hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.07.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 30 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czu czu. Układanki z dziurką. Wieś, 2+ (Bright Junior Media), na drugim Czuczu. Dłuuugie kolorowanki. Konie (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Wiedza o społeczeństwie 3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony (Maciej Batorski) oraz Gniotek Squeezy Banana, 14 cm, mix wzorów (Hipo).
1
Czu czu. Układanki z dziurką. Wieś, 2+ - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czu czu. Układanki z dziurką. Wieś, 2+
Bright Junior Media, 6 x 6 elementów
Dostępny329 szt.

Zobaczcie, jak wiele dzieje się na wsi! W pudełku znajdziecie aż 6 układanek, które mają wszystko, co dzieci uwielbiają: urocze zwierzęta, wymienne elementy i mnóstwo możliwości zabawy. Każda układanka jest duża, kolorowa, przepięknie zilustrowana i ma kółeczka, które można dowolnie przekładać. Poznawajcie zwierzaki, doskonaląc przy tym małą motorykę, spostrzegawczość i kreatywność. Pomysły na więcej wszechstronnie rozwijających zabaw znajdziecie w poradniku dołączonym do zestawu. Ułożenie puzzli to tylko jedna z nich! Układanki doskonale sprawdzają się w domu, żłobku i w podróży. Zaproście przyjaciół do wspólnej zabawy! Wyjątkowa cecha: kółeczka można dowolnie wymieniać. Duże i trwałe elementy są dopasowane do małych rączek. Bawcie się i doskonalcie różne umiejętności. W pudełku znajdziecie: • 6 układanek (36 elementów) • każda układanka składa się z 4 tradycyjnych puzzli i 2 wyjmowanych kółeczek • scenariusze zabaw Wymiar układanki: 22.0 x 23.5 cm Pudełko: 16.5 x 19.0 x 7.0 cm

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

19 osób kupiło
2
Czuczu. Dłuuugie kolorowanki. Konie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czuczu. Dłuuugie kolorowanki. Konie
Dostępny121 szt.

Kreatywny zestaw zawiera 2 długie książeczki harmonijki z 2 panoramicznymi kolorowankami oraz mnóstwem kreatywnych i edukacyjnych zadań. Pełne humoru i zabawnych detali ilustracje z przyjaciółmi ze stadniny zachęcają do sięgania po kredki. To prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy lubią konie i życie w siodle! Z jednej strony każdej książeczki znajduje się długa kolorowanka, a z drugiej twórcze zadania, dostosowanych do wieku przedszkolaków. Kolorowanki i łamigłówki inspirują do wesołych i rozwijających zabaw. Wiek: od 4 lat W środku znajdziecie: • 2 dwustronne książeczki Długość książeczki: 96 cm Opakowanie: 18 x 20 x 0,5 cm

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

17 osób kupiło
3
Wiedza o społeczeństwie 3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza o społeczeństwie 3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zak...
Dostępny544 szt.

W podręcznikach położono nacisk na wszechstronny rozwój polegający na kształtowaniu postaw młodych ludzi i ich kompetencji, m.in. obywatelskich, społecznych, osobistych, przedsiębiorczych, cyfrowych. Autorzy skupili się na przekazaniu rzetelnej wiedzy dotyczącej prawidłowości życia społecznego, znaczenia różnych podmiotów życia publicznego, systemu politycznego i prawnego Rzeczypospolitej Polskiej oraz stosunków międzynarodowych.

65,20 zł
58,68 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,52 zł

9 osób kupiło
4
Gniotek Squeezy Banana, 14 cm, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gniotek Squeezy Banana, 14 cm, mix wzorów
Hipo
Dostępny10 szt.

Taka zabawka to dobry pomysł na odstresowanie i rozrywkę w jednym. Gniotek antystresowy nie tylko będzie pomocny w nauce radzenia sobie z napięciem, ale także świetnie nada się jako umilacz czasu oraz jako przyrząd do ćwiczenia dłoni. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

7,90 zł
4,98 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 2,92 zł

8 osób kupiło
5
Świnka Peppa. Przyjaciele z bajki Peppa w podróży! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Przyjaciele z bajki Peppa w podróży!
Dostępny25 szt.

Łamigłówki i naklejki dla najmłodszych fanów Peppy.

9,80 zł
7,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

6 osób kupiło
6
Pakiet. Stulecie Winnych. Tomy 1-3 (wydanie serialowe) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Stulecie Winnych. Tomy 1-3 (wydanie serialowe)
Dostępny74 szt.

Stulecie Winnych saga, na podstawie której powstał popularny serial o tym samym tytule, pochłania bez reszty. Jest w niej bestsellerowej powieści ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary bliźniaczek. Jedna w każdym pokoleniu… Tytułowych Winnych czytelnik poznaje w momencie trudnym – dla samej rodziny, dla ich rodzinnego Brwinowa i dla kraju, którego od ponad wieku nie ma na mapie. Tuż przed wybuchem I wojny światowej na świat przychodzą pierwsze w rodzinie bliźniaczki. Niestety w chwili narodzin Ani i Mani umiera ich matka. Po kilku miesiącach wybucha najstraszliwsza z dotychczasowych wojen, która dotkliwie zrani Winnych, tak jak setki tysięcy polskich rodzin. Radość z odzyskanej niepodległości trwa zaledwie dwadzieścia lat. 1 września 1939 roku, w pierwszym dniu kolejnej wojny, na świecie pojawiają się kolejne bliźniaczki – córki Mani. Przez długie lata wojenna zawierucha zabiera i oddaje bliskich w najmniej oczekiwanych momentach. A później trzeba poskładać życie na nowo. Bohaterowie zmagają się z powojenną rzeczywistością, z niechcianym ustrojem, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Kolejnym pokoleniom rodziny Winnych będzie dane doświadczyć tego wszystkiego, czego doświadczali Polacy w ostatnich dekadach XX wieku – kryzysu gospodarczego i pustych półek, stanu wojennego i powszechnego zastraszenia, upadku socjalizmu, pierwszych wolnych wyborów, a potem zmagań z trudną rzeczywistością dopiero co odzyskanej wolności. Za każdym razem, gdy czytelnik ma wrażenie, że wszystko się już układa, że kręte drogi wreszcie się prostują, a ludzie znajdują właściwe ścieżki, przejeżdża czołg historii, siejąc zniszczenie i żłobiąc głębokie koleiny w życiorysach bohaterów. I w tym też leży piękno tej sagi – w nieprzewidywalności.

99,90 zł
72,93 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,97 zł

4 osoby kupiły
7
Kompetencje personalne i społeczne. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompetencje personalne i społeczne. Podręcznik
Dostępny28 szt.

Numer w wykazie MEN: 51/2015 W podręczniku w przystępny sposób wyjaśnione są zagadnienia dotyczące osobowości, rozumienia, odczuwania i motywacji (kompetencje personalne) oraz funkcjonowania człowieka w różnych sytuacjach w społeczeństwie (kompetencje społeczne). Omówione w nim treści kształtują życiową zaradność ludzi, dlatego może on być przydatny nie tylko dla uczniów, lecz dla każdego człowieka. Dużą zaletą podręcznika jest wzbogacenie treści teoretycznych licznymi przykładami, które przybliżają czytelnikowi omawiane zagadnienia. Podręcznik może być wykorzystywany w technikach, szkołach branżowych I stopnia i szkołach policealnych, kształcących we wszystkich zawodach, a także na kursach i szkoleniach oraz do samokształcenia.

30,90 zł
26,27 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,63 zł

4 osoby kupiły
8
Tatuaże Tattoo Mania Las - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże Tattoo Mania Las
Avenue Mandarine
Dostępny100 szt.

Zestaw zawiera: 1 arkusz, około 10 tatuaży (rozmiar opakowania: 10,5x16cm) wiek: +5

15,30 zł
13,99 zł

Rabat 8,6%
oszczędzasz 1,31 zł

4 osoby kupiły
9
Naklejanki  Zwierzęta z tropików - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejanki Zwierzęta z tropików
Dostępny299 szt.

Naklejanki to wesołe obrazki, które dziecko tworzy za pomocą naklejek wielokrotnego użytku. Dzięki książeczkom dziecko pozna świat zwierząt wiejskich, wzbogaci słownictwo i będzie się świetnie bawić, robiąc zwierzaki-dziwaki. W serii Naklejanki dotychczas ukazały się tytuły: Zwierzęta na wsi, Konie, Zwierzęta domowe, Zwierzęta z tropików, Zwierzęta z lasu, Morskie zwierzęta, Małe stworzonka, Dinozaury.

9,80 zł
7,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

4 osoby kupiły
10
Dlaczego oszukujemy siebie. Przydatne złudzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego oszukujemy siebie. Przydatne złudzenia
Dostępny62 szt.

Dlaczego logika i racjonalność zdają się mało skuteczne w konfrontacji z przesądami, złudzeniami i teoriami spiskowymi? Czy korzyści z samooszukiwania się przewyższają jego koszty? Co wpływa na to, że tak chętnie oszukujemy innych i siebie samych? Shankar Vedantam i Bill Mesler w swojej książce pochylają się na kłamstwem i samooszukiwaniem się w naszym życiu. Poprzez osobiste historie oraz czerpiąc wiedzę z najnowszych badań psychologii i neuronauki uświadamiają nam paradoksalnie, że kłamstwa które sobie lub innym wmawiamy mogą odgrywać ważną rolę w kształtowaniu lepszych relacji z innymi i pozytywnym myśleniu o sobie. Ich zdaniem warto poświęcić nieco czasu i wysiłku na w miarę wnikliwą analizę rzeczywistego oddziaływania samooszustw i poszukanie odpowiedzi na pytanie, czemu one służą i jakie potrzeby dzięki nim realizujemy. Z książki dowiesz się m. in.: • co łączy Donalda Lowry’ego, twórcę Kościoła Miłości, Franza Antona Mesmera, wynalazcę baquety, Lanca Armstrona, Richarda Nixona i Billa Clintona • czym jest naiwny realizm i co to jest widzenie życzeniowe • od kiedy znamy efekt placebo i czy jest ono skuteczne • czy rozmowa może uleczyć • czy uprzejma obsługa w sklepie jest czymś pozytywnym • dlaczego uczymy dzieci, żeby zawsze mówiły prawdę, choć jako rodzice posługujemy się często kłamstwem. „Żywa i łatwa do przyswojenia książka… Być może najważniejszy punkt książki radzi, jak walczyć z destrukcyjnymi urojeniami” – Matthew Hutson, „Wall Street Journal” „… oparte na nauce, prowokacyjne i w dobrym stylu studium samooszukiwania się” – Andrew Robinson, „Nature” „Przydatne złudzenia” zabierają nas w fascynującą, pouczającą podróż po ludzkim umyśle” – Karen R. Koenig, „New York Journal of Books” „Genialny… pełen pasji, często sprzeczny z intuicją, niepokojąca książka o tym, „ dlaczego ludzie wierzą w głupie rzeczy” – „Kirkus Reviews”

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

3 osoby kupiły
11
Hotel pod pajęczą siecią - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel pod pajęczą siecią
Muduko, od 5 lat
Dostępny223 szt.

Postarajcie się jak najszybciej zakwaterować swoich sześcionożnych hotelowych gości. Jeśli owady nie przyjdą do hotelu same, możecie użyć miodu, aby je zwabić. Musicie się jednak wystrzegać wiecznie głodnego, żarłocznego karalucha, który będzie próbował ukraść słodki poczęstunek. Zachowajcie czujność i miejcie oczy szeroko otwarte, ponieważ przerażający pająk może wystraszyć gości z hotelu! Zawartość opakowania: • 4 hotele dla owadów, • 72 karty, w tym: 20 kart miodu, 8 kart pająków, 8 kart karaluchów, 36 owadzich turystów (pszczoły, mrówki, muchy, biedronki, motyle i skorki), • instrukcja.

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

3 osoby kupiły
12
Tajemnice Ewangelii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice Ewangelii
Dostępny27 szt.

Monumentalne wydanie znakomitych komentarzy do Ewangelii autorstwa ks. prof. Edwarda Stańka. Bezcenna pozycja, która przez lata służyć będzie jako doskonały przewodnik dla wszystkich pragnących zadbać o własny duchowy rozwój. Pomoże ubogacić życie rozważaniem i wcielać w czyn słowa Ewangelii. Słowo Boże, mimo że zapisane dwa tysiące lat temu, jest ciągle żywe. Wpływa bowiem na nasze decyzje i pomaga nawiązywać kontakt z Bogiem. Dlatego też to wielkie dzieło z Dobrą Nowiną powinno się znaleźć w każdym katolickim domu! Ewangelia jest skarbem, jaki Kościół wkłada w ręce każdego wierzącego człowieka. Potraktowanie jej jako koncepcji wychowania należy już do tych, którym zależy, by stać się uczniem Jezusa... W naszym pokoleniu właściwie nikt nie będzie się mógł wymówić, że nie miał dostępu do Ewangelii. Jej tekst znajduje się prawie w każdym domu. Trudno też będzie chrześcijaninowi wyjaśnić, dlaczego za Architekta swego życia nie obrał Chrystusa.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
13
Plastusiowy pamiętnik, Przygody Plastusia (seria limitowana) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastusiowy pamiętnik, Przygody Plastusia (seria limitowana)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Powieści o Plastusiu bohaterze z plasteliny żyjącym w piórniku siedmioletniej Tosi są od pokoleń ukochaną pierwszą lekturą dzieci zaczynających samodzielnie czytać. Powieści mają charakter pamiętnika. Plastuś opowiada w nich o licznych przygodach, jakie spotykają go w szkole, w domu i na wakacyjnych wyprawach. Wraz z ołówkiem, gumką, scyzorykiem i innymi mieszkańcami piórnika Plastuś aktywnie uczestniczy w dolach i niedolach swojej opiekunki Tosi, stając zawsze po stronie przyjaźni, pomocy słabszym i pogody ducha. Obie powieści wchodzące w skład tego tomiku zostały spisane przez Plastusia pięknym, a zarazem niezwykle przystępnym dla dzieci zaczynających czytać językiem. Plastusiowy pamiętnik i Przygody Plastusia były przez lata nierozerwalnie związane z pełnymi wdzięku ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego, jednego z najwybitniejszych grafików, jedynego Polaka nagrodzonego Światową Nagrodą IBBY w dziedzinie ilustracji dziecięcej. Tomik został uzupełniony o specjalnie przygotowane z okazji 90. urodzin Plastusia posłowie o Marii Kownackiej. Wydanie tego eleganckiego tomiku jubileuszowego ma charakter kolekcjonerski. Każdy egzemplarz posiada swój unikalny numer, widoczny po otwarciu książki.

49,99 zł
35,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

3 osoby kupiły
14
Kreda do pisania po chodniku, 20 sztuk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kreda do pisania po chodniku, 20 sztuk
Mega Creative, 20
Dostępny4 szt.

Gruba kreda w 6 kolorach do pisania po chodniku od Mega Creative pakowana po 20 sztuk w kartoniku. Kreda zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu oraz pozwala rozwijać umiejętności plastyczne od najmłodszych lat. Wymiary opakowania: 13.0 x 11.0 x 10.0 cm

12,50 zł
6,13 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 6,37 zł

2 osoby kupiły
15
Psi Patrol. Maskotka pluszowa, Liberty - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Maskotka pluszowa, Liberty
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.28

Pluszowa Liberty to idealna maskotka dla wszystkich małych fanów „Psiego Patrolu”. Maskotka wykonana jest z miłego w dotyku wysokiej jakości pluszu. Z pewnością szybko stanie się ulubioną przytulanką Twojego malucha. Wysokość maskotki: ok. 18.0 cm

78,00 zł
70,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,80 zł

2 osoby kupiły
16
Wiedza o społeczeństwie 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza o społeczeństwie 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony
Dostępny142 szt.

Podręczniki, karty pracy oraz zbiory zadań dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacje są zgodne z nową podstawą programową.

30,70 zł
27,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,07 zł

2 osoby kupiły
17
Mapa - Zalew Sulejowski i okolice 1:40 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa - Zalew Sulejowski i okolice 1:40 000
Dostępny47 szt.

Jednostronna mapa w skali 1:40 000 z bogatym informatorem krajoznawczym na odwrocie. Przedstawia okolice jednego z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Zalew Sulejowski rozciąga się między Sulejowem a Smardzewicami z południowego-zachodu na północny-wschód. Dzięki większemu arkuszowi zasięg tego wydania mapy został znacznie powiększony, i wyznaczają go: Tomaszów Mazowiecki na północy, Piotrków Trybunalski na zachodzie, Sulejów na południu i Sławno na wschodzie. Mapa adresowana jest zarówno dla wodniaków korzystających z walorów Zalewu Sulejowskiego jak miłośników wypraw rowerowych i pieszych wędrówek dla mieszkańców Tomaszowa Maz., Piotrkowa Trybunalskiego i pozostałych okolicznych miejscowości.Zalew stwarza znakomite warunki do uprawiania sportów i wszelkiej rekreacji wodnej.Jego atutem jest naturalna i urozmaicona, porośnięta w większości borami sosnowymi linia brzegowa, na której występują liczne plaże. Atrakcyjne środowisko naturalne w połączeniu z dobrym zagospodarowaniem turystycznym gwarantują udany wypoczynek nad wodą.Na odwrocie mapy znajduje się informator krajoznawczy, wędkarski i żeglarski.

9,70 zł
6,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 2,71 zł

2 osoby kupiły
18
Wild Life. SLH14770. Goryl - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14770. Goryl
Schleich
Dostępny7 szt.

Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleicha mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Samce goryla często uderzają się pięściami w klatkę piersiową. Chcą pokazać, kto jest najsilniejszy w grupie. Bębnienie może być również sposobem na pozdrowienie. Goryle nie biegają na dłoniach, lecz opierają się na kłykciach. Taki sposób chodzenia nazywa się chodzeniem na kłykciach. Samiec goryla może ważyć do 200 kilogramów. Wymiary: 5.8 x 10.7 x 9.4 cm Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

36,90 zł
34,32 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,58 zł

2 osoby kupiły
19
Legendarne kradzieże. Na tropie największych złodziei w historii świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendarne kradzieże. Na tropie największych złodziei w historii świat...
Dostępny543 szt.

Złap najsprytniejszych złodziei w historii! Najgłośniejsze kradzieże i spektakularne śledztwa ostatnich 150 lat. Kto ukradł najcenniejsze łupy oraz najdroższe dzieła sztuki i klejnoty? Dlaczego uciekając, rabusie czasami porzucali swoje zdobycze? Które ślady pomogły policji wytropić złodziei i ile czasu potrzebowali detektywi, żeby złapać złodziejaszków? Oto prawdziwe historie oszustów i nieustępliwych detektywów! Strażnicy przecierali oczy ze zdumienia, gdy ze ściany Luwru zniknął wart fortunę portret Mony Lizy. Kto mógł mieć na tyle tupetu, żeby wynieść go z najlepiej strzeżonego muzeum świata? O tę kradzież podejrzany był nawet Pablo Picasso. Ale policji nie da się łatwo zmylić! Kiedy innym razem zakapturzeni bandyci okradli pędzący pociąg ze 120 workami pełnymi banknotów, pościgu nie zmyliły nawet wyrzucane po drodze pakunki z pieniędzmi. Niedojedzona kanapka, ślady palców i butów, porzucone łupy - sprawdź, jakie błędy popełniali złodzieje i dlaczego wpadali w ręce policji! Odkryj sensacyjne szczegóły najbardziej legendarnych kradzieży, odnajdź ślady, połącz fakty i sam rozpracuj rabusia! Bo nie sztuką jest obrabować bank - sztuką jest złapać złodzieja! Książka dla dzieci w wieku 6+, małych detektywów, którzy lubią zagadki i tajemnice.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

2 osoby kupiły
20
Wader. TechTruck. Ładowarka, mix kolorów 35314 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wader. TechTruck. Ładowarka, mix kolorów 35314
Wader
Dostępny9 szt.

Spychacz to jeden z pięciu samochodów budowlanych wchodzących w skład serii „Tech Truck”. Mali pasjonaci motoryzacji oraz obserwatorzy pracy ekip budowlanych mają teraz okazję, aby przenieść swoje zainteresowania do świata zabawy. Zabawa spychaczem Tech Truck daje możliwość poznania pracy specjalistów, jak również mechanizmów działania aut budowlanych. Spychacz jest lekkim, zwinnym i wytrzymałym pojazdem o długości 27.0 cm. Ruchoma łyżka pojazdu może służyć jako ładowarka oraz jako spychacz. Auto pomoże maluchowi załadować i przewozić materiały budowlane czy też wstępnie wyrównać teren na budowie i przygotować go do dalszego wygładzania przy pomocy walca. Wszystkie elementy samochodu wykonane są z wysokiej jakości, charakteryzującego się odpornością na warunki atmosferyczne, bezpiecznego tworzywa, dzięki czemu zabawka idealnie spełni swoje zadanie na plaży, w domu czy w piaskownicy. Pojazd nie posiada ostrych kantów ani brzegów, a wszystkie elementy są ze sobą trwale połączone, co sprawia, że zabawka idealnie nadaje się już dla najmłodszych dzieci (od 12 miesięcy). Zabawa samochodami z serii Tech Truck ma wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. Dziecko manipulując przedmiotami rozwija umiejętności motoryczne, precyzję ruchów i koordynację wzrokowo-ruchową. To pobudza logiczne i przyczynowo - skutkowe myślenie oraz zmysł obserwacji. Zabawa w odgrywanie ról rozwija kreatywność, wyobraźnię i empatię oraz szacunek dla różnych zawodów. Dziecko uczy się poznawania otaczającego świata, a podczas takiej zabawy rozwija się w nim zaangażowanie i potrzeba dalszego odkrywania. Ponadto ten rodzaj zabawy uczy maluchy współdziałania, komunikowania się i umiejętności wysławiania. A to wszystko podczas beztroskiej i pasjonującej zabawy! Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

29,20 zł
26,86 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,34 zł

2 osoby kupiły
21
Kredki świecowe Peanut Pastel 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki świecowe Peanut Pastel 12 kolorów
Y-Plus
Dostępny2 szt.

Peanut. Kredki świecowe, niebrudzące, ergonomiczny kształt, łatwe do utrzymania w dłoni - 12 kolorów. Pastelowe.Wygodny, ergonomiczny kształt (przypominający orzeszki) Intensywne kolory idealnie kryją malowaną powierzchnię. Kredki nie brudzą rąk dziecka. Malują całą swoją powierzchnią, można więc z nich korzystać idealnie dopasowany do małej rączki dziecka. do samego końca.

18,00 zł
16,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
22
Opowiadanki. Nowe przygody, rozszerzenie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadanki. Nowe przygody, rozszerzenie
Rebel, od 5 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Stwórz własną bajkę na dobranoc! Złap dziecko za rękę i wspólnie wkroczcie do świata baśni, do których sami wybierzecie postacie! Opowiadanki: Nowe przygody to rozszerzenie narracyjnej gry, w której to uczestnicy decydują, jak obsadzić główne role baśni. Dodatek zawiera 30 unikatowych postaci oraz 6 zupełnie nowych opowieści, w tym 2 wyjątkowo ekscytujące i zawiłe! Ponadto w pudełku znajdziecie 7 dwustronnych kart, na których możecie zapisać własną bajkę, a następnie dołączyć ją do gry. Czym są Opowiadanki? To gra stworzona z myślą o wspólnym spędzaniu czasu. Rodzice z dziećmi poznają bajki i decydują o tym, jakie zwierzaki zostaną bohaterami opowieści. Kotek to odważny rycerz, a może samotny muzykant? Wiewiórka to ciekawska wiedźma czy niezdarna wojowniczka kung-fu? Ulubiona historyjka nie przestanie Was bawić, jeśli za każdym razem będziecie zmieniać występujące w niej zwierzęta: zły strażnik z dzisiejszej opowieści w kolejnej może stać się nieustraszonym kapitanem. Wszystko zależy od Was! I choć w Opowiadankach możemy głosować na najlepszego bohatera i zdobywać punkty za przydzielanie zwierzaków do odpowiednich ról, nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu cieszyć się historią, która za każdym razem zmienia się wraz z postaciami. Zawartość: • 24 dwustronne karty opowieści • 7 pustych kart opowieści • 30 kart postaci • instrukcja Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Opowiadanki.

33,90 zł
29,83 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,07 zł

1 osoba kupiła
23
100 lat fizyki od Hożej do Pasteura. Księga wspomnień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 lat fizyki od Hożej do Pasteura. Księga wspomnień
Dostępny7 szt.

Książka poświęcona historii fizyki na Uniwersytecie Warszawskim, związanej przez blisko stulecie z gmachem przy ulicy Hożej 69. Swoją pracę naukową wspominają uczestnicy wielu ważnych zdarzeń związanych m.in. z tak wybitnymi postaciami słynnymi ze swoich odkryć o randze międzynarodowej, jak Aleksander Jabłoński, Marian Danysz, Jerzy Pniewski, Andrzej Trautman czy Marek Pfützner, uwzględniając w swoich opowieściach szerokie tło historii Polski. Tom zawiera teksty czterdziestu czterech autorów i obejmuje okres od początków istnienia Wydziału Fizyki do czasów dzisiejszych, które biegną już w nowej siedzibie przy ulicy Pasteura 5.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

1 osoba kupiła
24
Mickey Mouse - Wielorazowa torba lunchowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mickey Mouse - Wielorazowa torba lunchowa
Mickey Mouse
Dostępny8 szt.

Kolor bazowy: GranatowyMateriał główny: PoliesterTyp: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceKolor dodatkowy: CzerwonyBohater: Mickey Mouse

21,00 zł
1 osoba kupiła
25
Spiderman - Lunchbox / hermetyczne pudełko śniadaniowe 750ml - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spiderman - Lunchbox / hermetyczne pudełko śniadaniowe 750ml
Spiderman
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Kolor bazowy: BłękitnyTyp: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceKolor dodatkowy: PrzezroczystyBohater: Spiderman

18,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
26
Gniotek piłeczka do ręki, antystresowa 5cm 620996 cena za 1szt  op.24szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
27
Polski Punk 1978-1984 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski Punk 1978-1984
Dostępny31 szt.

Jedna z najlepszych w naszym kraju książek dokładnie ukazujących polski punk. Stworzona przez osobę, która od początku była częścią tego ruchu, uczestniczyła i tworzyła ją, uznając za część życia, nie mody. Sztuka, sytuacjonizm, anarchia, kontestacja zastanej rzeczywistości to wszystko miało wpływ na kontrkulturę punk. Bycie wewnątrz tego ruchu umożliwiło jej fotografowanie warszawskiej załogi na co dzień, nie tylko w trakcie koncertów czy na ulicy. Drugie wydanie albumu przygotowane zostało w nowej oprawie graficznej oraz uzupełnione: obok bogatego kalendarium obejmującego lata 1978–84 w nowym wydaniu znajdziemy wywiady Ady i wspomnienia z osobami, które przeniosły punkowe idee na polski grunt, m.in. Robert Maksymilian Brylewski (Afa), Tomasz Kożuchowski (Gogo Szulc), Maciej Góralski (Magura), Krzysztof Grabowski, Paweł Rozwadowski (Kelner), Krzysztof Chojnacki (Zygzak). Autorka rozszerzyła również stronę graficzną albumu, w którym znajduje się 250 zdjęć siedmiu fotografów: Ady Lyons, Roberta Sobocińskiego, Iliko Kuruliszwili, Joli i Krzysztofa Pawela, Andrzeja Zuzaka, oraz Michała Wasążnika. Ponadto w książce oryginalne grafiki z tamtych czasów: przedruki faniznów i ulotek.

52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
28
Jumbo Poker 100% plastik FOURNIER - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jumbo Poker 100% plastik FOURNIER
Fournier
Dostępny3 szt.

W zestawie talia kart najwyżej jakości.Wykonane z najlepszych materiałów.Trwałość około 7 lat.Wzór Jumbo IndexKarty 100% plastik.Mogą być myte.

57,60 zł
54,72 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,88 zł

1 osoba kupiła
29
Kraina Lodu 2. Wielorazowa owijka śniadaniowa - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu 2. Wielorazowa owijka śniadaniowa
Frozen, 1 sztuka
Dostępny6 szt.

Owijka śniadaniowa to doskonała alternatywa do popularnych, jednorazowych metod pakowania kanapek. Jest wielokrotnego użytku, co sprawia, że minimalizujemy ilość śmieci, dbając o środowisko. Na owijce grafika z uwielbianej przez dziewczynki Krainy Lodu. • Zapięcie na rzep • BPA Free • bezpieczny materiał przeznaczony do kontaktu z żywnością • możliwość mycia • wymiary: 44.0 x 35.5 cm • na oficjalnej licencji

21,00 zł
1 osoba kupiła
30
Dmuchany walec - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dmuchany walec
Simba Toys
Dostępny101 szt.

Walec nadmuchiwany stanowi świetne przygotowanie dla dziecka do stawiania pierwszych kroków.

35,90 zł
32,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

1 osoba kupiła
31
Technologiczne magnolie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technologiczne magnolie
Dostępny152 szt.

„Magnolia to dla mnie symbol trwania i stale odradzającego się piękna. Jest rośliną znaną od wieków. Niełatwo się ją uprawia. Tak też jest z wkraczaniem w świat nowoczesnych technologii – wiemy, że odzwierciedlają coś, co było w nas od zawsze, trudno jednak jest je rozwinąć, a jeszcze trudniej uczynić pięknym i trwałym elementem życia. Pojęcie technologii informacyjnych i komunikacyjnych przeniknęło do wszystkich dziedzin, a ja nieustannie wierzę, że z ich udziałem możemy, a nawet musimy zmienić świat na lepsze. Rewolucja 4.0. oznacza nie tylko automatyzację, robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych, ale ma też bezprecedensowy wpływ na nasze codzienne życie. Technologie oddziałują na to, jak myślimy, pracujemy, konsumujemy, są warunkiem niezbędnym do funkcjonowania w społeczeństwie i pełnienia ról, które w powszechnym przekonaniu nie mają z technologiami nic wspólnego. I właśnie na to powszechne przekonanie chcę wpłynąć. Nie ma bowiem postawy bardziej nieadekwatnej, jak pomijanie roli technologii w myśleniu o sobie, swojej edukacji, pracy, karierze, rozwoju, zdrowiu, czasie wolnym i wszelkich innych przejawach życia.” – ze Wstępu „Zawsze miałam odwagę rozwijać firmę i stawiać na innowacje, które są w jej DNA. Jak to robić w realiach transformacji cyfrowej, o tym pisze Dominika Bettman.” – dr Irena Eris „Ja lubię słuchać tego, co mówią sami wybitni przywódcy. Dominika Bettman jest taką osobą – z ogromną praktyczną wiedzą o biznesie, ale też nadzwyczajną umiejętnością przekładania jej na język szczerej rozmowy o świecie i jego zmianach, o celach życiowych, wartościach i sensie przywództwa.” – prof. Piotr Płoszajski

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

1 osoba kupiła
32
Wyposażenie i zasady bezpieczeństwa w gastronomii. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyposażenie i zasady bezpieczeństwa w gastronomii. Podręcznik
Dostępny629 szt.

Znany i lubiany podręcznik, który wprowadza uczniów w zagadnienia bezpiecznej obsługi urządzeń używanych w zakładach gastronomicznych poprawiony i uaktualniony. Pozbawiony zbyt szczegółowych charakterystyk materiałów (okazały się niepotrzebne uczniom), uzupełniony o omówienie nowych technologii stosowanych w gastronomii anti-griddle, thermomix, pacojet i wiele innych. Przedstawiono także zasady bezpiecznego przygotowywania dań kuchni molekularnej np. pracy z ciekłym azotem. utorki kładą nacisk na kwestie minimalizacji negatywnego wpływu zakładów gastronomicznych na środowisko, nie tylko wskazując konkretne rozwiązania technologiczne (oszczędność energii, wody, fotowoltaika, segregacja odpadów), ale także uczulając ucznia na tę problematykę. Treść publikacji uzupełniają liczne fotografie i rysunki wyjaśniające zasady działania poszczególnych urządzeń. Kody QR kierują do filmów, które prezentują szczegółowo charakterystykę i obsługę wybranego sprzętu gastronomicznego.

69,90 zł
62,21 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,69 zł

1 osoba kupiła
33
Mickey Mouse - Lunchbox / hermetyczne pudełko śniadaniowe 290ml - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mickey Mouse - Lunchbox / hermetyczne pudełko śniadaniowe 290ml
Mickey Mouse
Dostępny4 szt.

Kolor bazowy: CzerwonyTyp: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceKolor dodatkowy: PrzezroczystyBohater: Mickey Mouse

11,99 zł
1 osoba kupiła
34
Kraina Lodu 2. Wielorazowa owijka śniadaniowa - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu 2. Wielorazowa owijka śniadaniowa
Stor
Dostępny7 szt.

Owijka śniadaniowa to idealna alternatywa do popularnych metod pakowania kanapek. Jest wielokrotnego użytku dzięki czemu dbamy o mniejszą ilość zanieczyszczeń. Została ozdobiona w efektowne grafiki nawiązujące do ulubionych bajek i filmów. Cechy produktu: · zapięcie na rzep · BPA free · materiał przeznaczony do kontaktu z żywnością · możliwość mycia · wymiary: 44.0 x 35.5 cm · produkt na oficjalnej licencji producenta

21,00 zł
17,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
35
Mickey Mouse - Wielorazowa owijka śniadaniowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mickey Mouse - Wielorazowa owijka śniadaniowa
Mickey Mouse
Dostępny5 szt.

Kolor bazowy: GranatowyMateriał główny: PoliesterTyp: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceKolor dodatkowy: CzerwonyBohater: Mickey Mouse

21,00 zł
1 osoba kupiła
36
Osobliwość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osobliwość
Dostępny4 szt.

Książka poniekąd jest projektem, ponieważ wszystkie dziewięć historii zainspirowanych zostało obrazami Zdzisława Beksińskiego – stanowi interesującą fabularyzację malarstwa tego wyjątkowego artysty. Opowiadania napisane zostały w konwencji klasycznego weird fiction, a ich styl przywodzi skojarzenia z autorami, których doskonale pamiętamy z magazynu „Weird Tales”. Dzięki temu zabiegowi potrafią one zawiesić Czytelnika w czasie, a opisywana współczesność zaczyna nabierać osobliwego wymiaru, w którym kryjące się potężne siły, potrafią destrukcyjnie wpływać na losy tych, których ciekawość prowadzi o krok za daleko. Bartłomiej Fitas (ur. 1994), pochodzący ze Stalowej Woli pisarz szeroko pojętej grozy, z wykształcenia fotograf. Zadebiutował w 2018 roku w magazynie literacko-kryminalnym „Pocisk” opowiadaniem Krwawa łza. Z końcem maja 2019 roku nakładem wydawnictwa Dom Horroru ukazała się Potępiona – dobrze przyjęta przez recenzentów i czytelników debiutancka powieść autora będąca połączeniem horroru i kryminału. Jego opowiadania ukazały się m.in. w antologiach Sny umarłych. Rocznik polskiego weird fiction oraz Obscura (wydawnictwo Phantom Books). Publikował również w magazynie „Biały Kruk”, magazynie „Histeria” oraz „Okolicy strachu”. Nominowany w plebiscycie Lubimyczytac.pl Książka Roku 2019 w kategorii horror. Z zamiłowania muzyk, nałogowy kolekcjoner książek i ptaszników. Obecnie mieszka w Krakowie. Jego opowiadania można przeczytać w przygotowywanych przez IX antologiach Żertwa oraz Mapa Cieni.

37,00 zł
33,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

1 osoba kupiła
37
Krokodyl i żyrafa czekają na Boże Narodzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krokodyl i żyrafa czekają na Boże Narodzenie
Dostępny228 szt.

Kiedy wreszcie będą Święta w rodzinie krokodyla i żyrafy? Krokira i Raffolo nigdy nie mogą doczekać się Bożego Narodzenia. Uważają, że na pojawienie się pierwszej gwiazdki zawsze trzeba czekać baaaardzo długo. Natomiast mama żyrafa i tata krokodyl, którzy jak zwykle mają przed świętami ręce pełne roboty, są całkowicie odmiennego zdania. Dla nich Boże Narodzenie każdego roku przychodzi o wiele za szybko. Tym bardziej, że zazwyczaj nic nie idzie zgodnie z planem i co rusz przytrafiają się jakieś niespodzianki, czy to z zakupem choinki, czy z pieczeniem pierników, czy z ulepieniem bałwanka. W tej sytuacji do ostatniej minuty pozostaje zagadką, czy uda im się zorganizować całkiem zwyczajne Święta, jak w innych rodzinach. Kolejna pełna humoru, wyjątkowo zabawna opowieść o niezwykłej rodzinie żyrafy i krokodyla i o tym, jak można skrócić sobie czas oczekiwania na pojawienie się na niebie pierwszej gwiazdki.

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

38
Z anoreksją na pokładzie. Wyznanie stewardesy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z anoreksją na pokładzie. Wyznanie stewardesy
Niedostępny
Brak

Za jakie działanie podjęte dziś podziękujesz sobie w przyszłości? Może właśnie za to, że dzięki innym i sobie podjęłaś walkę z chorobą. Tak, czas w końcu powiedzieć, że zaburzenie odżywiania to schorzenie, które destabilizuje życie twoje i twoich bliskich. Zobacz, jak młoda czynna zawodowo kobieta była blisko, żeby zrezygnować z siebie, jak bardzo niszczycielską siłą jest anoreksja, która opanowuje nie tylko ciało, ale też psychikę. Ile wysiłku trzeba włożyć w pracę nad sobą, żeby przybyło kilka dodatkowych kilogramów. Masz przed sobą zapiski osoby, która przez to wszystko przeszła i pokonała. Kobiety, która z dużą determinacją i samozaparciem osiągnęła sukces w życiu zawodowym i prywatnym, a nie rozpoznała pierwszych oznak choroby. Osoby, której trudno było przyznać się przed sobą i bliskimi do choroby. To z nią spędziła ostatnie lata, jednocześnie podróżując po świecie jako stewardessa. Co pomogło jej zawalczyć o siebie? Co dało jej siłę do przezwyciężenia choroby? Ty też nie bój się walczyć!

29,00 zł
24,65 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,35 zł

39
Święty Otton Apostoł Pomorza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Otton Apostoł Pomorza
Dostępny4 szt.

Sympozjum Chrześcijaństwo na Pomorzu. Kultura duchowa i materialna stanowi naukowe, duchowe i artystyczne przedsięwzięcie, którego celem są realizowane raz w roku konferencje, poświęcone Świętym i Patronom Pomorza, mającym swój istotny udział w kształtowaniu świadomości dziedzictwa duchowego zarówno w wymiarze jednostkowym, regionalnym, jak też globalnym. Zadaniem tego projektu jest przybliżenie kultury duchowej i materialnej naszego Wspólnego Dobra, a także przyczynienie się do umocnienia świadomości miejsca i regionu, w którym się żyje poprzez sięganie do źródeł duchowości. W dawnych wiekach swoją postawą, wiarą, męstwem i odwagą wartości duchowe poświadczali chrześcijanie, których sława i kult przetrwały do czasów współczesnych. Konferencja o św. Ottonie jako interdyscyplinarne działanie inicjuje wieloletni cykl sympozjów naukowych. Do tej pory odbyły się trzy poświęcone tematyce: Święty Otton. Apostoł Pomorza; Święta Barbara. Patronka rybaków i ludzi morza oraz Święty Mikołaj z Miry. Patron ubogich, żeglarzy, rybaków i uczonych, co stanowi formę spotkania ludzi nauki i sztuki, duchownych oraz mieszkańców. (Fragment Wstępu)

70,00 zł
59,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,50 zł

40
Wielkie Pomorze Gryfici i ich dziedzictwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie Pomorze Gryfici i ich dziedzictwo
Niedostępny
Brak

Międzynarodowe Konfrontacje Kulturowe ?Wielkie Pomorze? zawierają w sobie cykliczne interdyscyplinarne sympozjum, podczas którego podejmowana jest problematyka tożsamości kulturowej, regionalnej i narodowej. Pierwsza edycja Konfrontacji poświęcona była problematyce mitu przestrzeni Pomorza (2007), druga tożsamości kulturowej (2009), trzecia nakreśleniu najciekawszych ośrodków pomorskiej kultury artystycznej (2011), czwarta problematyce konfesji religijnej mieszkańców Pomorza (2013). Piąta określała zjawiska socjologiczno-literackie, które wyrażane były w artystycznych aktach poszczególnych etnosów (2015), szósta dotyczyła pomorskiej problematyki konfliktów i wojen oraz zawieranych ugód i pokojów (2017). Siódma edycja Konfrontacji (w 2019 r.) poświęcona była Gryfitom i stworzonemu przez nich Księstwu Pomorskiemu. Podejmowanie tego tematu w słupskim kręgu akademickim najpierw w formie dyskusji, potem zaś wypowiedzi artykułowych, wiąże się z chęcią przedstawienia tak historii, jak i dziedzictwa Gryfitów z różnych perspektyw badawczych i z odmiennych kulturowo punktów widzenia. Owe różnice wynikają przede wszystkim z akcentowania polskiego, niemieckiego, kaszubskiego, czy też szwedzkiego medium językowego, przedstawiającego poszczególne wydarzenia, ludzi i procesy. Najbardziej w niniejszym tomie interesują nas Gryfici widziani z polskiej perspektywy, ich otoczenie społeczno-polityczne oraz kulturowo-językowe, przy czym ukazujemy skomplikowane relacje nie tylko na terytorium Księstwa Pomorskiego, które stworzyła ta rodzima dynastia, ale niekiedy także w przestrzeni pomiędzy ujściem Wisły a rzeką Reknitz. A zatem nawiązujemy do koncepcji Wielkiego Pomorza, sformułowanej wiele lat temu przez Gerarda Labudę. Ponadto, opisując znaczenie i dziedzictwo Gryfitów, ukazujemy wybranych wybitnych przedstawicieli tego rodu, nadających ton stylu myślenia nie tylko na Pomorzu, ale i na dworach królewskich oraz książęcych Europy. Nie mamy ambicji, aby zająć się wszystkimi okresami istnienia Gryfitów, lecz wywołanie choć kilku władców z tego rodu ma na celu wskazać szczególnie wyraziste postacie i zachęcić do dalszych, bardziej kompletnych rozważań, być może nie tylko na forum polskim, ale i w wymiarze międzynarodowym. (Ze Wstępu)

89,90 zł
76,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 13,48 zł

41
Kształcenie specjalne w systemie oświaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kształcenie specjalne w systemie oświaty
Dostępny8 szt.

Stan prawny: 1 lipca 2021 r. W publikacji omówiono sposoby realizacji kształcenia różnych grup uczniów z niepełnosprawnościami oraz możliwe formy spełnienia przez nie obowiązku szkolnego. Autorka odwołuje się do wiedzy z zakresu pedagogiki specjalnej, reformowanych norm prawa i ich praktycznej realizacji. W książce poruszono m.in. takie zagadnienia, jak: zasady organizacji nauczania uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagania kwalifikacyjne i zadania kadry pedagogiczno-specjalistycznej, realizującej obowiązkowe i dodatkowe zajęcia z dziećmi i młodzieżą w przedszkolach, szkołach, placówkach publicznych oraz niepublicznych, organizacja wczesnego wspomagania rozwoju, sposoby finansowania kształcenia specjalnego. Poradnik ułatwi nauczycielom, dyrektorom szkół i placówek, a także organom prowadzącym te podmioty właściwe rozpoznawanie potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami i dostosowywanie nauczania do ich potencjału psychofizycznego i wymagań edukacyjnych. Rodzicom dzieci potrzebujących kształcenia specjalnego pomoże natomiast zrozumieć proces dydaktyczno-wychowawczo-rehabilitacyjny przeprowadzany w szkole.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

42
Zabawa w przyklejanie. Księżniczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa w przyklejanie. Księżniczki
Dostępny1723 szt.

„Zabawa w przyklejanie” to seria dla wszystkich dzieci, którzy uwielbiają naklejać i kolorować. W książkach znalazło się mnóstwo ilustracji, które czekają na to, by zapełnić je kolorowymi naklejkami. Są tu też obrazki do pokolorowania i zadania do rozwiązania. Czeka cię ogrom wspaniałej zabawy!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

43
Zabawa w przyklejanie. Sport i zdrowe odżywianie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa w przyklejanie. Sport i zdrowe odżywianie
Dostępny2035 szt.

„Zabawa w przyklejanie” to seria dla wszystkich dzieci, którzy uwielbiają naklejać i kolorować. W książkach znalazło się mnóstwo ilustracji, które czekają na to, by zapełnić je kolorowymi naklejkami. Są tu też obrazki do pokolorowania i zadania do rozwiązania. Czeka cię ogrom wspaniałej zabawy!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

44
Naklejam, koloruję, rozwiązuję. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam, koloruję, rozwiązuję. Zwierzęta
Dostępny115 szt.

„Naklejam, koloruję, rozwiązuję” to seria książeczek, które zapewnią dzieciom mnóstwo wspaniałej zabawy. Różnego rodzaju aktywności – kolorowanki, zadania do rozwiązywania – sprawią, że żaden maluch nie będzie się nudził.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

45
Kolorowanka z wykrojnikiem. Moje śliczne jednorożce i inne magiczne zwierzaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z wykrojnikiem. Moje śliczne jednorożce i inne magiczne zw...
Dostępny2992 szt.

W serii „Kolorowanka z wykrojnikiem” znalazły się wspaniałe kolorowanki dla wszystkich maluchów. Duży format tych uroczych książeczek zapewni komfort podczas kolorowania. Piękne, ciekawe ilustracje oraz naklejki zapewnią wszystkim dzieciom moc świetnej zabawy.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

46
Koloruję. Cudowne jednorożce i inne stworzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję. Cudowne jednorożce i inne stworzenia
Dostępny43 szt.

„Koloruję…” to zwariowana seria pełna kolorów i sympatycznych zadań w sam raz dla wesołego i aktywnego przedszkolaka. W książkach znajdą się proste i inspirujące aktywności na każdy temat, które zainteresują dziecko. To książki dla przedszkolaków i świetny pomysł na nudę!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

47
Naklejam, koloruję, rozwiązuję. Rozmaitości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam, koloruję, rozwiązuję. Rozmaitości
Dostępny149 szt.

„Naklejam, koloruję, rozwiązuję” to seria książeczek, które zapewnią dzieciom mnóstwo wspaniałej zabawy. Różnego rodzaju aktywności – kolorowanki, zadania do rozwiązywania – sprawią, że żaden maluch nie będzie się nudził.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

48
Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Niedostępny
Brak

Książka ma charakter konstelacyjny; zawiera teksty, które w bardzo różny sposób realizuję główną jej tematykę. Zawarte w monografii artykuły podejmują szczegółowe wątki dotyczące koncepcji nowego człowieka oraz edukacji w Bauhausie, jednocześnie uruchamiając na gruncie polskich badań dyskusję na ten właśnie temat. [?] Projektowanie w Bauhausie rozpoczęło proces tworzenia człowieka w społeczeństwie technologicznie zaawansowanym, przy użyciu przedmiotów, obiektów architektonicznych, które wspomagają możliwości jego rozwoju, przetrwania i niejednokrotnie ekspansji. W nowym milenium filozof Henk Oosterling, odwołując się do słynnych pojęć Martina Heideggera, nazwał ten pełzający proces Dasein as Design (Bycie jako Projektowanie). [?] Formułę tę rozwinął inny filozof Peter Sloterdijk i opisał jako formę konstruowania życia (bios) w społeczeństwie poprzez aplikowanie nowych rozwiązań technologicznych i strategii antropotechnicznych. Ideał nowego człowieka miał i ma do dziś swoje kontynuacje i istotne konsekwencje dla projektowania społeczeństw po II wojnie światowej. Wpisał się w wielu aspektach w szerszy model, który Michel Foucault nazywał wprost biopolityką. Sądzę, że publikacja tej monografii przyspieszy i otworzy nowe możliwości spojrzenia krytycznego na dziedzictwo Bauhausu. Z recenzji profesor Agnieszki Jelewskiej Książka Bauhaus ?nauczanie/nowy człowiek zawiera wystąpienia prezentowane podczas seminarium naukowego, które odbyło się 16 listopada 2019 r. w Łodzi. Jego organizatorami było Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Katedra Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego. Pod koniec roku 2019, kiedy niemal cały świat artystyczny i naukowy obchodził szumnie 100-lecie Bauhausu i kiedy odbyły się setki wystaw, seminariów i konferencji poświęconych tej wyjątkowej instytucji artystyczno­edukacyjnej, także w Łodzi chcieliśmy włączyć się w te obchody i ? może na mniejszą skalę ? dać sygnał o związkach naszej awangardy z praktyką i teorią sztuki wypracowaną w Bauhausie. [?] Artyści związani z tą uczelnią nie tylko byli nauczycielami eksperymentującymi z nowymi metodami kształcenia, ale także wychowywali kolejne pokolenia twórców, którzy zakładali ośrodki edukacyjne zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Dlatego nasze seminarium poświęciliśmy refleksji nad tą częścią spuścizny Bauhausu, rozumianego jako szkoła projektowania działająca w określonym czasie, ale też jako ośrodek, którego wpływ manifestował się także w edukacji. Ze Wstępu Założeniem Bauhausu było przygotowywanie osób utalentowanych artystycznie do roli projektantów w przemyśle i rzemiośle, a także rzeźbiarzy, i architektów. Podstawę stanowiło obszerne, uporządkowane szkolenie obejmujące wszystkie postaci i rękodzieła, omawiające zarówno technikę, jak i formę, ukierunkowane na pracę zespołową w projektach budowlanych. [Bauhaus rozpoczynał] szkolenie nie od ?profesji?, lecz od ?człowieka? posiadającego wrodzoną predylekcję do postrzegania życia jako całości. Walter Gropius,1935 Główną podstawą nauczania w szkołach sztuk pięknych powinien być kurs systematyczny poszczególnych umiejętności, jakie nagromadziły się w ciągu rozwoju sztuki. Należy studiować nie poszczególnych malarzy, lecz typy rozwiązań poszczególnych zagadnień fachowych. Przebieg kursu w szkołach sztuk pięknych powinien przechodzić od rzeczy prostych do coraz bardziej skomplikowanych, zużytkowując tego typu rozwiązania, które daje historia. Władysław Strzemiński,1928

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

49
Bóg - świat - człowiek w traktatach Corpus Hermeticum na tle greckiej tradycji filozoficznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg - świat - człowiek w traktatach Corpus Hermeticum na tle greckiej ...
Niedostępny
Brak

Hermetyzm ? nurt filozoficzno-religijny, który swymi korzeniami sięga starożytności ? także dzisiaj jest przedmiotem zainteresowania nie tylko w kręgach filologicznych, filozoficznych, religioznawczych, lecz przede wszystkim stanowi źródło inspiracji, a czasem wręcz uniesień duchowych czy religijnych, o czym świadczy wiele publikacji dających wykładnię pism hermetycznych w duchu przypominającym egzegezę pism świętych. Na przestrzeni wieków szeroko pojęty hermetyzm wywarł wpływ na postaci tej miary, co Leonardo da Vinci, Albrecht Durer, Sandro Botticelli, Roger Bacon, William Blake, Johannes Kepler, Mikołaj Kopernik, Isaac Newton, John Milton, Carl Gustav Jung. Jego echa możemy również odnaleźć we współczesnej literaturze. Celem tej książki jest zapoznanie czytelnika z jednym z najważniejszych źródeł myśli hermetycznej ? zbiorem greckich traktatów Corpus Hermeticum ? oraz przybliżenie tak zwanej ?hermetycznej triady?, na którą składają się: bóg, świat i człowiek.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

50
Once (Remastered), 4 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Once (Remastered), 4 CD
Nightwish, Mystic Production
Dostępny20 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Dark Chest Of Wonders (Remastered) 2. Wish I Had An Angel (Remastered) 3. Nemo (Remastered) 4. Planet Hell (Remastered) 5. Creek Mary’s Blood (Remastered) 6. The Siren (Remastered) 7. Dead Gardens (Remastered) 8. Romanticide (Remastered) 9. Ghost Love Score (Remastered) 10. Kuolema Tekee Taiteilijan (Remastered) 11. Higher Than Hope (Remastered) CD 2 1. Dark Chest Of Wonders (Instrumental, remastered) 2. Wish I Had An Angel (Instrumental, remastered) 3. Nemo (Instrumental, remastered) 4. Planet Hell (Instrumental, remastered) 5. Creek Mary’s Blood (Instrumental, remastered) 6. The Siren (Instrumental, remastered) 7. Dead Gardens (Instrumental, remastered) 8. Romanticide (Instrumental, remastered) 9. Ghost Love Score (Instrumental, remastered) 10. Kuolema Tekee Taiteilijan (Instrumental, remastered) 11. Higher Than Hope (Instrumental, remastered) CD 3 1. Live To Tell The Tale (Remastered) 2. White Night Fantasy (Remastered) 3. Where Were You Last Night (Remastered) 4. Nemo (Remastered video edit) 5. Nemo (Remastered orchestral version) 6. Nemo (Remastered singback) 7. Nemo (Demo) 8. Wish I Had An Angel (Demo) 9. Ghost Love Score (Remastered orchestral instrumental score) 10. Creek Mary’s Blood (Remastered orchestral instrumental score) 11. Creek Mary’s Blood (Remastered orchestral vocal score) 12. The Siren (Remastered single edit) 13. The Siren (Live version) 14. Kuolema Tekee Taiteilijan (Live version) CD 4 1. Dark Chest Of Wonders (Taubertal live 2005) 2. The Siren (Taubertal live 2005) 3. Ever Dream (Taubertal live 2005) 4. Deep Silent Complete (Taubertal live 2005) 5. The Kinslayer (Taubertal live 2005) 6. High Hopes (Taubertal live 2005) 7. Planet Hell (Taubertal live 2005) 8. Wishmaster (Taubertal live 2005) 9. Slaying The Dreamer (Taubertal live 2005) 10. Kuolema Tekee Taiteilijan (Taubertal live 2005) 11. Nemo (Taubertal live 2005) 12. Ghost Love Score (Taubertal live 2005) 13. Over The Hills And Far Away (Taubertal live 2005) 14. Wish I Had An Angel (Taubertal live 2005)

222,90 zł
205,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 17,83 zł

Wróć do góry