hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.07.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 1 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Podnieś klapkę. Kosmos (Giuseppe Brillante, Federica Fabbian), na drugim Uczniowie Hippokratesa. Tom 2. Doktor Anna (Ałbena Grabowska). Kolejny produkt to Wybaczam ci (Remigiusz Mróz) oraz Puzzle 4w1. Psi Patrol w mieście (Trefl).
1
Podnieś klapkę. Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podnieś klapkę. Kosmos
Dostępny
7 szt.

Edukacyjna książka z okienkowej serii „Podnieś klapkę” wprowadza dzieci w świat pełnego niespodzianek kosmosu. Podnieś klapkę. Kosmos to pełna niespodzianek, świetnie zilustrowana książka edukacyjna, która odkryje przed młodym czytelnikiem mnóstwo cennych informacji o ciałach niebieskich, Układzie Słonecznym i kosmicznych wyprawach. Dzieci poznają ukryte pod klapkami odpowiedzi na wiele pytań, m.in. • Skąd przylatują komety? • Jak wygląda życie wewnątrz stacji kosmicznej? • Co by się stało, gdybyśmy znaleźli się zbyt blisko czarnej dziury? Podnosząc klapki mali czytelnicy znajdą również mnóstwo ciekawostek o Układzie Słonecznym i niesamowitych tajemnicach kosmosu.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

41 osób kupiło
2
Uczniowie Hippokratesa. Tom 2. Doktor Anna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczniowie Hippokratesa. Tom 2. Doktor Anna
Dostępny
1322 szt.

Oparta na faktach opowieść o pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich. Koniec lat 70. XIX wieku. Anna Tomaszewicz po zakończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie w Zurychu wraca do Warszawy z zamiarem otwarcia praktyki. Jest utalentowana, pełna zapału, ma na koncie doskonale przyjęte przez środowisko publikacje naukowe, chce pomagać ludziom. Ale Towarzystwo Lekarskie, do którego zgłasza się niedługo po przyjeździe, widzi w niej przede wszystkim kobietę – kogoś, kto nigdy nie powinien leczyć. Anna cały czas jednak uparcie dąży do celu i po to, by nostryfikować dyplom i w końcu móc pracować w zawodzie, gotowa jest udać się choćby do samego cara. Tymczasem w stołecznych domach i szpitalach szerzą się choroby powodowane przez wszechobecny brud i nieprzestrzeganie zasad higieny. Zalecenia Josepha Listera, inicjatora antyseptyki, nawet jeśli znane, są ignorowane i wykpiwane przez większość lekarzy i personel medyczny. Po przytułkach i kamienicach jak dziki ogień rozprzestrzenia się gruźlica, a na salach operacyjnych wielu pacjentów umiera, mimo udanych zabiegów. Żniwo zbiera też gorączka połogowa – przypadłość, na którą doktor Anna zwracała szczególną uwagę. W tkankę powieści Grabowska wplata historie postaci, które miały przełomowy wpływ na dzieje medycyny: Elizabeth Blackwell, Louisa Pasteura, Wilhelma Röntgena czy Charlesa Darwina.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

26 osób kupiło
3
Wybaczam ci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybaczam ci
Dostępny
668 szt.

Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką wiadomość o treści „wybaczam ci”, pochodzącą od nieznajomej dziewczyny. Bagatelizuje sprawę, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Ina stara się odnaleźć wiadomość, ta jednak znika bez śladu. Mąż zaś twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna, która odebrała sobie życie, ani co stało się z wiadomością. Ina zaczyna odkrywać, że to nie jedyna tajemnica, którą ukrywał przed nią partner…

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

24 osoby kupiły
4
Puzzle 4w1. Psi Patrol w mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1. Psi Patrol w mieście
Trefl, 35, 48, 54, 70
Dostępny
114 szt.

Psi Patrol w mieście to puzzle dla dzieci składające się z 4 niezależnych układanek, zaprojektowane z myślą o wszystkich fanach i fankach serialu animowanego „Psi Patrol”. Po ułożeniu puzzli powstaną cztery obrazki o wymiarach 28.5 x 20.5 cm każdy. Zróżnicowana liczba elementów pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym fanom puzzli. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały wykorzystane ekologiczne materiały. Puzzle przeznaczone są dla dzieci powyżej 4 roku życia

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

20 osób kupiło
5
Ukryte światy. Pokoloruj niezwykłe krainy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryte światy. Pokoloruj niezwykłe krainy
Dostępny
103 szt.

Kerby Rosanes zyskał sławę fantastycznego ilustratora za sprawą serii „... Morphia”. Ukryte światy to kolejna jego książka do wyszukiwania i kolorowania, która łamie wszystkie zasady. Niezwykła wyobraźnia Kerby’ego ożywa w mikrokosmosie dziwnych, przenikających się rzeczywistości przedstawionych w jego niepowtarzalnym stylu. W Ukrytych światach statki wikingów żeglują na morzu zamkniętym w czaszce, miasto zostaje ukryte w pniu drzewa, ulica wyrasta na grzbiecie dinozaura, a gigantyczny żółw niesie na swojej skorupie nawiedzony dom. Obrazy zabierają czytelników i czytelniczki w podróż w czasie i przestrzeni, rzucając wyzwanie światu rzeczywistemu i wyobrażonemu. W każdym obrazie autor ukrył miniaturowe stworzenie lub obiekt do odszukania, z którego powstaje nowy świat. Niezwykły świat rysunków Kerby’ego Rosanesa osiągnął apogeum złożoności i unikalności!

34,99 zł
20,29 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 14,70 zł

16 osób kupiło
6
Zeszyt A5 80k kratka M 70g Mat Nude INTERDRUK mix p10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 80k kratka M 70g Mat Nude INTERDRUK mix p10
Interdruk
Dostępny
64 szt.

Format: A5. Liczba kartek: 80. Zadruk w kratkę. Zaokrąglone rogi. Elegancka okładka z matowym wykończeniem. Występuje w kilku wariantach (sprzedawane oddzielnie)

5,99 zł
10 osób kupiło
7
Bułeczka rządzi! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bułeczka rządzi!
Dostępny
110 szt.

Pierwszy tom nowej serii o rezolutnej, pewnej siebie dziewczynce z głową pełną pomysłów, jej niepoprawnej mamie i zwariowanej babci. Bułeczka tak naprawdę ma na imię Francesca, ale nikt tak do niej nie mówi. Mieszka z mamą i chodzi już do szkoły. Do rodziny należy jeszcze babcia, chociaż ona z nimi nie mieszka. Według Bułeczki mogłaby, ale mama jakoś się do tego nie pali. W każdym razie z babcią widują się prawie codziennie. A gdy spotkają się trzy tak nieprzeciętne kobiety, w wymyślaniu zwariowanych zabaw nikt ich nie przebije! Dziś jest ten superdzień, kiedy mama i Bułeczka urządzają zawody. Zasady są proste: każda z nich wymyśla trzy konkurencje, nie wolno oszukiwać, a przegrana nie może obrażać się na tę, która wygra (co wcale nie jest takie proste!). Sędziuje babcia. Kto okaże się lepszy w biegu tyłem, kto w rzutach karnych, a kto w odgadywaniu smaków? Mama jest dobra w wielu rzeczach, ale tym razem Bułeczka ma plan! Bułeczka rządzi! to pełna subtelnego poczucia humoru rodzinna lektura o radości czerpanej z codziennych chwil i bycia razem. Dziecięca narratorka ujmująco wprowadza czytelnika w swój świat, w którym dzięki mamie i babci panują miłość, bliskość i poczucie bezpieczeństwa.

34,90 zł
21,99 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,91 zł

10 osób kupiło
8
Niemożliwa para - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemożliwa para
Dostępny
111 szt.

Niemożliwa para to rozbrajająca historia o przyjaźni i miłości, która z pewnością spodoba się miłośnikom książek Julii Biel. Prawdziwa, szczera i śmieszna aż do bólu – gwarantujemy, że ją pokochacie! Gideon to największa gwiazda amatorskiego teatru, a w dodatku najpopularniejszy chłopak w szkole. Jest też autorem najlepszych tekstów, jakie można usłyszeć z ust faceta. Z pewnością nie można odmówić mu charyzmy! Iris jest bogata, nieznośna i złośliwa, a ponadto nigdy niczym się nie przejmuje. Tymczasem Claudia uwielbia gry komputerowe i ciężko pracuje na swoje kieszonkowe. Doskonale zdaje sobie sprawę, że na wszystko w życiu trzeba zarobić. Do nauki oraz przyjaźni podchodzi bardzo poważnie i jest niesamowicie oddana swojej rodzinie. Jak to możliwe, że z Gideonem zaczyna łączyć ją romantyczna (i pełna śmiechu) miłość, a z Iris czuła (i pełna złośliwości) przyjaźń? Ciężko to wyjaśnić! Jedno jest pewne: ta historia jest tak intensywna, że przepełnia serca i kradnie je bezpowrotnie! Emma Mills jest amerykańską autorką powieści romantycznych dla młodych dorosłych (young adult). Swoją debiutancką powieść zaczęła pisać będąc jeszcze w liceum. Książkę ukończyła na studiach, a od tamtej pory opublikowała już sześć powieści. „Niemożliwa para” to pierwsza wydana w Polsce książka Emmy Mills. Jej historie cenione są między innymi za realistycznych, nieidealnych i wyrazistych bohaterów, którzy rozdzielają serca czytelników. W książkach Emmy można znaleźć także dowcipne dialogi i dopracowaną fabułę, które składają się na uroczą, słodko-gorzką komedię błędów. Pisarka prowadzi także własny kanał na YouTube, Elmify.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

6 osób kupiło
9
Wiersze wybrane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze wybrane
Dostępny
330 szt.

Wiersze wybrane Krzysztof Kamil Baczyński – „żołnierz, poeta, czasu kurz” uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich mistrzów słowa, przedstawiciel pokolenia Kolumbów. Cechował go wybitny zmysł obserwacji, niezwykła wrażliwość, a także niespotykana uniwersalność. Także współcześnie wielu zachwyca się subtelnym pięknem jego poezji oraz spostrzeżeniami na temat życia, świata i miłości. W niniejszym, starannie przygotowanym we współpracy z Biblioteką Narodową, zbiorze poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego znajdują się zarówno liryczne pejzaże, jak i subtelne erotyki pisane do żony oraz inne utwory ukazujące bolesny obraz tamtych wojennych dni.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

6 osób kupiło
10
Będą z tego kłopoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Będą z tego kłopoty
Dostępny
274 szt.

Potrzebujesz chwili wytchnienia? Zrób sobie dłuższą przerwę na książkę, która pozwoli oderwać się od codzienności! Jakby Asia miała mało obowiązków na głowie! Ktoś „uprzejmie doniósł” pani burmistrz na nią i na szanowne grono pedagogiczne, nastoletnia córka przyprowadza do domu pierwszego chłopaka, a ciotka postanawia rozpocząć przygotowania do końca świata. Przyjaciółki zawsze wspierają ukochaną dyrektorkę, ale ich życie też nie jest usłane różami… Ela zawsze marzyła o własnej firmie, ale wszyscy w rodzinie przepowiadają jej katastrofę. Czy uda jej się spełnić marzenie i odnieść sukces? Magda z tęsknoty za byłym mężem wypłakuje oczy. Gdy tylko nadarza się okazja, prosi go o przysługę. Może istnieje cień szansy, by odzyskać utraconą miłość? Ciepła opowieść o tym, że szczęście jest bliżej, niż myślimy. I że czasami warto przestać za nim gonić i zacząć je dostrzegać w małych, codziennych rzeczach.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5 osób kupiło
11
Dieta keto dla bystrzaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta keto dla bystrzaków
Dostępny
78 szt.

Przejdź na dietę ketogenicznąOdkryj 55 przepysznych i łatwych do przygotowania przepisówZrzuć zbędne kilogramy i odzyskaj zdrowieOdzyskaj zdrowie z dietą keto!Dieta ketogeniczna to najpopularniejsza dieta na świecie. Udowodniono, że wspiera spalanie tłuszczu, redukuje stany zapalne, pomaga w walce z rakiem, obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę, przywraca równowagę hormonalną, a nawet wydłuża życie. Książka, którą trzymasz w rękach, pełna jest pysznych przepisów, od casserole z kurczakiem po kremowy mus ciasteczkowy. Pomoże Ci też wypełnić kuchnię produktami ketogenicznymi, wytłumaczy, co jadać na mieście, jak poprawić zdrowie swojego mózgu i jak podnieść poziom energii!W książce:Mechanizmy ketozy i zasady diety ketogenicznejKetogeniczny plan treningowyZalety postu przerywanegoPonad pięćdziesiąt świetnych przepisówSposoby na utrzymanie diety, gdy jada się poza domem

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

5 osób kupiło
12
Bah bah. Iran dla dociekliwych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bah bah. Iran dla dociekliwych
Dostępny
174 szt.

Siódmy tom serii „Świat dla Dociekliwych”. Nastrojowy przewodnik po Iranie – kraju szafranu, róż, derwiszy i perskich dywanów. Czy pod ziemią da się znaleźć niebo? Gdzie trzymać dobre słowa, myśli i czyny? Jak skrzypią drzwi do raju? Ile są warte pręciki krokusów? Spalone słońcem pustynie i cieniste ogrody; kopalnie turkusów i gwarne bazary; zasypane piaskiem zigguraty sprzed tysięcy lat i gliniane miasta podobne do labiryntów – witajcie w Iranie! To stąd pochodzą pierwsza kosmiczna turystka, najsłynniejszy lekarz w historii i jedna z najgenialniejszych matematyczek na świecie, tu wynaleziono wodę różaną i zgromadzono jedną z największych kolekcji klejnotów. Produkuje się tu najdroższą ze wszystkich przypraw i tka najpiękniejsze dywany, ludzie są nieprawdopodobnie uprzejmi i bardzo weseli, a kiedy coś im się podoba, mówią Bah bah. Chcecie poznać Iran i jego mieszkańców? Berim safar – w drogę! Seria „Świat dla Dociekliwych” prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.

38,90 zł
29,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,72 zł

5 osób kupiło
13
Zazdrość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zazdrość
Dostępny
508 szt.

Śledczy z Aten zostaje wezwany do zbadania sprawy zaginięcia niemieckiego turysty na wyspie Kalimnos. W swojej karierze policjanta zyskał renomę, analizując zabójstwa pod kątem motywu zazdrości. Czy i tym razem intuicja go nie zawiedzie? Kierowca taksówki znajduje na tylnym siedzeniu auta kolczyk. Łudząco podobną parę kolczyków kupił w prezencie swojej żonie. Czyżby ta błyskotka należała do niej? Ale w takim razie skąd się tam wzięła? Niepokojące pytania, zważywszy, że pojazd należy do jego szefa… Pasażerka lecąca z Nowego Jorku do Londynu postanawia rozstać się z życiem po odkryciu, że mąż ma romans z jej najlepszą przyjaciółką. Czy rozmowa z człowiekiem, który siedzi obok niej w samolocie, zmieni decyzję kobiety? Bohaterowie zbioru opowiadań Zazdrość doświadczają gwałtownych uczuć. Nesbo w typowy dla siebie sposób konfrontuje czytelnika z nieprzewidywalnymi skutkami zazdrości, pożądania i zdrady. I jak zawsze zaskakuje. „Jo Nesbø w wysokiej formie. W najnowszej książce znów udowadnia, że ma dar obserwacji i dar opowiadania. Jednocześnie zapewnia czytelnikowi znakomitą rozrywkę”. Leif Ekle, NRK

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
14
Schowek
3,36 zł
2,15 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 1,21 zł

5 osób kupiło
15
Tańcowała igła z nitką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tańcowała igła z nitką
Dostępny
87 szt.

Klasyka dla koneserów – kanoniczne wiersze Jana Brzechwy w mistrzowskim opracowaniu graficznym. Tańcowała igła z nitką… Spotkał katar Katarzynę… Do biedronki przyszedł żuk… Jak pan może, panie pomidorze?! Pierwszy wydany przez Jana Brzechwę zbiór wierszy dla dzieci to prawdziwa skarbnica ponadczasowych przebojów. Przypominamy go w mistrzowskim opracowaniu graficznym Stanisława Zamecznika. Oszczędne kompozycje prostych rysunków, barwnych geometrycznych form i kolażowo wykorzystanych fotografii tworzą tu razem z tekstem elegancką, dynamiczną i działającą na wyobraźnię całość, która – jak na najlepszą klasykę przystało – wciąż wygląda jak spod igły.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

4 osoby kupiły
16
Franklin bierze udział w konkursie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin bierze udział w konkursie
Dostępny
39 szt.

Seria przygód Franklina idealna do nauki czytania. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie. W tej serii ukazano przygody znane dzieciom z telewizji, jednak zawsze w nieco zmienionej wersji.

10,40 zł
7,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 2,41 zł

4 osoby kupiły
17
Czterdzieści zasad miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czterdzieści zasad miłości
Dostępny
254 szt.

Życie bez miłości w ogóle się nie liczy Ella Rubinstein – Amerykanka, lat niespełna czterdzieści, trójka dorastających dzieci i małżeństwo w trakcie rozpadu. Każdy jej dzień wygląda tak samo: dba o dom oraz przygotowuje pełnowartościowe posiłki dla najbliższych. Do czasu, gdy zostaje zatrudniona jako recenzentka w jednej z agencji literackich. Jej pierwsze zlecenie to maszynopis powieści o Rumim – trzynastowiecznym poecie nazywanym Szekspirem świata islamu. Ella, początkowo sceptyczna, wraz z lekturą odkrywa, że historia Rumiego w zdumiewający sposób odzwierciedla jej własną. Od tego momentu jej życie diametralnie się zmienia. „Szkatułkowa powieść o złudnie przyjemnym życiu w schronie zbudowanym z nawyków i rytuałów oraz o tym, co się dzieje, kiedy ze schronu gwałtownie wyciągnie się kilka cegieł”. – Olga Wróbel, Kurzojady „Skacząc na osi czasu między filozofią, emocjami, mistycyzmem a brutalną rzeczywistością, Elif Shafak tworzy niezwykły, a jednak wciąż znajomy świat, właściwy dla nas wszystkich. Piękna lektura!” – Georgina Gryboś-Szczepanik, literackakavka.pl

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
18
Potęga opowieści. Czyli jak opowiadać historie.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga opowieści. Czyli jak opowiadać historie..
Dostępny
95 szt.

Ciągle słyszysz, że opowieści są najnowszym i najlepszym narzędziem biznesowym. Dzięki historiom możesz zrobić wszystko od pomagania liderom w lepszej komunikacji po motywowanie zespołów sprzedażowych i pozyskiwanie klientów.Zastanawiasz się jednak, które historie pomogą Ci zrealizować cel i w jaki sposób je opowiedzieć?Kindra Hall, profesjonalna mówczyni i znana na całym świecie autorka opowieści, ujawnia cztery rodzaje historii, dzięki którym możesz się wyróżnić, oczarować słuchaczy i podnieść swoją przemowę na wyższy poziom. Autorka Potęgi opowieści opisuje:opowieść o produkcie, dzięki której przekonasz klientów, że potrzebują tego, co im oferujesz;opowieść o założycielu, którą przekonasz inwestorów i klientów, że twoja organizacja jest warta inwestycji;opowieść o idei, za pomocą której zjednoczysz i zainspirujesz pracowników oraz klientów wewnętrznych;opowieść klienta, którą sprawisz, że osoby korzystające z twojego produktu lub usługi będą mogły się podzielić z innymi swoimi autentycznymi doświadczeniami.Odpowiednie opowiadanie tych historii jest prostą i dostępną umiejętnością, którą każdy może rozwinąć. Opisując konkretne sytuacje i profile firm, a także przytaczając anegdoty poparte badaniami naukowymi, Hall przedstawia opowiadanie historii jako niewykorzystany talent, który oddziela dobrych od najlepszych w biznesie. Autorka podaje konkretne kroki, które czytelnicy mogą przejść, by odnaleźć, ułożyć i wykorzystać historie, które już mają, a których po prostu nie opowiadają.Każda osoba, każda organizacja ma do dyspozycji co najmniej cztery rodzaje historii. Czy opowiesz swoje?

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

3 osoby kupiły
19
Wakacje wśród duchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje wśród duchów
Dostępny
53 szt.

Wyjątkowy zbór opowieści grozy autorstwa wybitnych przedstawicieli gatunku Gdy zapada zmrok, co powiesz na przerażające opowieści? Usiądź wygodnie. Nie przejmuj się skrzypieniem desek podłogowych, szmerem w piwnicy, przeraźliwym wyciem psa. Niech cię nie zatrwoży migoczące światło, przelotny cień, zimny dotyk na twoim ręku. Coś się poruszyło? Na ścianie widać zarys twarzy? Zachowaj spokój. Oto zbierają się duchy minionych lat… Zbiór klasycznych opowieści o nawiedzonych domach, mściwych duchach i upiornych ostrzeżeniach gwarantuje doskonałą rozrywkę i zarazem wgląd w realia XIX wieku. Pomysłowo łącząc grozę, melancholię i humor, historie te zachowują swoją pierwotną moc wywoływania lęku i zaskoczenia. Zebrana kolekcja obejmuje utwory takich pisarzy jak Oscar Wilde, Charles Dickens czy William Butler Yeats. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla wielbicieli gatunku.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

3 osoby kupiły
20
Disney Księżniczka. Moja szafa. Zmazywanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczka. Moja szafa. Zmazywanki
Dostępny
29 szt.

Moja szafa to niekończąca się zabawa w przebieranki. Dołącz do księżniczek ze świata Disneya i razem zróbcie przegląd królewskiej szafy. Dzięki kolorowym naklejkom wielokrotnego użytku i specjalnym ścieralnym stronom możesz się bawić w stylizowanie bez końca. Uważaj, ta zabawa wciąga!

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
21
Wielka podróż dziadka Eustachego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka podróż dziadka Eustachego
Dostępny
132 szt.

Pierwsza książka przygodowa w dorobku twórców Map i wielu innych edukacyjnych bestsellerów: pełen zwrotów akcji i sympatycznych postaci komiks bez słów dla najmłodszych. Ojej! To już jutro! Nie ma chwili do stracenia! Gdy dziadek Eustachy odkrywa, że ma do wykonania niezwykle pilną misję, natychmiast zrzuca kapcie i rusza do akcji. Przed nim daleka podróż pełna przygód, trudów i niebezpieczeństw. Czy uda mu się dotrzeć do celu na czas? Wielka podróż dziadka Eustachego to komiks bez słów stworzony z myślą o najmłodszych. Dzięki obrazkowej formule dzieci mogą cieszyć się samodzielną lekturą, z łatwością śledząc przygody sympatycznych postaci. Proste, lecz zaskakujące perypetie, intrygujący ludzko-zwierzęcy świat i ciepłe rodzinne przesłanie sprawią, że mali czytelnicy błyskawicznie zanurzą się tę barwną opowieść i szybko oswoją się z poetyką komiksu. Wybierzcie się w podróż z dziadkiem Eustachym – to jedyna szansa, by zobaczyć, jak wygląda nocleg w pszczelim hotelu, rejs w brzuchu suma i przejażdżka supernowoczesnym żabim samoskokiem!

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
22
Zrozum. Od ucha do ucha. Homo sapiens się śmieje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozum. Od ucha do ucha. Homo sapiens się śmieje
Dostępny
268 szt.

Z tej książki dowiesz się: • Czy jest coś mniej zabawnego, niż tłumaczenie dowcipów? • Jakie są różnice między kobietami a mężczyznami w podejściu do humoru? • Czy humor łączy się z inteligencją? • Co wspólnego ma Sokrates ze współczesnymi pranksterami? Dzięki tej książce wreszcie zrozumiecie dlaczego śmieszą was (lub nie) „Przyjaciele” oraz jakie są różnice w humorze prezentowanym w najpopularniejszych serialach komediowych. Na końcu każdego rozdziału czekają na was ćwiczenia, które rozruszają te części ciała, które potrzebne są, aby się śmiać – mięśnie, i mózgi. Łukasz Jach przez pryzmat psychologii, antropologii i kognitywistyki pokazuje nam jakie istnieją style humoru oraz na jakiej podstawie się wykształciły. Przechodząc od koncepcji najsłynniejszych greckich filozofów, przez wyniki najnowszych badań, aż do rozpracowywania dowcipów dowiecie się dlaczego w ogóle coś was bawi. Bez względu na to, czy śmiejąc się wydajecie dźwięki „haha”, „hehe” czy „hihi”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
23
Sklep z marzeniami domowej roboty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sklep z marzeniami domowej roboty
Dostępny
191 szt.

Zapraszamy w odwiedziny do Rzeczowa – niezwykłego miasta, w którym każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Produkowanie, kupowanie, sprzedawanie i dostarczanie wszelkiego rodzaju rzeczy to codzienność jego mieszkańców. Ciągły apetyt na posiadanie coraz to większej ilości przedmiotów zaspokaja bez problemu fabryka, która stanowi serce miasta. Jednak ten pozornie szczęśliwy i poukładany świat zostaje podany w wątpliwość przez Tomasza Mamwszystko – chłopca, który chociaż miał wszystko, to poczuł, że czegoś mu brakuje. Wewnętrzna pustka i dziecięca ciekawość zabierają go poza granice miasta, gdzie odnajduje dawno zapomniany przez dzieci i dorosłych świat. Tajemniczy dom, kichający smokostwór, sympatyczny staruszek i magiczna chochla to jedynie kilka składników tworzących tę porywającą opowieść. Poznaj nowych przyjaciół, pomóż im w rozwikłaniu zagadki zamkniętego sklepu, rozpraw się raz na zawsze z Nudą, a przede wszystkim – odkryj, co tak naprawdę każdy z nas mieć powinien.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
24
Przypadek? Nie sądzę... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypadek? Nie sądzę...
Dostępny
7 szt.

Słownik oksfordzki wskazuje, że ?wynik losowy? jest wynikiem bez przewidywalnej przyczyny lub projektu. Ale czy świat wokół nas nie jest rządzony przez prawa fizyki? Jeśli tak jest, to czy nie powinno być możliwe określenie np. położenia i szybkości każdej kuli w maszynie losującej ?Lotka?, a niepewność, która z kul zostanie wybrana oznacza tylko to, że nasz umysł nie potrafi śledzić sposobu w jaki kule są popychane w urnie? Ogrom możliwych konfiguracji, które mogą przyjmować kule przekracza ludzkie możliwości obliczeniowe - ale czy wystarczająco silny komputer nie poradziłby sobie z tym zadaniem? W niniejszej książce Profesor Beltrami z wielką erudycją i dowcipem prowadzi nas w fascynującą podróż po "przypadkowości". Korzysta przy tym z przykładów z różnych dziedzin, takich jak: statystyka, inżynieria, antropologia (ewolucja), językoznawstwo, psychologia, informatyka itp. Demonstruje, jak istotną rolę odgrywa przypadkowość w aktualnej myśli naukowej. Wskazuje jak wiele powszechnych dziedzin życia można wyrazić w kategoriach złożoności algorytmicznej. Nawet takie obszary jak piękno, czy nuda są często wyłącznie połączeniem odpowiedniej ilości przypadkowych zdarzeń. Czy wyniki rzutów monetą faktycznie ?losowe?? A może tylko nasza niepełna wiedza sprawia, że wyglądają na przypadkowe? Czy wiesz, że istnieją ciągi liczb, które wydają się być całkiem losowe, ale kiedy odwrócisz ciąg okazuje się, że jest on całkowicie deterministyczny? Czy ?przypadek? da się ujarzmić?

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

2 osoby kupiły
25
Kaligrafia. Pierwsze słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaligrafia. Pierwsze słowa
Dostępny
19 szt.

Nauka pisania nie musi być nudna! Zeszyt utrwala znajomość liter, rozwija grafomotorykę, uczy samodzielności, przede wszystkim jednak kształci charakter pisma. Stanowi doskonałe wsparcie procesu dydaktycznego.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
26
Zatańczmy w słońcu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatańczmy w słońcu
Dostępny
288 szt.

Gdy odchodzi ktoś, kogo kochasz, zabiera kawałek Twojego serca. Jezioro, letnia beztroska, romantyczne chwile na pomoście – tamten dzień sprzed sześciu lat miał zapisać się w pamięci Ady jako jeden z najpiękniejszych w życiu. Los chce jednak inaczej. Ada traci cząstkę swojego serca. I choć ma przy sobie cudowną córeczkę i wspierającą rodzinę, nie wyobraża sobie, że mogłaby jeszcze kiedykolwiek się zakochać. Tymczasem nadchodzi kolejne lato, a w życiu Ady pojawia się dwóch mężczyzn: Szymon – przystojny i intrygujący właściciel letniska oraz Igor – przyjaciel z dzieciństwa, z którym łączy ją wiele wspomnień. Kobieta się waha… Czy nie za wcześnie na nowy związek? A może powinna wyciągnąć rękę w stronę miłości i znów zatańczyć w słońcu? Zatracisz się w lekturze tej książki i zapragniesz, by tak jak letnie wieczory, trwała jak najdłużej!

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
27
Wojna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna
Dostępny
200 szt.

Stworzona przez ojca i syna poetycko-malarska opowieść o tym, czym jest wojna. Nie słyszy, nie widzi i nie czuje, ale zawsze wie, gdzie na nią czekają. Rozprzestrzenia się jak choroba. Sieje śmierć i cierpienie. Zostawia za sobą ruiny, pustkę i ogłuszającą ciszę. Wojna – najtrwalszy i najstraszniejszy ze wszystkich ludzkich wynalazków. Lakoniczny tekst i przejmujące ilustracje składają się w tej książce na poruszającą opowieść adresowaną do wszystkich – bez względu na wiek. Wojnę docenili krytycy i jurorzy nagród literackich na całym świecie. Została wpisana na listę Białych Kruków (White Ravens), znalazła się wśród prac pokazanych na wystawie na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii i otrzymała takie nagrody jak Excellence Award w konkursie Communication Arts Illustration Annual, Best of the Best w konkursie Little Hakka, Grand Prix w Nami Concours oraz NY Rights Fair Talking Pictures Award.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
28
Widma nocy. Dokumentacja zbrodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widma nocy. Dokumentacja zbrodni
Dostępny
2 szt.

Jeśli nie umiemy się upomnieć o tych, którzy ginęli w okrutny sposób, tylko dlatego, że byli Polakami, nie zasługujemy na miano wspólnoty. Najbardziej osobista książka Stanisława Srokowskiego, pisarza od lat upominającego się o sprawiedliwość i szacunek dla ofiar rzezi kresowej. To antologia i chronologia zbrodni ukraińskiego ludobójstwa na Kresach, która pozwoli czytelnikowi uporządkować swoją wiedzę na ten ciągle zakłamywany temat. Tematy: • Wspomnienia z września 1939 r., • Relacja ojca i opowieść matki, • „Rąbali nas jak kury na klocu”, • Zachowanie Sowietów, Białorusinów i Żydów, • Terror wobec rodaków, • Zachowanie kościoła unickiego, • Ukraińskie gwałty na Polkach, • 362 sposoby mordowania Polaków. Każdy badacz historii po przeczytaniu tej książki będzie już wiedział na pewno, że początki masowych ukraińskich mordów sięgają września 1939 roku, a kończą się dopiero w 1947 roku, ogarniając swoim zasięgiem aż siedem województw. W prezentowanych świadectwach i innych dokumentach zachowaliśmy ich pierwotny, oryginalny kształt, nawet wtedy, kiedy wydawał się nam niezgrabny lub niezgodny z normami gramatycznymi. Krew niewinnych ofiar nadal woła o sprawiedliwość.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
29
Malinka w świecie snów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
30
Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolny...
Dostępny
16 szt.

Rozwijanie kreatywności u dziecka można i warto rozpocząć jak najwcześniej. Myślenie kreatywne prowadzi do nowych, oryginalnych pomysłów i rozwiązań. Człowiek myślący twórczo potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji, obce są mu nuda i rutyna. Książka w formacie A4 jest zaproszeniem do zabawy dla dzieci oraz rodziców. Zachęcam do zastosowania zamieszczonych w niej ćwiczeń oraz do wymyślania innych, a także do tego, by dać się ponieść własnej fantazji. Im bardziej kreatywni są rodzice, tym bardziej kreatywne będą ich dzieci, które najłatwiej uczą się przez obserwację i naśladowanie. Chwalmy i nagradzajmy dzieci za ich inicjatywę, poszerzajmy ich horyzonty myślowe, dodajmy im wiary we własne siły i możliwości. Motywujmy do próbowania i podejmowania działań przy każdej nadarzającej się okazji. Wspólnie z nauczycielami przygotujmy nasze dzieci do tego, aby były operatywne, odważne i samodzielne w dorosłym życiu.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
31
Bohaterowie Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohaterowie Auschwitz
Dostępny
11 szt.

Opowieść o ludziach, którzy potrafili stawić opór piekłu. Oporem mogło być wszystko, bo wszystko było zabronione. Oporem stawała się każda działalność, która stwarzała wrażenie, że więźniowi pozostało coś z dawnej osobowości i indywidualności. KL Auschwitz to bezmiar ludzkiego cierpienia, poniżenie, rozpad osobowości i heroiczne próby ocalenia własnej tożsamości. Świat odwróconego Dekalogu. Świat odwróconych ludzkich wartości. Świat bez nadziei, bez litości dla innych, świat bez Boga. Przykazaniami tego świata było: „zabijaj”, „kradnij” albo też „mów fałszywe świadectwo”. Trzeba było niezwykłego męstwa, charakteru i opanowania, żeby być po prostu człowiekiem, kiedy przychodził głód, praca ponad siły, groźby i szantaże. Próba przeżycia w warunkach panujących w KL Auschwitz bez zeszmacenia się, już była bohaterstwem. Opowiemy o ludziach, którzy będąc tylko ziarnkami piasku rzuconymi w tryby wielkiej machiny terroru, potrafili skutecznie dobro przeciwstawić złu i tą drogą ocalić miłość, wiarę i nadzieję tam, gdzie inni zatracili nawet swoje człowieczeństwo.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
32
Czas kosmosu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas kosmosu
Dostępny
105 szt.

Czas kosmosu jest polskim wydaniem światowego bestsellera ?The Case for Space? autorstwa Roberta Zubrina ? inżyniera astronautyki, prezesa Pioneer Astronautics i prezydenta The Mars Society. Autor w ciekawej ? narracyjnej ? formie opisuje obecną rewolucję w lotach kosmicznych. Przedstawia potencjał ostatnich osiągnięć astronautyki, przewiduje innowacje i nowe kierunki badań. Coś, co kilkanaście lat temu wydawało się since-fiction, dzisiaj dzieje się na naszych oczach. Jest to związane chociażby z tym, że we współczesnym ?wyścigu kosmicznym? rywalami nie są supermocarstwa, ale konkurujący ze sobą przedsiębiorcy. Zubrin ujawnia smaczki dotyczące budowy rakiet, ekonomiczne i osobowe kulisy prac nad pierwszymi komercyjnymi lotami w kosmos, przewiduje przyszłość astronautyki ? wskazując, co naprawdę jest możliwe a co nie ? pod kątem technologicznym. Cytując opinię redaktorów Forbes?a: W książce możemy podziwiać rzadko spotykaną wiedzę autora, obejmującą astronomię, inżynierię, ekonomię i politykę. Zubrin zagłębia się bezpośrednio w kwestie wydobycia zasobów księżycowych, wytwarzania energii, produkcji i transportu, które będą napędzać szybkie zasiedlenie ?ósmego kontynentu Ziemi?.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

1 osoba kupiła
33
Podróże z wyobraźnią. Zabawy i ćwiczenia pamięci. Czym pachnie wiosna? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże z wyobraźnią. Zabawy i ćwiczenia pamięci. Czym pachnie wiosna?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Podróże z wyobraźnią. Zabawy i ćwiczenia pamięci. Czym pachnie wiosna? to zeszyt edukacyjny dla dzieci, który łączy zabawę z nauką. „Podróże z wyobraźnią” to seria ciekawych książeczek dla najmłodszych, początkujących czytelników. Wzbogacone o atrakcyjne naklejki, które mają uzupełniać czytaną historię, trafiają w gusta dzieci. Dzięki wyszukiwaniu odpowiednich elementów i dopasowywaniu ich do historii, mogą one w przyjemny sposób ćwiczyć swoją pamięć i spostrzegawczość. Oryginalne, ciekawe opowiadania o ważnych walorach edukacyjnych sprawią Twojemu dziecku wiele radości i pobudzą jego wyobraźnię. Otwórz swoim maluchom okno do świata literatury. W zestawie znajduje się 40 naklejek wielokrotnego użytku.

8,20 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,8%
oszczędzasz 1,21 zł

2 osoby kupiły
34
Rosja kraj w którym przyszłości nie przewidzisz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosja kraj w którym przyszłości nie przewidzisz
Dostępny
140 szt.

Czy Rosja jest taka, jak kreują ją media, telewizja, stosunki dyplomatyczne i wizja, jaką jesteśmy karmieni z różnych współczesnych wydarzeń? A może są dwie Rosje, jedna oficjalna, państwowa z dwugłowym orłem w godle, a druga ? to Rosja prostych ludzi, którzy ? tak jak każdy człowiek ukryty w swoim Państwie ? chcą żyć, śmiać się, kochać i czasem po prostu spotkać się ze znajomi. A czy my zdajemy sobie sprawę z tego, że żyjąc tak blisko wielkiej Rosji, mało o niej wiemy, a może po prostu nie chcemy za dużo wiedzieć. Książka ta opowiada o doświadczeniach młodego człowieka, który o Rosji wiedział tyle, ile? właśnie, ile? Przeczytajcie i przeżyjcie pięć miesięcy na południu Rosji, podróżując po Kaukazie i odwiedzając Moskwę oraz San Petersburg, jadąc tam kilkanaście godzin najbardziej popularnym i dostępnym środkiem transportu ?plackartem?. Co takiego może wydarzyć się każdego dnia? Czy życie tutaj jest proste i nudne, a może niebezpieczne, a może ekscytujące? Zapraszam do lektury. Michał Magnuszewski

38,00 zł
33,82 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,18 zł

1 osoba kupiła
35
Cortex 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cortex 3
Rebel, od 8 lat
Dostępny
58 szt.

Mądra gra, dzięki której gimnastykujesz umysł! Zabierz swój mózg na salę gimnastyczną i podejmij wyzwanie, jakim jest rozgrywka w Cortex! Ta szybka i wesoła gra pozwoli Ci wzmocnić rozmaite funkcje mózgu: spostrzegawczość, pamięć, refleks, logiczne myślenie i wiele, wiele innych, zapewniając jednocześnie doskonałą zabawę! Podczas rozgrywki od 2 do 6 osób będzie rywalizować ze sobą, ekspresowo rozwiązując zadania z 8 kategorii. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymają części układanki, a pierwsza osoba, która zdobędzie wszystkie 4 części i ukończy swój obrazek mózgu, zostanie zwycięzcą! „Cortex 3” to 8 zupełnie nowych rodzajów wyzwań, które możemy dołączyć do tych znanych z wcześniejszych odsłon serii. Dodatkowo w tej wersji specjalne wyzwanie stanowią karty nasączone rozmaitymi zapachami, do rozpoznawania z zamkniętymi oczami. Na czym to polega? • Najmłodszy z graczy odwraca górną kartę ze stosu, kładąc ją tak, by wszyscy mogli odczytać jej treść. • Gdy któryś z graczy stwierdzi, że zna odpowiedź, natychmiast zakrywa kartę dłonią i wykrzykuje odpowiedź! • Gdy zabierze rękę, sprawdzacie, czy miał rację i jeśli tak - otrzymuje tę (zakrytą) kartę przed sobą. Jeśli gracz uzbiera 2 karty o takim samym rewersie, to wymienia je na jedną z 4 części układanki. • Jeśli nie miał racji, kartę wtasowujecie do stosu i rozpoczynacie następną rundę. Gracz, który właśnie się pomylił nie może udzielać odpowiedzi przez następną kolejkę! Osiem zupełnie nowych rodzajów zadań! • Orientacja – znajdź kolor kości, podążając za strzałkami. • Śledzenie kolorów – powiedz, jakie zwierzę znajduje się na czwartym obrazku. Zacznij od obrazka z czerwonym obramowaniem, a następnie podążaj za kolorami. Kolor tła obrazka pokazuje, jaki kolor ma zwierzę na następnym obrazku. • Intruz – określ, który z kształtów nie pasuje do pozostałych. • Łączenie kształtów – powiedz, które 2 kształty można połączyć, aby stworzyć układ widoczny na środku. • Konstelacje – określ, jaki ma kolor konstelacja z największą liczbą gwiazd. • Koordynacja –- na karcie znajdują się rysunki dłoni w 2 kolorach (niebieski dla lewe ręki i czerwony dla prawej). Zakryj kartę dłonią odpowiadającą kolorowi rysunku. Rysunek ten przedstawia 1 z 3 gestów: papier, kamień albo nożyce. Po zakryciu karty drugą dłonią pokaż gest, który pozwoli Ci pokonać ten znajdujący się na karcie. • Arytmetyka – znajdź wynik działania. Zacznij od czerwonej cyfry. • Wyzwanie – to zadanie specjalne! W ręce gracza trafia karta zapachowa, którą należy delikatnie potrzeć z zamkniętymi oczami, a następnie określić, jaki zapach czuje. Zawartość opakowania: • 90 kart (74 karty testów, 6 kart wyzwań zapachowych, 10 kart zapachów), • 6 układanek z obrazkiem mózgu (razem 24 części).

59,95 zł
52,76 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,19 zł

1 osoba kupiła
36
Marvel. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Figurka niespodzianka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Marvel. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Figurka niespodzian...
Hasbro, Marvel
Dostępny
11 szt.

Mini figurka z serii Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings zachwyci wszystkich fanów Marvela. Zestaw zawiera: • blok, który można rozburzyć, • 3 figurki wojowników, • 1 złotą figurkę, • 1 figurkę niespodziankę.

32,90 zł
19,08 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 13,82 zł

1 osoba kupiła
37
Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania
Dostępny
6 szt.

Kiedy obejmował FC Barcelonę, był czwartym najgorzej opłacanym trenerem w lidze. Słaby początek wcale nie zapowiadał tego, co miało nadejść: że wkrótce stworzy najlepszą drużynę w historii futbolu i stanie się człowiekiem, o którego biją się największe kluby w Europie.

40,00 zł
32,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
38
Mediolańskie instrukcje o budynkach i sprzętach kościelnych wydane na polecenie Karola Boromeusza i ich recepcja w Kościele katolickim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mediolańskie instrukcje o budynkach i sprzętach kościelnych wydane na ...
Dostępny
54 szt.

Instrukcje o budynkach i sprzętach kościelnych (1577), opracowane na zlecenie i pod nadzorem kardynała Karola Boromeusza (1538–1584) przez duchownych wspierających go w zarządzaniu archidiecezją mediolańską, są uważane za najważniejszy dokument, określający zasady kształtowania katolickiej sztuki sakralnej w okresie potrydenckim. Z zawartych w nich, jasno sformułowanych regulacji korzystano w niemal całym świecie, starając się jak najlepiej dostosować formy dzieł sztuki do wymogów liturgii i do przekazywania za ich pomocą prawd wiary. Instrukcje odegrały też kluczową rolę w sformułowaniu nowożytnej łacińskiej terminologii liturgiczno-artystycznej. Pierwszy pełny przekład Instrukcji na język polski został zaopatrzony w kompletny aparat naukowy, a także dopełniony obszernymi wprowadzeniami, wyjaśniającymi okoliczności powstania tego dzieła i problematykę jego autorstwa oraz określającymi jego miejsce w dorobku piśmiennictwa artystycznego XVI stulecia. Zalecenia zawarte w Instrukcjach skonfrontowano też z formami dzieł sztuki sakralnej zrealizowanymi pod nadzorem Boromeusza i drobniejszymi wypowiedziami na temat sztuki, sformułowanymi przez niego i w jego środowisku.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

1 osoba kupiła
39
Ziemia nieświęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia nieświęta
Dostępny
48 szt.

Pasjonujące połączenie mrocznego thrillera i science fiction o podróżach w czasie w realiach alternatywnej wizji świata Gdy autor pulpowych powieści kryminalnych Lior Tirosh wraca do ojczyzny, przekonuje się, że wiele się tam zmieniło. Palestyna – żydowskie państwo powstałe w początkach XX wieku na pograniczu Kenii i Ugandy – buduje potężny mur, mający odgrodzić je od afrykańskich uchodźców. W stolicy, Ararat City, dochodzi do gwałtownych napięć społecznych i zamieszek... Szukając zaginionej siostrzenicy, pisarz zostaje wplątany w serię tajemniczych zbrodni, w wyniku czego zaczynają go ścigać bezlitośni agenci państwowej służby bezpieczeństwa. Równocześnie Lior odkrywa groźny spisek i prawdę o naturze rzeczywistości, która go otacza. Możliwe, że istnieje więcej niż jedna Palestyna, a bariery między światami zaczynają pękać… „Istnieją pisarze fantastyki, dobrzy pisarze fantastyki i istnieje Lavie Tidhar. Szuka materiału w innych gatunkach i w ruinach pozostawionych przez stulecia, by stworzyć coś mrocznego i absolutnie niepowtarzalnego. Nie ma na świecie drugiego podobnego autora. Ta powieść was zachwyci i wprawi w oszołomienie” – Ian McDonald, autor książek Rzeka bogów i Luna: Wilcza pełnia.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
40
Smart Time 1 WB Compact Edition - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Time 1 WB Compact Edition
Dostępny
15 szt.

Smart Time to bestsellerowy, składający się z czterech części kurs dla młodzieży, znakomicie sprawdzający się w pracy z uczniami kontynuującymi naukę języka angielskiego po klasie 6 szkoły podstawowej. Seria zyskała ogromną popularność w gimnazjach z uwagi na wszechstronne i skuteczne rozwijanie umiejętności, co procentowało m.in. na egzaminach językowych. Obecnie może być z powodzeniem wykorzystywana również w ośmioletniej szkole podstawowej jako kurs dla klasy 7 i 8.

25,00 zł
21,75 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,25 zł

1 osoba kupiła
41
Góry Świętokrzyskie; laminowana mapa turystyczna 1:75 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Świętokrzyskie; laminowana mapa turystyczna 1:75 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Wycieczka do klasztoru na Łysej Górze, wyprawa szlakiem Żeromskiego przez Dolinę Poetów, zejście do malowniczej jaskini Raj. Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna Gór Świętokrzyskich pomoże zaplanować udany i różnorodny wypoczynek. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: • dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty skala 1:75 000 (1 cm ? 750 m), • bogata treść turystyczna, • zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: • szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe, • schroniska młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, • muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, • parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, • cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, • turystyczny plan centrum Kielc w szczegółowej skali 1:20 000 (1 cm ? 200 m), • informator krajoznawczy.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
42
Święci patroni Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święci patroni Polski
Dostępny
2 szt.

W ciągu wieków Polska miała wielu świętych opiekunów, ale obecnie patronuje pięcioro świętych troje głównych i dwóch drugorzędnych, o czym zdecydował papież Jan XXIII, potwierdzając oficjalnie ich kult oddawany od wieków przez Polaków. Głównymi patronami Polski są: Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski oraz święci biskupi męczennicy Wojciech i Stanisław. Drugorzędnymi patronami są: św. Andrzej Bobola i św. Stanisław Kostka. Modlitewnik Święci Patroni Polski, módlcie się za nami! został przygotowany z myślą o obchodach 1050-lecia Chrztu Polski, ale służyć nam może nie tylko w roku jubileuszowym. Zawarte są w nim żywoty świętych, modlitwy i litanie do patronów Polski, a także Litania do polskich Świętych, Modlitwa jubileuszowa na 1050-lecie Chrztu Polski, modlitwy za Ojczyznę, tekst pieśni "Bogurodzico".

7,90 zł
6,99 zł

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
43
Puzzle 500 Peacock - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 Peacock
Tactic
Dostępny
79 szt.

Puzzle Tactic są starannie zaprojektowane zarówno dla entuzjastów i miłośników puzzli, jak i dla nowych początkujących. Oferujemy tylko najlepszą jakość zarówno zdjęć, jak i materiałów.Witamy w ekscytującym świecie puzzli Tactic!Rozmiar obrazka po złożeniu 47x31cm

38,40 zł
31,49 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
44
It's Grammar Time 3. Answer Key - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
It's Grammar Time 3. Answer Key
Dostępny
3 szt.

It's Grammar Time to nowa seria wydawnicza do nauki gramatyki języka angielskiego. W jej skład wchodzą cztery podręczniki o wzrastającym poziomie trudności. Publikacje są skierowane do młodzieży w wieku szkolnym (uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkoły średniej), studentów i osób uczęszczających na kursy językowe. Polecamy jako materiały dodatkowe na lekcje lub do samodzielnej nauki w domu.

19,00 zł
16,99 zł

Rabat 10,6%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
45
Żałobnica, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żałobnica, wydanie kieszonkowe
Dostępny
38 szt.

Zmarli zawsze zabierają tajemnice do grobu. Tym razem zrobili wyjątek. Gdyby to był idealny związek, Anna jeszcze długo nie wyszłaby z żałoby po wypadku męża i pasierbicy. Ale to nie było idealne życie. Ani idealne małżeństwo. Anna bowiem nie była idealną żoną i macochą. W pogoni za szczęściem mogła znieść wiele, jednak śmierć bliskich zniszczyła wszystko z siłą sztormu. Żałobnica, piękna kobieta po trzydziestce, dziedziczy po śmierci męża świetnie prosperujące przedsiębiorstwo i spory majątek. Niestety skrywane głęboko tajemnice po latach wypływają na wierzch i Anna orientuje się, że ktoś zaczyna manipulować jej życiem. Kobietę zalewa fala strachu, ale zanim wpadnie w nieprzeniknioną toń, będzie musiała stawić czoła mrocznej przeszłości. I zrobi to. Tym bardziej, że ukrywa jeszcze jeden sekret… Hipnotyzujący thriller o samotności, sile rażenia kłamstw i toksycznej przyjaźni, która karmi żądzę zemsty.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
46
Trenuj swój intelekt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trenuj swój intelekt
Dostępny
68 szt.

Dostrój swój intelekt do wyzwań współczesnościJeżeli dotychczasowa historia XXI wieku czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że jedyną pewną rzeczą jest zmiana. Rzeczywistość podąża w niespodziewanych kierunkach, nie oglądając się na przewidywania futurologów. W dodatku mózg współczesnego człowieka jest nieustannie bombardowany informacjami i bodźcami. Czy da się w takich warunkach utrzymywać sprawność intelektualną na stałym, wysokim poziomie?Stop. To nie jest dobrze postawione pytanie. TRZEBA dbać o sprawność intelektu, tego potężnego narzędzia, w które wyposażyła nas natura. Dostosowywanie się do nowości, ciągłe uczenie się nowych rzeczy, zdobywanie świeżych umiejętności - to codzienność człowieka XXI stulecia. W świecie, w którym najwyżej premiowane są elastyczność i kreatywność, sprawny umysł jest wyjątkowo potrzebny.Aby utrzymać intelekt w wysokiej formie przez długie lata, najlepiej wspierać jego działanie systematycznym i dobrze zaplanowanym treningiem. Właściwie dobrane ćwiczenia uaktywnią obszary mózgu odpowiedzialne za procesy poznawcze, pozwolą zwalczyć stres i zwiększyć samoświadomość. Paulina Mechło i Olga Geppert, autorki bestsellerowych pozycji poświęconych treningowi intelektu, w swojej najnowszej książce prezentują właśnie takie - nowe, dostosowane do wymogów współczesności - spojrzenie na intelekt. Proponowane przez autorki ćwiczenia rozwijają sześć kluczowych obszarów funkcjonowania intelektualnego: koncentrację, kreatywność, język, pamięć, wiedzę, emocjonalność i uważność. Dzięki pracy nad nimi będziesz gotów na intelektualny podbój świata - i żadne wyzwanie współczesności nie będzie dla Ciebie zbyt duże!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
47
Noce i dnie. Tomy I-II, III-IV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noce i dnie. Tomy I-II, III-IV
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Noce i dnie Marii Dąbrowskiej powszechnie uznawane są za najwybitniejsze dzieło rodzimej prozy realistycznej XX wieku. Publikowana w latach 1931–1934 opowieść o losach dwóch rodzin, począwszy od wybuchu powstania styczniowego aż po początek pierwszej wojny światowej, stanowi precyzyjne studium przemian społecznych na ziemiach polskich. Opisując dzieje Ostrzeńskich i Niechciców, Dąbrowska chętnie sięgała do własnych wspomnień, swoje doświadczenia zestawiała z „wielką” historią. To właśnie dzięki temu udało się jej stworzyć przekonujący obraz bohaterów uwikłanych w sieć pozornie chaotycznych zdarzeń. Na kanwie codziennych przeżyć, zarówno tych wzniosłych, jak i przyziemnych, Dąbrowska ukazała proces formowania się nowej inteligencji, wywodzącej się głównie ze zdeklasowanej po 1863 roku szlachty. Słynna tetralogia jest dziełem ujawniającym samowiedzę autorki oraz oryginalność jej warsztatu. Dąbrowska, czyniąc tematem powieści codzienne ludzkie życie, opowiedziała się za koncepcją bytu jako wzajemnego przenikania się jednostkowych losów i przemian grup społecznych, tworzących stale nową rzeczywistość, w której życie każdego człowieka staje się istotną częścią dziejów całej zbiorowości.

89,00 zł
63,19 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 25,81 zł

2 osoby kupiły
48
De Profundis, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
De Profundis, CD
Vader, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Na reedycję kultowego „De Profundis” czekali chyba wszyscy maniacy death metalu. Wreszcie jest – pierwotnie ukazała się w 1995 roku, jedna z najważniejszych płyt death metalowych – zremasterowana i po raz pierwszy dostępna w wersji winylowej. Album określany jako doskonały miks twórczości Slayer i Morbid Angel zawiera takie koncertowe killery jak „Sothis” czy „Silent Empire”. Mus dla fanów ekstremalnej muzyki oraz tych, którzy chcą poznać historię ciężkiego grania. Lista utworów: 1. Silent Empire 2. An Act Of Darkness 3. Blood Of Kingu 4. Incarnation 5. Sothis 6. Revolt 7. Of Moon, Blood, Dream And Me 8. Vision And The Voice 9. Reborn In Flames

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

1 osoba kupiła
49
Gdzie jesteś, owieczko? Opowieść o dobrym pasterzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jesteś, owieczko? Opowieść o dobrym pasterzu
Dostępny
39 szt.

Ta 32-stronicowa książeczka opowiada ewangeliczną przypowieść o zagubionej owieczce. Zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców do jej poszukiwania, a przy okazji uświadomienia sobie, że Pan Jezus jest jak dobry pasterz i nie przestaje się o nas troszczyć… Książkę polecamy każdemu małemu chrześcijaninowi.

17,90 zł
13,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
50
Słomki konstrukcyjne 250 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki konstrukcyjne 250 elementów
Multigra, od 5 lat
Dostępny
9 szt.

Stwórz niesamowite kreacje z zestawem Słomek konstrukcyjnych! Wykaż się umiejętnościami manualnymi oraz nieograniczoną wyobraźnią. W opakowaniu znajdują się kolorowe rurki o różnych długościach oraz złączki, za pomocą których zrealizujesz swoje wspaniałe pomysły i zbudujesz rozmaite konstrukcje. Słomki konstrukcyjne doskonalą zdolności manualne, koncentracji, motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, myślenia przestrzennego oraz poszerzają horyzonty wyobraźni. Zawartość opakowania: • kolorowe rurki w trzech długościach – 160 sztuk, • złączki – 90 sztuk, • album z inspiracjami. Wymiary opakowania: 39.5 x 26.5 x 6.0 cm

80,70 zł
68,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 12,10 zł

1 osoba kupiła
51
Czakra i aura. Poznaj przyczyny swoich dolegliwości. Medycyna XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
52
Wiersze wybrane (ekskluzywna edycja) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze wybrane (ekskluzywna edycja)
Dostępny
3 szt.

Ekskluzywna edycja w twardej płóciennej oprawie. Krzysztof Kamil Baczyński – „żołnierz, poeta, czasu kurz” uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich mistrzów słowa, przedstawiciel pokolenia Kolumbów. Cechował go wybitny zmysł obserwacji, niezwykła wrażliwość, a także niespotykana uniwersalność. Także współcześnie wielu zachwyca się subtelnym pięknem jego poezji oraz spostrzeżeniami na temat życia, świata i miłości. W niniejszym, starannie przygotowanym we współpracy z Biblioteką Narodową, zbiorze poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego znajdują się zarówno liryczne pejzaże, jak i subtelne erotyki pisane do żony oraz inne utwory ukazujące bolesny obraz tamtych wojennych dni.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

53
G.I. Joe. Odwet, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
G.I. Joe. Odwet, DVD
Jon M. Chu
Niedostępny
Brak

G.I. Joe Wracają gotowi, by zmierzyć się ze straszną zbrodnią, wobec której przyszło im stanąć. Muszą jeszcze raz stawić czoło śmiertelnemu wrogowi, organizacji Cobra, a także nowemu zagrożeniu, płynącemu z kręgów rządowych. Kiedy wszystko inne zawiedzie, pozostaje jedna opcja: odwet. Roadblock (Dwayne Johnson) na czele nowego zespołu z Channingiem Tatumem i Brucem Willisem w składzie, prowadzi G.I. Joe na wybuchową przygodę „pełną militarnego chaosu!” Materiały dodatkowe: • Komentarz reżysera Jona M. Chu i producenta Lorenzo di Bonaventury • Prawdziwe oblicze zła • Dźwięk ciszy • Bracia bez braterstwa krwi

24,99 zł
23,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

54
G.I. Joe. Czas Kobry, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
G.I. Joe. Czas Kobry, DVD
Stephen Sommers
Niedostępny
Brak

Kiedy wszystko wokół zawodzi...ale nie oni! Oni czyli G.I. Joe – ściśle tajna, elitarna jednostka uderzeniowa, mająca w składzie najlepszych agentów świata. Kiedy tajemnicza, stojąca po stronie zła organizacja Kobra wykrada supernowoczesną tajną broń, ludzie z G.I. Joe muszą ścigać się z czasem, by powstrzymać Kobrę przed pogrążeniem świata w chaosie. Mając w obsadzie takie asy jak Channing Tatum, Marlon Wayans, Sienna Miller i Dennis Quaid, G.I. Joe: Czas Kobry to najbardziej odlotowe kino akcji! Materiały dodatkowe: • Komentarz reżysera Stephena Sommersa i producenta Boba Ducsaya • Teoria Wielkiego Wybuchu: o realizacji G.I. Joe • Akcja nowej generacji: niesamowite efekty wizualne i obraz G.I. Joe

24,99 zł
23,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

55
G.I. Joe. Czas Kobry, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
G.I. Joe. Czas Kobry, Blu-ray
Stephen Sommers
Niedostępny
Brak

Kiedy wszystko wokół zawodzi...ale nie oni! Oni czyli G.I. Joe – ściśle tajna, elitarna jednostka uderzeniowa, mająca w składzie najlepszych agentów świata. Kiedy tajemnicza, stojąca po stronie zła organizacja Kobra wykrada supernowoczesną tajną broń, ludzie z G.I. Joe muszą ścigać się z czasem, by powstrzymać Kobrę przed pogrążeniem świata w chaosie. Mając w obsadzie takie asy jak Channing Tatum, Marlon Wayans, Sienna Miller i Dennis Quaid, G.I. Joe: Czas Kobry to najbardziej odlotowe kino akcji! Materiały dodatkowe: • Komentarz reżysera Stephena Sommersa i producenta Boba Ducsaya • Teoria Wielkiego Wybuchu: o realizacji G.I. Joe • Akcja nowej generacji: niesamowite efekty wizualne i obraz G.I. Joe

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

56
Panie, błogosław ten dom. Modlitewnik dla rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panie, błogosław ten dom. Modlitewnik dla rodziny
Dostępny
30 szt.

Kolejne wydanie bestsellerowego modlitewnika! Publikacja niezwykle pomocna dla każdego, komu zależy na życiu duchowym. Zamieściliśmy w nim wiele modlitw do wykorzystania przy różnych okazjach – w radościach i zmartwieniach, w zdrowiu i chorobie – indywidualnych i rodzinnych – od narodzin po śmierć. W pierwszej części modlitewnika znajduje się kompendium wiary katolickiej, a także zestawienie podstawowych modlitw – od Ojcze nasz po Skład apostolski (modlitwy posiadają często łacińskie wersje językowe!). W dalszej części Czytelnik znajdzie litanie, zestaw błogosławieństw na różne okoliczności (m.in. błogosławieństwo narzeczonych, błogosławieństwo przed i po urodzeniu dziecka lub przed podróżą); modlitwy przed i po Mszy, a także przebieg liturgii mszalnej oraz ceremonii ślubnej, chrztu (także w sytuacji zagrożenia życia) i bierzmowania; modlitwy na różne okazje (przed i po posiłku, poranne, południowe i wieczorne, za chorych, w niebezpieczeństwie śmierci, za zmarłych); szczegółowy rachunek sumienia oraz opis sakramentu spowiedzi; modlitwy o powołania, za rodziny, do Pana Jezusa (m.in. Droga krzyżowa), do Matki Bożej (m.in. rozważania wszystkich tajemnic różańca), do św. Józefa i wielu innych świętych; także ceremonie rodzinne, takie jak: nawiedzenie domu przez wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, przebieg Wigilii Bożego Narodzenia czy wizyty duszpasterskiej (tzw. „kolędy”). Pod koniec znajduje się wybór 50 najpiękniejszych polskich kolęd z zapisem nutowym.

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

57
Więź daję siłę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więź daję siłę
Dostępny
77 szt.

Chcesz wychować swoje dziecko na szczęśliwą, samodzielną, pewną siebie osobę? Chcesz, aby było zadowolone ze swojego życia i zdolne do miłości? Możesz zacząć zaraz po jego narodzinach! Książka Więź daje siłę pokazuje, że najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest udana relacja rodziców z dzieckiem. Wbrew powszechnym przekonaniom fizyczny dystans i przedwczesne usamodzielnianie wcale nie wspierają samodzielności dziecka. Udaną więź budują bliskość i właściwe odpowiadanie na sygnały dziecka. Doktor biologii i badaczka rozwoju człowieka, Evelin Kirkilionis, twierdzi, że rodzice są ewolucyjnie wyposażeni w „intuicyjny program rodzicielski”, który idealnie współgra z biologicznymi potrzebami dziecka. Jego odczytanie zakłócają jednak sprzeczne przekazy dotyczące opieki nad dzieckiem, brak wsparcia ze strony otoczenia czy stres. Więź daje siłę przedstawia klucz do zrozumienia potrzeb małego dziecka, także tego najbardziej wymagającego, i pomaga rodzicom zbudować z nim trwałą i ufną więź od samego początku.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

58
Respect (Original Motion Picture Soundtrack). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
46,90 zł
Powiadomienie
59
Decydujące starcie Gabriel Legend 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decydujące starcie Gabriel Legend 3
Dostępny
40 szt.

III część trylogii GABRIEL LEGEND Scarlett Priest i Gabriel Legend. Ta miłość od początku wydawała się nie mieć szans na przetrwanie. Przeklęty wojownik, nad którym ciążyło fatum, nie miał prawa zapragnąć dumnej księżniczki. Nie miał prawa jej pokochać i sam zostać pokochanym. Ale stało się. Kiedy spotkał Scarlett, jej życie zmieniło się diametralnie. Gabriel był zupełnie inny niż mężczyźni, których wcześniej spotkała. Dziewczyna w końcu uwierzyła, że otrzyma chociaż odrobinę szczęścia i miłości. Ale prawdziwe życie bywa nieludzko okrutne dla kochanków z tak różnych światów. Stare grzechy i błędy przeszłości zawsze wracają. Okrutni wrogowie wykorzystają każdą szansę, by dokonać krwawego odwetu. Scarlett i Gabriel mają potężnych nieprzyjaciół. Moses Buford Gaspard, mroczny cień z dawnych lat, powrócił. Ultimatum, jakie postawił Gabrielowi, nie pozostawia złudzeń. Cokolwiek zrobi, przegra, a jeśli się nie podda, straci wszystko: majątek, przyjaciół, dobre imię. A Scarlett wciąż musi mierzyć się z ukrytym wrogiem, który na domiar złego zaczął nękać również jej ukochaną siostrę. To ostatni tom opowiadający historię namiętnej miłości przeklętych kochanków. Karty zostały rozdane. Wieści o nadchodzącej walce się rozniosły. Gabriel musi pokonać Bodhiego Blacka. Dla swojej miłości jest gotów na każde ryzyko. Czy to jednak wystarczy, aby wreszcie zaznać spokoju i zapomnieć o groźbach i strachu o najdroższe osoby? Jakiego wroga trzeba jeszcze pokonać, aby w końcu być razem? Kochasz, więc wstań i walcz! O autorze Meghan March - pochodzi z Michigan. Od najmłodszych lat uwielbia czytać i nigdy nie wyrosła z tej pasji. Kiedyś pracowała jako poważna prawniczką korporacyjna, obecnie jej światem są wciąż pasjonujące opowieści, kręte fabuły i pełne zwrotów akcji romanse. Pisarka w wolnych chwilach czyta, strzela do celu, wzdycha do szybkich samochodów albo bawi się ze swoimi szalonymi psiakami. Odwiedź stronę autorki: meghanmarch.pl.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

60
Historie z Biblii. Bohaterowie dla chłopców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie z Biblii. Bohaterowie dla chłopców
Dostępny
85 szt.

Siedem biblijnych historii, siedem niezwykłych postaci i siedem pięknych opowieściHistorie z Biblii. Bohaterowie dla chłopców to inspirująca książka o niezwykłych mężczyznach, których szlachetne postawy warte są naśladowania. Wśród przedstawionych biblijnych bohaterów znajdziemy wyrozumiałego Józefa, odważnego Dawida, niezłomnego Pawła i innych wspaniałych mężczyzn, którym wiara w Boga pomagała dokonywać właściwych wyborów. Przyjrzyjmy się im z bliska, posłuchajmy ich słów i poczujmy klimat biblijnych czasów.

18,90 zł
13,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

61
Dokąd płyniesz, Noe? Opowieść o wielkiej arce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokąd płyniesz, Noe? Opowieść o wielkiej arce
Dostępny
22 szt.

Ta 32-stronicowa książeczka opowiada biblijną historię arki Noego. Zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców na jej pokład, gdzie spotkają wiele sympatycznych zwierząt i przekonają się, że Pan Bóg troszczy się o wszystkich ludzi i cały świat… Książkę polecamy każdemu małemu chrześcijaninowi.

17,90 zł
13,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

62
Od wschodu do zachodu. Antologia wierszy Polaków z całego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od wschodu do zachodu. Antologia wierszy Polaków z całego świata
Dostępny
489 szt.

Antologia Od wschodu do zachodu zawiera wiersze polskich poetów rozsianych po całym świecie. To druga część antologii (pierwsza nosiła tytuł „Czytam wasze wiersze”), która miała swój początek w marcu 2020 roku w projekcie internetowym „Ogrodowe czytania czwartkowe”. Jego inicjatorem i prowadzącym jest aktor, Robert Tondera. To on co tydzień spośród setek nadsyłanych utworów wybierał te najlepsze, by potem czytać je na swoim kanale na YouTube i fanpage’u. Ten społeczny projekt zrodził się zatem z potrzeby artystycznej aktywności podczas pandemii. Teraz trafia do czytelnika w formie drukowanej. Inspiracją do kontynuacji antologii były wiersze polskich poetów z Litwy, ale swoje utwory nadsyłali również twórcy z Niemiec, Kanady, Australii, Polski i wielu innych krajów. Antologia wspiera projekt pomocy dzieciom autystycznym, głuchym i niedosłyszącym ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Otwocku.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

63
Ryzyko wychowawcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryzyko wychowawcze
Dostępny
52 szt.

Ryzyko wychowawcze, jedno z najważniejszych dzieł w dorobku ks. Luigiego Giussaniego, wyraża troskę, która zajmuje centralne miejsce w całej jego propozycji pewnej drogi. Pisze o tym we Wstępie do niniejszej książki: „Głównym tematem naszych rozważań jest wychowanie”. Najistotniejsze wśród propozycji Autora jest przekazywanie tradycji, w ramach teraźniejszego doświadczenia, mające na celu wyzwolenie młodzieży i stworzenie jej najlepszych warunków do krytycznej oceny każdego aspektu rzeczywistości. Z „ryzyka” konfrontacji z otaczającym nas środowiskiem powstaje osobowość tego, kto podlega procesowi wychowania, tzn. kształtuje się, „rodzi się” jego wolność. Na stronicach tej książki dostrzec można świeżość koncepcji wychowawczej, wyrastającej z życia i doświadczenia Autora, najpierw jako nauczyciela w mediolańskim Liceum Berchet, a następnie jako wykładowcy na tamtejszym Uniwersytecie Katolickim – owoc głębokiej znajomości ludzkiej natury, a jednocześnie historycznych i kulturowych uwarunkowań współczesnego człowieka. To książka niezwykle aktualna, istotny etap w przybliżeniu nam człowieczej i duchowej drogi ks. Giussaniego. Luigi Giusani (1922–2005) studiował na Wydziale Teologicznym w Venegono, gdzie ukończył Seminarium Duchowne i przez kilka lat był wykładowcą. W 1954 r. porzucił nauczanie w seminarium, by zająć się edukacją młodzieży licealnej. W latach 1964–1990 wykładał Wstęp do teologii na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie. W połowie lat pięćdziesiątych powołał do życia Ruch Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie), obecny dzisiaj we Włoszech i w niemal dziewięćdziesięciu krajach świata.

28,00 zł
20,72 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

64
Od Las Vegas do Wall Street O tym jak pokonałem kasyno oraz rynek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Las Vegas do Wall Street O tym jak pokonałem kasyno oraz rynek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.21

Wydaje się, że osiągnięcie sukcesu i zdobycie wielkich pieniędzy wymaga nadludzkiej mocy, pracowitości i niebywałego szczęścia. Obojętnie, czy mowa o wygranej w kasynie, czy o niezwykle zyskownej inwestycji, udaje się to tylko garstce urodzonych pod wyjątkowo pomyślną gwiazdą. Szukanie jakichkolwiek racjonalnych możliwości złamania systemu którejkolwiek gry hazardowej raczej nie daje dobrych rezultatów. A próby zarobienia dużych pieniędzy na giełdzie kończą się często spektakularną porażką. Ostatnimi laty zresztą inwestowanie na giełdzie coraz bardziej upodabnia się do wymyślnej gry hazardowej. Tymczasem klucz do złamania zasad gry hazardowej czy też gry rynkowej istnieje, a jego skuteczność została udowodniona w praktyce. W tej autobiograficznej książce znajdziesz niezwykłą historię człowieka, który mając za sobą udaną karierę akademicką, postanowił wypróbować swoje teorie w praktyce, dokładniej - na własnej skórze. Przy tym udało mu się zachować prostotę stosowanych strategii. Udowodnił, że dzięki racjonalnym zasadom wywiedzionym wprost z matematyki czy statystyki, niekiedy z wykorzystaniem komputera, można systematycznie wygrywać w kasynie lub na rynku. O wielkości Edwarda O. Thorpa świadczy również jego umiejętność wycofania się ze świata wielkich pieniędzy po to, by zająć się czymś innym oraz cieszyć się życiem i zgromadzonym majątkiem. W książce Thorp w interesujący sposób opowiada o swoich pasjach i motywacjach, a także o niezwykłej ciekawości świata. Pozwala prześledzić ścieżkę, która doprowadziła go do odrzucenia powszechnie akceptowanych poglądów i skłoniła do poszukiwań. Opisuje, w jaki sposób dochodził do rewolucyjnych rozwiązań dotychczas nierozstrzygniętych zagadnień. Opowieść Thorpa jest fascynującą podróżą intelektualną przez krainę matematyki, gier losowych i rynków finansowych. To książka, która zachęca do logicznego myślenia o pozornie nieracjonalnym świecie. Oto jak dzięki mocy własnego umysłu pokonać los, oszustów i wielkie korporacje! O autorze Edward O. Thorp jest amerykańskim profesorem matematyki i zwolennikiem racjonalnych metod inwestowania. Zajmował się statystyką, hazardem i zarządzaniem funduszami hedgingowymi. Udowodnił, że dzięki matematyce można wygrywać w blackjacka, a za pomocą komputera ? w ruletkę. Z wielkim powodzeniem stosował ilościowe techniki inwestycyjne na rynkach finansowych. Obecnie cieszy się życiem na emeryturze. Mieszka w Newport Beach w Kalifornii.

69,00 zł
48,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

65
Syn Escobara. Pierworodny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syn Escobara. Pierworodny
Dostępny
43 szt.

Morderstwa, ukryte miliony i sekret MI6. Cała prawda o Pablo Escobarze opowiedziana przez jego pierworodnego syna Pablo Escobar był kolumbijskim baronem narkotykowym o światowej sławie. Stał się jednym z najbogatszych ludzi na ziemi. Zanim w 1993 roku został zastrzelony przez policjantów, kontrolował 80% światowego handlu kokainą. Oto długo oczekiwana książka o nim autorstwa jego najstarszego syna – Roberto Sendoya Escobara. Tę pasjonującą historię otwiera atak dwóch helikopterów z agentami MI6 i żołnierzami kolumbijskimi na pokładzie, nadlatującymi nad małą wioskę, aby zlikwidować ludzi Pablo Escobara. Życie zachowuje jedynie pewien chłopiec, niemowlę. To autor książki, Roberto Escobar. Dziwacznym zrządzeniem losu natrafia na niego najważniejszy spośród agentów MI6, lituje się nad losem dziecka i ostatecznie je adoptuje. Escobar wielokrotnie próbuje odzyskać syna, co prowadzi do śmierci wielu ludzi. Gdy ojciec adopcyjny Roberto leży na łożu śmierci, wręcza przybranemu synowi kartkę z szyfrem, który – jak twierdzi – zawiera informację o tajnym miejscu, w którym ukryte są zaplombowane beczki z milionami dolarów. Chociaż autor poprosił o pomoc kryptologów, nie zdołał złamać szyfru, postanowił więc po raz pierwszy opublikować go w tej książceŻycie Pablo Escobara stało się inspiracją dla ogromnie popularnego serialu Netflixa „Narcos”.

45,90 zł
36,26 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,64 zł

66
Miłosny labirynt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosny labirynt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Ona ? kobieta po przejściach. Skrzywdzona przez los i ludzi, ale nadal kochająca życie. On ? pewny siebie, młody, przystojny biznesmen nie potrafiący zapomnieć o młodzieńczej miłości. Po wielu latach los ponownie splata ich wspólne ścieżki. Spotykają się w niespodziewanych okolicznościach i uczucie wybucha na nowo. Czy tym razem uda im się stworzyć trwały związek, a prawdziwa miłość zwycięży przeciwności? "Zaskakujący debiut Magdaleny Furmankiewicz wciąga, intryguje, dostarcza pełnego wachlarzu emocji. Głęboko skrywany ból, tajemnice, zawrotne akcje i nie przewidywalne zakończenie wciśnie Was w fotel. Gorąco polecam!" Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska, @zaczytanaewelka ?Niespodziewane spotkanie, które ponownie rozgrzeje dawno stłumione emocje. Los, który złączy ścieżki... Wejście jest proste, ale droga do szczęścia, ma wiele zakrętów i ślepych zaułków. Poznaj historię Miłosnego Labiryntu, która na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Serdecznie polecam!? Monika Machał @zaczytani.eu

37,90 zł
31,84 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,06 zł

67
Lost Not Forgotten Archives: A Dramatic Tour of Events Select Board Mixes, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lost Not Forgotten Archives: A Dramatic Tour of Events Select Board Mi...
Dream Theater, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów CD 1 1. Under A Glass Moon (Live in Phoenix, AZ 12/4/11) 2. Forsaken (Live in London, UK 7/24/11) 3. Peruvian Skies (Live in London, UK 7/24/11) 4. Endless Sacrifice (Live in Austin, TX 10/26/11) 5. Drum Solo (Live in Austin, TX 10/26/11) 6. YtseJam (Live in Austin, TX 10/26/11) 7. The Great Debate (Live in London, UK 7/24/11) CD 2 1. Another Day (Live in Austin, TX 7/7/12) 2. Through My Words/Fatal Tragedy (Live in Montreal, QC 10/7/11) 3. To Live Forever (Live in Huntington, NY 7/19/12) 4. The Count of Tuscany (Live in London, UK 7/24/11) 5. Learning To Live (Live in Tel Aviv, IL 7/19/11) 6. As I Am (Live in Shibuya, JP 4/24/12)

82,90 zł
Powiadomienie
68
Lost Not Forgotten Archives: A Dramatic Tour of Events Select Board Mixes. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
171,90 zł
Powiadomienie
69
Lost Not Forgotten Archives: A Dramatic Tour of Events - Select Board Mixes. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lost Not Forgotten Archives: A Dramatic Tour of Events - Select Board ...
Dream Theater, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

181,90 zł
Powiadomienie
70
Odleżyny w praktyce klinicznej Zapobieganie i leczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odleżyny w praktyce klinicznej Zapobieganie i leczenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Nowoczesne, aktualne podejście do profilaktyki i leczenia odleżyn. Autorami publikacji są znani i cenieni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, członkowie zespołów eksperckich dotyczących profilaktyki oraz leczenia odleżyn. W publikacji omówiono występowanie odleżyn, koszty związane z profilaktyką i leczeniem, koncepcję opieki skoncentrowanej na pacjencie oraz regulacje prawne i zasady kontraktowania świadczeń w zakresie leczenia odleżyn, w tym udzielanej poradzie pielęgniarskiej. Przedstawiono również aktualne podejście do patofizjologii ran odleżynowych, działania profilaktyczne, metody terapii z uwzględnieniem zarówno leczenia miejscowego, jak i ogólnego, a także dokumentację profilaktyki i leczenia odleżyn. Książka została wzbogacona różnymi narzędziami do oceny odleżyn, schematami ułatwiającymi dobór opatrunków do leczenia miejscowego i opisami przypadków klinicznych wraz z metodami ich leczenia. Publikacja adresowana zarówno do studentów kierunków medycznych (pielęgniarski, lekarski, fizjoterapia), jak również osób specjalizujących się w dziedzinie leczenia ran.

114,00 zł
106,02 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,98 zł

71
xXx. Reaktywacja, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
xXx. Reaktywacja, DVD
D.J. Caruso , 2017
Niedostępny
Brak

Vin Diesel powraca w najbardziej jak dotąd X-tremalnym, X-plodującym i zarazem X-cytującym filmie z cyklu „xXx”! Kiedy grupa gotowych na śmierć najemników kradnie supernowoczesną broń, która stanowi zagrożenie dla całego świata, potrzeba superszpiega Xandera Cage'a (Diesel). Wracający do akcji Xander przewodzi grupie uzależnionych od adrenaliny zabijaków, którzy marzą tylko o tym, by skopać komuś tyłek, uratować dzień i szałowo wyglądać. Przygotuj się na pełny odlot – film, o którym krytycy piszą, że jest „szalonym, pełnym kaskaderskich wyczynów i spektakularnej akcji widowiskiem”. Materiały dodatkowe: • Po raz trzeci: Xander powraca pełen wdzięku, • Buntownicy, tyrani i duchy: obsada, • Otwieranie puszki Pandory: lokacje, • Po to się żyje! Kaskaderzy, • Mnóstwo gagów. Dźwięk: polski, angielski, czeski, węgierski Napisy: polskie, angielskie, czeskie, estońskie, greckie, węgierskie, islandzkie, litewskie, łotewskie, portugalskie, rumuńskie, słowackie

24,99 zł
23,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

72
xXx. Reaktywacja, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
xXx. Reaktywacja, Blu-ray
D.J. Caruso , 2017
Niedostępny
Brak

Vin Diesel powraca w najbardziej jak dotąd X-tremalnym, X-plodującym i zarazem X-cytującym filmie z cyklu „xXx”! Kiedy grupa gotowych na śmierć najemników kradnie supernowoczesną broń, która stanowi zagrożenie dla całego świata, potrzeba superszpiega Xandera Cage'a (Diesel). Wracający do akcji Xander przewodzi grupie uzależnionych od adrenaliny zabijaków, którzy marzą tylko o tym, by skopać komuś tyłek, uratować dzień i szałowo wyglądać. Przygotuj się na pełny odlot – film, o którym krytycy piszą, że jest „szalonym, pełnym kaskaderskich wyczynów i spektakularnej akcji widowiskiem”. Materiały dodatkowe: • Po raz trzeci: Xander powraca pełen wdzięku, • Buntownicy, tyrani i duchy: obsada, • Otwieranie puszki Pandory: lokacje, • Po to się żyje! Kaskaderzy, • Mnóstwo gagów. Dźwięk: DA angielski, DD 5.1: polski, czeski, węgierski, turecki, tajski, rosyjski Napisy: polskie, angielskie, czeskie, greckie, węgierskie, portugalskie, rumuńskie, słowackie, estońskie, tajskie, tureckie, arabskie, mandaryńskie

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

73
World War Z, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World War Z, DVD
Marc Forster, 2013
Niedostępny
Brak

„Napięcie jest zabójcze!” – zachwyca się Peter Travers („Rolling Stone”), pisząc o tej dynamicznej, pulsującej akcją i rozmachem opowieści. Były pracownik śledczy ONZ Gerry Lane (Brad Pitt) ściga się z czasem, aby ocalić zarówno swoją rodzinę, jak i cały świat przed pandemią, która obala rządy i grozi zniszczeniem całej ludzkości. David Denby z „The New Yorkera” nazywa „World War Z”: „najbardziej satysfakcjonującym spektaklem kina akcji od lat!”. Materiały dodatkowe: • Źródła, • Zdaniem nauki, • „World War Z” produkcja: Pomysł / Początek / Po drugiej stronie muru / Kamuflaż. Dźwięk: angielski, polski, czeski, węgierski Napisy: polskie, angielskie, czeskie, greckie, węgierskie, portugalskie, rumuńskie, słowackie, bułgarskie, serbskie, estońskie

24,99 zł
23,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

74
World War Z, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World War Z, Blu-ray
Marc Forster, 2013
Niedostępny
Brak

„Napięcie jest zabójcze!” – zachwyca się Peter Travers („Rolling Stone”), pisząc o tej dynamicznej, pulsującej akcją i rozmachem opowieści. Były pracownik śledczy ONZ Gerry Lane (Brad Pitt) ściga się z czasem, aby ocalić zarówno swoją rodzinę, jak i cały świat przed pandemią, która obala rządy i grozi zniszczeniem całej ludzkości. David Denby z „The New Yorkera” nazywa „World War Z”: „najbardziej satysfakcjonującym spektaklem kina akcji od lat!”. Materiały dodatkowe: • Źródła, • Zdaniem nauki, • „World War Z” produkcja: Pomysł / Początek / Po drugiej stronie muru / Kamuflaż. Dźwięk: DTS-HD MA angielski, DD 5.1 polski, czeski, węgierski. Turecki, tajski, rosyjski Napisy: polskie, angielskie, czeskie, greckie, węgierskie, portugalskie, rumuńskie, słowackie, bułgarskie, serbskie, estońskie, tajskie, tureckie, arabskie, mandaryńskie

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

75
Transformers 5. Ostatni rycerz, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers 5. Ostatni rycerz, DVD
Michael Bay, 2017
Niedostępny
Brak

Reżyser Michael Bay i producent wykonawczego Steven Spielberg przedstawiają „najlepszy jak dotąd film o Transformersach” („The Telegraph”). Największy bohater naszego świata staje się naszym najbardziej zaciekłym wrogiem: oto Optimus Prime rozpoczyna misję ratowania Cybertronu od zniszczenia Ziemi. Teraz Bumblebee i Cade Yeager (Mark Wahlberg) muszą poprowadzić Autoboty przeciwko ich dawnemu sojusznikowi, by w ostatecznej bitwie ocalić ludzkość przed zagładą. Dźwięk: polski, angielski, czeski, węgierski Napisy: polskie, angielskie, arabskie, czeskie, estońskie, greckie, węgierskie, islandzkie, łotewskie, litewskie, portugalskie, rumuńskie, słowackie

24,99 zł
23,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

76
Transformers 5. Ostatni rycerz, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers 5. Ostatni rycerz, Blu-ray
Michael Bay, 2017
Niedostępny
Brak

Reżyser Michael Bay i producent wykonawczego Steven Spielberg przedstawiają „najlepszy jak dotąd film o Transformersach” („The Telegraph”). Największy bohater naszego świata staje się naszym najbardziej zaciekłym wrogiem: oto Optimus Prime rozpoczyna misję ratowania Cybertronu od zniszczenia Ziemi. Teraz Bumblebee i Cade Yeager (Mark Wahlberg) muszą poprowadzić Autoboty przeciwko ich dawnemu sojusznikowi, by w ostatecznej bitwie ocalić ludzkość przed zagładą. Dźwięk: DA angielski, DD 5.1 polski, czeski, hinduski, rosyjski, tajski, turecki Napisy: polskie, angielskie, arabskie, mandaryńskie, czeskie, estońskie, greckie, węgierskie, hinduskie, islandzkie, koreańskie, łotewskie, litewskie, portugalskie, rumuńskie, rosyjskie, tajskie, tureckie, ukraińskie

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

77
Transformers 4. Wiek zagłady, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers 4. Wiek zagłady, DVD
Michael Bay, 2014
Niedostępny
Brak

Reżyser Michael Bay i producent wykonawczy Steven Spielberg przedstawiają „najlepszy film o Transformersach wszechczasów!”. Ludzkość stoi w obliczu zagłady z powodu przerażającego nowego zagrożenia, więc Optimus Prime i Autoboty ruszają ocalić nasz świat. Ale tym razem rząd zwraca się przeciwko nim, więc będą potrzebować nowych sojuszników, w tym wynalazcy Cade'a Yeagera (Mark Wahlberg) i przerażających Dinobotów! Dźwięk: DD 5.1 polski, angielski, czeski, węgierski Napisy: polskie, angielskie, arabskie, bułgarskie, czeskie, estońskie, greckie, węgierskie, islandzkie, łotewskie, litewskie, portugalskie, rumuńskie, słowackie

24,99 zł
23,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

78
Transformers 4. Wiek zagłady, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers 4. Wiek zagłady, Blu-ray
Michael Bay, 2014
Niedostępny
Brak

Reżyser Michael Bay i producent wykonawczy Steven Spielberg przedstawiają „najlepszy film o Transformersach wszechczasów!”. Ludzkość stoi w obliczu zagłady z powodu przerażającego nowego zagrożenia, więc Optimus Prime i Autoboty ruszają ocalić nasz świat. Ale tym razem rząd zwraca się przeciwko nim, więc będą potrzebować nowych sojuszników, w tym wynalazcy Cade'a Yeagera (Mark Wahlberg) i przerażających Dinobotów! Dźwięk: DA angielski, DD 5.1 polski, czeski, węgierski, turecki, rosyjski Napisy: polskie, angielskie, arabskie, bułgarskie, czeskie, estońskie, greckie, węgierskie, islandzkie, łotewskie, litewskie, portugalskie, rumuńskie, rosyjskie, tureckie, ukraińskie

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

79
Transformers 3, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers 3, DVD
Michael Bay, 2011
Niedostępny
Brak

Tajemnicze wydarzenie z przeszłości Ziemi grozi wybuchem wojny tak wielkiej, że sami Transformers nie będą w stanie uratować planety. Sam Witwicky (Shia LaBeouf) i Autoboty™ muszą walczyć z siłami mroku, aby bronić naszego świata przed wszechogarniającym złem Decepticons™ w przebojowym hicie reżysera Michaela Baya i producenta wykonawczego Stevena Spielberga. Dźwięk: polski, angielski, czeski, węgierski Napisy: polskie, angielskie, greckie, arabskie, serbskie, bułgarskie, rumuńskie, słoweńskie, estońskie, łotewskie, litewskie

24,99 zł
23,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

80
Transformers 3, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers 3, Blu-ray
Michael Bay, 2011
Niedostępny
Brak

Tajemnicze wydarzenie z przeszłości Ziemi grozi wybuchem wojny tak wielkiej, że sami Transformers nie będą w stanie uratować planety. Sam Witwicky (Shia LaBeouf) i Autoboty™ muszą walczyć z siłami mroku, aby bronić naszego świata przed wszechogarniającym złem Decepticons™ w przebojowym hicie reżysera Michaela Baya i producenta wykonawczego Stevena Spielberga. Dźwięk: Dolby True HD 7.1 angielski, DD 5.1 polski, czeski, węgierski, turecki, tajski, rosyjski Napisy: polskie, angielskie, greckie, arabskie, serbskie, bułgarskie, rumuńskie, słoweńskie, estońskie, łotewskie, litewskie, mandaryńskie, tureckie, rosyjskie

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

81
Transformers 2. Zemsta upadłych, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers 2. Zemsta upadłych, DVD
Michael Bay, 2009
Niedostępny
Brak

Walka o Ziemię nadal trwa w pełnym akcji przeboju reżysera Michaela Baya i producenta wykonawczego Stevena Spielberga. Kiedy uczęszczający do college'u Sam Witwicky (Shia LaBeouf) poznaje prawdę o starożytnych początkach Transformersów, musi pogodzić się ze swym przeznaczeniem i połączyć siły z Optimusem Prime® i Bumblebee® w ich zażartej bitwie z Decepticonami™, którzy powrócili silniejsi niż kiedykolwiek, wyposażeni w plan zniszczenia naszego świata. Materiał dodatkowy: komentarz Michaela Baya, Roberto Orciego i Alexa Kurtzmana. Dźwięk: polski, angielski, czeski, węgierski Napisy: polskie, angielskie, czeskie, greckie, arabskie, serbskie, bułgarskie, węgierskie, rumuńskie, słoweńskie, estońskie, łotewskie, litewskie

24,99 zł
23,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

82
Transformers 2. Zemsta upadłych, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers 2. Zemsta upadłych, Blu-ray
Michael Bay, 2009
Niedostępny
Brak

Walka o Ziemię nadal trwa w pełnym akcji przeboju reżysera Michaela Baya i producenta wykonawczego Stevena Spielberga. Kiedy uczęszczający do college'u Sam Witwicky (Shia LaBeouf) poznaje prawdę o starożytnych początkach Transformersów, musi pogodzić się ze swym przeznaczeniem i połączyć siły z Optimusem Prime® i Bumblebee® w ich zażartej bitwie z Decepticonami™, którzy powrócili silniejsi niż kiedykolwiek, wyposażeni w plan zniszczenia naszego świata. Materiał dodatkowy: komentarz Michaela Baya, Roberto Orciego i Alexa Kurtzmana Dźwięk: DTS-HD MA 5.1 angielski, DD 5.1 polski, turecki, rosyjski, czeski, węgierski Napisy: polskie, angielskie, czeskie, tureckie, chorwackie, serbskie, bułgarskie, słoweńskie, rosyjskie, ukraińskie, estońskie, łotewskie, litewskie, arabskie, węgierskie

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

83
Transformers, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers, DVD
Michael Bay, 2007
Niedostępny
Brak

Reżyser Michael Bay i producent wykonawczy Steven Spielberg przedstawia emocjonującą bitwę między Autobotami™ a Decepticonami™. Kiedy ich kosmiczne stracie przenosi się na Ziemię, wszystko, co dzieli złe Decepticony™ od przejęcia pełni władzy, pozostaje w rękach Sama Witwicky'ego (Shia LaBeouf). Przyłącz się do walki o ludzkość w tym niezwykłym kinie przygodowym, które „niesie najbardziej spektakularne sekwencje akcji i efektów od początku gatunku i spodoba się dziecku, drzemiącemu w każdym z nas” (Claudia Puig, „USA Today”). Materiały dodatkowe: • Komentarz reżysera Michaela Baya. Dźwięk: DD 5.1 polski, angielski Napisy: polskie, angielskie

24,99 zł
23,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

84
Transformers, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers, Blu-ray
Michael Bay, 2007
Niedostępny
Brak

Reżyser Michael Bay i producent wykonawczy Steven Spielberg przedstawia emocjonującą bitwę między Autobotami™ a Decepticonami™. Kiedy ich kosmiczne stracie przenosi się na Ziemię, wszystko, co dzieli złe Decepticony™ od przejęcia pełni władzy, pozostaje w rękach Sama Witwicky'ego (Shia LaBeouf). Przyłącz się do walki o ludzkość w tym niezwykłym kinie przygodowym, które „niesie najbardziej spektakularne sekwencje akcji i efektów od początku gatunku i spodoba się dziecku, drzemiącemu w każdym z nas” (Claudia Puig, „USA Today”). Materiały dodatkowe: • Komentarz reżysera Michaela Baya, • Tryb Transformers Intelligence, • Menubots, • Transformers Profiler. Dźwięk: Dolby TrueHD angielski, DD 5.1 polski, turecki, rosyjski, czeski Napisy: polskie, angielskie, czeskie, tureckie, chorwackie, serbskie, bułgarskie, słoweńskie, rosyjskie, ukraińskie, estońskie, łotewskie, litewskie

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

85
Bumblebee, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bumblebee, DVD
Travis Knight, 2018
Niedostępny
Brak

Cybertron upadł. Optimus Prime wysyła Bumblebee do obrony Ziemi. To pierwszy krok na drodze do zostania bohaterem... Charlie Watson (Hailee Steinfeld), nastolatka poszukująca swojego miejsca w świecie, znajduje na złomowisku starego, zdezelowanego volkswagena garbusa, którego próbuje naprawić i odpicować. Kiedy przywraca mu dawny blask, okazuje się, że ma do czynienia z czymś znacznie bardziej ekscytującym – to zakamuflowany Bumblebee udający żółtego garbusa. Tymczasem Decepticony ścigają ocalałe Autoboty. Pomaga im w tym tajna agencja, której przewodzi agent Burns (John Cena). Bumblebee i Charlie wspólnymi siłami starają się ocalić świat w tej pełnej akcji, emocjonującej przygodzie dla całej rodziny. Materiały dodatkowe: • Historia Bumblebee, • Droga Bumblebee na wielki ekran. Dźwięk: polski, angielski, czeski, węgierski Napisy: polskie, angielskie, arabskie, czeskie, greckie, hinduskie, węgierskie, portugalskie, rumuńskie, słowackie

24,99 zł
23,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

86
Bumblebee, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bumblebee, Blu-ray
Travis Knight, 2018
Niedostępny
Brak

Cybertron upadł. Optimus Prime wysyła Bumblebee do obrony Ziemi. To pierwszy krok na drodze do zostania bohaterem... Charlie Watson (Hailee Steinfeld), nastolatka poszukująca swojego miejsca w świecie, znajduje na złomowisku starego, zdezelowanego volkswagena garbusa, którego próbuje naprawić i odpicować. Kiedy przywraca mu dawny blask, okazuje się, że ma do czynienia z czymś znacznie bardziej ekscytującym – to zakamuflowany Bumblebee udający żółtego garbusa. Tymczasem Decepticony ścigają ocalałe Autoboty. Pomaga im w tym tajna agencja, której przewodzi agent Burns (John Cena). Bumblebee i Charlie wspólnymi siłami starają się ocalić świat w tej pełnej akcji, emocjonującej przygodzie dla całej rodziny. Materiały dodatkowe: • Archiwa Sektora 7, • Transformers z Cybertronu, • sceny niewykorzystane i rozszerzone, • Droga Bumblebee na wielki ekran, • sceny nieudane i odrzucone. Dźwięk: DA angielski, DD 5.1 polski, czeski, węgierski, niemieckie, japońskie, rosyjski, tajski Napisy: polskie, angielskie, arabskie, czeskie, greckie, hinduskie, węgierskie, portugalskie, rumuńskie, słowackie, mandaryńskie, koreańskie, japońskie, niemieckie, tajskie, tureckie

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

87
Chemia organiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Chemia organiczna
Dostępny
29 szt.

Seria ZROZUMIEC CHEMIĘ to podręczniki, które pomogą poszerzyć wiadomości z zakresu chemii zdobyte w szkole średniej i pomóc przejść do poziomu uniwersyteckiego. Zawierają wskazówki dotyczące dobrych praktyk i logicznego podejścia do rozwiązywania problemów, a także szereg pomocnych uwag, jak uniknąć typowych błędów.

74,00 zł
60,68 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 13,32 zł

88
Chemia fizyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Chemia fizyczna
Dostępny
82 szt.

Seria ZROZUMIEC CHEMIĘ to podręczniki, które pomogą poszerzyć wiadomości z zakresu chemii zdobyte w szkole średniej i pomóc przejść do poziomu uniwersyteckiego. Zawierają wskazówki dotyczące dobrych praktyk i logicznego podejścia do rozwiązywania problemów, a także szereg pomocnych uwag, jak uniknąć typowych błędów.

74,00 zł
60,68 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 13,32 zł

89
Chemia nieorganiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Chemia nieorganiczna
Dostępny
49 szt.

Seria ZROZUMIEC CHEMIĘ to podręczniki, które pomogą poszerzyć wiadomości z zakresu chemii zdobyte w szkole średniej i pomóc przejść do poziomu uniwersyteckiego. Zawierają wskazówki dotyczące dobrych praktyk i logicznego podejścia do rozwiązywania problemów, a także szereg pomocnych uwag, jak uniknąć typowych błędów.

74,00 zł
60,68 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 13,32 zł

90
Lekcja hiszpańskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcja hiszpańskiego
Dostępny
6 szt.

Życie niespełna trzydziestoletniej Adrianny wydaje się usłane różami – niestety, do czasu. Po dramatycznym rozwodzie wyjeżdża z pięcioletnią córką z Trójmiasta do Warszawy. Obarczona wysokimi alimentami na rzecz byłego męża, musi szukać pracy za granicą: leci do Hiszpanii, pozostawiając córeczkę pod opieką matki. Wyprawa „za chlebem” szybko przeistacza się w coś więcej: w ucieczkę przed przeszłością i rozpaczliwe poszukiwanie miłości. Jak się okazuje, nie zawsze można to ze sobą pogodzić…

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

91
The Mind's I (Re-issue 2021). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Mind's I (Re-issue 2021). CD
Dark Tranquillity, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

37,90 zł
92
The Gallery (Re-issue 2021). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Gallery (Re-issue 2021). CD
Dark Tranquillity, Sony Music Entertainment
Dostępny
50 szt.

28,90 zł
93
Blackwater Park (20th Anniversary Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blackwater Park (20th Anniversary Edition). CD
Opeth, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

62,90 zł
Powiadomienie
94
The Best Of Teddy Pendergrass. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
161,90 zł
95
The Best Of The O'Jays. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of The O'Jays. Winyl
The O'Jays, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

161,90 zł
96
The Best Of Harold Melvin & The Blue Notes. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
97
The Best Of Lou Rawls. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Lou Rawls. Winyl
Lou Rawls, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

124,90 zł
98
The Best Of Billy Paul. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Billy Paul. Winyl
Paul Billy, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

124,90 zł
Powiadomienie
99
Chloe Flower. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chloe Flower. CD
Chloe Flower, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

66,90 zł
Powiadomienie
100
Dzikość serca. Platinum Collection, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikość serca. Platinum Collection, Blu-ray
David Lynch, 1990
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Szekspirowska, ognista, czuła, brutalna i zabawna „Dzikość Serca” to bez wątpienia jedno z największych dzieł genialnego reżysera Davida Lyncha („Mulholland Drive”, „Blue Velvet”, „Zagubiona autostrada”, „Miasteczko Twin Peaks”, „Diuna”). Ekranizacja powieści Barry'ego Gifforda zilustrowana muzyką Angelo Badalamentiego to film, który musisz obejrzeć. Cape Fear w północnej Karolinie. Po odbyciu w karnym zakładzie resocjalizacyjnym wyroku za zabójstwo Sailor Ripley wraca do swej wielkiej miłości Luli. Matka dziewczyny Marietta zdecydowanie przeciwna temu związkowi nakłania swojego wieloletniego kochanka i prywatnego detektywa Farraguta, aby wytropił Sailora i Lulę, którzy udali się na południe do Nowego Orleanu. Jednocześnie zleca to samo zadanie handlarzowi narkotyków Santosowi, który z kolei wynajmuje do tego zadania odrażającego typa Bobiego Peru. Ten nakłania Sailora do napadu na magazyny zbożowe, co okazuje się zasadzką, w której Sailor ma zginąć. Dźwięk: angielski, włoski, japoński, hiszpański, rosyjski, niemiecki Napisy: polskie, angielskie, włoskie, hiszpańskie, japońskie, duńskie, holenderskie, fińskie, greckie, tureckie, tajskie

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

Wróć do góry