hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.07.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 27 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Miej wyje**ne, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania, wydanie 2 (Katarzyna Czyż), na drugim Matematyka 3. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres rozszerzony (Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda, Marcin Kurczab). Kolejny produkt to Matematyka 3. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony (Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda, Marcin Kurczab) oraz Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia (Ryan Holiday, Stephen Hanselman).
1
Miej wyje**ne, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Miej wyje**ne, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania, wydanie ...
Dostępny656 szt.

Przepracowanie, zmęczenie, niedospanie, permanentny stres. Znasz te stany? No, dalej, ruszaj spełniać oczekiwania! Dzień po dniu pracuj nad sobą, stawaj się coraz bardziej idealną szefową, menedżerką, pracowniczką, żoną, matką, kochanką, sprzątaczką, praczką. Już, teraz, wykaż się, świat chce, byś był wspaniałym, idealnym mężem, ojcem, dyrektorem, pracownikiem, przyjacielem czy majsterkowiczem. W każdej z ról perfekcja! Masz na to siłę? Masz energię? Wreszcie: masz jeszcze ochotę? Autorka tej książki także pewnego dnia poczuła, że poświęcanie się i spełnianie cudzych oczekiwań to droga donikąd. Miała odwagę, by przyjrzeć się temu, co czuje, co myśli i czego chce – serce, umysł, ciało. Kierunkowskazem w jej poszukiwaniach były i są balans, bycie wystarczającym i po prostu radość życia. My, zwykli ludzie, jesteśmy tu w końcu po to, by po prostu żyć pełnią życia, ale na własnych zasadach. Na sto albo tyle procent, ile my zechcemy. Praca, rozwój, pasja w odpowiedniej proporcji, tak aby uzyskać równowagę. Możemy przy okazji realizować swoje pasje, możemy się rozwijać, możemy pracować, kochać, przyjaźnić się z innymi. Warunek: w tym wszystkim powinniśmy wyluzować. Nic na siłę, nic do oporu, zero niepotrzebnej spiny. Książka, którą trzymasz w ręku, to zbiór doświadczeń autorki, od coachingu, psychologii i psychoterapii po NLP, hipnozę, reiki, ho'oponopono, thetahealing itp. To siedem kroków odpuszczania, które powstały właśnie po przetestowaniu na sobie przeróżnych sposobów, jak naprawdę sobie samemu odpuścić i złapać upragniony dystans. Bo gdy masz wyje**ne, to jest Ci dane. Sprawdź sam! Dr Katarzyna Czyż – doktor nauk prawnych, absolwentka MBA oraz studiów podyplomowych Akademia Trenera, akredytowany coach ICF, studentka psychologii w pięcioletnim systemie dziennym. Psychoterapeutka w trakcie akredytacji WIP oraz praktykująca od dziesięciu lat joginka.

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

153 osoby kupiły
2
Matematyka 3. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Matematyka 3. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres rozszerzony
Dostępny219 szt.

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem do matematyki do nowego, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum (zgodnym z nową podstawą programową, która obowiązuje w szkołach od września 2019 r.) i stanowi jego cenne uzupełnienie. Zawiera bardzo dużo zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Bogactwo i charakter zgromadzonych zadań umożliwi każdemu nauczycielowi stosowny wybór zadań do rozwiązania na lekcjach, do prac domowych, do ćwiczeń kontrolnych. Po każdym rozdziale zamieszczono test sprawdzający oraz zadania powtórzeniowe, a na końcu zbioru podano wskazówki i odpowiedzi do zadań.

37,70 zł
33,55 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,15 zł

61 osób kupiło
3
Matematyka 3. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka 3. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony
Dostępny546 szt.

Numer MEN: 979/3/2021 Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy uczęszczają do nowych, 4-letnich liceów i 5-letnich techników. Jest zgodny z podstawą programową, która obowiązuje w tych szkołach od września 2019 r. Materiał zawarty w podręczniku jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień przedstawionych w podręczniku do klasy 1. i 2. Autorzy omówili w nim m.in.: ułamki algebraiczne, równania i nierówności wymierne, funkcje wymierne, ciągi, kombinatorykę, czworokąty, elementy analizy matematycznej, pochodną, funkcje trygonometryczne i geometrię analityczną. Rozdziały są podzielone na tematy odpowiadające jednej, dwóm lub trzem jednostkom lekcyjnym. Głębsze zrozumienie omawianych zagadnień umożliwiają rozwiązane przykłady oraz ćwiczenia przeznaczone do samodzielnego rozwiązania. Każdy temat kończą zadania sprawdzające zrozumienie omawianych zagadnień, a każdy rozdział jest zakończony serią zadań zamkniętych i otwartych. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do większości zadań.

54,90 zł
48,86 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,04 zł

36 osób kupiło
4
Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwał...
Dostępny207 szt.

Na podstawie pism Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza. Antyczna mądrość w służbie codzienności. Wszyscy jesteśmy zabiegani i zestresowani. Wszyscy szukamy rozwiązania naszego codziennego problemu: jak zachować spokój w dynamicznie zmieniającym się świecie? Czasem można pogubić się wśród porad coachów, trenerów nurtów współczesnej psychologii, a tajemnicze mindfulness wciąż jest poza naszym zasięgiem. Z pomocą ruszają nam... stoicy. Antyczni filozofowie, którzy tysiące lat temu odkryli sposób na zachowanie spokoju i życie zgodnie ze swoimi przekonaniami. Słowa Seneki, Marka Aureliusza i Epikteta w zaskakujący sposób pozostały aktualne. Możemy skorzystać z ich doświadczenia i mądrości. Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem korporacji, biznesmenem, czy politykiem, rady stoików pomogą Ci zachować spokój, dokonywać mądrych wyborów, znaleźć sens życia i poczucie szczęścia. Autorzy w łatwy i zrozumiały sposób przekazują ponadczasową wiedzę, przetestowaną przez ostatnie dwa tysiące lat w laboratorium ludzkich doświadczeń. Książka składa się z wprowadzenia do myśli stoickiej, medytacji na każdy dzień roku. Gwarantujemy, że będziesz po nią wielokrotnie sięgać. Twój umysł jest Twoim kompasem, a antyczni filozofowie przewodnikami po niespokojnym morzu.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

35 osób kupiło
5
Matematyka 3. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka 3. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres podstawowy
Dostępny351 szt.

Nowe matematyka zbiór zadań dla klasy 3 liceum i technikum zakres podstawowy.

35,50 zł
31,60 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,90 zł

30 osób kupiło
6
Matematyka 3. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka 3. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy
Dostępny391 szt.

Numer MEN: 972/3/2021 Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy uczęszczają do nowych, 4-letnich liceów i 5-letnich techników. Jest zgodny z podstawą programową, która obowiązuje w tych szkołach od września 2019 r. Materiał zawarty w podręczniku jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień przedstawionych w podręczniku do klasy 1. i 2. Autorzy omówili w nim m.in.: ułamki algebraiczne, równania i nierówności wymierne, funkcje wymierne, ciągi, kombinatorykę, czworokąty, elementy analizy matematycznej, pochodną, funkcje trygonometryczne i geometrię analityczną. Rozdziały są podzielone na tematy odpowiadające jednej, dwóm lub trzem jednostkom lekcyjnym. Głębsze zrozumienie omawianych zagadnień umożliwiają rozwiązane przykłady oraz ćwiczenia przeznaczone do samodzielnego rozwiązania. Każdy temat kończą zadania sprawdzające zrozumienie omawianych zagadnień, a każdy rozdział jest zakończony serią zadań zamkniętych i otwartych. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do większości zadań.

45,30 zł
40,32 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,98 zł

18 osób kupiło
7
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę, Pixel Game - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę, Pixel Game
Starpak
Dostępny273 szt.

Zeszyt w formacie A5, 16-kartkowy w kratkę z kolekcji Starpak Pixel Game. Zeszyt w miękkiej oprawie, zdobionej młodzieżową grafiką w pikselowym stylu w żywych kolorach. Zapisywanie w nim notatek będzie czystą przyjemnością

2,99 zł
17 osób kupiło
8
Zeszyt Ekipa A5, 60 kartek, linia, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zeszyt Ekipa A5, 60 kartek, linia, mix wzorów
Herlitz, 1
Dostępny1588 szt.

Za projekty graficzne wszystkich okładek odpowiada EKIPA. Specyfikacja: • grubość papieru 70g/m2, • okładka papier 200 gr, • zadruk okładki zewnętrznej oraz wewnętrznej, • uszlachetnienie folia soft-touch (delikatna, miękka w dotyku), • liniatura niebieska, czerwony margines, • 12 motywów. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

5,25 zł
2,52 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 2,73 zł

13 osób kupiło
9
Segregator A4, grzbiet 7.5 cm, Kraft Botaniqe - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4, grzbiet 7.5 cm, Kraft Botaniqe
Interdruk
Dostępny2 szt.

Stylowy segregator A4 z botanicznym wzorem roślinnym idealny do archiwizacji dokumentów. Wykonany z grubego kartonu pokrytego na zewnątrz folią polipropylenową. Wyposażony w mechanizm dźwigniowy, mocną listwę zaciskową, miękki plastikowy uchwyt oraz metalową oprawę oczek chwytnych, gwarantującą trwałość. Całość segregatora pokryta jest dwustronnie papierem typu Kraft w 100% wykonanym z celulozy o gramaturze 80g/m2.

19,00 zł
18,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

8 osób kupiło
10
Piosenki po angielsku dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenki po angielsku dla dzieci
Dostępny19 szt.

Piosenki po angielsku dla dzieci to pomoc w nauce języka angielskiego dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. W książce zaprezentowano ponad 30 utworów wraz z ich tłumaczeniami. Wybrane teksty należą do najpopularniejszych dziecięcych piosenek.

10,99 zł
7,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 3,00 zł

7 osób kupiło
11
Kod nadzwyczajnego umysłu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
33,32 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,68 zł

7 osób kupiło
12
Nie mów TAK, nie mów NIE. Bez cenzury - imprezowa gra dla dorosłych - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie mów TAK, nie mów NIE. Bez cenzury - imprezowa gra dla dorosłych
Epee, od 18 lat
Dostępny47 szt.

„Zdarzyło Ci się grzebać w cudzym telefonie?” Na pewno chcesz od razu zaprzeczyć, a najlepiej nic nie mówić. Jednak musisz odpowiedzieć i nie wolno Ci użyć ani „tak” ani „nie”. Używasz tych dwóch niepozornych słów częściej niż Ci się wydaje, ale w tej grze czeka Cię za to kara! Twój przeciwnik za pomocą precyzyjnie skonstruowanych w tym celu pytań, będzie podstępnie starał się sprawić, abyś wypowiedział jedno z nich. Zachowaj spokój, by zdobywać kolejne karty. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej kart do końca gry. Zawartość opakowania: • 1 dzwonek, • 90 kart (aż 900 pytań łącznie!), • zasady gry.

79,99 zł
71,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,00 zł

6 osób kupiło
13
Wierszyki dla trzylatka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki dla trzylatka
Dostępny106 szt.

Wierszyki dla trzylatka to książka prezentująca dzieciom znane wiersze polskich autorów. Utwory, które wciąż uczą i bawią, zostały dobrane odpowiednio do wieku dziecka, aby nie były zbyt długie i trudne. Czytelnik znajdzie tu wiersze takich autorów jak: Maria Konopnicka, Władysław Bełza, Stanisław Jachowicz czy Ignacy Krasicki. Książka została również bogato zilustrowana, aby łatwiej było zainteresować dziecko wspólną lekturą.

10,99 zł
7,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 3,00 zł

5 osób kupiło
14
Wierszyki dla dwulatka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki dla dwulatka
Dostępny15 szt.

Wierszyki dla dwulatka to książka prezentująca dzieciom znane wiersze polskich autorów. Utwory, które wciąż uczą i bawią, zostały dobrane odpowiednio do wieku dziecka, aby nie były zbyt długie i trudne. Czytelnik znajdzie tu wiersze takich autorów jak: Maria Konopnicka, Władysław Bełza, Stanisław Jachowicz czy Aleksander Fredro. Książka została również bogato zilustrowana, aby łatwiej było zainteresować dziecko wspólną lekturą.

12,50 zł
9,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

4 osoby kupiły
15
Kto kłamie? Gra interaktywna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto kłamie? Gra interaktywna
Epee, od 8 lat
Dostępny25 szt.

Gra oferuje aż 500 pytań, dzięki którym odkryjesz tajemnice swoich przeciwników. Jeśli kłamią, maszyna Cię o tym poinformuje, ale jeśli nie jest pewna i miga na żółto, musisz zadać pytanie ponownie. Kiedy detektor złapie kogoś na kłamstwie, rozlegnie się dźwięk syreny alarmowej. Gracz, który zostanie przyłapany na kłamstwie, traci życie. Zwycięzcą zostanie ten, kto jako ostatni posiada „karty życia”. Zawartość opakowania: • 1 wykrywacz kłamstw, • 64 karty (w tym aż 500 gotowych pytań oraz puste karty do spisania własnych), • instrukcja obsługi.

157,14 zł
141,43 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,71 zł

4 osoby kupiły
16
Wielka przygoda. Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Klasa 2. Część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda. Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Klas...
Dostępny56 szt.

Ćwiczenia zintegrowane z serii „Wielka przygoda” do klasy 2, część 4 kontynuują przygodę ucznia w świecie edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej, rozwijają umiejętności czytania i pisania oraz, stosując zasadę stopniowana trudności, rozszerzają wiedzę o języku. Utrwalają, doskonalą i rozwijają umiejętności dziecka z zakresu wyżej wymienionych edukacji dzięki precyzyjnie dobranym zestawom ćwiczeń. Doskonalą sprawność językową i wzbogacają słownictwo poprzez różnorodne ćwiczenia i zadania. Uczą analizowania tekstów i rozumienia ich na stronach „Czytam i rozumiem” oraz „Nasze lektury” – poświęconych utworom zlecanym w podstawie programowej. Przybliżają uczniowi świat nauki o języku, gramatyki i zasady ortografii na stronach „Przygoda z ortografią”. Usprawniają motorykę małą, percepcję i pamięć wzrokową na stronach z kolorowankami, rozsypankami literowymi i wyrazowymi. Każdy zeszyt zawiera też wyklejankę z naklejkami wielokrotnego użytku. Wspomagają spostrzegawczość, umiejętność koncentracji i logicznego myślenia poprzez kreatywne zabawy, rebusy i ćwiczenia logiczne zamieszczone na stronach „Łamigłówki”. Pozwalają bliżej poznać świat przyrody i uczą szacunku do otaczającego nas świata na stronach „W świecie przyrody”. Pomagają w przygotowaniu uczniów do różnorodnych form sprawdzania wiedzy i umiejętności poprzez strony „Czy to już umiem?”.

18,50 zł
17,99 zł

Rabat 2,8%
oszczędzasz 0,51 zł

5 osób kupiło
17
Segregator A4, grzbiet 7.5 cm, kremowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4, grzbiet 7.5 cm, kremowy
Interdruk, 1 sztuka
Dostępny9 szt.

Segregator na dokumenty w formacie A4 w kolorze kremowym o pastelowym odcieniu. W dolnej części segregatora znajduje się metalowe okucie zwiększające jego wytrzymałość. Na grzbiecie segregatora znajduje się pomocny otwór, aby łatwiej było wysuwać segregator z szafy. Cechy produktu: • format A4, • 2 ringi oraz dźwignia z dociskaczem, • szerokość grzbietu 7,5 cm, • wzmocniony otwór na palec, • dolne krawędzie usztywnione metalową szyną, • wymienna etykieta grzbietowa.

15,20 zł
14,99 zł

Rabat 1,4%
oszczędzasz 0,21 zł

4 osoby kupiły
18
Dyptyk włoski. Cienie i miejsca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyptyk włoski. Cienie i miejsca
Dostępny42 szt.

„Bildungsreise Janusza Sepioła cechuje przede wszystkim klasyczne podejście do poszukiwania specyfiki Włoch, przemierzanych i badanych poprzez regionalne stratyfikacje architektoniczne. Autor daje nam do rąk pogłębione studium, teksty, przez które przebija pasja, z jaką opisuje miejsca i własne odczucia, rysunki i szkice wybranych obiektów czy fragmentów podkreślające szczegóły i detale godne uwagi. Możemy więc nazwać jego piękną książkę-katalog dziennikiem podróży, zapisującym pamięć i życie samego podróżnika z uwagą kolekcjonującego obrazy, wrażenia, doświadczenia powiązane na modłę Stendhala z silnymi odczuciami, jakie w nim wywołały zabytki, krajobrazy miejskie i naturalistyczne, muzea i pejzaże.” – Ugo Rufino, fragment przedmowy

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

3 osoby kupiły
19
Wizarding World. Harry Potter. Magiczna różdżka, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wizarding World. Harry Potter. Magiczna różdżka, mix wzorów
Spin Master
Dostępny111 szt.

Kto nigdy nie chciał wyczarować patronusa, jednym machnięciem różdżki naprawić pękniętych okularów albo zamienić ogromnego pająka w pluszaka na wrotkach? W magicznym świecie Harry’ego Pottera wszystko jest możliwe i wcale nie trzeba przy tym czekać na list z Hogwartu. Kolekcja różdżek imitująca prawdziwe atrybuty czarodziejów ze znanej na całym świecie serii książek o Harrym Potterze to idealny prezent dla fanów zaklęć, eliksirów, quidditcha i walki z Sami Wiecie Kim. Większość przygód Harry’ego i jego przyjaciół odbywa się w szkole Magii i Czarodziejstwa, choć nie brak również wycieczek do Zakazanego Lasu, Ministerstwa Magii czy Doliny Godryka. Różdżka przypominająca te ze znanego na całym świecie filmu została zaprojektowana z myślą o fanach Harry'ego Pottera w każdym wieku. Do zebrania czeka cała kolekcja! W kolekcji znajdują się różdżki: • Harry'ego Pottera • Rona Weasleya • Hermiony Granger • profesora Dumbledore'a • Luny Lovegood Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

54,93 zł
49,44 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

3 osoby kupiły
20
Segregator A4/75K Pastel Mint - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,20 zł
14,99 zł

Rabat 1,4%
oszczędzasz 0,21 zł

3 osoby kupiły
21
Ruch Azowski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruch Azowski
Dostępny28 szt.

Ideologia, działalność i walka ukraińskich nacjonalistów Czym tak naprawdę jest Ruch Azowski? Ugrupowaniem wojskowym, czy politycznym? W co wierzą nacjonaliści działający aktywnie w tym ruchu? Jak wyglądał szlak bojowy batalionu, następnie pułku „Azow”, który zarówno pod względem medialnym, jak i propagandowym stał się najbardziej znaną formacją wojskową na Ukrainie? Jak wygląda codzienna działalność ludzi i organizacji skupionych pod azowskim sztandarem? Witold Dobrowolski (ur. 1992) - absolwent Studium Europy Wschodniej, badacz współczesnego ukraińskiego nacjonalizmu, oraz dziennikarz. Laureat Grand Press Photo 2020 w kategorii reportaż. Dokumentował Rewolucję Godności na Ukrainie w 2014 roku, konflikt w Donbasie, masowe demonstracje Żółtych Kamizelek w Paryżu (2018), masowe protesty w Hong Kongu (2019), Libanie i na Białorusi (2020).

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
22
Teczka Ekipa A4 z gumką, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Teczka Ekipa A4 z gumką, mix wzorów
Herlitz, 1
Dostępny182 szt.

Za projekty graficzne wszystkich okładek odpowiada EKIPA. Specyfikacja: • materiał karton GC1 350g, • zadruk 4/0 + folia soft-touch 1/0, • gumka fioletowa, okrągła 1.7mm, • 4 motywy. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,72 zł
4,25 zł

Rabat 44,9%
oszczędzasz 3,47 zł

3 osoby kupiły
23
Wampir. Jak rodzi się zło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wampir. Jak rodzi się zło
Dostępny3757 szt.

Drugie, uzupełnione wydanie głośnego reportażu o Wampirze z Bytowa – Leszku Pękalskim, który w 2019 roku po 25 latach więzienia, miał trafić na wolność. Podejrzany o siedemnaście morderstw został skazany za jedno, a sam przyznał się do prawie siedemdziesięciu. W 1996 roku został skazany na 25 lat więzienia. Według opinii biegłych Pękalski jest sadystą, nekrofilem i nekrosadystą. Do dziś nikt nie wie ile dokładnie zbrodni ma na swoim koncie. Autorka reportażu na podstawie rozmów z Pękalskim, jego bliskimi, biegłymi psychiatrami oraz policjantami snuje przerażającą historię o jednym z największych zbrodniarzy powojennej Polski.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

3 osoby kupiły
24
Mówię po angielsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mówię po angielsku
Dostępny1 szt.

Seria czterech książeczek przygotowujących dzieci w wieku 5-7 lat do nauki języka angielskiego. Książeczki zawierają podstawowe słowa (Pierwsze słowa po angielsku), ponad 150 słów angielskich wraz z ich tłumaczeniem i wymową (Czytam po angielsku), ponad 100 słów do przetłumaczenia i zapisania (Piszę po angielsku) oraz ponad 50 całych zwrotów, pozwalających na początki konwersacji (Mówię po angielsku). Wszystkie książki ilustrowane są zabawnymi scenkami, które pomogą w opanowaniu podstaw języka angielskiego.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
25
Segregator A4, grzbiet 7.5 cm, różowy pastelowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4, grzbiet 7.5 cm, różowy pastelowy
Interdruk, 1 sztuka
Dostępny5 szt.

Segregator na dokumenty w formacie A4 w różowym kolorze o pastelowym odcieniu. W dolnej części segregatora znajduje się metalowe okucie zwiększające jego wytrzymałość. Na grzbiecie segregatora znajduje się pomocny otwór, aby łatwiej było wysuwać segregator z szafy. Cechy produktu: • format A4, • 2 ringi oraz dźwignia z dociskaczem, • szerokość grzbietu 7,5 cm, • wzmocniony otwór na palec, • dolne krawędzie usztywnione metalową szyną, • wymienna etykieta grzbietowa.

15,20 zł
14,99 zł

Rabat 1,4%
oszczędzasz 0,21 zł

2 osoby kupiły
26
Wierszyki łamiące języki. Marzenie dżdżownic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki łamiące języki. Marzenie dżdżownic
Dostępny88 szt.

Wierszyki łamiące języki. Marzenie dżdżownic to zbiór dowcipnych wierszyków. Dostarczają dzieciom mnóstwo uśmiechu i rozrywki, pobudzając wyobraźnię, a przy tym stanowiąc znakomite ćwiczenia logopedyczne.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
27
Wyliczanki dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyliczanki dla dzieci
Dostępny74 szt.

Entliczek, pentliczek... Siedzi baba na cmentarzu... Na wysokiej górze rosło drzewo duże... W tej książce dzieci znajdą mnóstwo zabawnych wyliczanek. Rodzice, a nawet dziadkowie będą mieli okazję powspominać, bo wiele zamieszczonych tu wierszyków towarzyszyło ich dziecięcym rozrywkom. Są i wyliczanki całkiem nowe – dzięki nim zabawa w berka, chowanego czy ciuciubabkę stanie się jeszcze ciekawsza i weselsza.

10,99 zł
7,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
28
Cena milczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cena milczenia
Dostępny23 szt.

Kanion to przerażające miejsce. Pełna skalistych, ostrych jak brzytwa zębów, duszna od morowego powietrza rozpadlina. Śmierć, to pewna śmierć – tak wam powiem, zacni ludzie. Dobrze, żeśmy przed wiekami wypędzili tam Najeźdźców, którzy chcieli zepchnąć nas do morza i omal nie potopili nas jak kocięta. Ale odzyskaliśmy nasze plaże, Rozlewisko Wezery, największy szlak handlowy, o który cały czas bezpardonowo, toczymy miedzy sobą wojny. Mamy swoich odchodzących w niełaskę czarowników, mamy nową magię – inżynierów, którzy jak lubią mawiać – parą i ogniem wprowadza nasz świat w przyszłość. Mamy nasz świat, kontynent, królestwa i księstewka, od morza, aż po Góry Kolumnowe i wybity w nich Kanion...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
29
Rymowanki polskie dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki polskie dla dzieci
Dostępny7 szt.

Deszczyk pada, słońce świeci, czarownica masło kleci. Dwa aniołki siedzą w niebie, a ta książka jest dla Ciebie! Znajdziesz w niej mnóstwo zabawnych rymowanek, wyliczanek i wierszyków – znanych, tych nieco zapomnianych oraz całkiem nowych.

12,50 zł
9,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

2 osoby kupiły
30
What Do You Meme? - imprezowa gra dla dorosłych - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
What Do You Meme? - imprezowa gra dla dorosłych
Epee
Dostępny172 szt.

Idealna gra dla tych, którzy mają poczucie humoru i uwielbiają tworzyć własne memy! Jeden z graczy wciela się w rolę sędziego i wybiera kartę z obrazkiem, do którego opisy będzie oceniał w danej rundzie. Pozostali gracze wykładają po 1 z 7 swoich Kart Podpisów tak, by stworzyć najzabawniejszą kombinację podpis-obrazek. Następnie sędzia wybiera zwycięzcę danej rundy. Grę wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów. Uwaga! Możecie urozmaicić rozgrywkę poprzez wykorzystanie karty Freestyle, dzięki której każdy z graczy będzie musiał wymyślić swoje własne hasło do obrazka. Ponadto, możecie dołożyć do talii własne zdjęcia – nie wyobrażacie sobie nawet, jak zabawne jest przerabianie na memy ludzi, których zna się osobiście. Zawartość opakowania: • 75 kart ze zdjęciami, • 360 kart z hasłami, • zasady gry.

169,43 zł
152,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,94 zł

2 osoby kupiły
31
Państwa-Miasta (wersja elektroniczna) - gra familijna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwa-Miasta (wersja elektroniczna) - gra familijna
Epee, od 6 lat
Dostępny45 szt.

Wybierz kartę kategorii i połóż ją na elektronicznej platformie. Bądź czujny! Teraz urządzenie wylosuje literkę, a Ty będziesz musiał wymyślić odpowiedni wyraz, nim zrobią to Twoi przeciwnicy! Zawartość opakowania: • 1 elektroniczna platforma, • 30 kart kategorii, • zasady gry.

105,90 zł
95,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,59 zł

2 osoby kupiły
32
Wierszyki łamiące języki. Mistrz cza-czy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki łamiące języki. Mistrz cza-czy
Dostępny57 szt.

Wierszyki łamiące języki. Mistrz cza-czy to zbiór dowcipnych wierszyków. Dostarczają dzieciom mnóstwo uśmiechu i rozrywki, pobudzając wyobraźnię, a przy tym stanowiąc znakomite ćwiczenia logopedyczne.

10,99 zł
7,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
33
Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI). Tworzenie, wdrażanie i stosowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI). Tworzenie, wdrażanie i stosowan...
Dostępny19 szt.

David Parmenter jest czołowym ekspertem w zakresie tworzenia KPI, znanym ze skłaniających do myślenia, żywiołowych sesji, dzięki którym wiele organizacji zmieniło swoje podejście do zarządzania efektywnością i radykalnie poprawiło skuteczność. Książka stanowi wsparcie dla organizacji w opracowywaniu, wdrażaniu i stosowaniu najskuteczniejszych, zwycięskich KPI - takich miar efektywności, które mogą bardzo wiele zmienić poprzez sukcesywne dostosowywanie codziennych działań do strategicznych celów organizacji.

79,00 zł
58,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

2 osoby kupiły
34
Najpiękniejsze wiersze polskie dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze wiersze polskie dla dzieci
Dostępny11 szt.

Dzieci, ich rodzice, babcie i dziadkowie pokochają tę książkę od pierwszego... otworzenia. Na jej kartach spotkamy bohaterów najpiękniejszych, najzabawniejszych i najciekawszych polskich wierszy dla małych czytelników. Polskie wiersze bawią, wzruszają i zachwycają także szatą graficzną. Zarówno dzieci, jak i dorośli docenią niezwykłość przepięknych ilustracji autorstwa Aleksandry Michalskiej-Szwagierczak, Marcina Minora i Tomasza Pląskowskiego.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
35
Serce Julii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce Julii
Dostępny67 szt.

Poruszająca opowieść o potędze natury, podążaniu własną drogą i miłości, która wymaga odwagi. W życiu Lorenza, ambitnego weterynarza, w końcu wszystko zaczyna się układać. Jego największe marzenie, ogród zoologiczny, w którym zwierzęta żyją w naturalnych warunkach, rozwija się z dnia na dzień. Mężczyzna powoli odbudowuje również relację ze swoją dawną ukochaną, Julią. Kobieta jest jednak bardzo ostrożna i nie czuje się jeszcze gotowa na związek. Wkrótce Lorenzo otrzymuje propozycję wyjazdu do Kenii, by spędzić miesiąc w tamtejszym rezerwacie. Zostawia park pod opieką Julii i wyrusza prosto do serca Afryki. Julia i Lorenzo, oddaleni od siebie teraz o tysiące kilometrów, nieoczekiwanie odkrywają, że nigdy dotąd nie byli sobie tak bliscy… Czy ich relacja, tak jeszcze świeża i krucha, ma szansę przetrwać? Czy Julia znajdzie w sercu odwagę, by znów zaufać?

39,95 zł
28,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,19 zł

1 osoba kupiła
36
Legenda Sudetów. Tadeusz Steć. Życie i śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legenda Sudetów. Tadeusz Steć. Życie i śmierć
Dostępny6 szt.

Książka ukazuje się 20 lat po śmierci Tadeusza Stecia i już wzbudziła dyskusje oraz kontrowersje. Tadeusz Steć - przewodnik, nauczyciel przewodników i chyba największy znawca regionu jeleniogórskiego w okresie powojennym jest znany poza samym środowiskiem turystycznym.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
37
Siku 13 - Claas Axion z przednią ładowarką S1392 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siku 13 - Claas Axion z przednią ładowarką S1392
Siku
Dostępny62 szt.

Model Siku - traktor Claas Axion z przednią ładowarką, wykonany z metalu i plastiku.

19,00 zł
17,99 zł

Rabat 5,3%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
38
Klatka dla niewinnych. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klatka dla niewinnych. Audiobook
Katarzyna Bonda, Muza
Dostępny178 szt.

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym piętrze w niewyjaśnionych okolicznościach wypada teściowa Englota. Kobieta ginie na miejscu. Szybko okazuje się, że do zdarzenia doszło podczas przepustki skazanego. Brakuje jednak niezbitych dowodów, które pozwoliłyby na postawienie mu zarzutów. Hubert Meyer na prośbę prokurator Weroniki Rudy przyjeżdża do Warszawy, by jej pomóc w tej trudnej sprawie. Rudy uważa, że to zabójstwo na tle finansowym. Wiele jednak wskazuje na to, że rzecz jest bardziej skomplikowana, ma swój początek siedemnaście lat wcześniej i wiąże się z zaginionymi wtedy kobietami. Hubert jak zwykle działa po swojemu – szybko, niekonwencjonalnie, profesjonalnie. Ale tym razem sam ledwie ujdzie z życiem, a co więcej, stanie się jednym z głównych podejrzanych. Co oznacza klucz pozostawiony na ciele Róży Englot jest wskazówką czy przestrogą? Czy Meyer dotarł za blisko prawdy? Czy zagroził komuś ważnemu? Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
39
Nietuzinkowi mieszkańcy Warszawy, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nietuzinkowi mieszkańcy Warszawy, wydanie 2
Dostępny37 szt.

Znana warszawska przewodniczka Ewa Sztompke zaprasza swoich czytelników do udziału w literackich spacerach po dawnej Warszawie. Jest ich w tym tomie dokładnie trzydzieści, a każdy poświęcony innej wyjątkowej, nieszablonowej, czasem dziwacznej postaci z grona mieszkańców naszej ukochanej stolicy na przestrzeni całych jej dziejów, także kiedy stolicą Polski jeszcze nie była. Autorka kreśli sylwetki postaci niesamowitych, zasłużonych, a także osobliwych, prawdziwych oryginałów, których życie wśród współczesnych im warszawiaków stanowiło temat rozmów czy zwyczajnych plotek, było okazją do anegdot, powodem oburzenia lub podziwu. Wiele z nich znajdujemy na najlepszych kartach historii naszego narodu. Ewa Sztompke jest mistrzynią opowiadania, kultywuje najlepsze tradycje gawęd, które w czasach, kiedy nie było telewizji i internetu przyciągały naszych przodków do kręgu wokół ogniska czy na miękki dywan przy kominku. Znacie? To posłuchajcie… W tym wypadku – poczytajcie! Ewa Sztompke - licencjonowana przewodniczka po Warszawie, pilotka wycieczek, autorka bloga WawaManiak. Od wielu lat związana z turystyką miejską. Wielbicielka Warszawy, po której z pasją oprowadza turystów, dzieląc się z nimi wiedzą o swoim mieście. Opowiada zarówno o zabytkach i historii Warszawy, jak i o ludziach, którzy tę historię tworzyli. Pokazuje miasto od nieco innej strony. Obok dobrze znanych staromiejskich ulic, Łazienek czy Wilanowa zabiera turystów również w praskie zaułki, zapomniane rewiry Śródmieścia, Woli, Żoliborza. Profesjonalizm przewodnicki łączy z anegdotą i humorem.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

1 osoba kupiła
40
Paw Patrol Film Najwieksza Baza Sw Dzw 6060353 1 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paw Patrol Film Najwieksza Baza Sw Dzw 6060353 1
Spin Master, Spin Master Paw Patrol
Dostępny130 szt.

1 717,90 zł
1 546,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 171,79 zł

1 osoba kupiła
41
Filozofia Słowa-Logosu w poezji Tadeusza Różewicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia Słowa-Logosu w poezji Tadeusza Różewicza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Tadeusza Różewicza postrzega się jako twórcę, o którym powiedziano już wszystko lub prawie wszystko. Autorka przekonana o tym, że poeta ten nie ufa czytelnikom-wyznawcom, postanowiła podążyć własną ścieżką. Książka ta jest próbą – być może ryzykowną – przeczytania poezji Różewicza nieco inaczej. Efektem spotkania autorki z twórczością wrocławskiego pisarza było przeanalizowanie za pomocą metody hermeneutycznej związku całości jego dorobku poetyckiego z logotyczną myślą filozofów greckich i Martina Heideggera oraz chrześcijańską koncepcją Logosu. Monografia ta powinna stać się ważnym głosem w dyskusji nad twórczością Różewicza ze względu na wykonaną w książce ogromną pracę analityczną.

36,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,92 zł

1 osoba kupiła
42
Z jakich klocków zbudować ten dom? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z jakich klocków zbudować ten dom?
Dostępny4 szt.

Ewa i Mirek są małżeństwem od trzydziestu pięciu lat. W książce odkrywają kulisy walki, jaką musieli stoczyć o swoje małżeństwo. Pragną wskazać, że podjęcie takiej walki jest najlepszym, co można zrobić, by zmagania w sferze tej niezwykle ważnej relacji zakończyły się sukcesem.

29,90 zł
26,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

1 osoba kupiła
43
Piórnik mini prostokąt Zielony PPM-13 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik mini prostokąt Zielony PPM-13
Bee-bee
Dostępny2 szt.

- polskie rękodzieło- wykonany ze skóry ekologicznej z podszewką z poliestru- nadruk UV różnokolorowy- zamykany na suwak z metalową zawieszką- pakowany pojedynczo w torebkę foliową

26,40 zł
22,44 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,96 zł

1 osoba kupiła
44
Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD
Dostępny65 szt.

Kompleksowa książka, bazująca na naturalnym sposobie uczenia języka angielskiego dla dzieci przedszkolnych, tworząca interakcję dziecko–dorosły, przygotowana i dostosowana do nowej podstawy programowej. Dzięki tej metodzie dziecko doświadcza świat wieloma zmysłami, ucząc się języka całościowo, i przede wszystkim przez zabawę. Książka zawiera słówka, krótkie zdania, ćwiczenia, rymowanki i piosenki oraz niezbędne wskazówki, jak kreatywnie pracować z dzieckiem w domu i na zajęciach, aby nauka była przyjemnością i dawała najlepsze rezultaty. Rozwinie nie tylko naturalną chęć nauki, ale także, dzięki proponowanym ćwiczeniom i zabawom, twórczą ciekawość i wyobraźnię najmłodszych. Elementarz opatrzony jest zabawnymi, niezwykłej urody ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej, która w swoich pracach zawsze zostawia miejsce na wyobraźnię dziecka. Do książki dołączona jest płyta z fonetyczną wymową słówek i piosenkami. Patronat British Council.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
45
W ogniu pytań. Word Fever - elektroniczna gra familijna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W ogniu pytań. Word Fever - elektroniczna gra familijna
Epee, od 7 lat
Dostępny102 szt.

Word Fever to gra, która rozgrzewa szare komórki. Dostajesz 1 temat, 1 literę i tylko 12 sekund, by wymyślić pasujące słowo. Im szybciej odpowiesz, tym więcej punktów uzyskasz. Sztuczna inteligencja analizuje odpowiedzi oraz czas ich udzielania tak, by dostosować pytania do poziomu każdego uczestnika. Ponadto w każdej chwili może zrobić podstępną sztuczkę i zmienić zasady, aby gra była jeszcze ciekawsza. To fantastyczna zabawa dla każdego! Zawartość opakowania: • 1 elektroniczna platforma, • zasady gry.

113,47 zł
102,12 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,35 zł

1 osoba kupiła
46
Segregator A4, grzbiet 7.5 cm, Satin Metallic Blossom - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4, grzbiet 7.5 cm, Satin Metallic Blossom
Interdruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Elegancki segregator formatu A4 z kwiatowym wzorem i w ciemnej tonacji kolorystycznej. Wykonany z grubego kartonu pokrytego folią PP z metalicznym wykończeniem. Wyposażony w mechanizm dźwigniowy, mocną listwę zaciskową, miękki plastikowy uchwyt oraz metalową oprawę oczek chwytnych, gwarantującą trwałość.

16,50 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
47
Wierszyki dla czterolatka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki dla czterolatka
Dostępny88 szt.

Wierszyki dla czterolatka to książka prezentująca dzieciom znane wiersze polskich autorów. Utwory, które wciąż uczą i bawią, zostały dobrane odpowiednio do wieku dziecka, aby nie były zbyt długie i trudne. Czytelnik znajdzie tu wiersze takich autorów jak: Maria Konopnicka, Władysław Bełza czy Stanisław Jachowicz. Książka została również bogato zilustrowana, aby łatwiej było zainteresować dziecko wspólną lekturą.

10,99 zł
7,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
48
Katastrofa w Czarnobylu. Przyczyny wybuchu reaktora - obalanie mitów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katastrofa w Czarnobylu. Przyczyny wybuchu reaktora - obalanie mitów
Dostępny144 szt.

W nocy 26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej doszło do eksplozji reaktora. Przybrała ona rozmiary katastroficzne, dlatego że miała charakter wybuchu jądrowego. W niniejszej książce w sposób popularnonaukowy opisano złożone fizyko-techniczne przyczyny, które sprawiły, że reaktor eksplodował jak bomba atomowa. Trzy miesiące po katastrofie, w sierpniu 1986 roku, owe powody zostały w zafałszowanej formie przedstawione przez ZSRR ekspertom Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Fakty ujawniono dopiero po latach. Odpowiedzialny za taki stan rzeczy był centralistyczny ustrój radzieckiego państwa i jego omnipotencja. Jaskrawym tego dowodem stało się ubezwłasnowolnienie państwowego dozoru jądrowego, niedopuszczenie do wyrażenia opinii na temat konstrukcji czarnobylskiego reaktora przez specjalistów i przeprowadzenie sfingowanej rozprawy sądowej przeciwko zupełnie niewinnemu kierownictwu elektrowni. Publikacja jest oparta na dokumentach, opiniach gremiów naukowych i relacjach świadków, co pozwoli Czytelnikowi zrozumieć uwarunkowania, które doprowadziły do największej katastrofy w dziejach energetyki jądrowej.

33,00 zł
24,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

1 osoba kupiła
49
Segregator A4/2R z dźwignią Pets Friends Safari - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/2R z dźwignią Pets Friends Safari
Bee-bee
Dostępny1 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.* segregator formatu A4* 2 ringi* grubość 50mmDziecięca bardzo kolorowa kolekcja skupiająca się na miłych zwierzątkach. Wśród wzorów możemy znaleźć motywy jeży czy misiów panda skomponowane z kolorami dla małych chłopców i dziewczynek. Przedszkolaki powinny być bardzo zadowolone.

24,20 zł
20,57 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,63 zł

1 osoba kupiła
50
Bolesław V Wstydliwy. Książę krakowski i sandomierski 1226-1279. Długie panowanie w trudnych czasach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolesław V Wstydliwy. Książę krakowski i sandomierski 1226-1279. Długi...
Dostępny186 szt.

Niniejsza publikacja jest pierwszą w polskiej historiografii pełną biografią księcia Bolesława V Wstydliwego. Sylwetka księcia krakowskiego i sandomierskiego została zaprezentowana na szerokim tle epoki. Rola Bolesława Wstydliwego w dziejach Polski XIII wieku była szczególna, a panowanie bardzo długie i naznaczone wieloma trudnościami. Autorka, Karolina Maciaszek, przedstawiła wszystkie sfery aktywności politycznej i gospodarczej władcy, opierając swoją narrację na gruntownej analizie źródeł historycznych i bogatej literaturze przedmiotu. Niezwykle ciekawie prezentują się aspekty związane z życiem prywatnym księcia, polityką wewnętrzną i zagraniczną, urzędniczym otoczeniem władcy, stosunkami gospodarczymi, wreszcie te dotyczące spuścizny po panowaniu Bolesława V Wstydliwego i walk dynastycznych o spadek po jego rządach. „Tak szerokie spojrzenie, aczkolwiek z dominantą dziejów politycznych, bliskie jest kompletnej panoramie i wpisuje się w nurt biografii Henryka Brodatego Benedykta Zientary czy wcześniej klasycznej i modelowej monografii Mieszka Starego Stanisława Smolki z wielką panoramą dziejową w tle.” – prof. dr hab. Krzysztof Bracha

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry