i doprowadzenie do ponownego zamknięcia ducha zanim będzie za późno.

56,74 zł
50,50 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,24 zł

61
Przestrzeń elementarna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przestrzeń elementarna
Dostępny
7 szt.

Pierwsza monograficzna publikacja przybliżająca postać i twórczosć Jana Szpakowicza polskiego architekta czynnego głównie w latach 60. i 70., twórcy fascynującego i zaskakującego, wciąż pozostającego nieznanym szerszej grupie odbiorców. Książka zawierająca wywiad-rzekę z Janem Szpakowiczem oraz kompletny katalog jego projektów tych zrealizowanych oraz tych, które pozostały tylko na papierze towarzyszy wystawie Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna, prezentowanej w Muzeum Architektury od lutego do września 2021 roku.

51,60 zł
62
Jak budowano kapitalizm Transformacja Europy.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak budowano kapitalizm Transformacja Europy..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Autor jest jednym z najlepszych znawców transformacji systemowej w krajach byłego bloku sowieckiego. Znany jest ze śmiałych prognoz budzących kontrowersje lecz ku zdumieniu adwersarzy sprawdzających się po latach. W swej najnowszej pracy udowadnia że skuteczna reforma gospodarcza musiała być szybka i radykalna taka jaką przeprowadzono np. w Polsce albo na Litwie Łotwie i w Estonii. Książka wydana wspólnie z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

55,00 zł
39,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

63
Kontuzja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontuzja
Dostępny
3 szt.

Autorce udało się pokonać raka. Uratowała swoje życie. Jej książka może uratować życie innych osób. Wydanie I w tej edycji, poprawione

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

64
Na celowniku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na celowniku
Lisciani, od 6 lat
Dostępny
166 szt.

Na celowniku to nowy tytuł z serii gier rodzinnych Crazy Games. Podczas kooperacyjnej rozgrywki, gracze wcielają się w sekretnych agentów i starają się dotrzeć do ambasady. Jeden z graczy wcielający się w tytułowego zabójcę będzie próbował im przeszkodzić, korzystając z unikatowych umiejętności.

56,74 zł
50,50 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,24 zł

65
Qumran. Poemat symfoniczny w sześciu ksiegach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Qumran. Poemat symfoniczny w sześciu ksiegach
Dostępny
4 szt.

Ludwika Steinfeld, z domu Weisselberg, urodzona w Sosnowcu, w roku 1952 ukończyła studia na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Od roku 1964 mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracuje jako lekarz dermatolog--alergolog. Zajmuje się również literaturą.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

66
Wizje zwycięstwa Nadzieje ośmiu przywódców.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wizje zwycięstwa Nadzieje ośmiu przywódców..
Dostępny
4 szt.

O co naprawdę walczyli przywódcy Niemiec, Włoch, Japonii, Chin, Związku Radzieckiego, Wielkiej Brytanii, Francji i Stanów zjednoczonych w czasie II wojny światowej? W jakim stopniu udało im się zrealizować plany? Jaki były przyczyny ich upadku lub zwycięstwa? Autor przedstawia wizje Europy i świata Hitlera, Mussoliniego, Tojo, Chiang Kai-sheka, Stalina, Churchilla, de Gaulle`a i Roosevelta po zwycięskim zakończeniu wojny. Ciekawe jest porównanie wszystkich wyżej wymienionych postaci, i sposób postrzegania przez nich rywali i sprzymierzeńców.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

67
Na tropach bohaterów Krzyżaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

68
Nowa wizja Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa wizja Polski
Dostępny
4 szt.

Program poprawy poziomu życia w Polsce oraz politycznego i gospodarczego zbliżenia między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Autor zamierza realizować ten program włączając się w życie polityczne kraju.

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

69
Labirynt dezinformacji w drugiej wojnie światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynt dezinformacji w drugiej wojnie światowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Pasjonująca książka o nieznanych szerszemu ogółowi faktach z przełomowego okresu wojny europejskiej po klęsce Francji w czerwcu 1940 r. Za fasadą mniej znaczących bitew i kampanii prowadzonych na lądzie (Afryka Północna i Bałkany), morzach i w powietrzu (Bitwa o Wielką Brytanię) przywódcy wielkich mocarstw toczyli grę o ostateczne zwycięstwo.

43,00 zł
30,96 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

70
Jeż na kaktusie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeż na kaktusie
Dostępny
7 szt.

Książka jest kroniką Kadłubka III RP. Nie ogarnia całości, ogranicza się do opisu zdarzeń zza kulis, a także kulis zdarzeń. Rejestruje obiegowe żarty trafne i trefne powiedzonka, uliczne komentarze.

20,50 zł
14,99 zł

Rabat 26,9%
oszczędzasz 5,51 zł

71
Nowa wizja Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa wizja Polski
Dostępny
4 szt.

Program poprawy poziomu życia w Polsce oraz politycznego i gospodarczego zbliżenia między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Autor zamierza realizować ten program włączając się w życie polityczne kraju.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

72
Integracja europejska Mechanizmy i wyzwania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Integracja europejska Mechanizmy i wyzwania
Dostępny
2 szt.

Integracja międzynarodowa, której szczególnym przykładem jest integracja w ramach Unii Europejskiej, stanowi złożony obraz ciągle zmieniających się wydarzeń i procesów. W książce zostały przedstawione kierunki pogłębiania procesów integracyjnych w Unii Europejskiej oraz wyzwania dla Polski, związane z jej uczestnictwem w tych przeobrażeniach.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

73
100 godzin samotności albo rewolucja rewolucja październikowa nad Wisłą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 godzin samotności albo rewolucja rewolucja październikowa nad Wisł...
Dostępny
10 szt.

„Aborcjoniści zaatakowali orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w obronie prawa do rodzenia się niepełnosprawnych dzieci zaraz po jego ogłoszeniu, w czwartek 22 października. Władza natomiast zamilkła. Przywódcy państwa znikli nawet z „Wiadomości” TVP (...) Kto dał hasło do ataków na kościoły i aborcyjnych rozruchów jesienią RP 2020? Dlaczego reakcja władz była tak bierna? O co chodzi Jarosławowi Kaczyńskiemu? Odpowiedź na te pytania, a także opowieść o tym, jak opozycja i liberalne media zalegalizowały autentyczną mowę nienawiści i przebiły wyobrażalny pułap cynizmu stanowi treść 100 godzin samotności”. Trudno o książkę bardziej przenikliwą, roztropną i odważną, niż 100 godzin samotności Marka Jurka. Widać w niej nie tylko sprawne pióro wytrawnego publicysty, ale, co być może jeszcze bardziej cenne, dojrzałość i, nie waham użyć nieco już staroświeckiego określenia, mądrość człowieka, który poznał politykę tak polską jak europejską od podszewki. To jednak nie jest książka polityczna, chyba, że przez politykę rozumieć nie jak to jest dzisiaj układ gier, intryg i interesów, ale troskę o dobro wspólne. Przede wszystkim są to rozważania o stanie ducha chrześcijańskiego. Gorzkie, często pełne goryczy, ale bez rozpaczy. Można tam znaleźć prawdziwe perły, jak ta, gdy Marek Jurek, porównując zaangażowanie lewicowych polityków we wspieranie rewolucji i postawę prawicowych pisze o tych drugich, że cywilizacja chrześcijańska dla liderów centroprawicy

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

74
Pielgrzym przed bramą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pielgrzym przed bramą
Dostępny
2 szt.

Tom Pielgrzym przed bramą charakteryzuje ten coraz rzadszy i tym cenniejszy, chociaż trudny dzisiaj w odbiorze dla nas wychowanych w kulturze nieufności, podejrzeń i sceptycyzmu, wymiar patriotyczny. Nie bogoojczyźniany, nie frazesowy, operujący wytartymi słowami i liczmanami, ale żywy, krytyczny, nastawiony na dialog z ludźmi inaczej myślącymi, zarazem daleki od wyrzekania się własnych poglądów i widzenia świata. Potrafiący dostrzegać, jak przystało na potomka kresowego rodu, granice, które nas zamykają, ale i które budzą wiarę, mobilizują do wierności, i do stania na straży tego, co zawsze jest większe od nas. Skupiają nasze życie na potrzebie zachowania i obrony imponderabiliów.

26,50 zł
16,96 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,54 zł

75
Kochankowie mojej mamy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kochankowie mojej mamy
Dostępny
1 szt.

Powieść obyczajowa, zapis przeżyć młodej bohaterki, która zmaga się z rzeczywistością. Książka sfilmowana z Krystyną Jandą w roli głównej.

25,00 zł
13,00 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 12,00 zł

76
Odloty w świecący deszcz 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odloty w świecący deszcz 2
Dostępny
5 szt.

Teksty składające się na tę książkę to przejmujące, wzburzone wyznania o cierpieniu i obcości , i niezgodzie na siebie i na świat, o osaczeniu, a zarazem o odtrąceniu.

13,45 zł
9,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 3,46 zł

77
Rapsodia życia i teatru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rapsodia życia i teatru
Dostępny
2 szt.

Zbiór ten zawiera 40 wywiadów z wybitnymi i popularnymi aktorami polskich scen, filmu i telewizji, a także kilkoma reżyserami filmowymi i teatralnymi. Przeprowadzone zostały w roku 1997 oraz w latach 2001-2006 i autoryzowane ponownie tuż przed ich niniejszym wydaniem. Większość była drukowana na łamach prasy. Kilka wywiadów (np. z Małgorzatą Braunek, Barbarą Horawianką, Juliuszem Machulskim, nie było dotąd publikowanych.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

78
Pakiet: Źródło. Tomy 1-2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Źródło. Tomy 1-2
Dostępny
6 szt.

Powieść przedstawia genezę powstania trzech religii - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, które narodziły się na ziemiach Galilei. Akcja rozgrywa się na przestrzeni niemal dwunastu tysięcy lat, od zarania dziejów aż do powstania państwa Izrael.

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

79
Jak ginąć, to razem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak ginąć, to razem
Dostępny
4 szt.

"... władze zalecały używanie w razie potrzeby tamponów z gazy czy z prasowanej waty. Oczywiście nic by one nie pomogły, ale tymczasem miały pewną wartość psychologiczną..."

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

80
Syzyf & Ska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syzyf & Ska
Dostępny
5 szt.

Jeśli wszyscy jesteśmy emigrantami z kraju utraconego dzieciństwa, to tylko pamięć pozwala doń powrócić, a przynajmniej zerknąć przez dziurkę od klucza. Ludwik Lewin ma klucz do własnej bramy i świat swojego komunistycznego Mikołajka przedstawia z wdziękiem poety i przenikliwością reportera. Słodka i gorzka zarazem jest ta wędrówka dziecka przez tamtą Warszawę, a warto się z nim zabrać, bo choć z perspektywy nikłego wzrostu, dotyka naszej historii.

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

81
Polskie lasy szumiące.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie lasy szumiące..
Dostępny
4 szt.

Ludwika Steinfeld, z domu Weisselberg, urodzona w Sosnowcu, w roku 1952 ukończyła studia na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Od roku 1964 mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracuje jako lekarz dermatolog--ałergolog. Zajmuje się również literaturą. Dotąd wydała m. in.:Polskie lasy szumiące. Elegie Chrystusowe w siedmiu księgach, Sielanki okupacyjne, Huragan i cisza (książka autobiograficzna), Qumran. Poemat symfoniczny w sześciu księgach.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

82
Huragan i cisza. Epizody wojenne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Huragan i cisza. Epizody wojenne
Dostępny
8 szt.

Huragan i cisza (książka autobiograficzna), Qumran. Poemat symfoniczny w sześciu księgach.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

83
Zły Duch Zatoki Jamesa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zły Duch Zatoki Jamesa
Dostępny
5 szt.

Les Dmowski jest niestrudzonym włóczęgom morskim. Utrzymuje się z pracy w reklamie, ale zawsze jest gotów ją porzucić, gdy tylko zawieje morska bryza i nadchodzi czas by rozwinąć żagle. Darzy morze i żeglarstwo romantyczną miłością i potrafi wspaniale opowiadać o swych niezwykłych rejsach po zalodzonych wodach kanadyjskiej Zatoki Jemesa. Przez pełne dwa lata żeglował również po Morzu Śródziemnym. Wspomnieniami z tej fantastycznej podróży dzieli się z czytelnikami Złego Ducha...., aby ich nieco rozgrzać, gdy razem z autorem marzną na lodowatych wodach Zatoki Jamesa.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

84
Kalendarz 2022 Kuchenny z poradami ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Kuchenny z poradami ARTSEZON
Niedostępny
Brak

Kalendarz 2022 Kuchenny z poradami

10,99 zł
Powiadomienie
85
The Internets - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Internets
Dostępny
16 szt.

Poruszanie się w przestrzeni Internetu stało się dla nas czymś oczywistym (dla wielu naturalnym), ale czy na pewno rozumiemy, jak zmienia on naszą rzeczywistość, postrzeganie, relacje międzyludzkie? Czy jesteśmy zdolni zapanować nad i nadążyć za cyfrowymi zmianami? Czy hybrydowa przestrzeń, łącząca to, co wirtualne, z tym, co realne, będzie dla nas czymś obcym i wrogim, czy raczej oswojonym i niezbędnym?Seria zdjęć Szymona Rogińskiego ilustruje pojawienie się Internetu i komputerów w chaotycznym krajobrazie polskich miast. Brzydota reklam, szyldów i neonów na prowizorycznych budynkach powstających w okresie transformacji intryguje, jest prawie piękna. Z nocnych kadrów emanuje cisza, swojskość i spokój uśpione internety skłaniają nas do przemyślenia roli technologii w naszym życiu, ale też naszej obecności w Sieci. Internet jest dzisiaj czymś zupełnie innym od tego, co wyobrażali sobie jego twórcy. Czy wywołuje w nas radość, smutek? Lęk? A może nostalgię? Fotografie Rogińskiego, mimo swojej ukrytej głębi i niespodziewanych powidoków, nie są niczym mistycznym, nie przedstawiają wypełnionych ponadczasową obecnością miejsc kultu, ani nawet samozadowolenia. Technologia cyfrowa zasiedliła bowiem przestrzenie rozpoznane i skromne: blokowiska, osiedla; rejony, takie jak my sami zwykli codzienni Polacy.

108,00 zł
97,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,80 zł

86
Kalendarz 2022 Ścienny Koty ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Ścienny Koty ARTSEZON
Niedostępny
Brak

Kalendarz 2022 Ścienny Koty

5,99 zł
Powiadomienie
87
Kalendarz 2022 Ścienny Psy ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
Powiadomienie
88
Kalendarz 2022 kieszonkowy lakierowany, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 kieszonkowy lakierowany, mix wzorów
Niedostępny
Brak

Kolejna odsłona popularnego kalendarza kieszonkowego. Cechy: • papierowa oprawa uszlachetniona lakierem UV, • 64 strony, • wymiary: 7.5 x 10.5 cm, • układ tygodniowy, • dostępne aż 12 wzorów okładki. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

3,99 zł
Powiadomienie
89
Kalendarz 2022 Ścienny Impresje wody ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Ścienny Impresje wody ARTSEZON
Niedostępny
Brak

Kalendarz 2021 Ścienny Impresje wody ARTSEZON

4,99 zł
Powiadomienie
90
Kalendarz 2022 Ścienny Tatry ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Ścienny Tatry ARTSEZON
Niedostępny
Brak

Kalendarz 2022 ŚciennyTatry ARTSEZON

4,99 zł
Powiadomienie
91
Kalendarz 2022 Ścienny Krajobrazy Polski ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Ścienny Krajobrazy Polski ARTSEZON
Niedostępny
Brak

Kalendarz 2022 Ścienny Krajobrazy Polski

4,99 zł
Powiadomienie
92
Kalendarz 2022 biurkowy A5 pionowy, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 biurkowy A5 pionowy, mix wzorów
Niedostępny
Brak

Kolejna odsłona popularnego kalendarza biurkowego. Cechy: • 56 stron, • 14.0 x 20.5 cm, • układ tygodniowy, • w układzie pionowym z obszarem do notowania, • podkładka bindowana – namiot na spirali. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

5,99 zł
Powiadomienie
93
Kalendarz 2022 Ścienny Koty ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
Powiadomienie
94
Kalendarz 2022 Ścienny Psy ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Ścienny Psy ARTSEZON
Niedostępny
Brak

Kalendarz 2022 Ścienny Psy

10,99 zł
Powiadomienie
95
Kalendarz 2022 Ścienny Kwiaty ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
Powiadomienie
96
Kalendarz 2022 Ścienny Nasz Święty ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Ścienny Nasz Święty ARTSEZON
Niedostępny
Brak

Kalendarz 2022 Ścienny Nasz Święty

10,99 zł
Powiadomienie
97
Kalendarz 2022 Ścienny Konie ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,99 zł
Powiadomienie
98
Kalendarz 2022 Ścienny Kulinarny z przepisami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
Powiadomienie
99
Kalendarz 2022 ścienny Przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 ścienny Przyjaciele
Niedostępny
Brak

Nowa odsłona popularnego kalendarza! Cechy: • lakierowana okładka, • 12 stron, • wymiary: 23.0 x 31.0 cm, • układ miesięczny, • papier kredowy, zszywany, • eurodziurka do zawieszania.

4,99 zł
Powiadomienie
100
Kalendarz 2022 Ścienny Bukiety ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Ścienny Bukiety ARTSEZON
Niedostępny
Brak

Kalendarz 2022 Ścienny Bukiety

4,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry