hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.07.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 23 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle 4w1. Jednorożce i magia (Trefl), na drugim Puzzle 4w1. Bohaterski Spiderman (Trefl). Kolejny produkt to Tak, zdam! Język polski. Egzamin ósmoklasisty. Niezbędnik z teorią (praca zbiorowa) oraz Mroczne sekrety (Marcel Moss).
1
Puzzle 4w1. Jednorożce i magia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1. Jednorożce i magia
Trefl, 35, 48, 54, 70
Dostępny
147 szt.

Jednorożce i magia to puzzle dla dzieci składające się z 4 niezależnych układanek, zaprojektowane z myślą o wszystkich małych miłośnikach jednorożców. Po ułożeniu puzzli powstaną cztery obrazki o wymiarach 28.5 x 20.5 cm każdy. Zróżnicowana liczba elementów (35, 48, 54, 70) pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym fanom puzzli. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały wykorzystane ekologiczne materiały. Puzzle przeznaczone są dla dzieci powyżej 4. roku życia.

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

30 osób kupiło
2
Puzzle 4w1. Bohaterski Spiderman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1. Bohaterski Spiderman
Trefl, 35, 48, 54, 70
Dostępny
114 szt.

Bohaterski Spider-Man to puzzle dla dzieci składające się z 4 niezależnych układanek, zaprojektowanych z myślą o wszystkich fanach i fankach Spidermana. Po ułożeniu puzzli powstaną cztery obrazki o wymiarach 28.5 x 20.5 cm każdy. Zróżnicowana liczba elementów (35, 48, 54, 70) pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym fanom puzzli. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały wykorzystane ekologiczne materiały. Puzzle przeznaczone są dla dzieci powyżej 4. roku życia.

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

28 osób kupiło
3
Tak, zdam! Język polski. Egzamin ósmoklasisty. Niezbędnik z teorią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak, zdam! Język polski. Egzamin ósmoklasisty. Niezbędnik z teorią
Dostępny
52 szt.

Zebrana w jednym miejscu niezbędna wiedza wymagana na egzaminie ósmoklasisty. Publikacja kładzie duży nacisk na lektury oraz naukę pisania wypracowań, jako elementy najwyżej punktowane na egzaminie. Obejmuje zagadnienia kulturowo-literackie oraz językowe. Treści zawarte w publikacji pozwolą uporządkować i powtórzyć wiadomości by skutecznie przygotować się do egzaminu. Kompleksowe wsparcie w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty. Co znajdziesz w publikacji: • zebrana w jednym miejscu niezbędna wiedza potrzebna do egzaminu, • omówienie kluczowych zagadnień, które pojawią się w arkuszu egzaminacyjnym, • treści z zakresu kształcenia kulturowo-literackiego i językowego, • chronologiczne omówienie epok literackich, • omówienie lektur, • motywy literackie, • elementy retoryki, • omówienie wybranych utworów, • biogramy twórców, • nawiązania do innych tekstów kultury: obrazów, plakatów, filmów. Gra edukacyjna przygotowana specjalnie dla 8-klasistów gra edukacyjna to nauka w formie quizu lubianego przez uczniów. Graj i ucz się! Zadaniem ucznia jest udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania z przedmiotów obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty, w tym oczywiście z języka polskiego. W ramach odprężenia czy rozrywki w czasie wolnym można też wybrać kategorię „To lubię”, która obejmuje takie dziedziny jak sport, podróże czy muzyka. Graj w każdym miejscu, kiedy i ile chcesz. Zalety serwisu: • łatwy i przyjemny sposób sprawdzenia i zdobycia wiedzy, • kilkaset pytań z matematyki i języka polskiego o różnym poziomie trudności, • kategoria „To lubię”, w której poprze zabawę można dowiedzieć się wielu praktycznych informacji, • elementy grywalizacji – ranking użytkowników z całej Polski, • możliwość wykorzystania quizu podczas lekcji do atrakcyjnych powtórek lub szybkiego przypomnienia wiadomości.

33,50 zł
30,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,35 zł

7 osób kupiło
4
Mroczne sekrety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczne sekrety
Dostępny
640 szt.

Dorota od lat żyje pod jednym dachem z mężem despotą, stwarzając na zewnątrz pozory normalności. Kobieta obmyśla w tajemnicy plan uwolnienia się od agresywnego partnera. Jakub i Alicja wybierają się na zagraniczne wczasy w celu ratowania małżeństwa. Na miejscu zawierają znajomość z tajemniczą parą. Z czasem wchodzą z nimi w nietypowy układ, który wywraca ich życie do góry nogami. Osiemnastoletnia Nadia spotyka się z biologiczną matką, która porzuciła ją tuż po porodzie. Nie wie, że dopuszczając kobietę do swojego życia, ściąga niebezpieczeństwo na swoich najbliższych. Trzy historie łączą się ze sobą w najmniej odpowiednim momencie. Teraz każdy zrobi wszystko, by jego mroczne sekrety nigdy nie wyszły na jaw...

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
5
Puzzle 4w1. Odważny Strażak Sam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1. Odważny Strażak Sam
Trefl, 35, 48, 54, 70
Dostępny
96 szt.

Odważny Strażak Sam to puzzle dla dzieci składające się z 4 niezależnych układanek, zaprojektowane z myślą o wszystkich małych fanach i fankach dzielnego Strażaka Sama. Po ułożeniu puzzli powstaną cztery obrazki o wymiarach 28.5 x 20.5 cm każdy. Zróżnicowana liczba elementów (35, 48, 54, 70) pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym fanom puzzli. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały wykorzystane ekologiczne materiały. Puzzle przeznaczone są dla dzieci powyżej 4. roku życia.

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

5 osób kupiło
6
Geny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geny
Dostępny
827 szt.

Dzielimy 51% genów z drożdżami i 98% z szympansami, więc to nie genetyka czyni nas ludźmi. Dr Euan Ashley, stanfordzki profesor medycyny, opowiada o przełomowych postępach medycyny precyzyjnej. To prawdziwa diagnostyczna podróż pacjentów i opowieść o ciężkiej pracy lekarzy i naukowców. Od kiedy w 2003 roku zakończono „Projekt Badań nad Ludzkim Genomem”, ceny sekwencjonowania genomu zaczęły spadać w szalonym tempie – zupełnie jakby cena Ferrari obniżyła się z 350 tysięcy dolarów do jedynie 40 centów. Dzięki przełomowym metodom opracowanym przez zespół doktora Ashleya w Stanfordzie, a także innych grup naukowych na całym świecie, analiza ludzkiego genomu nie wymaga już niezwykłego wysiłku i wielomiliardowych kosztów – to pojedynczy test kliniczny za mniej niż tysiąc dolarów. Po raz pierwszy możliwość przewidywania naszej genetycznej przyszłości, diagnozowanie i zapobieganie chorobom, a także zdolność zrozumienia, co tak naprawdę oznacza „bycie człowiekiem” jest w naszym zasięgu. W Genach doktor Ashley z jasnością i prostotą, a jednocześnie z pasją i współczuciem dla swoich pacjentów opisuje medyczne aspekty sekwencjonowania genomu. Przedstawia „detektywów medycznych” poszukujących odpowiedzi oraz pierwszych pacjentów, pomagających w poszukiwaniu diagnozy i leków. Ashley opisuje, w jaki sposób jego zespół jako pierwszy przeanalizował i zinterpretował kompletny genom ludzki. Opowiada o tym, jak zdiagnozowali i leczyli nowo narodzoną dziewczynkę, której serce zatrzymało się pierwszego dnia życia i jak u pewnego chłopca z guzami rosnącymi wewnątrz jego serca udało się im skorelować podłoże tego problemu z brakującym fragmentem genomu. To właśnie ci pacjenci zainspirowali doktora Ashleya i jego zespół do sięgnięcia poza granice medycznych możliwości człowieka i do stworzenia wizji przyszłości, w której sekwencjonowanie genomu będzie dostępne dla wszystkich ludzi, a medycynę będziemy dostosowywać tak, aby leczyć konkretne choroby i dekodować patogeny (jak na przykład wirusy) na poziomie genetycznym – przyszłości, w której nasz system medyczny zostanie całkowicie i kompletnie zrewolucjonizowany.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
7
Tak, zdam! Język polski. Egzamin ósmoklasisty. Repetytorium. Wypracowania, lektury, zadania, arkusze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak, zdam! Język polski. Egzamin ósmoklasisty. Repetytorium. Wypracowa...
Dostępny
3 szt.

Repetytorium zawiera tylko niezbędną praktyczną wiedzę i zadania oraz arkusze przydatne w nauce do egzaminu ósmoklasisty. Dużym atutem publikacji są przykłady i samouczek pisania wypracowań oraz streszczenie lektur wymaganych na egzaminie. Repetytorium umożliwia uczniom przećwiczenie i powtórzenie wszystkich umiejętności oraz zagadnień, występujących na egzaminie ósmoklasisty. Zaplanowany specjalnie do pracy z nauczycielem w szkole jak i indywidualnych powtórek w domu. Są to unikalne, niepublikowane dotąd zadania, opracowane ściśle z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Kompleksowe wsparcie w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty. Co znajdziesz w publikacji Tak, zdam! Egzamin ósmoklasisty: • poradnik, jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym, • wskazówki ułatwiające uczenie się do egzaminu, • niezbędnik, jak poprawnie pisać wszystkie wymagane na egzaminie formy wypowiedzi, • zadania kształcące umiejętność tworzenia wypracowań krok po kroku wraz z niezbędnymi zwrotami charakterystycznymi dla danej formy wypowiedzi, • typy zadań, które pojawią się na egzaminie ósmoklasisty, w układzie zgodnym z podstawą programową, • próbny arkusz opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną rozwiązany krok po kroku, • 4 arkusze typu egzaminacyjnego, opracowane przez ekspertów według wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, • odpowiedzi do zadań. Przygotowana specjalnie dla 8-klasistów gra edukacyjna to nauka w formie quizu lubianego przez uczniów. Graj i ucz się! Zadaniem ucznia jest udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania z przedmiotów obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty, w tym oczywiście z języka polskiego. W ramach odprężenia czy rozrywki w czasie wolnym można też wybrać kategorię „To lubię”, która obejmuje takie dziedziny jak sport, podróże czy muzyka. Graj w każdym miejscu, kiedy i ile chcesz. Zalety serwisu: • łatwy i przyjemny sposób sprawdzenia i zdobycia wiedzy, • kilkaset pytań z matematyki i języka polskiego o różnym poziomie trudności, • kategoria „To lubię” , w której poprzez zabawę można dowiedzieć się wielu praktycznych informacji, elementy grywalizacji – ranking użytkowników z całej Polski, • możliwość wykorzystania quizu podczas lekcji do atrakcyjnych powtórek lub szybkiego przypomnienia wiadomości.

38,10 zł
34,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,81 zł

4 osoby kupiły
8
Wielka podróż małego Mila - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka podróż małego Mila
Dostępny
1025 szt.

Klasyczna, ponadczasowa powieść przygodowa pełna absurdalnego humoru i przewrotnych gier słownych. Jeśli Wasze dzieci lubią książki Roalda Dahla i Niekończącą się historię Michaela Ende, to na pewno szybko zaprzyjaźnią się z Milem. Ponad 5 milionów egzemplarzy sprzedanych w ciągu 60 lat od pierwszego wydania mówi samo za siebie… Milo nie wie, co ma ze sobą począć, bez przerwy się nudzi, absolutnie nic go nie interesuje i wszystko wydaje mu się stratą czasu, szczególnie szkoła! Kiedy pewnego dnia po powrocie do domu znajduje w swoim pokoju dziwną przesyłkę wraz z instrukcją użycia jej zawartości, decyduje się postąpić zgodnie z wytycznymi, bo zwyczajnie nie ma nic ciekawszego do roboty. Wtedy wszystko się zmienia… Milo trafia do Spodziewanii, na Wyspę Wniosków, do Liczburga, Leksykonii, w której odwiedza jarmark słów, i w wiele innych tajemniczych miejsc. Dzięki spotkanemu po drodze psu o imieniu Taktyk dowiaduje się tego i owego o czasie, poznaje też Letargarian, Ściemę, Aleca Wznosia i wielu innych, a w końcu podejmuje wyzwanie, by uratować córki starego króla – Rozwagę, Księżniczkę Ważkich Rozmyślań oraz jej siostrę Radę – Księżniczkę Radości i Dobrych Rad. Gdzieś po drodze, między jedną a drugą przygodą, Milo dokonuje wielkiego odkrycia: życie wcale nie jest nudne! Wręcz przeciwnie, jest bardziej ekscytujące niż wszystkie sny i marzenia razem wzięte… Norton Juster – urodził się w 1929 roku w stanie Nowy Jork, tuż przed Wielkim kryzysem. Wciąż nie brakuje osób, które przypisują to katastrofalne wydarzenie bezpośrednio jego narodzinom... Dorastał na Brooklynie, studiował architekturę na Uniwersytecie w Pensylwanii. Po trzech latach spędzonych w Marynarce Wojennej USA, pracował jako architekt w Nowym Jorku i Massachusetts, a następnie uczył architektury i planowania. W czasie służby w marynarce na poważnie zajął się pisaniem. Jego najbardziej znaną książką jest Phantom Tollbooth (Wielka podróż małego Mila). Z tych trzech rzeczy, którymi się parał (architektura, pisanie i nauczanie) zawsze najbardziej lubił te dwie, którymi akurat w danym momencie się nie zajmował. Norton Juster zmarł w 2021 roku. Jules Feiffer – Amerykański pisarz i ilustrator. Jest autorem wielu książek dla dzieci, między innymi The Man in the Ceiling, A Barrel of Laughs, a Vale of Tears, I Lost My Bear, Bark, George, and Meanwhile. Zdobył wiele nagród za swoje komiksy, sztuki teatralne i scenariusze, jest też autorem ilustracji do bestsellerowej powieści Nortona Justera Wielka podróż małego Mila. Mieszka w Nowym Jorku.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
9
Puzzle 1500 elementów. Tajemniczy ogród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1500 elementów. Tajemniczy ogród
Trefl, 1500
Dostępny
95 szt.

Puzzle składające się z 1500 elementów przedstawiające tajemniczy ogród. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 85.0 x 58.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

27,90 zł
24,27 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,63 zł

2 osoby kupiły
10
Wkładka do wózka Air, 85 cm, grafitowe listki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wkładka do wózka Air, 85 cm, grafitowe listki
Zaffiro
Dostępny
2 szt.

Siatka Air 100% – komfort nawet w upalne dni. Specjalnie zaprojektowana siatka zapewnia perfekcyjną cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Wkładka z siatką znacznie lepiej radzi sobie podczas upałów w porównaniu do zwykłych wkładek do wózka. Sprawdza się znakomicie podczas długich spacerów. Mięciutka tkanina zapobiega otarciom. Wkładka wyposażona jest w uniwersalne otwory na pasy bezpieczeństwa na różnej wysokości, dzięki czemu pasuje do większości wózków spacerowych dostępnych na rynku. Chroni tapicerkę wózka przed zabrudzeniem, a wypełnienie z wysokiej jakości pianki nie odkształca się pod wpływem ciężaru dziecka. Kształt wkładki został zaprojektowany w sposób, który umożliwia jej łatwe i szybkie zamontowanie. Komfort i bezpieczeństwo dla dziecka: • podnosi znacznie komfort podróżowania podczas jazdy wózkiem po nierównym terenie, • dzięki lekkiej gąbce amortyzuje mikrowstrząsy, • siatka Air 100% zapobiega poceniu się, • pomaga utrzymać stałą temperaturę ciała. Komfort dla Ciebie: • zaprojektowany z myślą o tych, którzy lubią długie spacery, • chroni tapicerkę wózka przed zabrudzeniem, • tworzy zabezpieczenie przed niekorzystnym wpływem sztucznej tapicerki na bardzo wrażliwą skórę dziecka, • posiada łatwy w czyszczeniu i wodoodporny materiał w miejscu gdzie dziecko ma buciki, • amortyzuje wstrząsy. Informacje o produkcie: • rodzaj produktu: wkładka do wózka, • przeznaczenie: od narodzin, • wkładka o długości 85.0 cm, • siatka Air 100% – komfort nawet w upalne dni, • w dolnej części posiada nieprzemakalną oraz odporną na zabrudzenia tkaninę, • wyprodukowane w Polsce, • wykonane z bezpiecznych certyfikowanych tkanin spełniających wymagania humanoekologiczne. Przepis prania: zaleca się prać ręcznie, nie wybielać, nie suszyć w suszarce bębnowej, prasować maksymalnie w temp. 110°C, nie czyścić chemicznie. Skład: • tkanina zewnętrzna: 100% poliester, • tkanina wewnętrzna: 100% bawełna, • wypełnienie: 100% poliuretan.

102,60 zł
68,74 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 33,86 zł

2 osoby kupiły
11
Entchantimals. GYJ14. Królowa Paradise + paw Rainbow - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Entchantimals. GYJ14. Królowa Paradise + paw Rainbow
Entchantimals, Mattel
Dostępny
91 szt.

Dzieci pokochają te wyjątkowe lalki z linii „Enchantimals”! Mają aż ok. 20 cm wysokości, zginane kolana oraz królewskie stroje i akcesoria, dzięki czemu zachęcają do wymyślania własnych majestatycznych opowieści. Zawsze towarzyszą im ukochane zwierzątka, gotowe pomóc w pełnieniu królewskich obowiązków i wyruszyć ku przygodzie. Do wyboru masz takie urocze pary: Daviana i Grassy, Unity i Stepper oraz Paradise i Rainbow. Zbierz je wszystkie, aby stworzyć własne królestwo Enchantimals! Cechy produktu: • poznaj Enchantimals, które przynoszą życzliwość i przygodę całej magicznej krainie, • lalki Enchantimals (ok. 20 cm) mają zginane kolana oraz wyszukane stroje i akcesoria, dzięki czemu zachęcają do wymyślania własnych majestatycznych opowieści, • aby zabawa była jeszcze lepsza, wśród akcesoriów są ozdobne naszyjniki, które mogą nosić też ich zwierzęcy przyjaciele, To idealny prezent dla dzieci od 4 roku życia, szczególnie tych, które kochają zwierzęta!

55,90 zł
50,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

2 osoby kupiły
12
Galapagos. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galapagos. Audiobook
Kurt Vonnegut, StoryBox
Dostępny
15 szt.

Powieść, w której Vonnegut krytykuje cywilizację i ironicznie traktuje teorię ewolucji. Po co ludzkości takie wielkie mózgi? – zastanawia się duch Leona Trouta, który zginął w wyniku dekapitacji i spędził na Ziemi milion lat, najpierw na statku „Bahia de Darwin”, później na jednej z wysp archipelagu Galapagos. To właśnie z jego relacji dowiadujemy się, jaka przyszłość czeka gatunek ludzki. A wszystko zaczyna się w 1986 roku: świat ogarnia chaos, wybucha światowy kryzys ekonomiczny, tajemniczy wirus bezpłodności rozprzestrzenia się na całą Ziemię poza kilkoma wyspami archipelagu Galapagos. Ludzkości udaje się przetrwać dzięki całkowicie przypadkowym uczestnikom Przyrodniczej Wyprawy Stulecia. To oni dają przyszłość całemu rodzajowi ludzkiemu, który przez milion lat wyewoluuje na wyspie w kierunku gatunku przypominającego fokę – wyposażonego w płetwy i znacznie mniejsze mózgi.

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

2 osoby kupiły
13
Łemkowie. Losy zaginionego narodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łemkowie. Losy zaginionego narodu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Łemkowie − tragiczne dzieje narodu, który niemal przestał istnieć Łemkowie. Losy zaginionego narodu Marka Koprowskiego to książka przybliżająca historię Łemków-Rusinów. Naród ten, żyjący od wieków w Karpatach, po przesiedleniu do ZSRR i na polskie Ziemie Odzyskane, utracił swoją ojczyznę. Owe „góry” są dla nich tym, czym dla Polaków Kresy − utraconą „Arkadią”, gdzie wszystko było lepsze, bo swoje. Choć nadal istnieje szansa na renesans tej narodowości, wciąż napotyka ona liczne przeszkody. Ukraińcy starają się zukrainizować wszystko, co zawsze kojarzyło się z Łemkami. Uważają bowiem, że jest to co najwyżej grupa etniczna i miano narodu jej nie przysługuje. W swych staraniach osiągają jednak tylko częściowy sukces. Książkę otwiera obszerny szkic historyczny dotyczący dziejów Łemków-Rusinów od połowy XIX w. do chwili obecnej. W odróżnieniu od dotychczasowych opracowań, opisujących temat Łemkowszyzny w sposób hermetyczny, naukowy, szkic ten napisany został niezwykle przystępnie. Nie traktuje Łemków i ich kultury wyłącznie jako folkloru, ciekawostki czy „resztki po wielonarodowej Rzeczypospolitej”. Łemkowie są pełnoprawnym narodem o własnej, odrębnej kulturze i tożsamości. Są także narodem skrzywdzonym. Pomimo wierności Rzeczypospolitej, zastosowano wobec niego surowe reguły Operacji „Wisła” i potraktowano jak Ukraińców, którzy wspierali działania OUN-UPA. Tymczasem na środkowej i zachodniej Łemkowszczyźnie formacja ta żadnych wpływów nie miała. Publikacja Koprowskiego zawiera również bezpośrednie relacje rodowitych Łemków − Teodora Gocza i jego żony Marii z Zyndranowej koło Dukli w Beskidzie Niskim. Opowiadają oni o historii swoich rodzin, miejscowości, gdzie przyszło im mieszkać, a także dziele ich życia − Muzeum Kultury Łemkowskiej. Młode pokolenia Łemków są z kolei reprezentowane w książce przez Bogdana Gambala, działacza „Ruskiej Bursy” w Gorlicach − odrodzonej instytucji służącej społeczności łemkowskiej. Marek A. Koprowski – pisarz, dziennikarz i reporter. Niestrudzony tropiciel wciąż istniejących śladów polskości na dawnych Kresach II Rzeczpospolitej.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
14
Czerwone tarcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwone tarcze
Dostępny
1023 szt.

Ponadczasowa opowieść o odrodzeniu Królestwa Polskiego. XII wiek. Czas krucjat, pańszczyzny i bratobójczych walk. Książę Henryk Sandomierski, syn Bolesława Krzywoustego, wyrusza w niebezpieczną podróż przez Europę. Zostawia za sobą rozbitą na dzielnice Polskę targaną konfliktami między pomniejszymi i chorobliwie ambitnymi władcami. Odwiedza przepełnione cichym dostojeństwem klasztory i tętniące życiem zamki. Trafia do Rzymu, do Palermo, a stamtąd do Ziemi Świętej, gdzie wraz templariuszami walczy z ramię w ramię Saracenami. Przez lata towarzyszy mu wizja korony i tego, co symbolizuje – Polski zjednoczonej, silnej, rządzonej żelazną, ale sprawiedliwą ręką jednego władcy. Kiedy książę wraca do Sandomierza, ma już plan działania i mimo trudności stara się wcielać go w życie. Czy posiada jednak wystarczającą charyzmę? Czy ten nasz polski Hamlet, melancholik i marzyciel potrafi zdobyć się na okrucieństwo i bezwzględność? Na akty barbarzyństwa? Ile zdoła poświęcić ze swojego idealizmu, żeby scentralizować władzę? Iwaszkiewicz pisał Czerwone tarcze jako remedium na beznadzieję sytuacji politycznej panującej w Europie w latach trzydziestych XX w., przygnębiony obowiązkami dyplomatycznymi na placówce w Kopenhadze. Jarosław Iwaszkiewicz (1894–1980) – pisarz, poeta, eseista i tłumacz wielokrotnie wymieniany wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla. Razem z m.in. Julianem Tuwimem i Antonim Słonimskim współtworzył grupę poetycką Skamander. Po ślubie z Anną Lilpopówną osiedlił się w domu w Podkowie Leśnej, który nazwał Stawiskiem. Stamtąd podczas okupacji razem z Marią Dąbrowską i Jerzym Andrzejewskim kierował konspiracyjnym życiem artystycznym. Po wojnie publikował w „Odrodzeniu”, „Przekroju” i „Kuźnicy”, aktywnie działał w Związku Literatów Polskich, wchodził w skład zarządu Polskiego PEN Clubu. Od 1955 do śmierci był redaktorem naczelnym „Twórczości”. Jego proza – niezwykle wyrazista, z własną, oryginalną wizją świata – pozostaje na uboczu głównych nurtów.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
15
Saga rodzinna. Tom 2. Ogniste serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodzinna. Tom 2. Ogniste serca
Dostępny
38 szt.

Krew nie woda! Do ogarniętego sporami Gdańska przybywa król Jan III Sobieski. Pragnie rozwiązać lokalne konflikty, ale przede wszystkim zawrzeć sojusz ze Szwedami przeciwko Brandenburgii. Zabiera w podróż zaufanego chorążego – Konrada Jezierskiego. Tymczasem w bogatej podgdańskiej wsi Stare Szkoty mieszka rodzina Schulzów. Daniel Schulz to człowiek niezrównoważony, dążący za wszelką cenę do wygodniejszego życia. Zachłanność popycha go do niegodziwości, a świadkiem okrutnych uczynków staje się dziesięcioletnia Ludwika. Aby ochronić matkę, postanawia więc podjąć nierówną walkę z mężczyzną i poprosić o pomoc samego chorążego Jezierskiego. Ogniste serca to druga część sagi rodzinnej znanej czytelnikom z powieści Pod złą gwiazdą.

35,00 zł
26,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
16
Naklejki wypukłe zwierzęta morskie 32szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
1 osoba kupiła
17
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 15. Charles Augustus Milverton - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 15. Charles Augustus Milverto...
Dostępny
14 szt.

Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Tom 15. Aby ocalić małżeńskie plany pewnej damy, Holmes musi stawić czoła jednemu ze swoich najgorszych wrogów. Charles Augustus Milverton to wstrętny łotr, który szantażem trzyma w szachu bogatą i wpływową londyńską elitę. Tym razem próbuje zrujnować życie niewinnej Lady Brackwell. Czy Holmes i Watson zdołają go powstrzymać nim będzie za późno?

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
18
Krepina premium, 200 x 50 cm, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krepina premium, 200 x 50 cm, mix kolorów
Interdruk
Dostępny
38 szt.

Bibuła to jeden z najchętniej stosowanych materiałów do prac zdobniczo-dekoratorskich. Daje szeroki wachlarz zastosowań w pracach plastycznych. Doskonały do stymulowania kreatywności i rozwijania wyobraźni zarówno w szkole jak i w domu. Dzięki bogatej gamie kolorów, daje nieograniczone możliwości twórcze. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

9,99 zł
1 osoba kupiła
19
Teczka z gumką A4+ LUX UV Beauty INTERDRUK mix p10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką A4+ LUX UV Beauty INTERDRUK mix p10
Interdruk
Dostępny
48 szt.

Format: A4+. Teczka z kolorowym nadrukiem. Zamykana na gumkę. Doskonale chroni dokumenty. Wykonana z wysokiej jakości kartonu o gramaturze 350 g. Występuje w kilku wariantach (sprzedawane oddzielnie)

4,99 zł
1 osoba kupiła
20
Rozważna czy romantyczna? Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważna czy romantyczna? Audiobook
Anna Karpińska, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Poruszająca opowieść o determinacji w dążeniu do szczęścia, które nie zawsze zależy od naszej woli. Po wielu latach Natalia, redaktorka jednego z gdańskich wydawnictw, mama małego Krzysia zaczyna wreszcie układać sobie życie. Wszystko wskazuje na to, że u boku ukochanego Bruna. Kiedy przygotowuje się na ważne spotkanie z Brunem dzwoni Andrzej, mężczyzna również ważny w jej życiu. W czasie gdy umówieni mężczyźni wyraźnie się spóźniają, niedaleko domu Natalii dochodzi do groźnego wypadku, w którym ginie kierowca sportowego auta. Wszystko wskazuje na to, że to może być Bruno albo Andrzej... Czy los ponownie odwróci się od Natalii, czy też uchroni ją od kolejnych nieszczęść?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
21
Leo! Znowu ty? Tom 1. Niecny plan. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leo! Znowu ty? Tom 1. Niecny plan. Audiobook
Aleksandra Tyl, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Leo ma 11 lat i nie przepada za szkołą. Lekcje są przecież taaaakie nudne i ciągle trzeba się uczyć. Na szczęście bywają też świetne dni, zwłaszcza gdy uda się z kolegami opracować jakiś niecny plan… Jest jednak pewien problem. NAUCZYCIELE. Nie rozumieją, że istnieją na świecie sprawy NAPRAWDĘ ważne. O wiele ważniejsze niż lekcje. Jak choćby kisiel, który po zamarznięciu świetnie udaje mydło. Albo zawody w podrzucaniu hula-hoopu. Albo opracowanie tajnego systemu porozumiewania się na klasówkach. To wszystko wymaga strategii i długich rozmów. NO PRZECIEŻ! Jest także drugi problem. Jeszcze gorszy niż nauczyciele! MŁODSZA SIOSTRA, która chodzi do tej samej szkoły. Okropność! Nic się przed nią nie ukryje. Zawsze wyśledzi, co Leo i jego paczka przeskrobali, i próbuje to potem wykorzystać. Okazuje się, że ta sprytna czwartoklasistka realizuje z koleżankami własny niecny plan… UWAGA! Nie słuchaj tej książki w szkole, bo parskniesz na lekcji głośnym śmiechem!

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
22
Dwudziestolecie kobiet. Portrety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwudziestolecie kobiet. Portrety
Dostępny
37 szt.

W Dwudziestoleciu kobiet zostały nakreślone zostały portrety dziesięciu Polek, z których żadnej nie sposób zaliczyć do przeciętnych i pozbawionych koloru. Choć różnią się wiekiem, to jednak kluczowa część ich życiowych doświadczeń przypada na ten sam szczególny, choć jakże krótki czas międzywojnia. Część bohaterek książki jest nadal żywo obecna w historii polskiej kultury. Wiele pozostawiło po sobie bogaty materiał biograficzny - pamiętniki, wspomnienia, dokumenty, obfitą korespondencję, wzmianki prasowe. Dla innych los był zdecydowanie mniej łaskawy i trudno dziś odtworzyć w sposób w pełni zadowalający naszą ciekawość ich fascynujące i często zawikłane życiorysy. Niestety pamięć o nich, choć odegrały niemałą rolę nie tylko w „kobiecym świecie”, powoli zamiera, Dwudziestolecie kobiet przywołuje je zatem tym chętniej.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

1 osoba kupiła
23
Katalog szelągów koronnych Zygmunta III Wazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katalog szelągów koronnych Zygmunta III Wazy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Jest to jedyny katalog szelągów olkuskich Zygmunta III Wazy, w którym poszczególne odmiany są ilustrowane zdjęciami. Odmiany zostały wyodrębnione w oparciu o: - roczniki (1588-1594), - typy monogramu królewskiego (6 typów), - herby, - inicjały, - znaki mennicze, - różnice napisowe, - różnice kompozycyjne (np. korona w polu monety lub korona przerywająca otok), - różnice w rysunku poszczególnych elementów (herby, korona). Książka wydana jest na dobrym papierze kredowym. Ilustrują ją wysokiej jakości zdjęcia. W katalogu wyszczególniono 85 odmian szelągów olkuskich.

64,00 zł
44,80 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,20 zł

1 osoba kupiła
24
Enchantimals Royal. Lalka 20 cm + zwierzątko, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals Royal. Lalka 20 cm + zwierzątko, mix wzorów
Mattel, Girls
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Dzieci pokochają te wyjątkowe lalki z linii Królewskie Enchantimals! Mają aż ok. 20.0 cm wysokości, zginane kolana oraz królewskie stroje i akcesoria, dzięki czemu zachęcają do wymyślania własnych majestatycznych opowieści. Zawsze towarzyszą im ukochane zwierzątka, gotowe pomóc w pełnieniu królewskich obowiązków i wyruszyć ku przygodzie. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 opakowania.

66,90 zł
60,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

1 osoba kupiła
25
Pianka samoprzylepna brokatowa 20x30cm 10 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pianka samoprzylepna brokatowa 20x30cm 10 kolorów
Titanum
Dostępny
24 szt.

Pianka samoprzylepna 20x30cm 10 kolorów brokatowa

24,26 zł
1 osoba kupiła
26
Brulion. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brulion. Audiobook
Malwina Ferenz, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Nie miał absolutnie żadnej pewności, że jego zapiski wyjdą zwycięsko z huraganu historii. Nikt nie przypuszczał, jakie piekło rozpęta się w Europie niecały rok później. Jest marzec 1936 roku. Dwudziestosześcioletni Moritz Stille przyjeżdża do Breslau jako korespondent znanej szwajcarskiej gazety. Poznaje piękną Ingrid Beaucourt, sekretarkę zastępcy szefa wrocławskiego gestapo, w której zakochuje się bez pamięci. Dziennikarz od początku wyczuwa, że dziewczyna skrywa jakiś sekret. Tymczasem sytuacja się komplikuje. Wobec Żydów wprowadzane są coraz to nowe restrykcje. Powstaje obóz koło Weimaru, który z czasem zyskuje nazwę KL Buchenwald. To tam trafiają od tej pory wszyscy uznani przez Trzecią Rzeszę za wrogów systemu. Nasilają się represje i aresztowania, a z otoczenia Moritza zaczynają znikać poszczególne bliskie mu osoby. Jak w wojennej zawierusze zachowa się dziennikarz? Po czyjej stronie stanie?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
27
Jechać, nie jechać? Tom 2. 36 krajów i kierunków. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jechać, nie jechać? Tom 2. 36 krajów i kierunków. Audiobook
Pablo, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Przewodniko-ranking tom II. Opowieści ze wszystkich kontynentów. Książka nagrodzona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników „Globtrotrer”. Zawiera dogłębnie przemyślany ranking krajów i kategorii oraz subiektywną ocenę gwiazdkową. Wszystko po to, żeby nie pomylić się, gdy przychodzi do decydowania, czy Oman to dobre miejsce dla samotnie podróżujących kobiet, a Antarktyda nadaje się na podróż rodzinną z trójką dzieci. Tom II jest kontynuacją tomu I – zawiera informacje o kolejnych 36 krajach, miastach i obiektach turystycznych.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
28
Spragnieni. Tom 3. Spragnieni, by trwać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spragnieni. Tom 3. Spragnieni, by trwać
Dostępny
1 szt.

Kolejna część bestsellerowej serii „Spragnieni”. Anna Szafrańska w mistrzowski sposób opowiada o drugich szansach, darowanych długach i pragnieniu, by żyć pełną piersią. Tessę, przyjaciółkę Alicji znanej ze Spragnionych, by żyć, i Piotra, brata Eweliny opisanej w Spragnionych, by kochać, połączył przypadek. I żadne z nich nie było z tego powodu zadowolone. Tessa chce przede wszystkim chronić przyjaciół, których uzależniony od narkotyków i alkoholu Piotr skrzywdził już wystarczająco. On jednak podjął walkę ze swoimi demonami i próbuje naprawić swoje życie. Czy Tessa może mu zaufać? Z biegiem czasu okazuje się, że łączy ich więcej, niż chcieliby przyznać… Ale zanim będą mogli być razem, Piotr musi odkupić swoje błędy, a Tessa – przekonać przyjaciół, by mu wybaczyli. Tylko jak, skoro ona też ich okłamała…? Ta historia poruszy nawet najbardziej nieczułe serca.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
29
Zestaw pędzle szczecinowe okrągłe + gąbkowe mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw pędzle szczecinowe okrągłe + gąbkowe mix
Titanum
Dostępny
13 szt.

Zestaw pędzli okrągłych szczecinowych oNr 8/6/4 i gąbkowych 4/3,3/2/1,5cm drewniane uchwyty 7szt.

18,99 zł
1 osoba kupiła
30
Cud głodówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud głodówki
Dostępny
150 szt.

Paul Chappius Bragg (ur. 6 lutego 1895, zm. 17 grudnia 1976) - orędownik amerykańskiej medycyny alternatywnej, naturopata, lider amerykańskiego ruchu na rzecz zdrowego żywienia, przedsiębiorca. Propagator zdrowego stylu życia, zdrowej diety, głodówki, aktywności fizycznej. Autor publikacji Cud głodówki, po ukazaniu której stał się znany na całym świecie. Fragment książki: „Trucizny zaczynają się gromadzić w różnych częściach ciała, powodując schorzenia i wywołując ostre lub przewlekłe bóle. To Matka Natura wysyła nam wyraźne sygnały ostrzegawcze, że nie prowadzimy zdrowego stylu życia, który przewidzieli dla nas Ona i Bóg. Być może winę za swoje problemy zrzucasz na wszystkich i wszystko dookoła - zamiast przemyśleć swoje nawyki i zastanowić się nad prawdziwym ich źródłem. Powiesz: Ależ skąd! Złapałem przeziębienie z przepracowania albo Choruję, bo się starzeję. Wymówka goni wymówkę. Nie wymieniasz jednak prawdziwej przyczyny: siebie. To my jesteśmy odpowiedzialni za swoje ostre i przewlekłe bóle i przedwczesne starzenie się. Nasze niezdrowe nawyki sprzyjają niskim pokładom Sił Witalnych i zmęczeniu. To powoduje, że organizm nie jest w stanie w pełni usunąć zalegających trucizn. Toksyny znajdują więc narząd do dręczenia, a ból przejmuje nazwę od miejsca, w którym występuje. Jednak źródłem tego bólu jest tak naprawdę twój styl życia”.

84,00 zł
69,72 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 14,28 zł

1 osoba kupiła
31
Socjologia epidemii Wyłaniające się choroby zakaźne w perspektywie nauk społecznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Socjologia epidemii Wyłaniające się choroby zakaźne w perspektywie nau...
Niedostępny
Brak

Epidemie chorób zakaźnych to także zjawiska społeczne. Uwzględnienie czynników społecznych, kulturowych i politycznych jest ważnie zarówno wtedy, gdy wyjaśniamy, dlaczego dana choroba się rozprzestrzenia, jak i wtedy, gdy zastanawiamy się, jak proces ten spowolnić lub zatrzymać. Dotyczy to nie tylko znanych od wieków chorób jak dżuma, gruźlica czy cholera, ale również tych, które pojawiły się całkiem niedawno, jak HIV/AIDS, ebola, świńska grypa i COVID-19. Praca stanowi przewodnik po społecznych aspektach epidemii. Pokazuje rolę, jaką patogeny odegrały w procesie rozwoju ludzkich cywilizacji, jaki jest związek epidemii z nowoczesnością i dlaczego późnonowoczesny świat sprzyja wyłanianiu się nowych zagrożeń zakaźnych. Książka ukazuje, jak patogeny uczyniono istotnym elementem rozmaitych polityk i jaki wpływ epidemie wywarły na koncepcję zdrowia publicznego. Omawia też, jak choroby zakaźne są przedstawiane w kulturze popularnej, oraz analizuje mechanizmy zbiorowych i instytucjonalnych reakcji na zagrożenie z nimi związane. Wreszcie książka prezentuje wyniki badań z 2018 i 2020 roku dotyczące stosunku Polek i Polaków do chorób zakaźnych oraz ich postawy wobec pandemii. Wszystko to sprawia, że praca ta pozwala umieścić skalę naszej reakcji na COVID-19 w odpowiedniej perspektywie.

50,00 zł
Powiadomienie
32
Dear America, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dear America, CD
Eric Bibb, Mascot
Dostępny
15 szt.

Lista utworów: 1. Whole Lotta Lovin' (feat. Ron Carter) 2. Born Of A Woman (feat. Shaneeka Simon) 3. Whole World's Got The Blues (feat. Eric Gales) 4. Dear America 5. Different Picture (feat. Chuck Campbell) 6. Tell Yourself 7. Emmett's Ghost (feat. Ron Carter) 8. White & Black 9. Along The Way 10. Talkin' 'Bout A Train, Pt. 1 (feat. Billy Branch) 11. Talkin' 'Bout A Train, Pt. 2 12. Love's Kingdom (feat. Tommy Sims & Glen Scott) 13. One-ness Of Love (feat. Lisa Mills)

62,90 zł
33
Przebudzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie
Dostępny
5 szt.

Kolejny w dorobku Elizy Segiet tomik wierszy, który stawia człowieka w centrum poetyckiego Wszechświata. Od spraw globalnych, jak wojna, troska i pokój, poetka przechodzi do spraw intymnych jednostki, jak samotność, umieszczając wiersze we współczesnym kontekście – świecie ogarniętym pandemią. W Przebudzeniu Eliza Segiet jeszcze silniej zaakcentowała wartości, o które warto nie tylko dbać, ale także walczyć „mocą mądrości”. Dlaczego na świecie istnieje zło (choć „jest zbędne”)? W idealnym świecie to miłość powinna jednoczyć ludzi, bo „miłość do bliźnich / pozwala przetrwać”. I o tym też jest ten tom – o rozmaitych sposobach przetrwania, zapisania śladu, wyrycia się w zbiorowej pamięci. By budować ład świata warto zacząć od swojej intymnej przestrzeni – od dbania o relacje z innymi i troskę o przyrodę, która w walce o poprawę jakości życia jest naszym sprzymierzeńcem. Przebudzenie to tom uniwersalny, a przez nawiązania do obecnej sytuacji na świecie także niezwykle aktualny. Pandemia przynosi pożywkę dla strachu, zagubienia, wszelkich kryzysów oraz – co naturalne – do rozważań o śmierci. Poetka jednak nie skupia się na umieraniu, ale tym, co potem. Co zostawimy po sobie? Jak można utrwalić część siebie, zostawić ślad jakichś wydarzeń, upamiętnić ważne zdarzenie czy postać? Eliza Segiet upatruje tego w sztuce, która od stuleci udowadnia, że jest – obok pamięci – najtrwalszym „pomnikiem”.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

34
Prasa Piotrkowa Trybunalskiego 1805-1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prasa Piotrkowa Trybunalskiego 1805-1939
Dostępny
60 szt.

Książka jest pierwszą monografią naukową prezentującą prasę Piotrkowa Trybunalskiego, począwszy od XVIII wieku do 1939 roku. Zakres tego nowatorskiego, całościowego opracowania, wypełniającego istotną lukę w wiedzy naukowej obejmuje prasę polską, ale też rosyjską, żydowską i ukraińską. Dlaczego warto poznać tę prasę? Ponieważ jest ona zwierciadłem dziejów niezwykłego miasta, ważnego w historii Polski. Piotrków Trybunalski legitymuje się bogatą przeszłością historyczną jako miejsce niegdysiejszych obrad Sejmu Rzeczypospolitej, siedziba Trybunału Koronnego, stolica guberni pod zaborem rosyjskim, a w czasie I wojny światowej ośrodek myśli niepodległościowej ? siedziba Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego i miejsce formowania Legionów Polskich. "Dzięki szerokiemu pod względem metodologicznym oglądowi opisywanych przez Autorkę czasopism stworzony przez nią ich wizerunek jest wnikliwy i wszechstronny. Monografia z uwagi na swe walory naukowe oraz piękną polszczyznę zasługuje w pełni na upowszechnienie." prof. zw. dr hab. Stanisław Frycie (z recenzji) "Autorka podjęła z wielkim powodzeniem gatunek, jakim jest monografia prasy jednego miasta. Jej rozprawa spełnia z naddatkiem wszelkie wymogi i kryteria stawiane publikacjom prasoznawczym." dr hab. Marian Śliwiński, prof. UJK (z recenzji) Opracowanie może zainteresować nie tyko badaczy prasy, dziennikarzy, politologów, historyków, socjologów, regionalistów, studentów, ale także szeroki krąg czytelników, którzy chcieliby zbliżyć się do fascynującego świata minionej prasy i zrozumieć jej fenomen, spoglądając nań z perspektywy miasta o bogatej historii sejmowej, trybunalskiej i niepodległościowej.

129,00 zł
113,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,48 zł

35
Handel zagraniczny. Transformacja biznesu międzynarodowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Handel zagraniczny. Transformacja biznesu międzynarodowego
Dostępny
121 szt.

Wyjątkowo aktualna i ważna publikacja przedstawiająca transformację współczesnego biznesu międzynarodowego. Jest szczególnie wartościowa dla osób zajmujących się teorią i polityką biznesu międzynarodowego oraz aktualnymi nowymi zjawiskami w tej dziedzinie. W książce omówione są zagadnienia, takie jak: globalne uwarunkowania konkurencyjności Unii Europejskiej w XXI wieku, określenie pozycji Unii Europejskiej wobec USA i Japonii, wskazanie roli innowacji i zatrudnienia we wzroście konkurencyjności UE, pozycji Wspólnej Polityki Rolnej w warunkach wzrostu konkurencyjności, ukazanie wzrostu roli usług, pozycji Unii Europejskiej wobec konkurencyjności Brazylii, Rosji, Indii i Chin (BRIC) oraz funkcjonowania Unii Europejskiej w ramach reguł WTO. Jest to nieocenione źródło wiedzy dla studentów kierunków związanych z międzynarodową współpracą gospodarczą, szczególnie jako literatura do przedmiotów, takich jak: handel międzynarodowy, międzynarodowe stosunki gospodarcze, biznes międzynarodowy, logistyka międzynarodowa. „Jest to kolejna, w obszernym dorobku naukowym, pozycja Zdzisława W. Puśleckiego, którego badania mają charakter i zasięg światowy. Tym razem ukazuje wielopłaszczyznową i spójną prezentację transformacji biznesu międzynarodowego. Niewątpliwą zaletą publikacji jest realizowany z żelazną konsekwencją sposób ujęcia analizowanej materii w logiczną i klarowną strukturę. Zaletą pracy jest również sposób narracji, który umożliwia czytelnikowi uznanie wiarygodności interpretacji przedstawionych teorii, faktów, pojęć, argumentacji, związków przyczynowo-skutkowych oraz prezentacji i analiz faktów w oparciu o aktualne teorie biznesu międzynarodowego. Zrozumieniu treści pomagają liczne tabele, wykresy, schematy i unikatowe mapy badanych obszarów - zarówno historyczne, jak i współczesne. Kolejną zaletą książki jest wykorzystanie imponującej ilościowo i jakościowo literatury przedmiotu i źródeł. Znalazły się tu liczące się w świecie naukowym: monografie i opracowania, artykuły drukowane i on-line w naukowych czasopismach nie tylko polskich, ale i amerykańskich, brytyjskich, niemieckich, francuskich oraz chińskich.” – prof. dr hab. Jerzy Rymarczyk" Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

94,00 zł
82,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

36
Lakier do paznokci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lakier do paznokci
Dostępny
2 szt.

10 opowiadań o kobietach i dla kobiet. Trudne wybory, konsekwencje decyzji, spryt, niemoc, rozpacz, oszustwo, manipulacja. Lakier do paznokci to tytuł zbioru, a zarazem jedno z opowiadań. Każda z opowieści wskazuje inny problem, z którym przyszło zmagać się bohaterom. Poruszone tematy nadal są aktualne, choć ich akcja została osadzona w przeszłości. Autorka ukazuje świat ludzi prostych, niezbyt bogatych, ich problemy, relacje rodzinne i różne zawirowania. Nie omija spraw trudnych jak życie z niepełnosprawnością, przemoc psychiczną i fizyczną, zdradę, depresję, a nawet morderstwo. Opowiadania wzruszające, wywołujące wiele emocji i zmuszające do refleksji. Warto bowiem zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co jest w życiu ważne oraz co możemy zrobić, by nam i innym żyło się lepiej...

17,90 zł
9,13 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 8,77 zł

37
Poznasz mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznasz mnie
Dostępny
453 szt.

Ktoś był w jej domu. Ktoś, kto ją zna. W środku nocy z pokoju dochodzi ochrypły szept „Poznasz mnie”. Sophie całe dnie poświęca pracy w szkole podstawowej lub opiece nad matką, która cierpi na chorobę Alzheimera i nie jest łatwo się nią zajmować. Córce pozostaje niewiele czasu dla siebie i nielicznych przyjaciół. W dniu, w którym Sophie postanawia w końcu zrobić coś dla siebie i iść na randkę, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W ogrodzie znajduje dziwny guzik. Na szybie odcisk dłoni. Matka za swoje nowe sińce obwinia „cień”. Kto je prześladuje i dlaczego? I jeszcze ten głos… Aby odkryć, kto je dręczy, Sophie musi wejrzeć w przeszłość, choć może nie spodobać jej się to, co tam znajdzie.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

38
Czas na nową miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas na nową miłość
Dostępny
775 szt.

Stało się. Na horyzoncie zamajaczyło widmo rozwodu. Czas rzucić się w wir randek i wreszcie wziąć los w swoje ręce! Trzy kobiety i jeden mężczyzna. Ewelina stawia coraz śmielsze kroki na drodze do samodzielności, ale nieprzyzwyczajona do samotnych wieczorów zaczyna poszukiwać szczęścia na własną rękę. Pomóc w tym próbuje jej sąsiadka, a potem… Tinder. Joanna powoli dochodzi do siebie po nieudanym związku. Zaczyna osiągać równowagę życiową, oddycha pełną piersią, ale wszystko psuje pewien list. Na szczęście u jej boku pojawia się przystojny adwokat. Jadwiga wreszcie zaczyna odcinać się od tych, którzy ją ranią. Podejmuje decyzje wyzwalające od toksycznych relacji. Tylko czy jej wrażliwe serce to wytrzyma?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

39
Przyjdzie pogoda na szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjdzie pogoda na szczęście
Dostępny
452 szt.

Trzy młode kobiety, które połączyła przyjaźń na dobre i złe. Trzy poruszające historie, które napisało życie. Kontynuacja losów bohaterek z powieści Przyjdzie pogoda na miłość. Joanna, porzucona przez narzeczonego, próbuje zbudować nowy związek, jednak wciąż zadaje sobie pytanie: czy to miłość, czy tylko plaster miodu na zranione serce? Magda, wyczerpana chorobą nowotworową, staje w obliczu rozwodu i bankructwa rodzinnej firmy. Czy podniesie się z kolan, by zawalczyć o lepsze jutro dla córeczki? I wreszcie Zuzanna, którą dotknął okrutny hejt i odrzucenie najbliższych. Czy przezwycięży wstyd i odważy się sięgnąć po marzenia? Wioletta Piasecka zdaje się mówić, że nie należy tracić nadziei. Nawet najtrudniejsze doświadczenia da się przekuć w siłę, a z łez rozpaczy może wyrosnąć szczęście. Jeśli zawiedli Cię bliscy, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli przytłacza Cię codzienność i poszukujesz nowej drogi życia, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli wierzysz w prawdziwą przyjaźń, to Przyjdzie pogoda na szczęście jest idealnym przykładem na to, że się nie mylisz.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

40
Mayank, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mayank, CD
Mayank, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: 1. Destiny Calling 2. Billy is on the Run 3. Miracle Mile 4. We Are One 5. Long Live the Soulless 6. Julia's Smile 7. Sign of Love 8. Hold On 9. From the Heart 10. Eternal Dream 11. Road to Paradise

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

41
Overload, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Overload, CD
Spektra, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Overload 2. Runnin' out of Time 3. Just Because 4. Since I Found You 5. Our Love 6. Breakaway 7. Don't Matter 8. Back into Light 9. Forsaken 10. Behind Closed Doors 11. Lonely Road

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

42
Cocked And Loaded Live, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cocked And Loaded Live, LP
L.A. Guns , Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

128,90 zł
118,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

43
Undisputed, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Undisputed, CD
Blood Red Saints, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: 1. This Ain't a Love Song 2. Love Like War 3. Heaven in the Headlights 4. Breathe Again 5. Caught in the Wreckage 6. Karma 7. Come Alive 8. Alibi 9. Undisputed 10. Complete 11. All I Wanna Do

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

44
ATBPO, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ATBPO, CD
Night Ranger, Mystic Production
Dostępny
18 szt.

1. Night Ranger - Coming for you 2. Night Ranger - Bring it all home to me 3. Night Ranger - Breakout 4. Night Ranger - Hard to make it easy 5. Night Ranger - Can't afford a hero 6. Night Ranger - Cold as December 7. Night Ranger - Dance 8. Night Ranger - The hardest road 9. Night Ranger - Monkey 10. Night Ranger - A lucky man 11. Night Ranger - Tomorrow 12. Night Ranger - Savior

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

45
All Things Must Pass, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
All Things Must Pass, CD
Alirio, Mystic Production
Dostępny
13 szt.

Lista utworów: 1. All Things Must Pass 2. Let It All Burn 3. Back to the Roots 4. Here I Am 5. The First Time 6. Edinburgh 7. Back to the Light 8. I'm Still Here 9. Grey 10. Your Hate [Explicit] 11. Breeze (Bonus Track) 12. Come with Me (Bonus Track) 13. Gipsy (Bonus Track) 14. Mentiras (Bonus Track) 15. Nada Se Compara (Bonus Track)

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

46
Come One, Come All, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Come One, Come All, CD
Circus Of Rock , Mystic Production
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. The Beat (Feat. Riku Turunen) 2. Desperate Cry (Feat. Johnny Gioeli) 3. Sheriff Of Ghost Town (Feat. Marco Hietala) 4. Never (Feat. Kimmo Blom) 5. In Times Of Despair (Feat. Elize Ryd) 6. Crossroads (Feat. Pasi Rantanen) 7. Caught In The Middle (Feat. Danny Vaughn) 8. Plywood Covered Windows And Crappy Shoes (Antti Railio) 9. Edge Of Love (Feat. Rick Altzi) 10. Set Me Free (Feat. Jarkko Ahola 11. Everafter (Feat. Tommi “Tuple” Salmela) 12. No Reason (Feat Marc Quee) 13. Tears Of The Clown (Feat. Erik Kraemer) 14. Burning (Bonus Track Digital)

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

47
Tropical Thunder, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tropical Thunder, CD
Cruzh, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Tropical Thunder 2. We Go Together 3. Turn Back Time 4. Are You Ready 5. Cady 6. New York Nights 7. All You Need 8. Line in the Sand 9. Moonshine Bayou 10. Paralyzed 11. N.R.J.C

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

48
Isle Of Wrath, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Isle Of Wrath, CD
Long Shadows Dawn, Mystic Production
Dostępny
15 szt.

Lista utworów: 1. Deal with the Preacher 2. Raging Silence 3. On Wings of Angels 4. Star Rider 5. Hell Has No Fury 6. Master of Illusion 7. Hallelujah Brother 8. Steeltown 9. Never Wrote a Love Song 10. Where Will You Run To 11. We Don´t Shoot Our Wounded

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

49
Tomasz z Akwinu Wykład Pierwszego i Drugiego Listu do Tesaloniczan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomasz z Akwinu Wykład Pierwszego i Drugiego Listu do Tesaloniczan
Niedostępny
Brak

Tłumaczenie i wprowadzenie ? Piotr Roszak Edycja ? Piotr Roszak, Enrique Alarcón Egzegeza, z jaką się spotykamy, czytając Komentarz do Pierwszego Listu św. Pawła do Tesaloniczan, to ?alfabet? teologiczny Akwinaty, gdyż egzegeza nie jest dla niego celem samym w sobie, ale ma prowadzić do dalszej teologicznej refleksji. Dlatego można wyraźnie dostrzec w praktyce św. Tomasza silny nacisk na analizę treści, jaką przekazuje Pismo, a nie proste odczytywanie zewnętrznego brzmienia tekstu, uchodzące dla wielu za sens dosłowny. To egzegeza uważna i skupiona na odkrywaniu racji i sensu, to rezultat przekonania o tym, że teologia będąca w służbie boskiej Mądrości może opierać się na pewnych racjach czy argumentach, które nie osłabiają wiary, a wręcz przeciwnie ? ją umacniają. Skoro bowiem Bóg stworzył świat w swej mądrości (omnia in sapientia fecisti, św. Tomasz często powtarza ten biblijny cytat pochodzący z Ps 103), a ta udziela się stworzeniu, to zasadne jest pytanie o argumenty i uzasadnienia także w tym, co uchodzi za porządek naturalny. To jedno z tych założeń teologicznych, które bez wątpienia przyczyniły się do rozwoju nauki. W takim sposobie prowadzenia interpretacji tekstu biblijnego, jaki możemy zaobserwować w Wykładzie Pierwszego i Drugiego Listu do Tesaloniczan, wybrzmiewa pewien styl, który integruje Pismo, Tradycję i spekulację. Ten rodzaj metody pracy teologicznej, obserwowany u św. Tomasza, zyskał sobie miano ?tomizmu biblijnego?: wierność wobec odczytywanego tekstu Pisma Świętego nie jest niewolnictwem intelektualnym, zamrożeniem myślenia, ale lawiną, która uruchamia kolejne znaczenia. To sztuka integracji, z której słynął św. Tomasz. Ks. prof. dr hab. Piotr Roszak, fragm. wstępu do książki

32,00 zł
Powiadomienie
50
A małe dzieci do ognia wrzucali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A małe dzieci do ognia wrzucali
Niedostępny
Brak

?Dziecięca wojna? jako pokoleniowe doświadczenie / 7 Antologia Część I. Okupacyjne wspomnienia / 65 Część II. Wojenne chwile grozy / 142 Część III. Zbiorowe mogiły / 216 Część IV. Cierpienia matki i dziecka / 259 Część V. Szkoła / 266 Bibliografia

38,00 zł
Powiadomienie
51
Zabójcy seryjni i wielokrotni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójcy seryjni i wielokrotni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.13

W opracowaniu podjęto problematykę sprawców zabójstw wielokrotnych i seryjnych. W przypadku zabójców zakwalifikowanych do kategorii seryjnych wspólny dla ich czynów był motyw seksualny. Zasadniczy cel opracowania sprowadza się jednak nie tylko do wielopłaszczyznowej diagnozy zachowań zbrodniczych, ale także do wskazania działań resocjalizacyjno-terapeutycznych, które pomogą zrozumieć, a także powstrzymać zbrodniczy cykl. Dla uzyskania pogłębionego obrazu zbrodniczej aktywności zabójców seryjnych uwzględniono również aspekt wiktymizacyjny, a zwłaszcza wybór ofiar i sposób dokonywania zbrodni, który identyfikuje pewien obszar zaburzeń osobowościowych powiązanych z sadyzmem i agresją drapieżczą. W celu dokonania pogłębionej charakterystyki zabójców seryjnych wykorzystano informacje pochodzące zarówno z teczek osobopoznawczych, jak i wywiadów przeprowadzonych ze sprawcami przebywającymi aktualnie w izolacji, a także z akt prokuratorskich sprawców, z którymi kontakt z różnych przyczyn był niemożliwy. W analizie pominięto te informacje, które mogłyby jednoznacznie identyfikować sprawców lub ich ofiary, nawet jeśli zasadniczy okres zbrodniczej aktywności branych pod uwagę sprawców przypadał ponad dwadzieścia lat temu.

56,00 zł
Powiadomienie
52
Zdolności dynamiczne jako źródło przewag konkurencyjnych przedsiębiorstw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdolności dynamiczne jako źródło przewag konkurencyjnych przedsiębiors...
Niedostępny
Brak

Głównym celem postawionym przed prezentowaną monografią jest uporządkowanie wiedzy z zakresu problematyki relacji zdolności dynamicznych i przewag konkurencyjnych przedsiębiorstw. Do jego osiągnięcia konieczne było podjęcie złożonego zagadnienia przewag konkurencyjnych, omówienie założeń wybranych szkół zarządzania strategicznego, podstaw koncepcji zdolności dynamicznych i wielu problemów z nią związanych oraz przeprowadzenie własnego badania empirycznego. Współczesne przedsiębiorstwa są zmuszone do nieustannego dostosowywania się do turbulentnych zmian otoczenia, co łączy się z koniecznością daleko idących modyfikacji i uelastyczniania realizowanych przez nie strategii. Koncepcja zdolności dynamicznych jest daleko idącym rozszerzeniem szkoły zasobowej strategii pozwalającym na istotne przeformułowanie metod analizy strategicznej i opracowanie strategii przedsiębiorstw. W nauce dowodzi się, że szczególny typ zdolności organizacyjnych, nazywany zdolnościami dynamicznymi, jest niezbędną częścią każdego skutecznego dopasowania strategicznego. Koncepcja ta uzupełnia również metodykę porównań wewnątrz- i międzysektorowych oraz pozwala na poprawę skuteczności i szybkości reakcji organizacji na zmiany w otoczeniu.

32,00 zł
Powiadomienie
53
Editiones sine fine Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Editiones sine fine Tom 2
Dostępny
7 szt.

W dniach 21?22 XI 2019 r. odbyła się w Toruniu druga konferencja krajowa z cyklu Editiones sine fine, poświęcona opracowywanym edycjom źródeł historycznych z terenu ziem polskich. Organizatorem tego przedsięwzięcia były Zakład Źródłoznawstwa i Edytorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W międzyczasie, w związku ze zmianami strukturalnymi w uczelni, zakład ten z dniem 1 X 2019 r. przestał istnieć, a wszyscy jego pracownicy znaleźli zatrudnienie w Katedrze Archiwistyki i Zarządzania Dokumentacją UMK.

32,00 zł
54
Stosowanie przepisów Kodeksu cywilnego na podstawie art. 300 Kodeksu pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stosowanie przepisów Kodeksu cywilnego na podstawie art. 300 Kodeksu p...
Niedostępny
Brak

Przedmiotem prezentowanej monografii jest problematyka stosowania przepisów Kodeksu cywilnego na podstawie art. 300 k.p. do stosunków pracy. W odniesieniu do art. 300 k.p. sformułowano wiele poglądów mających swe źródło zarówno w koncepcjach przedstawicieli doktryny prawa pracy, jak i w tezach formułowanych w toku wykładni i stosowania prawa w praktyce. W niektórych aspektach są one istotnie zróżnicowane, w innych ujęciach dają się zaś sprowadzić do ogólnej reguły, niemal w większości przyjętej i powielanej (także współcześnie) jako aksjomat. Dodatkowo należy odnotować brak monograficznych opracowań, które ujmowałyby w sposób ogólny główne założenia i problemy odpowiedniego stosowania przepisów Kodeksu cywilnego w związku z art. 300 k.p., czy też niewielką liczbę opracowań, które podawałyby w wątpliwość powszechnie przyjęte wzorce. [?] W monografii znalazły się rozważania dotyczące charakteru przepisów odsyłających oraz rozumienia poszczególnych przesłanek stosowania przepisów Kodeksu cywilnego na podstawie art. 300 k.p., z uwzględnieniem najbardziej kontrowersyjnych, w ocenie autorki, kwestii. Przeanalizowano przede wszystkim sposób rozumienia klauzuli odpowiedniego stosowania, czy też możliwość stosowania art. 300 k.p. do zbiorowych stosunków pracy. W tym kontekście zbadano także kwestię zasadności odnoszenia do art. 300 k.p. pojęcia luki w prawie. W monografii podjęto również próbę wyjaśnienia niejasności powstałych na gruncie stanu nieunormowania sprawy ze stosunku pracy, z uwzględnieniem takich zagadnień, jak regulacja fragmentaryczna czy regulacja negatywna. Analizie poddano ponadto materię zasad prawa pracy, a jej rezultaty wykorzystano do ustalenia znaczenia, w jakim ustawodawca posłużył się tym terminem w treści art. 300 k.p., oraz do zidentyfikowania pełnionych przez nie w tym zakresie funkcji.

39,00 zł
Powiadomienie
55
Ocali nas miłość, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocali nas miłość, CD
Organek, Mystic Production
Dostępny
22 szt.

Album „Ocali nas miłość” został stworzony przez zespół Ørganek z okazji 77 rocznicy Powstania Warszawskiego. Punktem wyjścia dla twórców stały się zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów – Eugeniusza Lokajskiego, ps. Brok. Tomasz Organek pod wpływem emocji powstańców oraz obrazu ulic Warszawy ujętych na fotografiach napisał teksty piosenek, które brzmią bardzo aktualnie. Album „Ocali Nas Miłość” to swego rodzaju most pomiędzy rokiem 1944 a 2021. „Historia Lokajskiego wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Sportowiec, bojownik o wolność, dokumentalista, ale nade wszystko artysta. Esteta. Z jego zdjęć, paradoksalnie dla czasu powstańczej pożogi, bije życie. Roześmiane młode kobiety, pary łączące się w małżeństwie aż Bóg ich nie rozłączy, mężczyźni silni w swej wierze w zwycięstwo. Jest w tym wszystkim jakaś porywająca poezja. Teksty bezpośrednio inspirowane jego zdjęciami dosłownie pisały się same” – mówi Tomasz Organek. Lista utworów: 1. Fotograf Brok 2. Idziemy w miasto (Gościnnie Klaudia Szafrańska) 3. Lili i pałąk 4. Lustereczko (Gościnnie Klaudia Szafrańska) 5. Sen duchów wolnych 6. Aniołowie upadli (Gościnnie Ralph Kaminski) 7. Idź synku, idź (Gościnnie Magda Umer) 8. Ocali nas miłość

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

56
Change LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Change LP, Winyl
Anika, Pias
Dostępny
5 szt.

1. Finger Pies 2. Critical 3. Change 4. Naysayer 5. Sand Witches 6. Never Coming Back 7. Rights 8. Freedom 9. Wait for Something

106,90 zł
57
Classic Live, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Classic Live, CD
Metal Church, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

1. Beyond The Black (Live) 2. Date With Poverty (Live) 3. Gods Of A Second Chance (Live) 4. In Mourning (Live) 5. Watch The Chirdren Pray (Live) 6. Start The Fire (Live) 7. No Friend Of Mine (Live) 8. Badlands (Live) 9. The Human Factor (Live) 10. Fake Healer (Bonus Studio Track) [Feat. Todd La Torre]

62,90 zł
57,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

58
Revengeance, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Revengeance, CD
Conan, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

1.Throne of Fire 2.Thunderhoof 3.Wrath Gauntlet 4.Revengeance 5.Every Man Is An Enemy 6.Earthenguard 7.Digital Booklet: Revengeance

62,90 zł
57,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

59
Dead And Alive, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dead And Alive, CD
PARASITE INC, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.19

1.Countershock 2.Once and for All 3.This World 4.Fall of the Idealist 5.Headfuck Rollercoaster 6.Flesh Decadence 7.Red Wine Collider 8.Sunset Overdrive 9.Cold Silent Hell 10.Dead and Alive 11.Empty Streets

62,90 zł
57,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

60
La Luz LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La Luz LP, Winyl
ISHI VU, Pias
Niedostępny
Brak

1. La Luz BLue18 2. This is your Life 3. Isolated Incidents 4. Poison Dart Ft. Avalon Jonsson 5. Bell-Tower Trip 6. Neverending Elation 7. Brightly burning, yet alone 8. A.S.I.S.O.A. 1000 9. The Wasp 10. sANCTUAry, it mUST happeN AGain! 11. 10 Tolls: A Threnody for the Luz 12. Persuaded to Embrace in Saving Faith 13. A CURIOUS END

121,90 zł
Powiadomienie
61
I Am The Empire LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Am The Empire LP, Winyl
Kamelot, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

1.Transcendence (Intro) [Live from the 013] 2.Phantom Divine (Live from the 013) 3.Rule the World (Live from the 013) 4.Insomnia (Live from the 013) 5.The Great Pandemonium (Live from the 013) 6.When the Lights Are Down (Live from the 013) 7.My Confession (Live from the 013) 8.Veil of Elysium (Live from the 013) 9.Under Grey Skies (Live from the 013) 10.Ravenlight (Live from the 013) 11..End of Innocence (Live from the 013) 12March of Mephisto (Live from the 013) 13.Amnesiac (Live from the 013) 1.Manus Dei (Live from the 013) 2.Sacrimony (Angel of Afterlife) [Live from the 013] 3.Drum and Keys Solo (Live from the 013) 4.Here's to the Fall (Live from the 013) 5.Forever (Live from the 013) 6.Burns to Embrace (Live from the 013) 7.Liar Liar (Wasteland Monarchy) [Live from the 013] 8.Ministrium (Shadow Key) [Live from the 013]

157,90 zł
145,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,63 zł

62
Cobras And Fire, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobras And Fire, CD
Monster Magnet, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

63
Arsene Lupin - dżentelmen włamywacz. Tom 3. Ucieczka z więzienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arsene Lupin - dżentelmen włamywacz. Tom 3. Ucieczka z więzienia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Zupełnie nowe przygody dżentelmena-włamywacza, wymyślonego ponad sto lat temu przez Maurice'a Leblanca, czyli adaptacje klasycznych kryminałów w wersji dla dzieci. Tom 3. Ucieczka z więzienia. Podkop? Przebranie? Przeskoczenie muru lub przekupienie strażników? Zbyt banalne jak na Mistrza Kradzieży i Włamań. Chcąc pozyskać dodatkowe dowody obciążające skazanego, nie trzeba ułatwiać mu ucieczki z więzienia. On i tak dokona tego wtedy, kiedy uzna to za stosowne. A w międzyczasie – obrabuje właściciela restauracji, ukradnie dorożkę i obieca prokuratorowi, że nie weźmie udziału w swoim procesie. Jak to możliwe? Zajrzyjcie między okładki i nie traćcie nadziei. Arsene Lupin zawsze dotrzymuje słowa!

24,95 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

64
Podkomisarz Robert Lew. Tom 2. Gdy nikt nie patrzy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkomisarz Robert Lew. Tom 2. Gdy nikt nie patrzy. Audiobook
M.M. Perr, StoryBox
Dostępny
14 szt.

W lesie nieopodal Warszawy rodzina jadąca na wakacje znajduje plastikowe worki z ludzkimi szczątkami. Śledczy dość szybko ustalają tożsamość ofiar. Jedną z nich był młody chłopak – dziedzic niemałej fortuny, drugą – kelnerka pochodząca z ubogiej rodziny. Ofiar pozornie nic nie łączy, a rozmowy z ich rodzinami nie dają jednoznacznych wskazówek co do motywów zbrodni. Sprawę prowadzi aspirantka Sonia Czech, wnikliwa i ambitna policjantka, której życie toczy się głównie wokół pracy. Tymczasem dzięki staraniom byłego podkomisarza Roberta Lwa powraca temat Bruna Kality, podejrzewanego wcześniej o seryjne morderstwa. Czy kości znalezione wówczas w skrzynkach w bieszczadzkim domu Kality oraz odkryte w podwarszawskich lasach worki ze szczątkami są ze sobą powiązane? Czy poprzednio dopuszczono się rażących zaniedbań w tej sprawie? W prokuraturze robi się gorąco… Gdy nikt nie patrzy to druga część wciągającej, docenionej przez czytelników i recenzentów kryminalnej serii autorstwa M.M. Perr.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

65
Oczy Adrianny. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczy Adrianny. Audiobook
Danka Braun, StoryBox
Dostępny
14 szt.

Dwie siostry, Karolina i Adrianna, są niczym ogień i woda. Obydwie już od czasów szkoły kochają się w tym samym chłopaku – Mateuszu. Adrianna ma tę przewagę, że jest miła, układna i świetnie się uczy, dzięki czemu zdobywa serce wybranka. Tuż przed ślubem dochodzi jednak do tragedii – na skutek wypadku samochodowego dziewczyna traci wzrok, a co za tym idzie – wymarzony zawód stomatologa. Traci też ukochanego, który pod presją matki zrywa narzeczeństwo. Adrianna, przeżywając załamanie nerwowe, zamierza popełnić samobójstwo, na szczęście przeszkadza jej w tym Karolina. Mija sześć lat. Ada próbuje na nowo zbudować życie. Uczy się samodzielnie funkcjonować, podejmuje pracę masażystki, studiuje psychologię i poznaje nowych przyjaciół. Jednym z nich jest Patryk. Pewnego dnia na jej drodze ponownie pojawia się Mateusz…

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

66
Słowiańskie korzenie. Odkryj tradycje przodków. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowiańskie korzenie. Odkryj tradycje przodków. Audiobook
Leszek Matela, StoryBox
Dostępny
11 szt.

Tajemnicza wiedza i rytuały słowiańskich przodków przejawiają się nie tylko w obyczajach Polaków, ale także we współczesnej mentalności. Sięganie do naszych korzeni pomaga zrozumieć, jak nadal jesteśmy głęboko związani z dawnymi czasami. Słowiańskie korzenie to przewodnik po tradycjach Słowian. Książka stanowi przystępne dla wszystkich wprowadzenie w świat naszych przodków, w ich życie codzienne, idee duchowe oraz niezwykłą wiedzę dotyczącą wykorzystania energii przyrody i jej mocy leczniczych. Możemy dowiedzieć się m.in., na czym polegała ich zdrowa dieta, jak potrafili podładowywać się od drzew i poprawiać klimat promieniowań w domach, jakie stosowali zioła i kadzidła. Sposoby życia w harmonii z naturą, które wypracowali, przydadzą się nam na co dzień w XXI w. Autor opisuje także, jak można samodzielnie zbadać i odkryć słowiańskie miejsca mocy.

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

67
Teatr niewidzialnych dzieci. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr niewidzialnych dzieci. Audiobook
Marcin Szczygielski, StoryBox
Dostępny
14 szt.

Cześć! Mam na imię Michał i chcę opowiedzieć Wam o nas – niewidzialnych dzieciakach z „Dębowego Lasu". O Kiwaczku, Sylwii, Meandrze i całej reszcie. I o naszym teatrze. I o wielkiej premierze sztuki, którą postanowiliśmy wystawić 13 grudnia 1981 roku... Pechowy dzień, nie czarujmy się, Wiktor od początku to powtarzał. Opowiem też o ciociach Joli, Matyldzie, Lucynie i lrminie. I o Mechanicznym Dziadku. I o Kaloszu! I jeszcze o Mirku i Kalarepie... Kurczę, nie będę dalej wymieniał, bo tu jest za mało miejsca – najlepiej chyba będzie, jeśli po prostu zaczniecie czytać. O ile macie trochę wolnego czasu, oczywiście. Macie? To super! A jeśli nie, no to trudno. Ale tak czy siak pozdrawiamy Was serdecznie – ja i wszystkie inne niewidzialne dzieci. Spróbujcie nas dostrzec.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

68
Królowa wody. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa wody. Audiobook
Marcin Szczygielski, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Nowy tata, nowy brat i nowy dom... Dla Agi to trochę za dużo, bo przecież Paweł wcale nie jest jej ojcem, a tylko przyjacielem mamy. Jego syn Aleks wcale nie jest jej bratem, a musi z nim zamieszkać pod jednym dachem. Natomiast ich nowy dom… Ten dom to chyba największy dramat! Nie dość, że leży daleko od miasta; że jest wielki i zrujnowany, to jeszcze te dziwne dźwięki i szepty, które dobiegają zza ścian... I te tajemnice, o których nikt nie chce rozmawiać! Dlaczego nie wolno chodzić nad staw? Dlaczego tak ważne jest, aby w ogrodzie kwitły fioletowe róże? Kim była niezwykła kobieta, której portret Aga znalazła w skrytce? I jak do tego wszystkiego ma się trzynaście zaginionych dziewczynek? Poszukując odpowiedzi na te pytania, Aga przypadkowo budzi coś, co od dekad drzemało w wodnej głębinie. Fioletowe róże więdną, dom sam zaczyna się naprawiać, a ścieżka wiodąca nad staw staje otworem. Lada dzień Wywierzysko pochłonie czternastą ofiarę! Chyba, że uda jej się na czas odnaleźć zagadkowy piąty wers pewnego zaklęcia...

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

69
Eko. Tom 2. Ekomąż. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eko. Tom 2. Ekomąż. Audiobook
Michal Viewegh, StoryBox
Dostępny
15 szt.

Kiedy Mojmirowi pęka aorta, jego świat oraz światopogląd ulegają gwałtownym zmianom. Mojmir zmienia się z butnego racjonalisty w… no właśnie, w kogo? W tej brawurowej narracji Michal Viewegh z humorem i autoironią opowiada o byciu pacjentem VIP oraz o poszukiwaniu nowej drogi życiowej po osobistym kataklizmie. Luźna kontynuacja słynnej Ekożony – błyskotliwej powieści o kobietach i mężczyznach.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

70
Dziewczyny na smyczy. Tom 1. Mam na imię Alicja. Jestem narkomanką. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny na smyczy. Tom 1. Mam na imię Alicja. Jestem narkomanką. Au...
Ivona Brezinova, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Wzorowa rodzina: matka nauczycielka, ojciec przedsiębiorca, dwoje dzieci. Jednak pozorna idylla zmienia się w koszmar, gdy córka Alicja po raz pierwszy sięga po narkotyki i wsiada na szaleńczą karuzelę kręcącą się coraz szybciej. Czy stało się tak za sprawą jednej złej decyzji, czy wieloletnich błędów uznawanych powszechnie za błahe? Jak rodzice mogą ustrzec dzieci przed narkotykami? Jak one same mogą się przed nimi bronić? Mam na imię Alicja. Jestem narkomanką to pierwsza część trylogii pod tytułem Dziewczyny na smyczy poświęconej problemom nastolatek.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

71
Atlas legend. Tom 1. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas legend. Tom 1. Audiobook
Paweł Zych, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Pierwszy tom Atlasu legend przedstawia barwne historie z zachodnich i południowych województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Podczas tej pasjonującej literackiej wycieczki czytelnicy zwiedzą liczne zamki i pałace zamieszkane przez białe damy i duchy rycerzy rozbójników, kościoły budowane przez niebiańskich wysłanników, legowiska strasznych smoków i porzucone diabelskie głazy. Natrafią na zatopione przed wiekami, ale wciąż żyjące miasta, ukryte w ciemnych piwnicach nieprzebrane skarby i tajemne przejścia do podziemnych krain. Przede wszystkim jednak odkryją, że Polska pełna jest niesamowitych, arcyciekawych miejsc, z których każde warte jest poznania i odwiedzenia.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

72
Do domu!!! Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do domu!!! Audiobook
Jerzy Bralczyk, StoryBox
Dostępny
12 szt.

Leksykon Do domu!!!, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka, to kolejny po Jeść!!! i W drogę!!! przewodnik po słowach i ich znaczeniach. Znany i lubiany językoznawca zaprasza do domu na niezwykle pouczający i zarazem dowcipny spacer po pomieszczeniach, okraszony wieloma powiedzonkami i cytatami z klasyki polskiej literatury. Czytelnicy zwiedzą salon, kuchnię i jadalnię, ale też alkowę i buduar, zajrzą do spiżarni i lodówki, ocenią, co jest bardziej wygodne: kanapa, tapczan czy wersalka, będą podziwiać żyrandole i etażerki, a na koniec wyjdą na balkon, a może taras lub werandę – z pewnością jednak nie będą się snuli z kąta w kąt!

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

73
W drogę!!! Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drogę!!! Audiobook
Jerzy Bralczyk, StoryBox
Dostępny
7 szt.

W drogę!!! to kolejny po Jeść!!! bogato ilustrowany, tematyczny leksykon profesora Jerzego Bralczyka. Tym razem przedmiotem rozważań autora są słowa związane z podróżowaniem, drogą, wędrowaniem. Każde z haseł to osobny, pełen humoru i imponującej erudycji felieton. Profesor Bralczyk pisze o pochodzeniu wybranych przez siebie słów, ich zmieniających się przez lata znaczeniach, zaskakujących kontekstach w jakich bywają używane i skojarzeniach jakie budzą. Ten słownik wciąga jak pasjonująca powieść.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

74
Tola Mankiewiczówna. Jak za dawnych lat. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tola Mankiewiczówna. Jak za dawnych lat. Audiobook
Ryszard Wolański, StoryBox
Dostępny
14 szt.

Tola Mankiewiczówna była autentyczną gwiazdą II Rzeczpospolitej. Choć jej artystyczny rodowód sięga opery, to jednak rewia, kabaret, musical, piosenka, radio i przede wszystkim film stały się jej pasją i sensem życia. Tola Mankiewiczówna „rozkręcała” polski show-biznes. Wchodziła do tego świata świetnie przygotowana, znakomicie wykształcona. Nie czekała na swojego odkrywcę. W tym nowym, rodzącym się szaleństwie zwanym kulturą masową była artystką w pełni ukształtowaną, świadomą swojej pozycji i roli, jaką miała odegrać. W okresie międzywojennym tak naprawdę odnajdujemy wszystko to, czym żyje dzisiejszy świat rozrywki. I może właśnie tym trzeba tłumaczyć nieobecność Mankiewiczówny – na miarę talentu i dorobku – na powojennej polskiej scenie i w filmie. Ludowa ojczyzna nie umiała, może nie chciała, a może po prostu nie była przygotowana do tego, aby dla gwiazdy tego formatu stworzyć odpowiednią oprawę i repertuar godne jej statusu i talentu.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

75
Wilcza polana. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilcza polana. Audiobook
Halina Kowalczuk, StoryBox
Dostępny
12 szt.

Ula jest stereotypową bibliotekarką: w wielkich okularach, niezbyt atrakcyjna, z nosem w książce. Jest też jednak osobą nieprzeciętną, niesamowicie oczytaną, zajmuje się ochroną przyrody i przyjaźni się z wilkami. Od lat mieszka w podhalańskiej Sosnówce, gdzie oprócz wspaniałej przyrody ludzi otacza magia dawnych czasów i legend. A nikt nie potrafi opowiadać ich tak jak Ula. Kiedy w jej życiu niespodziewanie pojawia się przystojny Marcin, nie zawaha się skorzystać z okazji na szczęście. Niewinne spacery po okolicy wkrótce przerodzą się w gorące uczucie. Czy ich romans zakończy się równie szybko, jak się rozpoczął? Jak poradzą sobie z przeciwnościami? I czy Uli uda się uratować jej leśnych przyjaciół?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

76
Wiedźmy w opałach. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźmy w opałach. Audiobook
Małgorzata J. Kursa, StoryBox
Dostępny
23 szt.

Zbulwersowane i zirytowane nękającymi je anonimami oraz burzą, jaką wywołała napisana przez Gośkę Knypek książka, wiedźmy postanawiają przyciągnąć do agencji nowych autorów. W wyniku zorganizowanego przez nie konkursu, udaje im się wypromować Mirę Małecką i Lucynę Kalisiak. Pech jednak nie odpuszcza – ciała debiutantek zostają znalezione w kamienistej fosie w Parku Traugutta w pobliżu restauracji, w której wiedźmy zorganizowały imprezę dla swoich autorów. Podejrzanych nie brakuje. Sylwia Pluszcz, leciwa grafomanka, która wślizgnęła się na bankiet nieproszona, znika bez śladu. Młody pisarz Teofil Tarninek opuścił restaurację w tym samym czasie, co zamordowane debiutantki. Kto zabił? Czy komisarzowi Niżowi, czterem rozwścieczonym wiedźmom i jednemu sekretarzowi uda się rozwiązać te zagadkę?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

77
Nic więcej. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic więcej. Audiobook
Piotr Pietrzak, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Czy czuliście kiedyś samotność? Czy czuliście pustkę w pokoju pełnym ludzi? Czy czuliście zazdrość na widok całującej się na ulicy pary? Zazdrość, która serce zamienia w kamień spadający w otchłań tęsknoty? Czy byliście w miejscu, gdzie zapomina się o swoich pragnieniach? I wtedy pojawia się ONA. Osoba wlewająca do waszego serca balsam nadziei na lepsze jutro. Osoba przezwyciężająca mroki niespełnionych uczuć, której miłość wypełnia każdą komórkę waszego ciała... Piotr, dwudziestoczteroletni student akademii sztuk pięknych, takiej osoby poszukiwał od dawna. Mimo traumatycznych wydarzeń z dzieciństwa konsekwentnie dąży do realizacji swoich marzeń. Rozdarty pomiędzy nieposkromioną ambicją a swoimi skrywanymi pragnieniami, nawiązuje romans z żoną wpływowego mecenasa sztuki. Jednak gdy los stawia na jego drodze Agnieszkę, przekonuje się, że życie i miłość nie są łatwą ścieżką, ale najeżonym wieloma pułapkami torem przeszkód. Z pozoru przelotny flirt szybko okazuje się mocną relacją, która wywrze wpływ na każdą osobę z ich otoczenia i nikogo nie pozostawi obojętnym. Nic więcej to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia dwojga ludzi, poszukujących prawdziwego uczucia we współczesnym świecie.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

78
Kartoteka Pitera P. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartoteka Pitera P. Audiobook
Jacek Wiśnicki, StoryBox
Dostępny
16 szt.

Każdy ma swoje sekrety. Gdy spokojnym miasteczkiem wstrząsa zbrodnia, na jaw wychodzą od dawna skrywane winy… Paweł lubi nocne wędrówki. Jego świat to Aureolia – podwarszawska miejscowość, nad którą góruje nigdy nieukończony betonowy kościół z Chrystusem z Rur na fasadzie. W sklepie całodobowym u Blondyny wartę pełnią jej wierni klienci, a natchnione kazania wygłasza ksiądz-jąkała. Nad osiedlami wiecznie zalega wonna mgła, której wtedy nie nazywano jeszcze smogiem, a kominiarz Proca na dachach kamienic urządza sceny zazdrości. Nagle w ten świat wiecznego wczoraj wkracza śmierć... Gdy Piter, kumpel Pawła, zostaje znaleziony martwy w kałuży krwi, leniwe życie mieszkańców Aureolii nagle nabiera rozpędu. Z ust do ust powtarzane jest jedno pytanie: kto zabił? Czy brutalne morderstwo ma związek z kartoteką pozostawioną na miejscu zbrodni? Przesiąknięta dymem tanich papierosów historia kryminalna przenosi nas tam, gdzie grzech i świętość, zbrodnia i miłość spotykają się w budce z piwem. Śledztwo, które prowadzi na własną rękę Paweł, pozwala mu odkryć prawdę nie tylko o zabójcy, ale przede wszystkim o samym sobie.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

79
Profesor i cyjanek. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesor i cyjanek. Audiobook
Jarosław Molenda, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Czy znany profesor zabił swoją młodą żonę? Tym żyła cała Polska! Pewnej mroźnej styczniowej nocy 1955 roku do małego mieszkania przy ulicy Nowy Świat w Warszawie zostają wezwane milicja i pogotowie. Na miejscu stwierdzają zgon młodej kobiety, żony znanego w warszawskim świecie intelektualisty, profesora zoologii, Kazimierza Tarwida. Zostaje on oskarżony o otrucie Teresy Tarwid cyjankiem potasu… Nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo czy morderstwo doskonałe? Tę zagadkę swego czasu próbowała rozwiązać cała Polska Ludowa. Jarosław Molenda w swojej najnowszej książce analizuje wydarzenia, które tak podzieliły ówczesne społeczeństwo i sądy obu instancji. Czy młoda matka mogła chcieć się zabić? Czy nowa kochanka była wystarczającym powodem do zabójstwa żony? Dlaczego dwoje naukowców trzymało w domu niebezpieczny cyjanek? Sprawa Tarwida to, obok sprawy Gorgonowej, jeden z najgłośniejszych procesów poszlakowych w historii polskiego sądownictwa, który trwał pięć lat i który budzi emocje do dziś.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

80
Szczęście w mazurskim domu. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęście w mazurskim domu. Audiobook
Katarzyna Janus, StoryBox
Dostępny
12 szt.

Piękna opowieść o mazurskim domu i poszukiwaniu szczęścia. Tosia, która odziedziczyła stary dom na Mazurach, jest na dobrej drodze do odnalezienia spokoju i szczęścia. Tymczasem Paulina, studentka konserwatorium, spotyka Bruna, mężczyznę z przeszłością. Między tym dwojgiem zaczyna rodzić się uczucie. Jednak w tym samym czasie w pensjonacie pojawia się Kacper Baliński, znany pisarz i przystojny mężczyzna, kryjący w sobie smutną tajemnicę. Czy można kochać dwóch mężczyzn jednocześnie? Czy miłość jest tylko jedna? Czy w otoczeniu pięknych mazurskich krajobrazów, młodzi ludzie odnajdą wreszcie spokój i szczęście?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

81
Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc. Audiobook
Zofia Ossowska, StoryBox
Dostępny
11 szt.

W pobliżu jednego z mazurskich jezior, pośród drzew i krętych leśnych alejek znajduje się Pensjonat Samotnych Serc. W mazurskim pensjonacie pojawia się Filip, pierwsza miłość Matyldy. Kobieta nie może zdecydować, czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, czy lepiej dać szansę nowemu uczuciu. Tymczasem do Borówek przyjeżdża pani Józia, prawdziwy wulkan energii. Kobieta opowiada właścicielce pensjonatu o natrętnym adoratorze, którego poznała w sanatorium. Pewnego dnia mężczyzna zjawia się w Borówkach i prosi znajomą o pomoc w nietypowej sprawie. Pani Józia godzi się, nie wiedząc, że w ten sposób zapoczątkowuje ciąg nieprzewidzianych, czasem zabawnych, wydarzeń.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

82
Podmiejski na koniec świata. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podmiejski na koniec świata. Audiobook
Katarzyna Kowalewska, StoryBox
Dostępny
11 szt.

Urokliwa, pełna humoru opowieść o wzlotach i upadkach. Alicja to mistrzyni rozwiązywania cudzych problemów. Pogodna, sympatyczna i nieco zakompleksiona nie potrafi odmawiać ani stawiać na swoim. W pracy wykonuje zadania za innych, prywatnie tkwi w związku, który nie rozwija się tak, jak sobie wymarzyła. Przełomowy dzień w jej życiu następuje, gdy szef składa jej propozycję nie do odrzucenia. Alicja miałaby podjąć próbę ratowania małej podupadającej firmy. Kłopot w tym, że w innym mieście. Tego samego wieczoru Alicja wybiera się na imprezę firmową swojego chłopaka. Widok, jaki zastanie na miejscu, każe jej natychmiast wziąć nogi za pas. Zaskoczona, rozdarta, rozżalona będzie musiała błyskawicznie zdecydować, czy przyjąć propozycję szefa. To oznaczałoby zaczęcie od zera, w nowym miejscu wśród nieznanych ludzi. Czy starczy jej odwagi? To historia o wzlotach i upadkach oraz o poszukiwaniu siebie. Powieść, która potwierdza tezę, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

83
Arsene Lupin - dżentelmen włamywacz. Tom 3. Ucieczka z więzienia. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arsene Lupin - dżentelmen włamywacz. Tom 3. Ucieczka z więzienia. Audi...
Dariusz Rekosz, Maurice Leblanc, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Zupełnie nowe przygody dżentelmena włamywacza, wymyślonego ponad sto lat temu przez Maurice'a Leblanca, czyli adaptacje klasycznych kryminałów w wersji dla dzieci. Podkop? Przebranie? Przeskoczenie muru lub przekupienie strażników? Zbyt banalne jak na Mistrza Kradzieży i Włamań. Chcąc pozyskać dodatkowe dowody obciążające skazanego, nie trzeba ułatwiać mu ucieczki z więzienia. On i tak dokona tego wtedy, kiedy uzna to za stosowne. A w międzyczasie – obrabuje właściciela restauracji, ukradnie dorożkę i obieca prokuratorowi, że nie weźmie udziału w swoim procesie. Jak to możliwe? Zacznijcie słuchać i nie traćcie nadziei. Arsène Lupin zawsze dotrzymuje słowa!

24,95 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

84
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 15. Charles Augustus Milverton. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 15. Charles Augustus Milverto...
Arthur Conan Doyle, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Tom piętnasty z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Aby ocalić małżeńskie plany pewnej damy, Holmes musi stawić czoła jednemu ze swoich najgorszych wrogów. Charles Augustus Milverton to wstrętny łotr, który szantażem trzyma w szachu bogatą i wpływową londyńską elitę. Tym razem próbuje zrujnować życie niewinnej Lady Brackwell. Czy Holmes i Watson zdołają go powstrzymać nim będzie za późno? Dla dzieci powyżej 7 lat.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

85
Angele Dei. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angele Dei. Audiobook
Dariusz Domagalski, StoryBox
Dostępny
4 szt.

W Niebiosach szykuje się wojna. Po buncie Samaela, który nie pokłonił się człowiekowi i za to został strącony w piekielną otchłań, kolejni aniołowie podważają odwieczny ład. Zazdrośni o miłość Ojca uważają człowieka za istotę ułomną i niedoskonałą. Planują zagładę ludzkości. W jej obronie stają aniołowie wierni Bogu. Podczas najazdu wojsk Nabuchodonozora na Królestwo Judy ze świątyni jerozolimskiej zostaje wywieziony tajemniczy artefakt, którym zbuntowane anioły chciały się posłużyć, by zerwać przymierze ludzi z Bogiem. Buntownicy rozpoczynają poszukiwania, ślad jednak rozwiewa się jak dym… Powieść rozgrywa się w czasach biblijnych, w okresie wypraw krzyżowych i współcześnie, a bohaterami jest troje ludzi, których losy wiąże wspólna tajemnica.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

86
PURO 0.3 Nude - Etui Samsung Galaxy A22 5G (przezroczysty) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PURO 0.3 Nude - Etui Samsung Galaxy A22 5G (przezroczysty)
Puro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.19

Kolor bazowy: przezroczystyMateriał główny: TPU (termoplastyczny poliuretan)Funkcjonalność: ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Samsung Galaxy A22 5GTyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: Gładki

44,90 zł
Powiadomienie
87
Region Małopolski. Mapa turystyczna w skali 1:240 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Region Małopolski. Mapa turystyczna w skali 1:240 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Mapa zawiera szlaki wodne, stanice wodne, granice parków narodowych i krajobrazowych, główne ulice przelotowe i drogi drugorzędne, obiekty użyteczności publicznej, ważniejsze obiekty zabytkowe. Znalazły się tu również informacje turystyczne i krajoznawcze.

8,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,8%
oszczędzasz 1,51 zł

88
Generał Kazimierz Sosnkowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generał Kazimierz Sosnkowski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.29

Generał Kazimierz Sosnkowski to jedna z najwybitniejszych postaci w życiu wojskowym i politycznym II Rzeczypospolitej. Wcześniej był współtwórcą polskiego ruchu niepodległościowego w Galicji, najbliższym współpracownikiem Józefa Piłsudskiego. Sylwetka generała ukazana jest na wielu płaszczyznach jego działalności. Przede wszystkim był on wojskowym zajmującym w hierarchii Wojska Polskiego wysoką pozycję, m.in. ministra spraw wojskowych i inspektora armii. Był jednym z dwóch kandydatów na objęcie po śmierci Piłsudskiego stanowiska generalnego inspektora sił zbrojnych, ale na skutek intryg politycznych nie został na nie powołany. W czasie II wojny światowej, kiedy formowały się polskie władze na emigracji, typowany był na Prezydenta RP, lecz i tu nie do końca zrealizował swoich planów i marzeń.

10,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

89
Bajki o niesfornych zwierzątkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki o niesfornych zwierzątkach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Zbiór opowieści o psotnych zwierzakach, których przygody rozweselą młodych czytelników. Piękne ilustracje pobudzą dziecięcą wyobraźnię, a pouczające historie będą źródłem cennych informacji o świecie.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

90
Książeczka z zadaniami. Kucyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka z zadaniami. Kucyki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Niepowtarzalny zestaw ćwiczeń! Oto zbiór łamigłówek dla dziewczynek, które uwielbiają sympatyczne koniki. Urocze rysunki sprawią, że rozwiązywanie zadań stanie się prawdziwą przyjemnością. W serii Książeczka z zadaniami: Koniki, Kucyki, Księżniczki, Królewny.

8,87 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,9%
oszczędzasz 0,88 zł

91
Książeczka z zadaniami. Królewny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka z zadaniami. Królewny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Niepowtarzalny zestaw ćwiczeń! Oto zbiór łamigłówek dla dziewczynek, których ulubionymi bohaterkami są piękne królewny. Bajkowa sceneria sprawi, że rozwiązywanie zadań stanie się prawdziwą przyjemnością. W serii Książeczka z zadaniami: Koniki, Kucyki, Księżniczki, Królewny.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

92
Książeczka z zadaniami. Koniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka z zadaniami. Koniki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.05

Niepowtarzalny zestaw ćwiczeń! Oto zbiór łamigłówek dla dziewczynek, które uwielbiają sympatyczne koniki. Urocze rysunki sprawią, że rozwiązywanie zadań stanie się prawdziwą przyjemnością. W serii Książeczka z zadaniami: Koniki, Kucyki, Księżniczki, Królewny.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

93
Nowe przygody Bobika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe przygody Bobika
Dostępny
32 szt.

Proponujemy Państwu nową serię, w której oprócz bajek na dobranoc znajdują się zbiory zagadek i zabawne opowiadania o zwierzętach. Piesek Bobik i jego przyjaciele z zagrody ruszają w świat i zakładają własne gospodarstwo, co jest wspaniałą okazją do nauki samodzielności. Książka z humorem opowiada, jak można sobie samemu poradzić w trudnych, a nawet niebezpiecznych sytuacjach, a po wielu przygodach wrócić do domu i wyjaśnić sobie nieporozumienia. To opowieść o licznych pozytywnych przesłaniach, o pielęgnowaniu przyjaźni, życzliwości i innych cennych zalet.

8,87 zł
6,99 zł

Rabat 21,2%
oszczędzasz 1,88 zł

94
TT Łyżeczki do samodzielnego jedzenia 5szt 44718910 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TT Łyżeczki do samodzielnego jedzenia 5szt 44718910
Tommee Tippee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

34,70 zł
30,54 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,16 zł

95
TT Łyżeczka z czujnikiem HEAT SENSE NEW 44718810 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TT Łyżeczka z czujnikiem HEAT SENSE NEW 44718810
Tommee Tippee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

33,80 zł
29,74 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,06 zł

96
My Garden Baby. GYN98 Bobasek-Motylek Głodomorek. Malinka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Garden Baby. GYN98 Bobasek-Motylek Głodomorek. Malinka
Fisher Price, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Lalka My Garden Baby Hungry Baby Butterfly jest pełna słodkich niespodzianek. Maluchy będą zachwycać się jej uroczymi skrzydłami, fantastycznymi włosami i pysznym zapachem. Nakarm lalkę My Garden Baby kubkiem i łyżeczką – wystarczy dodać zimną wodę, aby zmienić kolor! Do zabawy w przebieranki nosi odpinane kombinezony. Dodatkowo opakowanie składa się w łóżeczko, dzięki czemu możesz pomóc jej fruwać w słodkich snach w ogrodzie. Maluchy pokochają pielęgnację i opiekę nad swoją lalką My Garden Baby! Wymiary: 13.5 x 19.0 x 33.5 cm

93,22 zł
83,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,32 zł

97
My Garden Baby. GYN98 Bobasek-Motylek Głodomorek. Jagódka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Garden Baby. GYN98 Bobasek-Motylek Głodomorek. Jagódka
Fisher Price, Mattel
Dostępny
1 szt.

Lalka My Garden Baby Hungry Baby Butterfly jest pełna słodkich niespodzianek. Maluchy będą zachwycać się jej uroczymi skrzydłami, fantastycznymi włosami i pysznym zapachem. Nakarm lalkę My Garden Baby kubkiem i łyżeczką – wystarczy dodać zimną wodę, aby zmienić kolor! Do zabawy w przebieranki nosi odpinane kombinezony. Dodatkowo opakowanie składa się w łóżeczko, dzięki czemu możesz pomóc jej fruwać w słodkich snach w ogrodzie. Maluchy pokochają pielęgnację i opiekę nad swoją lalką My Garden Baby! Wymiary: 13.5 x 19.0 x 33.5 cm

103,90 zł
93,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,39 zł

98
Wild Life. SLH42351. Quad z przyczepą i strażnikiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH42351. Quad z przyczepą i strażnikiem
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.08

Wyrusz na przygodę ze strażnikiem Aleksem jego nowym quadem z przyczepą, aby ratować dzikie zwierząt! Za pomocą klatki możecie z łatwością przewozić zwierzęta do lecznicy! Pomóż im w gęstej dżungli i zanieś je do stacji badawczej Croco! Seria „Wild Life” zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz, dzięki figurkom Schleich i całej gamie akcesoriów tematycznych, mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swój własny świat dzikiej przyrody, nie ruszając się z domu. Zawartość zestawu: pojazd terenowy Quad z przyczepą, figurka strażnika Aleksa, kask, telefon komórkowy, siekiera, otwierana skrzynia, klatka na zwierzęta, tygrys, naklejki. Wymiary opakowania: 23.0 x 19.0 x 11.0 cm

139,90 zł
130,11 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,79 zł

99
PODUSZKA DO WÓZKA MUŚLINOWA GRAFITOWY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PODUSZKA DO WÓZKA MUŚLINOWA GRAFITOWY
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

34,40 zł
30,96 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,44 zł

100
PODUSZKA DO WÓZKA MUŚLINOWA RÓŻOWY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PODUSZKA DO WÓZKA MUŚLINOWA RÓŻOWY
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

34,40 zł
30,96 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,44 zł

Wróć do góry