hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.07.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 28 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Izrael już nie frunie, wydanie 5 (Paweł Smoleński), na drugim Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Tom 2. Główka pracuje! (Renata Piątkowska, Joanna Kłos). Kolejny produkt to Puzzle 300 elementów. Kraina Lodu 2. Magiczny czas (Trefl) oraz CzuCzu. Puzzle progresywne 71 elementów. Dinozaury (Bright Junior Media).
1
Izrael już nie frunie, wydanie 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Izrael już nie frunie, wydanie 5
Dostępny
103 szt.

Pasjonująca opowieść o państwie Izrael. W dwudziestu kilku znakomitych reportażach Paweł Smoleński prowadzi nas po zaułkach izraelskich miast, po miasteczkach i kibucach, po plażach, knajpach i świątyniach. Wszędzie gdzie się da, w salonach i na bazarach, rozmawia z ludźmi. Słucha ich opowieści. I pisze: o Fatimie i innych kobietach ze stowarzyszenia Sziruk jadących z misją do kobiet izraelskich, o życiu osadników w strefie Gazy i o likwidacji żydowskich osiedli, o chorobie zwanej „Syndromem Jerozolimy”, o rozpaczy i nadziei, o kibucu Beverly Hills na pustyni Negew, o murze oddzielającym Izrael od terytoriów palestyńskich i powszednim życiu po obu jego stronach, o rabinach i sprzedawcach marihuany, o chasydach i tych, którzy przyjechali budować nowe państwo, o wierze i odchodzeniu od wiary, o polityce i codziennym życiu, o lęku i jego przełamywaniu, o konfliktach i podziałach, o Izraelu Amosa Oza i Etgara Kereta, o zapachach i kolorach, o Żydach z Polski, Maroka, Rumunii, Jemenu, Ukrainy, Etiopii, o tym niezwykłym, unikalnym tyglu kultur, religii, czasów, obyczajów. Pisze o „idei, która była najpierw” i o ziemi, na której przyszło ją urzeczywistnić

37,91 zł
23,50 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,41 zł

26 osób kupiło
2
Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Tom 2. Główka pracuje! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Tom 2. Główka pracuje!
Dostępny
143 szt.

Jeśli lubicie główkować i rozwiązywać zagadki, jeśli idąc po nitce do kłębka chcecie odkrywać tajemnice - to ta książka jest właśnie dla Was. Ona wciąga, zmusza do myślenia, by na koniec odwrócić kota ogonem, zaskoczyć Was i rozbawić. Dorośli chyba też nie będą się nudzili podczas lektury. W końcu wszyscy lubimy troszkę się bać i głośno śmiać. Najlepiej w towarzystwie sprytnych detektywów z Biura Detektywistycznego Dziurka od klucza.

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

15 osób kupiło
3
Puzzle 300 elementów. Kraina Lodu 2. Magiczny czas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 300 elementów. Kraina Lodu 2. Magiczny czas
Trefl, 300
Dostępny
95 szt.

Magiczny czas to puzzle składające się z 300 elementów przedstawiające bohaterów z filmu animowanego Kraina Lodu 2. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

21,19 zł
18,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 2,20 zł

12 osób kupiło
4
CzuCzu. Puzzle progresywne 71 elementów. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Puzzle progresywne 71 elementów. Dinozaury
Bright Junior Media, 71
Dostępny
406 szt.

Grr, wrr! Małe tyranozaury uciekły z gniazda! Ułóżcie puzzle i pomóżcie je odnaleźć! Pełne humoru ilustracje przedstawiają uwielbiane przez dzieci wielkie prehistoryczne gady. Czy rozpoznajecie je wszystkie? Edukacyjny zestaw zawiera 4 układanki o zwiększającej się liczbie elementów, dzięki czemu dzieci mogą stopniowo doskonalić umiejętność układania coraz trudniejszych wieloelementowych puzzli. Doskonale sprawdzi się jako prezent dla dzieci, które są gotowe na coraz większe puzzlowe wyzwania, i dla wszystkich małych fanów wielkich dinozaurów. Puzzle pomagają rozwijać spostrzegawczość, sprawność manualną i wyobraźnię. W edukacyjnym zestawie znajdziecie układanki o rosnącej liczbie elementów: 9, 12, 15 i 35 puzzli i sporych rozmiarach – największy ma blisko pół metra wysokości! Ich układanie to wyzwanie, ale i świetna zabawa. W rozdzieleniu puzzli z różnych układanek pomogą różne kolory tła. Zacznijcie zabawę od ułożenia najprostszej i stopniowo przejdźcie do kolejnych wyzwań. Ułożenie niełatwego tyranozaura to mnóstwo satysfakcji. Czy udało wam się znaleźć wszystkie małe tyranozaury? Dowiedzcie się więcej o dinozaurach z ilustracji i wymyślcie o nich własne historie. Bawcie się i doskonalcie różne umiejętności. W pudełku znajdziecie: • 4 układanki (71 elementów) Pudełko: 16,5 x 19 x 7 cm

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

9 osób kupiło
5
Angielski w tłumaczeniach. Słownictwo. Część 3. Poziom C1-C2 + kurs audio do pobrania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w tłumaczeniach. Słownictwo. Część 3. Poziom C1-C2 + kurs au...
Dostępny
170 szt.

Znasz dobrze język angielski, ale czasami brakuje Ci słówek? Obawiasz się rozmów na zaawansowane lub specjalistyczne tematy, bo nie masz pewności, czy sobie poradzisz? A może uczysz się nowych słów i zwrotów, ale nie potrafisz ich wykorzystać w praktyce? Wiemy, że na tym etapie zaawansowania chcesz posługiwać się angielskim jak native speaker. Książka Angielski w tłumaczeniach. Słownictwo. Część 3. Poziom C1-C2 została stworzona właśnie po to, żeby rozwiązać Twoje problemy i wznieść Twój angielski na jeszcze wyższy poziom! W naszym podręczniku znajdziesz aż 54 tematy z listami słów, które opanujesz poprzez tłumaczenie zdań. Atutem książki jest różnorodna tematyka rozdziałów. Przedstawione zagadnienia dotyczą m.in. matematyki, biologii, geografii, polityki, historii, religii, architektury, sztuki, biznesu czy ekonomii. Dzięki tej różnorodności żaden temat nie będzie Ci już straszny! W środku znajdziesz także setki przydatnych wskazówek: ciekawostki, zagadnienia gramatyczne oraz wiele dodatkowych przykładów użycia wyrazów. Zawarte w książce testy pozwolą Ci sprawdzić wiedzę i utrwalić zapamiętany materiał. Dzięki nim bez trudu opanujesz angielskie słówka i zwroty na poziomie zaawansowanym. Książkę uzupełnia dostępny w internecie kurs audio ze zdaniami nagranymi przez natywnego lektora. Ułatwi Ci on doskonalenie Twojej umiejętności mówienia i rozumienia ze słuchu. Dzięki tej książce: • nauczysz się ponad 2500 przydatnych słów na poziomie zaawansowanym, • razem z angielskim lektorem przećwiczysz wymowę i utrwalisz nowe wyrazy i zwroty, • poznasz wiele praktycznych wyrażeń, kolokacji, idiomów oraz nauczysz się używać ich w kontekście, • przetestujesz swoją wiedzę i wyeliminujesz popełniane błędy, • zmotywujesz się do codziennej nauki. Angielski w tłumaczeniach. Słownictwo. Część 3 to doskonały wybór dla osób, które chcą nauczyć się słownictwa na poziomie C1-C2, poszukują nowych, skutecznych metod doskonalenia umiejętności językowych lub pragną przypomnieć sobie poznane niegdyś słówka czy ugruntować zdobytą dotychczas wiedzę.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

8 osób kupiło
6
Puzzle 300 elementów. Słodkości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 300 elementów. Słodkości
Trefl, 300
Dostępny
60 szt.

Kto uwielbia słodycze? Mamy coś dla łasuchów - Słodkości to puzzle składające się z 300 elementów przedstawiające pyszności. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

21,19 zł
18,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 2,20 zł

6 osób kupiło
7
Pamiętnik brokatowy Jednorożec - Fiolet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,90 zł
36,40 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,50 zł

6 osób kupiło
8
Uleczyć nieuleczalne, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uleczyć nieuleczalne, część 1
Dostępny
95 szt.

...My i tylko my odpowiadamy za nasze bóle i choroby, za nasze przedwczesne starzenie się. Żyjemy nieprawidłowo. Sami obniżamy poziom swoich sił życiowych...Nieuporządkowany tryb życia - oto główna przyczyna przedwczesnego starzenia się i chorób.Osteoporoza - szansa na zwycięstwoKiedy łupie w kręgosłupieCofnąć nowotwórŻegnaj łysinoRecepty naszych babć

48,60 zł
37,91 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 10,69 zł

5 osób kupiło
9
Minecraft. Wrak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Wrak
Dostępny
1054 szt.

Troje czternastolatków spotyka się przypadkiem w starej świetlicy przeznaczonej do remontu. W opuszczonej pracowni komputerowej na przedmieściach Los Angeles znajdują trzy działające komputery z Minecraftem. Jake, Tank i Emily dopiero co się poznali i choć początkowo są wobec siebie nieufni, to wkrótce cała trójka jednoczy się w grze. Kolejne zagadki i tajemniczy wirtualny świat pochłaniają ich coraz bardziej. Chcą dotrzeć do podwodnego miasta skarbów. Realizację planów nastolatków utrudnia strażnik terenu budowy i zarządczyni osiedla. No i wielki napis na ogrodzeniu: „Zakaz wstępu!”. Ale Jake, Emily i Tank pokonują te przeszkody ­ współpracują już nie tylko w Minecrafcie, ale także w realu. Rodzi się między nimi przyjaźń, a liczne perypetie po drodze wystawiają ją na próbę. W grze wciąż natykają się na kolejne wyzwania, a czasu mają coraz mniej. Muszą się śpieszyć, bo za kilka dni zacznie się remont budynku. Pewnego dnia, oprócz awatarów trojga przyjaciół, na serwerze pojawia się tajemnicza postać – Czarownik, władca absolutny świata gry. Innym razem, gdy już szczęśliwie zbliżają się do finału atakuje ich morski potwór Lewiatan. Czy zdążą dokończyć grę? Czy pozostaną przyjaciółmi także po wakacjach?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

6 osób kupiło
10
Ania z Avonlea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ania z Avonlea
Dostępny
1431 szt.

Poznaj dalsze losy uroczej Ani Shirley, która w wieku jedenastu lat trafiła na Zielone Wzgórze. Minęło już ponad pięć lat i teraz Ania, rudowłosa dziewczyna o wielkim sercu i nieprzeciętnej wyobraźni, zamierza zostać nauczycielką. W tym tomie, do którego piękne ilustracje przygotowała utalentowana hiszpańska artystka Ana García, nasza bohaterka napotyka kolejne nieoczekiwane sytuacje i zawiera nowe przyjaźnie. Dzieło Lucy Maud Montgomery, zaliczone do klasyki literatury dla dzieci i młodzieży, stało się ulubioną lekturą kolejnych pokoleń młodych czytelników. Odkryj świat niezwykłej bohaterki, pełen wzruszeń, humoru i niezapomnianych przeżyć!

36,99 zł
29,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,77 zł

5 osób kupiło
11
Bańki mydlane miecz rozkładany 50cm BBAŃ3493 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane miecz rozkładany 50cm BBAŃ3493
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

9,99 zł
Powiadomienie
5 osób kupiło
12
Na równinie węży. Podróż po Meksyku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na równinie węży. Podróż po Meksyku
Dostępny
71 szt.

Paul Theroux spędził życie, przemierzając świat i wysłuchując niezwykłych opowieści ludzi z odległych zakątków globu, by w końcu odkryć, że najciekawsze historie można nieraz usłyszeć tuż za płotem. Poruszony medialną burzą związaną z napływem meksykańskich imigrantów wyrusza na południe i na początek przemierza pas amerykańsko-meksykańskiego pogranicza. Na każdy aspekt życia w tej pustynnej okolicy pada cień granicznego muru. To kolonia taniej siły roboczej dla USA, kontrolowana przez kartele narkotykowe i niszczona przez wojny gangów. Gdy zapuszcza się w głąb kraju, sytuacja wygląda niewiele lepiej. Rozmówcy Theroux opowiadają o narkotykach, przemocy, wyzysku, braku pracy i niesprawiedliwości, która spotyka mniejszości etniczne. Jednak współczesny Meksyk w oczach Theroux ma nie tylko ciemne barwy – to kraj pełen kolorów i energii, a jego mieszkańcy znajdują sposoby, by mierzyć się z trudnościami. Znajdzie się tu też miejsce na humor i ironię – znaki firmowe wielkiego pisarza podróżnika.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
13
Gigant poleca. Tom 4/2021. W dalekiej galaktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigant poleca. Tom 4/2021. W dalekiej galaktyce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Wszyscy myślą, że Donald pracuje w fabryce margaryny. Ale mało kto wie, że jest znakomitym pilotem czasoprzestrzennym! Tym razem wpakował się w niezłe kłopoty – i to w bardzo odległej galaktyce! Czy uda mu się cało wyjśc z opresji?

15,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
14
Niech sobie nie myślą, że jesteśmy kolaborantami. Protektorat Czech i Moraw, 1939-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niech sobie nie myślą, że jesteśmy kolaborantami. Protektorat Czech i ...
Dostępny
57 szt.

Choć użyte w tytule zdanie przypisywane premierowi utworzonego przez Hitlera Protektoratu Czech i Moraw niemal na pewno ma charakter apokryficzny, to znakomicie oddaje dylematy, przed którymi stanęli Czesi pod niemieckim protektoratem, lawirujący między współpracą z III Rzeszą a patriotyzmem. Ujmując rzecz w największym skrócie, to historia ludzi, którzy zdecydowali się dać przeciwnikowi palec, a później przydarzyło im się to, przed czym przestrzega popularne porzekadło. Kontynuacja wielokrotnie nagradzanej książki Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu (Finał Nike 2020, Nagroda im. Jerzego Giedroycia, Nagroda Klio 2019).

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

3 osoby kupiły
15
Disney Maluch. Elementarz 3-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Maluch. Elementarz 3-latka
Dostępny
114 szt.

ElementarzPrawdziwa skarbnica wiedzy dla maluszkawspiera dzieci w poznawaniu otaczającego je świataporządkuje już zdobytą wiedzęułatwia przyswajanie nowych pojęć i rozwija słownictwopomaga ćwiczyć spostrzegawczość oraz logiczne myślenietwarde strony zapewnią zabawę przez wiele miesięcy

32,99 zł
26,06 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,93 zł

3 osoby kupiły
16
Niedoskonały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedoskonały
Dostępny
808 szt.

Nowa rzeczywistość przerosła Simona. Mężczyzna zamknął się w domu, odgrodził się od świata, zerwał kontakty z przyjaciółmi. Został samotnikiem. Ból i wątpliwości dręczyły go jak bezwzględna bestia. Kiedy cierpienie stawało się nie do zniesienia, pomoc nadeszła z najmniej oczekiwanej strony. Majka… Kto by się tego spodziewał? Początkowa niechęć szybko przerodziła się w fascynację, erotyczne napięcie stało się nie do zniesienia. Ale czy w życiu tych dwojga jest miejsce na szczęśliwe zakończenie? A może okrutna przeszłość wyrwie się jednak na światło dzienne i nadzieja na szczęście pryśnie jak bańka mydlana?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
17
CzuCzulotto. Smacznego! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzulotto. Smacznego!
Bright Junior Media, od 18 miesięcy
Dostępny
331 szt.

Mniam, mniam, co to za pyszności? Edukacyjny zestaw sprawdzi się jako układanka i pierwsza gra dla maluchów… i całej rodziny. Pełne kolorów i humoru ilustracje przedstawiają różnorodne potrawy i smakołyki. Zanim maluch opanuje reguły gry, możecie bawić się na różnorodne sposoby dostosowane do umiejętności dziecka. Co więcej, w zestawie znajdziecie poradnik pełen pomysłów na edukacyjne zabawy. Skorzystajcie z naszych podpowiedzi, by w pełen frajdy sposób uczyć się i rozwijać zmysły: wzrok, dotyk, słuch oraz węch i smak. CzuCzulotto doskonały pomysł na grę dla całej rodziny. Gry typu loteryjka rozwijają spostrzegawczość, pamięć i słownictwo. Co więcej, znakomicie uczą radzenia sobie z emocjami pojawiającymi się podczas gry. CzuCzulotto zostało zaprojektowane tak, aby możliwa była zabawa już z niespełna półtorarocznym dzieckiem. Zanim zagracie według reguł, potraktujcie grę jako układankę! Możecie zacząć od zabawy jedną tabliczką i dokładania pasujących do niej 4 żetonów. Następnie stopniowo zwiększajcie liczbę elementów. Możecie dokładać kółeczka na czas lub szukać właściwych pośród zakrytych elementów. Opowiadajcie o ulubionych potrawach. A może zgłodniejecie i zainspirujecie się do wspólnego gotowania? Pomysły na zabawy znajdziecie w poradniku, który dołączyliśmy do zestawu. W pudełku znajdziecie: • 6 plansz • 24 duże żetony • scenariusze zabaw Wymiar planszy: 17.5 x 15.5 cm Średnica żetonu: 6.5 Pudełko: 16.5 x 19.0 x 7.0 cm

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
18
Zagubiony Świetlik. Le Brillant perdu w wersji dwujęzycznej dla dzieci. Opowieści lasu w wersji do nauki języka francuskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubiony Świetlik. Le Brillant perdu w wersji dwujęzycznej dla dzieci...
Dostępny
23 szt.

Język francuski dla dzieci Stary las, świadek wielu niesamowitych historii, dzieli się nimi z młodym czytelnikiem. Świetlik, mały leśny duszek, gubi się w lesie. Zazwyczaj to on pomaga zbłąkanym. Czy jednak uda mu się samemu wydobyć z tarapatów? W mroku czyha wiele nieznanych stworzeń. Jak znaleźć przyjaciół i nie wpaść w pułapki wrogów? Świetlik, ognik, duszek bagienny to postać z ludowych wierzeń słowiańskich, zamieszkująca lasy i bagna. Świecąc żółtym światłem, wskazywał dobrym ludziom drogę, a złych sprowadzał na manowce. Sięgnij po naszą propozycję aktywnej nauki języka francuskiego poprzez zabawę! Książka Zagubiony Świetlik w wersji dwujęzycznej umożliwia naukę języka francuskiego dzieciom, które już potrafią czytać. Warto skorzystać z tej atrakcyjnej formy nauki. Książka stanowi znakomitą edukacyjną pomoc, dając dziecku dobre podstawy do nabycia umiejętności czytania francuskich tekstów ze zrozumieniem. Języka można uczyć się również przez zabawę, a w środku znajdziesz: • wykreślanki, • rebusy, • zagadki. Nagranie AUDIO Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę. Do książki zostało dołączone bezpłatne nagranie. Historia zagubionego świetlika w wersji AUDIO została przygotowana w trzech wersjach: • nagranie w wersji dwujęzycznej, • nagranie w wersji francuskiej, • nagranie w wersji polskiej. W każdej książce znajduje się specjalny kod, który umożliwia pobranie wersji audio (pliki mp3). Adam Święcki – ilustrator, scenarzysta i rysownik komiksowy. Tworzy dla dzieci: seria książek „Gdzie, jak, dlaczego?” o małym chłopcu z wielką wyobraźnią, „Trochę hałasu z głębi lasu” – komiksy dla najmłodszych. Publikuje też dla dorosłych: „Gaia”, „Przebudzone legendy” (cykl oparty na mało znanych polskich legendach i podaniach). Obecnie mieszka w Trójmieście, gdzie łowi w morzu nowe pomysły.

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

2 osoby kupiły
19
Miłość na później - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość na później
Dostępny
138 szt.

Jeśli udawanie miłości jest aż tak łatwe... skąd wiadomo, kiedy jest ta prawdziwa? Gdy jej partner od ponad dekady nagle z nią zrywa, Laurie jest wstrząśnięta – nie tylko dlatego, że pracują w tej samej kancelarii prawniczej, więc musi codziennie go widywać. Jej dotychczas idealne życie rozsypuje się na kawałki, a myśl o powrocie do randkowania w epoce Tindera napawa Laurie autentycznym przerażeniem. Kiedy wiadomość o ciąży nowej partnerki jej byłego lotem błyskawicy rozchodzi się po kancelarii, dziewczyna stwierdza, że tego już za wiele; nie pozwoli się tak upokarzać. I wtedy przypadkowe spotkanie w zepsutej windzie ze słynnym na całą kancelarię playboyem otwiera przed nią nowe możliwości. Jamie Carter nie wierzy w miłość, ale potrzebuje uczciwej, poważnej dziewczyny, żeby zrobić wrażenie na szefostwie. Laurie pragnie, by nowy seksowny mężczyzna dostarczył innego tematu do plotek w kancelarii. Propozycja idealna: rozgrywany w mediach społecznościowych romans na niby, ze strategicznie zaplanowanymi zdjęciami i ustaloną konkretną datą zakończenia. Zemsta będzie słodka...

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
20
Ania na uniwersytecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ania na uniwersytecie
Dostępny
1062 szt.

Poznaj dalsze losy uroczej Ani Shirley, która w wieku jedenastu lat trafiła na Zielone Wzgórze. Minęło już ponad siedem lat i teraz Ania, rudowłosa dziewczyna o wielkim sercu i nieprzeciętnej wyobraźni, wybiera się na studia w Redmond. W tym tomie, do którego piękne ilustracje przygotowała utalentowana hiszpańska artystka, Ana García, nasza bohaterka rozpoczyna samodzielne życie, poznaje nowych przyjaciół i napotyka kolejne nieoczekiwane sytuacje. Dzieło Lucy Maud Montgomery, zaliczone do klasyki literatury dla dzieci i młodzieży, stało się ulubioną lekturą kolejnych pokoleń młodych czytelników. Odkryj świat niezwykłej bohaterki, pełen wzruszeń, humoru i niezapomnianych przeżyć!

36,99 zł
29,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,77 zł

2 osoby kupiły
21
Rosarium Virginis Mariae - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosarium Virginis Mariae
Dostępny
7 szt.

List apostolski Ojca Świętego Jana Pawła II o różańcu świętym.

10,26 zł
8,99 zł

Rabat 12,4%
oszczędzasz 1,27 zł

2 osoby kupiły
22
Puzzle 250 elementów. Nasa collection - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 250 elementów. Nasa collection
Clementoni, 250
Dostępny
20 szt.

Wyjątkowe barwy druku uzyskano dzięki wykorzystaniu technologii Super Kolor. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.5 x 33.5 cm

17,49 zł
15,99 zł

Rabat 8,6%
oszczędzasz 1,50 zł

2 osoby kupiły
23
Koło czasu. Tom 6. Triumf Chaosu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koło czasu. Tom 6. Triumf Chaosu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

Porównywany do „Władcy Pierścieni” monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie Koło Czasu się obraca, wichry losu omiatają ziemię, a Rand al'Thor walczy o zjednoczenie narodów przed Ostatnią Bitwą. Walczy z pułapkami zastawionymi przez nieśmiertelnych Przeklętych na nieświadomą niczego ludzkość. Biała Wieża pod wodzą Elaidy, Zasiadającej na Tronie Amyrlin, postanawia bezzwłocznie przejąć kontrolę nad Randem i poskromić go w razie konieczności. Nynaeve i Elayne rozpoczynają poszukiwania legendarnego ter'angrealu. Niestety, wpadają w ręce Białych Płaszczy, opętanych pragnieniem wyniszczenia wszystkich Aes Sedai. Przebywający daleko Perrin Aybarra czuje przyciąganie Randa - przyciąganie ta'veren przez ta'veren, tak więc po raz pierwszy od tysiąca lat łucznik z Dwu Rzek pomaszeruje na wojnę... „Prawdziwie epicki rozmach na miarę najwybitniejszych dokonań gatunku” – „Sunday Times”

69,90 zł
55,22 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,68 zł

2 osoby kupiły
24
Spotkania z wybitnymi ludźmi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z wybitnymi ludźmi
Dostępny
34 szt.

Spotkania z wybitnymi ludźmi stanowią drugi cykl pism G.I. Gurdżijewa. Po raz pierwszy ukazały się we Francji w roku 1960. Niniejsze trzecie wydanie w języku polskim zostało przygotowane na podstawie oryginalnego tekstu rosyjskiego, który stał się dostępny dopiero w roku 2015. Jak powiedział sam autor, jego zadaniem w tym cyklu było dostarczenie materiału potrzebnego do stworzenia odczucia nowego świata – odczucia rzucającego inne światło na życie człowieka. Spotkania z wybitnymi ludźmi to opowieść o latach dzieciństwa, młodości i pierwszym etapie poszukiwań Gurdżijewa. Nie jest to jednak autobiografia w ścisłym znaczeniu tego słowa. Opowiadając o swoim barwnym życiu i niewiarygodnych wprost przygodach, Gurdżijew daje nam przedsmak innej rzeczywistości i wskazuje na źródła posiadanego przez siebie poznania. Gieorgij Iwanowicz Gurdżijew – uważany za jednego z największych mistyków XX wieku, urodził się w Armenii około 1870 roku i zmarł w Paryżu w 1949. Już we wczesnej młodości jego pragnienie zrozumienia sensu ludzkiego życia stało się tak silne, że zaczął przyciągać do siebie grupę „wybitnych ludzi” – między innymi inżynierów, lekarzy, archeologów – takich samych jak on niestrudzonych Poszukiwaczy Prawdy. Wyruszył z nimi do wielu krajów Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej w poszukiwaniu poznania, które, jak czuli, na pewno kiedyś istniało, ale którego prawie wszystkie ślady gdzieś zaginęły.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
25
Zagubiony Świetlik. Lucerito Perdido w wersji dwujęzycznej dla dzieci. Opowieści lasu w wersji do nauki języka hiszpańskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubiony Świetlik. Lucerito Perdido w wersji dwujęzycznej dla dzieci....
Dostępny
20 szt.

Język hiszpański dla dzieci Stary las, świadek wielu niesamowitych historii, dzieli się nimi z młodym czytelnikiem. Świetlik, mały leśny duszek, gubi się w lesie. Zazwyczaj to on pomaga zbłąkanym. Czy jednak uda mu się samemu wydobyć z tarapatów? W mroku czyha wiele nieznanych stworzeń. Jak znaleźć przyjaciół i nie wpaść w pułapki wrogów? Świetlik, ognik, duszek bagienny to postać z ludowych wierzeń słowiańskich, zamieszkująca lasy i bagna. Świecąc żółtym światłem, wskazywał dobrym ludziom drogę, a złych sprowadzał na manowce. Sięgnij po naszą propozycję aktywnej nauki języka hiszpańskiego poprzez zabawę! Książka Zagubiony Świetlik w wersji dwujęzycznej umożliwia naukę języka hiszpańskiego dzieciom, które już potrafią czytać. Warto skorzystać z tej atrakcyjnej formy nauki. Książka stanowi znakomitą edukacyjną pomoc, dając dziecku dobre podstawy do nabycia umiejętności czytania hiszpańskich tekstów ze zrozumieniem. Języka można uczyć się również przez zabawę, a w środku znajdziesz: • wykreślanki, • rebusy, • zagadki. Nagranie AUDIO Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę. Do książki zostało dołączone bezpłatne nagranie. Historia zagubionego świetlika w wersji AUDIO została przygotowana w trzech wersjach: • nagranie w wersji dwujęzycznej, • nagranie w wersji hiszpańskiej, • nagranie w wersji polskiej. W każdej książce znajduje się specjalny kod, który umożliwia pobranie wersji audio (pliki mp3). Adam Święcki – ilustrator, scenarzysta i rysownik komiksowy. Tworzy dla dzieci: seria książek „Gdzie, jak, dlaczego?” o małym chłopcu z wielką wyobraźnią, „Trochę hałasu z głębi lasu” – komiksy dla najmłodszych. Publikuje też dla dorosłych: „Gaia”, „Przebudzone legendy” (cykl oparty na mało znanych polskich legendach i podaniach). Obecnie mieszka w Trójmieście, gdzie łowi w morzu nowe pomysły.

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

1 osoba kupiła
26
Metoda 7 kluczy. Planer zdrowia. 7 minut dziennie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda 7 kluczy. Planer zdrowia. 7 minut dziennie
Dostępny
7 szt.

Klucz do uzdrowienia – niezwykle dla mnie ważny – znalazłem w zapiskach św. Ignacego Loyoli: „Módl się, jakby wszystko zależało od Boga, lecz działaj, jakby wszystko zależało od ciebie!”. Przekonałem się bowiem wielokrotnie, że nikt jeszcze nie odzyskał trwałego zdrowia bez wkładu własnej pracy i bez wiary – woli zmiany oraz chęci konsekwentnego utrwalania zdrowych nawyków przez odpowiednio długi okres czasu. Stąd właśnie narodził się pomysł na napisanie praktycznego planera zdrowia. Każdy, kto szuka, znajdzie w nim praktyczne ćwiczenia rozpisane na 7 tygodni, które zrewolucjonizują jego podejście do życia i zdrowia. Praca z planerem zajmuje tylko 7 minut dziennie: 1 minutę rano, 2 minuty w ciągu dnia i 4 minuty wieczorem. To sprawdzone i dziecinnie proste ćwiczenia, których efekty przerastają najśmielsze oczekiwania. Przekonały się o tym setki moich pacjentów, niezależnie od życiowej sytuacji i od wieku (byli wśród nich ludzie młodzi, byli też osiemdziesięciolatkowie). Wystarczy, że każdego dnia poświęcisz ćwiczeniom kilka minut, stosując się do praktycznych wskazówek, a poczujesz konkretny zastrzyk zdrowia! • Czym jest zdrowie w pełnym tego słowa znaczeniu? • Jak wytrwać w postanowieniach? • Jak odkryć miarę swojego szczęścia? • Czy istnieje skuteczny sposób na to, aby uczynić swoją wolę bardziej posłuszną? Planer zdrowia nie tylko udzieli Ci odpowiedzi na te pytania, lecz w praktyczny sposób poprowadzi Cię do miejsc, w których odnajdziesz radość życia na miarę Twoich marzeń!

69,80 zł
67,71 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 2,09 zł

1 osoba kupiła
27
Bańki parasol 47cm BBAŃ4224 p16 mix Cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki parasol 47cm BBAŃ4224 p16 mix Cena za 1szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

8,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
28
Dziecięce uczucia - naucz się dzielić z innymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecięce uczucia - naucz się dzielić z innymi
Dostępny
57 szt.

Przedstawiamy książeczki edukacyjne skierowane dla najmłodszych czytelników. Tytuły z serii "Dziecięce uczucia" w prosty i piękny sposób tłumaczą pojęcie inteligencji emocjonalnej, a wszystkie historie są interesujące, zabawne i praktyczne.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
29
Matura. Historia. Vademecum 2022. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura. Historia. Vademecum 2022. Zakres rozszerzony
Dostępny
7 szt.

Vademecum Operonu to Twoja gwarancja sukcesu na egzaminie maturalnym. Zawarte w nim treści pozwolą Ci uporządkować i powtórzyć wiadomości określone w podstawie programowej oraz skutecznie przygotować się do matury! Książka zawiera unikalny kod dostępu do interaktywnej platformy edukacyjnej GieldaMaturalna.pl, na której znajdziesz dodatkowe materiały, testy i informacje. Co znajdziesz w środku? • powtórzenie najważniejszych wiadomości z gimnazjum, • repetytorium materiału z liceum z zakresu podstawowego, • wygodne przedstawienie treści w ujęciu chronologicznym, • zadania domowe motywujące do systematycznej pracy, • praktyczne wskazówki, jak rozwiązywać zadania maturalne.

55,87 zł
50,28 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

1 osoba kupiła
30
Sztuka odpoczynku. Jak znaleźć wytchnienie w dzisiejszych czasach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka odpoczynku. Jak znaleźć wytchnienie w dzisiejszych czasach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Zapracowanie stało się dzisiaj powodem do dumy. Chwalimy się, jak bardzo jesteśmy zajęci, a jednocześnie jesteśmy przemęczeni. Dlatego powinniśmy potraktować wypoczynek jako przejaw troski o siebie. Ta książka, oparta na wielu rzetelnych badaniach naukowych, podpowie nam, jak to zrobić. Jak się relaksujemy? Co uspokaja nasz umysł? Dzięki czemu nasze ciało otrzymuje nową energię? W swojej nowatorskiej książce Claudia Hammond oparła się na największej do tej pory ogólnoświatowej ankiecie na temat odpoczynku, w której wzięło udział osiemnaście tysięcy osób ze stu trzydziestu krajów. Jej wyniki pokazały, jak ludzie odpoczywają i w jaki sposób relaks wiąże się ze stanem zdrowia. Wymieniając – od końca – dziesięć najpopularniejszych form wypoczynku, autorka wyjaśnia, dlaczego relaks jest ważny, a także przytacza wyniki badań naukowych, by móc ustalić, co naprawdę działa. Na koniec przedstawia mapę prowadzącą do bardziej zrelaksowanego, bardziej zrównoważonego życia, która pozwoli każdemu z nas odkryć, jak, gdzie i kiedy uda nam się najlepiej wypocząć. Sztuka odpoczynku znalazła się na krótkiej liście książek nominowanych do nagrody Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego dla najlepszej książki popularnonaukowej. Claudia Hammond jest autorką wielu nagradzanych książek i dziennikarką radiową, prowadzi też zajęcia na temat publicznej wiedzy o psychologii na uniwersytecie w Sussex. W swoim programie radiowym All in the the Mind (Wszystko jest w umyśle) nadawanym na antenie BBC Radio4 propaguje wiedzę o psychologii i zdrowiu psychicznym.

39,99 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
31
Cudowny medalik. Niezwykły dar z nieba. Cudowny medalik w prezencie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowny medalik. Niezwykły dar z nieba. Cudowny medalik w prezencie
Dostępny
1 szt.

Historia cudownego medalika związana jest z objawieniami, których doznała młoda Francuzka św. Katarzyna Labour 1806–1876. Ta prosta wiejska dziewczyna zapragnęła poświęcić się służbie Bożej. Skłonił ją do tego między innymi sen, w którym zobaczyła św. Wincentego Paulo – założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Wstępując do klasztoru miała 24 lata. Maryjnych objawień doświadczyła w 1830 roku będąc jeszcze nowicjuszką i przebywając w paryskim domu macierzystym szarytek przy Rue du Bac. Tuż przed tym doświadczyła innych wizji serca św. Wincentego Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie Chrystusa Króla. Do książki dołączony jest srebrny medalik.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
32
Wgląd. Buddyzm, Tajlandia, ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wgląd. Buddyzm, Tajlandia, ludzie
Dostępny
38 szt.

Fascynująca, osobista relacja z podróży i życia w buddyjskich klasztorach w Tajlandii. Opisująca bezpośrednie doświadczenie praktyki duchowej, której korzenie sięgają tysięcy lat. Przedstawiająca współczesny i dawny buddyzm, współczesną i dawną Tajlandię. To niezbędna lektura dla wszystkich, którzy chcą lepiej poznać buddyzm, Tajlandię i jej mieszkańców. Dla praktykujących medytację i podróżujących do Azji Południowo-Wschodniej. Książka zawiera praktyczne wskazówki, jak dojechać, żyć i praktykować w klasztorach w Tajlandii. Tomasz Kryszczyński jest psychologiem i certyfikowanym, doświadczonym nauczycielem mindfulness. Pierwszy raz formalną, intensywną praktykę uważności rozpoczął na początku lat dziewięćdziesiątych w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat prowadzi zajęcia poświęcone rozwijaniu uważności zarówno w grupach otwartych, jak i zamkniętych, w organizacjach komercyjnych, szkołach wyższych, różnego rodzaju instytucjach. W licznych klasztorach buddyjskich na przestrzeni wielu lat, między innymi w Tajlandii, na Sri Lance, w Anglii i Stanach Zjednoczonych, spędził łącznie kilkanaście miesięcy, badając i doświadczając osobiście u źródeł mindfulness życia we wspólnotach monastycznych.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
33
Kościół. Zarys eklezjologii katolickiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół. Zarys eklezjologii katolickiej
Dostępny
2 szt.

Biskup Edward Ozorowski roztacza obrazy z życia Kościoła od jego apostolskiego zarania aż po dzisiejszy globalny rozkwit. Chcieć poznać Kościół, chcieć nim żyć to nic innego jak podążać za myślą Autora i z miłością chłonąć zadziwiające piękno Kościoła.Biskup Ozorowski jest profesorem nauk teologicznych, od 1970 roku wykładał eklezjologię, przez wiele lat był rektorem Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, a w latach 20062017 arcybiskupem metropolitą białostockim. Po sukcesie pierwszego wydania przygotował edycję poszerzoną książki Kościół. Zarys eklezjologii katolickiej, starając się, aby zachować formę podręcznika.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
34
Buntownik. Jak oszukiwałem służby specjalne PRL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buntownik. Jak oszukiwałem służby specjalne PRL
Dostępny
63 szt.

„Dzieło Buntownik ma rozmach, wręcz epicki wymiar. Przedstawia świat, realia PRL-u pulsujące życiem i kipiące emocjami. [Autor] pokazał świat bez szminkowania, eufemizowania, świat, który trudno by zwać rajem na ziemi. Podobnie jego bohaterowie (z głównym na czele) nie są herosami, świętymi bez skazy. Raczej przeważa w nich moralna małość, nierzadko podłość, a często bezwzględność, egoizm i cynizm. Nie ma tu więc ani amerykańskiej cukierkowatości ani propagandowej gładkości. [...] Powiem od razu, ja takiego PRL-u nie znałem. [...] Bohater powieści zanurzony w bagnie takiego świata wygląda na prawdziwego. Nie jest aniołem, ale też nie jest nikczemnikiem. Jak rozumiem, jest to powieść autobiograficzna; jeśli tak, to trzeba pochylić głowę nad tą autentycznością, a raczej nad tym, że [autor] ustrzegł się pokusy idealizowania charakteru, szminkowania wad czy słabości. Cała ta epickość, wielość rozmaitych przygód i perypetii bohatera kusiłaby mnie do zatytułowania tej książki Forrest Gump PRL-u.” – z recenzji pisarza i publicysty Tadeusza Soleckiego

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
35
Rozważania różańcowe. Z orędziami na czasy ostateczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważania różańcowe. Z orędziami na czasy ostateczne
Dostępny
4 szt.

„Jedyna broń, jaka wam pozostanie, to różaniec i znak pozostawiony przez mego Syna. Codziennie odmawiajcie różańcowe modlitwy.” – słowa wypowiedziane przez Maryję w Akicie, 1973 rok Nasze czasy to czasy Maryi. Dobra Matka przychodzi na ziemię i wzywa, by szczególnie mocno uchwycić się różańca i codziennie go odmawiać. Chce chronić swoje dzieci, wyzwalać je z mocy Złego i umacniać w wierze, dlatego daję tę modlitwę jako deskę ratunku na czasy ostateczne. Modlitewnik zawiera poruszające rozważania tajemnic różańca oraz wybrane przesłania Matki Bożej, przekazane w objawieniach prywatnych i utrwalone w pismach mistyków. Wzbogacą one twoją modlitwę i staną się drogowskazem na drodze do nawrócenia. s. Bożena Maria Hanusiak – pustelnica Archidiecezji Krakowskiej, autorka książek, m.in. Bóg Ojciec mówi do ciebie, Maryja mówi do ciebie, Modlitewnik do św. Józefa oraz Różaniec z orędziami Maryi.

14,90 zł
13,99 zł

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
36
Samotni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samotni
Dostępny
49 szt.

W 1969 roku sześcioro młodych ludzi przyjeżdża do Uppsali. Tu krzyżują się ich drogi i zawiązuje się między nimi swego rodzaju przyjaźń. Jednak pewne wydarzenie zmienia wszystko. Koniec pobytu w Uppsali oznaczać będzie koniec czegoś jeszcze… Kilkadziesiąt lat później naukowiec z uniwersytetu w Lund zostaje znaleziony martwy na dnie wąwozu w lesie koło Kymlinge. Według legendy wąwóz ten jest miejscem, gdzie najstarsi członkowie rodzin żegnali się z życiem. Dokładnie tutaj 35 lat wcześniej zginął ktoś z grupy upssalskich studentów. Samotni to czwarta część cyklu o inspektorze kryminalnym Gunnarze Barbarottim, powieść, w której przyjdzie mu się zmierzyć z nowego rodzaju niebezpieczeństwem i koniecznością przewartościowania wielu spraw. A zwłaszcza swojej starej umowy z Bogiem. Håkan Nesser – jeden z najbardziej znanych szwedzkich twórców kryminałów, autor wielu powieści i opowiadań. Urodził się i wychował w mieście Kumla w środkowej Szwecji, jednak większość dorosłego życia spędził w Uppsali, gdzie do 1998 roku pracował jako nauczyciel, dopóki nie zaczął utrzymywać się z pisania. Największą popularność przyniósł mu cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie. Innym znanym cyklem kryminalnym Nessera jest seria z inspektorem Gunnarem Barbarottim.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
37
Retro Love CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Retro Love CD
praca zbiorowa, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny
7 szt.

Nikt nie śpiewał o miłości tak jak artyści dwudziestolecia międzywojennego. Pełne czułości, namiętności i zaangażowania utwory wykonywali m.in. Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fogg, Adam Aston czy Chór Dana.Ich szlagiery z filmu, teatru, kabaretu, ale i mniej znane perełki usłyszymy na wyjątkowej dwupłytowej kompilacji "Retro Love". Cześć pierwsza prezentuje najpiękniejsze piosenki z okresu przedwojennego, które zachwycają poetyckością i bogatym instrumentarium. Druga część to hity i ballady, które królowały na listach przebojów w latach 70-90. XX wieku.Anna Jantar, Izabela Trojanowska, Zdzisława Sośnicka, Zbigniew Wodecki, Kombi, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Krawczyk to oni swoimi utworami odpowiadają o różnych obliczach miłości. Retro Love to najpiękniejsze miłosne wyznania nie tylko dla miłośników retro-piosenek!

35,56 zł
33,78 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,78 zł

1 osoba kupiła
38
Męskie Granie 2010-2019, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Męskie Granie 2010-2019, LP
różni wykonawcy, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.17

Płyta „Męskie Granie 2010–2019” to dziesięć hymnów Męskiego Grania, plejada mistrzów polskiej sceny, teksty, które zna prawie każdy, i zapis wspomnień z najlepszej letniej trasy w kraju! Męskie Granie wystartowało w 2010 roku. Chyba nikt wtedy nie przypuszczał, że pierwszych siedem koncertów w ramach trasy zainicjowanej przez Żywiec rozpocznie legendarną już imprezę, pełną muzycznych zaskoczeń, wzruszeń i fascynujących spotkań. Pierwszym szefem muzycznym Męskiego Grania był Wojciech Waglewski, który napisał tekst i muzykę do pierwszego hymnu trasy – „Wszyscy muzycy to wojownicy”, zaśpiewanego razem z Maciejem Maleńczukiem i Abradabem. Kolejny rok przyniósł następny hit – „Kobiety nam wybaczą” nagrany przez Wojciecha Waglewskiego, Lecha Janerkę, Spiętego, Fisza oraz Leszka Możdżera. I już było jasne, że znakiem rozpoznawczym Męskiego Grania będą genialne utwory, wynik zderzenia osobowości, talentów, charyzmy najlepszych polskich artystów. Eksperymenty, artystyczna odwaga, świetna zabawa, szalone pomysły – to wszystko stało się stemplem kolejnych tras Żywca. I wierna publiczność, która co rok chóralnie śpiewa z artystami każdy kolejny hymn Męskiego Grania. Lista utworów: Strona A 2010 – Wszyscy Muzycy To Wojownicy 2011 – Kobiety Nam Wybaczą 2012 – Ognia! 2013 – Jutro Jest Dziś 2014 – Elektryczny Strona B 2015 – Armaty 2016 – Wataha 2017 – Nieboskłon 2018 – Początek 2019 – Sobie i Wam

180,90 zł
166,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,47 zł

39
Techno do miłości, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techno do miłości, CD
Bass Astral, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

Artysta o albumie: Mimo iż chciałem zrobić wszystko sam, to zrozumiałem, że muzykę najbardziej kocham robić razem. Każda piosenka na tej płycie to inna relacja. I mimo, że będzie napisane, że to płyta solowa, to jest ona bardziej jak ekscentryczna orkiestra. Na swojej muzycznej drodze spotkałem wielu wspaniałych ludzi. Z niektórymi mówiliśmy sobie na melanżach „zrobimy coś wierzę”, innych podziwiałem na scenie i marzyłem, żeby razem coś nagrać. Z jednymi pisałem jedynie na internetowym komunikatorze, z drugimi kradłem konie, z trzecimi medytowałem, z czwartymi piłem, z piątymi tańczyłem, z szóstymi gadałem po nocach, a siódmych sobie wymyśliłem. To płyta o miłości, miłości do kobiety, do tych ludzi, oraz do tych co będą tego słuchać. Na ‘Techno do miłości’ zaśpiewali i zagrali znajomi i przyjaciele napotkani przez wszystkie 6 lat życia Bass Astral. Muzyka komponowana, gwizdając przy pianinie albo programowana mozolnie na komputerze. Są na niej kompozycje autorskie oraz remixy polskich kapel. Są to piosenki taneczne jak i melancholijne, piosenki poważne i te lekkie. Momentami eksperymentalne, wzniosłe a za chwilę boleśnie bezpośrednie. W swoich poszukiwaniach chciałem robić piosenki ambitne, tworzone z przypadku. Wpuszczać kontrolowany, melodyjny chaos i łączyć z zapadającymi w pamięć refrenami. Muzyka na tej płycie to miks gatunków który nazywam Polish EDM. Starałem się stworzyć miejsce na każdego rodzaju twórczość, która chciała się przez nas wyrazić. Na płycie usłyszycie gościnnie: Hania Rani, Gypsy, Sarka, Ericonne, DID, Palka, ULTRA, Erektion, Against the Grain, Lulu x Uaziuk, Tomek Tracz, Jakub Marcel, Leszek Zadymka czy Jose Pepe Kumba. Za oprawę graficzną odpowiedzialna jest krakowska artystka i tatuatorka Kasia Zagórska. Pochodzę ze wsi Brzeźnica. W wieku dojrzewania uciekłem z niej i chciałem się odciąć bo wydawała mi się zamknięta. Zaznałem miejskiego życia, ukształtowałem się jako muzyk, poznałem wszystkich muzycznych przyjaciół i towarzyszy. Wielu z nich usłyszycie na tej płycie. Po latach w mieście wróciłem do wiejskiego życia i nagrałem ten album. Moją główną muzyczną ideą jest połączyć to, co stoi w sprzeczności. Dlatego „Techno do miłości”. Raz cepem, raz wierszem. Lista utworów: 1. Before I Died | Bass Astral & Ericonne 2. Samotność w klubie disco | Bass Astral & ULTRA 3. Waiting for love | Bass Astral & Ericonne & Sarka 4. Water | Bass Astral & DID 5. Fool | Bass Astral & Leon Zadymka 6. Scream | Bass Astral & Hania Rani 7. Gdzieś indziej | Bass Astral & Palka 8. Dostałem pierdolca | Bass Astral & Erektion 9. Pałace | Bass Astral & Lulu x Uaziuk 10. Rozłąka majowa 404 | Bass Astral & Against The Grain 11. Jungle beatz | Bass Astral & Jakub Marcel 12. Daleko | Ericonne & Jose Pepe Kumba 13. Cold Night | Bass Astral & Tomek Tracz 14. Love is | Bass Astral & Gypsy

43,90 zł
40,39 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

40
Dziecko w śniegu, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecko w śniegu, wydanie 2
Dostępny
96 szt.

Dzieciństwo spędził w Katowicach. Mieszkał w domu opuszczonym przez Niemców. W przestronnych i jasnych pokojach stały meble w stylu biedermeier. Przymocowane były do nich tabliczki z ciemnego metalu z napisem „własność Trzeciej Rzeszy” i swastyką. Swastyki stały się codziennością, oswojoną częścią jego dziecięcego imaginarium. Jako mały chłopiec bawił się z kolegami „w Auschwitz”. Włodek Goldkorn – Żyd, Polak, ceniony włoski publicysta – podobnie jak wiele innych dzieci osób ocalałych z Holocaustu całe życie spędził w cieniu Zagłady, wśród strzępków opowieści, fragmentów wspomnień. Jego ciocia Nachcia poszła do komory gazowej z córeczką na rękach. „To nie jest świat godzien tego, żeby na nim żyć” – powiedziała, choć mogła oddać dziecko i uniknąć śmierci. Jego ciocia Chajtełe, uciekając przed Niemcami, porzuciła niemowlę w śniegu. Przeżyła. Tego, kto przetrwał Zagładę, nie można sądzić ludzką miarą, pisze Goldkorn. Prawda o Zagładzie leży w wielości narracji, w niepewności wspomnień, w niedomówieniach. Jest opowieścią świadków, ale też katów. Dziecko w śniegu to traktat o pamięci, o prawdzie, o doświadczeniu zła, o przetrwaniu.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

41
Walc dla Izabeli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walc dla Izabeli
Dostępny
37 szt.

Porywająca opowieść o poświęceniu, niezłomnej walce o miłość i życie w obliczu wojennego zła. Koniec czerwca 1939 roku. Izabela Langer, młoda i beztroska dziewczyna, wychowująca się w rodzinie o niemiecko-polskich korzeniach, przygotowuje się do balu organizowanego z okazji rozpoczynających się wakacji. Tego wieczoru poznaje Jakuba Abramowicza – niepokornego pianistę. Mimo początkowej niechęci ich relacja przeradza się w gorące uczucie. Sielankę przerywa wybuch wojny. We wrześniu na Warszawę spadają pierwsze bomby, rozpoczyna się okupacja i represje. Izabelę i Jakuba dzieli wiele – ona nosi niemieckie nazwisko i jej rodzina oficjalnie sympatyzuje z okupantem, on jest Żydem, prześladowanym i poniżanym. Izabela postanawia za wszelką cenę pomóc ukochanemu. Rozpoczyna się walka o życie i miłość…

42,90 zł
33,89 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,01 zł

42
Homilie (nie) tylko dla dzieci na lata A, B i C - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homilie (nie) tylko dla dzieci na lata A, B i C
Dostępny
14 szt.

„Jeśli się nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”. Te słowa Pana Jezusa przynaglają, by pielęgnować w sobie młodość ducha i perspektywę nieustannego rozwoju. Dziecięca ciekawość świata, świeżość spojrzenia, może nawet nieco naiwna szlachetność oraz wiara bez zastrzeżeń i nieustanne zadziwienie nad geniuszem ewangelicznej mądrości, mogą nas doprowadzić do bram nieba. Dlatego warto oczami dziecka spojrzeć na Jezusową naukę. Zawarte w tej książce homilie na niedziele (lata A, B i C) oraz wybrane uroczystości i święta – jak zauważa sam autor – „nie są po to, aby się pochwalić czy zabłysnąć, lecz po to, aby z pokorą odkrywać, jak bardzo cenni jesteśmy w oczach Bożych i jak bardzo Jemu na nas zależy”. Większość zamieszczonych tu kazań została wygłoszona podczas ponad trzydziestoletniej pracy duszpasterskiej autora w kilku parafiach. Część z nich była opublikowana we „Współczesnej Ambonie”, z którą współpracował przez wiele lat. Zachęcamy do lektury Homilii (nie) tylko dla dzieci, zarówno duchownych, jak i świeckich czytelników, starszych i młodszych. Oprócz inspiracji dla kaznodziejów, mogą być one także pogłębieniem niedzielnych i świątecznych refleksji związanych z liturgią słowa na dany dzień. Wszyscy mogą znaleźć tu również dużą dawkę nadziei i optymizmu, tak bardzo potrzebnych w przemierzaniu labiryntów ludzkiego życia i w roztropnej trosce o piękny kształt naszego chrześcijaństwa. Ks. Ryszard Piwowarczyk urodził się 4 września 1961 roku w Czerwonej Górce, w województwie świętokrzyskim. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Łącznej i Technikum Mechanicznego w Kielcach, studiował w kieleckim Seminarium Duchownym. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1987. Pracował jako wikariusz, między innymi, w parafii Św. Jadwigi Królowej w Kielcach i w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Od 2005 roku jest proboszczem w parafii św. Władysława w królewskim grodzie Szydłów. Ponad dwadzieścia lat współpracował z kwartalnikiem homiletycznym „Współczesna Ambona”, gdzie drukowane były jego homilie, głównie dla dzieci, ale także dla młodzieży i dorosłych. Jest też współautorem kilku publikacji o historii parafii Szydłów i wybitnych postaciach z nią związanych.

43,00 zł
31,82 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,18 zł

43
Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września
Dostępny
75 szt.

Dwadzieścia la temu światem wstrząsnęła seria zamachów, której nigdy wcześniej i jak dotąd nigdy potem nie było. Wielokrotnie nagradzany dziennikarz i bestsellerowy historyk Garrett Graff opowiada historię ataku z 11 września 2001 r. słowami tych, którzy go przeżyli. Opierając się na nigdy wcześniej nie publikowanych niedawno odtajnionych dokumentach, wywiadach i ustnych historiach prawie pięciuset bohaterów, pokazuje najbardziej żywy i ludzki portret tej tragedii. To coś więcej niż zbiór zeznań naocznych świadków. Ojciec i syn pracujący w Północnej Wieży, odnalezieni na różnych końcach strefy uderzenia; strażak poszukujący swojej żony pracującej w World Trade Center; operator połączeń telefonicznych podczas lotu, który obiecuje podzielić się ostatnimi słowami pasażera z rodziną; ukochany kapelan FDNY, który odważnie odprawia ostatnie obrzędy umierających, tracąc własne życie, gdy zawalą się Wieże; generałowie w Pentagonie, którzy załamują się i płaczą, gdy nie wolno im wbiegać do płonącego budynku, aby spróbować uratować swoich kolegów. Jedyny samolot na niebie, splatając ze sobą niesamowite doświadczenia ludzi uczestniczących w jednej z największych tragedii naszych czasów, stanowi piękny hołd dla odwagi zwykłych Amerykanów. To jedyne w swoim rodzaju głębokie i boleśnie przejmujące studium człowieczeństwa w obliczu wydarzeń, które zmieniły bieg historii i życie nas wszystkich.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

44
Jak nie być buddystą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie być buddystą
Dostępny
35 szt.

Myślisz, że jesteś buddystą? To pomyśl jeszcze raz. W tej ożywczej i prowokacyjnej książce mistrz buddyzmu tybetańskiego – Dzongsar Jamyang Khyentse – wyzywa buddyjski świat, kwestionując powszechnie przyjęte błędne przekonania, stereotypy i wyobrażenia. W sposób nadzwyczaj sugestywny i oryginalny wyjaśnia istotę buddyzmu w czterech punktach, które przedstawia jako wyzwanie: 1. Czy potrafisz przyjąć, że wszystkie rzeczy są nietrwałe i nie ma żadnej esencjonalnie istniejącej materii ani koncepcji, która byłaby trwała? 2. Czy potrafisz przyjąć, że wszystkie emocje to ból i cierpienie, że nie ma emocji, która byłaby czystą przyjemnością? 3. Czy potrafisz przyjąć, że wszystkie zjawiska są złudne i puste? 4. Czy potrafisz przyjąć, że oświecenie jest pozakoncepcyjne, a więc to nie raj, w którym panuje idealny błogostan, lecz uwolnienie się od złudzeń? Według Dzongsara Jamyang Khyentse’go możemy się uważać za buddystę tylko wtedy, gdy stanowczo udzielimy twierdzącej odpowiedzi na wszystkie cztery pytania. Na czym więc polega bycie buddystą? Być może nie urodziłeś się w buddyjskim kraju czy rodzinie, być może nie nosisz szat i nie golisz głowy, być może jesz mięso, a twoim idolem jest Eminem albo Paris Hilton. Nie znaczy to jednak, że nie możesz być buddystą. Dzongsar Jamyang Khyentse (ur. 1961) – tybetańsko-bhutański lama, znany filmowiec (scenarzysta i reżyser m.in filmów Puchar Himalajów oraz Podróżnicy i magowie), artysta i pisarz, autor bestsellerów na temat buddyzmu. Jest spadkobiercą legendarnych mistrzów buddyjskich: Dziamjanga Kjence Łangpo (1820–1892) i Dzongsara Kjence Cieki Lodro (1893-1959). Zdobył sobie powszechne uznanie jako znakomity nauczyciel i autor niezwykle ambitnych projektów, takich jak choćby przekład całego tybetańskiego kanonu buddyjskiego na języki zachodnie (84000.co – Translating the Words of the Buddha). Stoi na czele organizacji charytatywnych i klasztorów, gdzie sprawuje opiekę nad około tysiącem sześciuset mnichów zamieszkałych w sześciu klasztorach i instytutach w Azji. Mówi o sobie jako o tradycjonaliście, bo jest przeciwnikiem dopasowywania nauk Buddy do potrzeb współczesnych odbiorców, ale też żarliwym krytykiem sentymentalnego przywiązania do kultury tybetańskiej. W swej książce Jak nie być buddystą zachęca do zrewidowania najbardziej fundamentalnych założeń i przekonań oraz do wkroczenia na autentyczną buddyjską ścieżkę.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

45
Zalli Warrin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zalli Warrin
Dostępny
27 szt.

Wymagająca, ale wciągająca, intrygująca i... nagradzająca – Zalli Warrin to książka, do której można powracać wielokrotnie. Nieoczywista i niecodzienna: Zalli Warrin jest powieścią wymagającą – wymaga skupienia i koncentracji. Wymaga również całkowitego zanurzenia się w jej opisach, a także rozgryzienia budujących ją wątków. I choć tyle wymaga, to za podjęty wysiłek wspaniale nagradza! Nagradza pięknem opisów, zaskakującymi wydarzeniami i niebanalną fabułą. A do tego potrafi rozbawić Czytelnika w najmniej spodziewanym momencie. Zagłębienie się w metafizyczny świat przedstawiony w Zalli Warrin odrywa od rzeczywistości i przenosi w zupełnie nowe, nieznane wymiary, alternatywne rzeczywistości, inspirowane kulturą i językiem plemion bałtowskich. Czy różne płaszczyzny rzeczywistości mogą się przenikać? Gdzie się łączą? Czy znany nam rozwój wydarzeń jest jedynym możliwym…?

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

46
Łączniczka "Zośki". Wspomnienia Danuty Rossman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łączniczka "Zośki". Wspomnienia Danuty Rossman
Dostępny
1079 szt.

Danuta Rossman (z d. Zdanowicz) urodziła się w 1922 roku i wychowała w środowisku warszawskiej inteligencji. Jej młodzieńcze lata przypadły na okres wojny. Była harcerką i nieocenioną łączniczką Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, ale przede wszystkim pełną życia dziewczyną. Największą radość czerpała ze spotkań z przyjaciółmi z liceum Batorego i gimnazjum Królowej Jadwigi. To byli bohaterowie Kamieni na szaniec. Uwielbiała tańczyć i śpiewać. Choć powodzenie miała ogromne, to nade wszystko ceniła przyjaźń. W czasie wojny brała udział w licznych akcjach zbrojnych, walczyła w Powstaniu Warszawskim, a po jego zakończeniu przebywała w obozach jenieckich na terenie Niemiec. Po wojnie wraz z mężem, Janem Rossmanem, kontynuowali pracę nad rozwojem działalności harcerstwa w Polsce i za granicą, mając na niego kluczowy wpływ. Danuta Rossman była kobietą o silnym charakterze. Pomimo trudnych doświadczeń, nigdy nie narzekała na swój los. Nie lubiła bezczynności, wolała działać, podejmując wielowymiarową walkę nie tylko z okupantem, ale przede wszystkim walkę wewnętrzną, duchową, o siebie i o drugiego Człowieka. Łączniczka „Zośki” to ważny głos w sprawie udziału kobiet w walce w czasie wojny. Bohaterka wspomnień jest dowodem na to, że rola kobiet była nieoceniona i nie ograniczała się jedynie do pomocy, wsparcia i łączności. Książka Doroty Majewskiej i Aleksandry Prykowskiej to autoryzowany zapis życia Danuty Rossman wzbogacony o dotąd niepublikowane dokumenty i fotografie.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

47
Szantaż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szantaż
Dostępny
3 szt.

Mroczne sekrety z przeszłości znanej projektantki modowej i stalker, który może zrujnować jej karierę – nowe oblicze romansu gangsterskiego w pełnym blichtru świecie celebrytów. Patrycja Krzemińska jest cenioną w świecie celebrytów projektantką mody. Jej kreacje zdobią wszystkie ważniejsze uroczystości medialne. Pewnego dnia kobieta otrzymuje tajemniczą wiadomość. Stalker zna mroczny sekret z przeszłości Patrycji, który może zrujnować jej reputację. W dodatku nie zamierza przebierać w środkach, by ją zniszczyć, chyba że kobieta okaże mu bezwarunkowe posłuszeństwo. Zaczyna się mroczna gra, w której stawką okazuje się coś więcej niż tylko dobre imię projektantki. W tym samym czasie dochodzi do zaginięcia męża Patrycji, a w jej życie wkracza przystojny prawnik, gotowy nieść pomoc i wsparcie. Niby niepowiązane ze sobą wydarzenia okazują się intrygą z drugim dnem. Komu powinna zaufać Patrycja? I czy namiętność może pokonać nienawiść?

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

48
Tam, gdzie stąpały moje stopy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tam, gdzie stąpały moje stopy
Dostępny
2 szt.

Jaką cenę musi zapłacić kobieta, by stać się kochaną, spełnioną i wyzwoloną? Los nie oszczędzał głównej bohaterki. Dzieciństwo spędzone z dala od rodziców naznaczyło ją traumą na całe życie. Małżeństwo, choć początkowo usłane różami, okazało się piekłem na ziemi. Po tragicznej śmierci męża, samotna z dwójką dzieci, targana różnymi emocjami, podejmuje walkę o byt dla siebie i swoich córek. Decyzje, z jakimi przyszło jej się zmierzyć, były mniej lub bardziej trafne, a wybory, jakich dokonała, nie zawsze pozytywnie wpłynęły na jej losy.

39,90 zł
18,35 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 21,55 zł

49
Pra. Iwaszkiewiczowie. Opowieść o rodzinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pra. Iwaszkiewiczowie. Opowieść o rodzinie
Dostępny
1117 szt.

Nowe i uzupełnione wydanie najbardziej fascynującej książki o rodzinie Iwaszkiewiczów, napisanej przez prawnuczkę Jarosława. Ludwika Włodek poruszyła wątki dotąd przez biografów marginalizowane. Opowiedziała losy całej rodziny – aż do dzisiaj. Pokazała Iwaszkiewicza uwikłanego w sprawy żony, córek i wnuków. Rozdartego pomiędzy ukraińską przeszłością i warszawską codziennością. Zaangażowanego w sprawy publiczne i domowe. Myślącego o dalekich podróżach i tęskniącego do kochanków. Dotąd nikt z taką odwagą, a jednocześnie delikatnością nie opisał stosunków panujących na Stawisku, w domu, w którym Anna i Jarosław spędzili większość swojego długiego życia i w którym, jako mała dziewczynka, mieszkała także autorka. Rozmawiała z rodziną, a także z przyjaciółmi pisarza i jego bliskich. Czytała ich nieopublikowane listy, wspomnienia i pamiętniki. Tak powstała przejmująca opowieść: miejscami tragiczna, miejscami zabawna, pełna anegdot i obalająca wiele mitów. Ludwika Włodek – reporterka i socjolożka. Wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim, specjalistka od nacjonalizmów i polityki tożsamości, zainteresowana procesami transformacji ustrojowej, dekolonizacją i migracjami, od Azji Centralnej, poprzez Europę Środkową po Francję. Autorka książek: Wystarczy przejść przez rzekę (2014), Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia (2014), Cztery sztandary, jeden adres (2017), Gorsze dzieci Republiki (2020). Weganka.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

50
Catching A Tiger. Anniversary Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catching A Tiger. Anniversary Edition, CD
Lissie, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Record Collector 2. When I'm Alone 3. In Sleep 4. Bully 5. Little Lovin' 6. Stranger 7. Loosen the Knot 8. Cuckoo 9. Everywhere I Go 10. Worried About 11. Look Away 12. Oh Mississippi

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

51
Kalendarz z abp. Fultonem Sheenem 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz z abp. Fultonem Sheenem 2022
Dostępny
14 szt.

Praktyczny i pomocny terminarz, zawierający najpiękniejsze i ponadczasowe myśli wybitnego amerykańskiego kaznodziei, abp. Fultona Sheena. W kalendarzu znajdują się refleksje na każdy dzień roku oraz miejsce na indywidualne zapiski.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

52
Chwyć mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Chwyć mnie
Dostępny
4 szt.

Porywająca historia miłosna autorki bestsellerów z listy „New York Timesa”! Życie Emily to wielka trasa koncertowa. Jej świetnie zapowiadający się country-rockowy zespół Carolina George ma ambicje stania się legendą branży muzycznej. Pewnej nocy znużenie trasą, za dużo wypitej tequili i wybuch wzajemnej chemii sprawią, że Emily wda się w płomienny romans z zabójczo przystojnym, wytatuowanym buntownikiem, przedstawicielem wytwórni płytowej. Przygoda, która powinna była skończyć się nad ranem, może zagrozić wszystkiemu, na co Emily i cały jej zespół tak ciężko pracowali. Royce, spędzając noc z wokalistką Carolina George, popełnia największy błąd swojego życia. Jeśli nie uda mu się ściągnąć zespołu do swojej wytwórni, cenę za to zapłaci jego rodzina. Czy kompletne zauroczenie Emily przekreśli wcześniejsze starannie ułożone plany? Młoda piosenkarka przemilcza nękające ją demony przeszłości i traumatyczne wspomnienia przemocy, której doznała. A przystojny buntownik z kolei nie jest gotów wyjawić pewnych szczegółów swojej pracy w wytwórni ani planów, jakie snuł przed poznaniem Emily. Przeszłość Royce’a to historia błędów i bolesnych miłosnych rozczarowań. Czy jego miłość do Emily okaże się kolejnym dramatem?

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

53
Niebezpieczne związki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczne związki
Dostępny
4 szt.

Miłość buduje, umacnia, uszczęśliwia, daje radość i poczucie spełnienia. To prawda. Ale nie cała. I nie do końca. Miłość może też niszczyć, burzyć, wichrzyć, a nawet zabijać. Nieważne, że robi to w jedwabnych rękawiczkach o ledwo uchwytnym zapachu płatków róż. Niebezpieczeństwo zawsze jest blisko, zagrożenie zawsze jest realne, ciemne chmury w każdej chwili mogą nadciągnąć zza horyzontu. Mogą. Ale nie muszą.

42,00 zł
21,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,00 zł

54
Megadeth. Nieznana historia powstania legendarnej płyty Rust in peace - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Megadeth. Nieznana historia powstania legendarnej płyty Rust in peace
Dostępny
104 szt.

Wokalista i gitarzysta Megadeth przedstawia kulisy powstania legendarnej płyty zespołu – „Rust in Peace” Gdy album „Rust in Peace” ukazywał się w 1990 roku, przyszłość zespołu była niepewna. W związku z niedawnym występem na bijącym wszelkie rekordy popularności festiwalu Monsters of Rock, a także wobec sporej popularności na listach sprzedaży nowych albumów Slayera, Anthrax i Metalliki, ciążyła na nim coraz większa presja, by wydać wyjątkowy krążek. W książce Megadeth. Nieznana historia powstania legendarnej płyty Rust in peace wokalista i gitarzysta grupy, Dave Mustaine, odsłania przed czytelnikami zespołową kuchnię – proces twórczy, lecz także szaleństwo, które towarzyszyło muzykom w trakcie prac nad najsławniejszą płytą zespołu. Wspomina o żmudnych poszukiwaniach nowych członków grupy oraz ekipy wspomagającej formację, o próbach łączenia interesów różnych muzyków oraz radzenia sobie z problemami, które trapiły ich, gdy album zaczynał odnosić sukces. Przeczytamy tu także o presji związanej ze sławą, która ostatecznie doprowadziła do rozpadu zespołu. A jednak ten rozpad stanowił jedynie początek kolejnego etapu. Narodziny tego albumu okazały się zaledwie wstępem do tego, co nastąpiło później. Alkohol, narkotyki, seks, pieniądze, władza, prestiż oraz kłamstwa – zarówno te, które zespołowi opowiadali ludzie z branży, jak i te, którymi muzycy formacji raczyli się nawzajem – sprawiły, że łączącą niegdyś członków zespołu więź przeżarła rdza, która strawiła wszystko, poza samą muzyką. Dave Mustaine – lider zespołu Megadeth, wokalista, kompozytor i gitarzysta, który na scenie jest od niemal czterech dekad. Jego wspomnienia, wydane pod tytułem Mustaine, trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”. Mieszka w Nashville. Joel Selvin – pisze o muzyce popularnej dla „San Francisco Chronicle” od 1970 roku. Jest autorem m.in. książek Fare Thee Well i Altamont oraz współautorem bestsellera Sammy’ego Hagara, Red. Mieszka w San Francisco.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

55
Perpetual Burn, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perpetual Burn, CD
Jason Becker, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.07

Lista utworów: 1. Altitudes 2. Perpetual Burn 3. Mabel's Fatal Fable 4. Air 5. Temple of the Absurd 6. Eleven Blue Egyptians 7. Dweller in the Cellar 8. Opus Pocus

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

56
Epilogue, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Epilogue, LP
To The Grave, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Lista utworów: 1. Holocaustralia 2. Ecocide 3. Pest Control 4. Hell Hole 5. Slaughter Forever 6. Gristle Blower 7. The Devil in Sheepskin 8. Wastage 9. Skin Like Pigs 10. Lips & Assholes 11. Seven Billion Reasons Why 12. Hear Evil, See Evil (The Haunting of 2624 Dog Trap Rd) 13. Miserable Summer 14. (•REC)] 15. Terrorist Threat 16. Kill Shelter 17. Death by a Thousand Cuts 18. Recoil in Horror (活き締め) 19. The Ghost of You

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

57
Malevolent Thoughts Of A Hastened Extinction, LP, żółty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malevolent Thoughts Of A Hastened Extinction, LP, żółty
Cognitive, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Eniac (04:47) 2. The Maw (03:18) 3. Arterial Red (03:41) 4. From the Depths (03:39) 5. Oroborous (02:55) 6. To Feed the Worms (04:03) 7. Malevolent Thoughts (03:57) 8. Tearing Tendon from Bone (03:46) 9. Destitute (05:46) 10. Of a Hastened Extinction (03:27)

127,90 zł
117,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,23 zł

58
Extraction, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Extraction, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.09

Lista utworów: 1. Extraction 2. Greg/Victor Wooten/Dennis Chambers Howe - Extraction [CD] 3. Greg Howe/Victor Wooten/Dennis Chambers ~ Extraction (used) 4. Greg Howe/Victor Wooten/Dennis Chambers - Extraction 5. Extraction - Cd 6. Greg Howe - Extraction 7. Greg Howe/victor Wooten/dennis Chambers : Extraction Cd (2003) 8. Greg Howe/Victor Wooten/Dennis Chambers ~ Extraction (new) 9. Id1398z - Greg Howe - Extraction - Cd - 10. Greg Howe - Extraction (CD) 11. EXTRACTION 12. Extraction By Greg Howe (cd, Oct-2003, Tone Center)

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

59
Whales And Leeches, 2 LP, kolorowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whales And Leeches, 2 LP, kolorowy
Red Fang, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Doen 2. Blood Like Cream 3. No Hope 4. Crows In Swine 5. Voices Of The Dead 6. Behind The Light Strona B 1. Dawn Rising 2. Failure 3. 1516 4. This Animal 5. Every Little Twist LP 2 Strona C 1. Murder The Mountains Strona D 1. Black Water

100,90 zł
92,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

60
Malevolent Thoughts Of A Hastened Extinction GOLD LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malevolent Thoughts Of A Hastened Extinction GOLD LP, Winyl
Cognitive, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

A1 Eniac A2 The Maw A3 Arterial Red A4 From the Depths A5 Ouroboros B1 To Feed the Worms B2 Malevolent Thoughts B3 Tearing Tendon From Bone B4 Destitute B5 Of A Hastened Extinction

127,90 zł
117,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,23 zł

61
Show 'em How (edycja limitowana), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Show 'em How (edycja limitowana), LP
Pentagram, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Lista utworów: 1. Wheel of Fortune 2. Elektra Glide 3. Starlady 4. Catwalk 5. Prayer For an Exit Before the Dead End 6. Goddess 7. City Romance 8. If the Winds Would Change 9. Show em How 10. Last Days Here

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

62
Show 'em How, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Show 'em How, LP
Pentagram, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Lista utworów: 1. Wheel of Fortune 2. Elektra Glide 3. Starlady 4. Catwalk 5. Prayer For an Exit Before the Dead End 6. Goddess 7. City Romance 8. If the Winds Would Change 9. Show em How 10. Last Days Here

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

63
Murder The Mountains, LP, kolorowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Murder The Mountains, LP, kolorowy
Red Fang, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Malverde 2. Wires 3. Hank Is Dead 4. Dirt Wizard 5. Throw Up 6. Painted Parade 7. Number Thirteen 8. Into The Eye 9. The Undertow 10. Human Herd

100,90 zł
92,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

64
Blast Tyrant, 2 LP, kolorowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blast Tyrant, 2 LP, kolorowy
Clutch, Good To Go
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

Lista utworów: LP 1 1. Mercury 2. Profits of Doom 3. The Mob Goes Wild 4. Cypress Grove 5. Promoter (Of Earthbound Causes) 6. The Regulator 7. Worm Drink 8. Army of Bono LP 2 Spleen Merchant (In the Wake Of) the Swollen Goat Weathermaker Subtle Hustle Ghost (Notes from the Trial Of) La Curandera The Regulator WYSIWYG

315,90 zł
296,95 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 18,95 zł

65
Only Ghosts, LP, kolorowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Only Ghosts, LP, kolorowy
Red Fang, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.13

Lista utworów: Strona A 1. Flies 2. Cut It Short 3. Flames 4. No Air 5. Shadows 6. Not For You Strona B 1. The Smell Of The Sound 2. The Deep 3. I Am A Ghost 4. Living In Lye

100,90 zł
92,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

66
The Problem Of Leisure, MC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Problem Of Leisure, MC
różni wykonawcy, Good To Go
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1.Idles 2.Tom Morello & Serj Tankian 3.Helmet 4.3d X Gang Of Four Feat. Nova Twins 5.Hotei 6.Gary Numan 7.Gail Ann Dorsey 8.Herbert Grönemeyer Feat. Alex Silva 9.Lonelady 10.Jj Sterry 11.La Roux 12.Everything Everything 13.Dado Villa 14.The Dandy Warhols 15.Warpaint 16.Flea & John Frusciante 17.The Sounds 18.Hardcore Raver In Tears 19.Killing Joke X Gang Of Four 20.Sekar Mel

58,90 zł
55,37 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,53 zł

67
Męskie Granie 2010-2019, CD + Mediabook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Męskie Granie 2010-2019, CD + Mediabook
różni wykonawcy, Mystic Production
Dostępny
23 szt.

Płyta „Męskie Granie 2010–2019” to dziesięć hymnów Męskiego Grania, plejada mistrzów polskiej sceny, teksty, które zna prawie każdy, i zapis wspomnień z najlepszej letniej trasy w kraju! Męskie Granie wystartowało w 2010 roku. Chyba nikt wtedy nie przypuszczał, że pierwszych siedem koncertów w ramach trasy zainicjowanej przez Żywiec rozpocznie legendarną już imprezę, pełną muzycznych zaskoczeń, wzruszeń i fascynujących spotkań. Pierwszym szefem muzycznym Męskiego Grania był Wojciech Waglewski, który napisał tekst i muzykę do pierwszego hymnu trasy – „Wszyscy muzycy to wojownicy”, zaśpiewanego razem z Maciejem Maleńczukiem i Abradabem. Kolejny rok przyniósł następny hit – „Kobiety nam wybaczą” nagrany przez Wojciecha Waglewskiego, Lecha Janerkę, Spiętego, Fisza oraz Leszka Możdżera. I już było jasne, że znakiem rozpoznawczym Męskiego Grania będą genialne utwory, wynik zderzenia osobowości, talentów, charyzmy najlepszych polskich artystów. Eksperymenty, artystyczna odwaga, świetna zabawa, szalone pomysły – to wszystko stało się stemplem kolejnych tras Żywca. I wierna publiczność, która co rok chóralnie śpiewa z artystami każdy kolejny hymn Męskiego Grania. Lista utworów: 2010 – Wszyscy Muzycy To Wojownicy 2011 – Kobiety Nam Wybaczą 2012 – Ognia! 2013 – Jutro Jest Dziś 2014 – Elektryczny 2015 – Armaty 2016 – Wataha 2017 – Nieboskłon 2018 – Początek 2019 – Sobie i Wam

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

68
Lupo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lupo
Dostępny
1109 szt.

Był diabelsko przystojny. Był samotnikiem. W Nowym Jorku miał opinię krwiożerczego i bezwzględnego. I to on postanowił, że zostanę jego żoną. To miał być prosty układ oparty na wymianie przysług. Bez żadnych oczekiwań i warunków. Z wyjątkiem jednego: nigdy nie będę mogła go opuścić. Jednak nie od dziś wiadomo, że życie jest pełnie niespodzianek. Miałam zaledwie dwadzieścia jeden lat, byłam sierotą bez bez domu i grosza przy duszy i już zdążyłam się przekonać, że w życiu nie ma nic za darmo. Choć Capo był jedynym mężczyzną, który naprawdę mnie rozumiał, obiecałam sobie, że nigdy nie będę wobec nikogo dłużna. Mariposa Flores sądziła, że nikomu nic nie zawdzięcza, ale prawda była taka, że wszystko zawdzięczała Capo, na którego mówiono kiedyś Makiaweliczny Książę Nowego Jorku.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

69
Walka duchowa i rozeznawanie duchowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walka duchowa i rozeznawanie duchowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Zło nie śpi i zrobi wszystko, by uniemożliwić nam wzrost duchowy. Dan Burke przypomina, że walka o nasze dusze jest nieunikniona. Za swojego przewodnika w walce duchowej bierze św. Ignacego. Odwołując się do jego reguł rozeznawania duchowego, w bardzo przystępny sposób pokazuje drogi budowania jedności z Chrystusem oraz pomaga odróżnić podszepty Złego od głosu Boga. Podręcznik walki duchowej Dana Burke'a nauczy cię: • jak rozpoznawać negatywne myśli i czynić je posłusznymi Jezusowi, • jak demaskować wpływ Szatana na nasze życie zgodnie z nauką św. Ignacego Loyoli, • jak rozróżniać dobre i złe duchy, • czym jest paradygmat wspinaczki i pięć kroków do świętości, • jak porzucić grzech i powrócić do Boga. Pokonaj zło w swoim życiu i stań się prawdziwym Bożym wojownikiem! „We współczesnym świecie, w którym zło miesza się z dobrem, a manipulacja z prawdą, chrześcijanie potrzebują niezawodnych przewodników życia duchowego. Oparte na Tradycji Kościoła katolickiego i ukazujące metody przezwyciężania zagrożeń duchowych, są one zachętą do walki. Dzieło Dana Burke'a jest dla mnie światłem pośród mroków duchowych, dzięki któremu »moc w słabości się doskonali«. Z całego serca polecam!” – Przemysław Janiszewski, kanał „Moc w słabości” „Książka Dana Burke'a przypomina nam o toczącej się walce o zbawienie naszych dusz. Autor wyjaśnia nauki wielkich mistyków, tłumaczy, co należy zrobić, aby wygrać bitwę, zbliżyć się do Chrystusa oraz osiągnąć spokój, który może przynieść tylko On sam. Polecam tę pozycję każdemu, kto jest gotowy na dojrzewanie w świętości.” – kard. Gerhard Muller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary

24,90 zł
22,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

70
Osaczeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osaczeni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

Główna bohaterka, doktor Sylvia, prowadzi badania nad szczepionką, która ma powstrzymać rozszerzającą się w niesamowitym tempie epidemię. Jej mąż Viktor, naukowiec i postawiony wysoko w hierarchii wojskowy, także ma plan zapobieżenia zbliżającej się zagładzie ludzkości, ale ukrywa go w tajemnicy przed rodziną. Ich dorosła córka Zu próbuje odnaleźć się w otaczającej ją rzeczywistości. Wszystkimi targają emocje, z którymi muszą sobie radzić w obliczu nadchodzącej katastrofy. Jaki los spotka ludzkość? Czy uda się powstrzymać epidemię i wrócić do normalności? Tak wygląda współczesny świat, pełen strachu i niepewności. A jak będzie wyglądać przyszłość...? nie odkładaj nic na jutro, bo jutra może już nie być

21,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

71
Wiersze i wierszyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze i wierszyki
Dostępny
9 szt.

Niniejszy tomik poezji zawiera wiersze poruszające najróżniejsze tematy, począwszy od osobistych przemyśleń na temat przeszłości i przyszłości naszego świata, poprzez wiersze nawiązujące do znanych postaci z historii, kultury, a nawet popkultury. Utwory zawarte w Wierszach i wierszykach to wspaniała podróż nie tylko w odległe krainy (zarówno geograficzne czy historyczne), ale przede wszystkim to wyprawa do świata wykreowanego przez autora, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami, a tym samym zachęca czytelnika do chwili refleksji.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

72
Czerwony różaniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony różaniec
Dostępny
4 szt.

„Ksiądz Jerzy Czarnota jest - jak zwykło się mawiać, spotykając taki typ liryki - poetą kultury. Ktoś, kto obserwuje dzieła sztuki, penetruje przestrzeń idei... Sztuka dlań - jak sugeruje to w paru utworach - zwłaszcza ta najwyższego lotu, odzwierciedla doskonałość natury, a więc świata, kosmosu i jego Stwórcy... Myślę, że wiersze Jerzego Czarnoty są zaproszeniem do dialogu - zresztą one same są wieloraką rozmową, na różną porę i światło dnia, wtedy kiedy niebezpiecznie łatwo wypełnia mnie spokój i kiedy może­my otrzymać łaskę wysokiej pogardy”. – Konstanty Pieńkosz („Ład”) „Nikodemowa liryka pytań to koncepcja zbliżona nieco do herbertowskiej poezji Pana Cogito. Jednak jest to tylko podobieństwo zewnętrzne, w samej konstrukcji, dramaturgii. Nikodem Czarnoty to postać inna niż Pan Cogito... Nieprzypadkowo bowiem zadając pytania i rozmawiając z sobą, bohater liryczny nosi imię wysnute nie z Kartezjusza, lecz z... Ewangelii. Nie mówi on „myślę, więc jestem”, lecz raczej „wierzę, więc jestem”... Wiara występuje tu nie jako coś, co zostało dane, lecz jako to, co zadane...” – Bogdan Ostromęcki („Literatura”) „Wiersze Jerzego Czarnoty mają „dobrą duszę”. Przypo­minają staruszkę z Domu Emerytów, coraz bardziej niematerialną. Chrystusa przesuwającego ledwo widoczną wskazówkę południa, czarne topole, do których poeta się zwraca: od was chcę się dowiedzieć dokąd idę. W całym tomie ani razu nie spotykamy słowa miłość, raz jeden tylko słowo samotność. Poeta nie posługuje się wielkimi słowami, małe słowa więcej powiedzą. W wierszach Czarnoty to, co milczy, rzuca światło”. – Ks. Jan Twardowski („Więź”)

26,10 zł
25,06 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,04 zł

73
Blask cienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blask cienia
Dostępny
17 szt.

Małe i duże radości, bezgraniczny smutek, absolutny zachwyt, chwilowa nostalgia. Szukanie czegoś bądź kogoś, odnalezienie siebie lub innego człowieka. Splątane myśli, proste historie. Taka paleta emocji towarzyszy każdemu z nas. Rzadko kto jednak potrafi o tym pisać. Marta Dżugaj bez wątpienia należy do tego wąskiego grona. Jej wiersze dotykają spraw najważniejszych, nie ma w nich jednak patosu - jest absolutna szczerość. To zaproszenie nie tylko do poznania świata autorki, ale do namysłu nad własnym „ja”.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

74
Architektura kampusów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektura kampusów
Dostępny
102 szt.

Kampusy wyższych uczelni stanowią niezwykle istotny element miast. Autor w interesujący sposób, pozbawiony hermetycznego języka, opisuje inwestycje powstałe w latach 2004-2018 w najważniejszych polskich ośrodkach akademickich. Jaka jest (i dlaczego) architektura szkół wyższych? Jaka powinna być? Pod jakimi warunkami kampusy mogą stać się „idealnymi miasteczkami”? To tylko kilka pytań spośród wielu, na które można znaleźć odpowiedź w tej książce. „Bardzo wysoko należy ocenić zarówno aktualność tematu, jak i ustalenia badawcze autora. (...) To oryginalna i niezwykle cenna praca naukowa cechująca się wysokim poziomem merytorycznym. Piotr Żabicki należy do wąskiego grona badaczy posiadających znaczne doświadczenie praktyczne. W książce podjął skuteczną próbę oceny jakości wprowadzonych rozwiązań, przeprowadził precyzyjną, rzeczową analizę, precyzyjnie zarysował wnioski i postulaty”. – z recenzji dr. hab. inż. arch. Piotra Marciniaka, prof. nadzw. Politechniki Poznańskiej

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

75
Kierunkowskaz w prawo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kierunkowskaz w prawo
Dostępny
1 szt.

„Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu, mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny”. – Św. Antoni Pustelnik Normalność, czyli życie toczące się według znanych praw i zwyczajów. Jaka normalność obowiązuje dzisiaj? Kto pozostał przy zdrowych zmysłach, a kto jest szaleńcem? Środowiska lewicowe piszą już od dłuższego czasu nową definicję normalności. To, co dotychczas obowiązywało, nagle zmieniło wymiar i kierunek, dyktując nowe trendy, którym młodzi ludzie się poddają, nie czerpiąc już wzorców z historii i mądrości ludzi starszych. Młody autor w swej książce Kierunkowskaz w prawo odziera absurdy poglądów i nowego porządku narzucanego przez lewicę, jak również brak spójności między poglądami a postępowaniem osób je głoszących. Zwraca uwagę, że nagle wszystko, co zgodne z naturą, stało się czymś niemodnym, wstydliwym. Odwołuje się przy tym do historii, świata przyrody i naturalnych różnic między kobietą a mężczyzną. Sam przyznaje, że niełatwo pozostać sobą i głosić prawicowe poglądy, dlatego apeluje o wzajemny szacunek oraz niewymuszanie agresją światopoglądu i stylu życia.

28,00 zł
14,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,00 zł

76
Pojemnik Na Czasopisma Lakierowany 7cm czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojemnik Na Czasopisma Lakierowany 7cm czerwony
Hamelin
Dostępny
22 szt.

bull Wykonane z elastycznego, kolorowego kartonu lakierowanego br / bull Otw oacute r na palec umożliwia łatwe zdejmowanie pojemnika z p oacute łki

5,99 zł
1 osoba kupiła
77
Java How to Program, Early Objects, Global Edition - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
363,10 zł
323,16 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 39,94 zł

78
Carero pojazd dla dzieci Suv Baby Mix czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carero pojazd dla dzieci Suv Baby Mix czerwony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

230,90 zł
Powiadomienie
79
DAMI PWP16-3446 PSI PATROL Okularki do pływania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DAMI PWP16-3446 PSI PATROL Okularki do pływania
Dami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.15

Okularki do pływania z motywem psiaka Marshalla z bajki Psi Patrol od Sambro to idealne dopełnienie plażowego stroju dziecka inspirowane ulubionym serialem dziecka. Okulary są zbudowane z miękkich materiałów, wodoszczelnych zabezpieczeń oczu i paska, który można łatwo dopasować do rozmiaru głowy dziecka. Maluch z przyjemnością będzie bawił się w wodzie lub uczył pływania z tymi wygodnymi i pięknie zaprojektowanymi okularami to pływania na głowie. Najważniejsze cechy maski: pasek na głowę regulowany klamerkami miękkie, wodoszczelne uszczelki

16,30 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,31 zł

80
Wielka Księga zadań przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Księga zadań przedszkolaka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.12

Wielka księga zadań przedszkolaka to ogromny zbiór ćwiczeń rozwijających grafomotorykę dziecka, spostrzegawczość, pamięć, logiczne myślenie oraz doskonalących układ ręka-oko. Od kreślenia szlaczków po pisanie liter, od liczenia na liczmanach po pisanie cyfr, od uzupełniania liter w wyrazach po uzupełnianie kolejnych liczb w ciągu. A ponadto: labirynty, krzyżówki, wyszukiwanki, rysowanie według wzoru itp.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

81
Wielka księga malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga malucha
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Ten kolorowy słowniczek obrazkowy przybliży maluchom otaczający świat, pozwoli poznać i zapamiętać wybrane litery alfabetu oraz zachęci do matematycznych zabaw. Nazywanie obrazków i obserwacja podpisów przyspieszy w przyszłości naukę czytania.

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

82
Edukacja domowa. Zbiór zabaw i zadań do ćwiczenia działań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja domowa. Zbiór zabaw i zadań do ćwiczenia działań
Dostępny
42 szt.

Pozycja przeznaczona dla dzieci od piątego roku życia. Wprowadza je w świat liczb i podstawowych działań matematycznych poprzez zabawy manipulacyjne na konkretnych przedmiotach. Dziecko będzie miało też do dyspozycji elementy, które samodzielnie wytnie z książeczki. Kolejne aktywności, uwzględniając naturalne potrzeby dziecka - zabawy i ruchu, zapewnią rozwój jego kompetencji matematycznych. Pozna pojęcie liczby i powiąże liczbę z zapisem cyfrowym, a następnie zgłębi dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Ostatnia część została poświęcona aktywnościom z wieloma działaniami. W środku znajdują się też wierszowane zagadki matematyczne, które dodatkowo uatrakcyjnią korzystanie z książeczki. Zabawy, gry i zadania o zróżnicowanym stopniu trudności, od najłatwiejszych, przez coraz trudniejsze, umożliwią dopasowanie ich do aktualnych możliwości dziecka, by mogło ono doskonalić swoje umiejętności i osiągać sukcesy.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

83
Atlas grzybów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas grzybów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Niezbędny w lesie, ale również we włoskiej i francuskiej restauracji, podaje bowiem nazewnictwo włoskie i francuskie. Opisuje 205 gatunków, budowę grzybów, występowanie, zróżnicowanie, wartość spożywczą.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

84
Najszczęśliwsze dziecko w okolicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najszczęśliwsze dziecko w okolicy
Dostępny
33 szt.

Czy można zrozumieć dwulatka? Co zrobić z nadąsanym przedszkolakiem? "Najszczęśliwsze dziecko w okolicy" to idealna książka dla rodziców chcących przygotować się na trudne chwile w życiu malucha. Metody doktora Karpa redukują napady złości, a szczęśliwe dzieci czynią jeszcze szczęśliwszymi. Połączenie nowatorskich technik zapewnia szybkie rozwiązanie problemów współczesnych zapracowanych i zestresowanych rodziców. Autor, ceniony pediatra i ekspert od rozwoju dzieci, pokazuje, że maluchy często zachowują się jak niecywilizowani jaskiniowcy, z ich prymitywnym sposobem myślenia i komunikowania się. Dzięki tej książce nauczysz się, jak skutecznie łagodzić burzliwe wybuchy, a nawet im zapobiegać! A także: - wzmocnisz dobre zachowania swojego dziecka, - ograniczysz te irytujące. - i na zawsze pożegnasz te naprawdę niebezpieczne! Potrzebujesz pomocy? To jest p-r-a-w-d-z-i-w-a pomoc! Opinie o książce: "Najszczęśliwsze dziecko" to jeden z najmądrzejszych poradników dla rodziców, jakie ukazały się w ostatniej dekadzie. Wciąż i wciąż słychać rodziców wołających "Dzięki, doktorze Karp! Teraz rozumiem!". Dr Kyle Pruett, psychiatra dziecięcy, Yale University School of Medicine `Doktor Karp znowu to zrobił! Radosna przygoda... z perełkami mądrości na każdej stronie`. Dr Morris Green, Indiana University

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

85
Ania z Zielonego Wzgórza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ania z Zielonego Wzgórza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.02

Poznaj uroczą bohaterkę, Anię Shirley, która w wieku jedenastu lat trafia na Zielone Wzgórze. Ta książka, do której piękne ilustracje przygotowała utalentowana hiszpańska artystka, Ana García, opowiada o losach rudowłosej dziewczynki o wielkim sercu i nieprzeciętnej wyobraźni. Dzieło Lucy Maud Montgomery, zaliczone do klasyki literatury dla dzieci i młodzieży, stało się ulubioną lekturą kolejnych pokoleń młodych czytelników. Odkryj świat niezwykłej bohaterki, pełen wzruszeń, humoru i niezapomnianych przeżyć!

36,99 zł
29,22 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,77 zł

86
Przygody Tomka Sawyera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Tomka Sawyera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

"Przygody Tomka Sawyera` to jedna z najbardziej znanych powieści przygodowych dla młodzieży, to także lektura uzupełniająca dla uczniów klasy piątej. Mark Twain przedstawia w niej losy tytułowego bohatera i jego rówieśników. Tomek nie ma czasu na nudę: zabawy w piratów, poszukiwanie skarbów, zaginięcie w jaskini Pasjonujące opowieści wzbogacone zostały pięknymi ilustracjami Daniela Włodarskiego.

34,99 zł
27,64 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

87
Grzechotka Słonik z dźwiękiem BG3110 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka Słonik z dźwiękiem BG3110
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.26

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

88
Grzechotka Żabka z dźwiękiem BG3967 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka Żabka z dźwiękiem BG3967
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.20

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

89
Grzechotka Lew z dźwiękiem BG3042 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka Lew z dźwiękiem BG3042
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

90
Grzechotka Kula BG2520 p12 mix cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka Kula BG2520 p12 mix cena za 1szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.19

8,99 zł
Powiadomienie
91
Grzechotka Hantla BG2322 mix Cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka Hantla BG2322 mix Cena za 1szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.15

8,99 zł
Powiadomienie
92
Aparat do baniek mydlanych na baterie Waleń BBAŃ9045 mix Cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,90 zł
22,47 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,43 zł

93
Gumka 1012 syntetyczna owalna biała p12. MILAN/ cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka 1012 syntetyczna owalna biała p12. MILAN/ cena za 1szt
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.18

Miękka biała owalna gumka z syntetycznego kauczuku do usuwania szerokiej gamy grafitowych pociągnięć ołówkiem ze wszystkich rodzajów papieru. Wyprodukowana w Hiszpanii. Rozmiar gumki: 6,2 x 2,8 x 1,2 cm. Gumka 1012 po przecięciu na pół pasuje na wymianę do każdej temperówko-gumki i gumko-zmiotki z serii CAPSULA. W całości pasuje także jako uzupełnienie gumki S1012 w plastikowej osłonce oraz gumek w materiałowej osłonce.

3,99 zł
Powiadomienie
94
Tajemnice różańcowe. Komplet 20 tajemnic w obwolucie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice różańcowe. Komplet 20 tajemnic w obwolucie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.29

Różaniec nie może być przedmiotem, który się jedynie z szacunkiem ogląda. Nie może być jakimś magicznym amuletem, który się nosi przy sobie, ale bardzo rzadko się na nim modli. Trzeba mu koniecznie przywrócić dawną świeżość i powszechność. Są w Polsce takie rodziny, które się gromadzą wieczorem i odmawiają różaniec w intencji Ojczyzny. Czy jest wśród nich moja rodzina? „Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, Nasze smutki, radości i blaski. A Ty Bogu je zanieś połączone w Różaniec, Święta Panno Maryjo, pełna łaski”. s. Magdalena

3,05 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,06 zł

95
Smoczek uspokajający silikonowy Trendline DISNEY Kubuś, 0-6 miesięcy (2 sztuki - Osiołek) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczek uspokajający silikonowy Trendline DISNEY Kubuś, 0-6 miesięcy (...
Nuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Wybierając smoczek dla swojego dziecka, wielu rodziców pokłada zaufanie w smoczkach NUK. Zaspokajają one wrodzoną potrzebę ssania i uspokajają w bezpieczny sposób. Kiedy dzieci aktywnie ssą smoczek, pomaga to w prawidłowym ćwiczeniu mięśni jamy ustnej i szczęki oraz wspiera zdrowy rozwój jamy ustnej. Kształt smoczków NUK został opracowany wspólnie z ekspertami medycznymi i jest ciągle poddawany dalszej optymalizacji. Smoczki uspokajające NUK to dobre rozwiązanie - proste i naturalne, a dzięki niemu Twoje Dziecko jest spokojne i szczęśliwe. Smoczek NUK Trendline Disney Kubuś: • pozwala delikatnej skórze dziecka oddychać bardziej efektywnie, • duże otwory wentylacyjne zapewniają jeszcze lepszą cyrkulację powietrza, • zaprojektowany z myślą o dzieciach o szczególnie wrażliwej skórze, • nie zawiera BPA.

33,00 zł
28,38 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,62 zł

96
Ołówek trójkątny MAXI HB 0712612 p12. MILAN, cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek trójkątny MAXI HB 0712612 p12. MILAN, cena za 1szt.
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.21

Ołówki trójkątne MAXI HB. Grafit HB jest średnio twardy, dzięki czemu nadaje się do pisania i rysowania, idealne także do użytku przemysłowego. Posiadają unikalny system Lead Protection System (LPS), który zwiększa odporność grafitu na złamania poprzez przyklejenie go do drewna. Drewno pochodzi ze zrównoważonych plantacji. Średnica rysika: 5 mm. Wymiary ołówka 17,5 x O 1 cm.

4,99 zł
Powiadomienie
97
Exploits 3. Zeszyt ćwiczeń do nauki języka francuskiego dla liceum i technikum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exploits 3. Zeszyt ćwiczeń do nauki języka francuskiego dla liceum i t...
Dostępny
150 szt.

Zeszyt ćwiczeń Exploits 3 zawiera bogaty wybór ćwiczeń utrwalających materiał leksykalny i struktury gramatyczne, wprowadzone w podręczniku. Zeszyt ćwiczeń podobnie jak podręcznik zapewnia optymalne dostosowanie do dwóch wariantów podstawy programowej (III.2.0 i III.2). Zawiera specjalne treści dla uczniów początkujących, jak i kontynuujących naukę – zadania o podwyższonym stopniu trudności. W zeszycie uczeń znajdzie także dodatkowe sekcje i bogaty zestaw materiałów powtórzeniowych, rozwijających nie tylko kompetencje komunikacyjne, ale także umiejętność samodzielnego uczenia się.

57,00 zł
51,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,70 zł

98
Schowek
Plecak 23x31x9 1zam 2kiesz Minnie 3d Fol
Cerda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.04

61,90 zł
58,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,09 zł

99
Wiem, że to ty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem, że to ty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Zamiana szkoły bywa zabójcza! Pierwszego dnia w nowej szkole Ruby znajduje na swojej szafce kartkę z napisem WIEM, ŻE TO TY. Jest przerażona myślą, że ktoś poznał jej mroczną tajemnicę - dowiedział się, że jako czterolatka przyczyniła się do śmierci innej dziewczynki. Tymczasem giną kolejni uczniowie z nowego liceum Ruby. Dziewczyna szybko zdaje sobie sprawę, że tajemniczy morderca chce zrzucić na nią winę za te zbrodnie. A może to ona ma być następną ofiarą? Kolejny trzymający w napięciu thriller Sue Wallman, autorki Kłamstwa minionego lata, Dzisiaj umrzesz ty i Zobacz, jak oni kłamią.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

100
Baby Happy Pants. Pieluchomajtki Maxi, rozmiar 4 (8-14 kg), 24 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy Pants. Pieluchomajtki Maxi, rozmiar 4 (8-14 kg), 24 sztuki
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Pieluchomajtki Happy Pants Maxi przeznaczone są dla dzieci o wadze 8-14 kg, które raczkują lub uczą się chodzić. Dziecko na tym etapie rozwoju jest nie tylko bardzo aktywne i ruchliwe, ale także niecierpliwe. Dlatego zmiana pieluszki powinna odbywać się w szybki i prosty sposób bez odrywania dziecka od zabawy. Happy Pants są łatwe do zakładania - wystarczy jeden ruch, aby je wciągnąć jak zwykłą bieliznę, a przy tym charakteryzują się wysoką chłonnością zapewniając dziecku komfortowe poczucie suchości. Zalety pieluchomajtek Happy Pants: • Easy on/Easy off - łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Elastyczny pas wokół talii zapewnia idealne dopasowanie w każdej pozycji. Wyjątkowo miękkie i elastyczne falbanki boczne wokół nóżek, pomagają dopasować Happy Pants nawet u bardzo ruchliwego dziecka. Szwy boczne ułatwiają szybkie zdejmowanie poprzez rozdarcie. Specjalna tasiemka do zaklejania zużytych Happy Pants ułatwia pozbycie się pieluchomjatek w higieniczny sposób. • Wkład chłonny z włókniną Quick Dry szybko wchłania wilgoć i utrzymuje ją z dala od skóry dziecka zapewniając wyjątkowe poczucie suchości. • Underwear like - konstrukcja pieluchomajtek oraz kolorowy nadruk na pieluszce sprawiają, że Happy Pants wyglądają jak bielizna. • Quick and Easy System, dzięki któremu są wyjątkowo łatwe w użyciu, a jednocześnie wygodne, dobrze dopasowane do ciała dziecka i super chłonne!

29,00 zł
24,65 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,35 zł

Wróć do góry