hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.07.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 21 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytam sobie. Poziom 1. Wars i Sawa (Wojciech Widłak), na drugim Sekretne życie mózgu nastolatka (Sarah-Jayne Blakemore). Kolejny produkt to Czytam sobie. Eko. Poziom 1. Po co wieje wiatr (Rafał Witek) oraz Czytam sobie. Poziom 2. Lem i zagadki kosmosu (Marcin Baran).
1
Czytam sobie. Poziom 1. Wars i Sawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Wars i Sawa
Dostępny
386 szt.

Oto legenda o Warsie i Sawie, opowiedziana prostymi słowami i niezwykłymi obrazkami. Mali czytelnicy jeszcze długo będą pamiętali tę historię, dobry uczynek Warsa, fascynującą syrenę i jej piękny prezent. „Składam słowa”, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

44 osoby kupiły
2
Sekretne życie mózgu nastolatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne życie mózgu nastolatka
Dostępny
129 szt.

Dlaczego z prostego w obsłudze dziecka wyrasta wymagający nastolatek? Dlaczego tak ciężko zwlec go rano z łóżka? Dlaczego tak często podejmuje ryzykowne zachowania? Nastolatki nie myślą racjonalnie, nie potrafią ocenić ryzyka, wszystko jest dla nich czarno-białe. Rodzice zaciskają zęby i powtarzają: „Wyrośnie z tego”. Co sprawia, że okres dorastania jest tak wrażliwy? Inaczej mówiąc– co kryje mózg nastolatka? Wielokrotnie nagradzana profesor neuronauk Sarah-Jayne Blakemore wyjaśnia, co dzieje się w mózgu dorastających dzieci. Wieloletnia praca jej zespołu badawczego pokazała, że okres dorastania jest czasem niezwykłej wrażliwości rozwojowej, ale jednocześnie wyjątkowej kreatywności, która powinna zostać dogłębnie poznana i doceniona. Bo chociaż czasem nastolatek sprawia wrażenie, jakby szukał dziury w całym, on musi po prostu… odkryć sekrety swojego mózgu. Książka otrzymała Nagrodę Towarzystwa Królewskiego w Londynie dla najlepszej książki naukowej! Sarah-Jayne Blakemore – profesor w Institute of Cognitive Neuroscience londyńskiego University College, prowadzi badania nad rozwojem mózgu w okresie dorastania oraz poznaniem społecznym w autyzmie. Laureatka Royal Society Insight Investment Science Book Prize. We wcześniejszych latach tę nagrodę zdobyli m.in. Stephen Hawking i Bill Bryson.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

41 osób kupiło
3
Czytam sobie. Eko. Poziom 1. Po co wieje wiatr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Eko. Poziom 1. Po co wieje wiatr
Dostępny
208 szt.

Pewnego dnia Kinga dostała piękny balon. Niestety wiatr porwał go wysoko ponad dachy domów. Czy wiatr to tylko psotnik, czy jest z niego jakiś pożytek? „Składam słowa”, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

38 osób kupiło
4
Czytam sobie. Poziom 2. Lem i zagadki kosmosu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 2. Lem i zagadki kosmosu
Dostępny
310 szt.

Książka, w której Marcin Baran opowiada o świecie, wszechświecie i Stanisławie Lemie. Od samego początku – od nicości, bezgłosu i chaosu po rok 1921, kiedy to przyszedł na świat Stanisław Lem. Dowiadujemy się, że pisarz lubił Tatry, swój dom i desery. Pisał książki i fascynował go Kosmos. Książka inspirująca do rozmów z nauczycielem i rodzicem, stawiająca wiele pytań i skłaniająca do poszukiwań. „Składam zdania”, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

37 osób kupiło
5
Puzzle 100 elementów. W świecie piesków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów. W świecie piesków
Trefl, 100
Dostępny
171 szt.

„W świecie piesków” to puzzle składające się z 100 elementów, zaprojektowane specjalnie z myślą o małych miłośnikach kotów. Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 41.0 x 27.5 cm. Puzzle zostały wykonane z wysokiej jakości naturalnych materiałów, z zastosowaniem specjalnego, kalandrowanego papieru odbijającego światło, dzięki któremu układanie staje się jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze.

13,81 zł
12,99 zł

Rabat 5,9%
oszczędzasz 0,82 zł

21 osób kupiło
6
Lato, gdy mama miała zielone oczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato, gdy mama miała zielone oczy
Dostępny
175 szt.

Aleksy, kipiący gniewem nastolatek, po ukończeniu szkoły zamierza pojechać z kolegami do Amsterdamu, zamiast tego jednak udaje się z matką na wieś do Francji. Mają spędzić razem lato. Ich trudna relacja powoli się odmienia, aż w końcu – na krótko – przechodzi w autentyczną bliskość. Po latach, już jako uznany artysta, Aleksy powraca pamięcią do dni spędzonych z mamą i w swoim wściekło-lirycznym monologu stopniowo – w serii retrospekcji i narkotycznych malarskich wizji – dociera do istoty tego, co wówczas przeżywał i czuł. „Tatiana Tibuleac w swojej debiutanckiej powieści, świetnie przełożonej z języka rumuńskiego, opowiada o tej najpierwszej i najważniejszej więzi, jaką jest więź z matką. Opowiada w sposób zmysłowy, pełen melodii, nienawiści i czułości. Opowiada genialnie – jak nikt dotąd” – Maciej Topolski „Ból i piękno zawarte w tej książce dławią i zapierają dech. Jakby setki drobnych igieł wbijały się w ciało, przedostawały do żył i płynęły do serca. Aleksy snuje swoją cierpką balladę o kręgach traumy, wyśpiewuje gorzki lament, który zamienia się w poemat o nieubłaganym przemijaniu. Cierpienie zaklęte w głowach słoneczników, w polu ułamanych łodyg, w osieroconych sukienkach. Co pozostanie? Wspomnienia jak lśniące perły, tęsknota za zielonymi oczami matki, tkanka pamięci pokryta bliznami, a dla nas, czytelników – wszechpotężna moc literatury, która wysyca sensem pustkę losu” – Małgorzata Rejmer

35,90 zł
22,62 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 13,28 zł

14 osób kupiło
7
Czytam sobie. Poziom 3. Szkoła na Dobrej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 3. Szkoła na Dobrej
Dostępny
108 szt.

Szkoła na Dobrej to zwyczajna podstawówka, do której tęsknią teraz wszystkie dzieci. To miejsce pełne radości i śmiechu, gdzie każdy czuje się dobrze. Pytania nigdy nie pozostają bez odpowiedzi, a nauczyciele są przyjaźni i chętnie pomagają swoim uczniom. Chociaż problemy, z którymi się spotykają są czasem bardzo trudne. „Połykam strony” to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

11 osób kupiło
8
Puzzle 1000 elementów. Harry Potter. Świat czarodziejów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Harry Potter. Świat czarodziejów
Trefl, 1000
Dostępny
34 szt.

Puzzle składające się z 1000 elementów przedstawiają bohaterów najbardziej znanego filmu o świecie magii – „Harry'ego Pottera”. Wymiar obrazka po ułożeniu: 68.3 x 48.0 cm.

24,88 zł
21,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,23 zł

11 osób kupiło
9
Lockwood. Tom 1. Krzyczące schody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lockwood. Tom 1. Krzyczące schody
Dostępny
163 szt.

Łowcy duchów Kto powstrzyma przerażającą epidemię? Londyn ma ogromny problem. Od pięćdziesięciu lat zjawy nawiedzają miasto, coraz bardziej paraliżując społeczeństwo. Agencje detektywistyczne zajmujące się zjawiskami nadprzyrodzonymi są na wagę złota. Jednak tylko młodzież potrafi sobie z nimi radzić – młodzi ludzie widzą więcej, niż się komukolwiek wydaje. Lucy Carlyle ma wielkie ambicje. Nie spodziewa się, że połączy siły z podupadającą i najmniejszą w mieście agencją Anthony’ego Lockwooda oraz jego lojalnego pomocnika, George’a Cubbisa. Pomimo odwagi i inteligencji agentów oraz charyzmy ich lidera, wspólne śledztwo kończy się makabrycznym odkryciem i wielką katastrofą. Da się ją odkupić tylko w jeden sposób – rozwiązaniem sprawy Combe Carey Hall, o którym mówią, że jest najbardziej nawiedzonym domem w Anglii, domem, z którego nie ma ucieczki… Jedyną szansą na rozwikłanie zagadki tego miejsca jest spędzenie tam nocy, stawienia czoła strachom z Czerwonego Pokoju oraz Krzyczącym Schodom. Agencja, prowadzona bez nadzoru dorosłych, zdolności, które posiadają jedynie młodzi, wspaniale zarysowani główni bohaterowie i żywe, interesujące relacje między nimi wynoszą serię „Lockwood & Spółka” na zupełnie nowy poziom literatury młodzieżowej. Pierwsza część, Krzyczące schody, której akcja porywa, a humor miesza się z prawdziwym przerażeniem, zadowoli wszystkich wielbicieli gatunku. Nie tylko młodych.

39,99 zł
24,79 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,20 zł

10 osób kupiło
10
Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników
Dostępny
21 szt.

Piętnaście najlepszych opowiadań mistrza literatury science fiction! Wybrane zostały w drodze plebiscytu wśród czytelników, z udziałem samego autora oraz wybitnego lemologa i krytyka literackiego, Jerzego Jarzębskiego, którzy wskazali swoje ulubione teksty. Wszystkie opowiadania ułożono według miejsca zajmowanego w czytelniczym rankingu, który zadecydował o pozycji trzech pierwszych utworów. Są to: Simon Merril: Sexplosion, Trzej elektrycerze i Alistar Waynewright: Being Inc.. Im dalej w spisie treści, tym większa stosunkowo rola pisarza i krytyka w ich doborze. Jedno jest pewne – teksty pochodzące z różnych cykli i tomów zebrane obok siebie brzmią jeszcze mocniej i pełniej. To utwory nadal żywe, pełne fantastycznych pomysłów, groteskowego humoru, nieoczekiwanych rozwiązań fabularnych i głębokich podtekstów filozoficznych.

54,90 zł
37,88 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 17,02 zł

8 osób kupiło
11
Smażone zielone pomidory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smażone zielone pomidory
Dostępny
35 szt.

Bestseller wszech czasów. Kultowa powieść. Mądra, komiczna i zaprawiona nutką czarnego humoru. Uroczo staroświecka i zaskakująco współczesna. Oto pełna pasji, miłości, dramatów oraz cudów historia niepokornej zaklinaczki pszczół Idgie, słodkiej i delikatnej Ruth, kawiarni Whistle Stop, w której podawano najlepsze smażone zielone pomidory i mieszkańców kolejowego miasteczka, którzy potrafili znaleźć wspólny język mimo biedy, różnic, przemocy oraz przeciwności losu. A także pewnej mrożącej krew w żyłach tajemnicy. Pulchna gospodyni domowa, Evelyn Couch, która przeżywa kryzys małżeński, nie wierzy w siebie i nie radzi sobie z dolegliwościami menopauzy, opowiada ją wesoła jak skowronek staruszka dobrze pamiętająca tamte czasy i ludzi o złotym sercu. Pośród wspomnień, śmiechu i łez między dwiema kobietami rodzi się szczególna więź, a Evelyn nabiera odwagi, aby podjąć ważne życiowe decyzje. „Samoloty i telewizja zepchnęły Threadgode’ów ze sceny Południa. Jakie to szczęście, że Fannie Flagg ocaliła tę społeczność w tyleż komicznej co przejmującej opowieści, rejestrującej żywiołowość życia bohaterów oraz smutek rozstań z nimi.” – Harper Lee, autorka książki Zabić drozda „Prawdziwa powieść, bardzo dobra… Wysnuta z żywiołowej wyobraźni urodzonej gawędziarki.” – „The New York Times” „Jednocześnie zabawna i makabryczna.” – „The Washington Post” „Odważna i mądra.” – „Houston Chronicle”

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

6 osób kupiło
12
Shitshow! Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shitshow! Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje
Dostępny
74 szt.

Nowa książka laureata Pulitzera, autora Detroit. Sekcja zwłok Ameryki! Charlie LeDuff, ekscentryczny amerykański dziennikarz, wraz z ekipą telewizyjną rusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, oddając głos tym, których na co dzień nikt nie chce słuchać. Biali mężczyźni ciężko pracujący przy wydobyciu ropy, meksykańscy imigranci docierający do USA wpław przez Rio Grande, czarnoskórzy mieszkańcy Baltimore i Detroit żyjący na marginesie społeczeństwa, samotne matki płacące krocie za wodę niezdatną do picia i wielu innych, których poza LeDuffem wysłuchała tylko urna wyborcza. Ostatnie wybory prezydenckie w USA nie należały do elit z Nowego Jorku, Los Angeles czy Waszyngtonu. Należały do ludzi, jak pisze autor, mieszkających w samym butwiejącym środku, w miejscu, którego nie widać z gabinetów na obu wybrzeżach ani z drapaczy chmur, gdzie ulokowały się medialne elity. Te wybory nie należały do garniturów. Należały do flaneli. LeDuff nie przebiera w środkach i przekraczając niejedną granicę, obnaża to, co w polityce najgorsze – łapówkarstwo, bezczelność, oderwanie od rzeczywistości i bezkarność. Pokazuje też ignorancję mediów, które zamiast pochylać się nad najsłabszym, poklepują po plecach najsilniejszych. A więc, Panie i Panowie, zapraszamy! Przed wami niespotykany pokaz pychy, arogancji i głupoty. Degrengolada, cyrk na kółkach, burdel, kipisz… Krótko mówiąc – prawdziwy shitshow!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

6 osób kupiło
13
Ballada o śpiącym lwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ballada o śpiącym lwie
Dostępny
2 szt.

To nie pierwszy i nie ostatni wstrząs w Bytomiu. Ludzie nieruchomieją sparaliżowani strachem. Większość, nauczona doświadczeniem, próbuje wybiec na ulicę, żeby nie mieć nad głową niczego, co mogłoby spaść. Krzyki mieszają się z hałasem tłuczonych dachówek, kominów, gzymsów i szyb rozpryskujących się na chodnikach. Nie wszyscy mają tyle szczęścia co matka z dzieckiem, która w ostatniej chwili chowa się w bramie przed deszczem secesyjnych odłamków. Lecą w dół wieżyczki, attyki, betonowe kule na skorodowanych już trzpieniach, strzeliste neogotyckie pinakle. Odpada od ściany gruba płaskorzeźba wmontowana na metalowych kotwach we wnękę kamienicy i spada na mężczyznę stojącego w kolejce do saturatora. Ludzie tłoczą się wokół, próbują pomóc, dźwignąć pechową dekorację. Niektórzy podbiegają tylko, żeby popatrzeć na cudze nieszczęście, ale nie odchodzą przykuci widokiem człowieka przygniecionego płaskorzeźbą. Gdyby nie było tak ciepło, gdyby mężczyzna nie stanął w kolejce po gruźliczankę, gdyby ktoś zrobił przegląd budynków i odkrył przeżarte korozją kotwy i zwietrzałą już zaprawę, gdyby nie tąpnęło, gdyby… Gdyby Stalin nie wskazał palcem tego miejsca na mapie. Gdyby Bierut nie krzyknął: „Węgiel to największe bogactwo Polski!”. Gdyby Bytom nie stał się scenografią działań polityczno-gospodarczych, których serce biło pod miastem. Gdyby tłustego węgla nie pilnował potężny piaskowiec. Gdyby nie wjechała tu pod ziemię pierwsza w Europie lokomotywa. Gdyby Karol Godula nie zostawił swojego majątku sześciolatce, czyniąc z niej śląskiego Kopciuszka. Gdyby Śląsk nie wrócił do macierzy. Gdyby za węglem nie szło szczęście i nieszczęście Bytomia. Gdyby świat nie był taki, że roz jest tak, a roz tak.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

5 osób kupiło
14
Teresa Żarnowerówna (1897-1949). Artystka końca... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teresa Żarnowerówna (1897-1949). Artystka końca...
Dostępny
2 szt.

Pierwsza monograficzna publikacja poświęcona twórczości i życiu artystki."Teresa Żarnowerówna (1897-1949). Artystka końca utopii" to pierwsza monograficzna publikacja poświęcona twórczości i życiu artystki. Stanowi ona podsumowanie wieloletnich badań prowadzonych przez kuratorów wystawy: Andrzeja Turowskiego i Miladę Ślizińską.Przedstawione w katalogu odkrycia rzucają nowe światło na postać jednej z najradykalniejszych polskich artystek awangardowych. Autorzy odkrywają i porządkują fakty na temat twórczości artystki jej poglądów na tle kultury i w odniesieniu do wydarzeń w międzywojennej Polsce. Ujawniają związki Żarnówerówny z polskim i żydowskim środowiskiem intelektualnym i artystycznym. Odkrywają fakty na temat dramatycznej ucieczki z Europy w czasie II wojny światowej oraz o latach spędzonych w Nowym Jorku.Na liczącą ponad 500 stron publikację składają się: wstęp Jarosława Suchana, teksty Andrzeja Turowskiego, Milady Ślizińskiej, Aleksandry Idzior i Magdaleny Dabrowski. W drugiej części katalogu znajduje się zbiór dokumentów, stniejących i zaginionych dzieł, wystaw oraz bibliografia. Na uwagę zasługuje także kalendarium z burzliwych, ostatnich lat życia Żarnower (1940-1949), opracowane przez Miladę Ślizińską.

120,00 zł
88,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 31,20 zł

4 osoby kupiły
15
Akademia Dobra i Zła. Tom 6. Jedyny prawdziwy król - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Dobra i Zła. Tom 6. Jedyny prawdziwy król
Dostępny
2 szt.

Szósty, finałowy tom bestsellerowej serii „Akademia Dobra i Zła”. Premiera filmu Netflixa na podstawie 1. tomu w 2022 roku! W szóstej i ostatniej odsłonie bestsellerowej opowieści o Akademii Dobra i Zła ważą się losy korony Kamelotu – a także całej Bezkresnej Puszczy. Tedros na razie zdołał uniknąć śmierci i odkrył znaczenie prześladujących go we śnie słów króla Artura. Nadal jednak może liczyć tylko na garstkę najwierniejszych sprzymierzeńców i na swoją księżniczkę. Natomiast Wąż ma po swojej stronie całą Puszczę, a niedługo poślubi Sofię i stanie się Jedynym Prawdziwym Królem, zdolnym jednym pociągnięciem pióra zmieniać ludzkie losy. Wydaje się jednak, że Artur przewidział taki rozwój wydarzeń… Ale jak to możliwe, skoro nie był wieszczem? Jaką tajemnicę skrywał i jaką tajemnicę skrywa przeszłość Rhiana i Japeta? Czy te odpowiedzi uda się odnaleźć na czas? Co kryje się za Dobrem i Złem? Co może czekać za szczęśliwym zakończeniem? Historia Sofii i Agaty zmierza do dramatycznego finału. Przygotujcie się na koniec, jakiego jeszcze nie było.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

4 osoby kupiły
16
Oddać życie za Polskę. Samobójstwo altruistyczne w kulturze polskiej XIX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddać życie za Polskę. Samobójstwo altruistyczne w kulturze polskiej X...
Dostępny
485 szt.

Pogodzenie samobójstwa altruistycznego z chrześcijaństwem było wielkim zadaniem, które zrealizowała polska kultura w całej pełni. U Mickiewicza Ordon pojawiał się jako „patron szańców”, ale i zapowiedź tego, jak zachowa się Bóg, kiedy go rozgniewają do ostateczności tyrani. Oburzony bezmiarem zła - wysadzi w powietrze Ziemię jak Ordon redutę? Polski samobójca altruistyczny jawił się jako behawioralny wzór dla Najwyższego. Można wątpić, czy takie stanowisko było zgodne z dogmatami wiary, ale wielu Polaków uwierzyło, że nie ma żadnej sprzeczności między Jezusem, który umarł za wielu na krzyżu i Karolem Levittoux, który umarł za wielu na płonącej więziennej pryczy... O zagadce polskiego samobójstwa altruistycznego pisze w swojej najnowszej książce Stefan Chwin, autor przyjętego z wielkim zainteresowaniem przez czytelników Samobójstwa jako doświadczania wyobraźni.

56,50 zł
40,12 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 16,38 zł

4 osoby kupiły
17
Czytam sobie. Eko. Poziom 2. Futuropolis. Miasto jutra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Eko. Poziom 2. Futuropolis. Miasto jutra
Dostępny
134 szt.

Futuropolis to miasto przyszłości. Są w nim domy po same chmury, ukwiecone balkony, a energia pochodzi z ekologicznych źródeł. Dookoła miasta biegną autostrady tramwajowe. Kiedy Antek trafia do tego niezwykłego miejsca, nie może się nadziwić tym wszystkim cudom. „Składam zdania”, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
18
Naklejki wielorazowe mini z grą Play Again Animals - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki wielorazowe mini z grą Play Again Animals
Ooly
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Niezależnie od tego, czy jesteś w podróży, czy w domu, te naklejki wielokrotnego użytku zajmą Twoje dziecko na długie godziny! Wspaniała zabawa z sympatycznymi domowymi pupilami bez bałaganu. W dodatku można ją zabrać ze sobą, gdzie się chce! W zestawie znajdują się silikonowe naklejki, które można wielokrotnie naklejać i odklejać, sześciostronicowa książeczka do zabawy, plansza do gry z kołem obrotowym, plansza ,,dopasuj i ucz się" oraz ,,kółko i krzyżyk". Ten zestaw pobudzi wyobraźnię Twojego dziecka! Naklejki wielokrotnego użytku, mają zabawne wzory, łatwo się odklejają i naklejają ponownie. Zawiera ponad 30 naklejek, gry i kolorowe plansze na których można się nimi bawić. Naklejki Wielorazowe Mini z Grą zapewnią pomysłową zabawę w dowolnym miejscu, w dodatku bez bałaganu! Po prostu mnóstwo świetnej zabawy! Kreatywna zabawa bez bałaganu Grube i trwałe, silikonowe naklejki wielokrotnego użytku. Naklejki łatwo się przyklejają i odklejają Ponad 30 wzorów w zależności od zestawu tematycznego Zestaw zawiera: dwa arkusze z naklejkami, sześciostronicową książeczkę do zabawy, w tym planszę do gry z kołem obrotowym, planszę ,,dopasuj i ucz się" oraz ,,kółko i krzyżyk". Łatwe do zabrania w podróż Odpowiednie dla dzieci w wieku od 3 lat

32,55 zł
29,30 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,25 zł

3 osoby kupiły
19
Mozaika diamentowa 5D 20x20cm Tiger 89625 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika diamentowa 5D 20x20cm Tiger 89625
Centrum
Dostępny
15 szt.

- mozaika diamentowa do wyklejania diamencikami, motyw tygrys, rozmiar 20x20 cm

24,61 zł
17,99 zł

Rabat 26,9%
oszczędzasz 6,62 zł

3 osoby kupiły
20
Mozaika diamentowa 5D 20x20cm Horse 89621 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika diamentowa 5D 20x20cm Horse 89621
Centrum
Dostępny
48 szt.

- mozaika diamentowa do wyklejania diamencikami, motyw koń, rozmiar 20x20 cm

24,61 zł
17,99 zł

Rabat 26,9%
oszczędzasz 6,62 zł

3 osoby kupiły
21
Flamastry zmywalne Mighty Mega 8 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,55 zł
29,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,25 zł

3 osoby kupiły
22
Trylogia szamańska. Tom 1. Szamański blues - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia szamańska. Tom 1. Szamański blues
Dostępny
89 szt.

Przeszłość skrywa więcej tajemnic niż Zaświaty Piotr Duszyński zwany Witkacym ma pełne ręce roboty. Etat w policji to zaledwie część jego życia zawodowego – po godzinach jako świeżo upieczony szaman gra duchom kołysanki i przeprowadza je na drugą stronę. Niektóre idą chętnie, zmęczone ziemską egzystencją, inne przeciwnie – wszczynają awantury, z którymi może sobie poradzić tylko szaman, bo nawet jego policyjna partnerka, Dora Wilk, duchów zwyczajnie nie widzi… Chwiejną równowagą kryminalno-magicznej codzienności Witkaca wstrząśnie wizyta jego dawnej miłości, niewidzianej od lat. Konstancja ma kłopoty, z którymi nie może się zgłosić do nikogo poza niegdysiejszym ukochanym. Jak sobie radzić z chaosem, życiem i śmiercią? Jak przekupić duchy śliwowicą i skłonić je do zwierzeń? Jak wychować starożytnego ducha opiekuńczego, by respektował granice – łóżka i lodówki? Jak się odnaleźć w najtrudniejszej z ról? Umiarkowany optymista, Witkacy, zaprasza na pełną ironii opowieść o duchach, miłości i zbrodni!

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

3 osoby kupiły
23
Wędrówki po krainie nierówności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrówki po krainie nierówności
Dostępny
12 szt.

Niniejsza książka jest pierwszą częścią Wędrówek po krainie nierówności (część drugą tworzą rozdziały: wybrane metody dowodzenia nierówności, indukcja matematyczna, pochodna, całka, liczby naturalne). Składa się z czterech rozdziałów. Każdy z rozdziałów podzielony jest na paragrafy. Paragraf zawsze zaczyna się wstępem, w którym omawiana jest odpowiednia metoda lub typ nierówności. Każda z metod jest ilustrowana starannie dobranymi przykładami. Dalej umieszczona jest seria zadań związanych z danym tematem. Rozdział kończy się pełnymi rozwiązaniami wszystkich zamieszczonych w nim zadań.Do zbioru włączone są zadania, które pojawiały się swego czasu na olimpiadach matematycznych w różnych państwach, zadania z rosyjskich i zagranicznych czasopism matematycznych. Niektóre z zamieszczonych zadań to moje oryginalne pomysły. Trudniejsze z zadań oznaczone są znakiem Z* z odpowiednim numerem, zaś najtrudniejsze Z**. Niniejszy zbiór przeznaczony jest dla uczniów, nauczycieli, osób prowadzących kółka matematyczne, studentów specjalności nauczycielskiej oraz wszystkich zajmujących się rozwiązywaniem niestandardowych, ciekawych zadań z matematyki.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

3 osoby kupiły
24
Mozaika diamentowa 5D 30x30cm Cat 89628 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika diamentowa 5D 30x30cm Cat 89628
Centrum
Dostępny
36 szt.

- mozaika diamentowa do wyklejania diamencikami, motyw kot, rozmiar 30x30 cm

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

3 osoby kupiły
25
Puzzle maxi 24 elementy. Wesołe Baby Shark - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 24 elementy. Wesołe Baby Shark
Trefl, 24
Dostępny
108 szt.

Wesołe Baby Shark to Puzzle 24 maxi składające się z 24 bardzo dużych elementów, zaprojektowaną z myślą o wszystkich fanach i fankach zwierząt morskich. Po ułożeniu układanki powstanie duży obrazek, o wymiarach 60.0 x 40.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
26
Irak. Piekło w raju, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Irak. Piekło w raju, wydanie 3
Dostępny
82 szt.

„Okrucieństwo dyktatury, nędza wolności, arogancja najeźdźców… Wszystko to i o wiele więcej zobaczymy w dramatycznych opowieściach Irakijczyków, które powierzyli Pawłowi Smoleńskiemu. Nie jest to książka wpisująca się w spór o słuszność lub niesłuszność interwencji wojskowej w Iraku. To rzecz o losie kraju i ludzi, po których przejeżdżały walce Historii. Wreszcie z dala od zgiełku telewizyjnych fajerwerków i wojennej propagandy możemy wsłuchać się w głosy Irakijczyków. Są różne, bardzo różne. I nic tu nie jest proste ani oczywiste, zwłaszcza dla nas, ludzi z innego świata. Posłuchajmy tych głosów. Koniecznie”. Artur Domosławski „Smoleński nie występuje tylko w roli kronikarza, lecz komentatora wydarzeń i relacji nieraz ze sobą sprzecznych. Ta książka jest dziełem wstrząsającym w swojej wymowie. Dzięki Smoleńskiemu odkryjemy, co myślą dziś wahabici, oficerowie wywiadu i bezpieki Saddama, i jak działają niektóre stowarzyszenia mistyczne”. Hatif Janabi „Książka Pawła Smoleńskiego jest znakomitym przykładem reportażu literackiego i zajmuje godne miejsce w tradycji tego nurtu ostatniego półwiecza, obok takich autorów jak Pruszyński i Wańkowicz. Jest dziełem rozgrywającym się – jak każda dobra literatura – na różnych planach. Przede wszystkim jest reportażem o Iraku, ale autor nie zatrzymuje się na komentowaniu doraźnych wydarzeń i komunikatów z linii frontu. Stawia sobie zadanie dużo bardziej ambitne – chce zrozumieć społeczeństwo muzułmańskie, jego kulturę, tradycję i sposób myślenia. Obiera drogę, którą reporterzy podążają od czasów Herodota – rozmowy z ludźmi i relacjonowania ich opowieści”. Ryszard Kapuściński

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

3 osoby kupiły
27
Rainbow High. Modna lalka Kia Hart - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High. Modna lalka Kia Hart
MGA
Dostępny
5 szt.

Rainbow High – legenda mówi, że gdzieś na końcu tęczy, znajduje się naczynie ze złotem... Prawda jest jednak zupełnie inna, zdecydowanie bardziej ekscytująca! Odkryć mogą ją jedynie nieliczni, z ogromną wrażliwością, którzy podążając za tęczą, znajdą na jej końcu kolorową szkołę mody – Rainbow High, gdzie dziewczęta uczą się, jak najpiękniej prezentować swoje kolory! W szkole Rainbow High Kia uważana jest za wyrocznię, która szczerze powie ci jak jest. Zna się na perfekcyjnym doborze ciuchów, ale potrafi też znaleźć kogoś wyjątkowego dla każdej ze swoich przyjaciółek. Kia ma romantyczny styl - jest ubrana w serca od stóp do głów. Każdy szczegół jej outfitu jest dopracowany i dopasowany do całości. Lalka ma piękne rysy twarzy, zachwycające oczy i fantastyczne długie włosy, które dziewczynki mogą czesać i stylizować. (Przed pierwszym czesaniem należy umyć lalce włosy). Każdy zestaw z serii 2 zawiera jedną lalkę Rainbow High, dwa pełne komplety ubranek do miksowania i tworzenia własnych zestawień oraz akcesoria. Dzięki stojakowi i różnym punktom artykulacji – lalkę można ustawiać w wielu dowolnych pozach. Zawartość i cechy zestawu: • lalka Rainbow High – Kia Hart, • 2 stroje z serii mix & match - do dowolnego dobierania, miksowania i tworzenia własnych stylizacji: jasna, ażurowa spódniczka, top, futerko w jaskrawo-różowym kolorze, tiulowa spódniczka, zdobiona cekinami i bluzeczka, skarpetki, 2 pary butów na obcasie, • grzebień dla lalki, • wieszaczki, • stojak dla lalki, • wysokość lalki: ok. 28.0 cm.

188,00 zł
176,72 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 11,28 zł

2 osoby kupiły
28
Gumki do mazania kolorowe 12szt NEBULO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumki do mazania kolorowe 12szt NEBULO
Panta Plast
Dostępny
18 szt.

- kolorowe gumki-nakładki do ścierania na ołówek; 12 sztuk pakowanych na blistrze

7,27 zł
6,99 zł

Rabat 3,9%
oszczędzasz 0,28 zł

2 osoby kupiły
29
Krahelska. Krahelskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krahelska. Krahelskie
Dostępny
234 szt.

Krahelska. Krahelskie. Halina, Wanda, Krystyna. Trzy kobiety, jedno nazwisko, zbliżone lata aktywności, ta sama klasa społeczna. Często je mylono, dopisywano im nieistniejące pseudonimy, litery w nazwisku, przypisywano nie ich intencje, mieszano szczegóły biografii, jeden życiorys rozpisywano na trzy albo – częściej – trzy zlepiano w jeden. Tylko jak to opowiedzieć? – zastanawia się Olga Gitkiewicz. Halina Krahelska, legendarna inspektorka pracy, działaczka społeczna i komunistka. Kwestionowała każdy system, a na obiad podawała pogadankę o zatrudnianiu dzieci w łódzkich fabrykach włókienniczych, choć przecież gotowała podobno znakomicie, goście chwalili zwłaszcza jej pieczyste, i piekła mazurki. Nikomu się nie kłaniała. Wanda Krahelska, zamachowczyni z dobrego domu, stała na balkonie w peruce, gdy ulicą jechał powóz carskiego namiestnika. Krystyna Krahelska użyczyła swoich kształtów pomnikowi warszawskiej Syrenki i jak syrena była dzielna i jasna, a żaden dom nie był jej domem. Klisze, klisze. Więc jak to opowiedzieć? Może usunąć nietrafione epitety, spróbować znaleźć nowe, poddać się, spróbować raz jeszcze. Starać się o obiektywizm i dystans, a potem jednak oceniać. Przykładać współczesną miarę do niewspółczesnych zamiarów, bez pozwolenia czytać cudze listy, rewidować pamięć, tropić błędy, popełniać własne, wpadać w pułapki, gubić się w ślepych zaułkach pomylonych życiorysów, opowiadać. To jest książka o Halinie Krahelskiej i innych kobietach z rodziny Krahelskich. To jest książka o kliszach. Niektóre są prześwietlone.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

2 osoby kupiły
30
Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego
Dostępny
60 szt.

Niezwykła biografia Tadeusza Pietrzykowskiego – pięściarza, który zdobył tytuł Mistrza Wszechwag obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego nazwisko nie jest znane szerszemu kręgowi Polaków, pamiętają go jednak ci, którzy razem z nim przeżyli obozowe piekło. Nawet kiedy został już wywieziony z Auschwitz, pamięć o nim trwała, co udokumentował pisarz Tadeusz Borowski, który trafił do Oświęcimia w 1943 roku. W opowiadaniu U nas w Auschwitzu Borowski napisał o Pietrzykowskim: „Jeszcze dziś tkwi w nas pamięć o Numerze 77, który bił Niemców jak chciał”.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

2 osoby kupiły
31
Wypiór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypiór
Dostępny
109 szt.

Wypiór to historia o parze znerwicowanych, wielkomiejskich trzydziestolatków, którym sypie się związek. Opowiedziana z humorem i epickim realizmem, jest zarazem opowieścią niesamowitą, gdyż jedną z głównych ról gra tu przeistoczony w wampira Adam Mickiewicz. Tekst jest napisany klasycznym dla literackiej polszczyzny trzynastozgłoskowcem. Uzdański potrafi sprawić, że romantyczna fraza ożywa, zaczyna się skrzyć, bawić, zachwycać. Potrafi o wiele więcej, bo Wypiór to nie tylko pokaz językowego kunsztu autora, nie tylko niezwykle aktualna powieść obyczajowa, ale również próba zmierzenia się ze schedą romantyzmu. Uzdański zaprzęga jedną z najbardziej tradycyjnych dykcji polszczyzny do pracy na rzecz współczesności, tak jakby wierzył, że upiór Adama Mickiewicza wydobyty wreszcie z szafy i wyprowadzony na ulice dzisiejszej Warszawy na dobre przestanie tu straszyć. Ten artystyczny dialog z intelektualną spuścizną Marii Janion prowadzony jest w duchu najlepszej tradycji kabaretu literackiego.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
32
Leczenie blizn Podstawy teoretyczne i techniki terapeutyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
149,00 zł
2 osoby kupiły
33
Długopisy żelowe mix 20 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopisy żelowe mix 20 kolorów
Ooly
Dostępny
8 szt.

Pachnące długopisy żelowe Mini Doodlers są przeznaczone dla fanów cienkopisów. Ten zestaw to naprawdę bogata kolekcja zawierająca 20 wspaniałych kolorów (10 brokatowych, 5 neonowych i 5 pastelowych) zapewniających nieskończoną ilość zabawy z rysowaniem i kolorowaniem. Mając tak dużo różnych barw do wyboru, twoja twórczość będzie naprawdę super przygodą! Zaakcentuj swoje teksty i rysunki błyszczącymi i brokatowymi odcieniami cienkopisów Mini Doodlers! Dodaj trochę neonu, aby uzyskać efekt ,,wow". Możesz też wykorzystać pastelowe barwy i nadać twojemu projektowi romantycznej delikatności. Każdy cienkopis gładko pisze i rysuje po papierze. Charakteryzują je niesamowicie owocowe zapachy tuszu np. winogronowe, pomarańczowe, ananasowe i wiele innych. Komplet żelowych cienkopisów Mini Doodlers zamknięty jest w poręcznym, plastikowym pudełku wielokrotnego użytku, dzięki czemu są łatwe do układania i przenoszenia. 20 różnych, kolorowych mini długopisów żelowych 10 odcieni brokatowych, 5 pastelowych i 5 neonowych Pachnące różnymi owocami Odpowiednie dla dzieci w wieku od 3 lat 

42,09 zł
37,88 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,21 zł

2 osoby kupiły
34
Karnet PR-330 Urodziny 7 chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet PR-330 Urodziny 7 chłopiec
Kukartka
Dostępny
17 szt.

Kartki z serii Passion Premium to świetny pomysł na piękną pamiątkę w super cenie. Kartka PR jest zdobiona przynajmniej dwoma rodzajami uszlachetnień - metaliczne lub perłowe folie, brokat, tłoczenie itp.- tyle piękna w takim drobiazgu! Każda kartka Passion Premium ma kolorowe wnętrze z tekstem wyjątkowych życzeń i grafiką, w komplecie jest także dopasowana kolorystycznie koperta. zdobienia: przynajmniej dwa rodzaje, często więcej - złota, srebrna lub perłowa folia, brokat, tłoczenia, wnętrze kartki: kolorowe, z życzeniami, okazja: urodziny

7,99 zł
2 osoby kupiły
35
Polly Pocket. GYK44 Zestaw Tęczowy park rozrywki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Polly Pocket. GYK44 Zestaw Tęczowy park rozrywki
Polly Pocket, Mattel
Dostępny
1 szt.

Przygotuj się na przygody w parku rozrywki z Polly Pocket! „Rainbow Funland” to niesamowity zestaw do zabawy, który zawiera 3 kolejki, 7 obszarów zabaw, mikrolaleczki Polly i Shani, 2 jednorożce i 25 niespodzianek. Łącznie 30 elementów do zabawy!. Rozpocznij zabawę, jeżdżąc na kolejce górskiej, karuzeli jednorożca i diabelskim młynie, który zapewnia niespodzianki – obróć żółte pokrętło z gwiazdką. 7 zamkowych obszarów zabaw obejmuje trzy wieżyczki, salę tronową, sklep z pamiątkami, salę gier i strefę gastronomiczną. Eksploruj wieżyczki, które obejmują łazienkę, dodatkową przestrzeń do zabawy i sekretną niespodziankę... Użyj klucza, aby odblokować obszar i znaleźć złotego jednorożca! Dzieci mogą bawić się wewnątrz lub na zewnątrz zestawu. Wymiary: 13.5 x 40.5 x 34.0 cm

205,90 zł
158,54 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 47,36 zł

2 osoby kupiły
36
Puzzle 10w1. Strażak Sam. Poznaj ekipę ratunkową Strażaka Sama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 10w1. Strażak Sam. Poznaj ekipę ratunkową Strażaka Sama
Trefl, 20, 35, 48
Dostępny
139 szt.

Puzzle składające się z 10 niezależnych układanek, zaprojektowane z myślą o wszystkich fanach i fankach bajki „Strażak Sam”. Po ułożeniu układanek powstaną obrazki o wymiarach 16.7 x 15.6 cm oraz 22.3 x 15.6 cm. Zróżnicowana liczba elementów pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym dzieciom.

35,03 zł
30,48 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

2 osoby kupiły
37
Polly Pocket. GYW06 Tort urodzinowy, 25 niespodzianek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. GYW06 Tort urodzinowy, 25 niespodzianek
Polly Pocket, Mattel
Dostępny
22 szt.

Przygotuj się na przyjęcie urodzinowe z Polly Pocket! Uroczy zestaw do zabawy „Tort urodzinowy” ma kształt dwuwarstwowego tortu (z opakowaniem przypominającym pudełko na tort), a do tego 7 obszarów zabawy oraz 25 radosnych niespodzianek! Przez cały tydzień przed urodzinami możesz otwierać po jednej przegródce, aby znajdować wyjątkowe niespodzianki. W przegródce 6 jest żółty przycisk serduszka. Gdy go naciśniesz, pokaże się druga warstwa „tortu” z ostatnią, najwspanialszą niespodzianką! Podziwiaj karuzelę z jednorożcami! Odkrywanie niespodzianek w zestawie można powtarzać, aby urodzinowa zabawa nie miała końca. Tematyczne obszary zabawy to między innymi hol, garderoba, sala imprezowa i stos prezentów. Dzięki 25 niespodziankom i kilku różnym obszarom tematycznym zestaw do zabawy Tort urodzinowy Polly Pocket to niezwykły podarunek dla małych solenizantów! Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. To wspaniały prezent urodzinowy dla dzieci od 4 roku życia. Średnica tortu: ok. 18.0 cm Wymiary opakowania: 20.0 x 20.0 x 11.0 cm

96,90 zł
87,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,69 zł

1 osoba kupiła
38
Superorganism. The Avant-Garde and the... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superorganism. The Avant-Garde and the...
Dostępny
6 szt.

Publikacja opowiada o wyobrażeniach przyrody, wpływie nauki na sztukę i próbie zrozumienia roli człowieka wobec środowiska. Angielskojęzyczne wydanie katalogu.Książka opowiada o wyobrażeniach przyrody, wpływie nauki na sztukę i próbie zrozumienia roli człowieka wobec środowiska. Użyta w tytule metafora superorganizmu odnosi się do ekspansywności gatunku ludzkiego, która powoduje zarówno rozwój cywilizacyjny, jak i degradację Ziemi.Postawy, które odnajdujemy w sztuce awangardy, są intrygującym obrazem ludzkich fascynacji, lęków, złudzeń, rozważań i afektów, jakich doświadczamy w związku z przyrodą i które, ze względu na uniwersalność i trwałość tego doświadczenia, pozostają nieustająco aktualne.Niniejsza publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza związana jest z wystawą Superorganizm. Awangarda i doświadczenie przyrody, przybliżającą problematykę projektu poprzez takie pojęcia jak Krajobraz postnaturalny, Biofilia, Wcielone widzenie, Czwarty wymiar, Mikrokosmos i makrokosmos, Ewolucja. Druga część zawiera eseje uznanych badaczy - Fae Brauer, Iwony Luby, Jacoba Wamberga, Isabel Wnsche, którzy opisują nowe sposoby odczytania relacja między awangardą a nauką, technologią i przyrodą.

120,00 zł
88,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 31,20 zł

1 osoba kupiła
39
Mozaika diamentowa 5D 30x40cm Flamingo 89632 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika diamentowa 5D 30x40cm Flamingo 89632
Centrum
Dostępny
6 szt.

- mozaika diamentowa do wyklejania diamencikami, motyw flaming, rozmiar 30x40 cm

43,95 zł
31,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,31 zł

1 osoba kupiła
40
Taśma biurowa z dyspenzerem 19mmx20m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma biurowa z dyspenzerem 19mmx20m
Centrum
Dostępny
5 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.- taśma biurowa przezroczysta, w zestawie dyspenser, 19 mm x 20 m, grubość 40 mic.

10,16 zł
7,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 2,17 zł

1 osoba kupiła
41
Mozaika diamentowa 5D 20x20cm Flower 89623 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika diamentowa 5D 20x20cm Flower 89623
Centrum
Dostępny
10 szt.

- mozaika diamentowa do wyklejania diamencikami, motyw kwiat, rozmiar 20x20 cm

24,61 zł
17,99 zł

Rabat 26,9%
oszczędzasz 6,62 zł

1 osoba kupiła
42
Karnet PR-334 Urodziny 9 chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet PR-334 Urodziny 9 chłopiec
Kukartka
Dostępny
16 szt.

Kartki z serii Passion Premium to świetny pomysł na piękną pamiątkę w super cenie. Kartka PR jest zdobiona przynajmniej dwoma rodzajami uszlachetnień - metaliczne lub perłowe folie, brokat, tłoczenie itp.- tyle piękna w takim drobiazgu! Każda kartka Passion Premium ma kolorowe wnętrze z tekstem wyjątkowych życzeń i grafiką, w komplecie jest także dopasowana kolorystycznie koperta. zdobienia: przynajmniej dwa rodzaje, często więcej - złota, srebrna lub perłowa folia, brokat, tłoczenia, wnętrze kartki: kolorowe, z życzeniami, okazja: urodziny

7,99 zł
1 osoba kupiła
43
Barbie Fairytale. GTG01 Dreamtopia. Ksiezniczka z jednorożcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Fairytale. GTG01 Dreamtopia. Ksiezniczka z jednorożcem
Barbie, Mattel
Dostępny
8 szt.

Ten zestaw Barbie Dreamtopia inspiruje do baśniowej zabawy w opiekę i naukę toalety z lalką księżniczką Barbie, jednorożcem i magiczną funkcją zmiany koloru. Fantazyjna stajnia inspirowana chmurkami i tęczą to doskonałe miejsce do troszczenia się o ukochanego jednorożca. Napełnij butelkę wodą, umieść małego jednorożca na specjalnej macie i pomóż Barbie go napoić w ramach treningu czystości. W miarę jak jednorożec siusia, kolor maty zmieni się z białego na tęczowy. Poczekaj, aż mata wyschnie, a potem powtarzaj tę zabawę ze zmianą koloru, ile razy chcesz. Wśród dodatkowych elementów do zabawy są korytko, przekąski, szczotka do włosów dla Barbie, szczotka dla jednorożca i 10 akcesoriów do włosów, które poszerzają możliwości zabawy w stylizację. Dzięki funkcji magicznej zmiany koloru i tak wielu akcesoriom ten zestaw z lalką księżniczką Barbie i jednorożcem to idealny prezent dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Lalka nie stoi samodzielnie. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. Wysokość lalki: ok. 29.0 cm Wymiary opakowania: 39.3 x 32.9 x 6.8 cm

149,99 zł
134,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
44
Listy 1946-1969 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy 1946-1969
Dostępny
28 szt.

Kolejny tom zainicjowanej przez Jerzego Giedroycia serii publikacji źródłowych do dziejów paryskiej „Kultury”. Lektura podstawowa dla wszystkich zainteresowanych nie tylko historią emigracji po 1939 roku, dziejami inteligencji polskiej XX wieku, ale też życiem i twórczością Stanisława Vincenza, wybitnego pisarza (autora cyklu epickiego „Na wysokiej połoninie”), badacza kultury i obyczaju Huculszczyzny, filozofa i tłumacza.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
45
Robotnicy opuszczają miejsca pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robotnicy opuszczają miejsca pracy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Książka Robotnicy opuszczają miejsca pracy powstała w związku z wystawą o tym samym tytule, która miała miejsce w Muzeum Sztuki w Łodzi w 2010 roku. Na publikację składają się teksty Joanny Sokołowskiej, Diedricha Diederichsena, Maurizia Lazzarato oraz Jana Sowy. Podjęte w nich problemy dotyczą relacji sztuki ze współczesnymi przemianami produkcji oraz transformacji pracy z perspektywy socjologii i filozofii.Książka zawiera rozdział zatytułowany "Artyści przy pracy". Joanna Sokołowska, kuratorka wystawy, zadała pytanie artystom, którzy wzięli w niej udział, co oznacza dla nich hasło "artysta przy pracy" zaczerpnięte z głośnej pracy Mladena Stilinovića. W tej części publikacji znajdziemy wywiady z twórcami, uczestniczącymi w wystawie, ale także ich wizualne eseje i teksty związane z zadanym pytaniem. Autorami nadesłanych materiałów są Rafał Bujnowski, Roman Dziadkiewicz, Miklós Erhardt, Harun Farocki, Ivana Keser, Kristina Inirait, Piotr Jaros, Ali Kazma, Jean-Luc Moulne, Frdric Moser & Philippe Schwinger, Peter Piller, Martha Rosler, Mika Rottenberg, Janek Simon, kart, Mladen Stilinović, Mona Vtmanu & Florin Tudor, Ingo Vetter, Artur Żmijewski, Haegue Yang.

28,00 zł
20,72 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

1 osoba kupiła
46
Disney uczy. Kraina lodu. Piszę i zmazuję liczby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney uczy. Kraina lodu. Piszę i zmazuję liczby
Dostępny
66 szt.

Piszę i zmazuję liczby to książka, która powstała w ramach programu „Disney uczy” i jest dedykowana pięciolatkom. Podczas doskonałej zabawy przedszkolak ma okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami edukacyjnymi, odpowiednimi dla swojego wieku. Ścieralne strony sprawiają, że dziecko może wielokrotnie rozwiązywać ulubione zadania. Dzięki temu udoskonala sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwija spostrzegawczość i uczy się logicznego myślenia. Książka edukacyjna ze ścieralnymi stronami to: • nauka pisania drukowanych liter, • różnorodne zdania dostosowane do wieku dziecka, zaczynającego naukę pisania, • doskonalenie sprawności manualnej, • możliwość wielokrotnego rozwiązywania zadań.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
47
The Fullness of Prayer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Fullness of Prayer
Dostępny
6 szt.

Our task is not only to develop the perennial teaching of the Catholic Church on prayer as comprehensively as possible, but also to familiarize ourselves with what one would like to call the art of prayer. For, as in all other practical activities, it is not enough to know what it is, as one also needs to know how to pray. In other words, theory is insufficient, practiceis necessary, a certain art, with its own methods and practical skills. We shall endeavour to derive teachings on prayer and the art of prayer from our holy faith, contained in Holy Scripture and the Church's teaching, as well as from her immemorial prayer practices, evident in her public worship and the spiritual lives of those elect souls who knew how to pray best. It is in the biographies of saints and their writings that we find the best commentaries as they are bursting with life and love on the immemorial teaching of the Church about spiritual communion with the Lord of hosts, which is prayer.

80,00 zł
57,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,40 zł

1 osoba kupiła
48
Zabójczy pocisk pocket - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójczy pocisk pocket
Dostępny
2 szt.

Takiej książki na polskim rynku jeszcze nie było! 17 kryminalnych spraw. 16 najlepszych polskich pisarzy."Zabójczy pocisk" funduje czytelnikowi wędrówkę po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy. Kto zabił, dlaczego, kiedy i czy z premedytacją? Jak wykluwa się zbrodnia?Zbiór opowieści kryminalnych o różnych rodzajach zbrodni. I choć każda z nich mówi o konkretnym czasie i miejscu, dopowiada też kilka zdań prawdy o nas jako grzesznym i upadłym gatunku. Zapraszamy na upiorną podróż w głąb ludzkiej psychiki...

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
49
Śmiertelni nieśmiertelni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiertelni nieśmiertelni
Dostępny
67 szt.

Oparta na faktach opowieść o miłości, cierpieniu, życiu, śmierci i wyzwoleniu. Śmiertelni nieśmiertelni to najpopularniejsza i najbardziej poruszająca książka Wilbera. Stanowi zapis niezwykłej historii miłości dwojga ludzi, którzy pokochali się „od pierwszego dotknięcia”. Tę piękną i bardzo osobistą opowieść o przeżyciach, jakich doświadczyli Ken i Treya, wspólnie zmagając się z jej nieuleczalną chorobą, przeplatają objaśnienia i komentarze Wilbera do wielkich tradycji duchowych, od chrześcijaństwa po hinduizm i buddyzm. Autor prowadzi rozważania o istocie medytacji, o związkach psychoterapii i duchowości oraz o naturze zdrowia i umiejętności uzdrawiania. Ken Wilber – jeden z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych współczesnych amerykańskich myślicieli, socjolog, psycholog i teoretyk systemów, uważany za twórcę integralnej teorii świadomości oraz psychologii transpersonalnej. Autor wielu książek, które zostały przełożone na ponad dwadzieścia języków. Dotychczas w Polsce ukazały się: Śmiertelni nieśmiertelni, Krótka historia wszystkiego, Niepodzielone, Eksplozja świadomości, Jeden Smak, Psychologia integralna, Małżeństwo rozumu z duszą, Spektrum świadomości i Boomeritis.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
50
Trylogia kopenhaska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia kopenhaska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Wybitna Trylogia kopenhaska duńskiej poetki i prozaiczki Tove Ditlevsen w końcu trafia w ręce polskiego czytelnika. W podzielonej na trzy części książce urodzona przed wojną autorka opisuje kolejne etapy swojego burzliwego życia – d­zieciństwo spędzone w ubogiej rodzinie w kopenhaskiej dzielnicy robotniczej, młodość wypełnioną pierwszymi próbami literackimi i miłosnymi tęsknotami oraz dorosłość naznaczoną nieudanymi związkami i głębokim uzależnieniem od opiatów. W opisach różnorodności kobiecego doświadczenia Ditlevsen jest bezkompromisowo szczera, a jednocześnie nieuchwytna, jakby pomimo wielkiego talentu nie mogła uwierzyć, że kilka słów zapisanych na kartce wystarczy, by przekazać prawdę o własnym życiu. „Wiem, że to straszne nie być normalnym, i sama muszę się męczyć z udawaniem, że jestem normalna” – pisze nastoletnia Tove. A w jej życiu szczęście nieustannie miesza się ze smutkiem, pragnienie zmian ze stagnacją, a trzeźwość myśli z narastającym szaleństwem. Ditlevsen na wiele lat przed Eleną Ferrante stworzyła przejmującą opowieść o awansie społecznym, porzuceniu własnych korzeni i miłości pełnej poświęceń. Jednak podczas gdy autorka Genialnej przyjaciółki potrzebowała do tego dwóch głównych bohaterek, duńskiej pisarce wystarczy tylko jedna – ona sama.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
51
Mama kupi! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mama kupi!
Dostępny
72 szt.

"Mama kupi!" to pierwsza część z serii "Rysia Ratuje Świat" Niełatwo jest tuptać przez świat, gdy z każdej strony mrugają do nas kolorowe reklamy i ładne bajeczki. Nóżki same prowadzą w kierunku nowych zabawek, a jest ich w sklepie aż tyyyyle... I wszystkie dostępne od razu, wystarczy wypowiedzieć magiczne zaklęcie: mama kupi! Książeczka przeciwstawia się dominującemu w mediach konsumpcjonizmowi i promuje postawy proekologiczne. Odwołuje się do sytuacji z życia zrozumiałych dla dzisiejszych maluszków. Motywuje do działania, podsuwa konkretne pomysły (trzy eko-wyzwania dla czytelników na końcu książeczki). Do książki dołączamy torbę ozdobną na prezent. Przejrzyjcie wasze półeczki - z pewnością znajdziecie zapomniane zabawki, przeczytane książeczki lub nienoszone ubranka. Spakujcie je i podarujcie komuś bliskiemu. Żeby sprawić przyjemność nie trzeba kupować nowych rzeczy. Oszczędzam... ale planetę!

29,00 zł
26,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,90 zł

1 osoba kupiła
52
Hotel Żaglowiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel Żaglowiec
Dostępny
103 szt.

Ciepła, urocza i przezabawna opowieść, dzięki której zapomnisz o całym świecie. Hołd dla wszelkiej maści dziwaków, indywidualistów, cudaków, osobliwców i bzików. To list miłosny i pocztówka z wakacji w jednym – przywodząca na myśl najlepsze filmy Wesa Andersona. Poznajcie Piotra, włóczącego się po Europie dwudziestokilkulatka, który na skutek awarii pociągu trafia do malowniczego miasteczka, w którym znajduje się tylko jeden – działający na skraju opłacalności – hotel o dumnej, acz bezsensownej nazwie: „Żaglowiec”. Zrządzenie losu powoduje, że właściciel obiektu omyłkowo bierze Piotra za wyczekiwanego pracownika, a nasz bohater… po prostu z dnia na dzień podejmuje się (nie swojej) pracy. Jakby tego było mało, do pomocy przy opiece nad obiektem Piotr dostaje jedynie zezowatą recepcjonistkę. Bardziej niezwykli od samego miejsca są tylko barwni ludzie, którzy je odwiedzają. Temperamentna, wojująca aktywistka Anastazja z milionem pomysłów na sekundę, która dorabia jako lokalna prostytutka? Nierozgarnięty listonosz Erazm – samozwańczy ekspert od zakładów sportowych? Józef – ksiądz ateista? Stary generał Schmetterling, mistrz wojennych anegdot, stacjonujący w pobliskiej tajnej bazie – tak tajnej, że cholera wie, czy w ogóle istnieje? Ślepiec Wspaniały Gonzales trenujący do mistrzostw gry w lotki? Włóczęga Mike milioner, który po prostu „nie wierzy w pieniądze”? Tylko dwie rzeczy pozostają pewne: w tym hotelu wakacje nigdy się nie kończą, a Wy nie będziecie chcieli przestać czytać. „Rację miał Lewis Carroll, pisząc, że „tylko wariaci są coś warci”, i Hotel Żaglowiec jest tego najlepszym dowodem. Brawurowy debiut Piotra Chojnowskiego, pełen przewrotnych anegdot, nietuzinkowych bohaterów oraz łobuzerskiego humoru. Gdyby Wes Anderson urodził się w Polsce i zamienił reżyserię na pisanie, prawdopodobnie nazywałby się Piotr Chojnowski. To są te klimaty” – PigOut – Piotr Knioła

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
53
Budownictwo. Materiały budowlane. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budownictwo. Materiały budowlane. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Pierwszy tom z pięciu na temat budownictwa, przepisany z rękopisów z 1903 roku. Zawiera informacje dotyczące stosowania materiałów budowlanych i tworzenia z nich połączeń prostych istotnych do tworzenia różnych konstrukcji. budowania ścian, stropów i sklepień oraz tworzenia rusztowań, schodów, balkonów i poręczy, gzymsów i posadzek. Cała seria „Budownictwo” Bisanza to aktualny po dzień dzisiejszy zbiór informacji i podstaw budownictwa, przydatny dla architekta.

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

1 osoba kupiła
54
Fotograf - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotograf
Dostępny
52 szt.

Ja fotografuję rzekę. Rzeka, drogi panie, to boska istota, ma boską twarz, jeśli pozwoli na siebie popatrzeć, można odczytać jej boskie myśli, odgadnąć boskie nastroje, uczucia. Ta rzeka mówi ludzkim głosem, tysiącem głosów. Słyszy pan ten szum? Te głosy wabią, szepczą, modlą się, nawołują. Ale nie interesują jej ludzkie losy, jest obojętna i jak bogowie nie ma litości. Ten kraj jest pełen mitów, więcej tu cieni niż ludzi. Wystarczy patrzeć. Moje fotografie mogą się wydawać absurdalne, bo chcę pokazać w nich coś, co płynie jak czas i zabiera z sobą wszystko, co pragnęlibyśmy zachować. Na dziś, na jutro, na wieczność. Na swój sposób robimy to wszyscy, wszyscy staramy się coś ocalić. Wciąż wierzę, że są tacy nieliczni którym się to udaje. Adam Wodnicki (1930–2020) – profesor zwyczajny sztuki, długoletni pedagog, dziekan i prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Tłumacz literatury francuskiej, głównie poezji. W dorobku translatorskim miedzy innymi dzieła wszystkie Saint-John Perse’a, Yves’a Bonnefoya, wybrane dzieła Edmonda Jabes’a, Juliena Gracqa, Simone Weil. Autor książek: Notatki z Prowansji (2011), Obrazki z krainy d’Oc (2012), Tryptyk oksytański (2014), Anamnezy (2015).

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
55
In Love. Tom 2. Madly - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Love. Tom 2. Madly
Dostępny
890 szt.

Romantyczna, dramatyczna i porywająca – wszystko, co najlepsze w „New Adult”. Drugi tom trylogii „In Love” autorstwa Avy Reed, kolejnej z grona niezwykle utalentowanych młodych pisarek niemieckich. Ona, czyli June – pewna siebie i własnego uroku, śliczna, nieskazitelna, zawsze perfekcyjnie umalowana, bezczelna, zadziorna, chaotyczna. On, czyli Mason – bogaty playboy, arogancki, nonszalancki, przemądrzały i twardy. June pod skorupą twardzielki skrywa ogromną wrażliwość i równie wielki sekret, który jej zdaniem nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego. Dlaczego mężczyzna zainteresowany czymś więcej, niż tylko przygodą na raz, nie ma u niej szans? Mason ma w nosie fakt, że June ciągle go spławia. Traktuje ich relację jak pełną napięcia grę, w której prędzej czy później wygra, bo on zawsze zwycięża. Pragnie czegoś więcej niż tylko spędzenia z June nocy. A June po raz pierwszy zastanawia się, co by się stało, gdyby zburzyła swoje mury...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
56
Kartka na 7 urodziny dla dziewczynka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka na 7 urodziny dla dziewczynka
Kukartka
Dostępny
14 szt.

Kartki z serii Passion Premium to świetny pomysł na piękną pamiątkę w super cenie. Kartka jest zdobiona przynajmniej dwoma rodzajami uszlachetnień: metaliczne folie, perłowe folie, brokat, tłoczenie itp. Tyle piękna w takim drobiazgu! Każda kartka Passion Premium ma kolorowe wnętrze z tekstem wyjątkowych życzeń i grafiką. W komplecie jest także dopasowana kolorystycznie koperta.

7,99 zł
1 osoba kupiła
57
Do fizyki przez wierszyki. Eksperymenty przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do fizyki przez wierszyki. Eksperymenty przedszkolaka
Dostępny
163 szt.

Autorka nawiązuje do tradycji telewizyjnego „Domowego Przedszkola”, w którym w kąciku z fizyką zachęcała do „zadziwiania przedszkolaka tym, co świeci, pływa, lata” poprzez ciekawe eksperymenty w połączeniu z aktywnością literacką, plastyczną i ruchową. Propozycje doświadczeń uporządkowane są zgodnie z rytmem przyrody, na każdy miesiąc oraz wiek dziecka można znaleźć pomysły, wychodząc od klasycznych wierszyków znanych poetów poprzez zabawę po eksperymentowanie prowadzące do zrozumienia zjawisk fizycznych w otaczającym świecie przyrodniczym. Zapewne nauczyciele przedszkolni, rodzice oraz dziadkowie znajdą w książeczce podpowiedzi do nauki poprzez zabawę ze swoimi pociechami.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
58
Hot Wheels. GRW37 City. Zestaw Kaskaderska myjnia ze zmianą koloru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. GRW37 City. Zestaw Kaskaderska myjnia ze zmianą koloru
Hot Wheels, Mattel
Dostępny
12 szt.

Zestaw „Hot Wheels. Stunt Splash Car Wash” łączy praktyczne elementy prawdziwej myjni samochodowej z pełnym akcji światem Hot Wheels. Winda korbowa przenosi samochody przez skomplikowany układ, który prowadzi do rury deszczowej, z której dzieci spuszczają wodę na samochody. Dzieci kontrolują, czy jest to gorąca czy zimna woda, która zmienia kolor każdego Hot Wheels Color Shifter. Myjnia samochodowa łączy się z innymi zestawami Hot Wheels City (sprzedawanymi osobno) i umożliwia przygody w całym mieście. Dzięki temu zestawowi osoby w wieku od czterech lat znajdą wiele godzin zabawy. Dzieci mogą podjechać do zestawu „Hot Wheels. Stunt Splash Car Wash”, aby poczuć prawdziwą falę akcji. Myjnia inspirowana prawdziwym życiem zawiera sterowany przez dzieci wodospad gorącego i zimnego strumienia wody, który zmienia kolor dołączonego pojazdu Color Shifter! Dzieci uruchamiają windę zestawu, aby poruszać się samochodami po zestawie, a gdy zostanie zwolniona, samochody obracają się i zjeżdżają z toru. Ruchomy wałek z pianki i udawana próżnia zachęcają do opowiadania historii i dają mnóstwo wrażeń z zabawy.

176,90 zł
155,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 21,23 zł

1 osoba kupiła
59
Długopisy żelowe z brokatem Oh My Glitter 12 kol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopisy żelowe z brokatem Oh My Glitter 12 kol
Ooly
Dostępny
9 szt.

Lśniące barwy kolorowych długopisów żelowych rozjaśniają każdy Twój dzień! Zestaw Oh My Glitter! to 12 cienkopisów z brokatowym tuszem w klikanej obudowie. Każdy ma miękki, wygodny uchwyt oraz ,,kieszonkowy" klips. Z gamą 12 brokatowych kolorów pisanie nigdy nie będzie już nudne. Oto cienkopisy idealne do robienia zwariowanych notatek! A jeśli chcesz być uroczym kujonem, po prostu użyj klipsów, aby przyczepić długopisy w kieszeni koszuli. Rysowanie i pisanie z Oh My Glitter! to sama frajda. Tusz cienkopisów łatwo i gładko rozprowadza się na papierze, a wygodny gumowy uchwyt zapewni Ci stabilność w ręce i ciągłość lini. Zestaw 12 brokatowych długopisów żelowych nadaje się zarówno do biura i szkoły, jak i do prowadzenia osobistych notatek w plannerach i dziennikach.  12 długopisów żelowych w różnych kolorach Brokatowy tusz Klikana obudowa  Funkcjonalny klips Wygodny gumowy uchwyt Odpowiednie dla dzieci od 6 lat

78,90 zł
71,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,89 zł

1 osoba kupiła
60
Fiesta Mexicana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiesta Mexicana
Granna, od 8 lat
Dostępny
52 szt.

Weź udział w meksykańskim festiwalu i pomóż zorganizować niezapomnianą ucztę Sabrina i Pedro organizują wielką rodzinną uroczystość na cześć zmarłych, a Ty zamierzasz im pomóc. Zaproszono wielu gości, a menu jest niezwykle obfite. Czas zakasać rękawy niech ta uczta zakończy się sukcesem! W trakcie gry opiekujesz się jednym ze stołów. By wygrać, musisz zaprezentować jak najwięcej dań, w możliwie jak najatrakcyjniejszy sposób. W trakcie gry licytujesz dania opuszczające kuchnię i wygrywasz je dla Twojego stołu. Jest jeden haczyk: liczby na Twoim stole wskazują nie tylko wartości, którymi możesz licytować, ale także określają miejsce na dania. Przebito Twoją najwyższą ofertę? Obróć planszę o 90 stopni od razu zdobywasz nową pozycję startową i liczby do przyszłych licytacji. Jak grać: • Licytuj najatrakcyjniejsze potrawy! 7 Udało Ci się wygrać licytację? Połóż zdobyte danie na stole tak, by zdobyć jak najwięcej punktów. • Nie udało Ci się przebić oferty? Możesz obrócić swoją planszę o 90°. Opakowanie zawiera: • 4 plansze stołów, • 56 żetonów czaszek, • 24 karty zamówień, • 66 kart dań, • pomoc gracza, • instrukcję.

95,89 zł
91,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,79 zł

1 osoba kupiła
61
The Great War - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Great War
Dostępny
4 szt.

Wydanie angielskojęzyczne. Dogłębne opracowanie tematu zależności między doświadczeniem I wojny światowej a sztuką nowoczesną. Zebrane tu eseje podejmują zagadnienie odniesień do wojny w sztuce i stosunku artystów do wojny w szerszej perspektywie. I wojna światowa, określana już w okresie międzywojennym mianem Wielkiej Wojny to pierwszy konflikt zbrojny, który ogarnął większość terytorium Europy, a jego skutki odczuwalne były daleko poza tym kontynentem. Stała się wydarzeniem przełomowym w historii świata: wyznaczyła koniec belle poque, a jej długofalowym rezultatem były trwałe do dziś widoczne globalne zmiany polityczne, społeczne i kulturowe. Miała ona, jak uważano, stanowić granicę pomiędzy XIX-wiecznym romantyzmem i epoką swoistej niewinności a pozbawionym iluzji i wyalienowanym światem wieku XX. Wielka Wojna ujawniła, jakie mogą być konsekwencje nowoczesności i potwierdziła charakter zachodzących wówczas zmian kulturowych oraz kierunek poszukiwań przedwojennej awangardy. Wystawa prezentowana w Muzeum Sztuki i książka, którą oddajemy w ręce czytelników, pokazują obecną w sztuce nowoczesnej pamięć I wojny światowej. Pamięć, która nie wszędzie miała ten sam charakter. W twórczości wielu artystów wojna odegrała kluczową rolę, zarówno poprzez swą totalność, jak i rozpędzenie machiny nowoczesnościb nie tylko w jej aspektach politycznych, ale i technologicznych, kulturowych oraz społecznych. I wojna światowa zmieniła bowiem wszystko i w sposób najradykalniejszy z możliwych zrywała z dotychczasową historią. Niniejsza publikacja jest pierwszym w Polsce szerokim opracowaniem tematu zależności między doświadczeniem Wielkiej Wojny a sztuką nowoczesną. Zebrane w niej eseje podejmują zagadnienie odniesień do wojny w sztuce i stosunku artystów do wojny w szerszej perspektywie.

160,00 zł
118,40 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 41,60 zł

1 osoba kupiła
62
Życie Duchowe 107/2021 (Lato) Nawrócenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Duchowe 107/2021 (Lato) Nawrócenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Jezuici i ich współpracownicy właśnie rozpoczęli Rok Ignacjański, który ogłoszono z okazji minięcia pięciuset lat od nawrócenia św. Ignacego z Loyoli czytamy we wstępie do letniego Życia Duchowego, gdyż jubileusz ten stał się inspiracją do podjętej w numerze refleksji nad nawróceniem.Numer otwierają teksty ukazujące, co o nawróceniu mówi Biblia. Celestyn Cebula OFM, odwołując się do dwóch objawień w Damaszku, pisze o nawróceniu Szawła oraz o nawróceniu z lęku i zamknięcia Ananiasza i młodej wspólnoty Kościoła, do której należał. Maria Miduch w artykule pt. Rozdzierajcie serca wasze, a nie szaty! pokazuje, czym są prawdziwa pokuta i nawrócenie, na podstawie Księgi Joela. Joanna Nowińska SM przedstawia nawrócenie w ujęciu Księgi Jeremiasza, podkreślając pojawiający się w niej motyw zwrócenia się ku Bogu twarzą, by odnowić w sobie Jego obraz i na nowo zacząć słuchać Jego głosu. Jacek Siepsiak SJ na kilku przykładach opisuje zaś, jak w Biblii zmieniało się podejście do nawrócenia.W kolejnych artykułach nasi Autorzy piszą między innymi: Henryk Pietras SJ o nawróceniu w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, Marek Blaza SJ o prozelityzmie, czyli wypaczonej metodzie nawracania, Ewa Kiedio o nawróceniu synodalnym, by móc przełamać w Kościele klerykalizm i arbitralne narzucanie decyzji, Wacław Oszajca SJ o grzechu niewinności, w który popadamy, zapominając, że w nawróceniu nie jest najważniejsza rytualna czystość, a ks. Artur Stopka o szansach i pułapkach, jakie wiążą się z chęcią nawracania przez media.W numerze także kilka przykładów różnie przeżywanego nawrócenia. Filmowe przepisy na nawrócenie przedstawia Michał Zalewski SJ, a przykłady z życia wzięte przywołują: Wojciech Żmudziński SJ, opisując, czym stała się życiu św. Ignacego Loyoli armatnia kula, Joanna Petry Mroczkowska, pisząc o św. Teresie z Lisieux i bł. Karolu de Foucauldzie, oraz Grzegorz Kramer SJ, który od lat towarzysząc młodym jako katecheta i duszpasterz, pokazuje, jak rozumieją oni nawrócenie i jak możemy ich w nim wspierać.Zachęcamy także do lektury redakcyjnej debaty pt. Odwróceni, której uczestnicy Justyna Kaczmarczyk (Interia.pl), Karol Kleczka (ZNAK) i Sławomir Rusin (WAM) zastanawiają się, czym dzisiaj jest, a czym nie jest nawrócenie.Ponadto w dziale Duchowość Ćwiczeń Jakub Kołacz SJ i Dariusz Wiśniewski SJ podejmują w swoich tekstach wątek nawrócenia u św. Ignacego i w jego Ćwiczeniach duchowych. W numerze jak zawsze zamieszczamy również propozycję medytacji ignacjańskiej i recenzje interesujących nowości książkowych.Mamy nadzieję, że lektura letniego numeru Życia Duchowego otworzy przestrzeń na radość z nawrócenia, które dalekie jest od dbania jedynie o własną doskonałość

18,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
63
Frigiel i Fluffy. Tom 8. Na końcu świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frigiel i Fluffy. Tom 8. Na końcu świata
Dostępny
737 szt.

Frigiel, który ma prawie 2 miliony subskrybentów na swoim kanale na YouTube, jest jednym z czołowych specjalistów w Minecraft we Francji. W 2017 roku stworzył nowe historie w komiksach. Prawa sprzedane w języku holenderskim, angielskim i rosyjskim. Ponad 230 000 egzemplarzy sprzedanych we Francji od listopada 2017 (tomy 1–5). Tym razem Frigiel, Abel, Alice i Fluffy wreszcie docierają do końca mapy, gdzie znajduje się przygraniczne miasto. Jego mieszkańcy niechętnie patrzą na przybyszów, a już szczególnie tych, którzy chcą przejść na drugą stronę muru... Oddziela on miasto od Farlandii, która jest krainą dziwną i niebezpieczną. Czy nasi bohaterowie zdołają sami osiągnąć cel swojej podróży? A może potrzebują wsparcia kogoś, kto już próbował pokonać tę drogę? Trzymajcie się mocno, bo do ekipy dołącza Klara!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

2 osoby kupiły
64
Terra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terra
Egmont - gry, od 10 lat
Dostępny
50 szt.

Jak dobrze znasz świat? Światowy bestseller w nowej odsłonie: „Terra” to imprezowo-familijna gra, która już zdobyła serca polskich graczy. Teraz wraca w nowej szacie graficznej i ze zaktualizowanymi zadaniami. „Terra” to idealna gra na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi. Ma proste reguły, zapewnia emocjonującą rozrywkę i dostarcza mnóstwo ciekawych informacji. Na kartach gry zebrano 900 zaskakujących zadań, umożliwiających rozegranie kilkudziesięciu partii bez powtórki. W grze „Terra” czekają na ciebie różne niespodzianki, trudne zagadki, nieoczekiwane fakty, zadziwiające informacje. Nie sposób przecież spamiętać wszystkich pytań. Dlatego punkty zdobywasz także za przybliżone odpowiedzi. Masz wiele możliwości, by otrzymać punkty. Nie musisz znać poprawnej odpowiedzi, ale możesz ją oszacować. Patrz uważnie, jak obstawiają inni gracze. Uważaj jednak, aby nie ryzykować za bardzo, bo możesz stracić wcześniej zdobyte punkty!

129,99 zł
97,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 32,50 zł

1 osoba kupiła
65
Zabawa w chowanego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa w chowanego
Dostępny
7269 szt.

Najnowsza powieść Guillaume’a Musso zachwyci zarówno fanów thrillerów, jak i miłośników książek literackich. Lektura, która jak żadna inna zaciera granicę między życiem a powieścią. Ale życie jest silniejsze od fikcji. Trzyletnia córka Flory Conway, znanej pisarki obsesyjnie strzegącej swojej prywatności, znika z apartamentu na Brooklynie podczas zabawy z matką w chowanego. Nie ma śladów włamania – okna i drzwi są nienaruszone – a na nagraniach z kamer w budynku nie widać, ani żeby ktokolwiek wchodził do mieszkania, ani żeby dziewczynka je opuszczała. Po kilku miesiącach śledztwo utyka w martwym puncie i zrozpaczona Flora nie może się z tym pogodzić. Wciąż wierzy, że jej córka gdzieś jest i że w końcu uda się ją odnaleźć. Po drugiej stronie Atlantyku, w Paryżu, autor bestsellerów Romain Ozorski walczy z niemocą twórczą i przeżywa kryzys w życiu prywatnym. Po rozwodzie mieszka samotnie, była żona utrudnia mu kontakty z ich ośmioletnim synem, a agent domaga się kolejnej powieści. Tymczasem to Romain ma w rękach klucz do rozwikłania tajemnicy związanej z tragedią jego koleżanki po fachu zza oceanu. Jak się okazuje, nie tylko koleżanki. Tych dwoje łączy zupełnie inna więź.

38,99 zł
31,19 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

2 osoby kupiły
66
Mozaika diamentowa 5D 20x20cm Cat 89622 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika diamentowa 5D 20x20cm Cat 89622
Centrum
Dostępny
1 szt.

- mozaika diamentowa do wyklejania diamencikami, motyw kot, rozmiar 20x20 cm

24,61 zł
17,99 zł

Rabat 26,9%
oszczędzasz 6,62 zł

1 osoba kupiła
67
Renata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Renata
Dostępny
9 szt.

Przydomek Chromry znaczy więcej niż kulawiec, podobnie jak grówno ze sztuki Alfreda Jarry'ego nie oznacza wyłącznie ekskrementów. Choć Renata wyrasta z ducha publicystycznej satyry na społeczeństwo żyjące w Polsce, czyli nigdzie, to z pewnością jej lektura nie wyklucza innego rodzaju objawień. Opowieść graficzna Chromrego przypomina współczesną grotę Lascaux, na której ścianach rozświetlonych platońskim blaskiem telewizora majaczy hieroglificzna tkanka korporacyjnych logotypów, tagów, ezoterycznych symboli i kodów rodem z więziennej grypsery. Renata to także anatomiczny atlas melancholii, w którym blade ciało bohaterki poddawane jest drobiazgowej wiwisekcji, a każda blizna i zmarszczka doczekuje się pogłębionej egzegezy. To halucynacyjny sennik, a zarazem tomik wizualnej poezji, wypełniony chocholimi korowodami ludzi bez właściwości, żyjących powolutku, po cichu, jak zawsze, bez braw. Jakub Woynarowski. Renata to miejska baśń, zaludniona plejadą zmutowanych karykatur, które doświadczają życia lub są przez życie doświadczane. Możemy w Renacie zobaczyć melancholię niespełnienia. Możemy złamać kod obrazkowych rebusów i otworzyć szerszy kontekst. Przyjemność czytania Renaty tkwi w detalach. Są jak linki do innej, równoległej rzeczywistości. Docieram do końca historii. Już? Jak to? Teraz, kiedy nauczyłem się pływać w metaforach, chciałbym podróżować z Renatą do kresu nocy. Sławomir Shuty

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

1 osoba kupiła
68
Give Me Five! 5. Activity Book + kod online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Give Me Five! 5. Activity Book + kod online
Dostępny
81 szt.

„Give Me Five!” jest nową serią podręczników przeznaczonych do szkół językowych i szkół prywatnych, która pomaga w przygotowaniu uczniów do egzaminów z języka angielskiego. Lekcje zostały zaprojektowane w sposób, który umożliwia stworzenie atmosfery sprzyjającej nauce oraz zachęcającej uczniów do pracy zespołowej. Wykorzystanie zadań opartych na różnych strategiach współpracy (tj. think-pair-share, praca w parach i grupach, gry językowe) buduje poczucie przynależności, kształtuje pewność siebie oraz umiejętność reagowania w języku angielskim. Szeroki przekrój materiałów nie tylko pomaga rozwinąć kompetencje komunikacyjne, lecz także wspiera umiejętność kreatywnego i krytycznego myślenia. Ponadto angażujące treści, dynamiczne animacje, chwytliwe utwory oraz filmy mobilizują uczniów do nauki i zdobywania nowych umiejętności. Platforma cyfrowa Navio gwarantuje wielowymiarowe wsparcie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Specjalna aplikacja dla uczniów pełni rolę interaktywnego świata przypominającego grę, dzięki której mogą rozwijać posiadaną wiedzę i zdobywać nagrody. Nauczyciele z kolei za pomocą osobnej aplikacji mogą kontrolować postępy uczniów i planować kolejne aktywności.

50,90 zł
44,28 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,62 zł

1 osoba kupiła
69
Kredki ołówkowe pastelowe Pastel Hues 24 kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki ołówkowe pastelowe Pastel Hues 24 kolory
Ooly
Dostępny
5 szt.

Pięknie, stonowane kolory kredki Pastel Hues nadadzą zupełnie nowego wyglądu Twoim rysunkom, grafikom czy notatkom w plannerze. Dzięki szerokiej gamie pastelowych barw ten 24-elementowy zestaw wyróżni Twoje prace w subtelny i delikatny sposób.Odkryj moc pastelowych barw! Zestaw 24 kredek w delikatnych odcieniach wiosny nada delikatnego stylu Twojej twórczości! Kolory możesz za sobą łatwo łączyć, uzyskując ciekawy efekt końcowy. Dzięki subtelnym, delikatnym barwom, kredki Pastel Hues dodadzą różnorodności każdej grafice, rysunkowi, a także pracom domowym. 24 kredek w pastelowych kolorach Odpowiednie dla dzieci w wieku od 3 lat

57,57 zł
51,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,76 zł

1 osoba kupiła
70
Zabawka edukacyjna Top Bright Lodziarnia - Nauka liczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka edukacyjna Top Bright Lodziarnia - Nauka liczenia
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Top Bright Lodziarnia - Nauka liczenia

106,60 zł
98,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,53 zł

1 osoba kupiła
71
Ósma ekspozytura. Z dziejów wywiadu ... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ósma ekspozytura. Z dziejów wywiadu ...
Dostępny
6 szt.

Autor, wybitny znawca polskiego ruchu oporu i działalności polskiego wywiadu w czasie II wojny światowej, przedstawia nieznany epizod z historii wywiadu Armii Krajowej - działalność VIII Ekspozytury, będącej samodzielną, ściśle tajną komórką wywiadu działająca we Lwowie w latach 1941-1945 i bezpośrednio podporządkowanej Komendzie Głównej AK.To uchroniło Ekspozyturę od " wyspy" i rozbicia przez niemieckie, a następnie sowieckie służby bezpieczeństwa. 

25,50 zł
18,99 zł

Rabat 25,5%
oszczędzasz 6,51 zł

1 osoba kupiła
72
Matnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matnia
Dostępny
53 szt.

Skrzypiące pod nogami deski. Wiatr wyjący na zewnątrz. Gałęzie poruszające się za oknami. Nieprzenikniony mrok, w którym coś się czai… Zuza nigdy nie miała zbyt wielkiego szczęścia, ale zawsze jakoś dawała sobie radę. Gdy zostaje oszukana przez byłego partnera, musi spojrzeć prawdzie w oczy. Ma trzydzieści cztery lata i dwumilionowy dług, a za niecałe pół roku urodzi bliźniaczki. I wtedy w jej życiu pojawia się Marek, mężczyzna idealny: przystojny, troskliwy i dojrzały. Po kilku miesiącach związku proponuje dziewczynie przeprowadzkę do rodzinnych Toporzyc. Wątpliwości Zuzy związane z wyjazdem rozwiewają dopiero podejrzani ludzie, którzy pojawiają się pod jej oknami. Już na wsi Marek dowiaduje się, że musi jechać do Niemiec z powodu pilnego zlecenia. Gdy zaczyna się jesień, a noce robią się coraz dłuższe, Zuza zostaje sama w starym domu w środku lasu. Wiejska sielanka z każdym dniem coraz bardziej przypomina koszmarny sen…

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
73
Dear America, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dear America, 2 LP
Eric Bibb, Mascot
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Lista utworów: 1. Whole Lotta Lovin’ (feat. Ron Carter) 2. Born Of A Woman (feat. Shaneeka Simon) 3. Whole World’s Got The Blues (feat. Eric Gales) 4. Dear America 5. Different Picture (feat. Chuck Campbell) 6. Tell Yourself 7. Emmett’s Ghost (feat. Ron Carter) 8. White & Black 9. Along The Way 10. Talkin’ ‘Bout A Train Part 1 (feat. Billy Branch) 11. Talkin’ ‘Bout A Train Part 2 12. Love’s Kingdom (feat. Tommy Sims & Glen Scott) 13. One-ness Of Love (feat. Lisa Mills)

116,90 zł
Powiadomienie
74
Anatomia praktyczna. Układ ruchu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia praktyczna. Układ ruchu
Dostępny
150 szt.

Kompleksowe ujęcie anatomii opisowej, funkcjonalnej, rentgenowskiej i palpacyjnej.

79,00 zł
75
Histologia. Podręcznik dla studentów medycyny i stomatologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Histologia. Podręcznik dla studentów medycyny i stomatologii
Dostępny
150 szt.

Podręcznik zawiera najważniejsze informacje na temat budowy, funkcjonowania oraz znaczenia komórek i narządów. Celem ułatwienia nauki w wielu miejscach książki znajdują się specjalnie oznakowane fragmenty, które służą zaznaczeniu najważniejszych informacji oraz zrozumieniu ich znaczenia w klinice. Książka zawiera również najważniejsze, podstawowe informacje z cytofizjologii. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono krótkie streszczenie, będące podsumowaniem omawianych w rozdziale zagadnień. W rozdziale dotyczącym jamy ustnej zostały zaznaczone fragmenty istotne do nauki dla studentów stomatologii. Podręcznik został wzbogacony dużą liczbą rycin, schematów, mikrofotografii i tabel. W publikacji: • najważniejsze informacje na temat budowy, funkcjonowania oraz znaczenia komórek i narządów, • najważniejsze zagadnienia z cytofizjologii, • podsumowanie i streszczenie po każdym rozdziale, • liczne ryciny, schematy, mikrofotografie i tabele, • omówione wszystkie tkanki, układy i narządy.

139,00 zł
76
Wiedza o kosmetykach. Podstawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza o kosmetykach. Podstawy
Dostępny
151 szt.

Wiedza o kosmetykach jest monograficznym opracowaniem, omawiającym podstawy chemii kosmetycznej oraz wybrane zagadnienia recepturowania i obrotu kosmetykami. W pierwszym tomie omówiono główne grupy surowców kosmetycznych, aspekty prawne i ekonomiczne obrotu, w tym międzynarodowego, podstawy fizykochemii form kosmetyków oraz podstawowe grupy kosmetyków myjących. Książka jest przeznaczona zarówno dla studentów, jak i pracowników naukowych uczelni wyższych, lekarzy, kosmetologów oraz przedstawicieli przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.

54,00 zł
77
Gotta Have The Rumble, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gotta Have The Rumble, CD
Brian Setzer, Mascot
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Checkered Flag 2. Smash Up On Highway One 3. Stack My Money 4. The Wrong Side Of The Tracks 5. Drip Drop 6. The Cat With 9 Wives 7. Turn You On, Turn Me On 8. Rockabilly Riot 9. Off Your Rocker 10. One Bad Habit 11. Rockabilly Banjo

65,90 zł
78
Interwencje 2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interwencje 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Ostatnie trzydziestolecie oczami Michela Houellebecqa. Klucz do zrozumienia współczesności i poznania myśli jednego z najbardziej kontrowersyjnych pisarzy naszych czasów. Islam, postęp technologiczny, multikulturalizm, seksualność, feminizm, eutanazja, Covid-19, stan katolicyzmu w Europie Zachodniej, ekologia, konsumpcjonizm – wszystkie te tematy wywołują kontrowersje i światopoglądowe spory. Houellebecq z właściwą sobie błyskotliwością i przekorą poddaje je analizie, czym prowokuje czytelnika, zmuszając go do refleksji. Nie stroni też od kwestii związanych z przyszłością literatury, współczesną architekturą i tym, jak oddziałuje ona na nasze życie, projektami społecznymi i politycznymi czy… Donaldem Trumpem. Interwencje 2020 stanowią zbiór tekstów Houellebecqa od 1992 aż do 2020 roku i składają się na nie m.in. artykuły, felietony, wywiady, listy, recenzje książek i filmów, dopełniając sylwetkę francuskiego pisarza. Pozycja obowiązkowa dla czytelników Uległości czy Serotoniny, którzy poszukują bezpardonowego komentarza do czasów, w których żyjemy. Książka stanowi poszerzenie wydania Interwencje 2 o nowe teksty, obejmujące okres od 2003 do 2020 roku.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

79
Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk, wydanie 2
Dostępny
95 szt.

Zrzucają dżinsy i garnitury, na głowy wkładają pióropusze, na kostki grzechotki. Lekarze, biznesmeni, wykładowcy uniwersyteccy gromadzą się w stolicy na placu Zócalo, by przez pięć godzin wykonywać taniec dla przedhiszpańskich bogów. Tymczasem rdzenna społeczność Tsotsil na południu Meksyku w swoich rytuałach wykorzystuje coca-colę, którą uważa za święty napój. Tradycyjni czarownicy z Catemaco też dostosowują się do realiów XXI wieku i mają swoje strony na Facebooku. Ola Synowiec pokazuje, jak Meksyk stopniowo odchodzi od przywiezionego z Europy pięćset lat temu katolicyzmu. Pisze o ruchu New Age, psychodelicznych turystach oraz meksykańskiej stolicy grzybów halucynogennych. Opowiada o Meksyku mało znanym, a także o tym, jak uniwersalna jest ludzka potrzeba religijności.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

80
I can sing in English. Śpiewaj i poznaj kluczowe słowa po angielsku, wydanie uzupełnione - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I can sing in English. Śpiewaj i poznaj kluczowe słowa po angielsku, w...
Dostępny
10 szt.

Język angielski dla dzieci Przekonaj się, że nauka angielskiego przez zabawę i muzykę to doskonały sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu z dzieckiem! Angielskie piosenki dla dzieci I can sing in English to propozycja nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat – najmłodsi uczniowie przez zabawę poznać mogą proste angielskie słowa, których znaczenie opanowali już w swoim ojczystym języku. Angielskie słowa kluczowe używane są tu holistycznie: dzieci mają kontakt z tymi samymi wyrazami w kilku piosenkach i obszarach tematycznych, co znacznie ułatwia ich przyswajanie. Nauka języka w rytmie bluesa, country, reggae i nie tylko Piosenki prezentują zróżnicowany stopień trudności i wykorzystują szeroki zakres stylów muzycznych, dobranych tak, by były atrakcyjne nie tylko dla samych dzieci, ale i dla ich rodziców, dziadków, nauczycieli, opiekunów. Melodie wpadają w ucho, a słowa są łatwe do zapamiętania – dla dzieci i dorosłych. Książka w pakiecie z nagraniami mp3 – 22 autorskie piosenki. „Korzystanie z I can sing in English to nie tyle nauka, co zabawa szybko przynosząca efekty” – Wioletta Piojda, dyrektor szkoły i przedszkola „Te łatwe do śpiewania piosenki wraz z książką umożliwiają, poprzez zabawę, poznanie podstawowych słów w języku angielskim”. – Leslie Rescorla, profesor psychologii dziecięcej „Moi mali uczniowie uwielbiają te piosenki!” – Beata Budzyńska, anglistka, projektantka gier językowych Terence Clark-Ward – nauczyciel, pisarz i prezenter z Londynu. Założyciel i dyrektor szkoły językowej Queen’s School of English we Wrocławiu. Autor książek Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków i You can sing in English too. Prezenter radiowy angielsko-polskiej audycji „Sunday Lunch” (89,8 FM) w Radio RAM. We współpracy z krajowym kanałem telewizyjnym ATM Rozrywka pracuje również jako prezenter telewizyjny programu „5 o’Clark”, który przedstawia życie obcokrajowców mieszkających w Polsce.

29,90 zł
25,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

81
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Komentarz
Dostępny
3 szt.

Stan prawny: 15 maja 2021 r. Publikacja wyróżnia się nowatorskim podejściem, ponieważ kładzie nacisk na kompleksowe przedstawienie praktycznych aspektów wykładni i stosowania komentowanych przepisów ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Autorzy - znakomici prawnicy z dużym doświadczeniem zawodowym i bogatym dorobkiem naukowym: - w konstruktywny i zrozumiały sposób wyjaśniają problemy najczęściej budzące wątpliwości w praktyce; - wskazują na pożądane sposoby rozwiązywania kwestii spornych w piśmiennictwie i judykaturze, w oparciu o najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów powszechnych; - precyzyjnie omawiają kluczowe zmiany legislacyjne, co ułatwia odnalezienie właściwej interpretacji obowiązujących przepisów; - ukazują ewolucję regulacji ustawowej i towarzyszące jej zmiany poglądów doktryny i orzecznictwa; - nawiązują do ustaw szczególnych oraz regulacji proceduralnych, które doprecyzowują lub zmieniają sposób stosowania przepisów ustawy o księgach wieczystych i hipotece Zaletami opracowania są ponadto: - szczegółowa struktura wewnętrzna z jednolitym i przejrzystym podziałem zagadnień, dzięki czemu można łatwo wyszukać interesujące fragmenty; - system przypisów dolnych, które umożliwiają Czytelnikom zapoznanie się z niejako drugim nurtem rozważań, ściśle powiązanym z główną treścią komentarza, w tym bogatymi rozważaniami doktryny i judykatury. Książka jest przeznaczona zarówno dla praktyków prawa: sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy i komorników, jak i pracowników naukowych, kadry dydaktycznej oraz aplikantów zawodów prawniczych i studentów.

299,00 zł
269,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 29,90 zł

82
Diagnostyka obiektów budowlanych. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnostyka obiektów budowlanych. Część 2
Dostępny
140 szt.

Diagnostyka obiektów budowlanych jest bardzo ważną dziedziną wiedzy – zarówno na etapie procesów inwestycyjnych – jak i eksploatacji. Podstawą poprawnie wykonywanych diagnostyk są badania i oceny elementów oraz obiektów budowlanych, wykonywane przez wysoko wyspecjalizowanych inżynierów i ekspertów, a także specjalistów i rzeczoznawców budowlanych. W niniejszej monografii, będącej kontynuacją serii Diagnostyka obiektów budowlanych, przedstawiono zasady badań i ocen budynków i budowli, a także uzupełniające diagnostyki obiektów budowlanych o specjalnym przeznaczeniu, w tym dotyczące m.in.: budynków wielkopłytowych, właściwości cieplnych obiektów budowlanych, bezpieczeństwa rusztowań budowlanych. Wnioski wpływające na określanie zasad wykonywania ekspertyz, diagnostyk i ocen wybranych typów obiektów budowlanych przedstawione w niniejszym opracowaniu były analizowane i recenzowane przez Komitet Naukowo-Programowy 16 Konferencji Naukowo-Technicznej „Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego”.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

83
Wojna w Hiszpanii. Reportaż z głębi kraju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna w Hiszpanii. Reportaż z głębi kraju
Dostępny
92 szt.

Z przedmowami Magdaleny Kozłowskiej i Karoliny Koprowskiej oraz zdjęciami Davida Seymoura Szmuel Lejb Sznajderman, klasyk literatury jidysz, dziennikarz, eseista, reporter, jako korespondent gazet „Hajnt” i „Nasz Przegląd” wyruszył do Hiszpanii, by relacjonować przebieg wojny domowej. Sznajderman podróżował po wschodniej części kraju, pozostającej pod kontrolą republikanów. Zależało mu na pokazaniu entuzjazmu dla socjalistycznej rewolucji wymierzonej przeciwko dyktaturze generała Franco. Pokazał jednak również strach i zmęczenie. Rozmawiał z bojownikami, politykami, a także z rolnikami, pracownikami fizycznymi, właścicielami winnic. Ważny fragment książki to relacja z klasztoru Montserrat nieopodal Barcelony, gdzie autor poszukiwał starych żydowskich manuskryptów. Sznajderman zyskał miano pierwszego żydowskiego korespondenta wojennego, ale niniejsza książka to przede wszystkim opowieść o tyłach frontu i zwykłych ludziach, którzy w ogarniętym krwawą wojną domową kraju usiłują prowadzić normalne życie. Reportaże, które wydano w jidysz już w 1938 roku, po raz pierwszy ukazują się w polskim tłumaczeniu. Uzupełniają je zdjęcia autorstwa Dawida Szymina (później znanego jako David Seymour), towarzysza w podróży i przyjaciela Sznajdermana, które dołączono także do wydania z 1938 roku.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

84
Slayer. Ostatnia z Pogromczyń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slayer. Ostatnia z Pogromczyń
Dostępny
23 szt.

Książka osadzona w uniwersum serialu „Buffy: postrach Wampirów”! Nowa Pogromczyni próbuje opanować moce, których jeszcze nie zdążyła poznać… Nina i jej siostra bliźniaczka nie mają wiele wspólnego ze zwykłymi nastolatkami. Dorastanie w świecie magii i wampirów nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza gdy szkolą cię na pogromcę sił ciemności… Mimo, że matka Niny zasiada w Radzie Obserwatorów, dziewczyna nigdy się z nią nie utożsamiała. Zamiast tego zdecydowała się posłuchać swojej intuicji i wybrała ścieżkę medyczną, chociaż w świecie, w którym żyje, odbieranie życia jest cenniejsze niż jego ratowanie. Teraz jednak nadszedł czas, by Nina zajęła miejsce Buffy, słynnej (choć niesławnej) pogromczyni wampirów, stając się jej następczynią – Wybraną. Dziewczyna doskonali więc swoje niezwykłe umiejętności pod okiem wybitnego Obserwatora. Jeszcze nie wie, że będzie musiała zmierzyć się z potworami, demonami i mrocznymi postaciami… Jedno jest pewne: bycie Wybraną jest łatwe. Prawdziwa trudność to samodzielne dokonywanie wyborów.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

85
Kaktus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaktus
Dostępny
2069 szt.

Błyskotliwy debiut powieściowy o dużym ładunku emocjonalnym. Opowieść o miłości, która przychodzi zawsze nie w porę, o mierzeniu się z tym, co nieoczekiwane i godzeniu z tym, co nieuniknione. Poznajcie Susan, najbardziej kłującą babkę na świecie! Susan Green wiedzie uporządkowane życie, w którym nie ma miejsca na zbędne emocje. Jej mieszkanie jest idealne dla singielki, pracuje według praw swojej ukochanej logiki, a stabilny układ w życiu osobistym zapewnia kulturalne oraz inne − bardziej… intymne − profity. Jednak w obliczu nagłej utraty matki, i − co jeszcze bardziej nieoczekiwane − możliwości, że wkrótce sama matką zostanie, ziszcza się jej największy koszmar. Susan traci kontrolę. Tymczasem na scenę wkracza Rob, nieco podejrzany, lecz pełen dobrych chęci przyjaciel jej brata nieudacznika. I gdy uporządkowany świat Susan pogrąża się w chaosie, a termin porodu staje się niepokojąco bliski, kobieta znajduje w Robie niespodziewanego sojusznika. Szansa na to, by znaleźć prawdziwą miłość, a jednocześnie nauczyć się, jak kochać samą siebie, wydaje się całkiem realna, jeśli tylko Susan uda się choć odrobinę odpuścić.

38,99 zł
31,19 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

86
Droga rzadziej przemierzana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga rzadziej przemierzana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Nowa psychologia miłości, wartości tradycyjnych i rozwoju duchowego Droga rzadziej przemierzana od czasu pierwszego wydania przed trzydziestu pięciu laty wciąż zajmuje czołowe miejsca na prestiżowych listach bestsellerów; jest najbardziej poczytną książką o rozwoju duchowym człowieka – sprzedano ponad dwadzieścia milionów egzemplarzy w ponad trzydziestu językach. Książka zmarłego w 2005 roku amerykańskiego psychiatry, myśliciela i neurologa jest napisana lekko, bez uciekania się do naukowej nowomowy, łatwych recept czy ogólnikowych sformułowań. Stawiając znak równości między rozwojem duchowym a psychicznym, dr Peck stwierdza, że psychologia i religia uzupełniają się w procesie dążenia ku pełni człowieczeństwa. Autor przedstawia metody radzenia sobie z trudnościami codziennego dnia, dzięki którym można je skutecznie pokonywać, a zarazem osiągać coraz wyższe poziomy świadomości. „Wspaniała książka o samopomocy… Kocham ją, jest moim duchowym schronieniem i jestem pewien, że każdy znajdzie w jej lekturze inspirację do duchowego przełomu” – Boy George, „Sunday Express”

49,90 zł
39,42 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

87
Odwołanie i skarga w zamówieniach publicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwołanie i skarga w zamówieniach publicznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Stan prawny: 24 czerwca 2021 r. Książka zawiera obszerne omówienie tematyki środków ochrony prawnej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Autor stara się rozstrzygać trudne zagadnienia interpretacyjne związane z poszczególnymi instytucjami. W publikacji w sposób szczegółowy skomentowano postanowienia działu IX ustawy - Prawo zamówień publicznych, prezentując poszczególne regulacje nowej polskiej ustawy na tle tzw. dyrektyw odwoławczych Unii Europejskiej (dyrektywy 89/665/EWG oraz dyrektywy 92/13/EWG), a także dotychczasowego dorobku orzeczniczego KIO oraz sądów okręgowych rozpoznających skargi na jej orzeczenia. W opracowaniu oprócz zagadnień, które obowiązywały dotychczas, szczegółowo przedstawiono nowe regulacje zawarte w ustawie z 2019 r., w tym: - wprowadzenie powszechnego (tzn. niezależnego od wartości zamówienia) odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, - wyodrębnienie w ustroju sądów powszechnych wyspecjalizowanego sądu w postaci sądu zamówień publicznych, - przyznanie stronom powszechnej skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego. Autor podejmuje próbę odniesienia dotychczasowych wykładni ukształtowanych pod rządami przepisów ustawy z 2004 r. do nowej regulacji z 2019 r. oraz wskazuje i szczegółowo omawia różnice pomiędzy poprzednio obowiązującym, a aktualnym stanem prawnym. Książka jest przeznaczona dla zamawiających oraz wykonawców, a także dla adwokatów, radców prawnych, sędziów oraz kontrolujących postępowania. Będzie cenną lekturą dla aplikantów i wszystkich tych, którzy postanowili rozszerzyć wiedzę w zakresie zamówień publicznych.

129,00 zł
116,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

88
Prawo bankowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo bankowe
Dostępny
9 szt.

Stan prawny: 1 lipca 2021 r. Podręcznik stanowi systemowe ujęcie Prawa bankowego. Autor uwzględnia w nim w szczególności zasady organizacji i funkcjonowania banków oraz ich otoczenia w postaci: - innych instytucji finansowych (np. spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych) uprawnionych do wykonywania niektórych czynności bankowych, a także - instytucji pożyczkowych oferujących zaspokajanie potrzeb w zakresie kredytu konsumenckiego. W szóstym wydaniu podręcznika zaprezentowano całkowicie nowe regulacje prawne dotyczące: - oferowania przez banki usług w prowadzeniu lokat strukturyzowanych, - zawierania z konsumentami umów o kredyty hipoteczne lub odwrócone kredyty hipoteczne, - nowych obszarów aktywności Bankowego Funduszu Gwarancyjnego jako podmiotu prowadzącego przymusową restrukturyzację banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, - standardów formalnych tworzenia i funkcjonowania instytucji pożyczkowych, - roli banków w rządowych programach wspierania osób fizycznych w zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych. Autor omawia ponadto zmiany legislacyjne: - skutkujące wykreowaniem nowych podmiotów będących partnerami banków w wykonywaniu niektórych usług bankowych (np. pośrednicy oraz agenci kredytu hipotecznego) albo uzupełniających ofertę w zakresie niektórych usług na rynku finansowym (np. instytucje pożyczkowe), - zmierzające do poprawy stanu bezpieczeństwa podmiotów instytucjonalnych prowadzących działalność na rynku bankowym oraz w jego bezpośrednim otoczeniu, w tym: - warunki udzielania wsparcia przez Skarb Państwa dla instytucji finansowych w postaci tzw. rządowych instrumentów stabilizacji finansowej, - zasady udzielania przez Bank Gospodarstwa Krajowego poręczeń i gwarancji w ramach rządowych programów poręczeniowo-gwarancyjnych, - reguły funkcjonowania Krajowego Funduszu Gwarancyjnego; - dotyczące tworzenia i wykorzystywania Funduszu Wsparcia Kredytobiorców (znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej). Książka przeznaczona jest dla studentów prawa, administracji, ekonomii i zarządzania. Może stanowić cenną pomoc dla prawników - adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników i sędziów, jak również dla pracowników banków oraz innych instytucji finansowych.

79,00 zł
71,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

89
Dzikie karty. Podwójny pasjans - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie karty. Podwójny pasjans
Dostępny
41 szt.

Kolejna odsłona pasjonującej rywalizacji superbohaterów przenosi nas na planetę Takis, rodzinną planetę doktora Tachiona, z której pochodzi wirus dzikich kart. Uciekając przed bitwą między asami, dżokerami i natolami, Blaise ucieka na planetę Takis w ciele doktora Tachiona, pozostawiając Tacha w ciele ciężarnej bezdomnej nastolatki. Blaise zmierza na Takis na pokładzie statku kosmicznego swego dziadka, marząc o nowych podbojach. Tachion musi sprzedać własną duszę, by dotrzeć na Takis, a gdy już tam się znajdzie, zostanie zmuszony stawić czoło wnukowi pośród politycznych i militarnych machinacji tamtejszego społeczeństwa. Czeka go gąszcz intryg i zdrad, a stawką tej batalii jest los całego świata. „Ta powieść jest niczym szalona przejażdżka rollercoasterem – świetna zabawa i dużo adrenaliny, ale też zawiera zaskakująco wiarygodnie nakreślone postaci i sporo emocjonalnych zawirowań jak na książkę o przygodach superbohaterów” – „Publishers Weekly”

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

90
Mózg incognito. Wojna domowa w twojej głowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg incognito. Wojna domowa w twojej głowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Jeśli świadomy umysł – ta część, którą uważamy za nasze „ja” – jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, czym zajmuje się reszta mózgu? W tej błyskotliwej i prowokującej książce znany neurobiolog David Eagleman przemierza głębiny podświadomego mózgu, aby rozjaśnić zaskakujące tajemnice. Dlaczego twoja stopa znajduje się już w połowie drogi do pedału hamulca, zanim zdasz sobie sprawę z niebezpieczeństwa, które na ciebie czyha? Dlaczego słyszysz swoje imię w rozmowie, której nie sądziłeś, że słuchasz? Co łączy Ulissesa z kryzysem kredytowym? Dlaczego Thomas Edison poraził słonia prądem w 1916 roku? Dlaczego osoby, których imiona zaczynają się na literę J, są bardziej skłonne do poślubiania osób o imionach na tę samą literę? Dlaczego tak trudno jest dochować tajemnicy? I jak to w ogóle możliwe, żeby się na siebie złościć – kto dokładnie jest na kogo zły? Autor w przekonujący sposób dowodzi, że często działamy nieświadomie i bez tego nasze życie utknęłoby w martwym punkcie, a nasz mózg to wewnętrzna drużyna rywali, dzięki czemu potrafimy być kreatywni. Mózg incognito to ekscytująca eksploracja umysłu i wszystkich jego sprzeczności. „David Eagleman ujawnia z typową dla siebie gracją i elokwencją wszystkie neuronowe sztuczki magiczne kryjące się za poznawczą iluzją, którą nazywamy rzeczywistością” – Jonah Lehrer, autor How We Decide

44,90 zł
35,47 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,43 zł

91
Rachunkowość od podstaw zbiór zadań z komentarzem z rozwiązaniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość od podstaw zbiór zadań z komentarzem z rozwiązaniami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Obszerny zbiór zadań z rachunkowości finansowej z rozwiązaniami. Każde zagadnienie poprzedzono wprowadzeniem teoretycznym, które pozwala na zapoznanie się z danym tematem, a także na usystematyzowanie i przypomnienie wiadomości: od zasobów majątkowych i źródeł finansowania, poprzez bilans, operacje gospodarcze, podatki, rozliczenia, zasady wyceny i ewidencji, aż do ustalania wyniku finansowego. Bogaty wybór różnorodnych zadań pomoże w nauce rachunkowości osobom na różnych etapach nauki i poziomie zaawansowania. Liczne tabele, zestawienia, ewidencje oraz zamieszczone wzory ułatwiają prawidłowe zrozumienie poruszanych zagadnień. W uzupełnieniu wykaz kont syntetycznych. Zbiór rozwiązań zawiera odpowiedzi do wszystkich zadań zamieszczonych w publikacji i jest on udostępniony w formie suplementu elektronicznego (plik w formacie pdf). Plik można pobrać poprzez Internet (szczegółowa instrukcja zamieszczona jest w książce).

105,00 zł
98,70 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 6,30 zł

92
The Neon Remixed LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
121,90 zł
93
Social Haul LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Social Haul LP, Winyl
Dostępny
8 szt.

1.Complain 2.Wet Eyes 3.This Is All I Need 4.Anthea 5.The Bayou 6.The Ease 7.Prized From The Rot 8.The Best Dust-Up 9.Utmost Care 10.I Have A Pen

97,90 zł
94
At Last! LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
At Last! LP, Winyl
Dostępny
5 szt.

1. Montreal Main (The Buddha In The Palm) 2. Onward and Upward 3. Where There's Love 4. Journeyman

97,90 zł
95
Be a Rebel EP LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Be a Rebel EP LP, Winyl
New Order, Pias
Dostępny
18 szt.

1.Be a Rebel 2.Be a Rebel (Bernard's Renegade Mix) 3.Be a Rebel (Stephen's T34 Mix) 4.Be a Rebel (Bernard's Renegade Instrumental Mix)

75,90 zł
96
Teenage Gizzard LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teenage Gizzard LP, Winyl
Dostępny
16 szt.

1.Hey There 2.Ants and Bats 3.Sleep 4.Summer! 5.Eddie Cousin 6.Fried 7.Good to Me 8.Tomb/Beach 9.Trench Foot 10.Life Is Cool

106,90 zł
97
Blues Project Live, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blues Project Live, CD
LORD, JON, Edel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

1. Back at the Chicken Shack 2. Houchie Couchie Man 3. Wishing Well 4. It Never Rains but It Pours 5. Fog on the Highway 6. Lazy 7. Walkin' Blues 8. Way Down in the Hole 9. Houston (Scotland) 10. Respect Yourself 11. When a Blind Man Cries 12. I'm a Man

53,90 zł
48,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

98
Universe of Dreams Hidden Tracks LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Universe of Dreams Hidden Tracks LP, Winyl
RUMPF, INGA, Edel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

134,90 zł
121,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,49 zł

99
Wildhund, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wildhund, CD
Lantlos, ProMedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

1. Lake Fantasy 2. Magnolia 3. Cocoon Treehouse 4. Home 5. Vertigo 6. The Bubble 7. Amber 8. CloudInhaler 9. Planetarium 10. Dream Machine 11. Dog In The Wild 12. Lich

68,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

100
Disco Balls To The Wall, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disco Balls To The Wall, CD
Tragedy, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

1.Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight) [2021 Remastered Version] 2.You're the One That I Want (2021 Remastered Version) 3.Evil / Baker Street (2021 Remastered Version) 4.Stayin' Alive (2021 Remastered Version) 5.Sweet Caroline (2021 Remastered Version) 6.Raining Blood / It's Raining Men (2021 Remastered Version) 7.How Deep Is Your Love (2021 Remastered Version) 8.Aquarius / Let the Sunshine In (2021 Remastered Version) 9.Africa (2021 Remastered Version) 10.Total Eclipse of the Heart (2021 Remastered Version) 11.Tragedy (2021 Remastered Version) 12.Dancing Queen (2021 Remastered Version) 13.Skyfall (2021 Remastered Version) 14.Hot Stuff (2021 Remastered Version)

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

Wróć do góry