hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.07.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 12 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Siostry z Szanghaju. Trzy kobiety, trzy drogi do władzy i wszechpotężne Chiny (Jung Chang), na drugim Puzzle 1000 elementów. Zamek na wyspie (Trefl). Kolejny produkt to Puzzle 1000 elementów. Hallstatt, Austria (Trefl) oraz Roztocze Środkowe. Mapa turystyczna, 1:50 000 (praca zbiorowa).
1
Siostry z Szanghaju. Trzy kobiety, trzy drogi do władzy i wszechpotężne Chiny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry z Szanghaju. Trzy kobiety, trzy drogi do władzy i wszechpotężn...
Dostępny
567 szt.

Były raz w Chinach trzy siostry. Znajdowały się w epicentrum burzliwych zdarzeń XX wieku, a tłem ich życia były gwałtownie zmieniające się Chiny – od cesarstwa przez republikę po totalitarne supermocarstwo. Pierwsza siostra, Madame Chiang Kai-shek, bardziej niż męża kochała władzę. Była tajną bronią nieokrzesanego generała, mistrzynią uroczych pogawędek z Rooseveltem i Churchillem. Druga siostra, Madame Sun Yat-sen, bezgranicznie kochała komunizm. Niezłomna rewolucjonistka, została drugą osobą w państwie po Mao. Aby wejść na szczyt, zerwała kontakt z rodziną i odrzuciła jedyną prawdziwą miłość. Trzecia siostra, Ei-ling, najbardziej kochała pieniądze. Wyręczała męża w myśleniu i dlatego została żoną najbogatszego człowieka przedwojennych Chin. To ona pociągała za sznurki i reżyserowała sukcesy całej rodziny. Czy sława, luksusy i przywileje dały im upragnioną wolność? Jaka jest cena sukcesu w państwie, gdzie nie ma nic gorszego, niż urodzić się dziewczynką? Ile musiały poświęcić? „Skomplikowana historia Chin XX wieku jest słabo znana na Zachodzie, a ta świetna książka wypełnia informacyjną lukę. Dzięki skupieniu uwagi na osobowościach bohaterek Jung Chang przemyca ogrom szczegółów i wszechstronnie zarysowuje obraz epoki”. – The Washington Times „Trzy bohaterki jak z baśni, rozdarte między Wschodem i Zachodem. W tle ich życia trzy stulecia, dwa kontynenty i rewolucja, której konsekwencje odczuwamy do dzisiaj, teraz może nawet bardziej niż kiedykolwiek wcześniej”. – The Spectator „Mocną stroną tej książki jest skrywane współczucie dla sióstr. Życie trzech sióstr Soong mogłoby posłużyć za fabułę opery”. – The Guardian

59,99 zł
42,59 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,40 zł

11 osób kupiło
2
Puzzle 1000 elementów. Zamek na wyspie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Zamek na wyspie
Trefl, 1000
Dostępny
88 szt.

Puzzle składają się z 1000 elementów i przedstawiają zamek na wyspie. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.3 z 48.0 cm

24,88 zł
21,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,23 zł

11 osób kupiło
3
Puzzle 1000 elementów. Hallstatt, Austria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Hallstatt, Austria
Trefl, 1000
Dostępny
84 szt.

Puzzle składające się z 1000 elementów przedstawiające Hallstatt w Austrii. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 48.0 x 68.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

24,88 zł
21,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,23 zł

7 osób kupiło
4
Roztocze Środkowe. Mapa turystyczna, 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roztocze Środkowe. Mapa turystyczna, 1:50 000
Dostępny
33 szt.

Jest to mapa dwustronna w skali 1:50 000. Przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Od zachodu graniczy on z Roztoczem Zachodnim, od północy z Padołem Zamojskim, od wschodu z Grzędą Sokalską i Równiną Bełską a od południa z Roztoczem Wschodnim i Równiną Biłgorajską. Zasięg mapy wyznaczają: Zamość na północy, Frampol na zachodzie, Narol na południu i Tomaszów Lubelski na wschodzie. Prezentowany obszar to wyżyna osiągająca wysokości do 387 m n.p.m. (Wapielnia). Roztocze Środkowe przecinają podłużne doliny górnych odcinków: Wieprza, Sołokiji i Tanwi (ze słynnymi szumami). Jest to region silnie zalesiony. Na jego obszarze znajduje się: Roztoczański Park Narodowy, Krasnobrodzki Park Krajobrazowy oraz pomnik przyrody nieożywionej, tzw. Płaczący Kamień – ostaniec o obwodzie kilkunastu metrów. Jest to region idealny na piesze i rowerowe wycieczki. Warto przy tym skorzystać z wyznakowanych w terenie szlaków turystycznych. Można się tu również wybrać na spływ kajakowy rzeką Tanwią lub Wieprzem. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa zawiera dodatkowo szczegółowe plany miast: Zamościa (plan Starego Miasta w skali 1:7'500), Szczebrzeszyna (1:15'000), Zwierzyńca (1:15'000), Krasnobrodu (1:15'000) i Józefowa (1:15'000).

12,44 zł
8,99 zł

Rabat 27,7%
oszczędzasz 3,45 zł

5 osób kupiło
5
Magiczny szlaczkopis Kidea PANDA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny szlaczkopis Kidea PANDA
Derform
Dostępny
13 szt.

Poznaj naszą fantastyczną nowość - magiczny szlaczkopis w pisaku! Doskonale sprawdzi się podczas dekorowania zaproszeń, laurek, notatek czy tworzenia kreatywnych prac plastycznych. Jest niezwykle łatwy w użyciu - działa jak korektor w taśmie. Wystarczy przeciągnąć szlaczkopisem po papierze a pojawi się na nim ciekawy wzór z wesołymi pandami. Zdobądź też inne niesamowite wzory. Do wyboru: urocze pandy, wzór idealny dla miłośników podróży, szalone emotikony, smakowite ciastka, wyjątkowe prezenty, pełne miłości serduszka, słodkie zwierzątka oraz szalony wzór na urodzinowe przyjęcia. Długość taśmy ze szlaczkiem to aż 4 m!

10,99 zł
6 osób kupiło
6
Nie w humorze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie w humorze
Dostępny
11 szt.

Błyskotliwy zbiór dowcipnych, zjadliwych felietonów pióra Fran Lebowitz, gwiazdy dokumentalnego miniserialu Netfliksa „Udawaj, że to miasto” w reżyserii Martina Scorsese. Lebowitz bierze na celownik swojego ciętego humoru wszystko – od dzieci („rzadko dysponują sensowną gotówką, którą można by od nich pożyczyć”) przez rozmowy o seksie („gdyby twoje fantazje erotyczne kogoś interesowały, już dawno nie byłyby fantazjami”) po nowojorskich kamieniczników („świętym obowiązkiem każdego kamienicznika jest utrzymywanie w budynku odpowiedniej liczby karaluchów”). Jej stosunek do pracy to świetna odtrutka na współczesną wyczerpującą kulturę samodoskonalenia („13.40 -- Myślę, czy by nie wstać, dochodzę jednak do wniosku, że nagły ruch mógłby mi zaszkodzić. Jeszcze trochę czytam i sobie popalam”). Fran Lebowitz jest żywą legendą Nowego Jorku. Przyjechawszy do tego miasta przeszło pięćdziesiąt lat temu, szybko wyrobiła sobie markę jako felietonistka założonego przez Andy'ego Warhola miesięcznika „Interview”, z czasem opublikowała też dwa bestsellerowe zbiory tekstów. Należy do najbardziej przenikliwych komentatorów amerykańskiego życia społecznego, jest cenioną mówczynią, ikoną stylu, wytrawną ironistką i flanerką. „To, co przyjęło się nazywać kulturalną rozmową, zazwyczaj nie ma wiele wspólnego ani z kulturą, ani z rozmową”. „Nie wszystkie dzieci boże są piękne. Większość dzieci bożych w ogóle nie powinna wychodzić do ludzi”. „Pomyśl, zanim coś powiesz. Poczytaj, zanim coś pomyślisz”.

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

6 osób kupiło
7
Wiatraczek Zwierz 15cm Mc Disp 12/216/432 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatraczek Zwierz 15cm Mc Disp 12/216/432
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
5 szt.

4,90 zł
3,99 zł

Rabat 18,6%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
8
Baby Happy Lunch. Śliniaczki dla dzieci, jednorazowe (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Baby Happy Lunch. Śliniaczki dla dzieci, jednorazowe (10 sztuk)
Bella
Dostępny
3 szt.

Śliniaczki Happy Lunch chronią ubranko dziecka przed zabrudzeniem. Doskonale sprawdzą się podczas próbowania nowych smaków przez Twoje dziecko. Posiadają kieszonkę na skarby i zapobiegają spadaniu większych kawałków jedzenia. Śliniaczki jednorazowe, z kolorową grafiką. W opakowaniu znajduje się 10 sztuk.

17,99 zł
11,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 6,30 zł

4 osoby kupiły
9
Patyczki higieniczne Bella Cotton Bio, papierowe (300 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patyczki higieniczne Bella Cotton Bio, papierowe (300 sztuk)
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Patyczki higieniczne Bella Cotton Bio stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych patyczków. Wyprodukowane wyłącznie z biodegradowalnych materiałów – papieru i bawełny – polecane są zwłaszcza osobom, dla których istotne jest dobro środowiska. W opakowaniu znajduje się 300 sztuk.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

5 osób kupiło
10
Baby Happy. Chusteczki higieniczne kieszonkowe (90 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Chusteczki higieniczne kieszonkowe (90 sztuk)
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Chusteczki higieniczne Bella Baby Happy to miękkie i delikatne chusteczki, idealne do oczyszczania nosa czy skóry dłoni. Wykonane z trójwarstwowej bibuły nie rozdzierają się tak łatwo, jak inne tego typu wyroby. Mają poręczne, zabawne opakowania. W zestawie jest 10 opakowań po 9 sztuk chusteczek.

8,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
11
Pascal Lajt. Toruń i okolice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal Lajt. Toruń i okolice
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Jaki pomnik Kopernika zamknięto w ratuszowej piwnicy? W której gospodzie Napoleon skosztował toruńskiego piwa? Skąd się wzięła Krzywa Wieża? Jakie miasteczko jest polskim Carcassone? Toruń, czyli nowe spojrzenie na miasto podwójne i jego najbliższą okolicę. Podczas podróży z Pascalem odkryjesz, jak wygląda nadwiślańska stolica gotyku. Toruń definiują Gotyk na dotyk i tradycja piernikarska, jednak toruńskie orbity są bogatsze. To także duch świetności dawności miasta podwójnego i Krzyżaków, Kopernik, fortyfikacje, zabytki młodszego pokolenia, tradycje uniwersyteckie. Kosmos skojarzeń zmysłowych podpowiada: smak – pierniczany, zapach – wiślany, widok – ceglany. Poznanie genius loci Torunia wymaga starań, ale jaką daje satysfakcję! Czeka tu wiele pozagotyckich olśnień: krążenie po orbitach AStronomicznej czy pierniczanej, pierścień zmian, doskonałość twierdzy, historyzm i modernizm, a pomiędzy nimi uroda secesji. Gwiazd jest więcej, a wszystkie one błyszczą na tle energii nowoczesnego miasta. Katarzyna Kluczwajd – historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
12
Jak się dogadywać mimo różnic? Instrukcja obsługi typów osobowości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się dogadywać mimo różnic? Instrukcja obsługi typów osobowości
Dostępny
155 szt.

Nowa książka autorki bestsellerowych książek psychologicznych, które przeczytało już ponad 2 miliony ludzi. Wydaje ci się, że jasno mówisz, o co ci chodzi, a mimo to nie jesteś w stanie dogadać się z innymi? Masz wrażenie, że gadasz do ściany? Wiedz, że są proste sposoby na to, by uzdrowić komunikację, unikać niepotrzebnych sprzeczek i dzięki temu wspólnie osiągać cele. Jesteśmy sobie bardzo potrzebni i podobnie skonstruowani, jednak zrozumienie drugiego człowieka nie jest rzeczą prostą. Stefanie Stahl, najlepsza niemiecka psychoterapeutka i autorka bestsellerów, wyróżnia aż 16 typów osobowości i stworzyła „instrukcję obsługi” każdego z nich. Dzięki tej książce komunikacja w pracy, w związku i w rodzinie będzie dziecinnie prosta. Razem z autorką przyjrzysz się mechanizmom, które wpływają na twoje zachowanie, myślenie, odczuwanie czy życiowe wybory. Zrozumiesz, dlaczego jesteś taki, a nie inny, i czemu ciągnie cię do niektórych osób, a z innymi nie potrafisz się dogadać. Praktyczne wskazówki pozwolą ci skutecznie ominąć przeszkody na drodze do skutecznej komunikacji z osobami o innym typie osobowości niż twój. Dogaduj się z innymi mimo różnic!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

5 osób kupiło
13
Familia. Mroczna strona władzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Familia. Mroczna strona władzy
Dostępny
1160 szt.

Rzeczpospolita w XVIII wieku to kraj, w którym panuje bezwzględność i bezprawie. Wartości moralne przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Każdy kieruje się własnym interesem. Jeśli chcesz przetrwać, musisz być silny i gardzić litością. A jeśli chcesz stworzyć na gruzach upadłego imperium nową siłę, musisz posunąć się znacznie dalej. Skrytobójstwo, przekupstwo, porwania, zajazdy i korupcja stanowią o sile twojej partii. Tak właśnie, niczym serialowa rodzina Soprano, dochodzi do władzy i rządzi Familia, ród Czartoryskich. Familia to powieść historyczna pełna dynamicznych zwrotów akcji, szalonych pościgów i dworskich intryg. Wzrost potęgi stronnictwa śledzimy z perspektywy dwójki młodych bohaterów: Krystyny i Piotra, którzy nierozerwalnie łączą swój los z Czartoryskimi. Rzuceni w wir wydarzeń, które na zawsze odmienią ich życie, muszą podjąć brutalną walkę o przetrwanie w świecie, w którym nie ma miejsca na skrupuły.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
14
Królestwo za mgłą. Z autorką "Pasażerki" rozmawia Michał Wójcik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo za mgłą. Z autorką "Pasażerki" rozmawia Michał Wójcik
Dostępny
1015 szt.

Rozmowa z autorką Pasażerki, legendarną pisarką, która przetrwała obozy w Auschwitz, Ravensbrück i Neustadt-Glewe. Reguły obozowej gry: • nie daj się uderzyć, bo siniak prowokuje oprawców do dalszego bicia, • na apelu stawaj w środku – skrajne szeregi atakują psy, • najważniejsze: naucz się rozmawiać z oprawcami. Bo nawet kat ma słabości. A ofiara nie zawsze jest bezbronna. Trafiła do Auschwitz, mając niespełna dziewiętnaście lat. Ponad siedemdziesiąt lat po wojnie po raz pierwszy opowiada całą swoją historię. Zofia Posmysz, więźniarka o numerze 7566, mówi o nieludzkich warunkach pracy w kompanii karnej, a także opisuje swoją skomplikowaną relację z esesmanką Anneliese Franz, relację, która wykraczała poza schemat ofiary i kata. Zofia Posmysz zdradza, skąd czerpała siłę, choć była świadkiem niewyobrażalnego. I jak to się stało, że ponownie zaufała życiu. „Chociaż znamy dziesiątki świadectw z obozów koncentracyjnych, to wspomnienia Zofii Posmysz czyta się inaczej. Głównie za sprawą wyrazistych portretów kobiecych: od przerażonych dziewcząt poczynając, przez silne kobiety, upadłe donosicielki, zwyrodniałe niemieckie prostytutki sprawujące funkcyjne stanowiska, na chłodnych niemieckich esesmankach kończąc”. – Rzeczpospolita Zofia Posmysz, ur. 1923 r., więźniarka Auschwitz, Ravensbrück i Neustadt-Glewe. Przeżyła eksperymenty medyczne i marsz śmierci. Po wojnie była dziennikarką Polskiego Radia, autorką słuchowiska „W Jezioranach”. Swoje obozowe doświadczenie zamieniła w literaturę najwyższej próby. Jej szokującą Pasażerkę sfilmował Andrzej Munk. Nakładem wydawnictwa Znak Literanova ukazało się wznowienie jej powieści Wakacje nad Adriatykiem.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
15
Pascal Lajt. Bydgoszcz i okolice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal Lajt. Bydgoszcz i okolice
Dostępny
226 szt.

Czy bydgoska Łuczniczka ma potomków? Gdzie straszy Diabeł Wenecki? Skąd się wzięło Magiczne Krzesło na Wyspie Młyńskiej? Dlaczego miasto nazywano „małym Berlinem”? Bydgoszcz, czyli nowe spojrzenie na polską Wenecję i jej najbliższą okolicę. Podczas podróży z Pascalem odkryjesz, jak nie dać wpuścić się w kanał (Bydgoski!). Bydgoszcz związana jest z wodą – Brdą – Kanałem Bydgoskim, Wisłą. Nawet jej salon, Wyspa Młyńska, to uosobienie wodnego żywiołu. Tafla wody odbija zabytkowe i nowe budowle oraz życie toczące się wartko w przestrzeni wspólnej. O genius loci miasta decydują miejsca i ludzie, których losy zlewają się we wspólnym tyglu dziejów. To miasto dla osób otwartych na różnorodność: architektoniczną obfitość historyzmu i secesji, muzyczną nutę Wiolinowa i kulturę, którą teraz... mielą Młyny Rothera, na wybuchową moc Exploseum, idealne założenie Sielanki i socrealistyczne osiedla. Korci, aby trasę przez dzieje miasta przejechać na rowerze bydgoskiej produkcji. Katarzyna Kluczwajd – historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
16
Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma z...
Dostępny
341 szt.

Diana Brzezińska, prawniczka i mediatorka sądowa, autorka kryminałów. Andrzej Gawliński, kryminalistyk i suicydolog, dyrektor Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej. Wspólnie przeczytali dziesiątki tomów akt i zapoznali się z setkami zeznań świadków w najgłośniejszych polskich sprawach o morderstwo, w których wyrok zapadł, mimo że nie odnaleziono ciała ofiary. Pytali o szczegóły śledztw specjalistów medycyny sądowej, kryminalistyków, śledczych. Wskazali luki, błędy, pominięte fakty. A nawet rozmawiali ze skazanym za zbrodnię. Szukali odpowiedzi tam, gdzie nadal jest wiele pytań. Jak pracują śledczy, kiedy brakuje najważniejszego śladu zbrodni? Jakie eksperymenty i metody zbierania dowodów są przez nich wykorzystywane? Czy naprawdę nie da się popełnić zbrodni doskonałej? Ta książka zbliża do prawdy, którą niemal doskonale udało się ukryć.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
17
Białe zwierzęta są bardzo często głuche, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Białe zwierzęta są bardzo często głuche, wydanie 2
Dostępny
3 szt.

To historie ludzi, którzy wydają się do nas bardzo podobni, ale w pewnej chwili robią coś zupełnie nieoczekiwanego. Ludzi, którzy są uwięzieni w swoim życiu jak biały jeleń w starej oponie. Ludzi, którzy stają nago w oknie, nie znoszą świąt, kroją galasy, wyprowadzają żaby na smyczy, budują urządzenia do łapania czasu Ludzi, którzy zmagają się z otaczającym ich światem, ale wszystkie nieszczęścia sprowadzają na siebie sami. Swoją bezmyślnością, niedbalstwem, egoizmem, a czasami zbyt wielką gorliwością. Wszyscy szukają czegoś bardzo ważnego, ale nie potrafią tego znaleźć. Każde opowiadanie Autorka poprzedza cytatem z klasyka XX-wiecznej literatury, co – jak zauważył jeden z czeskich krytyków – sugeruje z czyją twórczością czuje powinowactwo. Jej opowiadania otwierają między innymi: Musil, Gombrowicz, Mann czy Bernhardt. W Czechach pisano, że ten zbiór opowiadań to książka o ludziach czasów, w których zwiększa się spożycie antydepresantów. Z czeskiego przełożyła Elżbieta Zimna.

40,00 zł
19,20 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 20,80 zł

3 osoby kupiły
18
Płatki kosmetyczne Bella Cotton, kwadratowe (50 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płatki kosmetyczne Bella Cotton, kwadratowe (50 sztuk)
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Płatki kosmetyczne Bella Cotton o kwadratowym kształcie polecane są nie tylko do wykonywania demakijażu twarzy, ale również do pielęgnacji ciała niemowląt i dzieci. Duża powierzchnia płatka jest niezwykle chłonna, delikatna bawełna jest łagodna dla skóry, nie rozwarstwia się ani nie rozrywa. W opakowaniu znajduje się 50 sztuk.

9,20 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,2%
oszczędzasz 1,21 zł

3 osoby kupiły
19
Odprawa posłów greckich (lektura z opracowaniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,05 zł
4,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,06 zł

3 osoby kupiły
20
Rzemieślnicy. 10 inspirujących historii o pracy ludzkich rąk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzemieślnicy. 10 inspirujących historii o pracy ludzkich rąk
Dostępny
9 szt.

Maciek i Ewka rzucili dotychczasowe życie. Teraz, z dala od miasta, prowadzą agroturystykę zgodnie z rytmem przyrody. Jako prawdziwi gospodarze dzielą się swoją filozofią z gośćmi. Mieczysław produkuje w pełni wartościową żywność bez zbędnych „ulepszaczy”. Uważa, że „trzeba okazywać radość, sprzedając komuś swój produkt” i tym kieruje się w życiu. Asia i Michał tworzą piękne meble i wierzą w świadomy proces produkcji, który kontrolują od początku do końca. Agata, Tomasz i Mariusz zdecydowali się zmienić swoje życie i zacząć robić buty. Dziś wiedzą, że skupienie na detalach, indywidualne podejście do konkretnego modelu oraz przemyślany wybór techniki i materiału to klucze do sukcesu. Dla nich i dla kilku innych osób, których historie znajdziesz w tej książce, slow life to coś więcej niż hashtag na Instagramie. To filozofia, która może się okazać lekarstwem dla społeczeństwa wyniszczonego przez rozszalałą konsumpcję. Jedni przejęli rodzinne biznesy i kultywują wieloletnie tradycje, inni rzucili świat korpo, by odnaleźć spełnienie. Mimo że przebyli różne drogi, łączy ich wiele. Bycie współczesnym rzemieślnikiem to nie tylko praca. To styl życia, który determinują pasja, czułość wobec materiałów, postawa proekologiczna i szacunek do klienta. Poznaj bohaterów książki Rzemieślnicy. Niech ich historie staną się dla ciebie inspiracją do zmiany własnego życia i przyniosą odwagę do podejmowania lepszych decyzji na co dzień. „Od cieśli po szewca – Kasia i Bartek zebrali historie współczesnych rzemieślników rozumiejących tradycję w nietradycyjny sposób. Ludzi, którzy żyją i tworzą dzięki swym pasjom i obsesjom, jednocześnie niewinnym i traktowanym z głęboką powagą. Ich cierpliwość, wytrwałość, kreatywność i doświadczenie powołują do życia przedmioty, których kunszt przewyższa to, co nazywamy dziś „produktami” i co możemy kupić w sklepach. Oby renesans rzemiosła trwał!” – Aleksandra Koperda, Hygge-blog.com „Osiem zupełnie różnych obszarów rzemieślnictwa, dziesięć historii pełnych pasji, odwagi i pomysłów. Każda inspiruje - do rozwoju, spełniania marzeń, tworzenia, dawania innym lub po prostu działania. Każda pełna jest nie tylko wiedzy, ale również serca i szacunku”. – Paulina Kmiecik, Makramowysplot.com Czy na pewno wiesz wszystko o rzucaniu korpo i ucieczce w Bieszczady? To nie banał, to droga dla wolnych duchów z zespołem niespokojnych rąk. Dziesięć autentycznych historii, w których wszystkie życiowe ścieżki prowadzą w końcu do rzemiosła”. – Małgorzata Budzich, Odnawialnia.pl/

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
21
Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem
Dostępny
128 szt.

A gdyby ktoś ci powiedział, że możesz polecieć magicznym dywanem do zakazanych miejsc na świecie? Wskakuj, ruszamy! Co upiornego jest w japońskiej wyspie Hashima, że wstęp na nią został surowo wzbroniony? Czy amerykańska baza wojskowa – Strefa 51 – rzeczywiście ukrywa prawdę o istnieniu UFO? Bo jeśli nie, to dlaczego nie można tam wejść? Słyszałeś o labiryntach pełnych ludzkich kości w paryskich katakumbach? Dla zwiedzających jest dostępna tylko ich niewielka część. Niejeden śmiałek zapuścił się jednak głębiej, lecz przepadł bez wieści… A może chciałbyś wejść do uśpionego wulkanu lub dotrzeć na samo dno Rowu Mariańskiego? Odkryj miejsca, o których zobaczeniu nawet nie marzyłeś, że będziesz mógł zobaczyć. Dlaczego są tak pilnie strzeżone? Uwaga! Książka napisana w duchu przygody.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

3 osoby kupiły
22
Krzycz! Teraz! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzycz! Teraz!
Dostępny
1023 szt.

Krzycz! Teraz!” to pierwsze słowa, które słyszy Miłosz, bohater powieści, po przyjściu na świat, kiedy nie potrafi złapać oddechu. Słowa, być może, ratujące mu życie. Na stronach niecierpliwie oczekiwanej nowej powieści autora Wszystkich języków świata wraz z bohaterem przeżywamy kolejne punkty zwrotne w jego biografii – rodzinne dramaty, inicjacje emocjonalne i seksualne, perypetie zawodowe i zdrowotne, późno odnalezioną pierwszą miłość. A wszystko to osadzone w Polsce lat 1951-2021 z wiernie odmalowaną całą jej świetlistą i bolesną historią. Krzycz! Teraz! to przede wszystkim opowieść o zanurzeniu w samotności, o poszukiwaniu głębokich relacji i sensu. To próba odnalezienia odpowiedzi na pytanie „jak żyć w takim świecie”. Historia o paraliżującym lęku przed każdym dniem i każdą decyzją, a jednocześnie o nienasyceniu życiem i niespełnionej potrzebie jego przedłużenia. Krzycz! Teraz! charakteryzuje wyrafinowana prostota i dojrzałość. Zbigniew Mentzel o tym, co najważniejsze, mówi jasno i wprost. Choć może budzić kontrowersje, a nawet szokować, to proza, którą wyróżnia klarowny, niepodrabialny język i przejmująca szczerość.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
23
Bella Happy. Chusteczki higieniczne uniwersalne (150 sztuk), mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bella Happy. Chusteczki higieniczne uniwersalne (150 sztuk), mix wzoró...
Bella
Dostępny
10 szt.

Chusteczki dwuwarstwowe wykonane są z bardzo miękkiej i delikatnej bibułki. Szczegóły: • szerokie zastosowanie pozwoli Ci stosować je w każdej sytuacji: w domu, w podróży, samochodzie, • dostępne w praktycznych kartonikach z perforacją łatwo odrywaną, • pakowane w wyjątkowo praktyczne pudełka pozwalające wyciągać chusteczkę jedną za drugą. W opakowaniu znajduje się 150 sztuk. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 opakowania.

14,50 zł
9,86 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 4,64 zł

1 osoba kupiła
24
Sekretna mowa kamieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretna mowa kamieni
Dostępny
1371 szt.

Znajdź swój kamień i naucz się korzystać z jego mocy! Kiedy Luna była dzieckiem, jej dziadek, mądry łowca kamieni, odkrył przed nią tajemną moc minerałów i kryształów. Dziewczyna czuła ich wibracje i wiedziała, co chcą jej przekazać. Teraz Luna ma dwadzieścia dziewięć lat i od dawna nie słyszy głosu kamieni. Jej serce zamknęło się po tym, gdy Leo, chłopiec, któremu zaufała, zniknął bez śladu tej pamiętnej nocy, kiedy runął cały jej świat. Gdy po latach chłopak wraca, Luna nie chce już słuchać jego wyjaśnień. Wtedy dziadek podsuwa jej dwa kamienie: kwarc - minerał przebaczenia i koral, który walczy ze strachem… Czy dziewczyna odważy się jeszcze raz zaufać życiu i poznać prawdę o swoim przeznaczeniu? Ta książka nauczy cię widzieć więcej, czuć więcej i korzystać z sekretnej mocy kryształów, którą można poznać tylko dzięki otwartemu sercu. Magiczna powieść o odwadze i sile marzeń autorki bestsellerowej Sztuki sięgania gwiazd.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
25
Kronika wypadków miłosnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika wypadków miłosnych
Dostępny
1149 szt.

Pierwsza wielka miłość, niepokoje dojrzewania i ostatnie takie lato. Opowieść o uczuciu, które wstrząsnęło światem Witka i Aliny to jednocześnie romantyczna podróż na Litwę w przeddzień II wojny światowej, podróż do świata, który istnieje już tylko na kartach tej jednej z najsłynniejszych polskich powieści XX wieku. Wydanie uzupełnia mało znane, wstrząsające opowiadanie „Kilka dni wojny, o której nie wiadomo czy była” o ocalającej sile miłości, które Konwicki miał napisać zainspirowany losem Jana Brzechwy. Tadeusz Konwicki – pisarz, scenarzysta i reżyser. Autor między innymi Kalendarza i klepsydry i Małej Apokalipsy. Kronika wypadków miłosnych zekranizowana została przez Andrzeja Wajdę. „Motyw młodzieńczej miłości rzuconej na tło owego roku, w którym zmiecione zostało wszystko, co zdawało się ustalone na zawsze, przeżycia paniczyka, dla którego tak ważne zdaje się widmo społecznego awansu, Litwa, która już za moment odłączona zostanie od Korony, a nade wszystko ironiczno-nostalgiczno-zgryźliwe pióro Konwickiego czynią Kronikę wypadków miłosnych jedną z moich ulubionych książek o klęsce, jaką jest życie w całej swej rozciągłości”. – Anna Dziewit-Meller

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
26
Strzeżony przez Pana. Wędrówka Tobiasza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strzeżony przez Pana. Wędrówka Tobiasza
Dostępny
27 szt.

Opowieść o dorastaniu do zaufania Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż uczymy się ufać Bogu i dostrzegać pomoc, której nam udziela. Opowieść o Tobiaszach – ojcu i synu – jest historią, która mogłaby przydarzyć się każdemu. Biblijna Księga Tobiasza porusza dwa niezwykle ważne tematy: doświadczanie niezasłużonego cierpienia oraz proces osiągania dojrzałości. Oto Tobiasz-ojciec, który zawsze skrupulatnie przestrzegał prawa i był człowiekiem sprawiedliwym, zostaje dotknięty ślepotą. Z trudem znosi swoje położenie, całkowicie zdany na opiekę żony Anny. Sytuacja zmusza go do wysłania w niebezpieczną podróż swojego jedynego dziecka. Tobiasz-syn podczas tej wędrówki nabiera doświadczenia i odwagi, dzięki którym stawia czoła demonowi trapiącemu jego przyszłą żonę Sarę. Stanisław Biel SJ – rekolekcjonista i kierownik duchowy, udziela Ćwiczeń duchowych w Częstochowie, wcześniej pełnił funkcję dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Zakopanem. Autor książek i artykułów z dziedziny duchowości.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

2 osoby kupiły
27
Wata opatrunkowa Bella Cotton, bawełniano-wiskozowa, 100 g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wata opatrunkowa Bella Cotton, bawełniano-wiskozowa, 100 g
Bella
Dostępny
3 szt.

Wata bawełniano-wiskozowa Bella Cotton wykonana z delikatnych i miękkich włókien bawełny i wiskozy (po 50%). Polecany do codziennego użytku zarówno w domu jak i w gabinetach kosmetycznych czy lekarskich. Wygodne opakowanie umożliwia otwieranie i zamykanie w dowolnym momencie. W opakowaniu znajduje się 50 g.

7,69 zł
4,31 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 3,38 zł

2 osoby kupiły
28
Galopem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galopem
Dostępny
78 szt.

Rewelacyjna technika animacji obrazów sprawia, że możesz ożywić wszystkie zwierzęta, które zamieszkały na kartach tej fascynującej książki. Galopujący koń, dumnie kroczący kogut, skradający się kot i wiele innych zwierząt – poruszysz je za dotknięciem... kartki. O każdym animowanym zwierzątku dowcipny wierszyk.

59,90 zł
45,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 14,38 zł

2 osoby kupiły
29
Bella Happy. Chusteczki higieniczne uniwersalne (100 sztuk), mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bella Happy. Chusteczki higieniczne uniwersalne (100 sztuk), mix wzoró...
Bella
Dostępny
4 szt.

Przedstawiamy uniwersalne chusteczki higieniczne Happy w kartoniku z dziecięcym nadrukiem. Dwuwarstwowe chusteczki wykonane z bardzo miękkiej i delikatnej bibułki. Świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji: w domu, w podróży, samochodzie. Szczegóły: • miękkie i delikatne – nie podrażniają wrażliwej skóry dziecka, • dostępne w praktycznym kartoniku z perforacją, • kolorowe, poręczne pudełko pozwalające wyciągać chusteczkę jedna za drugą. W opakowaniu znajduje się 100 sztuk. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 opakowania.

10,99 zł
7,14 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 3,85 zł

2 osoby kupiły
30
Baletnice. Mała buntowniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baletnice. Mała buntowniczka
Dostępny
1800 szt.

Pozostać sobą czy dopasować się do grupy? Kto jest największym łobuzem w paczce przyjaciół z elitarnej szkoły baletu w Paryżu? Oczywiście Zoya! Rudowłosa dziewczyna z Korsyki, która zawsze się spóźnia i ponad wszystko lubi się wygłupiać. Zwłaszcza wtedy, gdy nauczyciele wymagają od uczniów posłuszeństwa. Jednak dopiero zniszczenie kostiumu słynnego tancerza wpędza ją w naprawdę poważne tarapaty. Czy dziewczynka zostanie wyrzucona ze szkoły? Co z ważnym przedstawieniem? Przecież Zoya zawsze marzyła o balecie. Ale skoro nie umie i nie chce się dostosować, to może jej miejsce jest gdzie indziej? Czwarty tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice” o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej, którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń. Wyjątkowe historie o dziewczynach i chłopakach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, którzy muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet. We Francji nieprzerwanie od 2016 roku ukazało się już 18 tomów! Sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy! Poznaj dotychczasowe tomy serii: 1. Przyjaciółki i rywalki, 2. Prawie idealna, 3. W cieniu brata. Kolejne już wkrótce!

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

2 osoby kupiły
31
5 typów osobowości, które mogą zniszczyć ci życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5 typów osobowości, które mogą zniszczyć ci życie
Dostępny
517 szt.

Na zaburzenia psychiczne opisane w tej książce cierpi co dziesiąta osoba. Może to być twój szef, kolega z pracy, członek rodziny. Jeśli do tego ma tendencję do wysoko konfliktowych zachowań – uważaj! Niektórzy problematyczni ludzie nie są jedynie trudni w obejściu – są wręcz niebezpieczni. Znasz kogoś, kto ma ekstremalne wahania nastrojów? Kogoś, kto we wszystkim węszy spisek lub kto ciągle skłóca ludzi? Kogoś, kto wini innych za swoje problemy? Gdy wysoko konfliktowa osoba cierpi na jedno z pięciu zaburzeń osobowości – typ borderline, narcystyczny, paranoidalny, antyspołeczny lub histrioniczny – potrafi dawać się ponieść silnym emocjom lub wybuchać gniewem i być agresywna. A gdy już znajdziesz się na jej celowniku, zerwanie relacji może być bardzo trudne. Istnieją jednak sposoby, by się przed tym uchronić. Wykorzystując metody rozwiązywania konfliktów oparte na empatii, Bill Eddy – prawnik i terapeuta z ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu mediacji – nauczy cię, jak: • zauważyć charakterystyczne oznaki pięciu wysoko konfliktowych osobowości, zarówno u innych, jak i u siebie; • radzić sobie w relacjach z wysoko konfliktowymi osobami w pracy i w życiu prywatnym; • bezpiecznie unikać groźnych i stresujących interakcji z wysoko konfliktowymi osobami lub kończyć z nimi relacje. Bill Eddy – prawnik i wybitny specjalista z dziedziny psychologii i mediacji. Autor poradników psychologicznych i bloga „Psychology Today”, odwiedzanego przez ponad 3,5 miliona użytkowników rocznie. Na przykładach doradza, jak zidentyfikować toksycznych ludzi i radzić sobie z wysoko konfliktowymi osobowościami. Doświadczenie wyniesione z sali sądowej przekłada na codzienne życie, w prosty sposób tłumacząc złożone mechanizmy psychologiczne.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
32
Rozdzióbią nas... Echa leśne (lektura z opracowaniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,40 zł
6,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

2 osoby kupiły
33
Chusteczki kosmetyczne Bella No1 (72 sztuki), mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chusteczki kosmetyczne Bella No1 (72 sztuki), mix wzorów
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Chusteczki kosmetyczne Bella No1 to doskonałe rozwiązanie w domach czy miejscach pracy. Są delikatne i miękkie, a dzięki zastosowaniu dwóch warstw nie rozrywają się podczas oczyszczania nosa. Dwie warstwy sprawiają, że chusteczki nie rozrywają się podczas oczyszczania nosa czy skóry. W opakowaniu znajdują się 72 sztuki. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 opakowania.

7,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
34
Gorszy syn. Tom 3. Za winy ojca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorszy syn. Tom 3. Za winy ojca
Dostępny
226 szt.

Jak żyć, gdy świat, w którym wreszcie odnalazłeś dla siebie miejsce, nagle rozpada się na milion kawałków? Jak zaakceptować fakt, że to wszystko, w co wierzyłeś, było tylko ułudą? Oszukano cię, zniszczono, pozbawiono miłości... Nie wolno ci ulegać sentymentom. Nie możesz tylko podnieść się i iść dalej. Musisz zawrócić i wyrównać rachunki. Olga wskutek perfidnego planu Kseni trafia w miejsce, w którym nie obowiązują żadne normy moralne. Odarta z godności i nadziei, nie liczy na ratunek, a jedyną szansę ucieczki upatruje w śmierci. Igorowi trudno pogodzić się ze stratą ukochanej, o której losach nie ma pojęcia. Próbuje na nowo ułożyć sobie życie i wziąć odwet na ojcu. Tylko czy osoba, której ufa, naprawdę chce jego dobra? Co stanie się, gdy Igor odkryje bolesną prawdę? Czy będzie w stanie odciąć się od ludzi, którzy tak bardzo go skrzywdzili? A może odezwie się w nim krew Leonida Sokołowa, która nie pozwoli, by winni uniknęli kary? Wybór pomiędzy miłością a zemstą jest trudny, tym bardziej że gra toczy się o życie. Czy w ogóle ktoś może wygrać w tym starciu? Jak zakończy się historia miłości Igora i Olgi w świecie, w którym nikt nie żyje długo i szczęśliwie?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
35
Real. Tom 3. Remy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Real. Tom 3. Remy
Dostępny
61 szt.

Remy to trzeci tom serii „Real”, międzynarodowego bestsellera, który podbił również serca polskich czytelniczek. Kontynuacja wydarzeń z poprzednich tomów serii czyli Real i Mine przynosi jeszcze większą dawkę niezapomnianych wrażeń i zmysłowych emocji. Remington Tate, bokser Podziemnej Ligi, jest tajemnicą nawet dla samego siebie. Jego umysł jest jasny, a zarazem mroczny, złożony i otwarty. Czasami jego działania i nastrój są dokładnie wyważone, a czasami pozbawione są wszelkiej kontroli. W tym wszystkim jednak zawsze była jedna niezmienna rzecz: pragnienie, pożądanie, kochanie i chronienie Brooke Dumas. To jego historia: od chwili, kiedy po raz pierwszy ją zobaczył i uświadomił sobie, że jest ona największą wartością, o jaką kiedykolwiek musiał walczyć. Seria „Real” pochłania, zniewala, rozpala i uzależnia…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
36
Magiczny szlaczkopis Kidea serca, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny szlaczkopis Kidea serca, mix kolorów
Derform
Dostępny
19 szt.

Poznaj naszą fantastyczną nowość – magiczny szlaczkopis w pisaku! Doskonale sprawdzi się podczas dekorowania zaproszeń, laurek, notatek czy tworzenia kreatywnych prac plastycznych. Jest niezwykle łatwy w użyciu – działa jak korektor w taśmie. Wystarczy przeciągnąć szlaczkopisem po papierze a pojawi się na nim ciekawy wzór z serduszkami o różnych kształtach. Długość taśmy ze szlaczkiem to aż 4 m! Zbierz całą kolekcję! W serii są jeszcze inne kształty, np. pandy. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

9,99 zł
1 osoba kupiła
37
Dziewczynka z Widow Hills - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka z Widow Hills
Dostępny
25 szt.

Skrywana przeszłość powraca ze zdwojoną siłą. Sześcioletnia Arden Maynor podczas lunatykowania zostaje porwana przez szalejącą burzę i znika na wiele dni. Jej odnalezienie staje się lokalną sensacją, a na dziewczynkę i jej matkę spada niespodziewana sława. Z biegiem czasu Arden za wszelką cenę pragnie odciąć się od traumatycznych wydarzeń i zacząć od nowa. Zmienia imię i wyjeżdża z miasta. W dwudziestą rocznicę jej ocalenia wspomnienia wracają ze zdwojoną siłą. Media rozpisują się o sprawie, a kobieta znów czuje się obserwowana. I zaczyna lunatykować. Którejś nocy budzi się na podwórku własnego domu, a u jej stóp leżą zwłoki zamordowanego mężczyzny. Mężczyzny z jej poprzedniego życia. Megan Miranda – amerykańska pisarka, autorka thrillerów, między innymi bestsellerowego Miasteczka kłamców.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

1 osoba kupiła
38
Baby Happy. Pieluszki jednorazowe Midi, rozmiar 3 (5-9 kg), 52 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Baby Happy. Pieluszki jednorazowe Midi, rozmiar 3 (5-9 kg), 52 sztuki
Bella
Dostępny
1 szt.

Pieluszki Baby Happy w rozmiarze Midi rekomendowane są dla niemowląt o wadze od 5 do 9 kg Wraz z rozwojem dziecka zmienia się jego pieluszka. Midi pozwala Twojemu maluchowi swobodnie się rozwijać i poznawać świat. Ruchliwość dziecka w tym okresie życia jest przyczyną, dla której pieluszkę opracowano tak, aby nie krępowała codziennej aktywności malucha i nie powodowała przykrych dolegliwości związanych z otarciami naskórka. Projektując system 360° comfort system, w pierwszej kolejności postawiono na wygodę i bezpieczeństwo Twojego maluszka. Zastosowanie włókniny Quick Dry umożliwia maksymalne przyspieszenie rozprowadzania wilgoci dla poczucia suchości Twojej Pociechy. System elastyczny w pieluszce – Flexi Fit, tj. szeroki ściągacz taliowy wraz z szerokimi elastycznymi rzepami, zapewnia maksymalną swobodę ruchu Twojemu Maluszkowi. Z kolei anatomiczny wkład chłonny odpowiada za idealne dopasowanie pieluszki w części krokowej. Aby zapewnić skórze dziecka dostęp świeżego powietrza, we wszystkich naszych pieluszkach zastosowano technologię Air Flow, która minimalizuje ryzyko podrażnień i odparzeń.

65,90 zł
42,84 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 23,06 zł

1 osoba kupiła
39
Real. Tom 4. Rogue - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Real. Tom 4. Rogue
Dostępny
120 szt.

Seria, na punkcie której oszalały czytelniczki na całym świecie. Real rozgrzewało, Mine ekscytowało, Remy podniecał. Pora na tom czwarty – równie gorące, równie emocjonujące i równie doskonałe Rogue. Czy dasz się uwieść tej historii? On twierdzi, że nie oznacza dla niej niczego dobrego. Ona nienawidzi myśli, że on może mieć rację. Brooke Dumas odnalazła swojego Remingtona Tate’a w historii pod tytułem REAL. Teraz nadeszła kolej, by jej najlepsza przyjaciółka, Melanie, spotkała mężczyznę, dzięki któremu zaśpiewa jej serce. Po latach poszukiwań, pewnej nocy w deszczu, silny i tajemniczy Greyson King przychodzi jej na pomoc. Śmiały, może być takim kochankiem, przyjacielem i obrońcą, jakiego szukała. Kiedy się kochają, wymawia jej imię tak, jakby to coś znaczyło. Jakby ona coś znaczyła – a to wszystko, o czym w życiu marzyła. Jednak Greyson znika na całe dni, bez jednego słowa wyjaśnienia, a kiedy się pojawia, mówi, że jedynie ją skrzywdzi. Lecz gdy go przy niej nie ma, jej serce cierpi jeszcze bardziej. Wtedy Melanie odkrywa mroczny świat, który Greyson tak bardzo starał się przed nią ukryć, i zaczyna podejrzewać, że ich nieoczekiwane spotkanie wcale nie musiało być dziełem przypadku. Wplątana w wir uczuć, Melanie nie ma nikogo, kto mógłby uchronić ją przed upadkiem… prócz mężczyzny, od którego powinna uciekać.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
40
Sugar, You rascal! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sugar, You rascal!
Dostępny
166 szt.

Sugar, You rascal! to anglozjęzyczna wersja bestsellerowej książki autorstwa Waldemara Cichonia – Cukierku, Ty łobuzie! Historia małego, niesfornego kotka, który trafia do pewnej rodziny i wywraca jej życie do góry nogami, zdążyła już podbić serca najmłodszych Czytelników. Książka, którą jej Autor, Waldemar Cichoń, napisał, jak sam przyznaje, „przez zupełny przypadek”, doczekała się już kilkunastu wydań, zyskała status jednej z najczęściej kupowanych pozycji literatury dziecięcej w Polsce (ponad 500 tys. sprzedanych egzemplarzy!), trafiła na listę lektur szkolnych Ministerstwa Edukacji Narodowej (klasy I–III) i zapoczątkowała liczącą 10 części serię z przygodami najbardziej niezwykłego czworonoga na świecie. Teraz będą mogli ją poznać także anglojęzyczni Czytelnicy. Autorem tłumaczenia jest Jakub Morawa, natomiast o jego korektę i dostosowanie do wymogów zadbał Michael Doherty. Tak jak w polskim pierwowzorze, szata graficzna Sugar, You rascal! to dzieło łódzkiego grafika i ilustratora, Dariusza Wanata. Książka, dzięki prostemu językowi, może być również materiałem wspomagającym polskich uczniów w nauce języka angielskiego.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

41
Rok dobrych myśli. Kalendarz 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok dobrych myśli. Kalendarz 2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.17

Jeszcze jeden rok dobrych myśli! Tym razem pod znakiem szczęśliwego słonia, który jest symbolem potęgi, mądrości i łagodności. Kalendarz na 2022 rok – bardzo kolorowy, bardzo pozytywny i jeszcze bogatszy. 365 stron i 365 dobrych myśli, rysunki, przepisy kulinarne, a także – po raz pierwszy w tym roku – fragmenty książek do poczytania, żółte kartki oraz afrykańskie przysłowia: • Nawet największy deszcz, który zmoczy skórę lamparta, nie zmyje z niego cętek. • Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały, żeby dokonać zmiany w świecie, spróbuj spędzić noc w jednym pokoju z moskitem. • Nie mów dziecku, żeby nie dotykało gorącej lampy. Lampa sama mu to powie. • Stojąca mrówka zrobi o wiele więcej niż leżący słoń.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

42
Maleńka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maleńka
Dostępny
1036 szt.

Tom czternastu wysmakowanych opowiadań Janusza Majewskiego. Część pierwsza oddaje hołd Brunonowi Schulzowi. To trzy historie związane z wielkim pisarzem, ale całkowicie fikcyjne: Ławeczka w Truskawcu mówi o spotkaniu z maturzystką, które przerywa wybuch wojny, Psalm Murmurando to obraz alegoryczny o Holokauście, a Operacja Masada jest gatunkowo nawiązującą do szpiegowskich filmów akcji relacją o poszukiwaniu podziemnego schronu, który był autentycznym projektem Schulza, ale nigdy niezrealizowanym. Ta część jest w tonacji moll. Druga to jedenaście rozmaitych opowiadań, z których każdemu można przypisać jeden z powyższych epitetów, a jednocześnie każde zawiera prawie wszystkie wymienione cechy. Wszystkie przesyca humor: czasem naprawdę czarny, czasem wręcz cyniczny, innym razem liryczny. Łączy je ironia i dystans autora do historii. I jeszcze jedno: seks. Opisywany obrazowo i zmysłowo, bywa, że drastycznie, ale nigdy wulgarnie. Ta część tomu jest w tonacji dur. Janusz Majewski po raz kolejny zgłębia to, co w człowieku najciekawsze: różnorodność jego losów i niepowtarzalność jednostki. To próba zbadania tajemnic ludzkiej duszy, opisana językiem bogatym i precyzyjnym. Zbiorem Maleńka Janusz Majewski wchodzi w dziewięćdziesiąty rok życia. Janusz Majewski (ur. 1931) – lwowiak, pisarz, scenarzysta, reżyser wielu kultowych filmów, takich jak: „Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię” (1969), „Zazdrość i medycyna” (1973), „Zaklęte rewiry” (1975), „Lekcja martwego języka” (1979), serialu „Królowa Bona” (1980), „C.K. Dezerterzy” (1985) czy ostatnio nagrodzonych Srebrnymi Lwami „Excentryków” (2015) i „Czarnego mercedesa” (2019). Odznaczony Krzyżami Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, uhonorowany nagrodami „Orła” i Platynowymi Lwami w kategorii „Za Osiągnięcia Życia” i Złotym Medalem Gloria Artis. W 2011 odsłonił swoją gwiazdę w Alei Gwiazd na ulicy Piotrowskiej w Łodzi. Autor książek: Retrospektywka, Ostatni klaps, Po sezonie, Siedlisko, Zima w Siedlisku, Mała matura, Ekshibicjonista, Glacier Express 9.15., Czarny mercedes, Ryk kamiennego lwa.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

43
Naturalna. Ziołowe wsparcie na każdy dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalna. Ziołowe wsparcie na każdy dzień
Dostępny
15 szt.

Ziołowa medycyna dla twojego zdrowia i piękna! Wykorzystaj moc roślin dla zdrowia i urody. Stwórz proste mieszanki przypraw i ziół, dzięki którym twoje życie odzyska naturalny rytm. Koktajl na bazie olejku konopnego pomoże ci pokonać PMS, a napój z ananasa uszczęśliwi jelita. Zioła ochronią cię przed infekcjami, wyregulują hormony i zregenerują twój organizm. Zaopiekuj się sobą od zaraz! Dr Leslie Korn, zielarka i klinicystka, łączy osiągnięcia nauki z rdzenną mądrością kobiet i wiedzą o roślinach. W tej książce znajdziesz: • proste przepisy na koktajle, napoje i napary z użyciem ziół oraz przypraw, • receptury na naturalne pastylki i syropy wzmacniające odporność, • domowe kosmetyki: balsamy, płyny do kąpieli, odświeżacze powietrza. „Praktyczny, wszechstronny przewodnik, jak wykorzystać zioła, rdzenną mądrość kobiet i sekrety kuchni, by odzyskać energię duchową i radość życia”. – dr Kelly Brogan, autorka bestsellerowej Prawdy o kobiecej depresji „Autorka umiejętnie równoważy swoją encyklopedyczną wiedzę o zdrowiu i lekach z głębokim szacunkiem do wszystkich istot. Lektura obowiązkowa dla kobiet szukających naturalnej drogi do zdrowia”. – dr James Lake, członek American Psychiatric Association Caucus on Complementary and Integrative Medicine

52,99 zł
40,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,19 zł

44
Wojny wikingów. Tom 13. Pan wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny wikingów. Tom 13. Pan wojny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Trzynasty tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella, na podstawie której BBC realizuje serial „Upadek królestwa”. Wspaniałe zakończenie opowieści o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Uhtred dość się w życiu nawojował. Teraz pragnie cieszyć się czasem, który mu pozostał: słuchać szumu fal obmywających plażę w Bebbanburgu, westchnień wiatru i pokrzykiwań mew. Jednak nieubłagany los po raz kolejny z niego drwi. Król Aethelstan wkracza do Northumbrii - mimo że przysiągł Uhtredowi, że tego nie zrobi, póki ten żyje. Szkocki król Konstantyn także zrobi wszystko, by ją podbić. Uhtred znów musi gotować się do walki... „Jak Gra o tron, ale prawdziwa”. – The Observer „Bernard Cornwell tworzy najlepsze sceny batalistyczne spośród wszystkich pisarzy, których czytałem”. – George R.R. Martin

54,99 zł
42,34 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

45
Na samą myśl o tobie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na samą myśl o tobie
Dostępny
372 szt.

Na samą myśl o tej historii zrobi ci się gorąco… Solène Marchand jest trzydziestodziewięcioletnią właścicielką galerii sztuki, rozwódką i matką nastoletniej Isabelle. Gdy Isabelle spełnia swoje największe marzenie - idzie na koncert ukochanego zespołu i spotyka się z muzykami - Solène nie spodziewa się, że ta noc odmieni również jej życie. Za kulisami poznaje sławnego Hayesa Campbella, który oszałamia urodą, pewnością siebie i talentem. Jest wszystkim, o czym Solène marzy w najskrytszych fantazjach i… jest od niej dziewiętnaście lat młodszy. Kobieta próbuje mu się oprzeć, ale zwycięża elektryzujące przyciąganie. To szaleństwo, a Hayes sprawia, że warto dać mu się ponieść. W Nowym Jorku, Buenos Aires, Paryżu, na Lazurowym Wybrzeżu... w świecie blichtru rozwija się ich płomienny romans, a Solène na nowo odkrywa swoją seksualność i zmysłowość. Gdy romans zostaje ujawniony i staje się medialną sensacją, Solène musi zdecydować, czy związek, w którym odnalazła siebie, jest wart tego, by zupełnie się w nim zatracić - choć serce podpowiada jej, że już bezpowrotnie zatraciła się w Hayesie… I ty również to zrobisz. Wsłuchaj się w głos swoich pragnień i daj się ponieść historii, o której kobiety na całym świecie nie mogą przestać rozmawiać! Podziel się nią z przyjaciółką i podaruj jej wieczór z Hayesem Campbellem - bo każda kobieta zasługuje na to, by spełniać swoje najskrytsze fantazje.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

46
Obsesja. Wyprawa autora "Mindhuntera" w świat drapieżców seksualnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obsesja. Wyprawa autora "Mindhuntera" w świat drapieżców seksualnych
Dostępny
163 szt.

Na co dzień wydają się zwykłymi ludźmi, którzy prowadzą normalne życie. Choć są potworami, wcale nie zachowują się jak potwory. Nie dostrzegamy trawiącej ich obsesji polowania na bezbronnych. Dlatego są tacy groźni. Jeśli chcemy z nimi wygrać, musimy zagrać w ich grę. Legendarny profiler FBI John Douglas opowiada o śledztwach, których celem było powstrzymanie drapieżców seksualnych: stalkerów, gwałcicieli i morderców. Trzy kluczowe słowa dotyczące każdego z nich to manipulacja, dominacja i kontrola. To na tych aspektach skupiają się profilerzy, którzy próbują zajrzeć do umysłów zwyrodnialców i przewidzieć ich następny ruch. Bo przecież każda próba schwytania drapieżcy seksualnego staje się grą – najważniejszą rzeczą w jego życiu. A żeby wygrać z kimś owładniętym obsesją, samemu trzeba jej ulec. Dobrze wiedzą to też ofiary, które przeżyły i ich najbliżsi, obsesyjnie walczący o sprawiedliwość i odzyskanie spokoju. To książka o prawdziwej obsesji – obsesji drapieżców polujących na swoje ofiary i obsesji tych, którzy poświęcili swoje życie, aby ich powstrzymać. John Douglas – legendarny profiler FBI. Na podstawie jego książek powstał serial Netflixa „Mindhunter”.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

47
Ludzie z Miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie z Miasta
Dostępny
141 szt.

Mafijna egzekucja, wielkie interesy i korupcja… Czy glina z przeszłością rozbije lokalny układ? Lata dziewięćdziesiąte. W Mieście dochodzi do szokującej zbrodni. Ofiara to Tomasz Riehlke, jeden z dyrektorów agencji ubezpieczeniowej. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Andrzej Kostrzewa. Wkrótce orientuje się, że uczestniczy w grze, w której stawką może być jego życie... Co łączy tę sprawę z zabójstwem sprzed lat, prawnikiem z Chicago i policyjnym tajniakiem? Pewne tropy wiodą do lokalnych gangsterów, inne do mafii pruszkowskiej, a jeszcze inne – do dowództwa policji. Kryminał Macieja Czerniaka to trzymająca w napięciu podróż do początków III RP, kiedy cinkciarze i bandyci stawali się biznesmenami, wchodzili do polityki albo zakładali przestępcze organizacje. Tak rodził się układ… Maciej Czerniak – dziennikarz„Gazety Pomorskiej”zajmujący się tematyką kryminalną. Współpracuje z magazynami „Detektyw” i „Reporter”. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Pierwsze dziennikarskie kroki stawiał w telewizji jako autor i współautor kilku miniatur dokumentalnych. Wielbiciel twórczości Stephena Kinga, Mario Puzo i Johna Grishama. Uważny obserwator rzeczywistości.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

48
Testify, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testify, CD
BIG CITY, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

1.The Rush 2.Dark Rider 3.Testify 4.I Will Fall 5.Running Away 6.Conception 7.Winds of the Road ] 8.Heart's Like a Lion 9.Graveyard Love 10.How Dark Does It Get

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

49
Twenty-Three, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twenty-Three, CD
Rian, Mystic Production
Dostępny
13 szt.

1.Stop 2.In the Dark 3.Where Do We Run 4.Twenty-Three 5.For Your Heart 6.We Belong 7.My Ocean 8.Body and Soul 9.The Passenger 10.Stranger to Me 11.Your Beauty

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

50
Cocked And Loaded Live, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cocked And Loaded Live, CD
Guns L.A., Mystic Production
Dostępny
13 szt.

1.Slap in the Face (Live) 2.Rip and Tear (Live) 3.Sleazy Come Easy Go (Live) 4.Never Enough (Live) 5.Malaria (Live) 6.The Ballad of Jayne (Live) 7.Magdalaine (Live) 8.Give a Little (Live) 9.Speed (Live) [Explicit] 10.17 Crash (Live) 11.Showdown (Riot on Sunset) (Live) 12.Wheels of Fire (Live) 13.I Wanna Be Your Man (Fade Out) (Live)

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

51
V, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
V, CD
HEAVEN & EARTH, Mystic Production
Dostępny
16 szt.

1.Drive 2.Beautiful 3.Never Dream of Dying 4.Ship of Fools 5.Poverty 6.Flim Flam Man 7.One in a Million Men 8.Little Black Dress 9.Big Money Little Man 10.Running from the Shadows 11.Nothing to Me 12.At the End of the Day

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

52
Changes, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Changes, CD
HITCHCOCK, TOBY, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

1.Forward 2.Before I Met You 3.Changes 4.Tonight Again 5.Garden of Eden 6.Don't Say Goodbye 7..Say No More 8.Run Away Again (From Love) 9.Two Hearts on the Run 10.On the Edge of Falling 11.Losing You

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

53
The Reckoning, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Reckoning, CD
LAURENNE LOUHIMO, Mystic Production
Dostępny
10 szt.

1.Time to Kill the Night 2.The Reckoning 3.Tongue of Dirt 4.Striking Like a Thunder 5.Bitch Fire [Explicit] 6.Hurricane Love 7.To the Wall 8.Viper's Kiss 9.Walk Through Fire 10.Dancers of Truth

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

54
Heart, Mind And Soul, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heart, Mind And Soul, CD
Hardline, Mystic Production
Dostępny
13 szt.

Hardline ewoluowało od bycia wschodzącą sensacją Sunset Strip z udziałem braci Johnny'ego (wokal) i Joey'a (gitara) Gioeli przez pewnego rodzaju supergrupę, w skład której wchodzą byli członkowie Bad English, Neal Schon i Deen Castronovo, aż w końcu stali się zespołem prezentującym niesamowite talenty. Wspaniały piosenkarz Johnny Gioeli, producent i pisarz piosenek Alessandro Del Vecchio („Revolution Saints”, „Jorn” itp.), gitarzysta Mario Percudani oraz sekcja rytmiczna składająca się z basistki Anny Portalupi i perkusisty Marco Di Salvia – to, co naprawdę czyni Hardline wyjątkowym, to to, jak dobrze ich wyjątkowe i różne talenty łączą się, tworząc spektakularną całość. „Heart, Mind And Soul” to po prostu album, którego nie można przegapić, jeśli kocha się melodyjny hard rock. Czego innego można oczekiwać od nowego albumu Hardline? To w końcu mistrzowie gatunku. Lista utworów: 1. Fuel to the Fire 2. Surrender 3. If I Could I Would 4. Like That 5. Heavenly 6. Waiting for Your Fall 7. The Curse 8. Heartless 9. Searching for Grace 10. 80's Moment 11. We Belong

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

55
Skygazer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skygazer, CD
Resurrection Kings, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

1.Skygazer 2.World's on Fire 3.Tears 4.Fight Against Our Pride 5.Angry Demons 6.Savior of Souls 7.Don't Blame Our Love 8.Is This the End 9.Troubled Soul 10.Set Me on Fire 11.Calling All Angels

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

56
Stain In The Sea, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stain In The Sea, CD
INNER STREAM, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

1.Massive Drain 2.Fair War 3.Hunt You 4.Aftermath 5.Dance with Shades 6.Drown Me 7.If You Dare 8.Stain the Sea 9.The Bridge 10.Last Drink 11.Real

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

57
Mistrzowski umysł. Mój tata to geniusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,00 zł
55,80 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,20 zł

58
Samochody świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochody świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Ta publikacja przypadnie do gustu wszystkim pasjonatom motoryzacji. Zostały w niej zaprezentowane najciekawsze samochody z całego świata. Zachwycą Was wspaniałe fotografie, ukazujące sylwetki nadwozia oraz szczegóły wnętrza, a bardziej dociekliwych usatysfakcjonują dokładne opisy, z których można dowiedzieć się wiele na temat danych technicznych i osiągów poszczególnych aut. Wśród samochodów świata z pewnością znajdziecie swój wymarzony model.

39,99 zł
30,39 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

59
Motocykle świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motocykle świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Z każdym rokiem rynek motocyklowy staje się coraz bardziej urozmaicony. Producenci prześcigają się w pomysłach dotyczących zarówno kwestii technologicznych, jak i wizualnych. Dlatego poza zmodernizowanymi wersjami klasycznych modeli, takich marek jak Harley-Davidson czy Triumph, i sportowymi motocyklami produkowanymi np. przez Hondę czy Kawasaki ciągle pojawiają się maszyny, które zaskakują nieszablonowymi rozwiązaniami. Należy do nich m.in. Yamaha Tricity 155, wyróżniająca się dwoma przednimi kołami. Publikacja zawiera rzetelne opisy ponad dwustu pojazdów, uwzględniające ich walory użytkowe, dane techniczne oraz osiągi. Szczególną zaletę książki stanowią zdjęcia, dzięki którym można dostrzec różnice pomiędzy poszczególnymi modelami i wybrać motocykl w pełni odpowiadający naszym potrzebom.

39,99 zł
30,39 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

60
O utracie. Szkice filozoficzne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O utracie. Szkice filozoficzne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

„Teksty Zygmunta Pucko dotykają społecznego tabu, jakim jest utrata i związane z nią cierpienie. Wobec rzeczywistości intelektualnego i indoktrynalnego bełkotu słowa zawarte w monografii O utracie stanowią jej przeciwwagę, ukazując istotę rzetelnej nauki i analizy. Pomimo swojej delikatności i poetyczności w formie przekazu mają moc pioruna, bo stojąc naprzeciw rozkrzyczanych, pełnych banałów i propagandy sloganów, są piorunem ciszy i spokoju.” – z recenzji prof. dr. hab. Józefa Binnebesela „Od strony tematyki i dyscyplin badawczych jest to książka interdyscyplinarna, co szczególnie pasuje do poszukiwań na styku filozofii oraz nauk o zdrowiu. Fenomenologia i filozofia egzystencji sąsiadują tu z filozofią medycyny, a filozofia moralna z etyką medyczną i bioetyką. Pojawiają się też odwołania do takich nauk szczegółowych jak psychiatria, psychologia i socjologia. Książka jest owocem wielokrotnie powtarzanego »kołowania myśli« nad danym zagadnieniem, pojęciem, tekstem, fragmentem świata. Jest – innymi słowy – owocem rozlicznych niespiesznych medytacji i do takiego czytania zachęca. Wymaga więc od czytelnika »uważności«, zwolnienia tempa, refleksji i autorefleksji; idzie niejako pod prąd silnej obecnie tendencji kulturowej preferującej tempo, obrazkowość, powierzchowność. Krąg odbiorców tej pracy może więc być bardzo szeroki i obejmować wszystkich, których interesują zasadnicze pytania filozoficzne i problemy egzystencjalne związane ze śmiercią, żałobą, filozofią medycyny czy ekologią. W szczególności książka ta może być pomocą dydaktyczną dla studentów kierunków humanistycznych oraz nauk o zdrowiu.” – z recenzji dr. hab. Jacka Breczki Zygmunt Pucko – dr hab., filozof, pracuje w Zakładzie Filozofii i Bioetyki Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM. Etyk, filozof medycyny, tanatolog. Autor kilku książek, między innymi: O wartościach w sztuce leczenia (2002), Zrozumieć utratę. Magna quaestio w obliczu żałoby (2011), Idea troski w pielęgniarstwie inspirowana myślą filozoficzną (2014), Wybrane motywy pielęgniarki w literaturze. Szkice filozoficzne (2016). Pomysłodawca i samodzielny realizator kilku naukowych projektów, takich jak „Fenomen cierpienia i bólu w perspektywie transkulturowej”, „Filozofia mowy i jej terapeutyczne implikacje” oraz „Etyka troski w opiece paliatywnej i o umierających”. Admirator niezależnej myśli, wielbiciel koni, miłośnik ciekawych książek oraz piękna natury.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

61
Klocki Sluban 212el. GAZELO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Sluban 212el. GAZELO
GAZELO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

45,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

62
Zestaw kredy chodnikowej z uchwytami, 20 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kredy chodnikowej z uchwytami, 20 elementów
Mega Creative, 20
Dostępny
115 szt.

Gruba kreda w 4 kolorach do pisania po chodniku z akcesoriami zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu Pozwala rozwijać umiejętności plastyczne od najmłodszych lat. Zawartość zestawu: • 4 x gruba kreda chodnikowa, • 8 x duży uchwyt ułatwiający rysowanie, • 4 x chuda kreda chodnikowa, • 4 x uchwyt ułatwiający rysowanie chudą kredą. Wymiary opakowania: 43.0 x 43.0 x 5.0 cm

56,90 zł
42,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,22 zł

63
Kreda do malowania z akcesoriami, 3 kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreda do malowania z akcesoriami, 3 kolory
Mega Creative, 3 sztuki
Dostępny
576 szt.

Gruba kreda w 3 kolorach do pisania po chodniku z akcesoriami zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu! Pozwoli rozwinąć umiejętności plastyczne od najmłodszych lat. Wymiary opakowania: 15.0 x 21.0 x 4.0 cm

9,43 zł
7,99 zł

Rabat 15,3%
oszczędzasz 1,44 zł

64
Kreda do malowania z akcesoriami, 2 kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreda do malowania z akcesoriami, 2 kolory
Mega Creative, 2
Dostępny
496 szt.

Gruba kreda w 2 kolorach do pisania po chodniku z akcesoriami zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu! Pozwoli rozwinąć umiejętności plastyczne od najmłodszych lat. Wymiary opakowania: 14.0 x 27.0 x 3.0 cm

10,55 zł
7,99 zł

Rabat 24,3%
oszczędzasz 2,56 zł

65
Zestaw Kości Ziemski Kucyk Pegaz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Kości Ziemski Kucyk Pegaz
Black Monk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

31,90 zł
28,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

66
Zestaw Ziemski Kucyk do gry Equestria Puść Wodze Fantazji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Ziemski Kucyk do gry Equestria Puść Wodze Fantazji
Black Monk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

31,90 zł
28,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

67
Gra Tajemnice Pętli Zestaw Startowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
109,90 zł
98,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,99 zł

68
Gra Zew Cthulhu Wrota Ciemności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
149,90 zł
134,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,99 zł

69
Gloria victis (lektura z opracowaniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gloria victis (lektura z opracowaniem)
Dostępny
133 szt.

Nowela jest hołdem złożonym przez pisarkę uczestnikom powstania styczniowego. W tym utworze Orzeszkowa idealizuje i heroizuje wojowników. Postacie żołnierzy zostały skonstruowane na wzór bohaterskich wojowników starożytności, a także postaci biblijnych i mitologicznych. Powstańcy jawią się czytelnikowi jako wielcy mężowie, heroiczni w swym patriotyzmie, poczuciu obowiązku i chęci złożenia ofiary z życia za ojczyznę. Gloria victis podejmuje również wątek przyjaźni i oddania względem drugiego człowieka oraz jest marzeniem o wolności ojczyzny i obywateli. Eliza Orzeszkowa (1841-1910) – powieściopisarka, nowelistka, publicystka, działaczka polityczna i społeczna; młodo wyszła za mąż i zajęła się działalnością dobroczynno-oświatową i samokształceniem. Zadebiutowała opowiadaniem Obrazek z lat głodowych (1866 r.). Dwukrotnie nominowana była do literackiej Nagrody Nobla. Największą popularność przyniosła jej powieść Nad Niemnem (1888 r.). Napisała ponadto m.in. powieści: Pan Graba (1872 r.), Marta (1873 r.), Cham (1888 r.), nowele: Panna Antonina (1888 r.), Gloria victis (1910 r.).

10,40 zł
7,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 2,41 zł

1 osoba kupiła
70
Pszczółka Maja. Zeszyt 1. Malowanki - zgadywanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczółka Maja. Zeszyt 1. Malowanki - zgadywanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.16

Skomplikowane labirynty, kolorowanki i łamigłówki - Maja i jej przyjaciele z łąki zapraszają dzieci powyżej czwartego roku życia do wspólnego malowania, myślenia i naklejania. W środku 20 naklejek z pszczółką Mają i jej przyjaciółmi! Na podstawie książek Waldemara Bonselsa: "Pszczółka Maja" i "Boży ludek".

3,00 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

71
Pszczółka Maja. Zeszyt 2. Malowanki - zgadywanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczółka Maja. Zeszyt 2. Malowanki - zgadywanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.19

Skomplikowane labirynty, kolorowanki i łamigłówki - Maja i jej przyjaciele z łąki zapraszają dzieci powyżej czwartego roku życia do wspólnego malowania, myślenia i naklejania. W środku 20 naklejek z pszczółką Mają i jej przyjaciółmi! Na podstawie książek Waldemara Bonselsa: "Pszczółka Maja" i "Boży ludek".

3,00 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

72
Lola. Kolorowanka. Mała dziewczynka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lola. Kolorowanka. Mała dziewczynka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Razem z małą Lolą zaopiekuj się lalką i zabierz ją na spacer. Obejrzyj obrazki i przeczytaj książeczkę z rodzicami a potem pokoloruj obrazki. Cykl czarujących książeczek dla dziewczynek w bajecznie kolorowej scenerii z modeliny. W serii: `Lisa. Kolorowanka`, `Lola. Kolorowanka`.

2,99 zł
Powiadomienie
73
Kolory. Kolorowanka dla maluchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolory. Kolorowanka dla maluchów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.10

Dzięki zabawie z tą książeczką, najmłodsi czytelnicy maja okazję poznać kolory i nauczyć się je rozpoznawać. Proste do pokolorowania rysunki jak również obrazek-wzór z pewnością sprawią, że książeczka będzie pretekstem do wesołej nauki i rozwijania zdolności manualnych. W serii Kolorowanki dla maluchów: Kolory, Małe stworzonka, Wieś, Dzikie zwierzęta.

3,00 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

74
Baby Happy. Chusteczki nasączone, jedwab i bawełna, 64 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Chusteczki nasączone, jedwab i bawełna, 64 sztuki
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.14

Chusteczki Baby Happy zawierają proteiny jedwabiu oraz wyciąg z bawełny. Oczyszczają, pielęgnują i wpływają kojąco i ochronnie na skórę dziecka. Zawierają neutralne dla skóry pH 5,5.

6,50 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,8%
oszczędzasz 0,51 zł

75
Smoczek uspokajający Clear Water, 0-6 miesięcy, rozmiar S, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczek uspokajający Clear Water, 0-6 miesięcy, rozmiar S, niebieski
BIBS
Niedostępny
Brak

Prostota i elegancja – czyli klasyka w stylu retro to charakterystyka duńskich smoczków BIBS. Smoczek uspokajający z interaktywną końcówką uspokajającą z kauczuku naturalnego hevea dla niemowląt od firmy BIBS. Smoczek został wykonany z organicznego kauczuku, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny. Smoczki BIBS są wytrzymałe, miękkie i elastyczne, dzięki czemu dziecko przy odpowiedniej wentylacji podczas ssania czuje, jakby ssało pierś mamy. Osłonka została wyprofilowana tak, aby nie dotykać do ust i brody maluszka, zapobiegając tym samym zaczerwienieniom, krostkom, wykwitom, wyprzeniom bakteryjnym czy poważniejszym zakażeniom skóry. Osłona dodatkowo posiada otworki, dzięki czemu maluszek łatwo oddycha trzymając smoczek w buzi. Każdy z elementów smoczka został zaprojektowany przy współpracy z neonantologami, dzięki temu uzyskano pełną ergonomię anatomiczną odpowiednią dla danego wieku rozwojowego maluszka. Smoczki uspokajające wykonane z organicznego kauczuku mogą być stosowane u dzieci od pierwszego dnia życia. Właściwości uspokajających smoczków BIBS wykonanych z organicznego kauczuku: • 100% bezpieczne, • 100% organiczne, • nie zawierają BPA 0%, • nie zawierają PVC 0%, • nie zawierają ftalanów 0%. Wymiary: • średnica końcówki: 15 mm, • średnica słupka: 10 mm, • wysokość smoczka kauczuk Hevea: 25–27 mm, • średnica tarczy: 45 mm. Instrukcja użytkowania: • Przed pierwszym użyciem należy umyć produkt, a następnie zalać wrzątkiem na 5 min, po czym wyciągnąć i pozostawić do wystudzenia. • Przed każdym użyciem należy umyć smoczek w wodzie z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. • Produkt nie nadaje się do mycia w zmywarce. • Produkt nie nadaje się do sterylizacji w mikrofalówce. • Smoczek należy wymieniać co 30 (intensywne użytkowanie) do 60 dni (okazjonalne użytkowanie) ze względów bezpieczeństwa i higieny.

19,99 zł
Powiadomienie
76
Kalendarz rodzinny 2021/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz rodzinny 2021/2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.29

Wygodny kalendarz i planner roczny umożliwia nanoszenie wydarzeń szkolnych/rodzinnych w widoku miesięcznym. Kalendarz obejmuje zakres dat roku szkolnego, rozpoczyna się od września, a kończy na sierpniu roku następnego, co pozwala uprościć organizację wydarzeń związanych z zajęciami szkolnymi. Wyróżniające cechy Kalendarza Rodzinnego: • korpus (plecki) wykonany ze sztywnego kartonu z zaokrąglonymi rogami i wygodnym miejscem na długopis; • kalendaria – 12 zrywanych kartek, każda z widokiem miesięcznym i przestrzenią do notowania dla pięciu osób; • widok całego roku (na korpusie) z numeracją tygodni pozwalający na łatwe planowanie; • nadrukowane miejsce na spersonalizowanie nad zrywanym kalendarium; • wymienny bloczek z odrywanymi karteczkami (8.4 x 11.0 cm) do notowania np. listy zakupów, nr telefonu itp.; • brązowa obwódka wokół niedzieli „N” oznacza niedziele handlowe.

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

77
Baby Happy Classic Sensitive. Chusteczki nawilżane z aloesem, 4 x 56 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy Classic Sensitive. Chusteczki nawilżane z aloesem, 4 x 56 s...
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

Chusteczki nasączone Bella Baby Happy Classic Sensitive dokładnie oczyszczają i pielęgnują delikatną skórę dziecka. Dzięki zawartości wyciągu z aloesu koją podrażnienia oraz chronią przed powstawaniem kolejnych. Nie zawierają parabenów, dzięki czemu są jeszcze delikatniejsze i bezpieczniejsze dla skóry dziecka. Posiadają naturalne pH 5,5, które zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

22,20 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,5%
oszczędzasz 3,21 zł

78
Baby Happy Classic. Chusteczki nawilżane z witaminą E, 4 x 64 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy Classic. Chusteczki nawilżane z witaminą E, 4 x 64 sztuki
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.18

Chusteczki nasączone Bella Baby Happy Classic zapewniają wygodną i skuteczną pielęgnację ciała maluszka. Chusteczki Bella Baby Happy Classic to nasączone, włókninowe chusteczki polecane do oczyszczania skóry. Skład wzbogacony o kompleks witaminy E i pielęgnującej alantoiny. Happy Classic są odpowiednio nawilżone i posiadają neutralne dla skóry pH.

22,20 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,5%
oszczędzasz 3,21 zł

79
TOMY Britains koparka JCB New Excavator 43211 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TOMY Britains koparka JCB New Excavator 43211
Tomy, Britains
Dostępny
47 szt.

Modele firmy Britains to bardzo szczegółowo odwzorowane maszyny i pojazdy. Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, metalu oraz gumy. Koparka JCB New Excavator wyznacza nowe standardy w precyzji i zwrotności. Kabina i łyżka obracają się o pełne 360 stopni, a oszklona kabina zapewnia doskonałą widoczność podczas pracy. Idealnie nadaje się od przesuwania i kruszenia kamieni po delikatne wygładzanie powierzchni piaszczystych. Replika wykonana została w skali 1:32 z zachowaniem najmniejszych szczegółów, z odlewanego ciśnieniowo metalu i precyzyjnie formowanego, wytrzymałego tworzywa sztucznego. Nadaje się do zabawy w domu i na zewnątrz, dla dzieci i kolekcjonerów w wieku od 3 lat. Zabawki Britains pobudzają wyobraźnię dziecka pozwalając w bezpieczny i przyjemny sposób poznawać świat. Kolor: żółty Licencja: JCB

177,28 zł
168,42 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,86 zł

80
Pojazd Służby miejskie sprzątanie ulic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Służby miejskie sprzątanie ulic
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

67,90 zł
61,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,79 zł

81
Stanisław Poniatowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisław Poniatowski
Dostępny
18 szt.

Stanisław Poniatowski cały był polityką, a wydarzenia, w których uczestniczył, nie raz i nie dwa mogły go przyprawić o śmierć gwałtowną i bolesną. Był to człowiek z awansu, któremu publicystyka i paszkwilanci zarzucali nieprawe pochodzenie, twierdząc, że matka jego była Żydówką. Stanisław Poniatowski brał udział w wojnie północnej po stronie Szwedów i znajdował się w bezpośrednim otoczeniu króla Karola XII. był więc, poprzez swój temperament i zdecydowanie, bo nie przez urodzenie i względy towarzyskie, w samym środku najważniejszych wydarzeń politycznych. Stanisław Poniatowski był człowiekiem cynicznym, podstępnym, zdecydowanym i pozbawionym złudzeń. Był także – z powodów, które są nie do końca jasne, ale Kantecki próbuje je naświetlić – bardzo potrzebny wszystkim stronom konfliktu. Kiedy zabity został jego protektor Karol XII, Poniatowski bez większych skrupułów przeszedł do obozu jego przeciwnika Augusta II. Potem jednak znowu wystąpił po stronie zwolenników Stanisława Leszczyńskiego. Czy czynił to wszystko wyłącznie dla pieniędzy? Nie sądzę”. Fragment

84,00 zł
60,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,52 zł

82
Relacja o państwie Polonia i prowincjach połączonych z tą koroną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relacja o państwie Polonia i prowincjach połączonych z tą koroną
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Raport inwazyjny brytyjskiego szpiega Johna Peytona Juniora, wreszcie się ukazał. Fragmenty tekstu: „Drugim krajem Korony Polskiej jest Litwa, rozciągającym się na niewiele mniej niż 200 mil niemieckich, która ze względu na różne apanaże przyznawane młodszym braciom książęcej rodziny jest nazywana Wielkim Księstwem. [...]. Ma ona sławne rzeki do odbierania i wysyłania zagranicznych i rodzimych towarów, takie jak Wołga, która wypływa niedaleko granic Litwy, przepływa przez Moskowię i dalej do morza Kaspijskiego. Dźwina, mająca po obu stronach liczne żeglowne rzeki, wpada do Morza Bałtyckiego. Niemen, powiększony przez różne wody, wpływa w Zatoce Kurlandzkiej do tego samego morza. Berezyna wpada do Dniepru. Daje to taką możliwość handlu i bogacenia się, jaką rzadko można spotkać w kraju śródziemnym [niemającym wybrzeży morskich]. Do Lepela, którego wody mieszają się z Ułą, z których oboje są żeglownymi i połączonymi przez Dźwinę z Morzem Bałtyckim, jest 5000 kroków od Berezyny, również żeglownej, wpadającej do Dniepru i dalej do Morza Czarnego, gdzie handel wschodni może łatwo być połączony z północnym i zachodnim. Jest on hamowany tylko przez Moskwicinów i Tatarów, którzy, granicząc ze sobą na Dnieprze, czynią go niepewnym. Handel ten wzrósłby, gdyby Polacy mogli stać się panami Dniepru, jak to uczynili na Dźwinie, lub gdyby te barbarzyńskie narody mogły pojąć korzyści pokoju i handlu, które mogliby zbierać, nakładając cła na niego i zabezpieczając nawigację przez ustalenie warunków”.

90,00 zł
64,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,20 zł

83
Księga wójtowska miasta Jarocina. Zapiski z lat 1571-1611 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Księga wójtowska miasta Jarocina. Zapiski z lat 1571-1611
Dostępny
1 szt.

Prezentowana publikacja to edycja źródłowa najstarszej zachowanej do dziś księgi miejskiej dotyczącej miasta Jarocina (lata 1571–1611), która jest obecnie przechowywana w zbiorach Biblioteki Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Edycja księgi wójtowskiej przynosi cenny materiał do historii miasta Jarocina i najbliższej okolicy. W łatwy sposób można zapoznać się z panującą w mieście obyczajowość, stosunkami i rodzinnymi (przykłady miłości małżeńskiej, relacji rodziców z dziećmi), zasięg geograficzny utrzymywanych kontaktów przez mieszkańców Jarocina, a także uzyskać informacje o kulturze materialnej (używane przedmioty, noszone ubrania, wystrój mieszkania). Poznajemy także zapisy licznych testamentów, które zostały wpisane do księgi. Edycja źródłowa została zaopatrzona ponadto we wstęp, indeks nazw osobowych i geograficznych, indeks rzeczowy oraz słowniczek trudniejszych terminów.

30,90 zł
17,00 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,90 zł

84
Papier toaletowy dla dzieci No1 Kids (52 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier toaletowy dla dzieci No1 Kids (52 sztuki)
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.26

Papier Bella No1 Kids to nawilżany papier toaletowy dla dzieci w postaci biodegradowalnych chusteczek, które można spłukiwać w toalecie. W higieniczny sposób pozwala oczyścić skórę, nadając jej jednocześnie uczucie świeżości i czystości. Specjalnie dobrane składniki zapewniają delikatnej skórze dziecka odpowiednie nawilżenie. Szczegóły: • ekstrakt z nagietka i allantoiny działa kojąco, łagodzi podrażnienia, wspomaga procesy regeneracji i odbudowy naskórka, • formuła łagodna dla skóry – nie zawiera alkoholu, • neutralne ph – odpowiednie dla okolic intymnych, • może być spłukiwany w toalecie, • do codziennego użytku. Sposób użycia: stosować jak klasyczny papier toaletowy. Po zastosowaniu zużyty papier wyrzucić do toalety i spłukać. Następnie zamknąć dokładnie opakowanie.

6,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

85
Papier toaletowy No1, nawilżany (60 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier toaletowy No1, nawilżany (60 sztuk)
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Papier Bella No1 to nawilżany papier toaletowy w postaci biodegradowalnych chusteczek, które można spłukiwać w toalecie. W higieniczny sposób pozwala oczyścić skórę, nadając jej jednocześnie uczucie świeżości i czystości. Specjalnie dobrane składniki delikatnie pielęgnują i zapobiegają podrażnieniom okolic intymnych. Nasączony papier Bella No1 używany w połączeniu z klasycznym papierem toaletowym Bella No1 zapewniają poczucie komfortu w codziennej higienie. Szczegóły: • skutecznie oczyszcza i odświeża skórę okolic intymnych, • zawiera ekstrakt z bawełny i jedwabiu o właściwościach pielęgnacyjnych, • ma delikatny, przyjemny zapach, • łagodna dla skóry formuła – nie zawiera alkoholu, • neutralne ph – odpowiednie dla miejsc intymnych, • biodegradowalny – może być spłukiwany w toalecie, • do codziennego użytku dla całej rodziny, także dla dzieci. Sposób użycia: stosować jak klasyczny papier toaletowy. Po zastosowaniu zużyty papier wyrzucić do toalety i spłukać. Następnie zamknąć dokładnie opakowanie.

9,49 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,3%
oszczędzasz 0,50 zł

86
Chusteczki higieniczne Bella No1 (150 sztuk), cytrynowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chusteczki higieniczne Bella No1 (150 sztuk), cytrynowe
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

Chusteczki wykonane są z bardzo miękkiej i delikatnej bibuły. Mają orzeźwiający zapach cytryny. Szczegóły: • szerokie zastosowanie pozwoli Ci stosować je w każdej sytuacji: w domu, w podróży, samochodzie, • dostępne w praktycznych kartonikach z perforacją łatwo odrywaną, • odświeżający zapach mięty, • pakowane w wyjątkowo praktyczne pudełka pozwalające wyciągać chusteczkę jedną za drugą. W opakowaniu znajduje się 150 sztuk.

6,40 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,41 zł

87
Chusteczki higieniczne Bella No1 (150 sztuk), miętowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chusteczki higieniczne Bella No1 (150 sztuk), miętowe
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.29

Chusteczki wykonane są z bardzo miękkiej i delikatnej bibuły. Mają orzeźwiający zapach mięty. Szczegóły: • szerokie zastosowanie pozwoli Ci stosować je w każdej sytuacji: w domu, w podróży, samochodzie, • dostępne w praktycznych kartonikach z perforacją łatwo odrywaną, • odświeżający zapach mięty, • pakowane w wyjątkowo praktyczne pudełka pozwalające wyciągać chusteczkę jedną za drugą. W opakowaniu znajduje się 150 sztuk.

6,40 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,41 zł

88
Chusteczki higieniczne Bella No1 (100 sztuk), cytrynowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chusteczki higieniczne Bella No1 (100 sztuk), cytrynowe
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.24

Chusteczki wykonane są z bardzo miękkiej i delikatnej bibuły. Mają orzeźwiający zapach cytryny. Szczegóły: • szerokie zastosowanie pozwoli Ci stosować je w każdej sytuacji: w domu, w podróży, samochodzie, • dostępne w praktycznych kartonikach z perforacją łatwo odrywaną, • odświeżający zapach mięty, • pakowane w wyjątkowo praktyczne pudełka pozwalające wyciągać chusteczkę jedną za drugą. W opakowaniu znajduje się 100 sztuk.

4,40 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,41 zł

89
Chusteczki higieniczne Bella No1 (100 sztuk), miętowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chusteczki higieniczne Bella No1 (100 sztuk), miętowe
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.13

Chusteczki wykonane są z bardzo miękkiej i delikatnej bibuły. Mają orzeźwiający zapach mięty. Szczegóły: • szerokie zastosowanie pozwoli Ci stosować je w każdej sytuacji: w domu, w podróży, samochodzie, • dostępne w praktycznych kartonikach z perforacją łatwo odrywaną, • odświeżający zapach mięty, • pakowane w wyjątkowo praktyczne pudełka pozwalające wyciągać chusteczkę jedną za drugą. W opakowaniu znajduje się 100 sztuk.

5,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,11 zł

90
Chusteczki uniwersalne No1 (150 sztuk), mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chusteczki uniwersalne No1 (150 sztuk), mix wzorów
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Chusteczki uniwersalne Bella No1 to miękkie, wykonane z bibuły chusteczki do oczyszczania nosa i skóry. Szczegóły: • dwuwarstwowe – nie rozrywają się tak szybko, jak inne tego typu wyroby; • miękkie i delikatne – nie podrażniają skóry; • mają praktyczne i eleganckie opakowanie. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

12,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,7%
oszczędzasz 1,00 zł

91
Baby Happy. Pieluszki jednorazowe Maxi plus, rozmiar 4+ (9-20 kg), 62 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Pieluszki jednorazowe Maxi plus, rozmiar 4+ (9-20 kg), 62 ...
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Pieluszki Baby Happy w rozmiarze Maxi+ przeznaczone są dla dzieci o wadze od 9 do 20 kg. Nowoczesna konstrukcja zapewnia doskonałą chłonność i wysoki komfort użytkowania pieluszki. Projektując 360° comfort system, w pierwszej kolejności postawiono na wygodę i bezpieczeństwo Twojego maluszka. System elastyczny w pieluszce – Flexi Fit, tj. szeroki ściągacz taliowy wraz z szerokimi elastycznymi rzepami – zapewnia maksymalną swobodę ruchu Twojemu Maluszkowi. Z kolei anatomiczny wkład chłonny odpowiada za idealne dopasowanie pieluszki w części krokowej. Aby zapewnić skórze dziecka dostęp świeżego powietrza, we wszystkich pieluszkach zastosowano technologię Air Flow, która minimalizuje ryzyko podrażnień i odparzeń. Wyrób jednorazowego użytku, posiada świadectwo PZH oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

56,00 zł
47,60 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,40 zł

92
Love, Fear and the Time Machine, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love, Fear and the Time Machine, CD
Riverside, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Lost (Why Should I Be Frightened By a Hat?) 2. Under the Pillow 3. ?#?Addicted 4. Caterpillar and the Barbed Wire 5. Saturate Me 6. Afloat 7. Discard Your Fear 8. Towards the Blue Horizon 9. Time Travellers 10. Found (The Unexpected Flaw of Searching)

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

93
Baby Happy. Szampon do włosów Natural Care, 200 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Szampon do włosów Natural Care, 200 ml
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.23

Szampon delikatnie myje oraz pielęgnuje włosy i skórę głowy dziecka. Nadaje im miękkość, puszystość i zdrowy wygląd. Nie powoduje łzawienia oczu oraz nie zawiera szkodliwych SLS-ów. Produkt przeznaczony dla maluchów już od 1 miesiąca życia. Główne składniki: • oliwa z oliwek – doskonale odżywia i wygładza skórę, zapobiega pękaniu naskórka oraz działa na niego kojąco i przeciwzapalnie. Delikatnie natłuszcza skórę i zapobiega utracie wody; • ekstrakt z nagietka – działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo, grzybobójczo, oczyszczająco i zmiękczająco. • bioswollia serata (wyciąg z Kadzidłowca) – zmniejsza podrażnienia, zaczerwienienia, ma działanie przeciwzapalne i kojące; • masło shea – wzmacnia naskórek, posiada właściwości zmiękczające skórę, chroni przed utratą wody. Jest naturalnym filtrem słonecznym; • allantoina – działa przeciwzapalnie, łagodząco, nawilżająco, kojąco, przyspiesza regenerację naskórka; • kompleks witamin A, E, PP i witamin z grupy B korzystnie wpływa na skórę, nawilża ją i chroni przed promieniami UV, szkodliwym wpływem środowiska, stanami zapalnymi skóry. Produkt został przebadany dermatologicznie. Pojemność: 200 ml

10,40 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,6%
oszczędzasz 1,41 zł

94
Baby Happy. Żel do ciała i włosów Natural Care, 300 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Żel do ciała i włosów Natural Care, 300 ml
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.29

Żel do ciała Bella Baby Happy Natural Care delikatnie myje i pielęgnuje wrażliwą skórę i włosy dziecka. Dzięki zawartości wyjątkowo łagodnych substancji myjących pozwala zachować - naturalną warstwę ochronną skóry, nawet przy częstych kąpielach. Dodatkowo natłuszcza skórę i zapobiega nadmiernej utracie wody. Nie powoduje łzawienia oczu. Główne składniki: • oliwa z oliwek – odżywia i wygładza skórę, zapobiega pękaniu naskórka oraz działa na niego kojąco i przeciwzapalnie; • ekstrakt z nagietka – działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo, grzybobójczo, oczyszczająco i zmiękczająco; • bioswollia serata (wyciąg z Kadzidłowca) – zmniejsza podrażnienia, zaczerwienienia, ma działanie przeciwzapalne i kojące; • masło shea – wzmacnia naskórek, ma właściwości zmiękczające skórę , chroni przed utratą wody. Jest naturalnym filtrem słonecznym. Produkt jest przebadany dermatologicznie. Pojemność: 300 ml

16,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 1,71 zł

95
Baby Happy. Pieluszki jednorazowe Maxi, rozmiar 4 (8-18 kg), 66 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Pieluszki jednorazowe Maxi, rozmiar 4 (8-18 kg), 66 sztuk
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Pieluszki Baby Happy w rozmiarze Maxi przeznaczone są dla dzieci o wadze od 8 do 18 kg. Nowoczesna konstrukcja zapewnia doskonałą chłonność i wysoki komfort użytkowania pieluszki. Projektując 360° comfort system, w pierwszej kolejności postawiono na wygodę i bezpieczeństwo Twojego maluszka. System elastyczny w pieluszce – Flexi Fit, tj. szeroki ściągacz taliowy wraz z szerokimi elastycznymi rzepami – zapewnia maksymalną swobodę ruchu Twojemu Maluszkowi. Z kolei anatomiczny wkład chłonny odpowiada za idealne dopasowanie pieluszki w części krokowej. Aby zapewnić skórze dziecka dostęp świeżego powietrza, we wszystkich pieluszkach zastosowano technologię Air Flow, która minimalizuje ryzyko podrażnień i odparzeń. Wyrób jednorazowego użytku, posiada świadectwo PZH oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

49,99 zł
40,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,00 zł

96
Bella Mamma. Wkładki laktacyjne Comfort (60 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bella Mamma. Wkładki laktacyjne Comfort (60 sztuk)
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

„Bella Mamma” to jednorazowe wkładki laktacyjne, wyróżniające się wysoką chłonnością oraz specjalnym, anatomicznym kształtem zabezpieczającym przed wyciekami i zabrudzeniem bielizny. Zewnętrzna warstwa pokryta jest przewiewnym materiałem, który pozwala skórze oddychać i minimalizuje ryzyko podrażnień. Wkładki mają specjalny przylepiec, umożliwiający łatwe przymocowanie wkładki do biustonosza. Zalety produktu: • anatomiczny kształt – łatwe dopasowanie do kształtu piersi, • wyjątkowo miękkie i delikatne dla skóry, • chłonne – skuteczna ochrona bielizny, • praktyczny przylepiec – stabilnie utrzymuje wkładkę na miejscu. W opakowaniu znajduje się 60 sztuk.

16,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

97
Bella Mamma. Wkładki laktacyjne Comfort (30 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bella Mamma. Wkładki laktacyjne Comfort (30 sztuk)
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Nowe wyjątkowe wkładki laktacyjne Bella Mamma Comfort o podwyższonej chłonności są szczególnie polecane przy silnej laktacji. Wkładki Bella Mamma Comfort mają wkład żelujący oraz dodatkową warstwę przyspieszającą wchłanianie. Szczegóły: • super podwyższona chłonność, • wykonane z miękkiego i delikatnego materiału, • warstwa przyspieszająca wchłanianie, • oddychające, • mocny przylepiec utrzymuje wkładkę we właściwym miejscu. W opakowaniu znajduje się 30 sztuk.

11,10 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,11 zł

98
Baby Happy. Podkłady do przewijania XL 60x90 cm (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Podkłady do przewijania XL 60x90 cm (10 sztuk)
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.06

Podkłady Bella Baby Happy XL to nowa wersja podkładów do przewijania szczególnie przeznaczona dla dzieci. Zapewnia odpowiednią ochronę przed przemoczeniem w czasie przewijania np w czasie spacerów czy podróży. Wykonane zostały z miękkiej tkaniny, warstwy chłonnej oraz foli zabezpieczającej. W opakowaniu znajduje się 10 sztuk.

17,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 2,00 zł

99
Baby Happy. Podkłady do przewijania 60x60 cm (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Podkłady do przewijania 60x60 cm (10 sztuk)
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Podkłady Bella Baby Happy to nowa wersja podkładów do przewijania szczególnie przeznaczona dla dzieci. Zapewnia odpowiednią ochronę przed przemoczeniem w czasie przewijania np w czasie spacerów czy podróży. Wykonane zostały z miękkiej tkaniny, warstwy chłonnej oraz foli zabezpieczającej. Happy Safe Way – bezpieczeństwo dla skóry dziecka: • 0% perfume – podkłady Happy są bezzapachowe, • 0% chlorine – podkłady Happy nie zawierają chloru, • 0% latex – podkłady Happy nie zawierają elementów latexowych, • dermatologically tested – podkłady Happy są testowane dermatologicznie. W opakowaniu znajduje się 10 sztuk.

20,99 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 3,00 zł

100
Baby Happy. Podkłady do przewijania 60x60 cm (5 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Podkłady do przewijania 60x60 cm (5 sztuk)
Bella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

Podkłady Bella Baby Happy to nowa wersja podkładów do przewijania szczególnie przeznaczona dla dzieci. Zapewnia odpowiednią ochronę przed przemoczeniem w czasie przewijania np w czasie spacerów czy podróży. Wykonane zostały z miękkiej tkaniny, warstwy chłonnej oraz foli zabezpieczającej. Happy Safe Way – bezpieczeństwo dla skóry dziecka: • 0% perfume – podkłady Happy są bezzapachowe, • 0% chlorine – podkłady Happy nie zawierają chloru, • 0% latex – podkłady Happy nie zawierają elementów latexowych, • dermatologically tested – podkłady Happy są testowane dermatologicznie. W opakowaniu znajduje się 5 sztuk.

11,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,01 zł

Wróć do góry