hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.07.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 10 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się LEGO Jurassic World. Park pełen kłopotów (Kurtis Lee Estes), na drugim Masza i Niedźwiedź. Megapaczka (Media Service Zawada). Kolejny produkt to Effekt 4. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum (Anna Kryczyńska-Pham) oraz Sztuka spekulacji po latach. Tomy 1-2 (Zenon Komar).
1
LEGO Jurassic World. Park pełen kłopotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Jurassic World. Park pełen kłopotów
Dostępny
35 szt.

Książka z opowiadaniami – przygody ulubionych bohaterów ze świata LEGO w nowej odsłonie. Wspaniałe ilustracje oraz pełna humoru fabuła, duży druk i przejrzysty układ tekstu na stronie ułatwiają czytanie. Ukryte w historii fanowskie niespodzianki oraz dodatki w postaci dyplomu, quizu i słowniczka sprawią, ze lektura będzie znakomitą rozrywką. Doskonały sposób na rozbudzenie czytelniczej pasji. Jeden z największych fanów świata pełnego dinozaurów, Harper Hudson, otrzymuje szansę przetestowania fantastycznej aplikacji służącej do zwiedzania parku. W trakcie wycieczki Hudson jest tak zafascynowany nowym gadżetem, że nie zauważa, jak przez przypadek otwiera… wejście na teren wybiegu T-Rex’a.

17,99 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,00 zł

7 osób kupiło
2
Masza i Niedźwiedź. Megapaczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź. Megapaczka
Media Service Zawada
Dostępny
11 szt.

Kolorowy zestaw kreatywny dla miłośników popularnej bajki o przygodach Maszy i Niedźwiedzia. W środku znajdziemy kolorowankę, 5 kredek świecowych, 10 naklejek, plastikowy szablon do odrysowania kształtów i pluszowy obrazek. To wszystko, czego mali artyści mogą potrzebować do dobrej zabawy w towarzystwie swoich ulubionych bajkowych postaci.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
3
Effekt 4. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Effekt 4. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum
Dostępny
3466 szt.

Zeszyt ćwiczeń jest ściśle skorelowany z podręcznikiem. Składa się z 7 rozdziałów: Wiederholung, Rund ums Wohnen, Schulleben, Kochkunst, Beziehungen, Arbeitswelt, Reisen. Dzięki ćwiczeniom zawartym w tych rozdziałach uczeń może utrwalić i usystematyzować słownictwo oraz struktury gramatyczne wprowadzone w czwartej części podręcznika „Effekt”. Każdemu podrozdziałowi w podręczniku odpowiada podrozdział w zeszycie ćwiczeń. Publikacja zawiera różnorodne, bogato ilustrowane ćwiczenia leksykalno-gramatyczne, sprawdzające rozumienie tekstów pisanych oraz znajomość funkcji językowych (zadania otwarte i zamknięte). Liczne polecenia gwarantują systematyczny trening i skuteczne utrwalenie materiału wprowadzonego w podręczniku. Na końcu każdego rozdziału znajduje się sekcja Wiederholung zawierająca zadania powtórzeniowe do całego rozdziału.

49,60 zł
44,14 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,46 zł

2 osoby kupiły
4
Sztuka spekulacji po latach. Tomy 1-2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka spekulacji po latach. Tomy 1-2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Nikt, kto uczestniczył w pierwszych latach rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nie zapomniał z pewnością opublikowanej w 1993 roku książeczki Sztuka spekulacji. Zenon Komar, polski gracz giełdowy mieszkający wówczas od ponad 20 lat w Stanach Zjednoczonych, przekazał w niej polskim inwestorom podstawy wiedzy o spekulacji. Dziesiątki tysięcy krajowych inwestorów czerpały ze Sztuki spekulacji wiedzę o wskaźnikach giełdowych, analizie technicznej oraz egzotycznych wówczas kontraktach terminowych u opcjach. Teraz Zenon Komar powraca – po latach. Powraca z przygotowaną z myślą o polskim czytelniku monumentalną pracą obejmującą wszystkie aspekty spekulacji na coraz bardziej złożonych – i coraz dostępniejszych – polskich i międzynarodowych rynkach akcji, kontraktów terminowych, funduszy ETF oraz opcji. Z prawdziwą Biblią inwestora.

186,70 zł
134,42 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 52,28 zł

2 osoby kupiły
5
Język polski 3. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski 3. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy ...
Dostępny
701 szt.

Karty pracy dla klasy 3 dotyczą zagadnień i lektur z epok literackich: • Młoda Polska, • dwudziestolecie międzywojenne, • literatura wojenna. Wśród kart dla zakresu podstawowego znajdują się karty A oraz karty B. Ich materiał pogrupowano chronologicznie. Karta A zawiera tekst naukowy lub popularnonaukowy przypominający problematykę poznanych utworów literackich i polecenia do niego, służące kształceniu umiejętności wydobywania informacji oraz wnioskowania. Karta B zawiera tekst kultury inny niż utwór literacki; ta karta akcentuje związki tekstu literackiego z innymi tekstami kultury, zawiera polecenia sprawdzające szkolną wiedzę i znajomość kontekstów. Nauka o języku została wpleciona w poszczególne tematy z kształcenia literacko-kulturowego (integracja treści nauczania). Karty pracy dla zakresu rozszerzonego dotyczą rozszerzonych lektur obowiązkowych; mogą zwierać tekst filozoficzny, trudniejszy niż w karatach dla zakresu podstawowego. Na końcu każdej epoki znajduje się karta przeznaczona na pracę projektową (samokształcenie), która łączy się z tendencjami myślowymi epoki, eksponuje jej charakter i najwybitniejsze osiągnięcia. W kartach pracy zawarto zadania odwołujące się do lektur wskazanych w podstawie programowej: • dla zakresu podstawowego: Fiodor Dostojewski, Zbrodnia i kara, wiersze Juliana Tuwima, Leopolda Staffa czy Jana Lechonia, Stanisław Wyspiański, Wesele, Władysław Stanisław Reymont, Chłopi, Gustaw Herling-Grudziński, Inny świat, • dla zakresu rozszerzonego: Gabriela Zapolska, Moralność pani Dulskiej, Franz Kafka, Proces, Michaił Bułhakow, Mistrz i Małgorzata, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Szewcy. Pod pytaniami i poleceniami pozostawiono miejsce na odpowiedzi uczniów.

40,80 zł
36,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,49 zł

2 osoby kupiły
6
Zbierz 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbierz 5
Kangur, od 5 lat
Dostępny
84 szt.

Wytęż wzrok i dopasuj do siebie karty mające wspólne element. Zbierz jak najszybciej 5 pasujących do siebie kart. Obserwuj odkładane karty i zapamiętaj ich elementy. Zbierz następne 5 kart w kolejnych rundach i wygraj grę! Zawartość opakowania: • 80 kart do gry, • instrukcja.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
7
Peppa Pig. Koło Zabawy. Duży czy mały? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Koło Zabawy. Duży czy mały?
Dostępny
96 szt.

Ulubieni bohaterowie gotowi na nowe wyzwania i misje pełne akcji! Co tym razem spotka świnkę Peppę? Czy kiwi jest słodkim owocem? Obróć koło i sprawdź czego tym razem nauczy się świnka Peppa. Udanej zabawy!

26,99 zł
19,99 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
8
Górnośląskie Miejsca Pamięci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Górnośląskie Miejsca Pamięci
Dostępny
2 szt.

Prezentowana tu galeria miejsc pamięci nie jest rodzajem przewodnika turystycznego po Górnym Śląsku, refleksji na temat historii regionu, czy przypadkowym zbiorem wydarzeń. Stanowi próbę rekonstrukcji kulturowych artefaktów leżących u podstaw tożsamości społeczności autochtonicznej. Twórcą pojęcia miejsc pamięci (lieux de mmoire) jest francuski historyk Pierre Nora. To on jako pierwszy podjął się próby rozszyfrowania znaczenia obiektów, które spełniają w pamięci rolę symboli. Przy czym miejsc pamięci nie rozumiemy tutaj tylko w kategoriach geograficznych. Mogą nimi być również ludzie, wydarzenia, czy nawet przedmioty. Miejsca pamięci wchodzą ze sobą w skomplikowane relacje i w różny sposób wzajemnie się rekonfigurują. Występują w różnych kontekstach i nabierają w nich odmiennych znaczeń.

31,00 zł
29,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,24 zł

1 osoba kupiła
9
Listy 1939-1984 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy 1939-1984
Dostępny
31 szt.

Obfita korespondencja redaktora paryskiej Kultury Jerzego Giedroycia z Wacławem A. Zbyszewskim (19031985), jednym z najwybitniejszych umysłów powojennej emigracji, doskonałym publicystą i świetnym radiowcem, to lektura fascynująca i pouczająca. Zbyszewski z całą szczerością dzieli się z przyjacielem swymi troskami bezdomnego emigranta, zmuszonego do ciągłej walki o byt, krytycznymi i często bezwzględnymi sądami o rodakach, ale też przenikliwymi analizami procesów społecznych i politycznych. Niektóre jego uwagi i przemyślenia dotyczące polskich losów okazują się zdumiewająco trafne i wciąż aktualne.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
10
Nauka dla ciekawych. Meteory, meteoryty...nr 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka dla ciekawych. Meteory, meteoryty...nr 1
Dostępny
5 szt.

Nowy cykl popularnonaukowych publikacji "Nauka dla Ciekawych" przeznaczony jest dla osób zainteresowanych osiągnięciami nauki, a szczególnie dla młodzieży szkół średnich, studentów i nauczycieli. Autorami są pracownicy naukowi. Efektowne wizualizacje na płycie CD stanowią interesujące uzupełnienie tekstu, a ponadto wartościową pomoc dydaktyczną. Pierwsza książeczka tego cyklu w serii "O Ziemi i Kosmosie" prezentuje aktualny stan wiedzy na temat materii pozaziemskiej.

13,99 zł
1 osoba kupiła
11
Sponsoring seksualny od transakcji do intymności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sponsoring seksualny od transakcji do intymności
Dostępny
8 szt.

Sponsoring seksualny nie stanowi marginalnej części relacji międzyludzkich wbrew temu, co mogłoby się wydawać. Niemniej jego dotychczasowe niedostateczne zdiagnozowanie i opisanie przez badaczy nauk społecznych i humanistycznych powodują, że wiedza go dotycząca pochodzi przede wszystkim z przekazów popularnonaukowych oraz publicystycznych. Te z kolei, niejednokrotnie opierając się na niesprawdzonych i nierzetelnych źródłach, a tym samym powielając stare i tworząc nowe stereotypy, ostatecznie kreują niepełny, a zarazem uproszczony obraz zjawiska. Dlatego niniejsza książka stanowi propozycję wypełnienia luki tematycznej związanej ze sponsoringiem. Ponadto podjęcie jego pogłębionej analizy stanowi próbę wydobycia go z marginesu problemów badawczych, jak również zainspirowania innych przedstawicieli różnych obszarów naukowych do jego dalszej eksploatacji teoretycznej i empirycznej.

58,00 zł
40,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,40 zł

1 osoba kupiła
12
MAR Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MAR Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć n...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Stan prawny: 1 czerwca 2021 r. Publikacja stanowi drugie, poszerzone i zaktualizowane wydanie praktycznego komentarza do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 (MAR). Uwzględnia wszystkie jego zmiany, wraz ze stanowiskami i wyjaśnieniami Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych oraz wypowiedziami przedstawicieli doktryny. W komentarzu poruszono m.in. takie zagadnienia, jak: - przedmiot, zakres, charakter prawny, status i zasięg regulacji MAR, - procedury i wymogi postępowania z informacjami poufnymi, - obowiązki informacyjne spółek publicznych i emitentów instrumentów finansowych, - środki i sankcje administracyjne stosowane w przypadku naruszenia lub potencjalnego naruszenia obowiązków informacyjnych. Dodatkowo, celem autorów było wyjaśnienie wątpliwości związanych z niejednolitym charakterem rozporządzenia, poprzez przywołanie i interpretację odnoszących się do niego przepisów polskiego systemu prawnego. Publikacja stanowi praktyczną pomoc w codziennej praktyce wykonywania obowiązków informacyjnych emitentów z rynku regulowanego oraz alternatywnego systemu obrotu, a także członków ich organów. Zainteresuje adwokatów, radców prawnych oraz menadżerów spółek publicznych oraz spółek planujących debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych.

179,00 zł
161,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,90 zł

13
Informator Prawniczy 2022 Tradycja Granatowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informator Prawniczy 2022 Tradycja Granatowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.25

Funkcjonalny informator dla prawnika Kalendarium: tydzień na dwóch stronach Zawartość informatora: praktyczne, funkcjonalne kalendarium, obszerny wykaz instytucji prawniczych w tabelach, zestawienie przepisów o kosztach, mapa Polski, dwie wstążeczki, odrębny notatnik teleadresowy.

49,00 zł
44,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

14
Profesjonalny Informator Prawnika 2022 B5 Granatowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesjonalny Informator Prawnika 2022 B5 Granatowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.24

Funkcjonalny informator w eleganckiej oprawie Kalendarium: tydzień na dwóch stronach Zawartość informatora: praktyczne, funkcjonalne kalendarium, skorowidz adresów i telefonów, obszerny wykaz instytucji prawniczych w tabelach, zestawienie przepisów o kosztach, dwie wstążeczki.

59,00 zł
53,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

15
Profesjonalny Informator Prawnika 2022 Granatowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesjonalny Informator Prawnika 2022 Granatowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.18

Funkcjonalny informator w eleganckiej oprawie Kalendarium: dzień na stronie Zawartość informatora: praktyczne, funkcjonalne kalendarium, skorowidz adresów i telefonów, obszerny wykaz instytucji prawniczych w tabelach, zestawienie przepisów o kosztach, dwie wstążeczki.

49,00 zł
44,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

16
Epidemia uczuć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Epidemia uczuć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Zaraza, która zbiera krwawe źniwo nawet po latach, i uczucie, które pragnie się jej przeciwstawić... W życiu Magdy, dwudziestolatki, która wkrótce ma rozpocząć studia medyczne na prestiżowej uczelni, nie ma miejsca na spontaniczność i porywy uczuć. Matka dziewczyny jedną decyzją burzy cały jej poukładany świat ? wyjazd do małej miejscowości na drugim końcu Polski i zajęcie się rękodziełem zakrawa na szaleństwo nie tylko w oczach córki, ale i męża. Choć nie padają słowa o rozwodzie, Magda obawia się, że rozłąka prędzej czy później doszczętnie zniszczy jej rodzinę. Wbrew rozsądkowi postanawia dołączyć do matki, a następnie sprowadzić w nowe miejsce również ojca. Nie ma pojęcia, że ta decyzja całkowicie przewartościuje jej priorytety. Kiedy dziewczyna poznaje Daniela, nastolatka mieszkającego z paczką znajomych w domu pośrodku lasu, doświadcza całej palety intensywnych uczuć, które do tej pory były jej obce. Niestety przeszłość chłopaka, owiana tajemnicą, może przekreślić szczęście zakochanych. Kim są młodzi ludzie zamieszkujący leśne osiedle? Czy epidemia ospy sprzed wielu lat ponownie zbierze krwawe żniwo?

37,90 zł
32,22 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,68 zł

17
Ile z nauki ile z ideologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ile z nauki ile z ideologii
Dostępny
8 szt.

W zamierzeniu powojennych władz komunistycznych badania nad religią i religijnymi zjawiskami miały wspomagać działania prowadzące do laicyzacji życia społecznego i ograniczenia wpływów Kościoła. Z tego powodu w okresie tzw. demokracji ludowej rozwój religioznawstwa jako niezależnej dyscypliny naukowej niezmiernie utrudniano. Środowisko religioznawcze, instytuty badawcze, a także dydaktyka akademicka nie były wolne od ideologizacji i instrumentalnego wykorzystania do celów ideologiczno-politycznych. Oddana do rąk czytelnika publikacja to pokłosie konferencji zorganizowanej pod tym samym tytułem w 2017 r. przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Instytut Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma ona, podobnie jak konferencja, charakter przyczynkarski. Wskazuje problemy i zagadnienia badawcze oraz otwiera dyskurs naukowy dotyczący funkcjonowania i rozwoju religioznawstwa w okresie PRL. Zwłaszcza zaś problemów jego ideologizacji i wykorzystania w polityce władz komunistycznych. Zwraca też uwagę na rodzące się, mimo warunków niesprzyjających swobodnym badaniom, zalążki religioznawstwa jako autentycznej dyscypliny naukowej. Publikacja zawiera dwanaście artykułów pogrupowanych w trzy bloki tematyczne, dotyczące prawnych i politycznych uwarunkowań rozwoju i kształtowania się tej dyscypliny, instytucji zaangażowanych w upowszechnianie i formowanie religioznawstwa w interpretacji marksistowskiej oraz sylwetek wybranych religioznawców i obszarów badań. Walorem przygotowanego studium jest interdyscyplinarność. Rozważania na temat religioznawstwa okresu PRL podjęli bowiem historycy, religioznawcy, filozofowie i prawnicy.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

18
Zamiast Twojego uśmiechu Polsko, mamy łzy i uśmiech niedoli Pamiętnik z Syberii, Iranu i Libanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamiast Twojego uśmiechu Polsko, mamy łzy i uśmiech niedoli Pamiętnik ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Drugie, tym razem albumowe, wydanie pamiętnika Wandy Kociuby dotyczącego deportacji na Syberię, ewakuacji z armią Andersa do Iranu, nauki w Isfahanie, a następnie pobytu w Libanie. Pamiętnik Wandy Kociuby dotyczący deportacji na Syberię, ewakuacji z armią Andersa do Iranu, nauki w Isfahanie, a następnie pobytu w Libanie. Pamiętnik jest źródłem historycznym do odtwarzania losów młodego pokolenia Polaków idących tym samym co autorka szlakiem. Są tu informacje o życiu codziennym, pożywieniu, ubraniach, warunkach mieszkaniowych, nauce, pracy harcerskiej, o życiu religijnym i kulturalnym na tułaczych szlakach. Jest też ta trudno uchwytna w oficjalnych dokumentach i sprawozdaniach sfera odczuć i przeżywania otaczającej rzeczywistości.

69,00 zł
49,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

19
Folklor polski i litewski Źródła Adaptacje Interpretacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folklor polski i litewski Źródła Adaptacje Interpretacje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.17

Monografia zbiorowa pt. Folklor polski i litewski (Źródła ? adaptacje ? interpretacje) powstała w efekcie współpracy trzech ośrodków akademickich: polskich ? Uniwersytetu w Białymstoku wraz z Działem Naukowym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ? oraz litewskiego ? Akademii Edukacji Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Wilnie. W podstawowym założeniu publikacja ma ukazać folklor polski i litewski w ich powiązaniach oraz odrębnościach, jak też formy obecności ludowej tradycji w kulturze obu narodów. Ponieważ już od XIX wieku częściej mowa nie o folklorze czy żywej ludowej tradycji, lecz o adaptacjach, przeróbkach i interpretacjach źródłowego materiału wykorzystywanego przez twórców do celów artystycznych, ideowych, komercyjnych, co nierzadko prowadzi do folkloryzmu, również tym zagadnieniom poświęcono w pracy wiele miejsca.

44,00 zł
Powiadomienie
20
By skreślić historię naszych zbiorów Polskie kolekcje artystyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
By skreślić historię naszych zbiorów Polskie kolekcje artystyczne
Niedostępny
Brak

Kolekcja artystyczna jest dla mnie tworem celowym, będącym wyrazem kreatywności człowieka. Niekoniecznie jednak musi być efektem uświadomionych dążeń estetycznych, naukowych czy też światopoglądowych, niekoniecznie też musi być oparta na osobistej pasji, wrażliwości lub gruntownej wiedzy i znawstwa sztuki. Kolekcjonerstwo bowiem pozostaje istotnym elementem charakterystyki kultury w danej epoce, nawet wówczas, kiedy motywacji dostarczają mu tak niskie postawy jak snobizm lub przelotna moda oraz kiedy kolekcje budowane są na podstawie uproszczonych, obiegowych sądów i ocen. Także i wtedy ? jako fakt antropologiczny ? jest ono odzwierciedleniem aksjologicznych hierarchii, a może nawet szczególnie wtedy, bo nie dominuje tu indywidualna wiedza ani wrażliwość. Ale nie może być to tylko zbiór dekorujący ?bogate apartamenta?, tworzący jedynie bogaty w obrazy, dzieła sztuki i cenne przedmioty użytkowe wystrój rezydencji arystokratycznej czy burżuazyjnej, jaki cechował ją i wyróżniał zawsze ? czy to na wsi, czy to w mieście ? i jaki powstawał automatycznie, w zasadzie sam z siebie, z fortuny i kultury danego rodu (lub postaci), z pokolenia na pokolenie (lub jednorazowo).

56,00 zł
Powiadomienie
21
Osobliwy sąd Idea sądownictwa konstytucyjnego w kontekstach rządów prawa, demokracji i praw jednost - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osobliwy sąd Idea sądownictwa konstytucyjnego w kontekstach rządów pra...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.16

Idea sądownictwa konstytucyjnego wciąż jest przedmiotem sporów na płaszczyźnie nauki prawa i filozofii polityki, a także w sferze czysto politycznej. Przynajmniej częściowo wynika to ze specyfiki czy wręcz tytułowej ?osobliwości? judicial review. Opowiedzenie się za sądową kontrolą konstytucyjności bądź przeciw niej wiąże się z określoną wizją konstytucjonalizmu, będącą z kolei pochodną konceptualnego ustrukturyzowania idei rządów prawa, demokracji i praw jednostki. Celem prezentowanej książki jest rekonstrukcja, analiza i krytyczna refleksja dotycząca związku sądownictwa konstytucyjnego z tymi trzema ideami, które ? paradoksalnie ? nie tworzą apriorycznie naturalnej i harmonijnej triady. Wręcz przeciwnie: ich wzajemne dopasowanie każdorazowo pociąga za sobą pewne koszty. Przyjęty przez autorów punkt widzenia akcentuje też złożony wpływ sądów konstytucyjnych na ustrój polityczny. Nie jest to książka pisana z perspektywy popierającej lub niepopierającej judicial review. Stanowi ona raczej próbę zbadania różnorodnych stanowisk, a także wyciągnięcia na ich podstawie wniosków i przedstawienia postulatów. Autorzy mają świadomość, że wszystkie argumenty w dyskusji o sądach konstytucyjnych mogą być wykorzystane w bieżącej rywalizacji politycznej do legitymizacji określonych działań, które strony sporu będą przedstawiały jako ustanowienie lub przywrócenie optymalnego stanu równowagi między zasadami rządów prawa, demokracji i praw jednostki. I tak jak każdą teorię można wykorzystać jako polityczną broń, tak głębsze zrozumienie teorii może być punktem odniesienia dla krytycznej oceny politycznych zabiegów. Wszechstronne zbadanie idei sądownictwa konstytucyjnego może stanowić zasób argumentacyjny możliwy do wykorzystania przeciwko partykularnym uproszczeniom.

38,00 zł
Powiadomienie
22
Z badań nad transformacją państw Azji Centralnej, Kaukazu i Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z badań nad transformacją państw Azji Centralnej, Kaukazu i Euroazjaty...
Dostępny
3 szt.

Prezentowany tom przybliża skalę wyzwań i problemów związanych z transformacją państw Azji Centralnej, Kaukazu i Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Część pierwszą tomu, poświęconą Azji Centralnej otwierają rozdziały opisujące i wyjaśniające reformy realizowane w Uzbekistanie. Akmal Saidov-akademik, w przeszłości kandydujący na urząd prezydenta charakteryzuje główne założenia reform realizowanych w ramach przyjętej w 2017 r. strategii rozwoju tego państwa. Główną uwagę koncentruje na reformach struktur państwowych i sfery publicznej w ostatnich dwóch latach, tworzeniu warunków dla dalszej budowy nowoczesnego i demokratycznego państwa. Wyjaśnia zmiany w trójpodziale władzy umacniające pozycję parlamentu i jego funkcje kontrolne wobec władzy wykonawczej, reformy ukierunkowane na doskonalenie struktur administracji publicznej, wzmocnienie władzy lokalnej i samorządów, dalszą liberalizację prawa wyborczego, także w zakresie ochrony zdrowia, edukacji i polityki socjalnej.

37,35 zł
35,86 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,49 zł

23
Wszyscy żyjemy pod jednym Księżycem. Rzetelne relacje sinologów walczących ramię w ramię z Chinami z - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,75 zł
30,48 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,27 zł

24
Magna res libertas Ku Niepodległej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magna res libertas Ku Niepodległej
Dostępny
3 szt.

Książka zawiera studia historyków polskich i zagranicznych poświęcone kontaktom polsko-szwajcarskim w XIX i XX w. Zostały one przedstawione na międzynarodowej konferencji naukowej Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Polskiego w Rapperswillu zorganizowanej w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

25
Moomin and the Midsummer Mystery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moomin and the Midsummer Mystery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

If you haven't met a Moomin yet, you're missing the most magical fun . . . It's a long, lazy midsummer afternoon in Moominvalley and the whole family are relaxing outdoors. But suddenly Moominpappa's precious notebook and fountain pen vanish, and the garden starts to feel unseasonably cold. Can Moomintroll and his friends follow the clues and solve this curious mystery?

40,00 zł
36,80 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,20 zł

26
Ali Cross: Like Father, Like Son - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ali Cross: Like Father, Like Son
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Ali Cross is back in the gripping sequel to James Patterson's bestselling mystery for young readers featuring the son of Detective Alex Cross, the lead character in James Patterson's biggest-selling series ALEX CROSS is a genius detective. ALI CROSS is following in his father's footsteps. When Ali sees a friend get hurt, he's the best person to find out who did it. Even if he's only a kid. After all, he's Alex Cross's son. Solving crimes runs in the family.

57,40 zł
51,66 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,74 zł

27
Procesy spawania metali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Procesy spawania metali
Dostępny
2 szt.

W książce przedstawiono i omówiono wszystkie stosowane współcześnie procesy spawania metali. Książka przeznaczona jest dla osób związanych zawodowo ze spawalnictwem, a więc dla spawaczy, technologów, kontrolerów jakości, osób kierujących pracą spawaczy, a także dla osób zajmujących się ich szkoleniem.

42,00 zł
28
Konstrukcje murowe 2 według eurokodu 6 i norm związanych z płytą CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstrukcje murowe 2 według eurokodu 6 i norm związanych z płytą CD
Dostępny
23 szt.

Konstrukcje murowe są i najprawdopodobniej nadal będą najczęściej wykonywanymi elementami ustrojów budownictwa miejskiego, przemysłowego a nawet inżynieryjnego. Przez wieki rzemiosło i sztuka murarska ewoluowały pozostawiając podziwiane obecnie konstrukcje mieszkalne, sakralne, inżynierskie i militarne. Wiek XX przyniósł prawdziwą rewolucję w zakresie teorii konstrukcji, materiałów i technologii wznoszenia konstrukcji murowanych, stawiając je pod pewnymi względami nawet na równi z konstrukcjami stalowymi czy żelbetowymi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych elementów murowych i zapraw współczesne mury stały się o wiele mniej masywne, spełniając, oprócz wymogów nośności i stateczności, także dość ostre wymagania w zakresie izolacyjności termicznej i akustycznej. Zgodnie z zamierzeniami autorów w trzech tomach książki ujęto wszystkie zagadnienia zawarte w Eurokodzie 6 dotyczące podstaw projektowania w ujęciu metody Stanów Granicznych, zasad wymiarowania i sprawdzania warunków ULS i SLS konstrukcji niezbrojonych, zbrojonych i sprężonych, wymagań konstrukcyjnych i wykonawstwa. Tom 2 jest poświęcony następującym zagadnieniom: mury w złożonym stanie naprężenia, niezbrojone ściany murowe poddane obciążeniom ścinającym, zginane z płaszczyzny i w płaszczyźnie oraz poddane łącznie obciążeniom pionowym i prostopadłym do ich powierzchni, ściany usztywniające, projektowanie ścian z uwagi na warunki pożarowe. Do każdego zagadnienia przedstawiono podstawy teoretyczne, ustalenia normowe, algorytmy projektowania wzbogacone przykładami obliczeniowymi opracowanymi na podstawie projektów budowlanych udostępnionych autorom. Dzięki takiemu układowi książka może być przeznaczona nie tylko dla studentów, wykładowców i pracowników naukowych wydziałów budownictwa, inżynierii środowiska oraz architektury, ale także może okazać się pomocna projektantom, rzeczoznawcom, wykonawcom oraz inspektorom nadzoru. Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca wersję demonstracyjną programów Kalkulator Konstrukcji Murowych KKM EN i Kalkulator Oddziaływań Normowych KON EN firmy SPECBUD. Program KKM EN służy do wymiarowania konstrukcji murowych niezbrojonych wg Eurokodów murowych PN-EN 1996-1-1 i PN-EN 1996-3, a program KON EN umożliwia wyznaczenie oddziaływań na budynki wg przepisów Eurokodów obciążeniowych PN-EN 1991-1-X.

129,00 zł
113,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,48 zł

29
Plecak 23x31x9 1zam 1kiesz Psi Patrol 944 Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,90 zł
58,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,09 zł

30
Adventures in Time The Second World War - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adventures in Time The Second World War
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

Prepare to enter the most dramatic conflict the world has ever seen, as historian Dominic Sandbrook takes us on a spine-tingling, heart-stopping adventure. We witness the Second World War first-hand through the eyes of ordinary people living in extraordinary times, from the women who worked all night in factories to the chess players who cracked unbreakable codes. Because in total war, no life is left untouched... The Adventures in Time series brings the past alive for twenty-first century children. These stories are every bit as exciting as those of Harry Potter or Matilda Wormwood. The only difference is they actually happened...

75,00 zł
69,75 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,25 zł

31
Indeks zagadnień kluczowych dla zrozumienia współczesnych Chin O rządzeniu Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indeks zagadnień kluczowych dla zrozumienia współczesnych Chin O rządz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.09

NEW WORLD PRESS -Indeks zagadnień kluczowych dla zrozumienia współczesnych Chin. O rządzeniu. Tom 2

22,40 zł
21,50 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,90 zł

32
Kraina dinozaurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina dinozaurów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.01

Odkryj niezwykły świat dinozaurów dzięki tej aktywizującej książeczce! Baw się i rozwijaj kreatywność, uzupełniając strony pełne atrakcji. Daj się zaskoczyć kartonowym wypychankom! Ponad 100 wypukłych naklejek do wykorzystania w środku i nie tylko!

25,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

33
Lena - Czy ktoś naprawdę lubi warzywa? w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lena - Czy ktoś naprawdę lubi warzywa? w.2
Dostępny
22 szt.

Lena uwielbia warzywa: czerwone, pomarańczowe, żółte i zielone. Są takie kolorowe! Ale żeby je jeść? Fuj, lepiej o tym nie mysleć...Książeczkę pt. Czy ktoś naprawdę lubi warzywa? polecam:dzieciom, które jedzą wszystko oprócz warzyw,rodzicom, którzy są zmęczeni ciągłym powtarzaniem: Zjedz również warzywa.Lena ma 6 lat i zmaga się z wielkimi problemami swojego wieku. Odkrywa świat emocji i uczy się, jak sobie z nimi radzić. Książki z tej serii zostały wzbogacone komentarzem psychologa kierowanym do rodziców, który uświadamia, jak pomóc dzieciom w odkrywaniu ważnej emocjonalnej sfery życia dzieci. Problemy poruszane w książkach odnoszą się do dzieci w wieku 46 lat i są uniwersalne, bo dotyczą chłopców i dziewczynek.

16,91 zł
15,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,92 zł

34
Laboratorium Mechaniki. Ciągnik gąsienicowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium Mechaniki. Ciągnik gąsienicowy
Clementoni
Dostępny
223 szt.

Przedstawiamy zestaw do stworzenia ruchomego rolniczego traktora gąsienicowego. Zestaw pozwala na złożenie 10 różnych modeli i 10 różnych zastosowań technicznych, które wprowadzą dzieci w świat inżynierii. Moduł jest zmotoryzowany w celu zwiększenia dynamiki zabawy. Dostępna jest darmowa aplikacja z interaktywnymi instrukcjami 3D.

133,27 zł
117,28 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,99 zł

35
Czasy Hioba. Wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasy Hioba. Wiersze
Dostępny
6 szt.

"Święte misterium o Hiobie jest zbyt przejmujące, by mogło pozostawić człowieka obojętnym. Kto nie wejdzie w tę akcję ze swoimi pytaniami i odpowiedziami wewnętrznymi, kto nie zajmie stanowiska pełnego pasji, ten nie zrozumie dramatu, który z jego własnej winy pozostanie niedokończony. A jeśli osobiście wejdzie w akcję tej księgi i zajmie wyraźne stanowisko, to wtedy odkryje siebie pod spojrzeniem Boga, ujrzy siebie jako tego, który został wystawiony na próbę w tym wiecznym i powszechnym dramacie człowieka Hioba" (Alonso Schkel, Giobbe, s. 108, za: C.M. Martini, "Wytrwaliście przy mnie w moich przeciwnościach. Rozważania o Hiobie", s. 24). Wydaje się, że poetyckie trudy ks. Andrzeja wyrastają właśnie z takiego wewnętrznego wejścia w dramat, którego udziałem nie jest jeden człowiek, ale świadomie czy nieświadomie cała ludzkość. Powodzenia!  - ks. abp Stanisław Gądecki, Poznań

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

36
Ta ostatnia niedziela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ta ostatnia niedziela
Dostępny
40 szt.

Ta ostatnia niedziela to powieść obyczajowa o różnicy pokoleń między wnuczkiem i dziadkiem, których życiowe drogi po latach ponownie się połączyły. Adresowana jest zarówno do młodszych, jak i starszych czytelników. Fabuła skupia się wokół losów młodego chłopaka poszukującego swojego miejsca w życiu. Nie brak w niej zabawnych dialogów, ciętej mowy, momentów wzruszających, jak i romantycznych czy tragicznych. O wszystkim dowiadujemy się z pierwszoosobowej narracji głównego bohatera, Adama Niedzieli.Kto z nas nie mógł odnaleźć się po ukończeniu szkoły średniej?Kto z nas nie szukał sensu życia?Kto z nas nie był młody?

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

37
Ruch kobiecy w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruch kobiecy w Polsce
Dostępny
8 szt.

Książka Ruch kobiecy w Polsce składa się z dwóch części i jest książką historyczną. W Polsce ukazała się w 1929 roku, kiedy idea współczesnej demokracji nabrała istotnego rozpędu. Zawiera zapomniane fakty na temat funkcjonowania i rozwoju na rzecz emancypacji w Polsce. Pokazuje zakres i wielkość ruchu oraz przeciwności z którymi kobiety musiały się ścierać. Jest to książka ważna, gdyż z jednej strony pokazuje ogrom pracy kobiet, które miały o wiele mniejsze znaczenie w społeczeństwie niż obecnie, a z drugiej strony zwraca uwagę na niesprawiedliwości, które były uznawane za normę i właściwy ład świata.Cecylia Walewska (panieńskie Zaleska) była pisarką i czynną działaczką ruchu kobiecego w Polsce. Pochodziła z Radomska (ur. 1859 r.) i zdobyła wykształcenie jako nauczycielka muzyki. Przez całe życie udzielała się jako emancypantka i publikowała teksty poruszające kwestię kobiet w społeczeństwie. Jej teksty ukazywały się m.in. w: Tygodniku Ilustrowanym, Świcie, Prawdzie, Nowej Gazecie, Kobiecie Współczesnej i Bluszczu (w którym publikowała także Eliza Orzeszkowa, Maria Dąbrowska i Maria Konopnicka). Należała do Związku Równouprawnienia Kobiet Polskich. W swoich tekstach wielokrotnie krytykowała zwracając uwagę na marnotrawstwo sił kobiet i wygodę mężczyzn. Nie pomijała także kwestii barier w edukacji kobiet, a przyczynę upatrywała w przestarzałych i szkodliwych kulturowych i religijnych tradycjach. W 1901 roku została zesłana na Syberię za udział w manifestacji ku czci Jana Kilińskiego. Zmarła w Warszawie w 1940 roku.

23,10 zł
18,99 zł

Rabat 17,8%
oszczędzasz 4,11 zł

38
Życie i śmierć Getta Warszawskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie i śmierć Getta Warszawskiego
Dostępny
9 szt.

Książka I. Luber jest obiektywną i suchą relacją losów getta warszawskiego. Zaczyna się w roku 1939 od wybuchu wojny i przygotowań do stworzenia getta, aż do jego likwidacji i wywiezienia niedobitków. Zawiera opisy restrykcji, zabiegów administracyjnych, rozmieszczeń poszczególnych istotnych miejsc i nazwisk ważniejszych osób. Została wydana w formie historycznej relacji w 1945 r., kiedy getto nie jest mglistym wspomnieniem, a częścią niedawnych wydarzeń. W 1946 roku we Włoszech została wydana angielska wersja tej książki. W powyższym dziele mamy możliwość zapoznania się z dwoma pracami I. Luber. Ogromnym plusem tej książki jest jej wiarygodność i trzymanie się faktów. Nie ma w niej domysłów, ani gdybania dostajemy prawdziwy, nieocenzurowany opis wydarzeń człowieka tamtej epoki, kiedy to co dla nad jest już historią, dla niego było teraźniejszością.

23,10 zł
18,99 zł

Rabat 17,8%
oszczędzasz 4,11 zł

39
Mamo, zostań ze mną w domu. Pomóż w tym, tato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mamo, zostań ze mną w domu. Pomóż w tym, tato
Dostępny
5 szt.

Znany propagator zdrowego stylu życia rodzinnego podkreśla, że wychowanie to fascynujące i dające spełnienie zadanie. Mama, pozostając z dzieckiem w domu, nie marnuje swojego czasu, lecz inwestuje go. Osobiste wychowanie dzieci to najcenniejsze zajęcie na świecie. W podjęciu tak istotnej decyzji, jaką jest pozostanie z dzieckiem w domu, kobieta potrzebuje wsparcia męża. On ze swej strony powinien ją zachęcać, doceniać i motywować. Praca mamy w domu na pełny etat jest przejawem świadomej i zaangażowanej troski o młode pokolenie. To w rodzinie ma miejsce przekaz wiary i wartości, aby dziecko żyło z Bogiem i dla Niego.

24,95 zł
22,46 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

40
Psi Patrol. Pieski w Akcji. Rocky - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Pieski w Akcji. Rocky
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Pieski w akcji! Gdy Rocky szykuje się do nowej misji, nie zwlekaj! Przygotuj ołówek, kredki i nożyczki. Za chwilę wytniesz ekowóz i weźmiesz udział w akcji sprzątania plaży w Zatoce Przygód. To będzie świetna przygoda.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

41
Wybrane problemy organizacji bezpieczeństwa... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane problemy organizacji bezpieczeństwa...
Dostępny
20 szt.

Najwyższe władze polityczne i wojskowe państwa polskiego od początku lat dwudziestych zostały zmuszone do podjęcia szybkich działań związanych z obroną świeżo odzyskanej suwerenności. W sytuacji dynamicznie zmieniającego się układu sił w tej części Europy, środowiska opiniotwórcze i decyzyjne zapoczątkowały w Polsce dyskusję, w której ścierały się poglądy dotyczące kształtu narodowej strategii obronnej i prawdopodobnego charakteru przyszłych wojen. (...) Strategicznym celem Polski w okresie dwudziestolecia międzywojennego miało być dążenie do utrzymania w możliwie jak najdłuższym czasie istniejącego status quo. Zakładano również, że celem politycznym i wojskowym w przyszłym konflikcie zbrojnym będzie obrona podstaw ustrojowych państwa przed zagrożeniem ze strony Niemiec i Związku Radzieckiego - fragment książki

48,30 zł
34,78 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,52 zł

42
Zapiski. Wiersze publikowane w latach 1958-1996 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski. Wiersze publikowane w latach 1958-1996
Dostępny
6 szt.

Pierwszy z trzech tomów Wierszy Wybranych Ernesta Brylla, które w całości obejmują jego twórczość od debiutu w 1958 r., aż po rok 2020 (tom III). To jedyny taki projekt literacki autora znanego m.in. z wiersza ze szkolnych podręczników Wciąż o Ikarach głoszą czy z tekstu Za czym kolejka ta stoi?, który śpiewała Krystyna Prońko w 1981 r.Bryll jest polskim twórcą nie tylko z narodowości, ale także z literackiego zaangażowania w sprawy naszego kraju w perspektywie jego historii, roli, jaką odgrywa na arenie europejskiej, a także analizy nas, Polaków, jako społeczeństwa. Dlatego spacer przez jego twórczość jest nie tylko ucztą literacko-duchową, ale także przypomnieniem wielu dekad naszej wspólnej drogi.Oprócz wierszy społeczno-obywatelskich w wyborze znalazły się też te bardziej osobiste, a także poetyckie dyskusje z Bogiem. Warto przenieść się z Ernestem Bryllem w obszar jego specyficznego postrzegania świata i ludzi, a także języka: czasem kąśliwego, czasem ostrego jak brzytwa, okraszonego ludowością, a nawet rubasznością, ale zawsze celnego, rozbrajającego słowami jądro naszej egzystencji. A wszystko w pięknym wydaniu edytorskim.

40,00 zł
36,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

43
L.O.L. Surprise! Zabawa w kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! Zabawa w kolory
Media Service Zawada
Dostępny
25 szt.

Nie zastanawiaj się ani chwili! Chwyć za kredki lub flamastry i działaj! Niech rozpocznie się maraton kolorowania, a twoja wyobraźnia niech cię nie ogranicza. Obczaj też naklejki - użyj ich, gdzie i jak chcesz. Ekstra!

12,99 zł
9,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

44
Komplet kości RPG, mini kryształowe żółte - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, mini kryształowe żółte
Rebel
Dostępny
1 szt.

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet kryształowych kości marki Rebel, precyzją wykonania przypomina kości matowe, lecz stworzony został z przezroczystego tworzywa. Kości kryształowe są uwielbiane przez wielu graczy, głównie dlatego, że przepuszczają promienie światła– wielokolorowy zestaw potrafi rozświetlić tęczą stół, na którym gramy. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

13,95 zł
12,99 zł

Rabat 6,9%
oszczędzasz 0,96 zł

45
Organizer ślubny A5 Mymission - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Organizer ślubny A5 Mymission
Dostępny
2 szt.

Jeśli zostałaś właśnie szczęśliwą posiadaczką pierścionka zaręczynowego (lub chcesz uszczęśliwić bliską Ci osobę, której właśnie się to przytrafiło) i już nie marzysz o niczym innym, jak tylko o tym, by zacząć planować Swój ślub i wesele, ale zupełnie nie masz pojęcia od czego zacząć, to trafiłaś idealnie!Organizer Ślubny stworzony został z myślą o Przyszłych Młodych Parach, które chcą perfekcyjnie zaplanować Swój Wielki Dzień i mieć pewność, że nic nie umknie ich uwadze.

64,90 zł
51,27 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,63 zł

46
Czerwone drogi Auroville. Wolontariat w Indiach.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwone drogi Auroville. Wolontariat w Indiach..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.26

Paweł Kowalczyk w 2010 roku spędził w Auroville jako wolontariusz sześć miesięcy i powracał tam przy okazji każdego kolejnego wyjazdu do Indii. Poprzez opis swoich doświadczeń i przygód pozwala nam poznać to jedyne w swoim rodzaju miejsce oraz zaznajomić się z jego mieszkańcami i wolontariuszami. Przedstawia zasady funkcjonowania wspólnoty, jej przeszłość oraz leżącą u podstaw filozofię. Przybliża wiele innowacyjnych projektów i oddolnych inicjatyw ludzi o wielkim sercu, którzy poświęcili swój talent i środki tak zwanej sprawie.Autor opisuje także wyzwania codziennego życia, sytuację gospodarczą i społeczną mieszkańców indyjskiego stanu Tamil Nadu najbliższych sąsiadów Auroville. Opisy te wzbogaca osobistymi przemyśleniami i bogatymi informacjami dotyczącymi historii, kultury i wierzeń. Przedstawia walkę z biopiractwem i wielkim kapitałem, a także wyjaśnia m.in., dlaczego indyjscy chłopi popadają w spiralę długów, a indyjska krowa przestaje być święta.

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

47
Organizer ślubny B5 Mymission - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Organizer ślubny B5 Mymission
Dostępny
1 szt.

Jeśli zostałaś właśnie szczęśliwą posiadaczką pierścionka zaręczynowego (lub chcesz uszczęśliwić bliską Ci osobę, której właśnie się to przytrafiło) i już nie marzysz o niczym innym, jak tylko o tym, by zacząć planować Swój ślub i wesele, ale zupełnie nie masz pojęcia od czego zacząć, to trafiłaś idealnie!Organizer Ślubny stworzony został z myślą o Przyszłych Młodych Parach, które chcą perfekcyjnie zaplanować Swój Wielki Dzień i mieć pewność, że nic nie umknie ich uwadze.

69,90 zł
54,52 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 15,38 zł

48
Komplet kości RPG, różowo-czarne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, różowo-czarne
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.29

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet siedmiu dwukolorowych kości marki Rebel o unikalnym charakterze. Są to jedne z najtrudniejszych w produkcji kości, ponieważ wymagają bardzo uważnego zmieszania dwóch tworzyw o różnym stopniu zabarwienia. Przy produkcji tych kości wszystko może się zdarzyć. Nie zdarza się, żeby kości dwukolorowe wystąpiły w identycznych wzorach. Każda sztuka, każdy komplet, to unikat. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

15,50 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,51 zł

49
Komplet kości RPG, kamienie księżycowe turkusowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, kamienie księżycowe turkusowe
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet kości marki Rebel, czyli siedem niezwykle oryginalnych kości w stonowanych kolorach, wzbogaconych o mieniący się pyłek, który przepięknie chwyta światło. Niezwykle wysoka jakość odlewu, precyzja żłobienia oraz malowania numerów, czynią z nich podstawowy wybór dla wielu graczy, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

16,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

50
Komplet kości RPG, niebiesko-białe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, niebiesko-białe
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.25

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet siedmiu dwukolorowych kości marki Rebel o unikalnym charakterze. Są to jedne z najtrudniejszych w produkcji kości, ponieważ wymagają bardzo uważnego zmieszania dwóch tworzyw o różnym stopniu zabarwienia. Przy produkcji tych kości wszystko może się zdarzyć. Nie zdarza się, żeby kości dwukolorowe wystąpiły w identycznych wzorach. Każda sztuka, każdy komplet, to unikat. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

15,50 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,51 zł

51
Komplet akrylowych kości RPG, ruda złota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet akrylowych kości RPG, ruda złota
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.10

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet kości marki Rebel, czyli siedem niezwykle oryginalnych kości w stonowanych kolorach, wzbogaconych o mieniący się pyłek, który przepięknie chwyta światło. Niezwykle wysoka jakość odlewu, precyzja żłobienia oraz malowania numerów, czynią z nich podstawowy wybór dla wielu graczy, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

34,90 zł
30,71 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,19 zł

52
Komplet kości RPG, różowo-białe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, różowo-białe
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.22

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet siedmiu dwukolorowych kości marki Rebel o unikalnym charakterze. Są to jedne z najtrudniejszych w produkcji kości, ponieważ wymagają bardzo uważnego zmieszania dwóch tworzyw o różnym stopniu zabarwienia. Przy produkcji tych kości wszystko może się zdarzyć. Nie zdarza się, żeby kości dwukolorowe wystąpiły w identycznych wzorach. Każda sztuka, każdy komplet, to unikat. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

15,50 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,51 zł

53
Komplet kości RPG, purpurowo-białe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet kości RPG, purpurowo-białe
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.19

Zestaw siedmiu kości do gier fabularnych Komplet siedmiu dwukolorowych kości marki Rebel o unikalnym charakterze. Są to jedne z najtrudniejszych w produkcji kości, ponieważ wymagają bardzo uważnego zmieszania dwóch tworzyw o różnym stopniu zabarwienia. Przy produkcji tych kości wszystko może się zdarzyć. Nie zdarza się, żeby kości dwukolorowe wystąpiły w identycznych wzorach. Każda sztuka, każdy komplet, to unikat. Zawartość: 7 kostek: k4, k6, k8, k10, k10 (setka), k12, k20

15,50 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,51 zł

54
Trouble in Paradise - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trouble in Paradise
Dostępny
12 szt.

WERSJA ANGIELSKJAWystawie Trouble in Paradise w Pawilonie Polskim na Biennale Architektury 2021, towarzyszy książka, w której znalazły się eseje m.in. Platona Issaiasa & Hameda Khosraviego, Piera Vittoria Aureliego, Andrei Alberto Dutto, Katarzyny Kajdanek, Łukasza Molla, fotoesej Jacentego Dędka, a także teksty zespołu PROLOG +1, fotograficzna Panorama polskiej wsi oraz wizualizacje projektów. Książka dostępna w formie cyfrowej do pobrania ze strony www.labiennale.art.pl.Trouble in Paradise to krytyczne studium obejmujące społeczno-przestrzenne elementy obszarów wiejskich w Polsce. Celem projektu kuratorskiego przygotowanego dla Pawilonu Polskiego jest zakwestionowanie dotychczasowego rozumienia opozycji miejskiewiejskie poprzez umieszczenie jej w perspektywie multidyscyplinarnej. W tym kontekście wystawa zwraca szczególną uwagę na teoretyczne luki w opracowaniu trwającej od lat migracji z miasta na tereny wiejskie. Projekt kuratorski proponuje całościowe spojrzenie na terytorium jako przestrzeń, w której formy osadnictwa, rodzaje pracy, tryb życia, stosunki rodzinne, wzajemne relacje, ale również konflikty społeczno-polityczne kształtują to, jak razem żyjemy.Platon Issaias, Hamed Khosravi

60,00 zł
42,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

55
Kak raz 3. Język rosyjski. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kak raz 3. Język rosyjski. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum
Dostępny
1488 szt.

Zeszyt ćwiczeń zawiera zadania utrwalające materiał omówiony w podręczniku. Składa się z 7 rozdziałów: Каждый день, Технологии, Москва, Люди, Образование, Поздравляю!, На экране. Każdej stronie książki odpowiada strona w zeszycie ćwiczeń, a poszczególne polecenia są przyporządkowane konkretnym zadaniom z podręcznika. Ćwiczenia wykorzystują zabawę jako formę nauki, dlatego oprócz standardowych poleceń znajdziemy krzyżówki, węże wyrazowe, zagadki i rebusy. Dodatkowo, w publikacji zamieszczono wiele zadań typu maturalnego np. zadania na rozumienie ze słuchu i rozumienie tekstu pisanego: prawda-fałsz, dopasowanie, wybieranie właściwej reakcji / właściwej odpowiedzi, wypełnianie luk odpowiednimi zdaniami; znajomość środków językowych: wybieranie właściwego słowa, tworzenie poprawnej formy słowa, tłumaczenie zwrotów/wyrażeń; tworzenie wypowiedzi pisemnej: artykuł, rozprawka, e-mail; wypowiedź ustna: np. opisywanie zdjęcia. We wszystkich ćwiczeniach są kształcone podstawowe sprawności językowe. Na końcu każdego rozdziału znajduje się sekcja z ćwiczeniami powtórzeniowymi.

45,00 zł
40,05 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,95 zł

56
Psi Patrol. Koło Zabawy. Co robi Psi Patrol? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Koło Zabawy. Co robi Psi Patrol?
Dostępny
96 szt.

Ulubieni bohaterowie gotowi na nowe wyzwania i misje. Przed Psim Patrolem kolejne akcje ratunkowe. Zobacz co Chase i reszta ekipy robi po skończonej misji. Obróć koło i sprawdź. Udanej zabawy!

26,99 zł
19,99 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 7,00 zł

Wróć do góry