hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.07.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 6 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pociągi. Album z naklejkami. Ciekawostki i wyklejanie (praca zbiorowa), na drugim Technok, zestaw foremek do piasku Owoce (Technok). Kolejny produkt to Balony lateksowe, koty (5 sztuk) (Godan) oraz Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg (Nicholas Carr).
1
Pociągi. Album z naklejkami. Ciekawostki i wyklejanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

16 osób kupiło
2
Technok, zestaw foremek do piasku Owoce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,19 zł
7,99 zł

Rabat 2,4%
oszczędzasz 0,20 zł

15 osób kupiło
3
Balony lateksowe, koty (5 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony lateksowe, koty (5 sztuk)
Godan, 5 sztuk
Dostępny
162 szt.

Kolorowe balony z nadrukiem w kotki. Idealne na urodziny dziecka i wszystkich miłośników kotów. Balony wyposażyliśmy w odpowiedniej długości końcówkę, więc łatwo je zawiążesz. Długo się unoszą i nie pękają z byle powodu. • Wymiar balonów w centymetrach: 30 cm • Wymiar balonów w calach: 12 • Ilość sztuk w opakowaniu: 5 • Kolor: różne kolory • Nadruk: koty • Producent: Godan S.A.

6,20 zł
5,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

13 osób kupiło
4
Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg
Dostępny
54 szt.

Nominacja do nagrody Pulitzera 2011 Nominacja do nagrody literackiej PEN Center USA 2011 Międzynarodowy bestseller przetłumaczony na ponad dwadzieścia językó,w To książka o pielęgnowaniu mądrości i zdolności do refleksji w epoce, w któ,rej obie wydają się coraz bardziej zagrożone. Nicholas Carr przedstawia dający do myślenia, odważny intelektualnie wywó,d o tym, jak internet - jako medium - zmienia nasz sposó,b myślenia oraz wpływa na to, jak będą (lub nie będą) myślały kolejne pokolenia. Niewiele książek można uznać za ró,wnie istotne. Maryanne Wolf, autorka Proust and the Squid. The Story and Science of the Reading Brain Po co myśleć? Przecież masz internet! Doświadczamy właśnie odwró,cenia intelektualnej ewolucji naszego gatunku. Z czcicieli wiedzy i mądrości jako przymiotu ściśle związanego z osobowością znó,w stajemy się myśliwymi i zbieraczami, tym razem w elektronicznym lesie pełnym informacji. Internet wkroczył w nasze życie i bezpowrotnie je przewartościował. Przekształcił sposó,b, w jaki myślimy i działamy. Nasze problemy z koncentracją, coraz kró,tsze i uboższe wypowiedzi oraz problemy z przyswajaniem długich tekstó,w nie są dziełem przypadku. Czyżbyśmy stawali się coraz bardziej płytcy? Czyżby narzędzie, któ,re powstało po to, by nam służyć, przejęło nad nami władzę? Nicholas Carr pokazuje, jak nowe media zmieniają nas samych i otaczającą nas rzeczywistość. Wyrasta przy tym na wspó,łczesnego Marshalla McLuhana. Jego książka wywołała w USA zażartą dyskusję, w któ,rą zaangażowało się wielu publicystó,w i prestiżowych wydawcó,w. Carr serwuje nam coś więcej niż tylko dogłębną i zaskakującą analizę socjologiczną: jego wywó,d to przede wszystkim wspaniała intelektualna uczta, pełna nieszablonowych przemyśleń i frapujących anegdot. Bez względu na to, czy jesteś zafascynowany możliwościami globalnej sieci, czy też raczej podejrzewasz, że konsekwencją jej rozwoju będzie zagłada rodzaju ludzkiego, warto dowiedzieć się, jak internet oddziałuje na Twó,j mó,zg i jak zmieni to Twoją przyszłość.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

10 osób kupiło
5
Technok, wiaderko do piasku Wieża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, wiaderko do piasku Wieża
Technok, Technok
Dostępny
100 szt.

10,63 zł
9,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 0,64 zł

8 osób kupiło
6
Depresja nastolatków Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać (wyd. 2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

7 osób kupiło
7
Samoloty. Album z naklejkami. Ciekawostki i wyklejanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

7 osób kupiło
8
Romeo i Julia (lektura z opracowaniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,37 zł
9,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 3,38 zł

7 osób kupiło
9
Balony lateksowe, kosmos (5 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony lateksowe, kosmos (5 sztuk)
Godan, 5 sztuk
Dostępny
39 szt.

Kolorowe balony z nadrukiem z motywem kosmosu. Idealne na urodziny chłopca i dla miłośników kosmosu i astronomii. Balony wyposażyliśmy w odpowiedniej długości końcówkę, więc łatwo je zawiążesz. Długo się unoszą i nie pękają z byle powodu. • Wymiar balonów w centymetrach: 30 cm • Wymiar balonów w calach: 12 • Ilość sztuk w opakowaniu: 5 • Kolor: różne kolory • Nadruk: Kosmos

7,99 zł
6 osób kupiło
10
Wiwat małżeństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiwat małżeństwo
Dostępny
129 szt.

Czwarta książka z serii Tajfuny Mini, prezentującej dzieła pisarzy i pisarek pierwszej połowy XX wieku, którzy nie byli wcześniej tłumaczeni na język polski, a zdecydowanie na to zasługują. Choko rezygnuje z kariery gejszy i wpada w objęcia Ryukichiego, syna handlarza akcesoriami fryzjerskimi. Para rozsmakowuje się w miejskim życiu, choć nieraz (i nierzadko z własnego powodu) ma w nim pod górkę. Wiwat małżeństwo to zabawny, słodko-gorzki portret pewnej epoki i pewnego miasta ? Osaki, kulinarnej i rozrywkowej stolicy środkowej Japonii. W kupieckie uliczki tego miasta i życiorys pisarza doskonale wprowadzi Was wstęp autorstwa Karoliny Bednarz. Tajfuny Mini to seria nagrodzona Polish Graphic Design Award 2020 w kategorii Wydawnictwa (Beletrystyka, publicystyka, reportaż) oraz zdobywca specjalnej nagrody Arctic Paper 2020. Seria otrzymała również nominację do Nagrody Pióro Fredry 2020.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

6 osób kupiło
11
Na dworze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na dworze
Dostępny
85 szt.

Co fruwa, bzyczy i rośnie wokół nas? Chodźmy to sprawdzić! Pięknie ilustrowany przewodnik dla młodych odkrywców i obserwatorów przyrody. Przyroda jest tuż obok nas. Wystarczy wyjść z domu i trochę się rozejrzeć. Po niebie płyną chmury, w krzakach coś szeleści, w górze śmigają ptaki, zmieniają się pory roku. A w głowie pojawiają się niezliczone pytania. • Co pachnie w ogrodzie? • Jak nazywa się robal, który mieszka w kałuży? • Czyje odgłosy słychać w nocy? • Co to za ślady na ścieżce? • Skąd się bierze wiatr? Na dworze pomoże wam rozwiązać te zagadki i poznać wielki, pełen niespodzianek świat przyrody, który czeka na was na dworze. Znajdziecie tu mnóstwo wiadomości o zwierzętach, roślinach, kamieniach, chmurach i planetach, a także pomysły na samodzielne eksperymenty, obserwacje i wyprawy. Bo każdy dzień to świetna okazja, żeby coś odkryć i zbadać, a przy tym dobrze się bawić. Książka zdobyła wiele nagród, w tym prestiżową Bologna Ragazzi Award 2015.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

6 osób kupiło
12
Spacer Aleją Róż. Tom 3. Drzewa szumiące nadzieją - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spacer Aleją Róż. Tom 3. Drzewa szumiące nadzieją
Dostępny
63 szt.

„Edyta Świętek z właściwą sobie lekkością nakreśliła przejmujący obraz nowohuckiej społeczności żyjącej w trudnych czasach ważnych przemian dziejowych. Czytelnik nie znajdzie tu lukrowanych opisów, lecz twardą, często okrutną rzeczywistość. A jednak z tej niepięknej, brudnej szarości co jakiś czas wyłania się jasne światło, dające nadzieję na lepsze jutro. Serdecznie polecam!” – Hanna Greń, pisarka Autorka poczytnych powieści w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle. Drzewa szumiące nadzieją to trzeci już tom nowohuckiej sagi „Spacer Aleją Róż”. Tym razem autorka zabiera nas do najmłodszej dzielnicy Krakowa u schyłku lat 50., kiedy to doprowadzeni do ostateczności antykościelnymi działaniami władzy robotnicy podejmują desperacką walkę w obronie krzyża będącego symbolem nie tylko wiary, ale także wolności. Coraz częściej buntują się przeciw ograniczeniom narzucanym przez władzę ludową. Wychowani w chrześcijańskich tradycjach, podejmują bezpardonową walkę o zgodę na budowę kościoła. W mieście dochodzi do krwawych starć z jednostkami Milicji Obywatelskiej wspieranymi przez oddziały ZOMO. Na tle historycznych wydarzeń rodzina Szymczaków powiększa się, przeżywa wzloty i upadki, a za zryw w obronie wiary i samostanowienia będzie musiała zapłacić wysoką cenę.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

5 osób kupiło
13
Zeszyt A5 32 Kartki w kratkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 32 Kartki w kratkę
Hamelin
Dostępny
93 szt.

Polipropylenowe okładki z kolorowym nadrukiem. Trwałe zeszyty z ciekawymi grafikami. Papier o gramaturze 70 g/m2. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

3,99 zł
5 osób kupiło
14
Odpusty. Odkryć skarb na nowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpusty. Odkryć skarb na nowo
Dostępny
12 szt.

„Ukrzyżowany Jezus jest wielkim »odpustem« ofiarowanym przez Ojca ludzkości jako przebaczenie win i zaproszenie do synowskiego życia w Duchu Świętym”. Jan Paweł II Odpusty są skarbem, bo są Bożym darem wspomagającym wierzących w Chrystusa na drodze do świętości... Każdego dnia możemy dążyć do tego upragnionego celu, czerpiąc z duchowego skarbca Kościoła i przyjmując łaskę odpustu zupełnego lub częściowego. Możemy również podzielić się tym skarbem ze zmarłymi cierpiącymi w czyśćcu, aby doświadczali pełnej szczęśliwości w niebie.

29,90 zł
20,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,57 zł

5 osób kupiło
15
Technok, latający dysk talerz FRISBEE TALERZ do rzucania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,88 zł
8,99 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,89 zł

5 osób kupiło
16
W głębi kontinuum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W głębi kontinuum
Dostępny
101 szt.

Kultowa książka, które odmieniła sposób postrzegania dzieciństwa i rodzicielstwa Jean Liedloff podczas swoich wypraw do amazońskiej dżungli przez wiele miesięcy żyła wśród rdzennego ludu Yequana. Obserwowała ich niebywały spokój, pogodne usposobienie i odkryła, że korzenie tego stanu ducha leżą w sposobie wychowywania przez nich dzieci. Zaczęła się zastanawiać, dlaczego współczesny świat tak lekceważy emocjonalne i fizyczne potrzeby dziecka? Jaka jest nasza prawdziwa natura? Kto odebrał nam prawo do szczęścia? Radykalna książka Jean Liedloff od ponad 40 lat stanowi przedmiot gorących dyskusji w gronie nie tylko naukowców i antropologów, ale także psychologów oraz rodziców, dla których stała się lekturą obowiązkową. To pionierska książka, która zapoczątkowała ruch Rodzicielstwa Bliskości, będący dziś głównym nurtem wychowawczym. „Ta książka jest dziełem geniuszu”. – dr Robert Epstein, redaktor naczelny „Psychology Today” „To jedna z najważniejszych książek, jakie miałam w ręku. Jako matka i babcia będą ją polecać wszystkim młodym i starym, żebyśmy w końcu dochowały się szczęśliwego pokolenia, które nie będzie spędzało drugiej połowy życia w gabinetach terapeutów”. – Joanna Eichelberger, artystka, założycielka Kręgu Kobiet „Czemu więc nie zaufać samej sobie, chociaż czasem, w tych najbardziej ważnych kwestiach? Czemu nie spojrzeć na swoje dziecko jako na odrębny byt – ze swoimi preferencjami, swoim temperamentem i umysłem. Przecież »w toku ewolucji nie mógł powstać gatunek, w którym dzieci doprowadzałyby swoich rodziców do szału – to byłoby wbrew logice«, jak pisze Liedloff”. – Sylwia Chutnik, pisarka

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
17
W sieci natrętnych myśli. Jak uwolnić się od bezustannej walki z lękiem i niepokojem (wyd. 2021) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
39,96 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,94 zł

4 osoby kupiły
18
Technok, wiaderko do piasku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, wiaderko do piasku
Technok, Technok
Dostępny
166 szt.

9,11 zł
8,99 zł

Rabat 1,3%
oszczędzasz 0,12 zł

4 osoby kupiły
19
Kurs rysowania dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurs rysowania dla dzieci
Dostępny
151 szt.

W tej książce dziecko znajdzie wskazówki, jak w kilku prostych krokach narysować prawie 50 zwierząt i postaci (m.in. pieska, kotka, kaczuszkę, owieczkę, małpę, hienę, strusia, misia, tygrysa, pirata, klauna, szeryfa, Indianina, księżniczkę, czarodzieja i astronautę). Naukę rysowania uatrakcyjnią rymowane wierszyki.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

3 osoby kupiły
20
Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
21
Gdzie jest mój dom? Labirynty dla maluszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest mój dom? Labirynty dla maluszka
Dostępny
131 szt.

To zabawne ćwiczenia dla najmłodszych dzieci. Dzięki nim poćwiczą spostrzegawczość oraz rączkę, rysując ścieżki i łącząc dorosłe zwierzęta z ich dziećmi. Będą się uczyć poprzez zabawę.

8,87 zł
6,99 zł

Rabat 21,2%
oszczędzasz 1,88 zł

3 osoby kupiły
22
Spacer Aleją Róż. Tom 5. Powiew ciepłego wiatru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spacer Aleją Róż. Tom 5. Powiew ciepłego wiatru
Dostępny
39 szt.

W powieści Powiew ciepłego wiatru Edyta Świętek po raz ostatni zabiera czytelników na Spacer Aleją Róż. Tym razem udajemy się na przechadzkę trwającą od końca lat 70 po upadek władzy ludowej. Obywatele zmagają się z uciążliwościami stanu wojennego. W najmłodszej dzielnicy Krakowa regularnie dochodzi do brutalnych starć mieszkańców z jednostkami ZOMO. Rodziny Szymczaków i Pawłowskich płacą wysoką cenę za pragnienie wolności, lecz ich nadzieje i walka w końcu znajdują oczekiwany finał. Pod koniec 1989 roku z alei Róż znika znienawidzony pomnik Lenina, a młodzi ludzie po raz ostatni wciągają w płuca powietrze przesycone gazem łzawiącym. Na tle historycznych wydarzeń płynie codzienne życie obfitujące w zaskakujące wydarzenia. Miłość i nienawiść, narodziny oraz śmierć splatają się mocno ze sobą, tworząc wiarygodny obraz przeciętnej polskiej rodziny. Jak bohaterowie powieści przetrwają kolejne zawirowania historii? Kto poniesie krwawą ofiarę za marzenia o wolności? Czy w końcu nastanie dla nich czas szczęścia i spokoju?

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
23
Technok, zabawka do kąpieli Prom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, zabawka do kąpieli Prom
Technok, Technok
Dostępny
85 szt.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

3 osoby kupiły
24
Polskie Tańce Narodowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie Tańce Narodowe
Dostępny
51 szt.

Książka Polskie Tańce Narodowe to materiał szkoleniowy mający służyć instruktorom, nauczycielom, choreografom, młodym tancerzom oraz pasjonatom, których polska kultura narodowa inspiruje do pracy twórczej i kreatywnych działań artystycznych. Publikacja ta jest uzupełnioną próbą usystematyzowania najważniejszych cech choreometodycznych pięciu polskich tańców narodowych. Podstawą zebranego kompendium wiedzy jest wieloletni i bezpośredni kontakt autorki z formą stylizowaną i praktyką sceniczną. Współpraca z wieloma wybitnymi ekspertami, choreografami i etnografami zaowocowała powstaniem niniejszej pomocy naukowej. Novum stanowi opracowanie tłumaczenia powyższych materiałów na język angielski dla środowisk polonijnych w kolejnym wydaniu. Będzie ona przystępną i czytelną formą, tutorialem dla wielu zespołów na całym świecie oraz odbiorców indywidualnych. Autorka czerpała inspiracje, współpracując artystycznie z licznymi zespołami pieśni i tańca na świecie, z wielbicielami i pasjonatami tańca oraz studentami z Japonii. Szczególnie oni są zafascynowani polskim dziedzictwem kulturowym. Zofia Czechlewska – Doktor sztuk muzycznych. Tancerka, pedagog, choreograf, konsultant. Wieloletnia solistka baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny. Pedagog tańca ludowego i charakterystycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Autorka książki Historia tańca. Założycielka Szkoły Tańców Polskich. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nagrodzona tytułami Zasłużony Działacz Kultury oraz Zasłużony dla Kultury Polskiej. Odznaczona złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego i Częstochowskiego oraz Odznaką Honorową Szkoły im. Szymona Konarskiego w Wilnie.

70,00 zł
50,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

3 osoby kupiły
25
Babka z zakalcem, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Babka z zakalcem, wydanie kieszonkowe
Dostępny
45 szt.

Kolejna powieść Księcia Komedii Kryminalnej! Luiza Mirska od wielu lat jest szefową wielkiej firmy cukierniczej i gwiazdą telewizyjnych programów kulinarnych. Czuje jednak, że przyszedł czas, aby przekazać komuś swoje imperium. Problem w tym, że kiedy bierze pod lupę potencjalnych spadkobierców, przekonuje się, że każdy z jej bliskich ma na sumieniu jakieś przestępstwo. Gdy na rodzinnej imprezie z okazji sześćdziesiątych urodzin Luizy dochodzi do morderstwa, podejrzani stają się wszyscy. Bo też i każdy z gości miał powód i okazję, aby dodać swoje zabójcze „trzy grosze” do babeczki z lukrem… Przewrotna komedia kryminalna, w której wszystko może się wydarzyć. I wydarzy!

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
26
Pierwsze słowa. Labirynty dla maluszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze słowa. Labirynty dla maluszka
Dostępny
149 szt.

To wesołe i proste ćwiczenia dla najmłodszych dzieci. Dzięki nim poznają literki, odszukają je w wyrazachi na obrazkach oraz poćwiczą rączkę, rysując i kolorując. Będą się uczyć poprzez zabawę.

9,49 zł
7,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 1,50 zł

3 osoby kupiły
27
Color Dough.  Masa plastyczna z akcesoriami, stemple, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Color Dough. Masa plastyczna z akcesoriami, stemple, mix wzorów
Mega Creative
Dostępny
66 szt.

Zestaw masy plastycznej Mega Creative to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną! Zalety: • rozwijanie wyobraźni, • rozwijanie zdolności manualnych i artystycznych. Zawartość zestawu: • masa plastyczna stemple (mix wzorów), • 2 foremki-stempelki. Wymiary produktu: 7.0 x 14.0 x 7.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

8,62 zł
6,99 zł

Rabat 18,9%
oszczędzasz 1,63 zł

4 osoby kupiły
28
Historia zwyczajna Kropelki, kota niezwykłego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia zwyczajna Kropelki, kota niezwykłego
Dostępny
48 szt.

Książka dwujęzyczna – z jednej strony czytasz po polsku, z drugiej po angielsku. Kropelka przychodzi na świat jako ostatnie z pięciorga kociąt. Malutki i mokry bardziej przypomina kroplę wody niż żywego kociaka. To staje się inspiracją dla jego kociej mamy do nadania mu takiego właśnie imienia. Po zaledwie paru tygodniach pobytu Kropelki na świecie zły człowiek wykrada go od ukochanej mamy, dając tym samym początek długiemu łańcuchowi koszmarnych doświadczeń, które spadają na kociaka jedno po drugim. Pewnie niejeden z nas dawno by się załamał. Ale nie Kropla. Nasz bohater przechodzi przez kolejne próby zwycięsko, nie żywiąc przy tym do nikogo urazy ani też nie pragnąc zemsty. Choć mały i bezbronny, ma niesamowity hart ducha, zjednując sobie tym wielu przyjaciół zarówno wśród zwierząt, jak i ludzi. Jak wiele możemy się od niego nauczyć! Ewa Suchecka, doktor nauk humanistycznych, metodyk nauczania języka angielskiego i socjolog. Autorka książki naukowej Uczmy inaczej. Inteligencje wielorakie w nauczaniu języka angielskiego (Wyd. Akademickie Żak, Warszawa 2013). Pasjonatka książek, a literatury dla dzieci w szczególności, od lat bazuje na nich w swojej pracy dydaktycznej. Długoletnie doświadczenie w nauczaniu anglojęzycznej literatury dziecięcej na Uniwersytecie Warszawskim stało się dla autorki inspiracją do podjęcia próby sprawdzenia własnych sił na tym polu. Do lektury Historii zwyczajnej Kropelki – kota niezwykłego zachęca słowami: „Literatura dziecięca to moja wielka pasja, którą staram się dzielić z tymi, których nauczam, bez względu na ich wiek. Po latach doświadczeń widzę coraz wyraźniej, że miał rację C.S. Lewis twierdząc, iż książka dla dzieci, która podoba się tylko dzieciom, nie jest dobrą książką. Wyprawiając więc Kropelkę w świat, mam iskierkę nadziei, że znajdzie swoich czytelników nie tylko wśród najmłodszych”.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

2 osoby kupiły
29
Technok, zabawka do piasku Konewka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, zabawka do piasku Konewka
Technok, Technok
Dostępny
90 szt.

16,90 zł
15,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
30
Technok, zestaw rakiet Badminton rakietki dziecięcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
31
Technok, wiaderko do piasku Cupcakes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, wiaderko do piasku Cupcakes
Technok, Technok
Dostępny
46 szt.

28,04 zł
25,24 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,80 zł

2 osoby kupiły
32
Magnes Kraków PD-KRAKÓW-6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes Kraków PD-KRAKÓW-6
PAN DRAGON
Dostępny
2 szt.

Pamiątkowy magnes na lodówkę.

8,99 zł
2 osoby kupiły
33
City. Śmieciarka Mercedes, 26 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
City. Śmieciarka Mercedes, 26 cm
Simba Toys
Dostępny
51 szt.

Śmieciarka na licencji marki Mercedes z funkcją światła i dźwięku. Ruchome elementy oraz podnoszona ładownia na śmieci na pewno urozmaicą zabawę i zainteresują dziecko. Pojazd posiada także dodatkowe akcesoria, takie jak kontener na śmieci. Wymiary: 26.0 cm

82,90 zł
74,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,29 zł

2 osoby kupiły
34
Kultury historyczne Polski i Ukrainy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kultury historyczne Polski i Ukrainy
Dostępny
1 szt.

Autorzy: Dominika P. Brodowicz, Grzegorz Demel, Ołeksandr Hrycenko, Joanna Konieczna-Sałamatin, Barbara Markowska, Andrij Portnow, Katarzyna Sadowy, Volodymyr Sklokin, Iryna Sklokina, Tomasz Stryjek, Marta Studenna-Skrukwa, Marek Wojnar Książka stanowi wynik ambitnie zaplanowanych badań, przeprowadzonych w latach 2017?2021 (?). Przynosi liczne nowe ustalenia, zawiera ciekawe pomysły teoretyczne i hipotezy. Ważną cechą pracy jest konsekwentnie prowadzona analiza porównawcza. Autorzy koncentrują się na złożonych relacjach polsko-ukraińskich w dziedzinie kultury historycznej i polityki pamięci, ale nie tracą też z pola widzenia kontekstu regionalnego. Na podkreślenie zasługują odniesienia do innymi krajów regionu ? Węgier, Chorwacji czy Serbii. prof. dr hab. Piotr Tadeusz Kwiatkowski To jedna z najlepszych książek o historii Europy Środkowo-Wschodniej, jaką ostatnio przeczytałem. Łączy klasyczne podejścia i interpretacje z nowymi metodami, szczególnie z obszaru nauk humanistycznych. Autorzy uwzględniają zarówno zjawiska lokalne, jak i kontekst europejski i światowy. Wydanie książki w Polsce przyczyni się do pełniejszego zrozumienia specyfiki realiów ukraińskiej ?kultury historycznej?. Przydatne byłoby także jej przetłumaczenie i publikacja w Ukrainie (?), gdzie przysłużyłaby się wyjaśnieniu problemów ?polityki historycznej? u najbliższego sojusznika i sąsiada Ukrainy. Można sądzić, że polskiego czytelnika, zwłaszcza naukowca, książka ta zainteresuje nie tylko jako zestawienie analogii i porównań. Ukazuje ona ?żywą przeszłość?, codzienne praktyki upamiętniania, a także specyfikę regionalnego podejścia do historii na tle europejskim. dr hab. Volodymyr Masliychuk docent Narodowego Uniwersytetu ?Akademia Kijowsko-Mohylańska?

54,60 zł
36,58 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 18,02 zł

2 osoby kupiły
35
Balony lateksowe, Happy Birthday (5 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony lateksowe, Happy Birthday (5 sztuk)
Godan, 5 sztuk
Dostępny
25 szt.

Urodzinowe balony z nadrukiem Happy Birthday i szampańskimi bąbelkami sprawią, że Twoje urodziny będą niezapomniane! Balony wyposażyliśmy w odpowiedniej długości końcówkę, więc łatwo je zawiążesz. Długo się unoszą i nie pękają z byle powodu. • Wymiar balonów w centymetrach: 30 cm • Wymiar balonów w calach: 12 • Ilość sztuk w opakowaniu: 5 • Kolor: czarne i białe • Nadruk: Happy Birthday, bąbelki szampana

5,99 zł
2 osoby kupiły
36
Kod Boga. Boski pierwiastek w każdym z nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kod Boga. Boski pierwiastek w każdym z nas
Dostępny
26 szt.

Czy wiesz już, jaki jest Kod Boga? Mawia się, że Fi jest liczbą boską. Można ją bowiem odnaleźć w każdej żywej istocie i nawet najwymyślniejszych biologicznych tworach. Kryje się absolutnie wszędzie – od muszli ślimaka po koronę drzewa. Wystarczy poznać wzór na jej obliczenie. Gregg Braden odnalazł coś więcej niż wzór na Fi. Odkrył on Kod Boga! Boskie przesłanie w Twoim DNA W ludzkim DNA zakodowane jest ponadczasowe przesłanie. Jeśli zestawimy alfabety biblijne z naszym kodem genetycznym, odczytamy uniwersalny „język życia”, w którym starożytne litery układają się w imię naszego Stwórcy. Niezależnie od rasy, religii, dziedzictwa czy stylu życia, to samo przesłanie zawarte jest w każdej komórce dowolnego mężczyzny, kobiety czy dziecka. Tezy poparte dowodami Autor w celu poparcia swojej tezy dokonał analizy najstarszych ksiąg znanych ludzkości. Dowody odnalazł nawet w najbardziej tajemniczej hebrajskiej księdze Sefer Jecira, czyli Księdze Stworzenia. Jednoznacznie ukazują one unikalną zasadę jedności łączącą każdy żywy organizm na ziemi! Poznaj rdzenną metodę rozwiązywania konfliktów W tej przełomowej publikacji Gregg Braden daje nam także możliwość zapoznania się z rdzenną metodą rozwiązywania konfliktów opartą na wizji wspólnej przyszłości. Jest to tym ważniejsze, że dziś jedna trzecia narodów na całym świecie uwikłana jest w konflikty zbrojne. Czy może być większy impuls do zaprzestania zabijania innych ludzi niż dostrzeżenie w nich… Boga? Boskość w każdym z nas.

54,50 zł
40,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,62 zł

2 osoby kupiły
37
Głęboka prawda. Ostatnia szansa ludzkości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głęboka prawda. Ostatnia szansa ludzkości
Dostępny
23 szt.

Kim jesteśmy – to pytanie dręczy ludzkość od zarania dziejów i stanowi jeden z fundamentów filozofii jako nauki. Okazuje się, że odpowiedzi na pytania o naturę człowieka mogą pomóc również w rozwiązaniu wielkich kryzysów współczesnego świata – zarówno w skali osobistej, jak i globalnej. Książka ta prezentuje nieznane fakty dotyczące człowieka i historii. Czemu ma służyć ta wiedza? Jej celem jest przede wszystkim zmiana naszego sposobu myślenia. Dzięki niej łatwiej nam będzie dokonywać w pełni świadomych wyborów i podejmować lepsze decyzje. Świadomość mechanizmów sterujących naszym życiem zbuduje trwały fundament pod rozwój duchowy i osobisty, a także umożliwi pełne odczuwanie szczęścia. Ludzki umysł i odnowiona duchowość staną się potężnym narzędziem pozytywnych zmian. Poznaj najgłębszą z prawd!

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

2 osoby kupiły
38
Pies wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies wyd. kieszonkowe
Dostępny
53 szt.

Okrutne zbrodnie i błahe wykroczenia. Niewyobrażalne tragedie i bezgraniczna głupota. Chęć niesienia pomocy i wywołane rutyną zobojętnienie. Poświęcenie i bezduszność. Dobrzy i źli ludzie, chory, lecz mimo to jakoś funkcjonujący system. To wszystko, i dużo więcej, w książce będącej zapisem autentycznych doświadczeń funkcjonariusza prewencji. Policjanta. Psa.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
39
Enduro i Downhill. Kompletny rowerowy podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enduro i Downhill. Kompletny rowerowy podręcznik
Dostępny
94 szt.

Kompleksowy i wszechstronny poradnik rowerowy dla fanów ostrej jazdy! Jazda na rowerze górskim jest twoją pasją? Myślisz o karierze zawodnika downhill/enduro? A może jeździsz amatorsko lub dopiero zaczynasz przygodę z tym sportem? Niezależnie od tego, na jakim etapie swojej rowerowej przygody jesteś, ten poradnik pomoże ci przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom! Z książki dowiesz się, jak: • wybrać i skompletować najlepszy dla siebie sprzęt, • poczuć się na rowerze pewnie, bezpiecznie i swobodnie, • jeździć skutecznie, poprawnie technicznie i stylowo w różnych warunkach terenowych, • zaplanować profesjonalny trening, by przygotować się do startów w zawodach, • ćwiczyć, by utrzymać formę poza sezonem. Wszystkie prezentowane techniki uzupełniają zdjęcia, pokazujące ich wykonanie krok po kroku. Zaplanuj najlepszy dla siebie trening, uwzględniając swoje indywidualne warunki i predyspozycje. Ciesz się coraz lepszymi wynikami i odnajdź swoje rowerowe flow!

79,95 zł
57,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,39 zł

1 osoba kupiła
40
Technok, łopatka i grabie do piasku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, łopatka i grabie do piasku
Technok, Technok
Dostępny
116 szt.

14,97 zł
13,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,98 zł

1 osoba kupiła
41
Technok, zabawka edukacyjna Zestaw kuchenny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,90 zł
54,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,09 zł

1 osoba kupiła
42
Safari. Kolorowanie z cyferkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Safari. Kolorowanie z cyferkami
Dostępny
157 szt.

Nasza kolorowanka to świetna zabawa dla najmłodszych. Dzieci odnajdują na rysunkuodpowiednią cyfrę i właściwą barwą kolorująwyznaczone pole. W ten sposób ćwiczą nie tylko spostrzegawczość, ale również rączkę w precyzyjnym kolorowaniu.

10,50 zł
7,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
43
Film obyczajowy produkcji polskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Film obyczajowy produkcji polskiej
Dostępny
6 szt.

Od polowy XIX wieku powstalo wiele utopijnych koncepcji fotografii totalnej, gloszacych, ze kiedys uda sie sfotografowac wszystko. Dzisiaj, w dobie ekspansji fotografii cyfrowej, jestesmy bliscy realizacji tej idei - to sie wlasciwie juz dzieje. Ale niezupelnie dotyczy osob urodzonych w erze fotografii analogowej; nie mamy zdjec z chwili narodzin ani wielu innych momentow, podczas gdy dzis w takich sytuacjach automatycznie i bezrefleksyjnie siegamy po aparat w telefonie komorkowym. Kuba Dabrowski zaczal robic zdjecia jako czternastolatek, 19 lat temu. Fotografowal wszystko to, co bylo wtedy dla niego ciekawe w otaczajacej rzeczywistosci: kolegow z podworka, bialostockie blokowisko, koncerty, gre w koszykowke itp. Robil to dalej, gdy zdal mature, wyjechal studiowac socjologie w innym miescie, dostal pierwsza prace... Dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografow w Polsce, ciagle jeszcze mlodego pokolenia. Zawodowo fotografuje, jak sam mowi, "czasem Afganistan, czasem szminki dla Chanel", ale w dalszym ciagu dokumentuje swoje najblizsze otoczenie.?

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
44
Gdzie jest mama i tata? Labirynty dla maluszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest mama i tata? Labirynty dla maluszka
Dostępny
194 szt.

To zabawne ćwiczenia dla najmłodszych dzieci. Dzięki nim poćwiczą spostrzegawczość oraz rączkę, rysując ścieżki i łącząc dorosłe zwierzęta z ich dziećmi. Będą się uczyć poprzez zabawę.

8,87 zł
6,99 zł

Rabat 21,2%
oszczędzasz 1,88 zł

1 osoba kupiła
45
Gra magnetyczna Rybki, 8 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra magnetyczna Rybki, 8 elementów
Mega Creative, od 3 lat
Dostępny
160 szt.

Gra polega na złowieniu na wędkę jak największej liczby rybek. Haczyk na końcu wędki oraz rybki posiadają magnes, za pomocą którego dają się złowić. To zręcznościowa gra rodzinna, która dostarczy mnóstwa uśmiechu i radości. Doskonale ćwiczy zręczność, refleks oraz koncentrację! Zawartość zestawu: • 2 x wędka, • 8 x rybka. Długość wędki: 18.0 cm Wymiar opakowania: 15.0 x 21.0 x 4.0 cm Zasilanie: 1 x AA R6, niezałączone do produktu

26,90 zł
20,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

1 osoba kupiła
46
Almiritis piją słoną wodę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
47
Technok, zabawka do piasku/kąpieli Łódka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
48
Skąpiec (lektura z opracowaniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,90 zł
12,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
49
Kognitywne podstawy procesu edukacji dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kognitywne podstawy procesu edukacji dziecka
Dostępny
27 szt.

„(…). Niniejszą monografię oceniam jednoznacznie pozytywnie. Po pierwsze za oryginalność i aktualność podjętej w niej problematyki dotyczącej uwarunkowań poznawczych w procesie uczenia się uczniów oraz z powodu ukazania istoty linii diagnostyczno-interwencyjnej w pedagogice poznawczej. Po drugie za ukazanie nie tylko teoretycznego, ale też praktycznego aspektu koncepcji stosowania podejścia poznawczego w edukacji, polegającego na wczesnej diagnozie i indywidualnie ukierunkowanej interwencji. Po trzecie jako wartościowe uważam stworzenie nowego obszaru badawczego w zakresie pedagogiki kognitywnej”. Doc. PhDr. Bibiany Hlebovej, PhD.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
50
Technok, zabawka do wody Konewka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, zabawka do wody Konewka
Technok, Technok
Dostępny
289 szt.

17,21 zł
15,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 1,22 zł

1 osoba kupiła
51
Monster Trucki. Album z naklejkami. Ciekawostki i wyklejanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
52
Morza i oceany. Kolorowanie z cyferkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morza i oceany. Kolorowanie z cyferkami
Dostępny
214 szt.

Nasza kolorowanka to świetna zabawa dla najmłodszych. Dzieci odnajdują na rysunkuodpowiednią cyfrę i właściwą barwą kolorująwyznaczone pole. W ten sposób ćwiczą nie tylko spostrzegawczość, ale również rączkę w precyzyjnym kolorowaniu.

10,50 zł
7,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
53
Maryja, nasza Matka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Maryja, nasza Matka
Dostępny
1 szt.

Vicka z Medziugorie w rozmowie z ojcem Livio Fanzagą!40. rocznica pierwszych objawień w Medjugorje!Przedstawiamy trzy niezwykle wywiady z Vicką, widzącą z Medziugorie,przeprowadzone w jej domu przez ojca Livio Fanzagę z włoskiego RadioMaria. To niezwykłe świadectwo, złożone w sposób spontaniczny,słowami płynącymi wprost z serca i pragnieniem przekazania innymradości, jakiej doświadcza człowiek, gdy Maryja jest jego Matką iniezrównaną Przewodniczką po ścieżkach życia. To opowieści oniezwykłym, przemieniającym całe życie spotkaniu z Maryją, jej cudach,nadzwyczajnych zjawiskach, podróży do raju, czyśćca i piekła oraztajemnicach i znakach, które Maryja powierzyła widzącym.

49,90 zł
38,92 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 10,98 zł

1 osoba kupiła
54
Technok, zabawka edukacyjna Znaki drogowe, zestaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,00 zł
9,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
55
Brainy. Klasa 8. Zeszyt przedmiotowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brainy. Klasa 8. Zeszyt przedmiotowy
Dostępny
81 szt.

Brainy to nowa pięciopoziomowa seria podręczników, przygotowana specjalnie dla klas 48. Rzetelnie realizuje założenia nowej podstawy programowej, przygotowując uczniów do nowego egzaminu ósmoklasisty. Seria Brainy została oparta na zasadzie spiralności nowy materiał wprowadzany jest z zastosowaniem wyłącznie znanych struktur i słówek. Klarowny podział na lekcje gramatyczne i leksykalne oraz przejrzyste tabele gramatyczne ułatwią uczniom przyswojenie nowego materiału. Ćwiczenia utrwalające i liczne powtórki, m.in. Quick check, Train your brain strony z ciekawymi zagadkami logicznymi, grami planszowymi czy zadaniami matematycznymi pomogą uczniom jeszcze lepiej przyswoić nowy materiał. Unit summaries w Książce ucznia oraz obszerny Zeszyt ćwiczeń z dodatkowymi 18 stronami zadań sprawdzających stopień opanowania materiału przyswojonego od początku nauki przygotują uczniów do egzaminu ósmoklasisty.

18,75 zł
16,99 zł

Rabat 9,4%
oszczędzasz 1,76 zł

1 osoba kupiła
56
Color Dough. Masa plastyczna z akcesoriami, kubeczek, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Color Dough. Masa plastyczna z akcesoriami, kubeczek, mix wzorów
Mega Creative
Dostępny
669 szt.

Zestaw masy plastycznej Mega Creative to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną! Zalety: • rozwijanie wyobraźni, • rozwijanie zdolności manualnych i artystycznych. Zawartość zestawu: • masa plastyczna, • 4 foremki do wykrawania. Wymiary produktu: 5.0 x 11.0 x 5.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

9,80 zł
7,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

1 osoba kupiła
57
Z poradnika smyka. Pierwszy dzień w przedszkolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z poradnika smyka. Pierwszy dzień w przedszkolu
Dostępny
89 szt.

Julek, główny bohater książeczki, idzie do przedszkola. Książka proponuje pięć zabawnych i kreatywnych sposobów poradzenia sobie z emocjami, które towarzyszą pójściu do przedszkola. Bez trudu może je wypróbować każdy maluch. Publikację wyróżniają świetne ilustracje, naśladujące dziecięce rysunki, które ułatwiają małemu czytelnikowi utożsamienie się z bohaterem. Książka jest skierowana również do rodziców – na końcu znajdą fachowe porady dr Chiary Piroddi, psycholożki specjalizującej się w terapii poznawczo-ewolucyjnej. Jasne i praktyczne wskazówki ekspertki pomogą przygotować dziecko na pierwszy dzień w przedszkolu. Pozostałe tytuły w serii „Z poradnika smyka”: • Jak pokochać bobasa, • Jak nie bać się ciemności, • Jak poradzić sobie ze złością.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
58
Układanka 541696 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Układanka 541696
ADAR
Dostępny
22 szt.

57,90 zł
33,00 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 24,90 zł

1 osoba kupiła
59
Technok, zabawka edukacyjna zestaw kuchenny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,51 zł
40,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,45 zł

1 osoba kupiła
60
Matki i córki wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
61
O chirurgii inaczej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O chirurgii inaczej
Dostępny
104 szt.

Pióro ostre niczym skalpel. Najlepszy chirurg wśród pisarzy czy najlepszy pisarz wśród chirurgów? Trudno jednoznacznie stwierdzić. Mimo że nie zamierzał zostać ani jednym, ani drugim, to zarówno słowem, jak i skalpelem Paweł Kabata – swoim fanom z mediów społecznościowych znany jako Chirurg Paweł – włada sprawnie i precyzyjnie. Równie pewną ręką operuje, jak pisze historie z życia medyków i pacjentów. Tym ciekawsze, że prawdziwe. A przynajmniej oparte na prawdziwych zdarzeniach. To nie jest serial, żaden scenarzysta nie pocił się przy wymyślaniu tych historii. Tu mamy samo życie, jak pisze autor: „ociekające emocjami, nerwami, śmiechem, strachem i całą masą innych, nierzadko skrajnych doznań”. Studia medyczne, staż zawodowy, szpitalna, daleka od rutyny codzienność – dla dobrego obserwatora wszystko to może być kopalnią anegdot, a Chirurg Paweł jest obserwatorem doskonałym. Przy tym dowcipnym, bo podczas lektury równie często płacze się ze śmiechu, jak i ze wzruszenia. Czego Czytelnikom wraz z autorem serdecznie życzymy. Oraz dużo zdrowia, oczywiście. Doktor n. med. Paweł Kabata – lekarz i chirurg. Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej. Nauczyciel akademicki. Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, od ponad 13 lat związany z Kliniką Chirurgii Onkologicznej tej samej uczelni. Autor i współautor publikacji z zakresu chirurgii i leczenia żywieniowego. Baczny obserwator otaczającej rzeczywistości, zawsze chętny do podejmowania nowych wyzwań i nienasycony poszukiwacz kolejnych pasji. Gitarzysta i perkusista, były taternik, miłośnik latania samolotem i dobrej muzyki. Od kilku lat pisarz i felietonista. Autor popularnego bloga „Chirurg Paweł” – o chirurgii inaczej. W życiu prywatnym mąż najlepszej żony na świecie i ojciec małego Leo.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
62
Nauka czytania Elementarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka czytania Elementarz
Dostępny
151 szt.

Proste i bogato ilustrowane teksty pomogą nie tylko w nauce czytania, ale będą też wspaniałą rozrywką dla dzieci klas początkowych. Zróżnicowany kolor czcionki umożliwia dziecku przeczytanie całej sylaby, co ułatwia odczytanie poszczególnych wyrazów.

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
63
Vakho Wilcze szczenię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vakho Wilcze szczenię
Dostępny
80 szt.

Polska zniknęła z map, lecz nie z serc Polaków zamieszkujących kresy. Czy przyszedł czas na jej odrodzenie? Janek na polecenie dziadka wyrusza na polowanie, podczas gdy we dworze narasta niepokój. Gdy chłopak wraca, staje się świadkiem makabrycznych wydarzeń we wsi dworskiej: gwałtów, tortur, morderstw, rabunków, podpaleń. Nie wie, co stało się z jego rodziną i służbą. Postanawia ukryć się w borze, gdzie z łap niedźwiedzia ratuje młodą wilczycę, zyskując tym samym wierną towarzyszkę. Honor i wychowanie nie pozwalają mu trwać w bezczynności. Najpierw w pojedynkę, a później przy wsparciu tych, którym uratował życie, odpłaca się bolszewikom. Z niedoświadczonego młodzieńca niepostrzeżenie staje się mężczyzną, dowódcą wzbudzającego strach najeźdźców Wilczego Pułku. Vakho. Wilcze szczenię to trzymająca w napięciu opowieść. O Bitwie Warszawskiej słyszeli wszyscy, jednak nie każdy wie, co naprawdę działo się na kresach.

51,99 zł
44,19 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,80 zł

1 osoba kupiła
64
Technok, huśtawka ogrodowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, huśtawka ogrodowa
Technok, Technok
Dostępny
41 szt.

52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
65
W podróż z SuperThingsami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W podróż z SuperThingsami
Ediba
Dostępny
161 szt.

Zestaw wakacyjny SuperThings to niezbędnik małego podróżnika to wiele pomysłów na to, jak przyjemnie spędzić czas podczas wypraw i podróży. Zawiera 36-stronicową książkę z perforacją z licznymi materiałami do samodzielnej zabawy oraz w towarzystwie przyjaciół i rodziny: plakat z planszami gier, ciekawe łamigłówki i zadania. W zestawie znajduje się również kolorowy obrusik z rysunkami ulubionych postaci, który przyda się nie tylko w czasie pikników oraz aż dwie figurki SuperThings!

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
66
Mengele  wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mengele wyd. kieszonkowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
67
Simba, tor wodny AquaPlay Super Set 1520 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Simba, tor wodny AquaPlay Super Set 1520
Simba Toys, AquaPlay
Dostępny
15 szt.

228,90 zł
206,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,89 zł

1 osoba kupiła
68
RC. Sea Cruiser z pilotem, 34 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RC. Sea Cruiser z pilotem, 34 cm
Simba Toys
Dostępny
107 szt.

Sea Cruiser podbija wody! Rozglądasz się za swoim pierwszym jachtem? Ta łódź zapewni prawdziwie żeglarskie uczucia, a dzięki dołączonym akumulatorom możesz natychmiast rozwinąć żagle. Z prędkością do 2 km/h wycieczkowiec zamieni Twój basen lub wannę w ocean. Sterowany radiowo i zwrotny zapewnia ekscytującą zabawę na świeżym powietrzu – i to bez obaw dla opiekunów, gdyż zabawka posiada napęd śmigłowy z wyłącznikiem bezpieczeństwa. Zaczyna się on obracać dopiero wtedy, gdy łódź unosi się na powierzchni wody. Cechy: • łódź z pilotem radiowym 2-kanałowym, 2.4 GHz, • napęd śmigła z wyłącznikiem wodnym jako funkcja bezpieczeństwa, • prędkość do 2 km/h, • skala 1:48, • długość: 34 cm. Zasilanie: 2 baterie 1.5V R03, 3 baterie 1.5V LR6, w zestawie

161,01 zł
144,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
69
Przedwiośnie (lektura z opracowaniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
70
Życie to western - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie to western
Agora
Dostępny
9 szt.

Nowa płyta Pull The Wire "Życie to western" to pozycja dla miłośników energetycznego rocka z polskim, niebanalnym tekstem. Chociaż do zespołu przylgnęła etykietka punkowa, to kompozycje na krążku są dojrzałe i przemyślane, łączą brud i energię, charakterystyczną dla polskiej odmiany tego nurtu, z ciekawymi zagrywkami gitarowymi i wpadającymi w ucho melodiami rodem z zachodu. Kapitalne partie chórków podkreślają chwytliwe refreny. Lirycznie zespół nie podejmuje tematów związanych z tu i teraz, typowych dla podobnych obecnie wydawnictw. Na krążku możemy posłuchać o zagadnieniach uniwersalnych, gdzie głównymi wątkami są człowiek jako jednostka i zjawiska społeczne. Jest to płyta pełna emocji, z którymi każdy może się utożsamiać. Mimo, że jest tam dużo gniewu, złości i buntu, to wydźwięk albumu jest bardzo pozytywny - motywujący do działania i walki o swoje. Nie zabrakło też inteligentnej ironii, a nawet pastiszowego humoru. Przekrój tematów jest ogromny, mamy komentarz do sytuacji na polskiej scenie muzycznej i popkulturowych zjawisk w Internecie, wspomnienia ze studiów, walkę z depresją i szyderczy utwór o szale zakupowym. Najciekawsze jest to, że całość brzmi bardzo spójnie. "Życie to western" Pull The Wire to dobrze przepracowany czas w pandemii, album bezkompromisowy, dający sygnał, że w muzyce rockowej nie muszą być widoczne tylko te same zespoły. Zespół pokazuje, że liczy się konsekwencja, wiara we własne siły i ambicja. Lista utworów: Rewolwer W Internecie Chodź na studia Zgniły polski rock`n`roll Market Ska Do dna Krystian i Izolda Okręt Przed siebie Krzycz Życie to western

53,90 zł
40,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
71
Technok, zestaw zabawek do piasku Auto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technok, zestaw zabawek do piasku Auto
Technok, Technok
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

21,18 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,6%
oszczędzasz 1,19 zł

1 osoba kupiła
72
Samochody. Album z naklejkami. Ciekawostki i wyklejanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,50 zł
7,99 zł

Rabat 15,9%
oszczędzasz 1,51 zł

1 osoba kupiła
73
Dobre maniery dla miłych ludzi, którzy czasem mówią K***A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre maniery dla miłych ludzi, którzy czasem mówią K***A
Dostępny
64 szt.

Nowoczesny przewodnik po świecie dobrych manier! Co robić, jeśli ktoś dmucha ci dymem papierosowym prosto w twarz? Bardzo głośno rozmawia przez telefon w miejscu publicznym? Postawił torbę na siedzeniu w autobusie i ani myśli jej ruszyć? Wielu z nas, na ogół miłych i uprzejmych ludzi (którym jednak zdarza się siarczyście zakląć), często traci rozeznanie, jak być kulturalnym człowiekiem i jednocześnie skutecznie radzić sobie z atakami chamskich zachowań. Amy Alkon z wdziękiem prowadzi nas przez zawiłości etykiety i proponuje praktyczny zestaw zasad dobrego zachowania przystających do nowoczesnego stylu życia. Być może babcia próbowała nauczyć cię, którym nożem kroi się rybę, jednak na co dzień bardziej przyda ci się wiedza o tym: • czy wypada oddzwonić, zamiast odpowiedzieć e-mailem (a może to niegrzeczne)? • czy można umieszczać w internecie zdjęcia z rodzinnego spotkania (wszyscy przecież wiedzą, że minęły czasy prywatności)? • ile napiwku wręczyć kelnerowi w restauracji (i czy zostawić coś barmanowi)? • jak uciszyć imprezujących sąsiadów (i nie wyjść przy tym na zrzędę)? Realistyczne rady na realne sytuacje i mnóstwo dobrego humoru!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

74
Słupsk i ziemia słupska od średniowiecza do współczesności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słupsk i ziemia słupska od średniowiecza do współczesności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.22

Oddajemy do rąk czytelników 20 bardzo zróżnicowanych tematycznie tekstów poświęconych Słupskowi i ziemi słupskiej. Są to opracowania naukowe wskazujące na przebieg realizowanych obecnie badań nad przeszłością regionu. Jest to również próba utrwalenia przeszłości w czasach bardzo dynamicznych przemian, w tym także niszczycielskich. Słupsk z 1944 r. i Słupsk obecny to dwa całkowicie odmienne miasta. Wymiana ludności objęła niemal 100%, zaś przemiany urbanistyczne nieodwracalnie zmieniły charakter ?Małego Paryża? (Klein Paris), jak nazywali Słupsk Niemcy (Fragment Wstępu)

111,00 zł
94,35 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 16,65 zł

75
Wiosenne porządki Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosenne porządki Tom 2
Dostępny
123 szt.

Aleksandra Kryszkiewicz wraz z rodzicami prowadzi agroturystykę w Polańczyku. Kocha Bieszczady i swoje zajęcie. Gdy tylko ma wolną chwilę, chodzi nad Zalew Soliński i tam w swoim tajemnym zaułku rozmyśla lub po prostu delektuje się ciszą. Ponadto pisze powieść, której zakończenie spędza jej sen z powiek. Z wiernym kotem Luckiem na kolanach i psem Szarikiem obok nogi lubi siadywać w ogrodowej altanie, gdzie pachną pnące się róże. Kiedy do pensjonatu przyjeżdżają siostra Oli wraz z mężem i dziećmi, a także przystojny Marco, przyjaciel szwagra, życie dziewczyny zaczyna nabierać rumieńców. Nabiera ich jeszcze więcej, gdy w rodzinnej miejscowości pojawia się Karol, nieco arogancki, ale atrakcyjny biznesmen z Krakowa. W życiu Aleksandry, tak jak co roku w pensjonacie, następują skrupulatne wiosenne porządki. Kurz w postaci przykrych, traumatycznych wspomnień musi w końcu zostać starty. Czy Ola pozwoli, aby ktoś szczególny jej w tym pomógł? Czy namówi swoje serce, by zaufało i po raz kolejny zakochało się po bieszczadzku? ?Wiosenne porządki? to ciepła, romantyczna opowieść o uczuciu, dla którego nie liczy się żadna odległość. Autorka zabierze was w fascynującą podróż po pięknych Bieszczadach i przekona, że warto czekać na miłość i dać sobie kolejną szansę. Pozwólcie się oczarować atmosferze tej historii! Bardzo polecam! - Ludka Skrzydlewska, autorka Anna Kucharska po raz kolejny zabiera nas w niezwykłą podróż po Bieszczadach. Przygotujcie się na mnóstwo wzruszeń oraz morze łez. I te opisy! - Patrycja Giesecke, autorka Magnetyczna gra dwójki mężczyzn, ubiegających się o względy skrytej Aleksandry, zapewni Wam wachlarz pełen emocji. W trakcie czytania nieraz się uśmiechniecie, a nieraz pojawi się ogromny smutek i będziecie potrzebować paczki chusteczek? albo dwóch. Kogo wybierze Oleńka? Czy dla miłości postanowi opuścić ukochane Bieszczady? Gwarantuję, że zakochacie się w ?Wiosennych porządkach?! - Anett Lievre, autorka Dwa czarne kłosy Oleńki są niczym mężczyźni, którzy pojawiają się w jej życiu. Tylko że zranione serce dziewczyny nie wie, czy potrafi znowu pokochać. Jeśli jesteście ciekawi, dla kogo Aleksandra rozplecie warkocze i czy uda jej się napisać idealne zakończenie, to konieczne sięgnijcie po cudowną historię od Anny Kucharskiej. Malownicze krajobrazy rysowane słowem, wyciskacz łez zamknięty na zapisanych kartkach i miłość unosząca się w powietrzu. Polecam z całego serca. - Anna Fobia, autorka ?Wiosenne porządki? to piękna historia o tym, co w życiu najważniejsze. Do tego z Bieszczadami w tle. Aż chce się tam pojechać, aby odszukać tajemne miejsce głównej bohaterki, Oli, albo ruszyć na wędrówkę jej śladami. Gorąco polecam. Świetna książka na każdą porę roku. - Rain Winter, Seria Bieszczadzka (tom 2)

39,32 zł
33,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,90 zł

76
Cztery żywioły. Tom 2. Bez powietrza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery żywioły. Tom 2. Bez powietrza
Dostępny
126 szt.

Taka właśnie była miłość. Potrafiła rozpalać w nas ogień, który kruszył najtwardsze mury. Ten sam ogień mógł również dać bezpieczeństwo, nadzieję i światło w życiu pełnym mroku. Kiedy skończy się walka z największym demonem przeszłości, Marta wcale nie poczuje wytchnienia. Wręcz przeciwnie, nadchodzące chwile będą dla niej jeszcze trudniejsze, a towarzyszyć jej będzie bezsilność. Miłość między Rafałem i Martą zrodziła się z płomieni. Teraz oboje dowiedzą się, co to znaczy żyć bez powietrza w świecie pełnym niebezpieczeństw. Ich walka jeszcze się nie skończyła. Czeka ich ostatnia bitwa, w której stawką będzie życie. Drugi tom gorącej serii „Cztery żywioły” zaskoczy czytelników, pozostawiając ich bez tchu! Niesamowite emocje, porywająca historia i bohaterowie, których nie da się zapomnieć!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

77
Ciągłość i zmiana Sto lat rozwoju polskiej wsi Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciągłość i zmiana Sto lat rozwoju polskiej wsi Tom 3
Dostępny
80 szt.

Dwa poprzednie tomy monografii "Ciagłość i zmiana. Sto lat rozwoju polskiej wsi" były bardziej jednorodne, gdyż prezentowały opracowania wynikłe z realizacji projektu, który starał się narzucić poszczególnym wątkom wspólne ramy metodologiczne. Niniejszy tom jest inny, gdyż zyskuje na różnorodności treści i ujęć metodologicznych, brak tu bowiem narzuconej przez projekt wspólności metodologicznej. Publikacja ta podejmuje również nowe problemy, przede wszystkim dotyczące świadomości, zwraca uwagę na znaczenie okresu Polski Ludowej, opisując dokonujące się przemiany instytucjonalne oraz obrazujące ważne fragmenty procesu przemian postkomunistycznych. Pokazuje także nowe sposoby analizy (opracowania dotyczące poszczególnych okresów stulecia, wzmocnienie wątku t rwania i oporu). Tym samym uświadamia wykluwanie się nowych paradygmatów analizy zmian, które powstają pod wpływem obserwacji skutków globalizacji oraz zmian klimatycznych, istotnie zmieniających warunki rozwoju nie tylko wsi i rolnictwa, ale także całej ludzkości. Ze wstępu redaktorów naukowych Autorzy: Aleksandra Bilewicz, Katarzyna Chmielewska Andrzej Czyżewski, Łukasz Fiedeń, Janusz Kaliński, Jolanta Kossakowska, Adam Koziolek, Łukasz Kryszak, Bożena Łazowska, Edward Majewski, Wojciech Mielewczyk, Hanna Podedworna, Dominik Rozkrut, Roch Sulima, Ewelina Szpak, Małgorzata Sztoldman, Przemysław Śleszyński, Monika Wesołowska, Ewa Wieteska, Marcin Wójcik, Paulina Zasada

48,30 zł
42,50 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,80 zł

78
Hotel Surrender. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel Surrender. CD
Chet Faker, Warner Music Polska
Dostępny
48 szt.

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

79
Welcome To The Madhouse. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Welcome To The Madhouse. CD
Tones And I, Atlantic Records
Dostępny
14 szt.

52,90 zł
80
All Over The Place. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
All Over The Place. Winyl
KSI, Warner Music Polska
Dostępny
13 szt.

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

81
Pisarze. Serial na krótko. Sezon 1 i 2, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisarze. Serial na krótko. Sezon 1 i 2, 2 DVD
Mikołaj Lizut, Paweł Maślona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

W sezonie pierwszym Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka wcielają się w postaci stworzone i opisane przez wybitnych artystów i pisarzy. Każdy odcinek opowiada inną historię. Zabawne sceny i krótkie fabuły przedstawione w kolejnych odcinkach rozgrywają się w różnych miejscach i traktują o szeroko pojętych relacjach społecznych, a także o zagadnieniach z obszaru polityki, obyczajów i kultury. Autorami scenariuszy do drugiego sezony serialu są m.in.: Ziemowit Szczerek, Łukasz Orbitowski, Grażyna Plebanek. W nowej odsłonie cyklu wyreżyserowanego przez Pawła Maślonę („Atak paniki”) przejrzyjmy się w krzywym zwierciadle naszych nadziei, dziwności i lęków. Na ekranie – Zofia Wichłacz wraz z Antonim Królikowskim.

50,00 zł
47,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

82
Lato u Tiffany'ego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato u Tiffany'ego
Dostępny
3645 szt.

Wciągająca i romantyczna kontynuacja bestsellerowej Miłości u Tiffany’ego. Idealna lektura na lato! Ktoś planuje ślub. Ktoś próbuje nie dopuścić do ślubu. Czy śluby w ogóle są potrzebne? Cassie kocha Henry’ego. Henry kocha Cassie. Na jej palcu połyskuje pierścionek od Tiffany’ego, więc pozostało im jedynie zaplanować ślub. I choć nie powinno to nastręczać Cassie żadnych trudności, kiedy Henry naciska, by ustaliła datę ślubu, ona się wycofuje. Szalona młoda kuzynka Henry’ego, Gem, nie podziela obaw Cassie i spieszy się do ołtarza – z całego serca pragnie wziąć ślub w kornwalijskim kościele, w którym przed laty pobrali się jej rodzice. Niestety, rodzina sprzeciwia się małżeństwu, a Cassie postanawia zrobić wszystko, by do niego nie dopuścić. Kiedy Henry wyjeżdża na całe lato, aby wziąć udział w rejsie po Pacyfiku, Cassie zaszywa się w Kornwalii z nadzieją na to, że odnajdzie spokój, którego potrzebuje do postawienia kolejnego kroku. Jednak pośród wydm i zatoczek północnego wybrzeża Kornwalii odkrywa, że nie rozprawiła się jeszcze z przeszłością… Czyżby zaręczyny nie zawsze oznaczały, że para będzie żyła długo i szczęśliwie?

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

83
Akademia malucha. 3-latek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia malucha. 3-latek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

84
Determinanty i kierunki systemowego wsparcia sektora małej i średniej przedsiębiorczości w państwach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Determinanty i kierunki systemowego wsparcia sektora małej i średniej ...
Dostępny
5 szt.

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) odgrywają ważną rolę w gospodarkach sześciu państw Partnerstwa Wschodniego (PW): Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Ich potencjał pozostaje jednak w dużej mierze niewykorzystany, mimo że wymienione kraje uznają znaczenie poprawy otoczenia biznesowego dla tego sektora oraz dążą do uproszczenia prawodawstwa związanego z biznesem i zapewnienia MŚP ukierunkowanego wsparcia. Te fundamentalne filary otwartej i sprawiedliwej gospodarki są warunkami wstępnymi dynamicznego rozwoju sektora prywatnego, ostatecznie zwiększającego konkurencyjność gospodarczą i uruchamiającego zrównoważony wzrost gospodarczy, sprzyjający włączeniu społecznemu. W przypadku wskazanych państw problemem jest nierównomierne w skali kraju rozłożenie podmiotów MŚP, które skoncentrowane są głównie w stolicach i obwodach stołecznych. Jedną z inicjatyw Partnerstwa Wschodniego jest wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Sektor MŚP, będąc jednym z najważniejszych elementów gospodarki rynkowej, przyczynia się do tworzenia powiązań kooperacyjnych. Ponadto decyduje o wzroście gospodarczym i wpływa istotnie na poziom zatrudnienia. Biorąc pod uwagę te aspekty, należy zauważyć, że znaczenie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w państwach PW jest zróżnicowane. Wpływają na to wewnętrzna sytuacja gospodarcza oraz prowadzona przez rządy tych krajów polityka wobec MŚP. Warto podkreślić również fakt, że cechą wspólną wszystkich państw Partnerstwa Wschodniego jest niekonsekwencja decyzyjna we wdrażaniu reform systemowych. Problem ten nie pozwala krajom PW wykorzystywać w pełni potencjału gospodarczego, lecz przyczynia się do zmniejszenia wydajności gospodarczej oraz ogranicza zdolność do dywersyfikacji gospodarczej. Trudności te oddziałują na wyniki makroekonomiczne państw PW oraz na kondycję sektora MŚP.

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

85
Nie-Boska komedia (lektura z opracowaniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
7,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 2,91 zł

86
Makbet (lektura z opracowaniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Makbet (lektura z opracowaniem)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

87
Origami modułowe Krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami modułowe Krok po kroku
Dostępny
151 szt.

Origami modułowe coraz bardziej zyskuje na popularności. Technika ta polega na składaniu przedmiotów z wielu pojedynczych elementów, czyli modułów, najczęściej identycznych. W poradniku znajdziecie wskazówki i szczegółowe instrukcje, jak stworzyć m.in. flaminga, kurczaczka, smoka czy gitarę.

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

88
Origami modułowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami modułowe
Dostępny
150 szt.

Origami modułowe coraz bardziej zyskuje na popularności. Technika ta polega na składaniu przedmiotów z wielu pojedynczych elementów, czyli modułów, najczęściej identycznych. W poradniku znajdziecie wskazówki i szczegółowe instrukcje, jak stworzyć m.in. ozdoby świąteczne, koszyczek czy zwierzątka.

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

89
A Bigger Bang. Live On Copacabana Beach. Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Bigger Bang. Live On Copacabana Beach. Blu-ray
The Rolling Stones, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.17

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

90
A Bigger Bang. Live in Copacabana Beach (Limited Edition). CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
220,90 zł
216,48 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 4,42 zł

91
Front Porch Singin, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Front Porch Singin, CD
Dostępny
20 szt.

1.Life is Beautiful 2.Love, Light, and Healing 3.Old Ways 4.Promised Land 5.Red River Valley 6.Life's Railway to Heaven 7.Rock My Soul 8.Swing Down Chariot 9.Till I See You Again 10.Unclouded Day 11.When He Calls

58,90 zł
92
Music For Film And Theatre LP CLEAR, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Music For Film And Theatre LP CLEAR, Winyl
RANI, HANIA, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

121,90 zł
112,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,75 zł

93
Lupi Amoris, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lupi Amoris, CD
HEAVY TEMPLE, ProMedia
Dostępny
5 szt.

1. A Desert Through the Trees 2. The Wolf 3. The Maiden 4. Isabella (With Unrelenting Fangs) 5. Howling of a Prothalamion

68,90 zł
60,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

94
Strayed In Shadows, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strayed In Shadows, CD
DE ARMA, ProMedia
Dostępny
5 szt.

1. Pain of the Past 2. City Vultures 3. Illusions of Love 4. Funeral in My Brain 5. Horror in the Dark 6. Days of Judgment 7. You Were Blood

68,90 zł
60,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

95
Average Minds Think Alike, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Average Minds Think Alike, CD
Vex, Sound Pollution
Dostępny
10 szt.

1.Heroin 2.No Connection 3.Them 4.It's Never Too Late to Give Up 5.All I Care About is Me 6.Don't Change 7.Can of Worms 8.Secret 9.You Make Me Sick 10.No Soul

62,90 zł
59,13 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,77 zł

96
The Sessions II, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Sessions II, CD
Dream Tangerine, Good To Go
Dostępny
15 szt.

1.10.50pm Session - Tulip Rush 2. 9.55pm Session - The Floating Dutchman

116,90 zł
109,89 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,01 zł

97
The Very Best Of, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Very Best Of, CD
FATS DOMINO, Good To Go
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

1: I'm Walkin' 2: Blueberry Hill 3: Ain't that a shame 4: I'm in love again 5: The Fat Man 6: Blue Monday 7: It Keeps Rainin' 8: Walking To New Orleans 9: Margie 10: I'm Ready 11: When The Saints Go Marchin' In 12: My Blue Heaven 13: Be My Guest 14: When my dreamboat comes home 15: My girl Josephine 16: I want to walk you home 17: One Night 18: Whole Lotta Loving 19: I Hear You Knocking 20: Jambalaya (On the Bayou)

26,90 zł
25,29 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,61 zł

98
Fountain Of Destiny, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fountain Of Destiny, CD
Blutengel, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1.The Wild Boys 2.Forever Young 3.Hymn 4.Down in the Park 5.Alone 6.Silent Running 7.Nobody's Diary 8.Dr. Mabuse 9.The Sun Always Shines on TV (Blutengel Version) 10.Ship of Fools 11.Unsere Zeit 12.Journey to the Edge of the Night (Instrumental Version)

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

99
Greatest Hits That's Amore, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Hits That's Amore, CD
MARTIN, DEAN, Good To Go
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

CD 1: 1. That's Amore 2. Sway 3. Volare 4. Kiss 5. Young and Foolish 6. The Man Who Plays the Mandolino 7. Standing On the Corner 8. Watching the World Go By 9. Angel Baby 10. On an Evening in Roma 11. From the Bottom of My Heart (Dammi, Dammi, Dammi) 12. Hey Brother Pour the Wine 13. You Belong to Me 14. Until the Real Thing Comes Along 15. Solitaire 16. Powder Your Face With Sunshine 17. I've Got My Love to Keep Me Warm 18. On the Street Where You Live 19. Heaven Can Wait 20. Baby, It's Cold Outside 21. You're Nobody 'Till Somebody Loves You 22. Innamorata 23. Let Me Go Lover 24. Mambo Italiano 25. Open Up the Doghouse CD 2: 1. Memories Are Made of This 2. Return to Me2-3 Ain't That a Kick in the Head 4. Dream a Little Dream of Me 5. True Love 6. I've Grown Accustomed to Her Face 7. Gigi 8. Georgia On My Mind 9. For Me and My Gal 10. Who's Sorry Now? 11. What a Difference a Day Makes 12. Besame Mucho 13. C'est Si Bon 14. April in Paris 15. I Don't Care If the Sun Don't Shine 16. Don't Let the Stars Get in Your Eyes 17. On a Slow Boat to China 18. La Vie En Rose 19. The Last Time I Saw Paris 20. I Love Paris 21. Buona Sera 22. I Can't Give You Anything But Love 23. Under the Bridges of Paris 24. Naughty Lady of Shady Lane 25. How D'ya Like Your Eggs in the Morning? Gandalf.com.pl

41,90 zł
39,39 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,51 zł

100
The Very Best Of, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Very Best Of, CD
LEWIS, JERRY LEE, Good To Go
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

1. Great Balls of Fire 2. Let the Good Times Roll 3. Whole Lotta Shakin' Going on 4. Sweet Little Sixteen 5. Mean Woman Blues 6. Hound-dog 7. Break-up 8. Down the Line 9. High School Confidential 10. Little Queenie 11. Breathless 12. Lovin' Up a Storm 13. I'll Sail My Ship Alone 14. Wild One 15. Singing the Blues 16. Jambalaya 17. Don't Be Cruel 18. Jailhouse Rock 19. What'd I Say 20. Baby Baby Bye Bye

26,90 zł
25,29 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,61 zł

Wróć do góry