hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.07.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 7 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej (Julie L. Hall), na drugim Kaszebe (Tomasz Słomczyński). Kolejny produkt to Piórem i pazurem (Jarosław Abramow Newerly) oraz Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Terapia ekspozycji i powstrzymywania reakcji. Podręcznik terapeuty (Foa Edna B., Yadin Elna, Lichner Tracey K.).
1
W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej
Dostępny
147 szt.

Rozpoznaj narcyza i uwolnij się z toksycznej relacji Niezwykle pouczające studium narcystycznego zaburzenia osobowości(NPD)i jego traumatycznego wpływu na członków rodziny i partnerów. Wnikliwa, pełna współczucia i oferująca praktyczne strategie powrotu do zdrowia – lektura obowiązkowa zarówno dla tych, którzy doświadczyli przemocy narcystycznej, jak i dla klinicystów. Ta książka rzuca światło na niszczące doświadczenie przemocy narcystycznej w rodzinach i związkach, opisuje złożoną emocjonalną i fizyczną traumę, która z tego wynika, oraz wspiera ofiary praktycznymi, pełnymi współczucia radami do wykorzystania na ścieżce powrotu do zdrowia. Bez względu na to, czy dopiero uczysz się o NPD, masz narcystycznego rodzica lub innego członka rodziny, opuszczasz narcystyczny związek czy zmagasz się z okołonarcystyczną traumą, książka Julie L. Hall pomoże ci rozpoznać i zrozumieć toksyczną relację, a także uwolnić się od niej.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

20 osób kupiło
2
Kaszebe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaszebe
Dostępny
92 szt.

Kaszuby, podobnie jak Śląsk, są na tle pozornie monolitycznej tożsamościowo Polski regionem wyjątkowym. Przez lata traktowane z podejrzliwością – dla jednych zbyt polskie, dla drugich zbyt niemieckie. Rozpięte pomiędzy Wschodem a Zachodem, z własnym językiem, świadome odrębności, mocno zanurzone w historii, otoczone wspaniałą przyrodą. Dla Tomasza Słomczyńskiego Kaszuby od kilku lat są domem, ale także wyzwaniem. Uczy się języka, opisuje lokalne historie zbierane podczas wędrówek. Ta kaszubska wanoga daje mu możliwość spojrzenia z bardzo bliska, a spotkania z miejscowymi i przyjezdnymi stają się punktem wyjścia do opowieści o złożonej tożsamości Kaszubów, ich burzliwej przeszłości i współczesnych problemach. Powtarzane tu przez kolejne pokolenia hasło „Ni ma Kaszëb bez Pòlonii, a bez Kaszëb Pòlsczi”, raz brzmiące niczym pochwała jedności, to znów podkreślające odrębność, jest także zachętą, by wraz z autorem dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym kawałku naszego kraju.

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

17 osób kupiło
3
Piórem i pazurem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórem i pazurem
Dostępny
34 szt.

Piórem i pazurem wieńczy autobiograficzny cykl Jarosława Abramowa Newerlego. W przeciwieństwie do niezapomnianych Lwów mojego podwórka, Lwów wyzwolonych i Lwów STS-u Autor wspomina nie kilka, ale kilkadziesiąt lat swojego życia - od 1962 roku do chwili obecnej. Tematem staje się więc życie pisarza w PRL-u, potem dalej - w czasie Karnawału Solidarności, stanu wojennego, na emigracji i w IV RP. Życie - dodajmy - z rzadka tylko usłane różami. Mamy więc orkę w redakcji Polskiego Radia, ale też dyskusje z cenzurą, a potem, już w Kanadzie, niepewność jutra. Szczerze opowiada o swoich małżeństwach i z rozczuleniem wspomina dzieciństwo swoich córek. Przywołuje przygody z przyjaciółmi po piórze: Markiem Nowakowskim, Januszem Sito, Kazimierzem Orłosiem, Witoldem Terleckim i Włodzimierzem Odojewskim, którzy o swoje książki walczyli z systemem jak lwy.

59,00 zł
39,53 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,47 zł

11 osób kupiło
4
Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Terapia ekspozycji i powstrzymywania reakcji. Podręcznik terapeuty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Terapia ekspozycji i powstrzymywania...
Dostępny
220 szt.

Pierwsze polskie wydanie jednego z najskuteczniejszych programów terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego. Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, prezentujący program terapii ekspozycji i powstrzymania reakcji oparty na teoretycznych i praktycznych zasadach terapii poznawczo-behawioralnej. Autorki, po wprowadzeniu teoretycznym oraz przedstawieniu tła historycznego i wyników przeprowadzonych badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo wyjaśniają, jak planować i prowadzić terapię. Prezentują pełen opis programu składającego się z pięciu głównych komponentów: ekspozycji in vivo, ekspozycji wyobrażeniowych, technik powstrzymania reakcji, przetwarzania i wizyt domowych, z których każdy został zilustrowany licznymi przykładami. Podczas sesji pacjent poddawany jest działaniu bodźców (realnych lub wyobrażonych), które wywołują u niego natrętne myśli i kompulsje. Ekspozycje są stopniowane w taki sposób, aby z czasem uświadomił sobie, że to, czego się obawia, wcale nie musi się wydarzyć, jeśli nie ucieknie się do podejmowanych dotąd rytuałów. Terapia obejmuje techniki ekspozycji i powstrzymania reakcji stosowane zarówno pod nadzorem terapeuty, jak i samodzielnie przez pacjenta w domu.

49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

9 osób kupiło
5
Idziesz do więzienia / Kobiety bez litości. Opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idziesz do więzienia / Kobiety bez litości. Opowiadania
Dostępny
80 szt.

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To Camilla Läckberg jaką wszyscy uwielbiamy! Idziesz do więzienia: Czworo młodych ludzi świętuje Nowy Rok w luksusowej willi nad jeziorem pod Sztokholmem. To najlepsi przyjaciele, podobnie jak ich rodzice, którzy urządzają przyjęcie w willi obok. Mają oni wszystko, ale noszą też swoje mroczne tajemnice, których nikomu nie zdradzili. Nawet sobie nawzajem. Kiedy gra w Monopoly się kończy, a stawka wzrasta, sekrety powoli zaczynają wychodzić na jaw i odsłania się skomplikowany plan… Kobiety bez litości: Ingrid zrezygnowała z kariery, aby wesprzeć męża. Niedługo potem dowiaduje się, że ten ma romans. Birgitta pomija wizyty lekarskie. W ten sposób nikt nie odkryje siniaków, które zostawia jej mąż. Victoria porzuciła swoje życie w Rosji, aby poślubić mężczyznę poznanego przez internet. Tylko on nie jest taki, jak sobie wyobrażała. Wszystkie te kobiety postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Czy jedynym wyjściem będzie zbrodnia doskonała?

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

7 osób kupiło
6
Anna. Gorzki smak miodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anna. Gorzki smak miodu
Dostępny
78 szt.

Skończyła się wojna. Anna ma prawie 13 lat. Mieszka w Tilsti z rodziną biologicznego ojca, która nadała jej imię Elise. Jest dobrze traktowana. Mimo prób całkowitego zniemczenia i przekonania, że matka nie żyje, Hoffenbergom nie udało się do końca wyprzeć z pamięci dziecka polskiej przeszłości. Zimą 1945 roku do Prus wchodzi Armia Czerwona. Hoffenbergowie nie zdążyli uciec. Giną. Umiera zgwałcona przez Sowietów żona Klausa, a rodzeństwo nie wraca z wyprawy po żywność. Anna szybko pojmuje, że w zdobytym przez wroga, obróconym w gruzy i głodnym mieście, w którym szerzy się terror Sowietów, przeżyje tylko ten, kto jest sprytniejszy. Nie dać się zabić, znaleźć bezpieczne schronienie i zdobyć cokolwiek do jedzenia - to najważniejsze cele zaradnej trzynastolatki. Tuż po wojnie, w sowieckich już Prusach Wschodnich ukrywały się w lasach tysiące niemieckich sierot. Później nazwano je „wilczymi dziećmi"”. W poszukiwaniu chleba, ryzykując, że zostaną zastrzelone przez sowieckich żołnierzy, przekradały się na Litwę, by szukać pracy u tamtejszych chłopów. Anna sama próbuje dotrzeć do Wilna, które pamięta z wczesnego dzieciństwa, żeby odnaleźć kogoś z polskiej rodziny albo ciocię Ester. Wioletta Sawicka – urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Wyciszenia od zgiełku życia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, które niezmiennie ją fascynują. Autorka dziesięciu powieści.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

7 osób kupiło
7
Naklejki na zeszyty No Name - Dziewczynka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki na zeszyty No Name - Dziewczynka
Beniamin
Dostępny
142 szt.

Mix wzorówNAKLEJKI NA ZESZYTY - na każdej naklejce miejsce na wpisanie imienia, nazwiska i klasy. Wysokość: 23 cm; szerokość: 9 cm. Dwa arkusze z naklejkami w opakowaniu, na każdym 10 szt. naklejek

4,99 zł
7 osób kupiło
8
Kundalini esencja jogi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kundalini esencja jogi
Dostępny
936 szt.

Joga jest dla Ciebie czymś nowym? A może chcesz poznać nowe ćwiczenia? Ta książka umożliwi Ci wyznaczanie i rozwijanie indywidualnego programu jogi Kundalini. Dwie zaprezentowane tu drogi pomogą zdecydować, które z ćwiczeń są najbardziej odpowiednie dla ciebie Jedną z nich jest numerologia, drugą system czakr. Załączone karty informacyjne i kwestionariusze pozwolą ocenić aktualne potrzeby i wybrać odpowiedni zestaw ćwiczeń jogicznych.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

6 osób kupiło
9
My Little Pony. Koloruj i naklejaj. Wydanie filmowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Koloruj i naklejaj. Wydanie filmowe
Dostępny
91 szt.

Bardzo prosta kolorowanka z naklejkami, które mogą posłużyć jako kolorystyczna ściągawka dla małego artysty! Naklejkę przedstawiającą wybraną postać wystarczy przykleić na stronie z obrazkiem do pokolorowania, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny mieć poszczególne elementy ilustracji. Książka, jako jedna z pierwszych na rynku, jest poświęcona zupełnie nowej odsłonie kultowego brandu „My Little Pony” i przedstawia bohaterów nowego filmu o kucykach. Kolorowanie według wzoru pozwala wyćwiczyć spostrzegawczość małego dziecka i jego zdolności manualne, a przy okazji daje ogromną satysfakcję – pokolorowana postać wygląda tak jak w ulubionym filmie!

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
10
Piast - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piast
Dostępny
16 szt.

Epicka opowieść o człowieku, którego śladem kroczyli bogowie Wkrocz do zamglonej słowiańskiej puszczy, pełnej złowrogiego pohukiwania sów, błyszczących oczu saren, przesądów i starych wierzeń. Zasłuchaj się w pradawnej opowieści o rywalizacji między dwoma przyrodnimi braćmi, o dorastaniu i miłości, o mocy imion i plemiennych bojach Słowian znad Warty i Odry. Swojska i osobliwa historia o naszych korzeniach. „W dawnych wiekach słowiańscy bajarze przekazywali opowieści o bogach i chrobrych witeziach młodszemu pokoleniu z nadzieją, że baśń przetrwa w umysłach i sercach ludu. Nie ma chyba większej radości dla starego gawędziarza, gdy widzi, że wyrósł godny następca, który z powodzeniem podjął jego trud. Ogromnie cieszy mnie saga o Piaście Grzegorza Gajka, bo ową tezę potwierdza w całej pełni. Rozsiądźcie się zatem wygodnie u ogniska albo kominka i wczytajcie się w mądrość przodków…” – Witold Jabłoński, autor Darów bogów i Popiela oraz cyklu „Słowiańska Apokalipsa”.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

5 osób kupiło
11
My Little Pony. Wodne kolorowanie. Wydanie filmowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Wodne kolorowanie. Wydanie filmowe
Dostępny
93 szt.

Ta książka to zaproszenie do niezwykłej przygody w odkrywanie barw i świetna alternatywa dla tradycyjnych kolorowanek. Aby pokolorować osiem prostych ilustracji z nowymi kucykami Pony, potrzeba tylko czystej wody i pędzla. Dzięki specjalnej technologii druku, gdy papier zostanie zwilżony, na pokrytych czarnymi kropkami polach pojawią się kolory! Maluch może zgadywać, jakie barwy ukryte są na kolejnych fragmentach ilustracji, a gdy praca wyschnie – uzupełnić ją kredkami, papierem kolorowym czy metalicznymi mazakami. Malowanie czystą wodą pomoże dzieciom nauczyć się operować pędzelkiem, zanim w ruch pójdą klasyczne farby. Kształtuje sprawność manualną młodego artysty i jego wrażliwość na kolory. Ten rodzaj aktywności pozwala również zaoszczędzić czas rodzica – sprzątanie po zabawie jest znacznie mniej uciążliwe niż w przypadku klasycznych farb! Kolorowanka, jako jedna z pierwszych na rynku, jest poświęcona bohaterom nowego filmu „My Little Pony”.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
12
Autyzm. Historia geniuszu natury i różnorodności neurologicznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autyzm. Historia geniuszu natury i różnorodności neurologicznej
Dostępny
93 szt.

Czym jest autyzm? Zaburzeniem rozwojowym towarzyszącym człowiekowi przez całe życie czy naturalnie występującą w świecie formą perspektywy poznawczej przypominającą geniusz? Obie odpowiedzi są poprawne, choć nie do końca wyczerpują tę kwestię. Przyszłość naszego społeczeństwa zależy od jej zrozumienia. Steve Silberman, dziennikarz „Wire”, odkrywa tajemniczą historię autyzmu oraz rzuca nowe światło na to, co słynni naukowcy usiłowali stłumić w zarodku, ukazując przy tym niezwykły potencjał osób dotkniętych autyzmem. Odwołując się do badań pionierów w dziedzinie autyzmu, jak i do przewrotnej koncepcji różnorodności neurologicznej, teoria zaginionego plemienia głosi, że autyzm, dysleksja czy ADHD nie są bynajmniej nieprawidłowościami. To po prostu efekt naturalnych wariacji w genomie człowieka. Książka, która zredefiniuje ludzkie zrozumienie historii, znaczenia, funkcji oraz wpływu różnorodności neurologicznej na świat człowieka.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

6 osób kupiło
13
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 9. Zbrodnia na piątkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 9. Zbrodnia na piątkę
Dostępny
66 szt.

Daisy i Hazel w końcu wracają do Deepdean, a szkoła właśnie szykuje się do najbardziej ekscytującego wydarzenia: pięćdziesiątej rocznicy powstania. Przygotowania idą pełną parą. Ale nie wszystko jest w porządku, ponieważ podczas długiej nieobecności detektywek Deepdean się zmieniło. Daisy straciła koronę na rzecz fascynującej nowej dziewczyny, a niedawni sojusznicy Towarzystwa Detektywistycznego stali się teraz jego zaprzysiężonymi wrogami. Dziewczyny są świadkami szokującego incydentu w pobliskim lesie, przestępstwa, które prawdopodobnie ma związek z rocznicą. Do Deepdean przyjeżdżają rodzice uczennic, odnawiają się dawne urazy, rywalizacje i sekrety, a przyszłość Deepdean staje pod znakiem zapytania. Czy detektywki rozwiążą sprawę i uratują szkołę?

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

4 osoby kupiły
14
Hiperprzestrzeń. Wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiperprzestrzeń. Wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wy...
Dostępny
34 szt.

Czy oprócz znanych nam z życia codziennego trzech wymiarów istnieją inne? Czy możliwe są podróże w czasie? Czy czarne dziury są wrotami do innych światów? Czy ludzkość przeżyje śmierć Wszechświata? Jeszcze niedawno uczeni odrzucali tego rodzaju pomysły jako dziwaczne spekulacje, dzisiaj znajdują się one wśród najważniejszych tematów podejmowanych przez naukę. Rozpoczynając tam, gdzie kończy się Krótka historia czasu Stephena Hawkinga, Michio Kaku, profesor fizyki, wykładowca na Uniwersytecie w Nowym Jorku, przystępnie i w porywający sposób popularyzuje wyniki badań nad wielowymiarowymi przestrzeniami, pętlami czasowymi i wszechświatami wielokrotnymi. Michio Kaku – jeden z najwybitniejszych uczonych naszych czasów, współtwórca teorii strun, kieruje katedrą fizyki City University of New York. Jest autorem światowych bestsellerów: Fizyka rzeczy niemożliwych, Wizje, Wszechświaty równoległe, Kosmos Einsteina, Przyszłość umysłu oraz Przyszłość ludzkości, a także licznych podręczników akademickich i prac naukowych.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

4 osoby kupiły
15
Przeżyć. Droga dziewczyny z Korei Północnej do wolności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeżyć. Droga dziewczyny z Korei Północnej do wolności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Yeonmi Park jeszcze do niedawna była wzorową córką północnokoreańskiego reżimu. Kochała przywódcę, nie zadawała niewygodnych pytań i nie rozmyślała nad sensem dyktatury w jej rodzinnym kraju. Jej życie zmieniło się nieodwracalnie, kiedy pirackie płyty DVD nie tylko pokazały jej inny świat, ale spowodowały ciąg tragicznych zdarzeń w życiu jej bliskich. W 2007 r. matka Yeonmi uciekła do Chin, zabierając z sobą czternastoletnią wówczas córkę. Tak rozpoczęły się długie poszukiwania lepszego życia młodziutkiej Koreanki. Dziś Yeonmi Park ma 22 lata i jest jedną z najsłynniejszych kobiet, walczących o prawa mieszkańców Korei Północnej. W 2014 roku jej nazwisko pojawiło się na liście 100 Top Global Women publikowanej przez BBC. Przeżyć to dramatyczna historia podróży do wolności. Uwalnianie się od propagandy reżimu trwa do dziś – choć autorka uciekła przed nieszczęśliwym życiem w totalitarnej Korei, to jej dramatyczne wspomnienia nie znikną nigdy. Yeonmi Park urodziła się w Hyesan, w Korei Północnej, w 1993 roku. Obecnie mieszka w Nowym Jorku i studiuje na uniwersytecie Columbia.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

4 osoby kupiły
16
Zakład o miłość wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
17
Lista śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lista śmierci
Dostępny
55 szt.

Afganistan. Oficer elitarnej formacji Navy SEALs, James Reece, dowodzi operacją prowadzoną pod osłoną nocy. Gdy jego oddział wpada w zasadzkę, Reece jest jednym z dwóch ocalałych. Jako dowódca zostaje obarczony winą za największe niepowodzenie w historii amerykańskich sił specjalnych. W dniu powrotu do Stanów Zjednoczonych żołnierz, który uczestniczył razem z nim w feralnej operacji, popełnia samobójstwo. Jednak żadna z tych tragedii nie może mierzyć się z tym, co zastanie we własnym domu. Doprowadzony do ostateczności odkrywa, że ma tylko jeden powód, by żyć dalej – zemstę. Jack Carr – emerytowany oficer Navy SEALs. W ciągu dwudziestu lat spędzonych w jednej z najbardziej elitarnej formacji operacji specjalnych na świecie dowodził w walkach na południowych Filipinach oraz w Iraku i Afganistanie. W książkach korzysta z własnych doświadczeń, emocji i przeżyć. Lista śmierci to pierwszy thriller polityczny z kapitanem Jamesem Reece’em. W przygotowaniu są następne części trylogii.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
18
Barbie Fairytale. GTG00 Dreamtopia. Księżniczka z zakręconymi pasemkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Barbie Fairytale. GTG00 Dreamtopia. Księżniczka z zakręconymi pasemkam...
Barbie, Mattel
Dostępny
2 szt.

Ta lalka księżniczka Barbie ma wyjątkowo długie włosy. W zestawie znajdują się tęczowe przedłużenia włosów do skręcania i zaplatania oraz narzędzie do łatwej i przyjemnej stylizacji. Włosy lalki Barbie można czesać i układać - wystarczy przykleić dwa lub trzy koraliki do włosów do urządzenia do stylizacji i stworzyć fantastyczne fryzury za naciśnięciem jednego przycisku. Wygląd księżniczki lalki Barbie zawsze można zmienić za pomocą kolorowych spinek do włosów i tiary. Z tą piękną lalką czekają na Ciebie magiczne przygody. Dzięki tak wielu opcjom opowiadania historii i stylizacji, Barbie Dreamtopia Księżniczka to wspaniały prezent dla wszystkich dziewczynek w wieku od 3 lat, które kochają bawić się lalkami Barbie. Wysokość lalki: ok. 30.0 cm Wymiary opakowania: 32.5 x 25.3 x 7.0 cm

139,99 zł
100,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 39,20 zł

3 osoby kupiły
19
Prymas Tysiąclecia w komiksie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prymas Tysiąclecia w komiksie
Dostępny
20 szt.

Komiks pokazuje historię niezwykłego człowieka na tle naszych burzliwych dziejów. Kim był człowiek, który został nazwany Prymasem Tysiąclecia? Co dawało mu wewnętrzny spokój i siłę potrzebną w czasach, w których przyszło mu żyć? W jaki sposób spotkania z niezwykłymi i śmiałymi reformatorami - ks. Władysławem Korniłowiczem, matką Różą Czacką czy przyszłym papieżem ks. Karolem Wojtyłą - wpłynęły na tego wiernego kapłana, oddanego biskupa i niezłomnego prymasa? Jak jego przykład może być inspiracją dla młodzieży? Ilustrowana forma przybliża prymasa Wyszyńskiego zwłaszcza młodym, by i dla nich nie był postacią ze spiżu, ale kimś, kto codziennie, dzień po dniu całe swoje życie powierzał Bogu przez Maryję.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

3 osoby kupiły
20
Dokąd zmierza czarna wieża. Jak wygrać w szachy z całym światem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokąd zmierza czarna wieża. Jak wygrać w szachy z całym światem
Dostępny
50 szt.

Dokąd zmierza czarna wieża? Co to jest bicie w przelocie? Kiedy nie można zrobić roszady? Kto grał w szachy lepiej od komputera? Po przeczytaniu tej książki na pewno będziecie umieli odpowiedzieć na wszystkie te pytania i na wiele innych. Ci z Was, którzy dopiero zaczynają grać w szachy, nauczą się prostych sposobów matowania – czy wiecie, co to jest mat? Inni, bardziej zaawansowani, dowiedzą się, jak rozgrywać końcówki pionowe lub jak zakończyć partię efektowną kombinacją. Każdy znajdzie tu coś ciekawego, dzięki czemu lepiej zrozumiecie tajemnice królewskiej gry, jaką są szachy. „Nazywam się Adam Umiastowski i uczę dzieci grać w szachy. Nauczyłem się tej gry dzięki meczowi o szachowe mistrzostwo świata między Robertem Fischerem i Borysem Spasskim. Spotkanie to odbyło się w 1972 roku w Islandii i pobudziło mnie do uważniejszego przyjrzenia się tajemniczym zapisom partii szachowych. Wiele lat później podjąłem się uczenia dzieci i młodzieży zasad gry w szachy. Dlatego powstała ta książka. Praca na zajęciach szachowych umożliwiła rzetelne sprawdzenie przykładów, jak również pozwoliła ustalić porządek przyswajania wiedzy. "Dokąd zmierza czarna wieża" może towarzyszyć nam przez kilka lat, pomagając zwyciężać i przybliżając osiągnięcia wybitnych szachistów. Mam nadzieję, że tak jak mnie niegdyś zafascynował mecz dwóch wielkich szachistów, tak teraz Czytelnika zainteresują tajemnice gry w szachy, które starałem się przekazać w tej książce”. Autor Adam Umiastowski – szachista (I kategoria), sędzia szachowy klasy państwowej, autor książek i niezliczonych publikacji szachowych, a przede wszystkim wybitny instruktor szachowy, od czterdziestu lat przekazujący swoją wiedzę innym.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
21
Przechytrzyć zmartwienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przechytrzyć zmartwienia
Dostępny
23 szt.

U dzieci zmartwienie często z błahostki przeistacza się w PROBLEM. Zazwyczaj dzieje się to w okamgnieniu. Takie zmartwienie podstępem wpędza dziecko w błędne koło lęku. Walka z nim czasem bywa trudna, ale jest na to rozwiązanie. Książka napisana przez psycholożkę kliniczną – dr Drew Huebner – prezentuje konkretne umiejętności, które ułatwiają przezwyciężanie lęków i niepokojów w codziennym życiu. Praktyczne i sprawdzone techniki w przystępny sposób pokazują, jak przejść od wiedzy teoretycznej do czynów, od zamartwiania się do radości i wolności. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat oraz ich opiekunów. Dr Drew Huebner jest psycholożką kliniczną, która specjalizuje się w terapii wsparcia dla dzieci z problemami lękowymi oraz ich rodziców.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
22
Okularki do pływania SPARKI czarne 927923 SPOKEY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okularki do pływania SPARKI czarne 927923 SPOKEY
SPOKEY
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

30,90 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
23
Torebka prezentowa laminowana Kwiaty 128g 002S 18x24x7cm p12, cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
2 osoby kupiły
24
Pantera Adela i ekoferajna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pantera Adela i ekoferajna
Dostępny
67 szt.

Nie trzeba jechać na koniec świata, żeby zadbać o Planetę. Podaj łapę, dołącz do ekologicznej ferajny i dowiedz się, jak się to robi! Pantera Adela i jej przyjaciele są sprytni, odważni i… mają bzika na punkcie ochrony środowiska. W książce Pantera Adela i ekoferajna Pawła F. Majki i Kasi Walentynowicz bohaterowie opowiadają o zwyczajach, dzięki którym każdy może przyczynić się do ochrony naszej planety. Kruk Karol, Jamnik Centymetr, Ośmiornica Pola, Siostry Jagoda i Malina oraz inni członkowie ekoferajny mają swoje powiedzonka, zwyczaje i przywary. Niektórzy z nich są mrukliwi, inni lubią żartować, ale wszyscy bez wyjątku wiedzą, co pomaga Ziemi, a co szkodzi. Spotkanie z nimi to idealny sposób, by pokazać dzieciom, że: • ekologia to też proste, codzienne czynności, • każdy może działać na rzecz przyrody, nawet dziecko, • ludzie są częścią świata i każdy jest odpowiedzialny za dobrostan planety. Pięknie ilustrowana, pełna zabawnych rymowanek i żartów kartonowa książka w przystępny sposób wyjaśnia, co tak naprawdę jest istotą ekologicznego stylu życia i zachęca najmłodszych do praktykowania go na co dzień. Dzięki grubszym stronom z kartonu, jest wytrzymała, a w odpowiednim momencie będzie można ją przekazać dalej, jak radzi ośmiornica Pola.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

2 osoby kupiły
25
Taoistyczna joga ezoteryczna. Budzenie uzdrawiającej energii Tao - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

2 osoby kupiły
26
Opowiadania biblijne, które wyrwane z kontekstu są często błędnie interpretowane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania biblijne, które wyrwane z kontekstu są często błędnie inte...
Dostępny
20 szt.

Każdy lubi dobre opowiadanie, a w Biblii znajdujemy ich wiele. Niektóre są szokujące, inne kojące. Wszystkie jednak ukazują nam prawdę o Bogu, o świecie i o nas samych. Niestety, opowiadania biblijne są czasami niewłaściwie interpretowane. Wyrywa się je z kontekstu, omija szczegóły albo w przedstawiane interpretacje wprowadza nieuprawnione poglądy, które mają wspierać osobiste interesy interpretatora. W ten sposób główne przesłanie tekstu biblijnego często jest spychane na dalszy tor lub zupełnie ignorowane. Wyrywanie biblijnych opowiadań z ich kontekstu sprawia, że pomijane są istotne informacje, jakie znajdują się w Bożym Słowie lub w innych dostępnych wiarygodnych źródłach. Niekiedy starożytna kultura stanowi wyzwanie, a do tego semantyka przekładów, zależna od upodobań tłumacza, staje się przyczyną błędnego zrozumienia tekstu świętego. Biblia jest niezwykłą Księgą, której przesłanie ma moc przemieniania ludzkiego życia. Jednak, gdy jej teksty interpretuje się w niewłaściwy sposób, staje się ona niebezpiecznym narzędziem. To bowiem, jak postrzegamy Boga, przekłada się na sposób, w jaki żyjemy, myślimy i wierzymy; na to, co i jak czujemy oraz jak traktujemy innych ludzi. Powinniśmy zatem stale dążyć do właściwego poznania osobowości i charakteru Boga oraz Jego woli zawartej w Piśmie św. Z tego powodu niezwykle ważne jest, byśmy właściwie odczytywali Boże Słowo w kontekście uświęcenia, do którego Boży Duch prowadzi lud wierny Najwyższemu. W tej książce zwracamy szczególną uwagę na to, że całe Pismo św. jest świadectwem o Chrystusie, i pokazujemy, że w takim właśnie kontekście należy je odczytywać. Przedstawione zasady interpretacji tekstu biblijnego pomogą nam odczytywać Słowo Boże w sposób rozumny oraz właściwie je odnosić do realiów życia.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

2 osoby kupiły
27
NexCube. Kostka 3x3 Classic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
NexCube. Kostka 3x3 Classic
Goliath, od 8 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Kostka Nex Cube od Goliath to wyjątkowa kostka wyprodukowana przez znaną i cenioną firmę MoYu. Kostka posiada plastiki w pełnym kolorze, a nie naklejki, które w łatwy sposób ulegają zadrapaniom. Dzięki zastosowaniu pełnych kolorów, a nie lakierowaniu wierzchu po kilku miesiącach używania ścianki kostki nadal pozostaną w swoich kolorach. Centra kostki(środkowe pola) możemy zdjąć, pod nimi znajduje się śrubka dzięki której ustawiamy „docisk” każdej ze ścianek. Kostka posiada specjalnie wyprofilowane elementy, dzięki którym kostka płynnie „ścina” zakręty, co powoduje jeszcze szybsze jej układanie. Zawartość opakowania: • oryginalna kostka MoYu wykonana z wysokiej jakości plastiku, • podstawka do wyeksponowania kostki, Kolory ścianek: biały, zielony, niebieski, czerwony, pomarańczowy, żółty. Wymiary kostki: 5.5 x 5.5 cm

49,33 zł
43,90 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,43 zł

3 osoby kupiły
28
Maxi-Cosi. Nosidełko, różowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maxi-Cosi. Nosidełko, różowe
Smoby
Dostępny
2 szt.

Dzięki temu komfortowemu fotelikowi z funkcją nosidełka możesz zaopiekować się lalką jak rodzic dzieckiem! Cechy produktu: • regulowany uchwyt, • plastikowe siedzisko pokryte tkaniną, • pas bezpieczeństwa, • schowek na tylnym siedzeniu. Odpowiednie dla lalek o wysokości do 42.0 cm. Uwaga! Lalka nie jest dołączona do zestawu. Wymiary opakowania: 31.0 x 48.0 x 37.0 cm

119,90 zł
110,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,59 zł

2 osoby kupiły
29
Niemcy opętane. Przerażające duchy przeszłości w Niemczech po drugiej wojnie światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemcy opętane. Przerażające duchy przeszłości w Niemczech po drugiej ...
Dostępny
141 szt.

W wyniku drugiej wojny światowej Niemcy legły w gruzach. Zniszczenia dotyczyły nie tylko – a nawet nie przede wszystkim – materialnej sfery życia. Trwalsza od unicestwienia miast, dotkliwsza od okupacji i piętna klęski okazała się ruina moralna. W tysiąc dziewięćset czterdziestym piątym roku Niemcy były wyrzutkiem świata odpowiedzialnym za niewyobrażalne zbrodnie. Można odnieść wrażenie, że po grozie Trzeciej Rzeszy, po Holokauście i najkrwawszym, najbardziej destrukcyjnym konflikcie w historii ludzkości irracjonalne obsesje i lęki dosłownie zawładnęły umysłami Niemców. Czarownice i czarownicy rozpełźli się po kraju, mnożyli się uzdrowiciele i cudotwórcy, egzorcyści walczący z nawiedzającymi ludzi demonami, a plotki wieszczące apokalipsę lotem błyskawicy obiegały wsie i miasta. W tym czasie w fantazjach o czarnej magii kryje się znacznie więcej niż cień powszechnych traum i depresji. Dlaczego właśnie kwestia zła zawładnęła powojenną wyobraźnią Niemców, dlaczego magiczne obsesje i apokaliptyczne wizje eksplodowały właśnie wtedy? Wsłuchując się uważnie w głosy chorych na duszy i ciele, w historie opowiadane przez duchy, demony i czarownice, Monica Black przedziera się przez barierę przemilczeń i grobową ciszę do jądra Niemiec po drugiej wojnie światowej. Monica Black wykłada historię na Uniwersytecie Tennessee. Jest autorką książki Death in Berlin: From Weimar to Divided Germany, która otrzymała prestiżowe nagrody Wiener Library Ernst Fraenkel Prize oraz Hans Rosenberg Prize.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

2 osoby kupiły
30
Torebka prezentowa laminowana Motyle 128g 001S 18x24x7cm p12, cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
2 osoby kupiły
31
Klej Magic tuba metalowa 45g (20szt) KAMABEN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej Magic tuba metalowa 45g (20szt) KAMABEN
Kamaben
Dostępny
27 szt.

Opakowanie zbiorcze 20 sztuk.Klej Magic tuba metalowa Kamaben 45g z aplikatorem

107,74 zł
102,35 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,39 zł

1 osoba kupiła
32
Sprytny krawczyk i inne bajki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprytny krawczyk i inne bajki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Proponujemy Państwu nową serię, w której oprócz bajek na dobranoc znajdują się zbiory zagadek i zabawne opowiadania o zwierzętach. Zbiorek klasycznych baśni lubianych zarówno przez dziewczynki, jak i przez chłopców: "Sprytny krawczyk", "Nieustraszony Jaś", "Bambi", "Brodaczek" (znany też jako Rumpelsztyk, Titelitury czy Rumpelstilzchen), "Książę i psy", "Roszpunka".

7,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
33
Les Livres de Jakob - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Les Livres de Jakob
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Mystique, hérétique, juif converti un temps a lislam puis au catholicisme, libertin, manipulateur de génie, tour a tour misérable et richissime, Jakób Frank traversa l Europe des Lumieres comme la meche allumée dun baril de poudre, rassemblant autour de lui des dizaines de milliers dadeptes. Lhistoire de ce messie autoproclamé, capable de sériger contre la société polonaise rigide du XVIIIe siecle, est tellement stupéfiante quelle semble imaginaire. Ressuscitant brillamment toute une époque, Olga Tokarczuk nous offre une épopée fabuleuse et universelle qui illustre lémancipation vis-a-vis des dogmes, la lutte contre loppression, en particulier celle des femmes et des étrangers, mais aussi la réinvention de soi dans un monde toujours fluctuant.

75,00 zł
63,75 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
34
Hencz Toys, książeczka sensoryczna Gryzmołk 632 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
46,20 zł
39,27 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,93 zł

2 osoby kupiły
35
Skaza na niebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skaza na niebie
Dostępny
962 szt.

„Dzieci nie wysyła się na wojnę, ale dorosłych, którzy z tych dzieci wyrastają – owszem.” –płk Robert Gralewski Ludzkość prowadzi wojny odkąd pierwsi ludzie weszli do jaskiń. I będzie prowadzić je tak długo, jak długo żyć będzie przynajmniej jeden człowiek. A gdy już wymrzemy - nasze miejsce zajmą inne gatunki, przybyłe z niezmierzonych głębi kosmosu. Bo i tam, na krańcach nieznanego jeszcze wszechświata, żyją istoty, które od początku dziejów aż po ich kres, toczyć będą własne bitwy. Oto książka o najwspanialszych i najpodlejszych dokonaniach ludzkości. Znajdziecie tu zatrważające scenariusze wyzutej z uczuć przyszłości. Poczujecie grozę nadchodzącej zagłady. Ekscytację odkrywaniem przedwiecznych tajemnic pozostawionych w każdym zakątku wszechświata. I nieskończony zachwyt wobec dotykania po raz pierwszy Nieznanego.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
36
To nie moja wina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To nie moja wina
Dostępny
79 szt.

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Podejrzany o zabójstwo ojca Krzysztof z dnia na dzień zapada się pod ziemię, pozostawiając całe swoje dotychczasowe życie za sobą. Jego śladem w dzikie Bieszczady wyrusza przekonany o jego winie i zaślepiony zemstą młodszy brat. Podróż śladami tajemnic ojca, dosłownie wpisanymi w górski pejzaż, i zderzenie z surowymi warunkami życia lokalnej społeczności oraz opowieściami, na których stoją fundamenty wszystkich odkrywanych miejsc, doprowadzą ucieczkę, gonitwę i śledztwo do nieuniknionego finału: konfrontacji z bolesną, oczyszczającą prawdą. Przejmująca, pełna fascynujących miejsc i często dramatycznych historii opowieść o pewnej rodzinie, a także ludziach z Bieszczad – tych prawdziwych, tak jak prawdziwe potrafi być tylko przeszywająco zimne górskie powietrze. Opowieść o tajemnicach, odpowiedzialności, krzywdzie, prawdzie, nieokiełznanej naturze i o tym, co dziedziczymy po naszych rodzicach, a także poszukiwaniu winnych. Wciągająca, intrygująca i przewrotna. Nie będziecie mogli się oderwać. „Podejrzany o zabójstwo ojca Krzysztof z dnia na dzień zapada się pod ziemię, pozostawiając całe swoje dotychczasowe życie za sobą. Jego śladem w dzikie Bieszczady wyrusza przekonany o jego winie i zaślepiony zemstą młodszy brat. Brzmi jak scenariusz świetnego serialu kryminalnego. Nie czekaj na ekranizację, przeczytaj, daj się ponieść własnej wyobraźni. Przemyślana i doskonale skonstruowana fabuła. Intrygujący bohaterowie uwikłani w trudne historie rodzinne. Śmierć prowadząca do katharsis. To zdecydowanie mocny debiut!” – Piotr Głowacki, aktor

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
37
W ustach sól - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
W ustach sól
Dostępny
2 szt.

„Od kiedy istniały łodzie, żeglarze używali położenia gwiazd do nawigacji. Najlepszy sposób na określenie, gdzie się znajdujesz, i na dotarcie do miejsca, w którym chcesz być, to wyczucie wszystkiego, co cię otacza. Wiatru, pór roku, gwiazd”. Hipnotyzująca opowieść, snuta w rytmie uderzających o brzeg fal, o tym, czym jest morze dla nas, a czym było dla innych na przestrzeni wieków. Dzika szkocka przyroda, mity i legendy, szanty, morskie pejzaże, a w tle historia kobiet, międzypokoleniowych więzi, charakternej babki, ciąży i macierzyństwa. Ta książka to spacer nad brzegiem morza z Turnerem, Szekspirem, poetami epoki romantyzmu i śpiewającymi szanty morskimi wilkami. To oda do oceanów – do żeglarzy stawiających czoło zdradliwym morskim prądom, do kobiet, które straciły bliskich na skutek sztormowych fal, do stworzeń zamieszkujących morskie głębiny, do plażowiczów, do wielbicieli morskich kąpieli i pływaków, a nawet do syren. Charlotte Runcie urodziła się w szkockim Edynburgu, a literaturę studiowała w Cambridge. Przez wiele lat mieszkała i pracowała w rodzinnym mieście, gdzie prowadziła chór folkowy. Obecnie mieszka w Scottish Borders.

44,00 zł
23,32 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 20,68 zł

1 osoba kupiła
38
In my grandfather's footsteps - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In my grandfather's footsteps
Dostępny
5 szt.

In 2013 Rabbi Avi Baumol was hired to serve as a Rabbi in Krakow, Poland. He expected to find a sad, dwindling community on the verge of extinction; but instead discovered a city in the midst of a miraculous Jewish revival. For 6 years Rabbi Baumol wrote articles about his extraordinary experiences, posting them to various media outlets. This book is a compendium of those notes plus other stories about the remarkable rebirth of Jewish life in Poland.Rabbi Avi Baumol splits his time between Krakow, Poland and Efrat, Israel where his wife and five children reside. He is the author of The Poetry of Prayer; Torat Bitecha; Komentarze do Tory and the commentary on Psalms in the Israel Tanach.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

1 osoba kupiła
39
Dzieciaki kłopociaki. Kłamczuszek Henio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieciaki kłopociaki. Kłamczuszek Henio
Dostępny
31 szt.

"Dzieciaki kłopociaki" to seria książeczek z zabawnymi wierszykami, które ukazują świat dziecięcych problemów oraz uczą zasad dobrego wychowania. Kolorowe ilustracje wzmacniają dodatkowo przeżycia i emocje związane z treścią wierszyków.

9,79 zł
7,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 1,80 zł

1 osoba kupiła
40
Wersety biblijne, które wyrwane z kontekstu są często błędnie interpretowane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wersety biblijne, które wyrwane z kontekstu są często błędnie interpre...
Dostępny
19 szt.

Dla chrześcijan Biblia jest narzędziem, za pomocą którego przemawia Bóg, kierując do nas Słowo żywe i prawdziwe – stanowiące podstawę wiary. Jednakże nieuprawnione wyrywanie wersetów z Biblii może spowodować nie tylko fałszywe wnioskowanie, ale i dramatyczne tego konsekwencje. Taka manipulacja biblijnym tekstem wyrwanym z kontekstu prowadzi zwykle do wykręcenia przesłania Pisma św. i wyrządza jego czytelnikom niepowetowane szkody. Kieruje ich na bezdroża wiary. W codziennym życiu wielu chrześcijańskich mówców, a za nimi także zwykłych ludzi, praktykuje wyrwanie wersetów z kontekstu, co jest niedozwolonym sposobem korzystania z Bożego Słowa. Takie praktyki kończą się zniekształcaniem biblijnego przesłania, chaosem teologicznym i utrudniają słuchaczom zrozumienie woli Bożej. Głównym celem tej książki jest przedstawienie, jak niektóre wersety biblijne, często bardzo znane, są błędnie interpretowane lub aplikowane do życia w niewłaściwy sposób. Zdarza się, że schematy interpretacyjne, utarte przez dziesięciolecia czy nawet przez wieki, nieuwzględniające kontekstu, doprowadziły do tego, iż pewne biblijne frazy zaczęły nabierać w powszechnym rozumieniu znaczenia oderwanego od tego, w jakim znajdują się w Bożym Słowie. Mimo zmieniających się czasów i różnych form praktycznego stosowania Bożego Słowa w codziennym życiu, oryginalny zamysł Autora i pierwotne znaczenie tekstu pozostają niezmienne. Z tego względu absolutnie konieczne jest, byśmy prawidłowo rozumieli, jakie przesłanie niosły poszczególne wersety w swym oryginalnym kontekście w chwili ich pisania. Dopiero wówczas będziemy w stanie właściwie je interpretować zgodnie z przesłaniem Bożej prawdy. O tym właśnie jest ta książka – o uczeniu się właściwego interpretowania tekstów biblijnych i rzetelnego odnoszenia ich do życia. Tylko w taki sposób oddamy Bogu chwałę, gdy będziemy głosić Jego Słowo i wolę bez ich zniekształcania.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
41
Zajęcza chatka - bajki o zwierzętach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zajęcza chatka - bajki o zwierzętach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Proponujemy Państwu nową serię, w której oprócz bajek na dobranoc znajdują się zbiory zagadek i zabawne opowiadania o zwierzętach. Cztery klasyczne rosyjskie baśnie zawierające niezwykle ważne dla dziecka przesłania życiowe. Bajka o dzielnym zającu z przymrużeniem oka podpowiada, jak można się uporać z nieustannym strachem. Baśń "Lisica i drozd" to opowieść o tym, jak się nie dać zastraszyć i pozbyć się dręczyciela. "Zajęcza chatka" pomaga znaleźć druha, który nas obroni. Historia wróbelka zaś przypomina, że warto słuchać ostrzeżeń mamy.

8,87 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,2%
oszczędzasz 1,88 zł

1 osoba kupiła
42
Tego ci nie powiedziałam wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
43
Mistrz i Małgorzata (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz i Małgorzata (wydanie kieszonkowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Mistrz i Małgorzata to nie tylko jedna z najważniejszych powieści XX wieku, ale jedno z najbardziej tajemniczych dzieł światowej literatury, pełne zagadek, symboli, niedopowiedzeń. Mogłoby się wydawać, że o arcydziele Bułhakowa powiedziano już wszystko. Po 50 latach od ukazania się książki Grzegorz Przebinda wraz z żoną Leokadią i synem Igorem udowadniają swym nowym tłumaczeniem, że to nieprawda. Odkrywają kolejne warstwy fascynującej historii, rozwiewają wątpliwości i polemizują z poprzednimi przekładami. Oferują nowy klucz do odczytania tej wielkiej księgi, przybliżając ją współczesnemu czytelnikowi. To prawdopodobnie pierwszy przypadek, gdy przypisy czyta się z równą fascynacją, co tekst samej powieści. Michaił Bułhakow – człowiek o wielu twarzach: lekarz frontowy, aktor, dziennikarz, ale przede wszystkim genialny pisarz. Nad swoim największym dziełem – Mistrzem i Małgorzatą – pracował przez 12 lat. Chociaż druku nie doczekał, to w chwili wydania powieści z dnia na dzień zyskał nieśmiertelność.

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
44
Co kryje zachowanie? Jak nauka o mózgu oraz współczucie pomagają zrozumieć i rozwiązać trudności behawioralne dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co kryje zachowanie? Jak nauka o mózgu oraz współczucie pomagają zrozu...
Dostępny
78 szt.

Autorzy książek poświęconych trudnym zachowaniom u dzieci zbyt często opierają się na uniwersalnym podejściu, nie uwzględniając stanu autonomicznego – połączenia między mózgiem a ciałem. Nie biorą też pod uwagę indywidualnych różnic oraz typowych dla danej osoby mocnych i słabych stron. Ponadto większość ludzi analizujących trudne zachowania nie bada ich w kontekście rozwoju społecznego i emocjonalnego dziecka. W rezultacie wiele opracowanych programów postępowania nie przynosi oczekiwanych skutków, ponieważ brakuje tam spójnego uzasadnienia albo myśli przewodniej. Celem niniejszej książki jest ukazanie nowego kontekstu służącego zrozumieniu trudności behawioralnych oraz przedstawienie planu umożliwiającego podejmowanie decyzji uwzględniających zarówno mózg, jak i ciało dziecka. Choć w ciągu ostatnich 30 lat zaobserwowaliśmy gwałtowny postęp w zakresie badań dotyczących mózgu, to jednak zaczynamy dopiero przekładać zdobytą wiedzę na praktyczne zastosowanie. Z doświadczenia autorki tej publikacji wynika, że prace doktora Stephena Porgesa, neuronaukowca, dotyczące teorii poliwagalnej, a zwłaszcza jego koncepcja neuropostrzegania, stanowią najlepszy, nowy sposób spojrzenia na dzieci z trudnościami w zachowaniu oraz ich rodziców, a także ich wspierania. Doktor Mona Delahooke to licencjonowana psycholożka kliniczna z ponad 30-letnim doświadczeniem w opiece nad dziećmi i ich rodzinami. Jest starszym członkiem wydziału Profectum Foundation, organizacji zajmującej się wspieraniem rodzin oraz ich neuroróżnorodnych dzieci, a także nastolatków i dorosłych. Jako trenerka udziela się również w Department of Mental Health w Los Angeles. Cieszy się najwyższym uznaniem wśród specjalistów z dziedziny ochrony zdrowia psychicznego niemowląt i małych dzieci w Kalifornii, gdzie jest mentorką praktyki refleksyjnej. Często wygłasza wykłady, a także prowadzi szkolenia oraz konsultacje dla rodziców, organizacji, szkół i placówek publicznych. W swojej aktywności zawodowej skupia się na promowaniu opartych na relacjach i współczuciu interwencji neurorozwojowych, podejmowanych z myślą o dzieciach z różnicami rozwojowymi, behawioralnymi, emocjonalnymi oraz ujawniającymi się w uczeniu. Jest autorką publikacji Social and emotional development in early intervention: A skills guide for working with children.

59,00 zł
46,61 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,39 zł

1 osoba kupiła
45
Baby Nurse. Plecak-nosidełko dla lalki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Nurse. Plecak-nosidełko dla lalki
Smoby
Dostępny
10 szt.

Dzięki różnym akcesoriom dla lalek Twoje dziecko może bawić się w naśladowanie dorosłych. To pomaga mu oswoić się z różnymi sytuacjami, które mogą wywoływać u niego niepokój, strach lub stres. Torba do przewijania lalki może być dobrym przygotowaniem dla starszego rodzeństwa na przyjęcie nowego członka rodziny. Zestaw wspomoże rozwój dziecka, pomoże nauczyć go odpowiedzialnych zachowań. Cechy produktu: • plecak z nosidełkiem, • kieszeń na butelkę, • regulowane ramiona plecaka, • zapięcie na rzep. Uwaga! Brak lalki w zestawie. Wymiary opakowania: 24.0 x 9.0 x 33.5 cm

109,79 zł
101,01 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,78 zł

1 osoba kupiła
46
Dobra siostra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobra siostra
Dostępny
36 szt.

Najnowsza powieść autorki bestsellerowej Teściowej Dobra i zła… tylko która jest którą? Siostry Fern i Rose z pozoru łączy więź, jaka może być tylko między prawdziwymi bliźniaczkami. Role są ustalone – Rose to ta odpowiedzialna, podczas gdy Fern uważana jest za ekscentryczną. Mimo różnic są sobie jednak bardzo oddane i chronią się nawzajem od najmłodszych lat. A poczucie bezpieczeństwa było im szczególnie potrzebne, gdyż ich matka była socjopatką ukrywającą przed całym światem swoją okrutną naturę. Jedynie Rose to widziała – Fern zawsze dostrzegała w ludziach tylko dobrą stronę. Wiele lat temu Fern zrobiła jednak coś bardzo, bardzo złego, a Rose nikomu o tym nie powiedziała. I zapomniała o tym, póki siostra nie zaoferowała jej pomocy przy realizacji marzenia o dziecku. I choć zauważa z przerażeniem, że wybory siostry mogą nie skończyć się dobrze dla nich obu, to nie widzi, że Fern szuka w tym wszystkim jednego – klucza do tajemnic, które Rose okazuje się również skrywać przed światem. A gdzieś w tle nadal pozostaje potwór z dzieciństwa - okrutna matka. Sally Hepworth jest autorką sześciu książek, w tym bestsellerowej Teściowej. Jej powieści – przetłumaczone już na dwadzieścia języków – rekomendują recenzenci największych czasopism, takich jak „The Herald Sun” czy „Publishers Weekly”. Autorka mieszka w australijskim Melbourne z mężem i trójką dzieci.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
47
Bunt morza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bunt morza
Dostępny
60 szt.

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. BESTSELLER WIELKIEGO MIS TRZA PRZYGODY CYKL Z ARCHIWÓW NUMA Wody wszędzie się podnoszą ? a to dopiero początek zagrożenia dla świata, chyba że zespół NUMA wygra wyścig z czasem... Alarmujący wzrost poziomu mórz świata ? dużo większy, niż mogłoby spowodować topnienie lodowców ? sprawia, że Kurt Austin, Joe Zavala i reszta zespołu naukowego NUMA ruszają w świat w poszukiwaniu wyjaśnienia. Naturalny stop o niewiarygodnych właściwościach, dwa pięćsetletnie japońskie talizmany, zabójca tak brutalny, że nawet jakuza się go wyrzekła, i tajemnicze fale sejsmiczne ? to elementy tajnego planu, mającego zmienić porządek świata. Od pełnych rekinów azjatyckich wód przez ulice nowoczesnego Tokio do zakazanej tajemniczej wyspy ? zespół NUMA musi ryzykować wszystko, żeby zapobiec globalnej katastrofie. CLIVE CUSSLER - najpopularniejszy i najbardziej lubiany autor powieści przygodowo- sensacyjnych na świecie. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsłynniejszy bohater, Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści od prawie pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. W każdym tygodniu zajmują najwyższe miejsca w Top 10 ?New York Timesa?. Są tłumaczone na 60 języków i publikowane w 105 krajach. Clive Cussler nazwany został WIELKIM MISTRZEM PRZYGODY, który fascynuje czytelników w każdym wieku.

54,90 zł
1 osoba kupiła
48
Księga Jeremiasza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Jeremiasza
Dostępny
13 szt.

Pomimo tego, że Księga Jeremiasza powstała w oparciu o wydarzenia z czasów tego proroka, jednakże warto podjąć próbę osobistego spojrzenia na to dzieło z dzisiejszej perspektywy, gdyż księgi prorockie nie zostały dane jako dzieło literackie, niosące znaczenie wyłącznie dla jednego pokolenia...

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
49
EKG Serca Afryki. Historia choroby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EKG Serca Afryki. Historia choroby
Dostępny
7 szt.

„Centralna Afryka jest jak stara kobieta – stwierdził genialnie pewien młody globtroter zawiedziony dziadostwem, jakie znalazł w Bangi – trzeba ją albo kochać mimo wszystko, albo porzucić. Ja wybrałem tę pierwszą opcję. Jeśli twoja percepcja ogranicza się maksymalnie do długości newsa, to zostaw tę książkę – nie nadaje się dla ciebie. Do opowieści o Afryce trzeba się rozsiąść i, jak to drzewiej bywało, dać się ponieść bajaniom: Na tere ti wa amolenge a ngba ti ma atere ti ambakoro zo (w kręgu rodzinnego ogniska dzieci słuchają opowieści starych ludzi)...” – Autor „Papież Franciszek powiedział kiedyś: »Afryka jest piękna!«. Serce Afryki bije jednak nieregularnie. Czasami ten puls zanika, przygnieciony przez zło, a czasami bije pełnią miłości. W ten niesamowity rytm wprowadza nas misjonarz, brat Robert Wieczorek. Dla wszystkich, którzy wybierają się do serca Afryki i chcą poznać jej prawdziwe oblicze, szczerze polecam!” – Marek Kamiński Brat Robert Wieczorek OFMCap urodził się w 1966 roku w Krakowie, wychował się w Krzeszowicach. W dwudziestym roku życia wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. W 1993 roku przyjął święcenia kapłańskie, a rok później podjął pracę na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie posługiwał ponad ćwierć wieku. Obecnie jest posłany do przetarcia szlaków dla nowej kapucyńskiej misji w Sudanie Południowym. Jest autorem książek: Listy z serca Afryki, Pęknięte serce Afryki, Koptowie – staliśmy się śmieciem tego świata.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
50
Dzieciaki kłopociaki. Obiecanki Piotrusia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieciaki kłopociaki. Obiecanki Piotrusia
Dostępny
33 szt.

"Dzieciaki kłopociaki" to seria książeczek z zabawnymi wierszykami, które ukazują świat dziecięcych problemów oraz uczą zasad dobrego wychowania. Kolorowe ilustracje wzmacniają dodatkowo przeżycia i emocje związane z treścią wierszyków.

9,79 zł
7,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 1,80 zł

1 osoba kupiła
51
Dzieciaki kłopociaki. Hanusia płaczusia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieciaki kłopociaki. Hanusia płaczusia
Dostępny
22 szt.

"Dzieciaki kłopociaki" to seria książeczek z zabawnymi wierszykami, które ukazują świat dziecięcych problemów oraz uczą zasad dobrego wychowania. Kolorowe ilustracje wzmacniają dodatkowo przeżycia i emocje związane z treścią wierszyków.

9,79 zł
7,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 1,80 zł

1 osoba kupiła
52
Fizyka rzeczy niemożliwych. Fazery, pola siłowe, teleportacja i podróże w czasie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka rzeczy niemożliwych. Fazery, pola siłowe, teleportacja i podróż...
Dostępny
66 szt.

Promienie śmierci, pola siłowe, ubrania zapewniające niewidzialność. Czy pojawią się już w najbliższych dziesięcioleciach, czy dopiero za tysiące lat? Jeszcze sto lat temu uczeni stwierdziliby, że lasery, telewizja i bomba atomowa to pomysły całkowicie wykraczające poza obszar idei możliwych do realizacji. W "Fizyce rzeczy niemożliwych" znany fizyk Michio Kaku sprawdza, w jakim stopniu rozwiązania techniczne i urządzenia spotykane w fantastyce naukowej, które obecnie uważa się za niemożliwe, staną się w przyszłości częścią naszej codzienności. Od teleportacji po telekinezę, Kaku, wykorzystując świat fantastyki naukowej, bada podstawy - i ograniczenia – praw fizyki w znanej nam dzisiaj postaci. W tej frapującej i dającej do myślenia książce autor wyjaśnia: • w jaki sposób optyka i elektrodynamika mogą nam kiedyś pozwolić na zakrzywianie światła wokół przedmiotu, niczym nurtu strumienia wokół głazu, czyniąc go niewidzialnym dla wszystkich patrzących w jego kierunku „w dół rzeki”; • jak rakiety z silnikiem strumieniowym, żagle laserowe, napęd na antymaterię i nanorakiety mogą kiedyś przenieść nas do najbliższych gwiazd; • w jaki sposób telepatia i psychokineza, uważane za pseudonauki, mogą w przyszłości okazać się możliwe dzięki postępom w obrazowaniu rezonansu magnetycznego, informatyce, nadprzewodnictwie i nanotechnologii; • dlaczego wehikuł czasu jest, jak się wydaje, zgodny ze znanymi prawami fizyki kwantowej, chociaż skonstruować go mogłaby jedynie niezwykle zaawansowana cywilizacja. Kaku wykorzystuje każde z omawianych rozwiązań technicznych jako punkt wyjścia do wyjaśnienia leżących u jego podstaw praw nauki. Fizyka rzeczy niemożliwych to porywająca naukowa przygoda, w trakcie której czytelnicy, poznając zadziwiający świat nauki, jednocześnie uczą się i bawią. Michio Kaku – jeden z najwybitniejszych uczonych naszych czasów, współtwórca teorii strun, kieruje katedrą fizyki City University of New York. Jest autorem światowych bestsellerów: Wizje, Wszechświaty równoległe, Hiperprzestrzeń, Kosmos Einsteina, Przyszłość umysłu oraz Przyszłość ludzkości, a także licznych podręczników akademickich i prac naukowych.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
53
Do słuchania i czytania. W podróży. Piosenki, bajki, rymowanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do słuchania i czytania. W podróży. Piosenki, bajki, rymowanki
Dostępny
63 szt.

„Mamo, tato! Daleko jeszcze?” Jeśli podróżujesz z dzieckiem, to nie raz słyszysz to pytanie. Z myślą o małych odbiorcach, którym dłuży się podróż, powstała ta książka. Znajdziecie tu ciekawe opowiadania, wierszyki i piosenki o pojazdach i podróżowaniu. Słuchanie nagrań rozwija pamięć dziecka, ćwiczy jego słuch i wzbogaca słownictwo, a co najważniejsze - uatrakcyjnia dziecku czas spędzony w podróży. Ciekawa książka i profesjonalnie przygotowana płyta to pomysł na udaną podróż z dzieckiem! Do słuchania - Do czytania - Do oglądania.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
54
Naklejki na zeszyty No Name - Dziewczynka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki na zeszyty No Name - Dziewczynka
Beniamin
Dostępny
21 szt.

Mix wzorówNAKLEJKI NA ZESZYTY - na każdej naklejce miejsce na wpisanie imienia, nazwiska i klasy. Wysokość: 23 cm; szerokość: 9 cm. Dwa arkusze z naklejkami w opakowaniu, na każdym 10 szt. naklejek

4,99 zł
1 osoba kupiła
55
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o życiu po życiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o życiu po życiu
Dostępny
93 szt.

Światowej sławy medium udziela odpowiedzi na ponad 60 najważniejszych i nurtujących każdego z nas pytań dotyczących życia po życiu! Czy życie pozagrobowe naprawdę istnieje? Jak jest po drugiej stronie? Czy duchy nadal czują do nas miłość? Czy potwierdzają istnienie Boga? Jeżeli moi bliscy przejdą reinkarnację przed moją śmiercią, czy stracimy okazję do spotkania się w zaświatach? Hollister Rand, po ponad dwudziestu pięciu latach niesienia pociechy dziesiątkom tysięcy ludzi cierpiących po stracie najbliższych, dzieli się z czytelnikami swoją niesamowitą wiedzą i doświadczeniem. W tej wyjątkowej książce, zawierającej wyczerpujące odpowiedzi na nawet najbardziej wnikliwe pytania, medium zabiera nas w otwierającą oczy podróż w zaświaty. Z serdeczną szczerością oferuje jasny i podnoszący na duchu pogląd na temat życia po życiu. Cierpliwie i z wyrozumiałością podpowiada, jak kierować swoim życiem, mając na uwadze wieczność. W coraz bardziej niepewnym świecie jest tylko jedna gwarancja: wszyscy kiedyś zakończymy naszą obecność tutaj, na Ziemi. Dzięki charakterystycznemu humorowi i autentyczności w odniesieniu do własnej podróży duchowej kobieta zapewnia pocieszenie, wlewając w czytelnika entuzjazm i spokój.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
56
Dobrzy sąsiedzi. Kiedy zło mieszka tuż obok ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobrzy sąsiedzi. Kiedy zło mieszka tuż obok ciebie
Dostępny
53 szt.

„Szaleńczo straszna, dziko ciekawa i ostra jak brzytwa książka”. – Gillian Flynn, autorka Zaginionej dziewczyny i Ostrych przedmiotów „Książka niezwykle mi się podobała – każde słowo, każda strona, każdy ostry zwrot akcji”. – Sarah Jessica Parker Oto Maple Street, urocze i bezpieczne miejsce, gdzie w eleganckich, przytulnych domach mieszkają szczęśliwi dorośli i ich wesołe dzieci. Za idealną fasadą kryją się jednak mroczne tajemnice – kłamstwa, intrygi, latami skrywane frustracje i uzależnienia, a także przemoc i zbrodnie. Gdy w dramatycznych okolicznościach ginie jedna z dziewczynek, spod perfekcyjnie nałożonego makijażu zaczyna prześwitywać prawdziwe oblicze Maple Street, a „dobrzy sąsiedzi” przestają maskować swoje szaleństwo i mordercze instynkty. Karuzela zdarzeń zaczyna kręcić się coraz szybciej, a my, docierając do ostatniej strony, zdajemy sobie sprawę, że wstrzymywaliśmy oddech… Sarah Langan z precyzją chirurga pokazuje nam, jak łatwo – zbyt łatwo – zapominamy o sile tkwiącego w każdym z nas mroku, który w najbardziej nieoczekiwanej chwili może doprowadzić do zbrodni.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

1 osoba kupiła
57
Nasza Polska. Tradycje i zwyczaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza Polska. Tradycje i zwyczaje
Dostępny
105 szt.

Podczas kolorowania nasze pociechy mają okazję poznać tradycje i zwyczaje występujące w Polsce. Mogą też poznać wiele ciekawostek dotyczących różnych obrzędów związanych z ważnymi wydarzeniami i świętami. W nagrodę za ukończenie kolorowanki dziecko otrzyma kotylion, który może wykorzystać podczas wielu świąt o charakterze państwowym. Kotylion ten jest do wycięcia z okładki przez osobę dorosłą i do wręczenia dziecku.

7,99 zł
1 osoba kupiła
58
Czerwone buciki i inne bajki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwone buciki i inne bajki
Dostępny
39 szt.

Proponujemy Państwu nową serię, w której oprócz bajek na dobranoc znajdują się zbiory zagadek i zabawne opowiadania o zwierzętach. Oprócz tytułowej baśni zbiorek zawiera jeszcze dwie klasyczne baśnie według Andersena: "Brzydkie kaczątko" i "Calineczkę" oraz opowieści: "Myśliwy", "Urodziny tygryska" i "Skrzaty szewczyki".

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
59
Kazania dla młodzieży żydowskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazania dla młodzieży żydowskiej
Dostępny
49 szt.

Prezentowana książka zawiera wybór osiemdziesięciu ośmiu kazań dla młodzieży żydowskiej (tzw. egzort), które powstały w Galicji pod koniec XIX i w pierwszych dekadach XX wieku. Stanowiły one część edukacji religijnej uczniów żydowskich uczęszczających do świeckich szkół, zarówno szczebla podstawowego, jak i średniego, czyli gimnazjów. Autorami kazań byli nauczyciele, m.in. Natan Szyper, Arnold Friedman czy Samuel Wolf Guttman, kaznodzieja synagogi postępowej we Lwowie. W tomie znalazły się kazania poświęcone fragmentom Tory na dany tydzień, a także świąteczne, okolicznościowe i związane z cyklem roku szkolnego. Dowiadujemy się z nich, jakie wartości były wpajane młodzieży podczas obowiązkowej edukacji religijnej. Egzorty są cennym źródłem do badań nad duchowością żydowską, a także historią wychowania, procesami akulturacji i integracji. Stanowią ponadto ważny, dziś niemal zupełnie nieznany, przykład żydowskiej homiletyki w języku polskim. ****** Sermons for the Jewish Youth in Galicia The book contains a selection of eighty eight sermons (so-called exhortations) for the Jewish youth, which were written in Galicia at the end of the 19th century and in the first decades of the 20th century. They constituted part of religious education of Jewish students who attended secular primary and secondary schools. The authors of the sermons were teachers such as Natan Szyper, Arnold Friedman or Samuel Wolf Guttman who was the preacher of the progressive synagogue in Lviv.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

1 osoba kupiła
60
Freya. Fałszywy książe. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Freya. Fałszywy książe. Tom 3
Dostępny
4 szt.

Gdy Freyja dociera do portu Leren, jej serce przepełnia gniew. Zastaje tam wymęczonych żołnierzy pod ostrzałem katapult, oblężonych przez zaprawioną w bojach armię Sigurdu. Aby odwrócić losy niemal przegranej walki, dziewczyna decyduje się na śmiały plan… Dzięki temu, że jest księciem nadziei, może chronić innych. Niestety ostatecznie wszystko i tak wymyka jej się z rąk

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
61
Dwa mutanty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa mutanty
Dostępny
1466 szt.

Godzina próby minęła, nadszedł czas wytchnienia. Czas leczenia ran i błogosławionej, spokojnej codzienności. Jednak sielankowy piknik nad jeziorem nie potrwa długo. Kret powinien był pamiętać, że żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary. I właśnie nadszedł czas kary, zemsty i ostatnich szans. Towarzysze, którzy wynieśli cało głowy z niejednej awantury, będą musieli stawić czoła atakowi, którego siła nie daje zbyt wielkich szans na przetrwanie. A gdyby jednak im się udało, Zona przygotowała jeszcze jedną niespodziankę.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

1 osoba kupiła
62
Franklin i pani opiekunka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i pani opiekunka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Rodzice Franklina wychodzą na przyjęcie, a z Franklinem i jego siostrą Harriet zawsze zostawała babcia. Niestety babcia się rozchorowała i zastąpić ją musi nowa opiekunka pani piżmak. Żółwik nie jest z tego zadowolony. Czy Franklin polubi panią opiekunkę? Książka ukazała się w ramach serii „Franklin i przyjaciele”. Należące do niej książeczki powstały w oparciu o odcinki filmowe przygód żółwia Franklina. Same historyjki zachowują nadal lubiany przez dzieci klimat i ceniony przez dorosłych walor edukacyjny.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
63
Wewnętrzna struktura Tai Chi. Tai Chi Chi Kung I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

2 osoby kupiły
64
Torebka prezentowa laminowana Jednorożec 022B 26x32x9cm p12, cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
1 osoba kupiła
65
Architektura i zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektura i zwierzęta
Dostępny
41 szt.

Siódmy tom z serii „Architektura” jest najważniejsza, traktujący o złożonych relacjach ludzi i zwierząt w przestrzeni architektury i urbanistyki, to kolejna syntetyczna próba opisu zjawisk trapiących naszą współczesność w kontekście materialnej aktywności człowieka. Książka Architektura i zwierzęta podejmuje i referuje rozmowę o współzależności kreowania przestrzeni przez człowieka, w której architektura może być definiowana jako coś, czego wcześniej nie było, z istniejącym od zawsze światem przyrody. Joanna Gellner i Mateusz Boczar opowiadają w znakomity sposób o relacji zwierząt z architekturą i urbanistyką, tworząc pionierską pracę popularnonaukową. W przystępnej i różnorodnie ilustrowanej formie z jednej strony ukazują swoisty dług, jaki ludzie zaciągnęli u zwierząt, budując przestrzeń materialną wokół siebie, czerpiąc doświadczenia na przykład z praktyki organizacji i budowy zwierzęcych siedzib, z drugiej co dziś zdaje się znacznie bardziej istotne opisują z wielu perspektyw, jak bardzo nadużyliśmy zaufania natury, i przedstawiają naglącą potrzebę tworzenia rozwiązań architektonicznych oraz urbanistycznych pozwalających zwierzętom funkcjonować w betonowym świecie człowieka.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
66
Igły wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
67
Dzieciaki kłopociaki. Wyjątkowy Wojtuś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieciaki kłopociaki. Wyjątkowy Wojtuś
Dostępny
45 szt.

"Dzieciaki kłopociaki" to seria książeczek z zabawnymi wierszykami, które ukazują świat dziecięcych problemów oraz uczą zasad dobrego wychowania. Kolorowe ilustracje wzmacniają dodatkowo przeżycia i emocje związane z treścią wierszyków.

9,79 zł
7,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 1,80 zł

1 osoba kupiła
68
Fizyka 3. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka 3. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony
Dostępny
3000 szt.

Numer MEN: 975/3/2021 Podręcznik do klasy 3 obejmuje następujące działy: 1. Prąd stały i modele przewodnictwa 2. Pole magnetyczne 3. Indukcja elektromagnetyczna 4. Optyka geometryczna 5. Fale mechaniczne Podręcznik zawiera wszystkie treści, których znajomość obowiązuje podczas matury z fizyki. Uczniowie poznają sposoby rozwiązywania zadań i problemów, które często pojawiają się w arkuszach maturalnych. Nowe treści są zilustrowane dużą liczbą rozwiązanych przykładów, które są dla uczniów wzorem przy rozwiązywaniu zadań. W podręczniku znajdują się także ciekawostki „Wiedzieć więcej” oraz infografiki do treści popularnonaukowych wraz z zadaniami. Każdy dział jest zakończony podsumowaniem wiadomości w formie repetytorium, które pomoże uczniowi powtórzyć i utrwalić wiedzę oraz zestawem zadań wiążących zagadnienia omówione w całym dziale. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do wszystkich zadań rachunkowych oraz stałe fizyczne. Zakres omawianych zagadnień jest zgodny z podstawą programową w zakresie rozszerzonym.

69,10 zł
61,50 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,60 zł

1 osoba kupiła
69
Dzieciaki kłopociaki. Bartuś bałaganiarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieciaki kłopociaki. Bartuś bałaganiarz
Dostępny
25 szt.

"Dzieciaki kłopociaki" to seria książeczek z zabawnymi wierszykami, które ukazują świat dziecięcych problemów oraz uczą zasad dobrego wychowania. Kolorowe ilustracje wzmacniają dodatkowo przeżycia i emocje związane z treścią wierszyków.

8,99 zł
7,99 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
70
Bez pożegnania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez pożegnania
Dostępny
5677 szt.

Tylko jeden człowiek zna prawdę. Ken Klein. Posądzony przed jedenastoma laty o zgwałcenie i zamordowanie dziewczyny młodszego brata, Willa, ścigany przez FBI, rozpłynął się w powietrzu, a po jakimś czasie ludzie uznali, że zginął. Nie wszyscy. Na łożu śmierci matka wyznaje Willowi, że jego brat wciąż żyje, a zdjęcie Kena – zrobione przed dwoma laty – potwierdza, że jej słowa nie były majaczeniem umierającej kobiety. Will czuje, że musi odnaleźć brata, a kiedy znika jego ukochana, Sheila, ta potrzeba zamienia się w konieczność. Czy istnieje jakiś związek między jej zaginięciem a dawną tragedią?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
71
Zły Kocurek. Koszmar opiekuna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zły Kocurek. Koszmar opiekuna
Dostępny
51 szt.

Najgorszy koszmar każdego opiekuna! Kocurek i Szczeniaczek mają na tydzień zostać w domu. Ale kto się nimi zaopiekuje podczas nieobecności właścicieli? Nieoceniony wujek Muniek, gwiazda rubryki z Fajnymi Faktami człowiek, o którym myślisz, że o kotach wie absolutnie wszystko. Czy rzeczywiście? Czy uda mu się przetrwać? "Zły Kocurek kontra wujek Muniek" to kolejny tom bestsellerowej serii Nicka Bruela dla początkujących czytelników. Jego książki doprowadzają do śmiechu nie tylko dzieci, ale i dorosłych dzięki przezabawnym ilustracjom i historiom, w których każdy właściciel kota rozpozna swojego pupila.Wydanie I ukazało się pt. Zły Kocurek kontra wujek Muniek

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
72
Niegrzeczne Książki. Slay Quartet. Tom 4. Odrodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Slay Quartet. Tom 4. Odrodzenie
Dostępny
57 szt.

Już nie była jego ptaszyną. Stała się feniksem, który odrodził się z popiołów. Celia i Edward pokonali wspólnie wiele przeszkód. Choć to, co połączyło ich na początku, było podszyte mrocznymi intencjami, teraz ich relacja stała się naprawdę głęboka. Wspólnie dokonana zemsta okazał się dokładnie tak słodka, jak sądzili, ale jej niszczycielska moc zwróciła się również przeciw nim. Teraz, kiedy wszystkie krzywdy zostały już odpłacone, mogą skupić się na sobie. Chyba że zostało coś jeszcze, co nie pozwala zaznać spokoju. Celia jest nową osobą. Otrzymała szansę, by otworzyć się na miłość. Jednak Edward od tak dawna żyje przeszłością, że nie wie, czy potrafi w końcu zostawić ją za sobą. Będzie musiał podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu. Czy tym dwojgu poturbowanym przez los ludziom uda się zbudować rodzinę, jakiej nigdy nie mieli? Stawka jest niewiarygodnie wysoka. Czy diabeł odnajdzie w sobie dość siły, aby okazać słabość?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

73
Niegrzeczne książki. Rider - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne książki. Rider
Dostępny
7 szt.

Nielegalne wyścigi, uzależnieni od adrenaliny rajdowcy i namiętności, którym nie sposób się oprzeć Kiedy los stawia na drodze bogatej, trzymanej pod kloszem dziewczyny chłopaka o złej reputacji, to musi skończyć się historią pełną emocji. W wyniku zakładu, który przegrał jej brat, Ivy jest zmuszona spędzić dziesięć godzin w towarzystwie bezczelnego i aroganckiego Ridera. Dziewczyna nie jest z tego zadowolona, więc postanawia jak najbardziej uprzykrzyć życie zwycięzcy. Okazuje się jednak, że nie ona jedna nosi maskę, a ocenianie po pozorach to nawyk, którego trudno się pozbyć. Bez widowni, stereotypów i uprzedzeń zakłócających osąd tajemniczy chłopak okazuje się kimś zupełnie innym, niż Ivy się zdawało. Kochający ryzyko i gotowi na wszystko motocykliści często tylko na pozór są twardzielami, a delikatne kobiety mają w sobie więcej mocy, niż najsilniejsza maszyna. Czy lokalna księżniczka i typ spod ciemnej gwiazdy mają prawo do wspólnego szczęścia?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

74
Niegrzeczne Książki. Buntownicy z Rushmore. Tom 1. Heart stopper - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Buntownicy z Rushmore. Tom 1. Heart stopper
Dostępny
70 szt.

Marzyła o nim każda dziewczyna. Żadna nie wiedziała, jaki jest naprawdę. Troy Alexander to uosobienie seksu i marzenie studentek z Uniwersytetu Rushmore. Tylko ja uważałam, że jest koszmarny. Nasze pierwsze spotkanie nie należało do miłych. Nazwał mnie kujonką, a ja oskarżyłam go o ociąganie się na boisku. Kiedy na skutek pechowego zbiegu okoliczności okazało się, że musimy zamieszkać razem, byłam naprawdę wściekła. Jednak by zachować dach nad głową, grałam grzeczną dziewczynkę. Problem w tym, że to zupełnie nie w moim stylu. Nasz układ od początku wydawał mi się piekłem na ziemi, ale z czasem zrozumiałam, że wyzwiska nie były najgorszym, co spotkało mnie z jego strony. Zaczęłam dostrzegać w nim coś więcej, niż wskazywały pozory. A im lepiej go poznaję, tym bardziej zdaję sobie sprawę, że z tej pułapki nie ma wyjścia.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

75
All The Pretty Things. Tom 2. Forever my Saint - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
All The Pretty Things. Tom 2. Forever my Saint
Dostępny
75 szt.

Dla jednych był demonem, dla niej – zbawicielem. Nadszedł czas, by odpłaciła mu tym samym Cała nadzieja była stracona, dopóki Zoey Hennessy nie wtargnęła ponownie do mojego świata, wstrząsając nim w posadach. Wypowiedziała dwa proste słowa: „On żyje”. Mówiła o swoim bracie, moim Świętym, o człowieku, który stracił wszystko, by mnie uwolnić. Sądziłam, że umarł. Widziałam przecież jego śmierć na własne oczy. Ale kiedy Zoey udowadnia, że się myliłam i że Święty żyje, ale jest uwięziony przez potwora, wiem, co powinnam zrobić. Teraz ja go uratuję. Plan jest niebezpieczny i nie ma gwarancji, że przeżyję. Ale jeśli ten koszmar nauczył mnie czegokolwiek, to tego, że nie jestem kobietą, która kuli się ze strachu. Jestem zdeterminowana, aby odzyskać mężczyznę, którego kocham i nic ani nikt nie stanie mi na drodze. Aleksei Popov nie jest bohaterem, ale jest mój. Wszystko, w co wierzyłam, zostało wywrócone do góry nogami. Ciekawe, jak daleko się posunę i kogo będę gotowa poświęcić. „Ta seria ścisnęła mnie za gardło i nie puściła aż do końca. Wszystko w niej jest mroczne, smakowite i pokręcone. Monica James tworzy swoją własną ligę” – L.J. Shen

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

76
Niegrzeczne Książki. Broken Love. Tom 5. Fearless - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Broken Love. Tom 5. Fearless
Dostępny
132 szt.

W obliczu zniszczonej miłości ulegniesz czy będziesz nieustraszony? Lake czuje, że stała się obca dla samej siebie. Pożegnanie z niewinnością nastąpiło szybko i brutalnie podzieliło jej życie na dwa etapy. Teraz ma krew na rękach, ale nie żałuje. Boi się jedynie o Keirana. Wie, że dla niego zdrada, nawet podyktowana dobrymi intencjami, jest gorsza niż morderstwo. Ta dziewczyna była dla Keirana jak światło. To ona uratowała go przed potworem. Jednak kiedy tego dnia spojrzał jej w oczy, nie widział zbawczyni. Zobaczył za to morderczynię swojego ojca. Czy to miłość do Keirana zniszczyła Lake? A może Lake dokonała tego sama? Ostatni tom bestsellerowej serii „Broken Love” autorstwa B.B. Reid.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

77
Między stronami życia. Tom 2. Dziewczyna z wiatrem we włosach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między stronami życia. Tom 2. Dziewczyna z wiatrem we włosach
Dostępny
47 szt.

Perypetie miłosne prosto ze świata literacko-wydawniczego. Drugi tom cyklu „Między stronami życia”. Marlena – agentka Michała, mistrza horrorów, i przyjaciółka Justyny, autorki bestsellerowych romansów – chce zrobić wszystko, aby wyciągnąć dwoje pisarzy z twórczej niemocy. Gdy sprawy wydają się zmierzać we właściwym kierunku, na horyzoncie pojawia się jej brat, Krzysiek, który wpadł w tarapaty finansowe. Problemy brata zaczynają być problemami Marleny, a jedyną szansą na ratunek jest dla niej przyjęcie nietypowego zlecenia. Ma napisać autobiografię milionera Seweryna Mazura i w tym celu wyjechać do Francji. Podjęcie tej decyzji niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

78
Błyski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błyski
Dostępny
122 szt.

Jakie sekrety skrywa rodzinny album fotograficzny? W upalny sierpniowy poranek Oliwia przekracza próg zakładu fotograficznego. Firmę istniejącą w Białymstoku od lat prowadzi teraz Igor Dąbrowski, wnuk założyciela i młodzieńcza miłość Oliwii z czasów liceum. W drzwiach dziewczyna mija młodą blondynkę, która właśnie zrobiła sobie zdjęcie. Jej wizerunek Oliwia ujrzy następnego dnia w telewizji i prasie. Młoda studentka Wydziału Lalkarskiego Akademii Teatralnej została zamordowana. Układ zawarty trzydzieści lat temu, rodzinne tajemnice, kolejne morderstwo młodej kobiety, anonimowe kartki z groźbami, sekrety męża Oliwii i mężczyzna, z którym jej matka niespodziewanie wraca z zagranicznych podróży. Czy to wszystko ma związek z zabójstwami sprzed lat? Jaką rolę w tej sprawie odgrywa Oliwia? Błyski to najnowsza książka Kamili Bryksy, autorki świetnie przyjętej powieści Sowniki.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

79
Zaopiekuj się mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaopiekuj się mną
Dostępny
41 szt.

Uczucia nie zawsze podążają oczywistymi ścieżkami... Czy prawdziwa miłość zdarza się częściej niż raz w życiu? Maddie Kershaw wcale nie jest przekonana. W ataku terrorystycznym 11 września 2001 roku życie stracił chłopak, którego uważała za tego jedynego – jej wielka miłość. Od tamtej pory Maddie sądzi, że jedyne, co jej zostało, to wdawanie się w liczne romanse. Pewnego dnia jednak na przyjęcie urodzinowe dla stulatki przez pomyłkę przywozi... erotyczny tort. To zdarzenie w zaskakujący sposób wywraca jej życie do góry nogami – na uroczystości poznaje Evana, mężczyznę, dzięki któremu znów zaczyna wierzyć, że w miłości i ona może dostać drugą szansę. Evan Quinn jest zatwardziałym kawalerem, ale Maddie natychmiast wpada mu w oko. Do tego stopnia, że na pierwszej randce pozwala sobie na dużą dozę szczerości i przyznaje się, że być może choruje na raka jądra. I choć pragnie kobiety jak nikogo wcześniej, nie chce, żeby była z nim tylko z litości. A gdy na drodze do szczęścia zaczynają pojawiać się kolejne przeszkody, przekonuje się, że droga do miłości chyba nie jest taka prosta, jak uważał… Ale czy pod australijskim słońcem „żyli długo i szczęśliwie” nie jest czymś, o co naprawdę warto walczyć? Helen J. Rolfe jest autorką kilkunastu romantycznych powieści. W książkach miesza ze sobą sprawy rodzinne, społeczne, a także wyjątkowe tajemnice. Urodziła się i wychowała w Wielkiej Brytanii, ale po ukończeniu uniwersytetu przeprowadziła się aż do Australii. Obecnie z mężem i dziećmi mieszka w Hertfordshire. Współpracuje z kobiecymi magazynami o zdrowiu i sporcie, a wolny czas spędza na wolontariatach oraz zajęciach z jogi i pilatesu. Kocha czekoladę, likier Baileys i pisanie – tworzyć powieści zaczęła w 2011 roku, spełniając tym samym swoje największe marzenie.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

80
Zamiana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamiana
Dostępny
55 szt.

Przyjaźń, zauroczenie, pożądanie czy... obsesja? Low Morrison nie jest typową nastolatką. Może to wina rodziców hipisów, wysokiego wzrostu albo wychowania w prowincjonalnym miasteczku na odciętej od świata wyspie. Tak czy inaczej nie może znaleźć sobie miejsca – podobnie jak Freya, olśniewająca piękność, wcześniej popularna influencerka, a obecnie właścicielka pracowni ceramiki. Kiedy dziewczyna zapisuje się na warsztaty artystyczne, szybko ulega urokowi zjawiskowej nauczycielki, a Freya wyjawia Low swoje mroczne sekrety i głęboko skrywane pragnienia. Ich znajomość kwitnie, dopóki na horyzoncie nie pojawia się Jamie, nieszczęśliwa z powodu braku dziecka mężatka, która niedawno przeprowadziła się na wyspę, żeby zacząć wszystko od nowa. Bardzo szybko zaprzyjaźnia się z Freyą i jej partnerem, powoli przejmując rolę najważniejszej kobiety w jej życiu… A Low po raz kolejny zostaje sama. Pewnego wieczoru, po upojnej podwójnej randce, Freya proponuje zamianę partnerów na jedną noc. Szybko się jednak okaże, że to, co miało być nieszkodliwą erotyczną przygodą, wywróci życie Jamie i jej męża do góry nogami. A Low, która nie pogodziła się z utratą uwielbianej nauczycielki, zyska doskonałą okazję do zemsty. Bo toksyczne przyjaźnie z natury nie kończą się dobrze dla nikogo. „Bez książek Robyn Harding żadna lista thrillerów nie jest kompletna”. – „Real Simple” „Mistrzyni mrocznych historii rozgrywających się w domowym zaciszu”. – Kathleen Barber, autorka powieści Czy już zasnęłaś „Wciągająca, pełna napięcia (…) Nie mogłam się oderwać aż do ostatniej strony”. – Megan Miranda, autorka powieści Miasteczko kłamców z listy bestsellerów „New York Timesa” „Szybkie tempo, pasjonująca i przejmująca fabuła”. – Taylor Jenkins Reid, autorka powieści Daisy Jones & The Six z listy bestsellerów „New York Timesa” „Harding z niezwykłą biegłością odmalowuje atmosferę zagrożenia (…) Przerażająca i fascynująca lektura”. – „Kirkus Reviews” „Szalona karuzela niespodziewanych zwrotów akcji”. – Roz Nay, autorka bestsellerowej powieści Nasz mały sekret „Inteligentny, doskonale skonstruowany thriller przyprawiony czarnym humorem”. – David Bell, autor bestsellerowej powieści Czyjaś córka „Robyn Harding dokładnie wie, co robi, i nie cacka się ze swoją robotą”. – „Hello Giggles” „Już od bardzo dawna nie miałam w rękach tak wciągającej, porywającej i zajmującej książki. Nikt nie pisze o młodych ludziach i ich obsesjach z takim autentyzmem, jak właśnie Robyn”. – Liz Nugent, autorka bestsellerowej powieści Upadek Olivera „Lektura obowiązkowa”. – „Real Simple” Robyn Harding jest scenarzystką i pisarką, autorką międzynarodowych bestsellerów Złe towarzystwo i Jej piękna twarz. Mieszka w Vancouver z mężem i dwojgiem dzieci.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

81
Ślub od pierwszego kliknięcia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślub od pierwszego kliknięcia
Dostępny
111 szt.

Do zakochania jedno… kliknięcie! Hannah żyje w ciągłym pędzie. Zmienia prace, facetów i kontynenty. Nie ma czasu na miłość. Kiedy jednak jej przyjaciółka Jess potrzebuje pomocy ze swoją aplikacją randkową, Hannah rusza z odsieczą. Save The Date to coś wyjątkowego. Docelowo ma połączyć ze sobą dwie bratnie dusze. Takie jak Jess i jej mąż Tom, z którym jest od dwudziestu lat. Nawet jeżeli mają gorszy okres, to wciąż są ze sobą blisko. Od pewnego czasu firma Jess ma jednak problemy. Hannah wpada na genialny pomysł. Ona szuka sposobu na ustatkowanie się, a Save The Date potrzebuje porządnej reklamy.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

82
Rodzeństwo Montague. Tom 2. Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzeństwo Montague. Tom 2. Przewodnik dla damy po halkach i korsarstw...
Dostępny
128 szt.

Przygody niepokornej buntowniczki w XVIII-wiecznej Europie! Felicity Montague ma dość udawania, że ciekawią ją towarzyskie herbatki, plotki i pudrowanie twarzy. Woli nastawiać kości, czytać książki medyczne i marzyć o zostaniu lekarką. Minął rok, od kiedy zupełnie przypadkowo wzięła udział w szalonym rajdzie po Europie ze swoim bratem i jego najlepszym przyjacielem. Teraz wraca do Londynu, aby uniknąć ślubu z uroczym, ale kluskowatym Callumem. Pragnie też dostać się na praktyki do szpitala. Jej umiejętności i inteligencja na nic się jednak nie przydają w czasach, kiedy największym przewinieniem jest to, że urodziłaś się… dziewczyną. Zadziorna i uparta Felicity nie zamierza dostosowywać się do panujących wokół zasad. Jeszcze pokaże wszystkim, na co ją stać!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

83
Wszystkie ścieżki Rose - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wszystkie ścieżki Rose
Dostępny
2 szt.

Każda kobieta czasem zastanawia się, co by było, gdyby... Rose Napolitano nie chce mieć dzieci. Jest odnoszącą sukcesy wykładowczynią i badaczką, która już dawno zdecydowała, że zamierza skupić się na karierze. Jej partner Luke przed ślubem zarzekał się, że podziela jej zdanie... jednak lata mijają, a on coraz częściej wspomina o założeniu rodziny. Kolejne kłótnie między małżonkami dobiegają końca – podobnie jak ich związek. Problem w tym, że to tylko w jednym życiu. Donna Freitas nie zamyka bowiem historii na jednej możliwości: decyduje się pokazać aż dziewięć wersji tego, jak mogą się potoczyć losy Rose. W jaki sposób zmieniłoby się jej życie, gdyby zrezygnowała z dotychczasowych postanowień i stała się kimś zupełnie innym? A gdyby zdecydowała się pozostać przy swoim? Jak mogłaby odpowiedzieć na pytanie: kiedy zamierzasz założyć rodzinę? Teraz? Za kilka miesięcy, lat? A może nigdy? Wszystkie ścieżki Rose to przede wszystkim historia o szukaniu własnej drogi, tworzeniu planów i ich skreślaniu, a także o tym, w jaki sposób los krzyżuje nam plany akurat wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy. To opowieść o ścieżce, jaką przeszło wiele kobiet, które w różnych wersjach życia Rose mogą odnaleźć swoją przyjaciółkę, powierniczkę, a przede wszystkim lustro dla samej siebie. „Szczególnie warta przeczytania – prowokująca lektura”. – „Kirkus Reviews” Donna Freitas – urodzona na Rhode Island w Stanach Zjednoczonych badaczka, wykładowczyni i dziennikarka, a także autorka powieści dla dzieci i młodzieży oraz literatury pięknej. Obecnie dzieli swój czas między Nowy Jork a Barcelonę. Wszystkie ścieżki Rose to jej pierwsza książka adresowana do dorosłych czytelników.

39,99 zł
21,19 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,80 zł

84
Od intuicji językowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od intuicji językowej
Dostępny
48 szt.

Książka podejmuje zagadnienie intuicji językowej, która nie doczekała się jak do tej pory praktycznie żadnych opracowań naukowych ani badań empirycznych. Tymczasem intuicja towarzyszy każdemu użytkownikowi języka i stanowi o jego biegłości językowej, a także bystrości w sytuacjach nowych czy niejasnych, które wymagają natychmiastowej oceny, diagnozy i działania. Intuicja językowa to rodzaj inteligentnego instynktu, od którego zależy często sukces lub porażka. Jako stary mechanizm ewolucyjny działa w obszarze podświadomości lub na obrzeżach świadomej uwagi skąd pochodzi jej ,,tajemniczy? charakter, ale także siła manifestująca się w jej natychmiastowych decyzjach ujawniających się użytkownikowi języka często jako ,,pierwsza myśl? czy też wyczuwalne możliwości.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

85
Olejki eteryczne w profilaktyce i leczeniu chorób infekcyjnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olejki eteryczne w profilaktyce i leczeniu chorób infekcyjnych
Dostępny
2 szt.

Publikacja Olejki eteryczne w profilaktyce i leczeniu chorób infekcyjnych została przygotowana pod redakcją prof. dr hab. n. farm. Anny Malm wspólnie z zespołem specjalistów z zakresu analizy fitochemicznej, mikrobiologii, wirusologii, mykologii i parazytologii, a także klinicystów stosujących olejki i ich składniki w praktyce lekarskiej. Stanowi pierwszą w Polsce pozycję, która obejmuje aspekt zarówno teoretyczny, jak i praktyczny (kliniczny) olejków eterycznych w zakresie chorób infekcyjnych. W publikacji zostały przedstawione znane i tradycyjnie stosowane olejki eteryczne, nowoczesne metody ich otrzymywania, ilościowa i jakościowa analiza fitochemiczna głównych składników, a także wyniki badań prowadzonych nad ich aktywnością przeciwdrobnoustrojową i możliwością jej skutecznego wykorzystania w praktyce lekarskiej i stomatologicznej. Szeroko omówiono także właściwości przeciwdrobnoustrojowe olejków eterycznych (w tym przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz przeciwpasożytnicze). Publikacja stanowi cenne źródło wiedzy dla farmaceutów i lekarzy, ale także jest przeznaczona dla studentów zarówno kierunku lekarskiego, jak i lekarsko-dentystycznego, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę zdobywaną na studiach ? zwłaszcza w dobie zainteresowania przetworami i produktami leczniczymi roślinnymi.

114,00 zł
106,02 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,98 zł

86
Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mor...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Pierwsze polskie wydanie klasyki true crime! Przerażająca do szpiku kości i zaskakująco intymna legendarna już książka Ann Rule to opowieść kobiety, która zdaje sobie sprawę, że chłopak z dyżurki obok, jej przyjaciel, wrażliwy pracownik telefonu zaufania, to potwór w ludzkiej skórze. Każdej przewróconej stronie towarzyszy zimny dreszcz, bo czy tak naprawdę znamy naszych bliskich? Ted Bundy był jednym z najokrutniejszych amerykańskich seryjnych morderców, który przyznał się do zabicia przynajmniej trzydziestu sześciu młodych kobiet na terenie całego kraju. Skazano go na śmierć za trzy zabójstwa. Korzystając z prywatnej korespondencji z Bundym, prowadzonej aż do jego egzekucji, Rule kreśli fascynującą opowieść rozpiętą między osobistą perspektywą a zawodowym profesjonalizmem dziennikarki będącej na tropie seryjnego mordercy, charyzmatycznego i inteligentnego człowieka, którego miała za przyjaciela. Oto jego historia podwójnego życia, magnetycznej mocy, bezwzględnego przymusu i bezbronnych ofiar bestii. Spisana skrupulatnie przez kobietę, która myślała, że zna Teda Bundy’ego, dopóki nie zaczęła łączyć wszystkich dowodów i wyłonił się z nich przerażający obraz… „Gdyby tę historię wymyślił powieściopisarz, uznano by ją za zbyt nieprawdopodobną. Ann Rule chciała opisać serię niewyjaśnionych brutalnych zabójstw młodych, atrakcyjnych kobiet, a okazało się, że sprawcą morderstw jest jej sympatyczny przyjaciel. Jako autorka dostała jedną na sto milionów szansę od losu i potrafiła ją godnie wykorzystać bez uciekania się do tanich efektów. Niesamowita literatura faktu. Klasyka gatunku” – Marcin Meller.

54,99 zł
42,34 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

87
Chemia bionieorganiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia bionieorganiczna
Dostępny
101 szt.

Nowoczesny podręcznik chemii bionieorganicznej, w którym zawarto wszelkie wiadomości niezbędne do zrozumienia przedmiotu poczynając od podstaw chemii nieorganicznej i biochemii, a kończąc na szczegółowym opisie kluczowych zagadnień chemii bionieorganicznej oraz technik badawczych stosowanych w tej dziedzinie nauki.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

88
Ze snu... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ze snu...
Dostępny
162 szt.

Silne pragnienia potrafią sprawić, że wręcz namacalne staje się coś, czego nie ma, a pożądanie czasem doprowadza do obłędu. Czy dotyk kochanka, który niemal każdej nocy czuje niewidoma Lavinia Monetti, jest jedynie wytworem jej umysłu? Czy mężczyzna istnieje naprawdę, wykorzystując jej niepełnosprawność, doprowadzając na skraj ekstazy? W jaki sposób z tajemniczym kochankiem łączy się sprawa zaginionej rodziny Chelleri? Wydaje się, że mają z tym związek mężczyźni, którzy pojawili się w życiu Lavinii... Wyrusz w podróż do uroczego Bellano i odkryj tajemnice mieszkańców tego włoskiego miasteczka.

24,99 zł
21,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

89
Siedmiorzecze. Tom 2. Syn cieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedmiorzecze. Tom 2. Syn cieni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.10

Syn cieni to drugi tom cyklu „Siedmiorzecze”, bestsellerowej serii autorstwa Juliet Marillier. „Siedmiorzecze” zawiera w sobie mieszankę historii i fantastyki, mitu i magii, legendy i miłości. Podobnie jak Mgły Avalonu autorstwa Marion Zimmer Bradley oraz Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego Jean M. Auel jest to pierwszorzędne historyczne fantasy, przyciągające niezwykłą emocjonalnością i epickim rozmachem. Syn cieni to dalszy ciąg historii pięknej Sorchy, odważnej młodej kobiety, która rzuciła na szalę swój los, by wyzwolić rodzinę spod wpływu przewrotnej klątwy, a jej miłość położyła kres pielęgnowanej od pokoleń nienawiści i połączyła dwie krainy. Dzięki poświęceniu Sorchy jej rodzeństwo wróciło do Siedmiorzecza, a ona sama w końcu zaznała szczęścia. Jednak nie wszyscy bracia zdołali w pełni wyrwać się spod władzy zaklęcia, które zmieniło ich w łabędzie, a ci, którym się to udało, nie są już tacy sami. Nadszedł czas, by córka Sorchy, Liadan, wypełniła swoją rolę w zadaniu, jakim przeznaczenie obarczyło klan z Siedmiorzecza. Ukochana, posłuszna córka wyrusza na wyprawę, która otworzy jej oczy na cuda świata wokół niej… i pokaże, jak wielką ceną okupiony jest pokój, który znała przez całe swoje życie. Liadan będzie potrzebowała niezwykłej odwagi, by pomóc uratować rodzinę, bo pradawne siły, mroczniejsze, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać, zbierają się, by zniszczyć spokój jej rodu oraz leśnego świata. Będzie też potrzebowała siły, by chronić tych, których kocha najmocniej, gdyż jej poszukiwania prawdziwej miłości mogą zniszczyć ich wszystkich… albo ocalić. „Zastanawiałeś się kiedyś, jaki jest dalszy ciąg twojej ulubionej baśni? Juliet Marillier udziela odpowiedzi w pięknym stylu… Poetyckość jej opowieści jest starannie zrównoważona mocnymi kreacjami bohaterów i czymś więcej niż ukłonem w stronę irlandzkiej mitologii.” – Romantic Times

48,90 zł
35,21 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,69 zł

90
Siedmiorzecze. Tom 1. Córka lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedmiorzecze. Tom 1. Córka lasu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Odnajdziesz drogę, Córko lasu. Czeka cię smutek i ból, a także wiele prób. Doświadczysz zdrady i straty, jednak twe nogi nie zboczą z kursu. Zła kobieta, klątwa i miłość, która musi przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Osadzona u schyłku starożytnej Irlandii, gdzie mity były prawem, a magia mocą natury, jest to historia Sorchy, siódmej córki siódmego syna, posępnego Lorda Columa i jej sześciu kochanych braci. Lord Colum z Siedmiorzecza został pobłogosławiony sześcioma synami: Liamem, naturalnym przywódcą, Diarmidem, którego pasją są przygody, bliźniakami Cormackiem i Connorem, każdym z innym powołaniem, zbuntowanym Finbarem, znacznie dojrzalszym niżby wskazywał na to wiek, a wszystko to przez jego dar oraz młodym, współczującym Padriackiem. Lecz to Sorcha, jego siódme dziecko, a zarazem jedyna córka, zostaje skazana na samotną obronę swojej rodziny i ziem. Wszystko to dlatego, że jej ojciec został oczarowany, a na jej braci rzucono zaklęcie, które tylko Sorcha może złamać. By ocalić życie swoich braci, Sorcha opuszcza jedyne bezpieczne miejsce, jakie do tej pory znała i wyrusza w podróż pełną bólu, straty i przerażenia. Gdy zostaje porwana przez siły wroga i zabrana na nieznane ziemie, wydaje się, że nie będzie miała szansy na złamanie klątwy, która piętnuje wszystko, co kocha. Jednak magia nie zna granic, a Sorcha będzie musiała wybrać między życiem, które do tej pory znała a miłością, która zdarza się raz na milion. Córka lasu jest początkiem cyklu „Siedmiorzecze”, niepodobnego do żadnego innego. Zawiera w sobie mieszankę historii i fantastyki, mitu i magii, legendy i miłości. Podobnie jak Mgły Avalonu autorstwa Marion Zimmer Bradley oraz Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego Jean M. Auel, jest to pierwszorzędne historyczne fantasy, kuszące swym urokiem, zdolne zachęcić do lektury czytelników fikcji historycznej autorów takich jak: Mary Stewart, Mary Renault czy Anya Seton. „Córka lasu to przepiękny retelling baśni braci Grimm o braciach zaklętych w łabędzie, jednak w całkiem innym, dorosłym wydaniu. Autorka mistrzowsko łączy w nim magię, wiarę w stare bóstwa oraz napór nowej religii, chrześcijaństwa. A wszystko to zostało umiejętnie splecione z mitologią celtycką i historią Irlandii. Książka czaruje słowem od pierwszej do ostatniej strony i ma w sobie wszystko to, co dobra powieść fantasy mieć powinna.” – Kala Konarzewska i Wiga Pszczółkowska, @fantastyczne.pogaduchy „Fantastyka przez duże eF: z magią, ziołami, złą macochą, Panią Lasu, Czarownym Ludem oraz bohaterami, którzy są jednocześnie magiczni i autentyczni. Historia przejmująca i łapiąca za serce, wywołuje mnóstwo emocji, od śmiechu po płacz. Idealna dla każdego, kto lubi dobrze napisaną fantastykę.” – Patrycja Zimoch, @cordellia.fantastycznie „Chwytająca za serce opowieść, łącząca w sobie baśniowy klimat oraz brutalną rzeczywistość. To jedna z tych historii, od których nie można się oderwać i niecierpliwie przerzuca się strony, lecz jednocześnie taka, której wcale nie chce się kończyć.” Monika Łukaszek i Sandra Pętecka, @fantastyka_na_luzie

47,90 zł
34,49 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,41 zł

91
Diabelna prawda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabelna prawda
Dostępny
180 szt.

Błażej, pogrążony w rozpaczy po stracie Sary, wraca do Polski. Pragnie naprawić swoje błędy, jest gotów zrobić wszystko, byle tylko znowu zobaczyć kobietę swojego życia. Jest przekonany, że oboje mają jeszcze szansę na szczęście, ale los wydaje się być odmiennego zdania. Balast kłamstw, niedopowiedzeń i bolesnych przeżyć okazuje się cięższy, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Czy mimo to jest nadzieja na pozytywne rozwiązanie?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

92
Podpalaczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podpalaczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową, przybudówkę CIA zwaną Sklepikiem. Pozwalając sobie wstrzyknąć Próbę Sześć – rzekomo nieszkodliwą substancję halucynogenną, w rzeczywistości niebezpieczny środek chemiczny powodujący trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach – zostali nieświadomie wyposażeni w niezwykłe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię. Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej nieustannej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar. Po zamordowaniu Vicky przez agentów Sklepiku, nie chcąc, by Charlie stała się kolejnym „królikiem doświadczalnym” CIA, Andy decyduje się na ucieczkę. Pościg za dwójką zbiegów prowadzi John Rainbird, zabójca na usługach Sklepiku, dla którego zabicie dziecka staje się celem samym w sobie. Czy Charlie użyje pirokinetycznej mocy, by ocalić siebie i ojca? Zdaniem naukowców, byłaby nawet w stanie samoczynnie doprowadzić do eksplozji atomowej...

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

93
Szalone pocałunki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalone pocałunki
Niedostępny
Brak

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Bestseller z Top 10 "New York Timesa" Tom 3 cyklu "Zakochani do szaleństwa" o miłościach niebywale ekscentrycznej książęcej rodziny Wilde?ów. Najbogatszy kawaler Anglii zostaje swatką? pięknej damy, której sam pożąda! Dla pięknej, dowcipnej Lavinii Grey gorsze od konieczności poproszenia wyniosłego Pertha Sterlinga, aby ją poślubił, jest tylko jedno: że Perth odmówi. I rzeczywiście jest tak, że najbogatszy kawaler Anglii nie zamierza żenić się z kobietą tak lekkomyślną i tak obsesyjnie zainteresowaną modą jak Lavinia. Perth wybrał sobie o wiele bardziej odpowiednią pannę. Kiedy jednak dowiaduje się o rozpaczliwej sytuacji Lavinii, proponuje, że znajdzie jej męża. A nawet lepiej: znajdzie dla niej samego księcia. Dla Pertha, bogatego i wpływowego bankiera, osieroconego wychowanka księcia Wilde?a, wszystko jest możliwe. Tylko czy taka szalona obietnica nie okaże się zbyt ryzykowna? ELOISA JAMES osiągnęła sukces w dwóch wcieleniach: poważnego profesora literatury i gwiazdy romansów historycznych. Ukończyła Harvard i Oksford, doktoryzowała się na uniwersytecie Yale, specjalizuje się w twórczości Szekspira i wykłada na uniwersytecie w Nowym Jorku. Jej błyskotliwe powieści z przesyconą wdziękiem i zmysłowością wyrafinowaną intrygą są wydawane w 28 krajach, nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami, jak RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara), i zajmują wysokie miejsca na amerykańskich listach bestsellerów. Eloisa James prywatnie jest żoną włoskiego księcia.

49,90 zł
Powiadomienie
94
Gangster - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gangster
Dostępny
32 szt.

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. NAJWIĘKSZY MISTRZ POWIEŚCI PRZYGODOWYCH ŚWIATA CYKL ISAAC BELL Isaac Bell staje do walki z włoską mafią. Nie wie, co jest prawdziwą stawką w tej śmiertelnie niebezpiecznej grze. Nowy Jork, rok 1906. Mnożą się porwania, wymuszenia, podpalenia. Przestępcza organizacja zwana Czarną Ręką terroryzuje włoską dzielnicę. Ofiary gangsterów jednoczą się i wynajmują do ochrony swoich rodzin i firm Agencję Detektywistyczną Van Dorn. Jej najlepszy śledczy Isaac Bell tworzy specjalny oddział, żeby wytropić i schwytać bossa Czarnej Ręki. Lecz kiedy ginie pierwszy człowiek, Bell zaczyna podejrzewać, że jego przeciwnik jest o wiele potężniejszy, niż sądził. CLIVE CUSSLER - najpopularniejszy i najbardziej lubiany autor powieści przygodowo- sensacyjnych na świecie. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsłynniejszy bohater, Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści od prawie pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. W każdym tygodniu zajmują najwyższe miejsca w Top 10 ?New York Timesa?. Są tłumaczone na 60 języków i publikowane w 105 krajach. Clive Cussler nazwany został WIELKIM MISTRZEM PRZYGODY, który fascynuje czytelników w każdym wieku.

49,90 zł
95
Odważna i zakochana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odważna i zakochana
Dostępny
16 szt.

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. "Uwodzicielska, zabawna, romantyczna powieść mistrzyni". "Romantic Times" Henrietta Barrett nigdy nie przestrzegała zasad obowiązujących w świecie salonów. Sama zarządzała majątkiem swego opiekuna, nosiła spodnie i męskie imię Henry. I ma zamiar robić to nadal, czy nowemu ? i niesamowicie przystojnemu ? właścicielowi to się podoba czy nie. William Dunford, najbardziej pożądany kawaler w Londynie, jest zaskoczony, gdy dziedziczy tytuł, majątek oraz? opiekę nad wychowanicą zmarłego kuzyna. Ma jednak zamiar być prawdziwym zarządcą, czy pełnej temperamentu ? i niesamowicie pięknej ? dziewczynie to się podoba czy nie. Nie wie, że Henrietta już postanowiła, że jego pierwsza wizyta w Stannage Park będzie wizytą ostatnią? JULIA QUINN, autorka nr 1 na listach bestsellerów ?New York Timesa?, nazywana jest współczesną Jane Austen. Jej romanse historyczne są tłumaczone na 29 języków, wydawane w milionowych nakładach i obsypywane nagrodami, w tym wielokrotnie RITA (odpowiednik filmowego Oscara).

47,90 zł
96
Zakochani do szaleństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakochani do szaleństwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. BESTSELLER Z TOM 10 "NEW YORK TIMESA" "Aż skrzy się humorem i seksownym wdziękiem: to znak firmowy Eloisy James". "Romantic Times" Tom 1 cyklu "Zakochani do szaleństwa" o miłościach niebywale ekscentrycznej książęcej rodziny. Lord Alaric Wilde, syn księcia Lindow, jest najbardziej znanym mężczyzną w Anglii, podziwianym z powodu mrożących krew w żyłach przygód i zawadiackiej urody. Wracając do kraju po latach egzotycznych podróży, nie miał pojęcia, jak jest sławny, dopóki na spotkanie nie wybiegł mu tłum rozentuzjazmowanych wielbicielek. Alaric chroni się w zamku swego ojca. Lecz właśnie w chwili, gdy uświadamia sobie, że cieszy się nie tyle sławą, co złą sławą, poznaje tu Willę Ffynche ? pannę niezwykle śmiałą i niezwykle tajemniczą. Jedyną kobietę, na której jego renoma nie robi wrażenia. Jedyną, która nie chce mieć z nim nic wspólnego. Jedyną, którą on chciałby mieć tylko dla siebie? ELOISA JAMES osiągnęła sukces w dwóch wcieleniach: poważnego profesora literatury i gwiazdy romansów historycznych. Ukończyła Harvard i Oksford, doktoryzowała się na uniwersytecie Yale, specjalizuje się w twórczości Szekspira i wykłada na uniwersytecie w Nowym Jorku. Jej błyskotliwe powieści z przesyconą wdziękiem i zmysłowością wyrafinowaną intrygą są wydawane w 28 krajach, nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami, jak RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara), i zajmują wysokie miejsca na amerykańskich listach bestsellerów. Eloisa James prywatnie jest żoną włoskiego księcia.

47,90 zł
Powiadomienie
97
Dziecinna gra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecinna gra
Dostępny
24 szt.

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. ŚWIATOWY BESTSELLER MISTRZYNI LITERATURY OBYCZAJOWEJ Tym razem pierwsza dama literatury obyczajowej porusza tak ważny dla wszystkich i jakże trudny temat: dorastających i dorosłych dzieci. Lekcje, jakich uczą nas dzieci, są najtrudniejsze. Co robimy, gdy nasze dzieci chcą iść swoją własną drogą? Kate Morgan, starszy partner w prestiżowej kancelarii prawnej w Nowym Jorku, jest dumną matką trojga dorosłych dzieci. Tamara, Anthony i Claire ukończyli świetne szkoły, wybrali wspaniałe ścieżki kariery i byliby chlubą ich ojca. Po śmierci męża Kate przez lata samotnie stara się trzymać w garści życie rodzinne, swoją karierę, a nawet emocje, ani razu nie zadając sobie pytania, czy naprawdę zna swoje dzieci? ani czy nadzieje, jakie w nich pokłada, pokrywają się z tym, czego pragną one same. Niebawem ma się o tym przekonać ? podczas szalonego lata, kiedy świat Kate wywróci się do góry nogami? DANIELLE STEEL ? mistrzyni literatury obyczajowej ? osiągnęła oszałamiający sukces wśród czytelniczek w każdym wieku, dzięki temu, że każda kobieta może odnaleźć w jej bohaterkach siebie, własne problemy i zmagania, ale zawsze nadzieję, wytchnienie, marzenia i refleksję. I wiarę, że dobro zwycięża. Pasją Danielle Steel jest pisanie, radością ? dzieci, a hobby ? zwierzęta. Jej 170 książek wydano w 69 krajach w rekordowym nakładzie 800 milionów egzemplarzy. Ponad 20 z nich sfilmowano.

44,90 zł
98
W ślady ojca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W ślady ojca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Rok 1945. Amerykanie wyzwalają niemiecki obóz koncentracyjny. Wśród ocalonych są Jakob i Emmanuelle. Każde z nich straciło w koszmarze wojny wszystko i wszystkich. W sobie znajdują pocieszenie i nadzieję. W Nowym Jorku rozpoczynają nowe życie. Razem budują swój świat: ciężkiej pracy, dobrobytu, a wreszcie fortuny ? dla siebie i swojego syna Maksa. Dwadzieścia lat później Max jest błyskotliwym biznesmenem, uosobieniem wiary, że Ameryka to kraj nieograniczonych możliwości. Pragnie zostawić za sobą smutek, jaki przeszłość rzucała cieniem na jego rodzinę, i osiągnąć własny sukces, tak jak jego ojciec. Lecz życie pokaże mu, że nie wszystko da się zaplanować. Max będzie musiał zrobić coś, czego nie robił nigdy wcześniej: walczyć, wytrwać i nauczyć się, co to naprawdę znaczy iść w ślady ojca... Od zgliszcz powojennej Europy po bogactwa, sukces i bezgraniczne luksusy Nowego Jorku, najpopularniejsza autorka literatury kobiecej opowiada poruszającą historię trzech pokoleń silnych, odważnych i kochających ludzi. To wspaniały, dający nadzieję hołd złożony rodzinie, która razem przetrwa nawet najcięższe próby. DANIELLE STEEL ? mistrzyni literatury obyczajowej ? osiągnęła oszałamiający sukces wśród czytelniczek w każdym wieku, dzięki temu, że każda kobieta może odnaleźć w jej bohaterkach siebie, własne problemy i zmagania, ale zawsze nadzieję, wytchnienie, marzenie i refleksję. I wiarę, że dobro zwycięża. Pasją Danielle Steel jest pisanie, radością ? dzieci, a hobby ? zwierzęta. Jej 170 książek wydano w 69 krajach w rekordowym nakładzie 800 milionów egzemplarzy. Ponad 20 z nich sfilmowano.

44,90 zł
Powiadomienie
99
Miłosne szyfry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosne szyfry
Niedostępny
Brak

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Bestseller "New York Timesa" ?Pasja, intryga, wzruszenie i mnóstwo humoru". ?Romantic Times? Zakradając się w noc balu do pałacowej biblioteki, panna Charlotte Highwood nie spodziewała się, że już za chwilę znajdzie się w ramionach markiza Granville. Mężczyzny, którego zamierzała unikać za wszelką cenę. Najbardziej aroganckiego i najbardziej tajemniczego dżentelmena, jakiego miała pecha spotkać? Teraz pałac huczy od plotek o ich romansie. Jeśli nie chcą zostać bohaterami skandalu, muszą wyjawić, co naprawdę robili w bibliotece. Lecz tego właśnie żadne z nich nie może zdradzić. Ze zgoła różnych, choć tak samo niebezpiecznych powodów... TESSA DARE to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych autorek romansu historycznego. Jej pełne wdzięku i humoru, inteligentne, seksowne powieści podbijają serca czytelniczek w 20 krajach. W USA są zawsze na szczycie list bestsellerów. Otrzymują najbardziej prestiżowe nagrody gatunku: RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara) i Nagrody Czytelniczek Czasopisma ?Romantic Times?, i zdobywają coraz większą popularność.

44,90 zł
Powiadomienie
100
Inna panna Bridgerton, czyli rejs ku miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inna panna Bridgerton, czyli rejs ku miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Rodzina Rokesby ? wstęp do serii BRIDGERTONOWIE W serii "Rodzina Rokesby" poznajemy wcześniejsze losy rodziny Bridgertonów. Ona znalazła się w nieodpowiednim miejscu? On znalazł ją w nieodpowiednim czasie... Czy dwa fatalne zbiegi okoliczności mogą dać jeden ideał? Pełna temperamentu panna Poppy Bridgerton poślubi tylko mężczyznę interesującego, inteligentnego i żądnego przygód, jak ona sama. Niestety w londyńskich salonach jeszcze takiego nie spotkała. I oto podczas wizyty nad morzem natrafia na kryjówkę przemytników. Lecz rozkoszny dreszczyk emocji przeradza się w przerażenie, gdy Poppy zostaje porwana przez korsarzy i dostarczona na pokład ich okrętu ? wprost do kajuty kapitana? Kapitan Andrew Rokesby od początku wie, że piękna dziewczyna w jego kabinie oznacza kłopoty. Nie przeczuwa jednak, że rozpoczyna rejs pełen przygód i niespodzianek. Zwłaszcza że oboje nie mogą wyjawić sobie całej prawdy? JULIA QUINN, autorka nr 1 na listach bestsellerów ?New York Timesa?, nazywana jest współczesną Jane Austen. Jej romanse historyczne są tłumaczone na 29 języków, wydawane w milionowych nakładach i obsypywane nagrodami, w tym wielokrotnie RITA (odpowiednik filmowego Oscara).

47,90 zł
Powiadomienie
Wróć do góry